PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Serhat Ulueren: Aziz Yıldırım Doğruyu Söylemiyor

Burçak
15.09.2012, 21:21
Ünlü spor yorumcusu ve TV8 Spor Direktörü Serhat Ulueren Aziz Yıldırım’ın Metris’ten çıktıktan sonra “Beni konuşturmayın, konuşursam herkes zor durumda kalır” sözlerinin yanlış olduğunu ve kendisinin ‘karınca kadar değeri olmadığını’ belirttiği yazısında Yıldırım’a ağır eleştiriler yöneltti.

İŞTE O YAZI:

“Beni konuşturmayın,konuşursam herkes zor durumda kalır. Tarlayı geçin zaten o konuda aklandım” sözleriyle gözümdeki değerini iyice yitirdi.

Hagi’ye çamur atan, Alex’i itibarsızlaştıran ve sonuçta kendini Türkiye’nin en temiz insanı olarak gören bir adama ben bir daha asla inanmam.

SAAT 20.20’de eve geldim, hafif bir yemekten sonra kuruldum televizyon karşısına. Eee suskun adam aylar sonra konuşacaktı. Hatta o konuşacağı için çocuklarımı da biraz sert uyardım, “Lütfen sessiz olun, hadi gidin odanızda oynayın” diye. Ama onların beni dinleyeceği yoktu, sonra eşim çocukları alıp başka bir odaya gitti. Haliyle çocuklar bana bozulmuştu. Babalarını uzun bir süredir hiç bu kadar yüksek sesle konuşurken duymamışlardı.

SAAT 00.55’i gösterdiğinde ise pişmanlıklar içinde gidip geliyordum. Acayip moralim bozulmuştu. Kendime kızıp durdum; “Bunun için mi çocuklarıma bağırmıştım? Bunun için mi tenis maçımı iptal etmiştim? Bunun için mi hanımla her akşam yapmayı alışkanlık haline getirdiğim 1 saatlik yürüyüşü iptal etmiştim? Bunun için mi geç saatlerde, 2 yıldır büyük disiplin içinde gereksiz şeyler göndermediğim mideme haksızlık yapmıştım?”

ARTIK CEMAAT DİYEMİYOR

Sözlerinin içeriği hakkında fazla yorum yapmak istemiyorum. Ama bir insan 15 aydır,”Beni konuşturmayın, konuşursam herkes zor durumda kalır” sözlerini kendine ilke edinmişse, bu ülkenin görüp göreceği en büyük başarının mimarı bir Romen oyuncuya çamur atabiliyorsa,”Tarlayı geçin zaten o konuda aklandım” pişkinliğine bürünebiliyorsa, 6 yıldır hâlâ Denizli faciasını hakeme ve G.Saray’a mal edebiliyorsa, kendini Türkiye’nin en temiz adamı olarak görebiliyorsa, Metris’teyken ‘cemaat’ deyip çıktıktan sonra ‘cemaat’ diyemiyorsa, Emre’yi sırf cemaate yakın görüp, kovup, sonrasında zaten gitmesi lazımdı diyebiliyorsa, istifasını istediği asbaşkanının konuşmasından korkup ona kol kanat gerebiliyorsa, Trabzon’un balıklarından bahsedip kendi şikesini anlatmıyorsa, benim gözümde karınca kadar değeri yoktur.

‘NE EFSANESİ KARDEŞİM’

İnsan kendi futbolcusu, kendi değerini itibasızlaştırmak uğruna, ”Ne efsanesi kardeşim” diyebiliyorsa, bizzat bana “Avrupa ne ki? Para Türkiye’de” deyip sonra bunu yazana yalancı diyorsa, Topuk Yaylası’ndaki gizli bakanlar buluşmasında avukatını ve düğün sahibini ofsayta düşürüyorsa, “Ben kimseyi işinden etmem” deyip,”Eyyy TRT Genel Müdürü çalıştırma bu adamı” diyebiliyorsa, G.Saray ve Trabzonspor başkanlarını ‘devleti soyan adamlar’ sınıfına sokup, sonrasında ısrarla ve ciddiyetle “Ben temizim, ben şike yapmadım” diyebiliyorsa, ben o adama bir daha asla inanmam.

Son bir anektod vermek istiyorum. Bu adam 14 yılda tam 5 defa “artık bırakıyorum, sağlığım elvermiyor” yalanlarıyla ortaya çıktı,hepsinde de devam etti. 2001 yılında Show Tv’de yayını ağlarak bıraktı ve “elveda” dedi. Sonrasında bizzat paralı taraftarları pankartlarla Show Tv’ye gelip, “bizi bırakma başkan” dedi. O da, peki o zaman “devam edelim” dedi ve etti.

Peki önceki gece ne oldu? Bir tane Fenerbahçe formalı adam var mıydı sokaklarda? Yoktu. Bir tane sarı-lacivert renklere gönül veren, kendisine aşık olan var mıydı NTV binasında? Yoktu. Yayından sonra, “Büyük Başkan” deyip omuzlara alanı, almak isteyene gören oldu mu? Olmadı. Ama NTV binası önünde gece yarısı “Büyük Hrsız” pankartlı çok adam gördüm ne hikmetse. Taraftar, camia, halk aslında herşeyin farkında. Başka söze gerek yok, o pankart her şeyi çok iyi anlatıyor.
Aziz Yıldırım doğruyu söylemiyor (http://haber.gazetevatan.com/Haber/481071/1/Gundem#.UFTG7LIaNAI)

Yiğit Gayretli
15.09.2012, 21:24
"Trabzon’un balıklarından bahsedip kendi şikesini anlatmıyorsa, benim gözümde karınca kadar değeri yoktur." yazının bu kısmına kısmen, geri kalanına tamamen katılıyorum. İlk defa bu kadar dik durabildi...

Paksoy
15.09.2012, 21:25
Herkes farkında da , asıl farkında olması gerekenler farkında değil..

Emrah Akcagöz
15.09.2012, 21:27
Herkes farkında da , asıl farkında olması gerekenler farkında değil..
Onlar da farkındadır ama işlerine gelmiyor. Hak yerini bulmalı. Bulacaktır da inşallah.

Burçak
15.09.2012, 21:42
alayı farkında alayı. ama ortada koca bir pasta var. o pastadan dolaylı yollardan pay alanlarda var.
kimileri futbol yönetici adı altında , kimileri onlara gazete tv lerde yalakalık yaparak, kimileri ihale kapacam diye çok şeyi görmezden gelerek..
iş ilişkileri bozulmasın çoluğunu çocuğunu amerikalara tatillere gönderebilmek, bir eli yağda bir eli balda yaşamları sonlanmasın diye vijdanlarını kapatıp adı gibi bildikleri şikeyi görmezden gelenler var..
çok adi var çok..

Hatice Aslan
15.09.2012, 21:56
Helal olsun doğruları yazmış dik duruş sergilemiş..

Bu arada; Herkes herşeyin farkında lakin onları susturanda paranın gücü ;)

TekfurÇayır 61
15.09.2012, 22:03
BMN'den bir istirhâmım var, yeni anasayfanın bir köşesinde etkinlikler başlığı ile kim, hangi grup ne etkinlik yapıyorsa duyurulsun lütfen. Önceden bilinsin, dileyen katılsın, dileyen katılmasın.

Hattâ grup adı verilmese bile olur, etkinlik duyurulsun yeter.

ibrahim
15.09.2012, 22:10
Bunun altinda gene bi i.nelik var ama dur bakalim. Hayirlisi...

arifberkay
15.09.2012, 22:22
Bunun altinda gene bi i.nelik var ama dur bakalim. Hayirlisi...

Bunlarının alayına güvenmem alayı dönektir kalleştir

Sacit
15.09.2012, 22:25
Serhat'tan böyle bir yazı beklemezdim doğrusu ama mükemmel yazmış. Söylemesi gerekenleri geç de olsa söylemiş. Bundan sonra daha atak olmasını bekliyorum, sadece bu yazı ile kalmamalıdır.

''Ama NTV binası önünde gece yarısı “Büyük Hırsız” pankartlı çok adam gördüm ne hikmetse. Taraftar, camia, halk aslında herşeyin farkında. Başka söze gerek yok, o pankart her şeyi çok iyi anlatıyor.''

Çok iyi görmüş ince detayı..

Hüseyin Başoğlu
15.09.2012, 22:28
serhat uluerene bak hele bak ...tv8 e cıkmadı ya ona bozulmustur ondan böle saldırmıstır uysallasır 1-2 güne :)

Hatice Aslan
15.09.2012, 22:38
serhat uluerene bak hele bak ...tv8 e cıkmadı ya ona bozulmustur ondan böle saldırmıstır uysallasır 1-2 güne :)

Kaya Çilingiroğlu, Aziz Yıldırım Telegol'e çıkamaz demiş..

Trabzonspor 61
15.09.2012, 23:36
Serhat Ulueren fanatik gsli. Ünal Aysal ne dese onu yazıyor. Trabzonsporu sevdiğinden yazmıyor yani gsli oldugu icin yazıyor.

28TS61
16.09.2012, 00:21
madem bildiklerin vardi bu zamana kadar niye aciklamadin ulueren

Joomla!
16.09.2012, 00:46
bu adam bu kadar edebiyat yapabiliyor muydu yahu? şaşırmadım desem yalan olur.

Harun
16.09.2012, 10:42
madem bildiklerin vardi bu zamana kadar niye aciklamadin ulueren

Aziz Yıldırım'dan ne farkın kaldı derler değil mi?

iso_4939
16.09.2012, 10:57
vayyy be nasıl olduda serhat boyle yazabıldı...

Hamza Milet
16.09.2012, 14:18

:)

ilhan
16.09.2012, 14:20
Madem doğruları biliyorsun; sen söyle o halde televizyon ekranında?

Hamdi Karamahmutoğlu
16.09.2012, 14:22
Sansar.
İşin gücün kendine yontmak.
Yap reklamını bakalım Serhat efendi.

fanatikdevri
16.09.2012, 14:25
Bu da bir şeydir,bu kadarını yapamayanlar var.

amasya0561
16.09.2012, 14:54
bizede yaranılmıyor :)
öyle yada böyle adam güzel yazmış keşke bu tür yazılar çogalsada medyada olay taze tutulsa.
varmı ts li köşe yazarı yada kaçı yazıyor.

Haçkalı
17.09.2012, 12:46
İkiyüzlü insanlar bize bulaşmasın yeter.. Dostunda düşmanında delikanlı olanı makbuldür.. Kimsenin iltifatına ve korumasına ihtiyacımız yok.. Boşver bunları Serhat efendi..

Ertan 51
17.09.2012, 12:59
Serhat ta gerçekten bi mallık var ama ney çözemiyorum:D
''Karınca kadar değeri yok'' ne demek
köpek kadar dese,bit kadar dese neyse Karınca la bu,boru değil,
hayvanlar aleminin en çalışkan en onurlu en temiz hayvanlarından birisidir Karınca,
nasıl sen azize pisliği ile Karıncayı bir tutarsın;)

Tolga
17.09.2012, 15:01
Bana daha çok GS savunması yapmış gibi geldi.Ciddiyet göremiyorum, bunların hepsi herkesin bildiği şeyler.

Harun
18.09.2012, 21:21
Serhat ta gerçekten bi mallık var ama ney çözemiyorum:D
''Karınca kadar değeri yok'' ne demek
köpek kadar dese,bit kadar dese neyse Karınca la bu,boru değil,
hayvanlar aleminin en çalışkan en onurlu en temiz hayvanlarından birisidir Karınca,
nasıl sen azize pisliği ile Karıncayı bir tutarsın;)

Güzel tespit :)

M. Fatih ALEMDAR
18.09.2012, 23:15
Güzel tespit :)

Az dedin renkdas. On numara tesbit. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk61