PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Recep Alkan
28.04.2010, 20:59
Kelimelere takılmayı neden bu kadar seviyorsunuz. Bırakın kelimeleri mantaliteye geçin, yazdıklarımdan dem vurun.

Bir kaleciye seri penaltı atışlarında neden hepsini yedin diye avazın çıktığı kadar bağıramıyorsan, bir forvete de o kadar gol kaçırdın diye bağıramazsın.

magicyattara
28.04.2010, 20:59
Hoop Yattara'ya laf yok..:))
Recep ne diyisun laa:)
magic dediysek boşuna demedik..:)

Arkadaşlar,herkes Yattara'nın ilk 3 yılından bahsediyor..sonra kayboldu ortalıktan diyor...tüm bu tartışmalar Fatih Tekke'nin satılmasıyla başlamıştır..o takım Fatih'in takımıydı..1 oyuncuya bağlı takımlar vardır,o takım da öyle bir takımdı..
Dikkat edin bakın,Fatih satıldıktan sonra kaç oyuncu geldi gitti,hiç kimse tutunamadı..herkes nasibini aldı eleştirilerden..
Bu açıdan bakmakta fayda var..

Cem Kıran
28.04.2010, 21:00
Ayrıca başka biyerden başka bir forvet alınsaydı yine aynı şeyleri yapacaktı.

Çünkü kendiside bi halta yaramadığını biliyor..Yedeğe çekilmekten korkuyor..

Anıl Caner
28.04.2010, 21:01
Şu anasını sattığımın futbolunu da hocalardan fazla bilmeyin yahu :)

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:03
Bu takımda TÜM YETENEKLERİNE rağmen, Szymek,Gökdeniz,Fatih daha niceleri gibisine bu kadar sahip çıkılmadı!
Hiçkimseye Trabzonspor'da şimdikilere tanınan şans kadar şans tanınmadı!

Umut bulut hayranlığı aslında psikolojik bir yanılsamadır!
Bu yanılsamayı kırmanın en iyi yolu onu kısa vadede yedek tutmak, uzun vadede yolları ayırmaktır!

Burda Umut'u savunan arkadaşları önceleri anlayabiliyordum.
Sonuçta Bordo mavi formayı giyen oyuncuyu sahiplenmek,hem de tüm yeteneksizliklerene rağmen başlangıçta bir erdem gibi gelmişti bana!

Ama şimdi bunun bir UMUT BULUT FETİŞİZMİNE dönüştüğünü anladım!
Burada Umut'u savunanlar da bal gibi biliyor ki, Trabzonspor bu topçuyla bırakın şampiyonluğu en iyi 4. olur!

Ama işte, Türk halkı genel olarak fetişist ve duygusal!
Bunca teröre,yolsuzluğa,yoksulluğa, şehitlere rağmen aynı partiye oyu yağmur gibi yağdırmaları ve hiçbir şeye tepki vermemeleri.....
Trabzonspor taraftarlarında da bu fetişizm var!

Mantıklı olan bir insan, sırf koşuyor diye, şu bu diye, topu boş kaleye sokmaktan aciz insandan gol beklemez!
Hemen alternatifini arar!
İstikrar asla başarısızlığın bahanesi olamaz...

miaksoy
28.04.2010, 21:05
[QUOTE=Recep Alkan;3180190]
Siz diyorsunuz ki, umut koş, dana gibi koş (kusura bakmayın) gel topu at Teo'ya.

QUOTE]

Super olurdu aslinda herkes iyi oldugu isi yapmis olurdu , takim kazanirdi. Umut gibi bir atletle , Teo gibi bir son vurus ustasi. keske o ahenki yakalayabilseler.

Recep Alkan
28.04.2010, 21:06
Yahu bir zamanların en büyük forvetini 2 yıl babamı savunur gibi savundum beni Tekkesporlu olmakla suçladılar, Trabzonsporluluğumu tartıştılar,

Şimdilerde Trabzonspor'un en yeteneksiz ismi olduğu söylenen bir adamı savunuyorum, ve yine fetişt olarak lanse edildim.

Ne desem, ne yapsam...

Tangerine Dream
28.04.2010, 21:07
Biri bana söyleyebilir mi?
Umut Bulut'un bize faydasını?
En son hangi derbide gol attı?
Hangi kritik maçı çevirdi?
İyi niyet dediler, niyetini belli etti!
Koşuyor dediler,Lig tv istatistikleri yalanladı!
Üç net pozisyonun birini atsa yetecek ama, boş kaleye topu vurmaktan aciz!

Bu adamla bu takımda olduğu müddetçe Trabzonspor'umuzun hiçbir maçını izlemeyeceğim seneye!!!
Yani gökten ayet mi indi ya?
Bu adama sabredeceksiniz, takımda tutacaksınız diye?
Isaac bile febeşe bu sene zor pozisyonda iki gol attı!
Isaac'a neden sabretmedik peki?
Siyah olduğu için değil herhalde!!!

Umut'a sahip çıktığın kadar Teo'ya sahip çıksana!!!
Gelmeseydi banane ne demek?
Bu yorum karşısında pes ediyorum!!!

Bugün Umut'a sahip çıkanlar Trabzonspor formasını terlettiği müddetçe Teofilo'ya da sahip çıkmasını bilirler, merak edilmesin. Bakalım futbolcu öğütme makinası gibi çalışanlar ne zaman Teofilo oynadığı sürece Trabzonspor'un maçlarını izlemeyeceğim demeye başlayacak?

Anıl Caner
28.04.2010, 21:08
Bugün Umut'a sahip çıkanlar Trabzonspor formasını terlettiği müddetçe Teofilo'ya da sahip çıkmasını bilirler, merak edilmesin. Bakalım futbolcu öğütme makinası gibi çalışanlar ne zaman Teofilo oynadığı sürece Trabzonspor'un maçlarını izlemeyeceğim demeye başlayacak?
Böyle yorumları okudukça şevkleniyorum. İçim içime sığmıyor. Teşekkürler.

ESER
28.04.2010, 21:09
Yahu bir zamanların en büyük forvetini 2 yıl babamı savunur gibi savundum beni Tekkesporlu olmakla suçladılar, Trabzonsporluluğumu tartıştılar,

Şimdilerde Trabzonspor'un en yeteneksiz ismi olduğu söylenen bir adamı savunuyorum, ve yine fetişt olarak lanse edildim.

Ne desem, ne yapsam...

topum dereye kacti , kustum ben , kankim adnanla pisti oynamaya gidiyorum diyenleri savun;)

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:09

Ne desem, ne yapsam...

Canım kardeşim benim.
Seni anlıyorum. Fikirlerinin bazı noktalarına katılmasam da saygım sonsuz.
Ama sen de beni anla.
4 senedir bir adama sabrettik.
Olmuyor işte, uzatmanın anlamı mantığı yok.
Aş tutmadı işte.
Bu biraz da şans işi.
Artık gerçekten forvet hattı üzerinde yönetimin radikal kararlar alması lazım.

İskender66
28.04.2010, 21:10
Umut sayesinde Trabzonspor taraftarları olarak sabrımız sınıra kadar dayandı. sabır taşına döndük. Çatlamak üzereyiz. Bu sabrımızın karşılığında mükafat olarak cennete gireriz inşallah. Umut gibi futbolcular yüzünden bu fani dünyada yüzümüz gülmedi bari öteki tarafta cennete girelimde yüzümüz gülsün :)

Murat'
28.04.2010, 21:15
Abi vallahi Tff'den baktım rezalet çıkmasın diye, 20 golü bize geldiğinden beri sadece bir sezon atabilmiş...
Hüseyin başlığının yılmaz savunucularının görevini sen aldın bu başlıkta,yapma bu adam kötü forvet,bildiğin kötü ya,dümdüz kötü :D

Şimdi ligin en kaliteli ortaalanlarından birisi bizde desem,bir sürü tepki alırım boşvereyim(:

Her fırsatta adamlığından ve koşmasından dem vuracaksak eğer ki bu sözüm sana değil(:,imanı yerinde etiyopyalı bir genç alalım,belki olur da beş 10 sene içinde eskaza golcü olur :D

Yahu Oğuzhan sen zaten futbol fakiri değil miydin.Sen ne diye konuşuyorsun ki.Bursa-Antep'i yensin kocaman yazacağım demiştin bişiy bilmiyorum diye.Ne kadar çabuk göndün sözünden.

Recep Alkan
28.04.2010, 21:16
Peki neden isteyeni değil de vereni sorgulamıyorsunuz ?

Hüseyin için bu kadar para asla etmez, aldık karşımıza konuştuk, parada diretince gönderdik diyen Başkan, Umut'a neden verdi ?

Kimse kusura bakmasın, iki sonuç çıkar bundan,

1 ) Umut Bulut gerçekten bu parayı ediyor,

2 ) Umut ve Yönetim danışıklı dövüş içinde ?

Buyrun verin cevabı ...

Canım kardeşim benim.
Seni anlıyorum. Fikirlerinin bazı noktalarına katılmasam da saygım sonsuz.
Ama sen de beni anla.
4 senedir bir adama sabrettik.
Olmuyor işte, uzatmanın anlamı mantığı yok.
Aş tutmadı işte.
Bu biraz da şans işi.
Artık gerçekten forvet hattı üzerinde yönetimin radikal kararlar alması lazım.

Arkadaşın birine basit bir soru sordum yanıtı gelmedi.

Bakın aşı tutmaz, bunu bazen 10 yılda, bazen 6 ayda anlarsın, o zaman neşteri vurursun bu eziyete bir son verirsin.

Bu yönetim gidip Umut Bulut ile 3 ıllık daha anlaşma yeniledi. Neden ?

Yukarıda ki sorularım hala geçerli, var mı cevapları ?

Hatta ek yapayım, bunun nedeni yönetimin gerçekten daha iisini bulamayacağını düşünmesidir. Evet beğenmediğimiz Umut'un daha iyisini bulamayacaklarından korkuyorlar. İşte işin sırrı da o dediğiniz kelime AŞI. Trabzon da, Trabznspor da tutunmak zordur.

Kim ne derse desin, Umut Bulut birileri için kalkandır, Fatihi istemeyenler için en iyi forvet kalkanı, daha iyisini bulamayan yönetimler için 900.000 fark verilebilecek bir kalkandır.

Sordunuz mu hiç kendi kendinize neden bu kadar yerden yere vurulan adama 900.000 Euro zam yapılıyor diye.

(rakamı burda okudum haberim yoktu)

hos_cocuk61
28.04.2010, 21:18
Yine forumda melek bütünleşmesi yaşanıyor.

Yine Umut'a dokunulmazlık zırhı giydirdiler.

Yine taraftar suçlu ilan edildi.

Yine destekten bahsediliyor; ama nedense sadece Umut'a :)

Yine 2,3 süslü masal türü yazılar ile savunma mekanızması çalışmaya başladı.

Komik...

KUTADGU
28.04.2010, 21:19
Yine forumda melek bütünleşmesi yaşanıyor.

Yine Umut'a dokunulmazlık zırhı giydirdiler.

Yine taraftar suçlu ilan edildi.

Yine destekten bahsediliyor; ama nedense sadece Umut'a :)

Yine 2,3 süslü masal türü yazılar ile savunma mekanızması çalışmaya başladı.

Komik...

Trabzonspor'un futbolcusunu asmaya çalışmaktan daha evladır Trabzonspor futbolcusuna zırh giydirmek. Davranışın erdemini de düşünecek olursak komik bir suçlama içerisindesin :)

magicyattara
28.04.2010, 21:19

Aydın böyle bir durum oluşmak üzere..aynı şeylerle ilgili bir mesaj yazmıştım az önce sildim..
Şimdi Umut'u sevmeyenlerin Teo'yu sevme,Umut'u sevenlerin Teo'yu sevmeme durumu olacak..
Ben ikisini de seviyorum..
Teo'nun yetersizliğini hala söylüyorum..ama bir o kadar da başarılı olmasını,kendini bulmasını istiyorum..muhtemelen Ankaragücü maçında Teo 90 dk oynayacak ve muhtemel bir kötü performanstan sonra,"aha Umut'un yerine oynayan Teo" diyecek bir kaç arkadaş..
Keşke Umut'a hoşgörü ile bakanlar Teo'ya da bakabilseler..ya da tam tersi olabilse..

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:27
Benim derdim Umut felan değil,
Umut bir sembol!
Bu yönetim bence başarısızlığını Umut ile örtmeye çalışıyor!
Sen, avrupa hayalleri kuracaksın,şampiyonluk hayalleri kuracaksın,aşı tutsun diye 10 sene bekleyeceksin!

Biz böyle düşünmüyoruz!
Sultan Tekke'yi almak istemeyen, Hugo Broos gibi adamı kimseye sormadan getirip başımıza bela eden, Umut gibi golcülük fakiri başımızda tutan yönetimin iyi niyetinden şüphe ederim.Etmek de en doğal hakkımdır!
Başarısız kim olursa olsun 26 sene şampiyonluk gelmemişse, ve gerekli tedbirler göründüğü halde alınmıyorsa herkes bu taraftara hesabını verecek kardeşim!
Kimse Trabzonspor'dan ve ona HAYAT VEREN taraftarından daha iyi niyetli olamaz!

Daha stad işini bile beceremediler bir de!
Kardeşim, ben icraat istiyorum, mazaret değil!
Bunu anlamak bu kadar mı zor!
Umut seneye varsa BEN TRABZONSPOR'UN MAÇLARINI İZLEMEYECEĞİM!
Kendime saygısızlık ettirmeyeceğim.
Siz ne düşünürseniz düşünün!

Cem Kıran
28.04.2010, 21:28

-Umut 4 yıldır bu takımda--Teo ise daha 3 aydır var...
-Umut yıllardır bu havanın idmanını, campını yiyor--Teo ise düzgün şekilde idman ve camp yapmamıştır
-Umut doğduğundan beri bu mevsimde yaşıyor--Teo ilk deva 4 mevsimde yaşıyor..
-Umut bu takımla 4 yıllık bir uyumu var--Teo'nun 3 aylık
-Umut her maç 11'de oynayarak takıma adapte olmuştur--Teo çoğu zaman son 10-5 dkka oynadı
-Umut buranın yemeğine,kültürüne v.b özelliklerine sahip--Teo henüz alışmamış bile
-Umut Türkçe biliyor -- Teo bilmiyor..

Bu böyle gider..Yani diğeceğim oki..Eğer Teo'yu eleştirirseniz biraz insaflı olun..
Bu maçta ve kalan 2 maçta Teo'ya sallamak adaletsizlik olur..

Not:Eğer Umut'ta geleli 3 ay olsaydı ve Umut'a sallansaydı o zaman ona da haksızlık etmiş olunurdu..

>>>Bunu A.Gücü topicine yazmıştım..

2 YIL SORA TEO'DA AYNI ŞEKİLDE OLURSA ONUN İÇİNDE DERİM..
BİZ UMUT'A 4 YILDIR KATLANIYORUZ...

hos_cocuk61
28.04.2010, 21:29
Trabzonspor'un futbolcusunu asmaya çalışmaktan daha evladır Trabzonspor futbolcusuna zırh giydirmek. Davranışın erdemini de düşünecek olursak komik bir suçlama içerisindesin :)

Dimi, burada Umut'u var güçleri ile savunup.

Diğer başlıklarda, diğer oyuncularımıza var güçleri ile kin kusanlar gibi.

Eee. burada destek orada köstek enteresan.

Amaç ne?

Futbolcu taraftarlığımı? Yoksa Takımın başarısı, takım taraftarlığımı?

Recep Alkan
28.04.2010, 21:30
Aydın abi işin zor :)

KUTADGU
28.04.2010, 21:30
Ben Umut'u çok seviyorum. Teofilo'ya zaman verilmesi taraftarıyım. Murat Tosun'un da oynaması gerektiğine inanıyorum.

Ne olacak şimdi ?

Recep Alkan
28.04.2010, 21:33
Cihan olabilir mi sence ?

Zamanın da Tekke - yönetim ayrılığına düşürülen bizler, şimdi de Teo - Umut ayrımına girmek zorundayız.

Biz Trabzonsporlu olamayacağız bu gidişle, ben tekkespor formamı çıkarayım da, umutspor formamı giyeim.

magicyattara
28.04.2010, 21:34
Ben Umut'u çok seviyorum. Teofilo'ya zaman verilmesi taraftarıyım. Murat Tosun'un da oynaması gerektiğine inanıyorum.

Ne olacak şimdi ?

d şıkkı..Fatih Tekke..:)

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:40
d şıkkı..Fatih Tekke..:)

Bizim insanımızın espri zekasını seviyorum ya:):alkış:

Berat
28.04.2010, 21:40
...

BİZ UMUT'A 4 YILDIR KATLANIYORUZ
...

Bence Umut size katlanıyor.

KUTADGU
28.04.2010, 21:42
Dimi, burada Umut'u var güçleri ile savunup.

Diğer başlıklarda, diğer oyuncularımıza var güçleri ile kin kusanlar gibi.

Eee. burada destek orada köstek enteresan.

Amaç ne?

Futbolcu taraftarlığımı? Yoksa Takımın başarısı, takım taraftarlığımı?

Genellemeleri yanlış yaparsan paşam, düşündüklerin inandırıcılığını kaydeber.

irfanb
28.04.2010, 21:43
4 yildir basimizin üstünde umutla tasidigimiz bu Bulut`tan bir damla rahmeti bizlerden esirgeme Allah`im.
:)

jaymz
28.04.2010, 21:44
umut bulut türkiye kupası finalinde mucize olup hat trick yapsada seneye takımdan gönderilmelidir..

bana aylık 1 milyar verin umuttan daha fazla koşmazsam adam değilim..

seneye umut olurda ilk 11 oynarsa biz almanyada yaklasık 20 trabzonsporlu akraba olaraka forma almamaya macları izlememeye karar verdik...

gercek trabzonspor taraftarı umut seneye takımda kalması gercekleşirse trabzon yönetimine karsı uzun sokakta toplanıp umutun gitmesi için eylem yapanlardır..

Cem Kıran
Bence Umut size katlanıyor.

Çok şey yaptı ya bizim için o yüzden katlanıyor..

Tangerine Dream
-Umut yıllardır bu havanın idmanını, campını yiyor--Teo ise düzgün şekilde idman ve camp yapmamıştır
-Umut her maç 11'de oynayarak takıma adapte olmuştur--Teo çoğu zaman son 10-5 dkka oynadı
-Umut buranın yemeğine,kültürüne v.b özelliklerine sahip--Teo henüz alışmamış bile

Bu böyle gider..Yani diğeceğim oki..Eğer Teo'yu eleştirirseniz biraz insaflı olun..

Not:Eğer Umut'ta geleli 3 ay olsaydı ve Umut'a sallansaydı o zaman ona da haksızlık etmiş olunurdu..

>>>Bunu A.Gücü topicine yazmıştım..

2 YIL SORA TEO'DA AYNI ŞEKİLDE OLURSA ONUN İÇİNDE DERİM..
BİZ UMUT'A 4 YILDIR KATLANIYORUZ...

Koyu renkli bölgelerdeki sebepler yüzünden hala Umut Teofilo'dan daha fazla forma giyiyor olabilir mi acaba? Ben Teofilo'ya karşı değilim ki, ben de en az sizin kadar onu ilk 11'de görmek istiyorum. Hatta oynatılmamasından endişe bile duyarak futbol bilgisine güvendiğim Murat'a(magicyattara) yoksa yanlış bir transfer mi yaptık diye sormuştum. Teofilo'nun zamana ihtiyacı var, zaten önümüzdeki sezon takımda kalacaksa Şenol Güneş onu bizim görmek istediğimiz seviyeye getirecektir.

Cem Kıran
28.04.2010, 21:46
umut bulut türkiye kupası finalinde mucize olup hat trick yapsada seneye takımdan gönderilmelidir..

bana aylık 1 milyar verin umuttan daha fazla koşmazsam adam değilim..

seneye umut olurda ilk 11 oynarsa biz almanyada yaklasık 20 trabzonsporlu akraba olaraka forma almamaya macları izlememeye karar verdik...

gercek trabzonspor taraftarı umut seneye takımda kalması gercekleşirse trabzon yönetimine karsı uzun sokakta toplanıp umutun gitmesi için eylem yapanlardır..

Katılıyorum kardeşim Umut'un yanında..

Tayfun, Engin gibi oyuncular bu takımın iskeletini daima 11'ini oluşturacaksa..

Seneye olursa sadece milli maçları izlerim...

Tangerine Dream
28.04.2010, 21:46
İrfan abi gelmiş, rakip güç kazandı.:D

Cem Kıran
28.04.2010, 21:48
Koyu renkli bölgelerdeki sebepler yüzünden hala Umut Teofilo'dan daha fazla forma giyiyor olabilir mi acaba? Ben Teofilo'ya karşı değilim ki, ben de en az sizin kadar onu ilk 11'de görmek istiyorum. Hatta oynatılmamasından endişe bile duyarak futbol bilgisine güvendiğim Murat'a(magicyattara) yoksa yanlış bir transfer mi yaptık diye sormuştum. Teofilo'nun zamana ihtiyacı var, zaten önümüzdeki sezon takımda kalacaksa Şenol Güneş onu bizim görmek istediğimiz seviyeye getirecektir.

Aydın abi ben zaten Umut nie oynar demiyorum..

1 kez olsun dinlendirilmeliydi, kızağa çekilmeliyidi

Colman, Cale nasıl Antep'e getirilmediyse..Umut'a da 1 kere böyle yapılmalıydı..

Kafasını toparlaması açısından..Seneyede gönderilirse Umut sevinirim..

Tangerine Dream
28.04.2010, 21:49
Aydın abi işin zor :)

Trabzonspor taraftarı olmak kolay mı abicim, her şeyle mücadele etmek zorundasın.:)

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:50
4 yildir basimizin üstünde tasidigimiz bu Bulut`tan bir damla rahmeti bizlerden esirgeme Allah`im.

Sırf böyle eprileri yakalamak için bile olsa bu başlıkta gezmeye değer:alkış:

lazkopatfaroz
28.04.2010, 21:53
Ben Egemen'in yaptığı davranıştan dolayı burada Umut'u artık eleştirmeyeceğim.

Keşke bazıları da Fatih başlığından ortalığı bulandırıp, insanları birilerinin önüne yem gibi atmaktansa kenara çekilselerdi. Yapmadılar... Yapamadılar..

Şimdi sorsanız kesin haklıdır...

irfanb
28.04.2010, 21:56
İrfan abi gelmiş, rakip güç kazandı.:D

Aydin rakip derken, Teofilo`yu mu kastettin ? :)

Tangerine Dream
28.04.2010, 21:56
Aydın abi ben zaten Umut nie oynar demiyorum..

1 kez olsun dinlendirilmeliydi, kızağa çekilmeliyidi

Colman, Cale nasıl Antep'e getirilmediyse..Umut'a da 1 kere böyle yapılmalıydı..

Kafasını toparlaması açısından..Seneyede gönderilirse Umut sevinirim..

Eğer önümüzde kupa finali gibi önemli bir maç olmasaydı Şenol Güneş forvet hattında çeşitli değişikliklere gidebilirdi belki, ancak şu an bu tür varyasyonlar için uygun bir zaman değil. Teofilo, kupa finalinde Bilica ve Lugano gibi sert savunma anlayışı ile oynayan futbolcular arasında ne derece başarılı olabilir, bunu da düşünmek gerek.

mete61bordomavi
28.04.2010, 21:59
Benim tahminim şu:
Kupa finalinde bu takımda kim gidecek,kim kalacak belli olacak...
Çünkü Şenol Güneş, 96 talihsizliğinden sonra, Febeye kupayı kendi elleriyle verirse, ve hele de Umut bu maçta bildiğimiz Umut'luğunu yaparsa,
hani teşbihte hata olmaz derler, gökten viking tanrısı odin bile gelse Umut'u artık bu takımda tutamaz!

Şu an konuşulanlar şimdi serinkanlılıkla buraya yazılan şeyler.
Allah korusun, 25 sene sonra Febeye o sevinci biz yaşatırsak, o zaman çok kötü olur.
Aslına bakarsanız 5 mayıs hiç gelmesin diyorum!

hos_cocuk61
28.04.2010, 22:00
Genellemeleri yanlış yaparsan paşam, düşündüklerin inandırıcılığını kaydeber.

Sorudan kaçmak için bu tür bir cevap vermen düşündürücü.

Ben hala bir cevap bekliyorum... Amaç ne?

Körü körüne savunulmasındaki Amaç ne?

Peki "destek olalım" diyorlar ama neden aynı destek sözünü diyen kişilerden diğer oyunculara karşı aynı hassasiyeti göremiyoruz. Umut'a destek diğer oyunculara köstekmi.

Amaç ne?

Trabzonspor'un başarısımı; yoksa Umut'un 15 gollük başarısımı.

Egemen
28.04.2010, 22:00
açın barça maçını izleyin, salın Umutun yakasını :)

futbolun güzelliklerini keşfedin..

Tangerine Dream
28.04.2010, 22:02
Aydin rakip derken, Teofilo`yu mu kastettin ? :)

Recep, Umut'u savunuyorum diye işin zor Aydın Abi demişti sen gelmeden önce, şimdi taze kan olarak sen geldin abi, işimiz gerçekten zorlaştı.:D

Travelair
28.04.2010, 22:21
Sadece şunu söyleyin: Umut'u izleyen bir futbolsever, bizim takıma büyük takım der mi?
Umut yerine çok kaliteli bir forvetimiz olsa, peki o zaman insanların takıma, Trabzonspor'a bakış açıları nasıl olur?

Umut özveriyle sağa sola koşturan, fırsat bulursa da defans gerisine sarkıp gol atmaya çalışan bir futbolcu. Top saklama zayıf, hava hakimiyeti zayıf, çalım zayıf, bitiricilik zayıf... Trabzonspor'un hedefi gerçekten şampiyonluksa bu özelliklere ih-ti-ya-cı-mız var.

Umut alınmasın. Çok daha başarılı olacağı takımlar var ligimizde. Umut yara alıyor. Taraftar yara alıyor. Trabzonspor yara alıyor. Neden ısrar ediliyor?

M.S.SOFU
28.04.2010, 22:40
StRoNG-Ts tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3177766#post3177766)
Bu maç kazanmamız gereken bir maç ama bazı oyuncularımızında dinlendirilmesi gereken bir maç..Çünkü kupa finali öncesi son maçımız..Bu maçta Selçuk,Colman,Alan,Song ve Egemen'in en az 45 dk ve bazılarının bu maça çıkartılmaması düşüncesindeyim...Çünkü gördük ki haftada 3 er maç yaptığımızda takımın haftaarası maçlarda yorgun kaldığını birçok kez gördük..

.................................................. ...................................

Eğer bu maçta Teo oynarsa ve güçsüzlük,kondüsyonsuzluk v.b eksikliklerinden bazı Umut'u destekleyen arkadaşlar Teo'yu hedef alacaklardır..Ben onlara bişeyler söylemek istiyorum..

UMARIM ADALETLİ ELEŞTİRİRSİNİZ!!

ts-ag maçı başlığından umut teo hırlaşmasına son verecek türden bir açıklama

Kaan
28.04.2010, 22:42
StRoNG-Ts tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3177766#post3177766)
Bu maç kazanmamız gereken bir maç ama bazı oyuncularımızında dinlendirilmesi gereken bir maç..Çünkü kupa finali öncesi son maçımız..Bu maçta Selçuk,Colman,Alan,Song ve Egemen'in en az 45 dk ve bazılarının bu maça çıkartılmaması düşüncesindeyim...Çünkü gördük ki haftada 3 er maç yaptığımızda takımın haftaarası maçlarda yorgun kaldığını birçok kez gördük..

.................................................. ...................................

Eğer bu maçta Teo oynarsa ve güçsüzlük,kondüsyonsuzluk v.b eksikliklerinden bazı Umut'u destekleyen arkadaşlar Teo'yu hedef alacaklardır..Ben onlara bişeyler söylemek istiyorum..

UMARIM ADALETLİ ELEŞTİRİRSİNİZ!!

Yalnız hırlaşmayı yazan başlatıyor. :D

Susuyorum.. 3 gün bekleyebilirim. :)

Cem Kıran
28.04.2010, 22:42

Teşekkür ediyorum kardeşim:)

Halit Akyüz
28.04.2010, 22:43
Siz hala Umut'u mu tartışıyorsunuz açın Barca - İnter maçını izleyin boşverin Umut'u.

Cem Kıran
28.04.2010, 22:43

İyi okursan ne demek istediğimi anlarsın..Özellikle siyah yerleri..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 22:45
Umut Bulut bu takımın forveti iken takımda olmayan başka bir oyuncu için yapmadıklarını bırakmayanlar şimdi Umut'u savunur olmuşlar.

İnsan önce kendi gözündeki çöpü görecek, sonra sağa sola saldıracak ;)

Cafer Bulur
28.04.2010, 22:50
Sadece şunu söyleyin: Umut'u izleyen bir futbolsever, bizim takıma büyük takım der mi?
Umut yerine çok kaliteli bir forvetimiz olsa, peki o zaman insanların takıma, Trabzonspor'a bakış açıları nasıl olur?

Umut özveriyle sağa sola koşturan, fırsat bulursa da defans gerisine sarkıp gol atmaya çalışan bir futbolcu. Top saklama zayıf, hava hakimiyeti zayıf, çalım zayıf, bitiricilik zayıf... Trabzonspor'un hedefi gerçekten şampiyonluksa bu özelliklere ih-ti-ya-cı-mız var.

Umut alınmasın. Çok daha başarılı olacağı takımlar var ligimizde. Umut yara alıyor. Taraftar yara alıyor. Trabzonspor yara alıyor. Neden ısrar ediliyor?
Katilmamak elde degil,son derece yerinde tesbitler.

Umut un a.gücü ve Trabzonsporda neler yaptiklarina bakarsak nerde oynamasi gerektigini rahatca anlayabiliriz.

Uluç
28.04.2010, 22:52

:alkış: Lig bitsin yollar ayrılır inşallah yoksa üzüntüden kahrolacağım

isimsiz_61
29.04.2010, 00:42
Senden alıntı yaparak,bunu isteyenlere cevap vereyim bari..sizler,eğer Umut şu takımdan giderse,seneye çok daha fazla karın ağrısı çekeceksiniz..bu sefer hocaya,yönetime dalacaksınız ama iş işten bir kez daha geçmiş olacak..
umutun bir katkısı olmuyor ki bence yokluğu pekte farkedilmez.eğer fatih tekke alınırsa umur hatırlanmaz bile:)

M.S.SOFU
29.04.2010, 00:58

sana has yazmadım valla
valla bak ya :D
bilmiyorum atıştığınızı
ama yazı baya hoşuma gitti
strong ts nin eline sağlık

galiba şöyle bi not düşmek lazım

''yazı kimseye nazire olsun diye alıntılanmamış,yazan şahsın fikrileri şahsımca beğenilmiş-ve başkaları tarafındanda beğenilmesi gereken,tarafsız bir şekilde değerlendirilmiş öyle alıntılanmıştır'' :D

Armağan Dere
29.04.2010, 01:16
Drogba gene düşürdün birbirine bu taraftarı....!..Kimse çözemiyor Eskişehir maçında kendini bilerek attırdığını ve bensiz yapında göriyim dermiş gibi!..Umut saf görünen çakalsın!...

nesta61
29.04.2010, 03:46
Güneş'in ilk maçında gol atan Umut Bulut, yıllığı 1 milyon 600 bin euro'ya 3 senelik anlaşmaya vardığı 12 Şubat 2010'a kadar coşmuştu. Bu süreçte ligde 6 maçta 5, kupada ise 4 maçta 5 gol kaydeden Umut, anlaşmadan sonra 13 maçta 4 gol atıp performansını yüzde 150 düşürdü. Yönetimin, iki aylık döneme bakıp Umut ile erken söz kesmesi, son günlerin moda deyimi "Çok Güzel Hareket" değil, "Çok Gereksiz Hareket" olarak yorumlandı.
eger bu haber dogruysa ... SAMPIYONLUK HAYAL VE BOYLE BIR ADAM YILLIK 1MILYON 600 BIN EURO PARA ALACAK yaziklar olsun bu yonetime!!!!!!!!!!!!!! cebinizdenmi cikiyor bu para!!!

Berkedogan
29.04.2010, 04:39
umutu golcü olarak hiç sevmesemde rakip defansı yıpratmasını durmadan sahada çalışmasını çok beğeniyorum yedek olarak kalması hayırlı olur ama bu takımın kesinlikle 1 numaralı golcüsü olamaz.

irfanb
29.04.2010, 08:02
Oynadığı hemen hemen her maçta sahada en fazla koşan oyuncu olmasına rağmen, adam eksiltip geçemeyen dünyadaki nadir futbolculardan biridir.

Recep Alkan
29.04.2010, 08:08
Ne yazık ki Türkiye'de o şekilde. O kadar uğraşırsın, çabalarsın, ortaya bir şeyler koyarsın o yuvarlak yok mu yuvarlak kaleye girmez tüm yaptıkların yokmuş gibi gözükür. (19.01.2010)

'Vayyy be Trabzonspor taraftarının düştüğü hallere bak, 1 oyuncu için birbirlerini yiyorlar. O ona hakaret ediyor o ona hakaret ediyor ellerine geçen bir şey yok' diyordur şimdi başka takım taraftarları. (19.01.2010)

En önemli noktalardan biriside şu ;

13,14,15,16,17 yaşındaki küçük ( seçme ve seçilme hakkı bile olmayan ) Trabzonspor taraftarları bile 50,55,60,65 yaşındaki Trabzonspor'un yöneticilerine hakarete varacak düzeyde eleştiriler yapıyorlar.

Bu kardeşlerimize takıma destek vermekten önce acımasızca eleştirileri kim öğretiyor acaba ? (19.01.2010)

Bazı arkadaşlarımızın atmış olduğu mesajlar. Şimdi ki mesajları ile karşılaştırıyorum da, pek bir muhalefet olmuşlar o günlerine....

İşte size çok bilen arkadaşların, büyük Trabzonsporluların, önceliği Trabzonspor olan, ama bugün gelinen noktada nereye saldıracağını şaşıranların eski mesajları...

Biz burada iken, sayfayı bırakığ gidenler, biz Barça maçına geçtikten sonra buralarda konuşur olmuş.

Bizim atalarımız bunu çok güzel özetlemiş, demişler ki,

Koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.

Daha 3-4 ay önce, Fatih başlığında Umut Bulut kalkanının arkasına sığınan, bugün çok eleştirdikleri HH'nin büyük forvet tanımlarına ve takıntılarına onay verenler, gençlerimizi bir adamın peşinden değil de Trabzonspor'un peşinden gitmeye yönlendirmeye çalışanlar bugün ne yazık ki kazdıkları kuyuya düşer, ve çamur içinde boğulur hale gelmişlerdir.

Boşuna ve tutarsızsa sallamaya gerek yok, kimin hangi başlıkta ne yazdığı çok açık ve alenidir. Biz Fatih gelsin derken yanında kesinlikle Umut Bulut oynamalı diyorduk. Burda ki hafıza sorunu yaşayan insanlar neyin savunuculupunu yapıyor ? Sadece yönetimi ve icraatlarını savunabilmek için, Fatih düşmanlığı yapanlar, bugün ne çabuk yapışmışlar Umut Bulut'un yakasına.

3 ayda büyük mutasyona uğrayan bu düşüncler ve sahipleri bu saatten sonra tarafımdan ciddiye alınmayacaktır.

mustafadinç
29.04.2010, 08:28
Umudun acımazsızca eleştirilmesinin sebebi gol atamaması filan değildir sonuçta gol atarkende eleştiriliyor geçen hafta gol attı yerin dibine sokuldu Umut BULUT iyi futbolcu fakat taraftarın arasındaki bir takım tetikçiler sadece sırf F.Tekke alınmadı diye takımı karıştırmak adına bu eleştiriyi şişiriyorlar ve bazı genç ama iyi niyetli kardeşlerde bilmeden alet oluyorlar buna,Umut gitsin diyorlar hay hay gitsin peki doyacakmısınız ey futbol ulemaları !!!!!
Geçen sene aynısı krala (gökhan Ünal) yapılmadımı şimdi gitti elinize ne geçti,Hüseyini yediniz doydunuzmu!!!!!!!
Önümüzdeki yıl hedefinizde kim var ben söyleyeyim pozisyona giripte atamayan kim olursa ilk kurban bence Burak olcak,veya olmazsa en yakın Teofilo olabilir sonuçta Tekke ile aynı mevkide oynuyorlar ya yiyin hepsini harcayın.
Bu kulübün üzerinde F.Tekke nin ruhu dolaştıkça hiç bir santrafora rahat vermeyecekler Trabzonsporun başarılı olup olmaması onlara göre önemli değil başarılı sonuçlarda pusuya yatıp bekliyorlar ki ilk başarısızlıkta vuruyorlar ben buradan isimde veririm ama neyse şimdilik bekleyelim bizde.

Recep Alkan
29.04.2010, 08:30
Dediğiniz tüm şartlara uyuyorum, Fatih Tekke konusunda ki tavrım ve uğraşlarım bellidir.

buyrun, Şenol Hoca gibi konuşurum ama ... diyip kenara çekilmeyelim, zikredin isimleri ....

ilhan
29.04.2010, 08:32
Trabzonspor'un oynadığı her maçta en çok koşan oyuncuları; Colman, Selçuk ve Serkan (Bazen Cale) oluyor. Ne zaman baksam ilk 3 bu isimler.

hamucera
29.04.2010, 08:40
o oyuncular en çok koşan değil en çok mesafe kat eden oyuncular, O istatistik verilirken de üst tarafında en çok koşanlar yazmıyor zaten, bakarken dikkatli bakmak, olanı görmek gerekir görmek istenileni değil

ilhan
29.04.2010, 08:49
En çok mesafe kat eden ya da taç açmaya korner atmaya giderken sarfettikleri metrelerde dahil edilen oyuncular olsun umurumda değil açıkcası. Boşa koşu yapıp akabinde yüzde yüzlük gol kaçıracaklarına sağa sola koşsunlar daha iyi. Hepsi bir yana çok koşmak ile yararları mukayese ediverilsin madem.

En çok koşan olmak en yararlı olmaksa takıma atlet dolduralım. Forvet hattını sağa sola koştura koştura dolansınlar. Trabzonspor'un forveti sırf koşuyor diye yeterli görülecekse -ki öyle gözüküyor- biz oturalım her sene 5. 6. olmaya razı olalım.

*

Gerçi Umut'a da hak veriyorum. Adam gibi bir forvet alıp şu adamı kulübeye göndermediler. Elde avuçta ben varım nasıl olsa diye koşturup duruyor. Kaldı ki, önümüzdeki kupa finalini düşünüp "şimdilik" futbolcular hakkında sert eleştiriler yapmak istemiyorum. Geçtiğimiz sezon Hüseyin'i sezon içi değil sezon sonu eleştirmiştim. Umut'a da aynı muamele artık.

Dip not: Eskiden ne de çok savundum be Umut seni. 30-45 saniyede uçtu gitti.

hamucera
29.04.2010, 08:59
ben Umut'u savunmak adına yazmadım sadece oradaki gerçeğin saptırılmaması gerektiği için yazdım,

Recep Alkan
29.04.2010, 09:08
Umut bulut eleştiriyi hak eden bir oyuncudur. Kaçırdıkları, para - fayda dengesi, kaptanlık konusunda yeterliliği, forvet tanımına uygunluğu vs vs vs. Umut Bulut eleştirilir. Eleştirilmelidir de. Ama dozunda, ayarında yapmalıyız. Bir insanı hainlik ile suçlamak nedir ?

Şimdi çok bilmişler atlar, sen de yönetime yapıyorsun der, ben hain demedim kimseye, çok farklı kelimeler kullandım, ama Hain asla. Bu çok farklı bir boyuttur.

Umut Bulut'un iyi niyetinden kimsenin şüphesi yoktur, ama yetiyor mu, hayır. Peki bunda Umut Bulut'un kabhati var mıdır ? Hayır. Ne yapmalı, ne yapmasını bekliyorsunuz ? Trabzonspor yönetimine gidip beni kovun, gönderin mi diyecek ? Ben iyi bir forvet değilim, beni gönderin yerine yenisini alın mı diyecek ? Bunu hangi oyuncu der ALLAH aşkına.

Dün kalkıp bazı arkadaşlar 900.000 Euro zam yapıldı dedi ve belden aşağıya vurdu. Yahu zam isteyene neden kızıyoruz. Herkes çok para kazanmak ister, hak edip etmediğine bakmaz, hatta hiç işe yaramayan bir insan bile hak ediyorum diyip de talep eder bu parayı. Burda iş isteyene değil, verene düşer. Bu parayı hemde 3 yıllık veren neyi düşünmüştür acaba ? Amacı nedir ? Bu amçalar çeşitlendirilebilir,

- Yönetim umut bulut'u büyük forvet olarak görmekte ve elden kaçırmak istememektedir,

- Umut bu parayı demek ki her türlü hak ediyor,

- Yönetim o beğenmediğimiz Umut Bulut'tan daha iyisini bulamayacağını düşünüyor,

- Umut ve Yönetim danışıklı bir dövüş içerisinde,

- Yönetim bazı başarısızlıklara karşı Umut'u kalkan olarak görüyor ve satmayı istemiyor,

Arkadaşlar akla gelebilecek her türlü şık yukarıda yazıyor.

Hüseyin konusunda, çok para istedi, oturduk para da anlaşamayınca sattık diyen Başkan, neden Umut konusunda 900.000 euro zammı hiç düşünmeden veriyor ?

Eğer kriter para - fayda ise, Hüseyin ile Umut aynı kefeye konabiliyor. O zaman neden birisi gidiyor da, diğeri kalıyor ?

Bir günah keçisi bulduk yüklenelim gitsin, geçen Hüseyin gitsin şampiyonuz diyen arkadaşlarımız, bu sene neler diyor acaba ?

Ömer Yüce
29.04.2010, 09:14
Umut bulut eleştiriyi hak eden bir oyuncudur. Kaçırdıkları, para - fayda dengesi, kaptanlık konusunda yeterliliği, forvet tanımına uygunluğu vs vs vs. Umut Bulut eleştirilir. Eleştirilmelidir de. Ama dozunda, ayarında yapmalıyız. Bir insanı hainlik ile suçlamak nedir ?

Şimdi çok bilmişler atlar, sen de yönetime yapıyorsun der, ben hain demedim kimseye, çok farklı kelimeler kullandım, ama Hain asla. Bu çok farklı bir boyuttur.

Umut Bulut'un iyi niyetinden kimsenin şüphesi yoktur, ama yetiyor mu, hayır. Peki bunda Umut Bulut'un kabhati var mıdır ? Hayır. Ne yapmalı, ne yapmasını bekliyorsunuz ? Trabzonspor yönetimine gidip beni kovun, gönderin mi diyecek ? Ben iyi bir forvet değilim, beni gönderin yerine yenisini alın mı diyecek ? Bunu hangi oyuncu der ALLAH aşkına.

Dün kalkıp bazı arkadaşlar 900.000 Euro zam yapıldı dedi ve belden aşağıya vurdu. Yahu zam isteyene neden kızıyoruz. Herkes çok para kazanmak ister, hak edip etmediğine bakmaz, hatta hiç işe yaramayan bir insan bile hak ediyorum diyip de talep eder bu parayı. Burda iş isteyene değil, verene düşer. Bu parayı hemde 3 yıllık veren neyi düşünmüştür acaba ? Amacı nedir ? Bu amçalar çeşitlendirilebilir,

- Yönetim umut bulut'u büyük forvet olarak görmekte ve elden kaçırmak istememektedir,

- Umut bu parayı demek ki her türlü hak ediyor,

- Yönetim o beğenmediğimiz Umut Bulut'tan daha iyisini bulamayacağını düşünüyor,

- Umut ve Yönetim danışıklı bir dövüş içerisinde,

- Yönetim bazı başarısızlıklara karşı Umut'u kalkan olarak görüyor ve satmayı istemiyor,

Arkadaşlar akla gelebilecek her türlü şık yukarıda yazıyor.

Hüseyin konusunda, çok para istedi, oturduk para da anlaşamayınca sattık diyen Başkan, neden Umut konusunda 900.000 euro zammı hiç düşünmeden veriyor ?

Eğer kriter para - fayda ise, Hüseyin ile Umut aynı kefeye konabiliyor. O zaman neden birisi gidiyor da, diğeri kalıyor ?

Bir günah keçisi bulduk yüklenelim gitsin, geçen Hüseyin gitsin şampiyonuz diyen arkadaşlarımız, bu sene neler diyor acaba ?
O üç maddeyi hiç sanmıyorum ya. Bence forvet alamıyorlar

magicyattara
29.04.2010, 09:22
Taraftar eleştiriyor..oldukça da ağır..
Haftaya kupa finali var..büyük ihtimalle santrafor Umut oynayacak..
Umut sahada olacak,eleştirenler tribünde..
Daha bir şey demiyorum..gol atarsa bağırın bari..gerçi bağırmasanız da olur..

yakarcı
29.04.2010, 09:29
Doluyu konuş dinleyelim o zaman bilader...
umut bulutu eleştirtikmi taraftarlan birbirine giriyoruz umutun yaptıgı hizmet belli ts ye bırakında bu taraftar eleştirsin nedir bu umut sevdası kaç golü var TRABZON gibi büyük kulüpte gol atamıyor

Recep Alkan
29.04.2010, 09:31
eleştirmek ayrı, salyaları saçmak çok ayrı, adam gibi eleştirebiliyorsak buyrun, anlatılsın, dinleriz.

Kupa finalinden önce bu kadar çok konuşmak neye yarayacaksa !!!

magicyattara
29.04.2010, 09:32
ne diyosun sen yha boş boş konuşma

yha ne?
Önce Türkçe konuşmayı ve yazmayı öğren..
Bu kadar eleştiriden sonra,Umut'u tribüne çağırmaya utanmayacak mısınız..açık söylüyorum;bir çok taraftarımız Umut gol atarsa gol diye bağırmayacak bile..o derece yani olay..

magicyattara
29.04.2010, 09:35
http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?p=3181106#post3181106

Buyrun..
Bu taraftar mı kupayı alacak..

Ömer Yüce
29.04.2010, 09:36

Ben umutu eskişehir maçına kadar savundum herkes umutla alay edip eleştirirken benim futbol bilgimde eleştiriliyordu ama artık yok umut yetersiz... Yetersiz bi oyuncuyu oyuncun yoksa oynatabilirsin. Ama alternatif bir kadron yavaş yavaş oluşmaya çalıştı. Futbolun meyvesi goldür. Takım gol atsa forvette yıldızlaşır, orta saha da yıldızlaşır. Ama gol atamazsan orta sahan forvetin ne kadar çırpınırsa çırpınsız bu sadece yoka oynamadak başka birşey değildir. Bugün puan durumu oyuncunun pozisyon bulması iyi oynaması üzerinden değerlendirilseydi 1. sıradaydık ama futbolda 3 puanlı gollerle çıkacak sonuçlara bağlanacak tabloya göre yer alınıyo. Barcelonaya bir bakalım tamam büyük kulüp ama oyunculara bakmak lazım. 1 dönem rivaldo vardı çok iyiydi üstelik buna rağmen gönderildi. Ronaldinho vardı o da iyi duruma rağmen gönderildi.
Anlatmak istediğim hiçkimse vazgeçilmez değil. Fatih Tekke gitti varken şampiyon olamadık yine 2. veya 3. lüğe oynayabildik. Biriyle yapamıyosan başkasını deneyeceksin. Bu takımın adı ne umutspor ne fatihspor ne de gökdenizspor. Biz Trabzonspor'uz o yüzden bence Umut bu takım için çok iyi bir yedek olur.

Recep Alkan
29.04.2010, 09:41
Murat abi verdiğin linkte ki başlığın orjinal ismi neydi ?

magicyattara
29.04.2010, 09:50
Gökçe'ye sor onu Recep..:)

Gökçebey
29.04.2010, 10:28
Umut'la henüz resmi sözleşme yapılmadı değil mi?

Kişisel Bilgiler
Doğum Yeri : YEŞİLHİSAR
Doğum Tarihi : 15 Mart 1983
Uyruk : TC
Futbolcu Temsilcisi : ALİ EGESEL

Lisans Bilgileri
Lisans No : 659627
Kulüp : TRABZONSPOR A.Ş.
Sözleşme Başlangıç T. : 9 Haziran 2006
Sözleşme Bitiş T. : 31 Mayıs 2010

Zafer Fidan
29.04.2010, 10:54
Hiç merak etmeyin. Umut ve Engin Şenol hocanın koruma altında olan oyuncular. Hic biryerede gitmezler.

karatasof
29.04.2010, 10:56
Birde Yönetimi eleştiriyoruz TFF ve MHK'ya methiyeler diziyor diye.
Alın bakın mükafatı.
Umut tek maç ceza almış.
Bu sayede Kupa Finalinde takımdaki yerini alabilecek.
Yaşaşın Sadri Başkan...
Yaşasın Hayrettin Asbaşkan...

İHTİLALL
29.04.2010, 11:10

Bu uyarıyı taraftardan daha çok,

Daha üç ay öncesine kadar Umut'u Türkiye'nin en iyi forveti olarak lanse eden,

Sadri Şener'e ,yapmak gerekmez mi?

Şu sıralar, bulduğu her gazeteciye Umut'u karalıyor da..:(

Ahmet KESKİN
29.04.2010, 11:12
umut inşaallah kupa macından önce fenere trasfer olursunda direk ilk 11 oynarsın bizde hemen bi diziliş hazırlarız burda
2 - 5 -3
1 - 7 - 2
3 - 4 - 3

vesaireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee........

Cem Kıran
29.04.2010, 11:15
Umut isterse kupada ilk 10 dkkada 3 tane gol atsın..

Benim için bitmiştir..Kupa maçında iyi oynarsa 4 yıldır bir halt etmediğine saysın..

biltrabzon
29.04.2010, 11:16
umut takma kafana.bunlar futboldan cok anladigini sanan,futbolun f sini bilmeyen adamlar.bunlara guiza gibi,lange gibi,tomas jun gibi milyon euroluk yabanci adam getireceksin onlar alkislayacak.yada alanzinho gibi cakma yildizlari alkislayacaklar.inan sen yabanci olsaydin seni bas taci yaparlardi.sucun türk forvet olmak.

biltrabzon
29.04.2010, 11:17
Umut isterse kupada ilk 10 dkkada 3 tane gol atsın..

Benim için bitmiştir..Kupa maçında iyi oynarsa 4 yıldır bir halt etmediğine saysın..

senin icin bitmesi kimsenin umrunda degil.önemli olan hoca icin bitip bitmemesi.

biltrabzon
29.04.2010, 11:18

“Selçuk gibi büyük umutlar bağladığımız bir oyuncunun yaptıklarını hatırlıyorum, dayanma gücümü aşıyor.sadri sener-------

Cem Kıran
29.04.2010, 11:20
umut takma kafana.bunlar futboldan cok anladigini sanan,futbolun f sini bilmeyen adamlar.bunlara guiza gibi,lange gibi,tomas jun gibi milyon euroluk yabanci adam getireceksin onlar alkislayacak.yada alanzinho gibi cakma yildizlari alkislayacaklar.inan sen yabanci olsaydin seni bas taci yaparlardi.sucun türk forvet olmak.

Tabi ne demezsin forumun %90'ı futbolu bilmiyor %10'u biliyor..

lazkopatfaroz
29.04.2010, 11:21
Biz burada iken, sayfayı bırakığ gidenler, biz Barça maçına geçtikten sonra buralarda konuşur olmuş.

Bu mesaj sabaha kadar gülünür. Sokağa atsan sokaktakiler bile gülerler. Millet senin bekçin mi sen buradayken burada duracak yokken gelmeyecek ? Bu nasıl bir mantık ?

Daha 3-4 ay önce, Fatih başlığında Umut Bulut kalkanının arkasına sığınan

Trabzonspor taraftarı kimsenin kalkanı altına sığınmaz. Fatih alınmadı diye Fatih kalkanı altında yönetime söylemediklerini bırakmayanlar, Albayrak yönetimi bile savunanlar kendilerini bilirler. Fatih konusunu sürekli buralara taşıyıp, kaptanı aradım, kaptanla görüştüm şöyle yaptım böyle yaptım, kesin gelecek diye insanları heveslendirip, başlık bile açıp sonra bombayı yönetimin kucağına bırakanlarda kendilerini bilirler. Bilinçli taraftar takımda oynayan hiç bir oyuncusunu başkası uğruna harcamaz, eleştirmez... Biz burada Umut'u tartışırken takımda olmayan başka birinin ismini vermiyoruz. Ortalığı bulandırmıyoruz. Kimseyi milletin önüne yem olarak atmıyoruz.

Biz Fatih gelsin derken yanında kesinlikle Umut Bulut oynamalı diyorduk.

Bugün böyle diyenler yarın Fatih geldiğinde tek forvet lafını telafuz etmeye başlayacaktır. Bu Köprüyü geçerken ayıya dayı demekten başka bir şey değildir.

3 ayda büyük mutasyona uğrayan bu düşüncler ve sahipleri bu saatten sonra tarafımdan ciddiye alınmayacaktır.

İnsanlar daha çok memnun olurlar. Umut başlığında bile Fatih konusu açanların derdi, sıkıntısı bellidir...

İnsanların çoğu ne futbolcuyu, ne yöneticiyi tanımamaktadır. Eleştirilerini, beğendiklerini gördükleri ve izlediklerine göre yapmaktadır.

Sürekli 1 futbolcuyla görüşüp, sürekli onu savunmak, yanlışlarını eksiklerini söylememek başka anlamlara gelir. Onları bilecek kapasiteniz vardır zaten.

Şu anda forumda kimin olup kimin olmadığını bilmiyorum. Aslında araştırma yapmam lazımdı. Maç mı izliyor burada mı diye ;)

lazkopatfaroz
29.04.2010, 11:22

Kardeş bırak Umut hakkındaki yorumlarını kupa maçından sonra yaparsın.

Bu şekilde yaparak Umut'a zarar veriyormuşuz. Kupa maçından sonra ne istersen söyle.

Cem Kıran
29.04.2010, 11:26

Bu şekilde yaparak Umut'a zarar veriyormuşuz. Kupa maçından sonra ne istersen söyle.

Öyle yapacam ztn kupa maçına kadar susuyorum:)

Alp Yavuz 13
29.04.2010, 11:32
1 maç mı bence 3-4 maç verilmesi lazım dı ya :D

Ahmet KESKİN
29.04.2010, 11:36
kardesim gol kacar insan sonunda bir macta 5 pozisyondan 1 tanesini atamazsın evallah bu bir deil iiki deil hep böyle umut buludun girdiği pozisyonlara benim 53 yasındaki babam girse allah belamı versin bu yasda söylediğim lafa bak ondan fazla gol atardı... forum dan biri olsa bizim forvetde bu yıl girilen pozisyonlardan baz alsak messiyle yarısırdı gol adedinde...

Serkan Miletli
29.04.2010, 11:39

godik asıl sen ne anlarsın:D hem türk olmasıyla inan bana hiç bir alakası yok sercanda türk ona kimse bir şey diyormu yok...inan bana biri umut bulut forvet diyorsa o kesinlikle futboldan anlamıyordur. Nesini savuncaksın bana onun diceksinki cok koşuyor mücade ediyor ondan kimse mücadele etmesini istemiyor. Forvetin gerçek amacı takımda gol atmaktır. hatırlarmısın bilmem zamanında galatasarayda jardel vardı o adam hiç koşuyormuydu hayır ama adam ayağına gelen topu gol yapiyordu. bizde gol istiyoruz anladınmı forvet adamın görevi ilk başta gol atar. he yanında bir hızlı olup koşarsada o kaliteli forvet olur

Ahmet Ocak
29.04.2010, 11:44
Allah o hakemden razı olsun

mustafadinç
29.04.2010, 11:45
Arkadaşlar bakınız bu konu önemli;;;;;
Ben burada dikkat ederseniz Umut BULUT,u savunuyormuşum gibi bir hava oluşuyor ancak öyle bir durum yok dikkat etmenizi rica ediyorum ben Umuttan bahsederken asla başkalarını Teofiloyu,F.Tekke,yi,Burak Yılmazı Gökhan Ünalı eleştirmiyorum ikisini birbiriyle mukayese etmiyorum ortada Trabzonspor var ve bu oyuncular sonuçta benim taraftarı olduğum ekibin oyuncuları ve ben hepsini sırtlarındaki formadan dolayı seviyorum anladınızmı benim için önce ahlak sonra canla başla mücadele en sonundada yetenek gelir evet en yetenekli oyuncumuz Yattara buna itiraz eden varmı yoktur herhalde peki bu adamda hırs varmı mücadele varmı yok bunada kimsenin itirazı yoktur herhalde,Gökhanda aynı durumdaydı hırs faktörü yoktu adamda belkide Trabzonspor taraftarının ne yapsada kendisini kabul etmeyeceğini anlamıştı o yüzden şevki kırılmış olabilir,Umutta ahlak var hırs var yeteneği sınırlı ancak o da var biliyorsunuz süratli yırtıcı iyi kafaya çıkar bunlar gerçekler şimdi asıl gerçeğe gelelim;bizim 6 gün sonra Fenerbahçe ile maçımız varmı var elimizdek,i en iyi santrafor kim Umut oynayacakmı evet eee daha ne bu tantana ben söyleyivereyimmi?Trabzonsporun başarısız olmasını isteyen bir takım kişiler bu olayı devamlı gündemde tutuyorlar Uut kötü,Umut gol kaçırdı,Umut şöyle Umut böyle sanki dünyada ilk gol kaçıran insan Umut sanki dünyada ilk kırmızı kart gören oyuncu Umut.
Allah aşkına kalbinde nokta kadar Trabzonspor sevgisi olanlar bu tartışmaları sezon sonuna erteleyin en azından 1 hafta susun.

kefkenist
29.04.2010, 11:47
Sözleşme yapılmadıysa derhal takımdan gönderilmeli 5 yıldır ne yaptı da seneye ne yapacak?

mustafadinç
29.04.2010, 11:48
Sözleşme yapılmadıysa derhal takımdan gönderilmeli 5 yıldır ne yaptı da seneye ne yapacak?

hoppala ya kardeşim bir üstte ne yazmışım oku sonra düşünde yaz rica ediyorum.

mehmetali61_55
29.04.2010, 11:48
Umu başlığının maşallahı var baya kalabalık.Anlaşılan taraftarlar çok seviyor Umutu :) Bakalım kupa maçında neler yapabilecek.

mustafadinç
29.04.2010, 11:50
Umu başlığının maşallahı var baya kalabalık.Anlaşılan taraftarlar çok seviyor Umutu :) Bakalım kupa maçında neler yapabilecek.

Heh tamam işte kupa maçını bekleyelim sonra yazarsın oldumu güzel kardeşim.

mustafadinç
29.04.2010, 11:51
Ben burada dikkat ederseniz Umut BULUT,u savunuyormuşum gibi bir hava oluşuyor ancak öyle bir durum yok dikkat etmenizi rica ediyorum ben Umuttan bahsederken asla başkalarını Teofiloyu,F.Tekke,yi,Burak Yılmazı Gökhan Ünalı eleştirmiyorum ikisini birbiriyle mukayese etmiyorum ortada Trabzonspor var ve bu oyuncular sonuçta benim taraftarı olduğum ekibin oyuncuları ve ben hepsini sırtlarındaki formadan dolayı seviyorum anladınızmı benim için önce ahlak sonra canla başla mücadele en sonundada yetenek gelir evet en yetenekli oyuncumuz Yattara buna itiraz eden varmı yoktur herhalde peki bu adamda hırs varmı mücadele varmı yok bunada kimsenin itirazı yoktur herhalde,Gökhanda aynı durumdaydı hırs faktörü yoktu adamda belkide Trabzonspor taraftarının ne yapsada kendisini kabul etmeyeceğini anlamıştı o yüzden şevki kırılmış olabilir,Umutta ahlak var hırs var yeteneği sınırlı ancak o da var biliyorsunuz süratli yırtıcı iyi kafaya çıkar bunlar gerçekler şimdi asıl gerçeğe gelelim;bizim 6 gün sonra Fenerbahçe ile maçımız varmı var elimizdek,i en iyi santrafor kim Umut oynayacakmı evet eee daha ne bu tantana ben söyleyivereyimmi?Trabzonsporun başarısız olmasını isteyen bir takım kişiler bu olayı devamlı gündemde tutuyorlar Uut kötü,Umut gol kaçırdı,Umut şöyle Umut böyle sanki dünyada ilk gol kaçıran insan Umut sanki dünyada ilk kırmızı kart gören oyuncu Umut.
Allah aşkına kalbinde nokta kadar Trabzonspor sevgisi olanlar bu tartışmaları sezon sonuna erteleyin en azından 1 hafta susun.

Serkan Miletli
29.04.2010, 11:53
bu adamı daha ne kadar beklicez ne gerek var ya...gönderin gitsin...

mustafadinç
29.04.2010, 11:57
bu adamı daha ne kadar beklicez ne gerek var ya...gönderin gitsin...

kupa maçını bekleyelim sonra yazarsın oldumu güzel kardeşim.

Cem Kıran
29.04.2010, 11:58
Umut'u eleştiren kardeşler ben dahil artık kupa maçını bekleyelim şimdilik susalım..

Mustafa abiyi kırmayalım:)

Serkan Miletli
29.04.2010, 12:00
mustafa abim saygım sonsuz sana inan bana ama bu adam diyelimki kupa maçında gol attı aldık kupayı yine de bu adam kalması sence iyi olurmu abi ne olursa olsun bu adam gitmeli bence yeter kaç yıl dayandık buna...

Ibrahim Gaygusuz
29.04.2010, 12:05
Ankaragucu forumlarinda cikan haberlere gore Umut onlarla anlasmis :)

magicyattara
29.04.2010, 12:18

Veysel abi o halde adamı kadro dışı bıraksınlar..Umut'a rağmen kupa finali oynamak diye bir şey çıkıyor ortaya..ben bu durumu içime sindiremiyorum..sırf bu yüzden maçı da izlemeyeceğim..

ufuk_koksal
29.04.2010, 12:27

iyi koşmakla ii gölcü olunmuyo lafına sonsuz katılıyorum:::

umut hırslı topçu şimdiye kadar da emeğine saygısızlık yapmamak babında teşekkür edip bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar dileyip elveda umut denmeli

bi tek umuda kalmışsak BİZLER ZATEN UMUDUMUZU YİTİRMİŞİZ DEMEKTİR:

hamucera
29.04.2010, 12:42

zaten Şenol Güneş, Hugo Bross, Ziya Doğan, Lazaroni, Ersun Yanal bunlarında hiç birisi bilmiyor Forumun %90 ı biliyor, ama hepsinin geldiği nokta ortada forumdakilerin de ortada, maç izlemek ile halı sahada oynamak ile iyi oyuncu olunmuyor,

Recep Alkan
29.04.2010, 12:44
Söylediğim lafın ne için söylendiği çok açıktır. Muhatabına söylediğim son laftan sonra muhatabı sitede mevcut başlıkta durmuş, sonrasında çıkıp gitmiştir. Bugün ise kalkıp cevap verebileceği yerlere kendince cevap vermeye çalışmıştır. Sokaktaki insanın neye güleceğini pek bilmem ama, ben burada adamlık, karakter, Trabzonsporluluk dersi veren, şimdilerde düştüğü bataklıktan çıkmakta zorlanan taraftarlara çok gülüyorum.

Trabzonspor yönetimi de, taraftarı da aylardır bir kalkanın arkasında. Değişen tek nokta var, sadece kalkanlar değişiyor. Bir gün Fatih, bir gün Umut, bir gün Belediye Başkanı, diğer gün Toki Başkanı. Darbeyi yiyenler devamlı değişirken, arkasında ki korkaklar ne hikmetse hep aynı. Mevcut düşüncelerimi, söylemlerimi adam akıllı okuyanlar, yönetime sallamak için Fatih’i kullanmadığımı, çok daha fazla ve çeşitli nedenlerim olduğunu rahatlıkla görürler. Başlıklar ve yazılanlar mevcuttur, yazdıklarımdan utanıp değiştirmişliğimde yoktur. İncelemesi bedava, transferin gerçekleşmesine en yakın anlarda bile bir kere ağzımdan KESİN lafı çıkmamıştır. Umut tacirliği yapmamışımdır, savunduğunuz insanlar gibi kimse ile oynamamışımdır. Eğer eleştir yapacaksanız da ADAM gibi yapın, insanları söylemedikleri ile yargılamayın. ADAM olun, ADAM gibi eleştiri yapın.

Hiçbir zaman Fatih Tekke için Umut Bulut’u harcamadım. Bulursanız bu şekil bir mesajımı paylaşın. Her mesajım da Umut – Tekke ikilisi bizi götürür mesajları atan birine fütursuzca sallamak da tam sizden beklenen bir harekettir. Zamanın da burada, Fatih demeyin aman etkilenirler naraları atan kişilerin, bugün futbolcumuzun kuapa finali öncesi ne hissedeceğini tahmin bile edemeden vur da vur mantığı ile yazılar yazıp, futbolcumuzu hain ilan etmesi nedir, ne olark adlandırılır çok merak ediyorum. Ama sizde haklısınız beyler, futbolcumuzu Fatih diyerek eleştirirsek Trabzonspor’a hainlik etmiş, eğer isim vermez ve direkt hain olarak ilan edersek büyük Trabzonsporlu olunur. Burada umut Bulut’u hain olarak niteleyip, yerden yere burmak futbolcumuzu milletin önüne atmanın daniskasıdır.

Farazi konuşarak hiçbirşey elde edemezsiniz. O gelirse bu olur, bu gelirse bunu der le iş yürütmeye çalışacağınıza, bugün ve dün dediklerim üzerinden fikir yürütün yiyorsa. Yoksa onu der bunu der sizi eleştiri de hiçbir yere götürmez paşam.

Amacım Fatih konusunu hortlatmak değil. Daha kaç kez belden aşağıya vurmadan adam gibi tartışmanız gerektiğini size söylemem gerekiyor. İşin aslını bildiğiniz halde eski defterlerden ne çıkmasını umut ediyorsunuz ?

Bu zamana kadar söylediğim hangi laftan başka anlamlar çıkmış ? Burada zamanı geldi Colman’ın, zamanı geldi Cale’nin, zamanı geldi Giray’ın zamanı geldi Egemen’in, zamanı geldi Yattaranın savunuculuğunu yaptık. Bu da bizim futbolcusporlu değil, Trabzonsporlu olduğumuzu gösterir.

Yazık ki ne espri nede eleştiri yönünüz insanları güldürecek yada düşündürecek tarzda değil. O yüzden sizden ricam beceremediğiniz konularda daha fazla ısrar etmeyin…

mustafadinç
29.04.2010, 12:50
mustafa abim saygım sonsuz sana inan bana ama bu adam diyelimki kupa maçında gol attı aldık kupayı yine de bu adam kalması sence iyi olurmu abi ne olursa olsun bu adam gitmeli bence yeter kaç yıl dayandık buna...

Teşekkür ederim demek istediğim şu maç bitsin sonra yazalım adam gol atacaksa atsın sonra yorum yapalım kupayı bir alalımda sonra fikir beyan ederiz şu anda bu adamdan başka daha iyi santraforumuz yok.

Recep Alkan
29.04.2010, 12:51
İnanılmaz derecede acınacak durumumuz var.

Futbolcumuzu linç etmek için bir maç bekleniyor, üzülüyorum. İnşallah satılır Umut bulut. İNŞALLAH.

Cem Kıran
29.04.2010, 12:52
zaten Şenol Güneş, Hugo Bross, Ziya Doğan, Lazaroni, Ersun Yanal bunlarında hiç birisi bilmiyor Forumun %90 ı biliyor, ama hepsinin geldiği nokta ortada forumdakilerin de ortada, maç izlemek ile halı sahada oynamak ile iyi oyuncu olunmuyor,

Ya arkadaşım atıp tutma o hoca oynatıyordu bu hoca oynatıyordu diye..

Takımda adam gibi forvet olsaydı şimdi Umut acaba 2. ligde mi ne oynuyordu..

Neyse kupa maçından sora konuşmaya başlicam ben bu son yazım..

SUSUYORUM ARTIK!

Armağan Dere
29.04.2010, 12:54
Halen daha bu fikrim devam ediyor..''Umut Bulut kendini bilerek attırmıştır''..Var mı daha iyi izahı...Artık gitsin mi kalsın mı bu taraftar daha iyi karar verecek..saygılar..Kupa maçında göreceğiz anyayı konyayı o zaman..ha eski maçları da unutmuş değilim onlarda duruyor bu bünyede

lazkopatfaroz
29.04.2010, 12:58
Ne yazık ki Türkiye'de o şekilde. O kadar uğraşırsın, çabalarsın, ortaya bir şeyler koyarsın o yuvarlak yok mu yuvarlak kaleye girmez tüm yaptıkların yokmuş gibi gözükür. (19.01.2010) ( Yönetim konusu )

'Vayyy be Trabzonspor taraftarının düştüğü hallere bak, 1 oyuncu için birbirlerini yiyorlar. O ona hakaret ediyor o ona hakaret ediyor ellerine geçen bir şey yok' diyordur şimdi başka takım taraftarları. (19.01.2010) ( Fatih Tekke konusu )

13,14,15,16,17 yaşındaki küçük ( seçme ve seçilme hakkı bile olmayan ) Trabzonspor taraftarları bile 50,55,60,65 yaşındaki Trabzonspor'un yöneticilerine hakarete varacak düzeyde eleştiriler yapıyorlar. ( Yönetim konusu )

Bu kardeşlerimize takıma destek vermekten önce acımasızca eleştirileri kim öğretiyor acaba ? (19.01.2010) ( Fatih Tekke üzerinden yönetim konusu )

İnsanlar bu mesajlardan feyz almaları gerekirken bahane bulup o zamanda bu zamanda karşı çıkıyorlar.

Düşünülecek durum... Altında çok şey aranılacak bir durum...

oflu engin
29.04.2010, 13:00

burda forumun %90 ı lig başlamadan bu kadro ile ancak

beşinci oluruz demişti.bu forvetlerle şampiyonluk hayal demişti.sağbek mutlaka alınmalı orta sahaya kesinlikle bir adam alınmalı demişti.birde halı saha maçı seyrederek bu tahminleri yapmadı kimse hepsi heran her dakkika çok sevdikleri Trabzonspor'u takip ederek yaptılar.evet bunları takip edemeyip çare bulamayanlar futboldan anlamıyor malesef.
(yazdığın hocaların isimlerini bu durumun içine katmıyorum.çünkü buların hiç biri demediki bana sağbek forvet ortasaha almayın demedi.artı hiç biri fatihi istemem demedi)

Recep Alkan
29.04.2010, 13:02
Eğer arada geçen 4 aylık sürede verdiğiniz bu mesajlar ile burda Umut Bulut için nasıl konuştuğunuz arasında ki farkı göremiyorsan, hala daha aynı çizgide gidiyorum diyebiliyorsan, Hain nitelendirmelerine saygı duyup destek veriyor yada karşısında susabiliyorsan zaten tutarsızlık burda başlar ki, üzülürüm sizin adınıza....

lazkopatfaroz
29.04.2010, 13:08
Şuan takımın hiç bir hedefi yok. Sadece kupa maçı var. Çok önemli bir maç. Ben eleştirilerimi kupa maçından yaklaşık 10 gün önce yaptım. Eleştirmek herkesin olduğu kadar benimde hakkım. Şuan için Umut hakkında yorum yapmıyorum. Fb maçı bittikten sonra gerekli yorumlarımızı yaparız.

Keşke aynı hassasiyeti ligin 2. yarısı başladığında siz gösterseydiniz. O dönemde şampiyonluk şansımız bile vardı.

Takıma destek veriyorum. Görüldüğü üzere takıma eleştiri yapmıyorsam, Umut'u eleştirmiyorsam bu takıma destek verdiğimi gösterir.

ESER
29.04.2010, 13:12
İnanılmaz derecede acınacak durumumuz var.

Futbolcumuzu linç etmek için bir maç bekleniyor, üzülüyorum. İnşallah satılır Umut bulut. İNŞALLAH.

balik bastan kokar diye bosuna dememisler..

baskani kendi futbolcusuna gazete gazete dolasip b.. atma derdinde olursa onu efsane gorenlerin de sallamasi cok normal..

barcelona ucagiyla maca gitmenin bu kulube yapilmis kufur olmasi gerekirken bu asagilik kompleksiyle sozum ona prestij kazandigini sanan bir zihniyete de tavsiyem ozellikle barcelona yonetim kurulunun ve baskan laportanin koltuguna oturun ki belki biraz baskanlik , tutarli yoneticilik ve kalite bulasir..

Trabzonspora sarimsakspor muamelesi yapip barcelonanin taklidi olmaya calisan abilere de " marifet barcali futbolcularin g..nun degdigi koltuklarda degil, kulubun kaliteli durusunda " demek lazim

oguzhann
29.04.2010, 13:14
balik bastan kokar diye bosuna dememisler..

baskani kendi futbolcusuna gazete gazete dolasip b.. atma derdinde olursa onu efsane gorenlerin de sallamasi cok normal..

barcelona ucagiyla maca gitmenin bu kulube yapilmis kufur olmasi gerekirken bu asagilik kompleksiyle sozum ona prestij kazandigini sanan bir zihniyete de tavsiyem ozellikle barcelona yonetim kurulunun ve baskan laportanin koltuguna oturun ki belki biraz baskanlik , tutarli yoneticilik ve kalite bulasir..

Trabzonspora sarimsakspor muamelesi yapip barcelonanin taklidi olmaya calisan abilere de " marifet barcali futbolcularin g..nun degdigi koltuklarda degil, kulubun kaliteli durusunda " demek lazim
havada alkışlarım bu yorumu:alkış::alkış::alkış:

oflu engin
29.04.2010, 13:18

Bu mesaj sabaha kadar gülünür. Sokağa atsan sokaktakiler bile gülerler. Millet senin bekçin mi sen buradayken burada duracak yokken gelmeyecek ? Bu nasıl bir mantık ?

Daha 3-4 ay önce, Fatih başlığında Umut Bulut kalkanının arkasına sığınan

Trabzonspor taraftarı kimsenin kalkanı altına sığınmaz. Fatih alınmadı diye Fatih kalkanı altında yönetime söylemediklerini bırakmayanlar, Albayrak yönetimi bile savunanlar kendilerini bilirler. Fatih konusunu sürekli buralara taşıyıp, kaptanı aradım, kaptanla görüştüm şöyle yaptım böyle yaptım, kesin gelecek diye insanları heveslendirip, başlık bile açıp sonra bombayı yönetimin kucağına bırakanlarda kendilerini bilirler. Bilinçli taraftar takımda oynayan hiç bir oyuncusunu başkası uğruna harcamaz, eleştirmez... Biz burada Umut'u tartışırken takımda olmayan başka birinin ismini vermiyoruz. Ortalığı bulandırmıyoruz. Kimseyi milletin önüne yem olarak atmıyoruz.

Biz Fatih gelsin derken yanında kesinlikle Umut Bulut oynamalı diyorduk.

Bugün böyle diyenler yarın Fatih geldiğinde tek forvet lafını telafuz etmeye başlayacaktır. Bu Köprüyü geçerken ayıya dayı demekten başka bir şey değildir.

İnsanlar daha çok memnun olurlar. Umut başlığında bile Fatih konusu açanların derdi, sıkıntısı bellidir...

İnsanların çoğu ne futbolcuyu, ne yöneticiyi tanımamaktadır. Eleştirilerini, beğendiklerini gördükleri ve izlediklerine göre yapmaktadır.

Sürekli 1 futbolcuyla görüşüp, sürekli onu savunmak, yanlışlarını eksiklerini söylememek başka anlamlara gelir. Onları bilecek kapasiteniz vardır zaten.

Şu anda forumda kimin olup kimin olmadığını bilmiyorum. Aslında araştırma yapmam lazımdı. Maç mı izliyor burada mı diye ;)

bu yazdıklarını fatih başlığını bilinçli şekilde takip edenlerde seni ciddiye almazlar emin ol.o sayfalar hala orda o başlık açılırken umut gitsin fatih gelsin diyenmi olduda bu açılımı yapma ihtiyacı duydun hatta gökhanın bile kalması gerekiyordu.o zaman yazdıklarımızı git bir daha oku forvete alternatif şarttı.şampiyonluğa iki forvetle çıkılmaz dedik sadece.senin yazdıklarına kalırsa senin gibi düşünenler neden gökhanın satılmasına ses çıkarmadı.yoksa sen tek forvetle şampiyonluğamı inanmıştın.

İHTİLALL
29.04.2010, 13:18

Mustafa beyin uyarsını son derece anlamlı ve olumlu buluyorum ..

Umut'u beğenmeyen tüm arkadaşlardan,

Tam tersine çarşamba akşamına kadar Umut'a destek olmalarını istiyorum..

Umut şu anda yapayanlız..

Umut'un kapasitesini hepimiz biliyoruz,

Ama arkadaşlar fenerle kupa maçı yapacağız,şaka değil..

Donduralım bütün fikirlerimizi..

Ankaragücü maçınıda çok,çok önemsemeden ,

Finale doğru açalım yelkenleri..

Virabismillah..

Haydi,lütfen..

oflu engin
29.04.2010, 13:20

bu ne perhis bu ne lahana turşusu bir dakikada satmışsın umutu

lazkopatfaroz
29.04.2010, 13:28
bu yazdıklarını fatih başlığını bilinçli şekilde takip edenlerde seni ciddiye almazlar emin ol.o sayfalar hala orda o başlık açılırken umut gitsin fatih gelsin diyenmi olduda bu açılımı yapma ihtiyacı duydun hatta gökhanın bile kalması gerekiyordu.o zaman yazdıklarımızı git bir daha oku forvete alternatif şarttı.şampiyonluğa iki forvetle çıkılmaz dedik sadece.senin yazdıklarına kalırsa senin gibi düşünenler neden gökhanın satılmasına ses çıkarmadı.yoksa sen tek forvetle şampiyonluğamı inanmıştın.

Gökhan hakkında yazdıklarımıda bilinç şekilde takip edenler bilir. Git bir daha oku ne demişim Gökhan hakkında.. Gökhan hakkında yazdıklarımı görenler kaç forvet yeterli olduğunuda görürler.

lazkopatfaroz
29.04.2010, 13:29
bu ne perhis bu ne lahana turşusu bir dakikada satmışsın umutu

Kimseyi sattığım yok. Önemli olan Trabzonspor. Bu sebeple yazdım onu.

oflu engin
29.04.2010, 13:37
Gökhan hakkında yazdıklarımıda bilinç şekilde takip edenler bilir. Git bir daha oku ne demişim Gökhan hakkında.. Gökhan hakkında yazdıklarımı görenler kaç forvet yeterli olduğunuda görürler.

bak dedin inandım.sen niye burda ne yardığı ve dediği belli olduğu halde insanları zan altında bırakıyorsun.yönetimin yaptıklarını unut amareçepin yaptıklarını tam tersine çevirip sanki o demiş gibi birde varsayım ekleyerek yorumla birde suçla yakıştımı sana.ben senin mesajlarını okurum hatırınımı kırayım.ama burda bize haber vermek için neler yaptığını bildiğim bir insana bu yakıştırmaların ve suçlamaların hiç yakışık almadı.birini savunacağım derken illa birilerine kara çalmakmı gerekir.bumudur doğruyu bulmak.kupa maçından sonra ne dersen de mantığımıdır birini savunmak.cevap vermeden önce sana tavsiyem yadıklarını bir daha okumandır.

Recep Alkan
29.04.2010, 13:48
Eğer bahsi geçen kişi ben isem, gerek yok, burada gün yüzünde yazılanlar en güzelleri.

lazkopatfaroz
29.04.2010, 13:54
bak dedin inandım.sen niye burda ne yardığı ve dediği belli olduğu halde insanları zan altında bırakıyorsun.yönetimin yaptıklarını unut amareçepin yaptıklarını tam tersine çevirip sanki o demiş gibi birde varsayım ekleyerek yorumla birde suçla yakıştımı sana.ben senin mesajlarını okurum hatırınımı kırayım.ama burda bize haber vermek için neler yaptığını bildiğim bir insana bu yakıştırmaların ve suçlamaların hiç yakışık almadı.birini savunacağım derken illa birilerine kara çalmakmı gerekir.bumudur doğruyu bulmak.kupa maçından sonra ne dersen de mantığımıdır birini savunmak.cevap vermeden önce sana tavsiyem yadıklarını bir daha okumandır.

Ben burada ne kimseyi savundum nede karaladım. Hiç bir futbolcuyu tanımam, buradaki hiç üyeyi tanımam. Ne okuduysam, ne gördüysem ona göre yorum yaparım. Hangi futbolcuyu, hangi yöneticiyi karalamışım ? Doğru bildiklerimi söyledim. Herkesin hatasını söylediğim kadar yaptıkları olumlu işleride söyledim.

Fatih başlığında Fatih hakkındaki olumlu şeyleri söylerseniz insanlar tarafından beğeniliyorsunuz, olumsuz bir şey söylediğiniz zaman suçlanıyorsunuz.
Sen Fatih'i istemiyorsun, Fatih düşmanısın diye isminiz çıkıyor. Neden olumlu yanlarını söylerken olumsuz yanları söylenemiyor. Söylendiği zaman neden saygı gösterilmiyor ?

Bazı futbolcuların, yöneticilerin, üyelerin dokunulmazlıkları nereden geliyor ?

Umut, Fatih, Gökdeniz, Colman, Selçuk, Gökhan vs. hakkında olumlu görüşler söylenirken bunlara saygı duyulurken neden olumsuz yorumlara saygı duyulmuyor ?

Fatih hakkında geçmişte yaşanan olumsuzlukları söyleyince bazıları bizi milletin önüne atıyor. Hatta bazı üyeleri yönetimin üzerine gönderiyor.

Her futbolcu hakkında herkes gibi olumlu olumsuz görüşlerimi söylerim.

Bilmediğim bir şey hakkında bazıları gibi suçlamalarda bulunmam.
Kimisi çıkar yönetim para yiyor der, kimisi bilmem ne der ortalığı bulandırır milleti alevlendirir.

Kimisi çıkar olay netleşmeden şu futbolcu ile görüştüm, böyle oldu şöyle olacak, aldık, gelecek, gidecek der bombayı yönetime bırakır.

Kimseyi zan altında bırakmıyorum. Yaptıklarının yanlış olduğunu söylüyorum.
Hatta buranın Umut başlığı olduğunu defalarca söyledim ama nedense konu sürekli farklı yönlere çekildi.

İslam Sezer
29.04.2010, 14:05
isterse kupada 4 gol atsın ne demek.
hangi oyuncumuz fenere 1 maçta 4 gol atmış.
biz en son ne zaman fenere 4 gol attık.
fenere 4 gol atıp kupa almak ve feneri 28 yıl yine kupaya hasret bırakmak az şey mi?
ey Umut,taraftarın büyük bir çoğunluğu senin katkınla gelecek bir kupada üstelik ayak oyunlarıyla urfada kazanılan kupada yaptığın katkıyı unutmayacaktır.ancak yinede kasımpaşa maçı için hata yaptım niyetim kötü değildi bundan sonra daha paylaşımcı olacağım diye bir açıklama yaparsan tadından yenmez Umut.
ben kupayı almak istiyorum arkadaş.
ben herşeye rağmen Umutlu olmak istiyorum...

oflu engin
29.04.2010, 14:22
Kimseyi zan altında bırakmıyorum(eminmisin)

Fatih konusunu sürekli buralara taşıyıp, kaptanı aradım, kaptanla görüştüm şöyle yaptım böyle yaptım, kesin gelecek diye insanları heveslendirip, başlık bile açıp sonra bombayı yönetimin kucağına bırakanlarda kendilerini bilirler. Bilinçli taraftar takımda oynayan hiç bir oyuncusunu başkası uğruna harcamaz, eleştirmez...

Ben burada ne kimseyi savundum nede karaladım (lütfen ne yazdığını bilerek yaz)
Fatih hakkında geçmişte yaşanan olumsuzlukları söyleyince bazıları bizi milletin önüne atıyor(biz fatihi istedik diye fatihide bizide hain ilan ettiler haberin yok heralde)
Her futbolcu hakkında herkes gibi olumlu olumsuz görüşlerimi söylerim(burda umutun gol kaçırma rekorundan bıkanlarda fikrini söyleme hakkına sahiptir.neden umuta yapılan olumsuz görüşlere saygı duyulmuyor.kupa maçı arefesinden sonramı saygı duyulacak)

açıkçası ne dediğini sende bilmiyorsun.bir yazdığın bir yazdığını tutmuyor.neyse ben uzatmıyorum.burda noktalıyorum.

kefkenist
29.04.2010, 14:25
kupa bizim olsun umut atcak tabi yada atmak için elinden geleni yapcak hakkını alıyor ben takımı fabrika gibi düşünüyorum.Bu fabika gol üretimi yaparsa başarılı oluyor, yok satıyor, o zaman kim atarsa atsın FB yi mutlak yenmeliyiz, yeneceğizde, umut çıkıp onuru için oynayacak...

lazkopatfaroz
29.04.2010, 14:35
Kimseyi zan altında bırakmıyorum(eminmisin)

Fatih konusunu sürekli buralara taşıyıp, kaptanı aradım, kaptanla görüştüm şöyle yaptım böyle yaptım, kesin gelecek diye insanları heveslendirip, başlık bile açıp sonra bombayı yönetimin kucağına bırakanlarda kendilerini bilirler. Bilinçli taraftar takımda oynayan hiç bir oyuncusunu başkası uğruna harcamaz, eleştirmez...

Ben burada ne kimseyi savundum nede karaladım (lütfen ne yazdığını bilerek yaz)
Fatih hakkında geçmişte yaşanan olumsuzlukları söyleyince bazıları bizi milletin önüne atıyor(biz fatihi istedik diye fatihide bizide hain ilan ettiler haberin yok heralde)
Her futbolcu hakkında herkes gibi olumlu olumsuz görüşlerimi söylerim(burda umutun gol kaçırma rekorundan bıkanlarda fikrini söyleme hakkına sahiptir.neden umuta yapılan olumsuz görüşlere saygı duyulmuyor.kupa maçı arefesinden sonramı saygı duyulacak)

açıkçası ne dediğini sende bilmiyorsun.bir yazdığın bir yazdığını tutmuyor.neyse ben uzatmıyorum.burda noktalıyorum.

Bunu söyleyen kendini bilir. Ben söylemedim, söyleneni yazdım buraya. İftirada değil yalanda... Nasıl zan altında bırakmak onu anlayamadım.

Ben kimseye Umut'u eleştirmeyin yada savunmayın demedim ki.. İsteyen istediğini söyleyebilir.

Şuanda önümüzde kupa maçı olduğu söylendi. Bizim için çok önemli olduğunu biliyorum. Bu sebeple şuan için Umut hakkında olumlu olumsuz yorum yapmıyorum.

brkylmz
29.04.2010, 14:44
hadi be umut kupada sevindir bizi!!!

İHTİLALL
29.04.2010, 14:50
Final öncesi ,elimizde ne var diye bakarsak,

Hem istatiksel olarak,hem de düz mantık olarak,

Gole en yakın adamımızın Umut olduğu görülür..

Transfer dönemi değil, bir şey değil.

Transfer döneminde ,herkes fikirlerini yazar bol,bol..

Şu anda Umut'a moral vermekten başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok..

Bu sayfalara bakıpta üzülmesin bari,eğer bakıyorsa..

Haydi Umut!..

Vurduğun gol olsun..

Kaval kemiğinle at,kalçanla at,karnınla at,

At ta nasıl atarsan at..

M.Kılıç50
29.04.2010, 14:54
Arkadaslar... Hatalarimizdan ders cikaralim...

Gökhan Ünal´a ne yapildiysa suan Umut´a yapiliyor...
Inanmak istemiyorumki tekrar Fatih Tekke Sohbetleri Baslamis... :(

Lütfen Beyler... Lütfen...
Önümüzde YüzYilin Maci var, Kupa Finali.
Bu Maca Kadar Umut´a destek olalim...
Umut´a sayip sövmek, Fatih Tekke Seslerinin yükselmesi vs. vs. bunlar Umut´u cok fena dibe vuracak seyler...

Kupa Macina Umut´u Motive etmemiz lazim...

BiZe HeR YeR 61
29.04.2010, 14:57
Umut kupa maçında oynarsa o kupanın sapını bile alamayız...

hamucera
29.04.2010, 14:59

sapını sana bırakırız biz kupayı istiyoruz zaten sapla samanla işimiz olmaz,

Emin Danışmaz
29.04.2010, 15:01
kimse birbirini kandırmasın,bizim elmizdeki oyuncular diğer 3 takımın kadrosunda ancak ilk 18'e girerler 11'de başlayamazlar..bizim kurtarıcı diye aldığımız gökhan ünal fb'de ancak yedek olabiliyor daha ne denir ki !

Recep Alkan
29.04.2010, 15:01
Zamanın da çok genç, heyecanlı, bazı oyuncuların hayranı arkadaşlarımız, ... gelmezse forma almam, kombine almam laflarını sitemizin değişik sayfalarında Trabzonspor hainliği, tarafatar olmamak adı altında algılayan, lanse eden, bunun üzerine sayfalarca ağır eleştirilerde bulunanlar, bugün hiç utanmadan, arlanmadan, sıkılmadan Umut gitmez ise bir dahaki sene forma almayacağım, maç seyretmeyeceğim diyebiliyorlar. Hatta abartıp kupada gol atmasın diyenleri de görüyoruz.

İşin en acı yanı ise, o zamanın gençlerimize burda Trabzoınsporluluk dersi veren bazı düşünce zavallıları bugün Umut konusunda ki forma ve maç olylarına çanak tutup eleştirmekten bile aciz hale gelmişler.

Ondan sonra da hala daha çıkıp ben görüğümü duyduğumu yazarım diyebiliyorlar. Ve bu objektif kulaklar, gözler yönetim konusunda tek bir olumsuz şey duymuyor, görmüyor.

Bu memlekette taraftarlık bize kalmaz...

Kaan Çetin
29.04.2010, 15:08
Tahammül kalmadı.

En ufak takat kalmadı seni o formayla görmeye.

Emeklerin, verdiklerin hatta veremediklerin için teşekkür ederiz.

Ama olmadı bir türlü, olmuyor ve asla da olmayacak seninle.

Gün gibi, güneş gibi ortada.

Git artık.

Sabırları zorlama.

Kahvelerde, öğrencı yurtlarında, evlerde sürekli küfürler yükseliyor her maçında.

4 yıldır aynı film.

Çok sıktı artık.

Yetti.

Hemen takım bulursun.

Çünku istatistiklerin çok iyi değil mi?

'Rakip defansı yıpratma dünya şampiyonu' sun hatta.

Hem menajerine teklifler de geliyordu ya?

Espanyol'dan falan.

Kabul etsene?

Gitsene Umut?

mete61bordomavi
29.04.2010, 15:12
Yahu Trabzonspor şampiyon olmak istiyor mu?
Avrupada devleri dize getirip bizleri gururlandırmak istiyor mu?
Üç İstanbul eziğini yerin dibine gömmek istiyor mu?
Her kupaya talip olmak istiyor mu?
YANİ TRABZONSPOR BÜYÜK TAKIM MI?
BÜYÜKLÜĞÜ TARTIŞILMIYOR MU?

O halde forvetin Umut Bulut olamaz!
Olmamalı!
4 sene şans verdik,olmadı, daha fazla vermeye gerek yok, liglerde ne topçular var!
Adamlar bulup alıyor!
İş ahlakı olan basit brezilyalı bir forvet bul, Umut Bulut'tan daha iyi iş yapar!

Umut Bulut hayranları, gitsin Umut'un face'sine yazsınlar ne kadar böyyük topçu olduğunu!
Ama ben her derbide,her kritik maşta bu Umut denilen adam yüzünden,ezik takımları tutan arkadaşlara rezil olmaktan bıktım!

Bu adam yüzünden adımız harbi harbi eziğe çıkıyor ya!
Bu sene Avni akerdeki gayse maçında boş kaleye topla gidememesi, -bakınız topla koşamıyor- ve boş kaleye topu vuramaması KÖR GÖZLERİ UYANDIRIR DA, UMUT FETİŞİSTLERİNİ ASLA!!!

UMUT bu takımda seneye de olsun, ne lisanlı bir ürün alırım, ne maçını izlerim ne de desteklerim!
Aslolan benim, Taraftardır!
Taraftarın istediği hangi topçuyu aldınız siz?
Kusura bakmayın!
Trabzonspor taraftarı, sizlerin yanlışlıklarınızın bedelini ila nihaye ÇEKECEK DEĞİLDİR!
Hiçkimse de benim taraftarlığıma laf söyleyemez!

lazkopatfaroz
29.04.2010, 15:16
Ondan sonra da hala daha çıkıp ben görüğümü duyduğumu yazarım diyebiliyorlar.

Bunu diyen kişi hiç bir zaman forma almam, kombine almam, ürün almam, maç izlemem gibi yorumlar yapmaz.

Eğer gerçekten objektiflik isterseniz her başlıkta istediğiniz yorumları görürsünüz. Samimi olarak objektif yazılar yazmak isterseniz siz o başlığın ismini çok iyi bilirsiniz. Bugünü nasıl yazıyorsak, geçmişide o şekilde yazmalıyız.

Fatih başlığında Fatih'e toz kondurmayıp, yönetim başlığında eleştiri bekleyenlerin samimiyeti tartışılır gerçi...

Yönetim konusunda sizde taktir edersiniz ki en güzel, en anlamlı, en eleştiriye layık yorum 'bu yönetim kötünün iyisidir' yorumudur.

Recep Alkan
29.04.2010, 15:17
Mete taraftarlığa söz söyleme konusunda muhatabın başlıkta kardeşim, ama bu sıralar sütü yere dökmüş galiba, pek sesi çıkmıyor, malum gördüklerini duyduklarını yazıyor ya, daha ilişmemiştir herhangi bir duyu organına.

mete61bordomavi
29.04.2010, 15:23
Bir takımda çok önemli iki mevki vardır!
Biri golü yediğin mevki!
Diğeri golü attığın mevki!
Bu iki mevkii sağlam ise kötü oynadığın maçtan dahi 3 puanı çıkarabilirsin!

Allah'tan kaleci mevkii'ne ruhuyla oynayan pırıl pırıl, genç mi genç, asi mi asi bir pırlanta geldi!
Adam gol yemiyor nerdeyse! (gayseri, ve es es maçının son dk gollerini saymıyorum!)
Ve kolayına yenilmiyoruz!
Ama kolay maç da alamıyoruz!
Çünkü gol atan mevkii de iş yok!
Bu bile bize Umut'un artık takımdan gitmesi, ya da en azından yedek olması gerektiğini gösterir!

Umut'u savunan arkadaşlar bizlere iftira atmaktan da vazgeçsinler!
Yok onun bunun kellesini alıyormuşuz da başını yiyormuşuz!? gibi!
Ben; bana yarayan topçuyu bağrıma basarım, AŞK İLE DE SEVERİM!
İnanıyorum ki, çok az kötü niyetli bazılarının dışında Trabzonspor taraftarı da böyledir!

Ama başarısız bir mevkii sözkonusu, gözlerimizi açalım artık!

Nazlı Ayaz
29.04.2010, 15:23
Mustafa beyin uyarsını son derece anlamlı ve olumlu buluyorum ..

Umut'u beğenmeyen tüm arkadaşlardan,

Tam tersine çarşamba akşamına kadar Umut'a destek olmalarını istiyorum..

Umut şu anda yapayanlız..

Umut'un kapasitesini hepimiz biliyoruz,

Ama arkadaşlar fenerle kupa maçı yapacağız,şaka değil..

Donduralım bütün fikirlerimizi..

Ankaragücü maçınıda çok,çok önemsemeden ,

Finale doğru açalım yelkenleri..

Virabismillah..

Haydi,lütfen..
Katılıyorum gerçek Trabzonspor taraftarı şu an sitemlerini bir yana bırakıp destek olmalı köstek değil...
Sonuçta zafer kazanıldığında bu Umut Bulut'a değil Trabzonspora mal edilecek.

mete61bordomavi
29.04.2010, 15:33
Umut Bulut'u eleştirirken şimdi bir gerçeği de gözardı etmemek lazım!
Bunca sene başarıya aç bir takım, hatta gole aç bir seyirci,taraftar,şhir,camia vs vs... varken, gelecek olan forvetin de işi çok zor!

Bu yüzden yönetim önceliği çok çok sağlam karakterli, çok çok tecrübeli forvet transferine vermelidir!
Fatih Tekke, bu baskıları göğüslerdi,alınsaydı!
Çünkü sonuçta bizim ruhumuzdan, bizden biri!
Umut tüm sınırlı yeteneklerine rağmen, 4 sene de maalesef isteneni veremedi!
Keşke verebilseydi!
Ama görün bakın, eğer seneye de bu takım da 1. forvet olarak oynarsa, kazan o zaman karışacak!
Koca camia karışacak!
Çünkü seneye başarılı olacağını hiç sanmıyorum!
Keşke bu dediklerimin tersi olsa, ben mors olsam ama takım iyi olsa!

Ama maalesef, yönetim ince bir taktikle Umut'u tıpkı Ersun Yanal'ı BİR ANDA TARAFTARA YEM ETTİĞİ GİBİ YEM EDECEK!
Baskılara ancak böyle direnmeye çalışacak.
Umut'un yerinde olsa idim, ben giderdim.

Cemal Sağlam
29.04.2010, 15:35
iyi hoş söylüyorsunuz da,

farzedelim umut yüzünden kupadan olduk, yine çok gol kaçırdı, bencillik yaptı

bunun hesabını ozman kime soracağız?

tmm destek olalım ama kaç kişiyiz?

umuta 4 yıldır yaptıklarından (kaçırdıklarından, bencilliklerinden vs.) kaç kişi ne derecede güvenebilir?

birbirimizi kandırmanın bi gereği yok.

umuta son bir yarım saat( bir devre bile değil) verilmelidr. yarım saatte kendisi en az 2 net gol pozisyonuna girer eğer bunlarda sorunlu gibi davranmaya devam ederse

o yarım saat umutun son Trabzonspor forması giyişi olmalıdır.

bu taraftarın sabrıda bir yere kadar. bu adam bizi böler oldu. bunun bir son bulması gerek...

Faik Yılmaz
29.04.2010, 15:42
Final öncesi ,elimizde ne var diye bakarsak,

Hem istatiksel olarak,hem de düz mantık olarak,

Gole en yakın adamımızın Umut olduğu görülür..

Transfer dönemi değil, bir şey değil.

Transfer döneminde ,herkes fikirlerini yazar bol,bol..

Şu anda Umut'a moral vermekten başka yapabileceğimiz hiç bir şey yok..

Bu sayfalara bakıpta üzülmesin bari,eğer bakıyorsa..

Haydi Umut!..

Vurduğun gol olsun..

Kaval kemiğinle at,kalçanla at,karnınla at,

At ta nasıl atarsan at..

Sadece atması yetmez kendi atamadığı zamanlarda attırmasınıda bilmeli.....

Artık kendini değil takımını düşünmeli......

Eğer takım oyuncusu gibi davranıp arkadaşlarıyla da yardımlaşırsa.....

Gücünü ve hırsını sadece rakibi yıpratmak için kullanırsa....

Hakemlerle boş diyalogları bırakırsa.....

O zaman kendisini bağrımıza basmaya hazırız......

Ama bu şekilde olmaz.... Ne kendisine ne bize faydası olmaz....

İHTİLALL
29.04.2010, 15:46

Faik'çiğim ,Umut'un bu yazdıklarını önümüzdeki beş gün içerisinde öğrenip,uygulaması zor ,doğal olarak..

Amaç elimizdeki mevcut Umut'un konsantrasyonuna ,bir nebze katkıda bulunmak..

Umut'a taktiği,formayı,motivasyonu biz vermiyoruz zaten..

Şenol hoca veriyor..

Biz kritik çarşambaya kadar,hani olurda bu syfalara gözü takılırsa,

Elinden ne geliyorsa,o kadarını ondan beklediğimizi,

Hayır dua ettiğimizi bilsin,

Yeter..:)

Faik Yılmaz
29.04.2010, 15:50
Eksiklikleri ortada olsada.....

Son zamanalrda canımızı çok sıkmış olsada.....

Hala bizim oyuncumuzdur....

Oynasın formasına layık olduğunu göstersin bizlere...

İHTİLALL
29.04.2010, 16:00

Eyvallah..

Finale kadar, tüm oyuncularımız için geçerli..

Orhan Aydın
29.04.2010, 16:04
Kendisine güveniyorum. Kupayı, milyonların önünde kaldıracak:)

GAP ARENA, ''Umut, Umut'' deyu deyu inleyecek inşallah

mustafadinç
29.04.2010, 16:05
Umut kupada çaksın golünü Fenere alalım kupayıda bakın ben Umutu omuzlarıma alıp Trabzonda nasıl sokak sokak gezdiriyorum görün.

Tangerine Dream
29.04.2010, 16:06

Şunu diyebilmek bu kadar zor mu yahu? Teşekkürler, Faik.

magicyattara
29.04.2010, 16:07

Faik bu dediklerini Umut şu ana kadar her maçta yaptı..yaptı da ne oldu..aha gelinen nokta..Umut şu ana kadar hep takım için oynadı..kendini paraladı sahada..1 maç pas atmadı diye-ki kendisi de çok iyi durumdaydı o pozisyonlarda- taraftar çocuğu dar ağacına astı..
Altı üstü kasımpaşa maçıydı..gol sayısını arttırmak istemiş olabilir..
Bunlara gerek yoktu vesselam..
Herkesin şahsına münhasır yetenekleri vardır..Umut belki teknik değil ama onun da kendine has özellikleri var,diğerlerinde olmayan..pek çok santraforun seyredeceği toplarla buluşup dışarı atıyor veya gol yapıyor örneğin..

İtiraz diyorsun;adamın baldırına taban geldi Diyarbakır maçında dönüp hakeme tek kelime etmedi..bırak penaltıyı net kırmızı karttı o pozisyon..bunun bir çok örneği var..Umut itiraz eden bir oyuncu değil..haksızlıkları sindiremeyen bir adam..ağzını açınca da sarı kart görüyor..hiç birini hak ettiğini düşünmüyorum..memleket memleket değil anasını satayım..

nesta61
29.04.2010, 16:12
sadri baskan feryansin ediyor fanatik gazetesine bukadar emek bukadar para harcadik diyor .. adam gibi forvet alsaydiniz bu yil deyil gecen yil sampiyonduk !!

Armağan Dere
29.04.2010, 16:17
Artık hakem sana sus dediğinde susmayı öğrenmişindir heralde? itiraz yok...Zaten hakemler tarafından sevilmiyoruz... Kupa finalinde de yap bunu tamam mı?...Bak ondan sonra neler oluyor...

SEDAT
29.04.2010, 16:22
- Umut sen golcü felan değilsin kardeşim....

Hekimoğlu
29.04.2010, 16:22
Yönetimden yıllık 2 milyon euro istediğinde kendisine direkt kapı gösterilmeliydi.

mustafadinç
29.04.2010, 16:23
Artık hakem sana sus dediğinde susmayı öğrenmişindir heralde? itiraz yok...Zaten hakemler tarafından sevilmiyoruz... Kupa finalinde de yap bunu tamam mı?...Bak ondan sonra neler oluyor...

Neden itiraz yok bunca yıl itiraz olmadıda ne oldu hakemler bizi doğruyorlar esas şimdi itiraz zamanı hakeme 11 kişi hatta yedeklerle ve kenardakilerle toptan itiraz edeceksin her pozisyonda bakın fenerli emre bölözoğlu mudur nedir adam her maç en az 2 kırmızı görmesi lazım gösterebiliyorlarmı gs li arda her maç tekme tokat giriyor çıkıyormu kart ya bilica isimli katile ne demeli lugano isimli futbol katiline ne demeli bu ülkede ibrahim üzülmez 20 senedir hakemlere baskı yapa yapa oynuyor ne konuşuyorsunuz tam tersi toptan itiraz her pozisyonda itiraz edin bakalım 8 kişi 9 kişi hangisine kart gösterecek.

Armağan Dere
29.04.2010, 16:24
Yönetimden yıllık 2 milyon euro istediğinde kendisine direkt kapı gösterilmeliydi.

Abi öle bi dünya yok zaten..yanlışın var 2 milyon değil,senelik 900000 euro:)...Etmez o kadar... bance yıllık 150000 euro yeter da artar Umut'a ama işte yönetim naaparsın

Süleyman Eruyar
29.04.2010, 16:26

Bu bilgi ne kadar doğru?
Medyatrabzon da verilen haber için mi böyle konuşuyorsunuz,
Ciddi bir dayanağı varmı?

Armağan Dere
29.04.2010, 16:29
Neden itiraz yok bunca yıl itiraz olmadıda ne oldu hakemler bizi doğruyorlar esas şimdi itiraz zamanı hakeme 11 kişi hatta yedeklerle ve kenardakilerle toptan itiraz edeceksin her pozisyonda bakın fenerli emre bölözoğlu mudur nedir adam her maç en az 2 kırmızı görmesi lazım gösterebiliyorlarmı gs li arda her maç tekme tokat giriyor çıkıyormu kart ya bilica isimli katile ne demeli lugano isimli futbol katiline ne demeli bu ülkede ibrahim üzülmez 20 senedir hakemlere baskı yapa yapa oynuyor ne konuşuyorsunuz tam tersi toptan itiraz her pozisyonda itiraz edin bakalım 8 kişi 9 kişi hangisine kart gösterecek.

Bu nasıl bir savunmadır abi?...Onlar yapıyorsa biz de yapalım..O dediğin oyuncuların kluplerinin lobicilik faaliyetleri bayaa iyi..Senin klubünün lobi faaliyeti yok görmüyormusunuz?...Aziz Yıldırım'ın yakın arkadaşı sayın başkanımız da Fanatik'e bugün konuşmasında..Fener'e,bjk'ye,gs'ye yenilsek neyse de Eskişehir'e yenildik kaldıramıyorum diyor..Sayın Sadri Şener hiç kimseye yenilmemeyi düşünmüyor da yenilsek de bişe olmaz diyor...Görün acziyeti..

Hekimoğlu
29.04.2010, 16:30
MedyaTrabzon ile alakası yok ilk görüşmeler sonunda yerel basına yansımıştı bu rakam hangileri olduğunu hatırlamıyor çok sinirlenmiştim onu hatırlıyorum ama. :)

mustafadinç
29.04.2010, 16:35
sildim bu mesajı haydi Umuda hakaret edenlerde silebiliyorlarmı göreyim.

Hekimoğlu
29.04.2010, 16:40
Bence yanlış yapmış öz evladımız gibi menejerini gönderip sıkı bir pazarlık yapmalıydı veya yattara gibi 1.700.000 alıp sonrada bir sene bir defa 15 dakika oynamalıydı değilmi.Kelalaka.Yıllık 2 milyon euro isteyince pazarlık yapmamış oluyor öyle mi hatta Yattara'dan fazla para istemesi de hoş görülebiliyor yani niye Yattara sakatlanmış diye öyle mi pes yani.

SEDAT
29.04.2010, 16:42
- İsteyebilir yani 5 milyon euroda ister bu normal...aslında olsada versek ama...

İHTİLALL
29.04.2010, 16:42
Bence yanlış yapmış öz evladımız gibi menejerini gönderip sıkı bir pazarlık yapmalıydı veya yattara gibi 1.700.000 alıp sonrada bir sene bir defa 15 dakika oynamalıydı değilmi.

Merak etmeyin..

Üvey evlatlarda şimdi menacerlerini gönderiyor..

Umut'un menaceri Ali Egesel, o yürütüyor Umut'un işlerini..

Burada final öncesi konsensüs arayan sizdiniz Umut'a moral verelim diye,destekledik aklın yolu bir diye..

Siz de Yattara ve başkalarını ,finale kadar eleştirmeden destekk vermeyi deneseniz nasıl olur?

mete61bordomavi
29.04.2010, 16:49
Yattara'nın olduğu sezonlarda biz üstüste iki kez Kupa kazandık!
Hiçkimse Umut eleştiriliyor diye bazı gerçeklerin üstünü örtmek için Yattara'ya çamur atamaz!

mustafadinç
29.04.2010, 17:00
Merak etmeyin..

Üvey evlatlarda şimdi menacerlerini gönderiyor..

Umut'un menaceri Ali Egesel, o yürütüyor Umut'un işlerini..

Burada final öncesi konsensüs arayan sizdiniz Umut'a moral verelim diye,destekledik aklın yolu bir diye..

Siz de Yattara ve başkalarını ,finale kadar eleştirmeden destekk vermeyi deneseniz nasıl olur?

Sevgili kardeşim konsensüse devam edelim Ytatara kardeşimizde bizim oyuncumuz ancak 7 yılda Umudun 2 senede oynadığı maç sayısı kadar oynamadı para verilirken bunlarıda değerlendirmek gerek konsensüsü siz desteklediniz ancak bazı kardeşler yaylım ateşine devam ediyorlar o durumda bende tabiiki yanlışları yazarım buradan keşke Yattara kardeşimiz 3 seneden bu yana senede 10 maç oynasaydı ancak oynamadı aynı şeyler Ytatara içinde geçerli atsın golünü alalım kupayı unutalım her şeyi ancak bizi bu kupada finale kadar getirenlerin içerisinde en büyük pay Umut BULUT a aiittir bunuda kabul edelim hep kritik yerlerde attı gollerini.

lazkopatfaroz
29.04.2010, 17:01
Bence yanlış yapmış öz evladımız gibi menejerini gönderip sıkı bir pazarlık yapmalıydı veya yattara gibi 1.700.000 alıp sonrada bir sene bir defa 15 dakika oynamalıydı değilmi.

Aman abi bu sözün ucu her yere dokunur.

mustafadinç
29.04.2010, 17:02
Aman abi bu sözün ucu her yere dokunur.

Aman dokunmasın hemen sileyim şimdi kavgayla uğraşacak halimiz yok.

Ömer Yüce
29.04.2010, 17:05
Umut son vuruşu olmayan yeteneklerini sadece aşırı presle savunmayı yoracak kapasiteye sahip bir oyuncu. Bir futbolcu kanının son damlasına kadar koşup ciğerleri ölünce kaleye vardığında nereye atarsa atsın gol olmaz çünkü o güç kalmaz. Futbol biraz da akıl işi. Maç içinde aklını kullanıp kondüsyonunu ona göre ayarlıyacaksın. Umut bu takımda ancak Drogba gibi bitirici bi oyuncu olursa ilk 11 de oynar o da savunma yıpratmak için ki buna artık gerek yok..

lazkopatfaroz
29.04.2010, 17:05

sapını sana bırakırız biz kupayı istiyoruz zaten sapla samanla işimiz olmaz,

Umutun takıma yararı olmadığı halde destekleyen umutculara gelsin o sap..Bakar bakar hüzünlenirsiniz.

Saplar havada uçuşuyor mübarek. Rtüklük sözler bunlar...

lazkopatfaroz
29.04.2010, 17:08
Mustafa abi bir şey sormak istiyorum.

Sadece iki oyuncu arasında kıyaslama yapmak gerekirse,

size göre az maç oynayıp takıma çok katkısı olan mı ,
çok maç oynayıp takıma az katkısı olan oyuncu mu daha önemlidir ?

mustafadinç
29.04.2010, 17:08
Bu nasıl bir savunmadır abi?...Onlar yapıyorsa biz de yapalım..O dediğin oyuncuların kluplerinin lobicilik faaliyetleri bayaa iyi..Senin klubünün lobi faaliyeti yok görmüyormusunuz?...Aziz Yıldırım'ın yakın arkadaşı sayın başkanımız da Fanatik'e bugün konuşmasında..Fener'e,bjk'ye,gs'ye yenilsek neyse de Eskişehir'e yenildik kaldıramıyorum diyor..Sayın Sadri Şener hiç kimseye yenilmemeyi düşünmüyor da yenilsek de bişe olmaz diyor...Görün acziyeti..

Armağan orada Sadri şener takımın maliyeti hakkında söylemiş eskişehir gibi 3 e 5 e mal olmuş takımlara yenilmek bana koyuyor demiş ancak takımı sadece kupaya konsantre edende ligi sallayanda yönetim bence ligdede oyunumuzu geliştirmek adına iyi oynamalıydık,örneğin Eskişehirde yaşayan biz Trabzonspor taraftarları rezil olduk bu anlamda burada maçın üzerinden 3 gün geçmesine rağmen daha şoktayız gelen geçen laf çarpıtıyor bize ve bu 1 yıl sürer seneye çok acı bir mağlubiyet tattırmalıyız bu ezikşehirlilere.

oflu engin
29.04.2010, 17:13
Ondan sonra da hala daha çıkıp ben görüğümü duyduğumu yazarım diyebiliyorlar.

Bunu diyen kişi hiç bir zaman forma almam, kombine almam, ürün almam, maç izlemem gibi yorumlar yapmaz.

Eğer gerçekten objektiflik isterseniz her başlıkta istediğiniz yorumları görürsünüz. Samimi olarak objektif yazılar yazmak isterseniz siz o başlığın ismini çok iyi bilirsiniz. Bugünü nasıl yazıyorsak, geçmişide o şekilde yazmalıyız.

Fatih başlığında Fatih'e toz kondurmayıp, yönetim başlığında eleştiri bekleyenlerin samimiyeti tartışılır gerçi...

Yönetim konusunda sizde taktir edersiniz ki en güzel, en anlamlı, en eleştiriye layık yorum 'bu yönetim kötünün iyisidir' yorumudur.

bak ama haksızlık etmede sınır tanımıyorsun.sonrada dediklerini saptırıp konuyu başka yere çekiyorsun.fatih ismini burda ben değil sen yazdın.
ayrıca fatihe niye toz konduracakmışım hala yetmedimi hain ilan etmeniz bak sineye çektik.tekkesporluda olmuştuk bir ara daha derdinne ne kaşırsın yarayıumut ile fatihin ne alakası var.ama doğru size birşeyi savunmak için fatih lazım.vay be fatih sen ne hayin uşakmişsun.

umuta gelince eğer sadece umuta bel bağladıysa umutun moralinin bozulmasını istemeyen taraftar.onlara lafım biz trabzonspors isek elbet atacak bir adam çıkıp kupayı almamıza vesile olacaktır.koskoca kupayıda umuta bağladınızya helal olsun.

Erkin Ekşi
29.04.2010, 17:59
bu sene bizim icin yapilacak en buyuk transfer umutun olasi baska takima olan transferidir.

Recep Alkan
29.04.2010, 18:11
Bu konu hakkında çok konuşmaya gerek yok.

Karşımda özü sözü bir, tutarlı, dediğinin arkasında duran birisini göremiyorum çünkü.

Ne dersek diyelim yazılardan ufak tefek ayrıntılar alınıyor, onların üzerinden siyaset yapılıyor. Burada Malum oyuncu için forma almam diyenler Trabzonspor haini ilan edilirken, bilmem ne sporlu ilan eilirken bunu yapan insanlar bugün aynı duruma düşüp, Umut gitmezse diye başlayan cümleler ile sonunu aynı getiriyorlar. Ve zamanın da burda çığırtkan kuşlarını oynayanlar bugün aynı konularda evet diyebiliyorlar, destek verebiliyorlar, hiçbirşey yapamasalar o çığırtkanlıklarını göstermiyorlar.

Ve ne yazık ki adamına göre muamele devam ediyor. Zamanında olabilecek bir transferi engellemek için, aman konuşmayın, aman kıyameti koparmayın etkilenir gibi saçma sapan laflar ile hortlayanlar, bugün bu dediklerini unutup Umut defol git, Umut sen hainsin diyebiliyorlar.

Kimsenin şakşakçılığını yapmıyoruz, Fatih işi bitmiştir, hem kulübümüz için hemde biz sevenleri için. Biz bunun ayrımına vardık, siz de varın. Zamanın da dev aynlarına koydunuz, yeteneklerini tartıştırmadığınız adamı yerin dibine sokmayın. Trabzonsporlu oyuncuları kalkan olarak kullanmayın. Onları eleştiri unsuru olarak kullanmayın. Eğer doğru var ise bunu her yerde dile getirin, zamanına ve adamına göre durum değiştirmeyin. Ve zamanında iki forvet için gösterdiğiniz bu ince tavrı bugünde sürdürün.

Erkin Ekşi
29.04.2010, 18:11
Umut son vuruşu olmayan yeteneklerini sadece aşırı presle savunmayı yoracak kapasiteye sahip bir oyuncu. Bir futbolcu kanının son damlasına kadar koşup ciğerleri ölünce kaleye vardığında nereye atarsa atsın gol olmaz çünkü o güç kalmaz. Futbol biraz da akıl işi. Maç içinde aklını kullanıp kondüsyonunu ona göre ayarlıyacaksın. Umut bu takımda ancak Drogba gibi bitirici bi oyuncu olursa ilk 11 de oynar o da savunma yıpratmak için ki buna artık gerek yok..

ya birak allah askina... adamin kendisi dedi oyle bir sey yok gayette gucum kaliyor vururken diye.

hani bilmesek inanacaz umut ilk on dakka hic mi gol kacirmadi?

ilk on dakadada yorulmuyor herhalde o kadar.

Emre7
29.04.2010, 18:12
oyuncuları hergün eleştiriyoruz. acaba düşünüyor muyuz biz (taraftar) sütten çıkma ak kaşıkmı?

Recep Alkan
29.04.2010, 18:15
ya birak allah askina... adamin kendisi dedi oyle bir sey yok gayette gucum kaliyor vururken diye.

BMN içerisinde gerçekleşen Radyo yayınını dinlemeni öneririm. dinledi isen birkez daha.

Erkin Ekşi
29.04.2010, 18:29
Recep dinledim genelde oyle bir sorunum olmuyor diyor.

ha cok idda eden varsa gidip rica edelim umut kosma artik sen sadece yakaladiklarini gole cevir diyelim bakalim noluyor?

Deniz Telci
29.04.2010, 18:59
Yok yaaa !

neymiş.....

ÇOK gol atacakmış'mış ! atsa ben bile sevinmem.. Bu umut, bu yaşta ancak boş kaleye atar ! gene sevinmem...

Armağan Dere
29.04.2010, 19:02
--------------------------------------------------------------------------------

Umut'u hangi takım istiyor?

Trabzon’un golcü futbolcusu Umut Bulut, gelen teklife yeşil ışık yaktı.

Umut’a talip var!Eskişehir maçında amatörce kırmızı kart gören ve gözden iyice düşen Trabzon’un golcüsünü eski takımı Ankaragücü geri istedi. Eleştirilerden bıkan Umut Bulut da teklife yeşil ışık yaktı...

Sizce kaç para verirler...En fazla 2,5 milyon euro

efulimyoq61
29.04.2010, 19:13
Umut bulutu savunanlar ve ondan hala bİrŞeyler bekleyen ne futbolu bİlİyor ne de futboldan anliyor bu adam kadar kazma yeteneksİz bİr topÇu gÖrmedİm bu adam trabzonspora yakiŞmiyor defolsun gİtsİn bİldİĞİn saf saf ya o bİ topÇu tamam gol kaÇirir arada bİr bu her maÇta 3 ettİ 10 ettİ 100 ettİ ya nasl tahammÜl edİlİyor bu adama yaa tazik trabzonporumuz gİbİ bÜyÜk camİa bu topÇuyu elde tutmasin...

lazkopatfaroz
29.04.2010, 19:26
Biz ne özü sözü bir insanlar, futbolcular gördük... Giderken burada görevimi tamamladım diyip koşa koşa gidenleri.. Geri dönmek için camiayı karıştıran, herkesin Trabzonsporluluğunu sorgulayan, meydan okuyanları da gördük... Hatta onun için nelerini vermeyecek taraftarlarıda gördük...

O kadar özü sözü bir ki herkes suçlu o haklıyken (!) defalarca Trabzonspor'dan sürgün yemiş futbolcularıda gördük...

Kaan
29.04.2010, 19:35
Umut bulutu savunanlar ve ondan hala bİrŞeyler bekleyen ne futbolu bİlİyor ne de futboldan anliyor bu adam kadar kazma yeteneksİz bİr topÇu gÖrmedİm bu adam trabzonspora yakiŞmiyor defolsun gİtsİn bİldİĞİn saf saf ya o bİ topÇu tamam gol kaÇirir arada bİr bu her maÇta 3 ettİ 10 ettİ 100 ettİ ya nasl tahammÜl edİlİyor bu adama yaa tazik trabzonporumuz gİbİ bÜyÜk camİa bu topÇuyu elde tutmasin...

Futboldan anlamıyor muyum cidden ? :o

FC-ST-PAULI-61
29.04.2010, 19:35
--------------------------------------------------------------------------------

Umut'u hangi takım istiyor?

Trabzon’un golcü futbolcusu Umut Bulut, gelen teklife yeşil ışık yaktı.

Umut’a talip var!Eskişehir maçında amatörce kırmızı kart gören ve gözden iyice düşen Trabzon’un golcüsünü eski takımı Ankaragücü geri istedi. Eleştirilerden bıkan Umut Bulut da teklife yeşil ışık yaktı...

Sizce kaç para verirler...En fazla 2,5 milyon euro
bence 1 mliyon bile vermezler:D

Ahmet Karadeniz
29.04.2010, 19:52
3-4 milyon euro verilecekse hiç bekletilmeden satılmalı,yerinede gençlerbirliginden mustafa pektemek veya batuhan karadeniz alınabilir.

crazyman_61
29.04.2010, 20:28
ne kadar olursa satsınlar alıcısı var mıdır acaba:)

Öztürk Adem
29.04.2010, 20:30
Hemen sozlesmesıne son sezon sonu:D sal bagını gıtsın

Onur Civelek61
29.04.2010, 20:37
2 milyon yeterli :) hayrını görün deyip olayı kapatmak lazım çabucak :D

Mustafa ÖZDEMİR
29.04.2010, 20:48
umut imza atmadıki .yani sene sonu bedava gidebilir...

OZDEN61
29.04.2010, 21:36

hep siz anladınız, sizin gibler anladı. sizlerin anlmadığı burda kimse isim savunmuyor biz umutsporlu, fatihsporlu, gokdenizsporlu değiliz. sen, ben o biz hepimiz trabzonsporluyuz. benim gibilerin ifadesi 26 senedir hocadan daha hoca, yöneticiden daha yönetici olana. umut yaptıklarıyla eleştirilir ama ifade ye dikkat etmek lazım. bizim sorunumuz bu, adamın biri aşağılayıp hakaret edince yapma diyorsun, bu seferde ben umutcu oluyorum. bir türlü herşeyde dozaj ayarlıyamıyoruz. kahvede mac izlemekten nefret ettim, stadda maç izlemekten nefret ettim, hep ağzında salya tükürük küfreden hakaret eden insanlar yüzünden. 26 senedir şampiyon olamamızın sebebi bu gibi taraftar ve yerel basın. umut yaptıklarıyla eleştirilir, ama onu taraftarın önüne atan alternatifsiz kılan yönetimin sucu yokmu, su an 2 forvet varken umutu oynatan senolun sucu yokmu. yoksa,demekki umutu kesecek diğer oyuncuların performansı yeterli değil. varsa umuta neden yükleniliyor.

Deniz Telci
29.04.2010, 23:28
Futbolu burada bırakmayacaksan, seneye ankaragücüne git... orada golerini kaçır ;)... ben senin futbolunu görmekten utandım !

oflu engin
29.04.2010, 23:42
burda hiçkimse birilerini suçlama derdine girmesin.umutu ortaya atan başkandır.maç sonu o açıklamayı yapmasa tepkiler belkide bu kadar çığ gibi büyümeyecekti.hiç oynayamayan teo yada kimse sarılmayacaktı.sonuçta teoda biryerde umutun pozisyonuna sokulmayacaktı.gidişat bu ise yarın teoda kaçırdığında aynı şeyler onun içinde geçerli olacak.

taraftarın asıl yapması gereken konuya tam anlamı ile hakim olmak.bizi ikileme sokanda gökhanın bu durumda olmasıda fatihin ve umutunda bu durumlara düşmesindeki ana sebebe ve ilk çıkan kıvılcımın nerden geldiğine bakmak her şeyi ortaya çıkarır.ersun yanal,umut ,gökhan,hüseyin,fatih,bross,sorunları olmadan çok kısa bir süre önce bunların hakkında yönetim ve başkanımızın beyanatlarını göz önüne getirirseniz.bu tartışmaların ve bölünmelerin sebebinin taraftar değilde kim olduğunu anlarsınız.burda isimlerin önemi yok dün kral dediğine bugün sitem ediyorsa başkan burdan taraftar kızgınlığından birşeyler dediyse çok görmemek lazım derim.gücünüz yetiyorsa asıl kızılacak eleştirilecekleri tartışın.bilsemki umut gidecek sorun çözülecek on tane umut harcamaya razıyım.ama yok çözülmeyecek sorun başka yerde artık bunu anlayın.allah göstermesin yarın kupayı fb ye verirsek şenol hoca içinde başkandan bir açıklama şaşırtmasın sizleri.
umuta yaptığı hatadan sebeb kızalım.kızdımda.ama kızgınlığım geçince unuttum gitti dersin.zaten maçında bir ehemniyeti yoktu dersin geçersin.insanları bu derece hiddetlediren ve cesaretlendirende bir yerde başkandır.

KAUNAS
29.04.2010, 23:44
hiçkimse kusura bakmasın ama burada saçmasapan nedenlerle umut bulutu savunmaya çalışıp da umutun bu takımda kalmasını isteyenlerin futbol bilgisi sıfır.

playa
29.04.2010, 23:57
hiçkimse kusura bakmasın ama burada saçmasapan nedenlerle umut bulutu savunmaya çalışıp da umutun bu takımda kalmasını isteyenlerin futbol bilgisi sıfır.
aynen :alkış:

iboandibo
30.04.2010, 00:05
Arkadaşlar bu hafta görecez umutsuz ne oluyor.Ankaragücü istiyorsa kaç para veriyor ona bakmak lazım umut beleşe verilecek adam değil bence satılacak adam da değil ama artık geri dönüşü yok gibi birşey oldu büyük bir süpriz olmazsa inşallah onu bile aramayız.

lazkopatfaroz
30.04.2010, 00:08

Hemde nasıl saçma sebepler. İnsanlar nasıl böyle savunma yollarına başvuruyorlar inanılır gibi değil.

Gidip enteresan enteresan örnekler veriyorlar, geçmişteki başarısız forvetleri söylüyorlar. Bir de haklıymış gibi akıllarınca dalga geçiyorlar. Bilmiyorlar ki sadece kendilerini kandırıyorlar, kendilerini eğlendiriyorlar...

lazkopatfaroz
30.04.2010, 00:10
Arkadaşlar bu hafta görecez umutsuz ne oluyor.Ankaragücü istiyorsa kaç para veriyor ona bakmak lazım umut beleşe verilecek adam değil bence satılacak adam da değil ama artık geri dönüşü yok gibi birşey oldu büyük bir süpriz olmazsa inşallah onu bile aramayız.

1 maça bakıp değerlendirme yapmak herkese haksızlık olur.

Umut'un sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Yeni sözleşme imzalanmadı. Sadece sözlü bir anlaşma var. Dolayısıyla Umut'u alacak olan takımların para vermek gibi bir durumları yok.

KUTADGU
30.04.2010, 00:15
Giyotin mi daha iyi olur?

Yok yok, Osmanlı usulü olsun. Boğalım.

Ta da ne yapsak.

Eee yarın kimi asacağız.

Arkadaş taraftar olmak ne zormuş yahu

Emre7
30.04.2010, 00:17
umarım bir takıma gidersin umut.
Bunu canı gönülden istiyorum.
Arkadaşlar gece Madrid maçını izleyip sabah sana küfür ediyor.
Bizim maçın devre arasında ingiltere maçını izleyip sana küfür ediyor. Umarım bir takıma gidersin, sende rahatlar onlarda..

hamucera
30.04.2010, 00:23

Bir oyuncuyu sevdiği için veya savunduğu için futbol bilgisi sıfır dediklerinin senden daha fazla futbol bilgisi olmadığını kanıtlamak için geçerli nedenin olması lazım,

yok Umut bu takımda kalsın dedikleri için bunu söylüyorsan seninde anlayışın sıfır, Umut kalsın diyenler son vuruşları iyi bitirici forvet alınmasın demiyor, Umut yedek oturmasın da demiyor

Umut'u alana üstüne para verelim diyenler Umut bedelsiz giderse asıl en büyük eleştiriyi o zaman yapacakalr, bu kadar zaman Trabzonspor'dan para kazandın 5 kuruş bırakmadan gittin vs. vs.

aynen geçen yıl Hüseyin için söylenenler gibi

hamucera
30.04.2010, 00:35
Yok yaaa !

neymiş.....

ÇOK gol atacakmış'mış ! atsa ben bile sevinmem.. Bu umut, bu yaşta ancak boş kaleye atar ! gene sevinmem...

senden de bu yaşta ancak böyle yorum beklenir,

Trabzonspor'un başarılı olması önemli değil Umut'un gol atmaması önemli sizler için,

sevinçlerimiz Özellikle Umut attı diye değil Trabzonspor attı diye, yoksa Umut takımdan gidip atacağı gollere sevinecek değiliz, ama sizle Trabzonspor forması ile atacağı golleri bile istemez hale gelmişsiniz,

boş kaleye atar, sen atmaz mısın ha onu da atamayanlar var, mesela 18 milyon £ Guiza, spikerin anlatışı "7,32 - 2,44 kale, bir Guiza var birde kale ve Guiza topu direğe vuruyor",

15 cm den gol atamayan oyuncular var, kalenin boş veya dolu olması değil gol olması önemli,

ortada bir yanlış var ise bunu göre göre savunmak ta yanlış, eleştiri olacak mutlaka Umut yanlış yapmıştır son 2 maç bunları savunacak değiliz, ama bunları sürekli konuşanlar 2. yarının ilk 5 maçı bu başlığa kaç mesaj yazmışlar ona da bakmak lazım, hafta da 1 ile 5 arasında, 1 tanesi maç sonu 4 tanesi gelecek maç öncesi

Armağan Dere
30.04.2010, 00:45
Umut liverpool-Atletico Madrid maçını izlemişindir kesin..Forlan'ı gördün mü adam nası öldürdü Liverpool'u sen aynı pozisyonu yakalasan buna eminim ki ya Reına'nın üstüne ya da kalenin 3 metre üstünden auta atardın kesin..Sana örnek göstermekten bu taraftar bıktı ama yok sen kimseyi dinlemessin süper golcüsün ya sana diyecek bişey yok UMUTCELL bitmek tükenmek bilmeyen enerji.!!!

Emre7
30.04.2010, 01:24
Umut liverpool-Atletico Madrid maçını izlemişindir kesin..Forlan'ı gördün mü adam nası öldürdü Liverpool'u sen aynı pozisyonu yakalasan buna eminim ki ya Reına'nın üstüne ya da kalenin 3 metre üstünden auta atardın kesin..Sana örnek göstermekten bu taraftar bıktı ama yok sen kimseyi dinlemessin süper golcüsün ya sana diyecek bişey yok UMUTCELL bitmek tükenmek bilmeyen enerji.!!!

forlan umut karşılaştırması ha!
müthişsin Trabzonspor taraftarı müthiş....

İslam Sezer
30.04.2010, 01:27
son maçlara bakıyorum bir kasımpaşa bir de eskişehir maçları var.
ikisinde de taraftarı ve arkadaşlarını üzdü Umut.
ancak bir de önümüzüdeki maçlara bakıyorum.adamın önümüzüdeki ilk maçı kupa finali.
fenere yenilmek kupayı kaybetmek çok çok kötü bir durum arkadaşlar.
bunu anlayamayanlar,kavrayamayanlar ateşe körükle gidiyor.
ya 1 haftacık sabredin,hiçbirşey aleyhine yazmayın,hadi deyin aslanım deyin koçum deyin.
Trabzonspor için pozitif olmak,olumlu bakmak,yeneceğiz demek bu kadar mı zor?
bu nasıl bir muhalefet etme isteği,bu nasıl bir eleştirme arzusu,hatta bazıları için bu nasıl bir nefret ve kin ki Trabzonspor sevginiz yok oluyor,final maçı unutuluyor anlamıyorum.
takımlar maçlarını ve zaferleri ancak birlik ve beraberlik duygusu ile kazanır.
burdan bakınca guizayı öven fenerli malesef umuta küfrden Trabzonsporludan daha pozitiftir ve
malesef kural gereği maçı alacaklardır.
buyrun devam edin,inşallah sakatlanır da oynayamaz deyin devam edin.
insanlığımızı bile kaybediyoruz sonra Allahtan başarı bekliyoruz olur mu hiç...

hos_cocuk61
30.04.2010, 02:35
Buradaki konu enteresan bir yöne doğru gitmeye başladı.

Yani tartışma Umut'un Trabzonspor için yeterli olup olmadıgını tartışmaktan çok.

Hızır idi Yunus idi muhabbetine döndü. :)

Biri diyor Hızır biri diyor Yunus.

Anlıyacağınız; Hızır idi Yunus idi, Hızır idi Yunus idi.

Miraç Atalay Çiftçi
30.04.2010, 02:36
"Artık ne duamsın ne bedduam"
Işın Karaca yorumlamış ve gayette güzel olmuş.

Umut'a benden:)

nesta61
30.04.2010, 03:15
Bu bilgi ne kadar doğru?
Medyatrabzon da verilen haber için mi böyle konuşuyorsunuz,
Ciddi bir dayanağı varmı?

yonetim 2 yillik anlasma yeniledi YILLIK 1MILYON 600 bin euro ....

taraftar.61
30.04.2010, 03:50
Son iki maçta yaptıklarına bakıyorum da adamın psikoloji bozulmuş bence. Gol kaçırmasından bahsetmiyorum hiç yapmadığı işler yapmaya başladı. Bence dinlendirilmesi lazım. Yeni sezonda ilk onbirimizde oynayacak forvet Umut olmamalı. Astronomik bir rakam istemediği sürece takımda kalabilir çünkü vasat yerli forvet bulmak bile zor. Alternatif olarak gösterilen Mehmet Yıldız, Umut'tan iyi değil kesinlikle. Herkes top saklamasına kafayı takmış durumda ama Umut'u aratacak teknik(tabi buna teknik denirse) var Mehmet Yıldız'da. Sadece maçın gollerini izlemekle olmuyor maç içinde neler yaptığına da bakmak lazım. Mehmet'in saç baş yoldurucak hareketleri Umut'u aratmıyor. Onun dışında İstanbul takımlarının gündemindeki Sercan'da hızlı ama beceriksiz bir oyuncu. Onda da bitiricilik kötü. Semih Şentürk iyi olurdu ancak onun önceliğinde bizden başka kulüpler var. Aklıma Necati ve Mehmet Batdal dışında alternatif bile gelmiyor. Bu yokluktan dolayı Umut takımda kalabilir. Ancak ilk 11 için ondan daha yetenekli iki forvet olmalı takımda kesinlikle.

stormtiger61
30.04.2010, 07:48
Fenerbahce ile kupa macindan hemen once boyle bir futbolcu yu bitirmek ne kadar akillicaydi bilemiyorum dogrusu. Kim gol atacak simdi beyler? Burak Yilmaz mi, Murat Tosun mu?

Recep Alkan
30.04.2010, 07:53

Bu futbol bilgisi denen şey nedir ? Göreceli midir, yoksa standart bir kalıbı mı vardır ?

Eğer göreceli ise, yanlış şeyler konuşuyorsunuz, çünkü herkese göre değişebiliyor olur bu doğrular.

Eğer standart bir kalıbı var ise, 20-25 yılını futbola vermiş, Hakan Şükür de bu işi bilmiyor demektir. Adam Umut derken ağzından bir umut daha çıkıyor da.

Recep Alkan
30.04.2010, 07:56
Gidip enteresan enteresan örnekler veriyorlar, geçmişteki başarısız forvetleri söylüyorlar.

Yemin ediyorum artık bunu söyleyen zihniyete acıyorum. Bunu diyen zihniyet, yönetimi eleştirdiğinde bana şunu diyordu,

Size Nuri Albayraklar lazım...

Yani neymiş, mevcut yönetimi savunmak için eskilerden örnek vermiş. Eeee sormazlar mı adama, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?

Ömer Yüce
30.04.2010, 08:58

Arkadaşım kale ağzına giderken bütün anlık enerjisini kaybediyor ben maç genelindeki kondüsyonu yüzdeliğe vurmuyorum

Mesut
30.04.2010, 09:05
hele bu sezon bitsin.kim ne derse desin şuan trabzonsporun bir numaralı forveti umut bulut

Murat'
30.04.2010, 09:53

Aynı şeyleri yazmaktan bıkmadınız mı ?

Neymiş efendim futbol bilgimiz sıfırmış, bizim futbol bilgimizi ölçmek size mi kaldı.

Ah şu en iyisini ben bilirim tavrınız yok mu.

Ömer Yüce
30.04.2010, 09:55
hele bu sezon bitsin.kim ne derse desin şuan trabzonsporun bir numaralı forveti umut bulut

İstatistiklerde sana katılıyorum.
Ve hiçbir zaman umuta kötü sözüm olmadı ama neden umuttan daha iyi bi forvet almayalım ki...

Murat'
30.04.2010, 10:02

Bırakın bu saçma sapan karşılaştırmaları.

Tamam anladık Umut'u eleştiriyorsunuz ama bunu Forlan ve Liverpool ile yapmayın bari.Trabzonspor da bir Liverpool bir Atletico Madrid değil.

Hani annler çocuklarına derler ya ''bak oğlum falanca nasıl,uslu,nasıl çalışkan'' ama anne çocuktan daha da beterdir.Sizin ki de o misal.

İspanya-Türkiye
Atletico Madrid-Trabzonspor
Umut Bulut-Diego Forlan
Atletico Madrid Taraftarı-Trabzonspor Taraftarı

Bunlar hiçbir zaman karşılaştırılamaz çünkü arada sıklet farkı var.Kupa maçında gol atacak birisi varsa bu sadece Umut'tur.O yüzden şu çocuğa ne olur sahip çıkalım.Gerçi iş işten geçti gibi görünüyor adamı psikolojik olarak bitirdik.Taş olsa dayanmaz bize.

Ahmet Faruk
30.04.2010, 10:37
Yetenek vs. konusuna girmeyeceğim.
Bence Umut Şenol Güneşin sistemine uymuyor.
Mesela geçen sene Ersun Hocanın sistemine uyuyordu, önüne atılan paslar falan.
Fakat bu devre yapmaya çalıştığımız oyunu rakip sahada oynama isteğine Umut uymuyor. O pas alış-verişlerini yapamıyor, arkadaşlarını göremiyor vs...

Hee, adam şenol Güneşin sistemine uymadığı halde niye oynuyor derseniz O Güneşin sorunu... Sorun değil dediğim düşünmesi gereken mesele anlamında değil, Şenol Güneşin teknik direktörlük becerilerindeki yetersizlik...

Armağan Dere
30.04.2010, 10:48
Bırakın bu saçma sapan karşılaştırmaları.

Tamam anladık Umut'u eleştiriyorsunuz ama bunu Forlan ve Liverpool ile yapmayın bari.Trabzonspor da bir Liverpool bir Atletico Madrid değil.

Hani annler çocuklarına derler ya ''bak oğlum falanca nasıl,uslu,nasıl çalışkan'' ama anne çocuktan daha da beterdir.Sizin ki de o misal.

İspanya-Türkiye
Atletico Madrid-Trabzonspor
Umut Bulut-Diego Forlan
Atletico Madrid Taraftarı-Trabzonspor Taraftarı

Bunlar hiçbir zaman karşılaştırılamaz çünkü arada sıklet farkı var.Kupa maçında gol atacak birisi varsa bu sadece Umut'tur.

Emredersin!!...Neden olamaz ya da neden olmasın!...Kendimizden siklet olarak alttaki takımlarla mı karşılaştıralım?.. Trabzonspor taraftarı da Futbolcusunu zaman gelir annesi sahiplenir zaman gelir zülumde çektirir...Bu ise onu sevmediğini değil çok sevdiğini gösterir..Ancak Umut'a gelince üstündeki formayı haketmiyor...5 senede bir arpa boyu kendini geliştiremezmisin be adam...Ama senin burda tüm yeteneksizliğiyle körü körüne Umut'u savunmana ne demeli...Ha doğru gole gole yakın en iyi isim(!)..Denedin mi öbürlerini yok

Murat'
30.04.2010, 10:52
Emredersin!!...Neden olamaz ya da neden olmasın!...Kendimizden siklet olarak alttaki takımlarla mı karşılaştıralım?.. Trabzonspor taraftarı da Futbolcusunu zaman gelir annesi sahiplenir zaman gelir zülumde çektirir...Bu ise onu sevmediğini değil çok sevdiğini gösterir..Ancak Umut'a gelince üstündeki formayı haketmiyor...5 senede bir arpa boyu kendini geliştiremezmisin be adam...Ama senin burda tüm yeteneksizliğiyle körü körüne Umut'u savunmana ne demeli...Ha doğru gole gole yakın en iyi isim(!)..Denedin mi öbürlerini yok

Şu ana kadar Umut'la çalışan 5 teknik direktörden daha biliyorsunuz bu işi anlaşılan.

Ne cevherler varmış bizde böyle.

Recep Alkan
30.04.2010, 10:53
Eğer bu karşılaştırmalara giriyorsak hayden yönetim başlığına.

Konu ;

Laporta - Sadri Şener ?

OLCAY ÇAKIR
30.04.2010, 10:53
Ömürlük sözleşmelerimin biri Serkan'a biri de Umut'adır.

Bu değişmez...

Buna çoktan beridir Onur'u...
Yakın zamana kadar da Engin'i ekledim ben...

Sayının artması hepimizin dileğidir...

Erbay
30.04.2010, 10:54
Şu ana kadar Umut'la çalışan 5 teknik direktörden daha biliyorsunuz bu işi anlaşılan.

Ne cevherler varmış bizde böyle.

Hüseyin de böyle yıllarca oynamıştı :)

Recep Alkan
30.04.2010, 10:55

Gittiğinde ki durumu gördük ;)

İki adamın hiç biri monte edilemedi yerine !!

Murat'
30.04.2010, 10:57

Yerini doldurduk zaten Hüseyin'in.Gittiğinde kesin şampiyonduk deniliyordu durum ortada.Hala yerini dolduramadık.

talsuv61
30.04.2010, 10:57
son maçlara bakıyorum bir kasımpaşa bir de eskişehir maçları var.
ikisinde de taraftarı ve arkadaşlarını üzdü Umut.
ancak bir de önümüzüdeki maçlara bakıyorum.adamın önümüzüdeki ilk maçı kupa finali.
fenere yenilmek kupayı kaybetmek çok çok kötü bir durum arkadaşlar.
bunu anlayamayanlar,kavrayamayanlar ateşe körükle gidiyor.
ya 1 haftacık sabredin,hiçbirşey aleyhine yazmayın,hadi deyin aslanım deyin koçum deyin.
Trabzonspor için pozitif olmak,olumlu bakmak,yeneceğiz demek bu kadar mı zor?
bu nasıl bir muhalefet etme isteği,bu nasıl bir eleştirme arzusu,hatta bazıları için bu nasıl bir nefret ve kin ki Trabzonspor sevginiz yok oluyor,final maçı unutuluyor anlamıyorum.
takımlar maçlarını ve zaferleri ancak birlik ve beraberlik duygusu ile kazanır.
burdan bakınca guizayı öven fenerli malesef umuta küfrden Trabzonsporludan daha pozitiftir ve
malesef kural gereği maçı alacaklardır.
buyrun devam edin,inşallah sakatlanır da oynayamaz deyin devam edin.
insanlığımızı bile kaybediyoruz sonra Allahtan başarı bekliyoruz olur mu hiç...

Büyük maçları bahane ediyorsunuz ya hayret bişe,
geçen seneki maçları boşverdim. ilk yarıdaki fener maçını umutla,gs maçını gene umutla bjk bursa maçlarını gene umutla kazandık değilmi?
2. yarıdaki aynı maçlarıda gene umutla kazandıkya bu maçlarda umuta bel bağlıyorsunuz.

Ahmet Faruk
30.04.2010, 10:59

Yıllar sonra Hüseyinin yerinde oynayabilecek bir oyuncu aldılar ve Ceyhun oynamaya başladı...

Umuttan başka kaç tane frveti oldu bu takımın.
5 senedir kaç tane düzgün hocası oldu...

Böyle bir yaklaşım olmaz ya arkadaşlar, yapmayın Allah aşkına...

Erbay
30.04.2010, 11:00
Ben de doldurmadık demiştim zaten Hüseyin-Bursa başlığında. Doldurup doldurulamama meselesinde değilim. Yani Hüseyin'in yerine Tjikuzu'yu alırsan dolmaz tabii. Umut'un yerini dolduramayız çünkü yıllardır gidenin yeri dolmuyor diye düşünüyorsak vay halimize. Vay ki ne vay.

Armağan Dere
30.04.2010, 11:02
Umut Bulut kendisine Trabzonspor'dan iyi bir takım bulsun...İsmimi değiştiririm o kadar ciddiyim... o dediğin 5 teknik direktörde başkanların dayatmalarından dolayı(idare et işte anlamında) bu noktaya geldi bu iş...Eğer ki Umutla 3 yıllık sözleşme daha imzalanırsa ben psikolojik destek almaya başlayacağım çok ciddiyim..Ekranda onu gördükçe ve kaçırdığı pozisyonlar aklıma geliyor etlerim çekiliyor sinirden...

Recep Alkan
30.04.2010, 11:04
Ben de doldurmadık demiştim zaten Hüseyin-Bursa başlığında. Doldurup doldurulamama meselesinde değilim. Yani Hüseyin'in yerine Tjikuzu'yu alırsan dolmaz tabii. Umut'un yerini dolduramayız çünkü yıllardır gidenin yeri dolmuyor diye düşünüyorsak vay halimize. Vay ki ne vay.

He işte, madem kimsenin ikazı olmadan doğruyu bulabiliyorsunuz, o zaman bu doğruyu bulduktan sonra devamını da getirin. İki gün önce bir soru sordum, çok konuşanların hiç birisi cevap veremedi.

Yönetim neden Umut Bulut ile sözleşme yenileme yoluna gidiyor ? Neden satış listesine koymuyor ? Rakamı net olarak bilmesem bile burda ki birçok arkadaşın demesi ile neden 900.000 euro zam yaparak sözleşme yeniliyor ?

Cevaplar soruların içinde arkadaşlar.

Armağan Dere
30.04.2010, 11:04
Hüseyin'in yeri ancak gönüllerdedir(!)..ve Bursa'da öle ahım şahım top oynamıyor ve yaptığı iş gene aynı 3 metre ötesine pas verememek..Hüseyin ve Umut gibi adamlar Trabzonspor'a zarar verir ve veriyorda..

Ahmet Faruk
30.04.2010, 11:05
Yerini doldurduk zaten Hüseyin'in.Gittiğinde kesin şampiyonduk deniliyordu durum ortada.Hala yerini dolduramadık.

Yeri burası değil, uzatmak da istemiyorum :)
Geçen sezon 31. hafta itibari ile 34 gol yemişiz, (Song ilk yarı çok iyi bir form göstermişti)
Bu sezon 31. hafta itibarı ile 29 gol yemişiz...
Niye bunları yazdım, Hüseyin orta sahada oynayan stoperden fazlası değildi maç sahasında...

Saha dışı hakkında yorum yapamam, belki o açıdan arıyor olabiliriz onu...

Erbay
30.04.2010, 11:30
He işte, madem kimsenin ikazı olmadan doğruyu bulabiliyorsunuz, o zaman bu doğruyu bulduktan sonra devamını da getirin. İki gün önce bir soru sordum, çok konuşanların hiç birisi cevap veremedi.

Yönetim neden Umut Bulut ile sözleşme yenileme yoluna gidiyor ? Neden satış listesine koymuyor ? Rakamı net olarak bilmesem bile burda ki birçok arkadaşın demesi ile neden 900.000 euro zam yaparak sözleşme yeniliyor ?

Cevaplar soruların içinde arkadaşlar.

Neden sözleşme yeniliyorlar bilmiyorum. Neden olabilir? En azından "15 gol" atıyor, takıma alışmış, yerli, yedek kalsa sorun yapmaz... Bunlar güzel neden olabilir. Ama o kadar zam yapılacaksa büyük bir hata yaparlar. Umut ilginç bir oyuncu. Çabalar, az iş yapmaz ama sizin birinci hedefinizi gerçekleştiremez. Hedef gerçekleşmese bile "çabaladı, uğraştı ne yapalım olmadı" dersiniz. Attığı gol sayısı da az değildir. Ama bunları hep sahip olduğu imkanlar ve yapamadıklarını düşünmeyerek dersiniz. "Çabaladık, uğraştık ama olmadı" güzel bir bahane olur yönetim için de.

Umut'un geçen sene asla bizim forvetimiz olamayacığını gördük. Sırıttı o takımda. Ziya Doğan'ın az hücum yapan takımında bahaneler boldu. Umut rolünü iyi üstleniyordu. Çok çabalayan, ekmeğini taştan çıkaran adamdı. Ersun Yanal ile en hücumcu takım olduk. Umut sırıtmaya başladı. O Ziya Doğan döneminde gelmeyen ortalar gelince omuzuyla vurmaya başladı. Bu takımda rolünü bulamadı. Yine 15 gol atıyordu ama ya :). Ne eksikti? E koşuyordu elinden geleni yapıyordu. Ama yetmiyordu işte. 18 gol atamadı, veya 17. Hüseyin de öyleydi. Topu oyuna geç sokuyordu ama sokuyordu yani. Biz daha iyisini almak istedik. Daha iyisini alamadık. Daha başarısız olduk. Veya Petkoviç'i gönderdik. Şenol Güneş büyük maçlarda yetersiz görüyordu onu. Daha iyisi almayı düşünmek büyüklüktü bence. Ama Jefferson'ı aldık. Sonuç yine ortada. Şimdi Umut'u göndermeye korkuyoruz. 15 gol atsın, gönüllerin şampiyonu olalım yine, şampiyonluk mu aman boşver dur şimdi strese girmeyelim. Sonra neden şampiyon olamıyoruz. Olamazsın abi. Olamazsın kardeş. Olamazsın ablacım. Bunda mantıkdışı hiçbir şey yok.

el_conquistador
30.04.2010, 11:34
Sanirim arkadasimiz biraz karisitirmis. Alacagi ücret toplam yillik 900bin Avro'dur. 900bin Avro zam söz konusu degil.

ahmet aydın
30.04.2010, 11:34
inşallah en yakın zamanda gider

ahmet aydın
30.04.2010, 11:35
Sanirim arkadasimiz biraz karisitirmis. Alacagi ücret toplam yillik 900bin Avro'dur. 900bin Avro zam söz konusu degil.
yazık o 900 bin avroya

Recep Alkan
30.04.2010, 11:49
Bakın oynadığı takımda mutsuz olmayan hiç kimse yönetime gidip,

Başkanım beni satın, ben burda işe yaramıyorum, taraftar beni istemiyor, heee illa ki takımda beni tutacaksınız o zaman bana zam yapmayın demez. Var mı örnek teşkil edebilecek bir oyuncu bunu diyen ? Yok, anlatmak istediğim farklı, diyorum ki madem bir oyuncu bu kadar kötü, işe yaramıyor, sevilmiyor, bunu yönetim nasıl görmez ? Hemde son zamanlarda eleştiri oklarını üzerine çevirirken !

Umut Bulut'un yetenekleri belli, sınırlı, kimse de inkar etmiyor, kendisi de. Peki neden gelmiş geçmiş onca yönetim yada hoca göndermedi bunu ? burda birkaç gündür olabilecek sebepleri sıraladım, Yine yazayım,

- Umut Bulut gerçekten iyi oyuncu, takıma katkısı tartışılmaz, demek biz göremiyoruz,

- Türkiye şartlarında Umut'tan daha iyisi yok, elimzde zaten bir yabancı var, yönetim ikinci yabancı hakkını kullanmak istemiyor bu mevkiye,

- Umut Bulut ucuz oyuncu, koyun gibi ne dersen ses çıkarmıyor,

- Umut Bulut birileri için kalkan, başarısızlıkta ona vurulurken birileri arkasına yaslanıp rahatça oturuyor,

- Umut Bulut ve yönetim(ler) danışıklı dövüş içinde.

- Yönetim daha iyisini bulamayacağını düşündüğünden topun ağzına gelmek istemiyor, umut'u orda bırakıyor

Bakın iyisi ile kötüsü ile akla gelebilecekler bunlar. Hangi şıktır doğrusu bilinmez. Ama Türkiye şartlarına baktığımda gerçek manada daha iyisini göremiyorum. Kimisinin devamlılığı yok, kimisinin adamlığı !

Dün akşam Liverpool maçını seyredenler görmüştür oyuncuları. Kuyt denen adamı seyrederken aklıma Umut geldi. Mevki olarak birbirlerine çok yakınlar, ikisinin de özellikleri hemen hemen aynı, durmadan koşup, pres, kafa topuna çıkma, istisnasız her maç oynama. Sonra düşündüm, adamlar 30.000 kişi alkış kıyamet gidiyor, biz burda taraftarımıza kendi oyuncumuzu savunuyoruz ? (kıyaslama çok adil olmamış olabilir, ama kendi takımlarının bence aynı kapasitede oyuncuları)

Bu arada para konusunda net bilgim yoktu zaten, burda yazılanlara istinaden konuştum, söyledim de bunu, eğer arkadaşın dediği gibi eğer toplam ücret 900.000 euro ise, kıyamet koparacak hiçbir şey yok,

Yattara, 1,1 milyon euro

Song 1,3 milyon euro

Hiç oynamayan, Zafer, Barış, Sezer, Slva, Murat gibi oyuncuların toplam paraları da hemen hemen bu kadardır.

Önce boş gezenleri temzileyelim, sonra alın teri helallik tartışırız.

magicyattara
30.04.2010, 11:58
Recep,Yattara ilk 3 yıl 300 bin dolara oynadı..o performansa rağmen çıkıp da bunun adını etmedi..
Israrla bunları yazarsanız anlaşamayız..şu an aldığı para Yattara'nın hakkıdır..tabii oynadığı şartlardan bahsediyorum..bu yıl sakatlıktan hiç oynayamadı ama geçen yıl 26 maç oynadı Yattara..bu sözler geçen yıl da sıkça söyleniyordu..

Recep Alkan
30.04.2010, 12:08
Murat abi Ganita da bile Yattara yazsam yapışıyorsun yakama, dur bir rahat rahat yazayım yahu :)

lazkopatfaroz
30.04.2010, 12:10
Acınacak bir durum aranıyorsa transfer sezonunda o kadar acınacak durumdaydınız ki anlatamam...

Recep Alkan
30.04.2010, 12:11
Sadece cevap vermek için cevap vermeyin lütfen...

Her ettiğiniz lafa sizin söyledikleriniz ile karşılık veriyorum, ama seferinde başka birşey çıkarıyorsunuz.

Erbay
30.04.2010, 12:16
Recep abi, Uefa başlığına bak bende Kuyt için bizim bir futbolcumuza benziyor hiç kafa topu indiremedi dedim :) Niye Forlan'a bakmadın abi. Niye hep kötü örneğe takılıyoruz. Kuyt başarısız, Umut başarısız. Eee sonuç? Kim elendi dün? Torres olsaydı Kuyt orada oynamayacaktı. Neyse boşverelim örnekleri. Tamam Umut eleştirildiği kadar kötü bir futbolcu değil. Sırtı dönük oynayamıyor, pas alışverişleri kötü, pozisyon almayı hava topuna çıkmayı bilmiyor. Uzaktan şutları bile dağlara taşlara gidiyor artık ki, bu en önemli özelliğiydi. Umut tamamlayıcı oyuncu birinci forvet değil diye kendimizi kandırıyorduk, yanına forvet gelince hep sonuç hüsran oluyor. Yönetim daha iyisini bulamıyorsa gitsin bence. Ciddi söylüyorum. Daha iyisini bulamamaya korkuyorsa direkt gitsinler hiç arkalarına bakmadan.

Recep Alkan
30.04.2010, 12:26
Kötü örnek mi ? Bunu kuyt için mi diyoruz ? Hemde Liverpool'da oynayan bir oyuncu için ? Yapma kardeşim bari sen yapma :)

Hadi kaldı ki bu adam kötü adam, Umut gibi yetersiz adam. Neden 40.000 kişi alkışlıyor ? Neden ıslıklanmıyor kendi topçusu, hemde elendikleri bir maçtan sonra ? Neden biz burda aman etmayın, yapmayın diyoruz ?

Yahu Umut için kimse Henry yada Messi demiyor ki. Yeteneklerinin farkında herkes, neler yapabileceğini biliyor, ne kattığını da biliyor. Ben şahsım adına söylemlere takılıyorum. Hain, defol git, haram helal vs. Olmuyor, yakışmıyor.

Ve son olarak şunu da ekleyeyim, bir Trabzonlu bile bu takımın kahrını bu kadar çekmez. Ve birgün 3 adet forvet alınacaksa bile Umut satılmamalı. En azından bu forvetlerin katkıları belirginleşe kadar....

lazkopatfaroz
30.04.2010, 12:33
Anlayacağınız türden cevap vereyim o zaman.

Albayrak yönetimi ile bu yönetimi kıyaslamam bile. Aynen Umut ve eski kötü forvetleri kıyaslamayacağım gibi.

Bize bizi taşıyacak forvet lazım. Bunu Dünya'nın her yerinde bulabilirsiniz. Ancak yönetime getirecek kimseyi bulamazsınız. Bulduğunuzu yanlışlarına rağmen öpüp başınıza koyun.

50 kere söyledim var mı başka adam diye kimseden cevap gelmedi .

Yokk kardeşim yokk. Trabzonspor'da başkanlık yapacak adam bulmak çok zor.

Geçmişte bu yönetimden daha iyi yönetim var mıydı? Tartışılır... Ancak bu yönetimin kötünün iyisi olduğu tartışılmaz...

genç61
30.04.2010, 12:35
umut satılmalı bence hic forvetsiz oynayalım gerekirse
hic yoktan pozisyona giremedik deriz
bu adam giriyor surekli heyecanlanıyoruz he attı he atacak diye sonu gene husran ya daga tasa ya kalecinin karnına atıyor bu adam gitsin biz hic stres olmayalım yeterki

genç61
30.04.2010, 12:37
Anlayacağınız türden cevap vereyim o zaman.

Albayrak yönetimi ile bu yönetimi kıyaslamam bile. Aynen Umut ve eski kötü forvetleri kıyaslamayacağım gibi.

Bize bizi taşıyacak forvet lazım. Bunu Dünya'nın her yerinde bulabilirsiniz. Ancak yönetime getirecek kimseyi bulamazsınız. Bulduğunuzu yanlışlarına rağmen öpüp başınıza koyun.

50 kere söyledim var mı başka adam diye kimseden cevap gelmedi .

Yokk kardeşim yokk. Trabzonspor'da başkanlık yapacak adam bulmak çok zor.

Geçmişte bu yönetimden daha iyi yönetim var mıydı? Tartışılır... Ancak bu yönetimin kötünün iyisi olduğu tartışılmaz...
ya bu klubu bu damdan ıyı yonetecek adamlar var ozkan sumer bunun kadar para harcamadı bundan iyi yonetti atay aktug keza oyle faruk ozak keza oyle mehmet alı yılmaz keza oyle belki onun doneminde kotuyduk ama hakkımız yenmiyordu adamın sesi cıkıyordu bu baskan gibi saga soal bos konusmuyordu yonetimden herkesden bir ses cıkmıyordu en azından

ayrıca hicbiri zamanında umut kadar kotu forvetimiz olmadı ve şimdiki kadar forvetsiz kalmadık

Recep Alkan
30.04.2010, 12:38
Sadece içinden çıkabileceğiniz durumlara konuşuyorsunuz. Çıkıp demişsiniz ki,

Umut'u savunurken eski kötü forvetlerden örnekler veriliyor, bu da çok ilginç geliyor,

Daha önce ki söylemlerinizde de de dediniz ki,

Sizlere Nuri Albayraklar lazım, o zaman anlarsınız kıymetini Yönetimin.

Şimdi bende farklı zamanlarda, aynı kişi tarafından söylenen bu laflar için diyorum ki,

bu ne perhiz ne lahana turşusu.

Bir yanda verilen örnek komik, enteresan, ama aynı örnek yönetim kanadına gelince uygulanabilir.

Var mı mantıklı bir yanıtı ?

uftinci
30.04.2010, 12:39
Umut'a bu kadar yüklenenleri anlamıyorum, bugüne kadar takım için bu kadar özveri içinde oynayan tüm maçlarda hemen hemen 90 dakika yer alan ve sahadaki futbolcular içinde en çok efor sarfeden birni bu şekilde yadırgamak bırakın futbol bilgisini insanlıktan uzak geliyor bana.
Tamam yetenekleri kısıtlı,son vuruşları yetersiz olabilir ama, olaya birde umut açısından bakmak lazım, ilk yarıdakiperformansına istinaden sözleşme yenilemiş, eşiyle boşanma sürecinde olani gol atmadığı maçlarda üzerinde seyiric baskısı olan bir adamdan bahsediyoruz.
Umarım şenol hoca karşısına alıp, ne istediklerini ve her 2 tarafın beklentilerini ele alarak gelecek ylın planlaması içerisinde umut'un yer alıp almayacağını net bir dille umut'a ve herkese beyan eder.
Gutiarez'e amadığı paslar ve sonrasındaki umursamaz tavrı yüzünden ona en fazla küfredenlerden biri benim.Geriye dönüp baktığımda hata yaptığımı farkediyorum. Umutta farketmişdirbence. Burda büyüklere düşen görev, takım içindeki uyum ve ahaneki yakalamak olmalı. Önümüzde çok riskli bi kupa maçı var ve forvet olarak büyük olasılıkla umut forma giyecek. Maça gidemeyeceğim ama gidenlerden ricam maçın başında umut'a destek için umut lehine bir tezahürat.

Aklımda bi tezahüt da var nacizane; Umut bulut o o o o o o, fener sen kupayı unut o o o o o o .

lazkopatfaroz
30.04.2010, 12:47
ya bu klubu bu damdan ıyı yonetecek adamlar var ozkan sumer bunun kadar para harcamadı bundan iyi yonetti atay aktug keza oyle faruk ozak keza oyle mehmet alı yılmaz keza oyle belki onun doneminde kotuyduk ama hakkımız yenmiyordu adamın sesi cıkıyordu bu baskan gibi saga soal bos konusmuyordu yonetimden herkesden bir ses cıkmıyordu en azından

ayrıca hicbiri zamanında umut kadar kotu forvetimiz olmadı ve şimdiki kadar forvetsiz kalmadık

Kümede kalma mücadelesi yaptığımızda kim vardı başkanlıkta acaba ?

Atay Aktuğ döneminde belirli bir sürecin sonucunda ortaya çıkan başarı vardı.

Albayrak ne yaptı çok merak ediyorum.

Umut'tan kötü forvetimiz olduğunu söylediler. Attığı gollere göre yorum yaptılar.

Kimse kıyaslama yaparken verdikleri örneklerin 4 yıl sürekli olarak oynayıp oynamadığını yazmamış...