PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : UEFA'nın Kararından Sonra Kulüp ve Taraftar Neler Yapmalı?

TekfurÇayır 61
08.09.2012, 23:24
UEFA'nın vereceği karar hakkında görebildiğim kadarıyla üç gruba ayrılmış durumdayız:

1. UEFA'nın ayarlandığını, kararın şikebahçeyi aklayacağını düşünenler,

2. UEFA'nın ayarlandığını, karar falan açıklamayıp işin üstünü bu şekilde örteceğini düşünenler,

3. UEFA'nın işini yapacağını düşünenler.

Bunlardan hangisi gerçekleşirse gerçekleşsin, sonrasında bizi bekleyen yeni bir mücâdele var.

Kısa bir zaman dilimi sonrasında yaşanacaklara hazırlıklı olmak için herkes UEFA'nın nasıl davranacağı ve sonrasında kulübün ve bizlerin neler yapabileceğimiz hakkındaki fikirlerini yazarsa geleceğe dâir bir vizyon oluştururuz.

Benim görüşüm UEFA işini yapacak ve biz mücâdelemizi TFF'na karşı vereceğiz.

TFF ile mücâdelede taraftar olarak neler yapmamız gerekir konusunda aklıma gelenleri de ayrıca bu başlığa yazacağım kısmetse.

Lütfen siz de neler düşündüğünüzü yazın.

Hüseyin Başoğlu
09.09.2012, 10:50
klubun yapması gerken zaten belliki ...her 3 durumdada cas a gitmek ...

1-uefa ayarlanmıssa mahkeme kararları ve delillerle beraber cas a gidilebilir...bunun için iyi kötü bir karar verilmesi lazım..

2-karar felan açıklamama durumuna karşılık sanırım dava açmıstık uefaya karsı kararı geciktirdiğinden ötürü cas a

3-uefa işini yaparsada cas a fenerbahceye karsı dava acılması lazım hem yerel mahkemede hemde cas ta fenerin burnundan getirecek davaların açılması lazım...

taraftara gelince...taraftarın bana göre yapması gereken tek şey destek olması ....hiç bir mahkemeyi insanlar sokağa dökülünce kazanıldıgını ben görmedim yine görüceğimi düşünmüyorum bizim kayıtsız şartsız takımımızı ve yönetimimizi desteklememiz gerekiyor bu konuda..

Kasım Hilal
09.09.2012, 10:54
Kararın ne olacağını biliyor muyuz?
Her karar ayrı bir çalışma gerektirir.

TekfurÇayır 61
09.09.2012, 12:54
Kararın ne olacağını biliyor muyuz?
Her karar ayrı bir çalışma gerektirir.

İki ihtimalin dışında bir karar düşünemiyorum, ya şikebahçe suçlu bulunacak, yada temiz olduğu söylenecek. Her ikisinde de mücâdele devâm edecek.

Yiğit Gayretli
09.09.2012, 13:05
3. ihtimalde UEFA işin büyük kısmını bizim yerimize halletmiş olacak zaten. İlk iki ihtimal ise çok sıkıntılı. Zaten motivasyonu çokça düşmüş bir kitleyi ne şekilde ayağa kaldırırız, bilemiyorum...

ALDENİRO
09.09.2012, 13:22
karar marar çıkmaz.şerefsiz uefa, onurlu trabzonspor taraftarı....

000061
09.09.2012, 18:01
Bana da ikinci seçenek mantıklı geliyor. Maalesef.

dead_microbe
09.09.2012, 18:05
futboldan öyle soğuttularki, maçlarımız bile sarmıyor, milli takım maçına bakmıyorum bile,
şikeciler cezasını çekene kadar benim için futbol bitiktir,
rölantide takılır arada maç sonuçlarına bakarım, haa böylemi bitmiş der devam ederim

Ozan Yazıcı
09.09.2012, 19:14
Er ya da geç bir karar verilecektir, UEFA bizden 100 Lira borç aldı da unutturup üzerine mi yatacak, koskoca dava..

Yargıtay onaması ve ardından gelecek UEFA kararı şikecileri resmi olarak yaftalayacaktır. Ama yurtiçinde kurum ve kişilerin kararı görmezden gelmeye çalışacağı kesin. Kulüp tahmin ediyorum sağlam hukukçularla kupayı sökerek de olsa alacaktır.

Acaba borsaya kote bir şirket olduğumuz için o kanaldan yürüyerek birtakım davalar açabilir miyiz, yatırımcı zararı vesaire hesabı..?

Gökhan Koç
09.09.2012, 19:28
Bence 3 numaralı madde gerçekleşecek,

"UEFA işini yapacak"

Nedir UEFA'nın yapması gerekenler ?

1- Fener başta olmak üzere cezayı hak eden tüm takımlara hak ettikleri cezayı verecek.

2- TFF'ye olayı örtmeye çalıştığı için çeşitli cezalar verecek,

3- Belki Spor Bakanı ve Başbakana usulsüz talepleri dolayısıyla cezalar gelecek (mesela stadlara giremez şeklinde).

4- Tüm mağdurların haklarını ölçecek ve temin etmelerini sağlayacak.

Fakat bu maddeler Türk Futbolunun temizleneceği anlamına gelmiyor.

Bunlar sadece birer başlangıç olacak ve o noktada bizler devreye gireceğiz.

UEFA'nın cezasından kurtulmuş ama temelde şikeci zihniyetle aynı düzlemde olan tüm kurum ve kuruluşlara yönelik mücadelemizi sürdüreceğiz.

Federasyonun yönetmeliklerinin değiştirilmesi için mücadele edeceğiz,

Basının yanlı yaklaşımlarına anında sert cevaplar vereceğiz,

Diğer kulüp taraftarlarını, organize olmaları ve yönetimlerinde bulunan zihniyetlerinden kurtulmaları yönünde motive edeceğiz,

Futbolun içerisindeki siyasi dinamikleri uyaracağız ve onları futboldan uzaklaştıracağız.

Bunların tamamı zekice planlanmış yöntemlerle gerçek olacaktır.

Bu süreçte SMS projesinde bahsettiğimize benzer çeşitli araçlara ihtiyaç duyacağız.

Öncelikle mücadele içerisinde kullanacağımız araçları tamamlayacak sonra temizliğe başlayacağız.

Kasım Hilal
09.09.2012, 21:41
Ben şu saatten sonra UEFA'nın işini yapacağını sanmıyorum.
UEFA feneri suçlu bulur ve ceza verirse bu hırsızlığa göz yumduğu için federasyona da ceza vermeli. Bu da demirören ve fenerin hayalinin gerçekleşmesi ve birkaç yıl Türk takımları ve fener için Avrupa defterini kapanması demektir. Bu durumda sadece CAS'a dava açmak yetmez. Düşürüldüğümüz durum yüzünden mümkünse sivil mahkemelere de dava açmalı maddi ve manevi zararımızın tazmin edilmesini istemeliyiz. Sadece federasyona karşı da değil, fener ve onun yöneticilerine suçu sakladıkları için, demirören ve tahkimdeki görevlilere de bu yalana göz yumdukları için şahsi davalar açmalıyız. Yani UEFA lehimize bir karar verse bile bizim için iş çok zor. Zira zaten en üst kurulumuz olan federasyonu ve bu federasyonun yavşadığı para babası bir camiayı karşımıza alacağız. Geyse ve kargacıklar da muhakkak bu süreçte fenerle aynı safta yer alacaktır. Hepsi aynı değirmenin suyu ile dönüyor ne de olsa. Sivil kuruluşlar ile iletişime geçmeli, hepsinden önemlisi bir araya gelebilmeliyiz.
Bunun için de ilk önce Mehmet Ali Yılmaz, Hamdi gibi Trabzonspor'un adını kullanıp Trabzonspor'un aleyhine çalışanları camiadan uzaklaştırmalı, Faruk Özak gibi siyasi çıkar peşinde koşanların takımdaki etkisini azaltmalıyız. Ama bu iş daha çok taraftarda başlar ve biter ki bu babdan pek şanslı olduğumuzu da düşünmüyorum.

TekfurÇayır 61
09.09.2012, 21:48
Çalışmaları devâm eden Başbakanlık önündeki protestonun hazır hâle getirilip gerektiğinde hemen devreye sokulabilecek şekilde bekletilmesi gerekli şeylerden bir tânesi.

gökçay61
09.09.2012, 22:18
fener maçlarını yok sayalım yedek bir takımla çıkalım yada hiç çıkmayalım sonu nereye giderse gitsin yeter ki dik duralım. ama bunu en başında yapmak lazımdı ilk günden itibaren çok geç kalındı çook bu saatten sonra bu takımın bu yönetimin yapacak hiçbir şeyi yok tek umut uefa fakat o da şikeye ortak oldu. hepimize geçmiş olsun inşallah yanılırım..

cakalkerem
09.09.2012, 22:21
EUFA 5 sene sonramı verecek kararı daha ne bekliyorlar ki bence şikebahçe bu kadar transfer yaptıysa bir yerlerden haber gelmiştir birşey olmayacak diye düşünüyorum

okan6161
09.09.2012, 23:15
fenerli yöneticiler oradan bir garanti almasaydı her şeye sponsor olmazdı direk ahime dava açılsın her halükarda açılmalı dava

Yaşar
10.09.2012, 00:35
3. Maddenin ve 2. Maddenin gerçekleşme olanağı çok zayıf. Büyük ihtimalle 1. Madde gerçekleşecek. Uefa Yaptığının sebeplerini açıklamadan bu olayı kapatamaz.
Ve Fb'nin Avrupa'da oynadığı her maç 3. Maddeye olan inancımı azaltıyor.
Maaalesef ki Trabzonspor taraftarı ile ses getirecek hićbir şeye yapamayız.
Tarafarın çoğu güzel transferle kendinden geçebilen fakat yenen hakkını araması istenirken '' Transfer olsaydı da , Ankaragücü'ne puan kaybetmeseydik'' diyen bir zihniyette.
Bugün fırsatını bulsunlar Sadri Şener'i gönderip, M. Ali Yılmazları takımın başına getirirler.
Sırf '' pahalı transfer olsun da, zevk alayım'' diye.

TekfurÇayır 61
10.09.2012, 00:43
3. Maddenin ve 2. Maddenin gerçekleşme olanağı çok zayıf. Büyük ihtimalle 1. Madde gerçekleşecek. Uefa Yaptığının sebeplerini açıklamadan bu olayı kapatamaz.
Ve Fb'nin Avrupa'da oynadığı her maç 3. Maddeye olan inancımı azaltıyor.
Maaalesef ki Trabzonspor taraftarı ile ses getirecek hićbir şeye yapamayız.
Tarafarın çoğu güzel transferle kendinden geçebilen fakat yenen hakkını araması istenirken '' Transfer olsaydı da , Ankaragücü'ne puan kaybetmeseydik'' diyen bir zihniyette.
Bugün fırsatını bulsunlar Sadri Şener'i gönderip, M. Ali Yılmazları takımın başına getirirler.
Sırf '' pahalı transfer olsun da, zevk alayım'' diye.

Anket sonuçları ümit verici değil mi? Beklediğimin çok üzerinde bir oranla "devam" fikri ağırlık kazandı.

Yaşar
10.09.2012, 00:44
Anket sonuçları ümit verici değil mi? Beklediğimin çok üzerinde bir oranla "devam" fikri ağırlık kazandı.

Peki Videoton maçında '' yönetim istifa'' bağıranlar ne olacak?

TekfurÇayır 61
10.09.2012, 00:48
Peki Videoton maçında '' yönetim istifa'' bağıranlar ne olacak?

Yönetim kimlerin ne amaçla bağırdığının, sayılarının ne olduğunun farkındadır diye umuyorum. Bu açıdan BMN'nin anketi de çok çok faydalı oldu.

Yaşar
10.09.2012, 00:53
Yönetim kimlerin ne amaçla bağırdığının, sayılarının ne olduğunun farkındadır diye umuyorum. Bu açıdan BMN'nin anketi de çok çok faydalı oldu.
Bağıranlar neden bağırdının farkında bile değiller.
Koyun gibi bir taraftar topluluğu olmuşuz.
Birileri '' yönetim istifa'' diye bağırıyor, yanımdaki, önümdeki, arkamdaki de sırf sürüye uymak adına destek veriyor.
Adama soruyorsun '' Neden istifa etsin'' diye?
Adam cevap veremiyor.
Bu koyunlukla çok daha kupamız çalınır.

lazibere
10.09.2012, 01:03
Hala UEFA nın Fenere'e bir yaptırım uygulayacağını düşünen varsa hayal görüyor demektir. O açıdan ben UEFA nın ne yapacağından çok, Bizim Yöneticilerimizin ne yaptığı ve ne yapacağıyla ilgileniyorum ve Yönetimizin Bu konuyla ilgili yaptığı tek şeyin taraftarın gazını alacak şekılde konuyu arada bir ısıtmak ve Sorumluluğu tamamen başka yerlere atmaktır.

Bizim Yönetim de çok iyi biliyor ki; Fener'e bir ceza vermeyecekler ve Bize kupa da verilmeyecek. Bu konuda Başbakan'ın Sadri şener'le görüşmesi işi tamamen bitirmiştir. Boşuna ümitlenmeyin. Kımseyi de boşuna heveslendirmeyin.

Sadri Şener ve Yönetimi, şike sürecinde Taaaa Demirören seçilinceye kadar ve onun seçilme arefesinde bile bu işin sümelaltı edileceğini biliyordu ve bilerek onlarda bu işe okey verdiler.

Milyonlarca taraftarı olan takımımzın, Bu haklı bir davada bile, Yönetim tarafından sürekli sukunete davet edilmesi ve adeta Fener'in aklanması yolunda muhtemel tepkilerin önüen geçmesi ve ''kupa bize gelecek '' lafından öteye herhangi bir girişimde bulunmaması başlı başına bir sonuçtur zaten.

Tarihimiz boyunca bir daha belki de elimize geçmeyecek bir fırsat ve hakkımızın, Bu kadar korkakça ve bu kadar teslimiyetçi bir şekılde
Sessiz sedasız elimizden TFF- Başbakan- ve UEFA tarafından çalınmasını seyretmeleri kanımca ekonomık ilişkilerinin bozulmasından korkmalarından kaynaklanmaktadır. Daha once Devlete olan vergi Borçları taksitkendirilmiş Sadri Şener'den daha fazlası da beklemezdi zaten..

O açıdan Hiç heveslenmeyelim.

UEFA Fener'in sadece kulağını çeker ve Başka da birşey olmaz...

Avrupa'nın her dediğini harfiyen yerine getiren, Ortadoğu politikaları karşısında, Tüfeğini Müslüman kardeşlerimize çeviren ve bunu Sırf batıya yalakalık olsun diye yapan bir Hükümet'in, Futbol gibi önemsiz bir konuda Başkanamızı üzeceklerini hiç sanmıyordum ve üzmediler. Ve fener Başbakan sayesinde aklanmıştır. Olay bundan ibarettir.

Ender Kuyumcu
10.09.2012, 01:09
Yazılarımı ve yorumlarımı takip edenler bilir ki ben en başından beri bu işin UEFA tarafından hakkaniyetli bir şekilde sonuçlandırılacağını düşünüyorum.

bu tezim kurallara ve önceki örneklere dayanıyor.

ayrıca geçen seneki uygulama, platini ve infantino'nun açıklamaları da bu düşüncemi güçlendiriyor.

öte yandan RTE önderliğindeki şikecileri aklama komitesi UEFA üzerinde baskı kurup lobi çalışması yapmakta.

sürecin bu kadar uzamış olması da kafa karıştırmıyor değil.

burada iki önemli nokta var.

birincisi TS'un UEFA'nın olası bir hatalı kararı sonrası FIFA ve CAS yollarının açık olması.

ikincisi ise TS kulübünün bu yolları kullanıp kullanmayacağı daha doğrusu üzerlerindeki baskını buna izin verip vermeyeceği.

açıkçası şüphelerim olmakla birlikte ben hala UEFA'nın CAS riskini göze alamayacağını ve fb'ye gerekli cezanın verilmesini tff'den isteyeceğini düşünüyorum.

bu durumda bile RTE önderliğindeki şikecileri koruma komitesi TS'a kupayıo vermemek için her türlü yolu deneyecektir.

kupa TS'a büyük bir ihtimalle uzun uğraşlar sonucunda mahkeme kararıyla gelecektir.

Yaşar
10.09.2012, 01:11
Hala UEFA nın Fenere'e bir yaptırım uygulayacağını düşünen varsa hayal görüyor demektir. O açıdan ben UEFA nın ne yapacağından çok, Bizim Yöneticilerimizin ne yaptığı ve ne yapacağıyla ilgileniyorum ve Yönetimizin Bu konuyla ilgili yaptığı tek şeyin taraftarın gazını alacak şekılde konuyu arada bir ısıtmak ve Sorumluluğu tamamen başka yerlere atmaktır.

Bizim Yönetim de çok iyi biliyor ki; Fener'e bir ceza vermeyecekler ve Bize kupa da verilmeyecek. Bu konuda Başbakan'ın Sadri şener'le görüşmesi işi tamamen bitirmiştir. Boşuna ümitlenmeyin. Kımseyi de boşuna heveslendirmeyin.

Sadri Şener ve Yönetimi, şike sürecinde Taaaa Demirören seçilinceye kadar ve onun seçilme arefesinde bile bu işin sümelaltı edileceğini biliyordu ve bilerek onlarda bu işe okey verdiler.

Milyonlarca taraftarı olan takımımzın, Bu haklı bir davada bile, Yönetim tarafından sürekli sukunete davet edilmesi ve adeta Fener'in aklanması yolunda muhtemel tepkilerin önüen geçmesi ve ''kupa bize gelecek '' lafından öteye herhangi bir girişimde bulunmaması başlı başına bir sonuçtur zaten.

Tarihimiz boyunca bir daha belki de elimize geçmeyecek bir fırsat ve hakkımızın, Bu kadar korkakça ve bu kadar teslimiyetçi bir şekılde
Sessiz sedasız elimizden TFF- Başbakan- ve UEFA tarafından çalınmasını seyretmeleri kanımca ekonomık ilişkilerinin bozulmasından korkmalarından kaynaklanmaktadır. Daha once Devlete olan vergi Borçları taksitkendirilmiş Sadri Şener'den daha fazlası da beklemezdi zaten..

O açıdan Hiç heveslenmeyelim.

UEFA Fener'in sadece kulağını çeker ve Başka da birşey olmaz...

Avrupa'nın her dediğini harfiyen yerine getiren, Ortadoğu politikaları karşısında, Tüfeğini Müslüman kardeşlerimize çeviren ve bunu Sırf batıya yalakalık olsun diye yapan bir Hükümet'in, Futbol gibi önemsiz birkonuda Başkanamızı üzeceklerini hiç sanmıyordum ve üzmediler. Ve fener Başbakan sayesinde aklanmıştır. Olay bundan ibarettir.
Fb'nin nasıl aklandığı konusundaki görüşleriniz gayet doğru, ben de o şekilde düşünüyorum.
Fakat başkanın '' taraftarın gazını almak için kupasını istediği'' şeklindeki yoruma katılamam.
Trabzonspor taraftarı 2 tane yıldız transfere bakar.
Başkan Çıkıp hakkını arayacağına , 2 yıldız transferi yapsa daha fazla destek görürdü.
En azından tertemiz çıktığı 10 adliye kapısından Trabzon'a döndüğünde kendisine karşılayan taraftar sayısının misli misli taraftar tarafından karşılanırdı.

TekfurÇayır 61
10.09.2012, 01:15
UEFA'nın şikebahçeye cezâ vereceğine inancım devâm ediyor. TFF'nin de cezâ alacağına inancım bir miktar sarsıldı. Siyâsi destek TFF'nin bu işten sıyrılmasını sağlamış olabilir diye düşünüyorum. Şikebahçe cezâ alıp TFF cezâ almazsa ve TS yönetimi TFF'nin de cezâ alması konusunda CAS'a gitme kararı alırsa maalesef bu tablo içinde kararı alan yönetimin iş başında kalamayacağını düşünüyorum.

Biz taraftarlar ve kulüp olarak kendi içimizde birlik oluşturma, sağlam durma konusunda biraz geç kaldık. Şu şike süreci öncesi atılması gereken adımları atıp şike sürecine daha yekpâre bir yapıda girebileydik çok iyi olacaktı.
Bir musîbet bin nasihatten evlâdır demişler. Buna da râzıyız.

Herşeye rağmen kupa için ümidim azalmadan devâm ediyor.

Gordon Freeman
10.09.2012, 01:16
o kadar paralar verıp o kadar adam aldılar.Var guvendıklerı bısey.
bızı yıne uzuntu adaletsız beklıyor.

lazibere
10.09.2012, 01:47
Fb'nin nasıl aklandığı konusundaki görüşleriniz gayet doğru, ben de o şekilde düşünüyorum.
Fakat başkanın '' taraftarın gazını almak için kupasını istediği'' şeklindeki yoruma katılamam.
Trabzonspor taraftarı 2 tane yıldız transfere bakar.
Başkan Çıkıp hakkını arayacağına , 2 yıldız transferi yapsa daha fazla destek görürdü.
En azından tertemiz çıktığı 10 adliye kapısından Trabzon'a döndüğünde kendisine karşılayan taraftar sayısının misli misli taraftar tarafından karşılanırdı.

Başkan şike yapmadı diye mı alkışlanacaktı. Şike yapmamak marifet mi? Biz şike'ye bulaşmadık diye prim mı toplayacaktı başkanımız. Onların görevi şike yapmak veya yapmamak mı?

Böyle düşünen taraftarımız varsa çok yazık. Bizim kitabımızda zaten yapmaması gereken birşey yapmadı diye alkışlamak yoktur.

Üzülerek söylüyorum ki, Bizim Başkan ''ben şike yapmadım, o açıdan neden bana sahip çıkmadılar diye bir beklenti içerisine girdi ve Esas yapması gerekn şeyleri böyle basit gerekçelerle ihmal etti.

Bizim başkan şike sürecinde hiçbirşeyi doğru götüremedi.

Şikeyi aklayacağım diye yola çıkanları sırf yönetime bir tane daha fazla adam sokacağım beklentisiyle destekledi. Sonrasında '' demirören bizi yanılttı '' diye ne kadar açıklama yaparsa yapsın ben asla inanmıyorum. Demirören'in Şike konusundakı tavrı en başından belliydi ve bu düşüncesi bilindiği halde destek verilmiştir.

Fazladan sokulan bir kişi de zaten sonrasında İstifa etmiştir.

TFF, şike yoktur dedi,
Etik Kurulu ıkıncı raporunda Şike sahaya yansımamıştır dedi
UEFA fenerbahçe'yi Turnuvaya kattı
Mahkeme, Şikeden suçlu bulundular dedi.

Gelinen süreçte, Hala Bizim yönetimın bu konuda herhangi bir hamlesi yok. Resmi olarak TFF ye Ligin tescilini kaldır ve oynanmış say talebi var ama Hiç bir yönetici bu girişimi medyada dile getirmedi ve getirmiyor. Kımsenın ağzını bıçak açmıyor

Taaa en başından beri, AKP nin Kıçının dibine sığındılar ve onların sayesinde o kupanın bize geleceği umutlarına kapıldılar ama deveden büyük fil var gerçeğini unuttular.

Ne yapabilirlerdi belki ellerinden hiç birşey gelmeyebilirdi ama once birşeyler yapacaksn ki ondan sonra diyeceksın kı biz uğraştık ama başaramadık. Kuru kuruya ''Kupa bize gelecek '' gibi bir cümleye takılarak koca aylar beklediler. Türk yargısının tarihini hiç bir döneminde bu kadar İktidar yalakası olduğu ve bütün Yargı kararlarının Tayyip Erdoğan'nın talimatı gerçekleştiği herkes tarafından kabul edilen bir gerçek olmasına rağmen '' Türk yargısına güveniyoruz'' gibi, klişe bir bir söylem yetmezdi, Oysa rakip takım, her platformda Hırsız olduğu halde , ben hırsız değilim diye bağırıyordu..

Trabzonspor'umuzun, gerek Yurt İçinden gerekse de Yurt dışında Milyonlarca taraftarı vardı ve bu güç harekete geçirilebilir en azından Şike kararları karmaşanın en tepede olduğu bir dönemde bir an evvel aldırılabilirdi. Hırsız olan takım ''Ligden çekiliriz '' tehtidi savururken, Bizim idareciler '' ligden çekilmek kolay değil '' gibi korkak söylemler geliştiriyordu. Tehtidi görmediler, Sende tehtid et De ki; EYYY FUTBOL DÜNYASI, BU SÜREÇTEN BİZİM HAKKIMIZIN GASP EDİLMESİNE ASLA MUSADE ETMEYECEĞİZ, MILYONLARCA TARAFTARIMIZ İLE BİRLİKTE TEPENİZE ÇÖKECEĞİZ Bak o zaman nasıl destek görüyorun..

Oyaladıkça oyladılar taraftarımızı, Baktılar ki Taraftarımızın bu konuda herhangi bir sert tepkisi yok , Baktıları ki; Sadri Şener, sarhoş olmadan tv lerde bir açıklama yapamıyor. Boşverin dediler, Uzatalım ve bu olayı bir şekılde yuttururuz. Nasıl olsa Sadri Şener'in TMSF ye de borcu var, Tayyip Erdoğan onun sesini keser. Ohhh ne ala..

Bekle babam bekle

Şike yaptığı 10 maçla tescillenmiş bir takıma, Sahamızda ŞİKECİ diye bile bağıramadık, Onu bağırmayı bir saha kapatma sebebi saydılar ve ses seda çıkmadı.

Bir takımın, Haklı olması için daha başka ne olması gerekiyordu ki, Bizim yönetim bu kadar acizlik ve basitçe hareket etti. Karabükspor takımından veya herhangi basit bir takımın yönetiminden başka ekxtradan ne yaptılar. Hiçbirşey

Bursapor bile bizden daha iyi bir duruş sergiledi. Galatasaray, Demirören Yönetimine adam vermedi bu süreçte ama biz sırf adamımız olsun diye, haklı taleplerimizin üzerine yattık ve Elimizde hiç bir şey yok

Şampiyonlar liginde gittik ve ordan gelen Trilyonlar olmasaydı, şu ankı Ekonomık göstergeler ve yapılan transferlerin geç kalmasından da anlaşılacağı üzere batak durumdaymışız. Şampiyonlar liginden gelen para olmasa demek ki bitiktik.

Şimdi Bu süreçte Sadri Şener tamamen AKP nin , kuyruğu olmuştur ve TOKİ bakanı'nın dediği gibi '''''İNCEDEN İNCEDEN HESAPLARLA BİZDEN BU KUPA ÇALINMIŞTIR.

Uygar devletlerde ve Kurumlarda, Bu kadar aciz idareciler ya istifa ederler yada intihar.. Bu kadar basit.
Kendi idarecisini ve Hocasını, medya önünde şikayet eden ama Rakip Takımın idarecilerini ( Ali Koç ) medya önünde, Şike sürecini iyi idare ettiler diye taktir eden bir Başkan yeryüzünde yoktur..

Durum bundan ibarettir.

Kımselerde kabahat aramaya gerek yoktur. Bu olayın bu şekılde neticelenmesinden Sadri Şener ve ekibinin de haberi vardır ve onlar da bu olayın kapatılmasında isteyerek veya istemeyerek sorumludurlar.

Yaşar
10.09.2012, 01:49
Başkan şike yapmadı diye mı alkışlanacaktı. Şike yapmamak marifet mi? Biz şike'ye bulaşmadık diye prim mı toplayacaktı başkanımız. Onların görevi şike yapmak veya yapmamak mı?

Böyle düşünen taraftarımız varsa çok yazık. Bizim kitabımızda zaten yapmaması gerekn birşey yapmadı diye alkışlamak yoktur.

Adamlar suçlu başkanlarına sahip çıkarken, biz ''hakkını aramaya çalışan ve yalnız kalımış başkanımıza'' sahip çıksaydık çok mu şey kaybederiz?
Bu durumda başkana sahip çıkmıyor isen transferde bekleyemez, başkanı da eleştirmezsin.

lazibere
10.09.2012, 02:15
Adamlar suçlu başkanlarına sahip çıkarken, biz ''hakkını aramaya çalışan ve yalnız kalımış başkanımıza'' sahip çıksaydık çok mu şey kaybederiz?
Bu durumda başkana sahip çıkmıyor isen transferde bekleyemez, başkanı da eleştirmezsin.

Yukarda yazdıklarımı okursan anlarsın ne demek istediğimi

oguzhanssan
10.09.2012, 03:02
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21422460.asp?yazarid=173&hid=21422696

buyur işte..
bu adam da Trabzon dan oy çıkıoyr.
ne demeli bilemiyorum

2011sampiyonuz
10.09.2012, 03:29
Trabzonspora kupa verilmezse:
Dünyanin önde gelen gazetelerine ilan vermek, UEFA nin ve TFF nin ne kadar suclu olduklarini dünya aleme göstermek olmalidir. Bunun icin aramizda para toplayabiliriz.

UEFA ve TFF de olanlarin isimlerini sanal aleme tasimali, geceleri vicdan azabindan ne kadar rahat uyuduklarini sorgulamalidir.

Cocuklarina iyi bir miras biraktiklarini belirtmeli, babalarindan hayat boyunca yüzlerinin kizararak, utanarak gezeceklerini unutmamalarini saglamalidir.

lazibere
10.09.2012, 12:11
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21422460.asp?yazarid=173&hid=21422696

Yukarda yaptığım yorumu okumuş ve yazmış olmalı:)) Bunu bilmeyen zaten futboldan anlamıyordur.
Herkesin bir bedeli vardır. O bedel karşılığında İdam sehpasından adam indirtirsin, Bu dünyanın her yerinde böyledir. Benim merak ettiğim ve en çok öğrenmek istediğim, Bizim Başkan bu olanlardan haberdar mı,

Emirhan Makul
10.09.2012, 14:36
Bence hiç bir şey yapmamalı. Hükümet istemiyorsa hiç bir şey olmaz. Ortamın gerektirdiği tek şey anarşi oda bize yakışmaz hayır yakışır da sonuç da alınmaz.

Alper Calik
10.09.2012, 14:57
şikebahçenin ceza alması veya Kupanın Trabzonspor a verilmesi geciktikçe

aşağıdaki yazınız daha da görünür hale geliyor. Hani şu slayt geçişlerinde olur ya, silik fontlar yavaşca belirir. UEFA dan ses çıkmaması bu yazınızı yavaş yavaş koyulaştırıyor ...

Bana en çok koyan, hiçbir zaman kabule edemediğim 2 husus

- Trabzon da yapılan mitinge Trabzonspor formalı insanların, protesto olacak, gerekçesiyle alınmamaları
- Dediğiniz gibi, kendi stadımızda, şikeciliği tescilli adamlara, şikeci bile bağıramamış olmak

Bunlar insanların sabır sınırlarının çok ötesinde zorlamalar.

Hakkımızı yiyenlerin ve yardım edenlerin Allah cezasını versin, Amin.

Böyle düşünen taraftarımız varsa çok yazık. Bizim kitabımızda zaten yapmaması gereken birşey yapmadı diye alkışlamak yoktur.

Üzülerek söylüyorum ki, Bizim Başkan ''ben şike yapmadım, o açıdan neden bana sahip çıkmadılar diye bir beklenti içerisine girdi ve Esas yapması gerekn şeyleri böyle basit gerekçelerle ihmal etti.

Bizim başkan şike sürecinde hiçbirşeyi doğru götüremedi.

Şikeyi aklayacağım diye yola çıkanları sırf yönetime bir tane daha fazla adam sokacağım beklentisiyle destekledi. Sonrasında '' demirören bizi yanılttı '' diye ne kadar açıklama yaparsa yapsın ben asla inanmıyorum. Demirören'in Şike konusundakı tavrı en başından belliydi ve bu düşüncesi bilindiği halde destek verilmiştir.

Fazladan sokulan bir kişi de zaten sonrasında İstifa etmiştir.

TFF, şike yoktur dedi,
Etik Kurulu ıkıncı raporunda Şike sahaya yansımamıştır dedi
UEFA fenerbahçe'yi Turnuvaya kattı
Mahkeme, Şikeden suçlu bulundular dedi.

Gelinen süreçte, Hala Bizim yönetimın bu konuda herhangi bir hamlesi yok. Resmi olarak TFF ye Ligin tescilini kaldır ve oynanmış say talebi var ama Hiç bir yönetici bu girişimi medyada dile getirmedi ve getirmiyor. Kımsenın ağzını bıçak açmıyor

Taaa en başından beri, AKP nin Kıçının dibine sığındılar ve onların sayesinde o kupanın bize geleceği umutlarına kapıldılar ama deveden büyük fil var gerçeğini unuttular.

Ne yapabilirlerdi belki ellerinden hiç birşey gelmeyebilirdi ama once birşeyler yapacaksn ki ondan sonra diyeceksın kı biz uğraştık ama başaramadık. Kuru kuruya ''Kupa bize gelecek '' gibi bir cümleye takılarak koca aylar beklediler. Türk yargısının tarihini hiç bir döneminde bu kadar İktidar yalakası olduğu ve bütün Yargı kararlarının Tayyip Erdoğan'nın talimatı gerçekleştiği herkes tarafından kabul edilen bir gerçek olmasına rağmen '' Türk yargısına güveniyoruz'' gibi, klişe bir bir söylem yetmezdi, Oysa rakip takım, her platformda Hırsız olduğu halde , ben hırsız değilim diye bağırıyordu..

Trabzonspor'umuzun, gerek Yurt İçinden gerekse de Yurt dışında Milyonlarca taraftarı vardı ve bu güç harekete geçirilebilir en azından Şike kararları karmaşanın en tepede olduğu bir dönemde bir an evvel aldırılabilirdi. Hırsız olan takım ''Ligden çekiliriz '' tehtidi savururken, Bizim idareciler '' ligden çekilmek kolay değil '' gibi korkak söylemler geliştiriyordu. Tehtidi görmediler, Sende tehtid et De ki; EYYY FUTBOL DÜNYASI, BU SÜREÇTEN BİZİM HAKKIMIZIN GASP EDİLMESİNE ASLA MUSADE ETMEYECEĞİZ, MILYONLARCA TARAFTARIMIZ İLE BİRLİKTE TEPENİZE ÇÖKECEĞİZ Bak o zaman nasıl destek görüyorun..

Oyaladıkça oyladılar taraftarımızı, Baktılar ki Taraftarımızın bu konuda herhangi bir sert tepkisi yok , Baktıları ki; Sadri Şener, sarhoş olmadan tv lerde bir açıklama yapamıyor. Boşverin dediler, Uzatalım ve bu olayı bir şekılde yuttururuz. Nasıl olsa Sadri Şener'in TMSF ye de borcu var, Tayyip Erdoğan onun sesini keser. Ohhh ne ala..

Bekle babam bekle

Şike yaptığı 10 maçla tescillenmiş bir takıma, Sahamızda ŞİKECİ diye bile bağıramadık, Onu bağırmayı bir saha kapatma sebebi saydılar ve ses seda çıkmadı.

Bir takımın, Haklı olması için daha başka ne olması gerekiyordu ki, Bizim yönetim bu kadar acizlik ve basitçe hareket etti. Karabükspor takımından veya herhangi basit bir takımın yönetiminden başka ekxtradan ne yaptılar. Hiçbirşey

Bursapor bile bizden daha iyi bir duruş sergiledi. Galatasaray, Demirören Yönetimine adam vermedi bu süreçte ama biz sırf adamımız olsun diye, haklı taleplerimizin üzerine yattık ve Elimizde hiç bir şey yok

Şampiyonlar liginde gittik ve ordan gelen Trilyonlar olmasaydı, şu ankı Ekonomık göstergeler ve yapılan transferlerin geç kalmasından da anlaşılacağı üzere batak durumdaymışız. Şampiyonlar liginden gelen para olmasa demek ki bitiktik.

Şimdi Bu süreçte Sadri Şener tamamen AKP nin , kuyruğu olmuştur ve TOKİ bakanı'nın dediği gibi '''''İNCEDEN İNCEDEN HESAPLARLA BİZDEN BU KUPA ÇALINMIŞTIR.

Uygar devletlerde ve Kurumlarda, Bu kadar aciz idareciler ya istifa ederler yada intihar.. Bu kadar basit.
Kendi idarecisini ve Hocasını, medya önünde şikayet eden ama Rakip Takımın idarecilerini ( Ali Koç ) medya önünde, Şike sürecini iyi idare ettiler diye taktir eden bir Başkan yeryüzünde yoktur..

Durum bundan ibarettir.

Kımselerde kabahat aramaya gerek yoktur. Bu olayın bu şekılde neticelenmesinden Sadri Şener ve ekibinin de haberi vardır ve onlar da bu olayın kapatılmasında isteyerek veya istemeyerek sorumludurlar.

Alper Calik
10.09.2012, 14:58
Yapılması gerekeni defalarca yaptık. Hiçbir kararı beklemeden şu anda başkan kongreyi toplayıp yetki almalı, olmuyorsa yönetim kurulundan karar çıkarmalı o da olmuyorsa kendi karar vermeli ve

"küme düşme pahasına şikebahçe maçlarına temiz formalı Trabzonsporu çı kar ma ma lı"

Bu kadar.

Hüseyin Başoğlu
10.09.2012, 16:30
bence hürriyetin yaptığı haberin kesinlikle saçma ...

hadi diyelimki o görüşme ortadaki mantıksızlığa dikkatinizi çekiyim ....

platininin bu işten kar ı fifa baskanlığı için rte yi arkasına almakmışmışmış.....hadi dielim bu doğrru ozaman platini salak...mesela erdoğan marsilyası düşürülmüş fransa basbakanını nasıl ikna edicek aradaki okadar husumetten sonra ?? veyahut aşırı milliyetçi italya ?? ben enayimiyim okadar şike cezası veriyorum durmadan demezmi italya ?? peki yunanistan can ciğer dostumuz ya biz düştük sizinkiler dusmesın tabikimi dicek rte ye fifa baskanlığı için ?? vsvsvs uzar gider bu olay bence çok sacma...

ha diyelimki doğru ozaman fifaya gidicez uefa kararı vermedi konular felan filan diyerekten ama platini fifa baskanlığını istiyorsa eğer öle yada böyle bu şike işinde doğrusunu yapmak zorunda yoksa blatter kendi koltugu için platinin kafasını keser açık ve net ..

mawro61
11.09.2012, 01:30
marjinal ve ütopik görünse de,kendi adıma takımın ligten çekilmesinin en doğru karar olacağı kanısındayım.
Trabzon insanı birazda genetik etkilerden ötürü oldukça agresif ve stresli. Üstüne bu yaşananlar koyulduğunda toplum olarak bir depresyon yaşıyoruz.

Bu haksızlıklar karşısında anarşist bir yaklaşım dışındaki diğer seçenekler,Trabzonun gerek kamuoyu gücü,gerekse taraftarının kültürel ve eğitim bazlı potansiyeli açısından değerlendirildiğinde son derece boş ve etkisiz yaklaşımlar olacaktır.
Düzenli,etkili ve planlı bir organizasyon,ses getirme gayreti,birilerine bişeyler anlatma çabaları yapı olarak Trabzon halkının gücünün çok üstündedir.
Örnek özel olsa da; en basitinden türibinlerdeki parçalanmışlık trabzon insanının karakterinin genel ve net bir görüntüsüdür. Bu yapıdaki kitlelerle bir arpa boyu yol alınmaz.

sözün özü eğer ligten çekilirsek; hem halkımızın stresi azalacak,hemde enerjisini daha doğru yerlere kanalize edebilecektir.Stressiz,relax bir toplum sosyal ekonomik ve kültürel anlamda çok daha hızlı gelişir ve zamanla kayda değer bir toplum bilincine sahip olabilir.
şu halde stada gidip zaten beceriksiz ve ümit vaad etmeyen bu takımı izleyip beklentiye girmek tam bir sinir harbidir.Psikolojinizi bozmaktan başka işe yaramaz.

takım düşürülsün veya çekilsin. 1461'i izleyelim. en azından gerilmeyiz.daha da fazla uzatmayayım. Bu milletin eğitilmesi lazım.Paranızı çocuklarınıza verin. adam gibi yetişsinler. adalet duygusu ile büyüyüp ilerde önemli yerlere gelsinler. hakim savcı yönetici olsunlar. Aksi halde bu akıbet ebediyyen değişmez.

TekfurÇayır 61
11.09.2012, 03:03
marjinal ve ütopik görünse de,kendi adıma takımın ligten çekilmesinin en doğru karar olacağı kanısındayım.
Trabzon insanı birazda genetik etkilerden ötürü oldukça agresif ve stresli. Üstüne bu yaşananlar koyulduğunda toplum olarak bir depresyon yaşıyoruz.

Bu haksızlıklar karşısında anarşist bir yaklaşım dışındaki diğer seçenekler,Trabzonun gerek kamuoyu gücü,gerekse taraftarının kültürel ve eğitim bazlı potansiyeli açısından değerlendirildiğinde son derece boş ve etkisiz yaklaşımlar olacaktır.
Düzenli,etkili ve planlı bir organizasyon,ses getirme gayreti,birilerine bişeyler anlatma çabaları yapı olarak Trabzon halkının gücünün çok üstündedir.
Örnek özel olsa da; en basitinden türibinlerdeki parçalanmışlık trabzon insanının karakterinin genel ve net bir görüntüsüdür. Bu yapıdaki kitlelerle bir arpa boyu yol alınmaz.

sözün özü eğer ligten çekilirsek; hem halkımızın stresi azalacak,hemde enerjisini daha doğru yerlere kanalize edebilecektir.Stressiz,relax bir toplum sosyal ekonomik ve kültürel anlamda çok daha hızlı gelişir ve zamanla kayda değer bir toplum bilincine sahip olabilir.
şu halde stada gidip zaten beceriksiz ve ümit vaad etmeyen bu takımı izleyip beklentiye girmek tam bir sinir harbidir.Psikolojinizi bozmaktan başka işe yaramaz.

takım düşürülsün veya çekilsin. 1461'i izleyelim. en azından gerilmeyiz.daha da fazla uzatmayayım. Bu milletin eğitilmesi lazım.Paranızı çocuklarınıza verin. adam gibi yetişsinler. adalet duygusu ile büyüyüp ilerde önemli yerlere gelsinler. hakim savcı yönetici olsunlar. Aksi halde bu akıbet ebediyyen değişmez.

Burada okuduğum en iyi analizlerden biri. Çözüm önerisi hoşuma gitmese de analizle uygun. Ellerine sağlık.

Yine de fıkradaki gibi: Başka kimse yok muuu? :)