PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şenol Güneş mi, Sadri Şener mi ?

U.Sadıkoğlu
20.08.2012, 01:59
Başlığı " Şenol Güneş'mi , Sadri Şener'mi ? " şeklinde açmamın sebebi dikkat çekmekti bunu en başta belirteyim.. Uzun süreceğini düşündüğüm bu yazıyı yazayım mı yazmayayım mı diye çok düşündüm ama kendimde olmak üzere Twitter'da , Facebook'ta , hatta forumda bile Trabzonspor'luların birbirini kırdığını gördükçe dayanamadım.. Hani bir deyim varya kardeş kardeşe bunu yapar mı diye ! Yapmayın kardeşim durun..

Yapmayın...

Üzerinden 48 saat geçmeyen Karabükspor maçının akabinde alevlendi başkan mı hocayı istemiyor hoca mı başkanı istemiyor tartışmaları.. Trabzonspor taraftarının eleştiri yapabilmesi için her zaman önce kendisinden başlaması gerekir , taraftar olarak her sene kadromuz iyi olsada kötü olsada , hep başarı bekliyoruz her zaman o armayı o puan cetvelinin en üstünde görmek istiyoruz bu yüzden hep duygusala bağlıyoruz ve acımasızca sahip olduğumuz değerleri , kişileri , futbolcuları eleştiriyoruz.. ( KENDİMDE DAHİLİM )

Trabzonspor bugün bulunduğu şartların aynısını farklı bir başkan ile yaşasaydı yani Sadri Şener gibi sürekli dalga geçildiği şekilde yazıyorum " Kupamı verin, kupamı verin " diyemeyen bir başkan başımızda olsaydı kapalı kapılar ardından anlaşmalar yapıp bu olayı daha gündeme taşımasaydı bu taraftar daha mutlu , daha tatminkar mı olacaktı bunu merak ediyorum...

Klübümüze , dolaylı olarak Sadri Şener'in yapmış olduğu açıklamalardan dolayı verilen cezaları görmüyor mu bu taraftar... Fenerbahçe , Elazığspor maçını stad hazır değil diye İzmir'e aldırırken , Trabzonspor'un yapmış olduğu başvurunun kabul görmemesi üstüne üstlük Dünya Futbol tarihinde yeri , izahı dahi olmayan bu stad değiştirme istemine yapılan itirazdan dolayı Sadri Şener'e verilen 21 günlük cezaya ne demeli..

Trabzonspor için burada sıkça sarfedilen bir söz var Küçük bir kentin , büyük savaşı diye.. Bizi bizden başkası anlamaz , Trabzonspor'luluk davası artık kendi nazarımda basit bir Futbol olayı olmaktan çıkmıştır.. Futbol , Türkiye'de yıllardır birilerinin ceplerini doldurmaları için , yayıncı kuruluşun devletin ve iddaanın kazanması için düzenlenen bir fiyaskodur..

Bunları artık her taraftarımız gördü.. Hükümetinden muhalefetine tüm Milletvekilleri , Ülkenin en yetkili organları , Yargıtay üyeleri , ve en başta Başbakanın parmağıyla UEFA ile anlaşılarak olay çözüldü.. Olayın bir Futbol operasyonu değilde siyasi istikbal kaygısı olduğu zaten anlaşılmıştı.. Mevzu fazla uzamasın..

Trabzonspor Klübü en ön safta başkanımız olmak üzere şike sürecinde hemen hemen her taraftarımıza göre yapılabilecek tüm prosüdürleri yapmıştır.. Hocamız maçlardan sonra verdiği demeçlerle , başkanımız bu akşamda gördüğümüz üzere spor programlarına katılarak , Klüp resmi Web sitesinden vs.. her zaman en sert tepkiyi mesajın gitmesi gereken yerlere ulaştırmıştır.. Basın/ Medya gücümüzün eksikliğinden ötürü bu serzenişler malesef karşılık bulmamıştır... Klübümüz şu anda CAS'a başvurmak üzere bir şey çıkar çıkmaz adamlar gerekeni yapıyorlar..

Şenol Güneş'in en son müsabakada yapmış olduğu oyuncu değişikliklerinden dolayı hain ilan edildiği bir camia olamaz asla Trabzonspor.. Şenol hocanın konuştukları ne çabuk unutuldu.. Fenerbahçe'lileri bu süreçte en fazla rahatsız eden isim Sadri Şener'den sonra Şenol Güneş'tir.. Dikkat edin ne bir siyasi ne bir iş adamı... O arada bir ortaya çıkıp birilerini tehdit eden insancıklara ne oldu acaba hepsi bir anda Şenol Güneş'in arkasından kayboldular... Hoca ile Başkan arasından bir anlaşmazlık olabilir bu Trabzonspor Klübünün iç meselesidir Klübümüzü yüceltecek olan kavga değil , tek bir şekilde çıkacak olan gür ve hür sesimizdir...

Şenol Güneş'çi veya Sadri Şener'ci diye kutuplaşmak yerine o hastası olduğumuz armanın gölgesinde Trabzonspor'umuz için haykıralım.. Doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim elbette fakat değerlerimizi , hain yapmayalım.. Suçlu oldukları Hukuken kesinleşmiş bir davada bile tek bir ses çıkarmayı başaran Şikecilerin taraftarları kadar olamayacakmıyız..

Biz Trabzonspor'luyuz.. Bugün , yarın , bu sezon.. Belki gelecek sezon... Taraftar ve Klüp olarak vereceğimiz mücadele belkide ileride Türk Futbol tarihine altın harflerle yazılacak.. Ve gelecek nesillere ışık tutacak...

Uyanık ol Trabzonspor'lu oyuna gelme.. Bu takım bizim...

Yaldız61
20.08.2012, 02:05
çok güzel yazmışsın kardeşim haklısın ben bu sene iyi bir futbol istemiyorum yada öle bir umut içerisinde deyilim ben bu sene savaşmalarını isityorum sahada tribünde meydanda medyada her plartforumda el ele verelim renkdaşlar :) armamızın peşinden koşalım şimdi çıkıp yok duygusal yaklaşmayın olaylara flan dieyecek kuşlar olucak elbette ama zaten bizim trabzonsporla olan bağımızın en büyük köprüsü duygu dur aşkdır bu söylemlerden kurtulun artık duygusal bakarım ben söz trabzonspr ise

SDanışmaz
20.08.2012, 02:10
Benim için önce Trabzonspor gelir. Sizleri bilemem. Yeri gelir Sadri Şener'i, yeri gelir Şenol Güneş'i eleştiririm.

Ahmet Kuru
20.08.2012, 02:15
Ya bu nasil bir başliktir?

Millet birlik beeaberlikten bahsediyor siz ise Sadri Sener mi Senol Gunes mi diye soruyorsunuz.
Yazislnizi okumadim okumamda. Okutulmasi ve kilitli olarak kalmasina bmn yonetimi izin verirse onlarada yaziklar olsun

neyin pesindesiniz anlamdim ben ya. Yazik gercekten hemde cok yazik

cerasus
20.08.2012, 02:17
Ukalalik yapmak istemiyorum ama bu tür yazilari, bu tür görüsleri, bu tür iyi niyetli dil dökmeleri okumasi gerekenler okumuyor.

Bir kaza okudularsa bile icinden bir ders cikarmak yerine ayni despot taviri sergiliyorlar hatta dahada üzerine koyup devam ediyorlar. Sonucta hakli olduklarini kanitlamalari lazim.

Herkes Senol Günesi veya baskani istemeyebilir. Sevmeyenlerde var. Cok güzel bir sekilde muhalefetlik yapan insanlar var. Hakli olduklari bir cok konu var. Ama onlarda uzlasmak icin caba gösterirler kanaatimce. Maalesef bu sayi cok az.

Geriye kalanlar, yani cogunluk, günden güne yani gündeme göre hareket edenler. Birde hic ileriye dönük düsünce icine girmeden.

Bununda kendime göre bir aciklamasini yapiyorum elbet. Bu insanlar neden böyle diye. Ama sosyolog veya psikolog olmadigima göre susmak daha yararli.

@Ahmet Kuru

En azindan ilk satiri okusaniz? Basliktan icerigi bilme yetenegine daha kimse ulasamadi. Görüldügü gibi sizde bir yanilgi icerisindesiniz.

Yaldız61
20.08.2012, 02:17

Millet birlik beeaberlikten bahsediyor siz ise Sadri Sener mi Senol Gunes mi diye soruyorsunuz.
Yazislnizi okumadim okumamda. Okutulmasi ve kilitli olarak kalmasina bmn yonetimi izin verirse onlarada yaziklar olsun

yazının içeriğini okursan aslında ne sadri şener nede şenol güneş tek ortak payemiz trabzonspor bi okusan derim :)

Soner Albayrak
20.08.2012, 02:18
Kardeşim öncelikle yazdıklarının altına imzamı atıyorum.
Yazında da belirttiğin gibi bizim gerçek gündemimiz Şenol hocayı ve Sadri Şener'i eleştirmek olmamalı kesinlikle.
Ne yazık ki bazı taraftarlarımız olaya at gözlüğü ile bakıyor adaletin zerre olmadığı pislik düzen sana karşı durmuş ama bunu konuşmuyoruz nedense.
Benim ve birçok kişinin üzüldüğü nokta ise Sadri Şener'in bu adilere karşı tek başına mücadele veriyor olması.

Emin Danışmaz
20.08.2012, 02:25
Kimse küçük hesaplar için başka düşünceler içerisinde olmayacak.Asıl olan burada TRABZON ve TRABZONSPOR ruhudur.Oynanan oyunun içerisinde hala oyunlar çevirenler ve şike sürecinin uzatılıp akıllardan yok edilmesi için caba sarfeden güruh unutmasın ki dün bizler ne idik ise bugünde aynıyız.

Amaaaaa;

Dün şirin gözüküp bugün çıkarları uğruna bu renklere ihanet senaryoları yazanlar,oynadığınız oyunun parçaları o kadar parça pürçek ki kendinizi çok çabuk ele verdiniz.Küçük olsun ama bizim olsun mantığının artık sadece sizin küçük beyinlerinizde dolaşan bir virüs olduğu tescillenmiştir.
En azından kendim sizin oyununuzda kullandığınız parçaları birleştirdiğim de kanaat getirdiğim nokta DİK DURUŞ sergileyemediğinizdir.

Birileri bana çıksın desin ki;sanat camiasında bizden olan bir ses acaba niçin TS için sesini çıkarmaz.Konserlerin de LABAZA doğrayanlar neden sus pus,o atkıyı boyunlarına atanlar neden HAKSIZLIĞA sus pus.

TRABZONSPOR o kadar BÜYÜK bir resim ki bu resimde en önde resmedilmesi gerekenler;TARAFTARLAR diyorum ama YÜREĞİ YANAN taraftarlardır.Üçün beşin hesabını yapmadan yüreği bordo mavi çalanlardır.Menfaati ve çıkarı olmadan.

Evet UYANIK olmak zorundayız ve rüzgarın hep estiği tarafa doğru yönelmemeliyiz,fikrimiz sabit düşüncemiz hep ADALET çağrıştırmalıdır.

Ahmet Kuru
20.08.2012, 02:29
yazının içeriğini okursan aslında ne sadri şener nede şenol güneş tek ortak payemiz trabzonspor bi okusan derim :)

Ozaman basligi boyle atmayacaksin

Butunlestirici bir baslik atacaksin ki elalemin eline koz vermeyeceksin

Bunlar olmadi degil oldu. Sonucta burasi butun yazarlarin bildigi bir site ulusal bir tv de ulusal bir yazar acar agzini baslar " efendim Trabzonspor taraftarlari kendi icinde bolunmus hoca mi baskan mi ayrimina dusmus vs vs " ozellikle bu surecte kimsenin eline koluna gozune koz verkenin anlami yok

Bu aksam muhabbet ortaminda adam cikmis diyor ki " bu takimin macini izlemem bir daha" izleme lan varligin bu klube n katti ki yoklugun gotursun
Suan ki gundemn sade ve sadece şike olmasi gerekirken taraftar kelle almanin pesinde. Yok efendim transfer yapilmamis. Senol hoca forvetsiz oynatmis vs vs biz taraftar olarak bile bunlari diyorsak biz ölmusuz de gomenimiz yok diyorum bende

Ender Kuyumcu
20.08.2012, 02:30
TS'un önceliği 2010-2011 senesinde çalınmış olan şampiyonluğunu geri almasıdır.

Bunun için başkan, hoca, taraftar her kim varsa tüm gücüyle çalışmalı ve mücadele etmeli.

Çalınan şampiyonluğumuzu vermeyenler bu düzeni yıkmadığımız müddetçe hangi kadroyu kurarsak kuralım bize şampiyonluğu vermeyecektir.

Sadri Şener bu süreçte çok yalnız kalmıştır ve bu mücadeleyi RTE'ye rağmen vermek de her babayiğidin yapacağı bir iş değildir.

Bizler ne olursa olsun bu süreçte başkanın ve hocanın yanında olmalıyız ve birini savunurken diğerini aşağılamamalıyız.

Gerek Sadri Şener gerekse Şenol Güneş hataları olan ama sevapları da olan kişiler. Onları eleştirmek ayrı şey, hakaret edip gitmeleri için kulis yapmak ayrı şey. Unutulmasın ki akbabalar bu aralar tam da bunun için çalışıyor.

Bütün bunların yanında TS kulübünün iyi yönetilmediğini görmemek de olmaz. Şener ve yönetimi özellikle transferler ve projeler bazında sınıfta kalmıştır ve zamanı geldiğinde bunlar da değerlendirilir. Bu başarısızlıktan Şenol Güneş de sorumludur ama unutulmamalı ki bu camianın bir ikinci Güneş'i de yoktur.

Özetle gün birlik olup şikecilere karşı dik durma ve çalınan şampiyonluğumuzu geri almak için savaşma günüdür.

murat şahin
20.08.2012, 02:30
İÇİMİZDEKİ RAKİPLERE SELAM OLSUN...
(başka bir başlığa yazdığım yazıyı buraya cuk diye oturduğundan paylaşma ihtiyacı hissettim)

takımımızn forvet solbek ve stoper eksiği olduğu aşikar... anadan doğma ağmalar bile bu gerçeği görüyor eyvallah... ama daha önemli birkaç eksik var bence acilen çözülmesi gereken kısım futbolcu transferi değil bilincli taraftar eksiği... biz bu problemi çözersek bir çok problem kendiliğinden çözülecektir... mesela sistem problemi, mesele yönetim arasındaki gruplaşmalar aynı şekilde taraftar arsındaki gruplaşmalar, yerel ve ulusal basının takımı içten yiyerek nemalanması vs vs... çok maddeler ekleyebiliriz bunlara...

şimdi en baştan almak lazım her şeyi sadri şenerein 2. kez başkan seçilmesidir milat olan... neden milattır diye sorarsanız bu gözler ne başkanlar gördü...
kısaca birkaç örnek vermek gerek ki ne demek istediğimiz anlaşılsın...

kongrede kendisi aday olmayan delegeler tarafından aday gösterilip seçilen bir başkanımız var dı bizim... işler kötü gittiğinde ben aday olmadım siz beni zorla başkan yaptınız diyen bir başkanımız... kendisinden başkası aday çıkamasın diye kulübe verdiği paraları gerekçe gösterip yayın gelirlerine temlik koyduran çok kıymetli başkanımız vardı bizim... türkiyeye gelmiş en iyi yabancı transferlerden birine çok kısa bir zaman geçmeden gol makinası aldık çamaşır makinası çıktı diyen, siyahi futbolcuya zenci bile değil direk yamyam diyen bir başkan gördü bu gözler... yada bir delegenin oy kullanabilmesi için bile 2 yıl kulüpte üyeliği olması gerektiği halde başkan yardımcısı altı aylık üye olan başkan gördü bu gözler... kulübe sıkışık günlerinde verdiği 3 kuruşu geri alabilmek için kongreyi 2.5 ay erteleyen başkan gördü bu gözler kulübün taşınmazını haraç mezat yarı fiyatına kiraya verip 3 kuruşu kurtarıp arkasına bakmadan çekip giden başkan gördü bu gözler. aman istanbula muhtaç olmayalım istanbulluları yönetime almayalım, siz para verin bizde akıl çok diyenler en iyi biz yönetirizsiz futboldan ne anlarsınız diyenler...... çok uzatmayayım neler gördü bu gözler neler...

şimdi gelelim sadri şener'e, sadri şeneri eleştirmek için onu iyi tanımak lazım yazık ki onu eleştirenler onu tanımıyorlar dahi... ilk kez 1986 yılında yöneticilik yapmaya başlamıştır bu kulüpte bir çoğunuz o yıllarda doğmamıştı yöneticilik tecrübesi kendisini eleştiren çoğunluk kitlenin yaşamından çoktur... ilk başkan olduğu yıllarda 95-96 kadrosunun iskeletini kurmuştur sadri şener... şirketi batma noktasına geldiğinde işlerinin başına dönmesi gerektiğinde kulübe verdiği paraları hibe ederek bırakmıştır başkanlığı... başkaları gibi benim paramı verin ne haliniz varsa görün diyerek değil batarken bile hizmet ederek başı dik bırakmıştır kulübü...

gelelim 2. başkanlık dönemine sadri şener transfer yapmıyor, yapamıyor diyen arkadaşlara hatırlatma sadri başkan ilk seçildiği yıl 26 oyuncu transfer etmiştir... ve 2010 daki şampiyon kadro bu dönemde kurulmuştur... sadri başkanın seçildikten sonra aldığı futbolcular toplamı her seneye ayrı bir 11 le çıkartıcak kadar çoktur... bu gün ne olduda transfer yapmıyor diyenlere cevabım artık tecrübesi doruk noktasına vardı yıldız adayı almaktansa yıldız almayı tercih ediyor... çünki kendisinin de taraftarında bunca yaşananlardan sonra sabrının kalmadı ve o herşeyi görüyor nokta atışı yapmanın peşinde... her sene onca oyuncu aldıda ne oldu bu kulübün paralarını saçmak değilmiydi diyenlere ise 2010-2011 sezonunda nasıl şampiyon olduk öpücüklemi diye sorarım ve aklerim eğer şike olmasaydı o kadro bu şekilde dağıtılırmıydı? iyi transferlerle kaç yıl daha üst üste şampiyon olurdu?

kulübün sadri şener öncesi borsadaki halinden haberiniz varmı? her yıl kar payıyla anamızı ağlatıyorlardı delik sürekli büyüyordu, zamanla kulübün tamamını halka açmak zorunda kalıcaktık ve en sonunda para babasının birisi çıkıp hisseleri aşamalı toplayarak kulübü satın alabilicekti... borsadaki şirket birleşmesini yapıp kar payı derdini bedelsiz kağıtlarla yaptığını biliyormusunuz... kulübün türkiyede uefa kriterlerine en çok uygun olan klüp olduğunu biliyormusunuz...? bir yandan kulübün mali yapısını adam ederken bir yandan takımı şampiyon yaptığını... eski başkanların kaynak yok diye ağladığını hatırlıyoruz ben istanbul takımlarıyla nasıl başa çıkabilirim ben bir küçük trabzonum diye ağladığını... sadri şener futbol içinde kaynak yoksa futbol dışında kaynak yaratıcaz bu takımı şampiyon yapıcaz dediğini... bu uğurda birçok proje geliştirdiğini ve ilk projesinin hayata geçmek üzere olan hes olduğunu... kendi 3 kuruşunu kurtarmak için haraç mezat kulübün taşınmazını kiraladığı firmaya giderek siz bunu değerinin çok altında almışsınız ben bunu kabul etmiyorum ya verdiğiniz kadar para dağa verirsiniz yada ihaleyi iptal ederim diyerek bi o kadar daha para aldığını... bunlar sizi ilgilendirmiyor bile...alt yapı yok kendi futbolcularımız çıkmıyor diye hayıflanırdık çok yakında meyvelerini yemeye başlıycağımız 1461 trabzon spor gibi türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi alt yapı projelerinden birini kendisinin geliştirdiğini biliyormuydunuz? neyse bu bahside çok uzatmayayım zaten kimse okumıycak...okusada çoğunun umrunda olmıycak... ben yazdıklarımla kalıcam ben içime dert olanlarlı anlatamamakla kalıcam...

gelelim şenol güneş'e....

nerden girsem nerden başlasam bilemiyorum... maç içinde yanlış oyuncular tercih etmiş bu hafta eleştiriler 2 katına çıktı bu sebeple...

bu camiada eleştirilemiycek tek adam var bana göre oda şenol güneştir... uzun uzun yazamıycam çünkü onu anlatmaya bu forum yetmez... biraz bilseniz nasıl bir adam olduğunu... bir gram onurunuz varsa kendinizden utanırsınız yerin dibine geçersiniz... tabi söylediklerimi realize etmek lazım böyle duygusal aptal saptal şeylerle karşınıza çıkmamayım değilmi... 0-30 yaş arası ergenler...

soruyorum cevap verin bana 28 yıldır kaç kere şampiyonluğa oynadık?
bunların kaçında şenol güneş vardı kaçında başka hoca vardı?
şenol güneş dışındaki hocalar ortalama kaç ay trabzonda t.d koltuğunda kalabildi...
şenol güneş dışındaki t.d lerin ne gibi başarıları oldu...?

şenol güneş hayatının kaç yılını trabzona adadı ve bu yıllar toplamı sizin yaşınızdan kaç yıl fazla?
inanın yoruldum yazmaya o kadar çok şey futbolculuk + teknik drektörlük + insani yönü bundan biografi kitabı olur allahta bana yazmayı nasip eder...

şimdi gelelim birlik ve baraberlik meselesine...
trabzonsporla alakalı bilinen 100 ün üzerinde vakıf ve dernek var. bu vakıf ve derneklerin ne gibi işlevi var tam olarak anlayabilmiş değilim... birinin ak dediğine öbürünün kara demesi dışında...kulübe ne gibi maddi kaynak sağlıyorlar... kulübün haklarını hangi platformlarda nasıl ve ne kadar savunuyorlar? traftarları kendi istedikleri gibi bölmek yönlendirmek dışında gerçekten bir katkıları oluyormu... suçlu olan fenerbehçe dernekleri her duruşma gününde bizim 3 katımız taraftarı toplayıp çağlayana giderken biz bir kereliğine yaptığımız tff protesto yürüyüşüne kaç kişiyi toplayabildik? haliçteki meşale protestosunda kaç kişiydik mesela? bir sürü örnek verilebilir...
bir sürü taraftar grubu var trabzonspor denince akla gelen herkesin hep bir ağızdan dolu dolu söyleyebileceği adam gibi bir tarbzonspor marşımız bile yok! 61. dakika şovumuzda atkılarla birlikte o 61. dakikayı özel kılabileceğimiz bir marş yazamadık hala 70 yaşındaki ninelerimiz bile ezbere bildiği...
biz onca yaşanan çirkin süreçlerde yönetimi teknik direktörü eleştirmek dışında ne gibi katkılar verdik bu takıma? ulan koskoca trabzonspor başkanı fener maçı öncesi bizim hiçbir iddiamız olmamasına rağmen bu maç bizim için ölüm kalım mücadelesi dedikten sonra yenilince ağlamaklı ses tonuyla televziyonlarda demeç verirken hiçmi içiniz sızlamadı da utanmadan herşeye rağmen tertemiz kalabilmiş başkana pet şişe atıp küfürler edebildiniz eleştirmek adına... bu forumda yada başka yerlerde gerek sadri şeneri gerek şenol güneşi eleştirenler sadri şenere pet şişe atıp küfür eden tetikçilerden bir farkı yok bunu zaman içinde hepiniz görüceksiniz...

şimdi dönelim şike sürecine...
mahkemeler davalar vs herşeyi bir kenera bırakalım... sadece medyaya bakalım...

transfer dönemi başladığından beri 50 tane forvet yazıldı trabzonun hiç ilgilenmediği ilgilensede çoğunu alamıycağı forvetler sır beklentiyi yükseltip yönetimi itibarsızlaştırmak adına... 2 kelimeyi bir araya getiremeyen köşe yazarlarını seçip benim başkanımla dalga geçirdiler ağırlığı yok trabzon'a yakışmıyor desinler diye... taraftarı yönetimden soğutmak için en az 100 tane yalan haber gördüm kendim yalan olduğunu kesinleştirdiğim haberle... yerel gazete ve televziyonların trabzonspor dan nemalanmak için yaptıkları haksız ve mesnetsiz eleştirileri saymıyorum bile... sosyal medyayı işin içine katarsak zaten işin içinden çıkamayız.... fenerbahçe taraftar grupları sadece çağlayana gitmiyor yada feneryumdan alışveriş yapmıyor... aynı zamanda yaptıkları komik görsellerlede bir itibarsızlaştırma çabası var espirili görsellerle bunu gayet iyide başarıyorlar... 5 kuruşluk aykut kocaman bile 2 demeç verip bizi galeyana getirip o atmosferde maçı alıp gidebiliyor ve sahamıza kapattırma czası verdirerek... lan biz nasıl taraftarız ki trabzonspor çıkarlarının önüne kendi egomuzu koyuyoruz... takıma yarardan çok zararımız oluyor... çokmu arıyoruz sahamız kapattırıcak protesto şekillerini?
hadi bu ayaklarıda bıraktım... şubizim stad meselesi vardı birazda onu konuşalım ... 5 kamyon arkadaşlar 5 kamyon... neden 5 kamyon çalışıyor dolgu için neden birden stadyum inşaatı yavaşladı göstermelik çalışıyor kamyonlar bir düşünelim... uefa'ya fifa'ya yolladığımız mail faksların benzerlerini stad konusunda dolgu inşaatını yapan albayrak grubuna, başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına, tokiye, çevre şehircilik bakanlığına ulusal medyaya vs.. yolladık mı? bu inşaatın niye yavaşladığını yada nasıl hızlandırılıcağını dahi düşünsek birlik sağlamak için 1000 tane sebep buluruz... ama doğru ya takım forvetsiz oynattı şenol güneş... sadri şener transfer yapamadı... vurun kahpeye... ulan fenerbahçe taraftarının bile bizim verdiğimiz kadar trabzona zar verdiğini düşünmüyorum yazıklar olsun böyle taraftarlığa...

kimsenin bu uzunlukta bir yazıyı okumıycağını biliyorum ama yinede belirtmeden geçemiycem... kimse eleştirilemez değildir... ama yapılan eleştiriler de olumlu olmak zorundadır... yıkıcı eleştirinin yeri burası değil kongredir... kulübe üye olursun seçim zamanıda en doğru şekilde oyunu kullanarak en güzel ve yerinde eleştiri yapmış olursun... yoksa siz tasalanmayın sizin yaptığınız bu eleştirileri rakip takımlar, yerel ve ulusal medyalar,hatta politikacılar yeteri kadar yapıyor... şeytanın allahım madem kadını yaratıcaktın beni niye yarattın diyerek işini yapması gibi...

Yaldız61
20.08.2012, 02:41
(başka bir başlığa yazdığım yazıyı buraya cuk diye oturduğundan paylaşma ihtiyacı hissettim)

takımımızn forvet solbek ve stoper eksiği olduğu aşikar... anadan doğma ağmalar bile bu gerçeği görüyor eyvallah... ama daha önemli birkaç eksik var bence acilen çözülmesi gereken kısım futbolcu transferi değil bilincli taraftar eksiği... biz bu problemi çözersek bir çok problem kendiliğinden çözülecektir... mesela sistem problemi, mesele yönetim arasındaki gruplaşmalar aynı şekilde taraftar arsındaki gruplaşmalar, yerel ve ulusal basının takımı içten yiyerek nemalanması vs vs... çok maddeler ekleyebiliriz bunlara...

şimdi en baştan almak lazım her şeyi sadri şenerein 2. kez başkan seçilmesidir milat olan... neden milattır diye sorarsanız bu gözler ne başkanlar gördü...

kongrede kendisi aday olmayan delegeler tarafından aday gösterilip seçilen bir başkanımız var dı bizim... işler kötü gittiğinde ben aday olmadım siz beni zorla başkan yaptınız diyen bir başkanımız... kendisinden başkası aday çıkamasın diye kulübe verdiği paraları gerekçe gösterip yayın gelirlerine temlik koyduran çok kıymetli başkanımız vardı bizim... türkiyeye gelmiş en iyi yabancı transferlerden birine çok kısa bir zaman geçmeden gol makinası aldık çamaşır makinası çıktı diyen, siyahi futbolcuya zenci bile değil direk yamyam diyen bir başkan gördü bu gözler... yada bir delegenin oy kullanabilmesi için bile 2 yıl kulüpte üyeliği olması gerektiği halde başkan yardımcısı altı aylık üye olan başkan gördü bu gözler... kulübe sıkışık günlerinde verdiği 3 kuruşu geri alabilmek için kongreyi 2.5 ay erteleyen başkan gördü bu gözler kulübün taşınmazını haraç mezat yarı fiyatına kiraya verip 3 kuruşu kurtarıp arkasına bakmadan çekip giden başkan gördü bu gözler. aman istanbula muhtaç olmayalım istanbulluları yönetime almayalım, siz para verin bizde akıl çok diyenler en iyi biz yönetirizsiz futboldan ne anlarsınız diyenler...... çok uzatmayayım neler gördü bu gözler neler...

şimdi gelelim sadri şener'e, sadri şeneri eleştirmek için onu iyi tanımak lazım yazık ki onu eleştirenler onu tanımıyorlar dahi... ilk kez 1986 yılında yöneticilik yapmaya başlamıştır bu kulüpte bir çoğunuz o yıllarda doğmamıştı yöneticilik tecrübesi kendisini eleştiren çoğunluk kitlenin yaşamından çoktur... ilk başkan olduğu yıllarda 95-96 kadrosunun iskeletini kurmuştur sadri şener... şirketi batma noktasına geldiğinde işlerinin başına dönmesi gerektiğinde kulübe verdiği paraları hibe ederek bırakmıştır başkanlığı... başkaları gibi benim paramı verin ne haliniz varsa görün diyerek değil batarken bile hizmet ederek başı dik bırakmıştır kulübü...

gelelim 2. başkanlık dönemine sadri şener transfer yapmıyor, yapamıyor diyen arkadaşlara hatırlatma sadri başkan ilk seçildiği yıl 26 oyuncu transfer etmiştir... ve 2010 daki şampiyon kadro bu dönemde kurulmuştur... sadri başkanın seçildikten sonra aldığı futbolcular toplamı her seneye ayrı bir 11 le çıkartıcak kadar çoktur... bu gün ne olduda transfer yapmıyor diyenlere cevabım artık tecrübesi doruk noktasına vardı yıldız adayı almaktansa yıldız almayı tercih ediyor... çünki kendisinin de taraftarında bunca yaşananlardan sonra sabrının kalmadı ve o herşeyi görüyor nokta atışı yapmanın peşinde... her sene onca oyuncu aldıda ne oldu bu kulübün paralarını saçmak değilmiydi diyenlere ise 2010-2011 sezonunda nasıl şampiyon olduk öpücüklemi diye sorarım ve aklerim eğer şike olmasaydı o kadro bu şekilde dağıtılırmıydı? iyi transferlerle kaç yıl daha üst üste şampiyon olurdu?

kulübün sadri şener öncesi borsadaki halinden haberiniz varmı? her yıl kar payıyla anamızı ağlatıyorlardı delik sürekli büyüyordu, zamanla kulübün tamamını halka açmak zorunda kalıcaktık ve en sonunda para babasının birisi çıkıp hisseleri aşamalı toplayarak kulübü satın alabilicekti... borsadaki şirket birleşmesini yapıp kar payı derdini bedelsiz kağıtlarla yaptığını biliyormusunuz... kulübün türkiyede uefa kriterlerine en çok uygun olan klüp olduğunu biliyormusunuz...? bir yandan kulübün mali yapısını adam ederken bir yandan takımı şampiyon yaptığını... eski başkanların kaynak yok diye ağladığını hatırlıyoruz ben istanbul takımlarıyla nasıl başa çıkabilirim ben bir küçük trabzonum diye ağladığını... sadri şener futbol içinde kaynak yoksa futbol dışında kaynak yaratıcaz bu takımı şampiyon yapıcaz dediğini... bu uğurda birçok proje geliştirdiğini ve ilk projesinin hayata geçmek üzere olan hes olduğunu... kendi 3 kuruşunu kurtarmak için haraç mezat kulübün taşınmazını kiraladığı firmaya giderek siz bunu değerinin çok altında almışsınız ben bunu kabul etmiyorum ya verdiğiniz kadar para dağa verirsiniz yada ihaleyi iptal ederim diyerek bi o kadar daha para aldığını... bunlar sizi ilgilendirmiyor bile...alt yapı yok kendi futbolcularımız çıkmıyor diye hayıflanırdık çok yakında meyvelerini yemeye başlıycağımız 1461 trabzon spor gibi türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi alt yapı projelerinden birini kendisinin geliştirdiğini biliyormuydunuz? neyse bu bahside çok uzatmayayım zaten kimse okumıycak...okusada çoğunun umrunda olmıycak... ben yazdıklarımla kalıcam ben içime dert olanlarlı anlatamamakla kalıcam...

nerden girsem nerden başlasam bilemiyorum... maç içinde yanlış oyuncular tercih etmiş bu hafta eleştiriler 2 katına çıktı bu sebeple...

bu camiada eleştirilemiycek tek adam var bana göre oda şenol güneştir... uzun uzun yazamıycam çünkü onu anlatmaya bu forum yetmez... biraz bilseniz nasıl bir adam olduğunu... bir gram onurunuz varsa kendinizden utanırsınız yerin dibine geçersiniz... tabi söylediklerimi realize etmek lazım böyle duygusal aptal saptal şeylerle karşınıza çıkmamayım değilmi... 0-30 yaş arası ergenler...

şenol güneş dışındaki hocalar ortalama kaç ay trabzonda t.d koltuğunda kalabildi...

şenol güneş hayatının kaç yılını trabzona adadı ve bu yıllar toplamı sizin yaşınızdan kaç yıl fazla?
inanın yoruldum yazmaya o kadar çok şey futbolculuk + teknik drektörlük + insani yönü bundan biografi kitabı olur allahta bana yazmayı nasip eder...

trabzonsporla alakalı bilinen 100 ün üzerinde vakıf ve dernek var. bu vakıf ve derneklerin ne gibi işlevi var tam olarak anlayabilmiş değilim... birinin ak dediğine öbürünün kara demesi dışında...kulübe ne gibi maddi kaynak sağlıyorlar... kulübün haklarını hangi platformlarda nasıl ve ne kadar savunuyorlar? traftarları kendi istedikleri gibi bölmek yönlendirmek dışında gerçekten bir katkıları oluyormu... suçlu olan fenerbehçe dernekleri her duruşma gününde bizim 3 katımız taraftarı toplayıp çağlayana giderken biz bir kereliğine yaptığımız tff protesto yürüyüşüne kaç kişiyi toplayabildik? haliçteki meşale protestosunda kaç kişiydik mesela? bir sürü örnek verilebilir...
bir sürü taraftar grubu var trabzonspor denince akla gelen herkesin hep bir ağızdan dolu dolu söyleyebileceği adam gibi bir tarbzonspor marşımız bile yok! 61. dakika şovumuzda atkılarla birlikte o 61. dakikayı özel kılabileceğimiz bir marş yazamadık hala 70 yaşındaki ninelerimiz bile ezbere bildiği...
biz onca yaşanan çirkin süreçlerde yönetimi teknik direktörü eleştirmek dışında ne gibi katkılar verdik bu takıma? ulan koskoca trabzonspor başkanı fener maçı öncesi bizim hiçbir iddiamız olmamasına rağmen bu maç bizim için ölüm kalım mücadelesi dedikten sonra yenilince ağlamaklı ses tonuyla televziyonlarda demeç verirken hiçmi içiniz sızlamadı da utanmadan herşeye rağmen tertemiz kalabilmiş başkana pet şişe atıp küfürler edebildiniz eleştirmek adına... bu forumda yada başka yerlerde gerek sadri şeneri gerek şenol güneşi eleştirenler sadri şenere pet şişe atıp küfür eden tetikçilerden bir farkı yok bunu zaman içinde hepiniz görüceksiniz...

transfer dönemi başladığından beri 50 tane forvet yazıldı trabzonun hiç ilgilenmediği ilgilensede çoğunu alamıycağı forvetler sır beklentiyi yükseltip yönetimi itibarsızlaştırmak adına... 2 kelimeyi bir araya getiremeyen köşe yazarlarını seçip benim başkanımla dalga geçirdiler ağırlığı yok trabzon'a yakışmıyor desinler diye... taraftarı yönetimden soğutmak için en az 100 tane yalan haber gördüm kendim yalan olduğunu kesinleştirdiğim haberle... yerel gazete ve televziyonların trabzonspor dan nemalanmak için yaptıkları haksız ve mesnetsiz eleştirileri saymıyorum bile... sosyal medyayı işin içine katarsak zaten işin içinden çıkamayız.... fenerbahçe taraftar grupları sadece çağlayana gitmiyor yada feneryumdan alışveriş yapmıyor... aynı zamanda yaptıkları komik görsellerlede bir itibarsızlaştırma çabası var espirili görsellerle bunu gayet iyide başarıyorlar... 5 kuruşluk aykut kocaman bile 2 demeç verip bizi galeyana getirip o atmosferde maçı alıp gidebiliyor ve sahamıza kapattırma czası verdirerek... lan biz nasıl taraftarız ki trabzonspor çıkarlarının önüne kendi egomuzu koyuyoruz... takıma yarardan çok zararımız oluyor... çokmu arıyoruz sahamız kapattırıcak protesto şekillerini?
hadi bu ayaklarıda bıraktım... şubizim stad meselesi vardı birazda onu konuşalım ... 5 kamyon arkadaşlar 5 kamyon... neden 5 kamyon çalışıyor dolgu için neden birden stadyum inşaatı yavaşladı göstermelik çalışıyor kamyonlar bir düşünelim... uefa'ya fifa'ya yolladığımız mail faksların benzerlerini stad konusunda dolgu inşaatını yapan albayrak grubuna, başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına, tokiye, çevre şehircilik bakanlığına ulusal medyaya vs.. yolladık mı? bu inşaatın niye yavaşladığını yada nasıl hızlandırılıcağını dahi düşünsek birlik sağlamak için 1000 tane sebep buluruz... ama doğru ya takım forvetsiz oynattı şenol güneş... sadri şener transfer yapamadı... vurun kahpeye... ulan fenerbahçe taraftarının bile bizim verdiğimiz kadar trabzona zar verdiğini düşünmüyorum yazıklar olsun böyle taraftarlığa...

kimsenin bu uzunlukta bir yazıyı okumıycağını biliyorum ama yinede belirtmeden geçemiycem... kimse eleştirilemez değildir... ama yapılan eleştiriler de olumlu olmak zorundadır... yıkıcı eleştirinin yeri burası değil kongredir... kulübe üye olursun seçim zamanıda en doğru şekilde oyunu kullanarak en güzel ve yerinde eleştiri yapmış olursun... yoksa siz tasalanmayın sizin yaptığınız bu eleştirileri rakip takımlar, yerel ve ulusal medyalar,hatta politikacılar yeteri kadar yapıyor... şeytanın allahım madem kadını yaratıcaktın beni niye yarattın diyerek işini yapması gibi...

harkulade eline saglık görsel lazım yahu bize bmn yönetimi duy sesimizi :)

U.Sadıkoğlu
20.08.2012, 02:44
Yazılan her yazıyı sonuna kadar okuyorum..

Taraftarın ortamı germesi takıma hiç bir zaman yaramadı , yaramamıştırda bunun örneklerini çok gördük.. Takım hayati önem taşıyan hiç bir maçı alamadı.. İlk hedef takımımızı desteklemek olmalı , yarın yine sahaya çıkacak olan bu çocuklar.. Onlara bu rahatlığı yansıttıktan sonra isterseler 3 yesinler ama mücadele etsinler..

Hatırlayın CSKA Moscow'adan 3 tane yediğimiz maçı.. Burada ne güzel yazılar yazılmıştı.. 3 Yedik ama aslan gibi mücadele ettik diye.. Futbolcularımızın , Hocamızın , Yönetimimizin arkasında duralım...!

Fatih Öztürk
20.08.2012, 03:35
Taraftara kızıyoruz.pekı yönetıcilerimiz çıkıp taraftarın sesine kulak verebiliyormu.evet herkez üzerımize geliyor.adeta fırsat kolluyorlar.yönetim taraftara gündemle ilgılı bilinçlendirme yapsın.destek isteğini belli edicı açıklama deklare etsin.mümkünse Hasan Yener ve Nevzat Şakar açıklama yapmasın.mümkünse durumu net ifade eden ve çözüm için yol gösteren bırılerı olsun.taraftar takımıyla ilgili haberleri bırıncı ağızdan duymak istiyor.kulak kabartın duyun sesimizi.

cicin_61
20.08.2012, 05:33
tüm trabzon taraftarı sadri şenere ve şenol güneşe destek çıkmalılar unutmayınki onlar pis bir ligde temiz kalmış insanlardır. kamuoyunun yalan yanlış bilgilerine kanıpta birilerinin çıkarlarına göre ne başkanımızı nede hocamızı eleştirmek hiçbir trabzonluya yakışmak ama şöyle bişe var trabzonspor yöneticileri koltuklarda hiçbir zaman rahat olmamalı o kulübü yönetmenin sorumluluklarını taraftarlar yöneticilere kesinlikle hissettirmeli örneğin geçen fb maçında sadri şeneri o tribünden indiren yöneticilerin derhal hesap vermesi lazım senin başkanına çirkef bir oyuncu el kol hareket yaptığı zaman o adam soyunma odasında temiz bir dayak yemesi lazımdır ama bunu sadri şener yapmamalıdır sadri şener o durumun izahını dürüstlük masallarıylan anlatmalıydı

Emirhan Makul
20.08.2012, 05:39
Herkes gider Trabzonspor kalır, akıllı ve sakin davranmak lazım, eleştirelim fakat istifa edin çığlıkları atmak çağ dışında kaldı artık. Gerçi ülkede ki futbol da halen daha çağ dışı ama yapacak bir şey yok. Ben gidecek olan gider gözü ile bakıyorum, istifalar yakındır, Allah hayırlısını nasip etsin, diyecek fazla bir şey yok.

61 baha
20.08.2012, 08:25
kendi adıma yanlışları olsa dahi sadri başkan ve şenol hoca gibisinin bir daha geleceğini düşünmüyorum. Yanlışları olsa dahi. 30 sene sonra bu takımı şampiyon yaptılar. Kıymet bilmiyoruz....

Yiğit SARI
20.08.2012, 10:39
Bu soruya jaja cevabını veriyorum :D

B.Yiğit
20.08.2012, 10:44
Tabiki hasan ücüncü

Yiğit Gayretli
20.08.2012, 12:28
Eline sağlık Uğur.

alper*
20.08.2012, 13:51
İkisi de değil. Ama bir tercih yapmak gerekirse illa, kesinlikle Sadri Şener.
Biri ne kazandıysa Trabzonspordan alan, diğeri ne kazandıysa Trabzonspor'a veren kişi.

titanic
20.08.2012, 15:17
Biri ne kazandıysa Trabzonspordan alan, diğeri ne kazandıysa Trabzonspor'a veren kişi.

hesap defterlerini mi tuttun? nereden biliyoruz kimin nereden ne kazandığını? Ben tam tersini düşünüyorum. Yönetim takıma kendinden birşey katmaz,itibar kazanır,özel işleri pozitif etkilenir,futbolcu ise emek verir, tabi karşılığını da alır.Kimse babasının hayrına çalışmamıs

U.Sadıkoğlu
20.08.2012, 15:42

Konunun içeriğinin bununla hiç bir alakası yok.. Yukarıdada bir arkadaş aynı şekilde eleştiren bir yazı yazmış içeriği biraz okuyun lütfen böyle zang diye ortaya bir isim attığınızda olmuyor..

Ali İhsan
20.08.2012, 15:46
Sadri Şener ve Şenol Güneş birbirini yemeden birbirinin denge unsuru olabiliyorsa bence ikisi diye cevap verebilirim.

Ama ikili arasındaki ilişki birimizden birisi gidecek şeklindeyse bu işin sonu ikisinin gitmesine varır.

OnurKul
20.08.2012, 15:47
Yönetime desteğim var. Sadri Şener'in iyi niyetinden de şüphem yok. Ancak 2 senedir Şenol Güneş yönetimin beceriksizliğini ve kaptırdığı futbolcuların hesabını sormadan görevine devam ediyor. O yönetim hala görevdeyse Şenol Güneş sayesindedir.

Burada horoz dövüşü yaptırmanın da anlamı yok. Yapılacak şey belli, BİRLİK OLMAK.

Ertuğrul ATALAY
21.08.2012, 16:47
karabük maçında hocayı çok ağır eleşritdim....affedilmez hatalar yaptı...
geçen sene rotasyonu sağlıklı yapamadı...
elindeki oyuncuları kapasitesinin altında kullandı...(burak hariç)...

yönetiminde hataları vardı...genç oyunculara yatırım yapmalıydı önceki senelerde...bu sene akılları başlarına geldi...demiöreni desteklemeleri konusunda ileriyi kestiremediler....

ancaaaakkkk....

bu yönetim herşeye rağmen son yılların en iyi yönetimidir...
sonyılların en başarılı en sansasyonel takımını oluşturdu
Şenol hoca Trabzonsporun bir değeridir...katkılarının yanında hatalarının lafı olmaz....

şenolhacaya ve yönetime tam destek...hep destek....

Haçkalı
31.08.2012, 11:59
İkisine de güvenerek destek vermemiz lazım.. Sözüm meclisten dışarı; bizim önce kendimizi eleştirmemiz lazım bu süreçte ne kadar destek olduk diye Trabzonspor taraftarları olarak..

bkandil
31.08.2012, 13:04
c) Trabzonspor

onur-ts
31.08.2012, 13:40
tartışmasız Sadri Şener...yönetimini ve teknik direktörünü değiştirebilirse çok daha iyi olacak.ama iç dinamikler izin vermiyor başkana.zor şey yapıyor.

ilhan
31.08.2012, 13:44
Bu iki ismin çok ciddi anlamda camia içerisinde ötekileştirilip hırpalanması hoşuma gitmiyor. Beni çok rahatsız eden hataları söz konusu. Ama bu iki adam üzerinden camiaya ağız burun girişilmesini hoş bulmuyorum. Her ikisi de hata yapıyor. Ama bu camia bizleri nasıl üzüyorsa, bu iki ismi de üzüyor. Onlarda bizim gibi sağlıklarından ödün veriyorlar. Çok başarılı sayılmazlar belki ama bizim gibi içinde İrlandalılar bulunan bir camia da şimdiye kadar çok iyi dayandılar.

Kubilay ŞAHİN
31.08.2012, 14:02
Hata yapmaları istifa ile çözümlenmez..

İstifa sadece olacakları daha kötüye sürükler.. Şuan için..

samet ozkurt
31.08.2012, 14:12
dün akşam ve bugün gördüm ki bizim taraftardan bir "HALT" olmaz... halen daha sadri şener istifa diyor dilinizi eşşşşşşeeeekkkk arısı soksun kardeşim eşşşşşeeeeekkkkkk... şikeci fener taraftarı kadar olamıyoruz vesselam....

katre-i.matem
31.08.2012, 14:17

keske okusaydn.. klasık turk ıste okumaz baslıga ve resımlere bakar :)

Helvacı61
31.08.2012, 14:50
sadri şenerin yönetimi ve teknik heyeti değişmesi lazım..şenol hocaya birkaç sebepten ötürü kızgınım...maç sonucu deği..
1-transfer dönemlerinde tavrını ortaya koymuyor. klüp oyuncu çöplüğüne dönuyor...mılyonlar çöpe
2-alt yapıdan oyuncu oynatmıyor...gençlere hiç değer vermiyor..
3- kendinden sonra trabzonspora gelebilecek birtane hoca yetiştirmedi..hamiyi almadı gitti fuzuli adamları topladı.
4-bence şenol hoca kafasında td lüğü bitirmiş kendini yenilemiyor..takıma hiçbirşey katmıyor..yantop ,,duran top,verkaç,..hiçbirşeye çalıştırmıyor...tek oyun planı pas yap rakibin hatasını bekle.. takımdaki tek ara pası atacak adam colmandı sağolsunlar onuda kaybettiler..
5- çok inat... oyuncu tercihleri ve değişikleri...

Ertan OKUMUŞ
31.08.2012, 22:15
kimsenin bu uzunlukta bir yazıyı okumıycağını biliyorum ama yinede belirtmeden geçemiycem... ..

Yazınızı sonuna kadar okudum ve şenol güneşle ilgili kısımlar hariç hepsine katılıyorum :)

titanic
31.08.2012, 22:18
ikiside bize lazım.Ama şenol hoca daha öndedir her zaman

Hasan Cubukcu
31.08.2012, 22:34
ben herzaman kendi adamima sahip cikmisimdir dün Videton amcinada gittik hatta gidis gelis 2500 km olsun önemli degil en az onlarda bizim kadar üzülüyorlardir ama bizi sevindirlikleri zamanlarida unutmayin .

Trabzonspora kurus kari olmayanlarin trabzonsporu hic elestirme hakki yokdur, tabiki üye olan forma satin alan külübe maddi ve manevi destek cikanda haddini asmayacak kadar elestirebilir , dünki macda adam ana avrat senola küfür ediyor bir ara dedim iki yumruk cakim sunu agzina ama yakistiramadim kendime bir trabzonluya ve benden büyük kisiye el kaldirmak .

ne olursa olsun huzu yok bu aralar huzur buldugmuz zaman cok daha iyi bir takim olacagiz, bizim yerimizde baska bir türk takimi olsa cokdan dagilmisdi kulüb ! TFF len ugras medyalan ugras politikacilarlan ugras mhklen ugras taraftarlan ugras uefa fifanlan ugras e onlarda insan . biraz sabir lan hersey düzelecek diye düsünüyorum .

arifberkay
31.08.2012, 22:40
sonuna kadar sadri sener

memmedaga
01.09.2012, 00:04
kendi adıma yanlışları olsa dahi sadri başkan ve şenol hoca gibisinin bir daha geleceğini düşünmüyorum. Yanlışları olsa dahi. 30 sene sonra bu takımı şampiyon yaptılar. Kıymet bilmiyoruz....

işte asıl mesele burada gördüğüm kadarıyla çoğunluk gerçek manada inanmıyor

illede rezil tff nin deklare edeceği tenekesini vereceği şampiyonluk istiyor.

daha önce defaatle yazdım ama cevap bile alamadım belkide böyle ilgi çekici başlık açmak lazım

biz şampiyon olduk ve

Şenol Güneş şamiyon takımın teknik Direktörüdür

Sadri Şener sampiyon takımın başkanıdır
gerçek manada inanan çok az kişi var

Şenol hoca ve yönetim sırası geldiğinde gidebilir ama şimdi asla

Bülent AKBULUT61
01.09.2012, 00:06
herkes gelip geçicidir tek gerçek TRABZONSPORDUR

Sefa Alış
01.09.2012, 00:52
İkisininde istifasına gerek yok.
Avrupada yokuz tamamen lige konsantre olacağız,gündemde olan transferler var,onlar tamamlanırsa ligde şampiyonluğa oynayabiliriz.
Ligde de kötü bir sezon geçirirsek o zaman istifalar konuşmaya başlanabilir.
Ama ne olursa olsun bu iki adamında bu takımdan küs ayrılmasını istemem.
Sadri Şener bu takımı nerelerden aldı nereye getirdi.
ve şu şike soruşturması boyunca tek başına savaş verdi başkan medyayla,siyasetçilerle,içimizdeki irlandalılarla..böyle bir adamla camianın küs ayrılmasını istemem.
Zira Şenol Güneş'de aynıdır,2010-2011 sezonunda şampiyon yapmıştır bu takımı.
Elimizden giden oyuncuların takım sisteminin en önemli oyuncuları olduğu için sonrasında bir çöküş yaşadık.Bu oyuncuların gidişinde tamam biraz yönetimin suçu vardır ama oyuncuların karaktersizliğinide unutmayalım.

Tolgas6161
02.09.2012, 14:31
sadri şenerin yönetimi ve teknik heyeti değişmesi lazım..şenol hocaya birkaç sebepten ötürü kızgınım...maç sonucu deği..
1-transfer dönemlerinde tavrını ortaya koymuyor. klüp oyuncu çöplüğüne dönuyor...mılyonlar çöpe
2-alt yapıdan oyuncu oynatmıyor...gençlere hiç değer vermiyor..
3- kendinden sonra trabzonspora gelebilecek birtane hoca yetiştirmedi..hamiyi almadı gitti fuzuli adamları topladı.
4-bence şenol hoca kafasında td lüğü bitirmiş kendini yenilemiyor..takıma hiçbirşey katmıyor..yantop ,,duran top,verkaç,..hiçbirşeye çalıştırmıyor...tek oyun planı pas yap rakibin hatasını bekle.. takımdaki tek ara pası atacak adam colmandı sağolsunlar onuda kaybettiler..
5- çok inat... oyuncu tercihleri ve değişikleri...

Cok haklisin senol hoca bu isi birakmali

Alper Calik
02.09.2012, 15:12
Yorum ve görüşlerinizin hepsi doğru.

şike yapanlar hepbir oldular, mağdur olan Trabzonspor un taraftarı hocası ve başkanını eleştiriyor. Olacak iş değil.

brushfield
02.09.2012, 15:27
Maalesef taraftarımızın hatırı sayılır bir bölümü iki adım önünü görebilecek akla sahip değil.

Gordon Freeman
02.09.2012, 15:43
Ah ah ne zaman bırlık ve beraberlık ıcınde olacagız

Sadettin_
02.09.2012, 16:46
forumda boyle bır baslıgın acılması bıle trabzon taraftarının ne derece bırlık beraberlık ıcınde oldugunu gosterıyor. malesef