PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neşet Ertaş'ı Kaybettik

Emirhan Makul
25.09.2012, 09:57
Bozkırın tezenesi Neşet Ertaş vefat etti. Bozlaklar yetim kaldı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Koskocaman bir efsane bu dünyaya elveda dedi.

http://basin.kulturturizm.gov.tr/Resim/36825,neset-ertas.png?0

Alican Altunbaş
25.09.2012, 09:58
Allah Rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun inşallah.

Kaya
25.09.2012, 10:09
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...

Gökçebey
25.09.2012, 10:11
Allah rahmet eylesin. Neşet Ertaş gibi bir efsane ile aynı dönemde yaşamak, türkülerini dinlemek bizim için büyük bir nimetti. Mekanı cennet olsun.

bestrafer
25.09.2012, 10:15
Neşet Ertaş hayatını kaybetti

İzmir'de bir haftadır hastanede tedavi gören Türk Halk Müziği'nin efsane isimlerinden Neşet Ertaş, 74 yaşında hayatını kaybetti.

Türk Halk Müziği bestecisi, söz yazarı ve yorumcusu Neşet Ertaş İzmir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Neşet Ertaş, geçtiğimiz hafta öldüğüne dair haberlerin çıkması üzerine sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapmıştı.

Ertaş, hayranlarına "Merak etmeyin, iyiyim" diye seslenmişti.

Bağlama ve türkü deyince akla ilk gelen isimlerden Neşet Ertaş, 1938'de Kırşehir'de doğdu.

Çocukluğu Kırtıllar köyünde geçen Ertaş, müzikle babası saz ustası Muharrem Ertaş sayesinde ilkokul yıllarında tanıştı.

Önce keman, ardından bağlama çalmayı öğrendi. Babasıyla birlikte yörenin düğünlerinde saz çalıp türkü söylemeye başladı.

Profesyonel müzik hayatına 1950'li yılların sonunda İstanbul'a gidişiyle başladı.

İlk plağı "Neden Garip Ötersin Bülbül"ü işte bu yıllarda kaydetti. Çok sevilen plağın ardından yenileri geldi, konserler başladı.

Halk ozanı bir süre sonra yeniden İç Anadolu'ya döndü ve Ankara'ya yerleşti.

23 YIL SONRA TÜRKİYE'YE DÖNDÜ
Sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin yanına, Almanya'ya giden Ertaş'ın 23 yıllık vatan hasreti de başlamış oldu.

2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle yeniden ülkesinde sahneye döndü.

Gurbet yıllarında kendisine Erdoğan Atakar tarafından takılan "Bozkırın Tezenesi" lakabı halk ozanıyla adeta bütünleşti.

Süleyman Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' unvanını; "Halkın sanatçısı olarak kalmak, benim için en büyük mutluluk" diyerek geri çevirdi.

UNESCO tarafından "yaşayan insan hazinesi" kabul edilen Ertaş, İTÜ Devlet Konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görüldü.

-----Başımız sağolsun------

Özge
25.09.2012, 10:16
Allah rahmet eylesin , bir efsane daha aramızdan ayrıldı..

Külünkoğlu
25.09.2012, 10:16
Allah rahmet eylesin.

Adem Erdoğan
25.09.2012, 10:17
Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.

bestrafer
25.09.2012, 10:18
_diVJ1PdFhU

AViLa69WAhM&feature=relmfu

CQZnRbu22SQ&feature=related

Z3yU8WiKrVU&feature=related

Necmettin ALTUNTAŞ
25.09.2012, 10:22
Allahım rahmet eylesin.Mekanın cennet olsun büyük usta.

İdris Toksoy
25.09.2012, 10:30
Allah rahmet eylesin.

Turgay Atalay
25.09.2012, 10:33
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun

Kamil Çakmak
25.09.2012, 10:34
Allah rahmet eylesin büyük üstad.

Berberoğlu
25.09.2012, 10:43
Allah rahmet eylesin...

Mekanı cennet olsun...

Geride kalanlara Allah sabır ihsan eylesin...

Gerçek sanatçılarımızın sayısı maalesef gün geçtikçe azalıyor, kıymetlerini bilmek lazım..

İdris Toksoy
25.09.2012, 10:47
üzdün bizi neşet baba

Tayfun Aydın
25.09.2012, 10:48
Allah rahmet eylesin.

Çağatay_
25.09.2012, 10:58
Babamdaki kasetleri sayesinde müziği ile tanıştığım, müzik kulağıma büyük katkıları olduğuna inandığım, samimi ve güzel insan..

7'den 70'e, nesilden nesile Halk Müziğinin en güzel inceliklerini sunan,büyük müzik dehası.. Güle güle.. Efsaneler ölmez.

Berke6198
25.09.2012, 11:08
Allah gani gani rahmet eylesin, Çok büyük bir ustaydı. Ben çok üzülüyorum böyle haberleri duyduğum zaman. Ama bizede çok büyük miraslar bırakıyorlar giderken. Şarkıları, Türküleri...

Yiğit Gayretli
25.09.2012, 11:13
"Zülüf dökülmüş yüze aman
Kaşlar yakışmış göze aman
Usandım bu canımdan aman aman
Derd ilen geze geze..."

Büyük ustaydın sen. Çok üzdün... Allah rahmet eylesin.

Travelair
25.09.2012, 11:15
Allah rahmet eylesin

Erbay
25.09.2012, 11:16
Halk, sanatçısını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

Selman
25.09.2012, 11:26
Çok üzüldüm.Türküler öksüz kaldı.Allah rahmet eylesin.

Özellikle şu eseri beni benden alır.Son zamanlarda da sıkça dinlerim..

http://www.youtube.com/watch?v=gXtOsC7KEJc

Emirhan Makul
25.09.2012, 11:46
Babamdaki kasetleri sayesinde müziği ile tanıştığım, müzik kulağıma büyük katkıları olduğuna inandığım, samimi ve güzel insan..

7'den 70'e, nesilden nesile Halk Müziğinin en güzel inceliklerini sunan,büyük müzik dehası.. Güle güle.. Efsaneler ölmez.

Bende aynı şekilde babamın kasetleri ile tanıştım Neşet ertaş ile.

O acıları türkülere dökmüş bir insan, türkülerin babası. Bedeni toprak oldu ama şarkıları asla olmayacak.

DİNÇ
25.09.2012, 11:54
Hep sen mi ağladın hep senmi yandın,
Bende gülemedim yalan dünyada
Sen beni gönlümce mutlumu sandın
Ömrümü boş yere çalan dünyada.

Sen ağladın canım ben ise yandım
Dünyayı gönlümce olacak sandım
Boş yere aldandım, boş yere kandım
irengi gözümde solan dünyada

Bilirim sevdiğim kusurun yoğdu
Sana karşı benim hayalim çoğdu
Felek bulut oldu üstüme yağdı
Yaşları gözüme dolan dünyada

Ne yemek ne içmek ne tadım kaldı
Garip bülbül gibi feryadım kaldı
Alamadım eyvah muradım kaldı
Ben gidip ellere kalan dünyada

Ah yalan dünyada yalan dünyada
Yalandan yüzüme gülen dünyada

Allah rahmet eylesin Neşet Abimiz....

Turgay Şen
25.09.2012, 12:06
mekanın cennet olsun büyük usta

halil ibo
25.09.2012, 12:07
Allah taksiratını affetsin.

SpOtLesS
25.09.2012, 12:24

Gökhan Uzun
25.09.2012, 12:28
Sabah kötü bir haberle uyandık.. Kimse kalıcı değil.. Allah rahmet eylesin..

Ertan 51
25.09.2012, 12:29
Emirhan iyi düşünmüşün gardaşım ellerine sağlık.

Neşet usta kalitesiyle tüm ülke tarafından sevilip sayılan bir sanatçıdır ama bizim bu bölgede yani iç Anadoluda yeri daha bir başkadır,gençliğimiz onunla başlar,olgunluğumuz onunla devam eder,her duygumuza tercuman olmuştur,canlı dinlemişliğimiz vardır,o açıdan vefatı canımızı çok acıtmıştır.Allahım Rahmet etsin mekanı cennet olsun inşallah,öyle türküleri vardır ki sözleri 12 den vurur direk gönüle hitap eder,bu sebeple yüz yıllar boyu unutulacağını zannetmiyorum.
Efsane ile aynı dönemde yaşamış olmak,onu canlı dinlemek,halkın özü olduğuna bizzat şahit olmak benim için çok büyük şanstı,tekrar Allahtan rahmet diliyorum,hepimizin başı sağolsun.

M.S.SOFU
25.09.2012, 12:29
başımız sağolsun
kendisi devlet sanatçısı ödülünü ben halk sanatçısıyım deyip reddedecek kadar da bizden biridir.

sence
25.09.2012, 12:35
Türkülerin kaldı bize artık yadigar,
Cennetin olsun artık ebedi diyar.

İlker Yazıcıoğlu
25.09.2012, 12:37
Yeri dolmaz.Allah mekanını cennet etsin..

amasya0561
25.09.2012, 12:58
http://www.youtube.com/watch?v=_diVJ1PdFhU&feature=relmfu

böylesi büyük bir sanatcıydı. ALLAH rahmet eylesin.
bu ulusun unutulmayanları arasındaki yerini alacaktır

lazibere
25.09.2012, 13:22
Hepimizin dilinde onun eserleri vardır, Insan olarak , ozan olarak çok değerli bir ınsanı kaybettik, Allah rahmet eylesin, Işıklar içinde yatsın

Badaloğlu
25.09.2012, 13:26
Emirhan iyi düşünmüşün gardaşım ellerine sağlık.

Neşet usta kalitesiyle tüm ülke tarafından sevilip sayılan bir sanatçıdır ama bizim bu bölgede yani iç Anadoluda yeri daha bir başkadır,gençliğimiz onunla başlar,olgunluğumuz onunla devam eder,her duygumuza tercuman olmuştur,canlı dinlemişliğimiz vardır,o açıdan vefatı canımızı çok acıtmıştır.Allahım Rahmet etsin mekanı cennet olsun inşallah,öyle türküleri vardır ki sözleri 12 den vurur direk gönüle hitap eder,bu sebeple yüz yıllar boyu unutulacağını zannetmiyorum.
Efsane ile aynı dönemde yaşamış olmak,onu canlı dinlemek,halkın özü olduğuna bizzat şahit olmak benim için çok büyük şanstı,tekrar Allahtan rahmet diliyorum,hepimizin başı sağolsun.

Ertanım, senin nezdinde o coğrafta yaşayan yaşamayan bütün Türk halkının başı sağolsun. Çok büyük bir ozanımızı kaybettik. Bazen aklıma gelir birden Neşet Ertaş'ı açar dinlerim. Seninde dediğin gibi söylediği türkülerin sözleri direk insanın gönlüne, ciğerine hitap ediyor. Çok keyif alarak dinlerim. Onun türküleri ile adeta başka bir dünyada dolaştığımı hissederim.

Şahsım adına bende çok severdim kendisini. Özelliklede Süleyman Demirel zamanında kendisine teklif edilen ''devlet sanatçısı'' ünvanını kabul etmeyerek, ''ben halkın sanatçıyım'' demesi zaten kendisine olan hayranlığımı en üst seviyeye çıkarmıştır.

Bilindiği üzere sanatçılar egoları, kaprisleri ile meşhurdur. Ama Neşet Ertaş'ta bunları göremezsiniz. Bir sanatçı ne kadar mütevazi olursa halkın gözünde o derece büyür. Benim gözümde de çok büyük bir sanatçı, ustadır.

Kendisine Allah'tan rahmet diler, geride kalan yakınlarına Allah uzun ömürler versin. Biz onu sevenlerde artık türküleri, bozlaklarıyla onu gönlümüzde yaşatacağız. Tüm sevenlerinin başı sağolsun...

Emrullah
25.09.2012, 13:37
Yaşayan efsaneydi. Allah rahmet eylesin.

Evvelim sendin, ahirim sen oldun...

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Kader KORELİ
25.09.2012, 13:56
Allah rahmet eylesin. Mekani cennet olsun. Son büyük halk ozanimizi kaybettik. Bir daha Neset Ertas gibileri Asik Veysel gibileri zor gelir.

Kader KORELİ
25.09.2012, 13:57
Bilemedim Kıymatını Kadrini
Hata Benim Günah Benim Suç Benim
Eliminen İçtim Derdin Zehrini

Bir günden Bir Güne Sormadım Seni
Körümüş Gözlerim Görmedim Seni
Boşa Mecnun Eylemişim Ben Beni

Bilirim Suçluyum Gendi Özümde
Gel Desem Gelirdin Benim İzimden
Her Ne Çekti İsen Benim Yüzümden

Sana Karşı Benim Bir Sözüm Yoktur
Haklısın Sevdiğim Kararın Haktır
Garibim Derdimin Dermanı Yoktur

Emirhan Makul
25.09.2012, 14:05
Hürriyetin yazarı Fatih çekirge bu son hastaneye yattığında üstadı ziyarete gidiyor "o kadar değer veriyoruz ki size" demiş, işte övgü cümleleri falan. Üstat şunu söylemiş; "eksik olmayın ancak değer olan değer verir"

ALBATROS_61
25.09.2012, 14:07
Allah rahmet eylesin

Samet Türkmen
25.09.2012, 14:08
Yozgatlı komşum (Trabzonsporludur,ömründe Trabzon'a gitmemiştir) vefat haberini öğrenince tansiyonu düşüp,kafasını koltuğa vurmuş. Bu derece sevenleri var.

Allah rahmet eylesin.

Tolga
25.09.2012, 14:17
Allah rahmet eğlesin, mekanı cennet olsun inşallah . . .

DeAgLeMaNyAq
25.09.2012, 15:07
Allah rahmet eylesin...

Yaşar
25.09.2012, 15:15
Türk müziğinin, Türk halkının çok büyük bir kaybı.
Neşet Ertaşsız türküler olmazdı, Neşet Ertaşsız türküler söylenmezdi.
Her türküde bir Neşet Ertaş imzası vardı.
Türküler bile ağlayacak artık.
Allah rahmet eylesin...

Ali Bektaş
25.09.2012, 15:21
Allah Rahmet eylesin

İslam Sezer
25.09.2012, 15:29
Allah rahmet eylesin,Yozgatlı arkadaşım Kerim Şahin başta olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun...

The Ciks
25.09.2012, 15:31
Ah yalan dunya.......

Berat Akçay
25.09.2012, 16:31
Allah rahmet eylesin

Çağdaş DENİZ
25.09.2012, 16:35
düşünce yapısı olarak haz etmediğim biri olsa da sanatçılığıyla herkesin beğenisini kazanmış biriydi.
Allah rahmet eylesin yakınlarına Allah sabır versin...

bestrafer
25.09.2012, 17:00
Ganita'da açtığım başlık silinince sinirlenmiştim. Ama bu başlığı Genel'de görünce çok mutlu oldum. İlginiz için teşekkürler.

Nur içinde yat Halkın sanatçısı.

HOPA'LI TS'Lİ
25.09.2012, 17:14
Çok üzüldüm, Allah mekanını cennet etsin Türkü baba.

Sesini özleyeceğiz seni özlediğimiz gibi.

Furkan S.
25.09.2012, 17:15
Allah Rahmet Eylesin...

Fatih
25.09.2012, 17:16
Allah rahmet eylesin.

Alihan Ertürk
25.09.2012, 17:24
Başımız sağolsun.. Allah rahmet eylesin.

Gurpas
25.09.2012, 17:36
Allah Rahmet Eylesin

Kılıçbaylım
25.09.2012, 17:44
Bu ülkenin yetiştirdiği ender sanatçılardan biriydi. Allah rahmet eylesin.

28TS61
25.09.2012, 17:47

yakın
25.09.2012, 17:48
Büyük sanatçıları kitaplardan ya da kitaplarından okuyor ve hayıflanıyordum "Neden gün yüzüyle bu adamları göremiyoruz?" diye...

Sezai Karakoç'la birlikte benim için "aynı dönemde yaşamış olmaktan" onur duyduğum bir diğer kişiydi Neşet Usta...

Allah rahmet eylesin, taksiratını affetsin inşallah...

Hürgün Aygün
25.09.2012, 18:19
Allah rahmet eylesin...

Mustafa Hazıroğlu
25.09.2012, 18:20
editttttt

chener
25.09.2012, 18:24
allah rahmet eylesin.cenazesinde türkiyenin tüm renklerini bir arada göreceğimiz yegane isimdi.

antagonist
25.09.2012, 18:26
Allah rahmet eylesin. Son dönemim en büyük halk ozanıydı. Üniversite döneminde eserlerini dinleme ve kendisini -uzaktan da olsa- tanıma imkanımız oldu... İç Anadolu halkının O'na olan sevgisi görülmeye değer bence. "Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez" diyordu ama halkın kalbinden O'nun kalbine olan yol çok belirgindi.

Ruhu şâd olsun....

ahmetto
25.09.2012, 18:35
Allah Rahmet Etsin.

yorumsuz6117
25.09.2012, 18:53
Şimdi öğrendim elim ayağım titriyor üzüntüden. Allah rahmet eylesin.

nuri45
25.09.2012, 19:20
Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun

macka61
25.09.2012, 19:22
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun çok büyük bir ozandı

iskenderunlu
25.09.2012, 19:49
Toprağı bol olsun nur içinde yatsın

Oğuz B.
25.09.2012, 20:31
Allah rahmet eylesin..
Mekanın cennet olsun..

ibrahim
25.09.2012, 20:49
Basimiz sag olsun.

Giallorossi
25.09.2012, 20:51
Allah rahmet eylesin. Allah ailesine ve tüm sevenlerine sabir versin.

Yavuz KÜÇÜK
25.09.2012, 22:25
Allah rahmet eylesin.Nur içinde yat üstad.

Barış Mayda
25.09.2012, 22:43
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

TS-FAN
25.09.2012, 22:51
Çok ama çok büyük bir kayıp..Allah rahmet eylesin.
O Anadolu ozanlarının en büyüklerindendi..

Ömer Faruk61
25.09.2012, 22:58
Hoşçakal Büyük Üstad...Ruhun Şad Olsun...

Salih Edip
25.09.2012, 23:39
Allah rahmet eylesin =(

Onur Şeref
26.09.2012, 08:04
Türküler öksüz kaldı baba türküler öksüz...

Özleyeceğiz seni Bozkırın tezenesi. Mekanın cennet olsun, Allah taksiratını affetsin.

Barış Cem
26.09.2012, 09:27
Hiç ölmesin, sonsuza kadar yaşasın istiyordum ..

Çok şey mi istedim ?

OYılmaz
26.09.2012, 16:03
Muhabir soruyor:
M-Neşet bey neden daha çok konser vermiyorsunuz ?
N.E-Sevenlerimin cebindeki ciğara parasını almaya gönlüm el vermiyor.

Sırf bu diyalog için bile seveceğim insan.Yozgat'lı bir arkadaşım, Neşet Ertaş'ın ücretsiz konseri var gelir misin ? dediğinde onu ekmiştim. Keşke gideymişim diyorum şimdi. Nur içinde yatsın üstâd.

M.S.SOFU
26.09.2012, 16:14
Muhabir soruyor:
M-Neşet bey neden daha çok konser vermiyorsunuz ?
N.E-Sevenlerimin cebindeki ciğara parasını almaya gönlüm el vermiyor.

Sırf bu diyalog için bile seveceğim insan.Yozgat'lı bir arkadaşım, Neşet Ertaş'ın ücretsiz konseri var gelir misin ? dediğinde onu ekmiştim. Keşke gideymişim diyorum şimdi. Nur içinde yatsın üstâd.

vay be ...
adamdaki mantaliteye bak
helal olsun
ben bu yazının üstüne bi ciğara yakarım aga....

oflubektas
26.09.2012, 16:24
Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi hayatını kaybetmiştir. Allah gani gani rahmet eylesin. Siyasi yönü olmasa da gazinocuların eline düşmemek, rakılarına meze olmamak için 1980 yılında Almanya'ya gitmiş, küçüklüğünde babasıyla yaptığı gibi, özellikle Orta Anadolu kökenli gurbetçilerin düğünlerinde saz çalıp türkü söyleyerek geçimini sürdürmüştür. Hasan Saltık ve Bayram Bilge Tokel'in gayretleri sonucunda Türkiye'ye muhteşem bir dönüş yapmıştır. Yaşar Kemal'in taktığı lakabıyla "Bozkırın Tezenesi"nin Harbiye Açıkhava'daki ilk konserinde değil merdiven boşluğu, hava deliği bile yoktu. Daha sonra Kırşehir'deki konserinde 50.000 kişiyle müthiş bir resital verdi."Zahide" yi söylediği sırada hayranlarının halini televizyondan gördüğümde bile tüylerim diken diken olmuştu.

Biz Karadenizliler pek anlayamayız ama bozkırın da kendine özgü bir kimliği, olgunluğu, acıları ve neşesi var. İşte o bozkırı, Türkmen göçerlerin "abdallık" geleneğiyle birleştiren, babası Muharrem Ertaş'tan aldığı bayrağı çok daha ileriye taşıyan büyük bir ozanımızı kaybettik. Alternatifi de yok maalesef...

Vaktiyle "Devlet Sanatçısı" olma teklifini "halkın sanatçısı" olduğu gerekçesiyle reddeden, tevazu ve topraktan yetişme bilgeliği karşısında herkesin saygıyla eğildiği büyük bir insan Hakk'ın rahmetine kavuştu. Allah Rahmet Eylesin.

Bi de o nasıl "gönlüm" deyişiydi öyle... "Goğnüm" desen değil, "göynüm" desen değil, bambaşka...

brodway93
30.09.2012, 11:46
Forumdan biraz uzak kaldim konusuldumu bilmiyorum ama neset ertasla ilgili bugun pankart organizasyon muzik benzeri biseyler olacakmi ? Malum gercek onurlu ve onursal baskanimiz samil ekinci kirsehirlidir ve benimde icinde bulundugum 27-28 yas ve uzeri onemli bir kalabalik kirsehirli hic trabzonu hatta karadenizi gormedigi halde trabzonsporludur neset hocayi ne kadar tanirsiniz bilmemde tarz olarak farkli olsada dunyaya bakis acilari ve felsefe olarak kazim koyuncudan hicbir farki yoktur ikiside bu dunyanin insan icin oldugunu dusundugundan insani kucuk gormek bi yana kameraya bile bakamamistir ar olur diye
Hayirli gunler ve sampiyonumuza basarilar

M.S.SOFU
30.09.2012, 12:35
Forumdan biraz uzak kaldim konusuldumu bilmiyorum ama neset ertasla ilgili bugun pankart organizasyon muzik benzeri biseyler olacakmi ? Malum gercek onurlu ve onursal baskanimiz samil ekinci kirsehirlidir ve benimde icinde bulundugum 27-28 yas ve uzeri onemli bir kalabalik kirsehirli hic trabzonu hatta karadenizi gormedigi halde trabzonsporludur neset hocayi ne kadar tanirsiniz bilmemde tarz olarak farkli olsada dunyaya bakis acilari ve felsefe olarak kazim koyuncudan hicbir farki yoktur ikiside bu dunyanin insan icin oldugunu dusundugundan insani kucuk gormek bi yana kameraya bile bakamamistir ar olur diye

abi türkiyede yaşayıp neşet ertaşı bilmeyen insan varsa mümkünse benden uzak dursun :) (hatta gidip kendini camdan da atabilir )
bizim taraftar zaten kendi geleneklerine ve ülke geleneklerine bağlı bir topluluk olduğundan neşet ertaşı bilmeyen yoktur.
ha bir şey yaparlar mı bilmiyorum...
yapılsa da harika olur

Ertan 51
30.09.2012, 13:16

abi türkiyede yaşayıp neşet ertaşı bilmeyen insan varsa mümkünse benden uzak dursun :) (hatta gidip kendini camdan da atabilir )
bizim taraftar zaten kendi geleneklerine ve ülke geleneklerine bağlı bir topluluk olduğundan neşet ertaşı bilmeyen yoktur.
ha bir şey yaparlar mı bilmiyorum...
yapılsa da harika olur
Kırşehirli renktaşım iyi düşünmüş,
keşke düşünülüp ustaya bir Rahmet dilense çok değişik bir etkisi olur,
Karadenizin merkezinden Anadolunun garibine açılacak bir pankart diğerlerinden çok daha etkili ve anlamlı olur,keşke yapılsa.