PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teşekkür Ederim!

Hatice Aslan
17.09.2012, 00:14
Öğlen bir huzursuzlukla açtım 1461 Trabzon'umuzun maçını.. Birşeyler olacak diyordum, evet bugün üzüleceğim hatta üzüleceğiz...
Fatih'in her kurtarışında kalp atışlarım öyle yükseliyordu ki.. Birden unuttum o kötü hissi. Sahada öyle bir mücadele vardı ki, saygı duyulması gereken.. En çok saygı duyulması gerekende Fatih! Her kurtarışında farklı kimliklere büründü, ne kadar Buffon Casillas'ı ansamda hayır o Şenol Güneş'ti!
Trabzonspor ruhu bu mudur diye sordum kendime sahi bu muydu? Ben bilemezdim ki..

Akşam bir huzursuzlukla açtım Trabzonspor'umuzun maçını.. Birşeyler olacak diyordum, evet bugün üzüleceğim hatta üzüleceğiz! Bu üzüntüye yenilginin sebep olmayacağını biliyordum.. Gerçekten hissetmiştim ve bunu düşünürken ekrana baktığımda kaptanımız acılar içinde yerdeydi.. Yerini kardeşine bıraktı ne gözünü arkada bıraktı ne de gözümüzü... Neredeyse yedek kadromuzla sahadaydık, iki takımda sürekli pas hatası yapıyordu o an 1461 Trabzon'umuzun maçını hatırladım..
Emerson sakat olduğu dedikolarına karşı maç eksiği olmasına rağmen öyle bir cevap verdi ki.. Ataklarımızın temelini atan Alanzinho defansif anlamda da çok çalıştı. Sezonun ilk maçından beri sürekli eleştirilen Halil jeneriklik golüyle hepimizi mest etti..
Kademe anlayışı, kritik müdahaleleri ve zaman zaman ileri çıkışlarıyla Sol Bamba bizi kendine bağladı..
Ya Zeki? O profesyonel bir futbolcu olduğunu kanıtlıyor takımda hiç sırıtmadı..

Zeki, Sol Bamba, Zokora bırakın profesyonelliği bir kenara! O nasıl bir ruh , nasıl bir hırstır?
Gol atıldığında o nasıl sevinçtir? Kaçırılan golde o nasıl üzülmektir? Trabzonspor ruhu bu mudur diye sordum kendime sahi bu muydu? Ben bilemezdim ki..
Ne de olsa sonradan Trabzonspor'lu olmuş biriyim nereden bileyim? Kimliğimde Trabzon yazmıyor nereden bileyim? Kazandığımız şampiyonlukları göremedim ben nereden bileyim? Şenol hocamıza yazdığım mektup sonrası, ''bugün Trabzonspor'lu yarın başka takımı tutmaya karar verdiğinde görüşürüz'' tepkisini almış biriyim ben nereden bileyim?

Ama şunu iyi bilirim; Ne kadar sonradan Trabzonspor'lu olsamda, her gece Trabzonspor'umla yatıp her sabah Trabzonspor'umla uyandığımı.. Her galibiyetimiz sonrası sabaha kadar sevinçten uyuyamayıp kalp atışlarımın normal seviyeye dönmediğini... Her malubiyet sonrası oturup ağladığımı... Trabzonspor'lu değilken bilmediğim futbolu öğrendiğimi... Önceden saçma gelen takım aşkını... Sahiplenmeyi... Sokakta Bordo Mavi rengi, Trabzonspor forması giyen birini, atkıyı gördüğümde gözlerimin dolduğunu ve içime sevinç dolduğunu bilirim..

Nasıl mı Trabzonspor'lu olmuştum?
2002 yılında sahaya girip çocuk gibi sevinen Şenol Güneş'i tv'de görmüştüm... Sonra ki yıllarda babam anlatmıştı Şenol Güneş efsanesini, gençliğini.. Araştırdım herşeyi öğrenmeye çalıştım öğrendim!
Geçen yıl radyo forumunda gezinirken ''Fransız İhtilali'' yazısını görüp sordum, ne oldu dedim? Trabzonspor-Lille maçı var cevabını aldıktan hemen sonra maçı açtım.
Pek birşey anlamıyordum tabi ama herkesin yüzünde ''hırs'' vardı, ''inanç'' vardı ve o zamana kadar hiç olmadığım kadar heyecanlıydım kalp atışlarım hiç normal seviyeye dönmüyordu gözlerimi ekrandan alamıyordum.. Maç bittikten sonra youtubedan Trabzonspor'un gol videolarını,roportajlarını izledim..
Tolga Zengin'in burnu kırık oyuna devam edişi, Gustavo Colman'ın gol attıktan sonra ki sevinci, Şenol Güneş'in her kelimesinin derin anlamlar içerdiğini gördüm. O günden sonra öyle bir bağlandım ki, Trabzonspor aşkından vazgeçmeyi bir an bile aklımdan geçirmedim geçiremedim! Bunlar bir çok kişiye saçma gelebilir ama...

Teşekkür ederim Şenol hocam, Teşekkür ederim Tolga, Teşekkür ederim Gustavo! Bana Trabzonspor aşkını tanıtan herkese teşekkür ederim...
Duygularımı paylaşabilmemi sağlayan BordoMavi.Net'e çok teşekkür ederim.

Yiğit Gayretli
17.09.2012, 00:20
Eline, yüreğine sağlık Hatice.

SEDAT
17.09.2012, 02:28
* Çok içten bir yazı olmuş, eline sağlık :)

Ender Kuyumcu
17.09.2012, 11:18
Çok içten ve duygu dolu bir yazı olmuş.

Eline, gönlüne sağlık.

TS bu kadar içten sevenleri oldukça da asla yıkılmaz.

Hatice Aslan
17.09.2012, 15:20
Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim..
Trabzonspor asla yıkılmaz!

Canberk
17.09.2012, 20:35
İşte budur :) Teşekkürler Hatice ellerine sağlık

esra61
17.09.2012, 20:48
yazıyı okumaya başlayınca kendimden birşeyler olduğunu,akıp giden sözcükleri takip ettiğimi ve kalbimin atışlarının hızlandığını fark ettim.teşekkürler hatice içimizdeki duyguları sözcüklere döküp bize sunduğun için TEŞEKKÜRLER,samimi duygularını ve aşkımızımı bizimle paylaştığın için...:)

Koray
17.09.2012, 20:50
Uzun zamandır tanıdığım Hatice'nin Bmn'ye üye olduğunu bugün öğrendim, Aşk-ı Ts olarak yazıyormuş halbuki, bu yazıdan sonra ikinci şoku da yaşadım.

Ellerine sağlık.

Hatice Aslan
17.09.2012, 20:54
Başlıkta ki gibi..
Teşekkür ederim! :)

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2012, 21:10
Başlıkta ki gibi..
Teşekkür ederim! :)

Sonunda çıktın ortaya:)

İyi de yaptın:)

Murat TONBUL
17.09.2012, 21:16
yüreğine sağlık hatice

Hatice Aslan
17.09.2012, 21:18
Sonunda çıktın ortaya:)

İyi de yaptın:)

Daha fazla saklanmıyım dedim, dediğini yaptım :))

Sacit
17.09.2012, 21:25
Trabzon ile hiçbir bağı olmayıp Trabzonspor'a gönül veren bir güzel insan daha.. :)
Mutlu oluyorum böyle güzel insanları görünce, iyi ki bizimlesin Hatice :)

TekfurÇayır 61
17.09.2012, 23:02
Vay Aşk-ı TS vay, sen neymişsin be abla :)

Emrah Akcagöz
18.09.2012, 00:30
Eline, yüreğine sağlık. Duygularını çok güzel ve içten bir şekilde aktarmış. Böyle taraftarlarımız olduğu müddet Trabzonsporumuzun sırtı yere gelmez evvelallah.

Yiğit Gayretli
18.09.2012, 01:22
Kendini de ifşa ettin sonunda :) Pot kırmamak için az uğraşmadım ama :) Hele o mektup organizasyonunda...

Hatice Aslan
18.09.2012, 15:24
Kendini de ifşa ettin sonunda :) Pot kırmamak için az uğraşmadım ama :) Hele o mektup organizasyonunda...

Sağolasın :) Ama anlamışsındır neden olduğunuda.. Neyse bir problem yok yola devam :))

Kamil Çakmak
18.09.2012, 15:31
Yüreğinize sağlık. Sadece Trabzonsporlu ya has duygular..

angraf
18.09.2012, 15:33
Trabzonsporluluk böyle birşey işte çok güzel bir yazıydı teşekkür ederim.

amasya0561
18.09.2012, 15:40
bende duygulanarak okudum. çok güzel yazmışsınız ellerinize saglık

POYRAZ
19.09.2012, 01:44
Trabzonspor sevdasini anlatmaya kelimeler yetmez.
Baska takimlarin taraftarlarinda bu derin bagliligi bulamazsiniz.
Tesekkürler.

Levent Kara
19.09.2012, 19:27
bir gün bende 96 da kahvede nasıl hüngür hüngür ağladığımı kaleme alıcam. üstteki yazıyı okuyunca canım çekti hani