PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2012-2013 Sezonundan Beklentileriniz

must61
03.08.2012, 16:04
2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarının başında da açmıştım aynı başlığı.Taraftar olarak yanılmadığımızı , beklentilerimizin sonuçlarla ne kadar uyumlu olduğunu görmek için geçmişte yazdıklarımızı gözden geçirmek yetiyor.

2009-2010 sezonu.Ligin bitmesine 5 hafta kala Ersun Yanal ile yollar ayrılmış.Ahmet Özen devralmış takımı.İşler karışık.Yeni sezon için Samet Aybaba ile anlaşılmış , taraftar isyanda.Baskıya dayanamayan yönetim son dakika hamlesiyle Hugo Broos'u takımın başına getirmiş.Nokta atışı transferlerimiz Tjikuzu ve Ferhat.Kimsede heyecan yok beklenti sıfır...

Sonuç ; Ligi 57 puanla 5.sırada bitirmiş ,Avrupa Ligi'nde gruplara kalamamış, tek tesellisi feneri ezerek kazandığı Ziraat Kupası olan bir Trabzonspor.

2010-2011 sezonu.Takım oturmuş .Yönetim ve Şenol Güneş'e olan güven tam.Süper kupayı ezici bir galibiyetle kazanmış,transfer yapılmasa dahi kimsenin itiraz edemeyeceği bir kadro söz konusu.Üstüne Jaja transferiyle başlanılan bir sezon.Taraftar Avrupada başarı, lig şampiyonluğu bekliyor.

Sonuç ; Ligi 82 puanla bitirmiş.Yıllar sonra beklediği şampiyonluğa ulaşmış,şansız kura neticesinde müthiş futbola rağmen Liverpool'u elinden kaçırmış,kendi yıldız oyuncularını yaratmış imrenilerek bakılan bir Trabzonspor.

2010-2011 sezonu hakkında yazmaya değer hiçbirşey bulamıyorum.

2011-2012 sezonu.Kupası çalınmış.Basını ,siyaseti,futbol federasyonunu karşısına almış,oturmuş kadronun en kilit isimlerini rakiplere kaptırmış..Transfer başarısızlıklarından dolayı Şenol Güneş'e, yönetime duyulun güven azalmış.Kampa yetiştirilmesi gereken transferler ligin başlamasına 2 hafta kalmasına rağmen henüz belirlenememiş bir Trabzonspor...

Bu saatten sonra yapılacak yabancı transferinin takıma adapte olup kendini bulması ve takıma faydalı olması 2.devreyi bulacaktır.Gerçekçi olarak bakıp rakiplere göre daha zayıf bir kadroya sahip olduğumuzu da göz önünde bulundurursam;

Ligde ilk 3'e dahil olabilmek benim bu sezonki beklentim.
Avrupa'da başarılı olursak sürpriz olur benim açımdan.

Tabii 2009 sezonundaki gibi temennim ; umarım yanılırım..

Gökhan Koç
03.08.2012, 16:07
Takimin ligden cekilmesi...

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ahamitokutan
03.08.2012, 16:34
hırsızların liginde hiçbir beklentim yok maçları izlemeyi de düşünmüyorum.avrupada gruptan çıkarız belki ordan da öteye gidemeyiz bu yönetim ve transfer kafasıyla...

Kasım Hilal
03.08.2012, 16:42
Açık ara şampiyonluk.

Mellih
03.08.2012, 18:11
bu sezonki sloganımızı HEDEF 8.ŞAMPİYONLUK olarak belirlemeliyiz..

Burak
03.08.2012, 18:33
Ligin sonunu gorebilmek.Sagligim elvermeyebilir.

Burak TOSUN
04.08.2012, 02:08
5.lik belki 4

Mustafa Umut
04.08.2012, 02:09
İstanbul kulüplerinden mağlubiyet almamak.
Bunu başarabilirsek zaten kafaya oynarız.

alper*
04.08.2012, 02:13
Koca bir hiç.

U.Sadıkoğlu
04.08.2012, 02:15
Ne gibi bir beklentimiz olabilir ki.. Güzide yöneticilerimizin dediği gibi keşke Gadro Yederli olsa...

Bu takımla en iyi ihtimalle 5. Diyorum.. O da ismimizden , formamızdan dolayı... Eğer ki yerimizde Bursaspor, Eskişehirspor falan olsaydı ilk 10 a giremezdi...

Eğer yönetimin transfer politikası bu şekilde devam ederse 5 seneye kalmaz Kocaelispor, Sakaryaspor, Göztepe gibi dibe vururuz gibime geliyor..

İnşallah yanılırım..

Derbi falan kazanamayız Fenerbahçe ve Galatasaray ligi açık ara götürecek 3. ile en az 10 puan fark açacaklar ve kapışacaklar İspanya LA-LİGA gibi olacak Süper Lig... Bizde yine Fenerbahçe'lilere taş sopa attık diye sevineceğiz iyi oldu diyeceğiz adamlar 3 atıp çıkacaklar bize Avni Aker'den...

Benim bu sezondan tek beklentim Fenerbahçe'yi Türkiye Kupası finalinde falan yenmek.. Başka bir beklentim yok Avrupa'da gruplara kalamayacağımızı düşünüyorum.

Alihan Ertürk
04.08.2012, 02:20
Deplasman yasağının kalkması Kadıköy'deki Fenerbahçe maçına gidebilmek ve oradaki olaylara karışmak, ölmeden sağ salim çıkıp Trabzon'daki maça da gidip orada ''mermiden hızlı koşabilen'' fenerlileri karşılamak..

başka da bir beklentim yok umarım gerçekleşir.

U.Sadıkoğlu
04.08.2012, 02:22
Kadıköy'de ki Fenerbahçe maçına Karıköy'ün yosmaları alınacak. Maç 5. Hafta ve FB'nin cezası var yoksa ben şimdiden o maçın başlığını açardım : )

Alihan Ertürk
04.08.2012, 02:27
Kadıköy'de ki Fenerbahçe maçına Karıköy'ün yosmaları alınacak. Maç 5. Hafta ve FB'nin cezası var yoksa ben şimdiden o maçın başlığını açardım : )

Tüh ceza var dimi bak bu olmadı işte beklenti yarıya düştü abi. :)

hodlu
04.08.2012, 02:39
Kadıköyde kuduz köpekleri yenmekten başka hiçbir beklentim yok...

cenk52
04.08.2012, 02:42
Gönül isterki kesin şampiyonuz diyelim, gerçekçi olmak gerekirse...

1-2 şikeciler olur...
3. lük için biz, kayseri, bjk, gençler, bursa eşit şansta çekişiriz...

3. lük ile 7.lik arası bir sıralamamız olur.

şikeci başını dışarıda olması, hakemleri tetiklemesi vs gibi faktörler yüzünden bu yıl acaip derecede puanlarımızın gasp edileceğini düşünüyorum...

bordo(61)mavi
04.08.2012, 02:55
sadece türkiye kupası... ( o da zor ama) :(

Yasin T.
04.08.2012, 02:57
Kadromuz şu anki haliyle yetersiz. Solbeke ve forvete takviye yapılmazsa geçen senenin tekrarını yaşarız gibime geliyor. Rakiplerimizle kıyaslama yapacak olursak kadro kalitesi anlamında fb ve ğs'den çok çok gerideyiz. Şu anki görüntü pek umut vermiyor açıkçası.

Adem Öztürk
04.08.2012, 03:01
Sadece sahada oynarken dik duran bir takım istiyorum.

Ahmet Öztürk
04.08.2012, 03:55
Şu durumda lige katılmamak...

ysfemr
04.08.2012, 03:59
kadroyu tam anlamıyla görmek gerek ama şuan 3.lükten yukarısı çok büyük başarrı olur......

Emirhan Makul
04.08.2012, 04:09
Bu sezon ki beklentilerim beni eskilere götürdü, o ümitsiz 2000'li yıllar ve önceleri, ziya doğan dönemleri, aynı o gün ki kadar saçma bir kadromuz var ve bundan başka kadro olmasına çare yok.

Bu sezon ligi 3. olarak bitirmemizi bekliyorum bu takım ile 3. olmak mucizedir, umarım 3.lüğü elde edebiliriz. Fakat gerçekçi olmak gerekirse 3,4,5,6 ve daha aşağısı için diğer takımlarla çekişeceğiz, şampiyonluk lafını hiç söylemiyorum bile muhteşem kadromuz bile olsa olmamız imkansız ki o kadro bile yok.

Neyse devre arasında yönetimin, sezon sonunda ise şenol güneş'in istifa etmesini bekliyorum. Yani transfer yapan yönetim yok, şike sürecinden yenilgi ile çıkan bir yönetim var, transfer listesi olmayan bir teknik ekip, hayatından bezmiş bir teknik adam ve bu adamın gitmesi için takıma getirilen giray bulak. Bence her şey sistemli bir şekilde gerçekleşmekte, sırlaması değişir zamanı değişmez, 2 sene içerisinde yönetim ve hoca gider, yine yeniden saçma teknik adamlar ve başkanlar gelir başımıza diye düşünüyorum 3-4 sene dibi göreceğiz düzelmek yine 6-7 seneyi bulacaktır, bu dönemde çok taraftar kaybedeceğiz çünkü devir eski devir değil, inşallah bu 6-7 sene sonra kuracağımız güzel kadro bir başarı elde eder, yoksa ondan sonra ki yıkım süreci bizi 2. lige falan götürebilir, bu kadar hızlı olmaz tabi ki fakat 30-40 sene içerisinde kesin küme düşeceğiz, taraftar sayısı giderek azalacak, para azalacak ve batış başlayacak diye düşünüyorum, zaten klübe üye olan kimse yok 4-5 ihtyar oy kullanıyor, forma alan yok, maça gidende tek tuk, çocuklarda tutmuyor artık bu takımı, zor yani, hayırlısı diyelim, Allah başka kaza bela vermesin, en azından biz vefat edene kadar klüp ayakta dursun gerisini pek düşünmüyorum açıkçası.

Özet olarak bu sene 3. lük bekliyorum takımımızdan.

28TS61
04.08.2012, 04:19
adalet dicem ama cok sey beklemis olurum sanirim

oflubektas
04.08.2012, 04:24
...3-4 sene dibi göreceğiz düzelmek yine 6-7 seneyi bulacaktır, bu dönemde çok taraftar kaybedeceğiz çünkü devir eski devir değil, inşallah bu 6-7 sene sonra kuracağımız güzel kadro bir başarı elde eder, yoksa ondan sonra ki yıkım süreci bizi 2. lige falan götürebilir, bu kadar hızlı olmaz tabi ki fakat 30-40 sene içerisinde kesin küme düşeceğiz, taraftar sayısı giderek azalacak, para azalacak ve batış başlayacak diye düşünüyorum, zaten klübe üye olan kimse yok 4-5 ihtyar oy kullanıyor, forma alan yok, maça gidende tek tuk, çocuklarda tutmuyor artık bu takımı, zor yani, hayırlısı diyelim, Allah başka kaza bela vermesin, en azından biz vefat edene kadar klüp ayakta dursun gerisini pek düşünmüyorum açıkçası.

Özet olarak bu sene 3. lük bekliyorum takımımızdan.

Başlarını okudum, "katılmasam da tutarlı fikirlerdir" dedim. Ancak alıntıladığım kısımdan sonra hızını alamamışsın. Espri mi desem, ironi mi desem, yoksa "iyi saatte olsunlar" mı geldi desem... "Kesin küme düşeceğimiz (!)" 30-40 sene sonra belki futbola bu kadar ilgi kalmayacak, kuralları revize edilmiş Rugby sporu tüm dünyayı kasıp kavuracak, nereden bilebiliriz ki :)

Bu yazılanların ÖZETİ olarak "bu sene 3.olacağız" demek de daha enteresan olmuş.

Emirhan Makul
04.08.2012, 04:28
Abi sadece tahmin ediyorun :) Kurumsallaşamayan, ekonomik açıdan ve şehir dinamikleri açısından terk edilmiş takımların sonu düşmektir 30-40 sene içerisinde sonumuz kocaelispor gibi olacak diye bir tahmin yapıyorum :) İroni yok bu arada bunları yaşayarak hissederek bakıyorum takıma. Acıyorum artık herşeye hepsine, hayırlısı olsun ya yinede, her şey taktiri ilahi bu dünyada yenildik öbür dünyaya kısmet inşallah.

Sefaenes
04.08.2012, 04:32
1 senenin yine herzamanki gibi bos gecip yeni yapilanma hikayelerini dinleyip Transfer sezonu basladiginda en iyi oyuncusunu satip yerine oyuncu bile alinmamasi olacak. Yala yildiz tarifi Baskan aciklamadi nasil olacagi gökdeniz yildiz degildi ona göre

Soner Albayrak
04.08.2012, 04:44
Kendinize gelin arkadaşlar yok küme düşeceğiz yok bu kadro 6.bile olamaz ne oluyor arkadaşlar size :)

82 puan topladığımız sezona başlamadan önce kim tahmin edebilirdi öyle bir performans sergileyebileceğimizi?

Herşey Egemen, Selçuk, Jaja, Burak Yılmaz'dan ibaret değil.

Bu sezondan beklentim olumsuz şekilde ama bizim takım rezil de olur bu ligde vezir de bunu kimse bilemez.

Bizim diğer anadolu külüplerinden farkımız var uyanın bu takımın ismi ligi 4.lükle bitirir zaten ;)

Ha bir de 3 büyüklere Avni Aker'de yenilmeyelim bir başka temennim de bu.

Alika87
04.08.2012, 04:50
sampiyonluk icin yarismamiz mevcut kadroyla mucizeye benzer gibi birsey olur, ama rahat ücüncü olacagimizi tahmin ediyorum ve istanbul kizkardeslerine karsi son seneden daha fazla puan alacagiz insallah.

bladex61
04.08.2012, 05:02
ilk 5'te olalım yeter sadece son dakikaya kadar savaşan takım istiyorum

gs ve bizi karşılaştırsak ne çıkar ortaya merak ediyorum

kale muslera-onur(tolga) iyi yedek kaalecileri bile yok bu mevkide biz daha üstünüz

sagbek ebue-serkan açık aradaha üstünler

solbek celustka-hakan balta az çok benzer oyuncular (belki solbekte alabiliriz)

stoper tomas ufal. semih - toure giray toure gelirse stoper mevkiinde dengeyi saglamış oluruz

önlibero melo selçük-colman zokora defansif olarak daha iyiyiz ama rakibin liberoları geçen yıl 30 gol attı :(

sag açık hamit alltıntop - volkan şen ben volkanın daha iyi oldugunu düşünüyorum

solaçık amrabat- olcan olcan sakatlık yaşamadıgı sürece enaz amrabat kadar iyi oyuncudur

f.arkası emre çolak-soner eşit olduklarını düşünüyorum

forvet burak - halil kaliteli bir forvet alıcagımızı düşünürsek burdada fazla bir güç üstünlükleri olmaz

stadyum arena avniakerden 10 kat daha iyi bir atmosfere sahip gerçekten rakibi baskıya alıyorlar :(

sonuç : solbek-forvet-stoper alınırsa başabaş oynarız zaten stoper ve forvet alınacagı kesin

titanic
04.08.2012, 06:47
Öncelikle lig için beklentilerimi yazayım.Bunlar sadece beklenti ve olmamama olasılığı çok daha yüksek

Öncelikle fb nın ligden düşürüleceğini düşünüyorum.Sezona başlayamayacak ve süper kupa finaliyle süper ligde jübilesini yapacak

Burak yılmaz ve selcuk ınandan olağanüstü gece hayatı beklıyorum.Mac öncesi alkol almalar,diskolar,barlar kampa geç katılmalar

Engin baytar,egemen ve selcuktan uzun soluklu bır sakatlık bır performans düşüklüğü bekliyorum

ve son olarak adriandan büyük bir patlama bekliyorum. big bang

Mert Pasa
04.08.2012, 13:23
%50 ucuncu
%25 ikinci
%25 sampiyon

samimi yazdim

Cyzio
04.08.2012, 13:48
Öncelikle lig için beklentilerimi yazayım.Bunlar sadece beklenti ve olmamama olasılığı çok daha yüksek

Öncelikle fb nın ligden düşürüleceğini düşünüyorum.Sezona başlayamayacak ve süper kupa finaliyle süper ligde jübilesini yapacak

Burak yılmaz ve selcuk ınandan olağanüstü gece hayatı beklıyorum.Mac öncesi alkol almalar,diskolar,barlar kampa geç katılmalar

Engin baytar,egemen ve selcuktan uzun soluklu bır sakatlık bır performans düşüklüğü bekliyorum

ve son olarak adriandan büyük bir patlama bekliyorum. big bang

Ballı lokma tatlısı.

.

toksoy61
04.08.2012, 13:49
2012-2013 sezonundan tek beklentim fb-bjk ve sivas ın küme düşmesidir. bu takımlar düşmedikçe yani adalet yerini bulmadıkça zaten bu ülkede şampiyon olamayız. bazıları yok şu bölgede eksik var, şu bölgeye transfer lazım diyorlar. bu kişilere saflık derecesinin en üstündeki kişiler diye bakıyorum. hala iyi tranfer yaparak şampiyon olunacağını sanıyorlar.

bu takım 1996 da Türkiye deki gelmiş geçmiş en iyi takımlarından birine sahipti sonucu biliyorsunuz. daha 2 sene önce olanları biliyorsunuz ve zerre ceza gelmedi bunları yapanlara. ve bu kişiler hala tff yi ellerinde tutuyor, medya ellerinde, siyaset ellerinde, para-pul ellerinde siz hala başarıdan söz ediyorsunuz. bu düzen değişmedikçe ts veya herhangi bir anadolu kulübü başarılı olamaz bu ligte. kendinizi kandırmayın. o yüzden bu sezondan tek beklentim küme düşmesi gereken takımların düşmesi, bu düzenin sahiplerinin değişmesi o zaman belki şampiyon oluruz.

toksoy61
04.08.2012, 13:52
%50 ucuncu
%25 ikinci
%25 sampiyon

samimi yazdim

ts, bu düzen devam ettikçe şampiyon falan olamaz. kendinizi kandırmayın. daha kupanı bile alamadın şampiyon mu olacaksın? bunun kadroların güçlü olması ile ilgisi yok. bu ülkede şampiyonlukların nasıl belirlendiğini gördük

bordo61
04.08.2012, 14:05
4. oluruz.

Uzun yıllar daha şampiyon olacağız gibi durmuyor.

Hukiki olarak garantilediğimiz 7. şampiyonluğumuzun kupasını alamadığımız sürece uzun yıllar daha en fazla 2. oluruz.

Yiğit SARI
04.08.2012, 14:14
"0" beklenti

zafer6161
04.08.2012, 14:44
ilk iki çok zor

3. lük garanti,
4.lük plase
5.lik süpriz
6.lık ihtimali zayıf
7,ihtimali çok zayıf
8.lik ihtimali yok denecek kadar yok