PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Süper Lig 2.Hafta | TRABZONSPOR 2-0 Elazığspor | Maç Sonucu

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6]

Jackdaniels
27.08.2012, 09:11
Bence skor kimseyi yanıltmasın Elazığ bu ligin en kötü takımlarından biri ve takımımız hücuma çok zor kalkıyo dün alanın ekstra çabaları olmasa bu skoru bulamazdık iyi yolda diiliz transfer şart.

Murat Keçeci
27.08.2012, 09:22
Mutlak 3 puanı kazanmamız gereken maçlardan birini kazasız geçmemiz sevindirici ayrıca özgüven kazanma açısından da iyi oldu ama bir çiçeklede bahar gelmez bunu da belirtmek lazım.

Maçta öne çıkan isimler Soner,Alanzınho ve Zokora oldu.

Soner oyuna yön verişi basit ve etkili oyunu ile öne çıktı.

Alanzınho istediği boşlukları bulunca iyi maçlarından birini daha çıkardı ama gel gör ki hala yere sağlam basmayı öğrenemedi son vuruşlarda hala eksik.Mümkün olduğunca ayakta kalmayı öğrenebilmeli geçmiş maçlardan örnek verirsem rakibi az adamla yakaladığımız bir maçta rakibe sarı kart aldırdım diye mutlu olmamalı aksine rakibi az adamla yakaladığım bu pozisyondan niye gol çıkartamadım diye düşünmeli bu düşünceye sahip olursa ancak başarılı olur yoksa yine inişli çıkışlı bir var bir yok şekildeki performansı devam eder.

Zokora İyi maçlarından birini çıkardı orta sahada sorumluluk aldı temposunu sürekli bu seviyelerde tutmalı bazı maçlarda performansını sadece gelen rakibi karşılarım sonra sahada yatarım anlayışından uzaklaştırmalı oyunu bu maçtakı gibi iki yönlü oynamalı takımın abisi olduğunu sahada böyle göstermeli.

Genel olarak takımı değerlendirirsek savunmada bireysel olarak bir ciddi hata yaptık serkanın rakibe giderken çime takılması çekilen şutu tolganın ceza sahası içine tokatlaması göze batan eksiydi lütfen biraz daha dikkat sahada akıtılan terin karşılığını bu kadar kolay rakibe ikram etmemeliyiz zokoranın mucizevi bir şekilde kurtarışı olmasa maç zora girecekti.

Ofansif açıdan doğru şeyler yapsak da yaptığımız doğruların sayısı azdı örneğin kanattan yerden ayağa doğru celustkanın orta kesmesi vittekin doğru yerde olup savunmadan önce topa dokunması böyle takımları açmak için en doğru hamlelerden biri oldu ama 90 dakika boyunca bu sayının 2-3 de kalması yetersiz olduğumuzu gösteriyor bu tip pozisyona bizim gibi bir takım maç boyunca en az 8-9 kez girmesi gerek bu da tempolu futbol oynayabilmekten geçiyor.Henrique geldiğinden beri en faydalı bir iki maçından birini oynadı ama hala aklını kullanamaması önemli bir eksiklik.

Colman meselesi nedir bilmiyorum ama eğer varsakı böyle sorunlar kendisine sezon sonu gönderilmesi için söz verilip bu sezon takımda tutulması sağlanmalı izleme ekibinede sene sonuna kadar maksimum fiyatı 5 milyon euroya kadar çıkacak oyunu iki yönlü oynayabilecek 25-30 kişilik bir liste hazırlaması istenmeli ve bu oyuncuların performansı takip edilmeli.

Takımın genel durumu hakkında bahsedersek ne vittekin temposu ne alanzınhonun fiziği ne ne de henriquenin oyun anlayışı bizi büyük hedeflere götüremez bu kadro yapısıyla ancak inişli çıkışlı bir grafik sergileriz hedeflerimiz büyükse colman-soner-zokora-volkan-olcan-yasin-adrian ve henriqueden maksimum verim almalı diğer oyuncularıda tamamlayıcı oyuncular olarak kullanabilmeliyiz ancak bu şekilde istediğimiz hedeflere varabiliriz.

Gurpas
27.08.2012, 09:22
Bence skor kimseyi yanıltmasın Elazığ bu ligin en kötü takımlarından biri ve takımımız hücuma çok zor kalkıyo dün alanın ekstra çabaları olmasa bu skoru bulamazdık iyi yolda diiliz transfer şart.

Arkadaşım sonuç olarak kazandık ilerde daha iyi olacağız inşallah...

Adnan Özkan
27.08.2012, 09:46
Bülent uygunu uygun şekilde uyduruduğumuz için mutluyum..Bu şerefsize yenilsek yada puan kaybetsek çok üzülürdüm.Çok iyi değiliz ama eldeki malzemeyle iyi bir maç çıkardık.Şu futbolu Videotona maçında oynasak yenerdik.Kapanan takımı açamıyoruz ama takım istekliydi.Yinede yendik aferin bize.

memmedaga
27.08.2012, 10:02
kötüde oynasak önemli olan moral açısından kazanmaktı..
neden kotu oynadik?

yahu bi kerede ortaniz olsun

ne kotu ne iyi oynadik

memmedaga
27.08.2012, 10:05
* Yanlız golleri şimdi izledim, Elazığ yemiş golleri kimse kendini kandırmasın...

abi bari sen negatiflik verme

arahna
27.08.2012, 10:08
henriqe nin koşularını top saklamalarını aam eksiltmelerini paslarını gayretini geriye bile koşularını , son dklarda vittek ortasahadan yürüyemezken depar atıp ceza sahasına girişini ben mi görüyorum sadece
bence sahanın en etkili isimlerindendi

memmedaga
27.08.2012, 10:10
henriqe nin koşularını top saklamalarını aam eksiltmelerini paslarını gayretini geriye bile koşularını , son dklarda vittek ortasahadan yürüyemezken depar atıp ceza sahasına girişini ben mi görüyorum sadece
bence sahanın en etkili isimlerindendi

herkes sartlanmis bi kere

cok kotu oynadik diyen var

bamba kotuydu diyen var

var oglu var

bi turlu orta yolu bulamiyoruz

Doğan BULAT
27.08.2012, 10:10
Bana göre hiçte kötü oynamadık.. Alan günün en iyisiydi bence... Bambayıda beğendim Soner'i de.. Ama bi santrofor şartoğlu şart.. Olcan sanki mutsuz gibi gergin gördüm biraz.. Sanki bir sıkıntıs var gibi.. İnşallah daha iyi olur takım ne diyelim

babaschar
27.08.2012, 10:12
elazığspor ligin en yaşlı ve en toplama takımıydı, oyunu bu yüzden domine ettik dostlar, aldanmayalım.

soner'de ışık var.

avrupada videtonu geçersek,

çok sağlam 1 defans 1 forvet alırsak,

ligi domine edebiliriz, fikstür avantajımız var.

memmedaga
27.08.2012, 10:13
Senelik izinde olduğumdan pek takip edemiyorum ama bugun her şartta maçı izleyeceğim dedim ve izledim. genel anlamıyla oyunu beğendim ama bal yapmayan arı misali bir takımız. Alanzinyo gibi bir top canbazı sayesinde maçı aldık, yoksa sabaha kadar oynasak gol atamazdık..3 puan 3 puandır.

Orta sahada topu kullanma konusunda biz mi iyiydik yoksa rakip mi çok müsade etti bilmiyorum ama görüntü hoştu lakın her zaman kı hastalığımıza çare bulunamamış, gol attıkktan sonra oyun kontrolunu kaybetme hastalığı

Takımın mutlak süretle forvete ihtiyacı olduğu ortada, İlerde kesinlikle çok zayıfız ve her rakip elazığ gibi basit olmayacaktır.

Avrupa Ligine giremezsek bu sene bir şey konuşmaya gerek yok. Bu akşam ki oyun, Şunu gösterdiki, bizim takım kolay gol yemez ama kolay da gol atamz.

Colman'ın Kupa maçı nedeniyle kadroya alınmadığını düşünüyorum. Altını başka türlü eşelemeye gerek yok.
Adrian, bugun oynamadıuysa daha ne zaman oynayacak, Derhal gönderilsin, ona bir sene daha tahjammül edip yabancı kontenjanı işgal etmesine müsade verilmemeli.
makul yorum
abi seni her zaman boyle yapici yorumlar yap ben sana eyvallah cekeyim :)

arahna
27.08.2012, 10:15
vittek in savunmadan önce topa vurabilmesi gerçek bir golcü olduğunu gösteriyor bence
o neydi öyle savunmanın aklını aldı

legorakiss
27.08.2012, 10:17
bamba neden kotuydu?
maci nasil izliyorsunuz ne bekliyorsunuz bambadan

3-4 tane pozisyon geldi. Onlarida rakibe verdi. Sahsen bibeklentim yok. Girayi begenmem ama bambanin giraydan bir fazlasi yok

arahna
27.08.2012, 10:17
elazığspor ligin en yaşlı ve en toplama takımıydı, oyunu bu yüzden domine ettik dostlar, aldanmayalım.

soner'de ışık var.

avrupada videtonu geçersek,

çok sağlam 1 defans 1 forvet alırsak,

ligi domine edebiliriz, fikstür avantajımız var.

elazığ kötü olabilir ama onları hiç oynatmadık
uzun zamandır görmediğim bir coşku ve baskı vardı
heryerde baskı yediler ve oynayamadı elazığ
birazı onlardan ama çoğu bizim oyunumuzdan böyle oldu
bence maçın en iyisi henriqe idi
çift forvetle başlamamız sistem açısından iyiydi

arahna
27.08.2012, 10:19
3-4 tane pozisyon geldi. Onlarida rakibe verdi. Sahsen bibeklentim yok. Girayi begenmem ama bambanin giraydan bir fazlasi yok

bamba henüz uyum sorunu yaşıyor
yanındakiler onun gibi düşünmüyor
bamba sola sağa ortaya müdahale ediyor
ve güçlü uzun forvetlere karşı zaaafımızı kapatıyor
daha iyi olacaktır
sağ ve sol bek iyi olsa oralara açılmaz daha dengeli olur

Ali İhsan
27.08.2012, 10:29
İzmir'de fb taraftarının çoğunlukta olduğu bir maçta fbden üstün oynayan bir takım karşısında, atılan gol sonrası Serkan'ın anlık hatasıyla verdiğimiz pozisyondan başka şans vermeden, oyunu domine ederek ve rakibin bir puan için baskı yapacağı anlarda ikinci golü bulup maçı bitirmemiz bence olumluydu.

Rakip tabiki bizden zayıf ama ideal onbirde sağda ve solda oynayan isimlerin olmadığı, as forvetimizin kim olacağı belli olmadığı, Colman'ın, Giray'ın olmadığı, sağbek-solbek olarak çok yetersiz bir durumda olduğumuz bir maçta bile Soner, Alan, Zokora üçlüsü maçı koparmaya yetti.

ALDENİRO
27.08.2012, 10:29
kimse kendini kandırmasın yine rezil oynadık.ama biraz takım halinde defans yapmayı ögrenmişiz.başka artımız yok...

Mert Pasa
27.08.2012, 10:35
Bülent uygunu uygun şekilde uyduruduğumuz için mutluyum..Bu şerefsize yenilsek yada puan kaybetsek çok üzülürdüm.Çok iyi değiliz ama eldeki malzemeyle iyi bir maç çıkardık.Şu futbolu Videotona maçında oynasak yenerdik.Kapanan takımı açamıyoruz ama takım istekliydi.Yinede yendik aferin bize.

cok merak ediyorum,mac girisinde/cikisinda hic kimse bu adama bir tepkide bulundu mu?Yoksa biz tepkilerimizi anca bibirimize mi gosteririz?

halukozcelik
27.08.2012, 10:39
şans ve yeteneksizlik...

Çağdaş DENİZ
27.08.2012, 10:41
bambanın oynadığı 2 maç var arkadaşlar videoton maçı ve elazığ maçı...
yenilen gol sayısı: 0 SIFIR
bir de yanında iyi bir stoper olsa düşünün
geçen sene mustafa ve girayın birlikte oynadığı hangi maçta gol yemedik biri bana söylesin

Adnan Özkan
27.08.2012, 10:43
Arkadaşalr bazen iyidir kazanmak.ve bazen eleştiri yapmamakta iyidir..şöyle iğrenç bir ligde bu kadar pisliğin içinde takımımızı kutlamaktır şu anda yapılması gereken şey..bataklıkta bir çiçektir benim Trabzonsporum..Pis kokulkar gelmiyor benim şehrimden kulüp binamdan..Tüm futbolcuların emeğine sağlık..lazım olan bir galibiyetti ve onuda aldık..her şey inşallah daha güzel olacak..sabır sabır..şikeye bu kadar sabrettik takımamaı sabretmeyeceğiz...Kutlayın geçin..hafta içi inşallah videotonu eleyeceğiz ve gruplardada iyi maçlar çıkaracağız..bazen bizim düşünemediklerimizi düşünenler ve daha iyisini yapanlart olabilir..önyargılı olmayın..sevinmeye mutlu olmaya çok ihtiyacımız var.hele bu aralar..Bayan taraftarlarımızada küçük kardeşlerimizede tebrikler takımı yalnız bırakmadılar ve sahaya dalamadılar bazı armutlar gibi..

Ertan1982
27.08.2012, 10:47
henrique dün rakip zayif olsa bile tam istedim gibi oynadi macin büyük bir bölümünde.442 cok iyi bir oyuncu olur ama 433 kanatlarda veya tek santraforda zor is yapar.oyun icinde taktik degisimde cok isimize yarar kendine bakarsa.433 baslarsak oyun icinde 442 degisip kulübeden gelebilir ve yorulan defansi dagita bilir.veya 442 baslarak rakibi sikistiririz sonra cikar ve 433 gecip hizli ataklar ile bitiririz islerini.ama 2 tane striker sart oglu sart bize.

Serdar A
27.08.2012, 10:48
Ben takımı beğendim .
Armutun sapına üzümün çöpüne bakacağımıza , biraz rakip takımların maçlarını takip edelim .
Duygularla değilde , ölçerek yaklaşmakta fayda var .

Adnan Özkan
27.08.2012, 10:50
Yav etmeyin uşaklar..eksiğimiz gediğimiz yok demiyorum ama iyidir galibiyet..sahamızda bilo i.nesine karşı yüzümüz eğilmemiş morallenmişiz..bi tadını çıkarın..içiniz kararmış da..

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 10:57
ya burda şimdi hiç kimse döneklik yapmasın ....

geçen hafta elazığ fenerle berabere kalınca ouvvvv bu elazığ bizi yener bülo ya bak bizi dağıtır bunlar ouvv transferlerine bak uvv die burda lafladınız ..

şimdi 90 dk 2 pozisyon harici pozisyon vermeye topa sahip sürekli topu rahat tasıyabilen muhtesem bir oyun oynadıkmıda

elazığ kötüydü küme düsmeye oynayan takım zaten onlar kendi kendine atmıs defansın hatası bilmem ne bilmem ne

anca zırva bunlar siz transfersizlikten hosnut olmaya bilirsiniz ama bu takım as oyuncuları bile olmadan sizin transferlerine imrenerek baktıgınız takımıda alt etti yinede eder fırtına gibi geliyoruz inş.

oflubektas
27.08.2012, 10:58
Yav etmeyin uşaklar..eksiğimiz gediğimiz yok demiyorum ama iyidir galibiyet..sahamızda bilo i.nesine karşı yüzümüz eğilmemiş morallenmişiz..bi tadını çıkarın..içiniz kararmış da..

He yaa, hafta sonu elle goller atan, saçma sapan penaltıyla yenilmekten kurtulan "büyükleri" de gördük. Öyle ahım şahım top oynamadık ama onun sapı bunun çöpü demekten galibiyetin tadını çıkaramıyoruz.

Bu arada Soner.... "aman nazar değmesin" dışında hiçbir şey söyleyemiyorum. Helal olsun.

Alican Altunbaş
27.08.2012, 11:12
Azıcık tutarlı eleştiri yapalım.
Elazığ'ı yendik ama kimseyi yanlıtmasın Elazığ çok kötü takım deniliyor.Elazığ-Şb ile beraber kaldığında nasıl takımdı.Fenerbahçe övülüyor.Adamların beraber kaldığı takımı biz yeniyoruz.Ama biz iyi olmuyoruz rakip kötü oluyor.Her şeye olumsuz bakarak zaten başarı zor.Dün BJK-GS maçıda gösterdi ki kalite eksikliğ olabilir ama sahada o açığı kapatıcak hamleler yaptığınızda futbol sizin adınıza olumlu hale gelebiliyor.Takımın sıkıntıları olduğu açık ama vur deyince de öldürmeyelim.

Serdar A
27.08.2012, 11:15
ya burda şimdi hiç kimse döneklik yapmasın ....

geçen hafta elazığ fenerle berabere kalınca ouvvvv bu elazığ bizi yener bülo ya bak bizi dağıtır bunlar ouvv transferlerine bak uvv die burda lafladınız ..

...

Münferit bir kaç mesaja bilenip , sonra fırsatı bulduğunda tüm forum kullanıcılarını bir torbaya koyup ağzını büzmek ; bu forumda en nefret ettiğim yazım tarzı .

Sercan Yaylı
27.08.2012, 11:17
bence dün takım gol atana kadar çok iyi oynadı yerinde toplara bastı ama golden sonra nedense her zamanki gibi defansa çekiliyoruz 1-0 ın üstüne yatıyoruz karsımızdaki takım iyi vaya kotu olduguna bakmadan veya çift yönlü maçlar gibi bu skorun bize yeteceğini düşünerek oynuyoruz bu sekilde rakibe özgüven verip üstümüze rahatca gelebiliyor.

alanzinhoyu bu takımdan kesmek yada satmak gibi bir niyeti olanların saysızı azaldıgı zaman bizim takım başarılı sonuclar alacaktır. Ziya doğana defans oynatıyor takımı derken Şenol günesin bu sistemle oynatması çok fazla düşündürüyor.Bizim takımımızda akıcılık yok sürekli topla oynama sevdası yanlara boş boş pas yapması insanların maçta uykusunu getiriyor ama diğer takımların maçlara bakıldıgında haraketli sürekli akıcı ve heran birşey olacak gibi gözünü tvden ayrılmıyorsunuz Bizim maçlarımızı bizim gibi sevdalılardan başkası izlemez..

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 11:18
Münferit bir kaç mesaja bilenip , sonra fırsatı bulduğunda tüm forum kullanıcılarını bir torbaya koyup ağzını büzmek ; bu forumda en nefret ettiğim yazım tarzı .

lafım ne sahsınızadır nede bütün forumadır lafım elazığ transfer yaptığında ouvv uvv bunlar fenerle berabere kaldı bizi yenre söle dagıtır yönetim istifa hoca istifa diyip mac sonrası elazığ kotuydu bilmem ne felandı filandı diyenlere....

Faik Yılmaz
27.08.2012, 11:26
Elazığ'ın Fenerle berabere kalmasıyla bizim Elazığı yenmemiz arasında nasıl bağ kuruluyor anlamadım.....

Necmettin ALTUNTAŞ
27.08.2012, 11:27

Serdar yeğen söylenenlere ben de şahidim.Yazılanlara çok moralim bozulmuştu.Bu takımı bu kadar aciz görmeyin kabilinde cevaplar yazmıştım.Galip geleceğimizi ifade etmiştim.Kimse Trabzonsporu sıradan bir takımmış gibi gösterme çabası içinde olmamalı.

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 11:28
Elazığ'ın Fenerle berabere kalmasıyla bizim Elazığı yenmemiz arasında nasıl bağ kuruluyor anlamadım.....

elazığ fenerle berabere kaldıgında bu elazığ bize çakar bağı nasıl kuruluyorsa öle kuruluyor ...

Alican Altunbaş
27.08.2012, 11:36

Asıl sorun bağ kuranlarda zaten ondan bahsediyoruz. Elazığı yendik diye çok iyi takım olmadık.Ama Elazığ bize yenildi diye de Elazığ çok kötü takım olmadı.Sonuçta As kadrosu ile sahaya çıkmış bir Şb takımı ile beraber kaldı. Maçı izlersek Şans değildi.Kendimizide itin bir tarafına sokmaktan hoşlanan arkadaşlar lafım.

Armağan Dere
27.08.2012, 11:37
elazığ fenerle berabere kaldıgında bu elazığ bize çakar bağı nasıl kuruluyorsa öle kuruluyor ...

elazığ ilk yarı kötü oynamadı onu söliyim
ilk yarı 1-1 girseydik soyunma odasına farklı olurdu maçın seyri

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 11:41
elazığ ilk yarı kötü oynamadı onu söliyim
ilk yarı 1-1 girseydik soyunma odasına farklı olurdu maçın seyri

halamında bıyığı olsa amcam olurdu....sonucta 1-1 olmadı ikinci yarıda gol buldurtmadık daha doğrusu pozisyon vermedik 2-0 ı bulduk ve yendik benim için bu önemli...

Faik Yılmaz
27.08.2012, 11:42
Sadri Şener Ndoye transferini yaparken

-Ndoye 3 Burak Yılmaz eder. demişti....

Daha sonra alamayınca da ben şaka olsun diye şimdi Sadri Şener

- Vittek 5 Ndoye eder..... Dolayısıyla Ndoye 3 Burak ettiğine göre Vittek 15 Burak eder..diye takılmıştım.....

arkadaşların Elazığ Fener maçından sonraki açıklamalarını da buna benzetiyorum..... :)

not: yahu yendik işte..... daha ne istiyoruz..... önümüzdeki Videoton maçına bakalım....

Armağan Dere
27.08.2012, 11:42
hala amca bıyık muhabbeti değil.
başka bir takım olsa farklı olurdu.
Bu hafta antep deplasmanında aynı durum söz konusu olmayabilir.

Yunus Emre SEYHAN
27.08.2012, 11:44
Durarak oynuyoruz, bunun önüne geçmek lazım.

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 11:44

hepsi ihtimaller dahilinde sonucta gecmisteki ihtimalden bahsetmek bana göre mantıksız ama gaziantepte evet farklı olma ihtimali var ...

Faik Yılmaz
27.08.2012, 11:45

Antep Fenerden 3 yediğine göre , Elazığda fenerle berabere kaldığına göre , bizde Elazığı yendiğimize göre kesin yeneriz Antepi.....

bi şey anlamadınız değilmi bende anlamadım.....:D

Berke6198
27.08.2012, 11:49
bu oyunla elazığa gol atabileceğimize inanan var mı

En fazla 1 gol atarız, yemezsek kazanırız, yersek berabere biter en iyi ihtimalle.Bülo dümbüğünü sevindirmesek iyidir..

Yeniliriz. Gol atalım mucizedir.

2-2 veya 1-1 biter...

3 ihtimalli maç .

0-0 , 1-1 yahut 1-0 yeniliriz .

0-1

yeniliriz...

Dakika elli, gol buluruz. Dakika 60, tek forvetimiz oyundan çıkar, orta saha ya da bek alınır. Dakika 80, gol yeriz. Bek çıkar, forvet girer. Dakika 90, bir gol daha yeriz. Bir bek daha çıkar, bir forvet daha girer.

2-1 elazığ.

bu futbolla 1 puan

3 Puan zor 1 puan belki..

Şu zor günlerde sonuna kadar takımımızın yanında durmamız gerekirken karamsar düşünmek mi gerekiyordu ? karamsarı bırakıp iyimser düşünmek lazım.

Oruç
27.08.2012, 11:58
Soner'de ışık var, kalite var. Dün de yazdım. Kendine bakar ve şans yanında olursa Selçuk'u falan unutturur bir kaç sene sonra. Uygun şartları bulmasına bakar.

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 12:00
Soner'de ışık var, kalite var. Dün de yazdım. Kendine bakar ve şans yanında olursa Selçuk'u falan unutturur bir kaç sene sonra. Uygun şartları bulmasına bakar.

sahsen ben selcugu unuttum bile :)

onurts61
27.08.2012, 12:00
Soner in tek kusuru Arjantin li olmaması ,adının solgado olmaması ,uzun saçlı soğuk bakışlı olmaması sorun olmuş birilerine , bu adam 3 tane Colman eder , Colman denen arkadaşın son 2 yılda top kayıp istatistikelrini incelemenizi öneririm ...

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 12:01
Soner in tek kusuru Arjantin li olmaması ,adının solgado olmaması ,uzun saçlı soğuk bakışlı olmaması sorun olmuş birilerine , bu adam 3 tane Colman eder , Colman denen arkadaşın son 2 yılda top kayıp istatistikelrini incelemenizi öneririm ...

:) aynı colman 2 senedir en isabetli pasör ümüz ama :)

Faik Yılmaz
27.08.2012, 12:04

yapma dostum birilerini övmek isterken diğer oyuncularımı kötülemek hiçte şık durmuyor....

Colman son yıllarda en istikrarlı adamımızdır.....

en çok top kaybeden olduğu kadar en çok top kazanan ve pas dağıtan adamımızdır.....

ve takımda gerçek anlamda kaliteli bir kaç kişiden biridir.....

Armağan Dere
27.08.2012, 12:08
Antep Fenerden 3 yediğine göre , Elazığda fenerle berabere kaldığına göre , bizde Elazığı yendiğimize göre kesin yeneriz Antepi.....

bi şey anlamadınız değilmi bende anlamadım.....:D

:)..
Abi biliyorsun bizde %1 olasılık %99'dan büyüktür.
Bu takım nereye kadar dayanır bilmiyorum.
Kadıköy'de Fenere ızdırap olmamız lazım.
Geçen seneki gibi bir ezik bir oyun hiç düşünemem.

Hüseyin Başoğlu
27.08.2012, 12:11
eğer kadıkoyde defansımız iyi olur ve hata yapmazsak feneri kadıkoyde yenebiliriz cunkü fenerbahcede orta saha diye bir şey yok odun sürüsü forvet kısmı cok kaliteli sadece bizde orta sahada cok iyi işler yapabiliyoruz ama dediğim gibi gaziantep ve sivas maclarındaki performansımızda çok önemli içimde her zaman iyi bir his var hadi bakalım :)

HOPA'LI TS'Lİ
27.08.2012, 12:11
Şikebahçe elle gol atar, rakip oyuncu yerde yatar, gol atar, bu nedir yahu?
Burak denen adi, bizde de kendini sürekli yeter atardı, dün penaltı yoktu, ama alışmış ya zat-ı muhterem hakem de yedi dün.
O hakem yani Bülent Yıldırım, 2010-2011 sezonunda Eskişehir'de Yumlu'nun attığı nizami kafa golünü vermeyerek şampiyonluğumuzu doğrayanlar arasına girmişti. O gol değilse, bu hafta eski oyuncumuz Stepanov'un SİVAS-MİY maçında attığı kafa golü neydi öyle?
BAŞ ŞİKECİ CİNCON İLE ŞİKEBAHÇE HARAM PUANLARLA KAZANMAYA DEVAM.
NASILSA ŞİKE SERBEST. UEFA DA ARTIK BU İŞİ KAPATIRSA ONLARIN DA ALLAH.....

.....
27.08.2012, 12:14
Yolda olduğum için maçı izleyememiştim ama kazandığımıza çok sevindim.

Aynen devam.

Zurawski
27.08.2012, 12:20
Valla takım nerden tutsa elinde kalıyor aslında. Ama futbol öyle birşeydir ki, şu anda beğenmediğin adamlar 3 hafta sonra takımın yıldızı olmuş ki Şenol Güneşten daha iyi bu işi yapacak yoktur.

Bir bakmışsınız 1 senedir tartışılan Henrique gelecek hafta Antepe sallar 3 hafta sonra bu takımın vazgeçilmezi olur. Bu olayı Burakta yaşadık ,geldiğinde ayakta duramıyordu ,ıslıklanıyordu herhafta.

Göreceksiniz bu takım 3-5 hafta sonra kütür kütür top oynayacak . Kendi değerlerimiz çok küçük görme hastalığımız var. Benim kanaatim 1-2 eksiğimiz var.Bunlar tamamlanırsa geleceğe umutla bakabiliriz tekrardan.

Erbay
27.08.2012, 13:45
En çok takımın pres özelliğini geliştirmesine sevindim. Hem mücadele-istek yönünde bir şeyler görmüş olduk hem de rakip atakları başlamadan bitirdik.

Şimdi herkes Videoton gibi çok adamla kademeli savunma yapan takımlara karşı ne yapacağımızı merak ediyor. Bunun çözümü Alanzinho gibi ekstra hareketler yapan adamlarda. Adam eksiltme, duvar pası-tekpaslar, araya paslar koşular.... Bunlarda ciddi sıkıntımız var. Yetenekli ayaklar az. İleride Vittek-Yasin'le falan işimiz zor. Dün sadece Henrique ve Alanzinho çalıştı sistemde. Ki mesela Henrique daha beklenen seviyede değil. Alanzinho bir maç sonra nasıl oynayacağını kimse garanti edemiyor dört senedir. İleriye kesin 2 yıldız lazım. 1 tane yetmez.

zarge
27.08.2012, 14:06
Serdar Bali ‏@serdarrbali
Şansal'ın son cumlesini duydunuzmu. "En iyilerini kaybet ondan sonra iyi bir transfer de" vallahi korkuyor TS şampiyonluğa oynayacak diye

Ertuğrul ATALAY
27.08.2012, 14:27
defan bloğu sorunlu...kesin transfer şart...orta ve ileri uçta bence aternatifli kadromuz var...ama şenol hoca inşlllah geçen sene gibi tekdüze oynatmaz...rotasyon şart...

İdris Toksoy
27.08.2012, 14:28
55.dk.dan sonra iyice açıldık.

bitirim
27.08.2012, 14:32
aslında henrike vittek'in yerine bir denenmeli hızlı olmasa bile sağlam tekniği var adam eksiltebiliyor. son vuruşu buraktan kötü değildir heralde

Badaloğlu
27.08.2012, 15:49
Bana göre bu seneye damgasını vuracak futbolcu Soner Aydoğdu olacaktır. Aldığı topları olumlu kullanmasının yanında duran toplarıda çok iyi değerlendiriyor. Soner yağa tek top oynayarak futbolun aslında basit ama bir o kadarda keyifli yönünü bize göstermiş oldu. Böyle oynayınca oyuncu, harbiden keyif alıyoruz. Soner biraz daha fiziğini güçlendirsin bu lig'e damgasını vuracaktır.

Alanzınho ve Zokora'da bana göre geceye damgalarını vurmuşlardır. Zokora kaleciyi geçen bir topu vücuduyla çıkarması maçın kaderini değiştirdi desek yalan olmaz herhalde. Alanzınho'nun ayayağına gelen her topla kaleye dikine gitmesi hızlı rakip defansı çok hırpalamıştır. Zaten ikinci golde kaleyi düşünmüş olmasına rağmen defansın dengesini bozduğundan top tesatüf eseri Henrıque'ye asist olarak gelince gol kaçınılmaz olmuştur.

Bamba'nın 1,90'lık boyuna rağmen hava toplarında biraz sıkıştırılınca zamanlama hatası yaptığını gördük. Bir çok pozisyonda Herve Tum kendisini çırak çıkardı. Olumlu tarafı ise ağır olan futbolunu tecrübesi ile kapatıyor. Bu haliyle iş yapar ama defansın arkasına atılan toplarda çok sıkıntı yaşarız.

Elazığspor dün ilk yarım saat istediği futbolu oynadı.Dağa doğrusu oynamak istemediler, sadece kapandılar. Bir nevi Videoton maçının tekrarı gibi geçti ilk 30 dakika. Ama ne zaman kapanan Elazığ'ı kanatlardan toplar taşımaya başladık gardları golle zaten düşmüş oldu. Beraberlik için yüklendikleri dakikalarda 2. golde gelince artık teslim oldular.

Ülke futbolunu Dünya 3. yapmış Şenol hocanın TFF'nu eleştirdi diye ceza almasından dolayı takımının başında sahaya çıkamamıştır. Ama diğer taraftan hakkında mahkemece ''şike yapmıştır'' kararı olan Bülent Uygun gibi bir hocayı sık sık yayıncı kuruluş tarafından ekranlarda göstermeleri zaten ülke futbolunun ne halde olduğuna en acıklı görüntüsüydü.

ARAF
27.08.2012, 17:07
çok sıradan bir takım olduk bence
tolga bi degajında bizimkilere gitsin be
musafa yumlu ban güm ileriye top şişirmekten vazgeç
serkanı gelen geçiyor
anadolu takımları bile hücumda çoğalıyor biz en fazla 3 kişiyle 7-8 defansın arasına giriyoruz
kaleye onur neden geçmez anlamıyorum
doğru dürüst orta açan yok
forvet yetersiz
büyük maçlarda dağıtırlar bizi

titanic
27.08.2012, 17:24
Elazığ maçı çok ıyı bır maçtı bizimkiler adına

Çok fazla gol pozisyonu ürettik

Hücuma yönelik bir oyun sergiledik

Rakip beraberliği kabullenmek zorunda kaldı

Bu sene lig çok denk takımlardan olusuyor,Anadolu takımlarının bile şampıyonluk sansı var

Elazığ galibiyeti bile cok önemli

Cyzio
27.08.2012, 17:48
Maçın tamamını televizyondan canlı olarak seyrettim. Görüşlerim:

1-) Karabük ve Videoton maçlarına göre takım oldukça toparlanmış. Ama oyun halen daha çok yetersiz (Son maddeye bakınız).

2-) Ben defansı genel olarak iyi buldum. Bamba gün geçtikçe oturuyor. Bir pozisyon hariç yüreğimiz ağzımıza gelmedi.

3-) Ataklar pek organize değildi. Alanzinho'nun kişisel becerisinden çok iyi faydalandık.

4-) Zokora'nın pozisyonu ilk seyrettiğimde penaltı ve dolayısıyla kırmızı kart gibi geldi ama tekrarında bu sefer de göbeğiyle kurtarmış gibi geldi. Yani hakemin kararı bence doğru.

5-) Soner... Allah nazardan saklasın.

6-) Yasin için geçen maçta yazdıklarım hâlen daha geçerlidir: Simâen de, mizâcen de Engin Baytar'a benziyor. Allah'ın yarattığına (simâ) elbet itirazımız olamaz. Ama mizacını bir an evvel düzeltmesi lâzım.

7-) Henrique'in golü tam bir kabiliyet göstergesiydi.

8-) Bu futbol ligdeki takımların üçte birine ve Videoton'u elemeye yeter. Ama üstüne koymazsak, ligdeki dişli takımlar, hele hele Avrupa Ligi'ne kalırsak grubumuzdaki takımlar bizi fena harcayabilir.

.

Tunga
27.08.2012, 18:12
Bence özet şuydu: Sıradan bir lig - iç saha maçı!

Ama emin olun, o kadar bile oynayamayabiliriz diye endişem vardı.

Şimdi en azından ilk düşündüğümüz kadar kötü olmadığımızı biliyoruz. İvmeyi pozitife dönüştürebileceğimizi de.

Galibiyet güzel.

Barış Özbek fuzuli...

Cyzio
27.08.2012, 18:22
Üstâdım, müsaadenizle size biraz sataşayım:

Ama emin olun, o kadar bile oynayamayabiliriz diye endişem vardı.

Neden :D?

Şimdi en azından ilk düşündüğümüz kadar kötü olmadığımızı biliyoruz.

İlk düşündüğünüz neydi :D?

.

Tekke
27.08.2012, 20:20
Soner ve Bamba iyi

Forvet hala lazım

Sol bek veya stoper lazim

cavenaghi
27.08.2012, 20:52
Uzun bir aradan sonra yeniden bu forum yazmak öncelikle çok güzel. Şunu söylemekte fayda var ki ligin ilk haftalarında iyi futbol beklemektense, ben en az puan kaybı ile bu 8 haftalık periyodu atlatmayı tercih ederim. Sosyal medyada takip ettiğim kadarıyla bizim taraftarımız hala bilinçsiz, hala tezcanlı ufak bir olumsuzlukla takımı yerden yere vurabilecek, bütün ahengi bozabilecek potansiyele sahip ancak unutulmaması gereken şey şu ki biz bu takımı şampiyonluklar için sevmedik. 20 küsür senedir de "resmi" olarak şampiyon olamadık zaten.
Bence herşeyden önce taraftar profilimizi bir şekilde değiştirmeli, sağduyulu olmalıyız. Ondan sonra Trabzonspor'u konuşabiliriz.

Sinan Sağlam
27.08.2012, 21:03
Sağ bek transferi şart , Serkan ne oranın ne de başka bir bölgenin topçusu...

Soner yıllarca bu takımın göbeğinde başarıyla oynar , kumaşı çok sağlam , yönetimi kutlamak gerek çok iyi transfer...

Bamba güven verdi , özellikle havadan top göstermedi...

Alan kendisinden beklenenleri 88 dk.boyunca neredeyse kusursuz yaptı ve bu da skora yansıdı , ama tanımadıgımız adam değil , haftaya tel tel dökülürse kimse şaşırmasın ... Sistem buysa Jaja , Alan türü adama ihtiyaç var... Jaja fizik kalitesi ve gol vuruşlarındaki becerisiyle Alan'ın birkaç gömlek üzerindeydi onu da becerip biz elimizde tutamadık bir daha da öylesini zor goruruz zaten .. Neyse Jaja deyince yine canım sıkıldı...

Henrique topu bilen adam , topla munasebeti de iyi , daha yardımlaşmalı oynamaya çalışırsa katkısı olur bu takıma...

Vittek'in bu haliyle oynaması çok zor , bu sisteme bir sağ bek , bir stoper , bir becerikli orta saha ve usta işi bir golcü almaktı sayın yönetimimizin işi ama beceremediler malesef...

Cafer Bulur
27.08.2012, 22:18
Takimin ne kadar yetersiz oldugunu gözler önüne seren bir mac oldu.

Futbol olarak vasati asamadik,rakibin yetersiz savunmasini yeterince zorlayamadik.

Ben bu seneyi de simdiden kayip hanesine yazdim bile.

Takimin forveti olmamasini söyle bir kenara koyalim,serkan ve celustkayla sezona baslanmasi bu takimin hedefini apacik ortaya koymustur.

Yaldız61
27.08.2012, 22:47
okadar oyuncu gitti oakdarda insanfsız olmayın herşey yönetimin elinde deyil s.şenerde söledizaten onların verdi paranın altında deyil fazla diye adamlar gitmek istedi ama 1461 trabzon olsn soner olsn mustafa yasin 1461 den sercan eren barış memiş vs olsn ben geleceğe umutla bakıyorum azıcık sabır ve destek

Yaldız61
27.08.2012, 22:50
:) aynı colman 2 senedir en isabetli pasör ümüz ama :)

aynı colaman antremanı terk edip edepsizlin ve ahlaksızlın en büyünü yapan colam defolüp gitsin biz 10 tane colamanlar cıkarırız

Reha
28.08.2012, 00:39
Henrique ve Vittek ten hayır bekleyen AKP den maaşlara zam beklesin...

bordoylamavi
28.08.2012, 01:15
ilk iki maçta ortalığı yaygaraya vermenin bi anlamı var mıymış. yok yönetim istifalar yok şenol istifalar. bitmez arkadaş bu bizim taraftarın açgözlülüğü bitmez. anlayın artık şunu bu profesyonel bir oyun ve herşey herzaman istediğiniz gibi gitmez.
yalnız bayan ve çocuk taraftarlara hayran kaldım. keşke hep böyle olsa maçlarımız erkek taraftarlar oyuncuları strese sokuyor hem bağırırken hemde sessiz kalırken. kısacası bizim seyirci nin hiiiç bir faydası yok sahaya. istanbuldaki maçlar hariç

Helvacı61
28.08.2012, 01:39
valla ankaragücü maçını saymazsak son 2 yıldır rakibi bu kadar ezip hiç pozisyon vermeden kazandığımız başka maç htırlamıyorum...özellikle soner ve henrige çok iyidi alan zaten oynayınca tutulmuyor...bambada açıkçası beklediğimden iyi çıktı...ama bu takım bizim hedeflerimize uygun kalitede değil... colmanın kazanılması ve kesinlikle 2 yıldız oyuncu transferi şart biri defansa diğeri forvete bu 2 transfer yapılırsa bu takım pekala şampiyonluğa oynar aynı mucadeleyi verirse tabi oyuncuların mucadelesini taktir etmek ve onların daha güvenli oynamasını sağlamalıyız...bu takımda parayla alınamayacak oyuncular çıkabilir...mesela soner ve henrige gibi burak yılmaz kesinlikle bir kayıp değil..şu an nurak takımda olsa dahi iyi bir forvet yine alınsın derdim

Cyzio
28.08.2012, 13:47
Maçın tamamını televizyondan canlı olarak seyrettim. Görüşlerim:

1-) Karabük ve Videoton maçlarına göre takım oldukça toparlanmış. Ama oyun halen daha çok yetersiz (Son maddeye bakınız).

2-) Ben defansı genel olarak iyi buldum. Bamba gün geçtikçe oturuyor. Bir pozisyon hariç yüreğimiz ağzımıza gelmedi.

3-) Ataklar pek organize değildi. Alanzinho'nun kişisel becerisinden çok iyi faydalandık.

4-) Zokora'nın pozisyonu ilk seyrettiğimde penaltı ve dolayısıyla kırmızı kart gibi geldi ama tekrarında bu sefer de göbeğiyle kurtarmış gibi geldi. Yani hakemin kararı bence doğru.

5-) Soner... Allah nazardan saklasın.

6-) Yasin için geçen maçta yazdıklarım hâlen daha geçerlidir: Simâen de, mizâcen de Engin Baytar'a benziyor. Allah'ın yarattığına (simâ) elbet itirazımız olamaz. Ama mizacını bir an evvel düzeltmesi lâzım.

7-) Henrique'in golü tam bir kabiliyet göstergesiydi.

8-) Bu futbol ligdeki takımların üçte birine ve Videoton'u elemeye yeter. Ama üstüne koymazsak, ligdeki dişli takımlar, hele hele Avrupa Ligi'ne kalırsak grubumuzdaki takımlar bizi fena harcayabilir.

.

Sayın h@msi61;

Bakın, Trabzonspor galip gelince de yorum yazıyorum :).

Sonra bunları unutup

-"Sizi galip geldiğimiz maçlarda da görmek isteriz."

yazmayın.

.