PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1461 Trabzon İle İlgilenen Forum Ahalisinin Dikkatine

M.S.SOFU
03.09.2012, 13:58
arkadaşlar takımımız ligin ilk 2 haftası 2 güzel galibiyet elde etti.şu an ligte 1 sırada,bu durumda tabi iki oldukça mutluyuz.kurulduğundan beri takip edenler ve aramıza yeni katılan arkadaşlar var.bu gururu beraber yaşamanın tadını çıkarmaya davet ediyorum sizleri.

benim sizlerden ricam,takım maç kaybetmeye başladığı zaman takımın arkasında durmamız,sonuçlardan ziyade oynanan futbola odaklanmamız ve oyuncu gelişimini değerlendirmemizdir.
takım geçen seneden beri yaklaşık 27 maçtır kaybetmiyor,tabii ki lig içerisinde puan kayıplarımız ve kötü oynadığımız zamanlar olacaktır.
bu süreçte meyvelerini yeni yeni vermeye başlayan bu güzel ağacı taşlamaktansa ağacın dibine biraz daha su dökmenizi tavsiye ediyorum.
kendi kanaatimce trabzonsporun önünde sürekli engel olduğu bahsedilen taraftar baskısı görüşünü hem taraftar,hem medyaya hem kulübe ve kulüpte oynayan oyunculara öyle olmadığını 1461 için kanıtlayalım.
bu takımın bu sene lige yeni çıktığını,kadrosuna oldukça az takviye yaptığını,amacının gençleri yetiştirmek olduğunu,ligten düşme tehlikesi yaşayabileceğini öngörelim.
1461 trabzonsporun kaybedeceği hiçbir şey yoktur,her maça gol atmak ve güzel futbol oynamak için,bizim için çıkar.neticeye değil haticeye bakar.

bu takım için gerçekten çok önemli.
hatta benim ricam bu sene trabzonsporun mevcut başarısızlığını avantaja çevirip 1461e yüklenmek ve bu çocukları alkışlamak.
sahada mücadele eden çocuklar bizim istediğimiz futbolu oynamaktalar.
bu bağlamda sonuçların yorumlarımızı değştirmemesi,futbolcular ve teknik heyetin üzerinde baskı oluşturmaması ,kırıcı ve yıkıcı olmaması çok önemli diye düşünüyorum

trabzonspor bize ne kadar ihtiyaç duymasada 1461 trabzon takımı +1 taraftarın alkışına,tezahüratına ihtiyaç duymaktadır.
1461 trabzonspor için kötü ürünlere para verin demiyorum,gidin forma alın demiyorum.+1 olalım diyorum.
çünkü futbolu oynatan taraftardır
biz eğer 1461 de ki ''uşakların'' futbol oynamasını istiyorsak sahaya gidip bu çocukları desteklemeliyiz.

ayrıca mustafa hocanın trabzonspora şu an t.d. olmasını istemiyorum.hoca projesini tamamlamalı ve ondan sonra geçmeli diye düşünüyorum.
işi aceleye getirip zaten 50 yılda bir yetiştirebildiğimiz bir değeri kolay harcamayalım,harcatmayalım.
herkes sahip olduğu şeye sahip çıkmalı.
elin sahip olduğu tavuk bize kaz görünmemeli.
bugün türk futbolunda devrim yapan takım deyince akla trabzonspor gelir,ama bence artık 1461 trabzonspor gelmeli.

lafım birazda forumun ağababalarına(mollasalihoğlu/gamze/gokhancl/afs/faik abi/emirhan/badaloğlu/ender kuyumcu/gökçebey/kaya ve diğer ilgilenen ve sakin mesaj atabilen tüm arkadaşlarıma,abilerime,ablalarıma,kardeşlerime),
bu takımın yaptıkları ,genç ruhlu, hırslı arkadaşlarımız tarafından eleştirilebilir,bu kişileri anlayışla karşılamak,onlara projenin detaylarını ve amaçlarını anlatmak bu insanlara düşer.

ben lig başından şunu söylemek istiyorum;hiç bir sonuca bakmadan ben bu çocuklarla gurur duyuyorum,çünkü bu çocuklar sahada benim için güzel ve hızlı futbol oynamaya çalışıyorlar.

Adem Erdoğan
03.09.2012, 14:27
Kimse ilgilenmesin uşaklar rahat rahat oynasınlar.

Millet de gitmesin maça falan.

Takım 2 yan bassa ona küfür buna istifa olacak çünkü.

Kasım Hilal
03.09.2012, 14:56
Kazandığımız maçta bile yeteri kadar destek alamadık. Konya maçı tribündeki taraftara değil de koltuklara karşı oynandı sanki.

halil ibo
03.09.2012, 15:00
Sahada takıma destek verebilme ve onu daha da yukarı itebilme gibi meziyetleri olmayan taraftarlar yada daha doğrusu seyirciler otursun oturduğu yerde takım zaten verebileceği topçuyu Trabzonspor'a yetiştirip toplayabileceği kadar puanı başındaki hoca ile beraber toplayacaktır.

Berke6198
03.09.2012, 15:19
Destek veremememizin sebebini düşündünüz mü hiç ? Bizim maçla aynı saat. Takımın maçı oynanıyorken 1461 maçıda oynanıyordu.. Millet transfer yapar gibi bir stada bir eve koşuşturamaz ya ? biraz düşünmek lazım bu taraftarın neden desteklemedeğini.

Canberk
03.09.2012, 17:13
Ben bile bu kadarını beklemiyorken şahane bir gidişatta takımımız. İlk mağlubiyette atıp tutacaksak zaten hiç izlemeyelim desteklemeyelim. Elimde olsa kombine alıp maça gideceğim . Bu sene en kötü ihtimalle PlayOff'ta göreceğiz hayırlısıyla . Ki şampiyonluk bile sürpriz olmaz artık benim için

ibrahim
03.09.2012, 17:49
Neyy 1461mi? Oda ne? Yok öyle bir sey..

(Caktirmadan silin basligi)

Yaşar
03.09.2012, 18:10
Dünkü maça yanılmıyorsam 500 kişi gitmiş, sebebi Trabzonspor maçıyla aynı saatte olması olabilir ama taraftar Trabzonspor maçında verdiği gibi destek verecekse hiç gitmesin maça daha iyi.

TS-AKCAABAT-61
03.09.2012, 18:47
dün ts macina bakmadim, 1461i izledim. helal olsun usaklara. MAASALLAH.
bu usaklar yenilse de önemli degil. cünkü hakeden oyuncular oynuyo ve hakettikleri paralarla oyunuyorlar.
1461>ts

Necmettin ALTUNTAŞ
03.09.2012, 20:40
Hep destek tam destek.

Ali İhsan
03.09.2012, 21:13
Çok değil geçen sene bu takıma burada ne laflar edildi, en büyük kamburumuz olarak görüldü, giden trilyonların hesapları soruldu...

Oysa sadece ilk sene acemilikten kaynaklanan hatalar olmuştu, sonra bu takım önce maliyet olarak küçüldü, zar zor ligde kaldı ve sonra Mustafa hoca ile bir vizyona sahip oldu, sonunda ilk hedefe ulaşıldı.

Bundan sonra bu takımın görevi oyuncu yetiştirmektir, ki yetişiyor da. Hoca bile yetişiyor.

Ben 1461 projesinin şu anda çok büyük bir oranda başarılı olduğunu düşünüyorum. Eğer çomak sokulmazsa aynı Barca gibi oradan oyuncu çıkar.

Ama sorun şu ki üst tarafta yani Trabzonspor'da çok büyük sorunlar var. Takım oyuncu çöplüğü durumunda. Alttan gelen oyunculara şans verme şansımız yok. Bu sebepten 1461 Trabzon kendi başarısıyla muhtemelen kendisine en büyük kötülüğü yapacak ve üst taraftaki yanlışlar nedeniyle başarısız olacak gibi bir hissiyata sahibim.

Trabzonspor gerçekten bu projeye sahip çıkar ve bu projeden beslenmeye başlarsa çöp yabancılar yerine gider üç dört tane 10 milyon euro ayarında yabancı, ligde parlayan en iyi bir kaç yerliyi alır, kalan kısımlar için çok düşük maliyetli kendi yetiştirdiğimiz, felsefemizi bilen oyuncularla yola devam eder ve kendi Barca modelimizi ortaya çıkarırız. 1461 Trabzonspor için hoca staj yeri de olur, aynı Barca gibi oranın tedrisatından geçen hocalarla devam eder ve Trabzonspor felsefesi aşılanmış kişiler yapıtaşımız olur.

Bizim yegane başarı formülümüz bu iken bu takıma sahip çıkılması(başarı değil, oyuncuların gelecekte Trabzonspor'un yapıtaşı olacağı gerçeğine sarılarak) olmalıdır ama ben camiamızdan ümidi kestim.

İdris Toksoy
03.09.2012, 22:22
heyecanli ve heyecan verici bir takimdir 1461

U.Sadıkoğlu
03.09.2012, 22:48
Nazar değecek uşaklara :(

Hüseyin Çümen
03.09.2012, 23:24
Allah askina birakin cocuklari 300 500 tne gerck Trabzpor sevdalisi yetr onlara en ufak sikintili bi durumda kufur eden istifaya cagirack bi kitle olmayack soncta orda bu sayede kndine guvenerek yanlis hrekette tepki almadan rahat raht oynasnlr biraklim destek yeterli bnce

Tunga
04.09.2012, 03:30
1461 Trabzon, Trabzonspor'un altyapı takımıdır. Sonuçlar yapılan işin doğruluğunu ortaya koymak bakımından önemlidir; sadece bu kadarı da yeterli olmalı.

O takımın hiç bir şartta ligde iddialı olmayacağını düşünüyorum. Olamayacağını değil, olmayacağını. Daha önce iki defa denendi ve sonu hüsran oldu maalesef. Yeter ki oyuncularımız paslanmasın ve değerlensin. Umarım, kendini Bank Asya'dan daha üst seviyeye taşıyan futbolcularımız olacaktır.

Cengiz Çubukcu
04.09.2012, 07:23
Hani keske diyorum super lige ciksalar da orda da sampiyon olsalar...keske...

Faik Yılmaz
04.09.2012, 08:52
2 maç kaznadı diye hemen rotamızı şampiyonluk olarak belirlemek çok yanlış bence....

1461 senede A takıma 2-3 isim kazandırsa ve bir tanesi bile takıma monte edilse bu bizim için büyük kazanç olur....

ayrıca A takımdan 1461 e gönderilen oyuncularında sürekli maç oynamaları stressiz ortamda yeteneklerini daha iyi göstermeleri açısından çok faydalı olabileceklerini düşünüyorum...

ayrıca maçların Avni Akerde olmasıda extra motivasyon unsuru olucaktır....

ama dediğim gibi ligden düşmesin oyuncu yetiştirsin yeter bize...

Burak DERELİ
04.09.2012, 10:07
Daha yeni çıktık 1. lige 2 maç aldık diye şampiyon değiliz zaten beklememeliyiz.
O yüzden ne kadar kötü gitsekte futbolcularımız o sahaya çıkıp oynadıkça bir şey dememeliyiz.
Ama böyle gittikçe galibiyetlerimiz devam edecektir.Güzel oyun oynuyoruz

TSelif
04.09.2012, 12:07
Maçlar aynı saatte olduğu için Avni Aker'e gelen bile ikinci yarı çıktı .
Samimi olarak cevap verin kimler ikinci yarı 1461'in maçını kapatıp da TS'un maçını izledi ... Ya da şöyle soralım ilk yarı 1461'i izleyip ikinci yarı devam eden var mıydı Tv başında :)
Avni Aker'deki durum da aynı o işte ..
NOT: Bu sene 1461'in kombinesi almakla ne güzel iş yapmışım gözlerim futbol izledi valla :D

Hotaman
04.09.2012, 12:25
Evet. Bolca anlatmaya çalıştığımız ancak başarılı olamadığımız bir girişim. İşe yarayıp yaramadığını sezon içinde göreceğiz. Başlığı açan arkadaşım kesinlikle üzerine alınmasın, çok güzel bir niyet ve çaba ile yazmış haklı isteklerini. Ancak ben kurulduğundan beri yakın ilgiyle takip ettiğim bu takımın ne gibi söylemlere üzerine gidildiğini gördüğüm için işe yarayacağını düşünmüyorum.

Bunun yanında 1461'de özellikle savunma mevkilerinde iyi oyuncular barındırıyor. Gerçi 1461'in o zaman ki adı Karadeniz'de oynarken önermiştim. İyi bir başlangıç yaptı ama arkasını getiremedi. Getiremeyecek gibi de duruyor. Ancak Mustafa kesinlikle maruz kaldığı muamele kadar kadar kötü bir oyuncu değil.

Ben bu yıl 1461'de geçen yıl harikalar yaratan oyuncumuz Gökhan Alsan'ı merak ediyorum. Şu ana kadar oynadığı iki maçta çok göze batmadı. Geçen yıl aldığı kadar sorumluluk almadı. Ancak herşey bir deneyimdir. Umarım sezon içinde kendini yine göstermeye başlar. Bizim yeni 8 numaramızın onun olacağına inanıyorum. Şunu ne söyleyeyim Selçuk Gökhan'nın yaşında Gökhan'dan çokta farklı değildi ve esas futbolunu son 2 senedir oynuyor.

Unutmadan, ilk iki hafta oynadığımız takımlar ligin zayıf takımlarıydı. Esas dişli rakiplerle henüz mücadele etmedik. Açıkçası bu durum beni endişelendiriyor. Bu takım elbet zorlandığı dönemler yaşayacak, inşallah o dönemlerin altından kalkar. Esas kalite de o zaman kendini gösterecektir.

Hakan Yeşilyurt
04.09.2012, 13:02
yolları açık olsun..başarıya aç bir takım..

1461 bizim takımızın orada oynayanlara sahip çıkalım..

Y.Çuvalcı61
04.09.2012, 13:18
Çok değil geçen sene bu takıma burada ne laflar edildi, en büyük kamburumuz olarak görüldü, giden trilyonların hesapları soruldu...

Oysa sadece ilk sene acemilikten kaynaklanan hatalar olmuştu, sonra bu takım önce maliyet olarak küçüldü, zar zor ligde kaldı ve sonra Mustafa hoca ile bir vizyona sahip oldu, sonunda ilk hedefe ulaşıldı.

Bundan sonra bu takımın görevi oyuncu yetiştirmektir, ki yetişiyor da. Hoca bile yetişiyor.

Ben 1461 projesinin şu anda çok büyük bir oranda başarılı olduğunu düşünüyorum. Eğer çomak sokulmazsa aynı Barca gibi oradan oyuncu çıkar.

Ama sorun şu ki üst tarafta yani Trabzonspor'da çok büyük sorunlar var. Takım oyuncu çöplüğü durumunda. Alttan gelen oyunculara şans verme şansımız yok. Bu sebepten 1461 Trabzon kendi başarısıyla muhtemelen kendisine en büyük kötülüğü yapacak ve üst taraftaki yanlışlar nedeniyle başarısız olacak gibi bir hissiyata sahibim.

Trabzonspor gerçekten bu projeye sahip çıkar ve bu projeden beslenmeye başlarsa çöp yabancılar yerine gider üç dört tane 10 milyon euro ayarında yabancı, ligde parlayan en iyi bir kaç yerliyi alır, kalan kısımlar için çok düşük maliyetli kendi yetiştirdiğimiz, felsefemizi bilen oyuncularla yola devam eder ve kendi Barca modelimizi ortaya çıkarırız. 1461 Trabzonspor için hoca staj yeri de olur, aynı Barca gibi oranın tedrisatından geçen hocalarla devam eder ve Trabzonspor felsefesi aşılanmış kişiler yapıtaşımız olur.

Bizim yegane başarı formülümüz bu iken bu takıma sahip çıkılması(başarı değil, oyuncuların gelecekte Trabzonspor'un yapıtaşı olacağı gerçeğine sarılarak) olmalıdır ama ben camiamızdan ümidi kestim.
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: renkdaşım harika bir tespitte bulunmuşsun tebrik ederim böyle bir yazı yazmayı düşünüyordum ama ne gereği var şimdi böyle bir yazının herşey güzelken eski defterleri karışıp ortaya dökmenin uğraşmamak için yazmadım yazın için tekrardan tebrikler.
Öncelikle bu takım,oluşum için klübü borç batağına saplayan diyenlere selam olsun,haklılık paylarıda var gerçi e.yanal zamanında alınan gurbetçi transferlerin hepsinin fos çıka sebebiyle neler yazıldı çizildi,aklı selim kişiler sabır edelim dedi görülmezden gelindi neyse.
evet as takım da oynayan ruhtan yoksun çöp oyuncular sebebiyle sivrilmeye çalışan öz evlatlarımızın forma şansı bulamayacağı açık ve üzücü bir gerçektir,kimse çok saçma demesin karşımızda zeki yavru örneği var kimse martaval okumasın idda ediyorum zekideki duran top becerisi bu takımda ne olcanda ne volkanda var.Büyük üstadımız saygı duyduğum şenol hocamız bu takımın başında olduğu müdddet 1461'den messi kadar yetenekli herkesin peşinden koştuğu,sivrildiği biri olamadıkça trabzonspor formasını giyemiyeceği acı bir gerçektir.
Demem o ki madem bu çocuklar forma şansı bulamıcak kimse kendini kandırmasın,bu klüp ile pilot takım ilişkileri kesilip lig'e çıkaması engeli ortadan kaldırılmalı,neden dicekseniz,başlarında harika bir hoca var yürekli sahaya herşeyini koyan bu çocuklar 1 2 yıl içinde sivrilecekler,as takımdaki çöplükten'de az zararla temizlendikten sonra bu evlatlar daha kaliteli bir şekilde hazır olarak trabzonspora gelebilirler.
Yada dünya değişir şenol hoca başını bir yerlere vurur takıma neşter vurmaya karar verip öz evlatlarına güvenip takıma koyup yeni düzgün bizi yıldız olduğunda satmayacak bir takımımız olur 2-3 yıl içinde elbette bu oluşuma destek verip sabredecek yönetim,taraftar koca bir camiya lazım,ama yola öze dönüş adında çıkılırsa aklı başında her taraftar bu düşünceye ve oluşuma katkı vereceğini düşünüyorum.
saygılarımla

gustavo_colman
04.09.2012, 13:30
artık vaktim oldukça 1461 in maçlarına gideceğim . En azından yürekleri ile oynuyorlar bir amaç var önlerinde

Travelair
04.09.2012, 13:30
Ritimlerini bozacak işlerden uzak duralım. Aynen devam

Faik Yılmaz
04.09.2012, 14:04

.

Ali İhsan ilk kurulduğunda bu sistem harbien kötüydü ama.... 10 milyon tl para harcanmıştı ve kurulan takım gelecek adına hiç ışık veren bir takım değildi....

ilk başta kurulması gereken sistem buydu işte.....

geç oldu ama farkına varılmasıda güzel.....

Terzioğlu
04.09.2012, 14:12
Süper Lige cikmalarinda bir engel var mi? Zamaninda Gençlerbirliği ve Hacettepe de Süper Lig'de birlikte oynamisti ve sorun olmamıştı.

Tayfun Aydın
04.09.2012, 14:31
Maçlar aynı saatte olduğu için Avni Aker'e gelen bile ikinci yarı çıktı .
Samimi olarak cevap verin kimler ikinci yarı 1461'in maçını kapatıp da TS'un maçını izledi ... Ya da şöyle soralım ilk yarı 1461'i izleyip ikinci yarı devam eden var mıydı Tv başında :)
Avni Aker'deki durum da aynı o işte ..
NOT: Bu sene 1461'in kombinesi almakla ne güzel iş yapmışım gözlerim futbol izledi valla :D

İlk yarının hepsini ve A Takımın maçından bir nane olmayacağını anladım ilk 30 dakika hariç kalanını izledim.Bizim antep maçıyla ziyen ettiğim 30 dakikaya da acıdım.

Ali İhsan
04.09.2012, 14:45
Ali İhsan ilk kurulduğunda bu sistem harbien kötüydü ama.... 10 milyon tl para harcanmıştı ve kurulan takım gelecek adına hiç ışık veren bir takım değildi....

ilk başta kurulması gereken sistem buydu işte.....

geç oldu ama farkına varılmasıda güzel.....

İlk seneyi eleştirenler sonuna kadar haklı ama ilk seneki saçmalıkların üstünden iki sene geçmesine rağmen geçen sene de bu takıma sallanıyordu. Şu anda bu takım 1. Ligde kendi yağıyla kavrulacaktır ve asli görev olan Trabzonspor'a hazır oyuncu gönderme işine de tam anlamıyla başlayınca en azından yerli oyuncu problemimiz iyice azalacaktır.

Faik Yılmaz
04.09.2012, 15:11
İlk seneyi eleştirenler sonuna kadar haklı ama ilk seneki saçmalıkların üstünden iki sene geçmesine rağmen geçen sene de bu takıma sallanıyordu. Şu anda bu takım 1. Ligde kendi yağıyla kavrulacaktır ve asli görev olan Trabzonspor'a hazır oyuncu gönderme işine de tam anlamıyla başlayınca en azından yerli oyuncu problemimiz iyice azalacaktır.

Bu uygulamanın muhtemel Yararları :

1- Yerli ya da düşük maliyetli yabancılardan oluşacak. Futbolcuya , menejerine , bonservisine tonla para ödemeyeceğiz.

2- Maçların Avni Aker'de olması futbolcuların adaptasyon sürecini erken atlatmasına yardımcı olucak.

3- Şehrin havasını , suyunu bilen beklentilere bizzat şahitlik eden futbolcuların psikolojik olarak hazırlanmalarıda daha kolay olucak.

4-Gelen oyuncular paraya ve başarıya doyan kariyerli oyuncular olduklarından kendilerini ispatetmek zorunda kalmıyor extra çaba sarfetmiyorlar. Yeni uygulamada başarıya aç , koşan mücadele eden yeni oyuncular gelecek...

5- Sadece oyuncular değil teknik direktörlerde kazanabileceğiz.....

6- Futbol geliştikçe bu tür üst liglerdeki takımlar arttıkça yöremizin ekonomik kazanımlarıda artacaktır. ( maçlara gelen taraftarın yemesi içmesi , gelip gitmesi vb )

görüldüğü üzere her açıdan faydalı bir yola girilmiş bize de destek olmak düşer....

İdris Toksoy
04.09.2012, 15:13
süper lige çıkarsa trabzonsporla abi kardeş gibi olurlar mı acaba? yoksa akçaabat sebat gibi bizden puan alıp rakiplerimize yenilir mi?

M.S.SOFU
04.09.2012, 15:28
Bu uygulamanın muhtemel Yararları :

1- Yerli ya da düşük maliyetli yabancılardan oluşacak. Futbolcuya , menejerine , bonservisine tonla para ödemeyeceğiz.

2- Maçların Avni Aker'de olması futbolcuların adaptasyon sürecini erken atlatmasına yardımcı olucak.

3- Şehrin havasını , suyunu bilen beklentilere bizzat şahitlik eden futbolcuların psikolojik olarak hazırlanmalarıda daha kolay olucak.

4-Gelen oyuncular paraya ve başarıya doyan kariyerli oyuncular olduklarından kendilerini ispatetmek zorunda kalmıyor extra çaba sarfetmiyorlar. Yeni uygulamada başarıya aç , koşan mücadele eden yeni oyuncular gelecek...

5- Sadece oyuncular değil teknik direktörlerde kazanabileceğiz.....

6- Futbol geliştikçe bu tür üst liglerdeki takımlar arttıkça yöremizin ekonomik kazanımlarıda artacaktır. ( maçlara gelen taraftarın yemesi içmesi , gelip gitmesi vb )

görüldüğü üzere her açıdan faydalı bir yola girilmiş bize de destek olmak düşer....

bütün maddeler konusunda aynı fikirdeyim ama özellikle 1,3 ve 5 maddelerin yaratacağı kazanımlar gözümde daha bir büyük olacak.
hatta şu menajere tonla para ödenmeyeceği kısmı için bazı kesimler 1461 in önünü kesmeye bile çalışabilir.

uygulmaya sadece trabzonlu oyuncular olarak değil yetenekli genç oyuncular olarak bakıyorum ben.
çünkü bütün ilk 11 in trabzonlu oyunculardan oluşması imkansız,öyle bir jenerasyonu yakalamakta imkansız,yani öyle bir şey olursa mucize olur,camiler dolar taşar. o derece :)
ama bu gün baktığımızda altyapıdan bir oyuncu yetiştirdiğimiz düşünelim,mesela oyuncunun adı hüseyin kayıkçı olsun,bu oyuncunun trabzonspor ilk 11 inde oynaması çok zor ise (ki genelde böyle oluyor) hemen 1461 e yollamalı
bu gün milli takıma seçilen semih kaya yı 2 sezon önce kartalsporda oynarken izleyen gözler hemen ayırt ediyordu zaten.
adam 2 sezon kartalda oynayıp gsa geri geldi ve milli takıma yükseldi.
bu oldukça iyi bir şey.bizde de böyle oyuncular olacağını düşünüyorum.

Fatih Özkan
04.09.2012, 15:42
Şehir yavaş yavaş 1461'in farkına varıp sokaklarda, duraklarda, dolmuşlarda takımımızdan sıkça bahsetmeye başladı.
Bu güzel bir gelişme.
Ama istiyorum ki kimse yük olmasın, Hocamıza da kimse engel olmasın.
Yakın zamanlarda bu takıma faydası dokunanların cezalandırıldığını gördük.
Büyük bir çıkmazdan bizi bu noktaya getiren Hocamıza kimse engel olmasın istiyorum.

malig
04.09.2012, 15:50
bu takımda iyi oyuncular var. şu an koysan oynayacak yetenekteler.jebrin,göksu ileride de kapasitesini bildiğimiz barış memiş.tabi bunu kulubün politika olarak belirlemesi lazım barca gibi her şey üst yapıda bitiyor.

Mert Pasa
05.09.2012, 09:33
bundan sonra esas transferler buraya yapilir insallah.

U21,U17 hatta U15 milli takimlardan buraya,2 yil rehabilitasyon 3.yil Trabzonspor

Faik Yılmaz
05.09.2012, 09:36
yalnız çok üzerlerine düşüp , olmadık beklentilerle deoyuncularımızın üzerinde baskı oluşturmamak lazım....

M.S.SOFU
05.09.2012, 13:09
dün ntvspor da gece haberlerinde bir haber yapıldı
trabzonspor un 1970 lerdeki kadrosu ile mevcut kadrosu arasında ki farktan bahsediyor, hafifte günümüz küreselleşmesinede değinerekten haliyle, güzel bir çalışma olmuş,haberin sonunda şu anda mevcut yabancı sayısının 12 yabancı olduğu söylenmiş

her ne kadar ntvspor doğuş grubununda olsa ve sadri şenerin şu kötü zamanlarında böyle bir haber yapılması maksatlı olarak nitelendirilebilecek olsa bile haber doğru ve son zamanlarda yabancı oyunculara harcadığımız paraları bile koymamışlar.

program sunucusu (sağ tarafta duran,zayıfça olan arkadaş) lafı barca den la masia yaya oradanda 1461 e getirdi.
şunu anladım ki trabzonspordan insanlar hala bir devrim bekliyor,bu arkadaşlar hangi takımlıdır bilmem,yakklaşık 1 senedirde bu adamların programlarını izliyorum,tarafsız bir şekilde önlerine gelen haberi sunup yorumluyorlar,ilk defa 1461 den bahesdildi.trabzonsporun bölgesel gücünden ve bölgenin futbolcu kaynağından insanların futbol sevgisinden filan bahsedildi.1461 bu misyonu üstlenebilecek,devrime ön ayak olabilcek bir kulüp oalrak gelecek vaadediyor

bu eski yayınları izleyebildğiniz web siteleri var,oradan bakabilirsiniz,spor gecesi isimli programda oldu bu haber)

benim anlatmak istediğim şu:
biz bu kulübe maç kazanan değil oyuncu kazanan olarak baktığımız zaman 1970 lere geri dönebileceğiz galiba.
eskiden hasan ahmet sarı bu takımda oynarken (2. lig gruplarında) bir maçta 3 kişinin arasına çalımla girdi ve topu kaybetti.bende dellendim tabi,stadta değildim ama evin içinde bastım kalayı.
aslında yanlış yapıyoruz.championshipte bile genç bir oyuncu topu alsa ,30 40 mt. sürse o yorgunlukla saçma sapan bir şut vursa taraftar alkışlıyor.
1461 maçına giden arkadaşlarımız bu yazdıklarımı dikkate alınırsa çok sevinirim.

not:galiba bazı arkadaşlar neden maça gidilmiyor diye hesap sorduğumu anlamışlar,benim böyle bir amacım yok,kimseye niye maça gitmiyorsunuz hainsiniz falan dediğimde yok,sadece gidiyorsanız gitmeye devam edin,gitmiyorsanız gitmeye çalışın,alkışlayalım bu çocukları,yuhlamayalım dedim.galiba yanlış anladı insanlar.

sancakbeyi_61
05.09.2012, 15:03
süper lige çıkarsa trabzonsporla abi kardeş gibi olurlar mı acaba? yoksa akçaabat sebat gibi bizden puan alıp rakiplerimize yenilir mi?

boş boş konuşmaktan başka işiniz yok mu sizin? bizi Trabzonspor düşürdü diyen karadeniz takımları kadar boş konuşuyorsunuz..

o sene ts-sebat maçı berabere bitti ama sebat fb ile de o sene berabere kaldı..

o seneki ts-sebat maçlarına bakarsan kardeşlik nasıl olurmuş görürsün ayrıca..

memmedaga
05.09.2012, 15:44
Kimse ilgilenmesin uşaklar rahat rahat oynasınlar.

Millet de gitmesin maça falan.

Takım 2 yan bassa ona küfür buna istifa olacak çünkü.
ne yazikki haklisin

KazazogLu
05.09.2012, 16:12
Trabzonspor için alınan kombine 1461 maçlarında geçerli mi acaba?

şurutlu
05.09.2012, 16:32
bu takıma hayranım iki sene sonra bu takımdan en az 7 kişi ust takıma gecince o sene o takım şappiyon inşallah

TORUN
05.09.2012, 16:33
1461 en çok beğendiğim taraf yürekten oynamaları. Geçen sene Bank Asya'ya yükselme maçlarında çoğu maçı 10 kişi tamamladılar. tekmeye kafa sokmaktan çekinmediler. bakıyorum bu sende aynı yoldalar.

zanedersem Trabzon sporda eksik olan bu.

şurutlu
05.09.2012, 16:34
adım adım takipteyim onlar can cocuklar sakın onlar bi şey diyipte morallerini bozmasın kimse ne olur

şurutlu
05.09.2012, 16:35
aynen kardeşim işte tespitiniz dogru bunu as takımda gurdugumuz an o takım tamamdir

şurutlu
05.09.2012, 16:38
cumartesi a takımla macı var 1461 in sanırım kadırga tv verecek izleyin

TORUN
05.09.2012, 16:42
cumartesi a takımla macı var 1461 in sanırım kadırga tv verecek izleyin

1461 bu takımı yener. Ayıp olmassaa...

muratt
05.09.2012, 17:01
1- Bu takım başarılı olsun diye kurulmadı, futbolcular kendilerini geliştirsin diye kuruldu.
2- Pilot takımla ilk yıllarda çok dalga geçildi burada, başkanı eleştirmek için kullanıldı saçma sapan, oysa en önemli icraattı 1461.

tsukru61
05.09.2012, 17:40
Ağabeylerini yenmelerine müsaade edilmez. Maçtan önce 1461'in kulağı çekilir.

Pisi pisine 1461'in yenilmezlik serisini ve morallerini bozacaklar.

kudu_61
05.09.2012, 22:36
Trabzon halkını TRABZONSPOR futboldan soğuttu malesef işin aslı bu başka da sebep yok ilgisizliğe eskiden çamur toprak sahalarda oynanan maçları bile dolu tribünlere oynardı amatör takımlarımız şimdi şunun şurasında 2 sene önce Trabzonsporumuzla maç yapan konyaspor sahamıza maça geliyor ve milletimiz maça gitmiyor çok üzücü
üzücü olan ELEKTRİKTE EDİSON FUTBOLDA TRABZON tezini artık tiye aldığımız önemsemediğimiz :(
ben olsam jebrini sercanı izlemeye gider TRABZONSPOR umuzun gönüllü izleme komitesi olurum

Alihan Ertürk
05.09.2012, 22:37
Yönetim kurulunun yaptığı açıklama resmen Süper Lig'e çıkma düşüncemiz yok diyor.

Belkide böylesi daha hayırlı olur.

M.S.SOFU
06.09.2012, 11:37
Yönetim kurulunun yaptığı açıklama resmen Süper Lig'e çıkma düşüncemiz yok diyor.

Belkide böylesi daha hayırlı olur.

bu stratejik bir karar hocam
bu kulübü kuran mevcut yönetim
bu yüzden kararda onlara ait.
açıkçası çıksın çıkmasın konusunda bir şey diyemeyeceğim ve eleştirmeyeceğim,çünkü kendim bile bir doğrusunu bulmuş değilim.
hakkımızda hayırlısı
şöyle bir gerçek var ki ben trabzonspordan daha çok bu takıma meyletmeye başladım
zaten oldum olası yabancı oyuncu,ihtiyar oyuncu düşmanlığı var bende.
misal avrupa takımlarının maçına bakarkende öyle,real mi barca mı diye soruyorum kendime,bir tarafta parayla zorlama kurulmuş kadrolar,diğer tarafta ne kadar uyuşuk ve sıkıcı bir futbol oynasada altyapı,kültür ve yılların emeği.
barca diyorum hep.şimdide 1461 diyorum.

katre-i.matem
06.09.2012, 12:12
1- Bu takım başarılı olsun diye kurulmadı, futbolcular kendilerini geliştirsin diye kuruldu.
2- Pilot takımla ilk yıllarda çok dalga geçildi burada, başkanı eleştirmek için kullanıldı saçma sapan, oysa en önemli icraattı 1461.

malesef taraftar yine anlayamamıs her zamankı gıbı.. forumda 1461 super lige cıkarsa nasıl olur ınsallah cıkar vs vs yazılıyor.. sehırde de bu muhabbetler donmus kı 1461 hafta ıcı acıklama yaptı hedefımız ve amacımız super lige cıkmak değil trabzonspora oyuncu yetıstırmek dıye.. ama anlamamakta ısrar ediyoruz malesef.. 1461 in sonu olur super lige cıkmak hem zaten boyle bır sey olmayacak

TORUN
06.09.2012, 12:48
..........................
1461 in sonu olur super lige cıkmak hem zaten boyle bır sey olmayacak

Neden? Takıma daha hazır topcu gelir diye mi?

cewat
06.09.2012, 13:03
piLot takım yetiştirici takım vasfı taşır ve asıL takım iLe piLot takımın aynı Lig'de buLunabiLme ihtimaLi yoktur.. aksi haLde yarar bekLerken firsattan istifade Trabzonspor'u yok etmek icin eLinden geLeni yapicak bir doLu insan war..

Buğra Dege
06.09.2012, 13:31
bu takım istemesede lige çıkar bu kaliteyle ve futbolla.son 4-5sezon 1.lig maclarında 60puan alan lige çıktı unutmayalım.
keşke bize oyuncu yetiştircek kavramınada inanabilsek.son 5-6 senede alttan kim geldiki.

katre-i.matem
06.09.2012, 14:01
Neden? Takıma daha hazır topcu gelir diye mi?

bak cevabı Şenol Hoca verdi pek ümidim yok ama umarım anlarsınız..

''...Trabzon'u dolayısıyla kendimizi anlamakta zorlanıyorum. Eskiden alt yapıdan oyuncu çıkmıyor diyorlardı. 1461'e oyuncu veriyoruz ama şehir bizi 1461 ile kıyaslıyor. Kendi oyuncumuzu bizimle yarıştırıyorlar. 1461'i önümüze rakip koyanlar, başka dünyada yaşıyor...''

Mustafa Hazıroğlu
08.09.2012, 03:46
Takım savunmasını çok iyi yapıyoruz.

Hücuma da takım olarak kalkıyoruz organize bir şekilde.

ManU'ya benzetiyorum 1461'i.

Çok heyecan verici bir takım gerçekten izlerken büyük zevk alıyorum.

TS-AKCAABAT-61
08.09.2012, 04:13
bak cevabı Şenol Hoca verdi pek ümidim yok ama umarım anlarsınız..

''...Trabzon'u dolayısıyla kendimizi anlamakta zorlanıyorum. Eskiden alt yapıdan oyuncu çıkmıyor diyorlardı. 1461'e oyuncu veriyoruz ama şehir bizi 1461 ile kıyaslıyor. Kendi oyuncumuzu bizimle yarıştırıyorlar. 1461'i önümüze rakip koyanlar, başka dünyada yaşıyor...''

ah senol hoca, bu konusmalarin beni delirtiyo. biz 1461i ts ile kiyaslamiyoruz. biz trabzonspora ne kadar mantiksiz isler yaptigini göstermek istiyoruz. 1461 futbolun taa kendisidir. 1461 neyin nasil yapilacagini gösteriyor tüm türkiyeye sadece tsye degil. ts o oynamayan topculara verdigi paranin 10da1 parayla yemin ediyorum süperligde orta siralarda oynar. 1461 süperlige ciksin demiyorum. tsde beyin yok beygin. o kadar paralar cöpe gidiyo halen daha bizi 1461 ile kiyasliyorlar diyorlar. ALLAHim sen bize sabir ver. o kadar fuzuli ve gereksiz isler yapiyorki ts mecburen adam 1461e kayiyor. bu da tsnin sucu.

Timur Öztürk
08.09.2012, 11:50
yayın olacakmı acaba hazırlık maçında?

M.S.SOFU
08.09.2012, 13:12
ah senol hoca, bu konusmalarin beni delirtiyo. biz 1461i ts ile kiyaslamiyoruz. biz trabzonspora ne kadar mantiksiz isler yaptigini göstermek istiyoruz. 1461 futbolun taa kendisidir. 1461 neyin nasil yapilacagini gösteriyor tüm türkiyeye sadece tsye degil. ts o oynamayan topculara verdigi paranin 10da1 parayla yemin ediyorum süperligde orta siralarda oynar. 1461 süperlige ciksin demiyorum. tsde beyin yok beygin. o kadar paralar cöpe gidiyo halen daha bizi 1461 ile kiyasliyorlar diyorlar. ALLAHim sen bize sabir ver. o kadar fuzuli ve gereksiz isler yapiyorki ts mecburen adam 1461e kayiyor. bu da tsnin sucu.

şu açıklamalardan sonra hocanın niyetinden şüphe etmeye başladım ben.
hoca bence 1461 in önün kesecek.
bakın görün
şehirde 1461 i övme vs. başlayınca fosiller bu işten rahatsız oldu.şenol hoca çıktı 1461 i kıskandığını açık ve net bir şekilde ortaya koydu.bunun başka bir açıklaması yok.trabzonspordan başka bir takım başarılı olunca hle de aynı şehirde çekememezlik başladı.bizans oyunlarının dönmesi yakındır.

bakın görün 1461 bu hafta kayseri erciyes maçında puan kaybedecek,ya da kaybettirilecek.

ister komplo teorisi deyin,ister yalan deyin.
benim elimde hiç bir kaynak yok ,komplo teorisi kurdum bu şekilde.
hatta şunuda söyleyeyim,belki mustafa akçayın bile altını oyma çalışmaları başlamış olabilir.

yoksa oynanan kötü futbolun sorumluluğundan kaçmanın başka bir yolu yok.takım(trabzonspor) zaten iyi futbol oynayamıyor,ee sebebi belli
takımın başındakiler başka işlerle uğraşıyor.

başarılı olana çelme takma süreci başlamıştır.
ben bu takımı yedirtmem.elimden geleni yaparım

Kader KORELİ
08.09.2012, 16:22
1461'in maçı ile ilgili neden başlık yok?

Faruk BERBER
08.09.2012, 16:27
1461'in maçı ile ilgili neden başlık yok?

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1918719675#post1918719675

Kader KORELİ
08.09.2012, 16:28
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=1918719675#post1918719675

sağolasın. önceki maçlarda genel başlığında oluyordu, açılmadı sandım.

Oğuzhan
08.09.2012, 16:45
Hazırlık maçı bugün mü ve yayın var mı ?

bkandil
13.09.2012, 11:32
TS ile kıyaslanmak istemiyor
12 Eylül 2012 / 13:45
1461 Trabzon, Trabzonspor ile kıyaslanmak istemiyor.

1461 Trabzon Teknik Direktör Mustafa Akçay, asıl hedeflerinin Trabzonspor’a futbolcu yetiştirmek olduğunu belirterek, kendilerini Trabzonspor’la kıyaslama gibi bir yanlışın içine hiç kimsenin düşmemesi gerektiğini söyledi. Akçay, Kayseri Erciyesspor karşısında ise teslim olmadan mücadele edeceklerini ifade etti.

PTT 1. Lig’e bu sezon çıkan 1461 Trabzon’da üst üste alınan galibiyetler ve oynanan güzel futbol beklentileri artırdı. Kayseri Erciyesspor maçı hazırlıklarını Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde sürdüren 1461 Trabzon’da hedef yine 3 puan olurken futbolcuların hırsı ve çalışma azmi ise moralleri daha çok arttırıyor.

“HEDEFSİZ İNSAN ÇÖPE BENZER”

1461 Trabzon Teknik Direktör Mustafa Akçay, hedefsiz insan bir çöpe benzeyeceğini belirterek, “Yani bir çöpten farkınız olması gerekiyorsa idealleriniz olması gerekiyor. O yüzden bizler de kendi heyecan ve ümitlerimizi sıcak tutmak için çalışmalıydık, öyle de oldu. Tempolu ve iyi futbol için bir gayret içerisindeyiz. Önemli olan sonunu hayırlı ve iyi getirmek, bunun için de durmayacaksınız durursanız düşersiniz. Sürdürmek zor mudur, tabii ki zordur. Bir yere gelmek kolay olabilir ama önemli olan o geldiğin noktada kalıcı olabilmek. Çocuklara da bunu söylüyorum, bir noktaya geldikten sonra aşağıya geriye düşmek çok zor değil aksine çok kolay bir şey. Bir şeyi becermek başarmak istiyorsan orada kalacaksın. Bunun için de fedakarlık gerekir, kendinden bir şeyler vermek lazım. Yani hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde çıkmamıştır. Dolayısıyla bir bedel ödemek durumundayız. Şu anda geldiğimiz nokta, lig içerisinde de iyi bir noktadayız. Hedef takıma dönüştük, aslında bu durum istemediğimiz bir şeydi. Gözlerden uzak gelmeyi daha uygun buluyorduk. Ancak şu anda izlenen gözlenen ve takip edilen bir takıma dönüştük. Şimdi işimiz daha da zor. Tuzaklarımız biliniyor ya da tuzaklarımıza düşmemek için tüm takımlar daha iyi önlemler alacak. Bizi tuzaklara düşürmek için farklı çalışmalar olacak. Dolayısıyla işimiz daha da zorlaştı. Ama dediğim gibi şimdi yeni stratejiler geliştirmeliyiz. Takımın gücünü ve hızını belli bir noktada tutmanın yollarını aramalıyız. Herkes biraz daha fazla çalışacak ve yorulacak zirvede kalmak için” dedi

“KAYSERİ ERCİYESSPOR KARŞISINDA TESLİM OLMADAN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Bu haftaki rakipleri Kayseri Erciyesspor’un geçen haftaki müsabakasını tahlil ettiklerini belirten Akçay sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun üzerinde dersimizi çalışıyoruz. Ortaya çıkan, çok hızlı ve güçlü oynayan, bunu tecrübe ile birleştiren, oyuncu farlılıkları ve farklı argümanları olan, strateji geliştirebilecek bir takım. Kendi evinde de oynayacak. Saha ve seyirci avantajını bize karşı kullanacak. Zaten maç biletlerini de 1 TL’ye düşürmüşler. Seyirciyi de maça çağırıyorlar. Bizim için zorluklar artıyor ama bizim yöremize has zorluklarla başa çıkmaya yatkın genetik bir yapımız var. Uğraşacağız, teslim olmak yok mücadele edeceğiz. İyi bir maç olacak ama üç ihtimalli bir maç. Hangi sonuç olursa olsun benim için önemli olan mücadelenin ve onurlu duruşun gösterilmiş olmasıdır. Eğer biz mücadeleci ve onurlu bir oyun sergilersek saha ve sonuç çokta umurumda değil.”

“BİZİ TRABZONSPORLU KIYASLAMA YANLIŞINA KİMSE DÜŞMEMELİ”

Kendileri üzerindeki beklentilerin arttığını dile getiren Akçay, “Beklentiler arttı, bu takımımızın üzerinde baskı oluşturuyor oluşturacakta. Trabzonspor’la kıyaslanmak bizim için son derece tahrip edici bir durum. Trabzonspor’dan başka ihtiyaç yok ki. Aslı varken ona benzeyenleri niye üretelim ki. Buradaki bakış açılarıyla Trabzonspor’a zarar vermek çok çocukça ve aptalca. Bunu kim düşünüyor ve yapıyorsa çok çocukça bir şey. Çocuklar üzerine bir kıyaslanma yapıldığında bizler motivemizi de kaybederiz, Trabzonspor bu durumdan zarar gördüğünde. Biz çocukları Trabzonspor’a gidecekler orada oynayacaklar diye motive ediyoruz. Bizim uyguladığımız prosedüre ve insanların bize yüklediği misyona bir bakın. Bizim misyonumuz farklı insanların bunu iyi anlaması lazım. Biz buradan futbolcu, antrenör, malzemeci, yönetici yetiştirip Trabzonspor’a kazandırmakla görevliyiz, misyonumuz bunun üzerine kurulu. Bizi Trabzonspor’la kıyaslayan her cümle, fikir çocukça yapılmış akıl unsuru içermeyen ifadelerdir ve çok da gereksizdir” ifadelerini kullandı.

http://www.haber61.net/news_detail.php?id=124109&page=1