PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 [94] 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Oğuz B.
09.05.2010, 11:16
Daniel Guiza'nın 7 tirilyon aldığı bir ligde Umut Bulut'un aldığı 2 tirilyon mu abartılı?
Orası İstanbul verirler bize ne diyorsan eğer..Yarışamazsın..

Almanya'da ancak 2.ligde oynarmış yapma ya Almanya da boşuna oynayan o kadar topçuyu geçtim bizim Halil'in oynadığı heryerde oynar Umut..

Son olarak Umut kalmalı ve kalcaktır da..

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 12:27
1.5-2 trilyonu başka klüp verir mi? bence vermez..

Neyse velhasıl Umut bnm için bu takımın her maç 11'de oynayacak oyuncusu değildir..Yedek bırakılır o başka..Ama her zaman Umut olmaz..Yetersiz..Sizin için yeterli oynar diyorsanız o zmn başarıyı bekleriz..

Herkese iyi geceler..

Bizde zaten Umut tek forvet olarak kalsın demiyoruz,yanına iyi bir forvet alınsın diyoruz.Suç iyi bir forvet almayan yönetimin suçudur diyoruz.Ama şu an itibariyle Umut bu takımın en iyi forvetidir adamı yerin dibine sokup psikolojisini bozmayın takıma daha faydalı olsun diyoruz.Ama anlatamıyoruzki:/

Ömer TOPAL
09.05.2010, 12:40
bulut umut..girersen bu başlıga okursan yazdıklarımızı bilki seviliyorsun...Bir kaç isim var gözüne batmıştır...Ne mantıklı acıklamalar yapsakta adamların dedigi dedik...Sen aldırma..Seviyoruz seni..

KUTADGU
09.05.2010, 13:19
Recep, buralardaymış
Sayfa emin ellerde demektir.
Ben pazar kahvaltımı yapayım rahat rahat.

:)

TameRHan
09.05.2010, 14:14
Umut Bulut (emin olmamakla birlikte) 900.000 euroya Trabzonspor ile anlaşmıştır. Buda yıllık ortalama 1.800.000 liraya tekamul eder.

umut bulut sözleşmesini 900.000 euroya karşılık yenilemedi.

aldığı parayı '900.000' euro arttırdı.

keşke bu kadar cahil olmasaydınız

Ömer TOPAL
09.05.2010, 14:16
Şenol güneşin açıklamasında dinledim ya...Barışımı var..Bulutumuz var Güneşin arkasındaki bulutlar...egemenligimiz var...Kaldı umut bu takımda bosuna çene yormayın antiumutcular...

Cem Kıran
09.05.2010, 14:19
Şenol güneşin açıklamasında dinledim ya...Barışımı var..Bulutumuz var Güneşin arkasındaki bulutlar...egemenligimiz var...Kaldı umut bu takımda bosuna çene yormayın antiumutcular...

Kalsın yeterki her maç 11'e çıkartılmasın...

Taktikleri annesinden alıp ne hocasından ne kendi zihninden taktik alamıyorsa sorunu kendisinde arasın..

Ömer TOPAL
09.05.2010, 14:29

Taktikleri annesinden alıp ne hocasından ne kendi zihninden taktik alamıyorsa sorunu kendisinde arasın..

oo hos geldin başladınmı mesaiye :) ya güzel kardesim..Bak bu gün anneler günü..etme güzelim kadına laf..hepimiz birer evlatız..sana hiçmi demez annen bi yere giderken bi iş yaparken....oglum şöyle et böyle et aman yavas git..şunu böyle yap :) eleştiricem die ailevi yaşamada söz etme gözünü sevim

Cem Kıran
09.05.2010, 14:32
oo hos geldin başladınmı mesaiye :) ya güzel kardesim..Bak bu gün anneler günü..etme güzelim kadına laf..hepimiz birer evlatız..sana hiçmi demez annen bi yere giderken bi iş yaparken....oglum şöyle et böyle et aman yavas git..şunu böyle yap :) eleştiricem die ailevi yaşamada söz etme gözünü sevim

Benim annesine lafım yok..:)Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun:)

Kendisi örensin artık bişiler diyorum:)

SDinc
09.05.2010, 14:42

Cahillik demek he ? :)
Bana demiyorsunuz ama kaynak gösterde kim cahil bir öğrenelim. :)

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 14:54

Adam oraya parantez içinde emin olmamakla birlikte yazmış.Sonra sanada keşke bu kadar okuma,okuduğunu anlama özürlü olmasaydın derler benden söylemesi.

KUTADGU
09.05.2010, 15:19

Cahil yaftası yapıştırmaya meraklı olan sen, açıkla bakalım 900.000 Euro arttırma hikayesini.

Hadi görelim.

Asla yapamazsın çünkü böyle bir şey yok.

Sibel
09.05.2010, 15:30
Umut..Bir Mevlana sözüyle sesleniyorum sana,
''Bak,bilki haketmeyenin önüne inciler serilmez.Mücevherden sarraflar anlar ancak başkası bilmez.Ne farkeder ki kör insan için elmas da bir,cam da.SANA BAKAN KÖR İSE sakın kendini camdan sanma..''

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 15:32
Messi bile her Macta 90 dakika oynamiyor bu ne ya Umut sanki Dünya yildizi

OZDEN61
09.05.2010, 15:34

umut espri yapmıs, sende cidiye almışsın. umut seninle iyi kafa bulmuş

OZDEN61
09.05.2010, 15:37
''Bak,bilki haketmeyenin önüne inciler serilmez.Mücevherden sarraflar anlar ancak başkası bilmez.Ne farkeder ki kör insan için elmas da bir,cam da.SANA BAKAN KÖR İSE sakın kendini camdan sanma..''

Güzel yorum... :alkış: :alkış:

Cem Kıran
09.05.2010, 15:49
umut espri yapmıs, sende cidiye almışsın. umut seninle iyi kafa bulmuş

Hee evt annesiyle ligtv röportajında Can Karyağdı ile kafa buluyolardı..

Cem Kıran
09.05.2010, 15:51

Umut'un yaptıklarını görememek körlükse...

Yapamadıklarını görememekte futbol bilgisi cahilliğidir;)

Sibel
09.05.2010, 15:55
Umut'un yaptıklarını görememek körlükse...

Yapamadıklarını görememekte futbol bilgisi cahilliğidir;)
Ben yapamadıklarını görmüyorum demedim.Futbol bilgim yeterince var benim.Cahillik Türkiyenin en iyi ve golcü yerlisini(genel olarak-ruh oyun-potansiyel-istek-azim) yerden yere vurmaktır.Zaten burda Umut yüzde yüz hatasız oynuyor diye savunan birine rastlamadım.Ki kimse hiç bir oyuncuyu böyle savunamaz.Futbol bu,hatasız olmaz.

Cem Kıran
09.05.2010, 15:57
Ben yapamadıklarını görmüyorum demedim.Futbol bilgim yeterince var benim.Cahillik Türkiyenin en iyi ve golcü yerlisini(genel olarak-ruh oyun-potansiyel-istek-azim) yerden yere vurmaktır.Zaten burda Umut yüzde yüz hatasız oynuyor diye savunan birine rastlamadım.Ki kimse hiç bir oyuncuyu böyle savunamaz.Futbol bu,hatasız olmaz.

Karaladığım yerler bir forver için yetmez arkadaşım..Ortasaha oyuncusu olsa neyse bunların yanına forvet için teknik,taktik,bitiricilik, tilkilik ve kurnazlık lazım..

Umut'ta var mı? bence hiçbiri yok..Yukardaki dediklerin olmasın bnm dediklerim olan bir forvet olsaydı Umut şuan şampiyonlk bayraklarıda açıyorduk..

Barış Burak
09.05.2010, 16:00
sanırım ben antiumutçu oluyorum. bu sınıflandırmayı kim ypaıyor niye ypaıyor ne yarar getiriyor bize iblmioyurm.tekkesporlu ve sadrisporlu gibi.

söylediklerimde ısrarcıyım.evet umut bu takımın şu andaki en hazır forveti.AMA TRABZONSPORUN FORVETİ OLACAK YETENEKTE VE KAPASİTEDE DEĞİLiyi niyetine birşey diyemem tebrikte ederim ama bizim takımımızda yeterli bir oyuncu değil renktaşlarım.şimdi kafa golü attı ya(iyi ki attı kazandık) umut 6 ay daha dilinizden düşmez maalesef ama futbolu oyuncu üzerine yorumlamayın takım oyunu üzerine yorumlayın renktaşlarım.oyuncu üzerine yorumlayıp umut kazma atamamıyor derseniz ,umutu savunan insanlarda iyi niyetli çok koşuyor der.ama oyunu takım oyunu olarak yorumlarsanız umutun önde pres yapmaktan başka bir yararı olduğunu söyleyemezsiniz.keşke olsa.maalesef yok.

önde basıyor defansı zorluyor daha ne? diyeiblirsiniz.onun asıl işi değil o. bir forvetin asli görevlerini yazmıştım.bu benim düşüncem değil kolektif futbolun forvette aradığı özeliklerdir.yok mu hiç genç takımlarda a takımlarda top oynayan kardeşlerim ağabeylerim.çıksın anlatsınlar umutun hatalarını gerçekten ya.umut bize şampiyonluk gollerini getiremez renktaşlarım.daha iyisini almalıyız ki daha iyisini bulmak zor değil.

yani umutun kaçırdığı golleri playstationda siz kaçırsanız,kendinize küfredersiniz,şahsen ben öyle çok kaçırınca dayanamayıp ediyorum kendi elimle yönlendirdiğim forvetimi.umut kaçırınca ise iyi niyet kalıyor.iyi niyet şampiyonluk getirmiyor.ama gönüllerin şampiyonu yapabilir.

SİZCE ŞANLI TRABZON YETERİ KADAR GÖNÜLLERİN ŞAMPİYONU OLMADI MI? birazda gerçek kupalar istiyoruz.

umuta teşekkür edilip gönderilmeli.yada forvet arkası oynatılmalı.onu şenol hoca bilir. ama forvet oyuncusu olamaz bu adam ts de.bursada olabilir ankaragücünde olabilir ama bizde olamaz.

Sibel
09.05.2010, 16:02
Karaladığım yerler bir forver için yetmez arkadaşım..Ortasaha oyuncusu olsa neyse bunların yanına forvet için teknik,taktik,bitiricilik, tilkilik ve kurnazlık lazım..

Umut'ta var mı? bence hiçbiri yok..Yukardaki dediklerin olmasın bnm dediklerim olan bir forvet olsaydı Umut şuan şampiyonlk bayraklarıda açıyorduk..
Gol sayısı ortada.Evet bende forvette bazen eksik buluyorum Umut'u çok gol kaçırıyor,kaldıki hiçbir takım bizim kadar pozisyona girmiyor.Bu çocuk makina değil ya her pozisyonu gole çevirsin.Ama yerden yere vurup defol git Umut diye hakaret etmemi gerektirmiyor bu.Nasıl bir taraftar saygısı var bu insanlarda.Çok gördük böyle diyenleri,Fatihi de yerden yere vurdular sonra kaptan dön diye yalvardılar.Elindekinin değerin kıymetini bilmeli,köstek değil destek olmalı taraftar.Ben eminim ki Umut gözler üstünde olan bir oyuncu,büyük oyuncu.İYİKİ VAR..hep de olur inşallah.

Cem Kıran
09.05.2010, 16:05
Gol sayısı ortada.Evet bende forvette bazen eksik buluyorum Umut'u çok gol kaçırıyor,kaldıki hiçbir takım bizim kadar pozisyona girmiyor.Bu çocuk makina değil ya her pozisyonu gole çevirsin.Ama yerden yere vurup defol git Umut diye hakaret etmemi gerektirmiyor bu.Nasıl bir taraftar saygısı var bu insanlarda.Çok gördük böyle diyenleri,Fatihi de yerden yere vurdular sonra kaptan dön diye yalvardılar.Elindekinin değerin kıymetini bilmeli,köstek değil destek olmalı taraftar.Ben eminim ki Umut gözler üstünde olan bir oyuncu,büyük oyuncu.İYİKİ VAR..hep de olur inşallah.

Ben hiçbir zaman Fatih'i yerden yere vurmadım vurmamda..

Fatih'in yeri ayrıdır..Fatih'in gitmesinide istemiyordum..

Fatih ile Umut'u kıyaslamak olmaz..İkisi çok farklı özellikler..

Umut giderse forumun %20'si dönsün der %80'i Allah korusun der..

Barış Burak
09.05.2010, 16:10
umut sıradan bir forvet kapasitesinde olsaydı geçen sene en az 20 golü vardı. çünkü geçen sene ts orta sahası kadar forvetini net pozisyona sokan ekip yoktu buna gs fb bjk dahil. işin doğrusu bu maalesef. umut bulut gitmeli. ama bu sene olacağını sanmıyorum.şenol hoca bu sene tutacak anlaşılan.şenol hocanın bir bildiği vardır.o yüzden seneye şampiyonluk iddiamız olacağını düşünmüyorum.

şenol hocaya en az 3 sene sabredildiği zaman ise 5 sene içinde 2 şampiyonluk gelir diyorum.

Kazım Uzunboy
09.05.2010, 16:11
Burak yerine Umut'un kadroda olmamasını isterdim. Biraz dinlensin, gerçekten çok yoruluyor.

Sibel
09.05.2010, 16:12
Burda bi ikilem yok.Körü körüne bi tartışma var.Ortada bir gerçek var.Umut en iyi yerli forvet(ben demiyorum istatistikler diyor ama ben de katılıyorum)bu takımda kalması gereken bir oyuncu.Takıma bir forvet lazım mı?Evet lazım.Forvet gelir,Umut gider diye bişe yok.Eline sopa alıp bi dövmedikleri kaldı Umutu bazıları.Tek derdim Umuta böyle ağır cümleler kurulması.Defol git burda yerin yok.Nedir bu biliyor musunuz,işim karşıya geçti artık sen yoluna ben yoluma..90 dk kaçırdıysa 90+1de güldürdü bizi ...Umut kalmalı,kalacak da..

Cem Kıran
09.05.2010, 16:15
İlerde bir daha yaşanacak Antalya ve Kasımpaşa facialarını istemiyorsak..

İlerde Umut'un kaçırdığı gollerden şampiyonluğun gitmesini istemiyorsak..

UMUT GÖNDERİLMELİDİR..YA DA YERİNE BİRİ ALINIP SENEDE 10 MAÇ OYNATILMALI..

mashal61
09.05.2010, 16:16
Umut'u eleştirip de Teofilo'yu eleştirmeyenlerin futboldan ne kadar anladığını 1 seneye göreceğiz...

KAUNAS
09.05.2010, 16:17
Daha önceden de söylediğim gibi, resmen umutsporun yılmaz savunucuları bu başlıkta nöbetleşe bekliyorlar :)

Gel gelelim ki daha umut bulutun bu takımda kaç paraya oynadığından bile haberleri yok.
umutun 900.000 euro gibi az paraya oynadığını sanacak kadar bu takımdan haberi olmayanlara biz gelmiş umutun neden Trabzonspor'da oynamamasını gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz :)

Hadi size hayırlı nöbetler. gol kaçırmada yüksek lisans sahibi umuta methiyeler dizmeye devam edin siz;)

Cem Kıran
09.05.2010, 16:18
Umut'u eleştirip de Teofilo'yu eleştirmeyenlerin futboldan ne kadar anladığını 1 seneye göreceğiz...

Teo'yu şuan eleştirmek saçmalıktır arkadaşım ne alakası var..

Teo'da seneye Umut gibi olursa onuda eleştirmesini biliriz..

Şuan yeri ve zamanı değildir..Bunun futbolu bilmekle alakası yok..

Teo'nun şuanki şartlarıyla alakalı..

Barış Burak
09.05.2010, 16:20
Burda bi ikilem yok.Körü körüne bi tartışma var.Ortada bir gerçek var.Umut en iyi yerli forvet(ben demiyorum istatistikler diyor ama ben de katılıyorum)bu takımda kalması gereken bir oyuncu.Takıma bir forvet lazım mı?Evet lazım.Forvet gelir,Umut gider diye bişe yok.Eline sopa alıp bi dövmedikleri kaldı Umutu bazıları.Tek derdim Umuta böyle ağır cümleler kurulması.Defol git burda yerin yok.Nedir bu biliyor musunuz,işim karşıya geçti artık sen yoluna ben yoluma..90 dk kaçırdıysa 90+1de güldürdü bizi ...Umut kalmalı,kalacak da..

evet renktaşım umut kalacak zaten.bu belli şimdiden.
sen yoluna ben yoluma kavramı bütün kulüplerde vardır özellikle bütün büyük kulüplerde.

bu forumda umuta en çok küfretmesi gerekenlerden biri benim eğer küfredilecekse,ki ben bu oyuncuya forumda hakaret ettim cezalar aldım.3 hafta ban yedim.ama o maçtan hemen sonrasındaki sinirimdi.sakin kafayla eleştirincede yararlı olmadığını anlayabiliyorum.umutun seneye son şansıdır.şeno lhoca verim alamazsa ara dönemde bile gidebilir. ki bence gitmeli

kupa maçının özetini(tam özetini) iki tane futbolcu arkadaşımla izledim umutu 90 dk boyunca hiç izlememişler.(bu da oluoki 2 senedir hiç ts maçı izlememişler).kupa finali umutun bu sezonki en iyi oyunuyudu.ona rağmen o çocuklar bile bu takım klasik süper lig takımı oyuncusu dedi. o oyuncular çok mu biliyor? diyebilirsiniz ama bu işten anlayanların yüzde 90ı bunu diyorsa umutun iyi forvet olduğunu artık savunmayın renktaşlarım. bu sözlerim tsibel renktaşıma değil onun mesajını alıntı yapmamın sebebi sen yoluna ben yoluma kavramıydı.

keşke umut kendini geliştirse.süper golcü değilde keşke normal bir golcü olabilse.döktüğüm gözyşalarının hepsini helal ederim.keşke olsa.olmasını isterim ama olamaz.3 sene sabredilmiş.ancak bu kadar.

umut kadar ısaac e katlansaydık türk değil dünya futboluna yeni bir nijeryalı vermiş olacaktık.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 16:21
Umut Türkiye'nin en iyi yerli golcüsü.

Gol Krallığı
20 Gol Makukula (Kayserispor)
13 Gol Souza (G.Antep)
12 Gol Bobo (Beşiktaş)
11 Gol Umut (Trabzonspor)
11 Gol Alex (Fenerbahçe)
11 Gol Baros (Galatasaray)
10 Gol Mustafa (G.Birligi)
10 Gol İskender (İstanbul BB)

( Geçen hafta sonu itibariyle )

Tablo bu şekilde diğer golcüler kaç maç oynamış orası meçhul.

Barış Burak
09.05.2010, 16:22

Teo yu savunuyor muyum? evet.çünkü

adam takıma geleli 1 sezon olmamış.toplam 10 maçta oynamış.7 si son on dakika. 90 dakika oynadığı maçta orta sahanın as oyuncuları yok.

ve bu çocuk daha kamp görmemiş.

lütfen umutu eleştirenlere kızıp teoyu eleştirmeyin.önemli olna trabzonspordur.ya umut ya teo diye bir şey olmamalı.ikiside tsnin iyiliği içindir ama görünen birşey var.umut 3 senedir gelişemediki.haa seneye teoda top oynayamaz gol atamaz tabii ki onuda eleştiririm.benim için önemli olan ts.

Sibel
09.05.2010, 16:22
Christiano gelse 1ayda ona da git derler.Herkes istediğini düşünsün.Nasılsa herkesin dediği dedik.Umut bizimle,ohhh iyiki de bizimle.

KAUNAS
09.05.2010, 16:23
sen yoluna ben yoluma kavramı bütün kulüplerde vardır özellikle bütün büyük kulüplerde.

bu forumda umuta en çok küfretmesi gerekenlerden biri benim eğer küfredilecekse,ki ben bu oyuncuya forumda hakaret ettim cezalar aldım.3 hafta ban yedim.ama o maçtan hemen sonrasındaki sinirimdi.sakin kafayla eleştirincede yararlı olmadığını anlayabiliyorum.umutun seneye son şansıdır.şeno lhoca verim alamazsa ara dönemde bile gidebilir. ki bence gitmeli

kupa maçının özetini(tam özetini) iki tane futbolcu arkadaşımla izledim umutu 90 dk boyunca hiç izlememişler.(bu da oluoki 2 senedir hiç ts maçı izlememişler).kupa finali umutun bu sezonki en iyi oyunuyudu.ona rağmen o çocuklar bile bu takım klasik süper lig takımı oyuncusu dedi. o oyuncular çok mu biliyor? diyebilirsiniz ama bu işten anlayanların yüzde 90ı bunu diyorsa umutun iyi forvet olduğunu artık savunmayın renktaşlarım. bu sözlerim tsibel renktaşıma değil onun mesajını alıntı yapmamın sebebi sen yoluna ben yoluma kavramıydı.

keşke umut kendini geliştirse.süper golcü değilde keşke normal bir golcü olabilse.döktüğüm gözyşalarının hepsini helal ederim.keşke olsa.olmasını isterim ama olamaz.3 sene sabredilmiş.ancak bu kadar.

umut kadar ısaac e katlansaydık türk değil dünya futboluna yeni bir nijeryalı vermiş olacaktık.

Ben sana şunu diyim.Evet Trabzonspor'un işbilmez ve futboldan anlamayan yöneticileri yüzünden (kaldı ki bu yöneticiler son 2 sezondur ısrarla forvet isteyen taraftarla dalga geçen ve avrupanın en iyi forvetleri bizde diyen kişilerdir) büyük ihtimalle umut bulut kalacak. zaten sözleşmesini 900.000 euro zamla beraber yenilediği belirtiliyor.

Ama hani bir kaç gün önce maçlarda yuhalanma olayı varya,eğer umut seneyede bizde oynarsa bu taraftar daha beklemez tepkisini ilk maçlarda gösterir.Yani artık taraftar umutun ne olduğunu gördü.seneyede her maçta 7-8 gol kaçırırsa sezon umut için başlamadan biter

Barış Burak
09.05.2010, 16:24
Umut Türkiye'nin en iyi yerli golcüsü.

Gol Krallığı
20 Gol Makukula (Kayserispor)
13 Gol Souza (G.Antep)
12 Gol Bobo (Beşiktaş)
11 Gol Umut (Trabzonspor)
11 Gol Alex (Fenerbahçe)
11 Gol Baros (Galatasaray)
10 Gol Mustafa (G.Birligi)
10 Gol İskender (İstanbul BB)

( Geçen hafta sonu itibariyle )

Tablo bu şekilde diğer golcüler kaç maç oynamış orası meçhul.

pektemek in aldığı paslarla umutn aldığı pasları girdiği pozistyonları bir karşılaştırsak demek istediğimi o zaman anlarsınız renktaşlarım.pektemeki renktaşımın verdiği listeden görüpte örnek verdim.10 gol attığını bilmiyordum.helal olsun.

mashal61
09.05.2010, 16:26
Bu takımda Umut varken Teofilo zaten senede birkaç maç oynar. Umut'u savunmak anlamında söylemiyorum. Teofilo'nun Umut olabilmek için 3 kademe yukarı çıkması lazım. Umut bile yetersiz bu takıma, bir de Teofilo benim için katlanılamaz. Kalede Tolga'Yı görmüş gibi oluyorum yani Teofilo'yu görünce.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 16:27
pektemek in aldığı paslarla umutn aldığı pasları girdiği pozistyonları bir karşılaştırsak demek istediğimi o zaman anlarsınız renktaşlarım.pektemeki renktaşımın verdiği listeden görüpte örnek verdim.10 gol attığını bilmiyordum.helal olsun.

Benim hangi taraf olduğum belli kardeş. Artık olaylara tam girmiyorum. Yoksa Umut'un savunucuları beni linç etmeye kalkışıyor :)

Dünde gol attı 11 golü etti. Türkiye'nin en iyi golcüsü Umut diyen arkadaşlar Mustafa kaç maç oynadı Umut kaç maç oynadı ?

Barış Burak
09.05.2010, 16:27
Ben sana şunu diyim.Evet Trabzonspor'un işbilmez ve futboldan anlamayan yöneticileri yüzünden (kaldı ki bu yöneticiler son 2 sezondur ısrarla forvet isteyen taraftarla dalga geçen ve avrupanın en iyi forvetleri bizde diyen kişilerdir) büyük ihtimalle umut bulut kalacak. zaten sözleşmesini 900.000 euro zamla beraber yenilediği belirtiliyor.

Ama hani bir kaç gün önce maçlarda yuhalanma olayı varya,eğer umut seneyede bizde oynarsa bu taraftar daha beklemez tepkisini ilk maçlarda gösterir.Yani artık taraftar umutun ne olduğunu gördü.seneyede her maçta 7-8 gol kaçırırsa sezon umut için başlamadan biter

bende umutun seneye ara sezonda gönderileceğini düşünüyorum.bu oyunla devam ederse eğer.ama evet sanada katılıyorum. bu suç umutun değil.çocuk elinden geleni yapıyor.ama kazmalık var işte.hemde biraz fazla.asıl suç sadri şenerinde değil. bu takımı maalesef hacısalihoğlu denen ve ihsan alioğlu denen kişiler yönetip batırıyor.

sadri şener kurmaylarını iyi seçmezse önümüzdeki kurultayda maalesef oda yolcu olacak.çünmkü hacısalihoğlunun oluşturduğu forvet anlayışı ortada.

fatih tekke konusuna girmek istemiyorum ama;

sezon başında hacısalihoğlu istese tekke gelirdi.

ara sezondada tekke gelmek istese gelirdi.bunlar derin konular maalesef ama hacısalihoğlu bu takıma zarar aslında

KAUNAS
09.05.2010, 16:28
o listedeki isimler umutun kaçırdığı pozisyonların en az yarısını daha gol yapardı.dolayısıyla umut en iyi değil en çok kaçıran forvet olur

Barış Burak
09.05.2010, 16:28
Benim hangi taraf olduğum belli kardeş. Artık olaylara tam girmiyorum. Yoksa Umut'un savunucuları beni linç etmeye kalkışıyor :)

Dünde gol attı 11 golü etti. Türkiye'nin en iyi golcüsü Umut diyen arkadaşlar Mustafa kaç maç oynadı Umut kaç maç oynadı ?

ben espri olsun ve ya umutu destekleyen renktaşları kızdırmak için söylemiyorum ama malesef umut kaval kemiğiyle ayağından daha çok gol atıyor.

anlatmak istediğim bu.umut iyi niyetli olabilir ama bu takımın as golcüsü olmamalı.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 16:29
o listedeki isimler umutun kaçırdığı pozisyonların en az yarısını daha gol yapardı.dolayısıyla umut en iyi değil en çok kaçıran forvet olur

O konulara hiç girme rekorları alt üst eder bizim forvetimiz :)

OZDEN61
09.05.2010, 16:29

sibel kardesimizde yazmış. burda kimse umut yüzde yüz hatasız oynuyor yazmıyor, ama siz sürekli hatalı gibi yorum yapıyorsunuz. ayrıca burda umutu savunanalar, umutcu-antiumutcu ayrımı yapmıyor, aksine antiumutcu diye sizler ayırıp hatta imzalarınıza sizler yazarak bu ayrımı kendinizce oluşturdunuz. umutu savunanlar, sevenler 4*4 lük oyuncu oldugu icin yazmıyor, yazma sebepleri sizlerin hakaretleri, sevme sebepleri forma, arma. sizlerin sevmeme nedeniniz ne? izlediginiz cizgi filimlerde golculer gibi vurup fantazi gol atamamasımı, en cok atan oyuncular sıralamasında tek yerli isim olmasımı, neden tuttugunuz takımın oyuncusuna bu kadar seviyesizce yaklaşıyorsunuz, kimse eleştiriyorum yazmasım. herkesin gecmise donuk yazılarında hakaret var, okudum. hatta sizle aynı seyi düşünmeyenler sizlere göre futbol cahilleri. diger takımı tutanlar umut u begenirken, kendi taraftarımızın 26 senedir cabalayan, kucuk bilge! bir kısmı kendilerince hakaret ederek eleştiriyor begenmiyor.

Sizlerden, İçimizde ki ergenekon olan yerel basın ve bilge taraftardan özür dileriz hayatını bu işten kazanan ve hayatı futbol olan ziya-ersun-bross-şenol adına çünkü oyuncu seçiminde ve kadro kurmada onlardan daha iyisiniz, yönetim adınada özür dileriz daha iyi futbolcu tavsiye ettiğiniz için ve takıma kazandırdığınız için. İçimizde ki ergenekon olan yerel basın ve bilge taraftar

Sibel
09.05.2010, 16:31
.
Ben bu cümleyi kulüp için değil bazı taraftarlar için yazdım.Neyse,sözüm şu ki,bize pozisyonları daha iyi değerlendirecek bir forvet lazım(yerliyse kim olur çok merak ediyorum,yabancıysa sorun yok gol makinası Teomuz var,başka bi yabancı nereye kadar??) buna katılıyorum.Ama bize Umut da lazım..Bu kadar basit.

KAUNAS
09.05.2010, 16:32
bende umutun seneye ara sezonda gönderileceğini düşünüyorum.bu oyunla devam ederse eğer.ama evet sanada katılıyorum. bu suç umutun değil.çocuk elinden geleni yapıyor.ama kazmalık var işte.hemde biraz fazla.asıl suç sadri şenerinde değil. bu takımı maalesef hacısalihoğlu denen ve ihsan alioğlu denen kişiler yönetip batırıyor.

sadri şener kurmaylarını iyi seçmezse önümüzdeki kurultayda maalesef oda yolcu olacak.çünmkü hacısalihoğlunun oluşturduğu forvet anlayışı ortada.

fatih tekke konusuna girmek istemiyorum ama;

sezon başında hacısalihoğlu istese tekke gelirdi.

ara sezondada tekke gelmek istese gelirdi.bunlar derin konular maalesef ama hacısalihoğlu bu takıma zarar aslında

Aynen öyle. Zaten son 3 yıldır kulübün başında oldukları halde tek başarıları bu Türkiye kupası olduğundan dolayı kupa sevincini abartmalarının nedenide kendilerine destek sağlamak. hacısalihoğlu ve alioğlu gibi isimler modern futbol kulübü yöneticiliği anlayışından uzak,yazane mantığıyla kulübü yöneten işbilmez isimler.bunu sürekli dile getiriyoruz zaten.geçen sezon öncesi forvete ihtiyacımız yok,takımda zaten 6-7 forvetimiz var diyen kişidir hacısalihoğlu.futboldan ne kadar anladığını bu cümlesi bile özetliyor aslında

Barış Burak
09.05.2010, 16:35
sibel kardesimizde yazmış. burda kimse umut yüzde yüz hatasız oynuyor yazmıyor, ama siz sürekli hatalı gibi yorum yapıyorsunuz. ayrıca burda umutu savunanalar, umutcu-antiumutcu ayrımı yapmıyor, aksine antiumutcu diye sizler ayırıp hatta imzalarınıza sizler yazarak bu ayrımı kendinizce oluşturdunuz. umutu savunanlar, sevenler 4*4 lük oyuncu oldugu icin yazmıyor, yazma sebepleri sizlerin hakaretleri, sevme sebepleri forma, arma. sizlerin sevmeme nedeniniz ne? izlediginiz cizgi filimlerde golculer gibi vurup fantazi gol atamamasımı, en cok atan oyuncular sıralamasında tek yerli isim olmasımı, neden tuttugunuz takımın oyuncusuna bu kadar seviyesizce yaklaşıyorsunuz, kimse eleştiriyorum yazmasım. herkesin gecmise donuk yazılarında hakaret var, okudum. hatta sizle aynı seyi düşünmeyenler sizlere göre futbol cahilleri. diger takımı tutanlar umut u begenirken, kendi taraftarımızın 26 senedir cabalayan, kucuk bilge! bir kısmı kendilerince hakaret ederek eleştiriyor begenmiyor.

Sizlerden, İçimizde ki ergenekon olan yerel basın ve bilge taraftardan özür dileriz hayatını bu işten kazanan ve hayatı futbol olan ziya-ersun-bross-şenol adına çünkü oyuncu seçiminde ve kadro kurmada onlardan daha iyisiniz, yönetim adınada özür dileriz daha iyi futbolcu tavsiye ettiğiniz için ve takıma kazandırdığınız için. İçimizde ki ergenekon olan yerel basın ve bilge taraftar

evet ben umuta çok küfür ettim.bunu söylemiştim biraz önceki yorumumda.3 haftada ban yedim.ama benim umuta ettiğim küfür hemen maç sonrasıdır.sıcağı sıcağına. bu yaptığım eleştiri ise futbol eleştirisidir.herkes diyor umutun iyi niyetli ama yeteneksişz olduğunu.ben demiyorum ki sadece.şenol güneş de söylüyor.yetenekleri kısıtlı diye.

ben demek istediğimi anlatamadım galiba

bir daha söyleyeyim

şampiyonluğa oynayacaksak eğer umut bulut forvetimiz olamaz bizim.çünkü gerçekten çok kaçırıyor.kaçırmasını geçtim kolektif futbol anlayışıda yok sanırsam alan boşaltmaları yanlış.

şunuda ekliyorum,tekrar söylüyorum.

keşke umut bu yaz kendi geliştirsede çok gol atsa.döktüğüm gözyaşını helal ederim diyorum

ama biz umutun 3 senedir gelişmesini bekliyoruz.bu yüzdende umutu istemiyorum forvet olarak.şampiyonluk yolundaki trabzonda.

inşaallah anlatabilmişimdir

Cem Kıran
09.05.2010, 16:35

O zaman neden şu maçta pozisyon kaçırdı ya da pas atamayınca ya da bilerek atmayınca demiyorsunuz bu kadar da yapılmaz? neden hep yok koşuyor yok hiç atmazsa arada atıyor gibi sözler kullanıp savunuyorsunuz?

Yetersiz diyorsunuz ama maçlarda yaptığı saçmalıkları söylemiyorsunuz..Madem tarafsızsanız bunlarıda yazın..

Yazdığınız hocalar kadroyu kuruyor Umut'u oynatması futbolu bilinip bilinmemesiyle alakası yok o hocaların olduğu dönemlerde 2 tane iyi forvet olsaydı o hocaların ellerinde şuan Umut'u Bank Asya'da izliyorduk..

Umut'un sözleşmesi bitiyor tek sözleşme teklifi yapan takım biziz..

büyük takımın büyük topçusu Umut..Vay halimize..

Barış Burak
09.05.2010, 16:39
Ben bu cümleyi kulüp için değil bazı taraftarlar için yazdım.Neyse,sözüm şu ki,bize pozisyonları daha iyi değerlendirecek bir forvet lazım(yerliyse kim olur çok merak ediyorum,yabancıysa sorun yok gol makinası Teomuz var,başka bi yabancı nereye kadar??) buna katılıyorum.Ama bize Umut da lazım..Bu kadar basit.

şenol güneş fulham modelinden bahsetti.eğer bu model doğrultusunda hareket edilecekse umutun yerine gelecek yerli oyuncu şimdiden belli olmalı

isim:MUHAMMET DEMİR

TAKIM:Bursaspor

memleket:trabzon

milli takımlarda çok önemli işler yaptı.fifanın gelecek vaadeden 20 oyuncu listesinde.ertuğrul sağlam sözleşme yenilemediği için kadro dışı bıraktı onu.sanırsam trabzona gelmesi söz konusu.2 sene içindede yerini bulur bu çocuk gelirse.

KAUNAS
09.05.2010, 16:40
O zaman neden şu maçta pozisyon kaçırdı ya da pas atamayınca ya da bilerek atmayınca demiyorsunuz bu kadar da yapılmaz? neden hep yok koşuyor yok hiç atmazsa arada atıyor gibi sözler kullanıp savunuyorsunuz?

Yetersiz diyorsunuz ama maçlarda yaptığı saçmalıkları söylemiyorsunuz..Madem tarafsızsanız bunlarıda yazın..

Yazdığınız hocalar kadroyu kuruyor Umut'u oynatması futbolu bilinip bilinmemesiyle alakası yok o hocaların olduğu dönemlerde 2 tane iyi forvet olsaydı o hocaların ellerinde şuan Umut'u Bank Asya'da izliyorduk..

hemde aldığı paraya 900.000 euro zam veriyoruz. sanki senede attığı 12-13 golü arttırmışda yılda 20 üzeri gol atıyormuş gibi birde zam istiyor adam.sonra bu adama bayılıyorlar ruhla oynuyormuş vs diye.

Trabzonspor'u çok seven kimse durduk yere parasını arttırmaz.hele hele umutu isteyen herhangi bir takım bile yokken.sonra yönetimdekiler kulüp sürekli borçlanıyor diye ağlıyor.basit oyunculara zam üstüne zam yapılırsa elbette kulüp borç batağına gider

Erbay
09.05.2010, 16:41
Herkes Umut'a "Sadece koşuyor, defansı rahatsız ediyor bu yeterli değil" denmesine kızıyor ama farklı bir "artı" özellik de yazmıyor nedense.

Sibel
09.05.2010, 16:46
..
Bunlar sizin hayal ürününüz galiba.Bunlar yazılıyor ama okuma zahmetine katlanmadan cevap yazıyorsunuz galiba.Gayet medenice kötü yönlerini de iyi yönlerini de eleştirebiliyorum.Tek bir şartla,karalama yapmadan.

Bu takım için yırtınıp,elinden geleni yapan,evet gol kaçırıyor,o mu istiyor kaçsın,bilerek mi atmıyor,hayır,her şeyini ortaya koyan içimizden bir futbolcuya defol gibi bence çok ağır olan lafları kınıyorum sadece.Anlama zahmetinde bulunmak gerek.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 16:46
hemde aldığı paraya 900.000 euro zam veriyoruz. sanki senede attığı 12-13 golü arttırmışda yılda 20 üzeri gol atıyormuş gibi birde zam istiyor adam.sonra bu adama bayılıyorlar ruhla oynuyormuş vs diye.

Trabzonspor'u çok seven kimse durduk yere parasını arttırmaz.hele hele umutu isteyen herhangi bir takım bile yokken.sonra yönetimdekiler kulüp sürekli borçlanıyor diye ağlıyor.basit oyunculara zam üstüne zam yapılırsa elbette kulüp borç batağına gider

Ben 12-13 gol atmasına razıyım. Yeter ki önemli maçlarda, zor maçlarda, takım kötüyken gol atsın puan kazandırsın.

Bu sene 11 gol atmış.

Kasımpaşa maçı Maç 1-0 dakika 90+4 Umut gol atmış. Neye yarar ?
Gençlerbirliği maçı 2-1 dakika 90+ Umut gol atmış.

Bunun gibi bir çok maç var.

Büyük takımın büyük golcüsü Umut Bulut :)

Sibel
09.05.2010, 16:48
şenol güneş fulham modelinden bahsetti.eğer bu model doğrultusunda hareket edilecekse umutun yerine gelecek yerli oyuncu şimdiden belli olmalı

isim:MUHAMMET DEMİR

TAKIM:Bursaspor

memleket:trabzon

milli takımlarda çok önemli işler yaptı.fifanın gelecek vaadeden 20 oyuncu listesinde.ertuğrul sağlam sözleşme yenilemediği için kadro dışı bıraktı onu.sanırsam trabzona gelmesi söz konusu.2 sene içindede yerini bulur bu çocuk gelirse.
İyi,alsınlar onu o zaman,((bizde şampiyon oluruz artık))...
Yeterki taraftar sevinsin,burda kimsenin başka derdi yok.

Barış Burak
09.05.2010, 16:49
Herkes Umut'a "Sadece koşuyor, defansı rahatsız ediyor bu yeterli değil" denmesine kızıyor ama farklı bir "artı" özellik de yazmıyor nedense.

ama farklı artı bir özelik olması için ilk önce asli vasıflarını yapabilmeli renktaş yanlış mıyım?

Barış Burak
09.05.2010, 16:49
İyi,alsınlar onu o zaman,((bizde şampiyon oluruz artık))...
Yeterki taraftar sevinsin,burda kimsenin başka derdi yok.

katılıyorum.

KAUNAS
09.05.2010, 16:50
Ben 12-13 gol atmasına razıyım. Yeter ki önemli maçlarda, zor maçlarda, takım kötüyken gol atsın puan kazandırsın.

Bu sene 11 gol atmış.

Evet kaçırdığı goller yetmiyormuş gibi attığı goller de skor avantajının zaten bizim lehimize olduğu goller. yani attığı goller içerisinde skoru lehimize değiştiren gollerin sayısı çok az.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 16:51
ama farklı artı bir özelik olması için ilk önce asli vasıflarını yapabilmeli renktaş yanlış mıyım?

Bunu söyleyince bu seferde Umut golcü değil ki diyorlar :) Sanki adam ligin asist kralı :D

Barış Burak
09.05.2010, 16:55
Bunu söyleyince bu seferde Umut golcü değil ki diyorlar :) Sanki adam ligin asist kralı :D

neymiş peki umut:) unesconun trabzondaki iyi niyet elçisi mi?

ben çok şey istemiyorum.mücadelesini tenrik ediyorum ama daha iyisini istiyorum daha iyisini bulmak zor değil

lazkopatfaroz
09.05.2010, 17:00
neymiş peki umut:) unesconun trabzondaki iyi niyet elçisi mi?

ben çok şey istemiyorum.mücadelesini tenrik ediyorum ama daha iyisini istiyorum daha iyisini bulmak zor değil

Hırslıymış, azimliymiş, iyi niyetliymiş, sakatlanmıyomuş, hocasına karşı gelmiyormuş :):)

Oğuzhan İnce
09.05.2010, 17:03
muhammet demir
tam saha röportajı
''Fatih Tekke bana göre Türkiye'nin değil dünyanın en iyi futbolcularından birisi. Onun maç görüntülerini sürekli izliyorum. En başta liderliğini çok beğeniyorum. Maç içindeki hırsı, arkadaşlarını ateşlemesi bambaşka bir şey. Topla rahatlığı, soğukkanlılığı, gol vuruşlarındaki becerisi, bir santrfor olmasına rağmen oyunu yönlendirme yeteneğine de sahip olması, takımını organize etmesi ve kafa vuruşlarıyla bence Fatih Tekke 1 numara.''

KAUNAS
09.05.2010, 17:08
muhammet demir
tam saha röportajı
''Fatih Tekke bana göre Türkiye'nin değil dünyanın en iyi futbolcularından birisi. Onun maç görüntülerini sürekli izliyorum. En başta liderliğini çok beğeniyorum. Maç içindeki hırsı, arkadaşlarını ateşlemesi bambaşka bir şey. Topla rahatlığı, soğukkanlılığı, gol vuruşlarındaki becerisi, bir santrfor olmasına rağmen oyunu yönlendirme yeteneğine de sahip olması, takımını organize etmesi ve kafa vuruşlarıyla bence Fatih Tekke 1 numara.''

Muhammet yanılıyor.Buradaki umutspor taraftarlarına göre umut bulut fatih tekkeden çok daha iyi bir oyuncu

Sibel
09.05.2010, 17:11
Ey Allahım,bize bütün taraftarı susturacak ,bütün pozisyonları gole çevirecek ,gol kaçırmayan bir forvet nasip eyle ya rabbim...(!!!)Amin...

mashal61
09.05.2010, 17:23
Muhammet yanılıyor.Buradaki umutspor taraftarlarına göre umut bulut fatih tekkeden çok daha iyi bir oyuncu
Umut Bulut'un Fatih Tekke'den daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünen bir kişi bile olduğunu sanmıyorum. İroni ?

KAUNAS
09.05.2010, 17:26
Umut Bulut'un Fatih Tekke'den daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünen bir kişi bile olduğunu sanmıyorum. İroni ?
Birkaç sayfa önceki yorumlarda bu karşılaştırmayı yapan arkadaşlar mevcut maalesef

Oğuzhan İnce
09.05.2010, 17:30
Kimse Umut fatih'ten daha iyi bir forvet demiyor ki...

Sadece gol sayılarını maç sayılarını verip ölçüp biçiverin moduna yatıyorlar...

Sorsak ben demedum ben bilmezum(:

OZDEN61
09.05.2010, 17:31
evet ben umuta çok küfür ettim.bunu söylemiştim biraz önceki yorumumda.3 haftada ban yedim.ama benim umuta ettiğim küfür hemen maç sonrasıdır.sıcağı sıcağına. bu yaptığım eleştiri ise futbol eleştirisidir.herkes diyor umutun iyi niyetli ama yeteneksişz olduğunu.ben demiyorum ki sadece.şenol güneş de söylüyor.yetenekleri kısıtlı diye.

ben demek istediğimi anlatamadım galiba

bir daha söyleyeyim

şampiyonluğa oynayacaksak eğer umut bulut forvetimiz olamaz bizim.çünkü gerçekten çok kaçırıyor.kaçırmasını geçtim kolektif futbol anlayışıda yok sanırsam alan boşaltmaları yanlış.

şunuda ekliyorum,tekrar söylüyorum.

keşke umut bu yaz kendi geliştirsede çok gol atsa.döktüğüm gözyaşını helal ederim diyorum

ama biz umutun 3 senedir gelişmesini bekliyoruz.bu yüzdende umutu istemiyorum forvet olarak.şampiyonluk yolundaki trabzonda.

inşaallah anlatabilmişimdir

tamam anladım istediğiniz cok basarılı bir o forvet.basarılı demek isteyeni cok demektir. basarılı demek yıldız oyuncu demektir. basarılı oyuncunun isteyeni cok oldugu icin parayı bastıran alır. yıldız oyuncuda sosyal yasamı acısından trabzonu biliyorsa gelmez. hem sosyal hayat hemde taraftar ve yerel basın baskısı coktur burda. teo 4. golcuydu, aldık, peki nasıl aldık? neden avrupa da bir takımın isteyip de bizim elinden aldıgımız olmadı. teo iyi olur inşallah. ayrıca şenol hocanın ve moder futbolun mantalitesinden cakılı cift forvet yok. benimde anlatmak istediğim su an elimizdeki en iyi forvet umut iken ona yapılanlar haksızlık. destek olmak yerine köstek olmaya gerek yok.
ayrıca yazmışsın bende küfür ettim diye, bir insan küfür edilmesinin sebebi yüzüne hakaret yada onunda sana küfrüdür. umut bunların hangisini sana yaptı. umutun sucu hocasının, yönetimin tercihiyle sahaya cıkmasımı. eger suc arayacaksak bence 10 üzerinden umutun sucu 1 dir, onu sahaya süren hoca ve yönetimde 9 dur. egerki suclu onlarsa forumda onların bölümüne küfür etmeden hakaret etmeden eleştirilerinizi, yazılarınızı yaparsınız.

ben istemiyorum yazmışsın, senin istediğinide ben istemiyorum belki. bu yüzden beni aşağılamanmı lazım, yada bu kulüp kişilerin isteklerine göre yönetilmeli. düşünsene herkes bi isime kafayı taksa şunu istemiyorum bunu istemiyorum, o gelsin dese. nasıl istikrar saglanacak. aslında 26 senedir bu da oluyor kulüp teknik direktör mezarlıgına döndü, gelen giden futbolcuların haddi hesabı yok. ne isimler geldi gecti. umut şunu yapsa bunu yapsa döktüğüm gözyaşlarını helal ederim ona diyorsun, kendini düşün ben sana burda hakaret etsem küfür etsem ondan sonra başarı beklesem, ne kadar başarılı olursun hadi başarılıda oldun bana hakkını nasıl helal edersin. sen hakkını helal ettin umut sana edecekmi.

umutu hatalarından dolayı eleştiren var, ama siz sadece hakaretlerinize göre yapmayın diyenlere cevap veriyorsunuz. halbuki burda sevip te eleştiren cok var, su mac kötü oynadı şunu yapamadı gibi ama onların cümlelerinde defol git, beyinsiz, istemiyorum seni gibi laflar yok, sadece eleştiri var. ortaya bir şey yazıyorsunuz sonra bakalım kim ne yazacak, ne cevap verecek bende ona cevap vereyim psikolojisindesiniz. buna da karşılıklı çekişme denir. siz umut u eleştirmiyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. size de bunu yapmayın diyene kolayca futbol cahili diyerek üste cıkmaya calısıyorsunuz. konu artık umut un eksiklerin artıları değil, konu sizlerin üslup tarzı.
ayrıca sizin istediğiniz gibi hem çalım atacak, hemde gol atacak oyuncu sayısı cok az. dünyada cokta örnek var. barca da ibrahimovic çalım atma yeteneği onunda zayıf, golleri atan ise messi, henry ise yedek. bununla messi, ibrahimovici ve henry i umut la kıyaslamıyorum. niyetim eski takımlarında takımlarını taşıyan oyuncuların yeni takımlarındaki performansı ve taraftar baskısı. ibrahimovic, henry, etoo veya baska isim bizim taraftarımızın yaptıklarını onlar kendi taraftarlarından görmüyor. emin olun hüseyin gittiği bursada burdan daha mutlu. sırf sampiyonluga oynadıgı icin degil orda kendisine edilen laflar, hakaretler yok. taraftar bilinci oluşmuş. biz de kulup buyudukce taraftar kuculdu. bu taraftara ve sehre trabzonspor büyük geliyor artık.

Estragon
09.05.2010, 17:32

Bu sene 11 gol atmış.

Evet kaçırdığı goller yetmiyormuş gibi attığı goller de skor avantajının zaten bizim lehimize olduğu goller. yani attığı goller içerisinde skoru lehimize değiştiren gollerin sayısı çok az.

Açıkçası bence bu kötü niyete girer. Umut puan kazandırmadı, zaten önde olduğumuz maçlarda uyduruk goller atıyor kısmına cevaben;
18. Hafta Sivas,
20.Hafta Manisa,
21.Hafta Bursa maçlarına bakmanızı öneririm.

Tabi bunların dışında bu sezon ilk yarıdaki Antalya, Ankaragücü ve Kupa Finalindeki Fenerbahçe maçlarında da ilk golleri atmış. Onları mevzubahis yapmıyorum. Keza sizin için bir gol gol gibi olabilmesi için farkı 1'den 2 'ye, 3'ten 4'e çıkaran cinsten değil de , sıcak kumsallardan serin sulara atlamak gibi 90. dakikada galibiyeti getiren gol olmalı (Buna örnek olarak da gene bu sayfalarda bol bol hakaretlerin edildiği geçen sezondadan bir örnek Bkz. Ankaragücü Maçı )

Sizin kafanızda bir golcü , bir sezonda 20 golün üstüne çıkmalı. Maç içerisinde en fazla 1 ya da 2 gol kaçırmalı. Attığı bu 20 küsür golün de alenen puan ya da puanlara sebebiyet vermesi gerekmekte. Ayrıca, golcü dediğin adamın hem sorumluluk alıp hem de bencil olmaması; ayrıyetten gol kralllığının hemn yanıbaşına asist krallığı apoleti de iliştirmesi gerekmektedir.

Bu golcü arkadaş, uzun saçlı, Afrika'lı olmalı ve de Londra,Barcelona,Milano gibi sansasyonel şehirler yerine 20'li yaşlarında yaptığı en ufak hareketin bile küfürle, tepkiyle karşılanacağı Trabzon'da yaşamayı tercih etmeli.

Sanrım Teofillo böyle bir şey olsa gerek, ya da bu aralar transfer dosyasında ismi geçen Jelavic.

Umut Bulut hakikaten, üstüne basa basa bir kez daha söylüyorum. Türkiye liglerinde ki en önemli forvet oyuncularından biridir. Şuan Trabzonspor kadrosundaki en iyi golcüdür. Dahası iyi bir golcü transfer etmedikleri takdirde bence önümüzdeki sezon da ilk 11 'e girebilecek bir adamdır.

Bence aldığı parayı hak ediyor. Kaldıki her işçi , işvereninden zam talebinde bulunabilir. Zam çalışanın hakkıdır. Objektif olursa, TSL ortalamalarına göre Umut Bulut'un aldığı para hak ettiği bir paradır.

Son olarak, daha iyisini alana kadar en iyisi bu..

mashal61
09.05.2010, 17:48
Birkaç sayfa önceki yorumlarda bu karşılaştırmayı yapan arkadaşlar mevcut maalesef
Ben göremedim ama varsa bile istisnalar kaideyi bozmaz sonuçta.

KAUNAS
09.05.2010, 17:50
Ben boşuna demiyorum,daha birkaç gün önce yuhalanan umut kupada attığı bir gol sonrası buradaki çocukların kahramanı oldu tekrar diye.

Sibel
09.05.2010, 17:50
Trabzonsporda oynamak zor iş..Çünkü Trabzon en ufak bir hatayı kaldıran bi şehir olmaktan çıktı(hasret çıldırttı)..Bakıyorum burda herkese,gözlem yapıyorum.Yorumlar öyle uzak öyle değişken ki bazen,dinliyorum 5 dk içinde bi futbolcuyu hem vezir hem rezil ediyorlar.Heralde şampiyonluk hasretinden çıldırdı bu taraftar.Bu kent bu hasretten gerçekten çıldırdı.Trabzon bir futbol şehri.Usta yorumcularında dediği gibi,Trabzonlu futbolu iyi biliyor.Kaldıki bu teori çürüyor''Çünkü taraftar böyle istiyor.Şöyleki,gerçekten burası bir futbol kenti.Ama artık hırs bürüdü milleti.YA ATARSIN-YA DA ATARSIN..YA ŞAMPİYONUZ YA DA ŞAMPİYONUZ..Yok,gerisini kabul edemiyoruz.Yenmek var yenilmek var.Allah hiç olmayana da versin:D.Çok sağduyulu oldu bu ama sinirler yatışsın biraz.Taraftar tek yürek olsun.Sabrediyoruz,elbet bir gün..Yine de futbol bizim şehrimiz için doğmuş...İnşallah seneye şampiyonuz..(çok bekleyemem ömrüm kısa,şimdi varım yarın yok..olsun bordo mavi aşkımla karnım tok)

Egemen
09.05.2010, 18:03
Daha önceden de söylediğim gibi, resmen umutsporun yılmaz savunucuları bu başlıkta nöbetleşe bekliyorlar :)

Gel gelelim ki daha umut bulutun bu takımda kaç paraya oynadığından bile haberleri yok.
umutun 900.000 euro gibi az paraya oynadığını sanacak kadar bu takımdan haberi olmayanlara biz gelmiş umutun neden Trabzonspor'da oynamamasını gerektiğini anlatmaya çalışıyoruz :)

Hadi size hayırlı nöbetler. gol kaçırmada yüksek lisans sahibi umuta methiyeler dizmeye devam edin siz;)

şu takımda en yüksek ücreti alan kim?

ve bu miktar ne kadar?

açıklayın madem kasanın anahtarı sizde..

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 18:04
İlerde bir daha yaşanacak Antalya ve Kasımpaşa facialarını istemiyorsak..

İlerde Umut'un kaçırdığı gollerden şampiyonluğun gitmesini istemiyorsak..

UMUT GÖNDERİLMELİDİR..YA DA YERİNE BİRİ ALINIP SENEDE 10 MAÇ OYNATILMALI..

Hangi kasımpaşa maçı?

Egemen
09.05.2010, 18:07

burda Umutu savunanların çoğu Fatih Tekkenin sezon başında alınmasını isteyen kişiler..

bilmemek ayıp değil de bilmeden sallamak biraz ayıp ;)

OZDEN61
09.05.2010, 18:09
Açıkçası bence bu kötü niyete girer. Umut puan kazandırmadı, zaten önde olduğumuz maçlarda uyduruk goller atıyor kısmına cevaben;
18. Hafta Sivas,
20.Hafta Manisa,

Tabi bunların dışında bu sezon ilk yarıdaki Antalya, Ankaragücü ve Kupa Finalindeki Fenerbahçe maçlarında da ilk golleri atmış. Onları mevzubahis yapmıyorum. Keza sizin için bir gol gol gibi olabilmesi için farkı 1'den 2 'ye, 3'ten 4'e çıkaran cinsten değil de , sıcak kumsallardan serin sulara atlamak gibi 90. dakikada galibiyeti getiren gol olmalı (Buna örnek olarak da gene bu sayfalarda bol bol hakaretlerin edildiği geçen sezondadan bir örnek Bkz. Ankaragücü Maçı )

Sizin kafanızda bir golcü , bir sezonda 20 golün üstüne çıkmalı. Maç içerisinde en fazla 1 ya da 2 gol kaçırmalı. Attığı bu 20 küsür golün de alenen puan ya da puanlara sebebiyet vermesi gerekmekte. Ayrıca, golcü dediğin adamın hem sorumluluk alıp hem de bencil olmaması; ayrıyetten gol kralllığının hemn yanıbaşına asist krallığı apoleti de iliştirmesi gerekmektedir.

Bu golcü arkadaş, uzun saçlı, Afrika'lı olmalı ve de Londra,Barcelona,Milano gibi sansasyonel şehirler yerine 20'li yaşlarında yaptığı en ufak hareketin bile küfürle, tepkiyle karşılanacağı Trabzon'da yaşamayı tercih etmeli.

Sanrım Teofillo böyle bir şey olsa gerek, ya da bu aralar transfer dosyasında ismi geçen Jelavic.

Umut Bulut hakikaten, üstüne basa basa bir kez daha söylüyorum. Türkiye liglerinde ki en önemli forvet oyuncularından biridir. Şuan Trabzonspor kadrosundaki en iyi golcüdür. Dahası iyi bir golcü transfer etmedikleri takdirde bence önümüzdeki sezon da ilk 11 'e girebilecek bir adamdır.

Bence aldığı parayı hak ediyor. Kaldıki her işçi , işvereninden zam talebinde bulunabilir. Zam çalışanın hakkıdır. Objektif olursa, TSL ortalamalarına göre Umut Bulut'un aldığı para hak ettiği bir paradır.

Trabzonsporda oynamak zor iş..Çünkü Trabzon en ufak bir hatayı kaldıran bi şehir olmaktan çıktı(hasret çıldırttı)..Bakıyorum burda herkese,gözlem yapıyorum.Yorumlar öyle uzak öyle değişken ki bazen,dinliyorum 5 dk içinde bi futbolcuyu hem vezir hem rezil ediyorlar.Heralde şampiyonluk hasretinden çıldırdı bu taraftar.Bu kent bu hasretten gerçekten çıldırdı.Trabzon bir futbol şehri.Usta yorumcularında dediği gibi,Trabzonlu futbolu iyi biliyor.Kaldıki bu teori çürüyor''Çünkü taraftar böyle istiyor.Şöyleki,gerçekten burası bir futbol kenti.Ama artık hırs bürüdü milleti.YA ATARSIN-YA DA ATARSIN..YA ŞAMPİYONUZ YA DA ŞAMPİYONUZ..Yok,gerisini kabul edemiyoruz.Yenmek var yenilmek var.Allah hiç olmayana da versin:D.Çok sağduyulu oldu bu ama sinirler yatışsın biraz.Taraftar tek yürek olsun.Sabrediyoruz,elbet bir gün..Yine de futbol bizim şehrimiz için doğmuş...İnşallah seneye şampiyonuz..(çok bekleyemem ömrüm kısa,şimdi varım yarın yok..olsun bordo mavi aşkımla karnım tok)

Güzel yorumlar...

Estragon
09.05.2010, 18:09
Ben boşuna demiyorum,daha birkaç gün önce yuhalanan umut kupada attığı bir gol sonrası buradaki çocukların kahramanı oldu tekrar diye.

Kendi adıma söylersem Umut'u hiç yuhalamadım.
Zaten tuttuğun takımın formasını giyen bir oyuncuyu yuhalamanın her zaman anlamsız bir hareket olduğunu düşünmüşümdür. Bana göre düşük kültür düzeyi ile ilgili bir tutum ve kör fanatizm ile ilgili bir şeydir bu. Genel olarak da aslında toplumlar bu tip insanlardan oluşur. Yuhalamacı ve alkışlayıcı insanlardan...

Dediğim gibi Umut'u forum sayfalarında yuhalama gibi tercihlerim olmadı, maç içerisinde kaçırdığı bir golden sonra ağzımdan küfür çıkmış olabilir. Ya da kaçırdığı goller yüzünden Umut Bulut'u geyik malzemesi yapabilirim arkadaşlarım arasında.

Ama bahsettiğiniz yuhalamacılardan değilim.

Bu nedenle Umut Bulut'un kupada attığı gol için kendine saygı duyduğumu her yerde belirtebilirm. Dahası gol sevincimi masaüstü resmim yapabilirm.
Fakat bu bir oyuncuyu kahraman ilan etmek anlamına gelmez. Çünkü ben genel olarak , insanların, kavramların, olayların mitleştirilmesine tümüyle karşı çıkan bir insanım.

Samimi olalım. Umut Bulut 'un hakkaten kötü futbolcu, aldığı parayı haketmeyen, yeteneksiz, bu takımı şampiyon olmaktan alıkoyan. Takımımızı ve kimliğimizi reziil eden bir futbolcu olduğunu düşünüyorsanız. (Sadece sizin için demiyorum, genel olarak tüm olumsuz yorumları harmanladığımızda ve senin imzanla taçlandırdığımda) o adamın attığı gollere sevinmeyin. Hani tutamazsınız kendinizi ama çok da sevinmeyin.

Zaten genel olarak attığı goller farkı arttırma çabalarının ürünüdür. Değil mi?

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 18:11
Kimse Umut fatih'ten daha iyi bir forvet demiyor ki...

Sadece gol sayılarını maç sayılarını verip ölçüp biçiverin moduna yatıyorlar...

Sorsak ben demedum ben bilmezum(:

Evet arkadaşım kimse burada Umut,Fatih'ten iyi demedi.Gördüğün gibi bende Umut'u savunuyorum ama avatarımda Fatih'in fotosu var.Anlatmak istediğimiz Umut'a gol atamıyor diyenlerin gözüne birşeyleri sokmak.Ama ne kadar çabalasakta ben öğrendimki türünün son örneği bazı taraftar arkadaşlar anlamak istemediği için anlamıyor.

objek
09.05.2010, 18:16
Ornek olarak nobreyi ele alalim ozellikleri umuta benziyor yani hamle santraforu sagdan soldan birileri onu kale onunde topla bulusturacak oda gozukara vaziyette her topa tum vucuduyla yuklenecek fenerdeyken halinden anlayan oyuncular vardi ona gore top atiliyordu ayni nobre bjk,de bu ortami bulamayinca ne hale geldi goruyoruz simdi umut ulkemizin en iyi hamle santraforu durumunda ince islerden anlamadigi icin kendisini iyi anlayan sagdan soldan pozisyona sokacak oyuncularin verecegi paslara endeksli bir oyuncu tipi var sagda iyi bir yattara solda iyi bir solacik olursa sifirdan gelecek ortalarda umut daha basarili olur aksi halde ortadan baslatilan colman alanzinho agirlikli ataklarda bilhassa kaleye arkasi donuk vaziyette gelen toplarin cogusunu ezip tepki cekmeye devam eder kisacasi elinde umutun varsa kuvvetli yanlarini kullanacaksin oncelikle kanatlarin iyi islemesi lazim yattaranin sakatligi sonrasi zaten sag ve sol kanattan isabetli orta sayisida cok dusuk

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 18:21
Insallah yarin 1 Saniye bile oynamazsin

lazkopatfaroz
09.05.2010, 18:31
18. Hafta Sivas,
20.Hafta Manisa,

Toplasan 1 elin parmaklarını geçmez. 34 Haftayı iyice incelemek lazım. İte kaka belki bulunur bir şeyler.

Sizin kafanızda bir golcü , bir sezonda 20 golün üstüne çıkmalı.

Öyle bir şey demedim. Mesajımda da belirttiğim gibi 12-13 gol atması yeterli. 11 Gol atmış doğrudur. Trabzonspor'un golcüsü, Türkiye'nin en iyi yerli forveti (!) olduğu söylenen futbolcu, 4 senedir bu takımda oynuyorsa takımın gol sorununu çözebilmeli.
( Sürekli senede şu kadar gol atıyor dendiği için söyledim )

Şuan Trabzonspor kadrosundaki en iyi golcüdür.

Sığınılan tek nokta bu zaten.

lazkopatfaroz
09.05.2010, 18:34
Ornek olarak nobreyi ele alalim ozellikleri umuta benziyor yani hamle santraforu sagdan soldan birileri onu kale onunde topla bulusturacak oda gozukara vaziyette her topa tum vucuduyla yuklenecek fenerdeyken halinden anlayan oyuncular vardi ona gore top atiliyordu ayni nobre bjk,de bu ortami bulamayinca ne hale geldi goruyoruz simdi umut ulkemizin en iyi hamle santraforu durumunda ince islerden anlamadigi icin kendisini iyi anlayan sagdan soldan pozisyona sokacak oyuncularin verecegi paslara endeksli bir oyuncu tipi var sagda iyi bir yattara solda iyi bir solacik olursa sifirdan gelecek ortalarda umut daha basarili olur aksi halde ortadan baslatilan colman alanzinho agirlikli ataklarda bilhassa kaleye arkasi donuk vaziyette gelen toplarin cogusunu ezip tepki cekmeye devam eder kisacasi elinde umutun varsa kuvvetli yanlarini kullanacaksin oncelikle kanatlarin iyi islemesi lazim yattaranin sakatligi sonrasi zaten sag ve sol kanattan isabetli orta sayisida cok dusuk

Geçen sene Yattara sağ açığın yapması gereken bütün ortaları yaptı. Yattara'yı biliriz rast gele orta açmaz. Umut yine bizim forvetimizdi

Cem Kıran
09.05.2010, 18:35
Hangi kasımpaşa maçı?

Geçtiğimiz Kasımpaşa maçı..

Ömer Kibar
09.05.2010, 19:12
Kupa maçındaki attığı gol Umut'un 3 sene daha takımda kalmasını sağlar..

Barış Burak
09.05.2010, 19:45
tamam anladım istediğiniz cok basarılı bir o forvet.basarılı demek isteyeni cok demektir. basarılı demek yıldız oyuncu demektir. basarılı oyuncunun isteyeni cok oldugu icin parayı bastıran alır. yıldız oyuncuda sosyal yasamı acısından trabzonu biliyorsa gelmez. hem sosyal hayat hemde taraftar ve yerel basın baskısı coktur burda. teo 4. golcuydu, aldık, peki nasıl aldık? neden avrupa da bir takımın isteyip de bizim elinden aldıgımız olmadı. teo iyi olur inşallah. ayrıca şenol hocanın ve moder futbolun mantalitesinden cakılı cift forvet yok. benimde anlatmak istediğim su an elimizdeki en iyi forvet umut iken ona yapılanlar haksızlık. destek olmak yerine köstek olmaya gerek yok.
ayrıca yazmışsın bende küfür ettim diye, bir insan küfür edilmesinin sebebi yüzüne hakaret yada onunda sana küfrüdür. umut bunların hangisini sana yaptı. umutun sucu hocasının, yönetimin tercihiyle sahaya cıkmasımı. eger suc arayacaksak bence 10 üzerinden umutun sucu 1 dir, onu sahaya süren hoca ve yönetimde 9 dur. egerki suclu onlarsa forumda onların bölümüne küfür etmeden hakaret etmeden eleştirilerinizi, yazılarınızı yaparsınız.

ben istemiyorum yazmışsın, senin istediğinide ben istemiyorum belki. bu yüzden beni aşağılamanmı lazım, yada bu kulüp kişilerin isteklerine göre yönetilmeli. düşünsene herkes bi isime kafayı taksa şunu istemiyorum bunu istemiyorum, o gelsin dese. nasıl istikrar saglanacak. aslında 26 senedir bu da oluyor kulüp teknik direktör mezarlıgına döndü, gelen giden futbolcuların haddi hesabı yok. ne isimler geldi gecti. umut şunu yapsa bunu yapsa döktüğüm gözyaşlarını helal ederim ona diyorsun, kendini düşün ben sana burda hakaret etsem küfür etsem ondan sonra başarı beklesem, ne kadar başarılı olursun hadi başarılıda oldun bana hakkını nasıl helal edersin. sen hakkını helal ettin umut sana edecekmi.

umutu hatalarından dolayı eleştiren var, ama siz sadece hakaretlerinize göre yapmayın diyenlere cevap veriyorsunuz. halbuki burda sevip te eleştiren cok var, su mac kötü oynadı şunu yapamadı gibi ama onların cümlelerinde defol git, beyinsiz, istemiyorum seni gibi laflar yok, sadece eleştiri var. ortaya bir şey yazıyorsunuz sonra bakalım kim ne yazacak, ne cevap verecek bende ona cevap vereyim psikolojisindesiniz. buna da karşılıklı çekişme denir. siz umut u eleştirmiyorsunuz, hakaret ediyorsunuz. size de bunu yapmayın diyene kolayca futbol cahili diyerek üste cıkmaya calısıyorsunuz. konu artık umut un eksiklerin artıları değil, konu sizlerin üslup tarzı.
ayrıca sizin istediğiniz gibi hem çalım atacak, hemde gol atacak oyuncu sayısı cok az. dünyada cokta örnek var. barca da ibrahimovic çalım atma yeteneği onunda zayıf, golleri atan ise messi, henry ise yedek. bununla messi, ibrahimovici ve henry i umut la kıyaslamıyorum. niyetim eski takımlarında takımlarını taşıyan oyuncuların yeni takımlarındaki performansı ve taraftar baskısı. ibrahimovic, henry, etoo veya baska isim bizim taraftarımızın yaptıklarını onlar kendi taraftarlarından görmüyor. emin olun hüseyin gittiği bursada burdan daha mutlu. sırf sampiyonluga oynadıgı icin degil orda kendisine edilen laflar, hakaretler yok. taraftar bilinci oluşmuş. biz de kulup buyudukce taraftar kuculdu. bu taraftara ve sehre trabzonspor büyük geliyor artık.

biz burada bir şeyi konuşuyoruz ama neden şiddetli bir tartışma ortamıymış gibi davranıyorsun? eğer ben seni aşağılamak niyetindeysem Allah beni ıslah etsin.yemin ederim ki aşağılama niyetim yoktu. sanırım yanlış anlaşıldım ve aşağılamamama rağmen yinede senden özür diliyorum.

umut sana hakkını nasıl helal edecek demişsin? evet haklısın ben hakkımı umuta helal ederim iyi oynadımı ama benim ettiğim küfürlerden dolayı o etmez belki.konuyu dine çekersek eğer bu tartışanın sonu gelmez.benim için farketmez din konusunda seninle tartışabilirim.ama foruma uymaz bu.istiyorsan tartışırız ama benim için sorun yok.

ben umutu istemediğimi söylüyorum.neden bana laf sokucu cümleler kullanıyorsun peki?ben kimsenin kalbini kırma niyetinde değilim.sende olma.ben sevmek zorunda değilim.senide zorlamıyorum.zorlayamam da.hakkım da yok.umutun kolektif futboldaki eksikliklerini söyledim.şenol güneşte bunu söylüyor.konu sizlerin üslup tarzı demişsin;

düzgün düzgün anlattım bence umutun niye olmaması gerketiğini sürçü lisan ettim mi?ettiysem affola tekrar.haa konu umuta gol kaçırdığı andaki küfürlerimse evet ettim tekrar söylüyorum.haa sakın şöyle düşünme,o anda karşımda olsa aynı küfürü yüzünede ederim.yapım bu ne yapayım tutamıyorum kendimi.üstelik ben bir sporcuyum.sporcunun halinden anlamama rağmen.düşün ne kadar sabredip patladığımı.küfür ettim.hiç bir anındanda pişmanlık duymuyorum.avni akerin yüzde kaçı sövmemiş o kaçırdıklarına bir araştırsak keşke...

haa küfür iyi bişey mi? tabii ki hayır.ama kaybediyoruz kendimizi işte.

hüseyin bursada daha mutlu taraftar bilinci erleşmiş orada çünkü demişsin.işte bu cümle beni biraz kıpraştırır yani.bursa taraftarı kaç kez şampiyonluğa oynamış ki hüseyinin hatalarına asilik yapsın.hüseyin kaç kez tsdeki kadar insiyatif alıp batırmış orta sahayı bursada?

DAHADA ÖNEMLİSİ ŞU:
TARAFTARLIK BİLİNCİ OLUŞMUŞ DEDİĞİN BURSA TARAFTARI BURSADA EGEMENE,BİZE ANA AVRAT KÜFRETTİLER.madem küfüre karşısın nasıl helal edeceğim hakkımı onlara?üstelik ben umuta gol kaçırınca kızıp sövüyorum.onlar durup dururken küfür ettiler. BURSANIN TARAFTAR BİLİNCİ OLUŞMUŞSA EĞER TRABZONA GURBAN OLAYIM. taraftarımız iyi değil belki ama onlar kadarda şerefsizlik yapıp ana avrat sövmüyorlar hep bir ağızdan.

ama bizim memleketin kalıplaşmış küfürleri vardı adamın niyeti o olmamasına rağmen o küfürü söyler.orası ayrı.

yazdıklarınla çelişiyorsun maalesef.

şimdi ki yazdığımdada bir aşağılama yoktur.sadece biraz asileştim çünkü bursa taraftarını bilinçli kabul etmenden dolayı.

TEKRAR SÖYLÜYORUM.UMUT BULUT KEŞKE ATSADA GOL KALSA BU TAKIMDA.AMA AYNISI OLACAKSA İSTEMİYORUM BEN ŞAHSEN .

Armağan Dere
09.05.2010, 19:45
Baksanıza, kaptanlığa kadar yükselmiş bir oyuncuya ne yaftalar yapıştrıyoruz. Neler söylüyoruz.

Birçok maç öncesi ve sonrası Umut ile görüşme imkanım oluyor, bazen tebrik ediyorum bazen üzülme diyorum, bazen ufak eleştirilerimi sunuyorum. Hiçbirine kızmıyor, dinliyor, hatalı ise hatasını kabul edip, ÖZÜR DİLİYOR. Ben kimim, sıradan bi Trabzonsporlu. O buna mecbur mu ? Hayır. Ama biliyor Trabzonspor'un taraftar için ne demek olduğunu, kırmıyor bizi. Sadece bu sitenin radyo yayını için antrenmandan sonra 4 saat yemek yemeden tesislerde beklemiş bir isim o.

Diyeceksiniz ki eyvallah, ama ya saha. Haklısınız, bunların hiç birisi sahada ki hatalarını kapatmıyor. Ama yorumları gördükçe, onun bu insani davranışlarını hak etmeyen insanları gördükçe, hatalarını dile getirmek yerine onları göz ardı edip savunma moduna geçiyorum. Çünkü o kadar haksız, o kadar adice eleştiriler var ki. Biraz gem vurabilsek dilimize, biraz susabilsek, biraz medeni olup yanlışlarını anlatabilsek.

Umut tek forvet oynayacak kapasitede değil arkadaş. Hem pres yap, hem top tut, hem git gol at, olmuyor, yapamıyor. Ligimiz artık güce dayalı oynanıyor, bakın defans oyuncularına hepsi birbirinden kuvvetli, bir kişi 4 lü defans ile mücadele edemyor. Umut Bulut, Alanzinyonun oynaması için tek bırakılıyor ileride. Ve gücünün yettiği kadar da mücadele ediyor.

Herkes tutmuş sallıyor. Burda Umut'un parası için bile eler söylendi. buyrun transfer başlığına haber kondu. Tolga bey ilk yıl için 900.000 lira, ikinci yıl için 1 milyon lira, üçüncü yıl çin de 1.100.000 lira alacakmış. Yatan adama verilen paraya bak. NEden bunlar dile getirlmiyor da, Umut!un aldığı paranın helalliği, haramlığı sorgulanıyor ?

Sadece tek soru soracağım,Umut bizden daha iyi bir takımda oynayabilir mi? el cevap:hayır...Gökhan'ı istediği gibi Umut Bulut'u da Fenerbahçe istese uça uça gitmez mi?...Büyük Trabzonspor'lu Umut(!)...Kendisini Trabzonspor'a zorla kabul ettirmeye çalışmaktadır...Neden Fenerbahçe Umut'u değil de Gökhan'ı istedi..Sizin çok iyi niyetli,Herkesle karşılaştırılamayan Umut'u değil de Gökhan'ı...Tek sizler biliyorsunuz..Yılların futbolcuları hiçbişey bilmiyorlar...Son 22 günün Umut

Barış Burak
09.05.2010, 19:51
Armağan Dere beğendim imzanı:) gururumu okoşadı:D

Recep Alkan
09.05.2010, 20:52
İnşallah umut bulut ismi bu takımda kalmaz, zira kalırda yine seneye aynı eziyeti bu takıma çektirdiği zaman işte o zaman kimin ' ÇAPULCU ' olduğunu göreceğiz.

Çok değil henüz bir kaç gün önce bu başlık bir kaç kez kilitlenmek zorunda kaldı. Kupa maçında atılan bir gol sonrası tekrar çocukların kahramanı haline dönüşen umutun gelecek sezon yine taraftara sinir krizleri geçirteceğini göreceğiz.

İşte o zamanlarda burada ol ve gerçek 'Çapulcuların' kim olduğunu millet hep birlikte görsün;)

Senin sıkıntın ne bilader ? Neyin peşindesin sen. Umut'a bu kadar ısrarla giydirmek istemenin altında ki nedeni çok merak ediyorum. Kaç kez anlatacağız sana anlamıyorum ki. Umut Bulut'un eksikleri var, tam olarak aklımızda ki forvet tipie uymuyor. Fakat Türkiye'de Trabzonspor da oynayacak daha iyisi yok. Kimi getireceksin bu takıma ? Yoksa o futbol doayeni kafan ile bu takımın 2 adet forvet kontenjanını yabancıdan yana mı kullanacaksın ? Yoksa yönetimin geçen sene yaptığı gibi tek bir tane yabancı forvet ile mi çıkacaksın maçlara.Yoksa 25 yaşına gelmiş Mehmet Battal'ı gelecek vadeden bir oyuncu olarak yutup sineye mi çekeceksin ?

He, nedir derdin ?

Çapulculuk Trabzonspor oyuncusunu Hain damgası ile yargılamak mıdır, yoksa bir Trabzonspor oyuncusuna, hatta kaptanına burda ki tüm çirkin eleştirilere rağmen sahip çıkmak mıdır ?

Eğer çapulculuk sizin seviyenize inip futbolcumuzu şuursuzca eleştirmemek ise, etrafta bekleyen leş kargalarına oyuncumuzu yedirmek ise eyvallah, dediğiniz zaman bir gün olurda gelirse ben burda olacağım.

ZAmanı geldiğinde Umut'u eleştiren, zamanı geldiğinde bu eleştirilerini ağırlaştıran, zamanı geldiğinde de ellerim çatlayıncaya kadar alkışlayan birisi olarak burda olacağım.

Ama kenarda Umut'un başarısızlığını beklediğin gibi, attığı gollerden sonra, yaptığı iyi işlerden sonra da seni burda görmek isterim.

Eğer biraz olsun yüreğin varsa ...

Emiroğlu
09.05.2010, 20:54
Trabzonspor için gerekli, ama ilk 11 de kesinlikle olmaması gerektiğine inandığım bir futbolcu.
Kupa maçı referans alarak söylemiyorum.Genel olarak Trabzonspor'un tek forveti olması gerektiğine inanmıyorum.

Muhammed
09.05.2010, 20:55
Kalsa bile yedek forvetimiz olmalı.

Recep Alkan
09.05.2010, 20:58

Trabzonsporluluğu sadece oyuncu eleştirmek sanan zavallı zihniyete sadece acıyorum. Burda nöbet beklediği ima edilen insanlara karşı sadece karalamak için bu siteye üye olanlara üzülüyorum, ve içimden geçen tek duam ALLAH ıslah etsin oluyor.

mete61bordomavi
09.05.2010, 21:06
Umut Bulut bizim topçumuzdur!
Yeteneklerini, oyun yapısını çok eleştirmişimdir!
Ama kupada golü atan bir topçuyu artık eleştirmek istemiyorum.
Ne Umut hayranı olalım, ne de düşmanı!
Sadece forvet hattına onu zorlayacak bir transfer yapılmalıdır!
Eğer sadece yine Umut forvet hattının yükünü çekecekse şuraya yazıyorum:
TRABZONSPOR SENEYE EN İYİ 4. OLUR!

Mutlaka ona yardımcı olacak ya da alternatif olacak bir transfer şarttır!
Zafer bizim gözümüzü yanıltmasın!
Forvet hattımız çok zayıf arkadaşlar!
Ortasahanın gol atmadığı bir maçı kazandığımızı EN SON NE ZAMAN GÖRDÜK?
Ortasaha gol atmadığı zaman biz BİR GOL BİLE BULAMIYORUZ!

Umut yine kalmalı, hırsından istifade etmeliyiz!
Fakat Gerek Teo'ya gerekse de yeni transfere şans tanımalıyız!
Yoksa böyle çok daha bekleriz!
Hazır da elimizde iyi bir kadro varken neden gelmesin şampiyonluk?

Cem Kıran
09.05.2010, 23:07
18. Hafta Sivas,
20.Hafta Manisa,

Hiçbir lafına katılmıyorum...

hamucera
09.05.2010, 23:17
Hiçbir lafına katılmıyorum...

bende senin yorumlarına

Cem Kıran
09.05.2010, 23:18
bende senin yorumlarına

Boşver 3. kişi olma...

Emiroğlu
09.05.2010, 23:18
Bazen fazla detay gereksiz oluyor ya,bu konu da bunlardan biri bence.
Biraz düz düşünmekte fayda var.
Forvet'in işi gol atmak.Skor yapmak.
Umut bunu yapabiliyor mu ?
Yapamıyor.
Yapanı alacaksın o zaman.Türk yada Zambiyalı.Farketmez.İşini yapanı bulup alacaksın.

Diğer özellikleri ile bu takımda kalması gerekir mi.Bence gerekir.İlk 11 dışında.

Erdal
10.05.2010, 01:04
Lugano ile Bilica'ya sormak lazım Umut kalsın mı gitsin mi?

Cem Kıran
10.05.2010, 01:10
Lugano ile Bilica'ya sormak lazım Umut kalsın mı gitsin mi?

Sora birde ligdeki kalecilere soralım abi:)

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 01:13
Sora birde ligdeki kalecilere soralım abi:)
hahahahahaha:alkış::alkış::alkış:

Erdal
10.05.2010, 01:16
Soralım tabi, Gökhan ı da soralım, Sercan ı da soralım, hatta Mustafa Pektemek i soralım, Guiza yı soralım, Nobre yi soralım, Bobo yu soralım, Nihat ı soralım.....Bu liste uzar....Umut kısalmaz...Hiç heveslenmeyin Umut orda :)

Onur Akyüz
10.05.2010, 01:23
Abi kalecilere soracaksak Baros'u,Alex'i,Makukula'yı sormamız lazım Umut'u değil,

ama defans elemanlarına soracaksak bu adam Umuttur,adam tam bir baş belası stoperler için.

Hüdai Pervaneli
10.05.2010, 01:32
2 forvet oynadigimiz zaman umut is yapiyo

ferhaTS87
10.05.2010, 01:57
kupa macında bırkez daha gosterdı sampıyonluga oynıcak ts nın forvetı olmadıgı ayrıca eskıden cok kacırırdı ama bu bencılık yenı basladı onda teo dan sonra kupa engıne vermedıgı paslar felan

mehmets61
10.05.2010, 02:00
defanslara soralım tabi ama onlar şöyle diyecektir tamam yoruyor bizi ama bir şey de yapsa,boşuna yoruyor bizi.bilsek zaten dışarı atacak hiç peşine koşmıcaz:)

Serdar A
10.05.2010, 02:19

Orada öyle mi yazıyor ? Ayıp değil mi , kazık kadar adamsın . ( yoksa değilmisin )

Lafları çarpıtarak daha kaç adım alacaksın ?

Kafa karışıklığı burada başlıyor .

Yönetim Umut ile forma rekabetine girecek bir oyuncu üretebilmiş mi , üretememiş mi ? Neden konuya buradan başlanmıyorda iş en sonunda Umut'a giydirmeye kadar uzanıyor ?

Bu kredi işlerinden pek anlamam ama kasıt skora doğrudan katkı ise ( bunun dolaylısı da var , geçmişte yazıldı çizildi ) bir sayfa arkada Fatih'in ve Umut'un tek tek ne ürettiği de yazıldı .

Bence anormal fark yok . Elbette kaptan Fatih'in katkısı skor ile sınırlı değildi .

Umut'unda katkısı , yanlız skor ile sınırlı değil .

Fatih Tekke 311 maç 139 gol
(süper lig : 278 maç-124 gol)

Umut Bulut 248 maç 108 gol
(süper lig : 216 maç-90 gol)

Fatih Tekke-Umut Bulut = 63 maç 31 gol .

Matematik olaya böyle bakıyor . :)

sametaydin
10.05.2010, 03:03
Ya arkadaşlar benim hazmedemediğim konu burada eleştiriyoruz ayağına kendi oyuncumuzun aşağılanması ve hakarete uğramasıdır.

Yoksa burda herkes kızmıştır illaki umuta kasımpaşa maçında o pasları niye teofiloya atmadı diye ben de delirdim tv karşısında. Ama olay bu değil. Olay umut her gol kaçırdığında defol git demek değil. Bu oyuncu türkiyede günümüz şartlarında her takımda bulunması gereken bir oyuncu. Mesele bu. Kimse yen forvet alınmasın demiyor. Daha iyisi alınmalı diyor herkes zaten.

lazkopatfaroz
10.05.2010, 03:38
Neyse kalın sağlıcakla.. Cümleten hayırlı sabahlar...

Ömer TOPAL
10.05.2010, 10:45

Ne güzel söylemiş Mevlana..Ne güzel başlıga yazmıs o güzel parmaklar...Tesekkür ederim kendi adıma Mevlanının bu güzel sözünü hatırlattıgın icin...

Artık ben kimseden alıntı yapmıyorum...
Kimseye laf anlatmaya çalışmıyorum...

Varsın defolsun gitsin umut sizce...
Varsın kazma kürek olsun...
Varsın hain ilan edilsin meydanda yakılsın...

İsimler belli başlı...azınlıktasınız...afacan çocuklar gibi ne laf anlarsınız ne dur ne durak...

Eleştirmek adına Anne nasihatine dalga geçersiniz...
Elalemin kirlisiyle kendi temizinizi kıyaslarsınız...
Aldığı paranın hesabını kitabını yaparsınız ki (SİZE NE)
Çirkinsiniz Çirkefsiniz...

Daha fazla laf yarışına giripte kendimi komik duruma düşürmemek adına son bu..Diyorum ya Varsın defolsun gitsin....Yeterki siz rahat edin....Biz bekleriz bir 30 yıl daha bu kafayla...Sanki gelene git demeyecekmişssiniz gibi....

Parmaklarımda ısındı klavyeden alamıyorum elimi..Beynimdeki düşünceler vuruyorken parmak uçlarıma içim acıyor aynı zamanda..Neden Niye Kim düşürdü bizi bu hallere...

Bu degildir taraftarlık bu degildir taraf tutmak...takımda hiç sevmedigim bir oyuncunun avukatı oldum sayenizde...Sırf kör gözlere inat..ee laz damarı ya inadım işte...

Elalemin necatisi lazım bize...gol kaçırdıgı zaman ellerini yukarı kaldırıp hay......... diyen necati....

Jo lazım bize alem yapmaya...

Nihat lazım klübedeki koltukla kankilik yapmaya...

Guiza lazım bize karikatürlerin baş kahramanı olmaya

Adam lazım degil bize....Ben umut bulut sevgisini samsunda trafik kazasında kaybettiğimiz 3 genç fidandan sonra kazandım...O maçtaki formasını gönderdi ya o aileye...Aradı başsaglıgı verdi ya koskoca takımda tek topçu oymuş gibi...Ne kadar baglı olduguna işine ve takımına.ne kadar benimsedigini göstermesine..ALDIGI PARAYI HAK ETMEK İÇİN TER DÖKTÜGÜNE KANAAT GETİRTTİ YA BANA Evet yetersiz olabilir, kaçırabilir, daha iyisi alınabilir takıma bunu o sizden çok ister emin olun...Ama diyorum ya ikide bir...Ruh Lazım bana Ruh...

Ruhtan kasıt birileri gibi ruh gibi ortalarda dolaşıp inadına inadına sallayan kirleten ruh degil..Taraftar ruhu ve giydigi o formaya saygı eden futbolcu ruhu.....Teşekkür eder ve saygılarımı sunarım herkeze

Halit Akyüz
10.05.2010, 10:47
Bu takıma golcü gerektiği kesin ama Umut'ta bu takımda kalmalı.

Onur Akyüz
10.05.2010, 12:03
defanslara soralım tabi ama onlar şöyle diyecektir tamam yoruyor bizi ama bir şey de yapsa,boşuna yoruyor bizi.bilsek zaten dışarı atacak hiç peşine koşmıcaz:)

yok yok emin ol öyle demiyorlardır,

hatta hayır demiyorlar,lugano mesela,forvete onu koyuyor,

çünkü ne çektiğini kendi biliyor,

yani Türkiye'de şöyle bir gerçek var artık,

bu ligde rakip defansın baş belası Umut'tur.

magicyattara
10.05.2010, 12:22
sanırım ben antiumutçu oluyorum. bu sınıflandırmayı kim yapıyor niye yapıyor ne yarar getiriyor bize bilmiyorum.

Bir de bu var..kardeşim sen Umut'u bu takımda istemiyenlerden değil misin?

Her mesajda Umut'a "git" demek,sonra da kendilerine antiumutçu denilince alınmak nasıl bir duygudur acaba..
Benim mi kafam karışıyor,yoksa siz mi söylediğinizi anlatamıyorsunuz anlayamadım..
Umut'a karşı olmak,pekala antiumutçuluk olarak adlandırılabilir..

Ya da şöyle mi demek istiyorsunuz;Umut'un Trabzonspor'da oynamasını istemiyoruz,diğer takımlarda oynamasına karşı değiliz..bu durumda Umut'un futbol hayatını sürdürmesinden yana olduğumuz için kimse bize antiumutçu diyemez..alemsiniz..

Deniz Telci
10.05.2010, 12:32
Umut, Emre'nin yokluğunda fenev'e çaktırmadan çaktığın kafa gol'ü için sana çok çok teşekkür ederim :) !

ileri de fatih tekkeden sonra 5.golcümüz olabilirsin ! ama fovrettimiz asla !

hamucera
10.05.2010, 12:50
umutçular anti umutçular,

çok ilginç, oysa ki herkes Trabzonspor'lu sanıyordum ben,

neyse kalın sağlıcakla, sizinle uğraşma gereği dahi durmuyorum, ben Umut'u savunduğum için zaten futbol cahili, Trabzonspor düşmanı oldum, siz çok büyük taraftarsınız

asilhamsi
10.05.2010, 12:57
Ortada komik bir duurm olusmaya basladı.

-Umut Türkiye liginin en cok gol atan yerli forveti.
-Umut Türkiyede en cok gol atan forvetlerden.
-Defansı saga sola cekme ve yorma konusunda ondan daha iyisi yok.
-90 dakika oyunda kalan oyunculardan.
-Hırsı ve mücadelesiyle takıma ornek oluyor.

Biz neyi tartısıyoruz.İspanya gol kralı apoletli guiza kac gol attı?Yada agzımızın suyunun aktıgı Bobo?Sahi Gökhan Ünal Fenerde ne kadar istikrarlı oyle her mac 11 de oynuyor.

Umut a mac icerisinde en cok kızan ben ama onun hakkının yenildigini düsünüyorum.

Velhasıl kelam Trabzonspor UMUTludur...Ve bu UMUT hic bitmez..

Deniz Telci
10.05.2010, 13:38
@hamucera, eğer lafın banaysa sen öyle san ! çünkü ben artık anti umutçu-umutçu değilim ! ama bana kalır Fatih Tekke Gitti gideli, şuan Trabzonspor'da "Hedef Adamı" yoktur...

Valla Söyle bir düz Sentrafor'umuz olsun isterdim, ne kadar kaçırdıysa, o kadar kaçırdığını en az bir gol yapsın ! valla Umut'ta öyle bir özellik var ama bu öyle gaziantep deplasmanında "5 kaçır, hiç atma !".. madem sen sentraforum'sun niye atmıyorsun ? sana başkanın para vermediği için mi ?
Forman için mi savaşıyorsun, yoksa para için mi ?

Seneye satarmıyız bilmem, varmı sizin kararınız ?

ceserdar
10.05.2010, 13:44
Umut'u yakan gene kendisi oluyor. Adam Türkiye'de belki de en fazla gol pozisyonuna giren adam, ama bitiriciliği yerli futbolcuların ortalaması kadar. Aslında pozisyona girebilmesi de yerli futbolcuların ortalaması kadar olsa, Trabzonspor'da gül gibi geçinip gider. Diğer futbolcular diyelim ki 5 gol pozisyonu yakalayıp 1 tane atıyorsa, bu adam 10 gol pozisyonu girip gene 1 gol atıyor. Yoksa kimseden aşağı gol attığı yok. Adamın eksiği fazladan gol pozisyonuna girmesi, girmeyi becerebilmesi.

mustafadinç
10.05.2010, 13:47
Ne güzel söylemiş Mevlana..Ne güzel başlıga yazmıs o güzel parmaklar...Tesekkür ederim kendi adıma Mevlanının bu güzel sözünü hatırlattıgın icin...

İsimler belli başlı...azınlıktasınız...afacan çocuklar gibi ne laf anlarsınız ne dur ne durak...

Daha fazla laf yarışına giripte kendimi komik duruma düşürmemek adına son bu..Diyorum ya Varsın defolsun gitsin....Yeterki siz rahat edin....Biz bekleriz bir 30 yıl daha bu kafayla...Sanki gelene git demeyecekmişssiniz gibi....

Parmaklarımda ısındı klavyeden alamıyorum elimi..Beynimdeki düşünceler vuruyorken parmak uçlarıma içim acıyor aynı zamanda..Neden Niye Kim düşürdü bizi bu hallere...

Bu degildir taraftarlık bu degildir taraf tutmak...takımda hiç sevmedigim bir oyuncunun avukatı oldum sayenizde...Sırf kör gözlere inat..ee laz damarı ya inadım işte...

Elalemin necatisi lazım bize...gol kaçırdıgı zaman ellerini yukarı kaldırıp hay......... diyen necati....

Adam lazım degil bize....Ben umut bulut sevgisini samsunda trafik kazasında kaybettiğimiz 3 genç fidandan sonra kazandım...O maçtaki formasını gönderdi ya o aileye...Aradı başsaglıgı verdi ya koskoca takımda tek topçu oymuş gibi...Ne kadar baglı olduguna işine ve takımına.ne kadar benimsedigini göstermesine..ALDIGI PARAYI HAK ETMEK İÇİN TER DÖKTÜGÜNE KANAAT GETİRTTİ YA BANA Evet yetersiz olabilir, kaçırabilir, daha iyisi alınabilir takıma bunu o sizden çok ister emin olun...Ama diyorum ya ikide bir...Ruh Lazım bana Ruh...

Ruhtan kasıt birileri gibi ruh gibi ortalarda dolaşıp inadına inadına sallayan kirleten ruh degil..Taraftar ruhu ve giydigi o formaya saygı eden futbolcu ruhu.....Teşekkür eder ve saygılarımı sunarım herkeze

Teşekkür ederim harika bir yazı,Umut BULUT Trabzonsporun bir parçasıdır bu böyle biline altına imzamı atıyorum

Mustafa DİNÇ

mete61bordomavi
10.05.2010, 13:54
Beyler yeter artık!
Cidden sıkıldım ben!
Umut Bulut'un ne olup ne olmadığını 4 senede gördük!
Golcülük özellikleri yok fakat mücadelesi hırsı ve isteği var!

SONUÇTA BU TAKIMA FORVET LAZIM!
Ama Umut gitsin demek şu aşamada HİÇ DE DOĞRU DEĞİL!
Bırakalım artık Umut'un yakasını!
Lütfen bırakalım!
Tatilini yapsın kampa girsin, kendi özeleştirisini yapsın!
Bakalım seneye nasıl olacak?
Zaten yine bu gol işini onun sırtına yıkarsak varya!
O ZAMAN SUÇLU UMUT BULUT DEĞİL, BAŞARISIZLIĞI ONA KESMEYE ÇALIŞACAK OLAN YÖNETİM OLUR SENEYE!
O yüzden Umut'un yakasını bırakalım!
Lütfen bırakalım!
Senin daha iyi bir golcün vardı da Umut mu ona gol attırmadı?
Daha iyi bir golcün var mı?
Daha iyisini alana kadar ARTIK UMUT BULUT'U ELEŞTİRMEYECEĞİM!
Çünkü, İKİ SENEDEN BERİ BİZE ADAM GİBİ FORVET ALMAYAN YÖNETİMİ SUÇLAYACAĞIM ARTIK!
Umut'un her gol kaçırışında...

Armağan Dere
10.05.2010, 13:59
Lütfen bırakalım!
Tatilini yapsın kampa girsin, kendi özeleştirisini yapsın!
Bakalım seneye nasıl olacak?
...

Umut ve özeleştiri mi 5 senede acayip özeleştiri yapmış ki bu hale geldi demek ki..Öz eleştiri huy meselesi 27 yaşından sonra da işe yarayacağını sanmıyorum Keşke hiç özeleştiri yapacak duruma gelmeseydi kendisi keşke Umut Bulut'u hiç almasaydık...Tatilini yapsın,takılsın o...biz de seneye şampiyonluk planları yapalım(!)...Bi de kupa finalinden sonra ''Gol vuruşlarım çok iyi demişti''...Özeleştiri burda başlıyor işte..Son 21 gün Umut

Deniz Telci
10.05.2010, 14:15
Umut'u yakan gene kendisi oluyor. Adam Türkiye'de belki de en fazla gol pozisyonuna giren adam, ama bitiriciliği yerli futbolcuların ortalaması kadar. Aslında pozisyona girebilmesi de yerli futbolcuların ortalaması kadar olsa, Trabzonspor'da gül gibi geçinip gider. Diğer futbolcular diyelim ki 5 gol pozisyonu yakalayıp 1 tane atıyorsa, bu adam 10 gol pozisyonu girip gene 1 gol atıyor. Yoksa kimseden aşağı gol attığı yok. Adamın eksiği fazladan gol pozisyonuna girmesi, girmeyi becerebilmesi.
Yani Hacisalihoğlu gibi "Umut Defansı yoruyor !" diyorsun ! O zaman orta saha'mız (Engin colman hariç diğerleri) kötü'yü oynuyorlar ! Ben onların, "Santra'dan Çıkıp bir gol atayım. taraftarlarımı sevindireyim." dediğini gördüm mü ?

Koskoca hayır !

kefkenist
10.05.2010, 14:22
ben hala antumutçuyum... lafımın arkasındayım

Deniz Telci
10.05.2010, 14:30
sen zaten öylesin kefkenist http://forum.bordomavi.net/images/icons/icon12.gif !

isimsiz_61
10.05.2010, 15:32
maç boyunca kötü oynuya gol atınca kötü oynadığını unutup seviniyorum:)

OZDEN61
10.05.2010, 16:44

:alkış: :alkış:

altına imzamı koyuyorum : ÖZDEN KAYA

mehmets61
10.05.2010, 17:27
umut un bitiriciligi var mesela beni bitirdi yedi bitirdi hemde:)

KUTADGU
10.05.2010, 17:34

Umutçu ve antiumutçu kategorisine antumutçu da eklenmiş.

İlahi bu hangi düzeni öngörüyor Allasen !

Oğuz B.
10.05.2010, 17:40
Umutçu ve antiumutçu kategorisine antumutçu da eklenmiş.

İlahi bu hangi düzeni öngörüyor Allasen !

Çarşamba günki maçtan sonra bende antuumutçu olurdum =)

sessizkral_1
10.05.2010, 20:53
Umut sana hiçbirşey demiyorum artık ya bukadar komik goller kaçmaz şuan maç 3-1 di.seneye şampiyonluk hedeflyie yola çıkan bir takımın forveti olamazsın!

Sencer Bulut
10.05.2010, 20:56
Umut sen nasıl bir futbolcusun kızsak ayrı bi dert sevsek ayrı bi dert yalan yol kupa macında ipten aldı belki ama bugünde kanser etmeye devam edion.Umut bu takımda oynamak istiyorsa son vuruslarına bi ceki düzen getirmeli...

unique
10.05.2010, 20:58
Bitirici bir forvetin yanında tamamlayıcı olarak oynamalı; tek forvet olarak bu beceriksizlikle başarılı olma şansı yok.

Cem Kıran
10.05.2010, 21:04
Beni bi Trabzon hasta etti birde sen nesin ya biran önce bavullarını topla bizi rahat bırak

erolizmts
10.05.2010, 21:05
Şenol hoca, Umut'un yuhalanmasından zevk almıyorsa artık onu kenara almalı. Yani formalite icabı maç. Nasıl Ferhat'ı, Tolga'yı, Sezer'i ve Yattara'yı oynatıyorsun, Teofilo içinde müthiş bir fırsat bu. Yani Umut şu maçta 5 gol atsa ne olur atmasa ne olur? Tepki görmesinden, protestolar yüzünden başı önde yürümesinden zevkmi alınıyor anlamadım.

Halit Akyüz
10.05.2010, 21:15
......................

Erbay
10.05.2010, 21:55
Her zamanki gibi kaçırdı ama oyun olarak fena değildi.

Hürgün Aygün
10.05.2010, 22:02
Yine kaçırdı yine olmadı Umut.

İbrahim CİHAN
10.05.2010, 22:07
kesnlkle umut deil teo 90 dk oynamalıydı bence.. hiç bi amacımız yok zaten bırakalım da adam bi gol atsın.. son olarak umuttan artık gol beklemiorum bencillk yapmasın yeter..

Kaan
10.05.2010, 22:09
Her zamanki gibi kaçırdı ama oyun olarak fena değildi.

+ 1967. :yattara:

Ve birilerinin yerine formayı hakettiği apaçık ortada. :)

Muhammed
10.05.2010, 22:09
Her zamanki gibiydi. Umut'un kapasitesi bu kadar bunu anlamamız lazım artık. Umarım seneye kalsa bile ilk 11 oyuncusu olmaz.

Sefa
10.05.2010, 22:10
Antrenmanlarda sadece ama sadece gol çalışmalı..

Bekir
10.05.2010, 22:14
Umut ne yapmış da oynadı diyorsunuz..

Kaçırdığı golleri geçiyorum attığı paslar,Durduk yere rakibe faul yapmasına rağmen hala daha nasıl oynadı diyorsunuz??

gustavo_colman
10.05.2010, 22:15
gol kaçırıyor olabilir ama yeri gelince de atıyor dan dun oynuyor ama gerçektn o defansı yıpratıyor,koşuyor,didiniyor çok eleştirdim umutu ama o olmayınca olmuyr

Emrah KabuL
10.05.2010, 22:17
Şu kaçırdı etti diyen arkadaşlar;

Umut eğer 1 gol atsaydı, sen ancak düşen Denizli'ye gol atabilirsin diyeceklerinden emindim :)

Cihan
10.05.2010, 22:18
............

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 22:20
Umut yine yaptin isini

Cem Kıran
10.05.2010, 22:21
gol kaçırıyor olabilir ama yeri gelince de atıyor dan dun oynuyor ama gerçektn o defansı yıpratıyor,koşuyor,didiniyor çok eleştirdim umutu ama o olmayınca olmuyr

Sonuç???????????

Bekir
10.05.2010, 22:21
Şu kaçırdı etti diyen arkadaşlar;

Umut eğer 1 gol atsaydı, sen ancak düşen Denizli'ye gol atabilirsin diyeceklerinden emindim :)
Evet tıpkı sizlerin Gol atamasa da pozisyona giriyor dediğiniz gibi....
Aynı şekilde pozisyona giremeyince de pozisyona giremedi ne suçu var dediğiniz gibi...

Bekir
10.05.2010, 22:22
Sonuç???????????
Milyonlarca küfür,Onbinlerce dökülen saç,Binlerce morali bozulan insan ve Trabzonspor'un 5. sırada oluşu...

esra61
10.05.2010, 22:24
nedesem ne yazsam bilemiyorum...çok koşuyosun çok çalışıyosun ama kaleyi tutturamıyosun.....yha bari kaleyi tutsun o toplarda kaleci çıkardı diyelim...kolay topu gol yapamıyon hiç beklenmedik anda çıkıp gol atıyosun....nasıl bir santrafor olduğunu bn çözemedim..........

hamit008
10.05.2010, 22:28
ve artik en cok gol atan yerli forvet degil cünkü m.pektemek'de 11 golle ulasti, umutcularin yeni savunmasini duymak istiyoruz, gerci 33 mac oynayan baska yerli forvette yok

gustavo_colman
10.05.2010, 22:29
Sonuç???????????
sonuç mu klasik bi anlatım umutun oynamadığı maç ankaragücü maçı maç SONUCU yenildik, defansın ortasından bir futbolcumuz geçemedi,ankaragücü defansını rahatlattık geçiyoruz bir hafta sonra fenerbahçe maçı umut koşuyor lugano-bilica gibi stoperleri yoruyor SONUÇ:GALİBİYET bir yerde haklı olabilirsiniz yetenekleri sınırlı bir futbolcu ama yaptıkları da görmek istemesek de ortada gol atınca bravo umut atamayınca kazma umut yanlış !!!

Emrah KabuL
10.05.2010, 22:32
Milyonlarca küfür,Onbinlerce dökülen saç,Binlerce morali bozulan insan ve Trabzonspor'un 5. sırada oluşu...

Trabzonspor'un 5.sırada oluşunun sebebi Umut Bulut öyle mi :)

O zaman Guiza ile boşuna dalga geçiyor millet..

Adamlar lider gerçi.. takip etmiyor olabilirsin. sürekli Umut'a odaklandığın için :)

Kaan
10.05.2010, 22:37
Umut seviyorum ulan seni.

Cidden seviyorum. :)

Bu taraftarımızı gördükçe sana olan sevgim 2 kat daha artıyor her gün. :rolleyes:

Hasan Ayvenli
10.05.2010, 22:37
Umut çift forvetli sistemde oynamalı. Yanındaki partnerini rahatlatmalı. Aralara çok iyi koşular yapar. Ama pasları diğer partnerine atarız. Çok harika bir taktik di mi.

Murat'
10.05.2010, 22:38
Arkadaşlar hırsınızı şimdiden alın ki seneye bir alıp veremediğiniz kalmasın Umut'la.seneye ona daha çok ihtiyacımız var.

Kaan
10.05.2010, 22:43
sonuç mu klasik bi anlatım umutun oynamadığı maç ankaragücü maçı maç SONUCU yenildik, defansın ortasından bir futbolcumuz geçemedi,ankaragücü defansını rahatlattık geçiyoruz bir hafta sonra fenerbahçe maçı umut koşuyor lugano-bilica gibi stoperleri yoruyor SONUÇ:GALİBİYET bir yerde haklı olabilirsiniz yetenekleri sınırlı bir futbolcu ama yaptıkları da görmek istemesek de ortada gol atınca bravo umut atamayınca kazma umut yanlış !!!

:alkış::alkış:

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 22:44
Umut gol at gol bos bos kosma

Cem Kıran
10.05.2010, 22:45

Şunuda heseba kat..

Ben Umut'un kaçırdıklarıyla 4 yılda 200 maç yazarım

Sen atıp kazandıklarımızla 20 yi geçemezsin..

Geçen yıl fb maçı sonuç???

Sen kupa maçını dikkate almışsın.Ortasahamız dikkatli olmasaydı çok daha beklerdin Umut'tan gol..15. dkkada kaçırdığı gol de ortada..

Volkan'ın 1 metre önünden de kafa vursun artık onuda yapamıyorsa defolsun

Abdülkadir Kılıç
10.05.2010, 22:46

Sen de boş boş konuşmasan. Eleştirirken yapıcı olmayı denesen.

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 22:46
Sen de boş boş konuşmasan. Eleştirirken yapıcı olmayı denesen.
sana mi sorcam?

Cem Kıran
10.05.2010, 22:47
Umut seviyorum ulan seni.

Cidden seviyorum. :)

Bu taraftarımızı gördükçe sana olan sevgim 2 kat daha artıyor her gün. :rolleyes:

Hee sen sev bizimde senın gibiler yüzünden şampiyonluklarımız gitsin

Cem Kıran
10.05.2010, 22:47

:alkış::alkış::alkış::alkış:

Oğuz B.
10.05.2010, 22:48
2 Yüz'ler havada uçuşuyor dikkat Umut..

hamit008

Eger sadece umut sayesinde kazaniyorsak vah halimize direk kilit mi vursak bilmiyorum,
paslari zayif, sutlari daglara taslara, top kontrolü korkuncderecede bir oyuncu bu takimi sirtiliyorsa gercekten, komple takimin degisime ihtiyaci mi var diye, yeniden bir göz atmak lazim takima...

bu sene 5.lik bir basaridir eger umut gelecek sezon kalirsa 5.lik bile mümkün degil bence

Emiroğlu
Trabzonspor'un 5.sırada oluşunun sebebi Umut Bulut öyle mi :)

O zaman Guiza ile boşuna dalga geçiyor millet..

Adamlar lider gerçi.. takip etmiyor olabilirsin. sürekli Umut'a odaklandığın için :)

Tekke gibi maç başı 1.08 ortalaması olan bir forvetleri olsaydı ne olurdu ?

Kötüye kötüyle örnek vermek marifet değil.

Oğuzhan İnce
10.05.2010, 22:49
gerçekten hayatımda gördüğüm en kaliteli forvet...

mikemmel bir insan,aldığı paralar sonuna kadar helal olsun
hatta keremcemmmm benimlen evlen(:

cozutturdun lan bize,ama sana helal olsun adam...

Emrah KabuL
10.05.2010, 22:49

Bu başlığı sık kullanılanlarına ekledin sanırım.. Şu engin futbol bilginle verdiğin öğütleri Teofilo başlığında da görelim hadi :)

Emiroğlu
10.05.2010, 22:50
Herhangi biri ile sert bir tartışmaya meyil vermemek için :

Umut Trabzonspor' için gerekli, ama ilk 11 için kesinlikle yedek bir forvettir.
Diye düşünüyorum.

Forvet , özellikle forvet işini yapacak arkadaş, golünü atacak.Gol atacak.

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 22:52
Bu başlığı sık kullanılanlarına ekledin sanırım.. Şu engin futbol bilginle verdiğin öğütleri Teofilo başlığında da görelim hadi :)
Teofilo her macta 90 dakika oynamiyor umut gibi:)

Kaan
10.05.2010, 22:52
Hee sen sev bizimde senın gibiler yüzünden şampiyonluklarımız gitsin

Sırf bir adam yüzünden Trabzonspor'un şampiyonluğunu mu istemeyeceğim ? :):) Hı hı, evet öyle. :)

Valla şampiyonluk kimler yüzünden kaçıyor bilemiyorum ama ''yeter ki Umut gol atmasın, kaybedelim'' diyen taraftarlarımız var. :rolleyes:

Daha ne kadar hayallerine devam edeceksin ?

Kaan
10.05.2010, 22:54

Teofilo 90 dk. oynadığı bir maçta gol atamazsa, adam gibi duracak mısın burada ? :confused:

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 22:55
Teofilo 90 dk. oynadığı bir maçta gol atamazsa, adam gibi duracak mısın burada ? :confused:
hayir 33 macta 90 dakika oynasin en az umutun gibi 11 gol atamazsa

Cem Kıran
10.05.2010, 22:56
Sırf bir adam yüzünden Trabzonspor'un şampiyonluğunu mu istemeyeceğim ? :):) Hı hı, evet öyle. :)

Valla şampiyonluk kimler yüzünden kaçıyor bilemiyorum ama ''yeter ki Umut gol atmasın, kaybedelim'' diyen taraftarlarımız var. :rolleyes:

Daha ne kadar hayallerine devam edeceksin ?

Diğerlerinin yüzünden %20 gittiyse Umut'un yüzünden %80 gitti şampiyonluğumuz geçen yıl futbolcuları oranlarsak..

Ben Umut gol kaçırsın kaybedelim demem hiç bir zaman..Ama Umut'u övmek onu her maç 11'de oynatılmasını sağlamak bizim şampiyonluğumuzu köreltmek demek...

Sen Umut ile şampiyonluk hayallerine ne kadar devam edecen?

Cem Kıran
10.05.2010, 22:57

hayir 33 macta 90 dakika oynasin en az umutun gibi 11 gol atamazsa

Süper cvp tebrik ediyorum...

Tek bir ayrıntı daha Teo 4 mevsimi bile yeni görüyor..

Emrah KabuL
10.05.2010, 22:57

Tosun Murat'da şu ana kadar 16 dakika forma şansı buldu.. peki ya o zaman o şutu çekmeyi nası becerdi ? Bir adam da birşeyler varsa vardır.. yoksa yoktur.. olmayan adamı da değil 90, 1090 dakika oynatsan da birşey farketmez.

Kendisi şu an M.Tosun'un bile gerisinde.. oyuna bile ondan daha sonra girdi.

Ömer TOPAL
10.05.2010, 22:58
harikaydın yine bu aksam...Pazu bandı da yakısıyor o kola...DAha nie günlere senile kaptan..Ruhun yeter.....! ohhhhhhhhh ohhhhhhhhhhh

Cem Kıran
10.05.2010, 22:59
Tosun Murat'da şu ana kadar 16 dakika forma şansı buldu.. peki ya o zaman o şutu çekmeyi nası becerdi ? Bir adam da birşeyler varsa vardır.. yoksa yoktur.. olmayan adamı da değil 90, 1090 dakika oynatsan da birşey farketmez.

Kendisi şu an M.Tosun'un bile gerisinde.. oyuna bile ondan daha sonra girdi.

Arkadaşım Teo ile Murat'ı karşıllaştırmak hangi mantıkla??

Murat Türkye'de yaşamış ligi tanıyor dil sorunu yok..Uyum sağlaması daha çabuk

Bunlardan hangisi var ya Teo'da nasıl bir karşılaştırma tarzıdır bu..

Kaan
10.05.2010, 22:59
Diğerlerinin yüzünden %20 gittiyse Umut'un yüzünden %80 gitti şampiyonluğumuz geçen yıl futbolcuları oranlarsak..

Ben Umut gol kaçırsın kaybedelim demem hiç bir zaman..Ama Umut'u övmek onu her maç 11'de oynatılmasını sağlamak bizim şampiyonluğumuzu köreltmek demek...

Sen Umut ile şampiyonluk hayallerine ne kadar devam edecen?

Evet. Ne yüzde % 80'i yahu, yine iyi bakıyorsunuz siz; ben olsam % 99 derim. ;)

Takımımızda Umut'tan kaliteli bir forvet yoksa (şimdi sakın çıkıp da var demeyin) bu Umut'un suçu değil, yönetimin suçudur. Umut'a sallayacağınız kadar yönetime sallayın. ;)

Sahi yahu, bizim 5 gün önce aldığımız şampiyonlukta Umut yoktu değil mi ? Kusura bakmayın. :)

Emre7
10.05.2010, 23:00
dalen mi tartışıyorsunuz ...
tek sorun umut bulut tek problem umut bulut oynamadığı hafta orta sahayı geçemedik. bu akşam YABANCI forvetimiz onun kaçırdığı kadar beter gol kaçırdı, üstelik afrikanın 4. golcusü iken.
dalen mi tartışıyorsunuz.

Emrah KabuL
10.05.2010, 23:00
Süper cvp tebrik ediyorum...

Tek bir ayrıntı daha Teo 4 mevsimi bile yeni görüyor..

O zaman Süper Ligi Haziran-Ağustos arasına aldırtalım.. Eğer Teo kendini bulacaksa :)

Arkadaşım bırakın şu saçma bahaneleri.. Bu adam da iş yok.. bunun zararını sen de göreceksin bende.. tüm Trabzonspor'lu lar görecek.

Cem Kıran
10.05.2010, 23:01
Evet. Ne yüzde % 80'i yahu, yine iyi bakıyorsunuz siz; ben olsam % 99 derim. ;)

Takımımızda Umut'tan kaliteli bir forvet yoksa (şimdi sakın çıkıp da var demeyin) bu Umut'un suçu değil, yönetimin suçudur. Umut'a sallayacağınız kadar yönetime sallayın. ;)

Sahi yahu, bizim 5 gün önce aldığımız şampiyonlukta Umut yoktu değil mi ? Kusura bakmayın. :)

Umut gelmeden önce en azından 2. oluyorduk oda şampiyonluğumuz çalınmasa şampiyonduk..

Umut geldikten sonra dolaş dur 5-6-4

Kaan
10.05.2010, 23:01

Siz de çok abartıyorsunuz.

Daha devam ettirmeyin lütfen, karşılaştırmayı yanlış yapan o değil, sizsiniz.

Uyum sorunuyla ne alakası var. Bugün Teofilo istediği pasları alamadı mı ?

Daha devam ettirseniz evine uyum sağlayamadı gibi bahaneler de ortaya çıkarırsınız. Bekliyorum. :)

Cem Kıran
10.05.2010, 23:02
O zaman Süper Ligi Haziran-Ağustos arasına aldırtalım.. Eğer Teo kendini bulacaksa :)

Arkadaşım bırakın şu saçma bahaneleri.. Bu adam da iş yok.. bunun zararını sen de göreceksin bende.. tüm Trabzonspor'lu lar görecek.

Hadi bana inanmıyorsun Şenol hocanın açıklamalarını oku

Teo'nun uyumsuzluğu var geldiğinden beri. Bunu yaşadı. Profesyonelliğin gereklerini tam olarak yerine getiremiyor. Avrupa'ya yeni gelen bir oyuncu olarak geldiği yerdeki rahatlığı bekliyor. Bugünkü çalışması iyiydi. Top ayağındayken ne yapacağını bilen bir futbolcu ama fizik güç olarak istenilen seviyede olmayınca uygulamada hatalar oluyor"

Buna da inanma istersen

Emrah KabuL

Nedense bu lige uyum sağlayamayan tek yabancı golcü Teofilo.

Oğuz B.
Bekliyorum. :)

Renkdaş zaman kaybı..;)

Cem Kıran
10.05.2010, 23:03
Siz de çok abartıyorsunuz.

Daha devam ettirmeyin lütfen, karşılaştırmayı yanlış yapan o değil, sizsiniz.

Uyum sorunuyla ne alakası var. Bugün Teofilo istediği pasları alamadı mı ?

Daha devam ettirseniz evine uyum sağlayamadı gibi bahaneler de ortaya çıkarırsınız. Bekliyorum. :)

O zaman Şenol hocada bahane çıkartıyor öyle mi?
Buyur sanada hocamızın cevabı

Teo'nun uyumsuzluğu var geldiğinden beri. Bunu yaşadı. Profesyonelliğin gereklerini tam olarak yerine getiremiyor. Avrupa'ya yeni gelen bir oyuncu olarak geldiği yerdeki rahatlığı bekliyor. Bugünkü çalışması iyiydi. Top ayağındayken ne yapacağını bilen bir futbolcu ama fizik güç olarak istenilen seviyede olmayınca uygulamada hatalar oluyor"

Emrah KabuL
10.05.2010, 23:04
Hadi bana inanmıyorsun Şenol hocanın açıklamalarını oku

Buna da inanma istersen

E ne bekliyorsun ki.. Şenol Hoca çıkıp, evet arkadaşlar Teo elimizde patladı malesef.. mi diyecek ? Allah allah :)

Kaan

Madem hocamızı bu kadar dikkate alıyorsun, Umut'u her maç ilk 11 oynatmasına ses çıkartmayacaksın. ;)

Celil Köse

Şenol hoca çıkıp da Teo'nun alınması hataydı diyemiyor da böle diyor işte ona da hak vermek lazım..

Cem Kıran
10.05.2010, 23:05
E ne bekliyorsun ki.. Şenol Hoca çıkıp, evet arkadaşlar Teo elimizde patladı malesef.. mi diyecek ? Allah allah :)

Diye bilir Nie Papy ve Bürls için seneye düşünmüyorum demedi mi?

Teo içinde der nasılsa lig sonu..Hemen bahane arama

Cem Kıran
10.05.2010, 23:05
Madem hocamızı bu kadar dikkate alıyorsun, Umut'u her maç ilk 11 oynatmasına ses çıkartmayacaksın. ;)

Ben Umut'un 4 yıldır sahaya çıkartılmasına ses çıkarıyorum...

Kaan
10.05.2010, 23:06
Renkdaş zaman kaybı..;)

Abi yapacak bir işim olsa bu tür gereksiz polemiklere girmem zaten. :)

Yahu gerçekler ortada işte yahu, ortada. Nesini görmüyorsun arkadaş !?

r9emre
yavrum be maçın yıldız ulan alem kaptan görüyor senin sayende hem sağa hem sola hem arkaya hem öne koşabiliyorsun var mı senin gibi yeteneklisi şu alemde?top kontrolü bu derece üst seviyede bir forvet gelmez bu lige sen nesin bir drogba bir sen Türk pasaportlu olmasan Manu'da top koşturuyordun şu an,attığın paslar,yaptığın ver kaçlar bir harikasın sen ya.

Emrah KabuL
Papy, Brüls mü :) aynı şeyler mi bunlar..

Teofilo,Şenol Hoca zamanında alınmadı mı.. ?

Neyse bu kadarı yeterli.. İyi akşamlar :)

Kaan
10.05.2010, 23:07
Ben Umut'un 4 yıldır sahaya çıkartılmasına ses çıkarıyorum...

Diyorum ya işte,

Madem hocaların açıklamalarını kendine savunma edindin, ses çıkarmayacaksın. :)

Cem Kıran
10.05.2010, 23:08

Ben kime laf anlatıyorum? bu açıklamaların karaladığım yerlere dğlde..

Diğer taraflarını anlayabilen kişilerle uğraşıyorum..Herkese iyi akşamlar..

Futbolu bilenlerle tartışmak istiyorum..

FC-ST-PAULI-61
yavrum be maçın yıldız ulan alem kaptan görüyor senin sayende hem sağa hem sola hem arkaya hem öne koşabiliyorsun var mı senin gibi yeteneklisi şu alemde?top kontrolü bu derece üst seviyede bir forvet gelmez bu lige sen nesin bir drogba bir sen Türk pasaportlu olmasan Manu'da top koşturuyordun şu an,attığın paslar,yaptığın ver kaçlar bir harikasın sen ya.
Umut Barcelona da nasil oynamaz ben anlamiyorum.Teknigi süper ve gol kacirmaz tam Barca ya göre.Umut bizde harcaniyor:D

Kaan
Papy, Brüls mü :) aynı şeyler mi bunlar..

Teofilo,Şenol Hoca zamanında alınmadı mı.. ?

Neyse bu kadarı yeterli.. İyi akşamlar :)

Aynen abi.

Ben yoruluyorum cevap yetiştirene kadar, adam bahane üretmekten yorulmuyor. :)

Ben de uzaklaşayım, iyi akşamlar herkese. :cool:

Cem Kıran
10.05.2010, 23:09
Umut Barcelona da nasil oynamaz ben anlamiyorum.Teknigi süper ve gol kacirmaz tam Barca ya göre.Umut bizde harcaniyor:D

Sözleşmesi bitti bütün büyük takımlar Avrupa peşinde:D:D:D:D

Cafer Bulur
Umutun kacirdigi goller bu sezon sac bas yoldurmada tavan yapti.

Evet,bircok pozisyonu kendisi zorladi ama gol vuruslarinda bu kadar da beceriksiz olunmaz ki.

Cem Kıran
Umutun kacirdigi goller bu sezon sac bas yoldurmada tavan yapti.

Evet,bircok pozisyonu kendisi zorladi ama gol vuruslarinda bu kadar da beceriksiz olunmaz ki.

Bu kadar basit olay budur:)

r9emre
10.05.2010, 23:11

valla bende öyle düşünüyorum İbrahimoviç mesela tırt abi baksanıza bir kere koşmuyor Umut gibi pres yapabiliyor mu ya baksana olur mu böyle forvet hiç koşmuyor neredeyse,hantal ayrıca Umut hem 10 katı koşar onun hem çok daha atik.düşünmüyor değilim kafa vuruşları da daha iyi yani anlamıyorum şu ispanyolları bir türlü herhalde Katalan kültüründen kaynaklanan bir farklı görüş bu.

OZDEN61
10.05.2010, 23:14
Tek soru:
- bu kadroyu ve sistemi oluşturan kim?

Ömer TOPAL
10.05.2010, 23:18
Tek soru:
- bu kadroyu ve sistemi oluşturan kim?

umut...bunun dayısı mafya amcası aşiret...dayamıslar yonetimin basına silahı forvet aldırtmıyorlar...hocanın dayamıslar kafasına silahı bu adamı oynat diyorlar....!

Kaan
10.05.2010, 23:19
umut...bunun dayısı mafya amcası aşiret...dayamıslar yonetimin basına silahı forvet aldırtmıyorlar...hocanın dayamıslar kafasına silahı bu adamı oynat diyorlar....!

ççç ççç ççç

Cafer Bulur
10.05.2010, 23:20
Bu kadar basit olay budur:)
Kaleciyle karsi karsi kalinirsa hangi vurus yapilmamali?

Elcevap;umut un yaptigi vuruslar.;)

+TS61+
10.05.2010, 23:21

Selaminaleykum ve Rahmetullah

Bence Teo bos bir oyuncu degil ve teknik acisindan bizim en iyi forvetimiz fakat kosma kosmuyor ve cok gücsüz kaliyor.Bunlari calisabilir ve calismasi zorunda.

Adama bos diyen Futboldan cok anlamiyor demektir.Madem bos niye yurtdisinda yani ülkesinde cok basarili oldu.Bize Marcelinho geldi birsey yapamadi bos dedik Almanyaya geldi Wolfburgda atmadigi gol kalmadi.

Sabir Sabir Sabir

Umuta gösterdigimiz sabiri onada göstermemiz lazim.

Gökhan cogu macta 90dk oynadigi halde sans verdikte Teoya niye vermiyelim.

Mustafa ÖZDEMİR
tebrikler umut yine saç baş yoldum sayende ...

FC-ST-PAULI-61
Frikileri Umut ceksin süper vuruyor topa

senol 6116
10.05.2010, 23:22
Umut'un Trabzon kadrosunda olması ile Murat Tosun gibi bir yeteneğin harcandığını gördük bugün.
Biri "ben iyi futbolcuyum" diyor her haliyle,biri de "34 değil 100 maç da oynasam öğrenemiyeceğim bu futbolu" diyor

dennis1967
10.05.2010, 23:22
umuta bu kadar niye yükleniliyor anlaşılmaz bir durum.Atsa nasıl attı? Atmasa niye attı...vs.

r9emre
10.05.2010, 23:23
Frikileri Umut ceksin süper vuruyor topa

kesinlikle katılıyorum C.Ronaldo ile Xavi arası bir vuruş stili var baya etkileyici.

Cem Kıran
10.05.2010, 23:23
Kaleciyle karsi karsi kalinirsa hangi vurus yapilmamali?

Elcevap;umut un yaptigi vuruslar.;)

Eheheh süpersin:) ççç

Cem Kıran
10.05.2010, 23:24
Bir oyuncuyu sırf koşuyor diye övmek resmen saçmalıktır..

Unutmasınlar ki..Süreyya Ayhan ondan çok daha fazla koşuyor..

Ömer TOPAL
10.05.2010, 23:24
Selaminaleykum ve Rahmetullah

Bence Teo bos bir oyuncu degil ve teknik acisindan bizim en iyi forvetimiz fakat kosma kosmuyor ve cok gücsüz kaliyor.Bunlari calisabilir ve calismasi zorunda.

Adama bos diyen Futboldan cok anlamiyor demektir.Madem bos niye yurtdisinda yani ülkesinde cok basarili oldu.Bize Marcelinho geldi birsey yapamadi bos dedik Almanyaya geldi Wolfburgda atmadigi gol kalmadi.

Sabir Sabir Sabir

Umuta gösterdigimiz sabiri onada göstermemiz lazim.

Gökhan cogu macta 90dk oynadigi halde sans verdikte Teoya niye vermiyelim.

ve aleykum selam kardesim...

ama sen tamamen yanlış geldin..Teo başlıgı bi ilerki sokakta :)

OZDEN61
10.05.2010, 23:26

aynen oyle, bazıları hakaret etmiş, küfretmiş. adamlara bizde eleştiriyoruz dedikçe, adam dört dörtlük değil ama siz eleştirmiyorsunuz hakaret ediyorsunuz dedikçe azıyorlar. ben sizin ettiğiniz hakaretlerin, küfürleri aynen size 10 katı iade ediyorum. bunlar yuzunden 26 senemiz gitti hala ders almıyor. biride imzasına yazmış "Umut'suz Bir Forvet - Tayfun'suz Bir Sağbek - Engin'siz Bir Ortasaha İstiyorum". mübarek morinho. futbolu okumuş yutmuş, o gitsin bu gitsin. kim gelecek. işlettiğin küçük bir çay ocağımı, gerçi onuda işletemezsinya. koskoca kulübün böyle taraftarı var, 34 aşıkları malesef özünü kaybetmiş taraftarlar trabzon taraftarı takımına destek olmuyor köstek oluyor diyor. bu takımda o kadar yönetici, kadroyu kuran hoca varken , ne gerek var bu kadar adam al su forumdan umuta 2-3 sallıyan morinho dublörü yönetsin kulubü. siz çekilin şenol, sadri. bu adamlar bu işi biliyor. takımı kuran şenol hoca, oyuncu tercihlerine bari saygı duyun.

Sacit
10.05.2010, 23:27
umut..

artık sana diyecek bir laf bulamıyorum, cümle kuramıyorum..

+TS61+
10.05.2010, 23:29
ve aleykum selam kardesim...

ama sen tamamen yanlış geldin..Teo başlıgı bi ilerki sokakta :)

Yanlis sokak ha olabilir yani sonucta bizde insaniz:D

r9emre
10.05.2010, 23:30
kupa maçı sonrası basın toplantısında "Gol vuruşlarımın çok iyi olduğunu düşünüyorum." diyen arkadaşın adı neydi ben hatırlayamadım Umurogba idi sanırsam öyle miydi ayıramıyorum yani Drogba ile kendisini bir türlü birisi 3 katı gol attı daha basit bir lig olduğu için ama lütfen haksızlık etmeyelim bu çocuğa hem çok koşuyor.

Bülent Bayraktar
10.05.2010, 23:30
umut kaçırdığı golleri atsaydı şu an Türkiye Kupasını deil Şampiyonlugu kutluyo olurduk Bunada ŞÜKÜR ...!

Kaan
10.05.2010, 23:31
umut kaçırdığı golleri atsaydı şu an Türkiye Kupasını deil Şampiyonlugu kutluyo olurduk Bunada ŞÜKÜR ...!

Ne diyorsun, Şampiyonlar Ligi Şampiyonuyduk !

Ey gidi !

:cool:

lazkopatfaroz
10.05.2010, 23:32
Umut hakkındaki düşüncelerde uçurum var.

Kimisi Türkiye'nin en iyi forveti, en çok gol atan yerli oyuncusu, Milli takımda oynamalı diyor,

kimisi Umut Trabzonspor'un forveti olamaz, olmamalı diyor.

Ömer TOPAL
10.05.2010, 23:32
Yanlis sokak ha olabilir yani sonucta bizde insaniz:D

yok kardesim bi şe demedim yanlıs anlama :) belki karıstırdın diye uyarim dedim...hepimiz insanız olur böyle şeyler..keşke gelip herkez senin gibi eleştirse...

OZDEN61
10.05.2010, 23:33
bu macta yattara kacırdı, teo kacırdı kabak yine umuta oldu. onlarda kacırıyor. ama sizlerin umuta yaptıgı gibi hakaret etmiyoruz.

umut boyle taraftarı gordukce seni daha cok seviyorum...

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 23:33
kupa maçı sonrası basın toplantısında "Gol vuruşlarımın çok iyi olduğunu düşünüyorum." diyen arkadaşın adı neydi ben hatırlayamadım Umurogba idi sanırsam öyle miydi ayıramıyorum yani Drogba ile kendisini bir türlü birisi 3 katı gol attı daha basit bir lig olduğu için ama lütfen haksızlık etmeyelim bu çocuğa hem çok koşuyor.
cok kosmasi hosuma gidiyor.Benim görmek istedigim Forvet cok kosmali Gol falan beni ilgilendirmez,kosmasi cok önemli

r9emre
10.05.2010, 23:35
cok kosmasi hosuma gidiyor.Benim görmek istedigim Forvet cok kosmali Gol falan beni ilgilendirmez,kosmasi cok önemli

hep derim ben İbrahimoviç olsun,Benzema olsun,Raul olsun,Fatih Sultan Tekke olsun,David Villa olsun böyle top geldi mi koşan futbolcuları oldum olası beğenmem forvet dediğin zaten koşmalı abi her maç 15km ibresine vurmalı ortalama.

Mustafa ÖZDEMİR
10.05.2010, 23:36
acaba umutla teoy versek galatasaray bize milan barosu verirmi:D...

mashal61
Umut her türlü kadroda kalmalı. Kupaya kadar eleştiryordum ama bu takımda her türlü katkı sağlar. Gol kaçırsa bile. Bir maçta 2 net pozisyonu harcasa bile. Seneye şampiyonluğa oynayacak kadroda olmalı. Siz zannediyor musunuz ki yönetimin bu sene alacağı forvet Umut'u kesebilecek?

Cem Kıran
bu macta yattara kacırdı, teo kacırdı kabak yine umuta oldu. onlarda kacırıyor. ama sizlerin umuta yaptıgı gibi hakaret etmiyoruz.

Umut 4 yıldır kaçırıyor..Yattara'nın oynamadan gelmesi..

Teo'nun hala nerde olduğu farkında olmamasıyla..

Umut'un kaçırmasıyla bir tutmak ne kadar mantıklı?

KAUNAS
10.05.2010, 23:38
Uyarmıştık,uyaracağız...

umut bulut bu takımın forveti olamaz.sezon sonunda gönderilmezse şayet,bugün olduğu gibi seneye henüz ilk haftalarda yuhalanmaya ve protesto edilmeye başlar,umut için lig başlamadan biter.
abartmıyorum umut eğer bu takımda kalırsa seneye henüz 4 veya 5. haftayı görmez taraftar onu bu takımda istemediğini ciddi ciddi belirtmeye başlar

Ömer TOPAL
10.05.2010, 23:39
ilk yarı bir pas verdi ya...hani vuramadı colmanmıydı o bilmiyorum..ordan arka direge gitti yattarada yetisemedi...Kahvede bir adam bagırıyor umuta sövüyo...Neymiş niye kaleye vurmadın ............... kalaylıyo.... Gittim yanına ulan dedim iki gün önce niye pas vermiyorsun bencilsin diye sövüyordun bu adama..delimisin nesin otur adam gibi izle sövme millete dedim..sustu kaldı :) ben o adamı gördüm ya..burdakileri çok iyi anlıyorum sizin sorununuz...
HADIMSIZLIK

Halit Akyüz
10.05.2010, 23:40
2 tane karşı karşıya kaçırdı nereye kaçırmadı.

Kaan
Uyarmıştık,uyaracağız...

umut bulut bu takımın forveti olamaz.sezon sonunda gönderilmezse şayet,bugün olduğu gibi seneye henüz ilk haftalarda yuhalanmaya ve protesto edilmeye başlar,umut için lig başlamadan biter.
abartmıyorum umut eğer bu takımda kalırsa seneye henüz 4 veya 5. haftayı görmez taraftar onu bu takımda istemediğini ciddi ciddi belirtmeye başlar

Şuanda hiç belirtmiyor zaten. :)

Adamı bir vurmadığınız kaldı yahu. :D

Demek Trabzonspor'u o kadar çok seviyor ki, bunca olanlara rağmen ''Ben Trabzonspor'a gönülden imza attım'' diyebiliyor. :)

Cafer Bulur
Umut her türlü kadroda kalmalı. Kupaya kadar eleştiryordum ama bu takımda her türlü katkı sağlar. Gol kaçırsa bile. Bir maçta 2 net pozisyonu harcasa bile. Seneye şampiyonluğa oynayacak kadroda olmalı. Siz zannediyor musunuz ki yönetimin bu sene alacağı forvet Umut'u kesebilecek?
Umut u kesebilecek bir forvet alamiyorsak ben ömrüm boyunca sampiyonluk görmeyecegime inanirim.;)

Cem Kıran
10.05.2010, 23:42
ilk yarı bir pas verdi ya...hani vuramadı colmanmıydı o bilmiyorum..ordan arka direge gitti yattarada yetisemedi...Kahvede bir adam bagırıyor umuta sövüyo...Neymiş niye kaleye vurmadın ............... kalaylıyo.... Gittim yanına ulan dedim iki gün önce niye pas vermiyorsun bencilsin diye sövüyordun bu adama..delimisin nesin otur adam gibi izle sövme millete dedim..sustu kaldı :) ben o adamı gördüm ya..burdakileri çok iyi anlıyorum sizin sorununuz...
HADIMSIZLIK

O adamla bizim futbol bilgimizi ya da o olaya aynı tepkiyi verdiğimizi..

Neye dayanarak söylüyorsun??...Ben dışarda birsürü kişi bulurum...

Ama gidip başkasıyla karşılaştırmam..Herkesin görüşü farklıdır..

Kaan
HADIMSIZLIK

Yahu hepsinin sorunu bu, biliyorum. Ama nedense gerçekleri gördürttürme çabasından da vazgeçemiyorum.

Söyle Ömer abi, benim sorunum ne ? :D

Bu tip insanlarla aynı takımı tutmam mı ?

+TS61+
yok kardesim bi şe demedim yanlıs anlama :) belki karıstırdın diye uyarim dedim...hepimiz insanız olur böyle şeyler..keşke gelip herkez senin gibi eleştirse...

Yok abicim benim yanlis anlamiyorum sen merak etme:)

Cem Kıran
10.05.2010, 23:43
Umut u kesebilecek bir forvet alamiyorsak ben ömrüm boyunca sampiyonluk görmeyecegime inanirim.;)

Hele defansta olacak bir Tayfun..Umut'un arkasında Engin...

O an lig bitmiştir:)

KAUNAS
10.05.2010, 23:43
Şuanda hiç belirtmiyor zaten. :)

Adamı bir vurmadığınız kaldı yahu. :D

Demek Trabzonspor'u o kadar çok seviyor ki, bunca olanlara rağmen ''Ben Trabzonspor'a gönülden imza attım'' diyebiliyor. :)

kendisini isteyen hiçbir takım olmadığı ve performansını arttırmadığı halde adam 900.000euro zam aldı.

o kadar parayı normal vatandaşada versen umuttan daha süslü sözler eder sen merak etme

r9emre
10.05.2010, 23:44
Hele defansta olacak bir Tayfun..Umut'un arkasında Engin...

O an lig bitmiştir:)

Engin olsa yine iyi abi bir de Burak denen bir bela var başımızda sorma gitsin en çok o ve Umut yani şampiyonluğa bu ikisi yüzünden seneye 10. hafta havlu atarız demedi demeyin.

FC-ST-PAULI-61
10.05.2010, 23:44
kendisini isteyen hiçbir takım olmadığı ve performansını arttırmadığı halde adam 900.000euro zam aldı.

o kadar parayı normal vatandaşada versen umuttan daha süslü sözler eder sen merak etme
öyle deme ama abi Umutu Barca,Manu ve Inter istiyor cok klas bir golcü

Kaan
10.05.2010, 23:45

Kendisini isteyen hiçbir takım olmadığı halde ?

Emin misin ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

izzet
900000 Euro zam aldigini nerden duydunuz?

Bunun kaynagi nedir?

Mustafa ÖZDEMİR

tabiki sadece umut değil .teoda çok kötüydü...

Ömer TOPAL
Yahu hepsinin sorunu bu, biliyorum. Ama nedense gerçekleri gördürttürme çabasından da vazgeçemiyorum.

Söyle Ömer abi, benim sorunum ne ? :D

Bu tip insanlarla aynı takımı tutmam mı ?

sorunun yok senin :) hepimiz kardeşiz..onlar bunlar yok renkdasız biz...bilmemneyci ve antisi diye ayrım yok..o arkadaslarıda seviyorum ben umutu sevdigim kadar....! Strong..ben sayfa 935 e bi yazı yazdım dön bak..sizden alıntı yapmıyorum artık... ama madem sordun söyleyim..o kahvedeki adamla senin sorunun aynı...Sabırsızlık belkide..bekleyin izleyin..ne dersek diyelim...sahaya cıkan 11 i izlemek zorundayız.

FC-ST-PAULI-61
Kendisini isteyen hiçbir takım olmadığı halde ?

Emin misin ? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Barca ve Inter istiyor ben biliyorum

r9emre
10.05.2010, 23:46
öyle deme ama abi Umutu Barca,Manu ve Inter istiyor cok klas bir golcü

hem çok koşuyor :D

Kaan
Barca ve Inter istiyor ben biliyorum

Cem Yılmaz'la aynı saatte mi doğdun kardeşim ?

Sen bir harikasın ! :cool:

Hasan Ayvenli
Gönderilsin demiyorum kalsın. Hırslı futbolcu iyidir. İşe yaradığı zamanlar da olur. Ama daha iyisi alınsın ve ilk 11'de değil alternatif olacak şekilde kalsın. Yukarda bi arkadaşın dediği olur yoksa. İlk bikaç haftada kaçırdığı gollerle yine protestolar başlar.

Cem Kıran
Engin olsa yine iyi abi bir de Burak denen bir bela var başımızda sorma gitsin en çok o ve Umut yani şampiyonluğa bu ikisi yüzünden seneye 10. hafta havlu atarız demedi demeyin.

Aynen katılıyorum..

Ahmet Ocak
10.05.2010, 23:47
hem çok koşuyor :d
zuhahah :D bizim baskan da abartmıs ama barça 10 milyon € veriyor ille de 11 vereceksin diye ısrar ediyor adam yahu :D hazır 10 milyon vermişler sat gitsin başkan :D

FC-ST-PAULI-61
Cem Yılmaz'la aynı saatte mi doğdun kardeşim ?

Sen bir harikasın ! :cool:
Demek ki inanmiyorsun,sende biliyorsun Umutu kimse istemiyor diye sen cem yilmazi falan birak.Umutu kim istiyor söyle bana

Çağatay Özmen
yıllar geçti ama umut hala kaleciyle karşı karşıya gelince panik yapıyor ve beni sinir hastası etmeye devam ediyor. bravo umut böyle devam et. kendini hiç düzelteyim deme.