PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 6.Hafta | Trabzonspor - Mersin İdman Yurdu | 1-1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

Imadoglu
30.09.2012, 22:38
burda cogu kizacak ama ...ben Onur kalede oldukca hep korkuyorum ..cok korkak top oynuyor yan toplarda kocaman "0" yedigimiz gol de onun hesapina girer bence iyi bir kalaci Nobrenin o golünü yemez iyi bir kaleci kisa köseyi kapatirti

Travelair
30.09.2012, 22:40
Adam karşı karşıya pozisyon kaçırıyor, birisi 3 tane boş adama pas vermeyip kalecinin üstüne şut çekiyor sonra suçlu Şenol Hoca suçlu oluyor. Ben gördüm pres yapın pres yapın diye bağırdığını. Yapılabilecek en iyi değişiklikleri yaptık...

Berke ama bağırmakla olmuyor biz de bağırıyoruz. Takıma hükmetmesi lazım

Zafer Fidan
burda cogu kizacak ama ...ben Onur kalede oldukca hep korkuyorum ..cok korkak top oynuyor yan toplarda kocaman "0" yedigimiz gol de onun hesapina girer bence iyi bir kalaci Nobrenin o golünü yemez iyi bir kaleci kisa köseyi kapatirti

Buffon uyar mi?

Onur Akyüz
Top Bamba'nın ayağına çarpıp yön değiştirdi yoksa Onur herzamanki gibi doğru pozisyon almıştı, golde hatası yoktu.

blackrain61
Yanlış yorumladın kardeş.Şenol hocanın kapasitesi budur.Daha fazlasını beklemeyin. Anlık yorum değil bunlar.Şenol hocanın TD hayatı böyle.

Gelen TDye sabır gösterilsin.Ersunlara, ertuğrullara, diyadinlere, şotalara vb.bunlar gittikleri takımlara kendilerini, oyun stillerini, taktik teknik bilgilerini yansıtırlar.Uzun süre kendilerine şans tanınırsa tabi.Ama Şenol hoca kendinde olmayan bir şeyi takıma veremez.Bunu anlamanızı istiyorum.İdmanlarını seyredin siz bile anlarsınız.Ama neyse siz yine bizi suçlamaya devam edin.1-2 hafta içinde yaşanacak mağlubiyetlerle hocanın takıma 3 değil 30 yıl bir şey veremeyeceğini anlarsınız.

Aynen katiliyorum. Gercek bu iste. Senol hocanin verebilecegi bu. Bazilari yillar gecince istikrar olacak hersey duzelecek saniyor. Bu sadece bir hayal. 4 yilda bu takimda cok futbolcu geldi gitti ama oyun hic degismedi. Dunyada defansi sadece ortadan tek golcu delmeye calisan bir takim var midir bilemiyorum. Yattaradan bu yana kanatlardan hic isabetli orta yok.

Hamza Milet
30.09.2012, 22:41

yedigimiz gol, yan topumuydu???

exelans_25
jankoya Allah sabır versin

Berke6198

Güzel abim, bazen kalecilerin çaresiz oldukları pozisyonlar vardır, Onur'a da bu denk geldi. Nobre vurdu Bamba'nın son müdahalesiyle ayağına çarptı garip bir şekilde falso aldı ve direğe çarpıp ilginç bir şekilde gol oldu. Yoksa bu zamana kadar bizim arkamızı toplayan Bamba ve Onur'dur :)

İskender YILMAZ
30.09.2012, 22:42
Adam karşı karşıya pozisyon kaçırıyor, birisi 3 tane boş adama pas vermeyip kalecinin üstüne şut çekiyor sonra suçlu Şenol Hoca suçlu oluyor. Ben gördüm pres yapın pres yapın diye bağırdığını. Yapılabilecek en iyi değişiklikleri yaptık...

Ne yani oynanan futbol seni tatmin etti öyle mi? Diyelim Yasin o golü attı, maç 2-1 bitti, Trabzonspor istenilen seviyede veya yakınında, hatta en azından çok uzağında değil olacaktı öyle mi?

Ben görmüyorum sahada ne gibi hücum varyasyonları üzerinde durduğunu takımın. Aylarca hangi oyun stilini oynamaya çalıştığını, ne yaparak gol bulmaya çalıştığını anlamıyorum.

Son olarak yapılabilecek en iyi değişiklikleri yaptık lafına ne desem bilemedim. :) Janko'yu çıkarıp doldur boşalt oyununa dönmek miydi doğru olan? Santrafor denilebilecek tek futbolcuyu sahadan almak mı doğruydu? Ya da -nası oynadığının hiç bir önemi yok- kanat forvet Olcan'ı çıkarıp kütük Barış'ı oyuna almak mıydı takım can çekişirken?

Tyler Durden
sonra bazilari futbolu yorumlamasin deyince kiziyorlar..hersey bitti bir kaleci onur kaldi degil mi?
klavyesini sevdigim..

Berke6198

Klübün içinde ki olayları bilmediğimden dolayı o kadar giremeyeceğim. Yani başka işler mi oluyor neler oluyor tahmin yürütmek zor.

bkandil
30.09.2012, 22:43
Fenerbahçe maçındaki görüntüden uzak bir futbol sergilendiği sorusuna da, "Bugün kazanmamız gerekiyordu. Uygulamada sıkıntı çektik. Futbolcuların isteği sahaya yansımayınca olmuyor. 7-8 ismi değiştirmem gerekirdi. Maçı yaşayamadılar" diyerek konuşmasını noktaladı

maçtan sonra ŞENOL GÜNEŞ açıklamaları

Maçı izlemedim.

Yorumda bir yere takıldım. "Futbolcuların isteği sahaya yansımayınca olmuyor."

Oyuncuda istek var ise bir şekilde oyuna yansır. Oyuna bir şey yansımamışsa oyuncuda istek yok demektir.

Unutmadan;

7-8 ismi değiştirebilecek genişlikte kadromuz var mıymış?

Hamza Milet
30.09.2012, 22:43
sonra bazilari futbolu yorumlamasin deyince kiziyorlar..hersey bitti bir kaleci onur kaldi degil mi?
klavyesini sevdigim..

:)

Berke6198
30.09.2012, 22:44
Ne yani oynanan futbol seni tatmin etti öyle mi? Diyelim Yasin o golü attı, maç 2-1 bitti, Trabzonspor istenilen seviyede veya yakınında, hatta en azından çok uzağında değil olacaktı öyle mi?

Ben görmüyorum sahada ne gibi hücum varyasyonları üzerinde durduğunu takımın. Aylarca hangi oyun stilini oynamaya çalıştığını, ne yaparak gol bulmaya çalıştığını anlamıyorum.

Son olarak yapılabilecek en iyi değişiklikleri yaptık lafına ne desem bilemedim. :) Janko'yu çıkarıp doldur boşalt oyununa dönmek miydi doğru olan? Santrafor denilebilecek tek futbolcuyu sahadan almak mı doğruydu? Ya da -nası oynadığının hiç bir önemi yok- kanat forvet Olcan'ı çıkarıp kütük Barış'ı oyuna almak mıydı takım can çekişirken?

Abi adama bir tane top geldi-gelmedi. Adamın ilk 11 de çıktığı ilk maç. Hücum adına bütün riskleri almak gerekiyor böyle zamanlarda.

Hamza Milet
30.09.2012, 22:44
klavyesini sevdigim..

iyiki tolganin hatasi var demedi

Imadoglu
30.09.2012, 22:45
Buffon uyar mi?

hayir Tolga yeter ...Onur sakatligindan önce iyi idi ama o onur bu Onur degil ...acikca bu onurla biz cooook goller yeriz...kaleye Tolga gecmeli ....az gol yememizin sebebi defans....... ne yabiyorki onur adama bir geri pas versen hemen paniklesiyor ne yabacagini sasiriyor yan toplara cikisi yata sadece bakmasi bir koca fiasko....lütfen dikkatle izeleyin

KÖKSAL AYDIN
30.09.2012, 22:46
Aynen katiliyorum. Gercek bu iste. Senol hocanin verebilecegi bu. Bazilari yillar gecince istikrar olacak hersey duzelecek saniyor. Bu sadece bir hayal. 4 yilda bu takimda cok futbolcu geldi gitti ama oyun hic degismedi. Dunyada defansi sadece ortadan tek golcu delmeye calisan bir takim var midir bilemiyorum. Yattaradan bu yana kanatlardan hic isabetli orta yok.

Geçen hafta okulda bir öğretmen arkadaşlar tartıştım.Hocanın iddiası:

Fener maçında iyi oynadık.Bu takımın iyiye gittiğinin göstergesi.Takımda eksikler, sakatlar var.Onlar da geldi mi, daha iyi oynayacağız.

Benim iddiam: Fener maçındaki oyun yüksek motive ile oynanmıştır. Binlerce Seyirci karşılamıştır takımı.bu onlara yeterdi zaten.Ayrıca şike sireci, karşındakinin fb olması vb oyuna yansımıştır.Yoksa TDnin verdiği bişe yok.HAFTAYA MERSİN MAÇINDA GERÇEK TS'Yİ HEPİMİZ GÖRECEĞİZ demiştim.

Bunu görmek için bilim adamı olmak gerekmez.Hocadan buraya kadar.

Uğur Ö.
30.09.2012, 22:46
Bu takımın bir şampiyon olduğumuz sene ilk devre iyi oynarken gördüm Güneş ile.Ersun Yanal gerçekten bu takımı şahlandırdı.Bir şekilde keşke geri gelse

İskender YILMAZ
30.09.2012, 22:47
Abi adama bir tane top geldi-gelmedi. Adamın ilk 11 de çıktığı ilk maç. Hücum adına bütün riskleri almak gerekiyor böyle zamanlarda.

Pardon abisi ben senin yaşını görmemiştim, sert çıktım. :)

Hamza Milet
hayir Tolga yeter ...Onur sakatligindan önce iyi idi ama o onur bu Onur degil ...acikca bu onurla biz cooook goller yeriz...kaleye Tolga gecmeli ....az gol yememizin sebebi defans ne yabiyorki onur adama bir geri pas versen hemen paniklesiyor ne yabacagini sasiriyor yan toplara cikisi yata sadece bamasi bir koca fiasko....lütfen dikkatle izeleyin

bencede, Sadri Sener o ortayi yapsaydi rövesetadan Hasan Yener Nevzat Sakara o gölü attirirdi

Şentürk

Pardon da adama çarpıp top gol oluyor, ayrıca hangi yan top ?? O değil miydi bir yüksek topu son dakikalarda almak için ayak bağları kopan.Ne saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz arkadaş yaa

orhan42
30.09.2012, 22:48

Olcan'ı alıp Barış'ı da ben soktum değil mi küçük kardeşim..Ya da Janko'nun yerine aldığı güreşçiyi de biz düşmanları soktuk oyuna..Takım koşmuyorsa,maç seçiyorsa suçlu hocadır..Ben öğretmenim.Lise öğretmeni..Öğrencilerin disiplin yönünden sürekli sorun çıkardığı okullarda aciz kalıp şikayetçi olan öğretmenlere gıcık olurum..Sorunun temelinde öğretmen vardır..Aynı şu an bu takımda olduğu gibi..

DNA-TS
30.09.2012, 22:48
hocaya bende kızıyorum ama hocayı asıp kesmeye gerek yok çünkü belli bir döngü var hoca konusunda Şenol hoca gider yerine önce bir yerli denenir sonra bir yerli daha olmadığı zaman bir yabancı sıkıştırılır araya baktık ki olmuyor hemen şenol hoca çağırılır... bu 15-20 senedir böyle gidiyor ondan dolayıdır ki hocanın gidişi çözüm olmayacaktır aksine zaman kaybı olacak.
teknik taknik olarak hocanın karşısına çıkacak kadar bilgim yok ama ben bile görüyorum hocam olmuyor janko dediğin adam anca kenarlardan beslersen iş yapacak bir adam ama adam çıkana kadar kanatlardan bindirme bile olmadı neredeyse (ilk yarıa bişe olmadı zaten).
ilk yarıdaki üretkensizlik neyin nesiydi? serkan sakatlıktan çıkmıştı koydun 11e direkt geçen hafta janko niye yok diyince 3 antreman kaçırdı demiştin biraz tuhaf geliyor.
takımda elle tutulur bamba&sapara performansından başka bir şey yok takımdaki heyecanda azalma var , ki hocada o eski heyecanda yok bir bıkkınlık söz konusu.
beraberlik mevzusuna takılmıyorum takımdan futbol adına beklediğimi alamamak canımı sıkıyor, daha erken diyesim geliyor ama patır patır oynayanlar var,gördük yani...

Ömer Öztürk
30.09.2012, 22:49
yeni bi kadromuz var inişli cıkıslı performanslar sergılememiz normal ben daha iyi olucagımıza yurekten ınanıyorum sonuna kadar takımın arkasında durmalıyız

blackrain61
30.09.2012, 22:49
mr. Şeytan'ın korner attığımızda gol atmış gibi seviniyoruz dediği yıllar mı?Anadolu takımları için değil beraberlik gol atmanın başarı sayıldığı yıllar mı?

Ben hatirliyorum. O zaman sadece hakemlerden dert yaniyorduk. Simdi ise kendi teknikdirektorlerimizden. Simdi hakeme sira gelmiyor.

Berke6198
30.09.2012, 22:50
hayir Tolga yeter ...Onur sakatligindan önce iyi idi ama o onur bu Onur degil ...acikca bu onurla biz cooook goller yeriz...kaleye Tolga gecmeli ....az gol yememizin sebebi defans....... ne yabiyorki onur adama bir geri pas versen hemen paniklesiyor ne yabacagini sasiriyor yan toplara cikisi yata sadece bakmasi bir koca fiasko....lütfen dikkatle izeleyin

Abi tamam karırına saygılıyız ama o kadarda değil yahu. Onur bu ligin en kaliteli kalecisi. Maçları izliyor musunuz bilmiyorum. İzlemiyorsanız gidin orada bir Türk kahvesinede doya doya izleyin maçları. Onur bu ligde en güven veren kalecidir. Yan toplarda falanda zaafı yok. Bu gün gelen yan toplarda gayet iyiydi. Lütfen siz dikkatli izleyin. Onur'un kanlınız olduğunu falan düşünmeye başlayacağım neredeyse.

Şentürk
30.09.2012, 22:51

kaç yaşındasın 11 mi :D tamam kardeşimm takıl sen ;)

KÖKSAL AYDIN
Burada hocayı eleştirmeyi takımı eleştirmek sananlar var.Tabi ki sonuna kadar Trabzonsporumuzun arkasındayız ama kişilerin değil.

Imadoglu
Pardon da adama çarpıp top gol oluyor, ayrıca hangi yan top ?? O değil miydi bir yüksek topu son dakikalarda almak için ayak bağları kopan.Ne saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz arkadaş yaa
gene anlamadiniz nobre nin pozisiyonundan topun tek gönderilecek yeri kisa köse ..kardesim kisa köseyi kapat bir sey yabamaz ...ve yine yazayim O eski Onur bu Onur degil ..

Ömer Öztürk
30.09.2012, 22:52
Bu takımın bir şampiyon olduğumuz sene ilk devre iyi oynarken gördüm Güneş ile.Ersun Yanal gerçekten bu takımı şahlandırdı.Bir şekilde keşke geri gelse

ersun yanal nerde sahlandırmıs bızı? cok umıtlıydık hucum futbolu oynatıcak dıye kaleye gıdemeyen bır takımımız vardı, ayrıca ersun yanalin tapelerine musaıt oldugunda bı baka ıstersen

artvints

ersul yanal la da iyi futbol oynamıyooduk, takımın iyi bi kondüsyonu varda tempo yaparak maç kazanıyoduk.ikinci yarı fizik kondüsyon düşünce, iğrenç maçlar izledik, bu tip yorumlara ancak o günleri unutanlar inanır.şu an yeniden kurulan bi takım var, ve oyuncu kaliteleri düşük, ama çok iyi oyuncular da var takımın içinde.onların üzerinden iyi bi takım yapılabilir.sabır lazım.

Berke6198
Olcan'ı alıp Barış'ı da ben soktum değil mi küçük kardeşim..Ya da Janko'nun yerine aldığı güreşçiyi de biz düşmanları soktuk oyuna..Takım koşmuyorsa,maç seçiyorsa suçlu hocadır..Ben öğretmenim.Lise öğretmeni..Öğrencilerin disiplin yönünden sürekli sorun çıkardığı okullarda aciz kalıp şikayetçi olan öğretmenlere gıcık olurum..Sorunun temelinde öğretmen vardır..Aynı şu an bu takımda olduğu gibi..

Hocam, diyeyim o zaman, öncelikle bu Olcan bu gün hiç bir varlık gösteremedi,ağırlığını koyamadı sahaya. Bana bu gün çok iyi diyebileceğiniz bir tane hücumcu söyleyebilir misiniz ? Yapmayın lütfen güreşçi falan diyorsunuz. Yok işte adama pas gelmiyor ne yapalım yani ? sahaya girip pas verecek değil ya teknik direktör. Elinde ne kadar koz varsa oynuyor işte.

Alper Beyazay

Şaka mısın sen ?

Şentürk
30.09.2012, 22:53
..ve yine yazayim O eski Onur bu Onur degil ..

Katılıyorum.Çünkü eskisinde daha bir olgun daha kaleci çok çok daha iyi.

artvints
30.09.2012, 22:54
gene anlamadiniz nobre nin pozisiyonundan topun tek gönderilecek yeri kisa köse ..kardesim kisa köseyi kapat bir sey yabamaz ...ve yine yazayim O eski Onur bu Onur degil ..

top bambaya çarpıp hız kazandı şansızlık, onurun yapacağı bişey yok.

Imadoglu
30.09.2012, 22:54
kaç yaşındasın 11 mi :D tamam kardeşimm takıl sen ;)
de temek istiyorsun sen ? benim türkcemim zayifligindan benim le talka geciyorsan ...sagol yakisir sana buda bizim taraftarlarin karekterini gösteriri

Ömer Öztürk
30.09.2012, 22:55
de temek istiyorsun sen ? benim türkcemim zayifligindan benim le talka geciyorsan ...sagol yakisir sana buda bizim taraftarlarin karekterini gösteriri

imadoglu neyın pesindesin?

Travelair
Fenerbahçe maçındaki görüntüden uzak bir futbol sergilendiği sorusuna da, "Bugün kazanmamız gerekiyordu. Uygulamada sıkıntı çektik. Futbolcuların isteği sahaya yansımayınca olmuyor. 7-8 ismi değiştirmem gerekirdi. Maçı yaşayamadılar" diyerek konuşmasını noktaladı

Aklı maçta olmayanları, maçı yaşayamayanları kim veya ne motive edecek? Şenol hocanın görevi mi futbolcuları maça motive etmek? Göreviyse bize durumu özet geçmesinin bir faydası yok. Ne oldu da yaşayamadılar?

Berke6198
Pardon abisi ben senin yaşını görmemiştim, sert çıktım. :)

Yok yok abi yaşımla alakası yok, ben 45-50 yaşlarında bir Fenerbahçeli'yi madara etmiştim :) Adam bana küfür de etmişti hatta. O açıdan bir sıkıntım yok, yaşımdan dolayı bir çekingenlik yaşamıyorum. Yani sert çıkmadınız :)

Fatih Öztürk
30.09.2012, 22:56
Giray,Mustafa,Colman,Volkan,Halil önemlı eksıkler.

bahadır2561
30.09.2012, 22:57
Hocam, diyeyim o zaman, öncelikle bu Olcan bu gün hiç bir varlık gösteremedi,ağırlığını koyamadı sahaya. Bana bu gün çok iyi diyebileceğiniz bir tane hücumcu söyleyebilir misiniz ? Yapmayın lütfen güreşçi falan diyorsunuz. Yok işte adama pas gelmiyor ne yapalım yani ? sahaya girip pas verecek değil ya teknik direktör. Elinde ne kadar koz varsa oynuyor işte.

Barış'tan koz moz olmaz olsa olsa sinek 2'li olur

orhan42

Güzel kardeşim işte o pasların verilmesini sağlayacak,takıma bi oyun felsefesi ve kişiliği kazandıracak adam Şenol Güneş'tir..Çok seviyorum hocayı..Ama artık 3,5 sezoonda bu takıma bi kimlik kzanadıramamasına dayanamıyorum artık..Henri'ye pas gelmedi diyorsun..Janko'nun da durumu aynıydı.Demek ki onları besleme konusunda sıkıntı var..O halde o yaraya çare bulacaksın..5 gün bu takım antrenman yapmıyor mu?O antrenmanlar yapılıyorsa eğer bu sorunlara çzöüm bulabilmek için,eğlence için değil..

Cafer Bulur
mr. Şeytan'ın korner attığımızda gol atmış gibi seviniyoruz dediği yıllar mı?Anadolu takımları için değil beraberlik gol atmanın başarı sayıldığı yıllar mı?

Aynen,cok iyi hatirliyorum rakip ismi kim olursa olsun özellikle ilk 45 dakikada kendi sahasindan cikamazdi.

Bugün ise rakibin elini kolunu sallaya sallaya kalemize geldigini gördük.

O zamanla belki yine sampiyon olamiyorduk ama kendi sahamizda bir canavardik.

Simdilerde ise kedi sahamizda adeta kuzu olmusuz,üzücü olan bu...

SiNo
çok hatlarımız kopuk

Berke6198

Güzel abim, kaleciliğinde sınırlandığı yerler var :) Fazla uçmayalım istersek... Bu kaleci her şeyi tutacaksa bizde ne işi var zaten. Zor pozisyon işte kabul etmek lazım.

Imadoglu
ben birseyin besinde degilim ..Sentürk taraftarimizin yazisini anlamadim

fanatikdevri
30.09.2012, 22:58

Bundan daha güzel açıklanamazdı bu geceki maçın durumu.Gerçekten sahadaki takım kim,bu ne dedim defalarca.
Bir daha olmaz inşallah.Saha dışına çok fazla çıktık mecburen iki sezondur ama bu demek değil ki futbolcular istediği gibi at koşturacak,bu gece normal tribünler olsa bu kadar kötü oyun olmazdı,sanmıyorum.İşin püf noktası maçı yaşamak.

serkanholep
30.09.2012, 22:59
şampiyon kadronun ilk sezonunu hatırlayan yok mu ersun hoca ile

son dakikalarda bala attığımız gollerle ekez tökez gittik biyere kadar

sonra kıçı kırık sivastan 3 yiyip istifa etmişti arsun hoca

ersun hoca iyi bir TD değil iyi bir scout ve genç geliştirici bir hocadır

bizim bu sene boş geçecek gibi

soner,volkan,giray,,onur gibi oyuncularımızın yanına 1-2 kaliteli türk oyuncu daha alınıp tam bir kemik takım yaratılmalı

yabancıları daha titiz ve kaliteli seçmeliyiz

Fatih Öztürk
30.09.2012, 23:02
İmdatoğlu abi Onur konusunda sana hak vermıyorum sayın abim.

Imadoglu
30.09.2012, 23:04
vermeye bilirsin ..;-)) benimde fikrim Tolga ondan daha iyi bir kaleci

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:05
Bu takim sezon basindan beri dogru dürüst kosmuyor,mücadele etmiyor.

Bu takim organize bir atak hemen hemen hic yapamiyor.

Bu takim savunmada basit hatalarla rakibine pozisyonlar veriyor,gol yiyor.

Bu takim duran top organizasyonu diye birsey yapamiyor.

Bu takim rakibine pres yapmiyor,rahatsiz etmiyor.

Soruyorum size böyle bir takimin hocasi halen daha görevinin basinda mi olmali?

arifberkay
30.09.2012, 23:07
birsey sorcam hoca her hafta klubede mac esnasinda birseyler yaziyor ne yazdigini bilen var mi

Fatih Öztürk
30.09.2012, 23:07
Bugün kalecılık işimiz pek yoktu.

bkandil
30.09.2012, 23:09
birsey sorcam hoca her hafta klubede mac esnasinda birseyler yaziyor ne yazdigini bilen var mi

Büyük ihtimalle maç sonu ne söyleyeceğini yazıyordur.

Maça ya da oyuna ilişkin bir şey olsa, sonraki maçta gözümüze çarpar bu durum...

orhan42
30.09.2012, 23:10

Oyun manasında bi karakter yok ortada..Trabzonspor deyince insanların aklına ne geliyor oyun anlayışı olarak..Var mı cevap verebilecek..Kontratak futbol mu?Hücum prese dayalı oyun mu?Orta sahayı kalabalık tutup derinlemesine paslarla gol aramak mı?Kanat ortalarına dayalı bi hücum felsefesi mi?nedir?Bilen varsa söylesin..Bana göre saldım çayıra mevlam kayıra anlayışı ile oynuyoruz oyunu..Buna da ben çare bulacak değilim..

memozcan
30.09.2012, 23:10

daha da garibi o yazdıklarını barış özbeke de anlatması...

mourner
30.09.2012, 23:11
maçtan sonra herşeyi kapatıp kafayı vurdum yattım..bir bakalım ne konuşuluyor diye geldim ve Onurun tartışıldığını gördüm..arkadaş şaka mı yapıyosunuz yoksa ben hala uyuyor muyum? yediğimiz golde top bambaya çarpıp,dışardan içeri doğru falso aldı ve direğe çarpıp girdi..yaklaşık 5-6 metreden..Onur ne yapsın o topa.. geri pasında telaş yapıyormuş..ya tolganın baskı yokken en yakındaki rakibine attığı en az 3-4 maç hatırlıyorum. yan topları 0 mış..bu maçta ikinci yarıda tüm yan topları -yerden,havadan- toplamadı mı?..bu takımda tartışılmaması gereken tek oyuncu Onur..yenildiği zaman hırsından ağlayan adamı tartışmayın.

Cafer Bulur
Janko nun cikarilip henrique nin oyuna alinmasini birisi bana izah edebilir mi?

Mac 1-1 senin gole ihtiyacin var ve sen forvet cikarip forvet oyuna aliyorsun bunun mantigi nedir?

Senol hoca bu korkakliklarini asamadi gitti ve bize de yazik oluyor.

Fanatik34
Su macta hakemin tek hatasi, en sinir oldugum artistikleri yapan Ben Yahia´nin cift saridan oyundan atilmamasi idi..

serkanholep
30.09.2012, 23:12

elinde ki malzemeye bakıyor ve en iyi verimi almaya çalışıyor

elindeki yıldızları bir bir kaybedip yerlerine adam almayıp veya aldıramayıp kadro kalitesi epey düşen bir takımın hocası şu an için ne yapabilir ki

colman,giray gibi belkimiği oyuncular da yok

polatmu
30.09.2012, 23:13
doğaçlama transferden doğaçlama futbol doğuyor... planlama yok geleceğe yatırım yok soner bile planlama sonucu değil alper potuk transfer edilemediği için alındı oysa alperi de soneri de muhammeti de alacağım n'doye alacağım (kamptan önce bitecekti başkanla fotosunu hatırlayın bayram etmiştik) deyip gerekli adımlar atılsa... kadro için gereksiz oyuncular (yazmama gerek yok) gönderilse bu akşam 30 eylül bunları mı konuşurduk acaba...

Oruç
30.09.2012, 23:14
Janko'nun yerine kim çıkacaktı oyundan ?

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:15

elindeki yıldızları bir bir kaybedip yerlerine adam almayıp veya aldıramayıp kadro kalitesi epey düşen bir takımın hocası şu an için ne yapabilir ki

Colmanli,girayli ilk videoton macini da gördük.

Bu takimin cok ciddi sorunlari var bu sorunlar bu hoca ile asilacak gibi degil.

Takim kac mactir gol atmak icin adeta dokuz doguruyor,buna hoca hicbir önlem alamadi.

Zafer Fidan
30.09.2012, 23:15

Mersinin kadrosu cok'mu iyi? Yada Videoton?

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:16
Janko'nun yerine kim çıkacaktı oyundan ?

Olcan veya yasinden birisi cikarilmaliydi,bu 2 oyuncunun takimin defansif oyununa katkisi da yoktu.

polatmu
30.09.2012, 23:17

hiç sorma genk 210 dk gol atamadığımız takıma 3 tane salladı o an bir yaş daha yaşlandım...

serkanholep
30.09.2012, 23:17
doğaçlama transferden doğaçlama futbol doğuyor... planlama yok geleceğe yatırım yok soner bile planlama sonucu değil alper potuk transfer edilemediği için alındı oysa alperi de soneri de muhammeti de alacağım n'doye alacağım (kamptan önce bitecekti başkanla fotosunu hatırlayın bayram etmiştik) deyip gerekli adımlar atılsa... kadro için gereksiz oyuncular (yazmama gerek yok) gönderilse bu akşam 30 eylül bunları mı konuşurduk acaba...

aynen kardeş

muhammet,alper alınsaydı en azından yeniden yapılanıyoruz derdik

ndoyeyi ben hiç izlemediğim için bi yorum yapmıcam

ama ömer toprak ve sercan saraer de olsaydı süper ötesi olurdu

onur,giray,ömer toprak,alper,soner,volkan,sercan,muhammet gibi bir türk alt yapımız olurdu

Tyler Durden
30.09.2012, 23:18

rakiplerimizde dunya yildizlari var zaten..hemen magdur senol gunes oldu.
sizden korkulur arkadas.bu rezil tabloda bile hoca savunulabiliyor..
takimin belkemigi olan colman'da ikinci yarilarin basinda hemen cikardi..
hocanin kafasindaki takimda serkan disinda hic kimse takimin belkemigi degil.

Oruç
30.09.2012, 23:18
Olcan veya yasinden birisi cikarilmaliydi,bu 2 oyuncunun takimin defansif oyununa katkisi da yoktu.

6 yabancı kuralı denen bir şey var. Hocaya sallarken bir kere daha düşünelim.

Kaldı ki eleştirilecek çok yönü varken bu değişiklik o kadar da önemli değil.

zafercalikoglu
30.09.2012, 23:19
mersini yenemeyisok,kasımpaşayı zor yeneriz...

worldmaster
30.09.2012, 23:19
Janko nun cikarilip henrique nin oyuna alinmasini birisi bana izah edebilir mi?

Mac 1-1 senin gole ihtiyacin var ve sen forvet cikarip forvet oyuna aliyorsun bunun mantigi nedir?

Senol hoca bu korkakliklarini asamadi gitti ve bize de yazik oluyor.

Yabanci cikarmasi gerekiyordu. Mecbur kaldi biraz da.

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk

Çağatay_
30.09.2012, 23:20
Bu maç beni çok etkiledi. Geçen hafta kazanamasa da istekli olan takımı izlemek için gün saydım resmen. Üzerine rakiplerin puan kaybetmesi bu maçın önemini arttırdı, ama her zamanki gibi puan kaybı yapar mıyız korkusu geldi bu sefer..

Korkulan oldu ve kötü bir oyunla 2 puan kaybı oldu.. Yasin o golü atsa belki takım için bir ivme olurdu ama kızabilir miyiz ? En çok mücadele edenlerdendi..

Bu kadar kötü hücum edeceğimizi düşünmüyordum. Hiç taktiği olmayan bir takım uzun adama topu şişirip topun düştüğü yere 2-3 kişi pres yapar. Futbolda basit ve işe yarar taktiklerdendir. Bunu yapsak bile belki 2. golü bulurduk ama bunu bile yapamadık.

Yediğimiz gole gelince, evet biz kötüydük ama öyle de şanssızlık olmaz. 40 tane vursan bir tanesi öyle gider o da bize denk geldi. Bıktım böyle türünün tek örneği goller yemekten arkadaş. Bizimkiler neden girmez ?

Neyse.. Dediğim gibi çok etkiledi beni bu maç, moral olarak çöktüm diyebilirim.

serkanholep
30.09.2012, 23:20

kadro ile değerlendirirsen fener bu ligi domine etmeli

büyük takımlarda böyle sorunlar olur

bu oyuncular performanslarının çeyreğiyle bile oynamıyor şu an

evet bir sorun olabilir ama bu oyuncu kalitesiyle alakalı değil bence

takımımız MİY nu yenebilecek bir takım tabiki de

ama bazı durumlarda ne D ne kalite yetmiyor

sabır edin arkadaşlar

takımımız büyük badire ler atlattı ve fener camiasının köpek gibi saldırdığı bir durumdayız

destek şart

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:22

Mustafa yedekte degilmiydi,celu yu cikarip mustafa yi alarak janko yu oyunda tutabilirdi.

yatara
30.09.2012, 23:23
Dün Barcanin macina bakdim, adamlar 2-1 gerideydi 2 Aydir Antrenör olan Vilanova savunmayi 3ledi ilerisini güclendirdi, bizim Senol Hoca Jankonun yanina Henriqeyi koyacagina gidip Jankoyu cikartiyo, Olcanin Yerine Emre veya Halili koyacana defansif orta saha oyuna koyuyor nezaman ögrenecek oyuncu degistirmesini yasida ilerledi baya....

polatmu

bu takımın 30 kişilik kadrosunda 13 yabancı var kim oynasa ya da oynamasa sorun olacak adrian niye oynamıyor diye sallıyor trt dekiler bunda planlamadan kimse bahsedemez her halde yazık renkdaş trilyonluk takım trabzon şehrinin can damarı planlamadan uzak bir zihniyetin ellerinde geleceğe yürüyor...

Burak Sahin
hocam bu takim asla janko + olcan-yasin, olcan-volkan, volkan,yasin lerle basarili olmaz onlarin birinin yerine ya halil yada emre güral hic olmadi henrique olmali....bu futbol böyle birsey maalesef hocam....

serkanholep
30.09.2012, 23:24
rakiplerimizde dunya yildizlari var zaten..hemen magdur senol gunes oldu.
sizden korkulur arkadas.bu rezil tabloda bile hoca savunulabiliyor..
takimin belkemigi olan colman'da ikinci yarilarin basinda hemen cikardi..
hocanin kafasindaki takimda serkan disinda hic kimse takimin belkemigi degil.

ne yapalım peki

defol git şenol hoca mı diyelim

bu nasıl taraftarlık yahu

hataları var diyoruz zaten

elindeki oyuncuları kaçırmamalıydı

kaçırsa bile yerlerine alınacaklar hazır olmalıydı

ama neler oldu hangi dalavereler döndü bilemiyoruz

olmadı iyi transferler

gitti şenol hoca tamam

herşey güllük gülistanlık mı olacak

kim gelipte şaha kaldıracak TS yi

FM oynamıyorsunuz arkadaşlar

ayazi
30.09.2012, 23:24
sinirden başım ağrıyor valla. şu an türkiye liglerindeki en kötü futbol oynayan takımız.

en dandik takımlar bile elini kolunu sallayarak ceza sahamıza kadar gelebiliyorlar. ve takımımız hiç pres yapmıyor. Şenol hoca eskiden hücum oynatırdı oysa geçen seneden beri korkak bir futbolu seçmiş ve defansip bir takım ypamaya çalışıyor ki onud beceremiyor. ama trabzonspor gibi bir takım kendi sahasında bu kadar acz içinde nasıl oynar hala anlamış değilim..

hoca takımda kimi çıkarıp yerine birini alsa giren çıkanı aratır durumda. iki pas yapamıyoruz . pres yok. bunları hocamızın takıma kazandırmış olması lazımdı çoktan. mersinin bile bir oyun sistemi var bizim hala yok..

en kötü tarafı ise takımmda patlayıcı oyuncu yok. oyuncular hep birbirinin benzeri...

Burak Sahin
30.09.2012, 23:25
Yabanci cikarmasi gerekiyordu. Mecbur kaldi biraz da.

Sent from my GT-I8150 using Tapatalk

emre güral ilk 18 demiydi??? zokora yerine jankonun yanina gayet iyi olurdu madem halil hasta...

Imadoglu
30.09.2012, 23:25
birde söyle oynasalar ;-)))

-------------------------Tolga--------------------------

Zeki------------Giray---------------Bamba-------Emerson

------------------------Zokora--------------------------
--------Sapara----------Colman---------Soner-----------

------------------Janko-----------Emre-------------------

Burak Sahin
30.09.2012, 23:27
kadro ile değerlendirirsen fener bu ligi domine etmeli

büyük takımlarda böyle sorunlar olur

bu oyuncular performanslarının çeyreğiyle bile oynamıyor şu an

evet bir sorun olabilir ama bu oyuncu kalitesiyle alakalı değil bence

takımımız MİY nu yenebilecek bir takım tabiki de

ama bazı durumlarda ne D ne kalite yetmiyor

sabır edin arkadaşlar

takımımız büyük badire ler atlattı ve fener camiasının köpek gibi saldırdığı bir durumdayız

destek şart

nasil bir badire atlattik ???? sike mi yaptik, baskan asbaskan sikeden hapistemi yatti????? bu nasil bir badireymis hoca daha hala kurtulamadi etkisinden?????

Oruç
30.09.2012, 23:27
Mustafa yedekte degilmiydi,celu yu cikarip mustafa yi alarak janko yu oyunda tutabilirdi.

Yoktu Mustafa.

Hoş, olduğunda da küfür yiyor adam.

serkanholep
30.09.2012, 23:28
Dün Barcanin macina bakdim, adamlar 2-1 gerideydi 2 Aydir Antrenör olan Vilanova savunmayi 3ledi ilerisini güclendirdi, bizim Senol Hoca Jankonun yanina Henriqeyi koyacagina gidip Jankoyu cikartiyo, Olcanin Yerine Emre veya Halili koyacana defansif orta saha oyuna koyuyor nezaman ögrenecek oyuncu degistirmesini yasida ilerledi baya....

yahu karşılaştırdığınız takımlar bizim ayarımızda olsun biraz

tamam dediğin doğru da karşılaştırman berbat ötesi olmuş

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:29
Yoktu Mustafa.

Hoş, olduğunda da küfür yiyor adam.

Istersen bir sekilde oyunda tutarsin adami.

Celuyu cikarip defansi 3 leyebilirsin mesela,istemesi yeterliydi...

polatmu
30.09.2012, 23:29
aynen kardeş

muhammet,alper alınsaydı en azından yeniden yapılanıyoruz derdik

ndoyeyi ben hiç izlemediğim için bi yorum yapmıcam

ama ömer toprak ve sercan saraer de olsaydı süper ötesi olurdu

onur,giray,ömer toprak,alper,soner,volkan,sercan,muhammet gibi bir türk alt yapımız olurdu

inan bu ligin çok üstünde rakiplere parmak ıssırtacak bizim futbol yapımıza da cuk oturacak bir oyuncu... sercandan ömerden vaz geçtim gerçekten yaklaştıklarımız alınabilse her şey farklı olurdu DL atilla ben bile kaç kere yazdım ki ben kimim ordu satın alma opsiyonlu kiralamış biz de kiralayabilir maliyetini de ferhatı orduya satarak çıkarabilidik.. antepten serdar alınamadı arkadaş serkan denen neyse ağır laf etmicem kişiye muhtaç kaldık ki bana kalsa zeki DR sefa DL oynasa taraftar ağzını açmazdı diye düşünüyorum...

Fanatik34
30.09.2012, 23:31
Hoca´yi göndermek isteyeceginize "Hoca´nin ihtiyaci olan motivasyonunu nasil saglariz?" diye düsünseniz, cok daha saglikli olur!

Dipnot: Bugün icin baska Hoca ile daha basarili olma sansimiz yok, hele ki bu kadro ile..

serdaracıl
30.09.2012, 23:32
Ortasaha oyuncularımız kız gibi.

Berke6198
Neyse ne... Ben böyle Trabzonspor'u kabul etmiyorum.

Burak Sahin
arkadaslar burda senol hoca, mustafa yumlu gibi özevlat, serkan balci gibi ek kontenjanla evlat edinilmis kisileri elestirmeyin, baz, kisilerin cok zoruna gidiyor....Onlar icin sahadaki futbolun pek önemi yok, hocamiz basimizda olsun, yumlu reyiz her mac 0.1 gram gelistirsin kendini yeter....

serkanholep
30.09.2012, 23:33
nasil bir badire atlattik ???? sike mi yaptik, baskan asbaskan sikeden hapistemi yatti????? bu nasil bir badireymis hoca daha hala kurtulamadi etkisinden?????

hakkın olan kupayı yargı bile sana vermişken TFF kurumu FB yi koruyor

sanada alırsın deyip el işareti yapıyor

sen de onun liginde oynamaya devam ediyorsun

yani yarın senin her türlü hakkın yendiğinde sen sus ulan ayı deyip her haltı yiyebilirler

fb büyük camia ve zannetmeyin ki bu iş bitti

fb li godoşlar her ortamda her zaman TS ye saldıracaktır

çünkü üzerlerindeki çamur bizim yüzümüzden

transferlerde, yatırımlarda,medyada vs vs vs her ortamda üzerimize oyunlar oynandığını göremiyorsanız bişey demiyorum

geçen sene fb mazlumları oynayıp ligi 2. bitirdi

bize kim destek çıktı Allah aşıkana

herkes paranın köpeği olmuş

lider GS süper kadrosuyla 13 puanda

müthiş transferlerle fb 9 puanda

bizde 9 puandayız

sabır edin ya

Yaşar
30.09.2012, 23:34
Suç Jankolarda, Henriquelerde falan değil...
EN büyük sorun kenarda.
Elinde kalem 90 dakika boyunca birşeyler yazıp, 80. dakikada Olcan'ın yerine Barış'ı oyuna almak da neymiş?
Birisi bana anlatsın da, bilgilenelim bir zahmet.

biltrabzon
30.09.2012, 23:34
2 senedir takimin ne oynadigi belli degil. 11 tane hasan ücüncü(Kaleyede hasan ücüncü yü koyalim) ver baska bir hocaya 10 la 20 arasi organize gol yaparlar,yada pozisyona girerler.Bizim hoca,Salla basi al maasi misali,elinde defter kalem yaziyor.

Harun_ayar_ts
30.09.2012, 23:35
ey hoca sorarım sana ADRİAN nerede ! ! ! ! !

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:35
Suç Jankolarda, Henriquelerde falan değil...
EN büyük sorun kenarda.
Elinde kalem 90 dakika boyunca birşeyler yazıp, 80. dakikada Olcan'ın yerine Barış'ı oyuna almak da neymiş?
Birisi bana anlatsın da, bilgilenelim bir zahmet.

Dalga dalga gelen mersin ataklarina karsi bir önlem alma cabasi olabilir mi?

Bu arada mersin lige ciktigindan beri adamlari yenemedik,bu da oldukca sinir bozucu.

Burak Sahin
30.09.2012, 23:36
Hoca´yi göndermek isteyeceginize "Hoca´nin ihtiyaci olan motivasyonunu nasil saglariz?" diye düsünseniz, cok daha saglikli olur!

Dipnot: Bugün icin baska Hoca ile daha basarili olma sansimiz yok, hele ki bu kadro ile..

Bunun anlami tamamen duygusal mi :) Ben taraftar olarak niye hocayi nasil motive edecegim diye kafa patlatayimki???? O is onun isi, o aliyor milyonlari, herkes isini adam gibi yapsin yeter, motivasyonmus....Motive olamiyorsa ceksin gitsin....

Zafer Fidan
30.09.2012, 23:38
-oyuncular iki'de bir sakatlaniyor
-taktik denen birsey yok
-motivasyon denen birsey yok
-sacma sapan oyuncu degisikler
-oyuna müdahele sifir
-transferlere müdahele sifir
-dünya futbolunu takip etmek gibi bir arzu zaten yok

hic kimse kusura bakmasin ama bunlar hocanin görevi.

Yaşar
30.09.2012, 23:39
Dalga dalga gelen mersin ataklarina karsi bir önlem alma cabasi olabilir mi?

Bu arada mersin lige ciktigindan beri adamlari yenemedik,bu da oldukca sinir bozucu.

Nedir yani?
Mersin İdman Yurdu ile 1-1 berabere devam eden maçta, hücumcu çıkarıp, ön libero almanın açıklaması bu mudur*
Mersin'e yenilseydik ne olacaktı yani?

İleli
buyuk takimsin ve evsahibisin maca direk baskili baslamak zorundasin 10 dakika 20 dakika baskili baslamak zorundasin, ama biz napiyoruz vir vir top ceviriyoruz arkada kabul etmiyorum arkadas kabul etmiyorum!

biltrabzon

Ne varmis kadroda mesela mersin den murat erdogan i istermisin,yada hakan bayraktar yada nobre olmadi serkan yanik,bunlari alsak kadromuz bugünkinden daha iyi olur mu?

Armağan Dere
30.09.2012, 23:41
Ne olursa olsun kötü oynarken de kazanmayı bileceksin.
Yasin Öztekin o golü atmalıydı

polatmu

bence motivasyon sıkıntısı çekmiyor hoca sonerin golündeki sevinci ortada; bence kulüp menfaatlerini gözetme güdüsü yüzünden kulübün atalet momenti yaşamasını göremiyor... bu su bu kaba sığmıyor hocam...

Burak Sahin
hakkın olan kupayı yargı bile sana vermişken TFF kurumu FB yi koruyor

sanada alırsın deyip el işareti yapıyor

sen de onun liginde oynamaya devam ediyorsun

yani yarın senin her türlü hakkın yendiğinde sen sus ulan ayı deyip her haltı yiyebilirler

fb büyük camia ve zannetmeyin ki bu iş bitti

fb li godoşlar her ortamda her zaman TS ye saldıracaktır

çünkü üzerlerindeki çamur bizim yüzümüzden

transferlerde, yatırımlarda,medyada vs vs vs her ortamda üzerimize oyunlar oynandığını göremiyorsanız bişey demiyorum

geçen sene fb mazlumları oynayıp ligi 2. bitirdi

bize kim destek çıktı Allah aşıkana

herkes paranın köpeği olmuş

lider GS süper kadrosuyla 13 puanda

müthiş transferlerle fb 9 puanda

bizde 9 puandayız

sabır edin ya

yahu renkdasim yasin benden büyük ama bu gibi olaylara maalesef cok yabancisin...

1. biz Trabzonspor olarak hicbir zaman hicbir yerde masa basinda asla basarili olamadik, bizim büyüklügümüz tamamen sahada oynadigimiz futboldan basarilardan gecer, inanmazsan ac tarihimizi oku, basarilarimizin tamami toprak sahada ve cim sahada olmustur...

2. yukaridaki anlattigin fb nin yaptigi serefsizlikler hoca icin en büyük motivasyonu olmaliydi, sahaya her ciktigimizda onlardan intikam alir gibi oynamaliydik....ama simdi bakiyorum gecen haftaki fener macina kadar tüm fenerliler hani gercek sampiyon sizdiniz, daha dogru düzgün karsimizda top oynayamiyorsunuz diyorlardi....

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:42
Nedir yani?
Mersin İdman Yurdu ile 1-1 berabere devam eden maçta, hücumcu çıkarıp, ön libero almanın açıklaması bu mudur*
Mersin'e yenilseydik ne olacaktı yani?

Ben de senol hocanin mantigini anlamaya calisiyorum ama olmuyor.

Senol günese bir haller oldu,hoca oldukca formsuz bir dönemden geciyor.

powerts61
30.09.2012, 23:44
Net pozisyonları kaçırıyorsan galip gelemezsin kolay gol atan bir takım değiliz zaten.Şu oyun tipine N'Doye lazımdı Janko şuan için çok gereksiz bu takımda oynayamaz

serkanholep
30.09.2012, 23:46
yahu bu takımı şampiyon yapan da bu adam

82 puan topladı

o zaman oyuncu değişiklikleri nasıldı

neden bu kadar değişti

ne oldu yani

60 senedir futbolun içinde bu adam

milli takımda yurt dışında yurt içinde belli başarıları var

biz taraftarlıktan öteye gidememiş futbol izleyicileriyiz ve bu adamı nasıl eleştiriyoruz

elindeki oyuncu kadronu istediğin gibi kursan da bişeyler iyi gitmeyebilir

böyle bir şart yok

o zaman psv şampiyon olmalıydı geçen sene

yada city son 4-5 sene şampiyon olmalıydı ya da kim şampiyon olmalı

hocanın elindeki kadrodaki oyuncuların antrenman performansı sakatlıklar vs vs vs oyunu etkiliyor

tabiki şenol hoca hatalı

ben geçen sezondan beri yaıyorum

buraka dayalı oyun anlayışı çok tehlikeli

takım oyunu yok

herkes burağa çalışınca diğer oyuncular aktivite içine giremiyor hatta unutuorlar bile taktik anlayışı

bu takımda taktik anlayış oturtmak bu sezonun sonunu bulacaktır

zira geçen sene defans arkasına atılan toplar varken bu zezon yan toplar yapılacak heralde

Yaşar
30.09.2012, 23:47
Net pozisyonları kaçırıyorsan galip gelemezsin kolay gol atan bir takım değiliz zaten.Şu oyun tipine N'Doye lazımdı Janko şuan için çok gereksiz bu takımda oynayamaz

Bütün suçlu Janko yani.
Sağdan,soldan öyle bindirmeler yaptık, öyle toplar kestik de, Janko kaçırmış gibi konuşuyorsunuz.
Bu takımın forvetine Messi'yi koy, Janko'dan daha iyi görünmezdi.
Çünkü top, hücum bölgesine gitmiyor.
En büyük neden de yavaş oynamamız.
Yavaş oyuna en büyük etken de Zokora'nın ortasahadaki varlığı.

Bud Spencer
Trabzonsporlu futbolcular 11000 metreden fazla kosmuslar. Yani problem kondisyonda degil.

Resmen belli oldu. Hocanin futbol anlayisi

uzun mesafe kosmak önemli degil.
istersen 9km kos ama sprint sayin fazla olsun, depar at, kostugun mesafenin icinde pres olsun.
bizimkiler bos bos 10-15 km jogging kosarak gecirdi 90dkkyi

ayrica takim biraz daha birbirine yakin oynarsa cok daha az kosmamiz gerekkir
defans ile forvet arasinda neredeyse 60-70 metre var bu sekil basarili olmamiz imkansiz

Harun_ayar_ts
senol güneş ile hersey sadece bir hayal onun için hersey kolay istedik olmadı der özürdiler geçer 5 defans oynuyoz evimizde tek forvet yazık !

Çağatay_
30.09.2012, 23:49
Rakibimizde 34 yaşındaki Mustafa Keçeli, 36 yaşlarındaki Hakan Bayraktar ve Murat Erdoğan bizim oyuncularımızdan çok daha istekli idi, ve çok daha fazla koştular.

Fatih Öztürk
30.09.2012, 23:50
Olcan ve Volkan bıreysel yeteneklı oyuncular.pek orta açmadıkları malum.benim anlamadığım mevzu Jankoya kenarlardan kim orta açacak?

Fatih

N'Doye yoktan var ederdi değil mi?:)

artvints
şu altan ın dediğine bak soner le yasin bu kadarmış daha fazla olmazmış.hatta şöyle bi cümle kurdu; soner bi gol bi asist yaptı, bu oyuncular en fazla bu kadar oynar' mış mış.böyle adamlar bu işten para kazanmamalı.tabi karın ağrısı da var.

Tyler Durden
ne yapalım peki

defol git şenol hoca mı diyelim

bu nasıl taraftarlık yahu

hataları var diyoruz zaten

elindeki oyuncuları kaçırmamalıydı

kaçırsa bile yerlerine alınacaklar hazır olmalıydı

ama neler oldu hangi dalavereler döndü bilemiyoruz

olmadı iyi transferler

gitti şenol hoca tamam

herşey güllük gülistanlık mı olacak

kim gelipte şaha kaldıracak TS yi

FM oynamıyorsunuz arkadaşlar
trabzonspor oynadigi son 61 macin sadece 20'sini alabilmis..
17 maglubiyet,24 beraberlik.diger baslikta boyle bir istastistik paylasilmis..
simdi sana soruyorum?daha ne kadar bekleyecegiz..
senol gunes bu takimla iki sezon basi+bir lig arasi kampi gecirdi.
ama halen daha bazi seyler otursun diye bekliyoruz.fm oynamiyoruz eyvallah
ama bunun bir suresi yok mu.ilerisi icin sizleri umutlandiran seyler nedir?
sahada sizin gorup bizim goremedigimiz sey nedir?
herseyi gectim ama trabzonspor' futbol piyasasinda bir marka.bu adam bir bucuk senedir bu markaya
zarar veriyor.ayrica trabzonspor kurumsal bir sirket.kurumsal sirketlerde basarisiz olanlar hemen degistirilir.yerine baska kisiler denenir.
hedef basariya ulasmaksa tabii.koca dunyada trabzonspor'da hocalik yapabilecek baska
bir adam yok mu?al sana ordu ornegi..ordu hector cuperi getirebilirken biz niye
baska bir isim getiremeyelim.bu takim gecmiste ersun yanalla sahlandi..
denemeden nasil gorecegiz.burasi trabzonspor kardesim..
butcesi milyon eurolar olan koca bir camia koca bir sirket.herkes burada
gorev yapmak ister.
mantiginiz cok sakat..allah gecinden versin ama senol gunes ebediyete
goctugunde ne yapacagiz, klubumu kapatacagiz?
niye surekli bu adama mecburmusuz gibi bir hava yaratiyorsunuz.
biz fm oynamiyoruz ama siz trabzonspor'u cok kucumsuyorsunuz..
samet aybaba bile zamaninda bu takimi yeniden kurdu.keza ersun yanal oyle.
futbol dusmani ziya dogan bile bu takimla zirveye oynadi.bunlar bu adamlarin
cok cok iyi hocalar oldugundan basarilmadi..trabzonspor markasi bunu basardi.
kimsenin senol gunes'e bir garezi yok.buyuk takimim buyuk camiayim diyorsan
60 macin 40inda kayip olan bir hocayi elinde tutmazsin..tutuyorsan buyuk degilsindir.

iskenderunlu
30.09.2012, 23:51
Yasin son dakikada ne kaçırdı.90 dakika kazanacak bir tutum sergileyemedik malesef

serkanholep
30.09.2012, 23:51
yahu renkdasim yasin benden büyük ama bu gibi olaylara maalesef cok yabancisin...

1. biz Trabzonspor olarak hicbir zaman hicbir yerde masa basinda asla basarili olamadik, bizim büyüklügümüz tamamen sahada oynadigimiz futboldan basarilardan gecer, inanmazsan ac tarihimizi oku, basarilarimizin tamami toprak sahada ve cim sahada olmustur...

2. yukaridaki anlattigin fb nin yaptigi serefsizlikler hoca icin en büyük motivasyonu olmaliydi, sahaya her ciktigimizda onlardan intikam alir gibi oynamaliydik....ama simdi bakiyorum gecen haftaki fener macina kadar tüm fenerliler hani gercek sampiyon sizdiniz, daha dogru düzgün karsimizda top oynayamiyorsunuz diyorlardi....

1- ben zaten başarılarımızı söylemiyorum. elimizden çalınan, herkesin bildiği, hatta kabul ettiği ama bişey değişmeyen kaçan şampiyonluk yıllarımız. kazandıklarımız alın teriyle zaten. unutma biz bembeyaz bir takımız.

2-fb den intikam alacak olan oyuncu topluluğumu kaldı elimizde geçen sene. serkan,giray,colman,tolga haricinde oyuncu söyle o dönemden kalma. kime neyi anlatacaksın da sahada o azmi göreceksin

Cafer Bulur
30.09.2012, 23:52
Rakibimizde 34 yaşındaki Mustafa Keçeli, 36 yaşlarındaki Hakan Bayraktar ve Murat Erdoğan bizim oyuncularımızdan çok daha istekli idi, ve çok daha fazla koştular.

Bizim takim bu macta cok kosmus ama bence topun pesinde kostular top oynamadilar.

Görünen köy kilavuz istemez,bu takimin birakin kosmayi yürüyecek hali yok.

yorumsuz6117
30.09.2012, 23:53

Ndoye'de olsa bi cacık olmazdı. Önce rakip sahaya topu taşımalıyız.

ayazi
30.09.2012, 23:53
herseyi gectim ama trabzonspor' futbol piyasasinda bir marka.bu adam bir bucuk senedir bu markaya
zarar veriyor.ayrica trabzonspor kurumsal bir sirket.kurumsal sirketlerde basarisiz olanlar hemen degistirilir.yerine baska kisiler denenir.
hedef basariya ulasmaksa tabii.koca dunyada trabzonspor'da hocalik yapabilecek baska
gorev yapmak ister.
60 macin 40inda kayip olan bir hocayi elinde tutmazsin..tutuyorsan buyuk degilsindir.

herşeyin özeti bu bence...

Fatih Öztürk
30.09.2012, 23:54
Şahsi fikrimdir.kalecilerimiz Onur,Tolga ve Bamba dışında Trabzonsporu hakeden oyuncumuz yok.

mertacar
30.09.2012, 23:54
Takimdaki sorun sistemsizlikdir bana kalirsa ne oynicagimizi bilmiyoruz.mac boyu bir orta geldi oda sekip bizde kaldi ve gol oldu.elimizde kanat oyunculari varken kanat futbolu bu kadarda zor degil orta acmayi da mi beceremiyolar ?
Haa bide diger bir sorun bence hazirlik donemi hic iyi gitmemis belli seyler calisilmamis gelisi guzel oynaniyor ayrica ozcan hocaya iyi bi kondisyoner dedik ama ... ? Sakatliklar masallah hat safhada ..
Sadece futbol gormek istiyorum,heyecan ve istek istiyorum.. Sonuc varsin istedigimiz gibi olmasin ama boyle sadece moralimiz bozuluyor..
Bi sene daha gitti .. Hadi iyi geceler

Fanatik34
30.09.2012, 23:55
Bunun anlami tamamen duygusal mi :) Ben taraftar olarak niye hocayi nasil motive edecegim diye kafa patlatayimki???? O is onun isi, o aliyor milyonlari, herkes isini adam gibi yapsin yeter, motivasyonmus....Motive olamiyorsa ceksin gitsin....Daha iyisi gelmeyecek o yüzden :)

Nasil ki bir takimi bu kadar berbat yönetmesine ragmen, ondan daha iyi bir Yönetim gelmeyecegi gibi..sorun Hoca´da degil *Zihniyette"..bu zihniyette degismedigi sürece bir Hocaýi yollar, digerini getirir, sonra onu da gönderirsiniz ama bu zihniyet sayesinde pasaliklarini sürdürenler keyfini sürdürmeye devam eder!!!

Not: N´doye transferinin yatmasi (onun kalitesinde birinin alinmamasi) yüzünden, benim icin sezon baslamadan bitmistir. Cünkü bu takimin ligi nerde bitirecegi asagi yukari bellidir!

yorumsuz6117
şu altan ın dediğine bak soner le yasin bu kadarmış daha fazla olmazmış.hatta şöyle bi cümle kurdu; soner bi gol bi asist yaptı, bu oyuncular en fazla bu kadar oynar' mış mış.böyle adamlar bu işten para kazanmamalı.tabi karın ağrısı da var.

Soner fiziksel olarak gelişince çok değerli bi oyuncu olacak. Ama Yasin konusunda bencede bu kadar olur. :)

Harun_ayar_ts
GÜNEŞ İSTİFA ETSİN HUZURA KAVUSALIM ! egolarından kurtulalım

ibrahim ŞEN
30.09.2012, 23:57

82 puan topladı

neden bu kadar değişti

ne oldu yani

biz taraftarlıktan öteye gidememiş futbol izleyicileriyiz ve bu adamı nasıl eleştiriyoruz

böyle bir şart yok

hocanın elindeki kadrodaki oyuncuların antrenman performansı sakatlıklar vs vs vs oyunu etkiliyor

tabiki şenol hoca hatalı

takım oyunu yok

herkes burağa çalışınca diğer oyuncular aktivite içine giremiyor hatta unutuorlar bile taktik anlayışı

zira geçen sene defans arkasına atılan toplar varken bu zezon yan toplar yapılacak heralde

Senin anlamadıgın bırsey var onemlı olan sonuc galibiyet maglubiyet degil 2 senedir oynanan futbol. Bu hoca sampıyon yaptı demıssın ben daha oncede soyledım o sampıyonluktakı en az pay hocanındır Bence o sezon takım birbirini iyi tanıyan 2 3 yıl beraber oynamıs futbolcuların kendi insiyatifinde olmustur. Hocanın gercek takımı budur 2 senede yavas yavas takımdakı goze batan topcuların hepsinin gitmesi ve yaptıgı transferler. Hepsini gectim. Sorarım bu takım antremanlarda ne yapıyor veya antreman yapıyomu veya hoca ne yaptırıyo kagıda ilk 11 yazıp sahaya surmekten baska? ard arda 5 pas yapamaz oldu takım oturmadı oturmadı dıye gecen sene heba oldu 2 pas yapıcaklar dıye bu sezonudamı heba edicez. Şenol Güneşi eleştirmememiz gerektigini soylemıssın daha oncekı hocalık donemlerinide futbolculuk donemlerinide hatırlamam keske bu son gelişi hic olmasa diyorum. Sagdan soldan duyduklarım tv gorebildiklerim kadarıyla Trabzonsporun iyi kalecilerinden ve kaptanlarından olarak kalırdı aklımda ama bu son gelişinden sonra kötü bir HOCA olarak kalıcak hatta kotu bıle degıl en son yapması gereken meslegi secmis.

Fanatik34
30.09.2012, 23:58
Ne varmis kadroda mesela mersin den murat erdogan i istermisin,yada hakan bayraktar yada nobre olmadi serkan yanik,bunlari alsak kadromuz bugünkinden daha iyi olur mu?Nobre ile bu takimi yenerdik, haaa cok daha iyi oynarmiydik, orasi muamma ama ligin basinda alinan her 3 puan cok degerlidir!

Burak Sahin
30.09.2012, 23:59
Daha iyisi gelmeyecek o yüzden :)

Nasil ki bir takimi bu kadar berbat yönetmesine ragmen, ondan daha iyi bir Yönetim gelmeyecegi gibi..sorun Hoca´da degil *Zihniyette"..bu zihniyette degismedigi sürece bir Hocaýi yollar, digerini getirir, sonra onu da gönderirsiniz ama bu zihniyet sayesinde pasaliklarini sürdürenler keyfini sürdürmeye devam eder!!!

Not: N´doye transferinin yatmasi (onun kalitesinde birinin alinmamasi) yüzünden, benim icin sezon baslamadan bitmistir. Cünkü bu takimin ligi nerde bitirecegi asagi yukari bellidir!

N' doye yi hoca ve asbaskan istememistir, tamamen oyuncunun maliyetinden dolayi, hatta oyuncunun menejerinin kulagina biri söyle fisildamisdir:Trabzona sakin gelme, hocada zaten seni takiminda istemiyor, gelirsende oynatmayacak:)

Reha
gorev yapmak ister.

Yani bir olay anca bu kadar güzel özetlenir.Bundan sonra bu arkadaş korumam altındadır :)

serkanholep
gorev yapmak ister.

yahu çok acayip yorumlar yapıyorsunuz

ersun hoca sadece takımı kurdu

top oynattığını hatırlamıyorum. hatta gitsin diye dua ettim hep

sivastan 3 yiyip gitmişti

ziya hocayı övüyorsun şaha kaldırdı diyorsunda ne yaptı sonra o da başarısız oldu gitti

şenol hoca bu takıma 1 Süper kupa bir türkiye kupası bir de şampiyonluık kazandırdı

elindeki takım dağıldı ve daha toparlama süreci devam ediyor

kolay değil

bjk bile batmış durumdayken bizden iyi durumda merak etmeyin

ne kolay şey hoca göndermek

geçen sene avrupada oynadık 7 puan aldık ve ligi 3 bitirdik

bu sene avrupada oynayan takımları da görüyoruz

ve göreceğizde

janko ve emerson daha bu takıma katkısı olabilecek oyuncular değil

colman ve giray defansa döndüğünde çok daha iyi olacağız

neler yazıyorsunuz anlamıyorum

tamam şenol hoca gider ama gelenin 2 yenilgiden sonra gitmeyeceğinin garantisi yok

hatta kaçarak gider

ordu cuperi getirdi de ilk 5 e girdi zaten

polatmu
01.10.2012, 00:00
Daha iyisi gelmeyecek o yüzden :)

işte buna imza atarım sadri şener başkanımız da gerekeni yapsın yeni ve çok daha güçlü bir yönetimle devam etsin... trabzonu sevmek yetmiyor bu akşam da gördük bunu bize gereken planlama vizyon organizasyon...

S.DEMİRCİ
01.10.2012, 00:01
bu kadar yavaş oynayan takımın gol pozisyonuna girmesi bile mucize...
problem hocadamı futbolculardamı anlamış değilim..
ben kadronun kötü olduğuna inanmıyorum..

Çağatay_
01.10.2012, 00:02
Bizim takim bu macta cok kosmus ama bence topun pesinde kostular top oynamadilar.

Görünen köy kilavuz istemez,bu takimin birakin kosmayi yürüyecek hali yok.

Abi ayrı ayrı koşuyorlardır doğrudur. Ama kovala babam kovala manası yok. Bir bakıyorsun Olcan gidiyor.. Birinde Sapara gidiyor.. Sonra Soner gidiyor. Mesafeler artsa da manasız yoruluyor adamlar. 2-3 defa takım halinde bastık adamlar afalladı.

Diyorum ya Janko'ya şişirip topun düştüğü yere koşsak daha iyi oynardık, 2. golü bulurduk bence.

Hoca uzun topu yasaklamış belli ki, ama futbolda bu da var. Hele ki Janko gibi bir adam varsa kullanmak durumundasın.

S.DEMİRCİ
01.10.2012, 00:03
ben ilk defa sahamızda bu kadar ezik oynadığımızı gördüm..
bu kadrodan çok daha zayıf kadrolarda bile rakipler bu kadar rahat değildi..

Oruç
01.10.2012, 00:04
Temposuz, pressiz oynuyoruz. Sürekli yan pas yapıp duruyoruz. Bu şekilde bir şey olmayacak.

Bir de şu var. Defalarca söyledik içerideki maçlarda Zokora lüks diye. Baskı kurmamız lazımken kendisi stoperlerin arasında sağa sola pas atmakla meşgul. Tek forvetle oynuyorsan Zokora'yla olacak iş değil. Kanattan, göbekten baskı kurmak lazım.

serkanholep
01.10.2012, 00:04
Senin anlamadıgın bırsey var onemlı olan sonuc galibiyet maglubiyet degil 2 senedir oynanan futbol. Bu hoca sampıyon yaptı demıssın ben daha oncede soyledım o sampıyonluktakı en az pay hocanındır Bence o sezon takım birbirini iyi tanıyan 2 3 yıl beraber oynamıs futbolcuların kendi insiyatifinde olmustur. Hocanın gercek takımı budur 2 senede yavas yavas takımdakı goze batan topcuların hepsinin gitmesi ve yaptıgı transferler. Hepsini gectim. Sorarım bu takım antremanlarda ne yapıyor veya antreman yapıyomu veya hoca ne yaptırıyo kagıda ilk 11 yazıp sahaya surmekten baska? ard arda 5 pas yapamaz oldu takım oturmadı oturmadı dıye gecen sene heba oldu 2 pas yapıcaklar dıye bu sezonudamı heba edicez. Şenol Güneşi eleştirmememiz gerektigini soylemıssın daha oncekı hocalık donemlerinide futbolculuk donemlerinide hatırlamam keske bu son gelişi hic olmasa diyorum. Sagdan soldan duyduklarım tv gorebildiklerim kadarıyla Trabzonsporun iyi kalecilerinden ve kaptanlarından olarak kalırdı aklımda ama bu son gelişinden sonra kötü bir HOCA olarak kalıcak hatta kotu bıle degıl en son yapması gereken meslegi secmis.

ne diyosunuz siz ya

iyi kaleci olarak kılırmış kötü hoca olarak kalacak

efsanelerinizi yok etmek pasifleştirmek konusunda üstünüze yok

eleştirme demedim hiç bir yerde

ama sınırı olmalı

deki oyuncu değişiklikleri yanlış

transferler yanlış

vs vs vs

defol git demek ne oluyor

bu kadar kolaymı ya

Cafer Bulur
01.10.2012, 00:05
Abi ayrı ayrı koşuyorlardır doğrudur. Ama kovala babam kovala manası yok. Bir bakıyorsun Olcan gidiyor.. Birinde Sapara gidiyor.. Sonra Soner gidiyor. Mesafeler artsa da manasız yoruluyor adamlar. 2-3 defa takım halinde bastık adamlar afalladı.

Diyorum ya Janko'ya şişirip topun düştüğü yere koşsak daha iyi oynardık, 2. golü bulurduk bence.

Hoca uzun topu yasaklamış belli ki, ama futbolda bu da var. Hele ki Janko gibi bir adam varsa kullanmak durumundasın.
Aynen,hoca ve takimda taktik sifir zeka sifir.

Dedigin gibi 2-3 defa bastik ve pozisyon yakaladik bugün,gerisi malum.

Bu futbolcular Trabzonspora adeta ihanet eder gibi oynuyorlar,hemde trilyonlar kazanmalarina ragmen bunu kabul etmek mümkün degil....

S.DEMİRCİ
01.10.2012, 00:05
bu kadar yan pasın amacı nedir?
bizi çıldırtmakmı???

Fanatik34
01.10.2012, 00:06
N' doye yi hoca ve asbaskan istememistir, tamamen oyuncunun maliyetinden dolayi, hatta oyuncunun menejerinin kulagina biri söyle fisildamisdir:Trabzona sakin gelme, hocada zaten seni takiminda istemiyor, gelirsende oynatmayacak:)Evet bunu duyduk, takim icinde birileri Sadri Sener´in ivme kazanmasina mani oldu..bunlarin basinda gelen Nevzat Sakar!!!!! Hoca bu isin icinde mi? Bilmiyorum...Büyük-T saksakciligi, sikenin üstünün örtülmesi, hazretleri ile konustuktan hemen sonra Trabzonspor´a destek olmak istedigini söyleyen Varyemez Ali.oglu. Takim icin kendisini hic samimi bulmadigim halde Sadri Sener´e destek sart..

Harun_ayar_ts
01.10.2012, 00:06
ne diyosunuz siz ya

ama sınırı olmalı

transferler yanlış

vs vs vs

bu kadar kolaymı ya
hocanın dogru yaptıgı ne var ?

polatmu
01.10.2012, 00:08
N' doye yi hoca ve asbaskan istememistir, tamamen oyuncunun maliyetinden dolayi, hatta oyuncunun menejerinin kulagina biri söyle fisildamisdir:Trabzona sakin gelme, hocada zaten seni takiminda istemiyor, gelirsende oynatmayacak:)

bu gerçek mi doğrulatılabilindimi çok merak ediyorum eğer öyle birşey varsa yazıklar olsun kimler yönetiyor kulübü... tek başına mı kazanacak yorumlarına da katılmıyorum bazen öyle oyuncular vardır takımın herşeyi oluverirler o takımı üstlere taşırlar sanırım bunu hepimiz hissetmiştik bu oyuncuyla...

ibrahim ŞEN
01.10.2012, 00:08
ne diyosunuz siz ya

ama sınırı olmalı

transferler yanlış

vs vs vs

bu kadar kolaymı ya

Kolay olan bence futbolculuk donemıne sıgınıp yaptıgı hıc bır olumlu hareket olmadıgı halde savunulması. Efsaneymıs ne katkısı var takıma suan rakip aa karsıda efsane kaleci var diyip kalesini acıyo. Benım gozumde gercek bu sen ne gorursen gor ŞENOL GÜNEŞ HİCBİR TÜRLÜ TD ANLAMAYAN İNADINA ZORLAYANDIR.

alper*
01.10.2012, 00:09
45 dakika boyunca izledim maçı. İkinci yarı TV'yi kapatmak zorunda kaldım. Çünkü zaman bize verilmiş en güzel nimetlerdendir.

Bu kadar sönük bir Trabzonspor izlemedim. Mersin 2 ve 3'ü bulabilirdi ilk yarıda. Aslında gol 46. dakikada gelmiş. Ama takım yine yatmış 44 dk.

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 00:10
bu kadar yan pasın amacı nedir?
bizi çıldırtmakmı???

Ben yan pasa razı duruma geldim. Bu maçta geri pas rekoru kırdık bence...

S.DEMİRCİ
01.10.2012, 00:10
artık bende yavaş yavaş problemin şenol hocada olduğuna inanmaya başladım...

Bud Spencer
01.10.2012, 00:11
hoca sol acigi cikarip defansif orta saha koyuyor oyuna
sol tarafta tek adam emerson kaliyor

bunu bir tek broos yapiyordu ve bu olay tayfunun kariyerini bitirdi

arifberkay
01.10.2012, 00:11
Tekrar soruyorum kendi sahamda sıradan bir takıma ezildim hoca hazretleri maçtan sonra bu akşam ile ilgili ne söyledi kimlerin dikkatini çekti hiçkimsenin yine felsefe yaptı yine anlaşılmaz cümleler kurdu

Oruç
01.10.2012, 00:12
Dikine oynayacak kimse yok, Zokora'nın çıkıp Alanzinho'nun girmesini istiyordum ama Alanzinho da hiç bir şey yapmadı. Oyuna giren takıma ayak uyduruyor. Futboldan soğutuyorlar resmen.

arifberkay
Bu takım kazanması gereken bir maçta rakibi neden ısırmıyor neden saldırmıyor bunun sorumlusu hoca değilse kimdir kim?

Burak Sahin
bu gerçek mi doğrulatılabilindimi çok merak ediyorum eğer öyle birşey varsa yazıklar olsun kimler yönetiyor kulübü... tek başına mı kazanacak yorumlarına da katılmıyorum bazen öyle oyuncular vardır takımın herşeyi oluverirler o takımı üstlere taşırlar sanırım bunu hepimiz hissetmiştik bu oyuncuyla...

sonerin transferide ayni sekilde garip, soner icin olursada olmazsada sorun degil demis, komik bir fiyat verilmis havhava oda herhalde elimde patlar diye hemen satmis...hele elmanderin transfer hikayesini hic anlatmicam...

artvints
01.10.2012, 00:14
Soner fiziksel olarak gelişince çok değerli bi oyuncu olacak. Ama Yasin konusunda bencede bu kadar olur. :)

çok düzensiz ve aceleci oynadık bu akşam, gol yiyince panikledi takım.yasin de türkiye çapında kaliteli bence daha da gelişebilir.burak 2 sezonda ne seviyeye geldi.bu ysin onun ilk geldiği dönemden çok daha iyi bi yerde.
soner in ise dünya çapında bi yeteneği var.sırf şu çocuk avrupaya gitmeden şenol hoca takımdan ayrılmasın derim.tabi benim daha başka birçok sebebim var.

61_ts
01.10.2012, 00:14
Bamba'ya Dikkat...!!!
http://media1.ligtv.com.tr/img/gallery/2012930_trabzonspor__mersin_idman_yurdu/20120930.202424_TRB523_1913994.jpg
http://media2.ligtv.com.tr/img/gallery/2012930_trabzonspor__mersin_idman_yurdu/20120930.211606_TRB567_1914037.jpg
http://media3.ligtv.com.tr/img/gallery/2012930_trabzonspor__mersin_idman_yurdu/20120930.211404_TRB565_1914035.jpg
http://media2.ligtv.com.tr/img/gallery/2012930_trabzonspor__mersin_idman_yurdu/20120930.211342_TRB564_1914034.jpg

polatmu
01.10.2012, 00:15
hoca sol acigi cikarip defansif orta saha koyuyor oyuna
sol tarafta tek adam emerson kaliyor

bunu bir tek broos yapiyordu ve bu olay tayfunun kariyerini bitirdi

onun sebebi mersinliler bizim sağımızdaki (s.balcı) madeni bulunca hep oradan yüklendi orayı oydular oydular artık sol akıllarına gelmez diye düşündü herhalde hoca... ;)))) sinirden gülüyorum arkadaş..

TAHSİN 61
01.10.2012, 00:15
Hepinizin affına sığınarak konuşuyorum. Biz hiç bir şey bilmiyoruz hatta akılsız olalım sadece taraftar olalım futboldan anlamayan insanlar olalım buna da eyvallah ..

Peki Biz Ne zaman başarılı olduk Umut Burak ikilisi varken !

Peki Evimizde oynuyoruz ligde galibiyet almamış bir takıma karşı bile Tek forvet

Kazandığımız maçlardan bile zevk alamıyorum. Sanki ağır çekimde maç oynuyoruz. 12 numaraları vatandaş adını bile söylemek istemiyorum. Bir maç al yaa 2. senen çık 1 tane maç al şöle yırt kopart 2 gol at ne kadar işe yaramaz yabancı varsa bizim takımda. Şenol Güneş Sempatizanlığı yapmasın. Bu Sapara yı serbest bırak adam skor yapsın gol yapsın .. Şenol Güneş oynatamıyor.

Bu takıma hep destek tam destek nereye kadar kardeşim bana maç kazanmasın yaa zevk versin Barış şu takımda bırak oynamayı 1461 de oynatırsam şerefsizim.... Barış ataşa yazık oldu adam basıyor koşuyordu. Geçen sene vazgeçemediği Aykut bu sene dakikası yok... Arkadaşlar maç izlerken hangi futbolcuda hırs azim görüyorsunuz Onur dan başka Süper lig seviyesinde bir oyuncunun bu kadar asalakca gollar kaçırmasına tahammül edemiyorum.

Trabzonspor yönetimi tam bir fiyaskodur. Hocası Egolarını Datmin etmeye devam etsin... Bu saatten sonra Yağmurlu günde su yok bu takıma..

Yeter !!! Artık Takım bize sahip çıksın.. Pasif yönetim Aciz teknik heyet ve oynatılmayan oyuncular. Şu takımı Al X bir hocaya ver bundan daha çabuk oynar ve pozisyona girer ... Deplasmandaki Mersin Çift Forvet oynuyor..

Azcık protesto da etmeye hakkımız olsun..

Oğuzhan
01.10.2012, 00:16
Tamam hocayı beğenmiyor olabilirsiniz ama bazılarınızın gerçekten yeni gelecek hocanın takıma muhteşem futbol oynatacağını, rakipleri darma duman edeceğini düşünmesi gayet gülünç bir durum :)

En fazla iki forvetle çıkarız sahaya. Oyuncular gene isteksiz olurlarsa o da bir şey yapamaz. Kimse bir şey yapamaz.

serkanholep
hocanın dogru yaptıgı ne var ?

yanlışları söylemek başka istifasını istemek başka

ne bekliyorsunuz TS den

ndoyeyi almasını

başkaları daha fazla verdi bi şekilde aldılar

detayları bilmiyoruz

burak kal diyebilirmisin o adama. kafasına koymuş.

egemen,selçuk durdurabilirmisin trabzonda

TD ilemi alakalı gitmeleri

bu takım ın kimyası değişti 2 senedir

hemde tamamen

hasan aliyi alabilirmiydik biz o paraya

umutu geri almak isteyen kaç kişidir biz de bıraktığı son günleri hatırlayarak

topal gelirmi bize

soneri almamız bile iyi bir transfer bizim için

kendimizi küçültmüyorum ama bu kadarız

biz jankoyu alırız onlar sowu

biz bambayı alırız onlar yobo yu ujfayu eboueyi

transfer başlığında yazıyorum hep

alper,muhammet,ömer toprak,sercan alınsın diye ama rüya tabi

biz yasin,emre güral alıp ovalayıp parlatmaya çalışırız

parlar ama 2-3 sene sonra

selçuk,egemen,engin,umut,burak bize geldiklerinde neydi şimdi ne

onun için zaman var diyorm

ben de memnun değilim oyundan, alınan oyunculardan,gidenlerden,gidemeyenlerden

ama istifa istemek için çok erken

alper*
Oyuncu kadrosunda değişiklik olmaksızın, sadece yeni bir çalıştırıcıyla anlaşmak; takıma yepyeni bir heyecan getirmek lazımdır.

Sırf bu bile takıma çok ciddi ivme kazandırır.

Takımın içinde huzur olduğuna inanmıyorum. Bence nasıl FB futbolcuları Aykut Kocaman'dan şikayetçi ise, bizimkiler de Şenol Hoca'dan şikayetçi.

Takımda kadro adaletinin olmadığını düşünmekteler bana kalırsa. Ne girende heves var ne çıkanda.

Alper Calik
01.10.2012, 00:17
Maçın ve takımın bu halinin sorumlusu Şenol Hoca.

Bizden daha yeni, daha vasat oyunculardan kurulu takımlar bizden iyi oynuyor.

Adrian, Barış, Ferhat, Henrique, Olcan, Volkan, Cech, vs. vs. bunlarda hiçbir zaman hazır olmadılar, nasıl oluyorsa? Diğerleri de hazır değil.

Rezalet.

polatmu
01.10.2012, 00:18
sonerin transferide ayni sekilde garip, soner icin olursada olmazsada sorun degil demis, komik bir fiyat verilmis havhava oda herhalde elimde patlar diye hemen satmis...hele elmanderin transfer hikayesini hic anlatmicam...

soneri gerçekten çok iyi fiyata aldık cavcavın yasin parasını çıkartma telaşını biliyorum adamın içinde patlamıştı... tamam hiç anlatma ben yatayım yoksa uyku tümden kaçacak yarın önemli işlerim var... özkan sümerin aurelio yu 50 bin dolar yüzünden fb ye kaptırdığıda içimden çıkmaz....

Harun_ayar_ts
01.10.2012, 00:19
Hepinizin affına sığınarak konuşuyorum. Biz hiç bir şey bilmiyoruz hatta akılsız olalım sadece taraftar olalım futboldan anlamayan insanlar olalım buna da eyvallah ..

Peki Biz Ne zaman başarılı olduk Umut Burak ikilisi varken !

Peki Evimizde oynuyoruz ligde galibiyet almamış bir takıma karşı bile Tek forvet

Kazandığımız maçlardan bile zevk alamıyorum. Sanki ağır çekimde maç oynuyoruz. 12 numaraları vatandaş adını bile söylemek istemiyorum. Bir maç al yaa 2. senen çık 1 tane maç al şöle yırt kopart 2 gol at ne kadar işe yaramaz yabancı varsa bizim takımda. Şenol Güneş Sempatizanlığı yapmasın. Bu Sapara yı serbest bırak adam skor yapsın gol yapsın .. Şenol Güneş oynatamıyor.

Bu takıma hep destek tam destek nereye kadar kardeşim bana maç kazanmasın yaa zevk versin Barış şu takımda bırak oynamayı 1461 de oynatırsam şerefsizim.... Barış ataşa yazık oldu adam basıyor koşuyordu. Geçen sene vazgeçemediği Aykut bu sene dakikası yok... Arkadaşlar maç izlerken hangi futbolcuda hırs azim görüyorsunuz Onur dan başka Süper lig seviyesinde bir oyuncunun bu kadar asalakca gollar kaçırmasına tahammül edemiyorum.

Trabzonspor yönetimi tam bir fiyaskodur. Hocası Egolarını Datmin etmeye devam etsin... Bu saatten sonra Yağmurlu günde su yok bu takıma..

Yeter !!! Artık Takım bize sahip çıksın.. Pasif yönetim Aciz teknik heyet ve oynatılmayan oyuncular. Şu takımı Al X bir hocaya ver bundan daha çabuk oynar ve pozisyona girer ... Deplasmandaki Mersin Çift Forvet oynuyor..

Azcık protesto da etmeye hakkımız olsun..

sonuna kadar katılıyorum artık yönetimide geçtim senol güneş aşkı bitsin artık !

yorumsuz6117
01.10.2012, 00:19
Şenol Güneş'in bu takıma verebileceği birşey kalmamıştır. İstifa etmediği hergün Trabzonspor'un zararınadır.

Y.Çuvalcı61
01.10.2012, 00:20
bu kaos durummunda varsın bu işe yaramaz topçular oynasın zeki kulübede otursun,devre arası bi operasyon olduğunda en azından fatura onlara kesilmez,fazla detaylı analize girmeyin,herşeyin özeti basit adamlar deplasmanda çift forwet oynuyor,sen tek,ve gol yememek için barışı oyuna alıyorsun,analizlere dalıp ersun dönemine inmeye,gerek yok herşey ortada...

TAHSİN 61
01.10.2012, 00:24
Şenol Güneş'in bu takıma verebileceği birşey kalmamıştır. İstifa etmediği hergün Trabzonspor'un zararınadır.

Yemin Ederim Hikmet Karaman a ver şu takımı Zevk veren Futbol izler keyif olurum her hafta pazar günü sinir harbi yaşamaktan bıktım Evimi ocağma huzurumu bozdu yeter artık.

Şenol Güneş Geçen sene bjk maçından beri dikkat edin Basın toplantısında edebiyat yapıyor. Yeter Artık...

arifberkay
01.10.2012, 00:26
Bu kadar kotu sonuclara ve rezıl futbola ragmen neden kimse bir bedel ödemiyor?

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 00:26
http://s1.directupload.net/images/120930/vnt2wnyj.swf

Janko yandın oğlum...

arifberkay
01.10.2012, 00:27
Haftaya seyirci baskısıyla beraber kasımpaşayı yeneriz ya sonraki hafta ne olur bundan farklı olmaz herşeyine iddaya girerim....

Harun_ayar_ts
01.10.2012, 00:28
haftaya cuma saat 20:00 den sonra Şenol Güneş ile edebiyat dersi var kimse geç kalmasın

Oğuzhan
01.10.2012, 00:30
Arkadaş ya adamlara önde 20 saniye bassak topu ayaklarına bulaştırıyorlar ama nedense bu sistemi oturtamıyoruz. Bu kadar zor mu top rakibe geçince geriye doğru kaçmak yerine adamlara önde basmak. Hem yorulmazsın, oyunu kısa alanda oynarsın. Hem de rakibi boğma şansın olur. Adamları bizim kaleye kadar getirip topu alacaksın da bir daha oyun kurup pozisyon arayacaksın.

edimurphy_61
01.10.2012, 00:39
http://s1.directupload.net/images/120930/vnt2wnyj.swf

Janko yandın oğlum...

Janki geldiğine bin pişman değilse bende bişey bilmiyorum

artvints
01.10.2012, 00:42
http://this11.com/boards/abDsBo8air.jpg
acilen ikinci yarı bu kadroyu oluşturmak gerek ikinci yarı alışırlar seneye de işe yaramazları gönderip bir veye iki üst düzey transferle şampiyonluğa oynarız.

serkanholep
01.10.2012, 00:44
http://this11.com/boards/abDsBo8air.jpg
acilen ikinci yarı bu kadroyu oluşturmak gerek ikinci yarı alışırlar seneye de işe yaramazları gönderip bir veye iki üst düzey transferle şampiyonluğa oynarız.

çok zor değil 2 transfer lazım

takaslarla 7-8 milyon euroya olur ama bize kalırlarsa tabi

Fatih Öztürk
01.10.2012, 00:45
Takımımız bol pas yapan takımlara karşı aciz kalıyor.Kasımpaşanında pas yüzdesi yüksek.kazanamazsak ne hoca kalır nede yönetim.

Tyler Durden
01.10.2012, 00:48
yahu çok acayip yorumlar yapıyorsunuz

ersun hoca sadece takımı kurdu

top oynattığını hatırlamıyorum. hatta gitsin diye dua ettim hep

sivastan 3 yiyip gitmişti

ziya hocayı övüyorsun şaha kaldırdı diyorsunda ne yaptı sonra o da başarısız oldu gitti

şenol hoca bu takıma 1 Süper kupa bir türkiye kupası bir de şampiyonluık kazandırdı

elindeki takım dağıldı ve daha toparlama süreci devam ediyor

kolay değil

bjk bile batmış durumdayken bizden iyi durumda merak etmeyin

ne kolay şey hoca göndermek

geçen sene avrupada oynadık 7 puan aldık ve ligi 3 bitirdik

bu sene avrupada oynayan takımları da görüyoruz

ve göreceğizde

janko ve emerson daha bu takıma katkısı olabilecek oyuncular değil

colman ve giray defansa döndüğünde çok daha iyi olacağız

neler yazıyorsunuz anlamıyorum

tamam şenol hoca gider ama gelenin 2 yenilgiden sonra gitmeyeceğinin garantisi yok

hatta kaçarak gider

ordu cuperi getirdi de ilk 5 e girdi zaten

ersun hoca top mu oynatmadi?sunu on yasindaki bir cocuk yazmaz.
insaf be kardesim.adamin doneminde 90 dakika topa basan bir takim vardi.
puan kaybettigimiz maclarda bile suruyle gol kaciriyorduk.o sezon umut-gokhan gol kacirma yarisina girmeseydi o adam bizde efsane olurdu..
ersun hoca sadece takim kurdu demissin..sadece takim kurdu ne demek ya..
en onemli sey takim kurmak degil mi zaten..niye bu kadar kucumsuyorsunuz.
al senin yere goge sigdiramadigin hocanin kadrosu iki senedir nal topluyor.ersun yanalin kurdugu kadroyla bana senol gunesi savunma.kaldi ki ersun yanalin elinde her an skoru degistirebilecek bir jaja yoktu.ersunun oynattigi futbolu begenmeyip mevcut takim icin vakit istemen lokal milliyetcilikten baska bir sey degil..birakin bunlari..bir sivas macinda uc yedi diye begenmiyorsun ama senol gunes'in bizi rezil ettigi en az bir 15 mac sayarim.hatta lig maclarini gectim bir vidyoton rezilligimiz var ki akillara zarar.
macar mezra takimina 210 dakika gol atamadik.
ziya doganimi ovdum?nerede ovmusum..adama futbol dusmani dedim, kufur mu edeyim daha..onun basarili olmasinin nedeni trabzonspor markasidir dedim.
okudugunu iyi anlamadan cevap veriyorsun.
tam bir bucuk senedir takimin oynamasini degil ilerisi icin isik vermesini bekliyoruz.boyle bir sey olabilir mi?bu nedir yahu.
benim icin ersun yanal-ziya dogan-senol gunes veya bir baskasi..hepsi nazarimda hikayedir..takim basarili oldumu olmadimi ona bakarim..gecmiste o sunu yapti bu bunu yapti diye vakit oldurmenin manasi yok.36'lik mersinli futbolcular bizi sahada eziyorsa o takimin basindaki adam babam olsa elestiririm.
toparlanma sureci demissin?kac mac diye soruyorum bende?61 mactir
oynadigimiz,oynamaya calistigimiz sey nedir..
ayni seyi deneyip farkli sonuclar beklemenin tam adi nedir?nasil dagilmisiz ki bir turlu toparlanamadik.bu nedir abi..iki uc futbolcu gidince hayat bitiyor mu?
olene kadar gidenlerin yasinimi tutacagiz.
ayrica nasil bir ligimiz varmis ki dusme adaylari haric bir allahin kuluna ustunluk kuramiyoruz.hepsi mi bizden iyi..skoru gectim berabere kaldigimiz maclarda bile
haketmedigimiz puanlari aliyoruz.misal bugun..allah askina bu futbola bir puan cok fazla degil mi?kendi sahamda emekli sandigina tabii olanlarin takimina ezileceksem ben ne yapayim oyle takimi..
colman-giray demissin..bu colman ikinci yarilarin basinda cikan adam degil mi?hocanin ilk cikardigi adamlardan..giray demissin..sorun giray mi?ligin en az gol yiyen takimiyiz.sorun defansta degil..sorun hucumda.sorun lanet sistemimizde.sorun rakiplerin kalecisini
terletememizde.ligin en az gol atan iki uc takimindan biriyiz.
fener disinda buyuk bir takimlada oynamadik hani..
koca trabzonspor her mac kontra kovaliyor..eskiden trabzona gelen rakipler kapanirdi..kapali defanslari acamiyoruz diye soylenirdik..simdi bakiyorum ayni seyi eminim rakipler soyluyordur.bu tablonun tersi olmasi gerekmiyormu?
senol gunes devri artik bitmeli.olmuyor, yurumuyor.bunu ben degil takimin son bir bucuk senesi soyluyor.

İleli
01.10.2012, 00:53
artık bende yavaş yavaş problemin şenol hocada olduğuna inanmaya başladım...

aynen abicim aynen ona olan sevgim kor etti beni bugune kadar belli oldu bu...

artvints
01.10.2012, 01:07
ersun hoca top mu oynatmadi?sunu on yasindaki bir cocuk yazmaz.
insaf be kardesim.adamin doneminde 90 dakika topa basan bir takim vardi.
puan kaybettigimiz maclarda bile suruyle gol kaciriyorduk.o sezon umut-gokhan gol kacirma yarisina girmeseydi o adam bizde efsane olurdu..
ersun hoca sadece takim kurdu demissin..sadece takim kurdu ne demek ya..
en onemli sey takim kurmak degil mi zaten..niye bu kadar kucumsuyorsunuz.
al senin yere goge sigdiramadigin hocanin kadrosu iki senedir nal topluyor.ersun yanalin kurdugu kadroyla bana senol gunesi savunma.kaldi ki ersun yanalin elinde her an skoru degistirebilecek bir jaja yoktu.ersunun oynattigi futbolu begenmeyip mevcut takim icin vakit istemen lokal milliyetcilikten baska bir sey degil..birakin bunlari..bir sivas macinda uc yedi diye begenmiyorsun ama senol gunes'in bizi rezil ettigi en az bir 15 mac sayarim.hatta lig maclarini gectim bir vidyoton rezilligimiz var ki akillara zarar.
macar mezra takimina 210 dakika gol atamadik.
ziya doganimi ovdum?nerede ovmusum..adama futbol dusmani dedim, kufur mu edeyim daha..onun basarili olmasinin nedeni trabzonspor markasidir dedim.
okudugunu iyi anlamadan cevap veriyorsun.
tam bir bucuk senedir takimin oynamasini degil ilerisi icin isik vermesini bekliyoruz.boyle bir sey olabilir mi?bu nedir yahu.
benim icin ersun yanal-ziya dogan-senol gunes veya bir baskasi..hepsi nazarimda hikayedir..takim basarili oldumu olmadimi ona bakarim..gecmiste o sunu yapti bu bunu yapti diye vakit oldurmenin manasi yok.36'lik mersinli futbolcular bizi sahada eziyorsa o takimin basindaki adam babam olsa elestiririm.
toparlanma sureci demissin?kac mac diye soruyorum bende?61 mactir
oynadigimiz,oynamaya calistigimiz sey nedir..
ayni seyi deneyip farkli sonuclar beklemenin tam adi nedir?nasil dagilmisiz ki bir turlu toparlanamadik.bu nedir abi..iki uc futbolcu gidince hayat bitiyor mu?
olene kadar gidenlerin yasinimi tutacagiz.
ayrica nasil bir ligimiz varmis ki dusme adaylari haric bir allahin kuluna ustunluk kuramiyoruz.hepsi mi bizden iyi..skoru gectim berabere kaldigimiz maclarda bile
haketmedigimiz puanlari aliyoruz.misal bugun..allah askina bu futbola bir puan cok fazla degil mi?kendi sahamda emekli sandigina tabii olanlarin takimina ezileceksem ben ne yapayim oyle takimi..
colman-giray demissin..bu colman ikinci yarilarin basinda cikan adam degil mi?hocanin ilk cikardigi adamlardan..giray demissin..sorun giray mi?ligin en az gol yiyen takimiyiz.sorun defansta degil..sorun hucumda.sorun lanet sistemimizde.sorun rakiplerin kalecisini
terletememizde.ligin en az gol atan iki uc takimindan biriyiz.
fener disinda buyuk bir takimlada oynamadik hani..
koca trabzonspor her mac kontra kovaliyor..eskiden trabzona gelen rakipler kapanirdi..kapali defanslari acamiyoruz diye soylenirdik..simdi bakiyorum ayni seyi eminim rakipler soyluyordur.bu tablonun tersi olmasi gerekmiyormu?
senol gunes devri artik bitmeli.olmuyor, yurumuyor.bunu ben degil takimin son bir bucuk senesi soyluyor.

valla hatırlıyorum, çok iyi top oynamıyorduk, ama yüksek tempoyla çok koşarak
maç kazanıyoduk ama oyun zenginliği yoktu, bu düşüncemi destekleyecek en önemli veri ise ligin ikinici yarısında tempomuz düşünce oynadığımız, iğrenç oyunlar.ama yeni kurulmuş bi takımda bi sene daha haketmişti.ama bugün şenol hocanın istifasını isteyenlerle o gün ersun yanal ın istifasını isteyenler hemen hemen aynı kişiler.şimdi de şenol hocayı ersun yanal la karşılaştırıp güya
bi sonuca varmaya çalışıyolar.biz ise hep istikrardan yana olduk, eğer bi hocaya güvenilmişse ona yeterli süre verilsin.ama hep aynı kısır döngünün içine hapsetmeye çalışıyo bizi bu kafalar.o gitsin bu gelsin, çılgın tüketim alışkanlığı, üstüne koymak yok, emek vermek yok, zor durumda takımın yanında olmak yok.kendi insanına sahip çıkmak yok.e zaten hakemler federasyon kuyunu kazıyo, bi de bu durumda istikrarsızlık takımı iyice zayıflatır.

bitirim
01.10.2012, 01:09
beni bilen bilir bu zamana dek hep Şenol Güneş dedim. Ama şimdi Ünal Karaman diyorum :( bana göre takımda oynamaması gerekenler olcan, yasin, volkan ve zokora'dır. Yattara bile bu yaşta yasinden daha yaratıcı işler yapar. Yasinde hız var sürat var ama futbolcu zekası ve azim yok. Olcan iyi niyetli çok iyi niyetli ama sonuç yok. Volkan kötü niyetli yetenek var ama ukalalık ben bilirimlik ben yaparımlık hat safhada zaten bu tarz hareketleri yüzünden Ertuğrul hoca gönderdi bizimkilerde havada kaptı. Zokora büyük maçlarda orta sahanın sigortası olur ama mersin gibi sivas gibi 2. 3. sınıf takımlara karşı sadece pranga olur. Size saçma gelecek belki ama ben olsaydım eldeki kadro üzerinden düşünecek olursak ve sakatlarında iyileştiğini varsayarak colman soner saparayı ortaya olcan ve alanzinyoyu kanatlara koyardım. Serkanıda memleketine tatile gönderirdim. Ama sizden farklı olarak ben bu maçta sağ kanadın yol geçen hanına dönmesinin sorumlusu olarak serkanı değil yasini görüyorum. Neyse arkadaşlar kendinizi üzmeyin biz parayla değil emek vererek kadro kurabiliyoruz eh bu emekte iki günlük bir emek olmayacak haliyle. Daha öncede söylediğim gibi bu takımın adam olabilmesi için sabit bir teknik direktörle en az 2-3 sezon geçirmesi ve bizimde bu 2-3 sezon çıldırmadan sakince beklemesi gerekiyor. Biz taraftar olarak sadece saç baş yolmuyoruz topçuların motivasyonunuda bozuyoruz bizde ne yazıkki bu sabır olmadığı için biz taraftarda en az Şenol Güneş kadar suçluyuz

Mert Oğuzlu61
01.10.2012, 01:09
mersinli oyuncular kendi sahalarında sanki antrenman yapar gibi top çeviriyor, paslaşıyor. mutlu mesut bir tablo var sahada, mangal sucuk felan kulübeden bir hamle beklemedim değil tam pikniklik bir maç vardı özelliklede ilk yarı...

anlamadığım, anlayamadığım nokta şu. ''neden rakip topu aldığı anda ilerde basıp onları boğmuyoruz, hataya zorlamıyoruz ?'' neden top hakimiyetini sağlayamıyoruz. rakip kendi sahasında bilmem kaç dakka top çeviriyor yok bizimkiler izliyor, kalemizin oraya kadar paslaşıp geliyorlar tık bir pas ve o da ne, yedik golü...

2010-2011 sezonu sahada rakibe bir tecavüz etmediğimiz kalıyordu, canavar gibi takımdı... oynatmıyorduk, resmen rakibe top oynatmıyorduk. her atağımız tehlikeydi, her dakka o heyecanı yaşıyorduk.

peki neden şimdi böyle ? aslında sorunun cevabı çok basit.

2010-2011 : onur, egemen, selçuk, burak, yattara, teo, jaja, colman, engin, umut vs.. vs..

2012-2013 : onur, bamba .... ?

yazamıyorum :D güvendiğim, ''işte şampiyonluğa oynayacak takıma layık futbolcu'' diyeceğim iki isim yazabiliyorum gerisi gelmiyor. :)

Yaşar
01.10.2012, 01:14
mersinli oyuncular kendi sahalarında sanki antrenman yapar gibi top çeviriyor, paslaşıyor. mutlu mesut bir tablo var sahada, mangal sucuk felan kulübeden bir hamle beklemedim değil tam pikniklik bir maç vardı özelliklede ilk yarı...

anlamadığım, anlayamadığım nokta şu. ''neden rakip topu aldığı anda ilerde basıp onları boğmuyoruz, hataya zorlamıyoruz ?'' neden top hakimiyetini sağlayamıyoruz. rakip kendi sahasında bilmem kaç dakka top çeviriyor yok bizimkiler izliyor, kalemizin oraya kadar paslaşıp geliyorlar tık bir pas ve o da ne, yedik golü...

2010-2011 sezonu sahada rakibe bir tecavüz etmediğimiz kalıyordu, canavar gibi takımdı... oynatmıyorduk, resmen rakibe top oynatmıyorduk. her atağımız tehlikeydi, her dakka o heyecanı yaşıyorduk.

peki neden şimdi böyle ? aslında sorunun cevabı çok basit.

2010-2011 : onur, egemen, selçuk, burak, yattara, teo, jaja, colman, engin, umut vs.. vs..

2012-2013 : onur, bamba .... ?

yazamıyorum :D güvendiğim, ''işte şampiyonluğa oynayacak takıma layık futbolcu'' diyeceğim iki isim yazabiliyorum gerisi gelmiyor. :)
Bu sezonki kadro 2010-2011 kadrosundan kalitesiz olabilir fakat çok daha fazla alternatiflidir.

Burak Sahin
01.10.2012, 01:18
yahu su videodaki 0.57 saniyedeki adam Trabzonsporun takim kaptani degil mi?????? http://www.youtube.com/watch?v=XSIgLzWHfp4

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 01:23
yahu su videodaki 0.57 saniyedeki adam Trabzonsporun takim kaptani degil mi?????? http://www.youtube.com/watch?v=XSIgLzWHfp4

Eleştirmek için böyle şeylere gerek yok. Serkan'ı vuracaksak performansıyla vuralım. Bu adamlar profesyoneller. Trabzon altyapısından yetişip Trabzonspor'lu olarak büyüyen insanlar değil...

Yaşar
01.10.2012, 01:25

Bu cidden belden aşağıya vurmak oldu renktaş.

Mert Oğuzlu61
01.10.2012, 01:26
Bu sezonki kadro 2010-2011 kadrosundan kalitesiz olabilir fakat çok daha fazla alternatiflidir.

çok daha fazla alternatif ?

mourinho nun en sevdiğim özelliklerinden birisi, takımda fazla oyuncu bulundurmaması. takım kadrosunda az ama öz oyuncu bulunduracaksın, hepsi işe yarayacak.

2010-2011 senesinde kulübemizdeki isimler : engin, yattara, umut, giray, alanzinho gibi isimlerdi. hepsindende faydalandık dimi ?

peki bu sene alternatifli kadromuz varda, kimlerden faydalanabiliyoruz ?

adrian : uzaylıların kaçırdığını düşünmeye başladım.
henrique : buna yorum yapmayacam, konuşmaya başlarsam ceza yerim.
barış : buna hiç girmeyeyim cezayı bırak direk çizilirim.
vittek : aldığı yıllık 1.1m € para, yazıktır günahtır o paralara.
cech : yaşıyor mu, akıbeti nedir bilinmiyor.
aykut : çok yanlış gelmişin panpa, 1461 seni bekler...
alanzinho : bal yapmayan arı... ama kalsın diyeceğim alternatif nadir oyunculardan.
yasin : kulübede kalsın, 11 oyuncusu değil, en azından şimdilik.

başka var mı ? %90 ı umutsuz vaka ve bunlara para akıtıyoruz, neresi alternatifli bu kadronun ? :)

Burak Sahin
01.10.2012, 01:28
Eleştirmek için böyle şeylere gerek yok. Serkan'ı vuracaksak performansıyla vuralım. Bu adamlar profesyoneller. Trabzon altyapısından yetişip Trabzonspor'lu olarak büyüyen insanlar değil...

niye bu kadar zorunuza gitti yahu ??? ayrica cok iyi bakarsaniz olaya orda serkandan ziyade baska bir konuya elestiri var .....

Yaşar
01.10.2012, 01:48
çok daha fazla alternatif ?

mourinho nun en sevdiğim özelliklerinden birisi, takımda fazla oyuncu bulundurmaması. takım kadrosunda az ama öz oyuncu bulunduracaksın, hepsi işe yarayacak.

2010-2011 senesinde kulübemizdeki isimler : engin, yattara, umut, giray, alanzinho gibi isimlerdi. hepsindende faydalandık dimi ?

peki bu sene alternatifli kadromuz varda, kimlerden faydalanabiliyoruz ?

adrian : uzaylıların kaçırdığını düşünmeye başladım.
henrique : buna yorum yapmayacam, konuşmaya başlarsam ceza yerim.
barış : buna hiç girmeyeyim cezayı bırak direk çizilirim.
vittek : aldığı yıllık 1.1m € para, yazıktır günahtır o paralara.
cech : yaşıyor mu, akıbeti nedir bilinmiyor.
aykut : çok yanlış gelmişin panpa, 1461 seni bekler...
alanzinho : bal yapmayan arı... ama kalsın diyeceğim alternatif nadir oyunculardan.
yasin : kulübede kalsın, 11 oyuncusu değil, en azından şimdilik.

başka var mı ? %90 ı umutsuz vaka ve bunlara para akıtıyoruz, neresi alternatifli bu kadronun ? :)

Cale sakatlandığında Egemen'i solbek oynattığımız;
Stoperin olmadığında sövdüğümüz Mustafa Yumlu'nun stoper oynadığı;
Selçuk veya Colman'dan birisi sakatlandığında yerine oynatmaya adam bulamadığımız kadrodan;

Colman,Volkan, Giray, Soner gibi oyuncuların oynamadığı fakat hala kimlerin oynaması gerektiğini tartıştığımız bir kadroya...

Şentürk
01.10.2012, 01:50
Sapara olcan yasin serkan volkan falan bunlarla olmaz arkadaşlar.Sapara iki şut attı diye Trabzonspora topçu yaptınız.
Sezon başı itelemek için gayret ettiğimiz topçuya şimdi bel bağlar durumdayız.Aslında Trabzonsporun futbolcu kadrosunun yetersizliği sırf bundan bile bellidir.İçler acısıdır.

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 02:07
niye bu kadar zorunuza gitti yahu ??? ayrica cok iyi bakarsaniz olaya orda serkandan ziyade baska bir konuya elestiri var .....

Yanlış anlaşılma olmasın zoruma giden bir durum yok. Serkan zaten oynadığı futbolla yeteri kadar bezdirdi. Ne anlamı var ki şimdi bu videonun. Ayrıca defalarca da paylaşıldı yeni ortaya çıkan bir şey değil...

CesurHamsi
01.10.2012, 05:20
formsuz Olcan oynuyo, herzaman ki malliyla taninan Serkan oynuyor daha ne bekliyosunuz bu takimdan?

İskender Çakmak
01.10.2012, 07:03
1 hafta önce oynayan bizim futbolcularmış gibi değil sanki. Maça nasıl hazırlanıyoruz anlamıyorum? Bu kadar kötü futbolun sebebi nedir ?
Her şey istediğimiz gibi gitmişken bu hafta takımımız istediğimiz gibi gitmiyor. Serkan inadı neden Şenol hocam ? Zeki bu maçta neden oynamasın? Genç futbolcu gelmiyor diyoruz. Altyapıdan futbolcu geliyor da biz oynatmıyoruzki.

barisb
01.10.2012, 07:30
dün akşamki maçın bahanesi olarak şampiyon kadronun dağılmasını söyleyen arkadaşlar var. özet olarak kendi sahamızda, galibiyeti olmayan ve bilmem kaçıncı sırada olan Mersin'in kadrosunun bizden daha iyi olduğunu mu söylüyorlar acaba?..

Kasım Hilal
01.10.2012, 07:36
Bizim her şeyden çok havaya ihtiyacımiz var. Ayrıca taraftar olarak takımı her türlü destekleyebilmeliyiz. Daha sakin ve daha istekli olmamız olazım.

Dip.Ing.Mag.
01.10.2012, 07:53
Biz umut a ana avrat soverken Şenol hoca surekli 11 de oynatiyor ve takımda kalması için herseyi yapıyordu. Demek ki futbolu bizden daha iyi biliyormuş bu bir.
İkincisi ise bazı takıntımı olduğu ko ular var bu doğru ve bu bize zarar veriyor. Tek forvetli sistem
Ve genc oyuncuları oynatmamasi gibi fakat kadro gercekten çok yeni ve uyum
Sağlaması için zamana ihtiyac var. Öyle ha diye hocayı gobderirsek sadece pesinden avlanır vahlaniriz.

Mehmet Fatih Yavuz
01.10.2012, 08:16

82 puan topladı

neden bu kadar değişti

ne oldu yani

böyle bir şart yok

tabiki şenol hoca hatalı

takım oyunu yok

Bu takım 82 puan yaparken de ligin ikinci yarısında üç kuruşluk top oynamadı.
Evet, 2010-2011 senesinin ikinci yarısından itibaren bugüne kadar oynadığımız bir oyun yok. 1-2 istisnai maç belki gösterilebilir.
Onun dışında hiçbir maçta top oynamadık.

Adam 61 maçlık period göstermiş, 20 galibiyet, 24 mağlubiyet.
Alay mı ediyorsunuz anlamadım ki!
Şu istatistik antebin falan istatistiği olur. Bakın Bursa'da bila kabul edileceğine inanmıyorum kötü futbolla birlikte.

Bu istatistiği bir tek şeyle geçiştirirsiniz, o da iyi futbol..
Sonuç yok, iyi futbol yok.
61 maç.
Ki bu kötü futbola kötü sonucun eklendiği bölüm.

Sadece kötü futbola bakarsak tam 2,5 senedir kötü oynuyoruz.
Az kaldı 3 e tamamlayacağız..

Dün oynanan maç bardağın taşmasıdır.
Takımın 116 km koşu yapabilecek güçte olduğu yerde Mersin gibi bir emekliler takımına karşı ortaya konan şu rezil futbolun hesabı elbet birinden sorulur.

Artık bu rezilliğin son dönemecidir. İç sahada normal seyirci ile oynadığımız anda hoca sallanmaya başlar.

Efendim kadro bozuk-kötü-dağılmış.

La Kasımpaşa bu sene bütün kadrosunu değiştirdi.
Nasıl oldu bu iş? Ordu? BJK? Antep?

Barcelona gibi oynayın demedik efendim. Ama emekliler takımına da sahada üstünlük sağlamaktan acizse takımın oturup ben bu işin neresindeyim, ne kadar bu işi becerebiliyorum diye düşüneceksin.

Bilmem kaç senedir hocayı hoca yapacağız diye uğraşıyoruz.
Yeter bu kadar eğitim.
Artık ya verim alalım, ya yeter.

Külünkoğlu
01.10.2012, 08:21
Sadece kötü futbola bakarsak tam 2,5 senedir kötü oynuyoruz.
Az kaldı 3 e tamamlayacağız..
2,5 sene ? yani Şenol Güneş geldiğinden beri.

Ne yapılmış bu 2,5 senede ?

3 Kupa kazanılmış.

Eyvallah.

Faik Yılmaz
01.10.2012, 08:21
koskoca maç boyunca rakip kalye çekebildiğimiz koskoca 3 tane şut.....Üstelik kendi sahamızda....

Maça kurtarıcı diye alınan oyuncuya bakın.....Barış Özbek.....

aslında iki done bile maçı özetliyor.....

Ertan 51
01.10.2012, 08:22
Evinde senin klasında olmayan bir takıma 2 puan kaptırabilirsin futbolda var bunlar fakat benim üzüldüğüm TS a yakışmayacak bir hırs ve istekte olmamız,Miy in tüm istatistikleri bizden çok çok üstün bu benim canımı acıtıyor,ayrıca galip gelsek tepeye yerleşeceğiz bunu biz düşünüyoruz da futbolcular düşünmüyor mu aklım almıyor doğrusu.
Biz taraftarların sünepe ve mülayim hali topçularımıza da sirayet etmiş demek ki.

Mehmet Fatih Yavuz
01.10.2012, 08:24
2,5 sene ? yani Şenol Güneş geldiğinden beri.

Ne yapılmış bu 2,5 senede ?

3 Kupa kazanılmış.

Eyvallah.

Zaten film orda koptu Metin Abi.

Başta futbol ve sonuç vardı, sonra futbol gitti sonucun bir kısmı kaldı.
Son 1,5 sene ikisi de yok.

Külünkoğlu
01.10.2012, 08:28
Dün arkadışımız Soner'de çok güzel özetlemişti. "Şenol hoca kötü diyelim. Peki hangi futbolcu 2 maçta vasatın üzerine çıkabildi ?"

Sorun bence hoca da değil, topu alan oyuncunun sürekli geriyi düşünmesi başka bir sürü eksikliklerin olduğunu gösteriyor. İlk yarı da Allah için süperdik, defansta müthiş top çevirdik, auta giden topları Bamba ile inanılmaz şekilde kontrol altına aldık. İlk yarının özeti bu.

İkinci yarı gol ve gol sonrası 4 dakikayı çıkarın 90 dakika da akılda kalan anlar, Onur'un bir kaç kez eliyle oyun kurmasına rağmen rezil bir vurdumduymazlık sıfır sorumluluk alma ve mücadele isteği ile yeteneksizlik gösterileri arasında atakların daha başlamadan bitmesi erimesiydi.

İşin acı tarafı biz filmi daha önce defalarca görmüştük.

Gökhan Döner
01.10.2012, 08:34
Herkes film izler gibi top oynuyor hiç hareket yok.
Top adamın önünden geçiyor insan topa doğru hiçmi hareketlenmez.
Bütün futbolcuların kafasında dün akşam maç bitsede bir an önce eve gitsek
düşüncesi vardı bana göre.

Mehmet Fatih Yavuz
01.10.2012, 08:35
Metin Abi söylediğin doğru olsun, kabul! (Aslında katılmıyorum çünkü art niyetli bir oyuncu kadrosu 116 km koşamaz.)

Bu oyuncu topluluğunu oluşturan da hocadır. Sorumlu kimdir kadronun kurulmasından?
Eğer kuruluşta sorun yok ise, bu hale gelmesinden sorumlu olan kim?

Yani vurdumduymaz, sorumluluk almaz hale gelmesinde?

Ama tekrar soruyorum oyun motivasyonu ve isteği olmayan bir takım nasıl bu kadar koşabilir?

Yani boş koşup hocayı kumpasa mı getirmeye çalışıyorlar? Olabilir mi?

Anlamadım.

Kaya
01.10.2012, 08:37
Farklı sonuçlar beklemiyorum böylesine bir kadrodan. Şaşırtmıyor beni. İlk 5'e bu sene zorla gireriz ve zaten ya 4. ya da 5. oluruz...

En büyük kabatin Şenol hocada olduğunu düşünmüyorum.

Şike sürecine çok takıldıl 96'da olduğu gibi ve yönetimin Trabzonspor'un bir futbol kulübü olduğunu unuttuğunu hatta ilgilenmediklerini düşünüyorum.

Olan taraftara oluyor gerçi.

Büyük tedbirlerin alınması şart ama o güç Trabzonspor'da yok.

Külünkoğlu
01.10.2012, 08:44
Bence boş koşu. Orta sahada forvette çoğalamıyorsak anlamı ne ?

zeki gursoy
01.10.2012, 08:50
öyle böyle değil, çok kötüydük....
zokora hamlesi bence yanlışın başıydı...
sonuda gelmedi zaten...

UğuR
01.10.2012, 08:52
Takımda bir şeyler eksik olduğu aşikar. Bu eksiklilkleri tespit edip çözüm arayacak kişi de teknik direktörür. Hoca bazı hatalar yaptığı aşikar. Futbolcularda vasatı geçemiyor ama 1-1 yakalamışken gole ihtiyacın varken çift santrafora dönmek gerekirken santrafor olduğuna inanmadığım Henrique yi Janko ile değiştirmek bence büyük hata idi. Kanatların çalışmadığı bir ortamda Olcan'a katlanmak sabır göstermek tuhaf. Takım 116 km koşabilir ama hızlı değil topu rakip sahaya sallana sallana çıkartmaya çalışıyoruz. Adam eksiltemiyoruz böyle olunca adama eksiltmek için bireysel beceri gerekiyor yani çalım atacak futbolcu. Ama bırakın çalım atmayı buna cesaret edecek futbolcu bile yoktu sahada. Hoca kötü idare ettiği gibi futbolcularda vasat.

Mehmet Fatih Yavuz
01.10.2012, 08:53
Kesinlikle katılıyorum. Boş koşu.
Sadece anlamadığım şu, oyuncu motivasyonu, ya da oyuncuların isteği-hırsı sahada kendini mücadele ile göstermez mi?
Bunun da parametrelerinden biri ne kadar koştukları değil midir?

Olayın bu yönüne dikkat çekmek istedim.

Yani oyuncuların isteksiz olması, motivasyonlarının düşük olması halinde bu denli mesafe kat etmeleri mümkün müdür?
Kati konuşamam bu konuda ama, benim fikrim mümkün olmadığı yönünde.

Eğer bu iddia doğru ise ve oyuncuların isteksizliği yok ise, beceri olarak da oynadığımız takımlardan çok bir eksiğimiz olmadığına göre sıkıntı taktikseldir.
E taktiksel sıknıtı da hocanın sorumluluğundadır.

Ha denebilir ki oturtacak.
Net bir şekilde inanmıyorum. Çünkü ben şampiyon olduğumuz yılın ikinci yarısının başından yani Avni Aker'deki 1-1 lik Ankaragücü maçından itibaren ortada hiçbir sistemli oyun anlayışı göremedim.
Enteresan tarafı, sürekli gerilemesi. Zigzaglar çizerdi eskiden, bir iyi bir kötü.
Artık ivme sürekli aşağı gidiyor.

Mersin maçı dip midir? Yani ölye umuyorum.
Bundan daha kötüsü stadda infial sebebidir.

kaan61
01.10.2012, 09:09
Son bölümde Yasin o pozisyonu gol yapabilse takımın kredisi bir maç daha fazlalaşırdı. 116 km koşup böyle rezil bir futbol oynamak hiç mi hiç yakışmadı. Geçen sene çok maç oynamayı bahane gösterdik bu senede sakatlar büyük sorun oldu. Takımda bir uyum yok. Rakibi takım halinde sıkıştıramıyoruz. Top bizdeykende çok basit hatalarla kaptırıyoruz veya boşa kürek çekiyoruz . İyi futbol için Colman takıma dönmeli ...

::::::::::::::: Onur :::::::::::::::::::

Zeki ::: Giray :::: Bamba ::: Emerson

::::::::::: Soner :::: Colman ::::::::

Volkan :::::::: Sapara ::::::: Olcan

::::::::::::::::: Janko :::::::::::::::: Sağ Kanat beni yine düşündürüyor ama bu kadro ile bir kaç maç kazanırsan belki bazı düşüncelerimiz değişebilir.

Murat Keçeci
01.10.2012, 09:12
Kaybedilen 2 puan altın değerinde iki puandı böyle maçlarda puan farkını kapatmak gerekiyordu.İlk yarı pozisyona bile giremedik her zamanki gibi ağır tempoda oynadık özellikle iç sahada orta sahayı zokora-soner -saparadan oluşturmak ağır olan takımı iyice ağırlaştırdı.Bu bölgede oynayan oyunculara rakip baskı yapıp döndürmedi dolayısıyla bu oyuncularda stoperlerden aldığı topları tekrar stoperlere iade etti.İç saha maçlarında özellikle daha fazla risk almamız gerekecek bu bölgede şöyle kombinasyonlar yapmalıyız.Colman-Soner-Adrian veya Colman-Soner-Alanzınho veya Colman-Soner-Olcan veya Zokora-Adrian-Olcan...

Eğer ilk golü yersek maçı kazanma ihtimalimizin düşük olduğunun sinyalini bundan önce oynadığımız bir çok maçta vermiştik çünkü pozisyon üretmek de zorlanıyoruz.Yediğimiz gol tamamen orta sahada mücadele etmeden oynayıp rakibi presle bozmayıp rakibe rahatça pas yapma olanağı verdiğimiz için oldu tek vuruşları iyi yapan nobrede zor pozisyonda çok iyi vurdu.

Beklerle açıkların uyumu iyi değildi girdiğimiz az pozisyonlarıda kullanamayınca skor normal diyebiliriz.Özellikle Yasinin sonlarda kaçırdığı pozisyonu atması gerekirdi.Hedefinde milli takım varsa bazen takımını böyle maçlarda atacağı gollerle kurtarması gerekir sadece yasin için değil o an o pozisyona kim girmişse o oyuncu için geçerli bu.

Uzun yıllardır şampiyonluk yaşamış takımların performansını takip ettiğim için şöyle diyebilirim şuanki performansımız lig sonunda şampiyon yazılacak olan takımın performansı değil.Daha çok yol almamız gerekecek.

amasya0561
01.10.2012, 09:13
utandım dünkü maçı seyrederken resmen utandım dogrusu. miy'a karşı bu kadar sönük futbolmu oynanır. futbolcuların aklı maçta degildi.
ve şunu anladımki maç öyle pahalı futbolcularla kazanılmıyor. mersinde elle gösterilecek büyük takım futbolcusu kaç tane var.
ama adamlar takır takır oynadı biz seyrettik. demekki maç sahaya hırsını kazanma arzusunu istegini yansıtınca kazanılıyor.
takım oturmadı sakatlar bahanesine inanmıyorum bu takıma kim girecekte düzelecek. birtek colmanlamı olacak bu iş.
takım ataga kalkamıyor ne arapası var ne bir orta. bu takıma hırslı oyuncular gerek. bamba gibi colman gibi giray gibi.
ve ne kadar kapasiteleri begenilmesede alan; vittek volkan ve hatta barış. mersindeki futbolcular nasıl bizim milyonlukları rezil ettilerse bu saydıklarımdada o hırsı görüyorum. bizi barış mı alan mı vittek mi kurtaracak denebilir ama en azından takım kazanma arzusu ile oynar en azından 45 dakikada kaleye 1-2 şutumuz olur.

Cafer KILIÇSOY
01.10.2012, 09:19
Koskoca lig maratonunda böyle puan kayıpları olur yahu.. Normaldir bu. Nedir bu asıp kesme, istifaya davet etme ayakları. Fener maçında oynanan oyunu da bu futbolcular oynadı. Lig koskoca bir maraton. Telafisi olur bunun.

Trabzonspor 83'den beri şampiyonluğa hep Şenol hocanın önderliğinde yaklaştı. Son şampiyonluğumuzda Şenol Hocayla oldu. El insaf yahu. Bir Mersin maçı sonunda adamı istifaya davet etmek hangi aklın ürünü!!

Ben herkesin aksine Şenol Hocama da bu takıma da güveniyorum. Sezonu nerede bitirirse bitirsin yense de alkışlayacağım, yenilse de alkışlayacağım.

Haa neymiş; Şenol hocanın hataları varmış. Biz sanki sütten çıkmış ak kaşığız. Forma alma, lisanslı ürün kullanma, kombine sahibi olma, kulübe üye olma, ondan sonra da ''Bu futbolcularla lig bitmez''

Yok yaa!!

Özetlemek gerekirse dün akşam ki sonuçlar yaşanacaktır. Futbolun içinde bunlar vardır ve normaldir.

Turgay Atalay
01.10.2012, 09:20
Bamba, Onur ve Tolgayı tenzih ederim, ama şu sıralar Hoca dahil hiç birisi Trabzonspordan kazandığı parayı hak etmiyor...Hakkım varsa helal etmiyorum.

Yasin, Olcan, Serkan, Emerson, Zokora, Alan...ha bunlar ne işe yarar da, ne işi var bu adamların bu takımda.Volkan desen sürekli sakat, yata yata para kazanıyor.

Adam gibi oturup gelecek sezonu planlasalar bari, Bamba hariç tüm yabancılarla yolların ayrılması lazım, zararın neresinden dönersek kardır. Hocanın da bir haftalık Trabzonspor kariyeri kaldı zaten, nasıl olsa haftaya Kasımpaşa da atar 2-3 tane, mümkünse takıma hoca da bunlar, ve de mümkünse bu adam Trabzonda yaşayan bir dinazor olmasın.

Turgay Atalay
01.10.2012, 09:21
Takım 116 km koşmadı, Mersin denen ucube takım topun peşinde 116 km koşturdu bizim futbolcukları.

Hüseyin Sahtiyan
01.10.2012, 09:23
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kaybettiği hafta içerde maç 1-1 ken Olcan'ı oyundan alıp Barış'ı oyuna sokmak. Maç hakkında başka birşeyin konuşulması fuzuli bence.

Kaya
01.10.2012, 09:24
Dün gecenin 1. başarılı adamı Bamba, 2. başarılı adamı da Onur'du.

Diğer oyuncularımız haftaiçi adam gibi çalışmadıklarını bize gösterdi...

Punisher-61
01.10.2012, 09:25
Defans ve tek forvet taktigi böyle olur...

Jankoyu cikar henriqueyi oyuna sok.. Mantiga bakin janko zaten tek basina önde destek yok.. Henrique girince neyin degismesini bekledi senol günes onu merak ediyorum..

Arti baris özbekten ne bekledi son 10 dakika?? 2 gol mü??

Sent from my iPhone using Tapatalk

winner
01.10.2012, 09:29
Dünkü tabloyu bu sezon yine fazlaca izleyeceğiz.

Oyuna hükmedecek, topu rakip alana yıkacak bir kadromuz yok.

Oyuncuların hemen hepsi birbirine benzer tarazda driplingli oyuncular,top gezdirilemiyor böylece sahasına yerleşmiş rakip savunmada boşluk bulunamıyor, kademeli bir savunma ile dünkü gibi pozisyon sayımızı 1-2'de bırakıyorlar...

Oyun orta sahada sıkışınca rakip kanatları da çok kolay kapatıyor,dünkü maç için kanat bindirmesi hatırlamıyorum...

Bu oyun tarzında Janko sadece sahada dolaşır...

Ertan1982
01.10.2012, 09:33
Gecen sezon yazmistim bu takim revizyon sart.15-16 kaliteli oyuncu lazimdi.Takim bitmis tükenmisti.Baslangic iyidi ama sonra hicbirsey gelmedi.Transferi kampa yetisirecegiz dedikleri an anlayin hicbir plan projeleri yok menejerleri bekliyoruz demektir.Su ana kadar hayalkiriklim Kanatlar.Türkiyenin en iyi yerli kanatlar bizde dedim adamlar kofti cikti.

Senol Hoca ile asla kontrat yenilenmesin.Sezon sonu yollar ayrilmali.Devre arasi yeni sezon icin antrönör ile anlasilmali.1461 2-3 alinip gelecek sezon icin monte edilmeli.

Dün resmen utandim.Benim antremansiz halim sahada olan cogu kisilerden daha cok sey yapardi.

Kamil Çakmak
01.10.2012, 09:35
Fb yi elimizden kaçırdık diye baya bi umutlandık ilerisi için. Hatta kadro açıklanınca süper iyi kadro dedik bir çoğumuz. Serkan hariç tabi.
Birbiriyle uyum sağlayamamış bir kadro var elimizde isterse 200 bin km koşsunlar birşey ifade etmez. Bunun yanına kabiliyet özürlü özleklerinide eklersek bu sonuç gayet doğal.

Orta sahası bitik bir takımın oyuna üstünlük sağlamasını beklemeyin. Üstelik rakip bu yüzden daha iyi top çevirdi ayağa pas yaptı.
Oyuncuları tek tek eleştirmek gereksiz. Sebebide 2-3 topçu hariç hepsi berbattı.

Futbolcuların bu kadar beceriksiz ve özelliklede vurdum duymaz tavırlarınn bir kısmını birazda seyirci cezalarımıza bağlıyorum ben.
Bayan ve çocukların karşısında baya bi rahatlar beyefendiler.

artvints
01.10.2012, 09:36
sorun koşmamamak değildi.sorun doğru pozisyon alamamak ve etkili baskı yapamamaktı.bir profosyonel futbol takımının sahada bu şekilde aciz kalmaya hakkı yok.hala daha topu hücüma nasıl taşıyacağımız hakkında bi planımız yok.risk alan, soğukkanlı oyuncu yok.aslında var ama görevini yapmıyolar.bi sorun var belli ama nasıl çözülececek bilmiyoruz.

Turgay Atalay
01.10.2012, 09:37
Galatasaray ve Fenerbahçe'nin kaybettiği hafta içerde maç 1-1 ken Olcan'ı oyundan alıp Barış'ı oyuna sokmak. Maç hakkında başka birşeyin konuşulması fuzuli bence.

Hocanın bu Olcanı antrenmana bile almaması lazım, değil ki ilk 11 e.

Kaya
01.10.2012, 09:38
Fb maçına olan konsantrasyon tamamen rakiple yaşanan şike sürecine dair.
Futbolun değil hırsın getirisiydi.

Tabi yazık ki hırslanınca madem böyle top oynayabiliyorsun neden diğer maçları önemsemezsin...

Bizim hatta Türk futbol kulüplerinin problemi.

Maç seçiyoruz.
Maça göre konsantre oluyor.
Sezonu komple düşünmüyoruz.

SEDAT
01.10.2012, 09:38
* Aynı filmi kaçıncı kez izledim hatırlamıyorum artık. Artık Hoca, Başkan, Futbolcu değil artık sorunu başka yerde arıyorum...

lopsang
01.10.2012, 09:39
Futbol adına yazık oldu Mersin İdman Yurdu'na. Yasin golü atsa " Futbolun adaleti yok ki" deyip kıvranırdı Nurullah Sağlam, yine de demeli, kesinlikle hak etti galibiyeti. Bu arada bizimkiler ne yaptılar ? İlginç ki ilginç, yarışta olacağın iki önemli rakibin yeniliyor, geçen haftaki iyi oyunun üstüne galip gelsen, camia havaya girecek, ama sen kıvrandır taraftarını, ısrarla şampiyonluk yarışında olamayacağının sinyalini ver. Mücadele eder de yenilirsin, geleceğe ışık verirsin amenna.

Dün sahada üç cins futbolcu vardır ; 1. Beyin ayak kordinasyonunu sağlayamayanlar ( beş metre yanındaki adama bile attıkları paslar, % 70 hata payıyla 7 metre uzaklarından geçiyordu ) 2. Kendine oynayanlar ( Olcan, Alanzinho v.b. ) 3. Ben ne yapıyorum sahada diyen şaşkın tavuklar

Oyuncuların bir kısmı 2. ve 3. şıkkı temsil ederken, bir bölümü de 1.-2.- ve 3. şıkkı beraberce temsil etmektedir. Şenol Hocanın dediği gibi dünkü takımdan 7-8 kişiyi çok rahat silersiniz. Garip olan da zaten bu. Maçtan önce gerçekleşen bir şey futbolcuların oyna isteğini mi aldı ; geceleyin toplu parti yaptılar da ayakta duracak halleri mi yoktu ; yetersiz beslendikleri için güçsüz mü kaldılar ; hocayı sevmiyorlar da yollamaya mı çalışıyorlar ( en mantıksızı ) ; bir yıldır paralarını almıyorlar da yönetime mesaj mı veriyorlar ( hiç zannetmem ); Çok soru sorulabilir, cevabı bulunmaz ise ilerleyen haftalar ızdırabımız artar.

Kaya
01.10.2012, 09:41
* Aynı filmi kaçıncı kez izledim hatırlamıyorum artık. Artık Hoca, Başkan, Futbolcu değil artık sorunu başka yerde arıyorum...

Kulüp komple kötü işletiliyor.

Futbol takımı, altyapı, kurumsal işler vs.

Sözde muhteşem özde berbat bir durumu var kulübün...

Her alanda mağlup durumdayız...

Takım kötü, altyapıdan oyuncu gelmez, kurumsal olarak geriden takip ediyoruz her şeyi...

Travelair
01.10.2012, 09:43
Ya birileri takımı sabote ediyor, ya birileri gidip bahis oynuyor, ya taktik yanlış, ya paraları verilmiyor, ya arkadaşlık birliktelik zayıf, ya garanti ücretleri kendilerine yetiyor da artıyor, ya karakterleri zayıf...

Yanlış neredeyse bunu düzeltecek önce takımın hocasıdır, kulübün yöneticisidir. Bu vurdumduymazlık Trabzonspor'u küçültüyor, bence buna müsamaha gösterenler, bu ortamı hazırlayanlar vurdumduymazlar kadar suçludur

Travelair
01.10.2012, 09:44
Futbolcuların bu oyunu sahipsiz kaldıklarının göstergesidir. Bu da yeni değil

Ertan1982
01.10.2012, 09:46
Oturup artik bir öz elestiri yapmaliyiz.Cogu eski baglari kesip atmaliyiz.Biktim artik nerdeyse her sezon ayni hatalari görmekten.Baskan kalmak istiyorsa herkeze rest cekip kendi genc ekibi ile yola devam etmeli.Birde su asbaskan kurumunu komple kaldirilmali.Ben hayatimda hicbir ise yariyan Asbaskan göremedim Trabzonsporda.

bladex61
01.10.2012, 09:47
gol ve dikine gitme özelligi olan oyuncu hiç yok neredeyse durum buyken volkanı kenarda tutmak yanlış!

Gurpas
01.10.2012, 09:50
Çok güvendiğimiz adamın takımı düşürdüğü hale bakın bu mu Trabzonspor, bu mu Ruh üstesindin gelebilecek tek kişi dediğimiz şenol güneş 2 yıldır bu takıma ne oynatıyorsun? ne aşılıyorsun? anlayamadım. takım ruhu yok trabzonspor da oynamış olamının bilinci yok, bir vurdum duymazlık bir bıkkınlık, hiç değişmeyen oyun anlayışı, hiç hırs yok. Ortada büyük bir yanlış var ama nerede?

Hami Demir
01.10.2012, 09:52
hazırlık kampın yıldızı volkan'ı neden keser oynatmaz bu adam aklım almıyor sezonada iyi başlamıştı.Artık olcan bu takıma katkı sağlayamaz hep kendisini düşünüyor burak yılmaz gibiyanlışım varsa söyleyın ama Dün yasin Sahada adam duramıyordu ayakta duracak takati yoktu resmen bitikti.Tek diri oyuncumuz bence Sapara ve Bamba ydı diğerleri hayal kırıklıgı idi yazıklar olsun bu futbola rezil oluyor gün geçtikçe

Erbay
01.10.2012, 09:53
Dün gece kafamı yastığı koyduğumda tekrar düşündüm. Dünkü oyun tartışmaya bile değmez. Kendi sahasında 15 dakika topa doğru dürüst değemeyip gol yiyen, maç boyu oyun kurmak için gereken ikinci pası yapamayan bir takım diyecem ortada takım yok. Sinirden cümle falan kuramıyorum.

Ertan1982
01.10.2012, 09:53
Bu takimin son sezonlarda taktik beyni vs. Ünal Karamandi.bu artik kabak gibi ortada.

lopsang
01.10.2012, 09:55
Futbolcuların bu oyunu sahipsiz kaldıklarının göstergesidir. Bu da yeni değil

Neyin sahipsizliği hocam, milyonları alıp bir de başına sahip mi arayacaksın ? İstediğimiz tek şey mücadele, yenersin yenilirsin . Dün sahada olan oyunculardan bir takım çıkmaz, herkes farklı telden çalıyor, ya kendisini ispat etmek derdindeler, ya arkadaşına pozisyon hazırlamak, Soner Yasin ile, Alanzinho ya kendisiyle ya Henrique ile oynamaya çalışıyor, Sapara elini açıp top istiyor Bamba uzun top atıyor köşeye, oyunu başlatması geken Zokora topu Celustka'ya verip duruyor, o da ne yapsın uzun toptan medet umuyor, ben şahsen sahadaki 11'in uyumlu bir onbir olmadığını ve arada parlamalar dışında istikrarlı bir oyun yapısını oluşturamayacağını düşünüyorum...futbolcuların ortak bir hedefi olduğu zaman şampiyonluktan bahsedebiliriz, biz de o yok...

Burak Sahin
01.10.2012, 09:56
Yanilmiyorsam macin sonlarina dogru sapara nin bir derdi vardi, neydi o derdi neye sitem etmisti öyle, bilgisi olan varmi????

Mustafa 42
01.10.2012, 09:57
selam dün oynayan trabzonspormuydu sahadaki acaba bu kadar kötü isteksiz bir rakip kaleye gidemeyen takim büyük takim böylemi öynar yada böylemi olur isde bizim takim bu iki büyükler puan kaybetmisler tam zamani ikin bizimkiler sanki marmariste yat gezisindeler gibi iki geri bir ortasaha top attilar durdular sonuc hüsran alin size beraberlik olacagi buydu bence bir takimlan durmadan saciylan sakaliylan biyiylan oynanirsa böyle olur birde oyuncu lazim oduncu gibi oyuncuya ihtiyacimiz yok yaziklar olsun böyle oyunculara

lopsang
01.10.2012, 10:01
Bu takimin son sezonlarda taktik beyni vs. Ünal Karamandi.bu artik kabak gibi ortada.

Aynı kanaatdeyim, Şenol Hocanın tüm başarısını Ünal Karaman'a mal etmek istemiyorum ama, 2003 yılındaki dünya üçüncülüğünde de Ünal KAraman hocanın yardımcısıydı, bizim bu sene ki en büyük kaybımız B.Y değil Ünal Karaman'dır.

Doğukan Uçan
01.10.2012, 10:05
her sene aynı anasını satıyım son 20 yıla baktım şampiyonlugu hep böyle maçlarda kaybettik yoksa bu ara içinde rahat 6-7 şampiyonluk çıkarmıştık.böyle maçları hiçbir zaman kazanamadık.çok basit maçları yenemedik en basitinden 9 puan öndeyken antalya ankaragücü eskişehir bu takımları yenemedik ondan sonra şikeciler geldi geçti bizi.

Travelair
01.10.2012, 10:09
Takımın taktiğinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Alan savunması kisvesi ardına sığınıyorlar. Bu da refakatçı anlayışın yerleşmesine, güven kaybına yol açıyor. Tembel, güvensiz, başına buyruk oyuncular oluşuyor. Bu kulüp büyük kulüp. Defansta disiplinli alan savunması yapıp, topu kapıp hızla hücuma çıkmak takımı denegsizleştiriyor ve yıpratıyor. Strese sokuyor. Defansı her yerde yapmalıyız. Bu da gerektiğinde ikili mücadele ile, gerektiğinde alan daraltmayla, topsuz oyunla, toplu oyunla olur. İşin kolayına kaçarsan çatlaklar oluşur gemi su alır. Biz Erdinç'i neden gönderdik? Yanındakine refakat edip gol yedirdiği için. Holosko'ydu sanırım. E şimdi tüm takım rakibe dokunmuyor, yanında gidiyor, top kapma yok, pres yok. O zaman hırssız ruhsuz bir takım oluyoruz. Ha eğer buna uygun futbolcuların yok da güçsüz kuvvetsiz kalitesiz mentaliteleri eksik oyuncuları böyle bir kılıfa sokup alan savunması kisvesi altında taraftarı kandırıyorsan, idare mantığıyla yönetiyorsan ben elbette hocayı, uyöneticiyi suçlayacağım ne hakla böyle takım kurarsınız diye

serkanholep
01.10.2012, 10:09
arkadaşlar takım kötü oynuyor doğru

şenol hoca korkak oynuyor o da doğru

ben şenol hocayı savunmadım hiç

takımı iyi oynatıyor şu yaptığı doğru demedim

ama gidecek zaman şimdi mi

elimizdeki oyuncular çok kötü değil

bazı arkadaşların dediği gibi revizyon bu sene yapılmalıydı

alper,muhammet,atilla turan,ömer toprak,sercan saraer gibi oyuncular kazandırılabilirdi takıma

soner,volkan,olcan,yasin,onur var zaten

ama bu yapılmadı yine yabancı transferinde hatalar oldu

yeniden yapılanmada şenol hoca TD olmamalı

gönlümden geçen şotadır

Necmettin ALTUNTAŞ
01.10.2012, 10:10
Ne desek boş.Bu takımı tanıyamaz oldum.Ruhu gitmiş cesetler gibiydiler dün.Dinden imandan edecekler adamı bunlar.Moralim çok bozuldu dün akşam.Çok erken olmasına rağmen uyudum.

Ertan1982
01.10.2012, 10:10
Bu sezon en iyi ihtimal 3.lük.Takim kalitesinden degil,rakiper 2. yari cökecegler ondan.

Travelair
01.10.2012, 10:13
Bu takımdan Burak'ın Selçuk'un gideceği belliydi, Jaja'yı Egemen'i Umut'u, Engin'i siz gönderdiniz. Colman da gidecek. Bunların yerlerini doldurmak için insan çalışma yapmaz mı? O da futbolcu bu da futbolcu diyerek nereye varacaksınız??

polatmu
01.10.2012, 10:14
size yemin ederim rüyamda (kabus) kasımpaşaya 3-0 yeniliyorduk çok net hatırlıyorum çünkü hemen uyandım... tersi çıkarmı bilmiyrum ama dünü ve evvelsi günü düşününce kasımpaşa bizi rahat yener kahrolarak söylüyrum bunu...

Ertan1982
01.10.2012, 10:14
Bu takımdan Burak'ın Selçuk'un gideceği belliydi, Jaja'yı Egemen'i Umut'u, Engin'i siz gönderdiniz. Colman da gidecek. Bunların yerlerini doldurmak için insan çalışma yapmaz mı? O da futbolcu bu da futbolcu diyerek nereye varacaksınız??

Ne gerek var?Menejerler ve kankalar var.Onlar bulur birseyler.Simdi milletin Barbecue ve Okey keyfini bölmiyelim.

lopsang
01.10.2012, 10:16
size yemin ederim rüyamda (kabus) kasımpaşaya 3-0 yeniliyorduk çok net hatırlıyorum çünkü hemen uyandım... tersi çıkarmı bilmiyrum ama dünü ve evvelsi günü düşününce kasımpaşa bizi rahat yener kahrolarak söylüyrum bunu...

FB-Kasımpaşa maçının son 30 dakikasını seyrettim, dünkü gibi oynarsak kabusunuz gerçek olur, Kasımpaşa Mersin'den çok daha iyi bir takım

Turgay Atalay
01.10.2012, 10:22
- Trabzonspor başkanı bir an önce asbaşkanlarından ve dinazor yöneticilerinden kurutulacak, yönetim gençleşecek.
- Trabzonspor daha önce Trabzonsporda hiç çalışmamış,genç, futbolcu takip eden, transferden anlayan bir teknik direktör getirecek.(yerli veya yabancı)
- Bamba hariç tüm yabancılara yol verilecek, 2-3 tanesi 1461 Trabzondan, 3-5 tanesi gurbetçi veya yerli futbolculardan olmak üzere gelecek vaad eden, başarıya aç, bu formayı üstün gören gençler alınacak.
- Garanti para yerine maç başı para uygulamasına önem verilecek, maç başı ücretleri yüksek tutulup, başarı teşvik edilecek.
- Gerçekçi hedefler konulacak, taraftarın duygularıyla oynanmayacak.

Ha bir de, transferleri kampa yetiştireceğiz diyen adam, linç edilmek üzere taraftara teslim edilecek:)

polatmu
01.10.2012, 10:23
FB-Kasımpaşa maçının son 30 dakikasını seyrettim, dünkü gibi oynarsak kabusunuz gerçek olur, Kasımpaşa Mersin'den çok daha iyi bir takım

renkdaş önümüdeki 3 maça bak beton gibi kasımpaşa + ordu ve ne olursa olsun bjk 3 de 0 çekersek ki olabilir bakalım ne olacak... sene başında lazımdı kan değişikliği gitmeyi bilmiyoruz ille yakıp yıkıp gidiyoruz güzellikle gideyim diyen yok sinyali vermişsin ben yoruldum demişsin ünal hoca arkanda sıranın gelmesini bekliyor ne yapsın o adamda hoca ondan kötüler avcı gibiler milli takımın başında vs.

Doğukan Uçan
01.10.2012, 10:24
kasımpaşayı yenemeyiz şuan ligin en iyi futbol oynayan takımı

Kamil Çakmak
01.10.2012, 10:26
Toplama takımlar adam oluyor, bizim kadro adam olamıyor. Örneğin kasımpaşa, dün mersin çok iyi oydadı.

Serdær
01.10.2012, 10:27
Her zaman şöyle söylenir , iyi takım kötü oynadığı zaman bile maçı kazanan takımdır.

Acaba 88.dk Yasin golü atsaydı iyi takım diyebilecekmiydik ?

Kamil Çakmak
01.10.2012, 10:28
Yanilmiyorsam macin sonlarina dogru sapara nin bir derdi vardi, neydi o derdi neye sitem etmisti öyle, bilgisi olan varmi????. Haksızmıydı Burak.? Arkadaşlarına sitem etmişdir belkide hocaya.

Mehmet Fatih Yavuz
01.10.2012, 10:28
arkadaşlar takım kötü oynuyor doğru

şenol hoca korkak oynuyor o da doğru

ben şenol hocayı savunmadım hiç

takımı iyi oynatıyor şu yaptığı doğru demedim

ama gidecek zaman şimdi mi

elimizdeki oyuncular çok kötü değil

bazı arkadaşların dediği gibi revizyon bu sene yapılmalıydı

alper,muhammet,atilla turan,ömer toprak,sercan saraer gibi oyuncular kazandırılabilirdi takıma

soner,volkan,olcan,yasin,onur var zaten

ama bu yapılmadı yine yabancı transferinde hatalar oldu

yeniden yapılanmada şenol hoca TD olmamalı

gönlümden geçen şotadır

Üstadım, eğer gidecekse hiç beklemeye gerek yok.
Ha yok tüm yapılanmayı yapacak ise tabii ki gitmesinin anlamı yok.

Oyuncu araştırması, önceden anlaşılması vs. uzun vadeye yayılması gereken işler.
Gelen adam nereye ne lazım, hangi adam lazım, alternatifleri ne olur ancak teşhis-tedavi belirleyip planlamasını yapar zaten.

tarsus
01.10.2012, 10:30
Dun geceden bu yana dusunuyorum hala sorunun nerede oldugunu bulamiyorum cunku bir sorun yok sorunlar yumagi var.yonetim,teknik kadro,yanlis transfer,meydan kavgasi gibi sakatlamali antremanlar,futbolcularin isteksizligi ve kendilerine bakmamalari,saglik heyetinin berbat bir sekilde tedavi yontemleri,sahamizin kapanmis olmasi,onursal baskan sifatindaki sahisin takimi sabote etmesi,yerel basinin yeteri kadar desteginin olmamasi,senol gunesin klasik kaprisleri,yonetimin gecmis donem kupasini almak icin verdigi mucadelede bu yilda mucadele eden takimlari oldugu ve ilgilenmeleri gerektigi gerceklerini unutmalari......... Daha yazacak cok sey var,bu sartlar altinda hala sampiyonluk bekleyen varmi?