PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzon'da Neden Yabancı Dilde Eğitim Veren Okul Yok ?

okan6161
27.08.2012, 21:21
Bir şehrin göz bebeği canı dediğimi her şeyimizi onun için feda edebileceğimiz bir takımımız var 4 veya5 yıldır trabzon alt yapısından kimse çıkmıyor futbolu bırakalım diğer branşlarda da kimse yok diyoruz hep işte topcu gelmiyor neden okul e bir okul yapmak bu kadarmı zor hem gelen yabancıların bahanesi olmaz hadi boş ver onları şehrin eğitim seviyesine nasıl bir katkın olabileceğini düşünüyormusun çevre illerden başarılı öğrencileri topla kimin neye kabiliyeti var orda daha ufak yaşda tespit et ve ona göre eğitim ver olmaz mı hayal mi olur?

Doğukan Uçan
27.08.2012, 21:36
adam haklı sanki çok zor birşey 654 tane futbol sahası yapacagına yabancı dil okulu yapsın !

Sefa
27.08.2012, 21:37
Trabzonspor 2 tane oyuncu alacak diye farklı yaş gruplarında taş çatlasın 20 tane öğrencisi olacak okulu kim neden açsın ?

Şentürk
27.08.2012, 21:42
Trabzonspor 2 tane oyuncu alacak diye farklı yaş gruplarında taş çatlasın 20 tane öğrencisi olacak okulu kim neden açsın ?

Bir şehirde yabancı dil eğitim veren okulun bulunmasını TS topçularının çocukları için mi yorumluyorsunuz?
Biraz vizyonumuzu genişletmeliyiz.Önce kafa olarak buna başlamamız gerekir.

titanic
27.08.2012, 21:43
Eğitimin dii yoktur arkadaşlar, Bizim okullarda başlatsınlar.İçerik aynı 2,2 dört eder. Yeşil bitkiler fotosentez yapar,evrensel seyler bunlar

Sefa
27.08.2012, 21:47
Bir şehirde yabancı dil eğitim veren okulun bulunmasını TS topçularının çocukları için mi yorumluyorsunuz?
Biraz vizyonumuzu genişletmeliyiz.Önce kafa olarak buna başlamamız gerekir.

Benim kafa dar ne yaparsın ben iflas edecek işletme açmam varsın kafam dar olsun.. Bu şehrin ne olduğunu biliyoruz çok şükür..

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 00:01
Benim kafa dar ne yaparsın ben iflas edecek işletme açmam varsın kafam dar olsun.. Bu şehrin ne olduğunu biliyoruz çok şükür..

Maddi bakımdan dolayı mı Trabzon'da çocuklarını bu okula gönderen olmaz?

masterkey
28.08.2012, 00:06
trabzon'da türkçe adam gibi eğitim veren okul var mı ki yabancı dilde olsun. size sanırım uzaktan davulun sesi hoş geliyor. trabzon'un trabzonspor dışında anadolunun taşralarında farkı yok. nasıl van'da neden yabancı dilde eğitim veren okul yok demiyorsanız buraya da demeyeceksiniz.

Sefa
28.08.2012, 00:09
Maddi bakımdan dolayı mı Trabzon'da çocuklarını bu okula gönderen olmaz?

Abi bu okul özel olacak sonuçta maddi yük olacak Trabzon'da dediğim gibi böyle bir okula gidecek çocuk sayısı 20'yi geçmez ki bunların da yaş grupları farklı olur..

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 00:10
Yaklaşık 200 öğrenci yapar, maddi durumu uygun 200 âile yok mudur Trabzon'da?

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 00:11
Abi bu okul özel olacak sonuçta maddi yük olacak Trabzon'da dediğim gibi böyle bir okula gidecek çocuk sayısı 20'yi geçmez ki bunların da yaş grupları farklı olur..

Yukarıdaki soruyu sana sormuş olayım.

Sefa
28.08.2012, 00:11
Yaklaşık 200 öğrenci yapar, maddi durumu uygun 200 âile yok mudur Trabzon'da?

Var özel okullar da çok ama yabancı dilde eğitime herkes göndermeyeceği gibi her öğrenci de gitmez.. Tabi bu benim fikrim biri yapar tutar bayağı öğrenci olur bu da olabilir. Ama az çok Trabzon'u biliyorsam zararına yapılmadıkça olmaz bu iş..

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 00:14
Var özel okullar da çok ama yabancı dilde eğitime herkes göndermeyeceği gibi her öğrenci de gitmez.. Tabi bu benim fikrim biri yapar tutar bayağı öğrenci olur bu da olabilir. Ama az çok Trabzon'u biliyorsam zararına yapılmadıkça olmaz bu iş..

Bir vakıf fikrim var, kulüp gelenekleri başlığında ayrıntılı yazacağım kısmetse, o yüzden bu konu ilgimi çekiyor. Bilgiler için sağolasın.

Hotaman
28.08.2012, 01:55
Kulüp şehirden daha büyük. Başkanda bu derten ağlamıyor mu ağlıyor. İcraat mevkisinde kim var o. O zaman ne yapacak kulübün ödeneğinden bir kısmını Trabzonspor Kolej'i yapmaya ayıracak. Bunu sponsor bulup bedavaya da getirebilir ama en kötü böyle bir çözüm bulacak. Hem bizim derdimiz alt yapıdan gelen oyuncuların mental olarak boş gelmesi değil mi? Trabzonspor amatör branşlarında oynayan oyuncuları, bu kolejlerde okutacak aynı zamanda dışarıdan para ile de öğrenci alacak ve okulun kendi kendini döndürmesini yardımcı olacak. Kısa vadede kulüpten para götürür ama uzun vade çok çok fazlasını geri getirir.

parlayan
28.08.2012, 08:18
Yabancı futbolcularımızın okul çağına gelmiş çocukları olma yüzdesine bakmak gerekir, ve bunun pek de önemsenecek bir rakam olduğunu sanmıyorum. Trabzon'un geri kalanı, çevre iller vesairenin yabancı dilde eğitim veren bir okula ihtiyacı var mıdır? Bence yoktur. Bunu ülkenin yabancı dilde en iyi eğitim veren okulundan mezun olan birisi olarak söylüyorum ki öğretmenin Türk, öğrencinin %90'ından fazlası Türk olacak bir okulda eğitim dilini İngilizce yapmanın tek sonucu öğrenimi öğrenci için güçleştirmekten başka birşey değildir. Bunun yanında, yabancı dil gereklidir ve bunun ayrıca ve en iyi şekilde öğretilmesi gerekir.

tarsus
28.08.2012, 09:31
trabzonlu bir iş adamı abd li egitimci ortaklarıyla beraber tarsusta 108 dönümlük bir arazide 15milyon dolarlık eğitimi ingilizce olan bir kolej kuruyor.demekki istenilirse bu yatırımın bir koluda trabzona yaptırılabilir.bu iş adamı iyi bir trabzonsporlu ve mersine yakın bazı maçları kaçırmadıgını biliyorum.yönetim bu tarz işadamlarıyla temasa geçerek bir okulu trabzona yaptırabilir

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 09:51

Bu okulllara sadece yabancılar mı gidiyor,nasıl bir mantık kurdunuz anlamadım?Eminim ki Trabzon'da yaşayan gelir düzeyi yüksek aileler de bu tarz bir okulu tercih edeceklerdir.Ben olsam ederim şahsen.

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 09:52
trabzonlu bir iş adamı abd li egitimci ortaklarıyla beraber tarsusta 108 dönümlük bir arazide 15milyon dolarlık eğitimi ingilizce olan bir kolej kuruyor.demekki istenilirse bu yatırımın bir koluda trabzona yaptırılabilir.bu iş adamı iyi bir trabzonsporlu ve mersine yakın bazı maçları kaçırmadıgını biliyorum.yönetim bu tarz işadamlarıyla temasa geçerek bir okulu trabzona yaptırabilir

Abi,Tarsus Amerikan Kolejinden bahsediyorsun sanırım?

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 09:56

Yalnız, Trabzon'da Özel Alparaslan Koleji'nin hayli fazla öğrencisi var.Bu tarz bir okul çok iş yapar.Özel üniversite bile açıldı.Dışarıdan gelen çok aile var Trabzon'da.Zengin Trabzonlular da var.Okulun dolmaması gibi bir problem olacağını sanmıyorum.

Ayrıca burada tartışıyoruz ama Yönetimin de bu tarz bir okul için girişimlere başlayacak bir vizyonu yok zaten.Boşuna tartışıyoruz bence.

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 09:59
trabzon'da türkçe adam gibi eğitim veren okul var mı ki yabancı dilde olsun. size sanırım uzaktan davulun sesi hoş geliyor. trabzon'un trabzonspor dışında anadolunun taşralarında farkı yok. nasıl van'da neden yabancı dilde eğitim veren okul yok demiyorsanız buraya da demeyeceksiniz.

Hocam bence yanlış düşünüyorsun.Evet, Trabzon müthiş sosyalitesi olan bir şehir değil ama aktif bir yaşam tarzı vardır.İşim gereği devamşı şehirlerarası yolculuk yapıyorum.İnan bana,Trabzon gittiğim hemen hemen bütün Anadolu şehirlerinden çok daha modern,aktif ve ışıltılı,emin ol.Van'dan farkı yok derken abarttın bence.

Badaloğlu
28.08.2012, 10:03
Kulüp şehirden daha büyük. Başkanda bu derten ağlamıyor mu ağlıyor. İcraat mevkisinde kim var o. O zaman ne yapacak kulübün ödeneğinden bir kısmını Trabzonspor Kolej'i yapmaya ayıracak. Bunu sponsor bulup bedavaya da getirebilir ama en kötü böyle bir çözüm bulacak. Hem bizim derdimiz alt yapıdan gelen oyuncuların mental olarak boş gelmesi değil mi? Trabzonspor amatör branşlarında oynayan oyuncuları, bu kolejlerde okutacak aynı zamanda dışarıdan para ile de öğrenci alacak ve okulun kendi kendini döndürmesini yardımcı olacak. Kısa vadede kulüpten para götürür ama uzun vade çok çok fazlasını geri getirir.

Zaten hatırlarsanız Saner Ayar'ın da yönetimde olduğu seçimlerden önce seçim sözü olarak hem Trabzonspor tv hemde bu kolej meselesi gündemdeydi. Ama ne olduysa bu verilen sözler unutuldu. Bu sözleri kendilerine hatırlatan bir muhalefette olmadığı için, şimdi bu sıkıntıları yaşıyoruz.

Sadece Trabzon'da değil İstanbul'un iki yakasında da kolej tarzı bir proje şart değil, FARZ!!!

tarsus
28.08.2012, 11:13
Abi,Tarsus Amerikan Kolejinden bahsediyorsun sanırım?

Hayir yeni bir kolejden bahsediyorum.turkiyeye ilk kez giren bir grubun koleji.daha proje asamasinda insaat baslamadi,isadamida rusyaya ihracat yapan gemileri tirlari olan trabzonlu biri

ayazi
28.08.2012, 11:25
valla beni markadaşımın amcası bir kaç yıl önce açmış. batmış adamcağız kapatmışlar okulu.

zafercalikoglu
28.08.2012, 11:46
bide büyükşehir olacakmışız,o kadar kalbur üstü insan var Trabzonda ,bence cok buyuk bir eksiklik,

Misina
28.08.2012, 13:07
Milyon eurolar verilerek transfer edilen oyuncuların çocukları için gaz tuz parası sayılabilecek küçük paralarla okul işi halledilebilir.Rize Ordu Giresun Samsun illerinden bile talep olur

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 13:11
Yalnız, Trabzon'da Özel Alparaslan Koleji'nin hayli fazla öğrencisi var.Bu tarz bir okul çok iş yapar.Özel üniversite bile açıldı.Dışarıdan gelen çok aile var Trabzon'da.Zengin Trabzonlular da var.Okulun dolmaması gibi bir problem olacağını sanmıyorum.

Ayrıca burada tartışıyoruz ama Yönetimin de bu tarz bir okul için girişimlere başlayacak bir vizyonu yok zaten.Boşuna tartışıyoruz bence.

Bu yönetim yapmaz, yerine gelen yönetim yapar. Konuşmak, dile getirmek önemli.

kürşat şen
28.08.2012, 14:17
komple okul açmaya gerek yok..
ktü bünyesinde bir binayı ihtiyacı olan kişi sayısı kadar tedarik edebilir..
bunlar sorun oluyorsa..
evli ve çocuklu futbolcu almayacaksın bu kadar basit..

okan6161
28.08.2012, 19:28

okul sadece gelecek topcular yada sporla uğraşanlar için değil daha başarılı bir gençlik için

okan6161
28.08.2012, 19:37
yabancı oyuncular olmasın bizim kendi kardeşlerimiz kendi çocuklarımız iyi bir eğitim alsa şuan sarı kırmızılı renkteki takımın yöneticileri ne halde barca da aynı sistem adamlar ilk önce okul eğitimi veriyor zaten yeteneği varsa bunu illa çıkarıyorlar önemli olan bu çocuğu yeteneklerini nasıl kullanması yönünde eğitmek değil mi belki ileride o okuldan çıkanlar başkan olucaklar açık görüşlü vizyon sahibi insanlar olsa güzel olmaz mı

Samet Türkmen
28.08.2012, 19:38
Okul yok diye dert yanacak futbolcular ailelerine İstanbul'da ev tutsun. Uçakla 1 saatlik yol. Bahane olamaz.

Kasım Hilal
28.08.2012, 20:16
Bazı konularda biraz milliyetçi olmak lazım. Türkiye'de yaşayan biri Turkceyi öğrenmeli ve kullanmalı. Ronaldo bilmed kaç milyon euroya gitti Ispanya'ya. Adamların ilk işi ne zaman Ispanyolca demeç vereceğini sormak oldu. Yarı mahcup "en kısa zamanda öğreneceğim" dediğini dün gibi hatırlıyorum. Bizde ise yıllarını burada harcamış Alex'i geç Türk Milli takımında oynamış devşimelerimiz Kazım ve Aurellio bile bir kelime Türkçe konuşmadı. Bence oyunculara bir yıldan uzun süre tercüman tutulmamalı. En çok bir yıl sonra Türkçe konuşmaları zorunlu olmalı. Hatta bu şart mümkünse sözleşmeye eklenmeli. Çocukları okuyacak okul istiyorlarsa Türk okullarında okumalı. Ne oluyor? Türkçe eğitim alınca iki kere iki beş mi ediyor?

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 21:15
Bazı konularda biraz milliyetçi olmak lazım. Türkiye'de yaşayan biri Turkceyi öğrenmeli ve kullanmalı. Ronaldo bilmed kaç milyon euroya gitti Ispanya'ya. Adamların ilk işi ne zaman Ispanyolca demeç vereceğini sormak oldu. Yarı mahcup "en kısa zamanda öğreneceğim" dediğini dün gibi hatırlıyorum. Bizde ise yıllarını burada harcamış Alex'i geç Türk Milli takımında oynamış devşimelerimiz Kazım ve Aurellio bile bir kelime Türkçe konuşmadı. Bence oyunculara bir yıldan uzun süre tercüman tutulmamalı. En çok bir yıl sonra Türkçe konuşmaları zorunlu olmalı. Hatta bu şart mümkünse sözleşmeye eklenmeli. Çocukları okuyacak okul istiyorlarsa Türk okullarında okumalı. Ne oluyor? Türkçe eğitim alınca iki kere iki beş mi ediyor?

İyi ama zâten gelmek isteyecek oyucuyu zor buluyoruz, bu işimizi hepten zorlaştırmaz mı? Milliyetçilik adına bunu yapacaksak hiç yabancı oyuncu almayalım, Türk oyuncularla oynayalım daha iyi.

Mert Pasa
28.08.2012, 22:57
Okul yok diye dert yanacak futbolcular ailelerine İstanbul'da ev tutsun. Uçakla 1 saatlik yol. Bahane olamaz.

Alternatif 1

ucaklar ucuzladi,takim Istanbul'da calissin haftada 2 gece Trabzonda yatip mac yapip geri donsun.17 kere Trabzon'a gitme isi cikar ama 5 Istanbul'dan kurtulunca fark duser 12 seyahate.

Alternatif 2

Ulkedeki yetenekli 12-15 yas grubundaki futbolcu genclere de ucretsiz bursu iceren Ingilizce-Ispanyolca-Fransizca egitim veren ilk okuldan baslayan liseye kadar devam eden Trabzonspor lisesi kurulsun,iyi ogretmenleri de transfer etmek herhalde futbolcu transfer etmekten kolaydir(yoksa degilmidir)
Hem kendi oyuncularimizi kendi karakter ve geleneklerimizle yetistirelim,hem entellektuel hem de sporcu olsunlar,hem de yabanci futbolcularin en buyuk eksiklikleri aradan kaldirilmis olsun.(hatta karisi ogretmen olan yabancilar transfer edilsin,onlar calisirsa evde dirdir kalmaz is tam cozulur)

masterkey
28.08.2012, 23:13
bence kulüp kendine ait bir uçak alsın ve futbolcuları istediği zaman istanbul'a bırakabilsin. böylelikle bütün sorunlar çözülür.

vyno
28.08.2012, 23:50
Arkadaşlar ben eğitimciyim okullarda önemli olan dersler değil özel ders aldırabilir aileler çocuklarına fakat önemsenen nokta okuldaki sosyal çevre ve okulun dünyada geçerliliği olan bir kurum olması alınacak belgelerin dünyanın her yerinde geçerliliği olabilmesi ve inanın Trabzon'da dünya çapında bir kollejin bünyesinde bir okul açılsa çocuğunu oraya can atarak göndermek isteyenler olur ama bu iş çok kolay değil öyle istenildiği gibi yabancı okullar açılamıyor gelin açın derseniz gelip açarlar zaten siz merak etmeyin ama bu devlet politikasıyla ilgili bir durum.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 23:58
Arkadaşlar ben eğitimciyim okullarda önemli olan dersler değil özel ders aldırabilir aileler çocuklarına fakat önemsenen nokta okuldaki sosyal çevre ve okulun dünyada geçerliliği olan bir kurum olması alınacak belgelerin dünyanın her yerinde geçerliliği olabilmesi ve inanın Trabzon'da dünya çapında bir kollejin bünyesinde bir okul açılsa çocuğunu oraya can atarak göndermek isteyenler olur ama bu iş çok kolay değil öyle istenildiği gibi yabancı okullar açılamıyor gelin açın derseniz gelip açarlar zaten siz merak etmeyin ama bu devlet politikasıyla ilgili bir durum.

Yabancı okullar derken, yabancı dille eğitim yapan okulları mı, yabancılara âit okulları mı kasdettin?

Samet Türkmen
29.08.2012, 00:52
Alternatif 1

ucaklar ucuzladi,takim Istanbul'da calissin haftada 2 gece Trabzonda yatip mac yapip geri donsun.17 kere Trabzon'a gitme isi cikar ama 5 Istanbul'dan kurtulunca fark duser 12 seyahate.

Alternatif 2

Ulkedeki yetenekli 12-15 yas grubundaki futbolcu genclere de ucretsiz bursu iceren Ingilizce-Ispanyolca-Fransizca egitim veren ilk okuldan baslayan liseye kadar devam eden Trabzonspor lisesi kurulsun,iyi ogretmenleri de transfer etmek herhalde futbolcu transfer etmekten kolaydir(yoksa degilmidir)
Hem kendi oyuncularimizi kendi karakter ve geleneklerimizle yetistirelim,hem entellektuel hem de sporcu olsunlar,hem de yabanci futbolcularin en buyuk eksiklikleri aradan kaldirilmis olsun.(hatta karisi ogretmen olan yabancilar transfer edilsin,onlar calisirsa evde dirdir kalmaz is tam cozulur)

Dediğinizden birşey anlamadım. Gayet ciddi yazmıştım :)

vyno
29.08.2012, 00:58
Yabancı okullar derken, yabancı dille eğitim yapan okulları mı, yabancılara âit okulları mı kasdettin?

Mesala özel alman lisesi , alman büyük elçiliği okulu , İstanbul Lisesi , Saint Michel , Robert Lisesi .....vs ama bunun dışında sadece yabancı dilde eğitim veren kolejlerde olabilir fakat onlarda genelde türkçe eğitim veriliyor yabancı eğitim veriyoruz diyorlar ayrıca çok nadir olanların dışında dunyada pek geçerliliği olamayan okullar. Okul olayı çok zor bir olay ama şartlar oluşturup yapılabilir.Kolejlere gitsen biz yabancı dilde eğitim veririz derler zaten ama bu olay buraya gelen futbolcuları tatmin etmiyor ne yazik ki.

TekfurÇayır 61
29.08.2012, 01:01
Mesala özel alman lisesi , alman büyük elçiliği okulu , İstanbul Lisesi , Saint Michel , Robert Lisesi .....vs ama bunun dışında sadece yabancı dilde eğitim veren kolejlerde olabilir fakat onlarda genelde türkçe eğitim veriliyor yabancı eğitim veriyoruz diyorlar ayrıca çok nadir olanların dışında dunyada pek geçerliliği olamayan okullar. Okul olayı çok zor bir olay ama şartlar oluşturup yapılabilir.Kolejlere gitsen biz yabancı dilde eğitim veririz derler zaten ama bu olay buraya gelen futbolcuları tatmin etmiyor ne yazik ki.

Anladım şimdi, çok teşekkürler.

Timur Mikhail
29.08.2012, 01:15
Katü çatısı altında yabancı dil'de eğitim verilebilir aslında. Ne okul kurmak zorunda kalınır ne de hiç yoktan iyidir.

vyno
29.08.2012, 01:17
Maksat bilgilerin öğrencilere iletilmesi değil Trabzonda bir çok dilde eğitim verebilirsiniz özel öğretmen tutarsınız Tesislerde bile verirsiniz ama futbolcuların sorun ettiği şey bu değil sorun ettiği şey dünyada geçerliliği olan bir okul ve o okulun sosyal ortamı.

Oğuz ZEYTİN
29.08.2012, 01:17
Hassas bir konu... Okul ihtiyacı Trabzonspor'un kadrosundaki 5-6 oyuncudan mı kaynaklanıyor, yoksa şehrin genelinden mi? Çıkış noktamız yabancı oyuncu transferlerinde yaşanan zorluk olduğuna göre çözüm kolaylaşıyor.

Şöyle ki: (Tamamen kaba hesapla) Kadromuzdaki en yaşlı futbolcu kaç yaşında olabilir? 34-35? Bu yaşlardaki bir insanın çocuğu en fazla 12-13 olsa... Yanılıyor muyum? Demek ki lise çağında olmayacak bu futbolcuların çocukları. Zaten genelde hep "okula başlama/okul öncesi" dönemi üzerinde birikiyor şikayetler.

Çözüm gayet kolay: Yabancı dilde eğitim veren bir kolejden ziyade donanımlı bir kreş yetebilir.

Örnek: Florya'daki Doğa Koleji Kindergarten

http://dogaschools.com/dogahakkinda/okuldetay.php?ID=954

Zincir eğitim kurumlardan birini/birkaçını Trabzon'a çekmesi gerekenler de Trabzonspor'dan önce bu şehrin mülki idarecileridir. TED açılacakmış diye duymuştum. Ne kadar ihtiyaç karşılar, bilemiyorum.

NOT: Yabancı dilde öğretime sonuna kadar karşıyım (Yabancı dilde öğrenim görmüş bir bilim insanı olarak).

Hazar_
29.08.2012, 01:20
Çok güzel olur fakat Trabzon gibi bir yerde bunun şu gün için olamayacağını düşünüyorum bu vizyonsuzluk falan olarak algılanmamalı. Ben şartları ve durumu gözleyerek bunu söylüyorum.

Trabzonspor bu durumdan rahatsız oluyorsa çocuğu olmayan yabancılara yönelsin bir süre. Ne yapalım yani.

Adem Erdoğan
29.08.2012, 08:33
Okul yap denize at, balık bilmezse halik bilir.

okan6161
29.08.2012, 19:23
sadece neden hep oyuncular için konuşuluyor trabzon ve çevresinde yetenekli zeki çocuklar okusun

Vkgz
29.08.2012, 19:54
talep yoktur.

Kasım Hilal
29.08.2012, 20:11
İyi ama zâten gelmek isteyecek oyucuyu zor buluyoruz, bu işimizi hepten zorlaştırmaz mı? Milliyetçilik adına bunu yapacaksak hiç yabancı oyuncu almayalım, Türk oyuncularla oynayalım daha iyi.

Ben kült bir milliyetçilikten bahsetmedim. Mesele eğitim ise bu Türkçe de verilebilir. Öyle bahane olmamalı.

Harun-61
09.09.2013, 00:57
Başkan müjdeyi verdi, okul seneye açılıyormuş.

.