PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marc Janko

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11

MuratJ
21.10.2012, 21:02
üzülüyorum sana. anlıyorum seni. ama burada şenol güneş felaketi var. yeni kurban sensin. hakkında hayırlısı olsun. şenol felaketinden kurtulamayacaksak sen git kurtar kendini.

İbrahim CİHAN
21.10.2012, 21:11
toplamda 110dk oldu heralde bugünkü 5dk ile beraber. görünürde de 7 maç mı oldu. 7 maçtır gol atamıyo diyorlar senin için. dakikaya vurduğunda 1 maç anca ediyor. teo için de böyle dediler. 5dk 5dk nereye kadar şenol hocam. oynat artık şu adamı 90dk. halil gibi sınırlı bile yeteneği olmayan adamı izletme bize daha fazla.

Yunus Danışmaz
21.10.2012, 21:14
Ortak, yarın sabah bavulunu toplayıp gidersen hiç alınmayız bak.. Vallaaa.. Git kendini kurtar..

Samet Türkmen
21.10.2012, 22:12
Hi Janko. Follow Teofilo for your career.. We love you.

Harun-61
21.10.2012, 22:13
Adam pisman olacak.

bahadır2561
21.10.2012, 22:14
Bu adam oynamalı lamı cimi YOK !

dimsag
21.10.2012, 22:28
halil kafa olarak bitirmiş kendini, janko milli takımdan moralli gelmiş bu adamı bugün oynatmayıp ne zaman oynatmak lazım yani halilden dahamı kötü oynardı hocaya saygım var ama jankonun haala onbirde başlamaması?? 5-10dk forma giydirerek adamı moralman bitireceğiz gibi

bahadır2561
21.10.2012, 22:34
Adalet timsali olan, en ufak adaletsizliğe bile dayanamayan Trabzonspor taraftarının Janko'ya yapılan haksızlığa göz yumup ''hocanın takdiri'' demesi de çok manidar

erolizmts
21.10.2012, 22:46
Basketbolda 4-5 numarada oynayan adamların top sürmesini bilirsiniz. Daha doğrusu sürememesini. Hani elleriyle bile topu sektirerek zar zor 3-4 adım atarlar. Hani elle zor olan şeyi biz Janko'dan, yani 1.96'lık adamdan bekliyoruz.. Biz bu adama bu güne kadar oynadığı süre dahilinde kafa topu bile atamadık. Bildiğin önüne top atıyoruz ve deparla kaleye gidip gol atmasını istiyoruz. Eminim biraz türkçe öğrense en çok söyleyeceği şey "ben anlamıyor bu nasıl taktik ben koşamıyor" olurdu.

Emirhan Makul
21.10.2012, 22:48
Yerinde olsam devre arası takımdan ayrılmak istediğimi bildirir, en kötü ülkemde gider top oynarım, çifte standartların döndüğü bir klüpde oynamak istemezdim.

Ali Tunahan Güllü
21.10.2012, 22:48
Yapacak birşey yok Janko'cum Şenol hoca takınca takıyor.

Emrah KabuL
21.10.2012, 22:50
Mevcut forvetlerin toplam da 2 golü bulunuyor.

Vittek'i saymıyorum o zaten gözden çıkarıldı.

8 maçta 7 golü bulunan bir takıma geldin.

Arkadaşlarının önüne geçebilmen için çok çalışman lazım.

Berat Akçay
21.10.2012, 23:27
Bazen 1 adım geri gitmek gerek mi demiştin. Şimdi bayağı geri gittin janko. Allah sana ve bize sabır versin

murat yazıcı
21.10.2012, 23:27
halil i de kesemeyeceksen ne işin var bu takımda

Yaşar
21.10.2012, 23:30
Bugün de mükemmel oynadı(!)

ophius
22.10.2012, 00:18
kaç kurtar kendini canım benim...

Fatih Özkan
22.10.2012, 00:22
Adam uzaydan 10 dakkada yeryüzüne iniyor.
Biz bu adamın 4 dakkada kendini ispatlamasını bekliyoruz (:

gabriel omar
22.10.2012, 00:27
Portoda kalaydın be Jankom keşke.Ordada yedektin burdada.En azından parayı Portekizli manitalarla yerdin.

Acilen Jankonun içinde olduğu bir sistem oluşturmalıyız .Bakın tek başına Jankonun olduğu bir oyun şablonundan bahsetmiyorum.Janko ve yanına bir adam daha ya da Janko ve arkasına bir adam daha, ki her ne kadar daha kendini kanıtlamamış olsada ben Emrenin Jankonun arkasında ikinci forvet olarak başarılı olacağını düşünüyorum,yoksa bu sistemde Jankoda bir işe yaramaz.Napacak adam deparla rakipleri mi geçecek,topu alıp 2 kişiyi mi çalımlayacak?

ophius
22.10.2012, 00:29
Portoda kalaydın be Jankom keşke.Ordada yedektin burdada.En azından parayı Portekizli manitalarla yerdin.

Acilen Jankonun içinde olduğu bir sistem oluşturmalıyız .Bakın tek başına Jankonun olduğu bir oyun şablonundan bahsetmiyorum.Janko ve yanına bir adam daha ya da Janko ve arkasına bir adam daha, ki her ne kadar daha kendini kanıtlamamış olsada ben Emrenin Jankonun arkasında ikinci forvet olarak başarılı olacağını düşünüyorum,yoksa bu sistemde Jankoda bir işe yaramaz.Napacak adam deparla rakipleri mi geçecek,topu alıp 2 kişiyi mi çalımlayacak?

aaa ne emresi ya...ikinci forvet olarak halil efendi var...8 maçta bir gol atan halil efendi...

ibrahim
22.10.2012, 00:34
Spiker bi ara "Portoda Sampiyonluklar yasayan Janko" dedi. Iste bu kadar taninmiyor bu adam. Keske az paraya kiyip N'doyeyi alsaydik...

sifuni
22.10.2012, 00:52
Hoca adamla dalga geciyor resmen. Milli takimda depoladigi moralin icine etti.

ilhan
22.10.2012, 01:06
Cyzio hocamın kulakları çınlasın.
Atmayacaktın o golleri Janko.

Fatih Öztürk
22.10.2012, 01:07
Spiker bi ara "Portoda Sampiyonluklar yasayan Janko" dedi. Iste bu kadar taninmiyor bu adam. Keske az paraya kiyip N'doyeyi alsaydik...

N'Doye'yi alsaydık en az 3-5 gol atardı belkide zirvede olurduk.Trabzonsporun başarısını istemeyen her kimse bu oyuncunun alınmasını istemedi.yada bu transferden nemalanamayan birileri istemedi.gitti Vittekin aynı özelliklerini taşıyan Jankoyu aldı.Janko iyi futbolcu.ama bu takım Jankoya göre sistem kuramaz.Olcan ve Volkan hayatlarında kaç defa kenarlardan gelip orta açmışki Jankoyu beseleyecekler.

DeAgLeMaNyAq
22.10.2012, 03:01
Yerel basın ve Fanatik ve Fotomaç'ın Trabzon temsilcileri birazcık insaflı olsun da yok Janko fos çıktı 7 maçta golü yok şeklinde haberler yapmaya kalkmasın ayıptır...

Enes Ünal Kaya
22.10.2012, 07:15
Emre ile Birlikte Çift Forvet Görmek Dileğiyle Janko..

Faik Yılmaz
22.10.2012, 08:30
Barış Özbeki oynatıp Halili 90 dakika takımda tutup seni oynatmamak futbol katliamıdır.....

Kimse kusura bakmasın......

Sezgin Öztürk
22.10.2012, 08:52
Anlayamıyorum artık gerçekten anlayamıyorum. Tamam bu adam çok iyi olmayabilir ama Halil Altıntop dan kötü olmasıda imkansıııız. Halil formda olsa onuda anlarım ama adam dökülüyor yahuuu dökülüyor...

canna52
22.10.2012, 13:01
şenol hoca bu adamı kullanamaz...

tıpkı teofiloyu kullanamadığı gibi..

jajayı 6 ay sonra takıma dahil edebildiği gibi..

saparayı 1 sene sonra oynatabildiği gibi

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 13:15
3 Hafta sonra Akhisar maçında ilk 11 başlayacaktır. Ondan sonra da formayı Vermez kimseye. Burası çiftlik değil. Arda bile ATM ye gittiğinde kaç hafta bekledi ilk 11 için. Bu işler öyle kolay değil.

Berkedogan
22.10.2012, 14:54
adamı nadasa yatırdık bekliyoruz hayırlısı.

Emrah KabuL
22.10.2012, 15:01
3 Hafta sonra Akhisar maçında ilk 11 başlayacaktır. Ondan sonra da formayı Vermez kimseye. Burası çiftlik değil. Arda bile ATM ye gittiğinde kaç hafta bekledi ilk 11 için. Bu işler öyle kolay değil.

Abi yapma etme da.

Arda sezonun 3.maçında ilk 11'de sahaya çıktı ve devamı geldi.

Azcık araştır da.

Bu kadar peşin hükümlü olmayın.

Sırf Şenol Güneş'i savunayım diyerek kendinizi kaybetme noktasına geliyorsunuz.

DeAgLeMaNyAq
22.10.2012, 17:25

Tüm örneklere eyvallah da Jaja nasıl 6 ay sonra takıma dahil oldu ben mi yanlış hatırlıyorum. Adam 7 Ağustos'taki Süper Kupa maçında Türkiye'ye geldi. Aylardır antrenman yapmadığı için 2 haftalık süreçte Ankaragücü ve FB maçları vardı onlarda şans bulamadı. Ama 30 Ağustos'tan itibaren üstüste 3 maçta 11'de başladı. O tempoda biraz düşüş yaşayınca 2 haftalığına yedeğe çekildi. Ama ondan sonra 11'in değişmez ismi oldu. Yani ortada 6 aylık bir süreç falan yok. Biraz önyargıları yıkalım. Olcan gelir gelmez 11'de oynamaya başlamadı mı? O Türk'tü derseniz Celustka ve Cech örneklerini de verebilirim. Her ikisi de gelir gelmez direkt 11'de oynamaya başladılar. Sapara'nın şansı Colman'ın sakatlığı oldu yoksa o da tercih edilmeyecekti. Janko konusunda mevcut oyun düzeniyle pek etkili olacağını düşünmüyorum. Ya çift forvete dönmeliyiz ya da Olcan ve Yasin ya da Volkan'ın sürekli Janko'yu besleyen bir hücum organizatörlüğüne soyunmaları gerekiyor. Aksi takdirde Mersin maçında 11'de başlamasına rağmen nasıl etkisiz olduysa aynı tabloyu yine yaşamamız söz konusu olacak. Bu durum da Janko'nun demoralize olmasına neden olacak...

alper*
22.10.2012, 17:27
Bu adamı şarap zannediyoruz. Bekledikçe kıymetlenir belki :)

Kereşenli
22.10.2012, 17:33
Burası çiftlik değilmiş! Sanki ileride Messi'yle Ronaldo'yu oynatıyoruz da Janko'yu yedek bekletiyoruz. İnsan bu kadar kör olmamalı.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 17:35
Abi yapma etme da.

Azcık araştır da.

Evet İlk 11 de çıktı. Ama kaç dakika kalabildi. Janko da Ilk 11 de başladı bir maçta şimdi hatırlayamadım.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 17:42
Abi yapma etme da.

Azcık araştır da.

Ayrıca araştırdım. Geçen sene 3 .hafta Valencia deplasmanındaymış Athletico MAdrid. Arda da 59. Dakikada oyuna girmiş.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 17:43
Arda ayrıca Athletico nun hazırlık kampına katıldı geçen sene. Janko gibi transferin son günü transfer edilmedi.

ÇAĞDAŞ AYDIN
22.10.2012, 17:49
Arda Racing Santander maçında ilk 11 de başlamış. 4.hafta. Racing Santander de biliyosun küme düştü. Bizim Sanica Boru Elazığspor a denk geliyor.
Adamlar işi biliyor, Yeni gelen oyuncu yu hemen İlk 11 e koymaz hiç bir ciddi takım. Önce basit maçlarda başlarsın. Başarılı olursan devam edersin.

ophius
22.10.2012, 18:46

aynı spiker dakikalar 48:41 i gösterdiğinde.. daha mcgregor a top gelmedi... dedi...bu kadar mal bir insanı baz alarak yorum yapma

Oruç
22.10.2012, 18:56
Hala anlamış değiliz mevzuyu. Janko bu sistemle oynasa da oynamasa da aynı. Adamın en iyi yaptığı iş yan toplara vurmak. Peki bizde yan top yapacak kimse var mı, yok.

Bu sistemde oynasa bu kez Janko'ya söveceğiz etkisiz kalıyor diye.

Zafer Fidan
22.10.2012, 19:16
Hallo Leute!

Es liegen zwei ereignisreiche Wochen hinter mir. Mit dem Nationalteam haben wir uns nun wieder die Chance erarbeitet ganz vorne mitzuspielen und im Verein haben wir ein schweres Auswärtsspiel in Istanbul gemeistert. Zudem bekomme ich bald die Schlüssel zu meinem neuen Heim in der Türkei und dann fängt das neue Abenteuer so richtig an.

Vor gut zwei Wochen sind wir zum Nationalteam eingerückt. Nach der guten Leistung gegen Deutschland wollten wir genau da wieder anknüpfen und hatten uns vorgenommen 6 Punkte aus den zwei Spielen gegen Kasachstan zu holen. Wir wussten aber, dass es keine leichte Aufgabe wird und so ist uns in Astana auch kein perfektes Spiel gelungen. Die Umstellung auf den Kunstrasen, der doch noch einmal anders ist, als der bei uns, hat uns einige Schwierigkeiten bereitet und der Abwehrriegel der Kasachen hat die Sache nicht gerade erleichtert.

Wir haben uns aber davon nicht beirren lassen und meiner Meinung nach zu Hause, vor einer großartigen Kulisse, mit einem Fußballfest die richtige Antwort gegeben. Wir wissen, wer unser Gegner war und das noch schwerere Aufgaben auf uns zukommen werden, aber auch Kasachstan muss man erst einmal auf diese Art und Weise 4:0 besiegen. Mit diesem Sieg sind wir jetzt wieder voll im Rennen um einen Qualifikationsplatz für die WM in Brasilien. Die nächsten Spiele werden endgültig zeigen, in welche Richtung es geht.

Persönlich habe ich mich sehr über das mir entgegengebrachte Vertrauen gefreut und glaube, ich habe es mit den 2 Toren auch rechtfertigen können. Gerade das erste Tor war für uns sehr wichtig, weil es eine Art "Dosenöffner" war. Danach war der Bann gebrochen und wir konnten uns noch mehr entfalten. Gefreut habe ich mich auch für David Alaba der ein super Comeback gegeben hat und mit seinem ersten Tor im Nationalteam belohnt wurde.

Zwischen den Spielen habe ich, wie wahrscheinlich fast jeder, gespannt den Sprung von Felix Baumgartner verfolgt. Das ganze Projekt Red Bull Stratos war unglaublich beeindruckend und ich habe großen Respekt vor seiner Leistung. Der Moment als er dann tatsächlich gesprungen ist, wird mir sicher ewig in Erinnerung bleiben.

Gestern hatten wir dann ein schweres Auswärtsspiel gegen Besiktas. Aufgrund der Rivalität zwischen den Städten ist es immer etwas Besonderes in Istanbul zu spielen, aber wir haben unsere Sache ganz gut gemacht und bleiben mit dem 1:1 an der Tabellenspitze dran. Wir liegen zwar momentan auf Platz 8 sind aber nur 2 Punkte hinter dem Führenden. Wir lauern also auf unsere Chance!
Abseits des Fußballs lebe ich mich immer besser in Trabzon ein. Dadurch, dass einige meiner Mitspieler Deutsch sprechen und fast alle Englisch, habe ich sehr schnell Anschluss gefunden. In dieser Woche kann ich dann auch endlich aus dem Hotel in mein neues Heim einziehen. Darauf freue ich mich schon, denn dann beginnt das Abenteuer Türkei endlich richtig!

Bis bald!
Euer Marc

Son bölümünde yazan su:
Su an icin 8 siradayiz ama lidere sadece 2 puan fark var. Sansimizi kovaliyoruz hala. Trabzon'a her gün gectikce daha iyi uyum sagliyorum. Takimda bircok kisi almanca ve ingilizce bildigi icin fazla sorun yasamiyorum. Bu hafta nihayet otel'den cikip kendi evime tasinacagim. Bunu sabirsizikla bekliyordum..asil ozaman Türkiye maceram baslayacak.

alper*
22.10.2012, 19:22
Hala anlamış değiliz mevzuyu. Janko bu sistemle oynasa da oynamasa da aynı. Adamın en iyi yaptığı iş yan toplara vurmak. Peki bizde yan top yapacak kimse var mı, yok.

Bu sistemde oynasa bu kez Janko'ya söveceğiz etkisiz kalıyor diye.
Kendi adıma, niye etkisiz kalıyor diye sorarım. :)

Chovy
22.10.2012, 20:32
Kendi adıma, niye etkisiz kalıyor diye sorarım. :)

Janko'nun etkili olabilmesi için ceza sahasına yapılan orta sayısınn fazla olması lazım bizde de o 0.

Bu oynadığımız taktik anlayış ve dizilimde 1.96 boyunda ki jankonun takıma katkısı çok da göz doldurucu olamaz diye düşünüyorum.

Hüseyin Başoğlu
22.10.2012, 21:11

teofilo yu kullanamadı evet zorla biz gönderdik zaten !!

jaja 6 ay sonra değil 60 ay sonra oynadı bizde yanlısın var!!

saparada gecen sene ilk yarı bu sene oynadıgı gibi muhtesemdide haksızlık etti senol hoca haklısın!!

Mellih
23.10.2012, 12:25
şenol güneşin yeni oyuncuları ısındırma konusunda zaafı var. Şenol güneşi severim bence bizim başımızda her zaman olmalıdır ama bunu beceremiyor..

Ali İhsan
23.10.2012, 12:36
şenol güneşin yeni oyuncuları ısındırma konusunda zaafı var. Şenol güneşi severim bence bizim başımızda her zaman olmalıdır ama bunu beceremiyor..

Yukarıdaki karşılaştırmalar dahil soruyorum Emerson ne zaman geldi?

Janko takımla kaç idman yaptı? Adam geldi geleli şurada elli gün olmadı iki kere on günlük sürelerle milli takım kampına gitti.

Emrah KabuL
23.10.2012, 12:44
Konu o değil.

Janko'nun forma şansı bulamadığı takımda Halil görev yapıyor.

Ha ne olur ? Halil,Henrique gibi isimler formda olur da işte o zaman Janko için zamana ihtiyacı var diyebiliriz.

Halil ve Henrique'nin 7-8 hafta da atmış olduğu toplam golü bu adam tek bir Milli maçta attı.

Rakip Kazakistan ya da San Marino olmuş farketmez.

Gol goldür sonuçta.

Gol atan bir forvetin önü kesilmez.

Hele ki önünde Halil ve Henrique gibi futbolcular var ise.

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 19:12
Emrah ,
Kazakistan a karşı 2 gol atdı, o zaman bizim LIG de de atar diye doğru orantı kurmak ne kadar doğru ?

Takım pozisyona giremiyor ki ,Janko nasıl gol atsın bizde ?

Halil Golcu olarak değil Neredeyse ortasaha olarak oynuyor.

Çünkü oyunu karşı alana yıkamıyoruz daha. Yıksak bile rakip saha da kalamıyoruz . Halil i golcu diye değil ayağında top tutabiliyor diye oynatıyor Şenol Hoca.

Bunlar zamanla olacak. Sistem sezonun 2. devresinde oturacak.
Oyunu rakip yarı alana yıkabilmek daha önemlisi orada kalabilmek zamanla olacak.

Konu o değil.

Janko'nun forma şansı bulamadığı takımda Halil görev yapıyor.

Ha ne olur ? Halil,Henrique gibi isimler formda olur da işte o zaman Janko için zamana ihtiyacı var diyebiliriz.

Halil ve Henrique'nin 7-8 hafta da atmış olduğu toplam golü bu adam tek bir Milli maçta attı.

Rakip Kazakistan ya da San Marino olmuş farketmez.

Gol goldür sonuçta.

Gol atan bir forvetin önü kesilmez.

Hele ki önünde Halil ve Henrique gibi futbolcular var ise.

Yasin Altuntas
23.10.2012, 19:52
Adam daha kendi evine bile girememis otelde kaliyor, bence en gec antalyaspor macindan itibaren ilk onbirde baslayip lig kasip kavuracak

Sent from my iPhone using Tepetaklak

Anıl C
23.10.2012, 22:01
Ya simdi janko niye oynamiyor diyoruz da acaba mevcut oyun anlayisimiza uygun bir oyuncu mu?
Ki olcan ve volkanin performansi tartisiliyorken.

Uğur Ö.
23.10.2012, 23:47
Ya simdi janko niye oynamiyor diyoruz da acaba mevcut oyun anlayisimiza uygun bir oyuncu mu?
Ki olcan ve volkanin performansi tartisiliyorken.

Niye alındı diye sormazmıyız ozaman uymuyorsa?

Anıl C
24.10.2012, 00:27
Niye alındı diye sormazmıyız ozaman uymuyorsa?

Aslinda oynamadigi icin birseyde diyemiyoruz bu konu cok tartisilsa da. Onceden menejer sirketlerinin kurbaniyiz dendiginde illa teknik kadro onceden izlenmistir derdim ancak bu sefer arkadaslara hak veriyorum
Belki iddiali olacak ama vittek ile janko arasinda bir fark goremiyorum

Samet Yildirim
24.10.2012, 00:31
Bu hafta 11 de olur kesin.

Yunus Danışmaz
27.10.2012, 22:45
Bu hafta gol atamazsan yine babamı dinlemek zorunda kalacağız senin yüzünden!!!

esra61
28.10.2012, 15:07
asla son 10 dakikanın oyuncusu değil........artık ilk onbirde başlamalı veya en kötü 45 dakika sahada KALMALIII

Oğuz B.
28.10.2012, 16:10
Artık başlamalı.
Devamıda gelmeli.

Harun-61
28.10.2012, 20:58
Gol atamadi diye elestiriler gelir hemen...

Bu adamin gol atmasini bekliyorsak sagdan soldan ortalar gelmesi lazim

Kac tane geldi bugün ?

İbrahim CİHAN
28.10.2012, 21:00
neredeyse tüm topları indirdi ama vuracak pek adam yok. garibim bamba geliyordu vurmaya. ah o dönerek vurduğun gol olsaydı.

DeAgLeMaNyAq
28.10.2012, 21:01
Çoğumuz aynı düşünüyoruz belki ama şu oyun düzenimizde verimli olması çok zor...

Mollasalihoğlu
28.10.2012, 21:05
Aynen devam 90. dk. oynamaya.. Bu adam sadece hava toplarından ibaret değil..

Yunus Danışmaz
28.10.2012, 21:06
Gelen tüm topları indirdin. Bence senin yanına Emre yakışır.. Son vuruşu olan bir adam..

Fatih
28.10.2012, 21:26
Yapması gereken her şeyi yaptı gol yapamadı aynen devam.

Turgay Atalay
28.10.2012, 21:36
Bu oyun sistemiyle sene de 2 gol anca atar.

Şentürk
28.10.2012, 21:41
Bir tek ben mi gördüm Emre ile son 10 dk olan uyumu müthişti.Sanki özellikle beraber çalışmışlar.

Fatih Özkan
28.10.2012, 21:53
Adam topu indiriyor ama indirdiği yere kimse hareketlenmiyor...
Takım'dan bahsediyorsak bu konuda eksikler var...
Bu da beraber çalışarak olur...

SüRMeNe_6161
28.10.2012, 21:54
nasıl bi oyun oynadık anlamadım zaten adama sadece uzun toplan oynadılar

Erbay
28.10.2012, 21:54
Oyunun merkezini Janko'ya yakın kurmak zorundayız. Duman yoluyla pas gönderecez adama utanmasak.

Hüseyin Başoğlu
28.10.2012, 22:12
3 senedir ilk defa 4-4-2 oynamısız bu sistemede alısıcaz orta acmayada alısıcaz doğru oyuncular bulucak birbirini mutlaka jankoya pek laf edilemez bu mac için ...fizik olarak geçemedi belki stoperleri ama mac tam bursa stoperlerine göre mactı yapcak bişi yok sorumlu değil bu maçtan janko

murat yazıcı
28.10.2012, 22:17
bu adamın yanında emre güral oynamalı ruhsuz halil değil

Cihan Kibar
28.10.2012, 22:25
sistem sistem diyolarda zekinin ortasında top geldide ne yaptı adam o kadar soğuk ki oyuna tabelaya bakmadan kenara geliyo taşıdığı formanın ağırlığını bilmiyo heralde

Vkgz
28.10.2012, 22:31
sonlara dogru epey aktifti ama geçti tabi

Yaşar
28.10.2012, 22:35
Gittiği her takımda 21 numaralı forma giydiği için, tabelada 21'i görünce dışarı geldi.
Adam oynamaya oynamaya forma numarasını unuttu.

Misina
28.10.2012, 22:48
Sırtı kaleye dönük göbekten gelen şişirme toplarla etkili olmasını beklemek hayalcilik olurdu zaten.Bu durumu herkes görüyorken hocanın görememesi ilginç.

dimsag
28.10.2012, 22:57
oynatılmaya devam edilmelide, bu sistemde gerçekten gol atması çok zor gol değilde takıma pozisyon hazırlayabilir ancak bu oyun tarzıyla bugün son yarım saat atılan bütün doldur boşalt hava toplarına neredeyse müdahale etti, 60dk boyunca doğru düzgün bir top alamadığından aldığı tek düzgün topuda kullanamadığından genel anlamda etkisiz bi görüntüsü vardı ısrar edilmesinden yanayım

Tuğrul
28.10.2012, 23:07
Hantal bir oyuncu. Yanlış bir transfer

Bir Hakan Şükür gibi oyun içinde aktif ve Zlatan gibi sihirbazlık yapmasını beklemiyorum

Giray Bulak hangi akla hizmet aldıysa artık alsın turşusunu kursun.

Emre Güral'ı üstüne daha fazla eğilmeliyiz. Janko'yu oynatarak hem kendisine hem de takıma zarar veririz.

serdaracıl
28.10.2012, 23:17
Bence iyiydi. Biraz ağır ama açilacak

onur-ts
28.10.2012, 23:20
seni harcadılar olum.takımda sistem yok.hiç bir şey yok.top bizdeyken ceza sahasında ellerini kaldırıp topu orta kesecekleri yeri bile gösterdin ama bizde orta yapma özürlü bi sistem vardı.iyiydin sen, bu sistemle bu kadar.

Giallorossi
28.10.2012, 23:43
Son on dakika disinda atama top getiremedilerki adam iyi veya kötü olsun. Daha iyi olacagi kesin.

marcusjava
29.10.2012, 00:47
2,5 milyonluk yıldız bu kadar oynar, başka bişey beklemeyin.

Oruç
29.10.2012, 00:50
Ne zaman kanat oyuncumuz olur o zaman Janko iş yapar. Bir tek Zeki'yle olacak iş değil.

Yanına tamamlayıcı bir adam da lazım. Tek başına olmaz.

Anıl C
29.10.2012, 01:01
Tamam janko kariyerli, iyi bir oyuncu da vittek'ten ne farki var?
Son vuruslari yada pozisyon alisi daha mi iyi?

Uğur Ö.
29.10.2012, 01:44
Kafa toplarının en azından yarısını indirdi.Biz bu adamdan ne bekliyoruz onu belirlemek lazım.Son 15 dk çok etkiliydi.Seken toplara koşan Emre gibi biri girdi.Halil ağzına bakıyordu Jankonun.Bu adamın yanına dilinden anlayan biri lazım

Ömer TOPAL
29.10.2012, 01:55
şu meşhur sözü söylemek istedim nedense...Kumaşı iyi :D

mertacar
29.10.2012, 09:59
gayet kaliteli bi oyuncu sıkıntı orta açmayı beceremeyen kanat ve beklerimizde .

Hüseyin Başoğlu
29.10.2012, 10:10
Tamam janko kariyerli, iyi bir oyuncu da vittek'ten ne farki var?
Son vuruslari yada pozisyon alisi daha mi iyi?

vittekten farkını macta gösterdi..

topu göğsüyle indirdi hızlıca dönüp kaleye çaktı....vittek onu yapabilirmiydi

zafer6161
29.10.2012, 11:34
jankoyu yattara zamanında alacaktıkki üfffffff,,
o ortalara ne kafa çakardı ,,

Anıl C
29.10.2012, 11:39
vittekten farkını macta gösterdi..

topu göğsüyle indirdi hızlıca dönüp kaleye çaktı....vittek onu yapabilirmiydi

Dogru oyle bi ozelligi var jankonun da acaba vitteke o hareketleri yapacak yeterli sansi tanidik mi?

marcusjava
29.10.2012, 11:40
Az gol atan dandik oyun planlarının efsanesi olabilecek bir yetenek elbette.

delikoyun
29.10.2012, 13:16
boş yere transfer yapmışız takıma uygun değil keşke webo alınsaydı cernat alınsaydı yetenekli oyuncumuz olmadan oynuyoruz

Hürgün Aygün
29.10.2012, 13:19
Bırakın 2 kanadı orta açacak 1 tane kanadımız bile yok sorun Janko'da değil sorun topu ileriye taşıyamamakta...

ofluoglu
29.10.2012, 14:08
Son dakikalar haricinde baskı yaratamayan bir takım vardı sahada. Bu ortamda forvetlerin etkisi bir yere kadar üst seviyeye çıkar diye düşünüyorum. Mac sayısı arttıkça daha da etkili olur. Ancak diğer futbolcularımızın rakiplerin defansının dikkatini çekmesi, defansın dengesini bozabilecek nitelikte olması lazım ki Janko da biraz rahatlasın. Takım kalitesi belli bir seviyede ancak alınan paraların karşılığının verilmesi gereken üst seviyede değil. Ankara'da olup da yürüyüşe giden arkadaşlarımın CUMHURİYET BAYRAMI kutlu olsun. Gitmeyenlerinde atkısını önüne alıp düşünebilmesini gönülden dilerim.

marcusjava
29.10.2012, 23:10
Ben bir taktik buldum tam bize göre, stoke city taktiği olarak da anılır. Topu ittire kaktıra rakip ceza sahasına kadar gönderiyorsun. Rakip oyuncu karşıladığında top taca giderse Hurraaa nidalarıyla yükleniyorsun. Tacı uzun kullanıp Janko tarzı uzun forvete aktarıyorsun. O da vuruyor kaleciden dönüyor. Bizim oyuncu boş kaleye tamamlıyor. Nasıl ?

seyduna_efil
29.10.2012, 23:34
Emra girdikten sonra kendine geldi...

Sistemi olmayan bir takımda bir şeyler veremeyeceği kesin..

Yasin Altuntas
31.10.2012, 02:42
Son 15 dakika, Mustafa gibi bir Oyuncudan gelen uzun toplarin bile cogunu indirebildi, kendisini ve Takim arkadaslarini pozisyona sokabildi. Kanatlara dayali, Orta ile gol arayan bir Taktik ile atacagi gol sayisini düsünemiyorum bile.

Yiğit Gayretli
31.10.2012, 03:12
Janko'nun yanında Halil oynamaya devam ederse, Bamba'nın Mustafa'ya yaptığını yapabilir. Belki de daha ağırını. Tokat bile vurur ağzına.

Yisyiri adam. Bayıltır valla :)

Yaşar
31.10.2012, 03:15
Sol taraftan Emerson'un yapacağı ortaya sol ayağıyla yapacağı plase vuruşla takımımızı 1-0 öne geçirecek Pazartesi akşamı.

kürşat61
31.10.2012, 09:52
Janko son vuruş golcüsü. Topu alıp 2-3 adam geçmesini bekleyenler için o tür goller atması çok düşük ihtimal.

ophius
31.10.2012, 18:11
Avusturya milli takımında da forma giyen Janko, sezon başladıktan sonra Portekiz'in Porto kulübünden 2.3 milyon Euro bonservis bedeli ve yıllık 1.5 milyon euro garanti para karşılığında 3 yıllığına transfer edildi. Ligde ilk kez 3'üncü haftada oynanan Gaziantepspor maçında son 18 dakika forma giyen 1.96'lık forvet, Sivasspor'a karşı 20, Fenerbahçe'ye karşı 3 dakika görev yaptıktan sonra Mersin İdmanyurdu maçında ilk kez 11'de sahaya çıktı ve 65 dakika sahada kaldı. Kasımpaşa'ya karşı 4, Beşiktaş'a karşı da 5 dakika oynayan Janko, 9'uncu haftadaki Bursaspor maçında ikinci kez ilk 11'de sahaya çıktı ve ilk kez 90 dakika oyunda kaldı. Janko, 7 maçta toplam 205 dakika forma giydiği bordo mavili formayla henüz gol atamadı

yalnızca bir maç 90 dk oynadı bir de bir maç 65 dk ama nedense adam eleştiriliyor...

Anıl C
31.10.2012, 18:38
Avusturya milli takımında da forma giyen Janko, sezon başladıktan sonra Portekiz'in Porto kulübünden 2.3 milyon Euro bonservis bedeli ve yıllık 1.5 milyon euro garanti para karşılığında 3 yıllığına transfer edildi. Ligde ilk kez 3'üncü haftada oynanan Gaziantepspor maçında son 18 dakika forma giyen 1.96'lık forvet, Sivasspor'a karşı 20, Fenerbahçe'ye karşı 3 dakika görev yaptıktan sonra Mersin İdmanyurdu maçında ilk kez 11'de sahaya çıktı ve 65 dakika sahada kaldı. Kasımpaşa'ya karşı 4, Beşiktaş'a karşı da 5 dakika oynayan Janko, 9'uncu haftadaki Bursaspor maçında ikinci kez ilk 11'de sahaya çıktı ve ilk kez 90 dakika oyunda kaldı. Janko, 7 maçta toplam 205 dakika forma giydiği bordo mavili formayla henüz gol atamadı

yalnızca bir maç 90 dk oynadı bir de bir maç 65 dk ama nedense adam eleştiriliyor...

Dostum elestirilen janko degil. Suc takimda elle tutulur kanat oyuncu yokken vittek benzeri futbolcu transfer eden sorumlularda

ophius
31.10.2012, 20:52
Dostum elestirilen janko degil. Suc takimda elle tutulur kanat oyuncu yokken vittek benzeri futbolcu transfer eden sorumlularda

yok ben zaten bu forumda janko tartışılıyor vs demek istmedim...medyada vs heryerde adama bir baskı bir şey....saçma sapan davranışlar...

objek
31.10.2012, 23:05

Takim kotu giderken herkes bir solbek birde santrafor alinirsa duzeliriz havasina kapilmisti aslinda janko ve vittek arasinda fazla bir fark olmadigini yoneticilerde biliyordu ama taraftarin gazini almak adina desinler icin bir kumar oynadilar ya tutarsa! ...

Hürgün Aygün
31.10.2012, 23:31
Takim kotu giderken herkes bir solbek birde santrafor alinirsa duzeliriz havasina kapilmisti aslinda janko ve vittek arasinda fazla bir fark olmadigini yoneticilerde biliyordu ama taraftarin gazini almak adina desinler icin bir kumar oynadilar ya tutarsa! ...
Evet belki daha iyi bir forvet alınabilirdi ama Janko ilk 11'de oynamaya daha yeni başladı.Önemli eksikler sezon başında sol bek ve santrafor olarak gözüküyordu ki bu da böyleydi.Çünkü Volkan-Olcan'a güveniyorduk kötü başladılar sezona Janko'yu kullanamıyoruz...

ANIL
01.11.2012, 10:17
bir gol atarsa açılacağını düşünüyorum.

Mollasalihoğlu
01.11.2012, 10:35

Janko Vittek'e oranla ayaklarına hakim gibi geliyor bana..

Emrah Akcagöz
01.11.2012, 10:49
Oynadıkça açılacağını düşünüyorum. Tabi oynamaktan kastım 5-6 dakika değil.

Ayrıca sağlam elma ile çürük elmayı bir tutmak biraz abes değil mi ? Bu adamın verdiği ya da vereceği katkıyı sakat Vittek nasıl versin ? He düzelmesini bekleriz diyorsanız daha çok beklersiniz.

Hüseyin Başoğlu
01.11.2012, 10:57
janko vittekten daha hızlıdır...
janko vittekten daha tekniktir..
janko vittekten daha iyi ayakları yere basar ve daha iyi topları kontrol eder..

jankoyu sadece hava topunda kullanmak için dusunulmez....

Tolga
01.11.2012, 11:03

Düşünen takımın bu ligde yeri olmaz . . .

Hüseyin Başoğlu
01.11.2012, 11:07
Düşünen takımın bu ligde yeri olmaz . . .

bunu sadece takım dusunmuyorki bütün spor yorumcuları spikerler taraftarlar bakıyor heee 1.96 boy var ozaman bu adama havadan top atıcaksın..böle bişi yok ...ibrahimoviç sadece havadan aldıgı toplarlamı efsane oldu vs.vs.

ki jankonun sanırım ayagıyla daha fazla golu var :)

Tolga
01.11.2012, 11:14
Bende takım olarak değil genel olarak bir cevap verdim.Böyle bir sistem kaç yıldır kullanılmıyor.Sırf boyu uzun diye böyle tez çıkaranlara eleştiri amacım.

Mellih
01.11.2012, 11:16
bi santrafor transfer edildiğinde direk tartışmaya başlamıyacğmz günler ne zaman gelecek. daha doğrusu tartışılmayacak bi oyuncu ne zaman transfer edilecek.. :)

biri iklime uyum sağlamaz diğeri uzundur orta gelmez.. v.s :)

Hüseyin Başoğlu
01.11.2012, 11:27
Wy-zpn2c4Ug

jankonun vittekten farkını görmek isteyenler için...patlama senesi attıgı 39 gol :)

adamın hava hakimiyetinin çok iyi oldugu aşikar ama ayak hakimiyeti hava hakimiyetinden çok çok çok daha iyi ....

Anıl C
01.11.2012, 16:43
Wy-zpn2c4Ug

jankonun vittekten farkını görmek isteyenler için...patlama senesi attıgı 39 gol :)

adamın hava hakimiyetinin çok iyi oldugu aşikar ama ayak hakimiyeti hava hakimiyetinden çok çok çok daha iyi ....

sen salt futbolcuyu degerlendiriyorsun Bir futbolcu ne zaman basarili olur? Uygun sistemde oynadigi zaman
Nasil ki cok iyi yeteneklere sahip ibrahimovicin barcada oynatilmamasi gibi.
39 gol atmis bir futbolcuya kotu diyen yok. Sorun Janko gibi bir oyuncuya yonelik oyun tarzi olmayan bir takimin son gun transferi olarak onu getirmesidir.
Umarim basarili olur.

Hüseyin Başoğlu
01.11.2012, 17:18
sen salt futbolcuyu degerlendiriyorsun Bir futbolcu ne zaman basarili olur? Uygun sistemde oynadigi zaman
Nasil ki cok iyi yeteneklere sahip ibrahimovicin barcada oynatilmamasi gibi.
39 gol atmis bir futbolcuya kotu diyen yok. Sorun Janko gibi bir oyuncuya yonelik oyun tarzi olmayan bir takimin son gun transferi olarak onu getirmesidir.
Umarim basarili olur.

ibrahimoviç barcelonadan ayrılmasının sebebi messinin önünü acmaktır yoksa ibo hertürlü başarılı olurdu :)

benim itirazımsa türkiyedeki bütün yorumcuların spikerlerin felan eee janko varsa orta açmalı trabzonspor demesine...herkesin şuan jankodan orta kafa gol beklemesine ve buna göre sistem olusturulmasına...janko ile umutla felan nasıl oynadıysan oynarsın haa ekstradan adamın hava hakimiyetide muhtesem bal kaymak olur yanına ....

alper*
01.11.2012, 18:18
Injuries: Off yapılabilirse Janko ile Vittek'i karşılaştıralım :)

cakalkerem
01.11.2012, 19:28
her topu indirip asist düşüneceğine kendi kullanmalı bazı topları.....

Yanınada hızlı biri lazım...orta sahada destek vermeli...

Birde kornerlerde neden hep ön direkte bekliyor bunu anlayamadım

Murat'
02.11.2012, 00:33
http://www.trabzontv.com/jankodan-sasirtan-itiraf/

Arkadaşlar bu haberi okuyan var mı bilmem, ama okuduktan sonra aklıma bir arkadaşımın projesi geldi. Daha önce forumda da paylaşmıştım. Janko şehre alışamamış ve hala otelde kalıyormuş.

http://www.dragosfer.com/sozlu-ceviri-2/iki-gurcu-bir-spiker-bir-tercuman%E2%80%A6/

Oyuncu asistanlığı denen bu projenin uygulandığı bütün oyunculardan maksimum verim alındı. Geçen sene Emre İshak - Zokora eşleşmesi ile yeni gelen oyuncunun şehre kısa sürede uyum sağladığını gördük. Bu yıl da Serkan Akyüz - Emerson eşleşmesi ile Emerson'dan henüz bir sorun çıkmadı. Hatta ben de birkaç gün için Sapara ile çalışmıştım. Eve çıkma ve uyum sağlama sürecinde oyunculara büyük katkı sağlamıştık. Asistansız oyuncuların yaşadığı sorunlar ortada. Avrupa ve Amerika'da çok yaygın bir staff sınıfı, merak eden bakabilir. Başka söze gerek yok: http://www.oyuncuasistanligi.com/

artvints
02.11.2012, 00:40
ibrahimoviç barcelonadan ayrılmasının sebebi messinin önünü acmaktır yoksa ibo hertürlü başarılı olurdu :)

benim itirazımsa türkiyedeki bütün yorumcuların spikerlerin felan eee janko varsa orta açmalı trabzonspor demesine...herkesin şuan jankodan orta kafa gol beklemesine ve buna göre sistem olusturulmasına...janko ile umutla felan nasıl oynadıysan oynarsın haa ekstradan adamın hava hakimiyetide muhtesem bal kaymak olur yanına ....

kanatlardan oynamayı beceremiyoruz, janko nun vücüduna oynayıp, hücümda çoğalmayı hedeflemek daha doğru olur, kısa paslarla janko yu duvar olarak kullanıp verkaçlarla gol aramak hem daha mantıklı, hem de seyir zevki yüksek organizasyonlar izlememizi sağlar.ama şimdilik oyuncular arası mesafeler çok açık,takım bütünlüğü yok, bunları aşmak lazım sonra goller de gelmeye başlar.

objek
02.11.2012, 00:42
janko vittekten daha hızlıdır...
janko vittekten daha tekniktir..
janko vittekten daha iyi ayakları yere basar ve daha iyi topları kontrol eder..

Her iki futbolcuda gecmiste iyi isler yapmis olabilir futbolda dun yoktur onemli olan bizde ne oynadiklari her ikiside cok az sans buldular su ana kadar kimse iste aradigimiz adam bu adam diyemedi aslinda her ikiside hala kapali kutu dileriz takimla birlikte cikisa gecerler

jojuk
02.11.2012, 11:38
http://i.milliyet.com.tr/Skorer600x298/2012/11/01/-hala-otelde-kaliyorum--2755842.Jpeg

‘Hâlâ otelde kalıyorum’

Trabzonspor formasıyla henüz gol atamayan Marc Janko, Avusturya medyasına içini döktü. Tecrübeli santrfor, “Otelde kalan bir futbolcu kendisini nasıl o şehre ait hissedebilir. Takıma ve şehre henüz alışamadım” dedi

Hüseyin Başoğlu
02.11.2012, 12:39
kanatlardan oynamayı beceremiyoruz, janko nun vücüduna oynayıp, hücümda çoğalmayı hedeflemek daha doğru olur, kısa paslarla janko yu duvar olarak kullanıp verkaçlarla gol aramak hem daha mantıklı, hem de seyir zevki yüksek organizasyonlar izlememizi sağlar.ama şimdilik oyuncular arası mesafeler çok açık,takım bütünlüğü yok, bunları aşmak lazım sonra goller de gelmeye başlar.

işte bende aynen böyle dusunuyorum...

Faik Yılmaz
02.11.2012, 13:19
Adam doğru sistemde , doğru yerinde oynatıldığı zaman leblebi çekirdek gibi goller atıyor.....

Gerisi Şenol Güneşe kalmış.....

Yasin Altuntas
02.11.2012, 13:32
Yalan daha gecen haftaya Villa'ma tasiniyorum dememismiydi ?

Sent from my iPhone using Tepetaklak

10 numara
02.11.2012, 17:19
sağ tarafına jermanie lens , sol tarafına sercan sararer yanına da mame diouf'u koyun bak neler oluyor...

must61
02.11.2012, 17:23
sağ tarafına jermanie lens , sol tarafına sercan sararer yanına da mame diouf'u koyun bak neler oluyor...

Hocam o adamları benim yanıma koysan ben de oynarım Trabzonda :rolleyes:

Alican Altunbaş
02.11.2012, 17:33
Adam daha ilk defa 90 dakika oynadı.Hemen olumsuz yorumlar gelmeye başlamış.

10 numara
02.11.2012, 17:42
Hocam o adamları benim yanıma koysan ben de oynarım Trabzonda :rolleyes:ne yalan söyleyeyim bende oynarım :).....Yanına oyun bilgisi yüksek pas trafiği yapabilecek(genç necati) lazım kusura bakmayın ister beğenin ister beğenmeyin necati'yi şu anda gs de arıyor...

Hüseyin Başoğlu
02.11.2012, 18:22
http://i.milliyet.com.tr/Skorer600x298/2012/11/01/-hala-otelde-kaliyorum--2755842.Jpeg

‘Hâlâ otelde kalıyorum’

Trabzonspor formasıyla henüz gol atamayan Marc Janko, Avusturya medyasına içini döktü. Tecrübeli santrfor, “Otelde kalan bir futbolcu kendisini nasıl o şehre ait hissedebilir. Takıma ve şehre henüz alışamadım” dedi

teee ne zamanın haberi bu....yeni bir şeymiş gibi gelipte paylasma buraya...

Soner Albayrak
03.11.2012, 23:05
Bu adamın da kimyasını bozuyoruz yavaş yavaş geldiğine pişman olacak..

Doğukan Uçan
04.11.2012, 20:28
Çok gereksiz bir transfer oldu bu adam bizde iş yapmaz , anadolu takımlarında oynar bariz belli.

edit:beyler sakin ne diyeceksiniz diye yazdım :D :D

Tolga
04.11.2012, 21:13
Çok gereksiz bir transfer oldu bu adam bizde iş yapmaz , anadolu takımlarında oynar bariz belli.

Katılıyorum, Mehmet Yılmaz yuvaya dönseydi diyesim geldi :)

Gurpas
04.11.2012, 22:13

kimlerle futbol konuşuyoruz arkadaş.

r9emre
04.11.2012, 22:16
Janko'nun kariyerine bakıyorum futboldan zerre anlamayan kimlerin ağzına sakız olduğunu görüyorum, yemin ederim yazık.

unaLhso
04.11.2012, 23:05

Henrique'yle karıştırdın herhalde :) Bismillah :)

objek
05.11.2012, 00:21
Janko'nun kariyerine bakıyorum futboldan zerre anlamayan kimlerin ağzına sakız olduğunu görüyorum, yemin ederim yazık.

Kariyer denen sey biraz kisinin genclik caglarina benzer geriye gelmez zokora gibi iyi gunlerini baska takimlarda gecirmis bizde iste idare ediyor aslinda kariyerini patlamasini bizde yapacak oyuncuya ihtiyacimiz var
Elbette janko,ya yeterli firsat vermek lazim patlama yapmasini kim istemezki!

DeAgLeMaNyAq
05.11.2012, 22:04
Maça çok iyi başladı Adrian'la güzel bir uyum yakalar gibi oldu ama sonra devamını getiremedi. Aslında sırtı dönük iyi iş yapıyor ama etrafına yaklaşan yok o da mecburen geri dönüyor ya da topu kaptırıyor...

Fatih
05.11.2012, 22:07
Janko yorulduktan sonra mutlaka yerine veya yanına bir adam alınmalıydı.

Batuhan
05.11.2012, 22:10
Daha 50. dakikada başladım yanına Emre gerekir demeye, biz salağız hoca biliyor sadece. Bugün gayet iyi performans sergiledi yapması gerekeni yaptı. Bu kadar yalnız kalan adam en fazla bu kadar oynardı.

Tolga
05.11.2012, 22:22
Şahsen ben çok beğendim, kendini bilen ve oturmuş bir kadroyla mükemmel işler çıkartabilir ve bugünde çok iyiydi bence . . .

FC-ST-PAULI-61
05.11.2012, 22:23
Bence bugün cok iyidi :)

Erbay
05.11.2012, 22:45
Adam ayağını kaldıramıyor daha, inanılmaz ağır. Hele de kaleye bu kadar uzak oyun merkezini kurunca Janko sahada yok oldu resmen.

Emre GÜRDAL
05.11.2012, 22:53
tam pivot santrafor ama yanında bir tane hızlı falcomuz yok...

anth
05.11.2012, 22:55
Adam ayağını kaldıramıyor daha, inanılmaz ağır. Hele de kaleye bu kadar uzak oyun merkezini kurunca Janko sahada yok oldu resmen.
Yavaş dediğin adam golde nasıl döndü?

alper*
05.11.2012, 22:56
Adrian'ın attığı golün yarısı Janko'nun. Mükemmel dönmüş :)

balli_kuymak
05.11.2012, 23:01
kaliteli bir futbolcu fakat gördüğüm en ağır futbolculardan birisi..

aha böyle hızlanıyor

http://www.youtube.com/watch?v=W76l4qwNswk&feature=related

Veysel
05.11.2012, 23:02
****...Lost again.... :-(((((

Küfür ediyor la puşt :)

unaLhso
05.11.2012, 23:03
Arkasında Colman oynasın Jankoyar herhalde :)

Emre GÜRDAL
05.11.2012, 23:03
kaliteli bir futbolcu fakat gördüğüm en ağır futbolculardan birisi..

http://www.youtube.com/watch?v=W76l4qwNswk&feature=related

ya agir dediginiz oyuncu adrianın pasında nasıl döndü agır adamın orda öle dönmesi mumkun mu ıkıncı yarıda bir pozisyondada gene döndü ama top gecmedi...nasıl agır bence o ılerde tek mucadele etmekten yoruldu ve pas atamadı vuramadı...kolaymı o cusseyle tek basına mucadel et ve ondan ronaldoluk bekle..

Tolga
05.11.2012, 23:04
Adrian'ın attığı golün yarısı Janko'nun. Mükemmel dönmüş :)

Bence gol tamamen Edriyıncığımın hakkı :) Geldiğinden beri, en baştan beri, 2011'den beri yapması gereken tek bir olayı ilk defa bu maçta yaptı Adrian, sonucunu da gördü.

balli_kuymak
05.11.2012, 23:06
ya agir dediginiz oyuncu adrianın pasında nasıl döndü agır adamın orda öle dönmesi mumkun mu ıkıncı yarıda bir pozisyondada gene döndü ama top gecmedi...nasıl agır bence o ılerde tek mucadele etmekten yoruldu ve pas atamadı vuramadı...kolaymı o cusseyle tek basına mucadel et ve ondan ronaldoluk bekle..

kardeşim adam vücud yapısından dolayı hantal,döndükten sonra ne oldu peki ? ilk pozisyonda kötü bir şut çekti ikinci pozisyonda ağır kaldığından defans araya girdi ne kadar çabuk aldanıyorsunuz bir harekete anlamıyorum valla..

Emre GÜRDAL
05.11.2012, 23:12
kardeşim adam vücud yapısından dolayı hantal,döndükten sonra ne oldu peki ? ilk pozisyonda kötü bir şut çekti ikinci pozisyonda ağır kaldığından defans araya girdi ne kadar çabuk aldanıyorsunuz bir harekete anlamıyorum valla..

hantal olabilir onu bende göruyorum ama dondu vurdu donupte vuramayanlarda var deme o halde olupta görusunue saygı duyuyorum...

Emirhan Çorumlu
05.11.2012, 23:23
Janko cok güzel dönüyor, top sakliyor ve en önemlisi top indiriyor... Bu indirdigi Toplari alip kosacak ve Sut atacak bir Partner lazim Emenike Stilinde... Yapili ve Hizli... Misal Abdul Majeed Waris olabilir bu Isim Häcken Takimindan... ;)

lazo1967_61
05.11.2012, 23:32
oldu olali takimi degistirelim bir futbolcu icin. bizim sisteme kesinlikle uymuyor zaten sistemde yok ya.
rastgele piyango oynar gibi futbolcu alirsan boyle olur iste katkisini goremezsin.

Colakoglu
05.11.2012, 23:44
Ben cok begendim, is yapacak bu adam ama takimin acilen toparlanmasi gerek.

Faik Yılmaz
06.11.2012, 09:21
Janko bizim yaptığımız yerden ortalarda etkili olamadı doğal olarak ama rakip kornerlerinde 3-4 kere topu kafayla çıkardı...

Yani Antalyanın yaptığı ortaları biz yapabilseydik her şey çok farklı olabilirdi....

Gurpas
06.11.2012, 11:15
Çok beğendim tek sorun takımın kötü olması yada hocanın neyse

Hüseyin Başoğlu
06.11.2012, 11:19
gittikçe takıma uyumu artıyor....adrian ve yasinle çok iyi anlasıyor....akhisar macında artık patlamasını yapar yardırır diye düşünüyorum....

ha mac sonlarına yanına emre gerekirmiydi ? bence emrede girse alanzinhodan farklı iş yapamazdı...

Tuğrul
06.11.2012, 20:06
Fiziksel olarak fit durumda.

1.95'lik adama göre çok koşup, mücadele etti.

Hatta defansın arkasına da koşular yaptı.

Fakat Janko'ya atılan paslar isabetli olmayınca hücum girişimi yapamadan ataklar öldü.

Bu sistemsizliğe rağmen çok iyi oynadı.

Cafer Bulur
06.11.2012, 20:08
Ben de dünkü performansini begendim,fizik olarak da güclenmis gözüktü.

Iyi bir takim olmadigimiz icin gercek özellikleri öne cikmiyor,bu degisirse gollerini de atar bence.

Ogün YAZICI
06.11.2012, 20:42
bu sistemsiz ne yaptığını bilmeyen takımda kaybolup gidebilirsin .ve önümüzdeki haftalarda böyle bir durum olursa oklar senin üzerine de gelmeye başlayacak.öyle bir durumda seni eleştirmemek için şimdiden bu mesajı yazıyorum gerçekten bu takımın üzerinde futbolcusun.

SAFA
06.11.2012, 20:52
Janko'nun sadece hava toplarında ibaret olmadığını bazı arkadaşlar biraz olsun anlamışlardır umarım . Umarım Akhisar maçında siftahı yaparsın Janko .

dimsag
06.11.2012, 21:13
adamda iş var topu iyi saklıyor dönüşleride çok iyi yapıyor çektiği şut oldukça sertti buarada dün yine adama sadece bir yan hava topu atıldı

Emirhan Makul
06.11.2012, 21:14
2010-2011 sezonunda devre arası yapılması gereken transfer janko'ydu. İstisnasız her tür şike yapılmasına rağmen 6-7 puan fark ile şampiyon olurduk, umutun atamayıp bizi teknik olarak şampiyonluktan ettiği şike olayı haricinde olaya bakarsak o seneyi mahvettiği sene ilacımız olurdu. Yalnız bu takımda fazla ömrü yok, muhtemelen sezon sonuna kadar zor dayanır sonra gitmek ister.

ilhan
06.11.2012, 21:17
Biz Janko'ya göre sistem kuramadık. Ama görünen o ki ilerideki bütün hücum kombinasyonlarının içerisinde olacak. Çok aktif oynadı. Hedef forvetten ziyade gezen, pozisyon üretmeye çalışan, al-ver yapan bir rolde oynadı. Sırıtmadı.

Emre ile birlikte daha efektif oynar.
:)

Erbay
06.11.2012, 21:21
Kafası kadar ayaklarına hakim falan ama sonuçta bu adam ceza sahasında iş yapıyor. Biz 90 dakika boyunca sahasına çekilen bir takımız. Bu düzende Janko'nun canı sıkılır valla. Topu orta sahada alsa ne olacak, topla kaleye gidene kadar yakalarlar zaten. Kaç kere araya top atıldı Janko'ya. Yahu sanki ileride Michael Owen'ın en iyi hali var :). Araya oynayacaksak ve böyle çeliceksek Janko hüsran olur. Adama en ters gelecek şekil ne desek bu kadarını tarif edemezdi ama başına geldi.

onur_alabuga_61
07.11.2012, 00:38
olcan oynuyacağına henrique-janko nasıl olur acaba janko yalnız kalıyo henrique onn indirdiği toplarda etkili olmaz mı???

Gökhan Uzun
07.11.2012, 00:47
Belki somut olarak katkısı yok görünebilir(ki bence böyle değil) ama eminim ki başka bir STSL takımında izleseydim bizde olsun isterdim..

Mellih
08.11.2012, 16:53
çift forvet lazım. yanına tekniği yüksek ayaklarını iyi kullanan gol vuruşu iyi olan bi oyuncu lazım. bi tek forvet trendidir gidiyoruz. olan hem jankoya hem takıma oluyor

Paksoy
08.11.2012, 17:11
Bi ara kendisi orta yapmıştı maçta , Janko'yu böyle bi sistem içersinde kullanmaktansa Bamba'yı oynatalım daha iyi

Alican Altunbaş
08.11.2012, 17:42
Janko çok profesyonel bir oyuncu.Gerçekten böyle bir oyuncuya sahip olduğumuz için mutlu olmamız lazım.Sürekli oynadıkça katkısı çok daha fazla olacaktır.Tek şansızlığı takımın içinde bulunduğu durumun kötü olması ve üretkenlik bakımından çok sınırlı bir yapımızın olması

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
09.11.2012, 00:04
takım oturdukça keyif verecektir.
İyi bir sistemde çok faydalı olacağına inanıyorum.
Söylentiler doğruysa Nobre gibi bir adamla çok iyi bir ikili olabilirler;
Ama benim şahsi tercihim son twit saçmalamasına rağmen önceliğin Emre'ye verilmesidir.

Şentürk
09.11.2012, 00:22
Bi ara kendisi orta yapmıştı maçta , Janko'yu böyle bi sistem içersinde kullanmaktansa Bamba'yı oynatalım daha iyi

Ki orta çok iyiydi :) şaka gibi maç boyu bir tane öyle orta gelmedi adama :)

endlessdeath
09.11.2012, 00:37
janko iyi forvetlerimizden biri uyumlu en azından en kötü olan takımına karşın ancak ortada sistem olmalı artık yanko-emre(henriqe) orta saha colman adrian soner yasin defeans celutska bamba emerson giray olmalı standart olarak bir de hucüm olarak taktikler belirlenmeli kimin ne yapcağını futbolculara görevler paylaşılmalı

ophius
10.11.2012, 20:47
keşke bir gol de sen atsan be janko

Yunus Danışmaz
10.11.2012, 20:53
keşke bir gol de sen atsan be janko

al benden de o kadar...

FC-ST-PAULI-61
10.11.2012, 20:57
Nasil atsin Adam nasil orta istedigini gösterdi resmen :D Müthis orta yapti.

Tolga
10.11.2012, 20:57
Performansı güzeldi, teşekkürü hakedecek şekilde oynadı.Helal olsun, devamlı olsun :)

Hüseyin Başoğlu
10.11.2012, 20:59
janko ya orta acmazsan oynayamazki yiaaaa diyenler az şu adamın still ini görün...

DeAgLeMaNyAq
10.11.2012, 21:05
İki golde önemli payı vardı lâkin şimdiye kadar ne oynadı ki ceza sınırına geldi anlamadım çok kolay kart görüyor...

Tolga
10.11.2012, 21:12
janko ya orta acmazsan oynayamazki yiaaaa diyenler az şu adamın still ini görün...

Hiç sorma hele bir pozisyonda topla beraber sürati kazanmış 2-3 kişinin arasına koşuyordu,

Kendimi o savunmada tam karşısında duran adam olarak hayal edemedim :)

Karşıdan bişey geliyor 2 metre, koşuyor :D

Berat Akçay
10.11.2012, 22:10
Bugün Akhisar forması giyseydi Emrah Eren onu çok güzel beslemişti

SAFA
10.11.2012, 22:11
2 maçtır çok beğeniyorum .

h@msi61
10.11.2012, 22:19
Adami doping kontrolune almislar, iciyormus iciyormus ama iseyemiyormus :)

Bu arada macta etkiliydi, daha da iyi olur insallah.

Hüseyin Başoğlu
10.11.2012, 22:19
suyu içmesin yanında bardaktan bardağa boşaltsınlar belki işe yarar :)

filmlerde yarıyor :D

Veysel
10.11.2012, 22:36
suyu içmesin yanında bardaktan bardağa boşaltsınlar belki işe yarar :)

filmlerde yarıyor :D

:D

Hürgün Aygün
10.11.2012, 22:42
Performansı iyi topu kontrol edişleri, dönüşü, bugünkü asisti.Artık gol stresinden de kurtulmalı bir an önce o da olacak inşallah.

unaLhso
10.11.2012, 22:44
2 tane attırdı.Bugünlük yeter herhalde :)

DeAgLeMaNyAq
10.11.2012, 22:46
Adami doping kontrolune almislar, iciyormus iciyormus ama iseyemiyormus :)

Bu arada macta etkiliydi, daha da iyi olur insallah.

Kim dedi bunu?

h@msi61
10.11.2012, 22:49
Kim dedi bunu?

Kendisi :) fb araciligiyla. Bir de ictigi bir suru su ve icecegin bos sisesinin fotografini koymus :)

DeAgLeMaNyAq
10.11.2012, 22:57
Kendisi :) fb araciligiyla. Bir de ictigi bir suru su ve icecegin bos sisesinin fotografini koymus :)

Haha süpermiş...

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/c0.0.403.403/p403x403/408011_463901346986396_1600233549_n.jpg

Veysel
10.11.2012, 23:03
İyiydi iyi. Bu arada ilk defa bir fotoğrafında Redbull yok :)

Hatice Aslan
11.11.2012, 00:18
Adam orta bile açıyor daha ne olsun. Tam bir takım oyuncususun alkışı hakediyorsun.

Emre GÜRDAL
11.11.2012, 00:38
Janko tipik pivot santrafor ama gezici santraforda olabilior...bnim amötrde oynarken hocamizin verdgi gorv yapabilck en ideal santrafordur janko...

Alper Beyazay
11.11.2012, 00:43
Haftaya ilk golünü atacaksın. Aha yazıyorum buraya, attıktan sonra gelir bakarsın. :D

İskender YILMAZ
11.11.2012, 00:43
Harikulade bir santrafor. Ben bu kadarını beklemiyordum, sadece sırtı dönük santraforluk yapmıyor, geziyor dolaşıyor, pas yapıyor. Almeida + Baros karışımı bir şey.

Samet Yildirim
11.11.2012, 01:13
Ben cok begeniyorum Jankoyu.

Cakili kalmiyor hareketli. Takimla saha icinde bütünlesebiliyor.

Berat Akçay
11.11.2012, 01:52
Golden sonra Adrian'ın yanına tribüne gitmesi çok güzel.Fotoğraflarda gördüm şimdi
Keşke takım arkadaşları da gelseydi.Ayrıca boş tribünlere değil dolu tribünlere gitselerdi

artvints
11.11.2012, 02:53
gerçekten spor ahlakı üst seviyede.şu maçta bile neyi var neyi yok verdi sahada.top gelmiyo diye bırakmadı maçı, sürekli hareketli idi. her topa müdahele etemk için enerji harcadı, ortasahada ikili mücadeleye bile girdi.bence yıllardır böyle bi forvet arıyoduk.türkiyede büyük takımlar için çok iyi bi forvet.biraz otursa takım, avni akerde puan kaybetmeyiz.

sifuni
11.11.2012, 04:50
Ben cok begeniyorum insallah daha faydali olacak

anth
11.11.2012, 09:13
Oyunu karşı sahaya yıktık mı verim almamız garanti, ama başaramıyoruz...

Şöyle söyleyeyim, Buruna ve Janko yer değiştirselerdi, Akhisar galip gelirdi...

Bera B.
11.11.2012, 12:38
Geçen sene Burak'la beraber oynuyor olsaydı muhtemelen 40 gole vurdururdu adamı.

Travelair
11.11.2012, 12:50
Kalitesi belli. İyi niyetli, altyapısının güçlü olması ve iş ahlakı olması da katkı sağlıyor. İdmanlarda güçlendikçe katkısı inşallah artacaktır

Bera B.
12.11.2012, 00:23
Ekşi sözlükten;

"takımı gol pozisyonuna girdiğinde ve hatta golü attığında, rakip futbolcu yerde sakat yatarken, sakat oyuncuya yardım etmeye çalışan, takımının attığı golü iplemeyen düzgün adam.

http://t.co/f15hZfNj

1.23'ten itibaren."

Düzeldi link :)

Oğuzhan
12.11.2012, 00:42
Ekşi sözlükten;

"takımı gol pozisyonuna girdiğinde ve hatta golü attığında, rakip futbolcu yerde sakat yatarken, sakat oyuncuya yardım etmeye çalışan, takımının attığı golü iplemeyen düzgün adam.

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=bmevnswmmii

1.23'ten itibaren."

link pert :)

Mert Pasa
12.11.2012, 08:24
gol atsa da atmasa da varligi guzel katkisi yuksek,bir Bati Avrupali olarak Trabzon sehriyle sikintisi olmayacak bir karakteri olmasi da buyuk ayricalik,insallah daha guzel gunlerini gorecegiz

kürşat61
12.11.2012, 11:13
Takıma yakışıyor.

1 gol gelsin, film kopar tutmak zor olur kendisini.

Faik Yılmaz
12.11.2012, 11:15
bence güzel oynuyor....

gol atmak kadar attırmakta önemli......

ayrıca defanstada yardım ediyor.....

yalnız kendinin yaptığı Halilinde atamadığı ortalar gibi orta yapılması ona....

cakalkerem
12.11.2012, 11:29
iyidir iyi ben beğeniyorum

Veysel
12.11.2012, 13:07
İyidur iyi severuk böyle hırçın uşakları :)

Tatar Kemal
12.11.2012, 13:08
takım kazandıkça psikolojik olarak kendisini daha rahat hissedecektir. tıpkı teofilo ve jaja gibi. onlar da ilg geldiklerinde biraz sıkıntı çekmişlerdi. ne zaman ki takı seriye bağladı kendilerini daha fazla ön plana çıkarabilmişlerdi. işin sırrı devamlılıkta.

M.S.SOFU
12.11.2012, 13:23
Ekşi sözlükten;

http://t.co/f15hZfNj

1.23'ten itibaren."

Düzeldi link :)

link kurbağa olmuş :D
1.23 yok 0.50 ye kadar gidiyor video

Alican Altunbaş
12.11.2012, 13:28
Gol atıp atmamasını önemsemiyorum şu an takıma çok faydalı işler yapıyor.Tam bir profesyonel .Umarım böyle devam eder. Tabiki gol atmasını da canı gönülden isteriz:)

yorumsuz6117
12.11.2012, 22:10
Azcık baskılı oynayınca farkını gösteriyor hemen.

Cafer Bulur
12.11.2012, 22:37
Kaliteli bir futbolcu ama su ana kadar bunu tam anlamiyla sahaya yansittigi söylenemez.

Takim kanatlardan daha fazla ona calisirsa golcülügünü ortaya koyacaktir,aksi durumda caliskanligiyla faydali olacak bir oyuncu.

Yasin Altuntas
12.11.2012, 23:07
Adam en sonunda Halil'e yaptigi Ortanin aynisini yapip kendisi kosup kafayi atacak.... Azicik onun stiline göre oynayalim, bu takim ucar. Bu sadece kenardan gelip Ortalar degil. Gerkirse Verkaclara girmek, Janko'yu duvar olarak kullanmak var. Ve bunun icin Orta sahayi kalabalik tutup, Ortalari Beklerle yapmak lazim. Bunun icin Senol Hoca'nin son mactaki Taktiginin cok dogru oldugunu düsünüyorum.

Bera B.
13.11.2012, 02:16
link kurbağa olmuş :D
1.23 yok 0.50 ye kadar gidiyor video

Bi link paylaşalım dedik bela oldu başımıza :)

Tatar Kemal
13.11.2012, 09:26
yanına nobre ya da bobo şart oldu. halil'le falan olacak iş değil.

kalkanbalığı
13.11.2012, 10:03
İyi en azından Marc Janko üzerinde uzlaştık. ADAM topçu beyler... :D

artvints
13.11.2012, 10:16
yanına nobre ya da bobo şart oldu. halil'le falan olacak iş değil.

ne gerek var onlara muhammed var 21 yaşında janko nun yanında oynama güveniyle neler yapar.zaten özgüveni de yüksek çabuk.çok da iyi tamamlar janko yu.nobre yle janko nun beraber oynadığı forvet ne büyük işkence olur, düşünmeye bile katlanamıyorum.

Onur Akyüz
13.11.2012, 10:25
Gol atmaması benim için sorun değil, zira skora bu şekilde katkı yapması da yederli.

Yiğit Gayretli
13.11.2012, 12:14
Gol atmadan da takımın en faydalı adamlarından birisi. Girdiğimiz her pozisyonun içinde var. Bu formu bile, takımda her maç 11 oynatır onu.

Zafer Fidan
13.11.2012, 12:18
Defansa cok katkisi var. Hele kornerler'de kafa ile her topu cikara o.

Zafer Fidan
13.11.2012, 12:30
LINZ. In-Team: Die dicken Sportfreunde Marc Janko und Clemens Doppler spielen vor dem Ländermatch in Linz den verbalen Doppelpass. Es geht um Bauern, Beckham, Millionen und Neider – und wie das alles ihre Freundschaft nicht zerstören kann.

Werbung
Sonntag Abend, Lentos in Linz: Beachvolleyballer Clemens Doppler hat seinen alten Sportsfreund Marc Janko von Wien nach Linz chauffiert. Ehe der Türkei-Legionär zum Nationalteam ins Mariott-Hotel einrückte, haben sich die beiden zum Freundschafts-Spiel mit den OÖN getroffen.

OÖN: Wer saß am Steuer?

Doppler: Ich! Das war auch mein Auto.

Janko: Zumal ich auch sehr, sehr müde bin. Wir hatten am Samstag noch Match (Trabzonspor besiegte Akhisarspor 3:1, Anm.) und ich konnte nur zwei Stunden schlafen aufgrund einer Dopingkontrolle, die sich zwei Stunden hinausgezögert hat.

Doppler: Hattest nur du die Kontrolle oder das ganze Team?

Janko: Nur zwei Leute – und ich war einer der Glücklichen, die gezogen worden sind...

OÖN: Wo liegt der Ursprung Ihrer Freundschaft?

Doppler: Bei Alex Horst, mit ihm hab’ ich bei den hotVolleys gespielt. Du bist mit ihm in die Klasse gegangen, oder?

Janko: Ja genau, ins Sportgymnasium Gießhübl. Der Alex sagte: Da kommt einer von Oberösterreich, dem müssen wir Wien zeigen. Dann stand Clemens vor uns...

Doppler: ...der Bauer! Du bist immer der Bauer, wenn du nicht aus Wien bist.

Janko: Nein, nein, nein. Ich bin offiziell auch kein Wiener, sondern Niederösterreicher. Und ich war immer sehr liberal und weltoffen. Wir haben dich gut aufgenommen.

Doppler: Stimmt. Das war eine recht sportaffine Truppe. Dabei ist auch der Alex Schirasi-Fard, der schnellster Wiener war und jetzt die Presse vom Marc macht. Und auch der Gusti war einer von uns.

OÖN: Mit Gusti, da meinen Sie wohl Gustav Kraal, der 2009 bei einem Autounfall ums Leben kam und mit Patricia Kaiser liiert war?

Janko: Ja, ihn werde ich nie vergessen. Er war ein sehr wichtiger Mensch für mich, seelenverwandt. Mit der Zeit versucht man die Sache möglichst gut zu verarbeiten, aber er wird immer einen Platz in unserem Herzen haben.

Doppler: Vor einem Monat war sein Todestag. Heftig. Es ist jetzt drei Jahre aus, es ist aber so präsent. So ein Todesfall relativiert einfach alles. Wie Marc sagt: Ihn werden wir nie vergessen. Er war so ein herzensguter Mensch, der viel zu früh gestorben ist.

OÖN: Was hat sich am meisten relativiert?

Doppler: Je älter du wirst, desto mehr ändert sich die Perspektive, aus der du Sachen siehst. Als Junger hast du dir den Kopf zerbrochen wegen Kritik von außen, heute stehst du mehr drüber. Das ist ein Prozess, der kommen muss. Natürlich gibt es viel wichtigere Sachen als Sport. Wenn du Profisportler bist, musst du dem Sport aber einen hohen Stellenwert geben. Da wäre es gelogen, wenn du sagst…

Janko: …sonst schaffst du es ja nicht so weit. Wenn du sagst, es rennt daneben her, dann machst du es nicht mit voller Leidenschaft und Elan, dann schaffst du es nicht so weit – außer du bist ein Jahrhunderttalent.

Doppler: Gerade deswegen ist es schade, dass es in Österreich so eine Neidgesellschaft gibt. Bei Fußballern ist das noch viel schlimmer, wir sind ja ein kleines Radl. Da wird so schnell geurteilt und kritisiert von Leuten, die keine Ahnung haben. Das nimmst du dir, wenn dir der Sport das wichtigste ist neben Familie und Freunden, natürlich zu Herzen. Warum das so sein muss in Österreich, versteh ich einfach nicht.

Janko: Ich glaub, das ist nicht nur in Österreich so, das bringt der Fußball generell mit sich, weil sich extrem viele Leute mit dem Sport identifizieren, viele Leute mitreden. Deswegen ist auch so viel Geld im Spiel. Weil der Sport so irrsinnig polarisiert. Das muss man in Kauf nehmen. Und wenn du Fußballer wirst, musst du dich auf dieses Spiel einlassen. Als Junger ist das nicht einfach, das einzuordnen.

OÖN: Werden Sie Marc Janko beim Match in Linz besuchen?

Janko: Den Weg kennst du ja jetzt (lacht, Anm.)!

Doppler: Anschauen werde ich mir das Spiel auf jeden Fall. Aber wahrscheinlich mit unseren Burschen zu Hause im Fernsehen und nicht im Stadion.

OÖN: Wie läuft dann so ein Abend ab?

Doppler: Also der einzige, der nicht in Kritik steht, ist der Marc…

Janko: Ihr seid ja befangen!

Doppler: Weil wir uns alle recht viel mit Sport auseinander setzen, sind wir auch wie acht Millionen andere Österreicher zu diesem Zeitpunkt Teamchef. Wenn du mit wem eine persönliche Beziehung hast, schaust du dir das Spiel natürlich anders an.

Janko: Bei mir ist das ja auch so. Deine Matches gehen viel mehr unter die Haut als würde ich Ricardo gegen irgendwen anderen ansehen.

OÖN: Wie fällt das Urteil aus, wenn Marc auf der Ersatzbank Platz nehmen muss?

Janko: ... hoffentlich friert er nicht?

Doppler: Es wird alles seinen Grund haben. Die Hintergrundinfos wissen wir ja nicht.

Janko: Ah geh, die meisten Infos kennt ihr, darum nehmt ihr das relaxter.

OÖN: Wie sehr mussten Sie Ihr Ego hinten anstellen, als Ihnen Marcel Koller als neuer Teamchef die Kapitänsschleife nahm?

Janko: Am Anfang einer Karriere wäre so etwas schwieriger zu verkraften, da würde man nicht so souverän reagieren wie man sollte. Mit einem gewissen Alter kann man das besser einordnen und nimmt sich auch mehr zurück. Da hat man mehr Sinn für das Ganze. Wenn sich der Trainer anders entscheidet, muss man trotzdem versuchen, zu funktionieren. Das heißt: Wenn man auf der Ersatzbank Platz nimmt, muss man bei einem Einsatz trotzdem alles. Die Zeit als Kapitän war eine richtig große Ehre. Ich bin froh, dass ich das machen durfte.

Doppler: Man kann es ja auch anders sehen: Mann sollte nicht fragen: „Hey, warum bist du nicht mehr Teamkapitän?“ Sondern: „Hey, Alter, du warst Teamkapitän, wer schafft das schon!“ Das ist eine andere Ansicht.

Janko: Aber das Ego ist ein guter Punkt. Im Laufe einer Karriere nimmt man sich selber nicht mehr so wichtig, weil man eben durch Schicksalsschläge, durch Horizonterweiterungen eine größere Weitsicht erhält. Da nimmt man sich viele Sachen nicht mehr so zu Herzen, wie man es zuvor gemacht hätte und reagiert auch gelassener – und für manche in gewissen Phasen vielleicht aus sympathischer. Am Anfang bist du halt verbissen drinnen und schaust nicht nach links und rechts.

Doppler: Du sollst auch gar nicht probieren, dass du immer die Antwort findest, die jeder hören will. Wenn du wie Marc so im Rampenlicht stehst, musst du aber schauen, dass du deine Antworten gewählt aussuchst.

OÖN: Haben Sie es als Beachvolleyballer manchmal einfacher?

Doppler: Sicher. Die Geschichte, die ich voriges Jahr bei den österreichischen Meisterschaften abgeliefert hab’, als ich drei rote Karten bekam – wenn du das beim Ländermatch machst ...

Janko: ... dann spiele ich nie wieder.

OÖN: Ist es deshalb gerechtfertigt, dass Marc Janko auf transfermarkt.de mit fünf Millionen Euro gelistet wird?

Janko: Das ist eine fiktive Annahme, ein surrealer Wert. Im Endeffekt ist ein Spieler das wert, was ein Verein für einen bezahlen würde, möchte oder sich leisten kann. Ich weiß nicht, von wem dieser Marktwert bestimmt wird. Das sind vielleicht Leute, die zuhause zu viel Zeit haben.

Doppler: Weißt du das wirklich nicht?

Janko: Der Marktwert ist eine extreme Unbekannte in meinem Fachwissen. Man kann generell sagen, wenn wer gut spielt, steigt sein Marktwert.

Doppler: Ich seh’ das wie auf der Börse. Da ist so viel Kohle drin. Wenn es Leute, Unternehmer oder Scheichs gibt, die soviel zahlen, dann sollen sie es machen.

OÖN: Wie viel sind Sie wert?

Doppler: Keine Ahnung.

Janko: Genug.

Doppler: Bei uns ist Geld so ein geringer Faktor. Je mehr Nachfrage, desto mehr Kohle kannst du ausgeben. Das ist beim Fußball natürlich anders als beim Beachvolleyball.

OÖN: Weil der Neid ja oft im Spiel ist: Ist man als Randsportler gefährdet, zu sagen: Was die Fußballer verdienen ist ja nicht gerechtfertigt?

Doppler: Ich würde lügen, wenn ich sage, ich hätte nie die Diskussion gehabt, in der ich sage: Das gibt’s ja nicht! Warum ist da so viel Kohle drin? Aber wenn du es herunter brichst, dann ist es klar. Du wächst als Kleinkind in eine Sportart hinein, weil es dir taugt, und nicht wegen dem Geld, das kannst du dir ja nicht ausmachen in deinem Kopf. Mir taugt mein Sport immer noch, auch wenn ich jedes Jahr Sponsoren suchen muss, dass ich überleben kann. Aber ich kann von dem, was ich so gerne mache, leben –und das ist für mich der beste Job den es gibt, auch wenn ich nicht so viel verdiene wie der Marc.

Janko: Das nennt man Berufung!

OÖN: Sind Sie jeden Euro wert?

Janko: Man sieht immer nur die großen Zahlen, nicht das große Ganze. Natürlich hab’ ich Verständnis, wenn wer sagt: Fußballer verdienen im Vergleich zum Aufwand und anderen Sportlern viel. Das stimmt. Man muss aber auch sehen, wie viele Leute weltweit Fußballer werden wollen und wie viele es schaffen. Und mit einem Schlag Teil der Öffentlichkeit werden.

Doppler: Genau das ist der Punkt.

Janko: Den verkennen viele. Ob du willst oder nicht: Du gehörst nicht mehr nur dir, du gehörst allen. Dann nehmen sich Zeitungen bei der Beerdigung deines besten Freundes die Frechheit heraus, Bilder von dir zu veröffentlichen, wie du um ihn weinst. Oder wenn dich Menschen einfach anpöbeln und beschimpfen. Dann ist ein schöner Abend oder ein Essen mit Freunden schnell mal im Eimer. Manche können deinen Tag ruinieren, das ist Fakt. Es gibt Leute mit Respekt, aber für viele gibt es keine Grenze.

Doppler: Wenn der Marc fortgeht mit uns, kennen mich von 100 Leuten drei – ihn kennt jeder. Und wenn er nur Cappy trinkt, heißt es: Der Janko ist saufen. Jeder urteilt, obwohl er keine Ahnung hat.

Janko: Ich würde um Gottes Willen im Leben nie mit David Beckham, Robbie Williams oder Brad Pitt tauschen wollen, die auf der Welt jeder kennt. Was nützt es dir, wenn du viel Geld am Konto hast ...

Doppler: ... und dann nirgends hingehen kannst. Ich würde es nicht wollen, wenn mein ganzes Jahr wie die Woche in Klagenfurt ist. Da bekomme ich immer Stressherpes, wenn ich heim fahre. So geht es Marc, wenn er über die Mariahilfer Straße geht. Ich weiß nicht, ob ich das mit Geld aufwiegen wollen würde – ich glaube nicht.

OÖN: Worin unterscheiden sich Ihre Sportwelten noch in großem Ausmaß?

Doppler: Ich bin mein eigener Chef! Ich stelle sogar den Trainer ein – unvorstellbar für Marc. Ich kann sogar meinem Trainer sagen, wohin wir auf Trainingslager fahren. Das bringt viel Gutes mit sich einerseits, andererseits musst du so professionell sein und den Trainer dennoch als Vorgesetzten sehen. Dennoch stellst du ihn Trainer ein und kannst ihn feuern.

Janko: Kannst du eigentlich drei, vier Wochen im Voraus planen und sagen: In vier Wochen bin ich am Dienstag frei?

Doppler: Ja. Wir haben einen ganzjährigen Trainingsplan, der nur ein bisschen variiert. Walter Hable (Kondi-Coach, Anm.), der auch die Beate Schrott trainiert, macht den Plan drei Wochen vorher ganz fix. Das ist schon cool.

Janko: Das ist bei mir anders. Ich weiß zum Beispiel nicht, ob ich nächste Woche am Mittwoch frei hätte oder nicht. Es gibt auch Trainer, die Tagespläne ausgeben. Peter Pacult war so einer, was ich von Kollegen gehört habe. Die wussten erst nach dem Training, ob sie am nächsten Tag in der früh oder am Abend wieder trainieren.

Doppler: Da kannst du dann ja gar nichts planen.

Janko: Nein. Das war in meiner Karriere immer so.

OÖN: Ein Umfeld muss das erst akzeptieren.

Doppler: Das ist nicht einfach.

Janko: Deswegen: Ganz liebe Grüße an meine Freundin! Das ist natürlich Jammern auf hohem Niveau, ich möchte nicht Eindruck für Mitleid erwecken. Ich habe ein Privileg, mein Hobby zum Beruf gemacht zu haben, das ich voll und ganz genieße – das sieht der Clemens sicher genau so. Es gibt so schöne Momente, die es wert sind, das so zu machen.

OÖN: Wie hat sich eure Freundschaft entwickelt?

Doppler: Aufgrund der Distanz ist es schwierig, dass du mit Leuten zuhause immer Kontakt pflegst. Aber es macht auch eine Freundschaft aus, dass du dich nicht jeden Mittwoch melden musst. Der Marc weiß, wie schwer es ist, zuhause Anschluss zu halten. Du musst dich ja auf den Beruf konzentrieren.

Janko: Ich kenn genug Leute, die sagen immer: Ja, du meldest dich nie, wenn du da bist. Dann hat man so einen subtilen Druck, den man eingeimpft bekommt.

Doppler: Und jedes Mal, wenn du heimkommst, müsstest du 15 Leute besuchen und auf 15 Hochzeiten tanzen. Dann bist bei jedem Besuch unentspannt.

Janko: Gerade zur Weihnachtszeit ist es immer ein Wahnsinn. Da reißt es mich her.

OÖN: Haben Sie in der Türkei schon so etwas wie einen „best friend“ gefunden?

Janko: Nein, so etwas muss wachsen. Ich bin auch vorsichtig, jemanden einen Freund zu nennen. Der Klub und ein paar Kollegen haben mich gut aufgenommen. Die Türken sind ein sehr nettes Volk. Sie schauen, dass einem nichts fehlt. Die machen es einen nicht schwer, sich wohl zu fühlen. Und man muss sich keine Sorgen machen, dass ich sozial verarmute, als Häufchen Elend vor dem Kamin… Das soll nicht so rüber kommen, dass es eine Strafe ist, dass ich in der Türkei bin. Das ist mein Weg, den ich gewählt habe mit voller Überzeugung. Dieser Weg ist nach wie vor der richtige für mich. Es ist auch eine Horizonterweiterung, die du als Mensch erfährst. Das bereichert dich.

OÖN: Unter der türkischen Liga kann man sich recht wenig vorstellen – wie ist das Niveau im Unterschied zu den Niederlanden und Portugal, wo Sie zuletzt spielten?

Janko: Das Niveau ist sehr gut. Aber hier an dieser Stelle kommt meine Standardaussage: Ligen kann man nicht miteinander vergleichen, hier wird anders gespielt als in Portugal, in Portugal wird anders gespielt als in den Niederlanden.

OÖN: Wie würde das Match Red Bull Salzburg gegen Trabzonspor ausgehen?

Janko: Ich hoffe auf ein faires Unentschieden, dann sind alle zufrieden.

(Doppler lacht, Anm.)

Marc Janko stürmt seit August 2012 bei Trabzonspor. Auf sein erstes Tor in der türkischen Süper Lig wartet der 29-Jährige noch. Der 1,96-m-Riese verließ den FC Porto, weil er sein Stammleiberl verloren hatte. „Das ist mein Weg, den ich mit voller Überzeugung gewählt habe und für richtig halte“, sagt Janko, der bei Admira Wacker Mödling das stürmen lernte und nach Red Bull Salzburg (2005–10) bei Twente Enschede spielte.

Clemens Doppler bildet seit 2012 mit Alexander Horst ein Doppel in der Sandkiste. Bei Olympia stolperte der gebürtige Steyrer mit seinem Wiener Partner kurz vor dem Achtelfinale. Beim Grand-Slam-Turnier in Polen eroberten sie Silber. Der Zwei-Meter-Mann ist zweifacher Europameister (2003, 2007), 2010 holte er den Vize-EM-Titel.

Alican Altunbaş
13.11.2012, 12:34
LINZ. In-Team: Die dicken Sportfreunde Marc Janko und Clemens Doppler spielen vor dem Ländermatch in Linz den verbalen Doppelpass. Es geht um Bauern, Beckham, Millionen und Neider – und wie das alles ihre Freundschaft nicht zerstören kann.

Werbung
Sonntag Abend, Lentos in Linz: Beachvolleyballer Clemens Doppler hat seinen alten Sportsfreund Marc Janko von Wien nach Linz chauffiert. Ehe der Türkei-Legionär zum Nationalteam ins Mariott-Hotel einrückte, haben sich die beiden zum Freundschafts-Spiel mit den OÖN getroffen.

OÖN: Wer saß am Steuer?

Doppler: Ich! Das war auch mein Auto.

Janko: Zumal ich auch sehr, sehr müde bin. Wir hatten am Samstag noch Match (Trabzonspor besiegte Akhisarspor 3:1, Anm.) und ich konnte nur zwei Stunden schlafen aufgrund einer Dopingkontrolle, die sich zwei Stunden hinausgezögert hat.

Doppler: Hattest nur du die Kontrolle oder das ganze Team?

Janko: Nur zwei Leute – und ich war einer der Glücklichen, die gezogen worden sind...

OÖN: Wo liegt der Ursprung Ihrer Freundschaft?

Doppler: Bei Alex Horst, mit ihm hab’ ich bei den hotVolleys gespielt. Du bist mit ihm in die Klasse gegangen, oder?

Janko: Ja genau, ins Sportgymnasium Gießhübl. Der Alex sagte: Da kommt einer von Oberösterreich, dem müssen wir Wien zeigen. Dann stand Clemens vor uns...

Doppler: ...der Bauer! Du bist immer der Bauer, wenn du nicht aus Wien bist.

Janko: Nein, nein, nein. Ich bin offiziell auch kein Wiener, sondern Niederösterreicher. Und ich war immer sehr liberal und weltoffen. Wir haben dich gut aufgenommen.

Doppler: Stimmt. Das war eine recht sportaffine Truppe. Dabei ist auch der Alex Schirasi-Fard, der schnellster Wiener war und jetzt die Presse vom Marc macht. Und auch der Gusti war einer von uns.

OÖN: Mit Gusti, da meinen Sie wohl Gustav Kraal, der 2009 bei einem Autounfall ums Leben kam und mit Patricia Kaiser liiert war?

Janko: Ja, ihn werde ich nie vergessen. Er war ein sehr wichtiger Mensch für mich, seelenverwandt. Mit der Zeit versucht man die Sache möglichst gut zu verarbeiten, aber er wird immer einen Platz in unserem Herzen haben.

Doppler: Vor einem Monat war sein Todestag. Heftig. Es ist jetzt drei Jahre aus, es ist aber so präsent. So ein Todesfall relativiert einfach alles. Wie Marc sagt: Ihn werden wir nie vergessen. Er war so ein herzensguter Mensch, der viel zu früh gestorben ist.

OÖN: Was hat sich am meisten relativiert?

Doppler: Je älter du wirst, desto mehr ändert sich die Perspektive, aus der du Sachen siehst. Als Junger hast du dir den Kopf zerbrochen wegen Kritik von außen, heute stehst du mehr drüber. Das ist ein Prozess, der kommen muss. Natürlich gibt es viel wichtigere Sachen als Sport. Wenn du Profisportler bist, musst du dem Sport aber einen hohen Stellenwert geben. Da wäre es gelogen, wenn du sagst…

Janko: …sonst schaffst du es ja nicht so weit. Wenn du sagst, es rennt daneben her, dann machst du es nicht mit voller Leidenschaft und Elan, dann schaffst du es nicht so weit – außer du bist ein Jahrhunderttalent.

Doppler: Gerade deswegen ist es schade, dass es in Österreich so eine Neidgesellschaft gibt. Bei Fußballern ist das noch viel schlimmer, wir sind ja ein kleines Radl. Da wird so schnell geurteilt und kritisiert von Leuten, die keine Ahnung haben. Das nimmst du dir, wenn dir der Sport das wichtigste ist neben Familie und Freunden, natürlich zu Herzen. Warum das so sein muss in Österreich, versteh ich einfach nicht.

Janko: Ich glaub, das ist nicht nur in Österreich so, das bringt der Fußball generell mit sich, weil sich extrem viele Leute mit dem Sport identifizieren, viele Leute mitreden. Deswegen ist auch so viel Geld im Spiel. Weil der Sport so irrsinnig polarisiert. Das muss man in Kauf nehmen. Und wenn du Fußballer wirst, musst du dich auf dieses Spiel einlassen. Als Junger ist das nicht einfach, das einzuordnen.

OÖN: Werden Sie Marc Janko beim Match in Linz besuchen?

Janko: Den Weg kennst du ja jetzt (lacht, Anm.)!

Doppler: Anschauen werde ich mir das Spiel auf jeden Fall. Aber wahrscheinlich mit unseren Burschen zu Hause im Fernsehen und nicht im Stadion.

OÖN: Wie läuft dann so ein Abend ab?

Doppler: Also der einzige, der nicht in Kritik steht, ist der Marc…

Janko: Ihr seid ja befangen!

Doppler: Weil wir uns alle recht viel mit Sport auseinander setzen, sind wir auch wie acht Millionen andere Österreicher zu diesem Zeitpunkt Teamchef. Wenn du mit wem eine persönliche Beziehung hast, schaust du dir das Spiel natürlich anders an.

Janko: Bei mir ist das ja auch so. Deine Matches gehen viel mehr unter die Haut als würde ich Ricardo gegen irgendwen anderen ansehen.

OÖN: Wie fällt das Urteil aus, wenn Marc auf der Ersatzbank Platz nehmen muss?

Janko: ... hoffentlich friert er nicht?

Doppler: Es wird alles seinen Grund haben. Die Hintergrundinfos wissen wir ja nicht.

Janko: Ah geh, die meisten Infos kennt ihr, darum nehmt ihr das relaxter.

OÖN: Wie sehr mussten Sie Ihr Ego hinten anstellen, als Ihnen Marcel Koller als neuer Teamchef die Kapitänsschleife nahm?

Janko: Am Anfang einer Karriere wäre so etwas schwieriger zu verkraften, da würde man nicht so souverän reagieren wie man sollte. Mit einem gewissen Alter kann man das besser einordnen und nimmt sich auch mehr zurück. Da hat man mehr Sinn für das Ganze. Wenn sich der Trainer anders entscheidet, muss man trotzdem versuchen, zu funktionieren. Das heißt: Wenn man auf der Ersatzbank Platz nimmt, muss man bei einem Einsatz trotzdem alles. Die Zeit als Kapitän war eine richtig große Ehre. Ich bin froh, dass ich das machen durfte.

Doppler: Man kann es ja auch anders sehen: Mann sollte nicht fragen: „Hey, warum bist du nicht mehr Teamkapitän?“ Sondern: „Hey, Alter, du warst Teamkapitän, wer schafft das schon!“ Das ist eine andere Ansicht.

Janko: Aber das Ego ist ein guter Punkt. Im Laufe einer Karriere nimmt man sich selber nicht mehr so wichtig, weil man eben durch Schicksalsschläge, durch Horizonterweiterungen eine größere Weitsicht erhält. Da nimmt man sich viele Sachen nicht mehr so zu Herzen, wie man es zuvor gemacht hätte und reagiert auch gelassener – und für manche in gewissen Phasen vielleicht aus sympathischer. Am Anfang bist du halt verbissen drinnen und schaust nicht nach links und rechts.

Doppler: Du sollst auch gar nicht probieren, dass du immer die Antwort findest, die jeder hören will. Wenn du wie Marc so im Rampenlicht stehst, musst du aber schauen, dass du deine Antworten gewählt aussuchst.

OÖN: Haben Sie es als Beachvolleyballer manchmal einfacher?

Doppler: Sicher. Die Geschichte, die ich voriges Jahr bei den österreichischen Meisterschaften abgeliefert hab’, als ich drei rote Karten bekam – wenn du das beim Ländermatch machst ...

Janko: ... dann spiele ich nie wieder.

OÖN: Ist es deshalb gerechtfertigt, dass Marc Janko auf transfermarkt.de mit fünf Millionen Euro gelistet wird?

Janko: Das ist eine fiktive Annahme, ein surrealer Wert. Im Endeffekt ist ein Spieler das wert, was ein Verein für einen bezahlen würde, möchte oder sich leisten kann. Ich weiß nicht, von wem dieser Marktwert bestimmt wird. Das sind vielleicht Leute, die zuhause zu viel Zeit haben.

Doppler: Weißt du das wirklich nicht?

Janko: Der Marktwert ist eine extreme Unbekannte in meinem Fachwissen. Man kann generell sagen, wenn wer gut spielt, steigt sein Marktwert.

Doppler: Ich seh’ das wie auf der Börse. Da ist so viel Kohle drin. Wenn es Leute, Unternehmer oder Scheichs gibt, die soviel zahlen, dann sollen sie es machen.

OÖN: Wie viel sind Sie wert?

Doppler: Keine Ahnung.

Janko: Genug.

Doppler: Bei uns ist Geld so ein geringer Faktor. Je mehr Nachfrage, desto mehr Kohle kannst du ausgeben. Das ist beim Fußball natürlich anders als beim Beachvolleyball.

OÖN: Weil der Neid ja oft im Spiel ist: Ist man als Randsportler gefährdet, zu sagen: Was die Fußballer verdienen ist ja nicht gerechtfertigt?

Doppler: Ich würde lügen, wenn ich sage, ich hätte nie die Diskussion gehabt, in der ich sage: Das gibt’s ja nicht! Warum ist da so viel Kohle drin? Aber wenn du es herunter brichst, dann ist es klar. Du wächst als Kleinkind in eine Sportart hinein, weil es dir taugt, und nicht wegen dem Geld, das kannst du dir ja nicht ausmachen in deinem Kopf. Mir taugt mein Sport immer noch, auch wenn ich jedes Jahr Sponsoren suchen muss, dass ich überleben kann. Aber ich kann von dem, was ich so gerne mache, leben –und das ist für mich der beste Job den es gibt, auch wenn ich nicht so viel verdiene wie der Marc.

Janko: Das nennt man Berufung!

OÖN: Sind Sie jeden Euro wert?

Janko: Man sieht immer nur die großen Zahlen, nicht das große Ganze. Natürlich hab’ ich Verständnis, wenn wer sagt: Fußballer verdienen im Vergleich zum Aufwand und anderen Sportlern viel. Das stimmt. Man muss aber auch sehen, wie viele Leute weltweit Fußballer werden wollen und wie viele es schaffen. Und mit einem Schlag Teil der Öffentlichkeit werden.

Doppler: Genau das ist der Punkt.

Janko: Den verkennen viele. Ob du willst oder nicht: Du gehörst nicht mehr nur dir, du gehörst allen. Dann nehmen sich Zeitungen bei der Beerdigung deines besten Freundes die Frechheit heraus, Bilder von dir zu veröffentlichen, wie du um ihn weinst. Oder wenn dich Menschen einfach anpöbeln und beschimpfen. Dann ist ein schöner Abend oder ein Essen mit Freunden schnell mal im Eimer. Manche können deinen Tag ruinieren, das ist Fakt. Es gibt Leute mit Respekt, aber für viele gibt es keine Grenze.

Doppler: Wenn der Marc fortgeht mit uns, kennen mich von 100 Leuten drei – ihn kennt jeder. Und wenn er nur Cappy trinkt, heißt es: Der Janko ist saufen. Jeder urteilt, obwohl er keine Ahnung hat.

Janko: Ich würde um Gottes Willen im Leben nie mit David Beckham, Robbie Williams oder Brad Pitt tauschen wollen, die auf der Welt jeder kennt. Was nützt es dir, wenn du viel Geld am Konto hast ...

Doppler: ... und dann nirgends hingehen kannst. Ich würde es nicht wollen, wenn mein ganzes Jahr wie die Woche in Klagenfurt ist. Da bekomme ich immer Stressherpes, wenn ich heim fahre. So geht es Marc, wenn er über die Mariahilfer Straße geht. Ich weiß nicht, ob ich das mit Geld aufwiegen wollen würde – ich glaube nicht.

OÖN: Worin unterscheiden sich Ihre Sportwelten noch in großem Ausmaß?

Doppler: Ich bin mein eigener Chef! Ich stelle sogar den Trainer ein – unvorstellbar für Marc. Ich kann sogar meinem Trainer sagen, wohin wir auf Trainingslager fahren. Das bringt viel Gutes mit sich einerseits, andererseits musst du so professionell sein und den Trainer dennoch als Vorgesetzten sehen. Dennoch stellst du ihn Trainer ein und kannst ihn feuern.

Janko: Kannst du eigentlich drei, vier Wochen im Voraus planen und sagen: In vier Wochen bin ich am Dienstag frei?

Doppler: Ja. Wir haben einen ganzjährigen Trainingsplan, der nur ein bisschen variiert. Walter Hable (Kondi-Coach, Anm.), der auch die Beate Schrott trainiert, macht den Plan drei Wochen vorher ganz fix. Das ist schon cool.

Janko: Das ist bei mir anders. Ich weiß zum Beispiel nicht, ob ich nächste Woche am Mittwoch frei hätte oder nicht. Es gibt auch Trainer, die Tagespläne ausgeben. Peter Pacult war so einer, was ich von Kollegen gehört habe. Die wussten erst nach dem Training, ob sie am nächsten Tag in der früh oder am Abend wieder trainieren.

Doppler: Da kannst du dann ja gar nichts planen.

Janko: Nein. Das war in meiner Karriere immer so.

OÖN: Ein Umfeld muss das erst akzeptieren.

Doppler: Das ist nicht einfach.

Janko: Deswegen: Ganz liebe Grüße an meine Freundin! Das ist natürlich Jammern auf hohem Niveau, ich möchte nicht Eindruck für Mitleid erwecken. Ich habe ein Privileg, mein Hobby zum Beruf gemacht zu haben, das ich voll und ganz genieße – das sieht der Clemens sicher genau so. Es gibt so schöne Momente, die es wert sind, das so zu machen.

OÖN: Wie hat sich eure Freundschaft entwickelt?

Doppler: Aufgrund der Distanz ist es schwierig, dass du mit Leuten zuhause immer Kontakt pflegst. Aber es macht auch eine Freundschaft aus, dass du dich nicht jeden Mittwoch melden musst. Der Marc weiß, wie schwer es ist, zuhause Anschluss zu halten. Du musst dich ja auf den Beruf konzentrieren.

Janko: Ich kenn genug Leute, die sagen immer: Ja, du meldest dich nie, wenn du da bist. Dann hat man so einen subtilen Druck, den man eingeimpft bekommt.

Doppler: Und jedes Mal, wenn du heimkommst, müsstest du 15 Leute besuchen und auf 15 Hochzeiten tanzen. Dann bist bei jedem Besuch unentspannt.

Janko: Gerade zur Weihnachtszeit ist es immer ein Wahnsinn. Da reißt es mich her.

OÖN: Haben Sie in der Türkei schon so etwas wie einen „best friend“ gefunden?

Janko: Nein, so etwas muss wachsen. Ich bin auch vorsichtig, jemanden einen Freund zu nennen. Der Klub und ein paar Kollegen haben mich gut aufgenommen. Die Türken sind ein sehr nettes Volk. Sie schauen, dass einem nichts fehlt. Die machen es einen nicht schwer, sich wohl zu fühlen. Und man muss sich keine Sorgen machen, dass ich sozial verarmute, als Häufchen Elend vor dem Kamin… Das soll nicht so rüber kommen, dass es eine Strafe ist, dass ich in der Türkei bin. Das ist mein Weg, den ich gewählt habe mit voller Überzeugung. Dieser Weg ist nach wie vor der richtige für mich. Es ist auch eine Horizonterweiterung, die du als Mensch erfährst. Das bereichert dich.

OÖN: Unter der türkischen Liga kann man sich recht wenig vorstellen – wie ist das Niveau im Unterschied zu den Niederlanden und Portugal, wo Sie zuletzt spielten?

Janko: Das Niveau ist sehr gut. Aber hier an dieser Stelle kommt meine Standardaussage: Ligen kann man nicht miteinander vergleichen, hier wird anders gespielt als in Portugal, in Portugal wird anders gespielt als in den Niederlanden.

OÖN: Wie würde das Match Red Bull Salzburg gegen Trabzonspor ausgehen?

Janko: Ich hoffe auf ein faires Unentschieden, dann sind alle zufrieden.

(Doppler lacht, Anm.)

Marc Janko stürmt seit August 2012 bei Trabzonspor. Auf sein erstes Tor in der türkischen Süper Lig wartet der 29-Jährige noch. Der 1,96-m-Riese verließ den FC Porto, weil er sein Stammleiberl verloren hatte. „Das ist mein Weg, den ich mit voller Überzeugung gewählt habe und für richtig halte“, sagt Janko, der bei Admira Wacker Mödling das stürmen lernte und nach Red Bull Salzburg (2005–10) bei Twente Enschede spielte.

Clemens Doppler bildet seit 2012 mit Alexander Horst ein Doppel in der Sandkiste. Bei Olympia stolperte der gebürtige Steyrer mit seinem Wiener Partner kurz vor dem Achtelfinale. Beim Grand-Slam-Turnier in Polen eroberten sie Silber. Der Zwei-Meter-Mann ist zweifacher Europameister (2003, 2007), 2010 holte er den Vize-EM-Titel.

Üstad ne yazar burda acaba:)

seyyah61
13.11.2012, 12:43
Bi link paylaşalım dedik bela oldu başımıza :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=BMEVnswMMII#t=85s

Gonsenum
13.11.2012, 20:33
Janko ile yapilan Röportaj. Röpartaji türkceye cevirmek isterdim ancak cok vakit alabilir. Sadece söyledikleriyle Janko bir futbolcunun da akilli,usturuplu laflar edebilcegini gösteriyor bize.

Trabzonspor ve türkiyede futbol oynamasi hakkinda,yani bizi ilgilendiren tarafindan bakacaksak da güzel bir laf etmis Janko!

"Das ist mein Weg, den ich gewählt habe mit voller Überzeugung. Dieser Weg ist nach wie vor der richtige für mich. Es ist auch eine Horizonterweiterung, die du als Mensch erfährst. Das bereichert dich."

" Türkiyede/ Trabzonsporda futbol oynamak benim inanarak sectigim bir yol ve bu yolun en dogru yol olduguna bu yolu secerken de simdi orada oynarken de inaniyorum ben ve bu yol ayni zamanda birey olarak ufkumun genislemesi icin de bir firsat ve bu beni düsünce olarak zenginlestiriyor.

Bunun disinda yapilan röportajda insanlarin(Avusturyalilarin) onun türkiyede oynamasini ona verilen bir ceza olarak ya da sürgün olarak degerlendirmemesini istiyor. KI bu düsüncesini de yukaridaki cümlelerde daha da aciyor. Ayrica trabzonda insanlarin onun mutlu olmasi icin,herhangi bir eksigi olmamasi icin cok caba gösterdiklerini ve bunu yaparken de ne kadar samimi olduklarini anlatiyor.

Diger kisimlarda bizimle ilgili bir sey yok okumaya.

Üstad ne yazar burda acaba:)

Gurpas
14.11.2012, 08:27
İnsani yönü yüksek ve saygı duyduğum bir karakter, ilerde kaptan bile olsa saygı duyulan ve sevilen bir kaptan olur

Mellih
14.11.2012, 12:52
devamlı oynar inş. kesik yemesi iyi olmaz

Soner Albayrak
15.11.2012, 21:44
http://s1.directupload.net/images/121115/sfo3n8zy.jpg

cakalkerem
15.11.2012, 22:00
bu maçta golü yazar...inanıyorum

inandım oldu

ilhan
17.11.2012, 01:53
"bu da kaçar mı?"
Kaçarmış.
:)
http://s14.directupload.net/images/121114/4bzfaflq.swf

Tascaynar
17.11.2012, 01:59
Artık gol atsa güzel olacak. Kendime dert ettim iyice.

Alper Beyazay
17.11.2012, 04:23
İlk golünü Ordu'ya atacak, bakar görürsünüz. :)

DeAgLeMaNyAq
19.11.2012, 21:55
Bu adama atılan ortaların büyük çoğunluğu ona yönelik değil. Ya çok alçak ya çok yüksek. Fernandes olsa kaç gol atmıştı şimdiye kadar. Yine de bir gol ve direkten dönen topu ona güven getirmiştir...

marcusjava
19.11.2012, 22:01
Hava toplarında etkisiz. Yer toplarında hiç yok. Bu maçtaki gibi boş pozisyonda al da at ortası her zaman gelmiyor işte maalesef.

Göktuğ Altuntaş
19.11.2012, 22:02
sonunda kafa toplarına vurabilcek bir adam gördük.

Mehmet Fatih Silik
19.11.2012, 22:11
Weiter so ;)

Fatih
19.11.2012, 22:13
Çok klas gol attı :)

Soner Albayrak
19.11.2012, 22:15
https://pbs.twimg.com/media/A8FvHgrCIAAeDa8.jpg:large

Canını yerim ben senin..

E. Okan Bülbül
19.11.2012, 22:15
Çok sempatik adam ya

h@msi61
19.11.2012, 22:19
Attigi golde kafayi penalti atar gibi rahat vurdu gercekten.. Ilk golunu 61. dakikada atmasi ayrica manali oldu...

Batuhan
19.11.2012, 22:22
Devamı da gelecek inşallah. Hep böyle güzel ortalar alsın yeter ki. Tebrikler Janko.. :)

Fatih Özkan
19.11.2012, 22:23
Doğru düzgün orta gelse bu adam daha çok gol atar...

cakalkerem
19.11.2012, 22:24
bu maçta golü yazar...inanıyorum

iyi oldu iyi

Hasan61
19.11.2012, 22:38
Geldiğinden beri 2 kez düzgün orta kestik.
Biri Antep maçı az farkla kaçtı,diğeri gol oldu.

DeAgLeMaNyAq
19.11.2012, 22:44
Adam tam bir Avrupa'lı. Başkaları gibi golu atıp kendi şovunu yapmadı Olcan'a koştu...

Enes Ünal Kaya
19.11.2012, 22:44
Düzgün Ortalarda Janko'yu Tutabilecek Bir Stoper Yok Türkiyede.. Hadi 1 tuttu 2 tuttu : )

Şimdi Başlıyoruz Janko Kralsın

Şentürk
19.11.2012, 22:48
Attigi golde kafayi penalti atar gibi rahat vurdu gercekten.. Ilk golunu 61. dakikada atmasi ayrica manali oldu...

İlk golünü 61. dk da atan bir diğer yabancımız Szymek ti :)
Güzel tesadüf :)

zafer6161
19.11.2012, 22:50
BU ADAM BJK DA OLSA GOL PATLAMASI YAPAR,,,bizde bu adamı besleyecek kanat oyuncu su malesef yok,işte 3.5 maç sonra 2-3 orta anca geliyor

Hürgün Aygün
19.11.2012, 22:51
Attığı gol çok klastı gerçekten tam bir golcü topu kontrol edişleri, kafa vuruşları.İlk golünü attı sonunda devamı da gelir inşallah.:)

FC-ST-PAULI-61
19.11.2012, 22:52
Bu Adam tam bir Santrafor.Keske birkac Sene önce gelseydide yattaranin müthis Ortalarindan
faydalansaydi.