PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 [96] 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Murat'
12.05.2010, 09:29
İçinizde her ne varsa şimdi dökün de seneye birşey kalmasın.

tslover
12.05.2010, 10:42
Kupa maçından sonra bu şekilde oynaması normal.Hocamızın oynatmamasını düşünüyordum ama hocamız oynattığına göre demekki vardır bir bildiği.Umut bu takımda asla vazgeçilemeyecek bir oyuncudur.

TheCrow
12.05.2010, 11:04
Son vuruş özelliği çalışarak geliştirilebilecek bir özelliktir bence. Çalış Umut işin ne?..Her idmandan sonra al topu, üst köşeye, alt köşeye, yakından, uzaktan 1 saat şut çalış. Ama olmaz, son vuruşların da iyi olsa Real Madrid'de oynarsın tabi. Deli oluyorum Türk futbolcularının kendilerini her zaman yeterli görmelerine.

halil ibo
12.05.2010, 11:18
Denizli maçında ilk yarı kaçırdığı bir golden sonra taraftarın tepkisi anormaldi,ayıptı,abestti.
Tek başıma kalkıp geri doğru dönüp el kol hareketi ile ne yapıyorsunuz diye tepkide gösterdim.Fakat anladım ki Trabzon'u İstanbul'u yok.Trabzonspor taraftarı heryerde aynı.Yazık...

Samet İslamoğlu
12.05.2010, 11:36
Denizli maçında ilk yarı kaçırdığı bir golden sonra taraftarın tepkisi anormaldi,ayıptı,abestti.
Tek başıma kalkıp geri doğru dönüp el kol hareketi ile ne yapıyorsunuz diye tepkide gösterdim.Fakat anladım ki Trabzon'u İstanbul'u yok.Trabzonspor taraftarı heryerde aynı.Yazık...

Doğu tribününde sol tarafa yakın taraftamı oturuyordun abi yoksa:) anlattığın şekilde ordada biri yaptıda.ne yazıkki 30bin taraftardan çok az sayıda böyle birşeylerin farkında olan taraftarımız var.

Ali Yerlikaya
12.05.2010, 11:57
Gelicek sezon ins. en iyi ihtimal iyi bi yedek positiona düsersin...
Hatta güzel bi teklifle elden cikartirilirsan dahada müthis olur...

Çakıroğlu İhsan
12.05.2010, 12:06

Aynı hareketi bende doğunun alt tarafında yaptım.Böyle bir şey yok ya hepsi aynı ağızla yuh çekmeleri ne kadar garibime gitti ne kadar kötü oldum anlatamam.
Bizde yok doğru düzgün tribün kültürü.

Hami_41
12.05.2010, 12:26
Bu çocukta bitiricilik olsa Baros gibi geleni atabilse Her yıl banko gol kralı olur...

Deniz Telci
12.05.2010, 12:42
Ben Umutçu değilim ama, Umut'u saygı ile yorumlarım. Artık Yerle bir etmem.

Umut sende galiba bir sorun var, sanırım bir gol için çok aceleci'sin ;

Yani, Yattara sana 3-5 asist yaptığı zaman, attığın şut'u nereye atacağını değerlendiremiyorsun.

En kısa zamanda bu aceleciliği bırakıp, sana yapılan her asist'i gol yapacağına gönülden inaniyorum.

Yeni sezonda, Aceleciliği bırakman şart.

Kendine gel Umut, Yeter artık.

Bdeniz_61
12.05.2010, 12:50
Kaçırdığı bir pozisyonun ardından Umut u alkışlayabilsek ya da tezahürat yapsak kendine güveni gelir diye düşünüyorum.Bunu yapmak çok da zor olmasa gerek.

Sonuçta her sezon 10-15 arası gol atıyor(Evet bunun iki katı kadar da kaçıyor o ayrı).

hamucera
12.05.2010, 13:19
Kaçırdığı bir pozisyonun ardından Umut u alkışlayabilsek ya da tezahürat yapsak kendine güveni gelir diye düşünüyorum.Bunu yapmak çok da zor olmasa gerek.

Sonuçta her sezon 10-15 arası gol atıyor(Evet bunun iki katı kadar da kaçıyor o ayrı).

Sivas maçı buna en iyi örnektir bence,

devre arası başı önde gidiyordu soyunma odasında, batı tribününde bir grup bağırdı, bizde bağırdık Umut diye, el salladı giderken ama çökmüş bir haldeydi,

o kadar nankör ki bizim taraftar hafta içi kupa alan takımı desteklemeye edğil resmen eleştirmeye gelmişler

Recep Alkan
12.05.2010, 13:19
Alpaçino seninki de yorum mu ?

4 yıldır sabretmiyoır muyuz zaten ;)

(Bu bir ironidir)

kefkenist
12.05.2010, 13:39
satış listesine adı iyi yakışır, bizim daha iyilere ihtiyacaımız var, istanbul takımlarını tutan arkadaşlarım bana ts nun neden şampiyon olamadığını yorumluyor; üzgünüz ki bizim kadar yatırım yapamdığınız sürece şampiyonluk zor diyorlar, haklılar...

Ömer Yüce
12.05.2010, 14:10
Umutun satılmasına karşıyım 11den kesilecekse daha en azından mutlaka yedek kalmalı... Süper ligin en tehlikeli forveti

Aslında şöyle bi düşündümde Umut'un bitiriciliği iyi olsa biz nası takımda tutarız umutu???

Murat Hızal
12.05.2010, 14:16
satış listesine adı iyi yakışır, bizim daha iyilere ihtiyacaımız var, istanbul takımlarını tutan arkadaşlarım bana ts nun neden şampiyon olamadığını yorumluyor; üzgünüz ki bizim kadar yatırım yapamdığınız sürece şampiyonluk zor diyorlar, haklılar...

Bu pazar o çok bilmiş arkadaşlarınıza baya iyi bir cevap geliyor desenize:)

Bdeniz_61
12.05.2010, 14:26
Alpaçino seninki de yorum mu ?

4 yıldır sabretmiyoır muyuz zaten ;)

(Bu bir ironidir)
sence sabretmek ile desteklemek aynı şeyler midir?:rolleyes:

bangkook_61
12.05.2010, 15:24
sence sabretmek ile desteklemek aynı şeyler midir?:rolleyes:

Adam altına ironidir yazmış arkadaş :)

Bdeniz_61
12.05.2010, 16:08
Adam altına ironidir yazmış arkadaş :)
dikkat etmemişim.

Tayfun
12.05.2010, 16:32
İnşallah senden iyi birini alırlar da kurtuluruz ....

Senden iyisini bulamamak da ayrı bi yetenek olması lazım :rolleyes:

OZDEN61
12.05.2010, 17:01
iyi bir forvetten önce , iyi takımına sahip çıkan bilinçli taraftar transfer edilmeli.

birisininde ist taraftarı arkadaşı yazmış bizim kadar yatırım yapamazsanız başarılı olamamışsınız demiş, biz trabzonuz ist dan farkımız var, onların ist gibi bir avantajı var, gelen futbolcular sosyal hayat olarak avrupa düzeyinde yaşam bulabilirler, hem gerlirleri yüksek aldığı futbolcular bizden daha pahalı olabiliyor. trabzona burayı hem şehir olarak hemde taraftar olarak bilen biri gelmez. bizde cok iyi bir oyuncuya cok paralar veremeyiz. o yüzden elimizdeki en iyi yerli oyuncuyu motive etmeliyiz. senelerdir hem hocaları hem futbolcuları bu baskıyla gönderdik (gerci ben kendime pay biçmiyorum, her zaman destek oldum), artık taraftar olarak ders almalı ve düzelmeliyiz. bir arkadaş yazmış ist da bir trabzonda bence haklı, trabzonsporlular her yerde aynı.

ugurozturk
12.05.2010, 17:27
bu isin harcanan para ile izah etmeye calisan; bursasporu nasil izah edecek.. trabzonsporun bile 4'te 1ini harcamis sadece..

Barış Burak
12.05.2010, 21:52
kanbur7,
ufak bir eleştiride tuzla buz oldun..:)kendini Umut'un yerine koy şimdi,biraz empati yapmayı dene..tamam mı abisi..:)

anlaşıldı ağabeyimsin,benden büyüksün.

ben istanbulda altyapıda önemli bir kulüpte basket oynarken fb,gs,bjk taraftarından çok küfür yedim.ana avrat dinlemediler.ben geçen seneye kadar umuta sabredendim. çünkü sporcunun halinden sporcu anlar.

ve ondan sonrada onun hakkındaki düşüncelerimi söyledim.yazılarıma bakabilirsin.

nitekim;

eleştirinin ne olduğunu bildiğimi düşünüyorum,çünkü ben ne eleştiriler aldım iyi yada kötü. emin ol tuzla buz olma gibi birşey yok ağabey.

ben sadece üslubuna bozuldum. o kadar.yoksa eleştrinin ne olduğunu en iyi sporcular bilir.

Ahmet Kuru
12.05.2010, 22:01
Umut'a sabır ederek bu hallere geldik dersek çok da abartmış sayılmayız herhalde..
Her maçda yüzde yüz 2-3 en az gol pozisyonuna giren bir oyuncunun kupa finalinin akabinde ''benim son vuruşlarım iyi''diyerekten eleştirelere kendince ağzı ile cevap vermekten ziyade ben başka türlü cevap vermesini beklerdim,4 senedir beklediğim gibi..
Lakin olmayınca olmuyor...
Kapasite meselesi,Allah vergisi,Mevlam da Umut'a bu kadar yetenek vermiş,fazlası için zorlamamak gerek...
İyi bir yedek olabilir ama,bizim umudumuz asla olamaz!

Ilelioglu
12.05.2010, 22:43
Denizli macinda cok kötü oynadi...

Böylesine bir macta bile net gol pozisyonlarini cok kolayca harcadi...

Ama Fener macinda kendini affettirecektir diye düsünüyorum...

:);)

Ömer Yüce
12.05.2010, 23:24
Yani Umut eleştirilmeyecek düzeyde gol atsa ne olur??? Bi alanzinho gibi olsa gözümüzde ne olur?? Umut Bulut Barçada olur milanda olur realde olur... Çünkü fiziği ve gücü çok üst düzey bi oyuncu...

AYYILDIZ
13.05.2010, 00:47
Daha iyisi var mı Türk statüsünde?Yok.Demek ki kalmalı.

Cem Kıran
13.05.2010, 00:52
Daha iyisi var mı Türk statüsünde?Yok.Demek ki kalmalı.

Semih,Pektemek,Necati,Ümit Karan,İskender,Yıldız...

Bunlar Umut'u sonsuz sayıyla çarpar sonsuz sayıyla böler üstüne de sağlamasını alır..

Süleyman Baykan
13.05.2010, 00:58

Bunlar Umut'u sonsuz sayıyla çarpar sonsuz sayıyla böler üstüne de sağlamasını alır..

sadece semih ve necati gerisi umut ayarında değil bence he güçse güreşçi mehmet yıldız var birde umutu tuş edebilir güreş yaparlarsa:D

sefatoyer
13.05.2010, 02:18
atar atamaz fakat yersiz ve karaktersizce savrulan laflar gercekten ayıptır..
Umutun top ayağına gelince adam kendinden geçiyor,rahat değil,yapamıyor..
böyle yapılmaz takımımızdan soğutuyoruz hrksi,yazıktır,adam canla başla çalışıyor,kendini parçalıyor,daha iyisini alana kadar gönlünü hoş tutalım,iyi hatırlasın takımımızı lütfen.
oda insan ve çok iyi bir insan,taraftar satın alabilme imkanımız olsaydı Umut daha umut verici olurdu eminim..

demir
13.05.2010, 04:13
bu başlıgın kapatılmasını talep edıyorum ...!

Ömer Yüce
13.05.2010, 08:15

Semih mücadelesi az ama bitirici vuruşu iyi ve kendini sadece kaybettiriyor savunmayı bezdirmiyor. Semih'in bir diğer özelliği yedek olduğu zaman sahayı çok iyi süzüyor ve inceliyor ve her girdiğinde de bu yüzden gol atıyor

Pektemek ofansif bir ortasaa oyuncusu umutla kıyaslanamaz bence top tekniği üst düzey bir oyuncu

Necati sadece birebirde etkili sonvuruşları olan bir oyuncu ve alınmasını isterdim!!

Ümit Karanı alıp kulübe demirbaş yapmak mantıksız. Ümit Karan bana göre artist ve Trabzonda iş yapamaz iddiaya da varım Trabzonsporda en fazla 10 gol atarki zaten umut 10 golü rahat rahat atıyor

İskender de en az umut kadar tabiri caizse kazma...

Yıldızı tanımıyorum

hamucera
13.05.2010, 08:49
Semih mücadelesi az ama bitirici vuruşu iyi ve kendini sadece kaybettiriyor savunmayı bezdirmiyor. Semih'in bir diğer özelliği yedek olduğu zaman sahayı çok iyi süzüyor ve inceliyor ve her girdiğinde de bu yüzden gol atıyor

Pektemek ofansif bir ortasaa oyuncusu umutla kıyaslanamaz bence top tekniği üst düzey bir oyuncu

Necati sadece birebirde etkili sonvuruşları olan bir oyuncu ve alınmasını isterdim!!

Ümit Karanı alıp kulübe demirbaş yapmak mantıksız. Ümit Karan bana göre artist ve Trabzonda iş yapamaz iddiaya da varım Trabzonsporda en fazla 10 gol atarki zaten umut 10 golü rahat rahat atıyor

İskender de en az umut kadar tabiri caizse kazma...

Yıldızı tanımıyorum

yıldız dediği sivas lı mehmet yıldız,

aslında bunlar komşunun tavuğunun kaz görünmesi hesabı,

geçen sene Sivaslılar gözdeydi, bu sene Sercan çıktı piyasaya ki daha Bursa da bile yedek kalmaya başladı 4 golü var,

neyse arkadaşlar ısrarla Türkiye'deki en kötü forvet demeye devam edecekler varsın desin futbol bilginleri, futbolu kimin iyi bildiğini biz saha da yedek kulübesine bakınca görüyoruz, bilgisayar ekranına bakınca değil,

daha iyisi var da oynatılmadı mı, demek ki yok, şimdi bu maçta 1 güzel gol ve 2 güzel hareketten dolayı Murat derler o da ayrı çünkü 1 haftalık süreci sadece 45 dakika ile sınırlı sananlar çok sayıda mevcut

magicyattara
13.05.2010, 09:07
anlaşıldı ağabeyimsin,benden büyüksün.

ben istanbulda altyapıda önemli bir kulüpte basket oynarken fb,gs,bjk taraftarından çok küfür yedim.ana avrat dinlemediler.ben geçen seneye kadar umuta sabredendim. çünkü sporcunun halinden sporcu anlar.

ve ondan sonrada onun hakkındaki düşüncelerimi söyledim.yazılarıma bakabilirsin.

nitekim;

eleştirinin ne olduğunu bildiğimi düşünüyorum,çünkü ben ne eleştiriler aldım iyi yada kötü. emin ol tuzla buz olma gibi birşey yok ağabey.

ben sadece üslubuna bozuldum. o kadar.yoksa eleştirinin ne olduğunu en iyi sporcular bilir.

İkisi ayrı şeyler..rakip takım taraftarından küfür yemek ayrı şey,kendi taraftarından yemek ayrı..rakibin küfürüne dikkat bile etmezsiniz ama kendi evinizde yediğiniz küfür,size uyku bile uyutmaz..farklı şeylerdir..

Bir de sizi rencide edecek bir şey yazdığımı zannetmiyorum..:)

Dursun Kaplan
13.05.2010, 09:38
bu başlıgın kapatılmasını talep edıyorum ...!

Umut takımdan gitmeden o dediğin olmaz. :)

Armağan Dere
13.05.2010, 13:29
Umut ve özeleştiri mi 5 senede acayip özeleştiri yapmış ki bu hale geldi demek ki..Öz eleştiri huy meselesi 27 yaşından sonra da işe yarayacağını sanmıyorum Keşke hiç özeleştiri yapacak duruma gelmeseydi kendisi keşke Umut Bulut'u hiç almasaydık...Tatilini yapsın,takılsın o...biz de seneye şampiyonluk planları yapalım(!)...Bi de kupa finalinden sonra ''Gol vuruşlarım çok iyi demişti''...Özeleştiri burda başlıyor işte..Son 21 gün Umut

Gene dünyaları kaçıracağından şüphem olmadığı için Denizli maçını izlemedim sinir hastası olmamak için..Bazı arakdaşlar hala seneye daha iyi olacak deniyor..Polyannacılığı bırakın..Gerçekçi Olun..Senden kurtulmamıza son 18 gün kaldı İnşallah...

Sözleşme Başlangıcı : 09.06.2006
Sözleşme Bitişi : 31.05.2010

Tangerine Dream
13.05.2010, 14:23
Umut takımda diye Trabzonspor'u izlememeyi göze alan arkadaşlar başka spor dallarına merak salsınlar. Ayrıca Umut takımda kaldığı sürece lisanslı ürün almayacağını deklare eden arkadaşlar da biriktirdikleri paraları güle güle harcasınlar. Çünkü bana göre bu başlık en az 3 yıl daha açık kalacak.

Cem Kıran
13.05.2010, 14:28
Umut takımda diye Trabzonspor'u izlememeyi göze alan arkadaşlar başka spor dallarına merak salsınlar. Ayrıca Umut takımda kaldığı sürece lisanslı ürün almayacağını deklare eden arkadaşlar da biriktirdikleri paraları güle güle harcasınlar. Çünkü bana göre bu başlık en az 3 yıl daha açık kalacak.

Abi o zmn sende 3 yıl daha şampiyonluk göremezsin..

37 yaşındasın şuan..Sabrın var mı 3 yıla daha??

Tangerine Dream
13.05.2010, 15:04
Abi o zmn sende 3 yıl daha şampiyonluk göremezsin..

37 yaşındasın şuan..Sabrın var mı 3 yıla daha??

Abicim şampiyonluğu bir tek oyuncuya bağlamak doğru mu sence? Yani alınacak bir forvet bize şampiyonluğu da beraberinde getirir garantisiyle mi gelecek? Kaldı ki ben Umut'tan daha iyi bir forvete hayır demediğim gibi daha iyi bir forvet alınmasının da şart olduğunu düşünenlerdenim. Tepkim, Umut var diye kendini tuttuğu takımdan uzaklaştırma çabası içinde olanlaradır.

Cem Kıran
13.05.2010, 15:15
Abicim şampiyonluğu bir tek oyuncuya bağlamak doğru mu sence? Yani alınacak bir forvet bize şampiyonluğu da beraberinde getirir garantisiyle mi gelecek? Kaldı ki ben Umut'tan daha iyi bir forvete hayır demediğim gibi daha iyi bir forvet alınmasının da şart olduğunu düşünenlerdenim. Tepkim, Umut var diye kendini tuttuğu takımdan uzaklaştırma çabası içinde olanlaradır.

Güzel abim tepkinde çok haklısın..Ama o tepkiyi ben şöyle olarak düşünüyorum..Eğer seneye Umut ayarında biri alınıp yine Umut'a kalacaksak..

Ve ya sağbeke Tayfun ayarında biri alınıp Tayfun'a kalırsak..Gibi olaylarda öyle tepkileri ben de normal karşılıyorum..Ha dediğin gibi sırf Umut takımda die yedekte olacaksa dahi takımdan kendini soğutana bende karşıyım..

Çünkü yani inan yeter artık..Ne bnm ne de sizin gibi abilerimin artık sabrının kalmadığını düşünüyorum..Gerekli transferler yapılmazsa eskiden olduğu gibi bu taraftar kimseyi takmayıp Şenol hoca varmış Sadri başkan varmış dinlemeyip o koltuklar sahaya inecek kadar çileden çıkacaktır..

sefatoyer
13.05.2010, 15:41
yav Umuta n patlıyosunuz abiler adamın suçu ne çalısıyor atamıyor
sanki kndisi illa zorla ben Ts nin forveti olcam beni satamazsınız mı diyo
elindn glni yapıyo kendini paralıyo ama olmuyo işte
tpki gösterilcek yer Umut Bulut değil bize bunu layık gören yönetimdir,ona sitem edin..
bn seviyorum Umutu,atar atamaz ayrı,o azmi hırsı yter saygıya..

Cem Kıran
13.05.2010, 16:00
yav Umuta n patlıyosunuz abiler adamın suçu ne çalısıyor atamıyor
sanki kndisi illa zorla ben Ts nin forveti olcam beni satamazsınız mı diyo
elindn glni yapıyo kendini paralıyo ama olmuyo işte
tpki gösterilcek yer Umut Bulut değil bize bunu layık gören yönetimdir,ona sitem edin..
bn seviyorum Umutu,atar atamaz ayrı,o azmi hırsı yter saygıya..

Yaw hırslanmasın, koşmasın, yapmasın azim kardeşim bunlar galibiyet olarak yansımıyor skora

Bana gol lazım gol..Maç sonucunda forvet çok koştuğu için galibiyet saymıyolar gol attığı zaman sayıyolar

Recep Alkan
13.05.2010, 17:45
Derdimizi neden anlatamıyoruz. Daha ne kadar açık yazmaylıyız.

Bu takımda oynamak onun suçu değil, Yönetim gidip daha iyisini almıyorsa, bu takım Umut'a mecbur bırakılıyorsa bunda adamın günahı ne ?

Yönetime gidip ben işe yaramıyorum satın beni mi diyecek arkadaş ?

Saçmalamaya başladınız iyice.

Muhataplarını başka yerlerde.

Cem Kıran
13.05.2010, 17:47
Derdimizi neden anlatamıyoruz. Daha ne kadar açık yazmaylıyız.

Bu takımda oynamak onun suçu değil, Yönetim gidip daha iyisini almıyorsa, bu takım Umut'a mecbur bırakılıyorsa bunda adamın günahı ne ?

Yönetime gidip ben işe yaramıyorum satın beni mi diyecek arkadaş ?

Saçmalamaya başladınız iyice.

Muhataplarını başka yerlerde.

Günahı şu bu takımın forvetiysen görevin gol atmaksa atacaksın..

Bu takımda bu sene nasılsa yerim var diye aldığın topları dağlara taşlara vurmak yerine pas versin. Dalga geçer gibi kaleyi görmeden topa vuran bir futbolcu var mı acaba?

Yönetimin oyuncu almaması Umut'un suçu değildir ama saçma sapan gol kaçırmakta Umut'un suçudur..Burası Manisa,Denizli değil TRABZONSPOR

Recep Alkan
13.05.2010, 17:53
Olabilir, o zaman umut'un yerine forvet almayan yönetimi de aynı uslüp ve heyecan ile eleştirmenizi beklerim.

Mesainizi biraz da orda harcayın bakalım.

lazkopatfaroz
13.05.2010, 18:00
Evet bencede git birazda yönetim başlığında yaz. Ne gelip burada yazıyorsun. 1 metreden gol kaçırmak yönetimin suçu. Umut beni zorla tutun demiyor ya :)

Erkin Ekşi
13.05.2010, 18:27
bencilligi
egoistligi
gereksiz agrasifligi
4 senede bir adim ilerlememis olmasi
karakter bozuklugu

umutun kendi sucu yonetimin degil.

buna ragmen butun kadro yedek cikilan macta
murat tosun teofilo hasan ahemt varken
GENE INADINA umutun ilk 11 baslayip 90 DAKKA sahada kalmasida

Senolun sucu yonetimin degil.

madem yedeklere sans veriyorsun umutun orda isi ne?
senin diger iki forvetin 90 dakka mac oynamamis hala...ferhat ceyhun falan gene oynadi.
onlara niye sans vermiyorsun?

ve neden umuta 90 dakka sabrediyorsun? iki tane daha forvet sokup umutu hala orda tutuyorsu.

inanilir gibi degil arkadas.

demir
13.05.2010, 19:30
bencilligi
egoistligi
gereksiz agrasifligi
karakter bozuklugu

senin diger iki forvetin 90 dakka mac oynamamis hala...ferhat ceyhun falan gene oynadi.

ve neden umuta 90 dakka sabrediyorsun? iki tane daha forvet sokup umutu hala orda tutuyorsu.

cevabı cok acık elımızdekı kadro ıle ile umut olmadan orta sahayı gecemıyoruz orneklerıde coktur

SDinc
13.05.2010, 19:45
bencilligi
egoistligi
gereksiz agrasifligi
karakter bozuklugu

Garipsiniz yemin ederim ki.. 2 tane örnek vererek bunları söylemek ne kadar kolay..

Anıl Caner
13.05.2010, 20:12
Umut'un oynamadığı hiç bir maçta değil galip gelmek, pozisyona giremez bu takım.

lizarazu
13.05.2010, 20:19
Umut'un oynamadığı hiç bir maçta değil galip gelmek, pozisyona giremez bu takım.

Aynen sizin gibi düşünüyorum artı defanstada daha fazla pozisyon verir.

demir
13.05.2010, 20:21
gol kacırıyor dıye bır futbolcu boyle elestırılmezkı ben hakan sukurun kacırdıklarını dun gıbı hatırlıyorum ınsanların kafasında sac kalmıyordu her mactan sonra ama sımdı tuurkıyenınen ıyı forvetlerınden bırısı kabul edılıyor bır gormedımkı alı ssamıyende yuhalanmıs kufur edılmıs ??? taraftar olmayı ogrendıgımız gun sampıyon oldugumuz gundur ..!

playa
13.05.2010, 20:21
bu kadar gol kaçıran adam görmedim altı pastan auta attı adam ya komedi

playa
13.05.2010, 20:22
bu takım ın forveti olamaz forvet dediğin gol atar bizimki kaçırmada üstüne yok

demir
13.05.2010, 20:23

umutun kacırdıkları gorunun yuzu birde faydalarına baksanız ?? gittiği gun nekadar ıse yaradıgını gorecegız ama ıs ısten gecmıs olacak

lazkopatfaroz
13.05.2010, 20:34
gol kacırıyor dıye bır futbolcu boyle elestırılmezkı ben hakan sukurun kacırdıklarını dun gıbı hatırlıyorum ınsanların kafasında sac kalmıyordu her mactan sonra ama sımdı tuurkıyenınen ıyı forvetlerınden bırısı kabul edılıyor bır gormedımkı alı ssamıyende yuhalanmıs kufur edılmıs ??? taraftar olmayı ogrendıgımız gun sampıyon oldugumuz gundur ..!

Hakan Şükür'ün önemli maçlarda ne kadar gol attığını, takıma nasıl puanlar kazandırdığınıda hatırlarsınız. Aradaki fark bu işte.

AKSOY_61
13.05.2010, 21:30
Umutun olmadığı maçları tekrar izlemenizi tavsiye ederim.
Karşı rakip sahada neler yapmışız daha doğrusu neler yapamamışınız bi görün bakalım.

sefatoyer
13.05.2010, 21:58
adam gibi eleştirin
adamlığına laf söyledikçe sizin adamlığınızdan şüphe duyuluyor

izzet
13.05.2010, 22:58
Türk medyasi, yillarca haksizliga ugrayan, siradanlastirilan, sindirilen Trabzonsporun taraftarini "trabzon Halki Futbolu cok iyi biliyor" lafi ile kandirirsa, ortaya bu cikar iste:)

Umutsuz bir Trabzon, oyunu rakip sahaya yikmakta cok zorlaniyor.

Umutun yaninda keske onun kadar özverili, gercek bir Striker olsa, iste o zaman Umutun degerine paha bicilemez...

Bu sekilde Elestiri oklarina acik hedef olarak sunulmustur, yönetim tarafindan.

Sefa Murat Dokuz
13.05.2010, 22:59
bu senenin 2.yarısında kendisinde olmayan bazı olumsuz hareketleri belirdi agresif ve egoist oynaması. Yoksa ben sınırlı yeteneğine rağmen Trabzonsporda olmasından rahatsız değildim Umut'un.
Kendisinin dediği gibi TRABZONSPORLU Umut olarak kalmasını istiyorum.

hamucera
14.05.2010, 08:50
ne demiş:D...

forumda büyük ceza sebebi olur söyleyemem :D

Samet İslamoğlu
14.05.2010, 09:07
Türk medyasi, yillarca haksizliga ugrayan, siradanlastirilan, sindirilen Trabzonsporun taraftarini "trabzon Halki Futbolu cok iyi biliyor" lafi ile kandirirsa, ortaya bu cikar iste:)

Umutsuz bir Trabzon, oyunu rakip sahaya yikmakta cok zorlaniyor.

Umutun yaninda keske onun kadar özverili, gercek bir Striker olsa, iste o zaman Umutun degerine paha bicilemez...

Bu sekilde Elestiri oklarina acik hedef olarak sunulmustur, yönetim tarafindan.

İşte bunu anlatamıyoruz.Daha doğrusu bazı forum üyeleri anlamak istemiyorlar.Örnek veriyorum.sadece bu yıl Umut'un oynamadığı maçlar:kupada gsye 2-1 yenildiğimiz maç.Kasımpaşaya 3-1 yenildiğimiz maç.(devre arası 1-1di Umut çıktı 3-1 yenildik) eskişehir maçı.a.gücü maçı.
Bu 4 maçtada Umut oynamadı ve bu 4 maçtada resmen ezildik,rakibe mahkum oynadık.Biride çıksın bana 2 tane maç saysın Umut'un oynamadığı ama bu denli ezildiğimiz maç.
Ve burda Umut'u savunanların derdi körü körüne Umut'u savunmak değil.Bizde istiyoruz yanına kaliteli bir santrafor alınsın ama alınmadı işte bu zamana kadar.bu sene alınır diye ümit ediyorum.

Egemen
14.05.2010, 09:08
bencilligi
egoistligi
gereksiz agrasifligi
karakter bozuklugu

karakter bozukluğu demişken uyarayım dedim..

Takımın hocasına Senol demek ne çeşit bir karakter bozukluğudur?

önce kendinize gelin.. sonra eleştirin..

kefkenist
14.05.2010, 09:51
çok iyi olsa şimdiye milli olmuştu hemde 10 defa...

Hüseyin Hatırlı
14.05.2010, 10:10

Öyle bi yazmışsın ki taca atmış gibi okudum... Ne diyim helal olsun!

Bu kafayla gittikçe Umut bize lüx kaçar...;)

Hüseyin Hatırlı
14.05.2010, 10:11
çok iyi olsa şimdiye milli olmuştu hemde 10 defa...

Bu zamana kadar milli takımın başındaki adam kaç tane çok iyi oyuncu aldı kadroya?

Hüseyin Hatırlı
14.05.2010, 10:12
forumda büyük ceza sebebi olur söyleyemem :D

tersten yaz :D

Cem Kıran
14.05.2010, 10:28
İşte bunu anlatamıyoruz.Daha doğrusu bazı forum üyeleri anlamak istemiyorlar.Örnek veriyorum.sadece bu yıl Umut'un oynamadığı maçlar:kupada gsye 2-1 yenildiğimiz maç.Kasımpaşaya 3-1 yenildiğimiz maç.(devre arası 1-1di Umut çıktı 3-1 yenildik) eskişehir maçı.a.gücü maçı.
Bu 4 maçtada Umut oynamadı ve bu 4 maçtada resmen ezildik,rakibe mahkum oynadık.Biride çıksın bana 2 tane maç saysın Umut'un oynamadığı ama bu denli ezildiğimiz maç.
Ve burda Umut'u savunanların derdi körü körüne Umut'u savunmak değil.Bizde istiyoruz yanına kaliteli bir santrafor alınsın ama alınmadı işte bu zamana kadar.bu sene alınır diye ümit ediyorum.

Sen işte buraya birkaç tane Umut'un oynamadığı maçlarda kötü oynadık yazarsın..

Ama ben sana Umut'un oynadığı maçlarda yüzlerce mağlubiyet yazarım hem de en kritik maçları sıralarım..Umut olduğu zaman ilerde baskı kurdu da ne oldu? maç mı kazandık?

Eskişehir ve A.Gücü örneklerine katılmıyorum..Çünkü Es-Es maçında 10 kişi kalmıştık mecbur geri çekildi takım.A.Gücü maçında ise ilk yarı genellikle yedek vardı çokta geriye yaslanmadık ama 2. yarı Alan ve Colman girince gayet güzel oynadık ve topu ayakta tuttuk.Umut'ta yoktu gayet önde bastık 2. yarı..Pozisyona da girdi Engin ama atamadık..

Samet İslamoğlu
14.05.2010, 10:35
Sen işte buraya birkaç tane Umut'un oynamadığı maçlarda kötü oynadık yazarsın..

Ama ben sana Umut'un oynadığı maçlarda yüzlerce mağlubiyet yazarım hem de en kritik maçları sıralarım..Umut olduğu zaman ilerde baskı kurdu da ne oldu? maç mı kazandık?

Eskişehir ve A.Gücü örneklerine katılmıyorum..Çünkü Es-Es maçında 10 kişi kalmıştık mecbur geri çekildi takım.A.Gücü maçında ise ilk yarı genellikle yedek vardı çokta geriye yaslanmadık ama 2. yarı Alan ve Colman girince gayet güzel oynadık ve topu ayakta tuttuk.Umut'ta yoktu gayet önde bastık 2. yarı..Pozisyona da girdi Engin ama atamadık..

geçen sene sivas'a 3-0 yenildiğimiz maçtada Umut yoktu hatırlarsınız nasıl oynadığımızı o maçtada.Heralde Umut'un oynadığı ve kaybettiğimiz birsürü maç yazabilirsin.Ben diyorumki bu saydığım maçlar gibi ezildiğimiz,mahkum oynadığımız 2 tane maç sayın son 2 yıldan beri.
Mevzu yenilmek değil yeğen,mevzu ezilmek:P

Cem Kıran
14.05.2010, 10:41
geçen sene sivas'a 3-0 yenildiğimiz maçtada Umut yoktu hatırlarsınız nasıl oynadığımızı o maçtada.Heralde Umut'un oynadığı ve kaybettiğimiz birsürü maç yazabilirsin.Ben diyorumki bu saydığım maçlar gibi ezildiğimiz,mahkum oynadığımız 2 tane maç sayın son 2 yıldan beri.
Mevzu yenilmek değil yeğen,mevzu ezilmek:P

Geçen yıl Sivas maçında Umut oyuna 20. dkkadan sora oyuna girdi diye hatırlıyorum? kendi yazdığını kendin bilmiyorsun..

Ben de diyorum ki Umut oynadığımızda önde baskılı olmuş olabiliriz..Ama sonuca etki etmiyorsa ne anlamı kaldı..

Maç sonucunda 3 puan ne önde baskı yapana veriyorlar ne de maçta ancak koşmakla yetinen forvetlere..Gol atan kazanır..Ezik oynamışız oynamamışız bu beni ilgilendirmez..Skor?

S.DEMİRCİ
14.05.2010, 10:43
umutu kesecek bir forvetimiz olursa çok büyük bir transfer yapmış oluruz..

Samet İslamoğlu
14.05.2010, 10:52
Geçen yıl Sivas maçında Umut oyuna 20. dkkadan sora oyuna girdi diye hatırlıyorum? kendi yazdığını kendin bilmiyorsun..

Ben de diyorum ki Umut oynadığımızda önde baskılı olmuş olabiliriz..Ama sonuca etki etmiyorsa ne anlamı kaldı..

Maç sonucunda 3 puan ne önde baskı yapana veriyorlar ne de maçta ancak koşmakla yetinen forvetlere..Gol atan kazanır..Ezik oynamışız oynamamışız bu beni ilgilendirmez..Skor?

Ben ne yazdığımı çok iyi biliyorumda sen Umut girmeden önce maçın 2-0 olduğunu unuttun sanırım.
Haklısın baskı yapana puan vermiyorlar bizde o yüzden diyoruzki Umut'un yanına kaliteli bir forvet alınsın hem baskı yapalım hem güzel futbol oynayalım hemde kazanalım.
Yani anlatmak istediğimiz Umut bu takıma lazımdır.Hele bu sene tartışmasız en iyi forvetimizdi ve taraftar arkasında durmadı.Ne olursa olsun bu adam Trabzonspor kaptanıdır.Terinin son damlasına kadar savaşan bir adam.Biraz saygıyı hakediyor.
Ayrıca şunuda belirtmeden geçemeyeceğim.Umut'u sevenlerde normal olarak maç izlerken gol kaçırdığında sövebilir vs. Ama staddaki taraftarımızın daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.Umut'un her yanlış hareketinde ıslıklayıp,küfretmeseler çok daha iyi bir grafik çizeceği aşikar.

izzet
14.05.2010, 12:56
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Umuttan beklemezdim, Zuahahahaha....

KAUNAS
14.05.2010, 13:07
işte umut bulut'un sezon karnesi

oynadığı maç sayısı 30

İlk 11' de sahaya çıkma sayısı 28

Kart bilgisi 3 Sarı - 1 Kırmızı kart

Sahada Kalma Süresi (Dk.) 2451

İsabetli pas yüzdesi 65%

Yaptığı faul sayısı 52

Yapılan faul sayısı 32

Gol sayısı 11

Gol pozisyonu 53

Gol pozisyonu gol yapma %21

%21'le oynayan adamın artık desteklenmeye değil, kovulmaya ihtiyacı vardır

Mustafa ÖZDEMİR
14.05.2010, 13:36
karısınıda dövmüş:D...

Faik Yılmaz
14.05.2010, 13:41
Bir haber sitesinden alınan haber....

Turkcell Süper Lig'in 34. ve son haftasında oynanacak olan Fenerbahçe - Trabzonspor maçı gündemdeki yerini korurken şampiyonun belirleneceği karşılaşmanın iki önemli ismi Daniel Guiza ve Umut Bulut da mercek altına alındı.
'Ligin en pahalı forveti Guiza ve en çok pozisyona giren oyuncusu Umut Bulut' Kadıköy'de Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda kendilerini göstermeye çalışacak. Her iki futbolcunun özelliği de attıklarından çok kaçırdıkları ile gündemde olmaları.

Guiza gol pozisyonlarında daha başarılı. Umut ligin en çok pozisyona giren oyuncusu, ama Guiza bu alanda daha başarılı. Umut bu sezon Süper Lig'de 53 pozisyonla en çok gol pozisyonuna gören oyuncu oldu; gol pozisyonlarının yüzde 21'ni gole çevirmeyi başardı. Guiza ise Umut'a göre bu alanda daha başarılı. Guiza 36 gol pozisyonunda yüzde 28 başarı oranıyla 10 gol yakaladı

Umut Bulut Ankaragücü - Trabzonspor 217 Maç - 90 Gol - 0,41

Samet İslamoğlu
14.05.2010, 13:44
işte umut bulut'un sezon karnesi

oynadığı maç sayısı 30

İlk 11' de sahaya çıkma sayısı 28

Kart bilgisi 3 Sarı - 1 Kırmızı kart

Sahada Kalma Süresi (Dk.) 2451

İsabetli pas yüzdesi 65%

Yaptığı faul sayısı 52

Yapılan faul sayısı 32

Gol sayısı 11

Gol pozisyonu 53

Gol pozisyonu gol yapma %21

Geçen sene Hüseyin,bu sene Umut,seneye kimi kovuyosunuz?belirlemişsinizdir aklınızda bişiler belki Şenol Güneş'i kovarsınız seneyede?:)

Egemen
14.05.2010, 13:44
guizayla umutun fiyatlarını da yazın da başarıyı kutlayalım :)

Faik Yılmaz
14.05.2010, 13:54
Umut Bulut

Genel:

Ankaragücü - Trabzonspor 217 Maç - 90 Gol - 0,41

2009-2010 sezonu ( Bu sezon )

30 maç - 11 gol - 0,37

Bu sene genel ortalamasınında altına düşmüş......

Egemen
14.05.2010, 13:58
kupa maçlarını da eklersen ortalamanın üstüne çıkar faik abi :)

zorlama bence :D

Cem Kıran
14.05.2010, 13:58

Evet 2. lig takımlarına attığı gollerle:)

ESER
14.05.2010, 14:02
Geçen sene Hüseyin,bu sene Umut,seneye kimi kovuyosunuz?belirlemişsinizdir aklınızda bişiler belki Şenol Güneş'i kovarsınız seneyede?:)

herkezi kovalim..

efsane baskanimiz var nede olsa..

binbir turlu zahmete katlanip , ailesine bile rest cekip taa kolombiyalardan bir baska teofilo bulur gelir nede olsa..

kovalim yarin kovalim umutu..

20 macta sifir cekmis adami , her futbolcunun yapmasi gereken basit hareketler icin " yok yok bu adam cok kaliteli , bak topu nasilda stop ediyor, nasilda pas veriyor, bundan olacak olacak.." diye dusunup kendini kandiranlarin umuta neden bu kadar antipatik baktiklarini da anlamis degilim.kim bilir, fatihin yerine geldi diye bir turlu sevilmedi belki de.. eger oylese de umutun fatih olamamasi umutun sucu degil.. fatihi satanlardan yada almayanlardan sorulmayan hesabin muhattabi da umut degil..

adam kupayi getiren gollerden birini atiyor ve maci ceviriyor. bir Allahin kulu da helal sana umut, o ne kadarda guzel bir goldu demezken, gazozuna oynanan macta gol kacirdi diye bir stadyum dolusu adamdan kufur yiyor, yuhlaniyor..

gol makinesi diye alinan adamlarin tost makinesi bile olamayacagi ortadaysa bu takimda umut kalir ve oynarda..

fatih uzerinden de umut dusmanligi yapmasin kimse,,

" onu umut a degil , fedakar-cefakar-efsane ve sempatik baskana sorun" lutfen,, molla allerjisi olan kisi umut bulut da degildi..

Faik Yılmaz
14.05.2010, 14:05

Kupa maçlarında Mehmet Yılmazı tek geçerim......... :D

Umuta bu sene gol kaçırdığı için çok kızmadım... Yeteneği yok.. Bu onun suçu değil.... Yerine daha iiyisini alıp onu takımdan kesmeyenlerin suçu...

Benim asıl kızdığım son zamanlarındaki anlamsız bencilliği ve egoistliği idi......Ve bundada kim ne derse desin sonuna kadar haksızdı..... Yapmaması gereken davranışlar sergiledi.....

Neyse kupa maçında tam tersi davrandı son golün pasınıda verdi.... Valla bu sene için hakkımım helal ettim kupanın yüzü suyu hürmetine..... :) :) Önümüzdeki yıl Allah kerim.....

Egemen
14.05.2010, 14:05
Evet 2. lig takımlarına attığı gollerle:)

o goller olmasaydı da kupayı almıştık yani :)

tamam Umut'u sevmiyorsun da arkadaş el insaf..

adamın attıklarına laf etmeyin bari..

edit: pazar akşamı da 2. lig takımını şampiyonluktan edecek zaten..

Cem Kıran
14.05.2010, 14:12
o goller olmasaydı da kupayı almıştık yani :)

tamam Umut'u sevmiyorsun da arkadaş el insaf..

adamın attıklarına laf etmeyin bari..

edit: pazar akşamı da 2. lig takımını şampiyonluktan edecek zaten..

Ya boşversene kardeşim Denizli Bld'ye o gol atmasa sanki başkası atmicaktı..Nie atamadı gs,deplasman ant.? evdeki ant. maç.ında bile Teo'nun yaptığı akıllı hareketle attı..

Bu hafta fbye fln gol atamaz Umut..

maxim
14.05.2010, 14:14

Evet bu haberi ben de okudum ve çok şükür sallama rakamlar yerine ilk kez bir sayısal veri geçti elimize.(tabi bunu doğru kabul ediyoruz, yanlışsa suç gazetecide)

%21 = 5'te 1...

Burada utanmadan 7'de 1, 9'da 1 hatta yok mu artıran deyip 10'da 1 diye gerçek veriymiş gibi yazanların foyası meydana çıktı.

5'te 1 yeterli bir oran mı? Tabi ki hayır. Geliştirilmeli. Ama bi zahmet ligdeki diğer forvetlerin de aynı bu şekilde oranlarını buraya yazabilirseniz karşılaştırma yaparız.

Egemen
14.05.2010, 14:17
Ya boşversene kardeşim Denizli Bld'ye o gol atmasa sanki başkası atmicaktı..Nie atamadı gs,deplasman ant.? evdeki ant. maç.ında bile Teo'nun yaptığı akıllı hareketle attı..

Bu hafta fbye fln gol atamaz Umut..

neden boşvereyim?

her zaman yaptığın gibi yazıyı yine işine geldiği gibi yorumlamışsın..

denizliye atmış da atmasa başkası atarmış..

bırakın usta bu zorlama tavrı.. hoş görünmüyor cidden..

forlan uefa aldırdı atleticoya.. umut da türkiye kupasını aldırdı.. kabul edin bunu.. çok mu zor?

Cem Kıran
14.05.2010, 14:19
neden boşvereyim?

her zaman yaptığın gibi yazıyı yine işine geldiği gibi yorumlamışsın..

denizliye atmış da atmasa başkası atarmış..

bırakın usta bu zorlama tavrı.. hoş görünmüyor cidden..

forlan uefa aldırdı atleticoya.. umut da türkiye kupasını aldırdı.. kabul edin bunu.. çok mu zor?

Madem kupa Umut'un sayesinde alındı..

4 yıldır da Umut'un yüzünden şampiyon olamıyoruz..Bunu da demek bu kadar zor mu?

Egemen
14.05.2010, 14:21

4 yıldır da Umut'un yüzünden şampiyon olamıyoruz..Bunu da demek bu kadar zor mu?

olmak ya da olmamak diyorsun yani :)

o lafı söylemek zor değil..

saçma..

Cem Kıran
14.05.2010, 14:24
olmak ya da olmamak diyorsun yani :)

o lafı söylemek zor değil..

saçma..

Kupa 1 futbocuya bağlanıyor saçma dğl...

Şampiyonluğun gitmesini 1 futbolcu ya bağlamak saçma:)

Çok duygusalsın kardeşim:) neyse dersim var iyi günler kardeşim..

Egemen
14.05.2010, 14:26
kupayı bağladığım yer sadece final..

o dakikalarda gol atmasa dönmezdi o maç..

ayrıca duygusal olmak vicdansız olmaktan iyidir sanırım ;)

iyi dersler..

ESER
14.05.2010, 14:28

umut bu takimdan gidince yerine ondan daha iyisinin alinacagini mi dusunuyorsun?

umut giderse yerine alinacak adam teofilo kadardir bence..

ya sence?

Faik Yılmaz
14.05.2010, 14:37
kupayı bağladığım yer sadece final..

o dakikalarda gol atmasa dönmezdi o maç..

ayrıca duygusal olmak vicdansız olmaktan iyidir sanırım ;)

iyi dersler..

Egemen Can....

Maçın 5. dakikasında olağanüstü müsait pozisyonu kaçırıp maçı oraya getirende kendisiydi..... Bunuda es geçmemek lazım......

Egemen
14.05.2010, 14:43
Egemen Can....

Maçın 5. dakikasında olağanüstü müsait pozisyonu kaçırıp maçı oraya getirende kendisiydi..... Bunuda es geçmemek lazım......

işte sıkıntı da burda.. yapılan işleri görmek istemiyorsunuz..

obsesif insanlarız.. taktık mı birşeye bitmiştir artık..

son dakka bombanın doğru kablosunu kesse niye daha önce kesmedi deriz..

ula kesti işte, yaşıyorsun, daha ne.. :)

edit: kişisel algılama faik abi.. aslında sana cevap yazacaktım genel bi yorum olmuş.. geç farkettim :)

Faik Yılmaz
14.05.2010, 14:50
işte sıkıntı da burda.. yapılan işleri görmek istemiyorsunuz..

obsesif insanlarız.. taktık mı birşeye bitmiştir artık..

son dakka bombanın doğru kablosunu kesse niye daha önce kesmedi deriz..

ulan kesti işte, yaşıyorsun, daha ne.. :)

Kesecek tabi.... Biz onu oraya bombayı kessin diye koyduk :) :)

Bir laf vardır....

" Galip her zaman haklıdır " derler.... O bakımdan haklısın.....

Şuda bir gerçekki ilk golü kaçırmak ikincisini atmaktan çok daha zordu...... Ancak Umut kolay olanı yapamadı zor olanı yaptı....

Helal olsundan başka ne denir buna......

Dediğin gibi o golü o dakikada atamasaydık takım strese girecek belkide kupayı kaybedecektik.....

Not: Yok Egemencan bu uslupla tartışmaya her daim varım.....

magicyattara
14.05.2010, 14:55
Satmaya kalksak Umut'un fiyatı ne olur sizce?

Egemen
14.05.2010, 14:55
haa burda savunmamın sebebi Umutun değişmez bir golcü olduğu değil.. sadece formayı en çok terleten isimlerin başında yer alması, sevgi olmasa da saygıyı hakettiğini gösterir..

daha iyisine ihtiyacamız var mı?

hem de çok daha iyisine..

alacak yönetim var mı?

bunun cevabını da antiumutçular versin :)

Egemen
14.05.2010, 14:58
Satmaya kalksak Umut'un fiyatı ne olur sizce?

3ten fazla vereceklerini sanmıyorum..

ama sebebi biziz Murat abi.. kendi malının çürük olduğunu iddia eden mal sahibi olmakta üstümüze yoktur..

lazkopatfaroz
14.05.2010, 17:25
Turgay Bahadır milli takıma çağırıldı Umut çağırılmadı. Suçlu kim ? Fatih Terim mi ?

Recep Alkan
14.05.2010, 18:13
Ne hikmetse Umuttan daha iyi oyuncu olduğu söylenen Gökhan Ünal da alınmamış, aaa Necati de yok, bak sen, tam seçme öncesi gol atan Nihat çağrılmış onların yerine, eee bu kadro da en son ne zaman gol atmış bilmediğim Sercan var ?

Tabi canım bu durumda Umut'un olmaması çok normal.

Belki mevki farklı ama, Sabrinin alındığı kadroya Serkan alınmamış ?

Siz milli takımı kriter olarak görmeye devam edin.

Great White
14.05.2010, 18:16
Ne hikmetse Umuttan daha iyi oyuncu olduğu söylenen Gökhan Ünal da alınmamış, aaa Necati de yok, bak sen, tam seçme öncesi gol atan Nihat çağrılmış onların yerine, eee bu kadro da en son ne zaman gol atmış bilmediğim Sercan var ?

Bu sene topu tepiklememiş Semih var yahu..

Şimdi "Demek ki Umut onlardan da kötüymüş" diyen bir tipleme çıkar belki:D

Recep Alkan
14.05.2010, 18:18
Çıkmış be abi görmüyor musun ?

Burda Umut - Necati kıyası yapanlara gazoz hediye edin benden. Büyük necati de yok.

Bu kadro hala %100 Hiddink kadrosu değil....

Recep Alkan
14.05.2010, 18:22
Söylemezsem çatlarım, şimdi birazdan birileri bu sayfaya damlayacak, ve şunu söyleyecek,

İşte Semih böyle adam, topa bile vurmadı ama Milli formayı kaptı, bizim Umut bilmem lkaç dakika oynadı yine milli takıma giremedi.

Sonra benim halim ise şu olacak;

ççç ççç ççç

Saygılar;

güneyli
14.05.2010, 18:59
Bu hafta neden milli takıma alınmadığının sorgulamasını yapabilir.Şansıda yaver giderse fenere bir güzellik yapar..

Cem Kıran
14.05.2010, 19:01
3ten fazla vereceklerini sanmıyorum..

ama sebebi biziz Murat abi.. kendi malının çürük olduğunu iddia eden mal sahibi olmakta üstümüze yoktur..

3 mü? Egemen kardeşim sözleşmesi biten bir oyuncuya bankasyadan bile teklif gelmezken..

Sözleşme imzalanınca 3'e alacak klüp varsa hemen göster satalım..

Süleyman Baykan
14.05.2010, 19:26
3 mü? Egemen kardeşim sözleşmesi biten bir oyuncuya bankasyadan bile teklif gelmezken..

Sözleşme imzalanınca 3'e alacak klüp varsa hemen göster satalım..

2 yıllık mukavelesi var say işte:D:D

Samet Metin
14.05.2010, 19:30
Hiddink de aynı benim kafadan çıktı. Yani Umut savunucularına göre futbol cahili...

-Ula bu adam Umut'u nasil göremedi? hem de "ŞUAN TÜRKİYENİN EN İYİ YERLİ GOLCÜSÜ" nü. vah vah vah...

aynı adam Onur'u görmüş ama.

Cem Kıran
14.05.2010, 19:49
Hiddink de aynı benim kafadan çıktı. Yani Umut savunucularına göre futbol cahili...

-Ula bu adam Umut'u nasil göremedi? hem de "ŞUAN TÜRKİYENİN EN İYİ YERLİ GOLCÜSÜ" nü. vah vah vah...

edit: ha adam Onur'u görmüş ama.

Turgay bile seçildi..Adam da demek ki bi yetenek keşfetmiş..

Türkiye'nin en iyi yerli forvetinde bi yetenek keşfedememesi ne kadar saçma dimi:D

ççç ççç

Samet Metin
14.05.2010, 20:02
Bu kadro hala %100 Hiddink kadrosu değil....

Kusura bakma hocam da böyle birşey söylüyorsan "nereden biliyorsun Hiddink'in kadrosu olmadığını?" diye sorarlar adama.
Varsa bildiğin birşey paylaş yoksa sallamasyon yorumlara girişmeyelim bence.

Bugün milli takımın teknik hocası kim ise yine bugün açıklanan kadro onundur. bütün internet sitelerine gir bak heryerde "Hiddink'in kadrosu" başlıklarını görürsün.

Açıklanan kadro güncel bir kadrodur.Hiddink Trabzonspor maçı da izlemiştir. Ama Umut'u beğenmemiş olacak ki çağırmamıştır... Bunu kabul etmek size ne kadar zor gelse de durum böyle...

SDinc
14.05.2010, 20:03
Artık en önemli kriterimiz kimin tarafından , nasıl , ne şekilde bile seçildiği belli olmayan Milli takım olmuş.. :) İlginç..

hamucera
14.05.2010, 20:06
4 gol atan sercanı da izledi zaten adam futbolu bilmiyor demiyoruz ama kadroyu o kurmadı diyoruz siz bunu söyleyebiliyormusunuz sahi bir zamanlar kamanan vardı o da iyiydi zaten Umut tan değilmi neyse çok yazmaya gerek yok

Fatih Özkan
14.05.2010, 20:09
Umut'u da o kadroda görmek isterdim...

lazkopatfaroz
14.05.2010, 20:14
HÜCUM OYUNCULARI

28- TURGAY BAHADIR BURSASPOR
29- TUNCAY ŞANLI STOKE CITY
30- SEMİH ŞENTÜRK FENERBAHÇE
31-HALİL ALTINTOP EINTRACHT FRANKFURT
32-SERCAN YILDIRIM BURSASPOR
33-NİHAT KAHVECİ BEŞİKTAŞ A.Ş

Türkiye'nin en iyi (!) yerli golcüsü bu oyuncular arasında yok.
6 kişi arasına girememiş acaba liste 10 kişiden oluşsa girebilir miydi ?

Samet Metin
14.05.2010, 20:17
Artık en önemli kriterimiz kimin tarafından , nasıl , ne şekilde bile seçildiği belli olmayan Milli takım olmuş.. :) İlginç..

Milli takıma seçilip seçilmemeye göre oyuncu tartışmak ilginç olabilir ama Umut'un en iyi yerli forvet olduğunu iddia etmek kadar da ilginç değildir...

lazkopatfaroz
14.05.2010, 20:18
Burada Umut- Necati kıyaslamasına bile kızanlar oluyor. Bunu sebebi nedir ?

Necati her kıyaslamada Umut dan daha iyi olduğu için mi ? Özellikle kariyer ve attığı gol anlamında.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 20:19
Milli takıma seçilip seçilmemeye göre oyuncu tartışmak ilginç olabilir ama Umut'un en iyi yerli forvet olduğunu iddia etmek kadar da ilginç değildir...

Hele hele Umut'u savunmak için diğer forvetleri yerden yere vurmak ilginçliktende öteye gidiyor.

AYYILDIZ
14.05.2010, 20:36
Milli takıma seçilen forvetlere bakınca Umut'a haksızlık edildiğini düşünüyorum.Son vuruşlarını herkes gibi ben de eleştiriyorum fakat her takıma Umut şart.Bakın suç Umut'ta değil daha iyisini alamayan yönetimdedir.Makakula-Umut ikilisi iyi iş yapar mesela.

AYYILDIZ
14.05.2010, 20:37

Bu ligde yerli alabileceğimiz Umut'tan daha iyi forvet var mı?

lazkopatfaroz
14.05.2010, 20:45
Milli takıma seçilen forvetlere bakınca Umut'a haksızlık edildiğini düşünüyorum.Son vuruşlarını herkes gibi ben de eleştiriyorum fakat her takıma Umut şart.Bakın suç Umut'ta değil daha iyisini alamayan yönetimdedir.Makakula-Umut ikilisi iyi iş yapar mesela.

Milli takımda ilerde koşmana gerek yok. Orta sahada çok iyi asistciler var. Son vuruşların iyi olsun yeter. Umut malesef bunu yapamıyor.

Ömer TOPAL
14.05.2010, 20:56
HÜCUM OYUNCULARI

sen şu listeye iyi bak bakalım...eski kalıplaşmış demirbaş liste degilmi....Umut alınmıs alınmamıs pek onemi yok benım ıcın...he ama ordaki Türk liginde oynayan her oyuncudan daha cok hak ediyordu o ayrı...

Samet Metin
14.05.2010, 21:09
Bu ligde yerli alabileceğimiz Umut'tan daha iyi forvet var mı?

Ligin şimdi en iyi olan yerli forvetini almamız mı gerekiyor? Kimi alırsan al oynatmadıktan sonra en iyisi yine oynayan adamdır.

Şimdi bizim yönetim Batuhan'ı alabilseydi ve Umut'a 4 yıl boyunca verilen şans ona da verilse... böyle kıyas yapmak lazım...

Umut Bulut bir projeydi...
Hatırlayın lütfen, gazetelerde "yeni Fatih Tekke olacak" başlıkları atılmıştı aldığımızda. Ama olmadı, başarısızlıkla sonuçlandı. Kabul edin bunu artık.

Büyük kulüpler böyledir örnek vereyim mesela R.Madrit Huntelaar diye bi adam aldı yeni Nistelrooy olur belki diye beklediler ama ışık göremeyince Milan'a kakaladılar...

Şapkadan tavşan çıkabilir belki ama Umut'tan bir Tekke çıkmayacak. Fatihin 2 sezonda attığını Umut 4 sezonda atabildi.

Bence Umut'un en iyi olduğunu söylemek şu ortamda Umut'a saygısızlıktır. Kendisine sorun en iyi olduğunu düşünmüyordur eminim.Kraldan çok kralcılık yapıyor bazıları...

Batuhan'ı öylesine bir isim vermek için ve genç olduğu için verdim. Umut'dan daha iyi forvettir demiyorum, ilerde olabilir diyorum...

Umut satılsın da istemiyorum artık ben de şu savunan arkadaşlar gibi düşünüyorum.Varsın dizimizin dibinde otursun ama artık şampiyonluk ya da başarı isteniyorsa yeni projeler şart...

lazkopatfaroz
14.05.2010, 21:10
sen şu listeye iyi bak bakalım...eski kalıplaşmış demirbaş liste degilmi....Umut alınmıs alınmamıs pek onemi yok benım ıcın...he ama ordaki Türk liginde oynayan her oyuncudan daha cok hak ediyordu o ayrı...

Demekki daha iyileri çıkmıyorki bu oyuncular kalıplaşmış.

TURGAY BAHADIR ( Daha önce çağırıldığını hatırlamıyorum )
TUNCAY ŞANLI ( Bütün takım taraftarları çağırılmasını ister sanırım )
SEMİH ŞENTÜRK ( Sürekli çağırılır )
HALİL ALTINTOP ( Belirli bir dönem çağırılmadı)
SERCAN YILDIRIM ( Piyasaya yeni çıktı )
NİHAT KAHVECİ ( Sürekli çağırılır )

6 oyuncudan kaç tanesi kalıplaşmış ?

Ömer TOPAL
14.05.2010, 21:24
Demekki daha iyileri çıkmıyorki bu oyuncular kalıplaşmış.

TURGAY BAHADIR ( Daha önce çağırıldığını hatırlamıyorum )
TUNCAY ŞANLI ( Bütün takım taraftarları çağırılmasını ister sanırım )
SEMİH ŞENTÜRK ( Sürekli çağırılır )
HALİL ALTINTOP ( Belirli bir dönem çağırılmadı)
SERCAN YILDIRIM ( Piyasaya yeni çıktı )
NİHAT KAHVECİ ( Sürekli çağırılır )

6 oyuncudan kaç tanesi kalıplaşmış ?

o oyunculardan önce sen kalıplaşmıssın kardes..ben senle tartısmaya girecek kadar akıllı degilim....kusura bakma o soruyu baskasına sor..hadi iş ara

lazkopatfaroz
14.05.2010, 21:26
o oyunculardan önce sen kalıplaşmıssın kardes..ben senle tartısmaya girecek kadar akıllı degilim....kusura bakma o soruyu baskasına sor..hadi iş ara

En sevdiğim cevap şekil :) Eyvallah...

maxim
14.05.2010, 22:10
Turgay bile seçildi..Adam da demek ki bi yetenek keşfetmiş..

Türkiye'nin en iyi yerli forvetinde bi yetenek keşfedememesi ne kadar saçma dimi:D

ççç ççç

Necati'nin, Mevlüt'ün ve Gökhan Ünal'ın seçilmemesine nasıl bir yorumun var?

maxim
14.05.2010, 22:10
Kusura bakma hocam da böyle birşey söylüyorsan "nereden biliyorsun Hiddink'in kadrosu olmadığını?" diye sorarlar adama.
Varsa bildiğin birşey paylaş yoksa sallamasyon yorumlara girişmeyelim bence.

Bugün milli takımın teknik hocası kim ise yine bugün açıklanan kadro onundur. bütün internet sitelerine gir bak heryerde "Hiddink'in kadrosu" başlıklarını görürsün.

Açıklanan kadro güncel bir kadrodur.Hiddink Trabzonspor maçı da izlemiştir. Ama Umut'u beğenmemiş olacak ki çağırmamıştır... Bunu kabul etmek size ne kadar zor gelse de durum böyle...

Gökhan Zan'ı Hiddink izledi, beğendi ve çağırdı öyle mi şimdi?

Cem Kıran
14.05.2010, 22:12
Necati'nin, Mevlüt'ün ve Gökhan Ünal'ın seçilmemesine nasıl bir yorumun var?

Gökhan ztn oynamadı oynamadan nasıl karar verilebilir?

Necati'nin yerine Turgay ve Sercan gibi gençlere şans vermek istemesi olabilir..

Mevlüt sakat...

maxim
14.05.2010, 22:12
HÜCUM OYUNCULARI

Aynı soruyu sorayım,

Gökhan Ünal, Mevlüt Erdinç, Necati Ateş ? Neden kadroda yok? Yoksa onlarda da mı 6 kişi arasına girecek yeterlilik mevcut değil?

maxim
14.05.2010, 22:13
Gökhan ztn oynamadı oynamadan nasıl karar verilebilir?

Necati'nin yerine Turgay ve Sercan gibi gençlere şans vermek istemesi olabilir..

Mevlüt sakat...

Peki Gökhan Zan seçimine ne diyorsun o zaman? Ve Semih?

Cem Kıran
14.05.2010, 22:19
Peki Gökhan Zan seçimine ne diyorsun o zaman? Ve Semih?

Gökhan ve onun gibi birkaç çağrılmayacak kapasitede olanları Fatih Terim önermiştir diye düşünüyorum..

Semih ztn kendini gerek Avrupa ve gerek ligde de oyuna soradan girmesine karşın golunu atabilecek bir isim..Bu konuda kendini kanıtlamış ve ıspatlamış..Hiddink'in Ş.L maçlarında dikkatini çekmiş olabilir..Ama Gökhan'ın geçen sene ve bu seneki formundan olsa gerek çağırmadı..

Bu kadro sadece eksikleri ve hangi oyuncuları seçebilirim düşüncesi kadrosudur ve hangi taktik, hangi oyuncularla devam edebilirim kadrosudur..

Umut çağrılmadıysa koysun başını yastığa düşünsün..

lazkopatfaroz
14.05.2010, 22:19
Aynı soruyu sorayım,

Gökhan Ünal, Mevlüt Erdinç, Necati Ateş ? Neden kadroda yok? Yoksa onlarda da mı 6 kişi arasına girecek yeterlilik mevcut değil?

10 kişi çağıramıyor. Acaba 10 kişi çağırsa Umut'u alırmıydı diye düşündüm.

Çağırdığı oyuncularda sakatlık olsa o yazdıklarını düşünebilir.

4 kişi sakat olsaydı Umut'u düşünürmüydü asıl sorun burada.

maxim
14.05.2010, 22:24
10 kişi çağıramıyor. Acaba 10 kişi çağırsa Umut'u alırmıydı diye düşündüm.

Çağırdığı oyuncularda sakatlık olsa o yazdıklarını düşünebilir.

4 kişi sakat olsaydı Umut'u düşünürmüydü asıl sorun burada.

İlgili haberi herkes okumuştur sanırım,

kadro açıklanmadan bir kaç saat önce dolaşan haberde, son belirlenecek kişinin, Necati, Umut, Engin, Sercan ve bir kaç kişi daha arasından seçileceği yazıyordu. Yani Umut da çağrılması planlanan birisiydi.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 22:26
İlgili haberi herkes okumuştur sanırım,

kadro açıklanmadan bir kaç saat önce dolaşan haberde, son belirlenecek kişinin, Necati, Umut, Engin, Sercan ve bir kaç kişi daha arasından seçileceği yazıyordu. Yani Umut da çağrılması planlanan birisiydi.

Haber hakkında bilgim yok. Kimin yerine bu isimler geçiyordu ?

maxim
14.05.2010, 22:28
Haber hakkında bilgim yok. Kimin yerine bu isimler geçiyordu ?

Kimsenin yerine değil, son isimler belli değilken yani.

-----
28 İSİM NETLEŞTİ

Yardımcısı Oğuz Çetin ile dün Amsterdam’da bir araya gelen ve aday kadroyla ilgili son rötuşları gerçekleştiren Guus Hiddink, Oğuz Çetin’in, “Kadroyu kalabalık tutalım daha çok futbolcuyu tanıma fırsatı bulursunuz” önerisini dikkate alarak 25 kişilik listenin 30’a çıkmasını kabul etti. Hiddink-Çetin ikilisi toplamda ise 28 ismi netleştirdi. Üçüncü kaleci için Beşiktaşlı Hakan Arıkan ve G.Saraylı Aykut Erçetin arasında bir tercih yapılacak. Kalan son aday ise Serkan Balcı, Umut Bulut, Engin Baytar (Trabzon), Mehmet Pektemek ( G.Birliği ) Necati Ateş (Antalyaspor) arasından seçilecek.

-----

Bahsettiğim haber bu.

Kaan
14.05.2010, 22:40
Burada ''demek ki Umut, çağırılanlardan kötüymüş'' diyenler, Fatih çağırılmadığında da ''demek ki Fatih, çağırılandan kötüymüş'' diyor muydunuz ? Sanmıyorum.

İşinize geldiği gibi yorumluyorsunuz. :)

İyi akşamlar.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 22:41

-----
28 İSİM NETLEŞTİ

Yardımcısı Oğuz Çetin ile dün Amsterdam’da bir araya gelen ve aday kadroyla ilgili son rötuşları gerçekleştiren Guus Hiddink, Oğuz Çetin’in, “Kadroyu kalabalık tutalım daha çok futbolcuyu tanıma fırsatı bulursunuz” önerisini dikkate alarak 25 kişilik listenin 30’a çıkmasını kabul etti. Hiddink-Çetin ikilisi toplamda ise 28 ismi netleştirdi. Üçüncü kaleci için Beşiktaşlı Hakan Arıkan ve G.Saraylı Aykut Erçetin arasında bir tercih yapılacak. Kalan son aday ise Serkan Balcı, Umut Bulut, Engin Baytar (Trabzon), Mehmet Pektemek ( G.Birliği ) Necati Ateş (Antalyaspor) arasından seçilecek.

-----

Bahsettiğim haber bu.

İlk 6 arasına giremiyor. Mevlüt sakat olmasa 7 kişi arasına giremiyor...

Diğerleri arasında ne olur bilemiyorum ama en iyi ihtimal 8. forvet olması. En kötü ihtimalde 10. olması olurdu herhalde.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 22:43
Burada ''demek ki Umut, çağırılanlardan kötüymüş'' diyenler, Fatih çağırılmadığında da ''demek ki Fatih, çağırılandan kötüymüş'' diyor muydunuz ? Sanmıyorum.

İşinize geldiği gibi yorumluyorsunuz. :)

İyi akşamlar.

Fatih Milli takıma defalarca çağırılmış, kendini ispat etmiş bir oyuncu. Bu saatten sonra yada çağılmadığı dönem kimse Fatih'in kötü yada yetersiz olduğunu söyleyemez. ( Sakat değilse )

Hiç çağırılmamış Umut hakkında bunların söylenmesinde hiç bir sakınca yok.

Kaan
14.05.2010, 22:44
Fatih Milli takıma defalarca çağırılmış, kendini ispat etmiş bir oyuncu. Bu saatten sonra yada çağılmadığı dönem kimse Fatih'in kötü yada yetersiz olduğunu söyleyemez. ( Sakat değilse )

Hiç çağırılmamış Umut hakkında bunların söylenmesinde hiç bir sakınca yok.

Hiç çağırılmamış !?

Abi çık dışarı, biraz kafanı dinle. Rahat rahat.. :)

Yeniden iyi akşamlar. Bugün buraya son mesajım olsun.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 22:50
Hiç çağırılmamış !?

Abi çık dışarı, biraz kafanı dinle. Rahat rahat.. :)

Yeniden iyi akşamlar. Bugün buraya son mesajım olsun.

Kaç kere çağırıldı ? Sen kaç kere izledin ?

Bunu mu diyorsun yoksa :)

A Milli Takım formasını ilk kez 5 Haziran 2007'de Brezilya ile oynanılan hazırlık maçında giydi.

Mustafa ÖZDEMİR
14.05.2010, 22:57
bugün açıklanan kadroda olmasını çok isterdik...

hamit008
14.05.2010, 22:58

-----
28 İSİM NETLEŞTİ

Yardımcısı Oğuz Çetin ile dün Amsterdam�a bir araya gelen ve aday kadroyla ilgili son rötuşları gerçekleştiren Guus Hiddink, Oğuz Çetin�n, �adroyu kalabalık tutalım daha çok futbolcuyu tanıma fırsatı bulursunuz�önerisini dikkate alarak 25 kişilik listenin 30� çıkmasını kabul etti. Hiddink-Çetin ikilisi toplamda ise 28 ismi netleştirdi. Üçüncü kaleci için Beşiktaşlı Hakan Arıkan ve G.Saraylı Aykut Erçetin arasında bir tercih yapılacak. Kalan son aday ise Serkan Balcı, Umut Bulut, Engin Baytar (Trabzon), Mehmet Pektemek ( G.Birliği ) Necati Ateş (Antalyaspor) arasından seçilecek.

-----

Bahsettiğim haber bu.
haberin kaynagin niye yazmiyon kim bilir hangi gazete

Cem Kıran
14.05.2010, 22:58
Umut milli takıma giremediği halde yok öyle yok böyle diyenler..

Şapkasını önüne koysun düşünsün..

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:01
Umut milli takıma giremediği halde yok öyle yok böyle diyenler..

Şapkasını önüne koysun düşünsün..

Ne şapkası hangi şapka ? Şapkayı rüzgar çoktan uçurdu. Biz savunuruz hemde delice ! Gözümüz başka hiç bir şeyi görmez ! İllede Umut... Tavsiye ederim.

Kaan
14.05.2010, 23:02
haberin kaynagin niye yazmiyon kim bilir hangi gazete

Zorlayın belki bir şeyler çıkar. :)

Kasım Hilal
14.05.2010, 23:04

A Milli Takım formasını ilk kez 5 Haziran 2007'de Brezilya ile oynanılan hazırlık maçında giydi.

Çoğu özel maç olmak üzere 34 kez çağrıldı..

Murat SİSMAN
14.05.2010, 23:05

Ve Kazakistan Macında Fatih Sultan Tekkemiz Hatırladıgınız gibi türkiyenin 500.Golüne İmza Atmıstır
Saygıler
Umut Bulut İle Adının Anılmasını İstemiyorum Acıkcası Fatih TEKKEnin İster Kızın İster Kızmayın Bu Benım için Hiç Bir Zaman Değişmeyecektir.Umutda Bizim Futbolcumuz..

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:07
Çoğu özel maç olmak üzere 34 kez çağrıldı..

A milli takım düzeyinde ?

Ercan DEMİRCİ
14.05.2010, 23:08
Semih, Nihat, Sercan. . .? Bu futbolcuların Milli takıma neye göre çağırıldıklarını anlamış değilim, meraktayım...

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:12
Semih, Nihat, Sercan. . .? Bu futbolcuların Milli takıma neye göre çağırıldıklarını anlamış değilim, meraktayım...

Sercan : Gelecek vaad ediyor. 20 yaşında..
Nihat: Kendini her anlamda kanıtlamış bir oyuncu. Kariyeri, attığı goller, oynadığı takımlar.. ( Tek olumsuz yanı bu sene başarısız olması )
Semih : Bence bu oyuncuda kendini kanıtlamış bir oyuncu. Avrupa takımlarına gitmesi gündemde. Şartlar uygun olursa gidebilir.

KUTADGU
14.05.2010, 23:15
Nihat'ın çağrılmasını 2008'e mi bağlayacağız yani. Adam 2008'den beri piyasa da yok.

Semih'i ben olsam ben de çağırırdım. Allah var şimdi.

Bu kadroya Umut'un girmemesi, Gökhan Zan'ın girip Egemen'in, Giray'ın girememesi kadar tuhaf ve mantıksız.

Bu kadroyu seçen dallama Oğuz Çetin - namı diğer Kız Ayşe- bir hazırlık maçında sadece Trabzonsporluları oynatmayarak ne kadar objektif ve delikanlı olduğunu göstermiştir.

Siz şimdi bu delikanlının dangalakça seçtiği Milli Takım kadrosu yüzünden Umut'a sallarsanız, asıl derdinizin futbol olmadığı ortaya çıkar.

Kaan
14.05.2010, 23:16
Nihat: Kendini her anlamda kanıtlamış bir oyuncu. Kariyeri, attığı goller, oynadığı takımlar.. ( Tek olumsuz yanı bu sene başarısız olması )
Semih : Bence bu oyuncuda kendini kanıtlamış bir oyuncu. Avrupa takımlarına gitmesi gündemde. Şartlar uygun olursa gidebilir.

Sercan gelecek vaad ediyorsa Ümit Milli Takım'da oynasın.

Nihat konusuna gelince, futbolcular geçmiş senelerdeki performanslarına göre mi alınır ? O zaman bir kadro açıklansın 10-15 yıl devam etsin. Komiksiniz yahu. :)

Semih de kendisini ne kadar kanıtlamışsa, Umut da bir kendisini bir o kadar kanıtlamıştır. Ama size kanıtlamak bundan sonra imkansız gibi.

KUTADGU
14.05.2010, 23:16

Pardon!
Nihat son iki senede ne yapmış?
Son iki sene.
720 gündür yani.
Ne yapmış.

Ercan DEMİRCİ
14.05.2010, 23:17

Sercan: Sadece gelecek vaad ediyor, Egemen ondan daha fazla gol attı...

Semih: Hiddink neye göre seçti Semihi kaç maçını izledi? Takımında yedek olan bir oyuncu her sene banko 11 de nasıl oynar...

Nihat: Kalitesi olan bir futbolcu tamam da görüntü itibariyle 0 hiç bir artısı yok... Önemli olan kalite mi ? Yoksa gösterilen performans mı?

Kaan
14.05.2010, 23:17
Nihat'ın çağrılmasını 2008'e mi bağlayacağız yani. Adam 2008'den beri piyasa da yok.

Semih'i ben olsam ben de çağırırdım. Allah var şimdi.

Bu kadroya Umut'un girmemesi, Gökhan Zan'ın girip Egemen'in, Giray'ın girememesi kadar tuhaf ve mantıksız.

Bu kadroyu seçen dallama Oğuz Çetin - namı diğer Kız Ayşe- bir hazırlık maçında sadece Trabzonsporluları oynatmayarak ne kadar objektif ve delikanlı olduğunu göstermiştir.

Siz şimdi bu delikanlının dangalakça seçtiği Milli Takım kadrosu yüzünden Umut'a sallarsanız, asıl derdinizin futbol olmadığı ortaya çıkar.

Ooo, çoktan ortaya çıkmıştı zaten dertlerinin futbol olmadığı.

Bu da güzel bir örnek oldu ama. :)

Murat'
14.05.2010, 23:18
Cihan abi son iki seneyi boşverelim biz Beşiktaşlı olması bazıları tarafından yeterli görülmüş.

Bu ülkede hiçbir yerde adalet olmadığı gibi milli takımda da yok.

Oğuz Çetin sağolsun.

Türkiye'nin en önemli ikinci organizasyonunun finalini canlı izlemeyen bir hocamız var olacak iş değil.

Çok sıcak olduğu için gelememiş herhalde.

KUTADGU
14.05.2010, 23:20
Semih, Nihat ve Sercan'ın bu seneki gol toplamları Umut kadar etmiyor!

Biliyor muydunuz ?

Resmi olarak üçünden daha fazla gol atmış.

Ercan DEMİRCİ
14.05.2010, 23:22

Biliyor muydunuz ?

İşte buna deli oluyorum abi... Bazıları da sırf Umut a nefretlerinden dolayı bunları görmek istemiyor.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:22
Sercan gelecek vaad ediyorsa Ümit Milli Takım'da oynasın.

Nihat konusuna gelince, futbolcular geçmiş senelerdeki performanslarına göre mi alınır ? O zaman bir kadro açıklansın 10-15 yıl devam etsin. Komiksiniz yahu. :)

Semih de kendisini ne kadar kanıtlamışsa, Umut da bir kendisini bir o kadar kanıtlamıştır. Ama size kanıtlamak bundan sonra imkansız gibi.

Tabi ki hayır yeteneğine göre alınır. Semih gol yollarında her zaman Umut'tan daha etkilidir. Bunu kanıtlamasına gerek yok izleyen takip eden bilir. Umut kendini bana değil milli takım hocalarına kanıtlasın yeter.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:23

Biliyor muydunuz ?

Bu seneyi baz alıyorsak konu milli takımsa neden Mustafa Pektemek ve İbb nin forveti hiç gündeme gelmiyor.

Emre7
14.05.2010, 23:25

sercan, çok şey vaad etmesin kandırmasın milleti, 3 günde topçu oldu, 1 günde sermayesini yedi.

nihat, dedem futbolu bıraktı bu uzatmada sanırım. İspanyadan niye kaçtı, Bjk ne kadar aldı ne yaptı seneye fazla bişe beklemem +3,4 golü varsa vardır.

semih: 11 de başladığı kaç maç iyi oynadı. nobrenin türk versiyonu. Abartacak bir özelliği yok. avrupa klupleri istiyor, tuncay da avrupada oynuyor. aurellio da bu örnekleri Türlerin oynayabildiği takımları gösterdim. İsmi geçen takımları demeyin 2. 3. forvet olabileceğine inanıyorum. Gittiği yer yedek kulübesidir.

fatih: şurdaki herkesin gördüğü Hakan Şükürden sonra 2 forvet. Türkiyenin 39 yaşında top oynasın çağıracaksın. Jubile öncesi H. şükürün çağrıldığı gibi.

umut: üstekilerin olduğu yerde başarılı bir sezon sonunda ki hepsinin toplamı kadar gol attı. Olması gerek :) -fatihi katmıyorum-

magicyattara
14.05.2010, 23:26
Malta maçında skandal bir oyun ortaya koyup,o gün bu gündür milli takım yüzü görmeyen İbrahim Toraman bile çağrılmış..
Oğuz Çetin idareten arkadaşlarını çağırmış işte..Hiddink'in kadrosu çok daha değişik olacaktır..
Umut'un alınmamasını espri malzemesi yapan arkadaşlar,bu ülkenin gördüğü en iyi sol açık İskender bile Milli formayı görmemiş bir adamdı..1 yada 2 kere çağrılmıştı..o zaman da Oğuz'un şimdi ki zihniyetinde olan hocalar vardı iş başında..yıllar geçse de zihniyetler değişmiyormuş..bunların eline fırsat geçerse geleceğimiz en iyi nokta şerefli mağlubiyetler olur..

KUTADGU
14.05.2010, 23:27
Bu seneyi baz alıyorsak konu milli takımsa neden Mustafa Pektemek ve İbb nin forveti hiç gündeme gelmiyor.

Umut resmi olarak onlardan da fazla gol atmış zaten.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:29
Sercan: Sadece gelecek vaad ediyor, Egemen ondan daha fazla gol attı...

Semih: Hiddink neye göre seçti Semihi kaç maçını izledi? Takımında yedek olan bir oyuncu her sene banko 11 de nasıl oynar...

Nihat: Kalitesi olan bir futbolcu tamam da görüntü itibariyle 0 hiç bir artısı yok... Önemli olan kalite mi ? Yoksa gösterilen performans mı?

Sadece gelecek vaad edip etmediğini bilmiyorum. Hocanın ne düşündüğünüde bilmiyorum. Tahminimce o şekilde düşünmüş olabilir.

Semih hakkında Türkiye'de kimi çevirseniz,kime sorsanız hangi takım taraftarı olursa olsun Semih'in milli takımda olmasını ister. Türkiye'de ki bütün hocalar Semih'e referans olabilirler.

Türkiye'de Umut'u hocalara sorsan %90 ı belkide daha fazlası ilerde koşar, mücadele eder fakat gol yollarında çok başarısızdır der.

Türkiye'de her zaman forvet oyuncularında kalite aranır. Çünkü elinde karar verebileceğin bir biri ile denk çok fazla forvet oyuncusu yoktur. ( Milli takım seviyesinde )

Durum böyle olunca 1 sene takıma faydası olmayan fakat kalitesi tartışılmayacak Nihat'ı çağırırlar.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:30
Umut resmi olarak onlardan da fazla gol atmış zaten.

Lig maçları olarak söyledim. G.Birliğinin bizim kadar resmi maç yapmadığı ortada zaten.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:33
Pardon!
Nihat son iki senede ne yapmış?
Son iki sene.
720 gündür yani.
Ne yapmış.

Nihat belki son 2 senede bir şey yapamadı ( sakatlık, takım değiştime vs ) ama Umut hayatı boyunca onun 1 senede yaptığını yapamadı.

ApoCaN28
14.05.2010, 23:35
28- TURGAY BAHADIR - BURSASPOR
29- TUNCAY ŞANLI - STOKE CITY
30- SEMİH ŞENTÜRK - FENERBAHÇE
31- HALİL ALTINTOP - EINTRACHT FRANKFURT
32- SERCAN YILDIRIM - BURSASPOR
33- NİHAT KAHVECİ - BEŞİKTAŞ A.Ş

Bu çağrılan isimlerin çoğu Umut dan beter performans gösterdi .

Ben bu çağrılan isimlerin Hiddink in değil şimdilik ona yardımcı olan Oğuz Çetinin kadrosu olduğunu düşünüyorum Hiddink sadece izlediği maçlardan bazı adamları seçmiştir Misal Onur vb.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:37
28- TURGAY BAHADIR - BURSASPOR
29- TUNCAY ŞANLI - STOKE CITY
30- SEMİH ŞENTÜRK - FENERBAHÇE
31- HALİL ALTINTOP - EINTRACHT FRANKFURT
32- SERCAN YILDIRIM - BURSASPOR
33- NİHAT KAHVECİ - BEŞİKTAŞ A.Ş

Bu çağrılan isimlerin çoğu Umut dan beter performans gösterdi .

Ben bu çağrılan isimlerin Hiddink in değil şimdilik ona yardımcı olan Oğuz Çetinin kadrosu olduğunu düşünüyorum Hiddink sadece izlediği maçlardan bazı adamları seçmiştir Misal Onur vb.

İzlediği maçlarda Umut oynamıyormuydu ? Hiç gözüne ilişmedi mi ? Bu kadar koşan, mücadele eden, rakip defansı yoran başka oyuncu bulamam demedi mi ? Bu cevheri kaçırmamam lazım demedi mi ? :)

Emre7
14.05.2010, 23:41
ladese tutuşursunuz da karşı taraf sürekli "aklımda" der ya.
burdaki bazı arkadaşlar "aklımda" yerine "Bu kadar koşan, mücadele eden, rakip defansı yoran başka oyuncu bulamam demedi mi ?" lafını diyor.
ama eğitim felsefelerine göre herkesin anlayacağı bir yol var, müim olan onu tutturmak.
eh öle peh böle bişekilde girecek o kafalara.

KUTADGU
14.05.2010, 23:41
Nihat belki son 2 senede bir şey yapamadı ( sakatlık, takım değiştime vs ) ama Umut hayatı boyunca onun 1 senede yaptığını yapamadı.

Ona bakarsan Hami 200 gol barajını aşan adamlardan...:)

Mesela Zafer Biryol 20 gol üstü gol atarak gol kralı olmuş bir adam.
Sanırım 3. ligde şu sıralar. O niye çağrılmıyor.

Son 2 seneyi boş ver diyor yahu.

Güler misin? Ağlar mısın? Sabaha mı bırakırsın?

ApoCaN28
14.05.2010, 23:42
Dememiş demek ki açıkcası çağırılan kadroyu ve forvetleri beğenmedim ki benim beğenip beğenmemem önemli değil ama şu kadroda Sercan Turgay gibi isimler varsa Umut da olmalıydı Bence ...

magicyattara
İzlediği maçlarda Umut oynamıyormuydu ? Hiç gözüne ilişmedi mi ? Bu kadar koşan, mücadele eden, rakip defansı yoran başka oyuncu bulamam demedi mi ? Bu cevheri kaçırmamam lazım demedi mi ? :)

Dedi ve Semih'i buldu..heralde ısınırken gözüne çarptı..:)

lazkopatfaroz
ladese tutuşursunuz da karşı taraf sürekli "aklımda" der ya.
burdaki bazı arkadaşlar "aklımda" yerine "Bu kadar koşan, mücadele eden, rakip defansı yoran başka oyuncu bulamam demedi mi ?" lafını diyor.
ama eğitim felsefelerine göre herkesin anlayacağı bir yol var, müim olan onu tutturmak.
eh öle peh böle bişekilde girecek o kafalara.

Ne yapalım o kadar uğraşıyoruz milli takım hocalarının kafasına bunları sokamıyoruz. Demekki suç sende bende değil hepimizde.

Emre7
14.05.2010, 23:44
Ne yapalım o kadar uğraşıyoruz milli takım hocalarının kafasına bunları sokamıyoruz. Demekki suç sende bende değil hepimizde.

ne diyeyim o zaman hepiniz Oğuz Çetin
hepimiz Şenol Güneşiz ... haha sevdim bu işi .)
iyi güzelde biz kimiz, siz kimsiniz?

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:45
Semih hakkında Türkiye'de kimi çevirseniz,kime sorsanız hangi takım taraftarı olursa olsun Semih'in milli takımda olmasını ister. Türkiye'de ki bütün hocalar Semih'e referans olabilirler.

Türkiye'de Umut'u hocalara sorsan %90 ı belkide daha fazlası ilerde koşar, mücadele eder fakat gol yollarında çok başarısızdır der.

Burada anlatmaya çalışmıştım ama sanırım anlatamadım.

Evet bencede bütün oyuncular hoca tarafından çağırılmadı. Bu kadar oyuncuyu izleme ve görme şansı yok. Türkiye'de görev alan hocalardan referans almıştır. Onuda yapmadıysa kukla demek ki.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:47
ne diyeyim o zaman hepiniz Oğuz Çetin
hepimiz Şenol Güneşiz ... haha sevdim bu işi .)
iyi güzelde biz kimiz, siz kimsiniz?

Sistem böyle işliyor, bizim elimizden bundan başka bir şey gelmiyor.

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:51
Ona bakarsan Hami 200 gol barajını aşan adamlardan...:)

Mesela Zafer Biryol 20 gol üstü gol atarak gol kralı olmuş bir adam.
Sanırım 3. ligde şu sıralar. O niye çağrılmıyor.

Son 2 seneyi boş ver diyor yahu.

Güler misin? Ağlar mısın? Sabaha mı bırakırsın?

Umut konusunda yakarışlarımıza hem gülelim, hem ağlayalım.

Bizim Türkiye'nin en iyi yerli forveti yakıştırması yaptığımız oyuncu ilk 7 arasına giremiyor. Bunun suçlusu kim ben bilmiyorum.

Az önce söyledim 1 sezonda en çok gol atan yerli oyuncu (11) olması çok önemli değil. Önemli olsaydı ilk 3 de kesin yer alırdı.

Görünen o ki performans değerlendirmesi son 2 seneyide baz almıyor. ( Atılan gol sayısı )

Tecrübe, yetenek, kalite aranıyor. Bazen gençlik aranıyor...

KUTADGU
14.05.2010, 23:56
Umut konusunda yakarışlarımıza hem gülelim, hem ağlayalım.

Bizim Türkiye'nin en iyi yerli forveti yakıştırması yaptığımız oyuncu ilk 7 arasına giremiyor. Bunun suçlusu kim ben bilmiyorum.

Az önce söyledim 1 sezonda en çok gol atan yerli oyuncu (11) olması çok önemli değil. Önemli olsaydı ilk 3 de kesin yer alırdı.

Görünen o ki performans değerlendirmesi son 2 seneyide baz almıyor. ( Atılan gol sayısı )

Tamam Oğuz Çetin haklıdır diyorsunuz o zaman!

Yanlış mı anladım.

KAUNAS
14.05.2010, 23:58
İstatistikleri yazdık.
umut bulut gibi bir beceriksizin Trabzonspor'da %20 gol ortalamasıyla oynadığını söyledik

Buna rağmen halen birileri çıkıp da umut bulutu bu takıma lâyık görüyorsa, kendilerine Trabzonspor sevdalısı demesin

lazkopatfaroz
14.05.2010, 23:59
Miili takım kadrosuna baktıktan sonra 'bu oyuncular var Umut neden yok' sorusu sormak yerine daha tarafsız olmak adına,

( Bu sene attığı gollere bakarak )

Neden Mustafa Pektemek, Necati, İskender yok demek daha doğru olurdu.

Bu arada ölü Veysel 8 gol atmış, başarılı dediğimiz Umut 11 gol. ( Milli takım için yazmadım )

lazkopatfaroz
15.05.2010, 00:01
Tamam Oğuz Çetin haklıdır diyorsunuz o zaman!

Yanlış mı anladım.

A kişi B kişi demedim genel anlamda bu şekilde düşünülür.

Oğuz Çetin kesinlikle haklı değildir. Çağırdığı kadroda Gs nin 2 yedek stoperi yer alıyorsa hatalıdır.

Kaan
15.05.2010, 00:11

Ohohohoho.. ççç

İstatistikleri yazdık.
umut bulut gibi bir beceriksizin Trabzonspor'da %20 gol ortalamasıyla oynadığını söyledik

Buna rağmen halen birileri çıkıp da umut bulutu bu takıma lâyık görüyorsa, kendilerine Trabzonspor sevdalısı demesin

Tamam abi.

Yeter ki sen kızma. (!) ;)

En büyük Trabzonspor sevdalısı sensin. Bunun için profilinde Trabzonspor ilgili tek bir şey yok.

Ve mesajlarının %30'u Umut başlığına.

Trabzonspor sevdalısı olmak da bunu gerektirir zaten.

Haklısın.

maxim
15.05.2010, 00:13
Bu Semih falan Oğuz'un gazıyla çağrılmıştır muhtemelen. Eğer Hiddink adaletli biriyse ve bir süre sonra ipleri eline almaya başlarsa, "Ulan bu adamları niye çağırıyoruz yeter" deyip kendi bildiğine döner. O zaman kadroda ne Semih olur(tabi başka takıma girip formunu yakalarsa o ayrı) ne Gökhan Zan ne de Nihat...

Umut mu? Bence Umut'u da çağıracaktır. Zaten önceki sayfalarda koyduğum haberde dendiği gibi Umut bugün de çağırılması planlanan isimlerdendi.

Armağan Dere
15.05.2010, 00:45
Umut gene o geçen seneki gibi öldürücü bir aşırtma yapmanı istiyorum...(!)...Diğer adamımız boştayken tamam mı?...son 16 gün

İlker ToSun
15.05.2010, 00:56
takımdan yollandığını dünya gözüyle görebilsem

lazkopatfaroz
15.05.2010, 01:01
Ohohohoho.. ççç

.

Sen Umut Türkiye'nin en iyi yerli forveti dediğinde işte herkes aynen böyle senin gibi diyor :)

bahadır2561
15.05.2010, 01:16
sen umut türkiye'nin en iyi yerli forveti dediğinde işte herkes aynen böyle senin gibi diyor :)

bu güzeldi....

bahadır2561
15.05.2010, 01:19
Türkiye'nin en iyi niyetli ve en cok kosan yerli oyuncusu....

OZDEN61
15.05.2010, 01:20
yine rakip takım taraftarları toplanmış buraya, bizim oyuncularımıza laf atma yarışına girmişler

bahadır2561
15.05.2010, 01:32
bazen körlere yol göstermek lazım...

hamucera
15.05.2010, 01:53
Şenol güneş bu körlere yol göstermek için uğraşıyor ama burada Trabzonspor ile ilgili profilinde en ufak resim veya yazı olmayanlar daha iyi Şenol hoca dan ama o en büyük taraftar bizler ise Trabzonspor düşmanı

bahadır2561
15.05.2010, 02:04
umutu savunmak adına profillere taktılar simdi de...

hey Allah'ım yaa :D

Joacivil
15.05.2010, 02:35
la aldı bizi rehin bırakın su adamı saç kalmadı artık kafada yoncak ne desek boş belki keserler takımdan saç ektirrim o zman

hamucera
15.05.2010, 02:37
umutu savunmak adına profillere taktılar simdi de...

hey Allah'ım yaa :D

millet 1 kelimeye dahi takıyor,

şunu artık kabullenin, burada Umut'u savunanlar Umut inanılmaz bir golcüdür demiyor, takımdaki en iyi golcüdür diyor, yerine daha iyisi alınmalıdır diyor,

sizler çıkıp burada sürekli Umut'u bu kadar eleştireceğinize Umut'a destek olup, takımı Umut'a bağlı kılmak zorunda kalanlara eleştirilerinizi yapsanıza, olmaz ama değil mi,

geçen yıl Hüseyin için üste para verelim de yollayalım ben 100 lira hemen vereyim diyenler Hüseyin gittikten sonra hemen ulan adam değilmişsin bedavaya gittin diye eleştirmeye başlamışlardı,

yani amaç eleştirmek Umut gol atsın bu maçta gelip yazacaklar ligin son maçı gol attında ne oldu sanki, atamasa bu seferde ulan zaten Fenere gol atmak kim sen kim

birde şu kafamda saç kalmadı muhabbeti var, ona da çok gülüyorum,

Ben Umut'u savunurum,i hatalarını da yazarım ama, benimde saçlarım döküldü sebebi Umut değil ama,

27 yıldır şampiyon olamıyoruz bunun son 4 senesi Umut var şampiyon olamamamızın suçlusu Umut,

maç kazanamayız suçlusu Umut,

az gol atarız suçlusu Umut,

kesin ekonomik krizde de Umut'un etkisi vardır, millet strese girdi parayı ne yapacağını şaşırdı kriz çıktı, ee her şeyin suçlusu Umut yaaa

Ahmet Ocak
15.05.2010, 02:38
vay vay vay :D umut'u türkiyenin en iyi forveti de yaptınız size sadece Allah akıl fikir versin diyorum

hamucera
15.05.2010, 02:43
vay vay vay :D umut'u türkiyenin en iyi forveti de yaptınız size sadece Allah akıl fikir versin diyorum

Umut Türkiye'nin en iyi forveti değil ama sezon itibari ile en iyi Türk forveti diyebiliriz,

hele hele 4 gol atmış, Bursasporda bile yedeğe düşen Sercan'dan oynadığı süre 3 maçı geçmeyen Semih'ten (Semih kötüdür demiyorum asla) çok daha verimli bu sezon. Nihat'ı hiç karıştırmıyorum zaten

hakankutlu
15.05.2010, 03:28
Beni de alsalardı bari şu milli takıma.
Nihat'ın Sercan'ın bu seneki performanslarına bakınca hele.
Ben o adamlardan daha çok atarım diyesim geldi.

Ömer Yüce
15.05.2010, 09:03
Umut Türkiye'nin en iyi forveti değil Umut Bulut Türkiye'nin süperstarı... Bi tane bana Umut kadar mücadele edipte Ruhuyla top oynayan forvet gösterin kellemi koyarım ortaya... Tamam gol atamıyabilir ama Alanzihonun colmanın bu kadar ilerde boşluk bulmasının tek sebebi Umut'un ilerde yorduğu savunmadan kaynaklanır... Bi düşünün Umut Bulut bu takımda 4 senedir oynuyo ama her sene banko oynuyo neden???? Yarın ki maça çıkacak ve o ruhuyla fenere %100 golü var.. Maçtan sonra bu msjımı alıntı yapacam

must61
15.05.2010, 10:12
Umut Türkiye'nin en iyi forveti değil Umut Bulut Türkiye'nin süperstarı... Bi tane bana Umut kadar mücadele edipte Ruhuyla top oynayan forvet gösterin kellemi koyarım ortaya... Tamam gol atamıyabilir ama Alanzihonun colmanın bu kadar ilerde boşluk bulmasının tek sebebi Umut'un ilerde yorduğu savunmadan kaynaklanır... Bi düşünün Umut Bulut bu takımda 4 senedir oynuyo ama her sene banko oynuyo neden???? Yarın ki maça çıkacak ve o ruhuyla fenere %100 golü var.. Maçtan sonra bu msjımı alıntı yapacam
%100 gölü olurmu bilmemde %100'lük kaçıracağı en az 2 gol olacaktır...Bende bu mesajı alıntı yaparım madem...

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 10:16
İstatistikleri yazdık.

Sen kendini Trabzonspor sevdalısı olarak görüyorsan biz almayalım zaten.Seninle aynı kategoride olmak zoruna gider insanın:)
Ne oldu daha 2 gün önce %10du gol ortalaması şimdi 20ye çıkmış bakıyorumda işkembeden sallıyodunuz 2 gün öncesine kadar.Daha artar o gol oranı..
İşinize gelen rakamları alıyorsunuz,ölçüp,biçip burda kullanıyorsunuz.Girdiği gol pozisyonlarının %80ini kendisinin hazırladığınıda yazsanıza buraya.
Herşeyi geçtim,Sergen,Hakan Ünsal,Rıdvan ve biçok spor yazarı eski futbolcu futboldan anlamıyor,Trabzonspor'a 4 senedir gelen teknik direktörler futboldan anlamıyor,bi siz anlıyorsunuz dimi.Komik gerçekten:)
Hadi o zaman sizi Umut'un yerine adam gibi bir forvet almayan yönetim başlığına ve sizin kadar futboldan anlamayıp Umut'u oynatan Şenol Güneş başlığına alalım.
Son olarak geçen sene Hüseyin bu sene Umut,Umut giderse kimin üstüne yoğunlaşacaksınız aranızda anlaştınızmı?:)

lazkopatfaroz
15.05.2010, 10:56
Umut Türkiye'nin en iyi forveti değil ama sezon itibari ile en iyi Türk forveti diyebiliriz,

hele hele 4 gol atmış, Bursasporda bile yedeğe düşen Sercan'dan oynadığı süre 3 maçı geçmeyen Semih'ten (Semih kötüdür demiyorum asla) çok daha verimli bu sezon. Nihat'ı hiç karıştırmıyorum zaten

Bunu neye göre söylüyorsunuz ?

lazkopatfaroz
15.05.2010, 11:05

Buda güzel bir yaklaşım olmuş aslında :)

bahadır2561
15.05.2010, 11:06
millet 1 kelimeye dahi takıyor,

şunu artık kabullenin, burada Umut'u savunanlar Umut inanılmaz bir golcüdür demiyor, takımdaki en iyi golcüdür diyor, yerine daha iyisi alınmalıdır diyor,

sizler çıkıp burada sürekli Umut'u bu kadar eleştireceğinize Umut'a destek olup, takımı Umut'a bağlı kılmak zorunda kalanlara eleştirilerinizi yapsanıza, olmaz ama değil mi,

geçen yıl Hüseyin için üste para verelim de yollayalım ben 100 lira hemen vereyim diyenler Hüseyin gittikten sonra hemen ulan adam değilmişsin bedavaya gittin diye eleştirmeye başlamışlardı,

yani amaç eleştirmek Umut gol atsın bu maçta gelip yazacaklar ligin son maçı gol attında ne oldu sanki, atamasa bu seferde ulan zaten Fenere gol atmak kim sen kim

birde şu kafamda saç kalmadı muhabbeti var, ona da çok gülüyorum,

Ben Umut'u savunurum,i hatalarını da yazarım ama, benimde saçlarım döküldü sebebi Umut değil ama,

27 yıldır şampiyon olamıyoruz bunun son 4 senesi Umut var şampiyon olamamamızın suçlusu Umut,

maç kazanamayız suçlusu Umut,

az gol atarız suçlusu Umut,

kesin ekonomik krizde de Umut'un etkisi vardır, millet strese girdi parayı ne yapacağını şaşırdı kriz çıktı, ee her şeyin suçlusu Umut yaaa

daha fazla yazma aglatacaksın beni...

kralsın umut en büyük sensin en iyi niyetli sensin en cok kosan sensin ölene kadar bizde top oyna...

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 11:34
daha fazla yazma aglatacaksın beni...

kralsın umut en büyük sensin en iyi niyetli sensin en cok kosan sensin ölene kadar bizde top oyna...

artık o kadar kalıplaşmışki Umut'a olan nefretiniz.Adam orda Umut'u savunan kimse iyi bir forvet alınmasın demiyor yazmış,senin yazdığın şeye bak.acıtasyon yapanda sen oluyorsun bu durumda dikkat et..

bahadır2561
15.05.2010, 11:45
artık o kadar kalıplaşmışki Umut'a olan nefretiniz.Adam orda Umut'u savunan kimse iyi bir forvet alınmasın demiyor yazmış,senin yazdığın şeye bak.acıtasyon yapanda sen oluyorsun bu durumda dikkat et..

ajitasyon yapan belli iyi okursan görürsün..

bide bu destek olun mavalı her yerde yazılıyor yahu bu adam 4 yıldır takımda taraftar destek olmasaydı nasıl takımda durabilirdi..

gökhan ünal'ı taraftar göndermedi mi?

ee isteseydi umut'u da gönderirdi..

destek olalım hep beraberbu tarz cümleleri kimse yemiyor baska biseyler söyleyin...

Cem Kıran
15.05.2010, 11:52

bide bu destek olun mavalı her yerde yazılıyor yahu bu adam 4 yıldır takımda taraftar destek olmasaydı nasıl takımda durabilirdi..

destek olalım hep beraberbu tarz cümleleri kimse yemiyor baska biseyler söyleyin...

Hiç yani biz destek olalım Umut gol kaçırsın şampiyonluk gitsin onca kritik maçlar rezalet olsun..

Nie destek olacaz sırf koşması için mi? katılsın olimpiyat atletizm yarışmalarına destek olayım...

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 11:54

Söylediklerinin hiçbirinin elle tutulur bir yanı yok.Bu taraftar Gökhan Ünal'a yaptığının belki bin katını Umut'a yaptı ve yapmaya devam ediyor.Bunu göremeyecek kadar kör değilsinizdir umarım.Ama hala gönderemedi sebebi Umut'un Gökhan'dan daha faydalı bir futbolcu olması olmasın sakın?
Taraftarın bu kadar söz sahibi olduğunu düşünüyorsunuz madem Fatih Tekke neden alınmadı?

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 11:56
Hiç yani biz destek olalım Umut gol kaçırsın şampiyonluk gitsin onca kritik maçlar rezalet olsun..

Nie destek olacaz sırf koşması için mi? katılsın olimpiyat atletizm yarışmalarına destek olayım...

ee siz destek olmadınızda Umut oynamadımı?yine oynadı.Siz destek olsaydınız biraz daha iyi oynayacaktı ve Trabzonspor'a daha faydalı olacaktı.Varmı bu söylediklerimde bi yanlış?

Cem Kıran
15.05.2010, 11:57
ee siz destek olmadınızda Umut oynamadımı?yine oynadı.Siz destek olsaydınız biraz daha iyi oynayacaktı ve Trabzonspor'a daha faydalı olacaktı.Varmı bu söylediklerimde bi yanlış?

Göndermek kolaydık almak zordur..AYRICA...

Yönetimde H.H gibi adamlar olduğu için Tekke alınamamıştır.

Normalde imzayı atıyordu..

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 11:59
Göndermek kolaydık almak zordur..AYRICA...

Yönetimde H.H gibi adamlar olduğu için Tekke alınamamıştır.

Normalde imzayı atıyordu..

H.H gibi adamlar veya başka adamlar sonuçta bu taraftarın bu yönetim üstünde pekte bi etkisi yok.Ayrıca dediğim gibi Umut'a Gökhan'a yapılanların çok daha fazlası yapıldı ama hala takımda.Bu işte bi terslik yokmu?=)

Cem Kıran
15.05.2010, 12:02
H.H gibi adamlar veya başka adamlar sonuçta bu taraftarın bu yönetim üstünde pekte bi etkisi yok.Ayrıca dediğim gibi Umut'a Gökhan'a yapılanların çok daha fazlası yapıldı ama hala takımda.Bu işte bi terslik yokmu?=)

Gökhan'ı fb istedi iyi para verdi sattık oda son anda..

Umut'a teklif var mı bi yerden 3-4 m??

Hadi bıraktık satmayı sözleşmesi bittiği halde kimse yanaşmıyor..

Bunda da bir terslik yok mu??

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:05
Gökhan'ı fb istedi iyi para verdi sattık oda son anda..

Umut'a teklif var mı bi yerden 3-4 m??

Hadi bıraktık satmayı sözleşmesi bittiği halde kimse yanaşmıyor..

Bunda da bir terslik yok mu??

O zaman Gökhan'ı taraftar göndermedi demekki.Fb aldı.Bende bunu anlatmaya çalışıyorum zaten.Umut bu takımdaysa,öyle yada böyle oynuyorsa,taraftar olarak destek olursak daha iyi oynayacağı barizse,bize düşmesi gereken Trabzonspor için destek olmaktır.Köstek değil.

Cem Kıran
15.05.2010, 12:09
O zaman Gökhan'ı taraftar göndermedi demekki.Fb aldı.Bende bunu anlatmaya çalışıyorum zaten.Umut bu takımdaysa,öyle yada böyle oynuyorsa,taraftar olarak destek olursak daha iyi oynayacağı barizse,bize düşmesi gereken Trabzonspor için destek olmaktır.Köstek değil.

Taraftar baskısına dayanamadı gitmek istedi güzel teklif gelmeyince yönetim satamadı son zamanlarda gs ve fb devreye girdi fb iyi teklif yaptı sattık..Gökhan'ın bitiriciliği daha iyi bu yüzden teklifler geldi ztn..

Umut'ta bizim baskımıza dayanamıyor belkide gitmek istiyordur ama teklif yok..Sahada sırf koşu yapıyor diye takımda kalacak gol kaçıracak bnm şampiyonluğum gidecek onun yüzünden fb,gs ve bjkyı yenemicem.Destek olacam öyle mi?

Kasımpaşa ve 2 Antalya maçında camiamıza ihanetlik yapacak hainlik yapacak bende desteklicem öyle mi? defolsun gitsin..

bahadır2561
15.05.2010, 12:09
Söylediklerinin hiçbirinin elle tutulur bir yanı yok.Bu taraftar Gökhan Ünal'a yaptığının belki bin katını Umut'a yaptı ve yapmaya devam ediyor.Bunu göremeyecek kadar kör değilsinizdir umarım.Ama hala gönderemedi sebebi Umut'un Gökhan'dan daha faydalı bir futbolcu olması olmasın sakın?
Taraftarın bu kadar söz sahibi olduğunu düşünüyorsunuz madem Fatih Tekke neden alınmadı?

gökhan'ın umut'tan ne eksigi vardı onu söylerseniz sevinirim..

fayda derken? gökhan'ın 3. oldugumuz yılda ki asist-gol degerleri sizin için yeterli degil mi? bunu göremeyecek kadar kör degilsinizdir umarım...

Tekke'nin neden alınmadıgını cümle alem biliyor burda bi daha anlatacak degilim..bunu göremeyecek kadar da kör degilsinizdir umarım...

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:13
gökhan'ın umut'tan ne eksigi vardı onu söylerseniz sevinirim..

fayda derken? gökhan'ın 3. oldugumuz yılda ki asist-gol degerleri sizin için yeterli degil mi? bunu göremeyecek kadar kör degilsinizdir umarım...

Tekke'nin neden alınmadıgını cümle alem biliyor burda bi daha anlatacak..bunu göremeyecek kadar da kör degilsinizdir umarım...

öyle yada böyle hiç olmadığı kadar taraftar desteğine ve istemesine rağmen Tekke alınmamıştır.Taraftar ne kadar sallanıyor değilmi?:)
Gökhan'ın Umut'tan ne eksiğimi var?:) Umut kadar koşmuyor,Umuttaki ruhun %1i yok,Trabzonspor'u sallamıyordu bile,canlı maçlarını izlediğinizde ne kadar ruhsuz olduğunu daha iyi anlardınız.Umut gibi rakip savunmayı yormuyor,Umut gibi pres yapmıyor.ve üstüne Umut gibi 5pozisyonda 1 gol atıyor.Yeterlidir umarım Gökhan'la Umut arasındaki farkı anlamanız açısından.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:15
Taraftar baskısına dayanamadı gitmek istedi güzel teklif gelmeyince yönetim satamadı son zamanlarda gs ve fb devreye girdi fb iyi teklif yaptı sattık..Gökhan'ın bitiriciliği daha iyi bu yüzden teklifler geldi ztn..

Umut'ta bizim baskımıza dayanamıyor belkide gitmek istiyordur ama teklif yok..Sahada sırf koşu yapıyor diye takımda kalacak gol kaçıracak bnm şampiyonluğum gidecek onun yüzünden fb,gs ve bjkyı yenemicem.Destek olacam öyle mi?

Kasımpaşa ve 2 Antalya maçında camiamıza ihanetlik yapacak hainlik yapacak bende desteklicem öyle mi? defolsun gitsin..

yani Umut seneyede bu takımda oynarsa sen destek olmayacaksın.köstek olacaksın.Trabzonspor için daha faydalı olup olmaması senin için önemli değil.Trabzonspor'un çıkarları senin düşüncelerinden daha önemli.Peki o kadar Trabzonsporluysanız yapacak bişi yok.

Cem Kıran
15.05.2010, 12:15
öyle yada böyle hiç olmadığı kadar taraftar desteğine ve istemesine rağmen Tekke alınmamıştır.Taraftar ne kadar sallanıyor değilmi?:)
Gökhan'ın Umut'tan ne eksiğimi var?:) Umut kadar koşmuyor,Umuttaki ruhun %1i yok,Trabzonspor'u sallamıyordu bile,canlı maçlarını izlediğinizde ne kadar ruhsuz olduğunu daha iyi anlardınız.Umut gibi rakip savunmayı yormuyor,Umut gibi pres yapmıyor.ve üstüne Umut gibi 5pozisyonda 1 gol atıyor.Yeterlidir umarım Gökhan'la Umut arasındaki farkı anlamanız açısından.

Gökhan'ı kaç liraya sattık? Umut satılırsa kimler ister kaç lira eder?

Cem Kıran
15.05.2010, 12:16
yani Umut seneyede bu takımda oynarsa sen destek olmayacaksın.köstek olacaksın.Trabzonspor için daha faydalı olup olmaması senin için önemli değil.Trabzonspor'un çıkarları senin düşüncelerinden daha önemli.Peki o kadar Trabzonsporluysanız yapacak bişi yok.

Hayır.Her maç 11'de oynatılırsa benden destek fln yok..Yedek kalır oynar senede 10-15 maç dkka 70 lerde girer bişe demem..Ama yeter yani 4 yıldır bıktım...

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:17

Umut çok iyi niyetli, çok koşuyor en az 3 mılyon euro eder. Hem peşin hemde devre arasında :)

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:20

Gökhan'ı Guiza'ya 15m euro veren Fb'ye sattık dikkat ederseniz.Fb Gökhan'a 3.5 milyon euro verdi diye Gökhan'ın değeri 3.5 milyon euro değildir.Ona bakarsanız bizde 6ya aldk 3.5a sattık.kazığın kralını yedik.1-2 senede yarıya düştü fiyatı seneyede 1m euroya düşer:)

bahadır2561
15.05.2010, 12:21

yukarıda saydıgın özellikler mi önemli gol mü önemli senin için?

15-gol
7 asist senin icin ne ifade eder?

eger umut daha iyise gökhan'dan neden hiç bir Allah'ın kulu takım cıkıpta bu adama teklifte bulunmuyor?

veya herkez deli de biz mi akıllıyız?

Cem Kıran
15.05.2010, 12:24
Gökhan'ı Guiza'ya 15m euro veren Fb'ye sattık dikkat ederseniz.Fb Gökhan'a 3.5 milyon euro verdi diye Gökhan'ın değeri 3.5 milyon euro değildir.Ona bakarsanız bizde 6ya aldk 3.5a sattık.kazığın kralını yedik.1-2 senede yarıya düştü fiyatı seneyede 1m euroya düşer:)

Boş ver şimdi yana yatmayı kıvırmayı..gsde 3 verdi ama fb 3.5 + burak verdi sattık..

Neyse bunlar cvbım dğl...Bana şunu söyle..

Gökhan'ı kaç liraya sattık transfer döneminde kimler düştü peşine?

Umut'un sözleşmesi bitiyor şuan kimler peşinde? sözleşmesi olursa kaç liraya satardık kimler peşine düşerdi?

Gökhan kaç defa milli forma giydi Umut kaç defa?

Sana sölim mi 1 m. euroya satarsak karlıyız.Peşine düşecek takımlar..

Manisa,Antalya,Antep,Karabük,Buca..Başka da takımlar istemez..

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:27

Akıllı olmasak Umut Türkiye'nin en iyi yerli forveti dermiyiz ?

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:28
yukarıda saydıgın özellikler mi önemli gol mü önemli senin için?

15-gol
7 asist senin icin ne ifade eder?

eger umut daha iyise gökhan'dan neden hiç bir Allah'ın kulu takım cıkıpta bu adama teklifte bulunmuyor?

Umut'ta 14 gol attı geçen sene ne kadar çok fark varmış.Golcü gol atacak diyorsunuz aralarında 1 gol fark var.+ Gökhan'dan çok daha faydalı olduğu konular var.En azından Gökhan gibi ruhsuz değil.Herif orama burama bişi olmasın diye topa girmiyordu bu kadar sallıyordu Trabzonspor'u sizde burda Fenerbahçeli Gökhan'ı savunun hala.
Tekrar söylüyorum.Gökhan'ı fb aldı.Benim için gökhan buraktan bile iyi değildir.Fb gökhanı istedi diye Gökhan,Umut'tan daha iyi olmaz.Ayrıca bi adamın iyi olduğunu ona yapılan tekliflere göre değerlendirmek kadar saçma bi düşüncede olamaz.kusra bakmayın ama bu böyle.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:30
Dün söyledim yazıklarıma ilave olarak,

Milli takıma 6 forvet oyuncusu çağırıldı. Mevlüt sakatlığından dolayı alınmamış.

Batuhan 1 sene sürekli oynasın kendini göstersin, Pektemek bu performansını seneyede sürdürsün, Mehmet Yıldız sakatlığından tam olarak kurtulsun Umut ilk 10 arasına bile giremez :)

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:33
Boş ver şimdi yana yatmayı kıvırmayı..gsde 3 verdi ama fb 3.5 + burak verdi sattık..

Neyse bunlar cvbım dğl...Bana şunu söyle..

Gökhan'ı kaç liraya sattık transfer döneminde kimler düştü peşine?

Umut'un sözleşmesi bitiyor şuan kimler peşinde? sözleşmesi olursa kaç liraya satardık kimler peşine düşerdi?

Gökhan kaç defa milli forma giydi Umut kaç defa?

Sana sölim mi 1 m. euroya satarsak karlıyız.Peşine düşecek takımlar..

Manisa,Antalya,Antep,Karabük,Buca..Başka da takımlar istemez..

Tekrar ediyorum.Bir futbolcunun kalitesini peşine düşen takımlarla değerlendirmek saçmalamaktan öteye gidemez.Gökhanın peşine düşen takımlarda dediğin gibi transferin t'sinden anlamayan fb,gs gibi takımlardır.Hatta o zaman ben çok rahatlıkla söyleyebilirimki fb-gs Umut'u değilde Gökhan'ı istiyorsa Umut,Gökhan'dan daha iyidir.Çünkü bu takımlar futbolcudan falan anlamıyor.Anlasalardı Guiza'ya 15milyon Euro,Elano'ya 8m euro vermezlerdi.
Sizin mantığınıza göre Guiza 15m euro ise çok çok büyük futbolcu.Tr liginin en pahalısı bu yüzden en iyisi Guiza.Ne kadar saçma olduğunun farkındamısın?
Ayrıca hiçbi zamanda snn gibi yana yatmam ben merak etme.Her mesajdan işine gelen yerleri çekip almak bütün forum ahalisininde bildiği gibi senin işin:)

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:33
Gökhan kendini her anlamda kanıtlamış bir oyuncu.

- Gol kralı olması,
- Bizdeki ilk senesinde iyi performans sergilemesi,
- Milli takıma çağırılması,
- Devre arasında iyi paraya Fb ye transfer olması..

Bunların hepsinin olması yeterli sanırım.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:34
Dün söyledim yazıklarıma ilave olarak,

Milli takıma 6 forvet oyuncusu çağırıldı. Mevlüt sakatlığından dolayı alınmamış.

Batuhan 1 sene sürekli oynasın kendini göstersin, Pektemek bu performansını seneyede sürdürsün, Mehmet Yıldız sakatlığından tam olarak kurtulsun Umut ilk 10 arasına bile giremez :)

ya varsın giremesin.Neden anlatamıyorum.Umut bu takımın futbolcusuysa.Trabzonspor'un çıkarları için öyle yada böyle bizim taraftar olarak görevimiz Umut'a destek vermektir.Biz Umut'a destek olursak Umut'un formu artar böylece Trabzonspor'a daha faydalı olur.Bizim amacımızda ztn Trabzonspor değilmi.

bahadır2561
15.05.2010, 12:36

Umut'ta 14 gol attı geçen sene ne kadar çok fark varmış.Golcü gol atacak diyorsunuz aralarında 1 gol fark var.+ Gökhan'dan çok daha faydalı olduğu konular var.En azından Gökhan gibi ruhsuz değil.Herif orama burama bişi olmasın diye topa girmiyordu bu kadar sallıyordu Trabzonspor'u sizde burda Fenerbahçeli Gökhan'ı savunun hala.
Tekrar söylüyorum.Gökhan'ı fb aldı.Benim için gökhan buraktan bile iyi değildir.Fb gökhanı istedi diye Gökhan,Umut'tan daha iyi olmaz.Ayrıca bi adamın iyi olduğunu ona yapılan tekliflere göre değerlendirmek kadar saçma bi düşüncede olamaz.kusra bakmayın ama bu böyle.

ben bi fark göremedim umutla gökhan arasında..kosma konusu harıcınde..

demek ki gökhan'ın umuttan eksigi yok gol fazlası ve asisit fazlası bile var sen bunları baz alırmısın bilmem..

Cem Kıran
15.05.2010, 12:36
Tekrar ediyorum.Bir futbolcunun kalitesini peşine düşen takımlarla değerlendirmek saçmalamaktan öteye gidemez.Gökhanın peşine düşen takımlarda dediğin gibi transferin t'sinden anlamayan fb,gs gibi takımlardır.Hatta o zaman ben çok rahatlıkla söyleyebilirimki fb-gs Umut'u değilde Gökhan'ı istiyorsa Umut,Gökhan'dan daha iyidir.Çünkü bu takımlar futbolcudan falan anlamıyor.Anlasalardı Guiza'ya 15milyon Euro,Elano'ya 8m euro vermezlerdi.
Sizin mantığınıza göre Guiza 15m euro ise çok çok büyük futbolcu.Tr liginin en pahalısı bu yüzden en iyisi Guiza.Ne kadar saçma olduğunun farkındamısın?
Ayrıca hiçbi zamanda snn gibi yana yatmam ben merak etme.Her mesajdan işine gelen yerleri çekip almak bütün forum ahalisininde bildiği gibi senin işin:)

Ben karşılaştırma anlamında söylüyorum..AYRICA...

Bir futbolcunun kalite kriterleri açısından tabi bunlar birçok fazla şeylerdir.Ama önemlileri arasında peşine düşen iyi takımlarda vardır.Bu da bir kriterdir..

Senin düşüncelerin sanki çok mantıklı benimki saçma:)

Sen Umut ile şampiyonluk bekle kardeşim..

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:37

- Gol kralı olması,

-Sana Türkiye liginde gol kralı olupta sonra bi halt olamamış birsürü futbolcu sayarım.
-Bizdeki ilk senesinde Umut gibi %20 gol atma yüzdesiyle oynadı,açın istatistiklere bakın.ama o oynayınca iyi topçu Umut %20 ile oynayınca kötü topçu.
-Milli takıma Fatih Tekke çağrılmıyo,Gökhan çağrılıyo bu mantığa göre Gökhan,Tekke'dende iyi golcü.
-Fb nin yaptığı tranfere göre futbolcu değerlendiriyorsak Guiza Türkiye'nin en iyi futbolcusu:)

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:40
Ben karşılaştırma anlamında söylüyorum..AYRICA...

Bir futbolcunun kalite kriterleri açısından tabi bunlar birçok fazla şeylerdir.Ama önemlileri arasında peşine düşen iyi takımlarda vardır.Bu da bir kriterdir..

Senin düşüncelerin sanki çok mantıklı benimki saçma:)

Sen Umut ile şampiyonluk bekle kardeşim..

Beklemiyorum arkadaşım.Umut ile şampiyonluk falan beklemiyorum.Neden anlatamıyorum.Bende diyorum adam gibi kaliteli bir forvet alınsın.Ya Umut'un yanında oynasın ya Umut'un yerine oynasın.Umut zaten yedek olmayı sorun edecek bir futbolcu değil.Benim söylediğim özellikle staddaki taraftarlar için söylüyorum bunu.Umut'a her top geldiğinde,her gol kaçırdığında ıslıklanmaz,küfür edilmez.Böyle yaparakta %100 fayda beklenmez.Almadı işte yönetim iyi golcü.Ne yapalım şimdi küfürmü etmemiz lazım Umut'a.bizde diyoruz alınsın golcü diye.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:42

- Gol kralı olması,

-Sana Türkiye liginde gol kralı olupta sonra bi halt olamamış birsürü futbolcu sayarım.
-Bizdeki ilk senesinde Umut gibi %20 gol atma yüzdesiyle oynadı,açın istatistiklere bakın.ama o oynayınca iyi topçu Umut %20 ile oynayınca kötü topçu.
-Milli takıma Fatih Tekke çağrılmıyo,Gökhan çağrılıyo bu mantığa göre Gökhan,Tekke'dende iyi golcü.
-Fb nin yaptığı tranfere göre futbolcu değerlendiriyorsak Guiza Türkiye'nin en iyi futbolcusu:)

Yazdıklarımda istediklerimi anlatamıyorum sanırım.

Ben diyorum ki Gökhan gol kralı olmuştur, bizdede başarılı olmuştur.
Sen diyorsun ki -Sana Türkiye liginde gol kralı olupta sonra bi halt olamamış birsürü futbolcu sayarım.

Milli takıma Fatih Tekke çağrılmıyo,Gökhan çağrılıyo bu mantığa göre Gökhan,Tekke'dende iyi golcü.

Milli takıma Fatih defalarca çağırıldı. Ben sayısını bile hatırlamıyorum. Umut kaç sefer çağırıldı ? Eminim sende sayısını hatırlamazsın :)

Fb, Gs bu işi bilmiyor sadece biz biliyoruz (!) Hadi Umut'u 5 m euro ya bu takımlara satalım :D

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:44
ya varsın giremesin.Neden anlatamıyorum.Umut bu takımın futbolcusuysa.Trabzonspor'un çıkarları için öyle yada böyle bizim taraftar olarak görevimiz Umut'a destek vermektir.Biz Umut'a destek olursak Umut'un formu artar böylece Trabzonspor'a daha faydalı olur.Bizim amacımızda ztn Trabzonspor değilmi.

Umut'a yeterli desteği verdik. Hatta gereğinden fazla destek verdik. Kendisi Trabzonspor'a ne verdi ? 11 gol attı o bize yeter. Attığı goller ile takıma çok puan kazandırdı. 90+3 de attığı goller olmasa maç 3-1 değilde 2-1 bitecekti.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:47
Yazdıklarımda istediklerimi anlatamıyorum sanırım.

Ben diyorum ki Gökhan gol kralı olmuştur, bizdede başarılı olmuştur.
Sen diyorsun ki -Sana Türkiye liginde gol kralı olupta sonra bi halt olamamış birsürü futbolcu sayarım.

Milli takıma Fatih Tekke çağrılmıyo,Gökhan çağrılıyo bu mantığa göre Gökhan,Tekke'dende iyi golcü.

Milli takıma Fatih defalarca çağırıldı. Ben sayısını bile hatırlamıyorum. Umut kaç sefer çağırıldı ? Eminim sende sayısını hatırlamazsın :)

Fb, Gs bu işi bilmiyor sadece biz biliyoruz (!) Hadi Umut'u 5 m euro ya bu takımlara satalım :D

Alalal asıl ben anlatamıyorum sanırım:) sen Gökhan gol kralı olmuştur bizde başarılı olmuştur derken Gökhanın iyi futbolcu olduğunu savunmuyormusun?
Bende diyorumki bu söylediklerin Gökhan'ın iyi futbolcu olduğunu göstermez.Bizde başarılı olmuştur diyorsanda o zaman Umut'ta başarılı olmuştur.aynı yüzdeyle oynamışlar.
Fatih Tekke defalarca çağrılmış diyorsun.Milli takım bir kriterdir diyorsun.Gökhan'ın çağrıldığı milli takıma Tekke çağrılmıyorsa ve buda bi kriterse buna göre Gökhan,Tekke'den iyi.Ve lütfen bana milli takım örneğini vermeyin.Fatih Terim beyin neye göre futbolcu çağırdığını hepimiz biliyoruz.
Fb işi bilseydi zaten Umut'u alırdı Gökhan'ın yerine.bilmiyorlar bizde satamıyoruz ne yapalım:) Gökhan'ı aldılarda her maç 90dakika oynatıyorlar zaten.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:48
Umut'a yeterli desteği verdik. Hatta gereğinden fazla destek verdik. Kendisi Trabzonspor'a ne verdi ? 11 gol attı o bize yeter. Attığı goller ile takıma çok puan kazandırdı. 90+3 de attığı goller olmasa maç 3-1 değilde 2-1 bitecekti.

Trabzonspor'a ne verdiğini Umut'un oynamadığı maçları izleyerek anlayabilirsiniz.

Salih Kara
15.05.2010, 12:52
Bursaspor'un forvetlerine bakıldığında Sercan 4, Turgay 7 gol atmış.Toplam 11 gol atmışlar yani beğenmediğimiz Umut kadar.Ama adamlar şampiyonluğa oynuyorlar ve belki de şampiyon olacaklar.Demekki şampiyon olmak için leblebi gibi gol atan forvet olmasına gerek yok.Yeter ki takıma faydalı olsun ve takım oyununa uyum sağlasın.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:52
Alalal asıl ben anlatamıyorum sanırım:) sen Gökhan gol kralı olmuştur bizde başarılı olmuştur derken Gökhanın iyi futbolcu olduğunu savunmuyormusun?
Bende diyorumki bu söylediklerin Gökhan'ın iyi futbolcu olduğunu göstermez.Bizde başarılı olmuştur diyorsanda o zaman Umut'ta başarılı olmuştur.aynı yüzdeyle oynamışlar.
Fatih Tekke defalarca çağrılmış diyorsun.Milli takım bir kriterdir diyorsun.Gökhan'ın çağrıldığı milli takıma Tekke çağrılmıyorsa ve buda bi kriterse buna göre Gökhan,Tekke'den iyi.Ve lütfen bana milli takım örneğini vermeyin.Fatih Terim beyin neye göre futbolcu çağırdığını hepimiz biliyoruz.
Fb işi bilseydi zaten Umut'u alırdı Gökhan'ın yerine.bilmiyorlar bizde satamıyoruz ne yapalım:) Gökhan'ı aldılarda her maç 90dakika oynatıyorlar zaten.

Aynı şeyleri 3 kere yazmak zorunda kalıyorum. Halkuki burada hepsini açıklamıştım.

- Gol kralı olması, ( Sonrasında )
- Bizdeki ilk senesinde iyi performans sergilemesi, ( Umut'un 3. senesiydi )

Bunuda defalarca söyledim. Niye söyleyeyim bir şey kaybetmem.

Şuan milli takımında başında Fatih Terim yok. Başka bir hoca geldi. Milli takıma çağırılan 6 forvet oyuncusu arasında Umut yok. Mevlüt sakat olmasa 7 oyuncu arasındada olamayacak. Yani Umut en iyi ihtimal 8. forvet konumunda. ( Mehmet Yıldız, Necati gibi isimleri hiç saymıyorum )

lazkopatfaroz
15.05.2010, 12:55
Trabzonspor'a ne verdiğini Umut'un oynamadığı maçları izleyerek anlayabilirsiniz.

Bütün maçlarını izliyorum,

28. dakıkada uçan dirsek attığını,
Aynı maçta 3 pozisyonda yanındaki arkadaşına pas vermediğini,
Attığı goller ile takıma çok az katkı yaptığını,
Asist anlamında başarısızlığını,
gol vuruşlarındaki beceriksizliğini hepsini izliyorum.

Yaptığı tek iş koşmak. Bunuda görüyorum söylemezsem haksızlık etmiş olurum.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:55
Aynı şeyleri 3 kere yazmak zorunda kalıyorum. Halkuki burada hepsini açıklamıştım.

- Gol kralı olması, ( Sonrasın )
- Bizdeki ilk senesinde iyi performans sergilemesi, ( Umut'un 3. senesiydi )

Bunuda defalarca söyledim. Niye söyleyeyim bir şey kaybetmem.

Şuan milli takımında başında Fatih Terim yok. Başka bir hoca geldi. Milli takıma çağırılan 6 forvet oyuncusu arasında Umut yok. Mevlüt sakat olmasa 7 oyuncu arasındada olamayacak. Yani Umut en iyi ihtimal 8. forvet konumunda. ( Mehmet Yıldız, Necati gibi isimleri hiç saymıyorum )

Bende yazsam şu an aynı şeyleri 3.kez yazıcam.neyse anlaşamıcaz seninle.Ayrıca milli takıma Gökhan'da alınmadı ve milli takımı tamamıyle Hiddink'in belirlemesini bekleyemeyiz şu an.Yine terimin kurmaylarından oğuz belirledi çoğunlukla.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:56

2 seneden beri oynamadığı maçların Trabzonspor'un en kötü olduğu maçlar olduğunuda görmekte zorlanmamışsındır o zaman.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 12:58
Bursaspor'un forvetlerine bakıldığında Sercan 4, Turgay 7 gol atmış.Toplam 11 gol atmışlar yani beğenmediğimiz Umut kadar.Ama adamlar şampiyonluğa oynuyorlar ve belki de şampiyon olacaklar.Demekki şampiyon olmak için leblebi gibi gol atan forvet olmasına gerek yok.Yeter ki takıma faydalı olsun ve takım oyununa uyum sağlasın.

Ve o 2 forvette milli takıma alındı Umut alınmadı:) burda forvet gol atacak diyerek Umut'u eleştirenler ve milli takıma alınmıyor diyenler bunu nasıl açıklarlar acaba.Ama senin şu yazdıklarını alıntı yapacaklarını sanmıyorum:)

lazkopatfaroz
15.05.2010, 13:04
Milli takıma seçilme kriteri bana göre böyle, böyle olmalı.

Umut bunların hangisine sahip ?

Gökhan BAYRAK
15.05.2010, 13:04

sana yazık oluyor o zaman buralarda, harcanıyorsun gibi geldi bana :D

şenol hoca milyon dolarlar kazanıyor ama senin kadar iyi göremiyor.

adaletin bu mu dünyaaa :D

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 13:06

Sercanla Turgayda tecrübe abideleri zaten:) O kadar iyilerdi 2si neden toplam Umut kadar gol atmış.Hani golcü gol atacaktı?

lazkopatfaroz
15.05.2010, 13:07
sana yazık oluyor o zaman buralarda, harcanıyorsun gibi geldi bana :D

şenol hoca milyon dolarlar kazanıyor ama senin kadar iyi göremiyor.

adaletin bu mu dünyaaa :D

Ben 4 senedir görüyorum. Şenol hoca 2-3 aydır görüyor ve mecbur, transfer döneminden sonra transfer yaptıramıyor.

Siz ne zamandır görmeye çalışıyorsunuz ?

Ahmet Kuru
15.05.2010, 13:08
Şampiyon olmak istiyorsak eğer, Umudumuz Umut olmamalı...
Bunu bilir bunu söylerim..
Yok 11 gol atmış, Turgay ile Sercan toplam 11 gol atmış,onlar Milli Takım'da u,Umut orada değil vs vs gibi söylemlere karışmam bile..
Ben sahada gördüğümden yola çıkarım..
Yakaladığı pozisyonları,attıklarını atamadıklarını,attıramadıklarına bakarım...
Bir forvet oyuncusu ki Türkiye'nin en iyi takımlarından birinde oynuyor...
Her maçta ortalama 3-4 net pozisyonuna girip sezonda 10 ile 13 gol arası bir istatistikle oynuyorsa...Kusura bakmayı...

lazkopatfaroz
15.05.2010, 13:08

Sercanla Turgayda tecrübe abideleri zaten:) O kadar iyilerdi 2si neden toplam Umut kadar gol atmış.Hani golcü gol atacaktı?

Bundan sonra daha büyük yazmaya çalışacağım. Ya yazdığım görünmüyor yada anlaşılmıyor.

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 13:11
Bundan sonra daha büyük yazmaya çalışacağım. Ya yazdığım görünmüyor yada anlaşılmıyor.

tecrübe lazım,gençlik lazım daha kendinle çelişiyorsun.büyük yazmana gerek yok anlıyoruz biz herşeyi.
neyse herkese iyi forumlar.

lazkopatfaroz
15.05.2010, 13:13
tecrübe lazım,gençlik lazım daha kendinle çelişiyorsun.büyük yazmana gerek yok anlıyoruz biz herşeyi.

Yazdığım yazı;

Tamam sen haklısın bir şey demiyorum :)

Samet İslamoğlu
15.05.2010, 13:15
Yazdığım yazı;

Günlerdir savunduğunuz mantık golcü gol atacaktı.Gol atan golcü iyiydi.o zaman milli takıma saçma sapan golcüler alınıyor değilmi?
yine aynı mantığa göre Turgay'la Sercan'ı toplasan bi Umut etmez değilmi?
Umut'u kimse istemiyor,ama 4 gol atan sercana 10 milyon euro veriyorlar.buda çok ilginç değilmi?:)
neyse bu sefer çıktm.iyi forumlar:)

lazkopatfaroz
15.05.2010, 13:18

Yazdığım yazı;

Günlerdir savunduğunuz mantık golcü gol atacaktı.Gol atan golcü iyiydi.o zaman milli takıma saçma sapan golcüler alınıyor değilmi?
yine aynı mantığa göre Turgay'la Sercan'ı toplasan bi Umut etmez değilmi?
Umut'u kimse istemiyor,ama 4 gol atan sercana 10 milyon euro veriyorlar.buda çok ilginç değilmi?:)
neyse bu sefer çıktm.iyi forumlar:)

Ben artık bir şey söylememeyi tercih ediyorum :)