PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Nasıl Başarılı Olur?

Hatice Aslan
01.10.2012, 00:17
Öncelikle bu akşam ki maç hakkında bir kaç şey karalamak istiyorum..
Bir takım düşünün geçen hafta Kadıköyde Fenerbahçe'ye kök söktüren, hırsı ve mücadelesiyle alkış alan, ama son vuruşların kötü olması sebebiyle bulduğu pozisyonları gole çeviremeyen. Ve bir takım düşünün 1 hafta sonra ligde henüz galibiyeti olmayan takımla kendi evinde karşılaşıp ruhsuzluğu sebebiyle 1 puana razı olan!
Ben futbolcu olsam kendimden utanırdım, neden mi? Rakiple kıyaslandığımda onlardan kalite olarak üstün olduğum ve buna rağmen onların karşısında kalitemi sahaya yansıtamadığım için!
Kendinize gelin beyler! Size söylüyorum birinizi diğerinizden ayırmadan; Onur, Serkan, Celustka, Bamba, Mustafa, Zeki, Zokora, Soner, Alanzinho, Barış, Sapara, Adrian, Henrique, Olcan, Volkan, Yasin, Janko, Emre, Vittek.. Hepinize söylüyorum ayrımcılık yapmadan... Kendinize gelin, bu siz değilsiniz! Hepiniz kaliteli yetenekli futbolcularsınız, ama biz sizleri artık tanıyamıyoruz! Nasıl gururunuza yedirebiliyorsunuz bunları?

Neyse asıl konumuza dönelim..
Düşündüklerimi paylaşmak istiyorum doğru veya yanlış...

Trabzonspor nasıl başarılı olur?
Eğer biraz hırs, mücadele ve heyecan arıyorsak kesinlikle takım içi kan değişimi şart.
Bunu başarmamız ise çok kolay, elimizin altında pilot takımımız var ve amacını yerine getirmeliyiz..
Ne yapmamız gerek?
Devre arasında 1461 Trabzon'da performansıyla göz dolduran Torric Jebrin'i, Gökhan Alsan'ı, Abdullah Karmil'i, ve iyi performansı devam ederse Ofoedu'yu A takımımıza kazandırmalıyız...
Onların açığını kapatmak içinse kadromuzda düşünmediğimiz futbolcularımızı 1461 Trabzon'a yollamalıyız... Tıpkı Eren ve Sercan'ı yolladığımız gibi..
Takımda böyle bir kan değişikliği yaptığımızda en azından kaybetsek bile hırsımızla mücadele ederek kaybederiz, sallana sallana değil! Ben Karşıyaka maçında kaçırdığı pozisyon sebebiyle hırsından kale direğini tekmeleyen çocuğu Trabzonspor'da izlemek istiyorum, işte böyle çocukları takıma almalıyız, o hırs o ruh lazım bize!
Beşiktaş denedi ve inişli çıkışlıda olsa başarıyor.. Bizde başarabiliriz!

arifberkay
01.10.2012, 00:21
Şenol hoca ve çöp adamlar takımdan yollanmalı....Avrupadan genç vizyon sahibi başarıya aç bir hoca bulunmalı ve takım ona teslim edilmesli

Yaşar
01.10.2012, 00:23
Şenol Güneş'i iyi marke edebilecek birisi transfer edilmeli...
Kısacası Şenol Güneş'i durdurabilmeliyiz.

Samet Türkmen
01.10.2012, 00:25
Biraz daha para. Ayrıca ikidebir ekonomik dengeler demeyecek yönetim. Menfaatler ağının yokedilmesi vb.

Y.Çuvalcı61
01.10.2012, 00:30
Ben Karşıyaka maçında kaçırdığı pozisyon sebebiyle hırsından kale direğini tekmeleyen çocuğu Trabzonspor'da izlemek istiyorum, işte böyle çocukları takıma almalıyız, o hırs o ruh lazım bize!

Yüreğine klavyene sağlık özellikle bu kısma cevaben birşeyler söyleyim,gökhanın dünkü tepkisini bende gördüm gururlandım,fakat geçen sene bunların daha fazlasını yapan 10 kişiyi idare eden zeki,bu sene bu ruhsuzların yanında ama klübede,o yüzden ne sen o hırslı gökhanı,nede geçen sene körfez maçında takım arkadaşlarını korumaya çalışan zor sakinleşen maç sonu kiprikleri tuzlanmış bir şekilde taraftara dönüp armasını öpen zekiyi acı bir gerçek ama bu formayı giydirmezler...

Hasan YAYLI

Senol Gunesi elestireceksek boyle elestirelim,kalite ve mizah kokan bir yorum...

Kufur,hakaret ve asagilamak bize yakismiyor...

Berke6198

Sanki maçlarda rakip forvette Şenol Güneş var...

Hasan YAYLI
01.10.2012, 00:33
Bu takima hirs katacak seyler lazim...Hirsizlikla elinden kupani aldilar,ertesi sene o adamlarla tekrar mac yapiyorsun ama kendini tum Turkiye ye ispat edemiyorsun...Onca sey umrunde degilmis gibi sahada dolanip duruyorsun...

Bu kadar duyarsizlik bana fazla anlayamiyorum...

artvints
01.10.2012, 00:45
http://this11.com/boards/abDsBo8air.jpg

ikinci yarı şu kadroyu kursak geleceğimiz kurtulur en azından

Hatice Aslan
01.10.2012, 00:46
http://this11.com/boards/abDsBo8air.jpg

ikinci yarı şu kadroyu kursak geleceğimiz kurtulur en azından

Gelecekten söz ediyorsak ordan burdan değil 1461 Trabzon'dan genç yetenekleri A takıma kazandırmalıyız yazımda da belirttiğim gibi. Tabi doğrusuyla yanlışıyla bu benim düşüncem :)

artvints
01.10.2012, 00:47
Senol Gunesi elestireceksek boyle elestirelim,kalite ve mizah kokan bir yorum...

Kufur,hakaret ve asagilamak bize yakismiyor...

bence bu çok ağır bi yorum, kaliteli mizah falan da değil bence.

Yaşar
01.10.2012, 00:49
Takım iyi oynadığında Şenol güneş'e övgü dolu yazılar yazarken, kötü oynadığında ona toz kondurmamak olmamalı.

Hasan YAYLI
01.10.2012, 00:50
Arkadaslar ikili munakasadan uzak durup forum duzenini bozmayalim...

artvints
01.10.2012, 00:51
Gelecekten söz ediyorsak ordan burdan değil 1461 Trabzon'dan genç yetenekleri A takıma kazandırmalıyız yazımda da belirttiğim gibi. Tabi doğrusuyla yanlışıyla bu benim düşüncem :)

ben ikinci yarı için dedim zaten alperle muhammed var kadroda ekstra olarak.onlara da kimsenin itirazı olmaz.ayrıca açık konuşmak gerekirse, kısa vadede trabzonspor da oynayacak bi futbolcu göremedim ben o takımda.eren var, o da kumaş olarak iyi ama aklıyla oynamıyo malesef.
ama uzun vadede çok yararı olacaktır.

Emre Aksu
01.10.2012, 00:52
Şenol hoca ve çöp adamlar takımdan yollanmalı....Avrupadan genç vizyon sahibi başarıya aç bir hoca bulunmalı ve takım ona teslim edilmesli

Bu kadro ve bu ruh ile ŞENOL GÜNEŞ elinden gelenin en iyisini yapıyor. Eğer bu adam takımdan gönderilirse bu takım ilk 5'e dahi oynayamaz.

Hatice Aslan
01.10.2012, 00:53
ben ikinci yarı için dedim zaten alperle muhammed var kadroda ekstra olarak.onlara da kimsenin itirazı olmaz.ayrıca açık konuşmak gerekirse, kısa vadede trabzonspor da oynayacak bi futbolcu göremedim ben o takımda.eren var, o da kumaş olarak iyi ama aklıyla oynamıyo malesef.
ama uzun vadede çok yararı olacaktır.

Peki Jebrin bir Alanzinho, Adrian, Sapara, Colman kadar oynayamaz mı mücadele edemez mi? Gökhan Zokora kadar olmasa da oynayamaz pas veremez defansif katkı sağlayamaz mı?

Yaşar
01.10.2012, 00:54
Kadrodaki oyuncuları alt alta yazın ve bu kadronun kaliteli olmadığını elinizi vicdanınıza koyarak tekrar söyleyin...

artvints
01.10.2012, 00:56
Peki Jebrin bir Alanzinho, Adrian, Sapara, Colman kadar oynayamaz mı mücadele edemez mi? Gökhan Zokora kadar olmasa da oynayamaz pas veremez defansif katkı sağlayamaz mı?

kadroma baktın mı sen benim :)

Hatice Aslan
01.10.2012, 00:57
kadroma baktın mı sen benim :)

Bakıyorum ama ayrılacak isimler var büyük ihtimal ve bende bu sebepten 1461'de ki gençleri yazıyorum. Transfer yaparız ama oradan da almamız gerekli diye..

Yaşar
01.10.2012, 01:00
Hatice renkdaşım, yanlış anlama da;
Aynı isimle aynı başlığı, bir başkası açsaydı ve Şenol Güneş eleştiriliyor olsaydı; başlık çoktan kapatılmıştı.

Hatice Aslan
01.10.2012, 01:01
Hatice renkdaşım, yanlış anlama da;
Aynı isimle aynı başlığı, bir başkası açsaydı ve Şenol Güneş eleştiriliyor olsaydı; başlık çoktan kapatılmıştı.

Anlamadım abi...
Demek istediğin şey Şenol Güneş bu başlıkta eleştiriliyor ama konu kapatılmıyor?
Bu mudur?
Eğer buysa eleştirinin bir adabı vardır, düzgünce eleştiri yapılan başlık neden kapatılsın ki?

Yaşar
01.10.2012, 01:06
Anlamadım abi...
Demek istediğin şey Şenol Güneş bu başlıkta eleştiriliyor ama konu kapatılmıyor?
Bu mudur?
Eğer buysa eleştirinin bir adabı vardır, düzgünce eleştiri yapılan başlık neden kapatılsın ki?

Hayır.
Demek istediğim Şenol Güneş'in eleştirilmediği yazıların ömrü, Şenol Güneş'in eleştirildiği yazıların ömründen daha uzun oluyor.
Yani ben bu başlığı açsaydım ve Şenol Güneş'i eleştirseydim, 2. mesaj yazılmadan kapatılır ve Şenol Güneş başlığına yönelendirilirdim.

Hatice Aslan
01.10.2012, 01:08
Abi dediğim gibi eleştirinin bir adabı vardır. Kişilik haklarına saldırı yapılmadan düzgün bir uslupla yazıldığında kimsenin kimseye karışma lüksü yoktur. Benim bu yazımdaki asıl hedefim anlatmak istediğim 1461 Trabzon'da ki hırslı mücadeleci çocuklar, Bir kişiyi hedef alarak yazmadım.. Maç değerlendirmesini yazı kısa olmasın diye içimden geçenleri düşündüklerimi yazdım..

artvints
01.10.2012, 01:15
Bakıyorum ama ayrılacak isimler var büyük ihtimal ve bende bu sebepten 1461'de ki gençleri yazıyorum. Transfer yaparız ama oradan da almamız gerekli diye..

kaleci dikkatimi çekti o oynayabilir ama durumu biliyosun :) öncelikle paralel düşüncelerde olduğumuzu söyleyeyim, ben sadece muhammedle alperin alınmasını istiyorum, diğerleri 1461 den alınabilir sorun yok, bu çocuklar da hem hırslı hem de genç çocuklar ve şimdiden milli takım seviyesine gelmiş durumdalar.

must61
01.10.2012, 01:22
Kendimizi kandırmayalım.Sezon başından beri diyoruz.Takımımızın kalitesi sıradan bir anadolu takımından farksız.

1461'deki hırslı mücadeleci isimler diye söz edilen futbolcular 2. lig topçularıdır. 1461'de şuan Trabzonspor'un 11'ine girebilecek kalitede bir isim de yok.Bırakalım çocukları kendi liglerinde kendi takımlarıyla gayet başarılılar.Belki ilerde aralarından sıyrılanlar olur.

Hatice Aslan
01.10.2012, 01:29
Kendimizi kandırmayalım.Sezon başından beri diyoruz.Takımımızın kalitesi sıradan bir anadolu takımından farksız.

1461'deki hırslı mücadeleci isimler diye söz edilen futbolcular 2. lig topçularıdır. 1461'de şuan Trabzonspor'un 11'ine girebilecek kalitede bir isim de yok.Bırakalım çocukları kendi liglerinde kendi takımlarıyla gayet başarılılar.Belki ilerde aralarından sıyrılanlar olur.

Bir zamanlar Sol Bamba'ya da 2.lig topçusu denildi.. 2.lig topçusu olan Fatih'e Jebrin'e Gökhan'a Sercan'a gurban olaym.

must61
01.10.2012, 01:34
Bir zamanlar Sol Bamba'ya da 2.lig topçusu denildi.. 2.lig topçusu olan Fatih'e Jebrin'e Gökhan'a Sercan'a gurban olaym.

Bu yazdığınız isimlerden hangisi şuan Trabzon ilk onbirinden kimi kesebilir ?

Mert Oğuzlu61
01.10.2012, 01:36

sol bamba nın geldiği lige ''ikinci lig, peeh'' diyen adam çarpılır... :)

yalnız şöyle birşey var, 1461 den gelipte Ts de oynayacak topçu şuan yok, maalesef durum bu. ofuedu gibi birkaç yabancı alacaksın, eren gibi iki üç genç gelecek vaad eden isim bulacaksın, koyacaksın o takıma pişecekler. özellikle o yabancılardan biri tutarsa emenike gibi, o takımdan her türlü istenen verim alınır. zaten amaçlanan şeyde bu ama şuan ordan gelip direk 11 imizde oynayacak topçu ? bilemiyorum, taraftar şampiyonluk istiyor...

Hatice Aslan
01.10.2012, 01:38
Bu yazdığınız isimlerden hangisi şuan Trabzon ilk onbirinden kimi kesebilir ?

Geçen yıl Sercan'a şans verilmedi Yasin kadar şans alabilseydi şuan kadromuzdaydı ve ilk11de oynardı.. Gökhan yabancı statüsü olduğu için oynayabilirdi bakın Zokora nasıl alınıyor oyundan isteyince oluyor. Jebrin o hırsıyla Alanzinho'yu kesebilir bu maçta olsaydı hızıyla döktürürdü.

gökçay61
01.10.2012, 01:40
1461 den jebrini alalım. tüm defansif ortasahalarımızdan daha iyi oynuyor. zokora-barış-aykut asla hücuma destek veren tipler değil o yüzden jebrin kötünün iyisi olarak takıma kazandırılmalı.

Sefaenes
01.10.2012, 01:42
cift forvete dönmeliyiz bizdeki henrique le 1461 deki kiralik oynuyan ole degistirmeliyiz.

artvints
01.10.2012, 01:47
soner i izledikten sonra onun altında ortasaha oyuncusu istemem takıma, tıpkı jaja yı izledikten sonra hiç bi 10 numaranın aynı tadı vermemesi gibi.
o yüzden 1461 den takıma yükselecek bi gencin çok belirgin özellikleri olması gerekiyo.alnanzinho sapara mustafa yumlu kadar oynarlar demek de başlığa aykırı.zaten bulunduğumuz durumdan çıkmaya çalışıyoruz.trabzonspor nasıl kurtulur?formayı gerçekten hakeden ve yetenekli iş ahlakı olan futbolcularla kurtulur.o zaman oyuncu alırken takıma biraz daha ince eleyip sık dokumak gerek.

Hatice Aslan
01.10.2012, 01:50
Bunlar benim düşüncem doğru veya yanlış.. Sizin düşüncenize de saygı duyuyourum artvints.

must61
01.10.2012, 01:55
Geçen yıl Sercan'a şans verilmedi Yasin kadar şans alabilseydi şuan kadromuzdaydı ve ilk11de oynardı.. Gökhan yabancı statüsü olduğu için oynayabilirdi bakın Zokora nasıl alınıyor oyundan isteyince oluyor. Jebrin o hırsıyla Alanzinho'yu kesebilir bu maçta olsaydı hızıyla döktürürdü.

Geçen yıl Sercan'a bir kupa maçında şans verildi.O maçta takımın en iyisiydi ve ilk maçında golünü atmıştı.Bu maçtan sonra bir daha adını duyduğumda kendisi 1461'e gönderilmişti.

Bu takımın ortasahasında oynayabilecek türk olarak ; Soner-Barış-Aykut-Olcan-Volkan varken Gökhan'a sıra gelmesi mümkün değil.

Jebrin ; Sapara,Zokora,Alanzinho,Colman,Adrian gibi isimleri geride bırakıp yabancı kontenjanından kadroya girecek ?

Allah aşkına...

1461'i rahat bırakalım.

Ordan Trabzonspor'a gelebilecek futbolcu yok ama takımdan gönderip yerlerini kaliteli isimlerle doldurmamız gereken futbolcular var ;

-Adrian
-Aykut
-Barış
-Ferhat
-Yumlu
-Vittek
-Cech

Bu takımda ne işe yaradığını kimsenin çözemediği 7 adet futbolcu var.
Bunların yıllık maaşlarıyla öküz alınır öküz.Yazıktır.

artvints
01.10.2012, 02:02
[QUOTE=Hatice Aslan;1918745444]Bunlar benim düşüncem doğru veya yanlış.. Sizin düşüncenize de saygı duyuyourum artvints.[/QUOT

ben de saygı duyuyorum.ümit özat ı da kınıyorum :) sizinkiler yanlış düşünceler değil, bense daha özenli olunmasından yanayım, hem o futbolcular da kaybolmasın, en iyiler trabzonspor da oynasın.

Hatice Aslan
01.10.2012, 02:02
1461 Trabzon'un amacı bize oyuncu yetiştirmek. Ayrıca ben şimdi ki durumdan bahsettim. Sizin bu takımın ortasahasında türk olarak oynayabilecek kişiler arasında Aykut'u Barış'ı yazdınız ben olsam onları bırakın oynatmayı sözleşmelerini feshederdim Gökhan kesinlikle bu ikisiden daha iyidir. Colman'ın durumunda karşılıklık var ve gitme ihtimalide var Adrian'da öyle.. Jebrin şu takımda hiç değilse alternatif olamaz mı? Yahu bu çocuklar bu kadar mı kötü? 1461 Trabzon'u kapatalım ozaman bize oyuncu yetiştirmesin. Neyse herkese iyi geceler diliyorum :)

Samet Türkmen
01.10.2012, 02:16
Konunun başında para vs yazmıştım ama şu vidyoyu hatırlayınca bizim şehrin gerçeklerini de hatırladım. Vidyodaki ruhu taşıyan futbolcular lazım bize. Özellikle Hamdi'ye dikkat.

Şu an forma giyen oyuncularımızın gözüne gözüne sokmak lazım bunu. Maçtan önce stad susacak , ekrandan bu vidyo yayınlanacak, sonra başlanacak.

Bu_lUgMaXEA

uemit
01.10.2012, 02:23
bence komple bi degisik lazim 1461 2. ligde var olmusken.. oraya takviyeler yapilmali 17. haftaya kadar bi degerlendirme yapilmali.. radikal karalarla bu futboculuari satilmali.. a 2 den ve 1461 den futbolcu alinmali.. yyabancilar minimum 7-8 inmeli.. 1461 de yapilan transferden yaza tekrar 3-4 futbolcu alinip 13-14 a kaliteli topcuyla maliyeti ama yüregi olan topcularla bu takim tekrar sampionlaga oynar ve bundan sonrada hic bi tranfere ihtiyac duymadan sadcee 1461 den beslenir

lazibere
01.10.2012, 02:40
:)))Büyümeye bakın, Ikıncı Lig takımından oyuncu beğeniriyoruz, Helal olsun size.

lazibere
01.10.2012, 02:41
Bu kadro ile ancak ve ancak Küçük takımların İstanbul takımlarına verdikleri mücadele gibi bizde oyle motive olarak oynarız ve puanlar alabiliriz ama bizimle denk takımları yenemeyiz. Bu kadar basit

İdasına girdim, İlk 5 e girsin bizim takım. En pahalısından takım elbisesine..Göreceğiz

lazibere
01.10.2012, 02:42
Bu akşam bize bu futbol eziyetini yaşatan başta şenol hoca olmak üzere, Bütün topçuları tebrik ediyorum..Harikaydılar ve benı hiç yanıltmadılar..

lazibere
01.10.2012, 02:44
Bayılıyorum burdakı bazı arkadaşların tespitlerine:) Transefer döneminde Yönetime laf kondurtmazlar ama Transfer biter yeni sezon başlar, Bu sefer gelecek sezon yapılması gereknleri tek tek anlatırlar

Ben de transfer başlığında aynen yazmıştım:) 10. hafta gelmeden, Gelecek sezonun transferlerini konuşuruz diye:)işte bizim takım o kadar düşünebiliyor,

lazibere
01.10.2012, 02:49
Geçen hafta Fener'e karşı oynayan oyuncularımızı tebrik etmiştim, şimdi ise O Fener'i yenemediğimizi çok iyi anladım. Çunku bizim kımseyi yenecek gücümüz yok..

Koca 45 dakka kendis ahasında rakip kaleye gidememenin bana izafını yapsın Şenol hoca. Dünyanın en dandık ve en gerizekalı takımını getirsinler, Kendi sahasında oynasın. Rakip de Real madrid olsun, Mutlaka bir tane Şutu olur..Ama Kocaaaaaaaaaaaaaaaa Trabzonsporrrrrrrrrrr 'umuzun Mersin gibi sadece 3 puanı olan bir takıma karşı 45 dakka bir tane Şutu yoku da geçtim, Ceza sahasına girme teşebbüsü yok. Ikıncı yarıda da 5 dakka da 2 kere var,

Bu takımın bu kadar kötü oynayacaksa Şenol Hocalara gerek yok,

Mahalleden arkadaşları toplayım, Bu akşam mersin le maç oynayacağız diyeyim, Dişe diş mücadele etmezsek şerefsizim...

Yazıklar olsun aldığınız paralara
Yazıklar olsun size o paraları kaptıranlara
Yazıklar olsun size topçu muamelesi yapıp hazırsizinız diye sahaya çıkartanlara

Taraftarın onuruyla oynamaya devam edin Sadri Şener.. Siz parayı bulun biz Her sene işkence çekelim.

lazibere
01.10.2012, 02:52
Nerde gözleri kör olan ve her şartta kötüleri görmeyen, yanlışa yanlış diyemeyen birilerinin burdakı tetikçisi taraftaralr çok merak ediyrum. Var mı bu karaktersiz oyunlara bir açıklamaları.. Paranın hesabını yapıyorlarladı.. Şu kadara alırsak bu kadara satarsak diye,,

Nerdesin cerasus.... Sol bamba para eder bak, iyi takip et, Gs ye satışı para eder, Bir değerlendir

lazibere
01.10.2012, 02:54
Doğruları gür sesle haykırmaya devam edeceğim..

9 puan toplayabilen Fener'in Hocası için istifa sesleri çalıyorsa..

9 puan toplayabilen ve Bu sene için hiç bir beklenetisi olmayan ve kafasında takımla alakası olmayan Şenol hoca da artık istifa etsin ve yerine de HEKTOR CUPER gelsin. Başkası gelecekse etmesin...

lazibere
01.10.2012, 02:59
Neyse sinirlerimi daha fazla germeyim,

Milyon dolarları alıp ceplerini dolduran topçular eminim benım kadar sıkıntı yapıyorlarlarsa adiyim. Takımın ne halde olduğu kimin umurunda ki

Samet Türkmen
01.10.2012, 15:01
Biriyle konuşuyordunuz da mesajları mı silindi ? Her cümlenizi ayrı mesajda yazmanızın mantığı nedir ?

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 15:55
Ben böyle saçma transfer politikalarıyla başarıyı aslında hayali kovalamak yerine Arsenal gibi olmayı tercih ederim.
Yerliden iyi diye yabancı oyuncu transferi yapılmaz fark yaratacak yabancı oyuncu alınmadığı sürece başarı hayal.

ibrahim ŞEN
01.10.2012, 16:07
Bu kadro ve bu ruh ile ŞENOL GÜNEŞ elinden gelenin en iyisini yapıyor. Eğer bu adam takımdan gönderilirse bu takım ilk 5'e dahi oynayamaz.

Hocanın gorevi ne peki takımın bu ruh halinde olması kımın sucu? Elindeki kadroyu oynatama futbolcuların hepsini küstür sonra hoca ne yapsın. Hocanın ve onu savunanların ıstedıgı heralde 3 - 5 sene beraber top oynamıs oynayan saat gibi isleyen takımı eline verin ilk 11 yazıp sahaya sürsün :)

pazarkapılı
01.10.2012, 16:11
besiktasın izledigi yol tüm kluplere örnek olmalı....

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:13
şenol güneşe sabredildigi zaman er yada gec başarı gelecektir zira başka bir hocayla zerre basarımız yok

Hatice Aslan
01.10.2012, 17:06
:)))Büyümeye bakın, Ikıncı Lig takımından oyuncu beğeniriyoruz, Helal olsun size.

İstediğiniz şey her yıl Sevilla, Porto gibi kulüplerden yüksek maliyetli oyuncu transferi yapılması mı? 2.lig diye beğenmediğiniz ligden Sol Bamba'yı alıp getirdik ne oldu biyerimiz mi eksildi? Küçük takım mı olduk? Bu takım Türklerle 6 şampiyonluk yaşadı, bu türkler büyük liglerden alınan oyuncular mıydı? Nasıl bir mantığınız var sizin? 1461 Trabzon'un amacı zaten bize yeni Şenol Güneş'ler Hami'ler Şota'lar Fatih'ler yetiştirmek.. Siz bu mantıkla devam ederseniz biz her yıl yüksek maliyetli büyük takımlardan oyuncu alarak batar gideriz. Beşiktaş'ın şu dönemdeki yapılanması herkese örnek olsun

Harun Karadeniz
01.10.2012, 17:13
Genç hocaya takımı verelim sabredelim diyen arkadaşlara soruyorum.

Şenol hocaya tahammül edemiyorsunuz genç hocaya nasıl bi kaç sene tanıyacaksınız?

canna52
01.10.2012, 17:15
başarılı olmak için başvuracağımız en son şey gol yediği için direği tekmeleyen adamları kulübe doldurmak olmalıdır. hasan üçüncü de bu görevi yerine getiriyordu..

sistem sistem...

Hatice Aslan
01.10.2012, 17:30
başarılı olmak için başvuracağımız en son şey gol yediği için direği tekmeleyen adamları kulübe doldurmak olmalıdır. hasan üçüncü de bu görevi yerine getiriyordu..

sistem sistem...

Hala anlayamamışsınız.. Keşke anlamak için biraz düşünseniz :)

amasya0561
01.10.2012, 17:36
Başlık Trabzonspor nasıl başarılı olur. bunu konuşuyorsak bugunki simtemde başarılı olmadıgı içindir.
ne var bugunki sistemde başkan hoca futbolcular yardımcı hocalar...
demekki bu çarklıdan bir yada iki dişli kırık ki çark düzenli dönmüyor.
degişmesi gerekenler altyapı sorumluları. nedeni ortada a takıma katkıları yok.
yardımcı hocalar. nedeni takımın gücü yok dökülüyorlar.
hoca.. tamam çok seviyoruz saygı duyuyoruz sabrediyoruz ama bu takım 2-3 aydır beraber çalışıyor daha uyum sorunu deniliyor.
bir oyuncuya taktımı takıyor hoca birde öbürlerini dene. ( serkana bunca zaman tanınan şans ne)
adrian daha 2 maç üstüste ilk 11 de oynatmadın bu oyuncu nasıl milli takımda oynuyor... vb
şenol hocaya laf etmem ettirmezdim taki lig başında artık yoruldum diyene kadar. bu düşüncedeki hoca takıma ne verebilirki
dinlensin bir iki sene
başkan.. tek laf edemiyecegim başkan. ha tranferler geç kaldı. kaldı ama Trabzona transfer yapmak kolaymı. kendi gitti adamla anlaştı verdi parayı. sonrası takımı başka kulübe sattı. daha ne yapsın bu başkan.
bu takıma bütün mesayisini harcıyacak profesyonel yöneticiler lazım. başkanın altında çalışacak ileriyi görebilecek projeler geliştirebilecek birileri lazım.
mesela colman bu sene olmazsa gelecek sezon gidecek belli ama bunun altarnetifini şimdiden bulmak gerek bunu görecek yöneticiler lazım yoksa golcün gider sezon ortası olur golcü sorunu yaşarsın

Hatice Aslan
01.10.2012, 17:42
Ben diyorum ki hırslı çocukları a takıma çıkaralım, renkdaşım gelip Hasan Üçüncü örneği veriyor. Ne demek istediğim anlaşılmıyor ya da ben anlatamıyorum. Benim tarif ettiğim futbolcu tipi hırslı, kaybetmeye tahammülü olmayacak, yetenekli olacak ki 1461 Trabzon'da buna uygun çocuklar var. Hala anlaşılmadıysa Zeki Yavru tipi diyorum, hala anlaşılmayacaksa daha başka birşey yazmama gerekte yoktur.

Kasım Hilal
01.10.2012, 17:46
Önce sabır. Sabretmeyi öğrenmemiz lazım taraftar olarak.
Ve yönetim kanadının birbirinin kuyusunu kazmaması lazım. Eski yöneticilerin ve bilhassa onur(!)sal başkanın yönetim aleyhine konuşmaması lazım.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 18:02
Bir otel acildiginda , yada bir alisveris merkezi kuruldugunda, oranin basarili olmasi icin 3 sene gecmesi lazim. 3 seneden sonra oturur ve sizi ciddi anlamda gelir saglamaya baslar ya da baslamaz.

Ayni sey bizim icin gecerli, sampiyon kadromuzdan baya bir guc kaybettik, yepyeni bir takimimiz var, her basarisizliktan sonra hocaya vurursaniz basari gelmez, tarih te de gelmedi. Geldigi bir seneyi soyleyin bir daha yazmiyacam hicbirsey. Senol Gunes su anda bu takimi en iyi yonetebilicek hocadir. Oyle kagit uzerinde ac bir hoca falan gelse dayanamaz buraya arkadas burasi Trabzon.

Sadece guvenin ya, su yepyeni takimiza guvenin, ne darbeler aldi bu takim, her basarisiz sonuctan sonra hocaya laf etmek birsey degistirmeyecek. Sanki hersene sampiyon oluyoruz da bu adama basa gelince basarizliklar geliyor.

Basarili olmak icin istikrar lazim. Istikrar icin de basimiza en yakisan isim Senol Gunestir. Her konuda.

Tolga
01.10.2012, 18:09
Sabretmek gerekli son 2 mesaja katılıyorum, ancak taraftarın tepki vermesindeki en büyük etken hedefsizlikten doğuyor.Yönetim Şike Davası sonrası hedefsiz kaldı.Akabinde ne yaptığı anlaşılmayan bir kadro ve bir teknik adam.

Taraftara somut birşey vermeden seslerini kesemessiniz.Cılız bir sesle başlayan ayaklanma kendi sonunuz olabilir.Bu işi toplayacak olan tek şey yönetimin taraftarla birleşmesi, planlarını açıklaması, neden Şenol Güneş'i göndermemesi yada gönderememesi, ne dersek diyelim.

Bizi sürükleyen çok büyük bir kaos yok ortada, ama oraya sürükleyen bir kaosun içindeyiz.Acilen birşeyler yapılmalı.Bu geçen senede böyleydi şimdide böyle.Geçen sezon ortaya çıkan skandallar yönetimi şaşırtmış olabilir.Ancak oranın içine gömülü kalırsalar zaten çıkamayacakları gibi kulübü de yanlarında sürükleyecekler.

Benim beklentim ve düşüncem bu yönde . . .

~UniCef~
01.10.2012, 18:13
Senol Günese güvenip yola devam etmemiz lazim.

Bu kadar basit.

Cünkü o giderse kim gelecek ki? Ama Hocamiz tabi ki Serkan gibilerin yerine Zeki gibi genc ve gelecegi oyuncalri oynatmasi gerekiyor.

~UniCef~
01.10.2012, 18:22
Ben diyorum ki hırslı çocukları a takıma çıkaralım, renkdaşım gelip Hasan Üçüncü örneği veriyor. Ne demek istediğim anlaşılmıyor ya da ben anlatamıyorum. Benim tarif ettiğim futbolcu tipi hırslı, kaybetmeye tahammülü olmayacak, yetenekli olacak ki 1461 Trabzon'da buna uygun çocuklar var. Hala anlaşılmadıysa Zeki Yavru tipi diyorum, hala anlaşılmayacaksa daha başka birşey yazmama gerekte yoktur.

Sizin anlatmak istediginiz futbolcularin modern futbol da yerleri yoktur. Olsa olsa bir iki tane takima alirsiniz ve kendilerini teknik yönden gelistirmelerini beklersiniz. Modern futbolda en önemli unsur egitimdir. Yani eger basarili olmak istiyorsak eger, transferlere 10 Milyon harcamak yerine bes milyon harcayalim ve kalan paraya alt yapiya yatiralim.

Yeni teknolojiyi türk futbolu ile tanistiralim vs..

Ama su anda önemli olan istikrardir, yani Senol Günesi kendi Alex Fergusoni yapmamiz gerekiyor.

Ve altini cizerek söylüyorum, 1461 cok az TS oynayabilecek oyuncular var. Kim A takima cagrildigi zaman hirs yapmaz? Herkez elinden gelini yapmaya calisir ama yetmiyor iste. Önemli olan Türkiyenin her tarafindan en yetenekli cocukari bulup kulübe kazandirmamiz gerekiyor.

Hatice Aslan
01.10.2012, 18:34
Ve altini cizerek söylüyorum, 1461 cok az TS oynayabilecek oyuncular var. Kim A takima cagrildigi zaman hirs yapmaz? Herkez elinden gelini yapmaya calisir ama yetmiyor iste. Önemli olan Türkiyenin her tarafindan en yetenekli cocukari bulup kulübe kazandirmamiz gerekiyor.

1461 Trabzon'un amacı bu işte. Oraya geleceğin yıldızlarını alacağı, göze batan yetenekli çocukları a takıma kazandıracağı. Örn: Devre arası Jebrin, Abdullah alacağız vs vs..

Hatice Aslan
01.10.2012, 18:36
Konumuzla alakasız, bizimle de alakasız ama paylaşmak istiyorum, belki bizler de ders çıkarabiliriz.

Biraz sonra uçağa bineceğim. O dakikadan sonra, Brezilya size uzak, Türkiye bana yakın olacak. Evet, birazdan peronda yavaş adımlarla yürüyeceğim. Önce arkama bakmak istemeyeceğim, gözlerimle savaşacağım. Çok kısa sürecek. İlk adımda yenileceğim. Başımı arkaya çevirdiğimde milyonları görmek, milyonlarca sevgiyi bırakıp gitmek zor olacak, olmalı.

Dianne’ya sesleneceğim çok kısık sesle. ‘Bak diyeceğim, bak neleri bırakıyoruz…’ Dianne’a gülümseyecek bana. Sıcak bir öpücük kondurabilir o anda, belki hiçbir şey yapmaz. Öylece beklerim ben yine. Bu aşkı ona söylemezsem, buradan nasıl giderim. Sonra kızlarımı kucağıma alacağım, bavulumu bırakıp. Onlar ağlayacaklar. Seviyorlarsa babamı bu kadar, neden gidiyoruz? diyecekler… Susacağız eşimle. Cevap veremeyeceğiz. Kızacağız kendimize. Bir el yükselecek başımdan yukarı. Hüzün kokacak baştan sona. O el hiç inmek istemeyecek. Hep veda sürsün, gitmek anlamını yitirsin v
e unutalım bu terkedişi dileyecek. Arkamı o bayrağa dönmek olacak en zoru. Eli yere indirdiğimde, hızlıca hareket etmeliyim. Birkaç saniye daha beklersem, önce kızlarımı salacağım geriye. Sonra biz yürüyeceğiz Fenerbahçe’ye… İçimden sayacağım tek tek. Ve o an da ayaklarımı çok şık bir hareketle uçağa doğru çevireceğim. Dayanamacağım. Çökmek isteyecek dizlerim. Karıma tutunacağım, kızlarıma dua edeceğim…

Arkadaki şarkıları bırakmak en zoru, en acı vereni bu olacak. Duymak isteyip, bekleyemeyeceğim mesela. Her haftasonu sevemeyeceğim tekrardan. Şükrü Saraçoğlunda gol sevinci yaşamaktan öte, bir taraftarı dünyanın en mutlu insanı yapamayacağım… Üzülüyorum. Kapılar açılacak birazdan. Beklemekte fayda var az daha.

Birkaç sene kaldı bu sahneyi yaşatmaya size. Duygularımı tahmin edemezsin büyük Fenerbahçe taraftarı. Sizden ayrılmayı düşünmek, aile fertlerinden birini kaybetmek gibi olacak, olmalı. Ama daha var, o şık hareketi yapmaya daha süre, o ellerin kaldıracağı kupalar var.

ALEX DE SOUZA.

Ergin Varlibas
01.10.2012, 19:28
Ne zamanki kendimizi Istanbul takimlari ile bir tutmayiz, bu ozentilikten vazgeceriz, istikrari ogreniriz, o zaman basari gelir

jojuk
01.10.2012, 19:30
şenol güneşe sabredildigi zaman er yada gec başarı gelecektir zira başka bir hocayla zerre basarımız yok
30 yıl bu adama sabretiyoz noluyo şampiyonluk mu yaşadık

Tolgas6161
01.10.2012, 19:57
Senol hocayla iyi sekilde yollari ayrilmasi lazim

Punisher-61
01.10.2012, 20:03
Sistemi degistirmesi lazim ikili forvet sart....

Erbay
01.10.2012, 20:29
Takım oyunu oynayacak, koşacak, mücadele edecek. Saha içi olarak en basitinden bunları yapacak.

canna52
01.10.2012, 21:56
Hala anlayamamışsınız.. Keşke anlamak için biraz düşünseniz :)

tamam ben anlamadım seni pardon..

ümit özata bazen ben de hak veriyorum galiba.

Eto'o
01.10.2012, 21:57
serkan futbolu birakirsa basari gelir

Hatice Aslan
01.10.2012, 22:00
ümit özata bazen ben de hak veriyorum galiba.

Eyvallah ;)

tturkmen
01.10.2012, 22:06
Öncelikle bu akşam ki maç hakkında bir kaç şey karalamak istiyorum..
Bir takım düşünün geçen hafta Kadıköyde Fenerbahçe'ye kök söktüren, hırsı ve mücadelesiyle alkış alan, ama son vuruşların kötü olması sebebiyle bulduğu pozisyonları gole çeviremeyen. Ve bir takım düşünün 1 hafta sonra ligde henüz galibiyeti olmayan takımla kendi evinde karşılaşıp ruhsuzluğu sebebiyle 1 puana razı olan!
Ben futbolcu olsam kendimden utanırdım, neden mi? Rakiple kıyaslandığımda onlardan kalite olarak üstün olduğum ve buna rağmen onların karşısında kalitemi sahaya yansıtamadığım için!
Kendinize gelin beyler! Size söylüyorum birinizi diğerinizden ayırmadan; Onur, Serkan, Celustka, Bamba, Mustafa, Zeki, Zokora, Soner, Alanzinho, Barış, Sapara, Adrian, Henrique, Olcan, Volkan, Yasin, Janko, Emre, Vittek.. Hepinize söylüyorum ayrımcılık yapmadan... Kendinize gelin, bu siz değilsiniz! Hepiniz kaliteli yetenekli futbolcularsınız, ama biz sizleri artık tanıyamıyoruz! Nasıl gururunuza yedirebiliyorsunuz bunları?

Neyse asıl konumuza dönelim..
Düşündüklerimi paylaşmak istiyorum doğru veya yanlış...

Trabzonspor nasıl başarılı olur?
Eğer biraz hırs, mücadele ve heyecan arıyorsak kesinlikle takım içi kan değişimi şart.
Bunu başarmamız ise çok kolay, elimizin altında pilot takımımız var ve amacını yerine getirmeliyiz..
Ne yapmamız gerek?
Devre arasında 1461 Trabzon'da performansıyla göz dolduran Torric Jebrin'i, Gökhan Alsan'ı, Abdullah Karmil'i, ve iyi performansı devam ederse Ofoedu'yu A takımımıza kazandırmalıyız...
Onların açığını kapatmak içinse kadromuzda düşünmediğimiz futbolcularımızı 1461 Trabzon'a yollamalıyız... Tıpkı Eren ve Sercan'ı yolladığımız gibi..
Takımda böyle bir kan değişikliği yaptığımızda en azından kaybetsek bile hırsımızla mücadele ederek kaybederiz, sallana sallana değil! Ben Karşıyaka maçında kaçırdığı pozisyon sebebiyle hırsından kale direğini tekmeleyen çocuğu Trabzonspor'da izlemek istiyorum, işte böyle çocukları takıma almalıyız, o hırs o ruh lazım bize!
Beşiktaş denedi ve inişli çıkışlıda olsa başarıyor.. Bizde başarabiliriz!

Tesbitlerinin bir kısmı doğru. Ancak bu hafta gördükki geçen hafta fenev maçında biz çok iyi değilmişiz rakip çok kötüymüş böyle olunca biz öne çıkmışız. Gelelim 1461 Trabzon olayına ordaki futbolcular evet hırs olarak hırslılar ancak futbol sadece hırsla değil hırs ve akılı birleştirerek oynanır. ancak bu ikincisi 1461 de oynayan futbolcuların bir çoğunda eksik.

SALDIRAY
01.10.2012, 22:16
Şuanki başarısızlığımızda herkesin payı var. Yönetim,Şenol Holca,oyuncular,teknik ekip. Biz taraftarların bir suçu yok çünkü bizim işimiz takımı desteklemek. Bizden iyi takıma destek çıkanda yoktur.

Takımın düzelmesi için yapılması gereken,yönetimin artık şu kupa sevdasından vazgeçip takıma katkı sağlamasıdır. Elin azizi mapustan çıkar çıkmaz yıldızları getirdi takıma. Kulübe 2 sezonda iyi paralar girdi ancak bunları iyi kullanamadık. Transfer konusunda inanılmaz hatalar yapıldı. Giray Bulak iyi bir transfer avcısı olabilir. Ancak arkasına biraz ekonomik güç dayamak gerekli.

Kadromuzda gereksiz çok oyuncu bulunmakta. İyi hoş geniş kadro iyidir ancak bunlar yüksek maaliyetli ve yabancı ağırlıklı olunca sıkıntı yaratır. Önce bu çöp yığınına dönen kadroyu sezon sonuna kadar temizlememiz gerekiyor. Yarısını ara transferde diğer yarısınıda sezon sonunda.. Bana kalırsa iş yapan yabancılarımızın isimleri belli;Bamba,Colman,Zokora,Emerson,Celustka ve Janko.. Bu sene Sapara biraz ön plana çıkmış olsada katkısı yok maalesef. En azından üst düzey kalite standartına giremez. Alanzinho'da aynı şekilde. Yukarıda ki 6 yabancı şuanki kadromuza yeterli olacaktır. Gelecek sezon başında ise Orta sahamıza etkili ,(Jaja,Alex,Fernandes,) işini bilen,gol atan ve attıran bir orta saha oyuncusu almalıyız. Diğer yabancıda sağ bek veyahut forvet olabilir. Zokora'yı es geçmeyelim. Şuanki defansif olarak takıma katkısı büyük. Yine işe yaramayan kadroya dahi giremeyen yerlilerden kurtulup,3-5 kaliteli yerli oyuncular acil takıma kazandırılmalı. Alper,Muhammet,Serdar Kurtuluş,Orhan Gülle gibi...

Gelelim Hocamıza..

Serkan gibi adamlara nasıl dayanabiliyor anlamış değilim. Maç içinde yine,Yasin,Halil,Henrique gibi adamlara nasıl dayanıyor. Ben ekran başında fıttırıyorum. Sonra Barış kimdir arkadaş. Oyuna girip ne katkısı yapabilir. Bir takım egolarından vazgeçmesi gerekiyor. Jaja gibi adamı harcadık ben ona yanarım. Böle futbolcum olsun maç alsın,sonra isterse 43r324 hatunla barlarda takılsın beni ilgilendirmez arkadaş. Ben gelen başarıya bakarım. Ben iş yerimde on numara işimi yaptıktan sonra özel hayatımdan patronuma ne?

Bir kere sistem çok kötü. Artık bu sistemle bu işin olmayacağını anlamalı. Kanatları kullanmalıyız ancak kanatları etkili kullanacak adamları yedek soyunduruyor. Ve bu takım tek forvet yürümez arkadaş. Ha nasıl yürür 2 sene önceki Sağ kanattaki Burak,ve önceki senelerdeki Yattara,Gökdeniz tarzında oyuncularımız olursa yürür. Kanattaki oyuncularımız bırakın gol atmayı asist yapmaktan aciz.

Cift forvet ve doğru oyuncu seçimleri en azından bu seneyi ilk 3 içinde bitirmemize yetecektir.

---------------Onur
Celustka---Giray--Bamba--Emerson
-------------Zokora
Volkan---Colman----Soner---Olcan
--------------Janko

Tolga
Mustafa
Zeki
Halil
Henrique
Adrian
Yasin

Kötü bir 18 kadromuz yok..

Deplasman için yukarıda ki kadro iyidir. İçeride ki maçlarda Zokora yedeğe ,Halil ya da Henrique ile çift forvet oynayabiliriz.

Sakatlıklarında etkisi var tabiiki. Bir türlü yukarıda ki ideal ve en kaliteli şeklini alamadık. Bu kadro ile sistemi oturtursak başarılı oluruz. Olcan,Volkan kanatları etkili kullandıktan sonra bu takım yürür. Olcan'da ,Volkan'da kaliteli oyuncular önceki senelere bakınca bunu görebiliriz.

Ve son olarak yönetimin kaliteli oyuncuları kolay göndermekten vazgeçmeli bu kadar ucuz olmamalı. Jaja,Yattara,Umut,Teofilo,Egemen,Selçuk,Burak,Engi n.. Neredeyse 2 sezonda 1 takım edecek kaliteli oyuncuları hiç yere kaybetmişsiz. Böyle adamların sözleşmesi herzaman sağlam olmalı. Gideceksede takıma 10 milyon € kazandırıp öyle gitmeli. Şimdi bu Selçuk,Burak,Jaja ve Egemen 4'lüsünden en az 30 milyonu kaldırmamız gerekliydi diye düşünüyorum .Bazılarına abartı gelebilir ama siz gidin 33 gol atmış bir adamı transfer etmeye kalkın bakalım,yada bir Selçuk'u. Kaç para bayılacaksınız!

brushfield
01.10.2012, 22:24
Futbolun f'sinden anlamayan binlerce taraftarı bu kulübün yakasından düşerse eminim şimdikinden çok daha başarılı olacaktır bu kulüp.

Emirhan Makul
01.10.2012, 22:26
Trabzon'lu yönetici ve teknik adamlardan tamami ile sıyrıldığı anda başarılı olacaktır bence.

Örnek Kırşehir'li Şamil Ekinci'nin başkanlığında ki şampiyonluklar.

Klübü umarım 10 sene içerisinde Türk ama Trabzonlu olmayan yada bir rus iş adamı satın alır, vizyonsuz camiadan takımı kurtarır.

Hatice Aslan
01.10.2012, 22:29
Tesbitlerinin bir kısmı doğru. Ancak bu hafta gördükki geçen hafta fenev maçında biz çok iyi değilmişiz rakip çok kötüymüş böyle olunca biz öne çıkmışız. Gelelim 1461 Trabzon olayına ordaki futbolcular evet hırs olarak hırslılar ancak futbol sadece hırsla değil hırs ve akılı birleştirerek oynanır. ancak bu ikincisi 1461 de oynayan futbolcuların bir çoğunda eksik.

Zaten bende bunu belirtmiştim.. Hırs yetenek zeka. Tabii bu hepsinde değil biz özel olanları alacağız..

Birkaç kişiye sözüm var...

Fikirlerimi doğrusuyla yanlışıyla paylaştığım için ''futbol cahili'' ilan ediliyorum, Ümit Özat vs şeyler yazılıyor.. Yazık ki yazık. Hadi benim yazdıklarım doğrusuyla! yanlışıyla! benim çözüm önerilerim, o kadar biliyordunuz madem siz biraz çözüm üretseydiniz de futbolu bildiğiniz için destekleseydik.. Forumda bu konular hakkında aktif olan tek bayan üye olduğum için üzerime oynuyor bazıları.. Bu onların terbiyesizliği ne diyeyim.
Kadınların futbolcu, kulüp başkanı, hakem olduğu bir dünyada yaşıyoruz haberleri var mı acaba..

Tolga
01.10.2012, 22:31
Trabzon'lu yönetici ve teknik adamlardan tamami ile sıyrıldığı anda başarılı olacaktır bence.

Örnek Kırşehir'li Şamil Ekinci'nin başkanlığında ki şampiyonluklar.

Klübü umarım 10 sene içerisinde Türk ama Trabzonlu olmayan yada bir rus iş adamı satın alır, vizyonsuz camiadan takımı kurtarır.

Sultan seni durdurabilene aşk olsun :) Kulübün başına Yabancı gelse gâvurluğu, yerli gelse validesi kalmaz ki :)

ALDENİRO
01.10.2012, 22:32
şota gelsin çoşarız hazır istifa etmişken

Göktuğ Altuntaş
01.10.2012, 22:38
adam gibi yöneticiler ve dünyanın dört bir tarafını izleyecek "yabancı" scout sistemi ile cözüm basit aslında ama uygulayacak kapasitede beyin olmadığı için bu kafayla zor.

Hasan YAYLI
01.10.2012, 22:46
Kaliteli yonetici kadrosu....

Agzindan cikandan haberdar basin sozcusu...

Basindan ve reklamdan sorumlu uzman bir kisi...

Tsclup un cehresini degistirecek bir yatirimci...

Scout ekibi,yalniz dunyanin her liginden haberdar genc yetenekleri bulup onlari Trabzona getirebilecek bir ekip....

Takima bagliligi artirmak icin ugrasacak bir halkla iliskiler uzmani...Bu tur gorevlere ya yonetimde gorevli adam yok yada laf olsun diye sorumluluk bir kisiye atilmis takibi yapilmiyor...

Vs vs vs......Simdilik aklima gelenler bunlar...

Ama asla bir Rus tarafindan klubun satin alinmasini kabul edemem :)

Tolga
01.10.2012, 22:50
Daha Trabzon'dan yetenek çıkartamayan bir kulübe git Brezilya'ya bana topçu bul diyemezsin.O adamı orada kontrol edemezsin, oda gidip gününü gün eder sende burda trajine komedi yaparsın ? ? ?

Hasan YAYLI
01.10.2012, 22:53
Lemi falan gibi adamlarla olmaz bu is zaten :)

Birseyler duymustum,sanirim Lemiyi kiskandiklari icin bunlari uydurmamislardir :D ordan eminim...

Tolga
01.10.2012, 23:03
Lemi falan gibi adamlarla olmaz bu is zaten :)

Birseyler duymustum,sanirim Lemiyi kiskandiklari icin bunlari uydurmamislardir :D ordan eminim...

Gerekirse Lemi olsun biz olalım o önemli değil, ancak kişileri seçmeye kalmayacak bir sistemimiz olmalı ki yurtdışında piyasa yapalım, araştırma yapalım.Porto'dan önce G.Amerika'ya Lyon'dan Marseille'dan önce Afrika'ya biz adım atalım.

Sistemi olan bir yönetimde, yada planı programı olan bir (ticarethanede) oraya gelecek olan adam zaten boş adam değildir ve sende o zaman Lemi'yi gönderdim bu adam karı-kız düşkünü falan demezsin.

Evet gerçekten birşeylerin değişmesi gerekli, buna Şenol Güneş diyebilirsiniz, Sadri Şener diyebilirsiniz, fakat Şenol Hoca'yı değiştirip aynı "GÖREVE" Guardiola'yı getirmek bize farklı birşey izlettirmez.

Farklı göreve gelecek olan personellerle, oyuncularla, yönetimlerle Trabzonspor ileriye gider.Yani kendimizi tesadüflere veya mucizelere değil, olacaklara hazırlamamız gerekir.

Hasan YAYLI
01.10.2012, 23:10
Vizyon meselesi birazda bu....

Sonra taraftari boyle yetenekleri bulduk getirdik dedikten sonrada,dogru is yapildigi konusunda ikna etmek sart...Bu ise yatttara ile baslansa idi cok basarili olunurdu...

Tolga
01.10.2012, 23:16
Vizyon meselesi birazda bu....

Sonra taraftari boyle yetenekleri bulduk getirdik dedikten sonrada,dogru is yapildigi konusunda ikna etmek sart...Bu ise yatttara ile baslansa idi cok basarili olunurdu...

İşte renktaş, bütün mesele vizyon meselesi.Trabzonspor'u bir şirkete benzetelim mesela.Ne iş yapar bu kulüp, amacı nedir ? Düşünsenize bir işletme açıyorsunuz ama ne yapacağınız hakkında herhangi bir fikriniz yok.

Oyuncu alıp parlatıp satan bir takım değiliz,

Transfere tonla para harcayıp, reklam gelirleri, şampiyonlar ligi gelirleri ve şampiyonluk gelirleri çok yüksek olan büyük bir kulüp değiliz,

Taraftarın söylediğine yönetimin de gidişatına göre orta sınıfta bir takım değiliz ? ? ?

Neyiz ? Ne iş olsa yaparım şirketiyiz yani.Hedefsizlik kötü kardeşim.Allah yardımcımız olsun . . .

Harun_ayar_ts
01.10.2012, 23:22
bizi anca arap sermayesi basarıya götürür

ibrahim
01.10.2012, 23:32
Athletic Bilbao sistemine geçip buna uygun teknik bir ekip kurmayla.

2010-2011 sezonunu Trabzonlu futbculara ders olarak anlatıp beyinlerine koca bir çeteye karşı tek başımıza savaştığımızı yerleştirmeyle.

Başka bir yolunu bilmiyorum...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Hasan YAYLI
01.10.2012, 23:44
Klube gelen oyunculara acaba tarihimiz,yaptiklarimiz ve taraftarimizin beklentisi hakkinda bir oryantasyon veriliyor mu?

Hic sanmiyorum....

Biz estetigi sewveriz futbolda yalniz labauliligi ve formanin hakkini vermemeyi asla kabul edemeyiz mesela...Ama su Mersin macinda tam bize galibiyetin lazim oldugu haftada oynana ruhsuz oyun taraftari cileden cikaracak cinstendi...

Hasan YAYLI
01.10.2012, 23:44
Arap yada Rus sermayesi,bunlar asla bize uymaz...

Emirhan Makul
01.10.2012, 23:47
Arap yada Rus sermayesi,bunlar asla bize uymaz...

Kuyumcu yada Müteahhit sermayesi uyar mı :D Bence bu konularda duygusal yapmamak gerekli işi bilenlere bırakmak lazım klübümüz tepeden tırnağa amatörce yönetiliyor.

krdnz
01.10.2012, 23:50
Arap sermayesi olunca ne olacak?

Zaten Trabzon çuvalla para verse bile adamlar şehri beğenmiyo..

Hasan YAYLI
01.10.2012, 23:50
:D

Onlarlada olmuyo,oncelik para degil yani :p

Hasan YAYLI
01.10.2012, 23:55
Trabzonspor yildizlarin dolu oldugu,hepsine cuvalla para doken takim olmadi hicbir zaman...Ben boyle bir takimla tam anlamiyla basarininda gelmeyecegini dusunuyorum...

LaLiga ya bakarsak Barca ve Real birisi kendi bunyesinden oyunculari cikarip basarilar yakaliyor,taraftarlari hep zafer sarhosu :) Real ise herseene bir dunya stari kampanyasi yurutmus arkasinda kraliyetin gucunu hisseden zenginlerin takimi tipki Istanbul kizkardesleri gibi...

Barca olmaliyiz,onlari ornek almaliyiz...Paradan ziyade akillarda baska izler birakmaliyiz...

Ergin Varlibas
02.10.2012, 00:15
Bence Porto olmaliyiz

Hatice Aslan
02.10.2012, 00:25
Athletic Bilbao olalım ortada buluşalım. :D

ibrahim
02.10.2012, 00:29
Porto olduk zaten. Takımımızın as kadrosu hep gitti takımımızı kullanıp, basamak (futbol yönünden) atlayıp.

Öze dönüş yapmak lazım, Athletic Bilbaolaşmak lazım. Portolukta iş yok. Anca rakibin işine yararız...

Hasan YAYLI
02.10.2012, 00:35
Bilboa olacak kadar futbol artik basit bir oyun degil,yok oluruz...

Bilboa Turkiye nin Kocaeli,Bursa,Antep gibi sanayisi cok gelismis disaridan surekli gocle isci alan bir sehir Ispanyada...

Orda oynayan oyuncularin bircogu oraya yerlesmis isci ailelerden cikiyor artik...

Hasan YAYLI
02.10.2012, 00:36
Barca olmaliyiz....

Buyuk dusunelim,en buyugu :D

Oğuzhan
02.10.2012, 00:37
Öncelikle takımdakiler üzerlerinde taşıdıkları formanın kıymetini bilecekler. O formanın o kadar kolay olduğunu düşünmeyecekler. Allah aşkına Mersin maçında rakip takımla bizim takım arasında bir fark gördünüz mü ?

Hatta adamlar daha iyi pas yaptılar bizden bizim sahada. Bu kabul edilemeyecek bir şey.

Hasan YAYLI
02.10.2012, 00:40
Öncelikle takımdakiler üzerlerinde taşıdıkları formanın kıymetini bilecekler. O formanın o kadar kolay olduğunu düşünmeyecekler. Allah aşkına Mersin maçında rakip takımla bizim takım arasında bir fark gördünüz mü ?

Hatta adamlar daha iyi pas yaptılar bizden bizim sahada. Bu kabul edilemeyecek bir şey.

Onlara bu bilinci aktaracak insanlar lazim cevrelerinde...Kluble ilk tanismalarinda oryantasyon eksikliginden bahsetmistim zaten...

Hatice Aslan
02.10.2012, 00:42
Barca olmaliyiz....

Buyuk dusunelim,en buyugu :D

Alın şunu şurdan :mad:

Ergin Varlibas
02.10.2012, 00:44
Porto olduk zaten. Takımımızın as kadrosu hep gitti takımımızı kullanıp, basamak (futbol yönünden) atlayıp.

Öze dönüş yapmak lazım, Athletic Bilbaolaşmak lazım. Portolukta iş yok. Anca rakibin işine yararız...

Portolastikmi ? :D Keske portolasabilsek, adamlar hulk'u japonyadan alip 50 milyona sattilar. biz bedavaya veriyoruz. :D

Hasan YAYLI
02.10.2012, 00:50
Alın şunu şurdan :mad:

Avatar bile degistirilmis :) Real severleri kizdirmak amacim degildi... :D

gökçay61
02.10.2012, 00:51
alex i alalım bide colman iyileşsin o zman başarı gelir :D

Hatice Aslan
02.10.2012, 00:52
Avatar bile degistirilmis :) Real severleri kizdirmak amacim degildi... :D

Aman sakın ha, önce TRABZONSPOR'um sonra Real Madrid'im hassas noktamdır! Bunu yazdığım için sakın üzerime gelinmesin. :cool:

ibrahim
02.10.2012, 00:57
Portolastikmi ? :D Keske portolasabilsek, adamlar hulk'u japonyadan alip 50 milyona sattilar. biz bedavaya veriyoruz. :D

Son 6 senede sattığımız oyunculardan 30 milyon euronun üzerinde para "kazandık" porto gibi.

Son iki senede büyüttüğümüz adamları beleşe oyana buyana dağıttık Arsenal gibi.

Hatta bide Ajax gibi altyapıdan çıkardığımız Fatih ve Gökdeniz gibi adamları sattık.

Hepsini denedik, bi Bilbao kaldı bence. :D

gabriel omar
02.10.2012, 00:59
Aman sakın ha, önce TRABZONSPOR'um sonra Real Madrid'im hassas noktamdır! Bunu yazdığım için sakın üzerime gelinmesin. :cool:

Bordo Mavi dururken Realle işin ne seninde :D

Hatice Aslan
02.10.2012, 01:04
Bordo Mavi dururken Realle işin ne seninde :D

Sırf o takım bordo mavi diye takım mı tutulur. O zaman Aston Villa dahil bütün o renge sahip olan kulüplerin taraftarı olalım var mı böyle saçmalık? :D
Benim Bordom ve Mavim tektir ÖZELDİR o da TRABZONSPOR'umdur. :cool:

Hasan YAYLI
02.10.2012, 01:08

Turkiye disina karismam....Ama disarida da benim icin kriter renkleri ve hikayesi cok onemli...Real bana gore degil...

Ben ezilenlerin,hakki yenenlerin yanindayim hep :D

Hasan YAYLI
02.10.2012, 01:14
Real Barcanin sampiyonlugunu gasp etmistir...Kraliyet gucunu kullanarak...Kendi duzenlerine karsi ciktigi icin...

Neyse konu dagilmasin daha fazla...Guzel seyler paylasilacaksa engel olmak istemem...

Hatice Aslan
02.10.2012, 01:14
Ben ezilenlerin,hakki yenenlerin yanindayim hep :D

Böyle deyince üç harfli hainlerin lafları geliyor aklıma.. Ezilen halkız hakkımızı alacağız vs vs.. Ben Real Madrid'liyim bir kere olsun bir Barca severe bulaşmadım tek laf etmedim banane kendi seçimi ne diye maydonoz olup keyfini kaçırayım? Ben bunu yapmıyorsam karşılığını beklerim RESPECT!.
Konuyu amacından saptırıp Sen Reallisin bana uymaz sen barcalısın falan fişman diye tartışmayalım.. Dediğim gibi hassas noktam ve karşımdaki değerli biri olsa bile kalbini kırabilirim.. :)

Ergin Varlibas
02.10.2012, 01:54
Bize her yer Trabzon olduguna gore , yurtdisinda da bordo mavi renklere sahip butun takimlari tutuyorum :D Ciden, evimde Aston Villa ve West Ham formalari var mesela.

Hatice Aslan
02.10.2012, 02:01
Konunun amacından saptırıldığını düşünüyorum.. Kim hangi takım taraftarı olursa olsun, hepimiz birbirimize saygı duymalıyız. Sen barcelonalısın aman! Sen reallisin piss! demek ayıp oluyor kimse karşısındakinin seçimine karışamaz herkes birbirine bulaşmadan dalga geçmeden sadece SAYGI duymalı. Bu tartışma burada sona ersin.

SDanışmaz
02.10.2012, 02:05
İstediğiniz şey her yıl Sevilla, Porto gibi kulüplerden yüksek maliyetli oyuncu transferi yapılması mı? 2.lig diye beğenmediğiniz ligden Sol Bamba'yı alıp getirdik ne oldu biyerimiz mi eksildi?

Sol Bamba Fil Dişi sahillerinde banko oynatan stoperdir. Sıradan bir oyuncu değil.

Şu an 1461 Trabzon'da Trabzonspor'da olsa verim verir denilebilecek oyuncu yok.

2004'teki Arsenal modeli tarzı kadro kurmamız lazım. Yetenekli genç oyuncularla, tecrübeli kaliteli oyuncuları harmanlamalıyız.

[KAPLAN]
02.10.2012, 02:15
"Bir takım düşünün geçen hafta Kadıköyde Fenerbahçe'ye kök söktüren, hırsı ve mücadelesiyle alkış alan, ama son vuruşların kötü olması sebebiyle bulduğu pozisyonları gole çeviremeyen."

Bizim sorunumuz artık bu zaten. Bir taraftar olarak Fenerbahçe maçındaki futboldan hiç memnun kalmadım ki zaten o fenerbahçe bu hafta yenildi biz ise berabere kaldık. Şu aşağılık kompleksinden kurtulmalıyız artık. Fenerbahçe maçındaki hangi hırstan ve mücadeleden bahsediyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum. İki tarafta birbirini çok yıpratmadan oynamıştı oysa ki...

Mustafa'
02.10.2012, 02:30
bu takım nasıl mı başarılı olur?

taraftar her şeye rağmen takıma sahip çıkarsa.kasımpaşa maçında tribünleri tıklım tıklım yaparsa.oyuncuların kendine özgüveni gelirse.istekli futbol oynarsa.sistem falan önemli değil.eğer taraftar kendini inandırırsa eminimki futbolcuda inandırır.sonra bırakın pozisyon kısırlığını, her atağımız pozisyon olur.ama her şeyden önce kendimizi şampiyonluğa inandırmamız lazım ki futbolcularda inansın.önemli olan futbolculardan en yüksek verimi alabilmek.bunu çok iyi yapanda bi teknik direktörümüz var, eğer hatırlanırsa.

ve son olarak şampiyonluk kaliteli topçularla değil, takım havasıyla olur.

jojuk
02.10.2012, 02:35

taraftar her şeye rağmen takıma sahip çıkarsa.kasımpaşa maçında tribünleri tıklım tıklım yaparsa.oyuncuların kendine özgüveni gelirse.istekli futbol oynarsa.sistem falan önemli değil.eğer taraftar kendini inandırırsa eminimki futbolcuda inandırır.sonra bırakın pozisyon kısırlığını, her atağımız pozisyon olur.ama her şeyden önce kendimizi şampiyonluğa inandırmamız lazım ki futbolcularda inansın.önemli olan futbolculardan en yüksek verimi alabilmek.bunu çok iyi yapanda bi teknik direktörümüz var, eğer hatırlanırsa.

o özgüven dediğin fenerbahçe maçında olacaktı o maçı alsak şuan trabzonspor lider bile olmuştu kimse farkında değil ama fenerbahçe maçı bize sadece 2 puan kaybetmedik takım maç kazanma alışkanlıgı olacaktı kendine özgüven olacak tı herşey fenerbahçe maçında bitti

Mustafa'
02.10.2012, 02:46
o özgüven dediğin fenerbahçe maçında olacaktı o maçı alsak şuan trabzonspor lider bile olmuştu kimse farkında değil ama fenerbahçe maçı bize sadece 2 puan kaybetmedik takım maç kazanma alışkanlıgı olacaktı kendine özgüven olacak tı herşey fenerbahçe maçında bitti

bu kadar karamsar düşünmemek gerek.daha ligin 6. haftası, her şeyin başındayız.

SDanışmaz
02.10.2012, 03:09

5 km gidecek kadar benzini olan arabayla 10 km yol alınmaz.

Yaşar
02.10.2012, 03:25
Öncelikle elimizdeki oyuncu kadrosuyla Şenol Güneş'in kafasında düşündüğü aistemi oynamamız zor.
Forvetlerimizden Henrique ve Halil tek forvet oynayamazlar daha çok 2. Forvet pozisyonunda oynayabilirler.
Janko tek oynayabilir fakat bu defa da geçen yıldan kalan defans arkasına atılan toplarla gol bulma taktiğinde oynatsak(dünkü gibi) başarılı olamayız.
O halde Jankolu takım kanatları kullanmalı.
Kanatlarımızda oynayan Yasin ve Olcan daha çok içeri kateden oyuncular, klasik kanat oyuncuları değiller.
Volkan Şen elimizdeki en iyi kanat oyuncusu fakat o da birebirlere çok giren be yopla oynamayı seven yapıda.
Beklerimizden sadece Emerson kanat bindirmeleri yapıp orta ayabilecek bir oyuncu.
Bu durumda kanatları da kullanma ihyimalimiz zayıf.
O halde takım Şenol güneş'in istediği sistemde oyanayamayacak be zorlanacak.
Bı durumda da farklı planlar uygulamak gerekiyor.
En uygunu da çift forvetli sistem.
Denenir mi? Sanmıyorum.
Ama işkembeden sallamadığımızı ve çözüm yolumuzun olduğunu görsünler yeter.

Mustafa'
02.10.2012, 13:54
5 km gidecek kadar benzini olan arabayla 10 km yol alınmaz.

elbet yolda bi benzin istasyonu vardır.

Tahir61
02.10.2012, 14:13
Şenol Hocanın istifası takıma hocanın kendisine şike davasındaki duruşumuza herşeye zarar verir ama illaki yeni bir hava taze bir güç lazım diyorsak Şenol Güneşin Sadri Şenerin yanına çıkıp yeni bir teknikdirektörün (ki Ünal veya Tolunaydan başkası bence boştur) getirilmesi gerekli diye düşünüyorum

Şenol Hoca ne yapacak, sahadaki takıma karışmayacak transfere karışmayacak ağırlığıyla kulübe bir şeyler katacak en başta hasan yener nevzat şakar gibilerden önce o kulüp hakkında konuşacak

Ünal da adam Tolunay da adam ama ben saha kenarında hareketsiz değil agresif bir hoca isterim sert defans yaptıran eline iyi golcüler de verdiğinde hücumu Trabzona göre ayarlayabilecek olan Tolunay tercihimdir

yabancı hocaya gelince kasımpaşa nın roy keane'i ordunun kuperi gibi bir hocayı ben de isterim ama hugo broos vb gibi trafikten şaraptan şehir hayatından yakınacakları için hiç maceraya gerek yok

kürşat şen
02.10.2012, 14:30
atla uçağa git barcelonaya yapış adamların yakalarına;
bu işi nasıl beceriyorsunuz diye hesap sor :)
barca modeli barca..
real ve barca dünyanın en zengin kulupleri..
bunlar alt yapısına önem veren kulupler..
hele barcelona..
takımda 7-8 tane barcelona doğumlu futbolcu var..
yani o şehirli..
formasını terletmeme gibi bir durum ortaya çıkmıyor..
zaten la masia kamp eğitim merkezi gibi..
12-13 yaşlarındaki çocukları alıp hem eğitip hem futbol oynatıyorlar..
iniestanın geçen kitabını aldım d&r'dan..
12 yaşında albaceteden la masiaya almışlar..
ailesinden ayırarak..
sonrasını biliyorsunuz..
işin bence can alıcı noktasını messi söylüyor aslında..
alt yapıda fabregas,alba,pique,busquets ile beraber oynadık..
a takımdada birbirimizin nasıl oynayacağını ezbere biliyoruz..
ve hocamızda tito villanovaydı..
reçete bu..
yapmak imkansız mı?
değil..
zamanında yaptık,başarı geldi..
şimdi çağın teknolojik şartlarında daha iyisini yapmak şansımız var..
zor değil..
yeter ki yapmak isteyen biri çıksın..

Tahir61
02.10.2012, 14:40
atla uçağa git barcelonaya yapış adamların yakalarına;
bu işi nasıl beceriyorsunuz diye hesap sor :)
barca modeli barca..
real ve barca dünyanın en zengin kulupleri..
bunlar alt yapısına önem veren kulupler..
hele barcelona..
takımda 7-8 tane barcelona doğumlu futbolcu var..
yani o şehirli..
formasını terletmeme gibi bir durum ortaya çıkmıyor..
zaten la masia kamp eğitim merkezi gibi..
12-13 yaşlarındaki çocukları alıp hem eğitip hem futbol oynatıyorlar..
iniestanın geçen kitabını aldım d&r'dan..
12 yaşında albaceteden la masiaya almışlar..
ailesinden ayırarak..
sonrasını biliyorsunuz..
işin bence can alıcı noktasını messi söylüyor aslında..
alt yapıda fabregas,alba,pique,busquets ile beraber oynadık..
a takımdada birbirimizin nasıl oynayacağını ezbere biliyoruz..
ve hocamızda tito villanovaydı..
reçete bu..
yapmak imkansız mı?
değil..
zamanında yaptık,başarı geldi..
şimdi çağın teknolojik şartlarında daha iyisini yapmak şansımız var..
zor değil..
yeter ki yapmak isteyen biri çıksın..

barça çok yukarıda bize daha yakın ve bu işi barça kadar iyi yapan takımlar var:

dinamo kiev,ajax,psv,a.bilbao,porto,(krizden sonraki) valencia...

kulübümüzün bir yol haritası yok
ist. ile başa çıkamayız diyoruz aramızda maddi manevi çok büyük fark var diyoruz,onlar gibi milyonları transfere harcıyoruz manevi gücümüz bölge altyapısından hiç faydalanmıyoruz

kürşat şen
02.10.2012, 14:43
barça çok yukarıda bize daha yakın ve bu işi barça kadar iyi yapan takımlar var:

dinamo kiev,ajax,psv,a.bilbao,porto,(krizden sonraki) valencia...

kulübümüzün bir yol haritası yok
ist. ile başa çıkamayız diyoruz aramızda maddi manevi çok büyük fark var diyoruz,onlar gibi milyonları transfere harcıyoruz manevi gücümüz bölge altyapısından hiç faydalanmıyoruz

her zaman en iyisini örnak alacaksın :):)

Kereşenli
02.10.2012, 15:18
Nasıl mı başarılı olur?

Öncelikle Adrian'lara Henrique'lere 5 milyon, 3 milyon dağıtacağına o parayı alt yapına vereceksin. Kendi oyuncunu kendin yetiştireceksin, bölgenin en büyük alt yapısına sahip olacaksın. Samsun'dan, Rize'den, Ordu'dan vs. genç yetenekler bu alt yapıyı tercih edecek. Birinci takım belirli bir sistemde oynayacak, her gelen hoca değiştirmeyecek bu sistemi. Birinci takımın oynadığı sisteme göre hazırlanacak alt yapıdaki oyuncular. Kademe kademe atlayıp ilk takıma yükseldiklerinde hiç sırıtmayacaklar, o takımda oynayanlar kadar başarılı olacaklar. Adrian'lara para saçacağına oyuncularımızı kendimiz geliştireceğiz. Bunun örneği sadece Barcelona değil, Avrupa'da bir çok takım yapıyor bunu.

İkincisi transferin başına vizyonu geniş adamlar getirilmeli. Scout ekibimiz yılın her günü oyuncu takip etmeli. Brezilya'yı, Arjantin'i ve o bölgedeki ülkeri takip etmeli. Yine aynı şekilde Afrika için, Asya için de scout ekiplerimiz oluşturulmalı. Her ay transferden sorumlu kişilere rapor verilmeli, eksiklerimize göre izlenmiş oyuncular alınamlı. Bunu günüzmüde en iyi yapan takım Porto, örnek alabiliriz.

Daha söylenecek çok şey var ama şimdilik bu kadar yeterli. Bunları değiştirebilsek zaten Türkiye'de rakibimiz kalmaz.

Tahir61
02.10.2012, 15:22
her zaman en iyisini örnak alacaksın :):)

haklısın ben barçaya uzaylı muamelesi yapıldığı için böyle düşünmüştüm :)

bkandil
02.10.2012, 15:55
Aynı hataları tekrar tekrar deneyerek başarılı olamayacağı kesin...

zarge
02.10.2012, 16:06
hakkını namerde yedirmediği zaman..

hatice_61
02.10.2012, 16:24
futbolcularını elinde tutmayı öğrendiği zaman

Ergin Varlibas
02.10.2012, 20:37
Buyuk takim olmayi basarana kadar.

Hatice Aslan
16.12.2012, 00:47
Konuyu hortlatmış olacağım ama birşeyler karalamasam olmazdı.. 1461 Trabzon'da ki birkaç oyuncuyu A takıma alalım takım ruhunu yakalayalım dediğimde bu konuda bana tepki gösterenler onlar 2.lig topçusu bu takımdan cacık olmaz diyenler vardı.. Şimdi ise 1461 Trabzon'u destekleyen ve futbolcuları kral ilan edenler çoğaldı.. Ne diyelim, bir lafı demeden önce iyi düşünmek lazımmış ve hep ben biliyorum diye düşünmemek lazımmış değil mi?

Ozan Yılmaz
28.01.2016, 17:37
Her dönemin güncel sorusu, cevabı bulunamadı hâlâ.