PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

hamucera
15.05.2010, 13:50
Özellikle Kasımpaşa maçından sonra bu başlığı sık kullanılanlara ekleyip sürekli olarak yazan üyelere bakıyorum da , hep aynı kişiler,

acaba sizler sezonun ilk 5 maçında neredeydiniz,

mashal61
15.05.2010, 14:01
Tek forvet oynuyorsan 20-30 gol atmak zorundasın. Onun için Umut başarılıdır demek yanlış olur. Ama Umut'u yuhalamak daha yanlış olur. Taraftarın seveceği bir oyuncu tipi değil. Çünkü teknik değil. Bulduğu pozisyonda ayağa kuvvet abanıyor. :) Vuruş tekniğini geliştirmesi lazım.

Salih Kara
15.05.2010, 14:19
Şampiyon olmak istiyorsak eğer, Umudumuz Umut olmamalı...
Bunu bilir bunu söylerim..
Yok 11 gol atmış, Turgay ile Sercan toplam 11 gol atmış,onlar Milli Takım'da u,Umut orada değil vs vs gibi söylemlere karışmam bile..
Ben sahada gördüğümden yola çıkarım..
Yakaladığı pozisyonları,attıklarını atamadıklarını,attıramadıklarına bakarım...
Bir forvet oyuncusu ki Türkiye'nin en iyi takımlarından birinde oynuyor...
Her maçta ortalama 3-4 net pozisyonuna girip sezonda 10 ile 13 gol arası bir istatistikle oynuyorsa...Kusura bakmayı...

Milli takıma alınıp alınmamasına yorum yapmam çünkü yetkili mercinin objektif olduğuna inanmıyorum.Ne zaman tarafsız olduklarına inanırım o zaman yorum yaparım.Ama şu kadarını söyleyeyim ben olsam hazırlık kampı denilen bir dönem için dünya kupasına gidemeyen bir futbolcu topluluğunu olduğu gibi almaktansa dengeli bir şekilde yeni oyuncularla bir oluşum yapardım.Bunun için de Nihat'tan önce Umut'un adını yazardım.

Neyse mevzu bu değil Umut'a gelince ben açıkçası Umut'un kaçırdığı golleri görünce en az senin kadar sinirleniyorumdur ama sahada yaptıklarını görmezden gelemem.Bu kadar yürekten ve müthiş bir eforla oynayan kaç tane oyuncu vardır acaba? Basit birşey görülebilir fakat defansı o kadar yıpratması en azından diğer oyuncularımız için bir kolaylık oluyor.Kaldı ki yaptığı presle orta sahamızı rahatlatıyor ve diri kalmalarını sağlıyor.Ben inanıyorum ki Colman'ın,Alan'ın,Selçuk'un vs.. kondisyonlarını 90 dakikaya yaymalarında Umut'un da katkısı büyük.Ayrıca bana göre çok doğru koşular yapıyor zaten girdiği pozisyonlarda o özelliğinden kaynaklanıyor.Belki size göre tek savunulacak tarafı budur ama inanın topsuz oyun denilen bölüm için bu özellikler çok büyük bir artı ve önemli.Kaldı ki futbol sahada topla oynandığı kadar topsuz da oynanıyor.

Umut'un eksikleri de elbette çok fazla defalarca da dile getiriliyor ama bana göre en büyük sorunu gol atamaması değil topu ilk hamlede kontrol edip oyunu tam olarak rahatlatamaması.Ve bence gol vuruşundan önce aşılması gereken sorunu bu.Burada Umut'a düşen bu yönünü ve tabi ki de gol vuruşlarını düzeltmek için ekstra idmanlar yapması.Hatta gerekirse sezonu erken açsın ama çalışıp geliştirsin.

Son olarak şunu da demek istiyorum.Kaçan her gol sonrası ıslıklayıp yuhalayarak da gol sorununu çözemeyiz.Bu sezon içerdeki Sivas maçında daha maçın başında yine yüzde yüzlük bir golü atamadı ama her ne hikmetse o pozisyondan sonra taraftar Umut diye bağırmaya başladı.İnanamadım çünkü ben ilk kez duydum oyle bir anı hala daha yanlış duyduğumdan şüpheliyim ya neyse sonra peki ne oldu Umut o maç 2 gol attı.Bunu da söylemek istedim.

Ahmet Kuru
15.05.2010, 14:39
Salih Kara,
Hemşerim zaten o saydığın pozitif anlamdaki özelliklerden ötürü Umut bu takımın oyuncusu...Eğer onlarda olmamış olsaydı zaten 4 yıl bu takımda oynuyor olamazdı...
Ben geçmiş sayfalardada belirttim yine belirteyim...Umut'un iyi niyetinden,hırsından şüphe etmem,(kasımpaşa maçı hariç)
Bazen hırsının kurbanı olup aşırı derecede hatalar yaptığı da oluyor.
Fakat,eğer klüp olarak başarı istiyorsak ki bu başarı artık şampiyonluktur,bunun Umut ile olmayacağını söylemeye çalışıyorum.
Takımdan gitsin mi?Hayır ayrılmasını da istemem.Ama Umut'un bu takımın yegane forveti olmasınıda kabul edemem...
Kapasitesi ölçüsünde birşeyler yapmaya çalışıyor ama bu bize yetmiyor.Yetmediği içindir ki bu sezon ligi 5.bitirdik.Bunun tek sebebi Umut değil elbette ama en büyük etkenlerinden biridir bana göre.

Gerci ben bu başlıkta pek yazmayıda sevmiyorum açıkcası,
Çünkü konu Umut olunca nedense üslup biranda unutuluyor,terbiye seviyesi yerin dibine iniyor
Biz karşılıklı fikirlerimizi beyan etmeyi pek beceremiyoruz aslında...Umut'un performansını eleştirmekden ziyade önce bunu sorgulamamız gerekiyor galiba.Bunu bugün birkez daha anladım.

Salih Kara
15.05.2010, 15:14
Salih Kara,
Hemşerim zaten o saydığın pozitif anlamdaki özelliklerden ötürü Umut bu takımın oyuncusu...Eğer onlarda olmamış olsaydı zaten 4 yıl bu takımda oynuyor olamazdı...
Ben geçmiş sayfalardada belirttim yine belirteyim...Umut'un iyi niyetinden,hırsından şüphe etmem,(kasımpaşa maçı hariç)
Bazen hırsının kurbanı olup aşırı derecede hatalar yaptığı da oluyor.
Fakat,eğer klüp olarak başarı istiyorsak ki bu başarı artık şampiyonluktur,bunun Umut ile olmayacağını söylemeye çalışıyorum.
Takımdan gitsin mi?Hayır ayrılmasını da istemem.Ama Umut'un bu takımın yegane forveti olmasınıda kabul edemem...
Kapasitesi ölçüsünde birşeyler yapmaya çalışıyor ama bu bize yetmiyor.Yetmediği içindir ki bu sezon ligi 5.bitirdik.Bunun tek sebebi Umut değil elbette ama en büyük etkenlerinden biridir bana göre.

Gerci ben bu başlıkta pek yazmayıda sevmiyorum açıkcası,
Çünkü konu Umut olunca nedense üslup biranda unutuluyor,terbiye seviyesi yerin dibine iniyor
Biz karşılıklı fikirlerimizi beyan etmeyi pek beceremiyoruz aslında...Umut'un performansını eleştirmekden ziyade önce bunu sorgulamamız gerekiyor galiba.Bunu bugün birkez daha anladım.

Kardeşim yazdıklarının çoğuna katılıyorum.Hele son cümlelerine cani gönülden katılıyorum.Zaten genel anlamda şampiyonluk için tek forvet yetmez.Diğer forvetlerimiz de alternatif ihtiyacımızı karşılayacak düzeyde değil.Bundan dolayı en az Umut kalitesinde bir forvet alınmasını hatta golcü alınması gerekir.Aslında benim demek istediğim de aynı paralellikte fakat ben şampiyonluğun Umut'un mevcut özellikleri ile olabileceğinı düşünüyorum.Ama elbetteki bir forvet mutlaka alınmalı.Ve bunun umut'dan daha kaliteli biri olması çok iyi olur.Sadece demek istediğim Umut'u silip atmamalıyız çünkü öyle maçlar olur ki onun oyun yapısına ihtiyacımız olur sonuçta lig uzun bir maraton.

Ilelioglu
15.05.2010, 15:19
Fener macinda kendini affettirecektir....:);)

brkylmz
15.05.2010, 15:25
umutun milli takıma aday oyuncular arasında şu an en iyisi olduğunu düşünüyodum onu milli formayla görmek çok güzel olurdu. ayrıca umutu tribünden ıslıklayarak küfrederek takıma ve umuta acayip zararlar veriyoruz oyuncuların konsantreleri motivasyonları dağılıyo... taraftar olabilmek en basit anlatımla taraf olmaktır. yani takıma sahip çıkıp desteklemektir. umutu tribünden ıslıklayanların biraz düşünmesini tavsiye ediyorum.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 15:47

Avatarını değiştir destek vermek için :) Hatta değişince hep o dursun.

Ilelioglu
15.05.2010, 16:08
Avatarını değiştir destek vermek için :) Hatta değişince hep o dursun.

Nasil yani...?

lazkopatfaroz
15.05.2010, 16:13
Nasil yani...?

Önceden avatarında Umut yokmuydu ? Fb maçı öncesi yine o avatarı koy hem destek vermiş olursun. Umut Fb maçında gol atarsa o avatar hep kalır :)

mehmetdoğan
15.05.2010, 16:22
bırakın ilk 11de oynamayı yedek bile olduğu müddetçe bu takım şampiyon OLAAMAAZ

isimsiz_61
15.05.2010, 16:23
pekte umutlu değiliz....

Ilelioglu
15.05.2010, 16:26
Önceden avatarında Umut yokmuydu ? Fb maçı öncesi yine o avatarı koy hem destek vermiş olursun. Umut Fb maçında gol atarsa o avatar hep kalır :)

Evet Umut vardi, cünkü bir dönemler cok elestiriliyordu, bende destek olmak amaciyla Umut'u koymustum Avatarima...

Umut cok mücadeleci, o yönden begeniyorum ama bize olan katkisi tartisilir tabiki. Teknigi vs, cok zayfi ve hicbir gelisme kaydetmedi simdiye kadar.

Bu Takimin en iyi oyuncusu bana göre Colman, onun icin Avatarimda bundan sonra o olacak...

:);)

Takimin her Futbolcusuna destek olmaya calisiyorum ama bu demek degildir ki bu Futbolcuun Trabzonspor'a yarari var. Bunu ilk önce Teknik Heyet belirlemelidir, daha sonra Yönetim gerekeni yapmalidir.

Ben Taraftar olarak her zaman destek veririm, bu daha cok onlarin daha iyi olmasi icindir ama sirf Taraftar destek veriyor diye Trabzonsporun basarisiz olmasina göz yumulamaz...

Gökhan KAN
15.05.2010, 16:56
Umut Trabzonu kahretti bari ülkeyi kahretmesin diye milli takıma çağırmıyor olabilirler.. İ

Recep Alkan
15.05.2010, 17:03
Kusura bakma hocam da böyle birşey söylüyorsan "nereden biliyorsun Hiddink'in kadrosu olmadığını?" diye sorarlar adama.
Varsa bildiğin birşey paylaş yoksa sallamasyon yorumlara girişmeyelim bence.

Bugün milli takımın teknik hocası kim ise yine bugün açıklanan kadro onundur. bütün internet sitelerine gir bak heryerde "Hiddink'in kadrosu" başlıklarını görürsün.

Açıklanan kadro güncel bir kadrodur.Hiddink Trabzonspor maçı da izlemiştir. Ama Umut'u beğenmemiş olacak ki çağırmamıştır... Bunu kabul etmek size ne kadar zor gelse de durum böyle...

Adam karşında buyur sor o zaman bilader. Ben ortaya kafamdaki iddiayı attım, sen neden bundan rahatsız oldun bende bunu anlamıyorum.

Burda hangimiz sallamasyon yorum yapmıyoruz ki, hangimiz konuştuğumuz onca konuda bir kaynak gösterebiliyoruz. (istisnalar dışında) Burası zaten bir forum, fikir alış verişi yapılan bir yer, beyin fırtınasının gerçekleştiği bir alan değil mi ? Nedir bu Hiddink sevdası ?

Kaldı ki ben adamı kötüler hiçbirşey söylemedim, sadece hala daha milli takımı onun oluşturmadığını, yardımcsı olacak hödüklerin onu etki altında bıraktığını söylemeye çalıştım. Adamın avukatı gibi şıp diyip düşmüşsün hemen yorumumun üzerine.

Vay be, umarım seni herhangi bir basın organına yada internet sitesine sallarken görmem buralarda, malum çok önem veriyorsun yazılanlara çok net belli.

Ben milli kadro eleştimi herşeyden önce Umut üzerinden yapmadım. Önce bunu anla, hani bana diyorsun ya sallamasyon konuşma die, önce sen birilerine sallamadan konuşmayı öğren.

Koca senenin yükünü taşıyan Serkan'ın seçilmediği kadroya Sabri dingili girebiliyorsa eleştirim bunadır. Doğru düzgün dakika alamaan, aldığı dakikalarda ortaya pek de birşey koyamaan Ceyhun bu takıma girerken, Giray - Egemen ikilisi benim nazarımda giremiyorsa eleştirim bunadır.

Neymiş, eleştirilerimizin nerelere gittiğini bilmeden balıklama atlamayacakmışız ?

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:04
Umut Trabzonu kahretti bari ülkeyi kahretmesin diye milli takıma çağırmıyor olabilirler.. İ

Oldu mu şimdi bu. Bahsettiğin futbolcu Türkiye'nin en iyi yerli forveti.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 17:05
Milli Takıma davet edilen Turkcell Süper Lig'de oynayan forvetlerin gol sayıları

Sercan: Lig - 4 Kupa - 3

Turgay: Lig - 7 Kupa - 3

Nihat: Lig - 3 Kupa - 2

Semih: Lig - 6 Kupa - 1

UMUT: Lig - 11 Kupa - 7 + 6 Asist

Gökhan KAN
15.05.2010, 17:09
Oldu mu şimdi bu. Bahsettiğin futbolcu Türkiye'nin en iyi yerli forveti.
Senin için en iyisi olabilir.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:10
Senin için en iyisi olabilir.

Aman Allah korusun.

Süleyman Baykan
15.05.2010, 17:33
Harbiden ayıp ya insan kendi oyuncusu için kalp kırar mı değer mi yani kim dedi ki Umut süper forvet diye bende o savunan olarak gördüğünüz tayfadanım ve Umut Bulut başlığı deşarj olma yeri gibi gelen patlıyor giden patlıyor Umut takım için elinden geleni yapmıştır sen duvarı zımparalama becerisi olan ustaya duvara boya dersen böyle olur işte sizinkside o hesap bizim yönetim duvarın heba olduğunu görüyor ama o güzelim zımparanın üzerine boya çekecek bir usta bulamıyor ortaya güzel bir iş çıkması için Umut zımparalayacak(rakip defansı:D) boyacıda(son vuruşu olan forvet:D)duvarı şekle sokacak.

Suçlu arıyorsanız iş bilmez yönetim diye başlık açın orada veryansın edin.(isterseniz ben açayım siz zahmet etmeyin:D)

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 17:37
Bir oyuncu gol atınca harika, kaçırınca beş para etmez mi oluyor?

Bir taraftar Umut'un attığı golleri yazınca yalaka, kaçırdıklarını gösterince düşman mı oluyor?

Hayat hep siyah ya da hep beyaz mı?

Düşüncelerinizi karşınızdakine dikte ettirmeden paylaşsanıza...

Üzerine bir de hakaret!

Sonra tribüne gidip kol kola girip şampiyonluk şarkıları mı söyleyeceksiniz?

Güldürüsünüz adamı...

OZDEN61
15.05.2010, 17:38
umutu sırf bizim oyuncumuz olduğu için bordo mavi formayı giydiği için sevenler; boşuna uğraşıyorsunuz. formamızı giyen oyuncumuzu sevmek hata. adamlar nuh diyor peygamber demiyor. biraz dediklerimizi mantıklı bulunca ya imzaya ya isme bir şey buluyorlar, bulamadılarmı bu sefer umut a hakaret edip reyting almaya calısıyorlar. siz hakaret etme dedikçe ters cevap alıyorsunuz, yani kahve muhabbeti yapmak istiyorlar. tribünde de cok var bunlardan. o yüzden diyoruz bilinçli taraftar eksikliğimiz var, taraftar kültürümüz sıfır. taraftar olarak anladıkları rakibe küfretmek, hata yapan oyuncumuza küfretmek, oyuncumuz iyi bir şey yaptığında biraz önce küfredilene "aslanım benim demek", kulübün taraftarı olmak yerine isim ve skor taraftarı olmak. 26 senedir bunlar yüzünden şampiyon olamıyoruz. hocadan daha hoca, futbolcudan daha futbolcu, yöneticiden daha yönetici oluyorlar. ben bunlara "" diyorum. lafım umutu eleştirenlere değil, gözünü kapatıp hakaret eden bazı üzerine alınanlar cıkacaktır. bi baksanıza cevaplarına adamlar 7/24 burdalar, demekki işleri güçleri yok, pc basında egleniyorlar.

yönetimin elinde milyonlarca dolarlık kaynak varken, senol hoca o kadar para alırken , futbolcular o kadar para alırken haksızlık yaw, burda bedava bu işi yapan, şenol hocanın ve yönetimin hatalarını gören, futbolculardan daha iyi oynuyorum diyen cıkıyor, alın bunlardan birkacını koyun Trabzonspora. dünyanın parasını alan, zamanının çoğunu futbolcularla geciren şenol hoca futbolcuların eksiklikleri göremezken, burda sadece izlediği bi 90 dak göre bedava klavye basında görenler var. yönetim hemen Şenol Güneş'i göndermeli, burda eleştiri yapanlardan birini almalı...

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafından Düzenlenmiştir.
» Mesajın forum kurallarına uygun olmadığı tespit edilmiştir (Genel Kurallar).
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajları düzenleme ve silme hakkına sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmiş sayılır.
» Gerekli durumlarda itirazlarınız için: bordomavi@bordomavi.net

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:38
Turgay kimdi yahu ? ALLAH için kimdir ? Başarısı nedir ? Kimi nereye taşımış ?

Umut'u savunmak için güzel bir yaklaşım olmuş :)

Recep Alkan
15.05.2010, 17:40
Umut'u savunmak için şuursuzca Fatih'e sallamaktan, daha sonra 360 derece dönüp Umut'a sallamak için Fatih'i mükemmel oyuncu ilan etmekten daha KARAKTERLİ bir yorum olmuş...

İlker Akçay
15.05.2010, 17:42
Umut'u savunmak için şuursuzca Fatih'e sallamaktan, daha sonra 360 derece dönüp Umut'a sallamak için Fatih'i mükemmel oyuncu ilan etmekten daha KARAKTERLİ bir yorum olmuş...

:alkış::alkış:

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:44
Burada herkesin ortak görüşü var. Takımımızdaki mevcut oyuncuya destek vermek.

Ligin 2. yarısında yani sezonun bitmesine 17 hafta varken desteklemek yanlış mı ? Yanlış diyorsanız desteklemeyiz.

Son 3-4 hafta kalmışken sezon artık bizim için bitmişken eleştirme hakkımız olsun.

Fatih'in futbolculuğuna söz söylediğimi hatırlamıyorum.

Oğuz ZEYTİN
15.05.2010, 17:45
Umut Bulut

2006-2007

31 lig maçı > 15 gol
8 kupa maçı> 4 gol
3 Avrupa kupası> 1 gol

2007-2008

33 lig maçı > 14 gol
4 kupa maçı> 3 gol

2008-2009

33 lig maçı > 14 gol
4 kupa maçı> -

2009-2010

30 lig maçı > 11 gol
9 kupa maçı> 7 gol
2 avrupa kupası> -

127 lig maçı---> 54 gol
25 kupa maçı---> 14 gol
5 Avrupa kupası---> 1 gol

157 maç---> 69 gol...

Teşekkürler Umut...

Ömer TOPAL
15.05.2010, 17:46
Türkiye liginde ve kupa maçlarında bu yıl en çok golu atan yerli oyuncu Milli Takıma alınmıyorsa ben bu işte art niyet ararım..Bu kişi necatide olsa ümitde olsa sercanda olsa aynı şeyi söyler aynı şeyi düşünürdüm...Terim giderken söylemiştim bu gitti ama ruhu kalıcak diye...öylede oldu....

S.DEMİRCİ
15.05.2010, 17:48
yeter ya..
seviye iyice düştü..
sadece burada değil her başlık nerdeyse aynı..
şuraya fikir alışverişinde bulunalım diye giriyoruz..
fikirden başka herşey var...

bahadır2561
15.05.2010, 17:48
b_kartal,
senin mesajını da görmemezlikten geliyorum şimdilik..en uygun zamanda bunun açıklamasını alacağımdan da emin ol..

....................

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:49
Türkiye liginde ve kupa maçlarında bu yıl en çok golu atan yerli oyuncu Milli Takıma alınmıyorsa ben bu işte art niyet ararım..Bu kişi necatide olsa ümitde olsa sercanda olsa aynı şeyi söyler aynı şeyi düşünürdüm...Terim giderken söylemiştim bu gitti ama ruhu kalıcak diye...öylede oldu....

Kupa maçlarını saymazsak Mustafa Pektemek çağırılmalıydı yani ? Umuttan 1 gol eksik İskender de ?

Ömer TOPAL
15.05.2010, 17:50
saymasak diye bir şey yok..sayıcaksın...iskenderde pektemek te olmalıydı kadroda..hazırlık maçı degilmi bu ? evet elde olanların hepsini deneyeceksin..şimdi umuta sallamak için benden alıntı yapıpta örnek koyma önüme..isim vermedim ben

lazkopatfaroz
15.05.2010, 17:51
Mustafa Pektemek 11
Umut Bulut 11
İskender Alın 10
Necati Ateş 10

Recep Alkan
15.05.2010, 17:55
Ben ben adamımı, benim oyuncumu savunurum.

Ben derim ki, benim oyuncum bu kadar gol attı arkadaş, neden yok. Kalkıp da Gençlerbirliği yada İBB oyuncusunu savunmam. Bana ne ?

Eğer onlarda alınması gerekiyorsa alınmalı. Ama her türlü dozer gibi ezdiğimiz adamlar varken benim oyuncum kenarda durmamalı.

Herkes kendi oyuncusunu savunsun, ben milletin oyuncusunun şakşakçılığını yapamam.

Beni Trabzonspor, Trabzonspor menfaatleri ve Trabzonspor oyuncuları igilendirir.

Kaldı ki bu mantık ile, milli takım hocalığı için yılmaz Vural, Abdullah Avcı, Ertuğrul Sağlam için de kampanyalar başlatmamız gerekirdi...

Miraç Atalay Çiftçi
16.05.2010, 12:54
Yapacağınız yorum, düşünceniz her ne olursa olsun Umut'un hali hazırda takımımızda yer aldığını ve taraftar olarak bize düşenin ona vurmak değil destek olmak olduğunu bir an olsun aklınızdan çıkarmazsanız seviniriz.
Bizde kızıyoruz ama kol kırılıp yen içinde kalmalı.
Umut Bordo-Mavi...

Yapacağınız eleştirilerde ona fayda sağlayacak şeyler olmalı, körü körüne kızmak sövmek değil.

Lütfen Forum Kuralları'na uyalım.

tslover
16.05.2010, 13:28
Milli Takıma davet edilen Turkcell Süper Lig'de oynayan forvetlerin gol sayıları

Sercan: Lig - 4 Kupa - 3

Turgay: Lig - 7 Kupa - 3

Nihat: Lig - 3 Kupa - 2

Semih: Lig - 6 Kupa - 1

UMUT: Lig - 11 Kupa - 7
herşey ortada

hamucera
16.05.2010, 13:44
Yapacağınız yorum, düşünceniz her ne olursa olsun Umut'un hali hazırda takımımızda yer aldığını ve taraftar olarak bize düşenin ona vurmak değil destek olmak olduğunu bir an olsun aklınızdan çıkarmazsanız seviniriz.
Umut Bordo-Mavi...

Yapacağınız eleştirilerde ona fayda sağlayacak şeyler olmalı, körü körüne kızmak sövmek değil.

ben isterdim ki bu başlık maç sonuna kadar kapalı kalsın,

Maç ama maç öncesi açılması belki de daha iyi olmuştur,

seviyoruz seni Umut

Gökhan KAN
16.05.2010, 13:45
Hadi bakalım Umut boş geçme Fb'yi..

İsmail Coşgun
16.05.2010, 13:45
Umut Bulut bizim acı veren ama bir o kadar da mutluluk veren aşkımız!

izzet
16.05.2010, 13:48
umut Bulut seni seviyorum :-*

Sibel
16.05.2010, 15:37
Bu takım için verdiğin mücadele için çok teşekkürler Umut..Sen bir bordo mavisin..

mashal61
16.05.2010, 15:41
İnadına Umut Bulut! Umut sen bu takımda olmalısın. Umut'la mı şampiyon olacağız diyenlere, senin emeğini görmeyip seni yuhalayanlara, seninle dalga geçip ligin en yeteneksiz forveti ilan edenlere inat bu takımda olmalısın.

izzet
16.05.2010, 15:53
Yahu sadece 15 gol atan Futbolcunun yerine 20 gol atani monte edebilirsek, sampiyon olacagiz.

Ne kadar kolaymis Sampiyon olmak :) Demekki 4 senedir umut yüzünden olamadik, acaba ondan önceki 21 sene kimin yüzünden olamamistik... Hami`? Orhan? Fatih?

Cem Kıran
16.05.2010, 16:00
Umut Bordo-Mavi...

Forum kuralları çerçevesinde şöyle bir yorum söylemek istiyorum..

4 yıldır kahrını çektiğim bir oyuncuya hala destek vermek istemiyorum..

İsterse takımda tek forvet olsun.Benden destek mestek yok..

Lütfen yakamızı rahat bıraksın! Yeter 4 yıldır! Bıktımmmmmmm!

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 16:04
Umut Bulut

2006-2007

31 lig maçı > 15 gol
8 kupa maçı> 4 gol
3 Avrupa kupası> 1 gol

2007-2008

33 lig maçı > 14 gol
4 kupa maçı> 3 gol

2008-2009

33 lig maçı > 14 gol
4 kupa maçı> -

2009-2010

30 lig maçı > 11 gol
9 kupa maçı> 7 gol
2 avrupa kupası> -

127 lig maçı---> 54 gol
25 kupa maçı---> 14 gol
5 Avrupa kupası---> 1 gol

157 maç---> 69 gol...

Teşekkürler Umut...

4 yıldır yaptıkları bu sevabıyla günahıyla...

Ben bıkmadım!

Hep destek tam destek!

Cem Kıran
16.05.2010, 16:06
Yahu sadece 15 gol atan Futbolcunun yerine 20 gol atani monte edebilirsek, sampiyon olacagiz.

Ne kadar kolaymis Sampiyon olmak :) Demekki 4 senedir umut yüzünden olamadik, acaba ondan önceki 21 sene kimin yüzünden olamamistik... Hami`? Orhan? Fatih?

Saydığın oyuncular varken hakem hatalarından..Çakar,Papila v.s..

Sora ki dönemlerde de Umut'un saçmalıklarından..

izzet
16.05.2010, 16:09
Takimda su 4 sene icerisinde, keske bu kadar üretken ve istikrarli ikinci bir Hücum elemani olsa.

Bu arada ortaya Konusmak istiyorum. Bazen cevap vermeyisim simarikliktan segil, Engelli Listesi Kullanicisi oldugumdandir.

Kafam cok Rahat, herkese tavsiye ederim bu Fonksiyonu :)

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 16:09
@ Strong-Ts

Gerçekten şampiyonluğu Umut'un engellediğini mi söylüyorsun?

Taraftar mükemmel!

Yönetim kusursuz...

Taktikler eksiksiz.

Sahadaki 10 oyuncu süper.

Rakipleri hiç saymıyorum.

Ama Umut mu problem sadece?

SDinc
16.05.2010, 16:11
Saydığın oyuncular varken hakem hatalarından..Çakar,Papila v.s..

Sora ki dönemlerde de Umut'un saçmalıklarından..
İşte bu mesajlardan dolayı ortam giderek seviyesizleşiyor. O onun fikrine atlıyor , sonra başkası katılıyor sonrada ortam iyice kirleniyor.

Demin yazmıştın ki bıktım artık ben bu takımda Umut'u istemiyorum , sadece o mesajınla kal , dikkat çekmeye çalışma. Bak sana kimse karışıyor mu ?

Not : Sadece bu mesaj için değil dediğim , ortamı germek için sorulan sorularıda kapsıyor.

Murat'
16.05.2010, 16:14
Burda bazı yazıları gördükten sonra anlıyorum ki ''Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi bilir'' lafı kocaman bir yalandır.Trabzonspor taraftarı futbolla sadece çok ilgilidir.

Mustafa
16.05.2010, 16:15
Burda bazı yazıları gördükten sonra anlıyorum ki ''Trabzonspor taraftarı futbolu çok iyi bilir'' lafı kocaman bir yalandır.Trabzonspor taraftarı futbolla sadece çok ilgilidir.

Murat bunu daha yeni mi anladın :)

izzet
16.05.2010, 16:16
Besiktas sampiyon oldugunda iki forvet elemani 10ar gol ile Sampiyon oldu.

Barosun kral oldugu senede, Kewell ve Arda skor katkisi yapti...

Bazen söyleniyor ya "Önemli macta gol atacak" sonrada "Sunlara gol atacaktida kazancaktik..."

Madem kritik maclari kazanamiyorsun, o zaman en azindan gol yeme...

Sen kendi evinde IBBye, Denizliye gol atamayinca yüklenebilirsin Umuta, ama berbat bir savunma kurgusunda, kötü bir kalecide Umuta yüklenemezsin, neden üstüne birde gol yedik diye...

Inadina Umut Bulut...

Keske bu 4 senede yaninda senin kadar istikrarli, özverili bir Bitirici olsada, seninde degerin Tavan yapsa...

Herkes Umut tek Forvet oynayamiyor diyor, ama onun yaninda oynayanlarinin adinin Ersen, Gökhan, Ergin, Teo oldugunu unutuyor....

Bir sezon Cift forvet oynadi adam akilli, ondada ileri uc elemanlari 30 gol kaydetti, demekki bir Takimi sadece Forvet sampiyon yapmiyor, Bir oyuncuyu sadece Calim atabilmesi degerli kilmiyor...

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 16:17
İşte bu mesajlardan dolayı ortam giderek seviyesizleşiyor. O onun fikrine atlıyor , sonra başkası katılıyor sonrada ortam iyice kirleniyor.

Demin yazmıştın ki bıktım artık ben bu takımda Umut'u istemiyorum , sadece o mesajınla kal , dikkat çekmeye çalışma. Bak sana kimse karışıyor mu ?

Not : Sadece bu mesaj için değil dediğim , ortamı germek için sorulan sorularıda kapsıyor.

O "not" kısmı benim sorduğum soruya ise ortamı germe amacı taşımıyor. Bu bir.

İki, herkesin görüşüne saygı duyulur ta ki hakarete kadar...

Gökhan KAN
16.05.2010, 16:17
Şampiyonluk biraz da takımdaki gol dağılımıyla ilgili.

izzet
16.05.2010, 16:20

Son sayfalarda bu Laf hakkinda iki defa ayni yorumu yazdim, bir Taraftar olarak:

Bu laf, alenen hakki yenen, ezilen, ötekelestirilmeye calisilan, yillari calinan Trtabzonsporunun taraftarinin Gönlünü almak icin söylenen bir YALANdir. bak sizde akillisiniz, artik susun demenin Kibarcasidir.

Ne yazikki, bu Lafi bazi arkadaslar cok benimsiyor, ve kendini gercekten Exper saniyor.

Ben sahsen bir Taraftar olarak fikrimi söylerim. Umutu yeri gelir bende elestiririm. Ama Umutun Hakkinin yenilmesini de istemem.

En komigi, bazi cakma futbol bilginleri gercekten öyle zorluyorlarki, öyle kasiyorlarki, artik okumaktan biktim, direk Engelli Listesine atiyorum.

Gecen sene Sampyionluk 15 mac sonra müthis sacmaliyan Defans yüzünden hicmi gitmedi acaba?

Cem Kıran
16.05.2010, 16:27
@ Strong-Ts

Gerçekten şampiyonluğu Umut'un engellediğini mi söylüyorsun?

Taraftar mükemmel!

Yönetim kusursuz...

Taktikler eksiksiz.

Sahadaki 10 oyuncu süper.

Rakipleri hiç saymıyorum.

Ama Umut mu problem sadece?

Geçen sene ne eksikti? Umut'tan fazla bişey var mıydı?

Konya,İBB,Fb ve Kayseri'deki penaltı-Bjk?? Kayıp?? 3+3+3+3+2=14 Puan...

Cem Kıran
16.05.2010, 16:28

Dikkat etmeye çalışmıyorum sadece katılmadığım yerlere cvp yazıorum..

Cem Kıran
16.05.2010, 16:32
Besiktas sampiyon oldugunda iki forvet elemani 10ar gol ile Sampiyon oldu.

Barosun kral oldugu senede, Kewell ve Arda skor katkisi yapti...

Bazen söyleniyor ya "Önemli macta gol atacak" sonrada "Sunlara gol atacaktida kazancaktik..."

Madem kritik maclari kazanamiyorsun, o zaman en azindan gol yeme...

Sen kendi evinde IBBye, Denizliye gol atamayinca yüklenebilirsin Umuta, ama berbat bir savunma kurgusunda, kötü bir kalecide Umuta yüklenemezsin, neden üstüne birde gol yedik diye...

Defans maçın 70. dakikasına kadar top çıkaracak..

Umut efendi 70. dkkaya kadar 15 tane gol kaçıracak..Takımda moral ve motive kalacak öyle mi? Rakip takımlar anladı Umut bi halt edemicek..Saldırdılar defans yalnız kaldı..

Umut takımda gol atamadıkça takımın moral ve motivasyonunu kaçırmaktan başka bi halt etmiyor..

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 16:34
Geçen sene ne eksikti? Umut'tan fazla bişey var mıydı?

Konya,İBB,Fb ve Kayseri'deki penaltı-Bjk?? Kayıp?? 3+3+3+3+2=14 Puan...

Tek başına bu kadar zarar verebiliyorsa...

Yenilen golleri de Umut yiyor.

Bursa'da Sercan'ın ofsayttan attığı gol de Umut'un hatası.

Başka başka...

İçerdeki Denizli-Konya-İst BŞb maçlarında da ofsayta düşen Isaac değil Umut'tu.

Geçen senenin günah keçisi Hüseyin unutuldu. Tayfun da sakat nasıl olsa...

Kim kaldı vuracak?

Buldum: Umut!

Saldırın...

Off gönül offf...

Neyse, şimdilik böyle kalsın.

Hava güzel, daha fazla canımızı sıkmayalım.

Sibel
16.05.2010, 16:35
Ne güzel söylemiş Mevlana..Ne güzel başlıga yazmıs o güzel parmaklar...Tesekkür ederim kendi adıma Mevlanının bu güzel sözünü hatırlattıgın icin...

Artık ben kimseden alıntı yapmıyorum...
Kimseye laf anlatmaya çalışmıyorum...

Varsın defolsun gitsin umut sizce...
Varsın kazma kürek olsun...
Varsın hain ilan edilsin meydanda yakılsın...

İsimler belli başlı...azınlıktasınız...afacan çocuklar gibi ne laf anlarsınız ne dur ne durak...

Eleştirmek adına Anne nasihatine dalga geçersiniz...
Elalemin kirlisiyle kendi temizinizi kıyaslarsınız...
Aldığı paranın hesabını kitabını yaparsınız ki (SİZE NE)
Çirkinsiniz Çirkefsiniz...

Daha fazla laf yarışına giripte kendimi komik duruma düşürmemek adına son bu..Diyorum ya Varsın defolsun gitsin....Yeterki siz rahat edin....Biz bekleriz bir 30 yıl daha bu kafayla...Sanki gelene git demeyecekmişssiniz gibi....

Parmaklarımda ısındı klavyeden alamıyorum elimi..Beynimdeki düşünceler vuruyorken parmak uçlarıma içim acıyor aynı zamanda..Neden Niye Kim düşürdü bizi bu hallere...

Bu degildir taraftarlık bu degildir taraf tutmak...takımda hiç sevmedigim bir oyuncunun avukatı oldum sayenizde...Sırf kör gözlere inat..ee laz damarı ya inadım işte...

Elalemin necatisi lazım bize...gol kaçırdıgı zaman ellerini yukarı kaldırıp hay......... diyen necati....

Jo lazım bize alem yapmaya...

Nihat lazım klübedeki koltukla kankilik yapmaya...

Guiza lazım bize karikatürlerin baş kahramanı olmaya

Adam lazım degil bize....Ben umut bulut sevgisini samsunda trafik kazasında kaybettiğimiz 3 genç fidandan sonra kazandım...O maçtaki formasını gönderdi ya o aileye...Aradı başsaglıgı verdi ya koskoca takımda tek topçu oymuş gibi...Ne kadar baglı olduguna işine ve takımına.ne kadar benimsedigini göstermesine..ALDIGI PARAYI HAK ETMEK İÇİN TER DÖKTÜGÜNE KANAAT GETİRTTİ YA BANA Evet yetersiz olabilir, kaçırabilir, daha iyisi alınabilir takıma bunu o sizden çok ister emin olun...Ama diyorum ya ikide bir...Ruh Lazım bana Ruh...

Ruhtan kasıt birileri gibi ruh gibi ortalarda dolaşıp inadına inadına sallayan kirleten ruh degil..Taraftar ruhu ve giydigi o formaya saygı eden futbolcu ruhu.....Teşekkür eder ve saygılarımı sunarım herkeze
Aman tartışma açılmasın ama bu mesajın altına imzamı severek atıyorum ben de...

lazkopatfaroz
16.05.2010, 16:37
Forvet çok gol kaçırıyorsa takımı olumsuz etkiler.

Forvet zamanında gol atabiliyorsa takımını çok olumlu etkiler.

izzet
16.05.2010, 16:38

.

Hele su kaybedilen maclarda umut yüzünden kaybedilmis ya :D 4 Savunmaci arti 1 kalecinin hic sucu yok :)

Bazen gercekten öyle goller kaciriyorki, bende cok kiziyorum. Ama yenilen Golde adama saldirmak ne oluyor Allah askina...

Cem Kıran
16.05.2010, 16:40
Defans maçın 70. dakikasına kadar top çıkaracak..

Umut efendi 70. dkkaya kadar 15 tane gol kaçıracak..Takımda moral ve motive kalacak öyle mi? Rakip takımlar anladı Umut bi halt edemicek..Saldırdılar defans yalnız kaldı..

Umut takımda gol atamadıkça takımın moral ve motivasyonunu kaçırmaktan başka bi halt etmiyor..

Tek başına bu kadar zarar verebiliyorsa...

Yenilen golleri de Umut yiyor.

Bursa'da Sercan'ın ofsayttan attığı gol de Umut'un hatası.

Başka başka...

Geçen senenin günah keçisi Hüseyin unutuldu. Tayfun da sakat nasıl olsa...

Kim kaldı vuracak?

Buldum: Umut!

Saldırın...

Off gönül offf...

Neyse, şimdilik böyle kalsın.

Hava güzel, daha fazla canımızı sıkmayalım.

Hele su kaybedilen maclarda umut yüzünden kaybedilmis ya :D 4 Savunmaci arti 1 kalecinin hic sucu yok :)

Bazen gercekten öyle goller kaciriyorki, bende cok kiziyorum. Ama yenilen Golde adama saldirmak ne oluyor Allah askina...

Cvp yeterlidir...

Samet İslamoğlu
16.05.2010, 16:55
Engelli listesi yaklaşımı hoşuma gitti.Bende bu azınlık olan bay çok bilmiş arkadaşlara artık doğruları anlatmaya çalışmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.O yüzden en mantıklısı hiç cvp vermemek.

lazkopatfaroz
16.05.2010, 16:56
Olayı şu şekilde düşünmekte fayda var. 65-70 dakikaya kadar 5-6 net gol pozisyonu buluyorsunuz, üst düzey mücadele ediyorsunuz, moral ve motivasyonunuz yerinde ama gol atamıyorsunuz. Rakip 2 kere geliyor 1-0 öne geçiyor.

70. dakikada 2-0 siz önde olsanız oyunun gidişatı tamamen değişir. Ne orta sahanız çok mücadele etmek zorunda kalır, nede oyuncularınızın motivasyonu düşer. Hem tribünleri sinirlendirmezsiniz homurtular çıkmaz hemde takım arkadaşlarınızı.

Cem Kıran
16.05.2010, 16:57
Olayı şu şekilde düşünmekte fayda var. 65-70 dakikaya kadar 5-6 net gol pozisyonu buluyorsunuz, üst düzey mücadele ediyorsunuz, moral ve motivasyonunuz yerinde ama gol atamıyorsunuz. Rakip 2 kere geliyor 1-0 öne geçiyor.

70. dakikada 2-0 siz önde olsanız oyunun gidişatı tamamen değişir. Ne orta sahanız çok mücadele etmek zorunda kalır, nede oyuncularınızın motivasyonu düşer. Hem tribünleri sinirlendirmezsiniz homurtular çıkmaz hemde takım arkadaşlarınızı.

Olay budur..Ve bununda baş sorumlusu Umut'tur..

izzet
16.05.2010, 16:59
Engelli listesi yaklaşımı hoşuma gitti.Bende bu azınlık olan bay çok bilmiş arkadaşlara artık doğruları anlatmaya çalışmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum.O yüzden en mantıklısı hiç cvp vermemek.

Aynen Abicim. Biraz daha az gülüyoruz, ama anlamsiz tartismalarada girmiyoruz hic :) Herkese tavsiye ederim:)

Sonucta Suni olarak Basligin kalitesi artiyor.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 17:00
Gol kaçıyor diye tribün niye homurdanıyor.

Sanki bir tek Avni Aker'de ve sadece Umut gol kaçırıyor.

Dünyanın her yerinde her futbolcu için son derece doğal bir olay gol kaçırmak.

Üstüne üstlük sanki hiç atamıyormuş muamelesi yapılıyor olması da enteresan.

Yukarıda sezon sezon attığı golleri yazmıştım (sağdan soldan copy paste değil, alın teri).

Adam ligin en golcü oyuncusu, başkası yok!

Adam ligde en fazla maça çıkan oyuncu, başkası yok!

Yine de tu kaka.

İşte burası Trabzon ;)

izzet
16.05.2010, 17:01
Gol kaçıyor diye tribün niye homurdanıyor.

Sanki bir tek Avni Aker'de ve sadece Umut gol kaçırıyor.

Dünyanın her yerinde her futbolcu için son derece doğal bir olay gol kaçırmak.

Üstüne üstlük sanki hiç atamıyormuş muamelesi yapılıyor olması da enteresan.

Yukarıda sezon sezon attığı golleri yazmıştım (sağdan soldan copy paste değil, alın teri).

Adam ligin en golcü oyuncusu, başkası yok!

Adam ligde en fazla maça çıkan oyuncu, başkası yok!

Yine de tu kaka.

İşte burası Trabzon ;)

Iddia ediyorum Hüseyin Cimsir giderse Sampiyon olacagiz diyenler vardi, bende diyorumki, iddia ediyorum, Umut gidince takim Hücuma kalkmakta cok zorlanacak :)

Samet İslamoğlu
16.05.2010, 17:03
Aynen Abicim. Biraz daha az gülüyoruz, ama anlamsiz tartismalarada girmiyoruz hic :) Herkese tavsiye ederim:)

Sonucta Suni olarak Basligin kalitesi artiyor.

Valla sayende bişi öğrenmiş oldm:) Başlığın kalitesinin artması konusundada kesinlikle katılıyorum.
Artık burada sadece Umut'un iyi yada kötü özelliklerini yazarım.bakarım dalgama:P

Samet İslamoğlu
16.05.2010, 17:05
Iddia ediyorum Hüseyin Cimsir giderse Sampiyon olacagiz diyenler vardi, bende diyorumki, iddia ediyorum, Umut gidince takim Hücuma kalkmakta cok zorlanacak :)

Umut'un oynamadığı maçlarda zaten hücuma kalkamadığımızı gördük.Yani iddia ettiğin şey şimdiden kanıtlandı:)

lazkopatfaroz
16.05.2010, 17:06
Daha önce söylemiştim tekrar söylemeye gerek yok. 11 golü var attığı zamanlara bir bakın derim.

Ayrıca Yattara sağ taraftan top getireceğim, orta yapacağım diye kendini parçalıyor bizim forvet oyuncumuz çok cömert rakip takımı düşünüyor :) Tabi ki homurdanır taraftar.

TSL nin en çok gol atan oyuncusu değil artık kendisi.

Bugün gol atsın yoksa Volkan Şenol Güneş'in rekoruna yaklaşıyor.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 17:07
Mesele burda zaten: Kişilere takılmadan TAKIMa destek olmak.

Bir oyuncu atacak, diğeri savunacak, öbürü tutacak... Takım oyunu işte.

"Biz Yattara'ya taparız, Tayfun'u ıslıklarız.

Onur topu tutar panter deriz, Giray topu taça atar kazma deriz."

Aradan zaman geçer...

Yattara takıma dönmez küfrederiz, Giray Diyarbakır!a gol atınca "aslan Giray" olur.

Tayfun sakatlanınca timsah gözyaşları dökülür bazılarımızdan.

Onur Eskişehir'de gol yer, transfer sayfalarında "kaleci lazım" derler ya...

Valla bu koşullarda şampiyonlluk, mucizeden daha da öte birşey...

lazkopatfaroz
16.05.2010, 17:08
Olay budur..Ve bununda baş sorumlusu Umut'tur..

Kendisi çok koşuyor, çok mücadele ediyor. Bu sayede diğer açıklarını kapatıyor :)

Sibel
16.05.2010, 17:15
Umut bu akşam seni zevkle izleyeceğim..

TSarıalioğlu
16.05.2010, 17:17
Umut Son Maçta Bari Adam Gibi Oyna

FC-ST-PAULI-61
16.05.2010, 18:23
Şener, Umut Bulut’a 125 bin TL ceza verilmesini istediğini Hayrettin Hacısalihoğlu’nun ise bunu 75 bin TL’ye indirdiği de açıkladı.
Hacisalihoglu kim ya? kendini ne saniyor bu adam

yakarcı
16.05.2010, 19:04
umut gol bekliyorum senden

Mustafa ÖZDEMİR
16.05.2010, 19:06
bu maç senin olsun umut...

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 19:37
Umut'u beğenen adam toptan anlamayan adamdır kardeşim, o kadar..

lazkopatfaroz
16.05.2010, 19:40
Umut'u beğenen adam toptan anlamayan adamdır kardeşim, o kadar..

En net yorum bu oldu sanırım :)

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 19:48
"Umut'u beğenmeyen adam toptan anlamayan adamdır kardeşim, o kadar" kadar saçma bir önerme.

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 19:54
Adı üzerinde, önerme..

Murat'
16.05.2010, 20:00
Siz kimsiniz ki böyle bir ithamda bulunuyorsunuz.

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 20:05
Genç kardeşim siz daha doğmamışken bu takımın aşığı olan bir taraftarım.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 20:08
Bizden önce doğmuş olmanız size bu tarz hükümler verme hakkı mı doğuruyor?

Ne demek " Umut'u beğenen futboldan anlamaz"?

Siz çok anladınız da ne oldu?

Şampiyon mu olduk?

Beğenmiyorsan beğenme, o gol atınca mutlu olmuyor musun?

Biz doğmadan önce Lemi için de, Hamdi için de ... veya bir başka TS oyuncusu için aynı şeyleri söylüyor muydunuz?

Mustafa
16.05.2010, 20:09
Ben ananemi çağırayım bari en iyi o anlar futboldan yaşı büyük nede olsa

Murat'
16.05.2010, 20:15
Genç kardeşim siz daha doğmamışken bu takımın aşığı olan bir taraftarım.

Bu takıma aşık olman bizleri rencide edecek sözleri yazmanı gerektirmez.

Cem Kıran
16.05.2010, 20:51
Hiçbir halt değilsin..Ne kadar beceriksiz bir forvetsin birkez daha gördüm..

Artık bundan sora da görmek istemiyorum..

Murat'
16.05.2010, 20:54
Ben de ne zaman geleceksin diye merak ediyordum.

Gerçekleri görebilen tek kişidir bu forumda Strong-Ts.

Emrah KabuL
16.05.2010, 20:55
@Strong komedisin resmen..

Hangi pozisyonda gördün beceriksizliğini ?

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 20:57
Ben 9 sene amatör futbol oynadım. Üniversiteyi tercih etmeyip futbola devam ediyor olsaydım en azından 2. ligde kariyer yapabilirdim. Yeni jenerasyonun iddaa veya football manager oyunlarından oluşan yoz futbol bilgisinden çok daha hakimim bu merete. Trabzonspor'u, Türkiye liglerini ve elimden geldiğince Dünya liglerini ve uluslararası organizasyonları takip ederim. Ve bu verilerden hareketle yineliyorum ki, "Umut'u beğenen adam toptan anlamayan adamdır kardeşim, o kadar..".
Neymiş, o kaddar..
Ayriyeten, Trabzonspor Umut'u kadrosunda tuttuğu müddetçe şampiyon olamaz.

Emrah KabuL
16.05.2010, 21:02
Çok bilgili abim, şu maçın ilk yarısında etkisiz kalan Umut'mu, yoksa Alanzinho'mu ?

Lafa bak; Ayriyeten, Trabzonspor Umut'u kadrosunda tuttuğu müddetçe şampiyon olamaz.

Bu adam kaç yaşında ? 26 senedir şampiyonluk göremiyoruz.

Ayrıca o yeni jenerasyonla aynı ortamdasınız şuan. Etseydim,olsaydım vs. ile olmuyor bu işler.

Murat'
16.05.2010, 21:05
Ben 9 sene amatör futbol oynadım. Üniversiteyi tercih etmeyip futbola devam ediyor olsaydım en azından 2. ligde kariyer yapabilirdim. Yeni jenerasyonun iddaa veya football manager oyunlarından oluşan yoz futbol bilgisinden çok daha hakimim bu merete. Trabzonspor'u, Türkiye liglerini ve elimden geldiğince Dünya liglerini ve uluslararası organizasyonları takip ederim. Ve bu verilerden hareketle yineliyorum ki, "Umut'u beğenen adam toptan anlamayan adamdır kardeşim, o kadar..".
Neymiş, o kaddar..
Ayriyeten, Trabzonspor Umut'u kadrosunda tuttuğu müddetçe şampiyon olamaz.

Dur abi cümleni ben bitireyim ve sen Umut'tan bile daha iyi oyuncuydun değil mi.Malum ya forumdaki kişilerin yüzde 90'ı Umut'un yakaladığı pozisyonları atıyormuş.Ben söylemiyorum bizzat kendileri söylüyor.

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 21:05
O ki Umut'u beğenmiyorsun ne diye gelip adamı karalıyorsun?

Beğenmiyorsan git beğendiklerinin sayfasına yaz.

Sanki Umut tek başına şampiyon yapacak Trabzosnpor'u.

Biz Umut'u seviyoruz.

Çünkü Trabzonspor formasını ter-le-ti-yor, o kadaarrr ;)

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 21:08
Ayrıca üniversitede hangi alanda eğitim aldın bilmiyorum ama, sana öğretmediler mi kesin yargıya varmak için çeşitli "deneyler" yapılır.

Her "tez" kanıtlanmadan kabul edilemez.

İddianı kanıtla.

Ben Umut'u beğeniyorum, hadi futboldan anlamadığımı kanıtla!

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 21:23
Bigben kardeşim senin Umut'un bizzat kendisi olduğundan şüpheleneceğim ama, adam gözümün önünde sahada..
Umut bana çok deney yaptırdı merak etme, maçları tezim için iyi bir laboratuardır. İktisat okudum ve kapasite kullanım oranı diye bir kavram öğrendim. Umut Trabzonspor'un darboğazıdır. Al sana bilimsel yaklaşım..

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 21:37
Umut'un attığı goller, Trabzonspor'un "nihai ürünü"dür.

Kupada Fener'e attığı gol, "değer"dir.

"Fayda/Maliyet analizi" de yapmanızı beklerdim sizin gibi iktisatçıdan.

Sizce de garip değil mi, biz kendi takımımızın oyuncusunun olumu yönlerine görmeye çalışırken, siz adamı asıyorsunuz!

İster futbolcu olun ister Nobel'li bilim adamı.

Kendi değerlerine sahip çıkmayan, onu dışlayan, aşağılayan ve onun üzerinden bu değerleri korumaya gayret gösterenlere saldıran zihniyet kabul edilemez.

Yolunuz açık olsun!

Umut bu takımın formasını gidiği sürece tarafımdan desteklenecektir.

Attığı 69 gol herşeye değer...

Deniz Telci
16.05.2010, 21:41
Bu maçta bence çok faul yaptı :)

Ozan Yazıcı
16.05.2010, 21:43
Trabzonspor'un kendi değeri biziz canım kardeşim, özkaynağı biziz.
Umut ticari maldır, günü gelince satılıp stoktan düşer.
Veya başka bir bakış açısıyla önemli olan kaç birim getiri sağladığından ziyade alternatif maliyetidir.
Neyse boşver, maç çok heyecanlı..

Oğuz ZEYTİN
16.05.2010, 22:00
Ozan Abi

Haklısın.

;)

FC-ST-PAULI-61
16.05.2010, 22:26
Umut oynamadi ki hic görmedim

OZDEN61
16.05.2010, 23:03
Cok bilmiş trabzon taraftarının begenmediği oyuncular, taraftar baskısıyla gönderilip gittiği takımda ilk 11 de oynuyor ve sampiyonluk görüyor. Bizim taraftar profilinin en acık izahı. umut uda göndertin, onu da arayacaksınız

Sibel
16.05.2010, 23:09
Gol bile kaçıramadı bu maçta..Zavallı taraftar,hoplayıp zıplayıp Umuuuuuuuuuuuuut diye bağıramadı..vahh

Murat'
16.05.2010, 23:14
Bursaspor'un şampiyonluğu umarım bazı şeyleri görmenize neden olmuştur.

hamucera
16.05.2010, 23:19
Umut'a top gitmedi ki maç boyu, ama bir ara pres yapayım dedi baktı kimse gelmiyo yardıma, yanlız dikkat ettim her maçta ileri giden Lugano bu maçta hiç ileri gidemedi acaba neden?

yoksa en çok Umut ile baş etmekte zorlanıyorum sözünün bir ilgisi var mı

OZDEN61
16.05.2010, 23:55
Minibüsten zirveye

Umut’un şansı Rıza Çalımbay ile açıldı. Bir idmanda denedi, sonra lig maçına çıkardı. Geçen sezonu Ankaragücü’nde16 golle kapadı ve Trabzonspor hemen kaptı Umut’u.

UMUT BULUT: İki yıl önce onu kimse tanımıyordu. Şimdi adı, attığı altın gollerle anılıyor.

KEÇİÖREN’de oturan ortadirek bir ailenin oğlu... İki yıl öncesine kadar idmanlara gitmek için minibüs kovalardı.

Şansı Rıza Çalımbay ile açıldı. Ankaragücü’nü çalıştırmaya başlayan Rıza Hoca, hiç çekinmeden Umut’a forma giydirir. Ve 23 yaşındaki genç attığı gollerle jeneriklere geçer. Spor sayfalarının manşetine çıkar, ekranlar Umut’a çalışır.

Onu Petrolofisi’nden, Ankaragücü’ne getiren hocası Mustafa Kaplan’ı hep saygı ile hatırlar. Sabah ve akşam iki ayrı periyotta yaptırdığı ekstra idmanlar Umut’a güç katar.

Yine de Umut’u Süper Lig piyasasına taşıyan Rıza Çalımbay’dır. Bir hazırlık maçında dener, ertesi hafta lig maçında oynatır. Bakın, Umut için neler söylüyor Çalımbay...

* Onu Beşiktaş’a alacaktım. 1 milyon dolar istediler. Başkan vazgeçti.

* Çok yönlü bir futbolcu. Nereye koyarsan oynar. Forvet arkası ideal yeri.

* Süratli, kafaya çıkar, sert vurur.

* Mükemmel bir insan, tam bir profesyoneldir. Bir teknik adam onunla hiçbir sorun yaşamaz.

Çalımbay, Umut’u gelişme aşamasında bir futbolcu gibi yorumluyor. Ve diyor ki...

Büyük takımda daha iyi oynayacağına inanıyorum. Trabzonspor’da daha farklı yerlere gelecek.

* * *

KİŞİLİK yapısı düzgün. Yalanı sevmeyen, espritüel. Ve çevresi ile olumlu ilişkiler kurabilen bir genç... Her esprinin ardından basar kahkahayı. Dakikalarca güler.

Bir-iki can dostu vardır. Biri Trabzonsporlu Adem Koçak, diğeri Ankaragücü’nden Emre... Televizyon, Umut için bir tutku. Müzik daha sonra gelir.

Bu arada, attığı golleri spor programlarında izlemek Umut’u heyecanlandırır. Bir çocuk gibi ekranın içine girer.

Umut’u iki yıldır sürekli izleyen Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu Şefi Meriç Enercan’a sordum. Ağzından eleştiriye yönelik tek kelime çıkmadı. Ve önce dedi ki...

Lazaroni onu iyi kullanırsa, sezonu 20 golle kapar!

Ardından da yorumuna bir not düştü...

Kaleye sırtı dönük değil, yüzü dönük oynamayı sever. Geniş alan buldu mu, tutana aşkolsun.

Ve düşüncelerini şöyle noktaladı Meriç Enercan...

Onu pivot santrfor gibi düşünmeyin. Umut, tam anlamıyla bir forvettir.

* * *

BAZI kişiler, Umut’un oyun stilini Beşiktaş’ın eski futbolcularından Nijeryalı Amokachi’ye benzetir.

Deli-dolu ama dengeli ve kaliteli.

Umut’un favori futbolcusu ise, G.Saraylı Hakan Şükür’dür.

Hakan’ı örnek almıştır ve ondaki özelliklerin hayranıdır.

Umut’u bir de Ankaragücü’nde kaptanlığını yapan sevgili Hakan Kutlu’dan öğrenmek istedim. Ve telefon söyleşime ters bir soru ile başladım...

Umut’un en kötü huyu nedir?

Vallahi abi, bir saat düşünsem, onu kötüleyecek bir şey bulamam.

Oyun esnasında ona hiç kızdığın oldu mu?

Kesinlikle... Saygılı ve disiplinlidir.

Hakan biraz düşündü ve dedi ki...

Biraz kırılgandır. Bu da duygusallığından kaynaklanır.

En belirgin özelliği nedir?

Özgüveni. Topla hiç korkmadan üç-beş kişinin üzerine gider.

Trabzonspor’da neler yapar?

Umut, Kayserisporlu Gökhan Ünal ile birlikte Türk futboluna damga vuracak iki isimden biridir.

* * *

Umut’un bir de geçen sezondaki Süper Lig performansına bakalım...

33 maç oynamış. Sadece bir maçta forma giymemiş.

Tam 16 gol atmış.

Kırmızı kartı yok.

5 sarı kart görüp, bir kez cezalı duruma düşmüş.

2 asisti var.

Onu anlatanlara ve rakamlara göre, Trabzonspor mükemmel bir transfer gerçekleştirdi.

Şimdi top Lazaroni’de...

Umut’u kullanış biçimi, hem bu gencin, hem de Trabzonspor’un performansını etkileyecek.

Az daha unutuyordum, Umut’un Trabzonspor’da gol krallığına oynayacağını söyleyenlerin sayısı da bir hayli kabarık.

Ankaragücü’nde 16 gol atan bir futbolcu, Trabzonspor’da zirve yapar diyorlar.

(hürriyet-Korkut Göze)

şu yorumlara bakın, özellikle rıza hocanın dediğine. bazı taraftarlarımız, özellikle bunlar çok bilmiş olanlar, senelerdir hoca değişikliği ve futbolcu değişkliği bunlar yüzünden oldu. yuhlanılan hüzeyin ve keçeli bursanın değişmez oyuncusu oldu ve şampiyonluk yaşadılar. kafayı takıyorsunuz bir iki hataya devamlı aynı şeyler, bazıları sırf maca hata yapacakmı yapsada küfretsem diye bakıyor, bazıları umut gol atsada sevinmeyeceğim diyor, bazıları seneye oynarsa takımı desteklemeyeceğim diyor. daha denilen çok şey var, özellikle hakaret. bizde diyoruzki bizde sizin gibi taraftar istemiyoruz. skor taraftarı ve futbolcu taraftarı istemiyoruz. TRABZONSPOR lu olmanın ağırlığının kaldıramayacaklar dilleriyle takıma zarar veriyorlar. her zaman her yerde bu formayı kim giyiyorsa desteklemeliyiz. nedense trabzonda garanti para alan, büyük maçların cok az bir kısmında katkısı olup küçük maçlarda bir iki artistlik yapan, gece kuluplerinde veya trabzon da kız peşinde gezen oyuncuyu bu hakaret eden taraftarlar daha cok seviyor. hic bir oyuncunun forumuna hakaret yazmayalım, her zaman destek olalım. bırakalım gidecek kalacak olanlara, kadroda oynayacaklara hoca karar versin.

AYYILDIZ
16.05.2010, 23:56
Umut Bulut seviyoruz seni.

izzet
16.05.2010, 23:58
Mustafayi asagiladik

Hüseyini asagiladik

Sira Umutdami..

Artik yeter düsün su adamin yakasindan...

lizarazu
17.05.2010, 00:04
Hüseyin gitmeden şampiyon olamayız diyenler şimdi de Umut'a yapıyorlar aynısını.
Sözler alındı ama sözleşme uzatmadı inşallah Bursa'ya falan gitmez Umut.

lazkopatfaroz
17.05.2010, 00:27
Umut'a top gitmedi ki maç boyu, ama bir ara pres yapayım dedi baktı kimse gelmiyo yardıma, yanlız dikkat ettim her maçta ileri giden Lugano bu maçta hiç ileri gidemedi acaba neden?

yoksa en çok Umut ile baş etmekte zorlanıyorum sözünün bir ilgisi var mı

Bu güzelmiş bak demekki forvet oyuncusuna pas gelmezse gol atamıyormuş. Teo yaklaşımı için iyi oldu.

Lugano, Bilica sürekli ileride olduğundan çıkmamış olmasın. :rolleyes:

crazyman_61
17.05.2010, 00:33
sahada mıydı?

M.S.SOFU
17.05.2010, 00:35
yanına kaliteli bir forvet lazım
ama kesinlikle kaliteli bir adam lazım
manager oynayan arkadaşlar bilir
umut fm de 2 li forvette target man in yanında duran support elemanıdır.

Egemen
17.05.2010, 01:34
3 mü? Egemen kardeşim sözleşmesi biten bir oyuncuya bankasyadan bile teklif gelmezken..

Sözleşme imzalanınca 3'e alacak klüp varsa hemen göster satalım..

:) Umutun meneceri misin de teklif gelmediğini biliyorsun?

Trabzonsporu bekliyor Umut.. sözleşme yenilemek iştersek kalacaktır, istemezsek o zaman kime gider bakarız ;)

zaten sorulan soruyu anlasan bunu yazmazdın ya neyse..

umutu satsak kaça gider demiş Murat abi.. söeşmesi olduğunu varsayarak sormuştur eminim.. bende ona göre cevap verdim..

r9emre
17.05.2010, 01:41
gelişme var çok koşuyordun biraz daha az koşmaya başlamışsın.

yakarcı
17.05.2010, 01:49
ArkadaŞlar umut OYNADIMI YOKSA BENMİ GÖRMEDİM:D:D

FC-ST-PAULI-61
17.05.2010, 02:03
ArkadaŞlar umut OYNADIMI YOKSA BENMİ GÖRMEDİM:D:D
oynamadi:D

Fatih Özkan
17.05.2010, 02:21
sahada mıydı?

Evet göremedik Umut'u...
Ama zaten ileri ne kadar çıktık ki Umut'u da görelim ?
Lütfen biraz sağduyulu olalım eleştirirken...

kudu_61
17.05.2010, 02:34
bir alkışta sana umut pozisyona bile girme ihtimalimiz olmasa da gene çok koştun helal olsun sana da yediğin hamsiler

M.Kılıç50
17.05.2010, 02:44
Umut´ta gelisme var beyler...
bugün gol kacirmadi...
artik sorunu kökten cözüyor...
toptan uzak dur metodunu kullaniyor ;)

kefkenist
17.05.2010, 08:11
umut şimdide görünmez adam oldu 3 boyutlu gözlük takmayanlar umutu göremezlermiş:))

hamucera
17.05.2010, 11:10
satılackasa da Türkiye'den bir takıma satılmasın

bizden giden kaptanlar şampiyon oluyor,

3 kaptan gitti 3 ü de ilk sene şampiyon oldu bu bir tesadüf olamaz

İlker ToSun
17.05.2010, 11:20
inşallah dün akşamki maç seni Trabzonspr forması altında izlediğim son maçtır.

A.Ali Karanis
17.05.2010, 11:49
Sanki tek kale futbolu biz oynadıkta umut eleştirilyor.ileri elemanlarımızın hepsi etkisizdi bu maçta,ortasahadan top çıkartamadık.defanstan atılan bam güm toplarla atak yapmaya çalıştık.ne bekliyoruz ki,defanstan topu alıp 65metre dribling yapıp kaleciyi yatırmasını mı? Hemde forvet oyuncusundan..Dünyada messi ve ronaldo dışında bunları yapabilecek kaç tane örnek var?

Erbay
17.05.2010, 11:54
Yapacak hiçbir şeyi yoktu maçta. Bu sefer harbi top gelmedi :)

Mustafa ÖZDEMİR
17.05.2010, 11:56
bu sefer suç bulmaya gerek yok .takım halinde ileri gidemedik...

Nazlı Ayaz
17.05.2010, 12:00
O ki Umut'u beğenmiyorsun ne diye gelip adamı karalıyorsun?

Beğenmiyorsan git beğendiklerinin sayfasına yaz.

Sanki Umut tek başına şampiyon yapacak Trabzosnpor'u.

Biz Umut'u seviyoruz.

Çünkü Trabzonspor formasını ter-le-ti-yor, o kadaarrr ;)

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Katılıyorum;)

cınar#7
17.05.2010, 13:01
satılackasa da Türkiye'den bir takıma satılmasın

bizden giden kaptanlar şampiyon oluyor,

3 kaptan gitti 3 ü de ilk sene şampiyon oldu bu bir tesadüf olamaz
Avrupada talipi olsa tabi ama görünen o ki talip yok malasef. Ankaragücünde böyle oynamaya devam edecektir,endişelenmeye gerek yok orda yedeğede düşer ayrıca.

hamucera
17.05.2010, 13:28
Avrupada talipi olsa tabi ama görünen o ki talip yok malasef. Ankaragücünde böyle oynamaya devam edecektir,endişelenmeye gerek yok orda yedeğede düşer ayrıca.

gideceğini sanmıyorum, Türkiye'de bir kulübe göndermez Şenol Güneş

Onur1899
17.05.2010, 14:23
Ben bir Gs'li olarak çok beğeniyorum Umut'u sadece bitirici değil onun dışında herşey var.

Deniz Telci
17.05.2010, 14:54
Ben bir Gs'li olarak çok beğeniyorum Umut'u sadece bitirici değil onun dışında herşey var.
Ne dedin ? GS'limisin :D ? öyleyse Burası, sizin yeriniz değil... burası Trabzonspor'un, taraftar forum sayfası... Siz bu Takımı "fenevi yendi" mantığıyla sevsenizde, bizim neyimiz değişecek ki ?

evrents
17.05.2010, 15:12
Ne dedin ? GS'limisin :D ? öyleyse Burası, sizin yeriniz değil... burası Trabzonspor'un, taraftar forum sayfası... Siz bu Takımı "fenevi yendi" mantığıyla sevsenizde, bizim neyimiz değişecek ki ?
Arkadaşım niye böyle sert davranıyorsun kendisi bizim misafirimiz başımızın üstünde yeri var.Sizin gibiler yüzünden trabzon antipatisi olan insanlar oluyor.

evrents
17.05.2010, 15:16
Özür dilerim sanırım ts dışında takım tutanlar bu foruma üye olamıyordu.bende burdaki gs'li arkadaşı savundum pardon deniz telci arkadaşım kusura bakma.

Deniz Telci
17.05.2010, 15:44
hey allahım, sen bana sabir ver. bu arkadaşlarla ne işe düştük ? ben'de sanki hali saha futbolcusuyum, çok eleştirilen oldum umut oldum sanki. :(

Keramettin
17.05.2010, 15:56
Topla buluştu mu maçta hiç ?

Cem Kıran
17.05.2010, 15:59
Topla buluştu mu maçta hiç ?

Sahada yoktu ki topla buluşsun..

Güya Umut oynayınca ilerde baskılı oynuyormuşuz..Hani nie oynayamadık?

Birkaç pastan başka bişe yaptığını görmedim..

Oğuz B.
17.05.2010, 16:03
Umut, dinlen biraz önümüzdeki sezon lazımsın bize..;)
Kafanı topla..İnanıyoruz sana..

hamit008
17.05.2010, 16:51
guizadan bile kötü istatistigi var bu sene, gerisini siz düsünün

guiza 25 mac 11 gol

umut 31 mac 11 gol

tabiki cimbomlular kalmasini ister ulan ne kadar yüzsüzsünüz gaysaraililar

tslover
17.05.2010, 17:17
Çok kaçırıyor diyenlere de bu maç kapak olsun.Hiç kaçırmadı rahatladınız mı şimdi?? Böylesi daha mı güzel??

Cem Kıran
17.05.2010, 17:18
Çok kaçırıyor diyenlere de bu maç kapak olsun.Hiç kaçırmadı rahatladınız mı şimdi?? Böylesi daha mı güzel??

Oynayamadı ki pozisyon bulsun kaçırsın..

Seneye oynarsa ve böyle devam ederse yine bunun yüzünden gider şampiyonluk..

Gökhan KAN
17.05.2010, 17:23
Kaçırınca daha mı hoşuna gidiyor hocam. Şahsen ben hiç pozisyona girmemesini kaçırmasına tercih ederim. Kaçırınca daha fazla üzülüyorum.

BiZe HeR YeR 61
17.05.2010, 17:47
He çok rahatladık valla sanki dünya bizim oldu.!

Hürgün Aygün
17.05.2010, 18:14
Top ona gelmedi nerdeyse pasları yerindeydi.

Oğuz ZEYTİN
17.05.2010, 18:56
42 maç (38 ilk onbir)

18 gol, 6 asist.

3 sarı kart, 1 kırmızı kart.

Notu: 8/10

SDinc
17.05.2010, 19:36
Valla onu bunu bilmemde 88.dakikada Fenerli stoperlere can havliyle bastığı için Fenerlilerden "Sanki şampiyon olacan lan ......" tarzında baya bir laf yedi.

Erbay
17.05.2010, 19:48
Bu maçta da gördük ki hakikaten Lugano'yu en çok zorlayan forvet Umut :) Lugano daha çok statik oynayan oyunculara karşı oynamayı seviyor.

Sibel
17.05.2010, 20:46
Helal sana beeee..Yürü be Umut..Seviyorum seni canı gönülden...Bu forma sana çok yakışıyor...O ruhun ,azmin, tutkun var ya,o renklere olan aşkın var yaaaa beni öyle mutlu ediyorki..Bordo mavisin senn

tslover
17.05.2010, 21:34
Kaçırınca daha mı hoşuna gidiyor hocam. Şahsen ben hiç pozisyona girmemesini kaçırmasına tercih ederim. Kaçırınca daha fazla üzülüyorum.
kardeş benim demek istediğim Umut'un özelliği bu.Kendi zorluyor pozisyona giriyor,kaçıradabiliyor.Böle bir Umut'tansa pozisyona girip kaçıran Umut'u her zaman tercih ederim.Birde destek verirsek uçurur bizi

yakarcı
17.05.2010, 21:38
Helal sana beeee..Yürü be Umut..Seviyorum seni canı gönülden...Bu forma sana çok yakışıyor...O ruhun ,azmin, tutkun var ya,o renklere olan aşkın var yaaaa beni öyle mutlu ediyorki..Bordo mavisin senn
umut gitmesi lazım bu takımdan bi sezonda 11 gol attı ts 53 gol atmış nasıl savunursunuz umutu aklım almaz

tslover
17.05.2010, 21:40
umut gitmesi lazım bu takımdan bi sezonda 11 gol attı ts 53 gol atmış nasıl savunursunuz umutu aklım almaz
kardeş can u gönülden severek bakmak lazım yoksa göremezsin

Sibel
17.05.2010, 22:29
Ben bu aşkı seviyorum,Umut gol kaçırmış üzülürüm geçer,biliyorum ki,bu onun suçu değil..İşte bu yüzden rahatlıkla Umutu seviyorum,çok seviyorum..Önemli olan nedir??Yapabileceğinin en iyisini yapmaktır.Umut bunu fazlasıyla yapıyor.Bu forma uğruna 90dk ter döküyor orda.Gol atmış,atamamış,bulsun getirsinler süper bi forvet,takım da rahat etsin taraftar da.Gelmiş birisi 10 maçta 20 gol atmış,sormuşlar ona TS nedir senin için,cevap''oynadığım takım''sa ben o oyuncuyu sevmem!Gönül vermem,gol atar sadece takım adına sevinirim,üzülürüm de.10 maçta 5 gol atsın diğeri,TS nedir senin için''Aşktır,sevdadır,uğrunda ter döktüğüm,sonuna dek mücadele edeceğim sevdamdır''dese,ben onu severim,çok severim..Benim oyuncum budur derim.Ruh istiyorum arkadaş,bana bu formanın aşkını yaşayacak futbolcu lazım.İstenen kalitede teknikte olursa ne ala,benden mutlusu yok.Ha değilse de can sağlığıdır,benim oyuncumdur..Benimle birlikte gerçekten mutlu olup,üzülmeyi bilendir..

İlker ToSun
17.05.2010, 23:21
Umut olamayınca poziyona giremediğimizden dem vurup Teo'yu bu açıdan eleştirmeye kalkanlar pozisyona girebilip girebilmemenin Umut ile alakası olmadığını takımın bütünüyle alakası olduğunu anlamıştırlar umarım.

Zira eskiden kaçırdığı gollerle saç baş yolduran umut bu maçta saç baş bile yolduramadı çünkü pozisyona bile giremedi ve bunda en az suçu olan da kendisiydi

Samet KILIÇ
17.05.2010, 23:25
Sergen Yalçın:''Umut Bulut Türkiyedeki en iyi forvet,tek eksiği basit golleri kaçırması.''

Mustafa ÖZDEMİR
17.05.2010, 23:27
Valla onu bunu bilmemde 88.dakikada Fenerli stoperlere can havliyle bastığı için Fenerlilerden "Sanki şampiyon olacan lan ......" tarzında baya bir laf yedi.
maçtan önceki iddialara bakarsak en doğrusunu yaptı...

Murat'
17.05.2010, 23:28
Umarım birkaç gün içerisinde yeni sözleşmeye imza atar.Bursaspor'un kazandığı şampiyonluk da ders olsun bizlere.

Bu forma için akıttığın teri seviyoruz Umut Bulut.

Cem Kıran
17.05.2010, 23:35
Umut oldukça şampiyonluk hayal...

Emre7
17.05.2010, 23:36
vederson sesleri iyice yükseldi koridorlarda.
vedersonun kesmlerini değerlendirebilecek biri değil.
onun için etkili bir forvet almamız gerekiyor.
ayrıca, umut bu takımda kalması gereken biri olduğu düşüncemi de eklemek istiyorum. Umutu gönderip kimi alacağız.

Murat'
17.05.2010, 23:36
Umut oldukça şampiyonluk hayal...

Vakti zamanında Hüseyin ve Mustafa Keçeli için aynı şeyler söyleniyordu sonuç ortada.

Şampiyon Bursaspor'un en çok gol atan oyuncusu Umut'tan daha az gol atmış.

Anlayın artık sorun Umut falan değil.

Emre7
17.05.2010, 23:38
takımıza şampiyonluk kazandırmak istiyorsak, taraftarlığımızı 2 sene kenara koyalım. Anti Trabzonsporlu olalım.Desteklemeyelim, bırakalım. Bakalım ne değişcek?

Cem Kıran
17.05.2010, 23:40
Vakti zamanında Hüseyin ve Mustafa Keçeli için aynı şeyler söyleniyordu sonuç ortada.

Rakipler Bursa'ya oynadığı gibi bize de öyle oynuyor mu bi bak bakalım...

Hakemler hatasıyla Bursa en çok maç kazanan takımlar arasında..

Hakemler bize karşı öyle hatalar yapıyor mu izle bakalım..

Umut gol kaçırdıkça bizi ne hakem takat ne de rakipler..

Ömer TOPAL
17.05.2010, 23:43
Ben bu aşkı seviyorum,Umut gol kaçırmış üzülürüm geçer,biliyorum ki,bu onun suçu değil..İşte bu yüzden rahatlıkla Umutu seviyorum,çok seviyorum..Önemli olan nedir??Yapabileceğinin en iyisini yapmaktır.Umut bunu fazlasıyla yapıyor.Bu forma uğruna 90dk ter döküyor orda.Gol atmış,atamamış,bulsun getirsinler süper bi forvet,takım da rahat etsin taraftar da.Gelmiş birisi 10 maçta 20 gol atmış,sormuşlar ona TS nedir senin için,cevap''oynadığım takım''sa ben o oyuncuyu sevmem!Gönül vermem,gol atar sadece takım adına sevinirim,üzülürüm de.10 maçta 5 gol atsın diğeri,TS nedir senin için''Aşktır,sevdadır,uğrunda ter döktüğüm,sonuna dek mücadele edeceğim sevdamdır''dese,ben onu severim,çok severim..Benim oyuncum budur derim.Ruh istiyorum arkadaş,bana bu formanın aşkını yaşayacak futbolcu lazım.İstenen kalitede teknikte olursa ne ala,benden mutlusu yok.Ha değilse de can sağlığıdır,benim oyuncumdur..Benimle birlikte gerçekten mutlu olup,üzülmeyi bilendir..

:alkış: :alkış: işin anlatamadıgım duygusal yönü...ellerine saglık

pReN@_61
17.05.2010, 23:44
Önümüzdeki sezon yükün hafifletilmeli artık..

Emre7
17.05.2010, 23:46
şampiyon hakemler diyorsun yani...
ey Allah'ım sana geliyorum....!

İlker ToSun
17.05.2010, 23:53

hüseyin ve mustafa keçelinin kritiklik düzeyi ile umutun kritiklik düzeyi aynı değil.

ne demiş ahmet suat ?

"atanın ve tutanın iyi olacak"

atanımız (fatih tekke) iyi iken , iyi bir tutanımız olmadığı için şampiyon olamadık

şimdi tutanımız iyi ancak iyi bir atanımız olmadığı için şampiyon olamıyoruz ve gerçekten de gelecek sene de tek forvetimiz umut olacaksa şimdiden şampiyon olamayacağımızı rahatlıkla ve üzülerek söyleyebilirim

Sibel
18.05.2010, 00:19
Maçta nerdeydi diyenleri duyuyorum..Sebebi pozisyona girememesi mi acaba diye merak ediyorum.Hayır sizin için ne farkedecekti?Haa pardon,kızacak biri olacaktı..Gözlerimi çoğu kez Umuttan ayırmadım maçta,yine aynı azim,yine aynı istek..Tebrikler.

sametaydin
18.05.2010, 00:33
Ben burada kaç defa yazdım semih, ümit karan filan diyenlere. Umut ikisinden de iyi iş yapıyor dedim.

Burada tersi görüş çok hakim olduğu için fazla sesimi çıkarmadım. Takımında oynamayan oyuncular milli takıma seçildi bişey demedim, diyemedim. Bu geceki spor programında Sergen Yalçın ona göre Türkiye'nin tartışmasız en iyi forvetinin Umut Bulut olduğunu söyledi. Bence de öyle. Sergene katılıyorum.

ugurozturk
18.05.2010, 00:35
Bence piyasa yapmisken hemen satalim...

Hani herkes diyorya Trazonun kaptanini alan sampiyon oluyor diye..

Alin kaptanimiz Umutu sampiyon olun...

Kacirmayin gitti gidiyor...

izzet
18.05.2010, 00:57
bir trabzonsporlu olarak açık ve net olarak söylüyorum bu arkadaş olmasa trabzonspor takımı her maçı kendi yarı sahasına hapsolmuş olarak oynar. son vuruşları mevkisi için yetersiz mi? evet yetersiz. ama o 11'in onur kıvrak, serkan balcı, colman 3lüsü ile beraber asla vazgeçilemeyecek tek ismi.

umut bulut'u günah keçisi yapmak ise başlı başına cahillik.

stadın üstü niye hala açık? gsm ye sorun.
teofilo? şota'ya sorun.
sivas maçı? hocaya sorun.
türkiye kupası? ben oynadım ben aldım.

takımda bir tane kalburüstü santrafor var. o da umut bulut. zaten tek forvet oynayabilecek bir stili yok. mecbur yıllardır tek forvet oynuyor. yanında oynayan arkadaşların değil forvet, futbolcu sıfatına yaklaşır yanı yok. sonra gol kaçırdı da şu oldu da bu oldu. bu adamın yanına layıkıyla bir santrafor almazsan alacağın maksimum fayda bu olur.

çok açık ve net söylüyorum. takımına bu kadar katkısı olan oyuncu ligde çok az. bir o kadar da kendine hiç hayrı olmayan başka oyuncu yok.

benim için trabzonspor'un bayrak adamlarından birisi olma yolunda ilerliyor umut her geçen gün. son vuruşlarındaki artan beceriksizliği konusunda ise trabzonspor taraftarını kendini sorgulamaya çağırıyorum.

Not: Eksi sözlükden alintidir

Kaan
18.05.2010, 01:01
bir trabzonsporlu olarak açık ve net olarak söylüyorum bu arkadaş olmasa trabzonspor takımı her maçı kendi yarı sahasına hapsolmuş olarak oynar. son vuruşları mevkisi için yetersiz mi? evet yetersiz. ama o 11'in onur kıvrak, serkan balcı, colman 3lüsü ile beraber asla vazgeçilemeyecek tek ismi.

umut bulut'u günah keçisi yapmak ise başlı başına cahillik.

stadın üstü niye hala açık? gsm ye sorun.
teofilo? şota'ya sorun.
sivas maçı? hocaya sorun.
türkiye kupası? ben oynadım ben aldım.

takımda bir tane kalburüstü santrafor var. o da umut bulut. zaten tek forvet oynayabilecek bir stili yok. mecbur yıllardır tek forvet oynuyor. yanında oynayan arkadaşların değil forvet, futbolcu sıfatına yaklaşır yanı yok. sonra gol kaçırdı da şu oldu da bu oldu. bu adamın yanına layıkıyla bir santrafor almazsan alacağın maksimum fayda bu olur.

çok açık ve net söylüyorum. takımına bu kadar katkısı olan oyuncu ligde çok az. bir o kadar da kendine hiç hayrı olmayan başka oyuncu yok.

benim için trabzonspor'un bayrak adamlarından birisi olma yolunda ilerliyor umut her geçen gün. son vuruşlarındaki artan beceriksizliği konusunda ise trabzonspor taraftarını kendini sorgulamaya çağırıyorum.

Not: Eksi sözlükden alintidir

Diyorum ''İzzet abi hep ironi yapardı, bunu neden yazmış ?'' :D

Ellerine sağlık kim yazdıysa. ;)

izzet
18.05.2010, 01:07
Diyorum ''İzzet abi hep ironi yapardı, bunu neden yazmış ?'' :D

Ellerine sağlık kim yazdıysa. ;)

Ironi yapiyorumda kim anliyor sanki? Bunu asagilamak icin söylemiyorum, ama buraya Umutu elestirmek icin gelen Insanlarin bir kismi ne nokta ne Virgül biliyor(Ki benim Türkcem oldukca bozuk). Birkac kelimeyi arkar arkaya koyup, elestiri yaptiklarini saniyorlar) Diyer kismida sadece Elestirmek icin Kasiyor. Buraya bende cok olumsuz seyler yazdim Umut hakkinda. Ama yinede benim icin bulunmaz bir Cevherdir.

Futbolun sadece Calim ve Golden ibaret oldugunu sanan, Futboldan gercekten anladigini sanan, Cakma Futbol Bilginlerine en güzel Cevap Umuttur.

Bu takimin Hücum Gücü Umutdur. Ne yazikki Sacmasapan Transfer Politikasi kurbani olup, hic yaninda adam gibi bir Forvetle oynayamadi. Halada hakki yeniyor ya, ona yaniyorum.

Ayrica herkese tavsiyem, bazi Arkadaslari sahsi olarak Engelleyin. Baslik cok daha akici ve okunakli hale geliyor. Sinirleriniz az yipraniyor....

ugurozturk
18.05.2010, 01:08
bosversenize abi, 33 macta ortalama 85 dakka tek forvet oyna, sezonu 11 gol 3 asistle tamamla... siz bu kafayla sampiyonluk gormezsiniz. umutahirsi ve mucadelesinden dolayi herkes minnettar, aldigi paranin hakkini veriyor, ama sampiyon olacaksa bu 34 mac ilk 11 oynayan bir Umutla mumkun degil

ensar6161
18.05.2010, 01:21
bugün TRABZONSPORdaki en sevdiğim futbolcu olan umutu sabiha gökçende gördüm...fotoğraf çektirme şansı yakaladım...trabzonsporlu olup olmadığımı sordu olmasam poz vermeyecekti galiba:)
bizi asla bırakmamasını istedeim o da eyvallah dedi:D:Dantiumutculara kötü haber :D:D:D

Cem Kıran
18.05.2010, 01:24
bugün TRABZONSPORdaki en sevdiğim futbolcu olan umutu sabiha gökçende gördüm...fotoğraf çektirme şansı yakaladım...trabzonsporlu olup olmadığımı sordu olmasam poz vermeyecekti galiba:)
bizi asla bırakmamasını istedeim o da eyvallah dedi:D:Dantiumutculara kötü haber :D:D:D

Bi 25 yıl daha bekle o zmn şampiyonluk..

İlker ToSun
18.05.2010, 01:28

ula ne ettun :)

sametaydin
18.05.2010, 01:33

İyi demişsin. :)

Gökhan KAN
18.05.2010, 02:03
Kalsın ama alternatif olarak.. Gerçi Umut bu hırsıyla gerçek Drogba'yı bile kulübeye hapseder.

Fatih Özkan
18.05.2010, 03:17
Umut kalsın...
Ama iyi bir alternatif olarak kalsın!
Yahut yanına direk, iş bitirici bir forvet alınsın...

hamucera
18.05.2010, 08:59
Umut gidince şampiyonuz uşaklar

Hüseyin, ve Keçeli gidince olduğumuz gibi

Recep Alkan
18.05.2010, 10:24
Yine eleştirilmeyi başardı Umut. Artık tebriklerimi ona mı, yoksa her fırsatta eleştiren taraftarımıza mı göndersem şaşırdım valla.

Öyle insanlar var ki aramızda adam kalmış Fenerbahçe maçında bile Umut'u eleştirmiş. Buna gülmemek elde değil.

Trabzonspor belki de son yılların en kötü futbolunu oynarken, kalecimiz sayesinde beraberlik çıkarırken takımda defans elemanları ve kalecimiz haricinde elle tutulur oyun oynayan adam yok iken, biz yine Umut'a vurmayı başardık.

Hatta maç oynanırken burda ki bazı yorumları okudum, inanın içim sızladı. O anda Umut bir tane atsaydı ne olacaktı çok merak ediyorum.

Günlerdir eleştirdiğimiz Murat Tosun ve Burak Yılmaz attıkları birer gol ile kurtarıcımız, kahramanımız olurken, gönderilmesin naraları atılırken, 4 senedir demediğimiz laf kalmayan Umut halen daha kahrımızı çekmeye çalışıyor.

Adamı gönderdin, kimi oynatacaksın, yada gönderdiğinde kimi alacaksın ? Elinde 12 yabancı var iken 13. sünü de yine forvetten yana mı kullanacaksın ? İki yabancı forvet, Alanzinyo ve Yattaralı bir kadro. Bu ne demek bir yabancı forvetimiz devamlı yedek demek.

Br türk forvete ihtiyacımız var. Kim ne dersin şu an için Trabzonspor da, bu kadar baskıyı kaldırabilecek ve yedekliği bir çok zaman sorun etmeyecek tek isimdir Umut Bulut.

Ötesi yok.

bordo61
18.05.2010, 11:20
Umut'u sattırmam

Hangi kaptanı sattırsak şampiyon oldu

:)

lizarazu
18.05.2010, 11:25
Umut'un yanında Fatih Tekke'yi veya Semih'i görmeyi çok isterim.Fatih olmadı ama Semih alınsa gol atmasa bile ikisinin birbirini tamamlamasıyla mikemmel bir ikili olurlar. Umut'un şansı yokki 4 senedir yanında adam gibi bir partnerle oynamadı.

Cemalettin Taşkın
18.05.2010, 12:15
sanırım son 10 lig maçında sadece kasımpaşaya gol attı.

kupada 2 golü var son 2 ayda o kadar.

15'i bulur diyordum bulamadı

Cem Kıran
18.05.2010, 12:45
Umut ile beraber fb resmen 5 defans yaptı..Yinede gol atmasını bildik..

fbliler Guiza'ya ateş püskürüyor şampişyonluk onun yüzünden gitti diye..

Bizde de Umut'un yüzünden geçen yıl şampiyonluğumuz gitmiştir..

lazkopatfaroz
18.05.2010, 12:49
Umut'un yanında Fatih Tekke'yi veya Semih'i görmeyi çok isterim.Fatih olmadı ama Semih alınsa gol atmasa bile ikisinin birbirini tamamlamasıyla mikemmel bir ikili olurlar. Umut'un şansı yokki 4 senedir yanında adam gibi bir partnerle oynamadı.

Umut'un yanında diyelimki Fatih var.

Fatih asist özelliği olan bir oyuncu. Umut'a asist yapacak Umut gol atabilecek mi ?

Umut'un zaten asist yapma özelliği yok. Yine atarsa Fatih atacak. Skor anlamında Umut'un ilerde koşmaktan başka katkısı olmayacak.

lazkopatfaroz
18.05.2010, 12:51
Umut ile beraber fb resmen 5 defans yaptı..Yinede gol atmasını bildik..

fbliler Guiza'ya ateş püskürüyor şampişyonluk onun yüzünden gitti diye..

Bizde de Umut'un yüzünden geçen yıl şampiyonluğumuz gitmiştir..

Biz geçen seneyi hatırlatınca Fatih, Hami vs. varken şampiyon mu olduk diyorlar :)

Cem Kıran
18.05.2010, 12:51
Umut'un yanında diyelimki Fatih var.

Fatih asist özelliği olan bir oyuncu. Umut'a asist yapacak Umut gol atabilecek mi ?

Umut'un zaten asist yapma özelliği yok. Yine atarsa Fatih atacak. Skor anlamında Umut'un ilerde koşmaktan başka katkısı olmayacak.

Umut , Fatih'ide soğutur..Adam Rusya'ya geri döner 2. maçta..

isimsiz_61
18.05.2010, 15:41
Umut'u sattırmam

güzel bi tespit:):)

lazkopatfaroz
18.05.2010, 15:47
Umut'u sattırmam

Karadenizspora verelim en azından üst lige çıkarlar.

Oğuz B.
18.05.2010, 15:53
Sen gerçek misin??

Tabi en az senin kadar ;)

isimsiz_61
18.05.2010, 15:58
şampiyon olmamızı engelleyen futbolcu diye nitelendirilmesi ne kadar saçma ya...

Gökçebey
18.05.2010, 15:59
İroni de olsa, ihlal ihlaldir. :)

Sibel
18.05.2010, 16:03
Tabi en az senin kadar ;)
O zaman sorun yok..

Ömer TOPAL
18.05.2010, 16:12

:) benim içinde iyi haber

Sibel
18.05.2010, 16:19
:alkış::alkış::alkış:Tebrikler

ugurozturk
18.05.2010, 16:23

tebrik ediyorum seni; gozun aydin.. cercevelet evinin baskosesine as...

ama bunu yaparken bu takimdan ne golculerin gectigini; ne krallar izledigini de hatirla da hatiralarina biraz saygin olsun..

Ömer TOPAL
18.05.2010, 16:40

ama bunu yaparken bu takimdan ne golculerin gectigini; ne krallar izledigini de hatirla da hatiralarina biraz saygin olsun..

pardon ama ne alaka ? Fatih Tekkeyi gördü fatih geldi resim çekilmek istedi bu uşaka, umuttan baskası ile resim cekinmemmi dedi ? Eleştiri yaparken kişilerin hayranlıkları veya mutlu olabilcekleri bi anını ele alıp kücük düşürmeyin kendinizi..Ben de olsam bende resim isterdim...Umut veya bi başka futbolcumuz hiç fark etmez

Great White
18.05.2010, 16:48
Dün akşam NTVspor' da Sergen Yalçın sezonun altın onbirinde ona da yer verirken üzerine basa basa "Türkiye' nin açıkara en iyi forveti. Son vuruşları haricinde hiçbir eksiği olmayan müthiş bir oyuncu" şeklinde kelamlar sarfetti..

Gerçi bunları biz buralarda onlarca kez söylüyorduk ama bir de Sergen' den duymak fena olmadı hani:)

Ercan Taner ile birlikte Mehmet Demirkol da kendisine destek verirken kendi karmasına da Umut' u düşündüğünü ama son vuruş yetersizliğinden dolayı almadığını söyledi. Makakula ve Alex' i koymuş kadrosuna Demirkol..

Bir sonraki sezon yanında ya da yerinde kaliteli bir yabancı santrfor görebilmek dileğiyle hep birlikte nice yıllara ve başarılara be Umut..

Sen bu takımın kanısın, canısın, yüreğisin :ok

demir
18.05.2010, 16:51
umut umut umut umut

lazkopatfaroz
18.05.2010, 16:52
Sergen çok doğru söylemiş... Tjıkuzu için neler söylenmiyordu ki :)

Ömer Yüce
18.05.2010, 17:51
Sergen çok doğru söylemiş... Tjıkuzu için neler söylenmiyordu ki :)

Yalan mı Umut Bulut daha isabetli atsa sence hangi takımda onar???

Deniz Telci
18.05.2010, 18:49
Fovret hattında anlıyorum ki ; önemli bir dağılma var. dağılman'ın anlamı fovret'in sos vermesi (gerekiyor). umut'un gol kaçırması, çok acelecilikten dolayıdır. Bir maçta (hangi maçtı bilmiyorum vede Teo'ya yapamadığı asistlerden bahsediyorum) çok aceleci davranıştan dolayı asist yapamadı, yada kendisi yapmadı. Bu umut'la şampiyon olacaksak, gelin küme düşmüş Xerez'le olalım. ben böyle'de gururlu'yum.

lazkopatfaroz
18.05.2010, 18:52
Yalan mı Umut Bulut daha isabetli atsa sence hangi takımda onar???

Varsayım üzerinden gidersek biz Umut tan daha isabetsiz atarız :)

Senin sorun Halamın bıyıkları olsa... gibi oldu :)

Mustafa Gegüç
19.05.2010, 02:57
Umut 'un yapması gereken şey; oturup maç kasetlerinden kendini izlemek ve "nasıl daha iyi olabilirim?" sorusunu sorup düşünmek.
İyi niyetinden kimsenin şüphesi yok fakat mevcut haliyle kazandırdıklarının yanında kaybettirdikleri de hayli fazla.

ahmet aydın
19.05.2010, 02:59
atsan atılmaz satsan satılmaz:)

İleli
19.05.2010, 03:37
tek eksigi bitiriciligi sadece ona calissin bu yaz...

mashal61
19.05.2010, 04:07
Umut'un yapacağı şey belli. Alacak duvarı karşısına vuracak topa, dönecek bir daha vuracak, dönecek bir daha vuracak...

Son vuruş özelliği geliştirilebilir. Umuyorum ki daha iyi bir Umut olacak seneye. Çünkü Umut bitiriciliğini biraz daha düzeltirse Türkiye'nin açıkara en iyi forveti olur.

Keramettin
19.05.2010, 08:23
Seneye 11'de göremeyiz.

Golcü olarak özellikleri geliştirirse yedek ve 11'i zorlar.Antremanlardan sonra vuruş konusunda yardım almalı ve çalışmalı.

halukozcelik
19.05.2010, 08:49
umutu sezon başından beri çok eleştirdim ama kupa bazı şeyleri unutturdu o yüzden yeni sezona ders çıkararak hazırlanmalı.

Hqmi
19.05.2010, 08:54
Bireysel olarak bitiricilik konusuna çok çalışmalı.

lazkopatfaroz
19.05.2010, 11:50
tek eksigi bitiriciligi sadece ona calissin bu yaz...

28 yaşına gelmiş bir oyuncu bu yaşa kadar bitiriciliğinde en ufak gelişme yok, bundan sonra yapacağı çalışmalarla bu sorununu giderecek öylemi :):)

Emrah KabuL
19.05.2010, 13:12
@lazkopatfaroz

Yaşı ilerlemiş oyuncular,fiziksel açıdan kendilerini geliştiremezler,zamanla da bazı özelliklerini kaybederler.. teknik özellikler ise fiziksel özelliklere nazaran daha iyi gelişebilir.. Umut'un sorunu da fiziksel değil, tekniksel olduğu için hala daha kendini geliştirebilme imkanı var.. artık sende kasma bu kadar.. illa eleştireceğim diye her lafa atlıyorsun.

Egemen
19.05.2010, 13:20
19 mayıs yahu bugün gidin bayramı kutlayın gençler :)

lazkopatfaroz
19.05.2010, 13:28
@lazkopatfaroz

Yaşı ilerlemiş oyuncular,fiziksel açıdan kendilerini geliştiremezler,zamanla da bazı özelliklerini kaybederler.. teknik özellikler ise fiziksel özelliklere nazaran daha iyi gelişebilir.. Umut'un sorunu da fiziksel değil, tekniksel olduğu için hala daha kendini geliştirebilme imkanı var.. artık sende kasma bu kadar.. illa eleştireceğim diye her lafa atlıyorsun.

Bu yetenekle alakalı bir şey. 28 yaşına kadar yeteneği geliştiremediysen bu yaştan sonra muhteşem geliştiremezsin. Hele hele 4 sene içinde hiç gelişmediyse bundan sonrada gelişmez :) Kaç sene daha bekleyeceğiz Umut yeteneğini geliştirsin diye. Birde kendini geliştirsin diye sürekli oynatırız olur gider :D

İlker ToSun
19.05.2010, 13:34
bir santrafor için "tek eksiği bitiricilik" deyip sonra da o futbolcuyu "trabzonsporun golcüsü" ilan etmek ne akıl ile ne mantık ile ne de başka bir şey ile açıklanamaz.

bunu söyleyen insanların akıllı olduklarını göstermeleri için ekstra bir cümleye daha ihtiyaç vardır.

tek eksiği bitiricilik ama olsun bir golcü oyuncuda, hele de Trabzonspor gibi bir takımın golcüsü olacak oyuncuda bitiricilik öncelikli aranan bir özellik olmamalı.

bunu diyebilene eyvallah ama ilki kabul edilemez hatta komik

Uğur Ö.
19.05.2010, 13:57
Ben dahil herkes Bir forvetin her maçta gol atmasını bekliyor.Maalesef böyle bir oyuncu yok dünyada

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:02
Ben dahil herkes Bir forvetin her maçta gol atmasını bekliyor.Maalesef böyle bir oyuncu yok dünyada

Gol bazında 1/5 değilde 1/4 atsa yine yeterdi. Tabi sadece gol bazında.

Egemen
19.05.2010, 14:06
bir santrafor için "tek eksiği bitiricilik" deyip sonra da o futbolcuyu "trabzonsporun golcüsü" ilan etmek ne akıl ile ne mantık ile ne de başka bir şey ile açıklanamaz.

bunu söyleyen insanların akıllı olduklarını göstermeleri için ekstra bir cümleye daha ihtiyaç vardır.

tek eksiği bitiricilik ama olsun bir golcü oyuncuda, hele de Trabzonspor gibi bir takımın golcüsü olacak oyuncuda bitiricilik öncelikli aranan bir özellik olmamalı.

bunu diyebilene eyvallah ama ilki kabul edilemez hatta komik

o kadar eksiğine rağmen bu takımın en golcü ismi olduğundan bahsediyor insanlar.. takımda daha iyisinin olmadığından, daha iyisini almayıp bizi şampiyonluklardan eden yönetimlerin suçlu olduğundan da bahsediyor..

anlaşılamamak ne kötü :)

Ercan DEMİRCİ
19.05.2010, 14:18
Gol bazında 1/5 değilde 1/4 atsa yine yeterdi. Tabi sadece gol bazında.

Maçtan maça değişir bu durum, maç gelir pozisyon bulamazsın maç gelir 8-10 pozisyona girersin. Söylemek istediğim bu 1/5 i neye göre çıkarıyorsunuz... Ayrıca ha 5 pozisyondan birini atmış, ha 4 te bir . Fazla bir fark yok.

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:21
Maçtan maça değişir bu durum, maç gelir pozisyon bulamazsın maç gelir 8-10 pozisyona girersin. Söylemek istediğim bu 1/5 i neye göre çıkarıyorsunuz... Ayrıca ha 5 pozisyondan birini atmış, ha 4 te bir . Fazla bir fark yok.

Nasıl fark yok. 50 pozisyondan 10 tanesini atmak ile 40 pozisyondan 10 tanesini atmak aynı şey mi ? Bulduklarını göre değerlendirdim zaten. 1/5 i ben çıkarmıyorum Umut çıkarıyor. İzlediğimiz maçlara göre değerlendiriyorum

Egemen
19.05.2010, 14:22
11 yerine 15 atsa şampiyon olacaktık ya :)

o bakımdan 1/4 1/5 kıyaslaması yapılıyor :)

bestrafer
19.05.2010, 14:28
Biz zannediyoruz ki Umut Bulut'un yarattığı pozisyonları başka bir forvet yaratabilir. Ben her zaman Umut'un bu takımda kalmasından yanayım. Ama bence problem taktiksel hata. Yani Umut'un yanında son vuruşları iyi olan, hızlı olmasa da seri ve güçlü bir santrafor olursa, gol oranımız çok çok yükselir.

Umut'un Ankaragücü zamanındaki oyununu hatırlıyorum, o Hakan Kutlu, Yılmaz Özlem, Hakan Keleş, Hüseyin zamanları. Ankaragücü'nün her kazandığı maçta Umut'un bir golu vardı ve çok takımın da transfer listesindeydi. O zamanki bitiricilği şu anda olsa Umut Avrupa'da bile rahat oynar bence.

Miraç Atalay Çiftçi
19.05.2010, 14:32
Umut Ankara'da oynarken son adam rolünde değildi. Daha çok bir adım gerideydi, inen topları tamamalayan ya da dış vuruşlarla sonuca giden bir roldeydi. Buna rağmen bizde son adam rolunde oynamaya çalışması taktir edilir ama bu yeterli midir? Bence hayır.

Ercan DEMİRCİ
19.05.2010, 14:33
Nasıl fark yok. 50 pozisyondan 10 tanesini atmak ile 40 pozisyondan 10 tanesini atmak aynı şey mi ? Bulduklarını göre değerlendirdim zaten. 1/5 i ben çıkarmıyorum Umut çıkarıyor. İzlediğimiz maçlara göre değerlendiriyorum

Fazla bir fark yok tabiki de. En fazla 5 gol fark eder, yani yine şampiyon olamıyoruz... Tek sorun Umut sanki...

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:34
11 yerine 15 atsa şampiyon olacaktık ya :)

o bakımdan 1/4 1/5 kıyaslaması yapılıyor :)

Hemen olayı neden şampiyonluğa getiriyorsun ki ?

21 gol atanda şampiyon olamıyor.

Sadece gol sayısı anlamında söyledim 1/5 atacağına 1/4 atsa yeterdi. Tekrar söylüyorum gol sayısı anlamında.

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:36
Fazla bir fark yok tabiki de. En fazla 5 gol fark eder, yani yine şampiyon olamıyoruz... Tek sorun Umut sanki...

Tek sorun Umut demedim ki.. Yalnız Umut gol yollarında çok büyük sorun.

Egemen
19.05.2010, 14:40
Hemen olayı neden şampiyonluğa getiriyorsun ki ?

21 gol atanda şampiyon olamıyor.

Sadece gol sayısı anlamında söyledim 1/5 atacağına 1/4 atsa yeterdi. Tekrar söylüyorum gol sayısı anlamında.

gol sayısı bakımından 11 yerine 14-15 atmış olsa tatmin olacakmıydınız cidden?

o kadar yazıp çizdikten sonra bunu söylemek komik duruyor..

Gökhan KAN
19.05.2010, 14:44

Belki o 4 5 golü kaybettiğimiz maçlarda atabilirdi.:)

Egemen
19.05.2010, 14:47
Belki o 4 5 golü kaybettiğimiz maçlarda atabilirdi.:)

atabilirdi.. kaybettiğimiz 3 maçı kurtardığını varsayıyorum 5 golün :)

al sana 9 puan daha Gökhan.. kaçıncı olduk?

ESER
19.05.2010, 14:47
Bu yetenekle alakalı bir şey. 28 yaşına kadar yeteneği geliştiremediysen bu yaştan sonra muhteşem geliştiremezsin. Hele hele 4 sene içinde hiç gelişmediyse bundan sonrada gelişmez :) Kaç sene daha bekleyeceğiz Umut yeteneğini geliştirsin diye. Birde kendini geliştirsin diye sürekli oynatırız olur gider :D

20 macta sifir cekmis ve sadece onu getirenlere gol atmis 25 yasindaki bir adamin sabirla kendini gelistirmesini beklemekle bu durum biraz celisiyor sanki.. soz konusu , kupayi kazandirmis adam olunca kotu, ama kendi golgesini bile gecemeyen ailemizin kolombiyali evlatligi olunca sabir gerek, destek gerek..

hani baskanimizin unlu sovu var ya.. gokhan 5 tane burak eder,
bende diyorum ki umutun olusu 5 tane teofilo eder;) kiyas goturmez bile.. adam didinsin,yirtinsin her mac ,sonucunda ana avrat kufur yesin ,, oteki topu kontrol etti pas verdi diye ovulsun.. bu adamina gore muamele mantigini da bir anlamadik gitti..

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:52

Gol sayısı anlamında 15 gol atsa benim için yeterli olacaktı.
15 gol atması bizim için yeterli forvet olacağını anlamını taşımıyor.
Mesela bu 15 golü nerede ne zaman kime atmış ?
Kaç asist yapmış, ilerde ne kadar etkili olabilmiş.
Orta saha ile pas alışverişi takıma katkısı ne kadar ?
Orta sahanın pestilini çıkarmış, defansı hayatından bezdirmişse bu oyuncu için Türkiye'nin en iyi golcüsü yakıştırması yapılması ne kadar doğru ?
Örnek verecek olursak çoğu maçta müsait arkadaşına pas verse yada kendisi golü yapabilseydi, yedekteki diğer arkadaşlarına daha fazla oynama fırsatı verebilirdi. Murat olsun Teo olsun belkide Hasan daha fazla oynama şansı bulabilecekti. 70 dakika gol kaçırıp skor lehimizeyken 90+ da gol atmış olması benim için yeterli değildir. Golü zamanında atabilse ne orta saha daha fazla mücadele etmek zorunda kalacak nede defans o kadar bunalacaktı.

Bu böyle uzar gider.

Kısacası Umut'a 4 sene verilen şans diğer oyunculara verilmiyorsa haksızlık yapılıyor. Umut gider gitmez o ayrı konu yeni alacağımız forvete ne kadar sabredeceğiz ?

Ayrıca hala daha Umut'un gol vuruşlarını düzelteceğine inanan arkadaşlar var. Bu oyuncu 4 senedir bizde ve 4 senedir sürekli kamp geçiriyor ve oynatılıyor. Bu oyuncu 4 senedir hiç mi gol çalışması yapmadı ? Oyuncunun yeteneği ile problem var. Bana alt yapısında da sorun var gibi geliyor .

Gökhan KAN
19.05.2010, 14:52
atabilirdi.. kaybettiğimiz 3 maçı kurtardığını varsayıyorum 5 golün :)

al sana 9 puan daha Gökhan.. kaçıncı olduk?
3. oluyoruz galiba. :) Bu aldığımız puanlar ligin başındaysa liginde sonlarında şampiyonluk şansımız hala devam edeceği için bu kadar kolayy bitirmezdik ligi. Tabi her şey varsayım. Belkide o golleri tek maçta atacaktı bilemeyiz.:)

lazkopatfaroz
19.05.2010, 14:58
20 macta sifir cekmis ve sadece onu getirenlere gol atmis 25 yasindaki bir adamin sabirla kendini gelistirmesini beklemekle bu durum biraz celisiyor sanki.. soz konusu , kupayi kazandirmis adam olunca kotu, ama kendi golgesini bile gecemeyen ailemizin kolombiyali evlatligi olunca sabir gerek, destek gerek..

hani baskanimizin unlu sovu var ya.. gokhan 5 tane burak eder,
bende diyorum ki umutun olusu 5 tane teofilo eder;) kiyas goturmez bile.. adam didinsin,yirtinsin her mac ,sonucunda ana avrat kufur yesin ,, oteki topu kontrol etti pas verdi diye ovulsun.. bu adamina gore muamele mantigini da bir anlamadik gitti..

Kim Teo nun kendini geliştirmesini bekliyor ? Kupayı tek oyuncu kazandırmadı olayı karıştırmayın lütfen. Engin maçın adamı seçildi, Engin tek başına mı kazandı kupayı ? Yada Umut ? Böyle mantık olmaz. Ben Teo hakkında kendisini öven yorum yaptığını hatırlamıyorum. Her zaman söylüyorum 1 oyuncu 2-3 ayda ne övülür nede yerin dibine sokulur. Yerin dibine sokanlar düşünsün. Futbolu nasıl değerlendirdiklerini gözden geçirsinler. Ben Umut'u 4 senedir takip edıyorum yorumlarımı ona göre yapıyorum. Siz 2-3 ayda anlıyorsunuz ya daha bizim sırtımız yere gelmez.

Egemen
19.05.2010, 15:01
Gol sayısı anlamında 15 gol atsa benim için yeterli olacaktı.
15 gol atması bizim için yeterli forvet olacağını anlamını taşımıyor.
Mesela bu 15 golü nerede ne zaman kime atmış ?
Kaç asist yapmış, ilerde ne kadar etkili olabilmiş.
Orta saha ile pas alışverişi takıma katkısı ne kadar ?
Orta sahanın pestilini çıkarmış, defansı hayatından bezdirmişse bu oyuncu için Türkiye'nin en iyi golcüsü yakıştırması yapılması ne kadar doğru ?
Örnek verecek olursak çoğu maçta müsait arkadaşına pas verse yada kendisi golü yapabilseydi, yedekteki diğer arkadaşlarına daha fazla oynama fırsatı verebilirdi. Murat olsun Teo olsun belkide Hasan daha fazla oynama şansı bulabilecekti. 70 dakika gol kaçırıp skor lehimizeyken 90+ da gol atmış olması benim için yeterli değildir. Golü zamanında atabilse ne orta saha daha fazla mücadele etmek zorunda kalacak nede defans o kadar bunalacaktı.

Bu böyle uzar gider.

Kısacası Umut'a 4 sene verilen şans diğer oyunculara verilmiyorsa haksızlık yapılıyor. Umut gider gitmez o ayrı konu yeni alacağımız forvete ne kadar sabredeceğiz ?

Ayrıca hala daha Umut'un gol vuruşlarını düzelteceğine inanan arkadaşlar var. Bu oyuncu 4 senedir bizde ve 4 senedir sürekli kamp geçiriyor ve oynatılıyor. Bu oyuncu 4 senedir hiç mi gol çalışması yapmadı ? Oyuncunun yeteneği ile problem var. Bana alt yapısında da sorun var gibi geliyor .

şu koyulaştırdığım yere kasımpaşa maçı hariç 2 maç daha örnek verebilirmisin?
olmayan şeyleri olmuş gibi yazıp, sonra da inanmak büyük maharet olsa gerek..

çok defa söyledim, tekrar söylüyorum..

forvet olarak elle tutulan tek oyuncun Umut'sa eğer bunda Umutun kabahati yok.. gidin yönetime saydırın, ya da forvet önerin, aldırın..

mutlu olalım hep beraber.. sırıtalım..

KAUNAS
19.05.2010, 15:04
- bu umutu takımda halen daha ne diye tutuyorlar anlamam,bu golcü değil
- ama öyle deme tarlada öyle belliyorki

- bu kadar golü kaçırdığı halde birde kendine drogba diyor
- kim diyor bunu umut mu?
- evet
- drogba bunu duysa hemen adını değişir

______

aklıma geldi bazı duyduğum konuşmalar,paylaşayım istedim.

Egemen
19.05.2010, 15:11
+rep
alkış falan mı bekliyorsun :)

verdim gitti..

Zeki Akyol
19.05.2010, 15:14

çok defa söyledim, tekrar söylüyorum..

forvet olarak elle tutulan tek oyuncun Umut'sa eğer bunda Umutun kabahati yok.. gidin yönetime saydırın, ya da forvet önerin, aldırın..

mutlu olalım hep beraber.. sırıtalım..

iyide hermaça cıft forvet cıkmadık ki örnekler ıyıkı az ama sureklı cıft forvet oynasak bence bencıllığe devam ederdi
AMa bu Umut hakkında olumsuz düşüdndüğüm anlamına gelmez bence yetenek sıkıntısı yaşıyor pozısyon anında dırek şut cekmeye odaklı pas aklına gelmyıo yada atamıyo

SDinc
19.05.2010, 15:16
- bu umutu takımda halen daha ne diye tutuyorlar anlamam,bu golcü değil
- ama öyle deme tarlada öyle belliyorki

- bu kadar golü kaçırdığı halde birde kendine drogba diyor
- kim diyor bunu umut mu?
- evet
- drogba bunu duysa hemen adını değişir

______

aklıma geldi bazı duyduğum konuşmalar,paylaşayım istedim.

Bu Drogba meselesini en az 10'dur tekrar tekrar pişirip pişirip önümüze getiriyorsun.
Açıklamayı bir istanbul takımı taraftarı gibi çarpıtıp her seferinde aynı şeyi söylemekten bıkmadın mı ?
Utanmıyor , arlanmıyormusun gerçekten ?

Allah aşkına biriniz şurda "Ben Umut'u sevmiyorum , takımda istemiyorum" dediğinizle kalınız. Hemen bir olumlu mesaj geldiği zaman "Sen öyle mi zannediyorsun , sen futbol özürlüsün o zaman" imasında mesaj göndermeyiverin , ne olacak!
Popülariter birisi mi olmak istiyorsunuz ? Hepimiz bu takıma aşık değilmiyiz ? Yoksa sadece forum sayfalarında kendi egolarımızı mı tatmin ediyoruz ?
Biraz insaflı olun , hazır sezon sonu gelmişken Umut'u beğenmiyorsan güzel bir şekilde "Seni bu takımda istemiyorum" de. 2'de 1 Umut'un alacaklısıymış gibi konuşmayın burda.
Lütfen!

Emrah KabuL
19.05.2010, 15:22
@lazko.. kardeş tutturdun bir Umut'a 4 sene şans verildi falan filan..

Kimsenin Umut'a şans verdiği yok..

Gittik kendi liginde 30 gol atan adam aldık.. koskoca bir yarım devre geçti adamın siftahı yok.. Ondan önce E.Martin,Ö.Rıza,Cem Demir vs.. bir sürü adam geldi şuan nerede ne yaptıkları meçhul..

Ha ne olur.. gider alırsın Pantelic'i.. çift forvet oynarlar Umut ile.. o zaman görürsün aradaki farkı..Gerçi sizler Umut'un vereceği pasla, boş kaleye topu yuvarlayabilecek olan forvetimizden memnunsunuz.

Emrah KabuL
19.05.2010, 15:52
Son 5 sezondur çift haneli çalışıyor Umut.. bu sezon da 3-4 tane daha atabilseydi istikrarını devam ettirebilecekti.. Seneye artık :)

http://img38.imageshack.us/img38/4646/umutu.jpg

demir
19.05.2010, 17:11
fatih tekke 31 gol attıgında sampiyonmu olmustukki umut 5 gol fazla atsa sampıyon olacaktık ????

lazkopatfaroz
19.05.2010, 17:18

.

Tek tek şu maçta şunu yaptı, bunu yapmadı demeye ne gerek var. 50 gol kaçırmış adamdan bahsediyoruz. Görünen köye klavuz gerekmez.

@lazko.. kardeş tutturdun bir Umut'a 4 sene şans verildi falan filan..

Kimsenin Umut'a şans verdiği yok..

Gittik kendi liginde 30 gol atan adam aldık.. koskoca bir yarım devre geçti adamın siftahı yok.. Ondan önce E.Martin,Ö.Rıza,Cem Demir vs.. bir sürü adam geldi şuan nerede ne yaptıkları meçhul..

Ha ne olur.. gider alırsın Pantelic'i.. çift forvet oynarlar Umut ile.. o zaman görürsün aradaki farkı..Gerçi sizler Umut'un vereceği pasla, boş kaleye topu yuvarlayabilecek olan forvetimizden memnunsunuz.

Koskoca yarım devre mi geçirdi ? Adam hazırlık kampı geçirmemiş, 3 maç üst üste 90 dakika oynamamıs. Hepsini geçtim kaç maç 45 dakika üst üste oynamış. 5-10 dakika şans vererek oyuncunun ne olduğunu anladınız. Umut ilk geldiğinde 5 dk 10 dk izleyerek mi bu oyuncu bize yeter dediniz ?

Umut'un asist özelliği yok. Hücum hattında bir şey beklemek yanlış olur. Sadece koşacaksa o tamam.

Ersen bizde kaç gol atmıştı ?

Cem Akyüz
19.05.2010, 17:36
Son 5 sezondur çift haneli çalışıyor Umut.. bu sezon da 3-4 tane daha atabilseydi istikrarını devam ettirebilecekti.. Seneye artık :)

Bu grafiğe nereden ulaştınız..Bir kaç oyuncu var aklımda bakacağım onlara

Sibel
19.05.2010, 19:34
Türkiyede en çok pozisyona giren takım biziz..Bak sen Allahın işine en çok gol kaçıran forvet de bizde:)Umut,ne diyeceğimi bilmiyorum..(+10,daima 10)

Semih GÜL
19.05.2010, 19:42
UMARIM 2010-2011SEZONUNDA HALEN TRABZONSPOR FUTBOLCUSU OLARAK SAHALARDA OLMAZSIN...
SENİNLE ŞAMPİYON OLMA İHTİMALİMİZ Bence yok.git artık git....

ensar6161
19.05.2010, 20:13

evet gözüm aydın gerçekten,benm için çok önemli bir hatıra...sezon bitmiş ama hala forması kurumamış,ciğerini ben sevineyim diye elinde dolaştıran büyük kaptanımla fotoğraf çektirdiğim için çok mutluyum...

bu takımdan geçen golcülerde geçmiş gitmiş....katkılarından dolayı hepsine teşekkürler...bence sen elindekinin kıymetini bil..

milletin omuzlarında havaalından alıp stada götürdükleri güizaya.joo ya,nihata bakın biraz...

ensar6161
19.05.2010, 20:16
Bu Drogba meselesini en az 10'dur tekrar tekrar pişirip pişirip önümüze getiriyorsun.
Açıklamayı bir istanbul takımı taraftarı gibi çarpıtıp her seferinde aynı şeyi söylemekten bıkmadın mı ?
Utanmıyor , arlanmıyormusun gerçekten ?

Allah aşkına biriniz şurda "Ben Umut'u sevmiyorum , takımda istemiyorum" dediğinizle kalınız. Hemen bir olumlu mesaj geldiği zaman "Sen öyle mi zannediyorsun , sen futbol özürlüsün o zaman" imasında mesaj göndermeyiverin , ne olacak!
Popülariter birisi mi olmak istiyorsunuz ? Hepimiz bu takıma aşık değilmiyiz ? Yoksa sadece forum sayfalarında kendi egolarımızı mı tatmin ediyoruz ?
Biraz insaflı olun , hazır sezon sonu gelmişken Umut'u beğenmiyorsan güzel bir şekilde "Seni bu takımda istemiyorum" de. 2'de 1 Umut'un alacaklısıymış gibi konuşmayın burda.
Lütfen!

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Sibel
19.05.2010, 20:22
evet gözüm aydın gerçekten,benm için çok önemli bir hatıra...sezon bitmiş ama hala forması kurumamış,ciğerini ben sevineyim diye elinde dolaştıran büyük kaptanımla fotoğraf çektirdiğim için çok mutluyum...

bu takımdan geçen golcülerde geçmiş gitmiş....katkılarından dolayı hepsine teşekkürler...bence sen elindekinin kıymetini bil..

milletin omuzlarında havaalından alıp stada götürdükleri güizaya.joo ya,nihata bakın biraz...
:alkış: Mutluluğunu burdan paylaşabiliyorum..

Emrah KabuL
19.05.2010, 21:52

http://www.national-football-teams.com/v2/index.php

Güncel bir site, database yönünden de baya iyi.. Trabzonspor'un 72-73 dekı kadrosundan bile 2 isim var sitede..Şenol Güneş, A.Kemal Denizci.. tabi sezonlar ilerledikce daha çok kayıtlı futbolcu çıkıyor.. Tabi adı pek duyulmamış oyuncuları bulabilmek zor..

OLCAY ÇAKIR
19.05.2010, 22:00
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3245525#post3245525

Kaan
19.05.2010, 22:19

:alkış::alkış::alkış: