PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başkan ve Yönetim İstifa Etmeli mi ?

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7

Ender Kuyumcu
03.09.2012, 12:56
Forumda gün içinde bu yönde 3 değişik başlık açılmıştır. Başlıklar çoğaldığı ve konu dağıldığı için bu başlığı açmayı uygun bulduk.

Konuyla ilgili olarak görüşlerinizi genel forum kurallarına uygun olarak bu başlık altında tartışabilirsiniz.

Şenol Güneş ve Sadri Şener'den istifa etmesi gerektiğini düşündüğünüz hangisi ise nedenleri ile medeni bir şekilde istifaya çağırabilirsiniz.

Benim tavsiyem bu tür çağrınıza çözüm önerilerinizi de eklemeniz.

Diğer başlıklarda bulunan ve önemli olduğunu düşündüğünüz yorumlarınızı kes yapıştır yöntemiyle buraya taşıyabilir, tartışmanıza buradan devam edebilirsiniz.

Bu konuda başka bir başlık açılmamasını rica ediyorum. Açılacak yeni başlıklar da kilitlenecektir.

Samet Türkmen
03.09.2012, 12:58
Harika bir çözüm oldu bu başlık :)

SDanışmaz
03.09.2012, 12:58
Sadri Şener kesinlikle istifayı aklının ucundan bile geçirmemeli.

Şenol Güneş ise tam tersine istifayı düşünmeli. Geçen sezon sonu zaten "enerjim kalmadı" demişti.

ozturk
03.09.2012, 12:59
İstifa,artık çözüm yolu bulunamazsa son seçenek olmalıdır. Şenol Hoca nın motivasyon ve heyecanının yerine gelmesi gerek.

Bireysel olarak gerek başkan gerek hocamız çok iyiler ama ekipler yenilenebilir..

.....
İkisi de istifa etmemeli.

sessizkral_1
bence Şenol hoca gidecekse yönetimde gitmeli

yeni yönetim + ersun yanal + jaja + alper potuk + muhammet demir

alper*
Sadri Şener kalmalı. Diğeri gitmeli.

tturkmen
03.09.2012, 13:00
Bu saatten sonra Şenol Güneş'in takımda kaldığı her dakika bizim zararımızadır. Zaten kafası şike olayları ve yönetim olaylarıyla meşgul. yönetimle de ters düşmeye başladı. O açıdan bir an önce takımda kan değişikliği şart.

Alper Beyazay
03.09.2012, 13:02
Sadri Şener kesinlikle istifa etmemeli. Ama Şenol Güneş, Nevzat Şakar istifa etmeli. Altuğ Atalay'da kovulmalı.

zaferyıldız
03.09.2012, 13:02
başkanda hoca da devam etmeli

çok uzun sürecek bir başarısızlık halinde hocanın klüp içinde kalıp görev değişikliği yapması düşünülebilir,ama komple istifa asla...bu da uzun bir başarısızlık hali yani takımın üst sıralarda mücadele etme iddiasının iyice kaybolması halinde

birise desin ki ,biz 2011 şamp kupamızı sadri başkan ve hoca başımızda olduğumu için alamıyoruz,bunlar gidince kupa bizim olacak yine de gitmemeliler

çünkü o kupa onlar ordayken alınacak

Ender Kuyumcu
03.09.2012, 13:05
başkana ve hocaya yapılan eleştirilerin bir çoğuna katılıyorum. özellikle eldeki kadronun muhafaza edilememiş olması ve gidenlerin yerinin doldurulamamış olması her ikisi açısından da büyük eksiklik.

başkan açısından bakacak olursak şampiyon olan kadro da onun döneminde kuruldu, yani başarısız denemez.

hoca açısından bakacak olursak bu takımın başında 3 şampiyonluk yaşadı. en son 2011 şampiyonluğumuzdan yola çıkacak olursak Şenol Güneş 1996 ve 2005 şampiyonlukları da çalınmış bir hocadır.

kaldı ki Şenol Güneş'in bu denli eleştirildiği dönemlerde gidişini ve o gidişlerin ardından takımın içine girdiği çıkmazları da hatırlamakta fayda var.

Bu noktada şike sürecini tek başına yürüten ve bütün siyasi baskılara rağmen dillendirmeye ve hakkımızı aramaya devam eden Sadri Şener gitsin demek kolay. Peki ama yerine kim gelsin? RTE'nin göndereceği ve kupa sözünü ağzına dahi almayacak yeni bir Albayrak mı?

Tamam hoca da gitsin. Peki onun yerine kim gelsin? Tolunay mı, Ünal mı, Shota mı? Akçay mı?

Şenol Güneş'i bile yiyen bu camianın bunları yemesi kaç hafta sürer sizce?

Bakın arkadaşlar size şunu açıklıkla ifade edeyim ki,TS camiasının dinamikleri bu şekilde olduğu sürece, TS kulübü siyasi ve ticari hayatları için insanlar tarafından kullanıldığı sürece bu kulübün başına Abramoviç de gelse hocası Alex Ferguson da olsa değişen bir şey olmayacaktır.

Gelinen nokta hiç iç açıcı değil. Açıkçası lig adına bu kadroyla benim de bir umudum yok. Her şeyden önemlisi gördüğüm kadarıyla bu durum hoca tarafından da kabul edilmiş ve bu futbolculara da yansımış durumda. Eldeki futbolcuların zaten kaliteleri düşük. Bir de isteksiz ve vurdumduymaz halleri eklenince seyrederken ıstırap veren bir takım haline geliyor.

Şu saatte yapılacak olan bir değişiklik takıma faydalı olur mu açıkçası bilemiyorum. Bilemiyorum çünkü kimin geleceği meçhul. Güdümlü birileri gelirse de buyrun TS'un cenaze namazına.

Sanırım kupanın selameti ve taşları yerine oturması açısından yapılması gereken en mantıklı şey en azından devre arasına kadar beklemek. O zamana kadar şike davası da bir şekilde sonuçlanır ve ligdeki konumumuz da netleşir.

Biz de hem başkana hem hocaya dönüp; Bu ne hal gereğini yapın, ya da teşekkür ederiz siz haklıymışsınız deme noktasından birinde oluruz.

Uluç
Kan değişimi şart.

hamdi_61
Şenol Güneş gitmeli.

Sadri Şener kalmalı; yanındakiler gitmeli.

Faik Yılmaz
03.09.2012, 13:06
Şenol Güneş böyle devam edecekse gitmeli.....

Sadri Şener en azından sezon arasına kadar kalmalı ama aralıktaki kongreden sonra istifa edip güvenoyu sağlamalı....

hasancebi81
03.09.2012, 13:06
Baskan kesinlikle istifa etmemeli.

Senol Hocada takim icerisinde degisik bir pozisyona getirilebilir. Altyapi olmasinda sadece.

Yunus Danışmaz
03.09.2012, 13:07
Bence Şenol Hoca kafa olarak bitmiş. Hiçbir şeye çözüm üretmiyor. Gitmeli yani, ama başkan kalmalı...

Salih Yazıcı
03.09.2012, 13:08
hoca bu kafayla zorla kaldığını çok belli ediyor artık hoca karar vermeli ya enerjisini takıma harcıyacaksa kalmalı yoksa şu hali ile gitmeli başkan güven tazelemeli hasan yener şakar türevlerinden kesinlikle kurtulmalı eğer yapmıyorsa başkanda gitmeli

Samet Türkmen
03.09.2012, 13:11
Gerek teknik gerekse idari olsun taraftara daha fazla değer veren bir yönetim anlayışı olmalı.

Örneğin yaklaşık 2 haftadır taraftarı çileden çıkartan Henrique gibi bir adamın oyunda tutulmasına basiretsizlik mi diyelim yoksa ?

Yönetim ise son zamanlarda şike olaylarının arkasına saklanır şekilde bir imaj vermeye başladı. Bunun düzeltilmesi,takımın eksikliklerinin giderilmesi lâzım. Bu eksikler çok aşikâr. Bunları giderememek büyük bir yetersizlik göstergesi.

Sorun şu yönetim ben buyum diyorsa taraftara kulak versin.İstifa edip etmeyeceğine o şekilde karar versin.

Şenol Güneş'te istekleri yapılmayan,hâtta kendisine göre istekleri dışında işler yapılan bir teknik direktör gibi davranmalı.(Eğer dedikleri doğruysa)Şunları ben istemedim, bunları ise yönetim aldı diye açıkça herşeyi söylemeli.

Bu şekilde takım yönetilir mi ? Hocaya göre yönetim kendi transfer yapıyor ama ben görevimin başındayım ? Bu derhal çözülmeli.

Sadri Şener yönetimi açısından bakarsak böyle konuşan bir tek.dir var. Ben buna neden cevap vermem ?

Ogün YAZICI
03.09.2012, 13:11
ziya doğanı arıyoruz...şenol güneşin oynattığı (oynatamadığı) futbolun başka açıklaması yok...

ozturk
03.09.2012, 13:14
Şenol hoca nın yerine isimde yazmalıyız bence.

Şenol hoca gitsin de bundan sonraki maçlara td siz mi çıkalım:)

Benim adaylarım: Mustafa akçay (şu an ne derece doğru olur bilemem),tolunay,halilhodziç ..

Tabi en güzeli Şenol hoca kalsın, takım toparlansın uzun yıllar Şenol hoca ile devam edelim..

Faik Yılmaz
03.09.2012, 13:14
ziya doğanı arıyoruz...şenol güneşin oynattığı (oynatamadığı) futbolun başka açıklaması yok...

Şenol Güneş bu kafayla devam edecekse Ziya Doğan gelsin....

şu anki futbolla hiç bir farkları yok çünkü....

aaahmet61
03.09.2012, 13:16
adamın bütün oyuncuları gs de şenol hoca istifa o ne ala .dünyanın tüm ünlü teknik direktörleri önemli bir kulübe transfer olurken şu kaliteli transferler olmazsa gelmem diyor.fatih terim gs den başka takıma türkiyede imza atmam diyorniye acaba..kısaca parayı veren düdüğü çalar.hiç bir sağlık ocağıyla tam teşekküllü bir hastanenin yapacağı ameliyatlar bir olur mu ? şenolhoca bir numaradır gözümde ne var ki bizde para kalmamış.haa bir süpermen teknik direktör bilen varsa lütfen adını yazalım.kafamızı kuma gömmeyelim.para istanbulda .para nerdeyse futbolcuda oraya kaçıyor.sorun ne başkanda ne td de .istanbuldan başkası yalan.bunu herkes biliyor ama söyleyemiyor.

Hüseyin Başoğlu
03.09.2012, 13:17
sadri şener kesinlikle takımın basında kalmalı keza nevzat aydın ve tuncay bekiroğluda ama bu 3 isim haricinde yönetim kadrosunu değiştirmeli nevzat şakarı sahsen severim klubun menfaatlerini çok düşünür parasını felan ama asbaşkanlık ona fazla yönetim kadrosunun içinde olsun ama asbaskan daha sağlam biri olmalı ahh ahmet ağaoğlu ah bi ikna olsa asbaskanlıga tranzon uçardı be...

Şenol günes ise kafa olarak bittiğine tam katılmıyorum ama o yola gelmesine 3-4 adım kaldı bence kalmalı o heyecanı bir şekilde yakalamalı acıkcası nasıl yakalıcağınıda tahmin ediyorum 5.hafta fenerden iyi top oynarsak yenersek veya sans keza bir golle berabere kalırsak senol hocanın kafası gelir yerine ve yine esmeye baslar senol gunesi cok sverim herzaman burda savunurum amasuan işleir onun açısından kötü gibi inş.düzelir bir an önce...

Erdal DİLEK
03.09.2012, 13:17
başkan ve hoca istifa etmelİ dİyen taraftar İSTİFA ETMELEİ!!!!!!

Emirhan Ömeroğlu
03.09.2012, 13:19
Şenol Hoca istifa etmelidir. Çünkü;

2,5 yılda alt yapıdan sadece Mustafa Yumlu takıma dahil olmuşken. Bank Asya'da oynayan takımımız çatır çatır top oynayabiliyor, puanlar alabiliyorsa ve burada oynayan futbolcuların doğum tarihleri 87-88-9-89-90-91-92 ise, Şenol Hoca istifa etmelidir.

Takımda ruh arıyoruz değil mi? Ruhsuzluktan yakınıyoruz? O ruh bu çocuklarda var ve her zaman olacak o ruh. Yeteneksiz olsunlar beceriksiz olsunlar ama bizim olsunlar. O yüzden ben Mustafa Yumlu'yu severim desteklerim.

Saygılar.

Sadri Başkan kalıp ekibini yeniden düzenlemelidir.

Sinan Karadeniz
03.09.2012, 13:22
senol günes gecen sezon da zaten istifa etmek istemiyomuydu? belliki türkiyede t.direktörlük yapmaktan fenalik gelmis ee onca emek hirsizligi,yüzsüzlük,piskinlik üstüne bide tff den gelen cezalar var...
yönetim kal diyo o da gitmek istiyo hal böyle oyunca takimi kötü yönetip kovdurmaya calisiyo, haksiz da sayilmaz...

Faik Yılmaz
03.09.2012, 13:29
heyecanını kaybettiyse başarılı olacağına kendide inanmıyorsa gitsin tabi.....

zorla tutmanın mantığı yok eğer öyleyse...

Badaloğlu
03.09.2012, 13:30
Tamam bu takım oldu. O istifa etsin, bu gitsin, bu gelsinler çoğaldığına göre artık Trabzonspor dalından koparıp yiyebileceğimiz olgun bir meyve kıvamına gelmiş demektir. Haydin uşaklar şimdi hasat zamanı, çullanın!

Mustafa Akçay ismi de artık alenen yazıldığına göre Şenol Güneş süreci bana göre bitmiştir.

Aslında kabahat Şenol Güneş'te... Hayrettin Hacısalihoğlu istifa ettiği gün, kendisinin de istifa etmesi gerekirdi. Ama yapmadı, yapamadı. Şimdi bizde bu sürecin acılarını çekiyoruz.

Taraftarın önünde nasılsa uzunca bir süre var, Mustafa Akçay'ı da yemek için...

Salih Yazıcı
03.09.2012, 13:31
senol günes gecen sezon da zaten istifa etmek istemiyomuydu? belliki türkiyede t.direktörlük yapmaktan fenalik gelmis ee onca emek hirsizligi,yüzsüzlük,piskinlik üstüne bide tff den gelen cezalar var...
yönetim kal diyo o da gitmek istiyo hal böyle oyunca takimi kötü yönetip kovdurmaya calisiyo, haksiz da sayilmaz...

işte mesele burda kardeş yoksa kim git der hocaya çok doğru tespit yaptın

Onur Civelek61
03.09.2012, 13:32
İstifa değil destek lazım...

Salih Yazıcı
03.09.2012, 13:34
İstifa değil destek lazım...

o zaman çözüm üretsinler kendi aralarında savaşmasınlar

SDanışmaz
03.09.2012, 13:42
Şenol Güneş'ten taraftarlara:

hnsF3DSPLrY

Ogün YAZICI
03.09.2012, 13:44
Şenol Güneş bu kafayla devam edecekse Ziya Doğan gelsin....

şu anki futbolla hiç bir farkları yok çünkü....
fark var.ziya doğanın takımı dün akşamki kadar cansız oynamazdı.evet sıkıcı oynatırdı o da ama futbolcular mücadele ederdi.şenol güneş yokları oynatıyor...

İbrahim CİHAN
03.09.2012, 13:51
ziya doğanla şenol hocayı kıyaslamak, son zamanlarda hocamız formsuz da olsa futbol ayıbıdır. hocanın bu zamana kadar verdiği emeklere ihanettir. yıllar sonra bizi şampiyon yapan kişidir kendisi. her geldiğinde şampiyonluğa oynatmış kişidir. ziya doğanla kıyaslıcak kadar düşürmeyin hocayı. kim istifa etmeli sorusuna gelince de ne sadri başkan ne şenol hoca istifa etmemeli. bu zor günlerde onlara destek olmalıyız. en ufak bi olumsuzlukta istifa sesleri yükselten taraftar istifa etmeli bence de erdal abinin dediği gibi.

alone_6161
03.09.2012, 13:51
Şenol Hoca gitsin, Sadri Şener gitsin, yerlerine gelir birileri. Sonra iyi bir kadro yakalanır, iyi transferler yapılır, ilk yarı 9 değil 10 puan farkla önde kapatılır, bu sefer şikeciler 17de 16 değil 17de 17 yapar hatta bu yüzsüzlük, utanmazlık, arsızlık adamlarda varken 17de 18 bile yaparlar, sen yine öyle kalırsın sonra da dersin ki bunlar da gitsin başkaları gelsin.
Anlayın artık sorun hoca değil, sorun yönetim değil, sorun suçu, suçluyu koruyan, kollayan ve hakkını arayanların dalga geçildiği SİSTEM (TFF, UEFA, FIFA, medya, siyaset, reklam pazarı, yayıncı kuruluşlar vb....).

katre-i.matem
03.09.2012, 13:54
ASLA gitmemeliler.. Bu gidişler ne zaman takıma katkı saglamıs ?? gecmısımızde bır ornek var mı ??

alper*
03.09.2012, 13:59
Ben pazar sabahı uyanınca Trabzon'un bugün maçı var diye içten içe kendi kendime seviniyorsam,
Haftanın yorgunluğunu atmak içinTV başına geçince doğru düzgün bir şeyler izlemek isterim.

Bana ne Şenol Güneş'in mücadelesinden istikrardan. Takımı kim iyi oynatıyorsa oynatsın.
İsterse Aykut Kocaman çalıştırsın. Trabzonspor sadece bir spor kulübü.
Dolayısıyla ona farklı anlamlar yükleyip hayatla mücadelemizde onu da bir silah gibi kullanırsak daha Şenol Güneş gibi sabır ve krediyi haketmeyen çok adamla karşılaşırız. Ben ne şike sürecini ne paranın emekle kavgasını şunu bunu umursuyorum. Önemli olan takımın iyi oynaması. Zaten bu tür arabesk söylemler de bir tek bizim topraklarda var. Ben Valencia Barça ile mücadele ederken Calderon'da paranın emekle savaşı naraları hiç duymadım. Ya da birinci ile 10 takım arasında 200 m euro farkın oldugu premier ligde de öyle. Niyeyse biz işin içine acı katıp öyle motive olabiliyoruz.
Biraz maddeci bakın. Bu takım futbol takımı futbolun nasıl oynandıgı da bellidir. Takım oynamıyor. Bu yüzden Şenol Güneş ismine artık karşıyım.

Hala daha Şenol Güneşle Sadri Şener'i aynı cümlede kullanıyorlar. Yahu birisi hayatında ne kazandysa Trabzona vermiş biri de ne kazandıysa Trabzondan kazanmış. Eğer sorun paraysa böyle de bir gerçek var.

Tunga
03.09.2012, 13:59
.................................

edit

Faik Yılmaz
03.09.2012, 14:01
Şenol Güneş ömür boyu kalsın....

saçma kadro tercihleriyle , kaprisleriyle hep bizimle olsun.....

Sinan Karadeniz
03.09.2012, 14:01
Şenol Hoca gitsin, Sadri Şener gitsin, yerlerine gelir birileri. Sonra iyi bir kadro yakalanır, iyi transferler yapılır, ilk yarı bu sefer 9 değil 10 puan farkla önde kapatılır, bu sefer şikeciler 17de 16 değil 17de 17 yapar hatta bu yüzsüzlük, utanmazlık, arsızlık adamlarda varken 17de 18 bile yaparlar, sen yine öyle kalırsın sonra da dersin ki bunlar da gitsin başkaları gelsin.
Anlayın artık sorun hoca değil, sorun yönetim değil, sorun suçu, suçluyu koruyan, kollayan ve hakkını arayanların dalga geçildiği SİSTEM (TFF, UEFA, FIFA, medya, siyaset, reklam pazarı, yayıncı kuruluşlar vb....).

gel de anlat bunu millete, kimse anlamiyoki Senol hoca yi elbirligi ile bitirdiklerinir, o da sonucta insan belirli bir yere kadar dayanma gücü var, bizim yapmamiz gerek her ne olursa olsun kümeye bile oyanayalim fark etmez yönetimin ve özellikle Senol hocanin arkasinda olmaliyiz...

Bütün serefsizlerin amaci zaten bi yanda Senol hocayi bir yandan yönetimi istifa ettirtmek, elbetteki yapilan hatalar vardir ama bunlarin hepsi cok rahat cözülebilir...

bence asil sorun taraftarda malesef hic bir seyin sonrasinin nasil olacagini düsünmeden hareket ediyoruz...

Gökçebey
03.09.2012, 14:05
Şenol Güneş istifa eder de yerine Giray Bulak gelirse, Sadri Şener istifa eder de yerine Hayrettin Hacısalihoğlu ya da İbrahim Usta ya da vb gelirse, kimse istifa etmesin.

Ha, ŞG istifa eder, yerine kariyerli bir "yabancı hoca" gelir, bu hoca yanına "yerli" bir yardımcı almaz, alt yapı sorumlusuna kadar kendi ekibini oluşturur, yerel gazeteleri de okumazsa, SŞ yerine de genç ve vizyon sahibi bir başkan gelir, Trabzon'daki fosillerden kimseyi yönetime almazsa, kuyumcu-esnaf yönetici profiline son verirse, kulübü asalaklardan temizlerse;

başım gözüm üstüne ikisi de gelsin.

Yok bir şey değişmeyecekse, istikrar bozulmasın bari. Biz bu filmi yıllardır sonu hep farklı çıkacakmış gibi izliyoruz.

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 14:06
Bizim temel meselemizin ne yönetim ne hoca olmadığı âşikar.

Bize sürekli, her sene sıkıntı yaşatanlarla şimdi her ortamda hesaplaşmak yerine o gitsin bu gelsin, o kalsın bu kalmasın demek kimse kusura bakmasın, kasıt gütmeden gördüğüm şekliyle yazıyorum, bana çok çocukca bir yaklaşım olarak geliyor.

Bizim temel meselemiz nedir diye sual eden olursa ona verecek cevâbım da yok.

Terzioğlu
03.09.2012, 14:08
Ikisinede tam destek!!

barisb
03.09.2012, 14:10
ben siyasi yönünden bakmayacağım. Şenol Hoca bir kaç defa gitti geldi, eyvallah... Bu süre içerisinde alt yapıdan kendisinin çekip çıkardığı ve çoğunluğun hemfikir olduğu bir oyuncu söylenirse ömür yettiğince arkasında dururum.

Haçkalı
03.09.2012, 14:13
Geçmişten ders almayanlar hatalarını tekrar ederler. Önemli olan geçmişten ders alarak geleceği güzel yaşamaktır. Geçmişte bu gibi istifa durumlarında neler olduğu ve bize neler kazandırdığı-kaybettirdiği herkesin malumu, Yani Şenol Hocamız da kalmalıdır Sadri Şener de kalmalıdır ve sonuna kadar savaşmalıdır. Bizde gittiği yere kadar onlara destek olmalıyız. Eleştireceksek bile yapıcı eleştiriler olmalı yıkıcı değil. Adam harcamak kolaydır, kazanmak zordur.

Tolgas6161
03.09.2012, 14:19
ben siyasi yönünden bakmayacağım. Şenol Hoca bir kaç defa gitti geldi, eyvallah... Bu süre içerisinde alt yapıdan kendisinin çekip çıkardığı ve çoğunluğun hemfikir olduğu bir oyuncu söylenirse ömür yettiğince arkasında dururum.

aynen katiliyorum bende omur yettigince arkasinda dururum

61trabzonomer
03.09.2012, 14:19
çok kızsamda şu aralar şenol güneş e asla istifa etmesini istemiyorum.

Taner Uykuçeken
03.09.2012, 14:20
hemen yarın bırakmalı yerine getirilecek olan kişi zaten hazır genel menejer olarak başladı işe zaten kulüpte sonra aradan 3-4 yıl zaman geçer kurtar bizi Şenol Güneş

1 milyon kez yazmak gerekirse 1 milyon kez yazıcam bıkmadan usanmadan

Şenol Güneş'in istifası herşeyi çözecek mi istifa ederse bütün sorunlar biticek mi? biterse tamam o zaman hemen istifa etsin
ama bitmeyecek başta şike lobisi ve o sizin adınıza Derin Trabzon dediğiniz kesimin oyununa geliyorsunuz

kurtulmamız gerekenleri sabahta yazdım o kendini Tranzonsporın sahibi zanneden jenerasyon istifa etmeli artık
Özkan sümerler Faruk özaklar Serdar baliler ve adlarını bilmediğim niceleri

şike sürecinde gıkları çıkmayan ama iş Trabzonspordan nemalanmaya gelince en önde bayraktarlık yaopan Trabzon sayesinde bir yerlere gelmiş Trabzon ve Trabzonsporun adını kullanarak iş, sanat, ve aydın kesimin istifa etmeli önce

bunlar Trabzonsporun yakasını bırakmadıkça biz havanda su dövmeye devam ederiz
bunlar kendi isteği ile bırakır mı bence bırakmaz
O zamanda genç ve yenilikçi Trabzonsporluların isyanına kalıyor iş Trabzonsporda ihtilal vakti olmalı

İstanbul hegamonyasını yıkarak ihtilal yapan Trabzonspor şimdide kendi içinde ihtilal yapmalı
ancak o zaman şike lobisini yıkarız
yoksa Aziz Yıldırımları Sinan Enginleri Rıdvan Dilmenleri Yıldırım Demirörenleri Şansal büyükaları izlemeye devam ederiz

Serdar A
03.09.2012, 14:20
Nevzat Şakar başkan
Giray Bulak teknik direktör olsun .
Küçük olsun , bizim olsun .

Tolgas6161
03.09.2012, 14:21
50 senedir trabzonsporun ortaminda yasiyan bir insan nasil 1-2 tane futbolcu kazanamaz yaaa

winner
03.09.2012, 14:22
Klasik 3-5 yıl geriye gitmeden başka bir sonuç vermez istifalar.

Başkanın istifasını zaten isteyenler var.

şike cephesi yani fb-tff-siyasi iktidar ve onun tayfası...

Başkan gider, seçimlerden önce albayrakgillerden bir başkan kongrede başkanlığa atanır,şikenin ş'sini ağzına almaz,tff'nin dümen suyuna girer,kulüp iktidar il başkanlığına döner,sonra da misyonunu tamamlayınca arkasına bakmadan enkaz bırakarak gider.Tıpkı başkanın ibra olamayan selefi gibi...

Çözüm: Başkanın yönetimi revize etmesi,saygın, yurtiçi - yurtdışı tanınan, söz sahibi isimlerle yeni ve güçlü bir yönetim kurması.

Şenol Hoca zaten istifa kartını hep cebinde tutar ve ilk fırsatta masaya koyar. Geçmişte de böyleydi şimdi de değişmedi. Alıngan,duygusal ve inatçı karakteri ona hep pahalıya patladı.Biraz egosu olsaydı, ki teknik adamda mutlaka olmalı, teknik adamlık kariyeri daha büyük başarılarla geçerdi.Onun istifası da çözüm değil şu anda.

Çözüm:Şenol Güneş'in gerçekten devam etmek isteyip istemediğini kendisine sorması ve devam edecekse bu şevkini futbolculara yansıtması,bir ayağım dışarıda psikolojisinden vazgeçmesi ve her şeyden önemlisi inatlarından vazgeçip biraz yumruğunu masaya vurması.

Yönetim-hoca bu işleri konuşarak çözecekler başka yolu yok.Şu anda herhangi bir istifa sezonu değil,birkaç yılı kaybettirir.

Ama kimse yeri doldurulamaz değildir sadece şu an bunların konuşulacağı zaman değil...

tsmusampa61
03.09.2012, 14:23
Şenol Güneş ilelebet kalmalı bence, aleks ferguson gibi senelerce bizde kalmalı. yönetim yerine daha iyileri gelecekse gitmeli, yoksa kalmalılar.

Tunga
03.09.2012, 14:26
İstifa bir çözüm yöntemi değildir. Aksine hata yaptığına inandığınız birinin kaçış yöntemidir.

Hatayı biri yapar, cezayı bir başkası çeker.

Trabzonsporlular'ın her döneminin ikinci yılından sonra Güneş'e istifa demesi, her defasında saçma sapan senaryolar yazması artık komik bile değil. Kendinin bir çemberin etrafında dönüp durduğunu ve bir tam seferi sadece 2 sene gibi kısa bir sürede tamamladığını fark edemiyor.

Çok net konuşuyorum: Yanlışsınız!

İstifa hele ki Trabzonspor'da hiç bir zaman çözüm olmamıştır. Olmayacaktır.

Şener...

Şener'i göreve aday gösteren Faruk Özak'tır. Hepimiz biliyoruz. Şener ise daha önce de beraber çalıştığı Hacısalihoğlu'nu kendine Asbaşkan olarak istemiştir. Onunla beraber çalıştığı iki senelik süreçte hem Trabzonspor transferler marifetiyle yapılanmaya girmiş, hem de çok çeşitli uygulama ve faaliyetler ile taraftarı mutlu etmiştir. Vizyon ortaya koymuştur.

Hacısalihoğlu ile Özak arasındaki anlaşmazlık sonunda Şener, bir telkinle kendisi için yırtınıp durmuş olan Hacısalihoğlu'nu harcamış ve o yönetimi dağıtmıştır. Boşalan kadroların dışındaki kadrolara Şener hiç dokunmamıştır. HEr defasında şikayet ettiği diğer yöneticilerle yolunu ayırmamıştır; çünkü boşalan kadroların yerine Özak'ın atama yapacağını bilmektedir. Hacısalihoğlu ekibi gidince o kadrolar Özak tarafından doldurulur. O kadroların başbakana protesto organizasyonu ortaya çıkınca, hem Özak, hem Trabzonspor zorda kalır. Ardından Şener'in kendini kurtarabilmek için dümen suyuna gitme politikası yer alır. Bu politika tüm taraftarları uzunca bir süre çıldırtır. Trabzonspor susup oturur. Kısa bir süre sonunda susmanın en kötüsü olmadığını anlar Trabzonspor taraftarı; zira Şener susmaz ve maalesef Trabzonspor tarihinin en acayip kararlarından birini alarak Demirören'i destekler. Bu karar, %100 yanlış olması yanında, bugün bile ayağına dolaşmaktadır. Şener Hacısalihoğlu ekibini tasviye ettiğinden beri hiç bir doğru icraata imza atamamaktadır. Yönetim ise zaten kurulduğundan beri 4 parçalıdır. Şimdi daha da dağılmıştır. Kimse elini taşın altına koyamaz. Bir önceki sezon transfer fiyaskolarına imza atınca, şike mücadelesini veremeyince, hiç bir olumlu adım atamayınca (istisnalar kaideyi bozmaz) bu sene bu topa kimse girmemiştir. İşte transfer aymazlığımızın da özünde bu vardır.

Şakar ve Şener göz altına alındığında, kalan yöneticiler bir kulüpler birliği toplantısını bile fiyaskoya dönüştürmüşler, sudan çıkmış balığa dönmüşlerdir. Olmayacak kararların altına imza koymuşlar, ya da bildirinin farkında bile olmadan o toplantıda bulunmuş ve ardından bir açıklama bile yapamamışlardır. İşte yönetimimizin hali budur. Bugün gururla andığımız 1461 Trabzon ise belki bilmiyorsunuz ama Nevzat Şakar'ın desteği ile olmuştur. Hani şu kellesini istediğiniz.

Şener yöneticilik döneminde, ki bu yaklaşık 4 senelik bir dönem, acil toplantıların dışında hiç bir yönetim toplantısına katılmamıştır. Önceki iki dönemde HAcısalihoğlu, sonrasında da Şakar yürütmektedir kulübün işlerini.

Bugün Şener bir daha yönetim kursun diyorsunuz. Ben de diyorum ki, artık yeter. Şu süreci nihayetlendirelim ve o döneme kadar yönetim değişmeden göreve devam etsin. Zaten Trabzonspor'un adalet davasını çokça taraftar ve bazı gönüllü kişiler yürütüyor.

Şener'in istifa etmesini, tüm bu olumsuzluklara rağmen istemiyorum. Zira apartta bekleyen ve hükümet ile Trabzonspor'un arasındaki gerilimi bitirmek ve belki de Trabzonspor'u uyutmak için belli kesimlerin adaylar üzerinde çalıştığını duyuyorum. Yanılıyor olabilirim; ama bu dönemde çıkacak her aday, niyeti ne kadar iyi olursa olsun bu imajı yaratacaktır. Aynı durum fenerde de olmuş ve belki de sırf bu nedenle yıldıvımı yeniden seçmek zorunda kalmışlardır.

Güneş...
Bence dünyada Trabzonspor için en uygun teknik adamdır. Teknik adamlığına, adamlığına, insanlığına, öğretmenliğine ve en önemlisi de Trabzonsporluluğu'na kefil olabileceğim yegane kişi. Son dönemlerde yaşadıkları ile ilgili konuşmuyor. Şampiyonluğa oynadığımız sene yaşadıklarını anlatmıyor; ama bu en büyük hatası. Konuşmuyor ve belli bir sorumluluk bilinci ve yeni tartışmaların odağı olmamak için susuyor. Bence iyi yapmıyor. Ersun Yanal milli takım hocalığına geldiğinde şöyle demişti: "Bana dünya üçüncüsü değil, Avrupa Şampiyonası'na gidememiş bir kadro verdiler". O dönemde Trabzonsporlular çok kızmıştı bu söyleme. Haklıydı. Allah'in işi işte! Onun bıraktığı yerden Güneş devraldı. Ve o sözü şimdi de söylemek onun hakkıydı. Diyebilirdi: "Ligde üçüncü olmuş değil, Kasımpaşa'dan 3 yemiş bir kadro aldım ben". Demedi. İşte onun hasta olduğum özelliği de bu. Kan kusup, "kızılcık şerbeti içtim" demesi. İyi yapmıyor aslında. Türevleri cır cır cır konuşurken o futbol camiasına hep ışık tuttu. Şimdi de salakça bir senaryonun parçası olarak gösteriliyor. Artık içim kaldırmıyor. Şenol Güneş'in yönetime herhangi bir mesaj vermek için bizleri üzdüğünü düşünecek kadar gözünüz dönmüş ise, değişmesi gereken Güneş değil, sizlerin gözüdür, sizlerin bakışıdır.

Şu an elindeki kadroyu bir taraftan kurmakla, bir taraftan dağıtmakla itham ediliyor. Bir taraftan saçma sapan adamları takıma doldurmakla, bir taraftan transfere karışmamakla suçlanıyor.

Şener çok kötü bir yönetici, iyi bir taktisyen. Sürekli "yanlız bırakıldım, Güneş bile beni telefonla aramadı" dedi. Halbu ki aldıkları talimat ile Trabzonspor'u sahada doğrarlarken Şenol Güneş'e BJK tribünlerinden ayakkabılar fırlatılıp, hafif meşrep kadınlar tarafından küfür edilirken Şener, o gece BJK'dan özür dilemiş, ardından da Şekip'in ağzına özür dileme makinasın şeklinde sakız olmuştu.

Şener "one man show"u seviyor. Yakışıyor ona; ama o gülün dikeni de bazı durumlarda yanlız kalmak oluyor.

Bugünümüzde benim ne bir Albayrak, ne de bir Broos vakası daha yaşamaya takatim yok. O nedenle herkes otursun oturduğu yerde!

Fatih Kuloğlu
Kesinlikle etmemeli her ikiside.

savas avci
allahın trbzonu buluyor yabancıyı topcu dediğin jebrin gibi olur bizde zituniyle necayla avunuyoruz
Konyasporluyuz.com dan

Bu yazıya göre kimin gitmesi gerekiyo ?

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:28
BaŞkana bulaŞmayin artik,truva ati olmayin..şenol hoca bİtİk artik kafa artik daĞilmiŞ,heyecana falanda kavuŞmaz kavuŞamaz..gİtsİn dİnlensİn yada varsa onu İsteyen bİr kulÜp orada takilsin..

F.Levent Yavuz
03.09.2012, 14:28
Başkan da Şenol Hoca da bu olup bitenlerden bir ders çıkarıp daha doğrusunu yapmaya çalışacaklarsa kalsınlar.

Diğer türlü devam edeceklerse kredileri hızla tükeniyor

F.Levent Yavuz
03.09.2012, 14:30
BaŞkana bulaŞmayin artik,truva ati olmayin..şenol hoca bİtİk artik kafa artik daĞilmiŞ,heyecana falanda kavuŞmaz kavuŞamaz..gİtsİn dİnlensİn yada varsa onu İsteyen bİr kulÜp orada takilsin..

Bu mesajımda senden sonraya denk geldi Adnan. Ama amacım sana muhalefet ya da laf yetiştirmek değil.

Zaten biliyorsun TFF'nin organize ettiği hiçbir maçı izlemiyorum.

zaferyıldız
03.09.2012, 14:30
hayat devam ediyor tabi ,yeni nesiller geliyor ,onlarda ts nin güzel zamanlarını görmek istiyor !

hadi hocam istifa et de görsünler

onlarda görsün her yıl avrupaya giden ,başa oynayan ts yi görsünler .....

belli ki beyinler şike sürecinden sıyrılmış

yazık ki hala türkiyede futbol oynandığını sanıyor arkadaşlar

Faik Yılmaz
03.09.2012, 14:31
Biz ne kadar konuşursak konuşalım.....

5. hafta Fenerbahçe maçı var.....

Bu futbolla devam eder ve yine şahsiyetsiz futbolumuzla yenilirsek Şenol Hocayı hiç kimse o makamda tutamaz.....

gerçek olan budur.....

milli takım arası toparlanmak için iyi bir fırsattır.....

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:32
allahın trbzonu buluyor yabancıyı topcu dediğin jebrin gibi olur bizde zituniyle necayla avunuyoruz
Konyasporluyuz.com dan

Bu yazıya göre kimin gitmesi gerekiyo ?

şENOL HOCA VAR YA BU jEBRİNİNDE BAŞINI YER..2. LİGDE süründürü oynatır A takıma almaz adamı kaparlar...hazır değil der-ki çok dedi- uyum sorunu der-ki çok dedi- inat eder almaz oynatmaz..ulan geleceğin takımı geliyor altttan kör bunlar kör görmüyorlar görmezler göremezler..basket takımı bile düşüyoruz diye bağıra bağıra düştü..bunlar ne 1461 e sahip çıkar nede futbolculara..hatta başarısını engellerler yazın bir kenara..o takıma iyi bakmak lazım çok kıymetli oyuncular geliyor oradan aman körleşmeyin takıma kazandırın..

Taner Uykuçeken
03.09.2012, 14:33
K
Çözüm: Başkanın yönetimi revize etmesi,saygın, yurtiçi - yurtdışı tanınan, söz sahibi isimlerle yeni ve güçlü bir yönetim kurması.

bu noktayı atlamıştım iyi denk geldi bir de bu mesele var bizim yönetici profilini değiştirmemizde lazım
Esnaf yönetici profilinden tez zamanda kurtulmalıyız
ayrıca yöneticilerin hepsinin Trabzonlu olmasıda gerekmez Trabzonsporluluk nasıl Trabzonluların tekelinde değilse yönetimide Trabzonluların tekelinde olmamalı
TRABZONSPORLU olması yeterli kalifiye profesyonel isimler olmalı mesela Tuncay Bekiroğlu Man ceo su bu gibi isimleri yönetime almalıyız
yerli olmasına bile gerek yok Canon Eurasia Genel Müdürü Trabzonsporlu davet edilebilir
TRABZONLU DEĞİL (M. Ali Yılmaz) TRABZONSPORLU yönetici (Roman Troedthandl ) lazım bize

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:34
Bu mesajımda senden sonraya denk geldi Adnan. Ama amacım sana muhalefet ya da laf yetiştirmek değil.

Zaten biliyorsun TFF'nin organize ettiği hiçbir maçı izlemiyorum.

Abi muhalefette edebilirsin ne demek,tartışalım konuşalım pek tabiki..ama olmuyor be bu hocayla abi ya olmuyor..adamın kendine hayrı yok,gözlerinde fer kalmamış,beyin emekliye ayrılmış,mantalite köhne..Tv den bile anlaşılıyor inan..

Serdar A
03.09.2012, 14:36
Bu giray bulak (ki bu adam her krizde Trabzonspora talibim diyen adam )
Önce yardımcı hoca yapılmak istendi , olmadı .
Nevzat Şakar'ın yaz başından beri tüm derdi Bulak'ı istihdam etmek oldu .
Başkan bile transfer peşinde koşarken Şakar sürekli olarak takımın transfer girişimlerini kendi güç alanının dışındaysa veto etti .
Ve takımın transfer yetkisinde pozisyonunu güçlendirmeyi başardı.
Çünkü uğraştı etti , Giray Bulak'ı genel menajer olarak Şenol Güneş'in üzerine koydu .
O Giray Bulak , transferden yetkili adam , Trabzonspor portekizden futbolcu alırken çek cumhuriyetinde bir futbolcuyu 10 gündür oyalıyordu . Sonra öğrendik ki iki oyuncu oyalıyormuş biri sol bek .
Videoton maçı kritik idi. Çünkü geçen sezondan biriken bir stres, Burak hadisesi ve yaz boyunca geciktirilen transfer ihtiyaçlarıyla birlikte avrupa defteri açılmadan kapanırsa bunun hocayı kapının eşiğine sürükleyeceği aşikardı .
Videoton tarafından gol yemeden elendik .
Antep maçında , ondan önceki 4-5 maçta olduğu gibi ; geçen sezon toplam 25 gol atabilen 25 oyuncudan derli toplu bir hücum zenginliği çıkmayacağı belliydi . Uyduruk bir penaltı ve lehte verilmeyen bir penaltı ile giden 3 puan .
Şimdi de : Şenol Güneş istifa .
Taraftarın popülist ruhu ile oynandı .
Ve başarılı oldu .
Mesele Şenol Güneş'in gidip gitmemesi değil .
Siz değil , Klüp yönetiminin büyük çoğunluğu Şenol Güneş gitsin istiyor .
Başkanın , eğer göreve gelmeyi kabul etmeseydi 2010 yılında koltuğunu kaybetmiş olacağı da bir kenara dursun .
Biz hep günü kurtarma peşinde olacağız .
Ve bu sebeple belki 3-4 yıl sonra şartlar oluşursa yine Şenol hoca birilerinin kellesini kurtarabilir .
O sebeple bende gitsin diyorum .
Çünkü bu çarpıklığı yıkacak gücümüz ve irademiz yok .
o yüzden akıntıya karşı çırpınmanın manası da yok .

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:38
Çokmu zor ey şenol hoca 4 4 2 oynatmak yada hücum etmek..biz senden galibiyetmi bekliyoruz her maçta hayır!!!sen ne yapıyosun 1-0 oldumu razı,berabereyken şükür,gol yeyince kulübeden aptalca bir değişim,topçulara kafayı takıp oynatmamak..eee ne diyelim sana süpersinmi diyelim..git hocam git artık...

Bera B.
03.09.2012, 14:38
Şenol hocanın tercihleri beni baya şaşırtıyor olsa da hayır, ikisi de istifa etmemeli. Önümüzdeki 1 ayı kazasız belasız atlatırsak ben takımın oturacağını ve zor mağlup olacağımızı düşünüyorum. Şenol hocanın da burada itin bilmem neresine sokulacak kadar kötü hoca olduğunu düşünmüyorum. Form düşüklüğü çok açık yalnız.

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:40
Şenol hocayı çok savunmak isterdim ama savunamıyorum..giray denen adamın nasıl bir parazit olduğunuda biliyorum ama def etmeye gücüm yetmez..

Reha
03.09.2012, 14:41
İstifa bir çözüm yöntemi değildir. Aksine hata yaptığına inandığınız birinin kaçış yöntemidir.

Bugünümüzde benim ne bir Albayrak, ne de bir Broos vakası daha yaşamaya takatim yok. O nedenle herkes otursun oturduğu yerde!

Peki Tunga oturalım,oturalım da sen ve benim gibi dinazorlar oturursa oturduğu yere ömrümüz vefa etmeyecek o mutlu sonu görmeye; benden demesi!!!

Haçkalı
03.09.2012, 14:41

Trabzonsporlular'ın her döneminin ikinci yılından sonra Güneş'e istifa demesi, her defasında saçma sapan senaryolar yazması artık komik bile değil. Kendinin bir çemberin etrafında dönüp durduğunu ve bir tam seferi sadece 2 sene gibi kısa bir sürede tamamladığını fark edemiyor.

Şener...

Şener'i göreve aday gösteren Faruk Özak'tır. Hepimiz biliyoruz. Şener ise daha önce de beraber çalıştığı Hacısalihoğlu'nu kendine Asbaşkan olarak istemiştir. Onunla beraber çalıştığı iki senelik süreçte hem Trabzonspor transferler marifetiyle yapılanmaya girmiş, hem de çok çeşitli uygulama ve faaliyetler ile taraftarı mutlu etmiştir. Vizyon ortaya koymuştur.

Hacısalihoğlu ile Özak arasındaki anlaşmazlık sonunda Şener, bir telkinle kendisi için yırtınıp durmuş olan Hacısalihoğlu'nu harcamış ve o yönetimi dağıtmıştır. Boşalan kadroların dışındaki kadrolara Şener hiç dokunmamıştır. HEr defasında şikayet ettiği diğer yöneticilerle yolunu ayırmamıştır; çünkü boşalan kadroların yerine Özak'ın atama yapacağını bilmektedir. Hacısalihoğlu ekibi gidince o kadrolar Özak tarafından doldurulur. O kadroların başbakana protesto organizasyonu ortaya çıkınca, hem Özak, hem Trabzonspor zorda kalır. Ardından Şener'in kendini kurtarabilmek için dümen suyuna gitme politikası yer alır. Bu politika tüm taraftarları uzunca bir süre çıldırtır. Trabzonspor susup oturur. Kısa bir süre sonunda susmanın en kötüsü olmadığını anlar Trabzonspor taraftarı; zira Şener susmaz ve maalesef Trabzonspor tarihinin en acayip kararlarından birini alarak Demirören'i destekler. Bu karar, %100 yanlış olması yanında, bugün bile ayağına dolaşmaktadır. Şener Hacısalihoğlu ekibini tasviye ettiğinden beri hiç bir doğru icraata imza atamamaktadır. Yönetim ise zaten kurulduğundan beri 4 parçalıdır. Şimdi daha da dağılmıştır. Kimse elini taşın altına koyamaz. Bir önceki sezon transfer fiyaskolarına imza atınca, şike mücadelesini veremeyince, hiç bir olumlu adım atamayınca (istisnalar kaideyi bozmaz) bu sene bu topa kimse girmemiştir. İşte transfer aymazlığımızın da özünde bu vardır.

Şakar ve Şener göz altına alındığında, kalan yöneticiler bir kulüpler birliği toplantısını bile fiyaskoya dönüştürmüşler, sudan çıkmış balığa dönmüşlerdir. Olmayacak kararların altına imza koymuşlar, ya da bildirinin farkında bile olmadan o toplantıda bulunmuş ve ardından bir açıklama bile yapamamışlardır. İşte yönetimimizin hali budur. Bugün gururla andığımız 1461 Trabzon ise belki bilmiyorsunuz ama Nevzat Şakar'ın desteği ile olmuştur. Hani şu kellesini istediğiniz.

Şener yöneticilik döneminde, ki bu yaklaşık 4 senelik bir dönem, acil toplantıların dışında hiç bir yönetim toplantısına katılmamıştır. Önceki iki dönemde HAcısalihoğlu, sonrasında da Şakar yürütmektedir kulübün işlerini.

Bugün Şener bir daha yönetim kursun diyorsunuz. Ben de diyorum ki, artık yeter. Şu süreci nihayetlendirelim ve o döneme kadar yönetim değişmeden göreve devam etsin. Zaten Trabzonspor'un adalet davasını çokça taraftar ve bazı gönüllü kişiler yürütüyor.

Şener'in istifa etmesini, tüm bu olumsuzluklara rağmen istemiyorum. Zira apartta bekleyen ve hükümet ile Trabzonspor'un arasındaki gerilimi bitirmek ve belki de Trabzonspor'u uyutmak için belli kesimlerin adaylar üzerinde çalıştığını duyuyorum. Yanılıyor olabilirim; ama bu dönemde çıkacak her aday, niyeti ne kadar iyi olursa olsun bu imajı yaratacaktır. Aynı durum fenerde de olmuş ve belki de sırf bu nedenle yıldıvımı yeniden seçmek zorunda kalmışlardır.

Güneş...
Bence dünyada Trabzonspor için en uygun teknik adamdır. Teknik adamlığına, adamlığına, insanlığına, öğretmenliğine ve en önemlisi de Trabzonsporluluğu'na kefil olabileceğim yegane kişi. Son dönemlerde yaşadıkları ile ilgili konuşmuyor. Şampiyonluğa oynadığımız sene yaşadıklarını anlatmıyor; ama bu en büyük hatası. Konuşmuyor ve belli bir sorumluluk bilinci ve yeni tartışmaların odağı olmamak için susuyor. Bence iyi yapmıyor. Ersun Yanal milli takım hocalığına geldiğinde şöyle demişti: "Bana dünya üçüncüsü değil, Avrupa Şampiyonası'na gidememiş bir kadro verdiler". O dönemde Trabzonsporlular çok kızmıştı bu söyleme. Haklıydı. Allah'in işi işte! Onun bıraktığı yerden Güneş devraldı. Ve o sözü şimdi de söylemek onun hakkıydı. Diyebilirdi: "Ligde üçüncü olmuş değil, Kasımpaşa'dan 3 yemiş bir kadro aldım ben". Demedi. İşte onun hasta olduğum özelliği de bu. Kan kusup, "kızılcık şerbeti içtim" demesi. İyi yapmıyor aslında. Türevleri cır cır cır konuşurken o futbol camiasına hep ışık tuttu. Şimdi de salakça bir senaryonun parçası olarak gösteriliyor. Artık içim kaldırmıyor. Şenol Güneş'in yönetime herhangi bir mesaj vermek için bizleri üzdüğünü düşünecek kadar gözünüz dönmüş ise, değişmesi gereken Güneş değil, sizlerin gözüdür, sizlerin bakışıdır.

Şu an elindeki kadroyu bir taraftan kurmakla, bir taraftan dağıtmakla itham ediliyor. Bir taraftan saçma sapan adamları takıma doldurmakla, bir taraftan transfere karışmamakla suçlanıyor.

Şener çok kötü bir yönetici, iyi bir taktisyen. Sürekli "yanlız bırakıldım, Güneş bile beni telefonla aramadı" dedi. Halbu ki aldıkları talimat ile Trabzonspor'u sahada doğrarlarken Şenol Güneş'e BJK tribünlerinden ayakkabılar fırlatılıp, hafif meşrep kadınlar tarafından küfür edilirken Şener, o gece BJK'dan özür dilemiş, ardından da Şekip'in ağzına özür dileme makinasın şeklinde sakız olmuştu.

Şener "one man show"u seviyor. Yakışıyor ona; ama o gülün dikeni de bazı durumlarda yanlız kalmak oluyor.

Sadri Şener ile ilgili bilgileri yahut bu tarz bir yorumu yeni duydum ve doğru olma ihtimali yüksek.. Ayrıca diğer bütün yazdıklarınıza noktasına virgülüne tırnak işaretine kadar katılıyorum.. Özellikle tekrardan alıntı yapayım;

''Trabzonsporlular'ın her döneminin ikinci yılından sonra Güneş'e istifa demesi, her defasında saçma sapan senaryolar yazması artık komik bile değil. Kendinin bir çemberin etrafında dönüp durduğunu ve bir tam seferi sadece 2 sene gibi kısa bir sürede tamamladığını fark edemiyor.

Çok net konuşuyorum: Yanlışsınız!''

Benim gibi düşünen taraftarların duygularına tercüman olmuş bir yazı..:alkış:

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:42
bu futbolla bizi bursa ezer,fener yer,cincon dağıtır..cidden böyle olur..belediye,gençler,akhisar ,sivas tozumuzu atarsa şaşırmayın..hocadan umudum yok ama takımdan var..ama ahh hoca ahhhh..

Kasım Hilal
03.09.2012, 14:46
Böyle zamanlarda birlik ve beraberlik önemlidir. Başkanın eksikleri çok ama şu şike davasında bizim yüzümüzü kara çıkarmadı. Şenol hoca da elindeki oturmamış kadro ile şu an için bir krediyi hakediyor. Kaldı ki hiçkimse Trabzonspor tarihinde onun kadar büyük başarılar görmedi herhalde. Hem başarı istikrar gerektirir. Oturmuş bir kadro, oturmuş bir teknik ekip, oturmuş bir yönetim bizim en büyük ihtiyacımız.

şenolkılınç
03.09.2012, 14:47
bence ikiside kalmalı sonuçta ciddi bir yönetim beceriksizliği var evet ama bi gerçekte var son 5 senede bu yönetim altında ciddi bir ivme kazandık heyecan geldi yine. bu beceriksizlikler altında açıklanmayan başka bişeyler olduğuna inanıyorum

Nadir Bekar
03.09.2012, 14:47
şike davası sonuçlanana kadar hiç kimse bi yere gidemez ,

Adnan Özkan
03.09.2012, 14:48
yahu ya ben futboldan anlamıyorum yada salağım...
1-Bu futbolda oyun oynanırken taktik değiştirmek yokmudur vardır..ee Şenol ne zaman yaptı..hiçççç
2-Futbolcuyla inatlaşıp 18 e almamak yada yükselen topçuyu kulübeye bağlamak varmıdır yoktur,acemiliktir..kim yaptı Şenol...
3-Her maç zorunlu olmadan kadroyla oynanırmı oynanmaz..kim oynar Şenol
4-Tesisten dışarı çıkmaz topçu alınır haberi olmaz lafta etmez..bu kim Şenol Hoca
5-Büyük takımsan ilk dakikadan golü düşünmezmisin..düşünürsün..peki ya Şenol?düşünmez..
6-Büyük takım kendi liginde tek forvet oynarmı asla oynamaz.hele bu ortasaha varken..Kim yapar Şenol
7-Oyuncu değişikliği hep sıradanmıdır?evet..berabereyken dokunma,öndeyken defansa al,gerideyken forvet..kimdir bu Şenol hoca..
8-Maçta duran top yada farklı organizasyon olmazmı olur..kimde görmedik Şenol hocada..

Hikaye okumayın bana..herkesin gördüğü bildiği bu..takım değil toplama kampı gibiyiz ne düzen var ne sistem ne taktik...

bordo08
03.09.2012, 14:50
Bu başlık açılmışssa tehlike çanları çalıyor demektir..

İstifa gerekiyorsada şimdi değil şikeci aziz ve irdele aykut ordayken bizimkiler hiç bir yere gidemez gitmemeli..

Böyle bir istifa kaçış tekrar kaybetmek olurki hiç istemiyorum..

Barış Cem
03.09.2012, 14:51
Hayatımızda ilk defa köy takımına elendik, ilk defa kötü oynayarak 3 maçta 4 puan kaybettik. Zaten süper kupa türkiye kupası, tescillenmiş şikeyle kupasız şampiyonluk sürekli elde ettiğimiz başarılar. Şampiyonlar ligine sürekli gidiyoruz , üst turlara çıkıyoruz

Misse Misse, Kevin Campbell, Hüseyin Çimşir, Hasan Üçüncü , Ayman, Fatih Akyel, Recep Çetin, Musampa ,Cemaluri ve adını unuttuğumuz sayısız yıldızlarla dolu kadroları da kuramıyorlar

Durdukları kabahat

Fatih
03.09.2012, 14:52
Süreç bitene kadar Sadri Şener kesinlikle kalmalı Şenol Güneş kendini takıma verecekse ve en az 2 yıl daha takımın başında kalacaksa devam etmeli yoksa yerini daha genç enerjisi olan birine bırakmalı.

winner
03.09.2012, 14:53
Yönetimin iki başlı olmasının geçmişi en az 30 yıllıktır.

Kulübe başkanlık yapan iş adamı kökenli spor adamlarının İstanbul'da yaşamaları ve işlerinin burada olması İstanbul ve Trabzon ayağı olmak üzere iki merkez yaratmıştır.Bugün de durum böyledir.

Buradaki sorun Nevzat Şakar ya da benzeri bir ismin kulübün işlerini Trabzon'dan yürütmesi değil;bilmediği, fikir sahibi olmadığı futbol takımına ilişkin teknik ve profesyonel işlere de el atma meraklarıdır.Aynı şey Hacısalihoğlu'nda da vardı bundan sonra Trabzon'daki tüm yöneticilerde de olacak.Ama gelgelelim kulüple ilgili bir açıklama olduğunda her şeye meraklı olan yönetici işini yapamamış,metni imzalamak istememiştir.Hasan Yener,özereten ile dostluğunu Trabzonspor yöneticisi kimliğinden önde tutmuş ve fiilen yöneticilikten el çekmiştir.Aslında geçen sezondan bu yana yönetimin çatırdadığı ve başkanın bu isimlerle devam edemeyeceğini gösteren olaylardan sadece bir tanesidir bu. Tamam başkan tek adam ama "hadi" dediğinde kimse taşın altına elini sokmuyorsa, kulüp adına bir eleştiri metnini dahi imzalayamıyorsa fiilen yönetim yok demektir.

Bu yönetimsel anlayışlar ve futbol takımına müdahale merakı da Şenol Güneş'i tek patron yapamamıştır.İngiltere'deki menajerlik sistemi için biçilmiş kaftan olan Şenol Güneş futbol takımında söz sahibi olamayınca hem kendisi mutsuz olmuş hem de transfer vs.sıkıntılar yaşanmıştır.Başkan" Artık Şenol Hoca var futbol takımını düşünmüyorum" demiş ama bu gerçekleşmemiştir.

Bunda Şenol Hoca'nın payı da çok büyüktür.Futbol takımına,transfere kimseyi karıştırmam yoksa ben yokum diyememiş; bu sezon da geçen sezon kendi aldırdığı Polonya liginin en pahalı transferininin altında ezilip kalmış ve pasifize olmuştur.

halil ibo
03.09.2012, 14:53
Zaten bu sene kayıp yıl değil mi ? Ne olacak hoca gidince ? Ne değişecek ?
Takımı tanımayan yada Giray Bulak kadar tanıyan ve t.d.bilgisi ve görgüsü sınırlı bir adamla devam edilse çok mu farklı olacağız.Milli takım arası herkese iyi gelir.Gecikmiş transferler ve kafası karışıklar takıma monte edilir.Herşey daha iyiye gider.
Olumsuz senaryo ise fener maçının kaybı halinde hocaya kal deseniz de onu kimse tutamaz.
Yönetim konusuna hiç girmiyorum çünkü onlar son mektubu açalı çok oldu fakat çoğunluğun görüşüne katılarak şike süreci sonuçlandırılmadan gitmemeleri gerektiğini savunuyorum.

OnurKul
03.09.2012, 15:00
Sadri Şener seçime gidip yönetim kadrosunu toptan değiştirmeli.

Başkanı çok severim ama 2 senedir yaptığı hataları Şenol Güneş örtüyor. Yönetim kadrosunu değiştirirse düze çıkarız.

Şenol Güneş ismi le istifa kelimesinin yan yana gelmesi midemi bulandırıyor.

Adem Erdoğan
03.09.2012, 15:11
İkisi de etmemeli..

Adem Erdoğan
03.09.2012, 15:12
İstifa etmesi gereken birileri varsa istifa kelimesini ağzına sakız eden eskimiş sepet kafalılardır.

metehan
03.09.2012, 15:14
Bu istifa çözümünü daha önce de denedik, bir işe yaramadığını gördük. 2005'te de önce Şenol Güneş'i sonra yönetimi gönderdik ama gördük ki bir işe yaramadı. Bu sefer de muhtemelen yine aynı sonuç çıkacak. O zaman başka bir çözüm bulalım, başka bir yöntem deneyelim. "Yok, mutlaka göndermeliyiz" diyorsak da o zaman gelecek olanlara bari aynısını yapmayalım. Biraz sabretmeyi öğrenelim artık.

TORUN
03.09.2012, 15:17
Fatih İstanblu almayı düşünürken İstanbul’daki Papazlar ceviz kabuğunu doldurmayan konuları tartışıyordu. O günlerde tartışılan yeğane konu şu idi:“Acaba melekler erkek midir, kadın mıdır”

Erdal DİLEK
03.09.2012, 15:21
BAŞKAN VE HOCA gitmeli değil diğerleri takıma sahip cıkmalı bu kadar kuyu kazmaya calışan adam olur mu yahu. . .

okg_53
03.09.2012, 15:24
Sorunun ikisinde bir olması imkansız. İkisinden birinde bir sorun var ama ne belli değil .

agahozlu
03.09.2012, 15:28
Hafta sonu tv başından, radyodan ya da stadyumdan maçı takip eden arkadaşlarımız oynamaya çalıştığımız futbol benzeri oyundan zevk alıyorsanız ben de sizinle sonuna kadar destekliyorum. Yok eğer zevk almıyorsanız ben de desteklemiyorum.

3 puandan bahsetmiyorum arkadaşlar sadece güzel oyundan bahsediyorum. 5 maçtır 2 dakika baskı kuramadık rakip kalede. Sadece rakip sahada oyalanıp durduk. Yavaş oynuyoruz, ne yaptığımızı bilmeden oynuyoruz.

Teknik ekip bu şekilde desteklenmeye devam ettiği sürece, Mustafa Yumlu'nun ya da Olcan'ın orta sahadan şutlarına, Serkan'ın oyun kurmasını izlemeye devam ederiz.

Hücum varyasyonlarını, orta sahanın oyuna katkısını ise sadece bekleriz.

Bu takıma kim futbol oynatabilir o konuda en ufak bir bilgim yok.

Oğuz KUL
03.09.2012, 15:32
Şenol Güneşi hatalı bulduğum zamanlar çok olmuştur ama ondan daha iyisini ve en önemlisi daha TRABZONSPORLUSU yok !

Keşke Şenol Güneşin yanında oyunu çok iyi okuyup taktik verebilen aynı dili konuşabilen bir yardımcı olsaydı Bu TOLUNAY KAFKAS veya SHOTA olabilirdi...
Tek ve en büyük sorun bu çünkü Şenol Güneş bu takımın herşeyiyle ilgilenmek zorunda kalıyor bu yüzden de enerjisinin büyük çoğunluğunu takıma yansıtamıyor !

Aynı şeyleri Sadri Şener için söyleyemiyeceğim şuan kötünün iyisi onun karşısına güçlü bir rakip çıksa muhakkak onun başkan olmasını isterdim yaptığı hatalar gün gibi ortada imzalamadım der imzaladığı ortaya çıkar kör bile görür destekleme şunu destekle der o gider bilebile lades der kötü niyetli demiyorum ama iyi niyetinden herşeyi bitiriyor ...

Emrullah
03.09.2012, 15:34
Zor bir soru gerçekten. Şenol Hoca'nın gidişi hiç hoş değil. Bir dağınıklık seziyorum, bir isteksizlik görüyorum. Giderse çözüm mü? Hayır çözüm değil ama kalırsa da tartışılmaya devam edecek.

Kasım Hilal
03.09.2012, 15:36
Yönetim ve teknik heyet kadar kendimizi de acımasızca eleştirip tam bir taraftar olmadıktan sonra bu yönetime, bu teknik ekibe söylenecek söz yoktur. Yönetim ile teknik heyet ararsındaki sorunlar er ya da geç halledilir ama taraftarın kendi içindeki kutuplaşmaları ve maça seyretmek için değil de küfretmek için stada gelmeleri anlaşılır şey değil. Yıllarca yönetimler değiştirildi. Bu sefer temizliğe tabandan başlamak lazım.

metehan
03.09.2012, 15:39
şike davası sonuçlanana kadar hiç kimse bi yere gidemez ,
Tabi işin bir de bu yönü var. Bu süreç bitene kadar (en azından) Sadri Şener mutlaka kalmalı.

Erdal DİLEK
03.09.2012, 15:42
Şenol Güneşi hatalı bulduğum zamanlar çok olmuştur ama ondan daha iyisini ve en önemlisi daha TRABZONSPORLUSU yok !

Keşke Şenol Güneşin yanında oyunu çok iyi okuyup taktik verebilen aynı dili konuşabilen bir yardımcı olsaydı Bu TOLUNAY KAFKAS veya SHOTA olabilirdi...
Tek ve en büyük sorun bu çünkü Şenol Güneş bu takımın herşeyiyle ilgilenmek zorunda kalıyor bu yüzden de enerjisinin büyük çoğunluğunu takıma yansıtamıyor !

Aynı şeyleri Sadri Şener için söyleyemiyeceğim şuan kötünün iyisi onun karşısına güçlü bir rakip çıksa muhakkak onun başkan olmasını isterdim yaptığı hatalar gün gibi ortada imzalamadım der imzaladığı ortaya çıkar kör bile görür destekleme şunu destekle der o gider bilebile lades der kötü niyetli demiyorum ama iyi niyetinden herşeyi bitiriyor ...

oyundan memnun değilizde hangi futbolcuyla, bazı şeyleri değerlendirme yaparken iyi etüd etmek lazım, lütfen.. .

S.DEMİRCİ
03.09.2012, 15:43
kelle meraklısı değiliz ama bu kadar silik bir takım seyretmekte insanın kanına dokunuyor..
takım geçen seneden beri top oynamıyor..
bunun tek açıklaması şike süreci olamaz...

Tatar Kemal
03.09.2012, 15:47
kimse dillendirmiyor ama Sadri Şener ile Şenol Güneş'in arası çok kötü. ve bu ikilik takıma çok zarar veriyor. ikisinden birisi gitmesi lazım aksi halde bu takım daha çok sıkıntı çeker. kanımca Şenol Güneş artık ara vermeli. Sadri Şener bu takımın başına kaliteli yabancı futbolcuları Trabzon'a gelmeye ikna edebilecek çok kaliteli bir yabancı hoca getirebilir.

Serhat ŞAHİN
03.09.2012, 16:13
Bence Faruk Özak vb gibiler bu takımdan ellerini çekmeli ki bu takım adam olsun.
oy bizde , siyasi olarak güçlüyüz vb şeyler bizim tabiatımıza aykırı.

U.Sadıkoğlu
03.09.2012, 16:18
Şenol Güneş'i eleştiren arkadaşlara samimiyetle bir kaç soru sormak istiyorum..

Bu takım Şampiyon olduğu dönem bizler hep destek tam destek demedik mi ? Ne olursa olsun hocamızın arkasında duracağız demedik mi ? Klübü akbabalara teslim etmeyeceğiz demedik mi ? Bu klüp yıllardır aynı mantıkla yönetildi yahu 3 hafta başarı gelmeyince 3 hafta taraftar futbol görmeyince hocanın , yönetimin istifasını istemek Dünya'nın hangi ülkesinde var ? Burası Türkiye...

Şenol Güneş bu takımı aldı , Türkiye Kupası şampiyonu yaptı kimse Ersun Yanal'ın takımı onun topçuları demesin Ersun Yanal neden başarı yakalayamadı o takımla Şenol Güneş'e yapılan transferleri hepimiz görüyoruz bu transferlere hoca mı karar veriyor.. Adam veryansın ediyor " Bilgim dışında transferler yapıldı " diye fakat hala Adrian'ı , Henrique'yi Şenol Güneş almış muamelesi yapıyor bizim taraftarımız..

Türkiye Kupasını aldık , takım olduk dedik artık aydınlık günler yakında dedik... Üzerine birde Fenerbahçe'ye son hafta Kadıköy'de darbe vurduk yine bu takımın başında Şenol Güneş vardı... Yetmedi.. Bursaspor'a mükemmel bir oyunla 3 tane salladık Olimpiyat'ta taraftar ile takım adeta show yaptı... Yeni sezon başladı Fenerbahçe galibiyeti ile.. Derken kafa kafaya gittiğimiz Şikeci Yosmaların bir puan dahi gerisine düşmeden Ligi resmi olarak 2. " Realite olarak ise Şampiyon " olarak tamamladık...

Şampiyonlar Ligine alınmıştık.. Herkes kadronun dağıldığından o grupta en iyi ihtimalle 2-3 puan toplayabileceğimizi iddia etti çünkü karşımızda ki takımlar bizden kaliteli ve daha hazırdı.. Ama 7 Puan topladık o gruptan.. İki maçımızın son dakikalarında ise toplarımız direkten döndü adeta tur gitti geldi... Şenol Güneş vardı o zaman yine takımımızın başında...

Hocanın hiç suçu yoktur , hoca bu takıma hiç zarar vermiyor demiyorum fakat Şenol Güneş'in en az benim kadar Trabzonspor'lu olduğundan zerre şüphem yoktur.. Benim için eleştiri tahtasının zirvesinde çivili olan yönetimdir... Şenol Güneş'e ben klüpte yetki namına pek bir şey verildiğine inanmıyorum..

Şenol Güneş gittiğinde yerine gelecek olan Giray Bulak'ı kestirmek pek güç değil.. Trabzon şehrine yabancı ve vizyonlu bir hoca getirmenin daha vakti var bunu şu anda sağlayamayız.. Takım UEFA'dan elendi diye kazan kaldıran taraftarımıza sormak istiyorum her sene UEFA Kupasında final oynuyordukta bu sezon ilk turda mı elendik..

Klübümüzün son 3 yılını inceleyin.. Eğer bu Trabzonspor'a başarısızdır diyorsanız diyecek lafım yok.. Barcelona ile renk benzerliğinden ötürü derim geçerim...

Manchester United , Sir ünvanını alan Ferguson'u klübe getirdiğinde ilk sezon 11. Tamamladılar ligi.. 6 Yıl sonra ilk Şampiyonluklarına ulaştılar.. Ama adamın kellesini almadılar.. Arsene Wenger 5 yıldır kupa alamıyor.. Ama hala klübün başında...

Karar sizlerin.. Ben bu adama , bizim gibi Trabzonspor'lu bu adama yazık edemiyorum...

PLN9zK55QEI

Hocanın Türkiye kupasını aldığımızda ki görüntülerine dikkat edin nasıl taraftarlar gibi zıplıyor.. Hangi hoca yapıyor ki bunu hangi hoca yaşıyor.. Hangi hocaya futbolcularına koşuyor galip geldikleri bir maçtan sonra yeşil çimlerin üstünde adeta " Çocuğuna koşar gibi "...

agahozlu
03.09.2012, 16:30
Uğur, yazdıklarını biliyoruz ve o anları yaşadık. Tunga abinin yazdıkları ile senin yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Şahsım adına istifa etsin demiyorum zaten, istifa etmek öyle kolay değil. Yaşattığı başarılar taptaze aklımızda.

Bu oyun anlayışıyla başarılı olabileceğimize inanıyor musun? Ne hoca ne yönetim bu aşamada istifa etmemeli. Ama teknik ekip çok ciddi değişiklikler yapmalı. Futbol adına sahada yaptığımız en ufak bir şey yok. Bunun bir çözümü olmalı ve o çözümü istiyoruz.

Hüseyin Kurt
03.09.2012, 16:38
Şike süreci bitene kadar ikisi de gitmemeli. Gideceklerse de zorla tutulmalı yerlerinde.
Fakat bazı gerçekler de var tabi.
Şenol Hoca'nın takımı iyi çalıştıramadığını,taktiksel olarak takımın hiç iyi olmadığını düşünüyorum.
Bir de Şenol Hoca'nın transferde elinde yeterince portföyü olmadığını ve iyi araştırmalar yapmadığı ortada. Bir "B" planı hiç yok mesela. Bu sebeple de kötü transferler yapıyoruz.
Ama ben Şenol Hoca'nın ve Sadri Başkan'ın böyle bir dönemde gitmemesi gerektiğini ısrarla savunuyorum.

ozturk
03.09.2012, 16:45
kısa vadede oyun sistemimizi, uzun vadede transfer anlayışımızı değiştirmeliyiz..

hodlu
03.09.2012, 16:50
Şenol Güneş bu takım için malesef vazgeçilmez'dir.Çünkü ondan başkası eleştiryi bu kadar az seviyeye çekemez.Ancak sadri başkan derhal bırakıp gitmelidir...

Hüseyin Sahtiyan
03.09.2012, 16:54
Uğur bir de şöyle düşün. Ersun Yanal Selçuğu, Engin'i, en iyi döneminde Gökhan Ünal'ı, Egemen'i aldırabiliyor Şenol Güneş aldıramıyor. O zaman de ki ben bu işte yokum kardeşim. Ben iki sene üst üste 50 puanlarda dolaşan bir takım yöneterek kendi prestijimi altüst etmem.

Bu işler tamamen danışıklı dövüş artık başka birşey düşünemiyorum.

2002-2003 ve 2003-2004 de de aldık Türkiye kupasını biz. Yani Türkiye kupası ulaşılamaz birşey değil.

İyi niyetin olduğuna da inanmıyorum artık. İyi niyet olur, ışık olur, samimiyet olur eyvallah bekleyelim ama adam hiçbirşey söylemeden dengesiz oyuncu tercihleri yapıyor, en iyileri yedekte bekletiyor, oynaması gerekenleri kadroya almıyor, sırf onları oynatmamak için oynattığı futbolcular yüzünden resmen kaybediyoruz.

Şenol Güneş'in bu işi becerebileceğine inancım var yanlış anlaşılmasın fakat kesinlikle bi dolaplar dönüyor ve o da bu dolapların içinde bence.

He istifa etsin mi ? Bilmiyorum orası ayrı.

zaferyıldız
03.09.2012, 16:54
başkanın da hocanın da istifasının yanlış olacağını düşünmekle birlikte ,

şenol hoca ile ilgili ;

takımın başında daima kalmasını isterken ,uzun süreli isteksizlik gösterecekse kendini toparlamayı düşünmüyorsa veya artık kendisi de gerçekten takımın başında olmak istemiyorsa o zaman bu takımın geleceğini oturup başkanla birlikte konuşarak çekilmeli..ondan sonrasının planı yapılmalı ,sadri şener buna ikna olmalı o zaman bırakabilir şenol hoca .ben bu durumda bile klüple ilişkisini kesmemesi ünal karamanın başlangıçtaki görevi gibi sportif direktör şeklinde devam etmesini isterim...ancak bu dönemi atlatıp 2 hafta sonra taş gibi takımıyla geri dönüp şikecileri çimlere gömmesini daha çok isterim....

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 16:56
Videoton'u elemiş, üç lig maçını da kazanmış olsaydık gündemimiz ne olacak idiyse, şimdi de gündem o olmalı.

zaferyıldız
03.09.2012, 16:58
ama sahi bir de dolap işi var sanki bu olanlarda ,,

eğer öyleyse nebilelim hangisi doğru hangisi yanlış

aslında siyaset olduğu sürece bu pislik oyunlar hep olacak,bu ülkenin şeytanları siyaset kılığında çoğu zaman

ozturk
03.09.2012, 16:59
Videoton'u elemiş, üç lig maçını da kazanmış olsaydık gündemimiz ne olacak idiyse, şimdi de gündem o olmalı.

O kadar basit olmuyor abi.

Oynanan oyun umut verse bir nebze dediğiniz olabilirdi.Ama perşembenin gelişi çarşambadan bellidir derler ya, böyle devam edersek bu günleri arayacağız gibi duruyor.

Biz perşembe gelmeden birşeyler yapabilmek amacındayız..

Şike ile ilgili mücadelemizden vazgeçmeden yapmalıyız tabiiki.

KÖKSAL AYDIN
03.09.2012, 17:01
Yorumların çoğu iyi niyetle yapılmış güzel temenniler gibi. Ancak eskiden beri görüldüğü üzere Şenol hocanın olduğu yerden krizler ve hayal kırıklıkları eksik olmaz.Bu bir realitedir. Geçmişi bir yoklasanız her şeyi ayna gibi görürsünüz.Fakat TSmizin iyi olmasını istediğimiz için buralarda öyle olsa böyle olsa diye keşkelerle kendimizi kandırıyoruz.Takıma Sadri Şener kadar sahip çıkan bir yönetici görmedim kim ne derse desin.Ancak Şenol hoca tam tersi bir tutum sergiliyor.Takımın iyi olması için değil kendi istedikleri gerçekleşsin istiyor.Her yıl hatta her maç aynı hataları yapıyor ve bunlardan neden ders almıyor diye biz soruyoruz.Halbuki adam, olmayan teknik-taktik bilgisiyle ben yaptım olacak gibi bir havada.Olmuyor kardeşim bunda ısrarı neden sürdürüyorsun?Ama hep onun dediği olacak.Biz sahip çıktığımız sürece sürünmeye mahkumuz.Yıldızlar, iyi topçular ondan kaçıyor çünkü futbolu bilen insanlar bilmeyenle aynı yerde durmaz.Topçular onun yüzünden sahada nerde oynayacaklarını şaşırdılar be kardeşim.Bunları futboldan az buçuk anlayan herkes görüyor.Fakat olmayacak nedenlerle hala adama sahip çıkıyoruz.fb maçına kadar dayanır.5. hafta oynayacağımız ve bir Şenol güneş klasiği olacak fb hezimetiyle veda eder arkadaşlar.Artık siz de duygularınızla hareket etmeyi bırakın ve gerçekleri yazın lütfen.

U.Sadıkoğlu
03.09.2012, 17:04
Uğur bir de şöyle düşün. Ersun Yanal Selçuğu, Engin'i, en iyi döneminde Gökhan Ünal'ı, Egemen'i aldırabiliyor Şenol Güneş aldıramıyor. O zaman de ki ben bu işte yokum kardeşim. Ben iki sene üst üste 50 puanlarda dolaşan bir takım yöneterek kendi prestijimi altüst etmem.

Bu işler tamamen danışıklı dövüş artık başka birşey düşünemiyorum.

2002-2003 ve 2003-2004 de de aldık Türkiye kupasını biz. Yani Türkiye kupası ulaşılamaz birşey değil.

İyi niyetin olduğuna da inanmıyorum artık. İyi niyet olur, ışık olur, samimiyet olur eyvallah bekleyelim ama adam hiçbirşey söylemeden dengesiz oyuncu tercihleri yapıyor, en iyileri yedekte bekletiyor, oynaması gerekenleri kadroya almıyor, sırf onları oynatmamak için oynattığı futbolcular yüzünden resmen kaybediyoruz.

Şenol Güneş'in bu işi becerebileceğine inancım var yanlış anlaşılmasın fakat kesinlikle bi dolaplar dönüyor ve o da bu dolapların içinde bence.

Ben Şenol Güneş'in Adrian , Henrique vb... yapılan transferlerde zerre sözünün geçtiğini düşünmüyorum adam kendisi basın toplantısında söyledi bunları..

O Basın toplantısından bir kaç başlık koyayım Şenol Güneş'i anlamamıza bence vesile olacaktır...

OYUNCULAR TAKIMI BASAMAK OLARAK GÖRMEYE BAŞLADI
KIZARAK, İTEREK BAŞARI GELMEZ
MAÇ KAYBETTİK AMA ONURUMUZU KAYBETMEDİK

Ve son olarak ;

BİLGİM DIŞINDA TRANSFER YAPILDI

Güneş, "Bilginiz dışında transfer yapıldı mı?" şeklindeki bir soruyu yanıtlarken de, "Evet, yapıldığı oldu. Doğru. Alınan oyuncularda rakamsal olarak ve oyuncu alınışı olarak bilgim dışında oyuncu alındı. Mevcutları şikayet etmek yerine kabul edip çözmek veya gitmek durumundasınız. İkisinden birini yapmak halindesin" ifadesini kullandı. Kendisi hakkında "Hakarete varan eleştiri" yazdığını belirttiği medya mensuplarına da seslenen Güneş, "Yazdıklarını burada sorsunlar. Hakaret eleştiri değildir. Bazıları içinizde ama onları ön sıralarda da görmek isterim" dedi.

Hocanın kadro tercihlerinde öyle çok absürd bir durum yok evet Henrique'yi 70 dakika oynatmasına bende kızıyorum , Serkan'ı orta sahaya almasına bende kızıyorum ama yönetime mesaj verdiği kesin yoksa alenen böyle bir şeyi yapacak bir insan değil...

Colman ve Olcan'ın kadro dışı bırakılma mevzusunda ise tamamen hocayı haklı buluyorum burada bile Olcan yerden kalkmıyor , Colman pas vermiyor geri gelmiyor diye yüzlerce eleştiri okuyoruz... Hoca radikal kararlar almak istiyor bunu uygulamaya geçiremiyor belkide düşündüğünü bilemiyoruz.. Çıkıp konuşsa yönetimi eleştirse bu sefer taraftarın gözünde tamamen hain konumuna gelecek heleki şöyle bir dönemde...

Şenol Güneş GaziAntep müsabakasını kazansaydık eleştirilecekmiydi ? Hayır.. Videoton'u eleseydik eleştirilecekmiydi HAYIR.. Hiç geçmişten ders almıyoruz..

Senin taraftarlığına laf edecek geçmişimiz yok :) fakat burada ve Stadda " İSTİFA " diyenlerin %90'ı takım dibe vurduğunda bu takıma sırtını dönüyor ve bu takım kötü günler geçirmeye başladığında deplasman tribünü hep boş kalıyor Avni Aker'de 3000 kişi zor oluyor.. Taraftar Şenol Güneş gidince yeni hocayla bir heves haaa diyor ama sonra Trabzonspor atkısını takmayı , formasını giymeyi unutuyor...

zaferyıldız
03.09.2012, 17:05
tamam güneş inatçı bunu zaten biliyoruz

peki yerine kim gelir ve dayanır ts nin başına ,,,bakın dayanır diyorum

arkadaş az önce yazdı bu takım güneş olduğu için bu kadar az eleştiriliyor ,ya olmayınca

şimdi söyleyin kim gelir ? ve daha iyi olur ...valla ben ikna olmayı isterim keşke daha iyi bir seçenek olsa şu an..

Cafer Bulur
03.09.2012, 17:09
Ikisi de etmemeli,dere gecilirken at degistirilmez.

Senol hoca nin hatalari oluyor ama o bizim icin en iyisidir,bu unutulmamali.

Senol hocayi getirirken onu ne güclükerle getirdigimizi unutmayin.

Senol hoca oyunu okuyamiyor diyin,yanlis oyuncu degistiriyor diyin,videoton faciasinin sorumlusudur diyin ama ona paragöz yakistirmasi lütfen yapilmasin.

Senol hoca o koltuga yapismaz,fayda saglamayacaksa gider onu istifaya davet etmeye gerek yok.

sessizkral_1
03.09.2012, 17:11
e-r-s-u-n y-a-n-a-l

alper*
03.09.2012, 17:13

Tamam abi. O zaman UEFA gruplarındaki rakiplerimizi tartışalım. Gruptan çıkma olasılığımızı falan :)

zaferyıldız
03.09.2012, 17:15
ben aslında ünal geldiğinde hocanın tribüne çıkıp klübeyi başkasına bırakma konusunda umutlanmaya başlamıştım ama olmadı.

bu seçeneği keşke yapabilsek,bir de camia olarak yeni! ama ts li td alternatiflerine açılmamız açısından da olumlu olurdu,yani tek seçeneğimiz (yabancı hariç) şenol hoca gibi bir gidişten kurtulmak için bir adım atmış olurduk..

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 17:17
O kadar basit olmuyor abi.

Oynanan oyun umut verse bir nebze dediğiniz olabilirdi.Ama perşembenin gelişi çarşambadan bellidir derler ya, böyle devam edersek bu günleri arayacağız gibi duruyor.

Biz perşembe gelmeden birşeyler yapabilmek amacındayız..

Şike ile ilgili mücadelemizden vazgeçmeden yapmalıyız tabiiki.

Kendimi futbolcuların yerine koyuyorum, çok zor bir iş, lânetli bir takımda oynuyorlar, motivasyon imkânı sıfır. Haklarımızı elde edip bu lânetten kurtulmadan kim gelirse gelsin bir işe yarayacağını zannetmiyorum.

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 17:20
Tamam abi. O zaman UEFA gruplarındaki rakiplerimizi tartışalım. Gruptan çıkma olasılığımızı falan :)

İyi olurdu, güzel olurdu da derdimize derman olur muydu. :)

Ne ararsan bulunur derde devâdan gayri diye bir söz var ya...

Derdimize derman bulmadan bize rahat yüzü yok.

Adnan Özkan
03.09.2012, 17:24
Hoca bu hafata sivası yener falan bir hafta daha yırtar sonra hoopp yine aynı terane.Bu hoca jankoyuda emersonuda yedek yapar sabır uyum alışsın falan der bizide delirtir..Git hoca bırak bizi.Fena kadromuz yok ama sen berbat görünsün diye elinden geleni yapıyorsun.

MDanışmaz
03.09.2012, 17:29
Kulüpte teknik ekip ve yönetimde Trabzon'lu ve Trabzon'da ikamet eden kişilerin hakim olduğunu görüyorum..İlk olarak Ünal Karaman'ın gidişi sonra aynı görev değil ama Giray Bulak'ın gelişi Serdar Bali'nin taraftarla ilgilenen kişi olarak gelmesi yavaş yavaş diğer isimler tasnif ediliyor bunlardan biri de Sadri Şener klübün girdiği bu çıkmazdaki amaç Sadri Şener'i devirip başını Nevzat Şakar ve Şenol Güneş'in çektiği yönetim oluşacak teknik direktörde Giray Bulak bunlar tamamen deli saçması gelebilir ama gidişat o yönde diye görüyorum..

Tyler Durden
03.09.2012, 17:35
Ş

Şenol Güneş bu takımı aldı , Türkiye Kupası şampiyonu yaptı kimse Ersun Yanal'ın takımı onun topçuları demesin Ersun Yanal neden başarı yakalayamadı o takımla Şenol Güneş'e yapılan transferleri hepimiz görüyoruz bu transferlere hoca mı karar veriyor.. Adam veryansın ediyor " Bilgim dışında transferler yapıldı " diye fakat hala Adrian'ı , Henrique'yi Şenol Güneş almış muamelesi yapıyor bizim taraftarımız..

Türkiye Kupasını aldık , takım olduk dedik artık aydınlık günler yakında dedik... Üzerine birde Fenerbahçe'ye son hafta Kadıköy'de darbe vurduk yine bu takımın başında Şenol Güneş vardı... Yetmedi.. Bursaspor'a mükemmel bir oyunla 3 tane salladık Olimpiyat'ta taraftar ile takım adeta show yaptı... Yeni sezon başladı Fenerbahçe galibiyeti ile.. Derken kafa kafaya gittiğimiz Şikeci Yosmaların bir puan dahi gerisine düşmeden Ligi resmi olarak 2. " Realite olarak ise Şampiyon " olarak tamamladık...

Şampiyonlar Ligine alınmıştık.. Herkes kadronun dağıldığından o grupta en iyi ihtimalle 2-3 puan toplayabileceğimizi iddia etti çünkü karşımızda ki takımlar bizden kaliteli ve daha hazırdı.. Ama 7 Puan topladık o gruptan.. İki maçımızın son dakikalarında ise toplarımız direkten döndü adeta tur gitti geldi... Şenol Güneş vardı o zaman yine takımımızın başında...

Şenol Güneş gittiğinde yerine gelecek olan Giray Bulak'ı kestirmek pek güç değil.. Trabzon şehrine yabancı ve vizyonlu bir hoca getirmenin daha vakti var bunu şu anda sağlayamayız.. Takım UEFA'dan elendi diye kazan kaldıran taraftarımıza sormak istiyorum her sene UEFA Kupasında final oynuyordukta bu sezon ilk turda mı elendik..

Klübümüzün son 3 yılını inceleyin.. Eğer bu Trabzonspor'a başarısızdır diyorsanız diyecek lafım yok.. Barcelona ile renk benzerliğinden ötürü derim geçerim...

Manchester United , Sir ünvanını alan Ferguson'u klübe getirdiğinde ilk sezon 11. Tamamladılar ligi.. 6 Yıl sonra ilk Şampiyonluklarına ulaştılar.. Ama adamın kellesini almadılar.. Arsene Wenger 5 yıldır kupa alamıyor.. Ama hala klübün başında...

Karar sizlerin.. Ben bu adama , bizim gibi Trabzonspor'lu bu adama yazık edemiyorum...

PLN9zK55QEI

Hocanın Türkiye kupasını aldığımızda ki görüntülerine dikkat edin nasıl taraftarlar gibi zıplıyor.. Hangi hoca yapıyor ki bunu hangi hoca yaşıyor.. Hangi hocaya futbolcularına koşuyor galip geldikleri bir maçtan sonra yeşil çimlerin üstünde adeta " Çocuğuna koşar gibi "...
basarisizliga kilif bulmak her daim yapilan birsey.

1.hocanin son uc doneminde de ayni hikayeler var.transfere karismiyormus?
elin samet aybabasi,ersun yanali buraya istedigi oyunculari aldirabiliyor
ama senol gunes aldiramiyor oyle mi?ziya dogan bile istedigi
oyunculari aldirdi.bu guc bir tek senol gunes'demi yok?
arka planda neler oluyor bilmiyorum ama bildigim tek sey senol gunesin her daim baskalarini suclamasi,mizmizlanmasi..
transferde sorumluluk almiyorsa yonetim ne yapsin..
2.kici kirik turkiye kupasini bu kadar buyutmeyin..ballandira
ballandira anlatinca o kupa deger kazanmiyor.super kupada bursaya uc tane
sallamisiz.ne buyuk is..uc tane gol atan adamin kacmasi ayri bir hikaye..
3.sampiyonlar liginde alinan puanlari nasil aldigimizi cumle alem biliyor.
interin kalesine bir kere gittik gol attik.macin en iyisi tolga..
rakibe ustunluk kurdugumuz tek mac yok..8 kisi defansa dizildik,
tolga o donem formunun zirvesindeydi ve o puanlari topladik..
sampiyonlar liginde oynayan takim ziya doganin takimi gibiydi..ekstra bir seyler yaptigimizi dusunmuyorum.
tamamen sansa yani..koskoca cl liginde ust turu kaciran
takim nasil oluyorda psv karsisinda madara oldu..psvden cok guclu oldugumuzu
falan soylemiyorum sadece cl grup maclarinda cok sansli
oldugumuzu soyluyorum..yoksa berabere bitirdigimiz bir cok cl macini
farkli da kaybedebilirdik..
4.ferguson'un manchestera gelmeden bir kariyeri vardi.elinizin altinda
internet var, hocayi savunmak adina yanlis ornekler vermeyin..
kaldi ki sen bir manchesterla kendini bir mi tutuyorsun..hocanin ne kariyeri var?
cin japonya senegal..bu takimlari yenerek dunya ucuncusu oldun..
ilginctir bu apoleti tasiyan hoca kendine sadece kore de is bulabildi..

son bir bucuk sene icinde yaptigi 60 macin 40inda puan kaybeden,bu maclarin
maksimum 5inde iyi oynayan bir Trabzonspor..
famagusta rezilliginden sonra yasattigi vidyoton rezilligi..
son bir senedir yaptigimiz maclara bakin..tam ezik anadolu takimlari
gibi oynuyoruz..pozisyona giremeden mac tamamlayan takim olduk..
besiktasin dagittigi karabuk karsisinda biz pozisyona giremedik.
takimda yildiz denilebilecek ne kadar adam varsa hepsinin sorunlari var.
ama her nedense biz surekli futbolculari ve yonetimi sucluyoruz.
alt yapiya bakalim.ilk geldiginde alt yapinin oneminden dem vuruyordu..koca uc sene gecti takima kazandirdigi tek isim kabiliyet dusmani olan 25 yasindaki
mustafa yumlu..kimse adam cikmiyorsa o ne yapsin demesin..bu hafta 1461 macini izledim.canavargibi cocuklar var..
bu akima girecek en az bir uc bes tane pirlanta gibi cocuk var..
ama o efsane hocanizin korkakligi yuzunden bunlar kaybolup gidiyor..
basari gelince bizim gibi, taraftar gibi zipliyormus..buram buram duygu somurusu var.basari gelsin ziplayacak adam buluruz..
trabzonsporlu olsun olmasin isini duzgun yapsin yeter..
koca kulup senol gunes'e emanet edilmemeli.
bence yol ayirimindayiz, bu adam her gecen gun trabzonspora zarar veriyor.
bir bucuk sene oldu daha takimin onbirini sayamiyoruz..bir hafta ilk 11 baslayan adam ertesi hafta kadroya alinmiyor..istikrar istikrar diyoruz ama
bir bucuk senedir ilk 11e karar veremedik..
abicim bu nasil birseydir ben anlamiyorum.bu nasil istikrar allah askina..
hocanin tam olarak oturtmak istedigi sistem nedir cozebileniniz var mi?
farkinda degilsiniz ama mevcut kadro simdi ki kadar kotu oynayacak
ezilecek bir kadro degil..elimizdeki kaliteli futbolcular her gecen gun
deger kaybediyor..
bence hocayi destekleyenler otursun bir daha dusunsun.
ilerisi icin bir umut olsa neyse ama uc sene gecmesine ragmen senol gunes
geldi bizim bu yonumuz gelisti diyebilecegimiz tek sey yok.
kendisini gunahim kadar sevmedigim terim magandasinin takimina
bakiyorsun, bu takimda terimin imzasi var diyenliyorsun..
onde basmalar-rakibi kendi sahasina hapsetmeler-surekli bir tempo-
futbolcularin it gibi hirsli istekli olmasi..
bir de bize bakin..hirsi gectim ama bazi futbolcularimiz oyun berabere giderken
sureye oynuyordu.

Adnan Özkan
03.09.2012, 17:40
Bu duygu sömürüsü işin bırakın arkadaşlar..Tamam hoca Trabzonlu Trabzonsporlu geçmilşi süper ama duygusallığa kimse başarı vermiyor..Yıprandı hoca çok yıprandı bıraksın artık onada yazık bizede..O takım oynamıyorsa oynatacak,şımaran varsa kafasını kıracak,oynamayanı gümletecek..Bu özelliklerin hiç biri yok Şenol Hocada.Hep bahaneleri var,iletişimi sıfır,tesislere kapanmış kalmış..Yapmayın artık hocanın kafa bitik görün ya..

Adnan Özkan
03.09.2012, 17:42
Hep şenol güneşin verdikelri dediniz durdunuz.Ya bu takımın hocaya verdikleri..Güzel bir geçmiş,para,şöhret,milli takım onuru ve daha neler. Tabiki kupa alınca zıplayacak herkes zıplar.Her şeyini vermiş olabilir (artık vereceği kalmmaıştır manevi destekten başka) ama onu Şenol Güneş yapanda bu takımdır..

Hüseyin Sahtiyan
03.09.2012, 17:44
Uğur'cum sen Şenol Güneş'sin, her ne kadar takımı hazır almış olsan da o takım 82 puan yapmış ligde. Ertesi sene takımın başındasın istediklerini almıyolar, Ali'yi alın diyosun Al sana Ahmet diyolar, bari Hasanı alın diyosun yok sana Şemsi yeter diyolar, e sen ne b.kuma Şenol Güneş'sin yani. De ki ben bunu bunu istedim benle dalga geçer gibi başkalarını aldılar ben bu işte yokum, çünkü başarısızlıkta pay sahiplerinden biri olcam, kimse seni eleştirmez.

Bu hala Antep'ten dönmeye çalışan arkadaşlarımızdan bir fotoğraf. Bildiğin kuru ekmek yiyorlar, yutabilmek içinde bi lokma su. Ondan birşeyler bekleyen insanlar var, nasıl ki bu fotoğrafları futbolculara gösterin diyorsak aynısı Şenol Güneş içinde geçerli. Herkes rahat anasını satayım.
http://g1209.hizliresim.com/11/3/clyrt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

yaranozlu
03.09.2012, 17:45
Kendisini cok severim ama senol gunes istifa etmeli. Sadri baskanla olene kadar. Taktik eksikliklerin nedeni hocadir ve senol hoca misyonunu doldurdu. Mustafa akcay gelebilir, yerine de hami gelebilir. Takima isyanci bir ruh gerek, makcayda fazlasiyla var. Ne kaybederiz ki, kisitli imkanlarla basarili olmus adama sunulmali bu gorev.

KÖKSAL AYDIN
03.09.2012, 17:51
Kendisini cok severim ama senol gunes istifa etmeli. Sadri baskanla olene kadar. Taktik eksikliklerin nedeni hocadir ve senol hoca misyonunu doldurdu. Mustafa akcay gelebilir, yerine de hami gelebilir. Takima isyanci bir ruh gerek, makcayda fazlasiyla var. Ne kaybederiz ki, kisitli imkanlarla basarili olmus adama sunulmali bu gorev.

Yine farklı şeyler yazıp içimi dökecektim ama senin yazın sanki içimi okuyan bir yazı oldu.

Aynen katılıyorum.Şenol hocanın bu takıma vereceği bir şey kalmamıştır.Zaten olmayanı veremez.Taktik, sistem anlamında.Evet Akçay TS için biçilmiş kaftan olabilir.

Hatta yazacaktım, bu takıma ŞU ANDA hangi TD gelse Şenol hocadan faydalı olur diye düşünüyorum.Tabi ki insanlık olarak kastetmiyorum.Takıma katkı anlamında söylediklerim.Neyse bu er ya da geç olacak ama ne kadar geç olursa ANLAŞILAN KAYBETTİKLERİMİZ O KADAR FAZLA OLACAK.

Yaşar
03.09.2012, 17:53
Sadri Şener kendisine uygulanan onca baskıya rağmen hala çalınan şampiyonluğumuzun peşinde koştuğuna göre, süreç tamamlanana kadar kalmalı, hiçbir yere gidemez.
Ayrıca bu yıl kurulan kadro da söylendiği gibi kalitesiz değil aksine ligin en iyi 3. kadrosu ve bziden iyi olanlar Avrupa'da oynayacağı için şampiyonluk adayı bir kadro.
Bu kadronun kurulmasında en büyük pay da Sadri şener'dedir ve başarı gelirse de tenriğin büyüğünü de alacaktır benden.

Gelelim Şenol Güneş'e;
Eğer transfer sürecinde ''bana şu adamları alın'' deyip aldıramıyorsa sorun kendisindedir.
Eğer transfer sürecinde '' bana şu adamları alın'' deyip almıyorlarsa, istemediği adamları alıyorlarsa ki(böyle birşey olduğuna inanmıyorum)
bunu açık açık söylemeli.
Kendisine verile bu kaliteli kadroyu(Her mevkinin en az 2 alternatifi var) kadro yapısına göre oynatması gereken sistemde oynatmaması, sürekli yaptığı yanlışta ısrar etmesi, rakipleri tarafından öğrenilen değişiklikleri ve yaşattığı Videoton faciası ile bu eleştirileri hakkettiğini düşünüyorum.
Bu şekilde devam etmesi halinde giymesinin en uygun yol olacağını düşünüyorum.
Bu takım , bu kadrosu ile en kötü hocanın elinde bile 3. olabilecek kalitede bir kadrodur.
Bizim Şenol Güneş'ten beklentimiz ise biz şampiyon yapmasıdır, o yüzden farklıdır, o yüzden kredisi yüksektir ama şu andaki Şenol güneş ile bu takım ilk 5'e dahi giremez.
Şenol Güneş'İn şike sürecindeki tavırları zaten ayrı bir fiyasko ki; söylediği ve söyleyemediği sözler aklıma gelince çıldırıyorum...

Yaşar
03.09.2012, 17:57
Hedefimiz şampiyonluk olduğuna göre Şenol Güneş'in gitmesi durumunda yerine Lucescu gibi bir teknik direktör getirilmelidir.
Takımın başına gelecek herhangi bir isimle kadro kalitesini dikakte alacak olursak en kötü 3. oluruz zaten...

anth
03.09.2012, 18:10
Şadri Şener kalmalı, Şenol Güneş gitmeli...

son 1 aya kadar sonsuz destek olduğum Hocamızdan desteğimi çekiyorum...

Ne kadar önce giderse o kadar iyi...

Ama transfer sezonu bitmeden gideceğini zannetmem...

Ender Kuyumcu
03.09.2012, 18:19

Şener...

Güneş...

Keşke her limanda bir Tunga olsa.

Bu başlığın altına olumlu ya da olumsuz yorum yapacaklara ışık tutacak bir yazı olmuş.

Yaşar
03.09.2012, 18:23
Ayrıca en çok üzüldüğüm noktalardan bir tanesi de taraftarın Şenol Güneş'e olan sevgisini ve saygısını yitiriyor olması.
Kendisi bu şeklide inat etmeye, takımı yanlış oynatmaya devam ettiği sürece bu olay bu şekilde devam edecek gibi.
Önceden sadece eleştiri yapanlar işi hakarete kadar götürmeye başladılar.

Ahmet Faruk
03.09.2012, 18:29
Sadri Şener niye istifa etmeli? Benim bir cevabım yok.
Ama oynanan oyun, alınan sonuçlar değil, oynana oyun Şenol Güneş için umut verici değil. Trabzonspordan daha yukarıda olduğu için -evet maalesef burda da bunu görmek mümkün- gönderilemez ve gerçekten Trabzonspor için birşeyler yapmak istiyorsa kendisi ile olmayacağını görüp istifa etmelidir.

Ender Kuyumcu
03.09.2012, 18:34
Az önce TS resmi sitesindeki Emerson ile sözleşme imzalandığı haberini okudum.

Hadi diyelim yapılan transferlerden ve dolayısı ile fiyaskolardan Şenol Güneş sorumlu.

Geçen sene 31 yaşındaki Zokora'ya 4 yıllık imza attıran ve bugün 26 yaşındaki Emerson'a 2 yıllık imza attıran da mı Şenol Güneş?

Bu imzalardaki mantığı bir yönetici ya da başkan açıklayabilir mi acaba?

Selim Turan
03.09.2012, 18:44
Sadri Şener değil, Nevzat Şakar ve Hasan Yener istifa etmeli. Şenol Güneş'te ne yapıyor anlamıyorum. Resmen "beni kovun yoksa takımı batırırım" diyor...

TS-AKCAABAT-61
03.09.2012, 18:45
sike süresi bitene kadar beklemeliyiz. sonra sartlara göre destek düsünülür

İlyas Özdemir
03.09.2012, 19:49
dereyi geçerken at değişilmez ama bu gidişle akıntıya kapılacağız

h@msi61
03.09.2012, 20:14
Istifa olacaksa yonetimle teknik heyet beraber gitmeli. Ne hoca yonetimin kotu transfer politikasinin hatasini kendi basina cekmeli ne de yonetim hocanin kotu teknik performansinin tek basina sorumlusu olmali. Suanki durumun sorumlusunu yonetim veya hoca diye ayirmak imkansiz...

Bana kalirsa ise ikisi de yollarina devam etmeli, sezona yeni basladik, transferler gec yapildi, takimin oturmasi icin biraz sabirli olmaliyiz...

Çağatay_
03.09.2012, 20:31
Yönetimin istifası şu anda hiçbir fayda sağlamayacağı gibi, kongre süreci ve yönetimsizlik gibi ağır yaralar açacaktır. Ayrıca bence istifa gereksiz, seçim dönemi zaten geliyor.

Hoca formsuz, açık net belli. Ama isteksiz ve bıkkın olduğunu sanmıyorum. Yorgun evet, ama bir şeyler yapmak istiyor. Maçlarda kulübeye bile oturmuyor.

O yüzden haksızlık etmeyelim..

Hocamız bize güzel şeyler yaşattı, sabredelim ve rahat bir ortamda çalışması için desteğimizi esirgemeyelim.

Hatalarının kendisi de farkında, ve taraftarlardan özür dileme olgunluğunu gösterdi. Şimdi takımımıza, hocamıza, yönetimimize sahip çıkma günü.

Kendi içimizde eleştirilerimizi yapsak da, dışarıya olumsuz havalar patlak vermemeli. Aile içinde kalmalı, kimsenin ekmeğine yağ sürmemeliyiz.

alperrr
03.09.2012, 20:32
kesinlikle ne Şenol Güneş ne de Sadri Şener istifa etmemelidir hatta Nevzat Şakar da şike süreci bitmemiştir.. ve bitene kadarda kulüpten çivi bile sökülmemelidir.

şikecilerin tamda istediği gibi davranmamalıyız... bunlardan biri gittiği anda bayram yaparlar ..onları sevindirmemeliyiz..

şu şike sürecinde en zayıf tutumu kimse kusura bakmasın ama taraftarımız vermiştir..
hala saha sonuçlarına takılıp kalmak demek ömür boyu şampiyonluk göremeyeceğiz demektir..
çünkü aleni olan gözle görünen savcı , emniyet ve hakimler tarafından ispat edilen gaspa rağmen hakkını alamayan ,savunamayan bir camia yarın öbür gün iddialı iken yine elinden çalınmayacağı ne malum !!

takılıp kalmışız maç kazanmaya kazansak ne olu adamalar sadece şampiyonluğumuzu çalmamış geleceğimizi çalmış !!

özellikle videoton maçı benide çok yaraladı hatta itiraf etmeliyim rezil olduk..

eğer şikebahçe şampiyonluğumuzu çalmasaydı ne olacağını size anlatayım
Jaja kesinlikle gitmeyecekti ..
Selçuk gitmeyebilirdi..
Egemen gitmezdi..
Engin gitmezdi..
Burak gitmezdi..

peki bu adamlar gitmeyince ne olurdu gs nin kemik kadrosu ve selçuk gibi biroyuncusu olmazdı
asla toparlanamazlardı
geçenyıl bjk ya bakın egemen 50 maç oynamış defansı toparlamış dördüncü bile olamazlardı..
fb nin kadrosu fena değildi ama 2010 da onları şampiyonluktan etmemiz 2011 dede şampiyon olmamız onları iyice sarsardı yönetim ve irdelenmeli hocaları tartışılırdı eğer kadrolarını bozmazlarsa 5 senede biz 3 kere şampiyon olursak onlar 2 kere şampiyon olabilirlerdi..

şimdi ne oldu biz dağıldık hırsızlar geleceğimii çaldılar..
şampiyonlar liginden 2-3 defa gelecek 20-25 milyon euro larımızı ,duygularımızı ,sevinçlerimizi,
yeni genç nesilde bize oluşacak sempatiyi bile çaldılar..

bu söylediklerim size saçma gelmesin çünkü oturmuş iyi kadro kuran ekipler 3-4 sene rahatlıkla lige damgasını vurur..eskiden gs ve bjk ve tabiki yetmişli yıllarda biz yaptık..

dead_microbe
03.09.2012, 20:45
gelen gideni aratır !

Şenol Güneş den daha iyi teknik direktör var mı önerebileceğiniz ?
istifa etmeli derken yerinede birini önermek gerekir

aynı şekilde başkanın yerine de birini önerin karşılaştırma yapalım

Helvacı61
03.09.2012, 20:52
bence hem yönetim hem şenol güneş istifa etmeli.....ama ikisi arasında bir tercih yapaaksam önce yönetim gitmeli.....hepsinin gerekçeleri var...uzun anlatılıyor zaten hadi şenol hoca sistem değiştirir..şenol güneşin hiçbir zaman b planı olmadı...yönetimin ise çok acil istifa etmesi lazım...yaptıkları hataları saymakla bitiremeyiz....hepsini toplasan bir sadri şener etmez sadri şenerin yönetim kurulunu ya tamamen değişecek yada kendiside gidecek

alperrr
03.09.2012, 21:34
türkiye liginin en iyi teknikdirektörüdür Şenol Güneş ..bu gerçektir ama bazı eksik yönleri tabiki vardır..
denizli bjk ve fb yi şampiyon yaptı ama oynadığı futbol kimi tatmin etti ?? kazanmayı iyi aşılar..
terim önde baskı ve alan daraltmayı ve aşırı motivasyonu iyi veriyor medya gücü para gücü hep arkasında daha önce hagi şimdide bizim selçuk inan olmasa kesinlikle kovulurdu gençlere şans vermesi ve parlatmasıda kesinlikle artısı
irdelenmeli beyi tartışmaya bile gerek yok fesat ve kıskanç oynatığı oyun şike ile şampiyon olmak üzerine..
Samet aybabyı severim gençlere şans vermesi çok hoş ama takımları küçük takım mantığı ile oynatır top rakipte olacak kendi kontratak yapacak..

Şenol Güneş bunların yanında pırlantadır..
medya desteği yoktur..hatta sevilmez bile sevilmez derken fb ve gs nin camiasından ve hocalarının direkt vereceği tepkiden korkan basın ts den ve Hocasından çekinmeden ileri geri konuşabilir meydan boştur cevap veren olmaz sallayabilirsin ve sallarlar..çünkü insanlar güçlüye korktuklarına karşı temkinli daha zayıf gördüklerine karşı acımasız davranırlar..
Şenol Güneş daha önce trabzonspora şampiyonluk yaşatmış Ahmet Suat özyazıcının öğrencisidir ve futbolun nasıl oynanacağını takım oyununu iyi bilir 2011 senesini hatırlayın Korsan Barcelona diye kaç def söylemişlerdi kaç defa yazılmıştı
futbolda topu ayağına alıp paslarla oynacaksın ve bu oyunu her geldiğinde Şenol güneş Trabzonspora oynatır ve büyük takımlar böyle hep oynar..
hocamızın tek eksiği inadı ve takıntıları bunu kabul ediyorumm Bir Jaja mız artık yok ve onu çok arıyoruzz

Kereşenli
03.09.2012, 21:41
Şenol Güneş derhal istifa etmeli. Sadri Şener niye istifa etsin ki?

Harun
03.09.2012, 21:46
Ş.G. istifa etmedikçe bu takım düzelmeyeceği gibi, 60 yaşındaki bir kişininde huyundan vazgeçmeyeceği gün gibi ortadır.

Hasan Arslan
03.09.2012, 21:47
Bu konuyu tartışıyor olmamız bile gereksiz..

Namertlere güldürüyoruz kendimizi.Ne kadar da dağılmaya müsaitiz.Enerjimizi şike davasına verip mücadele etmemiz gerekir.

Bu tip kısır tartışmalar bizi sindirmek isteyenlerin işine gelir ancak.. Ne istifası!!

Şenol Hocamızda başkanımızda bu ülkenin en temiz camiasının ADAM GİBİ ADAMLARIDIR..

Sorunlarımız muhakkak var evet takım kötü! ama kaos yaratarak istifa diye bağırarak bu iş çözülmez...

Tescilli şikeci kulüp bile başkanı için yollara dökülürke! bu konuşmalar yapmak bize sadece zaman kaybettirir.

BİZ KÖTÜ GÜN DOSTUYUZ..NAMERTLERİN OYUNUNA GELMEYECEĞİZ!
ŞENOL HOCAMIZI DA BAŞKANIMIZI DA YEDİRMEYECEĞİZ..

tlotwat
03.09.2012, 21:47
gidecek birisi varsa oda senol gunestir oynattigi futbol ortada takimin sahada ne yaptigi belli degil ama bence hocaya devre arasina kadar sans verilmeli 3-4 mac takim kotu oynadi diye ipler hemen koparilmaz ama devra arasina kadar kesinlikle takimi toparlamasi gerek olmuyorsada gitmesi gerekir

tturkmen
03.09.2012, 22:18
http://www.haberts.com/trabzonspor/sadri-senerin-son-gunleri-h6912.html
Duruma bakılırsa durum karışık. Şenol kasten takımı çalıştırmadığını düşünüyorum Artık ona yol verilmesi kanatindeyim.

tlotwat
03.09.2012, 22:19
ewet kotu futbolun sorumlusu senol gunestir baska hic kimse degil bize yasattiklarini unuttugumuz falan da yok bende hocanin en azindan devre arasina kadar takimin basinda kalmasindan yanayim zaten o zamana kadar hersey belli olur

Bahadır Şimşek
03.09.2012, 22:33
Yazın anlatımın çok güzel :) Tebrik ederim :)

Evet unutkanlık kötü şey. Ama senin yaşın itibariyle unutkan olacağını sanmıyorum bu konuda.

Ama yine de bildiklerimi anlatayım.

Şenol Güneş hangi şartlarda gelmişti?

Evvelki sezon, Trabzon'daki dinazor tayfası Ersun hocanın altını oymuştu. Ersun hoca ilk kez bir araya gelen çocuklardan bir takım yapmıştı.

Çok iyi hatırlıyorum ben bıkmıştım her hafta aynı adamları görmekten. Sonra adam dayanamadı son 4 hafta kala istifa etti.

Takım berbat oynaması gerekirken çok iyi sonuçlar aldı. Bu da Ersun Hocanın sonu oldu. Beklenildiğinden başarılı olarak beklentileri yükseltti çünkü.

O sıralar ŞG Kore'de idi. Sözleşmesinin bitmesine altı ay vardı. Geldi gelmedi geldi gelmedi derken olmadı o iş.

Bizimkiler emanetçi aramaya başladı. O sıralar Samet Aybaba bulundu. Kimdi Samet Aybaba? Her türlü çöp haline gelmiş 14. takımdan iki Türkiye Kupası kazanan takımı oluşturan adam. Bu kişinin onurunu kıracak şekilde küstürdük.

Sonra dünyaca ünlü TD peşinde koşuldu. (Eriksonla 1.3 mpiksel terk resimler çekildi) Sonunda her zamanki gibi en üst düzeyde beklentiden sefalete razı olduk.

Broos geldi. Broos zaten emanetçi idi. Zaten Ersun Hocadan hazır gelen takımı o kadar götürebildi. Evvelki sene şampiyonluğa oynayan takım kendi kendini satmasaydı Kasımpaşa maçı 3-1 bitmezdi. Futbolcular Broos'u postaladı. Şenol hoca enkazın üzerine gelmedi. Gül gibi takımın üzerine geldi. Üstelik çekik gözlü dostlarını bırakabilseydi takıma 6 ay önce gelirdi. Takım da 1 sene kaybetmemiş olurdu.

Ersun hoca zaten ŞG takımın başına gelebilsin diye kovuldu. Çünkü Ersun hoca orada olduğu sürece sadece onun istediği topçular alınıyordu.
Şenol hoca gibi ensesine vur ekmeğini al adam olmadığı için onu yiyemediler. Ama koltugundan ettiler.

Açıkçası konunun ilk yazısı kötü bir yazı değil ama kaçırılan çok şey var o yazıda. Ya da bu forumdaki Şenol Güneş "fan"larının çizdikleri resim ışığında aydınlanmış bir genç arkadaşımızın bu yazıyı yazmış olması böyle bir sonuç doğurmuş diyelim.
Ancak kaçırılan noktaları alıntılamış olduğum yazı güzel bir şekilde gözler önüne sermiş. Tebriklerimi sunuyorum yazı sahibine.

Şenol Güneş olayına gelirsek, kendisi gerçekten bu kulüp ile özdeşleşmiştir. Geçmişteki katkılarını kimse yadsıyamaz, ancak ortadaki bir gerçeği de kimse gözardı edemez.

Kulüp geçen sezon başından itibaren ve artık klişe haline gelmiş bir söylemle "3 Temmuz" sürecini çok kötü idare etti, hatta edemedi. Normalde en zararlı çıkması gereken rakibimiz ise bu sürecin altından kimsenin beklemediği bir güç ile kalktı. Burada suçlu yönetimdir, takıma kazandırmadığı ya da elden kaçırdığı-çıkardığı futbolcularla.

Ancak Şenol Hocamız da en az yönetim kadar suçludur, yönetime transferde yol göstermemesiyle-gösterememesiyle.

Bunların da hepsini geçtik, bu senenin başında oynana futbolla. Geçen sezondan beri herkes görüyor, takım futbol oynamıyor, takımda bir sistem yok, kimin ne oynadığı belli değil ve mevkisinde oynamayan oyuncuların başarısızlıkları da cabası.

Bu seneye bakıyoruz, Videoton gibi bir takıma 210 dakika boyunca gol atamamışsın hatta net diyebileceğin bir pozisyonun bile yok. Burada kimse yönetimi suçlamasın, Adrian'ın parasını verseniz rakibi satın alırsınız zaten. O takımı yenmek için Colman'a ihtiyaç duymamalı takım, duyuyorsa ortada büyük bir problem vardır ve bu problemin sorumlusu da Şenol Güneş'tir. Çok uzatmak istemiyorum bu örneği.

Son sözüm, Şenol Hoca artık misyonunu tamamlamıştır, takım bir enkaz haline gelmiştir ve artık gidebilir. Henüz saygınlığını kaybetmemişken- en azından benim tarafımdan öyle- gitmelidir.

Burada da şöyle bir soruyla karşılaşıyoruz sürekli, gidince daha mı iyi olacak?

Cevap vereyim buna da, belki daha iyi olmayacağız ama en azından önümüzdeki seneleri kurtaracağız inşallah. Çünkü bu ekip başımızda olduğu sürece bizim alacağımız oyuncular yine hep transferin bitmesine sayılı günler kala yapılacak, yine oyuncularımız küstürülecek ve sürekli değer kaybedecekler...

Cyzio
03.09.2012, 22:40
Şenol Hoca istifa etmelidir. Çünkü;

2,5 yılda alt yapıdan sadece Mustafa Yumlu takıma dahil olmuşken. Bank Asya'da oynayan takımımız çatır çatır top oynayabiliyor, puanlar alabiliyorsa ve burada oynayan futbolcuların doğum tarihleri 87-88-9-89-90-91-92 ise, Şenol Hoca istifa etmelidir.

...

Gözlerime inanamıyorum :eek:, sevgili Emirhan... Bunları yazan siz misiniz?

Nereden, nereye :confused:.

.

Cyzio
03.09.2012, 22:43
....

Ha, ŞG istifa eder, yerine kariyerli bir "yabancı hoca" gelir, bu hoca yanına "yerli" bir yardımcı almaz, alt yapı sorumlusuna kadar kendi ekibini oluşturur, yerel gazeteleri de okumazsa, SŞ yerine de genç ve vizyon sahibi bir başkan gelir, Trabzon'daki fosillerden kimseyi yönetime almazsa, kuyumcu-esnaf yönetici profiline son verirse, kulübü asalaklardan temizlerse;

başım gözüm üstüne ikisi de gelsin.

Yok bir şey değişmeyecekse, istikrar bozulmasın bari. Biz bu filmi yıllardır sonu hep farklı çıkacakmış gibi izliyoruz.

Benim de hâyâlim tam olarak budur. Ama maalesef hayalden öte birşey değildir.

.

Cyzio
03.09.2012, 22:45

...

Ama genellikle de bir erdemdir.

.

Mollasalihoğlu
03.09.2012, 22:46

.

"Yok bir şey değişmeyecekse, istikrar bozulmasın bari. Biz bu filmi yıllardır sonu hep farklı çıkacakmış gibi izliyoruz." kısmı da dahil mi? :)

SEDAT
03.09.2012, 22:46
* Eleştirsem'de, kızsam'da sonuna kadar Sadri Şener ve Şenol Hoca diyorum.

krdnz
03.09.2012, 22:48
Tabii ki etmesinler..

Ama artık kaç yıl oldu SİSTEM istiyoruz.

Günübirlik yöneticilik yapmasınlar.

chener
03.09.2012, 22:49
son iki yıldır geleceğe dair hiçbir öngörü geliştirmeden kimlerin tarcihi olduğunu dahi bilemeden yapılan transferler ve bunlar üzerinden şekillenen bir takımımımz var.burada suçlu kim karıştırdım.şimdi yönetim desem ersun yanal döneminde de bu yönetim vardı ve o dönem alınan futbolcuları ya ersun yanalın isteğiyle ya da kendi becerileriyle bunlar aldı.şenol hocam suçlu desem kıyamıyorum,ama bence şenol hocamın futbolcu tercihinde ya insiyatifi yok ya da becerisi yok.ya da şenol hocayla-yönetim arasında bir sorun var,bu da takımın şimdiki halini ortaya çıkarıyor.çöz çözebilirsen.

Kasım BEKTAŞ
03.09.2012, 22:50

.

peki hocam gerçekleşmeyecek bir hayalin
sadece gerçekleşme ihtimali nedeni ile neden gemiyi komple batırmayı göze alıyorsunuz?

Gökhan Koç
03.09.2012, 22:50
Nereye gidiyoruz arkadaşlar,

O kadar çok maç başlığı, istifa başlığı, destek başlığı var ki, hangi biriyle ilgileneceğiz,

Ender Bey'e bu karmaşaya müdehale ettiği için çok teşekkür ederim,

Sorun diye tanımladığımız milyon maddenin altında bir yada iki kaynak yoksa bu milyon maddeyi hiç bir şekilde çözemeyiz,

O bir yada iki kök nedene inmeden yapılacak her şey bence yanlıştır.

Lütfen sabrımızı fenerbahçe hakettiği cezaları alana kadar koruyalım,

Hasan YAYLI
03.09.2012, 22:55
Kesinlikle hayır,desteğimizi sonuna kadar vermeliyiz...

Sebebine gelirsek,her değişim yeniden yapılanma ve kendi düzenini kurma çalışmaları derken istemediğimiz kadar zaman kaybetmiş oluyoruz...Bunun yanında da istikrar çok önemli.

Şenol Hocayı ateşleyecek bir şeyler bulunabilirse (heyecanını kaybetmiş olarak görüyorum şuan onu),kendi adımıza her şey yoluna girecek,istifa isteyenlerde yanlışta olduklarını göreceklerdir...

Cyzio
03.09.2012, 23:00
"Yok bir şey değişmeyecekse, istikrar bozulmasın bari. Biz bu filmi yıllardır sonu hep farklı çıkacakmış gibi izliyoruz." kısmı da dahil mi? :)

Size cevabı Necip Fazıl'dan vereyim:

"İstersen demirde muhâli kemir..."

İşte yıllardır tam o demdeyim. Hiç bir ümidim yok.

Sadece, "Ben böyle olacağını biliyordum." diye kendi kendimi avutuyorum. Çok büyük bir çoğunlukta da hep haklı çıkan ben oluyorum.

Tek tesellim, bir zamanlar bu forumda bu düşünceyi yalnızca ben dile getirirken, şimdi gerçeği görenlerin elhamdülillah bayağı yüksek rakamlara ulaşması.

Necip Fazıl'la başladık, Tevfik Fikret'le bitirelim:

"Yeyin efendiler yeyin, bu han-ı iştiha sizin."

.

alper*
03.09.2012, 23:01
Ben Şenol Hoca'nın 1500000 üzerine bir 500000 ile heyecanlanacağını tahmin ediyorum. :)

Ya böyle dava var mı ya? Heyecanını kaybetmişse çeksin gitsin.

Bu adamlar ne yapıyor da bu paraları kazanıyor? 19 yıldır okuyorum bu paranın 10'da birinin onda birini kazanan bir adamla tanışamadım.

ardasa61
03.09.2012, 23:02
dereyi geçerken at değişilmez ama bu gidişle akıntıya kapılacağız

durumu en iyi açıklayan mesaj budur.

Cyzio
03.09.2012, 23:03
peki hocam gerçekleşmeyecek bir hayalin
sadece gerçekleşme ihtimali nedeni ile neden gemiyi komple batırmayı göze alıyorsunuz?

Benim derdim Şenol'la, yönetimle değil.

Ama korkarım, bu gidişle gemi onun kaptanlığında batacak. Hiç arzu etmem ama, Allah korusun öyle birşey gerçekleşirse, mezkûr mahali ilk terkedecek olan farelere çok dikkat edin.

.

U.Sadıkoğlu
03.09.2012, 23:04
Uğur'cum sen Şenol Güneş'sin, her ne kadar takımı hazır almış olsan da o takım 82 puan yapmış ligde. Ertesi sene takımın başındasın istediklerini almıyolar, Ali'yi alın diyosun Al sana Ahmet diyolar, bari Hasanı alın diyosun yok sana Şemsi yeter diyolar, e sen ne b.kuma Şenol Güneş'sin yani. De ki ben bunu bunu istedim benle dalga geçer gibi başkalarını aldılar ben bu işte yokum, çünkü başarısızlıkta pay sahiplerinden biri olcam, kimse seni eleştirmez.

Bu hala Antep'ten dönmeye çalışan arkadaşlarımızdan bir fotoğraf. Bildiğin kuru ekmek yiyorlar, yutabilmek içinde bi lokma su. Ondan birşeyler bekleyen insanlar var, nasıl ki bu fotoğrafları futbolculara gösterin diyorsak aynısı Şenol Güneş içinde geçerli. Herkes rahat anasını satayım.
http://g1209.hizliresim.com/11/3/clyrt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Taraftarın beklenti içinde olması normaldir fakat klübün geçmişinden ders almasıda gerekir.. Klübün gerçek sahibi elbette taraftardır ama yıllardır düştüğümüz hataya bu kadar kısa süre içerisinde yeniden düşmek bana doğru gelmiyor..

Şenol Güneş eleştirilemez demiyorum bana görede hataları vardır ama şu an yapabileceğimiz bir şey yok bir FB , GS gibi hoca veya oyuncu getirebilme potansiyeline sahip değiliz patinaj çeken arabayı düzeltmeye çalışırken şarampole yuvarlayabiliriz... Hoca her zaman haklıdır , hoca sonuna kadar doğrudur diye bir düşünce olmaz olamazda bunu yönetim içinde söyleyebiliriz ama bulunduğumuz kriz ortamından en az zararla kurtulmalıyız hemen kes at yaparsak klüp zararlı çıkar... Şenol Güneş'in en büyük hatası dediğin gibi konuşmadı , yönetim ile arasında ki çıkan ikilik meselesinden dolayı fakat konuşsa camiada hain yaftası yiyebilirdi hem " Şike " sürecinde..

Olayın perde arkasını bilmiyoruz belkide bilemeyeceğiz inşallah Trabzonspor'u daha güzel günlerde izleyeceğiz.

gudoz81
03.09.2012, 23:07
hoca istifa etmesin ama burda yazan eleştirleri okumasını tavsiye ediyorum.
kızgınlıkla yazılan şeylerin çoğu zaten hocaya duyulan saygı ve sevgiden
bu futbolu onun felsefesine yakıştıramamaktan ötürü.
başkan istifa etmesin bu hırsızlara verilecek kelle yok trabzonluda
ama hatalardan ders çıkarsın camiayı ayaklandırmak için gerekirse stadı
yaksın kılını kıpırdatmayan önde gelen (nasıl önde geliyorsalar artık)
kişilerin isimlerini pankart yaparak sıtada astırsın

bak fena fikir değil isim isim şike sürecinde kulübümüze verdikleri destekten dolayı!!!???
şu önde gelen sanat siyaset erbabı hemşerilerimizi onurlandırmalıyız.
şimdilik diceklerim bu kadar aklıma geldikçe yazarımm

cerasus
03.09.2012, 23:09
.

2011 sampiyonlugunu nasil degerlendiriyorsunuz?

Kimin eseri olarak görüyorsunuz? Tesadüf diye mi nitelendiriyorsunuz?

Merak ettim acikcasi.

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 23:14
Şenol hocanın pankreası ve sağ böbreği gitsin, diğer organları kalabilir.

Kasım BEKTAŞ
03.09.2012, 23:15

Ama korkarım, bu gidişle gemi onun kaptanlığında batacak. Hiç arzu etmem ama, Allah korusun öyle birşey gerçekleşirse, mezkûr mahali ilk terkedecek olan farelere çok dikkat edin.

.

Gökçebey tarafından yazılan

....

Gökçebey'in dediği gibi bizim asıl sorunumuz bu...
ve benim şahsi kanaatim bu sorunlara rağmen işini yapabilecek bir teknik adam varsa o da Şenol Güneştir... eğer bur sorunları alt etmeyi başarabilecek bir teknik adam biliyorsanız söyleyin sonuna kadar arkasındayım... ama yoksa da elimizdekilerin değerini bilelim...

Helvacı61
03.09.2012, 23:15
hürgün kardeşim yaşı bayağı küçük olmasına ramen güzel bir yazı yazmış...pek tabiki haklı olduğu yerler var...ancak başarısız olan birinin istifasının istenmesi kadar doğal ne olabilir...o zaman geriye 1 soru kaldı şenol güneş başarısızmı...bu sorunu cevabı göreceli olmakla beraber ortadaki istatistikler son2 sezondur başarısız olduğunu gösteriyor..diyeceksinizki sezon daha bitmedi..işte burası daha vahim, sezonun 3 maçı oynanmış..avrupada çok zayıf takıma hiçbir varlık gösteremeden elenmişiz..ligde ise umut vaad eden hiçbirşey yok..peki bütün bu başarısız sonuçları alırken bunlar bizim geleceğimiz diyebileceğimiz hiçbir oyuncu varmı yok..onca transfere ramen bu başarısızlık..bir klüpte 2 sezonda 35 milyon harcayıp bir takım kuramıyorsa elbet biri faturayı ödemeli ..bu şenol güneşte olsa ödemeli ..şenol güneş gibi klüpte başkandan daha fazla gücü olması gereken kişi transfer bana sorulmadan yapıldı diyebiliyorsa bu çok daha vahim...bir teknik direktör başka hangi koşulda istifa eder merak ediyorum...
bir başka dezenformasyon ise şenol güneşin gelişinde takımın bulunduğu durum...bunu söyleyenler dahada ileri giderek sıradan bir anadolu takımıydı diyebilmekte ..trabzonsporun son 10 yılına baktığımızda şenol güneşten önce 2 tane türkiye kupası lig 2. ve 3. lüğü olduğunu göreceklerdir. bunu söyleyenler trabzonsporun büyüklüğüne hakaret ettiklerinin farkında değil....ama her defasında şenol güneşin geldiği sezondaki başarısız sonuçları dile getirmeleri artık sıktı..başarısız olduğu için zaten değişim oldu...trabzonspor tarihinde geçen yıl transfere harcanan para bir sezonda hiçbir yönetim ve teknik heyette yapılmadı..en son kaybımız colman olacak bununda sorumlusu şenol güneştir...çünkü colman haklıdır
sonuç olarak şenol güneş hepimizin saygı ve sevgisine mashar olmuş büyük bir efsanedir...geleceğe dair küçücük bir ümit vadedse yine kredisi olmalıdır. ancak ne varki tezkereci askerler emekliliği gelmiş devlet memuru gib olmaz bu işler hele trabzonda hiç olmaz...çünkü bizim sahada iyi oynayıp kazanmaktan başka seçeneğimiz yok.

Cyzio
03.09.2012, 23:19
2011 sampiyonlugunu nasil degerlendiriyorsunuz?

Kimin eseri olarak görüyorsunuz? Tesadüf diye mi nitelendiriyorsunuz?

Merak ettim acikcasi.

Maalesef dön dolaş aynı sorularla sürekli muhatap oluyorum. Herkese cevap yetiştirmek, gerçekten zor. Sizler yalnızsınız, ben ise tek başıma :D.

Neyse, geçmiş mesajlarımdan birinde bu soruya cevap vermiştim; okumayı arzu ediyorsanız, lütfen tıklayın (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918682938&postcount=17837).

.

Mollasalihoğlu
03.09.2012, 23:20
Size cevabı Necip Fazıl'dan vereyim:

"İstersen demirde muhâli kemir..."

İşte yıllardır tam o demdeyim. Hiç bir ümidim yok.

Sadece, "Ben böyle olacağını biliyordum." diye kendi kendimi avutuyorum. Çok büyük bir çoğunlukta da hep haklı çıkan ben oluyorum.

Tek tesellim, bir zamanlar bu forumda bu düşünceyi yalnızca ben dile getirirken, şimdi gerçeği görenlerin elhamdülillah bayağı yüksek rakamlara ulaşması.

Necip Fazıl'la başladık, Tevfik Fikret'le bitirelim:

"Yeyin efendiler yeyin, bu han-ı iştiha sizin."

.

Senin işin zor abicim..

yakın
03.09.2012, 23:20
Eğer Şenol Güneş istifa edecekse, olacakları yaşı yirminin üstünde herkes bilir:

Apar topar bir hoca bulunur, kısa sürede başarı sağlayamadığı -bunun doğal olduğunu bildikleri halde- için gönderilir; bir yabancı hoca alınarak taraftarın gözü gönlü hoşnut edilir -tıpkı Janko ve Emerson gibi-. Fakat o da kulüpteki Bizans oyunlarını görür ve çalışamayacağını anlar; sonra bir başkası gelir................ ve Şenol Hoca çağırılır.

Lütfen, Şenol Hoca'yı böyle kolay harcamayın, iyi hoca -hele Trabzonsporlu olanı- kolay bulunmuyor. Bu düşüşün doğanın kanunu (yaşadığımız sürecin sonucu anlamında) olduğunu Hoca biliyor, anlıyordur. Biz de artık bunu kabullenmeli geleceğe yatırımı, Hoca'ya destek vererek yapmalıyız.

SEDAT
03.09.2012, 23:23
* İki sene önce takımı Şampiyon yapmış teknik adam'ın istifasını istemek Cyzio abi'nin prensiplerine uyuyor demek'ki :)

Cyzio
03.09.2012, 23:24
Gökçebey tarafından yazılan

....

Gökçebey'in dediği gibi bizim asıl sorunumuz bu...
ve benim şahsi kanaatim bu sorunlara rağmen işini yapabilecek bir teknik adam varsa o da Şenol Güneştir... eğer bur sorunları alt etmeyi başarabilecek bir teknik adam biliyorsanız söyleyin sonuna kadar arkasındayım... ama yoksa da elimizdekilerin değerini bilelim...

Şenol Güneş zaten koyultarak yazdığınız sistemin bir parçasıdır. Giray Bulak'ın görevlendirilmesini kabul ederk bana göre bu durumu ispat da etmiştir.

Bakın başka bir üyenin yazdıklarına:

http://www.haberts.com/trabzonspor/sadri-senerin-son-gunleri-h6912.html

Duruma bakılırsa durum karışık. Şenol kasten takımı çalıştırmadığını düşünüyorum Artık ona yol verilmesi kanatindeyim.

.

cerasus
03.09.2012, 23:25
Maalesef dön dolaş aynı sorularla sürekli muhatap oluyorum. Herkese cevap yetiştirmek, gerçekten zor. Sizler yalnızsınız, ben ise tek başıma :D.

Neyse, geçmiş mesajlarımdan birinde bu soruya cevap vermiştim; okumayı arzu ediyorsanız, lütfen tıklayın (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1918682938&postcount=17837).

.

Ben kendimi azinligin azinligi olarak görüyorum mesela (saka ile karisik).

Siz benim gözümde azinligin azinliginin azinligisiniz.

Hayatiniz cidden zor olsa gerek :).

Tesekkürler cevabiniz icin.

Cyzio
03.09.2012, 23:25
Senin işin zor abicim..

Sizinki kolay nasıl olsa :D.

.

Cyzio
03.09.2012, 23:28
* İki sene önce takımı Şampiyon yapmış teknik adam'ın istifasını istemek Cyzio abi'nin prensiplerine uyuyor demek'ki :)

Sizin prensiplerinizde, sırf görevi başındaki teknik dirktörün başarısız görünmesi için bazı oyuncuların bilerek yenildiği bir takımın başına göbek ata ata gelmek var mı :)?

.

Cyzio
03.09.2012, 23:29
Ben kendimi azinligin azinligi olarak görüyorum mesela (saka ile karisik).

Siz benim gözümde azinligin azinliginin azinligisiniz.

Hayatiniz cidden zor olsa gerek :).

Tesekkürler cevabiniz icin.

Hakkımı teslim ettiğiniz için teşekkürler :).

.

Kasım BEKTAŞ
03.09.2012, 23:30
Şenol Güneş zaten koyultarak yazdığınız sistemin bir parçasıdır. Giray Bulak'ın görevlendirilmesini kabul ederk bana göre bu durumu ispat da etmiştir.

Bakın başka bir üyenin yazdıklarına:

.

eğer Şenol Hoca dediğiniz gibi Trabzonspor'u sadece rant kapısı olarak görüp cebinden başkasını düşünmeyenlerden ise dükkanı kapatalım gitsin...

Cyzio
03.09.2012, 23:32
İşte böyle arkadaşlar. Sonra diyorsunuz ki

-"Neden Şenol Güneş başlığında 202, şike başlığında 18 mesajın var?"

Şike başlığında yazdıklarıma karşı çıkmıyorsunuz da, ondan.

Bakın şu anda bu başlıkta, 15 dakikada 11 mesajla sizlerin sayesinde gene liderliğe oturdum :D.

.

Cyzio
03.09.2012, 23:33
eğer Şenol Hoca dediğiniz gibi Trabzonspor'u sadece rant kapısı olarak görüp cebinden başkasını düşünmeyenlerden ise dükkanı kapatalım gitsin...

Giray Bulak'ı kabulü konusundaki görüşlerinizi rica etsem?

Ya da Şenol Güneş'in maaşını biliyor musunuz?

.

Helvacı61
03.09.2012, 23:36
bence sadri şener hariç herkes istifa etmeli...şenol güneş dahi herkes gitmeli

Kasım BEKTAŞ
03.09.2012, 23:41

.

hocam yanlış anlamayın ama soruma soru ile cevap gelince aklıma gora filmindeki bir sahne geldi

malı arap faikten alıyorduk ikinci yükleme karabükte yapılıyordu adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu :)

ben Giray Bulak'ı neden kabul ettiğini bilmiyorum... açıkçası aldığı ücretide merak etmedim... topa vurmayı bilmeyenlere trilyonlar verilen bir ülkede şampiyonluğa oynayan bir takımın teknik direktörüde hatırı sayılır para almalı...

ancak benim merak ettiğim ve sizin iddia ettiğiniz konu

Şenol Güneş Trabzonspor'u sadece rant kapısı olarak görenlerden dediniz
bu iddianızı ispatlayın bende sizinle beraberim...

SEDAT
03.09.2012, 23:43
Sizin prensiplerinizde, sırf görevi başındaki teknik dirktörün başarısız görünmesi için bazı oyuncuların bilerek yenildiği bir takımın başına göbek ata ata gelmek var mı :)?

.

* Göbek atarak mı gelmiş, abi sen o aralar uzaktamıydın zorla getirdik adamı 2. seferdeki ısrlarla geldi.Gelir gelmez yaptıklarıda ortadaydı ama görmek istersen görebiliyorsun. O takım Kasımpaşa'da dağılırken adam Kore'deydi el insaf bişey yazıyorsunuz ama kişisel ihtiraslardan başka bişey değil...

Alihan Ertürk
04.09.2012, 00:12
Şenol Güneş'in şu an Giray Bulak'ın bulunduğu pozisyonda olması gerekiyor önümüzdeki dönemde. Saha kenarında gerçekten artık heyecanını kaybetti ve bunu takıma da yansıtıyor.

Teknik direktörlük koltuğunda ise hayalim Şota'yı görmek Şenol Güneş'in ekibinde.

İkisi birlikte çok güzel şeyler yapabilirler. Şu an göremediğimiz geniş futbolcu portföyü Şota ile birlikte Trabzonspor'a gelecektir. Ve tabii diğer güzel bir scouting sistemi oturtabilirsek bu ekip çok büyük işler yapar.

Yönetime gelince Sadri Şener'den daha iyi birini göremiyorum şuan bu işi yapabilecek.. Ama o da bir türlü yönetimini doğru dürüst, Trabzonspor için en çok faydalı olabilecek insanlardan kuramıyor. Tuncay Bekiroğlu asbaşkanlığında ve onun gibi genç yöneticilerle dolu bir yönetim kurulu görmek bir başka hayalim Sadri Şener önderliğinde Trabzonspor Kulübü'nde.

cakalkerem
04.09.2012, 00:14
ikiside gitmeli

Devrim Arslan
04.09.2012, 00:22
şu başlığı bu sayfada görmekten utanıyorum onca şeylere rağmen onların istifa etmesini beklemek ne demek yahu

Zeki Şevik
04.09.2012, 00:23
İkisi de kalmalı. Hele Sadri Şener o kupa gelmeden gitmemeli. Son günlerde en çok yazılan çizilen olay; Sadri Şener' in gitmesi için düzenlenen birçok tezgahın olduğu. Eğer Sadri Şener giderse Trabzonspor davasını gerektiği kadar iyi savunamaz. Çünkü emeği çalınanların başında Sadri Şener ve Şenol Güneş geliyor. Ve kimse canı yanmış birinin hakkını, kendisi kadar iyi arayamaz. Bugün pis şikecilerin ve onların şikelerine ortak olan herkesin tek sorunu kaldı, Trabzonspor' un yaptığı şikayetler ve hakkını arama konusundaki inadı. Bu inat da kırılırsa, önümüzdeki sene kimse artık şike yapıldığını bile hatırlamayacak. Ve Sadri Şener giderse bu inadın ciddi şekilde kırılacağını düşünüyorum.

Hami_41
04.09.2012, 00:24
İkiside kalmalı kesinlikle...

gökçay61
04.09.2012, 00:27
sadri kalsın, yönetim ve senol gitsin.

Yaldız61
04.09.2012, 00:43
bu başlıktan ve bizim taraftarımızdan utanıyorum..

macuka
04.09.2012, 00:48
oncelikle Snol Hoca nin son donemlerindeki enejisini en cok elestirenlerden biri olmama ragmen, eger istifa etsin dersem vefasizlik etmis olurum.

Sadri Sener i ise en basindan beri tutmamis olmakla beraber, sike surecinden dolayi bende kredisi yukselmistir...

Her ikisinin de istifasi su an icin TS a buyuk zarar verir.

Adem Erdoğan
04.09.2012, 00:51
Hala daha ersunu savunan ve öven yazılar okuyorum. bir kısım sözde taraftarımızın kafa yapısı fb taraftarı ile aynı.

Yaşar
04.09.2012, 00:51
2010-2011 sezonunda alınan şampiyonluk Türk futbol tarihinin en önemli ve en anlamlı şampiyonluğudur.
Öyle ki rakibimiz kendi rakiplerini ve bizim rakipleri paralara boğarken, biz teker teker maçlarımızı kazanıp, hırsızların 1 puan bile gerisine düşmeden bitirdiğimiz bir sezondur.
Rakiplerimiz sadece çaylak Aykut veya Tayfur değildi yani.
Hakemleri de, rakipleri de, parayı da, Tff'yi de kim varsa hepsiyle mücadele ederek kazandığımız çok önemli bir şampiyonluktu.
Yiğidi öldürelim ama hakkını da verelim.

bordoylamavi
04.09.2012, 01:04
akıl yaşta değil baştadır. dinazor taraftarlarımızın hafızası zayıf. tebrikler hürgün trabzonspor senin gibi modern ve vefalı düşünen gençlere emanet. bizim dinazorlar man untd seyircisi olsa ferguson un sahasında fenere ve gs ye yenildiğinde de hemen istifasını isterlerdi.

Yaşar
04.09.2012, 01:18
Ellerine sağlık, güzel kardeşim...

Tunga
04.09.2012, 01:23
Hala daha ersunu savunan ve öven yazılar okuyorum. bir kısım sözde taraftarımızın kafa yapısı fb taraftarı ile aynı.

Şimdi tam da ben yazacaktım.

Dahası Ziya Doğan'ın daha iyi olduğu yönde yorumları görünce bir an deja vu yaşadığımı zannettim.

Uğur GEMİCİOĞLU
04.09.2012, 01:27
İstifa istenebilir. Tüm demokratik ülkelerde bir haktır bu ve Şenol Güneş şu an gerçekten kötü götürüyor. Forumda da istifa etmesini isteyenler olur. Ancak mesajlar istifa beklentisinden sapıp hakarete, küfüre dönüştüğü zaman, Şenol Güneş'i savunmaya kalkanları linç edecekmiş gibi aramaya başlarsanız ve dalga geçmeye çalışırsanız " Şenol fanları " Şenol müridleri " dediğiniz tipler birden türeyiverir. Tıpkı benim gibi. Kusura bakmayın adam bizle sözleşme imzaladığı zaman ne haldeydi şimdi ne halde? Biraz empati kurun. Nasıl zor bir dönemden geçildiğini ve bu zamanda Sadri Şener'in ve Şenol Güneş' in gerçekten yapayalnız kaldıklarını, tüm medyanın, tüm spor adamlarının, çoğu spor yorumcularının, milletvekillerinin, siyasi liderlerin, adalet sisteminin bize nasıl karşı olduklarını görmeye çalışın. Bu ülkenin futbolla uğraşan kısmı Trabzonspor'u istemiyor arkadaşlar. Pastanın İstanbul'da paylaşılmasını istiyorlar. Bu nedenle birbirimize sıkı bir şekilde bağlanmamız lazım. Türk futboluna verdiğimiz bu değerleri bir çırpıda harcamamız lazım.
Şenol Güneş sözleşme imzaladığı zaman burada açılan başlıkları konuşulan konuları hatırlıyorum. Ne olursa olsun Şenol Hoca bırakılmamalı diyordu herkes. Şimdi neden bu haldeyiz peki? Neden herkes onun kellesini istiyor? Tamam istifa istedin kimin gelmesini öneriyorsun? Cevap: " Kim gelirse gelsin " Böyle bir şey olmazki. Forumda bazı arkadaşlar takımın düzelmesinin ve başarı gelmesinin sadece Şenol Hoca'nın istifası ile mümkün olacağını belirtiyorlar. E yeni hoca kim?
" Bu takım hocasız daha iyi oynar " gibi bir cümle gördüm. Bundan daha büyük bir hakaret olamaz. Lütfen arkadaşlar. Zamanı gelince en istikrarcı adam da istifa ister. Ben de eğer zamanı gelmişse Şenol Güneş' in istifasını isterim. Ama bence zamanı değil. Kesinlikle devre arasını görmesi lazım. Ancak bana göre bu seneyi de bitirmesi lazım.
Neden? Şampiyon olamayacağımız belli arkadaşlar boşuna kendimizi kandırmayalım. Beşiktaş'ı sallayın. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin transferlerine bakın. Tamam transferi geçtim. 2 takım taraftarına bakın yakaladıkları havaya. Galatasaray taraftarı zaten iyice gaza gelmiş durumda. Fenerbahçe taraftarı da takımın en kötü zamanında müthiş bir birlik gösterdi takımlarının suçlu olduğu kanıtlandığı halde. Biz ne yaptık? Haklıyız, elimizden kupamız çalınıyor, Aziz hapse giriyor, bir sürü yönetici ceza alıyor bu sürede devreye bizim girmemiz gerekirken hiçbir şey yapmadık. Bekledik. Sabır dedik.
Bence bu seneyi bizim için normal olan bir sırada bitirip bir dahaki senenin planlamasını şimdiden hazırlamamız lazım.
Peki gelecek sene Şenol Hoca ile mi olur? Bu sene Şenol Hoca' nın lig bitimindeki performansına bakarak anlayabiliriz.

Özet geçeyim :) Ben bu sezonun da Şenol Hoca ile gelecek sezonun planlamasının şimdiden yapılması şartıyla bitirilmesini istiyorum.

Helvacı61
04.09.2012, 02:35
buraya olan ilgi maalesef ts culup ten alış veriş kampansının olduğu başlıkta maalesef yok.......öyle hamaset yapmayla olmuyor işler....çoluğumuzun çocuğumuzun istikbalini sırf memleket sevdası için verirken.. trilyonları kazananlar işerini doğru yapacaklar..şenol güneş transferinden tutunda kadronun dağılmasına kadar herşeyden suçludur...trabzonsporun son 2 yılda boş transferlere harcadığı para 100 trilyondan fazla o zaman bunun hesabını biri verecek... burada bizleri yargılayanlar...mantıklı bir açıklama yapında bizde ikna olalım....bahane hazır şenol hocaya sorulmadan yapıldı...yok ya türkiyenin en kariyerli hocalarından biri olacaksın...taraftar her türlü arkanda duracak ama ismi cismi belli olmayan yöneticiler sana sormadan adam alacak ve sen tavrını ortaya koymayacaksın...şenol güneş sırf bu yüzden olsa bile istifa etmeli...bunun başka yolu yok daha fazla kalması demek daha çok yıpranması olacaktır...çünkü ufukta hiç ışık yok,sadece biraz daha borçlanma ve yine kötü sonuçlar var..trabzonspor gibi bir takımda avrupaya gitmeyi başarı sayıp avrupada ilk çıkan köy takımına elenmek şenol güneşle moda haline geldi..geçen yıl interi futbol mucizesi ile yendik...ama videoton bizi futbol mucizesi ile elemedi...210 dakikada 2 şut çekebildik..

onurts61
04.09.2012, 02:43
Bazı arkadaşların özellikle yaşı genç olanlarda ortak yorumlar mevcut , Bir lokanta ya gittiğinizde yemek kötü ise kime tepki verirsiniz? Lokanta sahibine ! aşçıya ! veya her ikisine bence her ikiside suçlu fakat lokantanın sahibini suçlarken aşçının aklanmaya çalışılması mantıkla açıklanamaz sadece bağnaz bir sevgi ürünüdür , aynen aziz in her yaptığının kabul görmesi gibi ,

Yönetim transferleri zamanında yapamadı amatörce davrandılar gerçi inşaatçı ve kuyumcudan daha fazlası beklenemez peki lig başından beri oynadığımız hangi takımın malzemesi bizden daha iyi , hiç biri? ama sonuç ortada demek ki ana sorun aşçıda elindeki malzemeden belki bir ziyafet çıkartamaz ama tam verimli kullanılmadığınıda kabul etmek gerek ,

Sevgili aşçımız Şenol Hoca insan olarak , sosyal bilimci olarak , futbolcu olarak bu ülkenin 2 gömlek üstündedir fakat çok kötü bir teknik direktördür , oyuna müdahalesi yok denecek kadar azdır ve sabittir ,yapacağı değişikliklerin dakikası bile çoğu zaman bilinir zaten iyi futbolcu iyi teknik direktör olsa idi Hagi ,Maradona sürekli kovulmazlardı ,istediğiniz kadar sevin saygı duyun zaten insan olarak bizlerde seviyoruz ve saygı duyuyoruz Şenol Güneş in kötü teknik direktör olduğu gerçeğini değiştirmez.

Eline iyi bir kadro verirseniz idare eder ama vasat bir takımı asla sınıf atlatamaz ,sorunlu oyuncu ile çalışmak istemez ,Jaja ve Engin i gönderir disiplinsizlikten dolayı ama hiç bir işe yaramayan ferhat öztorun nun sözleşmesi uzatılır yarı maç parası almak için 18 e dahil edilir çünkü sessiz efendi birisidir ama 1.lig de hiç bir takım kendisini alıp oynatmaz , sevgili hocam yılda 4 milyon TL yi ferhat ları yönetmek içinmi alıyorsun ?

İş hayatında bir kural vardır yönetici işçiye küsemez ama işçi küsebilir , Şenol hocam bazı oyunculara resmen tavır alıyor(Adrian ,Colman) kişisel ihtirası takımın önüne geçiyor.

90 ların ortasına kadar bu istanbullular yine bizden zengindiler ,yıldızlar onlarda idi fakat ortasahayı geçemezler di ,çünkü saldıran bir takım vardı , bir orta geldiğinde 2 li forvet ve en az 3 tane orta saha cezaalanı içinde gol arardı şimdi bu sayıya ancak duran toplarda ulaşıyoruz biz zaten TRABZONSPOR u yensin diye değil iyi oynadığı için yenilirken bile dik durduğu için seviyoruz ama o günler de kayboldu Şenol hocam oynattığı sistem ile buna çanak tutmuyormu , bank asya seviyesinde bile olmayan Macar takımına 210 dakika tek forvet oynamak ne demek? eğer karşımızda Barcelona olsaydı yine bu kadro ile çıkmayacakmıydı , malesef bu stabil düşünceye sahip insanların uygulayabileceği bir olaydır.

5 defa geldi ve altyapıdan kaç oyuncu takıma kattı , lütfen araştırın son yıldızı Mustafa Yumlu ,kendinize lütfen sorun halı sahada oynasanız kaçınız bu adamı kadroya alırsınız ,peki stoper yok diyelim ,Zokorayı o bölgeye çekip Adrian veya Colman ı veya başka bir ortasahayı orda oynatmayı düşünememek için mi 4 milyon TL alıyorsunuz...

Yine genç arkadaşlara tavsiyem 90 ların ortasına kadar elimizde çok değerli oyuncular olmasına rağmen kimse Tabu olmamıştı fakat Fatih Tekke ile başlayan bana göre istanbul özentisi bu davranış bizlerede sirayet etti , şimdi Şenol Güneş tabulaştırılıyor.

İstifa etsin demiyorum ama arkadaşım kendini biraz geliştir forumda Einstein lafı klişe oldu bir daha hatırlatayım (orjinali) '' Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyenler sadece aptallardır'' maçın 20. dakikasında her iki kanat oyuncusunun yerini değiştirmek oyuna müdahale değildir...

Ben biraz geri kafalıyım sadece şu soruma Şenol Hocayı sevenlerin cevap vermesini isterim yada Şenol Hocaya yakın birinin ona sormasını isterim , Karabük maçında Vittek-Barış değişikliğini hangi amaçla yaptı ? maç bitiminde kendisini sorguladımı ben ne yaptım diye...

cotanak61
04.09.2012, 02:52
Ikisinide ne kadar hata yapsalarda, sonuna kadar destek !

mete61bordomavi
04.09.2012, 04:18
Sayın Ender Kuyumcu
Bu başlığa aslında anket eklemek daha faydalı olur. Ama direk istifa etmeli mi etmemeli mi? diye değil de, mesela:

1.Şenol Güneş'i iyi bir taktisyen olarak görüyor musunuz?
2.Şenol Güneş'in bazı futbolculara karşı önyargılı yaklaştığını düşünüyor musunuz?
3.Şenol Güneş'in geçmişteki hatalarından ders aldığını düşünüyor musunuz?
4.Şenol Güneş'in oyuncu değişikliklerini iyi buluyor musunuz?
5.Şenol Güneş'in oynattığı sistemi doğru buluyor musunuz?
6.Şenol Güneş ile şampiyon olacağımıza inanıyor musunuz?

Gibi soruları ankete eklersek daha bilimsel ve kafası karışık taraftarın düşüncelerini tam olarak anlayabiliriz...
Yoksa burda spekülasyon şeklinde pek de faydası olamayan iletiler yazılacak.

mete61bordomavi
04.09.2012, 04:26
Gelelim yorumuma, her adamlar gibi Şenol Güneş'in de formsuz olduğuz amanlar olabilir. Ve şu an formsuzluğunun zirvesinde gibi duruyor.
Takıma moral veremiyor,oynattığı sistemi dünyada oynayabilecek futbolcu yok. Messi ya da Cr7 bu takımda olsa Antep'i yine yenemezdik. Çünkü takım oyunu yok.
Kimin nereye koşacağı,ne tür pozisyonlarda ne yapacağı belli değil. Tek görünen Serkan'ın koşup orta yapması!
Geri kalanz amanlarda takım oyunu adına hiçbir emare görülmüyor.
Bana kalırsa Şenol Güneş Trabzonspor'daki görevine devam etsin. Ama Teknik direktör olarak değil!
Çünkü hoca YORGUN,BİTMİŞ, ve Umudunu yitirmiş! Ben bu kıstaslara bakarak başarılı olacağını hiç zannetmiyorum.

Mehmet
04.09.2012, 05:54
Her konuda olduğu gibi bu konuda
da her kafadan ayrı bir görüş sunulur.

Benim düşüncem ise istifa çözüm değildir.

Sadece Şenol Hocanın bazı inatçı huylarıdan vazgeçmesidir.

Alışılagelmiş hatalar yapmak artık sadece Trabzonspor'a mahsus hale geldi sanki. Bu hataların benzeri geçmiş yıllarda da yapılmıştı.

Takımın forveti yok. Zamanında forvet alınmadı. Avrupa kupalarından elendikten sonra forvet alınıyor. Ben olsam bu saatten sonra forvet morvet almazdım bile. Sanki elinizi kolunuzu sallaya sallaya Avrupa ligine gideceksiniz.

Ligin en zayıf takımına yeniliyoruz. Moral motivasyon ve tatktik eksikliğine bağlıyorum ben bunu. Takım hala olgun atak yapamıyor, panik ataklar ve doldur boşalt oynanıyor. Zokora takım oyununu bozuyor. Volkan Şen sakat. Sakat olmasa bile ben Volkanı beğenmiyorum. Takımın mazetro oyuncuları Colman ve Adriyan neden oynatılmıyor. Her ne dertleri olursa olsun bir yere gidecekselerde gidene kadar o forma için mücadele ettirilmeli.

Yeni forvet alındı Janko. Gerçekten iyi iş yapacağa benziyor.
Antep maçında Volkan'ın yerine baştan oynatılmaması büyük hata.
Forvete göre uyun kuracaksın bakın o zaman Antep sahasından çıkabiliyormuydu.

Şenol Hocayı çok seven sayan biriyim ama, Videoton maçını geçtim bu konu yönetim hatasına da giriyor transfer yapamamalarından dolayı ama, Antep maçından dolayı Şenol Hocaya baya hiddetlendim.

Yahu Antep bize rakip olamaz, bırakın forvet olmasın Mevcut kadromuz bile bana göre çok iyi ama bir taktik bir motivasyon bir moral eksikliği var takımda.

Ancak dışarda iş kolay görünüyor tabiki ama, görünen şey Janko ile maça başlasak biz bu maçı kaybetmez farklı kazanırdık.

Neyse artık önümüze bakacağız :)

ozturk
04.09.2012, 07:44

.

Sizden ricam Şenol hocanın maaşını söyler misiniz? Cidden merak ettim.

Hüseyin Sahtiyan
04.09.2012, 09:12
Bazı arkadaşların özellikle yaşı genç olanlarda ortak yorumlar mevcut , Bir lokanta ya gittiğinizde yemek kötü ise kime tepki verirsiniz? Lokanta sahibine ! aşçıya ! veya her ikisine bence her ikiside suçlu fakat lokantanın sahibini suçlarken aşçının aklanmaya çalışılması mantıkla açıklanamaz sadece bağnaz bir sevgi ürünüdür , aynen aziz in her yaptığının kabul görmesi gibi ,

Yönetim transferleri zamanında yapamadı amatörce davrandılar gerçi inşaatçı ve kuyumcudan daha fazlası beklenemez peki lig başından beri oynadığımız hangi takımın malzemesi bizden daha iyi , hiç biri? ama sonuç ortada demek ki ana sorun aşçıda elindeki malzemeden belki bir ziyafet çıkartamaz ama tam verimli kullanılmadığınıda kabul etmek gerek ,

Sevgili aşçımız Şenol Hoca insan olarak , sosyal bilimci olarak , futbolcu olarak bu ülkenin 2 gömlek üstündedir fakat çok kötü bir teknik direktördür , oyuna müdahalesi yok denecek kadar azdır ve sabittir ,yapacağı değişikliklerin dakikası bile çoğu zaman bilinir zaten iyi futbolcu iyi teknik direktör olsa idi Hagi ,Maradona sürekli kovulmazlardı ,istediğiniz kadar sevin saygı duyun zaten insan olarak bizlerde seviyoruz ve saygı duyuyoruz Şenol Güneş in kötü teknik direktör olduğu gerçeğini değiştirmez.

Eline iyi bir kadro verirseniz idare eder ama vasat bir takımı asla sınıf atlatamaz ,sorunlu oyuncu ile çalışmak istemez ,Jaja ve Engin i gönderir disiplinsizlikten dolayı ama hiç bir işe yaramayan ferhat öztorun nun sözleşmesi uzatılır yarı maç parası almak için 18 e dahil edilir çünkü sessiz efendi birisidir ama 1.lig de hiç bir takım kendisini alıp oynatmaz , sevgili hocam yılda 4 milyon TL yi ferhat ları yönetmek içinmi alıyorsun ?

İş hayatında bir kural vardır yönetici işçiye küsemez ama işçi küsebilir , Şenol hocam bazı oyunculara resmen tavır alıyor(Adrian ,Colman) kişisel ihtirası takımın önüne geçiyor.

90 ların ortasına kadar bu istanbullular yine bizden zengindiler ,yıldızlar onlarda idi fakat ortasahayı geçemezler di ,çünkü saldıran bir takım vardı , bir orta geldiğinde 2 li forvet ve en az 3 tane orta saha cezaalanı içinde gol arardı şimdi bu sayıya ancak duran toplarda ulaşıyoruz biz zaten TRABZONSPOR u yensin diye değil iyi oynadığı için yenilirken bile dik durduğu için seviyoruz ama o günler de kayboldu Şenol hocam oynattığı sistem ile buna çanak tutmuyormu , bank asya seviyesinde bile olmayan Macar takımına 210 dakika tek forvet oynamak ne demek? eğer karşımızda Barcelona olsaydı yine bu kadro ile çıkmayacakmıydı , malesef bu stabil düşünceye sahip insanların uygulayabileceği bir olaydır.

5 defa geldi ve altyapıdan kaç oyuncu takıma kattı , lütfen araştırın son yıldızı Mustafa Yumlu ,kendinize lütfen sorun halı sahada oynasanız kaçınız bu adamı kadroya alırsınız ,peki stoper yok diyelim ,Zokorayı o bölgeye çekip Adrian veya Colman ı veya başka bir ortasahayı orda oynatmayı düşünememek için mi 4 milyon TL alıyorsunuz...

Yine genç arkadaşlara tavsiyem 90 ların ortasına kadar elimizde çok değerli oyuncular olmasına rağmen kimse Tabu olmamıştı fakat Fatih Tekke ile başlayan bana göre istanbul özentisi bu davranış bizlerede sirayet etti , şimdi Şenol Güneş tabulaştırılıyor.

İstifa etsin demiyorum ama arkadaşım kendini biraz geliştir forumda Einstein lafı klişe oldu bir daha hatırlatayım (orjinali) '' Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyenler sadece aptallardır'' maçın 20. dakikasında her iki kanat oyuncusunun yerini değiştirmek oyuna müdahale değildir...

Ben biraz geri kafalıyım sadece şu soruma Şenol Hocayı sevenlerin cevap vermesini isterim yada Şenol Hocaya yakın birinin ona sormasını isterim , Karabük maçında Vittek-Barış değişikliğini hangi amaçla yaptı ? maç bitiminde kendisini sorguladımı ben ne yaptım diye...

İçimdekileri dökmüşsün abicim.

Olayın istifa etsin boyutunda değilim ama hep destek olacağız deyipte yapılan yanlışları gözardı etmek çok fazla yara vericek bize.

Nihat Güneş
04.09.2012, 09:56

Valla arkadaşım takip ediyorum az yazıyorsun ama öz yazıyorsun, herhalde şu an % 90 Trabzonspor taraftarının hislerine tercüman oldun.

Olay budur.

Taş gediğine konmuş.

İlker Yazıcıoğlu
04.09.2012, 10:02
İstifa çözüm değildir.Transfer politikası tamamen yanlıştır,Sadri Şener, yönetimi Faruk Özak esaretinden kurtarmalıdır,taraftar bu konuda kendisine destek çıkacaktır.Şenol hocamızın haddimi aşarak söylüyorum ciddi teknik yanlışları var.Sayesinde Avrupa'dan elendik.Bunlar telafi edilir bir şekilde ama hatalardan ders alınmalı artık.İstifa çözüm olamaz.

Hami Demir
04.09.2012, 10:17
Şenol Güneş Artık Bırakmalıdır Heyecanı kalmamıştır artık.enerjisinin Bittiğinide kendisi belirtmiştir zaten daha önceki beyanlarında.Yerinede Mustafa Akçay bu takımı tek götürebilecek antronördür.

Takımda Mustafa Yumlu ; Ne yurdu belirsiz her topa balıklama atlayan bala ... topları ileri vuran savunmadan oyun kuramayan eli ayağı bir birine dolanan bı adam emin olun 1461 de bile bu adam oynamaz oynayamaz yazıklar olsun ki Trabzspor'u boyle Bi stopere muhtaç bıraktılar.

İntere Bi gol attı diye yere göğe sırdıramadıgımız Çelustka adam 5 yaşındakı cocugu koy ondan bıle çalım yer. Ve Diğerleri Bamba,Vittek,Sapara,Serkan,Yasin,Halil,Henrique bu Adamlar Trabzonda Futbol oynuyorsa bu bızım takımın küçüklüğünü gösterır bu adamlar ligin kalbur üstü takımlarında bile oynayamaz.kim abi bunlar nerden bulup getiriyorlar.
5 mil a Zor la Adrianı Aldıran Şenol hoca adamı Kadroya bile almıyor.Volkan ı neden çıkarıp sahada ayakda dahi durmayan 1 olumlu hareketi olmayan Halil Kazmasını oyuna alıyorsun Halil Volkandan Çokmu iyi işler yaptı Hoca.Zokorayı çıkaracağına az kafa çalıstırp Mustafyı alsan zokorayı oraya çeksen zaten adamlar savunmada hepsi.Serkan beyimiz de onunde 5 mt boş alan var pasla gideceğine aldıgı topu uzun vuruyor kimin öğrencisi Hey yavrum be.Senın zihniyetı ne nedir amacın Ersun Yanalın Kurdugu Hazır kadroya kondun şampiyonluga oynattın takımı 1 tane kendi transferin varmıydı onların içinde yoktu.Bence Yol yakınken Bırakması gerekiyor artık bu saatten sonra Trabzona vereceği hiç bişey kalmamış arkadaşlar bırakın bu Takımı ilk 4 e girmesini ilk 10 girmesi bile mucize olur buna emın olun.Bu takımı Mustafa Reşit Akçaydan Başka hoca Toparlayamaz.Adamın yaptıkları ortada Hem değişiklik olur bazen Trabzona Değişiklikler çok iyi geliyor ama bence bu hoca buyuk işler başarır.

Yönetime zaten diyecek bişiy yok Hep uyuttular bızı Şampiyonlar ligidnen gelen para nerde Buraktan gelen para nerde başkalarının çöplerini almaktan bıkmadınızmı Bamba ya mı 10 mil € bonservis verdinizde bızım haberımız yok.Emerson Janko Ve Yasin Hepsini yeni sezonda göndermeye çalısacağız buna emin olun.Yaptıklarınız ortada Takım Gs nin alt takıma dönüştü sayenızde.Rezil Ettiniz bizi Rezil Köy takımına bile kaybettik Elini Cebine atıp Transfer yapmadıgın için.

RepLay
04.09.2012, 10:19
İstifa bal gibide çözümdür ama bizim takım için deği sanırım. Daha iyileri illaki var ama bizim şhir ve takım içindeki yapı daha iyilerini bulacağı mechul gene getirecekler kıçı kırık birini dayıcaklar hoca diye

Hami Demir
04.09.2012, 10:26

Çok doğru şeyler yazmışsın.Ve Şampiyonluga oynadıgımız sezonda hazır bi kadroyla Ersun Yanalın kurdugu iyi bi kadroyla oynattıgını belirtmek gerek.alt yapı olayına bende yazımda değindim.Tek Çözüm Değişiklik Mustafa Reşit AKçay bence bu takımı götürebilir alt yapıdan hiç olmasa oyuncu kazandırır ve önümüzdeki sezon iyi işler yapabiliriz bu sezon zaten kayıp

Necmettin ALTUNTAŞ
04.09.2012, 10:47
Ne istifası arkadaşlar.Çözüm olmayacak çağırıyı çözüm diye sunmak pek akıllıca değil.Olayı sadece Şenol Güneşe yüklemek haksızlık.

Zafer Fidan
04.09.2012, 10:53
Istifa cözüm degil'de nedir cözüm? Senol Hocaya futbolun abc'sini mi ögretelim veya Transer yapmasini'mi? Futbolcu izlemesini'mi?

Adnan Özkan
04.09.2012, 10:56
Bakın Şenol Hocayla lig kupası hariç her kupa alınır inanın..Hoca şampiyon olmuş futbolcuyken ama inanın bu adamın tek.idrektörlüğü bize yaramıyor..ya son maçta gidiyor ya şikeyle yada başka türlü.Hem Allah aşkına.Şenol Hocanın olduğu ve elden kaçan şampiyonluklarda kadromuz ligin en iyisiydi kabul edin.Şenol Hocanın şansı buydu en iyi kadrolar miras olarak geldi eline ve aldı götürdü ama finali yapamadı kabul edelim.Bugünkü kadromuz amatör yada dandik değildir görün lütfen.Hoca mantalite olarak bitmiş anlayın artık.Oyuncu değişikliklerini bile o kadar tuhaf yapıyorki bırak totrite olmayı kim olsa şaşaırıyor,neyi nasıl yaptığını çözmek için alim olmak lazım.

Hami Demir
04.09.2012, 10:56
Ne istifası arkadaşlar.Çözüm olmayacak çağırıyı çözüm diye sunmak pek akıllıca değil.Olayı sadece Şenol Güneşe yüklemek haksızlık.

Başka kime yukleyeceğiz abi peki.Mustafaya mı Celustkaya mı Yoksa Halile mi bu adamları getirende o oynatanda suç kimde şimdi ?

Adnan Özkan
04.09.2012, 11:00
Şenol Hocanın yaş 60..bazıları diyorki heyecan kazansın,değişsin falan filan.Ya adam bu saatten sonra nasıl değişecek sorarım size.Misal Fatih Terim hep aynıydı dün bugün yarında aynı olacak değişmedi..hiç sevmem onu ama değişmedi..Şenol Hoca dünde aynıydı bugünde değişmedi değişmeeeezzz...Eldeki malzemeyle çıkacak hamur bu kadar kötü olmamamalı gerçekten.Bir bakıyorum takıma tamamen hocanın yanlış anlayışından kaynaklanan hatalar.Bu kadro videotonuda elerdi ama Şenol Hoca cesur ve akıllı oyanayacağız deyip tek forvetle tırsa tırsa çıktı ve gümledik..2 maçta biribirinin kopyasıydı ..yapmayın lütfen istifa çözümmü evet ÇÖZÜM!!

Adnan Özkan
04.09.2012, 11:05
Eskileri getirip getirip önümüze koymaktan vazgeçelim ..Hoca artık dışarıdan destek vermeli bu takıma dışarıdan manevi destek..

fanatikdevri
04.09.2012, 11:05
Benim de anlamadığım çok şey var,bu merak ettiklerimi daha Sadri Şener ve Şenol Güneş'e sormayı akıl edecek gazeteci ve yerel medya mensubu olmadığı için ben sorularıma cevap alamıyorum ve öfkem ve tahammülsüğzlüğüm kat be kat artıyor bu merak ettiklerim sorulsa ve cevaplar alınsa,Sadri Şener başkanımızın espri,Şenol Hocamızın felsefe yapmasına fırsat vermeden direkt soru ve cevaplara ulaşılsa ne kadar çok şey çözülecek ama gazeteci veya yerel medyacı diye geçinen yetersizler grubu Trabzon gibi bir yerde bunu yapamıyırlar,benim aklımdaki sorulara ulaşamıyorlar.

Yerel medya gazetecilerini istifaya çağırıyorum ben.
Sadri Şener ve Şenol Güneş devam etsin,onları doğru şeyler yapmaya zorlayacak ve doğru eleştirecek bir yerel medyamız olmadığı için bu iyi niyetli adamların yerine gelenler hayatımızı kaydırır.
Adamlar Emerson sakat diye haber yapıyor,ilgi çekmek için saçma sapan manşetler atıyor,içerik sıfır.

Adnan Özkan
04.09.2012, 11:21
Şenol Hocam.
Biz ne senden ne futbolcularımızdan her maç galibiyet beklemiyoruz.Her maça galibiyet için çıkmanızı,o formanın hakkının verilmesini,bizim kadar heyecanlanılmasını,bizim gibi titremenizi,titretmenizi istiyoruz.
Futboldur bu...o gün şans yanınızda olmaz,top bizi sevmez,hakem hakkımızı vermez olmazlar olurda maçı kaybedersiniz,biz Trabzonspor taraftarıyız bunu anlarız,görürüz,biliriz...
Biz,küçük bir şehrin nasıl ihtilal yaptığını,nelere yapabileceğini bilen taraftarlarız.Dağ tepe olan bu şehirde mahalle aralarından ne futbolcular çıkmıştır biliriz.Biz Karadeniz gibi coşup saldırdığımızda hiç bir rakibin önümüzde duramayacağınıda biliriz.Şenollar,Ali Kemaller,Cemiller ve daha adını saymadığımız kahramanlarıda biliriz.Bu renklerin nelere kadir olduğunuda biliriz.Biz sizin yanınızda her zaman varız.Bizim formamız kalbimizde..
Şenol Hocam...
Evet biz senden her maçta galibiyet beklemiyoruz ama her maçta heyecanlanmak,her maçta asi bir ruha sahip takım gibi olmak,ısırmak,parçalamak,rakibi yıldırmak isityoruz.Biz her yerde bu takımın yanındayız,o yüzden Bize Her yer Trabzon çok iyi biliyoruz.
Biz 6 şampiyonluğun nasıl alındığınıda biliyoruz ve nice 6 şampiyonluk istiyoruz.
BUNLARIN HEPSİNİ SENDEN BİZİM KADAR BİLİYORSUN HATTA FAZLASINI BİLİYORSUN..ARTIK BİZİ ÜZME HOCAM,LÜTFEN ÜZME..KENDİNE GEL ARTIK..

HIRCINBEY
04.09.2012, 11:25
Bir futbolcu verirken yerini nasıl daha iyisiyle dolduramıyorsak yönetim ve teknik kadroda aynı şekilde olacaktır.
Ayrıca her ne kadar hata yapsalarda şike süreci bitmeden desteği kesmemeliyiz.

sessizkral_1
04.09.2012, 11:32

Ersun Yanal döneminde son 10 yılımızın en pozitif topunu oynadık.ki şuanki kadro bile o dönemdeki kadrodan iyi durumda.

Onun döneminde sakatlanan futbolcumuz yok, aldırdığı tüm oyunculardan fayda gördük.

alper*
04.09.2012, 11:32
Sadri Şener'in ismini başlıktan çıkarılması lazım.

Ertan OKUMUŞ
04.09.2012, 11:33
Şenol Güneşin bırakması lazım bana göre teknik direktörlüğü,bazı arkadaşlar kendini yenilemeli,bazı huylarını değiştirmeli vs.vs. yazıyorlar ama yaşı 60 olan bir insan için bu ne kadar mümkün...,ama başkanımıza sonuna kadar sahip çıkmalıyız hele ki şu şikecilerin başkanlarını nasıl sahiplendiğini gördükten sonra,Sadri Şener pek çok odağa karşı mücadele ediyor,onunda hataları olmuştur ama en azından şike sürecinde bizim hakkımızı en iyi şekilde savunandır(Faruk Özak nerde bu arada gören varmı) o yüzden başkanımıza hep destek verilmeli diye düşünüyorum

Ertan OKUMUŞ
04.09.2012, 11:35
Sadri Şener'in ismini başlıktan çıkarılması lazım.

aynen sizin gibi düşünüyorum

Adem Erdoğan
04.09.2012, 11:40
Ersun Yanal döneminde son 10 yılımızın en pozitif topunu oynadık.ki şuanki kadro bile o dönemdeki kadrodan iyi durumda.

Onun döneminde sakatlanan futbolcumuz yok, aldırdığı tüm oyunculardan fayda gördük.

Pozitif anlayışımız farklı..

Ertan OKUMUŞ
04.09.2012, 11:40
[QUOTE=onurts61;1918714207]Bazı arkadaşların özellikle yaşı genç olanlarda ortak yorumlar mevcut , Bir lokanta ya gittiğinizde yemek kötü ise kime tepki verirsiniz? Lokanta sahibine ! aşçıya ! veya her ikisine bence her ikiside suçlu fakat lokantanın sahibini suçlarken aşçının aklanmaya çalışılması mantıkla açıklanamaz sadece bağnaz bir sevgi ürünüdür , aynen aziz in her yaptığının kabul görmesi gibi ,

Ben biraz geri kafalıyım sadece şu soruma Şenol Hocayı sevenlerin cevap vermesini isterim yada Şenol Hocaya yakın birinin ona sormasını isterim , Karabük maçında Vittek-Barış değişikliğini hangi amaçla yaptı ? maç bitiminde kendisini sorguladımı ben ne yaptım diye...[/QUOTE

gerilerde kalmasın dedim :)

Ender Kuyumcu
04.09.2012, 11:55
Burada yazılan lehte ve aleyhte yazıların çoğunluğu mantıklı ve üzerinde düşünülmesi gereke yazılar.

Mantıksız olan ise 3 nokta var.
Biri Şenol Güneş'e yapılan haklı eleştiriler yanında yapılan saygısızlık ve vefasızlık.
Diğeri takımın bu halinden hocayı ya da başkanı tek başına sorumlu tutmak.
Sonuncusu ise kulüp yönetimi ile takım başarısını karıştırmak.

Arkadaşlar kim ne dersin. 1996-2005 ve 2011 yılları şampiyonu Trabzonspor'dur ve bu takımların da başında Şenol Güneş vardı. Bazılarınızın iddia ettiği gibi diyelim ki bu kadrolar kendinden önce çalışan hocaların kadrolarıydı ve bu İSTANBUL MEDYASININ AĞZIDIR ve bir Trabzonsporluya hiç yakışmaz.

O KADROLARI KURANLAR O KADROLARLA LİGİ KAÇINCI BİTİRDİ?

Bu adamın milli takım başarısı da aynı ağızla küçümseniyor. Neymiş Fatih Terim'in kadrosuyla Dünya 3.sü olmuş.

PEKİ FATİH TERİM KENDİ KADROSUYLA DÜNYA KAÇINCISI OLMUŞ.

Bir başka safsata da Dünya 3.sü olurken hiç bir Avrupa takımı elemediği.

BUNUN ADI DÜNYA KUPASI. YANİ DÜNYA TAKIMLARI VAR. KALDI Kİ BURAYA DA AVRUPA TAKIMLARIYLA OYNAYARAK KATILINIYOR.

Bunları saydıktan sonra gelelim Şenol Güneş'in eksik yönlerine.

-Şenol Güneş alt yapıdan oyuncu çıkartmaz. Genç yeteneklere de kolay kolay şans vermez.
-Şenol Güneş eksik mevkileri söyler ama izleme komitesinin raporlarına göre yabancı futbolcu alır.
-Oyuncu değişikliği ve oyun sistemi hakkında belli takıntıları vardır ama dünyada hangi hocanın yok ki?
-Çoğunuzun aksine ben fazla müsamahakar olduğunu düşünüyorum ve bence bu da olumsuz bir yön.

Gelelim Sadri Şener'e.

Sadri Şener şike sürecinde temiz kalarak olumlu puan almıştır.

ama süreç boyunca maa ve yd'ye güvenerek büyük hata yapmıştır ve bu hatada ısrar edip taraftarını ve kendine yön gösterenleri ince zeka sahibi olmamakla suçlamıştır.

2011'in şampiyon kadrosu onun döneminde kurulmuştur ama dikkat edilirse o dönem bu işleri hayrettin hacısalihoğlu yönetmiştir. gerçi as başkanını doğru seçmiş olmak da bir başarıdır ve alkışı hak etmiştir.

ama selçuk ve egemenle yapılan kısa sözleşmeler, imzalamayacaklarını bile bile bunu bir seçim kozu olarak kullanması ve ben göreve devam edersem imzalayacaklar demesi de kendisine yakışmamıştır.

zokora, henrique ve adrian'a 15 milyon avro vermek bir futbol cinayetidir. bu transferlere harcanan paralar kimse kusura bakmasın ama benim midemi bulandırıyor.

bu noktada şikeciler ve hırsızlar karşısında dik duruşumuzu ve mücadelemizi devam ettirme adına her ikisinin de en azından devre arasına kadar görevde kalmaları gerektiğini düşünüyorum.

bunu söylemekle beraber Trabzon'un iç dinamikleri ve yapısı düşünüldüğünde yerlerine gelecek olanların da kendilerini aratacağını düşünüyorum.

Bu kulübe Şenol Güneş başkanlığında vizyonu olan yöneticilerle profesyonel kadroların gelmesi gerektiğini ve kulübü de takımı da tamamen bu profesyonel kadroların yönetmesi gerektiğini düşünüyorum.

Alt yapıya dünya çapında bir model getirilmeli ve hangi ekol oluşturulacaksa o ülkenin kadroları alt yapıdan sorumlu olmalı. Örnek olarak Alman ekolü ele alınıp bütün alt yapı alman hocalara teslim edilip onlara da tam olarak ne istediğimiz anlatılıp bu yönde eğitim verilmeli.

Alt yapıyı destekleyecek bu futbolcuların burslu okuyup eğitilebileceği bir TS koleji kurulmalı. Bütün alt yapı ve üst yapı oyuncuları, kulüp personeli psikolog ve sosyologlar eşliğinde çalışmalı.

Bu örnekler çoğaltılabilir ama uzatmadan yazmak gerekirse BU TAKIMIN DA BU KULÜBÜN DE BİR SİSTEME VE VİZYONA İHTİYACI VAR VE BUNU DA ANCAK PROFESYONEL KADROLAR YAPABİLİR.

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 12:57
Ender Bey, 10 yıl sonrası için nasıl bir vizyona sâhipsiniz?

!0 Yıl sonra görmek istediğiniz Trabzonspor kulübü hakkında zihninizden geçenleri kabaca bile olsa bizlerle paylaşır mısınız?

Vizyonunuzun gerçeğe dönüştüğünü varsaysak 10 yıl sonra nasıl bir Trabzonspor görmüş oluruz?

Not: Bütün câmia ve taraftarın sizin vizyonunuzu desteklediğini ve gerçekleşmesi için çalışacağını varsayarak yazmanızı özellikle ricâ ediyorum.

Burçak
04.09.2012, 13:35
Yönetime hocaya istifa demek yerine yapılan hataları , yapılması gerekenleri söyleyip yol gösterici olmalıyız.
Kimse unutmasın ki şöyle bi gerçek var.
örneğin 15 sene geriye bakalım.
şu takım hangi sezon kimlerle başarılı olmuştur.
Hoca olarak şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz sezonlarda hep Şenol Güneş yokmuydu?
öyle yada böyle sebeplerden dolayı elimizden çalınan şampiyonluklar var.
kendinizi onun yerine bir koyun. ne yapsanızda birileri farklı oyunlarla elinizden hak ettiğinizi alıyor her defasında.
insanın psikolojisi bozulur. futboldan nefret eder.

Unutmayın ki Şenol Güneşte bir insan. robot değil. hataları yok mu? var.. ama çokca yanlız bırakıldı.
işin özünde başarılı sezonlarda hep şenol hocanın olması da bir tesadüf değil.

unutmayın ki bize Nuri Albayrak gibi bir kişi başkanlık yaptı. kulübün o dönemki halini bir hatırlayın.
hatta Nuri Albayrak sanki ajan olarak gelmiş bizi sabote ediyor demeye başlamıştık. o dönemleri geçirdik..

Sadri Şener ve Şenol hocayı yanlız bıraktı camia.
kimse aksini iddaa edemez.

Ender Kuyumcu
04.09.2012, 13:45
Ender Bey, 10 yıl sonrası için nasıl bir vizyona sâhipsiniz?

!0 Yıl sonra görmek istediğiniz Trabzonspor kulübü hakkında zihninizden geçenleri kabaca bile olsa bizlerle paylaşır mısınız?

Vizyonunuzun gerçeğe dönüştüğünü varsaysak 10 yıl sonra nasıl bir Trabzonspor görmüş oluruz?

Not: Bütün câmia ve taraftarın sizin vizyonunuzu desteklediğini ve gerçekleşmesi için çalışacağını varsayarak yazmanızı özellikle ricâ ediyorum.

hayırdır Tekfur bey?

başkanlığa mı aday göstereceksiniz beni?

Kısa bir özet yapacak olursam sizin için;

Vizyon geleceği görüp gerekli adımları atabilmektir. Profesyonel kadrolar bunun altını doldurur.

Kaldı ki 10 yıl sonrasının TS'u için bugünden yapılması gerekenleri yazmaya kalksam yüzlerce sayfalık bir rapor hazırlamam gerekir. Bu raporu da gerekli profesyonellere hazırlatmam gerekir. Avrupa'daki örnekler incelenip bir sentez yapılması ve bunun Trabzon özelinde uygulanabilir bir model haline getirilmesi gerekir.

Yine özetle bir kulübün idari, teknik mali vb. konularında uzman kadrolarla çalışıp işi ehline bırakması gerekir.

Başkan ve yönetim sadece denetleme kurumlarıdır. İşleyişin sonuçlarından sorumludurlar. Her işe koşturmamalıdır.

Kulübe kalıcı gelir kaynağı yaratmak, kulüp ve ürün pazarlamasını doğru yapmak, bunun için PR şirketleri ile çalışmak, acil olarak kolej kurmak, alt yapıyı yabancı hocalara devredip bir model oluşturmak, kulüpte daha önce yöneticilik yapmış, görevde bulunmuş hiç kimseyi kulübün kapısından içeri sokmamak, öncelikle Almanya olmak üzere, Afrika ve Güney Amerika'da birer adet alt yapı takımı satın alıp bu takımların başına birer yönetici ve hoca atayıp buralardan futbolcu çıkarmak, bölge takımlarını desteklemek, ülke çapında izleme komiteleri oluşturup belirlenen gençlere TS kolejinde burs verip gerekirse kurulacak bir sitede aileleri ile birlikte konaklamaları sağlanıp TS'a kazandırmak ilk etapta yapılması gerekenler.

Bu saydıklarım dünya çapındaki başarılı kulüpler ve şirketler incelenerek çoğaltılabilir ya da kulüp bünyesine uyumlu bir model de oluşturulabilir.

Şimdilik bu kadar yeter sanırım...

İskender Çakmak
04.09.2012, 13:52
İkisi de istifa etmemeli. Biz destek olalım. Herşey istediğimiz gibi olacak. Çok kan kaybettik. Şike soruşturması yıprattı bizi. Ama daha çok inançlı olmalıyız. Yılmamalıyız.

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 14:00
hayırdır Tekfur bey?

başkanlığa mı aday göstereceksiniz beni?

Kısa bir özet yapacak olursam sizin için;

Vizyon geleceği görüp gerekli adımları atabilmektir. Profesyonel kadrolar bunun altını doldurur.

Kaldı ki 10 yıl sonrasının TS'u için bugünden yapılması gerekenleri yazmaya kalksam yüzlerce sayfalık bir rapor hazırlamam gerekir. Bu raporu da gerekli profesyonellere hazırlatmam gerekir. Avrupa'daki örnekler incelenip bir sentez yapılması ve bunun Trabzon özelinde uygulanabilir bir model haline getirilmesi gerekir.

Yine özetle bir kulübün idari, teknik mali vb. konularında uzman kadrolarla çalışıp işi ehline bırakması gerekir.

Başkan ve yönetim sadece denetleme kurumlarıdır. İşleyişin sonuçlarından sorumludurlar. Her işe koşturmamalıdır.

Kulübe kalıcı gelir kaynağı yaratmak, kulüp ve ürün pazarlamasını doğru yapmak, bunun için PR şirketleri ile çalışmak, acil olarak kolej kurmak, alt yapıyı yabancı hocalara devredip bir model oluşturmak, kulüpte daha önce yöneticilik yapmış, görevde bulunmuş hiç kimseyi kulübün kapısından içeri sokmamak, öncelikle Almanya olmak üzere, Afrika ve Güney Amerika'da birer adet alt yapı takımı satın alıp bu takımların başına birer yönetici ve hoca atayıp buralardan futbolcu çıkarmak, bölge takımlarını desteklemek, ülke çapında izleme komiteleri oluşturup belirlenen gençlere TS kolejinde burs verip gerekirse kurulacak bir sitede aileleri ile birlikte konaklamaları sağlanıp TS'a kazandırmak ilk etapta yapılması gerekenler.

Bu saydıklarım dünya çapındaki başarılı kulüpler ve şirketler incelenerek çoğaltılabilir ya da kulüp bünyesine uyumlu bir model de oluşturulabilir.

Şimdilik bu kadar yeter sanırım...

Paylaşım için teşekkürler, zihinlerde yer alan güzel şeyler ne kadar çok paylaşılırsa, ne kadar çok başka zihinlere de girerse, hayâlden gerçeğe dönüşme sürecinin o kadar hızlanacağına inanıyorum.

Birine 40 gün deli dersen delirir sözüne de inanıyorum. :)

Adnan Özkan
04.09.2012, 14:16
Şenol hocanın inatçılığı karşısında kimse ona yol gösteremez..adam at gözlüklü maalesef hep öyle oldu..kusura bakmasın çok kapalı bir adam..

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 14:23
Şenol hocanın inatçılığı karşısında kimse ona yol gösteremez..adam at gözlüklü maalesef hep öyle oldu..kusura bakmasın çok kapalı bir adam..

Ben bana ZORLA yol göstermeye çalışan arkadaşlarımdan uzaklaşmış, araya bir mesâfe koymuşumdur. Dost çevremde kendilerine danışmadıkça, fikirlerini sormadıkça yol göstermeye çalışan, yol göstermeye kalkışan bir tek arkadaşım yok Allah'a çok şükür. Allah beni zorla kendi yoluna, kendi fikrine çekmeye çalışanlardan korusun.

Sefaenes
04.09.2012, 14:28
sadri Baskan su dava bitene kadar kalmali dava bitmeden gitmesi gelecek yönetim uzerine düsmez. Gitmesi gerekenler belli Nevzat sakar ,Hasan Yener ve Giray Bulak

tolga1461
04.09.2012, 14:32
Bence şike süreci bitmeden Trabzonspor kulübünden hiçkimsenin istifa etmemesi gerek. İş bittikten sonra kim ak kim kara göreceğiz.
Sadece benim anlamadığım olay şu; çok sevdiğim, kariyerini noktalayana kadar Ts başında kalsın dediğim Şenol Hoca kendisiyle çelişiyor. Biz elimizdeki oyuncularla G. Antep'i yenebilecek güçteydik. Sadece haketmeyen ve gereksiz oyuncular sahadaydı. Oyuncular iyi dizilse 3 bile atardık. Bence Hoca ile ilgili bi sıkıntı var malesef. :S

Umarım herşey bizim için iyi olur.

Tekrar ediyorum şike sürecinde hiçkimse istifa etmemeli. Sonrası için istifa ettirilebilir özellikle yönetim komple

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 14:33
sadri Baskan su dava bitene kadar kalmali dava bitmeden gitmesi gelecek yönetim uzerine düsmez. Gitmesi gerekenler belli Nevzat sakar ,Hasan Yener ve Giray Bulak

Kimler kalmalı, kimler gitmeli bunun kararını da TAMÂMEN Sadri başkana bırakmak en doğrusu olmaz mı?

Trabzonspor'un başkanı olan kişi kimle çalışmak istiyorsa onla çalışmalı. Bu konuda Başkan'ın önünde zâten bâzı engeller varken bizim de, şunu gönder bunu gönder dememiz işi iyice içinden çıkılmaz hâle getirmez mi?

Bizim işimiz Başkan'ın işini kolaylaştırmak olmalı diye düşünüyorum, iyi niyetle yapıyor olsak da işini zorlaştıracak şeylerden kaçınmalıyız.

Emirhan Ömeroğlu
04.09.2012, 15:12
2,5 Senede alt yapıdan Takıma kaç oyuncu kazandık?

Bu alt yapı konusunda Başkanın yapacağı hiç birşey olmadığını düşünüyorum. İlla müdahale mi etmeli adam? Müdahale etse suçlu olacak bu sefer de.

1461 oyuncuları kimin oyuncuları ve yaşları kaç?

Çok yetenekli değiller belki eyvallah ama Ruhlarını görebiliyorsun maçlarını izlerken. Duygulanıyorsun bunlarda o Ruh var diyorsun. Biz teknik taktik ile şampiyon olamayız. Ruh ile şampiyon oluruz. Alt yapı ile şampiyon oluruz.

CDTRF
04.09.2012, 15:13
Sadri Şener ve Şenol Güneş'in istifa etmeleri TS'a ciddi zarar verir. Hele şike sürecinin devam ettiği, hakkımızın sonuna kadar alınması gereken, bu eylemin başından beri mevcut olan kişilerin bırakması külliyen zarar.

İdris Toksoy
04.09.2012, 15:14
2,5 Senede alt yapıdan Takıma kaç oyuncu kazandık?

Bu alt yapı konusunda Başkanın yapacağı hiç birşey olmadığını düşünüyorum. İlla müdahale mi etmeli adam? Müdahale etse suçlu olacak bu sefer de.

1461 oyuncuları kimin oyuncuları ve yaşları kaç?

Çok yetenekli değiller belki eyvallah ama Ruhlarını görebiliyorsun maçlarını izlerken. Duygulanıyorsun bunlarda o Ruh var diyorsun. Biz teknik taktik ile şampiyon olamayız. Ruh ile şampiyon oluruz. Alt yapı ile şampiyon oluruz.

güzeldi:alkış:

r9emre
04.09.2012, 15:19
Sadri Başkan'ın istifasını konuşmak ahmaklıktır. Bir kere transfer konusunda bile eleştirelecek konumda değil. Başkan mı yapıyor transferi? Transferden sorumlu Şenol Hoca, transfer izleme komitesi ve transferle ilgilenen yöneticiler. Sadri Başkan'la uzaktan yakından alakası yok. Şike sürecinde neler yaptığı da ortada. Transfer konusunda da en son eleştirilecek adam. Niye o transferi batıran yöneticileri kovmuyor diyorsanız o Trabzon yerel kan emicileri transfer komitesindeki sıradan bir insanı kovmasına bile izin vermediler Sadri Başkan'ın. Nasıl bu kadar kuvvetliler demeyin herkes biliyor ne kadar kuvvetli olduklarını. Bildiğin dünyadaki yahudi lobisi gibi bunlar Trabzon'da.

Kamil Çakmak
04.09.2012, 18:05
Bu süreçte Sadri Şener'in istifa etmesi Haklı davamız olan Şike davası sürerken uygun düşmeyeceğini düşünüyorum. Hataları tabiki var. Ya yardımcıları esas onlar istifa etmesi lazım. Bu süreçte Başkanın yükünü hafifletmezlerken zor duruma bile düşürüyorlar.

Şenol Güneş, yoruldu bence. Özellikle yaşanan şike sürecinde emeklerinin çalınması hatta iadesinin yapılmaması heyacanının inancının azalmasına belkide kaybolmasına sebep oldu. Yerine kim gelecekte bu takımı uçuracak merak ediyorum.

Trabzonspor yönetimi ve teknik heyeti devre arasına kadar görevlerini devam ettirmeliler. O zamana kadar yolumuzu daha net görürüz.

Hem İstifa etseler ne olacakki. Şampiyonluk iddiasının en ön saftlarındamı olacağız? Kesinlikle değil.

Şike sürecinde Tüm Türkiyenin akbabalar gibi Klübün üzerine üşüşmelerine göz yummamalıyız. Her zamankinden daha fazla destek vermeliyiz. Üstelik bunuda organizasyonlarla hissettirmeliyiz.

Erdal DİLEK
04.09.2012, 18:20
YA HAKİKATEN anlamıyorm, adamların elindei kadro son günde kattıkları adamlar bak,

BAZILARIDA CIKIP HALA ŞENOL GÜNEŞ HOCA BİRŞEYDEN ANLAMIYOR DİYOR, OHA BE ABİ ŞENOL GÜNEŞ ANLAMIORSA DİĞERLERİNİN DÜNYADAN HABERİ YOK

Mollasalihoğlu
04.09.2012, 18:29
Şimdi tam da ben yazacaktım.

Dahası Ziya Doğan'ın daha iyi olduğu yönde yorumları görünce bir an deja vu yaşadığımı zannettim.

Onlar aylık akbil+asgari ücretle çalıştıkları için göze batmıyorlardı ;)

Vkgz
04.09.2012, 18:35
istifa etsinler demiyorum ama belkide çözümdür kim bilebilir istifaları. her insanın alternatifi vardır. yeterki bul.

M.S.SOFU
04.09.2012, 18:39
olaya nereden baktığına bağlı

***takımın performansı+şike süreci+futbolcu kayıplarımız+transferler+stadyum sıkıntısı+forma ve ürünlerin taraftarı net bir şekilde tatmin edemiyor oluşu gibi kıstasları göz önüne alırsan her ikiside istifa etsin

***ancak olaya şike sürecinde bizi sadece sadri şener savunmaktadır ve oda giderse şike işini unutturacaklar kısmından bakarsan,şenol hocanın yerinede adam akıllı bir sistem insanı getirmeyeceksen ikiside istifa etmesin.

Erdal DİLEK
04.09.2012, 18:41
cok düşünmeye gerek yok şikeciler ne ister sadri ve şenol istifa etsin

başka ne ister trabzonsporun kötülüğünü, buradan ne cıkar asla iatifa etmemeliler ayrıca taraftar oyuna gelmeyin, konu sahada oynanan oyun değil konu şikecilerle savaşımız.

yeni gelen yönetim ve hocanın vereceği savaş ankarada oturup güney dğudaki sorunlarlar hakkında ahkam kesme gibi olur

gokhan_61_
04.09.2012, 18:44
sivasa karsi kayip edelim bakin ozmn ne yönetim kaliyor ne hoca

Murathan
04.09.2012, 18:57
Sadri Şener devam etmeli fakat yönetim değişmeli!
Şenol Güneş tribüne mi çekilir artık bilmiyorum fakat teknik direktör değişikliği şart.
Giray Bulak olmamalı!!!

okan6161
04.09.2012, 19:13
sadri şener son 10 yılda takımın başına gelen en iyi başkandır evet bazı hatalar olmuş olabilir ama bununda bence , başkanın insanları kendi gibi görmesinden olduğunu düşünüyorum şenol hocada başımızda olabilecek en iyi teknik adam ama ben yanında hami mandıralı ve tolunay kafkasıda görmek isterdim

fteotdgs
04.09.2012, 19:26
Sadri Sener sike surecindeki tutumuna, durusuna devam etsin canimi yesin. Isterse tum takimi satsin, umrumda degil. Senol hoca ise coktan istifa etmeli idi. Ruh, heyecan kalmamis. Bir suredir kendisinin bile ne yaptigini bildiginden emin degilim. "Yerine kim gelir?" diye dusunup kendisi ile devam etmek, olumu dusunup sitmaya razi olmaktan farksiz.

serdar
04.09.2012, 19:34
Baskan kesinlikle kalmali... Senol Günes yoruldu, toparlanabilirse kalsin... Yönetim degissin...

tsukru61
04.09.2012, 19:43
Kulübün hal ve gidişatı gayet iyi olduğundan istifalar gereksiz.

Cihan Kibar
04.09.2012, 19:43
Sadri şener 3 futbolcuyu takımda tutamayan yöneticidir, ayrıca onayladığı HES projesiyle de artık miladını doldurduğunu gösteriyo ama yine her alanda korkmadan Trabzonu savuduğunu gözardı etmemeliyiz. Şenol hocanın istifası ise bizi baya geriye götürür çünkü onun yerini alcak Şenol hoca gibi içimizden çıkan başka birisi yok maalesef.