PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93] 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:43
İyi de o kullanıcı adını sana ben takmadım ki kalkmış bana isim yakıştırıyorsun:)

Demek ki sen sürekli insanların isimleriyle yada kullanıcı isimleriyle uğraşıyorsun.

Bunu ilk okul çocukları yapar.

Serdar A
07.05.2010, 16:44
Ben bu uyarıyı dikkate alıyorum. Aynı hassasiyeti herkese gösterirseniz buda sizin samimiyetinizi gösterir. laubali ve alaycı tavır sergileyenler mevcut başlıkta...

Herkes önünü süpürürse forum temiz kalır .

Bu konudaki hassasiyetim sebebiyle sayısız forum kullanıcısına tepkimi vermektende kaçınmadım . Ancak tepki koyulan sebep seviye ise , uyaranında bu açıdan kendisini kontrol altında tutmaya çalışması gerekir .

Sizi eleştirdiğim konu , ortaya konan bir bilgiye ya da fikirlere -tırıvırı- muamelesi yapmanız . Hoş değil . Kusura bakmayın , bu üslübunuzla daha çok sizin yazdıklarınız -tırıvırı- duruyor . Forumdan istediğiniz dostunuza sorun , size söylesin .

Great White
07.05.2010, 16:44
umut mu????

Şimdi baktım, o değilmiş..

Great White
07.05.2010, 16:45
Demek ki sen sürekli insanların isimleriyle yada kullanıcı isimleriyle uğraşıyorsun.

Bunu ilk okul çocukları yapar.

İsimlerle alay etmem yahu, sonuçta hiçkimse kendi ismini kendi seçmiyor..

Ama kullanıcı isimlerini kendimiz seçiyoruz da o yüzden şey ettim..

Neyse canım, sana yakıştığını söylemiştim sadece:)

Bu arada gene kötü polis biz olmuşuz:D

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:45
Fatih Tekke sürecini birlikte yaşayan insanlar olarak bu bel altı benzetmeleri hiç şık olmuyor. Hiçbirimiz deli yada saf değiliz, hatırlıyoruz.

Kaldı ki vereceğiniz cevap beni ilgilendirir, başkasının vereceğiniz yanıta birşey demesi benim cevap alma özgürlüğümü kısıtlamamalı.

Ben cevabımı bekliyorum, verip vermemek sizin elinizde.

Yeri ve zamanı geldiğinden verilmeyecek cevap yok.

Her mesaja atlayan, kendilerine dalga ve espri malzemesi çıkarmaya çalışan insan müsvetteleri varken bu soruya şuan cevap verilmez.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:47
İsimlerle alay etmem yahu, sonuçta hiçkimse kendi ismini kendi seçmiyor..

Ama kullanıcı isimlerini kendimiz seçiyoruz da o yüzden şey ettim..

Neyse canım, sana yakıştığını söylemiştim sadece:)

İsmi seçen hakkındada yorum yaparsın. İsteyen istediği kullanıcı ismini seçer. Bunu sorgulamak, yakıştırıp yakıştırmamak sana düşmedi.

Ahmet Ocak
07.05.2010, 16:48
aslansın umut kaplansın umut bir tanesin umut bu ligin en değerli futbolcususun artık yeteneklerini başka takımlarda da göster lütfen!! ve sana zahmet olacak ama defol takımımızdan

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:50
Herkes önünü süpürürse forum temiz kalır .

Bu konudaki hassasiyetim sebebiyle sayısız forum kullanıcısına tepkimi vermektende kaçınmadım . Ancak tepki koyulan sebep seviye ise , uyaranında bu açıdan kendisini kontrol altında tutmaya çalışması gerekir .

Sizi eleştirdiğim konu , ortaya konan bir bilgiye ya da fikirlere -tırıvırı- muamelesi yapmanız . Hoş değil . Kusura bakmayın , bu üslübunuzla daha çok sizin yazdıklarınız -tırıvırı- duruyor . Forumdan istediğiniz dostunuza sorun , size söylesin .

Tamam işte bende aynısını söylüyorum.

İşinize gelene uyarı yapmak, işinize gelmeyene uyarı yapmamak adalet ise devam edin.

Alaycı tavırlar az önce söylendi. Madem kendinize bu kadar güveniyorsunuz uyarılması gereken herkesi uyarın.

Great White
07.05.2010, 16:52
ve sana zahmet olacak ama defol takımımızdan

Avatarında arkada gözüken arkadaşına söyle de sana biraz mukayyet olsun:)

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:53
aslansın umut kaplansın umut bir tanesin umut bu ligin en değerli futbolcususun artık yeteneklerini başka takımlarda da göster lütfen!! ve sana zahmet olacak ama defol takımımızdan

Aman usta böyle yorumlar yapma. Müdavinler tarafından linç edilirsin. Linç edemeyince nereden ne bulsak diye uğraşırlar. Nasıl dalga geçsek, nasıl benzetmeler yapsak, nasıl bel atı vursak diye bakarlar.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 16:54

:D:D Al işte adam resmen köpek yerine koyuyor. Hatta ondan bile ağır.

Farabi nerelerdesin nerede senin adaletin.

Ahmet Ocak
07.05.2010, 16:55
Aman usta böyle yorumlar yapma. Müdavinler tarafından linç edilirsin. Linç edemeyince nereden ne bulsak diye uğraşırlar. Nasıl dalga geçsek, nasıl benzetmeler yapsak, nasıl bel atı vursak diye bakarlar.

:) :) bende gece uyuyamam o zaman :D çok dert ederim bunu ya umarım benimle uğraşmazlar:D

Ahmet Ocak
07.05.2010, 16:57
:D:D Al işte adam resmen köpek yerine koyuyor. Hatta ondan bile ağır.

Farabi nerelerdesin nerede senin adaletin.

çok rica ediyorum herhangi bir yaptırım uygulamasın yöneticiler insan müsvettesi olacagıma hayvan olmayı tercih ederim

Serdar A
07.05.2010, 16:58
Tamam işte bende aynısını söylüyorum.

İşinize gelene uyarı yapmak, işinize gelmeyene uyarı yapmamak adalet ise devam edin.

Alaycı tavırlar az önce söylendi. Madem kendinize bu kadar güveniyorsunuz uyarılması gereken herkesi uyarın.

Ne desem ruhunuz okşanırdı ? Tıpkı kafasını sert yere vuran ve ağlayan bir çocuğu susturur gibi , Soner abi gel sana yalancıktan iki tane dokundurayım da gönlü olsun mu demeliyim ?

Söylediğim bir şey , bu tür konuda koyulan tepkinin meşru olabilmesi için , tepkiyi veren adamında konuştuğu gibi hareket etmesi gerek . Ben size durup dururken çatan kimse görmüyorum . Yazdıklarınızı gerçekten okuyor musunuz .

Kaldıki , Soner abinin tarzını onayladığımı nereden biliyorsunuz ? Pek çok fikrine katılırım orası ayrı ancak görgü kuralları içerisinde tepkimi göstermediğimi nereden biliyorsunuz ?

Ben sizi de fırsat buldum ve eleştirdim . Şimdi 1 yıl boyunca peşinizde olup ahlak polisliği mi yapmalıyım ? Şimdi söylediğimi , bir ay sonra 3 ay sonra 6 ay sonra yüzünüze mi vurmalıyım ?

Alınganlık etmeyin . Önce kendinizi düzeltin .

Recep Alkan
07.05.2010, 16:59

Taraftar nedir ?

Kuru kuruya takım tutmak mı ?

Çevremde Fener'in 5 tane topçusunu sayamaycak onca ahmak Fenerli var. Kaç şampiyonluğunun olduğunu bile bilmeyen. Fener'e yenildiğimizde asla yanıt vermem onlara. Onlarda gelip bana pek takılmazlar. Bilirler tek sözüm mundar eder cümlesini.

Senin yorumunu okuyunca onlar geldi aklıma.

Yapmıyorsun demiyorum, örnek için yazıyorum.

Hiç forma almayan, maçlara gitmeyen, ürünlere ilgisiz, taraftar kartı olmayan, kısacas Trabzonspor'a gram katkısı olmayan bir Trabzonsporlu olsanız, ve hiç tanımadığınız birisi sizin taraftarlığınızı sorgulayıp, Ahmet bırak bu takımı, git Fener'i tut, defol...

dese, tepkiniz ne olurdu ?

Anlayamıyorum, ve bu tarz yorumların hiç birisini diğer futbolcu başlıklarında göremiyorum. takımda beleşten para kazanan o kadar isim var iken neden bir tanesi için tek kelime yok.

Kupa görüntülerinde Barış Memiş'in ne kadar sevindiğini gördük, ama gram katkısı yok, zaten gittikçe de şişiyor. İki kelime de ona etseniz, %1 bile olsa katkısı olan umut'u bu kadar eleştirmek yerine biraz da onları konuşsanız.

Atalarımın sözleri geliyor aklıma, Meyve veren ağaç taşlanır...

pReN@_61
07.05.2010, 16:59
Tebrikler Umut Bulut.

Recep Alkan
07.05.2010, 17:00

Yapma bunu, yapma bunu...

;)

Great White
07.05.2010, 17:00
Ula Umut, gene bana dua et!!

Sayemde iki sayfadır kimsecikler sana sallamıyor:D

Ahmet Ocak
07.05.2010, 17:04
umut bulut bir sezonda 50 gol atsa bile gözümde futbolcu değildir çünkü 50 atana kadar en az 150 tane kaçıracaktır

Great White
07.05.2010, 17:06
Bu arada eklemeden edemedim..

Vallahi ben başlatmadım:)

Recep Alkan
07.05.2010, 17:10
Peki yetmedi mi kininizi, irininizi akıttığınız, anladık size göre topçu değil, bize göre topçu. Yeter, madem sevmiyorsunuz sevdikleriniz sizin olsun, buyrun orda boy gösterin.

Her gün düzenli gelip buraya yazmanın mantığı ne ?

Zevk mi alıyorsunuz.

Bu kadar çok biliyorsanız, 150 tane kaçırmayan, her bulduğunu atan bir adam önerin, sorunun yaratıcısı değil, çözümü olun.

Gerçekten yeter, terbiye sınırları zorlanıyor.

Samimiyetsizlik başını almış gidiyor.

Zamanında Fatih transferinin gerçekleşmemesi için karşıma konulan Umut Bulut kalkanı, bugün tutanları tarafından yerlerde süründürülüyor, zamanında bela okunup, saçı arabası için laf edilen Gökhan, Umut Bulut'un eleştirilmesi için bahane haline getirilir oluyor.

Ve işin en çirkin yanı ise, yapanların hiç değişmemesi.

İstikrar sahibi olun, bari bunu becerin.

Halit Akyüz
07.05.2010, 17:10
Lütfen abilerim hepimiz Trabzonspor'luyuz yakışmaz bize.

hamit008
07.05.2010, 17:12
cok entresan, foruma girersem hep bu başlik en üstte :D,

hani destek veriliyor desek hayir,

genelikle cok tartisildigi icin bu baslik hep en üstte kaliyor

BAHADIR33
07.05.2010, 17:13
Endişem Umut ile ilgili değil.
Neler yapıp neler yapamayacağını hepimiz biliyoruz.
Bu takımın Umut'a ihtiyacı var ama daha iyi bir golcüye de ihtiyacımız var
Endişem yönetimden yana.
daha öne yaptıkları gibi "4 tane golcümüz var" diyebilirler.
"Bu kupayı Umut'la aldık" vesaire...

Umut'un gerekli ama yetersiz olduğunu söylememdeki sebep, yönetime güvenmeyişimdir.

hamit008
07.05.2010, 17:24
ayrica fatih tekke bile 4 sene sonra gönderildi (antepten geldigi 2.dönemi söylüyorum), gerci para icin gönderildi ama öyle yada böyle..

ama bu umutta verilen kredi kime verilmiş bilmiyorum

simdi bir türkiye kupasi kazandirdi diye bir 4 senelik kontrat daha alir

sadece taraftara umutun bazi egoist hareketleri antipatik gelmiyor, kendi takim arkadaslarida hep el kol hareketi yapiyor umutta ben hep görüyorum(sadece teofilo degil)

bide şu luganoyu mahvetmiş cümlesi biraz bana komik geliyor belki 4-5 defa calimlamaya denedi umut ama sadece 2 defa basarili oldu
golü attigi pozisyonda kimse umutu tutmuyordu, buda cok ilginc bir kupa finalnde rakip defans takimin forvetin tutmaya bile gerek duymuyor frikikte

Recep Alkan
07.05.2010, 17:26
Hoooşşş geldin Hamit.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:27
Ne desem ruhunuz okşanırdı ? Tıpkı kafasını sert yere vuran ve ağlayan bir çocuğu susturur gibi , Soner abi gel sana yalancıktan iki tane dokundurayım da gönlü olsun mu demeliyim ?

Söylediğim bir şey , bu tür konuda koyulan tepkinin meşru olabilmesi için , tepkiyi veren adamında konuştuğu gibi hareket etmesi gerek . Ben size durup dururken çatan kimse görmüyorum . Yazdıklarınızı gerçekten okuyor musunuz .

Kaldıki , Soner abinin tarzını onayladığımı nereden biliyorsunuz ? Pek çok fikrine katılırım orası ayrı ancak görgü kuralları içerisinde tepkimi göstermediğimi nereden biliyorsunuz ?

Ben sizi de fırsat buldum ve eleştirdim . Şimdi 1 yıl boyunca peşinizde olup ahlak polisliği mi yapmalıyım ? Şimdi söylediğimi , bir ay sonra 3 ay sonra 6 ay sonra yüzünüze mi vurmalıyım ?

Alınganlık etmeyin . Önce kendinizi düzeltin .

Direk beni nasıl uyardığın gibi Soner abi dediğin kişiyide uyar.
Nasıl benim yazımı alıntı alıyorsan diğerlerinede aynısını yap.
Uyar belki ilk okul çocuklarının yaptığı davranışları yapmaz daha.
Kimsenin peşinden koş demedik aynı anda olan olaylara aynı tepkiyi ver yeter.
Bana verdiğin tepkiyi herkese ver ki ( en azından aynı anda olanlara ) insanlar kendilerini nimetten sanmasınlar. Kendilerini dev aynasında görmesinler, hep ben bilirim tavrıları sergilemesinler. Başkasınında fikirlerine saygı göstersinler.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:30
Yapma bunu, yapma bunu...

;)

Hoooşşş geldin Hamit.

Aferin sevgili Recep Alkan... :alkış::alkış::alkış:

Arkadaşının yaptığı 'köpek' benzetmesini onayla, ardından onun yolunda ilerle.

Serdar A
07.05.2010, 17:30
ayrica fatih tekke bile 4 sene sonra gönderildi (antepten geldigi 2.dönemi söylüyorum), gerci para icin gönderildi ama öyle yada böyle..

sadece taraftara umutun hareketleri antipatik gelmiyor, kendi takima arkadaslarida hep el kol hareketi yapiyor umutta ben hep görüyorum(sadece teofilo degil)

Kafa karışıklığı burada başlıyor .

Yönetim Umut ile forma rekabetine girecek bir oyuncu üretebilmiş mi , üretememiş mi ? Neden konuya buradan başlanmıyorda iş en sonunda Umut'a giydirmeye kadar uzanıyor ?

Bu kredi işlerinden pek anlamam ama kasıt skora doğrudan katkı ise ( bunun dolaylısı da var , geçmişte yazıldı çizildi ) bir sayfa arkada Fatih'in ve Umut'un tek tek ne ürettiği de yazıldı .

Bence anormal fark yok . Elbette kaptan Fatih'in katkısı skor ile sınırlı değildi .

Umut'unda katkısı , yanlız skor ile sınırlı değil .

Fatih Tekke 311 maç 139 gol
(süper lig : 278 maç-124 gol)

Umut Bulut 248 maç 108 gol
(süper lig : 216 maç-90 gol)

...

tslover
07.05.2010, 17:32

her sezon ortalama 15/20 gol atan
sakatlanmayan
taraftarla,hocayla polemiğe girmeyen
her maç canını dişine takan
bir oyuncu her zaman için krediyi hak eder,dünyanın her takımında

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:33
sakatlanmayan

Sakatlık direk futbolcuyla alakalı bir durum mu ?

Süleyman Baykan
07.05.2010, 17:34
sakatlanmayan

:alkış:UMUT BULUT:alkış:

Recep Alkan
07.05.2010, 17:35
Aferin sevgili Recep Alkan... :alkış::alkış::alkış:

Arkadaşının yaptığı 'köpek' benzetmesini onayla, ardından onun yolunda ilerle.

Bak geçmişte şahsıma yaptığın tüm terbiyesizlikleri bir kenara bırakarak seninle adam gibi konuşup, tartışmaya çalışıyorum. Dikkat edersen sana da herhangi bir şekilde bulaşmıyorum, yazımı yazıp cevabımı bekliyorum.

Israrla, edep adap sınırlarını zorlamak istiyorsun gibi geliyor.

Bana aferin demek sana düşmez, başkalarını ilgilendiren yorumlarıma cevap vermek de sana düşmez. Kaldı ki bu mesajımdan o söylenen lafa onay verdiğimi nasıl çıkardın bilmiyorum.

Yukarıda da dediğim gibi, terbiyeden bahseden, bahsedecek olanın Serdar'ın da dediği gibi önce kendi evinin önünü süpürmesi gerekir, çöp evde oturan birisinin hijyenden bahsetmesi samimi gelmiyor bana.

Eğer ısrar ile eski başlıklara dönelim diyorsan, bu sefer o kadar düşmeyeceğim.

Alibeyoglu
07.05.2010, 17:35
umuta son vuruslari daha iyi yapabilmesini ögretirsek dünya cabinda bir futbolcu olacak ama o son vuruslari yapamadigi sürecede Trabzonsporumuzun formasinin agirligini uzun süre tasiyamayacak

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:37
Bak geçmişte şahsıma yaptığın tüm terbiyesizlikleri bir kenara bırakarak seninle adam gibi konuşup, tartışmaya çalışıyorum. Dikkat edersen sana da herhangi bir şekilde bulaşmıyorum, yazımı yazıp cevabımı bekliyorum.

Israrla, edep adap sınırlarını zorlamak istiyorsun gibi geliyor.

Bana aferin demek sana düşmez, başkalarını ilgilendiren yorumlarıma cevap vermek de sana düşmez. Kaldı ki bu mesajımdan o söylenen lafa onay verdiğimi nasıl çıkardın bilmiyorum.

Yukarıda da dediğim gibi, terbiyeden bahseden, bahsedecek olanın Serdar'ın da dediği gibi önce kendi evinin önünü süpürmesi gerekir, çöp evde oturan birisinin hijyenden bahsetmesi samimi gelmiyor bana.

Eğer ısrar ile eski başlıklara dönelim diyorsan, bu sefer o kadar düşmeyeceğim.

Eski ile ilgili bir şey demedim.

Arkadaşının yaptığı terbiyesizliği devam ettiriyorsan onay verdin anlamı çıkar.

Recep Alkan
07.05.2010, 17:38

Devre arasında ki bazı transferlerde direk futbolcuya bağlanmıştı.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:40
Burada 'köpek' benzetmesini yapanlar, sürekli milletle dalga geçip, hiç bir fikre saygı göstermeyen, bu davranışı onaylayanlar, uyarmayanlar, forumun müdavini olup her dakika burada olanlar aynı suça ortaktır. Arkadaşının yaptığı ' şaklabanlığı' devam ettirenler, sesini çıkarmayanlar ile o sözü söyleyen arasında önemli münasebet var sanırım.

Recep Alkan
07.05.2010, 17:40
Eski ile ilgili bir şey demedim.

Arkadaşının yaptığı terbiyesizliği devam ettiriyorsan onay verdin anlamı çıkar.

Hiçbirşeye onay vermiyorum, burda sayfalarca Umut Bulut, milyonlarca sebep ile tartışılırken, arkadaş gelmiş yepyeni bir konu ile Umut'u suçluyor.

Daha ne denebilir ki, çaresizliğin mesajıdır o....

tslover
07.05.2010, 17:41
sadece futbolcuyla alakalı olmasa da önemli ölçüde futbolcuyla alakalı bence.Kendine bakmakla alakalı büyük oranda.Ayrıca oraya ekleyebileceğimiz daha pek çok şey var.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:42
Devre arasında ki bazı transferlerde direk futbolcuya bağlanmıştı.

Ben bu sakatlık konusuna katılmıyorum.

Fatih sürekli sakatlanıyordu onun elinde olan durum mu ?

Ayrıca hiç sakatlanmıyor diye futbolcu övülüyorsa, bu takımdan kovularak gönderilen oyunculara büyük haksızlık yapıldı demekki.

Great White
07.05.2010, 17:44
Birileri lazkopata bağlamış gene!!

Sinire keserken Umut' u ihmal etmeyesin, sonra çucuğun hakkı kalır:)

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:44
sadece futbolcuyla alakalı olmasa da önemli ölçüde futbolcuyla alakalı bence.Kendine bakmakla alakalı büyük oranda.Ayrıca oraya ekleyebileceğimiz daha pek çok şey var.

Darbeye dayalı olmayan sakatlıklarda kısmen haklısın. Bir futbolcu tekme yiyor yada yemiyor diye övülmemeli.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:45
Birileri lazkopata bağlamış gene!!

Sinire keserken Umut' u ihmal etmeyesin, sonra çucuğun hakkı kalır:)

Senin olduğun yerde Umut'a eleştiri yapılmaz.

Great White
07.05.2010, 17:46
Bir de dikkat ediyorum..

Burada 7/24 Umut ile yatıp Umut ile kalkan tayfanın transfer başlığında tek bir mesajı yok..

Bunların amacı iyi bir forvet kazanmaktan ziyade Umut ile yatıp kalkmak sanırım:)

Serdar A
07.05.2010, 17:47
Burada 'köpek' benzetmesini yapanlar, sürekli milletle dalga geçip, hiç bir fikre saygı göstermeyen, bu davranışı onaylayanlar, uyarmayanlar, forumun müdavini olup her dakika burada olanlar aynı suça ortaktır. Arkadaşının yaptığı ' şaklabanlığı' devam ettirenler, sesini çıkarmayanlar ile o sözü söyleyen arasında önemli münasebet var sanırım.

Bak arkadaşım , birisi bana terbiyesizlik yaparsa , muhataplardan biri alarak saygısızlık ederse tepkimi veririm ki bu benim hakkımdır . Ben hiç bir başlıkta nöbet tutup kim ne yazmış okuyamam . Bundan ötürü kimse de beni suçlayamaz .

Çok çok rahatsız oluyorsanız , şikayet tuşu mevcut , raporlayın gitsin .

Ancak hem insalnlarla dalga geçeceğim , laubali konuşup bilgi vermek isteyen adamların mesajlarını sözüm ona komik duruma düşüreceğim diyeceksin , icabında bel altı vuracaksın , ondan sonra benzer bir karşılık bulduğunda da ağlayacaksın . Var mı böyle bir şey ?

Herkes , hakettiği gibi karşılanmaz ama bir şekilde hakettiği gibi karşılık bulur . Bu da ısrarla sürdürmeye çalıştığınız polemikle ilgili son mesajımdır .

Forumu kendi psikolojik sıkıntılarınızla meşgul etmeyin .

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:48
Bir de dikkat ediyorum..

Burada 7/24 Umut ile yatıp Umut ile kalkan tayfanın transfer başlığında tek bir mesajı yok..

Bunların amacı iyi bir forvet kazanmaktan ziyade Umut ile yatıp kalkmak sanırım:)

Hayır yanlış düşünüyorsun. Umut'u savunanlar ile Umut'u yatırıp kaldırmak istiyoruz.

Great White
07.05.2010, 17:49
Bak lafı nereye getirdi..

E sonra da durduk yere kızışıyorsun be lazkopat:))

tslover
07.05.2010, 17:50
Fatih Tekke 311 maç 139 gol
(süper lig : 278 maç-124 gol)

Umut Bulut 248 maç 108 gol
(süper lig : 216 maç-90 gol)

Fatih Tekke-Umut Bulut = 63 maç 31 gol .

Matematik olaya böyle bakıyor . :)
Maç başı ortalamaya baktığımızda:
F.Tekke:0,44 gol
U.Bulut :0,43 gol
Aradaki fark :0,01 gol
Bunu çevirirsek 100 maçta 1 gol yani fatih tekke eldeki verilere göre Umuttan sadece 100 maçta 1 gol fazla atmış

Ama sonuç:
Fatih son vuruş ustası,Umut beceriksiz
Fatih her girdiğini atıyor Umut kaçırıyor
Fatih taraftardan hertürlü övgüyü alıyor (son kurnazlıklarına rağmen)Umut'a hakaretin haddi hesabı yok

İnsan düşünmeden edemiyor Fatihe verilen desteğin aynısı Umut'a verilse sonuç nasıl olurdu acaba??

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:50
Bak arkadaşım , birisi bana terbiyesizlik yaparsa , muhataplardan biri alarak saygısızlık ederse tepkimi veririm ki bu benim hakkımdır . Ben hiç bir başlıkta nöbet tutup kim ne yazmış okuyamam . Bundan ötürü kimse de beni suçlayamaz .

Çok çok rahatsız oluyorsanız , şikayet tuşu mevcut , raporlayın gitsin .

Ancak hem insalnlarla dalga geçeceğim , laubali konuşup bilgi vermek isteyen adamların mesajlarını sözüm ona komik duruma düşüreceğim diyeceksin , icabında bel altı vuracaksın , ondan sonra benzer bir karşılık bulduğunda da ağlayacaksın . Var mı böyle bir şey ?

Herkes , hakettiği gibi karşılanmaz ama bir şekilde hakettiği gibi karşılık bulur . Bu da ısrarla sürdürmeye çalıştığınız polemikle ilgili son mesajımdır .

Forumu kendi psikolojik sıkıntılarınızla meşgul etmeyin .

Anlaşılan arada ciddi münasebet var. Psikolojik sıkıntısı olmayan adaletin nasıl işlemesi gerektiğini bilir.

Ömer TOPAL
07.05.2010, 17:51

sadece taraftara umutun bazi egoist hareketleri antipatik gelmiyor, kendi takim arkadaslarida hep el kol hareketi yapiyor umutta ben hep görüyorum(sadece teofilo degil)

bide şu luganoyu mahvetmiş cümlesi biraz bana komik geliyor belki 4-5 defa calimlamaya denedi umut ama sadece 2 defa basarili oldu
golü attigi pozisyonda kimse umutu tutmuyordu, buda cok ilginc bir kupa finalnde rakip defans takimin forvetin tutmaya bile gerek duymuyor frikikte

hamit 61. mesajınmış bu...Harbi harbi hoş geLdin...sen şimdi bu mesajı al defalarca oku...hani 61 ya onun hatrına....!

Recep Alkan
07.05.2010, 17:52
O kadar tezat taraftarımız var ki anlatamam.

Ersun Yanal dönemi, oyuncularımız sakatlanmıyor, düzenli programlar ile çalışmalara devam ediyor, hocamız çeşitli teknolojik aletler ile oyuncuların form grafiklerini ölçüyor, biçiyor ona göre davranıyor. Sonra bazı çok bilmiş gruplar çıkıyor, bunlar kendilerine söylendiğinde, ama ya bırakın sizde, oyuncu kendine bakıyor, hoca bu konuda övülüyor, Ersun da hocamı diyor.

Sonra aradan zaman geçiyor, bir oyuncumuz sakatlanmadığı için taraftar tarafından övülüyor, aferin deniyor, yine bazı kesimler çıkıyor, arkadaş sadece oyuncu ile mi ilgili bu durum, bırakın ALLAH aşkına diyor.

Bir transfer dönemi geliyor, taraftar bir oyuncu istiyor, bazı kesimler çıkıyor, ne gerek var, 5 forvetimiz var, Umudumuz var, yeter bize diyor, almıyor adamı. Bazı taraftar kitlesi de çıkıyor, tabi ya, Umut var Umut. Ne bilmem kimi. Yeter bize diyor. Hatta biz tek forvet oynuyoruz, ne yapacağız 3 forveti bile diyebiliyor. Sonra aynı zihniyet, o malum iş bitince Umut başlığına gelip, oyuncuyu yerden yere vuruyor. Hatta HAİN damgası vurup, DEFOL GİT bile diyebiliyor.

Sonrasında bu sene bir oyuncuyu Fenere satıyoruz. Adam bizdeyken millette küfürün biri bin para gidiyor, Saç, Sakal, Araba, Özel yaşam, Kafa topu sayılıyor da sayılıyor. Ona da defl Git diyenler çıkabiliyor. Adam bir şekilde gidiyor bizden, sonrasında o efsane yorumcular yine soluğu Umut başlığında alıp, arkadaş Gökhan'ı yediniz, o olsa bilmem ne olurdu diyor.

Yönetimimizi överken bu takım uzaydan mı geldi arkadaş, bakın nasıl takım kurdular diyor bazı arkadaşlarımız. Sonrasında gelip başlıklarda takımın %75 ini eleştirip, oraya bu lazım, bu kesin gitmeli bilmem ne laflarını hiç de sıkılmadan konuşabiliyor.

Bunları çoğaltabilirim, ama işin özü şu.

Taraftarımız tutarlı değil, ne istediğini bilmiyor, adamına göre, duruma göre, o an keyfi ne istiyorsa ona göre konuşuyor. Olayları olduğu gibi değil, anlamak istediği gibi yorumluyor, olayın özüne aslına değil, cevap verebileceği kısmına yanıt veriyor.

Ve ne yazık ki, Umut Bulut kadar bu takıma katkısı olmayanlar Umut'a hain damgası vurup Defol git diyebiliyor.

Kusura bakmayın ama , acınacak durumdayız.

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:53
Bak lafı nereye getirdi..

E sonra da durduk yere kızışıyorsun be lazkopat:))

En azından yırtık dondan çıkmış gibi işime gelmeyen her lafa atlamıyorum.

İnsanların fikirlerine saygı gösteriyorum. İlk okul çocukları gibi isimlerle uğraşmıyorum. Birazdan ana okul seviyesine inersen şeker verecem sana.

Cem Akyüz
07.05.2010, 17:53
Senin olduğun yerde Umut'a eleştiri yapılmaz.

Ben Soner Abi'nin olduğu başlıkta Umut'u eleştiriyorum bir sorun yaşamadık henüz:)

lazkopatfaroz
07.05.2010, 17:56
Ben Soner Abi'nin olduğu başlıkta Umut'u eleştiriyorum bir sorun yaşamadık henüz:)

Onun olduğu yerde Umut eleştirilmez o eleştirilir :)

Onun sıkıntısı ciddi ayda bir gelir.

Serdar A
07.05.2010, 17:57
İş o kadar izafi bir hal aldı ki herkes ben ne dersem o doğrudur boyutuna ulaştı .

Gelin rakamlarla konuşalım , yok .
Bakın geçmişte bunlar bunlar oldu , olmadı sana öyle geldi .
Bu adam aksadı ama yönetim bunu bunu yapmadı , olsun Umut defolmalı .

İşte tartışma düzeyimiz özetle bu şekilde .

Great White
07.05.2010, 17:58

Lazkopata bağlamadığın içindir Cem:D

Ömer TOPAL
07.05.2010, 18:06
O kadar tezat taraftarımız var ki anlatamam.

Ersun Yanal dönemi, oyuncularımız sakatlanmıyor, düzenli programlar ile çalışmalara devam ediyor, hocamız çeşitli teknolojik aletler ile oyuncuların form grafiklerini ölçüyor, biçiyor ona göre davranıyor. Sonra bazı çok bilmiş gruplar çıkıyor, bunlar kendilerine söylendiğinde, ama ya bırakın sizde, oyuncu kendine bakıyor, hoca bu konuda övülüyor, Ersun da hocamı diyor.

Sonra aradan zaman geçiyor, bir oyuncumuz sakatlanmadığı için taraftar tarafından övülüyor, aferin deniyor, yine bazı kesimler çıkıyor, arkadaş sadece oyuncu ile mi ilgili bu durum, bırakın ALLAH aşkına diyor.

Bir transfer dönemi geliyor, taraftar bir oyuncu istiyor, bazı kesimler çıkıyor, ne gerek var, 5 forvetimiz var, Umudumuz var, yeter bize diyor, almıyor adamı. Bazı taraftar kitlesi de çıkıyor, tabi ya, Umut var Umut. Ne bilmem kimi. Yeter bize diyor. Hatta biz tek forvet oynuyoruz, ne yapacağız 3 forveti bile diyebiliyor. Sonra aynı zihniyet, o malum iş bitince Umut başlığına gelip, oyuncuyu yerden yere vuruyor. Hatta HAİN damgası vurup, DEFOL GİT bile diyebiliyor.

Sonrasında bu sene bir oyuncuyu Fenere satıyoruz. Adam bizdeyken millette küfürün biri bin para gidiyor, Saç, Sakal, Araba, Özel yaşam, Kafa topu sayılıyor da sayılıyor. Ona da defl Git diyenler çıkabiliyor. Adam bir şekilde gidiyor bizden, sonrasında o efsane yorumcular yine soluğu Umut başlığında alıp, arkadaş Gökhan'ı yediniz, o olsa bilmem ne olurdu diyor.

Yönetimimizi överken bu takım uzaydan mı geldi arkadaş, bakın nasıl takım kurdular diyor bazı arkadaşlarımız. Sonrasında gelip başlıklarda takımın %75 ini eleştirip, oraya bu lazım, bu kesin gitmeli bilmem ne laflarını hiç de sıkılmadan konuşabiliyor.

Bunları çoğaltabilirim, ama işin özü şu.

Taraftarımız tutarlı değil, ne istediğini bilmiyor, adamına göre, duruma göre, o an keyfi ne istiyorsa ona göre konuşuyor. Olayları olduğu gibi değil, anlamak istediği gibi yorumluyor, olayın özüne aslına değil, cevap verebileceği kısmına yanıt veriyor.

Ve ne yazık ki, Umut Bulut kadar bu takıma katkısı olmayanlar Umut'a hain damgası vurup Defol git diyebiliyor.

Kusura bakmayın ama , acınacak durumdayız.

ya benden de küçüksün iki yaş ama uzat o elini bi öpeyim be....:alkış: :alkış: :alkış:

Emirhan Makul
07.05.2010, 18:27
.................................................. .................................................. ..............

SDinc
07.05.2010, 18:38

çççççç Ağlamak istiyorum :D

maxim
07.05.2010, 18:40
Niye de tartışıyorsunuz bilmem ya ;

Umut'a attığı gol için teşekkür edip , Seneye takımımızdan gitmesi için dua edin sonra başka başlıklara geçin olayın özü budur.

Gitmeden olmaz diyorsun yani?

Emirhan Makul
07.05.2010, 18:43
.................................................. .................................................. .......

Zeki Akyol
07.05.2010, 18:45
Kesinlikle forvet e ıhtıyacımız olduğu aşikar :))) ama Umut yedekte olsa kalmalı takımda gıtsede nıye gıttı yada kalsada nıye kaldı demem :)

Armağan Dere
07.05.2010, 19:04
makine müh. okuyorsun sanırım..

şu karaladığım yeri yazan birinin mühendis olacağı gerçeği üzüyor beni..

Umut...fakirin ekmeğidir doğru sizin gibi fakirlerin!...,bana ve mesleğime sallıycanıza bu takım nasıl yükselir onun hesaplarını yapın ve onun için fazlalıklardan kurtulmamız gerektiğini de unutmayın...Türkiye'de mühendis yetiştirilmiyormuş vay anam vay...Bunları diyenler oxfordda,harwordda okuyorlar sanırım(!)...Son olarak Umut ile yollar ayrılmalıdır 31 Mayıs 2010'da

Serdar A
07.05.2010, 19:10
Umut...fakirin ekmeğidir doğru sizin gibi fakirlerin!...,bana ve mesleğime sallıycanıza bu takım nasıl yükselir onun hesaplarını yapın ve onun için fazlalıklardan kurtulmamız gerektiğini de unutmayın...Türkiye'de mühendis yetiştirilmiyormuş vay anam vay...Bunları diyenler oxfordda,harwordda okuyorlar sanırım(!)...Son olarak Umut ile yollar ayrılmalıdır 31 Mayıs 2010'da

Heyecanlanmaya gerek yok .

Bende mühendisim . Hem yurtta hemde Avrupadaki mühendislik enformasyonunu da gayet iyi bilirim .

Lafım size değil .

BAHADIR33
07.05.2010, 19:11
Eeee?
biz Tellioğullarından mı oluyoruz şimdi :)

Yusuf Özbakır
07.05.2010, 19:12
Ya umut sana ne diyeyim bilmem ki yılda ortalam 40 maç oynuyorsun attığın gol sayısı 15 16 ya abi barı biraz dengeli dağıt şu golleri bir adam bir maçta 10 gol kaçırmaz ki 2 kaçır bir at.. yapma be birader

TameRHan
07.05.2010, 20:01
umut bulut gibi birisini halen daha savunacak kadar futbol yoksunu kişilerin yorumlarını okuyunca cidden futbol adına üzülüyorum,utanıyorum.yazık ki ne yazık.Trabzonspor gibi büyük bir kulüp böyle ucuz futbolcuların milyon eurolar kazandığı yer olmuş, yazık ki halen daha bazı kişiler kendi uydurdukları nedenlerle umut bulut gibi oyuncuları ölümüne savunur halde

Yazık Trabzonspor'a ciddi yazık

Samet Metin
07.05.2010, 20:03
Umut'a bu forumda hakaret edilmesine karşıyım varsa eden arkadaşları kınıyorum ama Umut'a laf söyletmeyecez diye çırpınan bazı arkadaşlar var şu son 5-10 sayfadaki yazılarını bi okuyun lütfen;
ooo maşallah Umut'u eleştirenlerin ne meslekleri kalmış ne delikanlılıkları ne kullanıcı isimleri...

-burada eleştiri yapan adamın mühendisliğinden sana ne kardeşim?
-yok bitanesinin ismi lazkopatmış tam da uymuş da puhahaha falan...
-yok biri birinin avatarına takmış...

sizin Umut'a destek anlayışınız buysa süpermiş valla...
eleştirenlerin hepsine bir kulp takılıyor. dikkatli okuyun Umut'u savunmak için eleştirenlere saldırılıyor...

ha bi de sonra seviyeden falan bahsediyo bu arkadaşlar

Armağan Dere
07.05.2010, 20:11
Samet,hiçkimse umrumda değil..Ben gelir lafı gediğine sokarım eleştiri yaparak..Onlar konuşsunlar..Ben Trabzonspor'un başarısı için kafa patlatıyorum,nasıl daha iyi oynanır,daha iyi olunur diye çırpındıkça burda arkadaşlar kendilerini Umut Bulut'a şartlamışlar...Umut Bulut 5 senede kendini bir arpa boyu geliştirememiş bir futbolcu...Kurtulmak Ümidiyle 31 Mayıs'ta Umut

KUTADGU
07.05.2010, 20:13
Umut Bulut inşallah önümüzdeki sezonlar için de imzayı atacak. Zaten gönülden atmıştı.

Yönetim'de Türkiye Kupası başarısını taçlandırmak için golcülüğü su götürmez üst düzey bir forvet alacak inşallah.

Umut - Teofilo - Büyük kalibre yeni forvet

Hem Umut sürekli hırpalanmayacak hem de biz daha iyi bir takım olacağız.

Umut Bulut bu takımda kalmalı.

Serdar A
07.05.2010, 20:16
Aynı dilde mi konuşuyoruz ?

Ben neden adamın mesleğine laf edeyim . Üstelik aynı meslekteyken . Benim serzenişim ülkemizdeki mühendislik enformasyonu . Lafı geçmişken altını çiziverdim .

O kadar izah ettik hala söylenene bak .

Anlama özürlü birisine izah etseydim , çoktan anlardı .

Bu kadar gerizekalıca bir muhabbet olamaz .

Çileden çıkmamak elde değil .

Armağan Dere
07.05.2010, 20:18
@Farabi seni anladım ben..Arkadaş sıkma canını sen...o Egemen'den bahsediyor

KAUNAS
07.05.2010, 20:23
Umut'a bu forumda hakaret edilmesine karşıyım varsa eden arkadaşları kınıyorum ama Umut'a laf söyletmeyecez diye çırpınan bazı arkadaşlar var şu son 5-10 sayfadaki yazılarını bi okuyun lütfen;
ooo maşallah Umut'u eleştirenlerin ne meslekleri kalmış ne delikanlılıkları ne kullanıcı isimleri...

eleştirenlerin hepsine bir kulp takılıyor. dikkatli okuyun Umut'u savunmak için eleştirenlere saldırılıyor...

valla dostum dediklerinde haklısın.
ama ne hakaretleri ne de boş yorumları beni ilgilendiriyor.
ben diyeceğimi dedim.eğer umut bulut isimli gol kaçırma uzmanı bu takımda kalırsa seneye yine şampiyonluk onun her maçta kaçıracağı 6-7 gol yüzünden gidecek.ve ben burada umut bulutu körü körüne savunanlara hesap soracağım. isimleri not alıyorum, hepsi tek tek burada herkesten özür dileyecek veya foruma artık bir daha uğramayacak.

Trabzonspor takımı kimsenin babasının malı değil,bir şeyin arkasında körü körüne duranlar yeri geldiğinde bunun hesabını vermeli

Kaan
07.05.2010, 20:30
Bunu çevirirsek 100 maçta 1 gol yani fatih tekke eldeki verilere göre Umuttan sadece 100 maçta 1 gol fazla atmış

Ama sonuç:
Fatih taraftardan hertürlü övgüyü alıyor (son kurnazlıklarına rağmen)Umut'a hakaretin haddi hesabı yok

İnsan düşünmeden edemiyor Fatihe verilen desteğin aynısı Umut'a verilse sonuç nasıl olurdu acaba??

:rolleyes:

Armağan Dere
07.05.2010, 20:36

Ama sonuç:

Olaya hep bakmak istediğiniz gibi bakıyorsunuz..Umut'a destek vermediğimizi,verilmediğini kim söledi..Kaç maç peşinden koştu bu taraftar...Fatih bu takımda bir fiil kaç sene oynadı?..Umut kaç sene?...Umut'un maç başı ortalaması kaç pozisyona göredir?..Fatih'in ki kaç pozisyona göre?..Atabilme becerisi olarak Fatih'e hakarettir yazdıkların...Görmek istediğiniz gibi görmeyin Gerçekleri Görün!...

FC-ST-PAULI-61
07.05.2010, 20:40

Ama sonuç:

Fatih varken assist yapan Colman Alanzinho Selcuk yoktu ibrahim ege hüseyin ve hasan ücüncü vardi ayrica bir sezonda 31 gol atti 17 kafa golü.Umut bunu yapamaz

Kaan
07.05.2010, 20:43
Fatih varken assist yapan Colman Alanzinho Selcuk yoktu ibrahim ege hüseyin ve hasan ücüncü vardi ayrica bir sezonda 31 gol atti 17 kafa golü.Umut bunu yapamaz

Fatih Teke gollerinin yarısını, belki de yarısından fazlasını kafayla attı.

Ortayı açan da kendisi miydi ? :)

Ayrıca Hasan Üçüncü ve İbrahim Ege diyorsunuz, son yıllarımızdaki en kötü orta saha oyuncularını söylüyorsunuz ?

Yattara neden diyemiyorsunuz, Emrah Eren ?

KAUNAS
07.05.2010, 20:45
hacı muratla ferrari'de karşılaştırıldı. tam oldu

umutçular hayalgücünde sınır tanımıyor

Serdar A
07.05.2010, 20:46
Olaya hep bakmak istediğiniz gibi bakıyorsunuz..Umut'a destek vermediğimizi,verilmediğini kim söledi..Kaç maç peşinden koştu bu taraftar...Fatih bu takımda bir fiil kaç sene oynadı?..Umut kaç sene?...Umut'un maç başı ortalaması kaç pozisyona göredir?..Fatih'in ki kaç pozisyona göre?..Atabilme becerisi olarak Fatih'e hakarettir yazdıkların...Görmek istediğiniz gibi görmeyin Gerçekleri Görün!...

Konuşalım bunları , kestirip atmayın .

Fatih kaç sezon oynadı ? 2002'den sonra 4 sezon . hadi evveliyatını saymayalım .
Umut Bulut kaç sezon oynadı ? 4 sezon

Kaç pozisyona göre olması bitiriciliğe işaret ettiği kadar pozisyon becerisine işaret etmez mi ? Görmek istediğimiz gibi görmeyelim diyen sizsiniz .

Ben Umut'un hiç bir dönemde taraftarın ağzına geleni söylemediği dönem hatırlamıyorum .

Fatih Tekke'nin dönemini de iyi hatırlarım . Sanıyorsunuz ki Fatih ayağına gelen her topu gol yapıyor .

Kadro kalitesi derseniz , Szymek Yattara Gökdeniz üçlüsü konuyu başlamadan kapatıyor .

KAUNAS
07.05.2010, 20:49
tekkeyle umut kıyaslaması..

bunu karşılaştırma cesareti bulmak bile futbola ihanettir

Kaan
07.05.2010, 20:51
tekkeyle umut kıyaslaması..

bunu karşılaştırma cesareti bulmak bile futbola ihanettir

Tekke tabi ki Umut'tan iyi ama kıyaslandırılmasını isteyen bizler değiliz.

Benim kıyaslama amacım, Umut'un Tekke'den çok da kötü bir oyuncu olmadığı.

Ama konuyu istediğiniz yere çekiyorsunuz. ;)

Benim her cümleye cevabım var ama maalesef siz her cümlemize cevap veremiyorsunuz -ki bu da haklı olduğumuzun göstergesidir. ;)

KAUNAS
07.05.2010, 20:56
- adam her maçta 7-8 net gol pozisyonunu gol yapamayacak
- her hava topunu rakibi alacak, kendisi hiçbirine vuramayacak
- çalım atamayacak
- orta yapamayacak
- pas veremeyecek
- boştaki arkadaşlarına pas vermeyecek hepsine kendi vuracak.
- takım halinde gole giderken nerede duracağını hiç bilemeyecek
- maç boyu takıma katkısı vasatın üzerine çıkamayacak

ama nedense bazı kendini futbol alimi sananlar çıkacak umutu bu takımda eleştirenlere hakaret edecek,umutu ise süper bir yıldız gibi savunacak,takımda kalmasını isteyecek..

Serdar A
07.05.2010, 21:00
..

ama nedense bazı kendini futbol alimi sananlar çıkacak umutu bu takımda eleştirenlere hakaret edecek,umutu ise süper bir yıldız gibi savunacak,takımda kalmasını isteyecek..

Bu ancak aynada gördüğünü sandığın yansıman olabilir , neden başkasına yaftalama gereği duyuyorsun ? Herkes önce yazıp sonra yazdığına inanacak değil ya .

Kim futbol alimi olduğunu iddia ediyor ?

Saçmalamanın da bu kadarı ... Sınırları gerçekten merak eder oldum .

FC-ST-PAULI-61
07.05.2010, 21:01
- çalım atamayacak
- orta yapamayacak
- pas veremeyecek

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: aynen

Tigerlily
07.05.2010, 21:04
- çalım atamayacak
- orta yapamayacak
- pas veremeyecek

Az önce farabi'ye karşı ''gerizekalıca'' kelimesini kullanan üye bir Umut savunucusu muydu yoksa ? :) ya da bu bir hakaret değil mi ?

Ortadaki eleştiri ve hakaretler tek taraflı değil, objektif olun.

Umut'un takımda kalmasını istiyoruz. :) Siz de istemiyorsunuz.

Biz istedik diye kalır mı ?
-Hayır
Siz istediniz diye gider mi?
-Hayır

Ee?
Bir takım oyuncusunu desteklemek gerekirken bu derece kösteklemek niye?

Serdar A
07.05.2010, 21:07
anlama özürlü kim acaba bak altında ki mesajı oku armağan ne diyor...

olayın seninle bir alakası olmamasına rağmen gerizekalıca muhabbet yapan da sensin...

Bak yazdığımda her hangi bir edit yok . Başkası cevap yazdıktan sonra da kesip biçmemişim . Dön oku , anlamadın dön tekrar oku .

KAUNAS
07.05.2010, 21:08
Bu ancak aynada gördüğünü sandığın yansıman olabilir , neden başkasına yaftalama gereği duyuyorsun ? Herkes önce yazıp sonra yazdığına inanacak değil ya .

Kim futbol alimi olduğunu iddia ediyor ?

Saçmalamanın da bu kadarı ... Sınırları gerçekten merak eder oldum .

burada aklını kullanmasını bilen herkes kimin saçma yazılar yazdığını gayet iyi görüyor sen merak etme ;)

ama yinede millet siz umutçulara hayranlık besliyor.

o kadar saçma ve boş nedenleri sırf umut bulutu savunmak için bir araya ustaca getirmeyi başardığınız için

Serdar A
07.05.2010, 21:12
burada aklını kullanmasını bilen herkes kimin saçma yazılar yazdığını gayet iyi görüyor sen merak etme ;)

ama yinede millet siz umutçulara hayranlık besliyor.

o kadar saçma ve boş nedenleri sırf umut bulutu savunmak için bir araya getirmeyi başardığınız için

Yazdıklarınıza akıl emaresi gösterinde inanalım .

Yok efendim "karşılaştırmak futbola ihanetmiş" ? Olamaz öyle değil mi , bu söylenen saçma ve boş bir neden olamaz :)

Umut'u mu destekliyorum yoksa sadece ortaya rakamları mı koyuyorum anlayabilmek için okumak gerekli .

Ama heyecanlanmadan .

Gökhan BAYRAK
07.05.2010, 21:15
- çalım atamayacak
- orta yapamayacak
- pas veremeyecek

böyle ezbere yorum yapanlara bayılıyorum yaa..

bu bilgileri tüikten mi alıyorsunuz çok merak ediyorum.

dök buraya arşivlerden umut'un maç içinde yaptıklarını ve yapamadıklarını..

sonra da 3 büyüklerin forvetlerinin yaptıklarını ve yapamadıklarını dökelim..

ondan sonra da burada konuşalım..

gerçi ondan sonra daha konuşamazsınız ya, neyse...

sefatoyer
07.05.2010, 21:15
iyi niyetin,çaban ve hırsın için teşekkürler Umut..

Recep Alkan
07.05.2010, 21:18
ya benden de küçüksün iki yaş ama uzat o elini bi öpeyim be....:alkış: :alkış: :alkış:

Estağfurullah kardeşim.

Gökhan BAYRAK
07.05.2010, 21:21

bana bu üçünün aynı maçta çıktığı bir tane örnek göstersene...

KAUNAS
07.05.2010, 21:22
Yazdıklarınıza akıl emaresi gösterinde inanalım .

Yok efendim "karşılaştırmak futbola ihanetmiş" ? Olamaz öyle değil mi , bu söylenen saçma ve boş bir neden olamaz :)

Umut'u mu destekliyorum yoksa sadece ortaya rakamları mı koyuyorum anlayabilmek için okumak gerekli .

Ama heyecanlanmadan .

sürekli birilerine laf yetiştirme niyetiyle hareket etmeyip,umutu savunmak için yazdıklarınıza iyi dikkat etseydiniz o zaman daha iyi anlardınız nasıl komedi ürünü sözlerle karşılaştırılma yapıldığını.

Samet Metin
07.05.2010, 21:26
Bak yazdığımda her hangi bir edit yok . Başkası cevap yazdıktan sonra da kesip biçmemişim . Dön oku , anlamadın dön tekrar oku .

mesajıma editle sadece eksik yazdığım bir "e" harfini eklediğime hayatımda ki herşey üzerine yemin ederim...

daha önce ne yazıyormuş bari onu da söyle farabi kardeş...
bir "e" harfi eksik iken nasıl birşey anladın da bana "anlama özürlü" diyorsun?
(yalancısın)

ama olay açık aslında;
seninle alakalı olmayan bir mesaj yazdım sen üstüne alındın
ben sana özelden durumun seninle alakalı olmadığını anlattım ve hakaret içerikli mesajını kaldırmanı istedim
ama sen takmadın
ben de aynı şekilde sana cevap yazdım kesinlikle fazlasını yazmadım...

sen tekrar tekrar okuma lütfen okuyunca sapıtıyorsun...

Serdar A
07.05.2010, 21:26
sürekli birilerine laf yetiştirme niyetiyle hareket etmeyip,umutu savunmak için yazdıklarınıza iyi dikkat etseydiniz o zaman daha iyi anlardınız nasıl komedi ürünü sözlerle karşılaştırılma yapıldığını.

Hala devam . :)

Hani nerede sizin deyiminizle boş ve saçma olmayan , içi bilgi dolu mantıklı anlatımlar .

Alıntı yapın , buraya katılmıyorum arkadaş deyin , medenice tartışalım .

Ben ne yazmışım ? Hakikaten merak ediyorum istatistikler dışında neye yorum yapmöışım diye ...

Havaya konuşmuyorum , değer verip mesajını okuduğum adamında aynı ciddiyetle olaya yaklaşmasını beklerim .

Benimksinin boş bir beklenti olduğunu baştan söyleyin , bende boşuna beklemeyeyim . Ben sizin tarzınızla konuşamam , eğer tarzınız bu ise .

Döndüğümde umarım sağlıklı bir tartışma ortamı oluşur .

Recep Alkan
07.05.2010, 21:34
Umut Bulut'un gönderilmesi kime göre doğru, kime göre yanlış ? Yönetimin o kadar hatası var iken Umut'un takımda kalması nasıl fahiş bir hata olarak gösterilebilir ?

Kaldı ki sen kim oluyorsun da, burda ki insanlar Umutçu, Ahmetçi, Mehmetçi gibi asalak yorumlar ile yargılayabiliyor, yaftalayabiliyorsun ? Ne zaman kurtulacaksınız bu dar kalıplarınızdan ? Ne zaman anlayacaksınız burda yorum yapan kişilerin tek amacının Trabzonspor iyiliği olduğunu ? Zamanında sevdiğiniz kişiler hakkında iyi konuşan spor yazarlarını alkışa boğarken, aynı spor yazarları Umut hakkında iyi konuştuğunda neden ve hangi mantıa sığınarak sırtınızı çevirirsiniz ?

Ben Umut'a destek veriyorum arkadaş. Eğer bir yeri sıkıp da bu şekilde yaftalayıcı bir liste yapacak olan varsa koysun beni listenin ilk başına. Sonrasında da Umut kaçırdığında buyursun burdan lafını söylesin.

Bu kadar mı zor alıyor kafanız, kuru kuruya, şartsızca, koşulsuzca hiçbir hatasını görmeden mi destekliyoruz Umut'u. Burda yazılmıyor mu hataları. Aslında biraz bıraksanız, insanlar sizin şuursuzca yazılarınızdan biraz nefes alabilse Umut'un eksiklerini de yazacak, ama nerde. Nefes almadan giydir. İnsanlar da bu sefer yazakları eleştirilerini saklayıp, sizin inadınıza yorumlar yapıyor. Ondan sonra da zekası bol insanlar çıkıp buralarda sen umutçusun, sen Ahmetçisin diyebiliyor.

Ben iddiamın arkasındayım, attığım 11.000 mesajın arkasındayım, eğer karşımda ki adam da (!) biraz olsun delikanlı ise, önce çıkar, Umut tebrik ederim, Kupa maçının yıldızı, maçı kazanmamızın kilidi idin. Final maçı için iyi iş çıkardın, tebrik ederim, bu maç oynanmadan sana salladığım tüm şuursuz yazılarım için özür dilerim der.

Eğer bunun için yüreğiniz yoksa, milletin yüreğini ölçen yazılar yazmaktan vazgeçin. Hele hele ki sana asla kalmayan Delikanlılık tartışmasına asla girme.

Bugüne kadar foruma gönderdiği 174 mesajın 35 tanesi Umut Bulut'a giydirmek olan birisine çok bile yazdığımı düşünüyorum.

Eğer yazıların bu şekilde dengesizce giderse, seninle aynı görüşte olduğum konularda bile en büyük muhalefetinim, bilginize,

Saygılar BMN ahalisi.

(Muhatabı görmemiş, tekrarlıyorum)

Gökhan BAYRAK
07.05.2010, 21:47
Umut Bulut'un gönderilmesi kime göre doğru, kime göre yanlış ? Yönetimin o kadar hatası var iken Umut'un takımda kalması nasıl fahiş bir hata olarak gösterilebilir ?

Kaldı ki sen kim oluyorsun da, burda ki insanlar Umutçu, Ahmetçi, Mehmetçi gibi asalak yorumlar ile yargılayabiliyor, yaftalayabiliyorsun ? Ne zaman kurtulacaksınız bu dar kalıplarınızdan ? Ne zaman anlayacaksınız burda yorum yapan kişilerin tek amacının Trabzonspor iyiliği olduğunu ? Zamanında sevdiğiniz kişiler hakkında iyi konuşan spor yazarlarını alkışa boğarken, aynı spor yazarları Umut hakkında iyi konuştuğunda neden ve hangi mantıa sığınarak sırtınızı çevirirsiniz ?

Ben Umut'a destek veriyorum arkadaş. Eğer bir yeri sıkıp da bu şekilde yaftalayıcı bir liste yapacak olan varsa koysun beni listenin ilk başına. Sonrasında da Umut kaçırdığında buyursun burdan lafını söylesin.

Bu kadar mı zor alıyor kafanız, kuru kuruya, şartsızca, koşulsuzca hiçbir hatasını görmeden mi destekliyoruz Umut'u. Burda yazılmıyor mu hataları. Aslında biraz bıraksanız, insanlar sizin şuursuzca yazılarınızdan biraz nefes alabilse Umut'un eksiklerini de yazacak, ama nerde. Nefes almadan giydir. İnsanlar da bu sefer yazakları eleştirilerini saklayıp, sizin inadınıza yorumlar yapıyor. Ondan sonra da zekası bol insanlar çıkıp buralarda sen umutçusun, sen Ahmetçisin diyebiliyor.

Ben iddiamın arkasındayım, attığım 11.000 mesajın arkasındayım, eğer karşımda ki adam da (!) biraz olsun delikanlı ise, önce çıkar, Umut tebrik ederim, Kupa maçının yıldızı, maçı kazanmamızın kilidi idin. Final maçı için iyi iş çıkardın, tebrik ederim, bu maç oynanmadan sana salladığım tüm şuursuz yazılarım için özür dilerim der.

Eğer bunun için yüreğiniz yoksa, milletin yüreğini ölçen yazılar yazmaktan vazgeçin. Hele hele ki sana asla kalmayan Delikanlılık tartışmasına asla girme.

Bugüne kadar foruma gönderdiği 174 mesajın 35 tanesi Umut Bulut'a giydirmek olan birisine çok bile yazdığımı düşünüyorum.

Eğer yazıların bu şekilde dengesizce giderse, seninle aynı görüşte olduğum konularda bile en büyük muhalefetinim, bilginize,

Saygılar BMN ahalisi.

burda adam gibi yazılmış mesajlara, "muhatap kişilerin" cevap verebildiğini gördün mü recep kardeşim?

ben muhatabın değilim ama imzamı atıyorum altına...

esra61
07.05.2010, 21:50
devre arasında babama
-maçtan sonra inş umutun kaçırdıklarıyla değilde attıklarıyla konuşuruz...dedim
öylede oldu ipten aldı bizi........ne zaman ne yapıcağın belli olmuyo...en kolay topu gol yapamıyosun ama olur olmaz anlarda gol atıyosun...ilginç...:D:D
helal olsun sana......

Hotaman
07.05.2010, 23:37
Gökhan geçen sene forvet, gol ve asist bazında değerlendirme yaptığımızda Umut dan daha başarılıydı.
Yanlış!
Gol-asist toplamında Gökhan daha öndeydi. Sadece golde Umut. Ayrıca sezon boyunca tüm maçlarda sahadaydı.
İstikrarlı bir şekilde kadroda olmak tarifsiz bir başarıdır.

Serdar A
07.05.2010, 23:59
Velhasıl kelam , adama zorla Umut'un avukatlığını yaptırırlar . O derece .

Hadi bakalım ...

Kubilay ŞAHİN
08.05.2010, 00:12
Ara transfer döneminde "Umut bizim için gayet yeterli bir forvettir.. Teofilo ile birlikte iyi bir uyum sağlayacaktır.. Fatih gibi moruk futbolcuyu ne yapacağız..!" diyenler nedense forvet diye çırpınmaya başladı..

Çırpınmayı aşıp sallamaya başladılarki durumları vahim demektir..

asilhamsi
08.05.2010, 00:12
Umut u cok fazla elestirenlerden biriyim.Hatta bazen ileri de gitmisimdir.
Ama o sagolsun kacırdıgı bir iki net pozisyondan sonra en can alıcı noktada attıgı golle hep lafı agzıma tıkamıs beni madara etmistir:)

Umut suz bir Trabzonspor gercekten cekilmez olur..

Kupa macındaki o gol sevinic ve inancı beni adeta mest etti.

Bu arada Umut bizden ayrılsa bosta kalacagını düsünen arkadaslar Anadolunun tüm takımları İstanbul takımlarının cogunlugu ve hatırı sayılır Avrupa kupleri kesinlikle Umut u almak ister.İnsallah ayrılmaz ama ayrılırsa bu yazdıgımın arkasındayım.Bura da bekliyor olacagım...

Son olarak ben girdigi her pozisyonu gole ceviren forvet hic görmedim:D

orhan42
08.05.2010, 00:16
Eskişehir de atılması,kasımpaşa maçında yaptıkları,geçen sezon kaçırdıklarına bakarak gitsin diyenlerdendim..Ama bu çocuğun mücadele hırsı azmi başka be abiler..Sanki takımın kalbi gibi..yetenekleri ksıtlı ama bakın fenere hala Tuncayı bir şekilde arıyorlar.Tuncak çok savruk bi oyuncu olmasına rağmen hızı,hırsı ve yüreği ile Febeşe çok şey katıyordu..O yüzden umudun takımda kalmasını isteyenlerdenim.Ama tek başına yetmez,yanına son vuruşlarda usta bi oyuncu nokta tarnsfer bi forvet lazım..bakın kupa maçları dahil bu sene 18 golü var..Bize geldiğinden beri sırf ligde 4 sezonda neredeyse 60 golü var bu adamın..tek eksiği son vuruşlarındaki zayıflığı..Onu da geliştirse bence tadından yenmez onun futbolu..Ona kızan arkadaşlar -ki biri de benim- kupa finalinde ligin en iyi defans oyuncularından ikisini ne hallere düşürdüklerine bi baksınlar..İnşaallah takımda kalır...

orhan42
08.05.2010, 00:17
Bu arada yeri değil ama onu Fatihle kıyaslayan yönetime Fatihi getrimediniz diye yüklenen arkadaşlara sormak istiyorum..Rubin de ne yapıyor Fatih?

orhan42
08.05.2010, 00:19
Kardeşim onun zamanında da Gökdeniz,şimek,romaşenko yattara vardı:(

Recep Alkan
08.05.2010, 00:26
Bu arada yeri değil ama onu Fatihle kıyaslayan yönetime Fatihi getrimediniz diye yüklenen arkadaşlara sormak istiyorum..Rubin de ne yapıyor Fatih?

Sence ne yapıyor ?

Rubinde ki durumu hakkında ki son duyumların nelerdir ?

Paylaşır mısın...

hamit008
08.05.2010, 00:31
Yanlış!
Gol-asist toplamında Gökhan daha öndeydi. Sadece golde Umut. Ayrıca sezon boyunca tüm maçlarda sahadaydı.
İstikrarlı bir şekilde kadroda olmak tarifsiz bir başarıdır.
vay be umutu savunim diye gercekler bile ortadan kaldiralim, gecen sezon gökhan ünal 15 gol atmisti umutta 14 gol, nasil umut daha fazla gol atmis oluyor, yani ben lig olarak söylüyorum ha belki sen kupa maclari, dostluk maclarina felanda hesaplamisindir

orhan42
08.05.2010, 00:31
Sence ne yapıyor ?

Rubinde ki durumu hakkında ki son duyumların nelerdir ?

Paylaşır mısın...
Ben de onu merak ediyorum ne yapıyor?:confused:

Serdar A
08.05.2010, 00:32
vay be umutu savunim diye gercekler bile ortadan kaldiralim, gecen sezon gökhan ünal 15 gol atmisti umutta 14 gol nasil umut daha fazla gol atmis oluyor, yani ben lig olarak söylüyorum ha belki sen kupa maclari, dostluk maclarina felanda hesaplamisindir

Kupa maçlarını çıkaralım o halde . Maçtan sayılmıyormuş .

Kaç gol fark ile gol kralı olmuş Gökhan ?

atf61
08.05.2010, 00:33
Eskişehir de atılması,kasımpaşa maçında yaptıkları,geçen sezon kaçırdıklarına bakarak gitsin diyenlerdendim..Ama bu çocuğun mücadele hırsı azmi başka be abiler..Sanki takımın kalbi gibi..yetenekleri ksıtlı ama bakın fenere hala Tuncayı bir şekilde arıyorlar.Tuncak çok savruk bi oyuncu olmasına rağmen hızı,hırsı ve yüreği ile Febeşe çok şey katıyordu..O yüzden umudun takımda kalmasını isteyenlerdenim.Ama tek başına yetmez,yanına son vuruşlarda usta bi oyuncu nokta tarnsfer bi forvet lazım..bakın kupa maçları dahil bu sene 18 golü var..Bize geldiğinden beri sırf ligde 4 sezonda neredeyse 60 golü var bu adamın..tek eksiği son vuruşlarındaki zayıflığı..Onu da geliştirse bence tadından yenmez onun futbolu..Ona kızan arkadaşlar -ki biri de benim- kupa finalinde ligin en iyi defans oyuncularından ikisini ne hallere düşürdüklerine bi baksınlar..İnşaallah takımda kalır...
çok haklısın umut tuncay sabri serkan balcı emre belözoğlu bu adamların kazanma hırsı süper....

atf61
08.05.2010, 00:34
ölümüne umut bulut...seni seviyoruz....

Recep Alkan
08.05.2010, 00:39
Ben de onu merak ediyorum ne yapıyor?:confused:

Soruş şekliniz bir merak gidermekten çok eleştiri gibi geldi bana.

Neyse ben yine de söyleyeyim, Fatih abi kasık sorunu yaşıyor, tam olarak iyileşemedi, antrenmanlara başladı ama, tam kapasiteye ulaşamadı. Şanssızlık denebilir.

En yakın zamanda dönecek inşallah.

kudu_61
08.05.2010, 00:53
5. dakika da o gol nasıl kaçırılır hala anlamıyorum
ama kafa golü süperdi
birde biz geçen maçlar niye kızdık anladınız mı colmanın attığı son gol için kızdık niye mi çünkü asist yapınca da güzel oluyormuş biz ona bunu anlatmaya çalıştık illa senin atman gerekmez ceza sahasında boş olanı görsen de severiz biz seni ama göremezsen ve atamazsan çok kırılgan, duygusal insanlarız hemen kızarız at veya attır önemli değil hangisini yaptığın önemli olan TRABZONSPOR un başarısı bunu attırarak da yapıyorsan bizim için önemli futbolcusun inşallah bunu hem sen hem de 4EVERTS Kardeşim anlar (UMUT U çok sevdiğini bildiğim için yazdım)

OZDEN61
08.05.2010, 01:06
Mahalle deki laf dalaşına dönmüş burası. anitumutçu , umutçu diye ayrılmışız. bende umut u geldiği günden beri sevenlerdenim. şimdi umutçumu oldum. trabzonuma gelen karakterli oyunculardan biridir. benim gibi düşünen insanlar, kullanıcı adları malum hepsini aşağı yukarı biliyorum. ne yazmışlar, yazdıklarına bakın ben dahil umut u eleştirdiğimiz yönler var. hatalarını söylüyoruz. artı yönlerinide yazıyoruz. bizler umut un yanına çok iyi forvet alınmasından yanayız, kalmasından yanayız. ama burda bazıları onlarda belli isimler hep, imzalarına antiumutcu yazmış, beyinsiz umut yazmış, defol git yazmış. şimdi bunlar rencide edici, hakaret icerikli laflar degilmi. bazı umut düşmanı arkadaşlar 4 senedir onca hoca değişikliğine rağmen sürekli oynatan her hocadan daha hoca olmuşlar, yöneticiden daha yönetici olmuşlar, kombine-forma-ligtv abonesi olan bilinçli taraftardan daha taraftar olmuşlar ve umut a hakaret etme defol git deme hakkına sahip olmuşlar. siz bu hakkı nerden buluyorsunuz. bu gibi taraftarlar yüzünden şampiyon olamıyoruz senelerdir.
biri umuta gerizekalı yazmış, sonrada ben eleştiriyorum eleştirdiğim içinmi kızıyorsunuz bana, eleştirme özgürlüğüne sahibim yazmış bumu eleştiriniz. o hakareti yazan arkadaş bu seferde ona cevap veren arkadaşa küçümseyici şeyler yazmış. adamın amacı belli, forumu kahve muhabbetine çevirmiş, demekki kahveden dışarı çıkmıyor.
eleştiri yapalım, şunu hatalı yaptı, eksiği şu diyelim ama hakaret etmeyelim. gönül verdiğimiz formayı giydiğini unutmayalım.

irfanb
08.05.2010, 01:11
En yakın zamanda dönecek inşallah.

Trabzonspor`a mı ?
Bekliyoruz yıllardır.
:)

Ahmet Ocak
08.05.2010, 01:30

takma kafana renkdaş bu tip insanlar kendileriyle aynı görüşü paylaşmayanlara karşı tahammülsüzdürler great white denilen şahıs beni de en iyi dostuma benzetti aklınca hakaret edip laf soktum sanıyor :) o kadar acıyorum ki kendisine diyecek laf bulamıyorum :) umut bulut bu takımdan gidene kadar durmak yok yola devam ;) great white senden de yaratıcı hakaretlerine(!) yenilerini eklemeni bekliyorum :D

ThePatriot61
08.05.2010, 02:08
Finalde gol atti diye hemen kahraman yapmayin. Umut hala bildigimiz Umut. Degismez de. Macin basindaki pozisyonu nasil kacirdi unuttunuz mu? Sampiyon olmak istiyorsak ve Avrupada hemen birinci turdan elenmek istemiyorsak bize cok iyi bir forvetin gelmesi lazim.

KAUNAS
08.05.2010, 02:17

Saygılar BMN ahalisi.

mantığın ve erdemin bittiği yerde hakaret başlar misali sizler de umutu savunacak gücünüz kalmadığı zaman hemen umutu eleştirenlere en ağır hakaretleri sıralıyorsunuz.ayrıca asalak yorum tabiri yanlıştır,asalak kelimesinin yanlış manada kullanımından dolayı.eminim daha yaratıcı hakaretler bulabilirsiniz o süper laf yetiştirme meraklı içgüdünüzle :) :)

her neyse, burada birkaç azınlık tutturmuşsunuz nöbetleşerek umutu körü körüne savunup umutu eleştirenlere hakaret ediyorsunuz. kimisi aklınca dalga geçmeye çalışıyor,kimisi senin gibi güya bel altına vurmaya çalışıyor vs.

ben burada umut bulut isminin neden bu takımda oynatılmaması gerektiğini maddeleriyle sıraladım.keza benim gibi bu başlığa yorum yapanların büyük çoğunluğu aynı nedenlerle umutu istemiyor. ama siz kemik tayfa yani burada nöbetleşerek umutu savunan ekip uslanmadan millete laf yetiştirme derdine düşmüşsünüz.

seneye umutun kaçıracağı goller yüzünden şampiyonluk gittiği zaman sizlerin utançtan dolayı bu foruma bir daha gelmeyeceğini biliyorum. olan maalesef Trabzonspor'a olacak.kaygım ve üzüntüm sadece bu

OZDEN61
08.05.2010, 02:41
mantığın ve erdemin bittiği yerde hakaret başlar misali sizler de umutu savunacak gücünüz kalmadığı zaman hemen umutu eleştirenlere en ağır hakaretleri sıralıyorsunuz.ayrıca asalak yorum tabiri yanlıştır,asalak kelimesinin yanlış manada kullanımından dolayı.eminim daha yaratıcı hakaretler bulabilirsiniz o süper laf yetiştirme meraklı içgüdünüzle :) :)

her neyse, burada birkaç azınlık tutturmuşsunuz nöbetleşerek umutu körü körüne savunup umutu eleştirenlere hakaret ediyorsunuz. kimisi aklınca dalga geçmeye çalışıyor,kimisi senin gibi güya bel altına vurmaya çalışıyor vs.

ben burada umut bulut isminin neden bu takımda oynatılmaması gerektiğini maddeleriyle sıraladım.keza benim gibi bu başlığa yorum yapanların büyük çoğunluğu aynı nedenlerle umutu istemiyor. ama siz kemik tayfa yani burada nöbetleşerek umutu savunan ekip uslanmadan millete laf yetiştirme derdine düşmüşsünüz.

seneye umutun kaçıracağı goller yüzünden şampiyonluk gittiği zaman sizlerin utançtan dolayı bu foruma bir daha gelmeyeceğini biliyorum. olan maalesef Trabzonspor'a olacak.kaygım ve üzüntüm sadece bu

genelde foruma sık sık girmem. girdikçe bakıyorumda umutu eleştirenlerin sayısı cok az. hakaret eden sizi giblerin sayısı cok fazla. evet sayfaları geri ye dogru okudugumda sizin gibiler hakaret ediyor. tutturmuşsunuz bir umut. trabzonu tutuyorum diyorsun ama tuttugun takımın oyuncusunu, formayı terleten gollerini atan insana hakaret ediyorsunuz. bumu sizi taraftarlığınız.

daha önce gol atacak olursa sevinmeyeceğim yazanlarımı ararsın, beyinsiz diyenimi ararsın, gerizekalı diyenimi. bunlar hakaret değilmi. diyeceksin ki bunları ben yazmıyorum, senin gibi düşünenler yazıyor. biraz geçmişe bakarsan senin de vardır. yazmışsın foruma giremeyeceksiniz diye. eger hakaret edenler hala bu foruma girebiliyorsa, gol atıp sevinmeyecegim diyen varsa bunlara ragmen yüzleri tutuyorsa bizimde yüzümüz tutar. ben umutu artısıyla eksisiyle seviyorum. bu formayı giydigi sürece de sevceğim. bu forma sevmem icin yeterli. gerisi tefarruat.

KAUNAS
08.05.2010, 03:21
genelde foruma sık sık girmem. girdikçe bakıyorumda umutu eleştirenlerin sayısı cok az. hakaret eden sizi giblerin sayısı cok fazla. evet sayfaları geri ye dogru okudugumda sizin gibiler hakaret ediyor. tutturmuşsunuz bir umut. trabzonu tutuyorum diyorsun ama tuttugun takımın oyuncusunu, formayı terleten gollerini atan insana hakaret ediyorsunuz. bumu sizi taraftarlığınız.

daha önce gol atacak olursa sevinmeyeceğim yazanlarımı ararsın, beyinsiz diyenimi ararsın, gerizekalı diyenimi. bunlar hakaret değilmi. diyeceksin ki bunları ben yazmıyorum, senin gibi düşünenler yazıyor. biraz geçmişe bakarsan senin de vardır. yazmışsın foruma giremeyeceksiniz diye. eger hakaret edenler hala bu foruma girebiliyorsa, gol atıp sevinmeyecegim diyen varsa bunlara ragmen yüzleri tutuyorsa bizimde yüzümüz tutar. ben umutu artısıyla eksisiyle seviyorum. bu formayı giydigi sürece de sevceğim. bu forma sevmem icin yeterli. gerisi tefarruat.

umutun bu takımda kalmaması gerektiğini birçok nedenlerle belirterek dile getirmek hakaret değildir.umuta yazmış olduğunuz gibi örneklerle hakaret edilmesi ise zaten yanlıştır,benim gibi sağduyulu düşünen hiçkimse de bunu tasvip etmiyor zaten.
gel gelelim sırf trabzonspor forması giyiyor diye destek verme olayına.
bu konuda hakkında bende diyorumki madem umut sırf bu formayı giydiği için sevilecek,desteklenecek o zaman onun yerinde oynayan diğer oyuncular da pek âlâ sevilebilir,desteklenebilir.

bu takımda her sene 13-14 gol atıyor diye göklere çıkardığınız bu oyuncunun sahada takımına tek bir artısı yok.olumsuz özelliklerini herkes iyi biliyor.her maç en az 7-8 net golü kaçırdığını da herkes biliyor.ve onun yerinde olacak başka iyi forvetlerin o pozisyonların çoğunu gol yapacağınıda herkes biliyor

işte bizim tek derdimiz umut bulutun yerine bu takıma daha faydalı,daha golcü birilerinin gelmesi.

Samet İslamoğlu
08.05.2010, 07:53
umutun bu takımda kalmaması gerektiğini birçok nedenlerle belirterek dile getirmek hakaret değildir.umuta yazmış olduğunuz gibi örneklerle hakaret edilmesi ise zaten yanlıştır,benim gibi sağduyulu düşünen hiçkimse de bunu tasvip etmiyor zaten.
gel gelelim sırf trabzonspor forması giyiyor diye destek verme olayına.
bu konuda hakkında bende diyorumki madem umut sırf bu formayı giydiği için sevilecek,desteklenecek o zaman onun yerinde oynayan diğer oyuncular da pek âlâ sevilebilir,desteklenebilir.

bu takımda her sene 13-14 gol atıyor diye göklere çıkardığınız bu oyuncunun sahada takımına tek bir artısı yok.olumsuz özelliklerini herkes iyi biliyor.her maç en az 7-8 net golü kaçırdığını da herkes biliyor.ve onun yerinde olacak başka iyi forvetlerin o pozisyonların çoğunu gol yapacağınıda herkes biliyor

işte bizim tek derdimiz umut bulutun yerine bu takıma daha faydalı,daha golcü birilerinin gelmesi.

Sahada senin futbol bilginin görmene yetmeyeceği kadar yararı var.Sen göremiyorsun diye böyle sölemeye hakkın yok!

magicyattara
08.05.2010, 09:05
Trabzonspor'un Umut'u gönderme gibi bir lüksü olduğunu zannetmiyorum..

maxim
08.05.2010, 11:49
Umut'un şu meşhur 9'da 1 , 7'de 1 gol oranını ispatlayacak olan var mı acaba?

İnternette hemen hemen her maçın özetleri mevcut. Tek tek sayılabilir her maçta kaç pozisyona girip kaçını gol yaptığı.

Bu istatistiği kullananlardan ispat bekliyorum açıkçası.

Travelair
08.05.2010, 11:53
Keşke Umut daha yetenekli olsaydı da, onu eski gs'li Arif Erdem gibi kanatlarda dolaşan; bol orta, gol ve asist yapan bir atak elemanı olarak değerlendirebilseydik

izzet
08.05.2010, 11:55
Allahim ben bir taraftarim, kendi kafama göre YOrum yaparim, birselyer düsünürüm...

Ama bu "Trabzonlu Futbolu cok iyi biliyor" Lafini kim uydurmussa Allah nasil biliyorsa öyle yapsin!

Cakma Futbol Bilginlerine bakin, sanki her mac kenarda Kagit kalemle Not tutuyorlar mübarek ....

Tangerine Dream
08.05.2010, 12:00
Dün akşam kupa maçını tekrar izledim, özellikle futbolcuların maç içerisinde neler yaptıklarına dikkat ettim. Ve diyorum ki; Umut'un sözleşmesi en az 3 yıl uzatılmalı.

Sibel
08.05.2010, 12:13
Israrla savunuyorum.Savunacağım da.Umut o kadar azimli bir oyuncu ki bunu görmemek mümkün olmasa gerek.Evet tek sorun kaçırdığı mutlak diyebileceğimiz gol pozisyonları ve gol pozisyonlarında pas vermeme düşüncesi,bunu çok görmemek lazım.Dünyanın hangi takımında her pozisyonu gol yapan bi forvet var ki?Elbet kaçacak,ben de sinirleniyorum üzülüyorum BU DA KAÇAR MI diyorum ama bu Umut'u yerden yere vurmayı gerektirmez bu.Onun ruhunu azmini her zaman en üst seviyede gördüm.Helal olsun ona...Eksik forvet ama çok iyi oyuncu.Aksi yok

İsa
08.05.2010, 12:20
Umut bu takımın ruhudur.

Emekli olana kadar Umut'la devam.

Birde üst düzey bir golcünün yanında görmek lazım Umut'u.

Uğur Ö.
08.05.2010, 12:45
Mücadele etmediği maç yok kabul ama öyle maçlar olur ki çok az sayıda pozisyona girersin bunları atarsan maçı yenersin ama Umut atamıyor işte yetenektenmidir zakadanmıdır heyecandanmıdır bilemem bunları bundan zaten 1.sınıf santrafor olamıyor yoksa diğer özellikleri iyi ama forvette olması gereken en önemli özellik yok(bitiricilik ,sonvuruş )

Özkan
08.05.2010, 13:51
Bilica ve Lugano gibi iki vahşî stoperi tek başına harcayan adamı eleştiriyoruz ya, bizden adam olmaz.

Oğuz B.
08.05.2010, 13:52
Tekrar tekrar bir daha sana helal olsun Umut'um..

Ömer TOPAL
08.05.2010, 14:04

bak ben daha yaratıcı bir hareket buldum...Seni araştırdım...yazdıgın 300 küsürlü mesajın çogunda umuta sallayan biri oldugunu gördüm...Konu umut olmayan başlıklarda alakasız sallamalarını gördüm..he evet benim yazılarım çogu bu başlıktadır...aç bak araştır nerde hangi futbolcumuza sallamışım...agır eleştiri yapmısım defol git demişim..ben umut bulut fanatigi degilim Trabzonspor fanatigiyim...Kaldıki takımım için dogru olanı çıplak gözle görebiliyorum..Birilerine olan gıcıgımdan dolayı önyargılı maç izlemiyorum....ve çogu arkadasın gördügü gibi gerçekleri görüyorum...He alınmasınmı alınsın daha kalite bir forvet alınsın...Umutda kalsın dedik her daim..ama bu deyimlerimizi alıntılarla agır hakretlerle, lakap takarak yerle bir edenler oldu...Alınsın en kalitesi alınsın ki görün o zaman Umut Bulut'un ne kadar önemli bir oyuncu oldugunu...! he tabi o zaman buraya ugrayıp kimse yalamaz tükürdügünü...

aslında tartısmaya bile degmez ama yazınızdaki agır eleştiri oklarından biri benim cigerime saplandıysa bir nebze olsun yazılır araştırılır diye düşündüm..Konu umut bulut degil konu bizim taraftarımız o an hissi düşüncesi duygusu ne ise o sekilde harekt ediyor ve eleştiriyor..birisine taktıysa kafayı o adam agzı ile kuş tutsa yaranımıyor...Şampiyonluk kaçmış sorumlusu umut degildir...sadece gol atmakla şampiyon olunsaydı bakınız...

Twente (http://javascript<b></b>:popTeam(247,'2009/2010');) 34 27 52 63 23 86 +40
2Ajax Amsterdam (http://javascript<b></b>:popTeam(234,'2009/2010');)34 27 43 106 20 85 +86
3PSV Eindhoven (http://javascript<b></b>:popTeam(233,'2009/2010');) 34 23 92 72 29 78 +43

1Beşiktaş (http://javascript<b></b>:Tc('3','1','Beşiktaş')) 34 21 85 60 30 71+30
2Sivasspor (http://javascript<b></b>:Tc('446','1','Sivasspor')) 34 19 96 54 28 66+26
3Trabzonspor (http://javascript<b></b>:Tc('4','1','Trabzonspor')) 34 19 87 54 34 65+20

Hadi çöz sen bu tablodaki garipligi....Mesele umut bulut savunmak degil..Körü Körüne eleştirilere dur demek...
YAzılarından yaptıgım alıntılar,başlıkları yazın ve imzan....!

7. Şampiyonluk için seneye neler yapılmalı?

avrupadaki büyük takımlara bakın.her sezon en fazla 3-4 isim değiştiriyorlar.sürekli aynı kadroyla sahaya çıkıyorlar.ve bu istikrar da başarının en büyük nedeni aslında.ben öyle veya böyle kadronun çok değiştirilmesi taraftarı değilim.bu takım 2 senedir golcüleri yüzünden şampiyonluğu kaçırıyor.umut bulut gitmeli ve 2 kaliteli forvet alınmalı

> hacısalihoğlu ve alioğlu istifa!

2010-2011 Türkiye Ligi Şampiyonu: Trabzonspor

forveti umut bulut olan takım değil süper ligde 2.ligde bile şampiyon olamaz.

avrupadaki takımlara bakın,her sene en fazla 3-4 oyuncu değiştirip,yollarına sürekli aynı kadroyla devam ederler.yani iskeleti bozmazlar.ben kadromuzun fena olmadığını,son 2 sezonda şampiyonluğu her maç net 7-8 gol kaçıran beceriksiz forvetler yüzünden kaçırdığımızı düşünüyorum.bu nedenle umutun derhal gönderilip kaliteli 2 forvet alınması taraftarıyım.ayrıca stopere ve ortasahaya bir oyuncu alınması gerek.ancak böyle bir şekilde yeni sezona iddialı girme şansımız olabilir.

yoksa ister inanın,ister totem yapın,iyi forvetsiz Trabzonspor'umuz şampiyon olamaz

BMN'de En Komik Mesajlar

gördüğüm en komik mesaj :

umut bulut bu takımda kalmalı

demir
08.05.2010, 14:12
umuttan cok sey beklıyorsunuz .. coksey beklıyoruz .... nedenmi

bizim istediğimiz sey bir santrofor pekı umut ne Forvet ?

bir forvet oyuncusu (gokdeniz gibi) yılda ortalama kac gol atar ? 15 pekı bu ıstatıstık nasıldır turkıye sartlarında mukemmel ? pekı zaman bızım beklentımız nedır umuttan takımda santrofor olmadıgı ıcın santrofor olması yani yılda 30 gol atması ? pekı bu kapasıte onda varmı hayır yok ..! pekı bu sorun nasıl cozulur? takıma santrofor alarak ... pekı santrofor alınırsa umut ne olur ...

umut ozellık olarak bu takıma cok fazla sey katacak yeterkı bır santrofor alalım bızler ıstıyoruzkı umutta tekkenın ozellıklerı olsun ama bu mumkun degil arkadfaslar artık anlayın umut oynamadıgında bu takım orta sahayı gecemıyor gormuyormusunuz ??

hamucera
08.05.2010, 14:47
beni Umutsporlu yapan büyük Trabzonspor taraftarlarının bazılarında Trabzonspor ile ilgili hiçbir simge dahi görememek te ayrı bir tarafı işin

bir ara Umut başlığına mesaj atanların sayısı çıkarılmıştı. bu liste nerden çıkıyor merak, sürekli Umut için yazanlar savundukları oyuncuların mesaj sayılarını da verebilecek varmı.

bu arada Umut'u sürekli eleştiren ve bizlerle sürekli ters düşen YAKARCI,

seni ayrıca tebrik ediyorum, gerçekten bu mutlu zamanımızda bu başlığa gelip tebrikler Umut dediğin için,

Mustafa ÖZDEMİR
08.05.2010, 14:48
umuttan cok sey beklıyorsunuz .. coksey beklıyoruz .... nedenmi

bizim istediğimiz sey bir santrofor pekı umut ne Forvet ?

bir forvet oyuncusu (gokdeniz gibi) yılda ortalama kac gol atar ? 15 pekı bu ıstatıstık nasıldır turkıye sartlarında mukemmel ? pekı zaman bızım beklentımız nedır umuttan takımda santrofor olmadıgı ıcın santrofor olması yani yılda 30 gol atması ? pekı bu kapasıte onda varmı hayır yok ..! pekı bu sorun nasıl cozulur? takıma santrofor alarak ... pekı santrofor alınırsa umut ne olur ...

umut ozellık olarak bu takıma cok fazla sey katacak yeterkı bır santrofor alalım bızler ıstıyoruzkı umutta tekkenın ozellıklerı olsun ama bu mumkun degil arkadfaslar artık anlayın umut oynamadıgında bu takım orta sahayı gecemıyor gormuyormusunuz ??
o zaman umut bu takımda 2.forvet olmalı.yine atar 15 golünü...

tslover
08.05.2010, 15:00
Adamsın sen adam.11'in 1.sisin o kadar.

İslam Sezer
08.05.2010, 15:11
ya arkadaşlar herkes Trabzonsporun iyiliğini istiyor değil mi?
bazıları değil aslında herkes Umuttan şikayetçi.
o basit golleri kaçırınca hangimiz üzülmüyoruz ki.bir de o kritik maçlar kaybedilince veya berabere kalınca üzüntü öfkeye dönüşüyor.şimdi sesli düşünmeye devam edelim.peki umut yok,ne biliyim sattık,sakattı cezalıydı yok işte.
geleni gelecekleri hesap edelim.hesaplara şansımızı,ekonomik durumumuzu,uyumu,karı,yağmuru sıcağı ekleyelim.geçen sene 3.olan bu sene 5.olan ve Türkiye kupası kazanan takımımız seneye şampiyon olmalıdır.şampiyonluk için umuttan kurtulup başka bir forvet almak mı şart yoksa yepyeni mükemmel bir golcüyü bulmak mı şart.teofilo var,murat satıldı diyelim.burak ne olacak.satar mı şenol güneş?umutun suçunu da yazalım.ne yapsın adam.ankaragücünden aldık.gelmese miydi?çok koşup luganoyu rahatsız ediyormuş.etmemeli mi?
son mesajımda umuta rahat ol sakinleş diyorum.biliyorum kolay değil bu baskıda ama artık sakinleş arkadaş.rahat ol.sırtı dönük oynamayı duvar olabilmeyi,pasör olabilmeyi,kafa toplarına zamanlamayı öğrenerek çıkmayı öğren artık.biliyorsun aslında çünkü bazen yapıyorsun.sonra inanılmaz biçimde unutuyorsun ama bu eksiklerin de olmasa bu hırsınlar hele kolay golleri atıp takımı sırtlarsan efsane olursun diyorum ki ama lafla peynir gemisi yürür mü?
lafı uzattım umuttan iyisi gelir mi?
umut gidince başkası gelince şampiyon olur muyuz?
cevabınız evetse gitsin deyin emin değilseniz şans vermeye devam edelim,teofiloyu da katarak uyumlu bir forvet hattıyla şampiyonluk umalım ve destek olalım...

Ömer SEVİNÇ
08.05.2010, 15:15
Kafa olarak rahatlaması lazım bu 1.

Taraftarlar barışması lazım bu 2.

Gerektiğinde Umut'u yedeğe düşürebilecek, Umut'tan daha kaliteli bir forvet almamız, Umut'un takımın 2. forveti durumuna düşmesi lazım bu da 3.

O zaman ciddi manada Umut'u kullanmaya başlarız, o zaman ciddi manada şampiyonluğa oynamaya başlarız. Yoksa Umut'un her gol atamadığı maçtan sonra aynı noktaya dönmeye devam..

Erdal
08.05.2010, 15:24
Valla maçı stadyumda seyredip Umut un rakip müdafayı nasıl rahatsız ettiğini görebilen hiç kimsenin Umut gitsin diyebileceğini sanmıyorum :)

Ömer SEVİNÇ
08.05.2010, 15:27
Vallahi Lugano'nun neden Umut için Türkiye'nin en iyi santraforu dediğini anladım ben maçta:)) Perişan oldu herif.

Hüseyin Hatırlı
08.05.2010, 15:44
Umut sadece biraz daha az heyecanlanıp kafasını kaldırıp pozisyonu iyi analiz edebildiğinde kalitesiinin adamı olacaktır!

objek
08.05.2010, 15:46
Tum goruslerden sonra ortaya cikan sonuc kadrodaki oyuncularimizdan umut arasira atiyor cokta kaciriyor diyerleri ise pozisyona dahi zor giriyorlar onun icin az tepki aliyorlar:)) umut uzerinden elestirilerin son bulmasi icin gol atan oyuncularimizin sayisinin artmasi lazim bir tek adamdan gol beklenmeyecek arzulanan sampiyonlugun,da gelmesi lazim aksi takdirde yonetim teknik kadro ve oyuncular icersinde umut en fazla elestirilen adam olmaya devam eder

Ömer TOPAL
08.05.2010, 15:48
Valla maçı stadyumda seyredip Umut un rakip müdafayı nasıl rahatsız ettiğini görebilen hiç kimsenin Umut gitsin diyebileceğini sanmıyorum :)

ben televizyondan da anladım bunu...Önyargılı izlemedigim için...adımız umutçu koyuluyor işte bu yüzden...Umutçu degilim gerçekçiyim :) iyi bir forvet takviyesi veya teo yu yaz kampında çok iyi hazırlayıp seneye bomba gibi giriş yapabiliriz.

Ilelioglu
08.05.2010, 15:56
Umut Bulut in...:)

Bence bu Takimda kalmasi gerekenlerden biri, ama Teo'ya ragmen cok kaliteli bir Forvet'e ihtiyacimiz var eger ki Sampiyonlugu istiyorsak.

:);)

Sibel
08.05.2010, 18:42
Biz ligin en çok pozisyona giren takımıyız.Öyle her zaman gol beklersek bi maçta en az 10 gol:)Saçma değil mi?Bütün forvetler gol kaçırabilir değil mi?İstatistikler belli,ligde yerin belli,kaliten belli,şampiyonluk hasretinden çıldırmış bu taraftar.Aldırma sen Umut.Hatalarınla dahi İyikiiii varsınn...Ebediyyen sözleşme imzala hep bizimle kal..ohhh

Barış Burak
08.05.2010, 18:59
renktaşlarım bu umutu iyi bir forvet olarak savunmayın gurbanınız olayım. ya 3 senedir sürekli koşlan bi forvetimiz olunca forvet sürekli koşmalıdır hissine kapılıyorsunuz heralde.

evet umutun önde iyi bastığı doğru ama forvetin asli görevi o değildir.o sağlam pres görevinin asıl sahibi orta sahadır.umutun asli görevi,bitiricilik,bitiriciliği iyi değilse koşulara iyi paslar atma,onu da yapamadı yararlı koşular yapıp alan boşaltmaktır.

1) maçları sadece topun gittiği yere bakarak izlemeyin,koşularıda takip edin,umutun alan boşalttığını göremeyeceksiniz
2)pas konusunda yeteneksiz olduğunu zaten biliyoruz.pas konusunda yetenekli demeyin bari.
3) gol atma konusunda beceriksiz.şimdi bazı renktaşlartım diyecek ki bu adam geçen sezon 15 bu sezon 11 gol attı.bu mu beceriksizlik? EVET. maalesef bu.trrabzonun forvetlere attığı pasları iki senedir ne fb ne gs atabiliyor forvetlerine.umut yeteneksiz değil,sadece normal bir forvet olsaydı 20 golle kapardı geçen sezonu.biraz daha güzel izleyelim şu oyunu yahu renktaşlarım.

umut gerçek bir ön libero stilinde.ama gel gör ki forvet olmaz.tamam çocuk mücadele ediyor ama forvetin asli işi değildir o .bir bilene sorun isterseniz. haa şenol hoca şu anda en hazır o olduğu için oynatıyor.ama daha iyisi olduğunda(ki teo ısınırsa çok daha iyi olacak kanımca,futbolu bildiğini gösteriyor) umut mutlaka yedek kalacaktır.umut bu takımın asli forveti olamaz.

tahmin etmiştim umut kupa maçında gol atınca savunanlarının çoğalacağını ama renktaşlarım,umut iyi bir forvet değil.bunu futbolu gerçek ve kolektif bir şekilde izlerseniz anlayabilirsiniz.

Joacivil
08.05.2010, 19:10
Su adama lanet olsun onun yuzunden gerçekleri gördüğüm için ana bacı bana küfür eden kendine trabzonsporlu diyen veletlerden ahlaksızlardan nefret ediyorum böyle adamlar yüzünden daha cok sevimsiz geliyorsun Umut herkez
gitsin derken 1 gol attın yine herkez kalsın diye her maç ayrı yorum yeter artık.

Cem Kıran
08.05.2010, 19:30
Koşan sporcu izlemeyi sevenler atletlerin yaptıkları yarışmaları izleyebilirler..

Örneğin Süreyya, Elvan çok iyi koşucular yabancılardan Usain Bolt harika koşuyor..

Murat SİSMAN
08.05.2010, 19:33
koşan sporcu izlemeyi sevenler atletlerin yaptıkları yarışmaları izleyebilirler..

Örneğin süreyya, elvan çok iyi koşucular yabancılardan usain bolt harika koşuyor..

:d :d d: D: :d

Samet İslamoğlu
08.05.2010, 19:55
Koşan sporcu izlemeyi sevenler atletlerin yaptıkları yarışmaları izleyebilirler..

Örneğin Süreyya, Elvan çok iyi koşucular yabancılardan Usain Bolt harika koşuyor..

55.dakikaya kadar mükemmel futbol oynadığımız kupa maçında gol yediğimiz an yaptığın yorum.Sen hala buralarda Umut'a sallamaya utanmıyormusun?Gerçi utanıcak olsan şu mesajı atmazsın ya neyse.Bunu sana devamlı hatırlatıcam belki yüzük kırarır diye.hiç sanmıyorum ama..

StRoNG-Ts tarafından yazılan Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun..Umut,Burak,Engin ile kurulan kadro bu kadar olur...

Dünden beri bas bas bağırıyorum yanlış kadro diye..

Barış Burak
08.05.2010, 20:03
some 61 abim yalan değil ki ama.umut ve buraklan bu kadar olur abim.eğer kötü bir niyetim varsa gel yüzüme tükür ama o maç ilk yarıdan net 2-0 olabilirdi doğru değil mi ağabey?

ŞAMPİYON OLDUK HALA ELEŞTİRİYORSUN BE diyebilirsin belki içinden ama be ne şenol güneşi,ne umut bulutu eleştiriyorum.şenol güneş elindeki kadronun en iyisini ortaya koymaya çalışıyor.umutta elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ama ben tekrar ediyorum.umut bulut trabzonsporun forveti değildir olamaz da.eğer bu camia şampiyonluk istiyorsa umut bulutla olmaz ki. bak kupayı adlık hepimizin yüzü gülüyor.kendimize güvenimiz geldi.artık tamammız diyoruz.ki inşaallah sene şampiyon olacağız.ama...

umut bulutla gerçekten olmaz ağabey bu iş.burak yılmazlada tabi.umut ne kadar boş kaçırıyorsa,burakta o kadar boş orta açıyor.umut en azından bir yerde top kapıyor,burak onuda iyi yapamıyor. büyük ihtimal bu isimlerle seneye devam edilecek ama edildiği taktirde sezon ortasında havlu atarız yine. umut ve burakla maalesef.

maxim
08.05.2010, 20:05

Birader biz kupayı aldık biliyor musun?

Alex attı 1-0 geriye düştük. Sonra UMUT beraberliği yakalamamızı sağladı güzel kafa golüyle. Bunlardan haberin var mı? Maç da 3-1 bitti...

Sanırım bilgisayara program kurdun bu tarz mesajları periyodik olarak yolluyor siteye :D

Cem Kıran
08.05.2010, 20:07
Birader biz kupayı aldık biliyor musun?

Alex attı 1-0 geriye düştük. Sonra UMUT beraberliği yakalamamızı sağladı güzel kafa golüyle. Bunlardan haberin var mı? Maç da 3-1 bitti...

Sanırım bilgisayara program kurdun bu tarz mesajları periyodik olarak yolluyor siteye :D

Geçen yıl Umut efendinin Konya,Fb,Denizli maçlarında saçmalamasından şampiyonluk gitti haberin var mı?

Cem Kıran
08.05.2010, 20:07
55.dakikaya kadar mükemmel futbol oynadığımız kupa maçında gol yediğimiz an yaptığın yorum.Sen hala buralarda Umut'a sallamaya utanmıyormusun?Gerçi utanıcak olsan şu mesajı atmazsın ya neyse.Bunu sana devamlı hatırlatıcam belki yüzük kırarır diye.hiç sanmıyorum ama..

StRoNG-Ts tarafından yazılan Mesajı Görüntüle
Geçmiş olsun..Umut,Burak,Engin ile kurulan kadro bu kadar olur...

Dünden beri bas bas bağırıyorum yanlış kadro diye..

Laflarına dikkat et....

izzet
08.05.2010, 20:27
Onu birakinda, Umutun Fizige ne yahu.

Mactan sonra bi ara üstü ciplakti, Kulaklari yapistirsa, vücuda agda yapsa, adam Calvion Kleina Iccamasiri Modeli olur.

Acaba Serkan bu Vücudu görünce, göbeginden utanmiyormu?

bangkook_61
08.05.2010, 20:55
Onu birakinda, Umutun Fizige ne yahu.

Mactan sonra bi ara üstü ciplakti, Kulaklari yapistirsa, vücuda agda yapsa, adam Calvion Kleina Iccamasiri Modeli olur.

Acaba Serkan bu Vücudu görünce, göbeginden utanmiyormu?

Serkan a da salladın ya ahahha:confused: !

bahadır2561
08.05.2010, 21:33
strongts mactan once engine buraga sallama demıstım..belli olmaz bu final macı cıkar takır takır oynarlarsa ne diyeceksin demiştim..cevabı beklıyorum...

Samet İslamoğlu
08.05.2010, 22:18
some 61 abim yalan değil ki ama.umut ve buraklan bu kadar olur abim.eğer kötü bir niyetim varsa gel yüzüme tükür ama o maç ilk yarıdan net 2-0 olabilirdi doğru değil mi ağabey?

ŞAMPİYON OLDUK HALA ELEŞTİRİYORSUN BE diyebilirsin belki içinden ama be ne şenol güneşi,ne umut bulutu eleştiriyorum.şenol güneş elindeki kadronun en iyisini ortaya koymaya çalışıyor.umutta elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor ama ben tekrar ediyorum.umut bulut trabzonsporun forveti değildir olamaz da.eğer bu camia şampiyonluk istiyorsa umut bulutla olmaz ki. bak kupayı adlık hepimizin yüzü gülüyor.kendimize güvenimiz geldi.artık tamammız diyoruz.ki inşaallah sene şampiyon olacağız.ama...

umut bulutla gerçekten olmaz ağabey bu iş.burak yılmazlada tabi.umut ne kadar boş kaçırıyorsa,burakta o kadar boş orta açıyor.umut en azından bir yerde top kapıyor,burak onuda iyi yapamıyor. büyük ihtimal bu isimlerle seneye devam edilecek ama edildiği taktirde sezon ortasında havlu atarız yine. umut ve burakla maalesef.

Anlatamadığım yada anlamadığın bişi var.Dakika 55 olmuş adamların nerdeyse ilk şutu gol olmuş.Çatır çatır oynayan bir Trabzonspor var.Ve bir gol yedik diye kadroyu eleştiriyor arkadaş.İşte ben bu zihniyete karşıyım.Skor yorumcusu olmamak lazım,Spor yorumcusu olmak lazım=)

Cem Kıran
08.05.2010, 22:37
strongts mactan once engine buraga sallama demıstım..belli olmaz bu final macı cıkar takır takır oynarlarsa ne diyeceksin demiştim..cevabı beklıyorum...

Cevabım kesin ve net..

Fb tutuk oynamasa arkasından 2 tane daha sallardı..

Bizim forvetlerde havasını alırdı..Defans gereğini yapamasaydı felaketle sonuçlanırdı..Maçın ilk dkkaları 3 tane gol kaçırıyorsak..Bu hucum hattına da takır takır oynadı denmez..Fb azcık hareketli oynasaydı ardından 2-3 atardı..

Fb'nin tutuk oynamasına dua edelim..

Cem Kıran
08.05.2010, 22:38
Anlatamadığım yada anlamadığın bişi var.Dakika 55 olmuş adamların nerdeyse ilk şutu gol olmuş.Çatır çatır oynayan bir Trabzonspor var.Ve bir gol yedik diye kadroyu eleştiriyor arkadaş.İşte ben bu zihniyete karşıyım.Skor yorumcusu olmamak lazım,Spor yorumcusu olmak lazım=)

Biz takır takır oynuyoruz ama gol atamıyoruz...

Adamlar kötü oynarak gol attı..Biz 3 tane pozisyon kaçırmıştık..

Sence bunda bir anormallik yok mu?

Senin gibi aklı fikri Umut gibi topçularda oldukları için bu takım bu hale geldi...

Recep Alkan
08.05.2010, 22:53

Mantık ve erdem öyle mi ? Hangisi, sizde olmayanı mı, yoksa bizde bol miktarda bulunanı mı ? Mantık kupa maçı öncesi bu sayfaya girip, Umut sen bir hainsin olum demek mi ? Erdem ise Trabzonspor’un bir oyuncusuna Defol Git demek mi ? Yahu bazı kriterleri, bazı güzellikleri ağzımıza alırken biraz düşünsek ya, acaba ben kendim olarak günde binlerin okuduğu bu forumda nasıl sergiliyorum bu davranışları diye ? Trabzonspor’un bir oyuncusunu, hatta kaptanını hainlik ile suçlamak defol git demek hangi erdeme, hangi mantığa sığıyor acaba ? Hepsini geçtim, hangi adamlığın ürünüdür bu davranış ?

Ne yazık ki sana ve senin mantığında olan mahluklara daha yaratıcı hakaret arama gibi bir lüksüm yok. Hak etmiyorsunuz çünkü. Size verilecek yada edilecek en ağır hakaret size adam gibi yanıt vermektir. Eğer yüzünüzün biraz olsun kızarma durumu söz konusu ise, bunun ağırlığı da size yetecektir. Hee değilse, zaten elden gelen bir şey yok demektir.

Burada ki yorumları bu üslupsuz yazınızdan sonra yeniden inceledim de, galiba azınlık siz oluyorsunuz. Çünkü birçok değişik arkadaşım burada Umut hakkında gayet güzel sözler sarf etmiş. Bazı aynı arkadaşlarımızda yine giydirme çabası içine girmiş. Görülüyor ki, destek verenler değişiyor, ama köstek olanlar ise hep aynı. Ama biliyor musun, alıştık sizin gibi sürülere, bu Fatih Tekke olayında da çıktı karşımıza. Bugün delikanlılık, taraftarlık dersi veren kıt zihniyetler, o günlerde çığırtkanlık peşinde idi. Sizi de anlıyorum, merak etmeyin.

Bel altı vurmak görmemişsin sen, eğer bunu öğrenmek istiyorsan, bugün Umut başlığında siper arkadaşlığı yaptığın kişilere bir sor. Onlar sana en adisini öğretir, emin ol. Ne de olsa dün Umutları vardı, bugün ise hainleri.
Bu sitede kemik tayfa olmak çok da zor değil, gerekli olan, adamlık, sözünün eri olmak, düşüncesinin ve yazdıklarının arkasında durabilmektir. Bu özellikleri ne kadar taşıyamadığını bilsem de, inşallah bir gün bir şekilde sahip olursun da, bu sitenin kemik tayfasında seni de görebiliriz. Yoksa ömrün sıra aralarında birileri giydirip bir şey olmaya çalışmak ile geçecek. Yani kısacası bahsettiğin şu erdeme biraz ucundan tutul diyorum sana.

Senin bugün ittire kaktıra gördüklerini biz, 2 yıl önce görüp, Radyo BMN de anlattık bilader, rakamlar ile konuştuk, linkleri mevcuttur, indir dinle. Geçen sene biz bu forumlarda forvet diye ağlarken, burada Umut’a giydiren zavallıların sadece yönetimi desteklemek adına (onların tabiri ile) umutçu olduklarını gördük. Bugün ise emlerline ulaşıp, umutu kapı dışarı koymanın hesaplarını yaparken izliyoruz. Sen merak etme, bu zihniyetteki zavallılar bu sitede ilk değil, sonuncusu da sen olmayacaksın zaten. Senden sonra da gelecek.

Ben yazmış olduğun yazı sıfatında ki karalamalarına cevap yazdım, paçası sıkan, bundan sonra dediklerinin arkasında durur.

Hiçbir çapulcuya Trabzonspor oyuncusunu yedirecek değiliz, Oyuncu yeterli değilse de edebi adabı ile tartışılacak, hain sıfatına konulamayacak.

Herkes adam gibi durup, adam gibi yorumunu yapacak.

bahadır2561
08.05.2010, 23:14

Senin gibi aklı fikri Umut gibi topçularda oldukları için bu takım bu hale geldi...

bu sayfalarda umut'u savunacagım aklıma gelmezdi...final macından ötürü umut'a birkez daha teşekkürler..

Cafer Bulur
08.05.2010, 23:19
Eskisehir macindan sonra gitmeli demistim,simdi ise kararsizim.

Öncelikle fb macindaki futbolu ve golü icin tebrikler.

Buna ragmen umutun bu takimda tek forvet olamayacagi gercegi de gözardi edilemez.

Evet,umut takimda gerekli bir oyuncudur ama iyi bir forvetin yaninda faydali olacak bir oyuncudur.

Cünkü hem hem rakip savunmayi yoracak,hem de golcü özelligi olan bir forvet degildir.

Seneye a kalite bir forvet alinmali ve umut bundan istifade etmelidir.

Ömer TOPAL
08.05.2010, 23:51
recep büyüksün...!Strong TS recep'in yazıları bı okuda sacmaladıgının ve konustukca battıgının farkına var artık....dusun su adamın yakasından...bırakında agız tadı ile eksiklerini artılarını konusalım.YETER ARTIK..felaket tellallıgı yapmayın

Cem Kıran
08.05.2010, 23:55
recep büyüksün...!Strong TS recep'in yazıları bı okuda sacmaladıgının ve konustukca battıgının farkına var artık....dusun su adamın yakasından...bırakında agız tadı ile eksiklerini artılarını konusalım.YETER ARTIK..felaket tellallıgı yapmayın

4 yıldır hiçbir halt edemeyen bir oyuncunun ne artısını konuşacam ya..

Herkes istediği yorumu yapmakta özgürdür...

Herkes herkesin yaptığı yoruma saygı duysun..Ben gerektiği gibi eleştirdiğimi düşünüyorum..

Ömer TOPAL
08.05.2010, 23:58
4 yıldır hiçbir halt edemeyen bir oyuncunun ne artısını konuşacam ya..

Herkes istediği yorumu yapmakta özgürdür...

Herkes herkesin yaptığı yoruma saygı duysun..Ben gerektiği gibi eleştirdiğimi düşünüyorum..

ama bak kardeşim şu gercegi bi gör...senin imzana bak benimkine..sen umutsuz bir Trabzonspor görmek istiyorsun ben umutlu...anlatmak istedigm bu..simdi sakin kafa ile düşün lutfen....

Cem Kıran
09.05.2010, 00:00
ama bak kardeşim şu gercegi bi gör...senin imzana bak benimkine..sen umutsuz bir Trabzonspor görmek istiyorsun ben umutlu...anlatmak istedigm bu..simdi sakin kafa ile düşün lutfen....

Orda anlatmak istediğim Umut bu takımın her maç 11'de oynayabilecek oyuncusu değildir..4 yıldır bıktım artık..

Farklı bir forvet lütfen..Yedek olacaksa lafım yok..Ama gerçekten yeter ya..

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 00:03

Bizim takır takır oynamamızda,adamların üstümüze gelememesinde Umut'un hiç etkisi yok dimi.
Tekrar söylüyorum geçen yıldan bu yana en çok mahkum oynadığımız maçları.
Geçen yılki Sivas'a 3-0 yenildiğimiz maç.Bu yıl Kasımpaşa'ya 3-1 yenildiğimiz maç.devre arasına kadar maç 1-1 Umut çıktı mahkum oynadık ve 3-1 yenildik.Bu sene gs ye kupada 2-1 yenildiğimiz maç.Adamlar 6 eksikle bizi mahkum oynattılar.Eskişehir maçı ve A.gücü maçı.
Saydığım maçların hiçbirinde Umut oynamadı ve biz geçen yıldan beri en kötü futbollarımızı bu maçlarda oynadık.Siz bunu görebilecek kadar futbol bilgisine sahip değilseniz,bu konuda bizim bunu size defalarca anlatmak ve göstermekten başka yapabileceğimiz bişi yok.Ama sorun şu ki siz anlamak istemiyorsunuz,anlamazlıktan geliyorsunuz.
Umut bu takımda oynar,yanınada kaliteli bi santrafor lazım.Oda bizim işimiz değil,yönetimin işi.

Cem Kıran
09.05.2010, 00:06
Bizim takır takır oynamamızda,adamların üstümüze gelememesinde Umut'un hiç etkisi yok dimi.
Tekrar söylüyorum geçen yıldan bu yana en çok mahkum oynadığımız maçları.
Geçen yılki Sivas'a 3-0 yenildiğimiz maç.Bu yıl Kasımpaşa'ya 3-1 yenildiğimiz maç.devre arasına kadar maç 1-1 Umut çıktı mahkum oynadık ve 3-1 yenildik.Bu sene gs ye kupada 2-1 yenildiğimiz maç.Adamlar 6 eksikle bizi mahkum oynattılar.Eskişehir maçı ve A.gücü maçı.
Saydığım maçların hiçbirinde Umut oynamadı ve biz geçen yıldan beri en kötü futbollarımızı bu maçlarda oynadık.Siz bunu görebilecek kadar futbol bilgisine sahip değilseniz,bu konuda bizim bunu size defalarca anlatmak ve göstermekten başka yapabileceğimiz bişi yok.Ama sorun şu ki siz anlamak istemiyorsunuz,anlamazlıktan geliyorsunuz.
Umut bu takımda oynar,yanınada kaliteli bi santrafor lazım.Oda bizim işimiz değil,yönetimin işi.

Umut varken önde oynadıkta ne oldu maç mı kazandık?

Konya,İBB, Fb maçlarında önde oynadık ne oldu Umut gol mu attı?

Şampiyon mu olduk..Sende bunları göremeyip yeterince futbol bilgine sahip değilsin demek ki..

Ömer TOPAL
09.05.2010, 00:07
Orda anlatmak istediğim Umut bu takımın her maç 11'de oynayabilecek oyuncusu değildir..4 yıldır bıktım artık..

Farklı bir forvet lütfen..Yedek olacaksa lafım yok..Ama gerçekten yeter ya..

he bunu söyle...bende istiyorum daha iyisini...ama su an elimizdeki en iyiside bu...yonetim alıda umutmu sokmadı adamı trabzona...rekabet olsun umut yedek otursun teo oynsın digeri oynasın Trabzonspor kazansın...ama tekke elinden gitti gideli en iyi forvet umutsa baskası alınmıyorsa umut bulutun sucumudur ? o yetenekleri kadarını yapmaya calismadımı her zaman ? biz demiyormuyuz yetenegi bu kadar ? ee neden bu adama yükleniyoruzki...pireye kızıp yorgan yakmak sizinkisi...bana göre yeteneklerı farklı bır oyuncu umut...ama takımda kesinikle kalmalı bence...tabiki daha kaliteliside alındıgında umutta faydalı olucaktır emin ol

Süleyman Baykan
09.05.2010, 00:09
Geçen yıl Umut efendinin Konya,Fb,Denizli maçlarında saçmalamasından şampiyonluk gitti haberin var mı?

konya ve denizli maçlarında gökhan ünalın eline kimse su dökemez sayesinde kafayı yedim ayrıca denizli maçında umut yoktu

Cem Kıran
09.05.2010, 00:10
he bunu söyle...bende istiyorum daha iyisini...ama su an elimizdeki en iyiside bu...yonetim alıda umutmu sokmadı adamı trabzona...rekabet olsun umut yedek otursun teo oynsın digeri oynasın Trabzonspor kazansın...ama tekke elinden gitti gideli en iyi forvet umutsa baskası alınmıyorsa umut bulutun sucumudur ? o yetenekleri kadarını yapmaya calismadımı her zaman ? biz demiyormuyuz yetenegi bu kadar ? ee neden bu adama yükleniyoruzki...pireye kızıp yorgan yakmak sizinkisi...bana göre yeteneklerı farklı bır oyuncu umut...ama takımda kesinikle kalmalı bence...tabiki daha kaliteliside alındıgında umutta faydalı olucaktır emin ol

Tmm ben de yönetime sesleniyorum ztn:) Umut şuan bu takımın en iyi golcusu değildir en hazır durumda olan golcusudur..

Ama hocalarda da suç var..Elinde başka bir forvet varsa dene kardeşim Umut zaten kaçırıyor bırak oda kaçırsın bakalım ne olcak..

Yani bu yıl için demiorum..4 yıldır süre gelenden..

Cem Kıran
09.05.2010, 00:13
konya ve denizli maçlarında gökhan ünalın eline kimse su dökemez sayesinde kafayı yedim ayrıca denizli maçında umut yoktu

Prdn Denizli diyorum İBB maçında evdeki..Gökhan alda at diyo Umut efendi dağlara taşlara..

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 00:14
Umut varken önde oynadıkta ne oldu maç mı kazandık?

Konya,Denizli, Fb maçlarında önde oynadık ne oldu Umut gol mu attı?

Şampiyon mu olduk..Sende bunları göremeyip yeterince futbol bilgine sahip değilsin demek ki..

Denizli maçında Umut yoktu ztn.Konya maçındada bi arkadaşın dediği gibi Gökhan saolsun.
Şampiyon mu olduk ne demek ya.Bu takım nerdeyse 30 sene olucak şampiyon olamadı zaten.Son 4 senedirmi şampiyon olamıyoruz.Oldukta bizimmi haberimiz yok?

Egemen

nereyi okuduğumuzun veya okuyup okumadığımızın bi önemi var mı?

Trabzonspor forması giyen herhangi bir futbolcuya beyinsiz dersen oxford da bitirsen saygı göremessin benden..

algılamanda bi problem var sanırım..

yorumları 3 kere oku.. yetmedi 5 kere daha oku..
kişisel hiçbir saldırı veya hakaret olmadığını göreceksin..

haa dersen ki işime böyle geliyor..
yazdığın her saygısız yoruma aynı ölçüde cevabı alırsın ;)

Ömer TOPAL
Tmm ben de yönetime sesleniyorum ztn:) Umut şuan bu takımın en iyi golcusu değildir en hazır durumda olan golcusudur..

Ama hocalarda da suç var..Elinde başka bir forvet varsa dene kardeşim Umut zaten kaçırıyor bırak oda kaçırsın bakalım ne olcak..

ya kardesim oflu damarımı var sende :) en iyi golcüsüdürrr..bunu ikilemeye gerek yok.....sitemin yonetimeyse neden hep burda umuta sallıyorsun yerli yersiz ? git yonetıme salla da

Cem Kıran
09.05.2010, 00:15
Denizli maçında Umut yoktu ztn.Konya maçındada bi arkadaşın dediği gibi Gökhan saolsun.
Şampiyon mu olduk ne demek ya.Bu takım nerdeyse 30 sene olucak şampiyon olamadı zaten.Son 4 senedirmi şampiyon olamıyoruz.Oldukta bizimmi haberimiz yok?

İBB maçı yazcaktım düzelttim ztn..O kadar laftan şampiyonluk lafını gördüysen söylenecek söz yok..

Cem Kıran
09.05.2010, 00:16
ya kardesim oflu damarımı var sende :) en iyi golcüsüdürrr..bunu ikilemeye gerek yok.....sitemin yonetimeyse neden hep burda umuta sallıyorsun yerli yersiz ? git yonetıme salla da

Sana göre öyle kardeşim bana göre dğl:)

Süleyman Baykan
09.05.2010, 00:16

Umutun başına bir şey gelirse senden bilecem he yahu nedir bu kin bu öfke yeter bizde umut bizim en iyi forvetimiz demiyoruz yanına iyi bir golcü alınsın diyoruz türkiyede bize uygun futbol yapısına sahip en iyi oyuncu UMUT BULUT çünkü Trabzonspor futbol kültürü itibari ile kaybetse bile savaşan ısıran takım olmalıdır özellikle Avni akerde o mabette sorumluluk kat ve kattır 6 şampiyonluk anısına takımda bunu en iyi sergileyen Umut'tur ancak şöyle adam akıllı bir forvetle hem Umut rahatlar hem biz hemde alacağımız forvet umuta dua eder:)

Samet İslamoğlu
09.05.2010, 00:18
Umutun başına bir şey gelirse senden bilecem he yahu nedir bu kin bu öfke yeter bizde umut bizim en iyi forvetimiz demiyoruz yanına iyi bir golcü alınsın diyoruz türkiyede bize uygun futbol yapısına sahip en iyi oyuncu UMUT BULUT çünkü Trabzonspor futbol kültürü itibari ile kaybetse bile savaşan ısıran takım olmalıdır özellikle Avni akerde o mabette sorumluluk kat ve kattır 6 şampiyonluk anısına takımda bunu en iyi sergileyen Umut'tur ancak şöyle adam akıllı bir forvetle hem Umut rahatlar hem biz hemde alacağımız forvet umuta dua eder:)

Çok güzel açıklamışsın arkadaşım.Bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz ama nafile..

Cem Kıran
09.05.2010, 00:19

Şu 2 soruya cvp lütfen...

1-Umut'un bu yıl sözleşmesi bitiyor.Hangi takım ya da takımlar harıl harıl peşinde? Avrupadan ve ya bizden başka 3 büyükten teklifler yağıyor mu?

2- Umut'un yanına Messi'yi koysak adam diğer sabah ilk uçakla Barca'ya kaçar mı?

hamit008
09.05.2010, 00:19
Ya bu umut müdavimleri gercekten ilginc

neyse yakinda sezon bitiyor, anket yapilir, bir bakalim cogunluk ne diyor, umut kalsin mi, gitsin mi. ben eminim ki gitmesini isteyenler cogunlukta ama bazilari işte burda nöbet tutuyolar aman umutuma dokunmayin elestiri yapmayin diye tuturmuşlar

bide umut oynamayinca kötü oynuyormuşuz o zaman onsuz oynamaya ögrenmemiz lazim zaten bu sezon 7. biterecez yani bundan daha kötü olmazki yani umut giderse ligde düsme hatina mi oynayacaz?

Egemen
09.05.2010, 00:22
Şu 2 soruya cvp lütfen...

1-Umut'un bu yıl sözleşmesi bitiyor.Hangi takım ya da takımlar harıl harıl peşinde? Avrupadan ve ya bizden başka 3 büyükten teklifler yağıyor mu?

2- Umut'un yanına Messi'yi koysak adam diğer sabah ilk uçakla Barca'ya kaçar mı?

sen messiyi koy oraya, ben trabzondaki bütün uçakları havaya uçurucam.. ;)

Cem Kıran
09.05.2010, 00:23
sen messiyi koy oraya, ben trabzondaki bütün uçakları havaya uçurucam.. ;)

Mesela yani:)

magicyattara
09.05.2010, 00:26
Antiumutçu'lar..Umut,sizlere rağmen o golü atıp kupayı getirdi..unutmayın..şurda iki satırlık eleştiri alınca sinirleriniz alt üst oluyor..kendinizi Umut'un yerine koyun bakalım..Umut'un bu maçta sadece Bilica ve Lugano'yla mücadele etmediğini de anlamışsınızdır sanırım..

Ömer TOPAL
09.05.2010, 00:31
Ya bu umut müdavimleri gercekten ilginc

neyse yakinda sezon bitiyor, anket yapilir, bir bakalim cogunluk ne diyor, umut kalsin mi, gitsin mi. ben eminim ki gitmesini isteyenler cogunlukta ama bazilari işte burda nöbet tutuyolar aman umutuma dokunmayin elestiri yapmayin diye tuturmuşlar

bide umut oynamayinca kötü oynuyormuşuz o zaman onsuz oynamaya ögrenmemiz lazim zaten bu sezon 7. biterecez yani bundan daha kötü olmazki yani umut giderse ligde düsme hatina mi oynayacaz?

hos geldın....! eksıktın tam oldu

Cem Kıran
09.05.2010, 00:32
Antiumutçu'lar..Umut,sizlere rağmen o golü atıp kupayı getirdi..unutmayın..şurda iki satırlık eleştiri alınca sinirleriniz alt üst oluyor..kendinizi Umut'un yerine koyun bakalım..Umut'un bu maçta sadece Bilica ve Lugano'yla mücadele etmediğini de anlamışsınızdır sanırım..

Zaten Umut'un mücadelesine lafım yok...

İlk 15 dkkada Kaçırdığı goldur..4 yıldır niceleridir..

Attığı gole gelince kalenin içinde de kafayı vursun artık..

sametaydin
09.05.2010, 00:37
Umut maçın başında 2 gol kaçırdı. 1. olan net pozisyondu ama orada talihsizlik o ki top sekti ve topa düzgün vuramadı. Bunu herkez gördü. 2. pozisyonda ise pas vermek için oyuncu aradı fakat bilica umutun önünü ısrarla açık bıraktığı için topa vurdu kalecide çıkardı. Bence burada umuta fazla yüklenmemek gerekir.

demir
09.05.2010, 00:40
o zaman umut bu takımda 2.forvet olmalı.yine atar 15 golünü...

tabıkı atabılır hatta onunde ıyı bır santrofor olursa kendısıde cok gol atar onundekı santroforada cok gol attırır defansı dagıtacagı ıcın yeterkı fırsatcı kalıletılı bır santrofor alınsın helekı ıyı anlasabılırseler tadın yenmez valla :D

Ömer TOPAL
09.05.2010, 00:40
ayrica umutun fizik yapisi iyi diyenler var ? cok gülüyorum, yahu tamam boy var ama fizigi güclü dersen, biraz iri yapili birisi sanarsin ama Umut zayif ince birsey, ikili mücadelerde rakip ona dokunsa hemen yere düser

:D :D işte aramızdaki fark....

Egemen
09.05.2010, 00:42
Umut maçın başında 2 gol kaçırdı. 1. olan net pozisyondu ama orada talihsizlik o ki top sekti ve topa düzgün vuramadı. Bunu herkez gördü. 2. pozisyonda ise pas vermek için oyuncu aradı fakat bilica umutun önünü ısrarla açık bıraktığı için topa vurdu kalecide çıkardı. Bence burada umuta fazla yüklenmemek gerekir.

olmaz..

tiz kellesi vurula :)

Cem Kıran
09.05.2010, 00:45

Umut'u 1 maçlık değil 4 yıl olarak değerlendirmek gerek..

Ne verdi 4 yıldır? Koca bir SIFIR. Bütün stadları tavaf etmekten hiçbir işe yaramadı..

Recep Alkan
09.05.2010, 00:47
Burası ne için var ? Burası tartışmak, tartışarak Trabzonspor için en iyisini bulmak adına var. Burası bir forum, herkes farklı düşüncelerde yazacak, zaten aynı düşüncelere sahip olsak buranın var olma sebebi ortadan kalkar.

Trabzonspor hepimiz için çok önemli. Gecenin bu saatinde bilmem kaç kişi bu sitede online ise, bu tamamen sevgisindendir. Yoksa herkes gibi burda ki insanlarda gidip gece eğlenebilir.

Trabzonsporlu oyuncular eleştirilir, gerektiği yerde çok ağır eleştirilir. eksikleri söylenir, yapamadıkları dile getirilir, ama asla o formayı 4 yıldır giyen birine HAİN denmez, denmemelidir. Ben bunca zamandır eleştirdiğim yönetime bile HAİN demedim bunca zamandır. Dfol git demedim, istifa dedim.

Anadolu kulüplerinde çok oynamış bir oyuncunun kardeşi yakın arkadaşım. Abisinin adı bir ara Trabzonspor ile geçti. Ama transfer olmadı, sordum neden dedim ? Kardeşim Trabznsporda oynanmaz, büyük camia ama, barınmak zor, orda oynayan arkadaşlarım var, üzerlerinde ki baskıyı biliyorum, 3-5 daha aşağıya oynarım ama kafam rahat olur demişti bana. O zaman ki aklım ile, yürü be dedim, ne alaka, Trabzonspor seni almadı, şimdi karalıyorsun. Ama yaşım ilerleyip burda ki yorumları gördükçe hak veriyorum o futbolcuya.

Baksanıza, kaptanlığa kadar yükselmiş bir oyuncuya ne yaftalar yapıştrıyoruz. Neler söylüyoruz.

Birçok maç öncesi ve sonrası Umut ile görüşme imkanım oluyor, bazen tebrik ediyorum bazen üzülme diyorum, bazen ufak eleştirilerimi sunuyorum. Hiçbirine kızmıyor, dinliyor, hatalı ise hatasını kabul edip, ÖZÜR DİLİYOR. Ben kimim, sıradan bi Trabzonsporlu. O buna mecbur mu ? Hayır. Ama biliyor Trabzonspor'un taraftar için ne demek olduğunu, kırmıyor bizi. Sadece bu sitenin radyo yayını için antrenmandan sonra 4 saat yemek yemeden tesislerde beklemiş bir isim o.

Diyeceksiniz ki eyvallah, ama ya saha. Haklısınız, bunların hiç birisi sahada ki hatalarını kapatmıyor. Ama yorumları gördükçe, onun bu insani davranışlarını hak etmeyen insanları gördükçe, hatalarını dile getirmek yerine onları göz ardı edip savunma moduna geçiyorum. Çünkü o kadar haksız, o kadar adice eleştiriler var ki. Biraz gem vurabilsek dilimize, biraz susabilsek, biraz medeni olup yanlışlarını anlatabilsek.

Ne desek boş, ortaya istatislik konuyor, anlamam diyen var, ortaya goller konuyor, ya kaçırılanlar diyen var, ne desek olmuyor.

Umut tek forvet oynayacak kapasitede değil arkadaş. Hem pres yap, hem top tut, hem git gol at, olmuyor, yapamıyor. Ligimiz artık güce dayalı oynanıyor, bakın defans oyuncularına hepsi birbirinden kuvvetli, bir kişi 4 lü defans ile mücadele edemyor. Umut Bulut, Alanzinyonun oynaması için tek bırakılıyor ileride. Ve gücünün yettiği kadar da mücadele ediyor.

Herkes tutmuş sallıyor. Burda Umut'un parası için bile eler söylendi. buyrun transfer başlığına haber kondu. Tolga bey ilk yıl için 900.000 lira, ikinci yıl için 1 milyon lira, üçüncü yıl çin de 1.100.000 lira alacakmış. Yatan adama verilen paraya bak. NEden bunlar dile getirlmiyor da, Umut!un aldığı paranın helalliği, haramlığı sorgulanıyor ?

Mücadeleye girdiğimiz takımların forvetlerinden neden örnek verilmiyor ?

Fenerbahçe : Guiza, Semih, Gökhan : Toplayın kaç golleri var ?

Beşiktaş : Nihat, Bobo, Nobre : Toplayın kaç golleri var ?

Galatasaray : Baroş'un yokluğunda neler kaybetti. (türkiyede gerçek frvete sahip tek takım)

Zamanı geldiğinde her şartta bu ezikler ile mücadele etmeliyiz diyen akıllılar, neden konu forvet olduğunda bizi onlar ile kıyaslamayın moduna giriyor ?

Arkadaşlar kim ne derse desin, Umut Bulut türkiye şartlarında bizi idare ediyor. Yetiyor mu ? Kesinlikle hayır. Ama daha iyiini bulmak da bizim işimiz değil. Birileri daha iyisini bulmuyor ve Umut kisvesinin altına saklanıyorsa bunun da kabahati Umut Bulut değil.

Saygılar;

Egemen
09.05.2010, 00:48

Ne verdi 4 yıldır? Koca bir SIFIR. Bütün stadları tavaf etmekten hiçbir işe yaramadı..

ne demek hocam koca bir sıfır?

kendi söylediğin şu cümleye inanıyor musun acaba.. eğer inanıyorsan cidden boşa tartışıyormuşuz.

Cem Kıran
09.05.2010, 00:49

Yani olay budur..!!

Egemen
09.05.2010, 00:53
Recebim emeğine sağlık..

şu köşe yazısı tadındaki yazına gelecek cevaplar belli.. bir, iki maksimum üç cümle :)

o yüzden fazla kasma artık.. inan değmez..

sametaydin
09.05.2010, 00:53

Koca bir sıfır değil işte. Her yıl ortalama 15 golle oynadı mı bu oyuncu? Evet oynadı. Bu koca bir sıfır değildir. Yönetim lütfedip adam gibi bir forvet transferi yapsaydı takım da rahatlardı umut da bizde. :)

Umut yüzünden şampiyonluk kaçtı deniyor. Kaç senedir bu takımın tek forveti umut. (gökhanı saymıyorum) Dünyanın hiçbir yerinde bir takım elindeki tek forvetiyle şampiyon olamaz.

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 00:56

Bencede koca bir SIFIR

Cem Kıran
09.05.2010, 00:57
Koca bir sıfır değil işte. Her yıl ortalama 15 golle oynadı mı bu oyuncu? Evet oynadı. Bu koca bir sıfır değildir. Yönetim lütfedip adam gibi bir forvet transferi yapsaydı takım da rahatlardı umut da bizde. :)

Umut yüzünden şampiyonluk kaçtı deniyor. Kaç senedir bu takımın tek forveti umut. (gökhanı saymıyorum) Dünyanın hiçbir yerinde bir takım elindeki tek forvetiyle şampiyon olamaz.

Attığı goller hangi maçlarda? hangi kritik maçlarda?

Manisa,Denizli v.b maçlarında atacaksa hiç atmasın..Geçen yıl fb, bu yıl bjk..

Umut'un yanına adam alsak ne olacak? ne verkaca girebiliyor, ne doğru düzgün asist atabiliyor ne de pas geldiğinde nerde duracağını biliyor..

Umut düz koşucu benim gözümde..

Ömer TOPAL
09.05.2010, 00:58
Recep ALKAN agzına saglık...
artık istiyorumki birileri bol bol sallasınki umuta senin bu tatlı yazılarını okuyayım..yorma güzel aklını belki okumazlar bile....okursam anlarım diye...

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 01:00
Umut 4 senedir Gol kacirma Rekorlari kiriyor

sametaydin
09.05.2010, 01:01

Umut'un yanına adam alsak ne olacak? ne verkaca girebiliyor, ne doğru düzgün asist atabiliyor ne de pas geldiğinde nerde duracağını biliyor..

Yahu daha 3 gün önce fb maçında attı ya. Kupayı aldık bu yılın en önemli maçı. Ayrıca içerde oynadığımız kritik maçlarda çok kritik goller attı.

Umutun yanına adam almaktan bahsetmiyorum. Yedekte bekleyebilir. Ama takımda bulunmalı diyorum. Kaliteli bir forvet takviyesi yapıldığını düşün. Umut yedekte bekler. Sonradan oyuna girerse umut hırsı, gücü, koşularıyla yorgun savunmaları hallaç pamuğuna çevirebilecek bir oyuncu. Gol de atar.

Bana göre umut kalmalı ama kesinlikle ve kesinlikle forvet takviyesi yapılmalı.

Cem Kıran
09.05.2010, 01:04
Yahu daha 3 gün önce fb maçında attı ya. Kupayı aldık bu yılın en önemli maçı. Ayrıca içerde oynadığımız kritik maçlarda çok kritik goller attı.

Umutun yanına adam almaktan bahsetmiyorum. Yedekte bekleyebilir. Ama takımda bulunmalı diyorum. Kaliteli bir forvet takviyesi yapıldığını düşün. Umut yedekte bekler. Sonradan oyuna girerse umut hırsı, gücü, koşularıyla yorgun savunmaları hallaç pamuğuna çevirebilecek bir oyuncu. Gol de atar.

Bana göre umut kalmalı ama kesinlikle ve kesinlikle forvet takviyesi yapılmalı.

OOO 4 yılda 1-2 maçta yapsın artık kardeşim..

Zaten ben de Umut gitsin demiyorum ki arkadaşım..

Her maç 11'de kalacaksa gitsin ama iyi bir forvet alıp yedek girecekse ben de kalmasından yanayım..

Cem Kıran
09.05.2010, 01:04
Umut 4 senedir Gol kacirma Rekorlari kiriyor

Yakında Guiness kitabına girecek az kaldı:)

Ömer TOPAL
09.05.2010, 01:06
strongTS sacmalıyorsun artık....!

Recep Alkan
09.05.2010, 01:06

Yahu az önce Denizli, İBB, Konya maçlarında atamadı diye adam eleştirip, şimdi o maçlarda atmasın demek nasıl bir eleştir var mı mantıklı bir açıklması ?

Recep ALKAN agzına saglık...
artık istiyorumki birileri bol bol sallasınki umuta senin bu tatlı yazılarını okuyayım..yorma güzel aklını belki okumazlar bile....okursam anlarım diye...

Eyvallah Ömer, önemli olan yazmak değil, yazdıklarının okunması, okunulandan birşey anlaşılması. Ama görüyorum ki boşuna. Ne desek boş.

sametaydin
09.05.2010, 01:07
OOO 4 yılda 1-2 maçta yapsın artık kardeşim..

Zaten ben de Umut gitsin demiyorum ki arkadaşım..

Her maç 11'de kalacaksa gitsin ama iyi bir forvet alıp yedek girecekse ben de kalmasından yanayım..

Anlaştık o zaman. :)

izzet
09.05.2010, 01:08
Ilginc Insanlar var Forumda.

Heleki en üzücüsü olan, ciddi olarak kendine "exper" gözüyle bakiyorlar...

Cem Kıran
09.05.2010, 01:09
Yahu az önce Denizli, İBB, Konya maçlarında atamadı diye adam eleştirip, şimdi o maçlarda atmasın demek nasıl bir eleştir var mı mantıklı bir açıklması ?

Nie Recep o maçlarda 3'er puan alsaydık 8 puanla şuan neyi kutluyorduk?

Kritik maç işte...

Cem Kıran
09.05.2010, 01:10
strongTS sacmalıyorsun artık....!

Nie siz nasıl destekliyorsanız bende eleştiriyorum..

Ne saçmalicam..

Ömer TOPAL
09.05.2010, 01:16
Nie siz nasıl destekliyorsanız bende eleştiriyorum..

Ne saçmalicam..

eleştirmiyorsun sacmalıyorsun....!

Recep Alkan
09.05.2010, 01:18
Nie Recep o maçlarda 3'er puan alsaydık 8 puanla şuan neyi kutluyorduk?

Kritik maç işte...

Yahu kardeşim, iyisin, güzelsin lafım yok.

O maçların birinde zaten adam yoktu. HAdi onu geçtim, yanında bütün iyi futbolculuk kriterlerini taşıyan Gökhan Ünal vardı. O adam da çok kaçırdı o maçlarda.

Şimdilerde bakıyorum, Umut'u eleştirmek için Gökhan kullanılıyor. Zamanında da gönderilsin diye yırtınıyorduk, az daha gitti diye kurban kesecektik.

Kalkıp da o maçların alınmama sebebi olarak Umut'u göstermek ne kadar doğru ?

Birçok konuda karılaştırıldığımız Fenerbahçe'nin kilit maçlarını kimler açıyor farkında mısınız ? Galatasaray'da Baroş'un yokluğunda kimler gol atmış baktınız mı ? Beşiktaş da yıllık 3 milyon euro garanti para alan Nihat ne kadar katkı yapmış analiz ettiniz mi ? İlk senenin çok can yakan forvetleri Mehmet Yıldız ve Kamanan bu sene neler katmış gördünüz mü ?

Yapmayın, lütfen yapmayın. Umut Bulut toğu nerdeyse 30 metre de tek başına oynuyor, ne bekliyorsunuz, her vurduğu gol mü olsun ?

izzet
09.05.2010, 01:20
Umut 3 Büyüklerede Gol atti, ama atmadiklari ön plana cikiyor. Yani önemli macta Gol atan adam neden önemli macta Gol atmiyor dendi...

Umut Kücüklerede Gol atti, onlarada atsin artik; Ayni Rakip "Kritik" olup atmadi, onlara neden atamadi deniyor.

Yani Umutu elestirmek icin ayni rakip bir Önemsiz, bir Önemli oluyor...

Ayrica Umut her(biri haric) Fener macinda Gol atti; acaba "Fenerli" Umut bize her macta gol atsa, acaba ayni kisiler "Bize Umut gibi adam lazim, her mac atiyor" demeyeceklermiydi?

Cem Kıran
09.05.2010, 01:21
Yahu kardeşim, iyisin, güzelsin lafım yok.

O maçların birinde zaten adam yoktu. HAdi onu geçtim, yanında bütün iyi futbolculuk kriterlerini taşıyan Gökhan Ünal vardı. O adam da çok kaçırdı o maçlarda.

Şimdilerde bakıyorum, Umut'u eleştirmek için Gökhan kullanılıyor. Zamanında da gönderilsin diye yırtınıyorduk, az daha gitti diye kurban kesecektik.

Kalkıp da o maçların alınmama sebebi olarak Umut'u göstermek ne kadar doğru ?

Birçok konuda karılaştırıldığımız Fenerbahçe'nin kilit maçlarını kimler açıyor farkında mısınız ? Galatasaray'da Baroş'un yokluğunda kimler gol atmış baktınız mı ? Beşiktaş da yıllık 3 milyon euro garanti para alan Nihat ne kadar katkı yapmış analiz ettiniz mi ? İlk senenin çok can yakan forvetleri Mehmet Yıldız ve Kamanan bu sene neler katmış gördünüz mü ?

Yapmayın, lütfen yapmayın. Umut Bulut toğu nerdeyse 30 metre de tek başına oynuyor, ne bekliyorsunuz, her vurduğu gol mü olsun ?

Umut 3 Büyüklerede Gol atti, ama atmadiklari ön plana cikiyor. Yani önemli macta Gol atan adam neden önemli macta Gol atmiyor dendi...

Umut Kücüklerede Gol atti, onlarada atsin artik; Ayni Rakip "Kritik" olup atmadi, onlara neden atamadi deniyor.

Yani Umutu elestirmek icin ayni rakip bir Önemsiz, bir Önemli oluyor...

Ayrica Umut her(biri haric) Fener macinda Gol atti; acaba "Fenerli" Umut bize her macta gol atsa, acaba ayni kisiler "Bize Umut gibi adam lazim, her mac atiyor" demeyeceklermiydi?

Umut'un bu sene sözleşmesi bitiyor..Hangi takımlar peşinde?

izzet
09.05.2010, 01:23

Yazdiklarima karsilik bumu :D

Recep Alkan
09.05.2010, 01:24

Sana bunu geçen de sordum yanıtlamadın kardeşim.

Teofilo. Fatih Tekke işini örtbas için alınan bir oyuncu. Bir kere bile izlenmedi. Sadece istatislikleri ile alındı.

Soruyorum sana;

52 maç 41 gol. Düzenli izlenen (menejerler tarafından) bir ligde oynuyor, istatslikler süper, ddibinde boca ve River var, ama adamı biz KAPIYORUZ.

Kimin elinden ?

Cem Kıran
Yazdiklarima karsilik bumu :D

Öyle bi övdünüz ki sağdan soldan teklif yağıyor gibi..

sametaydin

Galatasaray istedi bonservisi olmadığı için. Ama umut trabzonsporla anlaştığını ve gs nin kendisini istiyorsa trabzonsporla anlaşması gerektiğini söyledi. Ben böyle bi haber duydum.

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 01:25
Ankaragücü istemis ama taraftarlari Allah korusun diyor

izzet
09.05.2010, 01:26

Niye Bir futbolcunun iyi olmasi icin illaki Pesinde birilerimi olmasi lazim?

Onurun pesinde kim var su an?
Hatta Kadroya giremedigi zamanlar kim vardi?

Onur Bos kaleci yani...

Recep Alkan
09.05.2010, 01:26

Yattaranın peşinde kimlr vardı ?

Onur'u kimler izliyordu da biz aldık ?

Alanzinyo gibi bir adamı Sivas'ın elinden nasıl kaptık ?

Smek'i kim izliyordu da biz aldık ?

Geçmişte oyuncunun iyi olması için kriter Milli forma idi, bugün izlenme...

Artık güldürmeyn kendinize ne olur. Yeter.

sametaydin
09.05.2010, 01:27
Benim birçok arkadaşım var çoğu istanbul takımlarının taraftarları. İster inanın ister inanmayın bizim taraftar haricinde hemen her taraftar umut bulut hayranı. Onlar kendi takımlarında istiyorlar sadece hırsını görüyorlar iyi niyetini görüyorlar.

Cem Kıran
09.05.2010, 01:28
Sana bunu geçen de sordum yanıtlamadın kardeşim.

Teofilo. Fatih Tekke işini örtbas için alınan bir oyuncu. Bir kere bile izlenmedi. Sadece istatislikleri ile alındı.

Soruyorum sana;

52 maç 41 gol. Düzenli izlenen (menejerler tarafından) bir ligde oynuyor, istatslikler süper, ddibinde boca ve River var, ama adamı biz KAPIYORUZ.

Kimin elinden ?

H.Berlin ve bir takım daha vardı sanırım..

Ama şuan Teo için iyi ya da kötü ayrımı yapmak yanlış olur..

Burda iyi bir camp dönemi geçirince ancak belli olur..

Recep Alkan
09.05.2010, 01:30
H.Berlin ve bir takım daha vardı sanırım..

Ama şuan Teo için iyi ya da kötü ayrımı yapmak yanlış olur..

Burda iyi bir camp dönemi geçirince ancak belli olur..

Yahu lafı çevirme, adamın bizdeki performansını demiyorum ben, gelmeden önce kimler varmış peşinde ?

Sanırım ile olmuyor, var mı somut bir kanıt.

O zaman buyrun,

Umut'un peşnde de Alman klüpleri var ? Sanırım...

Mustafa ÖZDEMİR
Galatasaray istedi bonservisi olmadığı için. Ama umut trabzonsporla anlaştığını ve gs nin kendisini istiyorsa trabzonsporla anlaşması gerektiğini söyledi. Ben böyle bi haber duydum.
resmi olarak sözleşme imzalanmadı...

izzet
Umut calim atabilse, eli belinde bekleyip otlakci sekilde senede 10 gol atsa "Adamin isi bu, atiyor baksana" denilecekti...

Sorun Umutda degil, yillarca TFF tarafindan, Medya tarafindan ezilen, haksizliklara ugrayan Trabzonspor Taraftarinin; Türk Medyasi tarafindan "Trabzonlu Futbolu Cok iyi biliyor" lafi ile kandirilmasidir...

Allahtan sadece Taraftarim, bu kadar Exper olacagim diye Kasmiyorum....

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 01:31
HAHAHAHAHA Umutu Baros ve Jo varken istemisler öylemi? gülmekten yerlerdeyim

sametaydin
09.05.2010, 01:32
resmi olarak sözleşme imzalanmadı...

Evet imzalanmadı ama sözde anlaşıldı. Buradan zaten umutun ne kadar karakterli bir oyuncu olduğu da anlaşılıyor.

FC-ST-PAULI-61
09.05.2010, 01:33
Yahu lafı çevirme, adamın bizdeki performansını demiyorum ben, gelmeden önce kimler varmış peşinde ?

O zaman buyrun,

Umut Almanyada 2 Ligde oynar belki.Almanyada 5-6 %100 pozisyonlari kaciramazsin Bundesliga da

Cem Kıran
09.05.2010, 01:33
Niye Bir futbolcunun iyi olmasi icin illaki Pesinde birilerimi olmasi lazim?

Onurun pesinde kim var su an?
Hatta Kadroya giremedigi zamanlar kim vardi?

Onur Bos kaleci yani...

İyi takımların istemesi bazı kriterlenden bir tanesidir en azından. Şuan A.gücü taraftarı bile geri gelsin istemiyor..

Yattaranın peşinde kimlr vardı ?

Onur'u kimler izliyordu da biz aldık ?

Alanzinyo gibi bir adamı Sivas'ın elinden nasıl kaptık ?

Smek'i kim izliyordu da biz aldık ?

Geçmişte oyuncunun iyi olması için kriter Milli forma idi, bugün izlenme...

Artık güldürmeyn kendinize ne olur. Yeter.

Yattara ile Umut'u kıyaslamak ne kadar doğru?

Onur'u aldığımızda Rıdvan hocalıktan istifa etmişti...

Symek ve Zurawski'yi birçok klüp izliyordu..

Alanzinho'nun transferi konusunda bilgim yok..

Cem Kıran
09.05.2010, 01:34
Umut calim atabilse, eli belinde bekleyip otlakci sekilde senede 10 gol atsa "Adamin isi bu, atiyor baksana" denilecekti...

Sorun Umutda degil, yillarca TFF tarafindan, Medya tarafindan ezilen, haksizliklara ugrayan Trabzonspor Taraftarinin; Türk Medyasi tarafindan "Trabzonlu Futbolu Cok iyi biliyor" lafi ile kandirilmasidir...

Allahtan sadece Taraftarim, bu kadar Exper olacagim diye Kasmiyorum....

Zaten gol atsın koşmasın arkadaşım..Ben yorgun rakip defansı istemiyorum...

Skoru galibiyetle tamamlamış bir forvetle maçı tamamlamak istiyorum..

Cem Kıran
09.05.2010, 01:36

O zaman buyrun,

Teo kendisi söyledi Almanya'dan teklif var die ben H.Berlin die hatırlıyorum

Cem Kıran
09.05.2010, 01:36
Evet imzalanmadı ama sözde anlaşıldı. Buradan zaten umutun ne kadar karakterli bir oyuncu olduğu da anlaşılıyor.

Acaba başka klüpte bu parayı alamayacağını bildiği için olabilir mi?

sametaydin
09.05.2010, 01:38
HAHAHAHAHA Umutu Baros ve Jo varken istemisler öylemi? gülmekten yerlerdeyim

Jo sezon sonu gidiyor zaten. Bir tek baros var. Bir tane türk forvet ve bir tane daha yabancı forvet bulundurmaları veya istemeleri çok normal. Ayrıca umut bu haliyle jo dan daha iyi şu anda.

Bu arada almanyada lig2 de belki oynar demişsin. Sanki biz alman ligini hiç izlemiyoruz orda nasıl futbol oynanıyor bilmiyoruz. Alman ligindeki futbol buranın çok çok üstünde değil. Arada uçurumlar yok. Yani burada türkiyeyi küçümseme sezdiğim için müdahale etmek istedim.

Recep Alkan
09.05.2010, 01:38
Ya gerçekten tartışmanın suyu çıktı. Bunu bile beceremiyoruz.

Ne demek Yattara ile Umut nasıl kıyaslanır. Arkadaş sana oyuncuları kıyasla dyen mi var ? Neden anlatmak istediklerimizi anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Diyoruz ki, bir oyuncunun iyi yada kötü olması, Milli takım kariyeri ile orantılı değildir, izlenip izlenmemesi ile orantılı değildir. Bir oyuncunun iyiliği yada kötülüğü takıma kattıkları ile doğru orantılıdır.

Ama siz, önünüze istatislikler kondukça halen daha başka yollara sapmanın yollarını arıyorsunuz. Yukarıda saydığım isimlerin peşinde kimse yoktu beyim. Gittik aldık geldik şans verdik bugğn mutluyuz. Bu kadar basit. Onur için rıdvan demişsin, inan güldüm. Adam yıllarca Ümit Milli kalesini korudu, Rıdvan ile alakası ne ? Alacak adam her türlü alır.

Bakın karalamak kolaydır, arkadaş girmiş Almanya da anca ikinci ligde oynar demiş çıkmış. Ona göre iş yapmış, yorum yazmış, karalamış gçmiş. Evvelki sayfaya 1 yaprak dolusu yazdım, zahmet edip okumuş mu ? Hayır.

Peki ben kime neyi anlatmaya çalııyorum ?

Nasıl olsa herşeye verecek bir cevabınız var.

Recep Alkan
09.05.2010, 01:40

Ne kadara anlaştığını net biliyor musun ?

sametaydin
09.05.2010, 01:42

Ben duyduğumu yazdım. Umut kendisini isteyenin trabzonsporla görüşmesi gerektiğini söylemiş. Sonuçta transferin oluru varsa kulübe de bonservis parası kazandırmak amaçlı bir yaklaşım gibi algıladım ben.

Cem Kıran
09.05.2010, 01:43
Ya gerçekten tartışmanın suyu çıktı. Bunu bile beceremiyoruz.

Ne demek Yattara ile Umut nasıl kıyaslanır. Arkadaş sana oyuncuları kıyasla dyen mi var ? Neden anlatmak istediklerimizi anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Diyoruz ki, bir oyuncunun iyi yada kötü olması, Milli takım kariyeri ile orantılı değildir, izlenip izlenmemesi ile orantılı değildir. Bir oyuncunun iyiliği yada kötülüğü takıma kattıkları ile doğru orantılıdır.

Ama siz, önünüze istatislikler kondukça halen daha başka yollara sapmanın yollarını arıyorsunuz. Yukarıda saydığım isimlerin peşinde kimse yoktu beyim. Gittik aldık geldik şans verdik bugğn mutluyuz. Bu kadar basit. Onur için rıdvan demişsin, inan güldüm. Adam yıllarca Ümit Milli kalesini korudu, Rıdvan ile alakası ne ? Alacak adam her türlü alır.

Bakın karalamak kolaydır, arkadaş girmiş Almanya da anca ikinci ligde oynar demiş çıkmış. Ona göre iş yapmış, yorum yazmış, karalamış gçmiş. Evvelki sayfaya 1 yaprak dolusu yazdım, zahmet edip okumuş mu ? Hayır.

Peki ben kime neyi anlatmaya çalııyorum ?

Nasıl olsa herşeye verecek bir cevabınız var.

Ben sadece o kriterdir demiyorum ama en azından oda bir kriterdir..

Neden Semih gibi Ajax ve ya başka diğer Avrupa klüpleri peşinde değil?

Karaladığım yerde ne demek istediğimi yanlış anladın sanırım..

Onur Karşıyaka'da iken hocası Rıdvan'dı..

Bize satarken Karşıyaka yöneticisine Onur'u satarsanız istifa ederim demiş..

Bize satmışlar oda istifa etmiş..

Gönderin bakalım Umut'u kim istifa eder şuan..

Cem Kıran
09.05.2010, 01:44
Ne kadara anlaştığını net biliyor musun ?

Valla anlaşmadan önceki haber şu..Bilmiyorum nedir durum..

Yönetim Şaşırdı

Bu oyuncuyla yeni bir sözleşme yapmak isteyen Bordo-Mavili Yönetimin, “Yıllık 2 milyon euro isterim” açıklaması şok yarattı. Trabzonspor Kulübü yetkilileri kulüpte tavan ve taban fiyatlarının belli olduğunu bu yönde hiçbir oyuncuya taviz vermeyeceklerini söylediler.

sametaydin
09.05.2010, 01:47
Ben 1,5-2 trilyon arası bir rakam olduğunu biliyorum. 2 trilyona yakın sanırım. Trabzonspor hiçbir futbolcuya 2m euro vermez vermemelidir. Bence 2m euro rakamı abartılmış.

AYYILDIZ
09.05.2010, 01:48
Ne kadar kızsam da daha iyi yerli forvet yok kalmalı.

Cem Kıran
09.05.2010, 01:49
Ben 1,5-2 trilyon arası bir rakam olduğunu biliyorum. 2 trilyona yakın sanırım. Trabzonspor hiçbir futbolcuya 2m euro vermez vermemelidir. Bence 2m euro rakamı abartılmış.

1.5-2 trilyonu başka klüp verir mi? bence vermez..

Neyse velhasıl Umut bnm için bu takımın her maç 11'de oynayacak oyuncusu değildir..Yedek bırakılır o başka..Ama her zaman Umut olmaz..Yetersiz..Sizin için yeterli oynar diyorsanız o zmn başarıyı bekleriz..

Herkese iyi geceler..

Emre ÖZTÜRK
09.05.2010, 01:50

Zaten 2 milyon euroyu da kimse Umut a vermez.Gülerler adama.

Recep Alkan
09.05.2010, 01:58
Umut Bulut (emin olmamakla birlikte) 900.000 euroya Trabzonspor ile anlaşmıştır. Buda yıllık ortalama 1.800.000 liraya tekamul eder.

Ortaya bir para atıldı çürütüldü. Bu sefer haklı çıkmak için hemen başkası verir mi dendi ? Bu ispatlansa başka bir iddianın ortaya atılması içten bile değil. Yani dur durak yok. O yüzden fazla yazmaya da gerek yok.

Arka sayfalarda dile getirdim. Tolga Zengin denen şahıs, Trabzonspor ile ilk yıl 900.000 lira, ikinci yıl 1 milyon lira, üçüncü yıl ise 1100.000 liraya anlaşmıştır. Ve bu anlaşmayı da yaparken Fatih tekke'ye ince bir mesaj göndermiş, ben araya menejer sokmam demiştir.

Şimdi aramızda Fatih'i ağır eleştirip Umut'a o zamanlarda sahip çıkan, şimdilerde ise boğmak için yer arayan insanlar var. VE iki durumda da adamlık ve paradan bahsetmişlerdi. Şimdi sormak lazım bu futbol doayenlerine, adamlık diyorsanız işte Umut'un benle değil kulübüm ile konuşun demeçleri, para arıyorsanız işte Tolga Zengin'in aldığı rakamlar...

1 yıl boyunca yeşil çimlere ısınma harici basmayan bir adamın aldığı paraya tek kelime etmeyen bu taraftarımız, 178 lig maçının 173 ünde ilk onbir oynayan, (ki bu eski istatisliktir) her yıl 15 gol ortalamasını tutturan bir isimden ne ister ? Neye hangi mantığa göre burda hainlik ile suçlar.

Sizler insafa davet ediyorum...

sametaydin
09.05.2010, 02:03
Umut Bulut (emin olmamakla birlikte) 900.000 euroya Trabzonspor ile anlaşmıştır. Buda yıllık ortalama 1.800.000 liraya tekamul eder.

Ortaya bir para atıldı çürütüldü. Bu sefer haklı çıkmak için hemen başkası verir mi dendi ? Bu ispatlansa başka bir iddianın ortaya atılması içten bile değil. Yani dur durak yok. O yüzden fazla yazmaya da gerek yok.

Arka sayfalarda dile getirdim. Tolga Zengin denen şahıs, Trabzonspor ile ilk yıl 900.000 lira, ikinci yıl 1 milyon lira, üçüncü yıl ise 1100.000 liraya anlaşmıştır. Ve bu anlaşmayı da yaparken Fatih tekke'ye ince bir mesaj göndermiş, ben araya menejer sokmam demiştir.

Şimdi aramızda Fatih'i ağır eleştirip Umut'a o zamanlarda sahip çıkan, şimdilerde ise boğmak için yer arayan insanlar var. VE iki durumda da adamlık ve paradan bahsetmişlerdi. Şimdi sormak lazım bu futbol doayenlerine, adamlık diyorsanız işte Umut'un benle değil kulübüm ile konuşun demeçleri, para arıyorsanız işte Tolga Zengin'in aldığı rakamlar...

1 yıl boyunca yeşil çimlere ısınma harici basmayan bir adamın aldığı paraya tek kelime etmeyen bu taraftarımız, 178 lig maçının 173 ünde ilk onbir oynayan, (ki bu eski istatisliktir) her yıl 15 gol ortalamasını tutturan bir isimden ne ister ? Neye hangi mantığa göre burda hainlik ile suçlar.

Sizler insafa davet ediyorum...

Off ya yazı için saol. Söyleyemediklerimi de yazmışsın. Bunun üstüne de daha eklenecek bişey yok artık. Bizi de zahmetten kurtardın eyvallah. :)

hamit008
09.05.2010, 02:10
Çünkü o kadar haksız, o kadar adice eleştiriler var ki. Biraz gem vurabilsek dilimize, biraz susabilsek, biraz medeni olup yanlışlarını anlatabilsek.

burda kimse umutu adice eleştirmiyor bence

herkez trabzon standartlarina göre umuta kötü yorum yapiyor,

yoksa umuta söyledigimiz kadar kötü oyuncu degil , trabzon standartlarina göre kötü bence.. eskisehirde, ankaragücüde oynar ama allah askina trabzonsporun forvetimi?

bak son 20 yildaki forvetlere:

hami, sota arveladze, fatih tekke, kücük orhan, gökhan ünal

Bu oyuncularin yanina sence umut bulut'u koyarsak, siritmiyormu sanki

Ve bazi oyunculara karşi dokunulmazlik var, eleştiremezsiniz derseniz tabiki diger arkadaslar sinirlenir ve daha medeniyetsiz yorumlar yapar cünkü normal olan bir olayi yasaklarsan olay cigrindan cikar birgün...

bu arada not: gökhan ünali listeye yazdim diye kizarsiniz belki, evet o'da yetersizdi, zaten yetersiz oldugu icin sadece 1 sene sabir gösterdik...

Ama umuta sabir tam 4 senedir ve sonuc bu sezon 11-12 golle ligi tamamlayacak..(kötü istatistik degil belki ama büyük takim forveti icin yetersiz)

Recep Alkan
09.05.2010, 02:18
Hamit yazmayacaktım, ama madem yazdın son iki kelimem de senin için olsun.

Evet, burda adice yorumlar yapılıyor. Trabzonspor kaptanına Hain demek, Defol Git demek neyin nesi ? Sence normal yorumlar mı ? Adamın aldığı paranın helalliğinin haramlığının tartışılması normal mi ?

Sen gitmiş Trabzonspor'un en revaçta olduğu adamları yazmışsın be kardeşim.

Peki Misse Misse, Lange, Jun, gibi adamlar ne olacak ?

Bakın anlaşılması gereken konu şu arkadaşım.

Bir takım 3 tane yabancı forveti besleyemez. Elinizde mutlaka iş yapacak yerli oyuncu olmalı. İşte bizim iş yapacak yerli oyuncumuz Umut Bulut. Çünkü türk statüsünde bence daha iyisi yok. Semih derim ama onun aklı yurt dışında. Bu yüzden burada ki yorumlar şu fikri içermeli,

Umut bulut eksikleri var, yanına yada yerine iyi bir futbolcu alınmalı.

Gelip de Defol git, hain denmemeli kardeşim.

Takımınız da Isaac, Murat tosun, Burak ve Teofilo gibi frvet mevkiinde oynayacak adamlarınz var, Isaac gönderilmiş, Murat ve Teofilo Umut'u kesememiş, Burak ise kadroda ancak kendine sağ açık olarak yer bulmuş. Ve burda ki bazı akıllı arkadaşlarımız hala daha kalkıp Umut'a giydirme çabasına girişmiş.

Ulan adam ben gidiyorum dese kim gelecek yerine, takımına bir baksana !!!

KAUNAS
09.05.2010, 03:25
Mantık ve erdem öyle mi ? Hangisi, sizde olmayanı mı, yoksa bizde bol miktarda bulunanı mı ? Mantık kupa maçı öncesi bu sayfaya girip, Umut sen bir hainsin olum demek mi ? Erdem ise Trabzonspor’un bir oyuncusuna Defol Git demek mi ? Yahu bazı kriterleri, bazı güzellikleri ağzımıza alırken biraz düşünsek ya, acaba ben kendim olarak günde binlerin okuduğu bu forumda nasıl sergiliyorum bu davranışları diye ? Trabzonspor’un bir oyuncusunu, hatta kaptanını hainlik ile suçlamak defol git demek hangi erdeme, hangi mantığa sığıyor acaba ? Hepsini geçtim, hangi adamlığın ürünüdür bu davranış ?

Ne yazık ki sana ve senin mantığında olan mahluklara daha yaratıcı hakaret arama gibi bir lüksüm yok. Hak etmiyorsunuz çünkü. Size verilecek yada edilecek en ağır hakaret size adam gibi yanıt vermektir. Eğer yüzünüzün biraz olsun kızarma durumu söz konusu ise, bunun ağırlığı da size yetecektir. Hee değilse, zaten elden gelen bir şey yok demektir.

Burada ki yorumları bu üslupsuz yazınızdan sonra yeniden inceledim de, galiba azınlık siz oluyorsunuz. Çünkü birçok değişik arkadaşım burada Umut hakkında gayet güzel sözler sarf etmiş. Bazı aynı arkadaşlarımızda yine giydirme çabası içine girmiş. Görülüyor ki, destek verenler değişiyor, ama köstek olanlar ise hep aynı. Ama biliyor musun, alıştık sizin gibi sürülere, bu Fatih Tekke olayında da çıktı karşımıza. Bugün delikanlılık, taraftarlık dersi veren kıt zihniyetler, o günlerde çığırtkanlık peşinde idi. Sizi de anlıyorum, merak etmeyin.

Bel altı vurmak görmemişsin sen, eğer bunu öğrenmek istiyorsan, bugün Umut başlığında siper arkadaşlığı yaptığın kişilere bir sor. Onlar sana en adisini öğretir, emin ol. Ne de olsa dün Umutları vardı, bugün ise hainleri.
Bu sitede kemik tayfa olmak çok da zor değil, gerekli olan, adamlık, sözünün eri olmak, düşüncesinin ve yazdıklarının arkasında durabilmektir. Bu özellikleri ne kadar taşıyamadığını bilsem de, inşallah bir gün bir şekilde sahip olursun da, bu sitenin kemik tayfasında seni de görebiliriz. Yoksa ömrün sıra aralarında birileri giydirip bir şey olmaya çalışmak ile geçecek. Yani kısacası bahsettiğin şu erdeme biraz ucundan tutul diyorum sana.

Senin bugün ittire kaktıra gördüklerini biz, 2 yıl önce görüp, Radyo BMN de anlattık bilader, rakamlar ile konuştuk, linkleri mevcuttur, indir dinle. Geçen sene biz bu forumlarda forvet diye ağlarken, burada Umut’a giydiren zavallıların sadece yönetimi desteklemek adına (onların tabiri ile) umutçu olduklarını gördük. Bugün ise emlerline ulaşıp, umutu kapı dışarı koymanın hesaplarını yaparken izliyoruz. Sen merak etme, bu zihniyetteki zavallılar bu sitede ilk değil, sonuncusu da sen olmayacaksın zaten. Senden sonra da gelecek.

Ben yazmış olduğun yazı sıfatında ki karalamalarına cevap yazdım, paçası sıkan, bundan sonra dediklerinin arkasında durur.

Hiçbir çapulcuya Trabzonspor oyuncusunu yedirecek değiliz, Oyuncu yeterli değilse de edebi adabı ile tartışılacak, hain sıfatına konulamayacak.

Herkes adam gibi durup, adam gibi yorumunu yapacak.

İnşallah umut bulut ismi bu takımda kalmaz, zira kalırda yine seneye aynı eziyeti bu takıma çektirdiği zaman işte o zaman kimin ' ÇAPULCU ' olduğunu göreceğiz.

Çok değil henüz bir kaç gün önce bu başlık bir kaç kez kilitlenmek zorunda kaldı. Kupa maçında atılan bir gol sonrası tekrar çocukların kahramanı haline dönüşen umutun gelecek sezon yine taraftara sinir krizleri geçirteceğini göreceğiz.

İşte o zamanlarda burada ol ve gerçek 'Çapulcuların' kim olduğunu millet hep birlikte görsün;)

taraftar.61
09.05.2010, 03:35
burda kimse umutu adice eleştirmiyor bence

herkez trabzon standartlarina göre umuta kötü yorum yapiyor,

yoksa umuta söyledigimiz kadar kötü oyuncu degil , trabzon standartlarina göre kötü bence.. eskisehirde, ankaragücüde oynar ama allah askina trabzonsporun forvetimi?

bak son 20 yildaki forvetlere:

hami, sota arveladze, fatih tekke, kücük orhan, gökhan ünal

Bu oyuncularin yanina sence umut bulut'u koyarsak, siritmiyormu sanki

Ve bazi oyunculara karşi dokunulmazlik var, eleştiremezsiniz derseniz tabiki diger arkadaslar sinirlenir ve daha medeniyetsiz yorumlar yapar cünkü normal olan bir olayi yasaklarsan olay cigrindan cikar birgün...

bu arada not: gökhan ünali listeye yazdim diye kizarsiniz belki, evet o'da yetersizdi, zaten yetersiz oldugu icin sadece 1 sene sabir gösterdik...

Ama umuta sabir tam 4 senedir ve sonuc bu sezon 11-12 golle ligi tamamlayacak..(kötü istatistik degil belki ama büyük takim forveti icin yetersiz)

Son yirmi yıldan beğendik dediğin forvet sayısı 5. Onlardan bir tanesi Gökhan. Aynı kadronun içinde yer aldılar. Herkes Umut'u Gökhan'a tercih ederim diyordu. Gökhan'a da aşağılayıcı yorumlar fazlasıyla yapıldı, alay edildi. Daha yeni biz gelişinin heyecanını yaşarken bazı zekiler, yok efendim saç ektirmiş topa kafa vurmuyormuş diye cahilce seviyesizce yorumlar yaptılar. Hami Mandıralı için de karışık yorumlar var. Topa bam güm vurmaktan başka birşey bilmezdi diyen taraftarlarımızın sayısı azımsanmayacak kadar. Zaten kısa olan listende kala kala Şota, Fatih, Orhan kalıyor. Karalamak için söylemiyorum ancak bu sezon yaşanan süreci biliyorsun mutlaka. Yönetim veya Fatih'ten biri yalancı konumunda kaldı. Hangisi yalancı Allah bilir. Özetlersek, koskoca 20 yılda beğendiğimiz forvet sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Tersi birşeyi savunmak istemişsin ama yaptığın yorumla ne kadar zor beğenen ve hor görmeyi seven bir taraftar profilimiz olduğunu ortaya koymuşsun.Kazanabileceğimiz birçok değeri bu cevvalliğimiz yüzünden kazanamadık veya gereksiz anlamsız psikolojik baskılarla forvetlerin performansının düşmesine katkıda bulunduk. Tam tersini yapabilecekken...

İlk cümlene gelirsek belki sen yapmıyorsun ama yapanlar var. Umut'un yetmediğini bende söylüyorum.Çözüm daha iyi bir ya da iki forvet almaktır.Umut'u eleştirip ona hakaret etmek çözüm değildir. Beğensek de beğenmesek de elimizdeki en önemli gol silahı olan oyuncunun moralini bozmaktan başka birşey değil. Sadece zarar vermektir. Umut'un eleştirilicek yönleri var biz görmüyoruz mu sanıyorsunuz? Kin kusmadan, abartmadan eleştirelim diyorum hep. Bunu başka nasıl anlatmak lazım bilmiyorum.

Serdær
09.05.2010, 11:00
Umut demiş ki ; Ben bile bazen o golleri nasıl kaçırdığıma inanamıyorum..

Gerisi teferruattır.