PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MAA: UEFA, fb'yi Düşür Dedi, Düşürmedim!

Ha-kan
16.09.2012, 10:25
Bana UEFA’da “Fenerbahçe’yi düşür” dediler. Ama ben düşürmeyeceğimi söyledim. CAS’tan çekilen davanın çekilme protokolünü ben hazırladım. Kulübe hepsinden daha çok maddi kaynak sağladım!

http://serbestatis.com/wp-content/uploads/2011/06/ayd%C4%B1nlar1.jpg

ts_tuncay_ts
16.09.2012, 10:44
Şike üstüne şike....

Samet Türkmen
16.09.2012, 10:51
Bana saçma geliyor. Düşürmüyorum dedin de UEFA tamam abi öyle olsun mu dedi ?

Yiğit SARI
16.09.2012, 10:59
Doğruysa yatacak yeri yok ş.sizin

Ha-kan
16.09.2012, 11:15
bu açıklamalar CAS'ta elimizi kuvvetledirecektir.
şimdiye kadar sessiz kalıp şimdilerde konuşmasını ise şikebahçe camiasında aziz yıldırımdan kurtulmak için lobi yapanların bu maa'yı desteklediklerini ve bunun için yavaştan yavaştan atağa geçtiklerini de düşünebiliriz.yani aziz gidince maa şikebahçeye başkan yapılmak istenebilir..

Zafer Fidan
16.09.2012, 11:19
"F.Bahçe'yi düşür dediler, ben ise..."

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamaları büyük yankı uyandırırken eski TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a söz hakkı doğdu.

Aziz Yıldırım geçtiğimiz gün canlı yayında "Bazı Avrupa maçları öncesinde Erzik'ten hakemlere görünmesini isterdik. Bu da mı şike" demiş, yılların futbol yöneticisi Şenes Erzik "Olur mu öyle şey. Hangi maç, hangi hakem" cevabını vermişti.

Erzik gibi Demirel de kısa da olsa tek açıklamayı yapmış, hakkındaki "Avrupalı hakemleri Kapalıçarşı'ya götürüp hediyeler almayı alışkanlık haline getirtmiş. Ben bunu yapmayınca maçları kaybetmeye başladık" söylemine "Benim dönemimde asla böyle bir şey olmadı" yanıtını vermişti.

Ve federasyon eski başkanı Mehmet Ali Aydınlar... Bugün gazetesinin haberi şu şekilde devam ediyor;

Yıldırım canlı yayındaki programda onun için "Voleyboldaki başarıyı kendisi elde etti sanıyor. İyi bir Fenerbahçeli olduğunu siz söylüyorsunuz, ben değil" gibi cümlelere imza atmıştı. Aydınlar "Yurtdışından dönünce en hassas detaylarıyla cevap vereceğim" derken, kendisiyle o programın ertesi sabahında yaptığım konuşmada "Artık konuşmanın vakti geldi. Bundan sonra benimde söyleyeceklerim olacak. Geniş bir açıklama yapacağım" ifadesini kullandı.

Şimdi Aydınlar'ın yapmaya hazırlandığı o açıklamada aşağı yukarı neler olacağını ilk önce siz okuyacaksınız... Çünkü Aydınlar, yapacağı konuşmayı aylardır kafasında hazırlıyor. Ve benim de kendisiyle bir süre önce yaptığım görüşmede çok önemli ifadelerde bulunmuş ancak "Zamanı henüz gelmedi" diyerek, bunları o gün için yazmamı rica etmişti.

Ricasına sadık kaldım. Ta ki, yine bana "Artık konuşmanın vakti geldi" diyene kadar.. Yine o gün bana "Bazen düşünüyorum, acaba konuşmaya değer mi? Tüm bunlara değer mi" ifadesini kullandığını hatırlatmak istiyorum.

Konuşmaya karar verdiğine ve bunu açıkladığına göre, demek ki tüm bunlara değeceğine de artık inanıyor.

İşte o görüşmememizin 'bazıları hariç' tarihi detayları:

"Bana UEFA'da "Fenerbahçe'yi düşür" dediler. Ama ben düşürmeyeceğimi söyledim. CAS'tan çekilen davanın çekilme protokolünü ben hazırladım. Kulübe hepsinden daha çok maddi kaynak sağladım!.."

UEFA'da biz de nabız yokladık. Şikenin sahaya yansıyıp yansımama olayını onlara açtık; güldüler. "Olur mu öyle şey" dediler.

Spor hukukunu önümüze koydular. Ama şimdi ne yaparlar, ne yapıyorlar, niye yapıyorlar bilmiyorum. UEFA 22 Mart'ta bize müjde verecekti. UEFA Kongresi'nin amacı buydu. "EURO 2020 organizasyonu sizin" diyecekti. Ancak olaylar farklı gelişti. Biz yönetimden ayrıldık. UEFA bu düşüncesinden vazgeçti. Tek aday Türkiye'ydi ama son gün diğer sürpriz adayları UEFA çıkardı ve adaylık sürecini uzattı! Aslında EURO 2020'yi aday çıkardıkları İrlanda-İskoçya-Galler üçlüsüne veya Gürcistan gibi ülkelere değil, Almanya gibi güçlü bir ülkeye vermek istiyorlar. Camiada sevilince sorun çıktı Fenerbahçe'nin şu anki yönetim kurulundan hiç kimse, buna Aziz Yıldırımda dahil, benim kadar bu kulübe para vermemiştir. Ben Fenerbahçe'nin mutfağından geldim. Muhasip üyelik yaptım. Orada bir tek Aziz Yıldırım benden önce gelmiştir. Altyapı sporcularını ücretsiz tedavi ettirdim. Sponsorluklarda bulundum. Camiada büyük sevgi kazanmaya başladığım için sorun çıktı.

Aziz Yıldırım 3 yıl üst üste şampiyonluk sözü verdi. Ama ne yaptı? Avrupa'ya gidemiyor! Fenerbahçe'nin CAS'tan çekeceği davanın geri çekilme protokolünü ben hazırladım! Fenerbahçe aynı protokol üzerinden çekildi. Ama 2 ay sonra çekildi! Her türlü garanti verildi. Hiçbir yerel mahkemeye bir daha gidilmeyeceği belirtildi. "Bu konu artık gündeme getirilmeyecek" diye söz verildi. Artık hiç CAS'tan konuşuyorlar mı?

Eksi puan cezasını kabul etmediler

Bana UEFA'da "Fenerbahçe'yi düşür" dediler. Ama ben düşürmeyeceğimi söyledim. Bunu samimi olarak iletip yol göstermelerini istedim. Bana, her şike olayında kulüplerin talimat değişikliği isteyebileceğini belirtip "Yanlış bir yol açma" dediler. Ama Genel Kurul'a işaret ettiler. Eksi puanı getirdik. Ben -6 puan olsun istedim. Maç başına en az -12 puan istedi. "Para cezası 1 milyon euro olsun" dedim. Onu da kabul etmeyip 2 ile 10 milyon euro arası istediler.

Sonuçta bir seferlik eksi puanı getirip oylamaya sunduk. Orada olay çıktı. Bizim kulüpler kabul etmedi. UEFA da şaşırdı.

Michel Platini mesaj veriyor

UEFA Başkanı Platini dosyayı hep Disiplin Kurulu'nun üzerine atıyor. Bu aslında bir mesaj. Gelen sorulara "Konuşursam Fenerbahçe beni mahkemeye verir" diyerek konuya girmek istemeyişi bundan.

İbrahim Akın da yalan dedi

İbrahim Akın'a "Aziz Yıldırım hakkında konuşursan sana lisans veririm" demişim. Bu çirkin iddiayı ortaya atanı çok iyi biliyorum. Onu herkes çok yakından tanıyor aslında. Bir gün açıklayacağım. Ben İbrahim Akın'ı o dönem federasyonda yöneticim olan birisine arattırdım. Ona bu iddiayı sordurttum. İbrahim "Asla öyle bir şey yok. Bunlar uydurma" cevabını verdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın açıklamaları büyük yankı uyandırdı.

amasya0561
16.09.2012, 11:36
burdan anladıgım kadarıyla uefa tff den istiyor fenerin düşürülmesini. taa o zaman istemiş ama maa düşürmemiş.
yerine gelen tüpkafada yapmadıgına göre uefa neden 1 yıldır devreye giripte düşüremedi şb yi.
uefa direk birşey yapamayacak galiba tff den istiyor onlarda diretiyor.
sonuç ne olacak böyle kapanıp gidecekmi peki.

HOPA'LI TS'Lİ
16.09.2012, 12:36
Bana UEFA’da “Fenerbahçe’yi düşür” dediler. Ama ben düşürmeyeceğimi söyledim. CAS’tan çekilen davanın çekilme protokolünü ben hazırladım. Kulübe hepsinden daha çok maddi kaynak sağladım!

http://serbestatis.com/wp-content/uploads/2011/06/ayd%C4%B1nlar1.jpg

GÜZEEEL.

Dökülün, dökülün, daha ne pislikler çıkacak bakalım halının altından.

ŞİKE ÜSTÜNE ŞİKE.

ŞİKE ŞİKE ŞAMPİYON ŞİKEBAHÇE.

ŞEREFİYLE ŞAMPİYON TRABZONSPOR.

28TS61
16.09.2012, 12:43
-peki neden düsürmemis onuda aciklasin
-görevi kötüye kullandigini acik acik söylüyor ve buna neden kimse dava acmiyor?
gerci dava acsan ne olacak adalet olmadiktan sonra

Armağan Dere
16.09.2012, 13:02
Bana saçma geliyor. Düşürmüyorum dedin de UEFA tamam abi öyle olsun mu dedi ?

Aynen öle.
Şimdi ne değişti.
Şu da var Fenerbahçe kurtuldu ya şimdi
Aziz Yıldırım da cezaevinden çıkınca gazaptan korktuğu için
Bişeler söleyip yırtmanın peşinde bence.
Hani zamanında bakın ben de bunu yaptım gibi.

şenol.08.borçkalı
16.09.2012, 13:12
Resmen bizimle dalga geçiyorlar,

Ortada mahkeme kararı var. kimse bizim hakkımızı vermiyor. ( uefası , fifası , siyasetçisi ,medyası , içimizdeki irlandalılar vb.. )

FENEV' den korkanlar ( tövbe haşa ) ALLAH'tan bu kadar korkmazlar eminim..

Topunun ALLAH belasını versin..

Tahir61
16.09.2012, 13:28
lan uefa çık bir şeyler de ya suçsuz bu itler de ya da yap yapacağını ya da neden yapamadığını açıkla bir şeyler söyle suspus durma kafayı yedirttiniz bize

Ha-kan
16.09.2012, 13:30
bunların böyle konuşması,bizim CAS'a açacağımız dava için argümanlarımızı artırıyor aslında

Kader KORELİ
16.09.2012, 13:47
Adam baktı şerefsizlik bu ülkede prim yapıyor, hey millet ben de öyle yapmıştım, benim de değerimi bilin diyor.

Yakında başbakan da çıkar oy toplamak için UEFA istedi ben düşürtmedim, elimden geleni yaptım, şikeciye ceza verilmemesini sağladım der. Bu ülkede böyle şerefsizlerle olur bu işler, hiç şaşılacak bir yanı yok.

fanatikdevri
16.09.2012, 14:45
Bravo,iyi b.k yedin,adam değilsiniz işte,paranız var sadece,itibarınız paraya köpek olanlardan geliyor,haysiyet ve onur sahibi olanlar için beş kuruşluk ederiniz yok.
Hepiniz emanete ihanet ettiniz,başbakan istedi diye milyonların gözü önünde itibarını satan adiler,kapalı kapılar ardında acaba nelerinizi satıyorsunuz.

Oğuzhan
16.09.2012, 14:46
Biliyorduk zaten bunları. Eğer biz Cas davasından da sonuç çıkaramazsak dünyada adalet kalıp kalmadığından şüphe etmeye başlayacağım. Adam resmen itiraf ediyor Fenerbahçeliyim o yüzden düşürmedim diye.

Kasım BEKTAŞ
16.09.2012, 15:05
şike süreci ile ilgili haberleri için ayrı ayrı başlıklar açılmasın... konu bütünlüğü bakımından tek başlık altında değerlendirme yapılırsa daha sağlıklı olur...

S.ÖZKAN
16.09.2012, 15:58
MAA: UEFA, fb'yi Düşür Dedi, Düşürmedim
S.ÖZKAN:İyi bok yedin

Cyzio
16.09.2012, 16:24

Şecaat arz ederken, merd-i kıptî sirkatin söylermiş.

.

toksoy61
16.09.2012, 16:49
bu haberin anlamı nedir biliyormusunuz? UEFA, fb nin şike yaptığını biliyor hatta bunun için fb yi düşürün demiş. onun yerinede şampiyonlar ligine ts yi almış. peki bu fb niye küme düşürülmüyor? gidin başbakana sorun bunu? o çok iyi bilir bu konuları.

Yiğit Gayretli
16.09.2012, 17:41
Bu yeni bir şey değil. Bunu aylar öncesinden beri biliyorduk zaten...

metehan
16.09.2012, 17:42
Günahlarınızda hep birlikte boğulursunuz inşallah !

Asıl soru şu : Aydınlar'a bunu söyleyen UEFA, bugün niye birşey demiyor?

SDanışmaz
16.09.2012, 17:58
MAA yarın çıkıp "bunları ben demedim" derse şaşırmayın. Kendi açıklamalarını bekleyelim.

bkandil
16.09.2012, 18:03
Günahlarınızda hep birlikte boğulursunuz inşallah !

Asıl soru şu : Aydınlar'a bunu söyleyen UEFA, bugün niye birşey demiyor?

Eğer Aydınlar UEFA'nın söylediğini yapıp düşürseydi, UEFA bu durumda son günlerin moda tabiriyle Fenerbahçe'nin ebesinin noktalarına kadar ceza verecekti. (Gerekçesi de TFF'nin yaptırımları olacaktı)
Fakat Aydınlar kaçıp, yerine gelen Federasyon da ceza vermeyince UEFA da ipe un serdi, ya kendisini kıyıya çekip ceza verecek, ya da bu işi böyle uzata sündüre kapatacak...

TS61_NL
16.09.2012, 18:10
Maa istifasindan sonra f. Altayliya konuk olmustu ve soyledigi sozler harfiyen: benim uzerimde şikebahce kimligi var, ben şikebahceyi kumeye gonderebilirmiyim, boylece tarihe gecmemi bekleyebilirmisiniz Allah askina? demisti. Adam tff ye baskan olmus, objektif olacagina halen şikebahce kimliginden bahsediyor! Allah hepinizi bildigi gibi yapsin, milyonlarin ahini aldiniz serefsizler....

orhan42
16.09.2012, 18:10
Dilleri ile ikrar ediyorlar..Daha ne diyelim..Hırsızız,alçağız,adiyiz,yüzsüzüz diyorlar ne diyelim..

sezersoykan
16.09.2012, 20:15
Kim daha cok serefsizlik yapti yarisi

İlyas Özdemir
16.09.2012, 21:33
yavaş yavaş itiraflar gelmeye başladı demek tehlike tamamen geçti umarım mümkünsüz dertlere düşersiniz

Emre EFENDİOGLU
16.09.2012, 21:34
Ananızı düşürün bu saatten sonra.

Hatice Aslan
16.09.2012, 21:39
Yazık! Bu haber tüm dünyaya yayılınca Uefa o ülkelere nasıl hesap verebilecek? Platini'nin yerinde olsam bundan sonra hiçbirşeye evet demez cezayı keserim.

İrva Yazıcıoğlu
16.09.2012, 22:05
kim en büyük hırsızlıgi yapmış şikebahçesi için onun yarışına girmişler...uluorta bunu tartışıyorlar...sanki herşey meşru gibi...
Bunun duyulması genede iyi birşey...

orhan42
16.09.2012, 22:27
"Merd-i kıpti şecaat arzederken sirkatin söylermiş" tam cuk oturdu bu yüzsüze..

Mustafa
16.09.2012, 22:30
Bu haber nerde çıkmış onu merak ettim epey.

Ilelioglu
18.09.2012, 21:06
Görevi kötüye kullanma deniyor buna. Bu aciklamanin üzerine dava acmak lazim buna.

..

28TS61
19.09.2012, 23:34
geri dönünce konusacagim dedi ya, artik ne zaman geri döner türkiyeye belli olmaz. belkide hic dönmez geri

Erdal DİLEK
20.09.2012, 01:44
nerde bu adam. kesin rıdvan havaalanında karşılar MAA yı etme konuşma diye, bulur bi yolunu yapar gönlünü. . .

Mehdi
20.09.2012, 08:36
Bunun kaynağı nedir arkadaşlar?
Biliyorsunuz bu adam kendisine şerefsiz dediğim için bana dava açtı.22 Ekim'de mahkemem var.Bunu mahkemede delil olarak sunmak istiyorum.Haber kaynakları kabulümdür.

alper*
20.09.2012, 08:54
Fenerbahçe maçı öncesi manipülatif hareketlerin son halkası olarak yorumluyorum bu söylentiyi.

tolga1461
20.09.2012, 08:59
bu adam çok sinsi bi ş.siz...
hatırlayın bunun federasyonda olduğu maçlarımızı
gs maçı -gslı hakem (hakemi unuttum)
şikebahçe maçı -cünety çakır (fenevli)
beşiktaş maçı- fırat aydınus (bjklı)

adam öyle içten içe kin beslemiş ki bize... uefaya nasıl gönderdi onu anlamadım

Yasin Altuntas
20.09.2012, 09:03
Biliyorsunuz bu adam kendisine şerefsiz dediğim için bana dava açtı.22 Ekim'de mahkemem var.Bunu mahkemede delil olarak sunmak istiyorum.Haber kaynakları kabulümdür.

Türkiye: Dogru söyleyene dava acilan tek ülke --> Nothing is impossible.

İdris Toksoy
20.09.2012, 09:15
Allah sizi bildiği gibi yapsın.

Salih Edip
20.09.2012, 13:17
Aydınlar beni de şikayet etmiş. Pazartesi ifade vericem savcılıkta. Siz siz olun arkadaşlar hakaret edilmeyi hakedene hakaret etmeyin...

Ilelioglu
20.09.2012, 20:33

http://www.haber61.net/bana-fbyi-dusur-dediler-ben-dusurmedim-124384h.htm

..

TSezgin61
20.09.2012, 22:35
Görevi kötüye kullanmaktan... Yönetim uyuma uyumaaaa

TekfurÇayır 61
20.09.2012, 22:49

Başkanlıktan istifâ ettikten sonra canlı yayında "Ben hiç f.b.yi düşüren kişi olabilirmiydim." meâlinde bir cümle kullanmıştı. O pragramın kaydı delil olarak kullanılabilir herhalde.