PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor fb Maçına Çıkmasın !

Ender Kuyumcu
25.08.2012, 19:36
Trabzonspor kulübünün başkan ve yönetim kurulu üyelerinin tam katılımıyla, gerekirse divan ve disiplin kurulu üyeleriyle birlikte düzenleyeceği bir basın toplantısı ile fb maçına çıkmayacağını açıklaması gerektiğini düşünüyorum.

Toplantı esnasında bütün yöneticilerin ve başkanın imzalayacağı bir yazılı metinle fb takımının yasa dışı yollarla süper ligde mücadele ettiği belirtilip bu imzalı metin tff ve UEFA'ya gönderilmeli.

Bildiğim kadarıyla her hangi bir maça çıkmayınca hükmen mağlup sayılıyorsunuz ve bunu bir defa yapma hakkınız var. tff ek olarak -3 puan cezası da verebiliyor yanlış hatırlamıyorsam.

Trabzonspor kulübü bunu şimdiden yazılı bir şekilde bildirir ve şike cezalarının verilmemesi halinde ligin ikinci yarısındaki maça da çıkmayacağını belirtip doğacak maddi manevi zararlardan da tff ve UEFA'nın sorumlu olacağını ve hakkını yasal yollarla arayacağını belirtirse uluslararası platformda da dikkati çekecektir.

Bu saatten sonra kamuoyu baskısını arttıracak eylem ve söylemler içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Ne dersiniz?

Not : Hatta işi bir ileri boyuta taşıyıp 2010-2011 kupası tarafımıza teslim edilmediği ve fb cezalandırılmadığı müddetçe İstanbul'daki hiç bir fb maçına şampiyonluk maçı bile olsa çıkmayacağımızı belirtmeliyiz ve bunu uygulamalıyız.

Fatih
25.08.2012, 19:39
Destekliyorum bütün Dünya'ya haber oluruz.

Kasım Hilal
25.08.2012, 19:41
Bir katakulle ile ikinci bir maçta hükmen mağlup sayılırsak küme düşeriz. Çok tehlikeli bir durum. febeye yavşamaya çalışan fenerasyonun ekmeğine yağ sürmüş oluruz.

.....
25.08.2012, 19:43
Hükmen mağlup olduğumuzla kalırız.

Mollasalihoğlu
İkinci maca çıkmak zorunda kalacağımız icin elimizde kalır bence.

Kaldi ki halka açık bir şirketin kazanması durumunda 1 milyon Tl civarı gelir elde edeceği maca sebepsiz yere (hukuki sebep) çıkmaması pek ihtimal dahilinde değil..

alper*
Şike yaptığı halde bundan kahramanlık destanı çıkaranlar bize kaçtı derler.
Bunun lekesi çıkmaz.
Düşünce çok güzel ama eylem riskli sanki.

SDanışmaz
Hükmen mağlup olduğumuzla kalırız.

Bende böyle düşünmekteyim.

Tüm dünya bunu konuşur orası ayrı.

Royal Heart
25.08.2012, 20:04
Tehlikeli ancak noksansiz yapildigi takdirde sonuc alinabilecek bir düsünce. Degerlendirilmeli her boyutu düsünülerek. Artik bir seyler yapilmali, hak yerini bulmali.

admiral99
25.08.2012, 20:22
hic affetmezler, kume dusururler. cikip yeneceksin eze eze ki alem sampiyonun kim oldugunu gorsun.

muratali
25.08.2012, 20:25
PAF takımıyla çıkabiliriz . Böylece hem maça çıkmış (resmen) , hem de çıkmamış oluruz.

Ayrıca Trabzon'daki maça da aynı şekilde çıkar , tribüne de hiç gitmeyerek maçı boş stadda oynatabilir, böyle bir maçı tanımadığımız mesajını veririz.

Bu maçlarda avea reklamındaki fasulye gibi topa hiç dokunmayız. Gerekirse maç 20-0 biter. Ha hükmen 3-0 , ha 20-0. ikili averaj önemli olduğundan ligdeki yerimizi de etkilemez. Hem böyle bir skor tarihe geçeceğinden ve neden bu skor oldu diye soran herkese, Trabzonspor böyle bir takımla maç yapmayı kabul etmedi diye cevap veririz.

( Bu seneki kadro, oyun ve kafa yapısına bakarsak zaten as takımla çıksak ta galibiyet alamayacağımızı düşünüyorum. sonuçta hiçbir kaybımız olmaz. )

demirel
25.08.2012, 20:25
Zaten bu sene bizden bi cacik olmaz bu hareket ses getirir, keske yapsak ama yapmayiz eminim

Kasım Hilal
25.08.2012, 20:28
20-0 altından kalkılmaz bir skor. Ama paf düşünülebilir. Bunu yönetime iletmeli...

alper*
25.08.2012, 20:33
Sahaya çıkıp hareketsiz kalmak düşünülebilir. Hükmen mağlup da olmayız.

Şentürk
25.08.2012, 20:36
Geçen yıl yapılacaktı o.

Oruç
25.08.2012, 20:36
Maça çıkmama durumu sakat. Malum halka açık bir şirketmişiz.

Ama 61. dakikada 11 oyuncu ve yedek kulübesi oldukları yerde diz çökebilir bir dakika süreyle. Yapılsın artık bir şeyler.

arifemre
25.08.2012, 20:38
Maca cikilsin sadri sener sahaya inip fblilere 100er dolar dagitsin

anth
25.08.2012, 20:46
Maça paf takımı çıksın, başlama düdüğüyle birlikte herkes yere otursun.... Şerefsizler 100 tane atsın isterseler...

her golden sonra da bizim oyuncular alkışlasın adamları....

Tüm dünyaya reklam oluruz...

Yiğit Gayretli
25.08.2012, 20:54
Hukuk önümüzü keser. Gönül ister ki çıkmayalım ama zor bir ihtimal gibi...

Bera B.
25.08.2012, 21:05
Kimse kusura bakmasın da Şenol hoca olduğu sürece ancak boşa konuşuruz.

Geçen sene emrenin yaptığı ırkçılıktan sonra Beşiktaş maçında herkes diz çökecekti de ne oldu? Ben mi yanlış hatırlıyorum yönetim de destek vermişti? Son gün öğrendik ki Şenol hoca karşı çıkmış.

Serdar A
25.08.2012, 21:08
fener Trabzon maçına çıkmasın .

Adil olan budur .
Bunun tesisi için çalışılmalı .

dead_microbe
25.08.2012, 22:30
niye çıkmayalım,
emeklerimizi kupamızı çalan şikeci bıldırcınlar çıkmasın karşımıza,
ha diyorsunuz ki onlarda namus, şeref, utanma duygusu yok birşey yapmak lazım
ne yaparsak yapalım geçen sezon niye yapmadınız diye sorar herkes,
Zokora gibi yönetimde de bir adam olsa bir yolunu bulup kendi cezamızı kendimiz verirdik
çıkıp 10-15 gol atıp ezemiyeceğimize göre açtığımız davaların sonucunu beklicez

U.Sadıkoğlu
25.08.2012, 22:46
Maça çıkmamak bize ne kazandırır ne kaybettirir bunları düşünmek gerek..

Türkiye'de bir sistem var ve işliyor.. Maça çıkmazsak sistemin tekerine çomak sokmak yerine o tekeri hızlandırırız diye düşünüyorum.. Ama maça çıkar bunlara bir çelme takarsak o zaman o tekerin sibobunu alırız.. Eğer ki Şampiyonluk gibi bir olay gerçekleşirse zaten o tekerin ne olacağını biliyorsunuz.

Gökhan Koç
25.08.2012, 23:06
İkinci maca çıkmak zorunda kalacağımız icin elimizde kalır bence.

Kaldi ki halka açık bir şirketin kazanması durumunda 1 milyon Tl civarı gelir elde edeceği maca sebepsiz yere (hukuki sebep) çıkmaması pek ihtimal dahilinde değil..

Aahhh şu kapitalizm olmasaydı neler yapardık neler ...

Oruç
25.08.2012, 23:08
Aahhh şu kapitalizm olmasaydı neler yapardık neler ...

Kapitalizmi de insanoğlu getirdi, gökten inmedi.

:)

Gökhan Koç
25.08.2012, 23:12
Kapitalizmi de insanoğlu getirdi, gökten inmedi.

Valla ben getirmedim renktaş, bana suç atma :)

yatmaztara
25.08.2012, 23:14
geçen sene çıkmıcaktık haydee!!!

Yaldız61
26.08.2012, 01:08
bende katılıyorum ama hocamız malum fair playden yana onun anlayışını anlıyorum ama hocam sende bu şeytanlara fair play diyip turma adamlar habire ligi play tuşunua basıp istedikleri zaman durdurup başlatıyorlar :)

alone_6161
26.08.2012, 01:32
61. dakikada tüm oyuncularımızın 10 saniyeliğine oturma eylemi yapması bile yeter. Gerçi antu zihniyetindekiler onu da TS'lular yoruldu dinleniyorlar diye anlarlar orası ayrı:)

Burak Sahin
26.08.2012, 01:37
hocaya soralim gözü kesmiyorsa cikmayalim :)

Cem Kıran
26.08.2012, 01:42
Bence de böyle bişey yapılmalı ama 1 defa.Sanırım yılda 2 defa maça çıkmayan takım küme düşürülüyor..

Ama böyle bir şeyi yapacak cesaretli insanlar var mı bilmem başkan yapar ama

murat şahin
26.08.2012, 02:39
protestonun düşünülüyor olması çok güzel... ama uygulanışı yanlış, biz artık takıma zarar vericek hiçbir organizasyona yada protestoya destek yada fırsat vermemeliyiz...

trabzonspor taraftarı yaratıcı olmak zorunda, düşünün beyler daha başka nasıl protestolar düzenlenebilir... birşeyi protesto etmenin 100 bin tane yolu var ve milyonlarca taraftartar bence ç ok güzel eylemler düşünebiliriz... hem yerelde hem ulusalda hemde uluslar arası medyada ses getiricek... yeterki enerjimizi bu yönde kullanalım...

benim özellikle fenerbahçe maçına birkaç projem var gelişim aşamasında olan bunlar olgunlaştığında sizlerlede paylaşıcam...

saygılar...

İlyas Özdemir
26.08.2012, 09:46
geçti Bor'un pazarı haydeeee bu işleri geeçen sezon düşünecektik fb trabzona gelirse akla hayale gelmeyecek işler yapmalıyız öyle sahaya atlet atmak diz çökmek çıtırık eylemler

deadpool
26.08.2012, 10:09
İki maç hükmen yenilirsen alt lige düşüyorsun, futbolu şu an yönetenlerin kim olduğunu düşünürsek bunu yapmak intihara eş değer.

emin61
26.08.2012, 10:31
bence taraftar "küfürsüz" protestosunu tribünde yapmali. Mesela mac izlemeyip arkasini dönmeli.Bütün Taraftar beyaz Tsört ile Stada gitmeli. TFF ye karsi pankartlar asilmali vs.

nasil olur sizce ?

krdnz
26.08.2012, 11:13
Maça çıkmamak olmaz..Geçen yıl dört maçtan bir tane galibiyet çıkaramadığımız rakibe karşı daha güçl çıkmak zorundayız..

Transfer..transfer..transfer..

Tolunay Abdioğlu
26.08.2012, 11:30
Biz bu zamana kadar bu namertlerin karşısında dimdik durduk. Bundan sonra da durmasını biliriz. O maça çıkmamak Trabzonspor'un tarihine hakarettir! O maça çıkıp onlara derslerini vermeliyiz. Aksi düşünülemez bile.

kudu_61
26.08.2012, 11:57
61 nci dakika da futbolcuların da katılımıyla ciddi bir protesto yapılmalı onlar şike yapmadı diyor biz de hiçbirşey yapmayarak tanıyoruz bu kararı 61 nci dakika da bütün futbolcular otursun taraftar sessiz kalsın atkılan gol atılsın önemli değil yeter ki tepkimizi canlı yayında gösterelim dünya aleme

melekcilingir
26.08.2012, 12:16
Yapılacak şey o maçı kazanmaktır.

bahadır2561
26.08.2012, 12:30
Bombacı Mülayim ne demiş ;
Zamansız gelen paranın içine ederim

Bizim durumda bu
Geçen yıl 4 tane maç yap aklından geçirme bu yıl sahaya çıkmayalım olmaz öyle şey

Melekcilingir'de söylemiş zaten yapılacak tek şey o maçı kazanmaktır

Ender Kuyumcu
26.08.2012, 12:59
Sanırım düşüncemi tam anlamıyla açıklayamadım.

Geçen sene böyle bir protestonun yapılmamış olması bu sene yapılmasını değersiz ya da geç kılmaz.

Geçen sene ortada devam eden bir süreç vardı, bu sene ise ortada bir mahkeme kararı var. Yani suç artık sabit.

TS başta RTE olmak üzere tüm siyasiler ve futbolun karanlık patronları tarafından cezalandırılmak isteniyor. tff'nin yaptıkları da ortada. bu olay biz kupamızı istediğimiz müddetçe de böyle devam edecek.

Bu durumda ya hak ve adalet arayışından vaz geçeceğiz ve yenilgiyi kabul edeceğiz ya da dünya çapında ses getirecek protestolara imza atacağız.

Bunların kulübe ceza getireceğini ve zor duruma düşüreceğini bile bile yapacağız. ancak bu yolla bu işi çözebiliriz.

1. maça çıkmaz ve 2. maça da çıkmayacağımızı açıklarsak tff ve siyasiler üzerinde baskı oluşacaktır. sonuç itibari ile düşürmek zorunda olacakları takım TS. kaldı ki TS kulübü mahkeme kararını da arkasına alıp doğacak bütün yaptırımları mahkemeye taşımalı. kulüp bazında olmuyorsa üye bazında yapılabilir.

bir diğer alternatif de önde olduğumuz bir fb maçında maç biterken sahadan çekilmek olabilir ya da maç boyunca hiç atak yapmadan bütün topları taca vurmak, sürekli elle top tutup 6 kişi kalana kadar kırmızı kart görmeye devam etmek hatta bu ülkede futbol kirli deyip maçta basketbol ya da voleybol oynayarak kart görmek ve oyunun tamamlanmamasını sağlamak.

velhasıl dünya futbol tarihine geçecek bir protestoda bulunmak. bu yolla bütün dünya merak edip olayın sebebini araştıracak ve bilmeyenler de fb'nin hırsızlığını öğrenecek.

oluşacak uluslararası baskı da UEFA ve FIFA'ya etki edecektir.

Samet Türkmen
26.08.2012, 13:02
http://saleschallenger.exbdblogs.com/files/2011/10/money_ball.jpg

Futbolcular maçtan önceki antremanı bu şekil bir topla yapsın. Saraçoğlunda belki mümkün olmayabilir Avni Aker'de bu olmalı. Hatta şikeci her takımla olan maçta önce yapılmalı.Yine maçların ilk yarısında top toplayıcı çocuklar taç atışlarında vs bu toplardan atsın.

Adulyan7
26.08.2012, 13:07
maça çıkmamak değilde çok ses getirecek bir protesto düşünülmeli taraftarı futbolcusu yöneticisi herkesin katılacağı ve maç saatinde yapılacak

vyno
26.08.2012, 13:11
Eylem arıyorsanız size kupayı getirecek eylemi diyeyim kupa yoksa oy yok cesareti varsa bu milletin bu eyleme girer ama nerdee biz o kupayı ancak rüyamızda görürüz bu kafayla.

bordo08
26.08.2012, 13:14
Protesto eylem adı ne olursa birşeyler yapılmalı..Biz emeğimizin karşılığı olan o kupayı almalıyız..Bu şekilde olay sürüncemede kalacak ve geçmişle yaşayacağız..Daha büyük tehlike gelecek yıllarıda kaybetmek olacaktır..Maça çıkmamak dahil her türlü eylem yapılmalı önce suçlular cezasını çekecek sonra futbola dönülecek..Unutmak unutturmak yok..

isyan6161
26.08.2012, 13:25
nerde bızde oyle dırayetlı yonetım..

melekcilingir
26.08.2012, 13:29
Eğer takım maça çıkmaz ya da benzeri en ufak bir kuraldışı bir şey yaparsa, bu bize çok sert bir şekilde döner. Her açıdan çok daha fazla yıpranırız. Ne dış basın, ne UEFA ne de FIFA umursar. Zaten bugün öğrendik ki güçlü Türkiye UEFA'yı ikna etmeyi de başarmış.

Bence protesto yürüyüşü fikri çok iyi. Bu fikrin olgunlaştırılıp gerçekleştirilmesi durumunda her yerde ses bulur.

bordo08
26.08.2012, 13:39
Birde şunu söyleyim madem biz hak arıyoruz sadece olaya maça çıkmamak olarak bakmayalım.Her alanda bu olayı sıcak tutmalıyız..Örneğin bu akşam elazığ maçı var..Şenol hoca o bülonun elini sıkmasa yüzüne bile bakmasa ne kaybeder.Gerçi yazarken aklıma geldi hocada cezalı:)Demek istediğim bu hırsızlara saha içi ve dışında her türlü tavrımızı belli edelim..

arifberkay
26.08.2012, 13:40
Kızmayın ama bizden cacık olmaz bunlar da bunu bildikleri için herkes üzerimize geliyor

Timur Mikhail
26.08.2012, 13:46
Alın teriyle yeşil sahada Trabzonumuzun duruşu hırsı ve karakteriyle savaşmalıyız sonuna kadar !!!
Futbol hayatsa, dünya yeşil sahadır !
Futbol savaşsa, muharebe alanı yeşil sahadır !

Punisher-61
26.08.2012, 14:00
ceza yeriz ve hükmen maglub ilan ediliriz..kimsenin umrunda olmaz...

AMA bence saha cikip hakemin maci baslattigi an tüm topcular yere oturup oynamazsa daha cok yanki bulur bence...

Gökhan Koç
26.08.2012, 14:01
Metin Mollasalihoğlu renktaşım kısaca bunu niye gerçekleştiremeyeceğimizi söyledi,

Bende şunu eklemek isterim,

Her ne kadar takımın sahaya çıkmasını istemiyor olsamda, bunu yaptığımız gibi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içersinde suç işlemiş oluruz.

Ve bu sınırlar içersinde ne kadar haklı olursak olalım, hiç şansımız olmaz.

Zaten böyle birşey yapmamızı bekliyorlar 1 senedir.

F.Levent Yavuz
26.08.2012, 14:05
maça çıkmamak ya da takım lig'den çekmek takımın kapısına kilit vurmakla eşdeğerdir. Dışarıda sonuna kadar hakkımızı aramaya devam etmek ve sahada da bunları ezmek tek çıkar yol.

Mücadele içinse sadece yönetim değil tüm güçlerin desteği gerekiyor ve en büyük eksiklik de siyasi ve diğer toplum örgütlerinin bu konuda suspus oturmaları. Yazıklar olsun! Bu güçleri harekete geçirecek eylemler düşünmeliyiz.

Gökhan Koç
26.08.2012, 14:08
1461 Trabzon maçını bile izlemeyelim diye türlü türlü maymunluklar yapıyorlar,

Her kulvardan, her gün Trabzonspor'a saldırıyorlar, hata yapalım haksız duruma düşelim diye sürekli taciz ediyorlar, sinirlerimizle oynuyorlar

BMN'ye bile saldırıp duruyorlar yahu,

Eğer bu sistemi, düzeni değiştiremezsek bir daha tek bir kupa bile alabileceğimizi sanmıyorum.

Not: 2010-2011 Şampiyonluk Kupası hariç, onu uefa yardımıyla alacağız

macuka
26.08.2012, 14:14
fb maclarina seyirci gitmesin yeter.
Bu zaten 'sen yoksun' demek.

Ama nerde bunu bile becerebilecek taraftar.
Stada gidenlerin cogu erdogan bayraktar in parasini odedigi siyasi taraftarlar.

Gökhan Koç
26.08.2012, 14:16
fb maclarina seyirci gitmesin yeter.
Bu zaten 'sen yoksun' demek.

Ama nerde bunu bile becerebilecek taraftar.
Stada gidenlerin cogu erdogan bayraktar in parasini odedigi siyasi taraftarlar.

Bu mevzuyla alakalı birçok soru ilettik yönetime, bakalım cevap alabilecek miyiz?

vyno
26.08.2012, 14:17
Kupa yoksa oyda yok yürüyüşü yapılsın bakın o kupa nasıl gelecek ama biz takımımızı sattık siyasi görüşlerimize bunu yapacak cesareti olan insan sayısıda 30-40 ı geçmez o yüzden kupayı bize vermezler.

İdris Toksoy
26.08.2012, 14:21
bence cikmayacaksa, hicbir maca cikmayak. boylesi degil.

sanatik
26.08.2012, 14:27
12 ay önce bu fikri burda tartismisdik. Sikecilerin süperligde isi yok özellikle Sikenin babasi olan fenere karsi mac oynanmasin denilmisdi, hatta maclara segircide gitmesin (atlet firlatma yerine, kendimize zarardan baska birsey vermiyor sonunda, emre belözoglunun planli kiskirtmalarini gördünüz) baski olsun fikride vardi.

Gökhan Koç
26.08.2012, 14:29
Bu maça çıkmama mevzunu gerçekleştiremesekte pasif direnişlerde bulunabiliriz,

Mesela tüm futbolcuları satar ve sürekli paf takımı süreriz sahaya,

Seyircilerin stada gitmemesi de aynı sınıfa girer,

Daha çok yöntem bulunabilir,

Bu yöntemler uygun mudur sayın Avukat arkadaşlarım ?

Hasan YAYLI
26.08.2012, 15:09
Oynadığın oyuınla onları sahadan kaçmak zorunda bırakmak ezeli bir mağlubiyet taddırmak daha manalı geliyor bana,diğer türlü kaçmış gibi görüneceğimizden eminim...

Bu olay amacının dışında böyle yansıtılacaktı....

Zaten 3 puan garantiydi,höheöyyy höheööyyy höehöeeyyy pislik sesi duymak istemiyorum...

Alper Calik
30.08.2012, 14:45
Ender Bey,

Sadri Şener, gerekirse bir olağanüstü kongre yapıp, kongreden yetki alarak veya dediğiniz gibi yönetim kurulu kararı alarak bunu yapmalı. ÇOK GEÇ KALMIŞ BİR UYGULAMA !

Kongre yaparak, medyaya duyurup, gündeme oturarak bu karar alınsa ve uygulansa çok daha doğru ve etkili olur.

Kimse Trabzonspor şikebahçe ile neden maç yapmıyor diye bizi suçlayamaz.

Her 2 maça da çıkmayıp, gerekirse küme düşmeliyiz.

Kupamız verilene kadar ve şikebahçe ceza alana kadar onlarla maç yapmak, adeta yapılanları onaylamaktır.

şikebahçeyi yenmek bizi hiç ilgilendirmemeli ! Onlarla aynı sahada oynamak Trabzonspor a hakarettir. Onlar bankasya ya gidip orada mücadele edip çıktıktan sonra bizimle oynayabilirler.

Size %100 katılıyorum.

Trabzonspor kulübünün başkan ve yönetim kurulu üyelerinin tam katılımıyla, gerekirse divan ve disiplin kurulu üyeleriyle birlikte düzenleyeceği bir basın toplantısı ile fb maçına çıkmayacağını açıklaması gerektiğini düşünüyorum.

Toplantı esnasında bütün yöneticilerin ve başkanın imzalayacağı bir yazılı metinle fb takımının yasa dışı yollarla süper ligde mücadele ettiği belirtilip bu imzalı metin tff ve UEFA'ya gönderilmeli.

Bildiğim kadarıyla her hangi bir maça çıkmayınca hükmen mağlup sayılıyorsunuz ve bunu bir defa yapma hakkınız var. tff ek olarak -3 puan cezası da verebiliyor yanlış hatırlamıyorsam.

Trabzonspor kulübü bunu şimdiden yazılı bir şekilde bildirir ve şike cezalarının verilmemesi halinde ligin ikinci yarısındaki maça da çıkmayacağını belirtip doğacak maddi manevi zararlardan da tff ve UEFA'nın sorumlu olacağını ve hakkını yasal yollarla arayacağını belirtirse uluslararası platformda da dikkati çekecektir.

Bu saatten sonra kamuoyu baskısını arttıracak eylem ve söylemler içinde olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Ne dersiniz?

Not : Hatta işi bir ileri boyuta taşıyıp 2010-2011 kupası tarafımıza teslim edilmediği ve fb cezalandırılmadığı müddetçe İstanbul'daki hiç bir fb maçına şampiyonluk maçı bile olsa çıkmayacağımızı belirtmeliyiz ve bunu uygulamalıyız.

Yaldız61
30.08.2012, 14:46
Nie çıkmıcakmışız be çıkıcaz ve parçalıcz onları

buserkan61
30.08.2012, 15:08
birşeyler yapılmalı. yapılsın yeterki biz herzaman destege acıgız. bunları yonetımın duusnmesını ısterım acıkcası.

Alper Calik
30.08.2012, 17:58
Bunun için geç kalındı mı?

Evet : Bütünlük içerisinde olsa idik. Yöneticilerimiz daha cesur ve hakkımızı arayarak taraftarı yönlendirse idi (şikebahçelilerin onda biri kadar süreci takip etselerdi), daha önce böyle bir eylem yapmalıydık. 3 Temmuz dan sonra şikebahçe ile oynayacağımız ilk maçta olmalı idi.

Hayır : Denilebilir ki, "biz yasalara saygılıyız, mahkeme kararını bekledik". Bence böyle denilmeli.

1- Başkan şimdiden açıklama yapmalı
"Eğer Yargıtay şikebahçenin cezasını onar ise Trabzonspor kulübü şikebahçe ile (kupamız ve şikebahçeye gerekli ceza verilmdiği sürece) bundan sonra hiçbir maça çıkmayacaktır !"

2- Bununla ilgili olağanüstü kongre yapıp, YETKİYİ KONGRE ÜYELERİNDEN ALMALI. KONGRE ÜYELERİNDE GELECEK OLAN DESTEK, 2-3 BİN KİŞİ DE OLSA ÇOK ETKİLİ OLUR.

Bu kadar basit.

Bizim hakkımızı yasal süreçte vermeyecekleri artık apaçık ortada.
UEFA da birşey yapacak değil. Hiçbir şey, UEFA nın beklemesine mazeret olamaz artık. Onunla da anlaşmışlar.

Bu durumda Trabzonspor kulüp yöneticleri ve taraftarı ile birlikte gerçekten hakkını almak için harekete geçmelidir.

En önemli gündem ve konu budur.

Bu konuda pes etmeyin Ender Bey. Bunu BMN olarak takip edip gerekli altyapı oluşturulmalı ve taraftara anlatılmalı.

Not.
şikebahçeyi çıkıp yenmenin anlamı yok arkadaşlar ! Biz 82 puan aldık. Onlar her maç şike yapıp ancak bizi yakaladılar ! Ne kadar büyük bir iş yaptığımızı bilelim, medya, tff, hakemler ve şike ile bile ancak 82 puan alabildiler. Onun için şikebahçe ile oynamak bize ha ka ret tir.

Sanırım düşüncemi tam anlamıyla açıklayamadım.

Geçen sene böyle bir protestonun yapılmamış olması bu sene yapılmasını değersiz ya da geç kılmaz.

Geçen sene ortada devam eden bir süreç vardı, bu sene ise ortada bir mahkeme kararı var. Yani suç artık sabit.

TS başta RTE olmak üzere tüm siyasiler ve futbolun karanlık patronları tarafından cezalandırılmak isteniyor. tff'nin yaptıkları da ortada. bu olay biz kupamızı istediğimiz müddetçe de böyle devam edecek.

Bu durumda ya hak ve adalet arayışından vaz geçeceğiz ve yenilgiyi kabul edeceğiz ya da dünya çapında ses getirecek protestolara imza atacağız.

Bunların kulübe ceza getireceğini ve zor duruma düşüreceğini bile bile yapacağız. ancak bu yolla bu işi çözebiliriz.

1. maça çıkmaz ve 2. maça da çıkmayacağımızı açıklarsak tff ve siyasiler üzerinde baskı oluşacaktır. sonuç itibari ile düşürmek zorunda olacakları takım TS. kaldı ki TS kulübü mahkeme kararını da arkasına alıp doğacak bütün yaptırımları mahkemeye taşımalı. kulüp bazında olmuyorsa üye bazında yapılabilir.

bir diğer alternatif de önde olduğumuz bir fb maçında maç biterken sahadan çekilmek olabilir ya da maç boyunca hiç atak yapmadan bütün topları taca vurmak, sürekli elle top tutup 6 kişi kalana kadar kırmızı kart görmeye devam etmek hatta bu ülkede futbol kirli deyip maçta basketbol ya da voleybol oynayarak kart görmek ve oyunun tamamlanmamasını sağlamak.

velhasıl dünya futbol tarihine geçecek bir protestoda bulunmak. bu yolla bütün dünya merak edip olayın sebebini araştıracak ve bilmeyenler de fb'nin hırsızlığını öğrenecek.

oluşacak uluslararası baskı da UEFA ve FIFA'ya etki edecektir.

sanatik
30.08.2012, 18:29
TFF ve sikecilerin isine türkiyede hersey normal sekilde islemesi geliyor. Ne bir tepki ne bir haber ne bir protesto ne bir anormallik islerine gelmiyor dikkat cekiyor, oynanan oyuna, uefaya yapilan oyuna, ...

evet zamanlama olarak bu firsat gecdi ama aslinda bir diger firsatta taraftar icinde gecerli. Bu sikecileri izlemeye niye gidiyorsunuz ?

Atlet firlatmayla ancak kendi kendimize zarar veriyoruz, sonra emre tarafindan tahrik olduk diyerek tff nin bize verdigi cezalari tartisiriz. Tartisilmasi gereken konu bir türlü gündeme gelemiyor.

Bunu gündeme getirmek icinde basit ama etkili tepki gerekli. Istersen 1000000000 kisi beyaz formayla sahaya git. Kimin umrunda ?

Sikeciler ceza alana kadar izlemiyorum.

F.Tütüncü
30.08.2012, 19:40
61. dakikada sahaya sahte para atalım, şu oyuncak olanlardan :D