PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : NTV de Ülker’in yetkilisi konusuyor-

aytex
03.07.2006, 21:24
LÜTFEN LÜTFEN LÜTFEN

arkadaslar

ülkerin spondorluktan sorumlu müdürü ali dogan

ntv de

ve bizim ülkerden yardim dilendigizi ima eder sekilde kimseye para hibe etmiyoru dedi

lütfen ntv yi arayin ve tepkinizi dile getirin

trabzonspor ülker den para dilenmiyor.

ntv 212 3350000

Naim
03.07.2006, 21:35
Telefon ettim

agzima gelenide söyledim

ülker sabrimizi tasirmasin verecegi 3-10 parayi alsin Trabzonkimsenin parasina muhtaç degildir

ama ülker kitmir gibi kapimizda durmaya muhtaç hale gelir

bence bu konuyu hiç uzatmayalim yönetim yapiyorsa yapsin anlasmayi

biz koyalim boykotumuzu verecegi 3-5 milyon dolara muhtaç degildir yönetim ha muhtaçsa onlar gitsin o zaman

KAHROLSUN ÜLKEREdited by: admin

Naim
03.07.2006, 21:41
ülkerin spondorluktan sorumlu müdürü ali dogan aklini basina alsin NTV de Trabzonsporumuz hakkinda ileri geri konusuyor
Trabzonspor kamuoyu büyüktür çok konusmaz ama ülker bu saçma tavrini sürdürü ali dogan denilen kisi çikip özür dilemezse ülkeri 1 tükürükde bogar bu camia
Bir boykotla karsi karsiya kalmak istemiyorsaniz verdigi demeçlere dikkat etsin

Ticari markalarin tek sermayasi müsteridir
eger bu anadolu müsterisini Trabzon is adamlarini karsisina almak istemiyorsa aklini basina devsirmesini tavsiye ediyorum ülker ailesi ve profesyonel çalisanlarina

Not: bu mesajlara terbiyesizce cevap veren personelleriniz bulunmakta onlarinda ya dikkatleri çekin yada adam gibi islerini yapmasini saglayin

Bu mesajida attim

......................

Boykot diyorum BoykotEdited by: admin

onurkaradeniz
03.07.2006, 21:41
Aradim ve sikayetimi ilettim herkes arasin ve dile getirsin ülker kimki biz yardim isteyelimsmileys/smiley7.gif

immortal_TS
03.07.2006, 21:48
Aynen aradim ve spor servisiyle görüstüm ve programa azimdan ne gelirse söledim tabi küfür hariç herseyi dile getirdim bize kimse dilenci manasi getirecek laflar edemez ve bunada sizin müsade etmemeniz lazim falan.Herkes arasin arkadaslar ve sikayetini dile getirsin.

Naim
03.07.2006, 21:50
http://www.ntvmsnbc.com/news/93804.asp

burasida ntv izleyici görüsleri

tepkileriniz buradan da dile getirebilirsiniz

ben dile getirdim

Kimse Trabzonla ugrasmasin karsisina almasin Trabzonu ve Trabzonspor Camiasina

agzilarini hayirli açsinlar agizlarina ettirmesinler

Miraç Atalay Çiftçi
03.07.2006, 21:53
izleyemedim ne dedi tam olarak ?

Selman
03.07.2006, 21:54
Eti Eti Eti diyiyorum.Boykot önerisine sonuna kadar katiliyorum.Bu olay patlak verdiginden beri Ülker ürünü almiyorum zatensmileys/smiley7.gif

pavel_nedved61
03.07.2006, 21:57
simdi tepkimi dile getirdim küfürle karisik olsada...ülker.com a saldiralim!

eren_61
03.07.2006, 21:58
madem bu kadar terbiyesizlestiler bizde boykotumuzu yapalim biz vede akrabalarimiza da ülker ürünü aldirmayalim.ibrahim bey bunlara mutlaka gerekli cevabi verir.

ayrica halk markasida ülkerin onuda kullanmayalim

A.Hilal Çakıroğlu
03.07.2006, 22:04
elimizden geldigince tepkimizi iletelim, tlf, fax, e-mail en önemlisi de boykot!
smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

TSelif
03.07.2006, 22:08
TRABZONSPOR um o kadar büyüksün kü önüne gelen sana saldiriyo..smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

aytex
03.07.2006, 22:12
BU MEKTUBU BANA BIR TARAFTAR POSTA ILE GÖNDERMIS

bu mektup ülkemin samimi dindar insanlarina uygulanan ayrimin sembolü olmus ülkere uygulanan ambargolari protesto etmek için her gün satmadiklarni bile bile askeriyenin kantininden inadina ülker ürünü isteyen bir kisinin mektubudur. markanizin fahri bir elçisi olarak size hakkimi helal etmeyecegim.<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

yaziklar olsun

bin kere yaziklar olsun
yeni kurdugunuz e kurarken de kus kondurdugunuzu sandiginiz kurumsal iletisim koordinnatörlügü birimizin basina getirdiginiz adama ve onun konusma biçimine bakin.
eger kurumsal iletisimden birazcik haberinizin oldugunu düsünüyorsaniz yol açtiginiz bu iletisim kazasinin nasil düzeltilemez bir hata olacagini göreceksiniz.

ülker bu faturayi pahaliya ödeyecektir. kurumsal sosyal sorululuk geregi spora destek veriyoruz, yeni sporcularin yetismesine katkida bulunmak istiyoruz diyorsunuz.
o zaman buyrun

türkiyede lisansli futbolcularin %40 i trabzonludur.
olimpiyatlara ilk giden sporcu (süleyman riza) trabzonludur.
ilk deplasmanli futbol ligi trabzon ligidir
ilk futbol kitabini 1903 yilinda süleyman riza kugu yazmistir (asoseysin futbol)
okunusunu yazmis olmam ing. bilmemekten degil. kitabin orjinal adi oldugundandir.
dünyadaki en büyük sehir takimi trabzonspordur

simdi kö gözlerinize sagir vicdanlariniza, dini bütün ürtim anlayisiniza sesleniyorum
kurumsal kimliginizin dogru iletisimini yapmak için trabzon sehrinden daha iyi bir pazar, mekan, ortam, insan kaynagi bulabilir misiniz

her seferinde trabzonspor taraftarlarinin sizden hibe istedigini ifade ederek bizim hakli talebimizi hafife alma ucuzlugunu göstermeniz kurumsal iletisiminizin basarisi sayilamaz.
trabzonspor taraftarlarinin ifade ettigi sey bir ilkedir. bir urus ve onurlu davranmaya davettir. derdimiz para degildir.
iktidar, mafya, ordu, federasyon gibi her türlü legal illegal destegi alarak adeta topu ve tüfegi ile üstümüze gelen hegomonyanin yanina sermaye guruplarini da aldigini görmek bizi insan olmaktan utandirmaktadir.
müslmana güçlünün yaninda olmak yakismaz. siz kurumsal kimli adi altinda spora destek verecegimiz yalanlari ile istanbula destek verdiginizi ve bu tavrinizla da trabzonsporlular basta olnak üzere anadolu takimlarini karsiniza almis oldugunuzu bilin.
öncülüünü trabzon sehrinin markalasmasi için mücadele vereb trabzon fikir kulübü nün yaptigi genis çapli ürün iade etme eylemimizi bekleyin.

nush ile uslanmayani etmeli tekdir. tekdir ile uslanmayanin ahkki kötektir.

ülker gurubu hak ettigi cevabi demokratik haklar çerçevesinde bulacaktir.

para degil onurla mücadele edenlerin takimi trabzonspor kulübü sade taraftari

Muhammet_61
03.07.2006, 22:21
Bu olaya yönetimimiz cevap vermezse yuh artik. Haa yönetim sessiz mi kaliyor. O zaman bu camia gerekeni yapacaktir.

Selman
03.07.2006, 22:26
Bu mektubuda ilettim ülkere.Yönetim cevap vermezse gün boykot günüdür arkadaslar.

pavel_nedved61
03.07.2006, 22:27
ortak pankart yaptiralim sehrin en islek yerine asalim...

hade bmn

Alpayer
03.07.2006, 22:39
TRABZONSPOR'A KARSI YAPILAN TERBIYESIZLIGINIZI DÜZELTENE KADAR ülker ÜRÜNÜ ALAN-ALDIRAN SIZIN GIBI OLSUN !!!

yazdim

Tansu Onur Erdoğan
03.07.2006, 22:40
kusura bakmaytinda bu forumda arkadas dile getirmisti mail atipbizede yardim edin gibisinden ven yine bunu dilencilik olarak algilayacaklarini söyledim ve ni tekimde öyle oldu

ve sunuda sölemek istiyorum amacim asla ortaligi karistirmak fln degil ama ali dogan denen sahis trabzonsporu ima ederek atip tutabiliyosa trabzonsporu büyük bi camia ve güc olarak görmemesinden kaynaklaniyo ve bunun asilsebebi ne saha sonuclari neden baska bisiy sadece yönetimin gücsüzlügünden kaynakli

may olsaydi besmeleyle alirdi trabzonsporun ismini agzina biz belki trabzonspor olarak hiç kücülmedik ama hem basinda hemde ülke genelinde trabzonspor büyük olarak kkabul edilmiyo bunu antiparantez belirtmek istedim

My
03.07.2006, 22:47
Iyide ne dedi adam. Biri bi anlatsa.

aytex
03.07.2006, 22:48
kulübe mail atip sponsorluk ile ilgili gelismeleri bize bildirmeleri konusunda baski yapalim.

eger yanit gelmez ise veya yapilan anlasma onurumuza dokunan bir anlasma ise yapilacak eyleme karar verelim derim.

ESTEBAN bir iki kendini bilmezin mail atarak para dilenmesi ülkere haklilik kazandirmaz.

binlerce ail de onlara adil olunmasi hatirlatilmistir.

ama ülker konuyu anlamak istedigi gibi anliyor.

bu sayede MAY reklami da hos olmuyor hali ile.

sorun sistemde kisilerde degil

admin
03.07.2006, 22:49
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width=470>
<T>
<TR>
<TD =yBaslik>Sabri Berkson (Ülker) Ve Bazi Hususlar</TD></TR>
<TR>
<TD =txt>

Insani ve hayati yorumlarken; ne irk, ne din, ne dil ne de renk ayrimi yapmadigimi, yapanlara karsi mahkemelerle ve kodeslerle yüzlesmek pahasina mücadele ettigimi ve bundan sonra da edecegimi hatirlatarak Ülker grubu ve bu grubun Istanbul?un 3 hacimli kulübüne yönelik ?iyilestirmeleri? üzerine düsüncelerimi paylasmak istiyorum.

Sunu bastan söyleyelim; ekonominin dini imani olmaz. Ülker grubunun Üç Istanbulluya yönelik ?sirinlesme? çabalarinin temelinde ekonomik çikarlar yatmaktadir. Bu bilgi bas ucumuzda dursun ve devam edelim..

SABRI ÜLKER KIMDIR?

Dogrusu ben de siradan her Türk yurttasi gibi Sabri Ülker?i mütevazi bir ?zengin? Müslüman ; etliye sütlüye karismayan ve populer kültüre malzeme olmaktan özenle kaçinan, ve bu durusuyla haliyle sempati toplayan biri olarak algiladim..

Çok degerli arastirmaci yazar Yalçin Küçük?ün Itaki Yayinlarindan çikan ?Tekeliyet-2? adli eserini elime alana dek , Sabri Ülker portresi bellegimde sakin sakin duruyordu. Bu arada Yalçin Küçük hocayi, bu arastirmalarindan sonra yerden yere vuranlarin ve medyaya egemen olan güçlerin ?fotograflariyla?, Sabri Ülker?in fotografinin ayni karede oldugunu fark etmem de, bellegimdeki ?Ülker? fotografini yeniden sorgulama ihtiyacimi tetikledi.

Adi geçen kitaptan bir alinti ile devam edelim.

Alinti bir ölüm ilanidir ve 7 Temmuz 2001 tarihli Hürriyet gazetesindendir.

?Kirim esrafindan, merhum Haci Islam Efendi?nin ve merhume Haci Sakire Hanimefendi?nin evladi; Zehra Ülker?in esi, Selçuk Berksan, Betül Karagöz,ve Faruk Berksan?in babalari; Kamil Karagöz, Tülin Berksan ve Emine Beksan?in kayinpederi; merhume Sidika Dogruöz?ün kardesi; Sabri Ülker?in agabeyi, Ayse Dimen, Aydin Karagöz , Bülent Berksan, Levent Berksan, Sinan Berksan, Zeynep Karagöz, Serra Berksan ve Mehmet Berksan?in dedeleri;; Ahsen Özokur ve Murat Ülker?in amcalari; merhume Havva Karagöz, Atiye ve merhum Ahmet Ramazanogullari, Refia ve merhum Sükrü Anar?in dünürleri ASIM ÜLKER

6 Temmuz Cuma günü Hakk?in rahmetine kavusmustur?

Allah Asim beyin mekanini cennet eylesin, insaniz nihayet..

Aile tarafindan gazetelere verilen bu ilan; Ülker ailesinin aslinda Kirim Yahudilerinden oldugunun da tarihsel belgesidir. Ülker isminin, ibranicede Tevrat anlamina geldigini, yine ayni kitapta belgeleriyle görebiliyoruz. Yani ?has? Müslüman Sabri Berkson; Müslümanliga geçisinde bile Tevrat?a sadik kalmayi seçmistir. Kendi seçimidir ve kimsenin elestirmeye hakki yoktur. Peki bizim derdimiz nedir o halde??

Derdimiz sudur sevgili okuyucu;

Bu ülke, ülkemiz, vatanimiz..Bir kültürler mozayigi ve medeniyetler besigidir. Ve bu ülke, bu vatan neredeyse 10 asirdir Müslüman kimligiyle var ola gelmistir.

Ve benim gibi, benim bes vakit namazini kilan rahmetli dedem, annem ve babam gibi, bu ülkede yasayan milyonlarca Müslüman, benzer birçok konuda oldugu gibi Sabri Ülker konusunda da kandirilmislar ve gerçek kendilerinden saklanmistir.

Sabri Ülker?in aslinda Yahudi kökenli bir aileden geldigi ve sonra Müslümanligi seçtigi herkesçe bilinseydi ne olurdu?

Kanimca hiçbir sey olmazdi, zira bu topraklar asirlardir bir arada yasamanin en güzel örneklerini vermis ve vermeye devam etmektedir. Bu gerçegi benim gibi, okuyucu gibi, elbette sayin Ülker ailesi de bilmektedir.

Peki buna ragmen bu bilgi; sayin Yalçin Küçük?ün arastirmalari yayinlanana kadar neden gizli tutulmustur?

Iste benim yanitini bulamadigim soru budur sevgili okuyucu

Yoksa; o yahudiymis, bu ermeniymis, su rum, su da tükmüs gibi girislerle baslayan hiçbir cümle ; aklimin ve kavrayisimin rutin seyrinde en küçük bir sapmaya bile neden olamaz. Sükür ki; bu tür ayrimlarin zavalliligini asali çok oluyor

Ama iste; koskoca bir Müslüman toplulugun yillardir ?kandirilmasini?, asla kabullenemiyorum.

Ülker ailesi hakkinda daha fazla ve ?sasirtici? bilgi adi geçen kitaptan okunabilir. Bu fasli burada kapatip, geçelim Trabzon cephesinden Ülker grubuna yönelik tepkilere

Biliyorsunuz; Besiktas Arjantinli Delgado?yu transfer etti ve kanimca çok akilli bir adim atti: Geçmis yillarin transfer saskini BJK; Tigana?nin da etkisiyle bu yil ayni hatalara düsmüyor ve üstelik ?nokta atislariyla? da çok basarili isler yapiyor.
Delgado?ya yakin zamana kadar Trabzonspor?da talip olmus ancak bu transfer gerçeklesememisti. Besiktas için de bu transferin gerçeklesme sansi fazla degildi, zira Delgado?nun istedigi ücreti vermek hiç de kolay degildi.

Tam transfer tikanmak üzereydi ki, devreye Ülker grubu girdi. Ve Trabzonspor?un ?yapamadigi? transferi, Ülker?in sihirli elinin degmesiyle Besiktas tereyagindan kil çekercesine yapiverdi!

Fotograf bu olunca,

Trabzonspor cephesinden Ülker grubuna sempati duyulmasi beklenebilir mi?

Ayni Ülker grubunun, Basketbol liglerimizin en basarili iki takimindan biri olan Ülker Basketbol takimini bila bedel Fenerbahçe ile birlestirmesini nasil yorumlamamiz gerekiyor?

Herhangi bir sporsever gözüyle bakinca; Ülker grubuna dair neler hissederdiniz?

Ve ayni grubun, diger 2 hacimli kulübe bunca destek verirken, Galatasaray?i unutacagin düsünülemezdi bile. Unutmamis zaten, yakin bir zamanda ?yüklü? bir mali destegin de Florya semalarinda boy göstermesi kimseyi sasirtmayacaktir.

Yillardir Istanbul?un ?devlet destekli? üç hacimli kulübüne karsi ?direnen? Trabzonspor cephesinden bakildiginda; Ülker grubu hakkinda ne düsünürdünüz?

Ya esamesi okunmayan zavalli Anadolu kulüpleri? Ülker bu kulüplerimize de benzer milyon dolarlik? destekler? verebilecek mi?

Devlet destegi yetmedi de Holding destegine mi basladiniz?

Yillardir ?Islam? vurgusuyla sattiginiz ikinci kalite çikolatalardan, sekerlemelerden, hasili; bu Müslüman halkin sirtindan kazandiklarinizi, simdi de devlete milyarlara lira vergi borcu bulunan üç Istanbulluya mi aktarmaya basladiniz??

Neler oluyor bu ülkede, anlayan var mi??

Eski Basbayisi simdinin Basbakani olan bir grup, Ülker; Güzel ülkemiz için yeni planlamalar mi yapmaktadir?

Çalisanlarina yüzde 1 daha az zam yapmak için olmadik isler yapan Ülker grubu; nasil oluyor da bir kalemde 10 milyonlarca dolari gözünü kirpmadan ?ödeyebiliyor?

Son bir soru daha, samimiyetle..

Sayin Ülker;

Adalet duygusu sizce de yara almadi mi?

Sedat Tunali

http://www.internetspor.com/v3/yazar.php?yaziID=1892

</TD></TR></T></TABLE>

Ayşe Aygün
03.07.2006, 23:21
Ben bunu yilklar önce duymustum hatta israile yardim yaptiginida ama inanmamistim hade ya islami sermaye demistim yapmaz. vay ............ler zetn pek yemezdim ülker simdi asla almiyacagim.

macka61
03.07.2006, 23:22
BEN WWW.ÜLKER.COM.TR (http://www.ÜLKER.COM.TR) YE GREKLI MAILI ATTIM VE BOYKOT EDIYOM VE HERKESE DUYURACAGIM TRABZONSPORLULARIN GÜÇÜNÜ GÖRSÜNLER ........

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
<O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net
Edited by: Badaloglu

Eyüphan
03.07.2006, 23:23
Efes Pilsen bu sektöre girse süper olur. Yahut basketbolda efesle birleselim bizde

immortal_TS
03.07.2006, 23:31
Konumuz efes degil Ülkere gereken cevabi vermek ve o sözleri yedirmek.

kutoz
03.07.2006, 23:31
Daha önce de belirtmistim. Verdigimiz tepkiler, Ülker'den para dilenmek adina degildir. Trabzonspor'un büyüklügünü kabul etmeyen zihniyete, biz taraftarlar olarak bunu hatirlatmaktir.

Kendini bilmez birisinin çikip TV.lerde, Trabzonspor'u dilenci konumunda göstermesi yenilir yutulur cinsten degildir.

NTV.de konusmus ve geçmistir. Bizim artik muhatabimiz bu noktadan sonra Ülker'dir. Onlara, ortak bir bildiri ile cevap vermekte fayda var. Admin arkadaslar, Fatih Tekke konusunda oldugu gibi bir metup hazirlayip buradan yayinlarlarsa, bizlerde o mektub ile tepkimizi bildirebiliriz.

aytex
03.07.2006, 23:35
KATILIYORUM

ÜLKER ÜRÜNLERINI IADE ETMEYI DE DÜSÜNELIM
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P></O:P>
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=4337&amp;PN=1&amp;FID=3&amp;PR=3) kabul etmis sayilir.

Ferşat Balcı
03.07.2006, 23:41
abi bir gece gizliceülker binasinibordo mavi ye boyuyalim...

aytex
03.07.2006, 23:45
KÜFÜR VE HAKARET VARSA BEN YOKUM

BU ISI EFENDICE HALLEDECEGIZ

YANI TRABZONA YAKISAN BIÇIMDE

kutoz
03.07.2006, 23:47
@sino,

bize yakismaz, lütfen son mesajini -edit-lermisin. Sinirimize hakim olamazsak, mücadelemize baslamadan maglup oluruz.

Seyit Hoca
03.07.2006, 23:54
birakin mücadeleyi falan..

camianin içinde yapin mücadelenizi..önce yönetim topa tutulmali...sonra foutbolcular...sonra gruplar..vs...vs...

ÜLKER mi bizim derdimiz? Ugrasacak bisey bulunuyor bu memlekette...smileys/smiley32.gif

Selman
03.07.2006, 23:56
@kutoz abinin dedigi gibi topluca bir mail göndermek, ülker mallarini merkezine iade etmek veya inançli bir sekilde ülker mallarini almamak aldirmamak.

Bunlarin hepsi birden yapilabilir.O zaman gücümüzü görürler.

Cabri61
04.07.2006, 00:00
aynen arkadaslar yalniz bu is biraz büyük çapli olmasi lazim...iyi organize olursak basarabiliriz

kutoz
04.07.2006, 00:03
Arkadaslar, ilk etapta yapilacak olan is yazili olarak tepkimizi bildirmek. Sayet sonuç alinamazsa, ürün iade yoluna basvurulabilir. Buda olmadi, ilk müsabakada bir pankartla gerekli cevap verir, bu büyük taraftar bundan kimsenin endisesi olmasin.

Erdem Keser
04.07.2006, 00:12
arkadaslar tepkimizi topluca hareket ederek gostermeliyiz genis capli birsekilde ulker urunlerin boykot etmeliyiz ama bu tepki camia olarak bize dilenci imasinda bulunan o sahsin grubuna olmali ve herkes elinden geleni yapmali bu bizim camiamiza yapilan bi hakarettir hiç kimsenin bu buyuk camiaya boyle bir yakistirmaya hakki yoktur

immortal_TS
04.07.2006, 00:18
Yapilmiycak bisey degil stadlara bile tasiriz bunu ve büyük çapli bir ses getirir herkes anlar ozaman hata yaptigini.

salihismet
04.07.2006, 00:25
Benim merak ettigim, yöneticiler bu konuta ne dü$ünüyor? Acaba onlarin söyleyecegi bir $y yok mu?

kutoz
04.07.2006, 00:32
Benim merak ettigim, yöneticiler bu konuta ne dü$ünüyor? Acaba onlarin söyleyecegi bir $y yok mu?

Resmi sitede, bu konuyla ilgili olarak bir açiklama yapildi. Fakat yapilan bu açiklama suan tam bir muamma. Bunun sebebi de, Ülker'li bir yöneticinin yaptigi açiklamalardir.

unyelimetin
04.07.2006, 01:13
NTV'deki programda tam olarak ne söylendi,halen daha bilmiyoruz.Izleyen biri yazsin ki ona göre tepki verelim.

tamuğ yamtar
04.07.2006, 02:05
Tam olarak ne söyledi? Izleyen arkadaslar önce ne söylendigini yazarlarsa sevinirim.

kolombo
04.07.2006, 09:18
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">

geceki aranizda yasanan harekete ben katilamadim.benim acizane fikrim büyük bi koli hazirlayalim içine ülker ürünlerini doldurup güzel yazilmis uyarici bir mektupla ülker gönderelim. bu kadar basit tabiki yönetime de ayri bir koli hazirlamak sarti ile......bunda mütakip kalirsak benim araciligim ile yarin kargoyla ülkerin yetkili birimlerine gönderebiliriz ........veya ist. daki arkadaslar müsait olursa elden de fabrikasina verilebilir tabi grup olursa ii olur yanliz bu is sogumadan biran önce yapilmali..........YANLIZ PROGRAMI IZLEYENLERDEN RICAM TAM OLARAK NE KONUSULDUGUNU SÖYLERLER ISE MEMNUN OLURUM....zaman harekete geçme zamani..

</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

Külünkoğlu
04.07.2006, 09:50
Ortaya bir laf atiliyor ugras dur ondan sonra, programin büyük bir bölümünü bende seyrettim ve seyrettigim bölümdeTrabzonsporla ilgili tek cümle ve ima geçmedi.

Ülker'in yetkilisi sponsorluk konusunda kulüplerle farkli degisik anlasmalar yapildigini, bu anlasmalarin birisi dis ülkelerideki sponsorlari ikna edip transfer yapmak, digeri nakti yardim, nakti yardimda da çesitli madde ve kurallarin geçerli oldugunu, zaman içerisinde bu uygulamayi bütün kulüplerimize adaletli bir biçimde yaymak oldugunu, diger firmalarindayeni çikan sponsorluk yasasi ile birlikte spor kulüplerine sponsor olmaya davet ettiklerini söyledi.

Peki buyetkiliye bu kadar tepki gösteren arkadaslar neden program içinde sponsorluk hadisesini ilk baslarda sadece gs ve fb'ye atfeden daha sonra kiviripbesiktasi da ilave eden ve sadece bu üç kulübün isiginin kullanilmasini isteyen hincal uluç'a niye tepki göstermiyorlar ?

Programi seyretmeyenleri yanlis yönlendirip galyana getirmek kimseye birsey saglamaz. Tepki yerine hakaret ederseniz hiçbir sekilde kale alinmasiniz.

Biz medeni ölçülerde tepki ve elestirilerimize devam edecegiz ta ki istedigimiz alana kadar.

Degerli arkadaslarim Trabzonsporumuza halel getirecek suursuz bir sekilde hareket etmeyelim.Edited by: Külünkoglu

Volkan Albayrak
04.07.2006, 12:44
ne oluyor ya su röpartaji tam anlatacak yokmu sapina kadar boykot anlatilanlar dogruysa

Nytre
04.07.2006, 15:33
sayin külünkoglunun açiklamasi ile ilk mesajlar arasinda daglar kadar fark var...

kütfen buraya bir haberi duyururken haberi iyi tartalim ölçelim gerçekten açik bir olay varsa bildirelim...

eys_61
04.07.2006, 16:33
ilk sayfalari okuduktan sonra herkes gibi ben de sinire boguldum,avatarimi degistirip gerekli yerlere mail göndermeye basladim fakat son mesajlari okuyunca iyice aklim karisti.neler oldu biri düzgün bir sekilde anlatabilir mi?

Murat Hızal
04.07.2006, 17:21
Henüz kimsenin ne konusuldugunu açikca söylemeye niyeti yok.

Sanirim herkes isine geldigi gibi yorumluyor.

jefferson61sefa
04.07.2006, 17:32
ülkerle olan kontrat iptal edilsin efes pilsenle yapilsinsmileys/smiley36.gif

zaten efes pilsenliyim

Şahin Yılmaz
04.07.2006, 17:44
arkadaslar ali dogan biz geçensene sponsorluk anlasmasina basladik
galatasaray cafe crown oldu besiktas cola turka oldu fenerbahçe ile de
bu yil anlasma yaptik ülker fenerbahçe oldu dedi. Bu arada trabzonspor
takimindan da tepkiler geldi onlarlada genis çapli bir sponsorluk
anlasmasi düsüncesinde olduklarini söyledi. Ve ilave etti biz kimseye
para vermiyoruz sadece sponsorluk anlasmasi yapiyoruz yanlis
anlasilmasin dedi. Simdi adamin dedikleri bu yorum sizin.smileys/smiley2.gif

Ahmet54
04.07.2006, 22:59
degerli dostlar ;

Ben bugün ali dogani lig tv de oguz tonksirin sundugu günün konugu programinda izledim..

ali doganin söylediklerini satir baslari halinde buraya yaziyorum..

-Biz diger klüplerden önce Trabzonsporla sponsorluk anlasmasi imzaladik

-Trabzonspor bu ülkenin 4 büyük(önce 3 büyük söyledi daha sonra düzeltme yapti)klübünden biridir ve trabzonla sponsorluk anlasmamiz devam etmektedir

-Bir cok Trabzonsporlu arkadasim bana sitem ettiler ama biz Trabzonlada ortak calisma icindeyiz

-Ülker olarak 77 klüble sponsporluk anlasmamiz var

-Besiktasla olan anlasmamiz diger klüplerle olan anlasmamizdan farkli biz besiktasin ana sponsoruyuz, gögüs reklamlarinda yer aliyoruz diger klüplerde ise sadece kol reklaminda yer aliyoruz

-Besiktas gibi futbolcu transferi diger klüplerle söz konusu degil

-Basketbolda fenerbahceyle birlesmedik, diger klüplere yaptigimiz gibi Fenerbahceye ana sponsor olduk

zafer6161
04.07.2006, 23:01
ülker nerenin basketbol takimi istanbulun

biz ise anadolunun

tencere yuvarlanir kapagini bulur misali

kutoz
04.07.2006, 23:55
Trabzonspor'un Ülker firmasi ile yaptigi anlasma bir ürününün (cola turka) tanitimi içindir ki, buda devre arasinda yapilmistir. Formaile esofmanlarin kollarinda bulunmak ve basin toplantisinin yapildigi bölümde yer alan panoda yer alarak yapilmaktadir. Avea ile yapilan anlasma ise, formalarimizin gögüs reklamidir. Hiçbir formada, Avea'nin Hazir Kart reklami yoktur, firmanin reklami vardir. Sayet, forma ve esofmanlar kollarinda "Ülker" olsaydi, o zaman firmaninin geneliyle bir anlasma yapilmis olurdu. Tipki, Arçelik, Vestel, Beko'da oldugu gibidir. Biz Vestel ile sponsorluk anlasmasi yaparken, Vestel ismini göstermek amaciyla yapmistik. Vestel'in TV.si, videosu yada herhangi bir ürününün tanitimi için yapmamistik. Dolayisiyla, yapilan sponsorluk anlasmasinin maddi getirisi de ona göre belirlenmektedir.
http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/images/sp&#111;nsor/cola_turca_opt.gif(www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr))
http://img302.imageshack.us/img302/4261/373yx.jpg
Yukarida da bunun örneklerini görmek mümkündür. Burada birseyi atlamamak gerek. Ülker'in yetkilisi, "Trabzonspor'la olan anlasmamiz devam edecektir" yada "Trabzonspor'la ilgili hiçbirsey söylememis" olmasi, özünde arkasinda soru isaretleri birakmistir. Simdi bahse konu yöneticinin söylediklerini yada söylemediklerini irdeleyelim biraz;
<UL>
<LI>
<DIV align=left>"Trabzonspor'la olan anlasmamiz devam edecektir"</DIV></LI>[/list]
Ülker'in Trabzonspor'la yapmis oldugu sponsorluk anlasmasi yukarida örneklerini verdigim sekildedir. Bizlerin tepkileriyle resmi sitede "genis çapli isbirligi içerisine girilmesi dogrultusunda fikir birligine varildi. (detay için tiklayiniz) (http://www.trabz&#111;nspor.org.tr/haber.asp?MainID=&amp;PID=449&amp;HaberID=33874)" Sayet resmi sitenin geçmis oldugu bu haber dogruysa, Ülker'in yetkilisinin bundan bahsetmemesi, neye isaret olabilir?
<UL>
<LI>
<DIV align=left>"Ülker yetkilisi, Trabzonspor'la ilgili hiçbirsey söylemedi"</DIV></LI>[/list]
Istanbul takimlari ile yapilan anlasmalardan bahseden bu yetkilinin, resmi sitede; "Sponsorluk kapsaminin oyuncu transferinden altyapiya destek anlaminda genis bir yelpazeyi kapsamasi ve detaylandirmanin ilerleyen süreçte belirlenmesi planlandi." yayinlanmasina ragmen, bundan bihaber davranmasi, neye isaret olabilir?
Lafin özü, ortada anlasilamayan bir takim hususlar var. Ya bu yetkili, tam yetkili degil, dikkate almamak gerek. Yada bizim yönetim kurulumuz, bizim öfkemizi dindirmek için asparagas bir haber geçmeyi yegledi.
Ülker'in sahibinin Yahudi dinine mensup olup, sonradan Müslüman olmasi, o kisinin geçte olsa dogru yolu bulmasi haricinde beni zerre kadar ilgilendirmez. Beni ilgilendiren en can alici nokta, istanbul kulüplerinin reytingine kapilip, Trabzonspor'un büyük takim oldugunu görmezden gelmeleridir. 1967 yilinda kurulmus bir takimin aldigi onca basariyi hiçe sayip, 1900'lü yillarin basinda kurulmus olan futbol takimlarinin pesinden kosmasi, benim kanima dokunmustur. Kazim Koyuncu'nun söyledigi gibi; "Trabzonsor bize güçsüzlerinde birseyler yapabilecegini göstermistir" sözünde yatan mananin anlamiyla yasamimiza yön biçen bizler, bu olaya bu çerçeveden bakabilirsek, protesto edilenin Ülker ve onun gibi Trabzonspor'u büyük takim kimligine yakistiramayanlar oldugunu net olarak göreceklerdir.
Iste benim düsüncelerim... Söz, sizde degerlir dostlar... smileys/smiley2.gif

omegaserdar
05.07.2006, 12:27
beyler ii güzelde daha düne kadar yok efendimülker su takima bu takima sööle yardim yapti dedik tranzonspgorada yardim yapsin diye ülkeri maile tutan biz degilmiydik?? tabiki bu dilencilik degil amamadem biz onlaradaha düna kadar trabzonspora yardim yapmasi için mail attik bugün o sözlerin arkasinda duralih..haa bu arada kardesim sen eger bi kulüp seni sponsor olarak kabul ettiyse senin kara kasina kara gözüne degil yaa tabiki o takima yardim yapacaksin

Zeyno Tomar
05.07.2006, 13:46
çogunuz o kadar gereksiz islerle ugrasiyorsunuz ve o kadar çabuk gaza geliyorsunuz ki mantikli hiç bir sey düsünemiyorsunuz.

önce ülkeri bjk, gs ve fb yi destekliyorsunuz bizi niye desteklemiyorsunuz diye mail bombardimamnina tutuyorsunuz.

ülker özel bir firma olduguna göre istedigi takimla veya kurumla sponsorluk anlasmasi yapar, reklamini yaptirir, parasini verir. onlara sponsor olyorsun da bize niye olmuyorsun demeye hakkimiz yok. çünkü ülker devlet kurumu degil ki parasini halktan toplanan vergiymis gibibölge ayrimi yapmaksizin dagitsin. nerede kendisi için fayda görüyorsa gider oraya sponsor olur.

bunun üstüne bi de adamlarin ne yahudiligini biraktiniz ne kirimliligini.

Badaloğlu
05.07.2006, 14:04
çogunuz o kadar gereksiz islerle ugrasiyorsunuz ve o kadar çabuk gaza geliyorsunuz ki mantikli hiç bir sey düsünemiyorsunuz.

önce ülkeri bjk, gs ve fb yi destekliyorsunuz bizi niye desteklemiyorsunuz diye mail bombardimamnina tutuyorsunuz.

ülker özel bir firma olduguna göre istedigi takimla veya kurumla sponsorluk anlasmasi yapar, reklamini yaptirir, parasini verir. onlara sponsor olyorsun da bize niye olmuyorsun demeye hakkimiz yok. çünkü ülker devlet kurumu degil ki parasini halktan toplanan vergiymis gibibölge ayrimi yapmaksizin dagitsin. nerede kendisi için fayda görüyorsa gider oraya sponsor olur.

bunun üstüne bi de adamlarin ne yahudiligini biraktiniz ne kirimliligini.

Yahudilik ve Kirimdan bahsedenler, bu konuda Trabzonspor'un çikarlarindan ziyade ideolojik yazilar yazmislardir.Trabzonspor'u belli bir çerçeveye ve kaliba sokma gayretlerindedirler.Bu tip davranislar'in Trabzonspor'a hiç bir fayda getirmeyecegini ögrenmemiz gerekir diye düsünüyorum.

Avea'da diger sponsorumuz;Avea sirketi %100 Türk sermayeli bir sirketmidir?Aramizda Avea'nin sahiplerinin yahudi olmadiginin,ya da herhangi bir sekilde yahudilerle bir baglantilarinin olmadigininispatinin hesabini verebilecek varmi?

Miraç Atalay Çiftçi
05.07.2006, 14:18
arkadaslar öyle gözlemliyorum ki isi para verme para alma yoluna döndürdünüz.ama durum daha degisik...

bilindigi gibi ülker bjknin ana sponsoru.(gögüs reklami colaturca),sezon basinda hem gsye hemde f5 e basketbol subesi için teklifte bulunmuslardi gs kabul etti f5 kargoularla anlasti.bizede kolumuza cola turca yazdilar orada kaldi.

biz yillardan beri ne tam olarak lobi çalismasi yapabildik nede sponsorlardan öyle ahim sahim bir para kazanabildik.

rakiplerimize söyle bir bakarsaniz kiminin tribün masraflari degisik sponsorlar desteginde,kiminin voleybol,basketbol subelerinin masraflari degisik ellerde.son olaraksa bugune kadar türkiyede pek rastlamadigimiz futbolcu(yildiz!)sponsorlugu ...

peki bizde durum nasil,bizde ise daha ilginç bize öyle sponsor destegine falan ihtiyacimiz yok biz vahidinde dedisgi gibi dünyanin en büyük en zengin kulübüyüz.

yada bizim böyle paralar yada böyle gökden düsme transferler için kongre yapmamiza orada da birinin çikip ''size yildiz alacagim'' demesine ihtiyac var.

hos söylesede o kadari ile kalir ama neyse...

daha öncede belirttim ülker benim için bir amac degil bu ülker olmasada halk olur beko olur o olur bu olur hiç önemli degil ülker burada bir araçtir.

milli ekonomimize destek saglayan bir çok trabzon kökenli holdingleri göreve çagirmak sesimizi duyurmak için bir araçtir ülker.

tabiki sirketlerin kendi insiyatifidir klüp seçimi.ama neden trabzonspor yok?önemli olan bunun sorgulamasidir.öz elestirisidir.

23 yildir sampiyonluk hasreti çeksede bu sehir hiç tartisilamaz ki türkiyenin en büyük futbolcu fabrikasidir.ve çok yatirim istemektedir.

peki sorarim size gelecegin kalecileri gol krallari antrenörleri bu sehrin sokaklarinda gezerken,kahvelerde zaman öldürürken neden hem sehrimiz hemde takimimiz adina ses çikarmiyoruz.

yada ses çikarinca ülker bu istedigine verir parayi diyoruz.

tabiiki ülkeri boykot ederim.sponsorluk destegi sagladigi takimlarla anlasmalari bizden sonra oldu.onlarlada kol reklami vardi bizlde(bjkyi ayri tutuyorum)sonra onlarla genis çapli anlasma geregi duydularda bizi bir kenara atar gibi bahis konusu bile yapmadilar?

evet sponsorluk isleri ciddi bir istir ve ne yazikki trabzonsporumuz yillardir bu isten karsiz ayriliyor....Edited by: miracciftci

Emre7
05.07.2006, 15:00
Eti Eti Eti diyiyorum.Boykot önerisine sonuna kadar katiliyorum.Bu olay patlak verdiginden beri Ülker ürünü almiyorum zatensmileys/smiley7.gif

etininde yunan mali oldugunu hatirlatsam en azindan ben öyle biliyom....yanlisim varsa düzeltin ama....almayin ikisinide almayin....

Salih61
05.07.2006, 15:19
Renkdaslar bir süre için avatarlarimizi ülker boykot resmini yerlestirelim böylece hep beraber hareket etmis oluruz...

forum_images/blank.gif

Saygilarimla...Edited by: FORZA61

61viya
05.07.2006, 16:43
Tayyip amcaya para yedirmeye merakli olmadigim için kendimi bildim bileli ülker almam evimize de girmez zaten..

Simdiyse bambaska bir neffret büyüttüm bunlara karsi...Ne sanioyorlarsda kendilerini..Trabzonsporun büyüklügünü algilayamayan adamlarla isimiz olmaz zaten!

61viya
05.07.2006, 16:45
Bu arada lütfen dikkat.."Halk" markasi adi altinda satisa sunulan ürünler de Ülkere ait...ALMAYIN ALDIRMAYIN!

Ve Aytekin abicigim sen sööööyle güzelinden bir mail hazirlasan da hazir elimiz maillere bulasmisken ülkere de ayni mailleri yollsaasak? Ama Trabzonsporlulardan özür dilemeye yönelik bir mail..?Edited by: 61viya

Badaloğlu
05.07.2006, 17:48
Iyide ortadaki sorunu ben hala daha çözemedim.Ne yapmis bu ülker bizlere?Mecburmudur yani Trabzon'a sponsor olmaya?Ya da sponsor oluyorsa 3 Istanbul takimina verdigi desteginin aynisini Trabzonspora'da vermek zorundamidir?Eger öyle ise neden biz taraftarlar havuz sisteminde Fener'in aldigi para kadar para istemiyoruz?

Ülker ile sorunu olan sorununu halletsin kardesim,ben kaliteli ülker ürünlerini yiyorum, yemeyenede saygi duyuyorum.Sorunu surada bir Allahin kulu açik ve seçik açiklamadi ya; ona deli oldum.Kendi kendimize Donkisot gibi yel degirmeni misali saldiriyoruz ama neye saldiriyoruz?onu bile bilmiyoruz!

SDanışmaz
05.07.2006, 18:33
ÜLkeri boykot edeLim diyoruz ama niye edecegiz? Bunu biLen var mi?

AdamLar açik açik "bizim her takimLa sponsorLuk sözLesmemiz farkLi" diye açikLama yaptiLar...

İHSAN
05.07.2006, 18:51
Basit kardesim..... Ülker yeme yedirme....Kimse aç kalmaz.

Ben artik Elimden geldigi kadar Ülker disinda ürünler kullanmaya çalisacagim. Kulubüme yapilan bana yapilmistir....

Badaloğlu
05.07.2006, 19:11

Ben artik Elimden geldigi kadar Ülker disinda ürünler kullanmaya çalisacagim. Kulubüme yapilan bana yapilmistir....

Iyide kulübe kim neyapilmis?Kulüp görüsmeler sürüyor diyor...Bu nasil bir istir? anlamadim!

İHSAN
05.07.2006, 19:24

Iyide kulübe kim neyapilmis?Kulüp görüsmeler sürüyor diyor...Bu nasil bir istir? anlamadim!

Abi daha ne olsun ya... Adam çikiyor bizi dilenci yerine koyuyor... Biz her kulübe ayni muameleyi yapmayiz gibi laflar ediyor...Bu arada bizimle en fazla yapacagi sponsorluk da kolumuza olur. Fazla heyecanlanmayin ..

kutoz
05.07.2006, 20:56
Uzatmaya gerek yok. Yabanci transfer yapildiginda, gelen futbolcu sayet Cola Turka içerse anlariz, Ülker'in topçusudur. Içmezse, o zamanda Yönetim Kurulumuzun iki yildiz vaadinden birise gerçeklesti diye avunuruz.

"Ülker Trabzonspor'a yardim etmek zorunda degildir" diyen arkadaslar, yarin "ATV Trabzonspor'u göstermiyor, Diger kanallarda da Trabzonspor'a az yer ayriliyor" diye serzeniste bulunmasin... Bu basin organlari da Trabzonspor'u göstermek zorunda degil, o zaman. Onlarinda amaci reklamlardanpara kazanmak. Tipki, Ülker'in sponsorluk anlasmasini yapipta ürün tanitmak istemesi gibi. Bu iki olayin mantik çerçevesinde hiçbir farki yok. Ikisi de para derdinde... Bu kadar basit.

Birisi ürünü tanitmak için, spor kulübünün formalarini, ürünlerini kullaniyor, digeri ise taraftarinin fazla oldugunu düsündügü takimlara fazla yer ayirarak, arada verdikleri reklamlarla cüzdan doldurmaya çalisiyor.

erdal6167
05.07.2006, 20:58
ya bos verin ülkeri etiyi vermezse vermesin kardesim. biz isimize bakalim, futbolcu alamadik fatih sakatlandi, jun gitmiyor öbür eleman kaldi elimizde, pe......

hersey bordo için. . .

Lapina
05.07.2006, 21:50
Suni gundem yaratip onlarda gundemde kalmak istiyoruz.Dusunsenize bizi cekemeyen ezikler simdi marketlere saldirdi ulker yiyor..

MSN Profili

ULKERE HAYIR BordoMavi.Net

KONT
06.07.2006, 03:02
Ülker ne yapmis?....... ülkeri mail bombardimanina tutmak isteyen insanlar!!!! Size soruyorum... Sizler kadar galeyana gelmis provakatörünü görmedim... Ülker senede sana1.5 milyon dolar veriyor kol reklamina.. Özbe öz Trabzonlu firmalari tasa topraga tutun beavatarlar... Ulusoy gibi bir devin kaç liralik sponsoru var bu Trabzona... Mailse gidin onlara yollayin.. Ülker sanada sponsor Simdi niye bjk'ye 5 milyon verdinde bize1.5 verdin.. Birde dilencilik yapmiyoruz diyorsunuz

Trabzon durusuna yakisacakhareketlerde bulunun... Gidin özbe öz Trabzonlu olup Trabzondan zengin olmus insanlari mail bombardimanina tututnuz... Ülker ........sizede 5 milyon Euro verecek...

My
06.07.2006, 03:25
Hersey iyi güzel gidiyordu ki su son anda Ülker'e hücum, bize dilenci diyorlar galeyani ortaya çikana kadar. Açikçasi daha da o konunun ne oldugunu tam olarak anlamis degilim. Niyet sponsorluk anlasmasina biz taraftarlar olarak baski olusturmaksa tamamda mevzu su son bize dilenci muammelesi yapildi meselesiyse, daha kimse mevzunun ne oldugunu bile dogru düzgün anlamadan boykota kalkismaksa maalesef dogru giden ve hakikaten de baski olusturdugumuz sponsorluk anlasmasinda konunun dagilmasini sebebiyet vererekten zarari fazlasiyla bize dokunuyor. Bence Ülker'in inini incigini didelemketense bu konuda nasil Ülker'e baski olusturabilirizde Trabzonspor'umuza fayda saglayabiliriz diye çaba sarfetmeliyiz diye düsünüyorum.

Badaloğlu
06.07.2006, 09:37
Yahu arkadaslar, bu kafalar yüzünden Vestel'de Trabzondan çekip gitmedimi?Vestele'de yapmadigimizi birakmamistik.Adam gidip kendi takimini kurmadimi?

Ben bu kafalari hiç anlamiyorum.Önce BMN olarak Ülker'i anlasma masasina oturttuk diye gurur duyuyoruz dedik,baskilarla bizimlede sonunda sponsorluk anlasmasi için masaya oturttugumuz adamlarin azda olsa payimizin oldugunu düsünerekk keyif almaya basladigimiz su günlerde birden bire dilenci lafini ortaya attilar.Kim demis?ne demis?konusmanin metnini buraya koyun dedik, ortada ne metin var, ne de konusmalar!!!Ne dilencisi yahu!

Ülker'i elestirenlerin aslinda olaya tamamen tepkilerini ideolojik yollardan oldugu kimse unutmasin.Öyle adamlar varki Trabzonsporluluktan önce adamin ideolojisi geliyor.Para ver,takima destek oldeyince ortada kimse kalmiyor.

Bazen diyorumki bu Ulusoy herhalde bilerek Trabzon'a bir halt ettigi yok.Ne yatirm da, ne bise...Çünkü böyle bir sey yapsa basina neler gelecek az çok tahmin ediyordur.Akilli adam vesselam.

Erkan (kutoz), Ülker ile Atv örnegi bir degildir.Birisi haber kanalidir,digeri Türkeyi'nin 125 ülkeye ihracat yapan nadir sirketlerinden bir tanesidir.Birisi yaptigi haberlerden para kazanir,digeri üretip sattigi ürünlerinden.Atv'nin basina Trabzonlu bir adam gelse Atv'nin Trabzonspor ile ilgili haberleri de otomatikmen degisecektir.Atv'nin basindakilerde Trabzondan bahsetmeyerek kar elde ettiklerini düsünenlerdendir.

Sponsorluk farkli bir olaydir.Bakiniz milli takimin kaç tane sponsoru var?Mercedes,Efes pilsen,Turkcell,Is bankasiv.b. hepsi farkli miktarlarla ve farkli sartlarda milli takimin sponsorudurlar.Hepsi ayni sartlarda milli takima sponsor olmamislardir.

Lokman
06.07.2006, 10:15
Iyide ortadaki sorunu ben hala daha çözemedim.Ne yapmis bu ülker bizlere?Mecburmudur yani Trabzon'a sponsor olmaya?Ya da sponsor oluyorsa 3 Istanbul takimina verdigi desteginin aynisini Trabzonspora'da vermek zorundamidir?Eger öyle ise neden biz taraftarlar havuz sisteminde Fener'in aldigi para kadar para istemiyoruz?

Ülker ile sorunu olan sorununu halletsin kardesim,ben kaliteli ülker ürünlerini yiyorum, yemeyenede saygi duyuyorum.Sorunu surada bir Allahin kulu açik ve seçik açiklamadi ya; ona deli oldum.Kendi kendimize Donkisot gibi yel degirmeni misali saldiriyoruz ama neye saldiriyoruz?onu bile bilmiyoruz!

Haklisin renkdas, ben kendi adima bir mail attim ama mailde bize neden sponsor oluyorsunuz demedim bunu diger arkadaslarin yazdiginida sanmiyorum açikcasi televizyondaki konusmayi dinlemedim bile bu yüzden onunla ilgili birsey söyleyemem fakat benim sinirimi bozan nokta,bunun sadece istanbuldaki bizans torunlarina yapilmasi yani sanki türkiye bu takimlardan ibaret kardesim yapiyorsan bu isi bütün takimlara esit yap yada potansiyeli olan birtakima destek çik bizde alkislayalim ama bence bunlarin yaptigi dümdüz yalakalik. Tabiki ülker ürünlerini yiyebilirsin nasil sen yemeyeyene saygi gösteriyorsan bizde sana saygi duyacagiz, fakat ülkerin yaptigi bence sponsorluk degil yalakaliktir.

ozcan_asanoglu
06.07.2006, 10:36
protestocuarkadaslar...

migros'tan da alisveris yapmayin, fener stadinin yarisini o yapti..

telsim kullanmayin fener stadinin geri kalanini yapti..

marshall boya kullanmayin, gs. stadinin tüm reklamlari onlarda.

koç grubu mallari olan bütün beyaz esyadan, tofas arabalara kadar hiçbirini kullanmayin protesto edin zira Koç'lar tüm gücüyle fener yönetiminde...

immortal_TS
06.07.2006, 10:57
protestocuarkadaslar...

migros'tan da alisveris yapmayin, fener stadinin yarisini o yapti..

telsim kullanmayin fener stadinin geri kalanini yapti..

marshall boya kullanmayin, gs. stadinin tüm reklamlari onlarda.

koç grubu mallari olan bütün beyaz esyadan, tofas arabalara kadar hiçbirini kullanmayin protesto edin zira Koç'lar tüm gücüyle fener yönetiminde...

Olaylari yanlis boyutlara çekmemek lazim.

ozcan_asanoglu
06.07.2006, 11:01
biz de onun için yazdik zatensmileys/smiley2.gif

Badaloğlu
06.07.2006, 11:46

Haklisin renkdas, ben kendi adima bir mail attim ama mailde bize neden sponsor oluyorsunuz demedim bunu diger arkadaslarin yazdiginida sanmiyorum açikcasi televizyondaki konusmayi dinlemedim bile bu yüzden onunla ilgili birsey söyleyemem fakat benim sinirimi bozan nokta,bunun sadece istanbuldaki bizans torunlarina yapilmasi yani sanki türkiye bu takimlardan ibaret kardesim yapiyorsan bu isi bütün takimlara esit yap yada potansiyeli olan birtakima destek çik bizde alkislayalim ama bence bunlarin yaptigi dümdüz yalakalik. Tabiki ülker ürünlerini yiyebilirsin nasil sen yemeyeyene saygi gösteriyorsan bizde sana saygi duyacagiz, fakat ülkerin yaptigi bence sponsorluk degil yalakaliktir.

Bence bazi noktalarda duygusallik yapiyoruz.Ülkerden bütün kulüplere esit davranmasi istemek sponsorluk ilkelerine ters düsmezmi?Ülker federasyon degilki?Kaldiki federasyon bile her kulübe maddi açican (havuzda oldugu gibi) esit davranmiyor.Daha öncede yazdik, eger biz 3 Istanbul takimi ile esit isek neden o zaman onlarin aldigi kadar havuzdan bizde pay almiyoruz? Neden onlarin aldigi paralarin aynisini federasyondan istemiyoruz?

Biz degilmiydik; havuzdan pay alma konusundaAnadolu kulüplerini yüz üstü birakip, Istanbul'un yaninda saf tutup;3 takim esit pay alacak,biz ise Anadolu kulüplerinden daha fazla pay alan ama Istanbul kulüplerinden dahaaz pay alan biz degilmiydik?Hal böyle iken,neden olaylara objektif bakamiyoruz?neden biz kendimize istedigimiz bir seyi baskasina isteyemiyoruz?Bir yandan Ülkerden her kulübe esit davranmasi istiyoruz,diger yandan her kulübün esit olmadigini inkar ediyoruz.

Ülkeri sorgulayacagimiza gelin Puma'yi sorgulayalim.Ülker,Cola Turca reklami ile zatengeçen sene bizim TS Clubformalarinda (kolda da olsa) yerini almadimiydi?O zaman neden kimse buna ses çikarmadi?Ülker'in verdigi bu para, Puma'nin(bizim sponsorumuz)3 senelik yaptigi anlasmadan dolayi Trabzon'a verdigi paradan dahami azdir?Ya da verilen bu paralar kaç yil gögüs reklami alamayan Trabzonspor için bir lüksmüdür?

3 maçlik Pasa brode reklamini daha unutmadik.Edited by: Badaloglu

kutoz
06.07.2006, 11:55
Erkan (kutoz), Ülker ile Atv örnegi bir degildir.Birisi haber kanalidir,digeri Türkeyi'nin 125 ülkeye ihracat yapan nadir sirketlerinden bir tanesidir.Birisi yaptigi haberlerden para kazanir,digeri üretip sattigi ürünlerinden.Atv'nin basina Trabzonlu bir adam gelse Atv'nin Trabzonspor ile ilgili haberleri de otomatikmen degisecektir.Atv'nin basindakilerde Trabzondan bahsetmeyerek kar elde ettiklerini düsünenlerdendir.

Elbette ki, biri haber kanalidir, digeri gida sektöründe faaliyet gösteren bir sirketti. Ben ikisini karsilastirirken, sirket olarak karsilastirdim. Faaliyet alanlarini karsilastirmadim.

Sonuçta ikisinin de amaci, kar amaçlidir. Kimse bana sponsorluk anlasmasinin, Türk Futboluna katki saglamak oldugunu anlatmasin. Herkes, kendi cüzdanini doldurma pesindedir.

ATV.nin basina Trabzon'lu birisi de gelse, yinede istedigimiz türden bize yer ayrilmayacaktir. Show TV.nin spor müdürü Trabzonspor'lu. Ne kadar yer ayiriyorki bize. Onlarda, reklamlar gelirlerinin derdinde. Nasil, reytingi çogaltiriz da kasamizi doldururuz. Bu anlamda Ülker'in stratejiside böyle. Hangi futbol takiminin taraftari çoksa, onunla yapacaklari sözlesmenin miktarini yüksek tutuyor.

Neyse, bu konuyu yazarak anlatmak zor. Belki bir gün, bogaza karsi çay içerken Istanbul'da, tekrar gündeme getirir tartisiriz. smileys/smiley2.gif

Adnan Mollasalihoğlu
06.07.2006, 13:32
Bence ülkeri birakalim önce Albayrak vermis oldugu yildizsözünü tutsun bize Ülker söz vermedi.Ülker sorumlusunun dedigine gelince Yönetim toplansin Ülker'in kol reklamini iptal etsin tazminati ne olursa olsun.Anlasinlar kimin dilenci olup olmadigini ........lerEdited by: adnanm61

Badaloğlu
06.07.2006, 13:40

Elbette ki, biri haber kanalidir, digeri gida sektöründe faaliyet gösteren bir sirketti. Ben ikisini karsilastirirken, sirket olarak karsilastirdim. Faaliyet alanlarini karsilastirmadim.

Sonuçta ikisinin de amaci, kar amaçlidir. Kimse bana sponsorluk anlasmasinin, Türk Futboluna katki saglamak oldugunu anlatmasin. Herkes, kendi cüzdanini doldurma pesindedir.

ATV.nin basina Trabzon'lu birisi de gelse, yinede istedigimiz türden bize yer ayrilmayacaktir. Show TV.nin spor müdürü Trabzonspor'lu. Ne kadar yer ayiriyorki bize. Onlarda, reklamlar gelirlerinin derdinde. Nasil, reytingi çogaltiriz da kasamizi doldururuz. Bu anlamda Ülker'in stratejiside böyle. Hangi futbol takiminin taraftari çoksa, onunla yapacaklari sözlesmenin miktarini yüksek tutuyor.

Neyse, bu konuyu yazarak anlatmak zor. Belki bir gün, bogaza karsi çay içerken Istanbul'da, tekrar gündeme getirir tartisiriz. smileys/smiley2.gif

Ikiside sirket oldugu dogrudur.Ama ikisinde ortak yönleri sadece para kazanmaktan ibaret degildir.Birde isin prestij yönü vardir.Ikiside kendi çapinda kaliteli ürünler sunmak zorundadirlar.Ülker en kaliteli ürünü üretip rakiplerinden önce piyasaya sunmak zorundadir.Keza Atv'de öyle,haberi herkesten önce vermek zorundadirlar.Trabzondan bahsetmiyorsalar burada birazda biz kendimize bakacagiz.Neden bizden bahsetmiyorlar diye bu olayi sorgulamaliyiz?Yoksa haber degerimiz olmadigindan degildir.

Saner Ayar show tv'de müdürdür.Ama benim bildigim Genel Müdür'dür.Yeri geldiginde Trabzon ile ilgili gerekli yaklasimlardan kaçinacagini zannetmiyorum.Yöneticilerimizden kaç tanesi tv kanallarini ziyaretlerde bulundular?Bunu zamaninda bir tek Atay Aktug yapmisti o dönemde de haberlerde Trabzon ile ilgili inanilmaz degisiklikler olmustu.

Çay için teklif olmaz,her zaman bekleriz bas tacisin...Bogaza karsi dersen o da kabüldür.

kutoz
06.07.2006, 13:43
Çay için teklif olmaz,her zaman bekleriz bas tacisin...Bogaza karsi dersen o da kabüldür.

Piyer Loti'de fena olmaz. Püfür püfür rüzgar. Neyse, kismetse oda olur.

Ustaalioğlu
06.07.2006, 14:01
Ne provokatorler varmis grupta be, adamlarin ne muslumanligi kaldi ne birsey..

Ulker Trabzonspora hic yardim yapmasa bile -ki boyle birsey yok, kol reklamina dahi 1.5 milyon dolar veriyor- bu ulkenin medari iftihari olan bir firmadir. Bildigim kadariyla dunyanin en buyuk 7. gida firmasi (dusununki bu piyasa da nestle var bilmemne var). Ben Dubai'deyken butun dukkanlarda satiliyordu urunleri, Urdunun kucuk bir kasabasina gittim, orda dahi en ucra dukkanda vardi, su an rusyadayim, tum rus arkadaslarim turkiyeden ulker getirmemi rica ediyorlar. Arkadaslar, olaylara biraz genis perspektivden bakmaya calisalim, siyaseti de hic bir zaman bu grubun icine sokmayalim...

kutoz
06.07.2006, 14:18
Ulker Trabzonspora hic yardim yapmasa bile -ki boyle birsey yok, kol reklamina dahi 1.5 milyon dolar veriyor- bu ulkenin medari iftihari olan bir firmadir.

Ülkerin bu anlasma metnine nasil ulasabilirim. Sanirim siz ulasmissiniz. Süresini ve detaylarini merak ediyorum.

Naim
06.07.2006, 14:26
Ulker Trabzonspora hic yardim yapmasa bile -ki boyle birsey yok, kol reklamina dahi 1.5 milyon dolar veriyor- bu ulkenin medari iftihari olan bir firmadir.

Ülkerin bu anlasma metnine nasil ulasabilirim. Sanirim siz ulasmissiniz. Süresini ve detaylarini merak ediyorum.
4 yil 1 milyon dolar
Anlasma metnine ulasamayabilirsin ama bana inanmak durumundasin

tamuğ yamtar
06.07.2006, 14:45
Kol reklamina yillik 1.5 milyon dolar veren bir firma 5 milyon dolarlik transferi de kol reklami için1.5 milyon dolar verdigi takima yapar.

Yapmasi için demiyorum. Ticari mantik bunu gerektirmez mi?

Kimseden birsey istemiyoruz.

Baskan söz vermisti, hatirlayan var mi?

Arada kaynadi herhalde.

En azindan az önce dinledigime göre stad için gelismeler varmis.

O da iyidir.

Reha
06.07.2006, 14:49
siyaseti de hic bir zaman bu grubun icine sokmayalim...

Biz sokmuyoruz, siyaset ve Adalet ve kalk.Prt onun içinde zaten!Edited by: greywolf

kutoz
06.07.2006, 14:51

4 yil 1 milyon dolar

Yani 1.5 milyon dolar degil, öyle mi.

Miraç Atalay Çiftçi
06.07.2006, 15:07

4 yil 1 milyon dolar

Yani 1.5 milyon dolar degil, öyle mi.

demek ki öyle erkan abi :)

Badaloğlu
06.07.2006, 18:17

4 yil 1 milyon dolar

Arkadaslar, bende burada takilip kaliyorum.Adamlar 4 yil için 1 milyon dolar veriyorsalar,hemde kol reklami için! sponsorumuz olan Puma ile senelik nasil oluyorda 150.000$ (Fatih'in yalancisiyim) anlasiyoruz?Bu rakamlar çok komik(puma için)

Birazda bunlari konusalim,Trabzon'a para veren,yatirim yapan insanlari,sirketleriyargilamayalim.Hele hele ''3 Istanbul takimi ile bizi ayni kategoride degerlendirmeleri gerekirdi'' yanlisina asla düsmeyelim.3 Kizkardesin aldigipara miktari kadar para alsaydik; Onlardanne farkimiz kalirdi?Bizim farkimiz Trabzonsporlu olusumuzdur.Ne diyordu pankartta? SAMPIYONLUK ÖNEMLI DEGIL;ÖNEMLI OLAN SENIN BU HAKSIZ ARENADA VERDIGIN ONURLU MÜCADELENDIR.

aytex
06.07.2006, 18:20
sponsorluk olayini gündeme getiren ilk ben olmusum. ama gördügüm kadari ile olay çokoprens severler ile yahudi düsmanlari ve kulüp adina konusanlarla biz istemezükçüler savasina döndü.

oysa ki marka degeri ne paha biçemedigimiztrabzonspor un ismi birileri tarafndan agza dahi alinmazken agiiza alanlarin ise onun büyüklügünü tartisma konusu yapip sponsorluk konusunda ona negatif ayirimcilik uygulamasini protesto edelim demistim ben

ülkeri degil. ülker zihniyetini elestirelim, bu koç ta olabilir mercedes te yahudi de laz da, hatta içimizdeki gizli istanbullular bile

neyse

canim eylemi üç otuz paralik islamci-yahudi, milli-ulusal akp-chp olaylarina feda ettik ya.

ne diyeyim. marka olmak kolay degil. önce marka olduguna insanin kendisi inanacak.

kaldi ki ülker zihniyeti ile bize yaklasanlar inansin.

kutoz
06.07.2006, 20:54
oysa ki marka degeri ne paha biçemedigimiztrabzonspor un ismi birileri tarafndan agza dahi alinmazken agiiza alanlarin ise onun büyüklügünü tartisma konusu yapip sponsorluk konusunda ona negatif ayirimcilik uygulamasini protesto edelim demistim ben

ülkeri degil. ülker zihniyetini elestirelim, bu koç ta olabilir mercedes te yahudi de laz da, hatta içimizdeki gizli istanbullular bile

Katiliyorum, bende hep ayni noktaya dikkat çekmeye çalistim. Yoksa, bu bugün ülker olmus, yarin eti fark etmez. Burada Trabzonspor'un büyüklügünün görmezden gelinmesiydi, bizi bir arada toplamasi gereken ana düsünce.

Senin de söyledigin gibi, konu farkli noktalara tasindi malesef. Ülker sponsrluk anlasmalari konusunu gündeme getirdiginde "3 büyürler" degilde "4 büyüklerle var olan anlasmalari gelistirmek, olmayanlarla da anlasma yaparak, Türk futboluna katki yapmak istiyoruz" türünden bir cümle sarfetmis olsaydi, bugün bu baslik olmazdi. Isin özü bu.

since1967_
06.07.2006, 23:19
ülker kim oluyorda memlekette kaç büyük oldugunu belirliyor. yargilari insanlar degil yasanmis olaylar kanitlar. tarih gerçekleri yazar. tek büyük trabzonspor. ülkere hayir. ne gerekirse yapalim.smileys/smiley7.gif

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.07.2006, 14:18
http://img.photobucket.com/albums/v322/DKLG/protesto2.jpg

haddlerini bilsinler

Salih61
07.07.2006, 14:21
Renkdaslar ülkere boykot etmeye devam edelim...Lütfen herkes avatarini bir süreligine degistirsin...Mailler atalim...Ülker ürünleri almayalim aldirtmayalim...Kim oldugumuzu bilsinler...

ÜLKERE HAYIR!!!!

ofluzeki_61
07.07.2006, 14:22
ulkerden kimin ne dilendigi ortadadir bizim gibi kendine yeten baska kulup yoktur onnar ilkten kendilerine baksinlar saonra TS yi agzina alma curretini gostersinler........herkez kimin ne oldugunu cok iyi biliyor

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
07.07.2006, 14:25
http://i32.photobucket.com/albums/d44/adnanm/protesto.jpg

Ülker benim hayatimda bitmistir...
Özür dilendigini görmeden boykotu birakmam
zaten uyuz oluyordum...

tsmaniac
07.07.2006, 17:34
http://i32.photobucket.com/albums/d44/adnanm/protesto.jpg

Ülker benim hayatimda bitmistir...
Özür dilendigini görmeden boykotu birakmam
zaten uyuz oluyordum...

bunun altina baska bisey yazilmaz anca imza atilir smileys/smiley32.gif ayrica ülkerden bisey almak fenerrumdan alis veris yapmakla ayni sey oldu artik
Edited by: tsmaniac

Gürkan
07.07.2006, 21:35
yine soluyorum ulkere en guzel boykot mail yerine urunlkerini almayalim.ozellikllede trabzonda bak o zaman satislar dusunce akillari baslarina gelir.

Özsu
07.07.2006, 21:37
boykot edecez bunlari baska yolu yoq...

bizi bizden baska iyi anlayan yoktur

Özsu
07.07.2006, 21:41

4 yil 1 milyon dolar

Arkadaslar, bende burada takilip kaliyorum.Adamlar 4 yil için 1 milyon dolar veriyorsalar,hemde kol reklami için! sponsorumuz olan Puma ile senelik nasil oluyorda 150.000$ (Fatih'in yalancisiyim) anlasiyoruz?Bu rakamlar çok komik(puma için)

Birazda bunlari konusalim,Trabzon'a para veren,yatirim yapan insanlari,sirketleriyargilamayalim.Hele hele ''3 Istanbul takimi ile bizi ayni kategoride degerlendirmeleri gerekirdi'' yanlisina asla düsmeyelim.3 Kizkardesin aldigipara miktari kadar para alsaydik; Onlardanne farkimiz kalirdi?Bizim farkimiz Trabzonsporlu olusumuzdur.Ne diyordu pankartta? SAMPIYONLUK ÖNEMLI DEGIL;ÖNEMLI OLAN SENIN BU HAKSIZ ARENADA VERDIGIN ONURLU MÜCADELENDIR.

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Sönmez Özlü
08.07.2006, 17:42
Ülker nâmini hâiz ticarî sirket, tesvil edildigi gibi medâr-i iftihârimiz degil, memleketimiz için pâ-bend-i terakkî, ammâ geçilen on yillik tevarih içinde anlasildigi üzre bir vakitler millet-i sâdikâ diye anilan cemiyet için pâ-berca-yi hareketdir.

Açik yazsam tartisma çikacakti, yazmasam dayanamayacaktim. Idare ediverin. Ben eskiden beri Ülker kullanmam. Bundan sonra da kullanmayacagim.

Vesselam.Edited by: Moyunçur

tsmaniac
09.07.2006, 00:51
ülker, show tv ooohooooOOOO bu gidisle baska bisey kalmayacak ülkede tek ekmek kalacak boykot etmeyecegimiz nasil is bu yaa?

oguzkoc
09.07.2006, 01:20
herkes sadece gaza gelenleri destekleyip dahada gaza gelmis.

akilli laf edip ülker boykotunu saçma bulan arkadaslara düzgün bi cvp veren yok.arkadaslar nekdr güzel açiklamalar yapmislar.hepsini tebrik ediyor ve herkesin okuyup brz bilgilenmesini rica ediyorum.

Ustaalioğlu
09.07.2006, 11:29
Goruldugu gibi Ulkere boykot cagrisi yapanlar, hali hazirda zaten boykot eden arkadaslar, kendilerine yandas ariyorlar ki, bu konuda Trabzonspor'u kullanmak da hos bir hareket degil.

Ah ulen su gurbet ellerde, Turkiyeden gelen olsa da Ulker urunu getirse de yesem......

İHSAN
09.07.2006, 12:42
Biz asla " Hiçbir zaman ülker ürünlerini kullanmayin" demiyoruz. Sadece ülker hatasini anlayana kadar elestiri anlaminda bir protesto edelim diyoruz. Durum bunda ibarettir. Büyütmenin anlami yok.

Kimse kusura bakmasin ama ne ülker ne de bir baskasi benim için TRABZONSPORdan önemli degildir.smileys/smiley7.gif

attagümüshane
09.07.2006, 14:45
ÜLKER ÜRÜNLERI PROTESTO EDILSIN DIYORUZ DA O ZAMAN SABAH AKSAM FB VE DIGER IST. KLÜPLERINI HABER YAPAN GAZETELERI DE TV LERI DE PROTESTO MU EDELIM??

BENCE BÖYLE OLMAZ ..YANI OSLA KESKE..AMA SONU GELMEZ..YOKSA TRABZONSPORUMUZ IÇIN MILLIYET OKUMAYIVEREYIM ÜLKER GOLF YEMEYIVEREYIM..AMA TEPKIMIZI SERT VE SES GETIREN ELESTIRILERLE DILE GEITRELIM..MESELA AVNI AKERDEKI GRUPLAR, AFISLERLE BUNLARI GÜNDEME GETIRSIN..SAYIN BASKANIMIZ ARTIK BI ZAHMET MEDYA GÜCÜNÜ KULLANIP BIZI GERIDE KALMAKTAN KURTARIP GÜNDEME VE ÖNE TASISIN..HEPINIZ ESEN KALIN BORDOMAVILER...
Degerli arkadasim, lütfen forum kurallarina uyalim,forum kurallarini okuyalim...Edited by: Badaloglu

tsmaniac
09.07.2006, 15:59
Goruldugu gibi Ulkere boykot cagrisi yapanlar, hali hazirda zaten boykot eden arkadaslar, kendilerine yandas ariyorlar ki, bu konuda Trabzonspor'u kullanmak da hos bir hareket degil.

Ah ulen su gurbet ellerde, Turkiyeden gelen olsa da Ulker urunu getirse de yesem......

e buyur doya doya ye, ye ki istanbul takimlarina daha nice delgadolar alinsin bravo smileys/smiley32.gif

Sönmez Özlü
10.07.2006, 01:05
Birileri Ülker'e karsi çikilmasini siyasi olarak görüyor. Ama verilen tepkilerden anlasiliyor ki Ülker'i savunanlar asil siyasi davrananlardir.

Nesini savunuyorsunuz Ülker'in? Neresini ve nesini. Biri bir zahmet açiklasin.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.07.2006, 02:40
siyaset miyaset yok

biz TRABZONSPOR CAMIASI
bu adamlarin üç kurusluk bi yetkilisi tarafindan dilenci gibi gösterildik
bunu hiçbir karadeniz çocugu içine sindirmez!
Ben yillardir gurbetteyim
Aç yattim yeri geldiginde
sükür Allahima el açmadim!...
TRABZONSPOR da açmaz açamaz.
istemeyen de boykot etmesin!...
koyun degiliz ki "illa" sürüyle dolasalim
ama sehluk da degiliz bize dirsek yapan bu adamlara para kazandiralim!..

siyaset miyaset yok benim boykotumda tamamen karakterimle ilgili ! ! !

http://img.photobucket.com/albums/v322/DKLG/protesto.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v322/DKLG/protesto2.jpg

Sönmez Özlü
10.07.2006, 05:10
siyaset miyaset yok

biz TRABZONSPOR CAMIASI
bu adamlarin üç kurusluk bi yetkilisi tarafindan dilenci gibi gösterildik
bunu hiçbir karadeniz çocugu içine sindirmez!
Ben yillardir gurbetteyim
Aç yattim yeri geldiginde
sükür Allahima el açmadim!...
TRABZONSPOR da açmaz açamaz.
istemeyen de boykot etmesin!...
koyun degiliz ki "illa" sürüyle dolasalim
ama sehluk da degiliz bize dirsek yapan bu adamlara para kazandiralim!..

siyaset miyaset yok benim boykotumda tamamen karakterimle ilgili ! ! !

Aynen öyle.smileys/smiley32.gif

EmrahYalçınalp
10.07.2006, 09:22
Ayni amca Fanatik'e konusmus bu kez...

?Tamamen ticari iliski?
Sampiyon olan basketbol subesini kapatip, üç büyüklerle kapsamli sponsorluk anlasmalari yapan Ülker Grubu?nun Kurumsal Iletisim Koordinatörü Ali Dogan, Fanatik?e konustu. Fenerbahçe, Galatasaray ve Besiktas?a hibe yapmadiklarini belirten Dogan, ?Ülker, kimseye karsiliksiz bir tek kurus hibe etmiyor. Yaptigimiz ticari bir istir. Türkiye?nin alanindaki en büyügüyüz. Kazandiklarimizi spordaki en degerli markalarimizla paylasiyoruz. Bu destek pazar payimizi artirirsa, seneye rakamlar katlanir? dedi. Dogan, anlasmalarla ilgili olarak sunlari söyledi:

?Fener sampiyonluk adayi?
Fenerbahçe ile geçen sezon da sponsorluk iliskilerimiz oldu. Baska sponsorlari da vardi. Avrupa?nin en önemli basketbol organizasyonu ULEB?deki yarisma hakkimizi da koruyarak Fenerbahçe Ülker ismiyle devam ediyoruz. Sanildigi gibi Ibrahim, Mirsad ve Ömer?i onlara biz vermedik, Fenerbahçe aldi. 13 senelik mücadeleye ragmen maçlarimiza fabrikadan ve okullardan adam tasiyarak mücadele çok da keyif vermiyordu. Fenerbahçe Ülker taraftarlariyla birlikte Final Four, hatta sampiyonluk adayi olacaktir. Belediye, özel idare ve kulüp isbirligiyle yapilacak salona da destek olacagiz.?

?Besiktas isterse satabilir?
Besiktas ve Galatasaray ile yaptigimiz sponsorluk anlasmalari farkli. Biz futbolda yalniz Besiktas?in ana sponsoruyuz. Galatasaray ve Fenerbahçe gibi kol sponsoru oldugumuz toplam 77 kulüp var. Ana sponsoru oldugumuz kulüp için transfer yapmamizdan dogal bir sey olamaz. Yeni girdigimiz kola pazarinda 10 bin 500 çalisani olan Cola Turka?nin, 2. siraya yükselmesinde Besiktas?in etkisi büyük. Ürettigimiz kadarini satiyoruz. Delgado?nun mülkiyeti bizde, haklari Besiktas?ta. Ister oynatir, ister satar. Yüksek bir paraya satarsa da, para Besiktas?indir. Biz bu tür karlarin pesinde kosmayiz.?

?Karari Galatasaray verir?
Galatasaray sponsorluk anlasmasi için en ciddi ve kapsamli hazirligi yapan kulübümüzdü. Geçtigimiz sene Cafe Crown?u kullanmislardi ve yine yeni girdigimiz pazarda bu yolla yüzde 30?luk bir pazara sahip olduk. Sikintisi büyük olan Galatasaray camiasiyla da pazartesi günü anlasmamizi imzaliyoruz. Onlara futbolcu almayacagiz. Onlar anlasma geregi alacaklari parayi ister tesise, ister transfere ayirir, bu onlarin bilecekleri is. Ancak rahatlikla söyleyebilirim ki yaptigimiz anlasma, Galatasaray tarihinin en büyük sponsorluk anlasmasidir.

kolombo
10.07.2006, 10:10
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bu yapilan anlasmalar niye bu kadar zorumuiza gidiyorki adam yöneticilik anlaminda tam profösyönel olarak çalisiyor.yönetimde ayni anlayista çalissin diger klüblerin elde ettigini kazansin....</TD></TR>

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.07.2006, 12:34
gücümüze gitmiyor arkadasim
rengimizi belli ediyoruz
bordoyuz, maviyiz!..
sen diger renklere yatirim yapiyorsan keyfin bilir
ben de yemem senin püsküvütünü smileys/smiley36.gif
bu kadar basit.

kolombo
10.07.2006, 12:51
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=f44094c4>
rengimizi belli ediyoruz
bordoyuz, maviyiz!..
ben de yemem senin püsküvütünü http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif
bu kadar basit. trabzonspor taraftari bu kadar basit hesaplar yapmamali..</BLOCKQUOTE>

supermann
10.07.2006, 13:13
<T>
<TR height="100%" width="100%" UNABLE="&#111;n">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Trabzonsporlu adam aldigi ürünün parasinin üç ezik kulübe gidecegini bile bile o ürünü aliyorsan biraksin bu takimi!! bide demiski bay ülker yöneticisi pazar payimiz artarsa anlasmanin boyutu büyüyecek yani daha fazla para aktarcaklar almayiin ülker ürünlerini pazar payini genisletmede sizde bir damla koymayin!! </TD></TR>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">

EmrahYalçınalp
10.07.2006, 13:25
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">bu yapilan anlasmalar niye bu kadar zorumuiza gidiyorki adam yöneticilik anlaminda tam profösyönel olarak çalisiyor.yönetimde ayni anlayista çalissin diger klüblerin elde ettigini kazansin....</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>

Elbette söz konusu durumda profesyonelite çalisiyor. Çelisen seylerle tepki koymuyoruz, ya da senin tabirinle "zorumuza" gitmiyor. Daha dogrusu benim bu nedenle zoruma gitmiyor, kendi adima konusayim... Zorlandigim konu bu 3 takima yapilan katkinin sahip olduklari büyük kitle tarafindan Ülker'e dönüsü oldugu, bizim de içinde bulundugumuz zava-zingo camialarin ise böyle bir agirligi olmadigi için yatirima da gerek görülmedigi imasi. Biraz uzun bir cümle oldu ama anlasilmayack bir sey de yok. Zaten senin düsüncelerine bakacak olursak adamcagiza da bosuna salliyormusuz, hakliymis...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
10.07.2006, 13:26
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T>
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">
</TD></TR>
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></TABLE>
<BLOCKQUOTE id=f44094c4>

rengimizi belli ediyoruz
bordoyuz, maviyiz!..
ben de yemem senin püsküvütünü http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif
bu kadar basit. trabzonspor taraftari bu kadar basit hesaplar yapmamali..

ben "bu kadar basit" hesap yapiyorum
sen karmasigini göster öyle yapalim kardesim.
bu arada "eti eti eti" smileys/smiley36.gif</BLOCKQUOTE>

BOZOHAN
10.07.2006, 13:41
rengimizi belli ediyoruz
bordoyuz, maviyiz!..
ben de yemem senin püsküvütünü smileys/smiley36.gif
bu kadar basit.

imza arkadaslar yemeyelim piküvütünü.

kolombo
10.07.2006, 16:13
<T>
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"></TD></TR>
<BLOCKQUOTE id=d010e8c6>

<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n"><T><T>
<T>
<TR hb_tag="1" UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></T></T></TABLE>

Elbette söz konusu durumda profesyonelite çalisiyor. Çelisen seylerle tepki koymuyoruz, ya da senin tabirinle "zorumuza" gitmiyor. Daha dogrusu benim bu nedenle zoruma gitmiyor, kendi adima konusayim... Zorlandigim konu bu 3 takima yapilan katkinin sahip olduklari büyük kitle tarafindan Ülker'e dönüsü oldugu, bizim de içinde bulundugumuz zava-zingo camialarin ise böyle bir agirligi olmadigi için yatirima da gerek görülmedigi imasi. Biraz uzun bir cümle oldu ama anlasilmayack bir sey de yok. Zaten senin düsüncelerine bakacak olursak adamcagiza da bosuna salliyormusuz, hakliymis...

en basta sunu söyleyeyeyim bi önceki yazim sahisa degildi hareketin genelineydi.konuya dönecek olursak yapilan bi anlasma var ist klüpleri ile ülkerin. bende bu takima gönül veren kisi olarak isterimkibizim lede böyle bi anlasma olsada zaten kisitli olarak mücadele ettigim imkanlara ilave bi güç olur fakat bu sartlarda bu çok zor adama kara kasina kara gözüne reklam vermez temsilin güçlü olacak adam bosa yatirim yapmak istemez verdiginden fazlasini almasi gerek ki kar etsin.burada yazan arkadaslarin hangisi o makamda bulunsa aynisini yapar.burada benim güç olarak gördügüm baskanimiz ya ben öyle görüyorum veya kullanmsini bilmiyor.bana göre bulundugu konum itibari ile bizim yazdiklarimizin fazlasini yaparda eksigi olmaz....kisacasi bu yapilanlara karsilik bizim bu sekilde tepki göstermemiz yersizdir tepki verilecek kisi ve kurumlar bellidir.....TRABZONSPOR KLÜBÜ BASKANI.... verilen sözleri unutmadik</BLOCKQUOTE>

halil ibo
10.07.2006, 16:25
Öncelikle sunu ifade edeyim;bu tip bir boykot Ülker'i hiç etkilemez.Sadece kendi içimiz rahat etsin verdigimiz para Ülker'e gitmesindiye almayalim ürünlerini.Peki malum kulüplerin diger sponsorlari ne olacak ? O sponsorlarin ürünlerinide boykot edelimde o zaman daha anlamli olsun boykotumuz ! Bana biraz kör kuyuyatas atmak gibi geliyor.

Halbuki böyle olacagina bizim yönetim masaya güçlü oturacak sponsorluk anlasmalarinda.Bu nasil olacak kaliteli transfer politikasi ve basarili saha sonuçlari ile.O zaman top yönetimdedir.

Ama aramizdan bazilari her seyi yönetimden beklemeyelim diyebilir.smileys/smiley4.gif

EmrahYalçınalp
10.07.2006, 18:32
Öncelikle sunu ifade edeyim;bu tip bir boykot Ülker'i hiç etkilemez.Sadece kendi içimiz rahat etsin verdigimiz para Ülker'e gitmesindiye almayalim ürünlerini.Peki malum kulüplerin diger sponsorlari ne olacak ? O sponsorlarin ürünlerinide boykot edelimde o zaman daha anlamli olsun boykotumuz ! Bana biraz kör kuyuyatas atmak gibi geliyor.

Kesinlikle katilmiyorum. Ülker, ya da bir baska firma bu tür sponsorluklari öncelikle getirisi için degil, prestiji için yapar. Ülker'in açiklamasi bir savunma mekanizmasidir... Sponsorluk anlasmalari ile satislar arasinda çok somut bir bag kurmak ve bunu istatistiksel bir anlamla bulusturmak çok kolay ve anlamli degil. Çünkü çok fazla etken var. Amerika ile sürtüsmemiz Cola-Turka'nin satisini Delgado'dan çok daha fazla etkiledi mesela. Reklamlarda çölde savas sirasinda cola-turka içen Amerikan askerleri gördük. Kaldi ki bu ülkede herhangi bir takimi tutanlar o takimi tutmayanlardan çok daha az. Yani illa da bir etki olacaksa bunun olumusuz olma ihtimali çok daha fazla. Gelmek istedigim nokta su: Ülker bu sponsorluk anlasmalariniöncelikle prestij için yapmistir. Dogru, bizim aleyhte sözlerimiz maddi anlamda çok fazla etkileyici olmayabilir. Ben Içim'den baska süt içemiyorum mesela... Istedigim kadar kizayim, yine onu alirim. Ama olayin prestij boyutu asil göz önünde tutulmasi gereken sey. "Koskoca Trabzon Ülker'e gicik oluyor" mesaji verilirse bizim bu Ülkerci amca yarin TV'ye çikip bu kez "TS,GS,FB ve BJK gibi genis kitlelerle anilan camialar elbette bize maddi kazanç olarak geri dönecegi için..." diye baslayan cümleler kuracak, öyle olmasa da. Oysa biz su anda kol reklami olan 50 bilmem kaç takimdan biri olarak görülüyoruz... Dünya üzerinde yapilan tüm arastirmalarda "nitelikli çogunluk" diye bir kavramdan bahsedilir. Yani kalabaliklarin niteliklerinden kaynaklanan farkli katsayilari olabilir, bu durumda da aslen daha az sayida olan bir grup nitelikli olarak daha kalabalik olabilir. Tank kullanmayi bilen bir adamin bir tankin içinde harikalar yaratmasi beklenirken karsida yoldan geçen5 adamin dolduruldugu tankin durumu gibi... Trabzonspor ve Trabzon katsayisi oldukça büyük olan iki deger. Raytingleri çok etkilememesine ragmen TRT1 zamaninda bu yüzden Trabzonspor'a tekrar 3 Istanbul takimiyla yer verdi. Ya da boya firmasi salak miydi da nüfusu Anadolu'nun en alt seviyelerinde yer alan bir sehrin takim kaptanina dünyanin parasini vererek reklam filmi çekti...

Velhasili... Durum kuru kalabalik durumu degildir. Ben Ülker'in ürünlerini oldukça kaliteli bulurum, tercih de ederim. Yurtdisinda da bir çok yerde gördügümde gururlanmama vesile olmustur. Ancak söz konusu Trabzonspor olunca elimden geldigince almam ve kendimi de dikkate aldirmak için de elimden geleni yaparim. Trabzonspor "kol reklami verdigimiz bilmem kaç kulüpten biri" olamaz.

Olur olmaz her seyi yönetime mal etmek de hatali bir davranis. Biz "nerde bu devlet" mentalitesi ile büyütülmüs (ve uyutulmus) bir toplum oldugumuz için kabahat hep baskasindadir. Diyelim ki yönetim yanlis yapti... Biz dogrusunu yapalim, yönetim de ayagini denk alsin, bunun ne sakincasi var?

Miraç Atalay Çiftçi
10.07.2006, 18:44

Halbuki böyle olacagina bizim yönetim masaya güçlü oturacak sponsorluk anlasmalarinda.Bu nasil olacak kaliteli transfer politikasi ve basarili saha sonuçlari ile.O zaman top yönetimdedir.

Ama aramizdan bazilari her seyi yönetimden beklemeyelim diyebilir.smileys/smiley4.gif

i

bu olayi ne zaman konussak muhalif olan ya da olmayan birisi çikip peki diger sponsorlar onlarida mi almayalim gibisinden laf yaptilar.

simdi soruyorum size beko,telsim,arçelik,vs vs vs... çikipta o bizim anasponsorumuz onlara elbetteki destek olacagiz ama digerleri 77 kulüp gibi kol sponsoru onlarda sadece KOLa içerler dedimi?

ya da gündeme gelmek için,gündemden düsmemek için,ticari gelir için var olan spor subelerini kapatip gene KOL reklami olan herhangi bir kulübe direkt destek sagladimi?

veya daha düne kadar sade bir yönetici iken ekonomi haberlerinde rastladigimiz yetkilileri spor haberlerine çikip ticari iliskilerden bahsedip bu bir arz talep meselesidir eyy bjk liler eyy gayseliler eyy f5 liler daha çok alirsaniz bizim mallarimizi size daha çok para veririz dediler mi?

peki tüm bu gelismelerin nersinde trabzonspor.

ben söyleyim millet but dös yerken bize KOL kaldi...

Mollasalihoğlu
10.07.2006, 21:28
Ülker ya kolumuzdan kaldirsin reklamini ya da hakkini versin.Oraya gerekirse BMN diye reklam verelim kaç para vermis ki ülker bize o reklam için??

Basit masit diye önemsememezlik etmeyelm,Ülker almayalim...

Eti yeriz kardesim..smileys/smiley1.gif

tamuğ yamtar
11.07.2006, 01:27
CEVAP: Boykot karsitlarina. Gerçekleri görmek güzel.

Bazi arkadaslar 3 takimin diger sponsorlarina da protesto edelim diyorlar. Sagolsunlar baya güldüm.

Daha olayi anlamadiginiz buradan belli oluyor.

Boykotu siyasi gören arkadaslara ve boykot yapilmasi taraftarlarinin bu arkadaslara cevap veremediginden bahseden arkadasa.

Pazar payi büyük takim sözü size "koymuyorsa" sizlere diyecek birseyim kalmaz zaten.

Adam açikca Trabzonspor küçük, etkisiz bir takim demek istiyor.

TRABZONSPOR'un küçük bir Anadolu klubü oldugunu düsünüyorsaniz, sizlere bir sözüm olmaz. Saygi duyarim.

Taraftari bu noktalara gelen bir takimdan Sampiyonluk beklemek komik tabi ki.

Yavas yavas gerçekler ortaya çikiyor galiba.

Yarin gidin Ülker alin arkadaslar.

Gerçekleri bize gösterdikleri için "TESEKKÜR" etmis olursunuz.

ofaruk3452
11.07.2006, 16:13
allahindan bul ülkersmileys/smiley7.gif

bide severdim seni

tüüh!!!

dersulife
14.07.2006, 11:39
Ülkerle ilgili bu haberi ilk olarak fanatik gaztesinde okudum;Okuduklarım beni hiç memnun etmedi,hatta ertesi gün marketten bişey alırken ülker olmamasına dikkat ettim.

Ntv'de proğramı seyrettim,Ali DOĞAN'ın açıklamalarını duyma fırsatım oldu.

Gayet mantıklı açıklamalardı,ülker spora olan yatırımı ticari ve sosyal bir içeriklidir.Öncelik kar payını arttırmak düşüncesinde bunu yaparkende ülke sporuna katkı sağlıyor.

Hangimiz kendi çıkarımızı ön planda tutmayız?
Kim cebindeki paraları harbiye savurur?

Ben artık hangi grup olursa olsun kimseyi yadırgamıyorum,Trabzon spor olarak markalaşamadıysak,kendimizi kabullendiremediysek,senelerce aynı tabloyla karşı karşıyaysak...

Suç bize bu gözle bakanlarınmı?

Bu senenin diğer senelerden farkı ne,Transferlerimiz ne durumda,Bizden olanlar bize olan sözlerini tutmazken kimden ne bekliyoruz?

Umudumuzu yarınlara bırakarak,hüsranla geçen nice seneler...

Küçükalioğlu
14.07.2006, 11:47
Ülkerle ilgili bu haberi ilk olarak fanatik gaztesinde okudum;Okuduklarım beni hiç memnun etmedi,hatta ertesi gün marketten bişey alırken ülker olmamasına dikkat ettim.

Gayet mantıklı açıklamalardı,ülker spora olan yatırımı ticari ve sosyal bir içeriklidir.Öncelik kar payını arttırmak düşüncesinde bunu yaparkende ülke sporuna katkı sağlıyor.

Ben artık hangi grup olursa olsun kimseyi yadırgamıyorum,Trabzon spor olarak markalaşamadıysak,kendimizi kabullendiremediysek,senelerce aynı tabloyla karşı karşıyaysak...

Bu senenin diğer senelerden farkı ne,Transferlerimiz ne durumda,Bizden olanlar bize olan sözlerini tutmazken kimden ne bekliyoruz?

Umudumuzu yarınlara bırakarak,hüsranla geçen nice seneler...
tebrikler olayın gerçek yüzü budur. senin kendi içinden söz verenler ne yapmış da markalaşmak için elin eline bakıyosun.

bahadiroglu
14.07.2006, 19:47
.....

noktayı koymuşsun aslında...

BiraZ DA suçu kendimizde arayalım arkadaşlar.

Bugün Ülker olur yarın başka bir marka hiç farketmez.
Bakın arkadaşlar 23 senedir şampiyon olamıyoruz.Özellikle son yıllarda rezalet Futbol oynuyoruz.Transfer yapamıyoruz, Koskoca Avni Akerde FBye BJKye GSye madara oluyoruz...Afedersiniz özür dilerim bu lafı kullandığım için ama her sene Trabzona gelip TRabzonspora vurup gidiyorlar.Bunları büyük bir sinirle yazıyorum şu an.
Biraz gerçekleri görmeye bakalım.Kendimize yani yöneticlerimize taraftarımıza yönetimimize Trabzonsporlu işadamlarına sitem edelim birazda.

Ülker ticari amacı sadece kar elde etmek olan binlerce işletmeden sadece bir tanesi.Tabii ki gidip 3 ist. eziklerine gidip daha çok bütçe ayıracak.
Çünkü amacı yukarda yazdığım gibi sadece "KAR" elde etmek...
Trabzonspor ürünleri ne kadar satıyor birde FB GS BJK ürünleri ne kadar satıyor??Adam tabii ki sana daha az para verecek.

Boykot kararı çıkarsa aynen uyarım ama lütfen gerçekleri de görmeye çalışalım

Miraç Atalay Çiftçi
14.07.2006, 20:12
noktayı koymuşsun aslında...

BiraZ DA suçu kendimizde arayalım arkadaşlar.

Bugün Ülker olur yarın başka bir marka hiç farketmez.
Bakın arkadaşlar 23 senedir şampiyon olamıyoruz.Özellikle son yıllarda rezalet Futbol oynuyoruz.Transfer yapamıyoruz, Koskoca Avni Akerde FBye BJKye GSye madara oluyoruz...Afedersiniz özür dilerim bu lafı kullandığım için ama her sene Trabzona gelip TRabzonspora vurup gidiyorlar.Bunları büyük bir sinirle yazıyorum şu an.
Biraz gerçekleri görmeye bakalım.Kendimize yani yöneticlerimize taraftarımıza yönetimimize Trabzonsporlu işadamlarına sitem edelim birazda.

Ülker ticari amacı sadece kar elde etmek olan binlerce işletmeden sadece bir tanesi.Tabii ki gidip 3 ist. eziklerine gidip daha çok bütçe ayıracak.
Çünkü amacı yukarda yazdığım gibi sadece "KAR" elde etmek...
Trabzonspor ürünleri ne kadar satıyor birde FB GS BJK ürünleri ne kadar satıyor??Adam tabii ki sana daha az para verecek.

Boykot kararı çıkarsa aynen uyarım ama lütfen gerçekleri de görmeye çalışalım

elbetteki bunları bizde biliyoruz fakat büyük takım olmak saha içindeki sonuçlar ile bitmiyor.
bugün juve vb küme düştü onlara küçük takım mı diyecegiz şimdi ?
bu olaydan beri ülker ve ürünü kullanmıyorum.bu benim kişisel tepkim ama gönül isterki yeterince tepkiyi çogul bir şekilde verelim çünkü tepkimiz ne kadar büyük olursa ülkerin geri adım atması o kadar kolay olur.
tepkilerin ilk verildigi günün hemen ertesinde resmi site menşeili haberde çelişkili de olsa görüşme söz konusuydu peki aradan onlarca gün geçti başka habere rastlayanınız oldumu?
bizim verdigimiz tepkinin %10u kadar yönetimden ses çıksaydı şimdi bizde imzalamıştık GENİŞ ÇAPLI bir sponsorluk anlaşması.ama o günden sonra tek bir ses bile çıkmadı

jefferson61sefa
14.07.2006, 22:23
bırak ya ülker ne dio ben transferi yapaarım ama sonraki satışta paramı geri alırım yani aslında transfer tutarsa yarar
mesela delgado 5 milyon euro ya alındı
diyelim tuttu yıldızlaştı barcelonya gitti 20 milyon euroya bjk 15 milyon euro ülker 5 alcak
diyelim tutmadı :D
diyelim alaleves e falan 4 milyon euro ya gitti zorla jun olayı gibi zarara sattılar
bjk üstüne ülkere para ödicek yani düşünerek tarnsfer yapmalı tabi 30 yaşında adam alıp burda burakırsa ülker o zaman babayı alıo :D