PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor'un Yıldız Yetiştirebilmesi ( Mini Yorum )

Sercan Keleş
30.07.2012, 13:55
Albenisi yüksek , göz önünde bir kulüp Trabzonspor. Milli takım tarafından takip edilen Avrupa piyasası olan bir takım. Hersene şampiyonluk parolasıyla lige hazırlanan bir takım. Birde Trabzonspor'u diğer büyük takımlardan ayıran bir özellik var Türkiye'de. Durmadan '' Yıldız Futbolcu '' çıkarmasıyla tanınan takım. Peki nasıl oluyor ?

Aslında sorunun cevabını Trabzonspor'u takip edenler biliyor. Bu takımın yıldız futbolcu çıkarabilmesinin altında yatan gerçek ; aldıkları yetenekli genç futbolculara güvenerek , onlara direk onbirde forma vermesidir. Onların önünü kapatacak bir yabancı yetişmiş transfer yapmamasıdır. Örnek verecek olursak ; Gustavo Colman Türkiye'ye geldiğinde 22 yaşındaydı. Formayı sırtına giydikten sonra hiç çıkarmadı. Oynadıkça tecrübe kazandı. Trabzonspor'un yıldız yetiştirebilmesinin altında yatan gerçek budur. Birde Trabzonspor'un sabredebilmesidir. Üzerinde durması ve değer vermesidir. Bu değeri Ne Kadar Hakkettikleri Sorgulanabilir ?

Bunların üzerine birde Trabzonspor'un , büyük göz önünde bir klüp olmasıda eklenince Milli Takım kapıları açılıyor.

Aşağıda Trabzonspor'da yetişmiş bazı futbolcuların isimleri ve yaşlarını yazacağım. Dikkat edin hiçbiri yıldız olarak gelmedi ve hiçbirinin önünü kapatacak derecede takımda yıldız futbolcu yoktu.

Selçuk İnan
22 yaşında Manisaspor'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Gustavo Colman
22 yaşında Germinal'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Burak Yılmaz
24 yaşında Fenerbahçe'den Trabzonspor'a transfer oldu.
Onur Kıvrak
20 yaşında Karşıyaka'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Giray Kaçar
23 yaşında Gençler. O'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Mehmet Aurelio
22 yaşında Olaria'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Milan Stepanov
23 yaşında Vojvodina'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Ibrahim Yattara
23 yaşında Antwerp'dan Trabzonspor'a transfer oldu.

Birde Yıldız Adayları var.

Soner Aydoğdu , Volkan Şen , Olcan Adın , Eren Albayrak , Emre Güral..

Yarının Trabzonspor'u Bunlar. :).

Kum T'Saati ..

ozturk
30.07.2012, 13:57
Allah ın izniyle 2010 -2011 şampiyonluğumuz resmileşip "28 yıldır..." stresinden kurtulursak bu sabır daha da artar..

Sercan Keleş
30.07.2012, 17:46
Oda gelecek inşallah :)

muratali
30.07.2012, 17:53
Allah ın izniyle 2010 -2011 şampiyonluğumuz resmileşip "28 yıldır..." stresinden kurtulursak bu sabır daha da artar..

Resmileşmese de artık hepimiz " Şampiyon Olduk ! " demeliyiz.
Burak Yılmaz bile GS tv de Trabzonsporda çok güzel şeyler yaşadık derken "şampiyon olduk" dedi.

Ufuk Turgut
30.07.2012, 21:12
tolga,onur giray suan ıcın benım acımdan yıldız..ben ılerıkı sezonlardan soner,yasın,sercan ve goksu dan umıtlıyım arkadaslar..bunlardan bır yada ıkısı mutlaka yıldız olur.

Emirhan Makul
30.07.2012, 21:20
Mustafa Yumlu geliyor.

Sinan Karadeniz
30.07.2012, 21:55
Albenisi yüksek , göz önünde bir kulüp Trabzonspor. Milli takım tarafından takip edilen Avrupa piyasası olan bir takım. Hersene şampiyonluk parolasıyla lige hazırlanan bir takım. Birde Trabzonspor'u diğer büyük takımlardan ayıran bir özellik var Türkiye'de. Durmadan '' Yıldız Futbolcu '' çıkarmasıyla tanınan takım. Peki nasıl oluyor ?

Aslında sorunun cevabını Trabzonspor'u takip edenler biliyor. Bu takımın yıldız futbolcu çıkarabilmesinin altında yatan gerçek ; aldıkları yetenekli genç futbolculara güvenerek , onlara direk onbirde forma vermesidir. Onların önünü kapatacak bir yabancı yetişmiş transfer yapmamasıdır. Örnek verecek olursak ; Gustavo Colman Türkiye'ye geldiğinde 22 yaşındaydı. Formayı sırtına giydikten sonra hiç çıkarmadı. Oynadıkça tecrübe kazandı. Trabzonspor'un yıldız yetiştirebilmesinin altında yatan gerçek budur. Birde Trabzonspor'un sabredebilmesidir. Üzerinde durması ve değer vermesidir. Bu değeri Ne Kadar Hakkettikleri Sorgulanabilir ?

Bunların üzerine birde Trabzonspor'un , büyük göz önünde bir klüp olmasıda eklenince Milli Takım kapıları açılıyor.

Aşağıda Trabzonspor'da yetişmiş bazı futbolcuların isimleri ve yaşlarını yazacağım. Dikkat edin hiçbiri yıldız olarak gelmedi ve hiçbirinin önünü kapatacak derecede takımda yıldız futbolcu yoktu.

Selçuk İnan
22 yaşında Manisaspor'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Gustavo Colman
22 yaşında Germinal'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Burak Yılmaz
24 yaşında Fenerbahçe'den Trabzonspor'a transfer oldu.
Onur Kıvrak
20 yaşında Karşıyaka'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Giray Kaçar
23 yaşında Gençler. O'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Mehmet Aurelio
22 yaşında Olaria'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Milan Stepanov
23 yaşında Vojvodina'dan Trabzonspor'a transfer oldu.
Ibrahim Yattara
23 yaşında Antwerp'dan Trabzonspor'a transfer oldu.

Birde Yıldız Adayları var.

Soner Aydoğdu , Volkan Şen , Olcan Adın , Eren Albayrak , Emre Güral..

Yarının Trabzonspor'u Bunlar. :).

Kum T'Saati ..

Paulo Henrique
22 yasinda Desportivo Brasil den Trabzonspora transfer oldu...

hodlu
31.07.2012, 01:37
Litvanya gibi bir ülkeden 15 yaşında Yüzme'de Olimpiyat şampiyonu çıkıyor.Sistemli bir şekilde insana değer vererek gençlere yatırm yaparsan çook yıldız yetişir Trabzondan...

Cem
31.07.2012, 01:59
Mustafa Yumlu geliyor.

Evet bu adama hata yapsa bile destek olun direk alt yapı için bir umut kaynağı o.

Gurpas
31.07.2012, 08:50
Mustafa Yumlu adamım benim ya

İdris Toksoy
31.07.2012, 08:57
Mustafa Yumlu adamım benim ya

mustafa yumlu ve arkasından geleceklere büyük destek ve eğitim gerekiyo.

Burak
31.07.2012, 09:13
Mustafa'nın yeterliliği tartışılabilir ama geldiği nokta örnek olmalı.

Barış Gümüş
31.07.2012, 09:25
Trabzonluların çoğu artık büyük şehirlerde yaşyıyor.Bu yüzden İstabul Ankara Bursa Kocaeli,Almanyanın çeşitli şehirleri için pilot takımlar yada TS altyapılar kurulması kaçınılmaz.Buna ne kadar erken yeltenirsek o kadar erken kazanırız.Trabzon göç veren bir şehir ve bu gerçekliği unutmadan plan yapmalıyız diye düşünüyorum

hodlu
31.07.2012, 10:32
Trabzonluların çoğu artık büyük şehirlerde yaşyıyor.Bu yüzden İstabul Ankara Bursa Kocaeli,Almanyanın çeşitli şehirleri için pilot takımlar yada TS altyapılar kurulması kaçınılmaz.Buna ne kadar erken yeltenirsek o kadar erken kazanırız.Trabzon göç veren bir şehir ve bu gerçekliği unutmadan plan yapmalıyız diye düşünüyorum

Bence de kaçınılmaz bir gerçek bu.Büyükeşhirlerde ki Trabzonspor gücünü kullanmalıyız.

sanatik
31.07.2012, 13:02
Bence en büyük sorun kendi oyuncularimizi birtürlü begenememizdir. Orda burda hata bulur ikidebir onlar ile oyuncuyu yorumlariz sonrada aramizdan eskisi gibi saglam topcu cikmiyor deriz.

Kusurlari görmekden herhalde.

Sercan Keleş
31.07.2012, 18:05
Mustafa Yumlu Konusuna :) Kesinlikle Katılmıyorum.

Sefa Alış
31.07.2012, 18:16
Keşke yıldız yaptıktan sonra elimizde tutabilsek.
Bu yönetimin beceriksizliği mi yoksa futbolcunun nankörlüğümü onu da tam bilemiyorum.
En azından yetiştirdiğimiz futbolcular İstanbul takımlarına gitmesin.Avrupa'da yolları açık olsun ona eyvallah,fakat İstanbul takımlarına gitmesi Trabzonspor'un misyonunuda ters düşüyor.

Tekke
31.07.2012, 20:21
Çok faydalı bir başlık ve muhteşem tespit eline saglık kardesim.

Ornekler süper,bunu fb de yaptı Volkan SELÇUK g gönül Semih KEMAL ASLAN gibi

ALPER soner Yasin Emre onur pektemek de bence YILDIZ adayidir,Volkan OLCAN yildizdir

Zaten 5 yerli Yıldız'ın varsa 5 iyi yabancıyla dunyayı sallarsin

TekfurÇayır 61
31.07.2012, 20:27
Mehmet Aurelio Ankara takımlarından birinden geldi diye hatırlıyorum.

Tekke
31.07.2012, 20:28
Mustafayi unuttuk o da YILDIZ ama başka galakside :))

Bu arada unutmayalım Volkan 25 OLCAN 27 yasında ve sözleşmeleri 5 yıllık degil HEMEN UZATMALIYIZ İKİSİ DE EN AZ 5 sene oynar

Ufuk Turgut
01.08.2012, 21:47
Mustafayi unuttuk o da YILDIZ ama başka galakside :))

Bu arada unutmayalım Volkan 25 OLCAN 27 yasında ve sözleşmeleri 5 yıllık degil HEMEN UZATMALIYIZ İKİSİ DE EN AZ 5 sene oynar

volkan.olcan ve colman hatta sapara duruma gore

cyberentalpi
02.08.2012, 01:05
Bence de kaçınılmaz bir gerçek bu.Büyükeşhirlerde ki Trabzonspor gücünü kullanmalıyız.

evet en oncelikli isimiz Ts futbol okullarını buyutmek.
gercekten planlı duzenli programlı sekilde ama

İzmirde var Ts futbol okulu. Ama reklam olarak fb ile aynı yeri secmis. Ts futbol okulunu 10 katı buyulugunde fb futbol okulu tabelası var.

Tekke
02.08.2012, 03:37
TRABZON YILDIZ yetiştirmek için sehre sosyo kültürel yenilikler katmalı

Her dilde egitim veren uluslararası bir kolej şart

Futbolcular parayı buldu aile yaşantısı arıyor,cocukların egitimi diyor,hatta aile ile gidilecek eğlence mekanı ariyor

Mayls
02.08.2012, 10:42
Eğlence mekanı, Büyükşehir yaşamı falan hikaye.

Son yıllarda Trabzon şehrinden ve çevresinden yetişen önemli isimler: Hüseyin Çimşir, Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke, Tolga Zengin

Bu futbolculardan hangisi Trabzon'u sosyal nedenlerle terk etti veya etmek istedi?

Selçuk gibi, Burak ve Egemen gibi paralı askerler yerine Trabzon ve Doğu Karadenizden futbolcular yetiştirirsen hiçbir sorun yaşamazsan. Belki 26-27 yaşında adamlar Avrupa'ya gitmek ister ama o kadar.

Ayrıca üstte sayılan isimlerden ben sadece Onur ve Burak konusuna katılıyorum. Selçuk'un ve Giray'ın yıldız olacakları geldiklerinde belliydi zaten. Mesela biz şimdi gidip Cenk'i alırsak 3 yıl sonra "Cenk'i yıldız yaptık" diyemeyiz. Colman, Yattara, Aurelio ve Stepanov'sa yüzlerce yabancıdan dikiş tutturabilen 4 isim. Fazla abartmaya gerek yok.

Yattara zaten ayrı bir parantez. Geldiği andan itibaren formayı kapıp bir daha bırakmadı diye bir şey söylemek mümkün değil. 3. Şenol Güneş döneminde sık sık yedek kaldığını ve özel hayatıyla sorunlar yaşadığını hatırlıyorum.

TekfurÇayır 61
06.08.2012, 00:33
Mehmet Aurelio Ankara takımlarından birinden geldi diye hatırlıyorum.

Özür, yanlış hatırlıyormuşum.