PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1461 Trabzon Süper Lig'e Çıkabilir Mi ?

Enes Ünal Kaya
27.09.2012, 00:16
http://www.adanademirspor.org/sites/default/files/styles/logo/public/logo/1461trabzon_0.png

Bu Konuda Sağlıklı Bir Bilgi Ortamı Yok...

Kesin Bir Bilgi Aktaran oLsa Bende İlk Mesajı Tekrar Düzenleyip Taraftarlarımıza İlk Sayfadan Doğru Bilgi Aktarsak..

Sabit Başlık Olarak Bile Koyabiliriz..

Ben Bile Çıkarmı , Çıkarsa Ne Şartlar Altında Çıkar Hiç Bir Fikrim Yok.

Edit : Hala Sağlıklı Bilgi Yok.. Ama Anladığım Kadarıyla ; Yanlışım Var İse Düzeltin

* 1461 Trabzon Bu Durumda Bir Üst Lig' 1. Olsa Dahi Çıkamaz

Hatice Aslan
27.09.2012, 00:27
Çıkamaz çıkmamalı.. Mustafa Akçay Hocamız bile diyor bu takımın amacı farklı diye. Daha şimdiden 3-5 galibiyet görünce bölündük.. Böyle bir başlık gereksiz.

Enes Ünal Kaya
27.09.2012, 00:33
Çıkamaz çıkmamalı.. Mustafa Akçay Hocamız bile diyor bu takımın amacı farklı diye. Daha şimdiden 3-5 galibiyet görünce bölündük.. Böyle bir başlık gereksiz.

Hocam Çıkmamalı Çıkmalı Konusu Ayrı..

Ancak Şöyle Diycem..

Ligde Kalacak Kadar Maç Alınca Maçları Bırakacakmıyız.. Bu Asıldığımız Maçlardaki Takımlara Haksızlık Olmazmı ?

Benim Sorum Bu Değil Prosedür Nedir.. Dİyelim 2. Olduk Ne Olacak.. Çıkmıyoruz Dersek 1 Alt Lige Düşmemiz Gerekmez Mi. Vs Vs

Bu Bilgi Kirliliği Gitsin İstiyorum

Timur Mikhail
27.09.2012, 06:05
Bildiğim kadarıyla çıkamıyor kurallar gereği. Televizyonda bir kaç spor yorumcusu böyle demişti ama hatırlamıyorum. 1461 ile aramızdaki bağ nedeniyle şuan barcelona b ve castilla durumu var.

Şampiyon olsalar dahi bir üst ligde biz olduğumuz için aynı ligde oynayamıyoruz. Sadece derece yapmış oluyorlar ha ama son 3 sırada yer alırsa o zaman düşer yani prosödür gereği bu iki takım aynı ligde yer alamaz yani şuan 1461, Trabzonspor ile olan bağlarından ötürü süper ligde yer alamaz.
Ptt 1. Lig'de diyelim 1. oldu çıkamadğı için onun altındaki 2 takım çıkar diğer 4 takımda play off oynar, play off derecesine girdi o zaman o oynamaz sıralamada play off'a en yakın takım yani 7. sıradaki takım girer.
İsim değiştirme olayı falan diyorlar 1461'in isim olarak herhangi bir engeli yoktur örneğin gençlerbirliği ve gençlerbirliği oftaş gibi bir durum söz konusu değil, Trabzonspor'dan farklı bir ismi vardır 1461 Trabzon. Gayette güzel hep böyle kalsın. Ancak var olan her türlü bağın kopartılması şartı ile süper lige çıkabilirler. Anladığım kadarı ile şuan böyle birşeyde söz konusu değil.

Burçak
27.09.2012, 08:39
Bu takımın kombinesini alırken görevli elemana aynı soruyu bende sormuştum.
dedimki bu takım şampiyon olsada süperlige çıkamaz deniyor. nedir bu durum.
dediki bunun önüne geçmek için kulüpten ayrıldı. bakın kombine aldınız size keseceğim makbuz bile 1461 Trabzon 'a ait falan filan.
ya gerçekten böyle, yada hiç bişe bilmiyor kafasına göre yorumluyor olayı.

ama ortak olduğumuz tek bir şey var ki bu konu hakkında açık ve net bir resmi açıklama yok hiç bir yerde.

Veysel
27.09.2012, 08:43
Super lig cikabilir. Bilmeden sallamayin kesin gibi.

Faik Yılmaz
27.09.2012, 08:51
bende bunun dillendirilmesinden 1461 in asıl kuruluş amacından sapılmasından korkuyordum.....

alper*
27.09.2012, 08:59
PTT Ligi'nde aynı işleve sahip bir başka kulübümüz olduktan sonra, 1461 neden çıkmasın ya da çıkamasın?

M.S.SOFU
27.09.2012, 13:01
kulübün dernek tüzüğüne ulaşırsak sorunu çözeriz.
ya da 1461 kulübünün yöneticilerine bi mail atmak lazım

ESER
27.09.2012, 13:30
sampiyon olsun ve cikmasin, cikarilmasin. abi kardes ayni ligde oynanmasi ne amac ile olursa olsun saglikli bir olay olmaz

DNA-TS
27.09.2012, 15:17
Kurulus amacina uygun hareket edilsin. Amaci bizde oynayamayan yada oynayacak kivama gelene kadar tecrube kazanmasina yardimci olacak ara takimdir. Ptt 1. Lig de bu amaca en uygun lig.
Bu konunun bu kadar dillendirilmemesi gerekiyor bana kalirsa amac belli olmali aciklanmali gereksiz bilgi kirliligine mahal verilmemeli. bu takim bize her sene bir oyuncu kazandirsa kardir oze donus poltikasinin en buyuk yelpazesidir. Ligin basi durumlar iyi diye herkes cikmayi dusunuyor ama daha bi dunya mac var hedefi ligde kalmak diye yola ciktilar zaten.

TSezgin61
27.09.2012, 17:33
biraz basarili olunca hemen hataya düsüyoruz.

asla ve asla cikmamali. kurulus amaci belli... amacindan saparsa sonu hüsran olur, yazik olur.

Tolga
27.09.2012, 19:28
Böyle bir başlangıç hata oldu aslında.Şimdi herkes takımın şampiyon olmasını bekleyecek.Eskaza 10. olursak vay haline :)" Becerida pi top oynayamayler" cümlesi kulaklarımda :)

Serdar A
28.09.2012, 08:49
Haftalardır bu konu tartışılıyor .

Çok garip gerçekten .
Neredeyse kimse 1461'in ne oynamaya çalıştığıyla , hangi futbolcuların süper ligde mücadele edebilecek potansiyele sahip olabileceği ile ilgilenmiyor .

İdris Toksoy
28.09.2012, 08:55
bi ekşi sözlük yorumu;
çok başarılı bir altyapı çalışması.

hem 1461'in teknik ekibini hem de böyle bir takımın kurulmasında emeği geçenleri tebrik etmek lazım. süper lige çıkabilecekler mi, bilmiyorum. trabzon ile aralarında bağ var diyip çıkarılmayabilir. zaten çıkmasınlar, ilk olarak trabzonspor'a sonra da türkiye'ye futbolcu fabrikası olsunlar. diğer takımlara da ders versinler - özellikle beşiktaş'ıma -.

Hüdai Pervaneli
28.09.2012, 09:03
Sezonu Sampiyon olarak Tamamlarsak Bu Hakki Herangi bir takima Verebiliyormuyuz Yada satabiliyormuyuz ?

Serdar A
28.09.2012, 11:31
Sezonu Sampiyon olarak Tamamlarsak Bu Hakki Herangi bir takima Verebiliyormuyuz Yada satabiliyormuyuz ?

Hayır .
Bir klüp geçerli sebeplerle üst lige çıkmazsa ya da çıkarılmazsa , bu haktan tabelada bir alt sıradaki klüp yararlanır .

Takım 1. ligde , Trabzonspor'da oynama potansiyeli olan 4-5 futbolcu sezona harika başladı . Biraz bu tarz konulara alakalı olursanız , 1461 adına daha hayırlı olur .

Travelair
28.09.2012, 12:19
Hedefi lige çıkmak değil. Ayrıca bu ülke 2 kulübün isimlerinin değiştirilerek birisinin küme düşürülmesinin önüne geçildiğini gördü. Talimatla lige çıkanı gördü. Önce eskileri temizlesinler bakalım

Kader KORELİ
28.09.2012, 15:54
Ben de 1. Lig'de kalsın istiyorum, ama beni düşündüren bir konu var.

Bu sezon sonunda 1461 Trabzon şampiyon oldu diyelim, ama Süper Lig'e çıkmadı.

Trabzonspor sizce 1461'den kaç oyuncu alır as takıma? Barcelona mesela takip edebildiğim
kadarıyla en az 3 oyuncu çıkarıyor her sezon. Ben bu konuda Trabzonspor'a güvenemiyorum.
Alsalar bile en fazla 2 oyuncu alırlar, onları da belki oynatmazlar, sonra kiralar gibi his var içimde.
Bu durumda bu pilot takımı uygulamasının da fazla anlamı kalmıyor ve zamanla motivasyonunu
kaybeder 1461, çünkü ne Süper Lig'e çıkacakları olacak oyuncuların ne de Trabzonspor'a alınmaya
dair ümilteri olacak.

Eğer 1461'den gerçekten faydalanırsa, her sezon en az üç, dört oyuncu alınırsa as takıma, o zaman Süper Lig'e çıkmamasının bir anlamı olur. Eğer aynı tas aynı hamam devam edecekse, yani altyapımızdan yararlanmayı düşünmüyeceksek, hep dışardan çok para harcayıp almaya devam edeceksek Trabzonpor olarak, o zaman bıraksınlar 1461 Süper Lig'e çıksın, kendine bağımsız bir kulüp olarak yeni bir yol çizsin.

Uğurtan
28.09.2012, 21:26
Bu takımın kombinesini alırken görevli elemana aynı soruyu bende sormuştum.
dedimki bu takım şampiyon olsada süperlige çıkamaz deniyor. nedir bu durum.
dediki bunun önüne geçmek için kulüpten ayrıldı. bakın kombine aldınız size keseceğim makbuz bile 1461 Trabzon 'a ait falan filan.
ya gerçekten böyle, yada hiç bişe bilmiyor kafasına göre yorumluyor olayı.

ama ortak olduğumuz tek bir şey var ki bu konu hakkında açık ve net bir resmi açıklama yok hiç bir yerde.

Ben de kombine aldım ve elbette 1461 adına kesilecek fatura.

Neticede 1461 bir şirket.

Ama Trabzonspor'a ait bir şirket.

Trabzonspor kongresinde faaliyet raporlarında giderlerde gelirlerde gözüken bir şirketi.

Yani Trabzonspor'un malı.

Aralık'taki kongrede faaliyet raporlarını yine koyarım buraya kitapçıktan.

Öyle kafalarına göre de ayıramazlar. Kongreden bu konuda yetki istemeleri gerekirdi!

O sebeple gereksiz gereksiz gündemler yaratmayın.

Bu takım son haftaya kadar kazanmak için oynayacak.

Şayet 1. olursa Trabzonspor ile bağları olduğundan çıkmaktan feragat edecek.

Bu kadar basit.

2. olan direkt çıkar.

Enes Ünal Kaya
28.09.2012, 21:27

Trabzonspor kongresinde faaliyet raporlarında giderlerde gelirlerde gözüken bir şirketi.

Öyle kafalarına göre de ayıramazlar. Kongreden bu konuda yetki istemeleri gerekirdi!

Bu kadar basit.

2. olan direkt çıkar.

Şuan'a Kadarki En Tatmin Edici Açıklama

M.S.SOFU
28.09.2012, 23:06

Bu kadar basit.

2. olan direkt çıkar.
KAP var dediler geldik :)

borsa sayfası açılmadığı için buraya yazıyorum
trabzonspor şirket birleşmesi galiba gerçekleşmiş
uğurtan abi faaliyet raporu deyince bir okuyayım dedim,son faaliyet raporunda bu konuda bilgi vermişler
ayrıca şampiyonlar liginden 22 milyon para almışız
ahanda link:http://www.trabzonspor.org.tr/upload/sportif/dosyalar/fa_rap/31052012_fa.pdf

şimdi uğur abiyi yalancı çıkarmak istemem,ben şirket tüzüğüne baktım önce
1461 trabzonspora dair bir ifade yoktu
daha sonra son iki yılın faaliyet raporuna baktım oradada bulamadım(bu sitede yayınlanan faaliyet raporlarında)

yine 1461 trabzonsporun sitesine girdim
http://www.1461trabzon.com.tr/default.asp?Sayfa=Uyelik
şu linkte üyelik formu var.şimdi eğer trabzonspor genel kurulu ve yönetim kurulu diyorsa benim anladığım bu 1461 trabzonspor ayrı bir dernek.yani trabzonspo kulübüne bağlı değil.
ancak 1461 in dernek olduğuna dair ne bir tüzük var ortada ne bir belge.dernek olsa web sitesine tüzük eklerlerdi diye düşünüyorum

kardeş kulüplerde 1461 yazmıyor
tescillediğimiz markalarda trabzon karadenizspor var ama 1461 yok(bu arada şu linkte yazıyor tescilini aldığımız şeyler,bakmanızı tavsiye ederim http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=TSPatent)

şurada tff nin sayfası var,hiç bir bilgi yok http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=395&kulupID=5082

ayrıca ek bilgi olarak futbolcu sözleşmelerini merak edenler şu linkten indirip okuyabilirler http://www.tff.org/default.aspx?pageID=128

neyse sonra konuşuruz
şimdi behzat ç izlemeye gidiyorum

SEDER
29.09.2012, 20:05
şampiyon oluyosa, aslanlar gibide çıkmayı hakediyodur..pilot takım süper lige çıkamaz diye bir ibare varsa akçabat sebata devredilir olur biter.. yılda 4 kez istanbul deplasmanına gidiyoruz. onlarda gelecek en az 2 şer kez..aynısını kayseride yapmıştı. erciyes şampiyon olmasına karşın kayserispor süper lige çıkmıştı.. burdada aynısı yapılabilir. kulüp takımı cüzi veya sembolik bir rakam karşılığında şehrin diğer takımlarına devredebilir. bu isimle alınmıyorsa değirmendere olarak alınsın, olmadı akçabat sebat, arsin, ofspor, olmadı çıkamazsa çaykur rize.

yakın zamanda yaşanmış bir örnek yanlış hatırlamıyosam: önce gençlerbirliği asaşı alıp, gençlerbirliği oftaş yaptı. pilot bile değil resmen alt yapı gibi bir kaç yıl bu isimle oynadı, hatta amblem bile aynıydı. sonra süper lige çıkınca amblemi değişip renkleri ve ismi aynen kaldı yani gençlerbirliği oftaş süper ligde plot takım olarak oynadı. sonraki sezon çeşitli tartışmalar yaşandığı için gençlerbirliği oftaş ın ismi hacettepe ye devredildi. 1 sezon daha süper ligde hacettepe ismiyle kalan gençlerbirliği oftaş ligi 18. sırada tamamlayarak küme düşmüştü.bizdede şampiyon olursak olacak olan budur: akçabat sebat spor veya ofsor süper lige çıkmış olacak.

Kader KORELİ
30.09.2012, 01:00
saçma bence. akçaabat çikacaksa kendi mücadele edip çiksin, ayni sekilde diger kulüpler.

1461 Süper Lig"e cikarsa da ayni isimle ciksin, niye isim degistirsinki? Trabzonsporla baglarini koparir yeter.

Ama 1461 oynayacak, 2 sezon sampiyon olacak, súper lige cikacak, sen Akcaabat olarak kulübünün icine edecen, ama 1461"i satin alip ismini degistirip süper lige cikacaksin, yok öyle yagma.

Travelair
30.09.2012, 09:14
PTT 1. Lig'de kalmasında fayda var

Emre Aksu
01.10.2012, 12:19
Eğer çıkarsa bize çok fazla zararı olacağı kesin..

Uğurtan
01.10.2012, 12:25
Hesap kitap yapanlar bu zekalarını kendi işlerinde kullansınlar.

Geçen sene ve önceki sene ortalarda olmayanlar, bu proje için kapatın şunu gitsin diyenler shut up!

Takım Bank Asya'da oyuncu yetiştirmeye devam edecek.

lazfatih61
08.10.2012, 15:56
keşke çıksa ama hedef süper lig değil . hedef oyuncu yetiştirmek ama bakalım trabzon kaç oyuncu alacak bu takımdan

Furkan Tütüncü
08.10.2012, 18:24
Piyasada ''1461, Trabzonspor içindir'' ve ''1461, 1461 içindir'' şeklinde iki farklı görüş var. İyice felsefeye döndü olay :D Benim nazarımda 1. doğrudur :cool:

artenus
08.10.2012, 18:44
bence 1 inci lig de kalmalı ve hersene 5-6 futbolcu yetişdirsin trabzonspor alsın veya almasın ama uretsin 1 ligdende ne çıksın ne duşsun bu projede basarılı olursa 5 sene sonra trabzonspor bakın ne vaadeden oyuncular kazanır yeterki bu projeyi oyuncu çıkmıyor die 2 sene sonra kapatmasınlar tamamen profosyenelere bırakılsın ve bakın gorun neler oluyor...

Alemdar61
09.10.2012, 11:38
OFOEDU MU YOKSA JANKO MU ?

1461 TRABZONLU OYUNCULAR ÇOK GÜÇSÜZ VE KONDİSYON SORUNU YAŞIYORLAR..

1461 Trabzon takımı, Manisa karşısında 2-3 isim dışında 90 dakika’yı zorlukla tamamladı..Özellikle maçın 2. Yarısında, 1461 Trabzon’lu oyuncular ayakta kalmakta zorlandılar..Güç ve kondisyon sorunu nedeniyle 2. Yarıda Manisaspor’un üzerine yeterince gidemeyen Trabzon, rakibinin oyununu kabul etmek zorunda kaldı..Özellikle Jebrin’in çıkmasından sonra Trabzon orta alanı tamamen oyundan düştü..1461 Trabzon takımı gelinen noktada kadro sıkıntısı yaşıyor, Mustafa Akçay’ın elinde 6-7 tane kaliteli oyuncu var ancak bu oyuncuların sayısı yarışı sürdürmek için yeterli değil.. Ofoedu 2 net posizyon kaçırmasına rağmen etkili oynadı..Selçuk,Jebrin,Ofoedu,Abdullah Karmil kaliteli oyuncular olarak göze çarpıyor..

1461 TRABZON’A, İNCEDEN TFF AYARI..

1461 Trabzon 2 hafta liderlik koltuğunda oturması, TFF içinde bazı çevreleri rahatsız etti..Bunu daha öncede yazmıştık..Federasyondaki bazı yöneticiler yeni bazı tedbirler aldılar..Nedir bu tedbirler derseniz, son 2 maçın hakemi hafiften gıdıklandı..Hakemler son 2 maçta asla ve asla 1461 Trabzon lehine insiyatif kullanmadılar..2 Hafta lider olunca herşey değişiverdi..

1461 Trabzon, Karşıyaka’ya yenilecek takım değildi..Bunu daha öncede yazmıştık..Nitekim Gaziantep B.B karşısında 3 – 0 mağlup oldular..Karşıyaka – 1461 Trabzon maçında, Hakem Bülent Yıldırım skoru etkiledi..

1461 Trabzon- Karşıyaka maçı Hakemi Bülent Yıldırım’ın talimatla o maça atandığını anlamamak için saf olmak lazım..İnceden inceden öyle bir çalıştı ki, şapka çıkarmak lazım..Daha maçın başında Eren,Jebrin,Ofoedu,Selçuk gibi 1461 Trabzon’un etkili silahları kasti tekmelerle durduruldu ve maçın orta hakemi Bülent Yıldırım atılan tekmeleri izlemekle yetindi..Kart bile çıkarmadı..Bir tane penaltıyı vermedi..Ne zaman 1461 Trabzon atağa kalksa düdüğüyle tehlikeyi önledi..Maçı soğuttu..Görevini başarıyla yaptı diyebiliriz..Eminiz ki gözlemciden 100 üzerinden 100 almıştır..

Manisaspor maçı hakemi hakemi Suat Arslanboğa’da ise maça korkarak çıkmış gibiydi..

Trabzon lehine düdük öttürmekten kaçındı..

1461 Trabzon gol atarsa ne yapacağım der gibi, dolandı durdu, topu Manisa kalesinden uzak tutmaya çalıştı..Çaldığı faüllerin belli bir bölümü gereksiz ve 1461 Trabzon’un gol yemesi için uyduruldu..Maçın başında çıkardığı sarı kartla Abdullah’ı etkisiz hale getirdi..Bunlar hep ince hakem ayarlarıdır..

Maçın başından sonuna kadar 1461 Trabzon’un gol yemesi için elinden ne geliyorsa yaptı Suat Arslanboğa..Faüllerde tüm insiyatifini Manisaspor’dan yana kullandı..Sürekli ceza alanı çevresinden serbest vuruş kullandırdı ama Manisaspor bundan yararlanamadı..

Türk futbolunun nasıl yönetildiği malum..TFF Yönetimi, Trabzon ismine bile tahammül edemiyor..Bu Federasyonla nereye kadar gidilebilir bilemiyorum..Trabzon takımlarının ligde adil mücadele etmesi engelleniyor..Bu durum böyle devam edemez..Trabzonspor ve Trabzon kulüpleri, rakipleri ile değil TFF ile mücadele etmek zorunda kalıyor..

Gerçekten Yıldırım Demirören’in ruh sağlığından endişe ediyorum. Bir yanda Beşiktaş, diğer yanda Trabzon !! Sonuçta Türk futbolu kaybediyor..

OFOEDU MU , JANKO MU ?

Mantıklı düşünüldüğünde aylarca beklenip, bu kadar astronomik bir ücretle, Janko gibi bir adamın alınması yanlış bir transferdir..Çünki elinizde Vittek gibi bir adam var zaten..Bu durumda farklı özellikle forvet almanız gerekiyor..Nasıl bir forvet ? Emenike,Sow,Webo gibi..Topla adam geçebilen, hızlı, kontra atağa uygun bir forvet oyuncusu..

Ofoedu, Trabzonspor’un aradığı forvet tipidir..Gelişime açık ve çok astronomik bir ücretle avrupaya satabileceğiniz bir oyuncu görünümü var..Teofilo’yu çağrıştıran bir tarzı var ancak topla driplingi, çabukluğu,adam eksiltmesi, ondan çok daha iyi..Biraz posizyon becerisini geliştirirse, Emenike’den çok daha iyi olabilir..Çünki Emenike’ye göre, Ofoedu çok daha kıvrak, aralara daha iyi girebiliyor..

Genel özellikleri itibariyle Ofoedu, Trabzonspor’da çok rahat oynayabilir..1461 Trabzon’da, Jebrin dışında ona ayak uydurabilen oyuncu olmadığı için üretkenliği az oluyor..

Trabzonspor Ofoedu’dan mutlak şekilde yararlanmalı..

Sağlıcakla..

FİL LATİF

TS-AKCAABAT-61
10.10.2012, 00:34
OFOEDU MU YOKSA JANKO MU ?

1461 TRABZONLU OYUNCULAR ÇOK GÜÇSÜZ VE KONDİSYON SORUNU YAŞIYORLAR..

1461 Trabzon takımı, Manisa karşısında 2-3 isim dışında 90 dakika’yı zorlukla tamamladı..Özellikle maçın 2. Yarısında, 1461 Trabzon’lu oyuncular ayakta kalmakta zorlandılar..Güç ve kondisyon sorunu nedeniyle 2. Yarıda Manisaspor’un üzerine yeterince gidemeyen Trabzon, rakibinin oyununu kabul etmek zorunda kaldı..Özellikle Jebrin’in çıkmasından sonra Trabzon orta alanı tamamen oyundan düştü..1461 Trabzon takımı gelinen noktada kadro sıkıntısı yaşıyor, Mustafa Akçay’ın elinde 6-7 tane kaliteli oyuncu var ancak bu oyuncuların sayısı yarışı sürdürmek için yeterli değil.. Ofoedu 2 net posizyon kaçırmasına rağmen etkili oynadı..Selçuk,Jebrin,Ofoedu,Abdullah Karmil kaliteli oyuncular olarak göze çarpıyor..

1461 TRABZON’A, İNCEDEN TFF AYARI..

1461 Trabzon 2 hafta liderlik koltuğunda oturması, TFF içinde bazı çevreleri rahatsız etti..Bunu daha öncede yazmıştık..Federasyondaki bazı yöneticiler yeni bazı tedbirler aldılar..Nedir bu tedbirler derseniz, son 2 maçın hakemi hafiften gıdıklandı..Hakemler son 2 maçta asla ve asla 1461 Trabzon lehine insiyatif kullanmadılar..2 Hafta lider olunca herşey değişiverdi..

1461 Trabzon, Karşıyaka’ya yenilecek takım değildi..Bunu daha öncede yazmıştık..Nitekim Gaziantep B.B karşısında 3 – 0 mağlup oldular..Karşıyaka – 1461 Trabzon maçında, Hakem Bülent Yıldırım skoru etkiledi..

1461 Trabzon- Karşıyaka maçı Hakemi Bülent Yıldırım’ın talimatla o maça atandığını anlamamak için saf olmak lazım..İnceden inceden öyle bir çalıştı ki, şapka çıkarmak lazım..Daha maçın başında Eren,Jebrin,Ofoedu,Selçuk gibi 1461 Trabzon’un etkili silahları kasti tekmelerle durduruldu ve maçın orta hakemi Bülent Yıldırım atılan tekmeleri izlemekle yetindi..Kart bile çıkarmadı..Bir tane penaltıyı vermedi..Ne zaman 1461 Trabzon atağa kalksa düdüğüyle tehlikeyi önledi..Maçı soğuttu..Görevini başarıyla yaptı diyebiliriz..Eminiz ki gözlemciden 100 üzerinden 100 almıştır..

Manisaspor maçı hakemi hakemi Suat Arslanboğa’da ise maça korkarak çıkmış gibiydi..

Trabzon lehine düdük öttürmekten kaçındı..

1461 Trabzon gol atarsa ne yapacağım der gibi, dolandı durdu, topu Manisa kalesinden uzak tutmaya çalıştı..Çaldığı faüllerin belli bir bölümü gereksiz ve 1461 Trabzon’un gol yemesi için uyduruldu..Maçın başında çıkardığı sarı kartla Abdullah’ı etkisiz hale getirdi..Bunlar hep ince hakem ayarlarıdır..

Maçın başından sonuna kadar 1461 Trabzon’un gol yemesi için elinden ne geliyorsa yaptı Suat Arslanboğa..Faüllerde tüm insiyatifini Manisaspor’dan yana kullandı..Sürekli ceza alanı çevresinden serbest vuruş kullandırdı ama Manisaspor bundan yararlanamadı..

Türk futbolunun nasıl yönetildiği malum..TFF Yönetimi, Trabzon ismine bile tahammül edemiyor..Bu Federasyonla nereye kadar gidilebilir bilemiyorum..Trabzon takımlarının ligde adil mücadele etmesi engelleniyor..Bu durum böyle devam edemez..Trabzonspor ve Trabzon kulüpleri, rakipleri ile değil TFF ile mücadele etmek zorunda kalıyor..

Gerçekten Yıldırım Demirören’in ruh sağlığından endişe ediyorum. Bir yanda Beşiktaş, diğer yanda Trabzon !! Sonuçta Türk futbolu kaybediyor..

OFOEDU MU , JANKO MU ?

Mantıklı düşünüldüğünde aylarca beklenip, bu kadar astronomik bir ücretle, Janko gibi bir adamın alınması yanlış bir transferdir..Çünki elinizde Vittek gibi bir adam var zaten..Bu durumda farklı özellikle forvet almanız gerekiyor..Nasıl bir forvet ? Emenike,Sow,Webo gibi..Topla adam geçebilen, hızlı, kontra atağa uygun bir forvet oyuncusu..

Ofoedu, Trabzonspor’un aradığı forvet tipidir..Gelişime açık ve çok astronomik bir ücretle avrupaya satabileceğiniz bir oyuncu görünümü var..Teofilo’yu çağrıştıran bir tarzı var ancak topla driplingi, çabukluğu,adam eksiltmesi, ondan çok daha iyi..Biraz posizyon becerisini geliştirirse, Emenike’den çok daha iyi olabilir..Çünki Emenike’ye göre, Ofoedu çok daha kıvrak, aralara daha iyi girebiliyor..

Genel özellikleri itibariyle Ofoedu, Trabzonspor’da çok rahat oynayabilir..1461 Trabzon’da, Jebrin dışında ona ayak uydurabilen oyuncu olmadığı için üretkenliği az oluyor..

Trabzonspor Ofoedu’dan mutlak şekilde yararlanmalı..

Sağlıcakla..

FİL LATİF

hakem hakkinda yazdiklarina harfiyen katiliyorum. manisa lehine elinden geleni yapti. ama 1461 yine de 1 puan kapmayi basardi. gökhana verilen kirmizi kart ise komedi idi. sari kart yeterdi.
jankoyu astronomik fiyatla almisiz. ödedigimiz bonservis 2.340.000 €. kenisi yaklasik 1,5m€ aliyor. bu onun gibi bi oyuncu icin normal fiyat. bi de ts de hic oynamayanlar ne kadar aliyo, bi baksan.
ofoeduya gelince. ben maclarda pek bi varligini göremedim. adam gecmede nerdeyse hic yok. önü bos olursa hizliligindan faydalaniyo. arasira iyi kisa mesafeli paslar atabiliyo. kaleye sutlarinda su ana kadar dogru dürüst bise göremedim. ama bi konuda haklisin, potansiyeli olan bi oyuncu. yani bu oyuncudan ümitliyim. ha desen henriqueden iyi, sana kesinlikle karsi cikmam. hemen 4m€ bonservis ödedigimiz henriquenin yerine koyup oynattiririm ts de. ama su an yine de yetersiz. pismesi lazim.

TS-AKCAABAT-61
10.10.2012, 23:18
mustafa hoca su anda kadirga tv de canli yayinda. o da 1461 süperlige cikabilir ama misyonunu unutmamali dedi. bazi arkadaslar okusun. :)

gabriel omar
10.10.2012, 23:57
1.ligde kalsın bana göre.Önceleri çıksada sorun olmaz diye düşünüyordum ama artık çıkarsa kaybolurlar kanaati oluştu bende.Trabzonspora senede en az 1 oyuncu kazandırmaları milyon eurolardan değerlidir ve en büyük misyonlarıdır.

Doğukan Uçan
11.10.2012, 17:14
barcelona ve real madrid b var adamlar her sene 2.ligde ne düşüyolar ne bişe :D :D

Hamdi Karamahmutoğlu
11.10.2012, 22:51
Kuruluş amacına uygun hareket edilmeli.

TS-AKCAABAT-61
11.10.2012, 23:57
mustafa hoc dün kadirga tv de katildigi programda sanki 1461 birakacak gibi konustu. simdi bile görüsmeler oldugunu söyledi. yazik olur hem ona hem 1461. bana göre ileride ts de td olabilecek kapasitede kendisi.

M.S.SOFU
12.10.2012, 15:05
valla başta çıksın,rekabet ortamı başarıyı getirir
takımın tarihine bakıldığında birbirine rakip iki takımın birleşmesiyle kurulmuş filan diyordum ama şu sıralar fikrim değişmeye başladı
galiba ptt 1.ligte kalsak daha iyi olacak
senede 1 tane oyuncuyu as takıma çıkarırsak bu büyük başarıdır

OnurKul
13.10.2012, 15:55
Destek vermezsek, ilgilenmezsek, kesinlikle Süper Lig'e çıkarlar.

sifuni
13.10.2012, 17:47
Trabzonsporun yerli sorununa cözüm olsun yerli oyuncu üretsin yeter bunun icin en ideal lig PTT ligi bence ayrica ofoedu gibi genc yabancilari getirip denemek icin de uygun.

DeAgLeMaNyAq
16.10.2012, 15:32
"Sadri Şener, PTT 1. Lig'de mücadele eden 1461 Trabzon'un pilot takımları olduğu için hak elde etse de Spor Toto Süper Lig'e yükselemeyeceğini kaydederek, bu kulübün satılması gerektiğini kaydetti."

Görünen o ki kulüp satılırsa çıkacak, satılmazsa çıkmayacak...

sifuni
16.10.2012, 17:02
Baskana katilmiyorum niye ciksik su projeyide para ugurna parcalamayalim !!!

M.S.SOFU
16.10.2012, 17:33
"Sadri Şener, PTT 1. Lig'de mücadele eden 1461 Trabzon'un pilot takımları olduğu için hak elde etse de Spor Toto Süper Lig'e yükselemeyeceğini kaydederek, bu kulübün satılması gerektiğini kaydetti."

Görünen o ki kulüp satılırsa çıkacak, satılmazsa çıkmayacak...

şimdi başkan çok ortada politik bir yorum yapmış
yani çıkarsa satarız dememiş sadece yöntemi anlatmış
umarım akıllarında bu verimli projeyi satmak gibi bir fikir yoktur
çıkarmazsın olur biter.
satmak ne ya

Uğurtan
16.10.2012, 18:05
Bu kulübü satan Trabzonspor'un geleceğine ihanet eder.

Ve haindir net. Kim olursa olsun.

Çıkmasın takım ve de satılmasın.

Kader KORELİ
16.10.2012, 18:49
Ne satması arkadaş ya, pilot takım olarak devam etsin 1. Lig'de. Süper Lig'e çıkmadan da şampiyonluk yaşamak güzel ve gurur verici bir şey.

Her sezon zaten ordan gelecek oyunculardan en az beş altı milyon transfer parasında karımız olur.

Örnek; Adrian <-> Jebrin; Henrique <-> Ofuedu.

Zeki sayesine sağ bek transferine gerek kalmadı mesela. Serdar Kurtuluş'a bile iki buçuk, üç milyon isteniliyor bu ligde.

Önümüzdeki sezonlarda bir pilot takımına sahip olmanın değerini daha çok anlarız, satarsalar çok büyük hata yapmış olurlar.

Ertan1982
16.10.2012, 19:05
Satilmasi ihanetir.Kim alacak.Gene Sözde Trabzonlu zengin alt liglerde sürünen ilcesini plansiz programsiz cikartmak istiyecek.ertesi sene gene kümeye düsecek.Kulübü borclandirip ceplerini doldurup tüyecekler.Sebatin vs. hali ortada 1. ligte Trabzonspordan haric baska ilcenin takimi trabzonda yasiyamaz.Cöküp gider.

DeAgLeMaNyAq
16.10.2012, 19:16
İstanbul takımı olsaydı rahat satılırdı ama Trabzon'da ikinci bir takımın satılması pek kolay değil. Umarım böyle bir hataya yönelmezler ama satılsa bile pilot takım olayı rafa kalmaz başka bir kulüp pilot takım yapılır...

macka61
16.10.2012, 20:04
Trabzonspor A.ş in altında ya bu takım çıkarsa sorun olacağını söylemek istemiş bir düzenleme yapılır

TS-AKCAABAT-61
17.10.2012, 01:49
komplo teorisi. belki tsye 2011 sampiyonlugu verilmeyecek ama yerine
- 1461 cok yüksek bi fiyata satilacak, sike tazminati gibi.
- önümüzdeki 5 yil icinde 2 sampiyonluk tsnin.

serdar
17.10.2012, 10:55
Bu Takimi satmakla Yönetim en büyük hatasini yapmis olur... Bu Takim Trabzonu 10larca Milyon bos harcamadan kurtaracak insallah...

Kader KORELİ
17.10.2012, 11:12
Pilot kulüp de olsa satılacak külübümüz yok!!! Bunu rus iş adamı Trabzonspor'a başka olsun denildiğinde de söyledim. Ya bu kulübün değerlerini iyi bilin ya da tutmayın ve yönetici olmayan bu kulübe. Hiçbir değerimiz satılık değildir.

Kader KORELİ
17.10.2012, 22:10
haberi okudum yine de, sadri başkanın demeçlerini, akıllarını mı yitirdi bunlar? akıl tutulması falan yaşıyorlar herhalde, böyle saçmalık mı olur.

diskus
17.10.2012, 23:03
ne satmasi ya.kendimize yaramayacak futbolculari satarsin.veya bu takim cikma hakki ni elde ederde bizim pilot takim oldugu icin cikamiyacaksa o zaman süper lig den düsen bir takimla veya birinci ligden cikamayan bir takimla isim degisikligi yaparsin.yani hakkini satarsin ama sen tekrar birinci ligden devam edersin.

Misina
18.10.2012, 00:02
Takımın satılmasına karşıyım.Ancak kulübün bünyesinden çıkarılmasını destekliyorum.

Uğurtan
18.10.2012, 01:37
Bir bilgi;

1461 Trabzon başkanı Suat Şen'den: Öyle bir şey sözkonusu değil. Başkan başka bir şey demek istemiştir.

İçim rahatladı benim biraz. ;)

Faik Yılmaz
18.10.2012, 08:57
Ben A takıma oyuncu yetiştireceğini zannediyordum....

Meğer güzel bir paraya satılmak için kurulmuş.....

Yazık ya her iyi şeyi hemen heba etmek zorundamıyız.....

Adem Erdoğan
18.10.2012, 12:07

Sadri Şener'in ağzından duymak lazım.

Yukarıdaki cümle yoruma açık.

M.S.SOFU
18.10.2012, 12:20

şu cümleden satılması gerek kısmı muhtemelen şöyle;1461 in süper lige çıkması için satılması gerek şeklinde
başkanın yorumu ortadaydı
satılıp satılmadığına dair bir beyanda bulunmamıştı.

Gökhan BAYRAK
18.10.2012, 12:47
Bır deme&#231; bu kadar mı yanlış anlaşılabilir.

Takımın &#252;st lige &#231;ıkabilmesi ancak satılması ile m&#252;mk&#252;n.

Kimse satacağız gibi birsey demedi ki...

Misina
18.10.2012, 13:02
1461, Trabzonsporun bünyesinde şuan.Kulübün Trabzonsporun bünyesinden çıkarılıp aynı misyonuyla devam etmesinden yanayım.Yani kağıt üzerinde Trabzonspordan bağımsız olması gerektiğini düşünüyorum.

Kader KORELİ
18.10.2012, 15:26
Ofspor'a destek verilse, Ofspor 1. Lig'e çıkarılsa en geç bir iki sezon içerisinde ve Ofspor pilot takım olsa ve o zaman 1461 ile kulübün bağları koparılıp, 1461'in Süper Lig'e çıkma şansı olsa... bu da olabilir, yani üçüncü bir takımı daha işin içine katarak. Ağaoğlu, Varlıbaş vs. bunlar sanırım Of'dan, onlar da destek çıksa, Ağaoğlu Ofpsor mesela :) Süper Lig'de 2 Trabzon kulübü olur, bir de bunlara oyuncu yetiştiren pilot takım 1. Lig'de. Akçaabat Sebatspor'un elinden tutup yeniden canlanmasını sağlamakta da fayda var Trabzon futbolu adına.

Hüseyin Başoğlu
18.10.2012, 21:57
benim bildiğim 1461, Trabzonspor A.Ş. ye bağlı bir şirket yani pilot takım ....

1.ligte şampiyon olursa 2 tercih hakkımız olur..

ya 1461 satılır ve süperligte oynar..

yada bu hakkından feragat ettiğini açıklar ve kendinden sonraki süperlige çıkar...

bence olması gerekende bu...pilot takımın amacı as takıma futbolcu yetiştirmektir..işi yok süperligte...süperligte oynamak isteyen çalışır didinir hak eder gelir Trabzonspora orda oynar...

bundan baska birşeyde beklememek lazımdır....belkide tarihimizin en kapsamlı altyapı yatırımı 1461 heba etmeyelim ...

TS-AKCAABAT-61
19.10.2012, 00:58
akcaabat sebatspor 1461i kagit üzeri satin alabilir. ama kesinlikle baskan ve yönetim kurulu tsden organik bag yokmus gibi yönetilmeli. akcaabattan da göstermelik 1-2 yönetici ve yardimci antrenör olmali. seyirci zaten akcaabatin var, tabiki trabzondan da seyirci gelecek. bu is hem tsye hem de akcaabat sebata yarayacaktir. stad zaten 2 tane var akcaabatta. ama akyaziya karsi fatih verilece, ozaman sögütlüdeki statta oynarlar.

Uğurtan
19.10.2012, 04:00
akcaabat sebatspor 1461i kagit üzeri satin alabilir. ama kesinlikle baskan ve yönetim kurulu tsden organik bag yokmus gibi yönetilmeli. akcaabattan da göstermelik 1-2 yönetici ve yardimci antrenör olmali. seyirci zaten akcaabatin var, tabiki trabzondan da seyirci gelecek. bu is hem tsye hem de akcaabat sebata yarayacaktir. stad zaten 2 tane var akcaabatta. ama akyaziya karsi fatih verilece, ozaman sögütlüdeki statta oynarlar.

A.Sebat önce borçlarını ödemeyi başarsın.

3-5 yıl içerisinde milyonlarca borcu nasıl yapmışlar? Nereye gitmiş o paralar?

1461 Trabzon'umdan uzak dursunlar.

Merkez'in takımı 1461 Trabzon.

toksoy61
20.10.2012, 17:38
1461 in süper lige çıkması için satılması şart bunda şüphe yok. bence zaten çıkamayız o yüzden sorun olmaz. ama bakarsın çıkıyoruz "çıkmayalım" demek gibi bir lüksümüz olmaması lazım. çünkü getirisi çok fazla.

"çıkmıyoruz hakkımızdan feragat ediyoruz" demek pek mantıklı gelmiyor bana. üstelik amacı olmayan bir takımda o futbolcuların motivasyonu kalmaz, istek kalmaz.

o kadar para harcadık bence karşılığını böyle alabiliriz. süper lige çıkınca iyi bir para geliyor bildiğim. takımı bildik adamlarımıza satarız. oyuncular bizimkiler olur. çok fazla paraya satmayız belki sadece devir ederiz cüzi bir miktara. süper lige çıkan takıma fazla masraf etmeyiz, aynı oyuncular devam eder. sonraki sene yine düşeriz:) düşünce tekrar satın alırız, pilot takımımız yaparız sorun olmaz bence. böyle devam eder

Ufuk
21.10.2012, 16:15
1461in amacı Trabzonspora oyuncu yetiştirmek şampiyon olursa şampiyonuz diye seviniriz ama ikinci 3. ve playoff lideri çıkar biz yine bankasyada devam ederiz. etmeliyiz de. çok iyi oldu 1461 işi

Hüseyin Başoğlu
21.10.2012, 16:57
1461 in süper lige çıkması için satılması şart bunda şüphe yok. bence zaten çıkamayız o yüzden sorun olmaz. ama bakarsın çıkıyoruz "çıkmayalım" demek gibi bir lüksümüz olmaması lazım. çünkü getirisi çok fazla.

"çıkmıyoruz hakkımızdan feragat ediyoruz" demek pek mantıklı gelmiyor bana. üstelik amacı olmayan bir takımda o futbolcuların motivasyonu kalmaz, istek kalmaz.

o kadar para harcadık bence karşılığını böyle alabiliriz. süper lige çıkınca iyi bir para geliyor bildiğim. takımı bildik adamlarımıza satarız. oyuncular bizimkiler olur. çok fazla paraya satmayız belki sadece devir ederiz cüzi bir miktara. süper lige çıkan takıma fazla masraf etmeyiz, aynı oyuncular devam eder. sonraki sene yine düşeriz:) düşünce tekrar satın alırız, pilot takımımız yaparız sorun olmaz bence. böyle devam eder

iyi hoş demişşinde biz 1461 i ek bir takım olsun gelir elde edelim diemi kurduk ??

futbolcu yetistirsin die kurduk kalsın işte bank asyada senede 2 oyuncu kazandırsa zaten süperlige çıkmasından daha fazla para kazandırmıs olur ...

Anıl C
21.10.2012, 17:41
Bircok taraftarin 1461'in superlige cikmasini istemesine anlam veremiyorum. Cikinca ne olacak? 6 puan cepte mi olacak? istanbula kafa mi tutacak? Yoksa karadeniz takimlarinin sayisini mi artiracak? Futbolcu yetistirmek icin kurdugu takimi en ust lige cikarmaya hedeflemis dunyada bana bir takim gosterin?
Takim liderlige oturunca cogu insan galeyana geldi.
Boyle plansiz, programsiz hareket ettigimiz surece kurumsallasma adina bir arpa boyu yol alamayiz.
Bu takimi altyapi olarak 81 ile yaymaliyiz...

alper*
21.10.2012, 17:52
Ofspor'a destek verilse, Ofspor 1. Lig'e çıkarılsa en geç bir iki sezon içerisinde ve Ofspor pilot takım olsa ve o zaman 1461 ile kulübün bağları koparılıp, 1461'in Süper Lig'e çıkma şansı olsa... bu da olabilir, yani üçüncü bir takımı daha işin içine katarak. Ağaoğlu, Varlıbaş vs. bunlar sanırım Of'dan, onlar da destek çıksa, Ağaoğlu Ofpsor mesela :) Süper Lig'de 2 Trabzon kulübü olur, bir de bunlara oyuncu yetiştiren pilot takım 1. Lig'de. Akçaabat Sebatspor'un elinden tutup yeniden canlanmasını sağlamakta da fayda var Trabzon futbolu adına.

Bence de en mantıklı yol bu olur. Hem 1. ligde takım sayımız artar hem de altyapı projesi sekteye uğramaz :)

Hüseyin Başoğlu
22.10.2012, 21:00
Bircok taraftarin 1461'in superlige cikmasini istemesine anlam veremiyorum. Cikinca ne olacak? 6 puan cepte mi olacak? istanbula kafa mi tutacak? Yoksa karadeniz takimlarinin sayisini mi artiracak? Futbolcu yetistirmek icin kurdugu takimi en ust lige cikarmaya hedeflemis dunyada bana bir takim gosterin?
Takim liderlige oturunca cogu insan galeyana geldi.
Boyle plansiz, programsiz hareket ettigimiz surece kurumsallasma adina bir arpa boyu yol alamayiz.
Bu takimi altyapi olarak 81 ile yaymaliyiz...

işte bunu anlayamıyorlar...futbolcu yetistirmek icin kurulan takımı en üst lige çıkarmayı hedeflemis bir kurum yok ama çıkmasını isteyen tek taraftar trabzon taraftarı bu dunyada:D

İsmail ALİOĞLU
22.10.2012, 21:04
1461 bence Kartalsporun yaptığını yaparca çok iyi olur. Ne üst lig nede alt lig. Kendini 1. ligde sabitlemeli. Böylece daha çok kazanç sağlar daha çok topcu yetiştirir.
Amcam Kartalsporun yönetimindeydi. Onların izlediği yol buydu (şimdide aynımı bilemem).

TS-AKCAABAT-61
23.10.2012, 00:46
A.Sebat önce borçlarını ödemeyi başarsın.

3-5 yıl içerisinde milyonlarca borcu nasıl yapmışlar? Nereye gitmiş o paralar?

1461 Trabzon'umdan uzak dursunlar.

Merkez'in takımı 1461 Trabzon.

bizde diyoruzya akcaabattan göstermelik 1 - 2 kisi alsinlar yönetime, 1 yardimci antrenör, kaynasma olsun diye.
ts kendi yönetsin takimi. potansiyel var. stad dolar. trabzonda kac seyirci var. hem akcaabat hem de trabzon icin hayirli olur. bu merkez hikayesine gelince. trabzon büyüksehir olursa akcaabat zaten trabzona baglanacak. o problem de senin icin cözülmüs olur.
ben borcu yapanlari da ALLAHa havale ediyorum. orda hemfikiriz.
ama belki de akcaabata karsi bi gicikligin var, orasini bilemem.

Mert Pasa
24.10.2012, 11:51

tamam da super lige yukselmis takimin satilip(yani hulle yoluyla 1.lig takimlarindan biriyle yer degistirmesini kastediyorum-mesela Izmir veya Adana takimlari gibi) yeniden 1.ligden devam etmenin neresi kotu?

Mert Pasa
24.10.2012, 11:53
benim bildiğim 1461, Trabzonspor A.Ş. ye bağlı bir şirket yani pilot takım ....

1.ligte şampiyon olursa 2 tercih hakkımız olur..

ya 1461 satılır ve süperligte oynar..

yada bu hakkından feragat ettiğini açıklar ve kendinden sonraki süperlige çıkar...

bence olması gerekende bu...pilot takımın amacı as takıma futbolcu yetiştirmektir..işi yok süperligte...süperligte oynamak isteyen çalışır didinir hak eder gelir Trabzonspora orda oynar...

bundan baska birşeyde beklememek lazımdır....belkide tarihimizin en kapsamlı altyapı yatırımı 1461 heba etmeyelim ...

Yalniz A2 liginde farkli bir durum var.

Trabzonspor ve 1461 Trabzon ayni grupdalar ve birbirleriyle de oynuyorlar,belki de yasal bir problem de yokdur

DeAgLeMaNyAq
08.11.2012, 18:25
1461 Trabzon takımı konusunda gerçekçi davrandıklarını söyleyen Şener, “UEFA'da iki kulüp olmuyor. Bunu hep söylüyoruz. Bize bu konuda yazı da yazdılar. Radikal bir karar almamız gerek. Ya devretmemiz ya da satmamız gerek. Kim gelse aynısını yapmak zorunda. Moral bozukluğunu kabul etmiyorum. En fazla imkana sahip takımdır bulundukları lige göre” ifadelerini kullandı.

Başkan satış işini yeniden gündeme getirdi. Bunu olası bir Süper Lig'e yükselme durumuna göre mi söylüyor bilemiyorum. Ama hali hazırda 1461'in 1.ligde oynamasının bir zararı olduğunu zannetmiyorum. UEFA karışsa Barcelona ve Real Madrid'in B takımlarına karışırdı...

M.S.SOFU
08.11.2012, 18:46
Başkan satış işini yeniden gündeme getirdi. Bunu olası bir Süper Lig'e yükselme durumuna göre mi söylüyor bilemiyorum. Ama hali hazırda 1461'in 1.ligde oynamasının bir zararı olduğunu zannetmiyorum. UEFA karışsa Barcelona ve Real Madrid'in B takımlarına karışırdı...

minareyi çalan kılıfını hazırlıyor hocam
tepkilerden kaçmak için yavaş yavaş medyaya demeçler verilmeye başlandı
şimdi yavaştan insanları uyuşturup aklına bu fikri soktuktan sonra satışı gerçekleştirirler
benim önüme tff nin tüzükleri,yönetmelikleri,kanunlar,uefanın kararları konulmadıkça izin verilmiyor olayına inanmam
barca ve real madridin takımları bunun en büyük örneğidir.
kimse kimseyi yemesin
başkanın karşısında uşak yok

Hüseyin Başoğlu
08.11.2012, 19:08
başkan bunu kupadan avrupaya gitme hakkı ve süper lig e yükselme olarak söylediğini tahmin ediyorum ...

asıl sorun 1461 in ne olucağının 2 de bir sorulup projenin yoldan saptırılması....

1461 süper lige yükselemez baskanın dediklerinden anladıgım kadarıylada kupa kazanma ihtimali olsa bile avrupayada gidemez....

bu takım oyuncu yetiştirmek için var öylede kalıcak...

İleli
09.11.2012, 00:55

barca b real b 1.lige cikamiyorlar birde villareal b vardi 2.ligde oynayan ama villareal a takimi kume dustugu icin villareal b takimini otomatikmen bir alt lige dusurduler!

vittek aykut demir gibi oyunculari 1461e kiralarsak gozu kapali cikarlar 1.lige buda sadrinin isine gelir €€€€€€

Sefa
09.11.2012, 14:36
Başkan yalan konuşarak yine istediğini yapma çabasında. İspanya Ligi'ndeki takımlar kapı gibi örnekken 2 takım olamaz deyip bunu kılıf olarak göstermesine söyleyecek söz yok.

Bir de oyuncuları kötülüyor. Yazık çok yazık.

zarge
09.11.2012, 17:16
Başkan'ın aşağıdaki sözleri ne kadar gerçekçi? , spor mevzuatını bilmediğim için yorum yapamıyorum..

"1461 Trabzon takımı konusunda gerçekçi davranıyoruz. UEFA'da, Türkiye Futbol Federasyonu'nda ve dünyada aynı çatı altında iki kulüp olmuyor. Bunu hep söylüyoruz ama herkes gülüp gidiyor. Bize yazı da yazdılar, yine gülüp gidiliyor. Radikal bir karar almamız gerek. PTT 1. Lig'de her şey ters gittiğinde herkes bir birini şikayet etmeye başlayacak. Ya devretmemiz ya da satmamız gerek. Bunu gizli söyledim mi satamam. Kim gelse aynısını yapmak zorunda"

http://www.spor61.net/senerin-1461-gondermesi-13152h.htm

Berat Akçay
09.11.2012, 18:37
Lige çıksın demiyoruz . 2.ligde kalsın hep .Gençleri ver oraya . Kimsede bir şey diyemez.

serdar
09.11.2012, 21:43
1. Barcelona nin Pilot takimi ile sorunu yok UEFA nin , TS 1461 mi ugrasacaklar?
2. Zaten Süperlige ciksinlar diye kurulmadi takim... Sampiyon olsalar bile cikmazlar olur biter... bu baska liglerdede oluyor...
3. Mademki olmuyor... Yillardir ne icin ugrasiyoruz?

memozcan
09.11.2012, 21:45
başkan bari 1461 in tüzüğüne 5 milyon EUR maddesi koydurt da cincona verirsin sıkıntı yaşamadan...

M.S.SOFU
09.11.2012, 21:47
başkan bari 1461 in tüzüğüne 5 milyon EUR maddesi koydurt da cincona verirsin sıkıntı yaşamadan...

olayın özü budur
kime neyi peşkeş çektiğinizin farkındayız

Tolga
09.11.2012, 21:48

Çok iyi laf yalnız öyle böyle değil :)

serdar
09.11.2012, 21:50
Galatasaray veya Fenerin Pilot takimi olsa kesinlikle hic bir sorun cikarmazdi Federasyon...

ESER
10.11.2012, 01:58

gelisine 90'a guzel bir gol:)

ibrahim
10.11.2012, 02:15
Kulübün As Baskani Coskun Kantekin ne isle ugrasir bilen varmi?

Dayim kulübü onun satin almak istedigini söyledide. Mecazi anlamdami dedi yoksa ciddimi diye bilmiyorum...

Hatice Aslan
10.11.2012, 16:54
Birileri basmış düğmeye. İlla diyorlar ki 1461'i ayıralım tamamen rakibimiz yapıp Trabzon'u ikiye bölelim. Cepleri dolduralım millet yesin birbirini biz kenara çekilip izleyelim. Bunlarda kuş kadar akıl varsa bende bişey bilmiyorum.. Mis gibi takım dursun ptt 1.ligde her yıl 1-2 oyuncu çıkarsan Trabzonspor'un kârıdır.. Şimdi 3-5 oyuncu A takıma alacaksın takımı satacaksın ee sonra?

Punisher-61
11.11.2012, 11:12
Bunun böyle olacagi belliydi...bunu kulübte bastan bilmesi gerekiyordu...

En iyisi 1461 trabzonu yeni akcaabat sebatspor yapmak...

Zamaninda böyle isim degisikligini kayserispotda yapmisti

Misina
11.11.2012, 12:24
Ayırın 1461 i TS'den.Organik bağ kalmasın misyon aynen devam etsin.Bu kadar tantana etmeye gerek yok.

ESER
11.11.2012, 16:22
Başkan'ın aşağıdaki sözleri ne kadar gerçekçi? , spor mevzuatını bilmediğim için yorum yapamıyorum..

"1461 Trabzon takımı konusunda gerçekçi davranıyoruz. UEFA'da, Türkiye Futbol Federasyonu'nda ve dünyada aynı çatı altında iki kulüp olmuyor. Bunu hep söylüyoruz ama herkes gülüp gidiyor. Bize yazı da yazdılar, yine gülüp gidiliyor. Radikal bir karar almamız gerek. PTT 1. Lig'de her şey ters gittiğinde herkes bir birini şikayet etmeye başlayacak. Ya devretmemiz ya da satmamız gerek. Bunu gizli söyledim mi satamam. Kim gelse aynısını yapmak zorunda"

http://www.spor61.net/senerin-1461-gondermesi-13152h.htm

desteksiz atilan yalana insanlar tabi ki guler. onca takimin pilot ve b takimlari icin uefa cati sistemini degistirip sun-roof mu yapmis peki sayin baskan?

DeAgLeMaNyAq
12.11.2012, 03:53
Başkan 1461 ile kupada eşleşirsek ne olacak halimiz diye kura çekiminden evvel bunu halletmemiz lazım diyor ama hepimiz biliyoruz ki bu kupa eşleşmelerinde çeşitli kriterler konulup istenilen takımların istenilen takımlarla eşleşmemesi sağlanabiliyor. TFF kıllık çıkarmış olabilir...

Yaşar
12.11.2012, 04:17
1461 Trabzon takımının yaptığı mücadele küme düşse de, şampiyon olsa da takdir edilesi bir başarıdır.
Yarıştığı takımların çoğu bir zamanlar Süper Lig'in godamanlarındandı.

Mert Pasa
12.11.2012, 08:36
1461'in en onemli bir diger faydasi da parlamaya aday tum futbolcularin Avni Akere gelip boy gostermesidir.Kendi futbolcu yetistirmesi disinda tum PTT 1.Ligin burada oynamasi bunlari erken farkedememe kronik hastaligimiz icin birebir dermandir.

O yuzden cikabilsede Superlige cikmasin,hep burada oynasin.

Metin Ural
12.11.2012, 12:38
16 kasım'da türkiye kupası 4. tur kura çekimi var. burada 1461 trabzon'un, trabzonspor ile birlikte yer alacak olması sıkıntı yaratıyor diye anlıyorum.

ancak neden bu konu daha önce yönetim tarafından tff ile konuşulmamış anlamış değilim. ve ya konuşulmuşsa neden ispanya'daki benzer uygulama burada hayata geçirilememiş. 1461 trabzon ne süper lig'e çıkardı ne de kupada oynardı, sorun çözülürdü.

Misina
12.11.2012, 12:43
15-20 milyon euo gibi rakamlardan bahsediliyor.Eğer bu parayı veren varsa 1 dakika durulmasın satılsın.2.ve 3.lig de bir çok Trabzon takımı var al birini yap pilot

Murat'
12.11.2012, 12:45
Başkan UEFA tarafından uyarıldıklarını söylüyor.Şadri Şener önümüzde Barcelona B ve Castilla örnekleri varken siz kimi kandırıyorsunuz.Eğer yönetim anlayışında bir sıkıntı varsa bunu UEFA nasıl istiyorsa o şekilde değiştirirsiniz.Açıkçası bu takım Süper Lig'e kesinlikle çıkmamalı, zira çıkarsa çok büyük rant kapısı olacak.PTT 1. lig'de uzun yıllar aynı isimle mücadele eder inşallah bu takım.Ancak bu takım İstanbul'a taşınsa hiç de fena olmaz.Baksanıza maçlarını oynayacak stadyum bile bulamıyorlar.

Faik Yılmaz
12.11.2012, 12:56
Başkan en başında klübü kurarken böyle bir şeyin yanlış olduğunu bilmiyormuydu....

Başkanın amacı klübü güzel bir fiyata pazarlamak haline gelmiş....

Burnuma kötü kokular geliyor ne yalan söyliyeyim...

Tıpkı Burak transferinde olduğu gibi....

Veysel
12.11.2012, 13:04
Yönetime para lazım para para para para paraaa

http://www.nurnet.org/wp-content/uploads/2012/04/para.jpg
http://a1211.hizliresim.com/13/d/fvc3h.png

M.S.SOFU
12.11.2012, 13:18
Başkan en başında klübü kurarken böyle bir şeyin yanlış olduğunu bilmiyormuydu....

Başkanın amacı klübü güzel bir fiyata pazarlamak haline gelmiş....

Burnuma kötü kokular geliyor ne yalan söyliyeyim...

Tıpkı Burak transferinde olduğu gibi....

o kesin ya
baktı takımiyi prim yaptı
2 hafta filan dikkat çekti
hemen satalım
böylece satılan futbolcuların altında nasıl bir kafanın yattığını görmüş olduk

gerçek ne olursa olsun bundan sonra burak,umut,egemen,jaja,selçuk gibi oyuncuların gitmesini peşkeş çekme olarak niteleyeceğim

böyle dar bir beyin olabilir mi yahu....

bu altın yumurtlayan tavuğu kesmektir.

bir de bahane uydurmuş
1461i uefa kabul etmiyor diye

has...... diyorum kendisine buradan.

Travelair
12.11.2012, 13:59
Ya kupada eşleşirsek deniyor. Ne var bunda eşleşirsek kura tekrarlanır...

Burda sorulması gereken sorular var:

Neden gündeme geldi?
1461'den kimler rahatsız?
Satılmasını kimler istiyor?
Kimlere satılmak isteniyor?
Neden şimdi?

Mustafa Demir
12.11.2012, 17:28
ruslarr alacakmisss awww superligte sampiyon bile oluruz haaa trabzonu birakip 1461i mi tutsak :D

Ertan1982
12.11.2012, 17:36
uefa kabul etmiyor külliyen yalan.türkiyede oftas örnegi var.hatta gencler ile ayni ligte oynadilar.cikarsalar baglari kopartirlar olur biter.satip cebe indirmek istiyor birileri.baskan bu isi iyi takip etsin birileri onu yanlis bilgilendiriyor.

Koray
12.11.2012, 18:18
Birileri 1461 üzerinden para yiyecek.

Nasıl ki Devletten aldıkları milyonları fazladan gösterdiyseler buna da bi kılıf uyduracaklar.

M.S.SOFU
12.11.2012, 19:11
[QUOTE=Travelair;1918789382]Ya kupada eşleşirsek deniyor. Ne var bunda eşleşirsek kura tekrarlanır...

Burda sorulması gereken sorular var:

Neden gündeme geldi? menajerler daha falza dayanamadı
1461'den kimler rahatsız? menajerler
Satılmasını kimler istiyor? yöneticiler ve menajerler
Kimlere satılmak isteniyor? kara para aklamak isteyen birilerine
Neden şimdi? hiç bir başarı cezasız kalmaz

Hatice Aslan
12.11.2012, 21:24
Sadri Şener: 1461 Trabzon konusunda TFF’den bize , “şampiyon olursanız bir üst lige geçemezsiniz” şeklinde bir yazı geldi. Ve şartları gözden geçirin denildi. Bu da şu demek; ya bu kulübün bize olan bağını başka birisine devretmek ya da kulübü başka birisine satmak. Başka bir üçüncü ihtimalimiz yok. Satılsa bile kulüp Trabzon’da kalmak zorunda. Bu yüzden ya Trabzon’dan birileri olmalı ya da dışarıdan olacaksa bile kulüp Trabzon’da olmalı. Yıl sonuna kadar şampiyonluğa oynamak için her türlü gayreti gösteriyoruz ama diğer işlemleri yapmamız lazım. Yarın kulüplere bir zarar gelirse yine sorumlusu biz oluruz. Bu konuda tedbirli olmamız lazım.”

M.S.SOFU
13.11.2012, 00:19
Sadri Şener: 1461 Trabzon konusunda TFF’den bize , “şampiyon olursanız bir üst lige geçemezsiniz” şeklinde bir yazı geldi. Ve şartları gözden geçirin denildi. Bu da şu demek; ya bu kulübün bize olan bağını başka birisine devretmek ya da kulübü başka birisine satmak. Başka bir üçüncü ihtimalimiz yok. Satılsa bile kulüp Trabzon’da kalmak zorunda. Bu yüzden ya Trabzon’dan birileri olmalı ya da dışarıdan olacaksa bile kulüp Trabzon’da olmalı. Yıl sonuna kadar şampiyonluğa oynamak için her türlü gayreti gösteriyoruz ama diğer işlemleri yapmamız lazım. Yarın kulüplere bir zarar gelirse yine sorumlusu biz oluruz. Bu konuda tedbirli olmamız lazım.”

sinirliyim
bir şey demiyorum
artık bu aymazlığı yüreğim götürmüyor
sayın başkana ''he he evet haklısın tamam sensin,satabilirsin '' demek istiyorum

ESER
13.11.2012, 08:38

madem bu islerin sonunda bir cikmaz vardi , kururken ne maksatla kurdun o takimi sayin baskan ? o zaman serbestti de simdi mi yasaklandi ?

insanlari enayi yerine koymaya bayiliyorlar. sanki gormuyoruz ispanyada barcanin b takimini , almanyadaki takimlarin b takimlarini..

onlar icin sorun degil ama uefa bizim takimi kabul etmiyor. iyi teklifler geliyor paranin yuzu sicak geldi de de inanalim bari.

Ertan1982
13.11.2012, 10:25
tff söyler sampiyon olsa bile cikamaz olur biter.ispanyada oluyor,almanya da oluyor bir türkiye de olmuyor.birakin laf cambazlini.

Faik Yılmaz
13.11.2012, 10:27
yönetim güzel olan hiç bir şeyi 2 seneden fazla elinde tutmuyor ya da tutamıyor.....

annttiigs
13.11.2012, 13:23
açıklandı satılmayacak diye. şampiyon olsunlar da federasyon ne yaparsa yapsın denildi.

DeAgLeMaNyAq
13.11.2012, 14:24
açıklandı satılmayacak diye. şampiyon olsunlar da federasyon ne yaparsa yapsın denildi.

Başkan öyle demedi ama yine farklı sesler çıkıyor...

zafer6161
13.11.2012, 16:24
tff söyler sampiyon olsa bile cikamaz olur biter.ispanyada oluyor,almanya da oluyor bir türkiye de olmuyor.birakin laf cambazlini.

hiç bir yerde çıkamaz,ve hatta zamanında bursasprun paf takımı 2.ligde şampiyon olmuştu,o sezon un tff si şampiyon olan takımın yerine başka takım almışlardı

ispanyada real ve barcanın takımları seneler ce 2 lig de oynar,,,o iki takım ligde her takımı rahatlıkla yenecek güçtedir,fakat çıkamadıklarını bildikleri için maçları hep satar ;)

zafer6161
13.11.2012, 16:26
uefa kabul etmiyor külliyen yalan.türkiyede oftas örnegi var.hatta gencler ile ayni ligte oynadilar.cikarsalar baglari kopartirlar olur biter.satip cebe indirmek istiyor birileri.baskan bu isi iyi takip etsin birileri onu yanlis bilgilendiriyor.

bak bu dediğin ise doğru,eğer çıkarsalar bağları koparmak şartıyla lige alınır,:rolleyes:

Ertan1982
13.11.2012, 16:54
hiç bir yerde çıkamaz,ve hatta zamanında bursasprun paf takımı 2.ligde şampiyon olmuştu,o sezon un tff si şampiyon olan takımın yerine başka takım almışlardı

ispanyada real ve barcanın takımları seneler ce 2 lig de oynar,,,o iki takım ligde her takımı rahatlıkla yenecek güçtedir,fakat çıkamadıklarını bildikleri için maçları hep satar ;)

bende onu diyorum iste.Cikartmasin olur biter.Ispanyada Real B sampiyon olsa bile tüzük geregi a Takim ile ayni ligte oyniyamaz.Villareal bu sezon düstü ve Villareal b(10. mu ne bitirmistiler) Otomatikmen bir lig asagi alindi.Almanyada 3.ligten yukari oyniyamaz B takimlar.

Hatice Aslan
13.11.2012, 22:20
Satılmayacakmış..
Adam ol yönetim adam! Sizi savunduk, arkanızda durduk yemediğimiz laf kalmadığı halde... Bir kere işinizi adam gibi yapın 1461'i satmayın!

ugurTS1989
14.11.2012, 08:37
Hersey bır anda oldu !...
1461 trabzon un satılması gundeme geldı?
maslak 1461 ıptal oldu?

ALİ AĞAOĞLU ''Olmaz dediler yaptık oldu TRABZON 1461''
-Tarih hayal edenle.......bıdı bıdı bıdı....
Şaşırmıyorum arkadaş adam KING ...:rolleyes:

Berke6198
18.11.2012, 15:43
Bizden ayrılmadığı sürece çıkamaz(ayrılmasında).

Hamza Milet
19.11.2012, 15:43
Amaç: Trabzonspora futbolcu kazandirmak

Bu takimin 1. ligde ne isi var? HIÇ GEREK YOK !!

Güzel güzel oynasinlar 2. ligde, bu takimi satanda kimligini ruhunu satmis olur ..

Furkan Dündar
20.11.2012, 20:17
Ruslara satılıyor haberleri doğru mu

TS-AKCAABAT-61
21.11.2012, 00:50
akcaabatla birlessin, ya da istanbula tasinsin.
bana göre en iyisi:
_ts instanbula tasinsin
_1461 akcaabatla birlesip, 1461 akcaabat trabzon ismini alsin.
bu yönetim takimi yoksa satip gider.

sifuni
02.12.2012, 03:02
Insallah satilmaz bastan beri haranlikla takip ettigim bir proe bir ara umutsuzluga kapildigim oldu proje bitme asamasina geldi ama suanki hali mükemmel.Benimhayalimd suanki duruma geldikten sonra avrupada Pilot takim projesine girmemizdi ancak biz malesef Türkiyedekini satmaya kalkiyoruz :(

Serdar A
03.12.2012, 10:39
Klübü bilemem ama ;
Barış yerine Abdulkadir , Serkan yerine Göksu , Sapara giderse Gökhan , Ferhat ve Cech yerine Mustafa hemen devre arasında süper lige çıkabilir . Bir sorun yok .

Vkgz
03.12.2012, 19:22
bence çıkmasın real madrid castilla gibi dursun bank asyada parasal zararı yoksa.

alioglua
08.12.2012, 17:44
Aslında sürmenespor araklıspor gibi takımlar da pilot takım olarak alınsa onlar da ptt ye 3 yıl içinde çıkarlar zaten, böylece ptt de 3 tane pilot takımımız olamaz mı?
hem öyle olursa şampiyon olan isim değişikliğiyle süper lige çıkıp trabzon şehrine maddi kaynak sağlanmış olurdu, hem de süper ligte trabzon kaynaklı takımların sayısı artardı tıpkı istanbul gibi.

aynı şehirde kasımpaşa da var ibb de var fener gs beşiktaş var vs vs.

trabzonda da trabzon büyükşehir belediyesi olur süper lig de oynayan.