PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PTT 1.Lig 3. Hafta | Kayseri Erciyesspor - 1461 Trabzon | 0-0

Sayfa : [1] 2 3

ibrahim
02.09.2012, 21:02
3te 3 yapariz insalllahhh. :D

Canberk
02.09.2012, 21:53
PTT 1.Lig'de ilk iki maçından galip ayrılan takımımız milli aranın ardından Kayseri deplasmanına gidiyor. Başarılar

Maç tarihi ve saati belli olunca başlığa eklenecektir

Tahir61
02.09.2012, 23:38
inşallah bu sene varım yokğum bu uşaklara

bu arada bu 1461 in amblemini kim tasarladı.gerçekten o amblemi beğenen var mı merak ediyorum

Talha.YILMAZ
03.09.2012, 00:20
Oz evlatlarımıza Canı gönülden başarılar.
Alır geçeriz sıradaki Lütfen.

İdris Toksoy
03.09.2012, 09:17
zor deplasman ama bizim cengaverlerin maçı koparacağından hiç şüphem yok.

alper*
03.09.2012, 09:22
Kayseri'deki arkadaşlar maça organizasyon yapalım mı?

.....
03.09.2012, 12:58
Bu maç hafta sonu mu ?

Hami Demir
03.09.2012, 17:01
Zaten bu Sezon Trabzonspor Yerine Bu Müthiş takımı destekleyecem yanılmıyorsam 26 27 maçlık na mağlup serimiz var hadi hayırlısı Süperlig sizi beklıyor aslanlarım

TS-AKCAABAT-61
03.09.2012, 18:43
dün ts macina bakmadim, 1461i izledim. helal olsun usaklara. MAASALLAH

ts_ezer
03.09.2012, 21:38
dün ts macina bakmadim, 1461i izledim. helal olsun usaklara. MAASALLAH
en iyisini yapmışsın. benim kafa sonradan bastı. zaten kafa dabırakmadılar

Hasan YAYLI
03.09.2012, 22:27
Açtığım ilk maç başlığı umarım takımımıza da uğurlu gelirim.

Aslında Allah nazarlardan korusun çok iyi başladılar uğura falan ihtiyaç duyacaklarını sanmıyorum Erciyes karşısında,onlar sahada savaşıyorlar....Hak ettiklerini almasını bilirler....

Denizli ve Konya dan sonra bir başka süperlig tecrübesi olan Erciyes önünde de takımımıza başarılar...

Hedef 3 te 3 , Vira Bismillah .....

Uğur Ö.
03.09.2012, 23:02
Yeneceğiz Allah'ın izniyle...

Serdar A
04.09.2012, 01:15
Buradan galibiyet çıkarsa , psikolojik etkisi takımı bambaşka bir havaya sokacaktır.
Ama beklentimiz 3 puan odaklı olmamalı .
Biz onlardan özverili oyun bekliyoruz .
Puan hesapları ikinci planda .

1461'in henüz pas temposu, sahadaki organizasyonunun beklenen düzeyde olduğunu söyleyemeyiz ancak , Konyaspor karşısında takımımızın bilinçli direkt paslarla ve forvet koşularıyla yaptığı kontrataklar süper lig düzeyine yakın , bunu görmek mutluluk verici. Rakibin gol aradığı dakikalarda , maçın seyrini değiştirecek kapasiteye sahibiz .

TS-AKCAABAT-61
04.09.2012, 01:24
twitterde aytac akin capraz yan baglari koptu yaziyo. gecmis olsun. en az 6 ay yok

M.S.SOFU
04.09.2012, 14:39
twitterde aytac akin capraz yan baglari koptu yaziyo. gecmis olsun. en az 6 ay yok

hadi be,bu çök kötü olmuş.
çok iyi oyuncudur aytaç.
aytaç sakatlanınca, hoca maç içinde bu sene ordudan alınan caner osmanpaşa yı stopere çekip sağ beke mehmet kuruoğlunu koymuştu
ancak stoper mevkiinde alternatiflermiz var
sol bek oynayan mustafa akbaş stopere çekilirse böylece uzun süredir sahada göremediğimiz sol bek sefa başıbüyükü izleme fırsatı buluruz.

Trabzonspor 61
04.09.2012, 15:00
Ben bu takıma bizim TS'den daha çok güveniyorum. Umarı hak ettikleri süper lige çıkarlar.:alkış:

Burçak
05.09.2012, 09:50
zor bir maç olacak. öncelikli hesap kazanmak olmadı beraberlik.
yenilgi bu takımın kimyasına aykırı. :)

61trabzonomer
05.09.2012, 10:36
sercan oynayacak dimi ?

Semih Kırsüleymanoğlu
05.09.2012, 15:00
sercan oynayacak dimi ?

oynamamasi icin bir sebep yok. Cift saridan oyundan atilmisti ve bir mac ceza aldi sadece. Gecen hafta bu cezasini cekti zaten

Muhammet Ali Senocak
05.09.2012, 18:23
Sonsuz guveniyorum bu takima ins. bu maci da kazanacagiz

Hotaman
05.09.2012, 19:39
Dişli rakip. Zor deplasman. Hayırlısı olsun.

Hatice Aslan
05.09.2012, 20:55
Yenip gelecekler güvenimiz sonsuz.

Tekrar tekrar yazıyorum bu takım SüperLige çıkmayacak çıkmamalıda zaten! Sinirlerim oynuyor yahu.

tanjugunduz
05.09.2012, 22:10

Tekrar tekrar yazıyorum bu takım SüperLige çıkmayacak çıkmamalıda zaten! Sinirlerim oynuyor yahu.

neden renktaş cıksın bizim için masuru olmaz ki bizimle bagları koparırlar fb itinede oyuncu satmazlar ve bize dolaylı faydası olur :)

TS-AKCAABAT-61
06.09.2012, 00:29

ciksin yayin geliri parasini alsin yine düssün. en az 10 m$. enayimi de almiycak habu paray. yine genc yetenekli oyuncu alsin. yani misyonunu unutmasin. ayrica camia neden 2ye ayrilacak.
seni pek anlamadim!!!

Hatice Aslan
06.09.2012, 20:20
Ya siz sanıyor musunuz rahat bırakacaklarını?
Olası bir 1461 - Ts maçında Ts maçı galibiyetle bitirdiğinde aa bu maç irdelenmeli laflarını duymayacak mısınız?
Bırakın bu işleri. Amacından saptırmayın pilot takımımızı.

Nihat Güneş
06.09.2012, 20:47
Arkadaşlar biz bu nijeryalı elemanı aldık mı almadık mı ?

Canberk
07.09.2012, 01:03
Maç Pazar günü , saati de 16.00 olarak belirlendi.

TAHSİN 61
07.09.2012, 17:30
Ligin Favorisiyle oynuyoruz 1 puan deplasmanda iyidir.

61trabzonomer
07.09.2012, 18:10
Maçın pazar günü olması çok güzel olmuş tamda nöbetime denk geldi :) kazanacağımızı düşünüyorum.

berkan402
07.09.2012, 18:22
beraberlik bekliyorum ben...02ç iyidir :D

.....
07.09.2012, 18:46
Bu maçı da alırsaka varya süper olur. :)

TS-AKCAABAT-61
07.09.2012, 21:10
Ya siz sanıyor musunuz rahat bırakacaklarını?
Olası bir 1461 - Ts maçında Ts maçı galibiyetle bitirdiğinde aa bu maç irdelenmeli laflarını duymayacak mısınız?
Bırakın bu işleri. Amacından saptırmayın pilot takımımızı.

bu kayseri ve kayseri erciyesspor icin sike düsünceleri yokmu tff nin. neden ts ve 1461 icin olsun.

61trabzonomer
08.09.2012, 11:19
trt veriomu maçı ?

Hatice Aslan
08.09.2012, 15:34
bu kayseri ve kayseri erciyesspor icin sike düsünceleri yokmu tff nin. neden ts ve 1461 icin olsun.

Söz konusu Trabzonspor oldu mu yapabilecek tüm kötülükleri hesaba katmak gerekir. 3 Temmuz'dan bu yana hala öğrenemedik mi? :)

Uğurtan
09.09.2012, 15:04

Neyin zorlamasıdır bu?

Proje açık değil miydi yolun başında iken?

1461 Trabzon pilot takımımızdır.

Görevi yetiştiriciliktir.

Bitti.

Alihan Ertürk
09.09.2012, 15:10
Hocamız az önce Süper Lig'e çıkma problemiyle alakalı olarak; ''Biz sahada görevimizi üst düzeyde yapacağız, sezon sonu bir sorun olursa bu yönde o yönetimin ilgi alanına girer'' gibisinden şeyler söyledi.

Yönetimler arası bir problem olmayacağını da düşünürsek Süper Lig'e çıkmayacağız diyebilriz.

Necmettin ALTUNTAŞ
09.09.2012, 15:16
Bu 1461-Trabzon sevgisi biraz abartılı olmuyor mu?Sanki Trabzondaki ikinci takımmış gibi ilgi görmeye başladı.Bu çok yanlış.Bu takımın alt yapımız olduğu gerçeğini unutmayalım.

Uğurtan
09.09.2012, 15:18
Bu 1461-Trabzon sevgisi biraz abartılı olmuyor mu?Sanki Trabzondaki ikinci takımmış gibi ilgi görmeye başladı.Bu çok yanlış.Bu takımın alt yapımız olduğu gerçeğini unutmayalım.

Olmaz.

Bir kriz/kaos çıkarılmazsa olmaz.

Klasik Trabzon gündemi.

Kereşenli
09.09.2012, 18:04
Millet gurur duyacağına 1461'i kıskanmaya başlamış. Bir zamanlar Sebatsporla aynı ligde oynarken de aynı şeyler konuşulmuştu.

Serdar A
09.09.2012, 18:12
Sanki siz bakıyorsunuz takımlara ...
Havuz sistemi var , sponsorluk mevzuatları var .
Takım kadrosu kadar taraftarı olan ibb , çatır çatır üst sıralara oynuyor her sezon . Ne borcu var ne sıkıntısı .

Bir taraftar olarak kendinizi gereğinden fazla ciddiye alıyorsunuz .

Trabzonda futbol bir kültürdür(hani) . Ülkenin 1 numaralı futbol kentidir (hani).
Ama Akçaabat'tan sonra süper ligde oynayan 2. klübü yok . O güzelim Akçaabat'ın da hali ortada .

Kayseri bile iki takımı aynı anda oynattı , o Kayseri ki taraftarından bilet-yol parası almayan , pasta çörek meşrubat dağıtan şehir . Sürekli de Erciyes 1 lig şampiyonluğuna oynuyor , 1 sezon büyük şansızlıkla çıkamadı .

1461 süper lig yoluna girerse; Trabzonspor'a olan bocunu banka üzerinden kredilendirir , derneği ile tüzüğü ile tamamen özerkleştirilir . Trabzon klübü yönetiminden bağımsız şekilde yönetimini seçer , bütçesini oluşturur . Nedir yani ? Sanki Trabzonspor'un başındaki yönetim iktisadi olarak mükemmel bir yönetim gösterdiler de , sorun ediliyor aman 1461 birilerinin eline geçerse diye ...

İki klüp arasında oluşturulacak ortak futbolcu yetiştirme programı için , bu iki klübün organik bağa sahip olması gerekmiyor . İki klüp arasında futbolcu değişimi transferi ve kiralaması içinde her hangi organik bağa ihtiyaç yok . Bunar ikili anlaşmalarla bağlayıcı hale getirilebilir .

Burada dert edilmesi gereken , asıl konuşulması gereken , Trabzon klüplerinin mali disiplini ve paranın maksimum verimde harcanması . Trabzonspor ve diğer tüm klüplerin belini büken birinci konu budur .

İkincisi ise yetiştirilen futbolcuların 18-20 yaşına kadar istenen düzeye ulaştırılamaması , ulaşabilen ufak azınlığın ise 2 yıl 3 yıl gelişiminin önünün tıkanması , sonrada başının çaresine bak diyerek kapıya konması . Buna sebep olan da hiç kuşku yok ki Üst liglerde sadece şampiyonluğa oynayacak düzeyde oyuncuları barındırmak isteyen Trabzonspor ve elektrik faturasını bile ödeyemeyecek kadar sıkıntıda olan Akçaabat'tan başka bir kadronun olmamasıydı .

1461 kuruluş adımlarında bir rant alanı ve yandaşların köşeyi dönme arzusu beslediği bir tezgah olmaktan çıkıp derli toplu plan yaptığı anda (yaklaşık 2 yıllık dönemdir) atlama gerçekleştirdi . Disiplini elden bırakmazsanız , ptt ligine bile 2 galibiyetle başlayıp en iyi hücum yapan takım görüntüsü de verebiliyorsunuz .

1461 öncelikle Trabzonda yaşayan futbolcu adayı kardeşlerimiz için büyük bir şans , şu ligde 3-4 klübümüz olmalıydı . Ya da iki süper ligde iki ptt liginde olmalıydı . Olmalıydı ki rekabet başarıyı getirsin . Yetişen futbolcuların , Rahman gibi Yusuf gibi adı bile duyulmadan hayatı kaydırılmasın . Şehrin genelinde büyük bir futbol sevgisi ve potansiyeli var . Ama o potansiyeli tutacak ne tesis var ne klüp ne organizasyon . Bir tek Trabzonspor ile olmaz . Bir tek Trabzonspor ile olması için ; Trabzonspor'un şampiyonluğa oynamaması gerekir . Ama görüyorum ki 1461 bir üst lige çıktı bundan bile rahatsız olanlar çıktı . Yazık gerçekten .

Fatih
09.09.2012, 19:26
Bir yandan 1461 1. ligde kalsın derken bir yandan da Serdar'a katılıyorum Trabzon bir futbol şehriyse vatandaş futbolla yatıp kalkıyorsa TSL'de neden iki takımımız olmasın bunun Trabzonspor'a ne zararı olabilir ki?Trabzon'da iki üç takımın olması rekabati artırır artan rekabet başarı getirir.Ekonomik yönden düşünürseniz de baya karlı bir iş çıkıyor ortaya Trabzon'a daha fazla para akışı oluyor iş imkanı oluyor.Şu anda TSL gibi bir hedef yok Akhisar'ın da yoktu ama çıktılar potaya girildiğinde tüzük değiştirilebilir hem Trabzon'da başka pilot kulüp mü yok? :)

Uğurtan
09.09.2012, 19:34
Millet gurur duyacağına 1461'i kıskanmaya başlamış. Bir zamanlar Sebatsporla aynı ligde oynarken de aynı şeyler konuşulmuştu.

Kim kıskanıyor?

Pilot takımımı mı kıskanacağım?

Pilot takımıma başka başka misyonlar biçenlere benim tepkim.

Burada vıdı vıdı yapmadım ben.

Kurulduğun günden beri takip edip, maçındayım bu takımın.

Başarı gelmeden önceki kadrolarını bilirmisiniz?

Benim forum arşivindedir mesajlarım.

Bakalım kim ilgi göstermiş.

Serdar, sözün bana ise ben lig atlamasından memnuniyet duydum.

Ki kaç senedir bunun mücadelesini kendi adıma da verdiğimi düşünüyorum.

Forum arşivi açık.

Bu takım gereksiz kapatılsın lağvedilsin diyenler orada duruyor.

Bense neler demişim.

Neyin mücadelesini vermişim.

Ama Süper Lig gereksiz.

Hala aynı kanıdayım.

Ve olmayacak da.

Sadece taraftar değilim.

Sorgularım.

Benim şirketim aynı zamanda orası.

Fatih
09.09.2012, 19:36
Trabzonspor ve 1461 Trabzonspor aynı ligde 3 ezikler çıldırır valla.:)

Alihan Ertürk
09.09.2012, 19:39
Aynı ligde olmak kötü sonuçlar doğurur. Her ne kadar her şeyiyle içimizden olsa da 1461 Trabzon illa ki nifak tohumları ekilir, oyuna gelen birileri olur.

Gerek yok, böyle iyiler. Sıkı PTT 1.Lig takipçileri çıksın Trabzon'dan bundan sonrası için, Süper Lig takımlarımız yederli. :)

Fatih
09.09.2012, 19:41
Düşünsenize Trabzon'da her hafta TSL maçı var?:)

SüRMeNe_6161
09.09.2012, 19:58
iyi maçi rahat izleriz

ibrahim
09.09.2012, 20:20
Ben Süper Ligde iki Trabzon takimi istemiyorum.

Ispanyada Athletic Bilbao Baskli futbolcular icin neyse Türkiyede Trabzonsporun (atiyorum) Dogu Karadeniz Bölgesi icin o olmasini istiyorum.

FC-ST-PAULI-61
09.09.2012, 20:26
Insallah cikariz Süper Lige.

Uğurtan
09.09.2012, 21:17
Sözkonusu bile değil.

alperrr
09.09.2012, 21:36
Osman Özköylü nerede diyordum bende meğersem 1461 in rakibi erciyesin başına gelmiş..geçen yıl 2. yarı denizlinin başındaydı ve ok iyi ayağa pas yaptırıp bi çıkış yakalamıştı..

maçı izleyenler bu açıdan da izlesin bence çünkü gelecekte Trabzonsporda yardımcı veya asıl teknik direktör olarak görev alabilecek kapasitesi var mı diye...

çünkü Osman özköylü bizim eski futbolcumuz stoper oynuyordu..

Uğurtan
09.09.2012, 21:54
Osman hoca iyi işler çıkardı ve çıkarmaya da devam ediyor alt liglerde.

Elazığ'ı 2.Lig B'den alıp 1.Lig'e çıkaran orada tutunduran da kendisidir.

Süper Lig'e çıkan kadronun kemik tayfası onun eseridir.

gabriel omar
09.09.2012, 22:31
Çıkmasada olur ama çıksalarda bir problem olmaz.Yeter ki yönetim ve teknik ekip disiplini elden bırakmasınlar.En çok çıkıp tekrar düşerler.Kimse yanlış anlamasın ama ben üst lige çıkmalarında bir problem göremiyorum.

Serdar A
09.09.2012, 22:52
...

...
Seni kastederek , kinaye amacıyla bir şey yazmadım Uğurtan . Senelerdir bu konular hakkında yazdıklarını da takdirle takip ediyorum .

Ben zaman zaman ortaya atılan , 'bu şehir iki takıma bakamaz' ifadesini son derece sakıncalı buluyorum . Daha doğrusu Trabzon'un futbol denkleminde eksik bir karşılık olduğuna inanıyorum . Tepkim de şehrin futbol dinamiklerini canlandıracak 1461 gibi projeler biraz ön plana çıktığında peşi sıra -aman Trabzonspor çaptan düşer- fikirlerinin ortada dolanmasınadır .

Kereşenli
10.09.2012, 00:34
Kim kıskanıyor?

Pilot takımımı mı kıskanacağım?

Pilot takımıma başka başka misyonlar biçenlere benim tepkim.

Burada vıdı vıdı yapmadım ben.

Kurulduğun günden beri takip edip, maçındayım bu takımın.

Başarı gelmeden önceki kadrolarını bilirmisiniz?

Benim forum arşivindedir mesajlarım.

Bakalım kim ilgi göstermiş.

Ki kaç senedir bunun mücadelesini kendi adıma da verdiğimi düşünüyorum.

Forum arşivi açık.

Bu takım gereksiz kapatılsın lağvedilsin diyenler orada duruyor.

Bense neler demişim.

Neyin mücadelesini vermişim.

Ama Süper Lig gereksiz.

Hala aynı kanıdayım.

Ve olmayacak da.

Sadece taraftar değilim.

Sorgularım.

Benim şirketim aynı zamanda orası.

Sözüm size değildi. Destek olduysanız ne güzel, benim sözüm 1461'e gösterilen sevginin abartıldığını düşünenlere. :)

Uğurtan
10.09.2012, 00:36
Ben iki takım olmasın diye bir düşünce içerisinde değilim açıkçası.

Zamanında Sebat oldu. Doğru yönetilseydi kalırdı.

Ben işin orasında değilim zaten.

1461 projesini sahipleniyorum.

Trabzonspor için önemli çok önemli.

Dışarıda yürümez bu proje adım kadar eminim.

Burası Trabzon. Muhalifler için çok iyi alan haline gelir.

Şuan halihazırda üye alımına açık olsa da 1461, şirket olarak Trabzonspor'un tapulu malı olduğundan öyle bir sıkıntı yok.

Ama bu bağ koparsa? Çok ciddi çatışmaları görürüz. Çatışmalar, çekişmelerden ziyade bu kavganın projeyi baltalaması benim derdim.

1461 aynen devam etsin.

Varsa muhalif yiğitler veya girişimciler alsınlar başka takımı taşısınlar Süper Lig'e...

Ama kaç yıllık emek olan 1461'den uzak dursunlar.

Serdar, ben de öyle düşünmüştüm. Sağolasın iyi düşüncelerin için.

Benim olumsuz fikirlerim direk sana yönelik değildi ciddi bir birikim var.

2 maç ve başarıdan sonra ortaya çıkanlara.

Uğurtan
10.09.2012, 00:38
Sözüm size değildi. Destek olduysanız ne güzel, benim sözüm 1461'e gösterilen sevginin abartıldığını düşünenlere. :)

Sevgi ve desteğe çocukların elbette ihtiyacı var bunun abartısı,dengelisi olmaz.

Sevgi sevgidir.

Ancak 1461'in misyonunu yönlendirme çabası, 4 yıllık emeğe ihanettir.

TS-AKCAABAT-61
10.09.2012, 01:03
Neyin zorlamasıdır bu?

Proje açık değil miydi yolun başında iken?

1461 Trabzon pilot takımımızdır.

Görevi yetiştiriciliktir.

Bitti.

sayin yönetici, bitmedi bitmedi. aslinda trabzonspor 1461den cok seyler ögrenebilir. aslinda trabzonspor 1461in pilot takimi olmasi lazim, bu kadar hatalardan dolayi. ts abi ise 1461e yol göstermesi lazim, su anda 1461 tsye ne kadar beyinsiz oldugunu gösteriyor. aslinda trabzonspor 1461i kiskanmasi lazim. trabzonsporda para bol ama beyin maalesef yok, 1461e göre :(

TS-AKCAABAT-61
10.09.2012, 01:04
Seni kastederek , kinaye amacıyla bir şey yazmadım Uğurtan . Senelerdir bu konular hakkında yazdıklarını da takdirle takip ediyorum .

Ben zaman zaman ortaya atılan , 'bu şehir iki takıma bakamaz' ifadesini son derece sakıncalı buluyorum . Daha doğrusu Trabzon'un futbol denkleminde eksik bir karşılık olduğuna inanıyorum . Tepkim de şehrin futbol dinamiklerini canlandıracak 1461 gibi projeler biraz ön plana çıktığında peşi sıra -aman Trabzonspor çaptan düşer- fikirlerinin ortada dolanmasınadır .

haklisin, ani fikirdeyim :)

TS-AKCAABAT-61
10.09.2012, 01:07
Sanki siz bakıyorsunuz takımlara ...
Havuz sistemi var , sponsorluk mevzuatları var .
Takım kadrosu kadar taraftarı olan ibb , çatır çatır üst sıralara oynuyor her sezon . Ne borcu var ne sıkıntısı .

Bir taraftar olarak kendinizi gereğinden fazla ciddiye alıyorsunuz .

Trabzonda futbol bir kültürdür(hani) . Ülkenin 1 numaralı futbol kentidir (hani).
Ama Akçaabat'tan sonra süper ligde oynayan 2. klübü yok . O güzelim Akçaabat'ın da hali ortada .

Kayseri bile iki takımı aynı anda oynattı , o Kayseri ki taraftarından bilet-yol parası almayan , pasta çörek meşrubat dağıtan şehir . Sürekli de Erciyes 1 lig şampiyonluğuna oynuyor , 1 sezon büyük şansızlıkla çıkamadı .

1461 süper lig yoluna girerse; Trabzonspor'a olan bocunu banka üzerinden kredilendirir , derneği ile tüzüğü ile tamamen özerkleştirilir . Trabzon klübü yönetiminden bağımsız şekilde yönetimini seçer , bütçesini oluşturur . Nedir yani ? Sanki Trabzonspor'un başındaki yönetim iktisadi olarak mükemmel bir yönetim gösterdiler de , sorun ediliyor aman 1461 birilerinin eline geçerse diye ...

İki klüp arasında oluşturulacak ortak futbolcu yetiştirme programı için , bu iki klübün organik bağa sahip olması gerekmiyor . İki klüp arasında futbolcu değişimi transferi ve kiralaması içinde her hangi organik bağa ihtiyaç yok . Bunar ikili anlaşmalarla bağlayıcı hale getirilebilir .

Burada dert edilmesi gereken , asıl konuşulması gereken , Trabzon klüplerinin mali disiplini ve paranın maksimum verimde harcanması . Trabzonspor ve diğer tüm klüplerin belini büken birinci konu budur .

İkincisi ise yetiştirilen futbolcuların 18-20 yaşına kadar istenen düzeye ulaştırılamaması , ulaşabilen ufak azınlığın ise 2 yıl 3 yıl gelişiminin önünün tıkanması , sonrada başının çaresine bak diyerek kapıya konması . Buna sebep olan da hiç kuşku yok ki Üst liglerde sadece şampiyonluğa oynayacak düzeyde oyuncuları barındırmak isteyen Trabzonspor ve elektrik faturasını bile ödeyemeyecek kadar sıkıntıda olan Akçaabat'tan başka bir kadronun olmamasıydı .

1461 kuruluş adımlarında bir rant alanı ve yandaşların köşeyi dönme arzusu beslediği bir tezgah olmaktan çıkıp derli toplu plan yaptığı anda (yaklaşık 2 yıllık dönemdir) atlama gerçekleştirdi . Disiplini elden bırakmazsanız , ptt ligine bile 2 galibiyetle başlayıp en iyi hücum yapan takım görüntüsü de verebiliyorsunuz .

1461 öncelikle Trabzonda yaşayan futbolcu adayı kardeşlerimiz için büyük bir şans , şu ligde 3-4 klübümüz olmalıydı . Ya da iki süper ligde iki ptt liginde olmalıydı . Olmalıydı ki rekabet başarıyı getirsin . Yetişen futbolcuların , Rahman gibi Yusuf gibi adı bile duyulmadan hayatı kaydırılmasın . Şehrin genelinde büyük bir futbol sevgisi ve potansiyeli var . Ama o potansiyeli tutacak ne tesis var ne klüp ne organizasyon . Bir tek Trabzonspor ile olmaz . Bir tek Trabzonspor ile olması için ; Trabzonspor'un şampiyonluğa oynamaması gerekir . Ama görüyorum ki 1461 bir üst lige çıktı bundan bile rahatsız olanlar çıktı . Yazık gerçekten .

ciksin, parayi atsin cebe, düssün. ama misyonu olan genc oyunculari partlayi gelistirmeyi ve trabzonspora sunmayi unutmasin. is bu kadar basit. :)

TS-AKCAABAT-61
10.09.2012, 01:08

trabzon ve takimlarina sevgi hicbir zaman abaritlamaz. :)

Kereşenli
10.09.2012, 02:03
Sevgi ve desteğe çocukların elbette ihtiyacı var bunun abartısı,dengelisi olmaz.

Sevgi sevgidir.

Ancak 1461'in misyonunu yönlendirme çabası, 4 yıllık emeğe ihanettir.

Sıkıntınızı anlıyorum ama diyelim ki 1461 Trabzon şu anki müthiş performansını lig sonuna kadar sürdürüp şampiyon oldu, ne olacak o zaman? Biz çıkmak istemiyoruz diyebilirler mi?

Uğurtan
10.09.2012, 02:31
Mevcut yapı devam ederse zaten otomatik olarak çıkarılmayacaklar.

Hüseyin Bağdat
10.09.2012, 09:23
Konu başlıklarında konu ile ilgili konuları okumak istiyorum.

Maç başlığında maçla ilgili analizleri okumak için girdim neler okudum...

1461 Trabzon genel başlığı olması lazım. Malum konuyu orda tartışsanız...

Burçak
10.09.2012, 09:24
diyelim ki 1461 Trabzon şu anki müthiş performansını lig sonuna kadar sürdürüp şampiyon oldu, ne olacak o zaman? Biz çıkmak istemiyoruz diyebilirler mi?

konuya tam hakim olmamakla beraber duyduklarım şöyle. bu takım diyelim şampiyon oldu. bu hakkından feragat etmek durumunda kalır deniyordu..
deniyordu diyorum çünkü sezon başı 1461 kombinesini almaya gittiğimizde ordaki kombine satışı yapan görevliye bizzat kendim sordum.
bu takım şampiyon olursa ne olacak. Trabzonsporun pilot takımı çıkamayacak ..
ordaki görevli , artık ayrı bir şirket. Trabzonspor ile kağıt üzerinde bir bağları yok dedi.
yani şampiyon olursa süperlige çıkmasına engel yok dedi.
bakın kombineniz için size vereceğim makbuzda 1461 Trabzon yazıyor dedi.
kısacası bir engel yok kulüpler kağıt üzerinde ayrılmış.
tabi bu bilgi ne derece doğru benim halen şüphelerim var. bunu en yetkili ağızdan araştıracağız amaç.

M.S.SOFU
10.09.2012, 11:33
Ben iki takım olmasın diye bir düşünce içerisinde değilim açıkçası.

Zamanında Sebat oldu. Doğru yönetilseydi kalırdı.

Ben işin orasında değilim zaten.

1461 projesini sahipleniyorum.

Trabzonspor için önemli çok önemli.

Dışarıda yürümez bu proje adım kadar eminim.

Burası Trabzon. Muhalifler için çok iyi alan haline gelir.

Şuan halihazırda üye alımına açık olsa da 1461, şirket olarak Trabzonspor'un tapulu malı olduğundan öyle bir sıkıntı yok.

Ama bu bağ koparsa? Çok ciddi çatışmaları görürüz. Çatışmalar, çekişmelerden ziyade bu kavganın projeyi baltalaması benim derdim.

1461 aynen devam etsin.

Varsa muhalif yiğitler veya girişimciler alsınlar başka takımı taşısınlar Süper Lig'e...

Ama kaç yıllık emek olan 1461'den uzak dursunlar.

Serdar, ben de öyle düşünmüştüm. Sağolasın iyi düşüncelerin için.

Benim olumsuz fikirlerim direk sana yönelik değildi ciddi bir birikim var.

2 maç ve başarıdan sonra ortaya çıkanlara.

projeyi sahiplenmek....
oldukça güzel ve beni mutlu eden bir mesaj ve laf oldu bu :)

ancak mesajın devamı için benimde edecek bir kaç kelamım var.şimdi işe bir de şu açıdan bakmak lazım.trabzonsporun kuruluş sürecini okuyorum tekrar.iki tane takım var,deli gibi birbirleriyle çekişmeli maçlar yapıyor.futbol bu şehirde bu şekilde doğuyor.bu şehir iki takımı kaldırır.önemli olan çıkan gerginlikleri engellemek.

bana kalırsa rekabet yarışmayı,yarışma başarıyı getirir.
bunu daha evvelde yazmıştım
benim hayalim şu.

1461 sadece yerel oyunculara yönelir.
trabzonspor mevcut misyonu ile devam eder.
bu yapının dünyada en güzel örneği athletik bilbao ve barcelona dır.
mühim olan sizin insanların güvenliğini sağlamanızdır.düzgün bir şekilde maç izlemelerini sağlamanızdır.

yani projeyi sahiplenelim.proje bölgedeki oyuncuları değerlendirme projesi.ben destekliyorum bu projeyi ve sahipleniyorum.bu proje bağlamında 1461 in lige çıkmasında bir sakınca görmüyorum,hatta trabzon şehrine vee futboluna çok olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum.

özellikle uğurtan abinin ve diğer forum üyelerinin olaya bir de bu açıdan yaklaşmasını istiyorum.

irfanköse276
10.09.2012, 12:26
Maç TRT1de

Abdülkadir Kılıç
10.09.2012, 12:35
Şuan 1461 çok göz önünde. Gerçekten tam da bizim istediğimiz gibi oynuyorlar. İçimizdeki ruhu sahaya yansıtıyorlar. Bu süreçte taraftarda git geller olacaktır ama git gide 'pilot takım' gerçeğini kabul edeceğiz.
Fakat önemli bir durum var ki bu takımdaki oyuncuları Trabzonsporumuza yerleştirmemiz zaruri. Yoksa 1461, Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleri tam manasıyla yaşattığı için taraftarın aklı karışır. Takımı yönetenlerin aklı karışır. Futbolcuların aklı karışır ve içinden çıkılamaz bir durum oluşur.
1461 Trabzon bizim için çok önemli bir fırsat. Eski, benim göremediğim dönemlere dönmemizin sigortası. Umarım Trabzonspor yöneticileri de bunun farkındadır.

61trabzonomer
10.09.2012, 15:44
Maç TRT1de

bu çok güzel bi haber :) eyvallah

sifuni
10.09.2012, 17:30
Artik maclarin hepsini yayinlanacagini düsünüyorum yayinlamak zorundalar raiting meselesi http://www.trtspor.com.tr/video.aspx?cid=8 sitesinde bile videolarin izleme oranindan 1461 Trabzonsporun popularitesi belli oluyor.

Hatice Aslan
10.09.2012, 18:09
Şuan 1461 çok göz önünde. Gerçekten tam da bizim istediğimiz gibi oynuyorlar. İçimizdeki ruhu sahaya yansıtıyorlar. Bu süreçte taraftarda git geller olacaktır ama git gide 'pilot takım' gerçeğini kabul edeceğiz.
Fakat önemli bir durum var ki bu takımdaki oyuncuları Trabzonsporumuza yerleştirmemiz zaruri. Yoksa 1461, Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerleri tam manasıyla yaşattığı için taraftarın aklı karışır. Takımı yönetenlerin aklı karışır. Futbolcuların aklı karışır ve içinden çıkılamaz bir durum oluşur.
1461 Trabzon bizim için çok önemli bir fırsat. Eski, benim göremediğim dönemlere dönmemizin sigortası. Umarım Trabzonspor yöneticileri de bunun farkındadır.

Gerçeği kabul eden gören bir taraftarın yorumudur bu..

Daha şimdiden pilot takımımızı Trabzonspor'un üzerinde görenler var. Gerçeği kabullenmeli herkes! Galibiyet serisiyle 1461'in peşine düşenler acaba malubiyet serisinde ne yapacaklar? Çocuk musunuz yahu!

Fatih ÇOLAK
10.09.2012, 19:16
Maç 15:30'a alınmış, TFF'nin sitesinde öyle yazıyor. Bu arada TRT 1 verecekmiş maçı. Saat düzeltilerse ve kanal da başlığa eklenirse daha iyi olur.

Serdar A
10.09.2012, 19:21
Karışıklığın sebebi , 1461'den ptt1. lige yükseldiğinde haberi olan insanların , bu projeyi başından bu yana takip eden kuruluş döneminde dönen tezgahları amansızca eleştiren , Ahmet hocayla başlayan Mustafa hocayla iyiden disiplin kazanan klübe sahip çıkan , her halukarda Trabzon 'şehri' için büyük kazanım görenlere karşı , 'aman Trabzonspor'u çaptan düşürmeyin' ayarı verilmeye çalışılmasıdır .

Yoktan polemik üretilmeye çalışılıyor .

SüRMeNe_6161
10.09.2012, 20:24
Maç TRT1de
bu güzel hd kalıtesınle izleriz:)

Uğurtan
10.09.2012, 21:20
Karışıklığın sebebi , 1461'den ptt1. lige yükseldiğinde haberi olan insanların , bu projeyi başından bu yana takip eden kuruluş döneminde dönen tezgahları amansızca eleştiren , Ahmet hocayla başlayan Mustafa hocayla iyiden disiplin kazanan klübe sahip çıkan , her halukarda Trabzon 'şehri' için büyük kazanım görenlere karşı , 'aman Trabzonspor'u çaptan düşürmeyin' ayarı verilmeye çalışılmasıdır .

Yoktan polemik üretilmeye çalışılıyor .

Evet evet Serdar...

1461'in en başarılı futbolcusu diye sorulduğunda Göksu diyenler bunlar.

Zeki, A takıma alınmamış olsa haberi olmayacaklar bunlar.

Gökhan Alsan'ı bilmeyenler bunlar.

Göksu, yetenekli ve önemli potansiyeli olan bir futbolcumuz.

Ancak, geçen sene ne kadar süre almış bilmeden senenin yıldızı yapanlar bu polemikleri çıkartanlar.

:)

Hotaman
11.09.2012, 00:57
Yeni gündem hayırlı olsun. Daha iki sene öncesine kadar şu başlıkları üç beş kişi takip ediyorduk. Bu 5 kişiden 3'ü proje odaklı düşünürken kalan ikisi kapatın gitsin ölü yatırım bu modundaydı. Sanırım kurgusal mantıkta bir değişme yok. Yine projeyi savunan ve projeyi saptıran iki ayrı düşünce ortaya çıkmış. Değişen tek birşey var, projenin amacına uygun hizmet etmesini isteyenlerin oransal olarak oldukça azalması. Ancak bunun da çok süreceğini sanmıyorum. Ligin zayıf iki takımını yendik. Ancak bu lig çok daha zor, çok daha kayıp vereceğimiz bir lig. En iyi iki stoperimizden birini kaybettik altı ay yok. Basit bir denklemle ligin ortasına doğru bu mantığın yine değişeceğini görmek mümkün.Şu anda popüler olan bu görüş o zaman bu adamlar mı Trabzonspor'un geleceği söylemleri şeklinde değişecektir.
Trabzon iki takım kaldırabilir mi? Bence hayır. Eğer kaldırabilecekse buyursun çıkarsın bir kulübü Trabzonspor'un desteği olmadan. Kayseri örnekleri verilmiş hemen cevap verelim. Kayseri'de üst kimlik yok, Trabzon'da var. Bunun yanında bir zamanlar Ankara'dan da üç takım vardı şu an kaç takım var.

1461 çok doğru bir proje. Kurulduğu yılda yapılan büyük hatalardan sonra ortalama bir kalite tutturmuş ve şu anda rayına tam oturmuştur. Bırakın kendi seferini eksiksiz yerine getirsin.

Canberk
11.09.2012, 01:10
Maçın değişen saati ve yayın bilgisi başlığa eklendi

Faruk Türk
11.09.2012, 10:16
Yeni gündem hayırlı olsun. Daha iki sene öncesine kadar şu başlıkları üç beş kişi takip ediyorduk. Bu 5 kişiden 3'ü proje odaklı düşünürken kalan ikisi kapatın gitsin ölü yatırım bu modundaydı. Sanırım kurgusal mantıkta bir değişme yok. Yine projeyi savunan ve projeyi saptıran iki ayrı düşünce ortaya çıkmış. Değişen tek birşey var, projenin amacına uygun hizmet etmesini isteyenlerin oransal olarak oldukça azalması. Ancak bunun da çok süreceğini sanmıyorum. Ligin zayıf iki takımını yendik. Ancak bu lig çok daha zor, çok daha kayıp vereceğimiz bir lig. En iyi iki stoperimizden birini kaybettik altı ay yok. Basit bir denklemle ligin ortasına doğru bu mantığın yine değişeceğini görmek mümkün.Şu anda popüler olan bu görüş o zaman bu adamlar mı Trabzonspor'un geleceği söylemleri şeklinde değişecektir.
Trabzon iki takım kaldırabilir mi? Bence hayır. Eğer kaldırabilecekse buyursun çıkarsın bir kulübü Trabzonspor'un desteği olmadan. Kayseri örnekleri verilmiş hemen cevap verelim. Kayseri'de üst kimlik yok, Trabzon'da var. Bunun yanında bir zamanlar Ankara'dan da üç takım vardı şu an kaç takım var.

1461 çok doğru bir proje. Kurulduğu yılda yapılan büyük hatalardan sonra ortalama bir kalite tutturmuş ve şu anda rayına tam oturmuştur. Bırakın kendi seferini eksiksiz yerine getirsin.

Trabzon 1461 çok iyi bir proje. 2.Ligde kalsin yeter.. ortalarda fln. 10. Siralarda kalsin.. hiç birinci lige çIkmasin veya 3. lige düsmesin :)
Baglarimiz kopmazsa çok iyi olur.. oyuncu yetistirebiliriz, Transfer sIkIntisina girmeyiz her sene :))

hadi bakalim..
Erciyes maçI , berabere biter diyorum... zor maç olur bence...

Koray
11.09.2012, 14:48
Hedefsiz olmak ne takıma ilgiye nede futbolculara yararı olur.

Hedefleri var Trabzonspor'da oynamak derseniz en fazla 1-2 sene kandırabilirsiniz.

Ilelioglu
11.09.2012, 15:43
Insallah kazanip yolumuza devam ederiz.

..

Burçak
11.09.2012, 16:16
1461 oyuncusu kendisini Trabzonsporun yakınen takip ettiğini çok iyi biliyor.
Böyle bir takımın hedefsiz kalmasıda mümkün değildir.
Kendini göstermek için verilen mücadele 1461 Trabzonu her zaman kafaya iyi futbol oynamaya itecektir.

gabriel omar
11.09.2012, 18:54
Yenilsenizde önemli değil ,hep koşun, mücadele edin ,ter dökün yeter.

alper*
12.09.2012, 01:15
http://www.erciyesspor.org.tr/kulup-haberleri/380-taraftara-jest1461-mac-biletleri-2-tl.html

Maç biletleri 2 lira arkadaşlar. Maç için Kayseri'ye gelecek olan var mı :) ?

Fatih ÇOLAK
12.09.2012, 01:28
Beraberlik iyidir, galibiyet müthiş olur...

TS-AKCAABAT-61
12.09.2012, 01:44
http://www.erciyesspor.org.tr/kulup-haberleri/380-taraftara-jest1461-mac-biletleri-2-tl.html

Maç biletleri 2 lira arkadaşlar. Maç için Kayseri'ye gelecek olan var mı :) ?

yanina bi de cay+simit bedava

Murathan
12.09.2012, 01:56
Beraberlik iyidir, galibiyet müthiş olur...

Aynen öyle, başarılar uşaklara :)

ccd6167
12.09.2012, 03:53
bu takim cikacaktir bn bundan eminim.super lige cikmasi da gerekiyor..

ibb gibi bi kulup varsa ligde bu takim 1.ligde olmali..iyi bi proje takimi oldugumuz icin bunlari soyluyorum..bizi akcaabat yada rizespor vb kulupler karsilastirmayin..

bu takim 1. ciksin 20 trilyonluk butceyle neler yapar neler

mustafa hocaya guvenim tam

Fatih Özkan
12.09.2012, 06:52
Mustafa Hoca'ya güvenim sonsuz.
Allah yardımcısı olsun.

M.S.SOFU
12.09.2012, 11:49
çok zorlu bir maç.
karşımızda en büyük süper lig adaylarından biri var.
takımın kazanması kaybetmesi önemli değil.sahaya çıkıp futbol oynasınlar yine buraya gelip onları takdir ederiz.

savas avci
14.09.2012, 02:31
Arkadaşlar biri şu maçı 90 dk kaydetsin ve paylaşsın lütfen yada bilen varsa bi yolunu bana öğretsin ben kaydedeyip paylaşayım

Oğuzhan
15.09.2012, 00:59
Neden uşaklar otobüsle gidiyorlar acaba bilgisi olan var mı ?

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/401156_406027189452933_1676606830_n.jpg

asilhamsi
15.09.2012, 11:39
1461 Trabzon u izlerken bizim yetisemedigimiz ama babamızdan cok dinledigimiz o destansı takımı canlandırıyorum gözümde.

Mustafa Hocamın önderliginde tam bizim istedigimiz gibi oynuyoralr.Bizi hissederek yasayarak oynuyorlar.

Tekmeye kafa sokuyorlar,kosuyorlar,bogusuyorlar,mucadele ediyorlar,isyan ediyorlar,ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Biz sadece sahada isyan eden futbolcu ve teknik direktör görmek istiyoruz.Galibiyet yada mağlubiyet hiçbirimizin umurunda değil.

Paksoy
15.09.2012, 11:46
Mustafa hocanın bu sezon öne çıkan oyuncuları tutup , genç yıldız adayı olabilecek yeni oyuncular transfer etmesini istiyorum .bir sezon Janko yada Adrıan almayalım . o parayla çok iyi 5 tane gelecek alabiliriz .

Sacit
15.09.2012, 14:02
Bu başlığın maçtan 5 gün önce Genel bölümüne alınması gerekiyor kanımca..
Başka türlü görünmüyor!

TS-AKCAABAT-61
16.09.2012, 01:53
1461 Trabzon u izlerken bizim yetisemedigimiz ama babamızdan cok dinledigimiz o destansı takımı canlandırıyorum gözümde.

Mustafa Hocamın önderliginde tam bizim istedigimiz gibi oynuyoralr.Bizi hissederek yasayarak oynuyorlar.

Tekmeye kafa sokuyorlar,kosuyorlar,bogusuyorlar,mucadele ediyorlar,isyan ediyorlar,ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar.

Biz sadece sahada isyan eden futbolcu ve teknik direktör görmek istiyoruz.Galibiyet yada mağlubiyet hiçbirimizin umurunda değil.

dogru tespit. tsde milyonlari alan yan gelip yatiyo. habu usaklari gördügümde ilerisi icin cok iyi seyler olacak gibime geliyo. yensinler yenilsinler umrumda degil, en azindan milyonlari cebe atarak kenarda oturmuyorlar. canla basla mücadele ediyorlar. ALLAH utandirmasin

GurkanYilmaz61
16.09.2012, 03:07
1461 trabzon futbol kavramındaki en büyük heyecanlardan biridir.Genç ve yerlinin yerlisi oyuncular sahip çıkalım destek verelim gerisi gelir.

sbay
16.09.2012, 08:48
günde 2 maç üst üste taraftarı olduğun takımların maçı olması ayrı bir heyecan...

Fatih Özkan
16.09.2012, 11:05
Artık 1461'in maçları bende heyecan uyandırıyor.

ALDENİRO
16.09.2012, 11:36
hep destek hep destek...şampiyon 1461 trabzon...

Tayfun
16.09.2012, 12:42
Yine galibiyet alacağımız bir maç olacak bence.
Mustafa Tiryaki ve Ofoedu çift forvet oynarsak iyi olur.

Canberk
16.09.2012, 12:47
Son 2 saat 43 dakika.1461 Trabzon'u izlemek için sabırsızlanıyoruz

Abdülkadir Kılıç
16.09.2012, 12:49
Umarım Ofoedu geldi diye Yusuf'un oynayacağı süre azalmaz.

emre6167
16.09.2012, 12:54
1461 heyecanla bekliyoruz ama bu takımın bu kadar göz önünde olması genç oyuncular için ilerleyen haftalarda gereksiz baskı oluşmasına ve gelişimlerini engellemesine neden olmaz inşallah.

Sakatsız kazasız belasız maç olmasını diliyorum

Uluç
16.09.2012, 12:57
Maç çok rahat ÜST , yada 0/2 ÇŞ :)

Başarılar Trabzon'um

bordo(61)mavi
16.09.2012, 12:58
İnşallah Kayseri'den önce 3 puan o olmazsa en kötü 1 puanla döneriz... 15:30'da TRT 1 ekranlarında heyecanla maçımızı takip edeceğiz...

Veysel
16.09.2012, 13:00
İlk yarı kendinizi kasmayın, ikinci yarı Barcelona'yı aratmayın !a

diskus
16.09.2012, 13:10
takima basarilar dilerim .sercan kart cezasi bitti ,ofeudu var bakalim hoca kime sans taniyacak

Kader KORELİ
16.09.2012, 13:25
Ofuedu oynarsa sanki Yusuf veya Sercan'ın yerine oynayacakmış gibi yazmışsınız, bu uşağın asıl mevkisi forvet değil mi? Yani oynarsa Mustafa Tiryaki'yi kesecek hoca.

Tahir61
16.09.2012, 13:26
takima basarilar dilerim .sercan kart cezasi bitti ,ofeudu var bakalim hoca kime sans taniyacak

eren albayrak ı keser bu hafta çok fazka şahsi oynuyor

Abdülkadir Kılıç
16.09.2012, 13:28
Ofuedu oynarsa sanki Yusuf veya Sercan'ın yerine oynayacakmış gibi yazmışsınız, bu uşağın asıl mevkisi forvet değil mi? Yani oynarsa Mustafa Tiryaki'yi kesecek hoca.

Bu takımda Mustafa Akbaş sol bek oynuyor. Ofoedu da mutlaka sağ ve sol tarafa kaydırılacaktır yeri geldiğinde.

Saltuk Buğra
16.09.2012, 13:28
Akrabam diye söylemiyorum ama Abdülkadir iyi topçu. 8 numara. Umarım ileride Trabzonspor'da görürüz onu. Ailemiz içinde övünç kaynağı olur. :)

Kader KORELİ
16.09.2012, 13:30
Bu takımda Mustafa Akbaş sol bek oynuyor. Ofoedu da mutlaka sağ ve sol tarafa kaydırılacaktır yeri geldiğinde.

Bakalım, ben de merak ettim şimdi kanatlarda da oynatılabilecek bir oyuncu mu diye. İnternette de bilgi bulunamıyor.

Kader KORELİ
16.09.2012, 13:33
Defans hattı bakalım nasıl şekillenecek. Ya Mustafa Akbaş'ı sol bekten stopere çeker herhalde hoca yada Caner'i sağ bekten stopere. Sefa Akın daha şans bulmadı, halbuki takımın asıl sol beki o, belki bugün şans bulur. Kadrolar maçtan ne kadar süre önce açıklanıyor?

Tahir61
16.09.2012, 13:49
hakkatten heyecanlıyım hee :)

buserkan61
16.09.2012, 14:22
TRT1 dışında izleyebilecegımız bir link atarmısınız.

Mustafa
16.09.2012, 14:29
Kim oynar tartışmaları var ne güzel yahu.Trabzonspor için bunu yapamıyoruz.Kimin oynayacağı nasıl oynayacağı belli Trabzonspor'da

Çağatay_
16.09.2012, 14:33
Umarım 1461 hedefe değil oyuncu yetiştirmeye yönelik bir takım olarak kalır. Zaten bütçe süper lig için yetmez tabiki ama bizim uşakların birkaç seneye ne yapacağı belli olmaz çıkalım diyip çıkabilirler :D

Şaka bir yana 1 saat kaldı ilk kez canlı izleyeceğim takımı bu sene, heyecanlıyım :) Canlı derken TV ne yazık ki.

emre6167
16.09.2012, 14:44
İlk 11: Fatih, Caner, Mustafa Akbaş, Mustafa Tiryaki, Abdullah,Gökhan, Mehmet, Abdülkadir, Sercan Kaya, Eren Albayrak, Jebrin

Tahir61
16.09.2012, 14:49
------------fatih--------

--mehmet----abdullah---caner-----mustafa akbaş

-----------abdülkadir------------

sercan----jebrin-----gökhan-----eren

-----------mustafa tiryaki-------------

Abdülkadir Kılıç
16.09.2012, 14:49
Kadroda 2 Gökhan, 2 Mustafa ve 2 Mehmet olması kafaları karıştırıyor. :)

Abdülkadir Kılıç
16.09.2012, 14:52
İlk 11
26. FATİH ÖZTÜRK
5. MUSTAFA AKBAŞ
8. ABDULKADİR ÖZDEMİR
9. MUSTAFA TİRYAKİ
10. SERCAN KAYA
11. EREN ALBAYRAK
15. ABDULLAH KARMİL
17. MEHMET KURUOĞLU
19. TORRIC JEBRIN
20. GÖKHAN ALSAN
88. CANER OSMANPAŞA
Yedekler
13. YAKUP BUGUN
2. GÖKSU ALHAS
14. ARİF MORKAYA
21. MEHMET SIDDIK İSTEMİ
32. YUSUF ERDOĞAN
33. CHIKELUBA FRANCIS OFOEDU
89. KADİR KELEŞ

Kader KORELİ
16.09.2012, 14:53
http://www.footballuser.com/formations/2012/09/525478_Trabzonspor.jpg

Son maçta kaptanımızın sakatlanmasında sonra Mehmet'i sağ bek oynatmıştı, Caner'i de ortaya çekmişti hoca, ondan dolayı böyle yazdım. Ama Mehmet'in sol bekte oynayıp Mustafa Akbaş'ın ortada oynama ihtimali de yüksek, o bana daha mantıklı geliyor.

Kader KORELİ
16.09.2012, 14:54
Sefa Akın Başıbüyük kadroya bile alınmamış, acaba bir sıkıntı mı var? As oyuncularımızdandı Sefa Akın.

Ertan 51
16.09.2012, 14:55
Zor maç,moral ve tılsımın bozulmaması adına ben beraberliğe razıyım.
Başarılar 1461'im Trabzon'um.

umitçebi
16.09.2012, 14:55
Bizim faty papyy vardı o ne oldu ya..oda bu takımda oynasa ya..gelecek vaadeden bir adamdı..cristian brüls felan..onlarıda koydukmu bu takım çok rahat çıkar 1.lige..

Abdülkadir Kılıç
16.09.2012, 14:56

Son maçta kaptanımızın sakatlanmasında sonra Mehmet'i sağ bek oynatmıştı, Caner'i de ortaya çekmişti hoca, ondan dolayı böyle yazdım. Ama Mehmet'in sol bekte oynayıp Mustafa Akbaş'ın ortada oynama ihtimali de yüksek, o bana daha mantıklı geliyor.

Kesinlikle katılıyorum. Bence de Akbaş stoper, Kuruoğlu bek oynamalı.

Ertan 51
16.09.2012, 14:58
Bizim faty papyy vardı o ne oldu ya..oda bu takımda oynasa ya..gelecek vaadeden bir adamdı..cristian brüls felan..onlarıda koydukmu bu takım çok rahat çıkar 1.lige..
Fati Papi yi bilmiyorum ama Brüls şu an bizim kadroda olan en az 4 yabancıdan daha pahalı,daha faydalı bırak 1461 i.

Abdülkadir Kılıç
Sefa Akın Başıbüyük kadroya bile alınmamış, acaba bir sıkıntı mı var? As oyuncularımızdandı Sefa Akın.

Sakat diye düşünüyordum ama 10.09.12 tarihli milli maçta ilk 11 oynamış.

Kader KORELİ

Christian Brüls'ü unutalım artık, yanlış bilmiyorsam adam geçen sezon asist kralı oldu Belçika liginde, ama Faty Papy'i tekrar bu takımda görmeyi çok isterdim, Jebrin gibi yetenekliydi o da, çok da uyum sağlamıştı, sanırım ne yazıkki Burundi'ye geri dönmüş: http://www.transfermarkt.de/de/faty-papy/profil/spieler_81919.html

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:00

brülsü bırak 1461 e Ts ye alamayız bundan sonra

legorakiss
16.09.2012, 15:01
barış memişin cezası ne zaman bitiyor

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:02
Sefanın 1 seneye daha ihtiyacı var bu kadroya girebilmesi için.

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:03
barış memişin cezası ne zaman bitiyor

Kasımda diye biliyorum

Ertan 51
16.09.2012, 15:06
Sefanın 1 seneye daha ihtiyacı var bu kadroya girebilmesi için.
Ben Ferhat bekleyeceğine Sefa beklesin sol beki diye düşünüyordum :(
renktaş bu yorumu izleyip mi yaptın yoksa kadroya alınmadığı için tahminimi söyledin.

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:09
Ben Ferhat bekleyeceğine Sefa beklesin sol beki diye düşünüyordum :(
renktaş bu yorumu izleyip mi yaptın yoksa kadroya alınmadığı için tahminimi söyledin.

abi geçen sene epeyi izledim onu ancak biraz tahmini bi yorum benimki. Açıkcası geçen sene bana fazla tat vermemişti çok amatörce fauller yapıyordu hücumada yeterince destek veremiyordu. Mustafa Hocanında ona şans vermemesi benim düşüncelerimi destekliyor. Ama kendini geliştirirse iyi bir bek kazanabiliriz.

Ertan 51
16.09.2012, 15:12
abi geçen sene epeyi izledim onu ancak biraz tahmini bi yorum benimki. Açıkcası geçen sene bana fazla tat vermemişti çok amatörce fauller yapıyordu hücumada yeterince destek veremiyordu. Mustafa Hocanında ona şans vermemesi benim düşüncelerimi destekliyor. Ama kendini geliştirirse iyi bir bek kazanabiliriz.
Bu ayın 10 unda maça çıktı diye yazınca bi renktaş demek ki sakalık yok sebep aynen senin yazdığın yetersizlik gibi görünüyor.İnşallah toparlanır,üzüldüm bak:(

ErtuGrul
16.09.2012, 15:13
İlk yarıyı izleyip işe gideceğim.İnsallah galibiyet ike ayrılırız.

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:14
Bu ayın 10 unda maça çıktı diye yazınca bi renktaş demek ki sakalık yok sebep aynen senin yazdığın yetersizlik gibi görünüyor.İnşallah toparlanır,üzüldüm bak:(

konya maçında yedeklerdeydi yanılmıyorsam

diskus
16.09.2012, 15:16
yok o macta da yedey de degildi

Özge
16.09.2012, 15:17
Zor deplasman umarım yine galip gelir yola devam ederiz.

Soner Albayrak
16.09.2012, 15:17
Maçı hangi kanal veriyor gençler ? :)

Aytaç AKINCI
16.09.2012, 15:18
Sercan, kırmızı karttan sonra bu maçta tekrar hırs yapıp takımı sırtlıycaktır inşallah...

Oğuzhan
16.09.2012, 15:18
Hadi uşaklar güldürün yüzümüzü

Ertan 51
16.09.2012, 15:19
Sağol Hasanım bilgiler için.

Ptt 1.Ligdeki yerimizi bu maçta ki oyunumuz belli edecek diyorum ben,
kalitemiz bu maçta belli olacak ve daha sonra da bu seviyede gideceğiz,
kötü isek kötü
vasat isek vasat
ilk 2 maçta olduğu gibi iyi isek iyi.

Kader KORELİ
16.09.2012, 15:20
Maçı hangi kanal veriyor gençler ? :)

TRT1 veriyor herhalde baslikta öyle yazilmis, ben de simdi Tv"nin basina geciyorum..

vira bismillah

insallah burdan da en az bir puan cikaracagiz

61_Hasan_69
16.09.2012, 15:23
Haydi uşaklar bir zafer daha yaşatın bugün bize ..
Maçtan sonra görüşmek üzere

Canberk
16.09.2012, 15:23
Evet arkadaşlar maç TRT 1 ve TRT 1 HD'den canlı yayınlanacak

Tahir61
16.09.2012, 15:24
bugün ligtv ofsporun maçını vereckti yok mu izleyen

Ali Can
16.09.2012, 15:25
bugün sabahtan beri bekliyorum maçı, bir yığın yapmam gereken iş varken, haftada bizi ilgilendiren 2 önemli maç olması güzel oluyor,2 side ayrı gün olsa daha güzel olacak ama buna şükür

Kader KORELİ
Aklima geldi de şu Almanya'dan aldığımız oyuncular iyi çıkmadılar herhalde. Bugüne kadar oynattı mı hoca onları?
Bünyamin Aksoy ve Gökhan Gümüşsu. Kızılcahamamspor'dan almak istediğimiz bir oyuncu vardı, onu alsaydık daha iyidi.
Ya da Hasan Ahmet Sarı'yı.

Uğurtan

Caner sağ bek M.Akbaş stoper Kuruoğlu sol bek oynar.

Uğurtan
16.09.2012, 15:28
Aklima geldi de şu Almanya'dan aldığımız oyuncular iyi çıkmadılar herhalde. Bugüne kadar oynattı mı hoca onları?
Bünyamin Aksoy ve Gökhan Gümüşsu. Kızılcahamamspor'dan almak istediğimiz bir oyuncu vardı, onu alsaydık daha iyidi.
Ya da Hasan Ahmet Sarı'yı.

H.Ahmet Sarı zaten bizim futbolcumuz.

Yetersiz olduğundan ötürü Fethiye'de kiralık.

Orada da 11'e giremiyor.

Canberk
16.09.2012, 15:29
bugün ligtv ofsporun maçını vereckti yok mu izleyen

Ben 1461'in maçıyla dönüşümlü izleyeceğim . Oflu değilim ama olsun :)

Canberk
16.09.2012, 15:30
Ve maç başladı . Başarılar 1461 Trabzon

ibrahim
16.09.2012, 15:31
Ahada o borozan sesli spiker. Hiç sevmiyorum bu adamı yahu...

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

ibrahim
16.09.2012, 15:32
Sensin Kamil... -.-

Oğuzhan
16.09.2012, 15:33
Zemin muhteşem gerçekten

tamuğ yamtar
16.09.2012, 15:35
Eren'e bak. Helal olsun.

Sefa
İyi geldik etkisiz vuruş oldu..

Berat Akçay
Hakemle üçgen kurdular :)

Oğuzhan
Eren koçum benim be

Canberk
16.09.2012, 15:36
Eren güzel taşıdı topu iyi gittik ama golle sonuçlanmadı.

DeAgLeMaNyAq
Eren neler yapıyor öyle... :)

ibrahim
Tribünler muhteşem. :D

Alihan Ertürk
16.09.2012, 15:37
Maçı farklı alırız.. Ligin üstünde oynuyor bizim çocuklar maşallah!

Tv'den izleyemeyenler için; http://canli.trtspor.com.tr/live.asp?id=169

Canberk
Spiker penaltı dedi ama ben tekrardan bir şey anlamadım çok karanlık. Var mıydı penaltı ?

Oğuzhan
Penaltı bence pozisyon adam açmış gidiyordu topu

Atakan
16.09.2012, 15:38
Pozisyon net penaltı.

Sefa
Spiker penaltı dedi ama ben tekrardan bir şey anlamadım çok karanlık. Var mıydı penaltı ?

Asılıyor adama verse bir şey diyemezsin. Gereksiz hareket. Yumlu vol.2

diensi61
yapılacak stadın çatısının nasıl olmaması gerkiği konusunda kadir has iyi bir örnek.
saçma sapan bir çatı yüzünden güneş alan ve gölgede kalan yerler yüzünden gözüm yoruluyor.

Tahir61
16.09.2012, 15:39
erciyesli bizimkini çekip önüne geçiyor bizim adam düşmüyor bizimki onu çekince kolayyca düşüyor yok penaltı

ibrahim
Helal Fatih!!!

Canberk
Asılıyor adama verse bir şey diyemezsin. Gereksiz hareket. Yumlu vol.2

Mustafa Yumlu ki dediysen olay bitmiştir aga. Twitter'da da penaltı diyorlar.

Fatih nefis kurtardıı :)

Sefa
Fatih iyi çıkardı..

Erciyes sağdan iyi geliyor.. Zenci forvetleri iyi..

tamuğ yamtar
Fatih iyi çıkardı...

Burak DERELİ
16.09.2012, 15:41
pozisyon penaltı olabilir ama

Spikerlerin başka takımların hareketlerine yorum yapmazken bizim yaptığımız hareketlere neden kesin penaltı, faul diyorlar

Kader KORELİ
Onur gibi kaleci valla :)

Atakan
İşte müthiş kurtarış budur. Bundan önceki üzerine geldi zaten.

Canberk
Helal olsun sana Fatiihhhhhh 2.kurtarış geliyor

tamuğ yamtar
Fatih yine çıkardı.

Ama mac boyle gitmez.

Bekir
Bu nedir arkadaş bizim niye bütün kalecilerimiz bu kadar iyi.

Sefa
16.09.2012, 15:42
Fatih yine müthiş çıkarttı.. Aytaç'ı çok arayacağız..

Burak DERELİ
takımın en iyilerinden biri kalecimiz Fatih, gerçekten çok iyi bir kaleci

Sefaenes
defans kötu simdiye kadar helal olsun kaleci mize 2 top cikarti hakem penalti verse kimse kizamazdi

Sefa
16.09.2012, 15:43
9 maç cezalı 30 yaşındaki adam tek transfer yanlışı 1461'in.. Çok gereksiz bir hareketti..

Çağatay_
16.09.2012, 15:43
Bu nedir arkadaş bizim niye bütün kalecilerimiz bu kadar iyi.

Problem ? :D

Adam 2 tane %100 çıkardı haha :D

Buradan da ortaya çıkan bir şey var ki her şey çalışma ile oluyor.. Amerika Birleşik Devletleri mükemmel kalecilere sahip, ve bunu özel çalışmalar sonucu sağladılar.

Biz de demek ki eksik olan mevkilerimize eğilerek çok iyi sonuçlar elde edebiliriz, buradan bu çıkıyor.

Bu arada Lig TV'de Ofspor maçı var, bugün futbolda Trabzon günü :D

Harun
16.09.2012, 15:44
Maçı farklı alırız.. Ligin üstünde oynuyor bizim çocuklar maşallah!

Tv'den izleyemeyenler için; http://canli.trtspor.com.tr/live.asp?id=169

Hemen bir pozisyonla neler konuşuyoruz!!

A.Gökhan AKIN
16.09.2012, 15:44
9 maç cezalı 30 yaşındaki adam tek transfer yanlışı 1461'in.. Çok gereksiz bir hareketti..

2 maca kadar düştü filan dedi ama ne icin dedi anlamadım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sefa
16.09.2012, 15:45
2 maca kadar düştü filan dedi ama ne icin dedi anlamadım

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 Maçı kaldı sanırım..

Sefa
16.09.2012, 15:46
Sebrin ne lan..

Ofspor 1-0 yeniliyor bu arada..

Alihan Ertürk
16.09.2012, 15:46
Biri spikere oyuncunun adının 'Sebrin' değil 'Cebrin' diye telafuz edildiğini söylesin.. Hiç olmadı direkt Jebrin desin.

Bekir
16.09.2012, 15:47
Bizim zenci forvetimiz nerde?

Adamların zencisi yardırıyo.

Canberk
16.09.2012, 15:47
Sebrin nedir arkadaş ya ?

Burak DERELİ
16.09.2012, 15:48
spikere taktım Karmil e kamil, Jebrin e sebrin diyor

ibrahim
16.09.2012, 15:48
Abdullah Karmile üç kez Kamil dedi mal herif :D

Kader KORELİ
16.09.2012, 15:49
savunmada Hüseyin dikkatli diyor, kimse Hüseyin

Nihat Güneş
16.09.2012, 15:50
Bu Sercan resmen Volkan II.

Tahir61
16.09.2012, 15:50
sebrini boşver hüseyin kim lan

Oğuzhan
16.09.2012, 15:51
Bizim adam faul yapıyor faulle alakası yok pozisyonun bizim stoperler biraz canlı bomba herhalde

Tutamıyoruz bir zenciyi

Tahir61
stadda ne kadar taraftar var nasıl ses çıkıyor

sorun avni akerin üstünün kapalı olması mı

ligtv nin şerefsizliği mi

yoksa bizim taraftarin dili mi yok

Canberk
Kadir Has stadında gündüz maçı yasaklansın arkadaş ya normal açı bile berbat hele ki alt kameradan pozisyon tekrarları ...

Karmil olduğunu hatırlatana kadar sen söyle Kamil deyip duracağına :D

Sefa
16.09.2012, 15:52

Hem çatı hem Lig tv..

Canberk
16.09.2012, 15:52
Aytekin Durmaz su molası verdi

Çağatay_
16.09.2012, 15:53

Kimdir bu isim ?

Bekir
16.09.2012, 15:53
Eren'e bak adamın su içişi bile teknik,helal olsun.

Sefa
16.09.2012, 15:54
Kimdir bu isim ?

Emrullah Kokoç..

Nihat Güneş
16.09.2012, 15:55
Takim baska , Eren - Sercan baska havada oynuyorlar.

Terzioğlu
16.09.2012, 15:55

Abim ucakla Istanbula giderken Hakan Aslantas (Bursaspor) ile yan yana oturuyordu. Hakan'in dedigine göre en iyi taraftara Bursaspor, Eskisehirspor, Trabzonspor ve Besiktas sahipmis. gs ve fb bos. Bilmiyorum artik sorun nerde.

Çağatay_
16.09.2012, 15:56
Emrullah Kokoç..

Transfermarkt'ta baktım göremedim de gözümden kaçmış. Olsun tecrübeli adam iyidir lazım böyle oyuncular da, bakarsınız çok katkı yapar.

Sefa
16.09.2012, 15:57
Sercan çok kötü attı pası..

Canberk
Sercan nereye attın ya :S

Giallorossi
Sercan cok kötü yere atti topu..

Kader KORELİ
16.09.2012, 15:58
orta alandan güzel paslar çıkıyor, tam seçemedim kimin verdiğini, ama üç etti bu, eskiden Colman çok verirdi böyle paslar

Nihat Güneş
Sercan cok fena...

Sefa
Mustafa Tiryaki oyunda yok.. Sağ tarafa da Göksu gerek.. 2. yarı Göksu ve Ofoedu oyuna girmeli..

Sefa
16.09.2012, 16:00
Eren fena geçti.. Ama orta yapacaksın orada..

Bekir
16.09.2012, 16:02
Eren'de biraz futbol zekası olsa Trabzonspor'da rahatlıkla oynar,ama bu bencillikle bi cacık olmaz,

Volkan Şen'e bencil diyoruz ama Volkan bunun yanında melek.

Kader KORELİ
16.09.2012, 16:02
minik gösterisi diyor :) çok acaip spikerler var Türkiye'de

Soner Albayrak
16.09.2012, 16:03
Jebrin yapma be!

Çağatay_
16.09.2012, 16:03
minik gösterisi diyor :) çok acaip spikerler var Türkiye'de

Güldürdün :D

İskender YILMAZ
16.09.2012, 16:04
Jebrin araya toplarda pasın şiddetini bir türlü ayarlayamıyor, bu sıkıntı hep var. Karşı karşıya bırakacak pozisyonlar olunca da can yakıyor bu paslar.

Giallorossi
16.09.2012, 16:04
Besikdüzüspor Siirtspor karsisinda 0-1 öne gecti

Çağatay_
16.09.2012, 16:05
Süper Lig iddiası ile lige başlayan takım bizi yenemiyor. Demek iyi takımız. Pozisyon kaçırma falan gibi ayrıntılara bakmazsak.. Kaldı ki bizim de pozisyonlar var.

Canberk
16.09.2012, 16:06
Dakika 2 Siirtspor 0 Beşikdüzüspor 1
Helal

alper*
16.09.2012, 16:07
Final paslarındaki beceri haricinde takım güzel :)
Gol ve pozisyon pek olmasa da zevk alıyorum izlerken :)

fanatikdevri
Branda falan çekseler iyi olur gündüz maçlarında Kadir Has stadının çatısına.

Nihat Güneş
Yanliz bu Abdullah : Mustafa * 5 ...

Canberk
16.09.2012, 16:09
Abdullah sarı kart gördü dakika 40

alper*
Sercan, pas vereceği yerde şuta yöneldi.

Kalecimizin performansı da bir maçlık değil. Geçen maçta da böyleydi.

Derken, Fatih yine çıkardı.

Nihat Güneş
Sercan futbol degil bu ... Pas diye bisey yok adamin futbol kitabinda.

Giallorossi
16.09.2012, 16:10
Kalecimizden yine güzel kurtaris

Canberk
16.09.2012, 16:10
Adamın topa gelişinden belliydi çekeceği şut Fatih yine kurtardı

Kereşenli
16.09.2012, 16:11
Sebrin adında bir oyuncumuz varmış, yeni öğrendim.

Sefa
Son vuruşlar çok kötü pas ver be Sebrin..

Canberk
Yapma S(J)ebriiin...

fanatikdevri
İleri uçta pas yapmak nedir yeniden anlatılmalı.

alper*
16.09.2012, 16:12
Takımda bencillik var biraz.

Jebrin topun dibine azıcık girse Tiryaki, boş kaleye atacaktı.

Giallorossi
Bugün oyuncularin üzerinde nedense bir bencillik var :) Pas verse 99% gol olacak.

Nihat Güneş
Hocanin devre arasinda bikac kulak cekmesi lazim. Ilerde pas diye bisey yok.

Kader KORELİ
maç bitmeden Jebrin Sermin olur

Canberk
16.09.2012, 16:13
Gökhan sarı kart mı gördü ?

Nihat Güneş
16.09.2012, 16:14
Bu Gokhan a hastayim ben :)

albatros
Sercan maşallah Muhteşem Yüzyıl'dan fırlamış gibi.

Sacit
Takımda gruplaşma var galiba!

Bu nedir kimse kimseye pas atmıyor, pas atsa gol olacak.
Bu bencillik bize zarar verir. Rahat pozisyonda olan arkadaşına verse şimdi öndeydik

Canberk
16.09.2012, 16:15
Maç en az 2 dakika uzayacak

Bekir
16.09.2012, 16:15
Bu Mustafa Tiryaki,en az Mustafa Yumlu kadar stoper oynar.

Canberk
16.09.2012, 16:16
Helal olsun Eren iyi müdahale etti topa

Nihat Güneş
16.09.2012, 16:16
Eren Sercan degismeli...

Yusuf BALCI
16.09.2012, 16:17
hakem tam bir felaket. bir sürü avantajımızı kesti.

Kereşenli
Eren çok hızlı. Daha fazla topla buluşsa ve orta yapabilirse gol bulabiliriz.

Canberk
K.Erciyesspor 0 - 0 1461 Trabzon

İlk yarı sonucu