PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 4. Hafta | Trabzonspor 1 - 0 Sivasspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

tarsus
16.09.2012, 21:32
sakatlarımızın son durumlarını nasıl?şikecilerle maça yetişeceklermi?

Hatice Aslan
16.09.2012, 21:33
Şikebahçe maçında Soner dönebilir Giray yok.
Celu stoperde oynayabilir.. Olcan'ında Volkan'la sahada olacağını düşünüyorum.. Hadi İnşallah!

TSelif
16.09.2012, 21:36
Golden sonra rakibin cezaalanına gitmedik ya inanamıyorum :)

munzevil
16.09.2012, 21:36
Yıllar sonra öz,hakiki,gerçek bir sol bekimiz oldu diyebilirmiyiz.:)

bariskaratas
16.09.2012, 21:39

sağbek te iyiydi

yaranozlu
16.09.2012, 21:40
bu sezon işimiz çok zor, yalnız geçen sene hiç beğenmediğim zokora reis bu sene resmen döktürüyor. sapara ve zeki de harika oynadılar. zekinin üstünde durulmalı. emersonun cechden kötü olduğunu düşünüyorum, janko bizim takımın oyuncusu değil, son iki seneyi düşününce ceza alanına yaptığımı ortasayısı iki elin parmağını geçmez, bu adam koşmuyor da, katkı sağlaması zor bize. halil, henrique çok kötüler, yasin de iyi değildi. alanzinho ikinci yarı yoktu. genel olarak bakıldığında oyuncu kalitesi tamam da taktiksel olarak hiçbir şey yok. maalesef gerçek bu, ne yaptığımız belli değil.

Hatice Aslan
16.09.2012, 21:41

Yıllar sonra, nadir değilde hep iyi orta açan sağ bekimiz oldu diyebilir miyiz?

TS-FAN
16.09.2012, 21:43
Son 10 dakika hiç mi hiç olmadı.
Orta alanımızda Soner'in eksikliği apaçık göründü.
Sapara, ııııııh.
Bamba çok iyiydi.
Janko hiç kafa topu aldı mı bu arada :)
Zeki,daha izlemek gerek.Oynatıp görmeliyiz.
Onur,hoşgeldin.
Tolga,geçmiş olsun..Çok üzüldüm.Umarım çabuk iyileşirsin.

Joomla!
16.09.2012, 21:44
Emerson bugün etkili değildi gibi geldi bana. Ileri çıktı mi geri gelmedi bir türlü.

TS-FAN
16.09.2012, 21:45
Onur'un son dakika kurtarışı müthişti .

akin0834
16.09.2012, 21:46
arkadaşlar emerson ve zeki yavru kanatlarda nasıl oynadılar genel olarak...izleyemedim macı

Joomla!
16.09.2012, 21:47
+ zekiyi de o kadar abartmayın, öyle ahım şahım oynamadı. Bir de mustafa nin ilk oynadığı zamanlar yapılan yorumlar geliyor aklıma, hepten irkiliyorum.

akin0834
16.09.2012, 21:47
Onur'un son dakika kurtarışı müthişti .

aynen .. iki sezon önce yine sivas da bi kurtarıs yapmıştı böyle...grosicki vurmustu kafayı

bkandil
16.09.2012, 21:48
Bu kıyağımızı unutmasınlar, plaka jesti yapmışız Sivas'a...

Hatice Aslan
+ zekiyi de o kadar abartmayın, öyle ahım şahım oynamadı. Bir de mustafa için yapılan yorumlar geliyor aklıma, hepten irkiliyorum.

İlk resmi maçında gayet iyiydi.

arkadaşlar emerson ve zeki yavru kanatlarda nasıl oynadılar genel olarak...izleyemedim macı

İlk maçlarında gayet iyiydiler. İleri çıktılar orta yaptılar vs vs vs..

Armağan Dere
Mustafa Yumlu ve Zokora ne yaptı bu maçta
Olcan neden oynamıyor.
Hoca ne yapmaya çalışıyor.
Allah'tan Bamba var.
Emerson'da silik göründü
Fener maçında umarım Olcan oynar.

Samet Yildirim
16.09.2012, 21:49
Ilk 11 in yarisi olmadigini düsünürsek alinan 3 puandan mutluyum...hakeden taraftik bence...

Colman, Volka, Olcan, Giray ve Janko(yedek) önemli eksiklikler...

Zeki ve Emerson masallah bindirmeleri güzeldi...Bamba saglamdi...

Halil müthis gol atti...

Cafer Bulur
16.09.2012, 21:50
Galibiyet önemliydi,bu acidan günün kazanci 3 puandi.

Takim olarak bakildiginda ise yine iyi bir performans ortaya koyamadik.

Takimin temposu,organizesi yerinde degildi halen daha takim olamadik elbette bunun nedenleri var.

Emerson vasatti bence,topu oyuna sokusu top teknigi yerinde ama defansta aksadi agir oldugu gözlerden kacmadi.

Senol hoca henrique e nasil 70 dakika dayandi anlam vermek mümkün degildi.

Zeki ilk maci olmasi nedeniyle cok heyecanliydi ama üzerinde durmak gerekir.

Janko oyuna girdikten sonra istedigi etkinligi olusturacak ortam yoktu,tam bir fikir edinemedik.

Takim elbette daha iyi olacaktir,ancak bunun da 2-3 hafta icinde olmayacagi da asikar.

Joomla!
16.09.2012, 21:51
İlk resmi maçında gayet iyiydi.

İlk maçlarında gayet iyiydiler. İleri çıktılar orta yaptılar vs vs vs..

Mustafa da ilk resmi maçında baya iyi oynamıştı. Şimdi elimizden gelse bir kaşık suda bogacagiz kendisini.

r9emre
16.09.2012, 21:54
Bu ilk 11 ile Fenerbahçe karşısına çıkarsak en az 3 farklı yeniliriz. Colman - Janko iyileşirse Yumlu yerine Giray kadroya girmeli. Ayrıca Yasin yerine de Olcan ya da Volkan kadroya monte edilmeli.

---------Zeki Yavru------------Giray---------------Bamba----------------Emerson----------

------------------------------Colman-----------Zokora------------------------------------

------------Olcan-----------------------Sapara-----------------------Volkan---------------

-----------------------------------Janko---------------------------------------------------

Muhtemelen Volkan yerine Halil oynar doğrusu Olcan ve Volkan topla çok oynayan 2 oyuncunun ilk 11'de olması fikri bana da sıcak gelmiyor da Halil'de kanatta ölüyor.

Hatice Aslan
16.09.2012, 21:56
Mustafa da ilk resmi maçında baya iyi oynamıştı. Şimdi elimizden gelse bir kaşık suda bogacagiz kendisini.

Zeki Ordu maçında da çok iyiydi.
Mustafa ile kıyaslayıp gereksiz evham yapmayalım.

jako13
16.09.2012, 22:01
kazasız atlattık...gerisini boş verelim..oyunumuz vasattt...

yorumsuz6117
16.09.2012, 22:03
Herşeye eyvallah ama bu Zokorayla napıcaz ya.

Bülent AKBULUT61
16.09.2012, 22:05

Zokora oynadımı ya hiç dikkat etmemişim maç seyrederken

Emrah Akcagöz
Herşeyi hallettik de bi derdimiz Zokora mı kaldı ? :)

r9emre
Ben dikkat ettim Zokora, Yumlu'nun önünde sibop olmasa en az 2 tane sallardı bize Sivasspor.

asilhamsi
16.09.2012, 22:06
tamam ofansif iyi olmayabilir ama özellikle zorluk derecesi yüksek maçlarda zokoranın kapattıgı delikleri görmeniz lazım

Erbay
16.09.2012, 22:08
Zokora her sınava sadece o sınavın akşamı çalışmak gibi. Düzenli olarak çalışmadıkça buna mecbursun. Yoksa sıfır alacaksın.

serkanholep
16.09.2012, 22:13
kadroyu az önce trt de gördüm

sonra yedek ve sakatları düşündüm

onur,celutska,cech,giray,colman,soner,adrian,olcan ,volkan,janko

neredeyse bir stoper ile normal şartlar altında ligde rahatlıkla ilk 4 e girecek bir takım

zeki yi özetlerde beğendim ama genelinde nasıldı bilemem

üstüne oynamak lazım

zokorayı gerçekten de stoperde denemek lazım bence

FC-ST-PAULI-61
16.09.2012, 22:14
Zokora iyiki var.Süper bir Oyuncu.Oynamayada devam edecek insallah.

Emirhan Yazıcı
16.09.2012, 22:14
Bamba Hakkında Bişey Yazmayacağım

2.Ligden Topçumu Alınır Yaaa Diyenlere Kapak Yapıyor Yapmayada Devam Edicek

Emerson'nun Sakat Hali Bu Yanlış Olmasın ;)

Emirhan Yazıcı
16.09.2012, 22:18
Zokorasız Trabzonspor Düşünmek İstemiyorum Reyiz O !

chener
16.09.2012, 22:18
henrıque olmadı olmayacak.bu net.zorlamanın anlamı yok.

eraytaskin61
16.09.2012, 22:27
adrianı sildi heralde tamamen hoca

kani6161
16.09.2012, 22:30
ya zokora nerdeydi diyenlere şunu sölim emerson veya zekini çıkışlarında geride kaldı geri dönen toplara da genellikle o müdahale etti. ben bu maçta çok beğendim zokorayı

Oğuzhan
16.09.2012, 22:31
Adrian'ı kiralık falan verseydik lig dışından bir takıma bir sene arkadaş adam oturmakla olmaz sonuçta.

yavuzbaha
16.09.2012, 22:32
Hiç beğenmediğim Sapara ya bugün bayıldım...Emerson hayalet gibiydi...

Emirhan Yazıcı
16.09.2012, 22:33
Emerson Yıllardır Gelen Cale-Cech ! 2 Lisinden Çok Dribling Yaptı

Toplam 30 Dripling

Emirhan Yazıcı
16.09.2012, 22:37
Fenev Yine Yırttı Ama Haftaya Acımak Yok

sessizkral_1
16.09.2012, 22:38
bizim ortasahamız şöyle olmalı

colman-soner
-----sapara--

---

colman-zokora
----sapara---

ulaş sedat
16.09.2012, 22:42
Onuruda elimizden kaçırmamak lazım.Seneye gs muslera yı satar 15-20 ye gelir onuru alır 7.5 e.Buna izin vermemek lazım şimdiden önleminin alınması lazım.Zaten yabancı kontenjanı daralıyor.fatih terim taklalar atar onuru alabilmek için

Hatice Aslan
16.09.2012, 22:44
Onuruda elimizden kaçırmamak lazım.Seneye gs muslera yı satar 15-20 ye gelir onuru alır 7.5 e.Buna izin vermemek lazım şimdiden önleminin alınması lazım.Zaten yabancı kontenjanı daralıyor.fatih terim taklalar atar onuru alabilmek için

Nasıl düzeltebiliriz ki? Maddeyi koyalım diyen biz değiliz :)

ibrahim
Mac icerisinde kacirmisim. Tolga cikinca kaptanlik bandini kim aldi??

Mert M.
Ben bugünkü maçı izlerken, şampiyon takımımızdan en çok Colman'ın yokluğunu hissettim. Burak falan da değil... Zaten o karaktersizi şerefi bozuk gsde 50 gol atsa bile aramam ya neyse; Sapara Colman'ın yaptıklarını yapamıyor orta sahada. Colman sizinde takdir ettiğiniz gibi bu takımda olmazsa olmaz arkadaşlar.

Cafer Bulur
16.09.2012, 22:47

Halil aldi.

Tayfun Aydın
16.09.2012, 23:03

Halil e geçti Halil çıkınca Onur a geçti.

Zeki yi beğendim zamanla daha iyi olur tekniği iyi.

Bana göre gedikleri kapatan Zokora değil Bambaydı.Sadece bir top geçirdi.

Halil maçta sadece bir hareket yaptı o da gol oldu.Ama süper vurdu gerçekten de.

Henrique den artık ben bile vazgeçtim olur gibi değil. Bidon gibi dönemiyor.Devre arası 1461 e verilmeli bence.

Onu rher zaman ki gibi takımı ipren aldı.

Alanzinho satılsın hemen hiç beklenmeden satılsın ki takımda yetenekli adam kalmasın.

ibrahim
16.09.2012, 23:10
Halil aldi.

Halil e geçti Halil çıkınca Onur a geçti.

Tesekkür ettim.. Internetten izleyince kaciyor bu tür detaylar. :)

vendercan
16.09.2012, 23:15

merak etme kimse kaleciye 15 -20 m vermez dunyada ornegi varsa ,bile nadirdir.

Fatih Özkan
16.09.2012, 23:20
Kötü oynadık,vasat oynadık ve sağolsun Halil kazandık..oyunun özeti bu..Hala henrigeye katlanan ve hala ve maalesef maalesef bizim gibi bir takımı büyük bir takımı tek forvet oynatan hemde kendi sahasında oynatan bir hoca inatla..

Deniz Tosunoğlu
16.09.2012, 23:23
Beyler telegol (tv8) de Aziz Yildirim e Sadri Senerin duellosu varmis. Neyi kast ediyorlar? Canli yayinda mi bir araraya gelecekler?

Süleyman Eruyar
16.09.2012, 23:24
O değilde sağdan soldan birileri sürekli bindirme yapiyordu, ne güzel gözüküyorlar valla

muribbi
16.09.2012, 23:24
şenol hocaya veda edelim artık. içerde sivasla oynuyoruz son on dakika giren oyuncu barış özbek. hoca bizi dravdan takım yaptı çıkardı. burası avni aker hoca. son yarım saat neden baskı yedik? senin pısırık hamlelerin yüzünden. henrique ye 70 dk. tahammülüne buna rağmen adriana tek bir dakika bile şans vermemene ne demeli? adaletsizlik dimi hoca.

ulaş sedat
16.09.2012, 23:27
merak etme kimse kaleciye 15 -20 m vermez dunyada ornegi varsa ,bile nadirdir.

Gs musleranın bonservisinin %50 si için 6.75 m euro kalan %50 si için lorik cana yı verdi .Kaldıki burada en önemli sorun yabancı kontenjanı mecbur satacaklar.

Fatih Özkan
16.09.2012, 23:28
Şenol Güneşi tanıyan biri varsa ona şu soruyu sorsun..nedennnnnn tek forvet..bu ne inat Şenol Hoca..yeter artık biz dandik ve sürekli savunma oynayan bir takımmıyız..golü yedik yine gömüldük bu ne rezillik..kazanmışız..aman ne büyük şey günü kurtardık..eee ligin gerisi ne olacak..Bursa İBB GS ve daha kaç takım bizi harcar..oyun rezildi tek sorumlusu hocadır..kadromuz gayet iyi hoca yine inat ve yine korkak

Fatih Özkan
16.09.2012, 23:30
Kimse kusura bakmasın yada baksın umurumda değil..Şenol Hoca bırak artık yakamızı lütfen..Bu oyunu bu takıma oynatamaya ve bizi kanser etmeye hakkın yok..İstifa etmen için ne gerekiyor hezimet şeklinde mağlubiyetmi?? biz taraftarlıktan istifa edecez sen hala ordasın..yeter hoca yeter yaa..Antepi yenemedik adamlar bu hafta yine delik deşik oldu..biz averaj takımımıyız..

muribbi
16.09.2012, 23:34
Kimse kusura bakmasın yada baksın umurumda değil..Şenol Hoca bırak artık yakamızı lütfen..Bu oyunu bu takıma oynatamaya ve bizi kanser etmeye hakkın yok..İstifa etmen için ne gerekiyor hezimet şeklinde mağlubiyetmi?? biz taraftarlıktan istifa edecez sen hala ordasın..yeter hoca yeter yaa..Antepi yenemedik adamlar bu hafta yine delik deşik oldu..biz averaj takımımıyız..

bu oyunla gsyi feneri geçtim paşa ve belediye bile bizi dağıtır. kötü günler uzak değil.

Tayfun Aydın
16.09.2012, 23:36

Maçta 2 taraf adına toplam girilen gol pozisyonu 3 bilemedin 4. Sahada ki en yetenekli adam sezon başı satılmaya çalışılan Alanzinho.Ne oynadığını bilmeyen bir takım bidon gibi bir santrofor dönemiyor gidemiyor(çok ümitliydim kendisinden gerçi)takımın ilk 45 dakika top oynamadığını göremeyen bir hoca kör topal gidiyoruz ama bir tek gerçek var takım pozisyon vermiyor o da ben dahil bir çok kişinin bomba dediği Bamba.

Özetle rezalet top oynuyoruz hatta top falan oynamıyoruz.

Tayfun Aydın
16.09.2012, 23:38
Umarım takıma Colman Soner eklenince oyun şekli değişir. Yasin bugün bi 20 dk iyi oynadı ama yeterli değil. Olcan Volkan Solman Soner takıma ekle kağıt üstünde dehşet takımız.

FC-ST-PAULI-61
16.09.2012, 23:40
Henrique bütün Takimin icine ediyor ya Janko sakat,cezali veya baska bisey varsa
halil,vittek veya emre oynasin yeterki bu Henrique beni bitirmesin.

Ali Can
16.09.2012, 23:40
zeki yavru, soner,onur,emerson,giray,bamba,colman,olcan,janko, volkan,halil bu takım sürekli oynarsa ideale yaklaşır bence
zokora,serkan,celutska,alanzinho,yasin,adrian,emre ve güçlenmiş bir jebrini katarsak iyi işler çıkartabilir

Fatih Özkan
16.09.2012, 23:41
Şenol güneş kendine illaki istifa küfrettirip öyle gidecek..gerçi ben ediyorum kusura bakmasın ediyorum..tribünler etmeye başlayacak o zaman görecek rezaleti..daha bu iyi günleri..yine günü kurtardı ama nereye kadar..Bu takımı bu halde istemiyoruz zorla değil ya..artık git be hocam git ya..gitme mantık değiştir diyecem komik olcak çünkü sen yıllardır aynısın..çok acı bir felakate yol açacaksın farklı skor yiyecez ..ancak öyle gidersin sen..

Veysel
16.09.2012, 23:45
Gözüme çarptıda bizim skorboard mu değişti sanki daha büyük geldi bana

atigol
16.09.2012, 23:48
Takim son 10 dakika haric iyiydi bence... Hic o takim bu takim bizi dagitir falan diye yorum yapmayin, cunku ayni seyi sivas icinde soyluyordunuz... Takimda ozguven eksikligi var bu cok net ortada nasil kazanirlar bilmiyorum ama takim iyi yolda bence....

Bu arada volkan umarim izlemistir yasini, yasin ikinci yarida kanat oyuncusu nasil oynamali gosterdi, hem defans yapti hemde top ezmeden gidip orta yapti

kalavara
16.09.2012, 23:52
1-şu maç gösterdiki lige bu 11 ile devam edersek ilk 10 başarıdır.

2-özcan hoca takımın kondisyon durumu hakkında açıklama yapmalıdır.

3-orta alanda çok zayıfız, zokora idare ediyor, alan,sapara da eşlik ediyor, gel diyor rakip oyuncuya bizim ceza sahasına kadar geçireyim seni!

4-ön bölgede top tutup dağıtabilen tek isim halil,onu da potansiyelinin altında kullanıyoruz ve bizim muhteşem taraftarımız adamı yiyecek resmen, azcık destek olsak günah işleriz sanki!

5-colman-soner koşu tempoları ve oyun tarzlarıyla bu takımın değişmez oyuncularıdır.

6-ucuz atlatılmış bir maç sivas maçı, eksiğimiz çok, hoşgörebiliriz ama böyle devam etmemeli! banko 11 den serkan,colman,soner,olcan,volkan,giray gibi 6 eksikle oynadık.

7- yasin,zeki,onur,halil iyi top oynadı,tebrik ederiz.

simalyıldızı
16.09.2012, 23:52
onura; bizi ikinci bir karabük faciasından kurtardığı için teşekkür ediyorum...

worldmaster
16.09.2012, 23:53
En azindan icerdeki maclarda Colman - Sapara- Soner uclusu oynasin. Adam akilli oyuna hakim olmak istiyorsak eger.

lazibere
16.09.2012, 23:54
Bu maç için yapılan aşırı eleştirilere katılamayacağım. Bu maç normal şartlarda bu kadar eksik ve sakat varken zaten yetersiz kadro yapısıyla kaybetmemiz gereken bir maçtı. Bu maçtakı oyun ile Hoca'nın eleştirilmesini haklı görmüyorum. Lakın Bildiğimiz Şenol Hoca, Emin olun takım tastamam olsaydı da böyle oynatacaktı mesele burda

lazibere
16.09.2012, 23:57
ZOKORA

Forumda onun ne kadar haranı olduğunu biliyorum ama Ben her zaman söyledim yine söyleyeceğim.

ZOKORA İLE BİZİM TAKIM 10 KİŞİ OYNUYOR

Kafası estiğinde oynayan, Hucuma sıfır katkısı olan, Şutu olmayan, Kademe de geri kalan ve adamını kaçıran ve sadece ve sadece derbi maçlarda biraz gayret gösterek oynayan bir oyuncu takımını eksik oynatıyordur

ŞENOL HOCA , O MEVKİYE YASİN VE COLMAN'I MONTE ETMEDİĞİ MUDDETÇE BENIM İÇİN HER ZAMAN PASİF KALACAKTIR

Bu konuda bu kadar iddlıyım, Takımın üretmekn olamamasının en büyük faktörü, Defans bloğunda rakibin topla kolay buluşmasının en büyük nedeni ZOKORA nın kesinlikle KAÇAK OYNAMASIDIR

Yaşar
16.09.2012, 23:57
Futbol anlamında değişen çok fazla birşey yoktu.
Ama hücum ederken cezasahasına 3-4 oyuncu sokunca nasıl pozisyona girdiğimizi ve hücumsal varyasyonlar yapabildiğimizi gördük.
Bunun yanında transfer sezonunun bitmesinden olsa gerek oyuncular takımı daha fazla sahiplenmiş göründüler.
O nedenle mücadele gücü artmış bir takım izledik.
Kazanmamızı sağlayan en önemli etken de mücadelemiz oldu.
Takımın kadrosunun yeterli olduğu bu kadar sakat oyuncuya rağmen sahadaki ve kulübedeki isimlere bakınca anlayabiliyoruz.
Bu oyunvu kadrosunun daha iyi bir futbol oynamaı gerektiğini düsünmekle beraber kazanmamız gereken bir maçı kazadığımız için takımı tebrik ediyorum.
Kaptana gećmiş olsun diyorum.
Zeki ilk maçı olmasına rağmen mükemmel oynadı.
Halil kendini toparlamıs, attığı gol de enfesti.
Sapara belli bölümlerde sorumluluk aldı.
Emerson hücumda iyi, savunmada kötüydü.
Yasin ozellikle 2. Yarıda çok güzel oynadı.
Onur da tıpkı şampiyon olduğumuz yıldaki Sivas deplasmanında yaptığı kurtarış gibi bir refleksle çıkardığı pozisyon 3 puanı getirdi.

Zurawski
17.09.2012, 00:06
Takım toparlanıyor farkında olmayanlar var. Bu kadar eksikle daha ne bekliyordunuz Allah aşkına.Hocaya kızabileceğim tek nokta Henrique konusunda olabilir. Vittek dururken neden Henriquede ısrar ediyor acaba. Henrique malesef kredisini tamamen tüketti. Şenol hoca bile kazanamaz artık Henriyi.

lazibere
17.09.2012, 00:08
PERFORMAS DEĞERLENDİRMEM

ONUR: Her zaman söylediğim bir şey vardır. Kaleci takıma hava veren oyuncudur. Bu anlamda Onur'un geldiği günlerdekı gibi performasn göstermesi beni her zaman mutlu ediyor. Tolga da iyi kaleci ama bence Onur ondan daha iyi kaleci , bu açıdan onun adına güzel bir maçtı

MUSTAFA: Her takımın mutlaka iki stoperi vardır. Mustafa'da her takımda kı sıradan basit bir stoperden farklı değil, Dolayısıyla fala konuşmaya gerek yok..

BAMBA: Transfer edildiğinde tanımadığım için hakkında olumlu yada olumsuz pek söylemde bulunmadım. Bu maç için beğendiğimi söyleyebilirim. Lakın aşırı özgüvenli olması ve sık sık ileri çıkması ve geri gelirken kı lakaytlığı bize sorun yaratabilir. kafa toplarına çıkışı ve yer tutması bakımından bence faydalı bir transfer

EMERSON: Her konuda tam bir profesyonle oyuncu ve Bugun beğendim. Kesinlike o mevkinin adamı ve BİNDİRMELERİ ile ki; maç boyunca 30 tane çıkışı var ve ayak içine çok hakım bir oyuncu. Çok mutlu oldum

ZOKORA: İsmi büyük olabilir ama Asla benım için büyük bir oyuncu değildir. Takımdan derhal kesilmeli ve O mevki Soner ve Colman'a teslim edilmelidir ve oyle de olacak

SAPARA: Bugun iyi oynadı , yetenekleri olan oyuncu ve faydalı ama Elimizdekı her orta saha oyuncusu gibi, Futbol Zekası anlamında onun da yeterli olduğunu düşünmüyorum. Bir ki pas tercihlerinde korkak davranmasına çok kızdım yoksa, Alanzinyo dan başka orta sahada oynamayı hak een tek oyuncumuz.

ALANZİNYO: Top ona yakışıyor. Bücür boyu ile, Topa hükmetmesi harika, Oncekı senelere oranla daha aylaşımcı ve daha çok mücadele ediyor. Her zaman kullanacağımız bir oyuncu

YASİN: Yetenkli ama daha fazla çalışması gerekiyor. Ekstra birşeyler yapmadığı müddetçe klasık bir oyun tarzı var.

HENRİGUE: Maç boyunca neferetle izlediğim ve kadroda neden var d diye eleştirdiğim nadir oyunculardandır. Kendi kendine çalım atarak oynayan ve her topta ezilen bir yapısı var. Kendisi hakkında olumlu fikirlerim olmasına rağmen, Bu sene de yatmaktan öte birşey yapmayacağını düşünüyorum. Bugun her Anadolu takımında onun benzeri çok oyuncu var maalesef büyük takım oyuncusu değilsin.

HALİL: Alman Disiplini almış bir oyuncu ve İlk 18 de olması gerekn bir oyuncu dahası yok..

ZEKİ: Özel parantez açacağım. Mustafa yumlu'ya 3 senedir katlanıyorsak bu oyuncuya kesinlikle daha fala şans verilmeli. Kesinlikle yetenekli bir oyuncuve Özgüven kazandıkça ve alkışlandıkça daha başarılı olacak zaten bir genç futbolcu oynarsa kendini ispat eder. Şenol Hoca gibi genç oyuncu düşmanı bir Hoca'nın yanında ancak bir iki maçta şans bulacaktır

JANKO: Topla buluşamadı, Volkan ve olcan'nın olduğu kadroda daha başarılı olur .

POYRAZ
17.09.2012, 00:09
Saglam gömdük ama.

fanatikdevri
17.09.2012, 00:13
Şenol Güneş'i son 10 dakika için fazla suçlamıyorum çünkü sahadaki futbolcuların bir galibiyete ihtiyaçları vardı ve bu psikoloji ile yaslandılar geriye orda silah dayasan ileri çıkaramazsın,Janko veya diğer adamlarımız da kontraya uygun olmayınca baskıyı yedik.

FC-ST-PAULI-61
17.09.2012, 00:14
ZOKORA: İsmi büyük olabilir ama Asla benım için büyük bir oyuncu değildir. Takımdan derhal kesilmeli ve O mevki Soner ve Colman'a teslim edilmelidir ve oyle de olacak

Kusura bakmada cok beklersin Abi.

Yiğit Gayretli
17.09.2012, 00:14
Son yıllarda da Sivas'ı gördüğümüz yerde tokadı basıyoruz. O nasıl olacak :D

lazibere
17.09.2012, 00:16
Puan puandır. 3 puan için oynamıştık ve aldık fazla tartışmaya gerek yok. Tek dileğim Zokora'nın kadrodan kesilmesi. Biraz derin düşünün ve haklı olduğumu göreceksınız. Kocaaaaa trabzonspor'da arada bir topa dokunan oyuncu olarak oynamak çok lüks kaçıyor ve o formayı hak etmyor. Derbi maçlarda kullanalım başka gerek yok.

lazibere
17.09.2012, 00:17

Kusura bakmada cok beklersin Abi.

Beklemeliyim? sence:)

Yiğit Gayretli
17.09.2012, 00:17
Gerçek; Neredeyse yedek kadromuzla geçen hafta fener'e kök söktüren Sivas'ı yendik. Hem de oyun olarak Antep maçının üzerine koyarak...

lazibere
17.09.2012, 00:25
Takım her geçen gün daha da toplanacaktır. Önemli olan Fenerbahçe maçına kadar kontrollu ve puan kaybetmemekti. Bu akşam izleidğim Fener bizi yenecek güçte değil esas büyük oyuncularımızı orda görmek istiyorum:)

memozcan
17.09.2012, 00:27
herşeye rağmen 3 puan güzel.. ama sivasspor karşısında bile çok ezik bir oyun oyadık.. takımın en etkili iki oyuncusunun stoper ve kaleci olması bunun en büyük kanıtıdır.. eğer onur o refleksi göstermeseydi son dakikada şimdi burda oturup dövünüyor olacaktık.. takımda düzelme var ama hala halledemediğimiz ve halledilecek gibi görünmeyen tonla eksiklik var.. rakibe baskı kurma ve oyunu domine etme anlayışımız maalesef sivasspora karşı bile yok .. bugün MİYin fener karşısında yaptığını biz sivas karşısında bile yapamadık, acaba fener karşısında ne yaparız.. herzamanki gibi dan dun oynama alışkanlığı devam ediyor.. özellikle el freni niteliğndeki ön liberomuz sürekli eliyle sağı solu işaret ettiği ve defanstan top çıkarmadığı için garibim mustafa bütün topları sağa sola şişiriyor ve elin fildişilisinin yemesi gereken küfürleri ihale alıyor..

fener maçında hemen her açta yaptığımız gibi muhtemelen geriye yaslanacağımız için bence maçı 60-70 dk rölantiye almalı, akabinde alanzinhoyu oyuna sürüp koparmaya çalışmalıyız..

TSezgin61
17.09.2012, 00:27
takim yavas yavas daha iyi olacaktir. kötü bir kadromuz yok kesinlikle. emerson-bamba-zokora-colman-janko gibi futbolcularin yaninda olcan-volkan-yasin-soner gibi isimlerde var. kadronun sadece zamana ihtiyaci var. sivasi yenmemiz özgüven ve birliktelik acisindan iyi oldu.

firtina yine esecek. insallah haftaya ilk büyük adimini atar ve lige agirlini koymaya baslar.

Murathan
17.09.2012, 00:28
Puan puandır. 3 puan için oynamıştık ve aldık fazla tartışmaya gerek yok. Tek dileğim Zokora'nın kadrodan kesilmesi. Biraz derin düşünün ve haklı olduğumu göreceksınız. Kocaaaaa trabzonspor'da arada bir topa dokunan oyuncu olarak oynamak çok lüks kaçıyor ve o formayı hak etmyor. Derbi maçlarda kullanalım başka gerek yok.

Katılıyorum.
Ama fener maçında oynamalı.

lazibere
17.09.2012, 00:29
herşeye rağmen 3 puan güxel.. ama sivasspor karşısında bile çok ezik bir oyun oyadık.. takımın en etkili iki oyuncusunun stoper ve kaleci olması bunun en büyük kanıtıdır.. eğer onur o refleksi göstermeseydi son dakikada şimdi burda oturup dövünüyor olacaktık.. takımda eksiklikler var ama hala halledemediğimiz ve halledilecek gibi görünmeyen tonla eksiklik var.. rakibe baskı kurma ve oyunu domine etme anlayışımız maalesef sivasspora karşı bile yok .. bugün MİYin fener karşısında yaptığını biz sivas karşısında bile yapamadık.. acaba fener karşısında ne yaparız.. herzamanki gibi dan dun oynama alışkanlığı devam ediyor.. özellikle el freni nitliğndeki ön liberomuz sürekli eliyle sağı solu işaret ettiği ve defanstan top çıkarmadığı için garibim mustafa bütün topları sağa sola şişiriyor ve elin fildişilisinin yemesi gereken küfürleri ihale alıyor..

fener maçında hemen her açta yaptığımız gibi muhtemelen geriye yaslanacağımız için bence maçı 60-70 dk rölantiye almalı, akabinde alanzinhoyu oyuna sürüp koparmaya çalışmalıyız..

ağzına sağlık, Kaçıyor o kaçıyor. Bir tane top almadı kimseden, Sorumluluk almayan bir oyuncu. En iyi yaptığı şey, yatarak topa ve rakibe sert girmek. Resmen iğrendim bugun onu izlerken, Birde ağa gibi sağa sola komut vermesi yokmuydu. Torpil işte ne diyim

memozcan
17.09.2012, 00:29
Takım her geçen gün daha da toplanacaktır. Önemli olan Fenerbahçe maçına kadar kontrollu ve puan kaybetmemekti. Bu akşam izleidğim Fener bizi yenecek güçte değil esas büyük oyuncularımızı orda görmek istiyorum:)

bu akşamki fenerin tüm topçuları dursa kesici defansif önliberoları çıkıp altı pas içinde gol yapıyor.. birde bizi boş geçmeyen baroni diye bir adam var.. umarım baroni oynamaz , fenerin bizi yenme isteği kadar biz onları yenmeyi istesek neden yenmeyelim..

Resul
17.09.2012, 00:30
Çok eksiğimiz olmasına rağmen iyi oynadığımızı düşünüyorum,haftalar geçtikçe takım daha da oturacaktır.Biraz sabır gösterir ve destek verirsek daha iyi O-LA-CAK !!

Erdal DİLEK
17.09.2012, 00:30
zeki oynasın başka kim oynarsa oynasın. . .

zeki aslanım benim!!!!

cerasus
17.09.2012, 00:31
Bu macta Zeki fena oynamadi. Haftaya Serkan oynarsa ve kötü bir sonuc alirsak ne söylenecek belli. Zeki iyi oynamisti neden Serkani oynatti hoca. Hic genclere sans vermiyor hoca.

Sikebahce macinda ola ki Zeki oynadi ve kötü bir sonuc aldik, o zaman hoca bula bula bu maci mi buldu toy bir oyuncuyu oynatmak icin. Agir bir maci kaldiramayacagi belliydi denilecek.

Ha olursa iyi mac olur, o zaman hoca iyi ki x futbolcuyu oynatmis olacak. Süper hoca olacak.

Insallah bir daha ki hafta Alanzinho, Halil, Henrique ilk 11'de yer almazlar diyorum ama sanmiyorum.

lazibere
17.09.2012, 00:32
Gol attığımızda şunu dedim; Şimdi izleyelim bakalım nasıl takım olduğumuzu ama maalesef yine haklı çıktım. Bir takım, golu bulduktan sonra skoru koruma güdüsüne giriyorsa ve o dakıkadan sonra baskı görüyorsa, Bütün kazanımlar sadece tesadüf olur. Oysa büyük takım, Golu her dakka kovalamalı taktik maçlar haricinde, 20 dakka biz baskı kurduk bir tane pozisyon bulduk. 25 dakka onlar baskı kurdu en az 3 tane net pozisyon yakaladılar. Sorun bunlar, Bu durumlarda tecrübeli oyuncular devrede olmalydı ama Başta zokora efendi olmak üzere herkes kaçtı.

memozcan
17.09.2012, 00:34
konu dışı ama deminki maçta MİYin sağbeki yattarayı çocuk gibi haşladı, ikinci yarı nurullah hoca onu çıkardı ve miy maça daha hakim oynadı, bizi yıllarca kolbastı oynayarak nası kandırdı bu adam merak ediyorum doğrusu..

lazibere
17.09.2012, 00:37
Hocaların bir oyun anlayışı vardır ve Kadroları ve transferleri o oyun şablonuna göre yaparlar. Bazı hocalar da vardır. Yöneticiler transfer yapar ve hocalar da o oyunculara kılıf bulmaya çalışırlar. Bu anlamda, Şenol hoca'nın hangi mevkiye hangi oyuncuyu oynatacağını doğru kestiremediğini düşünüyorum. Bunun örenekleri Giden oyuncuların yaptıkları ile mukayese edilir..

Üzgünüm ama şenol Hoca takımı korkak oynatıyor. Bu kadar basit

FC-ST-PAULI-61
17.09.2012, 00:39
konu dışı ama deminki maçta MİYin sağbeki yattarayı çocuk gibi haşladı, ikinci yarı nurullah hoca onu çıkardı ve miy maça daha hakim oynadı, bizi yıllarca kolbastı oynayarak nası kandırdı bu adam merak ediyorum doğrusu..
Ne kolbastiyla kandirmak mi ? Ne alaka ya eskiden cok iyidi yattara kimse durduramiyordu simdi yaslandi eskisi gibi iyi degil.

Erdal DİLEK
17.09.2012, 00:40
takımı ve hocayı eleştren arkadaşlar halil gol attığındaki sevinmesinden acaba nasıl bir sonuc cıkaracaklar.

memozcan
17.09.2012, 00:41
bu günkü maçta zeki mevkidaşlarına oranla formayı kapabileceğinin sinyalini verdi.. en azından gaziantepspordan almak için atmadığımız takla kalmayan serdar kurtuluştan çok daha iyi bir oyuncu olduğunu gördük.. antepin maçını izleyenler serdarın ne kadar berbat oyuncu olduğunu görmüşlerdir umarım..

ancak bir çok pozisyonda çok müsait olmasına rağmen çizgiye inmeyerek içeriye katetmeye çalışması zekinin eksisi olur.. umarım sürekli üstüne koyarak gider..

Tayfun Aydın
17.09.2012, 00:41

Maçı izlerken Yattara yı özellikle seyrettim yalandan koşuyor rakibini takip etmiyor ama bilekleri hala çok iyi.

memozcan
17.09.2012, 00:43
Ne kolbastiyla kandirmak mi ? Ne alaka ya eskiden cok iyidi yattara kimse durduramiyordu simdi yaslandi eskisi gibi iyi degil.

biz onun eskisini de biliriz merak etme.. 8 sene oynadı adam.. toplasan 2-3 sene verimli olmuştur..o da ilk geldiği yıllara tekabül eder..

Oğuzhan
17.09.2012, 00:44
bu günkü maçta zeki mevkidaşlarına oranla formayı kapabileceğinin sinyalini verdi.. en azından gaziantepspordan almak için atmadığımız takla kalmayan serdar kurtuluştan çok daha iyi bir oyuncu olduğunu gördük.. antepin maçını izleyenler serdarın ne kadar berbat oyuncu olduğunu görmüşlerdir umarım..

ancak bir çok pozisyonda çok müsait olmasına rağmen çizgiye inmeyerek içeriye katetmeye çalışması zekinin eksisi olur.. umarım sürekli üstüne koyarak gider..

Bence içeri doğru gelmesi defansları daha çok yanıltıyor. Herkes çizgiye ineceğini tahmin ediyor ama o topu çekip boşta ve müsait olan arkadaşına orta değil pas veriyor. Adam gibi topa vurabilseydi Alanzinho güzel bir gol olabilirdi.

lazibere
17.09.2012, 00:44

Zeki yavaş yavaş olgunlaşacak. Eline fırsat geldiğinde kullanacka ve Formayı kapacak. Temennimiz bu.

memozcan
17.09.2012, 00:49
Bence içeri doğru gelmesi defansları daha çok yanıltıyor. Herkes çizgiye ineceğini tahmin ediyor ama o topu çekip boşta ve müsait olan arkadaşına orta değil pas veriyor. Adam gibi topa vurabilseydi Alanzinho güzel bir gol olabilirdi.

kanatta top kendisine geldiğinde ortasahayı geçince topa basmasından bahsediyorum ben.. ikinci devre hemen her top ayağına geldiğinde topa bastı, bu ürkekliğini atar ve kanadı dikine kullanırsa bizim de uzun yıllar kullanableceğimiz bir sağbekimiz olur..

lazibere
17.09.2012, 00:50
Olcan ve Volkan , Form tutmadığı müddetçe, Janko'dan verim almayı unutalım derim ben

Tahir61
17.09.2012, 00:51
zokoranın bugünkü performansı tartışılır ama şikebahçe maçı için aranan adamdır

bknz: emre-zokora, fernandes-zokora, melo/selçuk-zokora

Oğuzhan
17.09.2012, 00:51
kanatta top kendisine geldiğinde ortasahayı geçince topa basmasından bahsediyorum ben.. ikinci devre hemen her top ayağına geldiğinde topa bastı, bu ürkekliğini atar ve kanadı dikine kullanırsa bizim de uzun yıllar kullanableceğimiz bir sağbekimiz olur..

Doğrusunu yaptı oraya gitse Volkan Şen gibi üç kişinin arasına girip top ezer ama böyle akıllı oynuyor hem kendisini yormuyor, hem de topun bizde kalmasını sağlıyor. Kısaca basit oynuyor ve en iyisi de bu.

Zaten ondan beklenen hücum katkısını top Yasin'e geldiğinde yaptığı bindirmelerle fazlasıyla yaptı. Tabii bugün ilk maçıydı bugün 5 kere gittiyse önümüzdeki maç 7 kere gider. Adam gerçekten bek özelliklerine ve fiziğine sahip. Maalesef Celustka'da bek fiziği yok, ancak bir stoper olabilir. Serkan ile Zeki sağ taraf için fazlasıyla yeterli olur zaten Avrupa'da yok bir tek ligde yarışıyoruz.

~UniCef~
17.09.2012, 00:59
Zokora bu mactan sonra nasil elestirilir anlam veremiyorum.

Önünde Sapara ve Alan arkasinda Mustafa Yumlu oynadigi vakit nasil katki verecegini biri bana anlatsin.

Sivas az kalsin hicbir atagi ortadan gelmedi ve bunda en önemli etken Zokora idi. Ama ne yazikki bizim seyircimiz futbolu sadece topun oldugu yerden anladigi icin Zokoranin ne kadar önemli oldugunu anlayamaz.

Eger birgün takim sampyon oldugumuz dönemin havasina girerde önde müthis pas ve pres yaparsa ancak ozaman Zokorasiz bir orta saha Senol Günes kurabilir. Ondan önce cok büyük risk tasir. Zaten stoperler oturmadan nasil ön liberosiz oynanir onu da merak ediyorum.

Lütfen bir iki futbol kitabimi ne okuyacaksaniz okuyunda gereksiz yere elestirmeyin.

yatara
17.09.2012, 01:00
merak etmeyin arkadaslar haftaya pazar trabzona geliyorum, benim trabzona geldgim seneler hep ligi ilk 3 arasinda tamamliyoruz :D

Yiğit Gayretli
17.09.2012, 01:01
Zokora'yı toplu oyunda arayan devamlı hata yapıyor. Bugün Eneramo fazla top taşıyamadıysa sebebine bakmak lazım. Taşısaydı ne olurdu onu bilmek lazım. Sivas'ın başarılı olduğu maçlarda Eneramo neler yapmış bakmak lazım... Bilmem anlatabildim mi?

Zokora'nın sahaya çıkarken topla oynamaktan ziyade rakiple ilgili görünenin ötesinde görevleri var. Zokora bir taktik hamledir arkadaşlar. Çıplak gözle izleseniz, ne demek istiyorum daha iyi anlarsınız.

lazibere
17.09.2012, 01:02

Önünde Sapara ve Alan arkasinda Mustafa Yumlu oynadigi vakit nasil katki verecegini biri bana anlatsin.

Sivas az kalsin hicbir atagi ortadan gelmedi ve bunda en önemli etken Zokora idi. Ama ne yazikki bizim seyircimiz futbolu sadece topun oldugu yerden anladigi icin Zokoranin ne kadar önemli oldugunu anlayamaz.

Eger birgün takim sampyon oldugumuz dönemin havasina girerde önde müthis pas ve pres yaparsa ancak ozaman Zokorasiz bir orta saha Senol Günes kurabilir. Ondan önce cok büyük risk tasir. Zaten stoperler oturmadan nasil ön liberosiz oynanir onu da merak ediyorum.

Lütfen bir iki futbol kitabimi ne okuyacaksaniz okuyunda gereksiz yere elestirmeyin.

Vay vay Beyfendiye, Dunya yıldızlarını almamız lazım mış. Xavi lazım bir de iniesta olması lazımdı, Tüh kusura bakmasın seneye

vendercan
17.09.2012, 01:05
Fenerli Gürcan Bilgiç aHABER'de diyor ki,'İyi de Fenerli futbolcuların alınteri var ?! diyor...'
Evet, Fenerbahçe camia olarak çakallık yaparken çok yoruldu.Çok ter akıttı.Çok yıprandı!?.

Oğuzhan
17.09.2012, 01:06
Fenerli Gürcan Bilgiç aHABER'de diyor ki,'İyi de Fenerli futbolcuların alınteri var ?! diyor...'
Evet, Fenerbahçe camia olarak çakallık yaparken çok yoruldu.Çok ter akıttı.Çok yıprandı!?.

Geçen sene küme düşen takımın da alın teri var Fener ligin kaderini değiştirdiği halde neden yalnız bizim sesimiz çıkmaya çalışıyor anlamıyorum. Küme düşen adam neden demiyor ben haksız yere düştüm bu maç böyle olmasaydı ben düşmeyecektim diye.

jeepeers
17.09.2012, 01:07
galibiyet güzel ama takımda umut ışığı yok
ziya doğan dönemindeki kadar mahkum oynamaya hakkı yok bu takımın
orta alanda çok ciddi problem var
bu arada colman vardı ne oldu ona bilen var mı

memozcan
17.09.2012, 01:08

önlibero nedir? ne işe yarar? hangi maçlarda oynamalıdır? hücuma katılan beklerin açığını kim kapatır? şayet bekler hücuma katılmıyorsa kim katılmalıdır? bu günkü maçta fenerin golünü atan oyuncuların mevkisi nedir? çift yönlü otasaha nedir? bir takımda en yüksek ücreti hangi mevki oynayan oyuncular alır? bir oyuncuya rakibinin testislerini iyi tekmelediği için ya da manavdan karpuz aldığı için sempati beslemek hangi futbol kitabında yazıyor..?

yatara
17.09.2012, 01:08
Arkadaslar http://www.facebook.com/photo.php?fbid=498557496831855&set=a.193150677372540.43233.193141957373412&type=1&theater
bu resmin, o yazisiz olani varmi?

memmedaga
17.09.2012, 01:10
Olcan ve Volkan , Form tutmadığı müddetçe, Janko'dan verim almayı unutalım derim ben. Bugun yasinin halile kestigi asist ortasini ben olcan ve volkanin yaptigini hic gormedim

lazibere
17.09.2012, 01:11
. Bugun yasinin halile kestigi asist ortasini ben olcan ve volkanin yaptigini hic gormedim

Janko dedim, Halil demedim:))

oguzhanssan
17.09.2012, 01:13
1-0 zorla yeneriz :)

zamanında skor tahmini yapan arkadaş iyi bilmiş
tebrikler

FC-ST-PAULI-61
17.09.2012, 01:14
. Bugun yasinin halile kestigi asist ortasini ben olcan ve volkanin yaptigini hic gormedim
Abi O Top Rakibe degdi,degmese hayatta oraya gitmezdi.

Kereşenli
17.09.2012, 01:17
İnşallah bu maç Zeki'yi kazandığımız maç olur. Artık Serkan'ı değil Zeki'yi izlemek istiyorum. Hata yapacaksa da Zeki yapsın, iyi oynayacaksa da Zeki oynasın.

memmedaga
17.09.2012, 01:17
Zokora'yı toplu oyunda arayan devamlı hata yapıyor. Bugün Eneramo fazla top taşıyamadıysa sebebine bakmak lazım. Taşısaydı ne olurdu onu bilmek lazım. Sivas'ın başarılı olduğu maçlarda Eneramo neler yapmış bakmak lazım... Bilmem anlatabildim mi?

Zokora'nın sahaya çıkarken topla oynamaktan ziyade rakiple ilgili görünenin ötesinde görevleri var. Zokora bir taktik hamledir arkadaşlar. Çıplak gözle izleseniz, ne demek istiyorum daha iyi anlarsınız.
Katiliyorum ama ofansif anlamda katkisi hic ok nerdeyse takim ataga cikarken el freni gibi mubarek,sampiyonluga oynamak istiyorsan ofansif manada cozumlerde gerek ,sevilla da daha fazla dribling yapiordu mesela daha hizli oynuyordu

lazibere
17.09.2012, 01:19
İnşallah bu maç Zeki'yi kazandığımız maç olur. Artık Serkan'ı değil Zeki'yi izlemek istiyorum. Hata yapacaksa da Zeki yapsın, iyi oynayacaksa da Zeki oynasın.

Sadece verilen görevi yerine getirdi . Bu ona bütün sorumluluğu yüklemek anlamını çıkarmaz. Öyle maçlar vardır oynar ve kendine yer ediir ama oyle maçlar vardır oynatırsın bir hata yapar ve işi gebertir.

Burak Sahin
kafamdaki soru zeki mecburiyetten mi oynadi yoksa hoca artik zekiyi düsünüyormu ilk 11 de????

memmedaga
Janko dedim, Halil demedim:))

Eyvallah , buarada abi super pozitifsin hayirdir:D

yatara
17.09.2012, 01:20
zamaninda Hüseyini yolamak icin cok ugrasdik taraftar olarak simdide sira Mustafaya gelecek bence, adam kaptigi her topumu taca atar

Kereşenli
17.09.2012, 01:21
Sadece verilen görevi yerine getirdi . Bu ona bütün sorumluluğu yüklemek anlamını çıkarmaz. Öyle maçlar vardır oynar ve kendine yer ediir ama oyle maçlar vardır oynatırsın bir hata yapar ve işi gebertir.

Serkan her maç hata yapıyor, bırakın da Zeki de yapsın. Hata yapa yapa öğrenecektir işi. Böyle gençleri kazandırmamız lazım takıma. Serkan 30'una basmak üzere, ona verilen şansın yarısını Zeki'ye versen gelecek sezon banko oynayacak bir sağ bekimiz olur.

Sağ bek almaya kalksak milyonlar havada uçuşur, alın işte 1461'in, alt yapının öneminin kanıtı. Şans verildiği takdirde müthiş bir oyuncu kazandırmış olacaklar Trabzonspor'a.

lazibere
17.09.2012, 01:21
Eyvallah , buarada abi super pozitifsin hayirdir:D

Bilmem, Bu kadro ile 3 puan almanın bir keyfi olsa gerek:) Çunku gerçekten alacağımıza pek inanmıyordum. Keşke daha iyi oynasaydık ama olmadı

Birde rakiplerimizin oynadığı oyuna baktığımda açıkçası şu anda GS haricinde pek beğendiğm futbol oynayan takım görmedim o açıdan hedeflerimi daha yukarı çıkartıyorum.

FC-ST-PAULI-61
17.09.2012, 01:23
Zokora ileriyede iyi paslar atiyor,cokta hizli kosuyor.Vücüt calimlarida var.
Dikkat ederseniz görürsünüz.Bukadarda abartilmaz,bence tam bir Masal Zokora el freniymis peh.
Ben cok memnunum,gelmeden önce yavas agir saniyordum onu ama Adam inanilmaz fit.
Zokoranin yerine Adriani isteyenler,Adrian Zokorayla ikili mücadele 100 kere girsin 100 kere Ayakta duramaz.
Colman ve Soneri rahatlatacak ideal Adam Zokoradir.
Daha ne istiyorsunuz,ligin en iyi üclüsü.

Burak Sahin
17.09.2012, 01:28
Zokora ileriyede iyi paslar atiyor,cokta hizli kosuyor.Vücüt calimlarida var.
Dikkat ederseniz görürsünüz.Bukadarda abartilmaz,bence tam bir Masal Zokora el freniymis peh.
Ben cok memnunum,gelmeden önce yavas agir saniyordum onu ama Adam inanilmaz fit.
Zokoranin yerine Adriani isteyenler,Adrian Zokorayla ikili mücadele 100 kere girsin 100 kere Ayakta duramaz.
Colman ve Soneri rahatlatacak ideal Adam Zokoradir.
Daha ne istiyorsunuz,ligin en iyi üclüsü.

istedigimiz sey cok basit o ligin en iyi 3 lüsünü artil ilk 11 de görmek istiyoruz lig basladi 6 resmi mac oldu hala soner-colman-zokora ayni anda göremedik...

Tahir61
17.09.2012, 01:31
yasinin saparadan aldığı güzel bir pas sonrası ön direğe yerden ortasına alanzinhonun koşması.

emerson ve zekinin oyunun bazı bölümlerinde top bizdeyken rakip sahada olmaları.

ve halilin golündeki sevinç sapara bamba nın gözlerindeki heyecan

bugün için en güzelleri bunlar

FC-ST-PAULI-61
17.09.2012, 01:33
istedigimiz sey cok basit o ligin en iyi 3 lüsünü artil ilk 11 de görmek istiyoruz lig basladi 6 resmi mac oldu hala soner-colman-zokora ayni anda göremedik...
Insallah görürüz ama sanmiyorum fener Macinda bu üclüyü yine göremeyiz.
Soner ve Colmanin sakatliklari gectiyse bile hemen oynatmaz onlari Senol Hoca.
Saparayi simdi kesmes alanzinhoyu belki.Sikeciler baroni,topal ve meirelesle oynuyor bizede 3 Oyuncu lazim oraya.

Oğuzhan
17.09.2012, 01:35
Zokora nefes aldırmaz şikecilerin orta sahalarına. Selçuk ve Melo'yu madara etti geçen sene Colman ile birlikte.

lazibere
17.09.2012, 01:41
Serkan her maç hata yapıyor, bırakın da Zeki de yapsın. Hata yapa yapa öğrenecektir işi. Böyle gençleri kazandırmamız lazım takıma. Serkan 30'una basmak üzere, ona verilen şansın yarısını Zeki'ye versen gelecek sezon banko oynayacak bir sağ bekimiz olur.

Sağ bek almaya kalksak milyonlar havada uçuşur, alın işte 1461'in, alt yapının öneminin kanıtı. Şans verildiği takdirde müthiş bir oyuncu kazandırmış olacaklar Trabzonspor'a.

Kesinlikle haklısın

Tahir61
17.09.2012, 01:42
zokora-colman-alanzinho (geçen sene ğs maçlarında çok iyiydi)

zokora-colman-soner (henüz nasip olmadı)

sapara-colman-soner (bunun için iyi bir soper lazım bambanın yanına)

adrianın form tutması ki umutla bekliyorum çok güzel orta saha alternatiflerine kavuşturacak bizi keşke bir kaç maç daha seyircisiz oynama cezamız olsaydı!

Soner Albayrak
17.09.2012, 01:46
Zeki'nin bu takıma kazandırılması şart. Oynaya oynaya kendine güveni de gelecektir yeter ki şans bulsun. Bek mevkine göre iyi bir fiziği var ayakları düzgün en azından.

Serkan'ın yapacakları bellidir. Ne olursa olsun Serkan yine aynı Serkan'dır bu saatten sonra üstüne koyacağına inanmıyorum.

Zeki kendini geliştirirse Serkan'dan çok daha iyi olabilir.

Tahir61
17.09.2012, 01:49
http://a1209.hizliresim.com/11/k/d40rw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://g1209.hizliresim.com/11/k/d40sx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

alttan da fatih geliyor

Sefa
17.09.2012, 01:55
@tahir61ayas

Fatih alttan geliyor diyorsunuz ama Fatih Onur'dan 2 yaş büyük.. :) Tolga bu yıl gitseydi 2. kaleci olurdu seneye gitse yine belki 2. kaleci olur Trabzonspor As kalecisi bu saatten sonra çok zor olur..

Ergin Varlibas
17.09.2012, 02:09
yasinin saparadan aldığı güzel bir pas sonrası ön direğe yerden ortasına alanzinhonun koşması.

emerson ve zekinin oyunun bazı bölümlerinde top bizdeyken rakip sahada olmaları.

ve halilin golündeki sevinç sapara bamba nın gözlerindeki heyecan

bugün için en güzelleri bunlar

cok guzel yakalamissin renkdas, hepsine bende dikkat ettim.

en cok sevindigim sey ise emerson ve zekinin yari sahada olmalariydi. Boyle olmali bekler.

Birde su forvet arkasi oynayan oyuncular(bugun alanzinho) derine inip top almaya calismassa daha iyi olur.

Bide kanatta oynayan oyuncularin top diger kanattayken 2. forvet gibi oynamayi ogrenmeliler.

Hüseyin İlkin
17.09.2012, 06:23
Oyundan çok, skorun önemli olduğu bir maçtı. Gelmeyen sonuçların etkisi açıkca belli ve bunu geride bırakmak adına "1-0 olsun, bizim olsun" tadındaki maç iyi geldi.

kalavara
17.09.2012, 07:34
zokora linci moda oldu, yanlış ki bunu söyleyen zokoranın bir çok maçta idare ettiğini söyleyen kişi. şöyle ki; ön bölge oyuncularımız rakibi takip etmede sorunlu oyuncular, özellikle colman'ın yokluğunda zokora bu işi yapmaya çalışıyor ve ofansif anlamda hiçbir girişimde bulunmuyor çünkü biliyor ki yorulacak ve oyundan düşecek, tabi bir de zokoranın tarzı bu kabul etmek lazım.

Ertan 51
17.09.2012, 07:51
Galibiyete ne kadar sevindiysem kaptanımın sakatlığına da o kadar üzüldüm,
bir an önce iyileşip takımın başına geçer inşallah.
Bu kadar eksiğe rağmen güzele yakın bir oyun ve satılmış pisliklerden alınan harika bir 3 puan,
teşekkürler hocam,teşekkürler oyuncularımız,
bu fırtınanın şikebahçe maçında da esip daha bir anlamlı olması dileğiyle.

Travelair
17.09.2012, 08:08
Janko neden oynamıyor? Hazır değil mi? Kondüsyon vs eksiği mi var? Bu futbolcu gol sıkıntımız oladuğu için alındı. Hala bu sıkıntıya çare olamayan futbolcularla devam edip Janko'nun son 20 dakika oyuna girmesine anlam veremiyorum Şenol Hoca. Hep aynı şeyi yapıyorsun

Burçak
17.09.2012, 08:10

aynı fikirdeyim. şans vermeliyiz gençlere. Zeki sırıtmadı da. faydalı olabileceğini düşünüyorum. ama Mustafaya yapılan hakaretler zekide de devam etmemeli tabiiki!

Memduh
17.09.2012, 08:34
Maça Henrique ile başlayıp son 20 dakikada Janko'yu oyuna almak çok büyük bir taktik hatadır. Janko'nun kondüsyon eksikliği vardır, doğru ama öne geçtikten sonra defansa çekilen bir takımda Janko'nun işi yoktur. Maça pres ile başladığında Janko büyük işler yapardı. İddia ediyorum ilk 45 dakika Janko oynasaydı skor en az 3-0 olurdu. Maç koptuktan sonra al dışarıya Janko'yu koy Henrique'yi.

Tolga'nın sakatlanmasına üzüldüm ama Onur'un kaleye geçmesi adına sevindim. Umarım Onur, sezon sonuna kadar kaleden çıkmaz.
Zeki üzerinde durulması gereken bir futbolcudur. Mutlaka şans verilmeli.
Mustafa Yumlu ile olmuyor, olmayacak.

Takımda genel bir kafa topundan korkma hadisesi var. Böyle bir istatistik var mı bilmiyorum ama bir ara 5-6 dakika boyunca tüm kafa topları mücadelesini saydım. Sivas-12, Trabzon-1
Döve döve, bağıra çağıra bunun üstesinden gelmek lazım.

MİSSE_MİSSE
17.09.2012, 08:47
Maci izlemeyenler sakin yorumlari okuyupta zokoranin kotu oynadigini dusunmesinler. Adam mukemmel oynadi. Her hareketi, her pasi, her kosusu bilincli, zamaninda ve yerinde. Takimin bel kemigi. Elestirilerin de etkisiyle takim daha dar alanda oynamaya calisti. Oyun sikistiginda Msutafa yumluya topu oyuna sokma gorevi verilmis, bunuda fazla beceremeyince cok goze batti. Ama kesicilik gorevinde de pek iyi sayilmazdi. Serkan, colman ve buragin eksikligi takimin ince pas sayisini arttirdi ve kanatlardan bindirme yapmamiza yardimci oldu. Alan ve henriq cok top ezdiler. Henriq bogusmaktan alan ise calim sevdasindan. Burdada akiskanlik saglarsak tempomuz cok daha artar ama bu tempoya ayak uyduracak oyuncu bizde yok sanki.beklerin ikisi de fena degil. Olcan yasini degilde orta sahada alani kesse daha iyi olur sanki.
Yasin-----henriq----halil
Soner----zokora---olcan

kaan61
17.09.2012, 08:48

Bu hoca tercihi değil bence sakatlıklar... Akşam Saparayıda beğendim daha çalışkandı... Soner , Zokora , Colman , Olcan , Volkan , Sapara , Alanzinho , 4 tanesinin formda ve takımda olması bizi yüzde 80 kapasitelere yükseltir. Bir çiçekle bahar gelmez ancak takımda bir kıpırdanma var ... Yasin ikinci yarı iyiydi... Nazar değmesin...

alper*
17.09.2012, 09:03
@tahir61ayas

Fatih alttan geliyor diyorsunuz ama Fatih Onur'dan 2 yaş büyük.. :) Tolga bu yıl gitseydi 2. kaleci olurdu seneye gitse yine belki 2. kaleci olur Trabzonspor As kalecisi bu saatten sonra çok zor olur..

Ve Fatih, Phalsbourg doğumlu. Fransa'nın almanya sınırına yakın bir bölgesinden. Muhtemelen, yurtdışından transfer edildi. Kim izledi, ne zaman izledi nasıl tespit ettiler helal olsun :)

kaan61
17.09.2012, 09:09
galibiyet güzel ama takımda umut ışığı yok
ziya doğan dönemindeki kadar mahkum oynamaya hakkı yok bu takımın
orta alanda çok ciddi problem var
bu arada colman vardı ne oldu ona bilen var mı

1461 maçında hafif sakatlık yaşadı tedbir amaçlı oyundan alındı sivas maçındada tedbir amaçlı oynatılmadı sanırım... Çok tedbirliyiz gördüğünüz üzere... Bu hafta takım antrenman günlüğünden az çok takımı tahmin edebiliriz. Colman , Olcan , Volkan , Soner , Serkan , Giray dan en az 3 ünün takıma döneceğini düşünüyorum...

Murat Keçeci
17.09.2012, 09:12
Tempomuz hala rakipleri çözecek kadar hızlı değil,bunda bir çok yan etken olmasına rağmen ana sebeb zokora ve sapara ikilisi olduğunu kanısındayım ikiside elinden geleni yapıyor ama takım hala birinci viteste gider gibi oynuyor bunu 2.3.vitese çıkarabilecek kadro yapısı içinde iki oyuncu tanıyorum colman ve soner bu oyuncuları rakiplerimizle ara açılmadan mutlaka takıma kazandırmamız gerekiyor yoksa işimiz Halilin attığı gol gibi bireysel becerilere kalır ki bu da her zaman işleyecek bir durum değildir.

Tolganın sakatlanmasına ne kadar üzüldüysem Onurun kaleye geçmesinede o kadar sevindim bir iyi kaleci vardır benim için birde büyük kaleci Tolgamız iyi kalecidir Onurumuz ise büyük kaleci olma adayıdır büyük kaleci nedir derseniz maç kurtaran kalecidir benim için. Onurun son dakikalardaki kurtardığı topla bunu gösterdi o pozisyondakı çabukluğu,çevikliği ve refleksi her kaleci gösteremez bu ligde.

Yeni transferleri değerlendirirsek Emerson soğukkanlı bir oyuncu ikili üçlü sıkıştırmada bile ayağa top yapma düşüncesi sevindirici hücuma çıkış sayısıda yeterli fakat final paslarında eksiği var gibi kademe anlayışı içinde bu maçta birşey demek için erken fb maçında kademesi nasıl daha iyi bir fikir sahibi olacağız.Janko için söylenecek birşey yoktu bu maç orta sahanın oyundan düştüğü bir zamanda oyuna girdiği için ilerde yalnız kaldı.

Defans hattında Zekinin performansı sevindirici, özgüveni yüksek bir görüntü verdi Bamba zaten defansın temel direği görüntüsü vermeye devam ediyor bizim kullandığımız duran toplarda kendisinden daha isabetli vuruşlar bekliyorum organize olmakta zorlandığımız bu dönemlerde duran toplardan atılacak goller bizim için büyük önem taşıyor.

Halil attığı gol klasına yakışan bir goldü ancak fizik gücü temposu bizi taşıyabilecek gibi görünmüyor doğru yerde ve doğru zamanda kullanmamız gereken oyunculardan biriydi dün akşam demek ki doğru zamanmış.

Oyundan çok 3 puanın önemli olduğu bir maçtı bu üç puan bize kısa vadede ne kazandırdı derseniz birincisi üst sıralardan kopmadık,ikincisi özgüven kazandık,üçüncüsü eleştirilerin dozajını azaltıp daha sağlıklı bir şekilde idman yapıp fb maçına hazırlanma şansı yakaladık kısacası günü kurtardık ama ilerisi için daha çok yol almamız gerek sakatlık konularındakı şansızlığımızda biran önce biter inşallah.

Adnan Özkan
17.09.2012, 09:26
Jankonun kondüsyon eksikliği var diyen arkadaşlara söyleyeyim..Adamın kondüsyon eksikliği falan yok hocanın mantalite eksikliği var.Jankoyu sırf yeni geldi diye oynatmıyor,yani her zamanki Şenol Hoca..Sivas karşıısında-ki sanki barça rakip- yine tek forvet oynadık,rezillik..Çok golcü orta sahan olur tamam tek forvet oyna..eee nerde öyle bir orta saha? adam inatla Jankoyu oynatmaz..1-0 öne geçtik Barış Özbeki alır oyuna!!! Millet çift forvet yapar 2. golü atmak için..Hocam korkaklar tarih yazamaz çok iyi bilirsin..Korkak oynatıyorsun takımı..Keşke yolda görsem direkt söylerim yüzüne..

LaZuRiBeRe_53
17.09.2012, 09:29
zorda olsa kazandık

Adnan Özkan
Jankoyu al sen oyuna 70 te adam ileride yalnız kalsın..zaten yeni gelmiş adam..sap gibi tek başına kaldı ileride adamı çürütecek bu Şenol Hoca ..yok uyum sorunu yok bilmem ne?? Henrigeye taktı kafayı şans tanıyor aklı sıra?? Çok lazımda Viteke şans tanı 5 gömlek daha iyi Vitek?? Bu arada Colman ne oldu hala hocanın hışmı geçmedimi? Bu Şenol hoca adamı kanser eder futboldan soğutur..Takım 1 gol atıyor yaslanıyor..Onur o topu çıkarmasa ne olacak? Ayıptır hocam hazırlık maçları dahil ya tek gol attık yada yedik..Bu kadar kısır bir takım olurmu?

Faik Yılmaz
Sivas'ın şutu : 16

Bizim şutumuz : 13

Sivas'ın kullandığı korner : 13

Bizim kullandığımız korner : 3

Yazılacak çok şeyler ama maçın özeti bu bence.... Rakibi boğan ,ezen Trabzon gitmiş rakibin oyun sitiline göre oynamaya çalışan bir Trabzon gelmiş...

Skor güzel yendik ama hatalarımızdan ders alalım... Onur her zaman böyle gününde olmayabilir.....

Adnan Özkan
17.09.2012, 09:31
İnanın gelecek maçlardan korkuyorum..Hoca sanıyorki her takımı böyle yener.GS Bursa İBB falan bir gelsin inanın öyle bir top oynuyorki adamlar başımızı döndürürler.. Sürekli akılları hücumda olan takımlar onlar bizi perişan edebilirler..Hocam korkak top oynatıyrsun takıma..Çift forvet çiftttttttt...Biz büyük takımız çift forvetttt...

Hasan61
17.09.2012, 09:34
Dün Sapara'nın direkten dönen topunda olduğu gibi geriden gelip,gol yollarına sızacak oyuncu sıkıntısı çekiyoruz buda forvetlere daha fazla baskı demek.Daha fazla oyuncuyla ceza sahasını zorlamamız gerek.

Adnan Özkan
17.09.2012, 09:34
1-şenol Hoca 150 km yapacak arabayı inatla 80 de kullanıyor ve tabi motor bağırıyor vites yükselt hoca!!!
2-Ben bu takımın kadrosunun gayet yeterli olduğunu düşünüyorum
3-Tek forvet oynatmak lüksün değildir hoca korkaklıktır ve sen vazgeçmedin hala
4-1-0 öne geçmek marifettir ama asıl olan öne geçtikten sonra üç buçuk atmamaktır.biz her maç atıyoruz..

Adnan Özkan
17.09.2012, 09:38
Çok zoruma gitti arkadaş..Öne geçtik ve ceza sahasına hatta altı pasa gömüldük..çok ayıptı ve bu alışkanlık oldu ki çok kötü bir şey bu..alanzinho topu alıp ayakta tutmaya çalıştı hatta faul aldı takımı dinlendirdi ama takım inatla gömüldü..ve bu hastalık bu takıma Şenol Hocanın hediyesidir!!!!!

LaZuRiBeRe_53
17.09.2012, 09:51
1-0 zorla yeneriz :)

ne diyorsak o ... aynen dediğim gibi oldu :D:D

Adnan Özkan
17.09.2012, 09:57
ben illaki 3 puan istemiyorum..ben korkmadan oyanyan ısıran saldıran yenilse dahi nasip değilmiş diyeceğim bir takım isityorum..

Armağan Dere
17.09.2012, 09:58
Tolga son dk o golü yerdi.

zarge
17.09.2012, 09:59
Onur'umuzsun !!!

Hami Demir
17.09.2012, 10:00
yazıklar olsun dün gene takım dökülüyordu valla hiç izlem isteğim bile yoktu pozisyona bile girmeden şansa 1 gol attık sivasın baskısı karşısında ezildik adeta net golleri kaçıran pozisyona giren onlardı.Şenol hoca Halil ,Henrique , Yasin , Sapara Bu oyuncualrda diretmesi nedendir anlamıyorum bu oyuncular oynarken videotona kaybetmedık mı Hoca kastımı yapıyorsun söyle allah aşkına Colmanı küstürdün anladık Janko yu neden almıyorsun Gs dün 2 günlük adamı kadroda başlattı Cris i sanki biz çok buyuk takım mıyız da aldıgımız oyuncuyu oynatmıyon yapma hoca gözünü sevim.Olcan Volkan nerde neden almıyon bu suratlı dikine giden adamları yazıktır hoca batırdın takımı rezillere oynatıyorsun yeter artık.

Hami Demir
17.09.2012, 10:02
2010 - 2011 deki maçlar aklıma geldi samba yapan rakibi dağıtan heyecandan yerımızde duramadıgımız maçlar daha bu kafayla zor görürüz o maçları

asilhamsi
17.09.2012, 10:05
Vay vay Beyfendiye, Dunya yıldızlarını almamız lazım mış. Xavi lazım bir de iniesta olması lazımdı, Tüh kusura bakmasın seneye

cok enteresan bir yorum olmus gercekten.

Diger sayfalarda bir cok arkadasın dedigi gibi zokora taktik oyuncusudur.Taktik anlamda kendine bicilen rolu uygular ki bu mactada kusursuz uyguladı.

Topsuz alanda rakip oyuncu kontrolu,bekler hucuma cıktıgında ani baskın engelleme,stoperlerden ilk topları alıp oyun kurma,rakibin gobekten gelen ataklarını durdurma vesair.

Zokorayı elestirecegim tek nokta top stoperlerdeyken biraz onlara yaklasıp top alma konusunda biraz daha istekli olmalı.

Gecen seneki cincon,besiktas maclarında,CM maclarında zokoranın ne kadar kilit bir oyuncu oldugunu gorduk.

Benim gorusum derbi maclarda 3 lu ortsaha oynayacagımız maclarda zokoradan faydalanmak.

Hücum gucunu arttırmak gerektiginde 2 li ortashaya donuldugunde soner-colman ile devam etmek.

Aslında en iyi bolgemiz ortasaha gobek ama hala verimli kullanamıyoruz.

Bu arada su Alanzinhoyu kanatta cok daha etkili olacagına ikna edip orada kullansak tadından yenmez.

Stoch gibi iceri kat ederek sut atan,hızlı bir adamımız olur.

zarge
17.09.2012, 10:13
1461'de de maçın adamı kaleciydi
bu maçta da maçın adamı kaleciydi

Kamil Çakmak
17.09.2012, 10:16
Kötü dönemde alınan galibiyet bizim için baya bi değerli oldu diyebiliriz. Mücadele üst seviyede idi. Pires fena değildi.
Takım kontraya yeterince çıkamıyor, bunda ön liberonun topu ileriye pas şeklinde yönlendirmesi gerekirken yan top yapmalarıdır.
Hala daha gol pozisyonu yaratma eksikliklerimiz devam ediyor. Sebebide iyi bir Colman'ın ohmaması hatta buna Colmanla beraber ileriye daha iyi top tışayacak ara pası atabilecek Soner'ide düşünebiliriz.
Yasin biraz daha derli toplu oynarsa takıma katkısı üst seviyede olur. Biraz dağınık oynuyor.
Mustafa yumlu her zaman saatli bomba. topu dan dun buruyor.
Zekiyi çok beğendim sırıtmadı. Ne volkanı arattı nede Serkanı aferin ona.
Bamba Egemen dan fazlası var eksiği yok. İlerki dönemde daha iyi olacaktır.

Mustafa Hazıroğlu
17.09.2012, 10:19
Onur maçın yıldızıydı Bamba da çok iyiydi...

Ama Alanzinho'ya ayrı bir parantez açılmalı. Takımı öne taşıyan, hücuma kaldıran bir isim. Ayriyetten işin savunma yönünü de çok iyi yapıyor, çok istekli oynuyor...

muratt
17.09.2012, 10:34

Zokora gibi adam kesilmez. Takımda onun tecrübesinde, liderliğinde, zekasında ikinci bir adam yok, böyle bakmak lazım. Zokora gibi 2-3 tane daha adam olsun isterim hatta.

Burada mesele Zokora'yı nasıl kullanmak gerektiğinde.. Dün akşamki veya Videoton maçlarındaki gibi yüklenmemiz gereken maçlarda stopere çekilmeli, ve stoperden oyun kurma görevi verilmeli. Sivas olsun Videoton olsun zaten gelmeyen takımlar, bunlara karşı 2 stoper ve bir önlibero çok lüks, Zokora hem stoper hem de önlibero görevini götürebilir böyle maçlarda.

Zorlu maçlarda da zaten şu an oynadığı gibi oynayabilir..

Şenol Hocam iyi güzel de bazen B planları üretemiyor, hep aynı düzen aynı taktik.. Biz 4-4-2'den 3-5-2'e dön demiyoruz ama arada ufak değişiklikler uygulanmalı rakibe göre maça göre.. Uygulamazsanız işte 210 dakika Videoton'a karşı pozisyon bulamazsınız, Sivas'a karşı da Halil vole atarsa kazanırsınız.. Sanki Şenol Hoca'nın yanında bir Ünal Hoca eksikliği var gibi bu yıl, bilmem katılır mısınız ?

Haftaya Fener karşısında işimiz çok zor bu futbolla bu arada..

Mustafa Hazıroğlu
17.09.2012, 10:38
Yasin yavaş yavaş Burak Yılmaz'ın ''fena değil, iyiydi'' dediğimiz performanslarına yaklaştı. Daha iyi olacak inşallah...

Mustafa Hazıroğlu
17.09.2012, 10:41
önlibero nedir? ne işe yarar? hangi maçlarda oynamalıdır? hücuma katılan beklerin açığını kim kapatır? şayet bekler hücuma katılmıyorsa kim katılmalıdır? bu günkü maçta fenerin golünü atan oyuncuların mevkisi nedir? çift yönlü otasaha nedir? bir takımda en yüksek ücreti hangi mevki oynayan oyuncular alır? bir oyuncuya rakibinin testislerini iyi tekmelediği için ya da manavdan karpuz aldığı için sempati beslemek hangi futbol kitabında yazıyor..?

Zokora'yı beğenmeyen adam futbolu bilmiyordur hem de hiç bilmiyordur...

Bu yazınızı dikkate aldığım için şanslısınız...

Çok komiksiniz gerçekten...

arifberkay
17.09.2012, 10:44
2010 - 2011 deki maçlar aklıma geldi samba yapan rakibi dağıtan heyecandan yerımızde duramadıgımız maçlar daha bu kafayla zor görürüz o maçları

O zamanlar Jaja vardı:)

Nihat Güneş
17.09.2012, 11:00
Dun aksam izledigim Zeki yeterli tecrubeyi de kazanirsa Serkan ve Celu'yu ustuste koyar. Emrah'tan sonra ayakici plase, sert orta yapan bir sagbekimiz oldu.

Emerson bekledigim gibi iyi cikti. Solbekte tamam. Bamba super. Halille Yasin yaniltmasin cok kotuyduler ozellikle ilkyari. Anlasilan Hoca Yasinin kulagini cekmis bencillik konusunda. Ikinci yari daha iyiydi.Bir de anini yakaladin mi ,kendini yere atma konusunda Burak denen karaktersizle yarisir. Dediydi dersiniz.

Bu takima Giray Soner Colman ve Olcan'in dahil olacagini dusunursek Ve hocamiz da aklin yolunu bulursa; isik var bu takimda :)

katre-i.matem
17.09.2012, 11:00
kadro kurarken azcık gercekcı olun. Şenol Hoca Zekiyi oynatır mı ?

oynatırmıymıs ???

katre-i.matem
17.09.2012, 11:02
Puan kaybı yüksek ihtimal.

taraftar takımına guvenecek arkadas bu kadar guvensız ortam olusturup topcudan yuksek performans beklemek hata olur

katre-i.matem
17.09.2012, 11:12
;1918726362']Yeniliriz inşallah da belki istifa eder hoca sanmıyorum pek ama edeceğini

yahu anlamıyorum bır ''taraftar'' nasıl takımının yenılmesını ıster !! ya ben bır acayıbım yada sız..

nakzo
17.09.2012, 11:32
Hoca yine aynı tas aynı hamam. sivasla oynuyorsun tek forvet kendi sahanda kaleci iyi olmasa ne olacak senin pozisyon bulamadığın antebe kasımpaşa 3 atıyor senin pozisyon bulamadığın karabüğe bursa 4 atıyor, bizde koskoca maçta 3 korner atıyoruz sivas 13 korner atıyor .Utan Şenol Güneş utan da silkelen silkelenmeyeceksen de Trabzonsporu silkeleme takımın şaftını kaydırdın .Buraya yazıyorum kimse kendini kandırmasın kasımpaşa,gs bursa,fener hatta bjk bizi parçalar şenolda yandan seyreder.

nakzo
17.09.2012, 11:34
Ziya Doğana laf söyleyen bilmiş cahiller, Şenol Güneşin şu oynattığı rezilliğin ziya doğandan ne farkı var ? Lütfen açıklayında bilgilenelim.

İslam Sezer
17.09.2012, 11:35
yahu anlamıyorum bır ''taraftar'' nasıl takımının yenılmesını ıster !! ya ben bır acayıbım yada sız..

.
şike sürecinden dolayı futboldan soğudum,bir de bu tür taraftarı görünce ben de senin gibi şaşırıyorum.
bu neye benziyor.
adamın oğlu komşusu tarafından vurulmuş,ama katil komşu dışarıda ve pis pis sırıtıp size bakıyor hergün.
ama onunla uğraşmak yerine dersleri iyi değil diye diğer küçük oğlunuzu tokatlayıp dövüyorsunuz.
örnek abuk gibi ama ben şike sürecinde aykutu azizi vb.mikropları eleştirmeyi bırakıp hala takım kötü oynadı şenol istifa falan yazanları böyle değerlendiriyorum.bir de takım yenilsin şenol gitsin yazanlar var ki onlara acıyorum.

İslam Sezer
17.09.2012, 11:42
Jankoyu al sen oyuna 70 te adam ileride yalnız kalsın..zaten yeni gelmiş adam..sap gibi tek başına kaldı ileride adamı çürütecek bu Şenol Hoca ..yok uyum sorunu yok bilmem ne?? Henrigeye taktı kafayı şans tanıyor aklı sıra?? Çok lazımda Viteke şans tanı 5 gömlek daha iyi Vitek?? Bu arada Colman ne oldu hala hocanın hışmı geçmedimi? Bu Şenol hoca adamı kanser eder futboldan soğutur..Takım 1 gol atıyor yaslanıyor..Onur o topu çıkarmasa ne olacak? Ayıptır hocam hazırlık maçları dahil ya tek gol attık yada yedik..Bu kadar kısır bir takım olurmu?
.
kimse cevap vermemiş ama ben colman mevzuunda vereyim.adam sakatlandı ve medyada ilan edildi.bir taraftan kaçırsan başka bir yerden okuyup öğrenebilirdin colmanın sakat olduğunu.vittek gibi yaşlı ve sakatlanma riski bulunan bir adam yerine genç ve iyi bir forvet olma şansı olan adama şans vermesi bence de mantıklı.

katre-i.matem
17.09.2012, 12:01
Jankonun kondüsyon eksikliği var diyen arkadaşlara söyleyeyim..Adamın kondüsyon eksikliği falan yok hocanın mantalite eksikliği var.Jankoyu sırf yeni geldi diye oynatmıyor,yani her zamanki Şenol Hoca..Sivas karşıısında-ki sanki barça rakip- yine tek forvet oynadık,rezillik..Çok golcü orta sahan olur tamam tek forvet oyna..eee nerde öyle bir orta saha? adam inatla Jankoyu oynatmaz..1-0 öne geçtik Barış Özbeki alır oyuna!!! Millet çift forvet yapar 2. golü atmak için..Hocam korkaklar tarih yazamaz çok iyi bilirsin..Korkak oynatıyorsun takımı..Keşke yolda görsem direkt söylerim yüzüne..

hocayı eleştireceksin ya hemen gel doktur buraya.. arkadas bırazda baska seyler ıcın yorum yaz.. emınım macı da ızlememıssındır.. neymıs janko yu yenı geldı dıye oynatmıyormus senol hoca saldırın hemen.. emerson zaten 3 yıldır bızım takımdaydı degıl mı ?? ya bı gıdın ısınıze ne bos beles yorumlarınız var

kürşat şen
17.09.2012, 12:08
takımın temposu yok.sıfır tempo..
biraz tempo olsa çok farklı olurdu maç..
bu eksikliğin giderilmesi lazım..
ve en önemlisi kemik bir kadro olması lazım..
her maç değişen bir 11 olmaması lazım

ağasarlı
17.09.2012, 12:09
gelde şimdi bu kadroya eneramoyu isteme.. herşeyi bilen biz..onu istememekle hata yaptık...

ağasarlı
17.09.2012, 12:11
beyler hala jankoyu neden 70 te soktuğunu anlamıyormusunuz? şenol hoca sivas gibi fizik gücü yüksek bir takıma henrique güreşçisiyle çıktı ki onların fişziğiyle baş edelim.. janko henrique kadar güreş yapamazdı sivaslı oyuncularla..( futbol demiyorum dikkat edin güreş diyorum..) ;)

İlker Yazıcıoğlu
17.09.2012, 12:13

Janko'yu oynatmamasına ben de kızıyorum ama sırf yeni geldi diye oynaymıyor diyorsan, Emerson da yeni geldi ama oynattı.
Demek ki yeni gelen oynamaz diye bir kuralı yok hocanın..

iso_4939
17.09.2012, 12:14
gelde şimdi bu kadroya eneramoyu isteme.. herşeyi bilen biz..onu istememekle hata yaptık...

aynen bırader enaramo bızım takımdakı cogu adamdan daha yararlı olurdu.
mesela(henrıge,adrıan,vıttek,)

Mehmet Ç.
17.09.2012, 12:16
Dün Trabzonspor cok cimri oynadi.

Herseyden biraz denedi..

20-25 dakika kanatlardan yüklendik. Ikinci yarinin basi. Zeki ve Emerson resmen hücümcu bek olarak oynadi. Hep ileride. Gol'de bu sekilde geldi.

10 dakika ileride pres ile oynadik. Ilk yari'nin son 10 dakikasini ileride pres yaparak gecirdik.

Orta saha bölüm bölüm sazi eline aldi. Sapara 1 yari yokdu. Ikinci yari vardi.. Zokora 5 dakika yok. 2 dakika var..

Takim dün hem umutlandirdi, hemde karamsarliga itti. Hangisi biz bekliyor ilerki maclarda? Yine azicik azicik mi? Yada ileride presli futbol mu? Yada Trabzonspor tarihinde ilk kez kanatlarin calistigi bir sistem mi bizi bekliyor?

Marc Janko dün sadece 20 dakika oynadi, ama yaninda cok büyük piskolojik bir baski getirdi..

Janko varsa, nereden oynanir? Kanatdan. Senol Hoca bundan etkilenmedim derse, yalan konusur. Ben dünki kadar kanat'dan oynayan bir Trabzonspor hatirlamiyorum, Senol Günes yönetiminde. Hoca milli mac arasi belli ki, kanat organizasyonu calismis.

Takim'dan bu sene kac as oyuncu gitti? 1. Sadece Burak.

Sahada kac tane yeni oyuncu vardi? 6. Emerson, Zeki, Bamba, Sapara, Yasin, Janko
Takima kesin girmesi beklenen Soner oynamadi.

Takim yeni. Bunu herkez gözden kaciriyor. 82 puanli senede 3 senelik takim vardi ortada.

Dün birseylerin yapilmak istendigi belli edildi..

Bir nokta beni üzdü. Senol Günes takimlarindan aliskin oldugumuz pas sistemi yoktu. Yan pas, geri pas, düz pas o bu. Ben kanat organizasyonlari disinda 3-4 pas arka arkaya yaptigimizi hatirlamiyorum.

Dünün iyileri: Onur, Emerson, Bamba, Zeki, Zokora, Sapara, Yasin, Halil
Bölüm bölüm oynasalarda alkisi hak ettiler..

Teknik taktik disinda, dün dikkatimi ceken baska bir konu. Sivas'in mavi formasi.

Trabzonspor evinde nasil beyaz forma ile oynar? Ben mac basladi 5-7 dakika, göz aldatmasinin kurbani oldum. Trabzonspor bordo-mavi dir. Alismisiz. Sivas'lii oyuncular ha bire bizimkiler sandim. Bir ara 7 Pedriel gördüm, Bu adami ne ara aldik dedim..

Ic sahada Beyaz tercihi kimin fikri?

Tahir61
17.09.2012, 13:13
Janko'yu oynatmamasına ben de kızıyorum ama sırf yeni geldi diye oynaymıyor diyorsan, Emerson da yeni geldi ama oynattı.
Demek ki yeni gelen oynamaz diye bir kuralı yok hocanın..

dünkü maç seyircili olsaydı ve elazığ maçı eminim ki şenol hoca henri yi oynatmazdı hazır taraftarın homurtuları yokken hoca henriye son şanslarını veriyor.

uzungöllü
17.09.2012, 13:17

henrique hantalından çok çok çok çok çok daha iyi biri...

Punisher-61
17.09.2012, 13:20
Senol günes jankoyu oyuna koydu koymasina ama takimida defansa cekti böylece jankoda hayalet gibi sahada gezdi ve bir varlik gösteremedi.. Rakip barcelona ya o yüzden defansa cekildik..

Trabzonsporun oyun anlayisi bu korkak futbol olmamali.. Onur o son dakikada o topu cikarmazsa Yine son dakika golüyle maci verecektik.. Ve senol günes hala ayni hatayi tekrarliyor..

Jankoyu takima alistirmak icin sivas iyi bir rakipti ama bunu degerlendiremedik yine henriuqe sahadaydi.. Bugüne kadar hic bir macda iyi oynamayan adam hala ilk 11de..

Simdi janko fenere karsi ilk 11 oynat sonra yenildik mi janko ilk kez bu kadar uzun süre sahada kaldi zamana ihtiyaci var diycek..

Sent from my iPhone using Tapatalk

toksoy61
17.09.2012, 13:24
takımın cezalı olması şenol hocayı cesaretli adımlar atmasında yardımcı oluyor içerdeki maçlarda. aslında trabsonda kimse futboldan anlamasa! ve sadece seyretmek için gelse takım o kadar daha başarılı olur

tarsus
17.09.2012, 13:24
Henrique tenekesini kim izlediyse,kim transferine onay verdiyse kisaca transferinde etkili olan kim varsa bonservisi dahil takima yansiyan tum maliyetlerini ceplerinden karsilamalari lazim,trabzonspor futbol takimina rugby oyuncusu bulanlara yaziklar olsun

mekatronik
17.09.2012, 13:27
Sevgili herseyi çok iyi bilen egosu arşa çıkmış skor yorumcusu irlandalilar hortlamış yine.

Punisher-61
17.09.2012, 13:33
Sevgili herseyi çok iyi bilen egosu arşa çıkmış skor yorumcusu irlandalilar hortlamış yine.

Sence dün cok mu iyidik????

lazibere
17.09.2012, 13:39
Arkadaşlar, transfer başlığında 3 aydır yazdık çizdik anlattık, Kimileri neden öyle diyorsun dedi çok kötü eleştirildim hatta Ni,fak sokmakla ve Trabzonspor'luluğumu bile tartıştılar... Bu gunleri ve bu oyunu oynayacağımızı bildiğim için

O açıdan şimdilerde, O zaman konuşmayanlar sussunlar ve O destekledikleri oyuncularla gurur duysunlar. Bakın bende öyle diyorum

Takımımız şampiyon falan olacak kapasitede değil, sadece yarışmacı bir takım olmaya çalışacağız ve belki bir iki tane oyuncu kazanırız.

Yani Bizden her zaman ki taraftarlık anlayışına sahip olmamaız istendi ve bende öyle davranacağım.. İyi ye iyi kötüye kötü. Tıpkı 1461 Trabzonspor maçlarını izler gibi,

Tek üzüleceğim şey, Hoca'nın istifa ile ayrılması olacaktır, Inşallah süreç bizi o noktaya götürmez. Çünkü , İstifa ile giderse Gelecek kişi Giray Bulak olacak ve Nefretim kat ve kat artacak

lazibere
17.09.2012, 13:41
Colman'da ülkesine gitmiş, Sakatlığı en az bir ay sürecek gibiymiş ve izin alıp gitmiş ülkesine.

Bu işte pis kokular sezinliyorum ama neyse

mekatronik
17.09.2012, 13:53
Sence dün cok mu iyidik????

İyi oynamadık tabi ama gün baskana şenol hocaya sövme gunü değildir onursal(!) baskanı bile üstümüze saldıkları bu günlerde medyanın topla tüfekle üzerimize yürüdüğü bu günlerde janko neden oynamadı zokora neden koşmadı Şenol hoca neden oyuncu değiştirmedi diye eleştirmek buyuk resmi görememek demek, aynen olmamızı istedikleri gibi olmak demektir. Medya neden iki sezondur hiç olmadıgı kadar bizim transferlerle ilgileniyor neden alamayacağımız oyuncularla sanki anlasmisiz gibi haberler yapılıyor tesadufmu bütün bunlar.

munzevil
17.09.2012, 15:38
Yıllar sonra, nadir değilde hep iyi orta açan sağ bekimiz oldu diyebilir miyiz?

Ben zekiden çok ümitliyim hayırlısıyla fener maçını iyi bir performansla atlatabilse gerisi gelir.

Murat Engin Akyüz
17.09.2012, 15:40
Benim hatırladığım çok çok uzun yıllar sonra en düzgün ortaların yapıldığı maç buydu.Başroldekiler: Zeki,Emerson ve Yasin.Olcan da eklenince sol tarafa ve Janko da monte edilince forvete asıl o zaman hem daha fazla göreceğiz bu ortaları,hem de bunları iyi değerlendirebilecek bir Janko ile faydasını daha çok göreceğiz bu sistemin.

Hatice Aslan
17.09.2012, 15:42
Bir renkdaşımız yazmış Fatih bu takımda as kaleci olamaz vs diye..
Tolga'da yedekti bir zamanlar, zorunluluktan da olsa as kalecimiz oldu gayette iyi performans gösterdi.
Fatih olamaz mıymış? Dün kü Fatih Süperlig'te her takımda as kaleci olabilecek bir performans gösterdi.
Tolga giderse gelir denmiş, bir gönderemediniz Tolga'yı! Ya Onur giderse ne diyeceksiniz? Seneye Fatih bu takımda olmalı.

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2012, 15:43
Hoca yine aynı tas aynı hamam. sivasla oynuyorsun tek forvet kendi sahanda kaleci iyi olmasa ne olacak senin pozisyon bulamadığın antebe kasımpaşa 3 atıyor senin pozisyon bulamadığın karabüğe bursa 4 atıyor, bizde koskoca maçta 3 korner atıyoruz sivas 13 korner atıyor .Utan Şenol Güneş utan da silkelen silkelenmeyeceksen de Trabzonsporu silkeleme takımın şaftını kaydırdın .Buraya yazıyorum kimse kendini kandırmasın kasımpaşa,gs bursa,fener hatta bjk bizi parçalar şenolda yandan seyreder.

4 maçta 10 gol yiyen Karabük ile salak gibi top oynayan, herkese yenilen G.antep'e çok ucuz puanlar verdik.

Kaybedilmiş birşey yok.

Bu sene GS ardında 2. olabiliriz. Takım oturursa ve golcüler işlerse şampiyonluk neden olmasın?

TS zor işlerin, büyük başarıların takımıdır.

Avni Aker'de erkek seyircilerin sesini ve tezahüratını çok özledim.

HOPA'LI TS'Lİ
17.09.2012, 15:46
Colman'da ülkesine gitmiş, Sakatlığı en az bir ay sürecek gibiymiş ve izin alıp gitmiş ülkesine.

Bu işte pis kokular sezinliyorum ama neyse

bu adam ne yapmaya çalışıyor, pek hayra işaret değil

neyse ya, 1 maç var, 2 maç yoktu

Soner'imiz var, yakar yıkar orta sahayı

Adnan Özkan
17.09.2012, 15:49
hocayı eleştireceksin ya hemen gel doktur buraya.. arkadas bırazda baska seyler ıcın yorum yaz.. emınım macı da ızlememıssındır.. neymıs janko yu yenı geldı dıye oynatmıyormus senol hoca saldırın hemen.. emerson zaten 3 yıldır bızım takımdaydı degıl mı ?? ya bı gıdın ısınıze ne bos beles yorumlarınız var
şu oynANAN OYUNDAN MEMNUNSAN NE DİYEYİM..ayrıca maçı izlememişmiş deme!!!ben hazırlık maçları dahil hiç bir maçı kaçırmadım..

Burçak
17.09.2012, 16:01
Bir renkdaşımız yazmış Fatih bu takımda as kaleci olamaz vs diye..
Tolga'da yedekti bir zamanlar, zorunluluktan da olsa as kalecimiz oldu gayette iyi performans gösterdi.
Fatih olamaz mıymış? Dün kü Fatih Süperlig'te her takımda as kaleci olabilecek bir performans gösterdi.
Tolga giderse gelir denmiş, bir gönderemediniz Tolga'yı! Ya Onur giderse ne diyeceksiniz? Seneye Fatih bu takımda olmalı.
Tolganın yedek olmasını geçtim Tony silvanın as kaleci Tolganın yedek kaleci olduğu dönemler, Onur Kıvrak geldiğinde 3. kaleciydi..
Onun bu şekilde başarılı olabileceğini hiç birimiz tahmin dahi edemezdik.
Fatih neden olmasın

Hatice Aslan
17.09.2012, 16:10
bu adam ne yapmaya çalışıyor, pek hayra işaret değil

neyse ya, 1 maç var, 2 maç yoktu

Soner'imiz var, yakar yıkar orta sahayı

Yanılıyorsun Soner'imiz yok sakat :)

Tolganın yedek olmasını geçtim Tony silvanın as kaleci Tolganın yedek kaleci olduğu dönemler, Onur Kıvrak geldiğinde 3. kaleciydi..
Onun bu şekilde başarılı olabileceğini hiç birimiz tahmin dahi edemezdik.
Fatih neden olmasın

Katılıyorum.. Fatih kesinlikle olmalı onu elimizden kaçırırsak olası bir Onur-Tolga'nın ayrılışı sonrası zor duruma düşeriz. Yabancı sınırlamasıda varken Fatih A takıma mutlaka gelmeli.

Tolga
17.09.2012, 16:18
Avni Aker'de erkek seyircilerin sesini ve tezahüratlarını kim özlemedi ki ? Kaç sene oldu acaba.Son gittiğim maç Inter maçıydı orda bile gol ve Edriyın'ın kaçırdığı pozisyon dışında ortak tek bir ses yoktu :)

Hatice Aslan
17.09.2012, 16:22
Avni Aker'de erkek seyircilerin sesini ve tezahüratlarını kim özlemedi ki ? Kaç sene oldu acaba.Son gittiğim maç Inter maçıydı orda bile gol ve Edriyın'ın kaçırdığı pozisyon dışında ortak tek bir ses yoktu :)

Bırakın valla şu ceza bitti mi? Eğer bittiyse bir saha olayı daha çıkartıp ceza yesinler. En azından takımımız baskı altında kalmıyor bayan taraftar gayet iyi destekliyor.

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 16:34
Henrique tenekesini kim izlediyse,kim transferine onay verdiyse kisaca transferinde etkili olan kim varsa bonservisi dahil takima yansiyan tum maliyetlerini ceplerinden karsilamalari lazim,trabzonspor futbol takimina rugby oyuncusu bulanlara yaziklar olsun

aynen renkdas.

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 16:39
@Hatice Aslan

henrique nasildi bu macta. macin yildizi diyebilirmiyiz ? :) :)

Hatice Aslan
17.09.2012, 16:51
@Hatice Aslan

henrique nasildi bu macta. macin yildizi diyebilirmiyiz ? :) :)

Şentürk sen misin?
O Tolga konusunda sürekli bana sataşırdı.

Sende Henrique konusunda..
Bak seni medenice uyarayım.. Bir daha sakın benimle tartışmak için çabalama.. Saygısızlık yapmak istemedikçe bazı kişiler özellikle üzerime gelmeye çalışıyor. Nedir amacınız? Bayan olduğum için mi cephe alınıyor bana?
Saygısızlık yapmak hoşunuza mı gidiyor?

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 17:01
Şentürk sen misin?
O Tolga konusunda sürekli bana sataşırdı.

Sende Henrique konusunda..
Bak seni medenice uyarayım.. Bir daha sakın benimle tartışmak için çabalama.. Saygısızlık yapmak istemedikçe bazı kişiler özellikle üzerime gelmeye çalışıyor. Nedir amacınız? Bayan olduğum için mi cephe alınıyor bana?
Saygısızlık yapmak hoşunuza mı gidiyor?

bu forumda bayan erkek beni ilgilendirmez, keske daha cok bayan bu forumla ilgilense cok memnun olurum. önemli olan futbol sevgisi ve belkide bilgisi.
ayrica SEMIH sentürk de degilim. :)
ayriyetten saygizigligi da sevmem. ona göre. sen hala henrique iyi topcu diyosan, o senin futbol bilgindendir.

Hatice Aslan
17.09.2012, 17:03
bu forumda bayan erkek beni ilgilendirmez, keske daha cok bayan bu forumla ilgilense cok memnun olurum. önemli olan futbol sevgisi ve belkide bilgisi.
ayrica SEMIH sentürk de degilim. :)
ayriyetten saygizigligi da sevmem. ona göre. sen hala henrique iyi topcu diyosan, o senin futbol bilgindendir.

Bakın şimdi, burada her üyenin hatta herkesin sevdiği veya inandığı futbolcular vardır.
Örn: Siz Sapara'ya inanıyor seviyorsunuzdur.. Buna ben karışabilir miyim? kesinlikle karışamam haddime değil. Siz ona güveniyorsunuz diye her konuda size sataşabilir miyim? Bana laf edilmediği sürece hayır.
Herkes futbola farklı pencereden bakıyor.. Biri Adrian'ı seviyor diye futboldan anlamıyor mu? Anlamıyor muamelesi yapmakta hoş değildir.
Umarım anlıyorsunuzdur.

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 17:11
Bakın şimdi, burada her üyenin hatta herkesin sevdiği veya inandığı futbolcular vardır.
Örn: Siz Sapara'ya inanıyor seviyorsunuzdur.. Buna ben karışabilir miyim? kesinlikle karışamam haddime değil. Siz ona güveniyorsunuz diye her konuda size sataşabilir miyim? Bana laf edilmediği sürece hayır.
Herkes futbola farklı pencereden bakıyor.. Biri Adrian'ı seviyor diye futboldan anlamıyor mu? Anlamıyor muamelesi yapmakta hoş değildir.
Umarım anlıyorsunuzdur.

hayir, elimde olsa takimin yarisini kovarim. imkanlardan dolayi sapara demis olabilirim. bazi topcularda biraz bise vardir, idare eder diyebilirim hoca oynatirsa, ama henriquede bi gram bise göremiyorum. kusuruma bakma. tamam, sen ozaman henrique nasil tsye faydali olur. kücük bi siralama yapabilirmisin, hani henrique bu yönden faydali olur diye. merak ediyorum.

Cafer Bulur
17.09.2012, 17:12
Gercekten de ciddi bir saglik ekibi skandaliyla karsi karsiyayiz.

Daha 1 hafta önce bir hazirlik macinda oynayan 2 oyuncunun aradan 1 hafta gectikten sonra 4-5 hafta sahalardan uzak kalacak olmasi kabul edilemez.

Bunun sorumlulari hesap vermeli,gerekirse istifa etmeli burasi dingonun ahiri degil.

Erdal DİLEK
17.09.2012, 17:18
adamın tartıştığı adamlar cıkıp mac kazandırıyor, kovduğu adamlar şampiyon yapıyor.

bizim sırtımızda taşıdığımız adamlar nazından sıcamıyor.

hala eleştiri yapıyorsunuz, neyin hesabı henriqe değilde henry olsa seni şampiyon mu yapacaklar, hala anlamdınız mı.

renklere şehre sevenlere destek olun, şikecilere yol verin

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 17:21
adamın tartıştığı adamlar cıkıp mac kazandırıyor, kovduğu adamlar şampiyon yapıyor.

bizim sırtımızda taşıdığımız adamlar nazından sıcamıyor.

hala eleştiri yapıyorsunuz, neyin hesabı henriqe değilde henry olsa seni şampiyon mu yapacaklar, hala anlamdınız mı.

renklere şehre sevenlere destek olun, şikecilere yol verin
hayir renkdas, sampiyon yapmazdi, ama en azindan kasa bosalmazdi. ben sampiyonlugu gectim bile. :)

Tolga
17.09.2012, 17:30
Bırakın valla şu ceza bitti mi? Eğer bittiyse bir saha olayı daha çıkartıp ceza yesinler. En azından takımımız baskı altında kalmıyor bayan taraftar gayet iyi destekliyor.

Vallahi ya sen beni anlamadın ya da ben seni anlayamıyorum şu an :D

TS-AKCAABAT-61
17.09.2012, 17:33

ama baski altinda bankaya gidip para cekebiliyo usaklar :)

Erdal DİLEK
17.09.2012, 18:07
hayir renkdas, sampiyon yapmazdi, ama en azindan kasa bosalmazdi. ben sampiyonlugu gectim bile. :)

düşüncelerimiz aynı zamanla yanlış diyorum. şimdi sırası değil. kimseye koz vermeyelim, en azından şimdilik. . .

Joomla!
17.09.2012, 18:10
böyle giderse ligi 15 gol ile (atılan) bitireceğiz herhalde.

Hatice Aslan
17.09.2012, 18:14
tamam, sen ozaman henrique nasil tsye faydali olur. kücük bi siralama yapabilirmisin, hani henrique bu yönden faydali olur diye. merak ediyorum.

Bence Henrique'den verim almak istiyorsak ya tek forvet oynatmayacağız yada forvet arkası oynatacağız kendisi mevkisini bu şekilde dile getirmişti..
Henrique tek forvet oynatıldığında boğuluyor gerçi tüm forvetlerimiz öyle.. Henrique'yi kanatta süründürmeyeceğiz.. Çift forvetli sisteme geçip Janko ile birlikte oynatacağız ki tadından yenmez.. Ama ya yabancı sınırlamasına takılıyoruz ya da sistemi değiştiremiyoruz.

Hatice Aslan
17.09.2012, 18:29
ŞANSAL BÜYÜKA

Bu gole değer...

Trabzon'da dramatik bir başlangıç oldu... Trabzonsporlu kadınların ve çocukların şehitler için yaptığı saygı duruşu, ülkenin bütünlüğü adına müthiş bir görüntüydü...

Sonra da oyunun hemen başında Tolga'nın sakatlanıp çıkması... Ancak Trabzonspor'un en büyük şanslarından biri de iki müthiş kaleciye sahip olması...

Tolga çıkıyor, Onur giriyor... Onur çıkıyor Tolga giriyor... Birşey değişmiyor, kale sağlamda...

Sivas maçında da öyle oldu... Kaleci Onur, iki müthiş Eneramo vuruşundan sonra 90+1'deki müthiş kurtarışıyla Trabzonspor'u galibiyete taşıdı...

YASİN'İN PATLAMASI
Aslında maç 30 dakikada bitse mutlak galibi Sivasspor olurdu... Genç Zeki daha oyuna ısınamadan, o kanattan müthiş bindirmeler yaptılar, müthiş ortalar kestiler... Ancak ön direkte Mustafa Yumlu ve Sol Bamba rakipten önce müdahale ederek gole izin vermediler...

Sonrasında Sivasspor takımı ortadan kayboldu... Trabzonspor'da sıkıntılı dakikalarda Alanzinho direnmeye başladı, ikinci yarıda da sağ kenardaki Yasin süper bir patlama yaptı... Oyun Trabzonspor'un kontrolüne geçti...

Sapara'nın savunmayı geçtikten sonra direkte patlayan olağanüstü şutu, sadece Trabzonspor için değil, futbol adına da bir şanssızlıktı...

Ama Halil Altıntop'un bir Yasin asistinde fantastik vuruşu Trabzonspor'u galibiyete taşıdı...

EMERSON İZ BIRAKTI
Gözüm elbette Emerson'daydı... Yanılmak, ofsayta düşmek istemem ama, iyi izlenimler bıraktı... Hele 40. dakikada bir atağa çıktı, o atak bile kalitesini ortaya koydu... Rakip ataklar derseniz, ben Sivasspor'un Emerson'un kanadından geldiğini hiç görmedim...

Elbette maç, çok iyi bir maç olmadı... Ama bu kadar değişikliğe uğrayan, bu kadar sakatı olan Trabzon için bu galibiyet başarıdır...

Sivas derseniz, Erman'ı, Kadir'i, Eneramo'su dahil bir tane iyi adamlarını göremedim. Sadece kaleci Borjan... Tek başına direndi, hatta Halil'in füzesini de karşıladı ama yeterli olmadı...

Son iki transfer sezonunda koca bir takım kaybeden Trabzonspor, yeni bir takım yaratmanın sıkıntılarını yaşıyor...

Dışarıdan gazel atmak kolay, onu gelin bir de Şenol Hoca'ya sorun...

Erdal DİLEK
17.09.2012, 18:38
ŞANSALIN ne haddi trabzonspor yazmak anlamdım, onun ne aklına ne yorumuna ihtiyacımız yok. . .

Hatice Aslan
17.09.2012, 18:40
Cemal Ersen

Onur, Soner ve Emerson

Şenol Güneş’in oyuncu tercihlerini sorgulamak için hafta boyu antrenmanları izlemek ve futbolcularıyla nasıl bir diyalog içinde olduğu bilmek gerekir. Bunun dışındaki eleştiriler havada kalır.

Dolayısıyla kimin neden oynamadığını öğrenip eleştirmek, eğer isterse Şenol hocanın vereceği bilgilere bağlı!

Trabzonspor sezon başından beri, yani dört maçtır ideal denebilecek kadrosu ile çıkmadı sahaya. Sakatlar, formsuzlar ve sorunlular, o görmeyi pek merak ettiğimiz kadronun bir ayağında bizi soru işaretleriyle baş başa bıraktı.

Sivasspor karşısında pekçok eksiği vardı bordo-mavililerin. Colman, Serkan, Soner, Volkan yukarıda gerekçelerle kadroda yoktu. Buna karşın, alternatif olarak düşünülebilecek Janko, Olcan ve Barış gibi isimler kulübede idi. Sahada iki yeni isim vardı ilk kez izlediğimiz. Biri transferi çok konuşulan Emerson, diğeri sağ bekte genç Zeki. Emerson Trabzonspor’un yıllardır aradığı sol kanat oyuncusu. Savunmacı demiyoruz, çünkü adından daha çok ofansif yönüyle söz ettireceği ortada. Yüksek top ustası Janko ile iyi bir kombinasyon oluşturacağı belli. Takım arkadaşları onun sık sık yaptığı bindirmelere alışmaya başladığında, Brezilyalının takıma katkısı büyük olacak. Genç Zeki ise heyecanına rağmen, o mevkinin her zaman alternatifi olacağını gösterdi. Topu oyuna daha dikkatli sokmayı öğrendiğinde faydalı olacak.

Gaziantepspor maçının son bölümlerinde izleme şansı bulduğumuz Janko dün oyuna girdiğinde, Trabzonspor Sivasspor’dan baskı yemeye başlamış ve sahasına kapanmak zorunda kalmıştı. Avusturyalı golcünün neler yapabileceğini görmek için sanırım Fenerbahçe maçını beklemek gerekecek.

Bordo-mavili ekipte göze batan bir başka isim Yasin oldu. İlk kez istediği yerde oynayan ve yeteneklerini kullanma şansı bulan Yasin, maçtaki tek olumlu hareketi attığı müthiş gol olan Halil’e yaptığı asistin dışında, sağ kanadı olumlu kullanarak Sivasspor savunmasına zor anlar yaşattı.

Ve kaleci Onur. Tolga’nın şanssız sakatlığı sonrası 10. dakika eldivenleri giyen genç kaleci, maç içerisinde çok kritik hamleler yaptı. Ancak uzatma bölümünde Chahechouhe’nin o kafa vuruşundaki rekfeksli haklı olarak Onur’u “Trabzonspor’u kurtaran adam” yaptı.

Trabzonspor gerçekten dişli bir rakip karşısında çok ihtiyaç duyduğu bir galibiyet alırken, maçın son bölümlerindeki baskı karşısındaki telaşı ve verdiği pozisyonlar, savunması adına düşündürücü bir tablo yarattı.

Harun
17.09.2012, 19:30
Bazı maçlar vardır, sahada oynanan oyundan öte alınan puan önemlidir.Dünde olumsuz havayı atabilmemiz için bize ilk önce 3 puan lazımdı.Ve bunu aldık buraya kadar herşey tamam.
Fakat sahadaki oyun ,geçmiş haftalara ve verilen araya rağmen ilerlememiş olarak karşımızdaydı.Bu kadronun bu kadar vasat futbol oynamasının hiç bir izahı olmamalı.
8 hazırlık maçı,4 lig maçı,2 avrupa maçı...Toplam yarı sezona denk gelecek 14 maç oynanmış.Biz hala takımın hazır olmamasından bahsediyoruz.14 maçta takım hazır olmayacaksa bunun açıklaması yapılmalıdır.

Hatice Aslan
17.09.2012, 19:38
o kadar çok sakat varken neyin açıklamasını bekliyorsunuz nasıl hazır olmamızı bekliyorsunuz?

Harun
17.09.2012, 19:44
o kadar çok sakat varken neyin açıklamasını bekliyorsunuz nasıl hazır olmamızı bekliyorsunuz?

"Hazır" kelimesinin anlamını tartışmayalım burda..Sahaya 11 futbolcu çıkılmıyor mu?yedek kulubesi dahil 18 futbolcu bulundurulmuyor mu?
Hepsi mi sakat? Hazır olmak demek sadece ilk onbir oyuncunun değil tüm takımın hazır olması demektir.Olcan sakatsa onun yedeğinin hazır olması lazım.Volkan sakatsa onun yedeğinin hazır olması lazım.
Bu sakatlık sadece bize mi has? Birilerini savunacağım diye gerçekleri örtbas etmeyin,objektif olun lütfen..

Hatice Aslan
17.09.2012, 19:46
"Hazır" kelimesinin anlamını tartışmayalım burda..Sahaya 11 futbolcu çıkılmıyor mu?yedek kulubesi dahil 18 futbolcu bulundurulmuyor mu?
Hepsi mi sakat? Hazır olmak demek sadece ilk onbir oyuncunun değil tüm takımın hazır olması demektir.Olcan sakatsa onun yedeğinin hazır olması lazım.Volkan sakatsa onun yedeğinin hazır olması lazım.
Bu sakatlık sadece bize mi has? Birilerini savunacağım diye gerçekleri örtbas etmeyin,objektif olun lütfen..

Birilerini savunmuyorum, antrenmanlarda oyuncuların hepsi çalışıyor ama önemli oyuncularımızda yok bunun için kopukluk oluyor uyumsuzluk oluyor veya kapasitelerinin üstüne çıkamıyorlar. Haklı olduğunuz noktalar var ama neyse anlatamıyorum..

Koray
17.09.2012, 19:48
Halil ve Henrique'yi ilk 11'de Janko'yu yedekte görünce beynimden vurulmuşa döndüm.

Samet Yildirim
17.09.2012, 20:26
Yenmemiz güzel oldu...Insallah fb macinda devam edip seri yapariz...

memmedaga
18.09.2012, 00:27
4 maçta 10 gol yiyen Karabük ile salak gibi top oynayan, herkese yenilen G.antep'e çok ucuz puanlar verdik.

Kaybedilmiş birşey yok.

Bu sene GS ardında 2. olabiliriz. Takım oturursa ve golcüler işlerse şampiyonluk neden olmasın?

TS zor işlerin, büyük başarıların takımıdır.

Avni Aker'de erkek seyircilerin sesini ve tezahüratını çok özledim.

cok zor 2.nci olmak cok

oyle veya boyle takim yeniden yapilandi

Memduh
18.09.2012, 10:11
İlginç bir istatistik: Sivas maçında toplam 77 hava topu mücadelesinin 48 tanesini Sivasspor, 29 tanesini Trabzonspor almış.

Maçı tekrar seyredip saydım. Sadece iki kişinin çıktığı hava mücadelesini baz aldım.

Toptan ne kadar çok korktuğumuzun resmidir. 2 yıldır kafa ile gol atamayışımızın sebebidir.

Hami Demir
18.09.2012, 11:53
yasin çok bencil volkan şenin 2. versiyonudur kendisi.Olcan da bencilleşti Volkanda bencil ne bu arkadaş bu adamlara bişiy demiyormu hoca herkes bencil kendısını ön plana çıkarmaya çalısıyor burak gibi bu ne hocanın buna el atması lazım

ISTS
18.09.2012, 12:08
Bizim golü atan Halil değil Hamitmiş diye duydum.:D

leviathan_-1461
18.09.2012, 13:05
Sivas'ın şutu : 16

Bizim şutumuz : 13

Sivas'ın kullandığı korner : 13

Bizim kullandığımız korner : 3

Yazılacak çok şeyler ama maçın özeti bu bence.... Rakibi boğan ,ezen Trabzon gitmiş rakibin oyun sitiline göre oynamaya çalışan bir Trabzon gelmiş...

Skor güzel yendik ama hatalarımızdan ders alalım... Onur her zaman böyle gününde olmayabilir.....

İşinize gelen taraftan mı bakıyorsunuz..Ne farkınız car cl de en çok ofsayta düşen takım Trabzonspor diye haber yapıp bize vurmaya çalışan medyadan..Kullanılan korneri argüman diye önümüze koyup topa sahip olma oranından, yapılan paslardan bahsetmemek nasıl bir ulemalıktır..

leviathan_-1461
18.09.2012, 13:15
ZOKORA

Forumda onun ne kadar haranı olduğunu biliyorum ama Ben her zaman söyledim yine söyleyeceğim.

ZOKORA İLE BİZİM TAKIM 10 KİŞİ OYNUYOR

Kafası estiğinde oynayan, Hucuma sıfır katkısı olan, Şutu olmayan, Kademe de geri kalan ve adamını kaçıran ve sadece ve sadece derbi maçlarda biraz gayret gösterek oynayan bir oyuncu takımını eksik oynatıyordur

ŞENOL HOCA , O MEVKİYE YASİN VE COLMAN'I MONTE ETMEDİĞİ MUDDETÇE BENIM İÇİN HER ZAMAN PASİF KALACAKTIR

Bu konuda bu kadar iddlıyım, Takımın üretmekn olamamasının en büyük faktörü, Defans bloğunda rakibin topla kolay buluşmasının en büyük nedeni ZOKORA nın kesinlikle KAÇAK OYNAMASIDIR
colman,soner,sapara bunlardan oluşturacağınız şüphesiz daha hücümcü daha çok pas yapan bir takım hüvviyeti kazandıracaktır Trabzonspora..Ancak stoperlerinin babma,mustafa,giray gibi ağır olduğu bir yerde zokaraya her zaman muhtaçsın..Senin dediğin egemen gibi hızlı,ilk müdaheleyi yapabilen stoperlerimiz olsa olurdu..belkide daniyi alabilseydik senin dediğin kadroya dönecektik, ama şimdi imkansız..stoperlerine birde kanatlarına pek yardımcı olmayan olcan,volkanı eklersek durumun vahameti ortadadır..

ALDENİRO
20.09.2012, 17:36
zokoroyı çıkardığında belki hücum gücü artar ama daha çok gol yeriz.denge meselesi...

Çağdaş DENİZ
20.09.2012, 18:41
zokora devansa güvenip ileri çıkmıyo ileri çıktığında da şenol hoca geri dön diye ileriye işaret ediyo ancak zokonun ileri çıktığında ne kadar etkili olduğunu görebiliyoruz
sorun stoper ve beklerdeydi bamba ve emerson sağlam geriye 2. stoper ve sağ bek kalıyor ve maalesef şuan bu bölgelerde sağlam 2 adamımız yok.dolayısıyla zokora yerinde aynı şekilde devam:(