PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazıklar Olsun

Ender Kuyumcu
30.09.2012, 20:56
Karşılaşma öncesi ligdeki konumlarına, hedeflerine ve geçen hafta sergilemiş oldukları performanslara bakıldığında maçın mutlak favorisi konumundaki Trabzonspor’un ilk yarıdaki performansı tam anlamıyla hayal kırıklığıydı. Koca bir 45 dakika boyunca bırakın gol pozisyonuna girmeyi, organize tek bir atak bile geliştiremeyen bordo mavililer, soyunma odasına bir farklı yenik durumda gittiklerine ne kadar şükretseler azdır.

Konuk ekip rakibini kendi yarı sahasında karşılayarak ve orta alanı kalabalık tutarak oyuna başladı ve bu düşüncesinde de Trabzonsporlu orta saha oyuncularının silik oyunu sayesinde başarılı oldu. Trabzonspor beklerinin yetersizliklerini iyi etüt etmiş olan Nurullah Sağlam belli ki kanat organizasyonlarının önemini iyi anlatmış oyuncularına. Serkan’ın sürekli adamını kaçırdığı ilk yarıda sol bek olarak alınan Emerson’un da sürekli yerini kaybetmesi sonucu Bamba tek başına savunma yapmak zorunda kaldı. Nobre de kendine sunulan bu uygun ortamı iyi değerlendirerek Trabzonspor kalesini sık sık zorlama imkânı buldu.

İkinci yarının başlangıcıyla Soner’le gelen zekâ ve yetenek dolu gol takımın ilk yarıdaki tutuk oyununu bir nebze olsun unutturacak gibi görünse de ilerleyen dakikalarda bunun sadece anlık gelişen bir durum olduğu, Trabzonsporlu futbolcuların futbol oynamaya niyetlerinin olmadığını gördük. İkinci yarının başında Zokora’nın yerine oyuna dahil olan Alanzinho kendinden beklenenin aksine topu rakip alana taşımakta ve kalabalık Mersin orta sahasını ekarte etmekte başarılı olamadı.

Yapılamayanların ve olumsuzlukların had safhada olduğu Trabzonspor’da elle tutulur tek oyuncunun Bamba olduğu, Mersin’li futbolcuların geliştirdikleri hemen hemen her atağın Trabzonspor kalesinde sonuçlandığı, rakip takım oyuncularından kat kat fazla para kazanan bordo mavili futbolcuların veteran futbolcular karşısında bile aciz duruma düştükleri düşünüldüğünde sanırım söylenecek tek söz; Yazıklar Olsun...

Adnan Özkan
30.09.2012, 21:13
Şenol güneş artık düşsün yakamızdan..yeter artık..oyundan forvet çıkarıp forvet sokan!!! 14. dakikada gol yiyen ve hala yürüyen bir takıma müdahale etmeyen,inat eden,orta sahası delik deşik bir takımı görmeyen,her hafta kadroyla oynayan, küçük bir takımmış gibi bizi tek forvet oynatan egosuna ve inadına bizi kurban eden ŞENOL HOCA düş yakamızdan..

Doğukan Uçan
30.09.2012, 21:21
maç mersinin hakkıydı yazık oldu adamlara , nobreye bakıyorum bide janko ya bakıyorum :D ahahha

umitçebi
30.09.2012, 21:32
Şenol güneş artık düşsün yakamızdan..yeter artık..oyundan forvet çıkarıp forvet sokan!!! 14. dakikada gol yiyen ve hala yürüyen bir takıma müdahale etmeyen,inat eden,orta sahası delik deşik bir takımı görmeyen,her hafta kadroyla oynayan, küçük bir takımmış gibi bizi tek forvet oynatan egosuna ve inadına bizi kurban eden ŞENOL HOCA düş yakamızdan..
şenol hoca gitsin sen geç takımın başına bu söylediklerinide yap..henrique gol kralı olcan karşı karşıyaların kralı olur..bizde şampiyon oluruz...hadi durma...

Tolgas6161
30.09.2012, 21:34
2 seneki takimi alin karsiniza bugunku takimi alin karsiniza
bu takimin tek teknik patronu senol gunestir ve rezilliktir daha fazla rezil olmadan derhal bu isi birakmali senol gunes Trabzonsporumda basarisi varsa ortaya cikarsinlarda gorim simdiye kadar hanigi futbolcuyu kazandirmis Trabzonspora gosterin de gorim
tek kelime ile rezil

Reha
01.10.2012, 00:02
şenol hoca gitsin sen geç takımın başına bu söylediklerinide yap..henrique gol kralı olcan karşı karşıyaların kralı olur..bizde şampiyon oluruz...hadi durma...

Eee çok bilmiş Şenolsporlu arkadaşım senin ne gibi cin fikirlerin var?

Sorun işte bu Ersunspor,sametspor,şenolspor ama Trabzonspor ortada yok...peh peh....

Y.Çuvalcı61
01.10.2012, 00:11
yazmayacaktım ama formda her kaybedilen puan sonraki ruh hali şöyle,başarısızlığı hocaya bağlayan sinirli taraftarlar,bunlarla polemiğe giren şenolcular(kaybedilen gün sonrası bunlar genelde diner ama ertesi gün birbirlerinin mesajından destek alıp oooo hayinsiniz nankörsünüz v.b msjlar sıklaşır)
sakin olalım 1 hafta önce kadıköyde şikecileride ezen bu çocuklar,bu hafta kendisahasında rezalet bir oyun oynayan demeye bile dilim varmıyor,yürüyorlar... kısacası dediler bizim delilerimiz,ama en büyük korkum gerçekten ruhun kaybolması ve bu kaybediliyo gibi gözüküyor inş. olmaz

Reha
01.10.2012, 00:27
yazmayacaktım ama formda her kaybedilen puan sonraki ruh hali şöyle,başarısızlığı hocaya bağlayan sinirli taraftarlar,bunlarla polemiğe giren şenolcular(kaybedilen gün sonrası bunlar genelde diner ama ertesi gün birbirlerinin mesajından destek alıp oooo hayinsiniz nankörsünüz v.b msjlar sıklaşır)
sakin olalım 1 hafta önce kadıköyde şikecileride ezen bu çocuklar,bu hafta kendisahasında rezalet bir oyun oynayan demeye bile dilim varmıyor,yürüyorlar... kısacası dediler bizim delilerimiz,ama en büyük korkum gerçekten ruhun kaybolması ve bu kaybediliyo gibi gözüküyor inş. olmaz

Maçı 8-1 de alsak düşüncem değişmezdi fenere 5 atsakta değişmezdi çünkü başımızda hoca yok...

TS-FAN
01.10.2012, 00:28
Ben de aynı düşüncedeyim ve yazıklar olsun diyorum.
Hiçbir bahanesi olamaz bu maçın !

Yaşar
01.10.2012, 00:30
Neden yazılanların hiçbirinde Şenol Güneş'e toz kondurulmuyor.
Fb maçında kahraman olan oyunculara ne oldu da, bir haftada bu hale geldiler.
Sorun onlarda ı, yoksa her maça aynı taktikle çıkan, her rakipten korkan, elindeki oyuncusunun özelliğini bilmeyen taknik direktörde mi?
Yazıklar olacaksa, ona da olsun bari!

Berke6198
01.10.2012, 00:35
Eee çok bilmiş Şenolsporlu arkadaşım senin ne gibi cin fikirlerin var?

Sorun işte bu Ersunspor,sametspor,şenolspor ama Trabzonspor ortada yok...peh peh....

Kimsenin Şenolspor'lu olduğu yok... Sadece gün geçtikçe azalan değerlerimize sahip çıkıyoruz. Ve Şenol Güneş'te Trabzonspor için önemli bir değerdir. Ayrıca çokta zeki bir teknik direktördür.

Ender Kuyumcu
Şu soruya cevap arayalım da olay Şenol hoca üzerine sıkışmasın.

Bu takımın başında hiç hoca olamasa dahi kadrosu Şehic, Boum, Stepanov, Ivan De Souza, Mustafa Keçeli, Ben Yahia, Murat (Dk.77 Mustafa Sarp), Hakan, Serkan, Culio (Dk. 90 Nduka), Nobre (Dk. 89 Ergin) olan bir takıma ki bu takımın yarısı veteran ve bizim oyuncularımızın yarısı kadar bile para almıyorlar, bu şekilde ezilerek yenilmeye hakkı var mı?

MİY'e ezilmemek için taktiğe ya da hocaya mı ihtiyaç var?

ophius
kendi evinde haln 4-5-1 oynuyorsun...onu da oynamayı beceremiyorsun...gerçi hiçbirşeyi beceremiyorsun hocam
adrian nerde? onu oynat sen ya bi de bakalım...o kadar aldırdın para verdik adama

Yaşar
01.10.2012, 00:40
Şu soruya cevap arayalım da olay Şenol hoca üzerine sıkışmasın.

Bu takımın başında hiç hoca olamasa dahi kadrosu Şehic, Boum, Stepanov, Ivan De Souza, Mustafa Keçeli, Ben Yahia, Murat (Dk.77 Mustafa Sarp), Hakan, Serkan, Culio (Dk. 90 Nduka), Nobre (Dk. 89 Ergin) olan bir takıma ki bu takımın yarısı veteran ve bizim oyuncularımızın yarısı kadar bile para almıyorlar, bu şekilde ezilerek yenilmeye hakkı var mı?

MİY'e ezilmemek için taktiğe ya da hocaya mı ihtiyaç var?
Var tabii.
Fb ve Mersin İdmanyurdu maçlarına aynı taktikle çıkarsan bu hale sokarlar seni.

lazibere
01.10.2012, 02:37
Maçtan sonra, mazaret bulmak ve şunları şunları yapamadık diye açıklama yapmak marifet değil. Bu takım ve takımın bu ruh hali tamamen senın eserin Şenol Hoca. İşin o senin,

Yeniden yapılanan anadolu dakı bütün takımların hepsi bizden daha istekli top oynuyor, Seni büyük yapan şey ne çok merak ediyorum. Ruhsuz kişiliksiz ve kimliksiz cesaretsiz ve kalitesiz oyun ile mi..

Sorarım sana, Nurullah Hoca dan farkın ve artın ne vardı bu maçta, O da yeni oyuncularla oynadı..

Neyse iş işten geçti, 4 aydır bağırıyoruz ama siz duymadınız. Bu kadro kalitesi ile Küçük takımlar gibi ancak fener'e bilenirsin o kadar..

Çakıroğlu İhsan
01.10.2012, 03:23
şenol hocanın taktik olarak yetersiz bu gercegi göz ardı edemeyiz

Külünkoğlu
01.10.2012, 08:18
Dün Soner'de çok güzel özetlemişti. "Şenol hoca kötü diyelim. Peki hangi futbolcu 2 maçta vasatın üzerine çıkabildi ?"

fındıkoğlu
01.10.2012, 09:57
Ne hoca nede takım sorunlu... Tek sorun özgüvene sahip oyuncu eksikliği...Kulüp bir zamanlar milli takımda da görev almış olan Prof. Dr. ÜSTÜN DÖKMEN hoca ile anlaşılsın.. Futbolcuların mental anlamda gelişmelerine yüzde yüz katkı yapıcaktır.. Eminim en kısa zamanda da başarılar gelmeye başlayacaktır...

Badaloğlu
01.10.2012, 12:37
Bu takımda Colman'ın gölgesi top oynar. Sakat olunca bu dahada net bir şekilde gözüktü. Benim idealimdeki orta saha kurgusu böyle...

------------------Zokora -------------
---Colman(Sapara)-----------Soner----

Serkan bu görüntüsü ile sahada nasıl 90 dakik oynadı? Bunu gerçekten anlamıyorum. Clulio o tarafta resmen maden bulup maç boyunca bir maden nasıl işleri bize gösterdi. Bir çok poizsyonda Serkan yerinde değildi. Sivas maçında Zeki Yavru'yu izledik değil mi? Fenada oynmadı, iyi bir görüjntü verdi değil mi? Hadi Fenerbahçe maçında tecrübeli adam değil diye oynatmadın onuda kardeşim şu Serkan'ın halini görüp o çocuğun hakkını yediğini düşünmedin mi Şenol hocam. Yazık etme bu çocukları. Oynat yahu, Serkan'dan daha mı kötü oynardı bu maçta?

Şenol hoca sırf Alanzınho'ya yer açmak için Zokorayı çıkarınca zaten orta sahada adam kovalayan tek kişiyide oyundan almış oldu. Belki Zokora ileri top taşımıyor ama onun görevi bence bu olmamalı. Sapara ve Soner varken Zokora'dan bunları beklemek bence yanlış bir düşünce. Zokora çkınca Soner ve Sapara bamba'dan top almak için geriye kadar geldiğini gördük. Ayrıca bu 6 yabancı olayını iyi etüd etmeden kadroyu sahaya sürdüğümüzde başımıza neler gelidiğini bu maçta çok net bir şekilde gördük.

Birde şu Janko'dan bu takım istifade etmeli. Adamı ilerde tek oynatmanın esprisi nedir? Sağına soluna hava topu indiriyor ama o toplara vuracak adam en az 20 metre ötesinde, kimseler yok etrafında. Ayrıca Janko'yu çıkarıp Henrıque'yi saha sürmenin esprisini anlayamadım. Bu Henrıque'yi bu takımın başına kim musallat etti arkadaş, kafayı yiyeceğim. Bank Asya'da bile zor oynar...

Olcan belliki Fenerbahçe maçında kaçırdığı gollerin şokunu üzerinden daha atamadı. Ben hoca olsam Olcan'ı yedek oynatır, Yasin'i sola, Volkan'ı da sağ tarafa koyar oynatırım. Kanatları çalıştırır, sağdan soldan kanatlardan Janko'ya ortalar keserim. Soner ve Sapara, olmadı Alanzınho'yu (o gün hangisi oynuyorsa artık) Janko'ya yakın oynatırım -ki Janko'nun indireceği toplarla golü nasıl bulurumu kendime dert ederdim.

Dün takım çok kötü bir performans gösterdi ama bana göre Şenol hoca dahada kötü bir performans sergiledi.

Tunga
01.10.2012, 12:39
Maç oynanırken LigTv yorumcuları belki de ilk kez doğru bir tespitte bulundu. Ofansif-defansif seken hiç bir topu alamıyoruz. Bu sorun başımıza çok iş açtığı gibi aynı zamanda çok net de bir gösterge. Neyin göstergesi? Çalışkan olmadığımızın.

Yasin ve Sapara'ya çalışkan değiller diyemem. Bamba çok çalışkan gözükmese de etkili. Diğer oyuncularda bir koyvermişlik var. Bu fener maçında da öyleydi. Hem fener, hem Mersin maçına aynı taktikle çıkmışız arkadaşımızın söylediğine göre. Katılmasam da, iki maça aynı taktikle çıkmanın yanlış olmadığını düşünüyorum. MİY de açık oynadı, katı savunma yapmadı; ama bizden çalışkandılar. Öyle ki maç 1-0 iken bile 5-6 adamla hücum ettiler bize karşı. Aynı adamlar biz bir atak başlatana kadar çoktan savunmaya dönüyorlardı üstelik.

Soner'in büyük bir takımda ilk senesi. Ben gün geçtikçe daha çok sorumluluk alacağını düşünüyorum. Maç içinde bölüm bölüm sorumluluktan kaçıyor. Bunun sebebi kesinlikle "sorumsuz" olması değil. Buna cesaret edememesi. Attığı gol ise sorumluluk alacağında neler yapabileceğinin göstergesi.

fener maçında Olcan, MİY maçında Yasin kaleciyle karşı karşıya pozisyonları harcadılar. Bence bu suçun büyük kısmı onlarda bile olsa, yanlarına girecek ikinci bir oyuncuyla pozisyonlarını daha kolay gole çevirebilirlerdi. Mesela Olcan Volkan ile karşı karşıya iken arkadan 10-15 metre gerisinden bile olsa koşacak ikinci bir oyuncu kalecinin pozisyonunu bozmasına sebep olabilirdi. İşte çalışkan olmayışımızın bir göstergesi de bu.

Kerim'in yukarıda söylediğine katılıyorum. Bu oyuncuların temel sorunu güvensizlik. Toparlanmaları gerekiyor. Bunu Avrupa'da mentörler yapsa da Türkiye'de bu hocalardan bekleniyor. Ama bizim hocamız için de bir desteğe ihtiyaç var. Bu süreci en yıkıcı yaşayan o oldu.

Şenol Güneş 3 senedir sil baştan kadrolarla uğraşıyor. Kolay iş değil; çok yıpratıcı.

Ben olsam bu kadro durumuna göre Alanzinho'yu ilk 11'e almadan maça başlamam. Hiç bir iş yapamasa bile, her topu kaptırsa bile yanındaki adamların markajdan kurtulmalarına sebep oluyor. Janko gelene kadar kanatlarımız çalışıyor, bir işe yaramıyordu. Şimdi Janko var, kanatlar durdu.

Olcan ve Volkan bir an önce sağlıklarına kavuşmalı, kendilerine gelmeliler. Çok şeyi değiştirebilirler.

İslam Sezer
01.10.2012, 12:50
sakatlıklar,gidecekken kalanlar,son anda gelenler derken uyum bozuldu.
takım yeni bir takım ama aynı zamanda beraber hazırlık dönemi geçirip uyumda sağlayamamış bir takım.
birbirlerinin oyun dilinden anlamıyorlar,verkaç falan hak getire,adam akıllı orta yok,sorumluluk alıp şut atan yok.
şimdi acaba evimizde olsun 2 forvet oynasa diycem bilmiyorum ne değişir,sanki taktik,teknikten ziyade moralli,öz güvenli ve uyumlu bir takım olmak daha önemli gibi.colman ne olursa olsun takıma monte edilmeli tekrar.diğer ümit veren oyuncularla sürekli birlikte oynatılmalılar.
evimizde olsun 2 forvet oynayalım,teki ilerde baskı yapan,koşan genç emre olabilir.
................................onur.............. ............
serkan(zeki)...................giray.............. ..bamba..................emerson
volkan(yasin)..................soner.............. .colman(sapara)....................olcan
......................janko....................... ...emre

kürşat şen
01.10.2012, 13:17
koca 90 dakikada 5 şut nedir yaa..
bunun ne açıklaması olabilir..
kondisyon dersin,oyuncunun tavırları dersin,dersin oğlu dersin..
evimizde deplasmandaki gibi oynadık..
ya tamam defansif olarak hatalar olabilir ama bunu etkili hucum yaparak absorve edebilirsiniz..
o da yok..
hiç bir şey yok..
sezon başı hazırlık maçı gibiydi..
nerde o tiki taka futbolu..
oynamaya çalış da becereme ona da razıyız..
o da yok..
takım yok sahada..
takımdaki futbolcuların suratına bakın biri bile gülmüyor..
antremanda bile..
bu futbol devam ederse kasımpaşa maçı eziyet olur bize..

Ender Kuyumcu
01.10.2012, 13:17
TS'lu futbolcuların çektiği şutlara dikkat ettiniz mi hiç?

Sadece bu maçta değil, ligin başından beri.

Büyük bir bölümü isabetsiz ve hemen hemen hepsi 10 yaşındaki bir çocuğun çekebileceği sertlikte şutlar.

Ümit etmek iyidir ama kabul etmek lazım ki bizim futbolcularımızın kalite sıkıntısı var ve bu kadronun şampiyonluğa oynamasını bir yana bırakın maç kazanması bile şansa bağlı bir durum.

Cafer Bulur
01.10.2012, 13:20

Büyük bir bölümü isabetsiz ve hemen hemen hepsi 10 yaşındaki bir çocuğun çekebileceği sertlikte şutlar.

Ümit etmek iyidir ama kabul etmek lazım ki bizim futbolcularımızın kalite sıkıntısı var ve bu kadronun şampiyonluğa oynamasını bir yana bırakın maç kazanması bile şansa bağlı bir durum.

Selcuk inan in bizde frikik golü yoktu,gs ye gitti leblebi gibi frikik atmaya basladi sanirim bizde oynayan oyuncunun ayagi tutuluyor.

O kadar sorunlarimiz var ki inanilacak gibi degil,sonumuz hayrolsun.

Alican Altunbaş
01.10.2012, 13:24

Ender abi eline sağlık..

Bu konuda hemfikirim.Öncelikle kadro kalitemizi yükseltmemiz şart. Devre arasında bu operasyona başlayıp sezon sonuna doğru uzanan bir sistem ile elimizdeki gereksiz yabacılardan kurtulmalı , türk oyunculara yönelmeliyiz.
Alacağımız yabacılarda direkt oynayacak kalitede olmalı.Kulübede oturtmak için oyuncu alınmamalı. Soner gibi yetenekleri güzel bir planlama ile kadromuza katarsak en fazla 3 yıl içerisinde mutlu son gelir diye düşünüyorum.Biz sadece yama yapıyoruz.Söküğüm dikiyoruz.Smkülünce tekrar dikmeye çalışıyoruz. Her seferinde yaptığımıza yama zayıflıyor.Kumaşı komple değişmeli.

kürşat şen
01.10.2012, 13:29
birde sahamızdaki maçlarda hep aynı sistemde çıkmayalım..
4-4-2 sistemi de denenmeli..
janko bu sistemde bu oyun ruhsuzluğuyla pek etkili olamaz..
ya etkili ortalar keseceksin onu yapamıyorsan arkasına serbest bir forvet oyuncusu koyacaksın..
bknz:jaja coelho tarzı..
kim o role soyunabilir..
sadece sapara..
alanzinho nerde diyenler olabilir ama alanzinho skorer bir oyuncu değil stili çok değişik..
ya da gs gibi çift santroforlu sistem..
ilerde janko-halil,janko-henrike,janko-emre..
deneme yapılmalı..
çünkü hucımda çoğalamıyoruz..
bari birde bunu deneyelim..
hep aynı sistem ama sisteme uymayan oyuncular..

Melek
01.10.2012, 14:41
Peki Şenol Hoca kötü,iyi olan kim ?

TORUN
01.10.2012, 14:53
Aşağıdaki yazıyı bu forumda yaklaşık bir ay önce yazmıştım. Takımın asıl sorunuun aynı özellikleri taşıyan bir yığın orta saha olduğunu.

Ben asıl sorunun orta sahada olduğunu düşünüyorum. Janko iyi bir forvet olabilir ancak sorun iyi bir forvet eksikliği değil. Bu sene oynanan ligde Karabük, Elazığ ve Antep maçları ile Videoton maçlarında kaç tane pozisyona girdik? Bütün bu maçlardaki pozisyon sayımız attığımız goller dahil 9 (dokuz) maç başına 1,8 pozisyon düşer. Bu kadar düşük bir ortalama ile gol pozisyonu üreten bir takımın 5 maçta 3 gol atması gayet normal. Zaten her 3 pozisyondan bir gol olmuş. Sorun golcüde olasa pozisyon sayısının çok daha yukarılarda olması gerekirdi.

Sorun orta alanımızda oynayan oyuncu gurubu ve futbol anlayışları. Bunları kısaca bakacak olursak: Zokora oyunun sadece savunma yönünde var. onu da son zamanlarda tam anlamı ile yapmıyor. Bu futbolcumuz hayatı boyunca tek bir gol atabilmiş bir isim. Yaptığı tek iş sağa ver sola ver. Tehlike bölgesinin hep dışında.

Not: Mersin maçında Sonerin attığı golü uzaktan atılan şut olduğuna göre pozisyon sayımız iki.

Soner iyi niyetli ancak oda şu anda tam liderlik yapacak seviyede değil. Oyunu dikeyden daha çok yatay oynuyor. Sorumluluk alması gerekirken alamıyor.

Olcan ve Volkan benim nazarımda her zaman tamamlayıcı oyuncular. Yanı hiçbir zaman asıl aktör olamazlar. Örneğin Burak’ın geçmiş yıllarda sağ kanatta üstlendiği rol gibi. Çünkü bunlar içe kat ederek oynayamıyorlar. Bu iki oyuncu forveti destek vermeliler. Bunu yapamıyorlar.

Sapara ikinci sınıf bir orta saha Trabzon gibi bir takımın orta sahasında liderlik yapacak bir isim değil. Geriye farklı özellikleri olan bir tek Alanzinyo kalıyor. Oda adam eksiltmede gösterdiği başarıyı maalesef gol vuruşlarında ve final paslarında gösteremiyor.
Kısaca özetler isek bizim orta sahamız hücuma yeterince destek veremiyor. Tehlikeli bölgede çoğalamıyor.

Çözüm olarak Colmanın acilen bu takıma katılması gerekiyor. Zokaranın Dışarıda oynadığımız darbi maçları hariç yedek beklemesi. Özellikle içeride oynadığımız maçlara mutlaka çift forvetle çıkmalıyız.

Çünkü bizim orta beşlimizi toplayın bir sezon boyu bir Alex veya Selçuk Melo ikilisinin attığı gol kadar, pozisyona giremez.
Şampiyon olduğumuz 2010-2011 sezonunda forvetimiz kim Umut’tu ancak Burak ve Jaja onda daha çok gol attı. Geçen sezon Burak bu üçünün attığı kadar gol attı ama puan olarak çok aşağılarda kaldık.

Ender Kuyumcu
01.10.2012, 21:14
Ender abi eline sağlık..

Bu konuda hemfikirim.Öncelikle kadro kalitemizi yükseltmemiz şart. Devre arasında bu operasyona başlayıp sezon sonuna doğru uzanan bir sistem ile elimizdeki gereksiz yabacılardan kurtulmalı , türk oyunculara yönelmeliyiz.
Alacağımız yabacılarda direkt oynayacak kalitede olmalı.Kulübede oturtmak için oyuncu alınmamalı. Soner gibi yetenekleri güzel bir planlama ile kadromuza katarsak en fazla 3 yıl içerisinde mutlu son gelir diye düşünüyorum.Biz sadece yama yapıyoruz.Söküğüm dikiyoruz.Smkülünce tekrar dikmeye çalışıyoruz. Her seferinde yaptığımıza yama zayıflıyor.Kumaşı komple değişmeli.

Öncelikle teşekkür ederim.

senin de eline sağlık.

yama konusunda katılıyorum.

bir de bu sezon alınması gereken alper ve muhammet ikilisi vardı ama olmadı.
hatta ben onlara ozan ipek de eklenebilir diye düşünüyorum.

vasat üstü yerliler alınır 2-3 tane de maliyeti yüksek kaliteli yabancı alınırsa başka yabancıya ihtiyaç bile kalmaz.

Alper Calik
01.10.2012, 21:47
Gustavo Colman en beğendiğim oyuncumuz idi şu son olaylara kadar. Soner in Selçuk tan iyi olduğuna inanıyorum. Öyle ise, Gustavo ile Selçuk zamanından daha iyi işler yapabilirler.

Soner hazır olmadığı halde oynatıldı, çok yanlış karar.

Zeki, Serkan dan kesinlikle iyi. Şenol hocanın onu oynatmaması yanlış karar. Ben kesinlikle Zeki yi bekliyordum. O da olmadı.

6 yabancı konusu aynen dediğin gibi. Şenol hocamız nasıl böyle bir kadroya müsaade etmiş anlamıyorum. Kabul edilir gibi değil ! Yani sen yabancı sınırından dolayı MİY maçında kadro kuramıyorsun, takım rezil oluyor. Elinde tonlarca oyuncu var, SENELERDİR ELİMİZDELER. HİÇBİRİ HAZIR DEĞİL. Hiç hazır olmadılar. MİY nun sıradan bir futbolcusu kadar hiç oynamadılar. En az 10 kişi var böyle kadromuzda, duruyorlar öylece. Bunun sorumlusu Şenol hocadır.

Henrique bugün gönderilmeli. Gitsin nerede patlama yapacaksa, Umut gibi orada patlasın. Bizde ya kasten oynamıyor bu adam (Umut un bizde iken 1 nanosaniye ayağında top tutmayan hali gibi oynuyor, top tutmamaya yemin etmiş) ya da bir derdi var, gitsin. Janko nun ölüsü ondan iyidir.

Olcan için çok ağır konuşacağım, susuyorum. Aklıma şikebahçe geliyor.

Şenol hoca bana göre de çok kötü durumda performans olarak.

Not. Bu kadar aynı fikirde isek ben de mi futboldan anlamaya başladım :))

Bu takımda Colman'ın gölgesi top oynar. Sakat olunca bu dahada net bir şekilde gözüktü. Benim idealimdeki orta saha kurgusu böyle...

------------------Zokora -------------
---Colman(Sapara)-----------Soner----

Serkan bu görüntüsü ile sahada nasıl 90 dakik oynadı? Bunu gerçekten anlamıyorum. Clulio o tarafta resmen maden bulup maç boyunca bir maden nasıl işleri bize gösterdi. Bir çok poizsyonda Serkan yerinde değildi. Sivas maçında Zeki Yavru'yu izledik değil mi? Fenada oynmadı, iyi bir görüjntü verdi değil mi? Hadi Fenerbahçe maçında tecrübeli adam değil diye oynatmadın onuda kardeşim şu Serkan'ın halini görüp o çocuğun hakkını yediğini düşünmedin mi Şenol hocam. Yazık etme bu çocukları. Oynat yahu, Serkan'dan daha mı kötü oynardı bu maçta?

Şenol hoca sırf Alanzınho'ya yer açmak için Zokorayı çıkarınca zaten orta sahada adam kovalayan tek kişiyide oyundan almış oldu. Belki Zokora ileri top taşımıyor ama onun görevi bence bu olmamalı. Sapara ve Soner varken Zokora'dan bunları beklemek bence yanlış bir düşünce. Zokora çkınca Soner ve Sapara bamba'dan top almak için geriye kadar geldiğini gördük. Ayrıca bu 6 yabancı olayını iyi etüd etmeden kadroyu sahaya sürdüğümüzde başımıza neler gelidiğini bu maçta çok net bir şekilde gördük.

Birde şu Janko'dan bu takım istifade etmeli. Adamı ilerde tek oynatmanın esprisi nedir? Sağına soluna hava topu indiriyor ama o toplara vuracak adam en az 20 metre ötesinde, kimseler yok etrafında. Ayrıca Janko'yu çıkarıp Henrıque'yi saha sürmenin esprisini anlayamadım. Bu Henrıque'yi bu takımın başına kim musallat etti arkadaş, kafayı yiyeceğim. Bank Asya'da bile zor oynar...

Olcan belliki Fenerbahçe maçında kaçırdığı gollerin şokunu üzerinden daha atamadı. Ben hoca olsam Olcan'ı yedek oynatır, Yasin'i sola, Volkan'ı da sağ tarafa koyar oynatırım. Kanatları çalıştırır, sağdan soldan kanatlardan Janko'ya ortalar keserim. Soner ve Sapara, olmadı Alanzınho'yu (o gün hangisi oynuyorsa artık) Janko'ya yakın oynatırım -ki Janko'nun indireceği toplarla golü nasıl bulurumu kendime dert ederdim.

Dün takım çok kötü bir performans gösterdi ama bana göre Şenol hoca dahada kötü bir performans sergiledi.

Erdinç Dilek
01.10.2012, 22:50
bir doktor arkadaşım mersinidmanyurdu nun kaldığı novotelde kalmış aynı gün... bir odada ders gibi birşey anlatıyormuş birisi, teknik direktöre benzemiyormuş, öyle taktiksel birşey yokmuş tahtada, birşeyler yazıyormuş,can kulağıyla dinliyormuş futbolcular... birisi takımla ilgili bilgi sızdırıyor olmasın diye düşünmekten alamadım kendimi...

Yaşar
01.10.2012, 23:28
Maç oynanırken LigTv yorumcuları belki de ilk kez doğru bir tespitte bulundu. Ofansif-defansif seken hiç bir topu alamıyoruz. Bu sorun başımıza çok iş açtığı gibi aynı zamanda çok net de bir gösterge. Neyin göstergesi? Çalışkan olmadığımızın.

Yasin ve Sapara'ya çalışkan değiller diyemem. Bamba çok çalışkan gözükmese de etkili. Diğer oyuncularda bir koyvermişlik var. Bu fener maçında da öyleydi. Hem fener, hem Mersin maçına aynı taktikle çıkmışız arkadaşımızın söylediğine göre. Katılmasam da, iki maça aynı taktikle çıkmanın yanlış olmadığını düşünüyorum. MİY de açık oynadı, katı savunma yapmadı; ama bizden çalışkandılar. Öyle ki maç 1-0 iken bile 5-6 adamla hücum ettiler bize karşı. Aynı adamlar biz bir atak başlatana kadar çoktan savunmaya dönüyorlardı üstelik.

Soner'in büyük bir takımda ilk senesi. Ben gün geçtikçe daha çok sorumluluk alacağını düşünüyorum. Maç içinde bölüm bölüm sorumluluktan kaçıyor. Bunun sebebi kesinlikle "sorumsuz" olması değil. Buna cesaret edememesi. Attığı gol ise sorumluluk alacağında neler yapabileceğinin göstergesi.

fener maçında Olcan, MİY maçında Yasin kaleciyle karşı karşıya pozisyonları harcadılar. Bence bu suçun büyük kısmı onlarda bile olsa, yanlarına girecek ikinci bir oyuncuyla pozisyonlarını daha kolay gole çevirebilirlerdi. Mesela Olcan Volkan ile karşı karşıya iken arkadan 10-15 metre gerisinden bile olsa koşacak ikinci bir oyuncu kalecinin pozisyonunu bozmasına sebep olabilirdi. İşte çalışkan olmayışımızın bir göstergesi de bu.

Kerim'in yukarıda söylediğine katılıyorum. Bu oyuncuların temel sorunu güvensizlik. Toparlanmaları gerekiyor. Bunu Avrupa'da mentörler yapsa da Türkiye'de bu hocalardan bekleniyor. Ama bizim hocamız için de bir desteğe ihtiyaç var. Bu süreci en yıkıcı yaşayan o oldu.

Şenol Güneş 3 senedir sil baştan kadrolarla uğraşıyor. Kolay iş değil; çok yıpratıcı.

Ben olsam bu kadro durumuna göre Alanzinho'yu ilk 11'e almadan maça başlamam. Hiç bir iş yapamasa bile, her topu kaptırsa bile yanındaki adamların markajdan kurtulmalarına sebep oluyor. Janko gelene kadar kanatlarımız çalışıyor, bir işe yaramıyordu. Şimdi Janko var, kanatlar durdu.

Olcan ve Volkan bir an önce sağlıklarına kavuşmalı, kendilerine gelmeliler. Çok şeyi değiştirebilirler.
Sevgili Tunga Abi
Fenerbahçe maçı
-------------Zokora-----------Sapara
Yasin-------------Alanzinho--------Olcan
_-----------------Halil---------------- dizilişi ile oynandı.

Mersin idman Yurdu maçında ise
-------------------------Zokora---------------------
--------------Soner-------------Sapara---
Yasin------------------------------------Olcan
------------------------Janko------------

Fb maçı kadrosu daha ofansifti hatta.