PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alma, Aldırtma; Kullanma, Kullandırtma (Koç Markaları)

Kaan
02.09.2012, 16:13
Yapı Kredi'nin UEFA'ya, Opet'in TFF'ye sponsor olmasından sonra taraftarımızı bilgilendirelim istedim. Zira bu markaları kullanıyor olmamız şike davasındaki adalet arayışımızı zedeler. Aklımızda bulunsun...

http://f1209.hizliresim.com/11/2/ckm68.jpg

serdaracıl
02.09.2012, 16:22
Yapı Kredi'nin UEFA'ya, Opet'in TFF'ye sponsor olmasından sonra taraftarımızı bilgilendirelim istedim. Zira bu markaları kullanıyor olmamız şike davasındaki adalet arayışımızı zedeler. Aklımızda bulunsun...

http://f1209.hizliresim.com/11/2/ckm68.jpg

Anam adamlar ülkenin yarısına sahipmiş ya. Böyle yan yana görünce gözüm korktu valla.

İdris Toksoy
02.09.2012, 16:23
hepsinin alternatifi var. herkes dikkate alsin arkadaslar

Kaan
02.09.2012, 16:25
Anam adamlar ülkenin yarısına sahipmiş ya. Böyle yan yana görünce gözüm korktu valla.

Yiyeceklere fazla dokunmamışlar çok şükür. Maret, Pastavilla, Pürsu, Sek ve Tat var. Bunlar da kullandığım markalar değil zaten. Aç kalmayacağız. :D

KazazogLu
02.09.2012, 16:35

Zaten uefa da dahil heryerde sözleri geçiyorsa bu ekenomik güçlerinden ileri gelir. Hatta bu markalar bana az gibi geldi..

chener
02.09.2012, 16:38
koçtaş ve sek tam dişime göre.bunları ben hallederim

zekeriyya
02.09.2012, 17:33
sonra vay efendim biz bunlar ile nasıl mücadele edemiyoruz
kaç bakalım bu markaların hangisinden kaçabilirisin
hepsinden kaçsan
kaçarken tüpraş çıkışlı yakıt kulklanırısın

kalavara
02.09.2012, 17:37
araba kalmadı ya la alacağımız :)

Cyzio
02.09.2012, 17:49
Öğrendiğim iyi oldu. Artık Alfa Romeo almam :D.

Not: Hepinizin emeğine saygım var ve yaptığınız bu işi çok takdir ediyorum. Benim yaptığım sadece kendi kendimle dalga geçmek.

.

Yiğit SARI
02.09.2012, 17:53
Benim ferrari'yi satmam gerekecek :S

Şaka bi yana şurdaki markalardan bi koçtaştan alışveriş yapmıştır ailem

Yapı Kredi'nin UEFA'ya, Opet'in TFF'ye sponsor olmalarını nasıl yorumlamak gerekir ?

Fatih
02.09.2012, 17:53
Hangimizin evinde Arçelik yok?

Bunların yanına Fb finansörü Doğuş grubu şirketleri de ekleyelim...

Vaktimizi yapabileceğimiz şeylere harcayalım...

Suat Baş
02.09.2012, 17:54
onu alma bunu alma girmediği sektör yok birinden kurtulsam biri çıkıyor FERRARİ almam artık

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

Cyzio
02.09.2012, 17:56
Hangimizin evinde Arçelik yok?

Bunların yanına Fb finansörü Doğuş grubu şirketleri de ekleyelim...

Vaktimizi yapabileceğimiz şeylere harcayalım...

Alınmış, alınmıştır. Bence burada kast edilen bundan sonra almamak.

.

Fatih
02.09.2012, 17:58
Alınmış, alınmıştır. Bence burada kast edilen bundan sonra almamak.

.

İyi o zaman herkes Garanti ve Yapı Kredi kredi kartını iptal etsin kaldı ki Trabzonspor kredi kartları World ve Bonus özellikli...

SEDAT
02.09.2012, 17:59
* Türkiye gibiyiz kısaca !

Harun
02.09.2012, 18:01
Bu tür kampanyalara pek aldırış etmem şahsen.Başlığı açan arkadaşın görüşüne saygım sonsuz.Fakat sapla samanı karıştırmayalım.Bugün yukarıda saydığın şirketler olmasa Türkiye ayakta kalamaz.Bahsi şirketlerde kaçbin emekçinin çalıştığının farkında mısınız?

Cyzio
02.09.2012, 18:01
İyi o zaman herkes Garanti ve Yapı Kredi kredi kartını iptal etsin kaldı ki Trabzonspor kredi kartları World ve Bonus özellikli...

Benim Allah'tan yok. Ama çalıştığınız kurum maaşları oraya yatırıyorsa, yapılacak birşey yok gibime geliyor.

Pardon, bankamatıik değil kredi kartından bahsediyormuşsunuz. Haklısınız.

.

alper*
02.09.2012, 18:04
"Bunların girmediği sektör yok" doğru bir laf ama mesela her ürün grubu aynı değildir ekonomik anlamda.

Sıcak parayı sağlayan, alışverişin can damarı olan ürünlerde boykot çok daha etkili olur.

ibrahim
02.09.2012, 18:40
http://www.risaleajans.com/islam/kamil-koctan-bir-namaz-skandali-daha

Bu tür haberlerin altina verdigin resmi eklemeye basladim. Amac bu herifleri zarara ugratmak. Her seyi kullanacagim bundan sonra. Ben kendi capimda savasa basladim argadas. 1 lira bile zarara ugratabiliyorsam ne mutlu bana... :)

Yaldız61
02.09.2012, 18:50
koç ürün almak istemiyorsanız tek çaresi carrefour gidip alış veriş yapıcaksınız tüm carrefour markalı ürünler sabancınındır ve her şeyi bulabilirsiniz ben öle yapıyorum :D

Yiğit Gayretli
02.09.2012, 18:53
Niyetten zerre şüphem yok.

Gel gör ki teoride de pratikte de imkansız...

Serdar A
02.09.2012, 19:06
2 adet protatip için 500 milyon dolar alan , (otokar)
her yıl savunma sanayisinde iç pazara verilen ihalelerde aslan payını alan , (otokar)
aynı şekilde türk donanmasının yenilenmesi ve amfibi kabiliyetinin arttırılması amacıyla yürütülen projelerde yine en çok iş kapan özel kuruluş olması muhtemel (rmk marine) , şimdiden 1 milyar doların üzerinde iş garanti ( lhd projesi )
Saymakla bitmez .

Siz pastavilla makarna almayınca , tat ketçap tüketmeyince bu adamların belini bükebileceğini zannediyorsanız , bence bunun üzerine tekrar düşünmelisiniz .

Bu sermayeleri ayakta tutan , -her ülkede geçerlidir- devlet otoritesidir .
Devlet yetkilileri gidipte Türkiye Cumhuriyeti diye Uefa'ya sponsor olmazdı ya ...

Enes Ünal Kaya
02.09.2012, 19:18
Ben Zaten Ferrari Kullanmıyorum Benzinide Opetden Almayız :)

vendercan
02.09.2012, 19:20
Benzini her turlu tuprastan alcan kacari yok,illegal alirsaniz bilemem.Her turlu koc para kazanir.

ugurTS1989
02.09.2012, 19:30
iş başka , düşmanlık başka...

Haçkalı
02.09.2012, 19:33
Bu nedir yahu adamlar israil gibi :) Neyse Ferrari yerine Porsche alırız artık :)

İlyas Özdemir
02.09.2012, 19:43
ilk işim yapı kredi bankasından verilmiş kredi kartımı iptal ettırmek

Oğuz ZEYTİN
02.09.2012, 20:11
Bizim alıp almamamız bir yere kadar. Yukarıdaki şirketlerden ARÇELİK, Trabzonspor'un sponsorları arasında.

M.S.SOFU
02.09.2012, 21:13
novus ordo seclorum diyorum abi
yeni dünya düzenine hoş geldiniz.

Ha-kan
02.09.2012, 23:50
bende böyle bir başlık açmayı düşünüyordum,açıldığı iyi olmuş.şikeci fenerbahçenin avukatlığını yapan koç grubunu her fırsatta protesto etmeliyiz.ali koç adlı ne olduğu belli herifin şikebahçe yönetiminden niye istifa ettiğini öğrenmiş olduk uefaya sponsorluk olayıyla.yönetici olarak kalsaydı sponsor olamazlardı vs vs.

KOÇ MARKALARINA HAYIR!!!!

cyberentalpi
03.09.2012, 00:37
klup sponsorlarına baktınız mı hic.
Bakalım www.trabzonspor.org.tr

1- Acıbadem. Fb yi dusuremeyen deyyus M. Ali Aydınların Hastanesi
2- Doğuş Otomotiv . Sow u nerde ise tek basına hediye eden Sahenklerin
3- Ulker Adamlar Fb nin basketbol sponsoru. Fb icin ulker arena gibi bir tesis yapmıs meshur firma..
4- Arcelik. Koc grubunun meshur beyaz esya ureticisi

takımımız onların sponsorlugu olmadan yapamıyor. Biz nasıl yapalım.

Bizi lale gibi ortada bırakan basbakanımızın hanımının oldugu soylenen medical park bugun fb ve gs den destegini esirgemiyor. Zamanında kabul etmeyelim dedik. herkes yok guclu olcaz yok sampiyon olcaz demisti

Hasan Cubukcu
03.09.2012, 01:06
Kuru siki milliyetciliklen olmuyor dostlarim biz adaletli olmadiklari icin kesinlikle mallarini almamaya calisacagiz elimizden geldigi kadarda rakip cikmaya bakacagiz veya alternatif ürün almaya bakacagiz allah koclarin belasini versin ! türkiyeyi emdiler yillardan beri !

Özgür Öztürk
03.09.2012, 11:12
Benzini Shell'den akılı kelden demişler.... Opet nerden çıktı :)
Artık yeme içmeyide ayarlayın diyeceğimde her tarafımızı sarmış deyuslar.
İnsanoğlu bazı alışkanlıklarından bazen mecburiyetten bazense üşengeçlikten vazgeçemiyor.

Tunga
04.09.2012, 03:25
TÜRKİYE'NİN 500 BÜYÜK SANAYİ KURULUŞU - 2011

1- Tüpraş
2- Ford Otosan
3- Oyak Renault
4- Elektrik Üretim A.Ş.
5- TOFAŞ
6- Arçelik
7- Erdemir T.A.Ş.
8- İSDEMİR T.A.Ş.
9- İÇDAŞ
10- Aygaz

İlk 10'da yer alan 5 şirketinin 2011 yılı cirosu: Yaklaşık 53,5 milyar TL

Türkiye'nin en büyük bankaları
İş Bankası
Ziraat Bankası
Garanti Bankası
Akbank
Yapı Kredi Bankası
Vakıfbank
Halk Bankası
Finansbank
Denizbank

Doğuş ve Koç Grubu bankaları toplamı 148,6 milyar TL + 106 milyar TL
TOPLAM: 254,6 milyar TL

Bence nafile bir çaba bu. Ben eve limonata alırken bile Uludağ almamaya gayret ve dikkat ediyorum; zira o da Kızıl ailesinin; ama bunlar maalesef nafile bir çaba. %100 başarılı olsa bile etkisi yok maalesef.

Faik Yılmaz
04.09.2012, 09:50
bu tip boykot çabalarını şahsen gereksiz duyuyorum......

yahudi malı alma , koçun malını alma , x gazetesi alma... gibi uygulamalar uzun soluklu olmayan anlık reflekslerle yapılan yarın unutacağımız türden uygulamalardır bana göre.....

o zaman kimse benzin almasın mesela hepsi tüpraş çıkışlı benzinlerin.....

bırakalım bu boş işşleride lobimizi güçlendirmeye bakalım örgütlenelim.....

İlker Yazıcıoğlu
04.09.2012, 09:55
bu tip boykot çabalarını şahsen gereksiz duyuyorum......

yahudi malı alma , koçun malını alma , x gazetesi alma... gibi uygulamalar uzun soluklu olmayan anlık reflekslerle yapılan yarın unutacağımız türden uygulamalardır bana göre.....

o zaman kimse benzin almasın mesela hepsi tüpraş çıkışlı benzinlerin.....

bırakalım bu boş işşleride lobimizi güçlendirmeye bakalım örgütlenelim.....

Aynen katılıyorum.Keşke yapabilsek ama mümkün değil.

Fatih Öztürk
04.09.2012, 10:02
Günaydın Arkadaşlar.
Arkadaşlar şunu aklınızdan çıkarmayın.
Tabiki bu namussuzlarla başa çıkmamız imkansız.
Başa çıkamayacağız diye ürünlerini kullanalımmı?
Elimizden geldiği kadar almayalım,aldırmayalım.
Senin Benim paramı yemesin bu şerefsizler.

Faik Yılmaz
04.09.2012, 10:10
Günaydın Arkadaşlar.
Arkadaşlar şunu aklınızdan çıkarmayın.
Tabiki bu namussuzlarla başa çıkmamız imkansız.
Başa çıkamayacağız diye ürünlerini kullanalımmı?
Elimizden geldiği kadar almayalım,aldırmayalım.
Senin Benim paramı yemesin bu şerefsizler.

Ben şöyle yaparım....

mesela deterjan alıyorum.....

aynı fiyata yahudi malıyla yerli varsa yerliyi alıyorum......

ama mesela ucuz ürünler satan x mağazasından deterjan aldım halı yıkamak için.... yıkamadığı bigi evi köpük içinde bıraktı....

şimdi sırf yerli diyede kendimi kazıklatmam.... aynı fiyata yerli olursa ya da bana yakın bir firma olursa onu alırım ama kusura bakmasınlar kendimi apal yerinede koydurtmam.....

SEDER
04.09.2012, 10:17
ben şahsen zaten uyguluyorum: alışverişimi migrostan kestim. opet ten benzin alımı artık yapmıyorum. yedek parçayı ford servisinden değil yan sanayiden alıyorum.. kimse bana bunun gereksiz olduğunu anlatamaz.. hakkımızı çalan bu şikecilere okyanusta damla olsada katkı yapmak zoruma gidiyor.ömrümün sonuna kadarda uygulayacağım.

Fatih Öztürk
04.09.2012, 10:21
Ben şöyle yaparım....

mesela deterjan alıyorum.....

aynı fiyata yahudi malıyla yerli varsa yerliyi alıyorum......

ama mesela ucuz ürünler satan x mağazasından deterjan aldım halı yıkamak için.... yıkamadığı bigi evi köpük içinde bıraktı....

şimdi sırf yerli diyede kendimi kazıklatmam.... aynı fiyata yerli olursa ya da bana yakın bir firma olursa onu alırım ama kusura bakmasınlar kendimi apal yerinede koydurtmam.....

Artık her markanın kaliteli bir alternatifi var Faik.
Kazıklanman söz konusu değil.
Bir markette bulamazsan öteki markette mutlaka bulursun.

Fatih Öztürk
04.09.2012, 10:23
Almayın olum işte.ne kasıyorsunuz.almayın diyorsak almayın.bi bildiğimiz varki konuşuyoruz:)