PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marco Aurelio Milli Takıma!

Sayfa : 1 [2]

invisibleman
20.08.2006, 00:20
ben adam hrsitiyan aşağılayalım demiyorum dini beni ilgilendirmz sadece ben o formaya yakıştıramıyorm haç işaretini o kadar.sinirim tepkim o yüzden!

İyi de dostum her Türk müslüman olmak zorunda değil...Herhangi özde de Türk olan bi futbolcunun da dini farklı olabilir...Şu ana kadar olmadı böyle bi durum fakat bundan sonra olabilir...

Oğuzhan Görkan
20.08.2006, 00:23
İyi de dostum her Türk müslüman olmak zorunda değil...Herhangi özde de Türk olan bi futbolcunun da dini farklı olabilir...Şu ana kadar olmadı böyle bi durum fakat bundan sonra olabilir...

kardeş ister bağnazlık deyin ister geri kafalılık, o formaya yakışmadı haç işareti bunu bilir bunu söylerim hiçbir zmnda kabul etmeyeceğim ben bölyleyim

invisibleman
20.08.2006, 00:28
kardeş ister bağnazlık deyin ister geri kafalılık, o formaya yakışmadı haç işareti bunu bilir bunu söylerim hiçbir zmnda kabul etmeyeceğin ben bölyleyim

Herneyse senle bu konuda da anlaşamayacagız heralde...Yine de karsı fikirlerin olması güzel bişi...

tamuğ yamtar
20.08.2006, 03:06
Şimdi çoğu gazeteci ve Terim, Türk Vatandaşlığına girdi, o yüzden bizimle aynı haklara sahiptir diyorlar.

Eyvallah diyelim.

E o zaman bu vatandaş, biz Türk Vatandaşlarının devletimize karşı yapmaya yükümlüğü olduğumuz şeylerden de sorumlu olmaz mı?

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

(NOT:Kanuni durumu tam bilmiyorum)

Sadece küçük bir soru.

ÖR: Askerlik gibi.

invisibleman
20.08.2006, 11:55
Şimdi çoğu gazeteci ve Terim, Türk Vatandaşlığına girdi, o yüzden bizimle aynı haklara sahiptir diyorlar.

Eyvallah diyelim.

E o zaman bu vatandaş, biz Türk Vatandaşlarının devletimize karşı yapmaya yükümlüğü olduğumuz şeylerden de sorumlu olmaz mı?

Yoksa ben mi yanlış düşünüyorum?

(NOT:Kanuni durumu tam bilmiyorum)

Sadece küçük bir soru.

ÖR: Askerlik gibi.

Dogrudur sorumlulardır...Ancak yasaya göre biri 22 yaşından sonra vatandaşlığa geçtiyse askerlikten muaf tutuluyor...

k@ndemir
20.08.2006, 12:38
ben dağlarda bu ülke için yıpranacam belkide şehit olacam allah bilir..

aurelio'da türk oluo bende türk oluyorum!böyle haklar veren devlet olmaz olsun!

allah aşkına kardeşim savunma şu herifi cinlerim tepeme çıkıyor!

invisibleman
20.08.2006, 12:49
ben dağlarda bu ülke için yıpranacam belkide şehit olacam allah bilir..

aurelio'da türk oluo bende türk oluyorum!böyle haklar veren devlet olmaz olsun!

allah aşkına kardeşim savunma şu herifi cinlerim tepeme çıkıyor!

Kardeşim savunmuyorum sadece yasaların bunu gerektirdiğini söylüyorum...Ayrıca beni de rahatsız ediyor bu durum...

k@ndemir
20.08.2006, 12:52
o zmn o yasaları çıkaranın allah belasını versin!bu ülkede düzgün giden ne var ki zaten

invisibleman
20.08.2006, 13:38
o zmn o yasaları çıkaranın allah belasını versin!bu ülkede düzgün giden ne var ki zaten

Ewet yasalarda cok büyük açıklar var...Tepkimizi bireylere karşı değil de bu yönde gösterirsek daha iyi olur

k@ndemir
20.08.2006, 14:12
doğru diyosun bireyin hiç bir suçu yoqqq!yasalar ve onu milli takıma alan kazmaya karşı tepkimizi koymalıyız!

türkiyede artık altyapıya önem vermeyede gerek yoqq!nasıl olsa kendi ülkesinde milli olamayanlar bizim ülkemize gelipp oluyorr,onları kullanırız

trapesus
21.08.2006, 05:01
Valla adam süper top oynadı lüksemburg maçında.

Rıza ÇOLAK
30.08.2006, 14:17
66 Türk genci başka milli takımda
Türkiye'de son günlerde Fenerbahçeli Marco Aurelio'nun Türk vatandaşlığına geçer geçmez Ay-yıldızlı formayı giymesi tartışılırken, Avrupa'daki 9 ayrı ülkenin milli takımında son iki yılda 66 Türk gencinin forma giydiği belirtildi.

Futbol Extra Dergisi'nin araştırmasına göre, son iki yılda tam 66 Türk genci başka ülke milli takımlarında forma giydi. Futbolda söz sahibi Almanya, Hollanda, İsveç, İsviçre, Danimarka, Avusturya ve Belçika gibi ülkelerin başarı ve gelecek için Türk gençlerine yönelmesi, özellikle bu ülkelerde süregelen Afrikalı modasının ardından Türk modasının başladığını gösterdi.

Avrupa futbolunun devlerinden biri olan Almanya, neredeyse geleceğinin önemli bir kısmını Türklere emanet etmiş durumda. Almanların 21 yaş altı takımından itibaren hemen hemen her kademesindeki takımında birden fazla Türk görmek mümkün.
Avusturya Milli Takımı'nda da son yıllarda hızlı bir şekilde Türkleşme göze çarpıyor. Hataylı Azar Karadaş'ın Norveç, Uğur Yıldırım'ın Hollanda A Milli Takımlarına yükselmesinin ardından bu yıl da Ramazan Özcan'ın Avusturya ve Malik Fathi'nin de Almanya A Milli Takımı'na çıkması dikkat çekti.

ozturk
31.08.2006, 01:41
Aurellio Türk Milli Takiminda oynasin sonuna kadar destekliyorum...

kimse milliyetci ruhu yok falan demesin milliyetci ruhlu futbolcularida gördük yani

evet 1. ddakikada penaltı yaptırmaz en azından...

Mehmet_Mercanlı
06.09.2006, 00:31
sizi hiç anlamıyorum nasıl olurda 75 milyon nufuslu bu ulkede dişarıdan adam alınıyo

Mehmet_Mercanlı
06.09.2006, 00:33
askere gidin ozaman görürm sizi
marco askere diye bağrın ozaman
TÜRK olmak kolay değil arkadaşlar

FANATIK61
21.09.2006, 21:15
Elalem bizim yildiz Türk oyuncularini kapiyor bizimkilerde Yabancilari Türk yapip Milli Takimda oynattiriyor ???????

Löw'ün gözü Türkler'de
Almanya yıllarca görmezden geldiği ülkedeki Türk futbolcu potansiyelini milli takımın yeni patronu Joachim Löw ile birlikte keşfetti.

Milli Takım Teknik Direktörü Löw, milli takımlardaki Türk kökenli futbolcu sayısını altıya yükseltti. H. Berlin defansındaki Malik Fathi’yi A Milli Takım’a alan Löw, E. Frankfurt’lu Daniyel Çimen’in yanında Serdar Taşçı (Stuttgart), Mesut Özil (Schalke), Berkan Afşarlı (Stuttgart) ve Cenk Tosun’u (E.Frankfurt) da milli takımlara çağırdı. Mardinli bir işçi ailesinin oğlu olan Daniyel, E. Frankfurt’un orta sahasında oynuyor. Stuttgart’ın defans futbolcusu Serdar Taşçı ve Schalke’nin orta sahasındaki Mesut Özil’in yanında iki Türk futbolcu daha Almanya genç milli takımlarına çağırıldı. Stuttgart defansında forma giyen Berkan Afşarlı ile E. Frankfurt orta sahasında oynayan Cenk Tosun Almanya 15 yaşaltı genç milli takımlarının kadrosuna dahil edildi.

Bahtiyar
22.09.2006, 10:09
arkadaşlar görmezden geldiğimiz bişey var. almanyada yaşayan türkler şuan oradaki göçmenlerin çocukları ve orada doğup büyüme yani artık türklükle bi alakası kalmamış gibi almanyanın herşeyini benimsemiş(ahlak, öarf ve adetleri gibi) almancayı bir almandan daha iyi konuşuyorlar. mesela Zidan cezayir göçmeni bir ailenin çocuğu. fransada halk kahramanı ama o bi fransızdan daha fazla fransız fransızcayı ana dili gibi konuşuyor oranın yaşamını benimsemiş.aurello türkiye doğumlu olsa burda büyüse tamam dersin.adam doğru dürüst türkçe konuşamıyor ama türk milli takımda oynuyor varmı böyle şey.
kimse bizim gibi 30 yaşındaki adamı vatandaşlığa alıp milli takımda oynatmıyor. yani onu bile yüzümüze gözümüze bulaştırdık.

pReN@_61
22.09.2006, 11:13
bu gidişle tüm yabancılar türk olur...
çok saçmaa

subay
22.09.2006, 15:44
arkadaşlar görmezden geldiğimiz bişey var. almanyada yaşayan türkler şuan oradaki göçmenlerin çocukları ve orada doğup büyüme yani artık türklükle bi alakası kalmamış gibi almanyanın herşeyini benimsemiş(ahlak, öarf ve adetleri gibi) almancayı bir almandan daha iyi konuşuyorlar.

yok yaw, mesut daha önceden de alman milli takimina cagirilmisti ama o teklifi geri cevirmisti "yogun mac programi" nedeniyle, ama alakasi yoktu, o türk milli takiminda oynamak istiyordu. Fatih Terim onu cagirmayinca almanyanin ikinci teklifini mecbur kabul etti. Lütfen burada (almanyada) yasayan insanlarin türklükle bi alakasi kalmamis demen zoruma gidiyor.
Ayrica almancayi almandan daha iyi bilen türke ben sahsen 22 senedir berlinde yasamama ragmen rastlamadim.

Bahtiyar
22.09.2006, 15:57
yok yaw, mesut daha önceden de alman milli takimina cagirilmisti ama o teklifi geri cevirmisti "yogun mac programi" nedeniyle, ama alakasi yoktu, o türk milli takiminda oynamak istiyordu. Fatih Terim onu cagirmayinca almanyanin ikinci teklifini mecbur kabul etti. Lütfen burada (almanyada) yasayan insanlarin türklükle bi alakasi kalmamis demen zoruma gidiyor.
Ayrica almancayi almandan daha iyi bilen türke ben sahsen 22 senedir berlinde yasamama ragmen rastlamadim.

o söylediklerim sözün gelişi orayla nekadar haşır neşir olduğunu sölemek için 30 yaşındaki adamın türk yapılıp (ayrıca doğru dürüst tükçe bile bilmiyor.) milli takımda oynaması benim kanıma dokunuyor.

Cafer KILIÇSOY
29.09.2006, 18:14
Milli takımda oynayan insanın milli duyguları hissetmesi lazım. Bu kadar saçmalık olmaz. Formasıyla sonuna kadar şavaşacak ne babayiğitler var bu ülkede. Biz aurello gibi futbolcularla dünya üçünçüsü olmadık

Hüseyin Çümen
29.09.2006, 21:06
o bölgeye ihtiyaç olsa dahi kendi evlatlarımızla o bölge doldurulmaya çalışmalı bence mesela kaleci ye ihtiyacımız varsa italyadan yetenekli bi kaleci alalım türk yapalım oraya geçirelim oyun kurucu yok hayde brezilyaya bide forvet olsa oo oda arjanti,nde böle zihniyet olurmu ozman nerde milli takım ruhu
eğer bi bölgese ihtiyaç doğuyorsa onu kednimiz yetiştirmeli monte etmeliyiz milli takımda oynamak için tekmeye kafyı sokmak gerekirse uğurda ayağını feda etmekle olur bunu elin gavurundan bekliyceksek vay bizim halimize

Hüseyin Çümen
05.10.2006, 07:20
şu milli takım içime hiç sinmiyo milli maçlardan önce içimde hep heyecan olurdu şimdi umrumda değil marco denen adam giitsin şu takımdan

Uğurtan
05.10.2006, 19:50
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki ASİL KAN'da mevcuttur;)
M.Kemal ATATÜRK

Hüseyin Çümen
20.01.2007, 04:12
bir oyuncu hristiyan olabilir dinine karışacak değiliz ama o forma altında müslüman ulusun milli takımında oynarken hristiyanlığını gözler önüne serme hakkı bence yoktur bizim müslüman oyuncularımız ellerini açıp dua etseler maçtan önce irticacı olurlar gazete manşetlerine taşırlar onlarda içlerinden dualarını ediyolar ama çıkıpta aurelio haç yapamaz içinden neyapacaksa yapsın

Jade
29.03.2007, 14:55
Bu futbolcunun ayrıca Mehmet ismini almasına bir anlam veremedim. "Mehmet" peygamberimizin ismi değil mi?

Serdar ÖZCAN
29.03.2007, 19:23
türkiyede bu duyguyu hissederek oynıyacak bu kadar genc varken gidip adamın tekini türk yapmaları kadar sacma bişi yok sonra türk futbolu niye gelişmiyo derler gelişmes tabi sen önce genclerine deger ver sonra bu soruyu sor.

okan6161
29.03.2007, 19:28
türklük çok kolay galiba bazı kişilere göre ondan böyle aypıyorlar derler başkalrı yapıyor efendi biz türküz sen bazıları değilsin sen kendini bazıları gibi görüyorsan türk değilsin

Misina
29.03.2007, 19:40
Türk olmayan birnin üçkağıtla milli formayı giymesine karşıyım.ama aurello gibi oynayacaksa her yabancıya o forma giydirilmeli.adam hakkını vererek oynuyor

camur61
29.03.2007, 20:10
adamın hakkını verelim şimdi iyi bir performans sergiliyor bende karşıyım bır yapancının mıllı takımda forma giymesine ama yiğitii vur ama hakkını ver misali

Özkan
29.03.2007, 20:33
çok iyi futbolcu ama ben karşıyım yani milli takımı aurellio'mu kurtarak ya hiç mi türk futbolcu kalmadı onamı muhtacız yani...

buna her dalda karşıyım naim süleymanoğlu'ya da,elvan'a da başarılar getirdiler allah razı olsun ama ben olsam almazdım onları milli kulüplere...Naim ile Hewan Abeylegesse'yi ya da Marco Aurelio'yu nasıl bir tutarsınız? Naim Türk idi ve Türk millî takımına girebilmek için kendisinin ve yakınlarının canını tehlikeye attı. Hewan Abeylegesse para için, Marco Aurelio ise kendi ülkesi tarafından adam yerine konulmadığı için bizim millî takımlarımızda oynuyor.

bordoylamavi
02.05.2007, 12:47
ricardinhoya yaptığı hareket kabul edilir gibi değil. resmen sokka kavgası gibiydi

Fatih
02.05.2007, 17:31
aurelio türkiyede oynamış en iyi önliberolardan biri hakkını verelim adam brezilyalı olabilr ne var yani fransa milli takımında kaç tane fransız var??

mehmet_35
02.05.2007, 18:26
Ben olsam son olaydan sonra milli takıma almam..

Ertan 51
02.05.2007, 18:28
ne ilginçtir ki futbolun milliyeti olmaz adam tercihini bizden yana yapmış ve formdaysa ve takıma katkı yapacaksa oynasın diyorum ama onu Ay Yıldızlı forma ile görünce hazmedemiyorum ve kesinlikle içime sinmiyor.benim kafa böyle karışık ilerde müsbet veya menfi netleşir inşallah.

karatasof
02.05.2007, 18:30

Olur mu hiç?
Asıl son olaylardan sonra milli takıma ne kadar yararlı olacağını gösterdi.
Kasılan adam Fatih Gerim artık her maç banko geçer bu adamı.
Unutma artık takımda Alpay olmayacağı için onun yerini en iyi aday aurelio'dur.Hele kaybedilen maçlardan sonra rakip topçulara hucumu yönetme işide bu sonradan Türk arkadaşa emanet edilmeli...

Özgür Öztürk
02.05.2007, 19:15
Tiz kellesi vurula.

Serdar ÖZCAN
02.05.2007, 19:37
Baştan beri hata zaten bu adam. Bu olayla kişiliğini dibe vurdu sadece:)

subay
02.05.2007, 21:46
ricardinhoya yaptığı hareket kabul edilir gibi değil. resmen sokka kavgası gibiydi

Peki Ricardinho Aurelio'ya hakaret etmediginden nasil o kadar emin olabiliyorsun? Aurelio o kadar sinirlenmis ise bunun arkasinda eminim birsey vardir. Durupdururken insan o kadar sinirlenmez. Ricardinho bosuna Brezilya da en sevilmeyen oyuncu degil. Tarafli ve önyargili olmayalim arkadaslar.

Özgür Öztürk
02.05.2007, 23:13
Peki Ricardinho Aurelio'ya hakaret etmediginden nasil o kadar emin olabiliyorsun? Aurelio o kadar sinirlenmis ise bunun arkasinda eminim birsey vardir. Durupdururken insan o kadar sinirlenmez. Ricardinho bosuna Brezilya da en sevilmeyen oyuncu degil. Tarafli ve önyargili olmayalim arkadaslar.

Geçen Adnan Aybaba da brezilyada anket yapılsa oranın en sevilen oyuncusu seçilir diyordu.

Erkan
02.05.2007, 23:15
Benim anlamadigim niye bunlar isimlerini degistiriyorlar? Ben mesela hollanda vatandasligim da var (turk te) ismim kavur ismi degil ya? :) Ricardinho olayindada, ricardinho ne dediyse desin kimsenin kimseye vurma hakki yoktur...

Erkan
02.05.2007, 23:16
Geçen Adnan Aybaba da brezilyada anket yapılsa oranın en sevilen oyuncusu seçilir diyordu.

O Adnan Aybaba :) o der...

Can52
03.05.2007, 15:06

Belirli olaylardan dolayi , ona gelene kadar Milli takimda oynamayacak cok kisiler var......
Adama irkci ve Türklüge karsi bir sey söylendi ve bu hareketi yapti.
Cezasini cekekecek, ama herkes ahlak hocasi kesilmeye baslamsin burda..

bordoylamavi
03.05.2007, 16:35
ricardihno ona Türk olmasıyla ilgili tam olarak ne söylemiş acaba bilern var mı

Can52
03.05.2007, 20:28
ricardihno ona Türk olmasıyla ilgili tam olarak ne söylemiş acaba bilern var mı

"Kara Türk Köpegi" demis , iddiasina göre

Çakır
04.05.2007, 10:26
"Kara Türk Köpegi" demis , iddiasina göre

Ricardinho'nun olayı alelacele kapatmaya çalışması ve Aurelio'dan davacı olmayacağını açıklaması bundan olabilir... Yenilir, yutulur bir laf değil. Alacağı tepkilerin kendi de farkında. Bu tip adamlara güzel ülkemizde para kazandırıyoruz. Yazık...

bordoylamavi
04.05.2007, 11:01
ricardinho nun aurelioya hakaret etmediğinden emin olmak gibi birşey yazmadım. bu senin yorumun. ben aurelionun attığı yumruktan bahsettim sadece.elin adamlarının da neyine taraf olucam bu arada

galyanlim
04.05.2007, 15:21
ricardinho nun aurelioya hakaret etmediğinden emin olmak gibi birşey yazmadım. bu senin yorumun. ben aurelionun attığı yumruktan bahsettim sadece.elin adamlarının da neyine taraf olucam bu arada
mehmet aurello bizdede top oynamış biri ben bizde oynadığı zamandada hiçbi terbiyesizliğinide görmedim
yaptığı hareket yanlıştı hemde kameralar önünde
yaptığı tabiki cezasız kalmadı
ama böle bi efendi bi adamı bu kadar çıldırtan rico ya bi
ceza gelmedi hayret.......

bence aurello efendiliğiylede milli takımda oyanama hakkını kaznmıştır
oma oynamasına bende karşıyım sonuçta oda bi yabancı

HALİT KARAKAŞ
04.05.2007, 23:28
milli takıma alınmasına baştan beri karşıydım,şimdide karşıyım,,,,,

SEVTALI KARDIA
05.05.2007, 14:15
ilk bas sunu bildirmek isterim bir baska klubun mafya sini burda tartismak bence yanlis aurolio bizde idi midiyi gecelim .

bir kere 70 milyon insanin icinde 11 tane futbolcu bir araya getiremiyenlerin suratina tukurelim ondan sonra baska klublerin oyuncularini tartisalim.

sametaydin
07.05.2007, 04:31
aurello yu istemiyorum ben milli takımda. gerçi benim karşı oldugum bikaç şey daha var.
mesela milli takımdan para kazanmak gibi. diğer milli takımlar böyle yapıyo olabilir ama bizde böyle bişey olmamalı bence.

SiNo
08.05.2007, 22:35
Trabzonspor onu çöplükten getirdi adam etti
Trabzonspor da oynarken gidip diğer arkadaşları ile başka kluplerle protokol imzaladı
sonrasında aybaba ile kazandığımız türkiye kupası sonra yaptığı Türkçe açıklamada Trabzonspor süper ben Trabzonsporda
kalacağım sözleşme yeniliyeceğim dedi ve
ertesi gün fenere imza attı para için
ve sonrasında ben Türk olmak istiyorum dedi oldu

yani bu adamın amacı para ve avrupa kluplerinin dikkatini çekmek trabzonsporda olmadı dedi fenere gitti baktı fenerde çok dikkat çekmiyor oradan milli takım a zıpladı şimdi orada yapmaya çalışıyor bir şeyler ama olmaz marco olmaz senin biz çöplüklerden getirdik adam ol yoksa sokarız gene çöplüğüne

Gürkan
08.05.2007, 23:22
Aurelio nun futbolu dışında Türk Milli Takımda oynamayı hak edecek ne artısı var.

Can52
08.05.2007, 23:43
Aurelio nun futbolu dışında Türk Milli Takımda oynamayı hak edecek ne artısı var.

Milli Takimda oynamak icin baska ne özellikler olur???

Hakan Ünsal, Bülent Korkmaz, Hasan Sas, Arif Erdem ve daha cok Futbolcular Milli takim oyuncusu gibi davranadilarmi???

Aurellio hata yapmistir ve cezasini cekiyor , ne daha fazla ,nede daha az üzerine gitmeye gerek yok...

Gürkan
08.05.2007, 23:46
Milli Takimda oynamak icin baska ne özellikler olur???

Hakan Ünsal, Bülent Korkmaz, Hasan Sas, Arif Erdem ve daha cok Futbolcular Milli takim oyuncusu gibi davranadilarmi???

Aurellio hata yapmistir ve cezasini cekiyor , ne daha fazla ,nede daha az üzerine gitmeye gerek yok...

bu olaydan bahsetmedim.

Trunks
09.05.2007, 15:13
o pozisyonda oynayabilecek oyuncu varmi türkiyede? kim var??

hem irkcilik yapmiyalim irkcilik yapacaksak bazi diger kesimlerde laz oyunculari istemiyoruz,diger kisimda kürt oyunculari bir baskasida cerkez oyuncu istemiyoruz der bu böyle sürüp gider

Trunks
09.05.2007, 15:16
türkiyede bu duyguyu hissederek oynıyacak bu kadar genc varken gidip adamın tekini türk yapmaları kadar sacma bişi yok sonra türk futbolu niye gelişmiyo derler gelişmes tabi sen önce genclerine deger ver sonra bu soruyu sor.

ne güzel iste,o genc oyuncularda mehmet aureliodan formayi kapabilmek icin daha cok efor sarfedecekler daha cok calisacaklar,milli takim formasi aurelionun tapulu mali degilki kim formdaysa o giyecekve suan O BÖLGEDE milli takim formasini hakettigini düsünüyorum

Vkgz
10.05.2007, 23:51
ne işi var türkçe bilmeyen adamın milli takımda... gitsin brezilyasında oynasın...
tamam altın kadroda oynayamaz ama
he belki gümüş kadrodada oynayamaz,
yaniii bronz kadrodada oynayamayabilir ama
Bakır kadronun vazgeçilmez oyuncusu olur :):):):)

Cafer KILIÇSOY
05.07.2007, 22:08
Ne olmuş aslan gibi Türk gençlerine.

Türk Milli Takımında oynayacak insanın damarlarında Türk Kanı dolaşmalı bence. Milli ruhu taşımalı.

Unutmayalım,
Elin atına binen köyün ortasında iner

Mayls
06.07.2007, 13:57

hem irkcilik yapmiyalim irkcilik yapacaksak bazi diger kesimlerde laz oyunculari istemiyoruz,diger kisimda kürt oyunculari bir baskasida cerkez oyuncu istemiyoruz der bu böyle sürüp gider

Bunun irkcilikla bir alakasi yok. Bu takim Türk milletinin bir takimi ve Aurellio Türk degildir. Bunun ten rengiylede bir alakasi yok. Kazim'da milli takimda ama ona kimse sesini cikarmiyor. Aurellio bu milletin bir parcasi degildir bence. Istiklal marsi okunurken sakiz cigneyen birisini sahsen istemiyorum benim milletimi temsil eden bir takimda.

Cafer KILIÇSOY
06.07.2007, 14:52

Ya ne alaka şimdi güzel kardeşim. Senin laz diyerek kürt diyerek yorumladığın ayırım yaptığın insanlar bu ülkenin kanını taşıyor. Aurello'yu bunlarla nasıl bir tutuyorsun

Külünkoğlu
06.07.2007, 15:58
İşi daha fazla siyasete dökmeyelim. Trunks kaçırdığın bir şey var. Hem de çok önemli bir şey. Çerkezler Lazlar Kürtler bu milletin bir parçası. Kıtalar ötesi ayrı bayrağı ayrı milleti olan Brezilya ne tarafa düşer bu konuda ? arkadaşlarımızın bu konudaki düşünceleri ırkçılık temeline dayandırılamaz. Savın doğru olsaydı "Yattara ne yana düşer ?" diye sorabilirdiniz. Buyrun sorun isterseniz.

Kadir
06.07.2007, 22:30
Onun oynadığı yerde Nuri Sahin(!) gibi Hüseyin Gibi oyuncular oynar bence tamamen saçmalık ! Marco dan Mehmet olmaz !!

Cafer KILIÇSOY
07.07.2007, 12:51
Arkadaşlar düşüncelerinizi yazmakta serbestsiniz ama bu serbestlik size insanları ırkcılıkla suçlama hakkını vermez. Saçmalamayın lütfen. Bizim burada savunduğumuz tez Türk Milli takımında Türk genclerinin oynaması dır. O kadar. Yazdıklarımızı iyi algılayın lütfen.

Hepinize sevgi ve saygılarımı sunmakla beraber bu hatırlatmayıda yapma gereği duydum

TSelif
07.07.2007, 12:59
Bence de ırkçılıkla alakası yok ki olamaz da .
Bende İSTİKLAL MARŞI mız söylenirken ağzı kıpırdamayan bir adamı ne olursa olsun benimsemiyorum . İyi oynayabilir yerine kimse olmayabilir ama öyle düşünüyorum işte:)

A.Alper
07.07.2007, 14:38
Marco Aurelio'ya tepki gösterirken Almanya kökenli oyuncuları kaçırmayalım.Bu oyuncuları Almanya yetiştiriyor biz "kapıyoruz" Üzerlerinde en ufak bir emeğimiz yok.Geliyor doğru düzgün Türkçe konuşamıyor.Türkiye hakkında hiçbir şey bilmiyor.Kimisi 3 tane frikik attı diye garanti forma istiyor.Bunları da göz ardı etmeyelim.

objek
07.07.2007, 22:58
Almanya veya diyer avrupa ulkelerinde oynayan ve milli takimimizi tercih etmis oyuncularimizdan bahsederken biraz dikkatli olmamiz gerekmezmi? hamitler nuriler vs gibi oyuncularimiz alman milli takimlarindan gelen teklifleri geri cevirip milli takimimizi secmislerdir kokenleride!!! alman degildir eger marco ve kazim brezilya ve ingiltere milli takimlarindan teklif alsalardi ne olurdu?... bunlara ragmen milli takimimizi secmis olsalardi o zaman bu gibi tartismalara girilmezdi bile marco cok yararli bir oyuncu ama bir bosna hersek macinda bile kurtarici olarak sahneye cikamiyor! huseyinden nuriden mehmet topuzdan yarim gram ustun diye alinan yabancilarla gunumuz futbolunda hemen zirveye cikamazsiniz oncelikle sistem vizyon takim ruhu ve emek ister.saygilar

WERTHeR
08.07.2007, 01:34
Irkçılık muhabbetleri olmuş ama saçma olmuş bence. Hırsını giymiş olduğu formadaki ayyıldızdan alabilecekse (bence alamaz) dili dini rengi ne olursa olsun oynasın.

Erdem Keser
08.07.2007, 01:46
Irkçılık muhabbetleri olmuş ama saçma olmuş bence. Hırsını giymiş olduğu formadaki ayyıldızdan alabilecekse (bence alamaz) dili dini rengi ne olursa olsun oynasın.
keceli oynayacagina aurelio oynasin :)

WERTHeR
08.07.2007, 01:56
keceli oynayacagina aurelio oynasin :)

gel yapma bu inattan vazgeç keçelimize sahip çıkalım:)

Erdem Keser
08.07.2007, 02:08
gel yapma bu inattan vazgeç keçelimize sahip çıkalım:)
keceliiiiiiii keceli mustafaa kecelii :D:D

Emre B.
09.07.2007, 02:27

Irkçılık yapmayalımda Türk Milli takımından bahsediyoruz.Lazlar da, Kürtler de, Çerkezler de bu vatanın evladı değil mi?

onur_alabuga_61
09.07.2007, 14:03
yav kardeşim takımındaki hüseyin cimşir i unuttun mu aurellio brezilyalı iken milli takımda hüseyin oynuyodu ,

hatta fener şampiyon olurken brezilya bayrağıyla sahada dolaşan akbaba aurelio şimdi mi türk oldu yeter lan fatih terimde çıldırdı burayada yazıyorum amilli takım hakan şükürle gruptan çıkamayacak yunanistanla norveş 1. ile 2. paylaşacak

WERTHeR
09.07.2007, 21:18
Keçelinin olmadığı milli takımda aurelionun işi ne:)

A.Alper
10.07.2007, 17:45
Almanya veya diyer avrupa ulkelerinde oynayan ve milli takimimizi tercih etmis oyuncularimizdan bahsederken biraz dikkatli olmamiz gerekmezmi? hamitler nuriler vs gibi oyuncularimiz alman milli takimlarindan gelen teklifleri geri cevirip milli takimimizi secmislerdir kokenleride!!! alman degildir

Almanya yetiştiriyor,biz alıyoruz.Emek harcamadan forma giydiriyoruz.Haksızlık bu,gerisi beni ilgilendirmez.

Kadir
10.07.2007, 18:09
Marco Aurelio'ya tepki gösterirken Almanya kökenli oyuncuları kaçırmayalım.Bu oyuncuları Almanya yetiştiriyor biz "kapıyoruz" Üzerlerinde en ufak bir emeğimiz yok.Geliyor doğru düzgün Türkçe konuşamıyor.Türkiye hakkında hiçbir şey bilmiyor.Kimisi 3 tane frikik attı diye garanti forma istiyor.Bunları da göz ardı etmeyelim.

Yıldıray,Hamit,Halil,Nuri adamalar Almanya'da doğmuş büyümüş doğaldır hem onlar Almanya kökenli değiller Türk kökenliler.Önemli olan onların Alman milli takımını değilde Türk milli takımını seçmesi değil mi? hemde seçilseler kadroda yer bulma ihtimalleri var.Örnek Mehmet Scholl,Malik Fathi.

Ama Aurelio nun Brezilya milli takımında oynama ihtimali %0,1 olduğu için Marco Aurelio Türk vatandaşı oldu ve Fatih Terim'de milli takıma aldı.Bence alınmamalı.

Bence milli takımda brezilyalıya yer olmamalı.Marco'dan Mehmet olmaz.

Mayls
10.07.2007, 21:20
Yıldıray,Hamit,Halil,Nuri adamalar Almanya'da doğmuş büyümüş doğaldır hem onlar Almanya kökenli değiller Türk kökenliler.Önemli olan onların Alman milli takımını değilde Türk milli takımını seçmesi değil mi? hemde seçilseler kadroda yer bulma ihtimalleri var.Örnek Mehmet Scholl,Malik Fathi.

Ama Aurelio nun Brezilya milli takımında oynama ihtimali %0,1 olduğu için Marco Aurelio Türk vatandaşı oldu ve Fatih Terim'de milli takıma aldı.Bence alınmamalı.

Katiliyorum. En basit örnek Nuri Sahin. Almanya milli takimi ona teklif gönderdiginde Türk milli takiminda oynayip oynamamasi belli bile degilken gelen teklifi ben kendi ülkemin formasini giymek istiyorum diyerek reddetti.

Ayrica onlarin Türkce'den fazla almanca konusmalari bence onlarin degil onlari egiten ailelerin sucu. Bende Almanya'da dogup büyüdüm ve okulda, sokakta hep Almanca konustum ama evde ailemle hep Türkce konustugumdan Türkce'yi daha iyi anliyorum ve konusuyorum

&lazkopatti&
11.07.2007, 21:35
artık daha tartışmayalım bence adam yakında milli takımda jübilesini yapar..

ktü_ts
13.07.2007, 14:34
70 milyonlık ülkede bi ön libero yokta marco türk millitakımında oynuyo tartışılır....

Sacit
13.07.2007, 22:22
70 milyonlık ülkede bi ön libero yokta marco türk millitakımında oynuyo tartışılır....

kesinlikle öyle yaa.

adam kalmadı ülkede buna düstük :mad:

Külünkoğlu
16.07.2007, 16:04
Aynı şekilde düşünüyorum pekala da Alman Milli Takımında oyanayabilirlerdi fakat Türk Milli Takımını seçtiler. Belirleyici etken futbol kapasiteleri değil ailelerin Türk olmasıydı.

Başka bir başlıkta da arkadaşın biri yazmıştı. Brezilya milli takımında forma giyme şansı olsaydı öyle %100 % 80 değil %10 şansı olsaydı Milli takımımızı tercih edermiydi acaba ? ayrıca Milli Takıma ne verdiğine de bakmak lazım Hüseyin'i yan pas veriyor diye eleştirenler Marco'nun yan paslarının sayısına bir baksınlar.

cuneytr
17.07.2007, 10:19
Aynı şekilde düşünüyorum pekala da Alman Milli Takımında oyanayabilirlerdi fakat Türk Milli Takımını seçtiler. Belirleyici etken futbol kapasiteleri değil ailelerin Türk olmasıydı.

Başka bir başlıkta da arkadaşın biri yazmıştı. Brezilya milli takımında forma giyme şansı olsaydı öyle %100 % 80 değil %10 şansı olsaydı Milli takımımızı tercih edermiydi acaba ? ayrıca Milli Takıma ne verdiğine de bakmak lazım Hüseyin'i yan pas veriyor diye eleştirenler Marco'nun yan paslarının sayısına bir baksınlar.fatih hoca göreve gelirken yeni bir yapılanma içine gireceklerinin söylemişti(yeni yapılanmadan bizim anladıgımız takımı gencleştirmektir)sanırım bu yeni yapılanmanın!! örneklemelerini görüyoruz:))

LazAnisT
13.09.2007, 12:07
Dün gece Bizim Türklerden çok daha fazla türktü.Tebrik ederim

MarceloTS
13.09.2007, 12:10
Aurelio takımın en iyilerinden.Hüseyin ile aynı kefeye koyanlara da gülüyorum..

Kadir
13.09.2007, 15:46
aurelio düz bir futbolcu öyle çok üst düzey özellikleri yok ama devamlılığı var performansını üst düzeyde tutmasını biliyo.

murat
14.09.2007, 17:19
Aurelio lu milli takim benim milli takimim degildir! olay bukadar basit. Milli mac izlemiyorum cunku milli takimsiz milli mac olmaz... Avrupanin bircok stadina hatta Sukru Saracogluna bile gittim milli takimi izlemeye fakat artik 5 lira bile olsa macina gitmem!

Birde Aurelioyu begenip Huseyine gulenlere ben guluyorum. Nekadar saygisiz oldugun ortada!

^^TS^^
09.10.2007, 12:35
TÜrkİye Mİllİ Takimini SeÇmİŞ Hem De İstİklal MarŞimizi Ezberlemek İÇİn Can Atan Bİr Yabanci Bulamazsiniz Artik O Da Bİr TÜrk Gİbİ Davraniyor OynadiĞi Mevkİnİn De En İyİsİ Dİyebİlİrİz Bu YÜzden Ona Bu Kadar YÜklenmemek Lazim...

antagonist
13.10.2007, 11:11
Bir Marco Aurelio'nun İstiklal Marşı söylediği reklamlar eksik kalmıştı..Adam resmen milli kahraman oldu be!

İddiam da ısrarlıyım;Aurelio'nun Brezilya Milli Takımı'nda oynama ihtimali %1 olsaydı,TÜrk Milli Takımı'nı seçmezdi...

Mayls
13.10.2007, 11:33
Bir Marco Aurelio'nun İstiklal Marşı söylediği reklamlar eksik kalmıştı..Adam resme milli kahraman oldu be!
Mactan önce okumuyor ama reklam oldumu isin icinde para oldumu okuyor.

Üzerinde Milli forma tasiyan birisinin boynunda hac tasimasi, Türkce bilmemesi (Türkiye'de gecirdigi 5 yila ragmen tercüman kullanmasi) ve mactan önce Istiklal Marsi'ni okumamasi beni üzüyor ve yaraliyor. Gögsündeki O Bayrak atalarimizin kaniyla boyandi, okumadigi O Mars atalarimizin kaniyla yazildi. Bunlara saygi göstermemesi bence atalarimiza yapilan en büyük hakarettir.

emre610
17.10.2007, 10:54
Lincoln Ay-yıldızlı Formayı Giyer mi?

Galatasaray, sezon başında transfer ettiği Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln'ü Türk vatandaşlığına geçirmek için önümüzdeki günlerde harekete geçecek.

Başkan Yardımcısı Adnan Polat ile Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Brezilyalı oyuncuyla bir araya gelerek Türk vatandaşı olması için teklif götürecek.

Brezilya Milli Takımı'nda henüz forma giymeyen Lincoln, Türk vatandaşlığı teklifini kabul etmesi halinde Ay-Yıldızlı formayı da giyebilecek. Futbol Federasyonu ve A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in Lincoln'ün Milli Takım için gerekli olduğunu beyan etmesi halinde bu oyuncunun vatandaşlığa geçme süreci de hem kolaylaşacak hem de hızlanacak. Bu sayede Lincoln, birçok yabancı futbolcu gibi bekleme süreci yaşamayacak. Yabancılar Kanunu'nda yer alan, "Türk olmasında yarar var" maddesi işletilecek ve Bakanlar Kurulu'nda kabul edilmesiyle Lincoln resmen Türk vatandaşı olabilecek. Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Lincoln'ü Türk vatandaşı yapmak istediklerini belirterek, "Böyle bir planımız var. Ancak henüz oyuncu ile konuşmadık. Bunun için aynı zamanda Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim'in de istemesi gerekiyor. Eğer Terim, bu oyuncunun Milli Takım için gerekli olduğunu ifade ederse o zaman Bakanlar Kurulu kararıyla Lincoln hemen Türk vatandaşı olabilir. Bu durumda Lincoln de hiçbir bekleme süreci yaşamadan Ay-Yıldızlı formayı sırtına geçirebilir" dedi.

Hacı Hasdemir / Zaman

turgi
17.10.2007, 12:49
sırada kim var elsaka balili,Mert Nobre, Gökçek Vederson, Alper Aydın (Bebbe)......

hüseyin1975
17.10.2007, 14:00
Milli Takım'da Lincoln rüyası
17 Ekim 2007 http://www.hurriyet.com.tr/_newsimages/4205903.jpgGalatasaray'ın flaş transferi Lincoln'ün adı Türk Milli Takımı için anılmaya başladı. Federasyon yetkilileri, Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızını Türk vatandaşı yaparak Milli Takım'da oynatmak istiyor.

Sabah gazetesinden Deniz Derinsu'nun haberine göre, federasyon yöneticilerinin aralarında sambacıyı Türk vatandaşı yaparak Milli Takım'da oynatmayı tartıştıkları öğrenildi. Aurelio'nun Milli Takım'daki başarılı performansı buna örnek gösterilirken, yetkililerin, "Lincoln'ü, Milli Takım'da oynatabilirsek ortada sorun çözülür" dedikleri öğrenildi. Brezilya Milli Takımı'nda hiç oynamadığı için, Türk Milli Takımı'nın kapısı açık olan Lincoln'ün teklifi kabul etmesi durumunda hemen vatandaşlığa geçirilerek Türk statüsünde oynatılmasının konuşulduğu belirtildi. Konuyla ilgili G.Saray İkinci Başkanı Adnan Polat ise şimdilik böyle şey düşünmediklerini söyledi.
YASADA ENGEL YOK
Statüye göre Türkiye'de 5 yıl yaşayan yabancılar, vatandaşlığa geçebiliyor. Ancak Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunma maddesi işletilerek Lincoln için bu 5 yıllık süre dikkate alınmayacak. Mert Nobre, Gökçek Vederson, Alper Aydın (Bebbe) gibi futbolcular da bu sayede vatandaşlığa geçenlere örnek. Ancak bu oyuncular henüz Milli Takım'da oynamadı. Ay-yıldızı sadece Aurelio taşıdı.

Olacak is DEGIL!!!

Mayls
17.10.2007, 17:24
GS oyuncusu kesin alir Terim milli takima. Milli takimdan kesilebilecek daha cok Anadolu Sporcusu var. Cikar Mehmet Topuz'u koy Lincoln'u

Can basten
17.10.2007, 18:19
Fener'in kıytırık Brezilyalılarının bile birkaç kere milli olmuşlukları varken hakkında bu kadar methiyeler düzülen Lincoln'ün milli takımda bir kez olsun forma giyememiş olması ilginç. :D

FANATIK61
17.10.2007, 18:34
Dün Almanya U 21 Milli Takimi Moldawya'ya karsi oynadi. Schalke'de orta sahada oynayan Mesut Özil 2 Gol attigi Macta cok güzel bir Futbol sergiledi. Maca canli baktim. Forvet'de ise Galatasaray'li Baris Özbek oynadi.

Mesut Özil gelecegin 10 Numarasi. Lincoln GS gitti Cocugun önü acildi onun adina cok sevindim. Elin gavuru kapti hemen cocugu bizimkiler ayakta uyuyor. Is isten gectikten sonra bu cocuklara kabahat bulamasin. Arastirip bulacaksin. Tutturdular bir Nuri Sahin'i öbür Gencleri unutdular. 2. ve 3. Lig'te cok güzel Futbolcular var bizim burda ama kim gelipde görecek ???

zafer6161
17.10.2007, 23:31
bugün takımın en iyisiydi,galiba herkesden cok o hakediyor milli formayı

subay
17.10.2007, 23:50
1. Aurelio bugün herkesten iyi oynadi. Ruh denilen sey nedir bi anlatsa kimse sevinecegim, herkesten fazla kendini oyuna verdi ve Gökdenizle beraber sahanin en iyisiydi.
2. Babam 23 senedir almanya da yasiyor Aurelio nun bildigi Türkce kadar babam almanca bilmiyordur, bu konuda abartma da yapmiyorum, cünkü bakkal da alisveris yapmaya bile cikamiyor almanca bilmedigi icin, 5 senede adamdan ne beklenir bilmiyorum.
3. Bizim oyunculara cok iyi oluyor, Aurelio oynuyor bizimkiler oynayamiyor. Calis sende oyna kardesim. Bence Vedersonu Üzülmezin yerine cagirmak lazim.

Ne yazikki ülkemizde yabanci düsmanligi artmaya basladi. Adem A.S. Türkmüydü??

bordobluex
19.10.2007, 08:41
http://img151.imageshack.us/img151/5633/19ekimrf9.jpg

Trkz61
19.10.2007, 11:47
Bizim oyuncularda iş yok.Bari Lincoln oynasın hiç değilse bir süper yıldızımız olur milli takımda...

Badaloğlu
19.10.2007, 12:02
Fotomaç Allah belanı versin senin...işin kolayına kaçın bakalım,Türk gençlerinin önünü kesin bakalım.Bence sen önce Fatih Terimden kurtul...İSTİKLAL MARŞI BİZİM BİLDİĞİMİZ AYAKTA, ESAS DURUŞTA OKUNUR.Arabaya cd takarak şarkı söyler gibi söylenmez!...Başlarım sizin Aurellionuz'dan, o kadar büyük topçu değil kardeşim.Büyütmeyin bu adamı, Fatih Terim bize kakalamasıdır bu.Türkiyedeki futbolun kalitesizliğidir bu adam...

Ayrıca Brezilyada mafyaya para vermemek için kaçıp, Türk vatandaşlığına geçtiğinide unutmayalım...Trabzondayken bu adamlar her seferinde para sorunu çıkarmış adamlardı.Ülkelerine gittiklerinde,izin dönüşlerinde geri dönerken para konusunda yönetimimizi her zaman tehdit etmişlerdir.Yani bu adamlar Türkiye'ye geldiklerinde açtılar.Hatta boyalı basın nereden buldunuz bu tinercileri? diye dalga geçmişerdi.Ama o sezon ilk maçta Beşiktaşı İnönü'de yendiğimiz maçta, Da Silva(golde atmıştı) ile Aurellio o maçta kendilerini göstermişlerdi de, sonra menajerleri her fırsatta bizden para istemeye kalkmışlardı.Özkan Sümer, değilmiydi bu adamı her seferinde yönetimi para diye sıkıştırdığı için ve Gençlerbirliği başkanı bile Aurellio fenere gittiğinde onun üzerinde hak iddia etmişti.Bizimle sözleşmesi olduğu halde Fener'e imza atan ahlaksızın teki bu adam.Benim için Maradona olsa ne yazar!Ahlaksız adamla işim olmaz...

sarıyerli_TS
20.10.2007, 10:18
helal olsn bizim ruhsuzları gördükçe helal olsn sana MEHMET ! ! ! ;) milli takımın geleceği açısından sol beeke de wederson konabilir

Mayls
20.10.2007, 10:58
helal olsn bizim ruhsuzları gördükçe helal olsn sana MEHMET ! ! ! ;) milli takımın geleceği açısından sol beeke de wederson konabilir
Koyalim Wederson'u koyalim, Lincoln'u koyalim Delgado'da milli olmadi galiba onuda sol kanada koyalim. Milli Takim nerde kaldi?

Evet Aurellio Hüseyin'den daha iyi olabilir. Ama milli takimda genclerimizin önünü kesmekten baska bir sey yaptigi yok. Onun oynadigi yerde Serdar Kurtulus oynayabilir. Formda olan Deniz Baris oynayabilir. 6 yildir Türkiye'de bulunan ve reklamlar haricinde 1 kelime bile türkce ögrenmeyen bir adam oynuyor milli takimimizda (gerci bizim milli takimimiz da denilmez ya neyse) ve Istiklal marsimiz okunurken ellerini sirtinin arkasinda baglamis vaziyette sakiz cigniyor.

Solbekte Ibrahim Üzülmez oynuyor. Wederson'un 10'da 1'i bile etmez belki ama Volkan Yaman, Hakan Balta, Ferhat Öztorun varken neden Wederson? Brezilya'nin rezerve takimimiyiz biz orda forma sansi bulamayan adamlari kendi takimimiza aliyoruz?

Badaloğlu
20.10.2007, 12:47
Türk futbolunda kalitesiz yabancı sayısı artıkca, milli takımın başarısıda o oranda düşüyor.Milli takım'da devşirme futbolcu istemiyorum...

Cem Balcı
02.11.2007, 23:48
bişiler yapiosun hadi bakalım.

Emiroğlu
17.11.2007, 04:03
İSTİKLÂL MARŞI AYAKTA VE ESAS DURUŞTA OKUNUR.ARABANIN CD'SİNDEN, OTURARAK ŞARKI OKUNUR GİBİ OKUNMAZ!...

Devşirme istemiyoruz !

Cem Balcı
17.11.2007, 12:13
İSTİKLÂL MARŞI AYAKTA VE ESAS DURUŞTA OKUNUR.ARABANIN CD'SİNDEN, OTURARAK ŞARKI OKUNUR GİBİ OKUNMAZ!...

Devşirme istemiyoruz !

o devşirme dediğin adam sahadaki çoğu Türkten daha yürekli ve daha azimli oynuyor.öyle devşirmeye can kurban...

Fatih BALTA
17.11.2007, 14:02
Sahada tekmeye kafasını uzatsada ben devşirme futbolcuların milli takımda
olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Emiroğlu
17.11.2007, 20:24
o devşirme dediğin adam sahadaki çoğu Türkten daha yürekli ve daha azimli oynuyor.öyle devşirmeye can kurban...

Sadece gülerim !

Şehitleri,devlet meselelerini,abd konusunu bu kadar önemseyen milliyetçilik ve Türkçülük duyguları sağlam birine benziyorsun,
buna rağmen yukarıda yazdığın çok güünç olmuş !

O yürek! o can kurban dediğin DEVŞİRME ! İstiklal marşını arabada tarkan dinler gibi dinlerken de Can kurban mı __! ?

Mayls
17.11.2007, 21:59
Sadece gülerim !

Şehitleri,devlet meselelerini,abd konusunu bu kadar önemseyen milliyetçilik ve Türkçülük duyguları sağlam birine benziyorsun,

O yürek! o can kurban dediğin DEVŞİRME ! İstiklal marşını arabada tarkan dinler gibi dinlerken de Can kurban mı __! ?
+ O devsirme 6 yildir Türkiye'de olmasina ve Milli Takimda oynamasina ragmen 1 kelime türkce bilmiyorken ve mac öncesi Istiklal marsi okundugu sirada sakiz cignerkende can kurbanmi?

antagonist
17.11.2007, 22:05
Hakkını yemeyelim;Aurelio milli takımda iyi performans sergiliyor.Tugay'dan sonra milli takımın o bölgesinde ciddi bir eksiklik vardı.Ama bu eksikliği gidermek için bu adamı Türk vatandaşı yapıp milli takımda oynatmaya gerek yoktu...Kim ne derse desin,bilsem ki bu M.Aurelio sayesinde Dünya Kupası'nı kazanacak,istemem o kupayı...

Benim canım böylesine kurban değil,hatta tırnağım bile...

Cem Balcı
18.11.2007, 00:15
Sadece gülerim !

unutmayın ki 17. yüzyıl osmanlısındada yeniçeriler devşirmelerden oluşmuştur.sonuc?ülkelerini satmamışlardır çıkardıkları isyan hariç.(ki buda satmak değildir)
mehmet de o sahadakilerin coğundan daha yürekli oynuyo.ben futbolu açısından değerlendirdim.bir brazilyalı canını dişine takıp sizin değiminizle devşirildiği ülke için bukadar ter döküyosa,istiklal marşımızı dimdik durup okuyupta sahada hiç bişe yapmayanlar bi düşünsün...elbet marşımızı okumasınıda öğrenecek.

Selman
18.11.2007, 00:27
Hakkını yemeyelim;Aurelio milli takımda iyi performans sergiliyor.Tugay'dan sonra milli takımın o bölgesinde ciddi bir eksiklik vardı.Ama bu eksikliği gidermek için bu adamı Türk vatandaşı yapıp milli takımda oynatmaya gerek yoktu...Kim ne derse desin,bilsem ki bu M.Aurelio sayesinde Dünya Kupası'nı kazanacak,istemem o kupayı...

Benim canım böylesine kurban değil,hatta tırnağım bile...

Valla Süleyman hakkını da yerim oynadığı futboluda.Ne oynarsa oynasın bu adam Türk Milli takımında forma giydikçe o takım beni ilgilendirmez.

Defolup gittiği günleri görmek dileğiyle.Tabi onu oraya getiren herkesle beraber...

antagonist
18.11.2007, 00:32
Valla Süleyman hakkını da yerim oynadığı futboluda.Ne oynarsa oynasın bu adam Türk Milli takımında forma giydikçe o takım beni ilgilendirmez.

Defolup gittiği günleri görmek dileğiyle.Tabi onu oraya getiren herkesle beraber...

Selman'cım,ben yiğidi öldürüyorum ama hakkını da veriyorum. :) İyi futbol oynuyor ama bu O'nun milli futbolcu olmasını gerektirmez.

Sorarsan "Milli takımda bu adamı görmek istiyor musun?" diye,cevabım "Kesinlikle hayır." olur.Hani herif Türkmen falan olsa bi nebze de,banane elin Rio sahillerinde yetişen adamdan...Bunu diyince de adama "ırkçı","faşist" damgası vuruyorlar. :)

Cem Balcı
18.11.2007, 01:06
helal mehmet helal yine elinden gelenin fazlasını yaptın.

Emiroğlu
18.11.2007, 01:46
unutmayın ki 17. yüzyıl osmanlısındada yeniçeriler devşirmelerden oluşmuştur.sonuc?ülkelerini satmamışlardır çıkardıkları isyan hariç.(ki buda satmak değildir)
mehmet de o sahadakilerin coğundan daha yürekli oynuyo.ben futbolu açısından değerlendirdim.bir brazilyalı canını dişine takıp sizin değiminizle devşirildiği ülke için bukadar ter döküyosa,istiklal marşımızı dimdik durup okuyupta sahada hiç bişe yapmayanlar bi düşünsün...elbet marşımızı okumasınıda öğrenecek.

İyi de güzel kardeşim,osmanlı 600 yıl önceydi bu 1 !
2.si ise kimse Aurelio için Türkiyeyi sattı,ya da satacak demiyor ki ? O nerden çıktı anlamadım ?

Sorun burda işte,MARŞIMIZI OKUMASINI ÖĞRENECEK ? ? ? ? ? ? 6 Yıldır Türkiyede bu adam ? ? ?Öğrenmesin birader,diskoda arabada sakız çiğnerken okuyacaksa !

Bir de,tamam kötü futbolcu değil,zatggen aksini iddia eden de yok.
AMA
Biri çıkıpta dese ki , Azize,ve KULusoy,adamın kulağını çekip : Bak türk yaptık seni,adam akıllı oyna,tepkiler var ! ! !

Diyeceğim tek şey,Doğrudur,olabilir ! 'dir...

Başka hangi futbolcu için,bu lafı kullanabilirsin milli takımda ? ? En karaktersizi bile,inanıyorum ki o formayı giydiğinde elinden geleni İÇİNDEN GELEREK ! yapmaya çalışır !

Anlatmak istediğim bu...

Sondan ikinci söz : AURELİO! HALA DEVŞİRMEDİR !
Son söz : Şuna Mehmet denmesi kadar uyuz olduğum başka birşey yok ! Bu da mehmet,şu saatlerde kar altında yüksekova'da işaret parmağı donmasın,tetiğe rahat basabilsin diye,özellikle parmağını korumaya çalışanda MEHMET !

Cem Balcı
18.11.2007, 01:55
İyi de güzel kardeşim,osmanlı 600 yıl önceydi bu 1 !
2.si ise kimse Aurelio için Türkiyeyi sattı,ya da satacak demiyor ki ? O nerden çıktı anlamadım ?

Sorun burda işte,MARŞIMIZI OKUMASINI ÖĞRENECEK ? ? ? ? ? ? 6 Yıldır Türkiyede bu adam ? ? ?Öğrenmesin birader,diskoda arabada sakız çiğnerken okuyacaksa !

Bir de,tamam kötü futbolcu değil,zatggen aksini iddia eden de yok.
AMA
Biri çıkıpta dese ki , Azize,ve KULusoy,adamın kulağını çekip : Bak türk yaptık seni,adam akıllı oyna,tepkiler var ! ! !

Diyeceğim tek şey,Doğrudur,olabilir ! 'dir...

Başka hangi futbolcu için,bu lafı kullanabilirsin milli takımda ? ? En karaktersizi bile,inanıyorum ki o formayı giydiğinde elinden geleni İÇİNDEN GELEREK ! yapmaya çalışır !

Anlatmak istediğim bu...

Sondan ikinci söz : AURELİO! HALA DEVŞİRMEDİR !
Son söz : Şuna Mehmet denmesi kadar uyuz olduğum başka birşey yok ! Bu da mehmet,şu saatlerde kar altında yüksekova'da işaret parmağı donmasın,tetiğe rahat basabilsin diye,özellikle parmağını korumaya çalışanda MEHMET !

tmm haklısın kardeşim haklısın devşirme aurelio devşirme.yakında yenileride gelicek bunun önüne geçilemez mesela sıradaki wederson...
yani osmanlıda olduğu gibi devşirmelerde hayırlı iş yapio devşirildiği ülkeye hizmet edio.tıpkı öz ve öz bi türk gibi.

Emiroğlu
18.11.2007, 02:08
Emin ol ÖZ VE ÖZ BİR TÜRK olduğu için yapıyor !!!!!!!!

Mustafa
18.11.2007, 11:01
tmm haklısın kardeşim haklısın devşirme aurelio devşirme.yakında yenileride gelicek bunun önüne geçilemez mesela sıradaki wederson...
yani osmanlıda olduğu gibi devşirmelerde hayırlı iş yapio devşirildiği ülkeye hizmet edio.tıpkı öz ve öz bi türk gibi.

Napolyon ne demiş para para para

Artık milli takımın maçlarını izlemiyorum zaten Türk Milli Takımımız yeniden Türk oyuncularımızla ynamaya başladıgı zaman tekrar izlemeye başlayacagım

Cem Balcı
18.11.2007, 11:15
Napolyon ne demiş para para para

Artık milli takımın maçlarını izlemiyorum zaten Türk Milli Takımımız yeniden Türk oyuncularımızla ynamaya başladıgı zaman tekrar izlemeye başlayacagım

ozaman sen önümüzdeki bi yüzyıl türkiye maçlarını izliyemiceksin.:o

Erdem Keser
18.11.2007, 11:48
Defol git şu takımdan Marco Aurelio ...Sen Mehmet ismini sadece kimlikte alırsın Marco..

Great White
18.11.2007, 12:52
Her maçta olduğu gibi Norveç maçında da gene muhteşem oynadı..

Müthiş bir tempo ve hırs ile sahanın her yerinde her topa bastı..

Aldığı topları en yakınındakine ya da geriye atarak sorumluluktan kurtulmak yerine dripling yaptı, adam geçti, verkaç yaptı ve üstüne üstlük çizgi üzerinden bir de top çıkardı..

Maksat Türklük ise sahadaki en Türk(!) futbolcuların başındaydı..

Böylesi kreatif ve tempolu bir ön liberoya en yakın zamanda bizim de ulaşmamız ümidiyle..

Ayağına sağlık Aurelio:alkış:

Özkan
18.11.2007, 13:00
yani osmanlıda olduğu gibi devşirmelerde hayırlı iş yapio devşirildiği ülkeye hizmet edio.tıpkı öz ve öz bi türk gibi.Osmanlı'yı çökertenin devşirmeler olduğunu unutmamalıyız.

Her neyse, bu herif millî formayı giymeye başladığından beri içimden millî maç izlemek gelmiyor. Merâk ettiğim, Türkiye'de ön libero bulamayan Fatih Terim Avrupa'da Türk ön libero bulamadı mı? Bildiğim kadarı ile Almanya'da, Hollanda'da, Belçika'da çok kaliteli futbolcularımız var.

Benimki de lâf. Malik Fathi'yi Arap sandığı için millî takıma çağırmayan ve onu Almanya'ya kaptıran bir "teknik adam"dan (!) bahsediyoruz.

Great White
18.11.2007, 13:14
Fransızca' dan başka bir dili hiçbir yerde kesinlikle konuşmayacak kadar milliyetçi olan koskoca Fransa Milli Takımı' nda dahi neredeyse bir tane bile safkan Fransız futbolcu yok..

Bizim tartıştığımız şeye bak:rolleyes:

Cem Balcı
18.11.2007, 13:17
Osmanlı'yı çökertenin devşirmeler olduğunu unutmamalıyız.

Her neyse, bu herif millî formayı giymeye başladığından beri içimden millî maç izlemek gelmiyor. Merâk ettiğim, Türkiye'de ön libero bulamayan Fatih Terim Avrupa'da Türk ön libero bulamadı mı? Bildiğim kadarı ile Almanya'da, Hollanda'da, Belçika'da çok kaliteli futbolcularımız var.

Benimki de lâf. Malik Fathi'yi Arap sandığı için millî takıma çağırmayan ve onu Almanya'ya kaptıran bir "teknik adam"dan (!) bahsediyoruz.

yeniçeri devşirmelerinden bahsettim ben.(ayrıca devşirmeler değil,sefaya düşkün,yeniliklere kapalı,dini tüm ilerlemelere karşı duvar olarak kullananlar çökertmiştir.)neyse,konu bu değil.
bu düzen böyle devam eder,terim dönemindede başkası dönemindede.ne almanyalardan ne ingilterelerden ne yetenekler kaçırdık.bunları sadece terim değil hiçbi teknik adam görmedi,görseydi zaten çoktan milli olmuşlardı.sorun sadece terimde bitmio.

antagonist
18.11.2007, 13:27
Fransızca' dan başka bir dili hiçbir yerde kesinlikle konuşmayacak kadar milliyetçi olan koskoca Fransa Milli Takımı' nda dahi neredeyse bir tane bile safkan Fransız futbolcu yok..

Kendimizi bu konuda başka ülkelerle kıyaslamaya gerek yok...

Great White
18.11.2007, 13:38
Doğru ya..

Sahada Aurelio hariç tüm futbolcularımız kökenleri Orta Asya' ya uzanan safkan Türk futbolculardı:rolleyes:

Bütün futbolcularımızın gözleri hafif çekik, burunları hafif yassı, orta boylu, siyah saçlı ve buğday tenli idiler:)

Bir tek Aurelio sırıttı arada:p

antagonist
18.11.2007, 13:50
Doğru ya..

Sahada Aurelio hariç tüm futbolcularımız kökenleri Orta Asya' ya uzanan safkan Türk futbolculardı:rolleyes:

Bütün futbolcularımızın gözleri hafif çekik, burunları hafif yassı, orta boylu, siyah saçlı ve buğday tenli idiler:)

Bir tek Aurelio sırıttı arada:p

Düzgünce bir şey tartışacaksak tartışalım,böyle şeylere gerek yok...

Neyse;herkesin doğrusu kendisine...

Great White
18.11.2007, 15:21
Sadece Aurelio' nun futbolunu ve Milli Takım' a yapmış olduğu katkıyı tartışabilirsek mesele kalmaz..

Ama bazı yorumlar saf "Milliyetçi" duyguları aşarak neredeyse "Irkçılık" boyutuna varabiliyor bazen. Biraz daha hoşgörü lütfen:)

Bence şu anda Milli Takım' ın tartışmasız en formda, en hırslı, en faydalı ve en istikarlı oyuncularından biri durumunda..

Darısı bizim ortasahaya artık:rolleyes:

bordox
18.11.2007, 15:25

Aldığı topları en yakınındakine ya da geriye atarak sorumluluktan kurtulmak yerine dripling yaptı, adam geçti, verkaç yaptı ve üstüne üstlük çizgi üzerinden bir de top çıkardı..

Böylesi kreatif ve tempolu bir ön liberoya en yakın zamanda bizim de ulaşmamız ümidiyle..

Akşamki maçtan mı bu tespitlerin.Futbol özürlüsü Norveç,uzun taç atmak ve yüksek toplarla Carew ile gol arayan bir rakipten bahsediyoruz.
Sanırım sende yabancı hayranlığı son haddinde.

bordox
18.11.2007, 15:32

Soru 1:Bu yabancı futbolcular Fransa'nın yüz yıllardır sömürdüğü Afrika ve dünyanın diğer bölgelerinde yer alan,sömürge devletlerinin çocukları değilmi?

Soru2:Brezilya ne zamandan beridir bizim sömürgemiz?

Elmalar ve armutlar.

Fransa sömürme olayının en uç noktaya taşımış artık kendi halkını futbolda bile mutlu etmek için sömürge çocuklarını kullanıyor.

Ki Fransa'dan bize ne yani,her şeyi başkalarına bakarak yapacak kadar basiretsiz bir milletmiyiz,futbol konusunda bile kendimize has bir şeyimiz olamaz mı?

Great White
18.11.2007, 15:46
Akşamki maçtan mı bu tespitlerin.Futbol özürlüsü Norveç,uzun taç atmak ve yüksek toplarla Carew ile gol arayan bir rakipten bahsediyoruz.
Sanırım sende yabancı hayranlığı son haddinde.

Neden bu kadar rahatsız oldun anlamadım:confused:

Bu türden yorumları hem de hiç haketmediği maçların sonrasında sevgili kaptanımız Hüseyin için iştahla yazan bazı arkadaşlar laf Aurelio' ya geldiğinde nasıl da kartal gibi pike yapıyorlar:D

Zaten bakıyorum da Hüseyin topiğinin savunucularının bir kısmı burada birer saldırgan konumuna geçmişler. Nasıl bir tesadüfse artık:rolleyes:

Ben Aurelio' nun dünkü futbolunu çok beğendim. Sen beğenmediysen kendi yorumunu yaparsın olur biter. Kafamızda bir sorgu lambası eksik maşaallah:)

Son olarak konumuz futbol ise, ben futbolu bildiğini düşündüğüm tüm yabancılara hayranım tabii ki..

En azından sizin gibi "topa yabancı" futbolculara hayranlık duymaktan kat be kat iyidir:D

Cafer KILIÇSOY
18.11.2007, 15:47
Kimliğe Mehmet yazmakla Mehmet olunmaz. Bu duyguyu ana rahminde tadar insan. Aurello milli takımda oynadığı sürece Türk milli takımı tabirini kullanmam!

Sorum Aurelloyu savunan arkadaşlara; Bu adamın Brezilya milli takımında oynama şansı olsaydı bizi seçermiydi?

Great White
18.11.2007, 15:54
Vay anasını bee:)

Hüseyin topiği resmen buraya taşınmış:alkış:

İşin kötüsü bu topic de gittikçe tehlike arz etmeye başladı sanki :o

Yakında Stealther larda süzülmeye başlarsa hiç şaşmam artık:D

Size kolay gelsin diyeyim ben şimdilik:)

bordox
18.11.2007, 15:57
Neden bu kadar rahatsız oldun anlamadım:confused:

Bu türden yorumları hem de hiç haketmediği maçların sonrasında sevgili kaptanımız Hüseyin için iştahla yazan bazı arkadaşlar laf Aurelio' ya geldiğinde nasıl da kartal gibi pike yapıyorlar:D

Zaten bakıyorum da Hüseyin topiğinin savunucularının bir kısmı burada birer saldırgan konumuna geçmişler. Nasıl bir tesadüfse artık:rolleyes:

Ben Aurelio' nun dünkü futbolunu çok beğendim. Sen beğenmediysen kendi yorumunu yaparsın olur biter. Kafamızda bir sorgu lambası eksik maşaallah:)

Son olarak konumuz futbol ise, ben futbolu bildiğini düşündüğüm tüm yabancılara hayranım tabii ki..

En azından sizin gibi "topa yabancı" futbolculara hayranlık duymaktan kat be kat iyidir:D

Senin bizim Hüseyin'i beğendiğimiz maçlarda gelip onun oynadığı futbolu eleştirmen ne kadar hakkınsa benimde olmayan şeyleri oluyormuş gibi göstermene mim koymam o kadar hakkım.
Sorun Hüseyin sorunu değil,Hüseyin kendisinin yerine Aurelio Milli Takıma alındığı gün Milli Takımdan affını isteseydi, o zaman seninde sorunun olurdu.
O bunu yapmadı,Ayhan yapar gibi oldu Milli Takıma seçilince u dönüşü yaptı ve tükürdüğünü yaladı.
Ben insan olarak Aurelio'dan nefret ediyorum,Türkiye Kupası'nı kazanadığımız maç sonrası Trabzonspor'da kalacağım derken aslında sezon ortasında G.Birliğine imza atan kaypak bir karakterden bahsediyrouz adam biraz daha parayı görünce F.Bahçeye geçti.
Tıpkı Ersun Yanal'ın Wederson'u Milli Takıma alabiliriz lafına 70 milyonun içinden sol kanatmı bulamıyorsun diyen Fatih Terim'in yeniden görev aldığında Aurelio'yu Milli Takıma alması gibi acınası bir kaypaklık.
Farkındamısın nasıl karakterler birbirlerini çekiyor?Hani bir laf varya Hacı Hacıyı Mekke'de,Hoca Hocayı tekkede,deli deliyi dakkada bulur gibi.

bordox
18.11.2007, 16:03
Vay anasını bee:)

Hüseyin topiği resmen buraya taşınmış:alkış:

İşin kötüsü bu topic de gittikçe tehlike arz etmeye başladı sanki :o

Yakında Stealther larda süzülmeye başlarsa hiç şaşmam artık:D

Size kolay gelsin diyeyim ben şimdilik:)

Bu ne biliyormusun,söyleyeceği lafı olmayan birinin haklısınız diyecek kadar olgunluk gösteremeyişi.Adı üstünde forum burası adabıyla yazdıktan sonra Hüseyin'i eleştirende onu savunanda olur.
Ama asıl sorun olmayan şeyleri oluyormuş gibi göstermek.Sen Aurelio'yu savunacaksan bu işe Hüseyin'i niye bulaştırdın anlamadım.
Bak bakalım sana yazdığım ilk cevabıma Hüseyin diye bir şey yazmışmıyım?

Great White
18.11.2007, 16:07
Senin bizim Hüseyin'i beğendiğimiz maçlarda gelip onun oynadığı futbolu eleştirmen ne kadar hakkınsa benimde olmayan şeyleri oluyormuş gibi göstermene mim koymam o kadar hakkım.
Sorun Hüseyin sorunu değil,Hüseyin kendisinin yerine Aurelio Milli Takıma alındığı gün Milli Takımdan affını isteseydi, o zaman seninde sorunun olurdu.
O bunu yapmadı,Ayhan yapar gibi oldu Milli Takıma seçilince u dönüşü yaptı ve tükürdüğünü yaladı.
Ben insan olarak Aurelio'dan nefret ediyorum,Türkiye Kupası'nı kazanadığımız maç sonrası Trabzonspor'da kalacağım derken aslında sezon ortasında G.Birliğine imza atan kaypak bir karakterden bahsediyrouz adam biraz daha parayı görünce F.Bahçeye geçti.
Tıpkı Ersun Yanal'ın Wederson'u Milli Takıma alabiliriz lafına 70 milyonun içinden sol kanatmı bulamıyorsun diyen Fatih Terim'in yeniden görev aldığında Aurelio'yu Milli Takıma alması gibi acınası bir kaypaklık.
Farkındamısın nasıl karakterler birbirlerini çekiyor?Hani bir laf varya Hacı Hacıyı Mekke'de,Hoca Hocayı tekkede,deli deliyi dakkada bulur gibi.

Ben Hüseyin' in futbolunu eleştirirken, Hüseyin' i savunan herhangi bir arkadaşımızın yorumuna sazan gibi dalarak itiraz edip, bir de utanmadan "onun bunun hayranı mısın" şeklinde zevzeklikler yapmıyorum farkındaysan:)

İkincisi, Aurelio ile ilgili hatırlamak istemediğin nasıl bir anın var ya da bu adamın bizim bilmediğimiz ama senin bildiğin ne türden olumsuz yanları var bilemem ama onun kişiliği ya da insanlığı değil futboludur konumuz. Bunu dahi ayırt edemeden yazılmış yazıların beş paralık değeri yoktur benim gözümde:o

Son olarak hiç tanımadığın bir kişi hakkında kendi çapında karakter analizlerine girerek seviyeyi iyice düşürmen ve salya sümük saldırmaya başlaman sana bilemem ama bir Trabzonspor taraftarına hiç ama hiç yakışmadı. Maksat hakaret ederek karşı tarafı tahrik etmek ise benim hayal gücümün de çok sağlam olduğundan emin olabilirsin:)

Sana iyi akşamlar..

bordox
18.11.2007, 16:20
Ben Hüseyin' in futbolunu eleştirirken, Hüseyin' i savunan herhangi bir arkadaşımızın yorumuna sazan gibi dalarak itiraz edip, bir de utanmadan "onun bunun hayranı mısın" şeklinde zevzeklikler yapmıyorum farkındaysan:)

İkincisi, Aurelio ile ilgili hatırlamak istemediğin nasıl bir anın var ya da bu adamın bizim bilmediğimiz ama senin bildiğin ne türden olumsuz yanları var bilemem ama onun kişiliği ya da insanlığı değil futboludur konumuz. Bunu dahi ayırt edemeden yazılmış yazıların beş paralık değeri yoktur benim gözümde:o

Son olarak hiç tanımadığın bir kişi hakkında kendi çapında karakter analizlerine girerek seviyeyi iyice düşürmen ve salya sümük saldırmaya başlaman sana bilemem ama bir Trabzonspor taraftarına hiç ama hiç yakışmadı. Maksat hakaret ederek karşı tarafı tahrik etmek ise benim hayal gücümün de çok sağlam olduğundan emin olabilirsin:)

Sana iyi akşamlar..

Öncelikle canını bu kadar acıttığım için özür dilerim,demek ki yanılmamışım.İkincisi birisine yabancı hayranı demek hakaret değil,durum tespitidir.
Üçüncüsü M.Aurelio'nun bizden giderken bize yaşattıkları ve bilge insan Özkan Sümer'in benim için 50 bin dolar değil,Trabzonspor'un onuru öenmlidir.Trabzonspor hiç bir futbolcuya yalvarmaz,istediği yer gidebilir dediğini bu adamın paraya zaafı olduğunu söylediğini bilmiyorsan ve verilen sözleri yemeyi profosyonelliğin bir gereği olarak görüyorsan o senin bileceğin iş.

Son olarak benim sana yaptığım bir hakaret yok ama salya sümük ağlamayı herkes gördü.

Ha birde unutmadan burası forum,isteyen istediğinin yazısına,tespitine ve olmamış şeyleri olmuş gibi göstermesine pek ala yorum yapar.Bunu kaldıramıyorsan yazmayacaksın o zaman.

Saygılar bizden,akşamın hayırlı olsun...

Great White
18.11.2007, 16:34
Sakın yanlış anlama ama hele şu son yazdıklarından da anlayabildiğim kadarıyla senden gelecek küfür bile canımı acıtmaz:)

Ama salya sümük saldırdığın konusunda hiç kıvırma.. Zira yazılanlar ortada..

Önce Aurelio' yu kaypak ve tükürdüğünü yalayan acınasuıı bir adam yaptın. Daha sonra da onunla karakterlerimizin uyuştuğunu iddia ettin. Ayrıca hacı, hoca ve deli ile ilgili o garabet örnek ile de bunu taçlandırmayı başardın.. :rolleyes:

Ama şaşırmadım. Fikirlerin bittiği yerde bir takım hakaretlerin başlaması kaçınılmazdır zaten:)

bordox
18.11.2007, 16:43
Sakın yanlış anlama ama hele şu son yazdıklarından da anlayabildiğim kadarıyla senden gelecek küfür bile canımı acıtmaz:)

Ama salya sümük saldırdığın konusunda hiç kıvırma.. Zira yazılanlar ortada..

Önce Aurelio' yu kaypak ve tükürdüğünü yalayan acınasuıı bir adam yaptın. Daha sonra da onunla karakterlerimizin uyuştuğunu iddia ettin. Ayrıca hacı, hoca ve deli ile ilgili o garabet örnek ile de bunu taçlandırmayı başardın.. :rolleyes:

Ama şaşırmadım. Fikirlerin bittiği yerde bir takım hakaretlerin başlaması kaçınılmazdır zaten:)

Seni bu konuda tenzih ederim Great White,orda yapılan benzetme verdiği sözleri hiçe sayan karakter yoksunlarının birbirlerini bulmasıdır.Mesala Fatih Terim,mesala M.Aurelio ve yine mesala H.Ulusoy.
Sen Aurelio'yu futbol olarak seviyorsun zaten seni adamın karakteri ilgilendirmez ki.Gerçekten niye üstüne alındın çözmedim.
Ama akşamki maçta Aurelio ne yaptıda seni bu kadar kendine hayran bıraktı bunu anlamamıştım,bunu sordum ve olayın geldiği nokta burası.

Salya sümük ağlamak deyimini sen kullandın,benim lügatımda olmayan şeyi ben nasıl yaparım?Küfür konusunda da yine önyargını konuşturmuşsun maşşallah,benim lafım biterse susarım,karşımdaki haklıysa ona haklısın demeyide bilirim.
Dön bir bak postlarına,önce sazan olduk,sonra salya sümük ağlayan ve en sonunda potansiyel küfürbaz.
Ama haklı olan sensin yinde,bravo doğrusu.

Can52
18.11.2007, 17:49
Bu Aurellio olayi milletin canini neden bu kadar sIkar?
Bu adam Silahini sIkarak Milli takima gelmedi.
O yüzden Mehmet en az suclu birisi burda, dolayisyila ona defol demekt yanlis..

Birde apursanizda köpürsenizde, söyle bir yasa var.

TC vatandasligina sahip olma sartlarindan
-5 yil Türkiyede yasamak
-Bu 5 yil icinde isi olmasi
-Herhangi bir sucu olmamasi
-Herhangi kurumlara vergi borcu olmamasi

Yani normal sartlar icinde Adam TC Vatandasligini almis (bunuda silah zoru ile yapmamis)
Türkiye Milli takiminda oynamak icin hangi sartlar olmasi lazim?
TC Vatandasi ....

Yoksa TC vatandasliginda , Dogustan Türk, sonradan Türk, Avrupadaki Türk,
Beyaz Türk , Siyahi Türk gibi ayrimlarmi var?

Ahlak konusunda birazda Türk Futbolcularida elestirilse iyi olur...
O zaman cok seyler konusulur

Selman
18.11.2007, 19:15
Hüseyin'i savunanların bu başlıkta Aurelio'yu kötülediği fikrine katılmıyorum.Hüseyin'i Trabzonspor'da ve Milli Takımda istemeyen kişilerin en başında geliyorumdur.Ama burdaki olay farklı benim bakış açım tamamen Milli duygulardır.

Bunu sindiremiyorum işte;

Fanatik Gazetesi yazarı Hasan Ali Atasoy'un yazısından bir bölüm;

Topa hakim olan, ne istediğini ve ne yaptığını bilen takım Türkiye’ydi. Ancak öne geçtikten sonra uzun bir süre bocaladığımız ve yüreklerimizin titrediği de bir başka gerçek. Top şişirme alışkanlığından kopup, yerden ve dikkatli oynadığımızda ne kadar etkili ve yetenekli bir takım olduğumuzu herkese gösterdik. Emre, boş işlerle uğraşmayı bırakıp, futbola odaklandığında neleri becerebildiğini kendisi de gördü. Mehmetçik Aurelio, bu takımın sigortası, deprem kazığı. Formda bir Nihat, olmaz zamanda olmazları başarabilecek bir güç.

Cem Balcı
18.11.2007, 19:51
Hüseyin'i savunanların bu başlıkta Aurelio'yu kötülediği fikrine katılmıyorum.Hüseyin'i Trabzonspor'da ve Milli Takımda istemeyen kişilerin en başında geliyorumdur.Ama burdaki olay farklı benim bakış açım tamamen Milli duygulardır.

Topa hakim olan, ne istediğini ve ne yaptığını bilen takım Türkiye’ydi. Ancak öne geçtikten sonra uzun bir süre bocaladığımız ve yüreklerimizin titrediği de bir başka gerçek. Top şişirme alışkanlığından kopup, yerden ve dikkatli oynadığımızda ne kadar etkili ve yetenekli bir takım olduğumuzu herkese gösterdik. Emre, boş işlerle uğraşmayı bırakıp, futbola odaklandığında neleri becerebildiğini kendisi de gördü. Mehmetçik Aurelio, bu takımın sigortası, deprem kazığı. Formda bir Nihat, olmaz zamanda olmazları başarabilecek bir güç.
mehmetçik aureliooo...:D:Ddevşirme devşirme o.:D

28TS61
18.11.2007, 20:06
Kimliğe Mehmet yazmakla Mehmet olunmaz. Bu duyguyu ana rahminde tadar insan. Aurello milli takımda oynadığı sürece Türk milli takımı tabirini kullanmam!

Sorum Aurelloyu savunan arkadaşlara; Bu adamın Brezilya milli takımında oynama şansı olsaydı bizi seçermiydi?

elbet brezilya milli takimini secerdi, aurelio bizde oynasaydi ve milli takima önerilseydi butun ezikler ve bizans medyasi karsi gelirdi bundan eminim

Mehmet Fırat
18.11.2007, 20:18

Ona bu adı verenler utansın. Mehmet'in Arapça'da Muhammed anlamına geldiğini bilmiyorlar mı? Elin gayri-müslimine Mehmet adı nasıl verilir!

Öztürk Adem
18.11.2007, 22:23
bence gaye yeterınce ıyı oynuo ama nedense ben hala daha sındıremıom onun oynaamasına 70 mılyon ınsanda 1 tane bulamıosak o da bızım ayıbımız

Emiroğlu
19.11.2007, 12:16
Demagojide 1 numara olan arkadaşlar neden ısrarla bu adamın futboluna kimsenin laf uzatmayıpta

TÜRK! Milli takımında oynamasından ! ,
Adamın çıkar amaçlı TÜRK yapılmasından,
DEVŞİRME OLDUĞUNDAN !

Yakınıldığını anlamıyor,anlayamıyor,ANLAMAK İSTEMİYOR ! ! !

Adamın futboluna ve katkısına kimsenin lafı yok !

Eğer Türk milli takımında ÇIKAR AMACI GÜDEREK ! devşirme oynatılıyorsa ve ben bunu hazmedemiyorsam,yine ve, bunun adı IRKÇILIK oluyorsa,Ben onlardan biriyim...
Bu kadar !

Ha son olarak,Fransa örneği verilmiş ? Biz Fransa mıyız ? Bi o muyuz ? Bu muyuz ? Onlar domuz eti yiyor,lezzetli olduğunu söylüyorlar,bizde yiyelim mi ?
Nedir bu başkaları ile karşılaştırılma hastalığı ? ! Bizim kendi düşüncelerimiz,kendi görüş ve davranışlarımız olmayacak mı ? İlla " bak onlar böyle yapıyor " " bak bunlar şöyle yapıyor" ' lar ile mi yaşayacağız ?
Kapı orda,sınır orda,Fransa orda diğer ülkeler de orda....

LazAnisT
19.11.2007, 13:34
Takımdaki türklerden daha türk gibi oynuyor.Bizede helal olsun demek düşer.

Can basten
19.11.2007, 15:30
Takımdaki türklerden daha türk gibi oynuyor.

Türk gibi oynayacağına Brezilyalı gibi oynasın bence, onlar daha iyi oynuyor. :D:D:D

Şaka bir yana, Aurelio'ya şiddetle karşı çıkan arkadaşlar sizlere bir sorum var, ama cevaplandırırken dürüst olun lütfen: Eğer bizim Yattara Türk Milli Takımı'nda oynuyor olsaydı tavrınız yine "ne işi var bu devşirmenin takımda, defolsun gitsin" şeklinde mi, yoksa "aslanım benim, forma da nasıl da yakıştı" gibi mi olacaktı acaba?

antagonist
19.11.2007, 15:34
Türk gibi oynayacağına Brezilyalı gibi oynasın bence, onlar daha iyi oynuyor. :D:D:D

Şaka bir yana, Aurelio'ya şiddetle karşı çıkan arkadaşlar sizlere bir sorum var, ama cevaplandırırken dürüst olun lütfen: Eğer bizim Yattara Türk Milli Takımı'nda oynuyor olsaydı tavrınız yine "ne işi var bu devşirmenin takımda, defolsun gitsin" şeklinde mi, yoksa "aslanım benim, forma da nasıl da yakıştı" gibi mi olacaktı acaba?

Şiddetle karşı çıkmasam da,Aurelio'ya karşı olan biri olarak cevap veriyorum. :) Yattara'yı da istemezdim şahsen.

isaret parmagi
19.11.2007, 16:05
Kabul etsek de etmesek Aurelio Milli takımda oynamaya devam edecek..Bence form düzeyi yeterli oldugu müddetçe oynamaya devam etmesi de gerekli..Tamam Türk değil ama TC kimlğine sahip..

Cem Balcı
19.11.2007, 16:14
helal olsun aurelio helal senin Allahına kurban...

İskender
19.11.2007, 16:58
İki görüşede haksızsın diyemiyorum...
Marcoya helal diyorum, canını dişine takıyor milli forma için mücadele ediyor, kimsenin niyetini okumaya çalışmak abesle iştigale...
Diğer taraftansa bu bir milli takım oyunu hangi ülkeye aitsen orda olman şık olan,Devşirmelerle bu işin ilerlemesi pekte etik değil...
Sonuç olarak iki ücü pis değnek misali nereden tutsam diye düşünüyorum...
Ama biz genede hoşgörüyle yaklaşalım Marcoya derim...

Ayhan Yüksek
19.11.2007, 17:00
Ben haz duymuyorum bu adamın Milli takımda olmasından iyimiş banane kaldıki bence çok kötüydü Norveç maçında bir pozisyon hariç,bu bizim Milli davamız böyle saçmalık olurmu başka ülkelerde tonla varmış banane ben Türküm benim ayrıcalığım burda benim Milli Takımımda yabancının ne işi var ne yaparsan yap o adamın özü Brezilya

Özkan
19.11.2007, 19:48

Şaka bir yana, Aurelio'ya şiddetle karşı çıkan arkadaşlar sizlere bir sorum var, ama cevaplandırırken dürüst olun lütfen: Eğer bizim Yattara Türk Milli Takımı'nda oynuyor olsaydı tavrınız yine "ne işi var bu devşirmenin takımda, defolsun gitsin" şeklinde mi, yoksa "aslanım benim, forma da nasıl da yakıştı" gibi mi olacaktı acaba?Can Ağabeğ, seninle başka ortamlardan da tanışıyoruz ve benim fikirlerimi bilirsin. Yattara'ya da aynı şiddetle karşı çıkardım, Şota'ya da.

Can basten
19.11.2007, 20:03
Kokturk, senin karşı çıkacağından eminim. Seni tenzih etmekle beraber, dikkatimi çeken bir durum var: "Fransa, İngiltere yapıyor ama biz oynatmayız, onlar gibi olmayız" diyor arkadaşlar. Oysa ki Fransızların, İngilizlerin milliyetçiliği Türklere göre ne kadar fazla içselleştirmiş olduklarını bilirsin. Bu durumda bizim bu yaptığımız tamemen popülist milliyetçilik gibi geliyor bana. Milli maçta bayrak sallama milliyetçiliği diyebiliriz buna. Ülkenin haline baksana ne yani her şeyimiz Türk de bir Aurelio mu sorun oldu bunca millete? :)

Cafer KILIÇSOY
19.11.2007, 21:01

Merhaba Can

Aurello'ya şiddetle karşı çıkan biri olarak şahsım adına cevap vereyim. Evet bütün samimiyetimle söylüyorum ki Yattara'yı da istemem. Ben Milli takımda Türk olan futbolcuların oynaması taraftarıyım. Ondan sonra da diyoruz ki ''Yok efendim Türkiye de futbolcu yetişmiyor''. Yetişiyor da biz onları keşfetmesini bilmiyoruz. Örnek Gökan Gönül. Oftaş'ta oynarken hangimizin dikkatini çekti. Daha Gökhan gibi niceleri var.

Bu arada benden de sana bir soru Can; Aurello Brezilya Milli takımında oynama şansı olsaydı Türkiye'yi seçermiydi?

Cafer KILIÇSOY
19.11.2007, 21:08
!

Adamın futboluna ve katkısına kimsenin lafı yok !

Eğer Türk milli takımında ÇIKAR AMACI GÜDEREK ! devşirme oynatılıyorsa ve ben bunu hazmedemiyorsam,yine ve, bunun adı IRKÇILIK oluyorsa,Ben onlardan biriyim...
Bu kadar !

Ha son olarak,Fransa örneği verilmiş ? Biz Fransa mıyız ? Bi o muyuz ? Bu muyuz ? Onlar domuz eti yiyor,lezzetli olduğunu söylüyorlar,bizde yiyelim mi ?
Nedir bu başkaları ile karşılaştırılma hastalığı ? ! Bizim kendi düşüncelerimiz,kendi görüş ve davranışlarımız olmayacak mı ? İlla " bak onlar böyle yapıyor " " bak bunlar şöyle yapıyor" ' lar ile mi yaşayacağız ?
Kapı orda,sınır orda,Fransa orda diğer ülkeler de orda....
:alkış::alkış::alkış:

Can basten
19.11.2007, 21:14
...
Bu arada benden de sana bir soru Can; Aurello Brezilya Milli takımında oynama şansı olsaydı Türkiye'yi seçermiydi?

Seçmezdi, aklı olan da seçmez zaten. :D Ama hatırlanacak olursa Muzzy İzzet örneğinde, söz konusu futbolcu İngiltere Milli Takımı'nda oynamak için yıllarca Türkiye'yi reddetmiş ve ancak bunun mümkün olmadığını anlayınca milli formamızı giymeyi kabul etmişti. O dönemlerde kimse Muzzy'i eleştirmezken, şimdi çok geniş bir kitlenin ayn sebepten yani senin bu sorduğun soruyu sorarak Auelio'ya yüklenmesi sanırım adamın deri renginin farklılığından kaynaklanıyor. Ayrıca milli hisleri çok sağlam olup da Türk Milli Takımı'nı defalarca batıran bir sürü Türk soylu futbolcu (örn. Alpay) gördüğüm için futbolcunun performansına önem veriyorum Cafer.

Hatta geleceğe dönük bir planım da var. Türkiye vatandaşlığı kazanmak için gerekli olan 5 yıl Türkiye'de oynama zorunluluğu bence 1 yıla indirilsin ve gelecek olan futbolculardan da gerçekten kaliteli olanlar milli takıma kazandırılsın. Belki o zaman bizlerin başarılı olmalarını istediğimiz Türk soylu futbolcular da formalarının değerini daha iyi anlarlar. :)

Cafer KILIÇSOY
19.11.2007, 21:31
Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki benim Aurello'nun teninin rengiyle futbolculuğuyla değil meselem. Nereli olursa olsun, hangi ırktan olursa olsun beni bağlamaz. Ben bu ve buna benzer futbolcuların Türk Milli Takımında forma giymesini asla içime sindiremiyorum, kabullenemiyorum. Kim ne düşünürse düşünsün, ben istemiyorum arkadaş.:)

Diyorsun ki 5 senelik süreç 1 yıla düşürülsün. O kadar da beklemeyelim istersen. Milli takıma transfer serbest olsun. 5-10 tane de kendi ülkesinde forma giymekten ümidini kesmiş futbolcuları toplayalım olsun bitsin bu iş. Ne milli takım ama değil mi:)

Neyse Can bu konuyu sabaha kadar tartışsak ortak bir noktaya varamayacağız anlaşılan;)
Sevgiyle kal

bordox
19.11.2007, 21:32
Seçmezdi, aklı olan da seçmez zaten. :D Ama hatırlanacak olursa Muzzy İzzet örneğinde, söz konusu futbolcu İngiltere Milli Takımı'nda oynamak için yıllarca Türkiye'yi reddetmiş ve ancak bunun mümkün olmadığını anlayınca milli formamızı giymeyi kabul etmişti. O dönemlerde kimse Muzzy'i eleştirmezken, şimdi çok geniş bir kitlenin ayn sebepten yani senin bu sorduğun soruyu sorarak Auelio'ya yüklenmesi sanırım adamın deri renginin farklılığından kaynaklanıyor. Ayrıca milli hisleri çok sağlam olup da Türk Milli Takımı'nı defalarca batıran bir sürü Türk soylu futbolcu (örn. Alpay) gördüğüm için futbolcunun performansına önem veriyorum Cafer.

Hatta geleceğe dönük bir planım da var. Türkiye vatandaşlığı kazanmak için gerekli olan 5 yıl Türkiye'de oynama zorunluluğu bence 1 yıla indirilsin ve gelecek olan futbolculardan da gerçekten kaliteli olanlar milli takıma kazandırılsın. Belki o zaman bizlerin başarılı olmalarını istediğimiz Türk soylu futbolcular da formalarının değerini daha iyi anlarlar. :)

Milli Takım ne demek?Neden o kadar organizasyonda her takım istediği futbolcuyu oynatabilirken Milli Takım'larda sadece o milletten olanlar oynayabiliyor?
Konumuz başarı değil,başarısızlık da değil.O zaman neden bu şekilde devşirme futbolcuları Malta,Lüksemburg,Lischtestein gibi ülkeler yamıyor?Halbuki para yönünden istediklerini kendi Milli Takımlarında oynatabilecek seviyedeler.

Bu oalyın M.İzzet olayı ile nasıl bir alakası var ki.Bu olayın Aurelio'nun rengiyle ne alakası var.
Bu olay,sahtecilik,kurallardaki boşluklardan faydalanıp rakiplerini hile yoluyla geçmek,bu olay saçmalık.

O kadar basit ki benim açımdan.

Can basten
19.11.2007, 21:38
...
Neyse Can bu konuyu sabaha kadar tartışsak ortak bir noktaya varamayacağız anlaşılan;)
Sevgiyle kal

Tabi ki varmak zorunda da değiliz zaten.

Sen de sevgiyle kal. ;)

Can basten
19.11.2007, 21:41
Milli Takım ne demek?Neden o kadar organizasyonda her takım istediği futbolcuyu oynatabilirken Milli Takım'larda sadece o milletten olanlar oynayabiliyor?
Konumuz başarı değil,başarısızlık da değil.O zaman neden bu şekilde devşirme futbolcuları Malta,Lüksemburg,Lischtestein gibi ülkeler yamıyor?Halbuki para yönünden istediklerini kendi Milli Takımlarında oynatabilecek seviyedeler.

Bu oalyın M.İzzet olayı ile nasıl bir alakası var ki.Bu olayın Aurelio'nun rengiyle ne alakası var.
Bu olay,sahtecilik,kurallardaki boşluklardan faydalanıp rakiplerini hile yoluyla geçmek,bu olay saçmalık.

O kadar basit ki benim açımdan.

Arkadaşım sen ne diyorsun, benim bir Brezilyalı arkadaşım var benden daha Türk!!! :D

Son sözüm şu ki, Aurelio'nun oynaması benim için Hakan Şükür'ün oynamasından bin kat daha iyi.

Mehmet Fırat
19.11.2007, 22:19
Aurelio neden Türk oldu? Türkiye'yi çok mu seviyordu? Yoksa fb yönetimi, yabancı kontenjanını açmak için mi Türk yaptı onu? Peki neden Türk milli takımını kabul etti? Kendisini anadan doğma Türk mü hissetti? Yoksa Avrupa vitrinine çıkmak için başka bir yol muydu bu?

Hakan Şükür oynayacağına Aurelio oynasın diyorsunuz. Ben bunu bizim başkanlık seçimine benzetiyorum. Biri beceriksiz olduğu için kötü, diğeri de o görevi layıkıyla taşıyamayacağı için kötü. Kötünün iyisi mantığı yani. Ama biz ne Hakan Şükür'e ne de Aurelio'ya kaldık. Tıpkı ne NA'ya ne de İH'na kalmadığımız gibi.:)

Great White
20.11.2007, 02:18
Aurelio' nun Milli Takım' da yer almasına karşı çıkan arkadaşlar şuna benzer anekdotlardan yola çıkmış olsalardı, en azından ben kendi adıma hiç itiraz etmezdim:)

"Aurelio faydalı bir futbolcu olabilir ama koskoca 70 milyonluk ülkeden Milli Takım' da görev yapabilecek kapasitede bir tane dahi önliberonun çıkmaması gerçekten esef verici bir durumdur"

"Aurelio' nun futboluna ya da kişiliğine lafımız yok ama benim hayalimdeki Türk Milli Takımı yalnızca doğma büyüme bu coğrafyanın insanından oluşmalı ve sahada tamamen bizi yansıtmalıdır"

"Marco ismi kendi içinde evrilerek Mehmet yapılabilir belki ama kendisine her maç sonrasında biraz da şakşakçı bir ağız ile Mehmetçik şeklinde hitap edilmesi, şehitlerimize ve korkusuzca vatani görevini yapan askerlerimize gösterilmiş bir saygısızlıktır"

İşte bu şekilde bir eleştiri politikası izlenmiş olsa ben de sonuna kadar arkasında dururdum ama adamın rengi, karakteri, milliyeti, zihniyeti ve özel hayatındaki bir takım hataları göz önüne sokulup bir de oynamış olduğu pozitif futbol anlamsızca kötülenerek adeta bel altına çalışılınca insan da ister istemez bizimle hiçbir alakası olmayan şu adamı bile savunmak durumunda kalıyor:rolleyes:

Cafer KILIÇSOY
20.11.2007, 08:18
Aurelio' nun Milli Takım' da yer almasına karşı çıkan arkadaşlar şuna benzer anekdotlardan yola çıkmış olsalardı, en azından ben kendi adıma hiç itiraz etmezdim:)

"Aurelio' nun futboluna ya da kişiliğine lafımız yok ama benim hayalimdeki Türk Milli Takımı yalnızca doğma büyüme bu coğrafyanın insanından oluşmalı ve sahada tamamen bizi yansıtmalıdır"

"Marco ismi kendi içinde evrilerek Mehmet yapılabilir belki ama kendisine her maç sonrasında biraz da şakşakçı bir ağız ile Mehmetçik şeklinde hitap edilmesi, şehitlerimize ve korkusuzca vatani görevini yapan askerlerimize gösterilmiş bir saygısızlıktır"

İşte bu şekilde bir eleştiri politikası izlenmiş olsa ben de sonuna kadar arkasında dururdum ama adamın rengi, karakteri, milliyeti, zihniyeti ve özel hayatındaki bir takım hataları göz önüne sokulup bir de oynamış olduğu pozitif futbol anlamsızca kötülenerek adeta bel altına çalışılınca insan da ister istemez bizimle hiçbir alakası olmayan şu adamı bile savunmak durumunda kalıyor:rolleyes:
İşte sadece bu nedenlerden dolayı istemiyorum Aurelloyu. Olayı çok güzel özetlemişsiniz, teşekkür ederim. Milli takımda top koşturan insanlar doğma büyüme bu coğrafyanın insanı olmalı, bu kadar basit.

Ayrıca bu lafımda size; Milli takımda Aurellonun oynamasının doğru olup olmamasını tartışmak yerine burada yorum yapan insanların fikirlerini tartışmak hiç hoş değil. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil. Birde Hüseyini eleştirenlerin aurelloyu istemediği fikrine kapılmışsın bu aralar. Nerden nasıl böyle bir kanıya vardın anlamadım. Evet bu forumda Hüseyini en çok savunanların başında geliyorum ama bunun aurelloyu istemememle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Aurelloyu istemememin nedenlerini yukarıda belirtmişsin zaten.

Sevgiyle kalın:)

Ayhan Yüksek
20.11.2007, 09:41
[QUOTE=Great White;1023622]Aurelio' nun Milli Takım' da yer almasına karşı çıkan arkadaşlar şuna benzer anekdotlardan yola çıkmış olsalardı, en azından ben kendi adıma hiç itiraz etmezdim:)

"Aurelio faydalı bir futbolcu olabilir ama koskoca 70 milyonluk ülkeden Milli Takım' da görev yapabilecek kapasitede bir tane dahi önliberonun çıkmaması gerçekten esef verici bir durumdur"

İşte bu şekilde bir eleştiri politikası izlenmiş olsa ben de sonuna kadar arkasında dururdum ama adamın rengi, karakteri, milliyeti, zihniyeti ve özel hayatındaki bir takım hataları göz önüne sokulup bir de oynamış olduğu pozitif futbol anlamsızca kötülenerek adeta bel altına çalışılınca insan da ister istemez bizimle hiçbir alakası olmayan şu adamı bile savunmak durumunda kalıyor:rolleyes:[/QUOTTam dediğin gibi kardeş bu duygularla bu adamı hazmedemiyorum ben,yoksa diğer şekilde futboluymuş şuyuymuş buyuymuş beni ilgilendirmiyor

Great White
20.11.2007, 10:50
Ayrıca bu lafımda size; Milli takımda Aurellonun oynamasının doğru olup olmamasını tartışmak yerine burada yorum yapan insanların fikirlerini tartışmak hiç hoş değil. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda değil.

Bu lafınız bana eyvallah ama benim bu lafı ne derece hak ettiğimi hiç düşünmeden, iki sayfa geriye dahi bakma zahmetine katlanmadan ve kimseden alıntı yapmadan aşağıdaki yazımda sırf Aurelio' nun futbolunu övdüğüm için eleştirildiğimi görmeden böyle bir ithamda bulunmanız da hiç ama hiç hoş olmadı:)

Tabii ki herkes benim gibi düşünmek zorunda değil ama en azından bazı yazıları yazarken biraz düşünceli olmak zorundalar:rolleyes:

Ne diyeyim.. Siz de sevgiyle kalın:)

Ayhan Yüksek
20.11.2007, 11:52
Bilmiyorum ben önyargılımı izliyorum bu adamı bence Norveç maçında çizgiden çıkardığı top hariç elle tutulur bi tarafı yoktu, sorumluluk almadı bence top ayağımdan çıksında nereye giderse gitsin zihniyetinde oynadı ben öyle gözlemledim en azından

Cem Balcı
21.11.2007, 23:00
yine iyiydin aurelio helal...

Misina
21.11.2007, 23:34
Helal Olsun Oynadığı Oyunla Bir Çok Türk Oyuncudan Çok Çok daha Türk.Nede olsa Trabzon havasi solumuş:D

Hüdai Pervaneli
21.11.2007, 23:39
cok süper oynadi ya bu olmsaydi belkide bureya kadar gelemezdik:D

LazAnisT
22.11.2007, 11:32
Dünki maçtada görüldükü maalesef wedersonunda sol kanada yerleştirilmesi gerek.

İskender
22.11.2007, 11:53
Dünkü maçtada, maçın sonrasında da görüldüki Esmer tenli Marco bizden biri..

Murat'
22.11.2007, 14:12
bence özkan sümere ne kadar dua edilse az...ya bir adam hiç pas hatası top kaybı yapmaz mı yaaa

Serdær
22.11.2007, 14:21
Sağa Yattarayı Solada Wederson Defans'a Kratochvil Kaleyede Martinez'i koyduk mu Şampiyonuz..

Mehmet Fırat
22.11.2007, 15:30
Anlamıyorum sizleri. Milli takımda güzel oynamak ulaşılmaz birşey değil ki. Aurelio güzel oynamış olabilir. Ama bu ona milli takım formasını giyme hakkı vermez. Onun Türk milli takımında oynaması ancak bizim acizliğimizi gösterir.

Selman
25.11.2007, 14:26

Sayın Hasan Ali Atasoy, beni germeye devam ediyor açıkcası.Bugün kü Fanatik gazetesini okuyanınız var mı acaba?Adamın attığı başlığa bakar mısınız?:mad:

"Mehmetçik"

Cem Balcı
25.11.2007, 15:58
Anlamıyorum sizleri. Milli takımda güzel oynamak ulaşılmaz birşey değil ki. Aurelio güzel oynamış olabilir. Ama bu ona milli takım formasını giyme hakkı vermez. Onun Türk milli takımında oynaması ancak bizim acizliğimizi gösterir.

milli takımda güzel oynamak ulaşılır bişi olsaydı türkiye çoktan dünya kupasını kaldırmıştı.buda demek oluyor ki güzel oynamak kolay kolay ulaşılır bişi değilmiş...