PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Salih Edip
27.04.2010, 17:37
Umut'u savunmak için haftaya görüşeceğiz diyen arkadaşlar.

Umut'un ilk onbirde çıktığı her maçta bu takım iyi top mu oynadı son bilmem kaç senede ?

Böyle savunma şekli mi olur Allah aşkına.

Oynasın Teofilo, Murat Tosun, veya x kişisi Umut kadar ondan sonra konuşalım ;) Hadi Umut kadar değil, takım arkadaşlarına alışana kadar.

Bu saçmasapan argümanla haftaya kazamazsak Umut'u fahri Trabzonsporlu ilan edeceksiniz diye korkuyorum vallahi.Allah'tan klübün anahtarları sizde değil.

bunu anlayın lütfen bir maçla değerlendirme yapmayın .

Onur Civelek61
27.04.2010, 17:59
Ben onu bunu bilmem.Kaleci ile karşı karşıya kaldığında gol olur diye heyecanlanıp ayağa kaldırmıyorsa bu oyuncu Trabzonspor forması altında her maça 11 de başlayamaz.Böyle bi lüksü kimsenin yok.

Vkgz
27.04.2010, 18:25
Güle güle Umut Güle Güle...

esved
27.04.2010, 18:43
bir oyuncunun taraftar tarafından ne denli sevildiğinin en önemli göstergesi forma satışıdır, acaba 10 numara gibi çok özel bir numara trabzonsporda 3 yıldır kaç adet satmış, acaba kaçımız üstünde umutun adı yazan o formayı giymek ister?

ben şahsen üstünde umut'un adı yazdığı sürece 10 numaralı formayı almam da giymem de.

Uğur Demircioğlu
27.04.2010, 18:55
Bir futbolcu bir hafta önce aldığı bu kadar tepkiden sonra nasıl olur da bu kadar amatör bir şekilde kırmızı kart görebilir.Umut bulut şu takımda seni 11 oynatan sürekli oynaman içinde yerine transfer yapmayan zihniyete yazıklar olsun.

vfor
27.04.2010, 18:56
Şu durumda hala inadına Umut Bulut diyorum.

Dün neler olup olmadığını gördük. Bazı kör gözler gör(e)memiş olabilir. O ayrı. :)

evet gör"e"medik ya da sen başka yere bakıyodun.
itiraz ettiği pozisiyonda eskişehirli oyuncu faul yaptı umuta ki hayret ettim ligimizde ilk defa bir faul verilmedi :S bunun üzerine umut itiraz etti, ne dediğini bilmiyorum hakemde sarı kartı verdi.
sonrada bizim futbolcu diye sahaya koyduğumuz umutsuz vaka gitti bir kum torbasına uçan dirsek attı hani bildiğin uçan dirsekti bu. benim kum torbası sandığımda bi insanmış meğer ambülansla hastaneye götürülünce anladım.
ha şimdi hakem hertürlü saçmalığı yapmış olabilir umutsuzun ayağı kırılmış başı yarılmış beyni pörtlemiş olabilir hakem görmemiş olabilir. ama kimse bana Trabzonspor'un sözde kaptanının böyle bi davranışta bulunmasını açıklayamaz.
umarım gerekli ceza kulüp tarafından federasyon beklenmeden verilir...

Egemen
27.04.2010, 19:13
Şu Umut' un çok koşuyor olmasının üzerinden bıkıp usanmadan bir kez daha altetizm göndermesi yapılırsa "Yangın var!!" diye bağıracağım sanırım..

atletizmci umutun yerine güreşçi mehmet yıldızı isteyenler bile var abi..

yangın vaaaaaarr :)

Uğur Demircioğlu
27.04.2010, 19:25
atletizmci umutun yerine güreşçi mehmet yıldızı isteyenler bile var abi..

yangın vaaaaaarr :)

Şu atletizmciyi 4 sene izledik bi iki senede güreşçi izleyelim bakalım ne oluyor.

İbrahim CİHAN
27.04.2010, 19:27
umutu en başta sevmezdim.. bi ara cidden sevmedim.. bu aralar yine sevmemeye başladım.. ikinci yarıya müthiş bi giriş yaptı boş geçmiyodu.. o dönemlerde henüz sözleşme tazelenmemişti.. ne zamanki sözleşme tazelendi umut yine eski umut oldu sanırım sözleşmeden sonra 1 golü var yanlışım olabilir ama en fazla 2dir.. rakip takımı yıpratabilir koşularıyla presiyle ancak bi forvet 10 pozisyona girip 1 tane atabiliyosa bence bırakın Trabzonspor'u süperligde oynamamalı.. bi de her pozisyondan sonra hakeme bi itirazı var.. eskişehir maçında da bu itirazları yüzünden yedi yanlış görmediysem ilk kartı.. bence umut Trabzonspor'daki limitini doldurdu artık.. bize gol atan futbolcu lazım çok koşmasa da olur;)

Great White
27.04.2010, 19:34
Şu atletizmciyi 4 sene izledik bi iki senede güreşçi izleyelim bakalım ne oluyor.

Şunu okuyunca aklıma "Bana mazlumu getiriin" muhabbeti geldi nedense:D

aaahmet61
27.04.2010, 19:40
umudu eleştirelimde.kadroda bu adamdan daha iyi forvet varmı.en azından onu yazın.

lazkopatfaroz
27.04.2010, 20:12
umudu eleştirelimde.kadroda bu adamdan daha iyi forvet varmı.en azından onu yazın.

Evet var. Burak Yılmaz.. Teo hakkında net bilgim olmadığından onun hakkında yorum yapmıyorum.

Ali Can
27.04.2010, 20:14
Şunu okuyunca aklıma "Bana mazlumu getiriin" muhabbeti geldi nedense:D
Çeşke şu an mazlum yanımda olsa :D:D
hıncımı ondan çıkarırdım..

Cem Akyüz
27.04.2010, 20:20
Bundan önceki sezonlarda bazı futbolcularımızı acımasızca eleştiren yetenek sorgulaması yapan kişilerin umut'ta hangi yeteneği görüp savunduklarını merak ediyorum

Barış Mayda
27.04.2010, 20:36
yeterrr...... umut bulutt.......yeter

Barış
27.04.2010, 20:38
Yahu bırakın bu Umut'a hakkımı helal etmiyorum laflarını falan.

Ne hakkınız var adamda :)

emekli sandığı mı veriyor bu adamın maaşını :) bizim üyelik aidatlarıyla adam parasını kazanıyor.

albatros
27.04.2010, 20:43
şahsi görüşümdür, kimseyi bağlamaz:
umut bizi ne öldürür ne oldurur.
umut'la küme düşmeyiz, şampiyon da olmayız.

Sefa
27.04.2010, 20:49
Allah'tan daha beterleri var :D

http://spor.ekolay.net/haber.asp?PID=2623&HaberID=705358

freyzbi
27.04.2010, 20:51
tekrar tekrar yeineliyorum umut futbolcuyu bırakın amatör bi oyuncu bile değil trabzona katkısıda her zman sıfırdır bazıları yok umut pres yapıo oraya buraya koşuo,diyorumki sahada koşmakla pres yapmakla maçmı kazanılır zaten senn takımında iyi bir oyuncu varsa ikide bir oraya buraya koşmana gerek kalmaz topu aldın gibi tutp gitmeyide bilirsin.umutun yerinde başka bir forvet olsaydı soruyorum hangi maçı kaybeder yada berabere kalırdık bunn cevabını bi verelim ltfen.birde umut bu kadar bi takıma faydalı ise nie bu adamı hiçbir takım transfer gündemine almıor adamn sözleşmesi bitiodu kimse görüşmedi nie çünkü adam dediğim gibi amatör bi oyuncu bile değil. Umut hiç şüphesiz bedavayada olsa gitsin bedavayada ancak mahalle takımı alır onu.

güneyli
27.04.2010, 20:59
Umut ne oldurur,ne öldürür.Olduracak bir bir forvetin yedeği olsun artık.Yılda 4 maçta puan kazandırsa yeter.Kaybedilenlerin hesabını yapmaktan daha iyidir.

Erdem Koltuk
27.04.2010, 20:59
şahsi görüşümdür, kimseyi bağlamaz:
umut bizi ne öldürür ne oldurur.
umut'la küme düşmeyiz, şampiyon da olmayız.

Ölmüşle Olmuşa çare yok:)

Murat SİSMAN
27.04.2010, 21:02
Şimdi Hepinize Sorayım Sayın Renkdaşlarım Su Forumda UMUT'a Edilen Sözler Size Edilmiş Olsaydı?
Gol Kralımı Olurdunuz Yoksa Takımdan Kendinizmi Ayrılırdınız? ALLAH askına

Murat SİSMAN
27.04.2010, 21:06

Hızlı Giden Atletizimcinin Misalimi Ne Derler :D

FANATIK61
27.04.2010, 21:09
Umut suc sende degil seni oynatanda...

Yunus Emre SEYHAN
27.04.2010, 21:10
Şimdi Hepinize Sorayım Sayın Renkdaşlarım Su Forumda UMUT'a Edilen Sözler Size Edilmiş Olsaydı?

Eğer Trabzonspor'lu olmasam tabii takımda kalmayı tercih ederim.

Bu kadar yetenek ile büyük takımın golcüsüsün ve bu kadar parayı da Trabzonspor'dan başka hiç bir anadolu takımı vermez.

Profesyonel bir oyuncunun yapması gerekeni yapıyor kendisi. Suç 4 yıldır takım da tutan zihniyette.. Hayır takımda tutabilirsin ama en iyi forvetin Umut olmayacak.

Umut'un en ciddi problemi büyük takımlara ve iyi kapanan takımlara karşı başarılı olamıyor.

Kritik yerlerde gol attığı maç sayısı çok az.

Bir Bobo, Baros vs bunları yapabildiği için iyi oyuncu.

Murat SİSMAN
27.04.2010, 21:12
Eğer Trabzonspor'lu olmasam tabii takımda kalmayı tercih ederim.

Bu kadar yetenek ile büyük takımın golcüsüsün ve bu kadar parayı da Trabzonspor'dan başka hiç bir anadolu takımı vermez.

Profesyonel bir oyuncunun yapması gerekeni yapıyor kendisi. Suç 4 yıldır takım da tutan zihniyette.. Hayır takımda tutabilirsin ama en iyi forvetin Umut olmayacak.

Umut'un en ciddi problemi büyük takımlara ve iyi kapanan takımlara karşı başarılı olamıyor.

Kritik yerlerde gol attığı maç sayısı çok az.

Bir Bobo, Baros vs bunları yapabildiği için iyi oyuncu.

Eğer Trabzonspor'lu olmasam
Renkdaş Be TRABZONSPOR'lu Olsaydı Belkide Bu Kadar Olmazdı

OZDEN61
27.04.2010, 21:44

bu taraftar profiliyle necati gelse ne antalyadaki necati gibi olurdu, makukula gelse ne kayserideki makukula olurdu, baros gelse ne gs deki baros olurdu. bir kere bu taraftarla hicbir sey olmaz. 26 senedir belli zaten. hep kendini üstün ören, hep ben biliyom edaları, hep hocadan daha hoca, hep yönetimden daha yönetici, hep bizim taraftar çok büyük (görüyoz stadda senelerdir aynı şey)... artık ayaklar yere basmalı.

trabzona bir kere trabzonu bilen, sosyal yaşamını bilen hele taraftarını bilen avrupa örmüş bir oyuncu gelmez. gelenide ne hale getiriyorlar forumda yazılanlarla belli. hele forumun kuralları var, bazı mesajlar siliniyor. hele bunun birde sokakta denileni düşünün, umutun psikolojisini düşünün. deliye 40 kere deli dediniz oldu deli. halbuki o deli siz diyenlerden daha akıllı.

Mustafa Ayazoğlu
27.04.2010, 21:47
Her yıl 15 gol atar sonuçta Trabzonspor da oynuyor. Trabzonspor'u şampiyon yapan bir golcü olabilir mi?

Hayır.

Şenol Güneş ve Sadri Şener bunu kesinlikle anlamış olması gerekiyor artık.

Çakıroğlu İhsan
27.04.2010, 21:49
bu taraftar profiliyle necati gelse ne antalyadaki necati gibi olurdu, makukula gelse ne kayserideki makukula olurdu, baros gelse ne gs deki baros olurdu. bir kere bu taraftarla hicbir sey olmaz. 26 senedir belli zaten. hep kendini üstün ören, hep ben biliyom edaları, hep hocadan daha hoca, hep yönetimden daha yönetici, hep bizim taraftar çok büyük (görüyoz stadda senelerdir aynı şey)... artık ayaklar yere basmalı.

trabzona bir kere trabzonu bilen, sosyal yaşamını bilen hele taraftarını bilen avrupa örmüş bir oyuncu gelmez. gelenide ne hale getiriyorlar forumda yazılanlarla belli. hele forumun kuralları var, bazı mesajlar siliniyor. hele bunun birde sokakta denileni düşünün, umutun psikolojisini düşünün. deliye 40 kere deli dediniz oldu deli. halbuki o deli siz diyenlerden daha akıllı.

Umutun bizim takıma yakışmadığını düşünüyorum yani her zaman ki fikrimdeyim amma velakin yazdıklarınıza katılmamak elde değil.

Uğur Ö.
27.04.2010, 22:01
Kaç senedir sıktı artık derhal gönderilsin bukadar kişi tepki veriyorsa demekki kötüsün umut

Ömer TOPAL
27.04.2010, 22:02
evet gör"e"medik ya da sen başka yere bakıyodun.
itiraz ettiği pozisiyonda eskişehirli oyuncu faul yaptı umuta ki hayret ettim ligimizde ilk defa bir faul verilmedi :S bunun üzerine umut itiraz etti, ne dediğini bilmiyorum hakemde sarı kartı verdi.
sonrada bizim futbolcu diye sahaya koyduğumuz umutsuz vaka gitti bir kum torbasına uçan dirsek attı hani bildiğin uçan dirsekti bu. benim kum torbası sandığımda bi insanmış meğer ambülansla hastaneye götürülünce anladım.
ha şimdi hakem hertürlü saçmalığı yapmış olabilir umutsuzun ayağı kırılmış başı yarılmış beyni pörtlemiş olabilir hakem görmemiş olabilir. ama kimse bana Trabzonspor'un sözde kaptanının böyle bi davranışta bulunmasını açıklayamaz.
umarım gerekli ceza kulüp tarafından federasyon beklenmeden verilir...

yumrugu atan umut ya oldunuz unicef üyesi sivrisinege bile kıyamayan nacizane acıma duygusu besleyen insan tiplemesi..neyi açıklayamaz kimse ben açıklarım sana sabah kadar ama sen anlayamazssın...Adam gol atcam diye ivesanın kramponları gözüne giriyorsa o adama attıgı dirsekte o kadar haklıydı iyide yaptı keşke daha destekli vursaydı...Sizin gibi düşünenler oldukça ben dahada gaddar olucam....!

Erdem Koltuk
27.04.2010, 22:06
Bu arada "Umut Bulut" başlığını açan arkadaş artık üye değil:):) Adam pişman olup üyeliğini kapatmış sanırım:):)

Tolga Kurt
27.04.2010, 22:06
İlla tribünlerde umutun aleyhinde tezahuratlarmı yapılsın gönderin işte .s

Ömer TOPAL
27.04.2010, 22:07
Şu durumda hala inadına Umut Bulut diyorum.

Dün neler olup olmadığını gördük. Bazı kör gözler gör(e)memiş olabilir. O ayrı. :)

arka sayfalarda kalmasın.....

SiNaNi
27.04.2010, 22:18
tahminlerime göre kupa finalinden sonra şenol güneş budama yapacak.bence şenol hoca umut buluta inanmıyor göndermese bile forvete takviye yapacak bu sayede forvet hattımız umut gibi yeteneksiz bir adama mahkum kalmayacak

UNdocab
27.04.2010, 22:21
Özetle konu şu arkadaş Trabzonsporun forveti yılda 25 gol atacak atamıyorsa başka bir forvet alınır. o kadar!

Cafer Bulur
27.04.2010, 22:22
Nasilki hüseyinin gecen sezon gitmesi gerekiyorda ayni sey su anda umut icinde gecerli.

Umut un misyonu dolmustur ve bu denli tartisilan bir futbolcunun takima verecegi cok sey olamaz.

Umut gibi yetenekleri kisitli olan bir futbolcu vazgecilmez degildir ve bu is artik tadinda birakilmalidir.

Sefa
27.04.2010, 22:23
Benim bir de anlamadığım şu Umut 3 yıldır böyle de bu taraftar Umut ile bir yere varılamayacağını Kasımpaşa maçında mı anladı :confused:

Uğur Demircioğlu
27.04.2010, 22:23
Nasilki hüseyinin gecen sezon gitmesi gerekiyorda ayni sey su anda umut icinde gecerli.

Umut un misyonu dolmustur ve bu denli tartisilan bir futbolcunun takima verecegi cok sey olamaz.

Umut gibi yetenekleri kisitli olan bir futbolcu vazgecilmez degildir ve bu is artik tadinda birakilmalidir.

Aynen katılıyorum sözlerine kardeş.Misyonunu dolduran futbolcu gitsin.Başka takımda başarılı olur ya da olmaz bu bizi ilgilendirmemeli.Nasıl bugün gs necati ümit karanı yollayabiliyorsa biz de umutu rahatça yollamalıyız.

Kadir
27.04.2010, 22:24
Umarım tez zamanda kurtuluruz..

Hami_41
27.04.2010, 22:25
dün umut yokken birşey yapamadık diyen arkadaş 10 kişi kaldığımızın farkında değilmiydi acaba...
nasıl bir mantık ..?

Cafer Bulur
27.04.2010, 22:27
Benim bir de anlamadığım şu Umut 3 yıldır böyle de bu taraftar Umut ile bir yere varılamayacağını Kasımpaşa maçında mı anladı :confused:
Hayir,gecen sezon ve bu sezon umut un bu takimin forveti olamayacagini ortaya koymustur.

OZDEN61
27.04.2010, 22:31
Gönderin, tez zamanda gitsin diyenler ; umutun bu hale gelmesinde, taraftarın önünde olmasında, herkesce görülen eksiklerine ragmen devamlı ilk 11 de başlamasına sebep kim. Şenol hoca. ama 4. kez gelmiş, Trabzonlu diye eleştirilmiyor. hadi onada diyin bakalım umuta yaptığınız lafları. Yapamazsınız, yemez... Umutu bu hale getiren taraftarın önüne atan şenol hocadır. ilk 11 de başlatmasa sonradan oyuna soksa hem umut için hemde taraftar için iyi olacaktı.

Cafer Bulur
27.04.2010, 22:33
Gönderin, tez zamanda gitsin diyenler ; umutun bu hale gelmesinde, taraftarın önünde olmasında, herkesce görülen eksiklerine ragmen devamlı ilk 11 de başlamasına sebep kim. Şenol hoca. ama 4. kez gelmiş, Trabzonlu diye eleştirilmiyor. hadi onada diyin bakalım umuta yaptığınız lafları. Yapamazsınız, yemez... Umutu bu hale getiren taraftarın önüne atan şenol hocadır. ilk 11 de başlatmasa sonradan oyuna soksa hem umut için hemde taraftar için iyi olacaktı.
Senol hoca mecburen oynatiyor.

Teofilo uyum saglayamadi,burak umuttan daha kötü ve murat tosun un durumu ortada.

Eger gelecek sezonda umutla devam edilirse senol hoca bu konuda elestirilebilir su anda degil.

Mehmet Fatih Silik
27.04.2010, 22:36
Duyarsan ağlama canım forvetim
Ben her gün ölüp kahrolmaya alıştım
Bazen evimizde bazen deplasmanda
Yüzdeyüzlük golleri atamayi$ina alıştım

Dediler Umut için üzme kendini
Bilemezler içimdeki $ampiyonluk hasretini
Sana bağlamışım ben gollerimi
Kanser etsende kaciri$ina alıştım

Heyecanli bekleyi$in sessizliğinde
Geçiyorum kendimden sac kalmaz bende
Bazen evimizde bazen deplasmanda
İsmini haykırıp kahrolmaya alıştım

Bir garip aşığım sevdim gönülden
Felek yar etmedi $ampiyonlugu Fener aldı elimden
Derdim yetmez gibi Umut yüzünden
Her sene sana katlanmaya alıştım

Ömrüm yetmez $ampiyonluk göremeden ölürsem
Umut gibi forvetlerimiz türerse
Sen aldirma canim forvetim
Bu bu cileye ali$tim

Ferdi Tayfur'un Ali$tim adli cali$masi ne de güzel sana yazilmi$ be Umut :) Ben de parcadaki gibi ali$tim i$te...!

Uğur Demircioğlu
27.04.2010, 22:36

İyi diyorsun hoş diyorsun da Umutun takımda alternatifi olmamasının suçu da yönetim.Burda Şenol hocanın ne suçu var onu anlamadım.Forvet transferi yapmazsan bu takıma teknik direktör ne yapsın.Umut bu takımda direk oynayacak futbolcu değil.Şimdiye kadar taraftar iyi niyetli olduğu için seviyordu.Son maçlarda yaptığı hareketlerde bu düşünceleri aksine çevirdi. Şimdi taraftarların çoğunluğu onu takımda istemiyor.

OZDEN61
27.04.2010, 22:55
suç başkalarındaysa umuta bu kadar yüklenmenin sebebi ne? böyle yapınca dahamı iyimi olacak, suç başkalarındaysa başkalarına yüklensenize. bu yazdıklarıma göre körü körüne umutcu yorumu cıkmasın, bende hatalarını görüyorum ama aşağılayıp, dalga geçmenin gereği yok. onun yerine koyun kendinizi. psikolojisinin nasıl olduğunu düşünün. trabzonsporun bir oyuncusu olarak seviyorum onu, giydiği forma için seveceğim de.

Sevdamız_Bir
27.04.2010, 23:02
İyi diyorsun hoş diyorsun da Umutun takımda alternatifi olmamasının suçu da yönetim.Burda Şenol hocanın ne suçu var onu anlamadım.Forvet transferi yapmazsan bu takıma teknik direktör ne yapsın.Umut bu takımda direk oynayacak futbolcu değil.Şimdiye kadar taraftar iyi niyetli olduğu için seviyordu.Son maçlarda yaptığı hareketlerde bu düşünceleri aksine çevirdi. Şimdi taraftarların çoğunluğu onu takımda istemiyor.

Görüşlerinize katılıyorum. Birçok yerde ben de bunu ifade etmeye çalışmıştım. Burada asıl mesele Umut veya Şenol hoca değildir. Bu yıl süper ligdeki berbat durumumuzun, gol yollarında sıkıntı yaşamamızın esas sorumlusu yönetimdir. Broos'u getirdiler sonra Şenol hocanın transferi için onun kuyusunu kazdılar. Yıllardır yaşadığımız gol ve golcü sıkıntısını gördükleri halde takıma adam akıllı bir golcü transfer edemediler. Gittiler Kolombiya gibi bir ülkeden daha önce hiç yurt dışı tecrübesi yaşamamış kendi liginde de gol kralı olmuş zavallı bir adamı getirdiler. Şu çok açık ki süper ligin sikleti Teofilo'ya göre çok ağır. Bu adamın gerçek performansını görmemiz için aylar geçmesi lazım. Ancak şu ana kadar hiçbir nane göremedim ben şahsen. Bize sezonun ikinci yarısı için transfer edilmesi gereken forvet çabuk uyum sağlayacak, gol yollarında da etkin biri olmalıydı. Kim olabilirdi derseniz o tartışılır. Ben fb li Semih derim, Antalyasporlu Necati derim. Kamanan vs. Yani elbet Teofilo'dan daha çabuk sürede katkı sağlayacak bir oyuncu alınabilirdi. Görüyorsunuz işte Teo'yu... Adam ayakta durmakta dahi güçlük çekiyor. Takıma ne zaman kakı sağlayacağı da belli değil. Yazık değil mi onun transferiyle uğraşılıp verilen çuvalla paraya???

Yani diyeceğim o ki şurada futbolculara gerektiğinde tepki gösterelim göstermesine de esas suçlu olan yönetimi de görmezden gelmeyelim. Kulübü şimdiye kadar en büyük miktarda borçlandıran yönetim Sadri Şener ve ekibinin yer aldığı yönetimdir. Tepkimizi biraz da onlara koyalım. "Bu kadar para harcadınız da hangi başarıyı yakaladınız???" diye.

Uğur Demircioğlu
27.04.2010, 23:06
Ben Umutu severdim son yaşanan olaylara kadar.(özellikle kasımpaşa maçındaki olaylardan sonra). Özellikle geçen sezondan bu yana kaçırdığı pozisyonlar vs. ama uğraştığı didindiği için kızmıyordum ona.Yeteneği yok napsın kapasitesi bu kadar diyordum.Üzülüyordum da açıkçası.Ancak dediğim gibi son maçlarda yaptığı tavırlar ne yazık ki onun hakkındaki düşüncelerimi aksine çevirdi.Hiçbir futbolcu Trabzonspor kulübünden büyük değildir.Nasıl Ömer Aysanın ipi çekildi nokta konuldu Umut içinde aynısının yapılması taraftarıyım.

JoKeR™
27.04.2010, 23:10
Ya belki taraftar olarak çok yükleniyoruz bu adama ama hak ediyor kardeşim 1 değil 2 değil 3 değil 4 değil bu yeter ya yeter biyere kadar

Sevdamız_Bir
27.04.2010, 23:28
Umut için birkaç kelam edecek olursam... Daha önce de dediğim gibi bu adamın en önemli özelliği rakibe hücumda top yaptırmaması, dolayısıyla rakibin oyun kurmasını engelleyerek uzun topa zorlaması. Böylelikle top bizde daha fazla kalır ve oyunu yönlendiren biz oluruz. Bu şekilde rakip daha çabuk yorulurken biz top yaptığımız için oyunun sonuna kadar diri kalırız. Nitekim bunun en bariz örneğini bjk maçında gördük. Adamlar bizim pas organizasyonumuza karşı çoğunlukla kendi yarı sahalarına çekildiler. Oyunun hakimi de biz olduk. Diğer taraftan Eskişehir maçında da tam tersini gördük. Umut'un pres gücü olmayınca rakip kendi oyununu rahat kurdu. Defans elemanları daha sık hücuma çıktı. Top almaya çalışan taraf biz olduğumuz için takım halinde de çok yorulduk. Son dakika golünü de sırf şu yorgunluk yüzünden yedik.

Şunu herkesin kabul etmesi gerekir ki Umut'un golcülük yeteneği yok denecek kadar az. Tekniği de çok zayıf. Ama şu var ki hiç kimse onun kadar rakibe basıp da çok sık gol pozisyonuna giremez. Ancak hiç kimse de onun kadar gol pozisyonuna girip de bu kadar gol kaçıramaz. Kendi çabasıyla veya bir başkasının asistiyle gol pozisyonuna girmesi çok güzel. Harika. Fakat şu var ki çok basit pozisyonlar kaçtıkça takım daha fazla stres altına giriyor, moraller daha da bozuluyor ve birçok maçta da şahit olduğumuz üzere defansın gardı düşüyor ve golü yiyoruz.

Benim Umut için kanaatim Trabzonspor'da şansını yeterince denediği yönünde. Artık başka bir takıma transfer olması lazım. Keşke şimdiye kadar yönetim iyi bir golcü transfer edebilseydi de onunla beraber hücumda daha iyi işler çıkarabilseydi. Umut'tan bu kadar arkadaşlar. Gol namına daha fazlasını beklemeyin. Kırmızı karta gelince... Bence çok da üzerine gidilmesi gereken bir durum değil. Şimdi ona en fazla küfredebilirsiniz. Netice ne olacak??? Bu bizi daha iyi bir noktaya mı getirecek??? Bu soruların cevabını verip ona göre hareket etmemiz lazım. Bence bize düşen yönetime tepki göstermek ve iyi bir golcü transferi istemek.

Samet İslamoğlu
27.04.2010, 23:49

Söylediklerine kesinlikle katılıyorum.Bizim taraftarla başarı yakalamak cidden çok güç.Yakında kendi taraftarımızdan nefret edicem artık oraya geldi durum:S

OZDEN61
27.04.2010, 23:52
Umut için birkaç kelam edecek olursam... Daha önce de dediğim gibi bu adamın en önemli özelliği rakibe hücumda top yaptırmaması, dolayısıyla rakibin oyun kurmasını engelleyerek uzun topa zorlaması. Böylelikle top bizde daha fazla kalır ve oyunu yönlendiren biz oluruz. Bu şekilde rakip daha çabuk yorulurken biz top yaptığımız için oyunun sonuna kadar diri kalırız. Nitekim bunun en bariz örneğini bjk maçında gördük. Adamlar bizim pas organizasyonumuza karşı çoğunlukla kendi yarı sahalarına çekildiler. Oyunun hakimi de biz olduk. Diğer taraftan Eskişehir maçında da tam tersini gördük. Umut'un pres gücü olmayınca rakip kendi oyununu rahat kurdu. Defans elemanları daha sık hücuma çıktı. Top almaya çalışan taraf biz olduğumuz için takım halinde de çok yorulduk. Son dakika golünü de sırf şu yorgunluk yüzünden yedik.

Şunu herkesin kabul etmesi gerekir ki Umut'un golcülük yeteneği yok denecek kadar az. Tekniği de çok zayıf. Ama şu var ki hiç kimse onun kadar rakibe basıp da çok sık gol pozisyonuna giremez. Ancak hiç kimse de onun kadar gol pozisyonuna girip de bu kadar gol kaçıramaz. Kendi çabasıyla veya bir başkasının asistiyle gol pozisyonuna girmesi çok güzel. Harika. Fakat şu var ki çok basit pozisyonlar kaçtıkça takım daha fazla stres altına giriyor, moraller daha da bozuluyor ve birçok maçta da şahit olduğumuz üzere defansın gardı düşüyor ve golü yiyoruz.

Benim Umut için kanaatim Trabzonspor'da şansını yeterince denediği yönünde. Artık başka bir takıma transfer olması lazım. Keşke şimdiye kadar yönetim iyi bir golcü transfer edebilseydi de onunla beraber hücumda daha iyi işler çıkarabilseydi. Umut'tan bu kadar arkadaşlar. Gol namına daha fazlasını beklemeyin. Kırmızı karta gelince... Bence çok da üzerine gidilmesi gereken bir durum değil. Şimdi ona en fazla küfredebilirsiniz. Netice ne olacak??? Bu bizi daha iyi bir noktaya mı getirecek??? Bu soruların cevabını verip ona göre hareket etmemiz lazım. Bence bize düşen yönetime tepki göstermek ve iyi bir golcü transferi istemek.

yorumunuza katılıyorum. umut un kalmasını istiyorum, evet umut rakip defansı yoruyor cıkmasına engel oluyor ama gol vurusu eksik. işte bu yüzden yanında bi forvet daha oynamalı. o da teo oynamalı. her maç böyle oynamalılar. ama şenol hocanın sistemi tek forvet üzerine genelde. son maçlarımı böyle oynasak keşke.

Cem Kıran
28.04.2010, 00:00

Benim Umut için kanaatim Trabzonspor'da şansını yeterince denediği yönünde. Artık başka bir takıma transfer olması lazım. Keşke şimdiye kadar yönetim iyi bir golcü transfer edebilseydi de onunla beraber hücumda daha iyi işler çıkarabilseydi. Umut'tan bu kadar arkadaşlar. Gol namına daha fazlasını beklemeyin. Kırmızı karta gelince... Bence çok da üzerine gidilmesi gereken bir durum değil. Şimdi ona en fazla küfredebilirsiniz. Netice ne olacak??? Bu bizi daha iyi bir noktaya mı getirecek??? Bu soruların cevabını verip ona göre hareket etmemiz lazım.Bence bize düşen yönetime tepki göstermek ve iyi bir golcü transferi istemek.

Karaladığım yerler için bişey söylemek istiyorum..

Dediklerin doğru olabilir ama maç sonucu beraberlik ya da yenilgi olunca benim için baskı yapmanın ne anlamı kaldı?

İlerde ayağında top tutan, takımın ortasahasını kendine yaklaştırıp verkaçlara girip kendine gol pozisyonu üreten..

Tekniği ve bitirici özelliği olan bir forvet girip maçı 2-0 alacaksa...

Varsın rakip takım uzun toplarla çıkmasın, varsın rakip takımın defansı yorulmasın...

Ben 2 tane atıp çıktım mı? gerisi teferruattır benim için..

Kusura bakma kardeşim senın söylediklerine göre bir şey değil bu dediğim ama dışardan birini getirip koysam çok koşabilen ve çok koşmaktan başka bişey yapamayan Umut'un yaptığını yapar..

hamucera
28.04.2010, 00:25
İlla tribünlerde umutun aleyhinde tezahuratlarmı yapılsın gönderin işte .s

her maç yapılan bir şey, sanki yapılmıyormuş gibi yazmanıza gerek yok, takip etmiyorsanız bilemem

geçen sene özellikle Selman Hüseyin için sütekli olumsuz söylerdi, hatta Hüseyin gidince şampiyonuz diyenlerde çok çok fazlaydı, şimdi sıra Umut'ta seneye bakalım kim seçilecek

dün umut yokken birşey yapamadık diyen arkadaş 10 kişi kaldığımızın farkında değilmiydi acaba...
nasıl bir mantık ..?

bunu diyen arkadaş burada yazanlara göre söylüyor, malum Umut varken 10 kişi oynuyoruz varlığı ile yokluğu belli değil diyenler, kırmızı kart gördüğünde sevinçten takla atanlar daha sonra eleştirinin dozunu artırmaktan geri kalmadılar,

Sevdamız_Bir
28.04.2010, 00:27
Karaladığım yerler için bişey söylemek istiyorum..

Dediklerin doğru olabilir ama maç sonucu beraberlik ya da yenilgi olunca benim için baskı yapmanın ne anlamı kaldı?

İlerde ayağında top tutan, takımın ortasahasını kendine yaklaştırıp verkaçlara girip kendine gol pozisyonu üreten..

Tekniği ve bitirici özelliği olan bir forvet girip maçı 2-0 alacaksa...

Varsın rakip takım uzun toplarla çıkmasın, varsın rakip takımın defansı yorulmasın...

Ben 2 tane atıp çıktım mı? gerisi teferruattır benim için..

Kusura bakma kardeşim senın söylediklerine göre bir şey değil bu dediğim ama dışardan birini getirip koysam çok koşabilen ve çok koşmaktan başka bişey yapamayan Umut'un yaptığını yapar..

Dostum ben de diyorum ki Umut Bulut golcülük itibariyle fazlasını yapamaz. Yetenekleri sınırlıdır. Ben kendisini stil olarak kesinlikle beğenmiyorum fakat işe yaradığı yerleri de küçümsememek lazım. Takım oyununa katkısı büyüktür. Yanında Fatih Tekke gibi bir oyuncumuz olsaydı inan ki hücumda gol sorunu yaşamazdık.

Şimdi elde ondan daha çok işe yarayacak, daha fazla verim alabileceğimiz futbolcu olsa Şenol hoca mutlaka Umut yerine onu tercih ederdi. Fakat yooook. Şu durumda ne yapabiliriz. Ben bu noktaya dikkat çekmek istiyorum ve diyorum ki yönetimin sezon ortasında bize daha çabuk uyum sağlayabilecek, teknik kapasitesi yüksek ve bitiriciliği iyi olan bir golcü transfer etmesi gerekiyordu. Problem buradadır. Yani bizi Umut'tan gol beklemeye mahkum eden yö-ne-tim-de-dir. Umut bu takımda hücum presçi, orta sahaya yardımcı ve bir sürpriz golcü olarak iş yapar. Fakat golcülük noktasında ondan verim alamayız. KAliteli bir golcünün transfer edilmesi şart.

Salih Edip
28.04.2010, 00:34
Umutun yanında bir golcü olsa Umut 2.ci adam olsa iyi olacak diyorsunuz da , kasımpaşa maçındaki yaptıklarını tekrarlamayacağı ne malum.

veya colman ve alanzinho takımda kalıcaksa eğer , selçuk - colman - alanzinho umut + bir forvet daha nasıl oynatıcaz takımda kaldı ki yattara da gelecek yani hangi birini kesip umutu koyacaz :S

esas olan Trabzonsporun başarısıdır , biz Umut iyi oynasın diye adam alamayız yanına .

Cem Kıran
28.04.2010, 00:36
Dostum ben de diyorum ki Umut Bulut golcülük itibariyle fazlasını yapamaz. Yetenekleri sınırlıdır. Ben kendisini stil olarak kesinlikle beğenmiyorum fakat işe yaradığı yerleri de küçümsememek lazım. Takım oyununa katkısı büyüktür. Yanında Fatih Tekke gibi bir oyuncumuz olsaydı inan ki hücumda gol sorunu yaşamazdık.

Şimdi elde ondan daha çok işe yarayacak, daha fazla verim alabileceğimiz futbolcu olsa Şenol hoca mutlaka Umut yerine onu tercih ederdi. Fakat yooook. Şu durumda ne yapabiliriz. Ben bu noktaya dikkat çekmek istiyorum ve diyorum ki yönetimin sezon ortasında bize daha çabuk uyum sağlayabilecek, teknik kapasitesi yüksek ve bitiriciliği iyi olan bir golcü transfer etmesi gerekiyordu. Problem buradadır. Yani bizi Umut'tan gol beklemeye mahkum eden yö-ne-tim-de-dir. Umut bu takımda hücum presçi, orta sahaya yardımcı ve bir sürpriz golcü olarak iş yapar. Fakat golcülük noktasında ondan verim alamayız. KAliteli bir golcünün transfer edilmesi şart.

Dediklerinde haklısın kardeşim...

Ben zaten sadece karaladığım yerler için yorum yaptım..

Diğer dediklerine katılıyorum yani:)

M.Kılıç50
28.04.2010, 00:48
Bazilari cidden Rooney ile Yarisiyor dediginde senden birsey beklemis...

Sen Kac Senedir Ayni Umut Bulut´sun ;)

Emirhan Makul
28.04.2010, 00:53

Hayır sadece insanlar isyan noktasına geldi.

Şahsen ben Kendi sahamızda oynadığımız Sivas maçında ümidi kestim sezon başında "Gol kralı olacaktır ne olursa olsun güveniyorum" dediğim umuttan.

Çünkü o maçda kalenin önünden 3 tane topun 1 ini stad dışı 2 sini tribünlere yolladı.

Armağan Dere
28.04.2010, 00:56
Bazilari cidden Rooney ile Yarisiyor dediginde senden birsey beklemis...

Sen Kac Senedir Ayni Umut Bulut´sun ;)

Rooney'e hakarettir Umut ile aynı cümlede geçmek...Lütfen itinayla seçelim sözlerimizi

el_conquistador
28.04.2010, 00:57
Nihayet Umut'ta beklenen patlamayı gördünüz di mi? Bir oyuncunun üzerine bu derece gidilirse, bunca zaman hakkında bahisler ileri sürülürse, kehanetlerle basında ön plana çıkarılırsa ve seyirci önüne atılıp hedef adam durumuna getirilirse mücadele etmekten bir an geri kalmayan bu genci işte böyle peş peşe sarı kartları görüp dışarı atılır hale getirirsiniz.

Umut'la bu denli uğraşarak disiplini sağlayamayıp, on paralık sorunları dev yapanların gözü aydın olsun. Şimdi söyleyin bakalım suçlu, hatalı kim? Bu arada Umut'un da hakeme sürekli olarak tüm ikazlarına rağmen itiraz etmeyi sürdürmesi de elbette affedilir gibi değil. Sanki kendini attırmaya davetiye çıkardı. Umut Bulut'un sahada olduğu dakikalarda oyun iki takım açısından da dengeli geçiyordu. Ancak o atıldıktan sonra oyun üstünlüğü, pozisyon zenginliği ve inisiyatif tamamen Eskişehirspor takımının eline geçti. Bu dengesizlik Onur'u kalesinde adeta devleştirdi. Tek başına Eskişehirspor forveti ile kıyasıya mücadele edip özellikle ilk yarı boyunca onlara gol imkanı vermedi.

CEYHUN DOĞRU KARARDI
Onur'a en çok destek veren Egemen ve sağ bek Serkan oldu. Sıkıntı, orta alanda ve burada bir türlü yer bulamayan bu alan oyuncularında gözüktü. Savunma ve ileri uç arasındaki iletişimi gereği gibi kuramadılar. Dolayısı ile dün akşam akıcı futbolunu ortaya koyamayıp rakibinin dümen suyunda kaldı.

İkinci yarıda durumu fark eden Şenol Güneş, orta alanı sağlamlaştırmak için doğru bir tasarrufla Ceyhun'u oyuna aldı. Ancak bu tedbir de Eskişehir'in akınlarını durdurmaya yetmedi. Ev sahibi takım, seyircisinin de durmak bilmeyen tezahüratlı desteği ile sürekli Trabzonspor kalesi karşısında skoru bozmak için tüm hücum aksiyonlarını denedi.

Toplam 64 dakika 10 kişi mücadele eden Trabzonspor'da kaleci Onur uzatma dakikalarında Ümit'in golüne engel olamayınca bordo mavililer Eskişehir'den puansız döndü.

Necmi Perekli

http://www.ligtv.com.tr/Yazarlar.aspx?r=1&hid=71466

yakarcı
28.04.2010, 01:22

umut naptı dünkü maçta 1 dakikada 2 sarı kart bu takımdan ayrılsın diiyorum istemiyorsun neden umut gol atıyomuda umutu begencez umut golcü degil golcü degil

yakarcı
28.04.2010, 01:23
umut bulut trabzon taraftarına bile bile inadına ızdırap çektiriyo

Barış
28.04.2010, 01:44
gol kaçırman falan bi yana, şu kendini atıp penaltı bekleme işini bi an önce bırak. olmayan bi şey için de gidip itiraz etme.bize üçkağıtla kazanılmış penaltı lazım değil.

jaymz
28.04.2010, 02:34
umutun üstüne gitmeyelimmiş.. niye gitmicez üstüne ya.. yerle bir olsun.. suratını görmek istemiyorum.. iyi niyetli adam bencil olmaz takımını yarı yolda bırakmaz..

koşuyormus rakip takımı yoruyormus top cıkartmıyomus.. az özelliğe bakarmısın allah aşkına.. dünyada hep bu tarz forvet adamları aranıyo gercekten sen koş top cıkartmasınlar.. koşmak ne demektır bundan basit ne olabilir.. bir takım defansımız bu ortasahamız bu ileriye de koşan bi adam mı koyalım diye takım kurar..

umutun iyi bi golcü olmasına imkan yok çünkü yetenek yok. ne kadar kafası rahat olsun sorunu olmasın en fazla kırmızı kart görmez 1-2 tane boş kaleye kacırmaz.

bana 2 trilyon verin umuttan daha fazla koşup gol kaçırmazsam adam değilim..

Halit Akyüz
28.04.2010, 02:38
Yeter yaaaaaaaaaa

jaymz
28.04.2010, 02:59
umutun üstüne gitmeyelimmiş.. niye gitmicez üstüne ya.. yerle bir olsun.. suratını görmek istemiyorum.. iyi niyetli adam bencil olmaz takımını yarı yolda bırakmaz..

koşuyormus rakip takımı yoruyormus top cıkartmıyomus.. az özelliğe bakarmısın allah aşkına.. dünyada hep bu tarz forvet adamları aranıyo gercekten sen koş top cıkartmasınlar.. koşmak ne demektır bundan basit ne olabilir.. bir takım defansımız bu ortasahamız bu ileriye de koşan bi adam mı koyalım diye takım kurar..

umutun iyi bi golcü olmasına imkan yok çünkü yetenek yok. ne kadar kafası rahat olsun sorunu olmasın en fazla kırmızı kart görmez 1-2 tane boş kaleye kacırmaz.

bana 2 trilyon verin umuttan daha fazla koşup gol kaçırmazsam adam değilim..

hos_cocuk61
28.04.2010, 04:20
Bu başlık ve diğer başlıklarda gözlemlediğim kadarı ile bazı futbolcu melekleri özellikle...

Haftaya;

Teofilo maçta gol atamasında Umut takımda kalsın.

Trabzonspor haftaya galip gelemesinde Umut takımda kalsın mantığı ile bakıyor.

Bu kişilerin Trabzonspor umurunda değil. Bu kişiler forumda komik olmaya çalışan kişiler.

Çok enteresan dimi, Umut'u savunurken Umut'u eleştirenlere, bu kadar eleştirmeyin "destek olalım" diyorlar; ama demekki desteği sadece Umut'a veriyorlar ki, Teo'nunda gol atmasını istemiyorlar. Hatta Trabzon'unda Umut'suz galip gelmesini istemiyorlar ki Umut takımda kalsın.

Bu melekler bazen o kadar komik oluyorlarki 4 senedir takıma bir başarı kazandıramıyan en büyük özelliğide "gol kaçırmak" olan bir oyuncuyu var güçleri ile savunup. Takımda kalması için binlerce fıkra ve masal türü yazılar üretiyorlar.

Ama nedense geldiğinden bu yana doğru dürüst 90 dakika bile oynamamış bir Teofilo'ya kötü demektende kendilerini alamıyorlar.

Selman
28.04.2010, 06:06
geçen sene özellikle Selman Hüseyin için sütekli olumsuz söylerdi, hatta Hüseyin gidince şampiyonuz diyenlerde çok çok fazlaydı, şimdi sıra Umut'ta seneye bakalım kim seçilecek

Geçen seneye ait birşey değildi o hocam.Bilenler bilir, 4 senesi bu forumda olmak üzere Hüseyin'i Trabzonspor forması giydiği günden bu yana eleştiririm.

Kurtuluş günümüz diye ilan etmiştim o günü, çok şükür kurtulduk.Dediğimiz gibi de bizden düşük bir takıma gitti.Umut'da aynısı olacak, her türlü bahse girerim.

Şampiyonluk kelimesini telafuz edenlerin arasında değilim, çoğu yerde öyle lanse edilir ama bulamazsınız mesajımı.

Şimdi farklı mı düşünnüyorum ? Asla !

Dediğim gibi maçı izlemedim, yorumlardan okudum Selçuk'un nasıl oynadığını.Aha işte o son dakikalardaki Selçuk gibiydi Hüseyin yıllardır.İyi niyet yeterli değil.

Defalarca tekrarladığım gibi sizle ve sizin gibi düşünenlerle asla anlaşamayız biz.Futbola bakış açımız farklı.Ya da Trabzonspor'a bakış açımız diyelim.

Arka sayfalarda 10 üzerinden puanlar vermişler.Ben fm, cm anlamam.Tekniğine 5, hava topuna 5 diyenler vardı sanırım.Düz bakalım, 10 hava topundan 5'ini alıyor mu şimdi bu adam ? Yahu daha top kontrol edemiyor.Hüseyin'de aynıydı işte.

Gol her zaman kaçar, en iyisi bile kaçırır.Umut'da bu alışkanlık haline geldi orası ayrı. Futbolu bi aklıyla oynayanlar var(Barcelona'da sıkça görülür.) bir de fiziğiyle. Ne kadar çok fizik, o kadar çok hata. Futbol bilgisi yoksa, ya da yeteneği diyelim, gerisi hikaye.

Bu arada hos_cocuk61 çok güzel tespitler yapmış.Umut'u savunan tüm arkadaşları kapsamasa da altına imzamı atıyorum.

ugurozturk
28.04.2010, 06:40
Bizden düşük dediğin takim şampiyonluğa oynuyor. ve huseyin her mac 90 dk. oynuyor.. bunu nereye koyacagiz simdi.

Cengiz Çubukcu
28.04.2010, 09:45
Allahtan tek dileğim var, Umut final maçında golü atsın ve kazanalım...

Cengiz Çubukcu
28.04.2010, 09:45
Bizden düşük dediğin takim şampiyonluğa oynuyor. ve huseyin her mac 90 dk. oynuyor.. bunu nereye koyacagiz simdi.

tesadüf diyelim , Allahın takdiri diyelim...!!!!

Ömer Yüce
28.04.2010, 09:50
Bize artık koşa oyuncu da lazım değil. Alanzinho zaten 11 kişilik koşuyor. Onun dışında gabriç colman engin cale veya serkan bunlarda koşuyor ama ileri uca gidince umut gereksiz koşmalarının sonucu olarak kötü bir bitiricilikle golü bulamıyor ve böyle de bulması imkansız. Umut tekşekilde gol atar çift forvete sağlam kanat oyunclarla destekli atak düzenle. Bizim takım her atakta ileriye ön liberolarının çıkmasını beklerken forvetle orta saha arasında 50 metre fark oluyo. Bunun için transfer şart ama sırf umut gol atsın diye transfer de yapılmaz. Bunun yerine akıllı oynayan forvet mesela fatih tekke ayarında ama fatih tekke değil

Dursun Kaplan
28.04.2010, 09:53
" Kendimi Drogba'ya benzetiyorum. " demişti.

Drogba manevi tazminat davası açacakmış.

OZDEN61
28.04.2010, 10:01

bizde her maç oynuyordu. şu an oynadığı takımın şampiyonluğa oynaması hüseyinden değil, bursanın maçlarını izlerim hüseyin çok sırıtıyor o takımda. adem le gülüyoz valla. o kadar yeteneğin arasında bi o yanına geriye pas atan. aynı yeteneksiz adam. sadece kesicilik özelliği var. bu özelliği için oynatılıyor. ama bursa taraftarı seviyor ve sahip çıkıyor nede oynatılıyor denmiyor. görevi pres yapmak, rakip defansı bunaltmak olan umuta ise taraftar yükleniyor. bumu adalatiniz. gerci sizin adaletiniz değil. bakın bursa yeteneksiz hüseyine sahip çıkarken ondan bir gömlek üstün umuta trabzon taraftarı düşman kesiliyor.

Armağan Dere
28.04.2010, 10:30
Sen hala buradamısın?...gitmedin mi?...Sana gidene kadar Hakkımı Helal etmeyeceğim...Ne zaman bavulunu toplarsın gidersin Trabzon'dan o zaman helal ederim...

Nazlı Ayaz
28.04.2010, 10:41
Allahtan tek dileğim var, Umut final maçında golü atsın ve kazanalım...

İnşAllah:)

cantona_1461
28.04.2010, 10:51
Bu başlık ve diğer başlıklarda gözlemlediğim kadarı ile bazı futbolcu melekleri özellikle...

Haftaya;

Teofilo maçta gol atamasında Umut takımda kalsın.

Trabzonspor haftaya galip gelemesinde Umut takımda kalsın mantığı ile bakıyor.

Bu kişilerin Trabzonspor umurunda değil. Bu kişiler forumda komik olmaya çalışan kişiler.

Çok enteresan dimi, Umut'u savunurken Umut'u eleştirenlere, bu kadar eleştirmeyin "destek olalım" diyorlar; ama demekki desteği sadece Umut'a veriyorlar ki, Teo'nunda gol atmasını istemiyorlar. Hatta Trabzon'unda Umut'suz galip gelmesini istemiyorlar ki Umut takımda kalsın.

Bu melekler bazen o kadar komik oluyorlarki 4 senedir takıma bir başarı kazandıramıyan en büyük özelliğide "gol kaçırmak" olan bir oyuncuyu var güçleri ile savunup. Takımda kalması için binlerce fıkra ve masal türü yazılar üretiyorlar.

Ama nedense geldiğinden bu yana doğru dürüst 90 dakika bile oynamamış bir Teofilo'ya kötü demektende kendilerini alamıyorlar.
arkadaşım senin o melekler değin kişiler ne umut gol atınca yada teo gol atamayınca başı göğe erecek nede umuttan para yiyen onu savunması umutu her durumda savunması gereken kişiler..O melekler dediğin kişiler umuta yapılanları başkasına yapsanız yine aynı tepkiyi verecek,yaptığınız hareketlerin umuta bir nevi trabzonspora zarar verdiğini farkeeden aklı selim kişiler...
Yani senin melek bir başkalarının ise umutsporlu dediğin kişler bana göre gerçek trabzonspor taraftarı..

Ömer Yüce
28.04.2010, 10:59
" Kendimi Drogba'ya benzetiyorum. " demişti.

Drogba manevi tazminat davası açacakmış.

Hakim bile " Haddini bilmemezlikten" ayrıca kendisi açar :)

efulim67
28.04.2010, 11:06
BMN SAMSUN Sayfasında "UMUT'suz bir 90 dk için Haydi Ankara'ya !" Başlığı açtım.

Beni tanıyanlar UMUT'tan ne kadar Umutlu olduğumu bilirler.
Ama yok, olmadı, olmuyor ve olmayacak.
Umut'un pozisyon üretmesi gerekmiyor. Umut, Ona gelen pozisyonları değerlendirmesi gerekiyor.
Umut'un artık tartışılacak bir durumu yok.
Şayet Şenol Hoca ısrar edecekse onunda başını yakar. (!)

Ömer Yüce
28.04.2010, 11:09
BMN SAMSUN Sayfasında "UMUT'suz bir 90 dk için Haydi Ankara'ya !" Başlığı açtım.

Beni tanıyanlar UMUT'tan ne kadar Umutlu olduğumu bilirler.
Ama yok, olmadı, olmuyor ve olmayacak.
Umut'un pozisyon üretmesi gerekmiyor. Umut, Ona gelen pozisyonları değerlendirmesi gerekiyor.
Umut'un artık tartışılacak bir durumu yok.
Şayet Şenol Hoca ısrar edecekse onunda başını yakar. (!)

Aynı sizin gibi düşünüyodum ama artık Umut Bulut benim seni savunmamı unut diyorum

Nazlı Ayaz
28.04.2010, 11:13
arkadaşım senin o melekler değin kişiler ne umut gol atınca yada teo gol atamayınca başı göğe erecek nede umuttan para yiyen onu savunması umutu her durumda savunması gereken kişiler..O melekler dediğin kişiler umuta yapılanları başkasına yapsanız yine aynı tepkiyi verecek,yaptığınız hareketlerin umuta bir nevi trabzonspora zarar verdiğini farkeeden aklı selim kişiler...
Yani senin melek bir başkalarının ise umutsporlu dediğin kişler bana göre gerçek trabzonspor taraftarı..

Katılıyorum:alkış::alkış::alkış:

Salih Edip
28.04.2010, 11:14
. görevi pres yapmak, rakip defansı bunaltmak olan umuta ise taraftar yükleniyor.
bumu adalatiniz. gerci sizin adaletiniz değil. bakın bursa yeteneksiz hüseyine sahip çıkarken ondan bir gömlek üstün umuta trabzon taraftarı düşman kesiliyor.

iki eleştiri getirmek istiyorum , 1.si forvetin görevi pres yapmak , rakip defansı bunaltmak değildir. yani öncelikli görevi değildir bunlar sonra gelir.

2.si , hüseyini Trabzonspor taraftarı seviyor sayıyor ama futbolu illallah ettiriyor. her sevdiğimiz adamı Trabzonda oynatıcaksak işimiz var demektir ,
o çok övdüğün bursa taraftarı da yıllarca kaptanlıklarını yapmış egemene ana bacı küfür ediyor :mad:

magicyattara
28.04.2010, 11:21
Vurun bakalım ne zaman düşüreceksiniz..

magicyattara
28.04.2010, 11:22
Sırf bu yüzden gitmeyi planladığım kupa finaline gitmeyeceğim..Umarım kupa finalinde Umut oynamaz..

Murat'
28.04.2010, 11:24
Lig bitene kadar yazmayacağım bu başlığa lig bittikten sonra görüşürüz.

Gökhan BAYRAK
28.04.2010, 11:36
iki eleştiri getirmek istiyorum , 1.si forvetin görevi pres yapmak , rakip defansı bunaltmak değildir. yani öncelikli görevi değildir bunlar sonra gelir.

2.si , hüseyini Trabzonspor taraftarı seviyor sayıyor ama futbolu illallah ettiriyor. her sevdiğimiz adamı Trabzonda oynatıcaksak işimiz var demektir ,
o çok övdüğün bursa taraftarı da yıllarca kaptanlıklarını yapmış egemene ana bacı küfür ediyor :mad:

bursa taraftarı egemen'e küfür etmişse, ts taraftarı da abdullah'a ana avrat küfür etmiştir..

dinime küfreden müslüman olsa!!!

Gökhan BAYRAK
28.04.2010, 11:47

aynen öyle kardeşim.çok güzel bir tespit..

bizim ts formasını taşıyan futbolcuya ve o formaya saygımız var.

kimse silah zoruyla giyinmiyor o formayı.

herşeyden önce sahadakinin bir insan olduğu düşüncesi hakim bizde.

ben umut'un kara kaşına kara gözüne hayran bir insan değilim, bilakis mehmet yılmaz gönderilip yerine umut alındığında çok eleştirmiştim.(o gün umut'u yerlere göklere sığdıramayanlar bu gün umut'a küfür eden kişilerdir)

benim sahadaki futbolcusuna küfür edip yuhlayan "sözde taraftar" bozuntularıyla mazim eskiye dayanır.

bu taraftar sadece umut'a küfür etmedi, sadece umut'u yuhlamadı.ben bu taraftarla umut'un yanında, tayfun, mehmet yılmaz, yattara, hami ve niceleri yüzünden kavga etmişimdir.bu kavgam da sonuna kadar sürecektir.ta ki taraftar terbiye olana kadar!!

ugurozturk
28.04.2010, 11:57
bizde her maç oynuyordu. şu an oynadığı takımın şampiyonluğa oynaması hüseyinden değil, bursanın maçlarını izlerim hüseyin çok sırıtıyor o takımda. adem le gülüyoz valla. o kadar yeteneğin arasında bi o yanına geriye pas atan. aynı yeteneksiz adam. sadece kesicilik özelliği var. bu özelliği için oynatılıyor. ama bursa taraftarı seviyor ve sahip çıkıyor nede oynatılıyor denmiyor. görevi pres yapmak, rakip defansı bunaltmak olan umuta ise taraftar yükleniyor. bumu adalatiniz. gerci sizin adaletiniz değil. bakın bursa yeteneksiz hüseyine sahip çıkarken ondan bir gömlek üstün umuta trabzon taraftarı düşman kesiliyor.

gecesene hoca... taktin huseyine.. bence keceli, ergic hatta Sercan daha cok siritiyor.. siz sadece huseyini gorun...

Gökhan BAYRAK
28.04.2010, 12:01
gecesene hoca... taktin huseyine.. bence keceli, ergic hatta Sercan daha cok siritiyor.. siz sadece huseyini gorun...

bırak sırıtmayı, son 5 maçlarından en az 2-3 tanesinde sahanın en iyisiydi.özellikle sahalarında gaziantep maçında ve bir maçlarında daha tartışmasız en verimli oyuncuydu.

ama anlayana tabiki!!!

Salih Edip
28.04.2010, 12:16
bursa taraftarı egemen'e küfür etmişse, ts taraftarı da abdullah'a ana avrat küfür etmiştir..

dinime küfreden müslüman olsa!!!

eee ikisi de hatalı diyelim , niye öyleyse birini göklere çıkartıp , diğerini yerin dibine sokuyoruz.

bir de , Trabzondan Bursaya , Bursada Trabzona gitmeyle , Trabzondan Fenere gitmeyi aynı mı görüyorsun :)

karatasof
28.04.2010, 12:16
''Marifet gol pozisyonuna girebilmektir.'' Umut Bulut.
Umut'un felsefesi ne yazık ki bu sözde gizli.
Bu sözü bir kaç hafta evvel basında okuduk.
Ve ne yazık ki Umut marifeti gol atmak değil pozisyona girmek olarak kabul etmiş ve kendisini buna inandırmış.
Artık bu yanlış inanıştan kendisini kurtarabilmek mümkün mü?
Orası tartışılır işte.
Bence bu saatten sonra zor,hatta imkansız.
Biz hekimlerin bazı durumlarda kullandığı klişeyi kullanmak gerekiyor.
Umut ''ne yerse yesin,artık farketmez!'' konumuna gelmiş...

bahadır2561
28.04.2010, 12:20
arakadslar bu adam ocaktamı transfer edildi 4 yıldan beri neyin ne oldugunu göremiyormusunuz?

Tolga Kurt
28.04.2010, 12:25
Bir yorum.

Ben hala fikrimde ısrarcıyım bu adamı yanlış mevkiide oynatıyorlar bundan iyi bir stoper olur iyi bir defans olur yada ne biliyim iyi bir malzemeci olur ama golcü olmaz yıpratıcı forvetmiş lan neyi yıprattınnnn başımızda saç bırakmadın sen anca bizim yaka paçamızı yıprattın ömrümüzü yıprattın yeter daa

Aker
28.04.2010, 12:26
arakadslar bu adam ocaktamı transfer edildi 4 yıldan beri neyin ne oldugunu göremiyormusunuz?

Ama iyi niyetli ve koşuyor:o

bahadır2561
28.04.2010, 12:29
Ama iyi niyetli ve koşuyor:o

gitsin postacı olsun :)

Aker
28.04.2010, 12:31
gitsin postacı olsun :)

Aslında bizimde yanlışımız var atletizm dalında çok başarılı olabilir. Bu yeteneği kaybediyoruz:D

Great White
28.04.2010, 12:44
umutu Trabzonsporda istemeyenler grubu rekora koşuyor

Koşmaktan başka bir halt ettikleri yok zaten..

Atlet yapacaksın bunları:D

Mustafa ÖZDEMİR
28.04.2010, 12:45
bu adam avrupada 2010 un en golcü futbolcusuyken herkes destekliyordu .şimdi ise herkes karşısında duruyor.hayat ne garip ...

ilhan
28.04.2010, 12:49
Facebook'ta açılan grupların reklamlarını yapmayın lütfen arkadaşlar.

*

Umut'u eskiden ne kadar çok sevdiğimi beni yakınen tanıyanlar ve burada yazdığım mesajları okuma gereği hissedenler biliyor. İnsan olarak mükemmel biri.

Ama Umut bende ki sevgisini kendi kendine törpüledi, törpüledi hiçbir şey kalmadı. Çok fazla ağır eleştirilmesine de üzülüyorum. Ama son haftalardaki form düşüşü illallah dedirtti.

Kupa finalindeki performansı ile ya bu sezonu unutturur ya da ağır eleştirileri daha da fazla alır. Ben önceden futbolu bırakana kadar kalabilir diyordum. Ama şimdi yol yakınken ayrılsa üzülmeyeceğimi görüyorum. Hem kendisi hem kendi hem de onu sevenlerin açısından...

KAUNAS
28.04.2010, 12:53
umut'un en çok sevdiği film Forrest Gump (http://www.imdb.com/title/tt0109830/)mış :D :D :D

http://sexualityinart.files.wordpress.com/2008/02/forrest-gump-running.jpg

Ustaalioğlu
28.04.2010, 12:57
Hiçbir zaman takıma yakıştıramadım, hiçbir zaman da sevmedim. Sözleşmesi uzatılmadan önceki gösterdiği performansı hiç gösteremedi. Fuzuli koşular ve beleş gollerden başka hiç bir katkısı yok takıma. Son maçta yaptığı umarım bardağı taşıran son damla olmuştur, umarım klübün zarar etmiyeceği bir şekilde gönderilir...

ESER
28.04.2010, 13:16
umut gitsin eminim yerine baros veya bobo gelir;) yada jamaika liginin en iyi ve dunyanin en buyuk besinci golcusu Profilo yu alir geliriz;) kovalim hemen , hemen kovalim.. teofilo - profilo ikilisiyle umut dan daha fazla gol atariz.. ;) su an ses var goruntu yok, belki profilo isimizi gorur..

cantona_1461
28.04.2010, 13:18
aynen öyle kardeşim.çok güzel bir tespit..

bizim ts formasını taşıyan futbolcuya ve o formaya saygımız var.

kimse silah zoruyla giyinmiyor o formayı.

herşeyden önce sahadakinin bir insan olduğu düşüncesi hakim bizde.

ben umut'un kara kaşına kara gözüne hayran bir insan değilim, bilakis mehmet yılmaz gönderilip yerine umut alındığında çok eleştirmiştim.(o gün umut'u yerlere göklere sığdıramayanlar bu gün umut'a küfür eden kişilerdir)

benim sahadaki futbolcusuna küfür edip yuhlayan "sözde taraftar" bozuntularıyla mazim eskiye dayanır.

bu taraftar sadece umut'a küfür etmedi, sadece umut'u yuhlamadı.ben bu taraftarla umut'un yanında, tayfun, mehmet yılmaz, yattara, hami ve niceleri yüzünden kavga etmişimdir.bu kavgam da sonuna kadar sürecektir.ta ki taraftar terbiye olana kadar!!
Bizim taraftarımızı eğitebileceğine gerçekten inanıyormusun...Deveye zorlasan hendeği atlatırsın ama bizim milletimize bunu anlatammassın..
hamiye küfürleri hayladaha unutmadım..Aslında sorun futbolculardan çok bizim milletimizin eğitimsizliğinden kaynaklanıyor..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 13:19
umut gitsin eminim yerine baros veya bobo gelir;) yada jamaika liginin en iyi ve dunyanin en buyuk besinci golcusu Profilo yu alir geliriz;) kovalim hemen , hemen kovalim.. teofilo - profilo ikilisiyle umut dan daha fazla gol atariz.. ;) su an ses var goruntu yok, belki profilo isimizi gorur..

Umut sanki leblebi gibi gol atıyor.. Bunlar ilave olarak ,

bol bol asist yapıyor,

aynı dakika içerisinde çift sarı kart görmez. Hele hele 26 dk. da hiç görmez...

ESER
28.04.2010, 13:26

bol bol asist yapıyor,

benzama geldi de hayir mi dedik;) umut babamin oglu degil ve bencede mukemmel bir golcu degil ama forvet diye getirdiklerini gorunce insan ister istemez umut bu takimda kalmali diyor insan..umutla olmayan teofiloyla profilo hic olmaz.. alinsin bi tane kaliteli bir adam burda kimse de umut kalsin demez. umutun savunulmasinin sebebi gidince onun bile aranacak olmasi..

gorduk forvet diye alinan adami.. adam sagdan sola donene kadar japonlar 5 tane ucak yapiyor;)

Salih Edip
28.04.2010, 13:35
gorduk forvet diye alinan adami.. adam sagdan sola donene kadar japonlar 5 tane ucak yapiyor;)

hehe ne kadar komik ççç

magicyattara
28.04.2010, 13:42
Koşmaktan başka bir halt ettikleri yok zaten..

Atlet yapacaksın bunları:D

Yangın vaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrr..:)

Gökhan BAYRAK
28.04.2010, 13:47
Bizim taraftarımızı eğitebileceğine gerçekten inanıyormusun...Deveye zorlasan hendeği atlatırsın ama bizim milletimize bunu anlatammassın..
hamiye küfürleri hayladaha unutmadım..Aslında sorun futbolculardan çok bizim milletimizin eğitimsizliğinden kaynaklanıyor..

eğitemiyeceğime inandığım için 3 yıldır falan kahve vb. yerlerde maç izlemiyorum daha.genelde evimde seyrediyorum, şayet dışardaysam da elit mekanlar tercihim oluyor.

aynı şekilde artık maraton ve kale arkalarında da maç izlememe kararı aldım.(o tribünlerdeki aklı selim arkadaşlarımı tenzi ediyorum)

yani dediğin gibi inanmıyorum, kaçma politikası izliyorum genelde..

cantona_1461
28.04.2010, 14:03
eğitemiyeceğime inandığım için 3 yıldır falan kahve vb. yerlerde maç izlemiyorum daha.genelde evimde seyrediyorum, şayet dışardaysam da elit mekanlar tercihim oluyor.

aynı şekilde artık maraton ve kale arkalarında da maç izlememe kararı aldım.(o tribünlerdeki aklı selim arkadaşlarımı tenzi ediyorum)

yani dediğin gibi inanmıyorum, kaçma politikası izliyorum genelde..
Aynı durumdayız gökhan benimde daha kahveye yada maça gidesim gelmiyor..sırf kendi milletim yüzünden şehrimden nefret eder hale geldim..
En son maçı ayasofyada bi kahvede seyrretim futbolcuların yedi sülalesinemi söveni ararsın,eses gol atınca alkışlayanımı..Ama sorsan sen nası bir trabzonsporlusun diye mangalda kül bırakmazlar..ağzından salyalar fışkırtarak sanane laaaa diye bi cevap alırsın...

mkmsas
28.04.2010, 14:11
Umut'a gördüğü kırmızı kartla için bu kadar yüklenmek haksızlık bence..

Aynı tip kartları hem de birden çok kez gören Yattara, en çok sevilen futbolcumuz hala..

Umut'un gördüğü kırmızı kart, başta kendisi için olmak üzere tüm takım adına hayırlı olacaktır bece..

Benim için ana problem geçen hafta atmadığı paslar..

Zira Umut'u savunan onlarca yazım bu sayfalarda dururken bile, bu konuda geçen sene bile Umut'u eleştirmiştim.. Umut bunları dönem dönem yapıyordu.. Ama geçen haftaki rezillik düzeyindeydi..

kefkenist
28.04.2010, 14:18
Futbolcuya edilen küfür çok yakışıksız, herkesin aile onuru var. Trabzona yakışmayan topçuyu yönetim zaten gönderecektir. Traftarımız sabırsız diyenlere katılmıyorum, sabır taşı kalmadı insanların. Yönetim ruhsuz topçuları ( umut gibi ) göndermeli kendi öz değerlerine umuta gösterdiği sabrı göstererek eski başarıları geri getirmeli, taraftarda herzaman destek vermelidir.

ziyaretci
28.04.2010, 14:20
Umut'a gördüğü kırmızı kartla için bu kadar yüklenmek haksızlık bence..

Aynı tip kartları hem de birden çok kez gören Yattara, en çok sevilen futbolcumuz hala..

Umut'un gördüğü kırmızı kart, başta kendisi için olmak üzere tüm takım adına hayırlı olacaktır bece..

Benim için ana problem geçen hafta atmadığı paslar..

Zira Umut'u savunan onlarca yazım bu sayfalarda dururken bile, bu konuda geçen sene bile Umut'u eleştirmiştim.. Umut bunları dönem dönem yapıyordu.. Ama geçen haftaki rezillik düzeyindeydi..
katiliyorum!! Ancak Umutuda elestirmicem artik.. cunku bunda suclu teknik kadro... ben haftalarca yakin cevreme Umut'un hakemle ugrasmalarini elestirdim basimiza bela olucak dedim.. eet basimiza bela oldu gorduu ilk gereksiz sari karttan sonra belkide HAYIRLIsi ikinci yi gordu ve TS'lu topculari 70 dk Eskisehir'de ezik futbol oynamalarini Onur'un sinir krizi gecirmesine vesile olsada kucuk bisi daha ogrenmis oldu profesyonellik adina.
35 yasina geldiinde gol atmayi da ogrenir sanirim Trabzonspor Profesyonel Futbolcu yetistirme Kulubu'nde (+25)

magicyattara
28.04.2010, 14:28
Umut üzerinden Yattara'ya vurmalar da başladı..

Yattara'nın Oteul Galati maçı hariç,gördüğü kırmızı kartları hak ettiğini söyleyenler,art niyetlidirler..

Great White
28.04.2010, 14:30

Zaten Yattara' dan ne zaman soğumaya başlasam kendi adının alakasız yerlerde böyle garip ve tamamen yanlış tespitler eşliğinde kullanıldığını görüyorum ve kendisine tekrardan kanım kaynıyor vallahi..

Adam bizdeki 7 senesi boyunca 2 tanesi tam anlamıyla skandal boyutunda hatalı toplam 3 kırmızı kart görmüştür yahu. Isıtıp ısıtıp, süsleyip tuzlayarak önümüze koyduğunuz yemek ahanda bundan ibaret..

Kaldı ki o iki kırmızı kartın haksızlığından dolayı kulüp tarafından bile cezalandırılmamıştır Yattara..

Ama yok. Dön dolaş, aynı geyiğe devam:)

Tangerine Dream
28.04.2010, 14:40

bol bol asist yapıyor,

Koca bir sezonda bile zor sarı kart gören bir adamın aynı dakika içinde iki sarı kart birden görmesi normal mi? Düşün artık adam nasıl bir psikolojiyle çıkmış sahaya. Bu Umut'un suçu mu yoksa onu bu hale getiren bizlerin mi?

Tangerine Dream
28.04.2010, 14:44
Umut üzerinden Yattara'ya vurmalar da başladı..

Yattara'nın Oteul Galati maçı hariç,gördüğü kırmızı kartları hak ettiğini söyleyenler,art niyetlidirler..

Umut'tan sonraki hedef tahtası yavaş yavaş beliriyor sanki, Murat. Yattara ilk kırmızı kartını Konyaspor maçında attığı o kafa golüne sevinirken yemişti değil mi?

magicyattara
28.04.2010, 15:45
Evet..tribünleri tahrik ettiği gerekçesiyle,maçın hakemi Yılnur Önen tarafından dışarı atılmıştı..peşinden Hüseyin de Kırmızı kart görmüştü..bir hafta sonra fenerle oynuyorduk ve Fatih Tekke de 5 maç ceza almıştı..
Vesselam 1-0 kaybetmiştik Hoojdonk'un attığı golle..o sezon 4 puan fakla fb şampiyon olmuştu..

Cemalettin Taşkın
28.04.2010, 16:13
umut bulut ne futbolcuymuş adam kırmızı kart gördü takım daha rahat oynar dedim ama resmen dağıldık umut bulut mu tutuyormuş bu takımı. bu kadar baskı yediğimizi hiç hatırlamıyorum umut bulut ileride koştuğu için mi baskı görmüyorduk acaba?

umut bulutu haklı göstermek istemiyorum ama eskişehirli 55 numara durmadan tekme atıyordu umuttan başka futbolculrımıza da fauller yaptı hakem vermedi. ayrıca elleri arkada sadece hakemle konuştu o kadar sert el kol hareketlerini anlayamadım hakemin itirazdan sarı kart bir tek bizim futbolculara çıkıyor. aynı hakemi fener maçına verebilirler mi verseler de bu hakem fenerlilere itirazdan sarı kart gösterir mi?
kısaca acemi hakem kurbanı oldu umut bulut tabi o dirseği atınca direkt kırmızı bile çıkabilirdi.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 16:23
Koca bir sezonda bile zor sarı kart gören bir adamın aynı dakika içinde iki sarı kart birden görmesi normal mi? Düşün artık adam nasıl bir psikolojiyle çıkmış sahaya. Bu Umut'un suçu mu yoksa onu bu hale getiren bizlerin mi?

Ortada pozisyon yokken hakemin 3 sefer ikaz etmesine rağmen Trabzonspor futbolcusunun hala daha hakeme itiraz etmesi evet psikolojik bir durumdur. Ancak bu durum taraftardan kaynaklanan bir durum değildir. Oyuncunun profesyonel adı altında amatör düşünmesinden başka bir şey değildir.

Sarı kartı olduğu halde aynı dakika içerisinde orta sahadaki normal bir hava topuna 6-7 metreden uçan dirsek atan futbolcunun açıklaması yok bende.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 16:25
benzama geldi de hayir mi dedik;) umut babamin oglu degil ve bencede mukemmel bir golcu degil ama forvet diye getirdiklerini gorunce insan ister istemez umut bu takimda kalmali diyor insan..umutla olmayan teofiloyla profilo hic olmaz.. alinsin bi tane kaliteli bir adam burda kimse de umut kalsin demez. umutun savunulmasinin sebebi gidince onun bile aranacak olmasi..

Umut'un neyi aranacak çok merak ediyorum.

Yaptığı asist zenginliğimi , attığı goller ile takıma kazandırdığı puanlar mı ?

Sahi bu sezon Umut'un attığı goller ile kaç puan toplamışız ?

Oğuzhan İnce
28.04.2010, 16:27
umut bulut ne futbolcuymuş adam kırmızı kart gördü takım daha rahat oynar dedim ama resmen dağıldık umut bulut mu tutuyormuş bu takımı. bu kadar baskı yediğimizi hiç hatırlamıyorum umut bulut ileride koştuğu için mi baskı görmüyorduk acaba?

umut bulutu haklı göstermek istemiyorum ama eskişehirli 55 numara durmadan tekme atıyordu umuttan başka futbolculrımıza da fauller yaptı hakem vermedi. ayrıca elleri arkada sadece hakemle konuştu o kadar sert el kol hareketlerini anlayamadım hakemin itirazdan sarı kart bir tek bizim futbolculara çıkıyor. aynı hakemi fener maçına verebilirler mi verseler de bu hakem fenerlilere itirazdan sarı kart gösterir mi?
kısaca acemi hakem kurbanı oldu umut bulut tabi o dirseği atınca direkt kırmızı bile çıkabilirdi.
yau 10 kişi kaldık işte,bir kişi eksiktik zaten ruhsuz olan takım iyice dağıldı,umut değil kim çıkarsa çıksın aynısı olacaktı..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 16:30
yau 10 kişi kaldık işte,bir kişi eksiktik zaten ruhsuz olan takım iyice dağıldı,umut değil kim çıkarsa çıksın aynısı olacaktı..

Olur mu kardeşim. Umut değilde başkası atılsaydı o ağır zeminde 65 dakika 10 kişi oynasaydık Umut takımı galibiyete taşırdı. ;)

magicyattara
28.04.2010, 16:49
Ortada pozisyon yokken hakemin 3 sefer ikaz etmesine rağmen Trabzonspor futbolcusunun hala daha hakeme itiraz etmesi evet psikolojik bir durumdur. Ancak bu durum taraftardan kaynaklanan bir durum değildir. Oyuncunun profesyonel adı altında amatör düşünmesinden başka bir şey değildir.

Sarı kartı olduğu halde aynı dakika içerisinde orta sahadaki normal bir hava topuna 6-7 metreden uçan dirsek atan futbolcunun açıklaması yok bende.

Bu kelimenin anlamını bildiğini zannetmiyorum..ya da makara yapıyorsun buralarda..hadi eleştirelim seni bakalım ne kadar gerileceksin..bir deneyelim..

ESER
28.04.2010, 16:49
Umut'un neyi aranacak çok merak ediyorum.

Yaptığı asist zenginliğimi , attığı goller ile takıma kazandırdığı puanlar mı ?

Sahi bu sezon Umut'un attığı goller ile kaç puan toplamışız ?

yerine anternatif olarak alinan adamlar ne yapmis peki? guzel umutu kovalim, kulaga hos geliyoda kim var peki umuttan iyi diyebilecegin,,

yoksa dunyanin en iyi 4. golcusu mu? al baros gibi forvet kovalim kayserideki koyune kadar ama ortada begenilmemesine ragmen formasi bos ise umut bu takimda oynar.. oyle uyduruk belcikadan kolombiyadan bilmem nereden tombala ceker gibi alinan adama guvenilip umut satilmaz ne kadar formsuz olursa olsun..

takima forvet diye alinan adamin " verdigi pasla " avunup kumasinin kalitesini olcuyoruz 10 mactir ancak hala anlayamadik nedense ipek mi yoksa basma mi..

talsuv61
28.04.2010, 17:03
Nonda gsden gönderilirken onu almaya neden iyetlenmedik ki, Gelseydi mükemmel oynar bizde umutla verem olmazdık.
Ben teo'nunda iyi olduğuna inanmıyorum benim rahatsız olduğum diğerlenine haksızlık yapılarak umut iyi oyuncuymuş gibi sürekli ona şans tanınması.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:04
Bu kelimenin anlamını bildiğini zannetmiyorum..ya da makara yapıyorsun buralarda..hadi eleştirelim seni bakalım ne kadar gerileceksin..bir deneyelim..

Bana trilyonları verin istediğiniz kadar eleştirin.

Great White
28.04.2010, 17:05
Bana trilyonları verin istediğiniz kadar eleştirin.

Senede 15-20 gol garantisini veriyorsan başlayalım şimdiden:D

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:08
yerine anternatif olarak alinan adamlar ne yapmis peki? guzel umutu kovalim, kulaga hos geliyoda kim var peki umuttan iyi diyebilecegin,,

yoksa dunyanin en iyi 4. golcusu mu? al baros gibi forvet kovalim kayserideki koyune kadar ama ortada begenilmemesine ragmen formasi bos ise umut bu takimda oynar.. oyle uyduruk belcikadan kolombiyadan bilmem nereden tombala ceker gibi alinan adama guvenilip umut satilmaz ne kadar formsuz olursa olsun..

takima forvet diye alinan adamin " verdigi pasla " avunup kumasinin kalitesini olcuyoruz 10 mactir ancak hala anlayamadik nedense ipek mi yoksa basma mi..

Alternatif alınan oyuncular ne zaman katılmış takıma ? Siz 2 ayda hangi oyuncudan mükemmel performans alabılırsınız ? Burak, Umut'tan daha yetenekli bunu kabul edin artık. Burak forvet oynatılsa çok daha fazla verim alınır.

Teo iyi yada kötü o farklı bir durum. Teo'nun kötü olması Umut'a avantaj sağlar. Umut nasıl kullandı bu avantajı ? Türkiye'de Umut'tan daha iyi bir sürü oyuncu var.

İstediğiniz kriterleri alın Umut'tan daha iyi 5-6 forvet bulabilirsiniz ;)

magicyattara
28.04.2010, 17:09

Gökhan'la 29 desek..:D

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:10

Trilyonları verin psikolojimin bozulmayacağını göreceksiniz ;)

KUTADGU
28.04.2010, 17:11
Sanırım geçen sen Denizlispor maçında Umut cezalı olduğu için oynayamamıştı.
O maçta bir iki tan dandirik pozisyondan başkasını bulamamış ve 2-0 mağlup olmuştuk Denizlispor'a.
Belki de en etkisiz maçlarımızdan bir tanesiydi.

Bu sene de GS kupa maçında ilk yarı Gökhan görev almıştı.
İlerde ve orta sahada çökmüş ve yine rezalet oynamıştık.

Umut'un bu takıma çok şey verdiği bir çok maç sayabilirim.
Umut'suz oynadığımız ama mükemmel oynadığımız tek maç sayamıyorum ama nerdeyse.

Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en büyük haini olmakla suçlanan Umut Bulut!
Allah yardımcısı olsun.

4 yıl boyunca ilk kez yemiş kırmızı kartı.
Kıyamet koptu burada.

İnsan hali 4 yılda bir hatalı bir kırmızı kart yemez mi?
Hiç sormadınız mı kendinize?

İnsaf edin arkadaş. Az insaflı olun yahu.

Great White
28.04.2010, 17:13
Sonunda bunun da olacağı belliydi..

"Burak Umut' dan daha yetenekli" bile dendi şu sayfalarda..

Hakikaten akıl tutulması dedikleri şey bu olsa gerek:D

Daha neyi tartışıyorsanız bunlarla:)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:13
Adam eve 1 çuval para ile gidiyor. Eleştirmeyecekmişiz psikolojisi bozuluyormuş.

Adam 3 kuruş para kazanıyor. Maça gitmek için zor zahmet para biriktiriyor.

Beyimizin psikolojisi bozulmasın diye her hatasına göz yumulacak.

Maça gidenlerin, izleyenlerin, Trabzonsporluların psikolojisini düşünen yok. Umut'un bu dokunulmazlığı nereden geliyor ???

magicyattara
28.04.2010, 17:14
Cihan,Umut ile ilgili olarak bahsettiğin Denizlispor maçından sonra forumda yazılanları merak edenler,292. sayfadan itibaren okuyabilirler..

Great White
28.04.2010, 17:14
Trilyonları verin psikolojimin bozulmayacağını göreceksiniz ;)

Yukarıdaki son yazdığını gördükten sonra emin oldum ki o para da yetmez senin tedavine kardeşim..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:15
Sonunda bunun da olacağı belliydi..

"Burak Umut' dan daha yetenekli" bile dendi şu sayfalarda..

Hakikaten akıl tutulması dedikleri şey bu olsa gerek:D

Daha neyi tartışıyorsanız bunlarla:)

Evet yetenekli. Umut'un ne yeteneği var ?

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:16
Yukarıdaki son yazdığını gördükten sonra emin oldum ki o para da yetmez senin tedavine kardeşim..

Siz Umut'a 2 kat daha fazla verin o sizi tedavi eder ;)

mustafadinç
28.04.2010, 17:16
Umudun acımazsızca eleştirilmesinin sebebi gol atamaması filan değildir sonuçta gol atarkende eleştiriliyor geçen hafta gol attı yerin dibine sokuldu Umut BULUT iyi futbolcu fakat taraftarın arasındaki bir takım tetikçiler sadece sırf F.Tekke alınmadı diye takımı karıştırmak adına bu eleştiriyi şişiriyorlar ve bazı genç ama iyi niyetli kardeşlerde bilmeden alet oluyorlar buna,Umut gitsin diyorlar hay hay gitsin peki doyacakmısınız ey futbol ulemaları !!!!!
Geçen sene aynısı krala (gökhan Ünal) yapılmadımı şimdi gitti elinize ne geçti,Hüseyini yediniz doydunuzmu!!!!!!!
Önümüzdeki yıl hedefinizde kim var ben söyleyeyim pozisyona giripte atamayan kim olursa ilk kurban bence Burak olcak,veya olmazsa en yakın Teofilo olabilir sonuçta Tekke ile aynı mevkide oynuyorlar ya yiyin hepsini harcayın.
Bu kulübün üzerinde F.Tekke nin ruhu dolaştıkça hiç bir santrafora rahat vermeyecekler Trabzonsporun başarılı olup olmaması onlara göre önemli değil başarılı sonuçlarda pusuya yatıp bekliyorlar ki ilk başarısızlıkta vuruyorlar ben buradan isimde veririm ama neyse şimdilik bekleyelim bizde.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:20
Umudun acımazsızca eleştirilmesinin sebebi gol atamaması filan değildir sonuçta gol atarkende eleştiriliyor geçen hafta gol attı yerin dibine sokuldu Umut BULUT iyi futbolcu fakat taraftarın arasındaki bir takım tetikçiler sadece sırf F.Tekke alınmadı diye takımı karıştırmak adına bu eleştiriyi şişiriyorlar ve bazı genç ama iyi niyetli kardeşlerde bilmeden alet oluyorlar buna,Umut gitsin diyorlar hay hay gitsin peki doyacakmısınız ey futbol ulemaları !!!!!
Geçen sene aynısı krala (gökhan Ünal) yapılmadımı şimdi gitti elinize ne geçti,Hüseyini yediniz doydunuzmu!!!!!!!
Önümüzdeki yıl hedefinizde kim var ben söyleyeyim pozisyona giripte atamayan kim olursa ilk kurban bence Burak olcak,veya olmazsa en yakın Teofilo olabilir sonuçta Tekke ile aynı mevkide oynuyorlar ya yiyin hepsini harcayın.
Bu kulübün üzerinde F.Tekke nin ruhu dolaştıkça hiç bir santrafora rahat vermeyecekler Trabzonsporun başarılı olup olmaması onlara göre önemli değil başarılı sonuçlarda pusuya yatıp bekliyorlar ki ilk başarısızlıkta vuruyorlar ben buradan isimde veririm ama neyse şimdilik bekleyelim bizde.

Abicim demekki maçta 6-7 tane gol kaçırıp. Gol kaçırmayı bırakın arkadaşına gol atması için pas vermeyen bir futbolcunun maç 1-0 ken 90+4 de gol atması sizi sevindirdi ve onun bütün suçunu aldı.

KUTADGU
28.04.2010, 17:20
Cihan,Umut ile ilgili olarak bahsettiğin Denizlispor maçından sonra forumda yazılanları merak edenler,292. sayfadan itibaren okuyabilirler..

Bu hatırlatmayı yaptığın ve net bir işaret koyduğun için teşekkürler!

Sahiden durdukları nokta yerinde durmuyor bazılarının :)

Üstelik Fatih'i, Gökdeniz'i, Hami'yi o kadar çok sevmeme rağmen onların da hata yaptıklarını unutmayan birisiyim ben.
Kahramanlar bile hata yaparken, Umut'un kırmızı kartını bu kadar abartmak, işi futbol doğruları yerine karaktere doğru yönlendirmek adil değil, dürüst değil, insancıl hiç değil.

magicyattara
28.04.2010, 17:21
Para mutluluk getirmez Lazkopat..:)
Her şeyi para ile değerlendirmeyelim..tabii bu bakış açısı kişiden kişiye değişir..param olsun da isterse her gün arkamdan sövsünler diyenler de olacaktır..:)

Mesela;Şenol Güneş ve Ersun Yanal'ın Milli takımdan uzaklaştırıldıktan sonra,psikolojik olarak oldukça yıprandıklarını düşünüyorum..bu adamların paraya ihtiyacı mı vardı..çöktüler resmen..

KUTADGU
28.04.2010, 17:21
Siz Umut'a 2 kat daha fazla verin o sizi tedavi eder ;)

Rica etsem Nobre'nin, Baros'un ve Guiza'nın yıllık ne kadar para aldıklarını söyler misinzi?

Ve yine rica etsem Umut'un şu an hangi paraya oynadığını ve hangi paraya oynamaya hazır olduğunu da yazar mısınız?

Salih Edip
28.04.2010, 17:23

tabi tabi hüseyin de pozisyona girip atamıyordu ondan ayrıldı takımdan , fatihin ruhu birilerini dürtükleyip duruyor heralde gece rüyalarında birşey yapıyor ki burda lafı bile yapılmamışken akıllarına geliyor ...

TheCrow
28.04.2010, 17:23
Yahu anladığınız halde neden anlamamış gibi lafı uzatıyorsunuz ki?.. Arkadaşın söylemek istediği, bu işin içinde nasıl bol para varsa, stres sıkıntı baskı da bu işin bir parçası. Nasıl ki mukavele yenileme zamanı profesyonelsen, tribün eleştirdiği zaman da amatör olmayacaksın.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:25
Rica etsem Nobre'nin, Baros'un ve Guiza'nın yıllık ne kadar para aldıklarını söyler misinzi?

Ve yine rica etsem Umut'un şu an hangi paraya oynadığını ve hangi paraya oynamaya hazır olduğunu da yazar mısınız?

Ben Umut'tan Baros, Guiza yada Nobre olmasını istemiyorum.

Diyelim Baros'un kazandığı para verildi kendisine Baros gibi olabilecek mi ?

Aldığı paranın hakkını verdiğini düşünüyor musunuz ? Forvet oyuncusu için sahada sadece koşmak o kadar para ediyorsa o paraya tonlarca oyuncu bulabilirsiniz.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:26
Para mutluluk getirmez Lazkopat..:)
Her şeyi para ile değerlendirmeyelim..tabii bu bakış açısı kişiden kişiye değişir..param olsun da isterse her gün arkamdan sövsünler diyenler de olacaktır..:)

Mesela;Şenol Güneş ve Ersun Yanal'ın Milli takımdan uzaklaştırıldıktan sonra,psikolojik olarak oldukça yıprandıklarını düşünüyorum..bu adamların paraya ihtiyacı mı vardı..çöktüler resmen..

Yahu anladığınız halde neden anlamamış gibi lafı uzatıyorsunuz ki?.. Arkadaşın söylemek istediği, bu işin içinde nasıl bol para varsa, stres sıkıntı baskı da bu işin bir parçası. Nasıl ki mukavele yenileme zamanı profesyonelsen, tribün eleştirdiği zaman da amatör olmayacaksın.

Cevap verilmiş zaten. Konuyu sağa sola çekmeye gerek yok.

ESER
28.04.2010, 17:27
Alternatif alınan oyuncular ne zaman katılmış takıma ? Siz 2 ayda hangi oyuncudan mükemmel performans alabılırsınız ? Burak, Umut'tan daha yetenekli bunu kabul edin artık. Burak forvet oynatılsa çok daha fazla verim alınır.

Teo iyi yada kötü o farklı bir durum. Teo'nun kötü olması Umut'a avantaj sağlar. Umut nasıl kullandı bu avantajı ? Türkiye'de Umut'tan daha iyi bir sürü oyuncu var.

İstediğiniz kriterleri alın Umut'tan daha iyi 5-6 forvet bulabilirsiniz ;)

turkiyede dunya kadar futbolcu var ama bende yok mesele de o,

elin guzelinden bana ne guzel benim degilse...

umutdan bana ne, bul iyisini gonder ama gidip menajer tufasina gelip slowmotion adami alip bana forvet diye yutturma diyorum yonetici abilere:) bana yok teofilo yu yok profiloyu alip.iste size super star denirse ben de umutu savunmaya baslarim ki onu bile aramayalim ilerde diye.. ;)

umutu gonderip de nistelroyu suarezi, olici barosu huntelaari falan mi alacaklarini saniyorsun.. gidip uyduruk belcika liginin uyduruk rosalaresinden mecheleninden kortrijk inden forvet alicaklar,.. ha gitsin kariyeri ortada kalitesi belli bir adam alinsin.. iste budur diyelim.. umutu kayserideki koyune kadar kovalayalim hep beraber, ama bu malesef cok utopik bir hayal ve olasi da gozukmuyor.. ben umuta anternatif alinan adamlari gordukten sonra bu zihniyetin ondan bile daha iyisini alacagini dusunmuyorum..

ben oynadigi mactan sonra " uyum " diyen forvet degil
oynadigi futbolla " ben buyum " diyen bir forvet gormek istiyorum sahada..

umutu sat kabulum ama yerine ses var goruntu yok profilo alma..
aliyosan lcd plazma al ... alamiyorsan da satma diyorum;)

umarim net bir aciklama olmustur;)

Salih Edip
28.04.2010, 17:28

:alkış::alkış::alkış:

bahane hazır zaten , geçen sene tekke diye bağırınca morali bozuluyordu oynamıyordu bu sene de tekkenin ruhu geliyomuş geceleri ...

KUTADGU
28.04.2010, 17:30
Ben Umut'tan Baros, Guiza yada Nobre olmasını istemiyorum.

Diyelim Baros'un kazandığı para verildi kendisine Baros gibi olabilecek mi ?

Aldığı paranın hakkını verdiğini düşünüyor musunuz ? Forvet oyuncusu için sahada sadece koşmak o kadar para ediyorsa o paraya tonlarca oyuncu bulabilirsiniz.

Kesinlikle aldığı paranın hakkını verdiğini düşünüyorum.
Saha içerisinde takım adına savaşmasıyla, attığı gollerle bu paranın fazlasıyla hakkını verdiğini düşünüyorum.

Siz isteseniz de istemeseniz de Fatih ve Hami'den sonra bu takımda en çok gol atan yerli futbolcu Umut Bulut'dur. Yabancılardan da Şota'dan sonra gelir.

Bu takımda ben oynasam ben de o kadar gol atarım diyen arkadaşlara da sorarım,

Mehmet Yılmaz ne kadar gol atmıştır?
Selahattin Kınalı ne kadar gol atmıştır?
Alban Bushi ne kadar gol atmıştır?
Augustine Ahinful ne kadar gol atmıştır?
Ersen Martin ne kadar gol atmıştır?
Thomas Jun ne kadar gol atmıştır?
Rune Lange ne kadar gol atmıştır?
Davor Vugrineç ne kadar gol atmıştır?
Gökhan Ünal ne kadar gol atmıştır?

Devam edelim mi?

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:33
Umut'un karşı karşıya gol atamaması baskıdan değil beceriksizlikten ,

boş pozisyonda arkadaşına pas atmaması düşüncesizlikten ,

saha içerisindeki futbolu yeteneksizlikten kaynaklanıyor.

4 seneden beri laf her şekilde baskıya geliyor.

Hotaman
28.04.2010, 17:34
İyi de Umut her sene ortalama 14-15 gol atıyor.
Umut bence de yeterli değil ancak, ancak Trabzonspor'a gelmiş; Fatih, Alvaladze ve Hami'den sonra en başarılı santraforumuz o. Daha iyisi gelene kadar en iyisi o bir anlamda yani.:D

Trabzonspor'a gol kralı ünvanı ile gelmiş ve gol atamadan gitmiş nice santraforlarımızda azımsanmayacak sayıda hani. Bugün Umut'un yerine umut kadar gol atan bir oyuncu bulun getirin herkes destekleyecektir zaten.

Bu arada Umut bu takıma geldi geleli lig, kupa, hazırlık maçı ne zaman oynatılmak istenirse sahadaydı. Yok sakatım, yok başım ağrıyor, yok moralmen bitmiş vaziyetteyim, yok cart yok curt hiç olmamıştır.
Özellikle son haftalarda performansı ciddi düşüş içinde, elbette herkesde görüyor bunu ama bunda tek sorumlu da o değil.

Bu arada pekte önemli olmasada ufak bir düzeltme yapayım, Umut bizde ikinci kırmızını yedi. Deplasmanda 0-3 kaybettiğimiz Manisa maçında kendini yere atmış ikinci sarıdan atılmıştı, o zaman çok daha fazla kızmıştım ona. Allah'tan bir daha yapmadı.

Samet Metin
28.04.2010, 17:34
turkiyede dunya kadar futbolcu var ama bende yok mesele de o,

elin guzelinden bana ne guzel benim degilse...

ben umutu savunmuyorum, bul iyisini gonder ama gidip menajer tufasina gelip slowmotion adami alip bana forvet diye yutturma diyorum yonetici abilere:) bana yok teofilo yu yok profiloyu alip.iste size super star denirse ben de umutu savunmaya baslarim ki onu bile aramayalim ilerde diye.. ;)

umutu gonderip de nistelroyu suarezi, olici barosu huntelaari falan mi alacaklarini saniyorsun.. gidip uyduruk belcika liginin uyduruk rosalaresinden mecheleninden kortrijk inden forvet alicak,.. ha gitsin kariyeri ortada kalitesi belli bir adam alinsin.. iste budur diyelim.. umutu kayserideki koyune kadar kovalayalim hep beraber, ama bu malesef cok utopik bir durum ve olasi da gozukmuyor.. ben umuta anternatif alinan adamlari gordukten sonra bu zihniyetin ondan bile daha iyisini alamayacagini dusunuyorum..

ben oynadigi mactan sonra " uyum " diyen forvet degil
oynadigi futbolla " ben buyum " diyen bir forvet gormek istiyorum sahada..

umutu sat kabulum ama yerine ses var goruntu yok profilo alma..
aliyosan lcd plazma al ... alamiyorsan da satma diyorum;)

umarim net bir aciklama olmustur;)

Umut'a en ufak bişe söylenince "hakaret vaaarrr" diye ortalığı ayağa kaldıran tayfa bu mesaja da bişe der mi acaba?

adam Umut Bulut başlığında Teofilo'ya giydirmiş valla helal olsun:alkış:

magicyattara
28.04.2010, 17:36
Cevap verilmiş zaten. Konuyu sağa sola çekmeye gerek yok.

Ben bir cevap aldığımı düşünmüyorum..Trabzonspor büyük takımsa,futbolcusu bu paraları alacak tabii..futbolcuların aldığı para,taraftarın diline dolanırsa,işte o zaman o takımdan hayır gelmez..benim mağazamın da 5 milyon müşterisi olsun,ben de yılda trilyonlar kazanırım..hem de bir kaç yıl değil,ömür boyu..
Ki futbolun bizim için anlamı diğer takımlara göre çok daha değişik..Trabzonspor' a namusumuz şerefimiz gözüyle bakarken,Trabzonspor bizim için sadece bir futbol takımı değilken,bu takımın aldığı sonuçlar işimizi gücümüzü,hayata bakış açımızı bile direkt olarak etkilerken,bu takımda oyuncuların aldığı parayı dile dolamak ne kadar doğrudur acaba?

Trilyon alıyor,o halde istediğimi söylerim dersen,kupayı fener kaldırır sen de gelir Umut'a sövmeye devam edersin..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:37
Kesinlikle aldığı paranın hakkını verdiğini düşünüyorum.
Saha içerisinde takım adına savaşmasıyla, attığı gollerle bu paranın fazlasıyla hakkını verdiğini düşünüyorum.

Siz isteseniz de istemeseniz de Fatih ve Hami'den sonra bu takımda en çok gol atan yerli futbolcu Umut Bulut'dur. Yabancılardan da Şota'dan sonra gelir.

Bu takımda ben oynasam ben de o kadar gol atarım diyen arkadaşlara da sorarım,

Mehmet Yılmaz ne kadar gol atmıştır?
Selahattin Kınalı ne kadar gol atmıştır?
Alban Bushi ne kadar gol atmıştır?
Augustine Ahinful ne kadar gol atmıştır?
Ersen Martin ne kadar gol atmıştır?
Thomas Jun ne kadar gol atmıştır?
Rune Lange ne kadar gol atmıştır?
Davor Vugrineç ne kadar gol atmıştır?
Gökhan Ünal ne kadar gol atmıştır?

Devam edelim mi?

Gökhan'ın gayet iyiydi o niye örnek verilmiş anlamadım ?

Bu oyunculardan kaç tanesi 4 sene sürekli forma giymiş ?
Bu futbolculardan kaç tanesi takımda iyi oyuncularla beraber oynamış ?
Bu futbolculardan kaç tanesi şampiyonluğa oynayabilecek düzeyde oyuncularla oynamış ?

İHTİLALL
28.04.2010, 17:39
Ben bir cevap aldığımı düşünmüyorum..Trabzonspor büyük takımsa,futbolcusu bu paraları alacak tabii..futbolcuların aldığı para,taraftarın diline dolanırsa,işte o zaman o takımdan hayır gelmez..benim mağazamın da 5 milyon müşterisi olsun,ben de yılda trilyonlar kazanırım..hem de bir kaç yıl değil,ömür boyu..
Ki futbolun bizim için anlamı diğer takımlara göre çok daha değişik..Trabzonspor' a namusumuz şerefimiz gözüyle bakarken,Trabzonspor bizim için sadece bir futbol takımı değilken,bu takımın aldığı sonuçlar işimizi gücümüzü,hayata bakış açımızı bile direkt olarak etkilerken,bu takımda oyuncuların aldığı parayı dile dolamak ne kadar doğrudur acaba?

Trilyon alıyor,o halde istediğimi söylerim dersen,kupayı fener kaldırır sen de gelir Umut'a sövmeye devam edersin..

Gökhan Ünal'ı elbirliğiyle nasıl gönderdik?..

Taraftarı geçtim,ferrasini konuşanlar etkili,yetkili arkadaşlardı..

Kifayetsiz olanlarından..

Salih Edip
28.04.2010, 17:39
Umut'a en ufak bişe söylenince "hakaret vaaarrr" diye ortalığı ayağa kaldıran tayfa bu mesaja da bişe der mi acaba?

:) yok ya niye bişey desinler elin adamına giydir gitsin kim ne dicek.

A: Umut yeteneksiz
B: şşşt. destek destek bizim futbolcumuz ya Allah aşkına bu taraftar profiliyle ne yapıcaz bilmiyorum. :(

A:teodan umutluyum , izleyelim bakalım
B. bu adam iki adım atana kadar mevsim değişiyor ya nerden buldular .

bahsettiğin B kişiler :)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:41

Ben futbolcunun az veya çok para almasını bir şey demedim. Aldığı paranın hakkını verip vermediğini sordum. Eğer futbolcu babasının hayrına değilde para için oynuyorsa bende aldığı paranın hakkını verip veremediğini sorarım.

İstediğimi söyleyemem, eleştiririm... Futbolcu benim eleştirime göre mi hareket ediyor ? Hadi ben destek oluyorum alsın gelsin kupayı.

KUTADGU
28.04.2010, 17:41
Gökhan'ın gayet iyiydi o niye örnek verilmiş anlamadım ?

Bu oyunculardan kaç tanesi 4 sene sürekli forma giymiş ?
Bu futbolculardan kaç tanesi takımda iyi oyuncularla beraber oynamış ?
Bu futbolculardan kaç tanesi şampiyonluğa oynayabilecek düzeyde oyuncularla oynamış ?

Gökhan Ünal örneğini bilerek verdim. Toplam gol sayılarında aynı dönem içerisinde Umut Bulut daha önde.

Diğer sorularda beni haklı çıkardığınızı düşünüyorum açıkcası.

Mesela Mehmet Yılmaz ve Augustine; Gökdeniz, Szymek, Yattara ve Fatih'li kadrolarda oynamıştı :)

Loebe'nin yanında mesela Hami Mandıralı vardı :)

Devam edelim mi?

Jun'un kimlerle oynadığı da malumunuz sanırım :)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:43
Para muhabbetinde Umut'u savunanlar Trabzon halkının gelir seviyesinden, geçim düzeylerinden haberleri yok herhalde.

Olmazzz futbolcunun morali bozuluyor sakın eleştirmeyin...

magicyattara
28.04.2010, 17:45
Gökhan Ünal'ı elbirliğiyle nasıl gönderdik?..

Taraftarı geçtim,ferrasini konuşanlar etkili,yetkili arkadaşlardı..

Kifayetsiz olanlarından..

Bazı mevkilerde ki insanların o mevkiyi hak ettiğini falan mı düşünüyorsun abi..çingeneyi padişah yapmışlar,önce babasını kesmiş..

İHTİLALL
28.04.2010, 17:46
Para muhabbetinde Umut'u savunanlar Trabzon halkının gelir seviyesinden, geçim düzeylerinden haberleri yok herhalde.

Olmazzz futbolcunun morali bozuluyor sakın eleştirmeyin...

Lazkopatfaroz,

Sen ,

Biz Fatih Tekke tarnsferi için yalvar,yakar yazılar yazarken karşı çıkıyordun değilmi?

Great White
28.04.2010, 17:46
Gökhan Ünal örneğini bilerek verdim. Toplam gol sayılarında aynı dönem içerisinde Umut Bulut daha önde.

Mesela Mehmet Yılmaz ve Augustine; Gökdeniz, Szymek, Yattara ve Fatih'li kadrolarda oynamıştı :)

Devam edelim mi?

Ula Cihan..

Boş kaleyi görünce de hiç kaçırmıyorsun..

İyisi mi seni alalım Umut' un yerine:D

Faik Yılmaz
28.04.2010, 17:47
Olumlu özelliği

Çok koşması......

Olumsuz özellikleri......

Beceriksizlik , bencillik ve sorumsuzluk.....

Üç yanlış bir doğruyu götürüyor ve Umut bu seneki sınavından 0 alıyor.....

Son maçta ONURU umuzu ağlattığı içinde ayrıca özür dilemeli...... Yazık akan göz yaşlarına kimin için mücadele ediyor Onur..... Kimin için yaptı o güzel kurtarışları.....

Salih Edip
'Baskı evine ekmek götürmeye çalışanların üzerinde olur'

lazkopatfaroz

Devam edelim mi?

Gökhan Ünal kaç asist yapmış. Hiç yapmamıştır. Doğru ya Gökhan 4. senesindeydi bizde. Bende ilk senesi sanıyordum.

Bu Umut'un genel gol sayısına Denizli Belediye maçınıda dahil edelim, hatta Kasımpaşaya attığı golüde.

Mehmet Yılmaz 2002 de oynamıştı takım ne durumdaydı o zaman kesin şampiyonluğu son anda kaybetmiştir.

Umut'u kurtarmanın en ucuz yolu başarısızları örnek vermek.

Yakın zamanda kötü örnek emsal teşkil etmez sözünü de alt üst ederiz biz...

KUTADGU
28.04.2010, 17:48
Ula Cihan..

Boş kaleyi görünce de hiç kaçırmıyorsun..

İyisi mi seni alalım Umut' un yerine:D

Sırtım dönük de oynayabiliyorum aslında :)

İHTİLALL
28.04.2010, 17:48
Bazı mevkilerde ki insanların o mevkiyi hak ettiğini falan mı düşünüyorsun abi..çingeneyi padişah yapmışlar,önce babasını kesmiş..

Yok be güzel kardeşim..

Tam da o çingeneyi yazar dururum da,

Anlatamam derdimi..

Lakin çingenede olsa padi,şahların şakşakçısı çok oluyor,

Malum çevrelerine imkanlar sunabiliyorlar,elde ettikleri ganimetlerden..:)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:49
Lazkopatfaroz,

Sen ,

Biz Fatih Tekke tarnsferi için yalvar,yakar yazılar yazarken karşı çıkıyordun değilmi?

Ben Fatih'in bu takıma gelmesini isteyenlerdendim.

Evet sizin gibi yalvar, yakar yazıları görünce dedim ki vardır bunda bir şey ;)

İHTİLALL
28.04.2010, 17:50

Yani karşı çıkmıştın değilmi,

Yanlışmı hatırlıyorum?

Oğuzhan İnce
28.04.2010, 17:51
abi umut'un 20 gol attığı sezon var mı :D

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:51
Olumlu özelliği

Çok koşması......

Olumsuz özellikleri......

Beceriksizlik , bencillik ve sorumsuzluk.....

Üç yanlış bir doğruyu götürüyor ve Umut bu seneki sınavından 0 alıyor.....

Son maçta ONURU umuzu ağlattığı içinde ayrıca özür dilemeli...... Yazık akan göz yaşlarına kimin için mücadele ediyor Onur..... Kimin için yaptı o güzel kurtarışları.....

Umut için yaptığı görüldüğü üzere anlaşılıyor... Umut'ta koşar, mücadele eder. Umut'a üzüldü o aslında.. :)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:53
Yani karşı çıkmıştın değilmi,

Yanlışmı hatırlıyorum?

Tekrar yazayım anlaşılmıyor herhalde.

( Alt alta boşluklarla yazayım daha etkili olur )

Faik Yılmaz
28.04.2010, 17:54
Son maçta yaptıklarından sonra ceza almamış olması Umutun vazgeçilmez olduğunu düşünmesine yol açmış ....

Bu nedenle takım için oynamayan bir adamı kızağa çekmeyen Şenol Güneş hatalıdır....

Buras Umut Bulut Spor değil Trabzonspor takım oyunu oynamayan takımına zarar veren herkes cezasınıda çekmeli....

Yoksa sonumuz hep hüsran olur...

ESER
28.04.2010, 17:55

bu mesajda hakaret nerede? teo da ciksin topunu oynasin elestirenlere giydirsin;)

adam fb de son 10 dk . 5 dk oyuna girip gol krali oldu.sure mazeret degil;) adam ucaktan indi gs nin macina cikti ..
demek ki bu uyum muyum, suyum buyum isleri bos laf..

her sene oyle yada boyle 15 gol atan umuta agiz dolusu sovelim ama 10 mactir gol atmayi birak ayakta duramayan adamin pasindan, vucut hareketinden kumasini olcup tolarens taniyalim buyuk bir hosgoruyle.. neymis uyum mus..

magicyattara
Ben futbolcunun az veya çok para almasını bir şey demedim. Aldığı paranın hakkını verip vermediğini sordum. Eğer futbolcu babasının hayrına değilde para için oynuyorsa bende aldığı paranın hakkını verip veremediğini sorarım.

İstediğimi söyleyemem, eleştiririm... Futbolcu benim eleştirime göre mi hareket ediyor ? Hadi ben destek oluyorum alsın gelsin kupayı.

Trabzonspor futbol takımı hakkında bilmediğim tek şey hangi futbolcunun kaç para aldığıdır..bu konulara girersem,biliyorum ki futboldan uzaklaşacağım,soğuyacağım..zaten bu para işleriyle çok uğraşan futbolcuların sonu da hep hüsran olmuştur..

Ben futbolcunun sahada ki iyi niyetine ve yeteneğine bakarım..yetenekli fakat aklı başka yerde adamı istemem..iyi niyetli ama yeteneksiz adamı da istemem..aldığı para ise beni hiç ilgilendirmez..bir takım da bir kaç kişinin iyi geri kalanının kötü olması durumunu ise hiç kabul edemem..ya takım halinde ya da hiç..

Sanırım Şenol Güneş de bunu vurgulamaya çalışıyor..takım halinde iyi oynayın,değerinizi birlikte arttırın diyor..

İHTİLALL
Tekrar yazayım anlaşılmıyor herhalde.

( Alt alta boşluklarla yazayım daha etkili olur )

Yine anlamadım..

O başlıkta ,sürekli muhalefet eden birileri vardı..

Ne yapacanız Fatih'i o bölücü,yaşlı vs.

Fatih'in transferine muhalif yazın varmıydı,yokmuydu?

Serdar A
28.04.2010, 17:56
Son maçtaki davranışlarından ötürü haklı eleştiride bulunan forum yazarlarının benzer çıkışlarını örneğin bir Engin Baytar başlığında da görmek isterdim . Yaklaşım eşit olmayınca , haklılıkta izafi oluyor .

Yalan oluyor .

Great White
28.04.2010, 17:57
abi umut'un 20 gol attığı sezon var mı :D

20 golü bulmadığı sezon yoktur sanırım..

En azından ortalaması 20 falandır, zaten ben de 15-20 demiştim..

Kupa maçlarındaki golleri de ekliyoruz tabii..

Sonuçta hazırlık maçında Karadenizspor' a atmıyor eleman:D

Tolunay Abdioğlu
28.04.2010, 17:57
Eskişehir maçında bana göre yenilmemizin tek sebebi Umut.

2 sarı kart gördü ve ikisi de pozisyon gereği değildi.Birisi kontrolsüz bir futbolcu olması diğeri de hakemle konuşmayı daha doğrusu tartişmayı seven bir oyuncu olmasından kaynaklanan sarı kartlar.

Faik Yılmaz
28.04.2010, 17:58
Umut için yaptığı görüldüğü üzere anlaşılıyor... Umut'ta koşar, mücadele eder. Umut'a üzüldü o aslında.. :)

O gol yediği için değil takımı yenildiği için ağladı....

Umut takımı yendiği için değil gol attığı için seviniyor..... Son maçlardaki egoistliğini taraflı tarafsız herkes gördü....İşte Aradaki fark bugözyaşlarında gizli......

Umutu hiçbir maçta ağlarken görmedim ben.....

Ama penaltıyı ben kullanacam diye arkadaşlarına bağırırken çok gördüm......

lazkopatfaroz
28.04.2010, 17:58
Yine anlamadım..

Bölücü tarzında yorum yazdığımı anımsayamadım.

Burası Umut Bulut başlığı. Fatih ile ilgili bir durum olursa oraya yazarım.

Orhan Aydın
28.04.2010, 17:59
Serdar abi, balık baştan kokar ya da Cemaat-İmam ilişkisi,

Sen duygu bütünlüğü geyiği yapıp'Tedavi'ye muhtaç adamları toplarsan, forumda böyle hadiselerin yaşanması normal.

Tangerine Dream
28.04.2010, 18:02

İlginç bir istatistik; Umut Ankaragücü'nü boş geçmiyor (bu hafta elde olmayan imkanlardan dolayı boş geçecek), Teofilo Karadenizspor'u.:D

İHTİLALL
28.04.2010, 18:02
Bölücü tarzında yorum yazdığımı anımsayamadım.

Burası Umut Bulut başlığı. Fatih ile ilgili bir durum olursa oraya yazarım.

Ne o?

Dilin mi tutuldu?

Yazamıyormusun, ben yazdım,Fatih'i istemiyorum diye?..

Yazamıyormusun elimden geldiğince mücadele ettim diye?

Çünkü ne diyeceğimi biliyorsun..

Ama ,hata yaptığını itiraf etmezsen ,

Ben de mizahi bir Umut Bulut yorumu yapacağım..

Karamizahı iyi yaparım,öyle derler..;)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 18:03
bu mesajda hakaret nerede? teo da ciksin topunu oynasin elestirenlere giydirsin;)

adam fb de son 10 dk . 5 dk oyuna girip gol krali oldu.sure mazeret degil;) adam ucaktan indi gs nin macina cikti ..
demek ki bu uyum muyum, suyum buyum isleri bos laf..

her sene oyle yada boyle 15 gol atan umuta agiz dolusu sovelim ama 10 mactir gol atmayi birak ayakta duramayan adamin pasindan, vucut hareketinden kumasini olcup tolarens taniyalim buyuk bir hosgoruyle.. neymis uyum mus..

Devre arasında takıma katılmış, kıta değiştirmiş, ilk defa ülkesinin dışına çıkmış, ilk defa değişik iklim görmüş bir oyuncuyu nasıl olur da Semih ile kıyaslarsınız.

Bu kıyaslama mekanizmasında gerçekten bir arıza var.

Gol atacaktı hatta 3 tane bile atabilirdi ancak muhteşem bir takım arkadaşı var. Yanında oynayan ve sizler tarafından toz kondurulmayan...

İHTİLALL
28.04.2010, 18:05
Mesela ben göğsümü gere,gere bir yıl önce,

Altı ay önce söyledeiğimi söylüyorum..

Keşke Sadri Şener ve H.Hacısalih istifa etseydi de,

Fatih Tekke kadromuzda olsaydı..

Takıma katkısının her ikisinden çok daha fazla olacağına eminim ,hala..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 18:07
Ne o?

Dilin mi tutuldu?

Yokk.

Neden dilim tutulsun...

Burası Umut Bulut başlığı...

Fatih hakkındaki yorumların o sayfada ben cevap vermek zorunda değilim isteyen okur...

Neyine mücadele edeceğim ben alınsın desem alınacak, alınmasın desem alınmayacak mı ??

Ne diyeceğimi çok iyi bilirim.. Yeri ve zamanı değil diye demiyorum...

Herkesin hatası vardır. Siz bütün hatalarınızı kabul edin herkes eder zaten...

magicyattara
28.04.2010, 18:09
Ne o?

Dilin mi tutuldu?

"Fatihi satmakmi!! Bunun bu forumlarda konusulmasini bile kabul edemiyorum.Trabzonspor kaptanini satarmi Allah askina.."24.5.2006

Tam 4 yıl önce bu tarihlerde,Fatih Tekke transfer haberleri çıktığında yazdığım yazı..:)
Zaten her şey Fatih gittikten sonra başladı..Fatih'in gitti takım bitti..aslında bu yaşananların sorumlusu Fatih Tekke'dir..b.k mu vardı yıllar sonra takımı şampiyonluğa oynatacak..has güzel uyumaya devam ediyorduk..

Serdar A
28.04.2010, 18:09
Serdar abi, balık baştan kokar ya da Cemaat-İmam ilişkisi,

Sen duygu bütünlüğü geyiği yapıp'Tedavi'ye muhtaç adamları toplarsan, forumda böyle hadiselerin yaşanması normal.

Hangi bütünlük :)

Trabzon'un her köyünde neden en az 4-5 cami var sanıyorsun .

Cemaat yok .

Alt komşunla sınırcılık yaparsın , kahvede birbirine ana avrat söversin . Sonra gider tepenin düzüne bir cami yaparsın . Bilmemne oğullarının evinin önünden geçmemek için .

Haliyle İmamın söyledikleride köyü bağlamaz .

Şimdi hem o imamı beğenmeyip hem de her yaptığın işte , "haçan hepsi o imamdandır" demek , çelişkiden başka şey değildir .

Recep Alkan
28.04.2010, 18:11
Yine anlamadım..

Veysel abi, aldırış etmeyin, tükürdüğünü yalamak büyük meziyettir, geniş mide gerektirir, Fatih'i almamak için savrulan yalanların, Umut Bulut'un arkasına sığınanları bugün düştükleri durumda gülerek seyredin.

Ben büyük keyif alıyorum, tavsiye ederim.

Great White
28.04.2010, 18:13
Maç saatinden bu yana şu Umut' a hemer her gün saydırıp duruyordum ama şu başlıktaki bazı yorumları gördükçe ister istemez Umut sempatisi pompalanıyor bünyeye be arkadaş..

Neymiş efendim?

Burak Umut' dan çok daha yetenekliymiş..

Futbolcu dediğin yenildiğinde ağlamalıymış..

Senede 4 gol ortalamasıyla oynayan futbolculara onun kadar şans bulsa o kadar atarmış..

Bakalım kuluçkadan daha neler çıkacak:D

Bir de Tekke en son ne zaman gol atmıştı yahu?

Malum 7 gol ortalamasıyla oynamıştı 4 sezon..

İHTİLALL
28.04.2010, 18:15
FIKRA:

Nasrettin hoca,

Bir gün eşeğiyle pazara yola çıkar..

Niyeti,eşeği ile pazarda yük taşıyıp ,para kazanmak,

Hem eve nevale almak,hemde eşeğe yem almaktır..

Fakat eşek yolda inat eder ve at pisliklerini koklamaya başlar..

Eşeğe akşama kadar bir kaç adım bile attıramayan hoca,

At pisliklerini akşama doğru torbaya doldurur ve eve döner..

Para kazanamayıp yem alamayan hoca,bu pislikleri,açlıktan anırmaya başlayan eşeğin önüne koyar..

Eşek yine o pislikleri kokladıktan sonra, açlıktan yine avazı çıktığı kadar anırmaya başlayınca:

Hoca dayanamaz ve şöyle der:

-Kusura bakma ,bu senin tercihin!..

ESER
28.04.2010, 18:15
Devre arasında takıma katılmış, kıta değiştirmiş, ilk defa ülkesinin dışına çıkmış, ilk defa değişik iklim görmüş bir oyuncuyu nasıl olur da Semih ile kıyaslarsınız.

Bu kıyaslama mekanizmasında gerçekten bir arıza var.

Gol atacaktı hatta 3 tane bile atabilirdi ancak muhteşem bir takım arkadaşı var. Yanında oynayan ve sizler tarafından toz kondurulmayan...

kardesim kita degistirdi tamam da aya mi cikti ?zamaninda capone ucaktan inip daha bir iki idmanla maca cikmisti gs ile hemde avrupa kupasi maciydi yanlis hatiramiyorsam, milan baros ucaktan indi maca cikti ve ikinci macinda gol atti.. bu adamlar baska gezegenin adami mi?

bu adamin isi futbol degil mi? bu isten para kazanmasinin sebebi diger halisahada saglik olsun diye spor yapanlardan ustun meziyetlere sahip olmasi ve bunun sonucunda yuzbinlerce papel kazanmasi degil mi? adami gorende alt yapidan yetistiriyoruz sanacak..

herneyse,, umut iyidir kotudur ayri mesele ki yetersizligi ortada olsa da iyi kotu birseyler yapiyor. hersene belli bir cizgisi var .. bu adama ana avrat sovulurken bizzat kulubun baskaninin kulube malum zati almamak icin attigi transfer kaziginin arkasinda niye bu kadar israrla durulur anlamis degilim,.

Recep Alkan
28.04.2010, 18:16
Hiç kimsenin almayacağını söyledikleri Umut bulut ile, nerdeyse tüm büyükleri gezen ama tutunamayan burak Yılmaz yetenek kategorosinde karşılıklı teraziye konmuş, ve Umut sefil edilmiş.

Eeee, zamanında Umudumuz var, ne gerek İstanbul Fatihine demiyor muydu bu zihniyet ?

Tolunay Abdioğlu
28.04.2010, 18:17
Maç saatinden bu yana şu Umut' a hemer her gün saydırıp duruyordum ama şu başlıktaki bazı yorumları gördükçe ister istemez Umut sempatisi pompalanıyor bünyeye be arkadaş..

Neymiş efendim?

Futbolcu dediğin yenildiğinde ağlamalıymış..

Senede 4 gol ortalamasıyla oynayan futbolculara onun kadar şans bulsa o kadar atarmış..

Bakalım kuluçkadan daha neler çıkacak:D

Bir de Tekke en son ne zaman gol atmıştı yahu?

Malum 7 gol ortalamasıyla oynamıştı 4 sezon..

Umut kadar oynatılmadığı için. :)

İHTİLALL
28.04.2010, 18:17
"Fatihi satmakmi!! Bunun bu forumlarda konusulmasini bile kabul edemiyorum.Trabzonspor kaptanini satarmi Allah askina.."24.5.2006

Tam 4 yıl önce bu tarihlerde,Fatih Tekke transfer haberleri çıktığında yazdığım yazı..:)
Zaten her şey Fatih gittikten sonra başladı..Fatih'in gitti takım bitti..aslında bu yaşananların sorumlusu Fatih Tekke'dir..b.k mu vardı yıllar sonra takımı şampiyonluğa oynatacak..has güzel uyumaya devam ediyorduk..

Ah,ahhh..

Bulacam la seni..:)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 18:19
kardesim kita degistirdi tamam da aya mi cikti ?zamaninda capone ucaktan inip daha bir iki idmanla maca cikmisti gs ile hemde avrupa kupasi maciydi yanlis hatiramiyorsam, milan baros ucaktan indi maca cikti ve ikinci macinda gol atti.. bu adamlar baska gezegenin adami mi?

bu adamin isi futbol degil mi? bu isten para kazanmasinin sebebi diger halisahada saglik olsun diye spor yapanlardan ustun meziyetlere sahip olmasi ve bunun sonucunda yuzbinlerce papel kazanmasi degil mi? adami gorende alt yapidan yetistiriyoruz sanacak..

herneyse,, umut iyidir kotudur ayri mesele ki yetersizligi ortada olsa da iyi kotu birseyler yapiyor. hersene belli bir cizgisi var .. bu adama ana avrat sovulurken bizzat kulubun baskaninin kulube malum zati almamak icin attigi transfer kaziginin arkasinda niye bu kadar israrla durulur anlamis degilim,.

Ciddi ciddi bu kıyaslamada bir problem var.

Capone forvet miydi ?

Baros ilk defa mı yurt dışına çıktı ?

lazkopatfaroz
28.04.2010, 18:21

Bunu ben söyledim ve beğenmeyenlere sordum.

Umut'un ne yeteneği var ? Cevap vermeyip aynı şeyi 2-3 sefer yazmak ne kadar doğru ?

magicyattara
28.04.2010, 18:28
Ah,ahhh..

Bulacam la seni..:)

Öyle abi..şampiyonluğumuzu yediler açık açık..bozmasaydılar kadroyu-ki yeni yeni toparlanmaya başlamıştık o ağır travmanın ardından- geçen 4 yıl içinde mutlak bir şampiyonluk yaşardık..bu lanet oyun yetenekli adamlarla oynanıyor..
Sat Fatih'i sövdür milleti Umut'a..Umut'un günahı ne..elinden gelenin fazlasını yapmak istiyor çocuk ama kapasitesi bu..

ESER
28.04.2010, 18:29
Ciddi ciddi bu kıyaslamada bir problem var.

Capone forvet miydi ?

Baros ilk defa mı yurt dışına çıktı ?

kaliteli futbolcu sadece forvet mi demek..

tamam cocukken mahallede top oynarken kotu olani ya kaleye gecirirler yada defansa kabul de profesyonel yasamda oyle olmuyor..

bugun defans oyunculari essek yukuyle para aliyor;):)

ha forvet degildi ama buna ragmen arka direkten attigi guzel golleri de vardir hemde geldikten kisa sure sonra ,,, hem baska kitadan gelmisti, hem defansti hemde baya gol atmisti ,, evet evet kiyasta hata var .. capone nin hakkini yemeyelim..

ilk defa mi cikti , yoksa cikmadi mi ya getirirsek isi durtulecek cok sey buluruz ki.. ilk defa cikiyorsa da bu onun sorunu demek ki, 25 yasina gelen adami kimse kayda deger gormemis taaa kii uzaklardan beyaz atli prens gelene kadar..

Emre Emiroğlu
28.04.2010, 18:32

Biz bu hale kendimiz mi geldik ki onu bu hale biz getirelim ?

O çıktı insanların sabrını yıllar yılı tüketti ki bizde artık bu kadar tahammülsüz duruma geldik. Neden bir başkası kaçırdığında bu kadar isyankar değiliz ?

Savunun. Savunun da savunduğunuz yer elinizde kalmasın ya.

Umut yüzünden kemoterapiye başlayacağım neredeyse !

lazkopatfaroz
28.04.2010, 18:36
kaliteli futbolcu sadece forvet mi demek..

tamam cocukken mahallede top oynarken kotu olani ya kaleye gecirirler yada defansa kabul de profesyonel yasamda oyle olmuyor..

bugun defans oyunculari essek yukuyle para aliyor;):)

ha forvet degildi ama buna ragmen arka direkten attigi guzel golleri de vardir hemde geldikten kisa sure sonra ,,, hem baska kitadan gelmisti, hem defansti hemde baya gol atmisti ,, evet evet kiyasta hata var .. capone nin hakkini yemeyelim..

ilk defa mi cikti , yoksa cikmadi mi ya getirirsek isi durtulecek cok sey buluruz ki.. ilk defa cikiyorsa da bu onun sorunu demek ki, 25 yasina gelen adami kimse kayda deger gormemis taaa kii uzaklardan beyaz atli prens gelene kadar..

Futbolda her zaman forvet stoperden yada defans oyuncularından daha önemlidir. Forvetin orta saha ile mutlak uyumu olması lazım. Stoperin yanındaki ile uyumu olsa yine idare eder. Forvet oyuncusunun gol atması gerekir. Bunun içinde uyum sürecini atlatması gereklidir. Stoper oyuncunun gol atması gibi bir durum yoktur. Beklenti forvet kadar çok değildir.

Oyunun gidişatına göre forvetlerin iyi ise oyunu kurtarırsın. Forvet gol atamadığı sürece yada takımını taşıyamadığı sürece başarılı sayılmaz. Bunun içinde daha geleli 2 ay olan bir oyuncudan bütün bunları beklemek çok yanlış olur.

Şuan yeni stoper alın takıma koyun az çok idare eder. En az şuan oynayanlar kadar idare eder. Orta sahan mücadeleci ise çok fazla iş düşmez.

Stoper ve forvet kıyaslaması çok yanlış. Hele hele kariyerini sürekli yurt dışında geçirmiş, tecrübeli oyuncular ile diğerlerini kıyaslamak çok yanlış olur.

ESER
28.04.2010, 18:43
Futbolda her zaman forvet stoperden yada defans oyuncularından daha önemlidir. Forvetin orta saha ile mutlak uyumu olması lazım. Stoperin yanındaki ile uyumu olsa yine idare eder. Forvet oyuncusunun gol atması gerekir. Bunun içinde uyum sürecini atlatması gereklidir. Stoper oyuncunun gol atması gibi bir durum yoktur. Beklenti forvet kadar çok değildir.

Oyunun gidişatına göre forvetlerin iyi ise oyunu kurtarırsın. Forvet gol atamadığı sürece yada takımını taşıyamadığı sürece başarılı sayılmaz. Bunun içinde daha geleli 2 ay olan bir oyuncudan bütün bunları beklemek çok yanlış olur.

Şuan yeni stoper alın takıma koyun az çok idare eder. En az şuan oynayanlar kadar idare eder. Orta sahan mücadeleci ise çok fazla iş düşmez.

Stoper ve forvet kıyaslaması çok yanlış. Hele hele kariyerini sürekli yurt dışında geçirmiş, tecrübeli oyuncular ile diğerlerini kıyaslamak çok yanlış olur.

bu teofilo hakkinda bu baslikta yazacagim son mesaj.

geldiginde bende herkez gibi zamana ihtiyaci oldugunu dusunenlerdenim ama gecen surede insan bir kipirti bir belirti bir alemet gosterir, yok oyle birsey. hani uzun lafin kisasi ben umutu teofiloya guvenip satan adamin aklindan suphe ederim, al barosu canimi ye de teo bu haliyle sadece bizde degil ligde hedefi olan hicbir takimda oynayamaz..

baskan bey madara olmasin diye fiyasko bir transferin patlayacagi gunu beklemek zugurt tesellisi olur sadece.. nokta:)

Great White
28.04.2010, 18:44
Umut'un ne yeteneği var ? Cevap vermeyip aynı şeyi 2-3 sefer yazmak ne kadar doğru ?

Yahu arkadaş, alınma ama böyle avel ve uzay boşluğu kadar boş bir soruya cevap verilir mi?

Bir sorunun içinde mantık olacak. Zeka olacak. O da olmadı biraz olsun vicdan olacak..

"Umut' un ne yeteneği var?"

Soruya bak..

Aklıma ilkokul bahçelerinde kavga eden veletlerin "Küfür etsem naaparsın la?" gibissinden boş beleş lafları geliyor kusura bakma..

Bir saattir başlığa çalakaşık yazıp duruyorsun ama seni çuvallatan bir sürü mesaj atan arkadaşlara cevap vermek yerine daldan dala konuyor bir de üzerine içi tamamen boş bir şekilde "Burak Umut' dan çok daha yeteneklidir" diyorsun..

Dua et ben de sana "Burak' ın ne yeteneği var" diye sormuyorum:D

lazkopatfaroz
28.04.2010, 19:03
Yahu arkadaş, alınma ama böyle avel ve uzay boşluğu kadar boş bir soruya cevap verilir mi?

Bir sorunun içinde mantık olacak. Zeka olacak. O da olmadı biraz olsun vicdan olacak..

"Umut' un ne yeteneği var?"

Soruya bak..

Aklıma ilkokul bahçelerinde kavga eden veletlerin "Küfür etsem naaparsın la?" gibissinden boş beleş lafları geliyor kusura bakma..

Bir saattir başlığa çalakaşık yazıp duruyorsun ama seni çuvallatan bir sürü mesaj atan arkadaşlara cevap vermek yerine daldan dala konuyor bir de üzerine içi tamamen boş bir şekilde "Burak Umut' dan çok daha yeteneklidir" diyorsun..

Dua et ben de sana "Burak' ın ne yeteneği var" diye sormuyorum:D

Umut'un Burak'tan daha iyi olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz ?

Umut'un ne yeteneği varda Burak'tan daha iyi ?

Bunun başka sorma şekli varsa söyleyin de ona göre soralım.

Kim beni çuvallatmış ? Umut başlığında Fatih muhabbeti açan mı ?

Şak şakcılık uğruna Umut'u savunanlar mı ?

1 kere bile milli takıma çıkamamış oyuncuyu bana kötü örneklerle kıyaslayanlar mı ?

Takımın kötü zamanlarındaki forvetleri sayanlar mı ?

Kıyaslamadan mahrum insanlar mı ?

Aslında doğru Umut'un forvetin taşıması gereken yetenekleri olmadığı için ne söylenebilir ki :)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 19:08
bu teofilo hakkinda bu baslikta yazacagim son mesaj.

geldiginde bende herkez gibi zamana ihtiyaci oldugunu dusunenlerdenim ama gecen surede insan bir kipirti bir belirti bir alemet gosterir, yok oyle birsey. hani uzun lafin kisasi ben umutu teofiloya guvenip satan adamin aklindan suphe ederim, al barosu canimi ye de teo bu haliyle sadece bizde degil ligde hedefi olan hicbir takimda oynayamaz..

baskan bey madara olmasin diye fiyasko bir transferin patlayacagi gunu beklemek zugurt tesellisi olur sadece.. nokta:)

Evet Teofilo belkide bizim aradığımız oyuncu değil, bizim gol sorunumuzu çözecek oyuncu değil.

Kıpırdamadan kasıt ne ? Gol atamaması mı ? Kasımpaşa maçında atacaktı ancak diğer forvet arkadaşı pas vermedi. Yine aynı maçta çizgiden topu çıkarıldı.

Şut çekememek mi ? Kayseri maçında çok güzel şut attı direkten döndü.

Gol pası atamamak mı ? Ordu ve Bjk maçlarında gollük pas attı.

Gelir gelmez adamdan muhteşem şeyler beklemek çok yanlış olur.

Yapılması gerekenleri yaptı.

Önemli olan hocası, takım arkadaşları özellikle Umut yapılması gerekenlerin ne kadarını yaptı ?

Ömer SEVİNÇ
28.04.2010, 19:30
Umut 1 kere milli oldu. İlk 11 çıktı hem de. Brezilya'ya karşı.

lazkopatfaroz
28.04.2010, 19:38
Umut 1 kere milli oldu. İlk 11 çıktı hem de. Brezilya'ya karşı.

Hazırlık maçmıydı yoksa ?

lazkopatfaroz
28.04.2010, 19:42
Umut Bulut sevdalılarına soruyorum.

Bu oyuncu bu sene ligde 11 gol atmış. Çok güzel. Baktığımız zaman göze hoş geliyor 11.

Bu golleri kime karşı, ne şekilde, kaçıncı dakikada, skor neyken atmış ?

Bu sene attığı goller ile takıma kaç puan kazandırmış ?

Hangi önemli ve kritik maçımızda gol atmış, takımı galibiyete taşımış, oyuna ağırlığını koymuş ?

Bakınız herhangi bir oyuncudan bahsetmiyorum. Trabzonspor'un kaptanlarından birisi olan, takımda 4. yılını geçiren ve sürekli 11 de başlayan bir oyuncu. Cevaplarınızı verirken buna uygun verirseniz Umut'a iyilik yapmış olursunuz ;)

Egemen
28.04.2010, 19:43
kısacası umutun olmadığı maçlarda rakibi izlemeye mecburuz..

selçuk ve colman üst düzey oynamazlarsa..

Egemen
28.04.2010, 19:45
Umut Bulut sevdalılarına soruyorum.

Bu oyuncu bu sene ligde 11 gol atmış. Çok güzel. Baktığımız zaman göze hoş geliyor 11.

Bu golleri kime karşı, ne şekilde, kaçıncı dakikada, skor neyken atmış ?

Bu sene attığı goller ile takıma kaç puan kazandırmış ?

Hangi önemli ve kritik maçımızda gol atmış, takımı galibiyete taşımış, oyuna ağırlığını koymuş ?

Bakınız herhangi bir oyuncudan bahsetmiyorum. Trabzonspor'un kaptanlarından birisi olan, takımda 4. yılını geçiren ve sürekli 11 de başlayan bir oyuncu. Cevaplarınızı verirken buna uygun verirseniz Umut'a iyilik yapmış olursunuz ;)

hala burdamısın..

:)

Cem Kıran
28.04.2010, 19:51
kısacası umutun olmadığı maçlarda rakibi izlemeye mecburuz..

selçuk ve colman üst düzey oynamazlarsa..

Umut'un olduğu maçlarda da..

Ya mağlubiyete ya da beraberliğe mahkumuz...

Cem Kıran
28.04.2010, 19:55
Umut'un yaptığı koşuları...

Mirkelam, Süreyya Ayhan, Elvan'da yapıyor...

Koşmayı çok seviyorsa buyursun olimpiyat hazır..Koşup dursun...

BİZİ RAHAT BIRAKSIN!!

Egemen
28.04.2010, 19:57
Umut'un olduğu maçlarda da..

Ya mağlubiyete ya da beraberliğe mahkumuz...

klavyenin kemiği yok nasılsa..

bakalım daha neler okuyucağız buralardan..

lazkopatfaroz
28.04.2010, 19:57
Umut'un yaptığı koşuları...

Mirkelam, Süreyya Ayhan, Elvan'da yapıyor...

Koşmayı çok seviyorsa buyursun olimpiyat hazır..Koşup dursun...

BİZİ RAHAT BIRAKSIN!!

Köprülerde de koşular oluyor bazen halk koşusu onada katılsa olabilir :)

Forvetleri ilerde koşmayan takımlar rakibi mi izliyor ?

Cem Kıran
28.04.2010, 19:59
Köprülerde de koşular oluyor bazen halk koşusu onada katılsa olabilir :)

Forvetleri ilerde koşmayan takımlar rakibi mi izliyor ?

aynen kardeşim:D

Egemen
28.04.2010, 20:04
forvetleri ilerde koşmayan takımların ya üst düzey orta saha oyuncuları var, ya da kilidi açabilecek seviyede forvetleri..

bizde 2side yok.. o yüzden elimizdekilerin değerini bilelim diyoruz..

kupa gitmeden..

o maçı alalım istediğinizi beraber gönderelim.. hatta giyotini beraber indirelim ;)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 20:06
forvetleri ilerde koşmayan takımların ya üst düzey orta saha oyuncuları var, ya da kilidi açabilecek seviyede forvetleri..

bizde 2side yok.. o yüzden elimizdekilerin değerini bilelim diyoruz..

kupa gitmeden..

o maçı alalım istediğinizi beraber gönderelim.. hatta giyotini beraber indirelim ;)

Bizde bundan şikayetçiyiz bizim forvetimiz anahtar versende kilidi açamaz :)

Tamam bak bu konuda anlaştık. Kupa maçını alırsak gönderelim. Alamazsakta gönderelim. Kupa maçından sonra kesin gönderelim.

Egemen
28.04.2010, 20:09
daha iyisinin alınma şartı da var..

yoksa umutu da ararız, o beğenmediğiniz koşularını da ;)

Cem Kıran
28.04.2010, 20:10
edit..............

lazkopatfaroz
28.04.2010, 20:16
daha iyisinin alınma şartı da var..

yoksa umutu da ararız, o beğenmediğiniz koşularını da ;)

Tamam daha iyisini alalım.

Alamazsak ileriye birini koyar koştururuz Umut'u aramayız :)

lazkopatfaroz
28.04.2010, 20:19
edit..............

Gel seninle bir anlaşma yapalım..

Egemen'in üzerimde hakkı var.

Umut'u en çok ikimiz eleştirmişizdir herhalde.

Kupa maçına kadar Umut hakkında en ufak dahi olsa eleştiri yapmayalım.

Maç bitsin ondan sonra ne söylemek istiyorsan söyle. Kabul mü ?

Cem Kıran
28.04.2010, 20:19
Tamam daha iyisini alalım.

Alamazsak ileriye birini koyar koştururuz Umut'u aramayız :)

Aynen eheh:)

yaw youtubeden video nasıl koyuluyordu?

ESER
28.04.2010, 20:27
Umut'un Burak'tan daha iyi olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz ?

Umut'un ne yeteneği varda Burak'tan daha iyi ?

Bunun başka sorma şekli varsa söyleyin de ona göre soralım.

Kim beni çuvallatmış ? Umut başlığında Fatih muhabbeti açan mı ?

Şak şakcılık uğruna Umut'u savunanlar mı ?

1 kere bile milli takıma çıkamamış oyuncuyu bana kötü örneklerle kıyaslayanlar mı ?

Takımın kötü zamanlarındaki forvetleri sayanlar mı ?

Kıyaslamadan mahrum insanlar mı ?

Aslında doğru Umut'un forvetin taşıması gereken yetenekleri olmadığı için ne söylenebilir ki :)

ismail bilmem neyin basi da milli takima cagrildi daha lig macina bile cikmadan antebin tupcuye 6 milyon euro giydirmesinin yuzu suyu hurmetine..;), hatta ceyhun eris bile 36 yasinda milli takima cagrildi sinyorita kolpacino taraftindan. turkiyede milli futbolcu olmak yada olmamak bir gosterge olamaz futbolcu icin, cunku nasil secildikleri de ortada ... ;)

Recep Alkan
28.04.2010, 20:27
Ne yazık ki Türkiye'de o şekilde. O kadar uğraşırsın, çabalarsın, ortaya bir şeyler koyarsın o yuvarlak yok mu yuvarlak kaleye girmez tüm yaptıkların yokmuş gibi gözükür. (19.01.2010)

'Vayyy be Trabzonspor taraftarının düştüğü hallere bak, 1 oyuncu için birbirlerini yiyorlar. O ona hakaret ediyor o ona hakaret ediyor ellerine geçen bir şey yok' diyordur şimdi başka takım taraftarları. (19.01.2010)

En önemli noktalardan biriside şu ;

13,14,15,16,17 yaşındaki küçük ( seçme ve seçilme hakkı bile olmayan ) Trabzonspor taraftarları bile 50,55,60,65 yaşındaki Trabzonspor'un yöneticilerine hakarete varacak düzeyde eleştiriler yapıyorlar.

Bu kardeşlerimize takıma destek vermekten önce acımasızca eleştirileri kim öğretiyor acaba ? (19.01.2010)

Bazı arkadaşlarımızın atmış olduğu mesajlar. Şimdi ki mesajları ile karşılaştırıyorum da, pek bir muhalefet olmuşlar o günlerine....

lazkopatfaroz
28.04.2010, 20:29
..............

Recep Alkan
28.04.2010, 20:32
Biz çok komikleri de gördük, en şerefsizlerini de,

toplum içinde farklı, özelde farklı konuşanları da gördük.

İnsan içinde adamlık dersi verip, özelde ağırlığının 1 gram etmediği insanları da gördük,

Zamanın da sırf muhalefet için Umut kalkanının arkasına sığınıp, bugün umut üzerinden siyaset yapanları da gördüyoruz,

Atsanız da tutsanız da, Umut Bulut bu takımın forvetidir, Herkes hak ettiğini yaşar.

Eden buluyor...

Cem Kıran
28.04.2010, 20:35
Biz çok komikleri de gördük, en şerefsizlerini de,

toplum içinde farklı, özelde farklı konuşanları da gördük.

İnsan içinde adamlık dersi verip, özelde ağırlığının 1 gram etmediği insanları da gördük,

Zamanın da sırf muhalefet için Umut kalkanının arkasına sığınıp, bugün umut üzerinden siyaset yapanları da gördüyoruz,

Atsanız da tutsanız da, Umut Bulut bu takımın forvetidir, Herkes hak ettiğini yaşar.

Eden buluyor...

Hangi oyuncuyu desteklediğinin farkındasın dimi Recep kardeşim?

Umut 2 lig 1 kupa olmak üzere...

Tüm camiasına İHANET edercesine davranışlar sergilemiştir...

Oğuzhan İnce
28.04.2010, 20:37
20 golü bulmadığı sezon yoktur sanırım..

En azından ortalaması 20 falandır, zaten ben de 15-20 demiştim..

Kupa maçlarındaki golleri de ekliyoruz tabii..

Abi vallahi Tff'den baktım rezalet çıkmasın diye, 20 golü bize geldiğinden beri sadece bir sezon atabilmiş...
Hüseyin başlığının yılmaz savunucularının görevini sen aldın bu başlıkta,yapma bu adam kötü forvet,bildiğin kötü ya,dümdüz kötü :D

Şimdi ligin en kaliteli ortaalanlarından birisi bizde desem,bir sürü tepki alırım boşvereyim(:

Her fırsatta adamlığından ve koşmasından dem vuracaksak eğer ki bu sözüm sana değil(:,imanı yerinde etiyopyalı bir genç alalım,belki olur da beş 10 sene içinde eskaza golcü olur :D

Recep Alkan
28.04.2010, 20:39
Siz ne söylediğinizin farkında mısınız ?

Ne demek ihanet, bugün Trabzonspor'un paralarını nereye savurduğu belli olmayan insanlar için bile bu kelimeleri kullandırmazken çevrenizde ki insanlara, Trabzonspor için hiçbirşey yapmasa bile sırtında ki formyı terleten bir insana hain demek nasıl bir mantıktır ?

Ortalaması belli bir oyuncu için, bu kadar lafa söze ne gerek vardır ?

Tarihinizin en önemli maçında sizi yalnız bırakan bir yattara için bile bunlar söylenmezken, Umut için nasıl hain damgası yapıştırabilirsiniz.

Nerden biliyorsunuz Umut hangi psikoloji de, o kırmızalr hangi ruhsal yapının ürünü.

Yazık, yemin ediyorum çok yazık.

esved
28.04.2010, 20:41
bu adama ettiğim küfürler yüzünden öteki dünyada yanacağım ya ona üzülüyorum sadece; ama belki Allah ağır tahrikten affeder beni

mete61bordomavi
Trabzonspor önemlidir!
Gerisi teferruattır.
Bu takım,yönetimler,teknik direktörler,taraftarlar bu topçuya nasıl dayandı bunca sene hayret ediyorum.
Biz de iyi sabır var demek ki!
Ama bu saatten sonra Trabzonspor için yeteneğini ortaya koymayan, ruhuyla top oynamayan, para işini sorun eden her topçu haketttiği cezayı çekecektir!

Bu taraftarın bir 25 seneye daha tahemmülü yok.
Adam gibi forvet olsa idi, emin olun geçen sene de bu sene de Hugo'ya rağmen şampiyonduk.

KAUNAS

Ne demek ihanet, bugün Trabzonspor'un paralarını nereye savurduğu belli olmayan insanlar için bile bu kelimeleri kullandırmazken çevrenizde ki insanlara, Trabzonspor için hiçbirşey yapmasa bile sırtında ki formyı terleten bir insana hain demek nasıl bir mantıktır ?

Tarihinizin en önemli maçında sizi yalnız bırakan bir yattara için bile bunlar söylenmezken, Umut için nasıl hain damgası yapıştırabilirsiniz.

Nerden biliyorsunuz Umut hangi psikoloji de, o kırmızalr hangi ruhsal yapının ürünü.

hiçbir fazlası yokken sözleşmesini 900.000 euro zamla uzatmaya ben hainlik derim

Oğuzhan İnce
28.04.2010, 20:42

Recep abi Yattara'nın aynı tepkiyi almamasındaki tek sebep yetenekleridir...
Bu ayrımı gözetmekte de çok haklıyız...
Eğer ki ''bizim oyuncumuz sallamayalım kazanalım muhabbeti dönecekse'';
Dani alves'i bile yatırıp kaldırabilecek yattara için dönmelidir...
koşarken sırtüstü düşüp birdaha kalkamayan umut için değil

Recep Alkan
28.04.2010, 20:44
hiçbir fazlası yokken sözleşmesini 900.000 euro zamla uzatmaya ben hainlik derim

Peki neden isteyeni değil de vereni sorgulamıyorsunuz ?

Hüseyin için bu kadar para asla etmez, aldık karşımıza konuştuk, parada diretince gönderdik diyen Başkan, Umut'a neden verdi ?

Kimse kusura bakmasın, iki sonuç çıkar bundan,

1 ) Umut Bulut gerçekten bu parayı ediyor,

2 ) Umut ve Yönetim danışıklı dövüş içinde ?

Buyrun verin cevabı ...

Cem Kıran
28.04.2010, 20:44

Yattara öyle şeyleri yaptığı zamanda eleştirmiştim amaa..

Yattara Umut gibi hiçbir zaman yanındaki arkadaşını hiçe sayarcasına hareket etmemiştir..

Umut bu bahsettiğim maçlarda...

Bencilce, saygısızca yanındaki arkadaşını tee Colombialardan ekmek para için gelmiş bu insanı hiçe sayarcasına, gelmişsin banane gelmeseydin dercesine pas atmamazlık edemez..Teo pas verince vermeseydin dercesine topu uzaya dikemez...

Umut böyle hareketleri yaparak...

Onu oynatan hocasına, taraftarına, camiasına, yönetim kuruluna, daha yeni gelmiş Türkçe tek kelime bilmeyen arkadaşına, diğer takım arkadaşlarına ve diğer sayamadığım herkese İHANET etmiştir!!!

Recep Alkan
28.04.2010, 20:45
Recep abi Yattara'nın aynı tepkiyi almamasındaki tek sebep yetenekleridir...
Bu ayrımı gözetmekte de çok haklıyız...
Eğer ki ''bizim oyuncumuz sallamayalım kazanalım muhabbeti dönecekse'';
Dani alves'i bile yatırıp kaldırabilecek yattara için dönmelidir...
koşarken sırtüstü düşüp birdaha kalkamayan umut için değil

İlk üç yılı hariç hangi yıl faydalandın ?

Tarihinde seni en çok karıştıran oyuncudur nerdeyse be. Gitti kaldı, kapı kilitlediler, dünya alem rezil olduk. Üç adamı arka arkaya çalımlıyor diye mi bu kıyaklar.

(yattarayı severim, hemde çok, gitsin istemem, ama adamına göre muamele yapılmaacak arkadaş)

Berat
28.04.2010, 20:48
Dikkat Şahan Çıkabilir'deki en sevdiğim Şahan repliğidir:

"Çıkarın şu at gözlüklerini..İlerleyin.."

Oğuzhan İnce
28.04.2010, 20:48
İlk üç yılı hariç hangi yıl faydalandın ?

Tarihinde seni en çok karıştıran oyuncudur nerdeyse be. Gitti kaldı, kapı kilitlediler, dünya alem rezil olduk. Üç adamı arka arkaya çalımlıyor diye mi bu kıyaklar.

(yattarayı severim, hemde çok, gitsin istemem, ama adamına göre muamele yapılmaacak arkadaş)
abi ilk üç yılı derken(:
Yattara'nın üç yılda verdiğinin yarısını kim verebildi bu takımda,Üç yıl futbolcu için çok uzun süredir,2 3 haftaymış gibi söyleme..

Murat SİSMAN
28.04.2010, 20:49
Önümüzde Kupa Maçı Var İsterseniz Hep Beraber Tüm Dikkatimizi Kupa Maçına Verelim Umut İçin Nefesinize Yazık

mete61bordomavi
28.04.2010, 20:50
Biri bana söyleyebilir mi?
Umut Bulut'un bize faydasını?
En son hangi derbide gol attı?
Hangi kritik maçı çevirdi?
İyi niyet dediler, niyetini belli etti!
Koşuyor dediler,Lig tv istatistikleri yalanladı!
Üç net pozisyonun birini atsa yetecek ama, boş kaleye topu vurmaktan aciz!

Bu adamla bu takımda olduğu müddetçe Trabzonspor'umuzun hiçbir maçını izlemeyeceğim seneye!!!
Yani gökten ayet mi indi ya?
Bu adama sabredeceksiniz, takımda tutacaksınız diye?
Isaac bile febeşe bu sene zor pozisyonda iki gol attı!
Isaac'a neden sabretmedik peki?
Siyah olduğu için değil herhalde!!!

Recep Alkan
28.04.2010, 20:51
Yok ya, ne kadar kolay değil mi ? İhanet, yaftalamak, yapıştırmak.

Yattara necidir ? Yattara kanat adamıdır, işi gol attırmaktır, orta yapmaktır, asist yapmaktır. Yattaranın bencil oynama şansı çok azdır.

Peki forvet nedir ? Forvet için ne denir. Forvet bencil olur. Bu demek değildir ki, Teofiloa atılmayan paslar hoş görülmeli. Ama sizin gibi de kalkıp Hain olarak damgalanmamalı.

Adam isterse Uzaydan gelsin bana ne, memleketine göre mi pas vereceğiz. Ordan gelmiş burdan gelmiş, almasaydın, burnunun dibinde yerlinin yerlisi vardı, birileri zamanında nazendesini kurtarmak için adam alıp gelecek seyretmeden, Umut onların adamı iyi çıktı densin diye adama çalışacak. İiymiş...

Kimsenin sempatizanı yada düşmanı değilim. Teonun bende atmasını istiyorum. Yattaranın dönmesini bende istiyorum, ama artık adamına göre muameleden yada geçmişe dayalı yaşamaktan uzak durun, yeter da...

Anıl Caner
28.04.2010, 20:52

Yattara necidir ? Yattara kanat adamıdır, işi gol attırmaktır, orta yapmaktır, asist yapmaktır. Yattaranın bencil oynama şansı çok azdır.

Peki forvet nedir ? Forvet için ne denir. Forvet bencil olur. Bu demek değildir ki, Teofiloa atılmayan paslar hoş görülmeli. Ama sizin gibi de kalkıp Hain olarak damgalanmamalı.

Adam isterse Uzaydan gelsin bana ne, memleketine göre mi pas vereceğiz. Ordan gelmiş burdan gelmiş, almasaydın, burnunun dibinde yerlinin yerlisi vardı, birileri zamanında nazendesini kurtarmak için adam alıp gelecek seyretmeden, Umut onların adamı iyi çıktı densin diye adama çalışacak. İiymiş...

Kimsenin sempatizanı yada düşmanı değilim. Teonun bende atmasını istiyorum. Yattaranın dönmesini bende istiyorum, ama artık adamına göre muameleden yada geçmişe dayalı yaşamaktan uzak durun, yeter da...
kurban o ellere.

Recep Alkan
28.04.2010, 20:52
abi ilk üç yılı derken(:
Yattara'nın üç yılda verdiğinin yarısını kim verebildi bu takımda,Üç yıl futbolcu için çok uzun süredir,2 3 haftaymış gibi söyleme..

O zaman 3 ylldan sonra gönderirsin. Yararlanamıyorsan elveda dersin, ha kalktı ha kalkacak ile yaşamazsın ;)

3 yıl ver, 4 yıl hampadan ye ;)

mete61bordomavi
28.04.2010, 20:54

Umut'a sahip çıktığın kadar Teo'ya sahip çıksana!!!
Gelmeseydi banane ne demek?
Bu yorum karşısında pes ediyorum!!!

Cem Kıran
28.04.2010, 20:55

Bencil olacakta 5-6 pas atmayacak kadar bencil olmamalıdır..

Futboldan anlamayan başkan bile "Umut pas verseydi" dedi..

Bu kadar bencil olacaksa ne anlamı kaldı birlikteliğin, takım ruhunun, uyumluluğun?

Nasıl yani gelmeseydi? Umut Ts'de oynuyorda şuan Teo Fb'de mi oynuyor?

Recep Alkan
28.04.2010, 20:57
Umut'a sahip çıktığın kadar Teo'ya sahip çıksana!!!
Gelmeseydi banane ne demek?
Bu yorum karşısında pes ediyorum!!!

Nerden biliyorsun sahip çıkmadığımı ?

Hiç okudun mu Teo hakkında maçlardan sonra yazdıklarımı, adamızın Fatihçi çıkmasına rağmen geldiğinde neler dediğimi ?

Nedir yani, ya Teo ya Umut mu ? İkisi bir arada olmuyor mu ?

Gelmeseydi demedim, almasalardı dedim. Fark var arada arkadaşım.

Sadece istatislik kurumu gibi çalışıp kaç maç kaç gol mantığı ile adam alıp, sonrada elinde ki ismin sırf yönetim başarılı moduna girsin diye devamlı ona çalışmasını bekleyemezsin.

Siz diyorsunuz ki, umut koş, dana gibi koş (kusura bakmayın) gel topu at Teo'ya.

Biri işçi, diğeri patron.

Cem Kıran
28.04.2010, 20:58
Umut ancak bu klibi izlesin dursun..Baksın görsün onun yaptığını bu adam da yapıyor!

http://www.youtube.com/watch?v=zAz3u3Pn11Q