PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftara/Tribünlere Yönelik Eleştiriler

Sayfa : [1] 2 3

Gökhan Koç
15.08.2012, 23:54
Hep yönetimi, hükümeti, basını, fenerlileri eleştiriyoruz,

Biraz da kendimizi eleştirelim bakalım neler çıkacak,

Not: Tartışma ahlakına sonuna kadar bağlı kalacağız,

TekfurÇayır 61
15.08.2012, 23:55
Yaşa Gökhan yaşa. :)

Gökhan Koç
15.08.2012, 23:56
Yaşa Gökhan yaşa. :)

İlk eleştiriyi senden alayım abi :)

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 00:00
Şike soruşturmasının önemini kavrayamadık diye üzülüyorum.

Bir de bizim inadımıza, direncimize ne oldu diye üzülüyorum.

SEDAT
16.08.2012, 00:00
* Dünya'ya eleştirmek için gelen bir topluluğa yapılacak en son hareketi yaptın, bittin sen :D

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:01
Futbolcuların Trabzonspor'u terk etme sebeplerinden biri olan "Milli takıma seçilememe" mevzunu bile yönetime bağlamak acımasızlıktır.

Topçular gidiyor diye yönetimi eleştirenler, futbolcuların haklarını savunmalıdır.

Çünkü bu yönetimin değil taraftarın görevidir.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:02
* Dünya'ya eleştirmek için gelen bir topluluğa yapılacak en son hareketi yaptın, bittin sen :D

Hehheheheh :)

Heyecanla bekliyorum :)

melekcilingir
16.08.2012, 00:03
Neye eleştri yapıyoruz?
Niye geldik buraya?

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:04
Şike soruşturmasının önemini kavrayamadık diye üzülüyorum.

Bir de bizim inadımıza, direncimize ne oldu diye üzülüyorum.

Direncimiz nasıl kırılır abi,

Bir taraftar mücadele veren diğer taraftarların inancını, direncini nasıl, ne yaparak kırabilir?

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:05
Neye eleştri yapıyoruz?
Niye geldik buraya?

Kendimizi eleştiriyoruz,

Eleştirilerden dersler çıkarıp bütünleşmeyi kuvvetlendirebileceğimiz umuduyla,

Veysel
16.08.2012, 00:06
Takima bagli degiller bagli saniyorlar kendilerini hic bir yarari yok full zarar olan cok taraftar profili var

melekcilingir
16.08.2012, 00:06
Ben abdullah Avcı'yı eleştirmek istiyorum taze taze maçtan sonra. Olur mu?

Sibel
16.08.2012, 00:07
Bence çok güzel bir başlık, öz eleştiri adına. Ama kıran kırana geçer. :)

olcay_61
16.08.2012, 00:08
taraftarımız yedersiz :)

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:09
Ben abdullah Avcı'yı eleştirmek istiyorum taze taze maçtan sonra. Olur mu?

Tavsiye etmiyorum, kendisi zincirlerini kırması mümkün olmayan bir emir kuludur.

Ayrıca Trabzonspor taraftarı olmadıkça bu sayfa da abdullah avcıyı eleştiremeyiz :)

TekfurÇayır 61
Direncimiz nasıl kırılır abi,

Bir taraftar mücadele veren diğer taraftarların inancını, direncini nasıl, ne yaparak kırabilir?

Gökhan müsaadenle buraya başka bir eleştiri yazmak istemiyorum. Öncesini bilmem ama burada olduğum 1 yıllık süre zarfında taraftarı en çok ben eleştirdim diye düşünüyorum. (yazdığm sınırlı başlıklar içerisinde)

Aklımdan geçen ne var ne yoksa yazdım. Tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Özellikle gençlerin buraya yazacaklarını ilgiyle okuyacağım.

Erdogan
güzel baslik.

bir elestiride bulunmak istiyorum, taraftarimiz hicbir seyden memnun olmaz.

diyelim uefada final oynuyoruz ve finale kadar iyi top oynuyoruz ama bu son macta kötü top oynayip ikinci oluyoruz.

bizim taraftar o durumda takimi yerden yere vurur. yönetimin sucu, o topcunun bu tpcunun sucu der.

kimse oraya kadar gelirken ki basariyi kale almaz bile.

degisik bir örnek oldu ama genel araftar yapimiz bu.

melekcilingir
16.08.2012, 00:11
Trabzon'da herkes futboldan anlar...
Futboldan en çok anlayanlar Trabzonsporlulardır....

Birer şehir efsanesiymiş. Maç başlığına bir girmem yetti anlamak için.

Yaldız61
16.08.2012, 00:12
en büyük sorunumuz kırılgan olmamız her şeye iyi giderken bi anda inanıyoruz ve sonuna kadar gitmek istiyoruz ama bir olumsuzlukta inadı na destek çıkıp ateşledimizi pek hatırlamıyorum hatırlamadım seneler zaten şampiyon oldumuz seneler :)

Gökhan Koç
Gökhan müsaadenle buraya başka bir eleştiri yazmak istemiyorum. Öncesini bilmem ama burada olduğum 1 yıllık süre zarfında taraftarı en çok ben eleştirdim diye düşünüyorum. (yazdığm sınırlı başlıklar içerisinde)

Aklımdan geçen ne var ne yoksa yazdım. Tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Özellikle gençlerin buraya yazacaklarını ilgiyle okuyacağım.

Anlıyorum abi,

Yeri gelmişken tekrar etmekte fayda var, başlıkta ki not kısmına sürekli olarak özen gösterelim.

cerasus
Bu basligin en fazla abonesi ben olacagim galiba. Hayallerimi süsleyen bir baslik olmus.

Ilk öncelikle kendimden baslayayim.

Sike sürecinde kulübümüze yeterince kadar destek veremedigimi düsünüyorum hatta su son sürecte varligimizi hissettirecek bir olusumda olamadigim icin üzülüyorum.

Sibel
16.08.2012, 00:13
Bu konuda uzun bir yazı yazmak istiyorum kısmetse.
:)
Çünkü bu taraftara hem kızıyor hem de kızamıyorum.
Sebebi çok.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:16
Ben de "fener şampiyonlar liginde oynasın kendimi köprüden atarım dedim"

Kendimi köprüden atmadığım için pişman değilim tabi ki :)

Ama bu kadar kirli bir düzen içinde böyle saçma bişey söylediğim için özür dilerim hepinizden.

Çünkü benim sözüme güvenenler bu laf ve fenerin alınmasından sonra fenerin kurutlacağını düşünmüş olabilir.

Ayrıca mücadeleden de uzaklaşmış olabilirler,

Üzgünüm, affınıza sığınıyorum.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:19
Ayrıca milyon tane imla hatası yapıp, edit krizine girdiğim için kendimden nefret ediyorum,

Sizler de okurken bana sövüyosanız, hakkınızdır :)

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:20
Bu konuda uzun bir yazı yazmak istiyorum kısmetse.
Çünkü bu taraftara hem kızıyor hem de kızamıyorum.
Sebebi çok.

Sabırsızlıkla bekliyorum :)

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 00:21
Gökhanım başlı için teşekkürler.Bence çok manidar bir başlık.Anlayana tabi.
Benim en büyük rahatsızlığım, sabahtan akşama kadar umutsuzluk pompalamaktan başka hiç bir şey yazmayan arkadaşlardır.Öz eleştiri anlamında diyecek çok şey bulunur.Kendi adıma konuşmam gerekirse,hala kulüp üyesi değilim.Kendimi bu konuda çok suçlu hissediyorum.En uygun fırsatta olacağım.Bu konu çok önemli bence.Burada kaç kişi kulübe üye acaba çok merak ediyorum.Bir kaç kişiyi biliyorum.

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 00:22
Bu basligin en fazla abonesi ben olacagim galiba. Hayallerimi süsleyen bir baslik olmus.

Ilk öncelikle kendimden baslayayim.

Sike sürecinde kulübümüze yeterince kadar destek veremedigimi düsünüyorum hatta su son sürecte varligimizi hissettirecek bir olusumda olamadigim icin üzülüyorum.

Hakkında şimdiye kadar edindiğim genel kanaate göre, bütün taraftarların senin gibi olmasını isterdim. Maaşallah, çok düzgün bir insan, çok güzel bir taraftarsın.

Yaldız61
16.08.2012, 00:26
yeterince destek verilmedi 3 5 çapulcunun galyanıyla yönetime sırt çevrildi ben en azından şike konusunda yönetime herzaman destek çıktım tek eksiğim maçlara gidememem :)

Hürgün Aygün
16.08.2012, 00:28
Avni Aker'deki birliktesizlik en önemli sorunumuz zaten hiç şüphesiz ki.Onun dışında her şeyi eleştirirken kendimize de çuvaldızı batırmıyoruz...:)

melekcilingir
16.08.2012, 00:29
Biraz da kendimizi eleştirelim lafından özeleştiriyi anlamamışım :)

Ben de kongre üyesi değilim. Ama hemen olacağım ve hatta kulüpte aktif rol almaya çalışacağım.

Oruç
16.08.2012, 00:30
Trabzon'da herkes futboldan anlar...
Futboldan en çok anlayanlar Trabzonsporlulardır....

Birer şehir efsanesiymiş. Maç başlığına bir girmem yetti anlamak için.

Günaydın hocam.

Yiğit Gayretli
16.08.2012, 00:31
Gökhan reis başımıza iş verdin he :D

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 00:32

Biraz da kendimizi kalaylayalım :)

Oruç
16.08.2012, 00:34
Ben de eleştireyim kendimi.

Şike sürecinde mail atmaktan başka hiç bir şey yapmadım.

Özel hayatım düzene otursaydı da daha fazla vakit ayırsaydım bu mevzuya.

Aklıma geldikçe yazarım.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:35

Yiğit Başkan,

Allah kolaylık versin, bu başlığı nasıl kontrol altında tutarsın bilmiyorum ama yapabilirsen dualarım seninle :)

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 00:35
Ben de eleştireyim kendimi.

Şike sürecinde mail atmaktan başka hiç bir şey yapmadım.

Özel hayatım düzene otursaydı da daha fazla vakit ayırsaydım bu mevzuya.

Aklıma geldikçe yazarım.

O kadar kötümser olma.Daha ne yapacaktın ki?Ben sanki farklı bir şey mi yaptım?
Atmayanlar düşünsün onu artık...

Sibel
16.08.2012, 00:36

Bak bu yönden düşünmemiştim.:eek:

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:37
Şike sürecine kadar buralara gelmiyordum, taraftarlık görevimi yerine getirmiyor, haksızlıkla mücadele etmiyordum.

Trabzonspor'umu yalnız bıraktığım için üzgünüm ve hatalıyım,

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:38
Bak bu yönden düşünmemiştim.:eek:

Hehhhehehehehe :):):):)

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:39
İlk 2 sayfada garip bir durum oluştu,

taraftarlığına hayran olduğum kişiler yazıyo buraya niyeyse :)

Yiğit Gayretli
16.08.2012, 00:39
Ey gidi Sibel :D

Şaka bir yana gerçekten ihtiyaç duyulan bir başlıktı. Eline koluna sağlık.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:45
Bu arada taraftara teşekkür etmek isteyenler "Biz Sanal ve Kötüler" başlığında teşekkür edebilir,

Bugün o "Sanal ve Kötüler" sayesinde bir kaç Trabzonlu köylerinden istanbul keşmekeşine göç etmekten kurtulmuş olabilir,

Teşekkürler "Sanal ve Kötüler",

ibrahim
16.08.2012, 00:49
Cok cikarci bir taraftar topluluguyuz.

Dayimin oglu alt yapida oynamak isteyene kadar fanatik Trabzonsporluydu mesela. Alinmayinca fenerbahce taraftari oldugunu söylemeye basladi. Küfredip duruyor. Alinsaydi isler degisecekti ama...

Yunus Danışmaz
16.08.2012, 00:50
İlk önce şu taraftar gruplarına el atmak lazım bence..

alper*
16.08.2012, 00:52
En büyük eleştiri konusu, Trabzon'u dünyanın merkezi olarak gören zihniyet olur.

cerasus
16.08.2012, 00:52
Bir elestiri daha yapayim kendi adima.

Alman vatandasligina gecmeyi bile düsündüm ve hala düsünüyorum.

Düsünüpte gecmemis olmam mi daha kötü yoksa böyle bir seyi akilima getirmek mi daha kötü yada beni bu hale getirenler mi daha kötü acikcasi bilmiyorum. Bilmedigim icinde yanlis bir sey oldugunu görüyorum. Gördügüm halde düzeltemiyorsam bir hata yapiyorum demek ki.

Not: Bu elestiri sike süreci ile baglantili.

Yunus Danışmaz
16.08.2012, 00:56

Düsünüpte gecmemis olmam mi daha kötü yoksa böyle bir seyi akilima getirmek mi daha kötü yada beni bu hale getirenler mi daha kötü acikcasi bilmiyorum. Bilmedigim icinde yanlis bir sey oldugunu görüyorum. Gördügüm halde düzeltemiyorsam bir hata yapiyorum demek ki.

Hocam yeri değil ama 1 sene Fransa'da kaldım ben öğrenci olarak. Orada paris başkonsolosuyla konuşma fırsatı yakaladım bir toplantıda. Fransa'da yaşayan türkler içir ne yapıp edip fransız vatandaşlığını geçin demişti. Aynı şey alman vatandaşlığı için de geçerlidir heralde.

alper*
16.08.2012, 00:58

Düşünüp de geçmemiş olman büyük bir eksiklik.

Gökhan Koç
16.08.2012, 00:59
@Cerasus @Yunus Danışmaz

Vatandaşlık değiştirenlerin neredeyse tamamı çok daha güzel hayatlar yaşamaktadır.

Ama onlar bunu yaptığı için biz buralarda yalnız kalıyoruz.

:(

Yaldız61
16.08.2012, 00:59
en büyük eleştiri sanırım tribünde tek çatı olamama nedenimiz ben bunun gerçekten nedenini merak ediyorum forum yönetcilerin br çohu biliyordur tamam para ve çıakr ayrı bir kenara ama illaki denenmiştir birleşmek neden olmuyor neden bukadarmı fitiz abi birbrimize ben bu olaydan nefret ediyorum ayrıca TEXAS ıda tek geçerim çarşı sıymış yok ultraslanıymıs flan filanıymıs adamlar taraftar abi izleyin görün videoları

Erdogan
16.08.2012, 01:01
Cok cikarci bir taraftar topluluguyuz.

Dayimin oglu alt yapida oynamak isteyene kadar fanatik Trabzonsporluydu mesela. Alinmayinca fenerbahce taraftari oldugunu söylemeye basladi. Küfredip duruyor. Alinsaydi isler degisecekti ama...

aynen benim arkadas da öyle.

mustafa yumlu ile beraber oynardi. topa nasil vurulur bilmezdu mustafa diyor ama onu aldilar beni almadilar cünkü onun arkasi vardi diyor.

dedigim arkadas da mükemmel top oynuyor. ve odur budur trabzonspora gicik, fenerli kendisi.

Murat Acar
16.08.2012, 01:01
Kendimi eleştirmeliyim öncelikle Her fırsatta klübe üye olmayı istemişimdir ama kısmet olmadı bir türlü bu işin üstüne istediğim gibi gidemedimmi yoksa ilgisizmiyim desem ama sıkıntı bende sonuç olarak hala üye olamadım...Birçoğumuz skor taraftarıyız buna bir son vermemiz gerek ve stadyuma giden arkadaşlar özellikle TRABZONDA daha çok sesleri çıkmalı diye düşünüyorum çekirdekçilere son yani:)

cerasus
16.08.2012, 01:03
Benim icin degisen bir sey yok. Bizim burda süresiz oturma iznimiz var. Yani Türkiyede oturmuyorum zaten. Ister Cin pasaportum olsun, ister Türk, pek farki yok. Ama alman vatandasi olmanin getirisi daha cok tabi bu ülkede. Ama ben asla almayi düsünmedim. Istesem istedigim yasimda oturma izni yerine alman pasaportu alabiliyorum. Burda dogdum ama yinede Türk pasaportum var.

Su son adaletsizligi gördükten sonra Avrupa'ya ve Almanlara karsi bakis acim cok degisti. Insani bu duruma getirdiler. Tabi buda elestirlecek bir konu. Yilmamam gerekir.

Armağan Dere
16.08.2012, 01:07
Taraftara değer veren mi var da eleştiren çıkacak.
anca zaten taraftar suçlu olur.
millet piyasayı götürüyor
dut yemiş bülbüle dönen başkan ve teknik direktör
oldukça taraftar hep eleştirilir(!).

Yaldız61
16.08.2012, 01:09

sen gerçekten büyük bir eleştiri yap kendine yönetime eyvalla hderimde hocama laf ettirmem bak burda cza yerim üyelim silinir onun için bida böle şeyler yazma yönetiminde gayet iyi iş yapıyor sadece bazı ları gitmesi gerekiyor s.şener klube çağ attlattı sen nediyn peşindesin şenol güneş olmasa belimiz dogrulmaz şikebahceli bu bir trabzonsporlu asla böle konusmaz hele şenol güneş hakkında yaptıkları yapacaklarının teminatıdır koçum uzada git

melekcilingir
16.08.2012, 01:11
İnsanlar bu forum gibi sosyal ortamları bir çeşit şahsiyet oluşturma egzersizi olarak görüyor. Sanal olması da işlerini kolaylaştırıyor. Keşke Trabzonsporlu olmasalar...

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:12
İnsanlar bu forum gibi sosyal ortamları bir çeşit şahsiyet oluşturma egzersizi olarak görüyor. Sanal olması da işlerini kolaylaştırıyor. Keşke Trabzonsporlu olmasalar...

Bu konuyla alakalı Tunga Abi bugün bana çok güzel bir araştırma yazısından bahsetti,

Kendisinden o yazıyı alıp burda paylaşacağım,

Armağan Dere
16.08.2012, 01:13
uzamak isteyen uzar.
ben düşüncemi yazdım.
haftasonu lig başlıyor hocanın bu seneki amacını çözebildiniz mi?
O kadar futbolcu giderken ''Durun'' dedi mi yönetime
ya da şöyle sorayım,
Şenol Güneş yönetimin karizmasını taraftardan üstün görmüştür her zaman.
Tff genel kurulunda gık diyebildi mi sayın Güneş.
terbiyeli olursak daha iyi anlaşabiliriz..bazı arkadaşlar bizi bilmeden yorum yapıyor.

alper*
16.08.2012, 01:14

Melek Hanım,
Ben eleştirinizi üzerime alınmıyorum ama böyle karanlığa sıkılan kurşunları hiç dürüst ve saygıdeğer karşılamadım.
Ben de mesela avatarınızdaki ucubeden rahatsızım ama dile getirmiyorum. Tahammül ediyorum.
Siz de tahammül etmeyi öğrenin. Yoksa bu tip mesajlarınız sadece sizi daha komik yapıyor. ;)

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:15

Taraftara değer vermek diye bir olgu yoktur. Taraftar her zaman tek taraflı olarak vaktini parasını emeğini verir. Taraftarlık tanımının gereğidir bu...

Millet piyasayı arkalarında ki taraftar desteğiyle götürüyor.

Yaldız61
16.08.2012, 01:18
uzamak isteyen uzar.
ben düşüncemi yazdım.
haftasonu lig başlıyor hocanın bu seneki amacını çözebildiniz mi?
O kadar futbolcu giderken ''Durun'' dedi mi yönetime
ya da şöyle sorayım,
Şenol Güneş yönetimin karizmasını taraftardan üstün görmüştür her zaman.
Tff genel kurulunda gık diyebildi mi sayın Güneş.
terbiyeli olursak daha iyi anlaşabiliriz..bazı arkadaşlar bizi bilmeden yorum yapıyor.

sen bikere taraftar deyilsinki taraftarlık olgusunu öğren bikere ondan sonra buralara yaz taraftarlık bir menfaat yada bir çıkar beklemeksizin tuttun takımı deli gibi aşık olmaktır

şenol güneş mi laf sölemedi kaç kere söledi basın toplantılarında üsstü kapalı tabi anlayan anlıyor senin gibleri anlamıyor işte

şenol güneşin düşüncelerini sen bilemezsin sen bence burda bildin propaganda yapıyorsun bence uzaklaştırılmalısın işte en büyük eleştirimız bu olmalı söz trabzonspor oldu zaman demokrasiden kısacaksın arkadaş böle adamları konuşturmucaksın

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:19
Melek Hanım,
Ben eleştirinizi üzerime alınmıyorum ama böyle karanlığa sıkılan kurşunları hiç dürüst ve saygıdeğer karşılamadım.
Ben de mesela avatarınızdaki ucubeden rahatsızım ama dile getirmiyorum. Tahammül ediyorum.
Siz de tahammül etmeyi öğrenin. Yoksa bu tip mesajlarınız sadece sizi daha komik yapıyor. ;)

Che guevarayı severim, ama sevmeyene de niye sevmiyosun diyecek halim yok,

Melek Hanımın bahsettiği çok önemli bir konudur,

Bugün facebook ve twitter dediğimiz oluşumlar, sırf insan oğlunun tabiatında ki bu zaaf üzerine kurulmuştur.

Bizzat beni kötü etkilediğini düşündüğüm zamanlar fazlasıyla oldu,

Armağan Dere
16.08.2012, 01:19
öyle birşey yok.
bjk çarşı grubuna değer vermiyor mu
ya da Gs Ultraaslan grubuna.
her zaman yönetime ses getirebilmişlerdir.
ama bizimkiler bizleri amiyane tabirle sağılacak inek olarak
gördükleri için bu devran böle sürer gider
biz de ses çıkarmadan sağıyorlar bizi
bakalım bu sene başkan kimi bırakmayacak COLMAN'ı mı acaba
nerde o 90'lı yılların taraftarları.
açın o zaman ki maçları izleyin bir de şimdikileri bir karşılaştırın
hep beraber çöktük.

Yaldız61
16.08.2012, 01:20
öyle birşey yok.
hep beraber çöktük.

kardeşim yönetim hangi grupla ilgilensn var 50 tane grup sen çarşı gibi ultraslan gibi tek çatıda toplanabildinmi az sus ya boş konuşuyorsun dostum bak konuştukca batıyorsun her söledinin ucu yine bize çıkyıor taraftarla

alper*
16.08.2012, 01:21
Che guevarayı severim, ama sevmeyene de niye sevmiyosun diyecek halim yok,

Melek Hanımın bahsettiği çok önemli bir konudur,

Bugün facebook ve twitter dediğimiz oluşumlar, sırf insan oğlunun tabiatında ki bu zaaf üzerine kurulmuştur.

Bizzat beni kötü etkilediğini düşündüğüm zamanlar fazlasıyla oldu,

Ne anlamalıyız buradan?
Foruma girip sizin gibi düşünmeyenler, biraz da iğneleyici üslup kullanıyorsa karakter ekslikliği mi çekiyorlar?

Erdogan
16.08.2012, 01:22
ARMAGAN walla kusura bakma da senin oldugun her ortamda bir gerginlik var.

sahsina bir elestirim yokda yani gördügüm o.

bu kadar minlet bilmiyorda bir sen biliyorsan o ayri.

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:22
öyle birşey yok.
hep beraber çöktük.

Değer vermek ile korkmak arasında fark var, lakin her ikisi de benzer sonuçlar doğurabilir.

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:25
Ne anlamalıyız buradan?
Foruma girip sizin gibi düşünmeyenler, biraz da iğneleyici üslup kullanıyorsa karakter ekslikliği mi çekiyorlar?

İnsanoğlu takip edilmek, şımartılmak, ilgi odağı olmak ister

Foruma girip sürekli yazan, Facebookta nonstop foto paylaşan, benim gibi sürekli twit atan BAZI insanlar bunu sadece yukarı da saydığım öğeleri elde etmek için yapıyor.

Bu konuda kendimden şüphe ettiğim çok zaman oldu mesela,

Armağan Dere
16.08.2012, 01:26
ben kimseyi germiyorum.
zaten şu şike muhabbetinden en çok zararı taraftar gördü.
Bırakın eleştirmeyi falan
artık herkese yavaş yavaş empoze edildi ''Trabzon sen bizle başa çıkamazsın diye''
en iyi yapacağın hareket bu sene takımı ligden çekmekti.bu ızdırabı taraftara yaşatmak daha büyük bir eleştiri konusu.

Gökhan Koç
16.08.2012, 01:27
ben kimseyi germiyorum.
artık herkese yavaş yavaş empoze edildi ''Trabzon sen bizle başa çıkamazsın diye''
en iyi yapacağın hareket bu sene takımı ligden çekmekti.bu ızdırabı taraftara yaşatmak daha büyük bir eleştiri konusu.

Takımın ligden çekilmesini heralde benden çok isteyen yoktur.

Ama konulara vakıf bir avukat beni yaklaşık olarak 3 dakika da ikna etti,

Olabilitesi yok bu işin ne yazıkki,

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 01:29
Armağan'cığım,
Bak kendin söylüyorsun,mesela bjk yönetimi Çarşı grubunun sesine kulak verir diye.Peki ben sana şunu sorayım:Bizim yönetim hangi taraftar grubuna kulak versin?50 küme var statta.Hepsi birbirine giriyor her maçtan sonra.Sırf Ankaragücü takımını yuhladılar diye,Trabzonlu Gençler denen BAKAN'ın kankaları,Vira grubuyla maçtan sonra tekme tokat birbirine girdi.Daha 20000 kişilik stattaki taraftar birlik sağlayamazken,yönetim hangi birine kulak verecek.Hepsinin isteği,çıkarı farklı!

Yaldız61
16.08.2012, 01:29
ben kimseyi germiyorum.

:) amatörden başlardın ondan sonra dostum sen ilk öncebirleş tek bir grup ol ondan sonra yönetimin hata yaptı yerde sesin gür çıkar herşey yine bizde bitiyor anlamıyormusun sn bizi biz birleştikte yönetim yok hayır öle şeymi olur 50 tane grupmu olucak dyor

Yaldız61
16.08.2012, 01:31
tek istedim tek bir grup ve adıda Divane :)

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 01:33
tek istedim tek bir grup ve adıda Divane :)

Hocam senin avatarı çözmeye çalışıyorum.Nedir o sorması ayıp,fener amblemi var!Bir şey mi kaçırıyorum?

Armağan Dere
16.08.2012, 01:33
Neyse uyku bastırdı.
biraz eski maçlara bakayım
sahura kalkacağım herkese iyi geceler.
eleştiririz bir ara hep beraber.

Yasin Altuntas
16.08.2012, 01:34
Laf cok icraat yok.

Sike konusunda Yönetim'e cok sallayip, hic destek olmadan sonuc beklemek. Bir Adami bir armada'ya karsi yanlis savasa gösterip, kaybettigi zaman elestirmek.

Kombine alip Transferin parasini hazirlayacagina, Transfere göre Kombine almak.

Taraftar Gruplarindan hic baslamiyayim zaten (Sahura kadar bitmez).

Birde bir Oyuncuyu hemen yerin dibine sokmak/yere göge sigdiramamak (ama bu genel bir Türk hastaligi).

Ve en büyük Hata: GÜVENSIZLIK.

Armağan Dere
16.08.2012, 01:34
Hocam senin avatarı çözmeye çalışıyorum.Nedir o sorması ayıp,fener amblemi var!Bir şey mi kaçırıyorum?

japon bayrağı muhabbeti ilker
hani zifaf gecesi falan:)
daha nası anlatılır ki:)

Yaldız61
16.08.2012, 01:35

çok şey kaçırıyorsun espirisini iyi araştır google amcaya sor :)

Erdogan
16.08.2012, 01:35
iyi geceler,..

bence grubun adi cilginlar olmalidir.

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 01:36
ben kimseyi germiyorum.

Armağan kardeşim sende bir yanlışlık olmasın.

Trabzonla başa çıkamadıklarını mahkeme kararından sonra sağır sultan duydu.

Başa çıkabiliyormuş gibi görünmek için minder dışına kaçtılar, reddedilemez gerçek bu.

Trabzonspor siyâset, mafya, organize suç örgütü olma amaçları da taşınarak kurulmadı ki.

Trabzonspor bir spor kulübü ve o sezon bizle sahada başa çıkamadıklarını herkes biliyor.

Senin takımın durumuna üzülmen bakış açındaki bir yanlışlıktan kaynaklanıyor olabilir mi?

Ben takımım açısından üzüntü yerine sevinç yaşıyorum. Ya sende ya bende bir yanlışlık var.

* Bir soruyla ekleme yapayım, verdiğimiz şehitler için üzülüyoruz, biz bir devlet olmaktan vazgeçtik, ordumuzu dağıtıyoruz mu diyelim?

Erdogan
16.08.2012, 01:37
Laf cok icraat yok.

Sike konusunda Yönetim'e cok sallayip, hic destek olmadan sonuc beklemek. Bir Adami bir armada'ya karsi yanlis savasa gösterip, kaybettigi zaman elestirmek.

Birde bir Oyuncuyu hemen yerin dibine sokmak/yere göge sigdiramamak (ama bu genel bir Türk hastaligi).

aynen budur iste Trabzonspor taraftar yapisini anlatmak icin bu yazi yeter. Basligi kapatabiliriz :)

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 01:38
Anladım:)
Ne adamsınız ya:)
İyiymiş...

Yaldız61
16.08.2012, 01:39
iyi geceler,..

bence grubun adi cilginlar olmalidir.

dostum kimse o grubun altına girmez yada bir başkasının en boşta olnı Divane bunun üstünede çok iyi besteler yazılır kafiye iyi oturur buna :) aslında bmn olarak tum grupları sitemizde toplayıp tribün yazan yerede Divane yazıp hepimizin besteler yazıp stadda aynı anda sesimiz patlayınca ya kadar bahırsak ozaman işte hem yönetime hem rakip takıma korkulu rüya oluruz ben bu Divane adını cok tuttum :)

Fatih Öztürk
16.08.2012, 01:45
Taraftarımız şike sürecinde çok dik durmuştur.çoğumuz davamız için yıpranmıştır.ama aynı çoğumuz yönetimin şike sürecinde yalnız savaştığını göz ardı ederek yönetime yapmadığı transferlerden ötürü ağır eleştiri getirmiştir.çok karışık ortalık çooook.hakkımız olan şampiyonluğun Tüm dünyanın gözü önünde kendi memleketinin başbakanı tarafından gasbedilmesine çok kızgın bu taraftar.bu taraftarın psikolojisini anlayın.ne kadar sağlıklı hareket edebilirki bu taraftar?

Erdogan
16.08.2012, 01:47
cilginlar son zamanlarda dagilmis gibi gözüksede gecmiste her zaman sani olan bir grup du. ne bilim o grubun adi hak ediyor gibi geldi bana.

ama divanede fena deyil tabi.

yinede ne kadar konusursak konusalim trabzonsporun hicbir zaman tek grubu olmaz cünkü hepimiz inadiz, en büyük inat bizde.
hicbir grup birlesmeyi kabul etmez.

Yaldız61
16.08.2012, 01:51
cilginlar son zamanlarda dagilmis gibi gözüksede gecmiste her zaman sani olan bir grup du. ne bilim o grubun adi hak ediyor gibi geldi bana.

ama divanede fena deyil tabi.

yinede ne kadar konusursak konusalim trabzonsporun hicbir zaman tek grubu olmaz cünkü hepimiz inadiz, en büyük inat bizde.
hicbir grup birlesmeyi kabul etmez.

aynen :) birde orda bir amigo şart bide onun kavgası olur ya uzun hikaye boş hayeller kuruyoruz :)

İlker Yazıcıoğlu
16.08.2012, 01:54
Bilen bilir,çoook eskiden Ktü Bilgisayar MÜHENDİSLİĞİ Bölümünün her maç çok büyük bir pankartı vardı.Oldukça kalabalık bir gruptu.Bence çok ilginç.Konuyu dağıttım ama grup isimleri verilince aklıma geldi....

Oruç
16.08.2012, 02:12
Taraftar kendini 'kutsanmış' bir varlık olarak görmekten vazgeçmeli.

Yönetim de hatalı, hoca da, taraftar da.

Son kutsanmış insan 1400 yıl önce görevini yaptı ve ebediyete intikal etti.

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 02:15
Taraftar kendini 'kutsanmış' bir varlık olarak görmekten vazgeçmeli.

Yönetim de hatalı, hoca da, taraftar da.

Son kutsanmış insan 1400 yıl önce görevini yaptı ve ebediyete intikal etti.

O bile hatâ yapmış ve uyarılmıştı.

O bile hatâsızlık iddiasında değildi.

"Mekke'nin fetih günüydü...

Bir adam Resûlullah'ın yanına yaklaştı. Korkudan, heyecandan titriyordu.
Resûlullah da gördü adamın bu halini ve dönüp seslendi: " Titremene lüzum yok, ben kral değilim "
Ve ardından dedi ki; " Kureyşli, kuru et yiyen bir kadının oğluyum ben."

M.S.SOFU
16.08.2012, 02:36
madem kendimizi eleştiriyoruz ben şahsımdan başlayayım
*maçlara gitmiyorum
*deplasmanlara gitmiyorum
*organizasyon yapmıyorum
*takım ve kulüp için yaratıcı fikirler ortaya koyamıyorum
*takımla alakalı bir konu hakkında ''futbolcular'' dışında ve borsa olayları dışında derinlemesine araştırma yapıp burada arkadaşları bilgilendirmiyorum
*ts club ürünleri almıyorum
şimdilik bu kadar aklıma geldikçe yazarım

not:bu eleştiriler kendime yönelik,ama illa bende üstüme alınıyorum diyen varsa buyursun alınsın :)

titanic
16.08.2012, 02:50
Çekirdek tüketimini sürekli artırarak,çekirdek üreticisinin yanında olduğumuzu her fırsatta gösteriyor olmamız.

Yaldız61
16.08.2012, 02:55
Çekirdek tüketimini sürekli artırarak,çekirdek üreticisinin yanında olduğumuzu her fırsatta gösteriyor olmamız.

tadımı büyütp koskoca şirket yapan bizizdir :)

Alihan Ertürk
16.08.2012, 03:06
Başlığı açan kimse çok iyi bir iş yapmış tebrik ediyorum.

Zamanı gelince benim de 1-2 çift sözüm olacak..

http://images.gittigidiyor.com/5889/REZERVE-YAZISI-4-ADET-CIFT-TARAFLI-ucretsiz-karg__58896650_0.jpg

U.Sadıkoğlu
16.08.2012, 03:17
Taraftar olarak beklentilerimiz her sezon yüksek fakat İstanbul takımlarının sahip olduğu sosyal ve ekonomik imkanlara hiç bir açıdan klübümüz sahip değil.

Taraftarımız olaya maddi açıdan bakmadığı için sürekli iyi futbol , galibiyet , 3 puan istediği için takımın kötü gittiği sezonlarda tribünde gözle görülür bir düşüş oluyor.. 2010/2011 sezonunda İzmir Atatürk'te oynadığımız Bucaspor müsabakasını hatırlayın orada bile taş çatlasın 15-20 bin kişi vardı..

Bunun sebebi ; Trabzonspor taraftarının futboldan harbiden anlaması.. Taraftar daha şampiyonluğun dönmeyeceğini gördü ve İzmir'e gitmedi... Eğer taraftarın zihniyeti başarı değilde destekleme amaçlı olursa ileride Napoli gibi bir klüp bile olabiliriz.. Adamların şu an ki kadrosu ortada..

Önce vereceksin sonra alacaksın , tohumları ekelim sonra ekinleri alalım diyorum :)

Elimizden geldiğinde verebildiğimiz kadar desteği takımımıza vermeye çalışalım, hocamızın 2 mağlubiyet suratına tükürmeyelim sabır gösterelim.. Taraftar profili son yıllarda inanılmaz arttı..

Öğrencilerin tribüne çekilmesi sağlanabilirse iki kat daha fazla verim alabiliriz inşallah her şey güzel olacak bu taraftar her şeyin en iyisini hakediyor..

Hüseyin Başoğlu
16.08.2012, 03:30
yeminle çok iyi bir başlık olmus hemen baslıyım :)

--çekirdek olayı malumumuz çekirdek çitleyerek mac izlenmez :)
--Her transfer haberine inanıp yönetime sövülmez :)
--İşine geldiğinde efsane işine gelmediğinde hoca art niyetli deyip sövülmez..
--Transfer yoksa kombine yok denmemeli
--Trabzonspor yerine transferspor tutulmamalı
--Baskasının oyuncusunu yüceltip bizim oyuncumuz yerilmemeli...

gece gece beynim az calısıyor sabaha biraz dha yazarım :)

kalavara
16.08.2012, 03:48
güçlüysen adalet lehine işliyor maalesef ve güç için bizim gibi camiaların tek çaresi birlik olmaktır! her anlamda çabalayıp bir baskı grubu haline gelmeliyiz, kentin siyasileri bilmeli ki trabzonspora karşı hata yapma şansları yok! ama biz kendi içimizdeki kısır döngünün kurbanı olduk hep...
anlık öfke, anlık sevgi! futbolda uzun süreli mutsuzluk demek, farkedemedik!

memmedaga
16.08.2012, 04:59
elestiri uzmanlari hemen damlamis "elestiri" dedinmi onlar bitio aninda :)
Allah yakinlariniza sabir versin dunyaya elestirmek icin gelen ....

memmedaga
16.08.2012, 05:00
Laf cok icraat yok.

sanki dusundeklerimin ozetini gectin

Yunus Danışmaz
16.08.2012, 19:58
İnsan ve cemiyet, kendini hesaba çekme kalitesine ulaşınca aradığını bulur... Üstad N.F.K...

Soner Albayrak
16.08.2012, 22:02
İlla bir hata arıyorsak inciğinden cinciğinden herkezde, herşeyde hata vardır kanısındayım.
Bu bence derin bir konu ne kadar yazıp çizsek de bitmeyecek bir konu.
Şahsım adına eleştiri yapmak gerekirse ben taraftarlığını tam anlamıyla yapan birisi değilim.
Ama yeri geldi bu takım için 30 saat uykusuz da kaldım öyle zamanlar oldu takımı takip etmek bile istemedim.
Ortada bir gerçek var ki Türkiye'de bizim taraftarımız kadar vefalı bir taraftar yok.

Gökhan Koç
16.08.2012, 22:17
Kendini eleştirebilenin çözemeyeceği sorun yoktur,

Lakin kendimizi eleştirmenin yanında, taraftarımızın çeşitli düşüncelerini de eleştirebiliriz,

Eleştirmek ve tartışmak küfretmek değildir,

Gökhan Koç
16.08.2012, 22:23
Engini gs'ye verdik diye başına gelen haksızlıklara göz yuman taraftarlar beni üzüyor,

Adalet, hak ve hukuk taraftarlığın önündedir,

Ama "oh iyi oldu ona" derken aslında sadece içinde ki kırgınlığı yansıtmak isteyen temiz taraftarıma tabiki tek kelime sözüm yok.

alper*
16.08.2012, 22:31
Hukuk taraftarlığın önünde ama kuru hukuk taraftarlığı rasyonalitenin gerisinde.
Emre 3 maç ceza alırken GS neredeydi?
Bence 11 maç çok iyi oldu.
Çok sevindim :)

Gökhan Koç
16.08.2012, 22:44
@abc*

gs aynı duyarlılığı göstermiyor diye biz de kendimizi onlara mı benzetelim,

O zaman nasıl örnek insanlar olduğumuzu, farklı olduğumuzu iddia edebiliriz ki?

fener çılgın transferler yapıyor diye çılgın transferler istiyoruz, tüm beşiktaş stadyumu hep bir ağızdan çarşının tezahüratlarını söylüyor diye bunu kıskanıyoruz,

Bunları elde edebilir miyiz ?

Sahip olduğumuz birçok güzellikten feragat ederek, evet...

Not: Engine verilen ceza bence ağırdır,

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 22:52
Engini gs'ye verdik diye başına gelen haksızlıklara göz yuman taraftarlar beni üzüyor,

Adalet, hak ve hukuk taraftarlığın önündedir,

Ama "oh iyi oldu ona" derken aslında sadece içinde ki kırgınlığı yansıtmak isteyen temiz taraftarıma tabiki tek kelime sözüm yok.

UEFA'nın işe el atmasından olabilir:

HT Spor'un haberine göre; Galatasaray-Fenerbahçe maçında Engin Baytar'ın hakem Cüneyt Çakır'a yaptığı saldırı, UEFA Hakem Kurulu'nda büyük şaşkınlık yarattı ve inceleme başlatıldı. UEFA Hakem Kurulu Üyesi Jaap Uilenberg, MHK ile temasa geçerek, üzücü olayla ilgili bilgi aldı ve durumu UEFA'ya iletti. Cüneyt Çakır'ın Avrupa'nın en önde gelen hakemlerinden biri olduğunun altını çizen Uilenberg, Engin'in saldırısının "affedilmez" olduğunu bildirdi.

Jaap Uilenberg, Engin Baytar'ın Cüneyt Çakır'ı sahada adeta sürüklemesinin çok çirkin olduğunu ve Avrupa hakem camiasında da tepki topladığını belirtti. Cüneyt Çakır'a yapılan saldırıyı izleyip çok üzüldüklerini belirten Uilenberg, Engin hakkında nasıl bir işlem yapılacağı ve ne gibi bir ceza verileceği konusunda da sorular yöneltti.

COLLINA DA BİLGİ İSTEDİ

Jaap Uilenberg'in, UEFA Hakem Kurulu Başkanı Pierluigi Collina'nın isteği üzerine devreye girdiği öğrenildi. Collina başta olmak üzere UEFA Hakem Kurulu üyeleri, üzücü olayla ilgili olarak kendilerine bilgi verilmesini istedi. Görüntüleri izleyen Collina'nın da çok şaşırdığı ve süreci yakından takip ettiği vurgulandı.

8 MAÇ CEZA BEKLENİYOR

Merkez Hakem Kurulu (MHK) ise bu gelişmeler üzerine Uilenberg'i detaylı bir şekilde aydınlattı. Kurul, Cüneyt Çakır'ın kırmızı kart gösterdiğini, Engin'in de prosedür gereği Disiplin Kurulu'na gönderildiğini ifade etti. Hazırlanan raporlar doğrultusunda Engin'in cezasının yarın belli olacağı vurgulandı. Yaşanan gelişmeler paralelinde, Engin'e 8 maç men cezası gelmesi bekleniyor.

Gökhan Koç
16.08.2012, 22:57
@TekfurÇayır 61

Fenerbahçe için UEFA'ya diklenen TFF, emre için ırkçılığı örten TFF, enginin cezasının boyutunu hesaplarken UEFA'nın hassasiyetini dikkate mi aldı?

Hiç zannetmiyorum abi,

Aykutun geçen sene bahsettiği güçler dengesinde ki pazarlıkların bir ürünü olarak görüyorum enginin cezasını,

Ayrıca UEFA hakemleri, diğer hakemlerden daha mı kıymetli oluyorlar UEFA nezdinde, hiç zannetmiyorum sadece daha başarılılar,

Bu haberin kaynağı nedir?

HTspor kaynak belirtiyor mu yani?

TekfurÇayır 61
16.08.2012, 23:14
@TekfurÇayır 61

Fenerbahçe için UEFA'ya diklenen TFF, emre için ırkçılığı örten TFF, enginin cezasının boyutunu hesaplarken UEFA'nın hassasiyetini dikkate mi aldı?

Hiç zannetmiyorum abi,

Aykutun geçen sene bahsettiği güçler dengesinde ki pazarlıkların bir ürünü olarak görüyorum enginin cezasını,

Ayrıca UEFA hakemleri, diğer hakemlerden daha mı kıymetli oluyorlar UEFA nezdinde, hiç zannetmiyorum sadece daha başarılılar,

Bu haberin kaynağı nedir?

HTspor kaynak belirtiyor mu yani?

Atilla Türker'in haberi olarak verilmiş. Haber metninden anladığım kadarıyla doğru bir haber. (böyle yetenekler geliştirdim zaman içinde)

Pazarlık mı, UEFA farkı mı bilemem tabiî.

Gökhan Koç
16.08.2012, 23:21
@TekfurÇayır 61

Haber doğru olsa bile, cezanın adilliğini değil tam tersini ıspatlıyor (gülücük)

Yani UEFA'sı, tff'si, hükümeti, basını, feneri gs'si şu teraziye el atmadan rahat edemiyorlar, (UEFA'yı iyi yönde ayırıyorum)

alper*
16.08.2012, 23:48
@abc*

gs aynı duyarlılığı göstermiyor diye biz de kendimizi onlara mı benzetelim,

O zaman nasıl örnek insanlar olduğumuzu, farklı olduğumuzu iddia edebiliriz ki?

fener çılgın transferler yapıyor diye çılgın transferler istiyoruz, tüm beşiktaş stadyumu hep bir ağızdan çarşının tezahüratlarını söylüyor diye bunu kıskanıyoruz,

Bunları elde edebilir miyiz ?

Sahip olduğumuz birçok güzellikten feragat ederek, evet...

Farklı olacağız diye yapay bir romantiklik içinde olmaya gerek yok.
Bence 11 maç iyidir.
S*çtıkları b*kun içinde debelensinler bize ne.

Gökhan Koç
16.08.2012, 23:52
@abc*

Peki madem, (:

Oruç
16.08.2012, 23:59

Konu dışı ama yazmak istedim.

Bülent Ataman benzer bir hareketi aynı hakeme yaptı diye '20 maç' ceza aldı. Şu anda ismi geçen futbolcuya verilen ceza tamamiyle üzerindeki formayla alakalıdır. Verilen ceza ağır değil, adaletsizliğin bir diğer göstergesi olmuştur.

Not: Bülent Ataman'ın ceza aldığı pozisyon. Vaktin varsa bakarsın hangisi 'adil', hangisi 'ağır.'

http://fethiyedespor.net/haber/video.asp?videoID=5

Not: Sayfayı konu dışı bir yazıyla meşgul ettiğim için herkesten özür dilerim.

Gökhan Koç
17.08.2012, 00:11
@thepathfinder

Bülent Ataman o olayı Trabzonspor'da oynarken yaşasaydı alacağı ceza belki de 30 maç olacaktı.

Engin Trabzonlu değil de fenerli olsaydı, ya da engin yerinde emre olsaydı ceza 2-3 maç ile kapatılacaktı.

Ağır dememin sebebi, bir futbolcuyu 3 ay sahadan uzak tutarsanız, geri gelmesi bir 2 ay daha sürer ve aslında siz onu o sezon katleşmiş olursunuz,

Yani 6 maç ceza 3 maç cezanın iki katından daha fazla etki eder,

11 maç bu sebepten çok ağır oldu,

memmedaga
17.08.2012, 03:10
daha 5. sayfa ve taraftarimiz bi futbolcu uzerinden veyahut basit bir konu uzerinde ikili atismaya gecmis bile, benim bu forumda gordugum en temel sorun herkesin kendi fikrini herkese veyahut karsi tarafa neredeyse "zorla" kabul ettirmeye calismasidir

kaldiki "evet haklisin ,yanilmisin fikrimi degistirdim" gibi adimlari cok nadir gorursunuz burda
....

Yaşar
17.08.2012, 04:12
Engin'e verilen cezada birçok neden var elbet.
Hakema saldırı, hakeme küfür, taraftara hakaret gibi etkenler üst üste toplanıp, bu cezayı doğurdu.
Bu ceezanın ağır olduğun anlamına gelmesin fakat Gslı futbolcuya 11 maç ceza veriliyor ise, bu işte kesinlikle bir şeyler etken olmuştur.
Cüneyt Çakır'ın Fb aleyhine çaldığı düdükler gibi.
Mesela aynı hareketleri Fbli bir futbolcu yapmış olsaydı, 5 maç ceza alırdı.
sorun eyyam üstüne eyyam yapanlarda.

M.S.SOFU
17.08.2012, 15:38
engine verilen ceza,emreye verilmeyen ceza tff nun hala fenerasyon olduğunun bir kanıtıdır
ulan bir temizlenemedik şu fenerlilreden ya.

Bartuğ13
17.08.2012, 15:59
Bu taraftar gerekli baskıyla yönetime gereken transferi yaptıramadı ya yazıklar olsun.

Yıllardır tabiri caizse salak yerine konuyoruz ama hala akıllanmıyoruz.

Selçuk İnan'ın Burak Yılmaz'ın yaptığını yönetim de taraftara yapıyor.

Koskoca başkan, genel sekreter 13 Ağustos'a yetişecek transfer yetişmezse anlamı yok zaten dediği halde bir oyuncuyla imzalamayı bırak masaya oturduklarını duymadık. 2 haftadır kimseyle görüşmediler bile taraftarı oyaladılar. Bu takımın ihtiyaçları belliyken bizi Eylül'e dek oyaladılar ya bizlere yazıklar olsun.

Hala aynı yalanlara, boş sözlere kanıyoruz. Aptallığımıza doymayalım.

Gökhan Koç
17.08.2012, 20:12
Bu taraftar gerekli baskıyla yönetime gereken transferi yaptıramadı ya yazıklar olsun.

Yıllardır tabiri caizse salak yerine konuyoruz ama hala akıllanmıyoruz.

Selçuk İnan'ın Burak Yılmaz'ın yaptığını yönetim de taraftara yapıyor.

Koskoca başkan, genel sekreter 13 Ağustos'a yetişecek transfer yetişmezse anlamı yok zaten dediği halde bir oyuncuyla imzalamayı bırak masaya oturduklarını duymadık. 2 haftadır kimseyle görüşmediler bile taraftarı oyaladılar. Bu takımın ihtiyaçları belliyken bizi Eylül'e dek oyaladılar ya bizlere yazıklar olsun.

Hala aynı yalanlara, boş sözlere kanıyoruz. Aptallığımıza doymayalım.

Yönetime transfer konusunda baskı yapmak istiyorsun da biri seni tutuyor mu renktaş?

Yapabiliyorsan buyur, peşinden birçok kişi de gelir garanti ederim,

Mert Pasa
17.08.2012, 23:02
@thepathfinder

Bülent Ataman o olayı Trabzonspor'da oynarken yaşasaydı alacağı ceza belki de 30 maç olacaktı.

Engin Trabzonlu değil de fenerli olsaydı, ya da engin yerinde emre olsaydı ceza 2-3 maç ile kapatılacaktı.

Ağır dememin sebebi, bir futbolcuyu 3 ay sahadan uzak tutarsanız, geri gelmesi bir 2 ay daha sürer ve aslında siz onu o sezon katleşmiş olursunuz,

Yani 6 maç ceza 3 maç cezanın iki katından daha fazla etki eder,

11 maç bu sebepten çok ağır oldu,

izninle bir saniye "engin trabzonlu'' diye mi? sanirim yazim hatasi ya da yakinda Ozer Hurmaci'nin da haksiz kadro disi birakildigini mi konusacagiz?

Ali Kemal ne kadar Turkse Enginde o kadar Trabzonludur.Bu takim icin birakin bir fedakarligi herhangi bir egosuna cekiduzen vermeyi denemismidir?

Mert Pasa
17.08.2012, 23:07
gaysenin f5den daha az entrikaci ve daha az etkili oldugu fikrine varmanizin sebebi f5den limitsiz nefret etmenizse dogru yolda degilsiniz.

30 yili askin taraftarligim bana gaysenin assagilikta f5den hicbir zaman geri kalmadigini defalarla hatirlatmisdir,

Fener sikeyle elimizdeki sampiyonlugu calmisken,Selcuk itinin ayartilmasindan beri de gayse sistematik kadromuzu calmaktadir,butun sene boyunca el altindan calisan baskasimidir?

Allah Trabzonsporumuzu korusun ve hepimize bu ahlaksizlarin hepsiyle ugrasacak suur ve bilincli sabir ve dikkat nasip etsin

titanic
18.08.2012, 01:56
Gereksiz bir tartışma dönüyor.Şimdi Engin'in yaptığına oh olmuş demiyor hiç kimse.Bana göre kendisi adına alabileceği en iyi cezayı aldı.Emre nin ırkçı hareketi ile bu durumu karşılaştırmak anlamsız.Irkçılık evrensel bir suçsa da maç yöneten hakemi tartaklamak geçiştirilecek kadar hafif bir kusur değildir. Burada yapılmıs bır yanlıs var, Emrenın gerekli cezayı almaması suç farklıyken Engini mağdur duruma düşürmez. Birisi hak ettiği cezayı aldı,diğeri geçiştirildi.Olay bu. Enginde 10 maç oynamayıversın.Ehliyetine el konulan ailesini gecındırmek için direksiyon sallayan servıs şoförü ile,tilyonluk Enginin mağduriyeti de aynı olmasa gerek.Hiçbirimiz Engin değiliz

Ugur Kursad
18.08.2012, 02:11
Açıkçası ben oh olsun diyorum umarım bu sene burak ve selçuk denilen yalancı kişilerde cezasını Allah tarafından verilen büyük bir sakatlık ile çekerler .Umut'a lafım olamaz , her ne ise .. Biz önce kendimize yapılan haksızlıkları düzeltelimde ondan sonra futbolda diğer adaletsizlikleri sonra düşünelim , sonuçta bizim kupamız fenevbahçenin müzesinde işkence çekiyor .

TekfurÇayır 61
18.08.2012, 03:11
izninle bir saniye "engin trabzonlu'' diye mi? sanirim yazim hatasi ya da yakinda Ozer Hurmaci'nin da haksiz kadro disi birakildigini mi konusacagiz?

Ali Kemal ne kadar Turkse Enginde o kadar Trabzonludur.Bu takim icin birakin bir fedakarligi herhangi bir egosuna cekiduzen vermeyi denemismidir?

Son paragrafı kaç kez okuyup anlamaya çalıştıysam hepsinde de Ali Kemal'in Türk olmadığını söylüyorsun diye anladım.

Ali Kemal Denizci'den bahsediyorsan, Türk değil mi kendisi?

sence
18.08.2012, 03:12
Bence de ceza iyi olmuş.Geçen sene "terim engini adam etti, gs de böyle şeyler yapamaz vs."diyen istanbul yorumcularına da kapak olsun.

Soner Albayrak
18.08.2012, 09:45
Konu dışı gereksiz bir tartışma yapılıyor burda. Bir başka takımın oyuncusunun aldığı cezayı burada tartışmak anlamsız bence.

Ömer Faruk61
18.08.2012, 10:33
Siyasetin dibine girdiği bir soruşturmada birlik olamayıp Camiamıza gerekli desteği veremedik.Hakkımızı bu yüzden bugüne kadar alamadık...

Travelair
18.08.2012, 12:20
Taraftar birleşmeli. Tek çıkış noktası da Trabzonspor'a destek olmalı. İşin içine çıkarların girdiği değişik gruplar dağıtılmalı

cerasus
18.08.2012, 21:14
Ben bu taraftardan asiri derecede cok sikayetciyim.

Taraftar olmanin ne demek oldugunu bildiklerini sanmiyorum.

Üzüntüyle bu taraftarin ne kadar seviyesiz, kalitesiz, nezaketten uzak oldugunu gün gectikce daha fazla görüyorum.

Yönetim, teknik ekip, vs. bunlar bir gün gidecekler. Ya istifa ediyorlar, yada görevlerini tamamlamis oluyorlar, bir sekilde gitmis oluyorlar.

Ama maalesef basimiza kalan yine bu taraftar. Onlarin "acma - kapama" dügmesi yok. Istifa gibi bir sey yok.

Cok rahatlar. Koltuklarindan kaldirabilen kimse yok.

Kahroluyorum böyle insanlari gördükce.

brushfield
19.08.2012, 04:53
Ben bu taraftardan asiri derecede cok sikayetciyim.

Taraftar olmanin ne demek oldugunu bildiklerini sanmiyorum.

Üzüntüyle bu taraftarin ne kadar seviyesiz, kalitesiz, nezaketten uzak oldugunu gün gectikce daha fazla görüyorum.

Yönetim, teknik ekip, vs. bunlar bir gün gidecekler. Ya istifa ediyorlar, yada görevlerini tamamlamis oluyorlar, bir sekilde gitmis oluyorlar.

Ama maalesef basimiza kalan yine bu taraftar. Onlarin "acma - kapama" dügmesi yok. Istifa gibi bir sey yok.

Cok rahatlar. Koltuklarindan kaldirabilen kimse yok.

Kahroluyorum böyle insanlari gördükce.

:alkış::alkış::alkış:...........................

Gökhan Koç
19.08.2012, 09:39
Adaletin, Trabzonspora yapilan hizmet ön sartiyla beklenmesi hos degildir. Nefret bizi otekilere benzetmesin.

Yiğit Gayretli
19.08.2012, 10:44
Uzun uzadıya içimi dökmek amaçlı girdim başlığa. Bir başlayalım hele bakalım yazı nereye gidecek ben de bilmiyor ve kestiremiyorum :)

Dün sezonun ilk maçında berabere kaldık. Hoca tribünde. Tribün demeye bin şahit lazım... Topçu zeminde, zemin demeye bin şahit lazım... Taraftar "eleştiri"de. "Eleştiri" demeye bin şahit lazım...

En son söyleyeceğimi en baş söyleyeyim; böyle eleştireceksen eleştirme kardeşim. Seninki eleştiri değil, küfür adlı adınca.

fener taraftarından örnek göstermeyi hiç sevmiyorum ama mecbur kalıyorum. Birliktelikleri ibretlik cinsten. Şikeci başkanlarına destek çıkıyorlar. Futboldan Şenol Güneş'in binde biri kadar anlamayan, bilgi ve terbiye fakiri kocaMANkafa teknik direktörlerine sahip çıkıyorlar. Hem de rezalet bir top oynamalarına rağmen...

Biz ne yapıyoruz? Vay efendim hoca yanlış değişiklik yapmış, böyle teknik direktörlük mü olurmuş? Küfürler, kafirler... La havle. "Sen taraftar olarak neyi düzgün yapıyorsun?" diye sorunca da "Forma aldım ben!" diyor... Aferin sana, bravo! Ortada verilen savaşı hiç görme. Paran belki seni söz sahibi yapar ama o mücadeleyi satın alamaz. "DİK" duracaksın bu yolda ilk önce. Yıldırım Demirören'e, Aziz Yıldırım'a, Nihat'a, Şekip'e, İlhan'a, Bülent'e, Ümit'e vs vs vs etmediğin küfürleri Sadri Şener'e, Şenol Güneş'e hiç etmeyeceksin!

Futbolu bilmemekle suçladığın Şenol Güneş'in bu takımın başında üç (rakamla; 3) şampiyonluğu çalındı, sayın Trabzonspor'lu. Hangisinin hesabını sorabildin? Hele sonuncusu mahkeme tescilli...

Adam doğru oyuncu soksa ne olacak? Maçı kazansak ne olacak? Ben size söyleyeyim; sonraki hafta maçımızı 3'e verecekler. Yine kazanırsak 12'ye... Yine kazanırsak hakem bizi doğrayacak, fener şike yapacak, geri kalanlar ona yatacak. Hangi transfer bu etkenleri bertaraf edebilecek misal? Önce bu şerefsiz düzeni yıkmayı becer, payına düşeni layıkıyla yap! Ondan sonra Sadri Şener'den de Şenol Güneş'ten de hatta ve hatta Nevzat Şakar'dan da iyisini arar bulursun.

Bu adamlar bizim adamlar ya. Trabzon'da sokağa çıkınca muhakkak haftada bir görüyorsun ya. Dilediğince küfret. Ne olsa ses çıkartmıyor... Mülayim adam. Sakın fener maçından sonra Sadri Şener'in arabasını yumurta yağmuruna tutanları konuşma!

Önce samimi ol...

Ergin Varlibas
19.08.2012, 13:46
Uzun uzadıya içimi dökmek amaçlı girdim başlığa. Bir başlayalım hele bakalım yazı nereye gidecek ben de bilmiyor ve kestiremiyorum :)

Dün sezonun ilk maçında berabere kaldık. Hoca tribünde. Tribün demeye bin şahit lazım... Topçu zeminde, zemin demeye bin şahit lazım... Taraftar "eleştiri"de. "Eleştiri" demeye bin şahit lazım...

En son söyleyeceğimi en baş söyleyeyim; böyle eleştireceksen eleştirme kardeşim. Seninki eleştiri değil, küfür adlı adınca.

fener taraftarından örnek göstermeyi hiç sevmiyorum ama mecbur kalıyorum. Birliktelikleri ibretlik cinsten. Şikeci başkanlarına destek çıkıyorlar. Futboldan Şenol Güneş'in binde biri kadar anlamayan, bilgi ve terbiye fakiri kocaMANkafa teknik direktörlerine sahip çıkıyorlar. Hem de rezalet bir top oynamalarına rağmen...

Biz ne yapıyoruz? Vay efendim hoca yanlış değişiklik yapmış, böyle teknik direktörlük mü olurmuş? Küfürler, kafirler... La havle. "Sen taraftar olarak neyi düzgün yapıyorsun?" diye sorunca da "Forma aldım ben!" diyor... Aferin sana, bravo! Ortada verilen savaşı hiç görme. Paran belki seni söz sahibi yapar ama o mücadeleyi satın alamaz. "DİK" duracaksın bu yolda ilk önce. Yıldırım Demirören'e, Aziz Yıldırım'a, Nihat'a, Şekip'e, İlhan'a, Bülent'e, Ümit'e vs vs vs etmediğin küfürleri Sadri Şener'e, Şenol Güneş'e hiç etmeyeceksin!

Futbolu bilmemekle suçladığın Şenol Güneş'in bu takımın başında üç (rakamla; 3) şampiyonluğu çalındı, sayın Trabzonspor'lu. Hangisinin hesabını sorabildin? Hele sonuncusu mahkeme tescilli...

Adam doğru oyuncu soksa ne olacak? Maçı kazansak ne olacak? Ben size söyleyeyim; sonraki hafta maçımızı 3'e verecekler. Yine kazanırsak 12'ye... Yine kazanırsak hakem bizi doğrayacak, fener şike yapacak, geri kalanlar ona yatacak. Hangi transfer bu etkenleri bertaraf edebilecek misal? Önce bu şerefsiz düzeni yıkmayı becer, payına düşeni layıkıyla yap! Ondan sonra Sadri Şener'den de Şenol Güneş'ten de hatta ve hatta Nevzat Şakar'dan da iyisini arar bulursun.

Bu adamlar bizim adamlar ya. Trabzon'da sokağa çıkınca muhakkak haftada bir görüyorsun ya. Dilediğince küfret. Ne olsa ses çıkartmıyor... Mülayim adam. Sakın fener maçından sonra Sadri Şener'in arabasını yumurta yağmuruna tutanları konuşma!

Önce samimi ol...

Altına imzamı atıyorum

Ergin Varlibas
19.08.2012, 13:47
Trabzon şehrinin bir futbol şehiri olması bence takıma yarardan çok zarar veriyor.

Yaldız61
19.08.2012, 13:48
tarafatara deyil çünkü ben burda taraftar deyil izleyici yi eleştiriyorum çünkü burdkilerin %80 izleyici taraftar olmak okadar kolay deyil taraftarlık mertebine hakaret olur bu

Gökhan Koç
20.08.2012, 20:08

Önce samimi ol...

Düşüncelerime tercüman olmuşsun Yiğit Başkan,

Eline, fikrine sağlık

zafercalikoglu
20.08.2012, 21:54
çok fazla taraftar grubumuz var ama ortak bir coşkuyu stadta bulamıyoruz,onun için taraftarlar grubu olarak birleşmeli sayısı azaltılmalı..

Mollasalihoğlu
20.08.2012, 23:23
Yiğit gerekenleri yazmış...

Mete DORUK
20.08.2012, 23:31
Kim ne derse desin bizim taraftar organize şekilde birlik o-la-mı-yor.

UgurAk61
20.08.2012, 23:35
olmali mecburuz biz neden birlik olamiyoruz birisi buna öncü olmasi lazim neden burdan baslatmiyoruz ya
?

Recep Alkan
21.08.2012, 00:04
Buraya gelip rahatlıkla Trabzonspor'un tüm taraftar kitlesini kendisini tenzih ederek eleştiren taraftar profilimiz olduğu sürece bizde birleşme olmaz.

Herkes kendisine göre taraftardır. Ama kimisine göre bu derecelendiriliyor,

Mesela forma almazsan eleştirme hakkın yok, dolayısı ile taraftar olamazsın. Kimse sormaz ama ne kadara çalışırsın diye.

Mesela Yönetim istifa dersen taraftar olamazsın, çünkü istikrarı bozmuş olursun, ama kimse sormaz neden istifa diyorsun diye...

Mesela Hoca'yı eleştiriken yaşına bakılabilir, malum 30 senedir hizmet eden bir hocamız var, en 35 olmalısın ki ona yakın Trabzonsporlu olabilesin...

Mesela kombine almazsan taraftar olamazsın, nerede oturduğun önemli değil, sen al, maça gidecek bulunur...

Bunlar çoğaltılabilir. Takıldığım bunların hiçbirisi değil. Takıldığım şu.

Kendisinin de taraftar olduğunu unutup, kendi düşüncesinin de birilerine ters geldiğinin farkında olmayıp rahatlıkla diğer kesme giydiren zihniyet.

Yahu bir bakının bakalım, belki sizin de kusurunuz vardır !!!

Cenk ÇAÇAN
21.08.2012, 01:31

Önce samimi ol...

Yürekten Teşekkür Ediyorummm. Bu yazıyı yazdığın için

kürşat şen
21.08.2012, 18:46
ak parti il yönetiminden kombine alan guruplar var..
ne birleşmesi..
rant olmuş tribün guruplarında..
herkes parayı sayıyor..
ne birleşmesi..
umrunda mı trabzonspor..

Erbay
21.08.2012, 18:49
Taraftarlığı, bir meslek olarak görenlerden ve hayatta becerebildiği tek "şey"in bu olanlardan soyutlamamız lazım.

bitirim
21.08.2012, 23:36
Hakan KULAÇOĞLU'nun son yazısı dikkatle okuyun
Başkan Sadri Şener ve “birkaç iyi adam” Trabzonspor’un hakkı ve haklılığı adına mücadeleyi var gücüyle sürdüredursun, asıl adı “Şikeyi Örtme Koalisyonu” olması gereken bir büyük oluşum her gün yeni bir plan yapıyor. Net olarak belli oldu ki, ana hedef, Şener’i yalnızlaştırıp başkanlıktan uzaklaştırılmasını sağlamak, bu olmazsa Trabzonspor’u sistemin dışına itmek.

Kurulduğundan beri Türk futbolunda örnek teşkil etmiş, tüm dünyanın hayranlığını kazanmış mütevazı bir Anadolu kurumuna karşı bu tip duygular beslemenin psikopolitik, sosyoekonomik altyapısı nedir? Herhalde paradır. Herhalde çıkardır...

Camianın büyük çoğunluğunu oluşturan samimi Trabzonsporlular bugünden sonra dikkatli olsunlar lütfen: Önümüzdeki dönem Trabzonspor için yeni başkan adaylarının empoze edilişine sahne olacaktır, aralık ayına kadar. Politik, sosyolojik, ekonomik ve dahi ergonomik ne kadar güç odağı varsa, onlar tarafından desteklenen ya da öyle olduğu havası verilen isimler düşecektir medyaya, Trabzonspor başkanlığı için.

Peki amaç nedir, plan nedir? Net olarak şudur: Trabzonspor’un genelde 1967’den özelde ise 2010-2011 sezonundan beri verdiği cesur ve kararlı mücadeleyi bıçak gibi kesecek, geçmişi unutturup hafızası olmayan, hakkını aramayan, sürüp giden kandırmaca sistemin sadece orta ölçekli bir maddi katkı aparatı haline dönmüş bir kurum yaratmak.

Aslında sizler bunu çok iyi anlayacaksınız. Nereden mi? Ortaya sürülen başkan adaylarının şike soruşturması süresince hiç ağzını açıp Trabzonspor’un hakkını aramamış olmasından, ticari ya da siyasi ikbalini düşünüp ses çıkarmamış hatta “Bu işi uzatmayalım” telkininde bulunmuş olmasından elbette.

Herkese şunu açıkça ve sabırla anlatmalıyız ki, bu camianın verdiği mücadele, asla ve asla Türk futbolunda kavga olması, barışın gelmemesi gibi bir amaca hizmet etmemektedir. Aksine, futbolun temiz ve sadece sahada oynandığı, kazananın alkışlanmayı, kutlanmayı gerçekten hak ettiği bir sistem içindir. Zaten o zaman, kazanan ismin bir önemi olmayacak, herkes galip sayılacak, futbol tekrar sporlaşacaktır.

Sevgili Trabzonsporlular. Lütfen bu onurlu mücadeleye desteklerinizi sürdürünüz. Barışı en çok isteyen, o barış için adaleti bekleyen Trabzonspor’un kıymetini biliniz, tüm ülkenin bilmesi için konuyu yorulmadan dile getiriniz. Futbol dünyasının tüm ögeleri anlamalı ki, Sadri Şener herhangi bir nedenle Trabzonspor Başkanlığı’ndan ayrılırsa yerine gelecek kişi temiz futbol konusunda daha rijid ve daha aktivist bir isim olacaktır. Hem Trabzonspor geleneğinin gereği hem de insanlık onurunun bize öğretisi budur...

SEDAT
22.08.2012, 09:45
* Yiğit yazının altına imza+parande atıyorum çok net ve çok sade açıklamışsın kardeşim, budur...

Samet Türkmen
22.08.2012, 10:27
Her stada gidenin bağırması mı lâzım ? Bağırmayan adam stada giremeyecek mi ? Trabzonspor taraftarının stadyumda baskı oluşturamamasının tek sorunu maç izlemeyi bilmemesi. Amaç bağırmak değil, pozisyonlara göre tepki verip karşı takımı,hakemi baskı altına almak olmalı. Örnek R.Madrid taraftarı.

Takımı coşturmak için ingilizler örnek alınabilir.Vasat giden bir maçta bile herhangibir korner kazanıldığında hepsinin nasıl anında ayağa fırlayıp alkışlarla,bağırışlarla destek verdiğini biliyoruz.

200-500 kalın sesli adamın şarkılar söylemesi hiçbirşey ifade etmiyor.Hatta günümüz futbolunda bütün stadın söylemesi bile kimseyi etki altına almıyor.

cakalkerem
22.08.2012, 10:37
eskide avni aker cehennemi diyorlardı şimdi gül bahçesi oldu malum sebeplerden.....

Hasan Cubukcu
22.08.2012, 10:40
Para gelir gider forma gelir gider Kombine gelir gider ama seref gitti bir daha gelmez !

Gökhan Koç
22.08.2012, 11:22
@Recep Alkan

Soylediklerinize katiliyorum, bunlar hatalarimizi gorebilmemiz icin cok onemli seyler

M.S.SOFU
22.08.2012, 11:59
Her stada gidenin bağırması mı lâzım ? Bağırmayan adam stada giremeyecek mi ? Trabzonspor taraftarının stadyumda baskı oluşturamamasının tek sorunu maç izlemeyi bilmemesi. Amaç bağırmak değil, pozisyonlara göre tepki verip karşı takımı,hakemi baskı altına almak olmalı. Örnek R.Madrid taraftarı.

Takımı coşturmak için ingilizler örnek alınabilir.Vasat giden bir maçta bile herhangibir korner kazanıldığında hepsinin nasıl anında ayağa fırlayıp alkışlarla,bağırışlarla destek verdiğini biliyoruz.

200-500 kalın sesli adamın şarkılar söylemesi hiçbirşey ifade etmiyor.Hatta günümüz futbolunda bütün stadın söylemesi bile kimseyi etki altına almıyor.

katılıyorum
zaten bizim taraftar pek bağırmıyor-kale arkasındakiler hariç-
bari gaza getirmek için ayağa kalksalar
trabzona ilk kez maç izlemeye gittiğimde maratonun ortalarındaydım.
kale arkasında maraton ayağa filan dediler aşk ile kalktım ayağa,ama arkadan bi amca ''ne gagaysin la ayağa'' deyince şaşırmıştım...

Erdogan
22.08.2012, 12:21

Önce samimi ol...

herseyin özeti budur iste.

Taraftar halen transfer derdinde, herseyi elestirme derdinde. Neyin pesindesiniz. Hani Trabzon insani olarak cok zekiydik, cakal gibiydik.

Türk futbolunda oynanan oyunun farkinda deyilmiyiz.

En iyi transferleri yapsak bile, TD dört dörtlük olsa bile, yönetim en iyisi olsa bile TRABZONSPOR oldugumuz icin basarili olmamizi engelliyecekler. Ve engelliyorlarda. Sanki sike bu sene ortaya cikti diye sadece bu sene mi vardi. Her zaman vardi ve biz her zaman
magdur olduk.

Asil ugrasacagimiz mesele ilk önce bu olmasi gerek. Evet bu düzeni degistirmek hic kolay deyil. Ama degistirmeye calismaliyiz en azindan.

Su durumda yapilmayan transferler hakkinda yada yanlis yapilan teknik hamleleri konusmak gibi bir lüksümüz yok bence.

Ertuğrul ATALAY
22.08.2012, 16:46
taraftara yaplacak en büyük eleştrilerden biri de takımını satdta desteklerken aslında köstek olmasıdır...

top bizde ..oyuncularımız illaki hata yapıyor..basıyoryz küfürü...
top rakipte ...herkez protesto ıslık vb..yapması gerekirken heyecandan suspus...

SADECETRABZON61
22.08.2012, 18:22
Stadı doldurmak yetmiyor bağırmak gerekiyor.Herksi bağırttırmak lazım.

bordoylamavi
23.08.2012, 19:27
şu forumda bile millet birbirine düşman gibi davranıyor. biri bişi yazıyor hemen alay hakaret küfür. bu ne ya. bu ne sinir ya. zaten forum kahveye döndü boş boş millet yazıyor. burası böyleyse stad kimbilir nasıldır

Vkgz
23.08.2012, 23:58
Stadı doldurmak yetmiyor bağırmak gerekiyor.Herksi bağırttırmak lazım.

bağırmakta gerekmiyor pozisyonlara tepki gösterseler yeter.

Yaldız61
24.08.2012, 00:04
avni aker en nefret ettim stadlardan birisi trabzonsporlu olmama rahmen ne alkış ne ses ne ambians kendimiz kandırmayalım bizim stadın deplasman takımına hiç bir etkisi yok

serhatki
24.08.2012, 00:13
bir türlü anlayamıyorum .
taraftarın bağırıp bağırmaması
futbolcunun oyununu oynamaması demek olmamalı
futbol oynamak için para alıyor bu adamlar. hemde çok çok büyük paralar.
sizde burada taraftara sallayarak aslında kendinize sallıyorsunuz.
bence en güzel taraftar bizim taraftarımız.
gençler, çocuklar , aileler, hatta yaşlı teyzeler.
insanlar oraya keyif almak için geliyor.
ve bunu aldıkları üç kuruş maaştan ödenek ayırarak yapıyorlar.
kimse taraftara sallamasın
barcelona taraftarının bağırdığını hiç görmedim ama adamlar geleni gideni darmadağan ediyorlar.

OZDEN61
24.08.2012, 00:13
taraftar kültürü olarak bizim taraftar taraftarlığı sadece küfür zannediyor. onur hariç oda pek pozisyona girmedi,diğer bütün oyunculara küfür ediliyor. bu küfür baskı yüzünden daha önce bir sürü futbolcumuz gitmedimi. adam bilete verdiği parayla küfrederek taraftarım zannediyor. yanımdaki bizim oyunculara, videoton luya küfrediyor. hatta videotonluya "ananın a. koyim" bağıyor,yanındaki "anlamazki",bu sefer küfreden "madırının a. koyim" yabancı dildede küfredebiliyor yani...

Yaldız61
24.08.2012, 00:14
barcelona taraftarının bağırdığını hiç görmedim ama adamlar geleni gideni darmadağan ediyorlar.

olumlu bir harketde barcelona tarfatarı futbolcusunu alkışlar bizimkiler ise çekirdek kabugu atar

Helvacı61
24.08.2012, 00:15
trübinde havayı oluşturacak sahadaki takımdır..senin takımının ne olduğunu herkes biliyor..iyi ki maça gelmiş ama korku filmi izler gibi maç izliyor.herkes düşmüz canının derdine bir karambol olurda gol bulurmuyuz diye düşünürken kimse dur ben bağırayım demez...avniaker sahada oynayan takımın arkasında durur bu mahalle takımının değil..bağırsa ne olacaktı..barcelonaya tek kale oynamış takımı gören taraftar bu beceriksiz adamlarla uğraşmaz

serhatki
24.08.2012, 00:16
olumlu bir harketde barcelona tarfatarı futbolcusunu alkışlar bizimkiler ise çekirdek kabugu atar
emin ol o alkışlayanlar o 90000 kişilik stadda 3000 kadardır
ve onlar alkışlarken sahada olan herşey duyuluyor.
okadarı bizim taraftardada var.

canna52
24.08.2012, 00:17
burak gidince tekrar takım oyunu oynayacaktık hani

serhatki
24.08.2012, 00:17
böyle bir hoca ve böyle bir oyun sistemini gören insanların o stada sadece gelmeleri bile lütuftur.

28TS61
24.08.2012, 00:26
bu mu hakkimizi aramak

Tahir61
24.08.2012, 00:33
bence taraftar bugün muhteşemdi şu takıma 90 dk dayandılar ondan sonra yuhlama istifa sesleri geldi ben 50 yi geçmez diyordum

TekfurÇayır 61
24.08.2012, 00:45

Yazdıklarına genel olarak katılıyorum. Takımını seyretmekten zevk alan taraftara niye bağırmıyorsun diyemeyiz. İkisi birarada olmuyor, ya oynanan futbolu seyredeceksin ya tezâhürat yapacaksın. Maçı seyretmeye giden kişi de görevini yapıyor. Biletini alıyor, karşı takıma "benim takımımın taraftarı tribünü doldurur" mesajını veriyor.

Bence sıkıntı tezâhürat yapanların tezâhüratı organize şekilde, hepbirlikte yapamamaları.

Ama asıl büyük sıkıntı kendi futbolcumuzu, kendi takımımızı demoralize etmemiz. Bunun zarârını çok ama çok çekiyoruz.

Gökhan Koç
24.08.2012, 00:47
Birlik olma hayalini kuran Trabzonspor aşıklarına gelsin;

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=38280

Gökhan Koç
24.08.2012, 20:08
Ekşi Sözlükten Alıntıdır,

Kariyerizm;

devrimci örgüt jargonunda, "mücadeleye inandığı için değil de, öne çıkmak, beğenilmek, fors ve iktidar biriktirmek için her işe atlayan, sürekli görev talep eden, sesi yüksek çıkan arkadaşların saptığı eğilim"; yahut "yöneticilerin güçlerini mücadeleyi yükseltmek için değil, daha da güçlenmek için kötüye kullanmaları" anlamında "saflarımızdan" temizlenmesi sıkça önerilen "küçük burjuva" yatkınlığı.

Yazan:Babaerenler

Gökhan Koç
24.08.2012, 20:14
Özeleştiriyi zamanında yapmayanlar, yıllar içersinde kaybolmuştur,

Ben bugünden itibaren bunu yapmaya çalışacağım, sizler için de faydalı olacağını düşünüyorum.

Harun
24.08.2012, 20:17
Yirmi küsür yıldır şampiyon olmayan bir kulupten bahsediyorsanız ,taraftarı eleştirmek en son şey olsa gerek...

TekfurÇayır 61
24.08.2012, 20:27
Ben koyu bir taraftar değilim. Son maça gideli çok uzun zaman oldu. Evimde TS Club'ten alınma birşey yok sayılır. Digiturk üyesi değilim, maçları sağdan soldan aldığım beleş şifreyle internetten izlerim. Trabzoncell hattım yok. Anlaşmalı kredi kartım yok. Kulübe üye değilim. İşin futbol kısmıyla ilgilenir, kulüpçülük kısmıyla ilgilenmem.

Durumum budur muhterem peder. :)

hakanhan
24.08.2012, 21:04
bizim taraftarımız yok seyircimiz var sadece takım tutanımız var. ne taraftarlığı hadiyin ordan. ben 13 -14 yaşlarında trabzonspor istanbula geliyor diye heyecanlanırdım maca gitmek icin. ev ile stadlar uzakdı birde kücüğüm hangi aile cocugu o yaşda uzakda bir yere gönderir ben giderdim dayak yemeyi göze alarak. şimdi yanındaki stada gitmiyor.. bizim taraftarlığımız seyretmek sadece takım tutmak.. bursa taraftarının ceyreği olamaz bizim seyirciler acı ama gercek. futboldanda anlamaz. şike sürecini anlamamış ki neyi anlatıyorsunuz. yönetim istifa diyen şikeci ahlaksızlar kadar ahlaksızdır. tff nin ve fenerin isdediğini benim taraftarım isterse onlarda onlardandır. bizim butun enerjimizi bu davaya vermeliyiz bırakın şimdi takımı makımı.. sen hakkını almadıkca her galibiyette mağlupsun. sen hakkını almadıkca futbolun güzel olmuş ne olacak..

Gökhan Koç
24.08.2012, 21:17
Ben koyu bir taraftar değilim. Son maça gideli çok uzun zaman oldu. Evimde TS Club'ten alınma birşey yok sayılır. Digiturk üyesi değilim, maçları sağdan soldan aldığım beleş şifreyle internetten izlerim. Trabzoncell hattım yok. Anlaşmalı kredi kartım yok. Kulübe üye değilim. İşin futbol kısmıyla ilgilenir, kulüpçülük kısmıyla ilgilenmem.

Durumum budur muhterem peder. :)

Bu bahsettiğin taraftardan daha iyi olmadığıma eminim.

atigol
24.08.2012, 21:21
Yirmi küsür yıldır şampiyon olmayan bir kulupten bahsediyorsanız ,taraftarı eleştirmek en son şey olsa gerek...

Şampiyon olduğu için mi tutuluyor bu takım, ben daha 2011 i saymazsak şampiyonluk görmedim... ama yeri geliyor izmir den trabzon a maç izlemeyede gidiyorum, lisanslı ürünlerimide alıyorum...

Bizim taraftarımızın en büyük özelliği her şeyi bilmesi, daha hafta sonu maçı izlerken yıllardır beraber maç izlediğimiz adamlar (bizdeyken umut'a burak'a selçuk'a küfür eden adamlar) yok shelton şöyle iyi adammış niye böyle adam bulamıyormuşuz... umut süper adammış, burak gibi golcü yokmuş ama bizim yönetim dandikmiş tutamıyormuş adamları yorumları yapıyordu., ee daha 2 sene önce aynı adamlar şampiyonluğa koşuyorken ana avrat giriyordun sen bu adamlara...

TekfurÇayır 61
24.08.2012, 21:24
Bu bahsettiğin taraftardan daha iyi olmadığıma eminim.

Kıyaslanmayacak kadar çok daha iyisin maaşallah, burada çok çok iyi genç taraftarlar var, yıllar önce yapılması gerekenleri onlar şimdi yapıyor, yapacak.

Gökhan Koç
24.08.2012, 21:33
Kıyaslanmayacak kadar çok daha iyisin maaşallah, burada çok çok iyi genç taraftarlar var, yıllar önce yapılması gerekenleri onlar şimdi yapıyor, yapacak.

Hiç Avni Aker'de maç izlemedim mesela,

TS Club'dan en son 3-4 sene önce forma aldım, onu da yırtmış olmama rağmen dikip onla oynamaya devam ettim. İyi taraftar hemen gider yenisini alır :)

Deplasmanların bir çoğuna Diyarbakırlı olup Trabzonspor'u tutan bir arkadaşımın zoruyla giderdim. Hatta birçok zaman gitmemek için telefonlarını bile açmadım.

İşlerin kötü gittiği dönemlerde bol bol küfrettim mesela yönetime de teknik heyete de, maçları izlemeyi bile bıraktığım çok dönem oldu,

Hatta bir dönem küstüm Rizespor'u tutmaya başladım.

SEDAT
24.08.2012, 22:14
* Şöyle bir yazılanlara bakıyorum, sosyal paylaşım sitelerine bakıyorum ve yaptığım analizler sonucu şu karara vardım bu başlık kapanmalı :D Aga bir tek taraftar görevini yapıyor, kendi hariç tüm kurum, kuruluş ve kişileri eleştiren nacizane bir taraftarımız var ...

titanic
24.08.2012, 22:17
Belki de en az hata yapanı tarafardır, yönetimi düzeltmek kolaydır sonucta topu topu 10 kişiik bir ekip,takımı düzeltmek kolaydır topu topu 20 kişi, ama taraftarı düzeltmek imkansız, kalabalıklığından değil her birinin başka hava çalıyor olması

Engin Erol
24.08.2012, 22:31
Bizim millet kolay gaza gelir. Benim taraftardan tek şikayetim var, statta takıma yeterince destek vermiyorlar. Onları gaza getirmek lazım. Çekirdek evde de yenir yahu.

titanic
24.08.2012, 22:35
Bizim millet kolay gaza gelir. Benim taraftardan tek şikayetim var, statta takıma yeterince destek vermiyorlar. Onları gaza getirmek lazım. Çekirdek evde de yenir yahu.

çkirdek evde de yenir ama stadda başka yenir, Kimse demiyorkı stadda cekırdek yemeyın dıye.Sonucta ondan gecınen bır sürü insan var.Ailelere bakılıyor o parayla, şuna ıtırazım var cekırdek cıtlamak bağırmayay engel değil be kardesim

Engin Erol
24.08.2012, 22:37
çkirdek evde de yenir ama stadda başka yenir, Kimse demiyorkı stadda cekırdek yemeyın dıye.Sonucta ondan gecınen bır sürü insan var.Ailelere bakılıyor o parayla, şuna ıtırazım var cekırdek cıtlamak bağırmayay engel değil be kardesim

Hem çekirdek yiyip hem tezahürat nasıl yapılır söyle bir bana?

titanic
24.08.2012, 22:39
90 dakıka boyunca cekırdek nasıl yenılır onu da sen söyle bana

titanic
24.08.2012, 22:40
Hem çekirdek yiyip hem tezahürat nasıl yapılır söyle bir bana?

sen yazmısım çok özür diliyorum

28TS61
24.08.2012, 22:41
ne tezahurat var ne birlik beraberlik var tribunlerde. 100 tane grup var herkes kendi kafasina gore bagiriyor.

-61. dakika siyaset icin kullaniliyor (sehitler olmez vatan bolunmez ile takima ne kadar destek olunuyor?)
-organize 0
-hic bir bestemiz yok, hep ayni sozlerm (bordo-mavi sampiyon trabzon)
-sikecilere laf yetistirmek yerine takimi ateslesek
-son bes dakikada laf atmak olur sikecilere

Engin Erol
24.08.2012, 22:41
90 dakıka boyunca cekırdek nasıl yenılır onu da sen söyle bana

Dili dayanabilen yiyor. Dayanamayan da zaten dili uyuştuğundan bağıramıyor. Yemesin çekirdek, çok mu zor. 90 dakka bağırsın, sesi kısılsın, işe yarasın. Çok mu zor?

Gökhan Koç
24.08.2012, 22:43
Sadece 1 kere 90 dakika durmadan bağırabildim,

Onda da cümlelerin hepsinin içinde aziz geçiyodu :)

titanic
24.08.2012, 22:44
Dili dayanabilen yiyor. Dayanamayan da zaten dili uyuştuğundan bağıramıyor. Yemesin çekirdek, çok mu zor. 90 dakka bağırsın, sesi kısılsın, işe yarasın. Çok mu zor?

valla dili dayanabilen mümkünse stada gelmesin, o nedir öyle

Gökhan Koç
24.08.2012, 22:47
Bu sayfa tahmin ettiğimden daha sakin devam ediyor :)

Umarım sonsuza kadar böyle devam eder,

Engin Erol
24.08.2012, 22:47
valla dili dayanabilen mümkünse stada gelmesin, o nedir öyle

Var renktaş var yahu. Urfa'da bile adam 87 dakka çekirdek yedi yahu. Kalan 3 dakkada golleri sevindi o kadar. Yanında zıpladıp, mahsus çarptım, teşvik ettim, taciz ettim. Umrunda değil. Sanki evinde bacaklarını uzatmış maç izliyor. Yahu ben evde bile o kadar rahat olamıyorum maç izlerken.

Asıl konudan saptık ayrıca. Ben de biraz sinirlendim. Çekirdek yenmesine karşıyım, tamam hadi yiyorsun, yediğin kadar da destekle bari yahu.

Engin Erol
24.08.2012, 22:50

Ah kuzen ah, gidemiyorum maçlara ki vereyim desteği. En son Urfa'ya gidebildim. Başka yok.

Gökhan Koç
24.08.2012, 23:01
Ah kuzen ah, gidemiyorum maçlara ki vereyim desteği. En son Urfa'ya gidebildim. Başka yok.

Kısmet kuzen, gidersin illaki

Mert67
24.08.2012, 23:32
-61. dakika siyaset icin kullaniliyor (sehitler olmez vatan bolunmez ile takima ne kadar destek olunuyor?)

O hareketin siyaset yapmakla ne alakası var. Orada ölen askerlerden çok mu önemli dünkü maç. Birlik beraberliğimizi gösterebileceğimiz ender yerler statlar. Çok şık bir hareketti.

28TS61
24.08.2012, 23:41
askerlerden tabiki onemli degil ama takima ne faydasi var o tezahuratin onu demek istiyorum.

Yaşar
25.08.2012, 16:38
Videoton maçında Maraton tribünündeki bir taraftar olarak; Trabzonspor takımı için Avni Aker'in hiçbir avantajının kalmadığına bizzat şahit oldum.
Maç boyunca oturan, onca baskıya rağmen yerinden kalkmayan, kalkanları da küfürle yerlerine oturtan ama daha maçın 3. dakikasından itibaren kendi futbolcusuna küfür etmeye başlayan, maç başlamadan keşke maça gelmeseydim; bu takım izlenmeye değmez serzenişlerinde bulunan; maç boyunca oturmuş olmasına rağmen maçın sonunda ''yönetimi istifaya'' çağıran utanmaz, arsız, yüzsüz, hiç bir işe yaramayan, takıma zarar veren bir topluluk var tribünlerde.
90 dakikalık maçta şike ile alakalı ne bir söz ne de bir toplu eylem oldu.
Bu taraftar Trabzonspor'a zarar veriyor, açık bir şekilde gördüm.

ayazi
25.08.2012, 19:23
Videoton maçında Maraton tribünündeki bir taraftar olarak; Trabzonspor takımı için Avni Aker'in hiçbir avantajının kalmadığına bizzat şahit oldum.
Maç boyunca oturan, onca baskıya rağmen yerinden kalkmayan, kalkanları da küfürle yerlerine oturtan ama daha maçın 3. dakikasından itibaren kendi futbolcusuna küfür etmeye başlayan, maç başlamadan keşke maça gelmeseydim; bu takım izlenmeye değmez serzenişlerinde bulunan; maç boyunca oturmuş olmasına rağmen maçın sonunda ''yönetimi istifaya'' çağıran utanmaz, arsız, yüzsüz, hiç bir işe yaramayan, takıma zarar veren bir topluluk var tribünlerde.
90 dakikalık maçta şike ile alakalı ne bir söz ne de bir toplu eylem oldu.
Bu taraftar Trabzonspor'a zarar veriyor, açık bir şekilde gördüm.

renktaşım. istanbulda olduğumuzdan çoğu maçı tv den ziliyoruz. ve maalesef gördüğümüz kadarıyla yerden ğöğe kadar haklısın. tv ye sadece bir homurdanma ve uğutu sesi geliyor o kadar. toplu ve sürekli bir baskı tezahuratı yok. istanbuldaki ibb vs maçlarında taraftar çok daha iyi.. trabzonumuzun kendi sahasında maç kazanması çok zor bu gidişle..

Harun
25.08.2012, 20:55
Şampiyon olduğu için mi tutuluyor bu takım, ben daha 2011 i saymazsak şampiyonluk görmedim... ama yeri geliyor izmir den trabzon a maç izlemeyede gidiyorum, lisanslı ürünlerimide alıyorum...

Bizim taraftarımızın en büyük özelliği her şeyi bilmesi, daha hafta sonu maçı izlerken yıllardır beraber maç izlediğimiz adamlar (bizdeyken umut'a burak'a selçuk'a küfür eden adamlar) yok shelton şöyle iyi adammış niye böyle adam bulamıyormuşuz... umut süper adammış, burak gibi golcü yokmuş ama bizim yönetim dandikmiş tutamıyormuş adamları yorumları yapıyordu., ee daha 2 sene önce aynı adamlar şampiyonluğa koşuyorken ana avrat giriyordun sen bu adamlara...

Madem amaç şampiyonluk değil ise,
Neden transfer yapılmayan yönetim eleştiriliyor,
Neden kötü oynayan takım eleştiriliyor,
Neden kötü oynatan tekniktrektör eleştiriliyor..

bırakın bu ucuz lafları...

Gökhan Koç
28.08.2012, 16:48
İki gündür, Trabzonspor için canla başla mücadele eden iki kıymetli insan arasında geçen, ne olduğunu tam olarak anlayamadığımız bir olayla ilgileniyoruz.

Tam olarak anlayamadık çünkü tartışma genel olarak çok karmaşık hukuki mevzular üzerine kuruldu.

Olay patladıktan sonra neler yaşadık ve konuştuk;

Atilla Dilaveri daha çok sevenler, Yusuf Reha Alp’i

Yusuf Reha Alp’i daha çok sevenler de Atilla Dilaveri aforoz etmek istedi,

Kimi arkadaşlarımız “bu insanları kaybetmemeliyiz” dedi,

Kimi arkadaşlarımız “biz hukuktan anlamıyoruz, olayı yanlış yorumlayabiliriz” dedi,

Kimilerimiz de “Biz bunları her zaman yaşıyoruz, bizim camiamız ne yazıkki böyle” dedi.

Küfürlerden, karşılıklı hakaretlerden bahsetmek bile istemiyorum.

Kimsenin iyi niyetinden şüphe etmeyerek bu arkadaşlarıma bişeyler söylemek istiyorum.

Kimsenin ne Atilla Dilaveri ne de Yusuf Reha Alp’i kaybetmek istediğini düşünmüyorum. Zaten kaç kişi savunuyor ki Trabzonsporumuzu, iyice yalnız kalmayı hangi Trabzonspor Aşığı ister ?

Lakin her iki insana olan sevgimiz, değerlendirmelerimizde ki adaleti kesinlikle ortadan kaldırmamalıdır.

Bazen doğruları yaparken kaybetmek zorunda kalabiliriz, zaten bizi farklı kılan hep bu değil miydi?

Bu iki kıymetli insan arasında geçen tatsız olayı değerlendirirken hukuk bilgisine sahip olmak zorunda değiliz,

Bugün dünyanın heryerinde örneğin makine mühendisleri elektronik mühendislerine yöneticilik yapabiliyor, elektronik mühendisliği tekniğine hakim olmadan üstelik,

Süreçleri ve işi anlamak için tekniğe tam olarak hakim olmak zorunda değilsiniz, doğru sorularla hukuk bilmeden de tam olarak ne yaşandığını anlayabilirsiniz,

Bugün bunu yapan birkaç arkadaş gördüm şükür ki,

Doğru soruları sormaya çalıştılar çünkü bu kadar güvendikleri iki insan arasında bile bu kadar tatsız şeyler yaşanabiliyor ise; bu nokta da kimseye güvenmeden kendi mantıklarıyla hareket etmeliydiler.

...

Camiamız içersinde böyle garip tartışmaların bolcana yaşandığını anlamak için sanırım 3-4 ay takip etmek yeterli olacaktır.

Bunları sürekli yaşayan bir camia olarak, halen derslerimizi alamıyor olmamız sizlere göre de garip değil mi?

Peki böyle durumlardan,adaletimizi yitirmeden en az zararla nasıl çıkabiliriz?

Mesela delirmiş arkadaşlarımızı sakinleştirebiliriz,

Yahut sorunun hızlıca çözülmesi için muhattaplarına çeşitli sorular yöneltebiliriz,

Falan, filan

Ama üzüntüye teslim olup, sorumsuzca kımıldamadan durursak hiçbirşeyi düzeltemeyiz.

Hepimiz hatalar yapıyoruz ve bu hatalar sonrası tartışmalara girmek durumunda kalıyoruz.

Her kaybettikleri tartışmada insanları aforoz ettiğimiz için ister istemez sevdiklerimizi bu tartışmalardan uzak tutmaya çalışıyoruz.

Ve o tartışmalar kaçınılmaz ise tartışmaları kaybetmemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Genede hiçbir tartışma bizim fikrimizi değiştiremiyor ise bu bizim için bir sorundur,

İlerlemediğimizin, kendimizi geliştirmediğimizin en önemli göstergesidir.

Kendini geliştirmeyenler de pek tabi fikren kaybolmaya mahkumdur,

Küfürlerden ve hakaretlerden hiç bahsetmek istemiyorum,

Deniz Tosunoğlu
28.08.2012, 16:52
Ne yazacagimi bilmiyorum.. Gördüklerime inanamadim.. 1:30'dan sonra izleyin. Bunlar benim taraftarim olamaz.

JFk094w_icE

Emirhan Makul
28.08.2012, 19:35
Sadri şener diyyyyykiiiiiiiiiiiiiiiii :D

cellchook
28.08.2012, 22:10
Messi bile bir gün bu takıma gelir,beklediğimiz taraftar ise asla gelmez.

yaradılışımız bu.

TekfurÇayır 61
28.08.2012, 22:12
Messi bile bir gün bu takıma gelir,beklediğimiz taraftar ise asla gelmez.

yaradılışımız bu.

Değişip dönüşmeyen yok olur!

Yaradanın kuralı bu.

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 22:18

Canımsın sen benim ya:)

Yiğit Gayretli
28.08.2012, 22:19
Ne yazacagimi bilmiyorum.. Gördüklerime inanamadim.. 1:30'dan sonra izleyin. Bunlar benim taraftarim olamaz.

JFk094w_icE

Bunların kimin adamı olduğunu biliyoruz. Sıgınti yok.

İlker Yazıcıoğlu
28.08.2012, 22:26
Ses mi yok videoda Yiğit?Sövüyorlar mı orada ,ne diyorlar?

Gökhan Koç
28.08.2012, 22:26
Canımsın sen benim ya:)

Sende öylesin ilkerim,

Gökhan Koç
28.08.2012, 22:27
@Rayman

Sadri Şenere geçen sene yapılan yumurta yağmuru saldırısından sonra beni hiçbişey kolay kolay şaşırtamaz,

Gökhan Koç
28.08.2012, 23:11

Bununla alakalı bişeyler paylaşacağımı söylemiştim vakti zamanında,

Google'da ilk bulduğumu koymayı sevmem ama bu sefer ilk bulduğum en iyisi sanırım.

SOSYAL PAYLAŞIM AĞLARININ PSİKOLOJİK ETKİLERİ ÜZERİNE YAPILAN ARAŞTIRMALAR

- Profesör Baroness Greenfield’in araştırmasına göre Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri gençleri ‘kimlik krizi’ne sokuyor. Bu paylaşım ağlarında fotoğraflarını paylaşan ya da bir görüşünü yazan kullanıcıların “Bakın ben buradayım” diyerek devamlı insanların dikkatini çekmek istedikleri belirlendi.
- California üniversitesinden Larry Rosen araştırmasında aşırı derecede Facebook kullanan çocukların iletişim zorluğu yaşadıklarını belirtmiştir. Bu çocukların genel özelliklerinin aşırı derecede bencil, kendini beğenmiş, aşırı sabırsız ve agresif olduğu gözlenmiştir.
- Georgia Üniversitesi psikologları 2008 yılında yaptıkları araştırmada, Facebook’a çok fazla güncelleme yapanların narsist eğilimde olduğu sonucuna varmışlardır. Narsistik eğilimin, uzun süreli sağlıklı ilişki yeteneksizliğini beslediğine dikkat çekmişlerdir.
- York Üniversitesi yaptıkları araştırma sonucu, kızların çekici fotoğraf koymaya yoğunlaştıklarını, erkeklerin ise, "About me" (hakkımda)kısmında kendilerini methetmeye yoğunlaştıklarına dikkat çekmişlerdir.
- Hollandalı psikolog Paul Kirschner, ders çalışırken bir yandan da ara ara Facebook sayfasını kontrol eden öğrencilerin oldukça başarısız olduğunu tespit etmiştir. Kirschner yaptığı çalışmada, Facebook kullanıcılarının not ortalamasının 5 üzerinden 3.06 olmasına rağmen Facebook kullanmayanların ortalamasının 3.82 olduğunu tespit etmiştir.
- Ohio Üniversitesince 2009 yılında yapılan psikolojik araştırmalara göre, Facebook’tan eski sevgiliyi gözleyip durmanın sınıfta kalmaya yol açtığı sonucuna varmıştır.
- Oxygen Media ile Lightspeed Araştırma Merkezinin, sosyal medya kullanıcısı 18-34 yaş arası kızlar üzerinde yaptığı araştırmaya göre ise %34’ü sabahları uyandıklarında tuvalete gitmeden önce Facebook’a girdiklerini söylemiş, %39’u kendilerini Facebook bağımlısı olarak tanımlamıştır. % 49’u erkek arkadaşının hesabını hackleyerek kontrol etmeyi normal bir davranış olarak gördüklerini söylemiştir.
- Cornell Üniversitesi uzmanları, Facebook kullanıcılarının, bütün arkadaşlarının kendileriyle aynı düşüncede olduğunu varsayma eğiliminde olduğunu tespit etmiştir.
İngiliz Bilgisayar Topluluğu(BCS), sosyal ağlarda çok fazla zaman geçirmenin insanları soyutlayarak gerçek hayattan kopardığı görüşüne karşı çıkmaktadır. BCS’nin araştırmasında Facebook gibi sosyal ağların kullanımı hayattan zevk alma yolunda istatistiki olarak kayda değer bir pozitif etki yaptığı görülmüştür. Araştırmaya göre özellikle kadınlar, düşük gelirliler ve düşük eğitim seviyesindekiler de bu pozitif etki daha yüksek çıkmıştır.
- Barracuda tarafından yapılan araştırma ise, sahte Facebook hesaplarına ait bilgiler sunmaktadır. 2,884 Facebook üyeliğinin incelendiği çalışmada sahte profillerin %97’sinin ‘sahipleri’ cinsiyetlerini kadın olarak belirtmiş. Sahte profil sahiplerinin ortalama 726 arkadaşı olduğu tespit edilmiş. Gerçek hesap sahiplerinin ortalama arkadaş sayısının ise 120lerde olduğu bilinmektedir. Araştırmada Facebook’taki ortalama arkadaş sayısının Sosyal çekingen yetişkinlerde dışa dönüklüğü geliştirmeye yönelik katkı sağladığı söylenmiştir.
- Amerika’daki Utah Valley Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyeleri Hui-Tzu Grace -Chou ve Nicholas Edge, yaptıkları araştırmada Facebook’un bizi mutsuz edebileceğini belirtmişlerdir. Bunun gerekçesini ise Facebook’taki arkadaşların eklediği fotoğraflar/videolar olduğu söylenmiştir. Sosyal ağ üzerinde sadece mutlu, keyifli ve eğlenceli fotoğraflar gören kişi karşısındaki insanın kendisinden çok daha mutlu olduğu yanılgısına düşmektedir. Araştırmanın bulgularından biri Facebook’ta geçirilen zamanla arkadaşların daha mutlu olduğuna inanma durumu arasında doğru bir orantı olduğu yönündedir. Bir diğer bulgu ise arkadaşlarıyla sanal ortamlarda sosyalleşmek yerine gerçek hayatta sosyalleşmeyi seçenlerin diğerlerine göre daha mutlu hissettiği yönündedir.

Link içersinde daha pek çok şey var;
http://www.teknolojioku.com/forum/Konu-Sosyal-payla%C5%9F%C4%B1m-sitelerinin-insanlar-%C3%BCzerinde-etkisi-5207.html

Gökhan Koç
28.08.2012, 23:13
Bu arada bunların tamamını aslında kendi özeleştirim için koyuyorum,

Çok şımarık olduğum için bunu bile burda sizlerle paylaşarak hallediyorum :)

Mert Pasa
30.08.2012, 19:43
trübinde havayı oluşturacak sahadaki takımdır..senin takımının ne olduğunu herkes biliyor..iyi ki maça gelmiş ama korku filmi izler gibi maç izliyor.herkes düşmüz canının derdine bir karambol olurda gol bulurmuyuz diye düşünürken kimse dur ben bağırayım demez...avniaker sahada oynayan takımın arkasında durur bu mahalle takımının değil..bağırsa ne olacaktı..barcelonaya tek kale oynamış takımı gören taraftar bu beceriksiz adamlarla uğraşmaz

mesela Eskisehir satilmislari da oyle di mi,2 tane adamlari yok seyretmeye bir de tribunlerine bak.

Kabul etmek lazim,Trabzonsporumuzu egomuzdan daha cok sevmeden cok siradan kaliyoruz,tek derdimiz kendimizle herkes kendi havasinda oynarsa saksak yoksa ha ho,disaridan nasil gorundugumuze bakarsak Turkiyede ''stad'' taraftari olarak bizi ornek alan begenen biri var mi yok

Mert Pasa
30.08.2012, 19:45
Bir de fanatik,hurriyet hatta ve hatta taka gazetesinin altindaki taraftar(yok canim ne taraftari) yorumlarini okuyunca kendimi cok kotu hissediyorum,bu kadar basari bu kadar tarih,rakiplerine gore cok kisitli imkanlar ama pesinde kosulan cok buyuk hedefler,bir de sevenlerinden darbe.

Valla cok buyuksun Trabzonspor,Allah seni basimizdan eksik etmesin,yoklugunu ve zayifligini yasatmasin.

TekfurÇayır 61
30.08.2012, 19:59
Bir de fanatik,hurriyet hatta ve hatta taka gazetesinin altindaki taraftar(yok canim ne taraftari) yorumlarini okuyunca kendimi cok kotu hissediyorum,bu kadar basari bu kadar tarih,rakiplerine gore cok kisitli imkanlar ama pesinde kosulan cok buyuk hedefler,bir de sevenlerinden darbe.

Valla cok buyuksun Trabzonspor,Allah seni basimizdan eksik etmesin,yoklugunu ve zayifligini yasatmasin.

Zorluklar dikkate alındığında bulunduğumuz yer inanılmaz.

Mert Pasa
30.08.2012, 20:20
Zorluklar dikkate alındığında bulunduğumuz yer inanılmaz.

Birde sampiyonluklarin sayisina cok takmis durumdayiz

7 kere sampiyon olduk ama basa yarisan grup diyebilecegim ilk 3'e 37 yillik birinci lig tarihinde 20den fazla(belki de 23 emin degilim,saymaya da usendim) girmis bir camianin parcalariyiz,bir titreyip kendimize gelsek cok iyi olacak

My
31.08.2012, 02:13
Allah sonumuzu hayr'etsin.

efes61
31.08.2012, 08:53
Bizim taraftarımız var mı?
Ben çekirdek çitleyiciler ile küfürbazlarımızı biliyorum.

TekfurÇayır 61
04.09.2012, 17:37
Foruma göz gezdirirken bir başlıkta (başlık kapatılmış) iki mesaja rastladım.

İkisini de buraya koyuyorum, tam ibretlik mesajlar.

Mesaj sâhibi Tyler Durden:

"kendi adiniza konusun..
nerden biliyorsunuz?
boyle ezber cumleleri kuranlarada hastayim.
tek kurus menfaatim yokken ben bu takimin pesinden kosuyorum,
kulube aidat oduyorum,forma aliyorum,dergiye abone oluyorum,sirf
kulube para girsin diye iki adet kombine aliyorum(senede iki veya uc mac izlemek icin)
sonra senede dort milyon alan adam benden daha iyi trabzonspor'lu oluyor..
vayy anasini sayin seyirciler..
kimse kimseden daha iyi trabzonspor'lu degil.. "

Mesaj sâhibi Adnan Özkan:

"Ne alakası var..o seneki ligdeki kadromuz iyiydi ve diğer takımlar rezildi..o kadarada olcak..bu takım tabiki her sene şampiyonluğa oynar..ama 3 hafatadır aldığımız tesadüf 4 puan ve rezil futbol..neresinden bakarsan bak rezillik..dün GS-BJK maçını izledim gördüm aramızdaki sıklet farkını..mesele topçu kalitesinden öte hoca mantalitesidir.. "

Mustafa K. Demirbaş
04.09.2012, 20:32
HEDEF 5 BİN KİŞİYLE TESİSLERE GİTMEK!

Takımımızın kötü gittiği bu dönemlerde yine cefakar taraftar olarak sadece iyi günde değil, kötü günde de desteğimizi daha fazla verme düşüncesinde 13 Eylül Perşembe günü tesislere giderek teknik heyetimize ve futbolcularımıza moral vereceğiz. Moral vermek ve her zaman Trabzonspor'un yanında olduğumuzu göstermek amaçlı yapacağımız bu organizasyona tribünde yan yana bulunduğumuz, 1461 Meydan ve Farozlular'ın katılımıyla diğer gruplarımızın ve bordo maviye gönül vermiş herkesi 13 Eylül Perşembe günü tesislere bekliyoruz! Toplanma yerimiz Tedaşın önü olacaktır, ücretsiz otobüsler oradan kalkacaktır. Toplanma saati ise 17:00-18:00 arası olup, idman saatine göre ilerleyen günlerde tekrardan bilgilendirme yapılacaktır.

TRABZONSPOR'U TUTMAK KOLAY DEĞİLDİR, TRABZON ŞEHRİ UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK! ŞAHISLARA DEĞİL, ARMANIN PEŞİNE!

Saygılarımızla;

Trabzonlu Gençler Yönetimi | trabzonlugencler.net

Yaldız61
04.09.2012, 20:34
HEDEF 5 BİN KİŞİYLE TESİSLERE GİTMEK!

Takımımızın kötü gittiği bu dönemlerde yine cefakar taraftar olarak sadece iyi günde değil, kötü günde de desteğimizi daha fazla verme düşüncesinde 13 Eylül Perşembe günü tesislere giderek teknik heyetimize ve futbolcularımıza moral vereceğiz. Moral vermek ve her zaman Trabzonspor'un yanında olduğumuzu göstermek amaçlı yapacağımız bu organizasyona tribünde yan yana bulunduğumuz, 1461 Meydan ve Farozlular'ın katılımıyla diğer gruplarımızın ve bordo maviye gönül vermiş herkesi 13 Eylül Perşembe günü tesislere bekliyoruz! Toplanma yerimiz Tedaşın önü olacaktır, ücretsiz otobüsler oradan kalkacaktır. Toplanma saati ise 17:00-18:00 arası olup, idman saatine göre ilerleyen günlerde tekrardan bilgilendirme yapılacaktır.

TRABZONSPOR'U TUTMAK KOLAY DEĞİLDİR, TRABZON ŞEHRİ UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK! ŞAHISLARA DEĞİL, ARMANIN PEŞİNE!

Saygılarımızla;

Trabzonlu Gençler Yönetimi | trabzonlugencler.net

onu onlar yapar bn zaten bmn nin böle birşey yaptını görmedim hiç sadece atıp tutan boş konuşmayı sevenlerin yeri olmuş bura

Murat Keçeci
05.09.2012, 11:27
Tüm Trabzon orda olmalı !

Mollasalihoğlu
05.09.2012, 11:30
onu onlar yapar bn zaten bmn nin böle birşey yaptını görmedim hiç sadece atıp tutan boş konuşmayı sevenlerin yeri olmuş bura

Allah'tan korkmuyorsun o belli de, kullardan da mı utanmıyorsun?

"Biliyorsan konuş, ibret alsınlar; bilmiyorsan sus adam sansınlar" diye bir söz vardır bilir misin?

Biliyorsan yapacak bir şey yok.. Bilmiyorsan şu linki bir incele: http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=31154

Gökçebey
05.09.2012, 11:30

Görmediysen görmeyi istememişsindir.

oflu engin
05.09.2012, 12:37

yerin mi uzak yoksa gönlün mü uzak onu tartamadım.zaten bmn ailesinin neler yaptığını,vizyonunu misyonunu görebilsedi buraya her üye olan ne istifa derdine düşerdi nede kişilerle günlük başarılarla uğraşırdı.asıl mesele görmek değil bakmak olduğunuda anlardı.ama bir konuda haklısın (boş konuşmayı sevenler) var mı evet var.

Harun
14.09.2012, 21:28
Bugün gençlerbirliği kulubunun 5000 adet kombine sattığını öğrenince bir tuhaf oldum.

S.ÖZKAN
15.09.2012, 14:27
Taraftarı eleştirmekmi o kadar çok şey var ki maddi manevi hangisinden başlasam bilmiyorum.ama beni en çok üzeni Trabzon şehrinin bu kadar siyasete batması.Görünen o ki Trabzon kenti ve Trabzonlular artık siyasete hizmet eder hale gelmişler bu şike sürecinde partilerin takındığı tavır ve yerel medyadaki yorumlardan açıkça belli oldu.

Samet Yildirim
15.09.2012, 16:11
Düsünce yapimiz cok kötü...

Harun
15.09.2012, 17:50
Taraftarda suç aramak değil benim ki.Sonuçta ortada yılların başarısızlığı var.Her geçen yıl takıma olan sevgi azalaıyor sanki.
Bundan 10 sene önce Trabzon'da 34 plakalı araçlara imalı bakan şehir, şimdi üzerinde İstanbul takımlarının formaları ile şehirde gezen çocuklara ses çıkaramaz duruma gelmiş.
Bunda en büyük etken gelmeyen şampiyonluğun yanı sıra büyük beklentiler içinde olunan tüm maçların kaybedilmesidir bana göre.
Buna avrupa maçları, ve kendi sahamızda İstanbul takımlarına kaybettiğimiz maçlarını örnek verebiliriz.

Fakat bunların hiç birinin, sudan ucuz diyebileceğimiz kombinelerin satılmasına engel olmamalı diye düşünüyorum.

chener
15.09.2012, 18:02
trabzonspor klübünün üyesiyim.her ay düzenli olarak ts club alışverişi yaparım.takıma,yönetime,teknik direktör,kendime,taraftar kızarım.ama içten içe kızarım.videoda kızgınlığını dışarı vuranlara şöyle bi baktım.ne oldukları anlaşılmıyor.taraftar olsalar üzerinde forma olur.o bile yok ya.adamların maçı tribünde izlediğine dair emare de yok.giymiş kumaş pantolonu bağırıyor.sorun bence bu.kaliteli davranış sergileyecek taraftar profilimiz yok.

bkandil
15.09.2012, 18:08
Bugün gençlerbirliği kulubunun 5000 adet kombine sattığını öğrenince bir tuhaf oldum.

Hepsi satılmış mı 5000 adetin, yoksa arasında beleşler de var mı?

Eskiden beleş bilet vardı, şimdilerde beleş kombine...

okg_53
15.09.2012, 18:10
Zor dönemden geçiyoruz. Kızanda, övende, Trabzonsporumuz için yapıyor.

Anlaşılan doğum yine sancılı geçecek. Sabır.

Harun
15.09.2012, 18:27
Hepsi satılmış mı 5000 adetin, yoksa arasında beleşler de var mı?

Eskiden beleş bilet vardı, şimdilerde beleş kombine...

Kombinede beleş olmaz.Sen zenginsindir 1000 adet alırsın taraftara hibe edersin. Sonuçta 1000 adet satılmış demektir.
Trabzon'da ne 1000 bilet alacak birini bulabilirsin, nede o 1000 bileti vereceğin taraftarı.Mutlaka birileri birilerini engeller.

bkandil
15.09.2012, 18:45
Olmaz mı,

kulüp yöneticisisindir,
1000 tane kombine alırsın, paraysını da kulüp giderine yazarsın.
sonuçta o 1000 bilet satılmış görünür, fakat kulübün kasasından çıkan para kasaya geri bırakılır. Yani beleş olur...

6222 sayılı kanunun en çok beklediğimkısmı bilet kısmıydı, fakat Demirören başkanlığının ilk haftasında işi kotardı.
(Bu sezon dahil olmak üzere bilet konusunda çok sıkı bir uygulama vardı kanunda, yanlış bilmiyorsam 2 yıl ertelendi bu uygulama)

Harun
15.09.2012, 19:48
Olmaz mı,

kulüp yöneticisisindir,
1000 tane kombine alırsın, paraysını da kulüp giderine yazarsın.
sonuçta o 1000 bilet satılmış görünür, fakat kulübün kasasından çıkan para kasaya geri bırakılır. Yani beleş olur...

6222 sayılı kanunun en çok beklediğimkısmı bilet kısmıydı, fakat Demirören başkanlığının ilk haftasında işi kotardı.
(Bu sezon dahil olmak üzere bilet konusunda çok sıkı bir uygulama vardı kanunda, yanlış bilmiyorsam 2 yıl ertelendi bu uygulama)

O sahtekârlığa girer.Ben kulup dışı zenginlerden bahsediyorum.Atıyorum, adam Almanya'da yaşıyordur,1000 tane kombine satın alır, bunu ister çöpe atar ister tanıdıklarına verir.Sonuç o kombinenin parasının verildiğidir.
Senin bahsettiğin olay farklı.Onu genellikle,Kulubun vazgeçilmezi olarak görülen taraftar gruplarına sus payı olarak verirler.Onun önüne geçmek imkansız.

vyno
15.09.2012, 21:17
Biz haksızlığımızı anıt haline getirip duyuramadık tarihe yazamadık adamlar şikeyle aldıkları şampiyonluğun hikayesiyle alex heykeli dikiyor bir de alkışlıyoruz utanmadan bizden bi b.. olmaz.

arifberkay
15.09.2012, 22:28
Taksim deki protestoya kim gitti bugun...

Gökhan Koç
16.09.2012, 00:46

Benim ne zamandır aklımda ama bir türlü fırsat bulamadım.

Mollasalihoğlu
16.09.2012, 00:49

Ben Türkiye'de yapılacak bu eylemlerin artık bir faydası olacağı kanaatinde değilim.

Gökhan Koç
16.09.2012, 01:00
Ben Türkiye'de yapılacak bu eylemlerin artık bir faydası olacağı kanaatinde değilim.

Mesele fayda getirmesi değil ama,

Ben de fayda getireceğini düşünmüyorum.

Ama orda benim Trabzonspor'um için birşeyler yapmaya çalışan kardeşlerim var.

Hiçbir işe yaramayacak bile olsa onların yanında olmak isterdim.

Yalnız hissetmemeleri için.

Mollasalihoğlu
16.09.2012, 01:03
Mesele fayda getirmesi değil ama,

Ben de fayda getireceğini düşünmüyorum.

Ama orda benim Trabzonspor'um için birşeyler yapmaya çalışan kardeşlerim var.

Hiçbir işe yaramayacak bile olsa onların yanında olmak isterdim.

Yalnız hissetmemeleri için.

Çok güzel bir düşünce.. Saygı duyarım.. :)

Gökhan Koç
16.09.2012, 01:04
Çok güzel bir düşünce.. Saygı duyarım.. :)

:) o zaman bir cumartesi birlikte gideriz.

Mollasalihoğlu
16.09.2012, 01:06
:) o zaman bir cumartesi birlikte gideriz.

Seninle her yere gidilir kardeşim.. :)

Gökhan Koç
16.09.2012, 01:06
Seninle her yere gidilir kardeşim.. :)

Teşekkür ediyorum :)

Seninle de öyle,

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 14:49
Bu konu neden yeterli ilgiyi görmüyor ?
Özeleştiri özürlü müyüz ?

ÇAĞDAŞ AYDIN
23.10.2012, 14:51
Taraftarlık demek takım şampiyonluğa oynarken sevinmek,
Kötü günde ölesiye yıkıcı bir şekilde eleştirmek demek değildir.
Bursaspor taraftarının biri dün şöyle dedi.
Bu taraftar şampiyon takımı tutmadı, Tuttuğu takımı şampiyon yaptı.
Bu söz çok hoşuma gitti.

Murat Acar
23.10.2012, 15:16
Taraftarlık demek takım şampiyonluğa oynarken sevinmek,
Kötü günde ölesiye yıkıcı bir şekilde eleştirmek demek değildir.
Bursaspor taraftarının biri dün şöyle dedi.
Bu taraftar şampiyon takımı tutmadı, Tuttuğu takımı şampiyon yaptı.
Bu söz çok hoşuma gitti.

Söylemlerle uygulamaların bir olmadığı bir taraftar güruhu sizin bahsettiğiniz.O sözleri klişe olan taraftar , Şampiyon olan takımının ilk maçı olan Süper kupa finalinde yenilmesinde bile maç sonunu beklemeyip seramonide kendi futbolcularını kendi hocasını rakip taraftara alkışlattıran bir gruptur...Buyrun burdan yakın..

Gökhan Koç
23.10.2012, 21:24
Beşiktaş maçında berabere kaldık ve sonrasında konuyla alakalı yüzlerce yazı yazıldı camiada,

Binlerce yorum yapıldı, günlerce konuşuldu.

Ve ne değişti Trabzonspor için ?

Neyi düzelttik, neyi düzeltmeye ÇALIŞTIK ?

HİÇ !!!

SEDAT
23.10.2012, 21:35
* Bu başlığın kapanmasını rica ediyorum, bu taraftarda eleştirilecek ne buluyoruz hiç anlamıyorum. Bu taraftar bu Camiada eleştirilemeyecek tek kurum, mükemmel ötesi adeta :D

Gökhan Koç
23.10.2012, 21:38
* Bu başlığın kapanmasını rica ediyorum, bu taraftarda eleştirilecek ne buluyoruz hiç anlamıyorum. Bu taraftar bu Camiada eleştirilemeycek tek kurum, mükemmel ötesi adeta :D

:):):):):)

Gökhan Koç
23.10.2012, 21:42
Gece gündüz konuşalım,

Tüm topçuları irdeleyelim, taktikleri değerlendirelim.

Hocaya, yönetime giydirelim.

Lütfen !!!

Tüm sezonu böyle geçirelim,

Sezon bitince de Transfer forumuna gidip, yeni sezon başlayana kadar ordan çıkmayalım.

!!!

ÇAĞDAŞ AYDIN
24.10.2012, 09:13
Eksik yazmışsın Gokhan kardeşim.
Her sene hoca değiştirelim, Gelen hocadan medet umalım.
olmayınca da onu eleştirmeye başlayıp gönderelim.
30 senedir aynı kısır döngünün içindeyiz.

Gece gündüz konuşalım,

Tüm topçuları irdeleyelim, taktikleri değerlendirelim.

Hocaya, yönetime giydirelim.

Lütfen !!!

Tüm sezonu böyle geçirelim,

Sezon bitince de Transfer forumuna gidip, yeni sezon başlayana kadar ordan çıkmayalım.

!!!

Samet Türkmen
12.11.2012, 02:42
İç saha maçlarımızda nasıl daha ateşli bir taraftara sahip olabileceğimizin bir yöntemini anlatmak istiyorum sizlere.İlluminati style takılacağız. Beni bu yazıyı yazmaya mecburiyetler itti. :D

Şimdi biliyorsunuz subliminal(bilinçaltı) denilen bir olay var. Bunu sadece üzerinden geçerek kısa şekilde anlatayım ;

Hergün biz,küçük çocuklar binlerce görüntü izliyoruz ekranlarda. Atıyorum aşağıdaki paylaştığım karede biz Aslan Kral'a bakıyoruz ve ekranda başka yere bakmadığımızı düşünüyoruz. Ama gözçukurumuz aynı bir vidyo kamera gibi ekranın bütününü bilinçaltımıza kaydediyormuş.Yani biz anlamasak bile aslında ekranın hepsini görmüş oluyoruz.

http://2.bp.blogspot.com/-bW-XMQBCotI/UCCC_6jX10I/AAAAAAAAABU/Nmg09FGR69I/s320/sm+aslan+k%25C4%25B1ral.jpg

Resim herşeyi anlatıyor. Bunun gibi reklam sektöründe,sinema filmlerinde binlerce mesaj var. T.C kanunlarında da bilinçaltına yönelik mesajlar yasak ama kimse takmıyor tabii ki.1950'li yıllarda bir sinema salonunda filmde izleyicilerin farkedemeyeceği hızda sadece ''patlamış mısır ye,kola iç'' şeklinde yanıp sönen yazılar belli aralıklarla filmin üzerine montajlanmış ve deney sonunda kola satışları %18, patlamış mısır satışı yanlış hatırlamıyorsam %60-70 civarında artmış.

İşte bundan faydalanarak,Avni Aker'de yazılarda,reklam panolarında,duvarlarda hatta sahadaki çimin üzerine bile subliminal mesaj koymalıyız. Mesela taraftarın en çok baktığı orta saha ve ceza alanlarındaki çimlerde gizli şekilde ''agresif ol,bağır,çekirdek kötüdür'' gibi mesajlar koyabiliriz. Dev ekrandaki videoları bu şekildeki mesajlarla doldurabiliriz.

Şu da var ki birisinin çekirdek yenmesine dair subliminal mesajlar verdiği açık.

---------

Kafayı yemiş gibi görünebilirim ama bu anlattıklarım gerçek arkadaşlar :D Subliminal mesjaj kullanarak taraftarımızı istediğimiz şekile sokabiliriz.Biraz zaman alır ama sonuç alırsınız :) Toplumlar bu şekilde zaten yönlendiriliyor :)

Küçükken aslan kral hastasıydım.Benden diyorum niye böyle şey oldum.Tövbe estağfurullar sen sorumlu tutma Allahım :p

Kaynak : bordomavi.net (çalan fenerli olsun )

Tolga
12.11.2012, 03:21
Bu sistemin en büyük 2 müşterisi de Coca Cola ve McDonald's :) Bu tarz konulara meraklı biri olarak katılıyorum da Çimlere falan yazmayalım :)

ibrahim
21.02.2013, 09:50
Basligi "Tesekkürler" olarak degistirelim.

Hakkini cok güzel savunuyorsun, tebrikler taraftar. :alkış: