PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taktigimiz Nasil Olsun?

murat
10.06.2006, 16:16
Son Dakika bolumunde bu konu cok tartisildi, bu baslikta tartismaya devam edelim.

Travelair
10.06.2006, 16:35
Travelair Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999><T><T>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff><T><T>
<T>
<TR>
<TD ="text">

Jefferson

UfukhanFatih Akyel Milan Murat Ocak

Simek Hüseyin

YattaraGökdenizRicardinho

Fatih Tekke

Çakili defans. Öne 2 sübap. Simekten uzun toplar+ top dagitma. Yerine göre Yattara çikarilir Gökdeniz saga kaydirilir Simek öne ortaya çekilir 3'lü defansa dönülür Ufukhan Simek'in bosalttigi yere gelir. Yattara'nin yerine de Umut Bulut girer Fatih'in yanina sürülür. Ayrica isteniyorsa ön liberoya, gerektiginde ileri geri çalisabilecek Appiah türü 1 yabanci oyuncu transferi daha yapilabilir. Ama 5 yabanciyla da gayet iyi..

Mantikli bir dizilis Oyuncu kaliteleri daha iyi olsa daha iyi olur. Artik çift ön libero/ defansif ortasaha tercih ediliyor. Gayet güzel bir formasyon</TD></TR></T></T></T></TABLE>

</TD></TR></T></T></T></TABLE>

bordoomavii
10.06.2006, 16:40
jefferson

ufukhan F. Akyel stepanov çagdas

hüseyin

yattara simekgokdeniz

fatih umut

murat
10.06.2006, 16:41
bence iki forvetle oynamiliyiz. Yanliz ikili forvette kanat adamlarina cok buyuk is dusuyor ozellikle Yattaranin defansada donemsi lazim olacak.

Colakoglu
10.06.2006, 16:58
ben yazmistim ve yine yaziyorum bu kadro cok is yapar,ister begenin
ister begenmeyin, orta sahada bu oyuncular olduktan sora ve defansin
önünede türkiye liginin en iyi top kesin adani hüseyini koyduktan sora
bu kadro avrupada bile cok is yapar,tabi korkak futbol,defansif anlayis
yada kontra atak futbolunu tercih edenler karsi cikacaktir....

jefferson

ufukhan

stepanov
fatih akyel

hüseyin

yattara marcelinho

gökdeniz
ricardinho

fatih tekke
umut bulut

cakal 61
10.06.2006, 17:10
JEFERSON

UFUKHAN FATIH AKYEL STEPANOV MURAT OCAK

HUSEYIN&nbsp ; SIMKO

YATTARA RICARHINHO

FATIH TEKKE UMUT BULUT

Burçak
10.06.2006, 17:11
buna benzer bi baslik vardi . smileys/smiley2.gif

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=5685& (http://www.bordomavi.net/bmn/forum/forum_posts.asp?TID=5685&amp;PN=4&amp;TPN=5) amp;PN=4&amp;TPN=5

Colakoglu
10.06.2006, 17:18
@ahmetansu

3-1-4-2 diye bi sistem olmamaz ( bu söz sana ayit)

@ahmetansu

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
<T>
<TR>
<TD colSpan=2>
<HR>
</TD></TR></T></TABLE>beyler ne tek forveti yaa. yani fatih ilerde tekde gökdeniz yattara ricardiho forvetla alakasi yokmu. 4 2 3 1 istersen 4 1 1 4 bile olur. gökdeniz yattara ricardinho fatih ileri ciktimi al sana en ii forvet hatti. ama ayni sekilde defansami cekilcen 4 5 1 e de dönersin. chelsa barcelona bunlar dunyanin en ii klupleri adamlar 4 2 3 1 oynuyo. hiç tonun drogbanin forvette yalniz kaldigini gördünüzmü

Barcelona 4-2-3-1 oynadigini ilk senden duyuyorum...

3-1-4-2 diye bi sistem olmaz diyosun ve sorada 4-1-1-4 diye bi sistem atiyosun ortaya..Sorada bana futbol dersi vermeyin diyosun,ben artik yorum yapmiyorum smileys/smiley36.gif

Taner Gündoğdu
10.06.2006, 17:46
mevcut kadroya göre

cafer

F. Akyel&nbsp ; stepanov&nbs p; erdinç (......)

hüseyin szymek

yattara&nbsp ; (........)&n bsp; gökdeniz

F.Tekke

4-2-3-1 sistemi bence hem hücumda hem defansta mümkün oldugunca kalabalik olmayi sagliyor. sol bek ve iyi bir "10 numara" ile bu sistem çok iyi olur

ahmetansu61
10.06.2006, 18:03
anlayamiyosan yorum yapmayacaksin tabi.

laflarimin carpitilmasindan da sikildim artik. ben 4 1 1 4 diye bi sistem var demedim. 4 2 3 1 sistemi oyun içinde 3 oyuncunun ileri cikmasiyla forvetin 4 liyeceginden bahsettim.

dünyanin önde gelen klupleri boyle oynuyo. bu taktigi istedigin sekle sokabilirsin hatta back adamlarin cok iise ataga kalktigin zaman defansinda 2 kisi birakip da hucum yapabilirsin. onun için sol kanat ve sol back e yabanci alinmasindan yanayim.

gerçi her zaman diyorum tartismaya gerek yok bile. lazaroni ve yönetim benim gördkserimin alasini görüyolardir. eminimki sol kanda ve sol back e ii adamlar alacaklardir. ayni sekilde de marcelinhonun havaya para saçmak oldugunuda görüyolardir. emin olun.

Colakoglu
10.06.2006, 18:08
anlayamiyosan yorum yapmayacaksin tabi.

kimin neyi nekadar anladigi belli......

Uğurtan
10.06.2006, 18:32
Benim matematiksel bir formülüm yok arkadaslar o benim isim degil!Benim istedigim sistem kesinlikle sag ve sol beklerin düzenli sekilde ileri geri çalisacagi orta sahada rakibi bogucu bol top kapilcak dönen ataklarin kollektif olarakd egerlendirebilinecegi hücumsal bir oyun olmasidir..Hayalimdeki Trabzonspor böle oynamalidir kendi sahasina çekilip rakibi beklememelidir!!! Bunun disindaki söylemleri fantastik buluyorum...Bizler teknik direktör degil taraftariz!

İleli
10.06.2006, 18:32
------------jeff-------------

Fatih----Stepanov----Cagdas

----------Huseyin-----------

Yattara---Szymek---Gokdeniz

---Umut Bulut-Fatih Tekke---

simdiki kadroya gore 3-5-2 yaptim tabi daha iyi transferler olursa isimlerde degisir da smileys/smiley2.gif

bordoomavii
10.06.2006, 18:46
@AkcaabatliTS

abi senin kadroda 10 kisi kalmisiz ya :)

ahmetansu61
10.06.2006, 18:46
kardes o 3 5 2 olmamis da 3 4 2 olmus. heralde transfer sart diyosunsmileys/smiley1.gif

ihsanbayram
10.06.2006, 19:23
jefferson(rüstü)

fatih a.(ufukhan)stepanov..... .(erdinc)celo (cagdas)

yattara(gökdeniz)szymekhüseyin (adem).....(gökdeniz)

umut bulut.......

fatih gitmek istiyor ,bence gitmek isteyen adami tutmamak lazim ,ondan aldigimiz paraile sol kanatve iyi bir golcü bulabiliriz .afrika veya avrupa ülklerinden defansin göbegine stepanov gibi bir kisi daha bulmamiz gerekiyor .rüstü fenerde yedek kalmak istemeyecektir ,onun icin onu alsak ve tolga onun arkasinda pisse güzel olur ,jeffersonuda baska bir takima kiralik verebiliriz.su anda en önemli eksigimiz sol kanat .

Bülent Bayraktar
10.06.2006, 19:26
UMUT GELDIGIne göre artik çift forvetle oynayabilecegiz bu sne hep fatih tek oynadi durum ortada

Hüseyin Çümen
10.06.2006, 20:04
jefferson

fatih akyel& nbsp;stephan ov&nbs p; (yenitransfer)

hüseyin

yattara&nbsp ; ricardinho&n bsp; szymek(yeni transfer)(yeni transfr)

fatih& nbsp; wanshope(umut)yada bi baskasi)

öle gözüküo ki trabzonspor un 4 tane daha adama kesin ihtiyaci var 3 de olabilir

The Legend
10.06.2006, 20:23
jefferson

ufukhan fatihstepanov celo

yattara szymek ricardinho(marcelinho)

gökdeniz

umut fatih

ahmetansu61
10.06.2006, 20:33
valla hüseyinsiz bi trabzon yildizsiz bi gece gibi. smileys/smiley36.gif

hüseyini su forumlarda en cok seven beyenen adam benimdir heralde.

jeferson

transfer fatih stepanov transfer

hüseyin simek

yattara gökdeniz transfer

fatih

yani demek istedigim suana kadar alinan futbolcular faso fiso su 3 ii transferle sampiyonluk kacinilmaz. umut kotumu. hepimiz görecezki eger transferler bukadar degilse tabi. umut hep yedek oturacak. ama 2. yarilarin vazgeçilmezi kurtarici rolunde oynayacak.

TSezgin61
10.06.2006, 20:33
jefferson&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;

fatih stepanov erdinc

yattara marcelinho ricardinhogökdeniz

SYMEK

FATIH& nbsp;& nbsp; UMUT

--------------------------------------------------

Jefferson

fatih stepanov erdinc

yattara ricardinho marcelinho gökdeniz

FATIH TEKKE

WANCHOPEumut

ALIN SIZE 2 TANE ALTERNETIV KADRO, IKISIDE SAMPIYON OLACAK GÜCTE... IKISIDE HAYAL KADRO DEGIL smileys/smiley2.gifbunlar olsun hasret son bulsun....smileys/smiley32.gif

Kasım Hilal
10.06.2006, 21:00
Bu aslinda bir kazanç da olabilir..
Jeff de Tolga da genç, yetenekli ama tecrübesiz kaleciler..
Tolga'nin bir de özgüven sorunu var tabi.. Sanki titriyor kalede ama o korkusunu yendigi an bence as kaleci o olmalidir..

Tolga

Fatih Akyel - Stefanov - Erdinç - Ufukhan

- Hüseyin - Symek -

Yattara Gökdeniz

Fatih - Umut

4-4-2 Kanatlardan bindirme yapan, ortanin ortasinda ise rakibi presle karsilayan bir oyun sistemi..

Eger Ricardinho ya da baska bir oyun kurucu bulunursa Umut yedek kalacak sekilde Fatih'i tek forvet olarak da kullanabiliriz.

Tolga

Fatih Akyel - Stefanov - Erdinç - Ufukhan

- Hüseyin - Symek -

Yattara Gökdeniz

Ricardinho

Fatih

Fakat dikkat çekmemiz gereken nokta da su ki..
Defansimiz zayif..
Su an ilk tercih bence defanstan yana olmali!

mezgit
10.06.2006, 21:18
taktik nasil olursa olsun...

istekli bir takim,bencillik yapmadan futbol oynayan futbolcular,taraftarini düsünen bi takim olsun yeter...

Berat
10.06.2006, 21:20
Takimi 3lü defansla kuran arkadaslar libero olarak kimin oynayacagini da yazsalar da bilgilensek.. Kadroda libero oynayabilecek birisi var da bizim mi haberimiz yok? Hadi liberoyu geçtik,3-5-2'de ortasahanin kenarlarinda ileri geri oynayacak,defansif-ofansif yönleri dengeli, saglam cigerli oyuncularimiz da mi var?

Emre B.
10.06.2006, 21:24
Jeffersoon

Fatih A. Stepanov ÇagdasUfukha n

Hüseyin

Yattara&nbsp ; Szymek Gökdeniz

Fatih Umut

zahido
10.06.2006, 21:41
4-2-3-1güzel bir sistem ama bu sistemden verim almak istiyosan oyuncularin basariya aç olmasi lazim.. geçen sezon ordaki 3lüyü gördük tel tel döküldüler sonuç olarak bizde kahrolduk.. Bence fatih tekke kalicaksa 10 numaraya gerek yok.. En önde umutu oynatip fatihide oyun kurucu olarak kullanabiliriz... Çokta basarili olur bence..

Egemen
10.06.2006, 21:41
4 lü defans ve 2 defansif orta sahadan vazgecmemeliyiz.. fazla gol yememek önemli gol elbet atariz ;)

zahido
10.06.2006, 21:43
3lü defansta stephanov göbekte oynayamaaaaz...

fincher
10.06.2006, 23:07
jefferson(?)
fatih milan ? ?

szymkowiak

yattara gökdeniz ?

fatih umut

?=transfer

İslam Sezer
10.06.2006, 23:21
Takimi 3lü defansla kuran arkadaslar libero olarak kimin oynayacagini da yazsalar da bilgilensek.. Kadroda libero oynayabilecek birisi var da bizim mi haberimiz yok? Hadi liberoyu geçtik,3-5-2'de ortasahanin kenarlarinda ileri geri oynayacak,defansif-ofansif yönleri dengeli, saglam cigerli oyuncularimiz da mi var?

yazilan sistemlere bakarken ben de tam bunu düsünmüstüm

Muhammet_61
11.06.2006, 00:06
Jefferson

Fatih a.Stepanov Erdinç Celo (M.Ocak)

Hüseyin -------

YattaraRicar dinhoGökdeniz&nbsp ;

Fatih(Umut,M.Yilmaz)

Arkadaslar seneye kurulacak en iyi takim budur bence. Herseyden önce Hüseyin'in yanina savasan Aurelio tarzi ileri-geri giden bir adam lazim.

kaplan6161
11.06.2006, 00:11
1 Ileriye dönük oynanacak

2 Çok zor durumda kaleciyle oynamak yerine top taca veya kornere atilacak

3 Kaleciye geri pas atilirken kalenin ortasina dogru degil makul sayilabilecek sekilde kalenin sag veya sol tarafina atilacak

4 Defansta top sag veya sola pas yapilarak çikilmayacak. ileride bos duran adama atilmaya çalisilacak.

5 Defansta çalimv.b.gereksiz hareketler yapilmayacak.

6 Defans ofsayt taktigni çok iyi kullanacak

7 Orta saha topla az oynayacak fazla riske girmeyecek.

8 Orta sahabos alanlar top sürülerek gidilecek.

9 Artik ilerideki adamadagolatmak kalacak.

10 Genel olarak top alinan yere degil ters tarafa oynanacak.

11 Çalima fazla girilmeyecek.

12 Takim oyunu oldugu için tek bir kisiye bagimli top oynanmayacak

13 Herkes yerini nerede oynadigini bilecek.

14 Takima uyum saglayamayan belki bir ise yarar diye bekletilmeyecek.

15 Takim galipken kesinlikle geri çekilip kümelesme olmayacak.

16 Top olabildigince uzak yerden taca sadece taca atilacak.

denizci61
11.06.2006, 00:13
<TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
<T>
<TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
<TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off">Taktik Ne olursa olsun sampiyon olalim yeter..gerisi önemli degil...</TD></TR>
<TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
<TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
<DIV id=hotbar_promo></DIV></TD></TR></T></TABLE>

krilov
11.06.2006, 04:01
valla hüseyinsiz bi trabzon yildizsiz bi gece gibi. smileys/smiley36.gif

hüseyini su forumlarda en cok seven beyenen adam benimdir heralde.

jeferson

cafer fatih stepanov cafer

hüseyin simek

yattara gökdeniz cafer

fatih

yani demek istedigim suana kadar alinan futbolcular faso fiso su 3 ii transferle sampiyonluk kacinilmaz. umut kotumu. hepimiz görecezki eger transferler bukadar degilse tabi. umut hep yedek oturacak. ama 2. yarilarin vazgeçilmezi kurtarici rolunde oynayacak.

bence sag ve solbek'e cafer'i almamiz gerek. solaçiga da cafer sart, aslindastevart dawring de olabilir. sol bekte de arsly cole gibi bir adamimiz olsa kesin sampiyonuz. ama arsly cole giib bir adam alabilirsek o zaman kesin 4-1-14 oynayabiliriz bence. ama sahsi fikrim. çünkü iyi br szymek 4-1-1-4'ü 4-1-14 gibi oynatabilir.

ahmetansu61
11.06.2006, 12:35
valla cafer degilde bu mevkiler dedigin gibi transferler yapilsin birak türkiye ligini avrupayi sallariz heralde. valla cok ii bi sol kanat olsun bence. sag veya sol backlerde yerli ii adamlar olabilir. mesela hayrettin gibi. sag back de de ufukhana sans veririrsek gelecegin yildizi olcaktir.

krilov
11.06.2006, 12:41
simek'in alternatifi olarak da yusuf simsek'i oneriyorum! oylama ne dersiniz?

sametaydin
11.06.2006, 12:46
tolga

ufukhan&nbsp ; stefanov(.........)&nbsp ; (........)

yattara(.......... .)szymek&nbs p; (........)

fatih tekke umut

bos biiraktigim yerlere iyi adamlar gelsin. bu is tamamdir. mesela ricardinho ismi çok geçiyor. savunmaya tolga seyhan olabilir sol beke iyi bi r oyuncu vs.

aliemre
11.06.2006, 12:47
jeff

akyel milançagdas& nbsp; celo

hüseyin

yattara simek gökdeniz

umut tekke

VEYA

tolga

ufukhan erdinç eller .........(murat ocak)

hasan üçüncü

adem ferhat .........(ricardinho)

ömer riza&n bsp; mehmet yilmaz

Travelair
11.06.2006, 12:56
Yusuf Simsek Simek'in yerini alabilecek bir futbolcu degil. Ancak alternatifli bir kadroda Simek'e alternatif olarak düsünülünebilinir. Evet Simek'e oranla ortasahada adam eksiltme özelligi olan bir futbolcu, ama Simek'teki öldürücü uzun ara paslar da Yusuf'ta yok. Üstelik yasi da dezavantaj

İleli
11.06.2006, 13:00
@AkcaabatliTS

abi senin kadroda 10 kisi kalmisiz ya :)

dalginligima gitmis smileys/smiley36.gif

forvetin arkasina ricardinho gibi bi adam takimi manyak yapar

------------jeff-------------

Fatih----Stepanov----Cagdas

----------Huseyin-----------

Yattara---Szymek---Gokdeniz

--------&nbs p; ---------

---Umut Bulut-Fatih Tekke---

sametaydin
11.06.2006, 13:03
Yusuf Simsek Simek'in yerini alabilecek bir futbolcu degil. Ancak alternatifli bir kadroda Simek'e alternatif olarak düsünülünebilinir. Evet Simek'e oranla ortasahada adam eksiltme özelligi olan bir futbolcu, ama Simek'teki öldürücü uzun ara paslar da Yusuf'ta yok. Üstelik yasi da dezavantaj

yok be abi. yusuf simsek szymek in alternatifi olamaz bence. arada daglar taslar var. hem çok agir bi oyuncu. bence biraz da balon ya o adam.

Şentürk
11.06.2006, 13:15

yok be abi. yusuf simsek szymek in alternatifi olamaz bence. arada daglar taslar var. hem çok agir bi oyuncu. bence biraz da balon ya o adam.

türkiyede szymekin alternatifi yok..

benim on birim:

.................jefferson........................

...F. Akyel.......stephanow..........tolga seyhan(çagdas,erdinç)...??(murat)

.................hüseyin............szymek........ .......... ......................

....yattara.................gökdeniz.............. .......mar selinho.........

..........................tekke................... .......... .........

tercige göregökdeniz yerine umut fatihle beraber oynatilabilir...

krilov
11.06.2006, 13:32

alternatif olabilir ama. aralarinda sadece 1 yas fark var..turkiyenin en iyi ortasaha oyuncusu vb..- denizli macinda bunu gosterdi,tek dezavantaji vb...'li olmasi.

Muhammet_61
11.06.2006, 13:42
Yusuf aslinda Türkiye'de Yattaradan sonra top teknigi en yüksek olan futbolcu. Ama sürekliligi yok. Yine de Szymek'e alternatif olarak düsünülebilir.

Şentürk
11.06.2006, 13:44
allah askina güldürmeyin beni arkadaslar yusufu szymeki alternatifi veya yerine sayiyorsunuzsmileys/smiley5.gif

szymekin türkiyede alternatifi yok....

Mehmet Öztürk
11.06.2006, 15:39
Jefferson

Fatih Akyel& nbsp; Milan Stepanov Cagdas Atan Murat Ocak

Hüseyin Cimsir

Miroslaw Szymkowiak Ricardinho

Ibrahima Yattara&nbsp ; Fatih tekke& nbsp; Gökdeniz Karadeniz&nb sp;

Alptuğ
11.06.2006, 16:08
jefferson(bence kaleci alinmicak ama alinmali)

yeni stefanovfatih&nbsp ; yeni

yattara szymek huseyin gokdeniz

fatih umut

Fanatik28
11.06.2006, 16:23
Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&n bsp;

Fatih Tekke

Alin benim hayalimdeki kadro. En azindan Uefa finalini oynayabilecegimiz kadro. Ligde Gökdeniz, Yattara`nin yerine daha ofans oynayabilir. Stepanov`un yanina Fatih Akyel mi, Cagdas mi veya bir baskasimi olur, bilmiyorum. Ama defansif olarak bulunan alti kisinin, kosan oyunculardan olusmasi gerek. Yattara`nin yerine cok kosan Umut`ta olabilir.Marcelinho ve Ricardinho benim istedigim topcular. Onlarin yerine baskalarida olabilir. Ama onlarinda en az benim istediklerim kadar pahali olacagi kesin. Cünkü o kalitede adam istiyorum ben.

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz. Edited by: Fanatik28

bahadır2561
11.06.2006, 17:20
jeff

F. Akyel&nbsp ; stepanov&nbs p; çagdas(erdinç)&nbs p; murat(celo)

hüseyin(adem-hasan)

yattara&nbsp ;gökdeniz(ö.riza)& nbsp;szymek& nbsp;ricardinho(bilal)

f.tekk e(umut)

wanchope gelirse orta sahadan birini kesip çift forvete dönulmeli....

bordoomavii
11.06.2006, 17:44
Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&a mp;n bsp;

Fatih Tekke

Alin benim hayalimdeki kadro. En azindan Uefa finalini oynayabilecegimiz kadro. Ligde Gökdeniz, Yattara`nin yerine daha ofans oynayabilir. Stepanov`un yanina Fatih Akyel mi, Cagdas mi veya bir baskasimi olur, bilmiyorum. Ama defansif olarak bulunan alti kisinin, kosan oyunculardan olusmasi gerek. Yattara`nin yerine cok kosan Umut`ta olabilir.Marcelinho ve Ricardinho benim istedigim topcular. Onlarin yerine baskalarida olabilir. Ama onlarinda en az benim istediklerim kadar pahali olacagi kesin. Cünkü o kalitede adam istiyorum ben.

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz. abiGökdenizi oraya yanlislikla yazdin heralde

Fanatik28
11.06.2006, 20:52
Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; ; ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&a mp;a mp;n bsp;

Fatih Tekke

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz.

abiGökdenizi oraya yanlislikla yazdin heralde

Hayir. Gökdeniz`in ilk zamanlarinda sagbek oynadigini biliyorsundur herhalde. Yaptigim kadroya bakarsan, Uefa finalini hedeflemisim. Hamit Altintop`ta Gökdeniz gibi hücüma yönelik biri. Pekiyi o nerede oynuyor simdi. Büyük hedefleri olanbir Schalke`de veya Türk Milli takiminda ona ancak sagbekte yer var. Oda neredeyse mükemmel oynuyor. Bir Symkowiak, Ricardinho, Marcelinho oynadigi takimda, top hakimiyetinin bizde olacagi kesin. O yüzden Yattara`yi kanata yerlestirdim. Ama kulübeyede gidebilir. Günümüz futbolunda, herkes birden fazla pozisyonda oynayabilmeli.

Lemi Celik`i hatirlayanlar bilir. Bir zamanlar takimin beyni, dinamosu idi. Sakatlandiktan sonra, hele de Ünal takima gelince, oda sagbekte oynamak zorunda kaldi.

Gökdeniz eskiden cok kosan biriydi. Ama Yattara takima geldiginden beri, sanki onu kiskaniyormus gibime geliyor. Daha dogrusu onun gibi olmak istiyor.Takimda cok daha fazla kosabilecekken,o da Yattara gibi oynuyor. Ben onun daha cok kosabilecegini biliyorum. Yani ileri geri calisacak. Hele gecen seneden dolayi, buna mecbur.

Sen benim kurdugum kadrada onu nereye koyardin?

szymeks
11.06.2006, 21:38
takim bence 4 5 1 oynamali kalede jeff göbekte stepanov fatih akyel hemen yaninda sagda ufukhan solda faruk veya murat ocak onlarin önünde iki ön libero biri kesici hüseyin biri dagitici szymek sol açikta ricardinho sa açik yattara forvet arkasi marcelinho ileride fatih tekke yedekler gökdeniz umut ömer riza çadas tolga bu taktikte savunmada 6 kisi kapaticak szynek göbekten topu ricardinho veya yattaraya aticak onlarin ortaladigi toplarda defans fatihle ugrasirken marcelinho aradan çakar ikinci yari marcelinho yorulursa umutu alir çift forvet oynariz yattara yorulursa gökoyu saga koyariz hem ofans hem defans kim yenerki butakim türkiyede:)

bordoomavii
11.06.2006, 21:52
@Fanatik28

gökdenizi ben savunmada hiç izlemedim.son 2-3 sezondurda forvete dönükortasaha oynuyor.defans ta nasil olur onu bilemem.

61_dnc_TS
11.06.2006, 21:53
jeffersoon

fath a. milan çagdas murat o.

.&nbsp ; hüseyin

yattarasyzmek gökdeniz ricardinho

wonchope (fatih giderse)

umutbulut, ufukbayratar, ufukhan, aligüzaldal, erdinç, tolgazengin, hasan üçüncü, ademkoçak, celaleddin

Hüseyin Çümen
11.06.2006, 23:31
Jefferson

Stepanov ?

Gökdeniz Ufukhan

Hüseyin&nbsp ; ; ; ; Symkowiak

Yattara Ricardinho Marcelinho&a mp;a mp;a mp;n bsp;

Fatih Tekke

Bu kadroyla Türkiye liginin tozunu atariz.

abiGökdenizi oraya yanlislikla yazdin heralde

Hayir. Gökdeniz`in ilk zamanlarinda sagbek oynadigini biliyorsundur herhalde. Yaptigim kadroya bakarsan, Uefa finalini hedeflemisim. Hamit Altintop`ta Gökdeniz gibi hücüma yönelik biri. Pekiyi o nerede oynuyor simdi. Büyük hedefleri olanbir Schalke`de veya Türk Milli takiminda ona ancak sagbekte yer var. Oda neredeyse mükemmel oynuyor. Bir Symkowiak, Ricardinho, Marcelinho oynadigi takimda, top hakimiyetinin bizde olacagi kesin. O yüzden Yattara`yi kanata yerlestirdim. Ama kulübeyede gidebilir. Günümüz futbolunda, herkes birden fazla pozisyonda oynayabilmeli.

Lemi Celik`i hatirlayanlar bilir. Bir zamanlar takimin beyni, dinamosu idi. Sakatlandiktan sonra, hele de Ünal takima gelince, oda sagbekte oynamak zorunda kaldi.

Gökdeniz eskiden cok kosan biriydi. Ama Yattara takima geldiginden beri, sanki onu kiskaniyormus gibime geliyor. Daha dogrusu onun gibi olmak istiyor.Takimda cok daha fazla kosabilecekken,o da Yattara gibi oynuyor. Ben onun daha cok kosabilecegini biliyorum. Yani ileri geri calisacak. Hele gecen seneden dolayi, buna mecbur.

Sen benim kurdugum kadrada onu nereye koyardin?

biz bu kadroyla uefa da 1 tur geçemeiz çok gol atariz attigimizin 2 kati gol yeriz kardes smileys/smiley1.gif

Emre B.
12.06.2006, 00:20
jeff

F. Akyel ; stepanov&amp ;nbs p; çagdas(erdinç)&amp ;nbs p; murat(celo)

hüseyin(adem-hasan)

yattara&nbsp ; ;gökdeniz(ö.riza)& amp; nbsp;szymek& amp; nbsp;ricardinho(bilal)

f.tekk e(umut)

wanchope gelirse orta sahadan birini kesip çift forvete dönulmeli.... Bence bu kadro is yapar.Ricardinho alinamazsa çift forvet oynariz.Fatih-Umut

chigannes
12.06.2006, 00:56
jefferson(tolga)

F. Akyel(tayfun)milan(ufukhan)çagdas( selim)m.ocak(m.keçeli)

yattara(gökdeniz)adem(hüseyin,h.üçüncü)&nb sp;ricardinho(celalettin)

fatih tekke(symek)

umut(m.yilmaz)&nbs p;&nbs p;&nbs p; wanchope(cem)

Ali İhsan
12.06.2006, 01:11
Gökdenizden sagbek çikartma fikri hos da bu yastan sonra onun gibi kaprisli birisine bunu yaptirmak zor olur herhalde. Gökdeniz müthis top çalan bi oyuncu ve depar yetenegi de var. Ama iyi bi Gökdeniz'e her zaman Trabzonspor ofansinda yer vardir yeter ki o iyi olsun ve hep kazanmaya oynasin

Fanatik28
12.06.2006, 02:18
Gökdenizden sagbek çikartma fikri hos da bu yastan sonra onun gibi kaprisli birisine bunu yaptirmak zor olur herhalde. Gökdeniz müthis top çalan bi oyuncu ve depar yetenegi de var. Ama iyi bi Gökdeniz'e her zaman Trabzonspor ofansinda yer vardir yeter ki o iyi olsun ve hep kazanmaya oynasin

Artik kapris yapma zamani bitti. Gecen sezon bize yasattiklarindan sonra, yapabileceginin en iyisini yapmak zorunda. Ben bu sagbak olayi ile biraz büyük düsünmek istedim. Örnek olarak bir Cafu`nun sagbek oynamasina ragmen, ne kadar hücüma ciktigini, adam gecip orta ve asist yaptigina hepimiz sahidiz. Keza Roberto Carlos`ta öyle. Ben Gökdeniz`in bunu yapabilecegini düsünüyorum.

Tabi tek sartla orada oynasin diyorum, cünkü düsündügüm isimler alindiginda, gökdeniz büyük bir ihtimalle yedek kalabilir.

guera
12.06.2006, 02:34
takimin taktigini de yapmisiz artik bizi kimse dize getiremez!

arkadaslar sezon baslayip bir kucuk hayal kirikliginda herseyi yikmaya oyunculara yollamaya kalkmayalim bu isin sonunda da ne yaparsak yapalim!

bu yil gecen yilin aksine tkaimda bir cok sey degisecek!

ornegin hic kimse yildiz alalim alalim derken fatihin bu takimdaki agirliginin böyle bir transferle azalacagini ya da onun rölünün degisecegini düsünmuyor! ya da artik sezon basinda yuksek form grafigini sozona yayamayna yattaradan daha fazla verim alabilecegimizi ortasahaya alinacak iyi bir oyun kurucuyla symekin huseyinin yerine gececegini düsünmuyor! veya umutla birlikte artik iki cok yuksek kalibrede golcumuzun oldugunu ve bu yüzden bu tkaimin artik tek forvetli taktiklerle mucadele edemeyecegini göremiyoruz...

bazilarimiz 4-5-1 diyor ki aslinda son yillarda uygulanan bir taktik bu ve eskimeye basladi! ve trabzonspor yillardan bu yana buna yakin bir taktik ile oynuyor! fatihin uzerine kurulu bu taktik ile degil tek forveti yarim forveti bile zor kullanabiliyoruz sahada ve sonra hoca nedne cift santraforile oynamadi diye hocayi yerdne yere vuruyoruz! hodzici elestirenlerin en büyük silahi da bu degil miydi? simdi nedne bir kere daha ayni taktikle oynamaya calisalim! bu taktigimiz turkiyede ki her tkaim ve hocasi tarafindan ezberlendi ve gokdenizi fatihi yattarayi kilitleyne her takim gecne yil bizdne puan aldi ve onlarin eksikliginde de takim aksadi!

bir de yeni gelecek youncularin en az ücü daha kadroya isimlerini yazdirmadi ki bunlara yeni katilacak muhtemelen iki oyuncuyu da katmiyorum! örnegin marchelinio diyoruz ya da richardinho ama bu oyunculardna ozellikle richardino hakkinda hemen hicbirimizin kaydadeger bir bilgisi yok ! hala bazilarimiz onun ortasaha oyuncusu oldugundna bahsediyor ancak onun sol kanada yakin oynadiginiaklimiza kazimaliyiz veya marchelinionun profesyonel bir yasami olmadigini almanya da oynadigi takima para borcu oldugunu da hicbirimiz bilmiyoruz ! kimi breziolyali oyuncularda sikca rastlanan yari profesyonel yasam marchelinioyu tnaimlarken kullanmamiz gereken bir kavram. tabi ki de o cok iyi bir oyuncu ancakeksik yönlerini de gormezdne gelemeyiz! hele bu takimda marchelinio richardinio yattara ve fatihi birarada düsününce bazen diyorum ki hayal dunyasinda yasiyoruz ve yasananlarin gercek olduguna kendimizi bile inandirmisiz!

hoca gitmedne once de belirttigi uzere takima uygun bir tkatik belirleyecek ya da soyle diyelim belirlemek zorunda!

bana göre defansta stepanow fatih akyel ve cagdasin yerleri garanti olacak gibi sayet murat alinirsa ki alinacak gibi gözüküyor o zaman ufukhan ve murat arasinda bir tercih yapmamiz gerekecek ve benim terciihm ufukhan olur böyle bir secimde

ortasaha da belki de yillardan sonra istedigimiz bir yapi olusturabilecegiz ancak bir tek sartla sayet richardinio ya da ayarinda bir oyuncu tkaima kaznadirilirsa!

o zaman ortasahamiz gökdeniz symek richardinio ya da ayarinda bir oyuncudan olusacak onlarin önünde kanatta yattara ve ileride de umut fatih tekke seklinde bir oyun anlayisi cokta mantiksiz görünmuyor ancak bastada söyledigim gibi böyle bir tkaimin en buyuk handikapi pres gücünün eksikligi olacaktir! bunu daancak tkaimin hucum güsünün yuksekligiyle kapatabilecegiz sanirim ve bu yil bol gollü mclara kendimizi hazirlamak zorundayiz! kalemizi de unutmayalim cünkü bu yil gecen yildan farkli bir jeff izleyecegiz muhtemelen...

benim düsüncemde ki taktik 4-1-3-2 ve dünya futbolu da bu yönde ilerliyor son yillarda ozellikle 3-5-2 nin varyasyonlarinin ardindandefansif kurgularini gelistirmeye calisan t. direktörler kurduklari saglam temele artik futbola renk katacak hucum zenginligiolan eklemeler yapmaya calisiyorlar! bunlarin basinda da ortasahanin kurgusunun degistirilmesi ve islevsel ozelliklerinin degerlerinin yukseltilmesi cabasi var! bu yuzdendir ki huseiyn appiah saidoo gibi oyuncular gunumuzde gecmise oranla daha fazla deger kazanmislardir...ancak huseiyn gibi oyuncularin yeirne yavas yavas daha komplike oyuncular almaya baslamistir.

champions
12.06.2006, 11:36
jefferson

fatih akyel stepanov&nbs p;tolga seyhan

hüseyin&nbsp ; bilmiyorum

GÖKDENIZ&nbs p; INSUA RICARDINHO

FATIH TEKKE& nbsp;WANCHOPE

harika bi takim yedeklerde yattaranin umutun murat ocagin mehmet yilmazin olacagini unutmayalim

emre81
12.06.2006, 11:55
Jeferson
Fatih A. Stephanov Çagdas(Tolga) Celo
Hüseyin Symek
Gökdeniz&amp ;nbs p;&amp ;nbs p; Ricardinho
Fatih
Umut

Bence yabanci forvete gerek yok Umut'u aldik o kadar para verip çok iyi bir oyuncu Ömer Riza, Mehmet ;Ali ve Ergin de var bunlar bir sekilde forveti götürür hemde fener gibi oyuncu harcayacak durumda degiliz bence ve Wanchope'u Fatih'i satarlarsa almayi düsünüyorlar. Bence kesinlikle Ricardinho yada onun oldugu bölgeye baska biri alinmali ve kalan yabanci hakkida ya Symek'i yazdigim yere ya da stopere kullanilmali bu takim bu taktikle tas gibi olur Edited by: emre81

halil ibo
12.06.2006, 11:56
Taktik deyince aklima 11 kurmaktan çok sahada ne sekilde yer alacagimiz geliyor.:

Bence Lazoroni'de dörtlü defanstan vazgeçmeyecek.Çogunlukla çift ön liberolu sistem ve tek forvet oynayacagimizi düsünüyorum.Güç olarak aramizda fark olan takimlara çift santraforla çikabiliriz.Fakat kadroda henüz beklenen güç artisi olmadigi ve geçen sene düsen iki takimdan da 3'er gol yedigimiz düsünülürse en iyisi tek santraforlu sistemdir.

Bana göre en çok üzerinde durulmasi gereken defans emniyetidir.Iyi bir kaleciyede sahip olmadigimiza göre takim halinde defansi iyi yapabilen bir ekip olmaliyiz.Illede hücum futbolu diyen arkadaslarada AMAN diyorum.

telha23
12.06.2006, 12:22
4-2-3-1

jeff.-F. Akyel,stepenov,çagdas,hayrettin-hüseyin,symek-gökden iz,yattara,ricardinho-fatih te

kuzey_lee
12.06.2006, 12:59
hahaha..

kötü sonuçlardanveya kötü oynanan bir maçtansonra trabzon sehrindeki tepkiden ''herkes futbola karisiyor'' sikayetleri diz boyu giderdi..ee ne bu simdi?burda denmiyormuydu ki hocanin isine karismayin..

ilginç bir durum..insan sasiriyor gerçekten.

Naim
12.06.2006, 13:05
hahaha..

kötü sonuçlardan veya kötü oynanan bir maçtan sonra trabzon sehrindeki tepkiden ''herkes futbola karisiyor'' sikayetleri diz boyu giderdi..ee ne bu simdi?burda denmiyormuydu ki hocanin isine karismayin..

ilginç bir durum..insan sasiriyor gerçekten.

ya futbol konusulsun hatta gerekirse teknik analiz yapilsin
bilgimiz çerçevesinde futboldan konusup zevk alalim ama
Taraftarlikla ilgili 1 tane olaya el atmasin millet ama hoca baskan olmaya kosa kosa gitsin

kuzeylee ile ayni fikirde olacagimi zannetmezdim ama haklisin smileys/smiley36.gif
isin garibi bu basligi bir yöneticinin açmasi smileys/smiley5.gif

halil ibo
12.06.2006, 13:14
Burada dikkat edilmesi ve kaçinilmasi gereken sey;herseyi ben bilirim iddiasi ile kurulacak 11'ler yada taktik anlayislardir.

Bunun disindaburada insanlarin kafasindaki 11'leri ve taktikleri söylemesi ne çok komik nede gariptir.Bir futbol platformunda her çesit futbol muhabbeti yapilabilir diye düsünüyorum.Siyaset konusacak degiliz ya !

kuzey_lee
12.06.2006, 13:20
Burada dikkat edilmesi ve kaçinilmasi gereken sey;herseyi ben bilirim iddiasi ile kurulacak 11'ler yada taktik anlayislardir.

Bunun disindaburada insanlarin kafasindaki 11'leri ve taktikleri söylemesi ne çok komik nede gariptir.Bir futbol platformunda her çesit futbol muhabbeti yapilabilir diye düsünüyorum.Siyaset konusacak degiliz ya !

futbol konusulacak tabii ki..ben taktik konusulmasina bisey demedim.aradaki çeliskiye dikkat çektim..bu forumda camiada özellikle trabzon sehrinin disindakiler her kötü sonuçta kötü durumda ''sehir futbola çok karisiyor,taraftar burnunu sokuyor'' diyor ama gel gör ki kimse de bu taktik verme isinden geri kalmiyor..benim canimi sikan her seferinde o sehrin üstüne gidilmesi..

halil ibo
12.06.2006, 13:34
@ kuzey_lee

Yanlis anladim kardesim kusura bakma.O konuda seninle hemfikirim tabii ki sehrin üstüne gidilmesi kadar anormal birsey olamaz.Her Trabzon'lu gibibiliyorumki güzel sehrimizin güzel insanlarinin (besikteki ile bastonlusuyla,kadiniyla,erkegiyle)futbolla yatip kalktigini.Fakat asiri sevgimizden ve takimimizla anormal derecede bütünlesmemiz sonucunda zaman zaman zarar verdigimiz gerçeginide inkar etmeden yapici elestirilerle,birbirimizdendahada önemlisi takimimizdan destegimizi esirgememeliyiz.

murat
12.06.2006, 17:27

futbol konusulacak tabii ki..ben taktik konusulmasina bisey demedim.aradaki çeliskiye dikkat çektim..bu forumda camiada özellikle trabzon sehrinin disindakiler her kötü sonuçta kötü durumda ''sehir futbola çok karisiyor,taraftar burnunu sokuyor'' diyor ama gel gör ki kimse de bu taktik verme isinden geri kalmiyor..benim canimi sikan her seferinde o sehrin üstüne gidilmesi..

la Fatih ne alaka ? tabi taktik konusacagiz herkes konusacak yoksa izlemiyelim futbol. Bu isin zevki burda...

Trazondakiler cokmu konusuyor azmi konusuyor o ayri bir konu. Ac bir baslik tartisalim onuda smileys/smiley2.gif

krilov
12.06.2006, 19:02
uploads/krilov/2006-06-12_185954_taktik.JPG

su anki kadromuzun tertibi bu. büyük maçlarda öne geçince yattara ve gökdeniz'In oklari geri çekilebilir.. aslinda Hüseyin ve iyi bir solbekle de kadromuz epey iyi ya...

yedekte adem var,ben çok ümitiliyim ondan, kesinlikle mehmet topuz'dan daha yetenekli,sonra umut var ömer riza var... bilal, ricardinho falan gelirse çok saglam olur

krilov
12.06.2006, 19:10
uploads/krilov/2006-06-12_190844_taktik2.JPG

Sanirim rüya takimimiz da bu olur, hala hüseyinli ama. oklar yerleske reflekslerini gösteriyor..

fincher
12.06.2006, 19:19
@krilov
stoperde fatih,beklerde ufuk ve murat,sol kanatta gökdeniz.bu takim rüya degil kabus takim olur bence...

sweetrose
12.06.2006, 19:23
Umut fatih gökdeniz üçlüsü biraz sakat ama yattara ve gökdeniz arkada harika olur

krilov
12.06.2006, 19:51
ufuk'un göz kamastiran bir fundemantal'i var. fatih,gelir gelmez orayi toparladi, unutmamak gerekir. bu 4-5-1 varyasyonunda, oyuncularin ögürlükleri çok önemli. oyun içinde kaydirmali ofansla 2-3-5'lik bir bloklarina bile rahatlikla yerlesebilir takim. takimin Z'sini Ricardinho, szymek,hüseyin(!!!) ve stephanov gibi harika bir blok olusturuyor. Bilindigi gibi artik saha ekvatorunaparalel bloklarla kurgulanan taktikler terkedildi, Wenger sayesinde bloklar dikine olusturuluyor. Geen sezonun 2. yarinsindan beri fatih ve Step arasinda da yarim kalmis ama iyi giden eklektik bir aliskanlik da var. ERdinç de olabilir ama sonuçta takimin John Terry'si stephanov olacak.

Ömer SEVİNÇ
12.06.2006, 20:27
Jefferson

Ufukhan-Fatih Akyel-Stepanov-Bilal Kisa

Szymek-Hüseyin

Yattar a(Umut)-Gökdeniz-Ricardinho

Fatih Tekke

Bu idealimdeki

------------------------------------------------------------ -----

Jefferson

fatih-Erdinç-Stepanov-Murat Ocak

Yattara-Hüseyin-Ricardinho-Gökdeniz

Umut-Wanchope

Bu da önümüzdeki sene muhtemel kadro olur...Edited by: eOMER

kuzey_lee
12.06.2006, 21:51
la Fatih ne alaka ? tabi taktik konusacagiz herkes konusacak yoksa izlemiyelim futbol. Bu isin zevki burda...

Trazondakiler cokmu konusuyor azmi konusuyor o ayri bir konu. Ac bir baslik tartisalim onuda smileys/smiley2.gif

murat onceki postta dataktigintartisilmasinin yanlisligini savunmadim..söyledigim sey trabzon disindaki herkes suçlu aramaya basladigi anda ilk hedef olarak tribunleri,ordaki insanlarin ise çok karistigini söylüyor..

tabii ki herkesin taktik anlamda az çok bir görüsü vardir ama sen burda bu topici açtiginda,ilk kötü sonuçta hemen kendi taktigini savunacak,benim söyledigim gibi oynamaliydi diycek...

aslinda söylemek istedigim ayni seyler..diger 2 postu okuyan anlar ne demek istedigimi,tabi çok zorlamadan..

Bartuğ13
13.06.2006, 00:14
bence 4-1-3-2

jeffersonn

fatih akyel stepanov çagdasufukhan(cello)

hüseyin

yattara(szymek)&nb sp; ricardinho(marcelinho)***&nbsp ; gökdeniz

umut(wanchop e)*fatih

*:transferlerin yapilmasihalinde

bence gayet güzelbir kadro olur.ne dersiniz?

hakangozen
13.06.2006, 12:56
bence 4-2-3-1

jeffersonn

fatih akyel stepanov çagdasufukhan

Szymek Hüseyin

Gökdeniz Ricardinho yattara

FATIH TEKKE

degok
13.06.2006, 14:52
Arkadaslar bakiyorum da genel olarak herkes tek forvete yönelmis durumda.Ben özledim o eski ikili forvet günlerini. Bence ikili forvetle oynamali takim.

ozcan_asanoglu
13.06.2006, 14:56
ikili forveti ben de çok düsündüm ama takimin orta sahadaki pres gücü kaybolur sanki o zaman..yani avrupali topçular gibi bizim forvetlerde en azindan bi tanesi pres yapsa belki olur ama sikinti yine de..

sbay
13.06.2006, 14:59
jefferson

akyel stepanovçagdas murat

hüseyin szymek

yattara ricardinhogökdeniz

tekke

Turan AKYILDIZ
13.06.2006, 14:59
ooo..formumuzda artik taktik vermeyede basladik ya sirtimiz yere gelmez valla.allahn rakiplerimize sabir versin

yusufemrah
13.06.2006, 15:06
arkadaslar ben tamamen farkli bir konudan bahsetmek istiyorum ts un sezon açilisi ile ilgili açilisa katilacak sarkicilarin ii seçilmesi gerektigine inaniyorun örnegin RAFET EL ROMAN VE SINAN ÖZEN GIBI TRABZOMSPORLU SANATÇILARIN UNUTULMAMASI GEREKTIGINE INANIYORUM ts lu olmayan sanatçilarin çagrilmasindan çok daha ii olacagini düsünüyorum ayrica bu sanatçilar geçen sene çagrilmadiklarindan dolayi çok üzgün olduklarini ve çagrilsalardi geleceklerini belirtmislerdi lütfen bu kon hakkinda düsüncelerinizi yazin ve yönetimin de bu konuya önem vermesini saglayin...

Travelair
14.06.2006, 12:42
2li forvet isteyenler 1. mesaja baksinlar. sistem 4-2-3-1 ama maça göre 3-2-3-2 ye dönebiliyor tabi öyle bir sistem varsa smileys/smiley4.gif

ts_61_oflu
14.06.2006, 12:57
jefferson

ufukhan F. Akyel stepanov çagdas

hüseyin

yattara simekgokdeniz

fatih umut

elde olanlara göre en ideal kodro

cınar#7
14.06.2006, 13:19
Jefferson

Ufukhan Fatih A. M.Stephanov Murat ocak

Huseyin

Yattara&nbsp ;&nbsp ;&nbsp ; Mohammed Zidan(Denilson,Ricardinho)

Marcelinho(Okocha,Rivaldo)

UmutWanchope (Utaka,Keita,p.Feinduno,Mansare) Edited by: yattara show

giresunTS
14.06.2006, 13:27
oldu bari bende bi kadro kurayim

Tolga

Ufukhan-Fatih Akyel-Stephanov-Erdinc

Hüseyin

Yattara- Gökdeniz

Fatih Tekke

Umut Bulut-Gökhan Ünal

Harun
14.06.2006, 16:31
Suan dünya kupasinda hemen hemen her takimin uyguladigi bir sistem var.Geçen sene bizde uygulamistik bu sistemi.Dörtü savunma,önlerinde iki önlibero, tek forvet ve forvetin arkasinda üçlü.Yani 4-2-3-1 sistemi.

Bundan yola çikarak;

jeferson

Fatih Stepanov-Çagdas(Alternatifleri yok) Transfer?

Hüseyin-Simek(Alternatifleri yok transfer sart)

Yattara(alternatifi yok)Fatih(alternatifi yok)Gökdeniz(alternatifi yok)

Umut(alternatifi yok transfer sart)

ctmeoy
14.06.2006, 16:37
jefferson

hüseyin szymek

tekke olay budur fazla söze gerek yok smileys/smiley2.gif

Fanatik28
14.06.2006, 16:41
Gökdeniz`i sagbek olarak koydugumda bazi homurdanmalar oldu. Dün Brezilya macini seyredenler, solacik Ze Roberto`nun nasil önlibero oynadigini görmüstür. Benim anlatmak istedigim bu. Takimdaki her futbolcu birden fazla mevkide oynayabilmelidir.

Mustafa Denizli`yi hic sevmem. Ama cok iyi taktisyendir. Önemli ve kritik maclarda kimi, nasil oynatacagi hic bilinmez. O yüzdende karsi takim gerekli önlemleri tam olarak alamaz. Zamaninda solacik Iskender`imizi ingilizlere karsi sagkanatta ilk ve son olarak oynatan ve basarili olan odur.

Anlatmak istedigim bir Fatih Tekke hem forvet, hemde oyunkurucu oynayabilir. Bir gökdeniz hem ofansta, hemde defansta, bir Yattara hem kanatta, hemde forvette, bir Symek hem önlibero, hem forvetarkasi, birUfukhan`da tam bir joker olarak. Ve alacagimiz diger yabancilardaayni özelliklerde olursa tamamdir.

Bence önemli olan, degisik varyasyonlarla oynayabilmektir.

Cüneyt Canlıca
15.06.2006, 09:30
Her seyden önce bizim büyük bir oyuncuya sahhip olmamiz gerekir..Kazanma hirsi olan oyunu cevirebilecek büyük küçük maç ayrimi yapmayacak bir oyuncu..Ne fatih,ne yattara ne gökdeniz hiç bir büyük maçta kesin olarak kazanmamiz gereken bir maçta bizi kurtardilarmi....hayir böyle bir maç hatirlamiyorum...Zamaninda Ünal vardi gs fb farketmez cikar oynar takimi oynatir,bir sekilde maçi çevirirdi..Hiç unutmam gs ile oynanan bir kupa maçinda tek basina darmadagin etmisti gs yi...

Bu sekilde oynayan bir lider oyuncunuz yoksa hiç bir taktik ise yaramaz... ilk önce yönetimin bunu halletmesi lazim.. son iki senede kaçan sampiyonlukta bu sekilde bir oyuncumuzun olmamasida etkili olmustur kanisindayim...

Mert67
15.06.2006, 10:24
fatih simdi bütün taktikleri altüst ettismileys/smiley18.gif

Zeki Çelenkoğlu
15.06.2006, 11:48
jeffersson

ufukhan fatih a. stepanov hayrettin (murat )

hüseyin

yattara ricardinho gökdeniz

marcelinho

wanchope (umut)

bu kadro acayyip is yapar... fatih de gitti gibi bisey zaten...Edited by: delioflu61

CaMoKa
16.06.2006, 13:40
ben kadro belirtmek istemiyorum ama mutlak suretle orta sayaya oyunu yönlerdirici bir beyin,sol tarafa saglam bir yerli,defansada biri stoper biri degisken saglam adam lazim...bu kadro korunursa gol sikintisi çekmeyiz ama 6 kisi açildigimizda arkada saglam adam kalmazsa gol yenmesi kaçinilmazdir üstelik ne kadar golcünüz olursa olsun bunlari oynatacak adamlazim ve Yattaranin takimda devamliligi saglanmali..

Şentürk
16.06.2006, 13:54
jefferson

hüseyin szymek

tekke

olay budur fazla söze gerek yok smileys/smiley2.gif

güzel bir kadro,ricardinho olmassa marselinhoda olabilir.

telha23
16.06.2006, 15:34
4-2-3-1

jeff.-F. Akyel,stepenov,çagdas,hayrettin-hüseyin,symek-gökden iz,yattara,ricardinho-umut bulut

CaMoKa
16.06.2006, 16:01
ben çagdasin verimli olabilecegini düsünmüyorum..ayrica defansin solunda celoyu unutmayin...transfer olmazsa adam gene sol kanadi tek basina sirtlayacak...

Vakfikebirli
19.06.2006, 12:01
Jefferson

Fatih& nbsp; Stepanov TRANSFERCagd as

Hüseyin

Gökdeniz&nbs p;&nbs p;Szymek&nbs p;TRAN SFER&n bsp;&n bsp;

Yattara

Umut

Bu kadro i$ yapar mi? Yapar. $ampiyon olur mu? Olmaz. E ne olur peki? Bence en önemlisi Stepanovun yanina tecrübeli, defansiorganize edebilenisabetli bi transfer $art.Isabetli transferden kastim bazi arkadaslarin uctugu gibi Nestavb. degil...GS´li Song ayarinda bi futbolcu bizi götürür...

Ayrica Yattara´yi forvet arkasi koydum dogru gördünüz...anlamis degilim...bu adamin sag acikta sol bekleri madara ettiginiherkes görüyor. Sorarim sizlere: Rakip defansin göbegini ne yapar Yattara? Oynatin $u adami bi forvet arkasi bi bagalum noliy ne yabay...http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

cınar#7
22.06.2006, 13:10
cagdas defansin solunda oynayamaz.zaten oraya buyuk ihtimal murat ocak gelir.defansin sagindada ufukhan oynar.fatik akyelide milanin yanina al.

fanatikdevri
22.06.2006, 19:55
jeferson

F. Akyel&nbsp ; stepanov polonyali (bag) bilal

hüseyin

ricardinho syzmek

yattara fatih tekke umut bulut

selcuk
22.06.2006, 20:15
jefferson (tolga)

akyel stepanov çagdas

ufukhanhüseyin murat

yattaramarcelinho& nbsp;gökdeniz

umut

böyle ilk 11

top rakibde oldumu takim böyle kaymali

ufukhanakyelstepanovçagdasmurat

marcelinhohüseyin gökdeniz

yattara

umut

anladiniz arkadaslar dimiEdited by: selcuk

Emre B.
22.06.2006, 22:07
jefferson (tolga)

akyel stepanov çagdas

ufukhanhüseyin murat

yattaramarcelinho& amp; nbsp;gökdeniz

umut

böyle ilk 11

top rakibde oldumu takim böyle kaymali

ufukhanakyelstepanovçagdasmurat

marcelinhohüseyin gökdeniz

yattara

umut

anladiniz arkadaslar dimi Bence bu taktik ise yararsmileys/smiley32.gif

cakal 61
23.06.2006, 15:56
PLAKA ICIN OYNASINLAR YETER TAKTIKMAKTIK SONRA

PLAKA 61

selcuk
23.06.2006, 16:00
Bence bu taktik ise yararsmileys/smiley32.gif[/QUOTE]

sagol ama benden tam degil buna benzer kaydirma taktiginlen morinho portoyu sampiyonlarligi sampiyonu yapmisdi ben sadece bizdeki kumasa uygunlastirdim

champions
25.06.2006, 18:57
jefferson

akyel& nbsp; stepanov xxxxxxxmurat ocak

hüseyin

gökdeniz mossoro&nbsp ; denilson

umut nilmar(sadece bi hayal )

okocha yattara yedek

jefferson61sefa
26.06.2006, 12:29
jefferson
F. Akyel cagdas stepanov murat ocak

hüseyin&nbsp ; symek

yattara&nbsp ; gökdeniz&nbs p;ricardinho
F.Tekke
valla benim fm deki dizilisim böle ama oyuncular farkli
trabzonu3.sezonda s.ligi finaline çikardim
ama kadrom böleydi
rüstü
önder turaci eller w.borre c.pander

selçuk sahin hüseyin
yattara&nbsp ; tuncay lincoln
h.altintotp

jefferson61sefa
26.06.2006, 12:40
jeferson

F. Akyel ; stepanov polonyali (bag) bilal

hüseyin

ricard inho syzmek

yattara fatih tekke umut bulut

bag da adammi bilali defasnin soluna kosan bir adam olarak koymussun nasil olur bilal orta sahanin ortasinda veya solunda hücümcu bir oyuncu

GoreleliSayko
26.06.2006, 19:10
valla hücum oynayalimda nasil olursa olsun...

oumaer61
26.06.2006, 20:33
direk kadro belirtmeyecem ama lazaroni nin defansif bi takim ortaya koyacagi düsünülüyomus buna göre takimi bence 4-1-2-1-2 sisteminde oynatmasi bence mantikli

hcicek61
27.06.2006, 04:35
ASLINDA TAKTIGI BIRAZDA TRANSFER EDILECEK FUTBOLCULARA GOREBELIRLEMEK GEREKIR.

AMA MEVCUT FUTBOLCULARA BAKILDIGINDA BENCE 4.5.1 EN IDEAL'I

SAYGILARIMLA

imported_ulas
27.06.2006, 19:51
taktik belli zaten Allah'ini seven ileri vursun ahmet suat bu taktikle sampiyon yapmadi mi bu takimismileys/smiley1.gif

Harun
27.06.2006, 20:40
Trabzonsporumuzu sampiyonluga tasiyacak taktigi ve oyunculari buldum.Hemde elimizdeki oyuncularla smileys/smiley16.gif

http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif
Caferson

http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gifhttp://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gifhttp://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif
Fatih A.&nbs p;StephanovÇagdas

http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gifhttp://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif
Simek Tomas jun

http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gifhttp://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif
Yattara Gökdeniz Ömer Riza

http://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gifhttp://www.cepdunyam.com/samples/coloranimati&#111;n/1133.gif
Umut Fatih T.

Özsu
28.06.2006, 01:01
abii nettun tomas jun ne arar orada... tamam golde atamioda smileys/smiley4.gif

Emre B.
28.06.2006, 10:12
Tomasin yerine Hüseyini veya geçen seneki çikisini sürdürebilirse Hasani koyarsak daha iyi olur

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
28.06.2006, 10:46
yaw taktigi hocaya birakin bari...

Emorfo
28.06.2006, 11:38
Lazaroni Brezilya futboluna liberolu futbol ekolunu sokan adamdir... Defansif bir futbol anlayisi vardir ve bu gelenegini yine bizdede sürdürecektir... Hocanin taktigi 4-2-3-1 seklinde olacak büyük ihtimalle..

Benim gönlümden geçen ise... 4-4-2 dir... Bu sistemde özellikle Yattara kondisyonunu iyi ayarlamali defansa da yardimci olmalidir... Herseyden önce kaliteli transferler yapilmali... Kadro bol alternatifli olmalidir... Edited by: Emorfo

tsmaniac
28.06.2006, 16:35
Lazaroni Brezilya futboluna liberolu futbol ekolunu sokan adamdir... Defansif bir futbol anlayisi vardir ve bu gelenegini yine bizdede sürdürecektir... Hocanin taktigi 4-2-3-1 seklinde olacak büyük ihtimalle..

Benim gönlümden geçen ise... 4-4-2 dir... Bu sistemde özellikle Yattara kondisyonunu iyi ayarlamali defansa da yardimci olmalidir... Herseyden önce kaliteli transferler yapilmali... Kadro bol alternatifli olmalidir...

demekki yine tirnaklarimizi yiye gene maç seyredecez

Harun
28.06.2006, 16:41
abii nettun tomas jun ne arar orada... tamam golde atamioda smileys/smiley4.gif

Jun forvet oyuncunu sahip olmasi gereken vasiflarin hiç birine sahip degil.O yüzden onu o mevkiiye çektim.Orda gençliginin vermis oldugu enerji ile rakibi bozabilir.Hasanlari,ademleri denedik birde onu deneyelim.Ve emininki orda dahada basarili olur.

Külünkoğlu
28.06.2006, 16:43
Harun'un kadrosu bu kadar olur. Idmanda gol atamayan adami almis kadroya...smileys/smiley36.gif

Harun
28.06.2006, 17:04
Harun'un kadrosu bu kadar olur. Idmanda gol atamayan adami almis kadroya...smileys/smiley36.gif

Bu adam koydugum mevkide,Hasan ,Hüseyin ve Adem'daha iyi oynamazsa kayinçomu uçak çarpsin diyorum.Keske her teknik trektörün yanina her maç degisecek bir taraftar koysalar ve taraftarinda kadro kurmada yetkisi olsa hemen bu onbiri sahaya sürerim.Benim bu kurdugum kadro ve oynadiklari futbol Avni Aker'de çekirdek satanlarin ekmegine mani olur o ayri. 90 dk savasan,toplari direklerden dönen,%76 tophakimiyeti ile ortalama 22 sut, 14 korner, 3 gol vesadece 3 top kaybiyapacak bukadromu,maraton tribününsaginda kalan gri renkli binanin 3. katinda oturan61 yasindaki Safinaz ninebilestadda yer bulamadigi için destek verecegi balkonundanhaykiracaktir;

HEP BÖYLE OYNAYIN CANIMIZI VERELIM

Teknik Taraftar Harunsmileys/smiley16.gif

champions
28.06.2006, 17:42
jefferson

akyelstepanoverdin ç(çagdasta olabilir) murat ocak

hüseyin&nbsp ;szymkowiak

gökdeniz&nbs p; mossoro&nbsp ; wagner(keske burda rico olsa)

umut bulut

fatih giderse bence gidecek yerini ancak yabanci bi forvetle

doldururuzbu durumda kim gidecek bence en muhtemel isim szymko

aslinda bu kadroya pek giremeyecek olan yattara da gidebilir ama

onun gitmesi su an imkansiz gibi görünüyo

Özsu
28.06.2006, 18:56
bi yildiz gelsede ona göre kursaksmileys/smiley1.gif

Lokman
29.06.2006, 10:47
GK

FBR DC FBL

DMC DMC

AMR AML

AMC

WRR FC

VALLA CM DE MANYAK ISE YARIYOR AMA GERÇEK HAYATTA GARANTI VEREMEM smileys/smiley4.gif

BU TAKTIKLE TRABZONUMLA ALINMADIK KUPA BIRAKMADIM