PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftarın Geleneklerinin Neler Olmasını İsterdiniz?

TekfurÇayır 61
27.08.2012, 21:58
Taraftarlarımızın yazılı bir gelenek listesi oluşturulsaydı, hangi geleneklerin yer almasını, hangi geleneklerin yer almamasını isterdiniz?

Açılışı ben yapayım:

- Futbolcularımızı her şartta destekleme geleneğimizin olmasını isterim.

Yuhalama, ıslıklama, küfür etme, belâ okuma geleneğimizin terk edilmesini isterim.

Gökhan Koç
27.08.2012, 22:56
Kusursuz başlık,

Muhabbet giderek güzelleşiyor,

Cevap vermeden önce uzun uzun düşünme hakkımı kullanmak istiyorum :)

Yaldız61
27.08.2012, 22:59
dedin geleneği uygularska zaten başka geleneğe flanda yok bence onu başardıkmı başarı her şekilde gelir ama 1 senede ama 3 senede

TekfurÇayır 61
27.08.2012, 23:05
dedin geleneği uygularska zaten başka geleneğe flanda yok bence onu başardıkmı başarı her şekilde gelir ama 1 senede ama 3 senede

Bu gelenek dediğin gibi bizi çok çok ileri götürür ama tek bir gelenekte kalmak da bize yakışmaz. :)

DarthVader
27.08.2012, 23:07
Futbolcu ve teknik kadro ile söyleşi günleri :D

Fatih Özkan
27.08.2012, 23:17
İster galibiyet olsun ister yenilgi...
Her maç sonrası tesislerde bir grup karşılamalı takımı...
Tezahürat yapmak şart değil...
Sessizce beklemek bile yeterli olabilir.

TekfurÇayır 61
27.08.2012, 23:20
İster galibiyet olsun ister yenilgi...
Her maç sonrası tesislerde bir grup karşılamalı takımı...
Tezahürat yapmak şart değil...
Sessizce beklemek bile yeterli olabilir.

Bu futbolcularımızı ilkbaşlarda çok iyi motive edebilir ama acaba sürekli yapılacağı için zamanla monotonlaşıp etkisini kaybeder mi?

Fatih Özkan
28.08.2012, 00:21
Bu futbolcularımızı ilkbaşlarda çok iyi motive edebilir ama acaba sürekli yapılacağı için zamanla monotonlaşıp etkisini kaybeder mi?

Kadromuz zaten sık sık yenileniyor. Seçme insanlar göndermek lazım bence. Her seferinde farklılığını hissettirecek kişiler gitmeli.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 00:43
Kadromuz zaten sık sık yenileniyor. Seçme insanlar göndermek lazım bence. Her seferinde farklılığını hissettirecek kişiler gitmeli.

Evet, her karşılama için farklılıklar oluşturulursa güzel bir gelenek olabilir.

Helvacı61
28.08.2012, 00:50
trabzonsporu oluşturan unsurları sıralasak taraftar en son sırada yer alır...bütün gruplar birleşmeli tek ses olmalı taraftar alan değil veren olmalı

Emirhan Makul
28.08.2012, 01:00
Kendi baskın rejimini kursun ve herhangi bir aksaklıkta sokağa çıkarak yönetimimizi devirebilecek güce sahip olmasını isterdim. He birde hepsinin klübe üye olmasını isterdim, birleşmesini falan da diyecem de komik olmaya gerek yok konu ciddi :D

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:00
trabzonsporu oluşturan unsurları sıralasak taraftar en son sırada yer alır...bütün gruplar birleşmeli tek ses olmalı taraftar alan değil veren olmalı

Aslında şike başlığı çok güzel bir örnek oldu, taraftar gruplarının bir araya gelememesinde siyâsî faktörlerin de rolü var. Şike başlığında istisnâ sayılabilecek kişiler haricinde herkes siyâsî görüşünü bir kenara bıraktı, kulüp etrafında bütünleşti.

Yiğit Gayretli
28.08.2012, 01:03
Millet birbirine girmesin isterdim mesela. Ama yine dediğim yere geliyoruz. Karakteristik yapı...

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:03
Kendi baskın rejimini kursun ve herhangi bir aksaklıkta sokağa çıkarak yönetimimizi devirebilecek güce sahip olmasını isterdim. He birde hepsinin klübe üye olmasını isterdim, birleşmesini falan da diyecem de komik olmaya gerek yok konu ciddi :D

Amanın, ilk isteğin benim en son isteyeceğim şey olurdu. Yeniçeri ocağının yeniden doğuşu. :)

Oruç
28.08.2012, 01:05
Amanın, ilk isteğin benim en son isteyeceğim şey olurdu. Yeniçeri ocağının yeniden doğuşu. :)

Emirhan aksiyon istiyor.

:)

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:08
Emirhan aksiyon istiyor.

:)

Biz gençlerin aksiyonunu sahada görmek isteriz. :)

Duvar pası, topuk pası, sağdan atıp soldan geçme, bacak arası, röveşata, birdirbir, uzun eşek v.b. :)

Kasım Hilal
28.08.2012, 01:08
Önce birbirlerine karşı, sonra futbolculara karşı, sonra hocaya ve yönetime karşı hoşgörülü olmalarını diliyorum...
Ama taraftarımız yukarıdaki cümleden hoşgörü kelimesini silip yazıyı öyle okuyor.

Emirhan Makul
28.08.2012, 01:09

Valla abi o zaman kuyumcular, nalburlar yönetir mühendislerin, avukatların, doktorların taraftarı olduğu futbol takımımızı :)

Hakkını aramak yeniçeri olmak değildir bence.

Armağan Dere
28.08.2012, 01:11
http://video.google.com/videoplay?docid=785517599532095305

Bu taraftarı istiyorum ben.
şimdikinden farklı olduğunu
videoyu izleyin göreceksiniz

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:16
Valla abi o zaman kuyumcular, nalburlar yönetir mühendislerin, avukatların, doktorların taraftarı olduğu futbol takımımızı :)

Hakkını aramak yeniçeri olmak değildir bence.

Hakkın kongrede seçimden seçime aranması en doğrusu diye düşünüyorum. Öbür türlüsü kongrenin önemini, ağırlığını geri plana itiyor. Zâten sıkıntı da kongreye, seçime önem vermememizden doğmuyor mu. Bu işe hevesi, ilgisi olanların mutlaka kongrede oy hakkı elde etmesi gerekiyor. Senin dediğin gerçekleşse habire yönetimleri devirip devirip dururuz. Biraz da armudun sapı, üzümün çöpü yapımız var, iki ay dayanan yönetim efsâne olur.

Oruç
28.08.2012, 01:16
Zamanda yolculukla seni 96'ya yollamak lazım Armağan.

Back to the Past.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:18

Kotam kısıtlı, videoyu seyredemiyorum ama evet, ben de istiyorum.

Kasım Hilal
28.08.2012, 01:19

Ben o takımdan da istiyorum mümkünse..

Helvacı61
28.08.2012, 01:19

sen böyle takım bul aynı taraftarı yine bulursun...maç resmen tek kale oynanmış...şimdi millet canı burnunda maç izliyor..maç bitene kadar kabız olur..

atillati
28.08.2012, 01:21
20.000 kişilik stadta 20 taraftar grubu var...Bu gruplar tek çatı altında toplanmalı ve o taraftar grubu rant sağlamaya çalışmamalı...Taraftarla alakalı bir gelenek isteniyorsa önce bu yapılmalı.Her sene bordo-mavi-şampiyon-mavi dinlemekten bıktık.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:24
20.000 kişilik stadta 20 taraftar grubu var...Bu gruplar tek çatı altında toplanmalı ve o taraftar grubu rant sağlamaya çalışmamalı...Taraftarla alakalı bir gelenek isteniyorsa önce bu yapılmalı.Her sene bordo-mavi-şampiyon-mavi dinlemekten bıktık.

Tek çatı olmadan aynı geleneklerde de birleşemeyiz. Ütopik gelebilir ama ben inanıyorum, bir noktada başlayacak sonra gerisi gelecek. Birleşme tezâhürat konusundan başlayabilir meselâ.

Armağan Dere
28.08.2012, 01:24
http://video.google.com/videoplay?docid=-5277241067443965286

şunun ilk dakikasındaki
sözleri de hatırlıyorum
vay be..
gülümsedim dinleyince..
Neyse iyi geceler..

Samet Türkmen
28.08.2012, 01:25
Saçma sapan rap veya küçük emrah tarzı değil, YNWA tarzında bir marş bulunup acilen stadyumda söylenmeli. 1967'de doğdu aşkımız falan bu saçma İsmail Yk tarzı şarkılar bezdirdi artık.

Hakemi baskı altına almak için tribünlerin en az %60'ı her pozisyona çingene gibi karışmalı.Bknz : Madrid,Valencia taraftarı

Kazanılan her maçtan sonra futbolcular kral yapılmamalı.Maç bittikten sonra'' benim burada işim kalmadı'' deyip herkes evinin yoluna koyulmalı.

Oruç
28.08.2012, 01:25
Tek çatı altında toplanmış Trabzonspor taraftarı stada girdi mi hemen kendini kategorize ediyor. Buna engel olmalı gerekirse. Boş tribünlere oynasak daha iyi. Kadınlar oldu mu tek ses çıkıyor stadda ama diğer maçlarda herkes ayrı telden çalıyor. Sonra da neden baskı kuramıyoruz.

Hotaman
28.08.2012, 01:27
Sözleşmelere ve Trabzonspor kurullarına saygı duyan
Oyuncuları eleştirirken soğukkanlı olan
Camia liderlerine içeride ne kadar karşı olursa olsun dışarıda destek veren
Sporcuları değerlendirme de bir maçı yeterli bulmayan
Her kötü gidişte futursuzca istifa istemeyen
Sorunları tespit etmekten çok mevcut sorunlara çözüm arayan
Kulübünün tutum ve davranışları yüzünden normalde alacak olduğu formadan vazgeçmeyen vazgeçse bile bunu pazarlık hatta tehtid konusu yapmayan
Düşünce ve tutumlarını klişeleşmiş öznel hareketler nedeniyle takıntı yapıp sürekli bir kin ve nefretle hareket etmeyen
Maçlarda forması yoksa da bordo ya da mavi renkli kıyafetleri tercih eden
Saha da gördüğü kötü futbolu acımasızca ama medeni bir şekilde protesto eden
Kulübe üye olan
Her yıl imkanı olanında kulübe maddi destek sağlayan
Karşı fikirde ki insanlarla kavga etmek, onları ihanetle suçlamak yerine ısrarla medeni bir şekilde tartışan
Sürekli bir kendi takımını küçümseyen, komşunun tavuğu kaz mantığıyla hareket etmeyen "Antep bizden daha iyi" (Şampiyon olduğumuz yıl 6. ya da 7. hafta ( Beşiktaş maçı öncesi) bir tartışmada okudum bunu)
Sürekli felaket tellallığı yapmayan bilakis pozitif düşünen ama gerçekçi olan
.
.
.
Daha da çok uzatabileceğimi fark ettim lakin bu kadarı bile çok ütopik.
.
.
.
Taraftar isterim.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:28
Saçma sapan rap veya küçük emrah tarzı değil, YNWA tarzında bir marş bulunup acilen stadyumda söylenmeli. 1967'de doğdu aşkımız falan bu saçma İsmail Yk tarzı şarkılar bezdirdi artık.

Hakemi baskı altına almak için tribünlerin en az %60'ı her pozisyona çingene gibi karışmalı.

Kazanılan her maçtan sonra futbolcular kral yapılmamalı.Maç bittikten sonra'' benim burada işim kalmadı'' deyip herkes evinin yoluna koyulmalı.

Doğru düzgün marş hatta marşlar şart. BMN'de müzisyenler yok mudur acaba... Hayrına, maddiyat gözetmeden el atsalar şu işe.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:29
Sözleşmelere ve Trabzonspor kurullara saygı duyan
Kulübünün tutum ve davranışları yüzünden normalde alacak olduğu formadan vazgeçmeyen vazgeçse bile bunu pazarlık hatta tehtid konusu yapmayan
Düşünce ve tutumlarını klişeleşmiş öznel hareketler nedeniyle takıntı yapıp sürekli bir kin ve nefretle hareket etmeyen
Kulübe üye olan
Karşı fikirde ki insanlarla kavga etmek, onları ihanetle suçlamak yerine ısrarla medeni bir şekilde tartışan
.
.
.
.
.
.
Taraftar isterim.

Taraftardan yana çok dolmuşsun, belli.

cerasus
28.08.2012, 01:38
Sözleşmelere ve Trabzonspor kurullarına saygı duyan
Kulübe üye olan
Sürekli bir kendi takımını küçümseyen, "Antep bizden daha iyi" (Şampiyon olduğumuz yıl 6. ya da 7. hafta ( Beşiktaş maçı öncesi) bir tartışmada okudum bunu)
Sürekli felaket tellallığı yapmayan bilakis pozitif düşünen ama gerçekçi olan
.
.
.
.
.
.
Taraftar isterim.

Icimden gecenleri dile dökmüssünüz, tesekkürler.

Taraftar kültürü nedir diye sorsalar, yazdiklarinizin oldugu bir yer/sey/olusum diye cevap veririm.

Benim icin taraftar kültürü aynen yazdiklarinizdir vede kültürümüzün olmadigini düsünenlerdenim.

Emirhan Makul
28.08.2012, 01:44
Hakkın kongrede seçimden seçime aranması en doğrusu diye düşünüyorum. Öbür türlüsü kongrenin önemini, ağırlığını geri plana itiyor. Zâten sıkıntı da kongreye, seçime önem vermememizden doğmuyor mu. Bu işe hevesi, ilgisi olanların mutlaka kongrede oy hakkı elde etmesi gerekiyor. Senin dediğin gerçekleşse habire yönetimleri devirip devirip dururuz. Biraz da armudun sapı, üzümün çöpü yapımız var, iki ay dayanan yönetim efsâne olur.

Benim sokaktan kastım uzun sokak zaten abi oraya dökünülsün yeter sonrası sandığa ama sandığa gidecek üye sayısı çok komik :) Sözde büyük klübüz.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:46
Benim sokaktan kastım uzun sokak zaten abi oraya dökünülsün yeter sonrası sandığa ama sandığa gidecek üye sayısı çok komik :) Sözde büyük klübüz.

İşin güzel yanı oy hakkı elde etmek için holding sâhibi olmak gerekmiyor.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:47
Icimden gecenleri dile dökmüssünüz, tesekkürler.

Taraftar kültürü nedir diye sorsalar, yazdiklarinizin oldugu bir yer/sey/olusum diye cevap veririm.

Benim icin taraftar kültürü aynen yazdiklarinizdir vede kültürümüzün olmadigini düsünenlerdenim.

Bu sefer beleşe getirdin işi. :)

cerasus
28.08.2012, 01:51
Bu sefer beleşe getirdin işi. :)

Vallahi 10 dakika düsündüm. Ekleyecek baska bir sey bulamadim o yazilanlari görünce.

Tekrar etmektense benim yerime düsünmüs olan arkadasa tesekkür etmeyi daha dogru buldum. Beles isi dogrudur :)

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 01:52
Vallahi 10 dakika düsündüm. Ekleyecek baska bir sey bulamadim o yazilanlari görünce.

Tekrar etmektense benim yerime düsünmüs olan arkadasa tesekkür etmeyi daha dogru buldum. Beles isi dogrudur :)

Aynı noktalarda birleşildiğini görmek sevindirici.

cerasus
28.08.2012, 01:55
Aynı noktalarda birleşildiğini görmek sevindirici.

Azinligin azinligi olmak cok zor. Sevindirici midir bilemeyecegim ben :)

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 02:03
Azinligin azinligi olmak cok zor. Sevindirici midir bilemeyecegim ben :)

Kulübü geleceğe taşıyacak olanlar o dediğin kişiler, sevindirici yönü burası.

Bayrak onların elinde, iş yapanlar onlar, üretenler onlar.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 15:23
Şartlar ne olursa olsun hakeme, rakip takımın oyuncusuna küfür etmeme geleneğimiz olsun isterim.

Küfürü küfür kabûl eden, anaları mübârek kabûl eden, tepkisini göstermek için küfür dışında 1001 yol bulabilen, küfür literatürüne sıkışıp hapsolmamış taraftarımız olsun isterim.

halil ibo
28.08.2012, 15:29
Kendi futbolcusuyla yada hakemle değil,rakiple uğraşan taraftar bana uyar.
Top rakipteyken sürekli ıslık ve rakibi sindirme adına tribünden yapılabilecek ne varsa yapılmalı.
(Küfür ve sahaya yabancı cisim atma yada kendini sahaya atma :) hariç )

masterkey
28.08.2012, 15:41
bence oktober fest tarzı bi etkinlik olsa her sene süper olur :)

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 15:44
bence oktober fest tarzı bi etkinlik olsa her sene süper olur :)

Motosiklet grupları da katılacak mı etkinliğe? :)

Tayfun Aydın
28.08.2012, 15:54
Ne olursa olsun isterse genç takımla oynayacak olalım mutlaka her sezon öncesi yeni formalardan en az 1 tane alınması gelenek haline gelmeli ve stada formasız taraftar alınmamalı.

Ayrıca her taraftarın klübe üye olması gereklidir.

Kendim yapabildim yok.Önce kendimden başlamalıyım sanırım.

Bu arada bir zamanlar üye kampanyası vardı.BMN olarak yönetimde söz sahibi olamak istiyorsak kendi içimizde üye sayısını da artırmalıyız.

Samet Türkmen
28.08.2012, 16:36
Maça gelerek veya forma alarak kulübe zaten destek oluyoruz. Üyelik bahanesi altında şahsen kazık yemeye niyetim yok.

Deniz Tosunoğlu
28.08.2012, 17:02
Geleneklere gerek yok.. Taraftar lazim bize taraftar..

İgzas-61
28.08.2012, 18:22
Bütün tribün gruplarının tek bir çatı altında toplanması, ama tabi ki bu imkansız Karadenizde herkes kraldır çünkü...

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 19:30
Bütün tribün gruplarının tek bir çatı altında toplanması, ama tabi ki bu imkansız Karadenizde herkes kraldır çünkü...

İmparatorlar, krallar emperyal olurlar, sömürürler.

Samet Türkmen
28.08.2012, 19:31
Bütün tribün gruplarını staddan defedelim kalanlarla bir bütün olalım. Adamlar çıkarcı.Değişmez anlayışları.

Armağan Dere
29.08.2012, 10:55
İmparatorlar, krallar emperyal olurlar, sömürürler.

Trabzon'da emperyal köprüsü de var abi:)

Gamze_TS
29.08.2012, 11:22
Cekirdek yemesin yeter. Cok merak ediyorum stada cekirdek getirilmesi ve iceride satilmasi yasaklanamaz mi?
Bir de o ne takimdi!! Ah ah! Takima bak Unal, Sota , Tolunay, Abdullah, Ogun, Hami...
Dream team, kaleci haric

ozturk
29.08.2012, 11:27
Geçen perşembe ilk kez avni akerde maç izledim.Maratonda izlemek gibi bir hata yaptım.

Eline almış kombinesini çekirdeğini koltuğunu arıyor millet

Kale arkası tezahurat yapıyor kimse oralı bile olmuyor.

bunlara taraftar falan denmez.seyirci denir..

TekfurÇayır 61
03.09.2012, 00:39
Büyük resmi görüp, sıkıntılı dönemlerimizde - bu kadar sıkıntılısını ben yaşamamıştım - falanca futbolcunun yerine filanca futbolcu oynasa işlerin düzeleceğini sanmayacak taraftar isterdim. Bunu istemek geleneğe dönüşmez inşaallah.

mawro61
04.09.2012, 00:37
Bence tam tersi; taraftar bütün geleneklerinden arınmalı.yeni bir oluşum içine girmeli.
çünkü bizim geleneklerimizde çekirdek yemek,kendi takımına destek dururken rakibe küfretmek,uğultu çıkarmak,takım kötüyken homurdanmak,mahalleden 10 tane arkadaş toplayıp yeni bir grup kurmak gibi garip görenekler var.
şu bir gerçek ki türibindeki ambiyansımız bursa eskişehir ve şimdiki akhisar kadar bile etkileyici değil. söylenen şarkılar hala 70lerden kalma.
Tirübin değil dev bir saksıyı andırıyor bizimkisi. bordo-mavi renklerden oluşan binlerce ot!!
başka bişey değil.

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 14:18
Bence tam tersi; taraftar bütün geleneklerinden arınmalı.yeni bir oluşum içine girmeli.
çünkü bizim geleneklerimizde çekirdek yemek,kendi takımına destek dururken rakibe küfretmek,uğultu çıkarmak,takım kötüyken homurdanmak,mahalleden 10 tane arkadaş toplayıp yeni bir grup kurmak gibi garip görenekler var.
şu bir gerçek ki türibindeki ambiyansımız bursa eskişehir ve şimdiki akhisar kadar bile etkileyici değil. söylenen şarkılar hala 70lerden kalma.
Tirübin değil dev bir saksıyı andırıyor bizimkisi. bordo-mavi renklerden oluşan binlerce ot!!
başka bişey değil.

Güzel bir analiz.

forsa61
04.09.2012, 14:24
yeni stadta cekirdekci seyirci insallah numaralı kısma alınır ve kapalının yarısı tezahuratlarla sahayı inletecek taraftar gruplarına bırakılır. ancak trabzonda taraftarlarda parcalı yapıda oldugundan tek catı altında birleşilmeli. artık bunun adı cılgınlar, faroz, vb ne olursa olsun yeterki tek catı tek ses olsun stadyumda.
ayrıca, takıma destek konusunda trabzon dısına daha cok gorev dusuyor zira trabzonumuzun gelir durumu malum. insanlar elde avucta olmayınca takıma da kısıtlı harcama yapabiliyorlar. bunun için taraftarlar bir fon olusturarak trabzonda alması mumkun olmayan ancak tezahurat anlamında takıma katkı saglayacak renkdaslarımıza destek olabilirler.

TekfurÇayır 61
20.09.2012, 14:53
İmkânsız ve bunun muadili kelimelerin kullanılmaması gelenek olmalı.

TekfurÇayır 61
20.09.2012, 15:12
Trabzon'da emperyal köprüsü de var abi:)

Geçme emperyal köprüsünden şeklinde bir atasözümüz mü vardı ne :)

Ilelioglu
20.09.2012, 20:18
Top rakip takimdayken isliklamanin olmasini isterdim. Ayni sekilde hakemin aleyhimize verdigi her karara.

Bu sekilde müthis bir baski söz konusu olurdu.

..

Sacit
21.09.2012, 11:33
Tribün kültüründen anlamaları, bunu en güzel haliyle tribünde uygulamalarını görmek isterdim
Maç öncesi ya da maç esnasında hep birlikte organize olmaları, görsel bir şov yapmalarını görmek çok şık olurdu

keşke..

Ertuğrul ATALAY
21.09.2012, 11:46
top bizdeyken alkış çoşku....
rakipteyken ıslık...

genelde tam tersi oluyor

Harun
22.09.2012, 08:35
En başından sadece tribündeki değil maç seyreden kişilerin bile mırıldanacağı sembol bir marş,şiir şarkı vs. olması lazım.
Örnek: Liverpool-bjk-eskişehir marşları...

Gökhan Koç
28.09.2012, 15:41
Dedikodudan nefret etsinler isterdim.

talibim
28.09.2012, 15:52
trabzonspor taraftarı maç izler..tezahurat,organize olmuş tribün gösterileri trabzonspor taraftarıyla uyuşmayan şeyler..
tribün gelenekleri "hadi bir geleneğimiz olsun" demekle olmuyor..
o gelenek irticalen oluşan bir olgu..ve trabzonspor taraftarı bahsedilen tezahurat veya tribün gösterileri türünden şeylere uygun bir yapısı yok..
trabzonspor taraftarının tribün geleneği işte maçlarda gördüğümüz gelenek..maç izlemek!..
diğer her türlü taklitler(!) yapmacık olacaktır..

EMiRHAN61
28.09.2012, 15:53
Stad bizim şehrin vitrini olmalı. Tribünde hoparlörlerde bizden olmayan bi unsur olmamalı. Misal maç öncesi filan çalan müzikler. Yemişim evrensel olmayı , pop müzik avni akerde çalınmamakla eksilmez korkmasın kimse :D Maça forma ile atkı ile gitmek... En basit ama tribüne görsel güzellik getiren bi seçenek. Mecburiyetten dağıtılan yağmurluklar bile ne güzel görünüyodu. :) Taraftar grubu pankartları kaldırılmalı bence. Stada kendini vitrin etmeye değil bütün olmaya gidildiğinin sürekli hatırlanması lazım. Bunun dışında tabiki iğneli göndermeli kurnazca hazırlanmış slogan, foto vs içerikli afiş ve pankartlar olmalı. Şarkılar türküler gibi herkesin katılmak istemeyeceği ezberlenmesi icab eden şeyler yerine daha klişe bordo-mavi atışması gibi herkesin iştirak edebilceği şeyleri maç boyu söylemek daha mantıklı gibime geliyor.

Ergin Varlibas
28.09.2012, 15:58
61. dakikalar hep coskulu olsun. Inanilmaz bir baski olustursun karsi takimda.

Asil en guzeli, karsi takimda alkislanmali, yensede yenilsede.

Centilmenlikte tavan yapsin takimimiz.

Her mac oncesinde her futbolcumuz seyircilere cagirilsin. Evde oynadigimiz maclarin bi sicakligi olur bi farki olur.

Giyebilen herkes forma giysin, tribunler hep bordo-mavi olsun.

Her mac sesimiz ciksin.

Bir marsimiz olsun, herkezin mirildanabilecegi.

İleli
28.09.2012, 16:00

abi futbola bakarmisin pozisyon sayisini 15-20 felan harhalde ogun bile gol ariyordu daha ilk yarida hey gidi gunler OZLEDIK!

Kader KORELİ
28.09.2012, 16:01
Eskisehir taraftarlarının bandosu varya, ben de hep hayal etmişimdir, bizim tribünde tulum çalınsa, kemence çalınsa, horon tepilse hep birlikte, kolbastı oynanılsa, bunlar için hatta yeni stadda ekstra yer bile düşünülebilir. Hele tulumu çok isterdim.

melekcilingir
28.09.2012, 16:10
Trabzonspor nasıl sadece bir futbol takımı değilse, şehir için nasıl her şey demekse, tribünde de bu sergilenmeli. sadece futbol seyircisi, bir taraftar değil; kendi şehrinin, kültürünün değerlerini savunan bir yapı olmalı.

Trabzonsporumuzun misyonu sadece şampiyonluk değil, kendi kültürünü dünyaya tanıtmak da aynı zamanda.

Bizimkiler bizim inadımızı bilirler, dürüstlüğümüzü bilirler, mertliğimizi bilirler. Artık tüm dünya biliyor...

Harun
29.09.2012, 22:45
beyaz mendil olayınıda seviyorum.Buna benzer bir organize hareket yapılabilir.

Yaşar
29.09.2012, 22:47
1996 sendromundan çıkmamız ve günümüze bakmamız lazım.

Enes Ünal Kaya
29.09.2012, 23:21
Ben Bize Her Yer Trabzon Yazısını Amblemde İstiyroum Liverpool Gibi : /

iskenderunlu
29.09.2012, 23:33
Stada girildiğinde üstündeki Trabzonspor formasının büyüklüğünü taşısın taraftarımız ona göre futbolcularımız hakkında görüş belirtsin derim.Bu iyi bir gelenek olabilir

gökçay61
30.09.2012, 00:04
irili ufaklı tüm taraftar grupları maraton tribünnde birleştirilmeli. başlarına amigo olarak kulüp tarafndan 2 3 kişi atanmalı. bu insanlar bando şefi gibi önündeki kalabalığı organize etmeli. şarkı beste güfte artık ne olursa bu işlerden anlayan insanlar bu kulübe kazandırılmalı ve artık başkalarının şarkısını mırıldanan değil kendi şarkısını haykıran bir taraftara sahip olunmalı. söz konusu trabzonsporsa tribünde mahallelicilik oynamk yasaklanmalı yani bu bizim mahallenin grubu şu sizin mahallenin grubu deyip kavga edilmemeli. tüm bunları gerçekleştireblirsek-ki ben yönetim olsaydım oyuncu transferinden önce bu işle ilgilenirdim-takım 2 gömlek daha yukarı çıkar.

Koray
30.09.2012, 00:11
Eskisehir taraftarlarının bandosu varya, ben de hep hayal etmişimdir, bizim tribünde tulum çalınsa, kemence çalınsa, horon tepilse hep birlikte, kolbastı oynanılsa, bunlar için hatta yeni stadda ekstra yer bile düşünülebilir. Hele tulumu çok isterdim.

Stadın isminide değişiriz tam olur.

Avni Aker Düğün salonu.

Düğünlerimiz yemeklidir.

Mustafa Umut
30.09.2012, 00:15
Futbolun içinde mağlubiyetin de olduğunu, eleştirinin, tepkinin ne zaman ve nasıl yapılacağını bilsek yeter.
Gerisi gelir zaten..

Hatice Aslan
30.09.2012, 00:45

Avni Aker Düğün salonu.

Düğünlerimiz yemeklidir.

Yahu şu adamı sinirlendirmeyin. :D

Cihan Kibar
30.09.2012, 09:07
Bence Trabzonspor un biraz daha şehir takımı olduğunu göstercek şeyler olmalı mesela söyleşi günleri çok güzel bi fikir, lafda değil gerçekten hep destek olunması kötü sonuçlar sonrası o heyecanla hemen eleştirilerin yapılmaması güzel gelenekler olabilir aslında

forzaszgn
30.09.2012, 12:12
maçın ilk 5 dakikası susup sonra ''ÇILDIRT BİZİ ÇILDIRT BİZİ BAŞKANIM''diye bağırıp çıldırtmaktan kastını hepimizin anladığı taraftarımız olmasın

alper*
30.09.2012, 12:19

Güzel fikir ancak 3 - 5 tane tulumla olmaz :) 100 -200 tane tulumun aynı anda aynı şeyi çaldığı bir yerde rakiplerin dizleri titrer. Zaten tulum buna müsait bir çalgı.

brushfield
30.09.2012, 12:22
Benim çalıştığım yerde genç bir delikanlı var. Yol tarafındaki kale arkasındaki adını şuan hatırlayamadığım bir grupla neredeyse bütün maçlara gidiyor. Geçen sene bir maçtan önce konuşuyorduk, dedim ki ''geçen internette vira grubunun ''biz dar sokaklarında'' adlı bir marşını dinledim, çok hoşuma gitti, uzun zamandır dinlediğim en iyi marş, ama dikkat ediyorum stadda hiç söylenmiyor, niye?'' Delikanlı da büyük bir gururla dedi ki '' o vira'nın marşı, biz onu söylemeyiz'' Kısa süreli ufak bir şok geçirdikten sonra tekrar anladım bizim taraftardan neden hiçbir şey olmadığını, olamayacağını.

forzaszgn
30.09.2012, 12:27
Benim çalıştığım yerde genç bir delikanlı var. Yol tarafındaki kale arkasındaki adını şuan hatırlayamadığım bir grupla neredeyse bütün maçlara gidiyor. Geçen sene bir maçtan önce konuşuyorduk, dedim ki ''geçen internette vira grubunun ''biz dar sokaklarında'' adlı bir marşını dinledim, çok hoşuma gitti, uzun zamandır dinlediğim en iyi marş, ama dikkat ediyorum stadda hiç söylenmiyor, niye?'' Delikanlı da büyük bir gururla dedi ki '' o vira'nın marşı, biz onu söylemeyiz'' Kısa süreli ufak bir şok geçirdikten sonra tekrar anladım bizim taraftardan neden hiçbir şey olmadığını, olamayacağını.

abi trabzonlu gençler o grup yukarda mesajımda yazdığım tezahüratı yapanlar da onlar sözde en büyük grup!

Ertan 51
30.09.2012, 12:47
Herşeyi bilmeyelim yeter,
yada ara da bir aynaya bakalım,biz de dört dörtlük değiliz diyelim,ona göre üfürelim yeter.

Berke6198
30.09.2012, 13:14
Babamdan duydum, eskiden statta saz çalarlarmış... Bu gelenek belli ki bir süre sonra kaybolmuş. Aslında böyle bir geleneği tekrar canlandırabiliriz.

Berke6198
30.09.2012, 14:09

Avni Aker Düğün salonu.

Düğünlerimiz yemeklidir.

Onun için Eskişehirspor taraftarı Türkiye liginin en iyi taraftar gruplarından bir tanesi :) Tribünü bir arada tutmak, etkin tutmak her zaman için önemlidir...

r9emre
30.09.2012, 14:17
Sadece Tulum konusunu destekleyebilirim, işin içine kemençe filan da girerse o taraftar maçla ilgilenmez horon teper. Tulum'u isteme sebebim de mehter takımının amacı gibi 100,200 tane Tulum aynı anda bir marş ya da aynı tezahüratı çalsa rakibi ciddi manada etkileyeceğini düşünüyorum.

Erbay
30.09.2012, 14:21
Babamdan duydum, eskiden statta saz çalarlarmış... Bu gelenek belli ki bir süre sonra kaybolmuş. Aslında böyle bir geleneği tekrar canlandırabiliriz.

Eskiden kemençe çalındığını duymuştum hatta akülü hoparlör(ya da doğru teknik adı neyse o işte) falan götürülüyormuş, kopuyorlarmış resmen :)

ibrahim
30.09.2012, 14:27
Ong Bak filmini izlerken arkada çalan tulum sesine benzeyen müzik costuruyodu adamı. Var o seste bir şey. :)

Gesendet von meinem HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e mit Tapatalk 2

Berke6198
30.09.2012, 14:33
Eskiden kemençe çalındığını duymuştum hatta akülü hoparlör(ya da doğru teknik adı neyse o işte) falan götürülüyormuş, kopuyorlarmış resmen :)

Bunlar aslında önemli şeyler...

deadpool
01.10.2012, 01:54
Taraftarlarımızın geleneklerini devam ettirsin yeter. Yuhalasın, ıslıklasın, takım üstünde baskı oluştursun. Yıllar boyu hep taraftar baskısı var, performansımızı etkiliyor dedi futbolcular, şu anda baskı yok ve halleri ortada. Paraları yatıyor, onları eleştirecek bir basın yok eleştiri olsa bile öncelik hep yönetim ve hocada. Bu takım sene başından beri oynadığı oyunlardan birini cezasız bir maçta oynasında görelim.

Nitekim futbol maçına en çok benzeyen karşılaşma Videoton maçından sonraki Elazığ maçı. Futbolculara insan gibi bakmıyorum artık, gözümde birkaçı hariç hepsi modern köleler. Eskiden sırtlarına kırbaç vurulurdu, şimdi sistem değişti dikkatli olunmazsa kontrolü ele alabilecek duruma geldiler. Kontratlarıyla işin genel yapısı böyle gözükse de elimizde kalan tek koz taraftar. Avni Aker her zaman bir cehennem olmalı, iyi oynadığımızda rakip kulüp için kötü oynadığımızda bizim paralı askerlerimiz için.

Peleray
01.10.2012, 02:04
en önemlisi takım seyirciyi çoşturmayacak taraftar takımı çoşturacak maç 3-0 iken de tezahüratına dvm etcek sahadaki oyuna bakmadan tribününü yapacak, tribün kültürü oluşacak en azından kale arkalarında.
burada yabancı taraftarların resimlerini videolarını hayranlıkla paylaşanlar tribünde oturarak maç izliyr.

Gökhan Koç
27.11.2012, 11:53
Şikecileri alkışlamasınlar isterdim.

leviathan_-1461
27.11.2012, 13:15
Takımı yuhlamakdaki gösterdikleri organizasyon başarısını takımı desteklerkende göstermelrini isterdim..

Kader KORELİ
27.11.2012, 13:25

Avni Aker Düğün salonu.

Düğünlerimiz yemeklidir.

Bu zihniyetinle birkaç yüz sene önce Osmanlı Devleti'nde yaşasan ordu için de Yeniçeri Düğün Bandosu derdin herhalde;
şöyle bir bak dünyadaki kulüplerin tribünlerine öyle konuş.

kürşat şen
27.11.2012, 15:40
takım desteklendi emin olun siz..
ekran başında çay içip taraftar hakkında ahkam kesmeyin..
maçta olanlar ne demek istediğimizi anlar..
ihaleyi taraftara yıkmayın..
senin yaptığın emeği sahadaki topçun anlamıyorsa yapılan her türlü tepki haklıdır..
alkışladım bir daha alkışlarım..
taktınız alkışlamaya..
ne var bunda..
adam çatır çatır top oynadı..
geçin şikeci mikeci işlerini..
bu rezil takıma verilmesi en güzel tepkiyi verdi..
rakibi alkışlayarak..

Kemal Öztel
27.11.2012, 16:35
Taraftar istiyorum
Yenilsekte desteklesin
Taraftar istiyorum
Kendi evimizde rakip desteklenmesin
Taraftar istiyorum
Stadı tam doldursun
Taraftar istiyorum
Gonlu hep bordo mavi olsun

Ilelioglu
27.11.2012, 16:38
Rakibi baski altina almayi, hakemi baski altina almayi ögrensinler..!!

Kisacasi ISLIK calmayi...

..

Yiğit Gayretli
27.11.2012, 17:27
Takım kötü giderken ayağa kaldırabilen bir tepki yetisi olsa ne güzel olurdu...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=39539

HOPA'LI TS'Lİ
27.11.2012, 17:30
95 dk. Trabzon diye bağırmasını,

Bordo Mavi çekmesini

Galibiyetler sonrası 3 lü çekmelerini

Ama bunları yaparken çekirdek çitlememelerini, hatta maça çekirdekle gelmemelerini beklerim

1975-84 arasında rakibi tezahüratıyla boğan, oynatmayan TS taraftarlarını özledim

Külünkoğlu
27.11.2012, 18:33
Bazılarında öyle bir mantık oluşmuş ki sakın geriye düşme Trabzon 1-0 neyse, 2-0 olursa ulan ! 3-0 olursa senin ben...

Oysa futbol tarihi 3-0'dan 4-0'dan çevirilen maçlarla dolu. "Işık yok ki" diyeceksiniz emin olun geri dönüşleri yapan takımın taraftarları da 3-4 farkı geriye düştüğünde sizin gibi düşünüyorlardı.

Mevzu şu ki, inancı taşıyabilmek... 25 yıl oldu maçlara gidiyorum her türlü haksızlığı gördüm bu sahalarda ona rağmen bir kez olsun şampiyonluk inancımı kaybetmedim. Kaybedersem sporun herhangi bir dalının yüzüne dahi bakmam. Şimdilerde ise beni Trabzonspor'a ve futbola bağlayan şike davasından başka bir şey değil. Dün akşam en azından şike ile ilgili hırsı sahada ve tribünde görememek beni kahretti.

On yıl önce "bir taraftarlık kültürü oluşturmalıyız buna mecburuz" dediğim de "hau ne kada da biliy" karşılıkları ile güme gitmişti o çok önemsediğim yapı.

Buyrun şimdi elimizdeki malzeme de bu.

Hüseyin Başoğlu
27.11.2012, 18:36
taraftar geleneğimi asdjqwneqwjneaşjdnqwşnqw

2 şey istiyorum yemişim geleneğini...

1 rakip takımı alkışlamasın

bide çekirdek çitlemesin yeter....

TekfurÇayır 61
27.11.2012, 18:53
Bazılarında öyle bir mantık oluşmuş ki sakın geriye düşme Trabzon 1-0 neyse, 2-0 olursa ulan ! 3-0 olursa senin ben...

Oysa futbol tarihi 3-0'dan 4-0'dan çevirilen maçlarla dolu. "Işık yok ki" diyeceksiniz emin olun geri dönüşleri yapan takımın taraftarları da 3-4 farkı geriye düştüğünde sizin gibi düşünüyorlardı.

Mevzu şu ki, inancı taşıyabilmek... 25 yıl oldu maçlara gidiyorum her türlü haksızlığı gördüm bu sahalarda ona rağmen bir kez olsun şampiyonluk inancımı kaybetmedim. Kaybedersem sporun herhangi bir dalının yüzüne dahi bakmam. Şimdilerde ise beni Trabzonspor'a ve futbola bağlayan şike davasından başka bir şey değil. Dün akşam en azından şike ile ilgili hırsı sahada ve tribünde görememek beni kahretti.

On yıl önce "bir taraftarlık kültürü oluşturmalıyız buna mecburuz" dediğim de "hau ne kada da biliy" karşılıkları ile güme gitmişti o çok önemsediğim yapı.

Buyrun şimdi elimizdeki malzeme de bu.

Hâlâ "hau ne kada da biliy" diyenler azınlıkta değildir. Yaşananlardan deneyim kazanarak, üstüne koyarak gitsek bugünün sıkıntısı yarının kazanımıdır deyip üzülmeyeceğiz ama nerde o günler.