PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Resmi Sitede Skandal | Şampiyon muyuz, Değil miyiz?

Faik Yılmaz
03.10.2012, 09:59
Sevgili Dostlar.....

Şike süreci gösterdi ki Fenerbahçe bir çok maçta şike yapmıştır. Ve kanunende suçludur.2010-2011 yılının Şampiyonu Trabzonspordur.... Ve kupamız henüz gelmese realite budur....

Yönetimimiz geçenlerde 2010-2011 yılının şampiyonu diye Resmi sitede başlık attı. Otobüsümüzde de bunu yazarak herkese deklere etti....Bu olay basında günlerce yer aldı....

Ancak bugün Resmi sitede dolaşırken şampiyonluk sayımızın hala 6 olduğunu ve son şampiyonluğumuzun eklenmediğini büyük bir üzüntüyle gördüm....

Yoksa yönetimde şampiyon olduğumuza inanmıyor mu ? İnanıyorsa neden hala 2010-2011 yılı şampiyonluğu eklenmemiş....

Söz konusu link burada arkadaşlar..... Gerekeni yapalım ....

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Basarilarimiz

zarge
03.10.2012, 10:02
sitenin her bölümünde şamp. olduğumuzu belirtme kararı alan yönetim neden en önemli yere mührü basmıyor bende anlamadım

Emre Aksu
03.10.2012, 10:06
Düzeltmek için fark etmemiş olabilirler. Fakat bunun düzeltilmesi için mail yoluyla ulaşmalıyız.

atigol
03.10.2012, 10:08
Bu arada bir düzeltme otobüse "2010-2011 Şampiyonu Trabzonspor" yazılı döviz, klüp tarafından değil taraftarlar tarafından otobüs camına koyuldu.

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 10:25
Sevgili Dostlar.....

Şike süreci gösterdi ki Fenerbahçe bir çok maçta şike yapmıştır. Ve kanunende suçludur.2010-2011 yılının Şampiyonu Trabzonspordur.... Ve kupamız henüz gelmese realite budur....

Yönetimimiz geçenlerde 2010-2011 yılının şampiyonu diye Resmi sitede başlık attı. Otobüsümüzde de bunu yazarak herkese deklere etti....Bu olay basında günlerce yer aldı....

Ancak bugün Resmi sitede dolaşırken şampiyonluk sayımızın hala 6 olduğunu ve son şampiyonluğumuzun eklenmediğini büyük bir üzüntüyle gördüm....

Yoksa yönetimde şampiyon olduğumuza inanmıyor mu ? İnanıyorsa neden hala 2010-2011 yılı şampiyonluğu eklenmemiş....

Söz konusu link burada arkadaşlar..... Gerekeni yapalım ....

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=Basarilarimiz

faik abi senin dediğin şekilde yapılırsa para cezası hatta puan silme cezası var sanırım.suç oluşturuyor.çünkü bundan önceki açıklamalarda resmi olarak bu durum duyurulmadı sadece haberlerin içeriğinde yer aldı.ancak senin dediğin şekilde yapılırsa ben TFF yi tanımıyorum demeye geliyor onu da göze alıp yapamazlar

zarge
03.10.2012, 10:29
bence bilerek boş bıraktılar, tekrar gündem olması için sonraya sakladılar..

http://www.haberts.com/trabzonspor/trabzonspor-yeni-bombayi-patlatmaya-hazirlaniyor-h7634.html

Faik Yılmaz
03.10.2012, 10:30
faik abi senin dediğin şekilde yapılırsa para cezası hatta puan silme cezası var sanırım.suç oluşturuyor.çünkü bundan önceki açıklamalarda resmi olarak bu durum duyurulmadı sadece haberlerin içeriğinde yer aldı.ancak senin dediğin şekilde yapılırsa ben TFF yi tanımıyorum demeye geliyor onu da göze alıp yapamazlar

Canım ciğerim kadroda genç oyuncu olmadığı için bir sürü ceza verdik....

Birde bunu için verelim....

haklı olduğumuz davada cezadan korkarak hareket edersek nasıl kanıtlayacağız haklılığımızı.....

kaldıki daha sonra haklılığımız ortaya çıktığında ilgililer hakkında " görevi kötüye kullanmaktan " maddi manevi davalar açma hakkımızda olur....

Ha Sadri Şener ve yönetimi eğer kendileri de inanmıyor ve bu konuyu gündemi kapatmak için kullanıyorsa o başka tabi.....

ama ben " şampiyonuz " deyip resmi siteye dahi koymuyorlarsa bunda ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlik olduğunu düşünürüm....

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 10:34
edit............................
bu arada maddeleri inceledim belki 38. maddeden ceza yiyebiliriz 49. madde tam olarak bu eyleme uymuyor

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 10:36

haklı olduğumuz davada cezadan korkarak hareket edersek nasıl kanıtlayacağız haklılığımızı.....

kaldıki daha sonra haklılığımız ortaya çıktığında ilgililer hakkında " görevi kötüye kullanmaktan " maddi manevi davalar açma hakkımızda olur....

Ha Sadri Şener ve yönetimi eğer kendileri de inanmıyor ve bu konuyu gündemi kapatmak için kullanıyorsa o başka tabi.....

ama ben " şampiyonuz " deyip resmi siteye dahi koymuyorlarsa bunda ciddiyetsizlik ve samimiyetsizlik olduğunu düşünürüm....

şahsen bizim yönetimin resmi siteye bu ibareyi koyabileceğini sanmıyorum...

Faik Yılmaz
03.10.2012, 10:37
Resmi Siteden 2010-2011 şampiyonu biziz diye yazınca da sahteciliğe girer bu anladığım kadarıyla.....

neden soruşturma başlatamadılar.....

o zaman şampiyon biziz de demesinler ceza vericekler diye......

Ender Kuyumcu
03.10.2012, 10:59
Bu konuyu bir kaç defa dillendirdim, hatta sadece şampiyonluk olarak değil, o senenin puan durumunun da düzeltilmesi gerekiyor.

Ben dinlemedim ama Hasan Yener'e bu soru TV'de sorulmuş ve kupa gelince düzeltileceğini söylemiş.

Ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama hukuken de halka açık bir şirket olduğumuz için böyle bir beyan mahkemeye taşınabilir denildi bazı yerlerde.

Ben kesinlikle bu ibarenin yazılması gerektiğini, yasal sıkıntı olacaksa da yanına mahkeme kararı ile diye bir not düşülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Turgay Şen
03.10.2012, 10:59
Resmi Siteden 2010-2011 şampiyonu biziz diye yazınca da sahteciliğe girer bu anladığım kadarıyla.....

neden soruşturma başlatamadılar.....

o zaman şampiyon biziz de demesinler ceza vericekler diye......

faik üçtür klübü arıyorum bir muhatap bulamadım gerisini sen anla

Faik Yılmaz
03.10.2012, 11:02
faik üçtür klübü arıyorum bir muhatap bulamadım gerisini sen anla

Abi klüpte herhangi bir konuyla ilgili görüş bildirebileceğin bir muhatap bulamazsın....

Ertan 51
03.10.2012, 11:07
Cezası ne olursa olsun 2010-2011 için şampiyonluk yazılmalı resmi siteye,
hatta ben şöyle düşünürüm,
tümden yaygarayı koparacaksın,tertemiz şampiyonluğumuzu dillendirmemizden rahatsız olan tff üyesi varsa onlarda direk şikecidir diyeceksin,olabildiğince sertleşeceksin restleşeceksin yani.

28TS61
03.10.2012, 12:06
resmi site hic bir zaman guncel olmadiki sampiyonlugumuzu eklicek kadar zamanlari olsun.

hangi bolumune bakarsan bak illaki bir eksiklik var

TORUN
03.10.2012, 12:12
edit............................
bu arada maddeleri inceledim belki 38. maddeden ceza yiyebiliriz 49. madde tam olarak bu eyleme uymuyor

Düşündüğün şeye bak. Uyudurmak TFF'nin işi.

Emre Aksu
03.10.2012, 12:15
resmi site hic bir zaman guncel olmadiki sampiyonlugumuzu eklicek kadar zamanlari olsun.

hangi bolumune bakarsan bak illaki bir eksiklik var

+1

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 12:18
Kamunun Aydınlatılmasında Özel Durumlar
Madde 16/A – (Ek: 29/4/1992 - 3794/16 md.)
Halka açık anonim ortaklıkların sermaye ve yönetiminde kontrolü sağlamak amacıyla pay sahiplerine çağrıda bulunarak, hisse senedi toplama girişiminde bulunulmasında veya genel kurullarda oy hakkını kullanmak için vekalet istenmesinde veya ortaklığın pay dağılımının önemli ölçüde değişmesi sonucu veren, hisse senedi el değiştirmelerinde, sermeya artırımlarında, birleşme ve devirlerde, menkul kıymetlerin değerini etkileyebilecek önemli olay ve gelişmelerden Kurul, küçük pay sahiplerinin korunması ve kamunun aydınlatılmasını sağlamak amacıyla düzenlemeler yapar.
Hisse senetleri borsalar ve teşkilatlanmış diğer piyasalarda işlem gören anonim ortaklıkların yönetim kurulu üyeleri, genel müdür ve yardımcıları ile sermayenin % 10 veya daha fazlasına sahip ortakları, malik oldukları anonim ortaklıklara ait hisse senetleriyle ilgili olarak, Kurulun kamuya aydınlatma açısından gerekli gördüğü bilgileri, belirlenecek şekil ve esaslar dahilinde Kurul ve ilgili borsalara ve teşkilatlanmış diğer piyasalara bildirmekle yükümlüdürler.

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 12:27
Cezai Sorumluluk
Madde 47 – (Değişik: 23/1/2008-5728/372 md.)
Diğer kanunlara göre daha ağır bir cezayı gerektiren bir suç oluşturmadığı takdirde;
A) 1. Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek, henüz kamuya açıklanmamış bilgileri kendisine veya üçüncü kişilere menfaat sağlamak amacıyla kullanarak sermaye piyasasında işlem yapanlar arasındaki fırsat eşitliğini bozacak şekilde mameleki yarar sağlamak veya bir zararı bertaraf etmek, içerden öğrenenlerin ticaretidir. Bu fiili işleyen 11 inci madde kapsamındaki ihraççılarla, sermaye piyasası kurumlarının veya bunlara bağlı veya bunlara hâkim işletmelerin yönetim kurulu başkan ve üyeleri, yöneticileri, denetçileri, diğer personeli ve bunların dışında meslekleri veya görevlerini ifa etmeleri sırasında bilgi sahibi olabilecek durumda olanlarla, bunlarla temasları nedeniyle doğrudan veya dolaylı olarak bilgi sahibi olabilecek durumdaki kişiler,
2. Yapay olarak, sermaye piyasası araçlarının, arz ve talebini etkilemek, aktif bir piyasanın varlığı izlenimini uyandırmak, fiyatlarını aynı seviyede tutmak, arttırmak veya azaltmak amacıyla alım ve satımını yapan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler,
3. Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek, yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan ya da açıklamakla yükümlü oldukları bilgileri açıklamayan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler,
4. 4 üncü maddenin birinci ve üçüncü fıkralarına aykırı hareket edenlerle, sermaye piyasasında izinsiz olarak faaliyette bulunan veya yetki belgeleri iptal olunduğu veya faaliyetleri geçici olarak durdurulduğu halde ticaret unvanlarında, ilan veya reklamlarında sermaye piyasasında faaliyette bulundukları intibaını yaratacak kelime veya ibare kullanan veya faaliyetlerine devam eden gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri,
5. Sermaye piyasası kurumlarına, bu Kanunun 13/A ve 13/B maddeleri kapsamındaki teminat sorumlularına ve 38/B ve 38/C maddeleri kapsamındaki fon kuruluna; sermaye piyasası faaliyetleri sebebiyle veya emanetçi sıfatıyla veya idare etmek için veya teminat olarak veyahut her ne nam altında olursa olsun, kayden veya fiziken tevdi veya teslim edilen sermaye piyasası araçları, nakit ve diğer her türlü kıymeti kendisinin veya başkasının menfaatine satan veya rehneden veya her ne şekilde olursa olsun kullanan, gizleyen yahut inkâr eyleyen veyahut bu amaca ulaşmak ya da bu fiillerini gizlemek için bilgisayar ortamında tutulanlar dahil kayıtları tahvil ve tağyir eden ilgili gerçek kişilerle tüzel kişilerin yetkilileri,
6. Bu Kanunun 15 inci maddesinin son fıkrasında belirtilen işlemlerde bulunarak kârı veya mal varlığı azaltılan tüzel kişilerin yetkilileri ve bunların fiillerine iştirak edenler,
5304-13
7. Karşılıksız olarak sermaye piyasası araçlarının geri alım taahhüdü ile satımını yapan ilgili gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri,
her bir alt bent kapsamına giren fiillerden dolayı iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.
B) 1. Bu Kanuna göre Kurul veya Kurul tarafından görevlendirilenlere istenecek bilgileri vermeyen veya eksik veya gerçeğe aykırı olarak verenlerle; defter ve belgeleri bu görevlilere ibraz etmeyen, saklayan, yok eden veya bunların görevlerini yapmalarını engelleyenler,
2. Defter ve kayıt tutmayanlar,
her bir alt bent kapsamına giren fiillerden dolayı bir yıldan üç yıla kadar hapis ve ikibin günden beşbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılırlar. Gerçeğe aykırı defter ve kayıt tutan, hesap açan veya bunlarda her türlü muhasebe hilesi yapan ya da gerçeğe aykırı bağımsız denetleme raporu düzenleyenler ile düzenlenmesini sağlayanlar, Türk Ceza Kanununun belgede sahtecilik suçuna ilişkin hükümlerine göre cezalandırılır.
C) Bu Kanunun 6 ncı maddesinin ikinci fıkrasına, 7, 9, 10, 10/A, 11, 12 nci maddelerine, 13 üncü maddesinin beşinci fıkrasına, 13/A maddesinin ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı, sekizinci, dokuzuncu, onuncu, onbirinci, onikinci, onüçüncü, ondördüncü ve onbeşinci fıkralarına, 13/B maddesinin üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralarına, 14 üncü maddesinin üçüncü fıkrasına, 15 inci maddesinin birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci fıkralarına, 16, 16/A maddelerine, 25 inci maddesinin (a) bendine, 28 inci maddesinin (b) bendine, 34 üncü maddesine, 38 inci maddesine, 38/A maddesine, 38/B maddesinin üçüncü, dördüncü, yedinci, dokuzuncu, onuncu ve onikinci fıkralarına, 38/C maddesi kapsamında 38/B maddesinin üçüncü, dördüncü, yedinci, dokuzuncu, onuncu ve onikinci fıkralarına, 39/A maddesine, 40/B ve 40/D maddelerine, 45 inci maddesine, 46 ncı maddesinin ikinci ve beşinci fıkralarına, 46/A, 46/B ve 46/C maddelerine aykırı hareket edenler binikiyüzelli gün adlî para cezası ile cezalandırılırlar.
Birinci fıkranın (A), (B) ve (C) bentleri uyarınca verilecek para cezaları üst sınırla bağlı olmaksızın suçun işlenmesi suretiyle temin edilen menfaatin üç katından az olamaz.
İdari para cezaları
Madde 47/A – (Ek:15/12/1999 - 4487/26 md.; Değişik: 23/1/2008-5728/373 md.)
Bu Kanuna dayanılarak yapılan düzenlemelere, belirlenen standart ve formlara ve Kurulca alınan genel ve özel nitelikteki kararlara aykırı hareket ettiği tespit edilen gerçek kişiler ve tüzel kişilere, gerekçesi belirtilmek suretiyle Kurul tarafından onbeşbin Türk Lirasından yüzbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
Kanunun 40/C maddesinin beşinci fıkrasındaki yükümlülüğe uymayan üyelere Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Yönetim Kurulunca beşbin Türk Lirasından yirmibeşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir.
Kanunun 40/D maddesinin beşinci fıkrasındaki yükümlülüğe uymayan üyelere, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulunca bin Türk Lirasından beşbin Türk Lirasına kadar idarî para cezası verilir. Birlik, verdiği cezaları ilgiliye tebliğ eder ve tahsil ve gelir kaydı için Yatırımcıları Koruma Fonuna bildirir.
İdarî para cezalarının verilmesini gerektiren fiillerin tekrarı halinde, verilen para cezası iki katı, ikinci ve müteakip tekrarlarda üç katı artırılarak uygulanır. Bu cezaların verildiği tarihten itibaren iki yıl içinde idarî para cezası verilmesini gerektiren aynı fiil işlenmediği takdirde önceki cezalar tekrarda esas alınmaz.

Çağdaş DENİZ
03.10.2012, 12:29
arkadaşlar yukarıdaki maddeler bizim durumumuza uymuyor bence.resmi sitede açıklama yapılabilir ancak bizim yönetim bu durumdan korkuyor sanırım.ancak yukarıda da faik abinin dediği gibi yazılsa da yazılmayıp söylense de aynı durum ortaya çıkıyor...

Gurpas
03.10.2012, 12:30
Evet 7 olmalı şampiyonluk

Mert Pasa
03.10.2012, 12:32
dile getirilen husus dogru olsa da bulunan baslik uzum yemekten cok bagci dovme maksatini hatirlatti bana.

Sefa
03.10.2012, 13:07
Bırakın Resmi Siteyi Ben Merkez TS Club'taki olaya bakın. Sen oraya böyle bir şey koyuyorsan 2010-2011'i ekleyeceksin! Yok, ekleyemiyorsan böyle bir şey koymayacaksın.

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376453_3156024273213_942506383_n.jpg

Faik Yılmaz
03.10.2012, 13:14
dile getirilen husus dogru olsa da bulunan baslik uzum yemekten cok bagci dovme maksatini hatirlatti bana.

amacım kamuoyu baskısını artırmaktı

ancak bazı konularda samimiyetsiz olduklarını da düşünüyorum ayrı paragraf halinde onuda belirteyim abicim....

Mert Pasa
03.10.2012, 13:41
amacım kamuoyu baskısını artırmaktı

ancak bazı konularda samimiyetsiz olduklarını da düşünüyorum ayrı paragraf halinde onuda belirteyim abicim....

Trabzonsporlularin amaclari ve menfaatleri tektir,her zaman ust uste duser.

Ayrica duyarli ve farkinda davranarak bu konuyu dikkatlerimize getirmen takdirlik.Sadece bu kadar yasanan seyden sonra acaba yonetim gercekten istemiyora baglayan bir basliga icim sinmiyor.

Muhalif bir kardesimiz oldugun sir degil,cogu zaman da alternatif goruslerin uzerinde beni dusunmeye sevk ediyorsun bu yonden BMNde bir fonksiyonun var.Ama sampiyonmuyuz degilmiyiz sorusunu sistematik olarak Turkiyede meczupa cevrilmeye calisan Baskana ve yonetime yoneltmek dogru degil.

Gercek sebebi ise ben de merak ettim

Faik Yılmaz
03.10.2012, 13:55
Trabzonsporlularin amaclari ve menfaatleri tektir,her zaman ust uste duser.

Ayrica duyarli ve farkinda davranarak bu konuyu dikkatlerimize getirmen takdirlik.Sadece bu kadar yasanan seyden sonra acaba yonetim gercekten istemiyora baglayan bir basliga icim sinmiyor.

Muhalif bir kardesimiz oldugun sir degil,cogu zaman da alternatif goruslerin uzerinde beni dusunmeye sevk ediyorsun bu yonden BMNde bir fonksiyonun var.Ama sampiyonmuyuz degilmiyiz sorusunu sistematik olarak Turkiyede meczupa cevrilmeye calisan Baskana ve yonetime yoneltmek dogru degil.

Gercek sebebi ise ben de merak ettim

Abicim....

Yapım ve burç özelliklerim itibarıyla eleştirmeyi eleştirerek doğruları bulmayı seven demiyelimde gerekli bulan bir yapım var....

herkes her şeye mükemeldir derse doğruları bulamayız.....

bugün yönetimde Sadri Şener olduğu için Onu eleştiriyorum bazı arkadaşlar yanlış anlıyor. Sadri Şener yerine başka biri olsa onuda eleştirecektim....

Bence yönetim zaman zaman konuyu gündeme getiriyor ama kurumsal anlamda maalesef gerekli hassasiyeti göstermiyor....

Ne bileyim şampiyonluk t-shirtleri basılabilir....

bir sürü şey yapılabilirdi...

Düşün Fenerli demezde herhangi başka takımdan birisi dese ki şampiyon olduğunuzu söylüyorsunuz.. resmi sitenizde bile öyle yazmıyor.... kendiniz inanmıyorken bizim inanmamızı nasıl beklersiniz.....

ne cevap vericeğiz.....

Unuttuk....

peki yukarda resmi de var...Tscluplarda neden yazmıyor.....

neden şampiyonluk tshırtümüz ya da herhangi bir ürünümüz yok....

sizce hepsinin unutulması sadece ihmalkarlıkla açıklanacak kadar kolay mı ?

salihismet
03.10.2012, 13:57
Cok fazla üzüldügünü sanmiyorum Faikcigim, seninkisi vur abaliya misali birazda.
Simdi söyle düsünün: Basbakan sike sahaya yansimadi, kisilerle kurumlar ayrilsin
diye buyurmuslarya, sende buradan yola cikarak, 7. sampiyonlugimiz resmi siteye yansimadi
diye düsünebilirsin.
Aslinda her ne kadar sabah erken kalkanin ihtilal yaptigi bir ülkede yasamiyorsakta birazcik
olsada demokratik bir ülkede yasiyoruz, az veya cokta kurallar arasira uykulaniyor, her ne
kadar yöneticilerimiz disarda konussalarda resmi olarak kurallara uymaya calisiyorlar, eger
bundan sonra böyle devam ederlerse sen bir ara kulübün önünden gecerken kulaklarini
cek bi zahmet, senin büyügünde böyle yapiyor zeten.

Faik Yılmaz
03.10.2012, 13:59
Bırakın Resmi Siteyi Ben Merkez TS Club'taki olaya bakın. Sen oraya böyle bir şey koyuyorsan 2010-2011'i ekleyeceksin! Yok, ekleyemiyorsan böyle bir şey koymayacaksın.

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/376453_3156024273213_942506383_n.jpg

Bu Tsclup ne zaman açıldı

-Bu sene..... daha yeni sayılır.....

Oysa bu sene hazırlanan tabloya bile koymuyoruz şampiyonluğumuzu......

Bana biraz garip geliyor bu durum....

salihismet
03.10.2012, 14:06
Faik bey sizizi buralarda yazarken görünce yine bir muhalefetlik yapiyor diye icimdeki
yazma istegi iki kat daha fazla artiyor, fellik fellik senin yazilarini ariyip bulup okuyorum,
yani sizin anlayacaginiz sadik bir okuyucunuz sayilirim, her ne kadar ufkumda bir ilerlemeye
sebebiyet vermiyorsada bu yatiklariniz yinede okuyorum. Arasira baslik acarsaniz cok daha iyi olur
diye düsünüyorum. Biraz mektup gibi oldu ama kusuruma bakma.

Faik Yılmaz
03.10.2012, 14:08
Cok fazla üzüldügünü sanmiyorum Faikcigim, seninkisi vur abaliya misali birazda.
Simdi söyle düsünün: Basbakan sike sahaya yansimadi, kisilerle kurumlar ayrilsin
diye buyurmuslarya, sende buradan yola cikarak, 7. sampiyonlugimiz resmi siteye yansimadi
diye düsünebilirsin.
Aslinda her ne kadar sabah erken kalkanin ihtilal yaptigi bir ülkede yasamiyorsakta birazcik
olsada demokratik bir ülkede yasiyoruz, az veya cokta kurallar arasira uykulaniyor, her ne
kadar yöneticilerimiz disarda konussalarda resmi olarak kurallara uymaya calisiyorlar, eger
bundan sonra böyle devam ederlerse sen bir ara kulübün önünden gecerken kulaklarini
cek bi zahmet, senin büyügünde böyle yapiyor zeten.

Maşallah Almanyadan buraya kalbimi de okuyabiliyorsunuz....... içinde neler var bilebiliyorsunuz.....

helal olsun valla....

Türçede işi kitabına uydurmak diye bir terim var....

Siteye koyarsın 2010-2011 i federasyon cezamı vericek..... siteyi özel şirkete yaptırdık dersin.... 2 de fatura kesersin... gözden kaçtı dersin olur biter.....

Yani 2010-2011 şampiyonu yazdın diye ligden mi düşürecekler seni..... o sa sıkar biraz kimse kusura bakmasın......

ama sizde haklısınız.....

derginin dağıtımıyla ilgili defalarca faks ve mail atan birisi olarak klüpten teşekkür mahiyetinde bir telefon bile almmış birisi olarak bu konuda hassisyet beklemekte biraz lükse kaçtı sanırım.....

savaşı yeneceğine komutan inanmazsa askerr hiç inanmaz.....

çok öenmli bir eksiklktir ihmaldir ne derseniz deyin ama ciddiyetsiz bir davranıştır.....

kupa bizim , her hücremilzle istiyorum ama bizim olduğuna dair hiç bir şeyi yayınlamıyoruz.....

olurmu öyle şey....

Yaşar
03.10.2012, 14:14
@Faik Yılmaz.
Koskoca resmi sitede tescillenememiş şampiyonluğu yazmanın hukuki yönden bir çok sıkıntısı olacağını, haklı davamıza zarar vereceğini bilemeyecek olduğunuzu düşünmüyorum.
Amaç bence M. Ali Yılmaz'a karşı duran yönetime, bir de bu şekilde vurmak olmasın.

Samet Türkmen
03.10.2012, 14:15
Skandal ? Yönetime nereden vurabilirim.

Önce skandal kelimesinin anlamını öğrenmelisiniz.

Faik Yılmaz
03.10.2012, 14:18
Faik bey sizizi buralarda yazarken görünce yine bir muhalefetlik yapiyor diye icimdeki
yazma istegi iki kat daha fazla artiyor, fellik fellik senin yazilarini ariyip bulup okuyorum,
yani sizin anlayacaginiz sadik bir okuyucunuz sayilirim, her ne kadar ufkumda bir ilerlemeye
sebebiyet vermiyorsada bu yatiklariniz yinede okuyorum. Arasira baslik acarsaniz cok daha iyi olur
diye düsünüyorum. Biraz mektup gibi oldu ama kusuruma bakma.

herkes herkesle aynı şekilde düşünmek zorunda değil..... ahlaki çerçeveyi aşmadıktan sonra kimseye bir şey söylemek durumunda değilim..... saygı duyarım söylediklerinize....

ve görüşlerim uyuşmuyor diye hiç bir arkadaşıma gönül koymam.....ama başlık konusunda gerekli gördüğümde açıyorum zaten.... ve açmaya da devam edicem inşallah....

saygılarımla....

Emirhan Makul
03.10.2012, 14:22

Maksat yönetime vurmaksa ben vuracak bir çok nokta bulabilirim, sorun yok da bu başlığın vurmak eylemini gerçekleştirmek için açıldığına inanmıyorum.

Faik Yılmaz
03.10.2012, 14:30
@Faik Yılmaz.
Koskoca resmi sitede tescillenememiş şampiyonluğu yazmanın hukuki yönden bir çok sıkıntısı olacağını, haklı davamıza zarar vereceğini bilemeyecek olduğunuzu düşünmüyorum.
Amaç bence M. Ali Yılmaz'a karşı duran yönetime, bir de bu şekilde vurmak olmasın.

hiç uzaktan yakından alakası bile yok..... Şampiyonluğu bu kadar istiyorsan her hücrene bunu yazıcaksın...değil resmi siteye.......

siteye yazmak suçtur diyorsunuz bunu onlarca tv ve gazetenin önünde söylemek suç değilmi peki..... ? bunu yazmakla röportajda söylemenin delil açısından farkı nedir söylermisiniz....

yönetime vurduğum filan yok...... sadece gerçekleri söylüyorum...

asıl sizin bu hatayı görerek bilerek direkt savunma pozisyonuna geçmeniz ilginç....

Skandal : Büyük yankı uyandıran, utanç verici veya küçük düşürücü olay.

bence federasyona neden şampiyonluğumu belgeye yazmıyorsun dedikten sonra kendisinin KENDİ SİTESİNDE BİLE yazmaması büyük yankı uyandıran bir olaydır , skandaldır.....

bu kelimeyi anlamına uygun olarak gayet bilinçli olarak kullandım......

salihismet
03.10.2012, 14:51
herkes herkesle aynı şekilde düşünmek zorunda değil..... ahlaki çerçeveyi aşmadıktan sonra kimseye bir şey söylemek durumunda değilim..... saygı duyarım söylediklerinize....

ve görüşlerim uyuşmuyor diye hiç bir arkadaşıma gönül koymam.....ama başlık konusunda gerekli gördüğümde açıyorum zaten.... ve açmaya da devam edicem inşallah....

saygılarımla....

Saygi bizden Faik kardesim, sen ne kadar yazarsan benimde o kadar icimden cevap vermek geliyor, devam edin lütfen.

salihismet
03.10.2012, 14:59
Maşallah Almanyadan buraya kalbimi de okuyabiliyorsunuz....... içinde neler var bilebiliyorsunuz.....

helal olsun valla....

Türçede işi kitabına uydurmak diye bir terim var....

Siteye koyarsın 2010-2011 i federasyon cezamı vericek..... siteyi özel şirkete yaptırdık dersin.... 2 de fatura kesersin... gözden kaçtı dersin olur biter.....

Yani 2010-2011 şampiyonu yazdın diye ligden mi düşürecekler seni..... o sa sıkar biraz kimse kusura bakmasın......

ama sizde haklısınız.....

derginin dağıtımıyla ilgili defalarca faks ve mail atan birisi olarak klüpten teşekkür mahiyetinde bir telefon bile almmış birisi olarak bu konuda hassisyet beklemekte biraz lükse kaçtı sanırım.....

savaşı yeneceğine komutan inanmazsa askerr hiç inanmaz.....

çok öenmli bir eksiklktir ihmaldir ne derseniz deyin ama ciddiyetsiz bir davranıştır.....

kupa bizim , her hücremilzle istiyorum ama bizim olduğuna dair hiç bir şeyi yayınlamıyoruz.....

olurmu öyle şey....

Haklisiniz, zaten o kupayi bize vermemek icin basbakandan basbakmayana kadar herkes elinden geleni yapti,
salaklik Trabzonsporda, hak ettigin halde kupani alamiyorsun, bir de para vererek futbolcu aliyorsun, nasil
olsa sana bir sey yaptirmayacaklar, salakmisin niye parani car cur ediyorsun? Siz bence bu konu üzerinde
daha fazla durmaya calisin. Ben yaziyorum yaziyorum kimse anlamiyor.

İlker Yazıcıoğlu
03.10.2012, 15:16
Skandal.Yönetim istifa etmeli!!!!!!!!!!!!!!
Rezilliğe bak.Kupayı resmen bize verme kararı aldılar ama Sadri Şener kupayı teslim almıyor.Hatta kupayı haketmediğimizi söylüyor.
Hemen istifa etsinler,böyle rezil yönetim olmaz.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hatta kupa hala Şamil Ekinci Müzesi'nde değil.
Yönetimi istifaya davet ediyorum!!!!!

bkandil
03.10.2012, 15:28
...
Hatta kupa hala Şamil Ekinci Müzesi'nde değil.
Yönetimi istifaya davet ediyorum!!!!!

Oldu olacak Kupayı Şamil Ekinci Müzesine değil, Mehmet Ali Yılmaz tesislerine koysunlar...
Fitili de ateşleyelim tam olsun...

M.S.SOFU
03.10.2012, 15:47
skandal bencede ağır kaçan bir ifade olmuş
başlığın içeriği güzel bence
madem 2010 2011 diye sesimizi çıkarmaya başlayacağız o zaman ts clublarda filanda olsun
yalnız tabi bu durumda ceza yememiz olası
ama tff ye de sizi tanımıyorum ulan diyoruz
mahkemeyede aldığı kararı tanıdığımızı söylüyoruz

mahkemenin aldığı kararı elbet bir gün herkes şike şike kabul edecek

DeAgLeMaNyAq
03.10.2012, 18:23
Nevzat Şakar'a bu soru yöneltilmişti. Yargıtay kararı onadıktan sonra başarılarımız kısmına ekleyeceklermiş...

oflu engin
04.10.2012, 00:05
Faik Yılmaz ile bir çok konuda farklı düşünmeme rağmen bu konuda kendisine hak veriyorum olması gerekeni söylemiş.kimileri cezadan bahsediyor ama unutulmasınki resmi siteden zaten ilan etmişsin bunu arşive eklemeylemi ceza gelecek yada açılan mağazayamı ceza gelecek.bu konuda yüzde yüz hak veriyorum Faik arkadaşımıza.
2010-2011 şampiyonluğumuzu bilmeyen yok.hakkımızı aramak için çektiğimiz çile bini aşmışken resmi olarak tescillenen ve resmi sitede de ilan edilen bu gerçeği her yerde yazacaksın arkadaş.bu saatten sonrası da yok bu işin geri dönüşü hiç yok.

Erdal DİLEK
04.10.2012, 00:34
ne skandalı, biraz abartıldı sanırım, önce bir araştırsak daha iyi olur. belki yasal bir engel vardır. skandal yerine bir soru sorsak daha iyi olur. . .

Fatih Özkan
04.10.2012, 04:28
Skandal ?
Bu kadar da abartılmamalı bence...

ozzy!
04.10.2012, 05:43
Skandal ?
Bu kadar da abartılmamalı bence...

Katılıyorum.

Faik Yılmaz
04.10.2012, 08:22
Skandal kelimesini anlamını bilerek , bilinçli olarak kullandım.....

Büyük hata deseydim o kadar ilgi çekmeyecek başlık amacına ulaşmayacaktı.....

Şimdi amacına ulaştığına göre eğer arkadaşlara rahatsızlık veiryorsa "Resmi Sitede Büyük Hata" ya da uygun şekilde düzeltilebilir.....

bluedark
04.10.2012, 08:54
başlığa bak , konuya bak çay demle !!! pilavında boncuk bulan başlık açıyor ( faik efendi bu lafım sana ) bu konuyu irdelediğin için özür dilemelisin . nokta

Badaloğlu
04.10.2012, 09:31

Faik,

Bu şeye benziyor, adam milletvekili seçilmiştir ama mecliste yemin edemediği için milletin vekili sayılmıyor. Ama tüm Türkye biliyor ki; o insan milletin oylarıyla meclise gitmeye hak kazanmıştır.

Bu da aynı yani, TFF'nu Mahmut Özgener gider ayak fenerbahçenin şampiyonluğunu tescilleyip gittiğinden haliyle resmi kayıtlara bu şekilde işlendi. Ama tüm Türkiye o yılın gerçek şampiyonu Trabzonspor olduğunu çok iyi biliyor.

Burada yapılması gereken tek şey Trabzonspor kulübü yönetiminin her türlü ve her şartta çalışnan şampiyonluğunu geri alması için her türlü girişimi ve ortamı zorlmalıdır. 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu bir şekilde kendi lehine tescil ettrimeli. Aksi takdirde resmi sitemizde şampiyon Trabzonspor yazsakta bir şey değişmeyecek.

Ayrıca TFF'nu özerk olduğundan kendi içinde kuralları vardır. Bu konuda nasıl bir girişim yapılır? Herhalde kulüp yetkilileri bu konuya kafa yoruyorlardır (!)

Faik Yılmaz
04.10.2012, 10:00
Faik,

Bu şeye benziyor, adam milletvekili seçilmiştir ama mecliste yemin edemediği için milletin vekili sayılmıyor. Ama tüm Türkye biliyor ki; o insan milletin oylarıyla meclise gitmeye hak kazanmıştır.

Bu da aynı yani, TFF'nu Mahmut Özgener gider ayak fenerbahçenin şampiyonluğunu tescilleyip gittiğinden haliyle resmi kayıtlara bu şekilde işlendi. Ama tüm Türkiye o yılın gerçek şampiyonu Trabzonspor olduğunu çok iyi biliyor.

Burada yapılması gereken tek şey Trabzonspor kulübü yönetiminin her türlü ve her şartta çalışnan şampiyonluğunu geri alması için her türlü girişimi ve ortamı zorlmalıdır. 2010-2011 sezonu şampiyonluğunu bir şekilde kendi lehine tescil ettrimeli. Aksi takdirde resmi sitemizde şampiyon Trabzonspor yazsakta bir şey değişmeyecek.

Ayrıca TFF'nu özerk olduğundan kendi içinde kuralları vardır. Bu konuda nasıl bir girişim yapılır? Herhalde kulüp yetkilileri bu konuya kafa yoruyorlardır (!)

Abi haklısın... bunu herkes biliyor ama....

Ben olsaydım bunu cezada almayı göze alarak gerekli şekilde düzeltirdim.....

Hatta müzedeki 7.şampiyonluğumuzn olduğu yere siyah bir kupa hazırlardım altınada " orjinali Fenerbahçe tarafından gasp edilmiştir " yazardım.

bazen hakkınızı kibar şekilde aramanız sizin acizliğinize yoruluyor...

haklılığımızı en ufak fırsatta dile getirmemiz lazım diye düşünüyorum... buda olayın bir parçası.....

vede güzel bir fırsattı ama kaçırdık maalesef....

hodlu
04.10.2012, 22:08
Vicdanlara göre şampiyon biziz.Gerçek ise Tff resmi sitesinde yazandır.Malesef gerçeği değiştirmeden şampiyonuz diyemeyiz...