PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K.Erciyesspor - 1461 Trabzon maç analizi ve yorum..

Alemdar61
17.09.2012, 12:35
1461 TRABZON'DA SIKINTI NEREDE ?

1461 TRABZON’DA FORVET KRİZİ BÜYÜYOR..(FİL LATİF’İN OBJEKTİFİNDEN ERCİYES MAÇI)

Mustafa Akçay, gol yollarında çare üretemese malesef yapılan tüm yatırım boşa gidecek..

Mustafa Akçay’a böyle bir takım kurduğu için öncelikle teşekkür etmek gerekiyor..

Gerçekten başarılı bir teknik direktörün, bir takımın kaderinde ne kadar etkili olabileceğini bizlere gösterdi..

Kollektif futbol ve takım oyunu anlamında, 1461 Trabzon gelişim içerisinde.. Pozitif anlamda her geçen gün üzerine koyuyor..Maçı TRT canlı olarak verdi, bu 1461 Trabzon’un tanıtımı için son derece önemli..Heyecanlı ve bir o kadar önemli maçtı..

Hakemin sıkıntısını anlayamadık ilk başlarda, sonra Liderin Rizespor’un olacağını spiker seslendirmeye başlayınca maçın sonucuna hiç şaşırmadık doğrusu..Fenerbahçe'ye uzanan o el bu sene Rizespor'a da uzanacak gibi görünüyor..Rizespor Ligin 3. Haftasında böyle kollanmaya başladıysa ilerleyen haftalarda neler olur iyi düşünmek lazım..

HAKEM AYTEKİN DURMAZ FAKTÖRÜ !!

Maçın orta hakemi Aytekin Durmaz, 2. Yarıda 1461 Trabzon’un net bir penaltısı verilmedi..Öyle böyle değil pozisyon..Verilmeyen penaltı yoruma gerek bırakmayacak cinstendi ve gerçekten Mustafa Akçay tepkilerinde haklıydı..Öyle bir tekme atıyor ki Kayseri Erciyes’li oyuncu, çimi yerden kaldırıyor..Ve maçın orta hakemi bu penaltıyı pas geçti..TRT Spikeri ıkına sıkıla pozisyon penaltıydı diyebildi..Pozisyon 6 pasın önünde oldu, bariz gol şansıydı, kararın kırmızı kart ve penaltı olması gerekirken oyun devam etti..Maçın dönüm noktası işte bu pozisyon oldu..

Jebrin maçın 2. Devresinde sahanın her yerinde etkili oldu..Özellikle ofans anlamında oyuna önemli katkı yaptı, basmadık yer bırakmadı..1461 Trabzon’un defans ve orta alan uyumu son derece iyi..Jebrin tek başına adeta savaştı..1461 Trabon takımında forvet bölgesinde görev yapan oyuncuların hepsi kötü..Hepsi başarısız..

İçlerinde sadece Göksu farklı bir oyuncu..Oyun stili ve kıvrak olması nedeniyle fark ediliyor..Bunun dışında 1461 Trabzon forvetsiz oynuyor..Sol açık gibi oynayan Eren’e gelince, yakaladığı 10 toptan 9’nu ezdi ve rakibe kaptırdı..Kenar Yönetimin Eren’e tahammül etmesinin tek sebebi takımda forvet olmaması..Mustafa Akçay, Eren’e inanılmaz sabır gösterdi..1461 Trabzon takımında görev yapan hücum oyuncuları orta alandan kopuk oynadıkları hemen göze çarpıyor ve defansif anlamda da takıma katkıları yok..Jebrin maçın 2. Yarısında çırpındı durdu, forvet oyuncuları Jebrin’in gösterdiği gayretin yarısını göstermediler..1461 Trabzon’un yeni transferi Ofoedu’ya gelince, henüz yorum yapmak için çok erken diyebiliriz, o da etkisiz göründü..Göks'nun bu takımda daha fazla süre alması gerekiyor, gerçekten geçen sezon oynayan Murat Tosun’u gol yollarında fazlasıyla arıyoruz..1461 Trabzon’un acilen forvete ihtiyacı var, yoksa bu kadar yatırım boşa gidecek..
Sağlıcakla ve sevgiyle kalın..

FİL LATİF

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 16:57
a karmil ve musatafa bu macta biraz zorlandilar. hatta tüm defans bölgesi zorlandi desek daha dogru olur. INSALLAH her mac böyle gecmez.

Uğurtan
17.09.2012, 19:27
Göksu forvet mi? :)

Kaç maç Göksü izlenmiş?

Neyse ya sinirlenmiyorum artık.

Şurada 2 maç izleyip yorum yapanların sayısı fazlaca artacak bu sezon nasılsa...

Alışmak lazım.

ibrahim
17.09.2012, 19:44
Göksu forvet mi? :)

Kaç maç Göksü izlenmiş?

Neyse ya sinirlenmiyorum artık.

Şurada 2 maç izleyip yorum yapanların sayısı fazlaca artacak bu sezon nasılsa...

Alışmak lazım.

Abi dün adamin biri "Kadirle Göksuyu cok begeniyorum onlari niye oynatmadi? Bu Trabzonlu teknik direktörlerin hepsimi salak olur?" dedi.

Gülsemmi sövsemmi arada kaldim. Ne yapacagimi sasirdim... :)

alper*
17.09.2012, 19:49
Yazıya katılmadığım noktalar:
1- Hakemi eleştirmesinden biraz daha adil olabilirdi. Çünkü 1461'in aleyhine, 1 net kırmızı kartı ve 1 net penaltısı vardı. Verilmedi.

2- Takımın forveti var. Hem de çok iyi iki forveti var. Biri Tiryaki, diğeri de Ofoedu. Bunlar birbirini çok iyi tamamlar.

3- Ofoedu nasıl etkisiz olabilir? Top ayağına iki kere geldi çünkü o zamanlarda skoru korumaya çalışıyorduk. Ayrıca top ayağına iki kere geldi ve direkt olarak golü düşündü. Vuruşları zayıftı sadece.

Necmettin ALTUNTAŞ
17.09.2012, 20:01
Yatırımın boşa gitmesi de ne demek.Bu takım bizim alt yapımız mı yoksa şampiyonluğa oynayacak bir takım mı?Esas takıma futbolcu kazandıralım bu bize yeter.

Y.Çuvalcı61
17.09.2012, 21:16
ağır ve gerek olmayan bir yazı Ofoedu form tuttumu forvet sıkıntısı kalmayacaktır,erene çok değinmiş hoca aksi adamdır zaten eğer yusuf sakat olmasaydı 60 da ereni oyundan alıp yusufu sürerdi oyuna,göksuyu beğenmeyenler olabilir ama göksuda yıldız potansiyeli diyememde,ne zaman patlayacağı belli olmayan bir potansiyel var,sağ bekte denenebilirdi,deplasmanda oynadığımız için hoca tercih etmemiştir.
Yatırıma değinmiş fazla üstünde durmamak lazım gülün geçin çünkü bu takımın bankasyaya çıkma projesi 3 yıldı, 1 yılda oldu ;) gülün geçin :D

M.S.SOFU
18.09.2012, 16:45
ya bırakın allah aşkına
bu takım eleştirilsin diye yok,futbol oynasın diye var.
herkes bu takımın daha iyiye gideceğini düşünüyor
yani bu ne demek,demek ki bir şeyler beklenen oyuncular var ve bunlar gelişecek demek.
bilmem anlatabildim mi
ligin daha 3. haftası
bu takım daha ne maçlar kaybedecek
belki fark yiyecek
bunu vakti zamanında görüp yazdık
eleştirmeyin bu takımı dedik
yersiniz dedik.
bırakın şu takımın yakasını yahu
trabzonda genç bırakmadınız o doyurmadı sizi şimdi gözünüzü 1461 e mi diktiniz.
hadi hoşt hoşt...

başlığa bak allah aşkına forvet krizi büyüyor muş....
ulan takım 29 maçtır yenilmiyor ondan niye hiç bahsetmiyorsun
sanki takım bu sene şampiyonluğa çıktı öyle yorumları görünce delleniyorum

neymiş efendim ofoedu topa vuracağım derken 3 kere ayağını yere vur uş
ulan o topa iyi vursa allahın afrika liginde işi ne adamın
sanki şimdi oynadığı ligte te genç yıldızlar oynuyor ya...

ilk 3.maçtan kesmeye başladı bazıları

ama bu takımı trabzonspor gibi yedirmeyeceğiz
siz kimin adamlarısınız biliyor musunuz?
menajerlerin adamısınız
ne oldu mustafa hoca trabzonspor gibi sizin önerdiğiniz oyuncuları almayınca kuyruğunuz bi tarafınıza mı sıkıştı.
emiri nerden aldınız.
daha doğrusu o yazıyı gerçekte kim yazdı
yiyorsa bunu açıklayın.
şimdi defolun gidin bu başlıktan
kimse bu takımı maç kazansın diye izlemiyor.
defolun gidin buradan.

mavikan
18.09.2012, 17:18
lige yeni çıkmış.. 3 maç 5 gol.. acısı var arkadaşın galiba!

Samet Yildirim
18.09.2012, 19:31
Iyi yoldayiz gibi görüyorum...

Bera B.
18.09.2012, 20:00
Lakabı fil olan bir varlıktan ne bekliyorsunuz?