PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

TolgaTopçu61
03.11.2007, 00:05
Takımımızın golcü oyuncusu Umut Bulut, "Kazandığımız için mutluyuz" dedi.

http://www.trabzonspor.org.tr/images/trans.gif
Maç öncesi takım olarak kazanma konusunda uzun konuşmalar yaptıklarını belirten Umut, "Sonuçta kazandığımız için mutluyum. Uzun zamandır gol atamıyordum. Forvetlerin böyle sıkıntılı dönemleri olur. Böyle bir süreçti. Bugün şanssızlığımı kırdım. İnşallah bunu sürdüreceğim” diye konuştu.

resmi site

Terzioğlu
03.11.2007, 00:06
Gol disinda pek birsey göremedik Umut'tan...ama yinede ufak bir ilerleme var...

Berk Akçay
03.11.2007, 00:36
Umut bulut son üç, dört haftadır shada resmen yürüyordu. bu maçta dahil yürümeye devam etti.Kendisine ne oldu bilmiyorum ancak umarım düzelir ve bir an önce istediğimiz seviyeye gelme başarısını gösterebilir...

Osman Yavuz
03.11.2007, 01:02
Az da olsa geçen haftalara göre daha iyiydi.Attığı gol de çok klastı.İnşallah geçen seneki haline döner en kısa zamanda.Ama ben Umut'un Trabzonspor'un tek santraforu olabiliceğini düşünmüyorum.Ancak 2 'li oynadığında daha etkili olur bence.

Emirhan Makul
03.11.2007, 02:18
ceyhunun attığı golde topa eğilmesine yarım saat güldüm gol atsada farketmez umut dan tek forvet olarak hiç bişe olmaz yanına adam lazım

ince_memed
03.11.2007, 06:23
onun girdigi posizyonlara belediye baskanımız girse en azında 1 tane atar.jun a sans vermeyen zihniyetten süphe duyarım ben.

Kadir
03.11.2007, 09:44
gol atması iyi oldu. artık hızlı bir şekilde yükselişe geçebilir .

Emiroğlu
03.11.2007, 09:50
onun girdigi posizyonlara belediye baskanımız girse en azında 1 tane atar.jun a sans vermeyen zihniyetten süphe duyarım ben.

Duyduğun şüpheyi çok merak ettim 1.5 haftalık bi antrenörden ?

furkansenokur
03.11.2007, 11:48
umut bulutu bu sezon hiç beğenmedim kaç haftadır onlarca pozisyona girdi fakat çok az gol kaydetti.kendini toparlaması gerek

halil ibo
03.11.2007, 11:51
Umut'u acımasızca eleştirenleri anlamakta güçlük çekiyorum.Bu çocuk iyi futbolcu,dikkatli izleyenler bunu görecektir.

KUTADGU
03.11.2007, 12:27
Umut'u acımasızca eleştirenleri anlamakta güçlük çekiyorum.Bu çocuk iyi futbolcu,dikkatli izleyenler bunu görecektir.

kesinlikle....

Ömer TOPAL
03.11.2007, 12:35
her zaman umudun arkadasında oldum düzelicegini bekledim...Bu macta vollaha Trabzonspor degil umut gol attı diye sevindim :) İnşallah bu gununden daha iyi olursun

Cem Balcı
03.11.2007, 14:58
Gol disinda pek birsey göremedik Umut'tan...ama yinede ufak bir ilerleme var...

dahada iyi olcak görüceksinz...

Cengiz Çubukcu
03.11.2007, 15:26
ben de umutu savunanlardanım, ama umutu beğenmeyip de gol attığı maç sonrasında bile buraya yazı yazan arkadaşları da cesaretlerinden dolayı kutlarım..
Umutun çok fazla fundamental çalışması lazım...ersun hoca ona bu konuda yardımcı olacaktır, önünde bir iki sene var yoksa vasat bir topçu olarak kalacak ve milli takımda oynama şansını yitirecek..

karatasof
03.11.2007, 15:29
Müjde! MÜJDE!TS'da 10 numaralı formayı taşıyan Umut Bulut isimli futbolcu gol atmıştır.Yedi haftadır yapması gereken ve bunu yapması için o formayı sırtına geçirip sahaya sürülen futbolcumuz ''Gol Atma fiilini'' hatırlayabilmiş ve en nihayet yerine getirme zahmetinde bulunmuştur.Kendisini tebrik eder bundan sonraki golünü atabilmesı için 7 Maç bekleyecek taraftara Allah'tan sabır dileriz.

S.F.K.
03.11.2007, 15:29
Umut takımın gözbebeği seviyoruz hırsını inancını.
eksikleri var tabi özellikle top kontrolü iyi değil ama aşacaktır.
Ersun hocadan bişeyler kapacaktır daha iyi olacağına inanıyorum ben.

Cem Balcı
03.11.2007, 16:43
Müjde! MÜJDE!TS'da 10 numaralı formayı taşıyan Umut Bulut isimli futbolcu gol atmıştır.Yedi haftadır yapması gereken ve bunu yapması için o formayı sırtına geçirip sahaya sürülen futbolcumuz ''Gol Atma fiilini'' hatırlayabilmiş ve en nihayet yerine getirme zahmetinde bulunmuştur.Kendisini tebrik eder bundan sonraki golünü atabilmesı için 7 Maç bekleyecek taraftara Allah'tan sabır dileriz.

inş haftaya gol atar...

Onur
04.11.2007, 02:11
Gol atması başarılı olduğu anlamına gelmez. Elinizi vicdanınıza koyun onun kaçırdıklarını ve harcadığı pozisyonların çeyreğini Jun harcamadı (Oynadığı süreyle orantılı) ama adamı kovmaktan beter ettik.

Berbat oyun oynadı, ama kafa vuruşu güzeldi. Kulübeye mahkum olmalı. Ama oda biliyor alternatifi yok!!

A.Alper
04.11.2007, 02:15
Şaka değil,espri hiç değil.Dahası komik değil.Bir ironi sevdasıdır almış başını gidiyor.

Onur
04.11.2007, 02:21
Şaka değil,espri hiç değil.Dahası komik değil.Bir ironi sevdasıdır almış başını gidiyor.

Biraz öyle. Hatta biraz değil fazlasıyla öyle. Maçı izledikten sonra burda olumlu birşeyler söylemek..

A.Alper
04.11.2007, 02:28
Olumlu şeyler söyleyemeyebiliriz ama hiç olmazsa eleştireceğiz diye lafı yüzümüze gözümüze bulaştırmayalım.

Onur
04.11.2007, 02:32
Sanane benim lafımdan kardeşim. Rahatsız mı oldun.?

Ben düşüncelerimi böyle ifade ediyorum. Etmeye de devam edeceğim!

A.Alper
04.11.2007, 03:18
Seninle alakası yok.Gerilme hemen :)

KUTADGU
04.11.2007, 10:18
Hepsinden tuhafı arkadaşlar.
Umut Bulut'u eleştiririrken
kaçırdığı onlarca gol pozisyonundan bahsedenler....

Yahu madem biz şu ana kadar onlarca gol pozisyonuna girdikde
bunları beceriksiz, acemi iş bilmez forvetimiz yüzünden harcadık.
O zaman Malum Teknik direktörle yollarımızı niye ayırdık yahu...

Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama.
pozisyon bulamadan bitirdiğimiz maçlar oldu.
Stoper'den santrafor yaratan oyun sistemimiz oldu.

Ama siz diyorsunuz ki..
Yok onlarca golü Umut kaçırdı..

İkimizden biri farklı maçları izliyor ama.
Hangimiz.....

Eyvallah...

Erdem Keser
04.11.2007, 11:34
Hala aynı düşüncedeyim.. Trabzonspor'da oynayacak yeteneğin zerresinin kendisinde olmadığını düşünüyorum.. Eğer bana Hasan'ı,Ayman'ı,Celalettin'i vs örnek gösterirseniz sizde haklı olmuş olursunuz:) ama ne yazık ki şampiyonluğa oynayacak bir takımın forvet yükünü kaldıramayan ,ayağında topu tutamayan,o kadar boyuna rağmen hava hakimiyeti ve timingi olmayan sıradan bir oyuncu..

karatasof
04.11.2007, 12:16
ceyhunun attığı golde topa eğilmesine yarım saat güldüm gol atsada farketmez umut dan tek forvet olarak hiç bişe olmaz yanına adam lazım
Yattara'nın ortaladığı topu bomba zanneden Umut öyle bir ''tam siper'' olduki Harp Akademilerinde ders olarak okutulacak cinstendi.:)Allah'tan devamında Ceyhun pozisyonu golle sonuçlandırdı da hafta boyu bu pozisyonu konuşup durmaktan kurtuldu.

Great White
04.11.2007, 12:30
Gelmiş olduğu ilk sezonda tek forvet oynamasına ve defansif oyun sistemine rağmen 16 gol atmayı başaran, şu an Türkiye' de onun yaşında ve o yetenekte başka bir alternatifi dahi bulunmayan, sağ ve sol ayağı ile kafasını aynı beceride kullanabilen, hızlı, mücadeleci ve birçok santroforun aksine uzaktan sert şutlar da atabilen böyle bir oyuncuyu hala anlamsızca ve çoğunlukla acımasızca eleştiren bazı arkadaşların olması beni fazlasıyla şaşırtıyor açıkçası:)

Hele hele şu camia, onca maç çıkarmasına ve sabır gösterilmesine rağmen Agustine ve Bushi gibi tek gol atamadan sezon kapayan golcüleri görmüşken hala geldiği günden bu yana tek gol atamamış Tomas Jun' u bile Umut' a yeğleyebiliyorsa bu andavallığa kelimeler bile kifayetsiz kalır..

Bu arada Kutadgu' nun da dediği gibi..Takım yeterince gol pozisyonuna giremediği için Ziyan gönderildiğine göre bu çelişki de neyin nesidir:D

Hadi Umut gelen birkaç pozisyonu da harcadı diyelim.. Sormazlar mı bu gafillere, bu ülkede üst üste 15 maç gol atamamasına ve neredeyse 40 yaşına merdiven dayamasına rağmen hem kendi takımından, hem de Milli Takım' dan hala elini ayağını çekmeyen tiplemeler kimdir diye:rolleyes:

Great White
04.11.2007, 12:36
Bazı pozisyonlarda topun üzerinden atlayarak rakibine fake atan, yapılan ortaya ayak ya da kafa ile uygun bir vuruş açısında olmadığı için saçmasapan bir vuruş yapmak yerine gerideki daha uygun durumda bekleyen arkadaşına bırakarak gol attıran oyunculara yapılan birbirinden komik yorumları görüyorum da Umut için acımaya bile başlıyorum artık:rolleyes:

karatasof
04.11.2007, 12:49
Buyrun buradan yakın,şimdi birde eleştiri yapmak için izin alacağımız arkadaşlar çıktı.Bir futbolcumuzu eleştiriyorsak biz gafiliz,cahiliz öylemi.Pek muhterem futbol dahilerimiz bu sitede harcanıp gidiyormuşta haberimiz yokmuş.Üstelik bu dahiler sadece futbolu bilmekle kalmıyor bazı sevdikleri futbolcularla telepati yoluyla haberleştiklerinide öğrendik.Meğerse bizim ortalanan topa vuramayan forvet oyuncumuz rakibine feyk atıyormuşta arkadan gelen Ceyhun'a gollük pozisyon üretiyormuş.Adama sorsalar kendini böyle güzel savunamazdı herhalde.Allahtan böyle savunucuları var bu Umut'un bir sekiz hafta daha gol atmazsada olur.
Bazı arkadaşlarımız ise işi dahada boyutlandırarak Umut'u savunmak adına ZD'ı bile savunmaya başlamışlar ki pes artık!Ne demek lazım ki başka.Efenim bu takım gol pozisyonumu buluyordu ki Umut gol atamıyordu hem biz ZD'ı bu sebeple göndermemişmiydik gibi akıllara seza izahatlar.Demek ki neymiş ZD'ın gönderilme sebebi Umut Bulut'a gollük pozisyonlar hazırlatamamasıymış.Ya ZD efendi,gördün mü bak,demek Umut fazladan iki gol atabilse imiş bugün sen yine takımın başında olabilecekmişsin..

KUTADGU
04.11.2007, 13:05
Bazı arkadaşlarımız ise işi dahada boyutlandırarak Umut'u savunmak adına ZD'ı bile savunmaya başlamışlar ki pes artık!Ne demek lazım ki başka.Efenim bu takım gol pozisyonumu buluyordu ki Umut gol atamıyordu hem biz ZD'ı bu sebeple göndermemişmiydik gibi akıllara seza izahatlar.Demek ki neymiş ZD'ın gönderilme sebebi Umut Bulut'a gollük pozisyonlar hazırlatamamasıymış.Ya ZD efendi,gördün mü bak,demek Umut fazladan iki gol atabilse imiş bugün sen yine takımın başında olabilecekmişsin..

Üzerime alınıyorum izninizle...
Olayı kavrayamamanızı, yazımı tamamıyle okuyup yorumlamaya değer bulmamanıza bağlıyorum...

Lakin mevzu buralara kadar geldiğine göre bazı açıklamalarda da bulunmam gerekiyor.
Neyleyelim ki; bizim aklımız sizler gibi oturaklı yorumlar üretmeye yetmiyor bunun yerine akıllara seza izahatler yumurtluyor.

OLsundur, öğreneceğizdir sizin gibi büyüklerimizdenn.

Bir daha açıklıyorum.

1- Ziya Doğan'ı savunduğum falan yok..
2- Ziya Doğan'ın kısır futbol anlayışında tek forvet oynayan Umut'tan bahsediyorum.
3- 12 maçlık periyotta gol pozisyonuna dahi giremeden bitirdiğimiz maçlar olmadı mı? Dolayısıyla sadece forvetin yetersizliğinden bahsetmek ne kadar doğru olur.
4- 3 gol attığı bir maçtan sonra bile suçlanılan bir forvet oyuncusundan bahsediyorum.
5- Takımın aksayan yerinin forvet olduğunu iddia eden sizseniz ve diyorsanız ki takım iyiydi bizi yakan Umut'tu ben de derim ki o zaman Ziya'yı niye yolladık. (Ben kesinlikle buna inanmıyor ve Ziya Doğan denen adamın futbol katili olduğunu düşünüyorum...

6- Hadi hiçbirisi sizi ikna edemedi. Umut Bulut'un Ankaraqücü dahil oynadığı tüm sezonlardaki gol ve asist sayısını söyleyin. Buna geçen sezon toplamda Trabzonspor forması altında attığı 21 golü de ekleyin.

Küçük beyinimizden bunlar geçti, siz kendi yüce ali ve de ulu beyninize göre yorumlar eee bir zahmet de cevap yazarsınız artık. Sayın Karatasof..

Eyvallah

Miraç Atalay Çiftçi
04.11.2007, 13:06
Neden tartışma içerisindeyken birbirimizi incitecek kıracak yorumlar içerisinde bulunuyoruz ki?
Gayet açık konu hakkındaki fikirlerimizi paylaşabiliriz.
Lütfen seçtiğimiz kelimelere dikkat edelim, hepiniz bizim için değerlisiniz...

poetricus
04.11.2007, 13:12
Bence Umut Bulut kadro dışı bırakılıp yerine Ömer Rıza ya da Tomas Jun oynatılmalı.
Yetmez; satıp yerine BJK ya da FB'de kapının önüne konmuş biri alınmalı. Bu da yetmez diyorsanız Meydan Parkı'nda herkesin gözü önünde sallandırılmalı. Daha etkili ve rahatlatıcı bir yöntem bilen varsa söylesin. Hami'nin 10, Vugrineç'in 12, Mehmet Yılmaz'ın 8 maç hiç gol atamadığı dönemleri de gördük. Hami’nin, Trabzon’daki la Valetta maçında önünde boş kale varken top ıskaladığının canlı şahidiyim. Hami kötü futbolcu mu oluyor şimdi? Gol kaçıran forvet oyuncularını vaktinde asmış olsaydık Umut şimdi leblebi gibi goller atıyor olurdu. Hakan Şükür apayrı bir örnek. Onunla futbol değil, çevre otoriteleri ve sosyologlar ilgileniyor.

Zor bulup kolay kaybeden bir camiayız. Gelmeden başarısını ispatlamış, bir sezon önce de orta sahasız futbolun oynandığı bir takımda 16 gol atmış bir futbolcuyu bir maçlık, beş maçlık ya da bir sezonluk periyotta başarısız bulabilirsiniz. Bunu husumet ve linç mekanizmasına dönüştürmenin âlemi nedir? Iska diye düşünülen pozisyon bana da bilinçli bir feyk atma gibi geldi. Diyelim ki öyle değil, hem onun futbolculuğunda hem bazı arkadaşların bakış açısında ne değişecek? Şu kadroda ondan iyi kim var? Pele bizim oyuncumuz da oynatılmıyor mu yoksa? Forvet oyuncuları attıkları gollerle konuşulur. Sadece bizde gol attıkları maçlardan sonra taraftar tarafından kaçırdıkları yüzünden ya da hoca tarafından adam tutmamaları yüzünden eleştiriliyorlar. Terslik bizde mi yoksa dünyada mı?

Uluhan
04.11.2007, 13:34
Bence iyi bi forvet, bos yere birbirinizi kiriyorsunuz...

KUTADGU
04.11.2007, 13:49
Efenim Umut Bulut ile ilgili şu ana kadar yaptığım yorumları da yazalım da..
bazı büyük akıllar için biraz daha anlaşılır olsun.
Dün de böyle düşünüyordum, bugün de yarın da..
Ve inşallah yanılmam....

etmeyin yahuu
sadece ikinci yarıda takıma monte edildi doğru dürüst umut bulut...
kaç maç doğru dürüst oynatıldı.
orta sahadan fazla desteği sadece gaziantep maçında aldı..
hep tek başına alan boş koşacak tabi...
bakınız konyaspor kupa maçında attığı depar ve sonunda ki asist
bakınız ligin ilk vestel maçında ısrarı ve hırsı ile attığı gol
bakınız bursa maçında ikili forvete geçtikten sonra attığı muhteşem gol.
bakınız erciyes maçında arkaya sarkıp koşarak attığı gol...
Umut Bulut diyorum başka da bir şey demiyorum....

kullanılan meta: yatak
Yapılan iş: Yatmak
Verilen Örnek: Umut

hiç de gerçekci değil bu örnek yahu...
etma takımda yata yata kaç senedir oyanayanlar var. takımın bu haline rağmen ne olursa olsun gol atan, çırpınan, basan, koşan, vuran bir adam var. neyse

böle olacağını biliyordum
daha da iyi olacağına inanıyorum...
boşluk doldurmak için değil yeni kral olmak için geldinn...
Yolun açık olsunn....

valla UMut BuLut büyük yıldız olacak demiştim
merdivenleri çıkmaya başladı bile..
stil meselesine gelince daha çok barcelonada li etoo ya benzetiyorum..
UMUT UMUT UMUT
aman rud kıskanmasın

Konya maçındaki olumlu görüşlerim şunlar umut hakkında..
1- İleride bir insan evladının yapamayacağı kadar fazla pres yaptı. ve atağa katılmayı çok seven El Shakayı toplu oyunda neredeyse hiç atağa çıkarmadı.
2- gökdenizin attığı golde topu uzun bir depardan sonra kontrolü ve uzak köşeye bakarken ayağının içiyle yerden gökdenize yaptığı asist harikaydı.
3- 90. dakikada bile inanılmaz bir hırsla oynadı. hırsını 90 dakikaya yaydı...
olumsuz bakış..
1- sadece gol kaçırdı...
demektir ki:
Umut Bulut Biz Seni Çok SEvdik yahu.......

sadece bazı maçlarda değil her maçta gösterdiğin trabzonsporluluk ruhun adına sana sonsuz teşekkürler.....
hata yapmayanın olmadığı bu dünyada bunca iyiniyetine rağmen o hatanı acımasızca eleştirenlere de biraz teessüfler..
Arkandayız Umut, hırsınla ve ruhunla kal.....

bakın şimdi komplo teorisine.

biz bu Umut Bulut denen çocuğu seviyore muyuz?
evet
iyi olacak diye düşünüyor muyuz?
evet
sene başında bu futbolcuyu hangi avrupa kulübü istedi?
Ajax
en iyi altyapıların başında gelen hollanda takımı hangisi?
Ajax
musampayı dünya futboluna hediye eden takım kim?
ajax
umutu haftalarca oynatmayan TD kim?
ZD
şahsın kafasını taktığı bir diğer iyi futbolcu kim?
musampa..
ZD ajax da tDlik ypabilir mi?
hayır...
velhasılı kelam demek ki?
...................................

ligde 12 gol
kupada 4 gol
avrupa da 1 gol

toplam 17 gol

bu arada oynatılmadığı ya da 90+4 lerde sahaya girdiğini de unutmayalım..
takoz diyenlere bursa golünü izlemelerini de öneriyorum..başka da bir şey demiyorum...
hiç bir şey için olmasa da HELAL PARA kazanma isteğin için helal olsun.
Pislik olmadığın ve adam gibi futbol oynadığın için helal olsun...

ilk sezon gol ortalamasına
hırsına
efendiliğine
bakacak olursak....
çok büyük bir Umudumuz var yahu.........

bu forumda belkide en çok yorum yaptığım futbolcu..

özellikleri onu bu noktaya getirdi,
yeteneği sayesinse kendini sevdirdi.
karakteri sayesinde gönlümüzde kalacak..

haydi Umut hep böyle adam gibi futbolcu kal....

daha iyiye, en iyiye................

bu oyun kurgusuyla bir senede resmi maçlarda attığı 21 golü unutmayalım..

Umut Bulut büyük yıldız olacak..

hepsinden ziyade böyle efendi ve adam gibi kaldığı sürece hep gönlümde kalacak...

Umut karakterli ve de bence iyi bir forvet...
Evet bence iyi bir forvet...

Düşüş yaşıyor amenna..
Dinlendirilmesi de gerekebilir, amenna...

Ama bu sene bu kadar rezalet bir futbo anlayışında da Umut'u bu kadar suçlamamak lazım...

Yahu golcü gol kaçırır, bütün maçı mahvederse suçlanır da..
Allahınızı severseniz toplam 10 küsur maçta takım olarak kaç pozisyona girdik de tüm suç Umut'un oldu...

İnanıyorum ki, Düzgün bir sistem ve düzgün bir oyun yapısıyla bol destekli bir oratsahayla Umut açılacak gollerinin ardı arkası gelmeyecektir.

Bence Umut, Ersen karşılaştırmasında Umut bir adım önde.

Dripling ve hız Umut'da daha iyi..

Ve ne kadar önemsiz gibi gözüksede yaptığı bütün çapraz koşular Gökdeniz'e pozisyon fırsatı yaratmakta.. Defansı faulsuz olarak çok fazla yoruyor. Dikkat edin faulsuz olarak dedim...

Ersen kafa toplarında daha iyi. Ersen top saklama konusunda daha usta.

Umut kaleyi görünce vuran, çerçeveyi görünce gol yapmaya çalışan, toplara da Ersen'den daha iyi vuran bir futbolcu...

Hepsinden tuhafı arkadaşlar.
Umut Bulut'u eleştiririrken
kaçırdığı onlarca gol pozisyonundan bahsedenler....

Yahu madem biz şu ana kadar onlarca gol pozisyonuna girdikde
bunları beceriksiz, acemi iş bilmez forvetimiz yüzünden harcadık.
O zaman Malum Teknik direktörle yollarımızı niye ayırdık yahu...

Ben mi yanlış hatırlıyorum bilmiyorum ama.
pozisyon bulamadan bitirdiğimiz maçlar oldu.
Stoper'den santrafor yaratan oyun sistemimiz oldu.

Ama siz diyorsunuz ki..
Yok onlarca golü Umut kaçırdı..

İkimizden biri farklı maçları izliyor ama.
Hangimiz.....

Eyvallah...

karatasof
04.11.2007, 14:04
Evet anlaşılan bazı arkadaşlarımız ısrarla eleştiriden hazzetmiyor,yada daha doğru deyişle bu hakkı sadece kendilerine mahsus biliyorlar.Öncelikle bizim burada Umut Bulut'u eleştirmemiz yaptığı hatalarını görmesi ve kendisini geliştirebilmesi için yaptığımız eleştirilerdir.(Hatırlayın yapıcı eleştiri)Bazı arkadaşlar ise bizim Umut'u Meydan Park'ta asmak istediğimizi bile ileri sürmüşler ki söylenecek laf yok sadece el-insaf diyebiliyorum.
Bazı arkadaşlar ise bize daha fazla yüklenerek yaptığımız eleştirileri üzerlerine alınarak cevap vermiş ve yine cevap isteme lütfünü göstermişler.Pek güzel kardeşim sadece 2-3 yenildiğimiz bjk maçında biri kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyon diğeri zaten hayatında kalecilik yapmamış Bobo'la karşı karşıya kaldığı iki pozisyonu hatırlatmak isterim.Büyük takım golcüleri bir maçta onlarca pozisyon bulmuyorlar zaten buldukları pozisyonları golle sonuçlandırdıkları zaman 'Büyük Golcü'' diye adlandırılıyorlar.Su-i misal emsal değildir derler eskiler.Şimdi bu takımda daha evvel oynayıp gol atamayan forvetleri örnek gösterip 8 haftada bir gol atacak diye Umut'u meth etmemizi bekleyemezsin bizden.Başka forvet oyuncumuz mu var? soranlara ise ''Umut var ya başkasına ne hacet'' diyebilirmisiniz diye sorarım?.En azından rekabetçi olması için bu takımın iyi bir golcüye ihtiyacı vardır ve benim söylediğimde budur.ZD kısır futbol aynattığında hem fikiriz elbette ancak sizde takdir edersiniz ki ZD bile pek çok maçta Umut'u tek forvet oynatmamış yanına Ersen,Ergin Keleş,Ömer Rıza ile desteklemiştir.Takımın aksyan yönleri 1.kale 2.sol bek 3.oyun kurucu orta saha 4.forvet diye sıralayabilirim.Bu başlık Umut ile ilgili olduğu içinde müsade edersen kaleci problemini bu başlıkta konuşmayayım.
Bu forumda yaşım gereği çok zaman ( bu arada 40 yaşındayım) acaba yazdıklarımdan dolayı kırılanlar olurmu diye kendimi sigaya çekmiş olmama rağmen yinede klavyesine geleni yazanlar yanında aklı başında pek çok renkdaşa sahip olduğum için bulunmaktan zevk alıyorum.Hiçbir zaman kimsenin beyni yada zekası ile ilgili eleştiri yapma hakkını kendimde bulmadım birilerininde benim zekamı test etmesine müsade etmem.Yinede sizin bu şekilde düşünmenize üzüldüğümü söyleyerek mevzuyu kaptıyorum.Umarım anlaşılabilmişimdir Kutadgu kardeş.Kalın sağlıcakla....

Erdem Keser
04.11.2007, 14:15
Mücadele ediyor,koşuyor ,savaşıyor(muş):)...O yaşına rağmen çokta yetenekli(ymiş):)
Görünen yetenek varsa bizede göstersinler bi zahmet

buyukkaptan
04.11.2007, 14:24
kim ne derse desın umut bu takımda şuanda as oynar ergin mi oynuycak ömer rıza mı oynuycak gerçekten forvet arkamız çok iyi gokdenız ceyhun yattara ama forvetmız o kadar değil tek umut var oda bazen ayak uyduramıyor gökdenıze ceyhuna yattaraya bu maçta kutlarım umutu kafa vuruşu enfesti

Great White
04.11.2007, 14:32
kim ne derse desın umut bu takımda şuanda as oynar ergin mi oynuycak ömer rıza mı oynuycak gerçekten forvet arkamız çok iyi gokdenız ceyhun yattara ama forvetmız o kadar değil tek umut var oda bazen ayak uyduramıyor gökdenıze ceyhuna yattaraya bu maçta kutlarım umutu kafa vuruşu enfesti

Yok canım abartmayalım istersen;)

Bazı objektif(!) düşünebilen arkadaşlara göre, orada Yattara Umut' un kafasına o topu o şekilde çarptırmasaydı asla o top o noktaya gitmezdi:p

Hatta Yattara daha sonra aynı şekilde bir kez daha kafasına çarptırmaya çalıştı ama Umut son anda kendisini yere atarak bu tehlikeyi savuşturmayı da bildi. Ama ne tesadüftür ki hemen arkasında daha uygun durumda Ceyhun bekliyormuş da haberi yokmuş garibimin:D

Ne yaparsın.. Umut işte:)

poetricus
04.11.2007, 16:06
Bazı arkadaşlar ise bizim Umut'u Meydan Park'ta asmak istediğimizi bile ileri sürmüşler ki söylenecek laf yok sadece el-insaf diyebiliyorum.

Genel bir bakış açısını eleştirirken kullandığım bir deyimden hareketle insafa davet edildiğime göre cevap hakkı doğuyor.

O "bazı arkadaşlar" dediğiniz ben oluyorum galiba. Ya da onlardan biriyim. Zira o ifadeyi kullanan başka biri yok ama yine de hüsn-i zan etmeye devam edeyim. Acaba ne yazdım diye mesajıma bakıyorum, sonra yazdığınıza bakıyorum. Sonra tekrar kendi yazdığıma ve sizin yazdıklarınıza bakıyorum. Allah Allah! Asmak istediğinizi mi ileri sürmüşüm? Anlatamadım diyeceğim ama Türkçe'ye az çok hatta çok az aşina olan herkes, ne kadar berbat ifade edilmiş olursa olsun o deyimin anlamını bilir. Bir yazının bütününde ne anlatıldığına bakılmadan sadece bir ifadeyi cımbızla ayıklayıp onun anlamını da tamamen benmerkezci bir bakış açısıyla verirseniz olacağı budur. Mecaz desem, deyim desem, istiare vs… İşe yaramaz mı? "Bazı arkadaşlar" için bazı mesajlardan sonra anlama kılavuzu ya da kullanım talimatı da eklesek işe yarar mı acaba?

Yok canım abartmayalım istersen.
Bazı objektif(!) düşünebilen arkadaşlara göre, orada Yattara Umut'un kafasına o topu o şekilde çarptırmasaydı asla o top o noktaya gitmezdi.
Hatta Yattara daha sonra aynı şekilde bir kez daha kafasına çarptırmaya çalıştı ama Umut son anda kendisini yere atarak bu tehlikeyi savuşturmayı da bildi. Ama ne tesadüftür ki hemen arkasında daha uygun durumda Ceyhun bekliyormuş da haberi yokmuş garibimin.
Ne yaparsın… Umut işte.

Bu arada müsaadenle ilave edeceklerim var sevgili Great White:
Geçen sezon deplasmanda oynadığımız Bursa maçında Umut önüne düşen toptan kaçamayınca, onu def etmek için öyle bir tekme sallamıştı ki 25 metreden çatala girip gol olmuştu. Tabiî ki tamamen kaza sonucu. –İnşallah bu “çatal” kelimesi de yemek terimi olarak anlaşılmaz.- Bu Umut geçen sene lig, kupa ve Avrupa kupalarında toptan kaçayım derken yanlışlıkla 20 civarında gol attı. İnanmayacaksınız ama bir sene önce Ankaragücü'nde de o sakarlığı yüzünden 16 gol atmıştı.

Sizin de söylediğiniz gibi: “Umut işte!

karatasof
04.11.2007, 17:11
''Meydan Parkı'nda herkesin gözü önünde sallandırılmalı''Poetricus.
Pek muhterem arkadaşımızın kullandığı ifade yukarıdaki ifadedir ve ben bundan arkadaşımızın Luna Park işletmecisi olduğunu anlayamadığım ve Umut'u 8 hafta sonra attığı golden dolayı sevindirmek için herkesin gözü önünde sallamak istemesini yanlış anladığım için özür dileyeceğim.Bundan sonra bu arkadaşımızın yaptığı açıklamalardan sonra bana yada benim gibi arkadaşımızın büyük dehasını anlayamayanlara göndereceği müjdesini verdiği Anlama Klavuzu( buda her neyse ben daha kitapçılarda bulamadım) hediyesini dört gözle bekleyeceğimi bildiriyorum.
Devamında geçen sezon Umut'un attığı golleri anlatırken kullandığı Çatal Kelimesi'nide imleyerek biz cahil kullar için ''Sofra Adabı ve Sofra Enstrümanlarını Kullanma Sanatı'' kitabını kaleme almasını öğrenerek sevinçlere gark olduğumuda ifade edeyim.

poetricus
04.11.2007, 17:20
O ifadeyi kullandım. Zaten mesajım yukarıda duruyor. Bilmeyerek kullanmış olsaydım düzeltirdim. İnkâr da etmiyorum. Isıtıp tekrar önüme koymanıza gerek yopktu. Deyim, mecaz gibi şeylerden anlamadığınızı tekrar etmek istemiyorum ama yaptığınız neyle izah edilir? Yazımın tamamına bakmadan cımbızla ayıklanmış cümleler üzerinde felsefe yapan sizsiniz.

Hâlbuki bugün elimizdeki forvetler belliyken Umut'a yüklenmenin ölçüsünü kaçıran genel anlayışı eleştirmek için yazılan bir mesajdı o. Yazdığım her mesajda teker teker isim yazıp sizi kastetmiyorum diyecek halim yok. Gereksiz ve abartılı bir savunma psikolojisine girerek bana laf attığınıza göre savunma hakkımdan neden rahatsız oluyorsunuz ki? Mesajımdaki örnekleri yorumlama şeklinize bakılırsa sürrealizmin sınırlarını zorlamışsınız. Mevlana'nın dediği gibi; "Men çî gûyem, tamburam çî gûyed?"

Çatal mevzuunda cahil olduğunuzu değil, anlamaya çalışmadığınızı aksine peşin hükümle yaklaştığınızı belirtmiştim. Kimseye cahil deme hakkım da yok kimsenin ne kadar cahil olduğuna hükmedecek bilgim de. Kaldı ki net ortamındayız ve birbirimizi tanımıyoruz. O kadarını da anlayamayacağınızı tahmin edemezdim. Hele 8 hafta mevzuunu kaç kişi sizin gibi yorumlar bilemiyorum. Ben neye örnek verdim, siz neden bahsediyorsunuz? Biraz daha soğukkanlı yaklaşsak belki bir noktada anlaşabiliriz. Netice'de Umut'un kusursuz olduğunu iddia etmiyorum. Bazı futbolcuların başarılı olduğu yönler abartılırken bazılarının başarısızlıkları abartılıyor. Bana göre Umut bunun tipik bir örneği. Katılmak zorunda değilsiniz. Bunun dışında kötü futbolcuların bir ya da birkaç maçlık formsuzlukları iyi futbolcuların da aksine kötü oldukları dönemler olur. Bahsettiğim isimler bu durumun örnekleriydi. Elimizde daha iyi bir forvet varsa neden Umut'ta ısrar edilmesini isteyeyim ki?

Yanlış anlama ya da hiç anlamama her zaman mazerettir. Ama anlamaya çalışan için. Aksi takdirde anlama kılavuzu da işe yaramaz.

Belirli bir anlayışın bir sürü benimseyeni olabilir. Anlaşılmayan sorulur, yanlış anlaşılanın düzeltilmesi istenebilir yeter ki anlama ve anlaşma niyeti olsun. Genele yazdığım şeylerden ayıklama yapıp bana sataşmadığınız sürece bu muhabbeti devam ettirmek istemiyorum. Gerisi mucib-i kıyl ü kal olur.

İyi geceler.

Bartuğ13
04.11.2007, 18:04
kendisini fovet olarak beğenmiyorum.kanat olarak ya da forvet arkası olarak oynasa daha iyi gibi geliyor bana.bitirici vuruşu çok zayıf ama iyi koşuyor.kanat gibi oynasa daha iyi.
bunu cidden düşünmek lazım.
baktım forvet olmayacak napalım diye düşünerek abarttım mı acaba?ama üzerinde düşünülmesi gereken bir tekliftir.

karatasof
04.11.2007, 18:39
Poetricus ;öncelikle kullandığınız deyim (sallandırma) tamamen tarafımdan doğru anlaşılmıştır ve bu ifadeyi her okuyan (adam asmak,idam etmek)deyiminin argo söylemi olduğunu bilir.Beni deyim bilmemek mecazdan anlamamakla suçlamak yerine kullandığınız ifadenin ne manaya geldiğini bilmenizi salık veririm.Öncelikle ben sizin ifadelerinizden cımbızla laf çekip size sataşmadan siz benim Umut hakkında yaptığım eleştirilere cevaben kullandığınız bu ifadelerle bana laf attığınızı hatırlatırım.Ayrıca sizi tanımam etmem sizinle bir husumetimde olamayacağı için ne diye sizin ifadelerinizi çarpıtmaya çalışayım.Genele yaptığınız ifadeyi ağır bulduğum ve her eleştiri yapan kişi eleştiri yaptığı kişi yada topçuyu idama göndermek ister gibi ağır mana içerdiği için yine bende isim vermeden insafa davetimi üzerinize alınmayabilirdiniz o halde.Kaldıki birinin beni yazımdan dolayı insafa davet etmesinden hiç bir zaman gocunmam bilakis memnun olurum.Özellikle anlaşmak istemeyen yada sataşma heveslisi kişi şeklindeki yargınızıda ağır bulduğumu beyanla bende size iyi akşamlar dileyerek mevzuyu kapatıyorum.

poetricus
04.11.2007, 18:42
Kaldıki birinin beni yazımdan dolayı insafa davet etmesinden hiç bir zaman gocunmam bilakis memnun olurum.
El insaf!
İyi geceler.

karatasof
04.11.2007, 18:47
El insaf!
İyi geceler.
Bil mukabele

DURAS
04.11.2007, 20:01
umut bulut kesinlikle tek forvet oynayaaamaz, çift forvet oynarsa verimi daha iyi olur. kaldıki eldekilere bakarsak ondan iyisi yok hatta Türkiyedede alabileceğimiz( bir dolu para harcamadan) yok. kasımpaşanın forvetini umutla kıyaslamam bile. gerçek olan bir şey varsa umutun yanına mutlaka iyi bir golcü alınmasıdır.

Ömer TOPAL
04.11.2007, 21:44
nedir bu gerginlik arkadaslar..konu futbolcular da umut bulut... Ben hep söyledim eleştirmeyin fazla tabiş elimizdekilerin en yisii bu ömer rıza ergin oynayacaksa umut oynasın daha iyi....hırslı, caliskan, akıllı bir forvet o...takımın üzerindeki baskı onuda cok etkiledi...Ankara macında trabzonun attıgı golden cok golu onun attıgına sevindim...cunkü bu gol onu uyandırdı...takıma ve ona ilac gibi geldi..görüceksiniz bunu....

KUTADGU
04.11.2007, 21:54
nedir bu gerginlik arkadaslar..konu futbolcular da umut bulut... Ben hep söyledim eleştirmeyin fazla tabiş elimizdekilerin en yisii bu ömer rıza ergin oynayacaksa umut oynasın daha iyi....hırslı, caliskan, akıllı bir forvet o...takımın üzerindeki baskı onuda cok etkiledi...Ankara macında trabzonun attıgı golden cok golu onun attıgına sevindim...cunkü bu gol onu uyandırdı...takıma ve ona ilac gibi geldi..görüceksiniz bunu....

Büyük bir Umutla İnşallah diyorumm..

Bartuğ13
04.11.2007, 22:18
hayır zaten alternatifinin olmaması bile çok büyük bir eksiklik hem bizim açımızdan hem umutun açısından.
koskaca trabzonsporun kaliteli 2 forveti yok.olanınki de bence tartışılır.
eldekilerin en iyisi umut ve adamı zorlayacak biri yok.bu bile insana hiç yoktan rehavet verir.
umut çok çalışıyor ama formsuz da olsa olmasa da oynayacağı garanti.

Erdem Keser
04.11.2007, 22:42
Kimse zaten burda Umut'un kötü olmasını özellikle kötü oynamasını bekleyipte eleştirme çabasında değildir öyle olanda zaten namerttir..Ben Umut'u beğenmiyorum çok net...Kapasitesinin sınırlı olduğunu düşünüyorum ama Umuttanda iyi 2. bir forvetimizi olmadığına göre Umut oynayacak bu kabul tutupta Ömer rızanın oynamasından Umutun oynaması takım adına daha yararlı olur ..Fakat hala ısrarla söylüyorum Trabzonsporun forvetinde tek başına oynayacak yetenekte bir oyuncu değil..

mustafakaya
05.11.2007, 00:45
birkaç hafta dinlensin demiştim ama yedirdi bana lafımı. sen golunu at umut ben yerim lafımı:)

Onur
05.11.2007, 00:54
Kimse zaten burda Umut'un kötü olmasını özellikle kötü oynamasını bekleyipte eleştirme çabasında değildir öyle olanda zaten namerttir..Ben Umut'u beğenmiyorum çok net...Kapasitesinin sınırlı olduğunu düşünüyorum ama Umuttanda iyi 2. bir forvetimizi olmadığına göre Umut oynayacak bu kabul tutupta Ömer rızanın oynamasından Umutun oynaması takım adına daha yararlı olur ..Fakat hala ısrarla söylüyorum Trabzonsporun forvetinde tek başına oynayacak yetenekte bir oyuncu değil..

aynen dediği gibi:alkış:

mustafakaya
05.11.2007, 12:01
trabzonspor forvetinde zaten tek kişi olmamalı. bü yüzden umut bulut'la devam. yanına gelecek adam düşünülmeli.

murseltaskin
05.11.2007, 12:02
umut bulut gitsin köyünün takımında oynasın.trabzonsporda ne işi var

Harun-61
05.11.2007, 12:12

:rolleyes::cool::eek:

S.F.K.
05.11.2007, 13:08

Aferin ne güzel yorum yazmışın.
böyle deha bi fikri düşünürken zorlanmamışındır inşallah.

Harun
05.11.2007, 17:39
Nerde o topla drimglink yapıp füze gibi kaleye şut çeken Umut? Alda at demedikten sonra bu sene Umut'tan başarı beklemeyin.

Mustafa Uzuner 61
05.11.2007, 18:40
ya Allah aşkına cem demir kim ergin kim...oynadığı zamanlar ne yaptıklarınıda gördük daha doğrusu hiçbişi görmedim çünkü bişe yapamadılar.onların daha çok yoğrulması lazım çooookkk...bu takım tekke gibi adamı satıyorsa bizde taraftar olarak umuta mumuta katlanacaz başka yapacak bişe yok.
valla zamanında fatih tekkeyi oynattığı için eleştirilip takımdan kovulan giray bulağı ne zaman unuttun. senin kim dediğin ergin keleş bu ülkenin a milli hariç bütün kategorilerinde oynamış ve çok başarılı olmuş bir trabzonlu değerdir trabzon lisesi dünya şampiyonu olurken ergin 10 golle gol kralı olmuştur.zamanında fatih tekkeye sabredilmedi onu kaç sene sonra kazandık şimdi de senin gibi kafalar yüzünden umut gibi avareli çekiyoruz. cem demir hazırlık maçların da takır takır gol atarken herkes bunu nerden buldunuz diyordu lig başladı bidaha oynatılmadı taki geçen sezon ki gaziantep kupa maçına kadar o maçta oynadığı futbolla herkesi mest etti ama sonraki haftalarda şerefsiz ziya 18 bile almadı o yüzden bir futbolcu oynatılmadığı için o futbolcu kötü anlamına gelmez umuta 8 hafta dayandılar bu şansı kendi değerlerimize versinler ondan sonra o futbolcuyu yargıla

KUTADGU
05.11.2007, 18:51

Yaratıcı bir fikir.
Böylece dünya futbol literatüründe kendine has bir yeri olan efsanelerin takımı UmutBulutunköytakımıspor'a futbolcu satarız..
Hem para kazanırız..
Hemde marka değerimizin ne kadar yükseklerde olduğunu tüm dünyaya bir daha kanıtlarız..
Ama tek çekincem.
Umutbulutunköytakımıspor'un Benitez gibi Türk futbolcusunu hazetmeyen bir antrenörünün olması...
Ama hayat Umut'un hayatı onun da bir kariyeri ve kazanacak bir sürü kupası var değil mi?

iyikivarsın_TS
06.11.2007, 20:20
ya ben umutu eleştirenlere bir anlam veremiyorum.çocuk gol atar suçlu olur,gol atmaz suçlu olur.daha ne yapması gerekiyor acaba? gol attığı haftada bile bu kadar eleştirilebiliyorsa vay halimize.

Koray
06.11.2007, 21:39
umut da geçen seneki hırsı göremiyorum malesef...inş düzelir...

ferhaTS87
06.11.2007, 23:49
umut gecen sezonun 15 haftasına kadar 2 gol atmıs tı takım bıras toparlayın ca oda toparladı ve 15 i buldu vemıllı takım aday kadrosuna bıle cagrıldı bırasda bu yonuyle bakn

Cem Balcı
07.11.2007, 14:41
valla zamanında fatih tekkeyi oynattığı için eleştirilip takımdan kovulan giray bulağı ne zaman unuttun. senin kim dediğin ergin keleş bu ülkenin a milli hariç bütün kategorilerinde oynamış ve çok başarılı olmuş bir trabzonlu değerdir trabzon lisesi dünya şampiyonu olurken ergin 10 golle gol kralı olmuştur.zamanında fatih tekkeye sabredilmedi onu kaç sene sonra kazandık şimdi de senin gibi kafalar yüzünden umut gibi avareli çekiyoruz. cem demir hazırlık maçların da takır takır gol atarken herkes bunu nerden buldunuz diyordu lig başladı bidaha oynatılmadı taki geçen sezon ki gaziantep kupa maçına kadar o maçta oynadığı futbolla herkesi mest etti ama sonraki haftalarda şerefsiz ziya 18 bile almadı o yüzden bir futbolcu oynatılmadığı için o futbolcu kötü anlamına gelmez umuta 8 hafta dayandılar bu şansı kendi değerlerimize versinler ondan sonra o futbolcuyu yargıla

ya bırak allah aşkına erginmiş,cemmiş..iyi bi topçu olsa bunları çalıştıran teknik adam ziya bile olsa yeteneklerini görür takıma koyardı.hem madem bu adam övdüğün kadar süper neden a milli değilde ümit milli?ziya kördü terimdemi kör?adam görüldüğü gibi hep alt katogorilerde oynamıs ümit milli,ts lisesi...yani bu adam süper ligde prof oynucak adam değil.öle bi adam olmus olsa elbet bu adamı keşfedip ilk 11 yaparlardı yada başka bi anadolu takımı alırdı.al sana örnek thomas jun,oda çek liginde gol kralı türkiyeye geldi ilk 11 çıktı naptı?böyle cemle erginle bu iş olmaz.

Egemen Yılmaz
07.11.2007, 20:28
bu aralar formsuz düzelir umarım

Cafer Bulur
07.11.2007, 20:39
umut tan cuma aksami gol bekliyorum.atacagina da inaniyorum.gecen sene orda hattrick yapmisti.

Kalkinmali
07.11.2007, 21:26
umut golcu mu?... umut nedir?... en azindan gecen sene kosuyordu... biraz hirsliydi... adam sadece kosuyor... Teknik Sifir!!!

Birakin su adami... Essekler kovalisin onu :D

Great White
08.11.2007, 01:12
umut golcu mu?... umut nedir?... en azindan gecen sene kosuyordu... biraz hirsliydi... adam sadece kosuyor... Teknik Sifir!!!

Birakin su adami... Essekler kovalisin onu :D

Ahanda..

Bir Umut suz arkadaş daha :)

poetricus
08.11.2007, 01:24
Ahanda..
Bir Umut suz arkadaş daha :)
Yakında Umut-sûz arkadaşlar da çıkar Allah korusun.

Great White
08.11.2007, 01:49
Yakında Umut-sûz arkadaşlar da çıkar Allah korusun.

Hocam özelden soracaktım ama belki benim gibi anlamını bilmeyen başka arkadaşlar da vardır diye buradan sorayım dedim izninle:o

Umut-sûz olanlar nasıl oluyorlar:)

poetricus
08.11.2007, 03:16
Hocam özelden soracaktım ama belki benim gibi anlamını bilmeyen başka arkadaşlar da vardır diye buradan sorayım dedim izninle:o

Umut-sûz olanlar nasıl oluyorlar:)
Umut'u yakmaya kalkanlar oluyor:)
Son zamanlarda eleştiride kantarın topuzu fena halde kaçmış gibi. O yüzden biraz mübalağa yapayım dedim.
Serdar Bali kadar bilmesem de kelimelerle biraz oynayayım dedim işte.

My
08.11.2007, 10:16
Son zamanlar oldukça formsuz ama ben hala onun en sevilen futbolcular arasında olduğunu düşünüyorum :)

Yavuz Hasan
08.11.2007, 10:34
seveni de cok sevmeyeni de

Cem Balcı
08.11.2007, 23:28
inş daha iyi olucak...

Cem Balcı
09.11.2007, 15:32
Bordo-mavili takımın golcü oyuncusu Umut Bulut, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Denizlispor maçından galibiyetle ayrılarak çıkışlarını sürdürmek istediklerini belirtti. Ankaraspor galibiyetiyle 3 hafta sonra galip geldiklerini ifade eden Umut Bulut, "Yakaladığımız çıkışı sürdürmek istiyoruz. Denizlispor maçı bizim için büyük önem taşıyor. Rakibimiz son haftalarda iyi sonuçlar alıyor. Ancak biz de iyi durumdayız. Amacımız sahadan 3 puanla ayrılıp milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek" diye konuştu.

haydi umut at gollerini...

10-61
09.11.2007, 17:52
Umut'tan umudumuz var..inşaallah atacağı gollerle üst sıralara tırmanırız...:))

Sefa Murat Dokuz
09.11.2007, 22:06
ya kop git kardeşim sen golcüysen ben maradonayım

yns61
09.11.2007, 22:24
Lan Bİ Kere Top İndİr Beeee

hakantpl
09.11.2007, 22:29
Umut Bulut Sen GolÜ Unut !!

hakantpl
09.11.2007, 22:29
Unutma Unutma Elİmİz Mahkum Sana

Sefa Murat Dokuz
09.11.2007, 22:30
semihi gördük ya beyler 10000 umut eder ya

Gamze
09.11.2007, 22:31
Yorumlara biraz dikkat.Hakaretsiz,saldırmadan,sakince devam...

Great White
09.11.2007, 22:48
Bugün Umut iyi gününde değildi tamam..

Ama zaten Umut, kapanan takımlara karşı başarılı olabilen pivot santrofor (Nobre, Hakan gibi) tipinde bir oyuncu değil ki..

Bir çoğumuzun bildiği gibi Umut' un tipindeki santrforlara exposive santrfor deniyor. Tıpkı Eto, Wagner ve Henry gibi. Tabii ki onlar ile kıyaslanacak değil ama oyun tipi olarak birebir benzerlikleri olduğu kesin..

Bu tipteki santrforlar kontra atak oynayacağınız maçlarda tek forvet olarak rahatça oynayabilirler ama baskı kurduğunuz maçlarda kalabalık rakip savunma arasında kaybolup gitmeye mahkumdurlar..

Bence bu maçtaki en büyük eksikliklerimizden birisi ceza sahası içinde Umut' a yardımcı olabilecek bir forvetin olmayışıydı..

Burada Ersun Hocam suçlu mudur? Kesinlikle hayır. Eğer elimizde Umut' un yanına konulabilecek tek alternatif Ergin Keleş ise, onun yerine Jefferson' u bile forvete çekmek daha mantıklıdır bana göre..

TolgaTopçu61
09.11.2007, 22:54
gecen sene nasil attiysa 15 gol

İleli
09.11.2007, 23:10
ben hala tek forvet oynadigi icin bir varlik gosteremedigine inaniyorum COK YANLIZ KALIYOR!

Samet Yildirim
09.11.2007, 23:15
bu adamdan santrafooooor olmaaaaz berbat oynuyooooor....bu macta ERSEN MARTIN olsaydi yenerdik hic birsey eksik degildi sadece santrafor eksigi vardi...ara dönemden sonra dogruuu ERSUN HOCANIN yanina oturmak var...

DeAgLeMaNyAq
09.11.2007, 23:38
Top kontrolü çok zayıf bu yüzden atılan topları olumlu kullanamıyor. Özellikle hava toplarında dengesini bir türlü toparlayamıyor, hep yerlerde sürünüyor. Tek forvet oynayacak biri değil asla...

Erdem Keser
09.11.2007, 23:40
Bir forvette olması gereken hiç bir özellik yok..Yetenek yok,zeka hiç yok..
Boy var faul yapmadan sıçrayamıyor,ayağındaki topu tutamıyor,top saklayamıyor,2 metreye pas atma becerisine sahip değil...Topçu değil..Senin şu takımdan gittiğin gün 2. bayramım olacak..

Cem Balcı
09.11.2007, 23:41
ben hala tek forvet oynadigi icin bir varlik gosteremedigine inaniyorum COK YANLIZ KALIYOR!

aynen öylee...:alkış:

Samet Yildirim
10.11.2007, 00:44
aynen öylee...:alkış:

bana umutun ne özelligi var onu söyleyein...topa vuramiyor, oyuncu gecemiyor, top tutamiyor, kafa bazen iyi bazen kötü, hava toplarinda yükselemiyor, daginik oynuyor,futbol zekazi hic yok, ne var bu adamda da biz göremyoruz...

zanoylu
10.11.2007, 00:58
Olmaz böyle,olmuyorda emek veriyor gayret gösteriyor ama forvet takıma verilen emeğin meyvelerinin toplanacağı yer.kaleci defans orta saha kanat ne kadar didinse bir yere kadar forvet gelecek olaya noktayı koyacak bitirici olacak etkili şut atacak..vs
Umut koşuyo koşuyo ama boş,bal yapmayan arı.Gider gidecekte çünkü artık tahammül sınırlarını aştı.

Ahmet Kuru
10.11.2007, 00:59
En Yakın Zamanda Klübe de Olman Dileğiyle... jabi yi Forvet istiyorum bu takımaaaaaaaa...hiç Yoktan top kontrolü var

Emiroğlu
10.11.2007, 01:29
gecen sene nasil attiysa 15 gol

Son 5 yıldır nasıl attıysa EN AZ ! 15 gol ? !

@Samsunlu

Bu söyle dedin özelliklerden biri : Kaleci ile karşı karşıya(hani 1 e 1 deniyor ya) kaçırmaması olabilir mi ?

Bence çok üzerine gidiliyor.

poetricus
10.11.2007, 01:36
Eksiklikleri var; özellikle de hava toplarında çok zamanlama hatası yapıyor.
Geldiği zaman kendisinde olan mezyetlerin bir kısmı iyice körelmiş. Neden acaba?
Üzerine çok gidildiği konusunda sizinle hemfikirim.
En büyük talihsizliği Fatih Tekke gibi bir golcünün yanında değil yerinde ve Ziya Doğan gibi bir hocanın(!) elinde oynaması oldu. Üst düzey bir forvet oyuncusu olmayabilir ama gerçek Umut bu değil. Tek forvet oynaması zor. İyi bir partnerle harika güzel işler yapar. Geçmişinde yapmıştı nitekim. Yaşı daha çok genç. Zor bulup kolay kaybeden bir camiayız. Sabır ve destek lazım.

iyikivarsın_TS
10.11.2007, 02:22
evet Umutun gol atamaması hemen suçlu arayışına giren taraftarlarımızı çok rahatlatmıştır.herşey mükemmeldi.tek suçlu Umut Bulut!!! burada kötü eleştiri yapmak için tetikte bekleyen arkadaşlar size inanamıyorum!!! evet geçen sezon 15 gol atan umuttu.bu onun zaten iyi bir golcü olduğunu gösteriyor.herhalde belirttiğiniz gibi hiçbir özelliği olmayan bir futbolcu 15 golüde şans eseri atmadı ya.herşeye aylardır sabır gösteren taraftarımız umut konusunda neden bu kadar sabırsız ve acımasız bunu anlamış değilim.ben yine diyorum o iyi bir golcü ve ben bir gün buradaki çoğu arkadaşıda utandıracağına eminim.

tomanuun
10.11.2007, 06:13
umut u eleştirmenin bir mantığı yok şu durumda çünkü elimizde kullanabileceğimiz başka santrafor yok.
bi tomas jun var oda oynamıyor oynatılmıyor. umutun hiç bi suçu yok adamın kapasitesi sınırlı zaten. bence biz yapabileceğinden fazlasını bekliyoruz geçen sezon kendini aştı diye her sezon o kadar gol atamaz devre arası transfer şart

S.F.K.
10.11.2007, 08:13
belki arkadaşlar yadırgayacak ama bence dün Umut iyiydi veya kötü değildi.
net 2-3 tane gol pası verdi arkadaşlarına onlarda değerlendiremedi
kalecileri çok ballı idi.Umut'un gene elinden geleni yaptığını düşünüyorum ama yanıda son vuruşları iyi bitirici bir yabancı bir golcü kesin şart.

TSKara61
10.11.2007, 09:32
Bencede cok kotu degildi. Forvet olarak hicde etkili degil ama diger pozisyonlari iyi degerlendirdi hic bise yokken biseler yaratabildi mesela Gokdeniz'e cikardigi o guzel pas. Umut tek basina degilde boyle ceza sahasina hakim bir forvetlen beraber en etkili olacaktir bence.

ergin cesit
10.11.2007, 09:57
doğru şu an umut tan başka alternatifimiz yok.iyi bir golcü alınınca umutuda forvet arkası kullanırsak daha bir güzel oynayabilir

Erdem Keser
10.11.2007, 10:30
Ne forvet arkası ne önü..Bu adamın sahada olması zarar..Değirmenderenin forvetini koy şu takıma Umuttan daha faydası dokunur...Yahu bir oyuncu bu kadar kabiliyetten mahrum kalır mı

Harun-61
10.11.2007, 10:38
istekli ve arzulu...

fakat kabiliyeti bu kadar...
fazlasini beklememiz lazim...

Hami veya $ota = Umut Bulut, Ömer Riza, Ergin

!

Erdem Keser
10.11.2007, 10:41
istekli ve arzulu...

fakat kabiliyeti bu kadar...
fazlasini beklememiz lazim...

Hami veya $ota = Umut Bulut, Ömer Riza, Ergin

!
Usta sen bari yapma...Hami ile Şotanın isimlerini şunlarla aynı satırda yazma..

Great White
10.11.2007, 10:55
Ah be Umut.. Senin ne işin var hala burada..

Bu taraftara Agustine, Bushi ve Tomas Jun gibi golcüler lazım..

Hatta bu taraftar, senin yaşlarındayken hiçbir zaman bir sezonda 5-6 gol barajını aşamamış ve gol krallığını ancak 30 lu yaşlarına merdiven dayamışken elde edebilmiş büyük kaptanımız Fatih Tekke' yi dahi bağrına basarken sana kim katlanacak be Umut..

Harun-61
10.11.2007, 10:57
Usta sen bari yapma...Hami ile Şotanın isimlerini şunlarla aynı satırda yazma..

sende haklisin...

ben dahil, onlarin degerini bilemedik...

Erdem Keser
10.11.2007, 11:24
Çok sevgili Umut değerini bilemiyoruz .Ne olursun git buralarda harcanma..Sen çok yeteneklisin,çok büyük futbolcusun..Biz futboldan anlamıyoruz...sen koşuyormuşsun,savaşıyormuşsun,mücadele ediyormuşsun,biz ise bunları göremiyormuşuz meğer sen ne büyük futbolcuymuşssunda biz sende varolan o insan üstü cevheri farkedememişiz yada izlediğimiz Umut aslında sen değilmişsin..Hele o topu aldığında rakibe sırtını yaslaman,top kontrolün,hava hakimiyetin bana adeta Samuel Eto'o ve Henry'yi hatırlattı..Hemde çok gençmişsin ..Ne olur git de senin şu değerini anlayalım..

Harun-61
10.11.2007, 11:26
@ chovy karde$im, son yazin bana degildi dimi :)

Erdem Keser
10.11.2007, 11:44
@ chovy karde$im, son yazin bana degildi dimi :)
tabi ki hayır üstadım seninle kesinlikle alakası yok...

Ünyeli Murat
10.11.2007, 11:48
şu yüreğin kadar birazda beynin yorsan türkiyenin hakan şükürü olursun...gerçi şu andada bazı hareketlerin hakan şükür ama tam değil...

Hekimoğlu
10.11.2007, 11:55
iyi niyetli futbolcu istemiyorum yetenekli ve zeki olsun

Erdem Keser
10.11.2007, 12:32
En büyük sorun Umut
Trabzonspor tuhaf bir takım. Yenilirken de yenerken de taraftarlarına ecelterleri döktürüyor. Maçın ilk iki dakikasında Denizlispor'un direkten dönen bir topu dışında iki net gol pozisyonu daha var! Bu nasıl bir maça başlangıç. Sonrasında ise savunmanın yerleşme hatasından yenilen gol var. Golden sonra ilk yarıda Trabzonspor'un karşı kalede bırakın gol pozisyonu üretmeyi Denizlispor'un savunmasını rahatsız edebilecek etkili bir atak girişimi bile yok. Nasıl olsun?

Haftalardır yazıyoruz, çiziyoruz. Trabzonspor'un en büyük sorununun ilerideoynayan Umut olduğunu belirtmeye çalışıyoruz ama ne yazık ki değişenbirşey yok!
Ayağına gelen her top rakibe gidiyor. Orta sahadan topla gelen arkadaşlarına duvar olması gerekirken çok yanlış yerlere koşular yapıyor. Bir de ceza sahasındayakaladığı toplarda vuruş yönünden de yetersiz.

İkinci yarıda Trabzonspor yenilgiden kurtulabilmek için bütün hatlarıyla Denizlispor kalesinde yoğun bir baskı kurdu.

KADRO YAPISI MÜSAİT DEĞİL
Girilen gol pozisyonlarının bazılarında kaleci Souleymanou başarılı olurken bazılarında ise Trabzonsporlu oyuncuların son vuruş yetersizliği öne çıktı. Doğaldır ki bütün riskleri elinize aldığınızda savunmanızda da büyük boşluklar oluşur. Denizlispor buyarıda az adamla geldiği anlarda bile tehlikeli ataklar üretti ve maçınsonlarında da Yusuf'un mükemmel golü ile üç puanı alan taraf oldu.

Görünen o ki Ersun Yanal'ın oynatmak istediği ya da hafta içinde söylediği gibi 'rakip kim olursa olsun oyunda üstünlüğü alıp sonuca giden takım olma isteği' bugünkü oyuncu kadrosuyla kolay gözükmüyor. Çünkü bir takımın oyuncularının büyük çoğunluğunun pas yüzdesi alt düzeydeyse karşı takıma baskı kurabilme şansınız yok.

Sonuçta Trabzonspor kötü gidişini bu hafta da sürdürdü. İşin özü bu kadroile istikrarlı sonuçlar almak çok zor gözüküyor.

Cengiz Çubukcu
10.11.2007, 12:43
Great White kardeşim seninle aynı düşünceleri paylaşıyoruz...Umut bulut başlığı da adam harcama uzmanları tarafından zaptedildi demek...bugün 10 kasım ve rahmetli Atatürk ne demiş " ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim" , size umut gibi adamlar değil şikeci, mafyacı, zampara adamlar mı lazım.....sayın herşeye muhalefet eden arkadaşlar lütfen kendinizi biraz tutun çünkü buraya yazdığınız yazılar birçok kişi tarafından okunuyor ve gerçek zannediliyor..

Hekimoğlu
10.11.2007, 12:45
harcanan trabzonspor

Cengiz Çubukcu
10.11.2007, 12:50
25 senedir ne oyuncular geldi gitti...Trbazonsporu kimse harcayamadı, Umut mu harcayacak?

Hekimoğlu
10.11.2007, 12:52
trabzonspor 25 senedir umut gibilerle harcanıyor yazık ediliyor.ha oldu olacak iyi niyetli yok şikeci değil kumarcı değil.bana ne sahada iyi niyet getirmiyor 3 puanı.

Cem Balcı
10.11.2007, 13:02
bana umutun ne özelligi var onu söyleyein...topa vuramiyor, oyuncu gecemiyor, top tutamiyor, kafa bazen iyi bazen kötü, hava toplarinda yükselemiyor, daginik oynuyor,futbol zekazi hic yok, ne var bu adamda da biz göremyoruz...

sen zaten göreceklerini görmüşsün.bu saydıklarının hiçbiri bu adamda yoksa bu adımın neden prof lisansı varki neden topçu bu adam ozaman gitsin esnaf falan olsun.

Great White
10.11.2007, 13:05
Umut oynamasın..

Son 3 sezonda tek golü bile olmayan Tomas Jun oynasın..

O da olmaz ise bazen sahada olduğunun bile farkına varmakta zorlanan ama belki ileride vasat bir golcü olabilecek Ergin oynasın..

Bu ikisi de olmaz ise hala A. Gücü' nde forma giyen Agustine devre arasında takıma katılsın..

O da olmadı. Trilyonlarca paraya Fener' e gelen ve senede Umut' un neredeyse 4 katı kazanan ama Umut' un takımına yapmış olduğu katkının yarısını bile yapamamış Kezman' ı transfer edelim..

Zira bize de bu yakışır:cool:

Hekimoğlu
10.11.2007, 13:07
kel alaka kim istedi o saydığın oyuncuları.

poetricus
10.11.2007, 13:07
Umut oynamasın..

Son 3 sezonda tek golü bile olmayan Tomas Jun oynasın..

O da olmaz ise bazen sahada olduğunun bile farkına varmakta zorlanan ama belki ileride vasat bir golcü olabilecek Ergin oynasın..

Bu ikisi de olmaz ise hala A. Gücü' nde forma giyen Agustine devre arasında takıma katılsın..

O da olmadı. Trilyonlarca paraya Fener' e gelen ve senede Umut' un neredeyse 4 katı kazanan ama Umut' un takımına yapmış olduğu katkının yarısını bile yapamamış Kezman' ı transfer edelim..

Zira bize de bu yakışır:cool:
Üstat,
Klavyeni usta bir silahşorun kılıç kullanması gibi kullanmışsın. Yakışıyor da...
Ama Ömer Rıza'yı unuttun galiba...

Great White
10.11.2007, 13:10
Üstat,
Klavyeni usta bir silahşorun kılıç kullanması gibi kullanmışsın. Yakışıyor da...
Ama Ömer Rıza'yı unuttun galiba...

Hocam; hakikaten unutmuşum bak:o

Hatırlattığın için teşekkürler ama keşke hatırlatmasaydın:rolleyes:

Cem Balcı
10.11.2007, 13:14
tekke gibi bi yıldızımız vardı takımın gol yükünü çeken satıldı,ersen die bi adam vardı kimilerine göre iyiydi kimilerine göre kötü satıldı,jun çek liginde gol kralı oldu die alındı burda fıs çıktı kadrodan atıldı,umut ank da şow yaptı ortasahadan herkesi dizdi gol attı die takıma alındı oda size göre fıs çıktı.bu takımın demekki forvet almaması lazım forvet hattını boş bırakalım çünkü kim gelirse gelsin kalıcı olmuyo işe yaramıyo.

Harun-61
10.11.2007, 13:19
arkada$lar, Hüseyin'i veya Tolga'yi nasil ele$tiriyorsak Umutu'da ele$tirme hakkina sahipiz.

Ahlakini, Saygisini v.s. bende takdir ediyorum ki$iligi en üst seviyede olabilir, gercekten ko$arak-sava$arak giydigi formanin hakkini veriyor. Helal olsun.

ama, oynadigi Futbol yeterli degil, Teknik yok denilecek kadar az, bitirilicigi ayni $ekilde.

vel hasil sadece ko$arak ve sava$arak olmuyor...

kendini takimdaki bircok Futbolcu gibi geli$tirmesi lazim...

.

Samet Yildirim
10.11.2007, 13:23
$u mantigi da birakmak lazim yaninda bi santrafor olsa daha iyi olur mus zaten bizim system de iki santrafor yok santrafor alinsa bile tek santrafor oynanacak cünkü ceyhun, gökdeniz, yattara bunlarin 3 den birisini kesmek lazim 2 santrafor yapmak icin bu da olmiyacagina göre ara dönemden sonra UMUT BULUT dogru kulubüye dogru demekdir hayirlisi da budur...

Samet Yildirim
10.11.2007, 13:26
Son 5 yıldır nasıl attıysa EN AZ ! 15 gol ? !

@Samsunlu

Bu söyle dedin özelliklerden biri : Kaleci ile karşı karşıya(hani 1 e 1 deniyor ya) kaçırmaması olabilir mi ?

gecen sene biz 2 santraforla mi oynuyorduk da ben mi baska maclara bakyiordum orda da 1 santraforla oynuyorduk ama orda bizim iddaamiz yokdu rakipler bizi yendiklerinde gayet normal karsiliyorlardi ama dünkü macta mesela DENIZLISPOR sanki $ampiyon olmus gibi sevindi bu sene daha ciddi oynuyorlar bize karsi ve UMUT BULUT da malesef bisi yapamiyor hem 15 Gol az bi sayidir eger takimda ceyhun, gökdeniz ve yattara varsa en az 20 gol atmak lazim ki basarili olduk desin ...türkiyede yok yattara ve gökdeniz gibi kanat oyunculari...

iyikivarsın_TS
10.11.2007, 14:44
Umut ne futbolcuymuşsun.bu takımda herşey harika.bak tek sorun senmişsin.seni yedek klübesine yada başka bir takıma gönderelimde bari trabzonspor kurtulsun.yok böyle birşey yaa

TheRapZoNe
10.11.2007, 14:46
Gol atamadiktan sonra forvet nasil bir forvettir?Defansda dur top cikar daha faydali olursun belki

DeAgLeMaNyAq
10.11.2007, 15:43
Hakan Şükür'de son yıllarda gol atamıyor ama hiç değilse top indirerek ve yanına adam çekerek pozisyon hazırlıyor...

powerts61
10.11.2007, 16:10
Umut buluttan forvet falan olmaz ence kim ne derse desin

Emiroğlu
10.11.2007, 20:31
gecen sene biz 2 santraforla mi oynuyorduk da ben mi baska maclara bakyiordum orda da 1 santraforla oynuyorduk ama orda bizim iddaamiz yokdu rakipler bizi yendiklerinde gayet normal karsiliyorlardi ama dünkü macta mesela DENIZLISPOR sanki $ampiyon olmus gibi sevindi bu sene daha ciddi oynuyorlar bize karsi ve UMUT BULUT da malesef bisi yapamiyor hem 15 Gol az bi sayidir eger takimda ceyhun, gökdeniz ve yattara varsa en az 20 gol atmak lazim ki basarili olduk desin ...türkiyede yok yattara ve gökdeniz gibi kanat oyunculari...

Dediğinde haklısın,Türkiye'de böyle adamlar arkanda-sağında-solundayken 15 Trabzonsporun forveti için az bir rakam...
Yanlız dikkat edersen güzel kardeşim,son 5 yılda dedim.(4'de olabilir) Adamın ortalaması son 4 yılda 15 gol zaten...

Benim demek istediğim,Umut boş bir futbolcu değil,hiç bir zaman buna katılamam.Tamam eksikleri var,yok diyeni ALlah çarpar.Bariz eksikleri var hemde.(örn hava toplarında timing,nereye koşacağını bilmemesi,çarpraz koşuları yapamamsı,EN BÜYÜĞÜ İSE NEREDE DURACAĞINI BİLMİYOR ! )

eN BÜYÜK EKSİĞİ bu.Bakın Bobo'ya,Bobo neden o kadar verimli sizce ? Harika bir teknik ? Hız ? 1 e 1 de %90 oran ?
HAYIR !
Adam pozisyonu sezip,nerede duracağına kafası değil,ayak bilekleri karar veriyor !
(Bobo sadece bir örnekti)
Ama 1 gol atmıştır ki,ben bu adama TOPÇU diyebiliyorrum.Osasuna maçı...

Velhasıl,üzerine çok gidildiğini düşünüyorum.Kendisinden çok iyi bir 2. forvet olabileceği kanısındayım.

Saygılar.

Sefaenes
11.11.2007, 12:51
elimizde forvet olsa yedek olurdu ama malesef eldekile idare edecegiz. Adi Umut Bulut ama Umutu unutalim Bulut olsun.

Cem Balcı
11.11.2007, 14:05
elimizde forvet olsa yedek olurdu ama malesef eldekile idare edecegiz. Adi Umut Bulut ama Umutu unutalim Bulut olsun.

ewt umutu unutun bulut olsn :D:alkış:

Samet Yildirim
11.11.2007, 15:02
Dediğinde haklısın,Türkiye'de böyle adamlar arkanda-sağında-solundayken 15 Trabzonsporun forveti için az bir rakam...
Yanlız dikkat edersen güzel kardeşim,son 5 yılda dedim.(4'de olabilir) Adamın ortalaması son 4 yılda 15 gol zaten...

Benim demek istediğim,Umut boş bir futbolcu değil,hiç bir zaman buna katılamam.Tamam eksikleri var,yok diyeni ALlah çarpar.Bariz eksikleri var hemde.(örn hava toplarında timing,nereye koşacağını bilmemesi,çarpraz koşuları yapamamsı,EN BÜYÜĞÜ İSE NEREDE DURACAĞINI BİLMİYOR ! )

eN BÜYÜK EKSİĞİ bu.Bakın Bobo'ya,Bobo neden o kadar verimli sizce ? Harika bir teknik ? Hız ? 1 e 1 de %90 oran ?
HAYIR !
Adam pozisyonu sezip,nerede duracağına kafası değil,ayak bilekleri karar veriyor !
(Bobo sadece bir örnekti)
Ama 1 gol atmıştır ki,ben bu adama TOPÇU diyebiliyorrum.Osasuna maçı...

Velhasıl,üzerine çok gidildiğini düşünüyorum.Kendisinden çok iyi bir 2. forvet olabileceği kanısındayım.

Saygılar.

Kariyeri

2001/02 Ankaragücü 0/0
2002/03 (1) Ankaragücü 0/0
2002/03 (2) Inegölspor 30/6 (Kiralik)
2003/04 Ankaragücü 22/11
2004/05 Ankaragücü 34/9
2005/06 Ankaragücü 33/16
gecen sene 15

sen bu sayilara iyi diyorsan ozaman bisi diyemem...

KUTADGU
11.11.2007, 16:20
Umut konusunda yazmayı çok istemiyordum ama kendi adıma bazı konuları buraya yazmak istedim.
Denizli maçında Umut bence kötü değildi. İki tane iyi asist yaptı birisi Ceyhun'a birisi Serkan'a olmak üzere.
Bunun yanında çok top ezdi ve ne yazık ki takımı göğüsleyip kademeli olarak ileriy çıkartacak bir oyun oynayamadı.
Genel olarak diğer tüm futbolcular geçmiş performanslarını arttırırken ben Umut'un çok daha iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyordum. Benim de beklentimi tam olarak karşılayamadı Denizli maçında ama ben hala Umut'un bize çok faydalı olduğunu ve daha da faydalı olacağını düşünüyorum..

KUTADGU
11.11.2007, 16:23
Kariyeri

2003/04 Ankaragücü 22/11
2004/05 Ankaragücü 34/9
2005/06 Ankaragücü 33/16
2006/07 Trabzonspor 15

sen bu sayilara iyi diyorsan ozaman bisi diyemem...

Sen bu sayılara kötü diyorsan biz de sana bir şey anlatamayız.

Emiroğlu
11.11.2007, 16:27
Trabzonsporda 15 sayısının az olduğunu katılırım.Ama Ankaragücü gibi takımda 2 maçta 1 gol atabiliyorsa(2004-05 hariç) bence adam boş değil...
Umut,tek forvet çıkarsa,geriye yaslandığımızda çıkmalı,ya da yaslanmak zorunda olduğumuz maçlarda.Diğer türlü yanına,top saklayabilen bir forver ile iş yapar.Her türlü yapar.

Samet Yildirim
11.11.2007, 17:04
Sen bu sayılara kötü diyorsan biz de sana bir şey anlatamayız.

ozaman ben size $öyle yazigim UMUT BULUT bizi $ampiyon yapabilcek bi santrafor mu ?!?!?!

FATIH TEKKE 31 gol atti yinede $ampiyon olamadik simdi UMUT gelecek 15-16 gol atacak ben menmun olacam böyle sacmalik olmaz...

TS $ampiyon olmak istiyorsa santraforu yildiz olacakdir yoksa OLAMAZ bu hep böyledir yani bi kuraldir inanmiyorsaniz bakin $ampiyon olan takimlara ama sizler UMUT BULUT yildiz diyorsaniz bende bisi yapamam veya kurtarici diyorsaniz

4 büyüklerin arasinda alacagim en son kisilerden birisi UMUT BULUT...

S.F.K.
11.11.2007, 18:05
geçen sene şampiyon olan takımın forvetleri kaç gol attı gerçekten merak ediyorum bilen varsa bi yazarsa iyi olur.

ferhaTS87
11.11.2007, 18:10
umut kalıtelı ve gelecek vadeden bı oyuncu su anda ts ıcın tam hazır degıl ama zaten sampıyonlukl yarısından koptuk umuta bu sene sabretmemız lasım unutmayın hem gecen senenın 15 haftasına kadar sadece ıkı gol atmıstı sezonu 15 golle tamaladı bıde lıgte en cok gol atan futbolcuların 6 golu var umut unda 4 golu var yanı gokhan unal da bobo da bızde olsaydı elestırcektık

KUTADGU
11.11.2007, 18:52
ozaman ben size $öyle yazigim UMUT BULUT bizi $ampiyon yapabilcek bi santrafor mu ?!?!?!

FATIH TEKKE 31 gol atti yinede $ampiyon olamadik simdi UMUT gelecek 15-16 gol atacak ben menmun olacam böyle sacmalik olmaz...

TS $ampiyon olmak istiyorsa santraforu yildiz olacakdir yoksa OLAMAZ bu hep böyledir yani bi kuraldir inanmiyorsaniz bakin $ampiyon olan takimlara ama sizler UMUT BULUT yildiz diyorsaniz bende bisi yapamam veya kurtarici diyorsaniz

4 büyüklerin arasinda alacagim en son kisilerden birisi UMUT BULUT...

babacığım ona lafımız yok..

Evet Fatih Tekke 31 gol attı
lakin Fatih'in Trabzonspor kariyerindeki ilk günlerine lütfen bakınız.
Gerçek manada bir golcü gelirse Umut'da yedek kalırsa en ufak sesimiz çıkmaz.
Bildiğiniz üzere bizim tek derdimiz Trabzonsporumuzdur ve de öyle olmalıdır.
Aynı zamanda Türkiye'de alınacak yerli en iyi golcünün Umut Bulut olduğunu düşünüyordum, hala öyle..
Dediğim gibi daha iyisi gelecek ve oynayacaksa Umut oturur kulübede
Eğer Trabzonspor için gitmesi gerekiyorsa da gider.
Lakin ben Umut'un çok çok daha iyi olacağını düşünüyor ve diyorum ki..
İnşallah Umut'u kesecek olan golcü bizi şampiyon yapar.

iyikivarsın_TS
11.11.2007, 19:06
böyle bir kadroda Umut 15-16 gol atabiliyorsa evet bence bu büyük başarıdır ve onun iyi bir golcü olduğunun göstergesidir.benim gibi Umuta hala güvenenlerin olduğunu bilmek çok güzel.

TSKara61
11.11.2007, 19:58
Aya su an kafam karisiken, su kadar kotu bi gun gecirirken dedim bare birisini savunayim en azindan bir hayrimiz olmus olur.

Umut'un stili farki arkadaslar. Umut ceza sahasinda odaklanacak sen topu ona vereceksin ve gol atacak tiplerden bi forvet degil. Umut Bulut kontra ataklarin forveti. Mesela gollerine bakarsaniz hep boyle kaleye hafif caprazdayken ve kaleye kosarken attiyordur yani cogu golleri ani gelisen ataklardir karamboldan veya sisirme toplardan degildir. Demek istedigim Umut iyi bir futbolcu ve degisik yetenekleride var mesela iyi verkac yapabilmesi gibi, fazla pres yapip kosmasi gibi, ve topu ayagindayken iyi kullanabilmesi. Evet bazi yonlerden buyuk eksikleri var son vuruslari, zamanlamasi, yer almasi, fizik kuveti gibi ama genel anlamda yararlanabilecegimiz yetenkleri var. TD yararlanirmi yoks yedek kulubesinemi oturtur bilemem, ama Umuttan en verimli sekilde yararlanmak istiyorsan santafor degilde santraforun yaninda oynayan destekleyici forvet olmasi gerekir.

Bide lutfen Umut'un 2005-06 sezounda Kayseri'ye 29. haftada attigi golu izleyin

poetricus
11.11.2007, 21:08
Ah Umut ah!
Sen neymişsin ki bu camiaya bu kadar zarar vermeyi, başardın.

Trilyonluk adamlar hiçbir şey yapmazken ya da daha kötüsü bizden çok rakibe çalışırken sen üç gol attığın maçtan sonra hocan tarafından basının huzurunda yenilen gollerin sorumlusu ilan edildin, Lig, Kupa ve Avrupa maçlarında toplam 21 gol attığın sezon bazı taraftarlar tarafından takımı şampiyon yapamadığın ya da yapmadığın için suçlandın. Yönetimler berbatmış, hoca tam bir mental mutantmış, muhalifler iştahla ağız şapırdatarak intikam hırsıyla diş gıcırdatarak kongreyi bekliyormuş ne gam?! Takımın, camianın başındaki en büyük felaket senmişsin meğer. Asist yapmışsın, beş para etmez zira topu verdiğin adam gol atamamış. Gol atmışsın, hiçbir kıymet-i harbiyesi yok; zira onlar "herkesin atabileceği", ama nedense başka kimsenin atamadığı goller. Geldiği ilk maçta iki gol atıp sezon boyu yatanların; ayaklarından çok çenesini çalıştıranların baş tacı, büyük kaleci diye lanse edilip kale tutmayan şutlardan bile gol yemeyi başaranların "genç yetenek" olarak görüldüğü, birkaç milyon Avroluk olup gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamayan müzmin yedeklerin yıldız muamelesi gördüğü, topla sağından soluna dönüşü bir güneş yılı alanların "ilerisi için ümit vaat eden genç yetenekler" olarak sunulduğu bir camiadasın. Top ıskalayanların bile üzerine bu kadar gidilmez ama sen yeryüzündeki futbol cinayetlerinin tek sorumlususun.

Aynı şeyler her sene 15-20 gol ortalamasıyla oynayan Hami'ye dahi yapıldı. Sana neden yapılmasın?! Şimdi kendisine "Sultan" denilen Fatih Tekke bile bir Türkiye turu attıktan sonra Trabzon'a dönebildi.

Orta sahasız bir takımda tek forvet olarak oynarken takımı şampiyon yapamadın ya sen ona yan. Gerçi yapsan bazı insanların sana bakışı değişecek miydi diye sormadan edemiyor insan.

mehmet83
11.11.2007, 21:41
poetricus sizi tanimiyorum ama sundan eminimki buyuk adamsin. ben sahsen aklimdan gecenleri soylemekte hatta yazmakta pek iyi degilim hatta hic iyi degilim. bizim yerimize bunu yaptiginiz icin tsk ederim.

Mehmet Fırat
11.11.2007, 21:56
Bide lutfen Umut'un 2005-06 sezounda Kayseri'ye 29. haftada attigi golu izleyin

Son dakikalarda attığı golü diyorsun değil mi? Hani ortasahadan topu alıp birkaç kişiyi çalımlayıp attığı gol. Gerçekten güzel bir goldü ama şu faktörleri unutmamak lazım. Trabzonspor'a karşı oynarken hiçbir Anadolu takımı savunmasında o kadar açık vermiyor. Yanlış hatırlamıyorsam o golde Umut defansı teker teker çalımlamıştı. Ama Trabzonspor'da oynuyorsa ve o gollerden bir daha atmak istiyorsa, tek hareketle 3 kişiyi çalımlaması lazım çünkü Anadolu takımları bize karşı böyle katı bir savunma uyguluyorlar.
Ben Umut'u gerçekten çok beğeniyorum ama Poetricus Hocam'ında dediği gibi ortasahasız bir takımda gol atmaya çalışıyor. Ve bu durum onu fiziksel olarakta, zihinsel olarakta çok yordu. Benim şahsi düşüncem, Umut'un bir kaç hafta dinlendirilmesi gerek. Tabi bu sefer de yerine kim geçecek sorusu çıkıyor. O Ersun Hoca'nın bileceği iş ama Umut'ta bu kadar ısrar ederse, onu kaybedebiliriz gibime geliyor.

Samet Yildirim
11.11.2007, 22:41
geçen sene şampiyon olan takımın forvetleri kaç gol attı gerçekten merak ediyorum bilen varsa bi yazarsa iyi olur.

gecen sene KEZMAN 7 gol atti ama golleri hangi macta attigina da iyi bakmak lazim oldu mu adam her derbi macinda gollü var anadolu maclarinda atmasada olur orda alex atar herhangi baska biriside atar...sonucta KEZMAN bi yildizdir oynadigi takimlarda felan filan...

Samet Yildirim
11.11.2007, 22:55
Ah Umut ah!

Trilyonluk adamlar hiçbir şey yapmazken ya da daha kötüsü bizden çok rakibe çalışırken sen üç gol attığın maçtan sonra hocan tarafından basının huzurunda yenilen gollerin sorumlusu ilan edildin, Lig, Kupa ve Avrupa maçlarında toplam 21 gol attığın sezon bazı taraftarlar tarafından takımı şampiyon yapamadığın ya da yapmadığın için suçlandın. Yönetimler berbatmış, hoca tam bir mental mutantmış, muhalifler iştahla ağız şapırdatarak intikam hırsıyla diş gıcırdatarak kongreyi bekliyormuş ne gam?! Takımın, camianın başındaki en büyük felaket senmişsin meğer. Asist yapmışsın, beş para etmez zira topu verdiğin adam gol atamamış. Gol atmışsın, hiçbir kıymet-i harbiyesi yok; zira onlar "herkesin atabileceği", ama nedense başka kimsenin atamadığı goller. Geldiği ilk maçta iki gol atıp sezon boyu yatanların; ayaklarından çok çenesini çalıştıranların baş tacı, büyük kaleci diye lanse edilip kale tutmayan şutlardan bile gol yemeyi başaranların "genç yetenek" olarak görüldüğü, birkaç milyon Avroluk olup gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamayan müzmin yedeklerin yıldız muamelesi gördüğü, topla sağından soluna dönüşü bir güneş yılı alanların "ilerisi için ümit vaat eden genç yetenekler" olarak sunulduğu bir camiadasın. Top ıskalayanların bile üzerine bu kadar gidilmez ama sen yeryüzündeki futbol cinayetlerinin tek sorumlususun.

Aynı şeyler her sene 15-20 gol ortalamasıyla oynayan Hami'ye de yapıldı. Sana neden yapılmasın?! Şimdi kendisine "Sultan" denilen Fatih Tekke bile bir Türkiye turu attıktan sonra Trabzon'a dönebildi.

Orta sahasız bir takımda tek forvet olarak oynarken takımı şampiyon yapamadın ya sen ona yan. Gerçi yapsan bazı insanların sana bakışı değişecek miydi diye sormadan edemiyor insan.

hocam cok tehlikeli bölgelere giriyorsun...

HAMI MANDIRALI TS da oynadi ama öyle dandik kadroylada oynadiki 15 gol atmasi bile mucizeydi...HAMI MANDIRALI okadar mac kurtardi ki say say say say bitmez...hami mandirali 15 gol yanisira cok assist yapan futbolcuydu...HAMI MANDIRALI bu takimda oynasin yattara ve gökdeniz gibi oyuncularla DENIZLISPOR macinda bi cakardi kendi basina alirdi o maci...benim TS santraforu mac kurtaracak mac alacak topu basacak 2-3 kisiye calimi ve atacak gollünü bunu hami, fatih ve digerleri hep yapardi takim kötü oynasin cikarlardi ortaya alirlardi topu ve kendi basian gol atarlardi ve 1-0 yenerdik ama UMUT öyle degil adama pas verecen o karsi karsiya kalacak ve gol atacak santrafor öyle olmaz...sen orta sahaziz diyorsun yattara, gökdeniz ve ceyhun her ama her takimda oynayabilcek oyunculardir takimi okadar kücültme..

SANTRAFOR dedigin bi özelligi olur hami de mesela mükemmel sutlar fatih tekke zaten belli ama ben bakyiom bakiyom bakiyom UMUT BULUda özellik göremiyom...

Great White
11.11.2007, 23:34
Ah Umut ah!

Aynı şeyler her sene 15-20 gol ortalamasıyla oynayan Hami'ye de yapıldı. Sana neden yapılmasın?! Şimdi kendisine "Sultan" denilen Fatih Tekke bile bir Türkiye turu attıktan sonra Trabzon'a dönebildi.

Sadece, sizi anlayabilenlerin de olduğundan emin olmanızı istedim:)

Neredeyse tüm başlığın özetini yapmışsınız..Tebrikler:alkış:

Kalkinmali
11.11.2007, 23:52
yahu arakdas bir adam bu kadar kosmas'ki yaaa! tabii yani simdi anladim:

Cok kosarsan gol atamazsin :D Allah Allah... niye daha once dusunemedim ben bunu... Hayret?

poetricus
12.11.2007, 00:08
Ben ne diyorum?

Aynı şeyler her sene 15-20 gol ortalamasıyla oynayan Hami'ye dahi yapıldı. Sana neden yapılmasın?! Şimdi kendisine "Sultan" denilen Fatih Tekke bile bir Türkiye turu attıktan sonra Trabzon'a dönebildi.

Siz ne diyorsunuz?

HAMI MANDIRALI TS’da oynadı ama öyle dandik kadroyla da oynadı ki 15 gol atması bile mucizeydi... HAMI MANDIRALI o kadar maç kurtardı ki say say bitmez...

Tamamını almadım. Bu cümle her şeyi özetliyor.

Hami Mandıralı’yı da camiayı da küçülttüğüm falan yok. Ayrıca o “dandik” kadrolarla oynadığı kadar süper yeteneklerle de oynadı: Ünal, Şota, Tolunay, Ogün, Abdullah da “dandik” değildi herhalde. Hami Trabzonspor’da kaç yıl kaldı, Umut geleli ne kadar zaman oldu? Haminin 10 haftadan fazla gol atmadığı dönem oldu. Her futbolcunun formsuz dönemleri olur. Kaldı ki bu haksız yüklenmeler ona bile yapıldı diyorum. Problem -de bağlacındaysa düzelttim. Ben onu yüceltmeye çalışırken siz beni küçümsemekle itham ediyorsunuz. Hami’nin bu tip eleştiriler ve baskılar yüzünden kaç defa futbolu bırakmaya kalkığını biliyor musunuz?

Fatih Tekke’yi lütfen bana anlatmayın. 15 yaşından beri tanıdığım bir adam. Trabzon’daki macerasını, gözyaşları içinde gidişini ve nelerden sonra Trabzon’a döndüğünü bu forumdaki herkesten değilse bile birçok kişiden daha iyi bilirim.

Bugün ALS hastası olan İsmail Gökçek’in Trabzon’dan ağlayarak nasıl ayrıldığını hatırlayan var mıdır? Neden dersiniz?

Bir yıl önce ligde 15 gol atmış bir adamdan bahsediyoruz. Kötü ve formsuz bir dönem geçiriyor diye bu kadar yüklenmenin ne âlemi var? Saydığımız isimlerin hepsinden daha genç ve tecrübesiz bir insana yükleniyoruz. İşler kötü gidince birilerini en azından duygu ve düşüncelerimizde kurban etme geleneğimiz var galiba.

Yattara, Gökdeniz ve Ceyhun kötü oyuncular değil de bu üçlüyü ne zamandan beri bir arada görüyoruz. Ceyhun yaptığı birkaç asist ve attığı birkaç golün rantını yemekle meşgul. Yattara’nın ilk on bir yüzü gördüğü ve sahada 90 dakika kaldığı kaç maç var son iki senede? Gökdeniz son iki maçtır fena halde formsuz.

Eleştirilerde haklılık payı var. Bir kısmını ben de yapıyorum. Ama bu iş klavye başında linç girişimine dönüşüyor. Benim karşı çıktığım bu zihniyet. Bu adam bu kadar yeteneksiz ve beceriksizse son üç yıldır bunca golü nasıl attı? Hepsi tesadüftü diyelim pekiyi şu an takımda Umut’tan daha iyidir diyebileceğimiz bir forvet oyuncusu var mı? Cuma günkü maçta, bütün formsuzluğuna rağmen iki şahane asisti var. Serkan ve Ceyhun atamadı suç Umut’un. Bilerek isteyerek yapmadığını yazanlar bile çıktı.

Eleştirirken de âdil olmak gerek. Celalettin’lerin, Jefferson’ların, Ömer Rıza’ların, Tolga Seyhan’ların bu kadar eleştirilmediği bir yerde Umut neredeyse hain ilan edilecek.

Hocam çok tehlikeli bölgelere giriyorsun...
Camiada doğruları söylemenin tehlikeli olduğunu biliyordum ama forumda böyle bir şey olduğundan haberim yoktu.

Uğurtan
12.11.2007, 04:07
Ah Umut ah!

:alkış: :alkış: :alkış:

Hocam kesinlikle destekliyorum... Birçok şeyde ben karalamak isterdim ama malesef bazılarına izah etmek zor olduğundan vazgeçtim.. Anlatmak istediklerimi "zaman" denilen kavramın izah etmesini bekliyeceğim ;)

Umut Bulut seni seviyoruz.. Bu takımda kalması kesinlikle gereken(hakeden) 2-3 kişiden biridir..
Nokta...

KUTADGU
12.11.2007, 10:05

Umut Bulut seni seviyoruz.. Bu takımda kalması kesinlikle gereken(hakeden) 2-3 kişiden biridir..
Nokta...

seni desteklememek futbol kültürüme ihanet olur....

Cabri61
12.11.2007, 11:46
Poetricus üstada ben de katılıyorum.Ali güzeldal,tomas jun a sabredelim diyenler Umut a çok haksızlık ediyorlar.

Osman Yavuz
12.11.2007, 13:23
Hadi aslanım biraz toparla kendini bu maçta sana çok ihtiyacımız var sana .Sana neler oldu bu sezon anlamakta çok güçlük çekiyoruz.Umarım kendini toparlarsın.

Samet Yildirim
12.11.2007, 15:35
UMUT BULUT santrafor felan olmaz halanda savunuluyorla hayret bisi 3-5 mac kötü oynarsin neyse ama bu sezon basladi ve hep kötü oynadi bitane iyi maci yok....ha kötü de oynarsin ama bi santraforun özelligi olur ben öyle bisi göremeiyorum ve UMUT BULUT asla TS kurtacak veya $ampiyon yapacak bi santrafor degildir...

bana sorsalar GS dan hakan sükür, nonda, ümit, FB den semih, kezman, BJK dan nobre,bobo, higuan bunlardan hangisi almayipda umutu alirsin diye sorsalar ben higuan almam derim geri kalan hepsini alirim umutu almam...

Ve bir daha söylüyorum bana bi tane takim söyleyin $AMPIYON olan takimin Santraforu YILDIZ olmayin bi tane söyleyin...ama UMUT BULUT yildiz diyorsaniz o baska...

UMUT BULUT sadece bos alanda önüne atilan toplarda i$ yapar yoksa bisi yapamaz mesela GS maci ona göre aslinda...

Ömer TOPAL
12.11.2007, 16:38

Hocam kesinlikle destekliyorum... Birçok şeyde ben karalamak isterdim ama malesef bazılarına izah etmek zor olduğundan vazgeçtim.. Anlatmak istediklerimi "zaman" denilen kavramın izah etmesini bekliyeceğim ;)

Nokta...

seni desteklememek futbol kültürüme ihanet olur....

aynen benimde testeklememem ihanet olur :)

Hekimoğlu
12.11.2007, 16:47
tek forvet oynayabilecek yetenekte kesinlikle olmayan trabzonspor'un tek forveti!!.durumumuz da malum.

S.F.K.
12.11.2007, 18:05
UMUT BULUT santrafor felan olmaz halanda savunuluyorla hayret bisi 3-5 mac kötü oynarsin neyse ama bu sezon basladi ve hep kötü oynadi bitane iyi maci yok....ha kötü de oynarsin ama bi santraforun özelligi olur ben öyle bisi göremeiyorum ve UMUT BULUT asla TS kurtacak veya $ampiyon yapacak bi santrafor degildir...

bana sorsalar GS dan hakan sükür, nonda, ümit, FB den semih, kezman, BJK dan nobre,bobo, higuan bunlardan hangisi almayipda umutu alirsin diye sorsalar ben higuan almam derim geri kalan hepsini alirim umutu almam...

Ve bir daha söylüyorum bana bi tane takim söyleyin $AMPIYON olan takimin Santraforu YILDIZ olmayin bi tane söyleyin...ama UMUT BULUT yildiz diyorsaniz o baska...

UMUT BULUT sadece bos alanda önüne atilan toplarda i$ yapar yoksa bisi yapamaz mesela GS maci ona göre aslinda...

enteresan fikirler var camiada hayret
Umut u beğenmeyebilirsin tamamda yukarda saydığın 3 bacıların forvetlerinin hangisi Umut tan daha faydalı takımına.şuanda sadece Semih var oda balon yarın birgün patlar.Hakan Şükür,Nonda,Ü.Karan,Kezman,Higuan,Nobre,Bobo al birini vur ötekine.
önceki yazında Kezmanın geçen sene 7 gol attığını yıldız olduğunu felan yazmışsın.isimlere takılıp kalma Kezmanında adı var kendi yok bırak koımpleksi yani anlıyacağın.

S.F.K.
12.11.2007, 18:07
Ah Umut ah!

BABAAAAA
BÜYÜKSÜN.

Cem Balcı
12.11.2007, 18:16
Poetricus üstada ben de katılıyorum.Ali güzeldal,tomas jun a sabredelim diyenler Umut a çok haksızlık ediyorlar.

aynen katılıyorm biraz zaman ve yanında bi forvet daha...

unique
12.11.2007, 18:22
Formsuz bir dönem geçiriyor, her oyuncunun başına böyle şeyler gelebilir. Destek olmamız lazım, iyi olacağına inanıyorum.

Emirhan Makul
12.11.2007, 20:54
yo bence forumsuz değil sadece koskoca trabzonsporda tek forvet oynamanın ağırlığını çekiyor yek forvetli takım mı olur yaa kontra atağa çıkan takımmıyız bizz deplasmanda içerde inadına çift forvet haçanada ceyhunu forvett oynuyor diye kadroya yazarlar ya bana bişe oluyoo

Öztürk Adem
12.11.2007, 20:55
topla tek dost olamayan adam

Emirhan Makul
12.11.2007, 21:06
gs maçında en fazla topu ayağında tuttuğu süreyii sayalım ben hep ayıyorum 7 sn yi geçmiyoo

Great White
12.11.2007, 21:15
Umut' un yerinde olsam şu sayfanın sadece ilk iki yorumunu okurdum ve kendisini destekleyen ile desteklemeyenler arasındaki kalite ve seviye farkını bir kez daha çok net bir şekilde görerek oldukça rahatlardım:)

Erdem Keser
12.11.2007, 21:17
Umut' un yerinde olsam şu sayfanın sadece ilk iki yorumunu okurdum ve kendisini destekleyen ile desteklemeyenler arasındaki kalite ve seviye farkını bir kez daha çok net bir şekilde görerek oldukça rahatlardım:)

Hocam tek birşey sormak ve sizden öğrenmek istiyorum.Umutu gerçekten yetenekli buluyor musunuz?
Hangi özelliği üst seviyede yada hangi özelliğiyle bu kadar korunmayı hakediyor...Bir forvette olması gereken ve kendi içindede barındırdığı belirgin özelliği nedir merak ettiğim için soruyorum..

Samet Yildirim
12.11.2007, 21:23
Hocam tek birşey sormak ve sizden öğrenmek istiyorum.Umutu gerçekten yetenekli buluyor musunuz?
Hangi özelliği üst seviyede yada hangi özelliğiyle bu kadar korunmayı hakediyor...

mesela top tutma yetenegi:D

Great White
12.11.2007, 22:32
Hangi özelliği üst seviyede yada hangi özelliğiyle bu kadar korunmayı hakediyor...Bir forvette olması gereken ve kendi içindede barındırdığı belirgin özelliği nedir merak ettiğim için soruyorum..

Gayet tabii.. En azından Hüseyin topiğinde sıkça rastlanan

"Herşeye rağmen arkandayız", "Seni seviyoruz", "En azından yüreğini ortaya koyuyor" gibisinden kupkuru savunma egzersizleri göstermeyeceğimden emin olabilirsin;)

Ben ve Umut' u savunmak zorunda kalan diğer arkadaşlarım bir önceki sayfalarda bu futbolcumuzun uzun uzun artı ve eksilerini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalışmıştık aslında ama gene bir şeyler çiziktireyim:)

* Umut, kontra atak oynayan bir takımın forvetinde ise tek forvet olarak rahatlıkla oynayabilir..

* Ayrıca kapanan takımlara karşı yanında paslaşabileceği pivot tipinde bir forvet eşliğinde gene faydalı olabilir..

* Ama kendisi pivot değil, patlayıcı türden bir santrfor tipi olduğu için tek başına kapanan savunmalara karşı başarılı olma şansı çok düşüktür. Zira ileride topu ayağında sırtı kaleye dönük şekilde bekletme özelliğinden biraz mahrumdur kendisi..

* Sonuçta kimse burada Umut' un mükemmel bir forvet olduğunu iddia etmiyor. Ama yaşının gençliği, hala tartışılsa da son yıllarda sağ-sol ayak ve kafa ile atmış olduğu onca golü, maç boyu yapmış olduğu onca deparı, uygulamış olduğu hücum presi ve bir çok forvette bulunmayan ceza sahası dışından da şut atabilme yeteneğini bir araya getirdiğimizde kendisine fazlaca haksızlık yapıldığını daha net görüyorum..

* Eğer tek forvet oynayacak isek ve kadromuzda bir Van Nistelrooy var ise Umut paşa paşa yedekte beklesin. Eğer çift forvet oynayacak isek de Umut bu adamın yanında pekala oynasın..

* Ama elimizdeki Ömer' e, Ergin' e ve Jun' a baktığımızda ben Umut' u Thierry Henry' den bile daha değerli görüyorum. Kimse kusura bakmasın:)

Cem Balcı
12.11.2007, 22:38
helal be umut yüürüüüüü...:D büyüksün.

ferhaTS87
14.11.2007, 00:22
en cok yaptıgımız seyı sımdıde umut ıcın yapıyor sultan da bole uzaklastırılmadı mı yuvadan sımdı umut adestek zamanı arkadaslar gecen senenın ıkıncı yarısında 10 gol attıgında hepımız destek yagdırıyoduk asıl sımdı destek zamanı bıde lıgde en fazla gol atan forvetı 6 gol atmıs en fasla gol atan turk forvet ıse 5 gol atmıs kı 4 gol lu umut zıyanın felsefesı etkısıden hala kurtulamayan bı takımın forvetı

Cem Balcı
14.11.2007, 00:40
inş kendini toplicaksın umut...

yns61
14.11.2007, 11:06
bazıları umuttan falan bişey olmaz diyo ama çift forvet oynayınca takır takır golleri atmaya başalyınca ne diyeceksiniz.. tamam top indirme yetenegi yok birazda yamukta olabilir ama yanında forvet yok kulubedede yok... tek forvet oynamak oyle kolay deil.. tmm katılıyorum umuttada var bi kazmalık

poetricus
14.11.2007, 15:38
Fatih Tekke'nin Umut hakkında söyledikleri:

...
UMUT'A MESAJ VAR
Umut kendini tamamladığı zaman kendini bir yere koyar. Bu arkadaşımızın birçok özelliği var. Artı ve eksileri var. Eksiklerini tamamlaması için bu arkadaşa sahip çıkmak lazım. Takımdaki hoca ve arkadaşlar da ona yardımcı olsunlar. Umut 5 maç gol atamaz, bir maçta da 5 gol atar.
Atacağına inanıyorum. Yeter ki rahat olsun. Trabzonspor'da forma giyen bir oyuncunun rahat olması kolay değil. Umut kardeşimiz karakter olarak pırıl pırıl biri. Ancak Umut'un rahat olmadığı zaman 'acaba kaçırırsam' dediği anda atma şansı yok. Taraftardan ricam, bu arkadaşa yardımcı olsunlar.

...

Yorumsuz.

Adem ÖZER
14.11.2007, 17:09
* Ama elimizdeki Ömer' e, Ergin' e ve Jun' a baktığımızda ben Umut' u Thierry Henry' den bile daha değerli görüyorum. Kimse kusura bakmasın:)

işte budur....

Samet Yildirim
14.11.2007, 17:58

işte budur....

orasi öyle ama kaliteli futbolcu anlamina gelmez degil de zaten ama ellimizdekilere göre en iyisi...

Adem ÖZER
14.11.2007, 18:12
madem elimizdeki en iyisi bu,o halde destekleyelim derim ben.ne zamanki bu takıma iyi bir golcü gelir o zaman tamam.umut belki iyi bir yedek olur o zaman.ama şu anda bence ağır eleştirilere değil de daha çok desteğe ihtiyacı var.unutmayalımki geçen sezon 15 gol atmıştı.inşallah düzelecek ve yine gollerini sıralamaya başlayacaktır.

S.F.K.
15.11.2007, 09:16
madem elimizdeki en iyisi bu,o halde destekleyelim derim ben.ne zamanki bu takıma iyi bir golcü gelir o zaman tamam.umut belki iyi bir yedek olur o zaman.ama şu anda bence ağır eleştirilere değil de daha çok desteğe ihtiyacı var.unutmayalımki geçen sezon 15 gol atmıştı.inşallah düzelecek ve yine gollerini sıralamaya başlayacaktır.

teşekkürler
bilinçli taraftarada bu yakışır
saygılar.

Adem ÖZER
15.11.2007, 09:41
haydi umut.2 gol bekliyorum senden cincona....

Ömer TOPAL
15.11.2007, 12:48
hadi be umut düzelt kendini artık....sana güveniyorum...hırslısın calıskansın...Fatik tekke abinin dediklerinede katılıyorum....Atamayacagım diye düsündükce atamazssın...Köstekcilerin her ne kadar olsada destekliyoruz seni...Jun da performansı iyi oda yanında iyi olursunuz ins....Had ioglum acılın su ezinsaray macında...Görsün istanbul medyası krallarımızı

Cem Balcı
15.11.2007, 15:16
inş gs maçında gösterceksin kendini....

Muhammed KOÇ
15.11.2007, 21:13
kendini geliştirmiyorsun be aslanım. çalişsan çok iş var sende..gs ye de 3 atasın sen

Cem Balcı
18.11.2007, 23:13
Umut'tan iyi haberler var...

Son dönemde gözle görülür bir formsuzluk yaşayan Umut Bulut, en kısa zamanda eski performansına kavuşacağını söyledi.
18.11.2007

Son dönemde gözle görülür bir formsuzluk yaşayan Bordo-Mavili takımın golcüsü Umut Bulut, en kısa zamanda eski performansına kavuşacağını söyledi. Takım olarak bir çıkışa ihtiyaç duyduklarının altını çizen genç oyuncu, “Trabzonspor’un neler yapabileceğini herkese göstermek için sabırsızlanıyoruz. Takım içinde ciddi bir rekabet söz konusu bunun farkındayım. Ancak her zaman biliyorum ki, iyi bir Umut hem formasını kaptırmaz hem de Trabzonspor’a çok faydalı olabilir. Ben de bunun için çalışıyorum. Dört gözle Galatasaray maçını bekliyorum” diye konuştu.

hadi bakalım...

DeAgLeMaNyAq
19.11.2007, 03:29
Top sahada oynanır keşke açıklamalarla bir şeyler elde edilebilse. Ama yinede Umut'un hırslanması bizim kazancımıza, umarım bu hırsı strese dönüşmez...

zeleka
19.11.2007, 12:28
umut senden halen umudluyum ilk geldigin sezon 15 gol atdin 30 da atardin kolaylikla okadar gol kacirmasaydin eger. hayden bakalim yeni hoca ile kendine gel artik biz taraftar olarak hocalara suc buluyoruzda hic sizlere tam pas vermiyoruz aha pas vere bilecek hoca geldi goster kendini artik sahada cok kosuyoruz ve cogu kesde bosuna yoruyorsun kendini artik hocalar bunlari sana ogretmeli bosuna kosulmaz kocum her sey yerinde ve zamaninda yapilir oylesine degil...

KUTADGU
19.11.2007, 15:10
Hayde Umut vakit durmak vakti değildir...

Galatasaray maçında diğer bordo mavililerle destan yazma vaktidir...

Umudumuzu hiç kaybetmedik...

Umudumuzu daha da arttır...

Çıldırt bizi Umut Çıldırt Bizi....

Cem Balcı
19.11.2007, 16:20
Hayde Umut vakit durmak vakti değildir...

Galatasaray maçında diğer bordo mavililerle destan yazma vaktidir...

Umudumuzu hiç kaybetmedik...

Umudumuzu daha da arttır...

Çıldırt bizi Umut Çıldırt Bizi....

inş inş...:alkış:

Muhammed KOÇ
19.11.2007, 20:50
umudumuz sensin..
bişey istemiyoruz,sadece işini yap,gol at !!!

Cem Balcı
19.11.2007, 22:30
umudumuz sensin..
bişey istemiyoruz,sadece işini yap,gol at !!!

atıcak golünü atıcak inş gs maçında yüzümüzü güldürcek.

Erdem Keser
20.11.2007, 00:33
Umut Allah aşkına biraz dengeli oyna şu maçta... Vara yoğa deli gibi koşma bizide delirtme ekran başında..

Ertan 51
20.11.2007, 08:00
Umut seni seviyoruz ve sana güveniyoruz
bence son 1-2 maçtır bi çıkıştasın bunu gese maçında atacağın golle taçlandırırsan tam süper olur
Allah yardımcın olsun
başarılar gardaşım.

UğuR
21.11.2007, 16:13
Umut dan bu maçda umutluyum.Gerçi çift santrafor oynarsak daha verimli olacağını düşünüyorum...

Cem Balcı
21.11.2007, 20:33
Umut dan bu maçda umutluyum.Gerçi çift santrafor oynarsak daha verimli olacağını düşünüyorum...

ewt.aslında yanında jun a şans verilse belki daha iyi iiler yapabilirler...

Sefa Murat Dokuz
21.11.2007, 21:56
dün mynette izmir odasına girdim.Bi baktım UmutBulut nikinde biri konuştum dedi seni şaşırtabilirim ben umut bulut falan dedi:D ama ben diom 10 numara giyiyon o diyor 9 numara giyiyorum Sonra kayserilisin diyorum hayır almanayda doğdum aslen trabzonluyum diyor. Böyle saçma bişeye rastladığıma inanamadım bide dior erdinç yanımda telefonla konuşuyor dedim sen giydiğin formaya bakmıon mu umut bulut 10 yazıyor yok 9 giyiyorum dior hala:D

Cem Balcı
21.11.2007, 23:05
dün mynette izmir odasına girdim.Bi baktım UmutBulut nikinde biri konuştum dedi seni şaşırtabilirim ben umut bulut falan dedi:D ama ben diom 10 numara giyiyon o diyor 9 numara giyiyorum Sonra kayserilisin diyorum hayır almanayda doğdum aslen trabzonluyum diyor. Böyle saçma bişeye rastladığıma inanamadım bide dior erdinç yanımda telefonla konuşuyor dedim sen giydiğin formaya bakmıon mu umut bulut 10 yazıyor yok 9 giyiyorum dior hala:D

Allahallaaaaa...:rolleyes:

Muhammed KOÇ
22.11.2007, 20:56
umut goool goool gol,umut goool goool gol!

stadtan bunu istiyorum şahsen.umutun buna çok ihtiyacı var

umut patlamasını gs maçinda yaptıralim bu çocuğa..

Cem Balcı
22.11.2007, 23:01
umut goool goool gol,umut goool goool gol!

stadtan bunu istiyorum şahsen.umutun buna çok ihtiyacı var

umut patlamasını gs maçinda yaptıralim bu çocuğa..

inş yapar o patlamayı inş...

iyikivarsın_TS
23.11.2007, 00:04
tabiki patlama yapacak.hatta bence galatasaray maçının yıldızı umut olacak.

Kalkinmali
23.11.2007, 12:44
zannetmiyorum ama bakalim...

Cem Balcı
23.11.2007, 22:04
inş yanında jun la beraber seni izlicz...

Emirhan Makul
24.11.2007, 03:19
hiç sanmıyorum çift forvet başlamamız imkansız teklen başlar yanına ceyhun gelir umutun

uftinci
24.11.2007, 11:42
deli danalar gibi koşup duruyor, bal getirmeyen arı başkada ne diyim bilmemki. Tolga zengin için yıllardır pişmesi lazım pişmesi lazım diyoruz adamın dibi tuttu. Umut bulut'da artık pişecekmi napacak bi karar verip silkelenmesi lazım. Tomasla bi başlasınlar bakalım acayip merak ediyorum..

murseltaskin
24.11.2007, 11:49
ne umut ne jun hiçbiri trabzonsporun yopçusu değil

Emirhan Makul
24.11.2007, 22:11
o zaman mehmet yılmaza dönüş...:)

Ali Yerlikaya
24.11.2007, 23:22
o zaman mehmet yılmaza dönüş...:)

Nede olsa bügün FeBe ye iki tane caki.

Ali Yerlikaya
24.11.2007, 23:24
Bence bu Umuta verilecek son snas olmali, insallah ama bu sansini iyi degerlendirir ve takimi attigi gollerlen galibiyete tasir. Yoksa bence baska alternatiflerede sans taninmali Jun, Ergin, Ömer, bunlar ondan beter diyenler olcak ama denemekte fayda var belki performanslarini yükseletebildiler uzun zamandir oynamiyorlar ön yargili olamamk lazim.

pReN@_61
24.11.2007, 23:41
Umut'un bir an önce toparlanması lazım.

Erdem Keser
25.11.2007, 21:57
Aferin Umut böyle devam et...

28TS61
25.11.2007, 22:02
sana verilen sansin 10da 1i tomas juna verilmesi gerek

Samet Yildirim
25.11.2007, 22:09
senden futbolcu olura benden de sambaci olunur...

santraforzuz oynamaya dvm...

Misina
26.11.2007, 00:13
Umut larımız Bitiyor....

Great White
26.11.2007, 01:13
Zaten maç boyunca toplasak adama en fazla 5 defa top geldi..

Bunların hemen hemen hepsini mükemmel bir biçimde sağına soluna servis yaparak kullandı..

2 etkili şutu vardı ve ikisinde de çok iyi vuruşlar çıkardı..

O zaman Umut' un bu maçta eleştirilecek bir yanı varsa o da topla neden bu kadar az buluştuğudur..

Bu da bence salt onun suçu değil, Ziya ile başlayan ve Ersun ile devam eden tek forvet hastalığıdır maalesef..

TheRapZoNe
26.11.2007, 02:09
Geldigin yere git bence umut..

DeAgLeMaNyAq
26.11.2007, 02:44
Haftaya Ceyhun cezalı umarım Jun'la birlikte çift forvet oynar. Gerçi Jun üvey evlat Ömer Rıza'ya da razıyım...

TheRapZoNe
26.11.2007, 04:43
Oynamasi sorun degil oynuyor nasil olsa ama gollerini goremiyoruz.
Daha dogrusu golleri gectim, gol goremiyoruz

Ünyeli Murat
26.11.2007, 07:31
akşam bayağı bir gayret ettin...mücadelen hırsın top takibin güzel....yanlız seni toplarla beslemesi gereken ceyhun ve yattara gibi iki tane egoist forvet arkası oyuncular olunca istediğin topları alamadın...

Cem Balcı
26.11.2007, 12:35
Haftaya Ceyhun cezalı umarım Jun'la birlikte çift forvet oynar. Gerçi Jun üvey evlat Ömer Rıza'ya da razıyım...

hiç sanmıyorm.kesin ergini oynatır yada ortasahayı kalabalıklaştırır.

Tadzio
26.11.2007, 14:12
sağolsun mehmet yılmazın hanedanı gibi bizim forvete gelenler

Cem Balcı
26.11.2007, 14:15
bide dün bi anlayış vardı,degajlar ve yüksek pasların hepsi umuta yollandı.anlamıyrm bu adam hakan veya ersen miki de hava toplarını indircek.acaba bu bi taktik anlayışımıydı yoksa hepsi tesadüfmü?

Samet Yildirim
26.11.2007, 15:15
arkadaslar ne alakasi var...biz sunu tartismamiz lazim UMUT BULUT bizi $ampiyon yapabilcek bi santrafor mu ?!?!

bence hayir...

ellimizdeki en iyi forvet mi ??

bence evet

örnegin dünkü macta karsi karsiya kaldi ve sag ayan disiyla topa vuruyor orda FATIH TEKKE olsa ya vurur gibi yapip yatirirdi futbolcuyu yada SOL ayakla cakardi o topa adam sag aya disiyla topa vuruyor ordan hayret bisi ya...
bazi arkadaslar top gelmiyor diyor FATIH TEKKE mac boyunca top gelmese bile alir topu basar 2-3 kisiye calimi atar gollünü okadar basit....

SANTRAFOR yildiz olmali SAMPIYON olan takimlarin forvetleri hep yildiz oyuncudur..

FORVET dedigin biraz kendi becerisiyle gol atar hep top beklemez...

SERKAN CALIK aliyor topu ve cakiyor ve gol oluyor UMUT niye yapamiyor ?????????????????

atlantis
26.11.2007, 16:13
Umut sen bitmişsin olm ne bilek var ne teknik...öle pozisyonlar geliyorki ayağına topu alıyorsun hep aynı hemen kaleye sırtını dönüyorsun ve pas atacak adam arıyorsun..
Fatih Tekke de sırtı dönük paslar alırdı ama topu saklayıp adamdan sıyrılmasını bilirdi
şut çekemiyorsunuz dripling yapamıyorsunuz ne iş yaparsınız...

Cem Balcı
26.11.2007, 17:04
arkadaslar ne alakasi var...biz sunu tartismamiz lazim UMUT BULUT bizi $ampiyon yapabilcek bi santrafor mu ?!?!

bence hayir...

ellimizdeki en iyi forvet mi ??

bence evet

örnegin dünkü macta karsi karsiya kaldi ve sag ayan disiyla topa vuruyor orda FATIH TEKKE olsa ya vurur gibi yapip yatirirdi futbolcuyu yada SOL ayakla cakardi o topa adam sag aya disiyla topa vuruyor ordan hayret bisi ya...
bazi arkadaslar top gelmiyor diyor FATIH TEKKE mac boyunca top gelmese bile alir topu basar 2-3 kisiye calimi atar gollünü okadar basit....

SANTRAFOR yildiz olmali SAMPIYON olan takimlarin forvetleri hep yildiz oyuncudur..

FORVET dedigin biraz kendi becerisiyle gol atar hep top beklemez...

SERKAN CALIK aliyor topu ve cakiyor ve gol oluyor UMUT niye yapamiyor ?????????????????

tekke senin tabirinle yıldız forvetti bizde olduğu zman bizi şampiyonmu yaptı?bu iş sadece forvetin yıldız yani süper olmasıyla bitmio.diğer oyunculardada iş olucak.
umut bunu nie yapamıyo diosn hala.bişiyi anlamak istemiosn galiba,adamın kapasitesi bukadar kapasitesi...yerine daha iyisi gelene kadar umuttan daha fazlasını beklemeyin.

Samet Yildirim
26.11.2007, 17:18
tekke senin tabirinle yıldız forvetti bizde olduğu zman bizi şampiyonmu yaptı?bu iş sadece forvetin yıldız yani süper olmasıyla bitmio.diğer oyunculardada iş olucak.
umut bunu nie yapamıyo diosn hala.bişiyi anlamak istemiosn galiba,adamın kapasitesi bukadar kapasitesi...yerine daha iyisi gelene kadar umuttan daha fazlasını beklemeyin.

FATIH TEKKE zamaninda nasil $ampiyon olyuorduk hepimiz bilyioruz ama 2 sene arka arkaya ellimizden alindin yani dogru düsünmek lazim...Umut zaten berbat ama onu savunmasinlar bana ...

Cem Balcı
26.11.2007, 17:20
FATIH TEKKE zamaninda nasil $ampiyon olyuorduk hepimiz bilyioruz ama 2 sene arka arkaya ellimizden alindin yani dogru düsünmek lazim...Umut zaten berbat ama onu savunmasinlar bana ...

umutun savunulucuğunu yapmıyorm.adamın kapasitesi bukadar,varsa bu kapasiteyi arttırmak için bi fikrin söyle yapalm.adama program falan mı kuralm ne yapalm her maç 100 gol atması için?

Samet Yildirim
26.11.2007, 17:26
umutun savunulucuğunu yapmıyorm.adamın kapasitesi bukadar,varsa bu kapasiteyi arttırmak için bi fikrin söyle yapalm.adama program falan mı kuralm ne yapalm her maç 100 gol atması için?

ya ben derdimi iyi anlatamamisim demeki...Bu adami savunan kisiler icin yazdim o yazimi...UMUT BULUT`kapasitesi bukadar bilyiorum bana söylemene gerek yok...

Cem Balcı
26.11.2007, 17:33
ya ben derdimi iyi anlatamamisim demeki...Bu adami savunan kisiler icin yazdim o yazimi...UMUT BULUT`kapasitesi bukadar bilyiorum bana söylemene gerek yok...

iiyi,anlaştığımıza göre bi sorun yok ozmn.;)

Samet Yildirim
26.11.2007, 17:36
iiyi,anlaştığımıza göre bi sorun yok ozmn.;)

aynen öyle :D:D;)

webb
26.11.2007, 20:31
umuta fazla is veriliyor umuttu isterlerki hem kendi isini yapsin hem omerin yapabildini bunlar yanis, umut ve omer onde oynacak ikisi solu sagli onde gorev deiserek ,press top olmadinda onde bosluk bulma ki defancelari dagitsinlar orta saha bulmali bunlari yanish top veriliyor ,oyucuya top verildinde kolaylik olacak fazla is variyor verilen toplarda ki topcuya problem veriyor hep trabzon oyuncular bunu dusunmeli

Bayramm61
26.11.2007, 23:37
Futbol kalitesi hakkinda yanilmadigim nadir futbolculardan biri....eh olmayan bir seyden yanilmakda zor olur

Cem Balcı
26.11.2007, 23:41
umut cuma günü izlemeye geliyorz bari bu maç güldür yüzümüzü.

oral.lermi
27.11.2007, 15:53
bu adamin nee arkasi donukk oynama becerisi ne araraya kacma beceriisi nede oyunuu okuma becerisi varr teknik kapasitesi zaten sifirr ya sizee diyorummm bunun gibii oyuncularr amatorldee cokk varrr gidinn bii amatorr maclari izleyinn hic degilsee orada oynayan insanlarr araya nasil kacilirr iki stoperden nasil kurtuluru biliyorlardirr umutt orta gelirken giriyorr iki stoperin arasinaa ondan sonraa sagden sikistirma soldan sikistirmaa al basina beleyii ne gol var nede topa dokunmaaaa kaliyorr oylee sagg gibii ne diyeyim giden forvet e bakim mehmet yilmaz ben umut ilk geldigindede diyordum yine diyorum mehmet yilmaz 100 umut bulut eder sonra adam kocak 10 ayman eder

İskender
27.11.2007, 16:31
Koca takımın forvetini bir adama verirsen,
Tüm takım ondan gol beklerse, oynayamadığı maçlarda onu dinlendirecek bir yedeği yoksa ne yapsın umut...
Umut Fatih Tekke değil bu kesin çok kabiliyetlide değil ama çok gayretli...

Hepsinden önemlisi kimseye kaldıramıyacağı yükü yüklemeyeceksin.Kabiliyeti kadar yük verilse altından kalkacaktır buna eminim...

ofluhalit
27.11.2007, 16:51
Koca takımın forvetini bir adama verirsen,
Tüm takım ondan gol beklerse, oynayamadığı maçlarda onu dinlendirecek bir yedeği yoksa ne yapsın umut...
Umut Fatih Tekke değil bu kesin çok kabiliyetlide değil ama çok gayretli...

Hepsinden önemlisi kimseye kaldıramıyacağı yükü yüklemeyeceksin.Kabiliyeti kadar yük verilse altından kalkacaktır buna eminim...

katılıyorum kesinlikle umut tek santrafor oynıyacak biri değil ama yanında kaliteli biri olsa çok daha iyi sonuç alırız ondan.bu aralar çok formsuz aynı zamanda.düzelmesini umut ediyorum.öyle abartıldığı gibi kabiliyetsiz olduğu düşüncesinde değilim.ankaragücünde ve geçen sene bizde attığı goller bunun bariz örneği olsa gerek.form tutmalı biran önce ve yanına kaliteli bir golcü gelmeli

ofluhalit
27.11.2007, 16:59
bide sürekli fatih tekke öyleydi sen nie böylesin dienler var.kardeşim fatih tekke gibisi varmı ki umutun öyle olmasını bekliyorsunuz.bazılarıda espri yapıp mehmet yılmaz umuttan iyi diyolar.buna sadece gülerim.oynadığı 3-4 senede umutun geçen sene attığı golü anca atabilen biri umuttan nasıl iyi oluyor anlamadım.

Muhammed KOÇ
27.11.2007, 17:20
artik gol atmaya başlasan iyi olur..

İskender
27.11.2007, 17:42
Futbolcularımızı eleştirirken elma ile armutu ayırmamız lazım...
Bir yenilgi sonrası herkezi eleştirmek zorunda değiliz...Umut benim listemde kabahatsizlerden birisidir...
ona sıra gelinceye kadar çok adam var...

zafer_holo
27.11.2007, 18:35
Ben Umutu HİÇ Olumlu Bulmuyorum Geldİgİ Gİbİ Hala Ayni Kapasİtedee BaŞarili Olmasi Sankİ Bana GÖre Bİraz Zor Daha Kalİtelİ Forvet Lazim Bİzeeee

EmrahYalçınalp
27.11.2007, 19:03
Vazgeçtim senden.

tuncii
27.11.2007, 19:09
umutu gecen sene ıkıncı yarıda cok guzeldı bızı kurtaran cok 3-5 tanr golu vardı ama yıne o gollerı ıkıncı yarıdamı ızlıcez anlamadım

Fatih BALTA
28.11.2007, 01:33
Bu yıl beni en çok hayal kırıklığına uğratan futbolcu Umut ,
acaba ben mi çok fazla beklenti içine girim diye kendi kendime sormuyor değilim.

Ömer TOPAL
28.11.2007, 10:56
aynen bende..her mac ondan bir patlama bekliyorum ve hep hayal kırıklıgı...neyse bu cumaya kaldı umutlarımız umut

emre81
28.11.2007, 13:34
Umut'un Ankaragücü'ndeyken uzaktan attığı ve driplingle defansı delip attığı golleri vardı ama ne yazıkki bizde göremedik o golleri. Umut'un kendini geliştirmesi lazım çoğu konuda;

- Sırtı dönük oynamayı öğrenmeli ayağında top tutabilip takımın hücumda çoğalmasına yardımcı olmalı.
- Güçlü bir fiziği var bunu geliştirip özellikle hava toplarında gücünü kullanmalı pozisyon almak için defansla savaşmalı.
- Ağır bir oyuncu değil bu yüzden driplinglerini daha çok kullanabileceği pozisyonlar kovalamalı yerine göre dikine koşularla kaleye inmeli.
- Uzaktan attığı müthiş bir iki gol hatırlıyorum Ankara'da iken bu meziyetini sürekli şut idmanı yaparak geliştirmeli.

Bunların herbirini bu 1-2 yıl içinde yapmalı ne yazıkki gereken atılımı yapamadı şimdiye dek ama ben hala kendisinden umutluyum ha gayret Umut.

sena
28.11.2007, 13:39
Kredini doldurdun Umut. Olmuyo seninle .Zorlamaya da gerek yok .

Serdær
28.11.2007, 14:00
Olmuyor Olmuyor seninle Olmuyor..

AKSOY_61
28.11.2007, 16:15
belliki tek oynayan umuttan bi cacık olmayacak.
o zaman yanına kaliteli birisinin koyulması gerekiyor ancak öyle birisi de şu an yok.

aklıma transfer dönemi geliyor ancak bu yönetiminde paraya kıyıp adam gibi forvet alacağını zannetmiyorum

Cem Balcı
28.11.2007, 18:29
herzamanki gibi ileri uçta yanlız kaldığını düşünüyorm.yanında jun denenmeli.

Ömer TOPAL
29.11.2007, 20:34
yok abi jun olmaz....o turşuluk :D bir kere denense ikisi bir harika olucaklarına inanıyorum....bir dense daha vazgecemiyecekler amaaaaaa nerdee

iyikivarsın_TS
29.11.2007, 22:49
Ben Umuta hala sonsuz güveniyorum ama bu saatten sonra Umutun iyi oynaması bu takımın geleceğini ne kadar etkileyebilir orasını bilmiyorum.

Cem Akyüz
30.11.2007, 13:59
hadi oğlum umut toparlan ya geçen sene iyiydin bu senede toparlanırsın inşallah

Ömer TOPAL
30.11.2007, 14:16
hadi be umut patla artık... :(

Samet Yildirim
30.11.2007, 14:53
hadi be umut patla artık... :(

Ellimizde patlicak yakinda:(

uftinci
30.11.2007, 15:37
Ellimizde patlicak yakinda:(

çok güzel özetlemişsin. Top oynamayı öğrenemedi adam. Pancar motoru takılmış gibi koşup duruyor ne son vuruş var nede topun gideceği yere gitme kabiliyeti.

Samet Yildirim
30.11.2007, 15:48
çok güzel özetlemişsin. Top oynamayı öğrenemedi adam. Pancar motoru takılmış gibi koşup duruyor ne son vuruş var nede topun gideceği yere gitme kabiliyeti.

aynen katiliyorum....
kosmasin kosmasin kosmasin ama son vuruslari gol yapsin yapsin yapsin...ben sadece bunu istiyorum

Cem Balcı
30.11.2007, 16:20
umut mekanında oynucak bugün.:Dbakalım neler yapıcak.