PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazım Koyuncu'ya Mektup!

mircemal
26.06.2006, 10:16
Kazim`a
Merhaba Kazim,
Nasil geçiyor günlerin orada?
Sen sevmezsin heyecansiz yasami. Her sey düzenlidir simdi oralarda. Karmsa yok, trafik yok.
Hamsi pisiriyor musun orada? Pisirirken de "Ben seni sevdugumi dünyalara bildurdum" türküsünü söylüyor musun? Sahi Kazim Cennette hamsi var mi gerçekten? Hamsi olmadan Cennet bile çekilmez degil mi?
Güzelligini Hopa daglarindan almis sesinle " Dido`yu söylüyor musun?
Manu Chao`nun konser vermesi için orada da ugrasiyor musun?. Hala St.Pauli gelip gelince seviniyor musun?
Pazar günleri Trabzonspor´un maçlarini radyodan mi dinliyorsun hala?
Spikerin mikrofonarimiz Avni Aker`de diyene kadar sikintidan patliyor musun? Aytekin`in verdigi bordo-mavi çubuklu (reklamsiz) formani mi giyiyorsun hep? Yenildigimizde agliyor musun hala?
Kazim bir kemençe veya bir tulum çalan bulabildin mi orada?
Yalniz misin orada?
Kalabalik mi Trabzonspor tribünleri?
Dozer Cemil`de orda mi?
Birini daha soracagim sana Kazim;
1996 yilinda 12 yasindayken sampiyonlugu kaçirdigimiz için kendini incir agacina asan sehidimiz Mehmet Dalman`i gördün mü. Mutlaka cennette karsilasmissindir. Ne yapiyor Memedim? Iyi mi? Büyümüs mü Kazim? O Trabzon sivesi ile yanina gelip sana o soruyu sordu mu? Ona aci haberi verdin mi Kazim?
"Memedim 22 yil oldu ve Trabzonspor hala sampiyon olamadi" dedin mi ona? Söylemeseydin keske. Dayanamaz Memedin yüregi. Bir kez daha yikilmasin o küçük dünyasi.
Sarildin mi ona sikica? Daha çok küçük o Kazim.. Siki saril ona.Hiç birakma. Kimsesi yok orda Memedin. Onu ilk kez Trabzonspor maçina getiren babasini çok özlemistir simdi. Babalar gününde sarildin mi ona? Sana hediye almak isterdi ama parasi yoktur ki orada Memedin. Olsaydi eger bil ki son kurusuna kadar paraya kiyip sana bir kaskol alirdi. En güzel bordo-mavi duyguyla örülmüs.
Orada da havalar Karadeniz daglarindaki gibi soguk mudur mu acaba? Havalar soguyunca siki saril ona Kazim. Senin yaninda götürdügün bordo-mavi çubuklu formayi ona ver. Daha çok küçük o. üsümesin Memedim. Sen de bilirsin o forma sicak tutar adami. Çoooook sicak
Koynunda uyut onu. Hopa`ya giderken Zigana daglarina bakan gözlerinle bak ona. Trabzonspor diye bagiran dudaklarinla öp onu. Söyle ona: ?Memedim, 22 yil oldu sampiyon olamadik. ama sampiyonluk için usaklar hala ugrasiyor"
Bir de Kazim
Trabzon maçini izleyenler arasinda Trabzon 100-0 yenilse bile televizyona en yakin oturan, en çok çay içen, en çok bagiran ve lakabi Kama Yilmaz olan birini görürsen bil ki o da benim babamdir. Senin gibi onu da kanser aldi bizden. Bir bayram sabahi Memedi de yanina alip benim için babama bir kez sarilir misin ve söyler misin ona: ? Yilmaz Amca oglun evlendi. 20 gün önce de kizi oldu.ve kizina senin dogdugun köyün adi ? Alona`yi vermisler. Babasi Alona`nin kulagina ezan okuduktan sonra ? Sampiyon Trabzon" diye seslenmis" demeyi de unutma emi....
Memede siki saril. O daha çok küçüktür. Söz. Sampiyonluk kupasini alinca bir senin bir de Memedin mezarina getirecegiz. Degil 22 yil, bin yil beklesek dahi.....
( Alintidir)

O, Karadenizin Efsane Sanatçilarindan biri ! O,TRABZONSPOR'umuzun Sembolü ! O, bir Ekol! O bir Kimlik !O, KAZIM KOYUNCU !!! Ölümünün Birinci yil dönümünde kendisini sevgiyle aniyoruz. . Ruhun Sad Olsun !

(Koyverdun Gittin Bizi)Edited by: mircemal

Erdem Keser
26.06.2006, 10:50
mukemmel bi yazi eline saglik kim yazdiysa

Y.Sert
26.06.2006, 11:01
smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifAGLATTIN BIZI BE USAT.

Erdinç Dilek
26.06.2006, 11:07
Allah im günahlari varsa af eylesin mekanini cennet eylesin, herkes bir dua okusun ruhu rahatlar arkadaslar

Emorfo
26.06.2006, 11:13
2 gün önce yerel bir gazetede okudum bu mektupu, duygulanmamak elde degil... Allah hepsinin mekanini cennet eylesin.. Edited by: Emorfo

Selman
26.06.2006, 11:20
Topraklari bol mekanlari cennet olsun...smileys/smiley19.gif

kutoz
26.06.2006, 11:53
Ne duygusal insanlariz biz... Bu cografyanin insanina, herseyin en güzeli fazlasiyla yakisiyor...

Bu kupa alinacak ve kesinlikle bu iki güzel insana götürülecek...

macka61
26.06.2006, 12:01
çok güzel ve duygusal bir yazi bunu yazani kutlamak lazim süper bir yazi

TSelif
26.06.2006, 12:10
Yaktin yüreklerimizi be KAZIM USTAsmileys/smiley19.gif

CeSS
26.06.2006, 12:12
Sitemizin ana sayfasindada bu mektup mevcut.

Yavuz Saltik tarafindan kaleme alinmis.

mailto:yavuz.saltik@infakto.com.tr (yavuz.saltik@infakto.com.tr)

Yukaridaki mail adresinden tesekkürlerimizi iletebiliriz.

Tunga
26.06.2006, 12:18
........

Belki ecel onu erken aldi aramizdan. Ama biz, her sona varisimizda, yasadigimiz güzelligi yitirdigimiz için yas tutmak yerine, az bile olsa süresi, bu güzelligi yasadigimiz için mutlu olacagiz. Onu tanidigimiz, dinleyebildigimiz için, sansli sayacagiz kendimizi.

......

Sevgi
26.06.2006, 12:19
bu yazi kendi çikarlari için birbirlerini yiyen sözde TRABZONSPOR a hizmet eden sahislara okutulmali.Acaba utanirlar mi ? Kesinlikle utanmayacakladir.Onlar için bir önemi yoktur sampiyonlugun, kariyer ve para yeterli onlara.

mitralyoz61
26.06.2006, 12:50
Muhtesem bi yazi olmus.Yazanin yüregine saglik.

omer61
26.06.2006, 13:26
tek kelimeyle mukemmel olmus yazanin eline yureine saglk diorm..

lazrail_ts
26.06.2006, 13:53
emegine saglik kim yazmissa gercekten duygu dolu mektup keske hepimiz kazim abi kadar trabzonsporlu olabilsek

Badaloğlu
26.06.2006, 14:16
Arkadaslar, Kazim Koyuncu'nun ölüm yildönümünde size burada tartismak yakismiyor.Bir günde bir seyleri tartismayalim ne olur?Yahu azicik beni sasirtin daaa...smileys/smiley7.gif

Kazim Koyuncu, gibi bir deger ölmüs ve bu dünyadan göçüp gitmis,bizim arkasindan yaptigimiz muhabbete bakin!...Birbirimize lütfen dahahassas ve duyarli olalim.Herkes birbirini anlamaya çalissin.En iyisini ben bilirim demeyin.Herkesesaygi duyun...Herkesi sevmeye çalisin.Biz hepimiz ayni gemideyiz...

Böyle bir mektupu okuyupta altina duygularimizi yazamayacak kadar kalbimiz taslastimismi da; bu yazinin aldina smileys/smiley32.gif bu smili koyma geregi duyorsunuz?Herkes duygularini burada yazsin.Ama kimse kimsenin yazdigina cevap vermesin ne olur?Görmüyormusunuz yaptiginiz bu karsilikli tartismalar (bilinçli ya da biliçsizce)baska taraflara giderek basligi sabote ediyorsunuz.

Ben burada oldugum sürece buna müsade edemem...Kazim Koyuncu ruhun sad olsun...

Salih61
26.06.2006, 14:18
Sahsim adina özür diliyorum...smileys/smiley5.gif

Özsu
26.06.2006, 14:18
Ne duygusal insanlariz biz... Bu cografyanin insanina, herseyin en güzeli fazlasiyla yakisiyor...

Bu kupa alinacak ve kesinlikle bu iki güzel insana götürülecek...

insallahabi

LazAnisT
26.06.2006, 14:19
yavuz abiye helal olsun.yine nokta atisi yapmis.

Barış BAKIRTAŞ
26.06.2006, 15:12
Yazinin sonu aglatti beni mükemmel diyorum gözlerim yasli yasli..

Burçak
26.06.2006, 20:00
Pazar günleri günebakis gazetesinde yaziyor.

yavuz.saltik@infakto.com.tr

Mayls
27.06.2006, 14:09
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

smileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifsmileys/smiley19.gifözledik seni Kazim abi. karadenizi kimse senin gibi salliyamiyor

cakal 61
27.06.2006, 14:42
gercekten mukkemmel bir mektup

sehitlerimizin ruhlari sad olsun

Naim
27.06.2006, 15:51
Mehmet'in Hakkini Veremedik
Hakkini Helal etsin

halil ibo
27.06.2006, 16:18
Sanat camiasindan kaybettiklerimiz içinde bir Asik Veysel'in ölümü birde Baris Manço'nun ölümüsonrasi gözyaslarima hakim olamadim.Rahmetli Kazim'dan sonra ise ne kadarhatirlamak istemesemde heraklima gelisinde agliyorum.Birde sol yanim aciyor,yüregim hep kan agliyor böyle yazilari okuyunca...

Özsu
27.06.2006, 18:49
bu sewda bitmezsmileys/smiley19.gif

eren_61
27.06.2006, 20:09
allahim sen onlari sevdigin kullarinla birlikte eyle günahlarini affeyle yarabbim

macka61
27.06.2006, 20:12
amin

mircemal
28.06.2006, 12:06
Arkasdaslar bu güzel edebiyat eseri bana mail yoluyla gelmisti ben de siz degerli bmn üyeleri ile paylasmak istedim. Bana yazi geldigi zaman hic bir kaynak belirtilmemisti bu yüzden ALINTIDIR yazdim

saygideger Yavuz Saltik Beyden Özür diliyorum Bu güzide yaziyi Kaynak belirtmeden yazdigim için.

ve ayrica kendisini kutluyorum umarim beni affeder...

selametle

aytex
28.06.2006, 12:42
mircemal

önemli degil.

ben nezaketin ve içtenliginden dolayi sana ayrica tesekkür ederim

holigan61
28.06.2006, 16:17
Gözlerimden yaslar süzülerek klavyenin o hain tuslarina dokunmaktaytim suan.Kazim abimizi ve karadenizden daha nice insanlari bizlerden alan o illet hastaliga lanetler ederken duygularimi tuslarla dökmek zor ama denecek tek bise geliyor aklima!..

Alllah mekanini cennet eylesin ve günahalrini affeylesin!..

geronimo_61
28.06.2006, 22:06
abi tutmayin yaaaaa

aglayacagim hemde gözümden yaslar aka aka

ya ne kadar da geç okumusum bunu yaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

Tansu Onur Erdoğan
28.06.2006, 23:17
nur icinde yatsin ne mutlu onaki bir yil sonra bile hala aklimizidan ve dualarimizla yasiyo ve ölede olucak unutulmayacak seni seviyoruz KAZIM KOYUNCU

eys_61
29.06.2006, 00:05
forumda okuyamadigim basliklara göz atarken takildim kaldim burada.yazana,buraya yapistirana sonsuz tesekkürler.

mircemal
05.07.2006, 17:08
Kekse herkes bu duyguyu senin kadar yogun yasayabilseydi ..

deniz_61
05.07.2006, 17:40
Ya volla gözlerim yasardi ya bu ne güzel bir yaziydi,paylasim için sagol.

ezgi
05.07.2006, 19:49
Benide aglattiniz ya smileys/smiley19.gif

Okuduguma göre günebakis gazetesinin yazari yazmis demek onunda babasi kanserden öldü ya lanet olsun bu çernobile.

shaggy61
09.07.2006, 18:53
bu yaziyi ilk okudugumda tüylerim diken diken oldu gözlerim doldu içimden aglamak geldi ancak aglayamadim aglamak istemedim kazim abi agladigimi görse çok üzülürdü

macka61
09.07.2006, 20:02
dogru söylüyon

yunuso
11.07.2006, 13:32
Ya cok kiziyorum bazen bize, Mehmedimin mezarina bir kupa goturmeliydik
gercekten, bu herkesin aklian gelmeliydi, mehmet abi yazinca degil
sadece, son aldigimiz turkiye kupasiyla mezarini ziyaret
etmemelimiydik, ne guzel olurdu, bunu yapacak olan bizlerin, ya da olum
yildonumunde taraftar olarak bir cicek braktik mi?

Mektup gercekten inana=ilmaz olmus, herseyi yaptirir adama, aglatirda
kahreder de delirtir de, ama gercekten okuyunca bir kez daha gurur
duydum trabzonsporlar siz taratarlarla, sukur rabbime bu memleketin
evladiyim...

koyverdun gittun bizi, ama biz koyvermeyeceguk seni...

Bartuğ13
16.07.2006, 19:28
süperdi.ağlamaklıyım

attagümüshane
22.07.2006, 12:17
mircemal kardeşim ...öok duygulandım okurken...ama gurur duydum...
ve birşeyi hatırlatmak istedim viya61 diye bi arkadaş kazım koyuncu tişörtleirnden atkılarından v.s bahsedip bi başlık açmıştı onu siteye duyuralım lütfen...trabzonspor bu işe gerçekten sahip çıksın tribüne kazım tişörtleriyle de gidilebilir pek tabi....

gkhn61
12.08.2006, 21:36
süper bi yazı ...yazanın ellerine sağlık kazım abimize de allah rahmet eylesin koyverdun gittin bizi abi....burdan bir kez daha kansere lanet okuyoruz..............ayrıca mektutaki memed kısmında acaip duygulandım inşallah bi gün o kupayı alıp mezarlarına götürürüz....

ARAF
01.09.2006, 14:23
süper bir yazı olmuş bunu futbolculara da okutmak gerek bence
ruhun şaad olsun kazım , ruhun şaad olsun memed

bordoylamavi
01.09.2006, 14:40
gözyaşım aktı. hepsi nur içinde yatsın

Emre B.
01.09.2006, 15:19
Kazım Abi için çekilen belgeselden haber var mı?:confused: http://www.youtube.com/watch?v=5yYx0k08_q0&mode=related&search=

kudu_61
01.09.2006, 16:30
Çok mükemmel olmuş tüylerim ayağa kalktı ağzına sağlık eline sağlık ölenlerimizi rahmetle anıyoruz hepsine selamlar...

gugula
01.09.2006, 20:11
bir mektup bu kadar mı mukemmel olabilir..

isaret parmagi
01.09.2006, 20:42
Uzun yıllar yasamak istemem...
33 yıl olsun Kazım Abi gibi iz bırkayım bu bana yeter...