PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 6.Hafta | Trabzonspor - Mersin İdman Yurdu | 1-1

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10]

polatmu
01.10.2012, 10:30
Her zaman şöyle söylenir , iyi takım kötü oynadığı zaman bile maçı kazanan takımdır.

Acaba 88.dk Yasin golü atsaydı iyi takım diyebilecekmiydik ?

2010 11 sezonun başında da böyleydi manisaya falan yenildik kendi sahamızda ama neydi makukula hayatının topunu oynamıştı vs asla umutsuz olmamıştık ama şimdi öylemi... bir de hele şu burak olmasa siz gol atamazsınız diyen arkadaşlarıma geçen sene gıcık kapıyordum olurmu asıl o olmasa takım oluruz herkes paylaşır sorumluluğu falan diyordum adamlar haklı çıkıyor ona da tilt oluyorum...

Kamil Çakmak
01.10.2012, 10:31
Her zaman şöyle söylenir , iyi takım kötü oynadığı zaman bile maçı kazanan takımdır.

Diyemiycektik. Niye? iyi takım kötü oynarken maç kazanır: Ama biz haftaya oyanayacağmız maçın garantisini göremiyoruz. Demekki iyi takım olamadık biz.

lopsang
01.10.2012, 10:31
Toplama takımlar adam oluyor, bizim kadro adam olamıyor. Örneğin kasımpaşa, dün mersin çok iyi oydadı.

Dün bizim takımın Mersin'in top yapışını seyredişini görünce, bizimkiler idmanda ne çalışıyorlar diye düşünmeden edemedim, Kasımpaşa ve Mersin bu kadar iyi ayağa pas yaparlarken, hem de Mersin bir süre Mustafa Sarp ile yaptı bunu, biz teknik kapasitesi yüksek bu kadar adamla üç metreye pas atmaktan aciziz. Yan top çalışıyorlar desem, yapılan bir tane orta yerini bulmadı, o da başka bir ilginçlik, iki tane kule var ceza sahası içinde Mersin kadar kullanamadık duran topları, hepsi kaleciye ya da alakasız bölgelere yapıldı ...gerçekten antremanları takip eden Trabzonlu arkadaşlar anlatabilir mi, bizimkiler antremanada ne yapıyor, sadece düz koşu mu ?

Serdær
01.10.2012, 10:33
Trabzonspor'un şuanda en büyük eksikliği özgüven denebilir ben buna ''gaz'' diyorum.

Antrenör Şenol Güneş ''gaz'' verilmesi gerekiyor ki buda takıma yansısın.

Trabzonspor antrenörü Şenol Güneş'in buna ihtiyacı varmı denilirse bence olmaması gerekiyor fakat ne yazık ki şuanda ihtiyacı var.

Doğukan Uçan
01.10.2012, 10:33
2 sene önceki trabzonspora bak gol yedikten sonra bile hemen atıyoduk maça inanılmaz başlayıp peş peşe pozisyonlar bulup rakibi bunaltıp gol atıyoduk bide şimdi..

alper*
01.10.2012, 10:34

Yakın zamanlarda 1-0 kazandığımız bir maç vardı. Hatırlamıyorum hangi maç olduğunu. O maçta da pek çok arkadaşımız sıkıntıdan kabız olmuştu ben de dahil :) O maçta da herkes doğru olmadığını düşündüklerini dile getirmişti. Yasin golü atsaydı da bence her şey toz pembe olmazdı. Zaten Soner'in mükemmel golüne dahi hakkıyla sevinemedik.

polatmu
01.10.2012, 10:36
Trabzonspor'un şuanda en büyük eksikliği özgüven denebilir ben buna ''gaz'' diyorum.

Antrenör Şenol Güneş ''gaz'' verilmesi gerekiyor ki buda takıma yansısın.

Trabzonspor antrenörü Şenol Güneş'in buna ihtiyacı varmı denilirse bence olmaması gerekiyor fakat ne yazık ki şuanda ihtiyacı var.

gaza da zam gedi keşke dün verseydik... ;))) ok ok çok kötüydü....

Travelair
01.10.2012, 10:38
Herkes işini yapmalı. Hocanın demeçlerine bakıyorum başkan bile bu kadar geniş alanda çeşitli konuları ele almıyor. Sonra da diyor ki benden bunları beklerseniz hayalkırıklığına uğrarsınız...

Öyle oldu mu futbolcu da düşünmeye başlıyor, 3 gün sonra maçı var diye bugünkü maçta rölantiyeye alıyor, büyük maçı vitrin maçı görüp orda oynuyor, sakatlanmamak için çekingen oynuyor, Milli ara var aman deyip zayıf oynuyor...

Yani sadece işine odaklanmıyorlar. O zaman türlü düşüncelerle kafaları doluyor, beyin bu sefer işi yapamaz hale geliyor

Samet Aybaba'yı bu yüzden takdir ediyorum. Adam çıkıyor şunu söyle yapacağız, bunu böyle deyip sadece işine bakıyor

Kafaların sadece işe odaklı olması lazım. Her yere yetişmeye çalışırsan yanıyorsun yakıyorsun

alper*
01.10.2012, 10:45
Bu maçtan sonra;

Cora, Tayfun (http://www.transfermarkt.de/de/tayfun-cora/profil/spieler_6885.html)
Öztorun, Ferhat (http://www.transfermarkt.de/de/ferhat-oeztorun/profil/spieler_37839.html)
Atas, Baris (http://www.transfermarkt.de/de/baris-atas/profil/spieler_58668.html)
Özbek, Baris (http://www.transfermarkt.de/de/baris-oezbek/profil/spieler_32844.html)
Akgün, Aykut (http://www.transfermarkt.de/de/aykut-akguen/profil/spieler_37873.html)
Yumlu, Mustafa (http://www.transfermarkt.de/de/mustafa-yumlu/profil/spieler_76176.html)
Vittek, Róbert (http://www.transfermarkt.de/de/robert-vittek/profil/spieler_3531.html)
Altintop, Halil (http://www.transfermarkt.de/de/halil-altintop/profil/spieler_1791.html)
Sapara, Marek (http://www.transfermarkt.de/de/marek-sapara/profil/spieler_40059.html)
Cech, Marek (http://www.transfermarkt.de/de/marek-cech/profil/spieler_21354.html)
Balci, Serkan (http://www.transfermarkt.de/de/serkan-balci/profil/spieler_7345.html)
Alanzinho (http://www.transfermarkt.de/de/alanzinho/profil/spieler_36478.html)
Zokora, Didier (http://www.transfermarkt.de/de/didier-zokora/profil/spieler_13389.html)

isimleriyle yolların ayrılıp; yeni bir yapılanmaya gidilmesini istiyorum. Buna Şenol Güneş de dahil.

lopsang
01.10.2012, 10:48
Belki içeride olup biten bir şeyler var ve biz eksik bilgiyle yorumluyoruz, aklıma yeni yetme tavşanın fıkrasını getiriyor bu durum gülmeden edemiyorum

Tavşan ormanda giderken pek de dost canlısı bir şekilde önüne gelen herkesle tanışmaya çalışır.Yolda bir katır görür;

Tavşan : Merhaba ben tavşan ?
Katır : Ben de katır
Tavşan : Nasıl yani, eşeğe benziyorsun ama at gibisin.
Katır : Benim babam at annem eşek, çiftleşmişler ben olmuşum.

Tavşan yoluna devam eder, uzun boylu, uçamayan kuşa benzer bir şey görür, selam verip kendisini tanıtır.

Devekuşu : Ben der devekuşu
Tavşan : "Nasıl yani ? Tövbe, tövbe" der ve yola devam eder şaşkınlıkla, yanında vızıldıyan bir şey fakeder kendisini tanıtır.
TAvşan : Merhaba ben tavşan
Atsineği : Merhaba ben de at sineği
Tavşan : Hadi ordan, hadi ordan at sineğiymiş

Bizim işler de tavşanınkine benzemesin eksik bilgiyle yorum..

Travelair
01.10.2012, 10:49
Başkan ve hoca. Demeçlerinde şehri kötülüyorlar, taraftarı kötülüyorlar. Sürekli bahane, sürekli eleştiriyorlar. Sonra ne oluyor? Futbolcu da burda ne işim var demeye başlıyor. Yabancılaşıyor. Sonra çıkıp takım olmada sıkıntımız var diyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Sen iyi tarafından bakıp yücelt ki iyi davranışları, kötü davranışlar da azalıp iyilerin yanına katılsın, bütünleşme olsun. Yoksa sahipsiz bırak, İstanbul'da gezsin tozsun, sonra da bekle ki takımında oynayıp performans göstersin

Turgay Atalay
01.10.2012, 10:51
. Haksızmıydı Burak.? Arkadaşlarına sitem etmişdir belkide hocaya.

Saparanın attığı her güzel topu hiç etti Yasin denen sağ forvetimiz. Adam da çıldırdı ne yapsın.

winner
01.10.2012, 11:03
Özgüven futbolun anahtarlarından birisi.

Kediyi aslan yapar.

işte kasımpaşa,ordu...

aldıkları galibiyet bir yana sahadaki yüz ifadeleri bile maça 1-0 önde başladı bu hafta...

Şenol Hoca'nın taktik ve fiziksel çalışmalar yanında takımı şampiyonluğa inandırması lazım...

ben sahada genellikle "bu sene zaten bir şey yapamayız, şampiyon belli" diyen motivasyonsuz bir futbolcu grubu görüyorum.

fb maçı farklı koşullarda oynanan istisna bir maç oldu, onun dışında üstünlük kurduğumuz bir rakip olmadı..

kazandığımız iki maçta dahi...

görünen o ki kasımpaşa maçı da başa baş geçecek...

Travelair
01.10.2012, 11:22
Futbolcular arasında hocaya karşı bir tavır olduğuna da inanıyorum

cimlagava
01.10.2012, 11:23
Sonuç şaşırtıcı değil. Mersin'in kadrosu bizimkinden iyi zaten. İşin en acı tarafı bizim takımdan belki Sapara Mersin'de ilk 11 başlar.

bkandil
01.10.2012, 11:23

Hep hocanın bazı futbolculara karşı tavrı olacak değil ya...

Serdar A
01.10.2012, 11:47

Hangi futbolcular ?

zarge
01.10.2012, 11:51
2 senedir bu takım ne oynuyor anlayan varmı?
geçen sene burak oynamadığı zaman, gazeteler "buraksız olmuyor" başlığını atarlardı, hiçde haksız değillerdi
şimdi bakıyoruz ligimizin en zengin hücum hattı bizde diyorlar, tek tek sayınca hakikaten alternatifli forvet hattımız var
ama gel gör ki son 10 yılın en az gol atan ts'u var karşımızda?
sorun ne?

Cafer Bulur
01.10.2012, 11:54
Az önce mehmet demirkol ntv sporda bir sey söyledi ve bana da gercekci geldi.

Trabzonsporun baskani baskanligini,hocasi hocaligini,futbolcu futbolculugunu yapmiyor diyor Trabzonsporun akli 2 sezon önce kacan(verilmeyen) sampiyonlukta kalmis diyor.

Sizce bu durum takimin su anki ruhsuzlugunda etkili olabilir mi?

maydin
01.10.2012, 11:57
yönetim bırakmalı bence değişim şart

Travelair
01.10.2012, 11:59

Trabzonsporun baskani baskanligini,hocasi hocaligini,futbolcu futbolculugunu yapmiyor diyor Trabzonsporun akli 2 sezon önce kacan(verilmeyen) sampiyonlukta kalmis diyor.

Ben de arka sayfada aynı şeyleri söyledim. Fakat bence bunu verilmeyen şampiyonluğa bağlamak yanlış olur

Travelair
01.10.2012, 12:00
Hangi futbolcular ?

Bilemiyorum. İsim isim itham etmek istemiyorum. Tahmin ediyorum mutsuz olanlardan önemli bir bölümü

katre-i.matem
01.10.2012, 12:01

baskan baskanlıgını hoca hocalıgını yapsa ucar gıderdık zaten.. hoca son basın toplantısında demedı mı zaten benden hem hocalık hem basın hem yonetıcı hemde taraftarlık beklersenız ben ısımı yapamam diye

Serdar A
01.10.2012, 12:01
Bilemiyorum. İsim isim itham etmek istemiyorum. Tahmin ediyorum mutsuz olanlardan önemli bir bölümü

Böyle bir durum varsa , hocadan önce o futbolcuları göndermek gerekir . Adı , sanı ne olursa olsun .

Cafer Bulur
01.10.2012, 12:02
Ben de arka sayfada aynı şeyleri söyledim. Fakat bence bunu verilmeyen şampiyonluğa bağlamak yanlış olur

Ciddi sorunlar var takimda,bu bir gercek.

Takim bir sekilde maclara konsantre olamiyor,kendini maclara veremiyor.

Takimda heyecan yok,ruh yok bu durum gecen sezonda lig maclarinda vardi.

zarge
01.10.2012, 12:03
aklıma geldi bu arada
şamp.olduğumuz sene eğer takımda selçuk oynamıyorsa yine dünkü görüntü gibi futbol sergiliyorduk
hatta tartışılıyordu burada 1 oyuncu bu kadar fark yaratmamalı diye.
ne yaptığı belli olmayan, bloklar arası kopuk bir futbol...
katılan varmı?

katre-i.matem
01.10.2012, 12:04
Yanilmiyorsam macin sonlarina dogru sapara nin bir derdi vardi, neydi o derdi neye sitem etmisti öyle, bilgisi olan varmi????

galıba serkan ın topun pesıne gıdecegıne gobegının etrafında donmesıne yada onur un oyunu kurarken ona topu atmamasına soylendı

lopsang
01.10.2012, 12:08

Yönetim neyi yapmıyor, futbolcular üç-beş yaşında çocuk değil ki gelip şevkat göstersinler, milyonları alan adamların kendilerini maçlara, fiziken, ruhen, mental olarak hazırlamaları gerek, hocanın formsuzluğunu anlarım, ben bunu Ünal karaman'ın gidişine bağlıyorum, şu anda hoca tek.., futbolcuların aklının iki sene öncesinde kalması mümkün değil, o kadrodan kim kaldı ki akılları orada olsun...

Emre Aksu
01.10.2012, 12:11
aklıma geldi bu arada
şamp.olduğumuz sene eğer takımda selçuk oynamıyorsa yine dünkü görüntü gibi futbol sergiliyorduk
hatta tartışılıyordu burada 1 oyuncu bu kadar fark yaratmamalı diye.
ne yaptığı belli olmayan, bloklar arası kopuk bir futbol...
katılan varmı?

+1

Cafer Bulur
01.10.2012, 12:11
Yönetim neyi yapmıyor, futbolcular üç-beş yaşında çocuk değil ki gelip şevkat göstersinler, milyonları alan adamların kendilerini maçlara, fiziken, ruhen, mental olarak hazırlamaları gerek, hocanın formsuzluğunu anlarım, ben bunu Ünal karaman'ın gidişine bağlıyorum, şu anda hoca tek.., futbolcuların aklının iki sene öncesinde kalması mümkün değil, o kadrodan kim kaldı ki akılları orada olsun...

Futbolcularin aklinin orada olmasina haklari yok ama ayni seyleri senol günes ve yönetim icin söyleyemeyiz.

Travelair
01.10.2012, 12:14
Kısacası kimsenin eli işte, gözü oynaşta olmaması lazım. Herkes işini sahiplenmeli, işine odaklanmalı. Elbette herkesin kapasitesi var, Trabzonspor çoğunun kapasitesini aşıyorsa, kim olursa olsun futbolcu da antrenör de yönetici de değiştirilmesi bilinmeli

lopsang
01.10.2012, 12:20
Futbolcularin aklinin orada olmasina haklari yok ama ayni seyleri senol günes ve yönetim icin söyleyemeyiz.

Şüphesiz öyledir de ,ben şu yönetim etkisini pek anlamam, yani paralar düzenli ödeniyorsa, ki bizim takımda bu yönde ciddi bir sıkıntı duymadık henüz, yönetimin işi biter futbolcuyla, ha takımın tesisi yoktur, modern anlamda antreman yapmak için ekipman yoktur, yönetim suçludur; ama kimse bu eksiklikden de bahsetmiyor. Bence yönetimin eksiği olsa olsa sahadaki çimin bozukluğudur...dünkü maçta en büyük kabahatli ter akıtmayan , kendisini takımdan ayrı gören futbolcular bütünüdür, önce eleştirilmesi gerekenler onlar, hoca oynattığı sistem dolayısıyla eleştirilebilir, eğer antreman yöntemleri takip ediliyorsa, takımın çalıştırılmaması üzerine de eleştirilebilir, sahaya çıkan 11 de eleştirilebilir (ben dün için eleştirmem doğrusu)...Diğer yandan M.Demirkol ve türevleri esas itibariyle TS'yi sizden benden daha iyi takip ediyor değiller, maçta gördükleri üzerine, basındaki yandaş medyasının haberleri üzerine konuşup yorum yapıyorlar,bunun için de çok zaman alakasız oluyor görüşleri, yeni yetme tavşandan farkı ne M.Demirkol'un

Cafer Bulur
01.10.2012, 12:25
Şüphesiz öyledir de ,ben şu yönetim etkisini pek anlamam, yani paralar düzenli ödeniyorsa, ki bizim takımda bu yönde ciddi bir sıkıntı duymadık henüz, yönetimin işi biter futbolcuyla, ha takımın tesisi yoktur, modern anlamda antreman yapmak için ekipman yoktur, yönetim suçludur; ama kimse bu eksiklikden de bahsetmiyor. Bence yönetimin eksiği olsa olsa sahadaki çimin bozukluğudur...dünkü maçta en büyük kabahatli ter akıtmayan , kendisini takımdan ayrı gören futbolcular bütünüdür, önce eleştirilmesi gerekenler onlar, hoca oynattığı sistem dolayısıyla eleştirilebilir, eğer antreman yöntemleri takip ediliyorsa, takımın çalıştırılmaması üzerine de eleştirilebilir, sahaya çıkan 11 de eleştirilebilir (ben dün için eleştirmem doğrusu)...Diğer yandan M.Demirkol ve türevleri esas itibariyle TS'yi sizden benden daha iyi takip ediyor değiller, maçta gördükleri üzerine, basındaki yandaş medyasının haberleri üzerine konuşup yorum yapıyorlar,bunun için de çok zaman alakasız oluyor görüşleri, yeni yetme tavşandan farkı ne M.Demirkol'un
Hakli da olabilirsin renkdas ama su anki sorunun sadece futbolculardan ve hocadan kaynaklandigini söylemek de pek gercekci durmuyor.

Bir seyler degismeli,yeni bir heyecana yeni bir coskuya ihtiyacimiz var bunun icin ne gerekiyorsa yapilmali...

samway
01.10.2012, 12:37
su bılınmelıdır kı ersun hoca cok aranır cooookkkkkkkk

alper*
01.10.2012, 12:37
Yönetimi , Şenol Güneş'i anlarım ama kaçan şampiyonluk 'ta (!) - kaçan bir şey yok şampiyonuz zaten -futbolcuların gözü nasıl olacak? Zaten yarısından çoğu gitti :)

lopsang
01.10.2012, 12:39
Hakli da olabilirsin renkdas ama su anki sorunun sadece futbolculardan ve hocadan kaynaklandigini söylemek de pek gercekci durmuyor.

Bir seyler degismeli,yeni bir heyecana yeni bir coskuya ihtiyacimiz var bunun icin ne gerekiyorsa yapilmali...

Fikrinize saygı duyuyor ama katılmıyorum, sorunun çözümü yönetim değişikliği olmasa gerek, zar atmak gibi,tutarsa diyorsunuz aslında. Önce sorunun ne olduğu belirlenmeli, sonra çözüm üretilmeli...futbolcular arasında gruplaşma mı var, takım içinde hzurusuzluk oluşturan isimler mi var, yoksa sakatlıklar sebebiyle sabit 11 oluşturulamaması mı sorun, çok soru sorup cevaplar aranmalı, doğru soruları sorarsanız doğru cevapları da bulursunuz, işte burada Şenol Hoca ve ekibine büyük iş düşüyor

Travelair
01.10.2012, 12:43
Acaba futbolcularla sorunlarının çözümlerine ilişkin toplantılar yapılıyor mu? Mutlular mı mutsuzlar mı? Şenol hoca yapabilir veya ne bileyim genel koordinatör Giray Burak yapabilir. Neymiş dertleri? Sakatlar mı? Güçsüzler mi? İstanbul'u mu beğeniyorlar? Ankara'yı mı beğeniyorlar? Yabancılar adapte olamıyor mu? Para sorunları mı var? Huyları mı öyle?

Cafer Bulur
01.10.2012, 12:43
Fikrinize saygı duyuyor ama katılmıyorum, sorunun çözümü yönetim değişikliği olmasa gerek, zar atmak gibi,tutarsa diyorsunuz aslında. Önce sorunun ne olduğu belirlenmeli, sonra çözüm üretilmeli...futbolcular arasında gruplaşma mı var, takım içinde hzurusuzluk oluşturan isimler mi var, yoksa sakatlıklar sebebiyle sabit 11 oluşturulamaması mı sorun, çok soru sorup cevaplar aranmalı, doğru soruları sorarsanız doğru cevapları da bulursunuz, işte burada Şenol Hoca ve ekibine büyük iş düşüyor

Yönetim degismeli demiyorum,bir seylerin degismesi gerekli diyorum.

Yönetim bu kötü futbolun nedenlerini arastirmali,hocadan rapor istemeli,bircok futbolcunun dikkati cekilmeli hoca kadroda radikal degisiklikler yapilmali yapilabilecek cok sey var ama yapacak bir yönetim ve hoca araniyor....

Emirhan Makul
01.10.2012, 12:50

Acılar çabuk unutulduğu için hiç kimse bu olaya bu gözle bakamıyor.

Şüphesiz ki 2011 = 1996 hiç bir farkı yoktur, o seneden sonra da kadro dağıldı şimdi de dağılıyor, o zaman da acılar çekildi şimdi de çekiliyor ha sadece yavaş yavaş çekiliyor. Ben kendimi hazırladım çünkü bunu istiyordum o sene ki herkesin çekip gitmesini, başkanda şenol hoca da dahil ve öyle de olacak ne kadar zorlarsa zorlasın herkes yönetimde gidecek hoca da çünkü biri bizim her şeyimizi çaldı ve biz hiç bir şey yapamadık, yenildik, dibe vuracağız ve kimse engel olamayacak buna.

bulentoyun
01.10.2012, 12:51
dün izlediğim takım bir an önce kendine gelmeli.buna şenol hoca da dahil.olumlu anlamda sölylenecek 2 şey var;
1-sonerin golü muhteşem
2-sapara bu takıma çok şey katıyor.

serkan,olcan,yasin çok kötüydüler.
olcanın derdi nedir anlamadım.bu kadar formsuz olunmaz.üstelik haftalardır.geldi 2 maç oynadı,o günden beri yoklarda.
şenol hoca artık şu serkanı oynatmaktan vazgeçsin.bu kadar inatçılık olmaz.yeter artık.

Ertan1982
01.10.2012, 12:52
yeminle 3-4 sene hicbir Türkü kulüpte calistirmayacaksin.Basacan parayi alacan Dünyada bu isten anliyan yabancilari verecen Türkleri bunlara cirak olarak belki kulüp yönetmesini o zaman ögrenirler.

Cafer Bulur
01.10.2012, 12:56
Acılar çabuk unutulduğu için hiç kimse bu olaya bu gözle bakamıyor.

Şüphesiz ki 2011 = 1996 hiç bir farkı yoktur, o seneden sonra da kadro dağıldı şimdi de dağılıyor, o zaman da acılar çekildi şimdi de çekiliyor ha sadece yavaş yavaş çekiliyor. Ben kendimi hazırladım çünkü bunu istiyordum o sene ki herkesin çekip gitmesini, başkanda şenol hoca da dahil ve öyle de olacak ne kadar zorlarsa zorlasın herkes yönetimde gidecek hoca da çünkü biri bizim her şeyimizi çaldı ve biz hiç bir şey yapamadık, yenildik, dibe vuracağız ve kimse engel olamayacak buna.

Biz neden böyle kirilgan bir takimiz bunu anlayamiyorum.

Sampiyon oldugumuz halde dagiliyoruz bunu kabul etmek mümkün degil.

Halbuki o sene olamadiysen gelecek sezen,olmadi bir sonraki sene olmadi ertesi sene yani bu isin sonu yok futbolcu,hoca her zaman önüne bakmali geriye degil.

canna52
01.10.2012, 13:01
forvet geldi ama sıkıntı aynen devam ediyor.

bu yapıda ibrahimoviç gelse yine başarılı olamayız.

birde klasik olarak şenol güneşin takımları 2-3 sezon sonra fizik-kondüsyon olarak dökülmeye başlar. bir tane işinin ehli kondüsyoner bulup getirmek bu kadar zor olmamalı.

TAHSİN 61
01.10.2012, 13:07
Dün arkadışımız Soner'de çok güzel özetlemişti. "Şenol hoca kötü diyelim. Peki hangi futbolcu 2 maçta vasatın üzerine çıkabildi ?"

Sorun bence hoca da değil, topu alan oyuncunun sürekli geriyi düşünmesi başka bir sürü eksikliklerin olduğunu gösteriyor. İlk yarı da Allah için süperdik, defansta müthiş top çevirdik, auta giden topları Bamba ile inanılmaz şekilde kontrol altına aldık. İlk yarının özeti bu.

İkinci yarı gol ve gol sonrası 4 dakikayı çıkarın 90 dakika da akılda kalan anlar, Onur'un bir kaç kez eliyle oyun kurmasına rağmen rezil bir vurdumduymazlık sıfır sorumluluk alma ve mücadele isteği ile yeteneksizlik gösterileri arasında atakların daha başlamadan bitmesi erimesiydi.

İşin acı tarafı biz filmi daha önce defalarca görmüştük.

Metin abi sorun hoca da değilse niye bu futbolcular sürekli geriyi düşünüyor bu adam idman da göstermiyor mu? Bir tane Engin baytar yok takımda dikine oynayan Gökdeniz den sonra bulduğumuz tek admı bile elimizden kaçırdık Yabancıları üst üste koy bitanesi jaja edermi Hoca 10 sene takımda kalsın. yada bugun gitsin umrumda değil galibiyet taraftarıda değilim ezilmesin takım zevk versin 5 yesin izlerken keyif alayım.. Her hafta 2 tane Amatör küme maçı izliyorum. Yemin ederim bizim maçlardan daha zevkli...

katre-i.matem
01.10.2012, 13:09
su bılınmelıdır kı ersun hoca cok aranır cooookkkkkkkk

sebep ??

Oğuzhan
01.10.2012, 13:11
sebep ??

Sivas'tan falan üç tane yemeyi bıraktık ya arkadaş özlemiş ne zamandır üç tane yemiyoruz.

nakzo
01.10.2012, 13:14
Sivas'tan falan üç tane yemeyi bıraktık ya arkadaş özlemiş ne zamandır üç tane yemiyoruz.

bu hafta kasımpaşadan 3 tane yersin rahatlarsın o zaman ....

Faik Yılmaz
01.10.2012, 13:15
Birde klasik " taraftar baskısı " " taraftarın takımı olumsuz etkilemesi " gibi saçmalıkların takımı çokta etkilemediğini görmüş olduk.....

takım iyi olunca her halukarda yeniyor...kötü oluncada işte böyle 8 maçta ( 6 lig , 2 avrupa) sadece 5 gol atabiliyor...

Oğuzhan
01.10.2012, 13:17
bu hafta kasımpaşadan 3 tane yersin rahatlarsın o zaman ....

Ben neden rahatlayayım o günleri özleyenler rahatlasın.

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 13:17

2011 sezonunda şampiyon olan takımımızın çekirdek kadrosunu oluşturan Ersun Hocadır. Gitmiştir bugun kim 3 yememiş Ordu biraz dikkatli olsa Gs Orduda 5 lik olmuştu Fatih Terim rezil bir antrönör mü olacaktı ?
Şenol Hocanın yeri her zaman ayrıdır antrönör eleştirmek Türk futbolunda en klasik kolaya kaçmaktır. Oyuncu ve yönetim antrönörün seçimlerinden daha etkilidir.

3 hafta Olcan Olcan diye bağırdı herkes 2 haftadır koyuyor adam rezil dökülüyor. Şimdi hoca bu halde niye oynatıyorsun çek yedeğe. Size yaranılmaz. Ne Ersun Hoca Ne Şenol Hoca bizim taraftara fazla. Bize Yılmaz Vural bile lüks. Siz Bross lara Lazarhonilere yakışırsınız.

nakzo
01.10.2012, 13:19
Birde klasik " taraftar baskısı " " taraftarın takımı olumsuz etkilemesi " gibi saçmalıkların takımı çokta etkilemediğini görmüş olduk.....

takım iyi olunca her halukarda yeniyor...kötü oluncada işte böyle 8 maçta ( 6 lig , 2 avrupa) sadece 5 gol atabiliyor...

Bu iş trafalarla olsa bursa veya beşiktaş hersene şampiyon olurdu bursanın 2010 şampiyonluğundan başka ilk 4 bir kere girmişliği var 1 kere 50senedir 1. ligdeki takımın 1 tane türkiye kupası var

Yaşar
01.10.2012, 13:19
Şampiyonlukta en büyük pay, Şenol Güneş'in.
Geçen haftaki futbolda da en büyük pay Şenol Güneş'in.
Ama başarısızlıkta suçlu futbolcular, taraftar, başkan.
Şenol Güneş'i eleştirmemek için her türlü yöntem deneniyor ama olmuyor işte...

Hüseyin Sahtiyan
01.10.2012, 13:21
Hocanın bu Olcanı antrenmana bile almaması lazım, değil ki ilk 11 e.

Mesele o değil. Olcan'ı oyundan alıyorsan maç 1-1 iken yerine Volkan'ı sokacaksın veya o bölgede oynayabilecek başka bir adamı. Ya da hiç yapmayacaksın abi değişiklik. Sen ulan bari kaybetmesek anasını satayım şu Barış'ı oyuna alayım da ortasahamız kuvvetlensin düşünürsen hiçbir yol alamazsın.

canna52
01.10.2012, 13:22
Bize Yılmaz Vural bile lüks. Siz Bross lara Lazarhonilere yakışırsınız.

bende birşeyler eksik diyordum.. :D

katre-i.matem
01.10.2012, 13:23

ben anlamıyorum ersun hoca efsane mı olmustu harıka top mu oynatmıstı da hala ersun dıye tutturuyoruz

Yaşar
01.10.2012, 13:25
Sivas'tan 3 tane yiyen takımla, Mersin İdman Yurdun'na yenilmemek için Barış Özbek'in oyuna girdiği takım arasındaki fark nedir Allah aşkına?

Oğuzhan
01.10.2012, 13:25
Helal olsun Tolga'ya ya millet sakatlanınca tatile kaçar adam her idmana geliyor düzenli sabah antrenmanları da dahil arkadaşlarınız yalnız bırakmamak için.

bilgehan83
01.10.2012, 13:26
sapara dünkü maçta serkanın sakatlanıp yatarken hocaya atarı, gideri ne derseniz deyin şenol hocanın ne yaptığını bilmediğini gösteriyordu.saparayı çıldırtan neydi sizce sahada kenara alınması gereken ilk adamın serkan olduğunu bilmesi değil mi..sapara diyorum yanına bir de colman diyorum..şenol hoca inadından vazgeçsin artık yeter...

Ertan1982
01.10.2012, 13:28
Mourinho güzel lafi vardi Taraftar baskisi ile."Baski?Baski ne?Baski Normal insanlar ailelerini gecindirmek icin sabah aksam Hayvan gibi calismasi demek.Futbolda Baski denen birsey yok."Biraz freestyle oldu ama tam benim düsündümü söyliyor.

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 13:29
Şu anda Şenol Güneş değil , kimi getirirsen getir Devletin bile Trabzonspor'a karşı olduğu çok açıkken bu süreci hale daha Trabzonspor'un lehinde götürmek imkansız gibi birşey. Ben Trabzonspor'da futbolcu olsam heleki 2011 sezonundan kalan bir oyuncu şampiyonluğa dair en ufak bir inancım olmazdı. Trabzonlu olsam yılmazdım ama bu oyuncular Trabzonlu da değil. Bizim şu anda antrönörlük bir durum yok ortada. Yönetim Şenol Hoca ve 2011'den kalan bütün oyuncularımız bütün medyayı toplayıp Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine ağızlarına geleni söyleyip, artık Şampiyonluk taleplerinin olmadığını bizim de bu lige adalet gelene kadar yatırım yapmayacağımızı söylemeleri tek isteğim. Devre arası tüm yabancılar gider. Alırsın Orhan Gülle'yi genç 1461 leri genç Türkleri. Merak etmeyin bu forma ligden de düşmen kümeye de oynamaz. Bu günki durumdan kötü olmaz.

Bizim olayın HOCAYLA alakası yok anlayın artık bunu. Takım zaten yetersiz. Psikolojik olarak halen bu işlerin içindeyiz. Taraftar bile bu haftaki galibiyetten çok Uefa disiplin kurulu raporuna kitlenmiş durumda. Hele bir açıklanacak haberi çıksın. O gün maç olsun maç değil o takip edilecektir. Normaldir. Yaşanılanlar olağandır. Şenol Hoca'ya gereksiz yere yüklenmeyin.

Oğuzhan
01.10.2012, 13:29
Mourinho güzel lafi vardi Taraftar baskisi ile."Baski?Baski ne?Baski Normal insanlar ailelerini gecindirmek icin sabah aksam Hayvan gibi calismasi demek.Futbolda Baski denen birsey yok."Biraz freestyle oldu ama tam benim düsündümü söyliyor.

Baskı değildi hocam o yorgunluktu. Takım yorgun mu diye sormuşlardı o da buna benzer bir şey söylemişti.

Ertan1982
01.10.2012, 13:32
Baskı değildi hocam o yorgunluktu. Takım yorgun mu diye sormuşlardı o da buna benzer bir şey söylemişti.

Druck? Was für ein Druck? Druck ist, wenn arme Menschen sich dumm und dämlich arbeiten, um ihre Familie ernähren zu können. Im Fußball gibt es keinen Druck."

Ben burdan aldim.Cikarti kitapta böyle yaziyordu.Belki Yorgunluk,Basari ve Baski icin genel konusmus olabilir.Ama söyledi söz 100% katiliyorum.

Hasan Algan
01.10.2012, 13:32
son dönemde bu kadar vasat kötü futbol oynadığımızı hatırlamıyorum.. tek sevincim dün janko 11 de başladı..onda da adama bir tek pas atılmadı şenol hoca severim gitmesini istemem ama serkandan bunaldım gına geldi..henriqueden böğğ geldi artık.. jankoyu çıkartıp top oynamayı bildiğinden şüphe duydugum hanrique yi almak ne iştir anlayamadım..

bilgehan83
01.10.2012, 13:33
olcanın, halilin,volkanın, barış özbeğin, alanzinnhonun,ferhatın, serkanın bu takımın oyuncusu olmadığını defalarca söyledim..30 kişilik kadro var 20 si çöp...acilen iskelet yenilenmeli bu belli olmayacak..vittek, janko, henriqe olmayacak üçünü toplasan bir vugrineç bile etmez..bu sezondan ümidim yok benim..

SEDER
01.10.2012, 13:34
yaa arkadaşların bazıları şu durumda bile şenol hocayı aklamak için kılı kırk yarıyolar..şu takım dün lig tarihinde hiç ezilmediği kadar ezildi sıradan bir takıma.adamar şov yaptı yerin dibine soktular bizi. defansta 3 yabancı oynuyor. adrian vittek gibi adamlar kadro dışı. defansı türkleştir artık şenol hoca.. yenileceksekte böyle yenilelim ezilmekten yorulduk.
serkan-giray/yumlu-bamba-ferhat. bu suretle defansta tek yabancı oynayacağız. kalıyor 5 yabancı hakkımız. onlarda döndüğünde colman, zokora, sapara/alanzinyo/adrian, yanko/vittek. celutska emerson ve henrique yi ya yolla ya kiralık ver ya kadro dışı bırak.

Oğuzhan
01.10.2012, 13:35
Druck? Was für ein Druck? Druck ist, wenn arme Menschen sich dumm und dämlich arbeiten, um ihre Familie ernähren zu können. Im Fußball gibt es keinen Druck."

Ben burdan aldim.Cikarti kitapta böyle yaziyordu.Belki Yorgunluk,Basari ve Baski icin genel konusmus olabilir.Ama söyledi söz 100% katiliyorum.

Gazeteci: Takım yorgun muydu?

Mourinho: Yorgun mu? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil...

Hocam ben bunu anladım başka sözden bahsediyorsan doğrudur.

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 13:35
son dönemde bu kadar vasat kötü futbol oynadığımızı hatırlamıyorum.. tek sevincim dün janko 11 de başladı..onda da adama bir tek pas atılmadı şenol hoca severim gitmesini istemem ama serkandan bunaldım gına geldi..henriqueden böğğ geldi artık.. jankoyu çıkartıp top oynamayı bildiğinden şüphe duydugum hanrique yi almak ne iştir anlayamadım..

Kusura bakmayın da Henrique'nin futbolculuğundan şüphe ederim demek ne aciz bir yorum. Janko'yu çıkartıp Hernique girmesi ne alaka desen eyvallah derim ki ikiside tek forvet oynamayaz bu oyun yapısıyla kabul ederim. Henrique topçu değil falan ucuz yorumlar. Yetenekli olduğunu düşünen benim gibi de sayısız taraftar da var.

Ertan1982
01.10.2012, 13:37
Gazeteci: Takım yorgun muydu?

Mourinho: Yorgun mu? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil...

Hocam ben bunu anladım başka sözden bahsediyorsan doğrudur.

Benim yukardaki söz baska birsey.Demek Mou cogu sey icin bircok kez ayni benzetmeyi yapiyor.Druck Almancada Baski demek.Müde=Yorgun demek.O sözü kitabindan almistim.

Turgay Atalay
01.10.2012, 13:39
Mesele o değil. Olcan'ı oyundan alıyorsan maç 1-1 iken yerine Volkan'ı sokacaksın veya o bölgede oynayabilecek başka bir adamı. Ya da hiç yapmayacaksın abi değişiklik. Sen ulan bari kaybetmesek anasını satayım şu Barış'ı oyuna alayım da ortasahamız kuvvetlensin düşünürsen hiçbir yol alamazsın.

Normal olan senin dediğin...Ama gel gör ki burası Trabzonspor.

Geçen sene Antalya maçı, bu sene MİY, yemin ediyorum bu takımı tuttuğum için utandım.İster yadırgasınlar, ister lagaluga yapsınlar, bu iki maç yüzünden Trabzonsporu tuttuğuma utandım. Gel gör ki asıl utanacak olanlar, hala olmayan işlerinin başında, hala doğum günü kutlamalarında. Kutlanacak neyi varsa rezillerin.

alper*
01.10.2012, 13:41
2011 = FB'nin 96'sı . Hepimiz yaşayıp göreceğiz :)

Yaşar
01.10.2012, 13:42
Hala futbolcular tartışılıyor ya, aklım almıyor.
Videoton maçlarının, Gaziantep maçının ve bu maçın tamamında takımın ortak özelliği tek forvet oynaması ve rezil futbol.
Kazandığımız Elazığ ve Sivas maçlarında da takımın ortak özelliği ise Henrique-Vittek ve Henrique-Halil ile çift forvetli sistem ile oynamak idi.
Hiçbir şey tesadüf değildir.
Hocanın başarısız olan sistemde ısrar etmesi, başarısızlığı devam ettiren en önemli faktördür.

katre-i.matem

Geçen sene Antalya maçı, bu sene MİY, yemin ediyorum bu takımı tuttuğum için utandım.İster yadırgasınlar, ister lagaluga yapsınlar, bu iki maç yüzünden Trabzonsporu tuttuğuma utandım. Gel gör ki asıl utanacak olanlar, hala olmayan işlerinin başında, hala doğum günü kutlamalarında. Kutlanacak neyi varsa rezillerin.

burada herkes karsı cıkıyor ama senol hocanın son yaptıgı degısıklıgı mevcut sartlar altında en mantıklı hareket olarak goruyorum.. eger hasta olmasaydı oyuna gırecek kısı halıl olurdu ama oda kadroda yoktu

isyan6161
senol genese yeterınce tolerens gosterılmıstır hemde hıcbır teknık adama gosterılmeyen daha once trabzonda ama o ıyı nıyetı suıstımal etmıstır aynı oyun tarzında ve hatalarıdna ısrar ederek..artık fazla uzatmanın anlamı yok taraftar koro halınde kufurmu etsın gunesın bırakması ıcın..bu futbol anlayısıyla hıcbır takıma 1den fazla gol atmayız bu lıgde dahası herkes bızı ıcerde dısarda oynadığı futbolla ezer..lıgde elazığın ardından en kotu futbolu oynayan takımız bu rezıllığın sebebı kım?kasımpasa zıcoyu ordu hectoru getırıken kımse hocasız kalcaz dıye korkmasın..kaldıkı hıcbır hocanıdan trabzonspora buakdar kotu futbol oynatcağınıda dusunmuyorum..mersıne yenılmemek ıcın tırtır tıtreyen bır hoca yakısmıyor trabzonspora..gıtsın yonetıcı olsun menejer olsun felsefelerını orda yapsın hoca..gecen sene yok şike surecı yok sampıyonlar lıgı yorgunluğu maç temposu dıye mılletı uyuttu durdu hoca bu sene bırsey bulamıyor uyutcak kendını felsefeye vuruyor yeter artık..takımdan ıyıce soğuttunuz bızı sıradanlastırdınız yenı kurbanlar vıtekle adrıan..adrıanı aldıran kım sımdı 18 koymayan kım 6 haftadır bua dam 18de olmadığı halde davet alıyorsa mıllı takımdan ben hocadan sorarım arkadas bıktık kaprıslerınden ve ben bılırımcı tavırlarından artık..

samway
sebep ??

2 senedir yapılan transferler ve ortaya konulan futbol desem ?

tturkmen
01.10.2012, 13:43

Şenol Hocanın ordaki değişikliği bence doğruydu. Ortasaha tel tel dökülüyordu zaten. Şenol Hoca 2. golü yememek için Barış'ı oyuna aldı. İşin özü beraberliği kurtaran takım biz olduk.

Travelair
01.10.2012, 13:44
Yediğimiz golde Emerson'un hatası olduğunu düşünüyorum

katre-i.matem
01.10.2012, 13:46
2 senedir yapılan transferler ve ortaya konulan futbol desem ?

bu ersun hocanın cok basarılı oldugunu mu ortaya koyar ??

07/08 Trabzonspor
Süper Lig 25 12 3 10

08/09 Trabzonspor
Süper Lig 29 15 8 6

bu mudur harıka ersun hoca ?? emınım ersun hoca takımın basındayken de gıt artık yeter bıktık dıyenlerdensındır.. ben o zamanda hoca kalsın dıyordum sımdıde hoca kalsın dıyorum..

Hasan Algan
01.10.2012, 13:48
Kusura bakmayın da Henrique'nin futbolculuğundan şüphe ederim demek ne aciz bir yorum. Janko'yu çıkartıp Hernique girmesi ne alaka desen eyvallah derim ki ikiside tek forvet oynamayaz bu oyun yapısıyla kabul ederim. Henrique topçu değil falan ucuz yorumlar. Yetenekli olduğunu düşünen benim gibi de sayısız taraftar da var.

henrique nin futbolculuğundan şüphe ederim demek ne aciz bir yorum demek asıl aciz bir yorum.. henriqueyi beğenebilirsin ..ben beğenmiyorum ve beğenmeyeceğim de.. futbolun f sini biliyorsa ben messiyim bu kadar net söylüyorum.. aç izle bugüne kadar oynadığı maçları kaçırdığı golleri.. geçen seneden beridir kaç gol atmış kaç başarılı pası var kaç pozisyon hazırlamış kendisine.. topu alışı falso pozisyon alma falso vuruşlar falso bitiricilik sıfır ne futbolu allah aşkına ..kuyruğuna basılı kedi gibi koşmaktan başka ne iş yaptı bugüne dek !!!

Turgay Atalay
01.10.2012, 13:51
Şenol Hocanın ordaki değişikliği bence doğruydu. Ortasaha tel tel dökülüyordu zaten. Şenol Hoca 2. golü yememek için Barış'ı oyuna aldı. İşin özü beraberliği kurtaran takım biz olduk.

İşin o noktaya gelmesi ne kadar acı, Barışla puan kurtarmak, rakip MİY...Keşke yenilseydik, zira aldığımız bu bir puan bile haramdır. mersinle berabere kalmaya sevinen takım, ileri de bursa, ibb, ordu, kayseri gibi takımlar karşısında şerefli mağlubiyetlere sevinir hale gelecek.

oflukaan
01.10.2012, 13:53
alanzinhonun performansını görünce ikili mücadelelerdeki zayıflığını falan diyorumki ADRİAN ne kadar kötü olabilir ???????

Adulyan7
01.10.2012, 13:56
ben de hocanın sapara ısrarını anlayamıyorum soner sapara ve zokoradan hiçbirisinin takımı öne taşıyamayacağı belliydi bence saparanın yerine içerde alanzinho ile başlamalıydık bi de serkanın artık oynamamsı lazım bu takımda zeki o kadar güzel maç çıkarmışken neden hoca şans vermeye devam etmedi ki anlayamadım serkanın bir tane ortası yok maç boyunca..

Eto'o
01.10.2012, 13:58
alanzinhonun performansını görünce ikili mücadelelerdeki zayıflığını falan diyorumki ADRİAN ne kadar kötü olabilir ???????

Alanzinhoyu gec henriqueyi gordugumde emrenin sucu ne diyorum

Yaşar
01.10.2012, 14:02
İç saha maçlarında hızlı oynamamız ve hızlı oynayarak ancak rakip savunmayı açabilceğimi gerçeğini söylemekle beraber, Zokora'nın takımı yavaşlattığını düşünüyorum.
O nedenle iç saha maçlarında Zokora çok lüks duruyor.
Sapara-Colman-Soner ortasahası ve önünde 2 forvetli sistemi denemeliyiz.

Travelair
01.10.2012, 14:04
Ortasahada fuleli oyuncularımız yok. Bacaksız tabir ettiğim Olcan, Volcan, Yasin, Alan, Sapara gibi oyuncular var. Bu da kopartıp ileri gitmemizi zorlaştırıyor. Bir de temposuz, isteksiz, baskısız, güçsüz, passız oynadığımızda işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor

zarge
01.10.2012, 14:05
jaja jaja jaja :)

Travelair
01.10.2012, 14:07
Henrique ilginç bir oyuncu. Kendisine pas atıldığında sanki topu tanıyamıyor, bu nedir diye sıçrıyor evirip çeviriyor kedi gibi. Top olduğunu anlarsa o zaman, zaman zaman iyi işler yapabiliyor. Ama geçen sürede rakip müdahele ediyor bizimkiler gibi yanlarında beklemiyorlar

serkanholep
01.10.2012, 14:08
Yediğimiz golde Emerson'un hatası olduğunu düşünüyorum

katılıyorum

bambanın kademede olması gerekirken orada asıl adam olarak durdu

emerson ilk basan bamba kademe olsaydı gol yenmezdi

serkanholep
01.10.2012, 14:10
bu ersun hocanın cok basarılı oldugunu mu ortaya koyar ??

07/08 Trabzonspor
Süper Lig 25 12 3 10

08/09 Trabzonspor
Süper Lig 29 15 8 6

bu mudur harıka ersun hoca ?? emınım ersun hoca takımın basındayken de gıt artık yeter bıktık dıyenlerdensındır.. ben o zamanda hoca kalsın dıyordum sımdıde hoca kalsın dıyorum..

kardeş burdaki bazıları ersun hoca döneminde bizim uçtuğumuzu sanıyor

denizli konya maçları kimin zamanındaydı

yanılıyor olabilirim ama sanırım ersun hoca

ve ersun hoca zamanından hatırladığım berbat bir futbol

şimdikinden pek farjklı değil yani

uzun şişirme toplar

umut çabalıcak falan filan

en iyi futbolu şenol güneş ilk geldiğinde oynadık

zarge
01.10.2012, 14:11
takımı ateşleyecek, istekli oyuncumuz yok bence
şenol hoca dün bunu demek istedi.
yani bir burak, umut, f.tekke, jaja vs.. hırsında oynayabilecek oyuncumuz yok

biltrabzon
01.10.2012, 14:15
vittek 10 tane janko eder.Bosun yapilmis taransfer,yabanci cöplügüne döndük.Colman ve adrian li bir takim daha diri olur.Soner Aydogdu nun attigi gole bakmayin trabzonspor da oynayacak kapasitede degil(bir zamanlar erman özgür vardi bizde,aynisi)Ne kadar formsuz olursa olsunlar,adrian,colman ve vittek kalite olarak oynayanlardan cok üstün topcular.Olcan ve yasin in oynadigi topu adrian da oynar herhalde,en azindan topa vurmasini bilen klas vurus yapan bir oyuncu.Dün olcan ve yasin in yakaladigi pozisyonlari adrian kesinlikle gol yapardi.

oflukaan
01.10.2012, 14:21
Alanzinhoyu gec henriqueyi gordugumde emrenin sucu ne diyorum
emrenin suçu genç olmak. bir aykuta verilen şans neder zekiye yada emreye verilmez ???

bulentoyun
01.10.2012, 15:14
şenol hocaya çok büyük saygı duyuyorum.ama,fakat,lakin;hocam şu takıntılı hallerini bırak artık.serkan dan ne bekliyorsun hala.olcan çok kötü dinlendir artık.yasin formda değil.zokora ile içerdeki maçlarda çıkma.

bulentoyun
01.10.2012, 15:15
alanzinyonun maç seçmesinden bıktım yahu.bari adrianı küstürme.kazanmaya çalış şenol hocam.

61_Hasan_69
01.10.2012, 15:27
vittek 10 tane janko eder.Bosun yapilmis taransfer,yabanci cöplügüne döndük.Colman ve adrian li bir takim daha diri olur.Soner Aydogdu nun attigi gole bakmayin trabzonspor da oynayacak kapasitede degil(bir zamanlar erman özgür vardi bizde,aynisi)Ne kadar formsuz olursa olsunlar,adrian,colman ve vittek kalite olarak oynayanlardan cok üstün topcular.Olcan ve yasin in oynadigi topu adrian da oynar herhalde,en azindan topa vurmasini bilen klas vurus yapan bir oyuncu.Dün olcan ve yasin in yakaladigi pozisyonlari adrian kesinlikle gol yapardi.
Alalım bunu ;)

neksilmez
01.10.2012, 15:30
Bu takımın bu halde olmasının tek sorumlusu, Burak'ın gideceği bilinmesine rağmen transferin son gününde golcü alan yönetimdir, bizim takım hala hazırlık maçı yapıyor, her gün kadro değişiyor...
Şenol güneş ne yapsın !
Geçen hafta döktüren sapara döküldü
janko neden oynamıyor diye adamın başının etini yediler, o da size alın size janko dedi oldu mu ?
Alhanzinho desen adam bir var bir yok harbi sihirbaz şapkadan ne çıkaracağı belli değil, adam her çalımda saplandı kaldı...
2 maç kötü oynadı mı yerden yere vurulan Colman bu takımın tek iskeletidir, ama adamdan, rövaşata ile gol, defansta top çalmak, kalede kalecilik, ilerde gol, orta sahada Asist beklersen kötü oyuncu olur, 2 günde yerden yere vurup 2 günde kral yapan bir zihniyet var...
her şeye rağmen bir takım bu kadar mı kötü oynar anlamadım...
Hayatımda izlediğim en kötü Trabzonspordu...
Değil hoca, alıp yoldan bir çocuk koysan takımın başına bunu oynar, top oynamak için hoca lazım değil ki, sen tektik ver de ver, topu doğu yere atmazsan, koşu yapmaz beklersen, morinho olsa ne yazar...
Sadri şener, nevzat şakar şenol güneş üzerinden trabzonsopru sömürmekten vazgeçsin...
kabak yine ona patlayacak...

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 15:31
henrique nin futbolculuğundan şüphe ederim demek ne aciz bir yorum demek asıl aciz bir yorum.. henriqueyi beğenebilirsin ..ben beğenmiyorum ve beğenmeyeceğim de.. futbolun f sini biliyorsa ben messiyim bu kadar net söylüyorum.. aç izle bugüne kadar oynadığı maçları kaçırdığı golleri.. geçen seneden beridir kaç gol atmış kaç başarılı pası var kaç pozisyon hazırlamış kendisine.. topu alışı falso pozisyon alma falso vuruşlar falso bitiricilik sıfır ne futbolu allah aşkına ..kuyruğuna basılı kedi gibi koşmaktan başka ne iş yaptı bugüne dek !!!

Sen Messi olabilirsin ona lafım yok. Ama Henrique de futbolcudur sen f si bile değil desende. Beğenmemen futbolcu olmadığı anlamına gelmez benim beğenmem de iyi oyuncu olduğunu göstermez ama bu adam futbolcudur. Geldiğinden beri dikkatle takip ettiğim bir oyuncu ve genel kanı olarak da bu adam nasıl patlama yapamadıdır futbolcu olmadığı değil. Futbolcu olmayan adam geçen senenin şampiyonu Gs maçında 3 gs linin belini kırıp Burak'a alda at yapmıştı hatırlatırım ama atamamıştı eski(!) kral .Buraya yaptığı tüm faydalı işleri sıralasamda senin bunlardan tatmin olup cayacağını sanmıyorum ama yinede söyliyim Henrique nin %100 fırsatları harcadığına hiç şahit olmadım. Hatta Yasin şu 8 maçlık süreçte Henrique'den daha fazla net gol kaçırmıştır. En az 4-5 kere direklere takıldı çocuk. Şansızlığı olmasa başa taç yapılmıştı belkide. Ayrıca tek santrafor oynayabilecek kapasitede olmaması onun futbolcu olmadığını da göstermez.
Hala arkasındayım çok aciz bir yorumdur henrique futbolcu değil demek.

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 15:44
kardeş burdaki bazıları ersun hoca döneminde bizim uçtuğumuzu sanıyor

denizli konya maçları kimin zamanındaydı

yanılıyor olabilirim ama sanırım ersun hoca

ve ersun hoca zamanından hatırladığım berbat bir futbol

şimdikinden pek farjklı değil yani

uzun şişirme toplar

umut çabalıcak falan filan

en iyi futbolu şenol güneş ilk geldiğinde oynadık

Ersun Hoca'nın gitmesine karşı olan bir taraftardım. Ancak Ersun Hoca döneminde 3-4 maç çok kötü 1 maç iyi futbol oynayan bir takımımız vardı bu konuda haklısın. Ancak Ersun Hoca adeta 0 dan bir takım kurdu ve aldığımız oyuncuların büyük bölümü henüz aşama kaydetmesi beklenen konumdaki oyunculardı. Yada bizde oynaması için üstüne katması gereken oyuncular O günki transferler içinde sadece Song bize doğrudan katkı yapacak gözüyle bakılabilir. Birde Gökhan Ünal'ı sayabiliriz gol kralı transferi diye düşünürsek.

Isaac , Selçuk İnan , Giray genç oyunculardı ve aşama kaydetmeleri gerkiyordu. Colman ve Egemen ise beklenen aşamayı çok çabuk sağladılar. Bu da bizim takımı beklenilenden daha çabuk bir başarı beklentisine soktu. İlk 7-8 maçta alınan 7 galibiyet 1 beraberlik falan vardı yanlış hatırlıyorsam yanıltın. Ama 2-3 oyuncuyla bu devam etmeyeceği için o dönem ilerde sıkıntılar yaşamaya ve Colman'ın da istikrarsızlığı ile KÖTÜ FUTBOL ve tek farklı galibiyet yada kötü sonuçlarla devam eden sezon oldu. Aslında adam akıllı düşünüldüğünde sezon başı yapılan transferlerle kimse şampiyonluk adayıyız diyemezdi. Çünkü önceki seneden Ersun Hocanın takımı aldığı dönemden hali ortadaydı. 3-4 iyi transferle ilk 7-8 maçtaki patlama gereksiz bir havaya soktu sonu hüsran olmuştur. O sezonki transferlerden
Alanzinho,Cale,Colman,Egemen,Selçuk,Ceyhun,Giray hatta Mustafa Yumlu bizim 2011 sezonundaki şampiyonluk yarışında en büyük katkıyı veren oyuncular ve kadromuzun çekirdeğidir. Bunun üstüne sadece Burak Yılmaz ve Jaja eklenmiştir. Ersun Hoca'ya da sabredilseydi çok değil bir kaç sezon içinde yine şampiyonluk yarışında olacaktık. Şenol Hoca bu süreci hızlandırmış olabilir bunu diyenede saygı duyarım. Ama Ersun Hoca'yı başarısız olarak nitelendirmek ve eleştirmek ayıptır.

Murat Erdem
01.10.2012, 15:57
biz asıl fırsatı o 2008-09 sezonunda kaçırdık...tarihin en kolay sezonuydu...ama sezon başı planlamayı iyi yapamadık...daha doğrusu ligin bu kadar kolay geçeceğini kimse öngöremedi...yoksa bütün imkanlarımızla lig şampiyonluğuna odaklansaydık...şampiyonduk...ama sezon başı bi gazla...pilot takım dı...basketbol şubesiy di...derken ilgimiz-enerjimiz gereksiz yere dağıldı ve harcandı...gerçi kaçan şampiyonlukta...inönü deplasmanında alınan beraberlikle 6 puan farkı koruyarak dönmemiz ve...derin Trabzon'un...gereksiz bir özgüven sarhoşluğuyla..."şampiyonluğun avantasını, elin bucalısına yedirmeye gerek yok" havasına girmesi...resmi sitede Ersun hocaya ana avrat küfür videosunun 2 gün boyunca yayınlattırılması ve gelişen sürecinde payı yadsınamaz...

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:06
her puan kaybından sonra hocayı masaya yatırmaktan bıkmadınızmı? transferleri kampa yetistiremeyen yonetimin hicmi sucu yok mesela? cok yeni bi takımız kaliteli bi kadromuz var uyum sorununu asana kadar inisli cikisli performanslar dogaldır,, şimdi destek zamanı eleştiri sezon sonu olur ...

Yaşar
01.10.2012, 16:09
Her güzel futboldan ve başarıdan sonra Şenol Güneş'i övmekten bıkmadınız mı?
Şampiyonluğu veya alınan kupaları Şenol Güneş'e mal etmekten bıkmadınız mı?

lazibere
01.10.2012, 16:13
Şimdi sabaha kodar konuşsan ne olacak konuşmasan ne olacak. Bu günleri yaşayacağımızı transfer dönemi başladığında hepimiz bilmiyormuyduk. Kadronun yabancı oyuncular ile şiştiğini, Burak'ın gideceğini, Burak'ın gidişini ve onun gidişiyle Forvet transferinin bir an evvel yapılıp kampa yetiştirilmesi gerektiğini, Sadri Başkan2nın takımı nasıl küçülterek hedeflerinden uzaklaştırdığını, Ekonomık olarak Büyük paralar kazandığımız halde, transferlerimizin hepsinin fiyasko olduğunu anlattık durduk

Şenol Hoca'nın transfere dahil olması gerektiğini de söyledik. Ama Hoca her zaman yaptığını yaptı ve ''bana ne verirseniz ben onunla size birşeyler veririrm '' hesabından öteye gitmedi. Riske girip Takıma Futbolcu aldırtmadı, satılana mani olmadı v.s . Butun Bu yaşananlarda, kadronun bu hale gelmesinde, Orta saha ve defans bloğunda bu kadar şişkinlik olmasının tek sorumlusu şenol Hocadır. İyi Hocalar ilkelı hocalar, Bir şeyi isterler vermezlerse yok arkadaş bu şartlarda olmaz, Ben kariyerimi sizin gibi acemi idarecilerin elinde harcayamam der ve kenara çekilirler ama Şenol Hoca maalesef, Etliye sütlüye karışmadan, Başarısız transferleride yönetimin üzerine salarak sorumluluktan kaçmaktadır. Bu işin bir boyutu

Sahaya gelince, Geçen sezon ki kadrodan sadece BURAK gitmiş ve COLMAn yokken, oynana oyuna bir bakarmısınız, Ruh yok, Heves yok, istek yok, Azim yok, inanmışlık yok, Sankı onları silah zoruyla sahada tutuyorlar, Peki bu kadar isteksiz olan oyuncuların motivasyonun sağlamakla görevli kişi ikm olmalı yine Şenol Hoca,

Bu futbolu oynayacaklarsa onlara Hoca koymaya gerek yok, Ligde galibiyeti olmayan bir takıma kendi sahamızda, Hemde fener maçında iyi oynadmış bir takım olarak KOCA 45 DAKKA 1 şut bile çekememişsen ve sahamızdan çıkmakta zorlanmışsan bu işin çok iyi analiz edilmesi lazım. Bu mesele o maçlık bir mesele değil, Takım sezon başından beri top oynamıyor ve Atak yapamıyor. JANKO dene oyuncuyu son gün alırsan o adamdan 6. haftada şapkadan güvercin çıkarsın istiyorsunuz. İşte olacağı buydu ve oluyor da.

Ha kimileriniz için, takımın sadece renkleri onemlidir ama kımıleri içinde Oynadığı futbolda önemlidir..

Bir gerçek var, Trabzonspor gün vve gün eriyor. Hala birilerimiz Sadrici, Bir diğerimiz Şenol'cu olduğumuz müddetçe bir yol alamayacağız.

DeAgLeMaNyAq
01.10.2012, 16:16

Hoca bu işlere mümkün olduğunca girmemeye çalışıyor sadece yönetim cebelleşiyor. Ama oyuncular kısmına asla katılmıyorum. 28 kişilik kadronun sadece 8'i şampiyon kadroda yer alıyordu. TFF bizi Şampiyon ilan etse bile prim vs. verildiğinde sadece bu oyuncuları bağlar. O yüzden sorun çok daha başka...

Bud Spencer
01.10.2012, 16:21
biz asıl fırsatı o 2008-09 sezonunda kaçırdık...tarihin en kolay sezonuydu...ama sezon başı planlamayı iyi yapamadık...daha doğrusu ligin bu kadar kolay geçeceğini kimse öngöremedi...yoksa bütün imkanlarımızla lig şampiyonluğuna odaklansaydık...şampiyonduk...ama sezon başı bi gazla...pilot takım dı...basketbol şubesiy di...derken ilgimiz-enerjimiz gereksiz yere dağıldı ve harcandı...gerçi kaçan şampiyonlukta...inönü deplasmanında alınan beraberlikle 6 puan farkı koruyarak dönmemiz ve...derin Trabzon'un...gereksiz bir özgüven sarhoşluğuyla..."şampiyonluğun avantasını, elin bucalısına yedirmeye gerek yok" havasına girmesi...resmi sitede Ersun hocaya ana avrat küfür videosunun 2 gün boyunca yayınlattırılması ve gelişen sürecinde payı yadsınamaz...

aslinda bu sezonda cok zor degil.
fb rezil bir durumda, aragones zamanindaki futbolu oynuyorlar, avrupadan yorgun dönüp puanlar kaybederler
bjk yeni yapilandi, paralari yok, kadrolari cok iyi degil, anca ilk 5'e girerler
gs tek ciddi rakip onlarda üc kulvarda yarisacak. yorgun düserler ve anadolu takimlarina karsi motive olamazlar

ama gel görki bizim takim bunlarin hepsinden daha kötü futbol oynuyor. fb antrönör degisikligi ile birseyler degistirebilir, kadrolari süper. gs avrupadan elenir lige odaklanir.
bizde hic bir sey degismez

lazibere
01.10.2012, 16:22
her puan kaybından sonra hocayı masaya yatırmaktan bıkmadınızmı? transferleri kampa yetistiremeyen yonetimin hicmi sucu yok mesela? cok yeni bi takımız kaliteli bi kadromuz var uyum sorununu asana kadar inisli cikisli performanslar dogaldır,, şimdi destek zamanı eleştiri sezon sonu olur ...

Sence birinin diğerinden ne farkı var ki; Hoca dediğin, Ben şu şu oyuncuları istiyorum der , onu alamazsanız bunu alın der ama birşey ister, Yapmıyorlarsa da çeker gider. Bugun Şenol Hoca gibi bir adamın Ligde kendine yer bulmaya çalışan sıradan bir takımın hocasından ne farkı kaldı ki; Her sene yeni bir kadro ile oynamaktan bıkmadı mı, Gaziantep hocasına neden saygı duymayalım yada bir başka Anadolu takımın hocasına, Onlarda her sene en iyi oyuncularını kaybediyor ve yine yeniden kadro kurup oynuyorlar. Bizim farkımızı söylermisiniz. iyi oyuncuları elde tutama, İyi oyuncuları transfer edeme ve ondan sonra da Dunku maçta kı gibi rezil futbol oyna.

Fener maçını kimse ölçü almasın, Fener'i bu aralar yenemeyen takım değil zaten. Ayrıca Her Anadolu takımı istanbul takımlarına karşı en az bizim kadar futbol oynuyorlar

lazibere
01.10.2012, 16:24
Bu hafta greceğiz

2 sene evvel deplasman da 7-0 yendiğimiz takımla oynuyoruz

Adamlar, ligden düştüler, Tekrar geri geldiler ve şimdi de çatır çatır top oynuyorlar..

Kim yükselmiş kim g...t geri gitmiş göreceğiz

İçinizden bir taneniz bana Kasmpaşa'yı rahatlıkla yeneriz desin de göreyim.. Diyemez, bende diyemem. Çunku onlar büyürken biz küçüldük. En basit örneği bu işte....

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:29
Bu hafta greceğiz

2 sene evvel deplasman da 7-0 yendiğimiz takımla oynuyoruz

Adamlar, ligden düştüler, Tekrar geri geldiler ve şimdi de çatır çatır top oynuyorlar..

Kim yükselmiş kim g...t geri gitmiş göreceğiz

İçinizden bir taneniz bana Kasmpaşa'yı rahatlıkla yeneriz desin de göreyim.. Diyemez, bende diyemem. Çunku onlar büyürken biz küçüldük. En basit örneği bu işte....
5atarız rahat olun

Ömer Öztürk
01.10.2012, 16:32
Sence birinin diğerinden ne farkı var ki; Hoca dediğin, Ben şu şu oyuncuları istiyorum der , onu alamazsanız bunu alın der ama birşey ister, Yapmıyorlarsa da çeker gider. Bugun Şenol Hoca gibi bir adamın Ligde kendine yer bulmaya çalışan sıradan bir takımın hocasından ne farkı kaldı ki; Her sene yeni bir kadro ile oynamaktan bıkmadı mı, Gaziantep hocasına neden saygı duymayalım yada bir başka Anadolu takımın hocasına, Onlarda her sene en iyi oyuncularını kaybediyor ve yine yeniden kadro kurup oynuyorlar. Bizim farkımızı söylermisiniz. iyi oyuncuları elde tutama, İyi oyuncuları transfer edeme ve ondan sonra da Dunku maçta kı gibi rezil futbol oyna.

Fener maçını kimse ölçü almasın, Fener'i bu aralar yenemeyen takım değil zaten. Ayrıca Her Anadolu takımı istanbul takımlarına karşı en az bizim kadar futbol oynuyorlar

futbolcuyu takımda tutmak hocanınmı yonetiminmi işi ?katıldıgım tek nokta futbolcu ısteme konusu teknık dırektor futbolcu ısteyecek ıstemedıgını yollayacak olmuyorsa gıdecek hocamızın baska bır kusuru yok yok

Hasan Algan
01.10.2012, 16:40
Sen Messi olabilirsin ona lafım yok. Ama Henrique de futbolcudur sen f si bile değil desende. Beğenmemen futbolcu olmadığı anlamına gelmez benim beğenmem de iyi oyuncu olduğunu göstermez ama bu adam futbolcudur. Geldiğinden beri dikkatle takip ettiğim bir oyuncu ve genel kanı olarak da bu adam nasıl patlama yapamadıdır futbolcu olmadığı değil. Futbolcu olmayan adam geçen senenin şampiyonu Gs maçında 3 gs linin belini kırıp Burak'a alda at yapmıştı hatırlatırım ama atamamıştı eski(!) kral .Buraya yaptığı tüm faydalı işleri sıralasamda senin bunlardan tatmin olup cayacağını sanmıyorum ama yinede söyliyim Henrique nin %100 fırsatları harcadığına hiç şahit olmadım. Hatta Yasin şu 8 maçlık süreçte Henrique'den daha fazla net gol kaçırmıştır. En az 4-5 kere direklere takıldı çocuk. Şansızlığı olmasa başa taç yapılmıştı belkide. Ayrıca tek santrafor oynayabilecek kapasitede olmaması onun futbolcu olmadığını da göstermez.
Hala arkasındayım çok aciz bir yorumdur henrique futbolcu değil demek.

4 milyon euro verilip alınan bir sözde futbolcunun 2 sezon boyunca onlarca maç oynayıp bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar gol atması çok ender görülen yeteneklerde vardır sanırım.. senin kral! dediğin adam en azından gol atabiliyor :) ama senin beğendiğin muhteşem yetenek geçen sezon nasıl olduğunu çözemediğimiz bir şekilde, yaptığı onca olumsuz hareketine rağmen birtek hareketle gözüne girmeyi başarıyor..

ikinci bir mesele halen aciz yorum şeklinde bir yorum getirmekte ısrarcı olduğunu görüyorum bu senin terbiyesizliğindir aciz kelimesini heryerde kullanma yanlış yorum de ama aciz yorum biraz hakaretvari oluyor .. futbol bilgin kadar terbiyen de yetersiz...

Gurpas
01.10.2012, 16:40
Kasımpaşayı rahat yeneriz hislerime güveniyorum.

murat3861
01.10.2012, 16:41
dünkü maça baktıktan sonra artık 1 milyon eurodan fazla bonservis verilerek oyuncu alınmamalı.seneye 1461 den 3-4 oyuncu veya gelecek vadeden bank asya ve gurbetçiler alınmalı.en kısa sürede kulübün borçları sıfırlanmalı.bundan sonra sadece altyapı ve scout faaliyetlerine önem verilmeli.bamba,sapara ve birazda zokora haricinde hiçbir yabancının takıma katkısı yok.alanzinho,adrian,henrike,vittek,cech ve celutska en kısa gönderilmeli.1461 den abdullah,gökhan ve ofeudu saydığım gereksiz yabancılar kadar katkı yaparlar herhalde.eğer şenol hoca kendine çeki düzen vermeyecekse hektor cuper veya ertuğrul sağlam tipinde bir hoca niye bizde çalışmıyor.

MDanışmaz
01.10.2012, 16:46
Oyundan ziyade sistemsiz yönetiliyoruz forvet transferi için ilk olarak N'Doye ismi geçti sonra gidildi Janko alındı bu iki adam arasında dağlar kadar fark var bizimkiler transfer olsun diye adam alıyorlar sisteme uyar mı uymaz mı belli değil hoca desen transfere zerre karışmaz oyuncular gelecek onlara uygun sistem kuracak da kurduğu sistemi de görüyoruz zaten..

brnclhn
01.10.2012, 16:49
ya bırakın Allah aşkına her anadolu takımıyla maça çıkarken fark atarız diyen ne kadar çok kişi çıkıyo.ama görmuo musunuz ligin en az atan takımlarından biriyiz cok zor gol atıoruz ne farkı.korkak oynamasak 3 4 atarız evet ama cokkk ama cooooook korkağız aman yemiyelim de nolursa olsun die maç kazanamıoruz yine ole olcak.en fazla berabere en fazla 1 gol atarız bu kadar basit 2 gole şükrederim

17. sayfadaki msjım haklı çıkmaktan nefret ederim ama hep de haklı cıkıorum wallahi yettii yaa bu oyun stili.......

brnclhn
01.10.2012, 16:51
en azından bundan sonra su sırf yorum olsun die fark atarız msjları atmasak da gercekleri görsek inanıyosanız yazın yoksa ezbere yazıp da mac sonunda küfür etmeyin takıma.

Tolga
01.10.2012, 16:56

İlkine katılıyorum, ikinciye katılmıyorum.

edit : Hatta ilkine de katılmıyorum.Şampiyonluk dönemi dışında burada hocayı öven yorum ya 2dir ya 3. Ondada zorlu maçlarda övülmüştür.

Yani anti Şenol Güneş'cilerin dediği gibi, körü körüne sevgi var sadece . . .

brnclhn
01.10.2012, 17:02
ya bi de hucum futbolu oynatmak bu kadar mı zor bu kadar mı korkulur hucum oynatmaktan..baskılı oynayan takım her turlu gol atar yese de onemli diil zaten buyuk takımsan baskı kurcaksın dier takımlar kac gol atabilir, bi de ne zaman takım gollu bi macı kaybetti de hocaya kızdık yeterki zevk ver saldırr bastır bişeler yap bak o zaman hocaya kimse kızıyo mu yenilirsen de yenil ondan sonra.....

brnclhn
01.10.2012, 17:03
ve baskılı oynamak da kadroyla alakalı diil taktikle alakalıdır isterse kadro yetersiz olsun istese oynatır...

Yaşar
01.10.2012, 17:04
Fenerbahçe maçına
:::::::::::::::::::::::::::::::::Onur::::::::::::: ::::::::::::
Celustka:::::::::Mustafa::::::::::Bamba::::::::Eme rson
:::::::::Sapara:::::::::::::::::::::Zokora:::::::: ::::::::
Yasin:::::::::::::::ALanzinho:::::::::::::::::Olca n
:::::::::::::::::::::::::::::Halil:::::::::::::::: :::.

Mersin İdman Yurdu maçına
::::::::::::::::::::::::::::::::Onur:::::::::::::: ::::::
Serkan:::::::::::::Celustka:::::::::Bamba:::::::Em erson
:::::::::::::::::::::::::::Zokora::::::::::::::::: :::::::::
Yasin:::::::::::::::Sapara:::::::::::::Soner:::::: ::::Olcan
::::::::::::::::::::::::.Janko:::::::::::::::::::: ::::::::

11leri ile çıktık.
Deplasmanda oynadığımız Fb maçının kadrosu bile dün akşamki kadrodan daha ofansifti.
Mersin İdman Yurdu hocası ben olsam ve bu kadroyu görsem, ben bile beraberlik alırım Trabzonspor'dan.
Bu kadar kolay bir takımız işte.
Bu oyuncuların kalitesizliğinden değil, hocanın sistemsizliğinden kaynaklanıyor.

Tolga Okumuş
01.10.2012, 17:18
Özetleri izledim.

Ne top oynamış Mersin İdman Yurdu be.

Oruç
01.10.2012, 18:01

Bu soruların tersi de pekala sorulabilir hocam.

Buradan bir yere varamayız.

Faruk BERBER
01.10.2012, 18:02
Alex sözleşmesini feshetti fenerle

yorumsuz6117
01.10.2012, 18:06
Alex'i alalım Janko'ya asist yapsın. :D

yorumsuz6117
01.10.2012, 18:07
Şikebahçe tarihinin en iyi yabancı oyuncusu. Şikebahçe'ye de böyle bi son yakışırdı zaten.

Faruk BERBER
01.10.2012, 18:07
Alex ülkesine gider bence bu saatten sonra Türkiyede kalmaz

Imadoglu
01.10.2012, 18:08

Hahahaha....futbolcularin akli 2010-2011 sampiyonluk yilinda kalmis gülesim yoktu ;-)))) yahu bizim suanki oyuncularin 2010-11 yilinin ne alakasi var ...Onur-Tolga-Colman ve Serkan anlarim ama suanki rezalet takimin o takimla hic alakasi yok

Oğuzhan
01.10.2012, 18:08
Madem tek forvet oynuyoruz Alex ile imzalayalım bir sene denemekten zarar gelmez :D

zarge
01.10.2012, 18:40
kupa geldiği zaman oyunumuzda eksik olan ruhda gelir gençler
biraz daha sabır :)

Sefa Murat Dokuz
01.10.2012, 18:54
Alex'e Brezilyada mı oynayacan diye sordular geçen twitter'dan" burda olur brezilyada olur " diye cevap vermişti

Kader KORELİ
01.10.2012, 19:07
Şota gelsin yardımcı antrenör olsun. Alex'i de alalım sezon sonuna kadar oynar, en çok onun pozisyonunda eksiklik hissediyoruz.

FC-ST-PAULI-61
01.10.2012, 19:11
Ne Alexi o artik döner Brezilyaya.Kalirsada Kasimpasaya gider :D
Ama gerekmez zaten 35 yasinda ve cok para aliyor.

Berke6198
01.10.2012, 19:24
Fener artık oturup ağlasın...

Necmettin ALTUNTAŞ
01.10.2012, 19:51
Kendi takımınızı küçük görmekten ne zaman vaz geçeceksiniz bilmem ki.Zevk mi alıyorsunuz arkadaşlar böyle konuşunca.

Armağan Dere
01.10.2012, 19:52

aynen öle.
taraftar da futbolcu da.

fteotdgs
01.10.2012, 19:56
Iddia oynamiyorum ama oynasa idim banko beraberlik, plase Mersin galibiyeti oynardim bu maca. TS galibiyeti olasilik bile degildi benim icin. Sinir olmamak icin takip bile etmedim maci. Ilk once Gs kaybetmis, sonra FB kaybetmis, maci kazanirsan adamlara yaklasacaksin, vesaire. Kisacasi Senol Gunes yonetimindeki Trabzonspor'un maci alamamasi icin her turlu sart mevcuttu, oyle de oldu netekim.

CEMEFKER
01.10.2012, 21:27
Transferlerin gecikmesi, sakatlıklar, bir kere olsun arka arkaya 2 maçı aynı kadro ile oynayamamak....Birçok dış etkeni de buna eklersek bu skorlar mümkün. Dünkü maçta Sapara Şenol Hoca'ya fırça çekiyorsa artık takımın durumunu siz düşünün. Kötü niyetinden değil ancak uyum içinde bir kadronun sezon başından beri oluşturulamaması takımın kimyasını bozmuş durumda.

Colman sezon başı oğlunu okulunu bahane etti, ülkesine gitti, hava değişimi yaptı geldi. Yönetim de sakatlık bahanesini mi yaptı ne yaptı bilemiyorum. Colman'ı 1 aydır sahalardan uzak. Soner tam form tutacak sakatlanıyor, yine de kalitesi varki beraberliği ayakları ile kazandık. Vitek'in durumu nedir belli değil. Yerine Janko denen adam alınıyor maç eksiiği, idman eksiği, mental olarak şehre alışma......bir sürü neden. Alanzinho birkaç iyi oynuyor, ondan sonraki maçlarda yedek soyunduruluyor, onun de takımdaki durumu nedir, kafası karışmış durumda. Elde bir tek kalecimiz Onur, Bamba, Saparamız var, diğerleri şu an hikaye.

Takımda, kulüpte neler oluyor birinin açıklaması lazım. Alınan Janko denen adam tarz olarak Nobre tarzı adam, ancak hazır olmadığı ortada. Janko kendine gelene kadar "Yerli" Nobre'ye alsak akıllıca iş yapmış olmayacakmıydık. Kafalar başka yerlerde olduğu için transferler son ana bırakıldı, takımın toparlanması uzun zaman alacak gibi gözüküyor.

Bu hengamede en acınası durum Şenol Hoca'da. Son iki sezondur toparladığı takımın kaymağını bir türlü yiyemedi. 2 kez sıfırdan takım yaptı, 1.sinde şampiyon oldu, 2. sinde şampiyonlar ligi 2 turundan döndük, yoğun maç trafiği yüzünden ligin yüzüne bile bakamadık. Bu sezon ise geçen sezonu üzerine kurduğu bir tane adamın elde tutulamaması (Burak) ve alternatif takım oluşturulamaması yüzünden bocalama devri devam ediyor.

Sahi biz sahada ne oynuyoruz, bilen varsa Allah aşkına şurda anlatsın. Selçuklu, Umutlu, Enginli, Colmanlı ayağa pası iyi yapan bir takımımız vardı ( yerli barçamız) , o takım dağıtıldı, yerine Burak'ın üzerine oynanan bir takım çıktı ki burda Burak'ın üstü gayreti ile birşeyler yapılmaya çalışıldı. Bu sezonki takımın ne oynadığı, ne oynamaya çalıştığı belli değil. Bir tek göze batan takımın defansı...Hücumda ne yapmak istediğimiz belli değil.

Şu halimiz ile bir tek fenerin bize yaptığını yapmaya çalışan takımlara karşı kontra oyunla birşeyler yaparız o da iyi bir forvetimiz olursa, yoksa kale önüne kadar iner topu tribünlere nişanlarız. Dünkü maçta Mersin'in hocası bizi iyi çözmüş, hep önde bastı, arkadan oyunu kurmamıza izin vermedi. orta sahası ile defansını iyi birleştirip alanı iyi kapattı. Bizi Uzun topa mecbur bıraktı. Eeee ilerde de Janko olmayınca yapacak birşey kalmadı.

Şenol Hoca'yı güvenimiz her zaman tam, ancak son 2 sene içerisinde hem sahada hem de saha dışı yaşanan yoğun tempo kendisini hiç mi yormadı acaba.....

Helvacı61
01.10.2012, 21:32
akşamki maçtan sonra depresyondayım...

emre81
01.10.2012, 21:39
Hiçbir şey oynamadık artık Alanzinho yerine bari oynayabilir Adrian.

calavera
01.10.2012, 21:53
Alex karakterii namus ve irfan seviyesiyle Fenerbahçe camiasına uymuyordu. Ayrılması ki taraf içinde çok doğru karar. Bu arada Alex yalnızca 2 kere şampiyonluk gördü ve 1 kere gol kralı oldu.

lazibere
01.10.2012, 21:53
futbolcuyu takımda tutmak hocanınmı yonetiminmi işi ?katıldıgım tek nokta futbolcu ısteme konusu teknık dırektor futbolcu ısteyecek ıstemedıgını yollayacak olmuyorsa gıdecek hocamızın baska bır kusuru yok yok

Farklısını anlatmadım, Bir takımda Bir futbolcu gitmek istiyorsa gidemeyecek, Hocaya soracaklar satalım mı, Hoca satmayalım derse satılmayacak, Satılırsa da zaten kendi de istifa edecek. o halde burdakı yanlışlarkomple, Ya Şenol Hoca olup bitenlerden haberdar, yada hiçbirinden haberdar değil

yorumsuz6117
01.10.2012, 22:06
Kapanan takıma karşı birşey yapamıyorsan en azından ileriye top şişirirsin. Onu bile yapmadık.

metehan
01.10.2012, 22:16
aynen öle.
taraftar da futbolcu da.
Elbette yenilen hakkımızın etkisi büyük bu tabloda. Ama futbolcuların buna fazla takılmaması lazım. Onlar paralarını alıyor, kaldı ki o sezon çoğu takımda değildi, o dönemi yaşamadılar. İşin o kısmını biz hallederiz, futbolcular işine baksın :) En azından aldıkları paranın hakkını versinler. Her ne kadar saha sonuçları beni artık fazla ilgilendirmiyor olsa da onların yapması gereken bu.

Cagdas Topal
01.10.2012, 22:38
Ben bu çocuklara inanıyorum . Az daha sabır .

fteotdgs
01.10.2012, 22:42
Alex karakterii namus ve irfan seviyesiyle Fenerbahçe camiasına uymuyordu. Ayrılması ki taraf içinde çok doğru karar. Bu arada Alex yalnızca 2 kere şampiyonluk gördü ve 1 kere gol kralı oldu.

Alex bence o kadar da karakter sahibi bir adam degildi. Saha icinde sayisiz cirkef darbesi hakemlerin nedense! baska yonlere bakmasindan %99 gorulmedi, calinmadi. Saha disina gelirsek de, Alex gibi oyun zekasina sahip, zeki bir oyuncunun 2011-12 sezonunda bizzat sahada oldugu maclarda yasanan onca komediden, hatadan hicbir supheye dusmemesi bana hicbir zaman inandirici gelmedi. Adamin inkar edemeyecegim tek seyi, FB'ye bunca senedir verdigi emek ve katki.

Emirhan Makul
01.10.2012, 22:42
Maçın özet görüntülerini izledim bariz kural ihlali var bu durumda maç tekrar mı olur, yoksa 3-0 hükmen mi yeniliriz bilmiyorum. Takımımız sahaya Onur, Serkan, Serkan'ın Göbeği, Bamba, Celustka, Emerson, Zokora Sapara, Yasin, Olcan Soner, Janko 11'i ile çıkmış, toplam 12 kişi, hakem farketmemiş forma koyu renk olduğu için, hatta ilerleyen dakikalara doğru Serkan'ın Şişik Dalağı'da oyuna giriyor ve 13 kişi mücadele ediyoruz sahada buda gözlerden kaçıyor, bariz kural hatası, umarım maç tekrarlanır belki daha iyi oynayıp kazanırız :(

Erdinç Dilek
01.10.2012, 22:43
ilk yarıyı izlemedim ikinci yarıyı izledim fena değildik be renkdaşlar, beni şaşırtan alanzinho oldu tek bir pas atamadı eğer atacağı pasları rakibe hissettirmen atabilseydi 5-6 tane net pozisyona girebilirdik, topu nereye atacağını çok belli ediyor alazinho...

Alihan Ertürk
01.10.2012, 22:45
Maçın özet görüntülerini izledim bariz kural ihlali var bu durumda maç tekrar mı olur, yoksa 3-0 hükmen mi yeniliriz bilmiyorum. Takımımız sahaya Onur, Serkan, Serkan'ın Göbeği, Bamba, Celustka, Emerson, Zokora Sapara, Yasin, Olcan Soner, Janko 11'i ile çıkmış, toplam 12 kişi, hakem farketmemiş forma koyu renk olduğu için, hatta ilerleyen dakikalara doğru Serkan'ın Şişik Dalağı'da oyuna giriyor ve 13 kişi mücadele ediyoruz sahada buda gözlerden kaçıyor, bariz kural hatası, umarım maç tekrarlanır belki daha iyi oynayıp kazanırız :(

Ey gidi ey.. :) :) :D

fteotdgs
01.10.2012, 22:45
Elbette yenilen hakkımızın etkisi büyük bu tabloda. Ama futbolcuların buna fazla takılmaması lazım. Onlar paralarını alıyor, kaldı ki o sezon çoğu takımda değildi, o dönemi yaşamadılar. İşin o kısmını biz hallederiz, futbolcular işine baksın :) En azından aldıkları paranın hakkını versinler. Her ne kadar saha sonuçları beni artık fazla ilgilendirmiyor olsa da onların yapması gereken bu.

Ben (belki de haklarini yiyorum, oyleyse kusura bakmasinlar ama inandigim bu) iki kalecimizi bir kenara koyarsam, hicbir oyuncumuzun 2011-12 sezonu ile ilgili herhangi bir kaygisi, uzuntusu, dusuncesi oldugunu zannetmiyorum.

fteotdgs
01.10.2012, 22:47

Serkan'in gobegi ozerkligini ilan etmis yani :)

Erdinç Dilek
01.10.2012, 22:55
bir doktor arkadaşım mersinidmanyurdu nun kaldığı novotelde kalmış aynı gün... bir odada ders gibi birşey anlatıyormuş birisi, teknik direktöre benzemiyormuş, öyle taktiksel birşey yokmuş tahtada, birşeyler yazıyormuş,can kulağıyla dinliyormuş futbolcular... birisi takımla ilgili bilgi sızdırıyor olmasın diye düşünmekten alamadım kendimi...

kursat1313
01.10.2012, 23:02
maçla ilgili tek merak ettiğim şey takım nasıl bu kadar yorgun gözüküyordu anlamıyorum

Gurpas
01.10.2012, 23:23
Bu aksam besiktas yenildi ama adamlar diri hirsli oynuyor biz.ise uzerimizde olu topragi var gibi oynuyorz senol kondisyon ve takima hirs kazandirma isinden anlamiyor bence

asimavi
01.10.2012, 23:28
...shota hazır kayseriyi bırakmışken ..bence şenol hocanın yanına getirilmelidir.....tabi kabul ederse...

asimavi
01.10.2012, 23:29
...bu takıma trabzonsporun ne demek olduğunu anlatacak yaşatacak...bi motivasyoner lazım ....başka hiç bir şeye gerek yok...taktik maktik hikaye....küçük maçlar sadece motivasyon ile kazanılır....büyük maçlar ise taktik ile kazanılır...

asimavi
01.10.2012, 23:33
bu takımdan her seney bir kaç oyuncu kendi isteğiyle ayrılır ise bu takım kesinlikle önüne hedef koyamaz ne zamanki...hiç bir oyuncu kendi isteğiyle gitmez ana kadro korunur...istenilmeyen faydalı olamayan kalabalıklarda yönetim ve teknik heyet tarafından temizlenirse o zaman şampiyonluk gibi bir hedeften bahsedilebilir...

ibrahim
01.10.2012, 23:36
maçla ilgili tek merak ettiğim şey takım nasıl bu kadar yorgun gözüküyordu anlamıyorum

ÖzBiz-Ati diye bir hastalığa yakalanmışlar...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

memozcan
01.10.2012, 23:43
ne yapıp yapıp şota yardımcılığa getirilmelidir.. 1-2 sene sonra da takım kendisine emanet edilmelidir...

DNA-TS
02.10.2012, 00:08
Shota yardimci olarak gelmez. Zaten gelmesini istemem onumuze gelen degeri yerlebir ediyoruz. Bari bir degerimiz yara almadan kenarda dursun nostalji yapar iyi gunlerini yad ederiz.

fteotdgs
02.10.2012, 00:13
Shota yardimci olarak gelmez. Zaten gelmesini istemem onumuze gelen degeri yerlebir ediyoruz. Bari bir degerimiz yara almadan kenarda dursun nostalji yapar iyi gunlerini yad ederiz.

Sota'nin gelmesini ben de istemem, ama farkli sebeplerden. Adam, ne yazik ki Turkiye'deki ilk teknik direktorluk devrini gayet basarisiz bir sekilde kapatti. Teknik direktorlugu kendini bu alanda kanitlayana kadar benim icin soru isareti su anda. Iyi futbolcu olmak iyi teknik direktor olmanin garantisi olmuyor, tipki Sota'da goruldugu uzere.

Sefa Murat Dokuz
02.10.2012, 00:16
4 milyon euro verilip alınan bir sözde futbolcunun 2 sezon boyunca onlarca maç oynayıp bir elin parmaklarını geçemeyecek kadar gol atması çok ender görülen yeteneklerde vardır sanırım.. senin kral! dediğin adam en azından gol atabiliyor :) ama senin beğendiğin muhteşem yetenek geçen sezon nasıl olduğunu çözemediğimiz bir şekilde, yaptığı onca olumsuz hareketine rağmen birtek hareketle gözüne girmeyi başarıyor..

ikinci bir mesele halen aciz yorum şeklinde bir yorum getirmekte ısrarcı olduğunu görüyorum bu senin terbiyesizliğindir aciz kelimesini heryerde kullanma yanlış yorum de ama aciz yorum biraz hakaretvari oluyor .. futbol bilgin kadar terbiyen de yetersiz...

1- Henrique'nin 3.750 m€ ya transfer edilmesi onun en az 20 gol atacağına garanti değil. O zaman Adrian'ın 30 asist , Gökhan Ünal'ın 40 gol falan atması lazım böyle bir doğru orantı yok.
2-Bu adam futbolcu değil ama daha önceki takımında senin istediğin rakamlarda gol atmış demekki önceki takımın taraftarına göre Henrique futbolcu bu mantıkla.
3-Tek bir hareketle bu adamı beğenmemi nerden çıkardın ben sadece 1 örnek verdim. Bu adamın Videoton maçında kafa vuruşu direkten döndü. Fener maçında içeri dalıp vuruşu direkten döndü. Bunlar gol olsa ağzından böyle futbolcu değil diye bir eleştiri çıksa Henrique savunucu bir ben olmazdım burda bunu da düşün.Burda futbolcu değil yine diyebilirmiydin çok küçük 2 ayrıntı 2 direk yerine 2 gol ile bu adam futbolcu değilken kral olabilirdi belkide senin gözünde !
4-Aciz yorum hakaret içermez aciz yorum bana göre caresizlik durumunda alternatifin olmadığı için yapılan yorumdur. Hakaret olarak düşünmüyorum.
Henrique futbolcu değilse benim futbol bilgim olmadığını iddia etmen de benim için çok farklı bir yorum değil ;)

Kader KORELİ
02.10.2012, 00:26
Şenol hocaya en çok Adrian'ı oynatmıyor diye kızıyorum. Bu Adrian gerçekten klas oyuncu, iyi oyuncu, kişisel sorunu mu var Adrian'la anlayamadım gitti, yazık oluyor çocuğa, kadroya bile almıyor öyle oyuncuyu. Biz Teofilo'yu da nerdeyse üçüncü sınıf oyuncu olarak damgalayıp gönderecektik, yok ilk defa karı gördü diye, kaza yaptı diye, ilk maçında kötü oynadı diye dalga geçildi Teo ile şimdi Falcao'nun yanında oynuyor Kolombiya Milli Takımında.

Kader KORELİ
02.10.2012, 00:27
Hoca olarak da gelebilir Şota. Şenol hoca arka plana çekilir, yardımcı o olur.

ibrahim
02.10.2012, 00:33
Hoca olarak da gelebilir Şota. Şenol hoca arka plana çekilir, yardımcı o olur.

Şenol hoca böyle bir şeyi düşünseydi Ünalı ön plana çıkarırdı zaten...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

hos_cocuk61
02.10.2012, 00:38
Vay mesaj silme furyası yine başlamış :)

Ne diyelim Şenol Güneş sen çok yaşa Allah seni başımızdan eksik etmesin.

Artık bu mesajdan sonda mod bile olurum nede olsa burada işler böyle yürüyor.

gökçay61
02.10.2012, 00:58
Şenol hocaya en çok Adrian'ı oynatmıyor diye kızıyorum. Bu Adrian gerçekten klas oyuncu, iyi oyuncu, kişisel sorunu mu var Adrian'la anlayamadım gitti, yazık oluyor çocuğa, kadroya bile almıyor öyle oyuncuyu. Biz Teofilo'yu da nerdeyse üçüncü sınıf oyuncu olarak damgalayıp gönderecektik, yok ilk defa karı gördü diye, kaza yaptı diye, ilk maçında kötü oynadı diye dalga geçildi Teo ile şimdi Falcao'nun yanında oynuyor Kolombiya Milli Takımında.

bence senol hocanın doğru yaptığı tek sey adrianı oynatmamak hatta yedeklere bile almaması çok takdir edilesi bi durum. keşke diğer inat huylarından vazgeçebilse..

Tolga Kurt
02.10.2012, 01:03

Yemin ediyorum şu yazıyı ciddi ciddi okudum yaa..

Şimdi bir sigara yakıyorum...

amasya0561
02.10.2012, 07:49
o kadar eleştirdigimiz takımımız haftanın en karlı takımı oldu.
üçkız kardeşin yenildigi hafta evinde berabere kaldı. :)

az bir gayret ve ciddiyet gösteren takımın şampiyon olması içten bile degil.
ama bunu bizim takıma birilerinin anlatması gerek

Faik Yılmaz
02.10.2012, 09:00
İstanbul takımlarının hepsinin yenildiği haftada galibiyet ballı kaymak gibi olucaktı.....

Ama Şenol Hocanın takıma oynattığı şahsiyetsiz futbol bu büyük şansımızın kaçmasına neden oldu.....

6 haftada almamız gereken 18 puanın sadece yarısını alabildik.....

not : sezon başı kendi insanımız küstürülecek alınan Özcan Bizati denilen adamın takıma ne yüklediğini bilmiyorum ama kondisyon yükleyemediği kesin...

Yani kendi insanımız olmasında kim olursa olsun mantığına haiz yöneticilerimiz bu tablo karşısında azıcık utanmışlardırmıdır bilmiyorum ama utanmaları lazım...

bkandil
02.10.2012, 09:11
...
not : sezon başı kendi insanımız küstürülecek alınan Özcan Bizati denilen adamın takıma ne yüklediğini bilmiyorum ama kondisyon yükleyemediği kesin...

Yani kendi insanımız olmasında kim olursa olsun mantığına haiz yöneticilerimiz bu tablo karşısında azıcık utanmışlardırmıdır bilmiyorum ama utanmaları lazım...

Kendi insanımızdan birini alsaydılar, bu seferde "falancayı aldık, fişmancayı neden almadık?" A ilçesinden herkesi kulübe topladılar, B ilçesinden kimseyi almadılar" tartışlmaları olacaktı. Bu tür tartışmaları çok seven bir camiayız.

İnsanları kategorize etmeyi bırakmamız lazım...

temel_yilmaz
02.10.2012, 09:16
Olay kondisyon olayı değil,aynı adam Bamba'yıda çalıştırıyor nasıl olucak?
Bazı oyuncular nerede olduğunun farkında değil,işinde mutsuz devlet memuru gibi mesai dolduruyor.
Her futbolcunun durarak oynaması,topu ayağıma atın demesi hiç top istememesi takımı hücüma kaldırmıyor Soner haricinde top isteyen yok takımda,az birazda sapara oda alıyor topu stoperden atıyor tekrar stopere yada kime atıcak?
Takımın bariz sistem sorunu var oda Colman gelmeden çözülmez gibi duruyor.
BU mantalite ile bu sene yine açarız efsane başlığın ikincisini...

Henrike,Halil,Janko 30 golü geçer diyenler buraya..

kaan61
02.10.2012, 09:19

Bence yorgunluk değil çünkü fena olmayan bir mesafe koşmuşuz. Takım halinde baskı kuramadık . Adamlar hep boş adamı buldular. önde 3 kişi topa basarken arkada defansın biraz daha öne çıkıp orta saha ile birlikte alan daraltması ve pas atılabilecek kişileri kilitlemesi gerekiyor. Şuursuzca baskı bir işe yaramıyor sadece koşmuş ve yorulmuş oluyoruz. Şenol hocanın dediği gibi oynayamadık ve oynattık. Oynayamıyorsan oynatma bari. Oyuncu yapısına göre hücum organizasyonlarını bolca çalışmalıyız. Takım bir bütün olamadı nedendir bilmiyorum. Umutsuz değilim . Bu kadar puan kayıplarının bol olduğu sezonları iyi değerlendirmek lazım bence bu yılda bizim için şans senesi iyi değerlendirmeliyiz.

Faik Yılmaz
02.10.2012, 09:21
Kendi insanımızdan birini alsaydılar, bu seferde "falancayı aldık, fişmancayı neden almadık?" A ilçesinden herkesi kulübe topladılar, B ilçesinden kimseyi almadılar" tartışlmaları olacaktı. Bu tür tartışmaları çok seven bir camiayız.

İnsanları kategorize etmeyi bırakmamız lazım...

Evet onun yerine aldıkları profesyonel adamın işini ne kadar iyi yaptığını gördük görüyoruz...

takımın yürüyecek hali yok yahu....

geçen sene güzel bahaneleri vardı aslında...

yok şike süreci yok maç trafiği filan....

bu sene haftada bir maç oynuyoruz buna rağmen takım resmen yürüyemiyor...

bu mu profesyonel adam.....

yazık paralarımıza yahu.....

hiç alınmasa takıma hiç kondisyn yüklenmese yinede bu kadar kötü olmazdı...

ne oldu yine onlarca belkide yüzlerce milyarımızı çöpe atmış olduk....

nasılsa paramız bol atalım bakalım değirmenin suyu bizi nereye kadar götürecek....

bkandil
02.10.2012, 09:28
Evet onun yerine aldıkları profesyonel adamın işini ne kadar iyi yaptığını gördük görüyoruz...

takımın yürüyecek hali yok yahu....

geçen sene güzel bahaneleri vardı aslında...

yok şike süreci yok maç trafiği filan....

bu sene haftada bir maç oynuyoruz buna rağmen takım resmen yürüyemiyor...

bu mu profesyonel adam.....

yazık paralarımıza yahu.....

hiç alınmasa takıma hiç kondisyn yüklenmese yinede bu kadar kötü olmazdı...

ne oldu yine onlarca belkide yüzlerce milyarımızı çöpe atmış olduk....

nasılsa paramız bol atalım bakalım değirmenin suyu bizi nereye kadar götürecek....

Özcan Bizati'nin takıma bir şeyler verememiş olduğunu görüyoruz, bu konuda sıkıntı yok.
Özcan Bizati'nin yerine Trabzonlu Ahmet, Mehmet v.s. de alınsaydı aynı şeyler söylenecekti burada, anlatmak istediğim bu.

Ayrıca,

Kendi insanımıza verince o milyarlar çöpe gitmiş sayılmıyor mu?

Adrian'a, Barış Özbek'e verilen para çöpe gitti, Tayfun Cora'nın aldığı para sorun değil mi?

O zaman neden yıllarca Özkan Sümer'e, şimdilerde Giray Bulak'a hatta Şenol Güneş'e verilen paralar konuşuluyor?

Bu tartışma bizi "Bunlardan Yavuz Selim'de çok var" dan başka bir yere götürmez...

Faik Yılmaz
02.10.2012, 09:32
Özcan Bizati'nin takıma bir şeyler verememiş olduğunu görüyoruz, bu konuda sıkıntı yok.
Özcan Bizati'nin yerine Trabzonlu Ahmet, Mehmet v.s. de alınsaydı aynı şeyler söylenecekti burada, anlatmak istediğim bu.

Ayrıca,

Kendi insanımıza verince o milyarlar çöpe gitmiş sayılmıyor mu?

O zaman neden yıllarca Özkan Sümer'e, şimdilerde Giray Bulak'a hatta Şenol Güneş'e verilen paralar konuşuluyor?

Bu tartışma bizi "Bunlardan Yavuz Selim'de çok var" dan başka bir yere götürmez...

ben illa " yerli " olsun anlayışına kesinlikle karşıyım....

en iyisi kimse o olsun diyorum....

ama en iyisi diye alınan takımı top arabası gibi yürütüyorsa işte o kişiye sahip çıkmamı kimse beklemesin....

Ben Özkan Sümerinde takım için olumlu anlamda hiç bir şey yapmadan senelerdir maaş aldığını düşünüyorum.....

altyapı sorumlusuymuş.....

16 senedir bir tane oyuncu çıkartabilmişmi Gökdenizden başka.....

ya da Giray Bulak takıma neden alınmıştır ne iş yapar çok merak ediyorum....

herkes görevini bu kadar özveriyle yapıyorsa neden şamar oğlanına döndük birileri bunun açıklamasını yapması lazım....

bkandil
02.10.2012, 09:40

ama en iyisi diye alınan takımı top arabası gibi yürütüyorsa işte o kişiye sahip çıkmamı kimse beklemesin....

Ben Özkan Sümerinde takım için olumlu anlamda hiç bir şey yapmadan senelerdir maaş aldığını düşünüyorum.....

herkes görevini bu kadar özveriyle yapıyorsa neden şamar oğlanına döndük birileri bunun açıklamasını yapması lazım....

Bu kadar işte...

Demek ki birileri bir yerde hata yapıyor, ya da işini yapamıyor.

Burada top yönetimde, masaya yumruğunu vurup sorumlulara gereken yaptırımları uygulamalı.

İş işten geçmiş değil, daha sezonun başı, bekliyoruz neler olacak...

Sefa Murat Dokuz
02.10.2012, 10:28
Bu sezon başı dikkatli transfer yapıp işi son dk ya bırakmasak , Gs nin bu avrupa maçları öncesi sonrası yapacağı muhtemel kayıplar sayesinde zirvede kalırdık. Zaten Fener Bjk nin oralarda bezi yok anlaşıldı. Yine çuvalladık.

Cafer Bulur
02.10.2012, 10:36
Eric geretsi kacirdik,ben hoca olarak isterdim gerets i.

Gs ye iyi futbol oynatiyordu,bence bizi ileriye götürebilecek bir hocaydi.

Mert Pasa
02.10.2012, 10:42
Arkadaslar kotu oynuyoruz ama onumuz kapali degil,istikrarsiz bir durum var ortada ama Bamba,Soner gibi ciddi kazanimlar da var.Su 3-5 hafta yi az puan farkiyla gecmemiz lazim.

Etrafimdaki cok arkadasim keske yenilseydik,1 puan Avni Akerde ne demek diyordu ama o bir puan kadar bu hafta Istanbullulara yaklasdik.

Sampiyon oldugumuz 2010-2011 de de cok iyi oynayamadan az mac kazanmadik,o dikkat ve konsantrasyona su an cok uzak duruyoruz ama Trabzonspora umitsizlik ve karamsarlik yakismaz

cakalkerem
02.10.2012, 10:50
Konuşmayacağım dedim yazmayacağım dedim yine dayanamadım....

Ey Şenol Güneş futbolcuları uyaracağına sen kendine gel...

2 hafta önce oynattığın sağ kanatta genç isim olan Zeki nerelerde...Bitmiş Serkan daha mı iyi?

Biz ne zaman Trabzon'da 2 forvet oynayacağız acaba?

Bu kadar korkak futbolmu oynanır?

Bu Takım antreman yapmıyormu adamların yürümeye hali yok sen ne iş yaparsın?

Janko Henrique ikili oynayamaz mı?

Biz tek forvet oynayamıyoruz dünya anladı sen anlayamadın....

Ey Şenol Hoca kendine çeki düzen ver bırak futbolcuları.....

Kötü kokan hareket bunlar paşam...

cyberentalpi
03.10.2012, 10:42

Evet. Ts gibi altyapısı şle smapiyonlular almıs bir takımda Ozkan Sumer beles para alıyor. Giray takıma Serdar Bali denen bir garip adamın yonetimle iyi iliskilerinin nedeni.

Emre Aksu
03.10.2012, 10:50
Tam ileriye dönük oynayabilecek üç oyuncumuz var; Alanzinho, Colman ve Soner. Bu oyuncuları daha çok Janko'ya bağlı oynatmalı (Geçen seneki Burak Yılmaz örneği) bu oyun planı ile geçen seneki tempoyu rahatlıkla yakalayabiliriz.

jojuk
03.10.2012, 11:13
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/426303_4498561784794_264342612_n.jpgyorum yok

jojuk
03.10.2012, 11:14
şenol güneşin yaptıkları bakın arkadaşlar hala savunmaya devam edin şenol güneşi

jojuk
03.10.2012, 11:18
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/550940_4546045891867_722623687_n.jpgyorum yok

Emre Aksu
03.10.2012, 11:19
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/556189_4584530853967_1639898362_n.jpgyorum yok

:) :)

jojuk
03.10.2012, 11:23
http://www.ulusalkanal.com.tr/images/haberler/olcan_ve_jebrin_resmen_trabzonsporda_h269.jpgbiri kötü oynamasına her zaman ilk 11 de oynatıldı her zaman şans verildi birine 21 yaşında oldugu için takımda ilk 11 de bir kere şans bulamadı oynatılmadı hiç şans verilmedi şuan 1461 trabzon milimetrik paslarıyla kendisini türkiyeye hayran bırakıyo şenol güneş olcana verilen şans jebrine verebilirdi ama inatlıgı yüzünden vermedi

jojuk
03.10.2012, 11:27
http://fotocdncube.fanatik.com.tr/news/423x238/2011/4/5/fft1mm1402711.jpg colmana kafayı taktı onu bitirmek üzere jajaya yaptıgı gibi

Mustafa Enez
03.10.2012, 11:52
bişey söylemek istiyorum;yeri ve zamanı mı tartışılır belki ama hazır da şota kayseriyi bırakmışken...hani diyorum...

Emre Aksu
03.10.2012, 12:01
bişey söylemek istiyorum;yeri ve zamanı mı tartışılır belki ama hazır da şota kayseriyi bırakmışken...hani diyorum...

Şenol Güneş'in yerini tutamaz.

Mustafa Enez
03.10.2012, 12:05
çünkü şenol hoca bizden biri,trabzonun herşeyi,birlik beraberlik,felsefe taşı vs...tamam anladım.

jojuk
03.10.2012, 12:11
çünkü şenol hoca bizden biri,trabzonun herşeyi,birlik beraberlik,felsefe taşı vs...tamam anladım.
şenol güneşe sabır göstercemişin 30 yıl dan beri sabretiyoz ama bişe oldugu yok

Mustafa Enez
03.10.2012, 12:33
şenol güneş çok başarılı bir kaleciymiş.ama çok başarılı bir hoca değil malesef.keşke olsaydı da bugün herkes yok şöyle oynamalı,şu şu bölgede oynasa daha iyi olurdu,takım 4-4-2 oynamalı,4-5-1 de jankoya orta gelmeli,vs.vs.vs.tartışmaları yapmasaydı.hala 96 da şampiyonluğu kaçırdık,şikecilere rağmen 82 puan aldık falan diyoruz.halbuki hem 96daki takım hem de 2011 in takımı o kadar kaliteli takımlardı ki,en az 5 puan farkla şampiyon olunabilirdi.şikeci şike yapıp kazandı,tamam peki biz naptık?en olmaz maçlarda cömertçe puanları harcadık...sonuç ne;hüsran.trabzonlulara trabzon taraftarlarına hüsran.şimdi yine kaldığımız yerden tartışalım.takım çift forvet oynamalı,kanatlardan bindirme olmalı,vs.vs.devam....

Emre Aksu
03.10.2012, 12:37
Herkes çok yanlış düşünüyor.. Kulübün değerlerini yitirmeyi ne kadar çok seviyorsunuz? Bizi yıllar sonra şampiyon yapan çıkışımızı sağlayan kişiden bahsediyoruz..

Mustafa Enez
03.10.2012, 12:39
trabzonun tek değeri varmış gibi konuşuyorsun ama.biz trabzonsporu böyle bikaç kişiye mal ettikçe hüsrana alışmalıyız.

Mustafa Enez
03.10.2012, 12:41
haa inşallah takımı düzeltir bundan sonra müthiş bi performans gösterir de şenol hoca ben de dedliler gibi pişman olurum yazdıklarıma,rezil rüsva olurum.keşke...

TORUN
03.10.2012, 12:46
Bu oyuncu kadrosu ile başarı imkansıza daha yakın. Orta halli bir takımımız var. Maalesef oyunun tek yönünü oynayabilen bir takımız. Savunma. Şuan elimizden gelen bu. Takımın başına kimi getirirseniz getirin. bundan bir adım öteye gidemezsiniz.

Emre Aksu
03.10.2012, 12:51
Şenol Güneş olmadan bu takımın bir yerlere geleceğini düşünmüyorum, düşünen de yoktur sanırım.

ESER
03.10.2012, 13:00
şenol güneşe sabır göstercemişin 30 yıl dan beri sabretiyoz ama bişe oldugu yok

Senol Gunes de diger hocalar gibi verimsizlestiginde gonderilmeli, bunda bir yanlislik yok ama Senol Hoca'ya yapilan haksizliklari da gozardi etmemek gerekir elestirirken. Adam bu ulke futbolunun ulastigi en yuksek derece ulastirdigi halde pesine teneke baglanip kovuldu. elestirilecek hicbir arguman bulamadiklarinda da kiligina kiyafetine ve hatta diksiyonuna salladirlar.
avrupa sampiyonasinda 3. olmak gibi bir derece yokken bile Fatih Terimi Turkiyeyi avrupa 3 yapmis sayan bir medya Senol Hocanin dunya 3.lugunu degersizlestirdi ki bu boyali basinin olusturdugu tesaduf algisi uzerinden yazik ki kendi taraftarimiz bile kendisine o gozle bakti. Trabzonsporun calinan onca sampiyonlugunda hep o vardi. Senol hocayi basarisiz olarak degerlendiriyorsak eger Trabzonsporun hicbir sampiyonlugunun calindigini dusunmuyor olmamiz ve bu basarisizligin sorumlusunun Senol Gunes oldugunu kabul ediyor olmamiz gerekir.

Giallorossi
03.10.2012, 16:40
Senol Gunes de diger hocalar gibi verimsizlestiginde gonderilmeli, bunda bir yanlislik yok ama Senol Hoca'ya yapilan haksizliklari da gozardi etmemek gerekir elestirirken. Adam bu ulke futbolunun ulastigi en yuksek derece ulastirdigi halde pesine teneke baglanip kovuldu. elestirilecek hicbir arguman bulamadiklarinda da kiligina kiyafetine ve hatta diksiyonuna salladirlar.
avrupa sampiyonasinda 3. olmak gibi bir derece yokken bile Fatih Terimi Turkiyeyi avrupa 3 yapmis sayan bir medya Senol Hocanin dunya 3.lugunu degersizlestirdi ki bu boyali basinin olusturdugu tesaduf algisi uzerinden yazik ki kendi taraftarimiz bile kendisine o gozle bakti. Trabzonsporun calinan onca sampiyonlugunda hep o vardi. Senol hocayi basarisiz olarak degerlendiriyorsak eger Trabzonsporun hicbir sampiyonlugunun calindigini dusunmuyor olmamiz ve bu basarisizligin sorumlusunun Senol Gunes oldugunu kabul ediyor olmamiz gerekir.

Daha önce iki defa gönderdik ve sonra iki defa tipis tipis Senol hocanin ayagina vardik. Artik bu hataya düsmememiz lazim. Sir Alex Ferguson ilk 7 senesinde sampiyon olamamisti. Istikrar.

Emirhan Makul
03.10.2012, 16:44
Daha önce iki defa gönderdik ve sonra iki defa tipis tipis Senol hocanin ayagina vardik. Artik bu hataya düsmememiz lazim. Sir Alex Ferguson ilk 7 senesinde sampiyon olamamisti. Istikrar.

Alex Ferguson ile Şenol Güneş bir mi sence ? Şenol Güneş'in hayatında hiç transfer listesi olmamış, kimi getirirlerse onu oynatıyor, yönetimlerle hep danışıklı dövüş yapıyor, paralar menajerler ile futbolcular yiyor, örnek verdiğin Alex Ferguson böyle bir strateji izlemedi zannediyorum.

Mustafa Enez
03.10.2012, 16:53
haa bi de bu var."bizim fergusonumuz olacak"son dönüşünde böyle bişeyler denilmişti...hala trabzonspor insanlara mecburmuş gibi bir bakış açısı var.sadece şenol hoca için değil.kim olursa olsun.derler ya isimler fanidir,kulüp bakidir.işte mesele bu.

ESER
03.10.2012, 17:03

ben gonderilmesi taraftari degilim , o cumlenin devami da var

Alper Calik
03.10.2012, 17:19
Emirhan,

Serkan ın göbeği ile ilgili gelişme var mı :) MİY maçı iptal edilebilir mi fazla oyuncu oynatmamızdan :)

Hakikaten ben de gördüm TV de göbeği acayip büyük idi. Oysa bayramlaşmalarda da görüyorum kendisini, hiç öyle şişman değil. TV de ise tombul gözüküyor.

Çok güldüm senin bu göbek mesajına ...

Alex Ferguson ile Şenol Güneş bir mi sence ? Şenol Güneş'in hayatında hiç transfer listesi olmamış, kimi getirirlerse onu oynatıyor, yönetimlerle hep danışıklı dövüş yapıyor, paralar menajerler ile futbolcular yiyor, örnek verdiğin Alex Ferguson böyle bir strateji izlemedi zannediyorum.

Mert Pasa
04.10.2012, 08:07
Manchester united bebeyi bile transfer etti hem de bilmem kac milyon euroya.

Peki Senol Gunesin yerine kimi yakistirirdiniz,hani gercekten ogrenmek icin soruyorum

Mustafa Enez
04.10.2012, 09:35
ferguson bile dolduramaz diyosunuz yani yerini.:)belki mourinho olabilir ama...

Mustafa Enez
04.10.2012, 09:38
şaka bi yana ama şahsi fikrim tolunay veya şotadır.hep diyoruz gençlerin önünü açalım altyapıdan oyuncu kazanalım..hocada da durum aynı olmalı bence.

asimavi
04.10.2012, 10:07
...eğer şenol hoca bir gün teknik direktörllüğü bırakacaksa...yerine sadece shota gelmelidir...ve bence şimdiden getirilebilir...ünal modeli yapılabilir...

Mustafa Enez
04.10.2012, 10:10
...eğer şenol hoca bir gün teknik direktörllüğü bırakacaksa...yerine sadece shota gelmelidir...ve bence şimdiden getirilebilir...ünal modeli yapılabilir...

katılıyorum.ama ünal modeli derken?bi sene şenol güneşin yanında takılıp ayrılsın mı?

asimavi
04.10.2012, 10:19
katılıyorum.ama ünal modeli derken?bi sene şenol güneşin yanında takılıp ayrılsın mı?

yok bu sefer ayrılmasın...şenol hoca bi kademe üste çıksın ..takımı shota yönetsin...hatta şenol güneş...basın danışmanı falan olsun...as başkan olsun...başkanla takılsın....eminim o işleri daha güzel yapacaktır...en azından vizyon sahibi asbaşkanımız var deriz..

Mustafa Enez
04.10.2012, 10:21
aslında başkan olsa iyi olur ha.bi basın toplantısı yapar,iki senede kimse çözemez dediklerini:)medya uğraşsın dursun sonra...

Ilelioglu
05.10.2012, 15:30
Fenerbahce maci aldatmasin, bu mac sanildigindan daha zor gececektir. Kaldi ki Feneri psikolojik ve fiziksel anlamda cökmüs bir halde yakaladik.

Mustafa ile Sapara'nin sakat olduklarini düsünürsek, benim bu mac icin ideal ilk 11'im söyle...

http://www.footballuser.com/formations/2012/09/536224_Trabzonspor.jpg

Senol Hoca büyük ihtimalle 6 yabanci ile cikacaktir. Eger öyle olursa Alan'i tercih etmesinden yanayim. Soner'in yerine Alan.

Kriterlere gelecek olursak...

1) Özellikle top rakipteyken pres yapmak sart, tabi belirli bölümlerde. Mesela ilk yarinin ilk 10 dakikasinda, ikinci yarinin ilk 10 ve son 10 dakilarinda pres yapmak sart. Hem golü bulmak acisindan, gol varsada rakibe göz actirmamak acisindan.

2) Hizli oynamaliyiz, cünkü icerde oynadigimiz maclarda rakiplerin cogu kapaniyor. Kiliti acmak icin hizli oyun sart. Yani tek pas veya verkaclar ile kaleye gitmeliyiz. Bunun disinda özelliklede kanatlari kullanmaliyiz. Beklerin sürekli olmasada zaman zaman ileriye cikmalari sart. Son olarak ise duran toplar. Duran toplari iyi degerlendirmeliyiz. Tabi iyide savunmaliyiz, özellikle adam paylasimina dikkat.

3) Yine tabiki takim halinde defans sart. Özellikle Olcan ve Yasin ikilisi beklere yardimci olmalilar. Gerektigi zamanda Halil orta sahaya.

4) Son olarak ise; Hakem ile tartismanin hicbir faydasi yok, kesinlikle kacinilmali. Gereksiz kartlar ilerki maclar icin büyük tehlike.

Not: Stoperde Celustka'nin yardimina gerektiginde Zokora, Bamba veya Zeki gitmeliler. Sonucta Celu'ya yabanci bir bölge. Yani Celu'yu kollamak lazim bu macta.

Insallah kazanip yolumuza devam ederiz.:)

..

Macin analizini yapacak olursak...

En basinda macin sanildigindan daha zor gececegini demisim, evet öylede oldu, ama ben bile bu kadarini beklemiyordum acikcasi.

Mustafa sakatti oynamadi, Sapara ise düzeldi ve oynadi, yani yazdigim ilk on birde Sapara'da yer alacakti, eger sakat oldugu bilgisi olmasaydi.

Yani ilk on bir tercihine gelecek olursak arka dörtlüde Senol Hoca benden farkli olarak Serkan'i oynatti. Sakatliktan yeni cikan Serkan herkesin hemfikir oldugu üzerine yanlis bir tercihdi. Mac boyunca adam kacirdi, ileri cikislarin geri dönüsleri olmadi vs...Orada Zeki tercihi daha mantikli olurdu, ama daha mi iyi olurdu orasi muamma tabi ki.

Ortada ise benden farkli olarak Soner'i tercih etti. Yine sakatliktan yeni cikmis bir isim mac boyunca istenilen düzeyde degildi, ama hangisi öyleydi ki. Bu tercih ortada, ama acikcasi bu mac icin üclü orta saha tercihi yanlisti bana göre. Özellikle icerdeki maclarda önde baski kurmaniz icin iki forvet sart, bunlardan birisi gerektigi zaman orta sahaya yardimci oldumu orta sahada ayakta kalir. Yani kisacasi Zokora-Sapara tercihi mantikli olaniydi. Illa tek forvet oynayacagim diyorsanda ilaveten Alan'in oynamasi sart.

Ileride ise Janko'yu yanliz birakti Senol Hoca. Kanatlarda islemeyince Janko'nun yapabilecegi pek birsey kalmadi. Duvar olabilirdi belki ama kime? Daha cok defansif agirlikli oynayan Soner veya Sapara'ya mi? Yani burada Soner tercihi yerine Alan tercihi olmaliydi bana göre. Yada benim dedigim gibi ikili orta saha ve ileride Janko-Halil ikilisi denenebilirdi. En azindan verkaclar ile golü arayabilirdi bu ikili.

Senol Hoca 6 yabanci ile cikacak demisim, evet öylede oldu.

Gelelim kriterlere...

Sadece son kriteri yerine getirebildik, onun haricindeki üc en önemli kriteri yerine getiremedik ve sonuc ortada zaten.

Not olarak Celu'yu kollamak lazim yazmisim, ama Serkan'in kendini bile kollayamadigi ortamada Celu'yu kollamasi beklenemezdi zaten, kaldi ki Celu cok iyi oynadi ve macin genelinde Serkan'in kademesine giren isimdi.

..

memmedaga
25.10.2012, 00:41
......