PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uefa'ya Telefon Edelim, Baskıyı Arttıralım!

Sayfa : [1] 2

Gamze_TS
24.07.2012, 17:03
Mailler, faxlar ve mektuplardan sonra; telefonla da UEFA'yi baski altina alalim. Arayanlar buraya yazsin ve gorusmelerini paylassin lutfen.
Ozellikle yurtdisinda yasayan taraftarlarimiza cok is dusuyor.
Hergun on kisi arasa, buyuk baski olusturacaktir.

Yabanci dili cok iyi olmayanlar da arayabilir, sadece "We don't want matchfixer Fenerbahce in the Champions League!" desek yeterlidir, mesaj alinacaktir!

İyi haberlerinizi paylasin lutfen!

+41 848 002 727
Arayanlardan ve arayabilecek olanlardan bir liste yapiyoruz Melek Cilingir'in tavsiyesi uzerine; konusulanlari da burada paylasacagiz.

1- Melek Cilingir
2- Gamze TS
3- Baris Gumus
4- Uemit
5-Cerasus
6-Sence
7-Tunga
8-Kornea
9-Joomla!
10- Sinan 69_61
11-Gokhankocl
12-Arifberkay
13-Huseyin Bagdat
14- Zaferyıldız
15-Fatih Özkan
16-N. Ulusoy
17-

Haydi!!!

melekcilingir
24.07.2012, 17:11
Harika!

Bir işbölümü yapalım. Kaç kişi yabancı dili (İngilizce, Fransızca ya da Almanca) UEFA'yı telefonla arayacak kadar iyi kullanabiliyor? Eğer bu sayıyı günde 10 kişi UEFA'yı arayacak gibi yüksek tutabilirsek düzenli bir şekilde UEFA'yı baskı altına alabiliriz.

Haydi Gamze'cim listeyi sen aç. Beni de ikinci sıraya koyabilirsin.

Barış Gümüş
24.07.2012, 17:12
Ben aşağıdaki yazıyı gönderdim ek olarak.Gönderilecek maillerde daha aşağıda

""Dear the Leaders of European football,

First of all please accept our apologises as we know that you are being disturbed by the emails from the fans in Turkey who seek justice.

The main reason behind this inconvenience is completely related with the Turkish Football Federetion's blind approach to the official prosecutor and court statetments.

You might have already received the final decision of the court but we'd like to underline once more in order to be ensure and feel that we fulfill our responsibilities in the sake of clean football in Turkey/Europe

1. Aziz Yıldırım ( Fenerbahce SK-President ) 6 years and 3 months for match fixing and illegal activities in 7 matches and being head of an illegal organisation
2. İlhan Yüksel Ekşioğlu ( Fenerbahce SK-Vice President ) 2 years and 6 months for match fixing and illegal activities in 5 matches and being a member of an illegal organisation
3. Mehmet Şekip Mosturoğlu ( Fenerbahçe SK-Vice President )1 year 10 moths and 14 days for match fixing and illegal activities in 3 matches and being a member of an illegal organisation
4. Mecnun Odyakmaz ( Sivas SK-President) 1 year and 6 months and 22 days for match fixing in Fenerbahce SK match against Sivasspor SK
5. Football players such as; İbrahim Akın, Korcan Çelikay, Gökçek Vederson, Mehmet Yıldız and Ümit Karan are also found guilty due to match fixing and illegal activities that Fenerbahce SK were involved.
6. Some other managers and club members such as; Tamer Yelkovan (Fenerbahce SK acoounts manager), Bülent Uygun (manager of Eskişehir FC) Tayfur Havutçu( Beşiktaş JK manager), Serdar Adalı (Beşiktaş JK board member), Samet Güzel (Fenerbahce SK translater) are also found guilty."

Sorry for the inconvenience and thank you in advance for your time and considerations"

newsdesk@20minuten.ch; redaktion@aargauerzeitung.ch; alasdair.bell@uefa.ch; contact@uefa.com; chris.eaton@fifa.org; contact@fifa.org; chris.eaton@uefa.org; discipline@uefa.ch; disciplinary@uefa.ch; datainfo@fifa.org; dicipline@uefa.com; epo@epo.gr; gianni.infantino@uefa.ch; giancarlo.abete@uefa.ch; info@uefa.com; jerome.vakcke@fifa.org; michel.platini@uefa.ch; michel.platini@uefa.com; media@fifa.org; platini.michel@uefa.ch; platini.michel@uefa.com

melekcilingir
24.07.2012, 17:12
Kendisini yabancı dilde konuşurken çok rahat hissetmeyenler için kısa bir metin de hazırlayabiliriz.
Hayde!

Barış Gümüş
24.07.2012, 17:17
Kendisini yabancı dilde konuşurken çok rahat hissetmeyenler için kısa bir metin de hazırlayabiliriz.
Hayde!

Gamze hanım'ın belirttiği yeterli olacak sanırım

""We don't want matchfixer Fenerbahce in the Champions League!""

yada ek olarak;

I am a football fan who would like to watch clean football in Champions League
Therefore We don't want matchfixer Fenerbahce in the Champions League!

yeterli olacaktır sanırım.

Gamze_TS
24.07.2012, 17:17
Harika!

Bir işbölümü yapalım. Kaç kişi yabancı dili (İngilizce, Fransızca ya da Almanca) UEFA'yı telefonla arayacak kadar iyi kullanabiliyor? Eğer bu sayıyı günde 10 kişi UEFA'yı arayacak gibi yüksek tutabilirsek düzenli bir şekilde UEFA'yı baskı altına alabiliriz.

Haydi Gamze'cim listeyi sen aç. Beni de ikinci sıraya koyabilirsin.
Seni bire koyuyorum, hakediyorsun fazlasiyla!

1- Melek Cilingir
2- Gamze TS
3-
4-
Arayabilecekler haydi ses verin!!!

Barış Gümüş
24.07.2012, 17:25
Beni de yazın .Barış Gümüş.

Bu arada benim ismi Barış Gümüş olarak değiştirebilir mi bir admin?Teşekkürler

uemit
24.07.2012, 17:28
almanca mi konusuyor önce yoksa direk english mi?

melekcilingir
24.07.2012, 17:30

3 dilde karşılıyor santral. İngilizce, Fransızca ve Almanca. Bu 3 dilden birini biliyorsanız doğrudan konuşabilirsiniz.

Gamze_TS
24.07.2012, 17:31
Fransizca,Almanca, lngilizce konusuluyor.
Hangisini isterseniz

Gamze_TS
24.07.2012, 17:34
Bugunku benim konusmam;

Simdi ben de aradim uefa'yi. Anlattim uzun uzun, dinledi ve herseyi biliyoruz dedi. Disiplin komitesinin karar vermesini bekliyoruz, cok dosya var dedi. Ben de beklemekten sikildik, karar verin artik. CL ve kupayi hakeden takim olan TS'nin hakki yeniyor dedim. CL onelemede TS'nin olmasi lazim, cok gec olacak dedim. Biliyoruz, merak etmeyin kimsenin hakkini yemeyiz dedi. Zaman verin dedim, ne zaman halledeceksiniz bu isi; hic bilemiyorum, keske size hemen diyebilsem ama bu isler zaman aliyor. Biz de buyuk baski altindayiz, hergun mailler, faxlar yagiyor dedi( Dogru yoldayiz maillere, faxlara, baskiya devam!)
En son size guveniyoruz, Tff'nin hukuksuzlugu ortada dedim( 58. Maddeyi ve maddenin degisiminin kurulda reddedilmesine ragmen, nasil gecenin bir yarisi biranda degistirildigini anlattim)
Tamam, biliyoruz, zaten TFF defalarca uyarmamiza ragmen, bu sizin ic meseleniz dememize ragmen hicbirsey yapmiyor bu konuda dedi. Turk medyasi da bir acayip, kendi kafasindan haber uyduruyor, fenerbahce gorusulmeden daha CL'ine alindi diye haber yapiyorlar, oradaki disiplin kurulu karar verene kadar ibaresini gormuyorlar dedi.
Yani herseyin farkindalar. Baskiyi arttiralim; maillere, faxlara devam edelim. Telefonla arayalim. Yabanci dili az olanlar bile " We dont want Fenerbahce in Champions League" dese yeterlidir. Sayi cok onemli, bol bol arayalim.

Bu da MelekCilingir'in konusmasinin ozeti;

''Kararı alır almaz Fenerbahçe'yi çıkarıp yerine ardındaki Türk takımını alacağız.'' dedi yetkili telefonda. ''Tıpkı geçen sene Trabzonspor'u aldığımız gibi.'' Öyle mükemmel bir telaffuzla söyledi ki Trabzonspor'u gurur duydum

Siz medyanızı değil sdece bizi takip edin dedi. Ben niye bu kadar gecikiyorsunuz, siyasiler devreye giriyor, Başbakan baskı yapıyor diye sordum. Belki de o yüzden gecikiyordur dedi, siyasilerin futbola müdahalesi de bizim önemli hassasiyetlerimizden dedi.

Bir ara beni bekletip Medya bölümüne bağlandı ve toplantıyla ilgili bilgi alıp tekrar bana döndü ve beni ikna ettiğine emin olana kadar konuştu. Hatta ben bir ara Mr. Cornu niye istifa etti diye sordum. Önce anlamadı kimden bahsettiğimi, ben de anlattım geçen sene gelip savcıyla görüşmüştü ve Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nden atan raporu hazırlamıştı, Pierre Cornu dedim. Sonra anladı ve gülmeye başladı, onun istifasının Türkiye'yle hiç ilgisi yok dedi. Doğrusu bu bağlantıyı kurduğum için de çok şaşırdı.

Velhasıl uzun bir konuşmadan sonra ben UEFA'nın 0 toleranstan zerre taviz vermediğine ikna oldum. Zaten hemen ertesş gün de İnfantino demeç verip hangi aşamada olursa olsun karar verildiğinde Fener'i ihraç ederiz dedi.

İçiniz rahat olsun yani. Ha bu arada gönderdiğimiz mailler çok etkili oluyor. Aynen devam...

Aynen bu ruh haliyle aradım ben de. Önce nereden aradığımı, federasyondan mı, kulüplerden mi diye sordu. Ben çok kızgındım. Hayır ben bir taraftarım, ben bu oyunun gerçek sahibiyim, ben taraftarım dedim. Beni bağlamak istemedi. O zaman sorumu size sorabilir miyim dedim. Cevaplayabilirsem buyrun dedi.

Bana söyler misiniz nasıl oluyor da bir şikeci Şampiyonlar Ligi'nde oynayabiliyor? diye sordum. Nasıl bir 0 tolerans bu, UEFA ne kadar para aldı bunun için diye sordum. UEFA para fian almadı dedi. Ben, başkanından tercümanına kadar şikeye bulaşmış bir kulübe UEFA nasıl ŞL'de oynama izni veriyor diye sordum. Kadın nereden çıkardınız bunu dedi? Disiplin komitesinin kararı böyle dedim. Bunu nasıl bilebilirsiniz ki toplantı daha yeni bitti dedi. Türkiye'de son dakika haberi dedim. Bir dakika beklr misinzi lütfen öğrenip size döneceğim dedi ve Medya takip bölümüne bağlandı.

Bir süre sonra tekrar bana bağlandı ve lütfen medyanızın haberlerine inanmayın ve sadece bizi takip edin dedi. O toplantının gündeminde FB yokmuş dedi. Bunu duyunca rahatladım. Peki ama niye yoktu dedim. Gündemde başka konular var dedi. İyi ama dedim yarın ŞL kurası var. Hiç önemli değil dedi. Hangi aşamasında olursa olsun karar çıkarsa FB dışarıda kalır ve yerine ardındaki Türk takımı alınır dedi. Tıpkı geçen sene Trabzonspor'u aldığımız gibi dedi. Telaffuzu harilaydı

Ben bir iki evet ama ya şöyle olursa ya böyle olursa diye konuştuktan sonra bize güvenin dedi. Ben başbakanın ve siyasilerin baskısından bahsettim. Biz burada yalnızız dedim. Koskoca bir yıl oldu, bir yıldır size sürekli yazıyorum deidm. Biliyoruz dedi

Bu kadar niye uuyor diye sordum. Belki de bu yüzdendir dedi siyasi baskıyı kastederek. Bu da önemli hassasiyetlerimizden biri dedi. Peki ne zaman karar çıkar diye sordum, o bilgi bende değil dedi. Bu arada Mr. Cornu neden istifa etmek zorunda kaldı diye sordum. Belki de telaffuzumdan bilmiyorum (O Cornü diye telaffuz ediyordu) önce anlamadı kimden bahsettiğimi. Ben geçen sene Türkiye'ye gelip savcıyla görüşmüştü, verdiği raporla Fenerbahçe ŞL'den men edilmişti dedim. Önadını hatırlayınca anladı ve gülmeye başladı. Türkiye'yle hiç ilgisi yok Cornü'nin istifasının dedi.

Konuşmanın sonunda 0 tolerans konusunda o kadar rahatlamıştım ki UEFA'ya güvenimizin tam olduğunu, hatta tek güvencemiz olduğunu söyledim. Şike her yerde dedi kadın. Asya'da yeni bir şike patladı Avrupa'yla ilgili dedi. Çok yoğun gündemimiz dedi.

uemit
24.07.2012, 17:34
tsk ederim almanca var :D isvicredenim zaten

Gamze_TS
24.07.2012, 17:40
tsk ederim almanca var :D isvicredenim zaten

Yaziyorum sizi de o zaman, arayin ve bizle paylasin lutfen

Gamze_TS
24.07.2012, 17:42
Beni de yazın .Barış Gümüş.

Bu arada benim ismi Barış Gümüş olarak değiştirebilir mi bir admin?Teşekkürler

Yazdim, tesekkurler...

uemit
24.07.2012, 17:43
Yaziyorum sizi de o zaman, arayin ve bizle paylasin lutfen

sizin sordunuz seyleri mi sorim? hangi konuyla giriyim sohbete?

Sercan Keleş
24.07.2012, 17:44
Bir kişi Farklı Numaralardan arabilir Değil mi :)

Gamze_TS
24.07.2012, 17:47
.............
Dogru!!!

melekcilingir
24.07.2012, 17:47

Numaralar görünmüyordur, ama ses ve konuşma tarzı tanınır. O yüzden mümkün olduğunca çok kişi arasın ki bizler de yine arayabilelim.

Hüseyin Kurt
24.07.2012, 17:48
Bravo,tebrikler.

Sercan Keleş
24.07.2012, 17:50
Sadece Bir Öneriydi. :) Ben Zaten Arayamam O Dilleri Konuşamam ama Arayıp Sadece Beni Dinle , Türkiyede Şike Var Nokta Kapattım Derim.

Gamze_TS
24.07.2012, 17:50
sizin sordunuz seyleri mi sorim? hangi konuyla giriyim sohbete?

Nasil isterseniz oyle konusun, sikecilerin hala cezalandirilmamis olmasindan duydugumuz rahatsizligi ve Trabzonsor'un haklarinin yendigini mutlaka belirtin ama. Sampiyonlugu ve CL'e katilma hakkinin ivedilikle verilmesi gerektiginin altini cizmek lazim kanimca

uemit
24.07.2012, 17:53
benim gibi baska ts taraftarlari ariyor demek SAKINCALIMI?

Gamze_TS
24.07.2012, 17:54
Sadece Bir Öneriydi. :) Ben Zaten Arayamam O Dilleri Konuşamam ama Arayıp Sadece Beni Dinle , Türkiyede Şike Var Nokta Kapattım Derim.

İnanin yeterli, nitelikten cok nicelik onemli.
"Onlarca telefon geliyor hergun Turkiye'deki sike konusunda" diyecekler, baskiyi dusunsenize

slmn
24.07.2012, 17:55
Beni şenez erzike bağlayın ne demek ingilizce :) o kadar ingilizce yeter bana gerisini o satılmışla Türkçe hallederim :D

Barış Gümüş
24.07.2012, 17:57
Beni şenez erzike bağlayın ne demek ingilizce :) o kadar ingilizce yeter bana gerisini o satılmışla Türkçe hallederim :D

:))))

May I talk with Mr.Senez Erzik ?

niye arıyorsun vs diye sorarsa (Why may duyarsan yani)

I m calling from Turkey concerning personal and private issues

Gerisi şans

Erdal DİLEK
24.07.2012, 18:11
UEFA BASkı yapalımda fifa yı ihmal etmeyelim uefa yanlışı yaparsa fifa başına üşüssün. .

Gamze_TS
24.07.2012, 18:15
UEFA BASkı yapalımda fifa yı ihmal etmeyelim uefa yanlışı yaparsa fifa başına üşüssün. .

Ben fifa'yi da aramistim, pek orali olmamistilar. Ama birdaha denenebilir, iyi fikir.

Tahir61
24.07.2012, 18:23
renkdaşlar şu etik kurulu üyelerinin koç üniversitesinde göreve başlamalarını da uefa ya bildirelim pis kokuyu onlar da alsınlar

ALBATROS_61
24.07.2012, 19:50
arkadaşlar bu fikir çok süper ama benim tavsiyem yapılan konuşmaları kaydedecek bir durum yok mu?.Burada paylaşsak ve ne kadar mücadele ettiğimizi herkes anlasa.Hoparlörden kayıt yapılabilir.Böyle bişey olursa inanın bana harika olur.

Gökhan Koç
24.07.2012, 23:46
Gamze_TS ve melekcilingir`e cook tesekkur ederim.

Mucadelemizi surekli kilan cok degerli insanlarsiniz.

Bu calismada dualarim sizinle lakin simdilik elimden gelen sadece bu.

Tekrar tekrar tesekkurler,

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gamze_TS
25.07.2012, 00:14
Gamze_TS ve melekcilingir`e cook tesekkur ederim.

Mucadelemizi surekli kilan cok degerli insanlarsiniz.

Bu calismada dualarim sizinle lakin simdilik elimden gelen sadece bu.

Tekrar tekrar tesekkurler,

Dualar da yeter, bunca zamandir verdiginiz destek de.
Tesekkurler!

Gamze_TS
25.07.2012, 00:16
Arkadaslar yok mu arayabilecek baska kimse? Nerede Avrupa'da yasayan taraftarlarimiz? Ust uste cok arayamayiz biz, konusmamizdan anlarlar hep ayni uc- dort kisinin aradigini.
Destek!

Sami Kuk
25.07.2012, 00:17
Bu konuşmalar gercekmi? Kafamı buluyosunuz , uefanın sıdıklı bir sekreteri bunları nasıl der ne cesaret ne haddine , hayır sanki platini ile konusmusunuz onla bile konussanız böyle cevaplar vermez.Bir tek feneri amatöre göndercez hahaha falan demedikleri kalmış.

Gökhan Koç
25.07.2012, 00:17
Dualar da yeter, bunca zamandir verdiginiz destek de.
Tesekkurler!

Henuz bu islerin basindayiz, (ne yazik ki)

Bundan sonra da destegim sizinledir.

Gamze_TS
25.07.2012, 00:18
arkadaşlar bu fikir çok süper ama benim tavsiyem yapılan konuşmaları kaydedecek bir durum yok mu?.Burada paylaşsak ve ne kadar mücadele ettiğimizi herkes anlasa.Hoparlörden kayıt yapılabilir.Böyle bişey olursa inanın bana harika olur.

İyi fikir ama ben resim bile paylasamiyorum, o kadar teknoloji fukarasiyim yani. Belki diger arkadaslar basarir.

Gökhan Koç
25.07.2012, 00:19
Bu konuşmalar gercekmi? Kafamı buluyosunuz , uefanın sıdıklı bir sekreteri bunları nasıl der ne cesaret ne haddine , hayır sanki platini ile konusmusunuz onla bile konussanız böyle cevaplar vermez.Bir tek feneri amatöre göndercez hahaha falan demedikleri kalmış.

Hangi konusmalar?

Gamze_TS
25.07.2012, 00:21

Evet kafa buluyoruz, isimiz yok sizinle kafa buluyoruz!
Zahmet edip ararsaniz, kafa bulmadigimizi anlardiniz. Ama yook, burda sadece olumsuz yorum yazmak daha kolay degil mi???

Gökhan Koç
25.07.2012, 00:24

Renktas bunu ogrenmenin bin turlu yolu var sen en mantiklisini secmiyosun, emin olabilirsin :)

Ayrica bu baslikta dikkat edilmesi gereken cok daha onemli guzel seyler var. Birazda bunlari gormen gerekir sanirim

cerasus
25.07.2012, 00:31
Bende gönüllüyüm ara ara arayabilirim. Yarin mesela.

Ancak ben sizin kadar sansli degilim.

Elimizde bir bilgi yok deyip gecistiriyorlar.

Gamze_TS
25.07.2012, 00:33

Vallahi mesajinizi okuyup okuyup sinirleniyorum, bu ne curet?
İnanmiyorsaniz golge etmeyin ama yaptiginiz en kibar tabiriyle ayip!
Bizi bunca zamandir hic mi tanimadiniz? Surecin basindan beri verdigimiz mucadelenin hic mi farkinda degilsiniz, yazik!!!

Gamze_TS
25.07.2012, 00:37
Bende gönüllüyüm ara ara arayabilirim. Yarin mesela.

Ancak ben sizin kadar sansli degilim.

Elimizde bir bilgi yok diyip gecistiriyorlar.

Ben 10 kereden fazla aradim toplamda, sadece ikisinde boyle uzun konusabildim. İkisi de bayandi ( belki ayni kisiydi) digerleri sadece dinleyip kapattilar ama eminim telefonlar geliyor diye bildirmislerdir uslerine. Onemli olan bilgi almak degil, varligimizi ve rahatsizligimizi belli etmek. Bilgi alirsak da ne ala. Sizi de yaziyorum listeye, litfen konusmalarinizi paylasin bizimle. Tesekkurler!

slmn
25.07.2012, 00:39
Sami arkadaslara ozur borcun var bence,yalan konusacak degiller ya hepsi iyi niyetiyle ugrasan renktaslarimiz.

cerasus
25.07.2012, 00:40
Yarin bu basligi canlandiririz.

Sami gibide hic bir ise yaramayanlarida kovariz =)

cerasus
25.07.2012, 00:43
Ben 10 kereden fazla aradim toplamda, sadece ikisinde boyle uzun konusabildim. İkisi de bayandi ( belki ayni kisiydi) digerleri sadece dinleyip kapattilar ama eminim telefonlar geliyor diye bildirmislerdir uslerine. Onemli olan bilgi almak degil, varligimizi ve rahatsizligimizi belli etmek. Bilgi alirsak da ne ala. Sizi de yaziyorum listeye, litfen konusmalarinizi paylasin bizimle. Tesekkurler!

Haklisiniz. O zaman bende daha cok sIk arayacagim.

Beni bir defasinda hic bir kisiye baglamadan sekreter hanim gecistirdi.

Digerinde ise bir telefonda bekletti ve bir beye baglatti. Onunla konustum, derdimizi anlattim ama sadece Ocak ayinda yayinlanan bilgi bizde mevcut demisti. Bizde bir sey bilmiyoruz demisti. Bu hafta sansimi denerim bir kac defa o zaman, bakalim hayirlisi.

Sami Kuk
25.07.2012, 00:44
Yarin bu basligi canlandiririz.

Sami gibide hic bir ise yaramayanlarida kovariz =)
Oldu tamam kupayı alırsanız feberide men ettirirseniz biz çeker gideriz.

cerasus
25.07.2012, 00:48
Oldu tamam kupayı alırsanız feberide men ettirirseniz biz çeker gideriz.

Terbiyesizlik yapma.

Burda keyfimize oturmuyoruz. Elimizden geldigi kadar bir seyler yapmaya calisiyoruz, yada en azindan bu bayanlar calisiyor.

Sen ise utanmadan gelmis dalga geciyorsun.

Burda kimse telefondan baglanip karar aldirtmak iddiasiyla yapmiyor (yapmayacak) bu isleri.

Ne icin yapildigini önce anla, ondan sonra konus.

Sami Kuk
25.07.2012, 00:51
Kardeşim ses getirmek istiyosan yürüceksin ankaraya ve tff ye 15-20 bin ile yıkıp kırıcan bundan daha kötüsü olamaz kanımızı emiyorlar yıllardır yeter .

cerasus
25.07.2012, 00:54
Kardeşim ses getirmek istiyosan yürüceksin ankaraya ve tff ye 15-20 bin ile yıkıp kırıcan bundan daha kötüsü olamaz kanımızı emiyorlar yıllardır yeter .

Elin adaletine kaldik. TFF ve Ankara halletmedigi icin bizde telefon aciyoruz zaten.

TFF önüne yürüsen bu saatten sonra ne degisecek? TFF kararini verdi bile.

Karar sirasi UEFA'da.

En azindan susmasini bilmen gerekir. Hic bir sey yaptigini görmedim daha. Yapanada mani olma, fikirlerini kendine sakla.

Samet Türkmen
25.07.2012, 00:59

Yıkıp dökmek isteyen tek başına da yapabilir bunu. Biz fenerli değiliz. Meşru yollarla söke söke alacağız hakkımızı.

Bu günlük değil uzun soluklu bir mücadele. Bir süreç. Bu açıdan sabırsızlığımız şikecilere prim verecektir.

Bunları yazacağına, bir taraftar olarak mail at, telefon aç bu arkadaşlarımızın yaptığı gibi süreç başından beri aktif olarak görev al. Sonra da et tevekkülünü,duanı adaletin tecelli etmesini bekle. Aksini yapmak bize yakışmaz.

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 00:59
Sami ramazan sabahtan akşama aç durmak değil, biliyorsun değil mi?

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 01:01
Haklisiniz. O zaman bende daha cok sIk arayacagim.

Beni bir defasinda hic bir kisiye baglamadan sekreter hanim gecistirdi.

Digerinde ise bir telefonda bekletti ve biye beye baglatti. Onunla konustum, derdimizi anlattim ama sadece Ocak ayinda yayinlanan bilgi bizde mevcut demisti. Bizde bir sey bilmiyoruz demisti. Bu hafta sansimi denerim bir kac defa o zaman, bakalim hayirlisi.

Son aradığın tarihi aşağı yukarı hatırlıyor musun?

metinulusoy
25.07.2012, 01:01
Gün gelecek bu gayretler destan olacak yazılacak,hepinizin emegine saglık,Rabbim utandirmasin...

cerasus
25.07.2012, 01:03
Son aradığın tarihi aşağı yukarı hatırlıyor musun?

1 ay oluyor arayali sanirsam. Ondan sonrada mail + faks gönderdik beraber.

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 01:06
1 ay oluyor sanirsam.

Sağolasın, iki hanım üyemizin bugünlerde arka arkaya iki güzel konuşma yapmış olması belki son bir aydır UEFA içinde şikebahçe aleyhine yaşanan duruma işâret ediyordur. Tarihi onun için sordum.

cerasus
25.07.2012, 01:10
Sağolasın, iki hanım üyemizin bugünlerde arka arkaya iki güzel konuşma yapmış olması belki son bir aydır UEFA içinde şikebahçe aleyhine yaşanan duruma işâret ediyordur. Tarihi onun için sordum.

Bu bakis acisindan bakmadim ben. Hakl olabilirsiniz. Yarin insallah sansli olurumda konuskan birine denk gelirim.

Gökçebey
25.07.2012, 01:12
Sami, ciddi anlamda terbiyesizlik yaptığın. Bu konuşmaların ciddi olup olmadığını merak ediyorsan, ara sen konuş. Tanımadığın, ellerinden bir şeyler gelen insanlar için söylediklerin yanlış ve hoş değil. Arkadaşların senden bir özür beklentileri var.

Gamze_TS
25.07.2012, 01:19
Ozur de istemiyorum bu arkadastan, selametle...
Bir daha benimle muhattap olmasin yeter!

Arayan herkese minnettar olurum Trabzonspor'a hizmet ettikleri icin, benim de baska amacim yoktur, bilen bilir...
İyi aksamlar

sence
25.07.2012, 01:28
Sami ramazan sabahtan akşama aç durmak değil, biliyorsun değil mi?

Koptum... :))

Hazar_
25.07.2012, 01:30
Arayıp konuşsam karşımdakinin söylediklerini anlayabilirim ama rahatlıkla ona cümle kuramam, yani kısacası İngilizce'me güvenmiyorum.

O yüzden sizlere kolaylıklar dilerim

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 01:30
Koptum... :))

Haketti. :)

sence
25.07.2012, 01:41
Aradım ama bir yere bağlamadı...

sence
25.07.2012, 01:42
Bu arada sms atabileceğimiz bir numara var mı?

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 01:48
Gökhan sen de dergi adına ara veyâ arattır istersen UEFA'yı, medya bölümüne aktarmak için gazeteci olup olmadığını soruyorlarmış. Derginin adını verirsin, konuşmayı kaydedip metni dergiye de koyarsın, yalan söylememiş olursun.

Tunga
25.07.2012, 02:12
Camiada duyumcu bol; ama burada bu işi icra eden mükemmel insanlar UEFA'ya bilgi vermek için, ya da bilgi almak için yapmıyorlar bunu.

Bu işi, UEFA'ya faks gibi, mail gibi yollara paralel "takipçisiyiz" mesajını vermek ve küçük - büyük bir baskı oluşturabilmek için ve HİÇ BİR ŞEY YAPMAMAK YERİNE yapıyorlar.

Gün içinde ben de arayacağım. Zürih'te bir Türk müşterim var; ondan da rica edeceğim arasın diye.

Gamze_TS''ye ve melekcilingir'e çok çok teşekkürler.

Bir rahat vermiyorsunuz bize, üyelerimize :)

Sayenizde biz de bir şeyler yapabilmiş olmanın tatminini yaşıyoruz.

KoRNea
25.07.2012, 02:16
+41 848 002 727 Türkiye den doğrudan bu numara ile mi ulaşıyoruz?

hakanhan
25.07.2012, 02:24
arkadaşların emeğine saygı duyuyorum tşkler hepsine yürekden selam arayanlara. tüm dünyaya trabzonspor taraftarının sesini duyurmak mı istiyorsunuz. bir platform kurulur bunu günler öncesindeen yayarsın sonrada trabzondan ankaraya düzenlenecek yürüyüş düzenlersin.. giresun ordu samsun derkeen 1000 2000 kişi gidersin ankaraya bütün dünya ajansları seni haber yapmazmı.. istanbulda tff nin önünde günlerce sürecek oturma eylemi yaparsın tff bak kupanı vermiyor mu bunu organize edecek insanlara ihtiyacımız var. uykuya gecmiş taraftarımız oturduğu yerden ses getirmeye calısıyor. en büyük ses demokratik eylemdir.. öbürüsü züğürt tesellisi..

KoRNea
25.07.2012, 02:31
arkadaşların emeğine saygı duyuyorum tşkler hepsine yürekden selam arayanlara. tüm dünyaya trabzonspor taraftarının sesini duyurmak mı istiyorsunuz. bir platform kurulur bunu günler öncesindeen yayarsın sonrada trabzondan ankaraya düzenlenecek yürüyüş düzenlersin.. giresun ordu samsun derkeen 1000 2000 kişi gidersin ankaraya bütün dünya ajansları seni haber yapmazmı.. istanbulda tff nin önünde günlerce sürecek oturma eylemi yaparsın tff bak kupanı vermiyor mu bunu organize edecek insanlara ihtiyacımız var. uykuya gecmiş taraftarımız oturduğu yerden ses getirmeye calısıyor. en büyük ses demokratik eylemdir.. öbürüsü züğürt tesellisi..

İşte bu anlattıkların Trabzonspor taraftarında olmaz. Oturduğu yerden eleştirir, şunu şöyle yapın şunu böyle yapın der kenara geçer. Sanırsın ki her şeyi bilir bu adam her konuda fikri vardır, kızamıyorsun da ama karadeniz insanının tipik karakteri böyle. Hiçbir birikimi olmamasına rağmen çoğu kendini beğenmiş ve ukala :)

hakanhan
25.07.2012, 02:38
İşte bu anlattıkların Trabzonspor taraftarında olmaz. Oturduğu yerden eleştirir, şunu şöyle yapın şunu böyle yapın der kenara geçer. Sanırsın ki her şeyi bilir bu adam her konuda fikri vardır, kızamıyorsun da ama karadeniz insanının tipik karakteri böyle. Hiçbir birikimi olmamasına rağmen çoğu kendini beğenmiş ve ukala :)

işde bu uyuşukluğu bir yerden kesmek gerek pc başında olmaz demiyorum tknolojinin gerekdiği yerlerde de baskımızı uygulayalım.. ama demokratik eylem olmadan senin sesini kimse duymaz.. şikeciler dışarda eylem yaparak kendilerini haklı cıkarmanın peşine düşmüşken. bizler evlerimize kapandık.. bende dahil hiçbirimizden bir şey olmaz.. alsana platform alsana insan hadi harkete gecirsenize milleti. maildir gidiyor.. gitmesin demiyoruz. demokratik eylem lazım.. sesini dünyaya duyurmak istiyorsan günlerce sürecekk demokratik eylem..

Joomla!
25.07.2012, 03:35
ben ararım da bi yerden sonra dayanamam Türkçe konuşur alayına giderim.

Tunga
25.07.2012, 03:36
Bu başlıktaki işlerle boğuşan insanlar işin bir ucundan tutuyor.

Diğerleri de başka ucundan tutabilir. Herkesin kendini lider gördüğü camiada böyle şeylerde neden lider aranır ki?

Tunga
25.07.2012, 03:37
ben ararım da bi yerden sonra dayanamam Tükçe konuşur alayına giderim.

Fena mı olur? :)

Joomla!
25.07.2012, 03:37
Fena mı olur? :)

olmaz da anlamadığı için benim içimde kalır. :)

Yiğit Gayretli
25.07.2012, 04:28
Aklınıza, ağzınıza sağlık.

titanic
25.07.2012, 05:01
Somut adımlar atan arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum.Takıma boş muhabbetlerle destek olunmaz,böyle destek olunur.Tebrikler arkadaşlar.Sonuc vereceğine pek ihtimal vermesem de karıncanın hac yolculuğu gibi Hz.İbrahim'in yangınına su taşıyan kuşlar gibi,doğru ve doğruluk için çaba harcıyorsunuzYaptıklarınız teşekkürü hak ediyor.

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 05:48
bir kac saat sonra aricam zaten isvicrede yasiyorum almancam süper biraz da fransizcam var ;)

ozturk
25.07.2012, 07:31
mail fax derken şimdi de telefon.

Helal olsun.Ayakta alkışlıyorum :alkış:

ozturk
25.07.2012, 07:35
Yanlız forumun bir tek kusuru var.
Engellediğimiz fb sempatizanlarının mesajlarını alıntılarda görebiliyoruz.
Buraya gelip boş boş yorumlar yapıp samimi gayret içinde olanları lekeleyenler tamamen tecrit edilmeli..

Gökhan Koç
25.07.2012, 07:55
Gökhan sen de dergi adına ara veyâ arattır istersen UEFA'yı, medya bölümüne aktarmak için gazeteci olup olmadığını soruyorlarmış. Derginin adını verirsin, konuşmayı kaydedip metni dergiye de koyarsın, yalan söylememiş olursun.

Guzel fikir.

Once su dagdan bi ineyim ilgilenirim.

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 08:48
Bir kac defa denedim, yetkililer mesgul, bir kac dakka sora tekrar deneyin deniliyo hep...

arifberkay
25.07.2012, 09:07
Ben de bugün arayacağım beni de yazın...

Hüseyin Bağdat
25.07.2012, 09:42
Ben yabancı dil fukarasıyım maalesef. Ama eşim İngilizce,Almanca ve Fransızca biliyor. Bu gün ona arattıracağım. Bu hafta birkaç kere arasın...

ALBATROS_61
25.07.2012, 10:20

Git at kendini denize ya.Nereyi yıkıp kırıyosun.Eşkiyamısın sen.Trabzonsporluya eşkiyalık yakışmaz.1 mayıs ta yapılanlarla senin önerdiğinin ne farkı vAr.Kınıyorum seni.

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 10:55
Biraz Önce aradim,
bir bayanla yaklasik 10 dakka konustum sorun hala ayni tff belgeleri vermedigi icin birsey yapamiyoruz dedi
maillerden cok etkilenmisler disaridan cok sey gÖzÜkÜyor ama belgeler gelmeden kesin birsey diyemeyiz ve yapamayiz "su an ferebahce cl ye gidecek" dedi

DOSYALARI BEKLIYOMUSLAR BI KAC GÖRÜSMELER OLMUS NE ZAMAN GÖNDERILECEK DIYE.

TFF DAHA CABUK DAVRANI BILIRDI ILLA MAHKEME KARIRINA GEREK YOKMUS DIREK TAHKIM KURULU YA DA PFDK CEZA UYGULAYA BILIYORMUSS...

"cezayi tff mermeli dedi ama vermedigi icin bize gelecek raporu inceleyip biz karar alacigiz"

mehmet ali aydinlardan bahsettim biraz, tff baskani olmadan Öncesini ve sonrasini ve kendisinin "biz feneri cl' den kectigimizde fazla tepki olmadi, uefa trbzonsporu cl' e alinca kiyamet koptu" dedigini sÖyledim

haa bu arada civcivlerde ariyomuslar... Bize haksizlik yapildi herkez bize karsi fln diyomuslar...

SIZCE TRABZONSPOR UN CL YE ALINMAMASI ICIN MI GECIKTIRILIYOR DIYE SORDUM, SEBEBINI BILMIYORUM AMABU SAATTEN SORA BIRAZ ZOR DEDI EGER FENER GERI CEKILIRSE VASLUI DIREK TUR ATLER DEDI VAKIT YETMEYE BILIR DEDI...
Fazla soru soramadim uefanin sitesinden haberleri oyunuz dedi...

ozturk
25.07.2012, 10:57
tff hala göndermemiş mi belgeleri?

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 11:01
tff hala göndermemiş mi belgeleri?

malesef göndermemis amaclari cok belli....:(

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 11:08
tff nin sitesinde sol tarafta ATATÜRK remisnin altinda misyonumuz ve vizyonumuz diye bi yazi var...

Vizyonumuz
Çağdaş ve kurumsal bir yapıda futbola yaygınlık kazandırmak, ülke genelinde katılımı arttırmak, ULUSLARARASI ORGANIZASYONLARDA SÜREKLI OLMAK"

Bizi Cekemeyen ne kadar insan var!

allahim sen sonumuzu hayreyle....

SIZ HALA BASKANI VE HOCAYI ELESTIRIN YERINE KIM GELIRSE GELSIN BISEY DEGISMEZ BIZ TARAFTARLAR OLARAK MÜCADELE ETMEZSEK!!!

ARTIK KAFANIZA SOKUN BÖYLE DEVAM EDILIRSE TRABZONSPOR ILERDE COK DAHA KÖTÜ YERLERE GELECEK VE BUNDA HEPIMIZIN KATKISI OLACAK!!!

neden mi? cünkü taraftarlik sorumluluklarimizi yerine getiremiyoruz, destek olacagimiza köstek oluyoruzz...

ARTIK BUNA BIR DUR DEMENIN VAKTI GELDI....

Sibel
25.07.2012, 11:51
Ağzınıza sağlık hepinizin.
:)

melekcilingir
25.07.2012, 12:02
Biraz Önce aradim,
bir bayanla yaklasik 10 dakka konustum sorun hala ayni tff belgeleri vermedigi icin birsey yapamiyoruz dedi
maillerden cok etkilenmisler disaridan cok sey gÖzÜkÜyor ama belgeler gelmeden kesin birsey diyemeyiz ve yapamayiz "su an ferebahce cl ye gidecek" dedi

TFF DAHA CABUK DAVRANI BILIRDI ILLA MAHKEME KARIRINA GEREK YOKMUS DIREK TAHKIM KURULU YA DA PFDK CEZA UYGULAYA BILIYORMUSS...

"cezayi tff mermeli dedi ama vermedigi icin bize gelecek raporu inceleyip biz karar alacigiz"

mehmet ali aydinlardan bahsettim biraz, tff baskani olmadan Öncesini ve sonrasini ve kendisinin "biz feneri cl' den kectigimizde fazla tepki olmadi, uefa trbzonsporu cl' e alinca kiyamet koptu" dedigini sÖyledim

haa bu arada civcivlerde ariyomuslar... Bize haksizlik yapildi herkez bize karsi fln diyomuslar...

SIZCE TRABZONSPOR UN CL YE ALINMAMASI ICIN MI GECIKTIRILIYOR DIYE SORDUM, SEBEBINI BILMIYORUM AMABU SAATTEN SORA BIRAZ ZOR DEDI EGER FENER GERI CEKILIRSE VASLUI DIREK TUR ATLER DEDI VAKIT YETMEYE BILIR DEDI...

Teşekkürler Sinan!

Bu arada bu haberi yerel medyaya duyuralım. TFF'nin belgeleri bilerek vermediğini haber61 haber yapsın mesela. Sinan sağolsun yoksa biz de durumu bilemeyecektik. Bu skandalı duyurmamız gerek. Haber61'de tanıdıkları olan varsa iletebilir mi lütfen?

Gordon Freeman
25.07.2012, 12:15
Namussuz serefsizler Trabzon gitmesin yeter ki SL ye mantigindalar.
allah sizi bildigi gibi yapsin

Barış Gümüş
25.07.2012, 12:29
Merhaba Arkadaşlar,

Bende görüştüm bayanla.

Özetle;Bir firmada çalışıyorum ve bir takıma sponspor olmak istiyoruz ancak durumu hakkında bilgi sahibi değiliz UEFA da neler oluyor diye sordum

Oda Fenerbahçeden bahsediyor olmalısınız dedi ve ellerinde yeterli dosyalar olduğunu ancak kararla ilgili henüz bir açıklama yapabilecek bilgiye sahip olmadığını belirtti

TFF eksik dosya göndermesi fln yanlış anlamadır ki ellerinde 10 bin sayfalık belge varmış.Bizzat kendi ağzıyla söyledi bunu

Sponsporlukla ilgili UEFA.com da bir takım bilgi verdi gereksiz sonra..Dinliyormuş gibi yaptım:))

tekrar arayacağım ama kadını da bunaltmamak lazım anladığım kadarıyla sınırlı bigli sahibi

Emirhan Makul
25.07.2012, 12:30
Bu rüşvet olayları doğru mu ?

SDanışmaz
25.07.2012, 12:33
Arayanlar rüşvet olayını da sorsun.

Sinan Karadeniz
25.07.2012, 12:39
benim anladigim kadariyla mayis ayinda etik kurulun hazirladigi rapor yollanmis onda da zaten "sahaya yansimamistir" yokmu?
bence o yüzden bilgiler yetersiz diyolar

2 temmuz 2012 kararindan sonra yeni bir rapor hazirlanip uefaya gönderildimi?

Hüseyin Bağdat
25.07.2012, 12:39
Eşim aramış biraz önce. Çıkan bayan fazla bilgi vermemiş sadece dosyalar fazla, inceleniyor demiş. Şampiyonlar ligine hangi takımın katılacağı konusunda net birşey söylememiş. Davanın durumuna göre belli olur demiş. Çok fazla bilgi alamamış maalesef. Yarın tekrar arayacak. Bu hafta hergün bir kere aranacak:)

zaferyıldız
25.07.2012, 12:45
yüklenmek lazım helal olsun arayan arkadaşlara ,,ben de eşime aratabilirm

yalnız bu tff nin belgeleri geciktirme konusunu keşke kullanabilsek basın aracılığıyla

yanlış bilgi olsa bile (ki değildir sonuçta geç gönderdi belgeleri tff )

Fatih Özkan
25.07.2012, 12:51
Arayalım, arayalım, arayalım!

halil ibo
25.07.2012, 12:55
Ve telefondan bunalan uefa nihayetinde süreci hızlandırır ve karar verili...
Tabii tek taraflı değil kahpenin dölleride arıyormuş uefayı.Ulen soyszular,ulen kanı bozuklar,
ulen ar damarı çatlamış hırsızın evlatları uefa tokadı yerleştirince nereyi arayacaksınız cas davasının namussuzları...

Necat Ulusoy
25.07.2012, 14:18
sizlerinki kadar aydınlatıcı bir görüşme yapamadım malesef;

ben de şimdi +41 848 002 727 bu numarayı aradım
kadın fransızca olarak açtı ben almanca olarak şike soruşturması hakkında bilgi almak istediğimi ve burda olayın kapatıldığını söylerken kadın çok kötü almancayla bana bir şeyler soylemeye çalıştı ve hemen ingilizceye döndü.
iyi anlamadığımı almanca bilen bir yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim

bunun mümkün olmadığını ve uefanın resmi sitesini incelemem gerektiğini felan söyledi.
son olarak en azından bu hafta içinde bir karar çıkar mı dedim, ne zaman olacağı hakkında bir şey soyleyemeyiz, dedi.

HOPA'LI TS'Lİ
25.07.2012, 14:23
sizlerinki kadar aydınlatıcı bir görüşme yapamadım malesef;

ben de şimdi +41 848 002 727 bu numarayı aradım
kadın fransızca olarak açtı ben almanca olarak şike soruşturması hakkında bilgi almak istediğimi ve burda olayın kapatıldığını söylerken kadın çok kötü almancayla bana bir şeyler soylemeye çalıştı ve hemen ingilizceye döndü.
iyi anlamadığımı almanca bilen bir yetkiliyle görüşmek istediğimi söyledim

bunun mümkün olmadığını ve uefanın resmi sitesini incelemem gerektiğini felan söyledi.
son olarak en azından bu hafta içinde bir karar çıkar mı dedim, ne zaman olacağı hakkında bir şey soyleyemeyiz, dedi.

UEFA'yı telefon bombardımanına tutmamız süreci hızlandıracaktır fikrine %100 katılıyorum.

Maillerle bunalttık, sıra telefonlarda.

Bu iş çok uzadı ve canımızı sıkmaya başladı.

Yüklenun uşaklar telefona, durmak yok...

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 14:25
Gelen telefonlar üst mercîlere iletiliyordur.

Önce e-posta, sonra faks, şimdi telefon...

Bu iş uzarsa UEFA merkezinde çalışanlar komple Trabzonlu olacak gâliba.

Olay UEFA'yı ele geçirmeye doğru gidiyor. :)

Selçuk Sarı
25.07.2012, 14:51
UEFA'nın en popüler takımlarından biriyiz artık bence:D muhtemelen 30-40 milyon taraftarımız olduğunu düşünüyorlardır. Amaç bir yana güzel reklam yaptık. "TAKIMININ HAKLARINI SONUNA KADAR SAVUNAN TARAFTAR KİTLESİ" olduk gözlerinde:) çok iyi ya...

Barış Gümüş
25.07.2012, 15:39
Arkadaşlar aşağıdaki maillere aşağıdaki yazıyı da gönderebilirsiniz.

newsdesk@20minuten.ch; redaktion@aargauerzeitung.ch; alasdair.bell@uefa.ch; contact@uefa.com; chris.eaton@fifa.org; contact@fifa.org; chris.eaton@uefa.org; discipline@uefa.ch; disciplinary@uefa.ch; datainfo@fifa.org; dicipline@uefa.com; epo@epo.gr; gianni.infantino@uefa.ch; giancarlo.abete@uefa.ch; info@uefa.com; jerome.vakcke@fifa.org; michel.platini@uefa.ch; michel.platini@uefa.com; media@fifa.org; platini.michel@uefa.ch; platini.michel@uefa.com

""Dear the Leaders of European football,

First of all please accept our apologises as we know that you are being disturbed by the emails from the fans in Turkey who seek justice.

The main reason behind this inconvenience is completely related with the Turkish Football Federetion's blind approach to the official prosecutor and court statetments.

You might have already received the final decision of the court but we'd like to underline once more in order to be ensure and feel that we fulfill our responsibilities in the sake of clean football in Turkey/Europe

1. Aziz Yıldırım ( Fenerbahce SK-President ) 6 years and 3 months for match fixing and illegal activities in 7 matches and being head of an illegal organisation
2. İlhan Yüksel Ekşioğlu ( Fenerbahce SK-Vice President ) 2 years and 6 months for match fixing and illegal activities in 5 matches and being a member of an illegal organisation
3. Mehmet Şekip Mosturoğlu ( Fenerbahçe SK-Vice President )1 year 10 moths and 14 days for match fixing and illegal activities in 3 matches and being a member of an illegal organisation
4. Mecnun Odyakmaz ( Sivas SK-President) 1 year and 6 months and 22 days for match fixing in Fenerbahce SK match against Sivasspor SK
5. Football players such as; İbrahim Akın, Korcan Çelikay, Gökçek Vederson, Mehmet Yıldız and Ümit Karan are also found guilty due to match fixing and illegal activities that Fenerbahce SK were involved.
6. Some other managers and club members such as; Tamer Yelkovan (Fenerbahce SK acoounts manager), Bülent Uygun (manager of Eskişehir FC) Tayfur Havutçu( Beşiktaş JK manager), Serdar Adalı (Beşiktaş JK board member), Samet Güzel (Fenerbahce SK translater) are also found guilty."

Sorry for the inconvenience and thank you in advance for your time and considerations"

Gamze_TS
25.07.2012, 18:07
Arayan ve destek veren herkese cok tesekkurler! Biz birlik olunca herseyi yapariz. Bilgi alip almamak hic onemli degil (Sadece bizim merakimizi gidermemiz acisindan onemli tabi) Asil onemli olan su mesaji verebilmektir;
BİZ BU İSİN TAKİPCİSİYİZ VE SİZ BU PİSLİGİ TEMİZLEYENE KADAR DA TAKİPCİSİ OLACAGlZ!
PESİNİZDEYİZ!!!
Eminim konustugumuz kisiler ustlerine "Bugun fb ile ilgili birsuru telefon geldi" demistir.
Bu arada fb'lilerin de aradigindan bahsetmis bazi arkadaslar, hic onemli degil, arasinlar. Onun ayirimi yapilmayacak ve onlarin telefonu da "fb ile ilgili birsuru telefon geldi bugun" cumlesine dahil olacaktir. Dikkati yine fb'ye ve onun Sampiyonlar Liginde olmasina kayacaktir. Onun icin birakin arasinlar :)

cerasus
25.07.2012, 21:37
Evet, bugün bende bir bayan ile sohbet etme imkanina sahip oldum. Muhtemelen ayni bayandir.
Konusma 23 dakika sürdü. 3 defa bekletti telefonda, baska kisiler ile konusmak icin.

Öncelikle Almanca bilmedigi icin Ingilizce konustuk. Vede cok seker, cok nazik birde cok sakaci bir bayan idi.
Dedi ki, bugün konustuklarimizi facebook'a felan iletebilirsiniz. Hatta iletmenizi rica ediyorum dedi.
Aslinda pek yeni bir sey ögrenemedim ama aklima ne geldiyse sordum.

Öncelikle su an UEFA tarafindan prosedür tam olarak isledigini anlatti. Yani kizacak, sIkIlacak, dert edecek bir sey olmadigini söyledi.
Bana hatta telefonda UEFA'nin internet sayfasinda gecen ay cikan haberi okudu. Ve dedi ki biz su an TFF'den belgeler bekliyoruz, belgeler tam gelmedi dedi. Bunlar geldigi zaman disiplin komitemiz bu sorunu cözücek dedi.

Türkiyede ki gazeteler bu sorusturmanin kapandigini söylüyorlar dedim. O da kizdi, onlara inanmayan, biz Türkiyede ki haberleri biliyoruz vede yalan konusuyorlar, hatta yanan atesin üzerine benzin döküyorlar dedi. Para kazanmak icin yapiyorlar dedim. O da aynen öyle dedi, bizim gazeteciler ile iyi dalga gecti bu arada.

Disiplin sorusturmasi katiyen kapanmadi dedi, gerektigi gibi (legal way) isliyormus. Prosedür bu dedi. Bende dedim siz zero tolerance'dan bahsediyorsunuz, mahkemeler karar verdi dedim, hala ne prosedürüymüs dedim. O da biz simdi Fenerbahceyi eleyebiliriz sampiyonalarimizdan ancak bu sefer onlara hak dogar dedi. Sorusturma tamamlanmadan hic bir sekilde bir sey yapmayiz dedi. Her taraf icin bu gerekli dedi.

Biz fax, mektup, e-mail, telefon aliyoruz, bu isi kapatmamiz mümkün mü dedi?

Bende gelen mailleri, mektuplari, faxlari okuyor musunuz , ictenlikle söylegin dedim.

Sabah ofise geliyorum, kahvemi aliyorum vede gelen faxlari, mailleri okumaya basliyorum dedi. Ama sadece ilk maili okuyorum, digerleri zaten kopyala/yapistir oldugu icin onlari okumama gerek yok dedi. Hepsi ayni olunca böyle yapiyorlarmis. Peki bu mailleri iletiyor musunuz diye sordum. O da tüm faxlar, mektuplar disiplin bölümüne karton ile götürüyoruz dedi. Orda tüm mektuplar, faxlar mecvut.
Onlara bildiriyormis yani.

Sonra dedim ki Türkiyede sikeyi tespit ettiler ama hic bir seyler yapmiyorlar. O da burda devletin vede federasyonun bir sey yapmasi gerek oldugunu söyledi. Bende kizdim zaten yapsalar size is düsmez, onlar yapmadigi icin sIkIntIdayIz dedim. Yapacaklar, mecburlar dedi. Federasyonu iptal ederiz dedi. Biz baski uygulayacagiz vede uyguluyoruz yapmalari icin dedi. Ülke icinde ki gerekli cezalari ülkeniz vermesi gerekiyor dedi, onlar karisamiyormus ancak baski uyguluyorlar.

Sonra basbakanin Platinin yaninda yaptigi konusmayi anlattim. Maalesef biz bir sey yapamayiz dedi sizinkiler böylese diye.

Ondan sonra size para teklif etmisler dedim, beni yanlis anlamayin, bunlara inanmiyorum ama böyler haberler var dedim. O da güldü biz öyle bir kurum degiliz. Sonrada ciddi söylüyorum para felan katiyen öyle meseleler olmaz dedi. Ama dedim sizin baskan yardimci Senes Erzik vede o Fenerbahce üyesi dedim. O da Senes beyin ne kadar saygili biri oldugunu söyledi, böyle sey mümkün degil dedi.

Öyle olsa bile disiplin komitesi tarafsiz hukukculardan olusuyor dedi. Onlar bu isle ilgileniyor, Senes Erzigin bir alakasi yok dedi. Bu hukukcular saygin ve tarafsiz insanlar dedi. Isvicreden, Ingiltereden, Macaristandan, Avusturyadan geliyorlarmis. Peki o kadar belgeyi nasil okuyorsunuz, illaki tercüme edilecek dedim. O da onlarda tarafsiz tercümanlar tarafindan yapiliyor dedi.

Sonra dedim ki 35 bin sayfa var mahkeme dökümanlarinda, bunlar hepsini okumuyorlardir dedim. O da güldü, onlar hukukcu dedi =) (yani binlerce sayfa onlar icin bir sey degil demeye calisti).

Tesekkür ettim, iyi günler diledim.

Su an 23 dakikayi saniye saniye anlatir gibi oldum. Aklimda kalanlar bunlar.

Not: Bu arada ben genel konusmaya calistim (sike meselesi, türkiyedeki problem gibi) ama o otomatikmen hep fenerbahce hakkinda konusuyoruz gibi yapti hatta sIk sIk onlari dile getirdi). Yani kimin ne oldugu biliyorlar, fenerbahce kelimesinide iyi telafüz ediyor bu arada. Trabzonspor kelimesi hic gecmedi.

melekcilingir
25.07.2012, 21:42
Evet, bugün bende bir bayan ile sohbet etme imkanina sahip oldum. Muhtemelen ayni bayandir.
Konusma 23 dakika sürdü. 3 defa bekletti telefonda, baska kisiler ile konusmak icin.

Öncelikle Almanca bilmedigi icin Ingilizce konustuk. Vede cok seker, cok nazik birde cok sakaci bir bayan idi.
Dedi ki, bugün konustuklarimizi facebook'a felan iletebilirsiniz. Hatta iletmenizi rica ediyorum dedi.

Öncelikle su an UEFA tarafindan prosedür tam olarak isledigini anlatti. Yani kizacak, sIkIlacak, dert edecek bir sey olmadigini söyledi.
Bana hatta telefonda UEFA'nin internet sayfasinda gecen ay cikan haberi okudu. Ve dedi ki biz su an TFF'den belgeler bekliyoruz, belgeler tam gelmedi dedi. Bunlar geldigi zaman disiplin komitemiz bu sorunu cözücek dedi.

Türkiyede ki gazeteler bu sorusturmanin kapandigini söylüyorlar dedim. O da kizdi, onlara inanmayan, biz Türkiyede ki haberleri biliyoruz vede yalan konusuyorlar, hatta yanan atesin üzerine benzin döküyorlar dedi. Para kazanmak icin yapiyorlar dedim. O da aynen öyle dedi, bizim gazeteciler ile iyi dalga gecti bu arada.

Disiplin sorusturmasi katiyen kapanmadi dedi, gerektigi gibi (legal way) isliyormus. Prosedür bu dedi. Bende dedim siz zero tolerance'dan bahsediyorsunuz, mahkemeler karar verdi dedim, hala ne prosedürüymüs dedim. O da biz simdi Fenerbahceyi eleyebiliriz sampiyonalarimizdan ancak bu sefer onlara hak dogar dedi. Sorusturma tamamlanmadan hic bir sekilde bir sey yapmayiz dedi. Her taraf icin bu gerekli dedi.

Bende gelen mailleri, mektuplari, faxlari okuyor musunuz , ictenlikle söylegin dedim.

Sabah ofise geliyorum, kahvemi aliyorum vede gelen faxlari, mailleri okumaya basliyorum dedi. Ama sadece ilk maili okuyorum, digerleri zaten kopyala/yapistir oldugu icin onlari okumama gerek yok dedi. Hepsi ayni olunca böyle yapiyorlarmis. Peki bu mailleri iletiyor musunuz diye sordum. O da tüm faxlar, mektuplar disiplin bölümüne karton ile götürüyoruz dedi. Orda tüm mektuplar, faxlar mecvut.

Sonra dedim ki Türkiyede sikeyi tespit ettiler ama hic bir seyler yapmiyorlar. O da burda devletin vede federasyonun bir sey yapmasi gerek oldugunu söyledi. Bende kizdim zaten yapsalar size is düsmez, onlar yapmadigi icin sIkIntIdayIz dedim. Yapacaklar, mecburlar dedi. Federasyonu iptal ederiz dedi. Biz baski uygulayacagiz vede uyguluyoruz yapmalari icin dedi. Ülke icinde ki gerekli cezalari ülkeniz vermesi gerekiyor dedi, onlar karisamiyormus ancak baski uyguluyorlar.

Sonra basbakanin Platinin yaninda yaptigi konusmayi anlattim. Maalesef biz bir sey yapamayiz dedi sizinkiler böylese diye.

Ondan sonra size para teklif etmisler dedim, beni yanlis anlamayin, bunlara inanmiyorum ama böyler haberler var dedim. O da güldü biz öyle bir kurum degiliz. Sonrada ciddi söylüyorum para felan katiyen öyle meseleler olmaz dedi. Ama dedim sizin baskan yardimci Senes Erzik vede o Fenerbahce üyesi dedim. O da Senes beyin ne kadar saygili biri oldugunu söyledi, böyle sey mümkün degil dedi.

Öyle olsa bile disiplin komitesi tarafsiz hukukculardan olusuyor dedi. Onlar bu isle ilgileniyor, Senes Erzigin bir alakasi yok dedi. Bu hukukcular saygin ve tarafsiz insanlar dedi. Isvicreden, Ingiltereden, Macaristandan, Avusturyadan geliyorlarmis. Peki o kadar belgeyi nasil okuyorsunuz, illaki tercüme edilecek dedim. O da onlarda tarafsiz tercümanlar tarafindan yapiliyor dedi.

Sonra dedim ki 35 bin sayfa var mahkeme dökümanlarinda, bunlar hepsini okumuyorlardir dedim. O da güldü, onlar hukukcu dedi =) (yani binlerce sayfa onlar icin bir sey degil demeye calisti).

:alkış: :alkış: :alkış:

Şenes Erzik bizim emaillerden utandığını söylemişti. Bunu söylemeyi unuttum aradığımda. Siz bahsettiniz mi bundan?

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 21:44
Emeğine sağlık, ayrıntılı anlatmışsın. Gönderilmeyen belge olayı doğru mu acaba, ikinci keredir söyleniyor.

cerasus
25.07.2012, 21:56
:alkış: :alkış: :alkış:

Şenes Erzik bizim emaillerden utandığını söylemişti. Bunu söylemeyi unuttum aradığımda. Siz bahsettiniz mi bundan?

Benimde aklima gelmemis vallahi. Senes Erzigi bir eleman olarak öve bildigi kadar övdü bende siz öyle diyorsunuz ama öyle biri olsaydi TFF'ye ceza verirdirirdi dedim. Zaten fenerbahce üyesi dedim, fenerbahceli, isi kapatirmaya calisiyor dedim. Sonrada disiplin komitesinden bahsetti yukarida anlattigim gibi.

Emeğine sağlık, ayrıntılı anlatmışsın. Gönderilmeyen belge olayı doğru mu acaba, ikinci keredir söyleniyor.

Evet, beklenen belgeler varmis. Tabi sordum hangileri diye, bilmiyorum, son belgeler dedi.

3-4 kere söyledi belgelerin gelmedigi icin bu kadar bu durumun sürdügünü.

Sonrada telefonda web sitesinde olan mesaji okudu.

Bir kismini alintilayayim:

"The Control and Disciplinary Body has allowed both the Disciplinary Inspector and Fenerbahçe to file additional submissions in this case. In particular, the final reasoned decisions of the Turkish Football Association Board of Appeals have only just been received and neither the Disciplinary Inspector nor the Control and Disciplinary Body have had the opportunity to review these in detail."

Son dökümanlari bekliyoruz dedi. TFF tarafindan dedi. Sanirsam fenerbahce TFF araciliyiyla son diyeceklerini bunlara iletmesi gerekiyor ama net bir sey söylemedi maalesef. Disiplin komitesi arastiriyor, biz arastirmadigimizdan bilmiyorum dedi.

Gamze_TS
25.07.2012, 21:57

Not: Bu arada ben genel konusmaya calistim (sike meselesi, türkiyedeki problem gibi) ama o otomatikmen hep fenerbahce hakkinda konusuyoruz gibi yapti hatta sIk sIk onlari dile getirdi). Yani kimin ne oldugu biliyorlar, fenerbahce kelimesinide iyi telafüz ediyor bu arada. Trabzonspor kelimesi hic gecmedi.

Harikasiniz, tebrikler ve tesekkurler!

Gamze_TS
25.07.2012, 22:00
Artik TS'nin hakkinin yendiginden ve maddi kayiplarindan da bahsedelim mi arkadaslar? Hala sampiyonlugun febe'de oldugundan ve CL'ne TS'nin gitmesi gerektiginden. Pek vaktimiz kalmadi, sadede gelelim yavas yavas. Ne dersiniz?

cerasus
25.07.2012, 22:04
Artik TS'nin hakkinin yendiginden ve maddi kayiplarindan da bahsedelim mi arkadaslar? Hala sampiyonlugun febe'de oldugundan ve CL'ne TS'nin gitmesi gerektiginden. Pek vaktimiz kalmadi, sadede gelelim yavas yavas. Ne dersiniz?

Aynen. Ben simdi bir sonra ki konusmamda (muhtemelen bir dahaki hafta) bu sefer bizim haklarimizdan bahsetmeyi düsünüyordum.

Ancak simdilik bahsetmedim. Kulübün taraftarligini yapmak istemedim bu konusmamda. Adaletten bahsetmeye calistim. Olabildigim kadar genel konusmaya calistim.

Gamze_TS
25.07.2012, 22:12
Aynen. Ben simdi bir sonra ki konusmamda (muhtemelen bir dahaki hafta) bu sefer bizim haklarimizdan bahsetmeyi düsünüyordum.

Ancak simdilik bahsetmedim. Kulübün taraftarligini yapmak istemedim bu konusmamda. Adaletten bahsetmeye calistim. Olabildigim kadar genel konusmaya calistim.

Harikasiniz, tekrar tesekkur ederim kendi adima. Gurur duyuyorum sizin gibi taraftarlarimizla

cerasus
25.07.2012, 22:16
Tesekkürünüzü iade ediyorum :). Sizler bizleri kollamasiniz pek kullak asacagimiz yok bu islere.

Mail, fax ve simdi telefon organizasyonlari.

Enselerinde nefesimizi hissettiriyoruz sayenizde.

ALDENİRO
25.07.2012, 22:51
iyide asıl soruyu sormamışsınız hafataya sorarız diyorsunuz.fb ceza alacak ama ben cl gitmedikten sonra adalet yarım adadelet olacak ve içimdeki yangın sönmeyecek...benim için asılesele bu ....CL ye gitmek...

TekfurÇayır 61
25.07.2012, 23:01
Gamze hanım, Platini'yi pazar günkü organizasyona dâvet etsek mi diyorum.

"Sizi veyâ müsâit olmadığınız taktirde sizi temsilen bir UEFA yetkilisini...

45. Kuruluş yıldönümü kutlamamızda aramızda görmekten mutluluk duyarız vs.. "

Bu sefer de aklıma Şenes Erzik'i gönderirler mi diye geliyor...

Fikri ortaya atıyorum, organizasyonu yapan BMN'nin de onayı gerekir tabii ki.

ALDENİRO
25.07.2012, 23:03
Biraz Önce aradim,

aha işte kritik cümle son paragraf...içimdeki sinir geçmez benim isterse fb yi 10 alt lige düşürsünler...cl ye gitmek bizim hakkımız...uefa sahtekarlık yapıyor beyler...cl ye gidememe haksızlığını bana nasıl ödeyecek...arayanlar bunu özellikle sorsun...buna cevp veriyorsa uefada adalet var yoksa hikaye...

cerasus
25.07.2012, 23:09
iyide asıl soruyu sormamışsınız hafataya sorarız diyorsunuz.fb ceza alacak ama ben cl gitmedikten sonra adalet yarım adadelet olacak ve içimdeki yangın sönmeyecek...benim için asılesele bu ....CL ye gitmek...

Ben onu bugün genel olarak sordum bayana. Prosedür bu. Bize göre (ki hakliyiz) hakkimiz yeniyor ama onlar tarafsiz bir kurum olarak mekanizmalarinin islemesini beklemek zorundalar. Bundan daha dogal bir sey yok.

Su an aklima geldi. Bayana telefomda siz zero tolerancedan bahsediyorsunuz ancak Yunanistanda 2 ay gecmeden tüm karar verildi dedim. Bizde 1 sene oldu ve dahada sürüyor dedim.

Ikisi ayni seyler degil dedi. Karistirmayin konulari. Bu kadar büyüklükte bir olay elbette zaman alacak dedi. Birde sizin kurullar cok gec bildiri atiyorlar dedi. Dedim ki bu daha ne kadar sürer. Zaman veremeyiz dedi. 6 ay mesela daha sürer mi dedim, belki sürer, belki sürmez. Bize bagli bir sey degil, disiplin komitesine bagli dedi. Eger biz tarafsiz ve adil bir karar istiyorsak, onlarin isine karisamayiz dedi.

Beklemek zorundasiniz cünki sizin kurullariniz bu isi halletmedi, biz halletmek zorundayiz dedi.

Acimasizca olmayalim. 1 sene hatta bu kadar büyük bir olay icin kücük bir süre.

melekcilingir
25.07.2012, 23:23
Yarın arayacak arkadaşlar biraz da Şenes Erzik'ten bahsedebilirler mi? 28 Haziran'da NTV'deki röportajında bizim email ve fakslarımızdan duyduğu rahatsızlık için şunları söylemişti:

''Bu durumda olmak beni çok rahatsız etti. Yönetim kurulu seçilmiş ve size 53 ülke oy vermiş. Zaten problemler varken bir de böyle emaillerle, fakslarla onların telefonlarının web sayfalarının kilitlenmeleri ülkem adına çok hoş bir şey değil. Onu anlatmak istedim. Yani kendi içimizde sorunları çözmek varken oraya şikayet etmenin çok yararlı olmadığını kısaca özetlemek isterim.''

Kendisini UEFA'nın 2. kişisi ilan eden biri UEFA'nın hassasiyetlerinin yanında duracağına, şikecileri koruma güdüsüyle konuşuyor. Yüklenin!

Gökhan Koç
25.07.2012, 23:25
Helal olsun sizlere be,

Gonlum sizlerle her zaman

Sami Kuk
26.07.2012, 01:06
Siz ciddi ciddi bayagı kanka olmussunuz uefa ile.Güzel sekreter bile bukadar detay biliyorsa konusurken adere fenerden nefret edercesıne konusuyorsa artık bu işten sıyrılamazlar heralde..:S

Vkgz
26.07.2012, 01:12
artık şampiyonlar ligine bizi almazlar sanıyorum, ama feneri safdışı bırakıp türkiyenin kontenjanını bu senede 4e düşürürler belki. 5 gün içinde karar açıklamazlarsa olacağı bu sanırım.

Gamze_TS
26.07.2012, 11:09
Yok mu bugun arayabilecek olanlar? Benim sesimi taniyorlardir artik diye korkuyorum. CL eleme macina az kaldi, yuklenmemiz lazim.

ozturk
26.07.2012, 11:14
Arayacak arkadaşlar şu hakem olayını da sorsalar:)

TSezgin61
26.07.2012, 11:16
artık şampiyonlar ligine bizi almazlar sanıyorum, ama feneri safdışı bırakıp türkiyenin kontenjanını bu senede 4e düşürürler belki. 5 gün içinde karar açıklamazlarsa olacağı bu sanırım.

bugün yarin karar alinip fener men edilirse, bence alinma ihtimalimiz büyük...

Murat Acar
26.07.2012, 11:26
Aslında işin SORUNLU YANI febenin TÜRKİYEYE verdiği zararın boyutu BİLİNMESİ GEREK; Geçen yıl 5 takım avrupa kupalarına gitmişti ama febeyi diskalifiye edince 4 e düştük...Yıl sonunda tüm takımlarımızın topladığı puanlar avrupa kupalarına katılan takım sayısına bölünüp uefa puanı olarak ülke puanına ekleniyor Toplam 4 takımla katılmış olmamıza vefebenin diskalifiye edilmiş olmasına Toplanan puanlar 5 e bölünerek TÜRKİYEYE haksızlık yaptı UEFA...ŞİMDİ KAFADAN 1.6 KÜSÜR PUAN KAYBIMIZ VAR.Önümüzdeki yıllarda şampiyonlar Ligine Direk katılım olmassa lig Şampiyonluğu bunun vebali şike yüzünden ülke puanının düşmesine sebep olan febe ve onun yardakçılarıdır ama görmüyorlar göstermiyorlar kimse bu konuyuda dile getirmiyor :(

arifberkay
26.07.2012, 11:34
Aradım konustum.Türkiye den aradım diyince güldü konuya vakıflar:)
Çok ayrıntı vewremeyeceğini uefa.com da sürecin yazdığını söyledi.Ben de süreci zatenbiliyoruz ama 0 tolerans ilkesini Türkiye için ne zaman uygulayacaksınız dedim.Disiplin kurulu kararı bekleniyor dedi.Israrla disiplin kuruluna attı topu.Bir de Türkiye den bu konuyla alakalı çok atayan var mı diye sordum güldü oldukça fazla dedi:)

Gamze_TS
26.07.2012, 11:42
Aradım konustum.Türkiye den aradım diyince güldü konuya vakıflar:)
Çok ayrıntı vewremeyeceğini uefa.com da sürecin yazdığını söyledi.Ben de süreci zatenbiliyoruz ama 0 tolerans ilkesini Türkiye için ne zaman uygulayacaksınız dedim.Disiplin kurulu kararı bekleniyor dedi.Israrla disiplin kuruluna attı topu.Bir de Türkiye den bu konuyla alakalı çok atayan var mı diye sordum güldü oldukça fazla dedi:)

İste bu!!! Maksat biktirmak:)
Cok tesekkur ederiz, sagolun!

Gamze_TS
26.07.2012, 11:43
Gamze hanım, Platini'yi pazar günkü organizasyona dâvet etsek mi diyorum.

"Sizi veyâ müsâit olmadığınız taktirde sizi temsilen bir UEFA yetkilisini...

45. Kuruluş yıldönümü kutlamamızda aramızda görmekten mutluluk duyarız vs.. "

Bu sefer de aklıma Şenes Erzik'i gönderirler mi diye geliyor...

Fikri ortaya atıyorum, organizasyonu yapan BMN'nin de onayı gerekir tabii ki.

Onu ben bilmem Bmn yonetimine sormak lazim ama neden olmasin. Haber bile olur, Platini'nin TS baglantisi falan diye :)

Gamze_TS
26.07.2012, 11:45
UEFA'nın en popüler takımlarından biriyiz artık bence:D muhtemelen 30-40 milyon taraftarımız olduğunu düşünüyorlardır. Amaç bir yana güzel reklam yaptık. "TAKIMININ HAKLARINI SONUNA KADAR SAVUNAN TARAFTAR KİTLESİ" olduk gözlerinde:) çok iyi ya...

Evet oyle hakikaten. Dusundurmeye de devam edelim. Mailler, faxlar, telefonlar...
Rahat vermeyelim!

melekcilingir
26.07.2012, 14:59
Bugün yalnızca bir kere aradık UEFA'yı.
Hayde!

cerasus
26.07.2012, 15:21
Dil sorunu olmasa cok kisi olurduk ama maalesef bu engel var.

arifberkay
26.07.2012, 15:32
Tekrar arayayım mı?

Hüseyin Bağdat
26.07.2012, 15:40
Eşime bu gün yine arattım. İlk önce bilgim filan yok demişler. Eşim üsteleyince dosyalar inceleniyor gereken karar en kısa zamanda verilecek demişler. Şampiyonlar ligi için net birşey söylememiş.
Bu konuda arayanlar oluyormuş. Şike konus deyince hemen bizim olduğumuzu anlıyormuşlar:)

Yarın aramaya devam...

Not: Eşim Şike sürecine kadar şikebahçeliydi...

melekcilingir
26.07.2012, 15:44
Eşime bu gün yine arattım. İlk önce bilgim filan yok demişler. Eşim üsteleyince dosyalar inceleniyor gereken karar en kısa zamanda verilecek demişler. Şampiyonlar ligi için net birşey söylememiş.
Bu konuda arayanlar oluyormuş. Şike konus deyince hemen bizim olduğumuzu anlıyormuşlar:)

Yarın aramaya devam...

Not: Eşim Şike sürecine kadar şikebahçeliydi...

:)

Dünyanın en güzel insanları...

melekcilingir
26.07.2012, 15:45
Tekrar arayayım mı?

İlk turu bitirdiysek sıra bende. Siz daha yeni aradınız. :)

Hüseyin Bağdat
26.07.2012, 15:48
Bu arada yazmayı unuttum. Anladığım kadar bizim federasyondan bir karar bekliyormuşlar ona göre karar vereceklermiş. Bu karar şikecileri şampiyonlar lginden çekme kararını bekleme olabilir mi acaba?

Vkgz
26.07.2012, 16:07
With an award dated 16 July 2012, and received by UEFA today, the Swiss Federal Supreme Court has declared inadmissible the appeal filed by FC Sion/Olympique des Alpes against the award of the Court of Arbitration for Sport (CAS) rendered on 31 January 2012.

The CAS award had confirmed the exclusion of FC Sion/Olympique des Alpes from the 2011/12 UEFA Europa League because of a sanction of forfeit imposed by the UEFA disciplinary bodies, based on the fielding of ineligible players by the Swiss club in two matches against Celtic FC.

The Federal Supreme Court has considered that FC Sion/OLA do not have any actual, legitimate interest in appealing against the CAS award, so that the appeal was declared inadmissible. Furthermore, the expenses of the procedure were put on the charge of FC Sion/OLA on the grounds that the appeal filed did not seem to have any merit.

With this, the disciplinary sanctions imposed on FC Sion/OLA by the competent UEFA disciplinary bodies and confirmed by the CAS on 31 January 2012 become definitive.

ne olmuş

uemit
26.07.2012, 16:14
bende simdi aradim :) jaaa iyi konusamadim heralde, " hersey web sitesinde yaziyor.. inceledikten sonra haberiniz olur.. nasil bi karar cikacani bilmiomus

melekcilingir
26.07.2012, 16:17
bende simdi aradim :) jaaa iyi konusamadim heralde, " hersey web sitesinde yaziyor.. inceledikten sonra haberiniz olur.. nasil bi karar cikacani bilmiomus

Ondan değildir. Bunalttık iyice o yüzden :)
Ağzınıza sağlık!

uemit
26.07.2012, 16:19
birsey degil.. isvicrede yasiyorum burdaki gurbetci gencler bi ara org. planlamislardi izin alamdilar filan.. iiyi olurdu uefanin önünde eylem yapmak ama iste olmadi

melekcilingir
26.07.2012, 16:21
birsey degil.. isvicrede yasiyorum burdaki gurbetci gencler bi ara org. planlamislardi izin alamdilar filan.. iiyi olurdu uefanin önünde eylem yapmak ama iste olmadi

Arkadaşlarınıza söyleseniz, onlar da arasalar birer birer farklı dillerde ne güzel olur.

uemit
26.07.2012, 16:28
tamam tanidim bütün tslilere sorarim:)

magnumm
26.07.2012, 16:37
süpersiniz arkadaşlar..devam hergün 3-5 kişi arasa bile yeter..

Gamze_TS
26.07.2012, 19:14
Harikasiniz hepiniz!!!
Devam, devam, devam....

Gamze_TS
26.07.2012, 19:19
Bundan sonra cok ayrintili bilgi vereceklerini sanmiyorum, sıkılmıslardır zira. Onemli olan bilgi degil, sıkmak ve hatta hatta bunaltmak. Yuklenelim!

Sacit
26.07.2012, 19:27

Kesinlikle.. Bizim adımızı iyice öğrenmişlerdir, hafızalarda yer aldık artık.. :)
30-40 milyon olmasada, aşağı yukarı 10-12 milyon taraftarımız çok rahat var.
Reklam ve tanıtımı iyi yaptık :)

melekcilingir
26.07.2012, 21:00
Arkadaşlar alıntılamayalım. Raporlamak yeterli.

Veysel
26.07.2012, 21:05
Arkadaşlar alıntılamayalım. Raporlamak yeterli.

Report ettik zaten birazda kalaylanmayi hakediyor ama tabi ozelden :)

Nokia 3310 cihazimdan Tapatalk 2 ile gönderildi

TekfurÇayır 61
26.07.2012, 22:24
Yanlış anonslar, timsah yürüyüşleri, bir halta yaramayan pahalı kadroların şike ve teşvikle desteklenmesi, tarlalar, ekinler, inşâat işçileri, ilkokul 3. sınıftakilerin bile kurmayacağı cümlelerle telefon konuşmaları, köprüaltı şarapçılarının bile etmeyeceği kadar bol küfürler, mahkeme sonucu alınan sâbıkalar, vesîkalı şikeci damgası...

Orhan Gencebay'dan şikeci şaşkınlar için gelsin,

Bir teselli ver, yarattığın şaşkın kuluna bir teselli ver...

zafer6161
26.07.2012, 23:29
sabah beri arıyorum meşgul :D

zafer6161
26.07.2012, 23:44
az önce yine aradım
alo uefa mı

karşımdaki ses

kimi aradın kardeşim

dıt dıt dıt :D

Gökhan Koç
27.07.2012, 00:03
Supersiniz, sizinle gurur duyuyorum.

Hergun biraz daha fazla

bASTURk
27.07.2012, 00:50
Arayan arkadaşların ağzına yüreğine sağlık.Konuşmaları tek tek okudum,içimizdekilerin çoğunu söylemişsiniz ama birkaç önemli nokta gözden kaçmış bence.Spesifik konulardan çok genel bilgiler almamız lazım.

-Mahkeme kararları UEFA için ne derecede bağlayıcıdır?

-UEFA, ülke federasyonlarının iç işlerine hangi durumlarda müdahale eder? (Olympiakos Volou,Kavala,Sion örnekleri verilebilir.) Federasyonların lağvedilmesi,tanınmaması ne zaman söz konusu olur?

-Geçen sene fb'yi Şampiyonlar Ligi'nden TFF men etmiş görünüyordu fakat ondan önce UEFA'nın TFF'ye açık açık tehdit faxı çekmesinin anlamı neydi.Yani eğer TFF fb'yi çekmese ne olurdu?Topluca men edilme olayı burada mı meydana gelirdi?

-UEFA'nın ya da ülke federasyonlarının herhangi bir organizasyondan bir takımı men etmesi durumunda,men edilenin yerine hangi takımın geçeceğine nasıl karar verilir.UEFA men ederse farklı,ülke federasyonu yaparsa farklı bir uygulamaya mı gidilir?

-Bir ülke düşünelim ki savcılık tarafından şike soruşturması başlatılmış ve bunun sonucunda ne adli ne de idari açıdan herhangi bir ceza verilmemiş olsun.Yani ülke federasyonu da mahkeme de kovuşturma sonucunda herkesi aklamış kabul edelim.Bu durumda UEFA ayrıca bir disiplin soruşturması başlatır,farklı bir karar alabilir mi?

Keşke 1.kur terk olmasaydım da ben arayıp iki çift laf edebilseydim.Arayacak arkadaşlar da bu yazdıklarımı önemli görür iletirlerse dönüşleri bekliyor olacağım.Kolay gelsin.:)

TekfurÇayır 61
27.07.2012, 00:59
Arayan arkadaşların ağzına yüreğine sağlık.Konuşmaları tek tek okudum,içimizdekilerin çoğunu söylemişsiniz ama birkaç önemli nokta gözden kaçmış bence.Spesifik konulardan çok genel bilgiler almamız lazım.

-Mahkeme kararları UEFA için ne derecede bağlayıcıdır?

-UEFA, ülke federasyonlarının iç işlerine hangi durumlarda müdahale eder? (Olympiakos Volou,Kavala,Sion örnekleri verilebilir.) Federasyonların lağvedilmesi,tanınmaması ne zaman söz konusu olur?

-Geçen sene fb'yi Şampiyonlar Ligi'nden TFF men etmiş görünüyordu fakat ondan önce UEFA'nın TFF'ye açık açık tehdit faxı çekmesinin anlamı neydi.Yani eğer TFF fb'yi çekmese ne olurdu?Topluca men edilme olayı burada mı meydana gelirdi?

-UEFA'nın ya da ülke federasyonlarının herhangi bir organizasyondan bir takımı men etmesi durumunda,men edilenin yerine hangi takımın geçeceğine nasıl karar verilir.UEFA men ederse farklı,ülke federasyonu yaparsa farklı bir uygulamaya mı gidilir?

-Bir ülke düşünelim ki savcılık tarafından şike soruşturması başlatılmış ve bunun sonucunda ne adli ne de idari açıdan herhangi bir ceza verilmemiş olsun.Yani ülke federasyonu da mahkeme de kovuşturma sonucunda herkesi aklamış kabul edelim.Bu durumda UEFA ayrıca bir disiplin soruşturması başlatır,farklı bir karar alabilir mi?

Keşke 1.kur terk olmasaydım da ben arayıp iki çift laf edebilseydim.Arayacak arkadaşlar da bu yazdıklarımı önemli görür iletirlerse dönüşleri bekliyor olacağım.Kolay gelsin.:)

Gazetecilik vasfı aracılığıyla UEFA medya bölümüne bir bağlanabilsek bu sorular çok işe yarar. Belki onu da yapan çıkar.

Joomla!
27.07.2012, 03:59
Almanca konuşuyorlar mi? Konuşuyorlarsa ben de eşime aratayim.

Sinan Karadeniz
27.07.2012, 04:39
Bence fazla üstlerine gidip bunaltmayalim adamlari sonucta tff serefsizligi yapiyo, simdilik birkac gün bekleyelim pazartesi tekrar arariz...;)

Madem uefayi aradik tff'yi, tahkim kurulunu ve PFDK yi arayalim ozmn tam olsun...

Nebiligim dünya bizimle dalga geciyo utanmiyomusun?,ts yi den cekemiyorsunuz Amaciniz ney? vs.vs. Ülke puaninin azalmasini göze almalari fln....

Ve aklima gelmeyen bir sürü soru ve suc duyurusu...

legorakiss
27.07.2012, 08:44

ağzına sağlık

durum buysa pek içaçıcı değil. hala tff den belgeler bekliyorlarmış. şampiyonlar ligi başlamadan belgeleri göndermez tff. uzatabildikleri kadar uzatırlar...

Samet GÜVEN
27.07.2012, 09:21
Cerasus arkadaşımızın konuşması biraz moral bozucu.

Analadığım kadarıyla içinizdeki cezaları tff vermeli, biz sadece baskı yaparız ama vermezse bişi yapamayız ı vurgulamışlar. Ya orada topu fifaya atıyorlar, yada durum kel. sadece avrupa dan men oluşunu görürüz bu durumda. o da artık bize yaramaz.

hayırlısı bakalım.

wien_ts
27.07.2012, 11:44
bir sonraki disiplin kurulu toplantisi ne zamanmis acaba.ARayan bir renkdasimiz bunu sorabilir mi?

cerasus
27.07.2012, 13:25
Dayanamadim, bir daha aradim. Su an yemek yiyorlarmis. Saat ikide bir daha arayin dedi. Birisine baglayacakmis o zaman.

TSezgin61
27.07.2012, 13:46
UEFA baski yapar, TFF uymazsa demiöreni görevden alir, federasyonu iptal eder, ömür boyu men eder, milli takimi almaz, fenerin lisansini yirtar, fenerli yöneticilere ömür boyu men verir, demiörene ömür boyu men verir...

hadi göze alsinlar... hodri meydan.

UEFAnin baski dedigi olay bu... yaptilar daha önce.

ozturk
27.07.2012, 14:28
Baskıdan önce tff nin belgeleri eksiksiz göndermesi gerek.Bu bile görevi kötüye kullanamaya kanaat oluşturmaya yeter..

Külünkoğlu
27.07.2012, 14:30
Ben aksine Cerasus konuşmasından dolayı düşüncelerim pekişti.
UEFA'nın ne kadar oturmuş kurum olduğu bir kez daha ortaya çıktı sanki.

ozturk
27.07.2012, 14:33
Ben aksine Cerasus konuşmasından dolayı düşüncelerim pekişti.
UEFA'nın ne kadar oturmuş kurum olduğu bir kez daha ortaya çıktı sanki.

Bütün kampanyalar etkili oldu şüphesiz ama bence en etkilisi fax organizasyonumuzdu.Canlı kanlı.Sanal değil:D

Zaten bayanda bütün faxlar okunup iletiliyor demiş..

TekfurÇayır 61
27.07.2012, 15:48
Yeni telefon görüşmesi var mı?

cerasus
27.07.2012, 16:09
Ben simdi konustum. Bu sefer ki bayan Almanca biliyordu. 7 dakika bayanla konustum, sonrada 5 dakika beni gazeteci olarak medya servisine bagladi.

Pek yeni bir sey ögrenemedim. Hele medya servisindeki adam konusmamak icin gayret etti. Yeni bir sey yok, yeni bir sey olunca zaten yayinlariz dedi. Kesip atti.

Sekreter bayan ise binlerce mail fax, vs. aldigindan bahsetti.

Bilgi edinmek istediklerinizi fax olarak gönerirseniz daha iyi olur dedi, bilmem bir koordinatöre felan iletiyorlarmis. Bende dedim gönderdim aam cevap yazmiyorsunuz. O da cok fax geliyor o yüzdendir dedi.

Aslinda ne sorucaklarimi hazirladim ama konusamadim pek.

Ancak söyle önemli bir bilgi aldim. Hukukculari hukuk bölümüne bagliyorlar. Ben hukukcu olmadigim icin sizi baglayamam dedi. O sike prosedürü ile ilgili seyleri hukukcular ancak sorabilirsiniz dedi. Bizim detayli bilgilmiz yok dedi.
Yani sike yapildiginda ne gibi seyler olur, iste prosedürler nedir gibisinden onlari hukukcular daha iyi biliyorlarmis.
Hukukcular varsa ararsa iyi olur.

Gazetecileride medya bölümüne bagliyoruz dedi. Bende amatör gazeteciyim felan dedim. Profesyönel degilseniz sizi bagliyamayiz dedi. Sonrada benden bunalinca sizi medya bölümüne bagliyorum, gazeteciyim dersiniz dedi. KI medya bölümündeki kisi soguk, yardimci olmayan biri cikti maalesef.

Ayrica sekreter hanim ile medya bölümündeki beye su Sampiyonlar Ligi ön elemesi meselesini anlattim.

Hani birisi men olursa, diger takim aliniyor mu vs. Onlarda evet dedi ama bu disiplin komitesine bagli vede executive komitesine bagli dedi. Karardan karara degisiyor dedi. Yani durumdan duruma.

Iste sike meselesini zaten biliyoruz bu konuyla ilgileniyoruz dedi. Disiplin komitesi ne zaman toplaniyor diye sordum ikisine, bilmiyoruz dedi. Hatta sekreter hanim 5-6 defa bizim topluma yönelik bilgiler vermemiz mümkün degil dedi. Vermiyoruz dedi. Biz size hic bir bilgi veremeyiz dedi. Ancak kulüp yetkilisi iseniz bilgi alabilirsiniz dedi.

Iste UEFA ic islerine karisiyor mu diye sordum. Ikiside hayir karismiyor. Biz kendi organizasyonlarimiza bakariz dedi. O zaman herkes kendi liginde sike yapar, serbest mi yani dedim. Yok, öyle seyler executive comitesi ile ilgili dedi. Genel anlamda konusamam dedi, size bilgi veremeyiz dedi.

Aklimda kalanlar bunlar. Gecen ki bayan daha sicak ve samimi idi, bu bayan ile bu medyaki bey tam tersi cikti maalesef.

Not: Konustugum kisilerin isimlerini istedim ama vermediler, veremeyiz dedi.

TekfurÇayır 61
27.07.2012, 16:14
Ben simdi konustum. Bu sefer ki bayan Almanca biliyordu. 7 dakika bayanla konustum, sonrada 5 dakika beni gazeteci olarak medya servisine bagladi.

Pek yeni bir sey ögrenemedim. Hele medya servisindeki adam konusmamak icin gayret etti. Yeni bir sey yok, yeni bir sey olunca zaten yayinlariz dedi. Kesip atti.

Sekreter bayan ise binlerce mail fax, vs. aldigindan bahsetti.

Bilgi edinmek istediklerinizi fax olarak gönerirseniz daha iyi olur dedi, bilmem bir koordinatöre felan iletiyorlarmis. Bende dedim gönderdim aam cevap yazmiyorsunuz. O da cok fax geliyor o yüzdendir dedi.

Aslinda ne sorucaklarimi hazirladim ama konusamadim pek.

Ancak söyle önemli bir bilgi aldim. Hukukculari hukuk bölümüne bagliyorlar. Ben hukukcu olmadigim icin sizi baglayamam dedi. O sike prosedürü ile ilgili seyleri hukukcular ancak sorabilirsiniz dedi. Bizim detayli bilgilmiz yok dedi.
Yani sike yapildiginda ne gibi seyler olur, iste prosedürler nedir gibisinden onlari hukukcular daha iyi biliyorlarmis.

Gazetecileride medya bölümüne bagliyoruz dedi. Bende amatör gazeteciyim felan dedim. Profesyönel degilseniz sizi bagliyamayiz dedi. Sonrada benden bunalinca sizi medya bölümüne bagliyorum, gazeteciyim dersiniz dedi. KI medya bölümündeki kisi soguk, yardimci olmayan biri cikti maalesef.

Ayrica sekreter hanim ile medya bölümündeki beye su Sampiyonlar Ligi ön elemesi meselesini anlattim.

Hani birisi men olursa, diger takim aliniyor mu vs. Onlarda evet dedi ama bu disiplin komitesine bagli vede executive komitesine bagli dedi. Karardan karara degisiyor dedi. Yani durumdan duruma.

Iste sike meselesini zaten biliyoruz bu konuyla ilgileniyoruz dedi. Disiplin komitesi ne zaman toplaniyor diye sordum ikisine, bilmiyoruz dedi. Hatta sekreter hanim 5-6 defa bizim topluma yönelik bilgiler vermemiz mümkün degil dedi. Vermiyoruz dedi. Biz size hic bir bilgi veremeyiz dedi. Ancak kulüp yetkilisi iseniz bilgi alabilirsiniz dedi.

Iste UEFA ic islerine karisiyor mu diye sordum. Ikiside hayir karismiyor. Biz kendi organizasyonlarimiza bakariz dedi. O zaman herkes kendi liginde sike yapar, serbest mi yani dedim. Yok, öyle seyler executive comitesi ile ilgili dedi. Genel anlamda konusamam dedi, size bilgi veremeyiz dedi.

Aklimda kalanlar bunlar. Gecen ki bayan daha sicak ve samimi idi, bu bayan ile bu medyaki bey tam tersi cikti maalesef.

Not: Konustugum kisilerin isimlerini istedim ama vermediler, veremeyiz dedi.

Sağolasın, şimdi hukukçu aranıyor...

Ilelioglu
27.07.2012, 16:20

O zaman Kulüpten birileri arayip bilgi alabilirler. Bizim Yönetimden arayan varmidir dersiniz?
..

TSezgin61
27.07.2012, 16:24
O zaman Kulüpten birileri arayip bilgi alabilirler. Bizim Yönetimden arayan varmidir dersiniz?
..

yoktur tabiki...

TekfurÇayır 61
27.07.2012, 16:24
..

İllâki vardır. Avukatlarımız da iletişim hâlindedir.

cerasus
27.07.2012, 16:33
Twitter'da Nevzat beye sorabilecek kimse yok mu UEFA ile konusuyor musunuz diye?

Yada Avutkatlarimiz var Twitter'da, onlara sordunuz mu hic?

melekcilingir
27.07.2012, 16:41

Bu hukukçularla ilgili kısmı ben de şimdi hatırladım. Ben aradığımda konuşan kadın bu işi nötr hukukçuların incelediğini söylemişti. Ben de onların tarafsızlığına güvenebilir miyiz diye sormuştum. Elbette, biz hiç karışmıyoruz, onlar inceliyor demişti. Sonra ben Ali Koç'un İsviçre'de kamp kurup UEFA'yla anlaşmak için işler çevirdiğini duyduğumuzu söylemiştim, konu öyle değişmişti.

Sanıyorum bu bağımsız hukukçuların çalışmasının sonlanmasını bekliyorlar. Kulübümüz arasa çok iyi olur tabi, ama farklı bir bilgi alacaklarını sanmıyorum. Alsalar da bu bilgiyi bizimle paylaşacaklarını hiç sanmıyorum. Öyle olsa Başbakanla ne konuşulduğunu bilirdik.

cerasus
27.07.2012, 16:47
Evet o tarafsiz hukukculardan gecen ki konusmada banada bahsettiler. O disiplin komitesinin hukukculari. Onlarla iletisime gecmemiz imkansiz.

Ancak UEFA'nin hukukculari bagladigi bir bölümü varmis. Ben bu görüsmemde teknik detaylar ile ilgili bilgi almak istedim. UEFA'nin kurallari nedir, nasil isler, vs. sike olursa ne yapilir diye sordum. Iste size bilgi veremeyiz, bizim öyle bir görevimiz yok, topluma yönelik aciklama yapmiyoruz dedi. Ancak hukukcu iseniz bu sorduklarinizi hukukcularimiza sorabilirsiniz ama sizi baglayamam dedi.

Joomla!
27.07.2012, 17:37
Arayan arkadaşlar şikebahce'nin uefa ya el altından rüşvet verdiği iddialarini dillendiriyorlar mi?

melekcilingir
27.07.2012, 17:48
Arayan arkadaşlar şikebahce'nin uefa ya el altından rüşvet verdiği iddialarini dillendiriyorlar mi?

Ben bunu bir hışım sormuştum. Şikeciler nasıl oluyor da ŞL'de oynayabiliyorlar gibi çıkışmıştım.

Erdal DİLEK
28.07.2012, 01:13
arkadaşlar yönetimin uefa ile yaptığı görüşmelerle ilgili bilgi alamıyormuyuz. yada uefayı arayıp bu karar ne zaman verilecek ona göre transfer yapacağız gecen sene durumumuz ortada şeklinde soran yok mu anlamdım ben.

Gökhan Koç
28.07.2012, 04:22
UEFA'nın düzgün bir kurum olduğuna inancım %99,9 dur.

Ama %0.01'lik olasılığı da göz önünde bulundurarak, istediğimizi alana kadar enselerinden ayrılmayalım.

Türkçe iletişim becerisi zayıf biri olarak, ingilizce derdimi anlatıp, sağlıklı iletişim kurabileceğime inanmıyorum.

Ama bazen rahatsız etmek de lazım diyorsanız, hemen yarın arıyorum :)

TekfurÇayır 61
30.07.2012, 15:11
Yeni görüşme var mı?

Gökhan Koç
30.07.2012, 15:41
Yeni görüşme var mı?

Hatlarimin tamami yurt disina kapaliymis. Arayamadim. Vakit bulunca actirip arayabilecegim umarim.

cerasus
30.07.2012, 16:37
Yabanci dil bilen arkadaslari buraya bir türlü cekemedik maalesef.

Olsun. Emegi gecen herkese tesekkürler.

Gamze_TS
30.07.2012, 18:17
Yabanci dil bilen arkadaslari buraya bir türlü cekemedik maalesef.

Olsun. Emegi gecen herkese tesekkürler.

Aynen! Sizin gibi birkac kisi daha bulamadik ne yazik ki. Neyse yarin ben de arayacagim tekrar, belki unutmuslardir sesimi.

cerasus
30.07.2012, 18:33
Ben gecen konusma icin ne güzel hazirlik yapmistim. Iste Senes Erzigin bizim maillerimizden utandigindan bahsedecektim, Trabzonsporun haklarindan bahsedecektim ama telefondakiler beni baslarindan kovmak icin elinden geleni yaptilar en son seferde.

Olsun, Cihan'da cephe coktur. Yakinda sansimizi bir daha deneriz =).

Gamze_TS
31.07.2012, 17:11
Simdi aradim tekrar. Daha sevimsiz ve konusmaya daha isteksiz olan bayan cevap verdi( Artik seslerini taniyorum, tahminim onlar da benimkini)

"Gercekten de sikeci fenerbhceyi alacak misiniz CL'ine?" diye soze girdim. "Buyuk bir hayal kirikligi icinde fairplay isteyen herkes. Uefa'ya olan guvenimiz de sarsildi "dedim.
Once "Sizinle konusamam, uefa sitesinde linkte hersey yaziyor" falan dedi. Ben de "Biliyorum ama Turk medyasi ve futbol camiasinda cok cirkin dedikodular dolasiyor uefa'nin rusvet aldigiyla ilgili ve sizin suskunlugunuz bu kaniyi hergun daha da guclendiriyor" dedim. "Ben bu dedikodulara inanmak istemiyorum ama siz de baska secenek birakmiyorsunuz" dedim. Boyle deyince biraz afalladi ve "Cok cirkin soylentiler, hersey prosedure gore ilerliyor, daha karar verilmedi....vs vs" dedi.
Ben de "Prosedur diyorsunuz da mac yarin, ben bir futbolsever olarak CL'inin bu sikecilerle kirlenmesini istemiyorum" dedim. "Komite calisiyor, henuz karar verilmedi ama hersey kanuna ve prosedurlere gore ilerliyor. Merak etmeyin hersey kontrol altinda" falan filan dedi. Biraz daha zorladim ama baska cevap alamadim."Dinlediginiz icin tesekkur ederim, en kisa zamanda karar alinmasini bekliyoruz Turk futbolseverler olarak" dedim.

Cok cevap alamasam da kendimizi hatirlatmis olduk. Yok mu baska arayacak olan???

melekcilingir
31.07.2012, 17:32
Simdi aradim tekrar. Daha sevimsiz ve konusmaya daha isteksiz olan bayan cevap verdi( Artik seslerini taniyorum, tahminim onlar da benimkini)

"Gercekten de sikeci fenerbhceyi alacak misiniz CL'ine?" diye soze girdim. "Buyuk bir hayal kirikligi icinde fairplay isteyen herkes. Uefa'ya olan guvenimiz de sarsildi "dedim.
Once "Sizinle konusamam, uefa sitesinde linkte hersey yaziyor" falan dedi. Ben de "Biliyorum ama Turk medyasi ve futbol camiasinda cok cirkin dedikodular dolasiyor uefa'nin rusvet aldigiyla ilgili ve sizin suskunlugunuz bu kaniyi hergun daha da guclendiriyor" dedim. "Ben bu dedikodulara inanmak istemiyorum ama siz de baska secenek birakmiyorsunuz" dedim. Boyle deyince biraz afalladi ve "Cok cirkin soylentiler, hersey prosedure gore ilerliyor, daha karar verilmedi....vs vs" dedi.
Ben de "Prosedur diyorsunuz da mac yarin, ben bir futbolsever olarak CL'inin bu sikecilerle kirlenmesini istemiyorum" dedim. "Komite calisiyor, henuz karar verilmedi ama hersey kanuna ve prosedurlere gore ilerliyor. Merak etmeyin hersey kontrol altinda" falan filan dedi. Biraz daha zorladim ama baska cevap alamadim."Dinlediginiz icin tesekkur ederim, en kisa zamanda karar alinmasini bekliyoruz Turk futbolseverler olarak" dedim.

Cok cevap alamasam da kendimizi hatirlatmis olduk. Yok mu baska arayacak olan???

Bir iki günlüğüne şehir dışındayım. Döndüğümde karar çıkmamışsa ben de arayacağım yine.
Ağzına sağlık Gamze'cim bu arada :)

Selçuk Sarı
31.07.2012, 17:37
Aradım. Özel bir Türk Bankasından aradığımı (yalan da değil hani:) ) Fenerbahçenin bizde kredi riski bulunduğunu(burası fena yalan:) ), riskini hesaplayabilmem için bu sene avrupada olup olamayacağını öğrenmem gerektiğini belirttim. Şu an itibariyle Fenerbahçenin avrupada oynaması için bir engel olmadığını, ama disiplin kurulu tarafından herhangi bir karar açıklanmadığını, sürecin devam ettiğini belirtti. Takvim verebilir misiniz dediğimde, inanın bizde bilmiyoruz. Takip etmeye devam edebilirsiniz dediler. Teşekkür ettim kapadım...

Doğan Şahin
31.07.2012, 17:53
aradım az önce. TS taraftarı olduğumu ve şikecilere ne zaman ceza verileceğini sordum. web sitemizde açıkladık ve açıklayacağız dedi ve kapadı. ben fazla naziktim heralde ki bayan görüşmemizi pekte sıcak karşılamadı. bu bana ders oldu bir dahaki sefere daha kaba olacağım.

TekfurÇayır 61
31.07.2012, 17:57
aradım az önce. TS taraftarı olduğumu ve şikecilere ne zaman ceza verileceğini sordum. web sitemizde açıkladık ve açıklayacağız dedi ve kapadı. ben fazla naziktim heralde ki bayan görüşmemizi pekte sıcak karşılamadı. bu bana ders oldu bir dahaki sefere daha kaba olacağım.

:).........

Külünkoğlu
31.07.2012, 18:14
Zaten bırakmazsınızda, Biz yine de nezaketi elden bırakmayalım. :)

zarge
31.07.2012, 18:15
disiplin komitesi neyi bekliyor?
diğer emsal örnek ülkelerde niye hızlı karar aldı uefa'da
bu davayı hala daha inceliyor?
ing.olan arkadaşlar bunu sorabilirmi acaba?

Gamze_TS
31.07.2012, 18:21
Arayan herkese tesekkurler. Bir harekete gecince devami geliyor.
Diger arkadaslar haydi, nerdesiniz???

Gamze_TS
31.07.2012, 18:25

Bu bayan hep boyle biraz soguk, digeri daha konuslan. Olsun biz kendimizi hatirlatiyoruz ya, amac o zaten. Telefondan saglikli cevaplar alabilmek pek mumkun de degil zaten ama ustlerine raporlayacak bu telefonlari. Onemli olan bu.
Sagolun, varolun

Gamze_TS
31.07.2012, 18:28
disiplin komitesi neyi bekliyor?
diğer emsal örnek ülkelerde niye hızlı karar aldı uefa'da
bu davayı hala daha inceliyor?
ing.olan arkadaşlar bunu sorabilirmi acaba?
Oyle her soruya cevap vermiyorlar, gerekli bilgiler linkte, inceleme suruyor, zani gelince bilgilendirileceksiniz gibi yuvarlak cevaplar veriyorlar bu sorulara.
Mesela ben sadece iki arayisimda uzun uzun konusabildim, onlari da paylastim zaten.

Gamze_TS
31.07.2012, 18:30
Aradım. Özel bir Türk Bankasından aradığımı (yalan da değil hani:) ) Fenerbahçenin bizde kredi riski bulunduğunu(burası fena yalan:) ), riskini hesaplayabilmem için bu sene avrupada olup olamayacağını öğrenmem gerektiğini belirttim. Şu an itibariyle Fenerbahçenin avrupada oynaması için bir engel olmadığını, ama disiplin kurulu tarafından herhangi bir karar açıklanmadığını, sürecin devam ettiğini belirtti. Takvim verebilir misiniz dediğimde, inanın bizde bilmiyoruz. Takip etmeye devam edebilirsiniz dediler. Teşekkür ettim kapadım...

Bu da iyiymis:)
Biz kredi vermiyoruz; sikeci bunlar, guven olmaz da deseydiniz.

Gamze_TS
31.07.2012, 18:32
Bir iki günlüğüne şehir dışındayım. Döndüğümde karar çıkmamışsa ben de arayacağım yine.
Ağzına sağlık Gamze'cim bu arada :)

Melek'im don artik. Altyazi gecerken buralarda ol :)

Badaloğlu
31.07.2012, 18:33

Kaba olacağım diye söze ''şıfrıntı'' diye başlamayacaksın değil mi? :)

Doğan Şahin
31.07.2012, 23:54
yok.aslinda biraz akil oyunlari oynamak lazim. siz benim kim oldugumubiliyor musunuz diye girecegim soze.kafasi karisacak.sasirip kimsiniz diyecek.
ben bir yili askin suredir sampiyon oldugunu tum dunyanin bildigi ama herkesi n kendi cikarlarini dusunerek sesi gur cikmiyor diye hakkini yemeye devam ettigi sabir abidesi bir takimin taraftariyim diyecegim. sizin sifir tolerans dediginiz seyin karsiliginin bizdeki parayi veren dudugu calar sozune karsilik gelip gelmedigini soracagim.hala tff nin gorevi kotuye kullanmasi konusunda neden islem yapilmadigini bunun fifa secimleri ile ilgisinin olup olmadigini soracagim. ozetle gercekleri yuzlerine biraz dusundurerek vuracagim. bakalim n'olacak.

Gamze_TS
01.08.2012, 00:55
yok.aslinda biraz akil oyunlari oynamak lazim. siz benim kim oldugumubiliyor musunuz diye girecegim soze.kafasi karisacak.sasirip kimsiniz diyecek.
ben bir yili askin suredir sampiyon oldugunu tum dunyanin bildigi ama herkesi n kendi cikarlarini dusunerek sesi gur cikmiyor diye hakkini yemeye devam ettigi sabir abidesi bir takimin taraftariyim diyecegim. sizin sifir tolerans dediginiz seyin karsiliginin bizdeki parayi veren dudugu calar sozune karsilik gelip gelmedigini soracagim.hala tff nin gorevi kotuye kullanmasi konusunda neden islem yapilmadigini bunun fifa secimleri ile ilgisinin olup olmadigini soracagim. ozetle gercekleri yuzlerine biraz dusundurerek vuracagim. bakalim n'olacak.

Kolay gelsin, haberlerinizi bekliyoruz yarin

Samet Türkmen
01.08.2012, 01:05
Beyler Sepp Blatter'in doğrulanmış twitter hesabına da yazmayı ihmal etmeyelim. https://twitter.com/SeppBlatter Üstelik online da oluyor yani.Açıp bırakmış değil hesabı

Hasan Cubukcu
01.08.2012, 02:26
Arkadaslar gecende Trabzon havalimanindan Uefa görevlisi eski Alman hakemi Meydanda bir hotele biraktim ve elimden geldigi kadar herseyi anlatmaya ugrastim, onunda bu durumdan haberi var neler olup bittigini türkiyede , kendisi böyle diyor "cakir" denen hakem var, türkiyede pek iyi degil diyor ama türkiye disinda cok kaliteli mac yönetiyor biraz komik geliyor dedi !

Ve trabzonspordan cok bahsetti adam sanki trabzonu arastiripda gelmis memlekete .

Fatih Özkan
01.08.2012, 02:43
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

İHSAN
01.08.2012, 04:03
Tebrikler arkadaşlar.

Bunun resmi bir bilgi edinme yolu yok mudur acaba? Bu şekilde cevap vermeleri zorunlu olacaktır çünkü. (resmi bir başvuru, dilekçe filan mesela.)

zarge
01.08.2012, 10:11
Oyle her soruya cevap vermiyorlar, gerekli bilgiler linkte, inceleme suruyor, zani gelince bilgilendirileceksiniz gibi yuvarlak cevaplar veriyorlar bu sorulara.
Mesela ben sadece iki arayisimda uzun uzun konusabildim, onlari da paylastim zaten.

cas'ta sizinle görüşürüz o zaman deyip telefonu suratlarına şak diye kapatsak hiçde fena olmaz :)

28TS61
01.08.2012, 16:03
sizde kupa kac para diye sormak lazim

Ali Yerlikaya
01.08.2012, 16:09
Simdi 2. Kez UEFA yada FIFA neyse ulasmaya calisdim ama maalesef benim hattimdan aranmasi mumkun degil diyor sacma olarak...

+41 848 002 727 den baska bir numara varmi...?

cerasus
01.08.2012, 16:13
Simdi 2. Kez UEFA yada FIFA neyse ulasmaya calisdim ama maalesef benim hattimdan aranmasi mumkun degil diyor sacma olarak...

+41 848 002 727 den baska bir numara varmi...?

0041 olarak denediniz mi?

Ali Yerlikaya
01.08.2012, 16:16
0041 olarak denediniz mi?

Zaten direk 0041848002727 diye ceviriyorum Almanyadan sabit hattan aramaya calisiyorum hic baglanmiyor...
Bende anlamadim gtti niye baglanmiyorsa...

cerasus
01.08.2012, 16:20
O zaman hattiniz o bölgeye kapali, baska bir aciklamasini bilmiyorum.

Armağan Dere
01.08.2012, 16:22
Gidip protesto etmek lazım.
Siyah çelenk vs.
başka türlü olmayacak

dozoroo
03.08.2012, 14:31
ya bayan arkadaslar arıyor bir tek hiçbirimiz ing bilmiyor mu.. bi de arayan fener taraftarıyım desin kesinlikle 1 kere. sorsun ben fbliym bizim cl den men edilme ihtimalimiz var mı .. vasluiyi elediklerini farz ediyorum ..

isyan6161
03.08.2012, 16:24
bukadar baskıya dağ olsa patlamıstı..uefa resmen sıkecılerle ortak calısıyor pazarlıklar fılmler donduruyor herkesın gozu onunde..avrupanın en onemlı gazetelerıne tam sayfa ılanlar verılmelı uefanın kaypaklığını anlatan kamuoyu olusturulmalı baskan gecen gun bızaat kendı ağzından sıkıldım artık uefada tff de ne yaparsa yasın dıyıp yelkenlerı ssuya ındırdı bu ıs yonetımle olcak ıs değıl yıne bızım bıseyler yapmamız lazım..

TekfurÇayır 61
03.08.2012, 17:11
ya bayan arkadaslar arıyor bir tek hiçbirimiz ing bilmiyor mu.. bi de arayan fener taraftarıyım desin kesinlikle 1 kere. sorsun ben fbliym bizim cl den men edilme ihtimalimiz var mı .. vasluiyi elediklerini farz ediyorum ..

Bu çok iyi bir fikir, Gamze hanım bu iş size düşer, seslerinden tanıyorsunuz, bakalım nabza göre şerbet veriyorlar mı...

Külünkoğlu
03.08.2012, 18:21
Gidip protesto etmek lazım.
Siyah çelenk vs.
başka türlü olmayacak
UEFA binasına karşı yapılacak her türlü eylemin uzun yıllar ihraca götürecek kadar ağır yaptırımları var. Şikeci takımın taraftarlarının bunu neden denemediklerini sanıyorsunuz ?

Akıl ve itidal elden bırakılmamalı.

TekfurÇayır 61
06.08.2012, 00:27
Bu hafta bir hukukçu arkadaş arasa ne güzel olur.

Gamze_TS
06.08.2012, 17:15
Bu çok iyi bir fikir, Gamze hanım bu iş size düşer, seslerinden tanıyorsunuz, bakalım nabza göre şerbet veriyorlar mı...

Ben yine ararim bu hafta icinde ama fenerliyim falan diyemem. Hem sesimi taniyabilirler, hem fenerliyim demek istemem, hem de gerek yok. Onemli olan TS taraftarinin bu isin pesini birakmadigini gostermek.
Yalniz sadece uc bes kisinin aramasi da hayal kirikligi yaratmadi degil. Yabanci dil konusan bir suru taraftarimiz var, en azindan birer kere aramaya usenmememiz lazim.

TekfurÇayır 61
06.08.2012, 18:11
Ben yine ararim bu hafta icinde ama fenerliyim falan diyemem. Hem sesimi taniyabilirler, hem fenerliyim demek istemem, hem de gerek yok. Onemli olan TS taraftarinin bu isin pesini birakmadigini gostermek.
Yalniz sadece uc bes kisinin aramasi da hayal kirikligi yaratmadi degil. Yabanci dil konusan bir suru taraftarimiz var, en azindan birer kere aramaya usenmememiz lazim.

En iyi yaptığımız şey e-posta organizasyonu.

200 günde 2.000.000 e-posta gönderildiğini ve bir kişinin günde ortalama 5 e-posta gönderdiğini varsaysak kişi sayısı Türkiye genelinde 2.000 kişiden ibâret kalıyor.

Anladığım kadarıyla ne yapılıyorsa 2.000 - 3.000 kişilik bir topluluk tarafından yapılıyor.

BMN üyelerinin bu sayıdaki oranı nedir bilemiyoruz.

Hayal kırıklığı yaşamadan elden gelene devâm...

Mustafa Ayazoğlu
06.08.2012, 18:14
Bırakmıştım fakat Aziz Yıldırım

Trabzonlular uefa'ya bizi şikayet ediyorlar dediğine göre etkli oluyor sonuçları

en azından olayın ört pas edilemeyeceğini görmeli uefa

devam son ana kadar

Gökhan Koç
06.08.2012, 19:35
Operatöre bağlanamıyorum bir türlü,

Gökhan Koç
06.08.2012, 19:49
Bir hayır sever arkadaş deneyebilir mi?

Bu telesekreter arkadaşın ingilizcesi biraz zayıf !!! Anlayamıyorum dediğini :) Çat diye kapanıyor

Gökhan Koç
06.08.2012, 19:51
Bide gündemden uzak kaldım, bağlanırsam ne sorayım bunlara,

"Naapıyosunuz uleynnn" desem mi mesela ?

cerasus
06.08.2012, 19:52
Bu saatte ulasamazsiniz ki kimseye.

Is saatinde denemeniz daha mantikli sanki.

UEFA konuyu kapatacakmis diyebilirsiniz. Veya TS yenen haklarindan bahsedebilirsiniz.

Gökhan Koç
06.08.2012, 19:56
Bu saatte ulasamazsiniz ki kimseye.

Is saatinde denemeniz daha mantikli sanki.

UEFA konuyu kapatacakmis diyebilirsiniz. Veya TS yenen haklarindan bahsedebilirsiniz.

TS'nin yenen haklarından bahsetmeye ne ingilizcem yeter ne de maaşım telefon faturasının altından kalkabilir.

Şöyle sloganımsı bişey söyleyip kapatayım ben, karşılıklı tartışmaya sokmayın beni elin UEFA'sıyla :)

Gökhan Koç
06.08.2012, 20:00
i will not watch any of your games until you give a fair punishment to fenerbahce the lord of the match fixers.

mesela böyle bişey söyliim ???

Gökhan Koç
06.08.2012, 20:03
feneri Şampiyonlar Ligine almak ile Bin Ladini (Öldü biliyorum) meclise almak arasında ne fark var ? Her ikisinin de yargı süreci aslen devam ediyor.

Bunu ingilizceye çevirebilirsem yarın soruyorum :)

cerasus
06.08.2012, 20:05
Telesekreterden kurtulmak icin yarin en iyisi saat 10-14 arasi telefon acmaniz gerekir. Bu saatde hic bir eleman calismaz.

Benimde Ingilizcem pek iyi degil ama derdinizi anlatabildiginiz sürece sorun yok.

Sloganimsi birsey ne olabilir? Zero tolerance ile ilgili olabilir.

"UEFA talks about a zero tolerance strategy but until now match fixing is allowed. UEFA got money from Fenerbahce that is the reason why you do not punish them."

Mesela, aklima gelenler.

i will not watch any of your games until you give a fair punishment to fenerbahce the lord of the match fixers.

mesela böyle bişey söyliim ???

Buda olur.

Gökhan Koç
06.08.2012, 20:14
Ok saat 10-14 arası denemelere başlıyorum.

Gamze_TS
06.08.2012, 20:47
Ayne oyle! Kisa birsey deseniz de olur, onemli olan nitelikten ziyade nicelik.

We don't want match-fixer fenrbahce in the Champions League!

Ya da
Why do you let the matchfixer fenrbahce play in the Champions League?

Ya da

Matchfixing is legal for fenrbahce!

....
Gibi birsey soyleyip kapatsaniz da olur.
Onemli olan match- fixer ve fenrbahce kelimelerini ayni cumlede kullanmak ki beyinlerine islesin iyice

Ilelioglu
06.08.2012, 21:25
UEFA binasına karşı yapılacak her türlü eylemin uzun yıllar ihraca götürecek kadar ağır yaptırımları var. Şikeci takımın taraftarlarının bunu neden denemediklerini sanıyorsunuz ?

Akıl ve itidal elden bırakılmamalı.

Gercekten böyle birsey olabilir mi? Ama ne alaka? Taraftarlarin yaptigi protestonun vebali neden Federasyonun boynuna olsun?

..

bkandil
06.08.2012, 22:04
Gercekten böyle birsey olabilir mi? Ama ne alaka? Taraftarlarin yaptigi protestonun vebali neden Federasyonun boynuna olsun?

..

UEFA kişilerle kurumları ayırmıyor...

Gökhan Koç
06.08.2012, 22:45

O iş çok zor iş, onu sadece bizim başbakan becerebilir.

Ben dünya da bir eşini görmedim daha,

Gökhan Koç
07.08.2012, 10:50
Halen baglanabilmis degilim,

arifberkay
07.08.2012, 11:38
Aradım bayan bir beyefendiyi bağladı.Başlarda pek konuşmak istemedi sayfamızdan karar açıklanınca görürsünüz tarzı şeyler söyledi.Ben ısrar ettim Türkiy de şikenin üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti dedim.Sürecin başındaki platininin ve infantino nun konuşmalrını sıfır toleransı falan hatırlattım.Tmam hepsi doğrudur dedi ama karar henüz verilmedi kararı beklmek zorundayız dedi.Son olarak da Türkiye de Uefa ile fener arasında 30 m € luk bir anlaşma var tarzı haberler var busizce doğrumudur dedim.Mümkün müdür dedi:)
Ben de bize de mümkün görünmüyor dedim.Sitesiyi takip edin dedi kapattık.

Gökhan Koç
07.08.2012, 11:43
www.evaphone.com

Belli dakikaya kadar ucretsiz telefon konusmasi yapilabilen bir site. İs yerinde oldugum icin deneyemiyorum. Lutfen biri denesin ve faydalanalim.

Olmazsa benzer bi site arayalim.

Tesekkurler,

Gamze_TS
07.08.2012, 15:32
Aradım bayan bir beyefendiyi bağladı.Başlarda pek konuşmak istemedi sayfamızdan karar açıklanınca görürsünüz tarzı şeyler söyledi.Ben ısrar ettim Türkiy de şikenin üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti dedim.Sürecin başındaki platininin ve infantino nun konuşmalrını sıfır toleransı falan hatırlattım.Tmam hepsi doğrudur dedi ama karar henüz verilmedi kararı beklmek zorundayız dedi.Son olarak da Türkiye de Uefa ile fener arasında 30 m € luk bir anlaşma var tarzı haberler var busizce doğrumudur dedim.Mümkün müdür dedi:)
Ben de bize de mümkün görünmüyor dedim.Sitesiyi takip edin dedi kapattık.

Tesekkur ederiz, sagolun!
Bugun de hatirlattik kendimizi sayenizde

Gamze_TS
07.08.2012, 15:34
www.evaphone.com

Belli dakikaya kadar ucretsiz telefon konusmasi yapilabilen bir site. İs yerinde oldugum icin deneyemiyorum. Lutfen biri denesin ve faydalanalim.

Olmazsa benzer bi site arayalim.

Tesekkurler,

Telefonla baglaniyorum, deneyenem ne yazik ki.

Gökhan Koç
07.08.2012, 22:07
Telefon işini bir türlü kıvıramadım, en az 10 kere aradım her seferinde yogunluktan hattı kapattılar

Gökhan Koç
09.08.2012, 09:38
İlk kez ulastim. "Sabahin korunde niye ariyosun arkadas yarim saat sora ara" dediler :)

Gamze_TS
09.08.2012, 10:11
İlk kez ulastim. "Sabahin korunde niye ariyosun arkadas yarim saat sora ara" dediler :)

Saat olarak gerideler, baska herseyde ileri.
Uyanin, biz bir senedir uyumuyoruz deseydiniz:)

Gökhan Koç
09.08.2012, 10:29
Saat olarak gerideler, baska herseyde ileri.
Uyanin, biz bir senedir uyumuyoruz deseydiniz:)

Bu saatlere kadar uyursaniz tabiki fenerin hikayeyi bitiremezsiniz demek istedim aslinda :)

Simdide dusuremiyorum telefonlarini

Ilelioglu
09.08.2012, 13:49

Tamamda Taraftarlar TFF'ye bagli degiller ki. :)

..

TSezgin61
13.08.2012, 13:06
yokmu arayabilecek kimse?

melekcilingir
13.08.2012, 16:37
Aradım UEFA'yı biraz önce. Bu sefer kaydettim. O yüzden geç yazıyorum, bir kere daha dinledim çünkü. İngilizcesi çok zayıf biri çıktı.

Önce beni siteye yönlendirdi. Ben de orada bir şey yok, o yüzden sizi arıyorum dedim ve UEFA'nın gecikmesine anlam veremdiğimi söyledim. Bir şeyler demeye çalıştı, siteye bakın vs dedi. Sitede bir şey yok, zaten en rahatsız edici şey bu dedim. Süreç hakkında bir şey bilmeyen sadece biziz dedim.

Herkes ne olacağını gayet iyi biliyor, hatta şikeciler bile. Zaten hallerinde çok da memnunlar, pahalı transferler yapıyorlar ve ben, bu oyunun en önemli parçası olan bizler bir şey bilmiyoruz dedim.

Biraz kem küm etti, sonra ben de sıraladım. Bu gecikmenin güvenimizi tamamen sarstığını, artık bir şeylerin iyi gittiğine dair inancımızın kalmadığını, UEFA'nın nasıl bir anlaşma yaptığını merak ettiğimizi, Platini'ye başbakanın FIFAbaşkanlığı için teminat mı verdiğini, İnfantino'nun enerji firmasına 30 milyon dolar mı gittiğini (bu uydurma değildir inşallah, her yerde kullanıp duruyoruz) sordum.

Geçen sene UEFA TFF'ye baskı yaparken şimdi niye o kadar ağırdan alıyor diye sordum. Geçen sene elinizde yeterli belge var, karar alın diyorlardı, şimdi ne bekliyorlar dedim. O zaman mahkemeden bile gelen bir belge yoktu. Her şey Platini'nin İstanbul'a gelmesiyle değişti dedim.

58. maddeye dokundurtmuyordunuz, Platini başbakanla ne görüştüyse bir gecede kanun değişti UEFA'dan ses çıkmadı dedim. Herkes bu şikecilerden yana, medya onlardan yana, meclis onladan yana, bizim tek güvendiğimiz sizdiniz. Ama sizi de ikna etmişler dedim. Şikeciler nasıl CL'de oynar vs vs.

Lafı bizim Erzik'e de getirdim. Yıllar önce TFF başkanlığı yaparken şikeciler lehine bir karar almıştı ama şimdi UEFA'da dedim. Ve kendisi fenerbahce üyesidir dedim. Burada başbakanla gizli görüşmeler yaptı dedim. UEFA da bu işin içinde dedim.

Burada artık sesi iyice süştü, umarım değildir dedi.

Bakın bunlar iç meseleler diyecek oldu, nedir iç mesele dedim. Ben bunları konuşmaya yetkilideğilim dedi hemen, ben jhiçbir şeyi söylemeye yetkili değilim. Biliyorum dedim, ben zaten sizden bilgi istemiyorum. Siz kişisel almayın, ben mesajımı gerekli insanlara iletin istiyorum dedim, ilgilenirler mi bilemem ama ricam iletmenizdir dedim.

Ve bitirmeden önce son olarak dedim ki, ben elimden gelen bir şey varsa mutlaka yapacağım. Kişi olarak ne yapabilirsem yapacağım. Mahkeme olur, başka bir şey olur, ben bir birey olarak bunun peşini bırakmayacağım. Lütfen mesajımı iletin. Teşekkür ederim.

Gamze_TS
15.08.2012, 16:34
Melek'im eline, agzina saglik!
Allah herseyi gonlune gore versin!

Külünkoğlu
15.08.2012, 16:46
Hakkınız ödenmez, Sağolun varolun.

Yaşar
15.08.2012, 17:12
Allah emeği geçen herkesten razı olsun...

Necat Ulusoy
16.08.2012, 13:33
Moral bozmak istemem ancak şimdi uefa'yı aradım.

Daha önce de konuştuğum bayan çıktı.

Uefa'nın sessizliği nedeniyle hayal kırıklığı yaşadığımızı söyledim.

Yarın toplantı olduğu ve Türkiye'deki şike konusuyla ilgili kararın açıklanacağı haberi doğru mudur, diye sordum.

Kesinlikle yarınla ilgili bu haber doğru değildir ancak 23 Ağustos'da toplantı olduğunu ve fenerbahçe konusunun bu toplantıda görüşülmesi yüksek ihtimaldir ve daha fazla bir bilgi veremiyorum, dedi !!!

ALDENİRO
17.08.2012, 18:40

Yarın toplantı olduğu ve Türkiye'deki şike konusuyla ilgili kararın açıklanacağı haberi doğru mudur, diye sordum.

Kesinlikle yarınla ilgili bu haber doğru değildir ancak 23 Ağustos'da toplantı olduğunu ve fenerbahçe konusunun bu toplantıda görüşülmesi yüksek ihtimaldir ve daha fazla bir bilgi veremiyorum, dedi !!!

23 ağsustosada razıyız. ?!

Mert Pasa
17.08.2012, 23:37
23 ağsustosada razıyız. ?!

aslinda 19 agustos ramazan ve zafer bayramini triple yapardi ama bence de 23u uygun

Sami Kuk
18.08.2012, 02:04

23 de ise geçmiş olsun.. İlk maça cıkınca bu iş biter. Uefa okadar salakmı vaslui ile falan ugrassın

toksoy61
18.08.2012, 13:35

23 ağustos tarihi fıssss. diyelim fb ye ceza verdi peki ne olacak VASLUİ. Vaslui dava açmayacak mı? diyelim açtılar davayı kime açacaklar? UEFA bu durumda topu fb ye atabilir mi? "bana temiz olduklarına dair teminat verdiler ben o yüzden izin verdim; tazminatı fb ödesin" diyebilir mi? yoksa vaslui hakkını uefa dan mı alacak? bu önemli çünkü eğer fb 2. maçına çıkarsa cezayı unutun derim ama vaslui nin tazminat işi eğer fb yi bağlıyorsa durum değişir

TekfurÇayır 61
18.08.2012, 13:43
23 ağustos tarihi fıssss. diyelim fb ye ceza verdi peki ne olacak VASLUİ. Vaslui dava açmayacak mı? diyelim açtılar davayı kime açacaklar? UEFA bu durumda topu fb ye atabilir mi? "bana temiz olduklarına dair teminat verdiler ben o yüzden izin verdim; tazminatı fb ödesin" diyebilir mi? yoksa vaslui hakkını uefa dan mı alacak? bu önemli çünkü eğer fb 2. maçına çıkarsa cezayı unutun derim ama vaslui nin tazminat işi eğer fb yi bağlıyorsa durum değişir

1. Şikebahçe şike yaparken UEFA' ya sordu mu,

2. TFF, UEFA'nın " Genel kurul kararı olmadan değiştirmeyin" dediği 58'i UEFA'ya sorarak mı değiştirdi,

3. TFF evrakları UEFA'ya sorarak mı geç gönderdi,

4. Ben temizim diyen sikebahçe ve şikebahçe temizdir diyen TFF, UEFA'ya sordular mı, temiz olmadan temiz kağıdı verirsek ne olur diye.

Sürecin bütün sorumluluğu şikebahçe ve yardakçısı TFF'nin omuzlarında.

Vaslui'nin mağduriyetinin hesâbını verecek olanlar onlar.

cerasus
21.08.2012, 13:27
Bir umut tacirligi daha yapmak istiyorum izninizle.

23 dakika konustum bugün bir bayan ile. Almanca bilen, cok samimi olan, sabirla dinleyen vede fikirlerini beyan eden biri ile. Sanirsam bu bayan ile aylar öncesinde bir defa daha konusmustum.

Neden aradigimi anlattim. Türkiye'de olan durumlardan bahsettim. Genel olarak bayanin fikirlerini sordum. O da kendi düsüncelerini paylasti. Sadece bir sekreter oldugunu söyledi tabi üstüne basarak ama baya sohbet ettik.

Kesin olarak UEFA'nin gözünden hic bir sey kacmadigini anlatti. Yani bütün bilgileri topladiklarini bunun disiplin bölümünün meselesi oldugunu anlatti. 5 dakika konusur musunuz, bir iki sey ögrenebilir misiniz diye sordum. Maalesef konusamayacagini, gizlilik oldugunu, kendisinin bu sifati tasimadigini söyledi.

O malum bankanin UEFA'ya sponspor olmasini nasil degerlendirdigini sordum. Katiyen bu konu hakkinda bir sey söyleyemecegini söyledi. Fazlada üstünde durmamamizi söyledi. Olayin üstüne gitmeyin manasinda degil. Yani paranoyaya girmeyin demek istedi.

Gelelim önemli bilgilere.

Avukat olan ve olaylari bilen birini disiplin bölümüne (hukuk) yönlendirebileceklerini söyledi. Öyle biri icerden bilgi alabilirmis.

Bunun disinda aldigim ikinci bilgi tarih konusunda. Aslinda bu bilgiyi bana vermesinin dogru olmadigini söyledi vede söylediklerinin bir baglayici bir sey olmadigini söyledi. Yani her an tarihlerin degisebilecegini söyledi. Teyit ettirdim bu Persembe disiplin komitesi toplaniyormus. Icerigini bilmedigini, hatta toplantinin oldugu halde ondaki dosyanin bos oldugunu söyledi. O toplanti ile ilgili olanin. Nasil bir dosya bilmiyorum ama. Sonra diger randevular var mi diye sordum. 27./28. temyiz komitesinin toplantisi oldugunu söyledi (Appeals Body). Peki bir daha ki aya bakar misiniz diye sordum. 20.09 disiplin komitesinin yine toplanacagini söyledi.
Icerik hakkinda kendisininde bilgisi yok. Zaten o toplantilarin icerigi gizlidir diyor. Bizim olaylari görüsürler mi görüslermezler mi bilmiyoruz yani.

En son önemli meselesi ise bana göre. Telefon ve maillerin daha cok (hep aynisi oldugu icin) konusmalar arasinda, kahve icerken vs. illettiklerini söyledi. Ancak fax öyle degil. Gelen faxlari genel sekretere götürdüklerini anlatti. Infantino degil mi o diye sordum. Evet dedi. Asistanlari ilgileniyormus, okuyorlarmis. Fax konusu cok önemli, mail'den daha önemli bence.

Bu kadar.