PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Görünen Köy

Ender Kuyumcu
18.08.2012, 19:19
Trabzonspor düşmanlığını her geçen gün bir ileri boyuta taşıyan TFF, bu sıcakta ligin tek gündüz maçını ebedi düşmanına layık görerek insan hayatına kast eden ilk ve tek federasyon olarak Guinness rekorlar kitabına geçmediyse bile tarihin karanlık sayfalarındaki yerini almıştır.

Ligin ilk maçı olması ve zeminin bozuk olmasının da etkisi olsa bile Trabzonspor takımının bu denli yüksek pas hatasıyla oynaması düşündürücü. Bordo mavililerin ne yaptığının belli olmadığı 90 dakikanın tek güzel organizasyonunun golle sonuçlanması Serkan, Soner ve Volkan’ın art arda yaptıkları olumlu hareketlerin meyvesiydi. Bu tür varyasyonları bu sene sık sık izlemeyi temenni ediyorum.

Burak Yılmaz’ın takımdan ayrılmış olmasının özellikle Volkan ve Olcan’a olumlu katkı yapacağını ve takım oyununa da artı yönde yansımalar yapacağını öngördüğüm bir sezonda Soner’in de bu takıma katkı yapabilecek bir potansiyele sahip olduğunu bu maçta görmüş olduk.

Geldiği günden bu yana bu takımda ne oynadığını anlayamadığım Zokora cephesinde de değişen bir durum yoktu. Değişmeyen bir diğer olumsuzluk da savunmanın dağınık hali… Gayretlerine ve iyi niyetlerine emin olduğum savunma oyuncularının bu denli hata yapıyor olmasının tek açıklaması yeterlilik sıkıntısı olmalı. Sapara’nın bu formuyla Colman’a alternatif olamayacağı, Vittek’in bu yükü kaldıramayacağı, Celutska ve Ferhat ile sol bek açığının kapanamayacağı da eksik bölgelere gerekli takviyeleri yapamayan yönetim tarafından doğru okunmalı.

Vittek’in oyundan çıktığı dakikalarda santraforsuz oynamak yerine Alanzinho’nun bile bu bölgede görevlendirilmesi yakalanan kontra atak pozisyonlarının bordo mavililer lehine değerlendirilmesini sağlayabilirdi. Koca bir 90 dakika durumu idare etmeye çalışan Trabzonsporlu oyuncular geliyorum diyen golü Tolga’nın yaptığı büyük hata sonucunda kalesinde gördü. Şenol Güneş’in Tolga konusunda duygusal davranması ve kaleyi Onur’a teslim etmemesi bu takıma bu yönde daha çok puan kaybettireceğe benziyor.

Özetle Trabzonspor takımı oyun anlamında da oyuncu anlamında da güç kaybetmeye ve sıradanlaşmaya devam ediyor. Yenilen beraberlik golünden sonra Trabzonspor takımının atak bile geliştirememiş olması ve ev sahibi karşısındaki düştüğü aciz durum ise tam anlamıyla utanç dakikalarıydı. Geçen sene şike süreci ve sıkışık takvimin arkasına sığınanların artık bu bahanelerin de kalmadığını bilmesi gerekiyor.

Hıdır ÇALIŞAN
18.08.2012, 21:39
KILAVUZ istemez.

muratali
18.08.2012, 21:44
Onur kaleye .... Onur kaleye ...

Erdem Koltuk
18.08.2012, 22:01
Görünen köy Şenol Güneş'tir.

Bu takımın forvete ihtiyacı var dedik ama o kadar da değil.

insanlarla alay eder gibi Karabük gibi bir takıma karşı 1-0 öndeyken forvetsiz oynamak bardağı taşıran son damlaydı artık.

Lig tv spikeri bile dalgasını geçti sayın hocamızla.

Benim artık sabrım kalmadı. Hiç kimse umurumda değil Şenol Güneş'in bu takımdan gitmesini istiyorum. Görünen köy kılavuz istemez.

Yiğit Gayretli
18.08.2012, 22:02
Özellikle Zokora kısmına katılmıyorum. Karabük'ün bütün düzenini bozan adamdı. O bölgede yalnız kalana kadar, Serkan ile birlikte sahanın en iyi adamıydı...

Giren-çıkan oyuncu tercihleri Şenol Hoca'nın mıydı bilmiyorum ama rezaletti... Soner yerine Adrian girmiş olsa biz ikiyi hatta üçü bulup rahat bir galibiyet kazanırdık.

atomania
18.08.2012, 22:09
birde sadri senere destek diye bir konu acin iyi olur. sadri senerin üstüne oynanin bizans oyunlari gibi

My
18.08.2012, 22:13
Özellikle Zokora kısmına katılmıyorum. Karabük'ün bütün düzenini bozan adamdı. O bölgede yalnız kalana kadar, Serkan ile birlikte sahanın en iyi adamıydı...

Giren-çıkan oyuncu tercihleri Şenol Hoca'nın mıydı bilmiyorum ama rezaletti... Soner yerine Adrian girmiş olsa biz ikiyi hatta üçü bulup rahat bir galibiyet kazanırdık.Çok cesaretsizce bir karardı Soner yerine defansif bir oyuncu almak, sahadaki kısıtlı olan teknik futbolcu sayısını azaltmak. Şenol hocam geçen yıldan beri futboldan kopuk gibi sanki. Kızamayırum adama.

Yiğit Gayretli
18.08.2012, 22:21
Çok cesaretsizce bir karardı Soner yerine defansif bir oyuncu almak, sahadaki kısıtlı olan teknik futbolcu sayısını azaltmak. Şenol hocam geçen yıldan beri futboldan kopuk gibi sanki. Kızamayırum adama.

Yalnız burada ciddi bir yanılgı var. Soner sedyeyle hastaneye gitti devre arasında. Sadece yerine giren oyuncu yanlıştı.

Biz Karabük'le bir fizik mücadele vermedik. Yapılması gereken fizik direnci değil pas bağlantısını diri tutmaktı. İlk yarı top oynamayan bir Karabük vardı karşımızda. Zaten kalemizi bulan ilk şutları da 75. dakikada. Bu da Barış'ın oyuna girmesi ve dengeleri alt üst etmesinden sonraya denk geliyor. Sıkıntı burada...

Ender Kuyumcu
18.08.2012, 22:27

Giren-çıkan oyuncu tercihleri Şenol Hoca'nın mıydı bilmiyorum ama rezaletti... Soner yerine Adrian girmiş olsa biz ikiyi hatta üçü bulup rahat bir galibiyet kazanırdık.

zokora'nın hiç bir işe yaramadığını beraber bir maç izlediğimizde sana pozisyonlarda yaptıklarını göstererek anlatacağım yiğitcim.

o zamana kadar senin dediğin doğrudur :)

Yiğit Gayretli
18.08.2012, 22:30
zokora'nın hiç bir işe yaramadığını beraber bir maç izlediğimizde sana pozisyonlarda yaptıklarını göstererek anlatacağım yiğitcim.

o zamana kadar senin dediğin doğrudur :)

Zokora konusunda beni ikna edebileceğine hangi şartlar altında inandın bilemiyorum Ender abi... :D Değişik bir meditasyon yöntemi olsa gerek :D

Ender Kuyumcu
18.08.2012, 22:35
Zokora konusunda beni ikna edebileceğine hangi şartlar altında inandın bilemiyorum Ender abi... :D Değişik bir meditasyon yöntemi olsa gerek :D

hallederiz yiğitcim :)

abinde her türlü uzak ve yakın doğu teknikleri mevcut :)

zafer6161
18.08.2012, 22:37
ksk6zgOYha0

marcusjava
18.08.2012, 22:38
takıma zamanında forvet almayan yönetim, 2 puanla şampiyonluğu kaçırırsak hesabını nasıl vereceksiniz

Yiğit Gayretli
18.08.2012, 22:41
hallederiz yiğitcim :)

abinde her türlü uzak ve yakın doğu teknikleri mevcut :)

Koyulaştırdığım kısımdan korktum :)

Ender Kuyumcu
18.08.2012, 22:44
Koyulaştırdığım kısımdan korktum :)

sen öyle koyulaştırınca ben de bi tırsmadım değil :)

My
19.08.2012, 02:42
Yalnız burada ciddi bir yanılgı var. Soner sedyeyle hastaneye gitti devre arasında. Sadece yerine giren oyuncu yanlıştı.

Biz Karabük'le bir fizik mücadele vermedik. Yapılması gereken fizik direnci değil pas bağlantısını diri tutmaktı. İlk yarı top oynamayan bir Karabük vardı karşımızda. Zaten kalemizi bulan ilk şutları da 75. dakikada. Bu da Barış'ın oyuna girmesi ve dengeleri alt üst etmesinden sonraya denk geliyor. Sıkıntı burada...Yanılgıdan kasıt Soner'in sakatlanarak değil de normal hoca değişikliğiyle çıktığı algısında olduğumsa burada "ciddi bir yanılgı" içindesiniz demektir :)

Aslında aynı şeyi yazmışız :) Aynı fikirdeyim. Soner'in sakatlığı sonrası "Yapılması gereken fizik direnci değil pas bağlantısını diri tutmaktı. İlk yarı top oynamayan bir Karabük vardı karşımızda. Zaten kalemizi bulan ilk şutları da 75. dakikada. Bu da Barış'ın oyuna girmesi ve dengeleri alt üst etmesinden sonraya denk geliyor. Sıkıntı burada." :)

Yaldız61
19.08.2012, 02:45
bu takım 1 2 hafta sonra deli gibi top oynbucak ve iyi günü taraftarı olanlar sadece çıkıp burda ooo bu iyi şu iyi övünücekler azıcık sıkıntıya gelin be

AyhanPe
19.08.2012, 02:49
ben o köyün ....

bu müthis göz yasartici birlik ve beraberligimiz oldugu sürece bizden ne köy olur ne kasaba..

daha sampiyonluk kupasini 2010/2011 sezonun en önemli mimarlarinin hak ettigi sekilde kaldirabilmeleri icin bile arkalarinda duramiyoruz biz..

bunu yapamayacaksak bu takimi tutmamiza da gerek yok..üstelik en cok zararida her seferinde oldugu gibi kendimiz veriyoruz..

TRABZONSPOR UN TARAFTARI YOK..

matalar
19.08.2012, 02:50
şenol hoca bu maçta tribünde olduğu unutulmamalı.
bu maçı kıstas alarak bazı kendini bilmezlerin kulüpte efsane olmuş, Türkiye'ye adamlık dersi veren böyle bir değere DEFOL GÜNEŞ demesini kendime yediremiyorum.
MİDEM KALDIRMIYOR.

brushfield
19.08.2012, 04:39
Şu forum ortamında yorum yazabilen arkadaşlar bir beraberlikte böyle sallıyorlarsa hocaya, başkana kahvedeki ekip neler diyordur kim bilir.

Hey Allah'ım yaa. Adam artık dayanamıyormuş Şenol Güneş'e. Paşam, o adam yokken ilk 4'e girdiğimiz sezonlar sayılıdır haberin olsun. Sonra mumla ararsın da bulamazsın bir Şenol Güneş.

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
19.08.2012, 07:14
Zokora konusunda ben de Yiğit'in saflarındayım;
Ama sistemin Zokora ile uygunluğu şüpheli bence.
Kanatları efektif kullanan bir takımın tek yönlü orta saha ouncusu lüksü olmaz diye düşünüyorum.
Bu durumda ya Zokora ataklara katılacak, ya da sistem değişecek.

r9emre
19.08.2012, 07:41
O tek yönlü orta sahanın önüne bir tane çift yönlü bir tanede %80'iyle hücumu düşünen bir orta saha koyarsan gayet muazzam bir takım oluşur. Keza Avrupa'nın bütün büyük takımlarında dahi Zokora tarzı ön liberolar görebiliyoruz.

-------------------------Zokora---------------------------

------------Colman-------------------Soner---------------

----Volkan-----------------------------------Yasin--------

-------------------Yeni Santrafor--------------------------

Bence ligin en kaliteli orta sahası. Yasin'in hoca adaletli davranırsa kesinlikle Olcan'ı keseceğini düşünüyorum.

Kaleye de artık Onur geçmeli fikrini bende destekliyorum. Ama bu Tolga'nın maçta hatası var muhabbetinden değil, o golde en az Tolga kadar stoperlerin de hatası var.

Ayrıca 2-0, 3-0 olacak maç ne hale geldi. Olcan laçka futbolunu bıraksaydı yok dışla 4-5 tane şut denemeleri, 40 metreden abuk sabuk şutlar, uzak mesafeden serbest vuruşları kaleye vuracağım diye kalecinin üzerine atmaları, çok soğuttu kendini Olcan geçen sezon son 10 maç ve bu sezon hazırlık kampı, ilk lig maçı itibariyle.

Sol bek alınana kadar sağ bek Serkan, sol bek Celustka gözüküyor garanti yerleri. Bamba kesinlikle ilk 11 oynamalı. Yedek kalacak olan da Yumlu değil Giray olmalı.

Ender Kuyumcu
19.08.2012, 10:39
sevgili zokora severler :)

tek yönlü derken sanırım savunma yapıyor demek istiyorsunuz, zira hücuma çıkmıyor da...

ama size savunma yapar gibi yaptığını ve kesinlikle savunma yapmadığını aksine savunmanın dengesini bozduğunu bir sonraki maçta zokora'ya özel istatistik tutarak kanıtlayacağım. kaç tane ikili mücadeleye girmiş, kaçını kazanmış,kaç atağı kesmiş vs.

hatta imkanı olan varsa karabük maçını tekrar izleyip bu istatistiği çıkarsın ya da bir sonraki maçta aynı istatistiği siz de tutun.

bakalım kim haklı?

insanın psikolojik olarak aldanması gözünün boyanması böyle bir şey demek ki.

bu tribünler senelerce bu zokora'dan kırk kat daha faydalı oynayan hüseyin cimşir'e küfür etti...

Ömer Faruk61
19.08.2012, 10:42
Harfi Harfine Kesinlikle katılıyorum Ender Kuyumcu.

Soner-Ferhat,Vittek-Barış,Ferhat-Henrique..

Bu değişiklikleri izlemek zorunda myız?

Yiğit Gayretli
19.08.2012, 10:49
Zokora konusunda ben de Yiğit'in saflarındayım;
Ama sistemin Zokora ile uygunluğu şüpheli bence.
Kanatları efektif kullanan bir takımın tek yönlü orta saha ouncusu lüksü olmaz diye düşünüyorum.
Bu durumda ya Zokora ataklara katılacak, ya da sistem değişecek.

Hep diyorum, Zokora iyi oynuyor ama bu sistemde etkinliğini öldürüyoruz. Pas kabiliyeti daha yüksek bir orta saha kurgusuyla oynamamız lazım. Colman-Soner-Adrian bu tarife uygun gibi duruyor. Ayrıca Zokora takımdayken süratli ve oyun kurabilen stoper aramaya da gerek yok. Koy oraya oynasın. Zaten Zokora'nın en iyi yaptığı şey topsuz oyunu oynama,sahayı düzgün ve maksimum verimle kullanma.

Uğur Ö.
19.08.2012, 15:26
Zaten 80 küsürde gol yemişiz neyin atağını yapacağız öyle bir laf etmişnizde sanki 50 lerde yedik golü.Maçı kaybeden hamle Ferhatın oyuna girip Celutskayla beraber yan yana sol bek olarak görev verilmesiydi.İki solbek takımın gol yiyeyene kadar içine etti

Fatih Öztürk
19.08.2012, 15:38
Zokoranın hiç bir işe yaramadığını acaba hangı kamerayla ızleyeceğiz!tepe kamerayla ızlersek Zokora zencı olduğu içın farkedılmeyebılır!beğen yada beğenme.tüm otoriterlerın Zokora için ortada bırleştiği nokta,lıgdekı en önemli HAMLE oyuncusu olduğu yönünde.arada kaçak güreşıyor diyene katılırım o başka!

Erbay
19.08.2012, 16:49
Görünen köy değil, geçen sezondan hiçbir farkımız yok. Hatta eski köy. Nerede o eski köyler.

Ender Kuyumcu
19.08.2012, 18:17
Zaten 80 küsürde gol yemişiz neyin atağını yapacağız öyle bir laf etmişnizde sanki 50 lerde yedik golü.Maçı kaybeden hamle Ferhatın oyuna girip Celutskayla beraber yan yana sol bek olarak görev verilmesiydi.İki solbek takımın gol yiyeyene kadar içine etti

yediğimiz golden sonra karabük'ün kaç pozisyona girdiğini saydın mı peki?

ha diyorsan ki karabük TS'a göre çok daha iyi bir takım, normaldir, o zaman diyeceğim bir şey yok haklısın.

Ender Kuyumcu
19.08.2012, 18:20
Zokoranın hiç bir işe yaramadığını acaba hangı kamerayla ızleyeceğiz!tepe kamerayla ızlersek Zokora zencı olduğu içın farkedılmeyebılır!beğen yada beğenme.tüm otoriterlerın Zokora için ortada bırleştiği nokta,lıgdekı en önemli HAMLE oyuncusu olduğu yönünde.arada kaçak güreşıyor diyene katılırım o başka!

o otoritelerin isimlerini de yazar mısın?

merak ettim kimlermiş...

bir de sana zahmet söyler misin zokora faul yapmadan kaç atak kesti karabük maçında şu müthiş hamleleriyle.

Fatih Öztürk
19.08.2012, 23:38
Uğur Meleke,Atilla Gökçe,Mehmet Demirkol gibi spor adamları diyor...Sayın Ender Kuyumcu.ön tarafında Olcan,Volkan,Vıttek,Sapara kaç defa oyun yarı alanımıza yıkıldığında yardıma geldiki Zokorayı tu kaka yapıyoruz.Zokora aldığı topların büyük bölümünü öne olumlu yönde kullandı.yaptığı fauller krıtık bölgelerde değildi.Zokoraya gelene kadar 20 tane adam sayarım size bu takımda ne işe yaradığı bile belli olmayan.

Ender Kuyumcu
20.08.2012, 02:14
Uğur Meleke,Atilla Gökçe,Mehmet Demirkol gibi spor adamları diyor...Sayın Ender Kuyumcu.ön tarafında Olcan,Volkan,Vıttek,Sapara kaç defa oyun yarı alanımıza yıkıldığında yardıma geldiki Zokorayı tu kaka yapıyoruz.Zokora aldığı topların büyük bölümünü öne olumlu yönde kullandı.yaptığı fauller krıtık bölgelerde değildi.Zokoraya gelene kadar 20 tane adam sayarım size bu takımda ne işe yaradığı bile belli olmayan.

uğur meleke tamam da atilla gökçe ve mehmet demirkol mu? kaldı ki herkesle her iddiasına girerim. zokora kesinlikle kaçak oynuyor ve faul yapmadan da kolay kolay atak kesmiyor. ön tarafta fatih, gökdeniz ve yattara varken hüseyin neredeyse her topa müdahale ediyordu.

takım savunmasını tek başına yapsın demiyorum zaten,ya da diğerleri çok iyi ama zokora kötü de demiyorum. ama bir adama 5milyon avro bonservis veriyorsan ve o adam da zokoraysa kusura bakma da oynadığı oyun bu olmamalı.

bir de zokora olumlu top kullanıyor demişsin, doğrudur çok pas hatası yapmıyor ama kullandığı topların çoğu yan ve geri pas yani onlara olumlu top demek pek mantıklı olmaz.

Yaldız61
20.08.2012, 02:15
uğur meleke tamam da atilla gökçe ve mehmet demirkol mu? kaldı ki herkesle her iddiasına girerim. zokora kesinlikle kaçak oynuyor ve faul yapmadan da kolay kolay atak kesmiyor. ön tarafta fatih, gökdeniz ve yattara varken hüseyin neredeyse her topa müdahale ediyordu.

takım savunmasını tek başına yapsın demiyorum zaten,ya da diğerleri çok iyi ama zokora kötü de demiyorum. ama bir adama 5milyon avro bonservis veriyorsan ve o adam da zokoraysa kusura bakma da oynadığı oyun bu olmamalı.

bir de zokora olumlu top kullanıyor demişsin, doğrudur çok pas hatası yapmıyor ama kullandığı topların çoğu yan ve geri pas yani onlara olumlu top demek pek mantıklı olmaz.

hüseyinle zokarayı kıyaslamakmı :) galiba futbola ihanet olur abi bu

Ender Kuyumcu
20.08.2012, 02:19
hüseyinle zokarayı kıyaslamakmı :) galiba futbola ihanet olur abi bu

ben de kıyaslamadım zaten. hüseyin yetenekleri kısıtlı ama zokora'dan çok daha verimli oynayan bir oyuncuydu. bunu istatistiklerle ispat etmek mümkün. zokoranın ve hüseyinin top çalma, atak kesme b. istatistiklerini karşılaştır sonuç kendiliğinden ortaya çıkacaktır.