PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor bir basamak mı?

ophius
04.08.2012, 11:44
Bunu hiç bir zaman kabullenmedik ancak sanırım şartlar bu hale getirdi...
burak denilen insan müsvettesi bile en son röportajında bunu vurguladı..
''Galatasaray'ı bir basamak olarak görmüyorum'' !!!
yani trabzonspor bir basamaktı öyle mi?...selçuk için de öyleydi, egemen için de öyleydi, engin için de diğerleri için de....
yanlış anlmayın burak ile ilgili aklımda en ufak bir soru işareti ve üzüntü yok...sadece insanlarla oynadı...bu insanın zoruna gidiyor..

hodlu
04.08.2012, 12:10
Malesef kötü yönetilierek bizans takımlarının basamak takımı olmaya başladık...

TSezgin61
04.08.2012, 12:41
yerli futbolcularin cogu cocukluklarinda istanbul takimini tutmustur. hatta hala tutuanlarida var.

adamlar o piskolojiyle büyümüs (düsünün bir fenerlinin suanki piskolojisini), ailesinden ona göre ögütler almis, 20 sene boyunca sirf o renklerle yatip kalkmis.

gelelim Trabzonspora.
senin vizyonun belli, sen TRABZONSPOR'sun. yani istanbul takimlarina karsi savas icinde olan bir takimsin. futbolcularinda bunun bilincinde olmaliki sen hem hedeflerine yürüyesin, hemde onlara karsi oynadigin maclari kaybetmeyesin.

bunu nasilmi basarirsin, komik gelebilir ama futbolcularin cocukluguna inerek basarirsin... yeni gelen futbolculara haftada 1-2 gün idmandan 1 saat önce Trabzonsporun tarihini, amacini, kisa vaadede ve uzun vaadede hedeflerini, yillardir ugradigi haksizliklari yil yil anlatip, onlara cocukluktaki kahramanlarinin nasil birer kahraman(!) olduklarini göstermelisin... bunu kurs seklinde yaparsin.

bazilari o gün ordan iclerinden belki "hee tabi Trabzon cok temiz sanki" diyip ciksada, örnegin bir girayin 2010 sezonunda yasadiklarini yasadiktan sonra kafalarina dank edecegi günlerde gelecektir...

ha sen bunlarla böyle ugrasmazsan, adam kalkar güc icin para icin seni birakip gider... birseyde yapamazsin...

yerlinin yerlisi konusu bugün cok zor olduguna göre, sen yeni Tolunaylar, yeni Ünallar, yeni Abdullah Ercanlar bulman gerekiyor... yoksa Trabzonsporluluk ruhunu hic bir zaman yakalayamazsin ve "adanadolunun en büyük kulübüne gidersem, istanbula daha rahat giderim" düsüncesinden kurtulamazsin...

.....
04.08.2012, 12:43
Trabzonspor'u basamak gören oyuncuları Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın.

Ayrıca bundan sonra böyle bir şey düşünen oyuncu gelmesin arkadaş bu takıma.

Trabzonspor'dan istanbula gitme niyeti olan oyuncuları istemiyorum.

KemalisTS
04.08.2012, 12:45
........

E. Okan Bülbül
04.08.2012, 12:45
malesef egemen selcuk burak engin umut vs vs kanıtladı ki basamağız.

Kasım Hilal
04.08.2012, 12:57
Yavşaklık bir sanattır.

Erdinç Dilek
04.08.2012, 13:10
Trabzon Basamaktır evet merdivenin en üstteki basamağıdır, bazıları Trabzonu orta yerlerdeki basamak olarak görüyor ama o basamaklardan çıkarken tökezleyip paltır güldür yuvarlanıp aşağılara düşerken onu ortada gören; Trabzon sapasağlam olduğu yerde kalmaya devam edecektir bunu da unutmasın.

Murat Altun
04.08.2012, 13:16
Bu takim tutmakla ilgili degil İstanbul takimlari cok daha zengin ve avrupada daha göz onunde de ondan Turk oyuncular degil sadece yabanci oyuncularda da ayni sey soz konusu
Bunu ancak vizyonu olan bir yonetimle e sportif basari ile yikabiliriz İsim olan yabanci transfer ve Avrupa kupalarinda surekli boy gostermek
Ama bizim yonetiminde bu cimrilikten denge teranelerinden vazgecmesi gerekli

Mert Pasa
04.08.2012, 13:18
biz de durup oturup artik bir tavir ve felsefe olusturalim.

Onlar da bizim icin basamak olsunlar mesela.Oynarken bu cahil cocuklara duygusal manalar katip hissi davranislarla onlari cok yuceltmeyelim,Ajax gibi olalim herkesi degerini gorur gormez satalim ama onun gidebilecegini bilerek B planini yapalim.Bir Selcuk gitmeden Soner'i ihtiyac gibi gorelim 18 yasinda onu bulup transfer edelim.

Ayrica Istanbulun gece hayatina can atan ve sohretli olmanin tutkusunu yasayan insanlar yuzunden de cok da kendimizi kucuk gormeyelim.Su anda hem yarismaci kimligiyle hem butun futbolcularinin maaslarini duzenli odemesiyle Trabzonspor yeni yildiz adaylari icin yeterince cazip bir hedeftir.Reinaya gecebilmek icin burayi gecici gorenler yuzunden oldugumuzdan daha kucuk hissine kapilmayalim

vendercan
04.08.2012, 13:19
Suan icin Trabzonsporlu olmayan futbolcular icin oyle gozukuyor.Asil sebebi yoneticilerin beceriksizligi.

M.S.SOFU
04.08.2012, 14:33
bu konuda şehirde oldukça etkili.
yönetim beceriksizliği de var
ikisi bir araya gelince başımıza bunlar geliyor.
yani biz futbolcu deyip abartıyoruz ama futbolcu dediğin adam sonuçta en çok lise eğitimi gören bir insan.yani senin benim gibi bir adam.bizden tek farkı cebinde parası olması.e cebinde para olunca da eşeklik gitmiyor ,para her şeyi düzeltiyor ama o eşşeklik gitmiyor işte
bu adamlara verirsin paranı senin için çalışır.
bence biz futbolculara çok duygusal yakalşıyoruz.

zafer6161
04.08.2012, 14:38
kim basamak değiliz diyorsa kendi kendimizi kandırmış oluruz,,,
evet malesef futbolcular için basamak,,,,
anadoluda her yerli futbolcu eğer idtanbuldan teklif gelmezsse ve trabzondan teklif gelirse trabzona koşarak gelir,,ama bir anda yıldız olursa istanbuldanda teklif gelirse koşarak gider.....

mantıklı düşünün,adamlar istanbula gidebilmek için çoğu bizi kullanıyor

TekfurÇayır 61
04.08.2012, 14:39
bu konuda şehirde oldukça etkili.
yönetim beceriksizliği de var
ikisi bir araya gelince başımıza bunlar geliyor.
yani biz futbolcu deyip abartıyoruz ama futbolcu dediğin adam sonuçta en çok lise eğitimi gören bir insan.yani senin benim gibi bir adam.bizden tek farkı cebinde parası olması.e cebinde para olunca da eşeklik gitmiyor ,para her şeyi düzeltiyor ama o eşşeklik gitmiyor işte
bu adamlara verirsin paranı senin için çalışır.
bence biz futbolculara çok duygusal yakalşıyoruz.

Katılıyorum, duygusal değil gerçekçi yaklaşmalıyız.

Trabzonspor kulübünün artılarını ve eksilerini gerçekçi gözle ortaya koyarsak, ne yapmamız , ne yapmamamız gerektiği daha belirgin hâle gelir.

tssweat61
04.08.2012, 14:59
Kötü formda topçu trabzonda parlıyor sonra diğer takımlara gidiyor.Bir nevi performans arttırıcıyız

Burçak
04.08.2012, 15:04
M.S.SOFU en açık ve net tarifi yapmış.

Biz olaya duygusal bakıyoruz gerçekten.
Burak Selçuk vs.. için Trabzon ne ifade etsin ki?
Kalması için nasıl bi sebep sunmalıyız onlara.
Daha çok para veriyorlar.
İstanbul gibi metropolde yaşama şansı oluyor.
Bunun gibi bi çok şey adamların aklını çeliyor.

Ve en önemlisi ne biliyormusunuz.
Bizde İstikrar yok...
Mesela her insan başarılı olmak ister.
Oynadığı takımın Şampiyonluk mücadelesi vermesini verebilmesini ister.
Bizde öyle bir durum var ki bir sene güzel işler yapsak kafaya oynasak, gelecek sene yıldız oyuncularımızı elimizde tutabileceğimizin garantisi yok.
Şu son dönemde giden oyuncular bakın takımın yükün taşıyan adamlardı. onlarda yoruluyor.
Onların yanlarına en az onlar gibi kaliteli adam alıp üzerlerinden yükü biraz olsun almazsanız onlara ciddi anlamda hedef göstermezseniz giderler..

Gökçebey
04.08.2012, 15:15
Trabzonspor, şehire ve takıma duygusal bir bağı olmayan bütün futbolcular için bir basamaktır. Bunu kabul etmeliyiz artık. Biz doğal olarak her şeye taraftar gözüyle bakıyoruz. Eğer empati kurabilip futbolcu gözüyle bakabilirsek, bunun böyle olduğunu kabullenmek daha kolay olur.

Ne futbolcular ne yöneticiler ne hocalar asla bizim gibi düşünüp gönülden bir bağ kuramazlar bu takımla. Çünkü onların görevi çalışmak ve nihayetinde kariyer ve para kazanmaktır. Taraftarlığı bu şekilde gören var mı? Onun için onlar bir türlü anlayamadığımız profesyoneller, bizler de amatör ruhla bu takıma gönülden bağlı taraftarlarız.

Burak ya kariyeri için ya para için Trabzonspor basamağını geçip gsye gitti. Zamanında Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz de çeşitli sebeplerden dolayı gittiler. Kendine güvenen Avrupa'da kariyer yapmak için gidiyor, güvenemeyen istanbul takımlarında paraya oynamak için. Burak, Selçuk, Engin, Egemen kim olarak bu şehire gönül bağı kursun? Engin dahil. Fakat bir Tolga öyle değil. Çünkü Tolga bu tribünlerden sahaya inmiş bir isim. Kariyerine çok rahatlıkla Avrupa'da da istanbul takımlarından da devam edebilirdi. Hala Avrupa'ya gidebilir.

Sıkıntı ise şu. Trabzonspor'u istanbul takımlarına gitmek için(daha çok paraya) kullanan futbolcuları ıslah etmek gerekiyor. Bu da parayla mümkün. Sen 1 lira veriyorken istanbul takımları 2 verirse, o futbolcu gider. Bu kadar net. Senin artık 2 verebilmen gerekiyor. Hak edene 2 de 3 de vereceksin. Hak etmeyenin de hakkı neyse onu vereceksin. Barış Özbek'in 1 aldığı yerde, Burak, Colman, Olcan, Volkan gibi futbolcuları 1 hatta 1,5'e oynatamazsın. O meşhur takım içi dengeler alttan alttan oyulur. Sonunda da patlar.

.....
04.08.2012, 15:52
Trabzonspor, şehire ve takıma duygusal bir bağı olmayan bütün futbolcular için bir basamaktır. Bunu kabul etmeliyiz artık. Biz doğal olarak her şeye taraftar gözüyle bakıyoruz. Eğer empati kurabilip futbolcu gözüyle bakabilirsek, bunun böyle olduğunu kabullenmek daha kolay olur.

Ne futbolcular ne yöneticiler ne hocalar asla bizim gibi düşünüp gönülden bir bağ kuramazlar bu takımlar. Çünkü onların görevi çalışmak ve nihayetinde kariyer ve para kazanmaktır. Taraftarlığı bu şekilde gören var mı? Onun için onlar bir türlü anlayamadığımız profesyoneller, bizler de amatör ruhla bu takıma gönülden bağlı taraftarlarız.

Burak ya kariyeri için ya para için Trabzonspor basamağını geçip gsye gitti. Zamanında Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz de çeşitli sebeplerden dolayı gittiler. Kendine güvenen Avrupa'da kariyer yapmak için gidiyor, güvenemeyen istanbul takımlarında paraya oynamak için. Burak, Selçuk, Engin, Egemen kim olarak bu şehire gönül bağı kursun? Engin dahil. Fakat bir Tolga öyle değil. Çünkü Tolga bu tribünlerden sahaya inmiş bir isim. Kariyerine çok rahatlıkla Avrupa'da da istanbul takımlarından da devam edebilirdi. Hala Avrupa'ya gidebilir.

Sıkıntı ise şu. Trabzonspor'u istanbul takımlarına gitmek için(daha çok paraya) kullanan futbolcuları ıslah etmek gerekiyor. Bu da parayla mümkün. Sen 1 lira veriyorken istanbul takımları 2 verirse, o futbolcu gider. Bu kadar net. Senin artık 2 verebilmen gerekiyor. Hak edene 2 de 3 de vereceksin. Hak etmeyenin de hakkı neyse onu vereceksin. Barış Özbek'in 1 aldığı yerde, Burak, Colman, Olcan, Volkan gibi futbolcuları 1 hatta 1,5'e oynatamazsın. O meşhur takım içi dengeler alttan alttan oyulur. Sonunda da patlar.

Özellikle son söylediğine sonuna kadar katılıyorum abi.

Barış Özbek bu takımda 1 milyon euro alıyorsa kimse denge demsin lütfen.

titanic
04.08.2012, 16:00
Trabzonspor bir basamak değil bir ölçüttür, Bir futbolcu Trabzonda pişmeden transfer edilmez

bladex61
04.08.2012, 16:17
tolga zengin için trabzonspor asla bir basamak olmadı bize böyle adamlar lazım

Bordo_MaviM_61
04.08.2012, 16:19
Herşeyi geçtim ama
SONUNDA İSTEDİĞİM VE İSTENDİĞİM BİR TAKIMA GELDİM dedi ya!!!
Sonunda İstediği bir takıma gitmiş!
Biz bencil kendine oynuyor egolu diyorduk!
Ağzımı bozmayacağım bir .... için..

titanic
04.08.2012, 16:25
Herşeyi geçtim ama
SONUNDA İSTEDİĞİM VE İSTENDİĞİM BİR TAKIMA GELDİM dedi ya!!!
Sonunda İstediği bir takıma gitmiş!
Biz bencil kendine oynuyor egolu diyorduk!
Ağzımı bozmayacağım bir .... için..

adam haklı beyler dağılabiliriz

kariyerinde belkide ilk defa istendiği takıma gitti.

benım hatırladığım ordan ooraya kiralık ordan oraya futbolcu artı üstüne para sürüngen bır hayatı vardı.

demekkı kendısıne canakkale dardanelden de teklıf gelse samımı ısteklerınden ötürü kabul edilip gidecekmıs.

Bu arada istendiğini zannettiği gs taraftarını ben bu hoyratca harcadığın penaltılardan sonra görürüm

objek
04.08.2012, 16:34
yerli futbolcularin cogu cocukluklarinda istanbul takimini tutmustur. hatta hala tutuanlarida var.

adamlar o piskolojiyle büyümüs (düsünün bir fenerlinin suanki piskolojisini), ailesinden ona göre ögütler almis, 20 sene boyunca sirf o renklerle yatip kalkmis.

gelelim Trabzonspora.
senin vizyonun belli, sen TRABZONSPOR'sun. yani istanbul takimlarina karsi savas icinde olan bir takimsin. futbolcularinda bunun bilincinde olmaliki sen hem hedeflerine yürüyesin, hemde onlara karsi oynadigin maclari kaybetmeyesin.

bunu nasilmi basarirsin, komik gelebilir ama futbolcularin cocukluguna inerek basarirsin... yeni gelen futbolculara haftada 1-2 gün idmandan 1 saat önce Trabzonsporun tarihini, amacini, kisa vaadede ve uzun vaadede hedeflerini, yillardir ugradigi haksizliklari yil yil anlatip, onlara cocukluktaki kahramanlarinin nasil birer kahraman(!) olduklarini göstermelisin... bunu kurs seklinde yaparsin.

bazilari o gün ordan iclerinden belki "hee tabi Trabzon cok temiz sanki" diyip ciksada, örnegin bir girayin 2010 sezonunda yasadiklarini yasadiktan sonra kafalarina dank edecegi günlerde gelecektir...

ha sen bunlarla böyle ugrasmazsan, adam kalkar güc icin para icin seni birakip gider... birseyde yapamazsin...

yerlinin yerlisi konusu bugün cok zor olduguna göre, sen yeni Tolunaylar, yeni Ünallar, yeni Abdullah Ercanlar bulman gerekiyor... yoksa Trabzonsporluluk ruhunu hic bir zaman yakalayamazsin ve "adanadolunun en büyük kulübüne gidersem, istanbula daha rahat giderim" düsüncesinden kurtulamazsin...

Kisilerin oncelikle kurulmus bu " futbol duzenine" karsi devrimci mucadeleci bir durusunun olmasi lazim zoru gorunce kacan guclunun yaninda yer alan paraci adamlarla bu isler olmaz
Her defasinda 100 yillik cinarlardan bahseden otoriterler acaba 1900 ,lu yillarda anadoluda norrmal yolu asi ve ayakkabisi olan kac kisi varmis bunlari hic dusunuyormular? spor ve futbol yarisina 60 yil kusur sonrasi baslatilan anadolu kulupleri hala yayin gelirlerinde devlet yardimlarinda istanbul takimlarinin gerisinde bu duzende daha coook buraklar istanbula kacar yesilcam bitti ama futbolun yesilcami devam ediyor rejisor kafadan 3 esas oglani ayarlamis geriside senlik olsun diye figuran olarak sahneye cikartilmis tabulari yikmaya calisanda biz olmusuz

Bera B.
04.08.2012, 16:39
Futbol artık bir iş dalı. Bunda herkes hemfikir. Biz de değerlendirmeleri buna göre yapmalıyız. Öncelikli olarak yönetim alanında avrupai bir yapıya kavuşmayı basarmamiz gerek. Bu konuda Sadri başkanı başarılı buluyorum fakat geri kalan kısmı pert. İş hayatında bulunmuş, aktif roller almış insanlar olmalı. Bakın biraz, avrupada şirketler nasıl yönetiliyor. Bu işin en büyük temel taşlarından biri win win felsefesidir. Futbolcu kazanacak, fakat ondan önce kulüp kazanacak. Her şeyin bir kullanım ömrü ve buna bağlı değer eğrisi var. Pik noktasında gerekli hamleyi yapmazsan ya sadece oyuncu kazanır sen kaybedersin ya da iki taraf da kaybeder. Oyuncular da bizim için basamak olmalı. Aldık, yukarı taşıdılar değerini bulduğu anda satıp daha yukarı çıkaracak kişilerle devam edeceksin. Çok karışık değil fakat uzun süreli programlar gerekir. Profesyonel yaklaşım olmalı, kulüpte en büyük eksiklik belki de.

Kulübün basamak olduğunu da düşünmüyorum. Bu ülkenin futbol anlamında bir şeyler veren 4 kulübünden biriyiz fakat o kadar paramız yok.

omer61
04.08.2012, 17:22
bu biraz da Trabzon şehriyle alakalı. Trabzon'da yıllarını geçrimek istememeleri normal ama bu tarz açıklamalar hoş olmuyor.

Adem Öztürk
04.08.2012, 17:25
Karakteri zayıf olan her insan için aynıdır.Takım kim olursa olsun

Burak Sahin
04.08.2012, 17:40
bu sorunun tek cözümü trabzonsporu mümkün oldugu kadar cazip yarismaci amaclari olan bir klüp haline getirmek bunlari saglamak taraftara ve yönetime düsüyor....

bangkook_61
04.08.2012, 17:42
Porto'da basamak, Ajax'da basamak, Dortmund'da basamak. Basamak olmak kötü bir şey değil. Basamak olmak zor bir şey. Bu takımlar ne yıldız futbolcularını sattılar ama hala piyasada arzulanılan takımlar. Sen kaybettiğin oyuncular yerine gidip Adrian'ı alırsan basamak dahi olamazsın. Aptal yöneticiler, çıkarcı yöneticiler, vizyonsuz yöneticiler.

Ben basamak olmaktan gocunmuyorum. İstanbul hayali olan futbolcu gelsin bizde oynasın. Gitmek isterse satalım. Buradaki taraftarların kaçı Trabzon'da oturuyor ? Mühim olan gidenin yerine 300 bin dolara Amrabat'ı git al. O da gitmek isterse 8 milyon euroya sat. Bu sistemin neresi kötü ?

Biz Burak'ın, Selçuk'un, Egemen'in gidişine değil yerine alınan futbolcuların kalitesizliğine yakınıyoruz. Aptalca bir sistem var ve teknik direktörümüzden başkanımıza kimse bunu düzeltmeye niyetli değil. Bu yüzden bu kulübe Avrupa görmüş teknik direktör istiyorum. Henüz yolun başında hırslı bir adam olsun. Türkiye'deki aptallılara boyun eğmesin, dik dursun.

Burçak
04.08.2012, 18:56
Lafını esirgemeden duygusallığa yer vermeden içinden geçeni söyleyen hoca Vahid Halilodziç'di..

Onur Şeref
04.08.2012, 18:58
Trabzonlu ünlü bir düşünür demiş ki; "Goyayum onun basamağına..."

Fatih Öztürk
04.08.2012, 19:05
Dünyada basamak olmayan 15-20 takım var.Real Madrid,Barcelona,Liverpool,Milan,M.United,İnter,B. Münih VS.
Erişebilecek son nokta bu kulüpler.Hayal takımları.
Basamak olarak görmeyen yalnızca biz taraftarlarız.

ophius
05.08.2012, 18:05
bahsi geçen insan müsvettesinin klübü icraaya verdiği söyleniyor...yazıklar olsun

Hüseyin Çümen
05.08.2012, 18:37
futbolcuların dini imanı paradır istanbul klüpleri bizden maddi olarak çok daha üstüne bu üzden üst basamaktadırlar maddi olarak. manevi değerleri 0 olan birçoğuda sonrada görme futbolculuk mesleğini icra eden arkadaşlar 5 kuruş fazla parayı gördüklerinde bir anda futbolcu olduğunu kendisine tekrar hatırlatan takımını satıp anında istanbul takımlarını tercih ederler. biz bir basamağız kabul edelim ama maddi olarak
bizim için Trabzonsporumuz tek sığınak

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
05.08.2012, 19:06
Konu sadece para veya İstanbul'un sosyal yaşantısı konusu değildir.
Konu karakter meselesidir.
Eğitim-öğretim bir yere kadar.
Engin Baytar örneğinde de çok net görmüştük bunu.
Zayıf karakterli adamlar bir yerde eninde sonunda su koyveriyor.

Burak da, Selçuk da aslında Trabzonspor hakkındaki beyanatlarında samimi değillerdi.
Tribüne oynadılar, bizi kandırdılar.
Biz taraftarlar olarak artık bu kadar kolay kanmamalıyız.

Benim bu oyuncuların gidişiyle ilgili tek üzüntüm toplamda € 15M elde edebileceğimiz iki isimden sadece €5M kazanabilmiş olmamızdır.
Yoksa hiçbiri bu kulüpten de armadan da büyük değildirler.
GS taraftarının geyiklerine de kulak asmayın bence.
Onlar da 2-3 sene sonra "Feda" tişörtlerini satmaya başlayabilirler...

Bizim öncelikli hedefimiz genç, yetenekli yerli oyuncuları uzun soluklu şekilde takımda tutup kendi altyapımızı torpil cenderesinden kurtarmak olacaktır.

Tekke
05.08.2012, 20:10
Bunu hiç bir zaman kabullenmedik ancak sanırım şartlar bu hale getirdi...
burak denilen insan müsvettesi bile en son röportajında bunu vurguladı..
''Galatasaray'ı bir basamak olarak görmüyorum'' !!!
yani trabzonspor bir basamaktı öyle mi?...selçuk için de öyleydi, egemen için de öyleydi, engin için de diğerleri için de....
yanlış anlmayın burak ile ilgili aklımda en ufak bir soru işareti ve üzüntü yok...sadece insanlarla oynadı...bu insanın zoruna gidiyor..

%100 Dogru Trabzon 2. SINIF topçular için basamak oldu.

1. SINIF topçular zaten gelmiyor bize.

Volkan OLCAN soner Yasin de MİLLİ olsun YILDIZ olsun ASLA SÖZLEŞME UZATMAYACAKTİR

Uğur Demircioğlu
05.08.2012, 20:31
Eskiden Trabzon kökenli milliyetçi futbolcuların çoğunluğu olduğu takımdık.Bu sebeple takımına sahip çıkan futbolcu büyük çoğunluktaydı.Bugün aynı göstergeyi sadece Tolga'da görüyorum.

Veysel
05.08.2012, 20:36
Trabzon bir basamak, Trabzonspor degil.

Nokia 5110 cihazimdan Tapatalk 2 ile gönderildi

atomania
05.08.2012, 20:38
Porto ve Ajax dünyanin en büyük basmaklardan biri ama kazanmadik birsey biraktilarmi? Hayir

Maksat satarken cok iyi para kazanmak, cogu brezilyali icin Porto sadece bir basamak ama simdi bir Hulkun fiyatina bakin, veya Falcaoyu gecen sene verdiler ama bu sene yine sampiyon oldular.
( gerci bizimkiler 6 oyuncuyu bir senede satiyor)

MuratJ
05.08.2012, 20:53
Kapasitesi çapı büyük olmayan yönetim ve hocadan dolayı şuan Trabzonspor evet basamak takım olmuştur. Bu yönetimsel ve hocasal eksiklikten zamanı gelmişken kapasiteleri yetmediği için takımı bir üst seviyeye çıkaramamalarından kaynaklanmıştır. Trabzonspor çok ciddi başarılı takım olduğunda oyuncu sözleşmelerini parasal anlamda üst seviyeleri çekmelidir. Kaliteli oyuncularını satmamalıdır. Bu tarz hamleler ile Trabzonspor üst seviyeye çıkarılabilir. Klüp başarılı olursa giderler artmak zorundadır. Zaten başarılı klübün gelirleride ona oranla artacaktır. Bu mantığı kavrayamayan paracı yönetim ve hoca yüzünden bu seviyeyi Trabzonspor atlayamadı. Ve olduğu gibi kalınca basamak takım oluverdi. Öyle bir basamak takım olduk ki eşi benzeri yok. En kaliteli 3-4 yerli yıldızını en büyük rakiplerine aynı anda kaybediyorsun. 1 değil 3-4. Bu çok küçük düşürücü hareket oldu.

Zamanında Selçuk'a o sezonun devre arasında yıllık 2milyon euro'yu önerip imza attırılacaktı. Egemen'e yıllık 1.5milyon euro'yu önerip imza attırılacaktı. Sen adamlara 750 bin euro önerirsen yerinde saymış başarını yok saymış olursun. Adamlarda kaçar. Olayı ben böyle görüyorum. Bu paraları vermen sorun olmayacak çünkü başarı bunla gelir anca. Gelen başarıda buna uygun para getirir.

MahmutHSO
05.08.2012, 20:58
Yapılacak tek şey ,sağlam sözleşme .İpler senin elinde olacak, gitmek isteyeni gerekirse surundurup oyle satacaksın .Kayseri nin Amrabat a yaptıgı gibi.Elin gotu boklu topçusu haddini asmayacak .Burak olayı bize bir ders olsun artık .Bu devirde oyle forma askı falan yok.Forma askı biz taraftarlarda var.Topcu parasını alsın , hizmetini yapsın .Bundan ötesini beklemeyelim.Tek gercek Trabzonspor umuz.Yarin bir gün Colman da gider gs ye. Sen eşeği sağlam kazığa bağla , istediğin paraya sen sat.Futbolcu sana yalvarsın .İyi yöneticilik bu.

Ha-kan
05.08.2012, 23:45
sözleşmelerine 'istanbul takımlarına gidemez maddesi' eklenirse bundan sonra sorun olmaz ama bizim yöneticiler bunu beceremez.bakınız elin takımlarının kiralık oyuncuları takımına karşı oynamazken,biz bizim kiralık oyunculardan bize karşı oynadıkları her maçta gol yiyoruz.güler misin ağlar mısın

memmedaga
06.08.2012, 00:06
Malesef kötü yönetilierek bizans takımlarının basamak takımı olmaya başladık...

istedigin kadar iyi yonet istanbul takimlarindan fazla para versen bile dogru sozlesmeler yapsan bile istanbul sehrinin cazibesini engelleyemezsin Trabzon Trabzonlu icin daha guzeldir istanbuldan...

gs fb nin bizden fazla taraftari oldugu asikar ve cogu istanbulda oldugu icin ekonomik gucleri daha fazla olduguda asikar.

bu para gucune karsi alt yapidan oyuncu yetisirir ancak o sekilde karsi koyarsin ha olurmu cok zor gorunen o... ben 27 yasindayim fatih ve gokdenizden baska oyuncu cikmadi onlarda direkt kendi altyapimizdan degil...

halil ibo
06.08.2012, 00:07
Biz seni sıfırdan aldık,topçu sınıfına soktuk ama Şenol hocamın vakti yetmedi seni adam etmeye.
Hoş hamurunda adamlık olsa olurdun ya neyse.Sen bizim için bir ''mal'' bile değil ''ARA MAL''dın;
seni bir oyuncuya karşılık,üzerine para da eklenerek aldık,işledik değer kattık,değerinin üzerinde de sattık.Hepsi bu ...

ugurTS1989
06.08.2012, 00:22
bence futbolcu amatör düsünmez hep profesyoneldır ,klişe cümleler kullanır ,sonuçta hepsinin amacı paraya çıkar
örnek;
İBRAHİMOVİÇ, ''Kariyerimde büyük bir adım. Bir rüyam daha gerçekleşti'' dedi.
bu sözleri PSG nin daha önce oynamıs oldugu İNTER,BARÇA,MİLAN dan daha buyuk bır klup oldugunu gostermez

TekfurÇayır 61
06.08.2012, 00:24
bence futbolcu amatör düsünmez hep profesyoneldır ,klişe cümleler kullanır ,sonuçta hepsinin amacı paraya çıkar
örnek;
İBRAHİMOVİÇ, ''Kariyerimde büyük bir adım. Bir rüyam daha gerçekleşti'' dedi.
bu sözleri PSG nin daha önce oynamıs oldugu İNTER,BARÇA,MİLAN dan daha buyuk bır klup oldugunu gostermez

Helal olsun, doğru tespitini çok güzel bir örnekle izah etmişsin.

Yaşar
06.08.2012, 00:56
Futbolcunun kariyer falan düşündüğü yok arkadaşlar.
Futbolcu parasına bakar.
Karakterleri, kişilikleri falan parayla satın alınabilir.
Egemen'in Fb'Ye gitmiş olması örneği, paranın neler yapabileceğinin göstergesidir.
İstanbul şehrinin çekiciliği ve popülaritesi de elbette transferlerde etkendir.

Hürgün Aygün
06.08.2012, 01:56
Karaktersizin bu lafına takılıp durmak doğru değil.Konuşsun çok pişman olacak...

Erdal DİLEK
06.08.2012, 02:18
hayır

Gurpas
06.08.2012, 02:26
Burak tam birkaraktersiz bizde oynadigi yillara attiginin 10 kati gol kacirdi bazen tribunler gerildi o da tribunlere el kol hareketleri yapti bunlari cok iyi hatirliyorum. Ama bu adamin bu kadar iyi rol yapabilecegini bilemezdik. Allahin sopasi yok buraya yaziyorum. Seneye anadunun bir kulubune postalanir

Timur Mikhail
06.08.2012, 03:27
Bunun bence yegane çözümü tam teşkilatlı iyi yönetilen profosyenel bir altyapı. Trabzonlu çocukları iyice tarayıp o ruhu alevlendirerek profosyenel bir şekilde yetiştir bakalım ne oluyor...
Bu imkansız hatta çok zor bir iş değil bunu yapabiliriz yeterki sabırlı bir şekilde emek ve para harcansın.

[KAPLAN]
06.08.2012, 03:44
Mesele galatasaray, fener ya da beşiktaş değil. İstanbul ve para. Gerisi hikaye. Burak galatasaray'a transfer olunca elbette burayı basamak olarak görmüyorum diyecek. Bunu gerçekten içtenlikle söylediğine inandınız mı ? Zira futbolda siyaset gibi yalanlarla dolu artık.

yakın
06.08.2012, 04:03
Futbolcusu, yöneticisi, teknik ekibi "profesyonel" ise, bunun karşısındaki taraftarın "duygusallığı" doğrudan bir sömürü mekanizmasına dönüşür. O halde taraftarın duruşu da demokratik sistemdeki halkın konumu gibi olmalıdır: Yönetici kendi çıkar politikasını yürütür ama "Hadi ordan!" dediğinde korkutabilen bir kitleyle karşılaşma riskine karşı dengeli adım atar. Yani taraftar yönetimi ciddi ve caydırıcı tepkilerle ürkütebilmeli ki yönetim de idari kadrosunu torpilli elemanlarla değil vasıflı elemanlarla doldurmak zorunda kalsın ve kimse uyutulmasın, uyutulamasın.

cyberentalpi
06.08.2012, 04:22
malesef 2 senedir basamagiz

Buna nedense kabul edelim bizim yonetimin beceriksizligi
Yahu basamak olmak onemli degilde para eden oyuncuları bedava vermek tam bir aptallık ve yonetim beceriksizligi

sellcuk inan la basladi. devam ediyor

kabul edelim ki istanbul hem para hemde bir cok sey vaad ediyorsa bunu daha cok yasariz.
adam trabzonda dogup buyuse bile yasariz.
Sonucta gece yasamı lux evler kızlar para bir cok sey var. ha sen sozlesmeni saglam yaparsan sorun kalmaz

Burak Yılmaz da sorun Burak ın yalan soylemesi idi. Değilse kendinizi Burak yerine koyun
Gs sonucta sampiyonlar liginde oynayacak.
daha cok para kazanacak
ee bekar adam yasayacakta
en samimi arkadaslarından biri ordaa

insallah enginle bol bol kavga ederler

Furkan Özdem
06.08.2012, 04:55
Yerli oyunculardaki bu durumu fırsata çevirebiliriz.. Düzgün sözleşme imzalatmayı başarabilirsek tabi...

bkandil
06.08.2012, 09:23
;1918652115']Mesele galatasaray, fener ya da beşiktaş değil. İstanbul ve para...

En basit örneği de Egemen Korkmaz'dır.

Daha fazla para için Beşiktaş'a; ondan daha fazla para için de Fenerbahçe'ye transfer oldu...

bkandil
06.08.2012, 09:36
...insallah enginle bol bol kavga ederler

Adamların kadrosunda forvet mevki için 6 isim var ki bunlardan ikisi Umut ve Burak. Kavga da olur, hır-gür de...

Bu bizi ilgilendirir mi, aslında hiç de ilgilendirmez. Boşverelim ne halleri varsa görsünler...

Tekke
06.08.2012, 12:08
Bir dönem 'Trabzonspor için canımı veririm' diye açıklamalarda bulunan golcü Burak Yılmaz eski kulübü Trabzonspor'u icraya verdi.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/haberdetay.aspx?NewsID=19413

HABERDE NE GÜZEL GÖNDERME YAPILMIŞ!

Sercan Keleş
06.08.2012, 12:28
Trabzonspor Basamak Değil Merdivendir. ve O Merdivende ki Basamakları Tek tek Çıkmak Zordur. Şenol Güneş Başarmıştır Mesela.

Burak Yılmaz'a gelirsek Eline bir top alıp sektirip gitsin onun gibi karaktersizler.

Hıdır ÇALIŞAN
06.08.2012, 19:38
TRABZONSPOR kocaman bir basamak haline geldi. Herkesin kafasını ezdiği bir kulüp oldu. Neden mi ? 5 sene önce yönetildiği gibi yönetilmemek isteyen bir kulübün bugun nasıl yönetildiğinin farkına varılmamasından ötürü.

Hangi futbolcumuzu elimizde tutup değerinde sattık ?
Herkes nede olsa Trabzon'dan alırız mantığı ile hareket etmeye başladı.
Sadri Şener beye çok teşekkür ediyoruz...

bilgehan83
06.08.2012, 23:49
burak iti ordan oraya sürttü kuyruk salladı sonra gs nin kapısına kemik yalamaya gitti bir de utanmadan alacakları için icraya vermiş, ona demişler mi paranı vermiyoruz diye.. de benim kulübümü icraya veriyor nerden buluyor bu gücü..şerefsiz..

hodlu
07.08.2012, 00:04
Burak Yılmaz köpeğine haddini bildirmek gerekiyor.Bu taraftarın ahını aldın ya sen bittin zavallı Burak...

Mert Pasa
07.08.2012, 14:19
Yapılacak tek şey ,sağlam sözleşme .İpler senin elinde olacak, gitmek isteyeni gerekirse surundurup oyle satacaksın .Kayseri nin Amrabat a yaptıgı gibi.Elin gotu boklu topçusu haddini asmayacak .Burak olayı bize bir ders olsun artık .Bu devirde oyle forma askı falan yok.Forma askı biz taraftarlarda var.Topcu parasını alsın , hizmetini yapsın .Bundan ötesini beklemeyelim.Tek gercek Trabzonspor umuz.Yarin bir gün Colman da gider gs ye. Sen eşeği sağlam kazığa bağla , istediğin paraya sen sat.Futbolcu sana yalvarsın .İyi yöneticilik bu.

Ben de senin gibi dusunuyordum ama olayin obur yuzunu de unutmayalim.

Mesela Amrabat olayinda Kayseri ne kazandi ne kaybetti?8 milyon bizim itin 5 milyonunu dusununce gayet guzel bir rakam,ama Kayseri bu noktaya gelebilmek icin son iki senede neler yapdi bunu Amrabat'in bu donemki karnesinden anlayabiliriz:41 macta oynayabilmis(mukavele doneminin yarisindan cogunda yok sebebi de kadro disi olmasi) sadece 5 gol atmis.Yani cok yetenekli bir futbolcu ama Kayseriye ne katmis?Hicbirsey!

Biz de ayni seyi gecen sene sartsiz mukaveleyi reddettiginde yapsaydik son iki yildaki 50 gol atan bir silahimizi kullanamamis olacaktik.Lig siralamasinda bunun bize kattigi ve taraftarin kulube maddi ilgisini de arttirdigini dikkate alirsak belki bir 5 milyon daha da dolayli gelirlerimiz olmusdur.

Cyzio
21.08.2012, 16:44
"TFF Galatasaray için 6+2 kuralını getirdi. Bu kurala göre, Galatasaray bir müsabakada saha içinde en fazla 6, yedek klübesinde en fazla 2 olacak şekilde, 8'den fazla Trabzonspor'dan alınmış oyuncu kullanamayacak."

Yukarıdaki satırları, Temmuz ayı ortalarında Galatasaraylı bir akrabamdan bir espri olarak duymuştum ama rahatsızlığımdan dolayı o sıralarda yazamadım. Aynı akrabam geçen hafta, biraz da küçümseyerek

-"Bu sene kimleri aldınız? Var mı işe yarayan birileri?"

diye sordu. Ben

-"Kimseyi almadık."

diye cevap verince

-"Alın alın da, biz de seneye zahmetsiz transfer yapalım."

dedi.

Ne cevap vereceğimi bilemedim.

.

TekfurÇayır 61
21.08.2012, 17:43
"TFF Galatasaray için 6+2 kuralını getirdi. Bu kurala göre, Galatasaray bir müsabakada saha içinde en fazla 6, yedek klübesinde en fazla 2 olacak şekilde, 8'den fazla Trabzonspor'dan alınmış oyuncu kullanamayacak."

Yukarıdaki satırları, Temmuz ayı ortalarında Galatasaraylı bir akrabamdan bir espri olarak duymuştum ama rahatsızlığımdan dolayı o sıralarda yazamadım. Aynı akrabam geçen hafta, biraz da küçümseyerek

diye sordu. Ben

-"Kimseyi almadık."

diye cevap verince

dedi.

.

Ellerine sağlık.

kürşat şen
21.08.2012, 18:43
hedefi avrupa olan futbolcuların mekanı olmalı takımımız..
yok istanbul lüks,harika,gece hayatı mükemmel,sosyal yaşam 10 numara vs vs..
bu tip düşüncede olan futbolcular yerinde saymaya müsait olan futbolculardır..
akçaaabat kadar nufusu olmayan sıkıcı villarealde adamlar nasıl oynuyor..
bir futbolcunun kafasında hele ki türk futbolcuda avrupaya gitme olmalı..
kariyer yapma vs vs..
bizden giden oyuncularda böyle kafa tarzı yoktu..
avrupaya giden umutta bile..
hemen vazgeçip geri geldi..
bizim yapacağımız sağlam kontratlar..
hele ki bitmesine 2 yıl falan kala o kontratı uzatmak uzatmak uzatmak..
giden kaybeder trabzonsporda..
küçük orhan hala gözümün önünde..

cerasus
22.08.2012, 01:20

diye sordu. Ben

-"Kimseyi almadık."

diye cevap verince

dedi.

.

Izninizle ben bir dakika kendimi sizin yerinize koyuyorum.

Ben olsam hafif bir tebessüm ile sunu söylerdim o kisiye:

"Aramizdaki farki cok güzel saka adi altinda anlatmissiniz ki neden Istanbulsporlu oldugunuzu anlamis oldum. Ben sizin yerinizde olsaydim su söylediklerinizi utanarak söylerdim, alay ederek degil. Her seyi satin alabiliyorsunuz diye bunu insanlarin gözüne sokmaniz anca sizin türünüze yakisiyor. Parayla kendini üstün kilmaya calisanlarin yasamlarinda bir ezikligi var ki bu durumu dengelemek zorunda kaliyorlar. Mesela GS'li olmak gibi. Neden? Cünki anlattigim gibi en azindan bu alanda "üstün" olabilmek icin."

Asagi yukari böyle bir sey söylerdim.

fteotdgs
22.08.2012, 01:48
burak iti ordan oraya sürttü kuyruk salladı sonra gs nin kapısına kemik yalamaya gitti bir de utanmadan alacakları için icraya vermiş, ona demişler mi paranı vermiyoruz diye.. de benim kulübümü icraya veriyor nerden buluyor bu gücü..şerefsiz..

Ben en basindan beri Burak'in aslinda GS'ye gitmek istedigini dusunuyorum. Tum o Avrupalar filan, bana hikayeydi gibi geliyor. Umarim muzmin yedek olur cikar o takimda, diger iki kucuk BJK ve FB'deki gunlerini mumla arar.

mete61bordomavi
22.08.2012, 03:36
Ben en basindan beri Burak'in aslinda GS'ye gitmek istedigini dusunuyorum. Tum o Avrupalar filan, bana hikayeydi gibi geliyor. Umarim muzmin yedek olur cikar o takimda, diger iki kucuk BJK ve FB'deki gunlerini mumla arar.

Küçük Orhan neyse Burak aynısı olur Gs'de!
Zamanla da söner. Baros,Elmander,Umut olduğu müddetçe Burak birşey yapamaz!
Bir sezonda Colman o nefis pasları sadece bana atsaydı şu kocaman götümle 35 gol atardım ben de!

Cyzio
22.08.2012, 12:39
Izninizle ben bir dakika kendimi sizin yerinize koyuyorum.

Ben olsam hafif bir tebessüm ile sunu söylerdim o kisiye:

"Aramizdaki farki cok güzel saka adi altinda anlatmissiniz ki neden Istanbulsporlu oldugunuzu anlamis oldum. Ben sizin yerinizde olsaydim su söylediklerinizi utanarak söylerdim, alay ederek degil. Her seyi satin alabiliyorsunuz diye bunu insanlarin gözüne sokmaniz anca sizin türünüze yakisiyor. Parayla kendini üstün kilmaya calisanlarin yasamlarinda bir ezikligi var ki bu durumu dengelemek zorunda kaliyorlar. Mesela GS'li olmak gibi. Neden? Cünki anlattigim gibi en azindan bu alanda "üstün" olabilmek icin."

Asagi yukari böyle bir sey söylerdim.

Önce şunu söyleyeyim: Bekâra karı boşamak kolay :).

İkincisine gelince: Biraz felsefî bir konu ve üzerinde çok kafa patlattım. Hâttâ bu forumda yanlış hatırlamıyorsam "Düşünce Platformu" diye bir başlık vardı, orada da detaylı olarak yazmıştım.

Paralı olma bence hâkir görülecek bir durum değil. Çünkü para da, zekâ da, kuvvet de, Allah'ın kullarına ne şekilde taksim ettiğini tam olarak bilemediğimiz lütuflarıdır. Nasıl ki bir Galatasaraylı'nın bize

-"Ama kardeşim, sizde de çok inat var. Her maç son dakikaya kadar direnip, muhakkak galip geliyorsunuz. Bu haksızlık."

demesi manâsızsa, Galatasaraylı birine

-"Sizin çok paranız var, istediğinizi alıyorsunuz."

demenin de bir anlamı yok. Şikeyi tabii bunun dışında tutuyorum.

Benim görüşlerimdir ve biraz derin düşünme gerektirir. Çok derin düşündüğüm halde, yıllardır içinden çıkamadığım bir paradokstur. Elbet sizin görüşlerinize de saygı duyarım.

.

Cyzio
22.08.2012, 13:44
Çok uzun aramalar sonucu buldum. Başlığın adı "Fikir - Düşünce Arenası" imiş. Ganita'da yeniden aktive ettim. Bilhassa sevgili TekfurÇayır61'in çok hoşlanacağı yazılar var. Benim yazımın linki de şu:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1227956&postcount=58

.

cerasus
22.08.2012, 14:56
Önce şunu söyleyeyim: Bekâra karı boşamak kolay :).

İkincisine gelince: Biraz felsefî bir konu ve üzerinde çok kafa patlattım. Hâttâ bu forumda yanlış hatırlamıyorsam "Düşünce Platformu" diye bir başlık vardı, orada da detaylı olarak yazmıştım.

Paralı olma bence hâkir görülecek bir durum değil. Çünkü para da, zekâ da, kuvvet de, Allah'ın kullarına ne şekilde taksim ettiğini tam olarak bilemediğimiz lütuflarıdır. Nasıl ki bir Galatasaraylı'nın bize

-"Ama kardeşim, sizde de çok inat var. Her maç son dakikaya kadar direnip, muhakkak galip geliyorsunuz. Bu haksızlık."

demesi manâsızsa, Galatasaraylı birine

-"Sizin çok paranız var, istediğinizi alıyorsunuz."

demenin de bir anlamı yok. Şikeyi tabii bunun dışında tutuyorum.

Benim görüşlerimdir ve biraz derin düşünme gerektirir. Çok derin düşündüğüm halde, yıllardır içinden çıkamadığım bir paradokstur. Elbet sizin görüşlerinize de saygı duyarım.

.

Efendim estagfurullah. Klavye basinda 5 dakika düsünüpte cevap vermek ayri, o an o kisiye bir cevap verme ayri tabi ki.

Yazdiklarima, yazdiklariniza dönecek olursam. Parali olmak tabi ki kötü bir sey degildir (tabi kimsenin hakkina girmiyorsaniz, hirsizlik gibi mesela). Bende zaten "paraniz var, istediginizi aliyorsunuz, bu bir haksizlik" türünde bir elestiri getirmedim dikkat ederseniz.

Parasi var diye bununla övünmeye, hava atmaya, kendini üstün kilmaya calisanlari elestirdim.
Gayet dogaldir ki parasi olan kulüpler istedikleri oyunculari alacaklardir.
Ancak bu dogal bir seyi sanki marifetmis gibi göstermek, bunu bir kendini üstün görme cabasina sokmak, kanaatimce "ezik" insanlara mahsustur.

Mesela iki arkadas (birinin durumu iyi, digeri ise zengin) bir ayakkabiciya gitti diyelim. Durumu iyi olan 5 tane türünce tek olan cok pahali ayakkabi begenmis olsun. Son örnekleri oldugu icin indirime ugramislar vede iclerinden 2 tanesi almak istesin (anca o kadarini alabiliyor).
Simdi ama zengin olan kisi gercek fiyatlarini verip besini birden alsin. Dükkan sahibide tabi ki fazla para verene satacak.
Parayi veren aldi yani. Tamam.
Ama bu zengin arkadas kalkip bunu arkadasinin gözüne sokuyorsa, "Yani sen besini begendin, 2 tanesi istedin ama ben hepsini aldim" diyorsa, sanki özel bir sey yapmis gibi, sonucta zengin, o zaman iste bir eziklik duygusuna kapildigina kanaat getiririm.

Sizin arkadasinizi tanimiyorum ama anlattiklarinizdan yola cikarsak bu anlattigim seyi uygulamis size. Sanki üstün bir marifetmis gibi bunu birde dalga konusu haline getiriyor. Bilmem anlatabildim mi.

Tabi ki kendisi GS hissedari olarak futbolcu almadi. Taraftarlik platformu üzerinden kendisini size karsi üstün kilmaya calismis. Tabir-i caizse "baba parasiyla" (GS=baba) hava atmis oluyor.

Fikir - Düşünce Arenası adli basligi ilk defa görüyorum. Bende yazdiklarinizi okumak isterim. Tesekkürler.

Cyzio
22.08.2012, 15:05
Sayın Cerasus;

Şimdi dönüp ilk yazınızı yeniden okudum. Tam anlamadan cevap yazdığım için sizden özür diliyorum. Her iki yazınızda da tamamen haklısınız.

Selamlar.

.

Oruç
22.08.2012, 15:14
Şehrin ve kulübün vizyonu değişmedikçe İstanbul kulüplerine koşarak gitmeye çalışanlar için her daim basamak olacaktır Trabzonspor.

Kabul etmesenizde gerçek bu.

Hem şehir hem de kulüp bazında çok ciddi reformlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gereklerin yakın zamanda gerçekleşeceğine dair herhangi bir belirti görünmüyor. Birileri gelecek burada parlayacak İstanbul'a gidecek. Taraftar da sövmeye devam edecek. Gidişat bunu gösteriyor.

cerasus
22.08.2012, 15:25
Sayın Cerasus;

Şimdi dönüp ilk yazınızı yeniden okudum. Tam anlamadan cevap yazdığım için sizden özür diliyorum. Her iki yazınızda da tamamen haklısınız.

Selamlar.

.

Tesekkür ederim ve estagfurullah. Umarim beni kirmamak icin beni bu konuda hakli bulmuyorsunuzdur. Kendimi (görüsümü) zorla kabul ettirdim duygusuna kapildim. Öyle yaptiysam siz lütfen benim kusuruma bakmayiniz.

Cyzio
22.08.2012, 15:35
Tesekkür ederim ve estagfurullah. Umarim beni kirmamak icin beni bu konuda hakli bulmuyorsunuzdur. Kendimi (görüsümü) zorla kabul ettirdim duygusuna kapildim. Öyle yaptiysam siz lütfen benim kusuruma bakmayiniz.

Hayır efendim. Haklı olduğuma inansam, sizinle tatlı tatlı tartışmaya devam ederdim. Maalesef aceleyle yazınızı tam okumadan (daha doğrusu tam anlayamadan) size cevap yazmışım. Durum bundan ibarettir :).

.

mete61bordomavi
22.08.2012, 17:50
Ya şimdi olaya şöyle bakın!
DİRK KUYT! Şu an Trabzonspor'un topçusu olsa, o yaşta ve o profesyonellikte biri, ''bu şehirde eğlence yok,burdan sıkıldım,gitmek istiyorum!'' der miydi? Demez miydi? Bence demezdi!

Senin alacağın topçuda ahlak olacak, ekmek sevgisi olacak,belli değerleri olan topçu olacak! Biz de kimseyi şımartmayacağız! Örnek:Yattara!

000061
24.08.2012, 17:05
İki asilzade arasında centilmence bir diyalog :)

Abimin de dediği gibi, ğs taraftarı bizimle çok dalga geçiyor. Yani onların yanında futbol konuşmaktan çekiniyorum. Ama öyle böyle bir şey değil. Mesela, bir maç olsa, Beşiktaş'a ya da Fener'e 5-0, 6-0 yenilsek, o kadar da üzülmem. Ama başka bir takıma baktığım zaman orda aslında benim şampiyon takımımı görmek, bana çok koyuyor. Başkanımla "onu da aldık, bunu da aldık" diye dalga geçen şeyler görmekten dolayı boynum bükük. Kaybedilen bir şampiyonluktan, veya yenilen bir farktan dolayı dalga geçseler, açıkçası takmam. Ama bu çok koyuyor. Bu takıma 5 tane oyuncu vermişiz, canım yanıyor. Saygılar.