PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Onur'lu 3 Puan

Ender Kuyumcu
16.09.2012, 20:09
Milli maçlar nedeniyle lige verilen aranın Trabzonspor’a olumlu yansıyacağını umanları hayal kırıklığına uğratan bir ilk yarı izledi bordo mavili taraftarlar. Bunda eksik oyuncuların payı olduğu kadar sahadaki alternatiflerinin de yetersizliğinin payı vardı.

Geldiği günden bu yana ha bugün ha yarın derken bir türlü beklentileri karşılayamayan Henrique’nin her pozisyonda yerde kalmasının mantıklı bir açıklamasının olamayacağını düşünüyorum. Top kontrolü ve gol vuruşu bu denli vasat olan bir santraforla sahaya çıkmak ben bu maçta gol şansımı mucizelere bırakıyorum demektir. Bir de O’na Yasin ve son dönemlerdeki en iyi oyunu oynamasına rağmen Halil’in gol vuruşlarındaki eksiklikleri eklenince ilk yarı boyunca beklenen mucize gerçekleşmemiş oldu.

Maçların orta sahalarda kazanıldığını düşünen biri olarak savunma ve hücum oyuncularının bütün yetersizliklerine rağmen Trabzonspor için asıl sorunun oyun içinde sorumluluk almayan orta saha oyuncuları olduğu kanaatindeyim. Dikkat edilirse dönem dönem kıpırdanan orta saha, pozisyon üretmede sıkıntı çekmediği gibi oyunun kontrolünün de Trabzonspor’da olmasını sağladı.

Zokora ve Sapara’nın kaçak oynadığı ve sorumluluk almadığı dönemlerde ise rakip takım hızlı oyuncularının da yardımıyla Trabzonspor kalesine gelmekte ve pozisyon bulmakta zorlanmadı. Geçen sezon kiralık oynadığı Gaziantepspor’da olumlu bir performans ortaya koyan Sapara’nın Colman ve Soner’in yokluğunda kendisine verilen şansı daha iyi değerlendirmesini beklerdim.

Emerson’un savunmadan ziyade takımın hücumuna daha fazla katkıda bulunacağı izlenimi edindiğimiz, Zeki’nin sırıtmadığını gördüğümüz, Janko için fikir edinemediğimiz karşılaşmada Halil’in güzel vuruşuna kalecinin de yaptığı katkıyla 58. dakikada gelen gol kadar Onur’un 90+2. Dakikada yaptığı muhteşem kurtarış bordo mavililerin kendi sahalarında oynadığı ikinci karşılaşmadan da galibiyetle ayrılmasını sağladı.

Ligin beşinci haftasında deplasmanda Fenerbahçe’ye konuk olacak olan Trabzonsporlu oyuncuların o maçta bugüne oranla çok daha fazla mücadele etmesi ve daha fazla yardımlaşması gerekiyor. Bugün sahada olamayan oyuncuların da kadroya katılacağını var sayarsak doğru taktik, doğru kadro ve mücadeleci bir oyunla İstanbul deplasmanından da en azından bir puan alarak dönülebilir.

Gökhan Koç
16.09.2012, 22:55
Yabancı kalabalığını nasıl çözerler bilmiyorum ama ileride futbolcuların formunu etkileyeceğini düşünüyorum.

Yiğit Gayretli
16.09.2012, 23:12
Biraz da olumlu yanları gör Ender abi, gözünü seveyim :) :)

muratali
16.09.2012, 23:20
Biraz da olumlu yanları gör Ender abi, gözünü seveyim :) :)

Olumlu yan : Onur'lu yan :-)

Yiğit Gayretli
16.09.2012, 23:22
Olumlu yan : Onur'lu yan :-)

Bu güzeldi... :)

Fatih Özkan
16.09.2012, 23:23
vasat oyun yine tek forvet...jankoyu neden aldılar..Şenol hoca onu nadasa yatırdı yine..bekletirde bekletir..Hoca artık vazgeç şu tek forvetten vazgeç..ne inat adamsın yeter bezdirdin bizi yaa

TAHSİN 61
16.09.2012, 23:25
Rize nin Forvetleri bile bizimkilerde çok çok iyi bu açık ve net

Ender Kuyumcu
17.09.2012, 12:24
Olumlu yanlarını görüyorum aslında da siz fark etmiyorsunuz.

Ligde tek puanını bizden alan karabük ve antep'i herkes dağıttı farkında mısınız?

en acısı da bu takımlara karşı bile mahkum oynadık maçın genelinde.

neyse, bu kadarı yeter şimdilik bunun gibi daha neler var ama olumlu olsun diye yazmıyorum :)

nakzo
17.09.2012, 12:27
Olumlu yanlarını görüyorum aslında da siz fark etmiyorsunuz.

Ligde tek puanını bizden alan karabük ve antep'i herkes dağıttı farkında mısınız?

en acısı da bu takımlara karşı bile mahkum oynadık maçın genelinde.

neyse, bu kadarı yeter şimdilik bunun gibi daha neler var ama olumlu olsun diye yazmıyorum :)

bu kadro ve hocadan feneri yenmesini bekleyenler var Ender Hocam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
17.09.2012, 13:00
Bu kadro ve Hoca'nın feneri yenmesini bekleyenlerden birisi de benim ama bu Ender Hoca'nın yazdıklarının yanlış olduğu anlamına gelmez.

Kadro daha oturmadı ve halen işlemiyor sistem ama Trabzonspor bu yüzden güzel;
olmaz işleri yaptığı için,
beklenmeyeni başardığı için...

O yüzden bence FB maçına dair kimse kötü şeyler düşünmesin ama beklentiyi de yükseltmesin.
"Hayde" deyip en güzelini umalım, en kötüsünde de leş kargası değil düşeni yerinden kaldırmak için el uzatan "adam" olalım...

Not: Şu çoklu ünlem olayı da bana çok nahoş geliyor, sanki ses yükseltmek, bağırmak gibi...