PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SMS'li Taraftar Bilgilendirme Kampanyası

Gökhan Koç
23.08.2012, 14:07
Arkadaşlar Merhabalar,

Tüm Trabzonspor’lulara ulaşmak, onlara doğru bilgiyi götürmek, mücadelelerimize anlık olarak davet etmek ve motivasyonlarını zaman zaman yükseltmek için uzun zamandır düşündüğüm bir proje vardı: 500 milyon SMS.

Bu proje, telefon numaralarını topladığımız (BMN dışı) 1 milyon Trabzonspor’luya her gün 1-2 adet sms göndermekten ibaretti. (Toplu bayram sms’leri gibi)

Örnek-1 : “Şu an tv8’de telegol programında ziya şengül trabzonspor hakkında garip konuşmalar yapıyor, tv8 telefon numarası:534 323 32 34 BordoMavi.Net”

Örnek-2 : “Yarın saat 12:00’da taksim meydanında şike sürecinde ki saçmalıklar için hakkımızı arayacağız, gelin birlikte yürüyelim BordoMavi.Net”

Örnek-3 : “Bugün Kazım Koyuncunun ölüm yıl dönümü, onu rahmetle analım BordoMavi.Net”

Örnek-4 : “TFF Etik kurulu raporunu dikkate almanıza gerek yok, gerekli hamle UEFA’dan gelecektir. UEFA ile iletişim içersindeyiz BordoMavi.Net”

Örnekler uzatılabilir,

Bu kapsamda çeşitli firmalar ile iletişime geçtim ve duyduğum rakamlar projenin gerçekleştirilebilirliğini yoketti.

Eğer 500 milyon sms için bir anlaşma sağlanabilecek gibi olsaydı, hep beraber BMN dışında bulunan Trabzonspor’lu tanıdıklarımızın tel numaralarını toplamak ile meşgul olacaktık.

Olmadı, yapamadık.

Ve, ne yazıkki bu durum beni B planına götürdü.

B planı ilk bahsettiğim projeye göre hayli zahmetli ama bir o kadar eğlenceli çalışmadır.

Öncelikle cep telefonumda ki BMN üyelerini “BMN” diye bir grubun altında topladım.

Daha sonra cep telefonumda ki BMN’ye üye olmayan TS taraftarlarını “TS’li” diye başka bir grubun altında topladım.

Bu iki aşama biraz vakit almaktadır.

Nihayetinde “BMN” grubumda 6, “TS’li” grubumda 22 kişi toplanmış oldu.

Şimdi BMN yönetiminin benden iletmemi istediği SMS’i “TS’li” grubuma göndermek için hazırım.

Sizlerde aynı şeyleri yaparsanız, sayımız hızla büyüyebilir.

Şu an için 10 bin sms paketim bulunmaktadır. Bu paketin tamamını bu iş için kullanmayı düşünüyorum.

Bu çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlar telefonlarında ki kişileri gruplasınlar ve bu sayfaya rehberlerinde ki “TS’li” kişi sayısını (BMN hariç) girsinler.

Daha sonra BMN yönetiminin uygun gördüğü bir SMS’i yaymaya çalışalım.

Not1: İlk SMS’in UEFA’ya gönderilen mailler ile alakalı olacağını düşünüyorum.

Not2: İnterneti kullanmayan birçok TS'li arkadaşımız, abimiz, ablamız, dayımız, halamız, nenegalarımız var. Onları da mücadelemizin bir parçası TS'nin hem kalben hem de fiziken bir parçası yapabiliriz böylelikle.

SMS Projesi Gönüllüleri

1-gokhankocl (simdilik 700) Not: Hamsiköyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneğinin üye telefon listesini alıyorum. Hamsiköyden fenerli çıkmaz merak etmeyin :)
2-Enes Unal Kaya
3-A.Hilal.Cakiroglu
4-İrva
5-Mollasalihoglu
6-Gamze
7-Tunga
8-S.Danışmaz
9-Fatih Balta
10-Canberk
11-Hasan Yaylı
12-Fatih Öztürk
13-alihan
14-fanatikdevri
15-...
16-...
...
..
20-……
..
..
61-……

Taraftarda birliktelik sağlarsak, herşeyin üstesinden geliriz.

http://d1208.hizliresim.com/10/r/c5s8h.png (http://bit.ly/c25MCx)

Gökhan Koç
23.08.2012, 14:17
Rehberime telefonlarini bugunu kadar almadigim diger akraba ve tanidiklari ekleyip 200 kisiye ulasmayi hedefliyorum.

Mollasalihoğlu
23.08.2012, 14:56
*Sen ne muhteşem adamsın

Gökhan Koç
23.08.2012, 15:02
*Sen ne muhteşem adamsın

Destek olursa bu isi dag yapabiliriz, destek olmazsa sadece bir cop olur.

Muhtesem olan bisey varsa o da BMN olusumu.

Saadet zinciri gibi buyup SMS zinciri yaratabiliriz buradan.

Elde edecegimiz seylerin hayalini kurdukca heyecanlaniyorum.

Enes Ünal Kaya
23.08.2012, 15:06
Fikir Güzel İş Yapar..

Ben Bunu Babama Yapıyorum Hep DK 48 Gol Giray Falan Diye :)

Umarım Gruba Katılan Kişiler Her Zaman Görevi Yaparlar..

A.Hilal Çakıroğlu
23.08.2012, 15:07
Çok güzel bir fikir. Ben de varım :yattara:

Mollasalihoğlu
23.08.2012, 15:18
Bu konuyu detaylı proje haline getirelim..

Fikir babası olan Gökhan'ın ağırlıklı kontrolünde olacak şekilde büyütelim.. Muhteşem olacak..

Gökhan Koç
23.08.2012, 15:21
Sizin desteklerinizle feneri devirmek neymis, daglari deleriz daglari :))

Telefon listesini uygun hale getirenler bana bildirsin, onlari da listeye ekliyeyim

İrva Yazıcıoğlu
23.08.2012, 15:35
öncelikle size uğraşlarınızdan,forumda onca kişiyi harekete geçirebilmenizden,fikirlerinizden,heyecanınızdan dolayı takdir ediyorum ve çok saygı duyuyorum..Böyle bilinçli bir taraftar topluluğu oluşturabilmek adına çok güzel eylemler içerisindesiniz.Tabi bir okadarda planlarınıza destek veren üyelerimiz,taraftarımız var tüm düşüncelerim onlar içinde geçerli =)

Bu fikrinizde gerçekten çok güzel.ben zaten burda olup bitenden dolayı tüm akrabalarımı başta kuzenlerim olmak üzere haberdar ediyorum.Burada üyelikleri yok ancak tüm mail kampanyalarından ya da diğer eylemlerden hep haberdar ediyorum.Ama kuzenlerim çok sayıda kişiye ulaşabilir.Bu konuda çevreleri oldukça geniş.Yayınlayacağınız mesajları ben onlara severek aktarırım.Onlarda kendi çevrelerine aktarırlar.Ben kendi adıma böyle bir ağ oluştırabilirim ve bundan zevk duyarım =)Bu işe kesinleşsin hemen onlarla da konuşurum.ancak kendi akrabalarım dışında Trabzonsporlu çok tanıdığım yok=(

Ayrıca daha fazla kişiye ulaşmak adına özellkle büyük eylemler için Ankaradaki TS Club'ı bilgilendirebilirim.Oraya alışverişe gelen taraftarımızı bilgilendirebilir daha büyük ağ oluşturabilirz.tabi anlık gelişmeler için onlara ulaşmak zor olucaktır mesela bi kanaldaki programa tepki vermek gibi.en azından büyük organizasyonlar için onlara ulaşırız.(yürüyüş gibi)buna başka şehirlerdeki TS CLUB ları da katabiliriz.Kimbilir belki onlarda sms kampanyasına dahil olur =)sonuçta interneti herkes etkin kullanmıyor..taraftarların sık gittiği yerlerin başında maçlardan sonra TS CLUB lar var =)onları da hareketlerimize dahil etmemiz gerektiği düşüncesindeyim.(tabi dediğim gibi özellkle büyük eylemlerde)

Gökhan Koç
23.08.2012, 15:43
@irva

Oncelikle cok tesekkur ederim.

uni-ts gruplarindan gonulluler kazanabilirsek super olur.

Ben mesela hamsikoyu kalkindirma ve dayanisma derneginin telefon listesini ekleyecegim rehberime

Gökhan Koç
23.08.2012, 15:45
Bir yerden baslayip buyutebiliriz,

Burda 200 gonullu elde ettigimizi ve her birinin rehberini 200 kisiye cikardigini dusunun.

400 bin TS taraftarina 15 dakika icinde ulasabiliyor oluruz

Edit: Bir muhendis olarak yaptigim hesaplama hatasi icin ozur dilerim :) ornekte verdigim sayi 40 bin olacak

Samet Türkmen
23.08.2012, 15:59
Bir çeşit forward olayı bu sanırım. Nasıl olur bilmiyorum ama bir şekilde atılan smslerin kontrol edilmesi lazım. İstismara ,dezenformasyona açık bir konu.

Mollasalihoğlu
23.08.2012, 16:02
Yönetim olarak güvenlik kısmı düşünülsün, gerisi çok mantıklı bence..

Gökhan Koç
23.08.2012, 16:46
Bir hat cikaracagim bu is icin, bir de telefon alip burdaki tum gonullulerin numarasini kaydedecegim

O hatti ve telefonu da BMN yoneticilerinden birine teslim ederiz.

Gonullulere de numarayi gondeririz; deriz ki bu numaradan gelen mesajlari direk kendi listene forward et.

Gonulluler gondermez yahut degistirip gonderirse yapacak biseyimiz yok.

Onun haricinde guvenlik acisindan bir sorun gormuyorum.

Ayrica degistirip gonderecek olan zaten su an bile kendi listesine istedigi gibi istedigi mesaji gonderebilir.

Gökhan Koç
23.08.2012, 16:56
Burda aslinda soyle bir cingozluk yapiyoruz:

Sirketlere ve vakiflara verilen toplu sms paketleri, bizim cep telefonlarimizda kullandigimiz paketlerden cok daha pahali.

Turkcell yada vodafone diyor ki sana 10 tl ye 10 bin sms hakki veriyorum. Ama o 10 tllik paketleri kullananlarin ortalama sms tuketimi ayda 500 u gecmiyor. Boylece cok sms atanlar isin ekmegini yiyor.

Bizde bunu yapacagiz :)

İrva Yazıcıoğlu
23.08.2012, 17:02
işin güvenlik kısmı ile ilgili sanırım yapılabilecek pek birşey yok gibi.

ama en azından gönderilecek sms lerin aynıları facebook ya da twitter hesabı kullanan üyeler tarafından bu ortamlarda da paylaşılır ve gene bu ortamlar kötü kullanımlar için haber verme,şikayet etme noktaları olarakta kullanılabilir.

Gamze
23.08.2012, 17:05
Bu çok iyi bir fikir.
BMN üyeleri zaten bir şekilde olan bitenden haberdar oluyor herkesin dillendirdiği gibi, ama o her telefonda yer alacak BMN dışındaki TSlular listesi çok faydalı olabilir.
Ben de bu konuda üzerime düşeni yaparım.
İyi örgütlenmeliyiz elbette.

Çok iyi fikir Gökhan her zamanki gibi... Aklına sağlık.

Tunga
23.08.2012, 17:12
BMN SMS listesi içinde elimizde ciddi bir SMS arşivi var Gökhan. Bunu da böyle bir amaç için seferber edebiliriz.

Daha önce iki hırsız bu listeyi bir yöneticimizin bilgisayarından çalmıştı. Bu nedenle toplanan her bilgi son derece ciddi bir kayıt ve gizlilik altında olmalı.

Fikir çok güzel.

Ben sen tatildesin diye rahatsız etmeyeyim seni dedim, sen boş durmuyorsun maaşallah :)

İdris Toksoy
23.08.2012, 17:23
çok güzel bir fikir.

FerhaTS
23.08.2012, 17:29
kontrol açısından gönderilen sms ler sabit bir başlık altında yayınlanabilir/güncellenebilir ;)

Gökhan Koç
23.08.2012, 17:34
Telefon numaralari gonulluler arasinda dagilmis olacagindan tamaminin calinmasi mumkun degil.

Hepsi birlesince voltrani olucturacaklar.

Cepten girdigim icin nete su an listeyi guncellemek cok zor oluyor.

Aksam hem sorulari cevaplar hemde listeyi guncellerim.

Hepinize simdiden cok tesekkur ederim.

Tunga Abi tatilden dondum. Nargile organizasyonu icin beklemedeyim :)

Gökhan Koç
23.08.2012, 19:15
1- Aylık 10.000 SMS paketi: Tüm operatörlerde mevcuttur, aylık 10 tl civarı bir para ödenerek elde edilebilir. Çok parası olan gönüllülerin pakete ihtiyacı yoktur :)

2- Çoklu ve Liste üzerinden mesaj atabilen bir cep telefonu,

3- Trabzonspor taraftarı yahut sağduyulu biri olduğuna emin oldukları bir kişi listesi (Birçok cep telefonu içersinde bu özellik mevcuttur, azcık kurcalayınca görülüyor. Kurcalamaya üşenen varsa bana telefon modelini gönderebilir)

4- Trabzonspor Aşkı ve BMN yönetimine saygı (sevgiyle birlikte) : "BMN şunu yaptı bunu yaptı ben BMN'ye küstüm sms gönüllülüğünden vazgeçiyorum"...... "Yoruldum sms atmaktan Trabzonspor Başkanı ilgilensin bu konuyla" ...... "Aylardır sms atıyorum beni BMN'ye yönetici yapmadılar" gibi düşüncelere sahip olabilecek arkadaşlarıma şunu baştan söyliyeyim "Bu bir gönüllü hareketidir, hiç bir çıkar gözetmeksizin, yılmaksızın devam edilmelidir".

5- Sabır: mesaj attığınız yakınlarınız başınızın etini yiyecek "Ben bu listeden çıkmak istiyorum" diyerek, sabırla listelerinizi güncelleyebiliyor olmalısınız.

BMN içersinde çok kaliteli süper insanlar tanıdım, yeterli gönüllü sayısına ulaşacağımıza eminim.

Haydi hayırlısı,

Gökhan Koç
23.08.2012, 19:20
BMN SMS listesi içinde elimizde ciddi bir SMS arşivi var Gökhan. Bunu da böyle bir amaç için seferber edebiliriz.

Daha önce iki hırsız bu listeyi bir yöneticimizin bilgisayarından çalmıştı. Bu nedenle toplanan her bilgi son derece ciddi bir kayıt ve gizlilik altında olmalı.

Fikir çok güzel.

Ben sen tatildesin diye rahatsız etmeyeyim seni dedim, sen boş durmuyorsun maaşallah :)

Çok teşekkür ederim abi,

BMN sms listesi içersindekiler BMN üyeleri midir? Ayrıca kaç telefon numarası olduğunu hatırlıyor musun abi?

Listeler gönüllülerin kendi cep telefonlarında saklanıyor olacak, hepsini çalmak imkansız

İrva Yazıcıoğlu
23.08.2012, 19:37
Gönüllülerde bulunması gereken özelliklerden sadece 1. maddede eksiklik var benim 5.000 sms =p =)

Sormak istediğim, ilk ulaşılması istenen kitle forum üyeleri mi forum dışı taraftar mı ?BMN sms listesi konusunu anlamadım da ...

(Not: kullanıcı adımı değiştirdim irva idi eskisi )

Gökhan Koç
23.08.2012, 19:48
Gönüllülerde bulunması gereken özelliklerden sadece 1. maddede eksiklik var benim 5.000 sms =p =)

Sormak istediğim, ilk ulaşılması istenen kitle forum üyeleri mi forum dışı taraftar mı ?BMN sms listesi konusunu anlamadım da ...

(Not: kullanıcı adımı değiştirdim irva idi eskisi )

5 bin smste olur :)

Gönüllüler sayesinde BMN üyesi olmayan TS'lilere ulaşacağız.

Gönüllüler BMN üyesi...

TekfurÇayır 61
23.08.2012, 20:25
Helal Gökhan, el attığın işin peşini bırakmıyorsun.

Gökhan Koç
23.08.2012, 20:28
Helal Gökhan, el attığın işin peşini bırakmıyorsun.

Sayenizde abi :)

Gökhan Koç
24.08.2012, 01:59
Gönüllüleri bekliyoruz...

Enes Ünal Kaya
24.08.2012, 02:07
Başlığı Takip Ediyorum.. En Son Oldugunluk Kısmını İlk Msjdan Sürekli Güncelleyin Ama..

Bende Fazla Trabzonlu Yok :) 12 Kişi Var Bmn Dışında... Ama Bu Sayıyı Yükseltirim Hiç Akrabalrım Ekli Değil Rehberde

SDanışmaz
24.08.2012, 02:12
Bende katılabilirim.

5000 SMS her ay var. 100 tanesini bile bitiremiyorum :D

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:12
Başlığı Takip Ediyorum.. En Son Oldugunluk Kısmını İlk Msjdan Sürekli Güncelleyin Ama..

Bende Fazla Trabzonlu Yok :) 12 Kişi Var Bmn Dışında... Ama Bu Sayıyı Yükseltirim Hiç Akrabalrım Ekli Değil Rehberde

Çok iyi olur, bende akraba ve derneklere saldırıyorum :)

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:14
Bende katılabilirim.

5000 SMS her ay var. 100 tanesini bile bitiremiyorum :D

Süppppperrrrr,

Listeye ekledim,

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:15
Listeye eklenen gönüllüler, desteğin az olduğunu düşünüp üzülmesinler,

İnsanların başının etini yiyerek buraya çekeceğim ve bu projeyi gerçekleştireceğiz.

Fatih BALTA
24.08.2012, 02:15
Bende varım.
Mesaj atma konusunda 10bin SMS boş boş duruyor.
Gelecek mesajları rehberimde uygun gördüğüm kişilere atarım.

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:18
Bende varım.
Mesaj atma konusunda 10bin SMS boş boş duruyor.
Gelecek mesajları rehberimde uygun gördüğüm kişilere atarım.

Hemen listeye ekliyorum,

İlerleyen günlerde herkese ulaşacağım ve detayları paylaşacağım,

cerasus
24.08.2012, 02:34
Aslinda bir sey yazmak istemiyordum ama yinede bir tesekkür edeyim dedim cabalariniz icin. Tesekkürler.
Ben maalesef pek yardimci olamayacagim bu konuda.
Ama manevi destek vermeye hazirim.

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:34
Aslinda bir sey yazmak istemiyordum ama yinede bir tesekkür edeyim dedim cabalariniz icin. Tesekkürler.
Ben maalesef pek yardimci olamayacagim bu konuda.
Ama manevi destek vermeye hazirim.

Çünkü Almanya da yaşıyorsun?

Bu arada asıl biz teşekkür ederiz, aklı selim yorumlarınız, her mücadeleye verdiğiniz desteğiniz için.

cerasus
24.08.2012, 02:39
Çünkü Almanya da yaşıyorsun?

Bu arada asıl biz teşekkür ederiz, aklı selim yorumlarınız, her mücadeleye verdiğiniz desteğiniz için.

Estagfurullah. O mücadeleri baslatanlara bakmak lazim asil, arka siralarda savasanlara degil :).

Neden yardimci olamiyorum? Özel sebeblerden dolayi. Cevrem pek müsait degil bu konu icin (Almanya ilede ilgili). Mazur görün lütfen beni.

Gökhan Koç
24.08.2012, 02:41
Estagfurullah. O mücadeleri baslatanlara bakmak lazim asil, arka siralarda savasanlara degil :).

Neden yardimci olamiyorum? Özel sebeblerden dolayi. Cevrem pek müsait degil bu konu icin (Almanya ilede ilgili). Mazur görün lütfen beni.

Mazur görmek ne demek, lütfen

Bence o mücadeleleri başlatanlardan daha kıymetlidir arka sıralarda savaşanlar,

Tekrar tekrar teşekkür ederim, iyi geceler

muratali
24.08.2012, 09:15
Gökhan kardeş , bravo diyorum sana .
Harika fikir. Bir meslektaşın olarak gurur duydum. işte böyle şeyler yapmalıyız.

Yanlız listelerin tek bir yerde toplanmamasının bir de dezavantajı var. Eğer gönüllülerin ortak tanıdıkları varsa bir kişiye farklı gönüllülerden birden fazla SMS gider ki bu SMS i alan kişiyi çok rahatsız edebilir. Bir şekilde ana listenin kontrolü gerekli.

200 gönüllü 200er mesaj 40 bin kişi değil 10bin'i sinirli 30bin kişi edebilir.

Yiğit Gayretli
24.08.2012, 10:03
Aklına fikrine sağlık. Yeterli özveriyle kesinlikle uygulanabilir bir proje. Katkısınında üst düzey olacağına inanıyorum.

28TS61
24.08.2012, 10:05
almanyada icin de uygulanabilinir bence.

Gökhan Koç
24.08.2012, 10:41
Gökhan kardeş , bravo diyorum sana .
Harika fikir. Bir meslektaşın olarak gurur duydum. işte böyle şeyler yapmalıyız.

Yanlız listelerin tek bir yerde toplanmamasının bir de dezavantajı var. Eğer gönüllülerin ortak tanıdıkları varsa bir kişiye farklı gönüllülerden birden fazla SMS gider ki bu SMS i alan kişiyi çok rahatsız edebilir. Bir şekilde ana listenin kontrolü gerekli.

200 gönüllü 200er mesaj 40 bin kişi değil 10bin'i sinirli 30bin kişi edebilir.

Evet bu dediginiz cok olasi, bunun icin soguk kanli ve sabirli gonulluler ariyoruz :)

Birden fazla sms alan kisi sms atanlara durumu bildirir bizde gonulluler arasinda sorgu yapar durumu ogreniriz, sonrada cozeriz.

Bunu yapabilirsek her hafta 1 smsi 500 bin kisiye ulastirabilirsek 150 bin tl lik is yapmis oluruz 1 senede.

Siz gonullu oluyor musunuz?

Gökhan Koç
24.08.2012, 10:42
Aklına fikrine sağlık. Yeterli özveriyle kesinlikle uygulanabilir bir proje. Katkısınında üst düzey olacağına inanıyorum.

Yigit Baskan, yaziyor muyuz seni de listeye?

Gökhan Koç
24.08.2012, 10:44
almanyada icin de uygulanabilinir bence.

Kesinlikle uygundur, Almanya tarafi icin de kendi altinda bir agac olusturabilecek olan varsa cok sevinirim.

Gamze_TS
24.08.2012, 11:01
Muhtesem bir fikir! Gokhan bey cabalarinizi buyuk takdirle takip ediyor ve kendi adima cok tesekkur ediyorum.
Ama ne yazik ki benim yardimim olamayacak bu konuda, cunku hic TS'li tanidigim, arkadasim yok sizler disinda.
Bir tek annem, babam be agabeyim var, sagolsunlar!
Kuzenler bile lstanbul takimi taraftari :(
Neyse yine Allah'a sukur ben cikmisim bu aileden :)

Burak
24.08.2012, 11:07
edit.

melekcilingir
24.08.2012, 11:13
Gokhan yine müthiş bir proje başlattın.
Bakalım bizim elimizden ne gelecek...

Gökhan Koç
24.08.2012, 11:14
Muhtesem bir fikir! Gokhan bey cabalarinizi buyuk takdirle takip ediyor ve kendi adima cok tesekkur ediyorum.
Ama ne yazik ki benim yardimim olamayacak bu konuda, cunku hic TS'li tanidigim, arkadasim yok sizler disinda.
Bir tek annem, babam be agabeyim var, sagolsunlar!
Kuzenler bile lstanbul takimi taraftari :(
Neyse yine Allah'a sukur ben cikmisim bu aileden :)

Siz 10 kaplan gucundesiniz, 10 kisi sayilir bence bu :)

Diger calismalara verdiginiz destekler yeterde artar bile, saglik olsun.

Gökhan Koç
24.08.2012, 11:16
Gokhan yine müthiş bir proje başlattın.
Bakalım bizim elimizden ne gelecek...

Sizlerin elinden cok sey geldigini defalarca gordum.

Desteklerinizle bu isi kivirir Trabzonspor taraftar dunyasini ve karakterini kokunden degistiririz.

Canberk
24.08.2012, 12:20
Gökhan abi beni de yaz her ay bende alıyorum 10bin sms

Gökhan Koç
24.08.2012, 12:40
Gökhan abi beni de yaz her ay bende alıyorum 10bin sms

Listeleri aksam guncelliyorum.

Cok tesekkur ederim katilimin icin,

TSezgin61
24.08.2012, 12:50
Malesef benimde tanidigim ailem disinda pek trabzonsporlu yok. Onlarida zaten bilgilendirmekten anam agliyor.

Müthis bir düsünce. Acaba TRABZONCELL müsteri listesine ulasamazmiyiz kulüp aracigiyla?

Gökhan Koç
24.08.2012, 12:54
Malesef benimde tanidigim ailem disinda pek trabzonsporlu yok. Onlarida zaten bilgilendirmekten anam agliyor.

Müthis bir düsünce. Acaba TRABZONCELL müsteri listesine ulasamazmiyiz kulüp aracigiyla?

Faydali olur muhakkak, buraya yazilan fikirlerin tamamini not aliyorum.

Hasan YAYLI
24.08.2012, 12:58
Bmn gönüllüleri önce TRABZONCELL e geçiş yapsalar öncelikli olarak,veya oradan bir hat temin edilebilse...SMS paketleri kampanyalar vs orada var,inceliyorum,düşünüyorum şuan...

Hasan YAYLI
24.08.2012, 13:01
Paket Adı Paket Fiyatı Ücretsiz Mesaj Adedi Ücretsiz SMS'lerin Kullanım Yönü

11000 SMS Paketi 11 TL 11000 1.000 Her yöne + 10.000 Tüm TrabzonCell ve Avea'lılarla

TRABZONCELL deki tarife bu...

Gökhan Koç
24.08.2012, 13:07
Paket Adı Paket Fiyatı Ücretsiz Mesaj Adedi Ücretsiz SMS'lerin Kullanım Yönü

11000 SMS Paketi 11 TL 11000 1.000 Her yöne + 10.000 Tüm TrabzonCell ve Avea'lılarla

TRABZONCELL deki tarife bu...

Benim vodafoneda ki paketim 10 tl 10 bin sms her yone,

Heryone olmasi cok onemli.

Canberk
24.08.2012, 13:47

Evet 9,90 bende Vodafone'da aynı tarifeyi kullanıyorum Turkcell'in de HER YÖNE olan paketlerini araştırmak lazım

Enes Ünal Kaya
24.08.2012, 14:42

Tarifelere Baktım Bu Sıkıntı Bende de Var.. Trabzoncelliyim Bende...

Valla Çok Zorlu Bir İşe Kalktın.. Umarım Başarırsın.. Sıkıntılar Bitmiyor.

Edit * Aveada Bunu Bulabildim ..

Avea'da HERYÖNE 3.000 SMS ve 300 MB ayda sadece 12 TL!

Üstelik paketten faydalanmak için sadece "3000" yazıp 3900'a ücretsiz SMS göndermen yeterli!

Avea = Trabzoncell.. Tarifeler Uyuyor Diye Biliyorum

Gökhan Koç
24.08.2012, 19:15
Tarifelere Baktım Bu Sıkıntı Bende de Var.. Trabzoncelliyim Bende...

Valla Çok Zorlu Bir İşe Kalktın.. Umarım Başarırsın.. Sıkıntılar Bitmiyor.

Edit * Aveada Bunu Bulabildim ..

Avea'da HERYÖNE 3.000 SMS ve 300 MB ayda sadece 12 TL!

Üstelik paketten faydalanmak için sadece "3000" yazıp 3900'a ücretsiz SMS göndermen yeterli!

Avea = Trabzoncell.. Tarifeler Uyuyor Diye Biliyorum

Her gönüllü burdaki bilgiler ışığında tarifesini günceller artık,

Gökhan Koç
24.08.2012, 19:18
Arkadaşlar katılım çok düşük, ama size güzel bir haber vereyim

Katılım ne kadar düşük olursa olsun başlayacağız, zamanla bu sürece eklenmek isteyen gönüllülerle büyüyeceğiz,

Hedef: Önümüzdeki hafta çarşambaya ilk sms'leri göndermek

Hasan YAYLI
24.08.2012, 19:31
İlk çalışma bu konu olabilir mesela...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=38189

Bende 1000 smsle katılım yapabilirim...

Gökhan Koç
24.08.2012, 19:33
İlk çalışma bu konu olabilir mesela...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=38189

Bende 1000 smsle katılım yapabilirim...

Bu konuda karar BMN yönetimi tarafından verilmeli diye düşünüyorum.

Ama onlar zaten her zaman bizim görüşlerimize değer verdiler,

Ben olsam mail kampanyasından bahseder, araya iki tane de derin gazlayıcı cümle yazardım.

Hasan YAYLI
24.08.2012, 19:39
Bu konuda karar BMN yönetimi tarafından verilmeli diye düşünüyorum.

Ama onlar zaten her zaman bizim görüşlerimize değer verdiler,

Ben olsam mail kampanyasından bahseder, araya iki tane de derin gazlayıcı cümle yazardım.

Ender abi yönetim kurulunda zaten o konuda sıkıntı yok sanırım...

Fatih Öztürk
25.08.2012, 02:35
Yaz Gökhanım benide.

Gökhan Koç
25.08.2012, 12:25
Yaz Gökhanım benide.

Teşekkürler, hemde çok teşekkürler

haltun
25.08.2012, 15:11
bu sms haklarıyla bilgisayardan toplu şekilde sms gönderen program görmüştüm bir ara

Gökhan Koç
25.08.2012, 17:45
bu sms haklarıyla bilgisayardan toplu şekilde sms gönderen program görmüştüm bir ara

Bulup paylaşırsan sevinirim,

Gökhan Koç
28.08.2012, 22:07
Arkadaşlar katılım çok düşük, ama size güzel bir haber vereyim

Katılım ne kadar düşük olursa olsun başlayacağız, zamanla bu sürece eklenmek isteyen gönüllülerle büyüyeceğiz,

Hedef: Önümüzdeki hafta çarşambaya ilk sms'leri göndermek

Bu çarşamba başlatmayı düşündüğümüz proje çeşitli aksaklıklar dolayısıyla askıya alınmıştır,

Katılım için kayıtlara devam etmekteyiz fakat ilk sms dalgasını ne zaman atacağımız henüz net değildir.

Bu ve benzer çalışmaları destekleyerek kenetlenme olasılığımız üzerine hayaller kurabiliriz,

Herşeye rağmen ben bu hayalimden vazgeçmiş değilim,

Siz hangi yolu seçeceksiniz ?

Pes etmek için yüzlerce kere yakaladığımız fırsatlardan birini değerlendirebiliriz.

Yada daha aktif olup, zaman içinde giderek kaybettiğimiz umudumuzu kuvvetlendiririz.

Bugüne kadar bende işe yaradı,

B.Yiğit
28.08.2012, 22:50
Aslında internnete bi sistem yapılsa bi oraya telefon numaralarını eklesek tanıdığımız bütün tslilerin.

Emirhan Makul
28.08.2012, 23:11
Peki bir tane hat alınsa, o telefon numarasını cümle alem bilse ve telefonuna BMN diye kaydetse, hattı bir kişi kullansa ve sürekli sms atsa bu kişiye de sms sorumlusu denilse daha kolay olmaz mı, bence bu anlattığın proje güzel ama kimse yapmaz.

Gökhan Koç
28.08.2012, 23:20
Peki bir tane hat alınsa, o telefon numarasını cümle alem bilse ve telefonuna BMN diye kaydetse, hattı bir kişi kullansa ve sürekli sms atsa bu kişiye de sms sorumlusu denilse daha kolay olmaz mı, bence bu anlattığın proje güzel ama kimse yapmaz.

Bir hat üzerinden yapamıyoruz çünkü standart sms paketleri 10 bin civarında,

Ayrıca paketlerin tamamı kullanılmıyor diye operatörler sms adetlerine çok düşük fiyatlar veriyorlar.(sadece halk bireylerine)

Eğer kurumsal bir anlaşma imzalarsak o zaman sms adet fiyatı 50 kat falan artıyor.

Yada tek kişi için bir anlaşma yoluna gidersek gene aynı durum sözkonusu,

Ayrıca atmayı düşündüğümüz sms adetine göre karşımıza çıkan toplam rakam tek kişinin, yahut bmn'nin üstlenebileceği bir rakam değil :) bunun için her ay zaten israf ettiği 10 tl sini bu işe ayırabilecek gönüllüler arıyoruz.

Zafer Keskin
24.01.2013, 13:11
şöyle birşey eksik görüyorum. 40bin sayısına ulaşılması zor. ama ciddi bir rakamı yakalayabiliriz. benim attığım kişi bir başkasına atarak voltran oluşturabilir ama çoğunluğu ile aynı kişilere atabileceğimizi düşünüyorum.

Bende başlayrım...

fanatikdevri
24.01.2013, 13:30
Benide ekleyin her ay boşuna duruyor sms'lerim birşeye yarasınlar bari

Alihan Ertürk
24.01.2013, 15:48
Çok güzel bir proje daha.. Zevkle katılacağım, ben de varım.

Bursa bildiğiniz gibi Trabzonsporlular'la dolu bir kent.. Buradaki derneklerle iletişime geçip geniş bir kitleye ulaşabiliriz..

Hepimize kolay gelsin..

Gökhan Koç
24.01.2013, 15:50
Arkadaşlar,

Bu proje bir kaç önce yapmaya çalıştığımız işlerden biri,

Sağolsun Zafer kardeşimiz konuyu TDF Gençlik Kollarıyla görüşüp projeyi oraya taşımaya çalışacak.

Bildiğiniz gibi onların dernekler ile resmi bir ilişkileri var, bu ilişki sayesinde istedikleri birçok şeyi kolaylıkla alabiliyorlar,

Biz BMN olarak gönüllülerimizle destek vereceğiz ve projenin hayata geçmesine yardımcı olacağız.

Hepinize ve Zafer Keskin'e teşekkür ediyorum,

Trabzonspor_fan
24.01.2013, 15:52
şöyle bir android uygulaması var, bilgisayardan sms ler gönderilebiliyor
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.texty.sms&feature=search_result

Zafer Keskin
24.01.2013, 16:18
Şu an henüz yeni yeni konuya vakıf olmaya çalışıyorum. En yakın zamanda görevlendirmeyi ve nasıl çalışmamız gerektiği konusunda bilgi vereceğim. Destek verenlere teşekkürler.

Alihan ve Canberk hazırlıklı olun mesaj canavarları... ;)

Alihan Ertürk
24.01.2013, 21:03
Listeyi güncelledim.
Gönüllü olarak bu çalışmada yer almak isteyenleri anında ekliyoruz, bekleme yok.. :)

Hayde bakalım..

Arkadaşlar Merhabalar,

Tüm Trabzonspor’lulara ulaşmak, onlara doğru bilgiyi götürmek, mücadelelerimize anlık olarak davet etmek ve motivasyonlarını zaman zaman yükseltmek için uzun zamandır düşündüğüm bir proje vardı: 500 milyon SMS.

Bu proje, telefon numaralarını topladığımız (BMN dışı) 1 milyon Trabzonspor’luya her gün 1-2 adet sms göndermekten ibaretti. (Toplu bayram sms’leri gibi)

Örnek-1 : “Şu an tv8’de telegol programında ziya şengül trabzonspor hakkında garip konuşmalar yapıyor, tv8 telefon numarası:534 323 32 34 BordoMavi.Net”

Örnek-2 : “Yarın saat 12:00’da taksim meydanında şike sürecinde ki saçmalıklar için hakkımızı arayacağız, gelin birlikte yürüyelim BordoMavi.Net”

Örnek-3 : “Bugün Kazım Koyuncunun ölüm yıl dönümü, onu rahmetle analım BordoMavi.Net”

Örnek-4 : “TFF Etik kurulu raporunu dikkate almanıza gerek yok, gerekli hamle UEFA’dan gelecektir. UEFA ile iletişim içersindeyiz BordoMavi.Net”

Örnekler uzatılabilir,

Bu kapsamda çeşitli firmalar ile iletişime geçtim ve duyduğum rakamlar projenin gerçekleştirilebilirliğini yoketti.

Eğer 500 milyon sms için bir anlaşma sağlanabilecek gibi olsaydı, hep beraber BMN dışında bulunan Trabzonspor’lu tanıdıklarımızın tel numaralarını toplamak ile meşgul olacaktık.

Olmadı, yapamadık.

Ve, ne yazıkki bu durum beni B planına götürdü.

B planı ilk bahsettiğim projeye göre hayli zahmetli ama bir o kadar eğlenceli çalışmadır.

Öncelikle cep telefonumda ki BMN üyelerini “BMN” diye bir grubun altında topladım.

Daha sonra cep telefonumda ki BMN’ye üye olmayan TS taraftarlarını “TS’li” diye başka bir grubun altında topladım.

Bu iki aşama biraz vakit almaktadır.

Nihayetinde “BMN” grubumda 6, “TS’li” grubumda 22 kişi toplanmış oldu.

Şimdi BMN yönetiminin benden iletmemi istediği SMS’i “TS’li” grubuma göndermek için hazırım.

Sizlerde aynı şeyleri yaparsanız, sayımız hızla büyüyebilir.

Şu an için 10 bin sms paketim bulunmaktadır. Bu paketin tamamını bu iş için kullanmayı düşünüyorum.

Bu çalışmaya katılmak isteyen arkadaşlar telefonlarında ki kişileri gruplasınlar ve bu sayfaya rehberlerinde ki “TS’li” kişi sayısını (BMN hariç) girsinler.

Daha sonra BMN yönetiminin uygun gördüğü bir SMS’i yaymaya çalışalım.

Not1: İlk SMS’in UEFA’ya gönderilen mailler ile alakalı olacağını düşünüyorum.

Not2: İnterneti kullanmayan birçok TS'li arkadaşımız, abimiz, ablamız, dayımız, halamız, nenegalarımız var. Onları da mücadelemizin bir parçası TS'nin hem kalben hem de fiziken bir parçası yapabiliriz böylelikle.

SMS Projesi Gönüllüleri

1-gokhankocl (simdilik 700) Not: Hamsiköyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneğinin üye telefon listesini alıyorum. Hamsiköyden fenerli çıkmaz merak etmeyin :)
2-Enes Unal Kaya
3-A.Hilal.Cakiroglu
4-İrva
5-Mollasalihoglu
6-Gamze
7-Tunga
8-S.Danışmaz
9-Fatih Balta
10-Canberk
11-Hasan Yaylı
12-Fatih Öztürk
13-alihan
14-fanatikdevri
15-...
16-...
...
..
20-……
..
..
61-……

Taraftarda birliktelik sağlarsak, herşeyin üstesinden geliriz.

http://d1208.hizliresim.com/10/r/c5s8h.png (http://bit.ly/c25MCx)

Sümeyye Şahin
25.01.2013, 00:37
Telefonumda gruplama seçeneği olmasa da yapabilirim bu kadarını. :)

Tolga
25.01.2013, 00:44
Listenin şemaya baktımda :D Titan yeniden yapılanıyor deyip içeri almasınlar bizi hacılar :D

Gökhan Koç
12.02.2013, 09:32
Tdf

Korkut Abi, proje budur.