PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olmayınca Olmuyor

Ender Kuyumcu
24.09.2012, 22:18
Takımdaki önemli eksiklere rağmen Şenol Güneş’in öğrencilerinin bu denli cesur, bu denli istekli olmalarını açıkçası ben de beklemiyordum maçtan önce. Top rakipteyken takım halinde topun arkasına geçen bordo mavililer, topu kaptıklarında ise kalabalık bir şekilde yüklendi rakip kaleye. Bunda geçen senenin aksine tek oyuncuya dayalı bir hücum düzeninin olmamasının yanı sıra, dünkü muhteşem karşılamanın da futbolcuların üstünde yapmış olduğu etkinin de payının olduğunu düşünüyorum.

İlk yarı boyunca taktik anlamda doğruları yapan Trabzonspor’un iki önemli eksiğinden ilki ortadan yüklenen rakibe karşı verilen açıklar ve tipik bir santraforunun olmamasından kaynaklı yaşadığı sıkıntılardı. Halil’in rakip eksiltememesinin ve hücum presinin zayıflığı, Olcan’ın da etkili olabilecek pozisyonları kolayca harcaması sonucu gol yollarında etkili olunamadı.

Karşılaşma boyunca taktik anlamda doğruları yapan Trabzonspor’un rakibin de temposuz oyununun katkısıyla yakaladığı net pozisyonları Olcan’ın akıl almaz bir şekilde harcaması bu maçın kazanılamamış olmasının en önemli nedeniydi. Her şeye rağmen 55. Dakikadan sonra oyundan düşen orta saha kenardan takviye edilebilmiş olsaydı maçın sonuna doğru yakalanan pozisyonları daha erken yakalama ve pozisyonların sayısını da arttırma imkânı doğabilirdi.

Şenol hocanın oyuncu değişiklerinde bu kadar gecikmesi, Olcan dururken maçın en diri ve en faydalı oyuncularından biri olan Yasin’i oyundan alması, Fenerbahçe orta sahasının iyice oyundan düştüğü dakikalarda Alanzinho’nun oyundan çıkıp Janko’nun oyuna dahil olması anlam veremediğim hamlelerdi.

Trabzonspor takımı çok net pozisyonlar yakaladığı ve rahatça galip gelebileceği bir karşılaşmada biraz şanssızlık bolca da beceriksizlik sonucu sahadan beraberlikle ayrılmak zorunda kalmış olsa da takım halinde taktik disipline bağlı olarak oynamaları, yardımlaşmaları ve arzulu oyunları ilerisi adına olumlu sinyallerdi.

Bugün olduğu gibi bazen olmayınca olmuyor ama Sapara ve Yasin’in gün geçtikçe takıma alışmaları ve artan formları, Bamba’nın mücadele gücü, olası Janko takviyesi ve sakat oyuncuların da takıma katılmasıyla birlikte Trabzonspor ilerleyen haftalarda daha olumlu futbol oynayacak ve arzuladığı sonuçları da alacaktır.

ferdeco128
24.09.2012, 22:34
Olcan o golleri atabilseydi her anlamda kırılma maçı haline getirebilirdik bunu. hem şikecileri karanlık bir sokağa hapsetmiş olurduk hemde kendimizi şampiyonluk yarışında bayağı ileriye atmış olurduk. Şu maçı rahatlıkla 5 gol atarak kazanabilirdik, Olcan'da gol krallığı yarışında ilk sıraya çıkardı.. Bunun dışında Şenol hoca çok kısa bir süre içinde yeniden bir takım oluşturmaya başladı. Bugün gördüğüm futbol takım olma olgusu açısından çok önemli. Şike kardeşleri bjk'den de fb'den de futbol olarak daha iyiyiz. Şampiyonlar liginde gs'de yorulursa belli olmaz bu işler. Bir anda liderlik koltuğunda bulabiliriz kendimizi.

[KAPLAN]
24.09.2012, 22:35
Bu denli cesur ve istekli mi ? Saygı duyuyor ama kesinlikle katılmıyorum. Böyle devam edersek en fazla 4.cülük yarışı verebiliriz.

Alper Calik
24.09.2012, 22:42
Olcan işinin %30 unu yapsa idi. 2-0 maç bizim idi.

cakalkerem
24.09.2012, 22:43
Kesinlikle istekli ama cesur değil...yahu hucumda çoğalamadın bir-iki orta yapamadın maçı son 10 dakika oynadık...ne cesuru anlamadım ben valla

Hatice Aslan
25.09.2012, 01:52
siz bu maçtaki futbolumuzu beğenmiyorsunuz birde geçen haftakilere bakın! Gerçi bu takımın futbolcuları fenerin futbolcuları ve hocası olsa beğenirsiniz!

Fatih Öztürk
25.09.2012, 01:57
Golcü transferimizi zamanında yapıp takıma adapte etseydik bu akşam galiptik.bu yadsınamaz bir gerçektir.golü golcü atar.

lazibere
25.09.2012, 02:07
İyi mücadele ettik, Ve galibiyeti kaçırdık. tarihinin en kötü fener'ini yenememek beni çok üzdü.

Alper Calik
25.09.2012, 23:08
Tarihinin en kötü şikebahçesi tespitine katılmıyorum. Biz nedense kendi başarımızı bile rakibin kötülüğüne bağlamayı seviyoruz.

Dün Trabzonspor gerçekten Trabzonspor gibi oynadı, o ruh ile oynadı ve şikebahçeyi "sildi". şikebahçe tarihinin gayet iyi durumunda, dünkü hezimetlerinin sebebi biziz onlar değil.

2011 deki şampiyonluk yılımızdaki 10 kişi BJK yı yendiğimiz maçı hatırlarsanız, dün onun benzerini oynadık. Dün Trabzonspor 10 tane aynı düşünen, birlikte nefes alan oyuncu ile oynadı.

Dün, çok yakında kopacak olan fırtınanın esintisi geldi.

gs yi de ezdiğimizi göreceğiz

tarihinin en iyi gs si denecek onlara da ;)

İyi mücadele ettik, Ve galibiyeti kaçırdık. tarihinin en kötü fener'ini yenememek beni çok üzdü.

Adem Erdoğan
25.09.2012, 23:10
15 senedir galip gelemiyoruz tamam ama 15 senedir o stadda birçok kez üstün oynamışlığımız var.

Hakemler ve kişisel beceriksizlikler seneyi 15 yaptı.

Ender Kuyumcu
26.09.2012, 01:36
vakit ayırıp okuyan ve yorum yapan herkese teşekkür ederim.

mersin maçı galibiyeti yorumladığımız ve daha olumlu gelişmelerin olduğu bir karşılaşma olur umarım.

Yiğit Gayretli
26.09.2012, 01:43
Eline sağlık Ender abi. Yasin hususunda katılmıyorum sana ama :)