PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

magicyattara
22.04.2010, 17:16
Baba şu mesajları da ciddiye alıp bir de cevap yazıyorsun ya, ne diyeyum ben sağa :)

Haklısın..:)

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:18
Çok pozisyona girip hiç gol atamayan futbolcudan ne olur? Hiç birşey. Çok pozisyona girmesi de kendisinden değil takım arkadaşlarından kaynaklanıyor. Özellikle Alanzinho'nun gönderdiği ince paslar sayesinde pozisyon yakalıyor.
Hiç alakası yok, Umut geçen sene de böyleydi yine Alan mı pas atıyordu ona? Hemde ilerde tek oynamasına rağmen bu kadar pozisyona giriyor. Koysana Teo yu ileriye tek santrfor. Bakalım ne yapacak.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:19
Tamam girdiği pozisyon sayısı itibariyle attığı gol sayısı arasında bir dengesizlik olabilir ancak bu adam her maç en az 6-7 gol pozisyonuna giriyor . Bunlardan 1 veya 2 sini gole çevirebiliyor veya hiç atamıyor. Umut kadar pozisyona girebilen bir topçu da yok bu ligde. Girdiği pozisyonların hepsini atsa bizde değil de Barca da falan olurdu zaten.

Umut kendi bireysel becerisi ile mi pozisyonlara giriyor. Mesela Kayseri, İbb, Ankaragücü takımlarda oynasa ligin tamamında ortalama maç başına vurduğumuzda 4-5 gol pozisyonuna girecek mi ?

Umut kadar gol pozisyonuna girebilen başka topçu var Gökhan Ünal.

Umut kadar pozisyona girmişti geçen sene.

Önemli olan girdiği pozisyonlarda başarı gösterebilmesi. Yoksa biz önemli maçların hepsinde Umut'u 4-5 pozisyona sokamayız.

Girdiği pozisyonları hepsini atsın demiyorum 1/3 oran bile yapabilseydi çok süper olurdu. Pozisyona giriyor gol atamıyor. Yanında boş arkadaşına neden pas vermiyor. Bunun açıklaması var mı ?

Makukula'da bu oran %50 civarında. Demekki girdiği 2 pozisyondan 1 tanesini gole çeviriyor. Pozisyona giremiyor diye bu Makukula'nın kötü olduğunu mu gösterir ?

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:21
Hiç alakası yok, Umut geçen sene de böyleydi yine Alan mı pas atıyordu ona? Hemde ilerde tek oynamasına rağmen bu kadar pozisyona giriyor. Koysana Teo yu ileriye tek santrfor. Bakalım ne yapacak.

Teo ile kıyaslama yapman doğru olmaz.

Umut 4 senedir bu takımdaysa olumsuz bir şey ile kıyaslama yapılamaz.

Kereşenli
22.04.2010, 17:22

ççç

Nasıl pozisyon yakalıyor o zaman? Rakip takım futbolcularını çalımlayarak ceza alanına mı giriyor? Bırakın Allah aşkına, artık saçmalamaya başladınız Umut'u koruyalım diye. Kasımpaşa maçında da gördüğümüz gibi, orta saha futbolcularımızın verdiği paslar ile ceza alanında pozisyon buluyor. Zaten pozisyon yakalaması hiç önemli değil nasıl olsa girdiği bütün pozisyonları kaçırıyor.

Bu arada Teofilo'yu koysun Umut'u yedek tutsun, kesin 3-4 tane atar ilk maçında.

İHTİLALL
22.04.2010, 17:23
Umut kendi bireysel becerisi ile mi pozisyonlara giriyor. Mesela Kayseri, İbb, Ankaragücü takımlarda oynasa ligin tamamında ortalama maç başına vurduğumuzda 4-5 gol pozisyonuna girecek mi ?

Önemli olan girdiği pozisyonlarda başarı gösterebilmesi. Yoksa biz önemli maçların hepsinde Umut'u 4-5 pozisyona sokamayız.

Girdiği pozisyonları hepsini atsın demiyorum 1/3 oran bile yapabilseydi çok süper olurdu. Pozisyona giriyor gol atamıyor. Yanında boş arkadaşına neden pas vermiyor. Bunun açıklaması var mı ?

Makukula'da bu oran %50 civarında. Demekki girdiği 2 pozisyondan 1 tanesini gole çeviriyor. Pozisyona giremiyor diye bu Makukula'nın kötü olduğunu mu gösterir ?

Makakula'da 1/2,pozisyon/gol oranı

Umut'tan 1/3 istiyoruz,

Yanlış okumadım, değilmi?

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:29

Kendi çabasıyla giriyor tabikide orda odun gibi dikilmiyor heralde. Araya koşular giriyyapıyor da pozisyona or. Savunma arasına koşu yapmasa ara pasi alabilcek mi. Pozisyona girebilmesi için de hızlı olması lazım o hız da kendisinde var, koy Teo yu bakalım tek başına ne yapabilecek . Savunma arasında kaybolur gider...

Kereşenli
22.04.2010, 17:30
Ne biliyorsun savunma arasında kaybolup gideceğini? Teofilo Umut'tan kat kat daha iyi futbolcudur. Bunu da yakın zamanda herkes görecek.

Hürgün Aygün
22.04.2010, 17:33
Evet katılıyorum daha Teo 1-2 maç gördük iyi!Tam göremedik zaten zaman zaman zaman!

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:33
ççç

Nasıl pozisyon yakalıyor o zaman? Rakip takım futbolcularını çalımlayarak ceza alanına mı giriyor? Bırakın Allah aşkına, artık saçmalamaya başladınız Umut'u koruyalım diye. Kasımpaşa maçında da gördüğümüz gibi, orta saha futbolcularımızın verdiği paslar ile ceza alanında pozisyon buluyor. Zaten pozisyon yakalaması hiç önemli değil nasıl olsa girdiği bütün pozisyonları kaçırıyor.

Bu arada Teofilo'yu koysun Umut'u yedek tutsun, kesin 3-4 tane atar ilk maçında.
Saçmalayan sizlersiniz(umut gol atınca üzülenler!), bu kadar saçma sapan eleştirilerde bulunacağınıza az destek olsanız böyle olmayacak,, Oynasın bakalım Teofilo tek santrfor ilerde ne yapacak ben onu merak ediyorum. Size kalırsa atar tabi 3-4 tane değil 5 tanede atar , keşke atabilse. . .

Vkgz
22.04.2010, 17:34
umut bulut bizi herhangi bir ciddi,büyük maçta sürükleyip galibiyeti getirdimi?

Cem Kıran
22.04.2010, 17:34
Arkadaşlar 1 soru sormak istiyorum...

1 tane forvet var...

Koşar eder rakibi yorar, topu ayağında tutamaz, gol zor atar, pasları yeri bulmaz, ama stoperlerin maç boyu anası ağlar..Maç skoru ise rakip takım gol bulmazsa 0-0 biter

1 tane daha forvet var...

Koşmaz fazla, stoperleri yormaz, alır topu kanatlara yayar, topu iyi saklar, tilki gibi olmadık anda çıkar sallar 2 tane, ortasaha ve yanındaki adamıyla verkaçlara girer.Maç sonucu : 2-0 rakip takımın defansı hiç yorulmamıştır..

Hangi forveti tercih edersiniz?

Not: Lütfen bunu Umut ve başka bir forvet olarak düşünmeyin..Herhangi forvetler...

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:37
Ne biliyorsun savunma arasında kaybolup gideceğini? Teofilo Umut'tan kat kat daha iyi futbolcudur. Bunu da yakın zamanda herkes görecek.
Yapma ya nasıl anladın ki kat kat iyi olduğunu . Kimse bilmiyor sen biliyorsun. Savunma arasında kaybolup gideceğini anlayamıyormusun? Fiziği Alanzinho ile aynı sadece boyu biraz daha uzun.

bahadır2561
22.04.2010, 17:38
[QUOTE=Ercan DEMİRCİ;3165205az destek olsanız böyle olmayacak,, /QUOTE]

destek olunca düzelecek mi? farazi konusmalar..

kaç yıl oldu her sene aynı terane

destek olalım düzelecek,az biraz sabır destekelyelim göreceksiniz vb.

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:39

Umut'tan 1/3 istiyoruz,

:D aynen doğru okudun.

Hürgün Aygün
22.04.2010, 17:40

1 tane forvet var...

Koşar eder rakibi yorar, topu ayağında tutamaz, gol zor atar, pasları yeri bulmaz, ama stoperlerin maç boyu anası ağlar..Maç skoru ise rakip takım gol bulmazsa 0-0 biter

Koşmaz fazla, stoperleri yormaz, alır topu kanatlara yayar, topu iyi saklar, tilki gibi olmadık anda çıkar sallar 2 tane, ortasaha ve yanındaki adamıyla verkaçlara girer.Maç sonucu : 2-0 rakip takımın defansı hiç yorulmamıştır..

Not: Lütfen bunu Umut ve başka bir forvet olarak düşünmeyin..Herhangi forvetler...
2.Seçenek...

Cem Kıran
Yapma ya nasıl anladın ki kat kat iyi olduğunu . Kimse bilmiyor sen biliyorsun. Savunma arasında kaybolup gideceğini anlayamıyormusun? Fiziği Alanzinho ile aynı sadece boyu biraz daha uzun.

Adam daha doğru düzgün ne camp yapmış ne idman yapmış..

Yeni yeni 4 mevsimi yaşıyor Teo

Hangi fizikten, güçten, kondüsyondan bahsediyorsun arkadaşım?

Seneye bu adam o campı geçirsin burda bak bakalım kalıyor mu defansın arasında kalmıyor mu..

yigits
Umut'u bu forumda en çok savunanlardan biriydim.Ama artık değil.Hele Teo'nun süre aldığı dakikalarda ona pas atmayışı beni düşündürdü fazlaca...Ama Trabzonspor'umuzun formasını helaliyle giyen her oyuncuyu desteklerim Umut'u da aynı şekilde destekliyorum ama bu takımın ilk 11 oyuncu olamaz.

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:41

destek olalım düzelecek,az biraz sabır destekelyelim göreceksiniz vb.[/QUOTE]
Hakarete varan eleştirilerle hiçbir yere varılamayacağı kesin...

bahadır2561
22.04.2010, 17:42

destek olalım düzelecek,az biraz sabır destekelyelim göreceksiniz vb.
Hakarete varan eleştirilerle hiçbir yere varılamayacağı kesin...[/QUOTE]

nerde hakaret_?

Cem Kıran

1 tane forvet var...

Evet cevapları görelim?

lazkopatfaroz

Umut'tan 1/3 istiyoruz,

Evet doğru okudunuz. Trabzonspor forveti ise bunu yapmalı. Yapamıyorsa yeri yok. İşin özeti bu.

BAHADIR33
22.04.2010, 17:44

1 tane forvet var...

başka seçenek yok mu? :)

İHTİLALL
22.04.2010, 17:45
Evet doğru okudunuz. Trabzonspor forveti ise bunu yapmalı. Yapamıyorsa yeri yok. İşin özeti bu.

Peki Messi'nin oranı kaç?

Ve Hıguan'in?

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:45
Adam daha doğru düzgün ne camp yapmış ne idman yapmış..

Yeni yeni 4 mevsimi yaşıyor Teo

Hangi fizikten, güçten, kondüsyondan bahsediyorsun arkadaşım?

Seneye bu adam o campı geçirsin burda bak bakalım kalıyor mu defansın arasında kalmıyor mu..
E tamam işte siz bu haliyle umuttan daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bende bu haliyle savunmanın arasında kaybolur diyorum . Elimizde sadece Umut var şuanlık ve onuda biz yıkacağız heralde. En iyisi final maçına çıkmayalım.

Cem Kıran
22.04.2010, 17:46
başka seçenek yok mu? :)

Daha çeşit forvet bilmiom sen bilion mu?:) ikisi bir arada olanlar şuan dünya devlerinde:)

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:46
Kendi çabasıyla giriyor tabikide orda odun gibi dikilmiyor heralde. Araya koşular giriyyapıyor da pozisyona or. Savunma arasına koşu yapmasa ara pasi alabilcek mi. Pozisyona girebilmesi için de hızlı olması lazım o hız da kendisinde var, koy Teo yu bakalım tek başına ne yapabilecek . Savunma arasında kaybolur gider...

Savunmanın arkasına koşu yapması ne zamandan beri kendi çabası ile oldu ?

Orta saha pas atmazsa istediğin kadar savunmanın arkasına koşu yap.

Burak'ta savunmanın arkasına koşu yapabilen bir forvet. Üstelik 4 seneden beri bu takımda değil. Burak'ın Umut'tan ne eksiği var ?

BAHADIR33
22.04.2010, 17:47

Ve Hıguan'in?
2/1 abi..
yani 1 pozisyona girip 2 gol atıyolarmış..öyle diyollaa :)

Cem Kıran
22.04.2010, 17:47
E tamam işte siz bu haliyle umuttan daha iyi olduğunu söylüyorsunuz. Bende bu haliyle savunmanın arasında kaybolur diyorum . Elimizde sadece Umut var şuanlık ve onuda biz yıkacağız heralde. En iyisi final maçına çıkmayalım.

Şu haliyle fizik olarak Umut üstün evt ama

Teknik ve potansiyel olarak bu haliyle bile Teo daha üstün...

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:48

Ve Hıguan'in?

İspanya ligi ile Türkiye ligini mi kıyaslayacağız ?

Forvetleri kıyaslıyoruz oldu olacak defans oyuncularıda kıyaslayalım ;)

Hürgün Aygün
22.04.2010, 17:49
Evet cevapları görelim?
2. seçenek

Ercan DEMİRCİ
[QUOTE=b_kartal;

nerde hakaret_?[/QUOTE]

Umuta yapılan hakaretlerden bahsediyorum. Genel olarak konuşuyorum.

İHTİLALL
2/1 abi..

Dur be kardeşim,

İstatistiki bir tartışma yapıyoruz burada..

Maydonoz oluyon ordan..:)

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:51
2/1 abi..

Yok onlar yedek kulübesinden doğru gol atıyorlarmış ;)

İHTİLALL
22.04.2010, 17:51
İspanya ligi ile Türkiye ligini mi kıyaslayacağız ?

Forvetleri kıyaslıyoruz oldu olacak defans oyuncularıda kıyaslayalım ;)
Hayııııırrrrr,

Pozisyon gol oranı konuşuyoruz..

Bu her ülkede ,her ligde geçerli bir istatistiktir..

İspanya'sı ,Türkiye'si olmaz..

Hürgün Aygün
22.04.2010, 17:52
Şu bir gerçek!

Evet çoğu kişi Umut'u ilk 11 istemiyor ben de öyle.Tamam burası doğru.

Ama kadroyu Şenol hoca yapıyor.Bize düşen çıkan oyuncuları desteklemek köstek olmamak!

Kim çıkarsa çıksın sahaya destekleyelim.Ama Umut'u istemeyiz olabilir,eleştirebiliriz eyvallah ama o sahada olursa da desteklememiz gerekir bu bu kadar!

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:53
Hayııııırrrrr,

Bilmiyorum. Siz biliyorsanız söyleyin yada ne demek istiyorsanız onu söyleyin.

Tangerine Dream
22.04.2010, 17:54

1 tane forvet var...

Bu ikisini çift forvet oynatırdım.:D

magicyattara
22.04.2010, 17:57

Ve Hıguan'in?
Abi,Messi İnter maçında ne yaptı önceki akşam..Umut hiç olmazsa pozisyona girdi kaçırdı..Messi ne yaptı..aha da elendiler..bana Messi demeyin..asist nerdeydi..(:
İbrahimoviç'e bir topunu mu gördük..dur Allasen ya..:)

Kereşenli
22.04.2010, 17:59

Yine saçmalıyorsun. Umut'un bize faydası olmadığını herkes gibi sende çok iyi biliyorsun ama o kötü niyetli kişiyi korumak için gerçekleri görmezden geliyorsun.

İnşallah Umut'un sözleşmesini uzatmazlar da kurtuluruz.

magicyattara
22.04.2010, 18:00
Bu ikisini çift forvet oynatırdım.:D

Bence ikincisi,birincisinden çok yorulur..:)

BAHADIR33
Hayııııırrrrr,

yanıt veriyorum....

3 kornel bi penaltı :)

Kereşenli
Evet cevapları görelim?

Benim seçeceğim forvet ikincisidir.

İHTİLALL
22.04.2010, 18:01
Bilmiyorum. Siz biliyorsanız söyleyin yada ne demek istiyorsanız onu söyleyin.

Eyvallah,

Önce bu saygıdeğer cevap için teşekkür ederim..

Maalesef daha dünyada 1/2 gol oranına ulaşabilen futbolcu,

Yani girdiği iki pozisyondan birini gol yapabilen oyuncu henüz doğmadı..

Türkiye'deki en iyi rakam Baros'a ait 4,5/1..

Umut'un oranı ise 1/9

Yalnız Umut'un en önemli özelliği ve taa Ankaragücü'nden beri hocaların bir türlü ondan vazgeçemesinin sebebi,

Sürekli bu pozisyonlara girebiliyor olması..

Mesela rakamsal oranlarına bakarak (girdiği pozisyon ve gol sayısı)Teofilo'nun Trabzonspor'a alenen kakalandığını rahatlıkla söyleyebiliriz..

Yani boş kaleye atacağı,ya da çok klasta olsa atacağı bir kaç gol hiç bir şeyi değiştirmeyecektir..

magicyattara
22.04.2010, 18:02
Hayııııırrrrr,

Teofilo hakkında bunla ilgili bir istatistik var mıdır acaba..
Eğer gol oranı yüksekse Teo oynamalı bu durumda..:)

İHTİLALL
22.04.2010, 18:02
yanıt veriyorum....

3 kornel bi penaltı :)

Şu arkadaşı yayından alabilirmiyiz,arkadaşlar?:D

Kereşenli
22.04.2010, 18:03
Benim de anlamadığım gol pozisyonuna girmesinin ne önemi olduğu? Yani zaten atamıyorum istediği kadar pozisyona girsin atamadıktan sonra neye yarar?

Hürgün Aygün
22.04.2010, 18:04
Şu bir gerçek!

Ama kadroyu Şenol hoca yapıyor.Bize düşen çıkan oyuncuları desteklemek köstek olmamak!

Kim çıkarsa çıksın sahaya destekleyelim.Ama Umut'u istemeyiz olabilir,eleştirebiliriz eyvallah ama o sahada olursa da desteklememiz gerekir bu bu kadar!
Tekrarlıyorum!!!

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 18:04
Yine saçmalıyorsun. Umut'un bize faydası olmadığını herkes gibi sende çok iyi biliyorsun ama o kötü niyetli kişiyi korumak için gerçekleri görmezden geliyorsun.

İnşallah Umut'un sözleşmesini uzatmazlar da kurtuluruz.

Umut bana para veriyor zaten akrabam olur kendisi, o yüzden hakkında kötü konuşmuyorum ve destek veriyorum;)

İHTİLALL
22.04.2010, 18:05
Teofilo hakkında bunla ilgili bir istatistik var mıdır acaba..
Eğer gol oranı yüksekse Teo oynamalı bu durumda..:)
Teofilo hakkında Türk kamuoyuna verilen beyanatların % 90 ının yalan olduğunu düşünüyorum..

Ayrıca bu tasnif,ciddi ligler ve ciddi futbolcular için yapılıyor..

Fener muhabirlerinin pazarladığı adamlar için geçerli değil,onlar tasnif dışı..:)

Kereşenli
22.04.2010, 18:07
Umut bana para veriyor zaten akrabam olur kendisi, o yüzden hakkında kötü konuşmuyorum ve destek veriyorum;)

Yemin et? Zaten öyle düşünmüştüm. :) Kendisine söyler misin bir daha pozisyona girerse ki size göre giriyor, lütfen Teofilo'ya pas versin.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 18:07

Makukula girmiş istatistikler bunu söylüyor ben değil.

Yanılmıyorsam bu sene Baros'un 10 golü nasıl bir orantı bu ? Umut içinde aynısı geçerli.

Yalnız Umut'un en önemli özelliği ve taa Ankaragücü'nden beri hocaların bir türlü ondan vazgeçemesinin sebebi,

Bu özellikle ile oynadığı takımın doğrudan ilgisi yok mu ?

magicyattara
22.04.2010, 18:10
Teofilo hakkında Türk kamuoyuna verilen beyanatların % 90 ının yalan olduğunu düşünüyorum..

Ayrıca bu tasnif,ciddi ligler ve ciddi futbolcular için yapılıyor..

Fener muhabirlerinin pazarladığı adamlar için geçerli değil,onlar tasnif dışı..:)

Yani 40 golü attığı yalan mı...fener muhabirini de merak ettim bu arada..iyi de Şota tavsiye etti demişlerdi..
neyse abi..karmaşık bir durum ve karmaşanın neticesi zaten sahada..:)

Cem Kıran
22.04.2010, 18:13
Eyvallah,

Önce bu saygıdeğer cevap için teşekkür ederim..

Umut'un oranı ise 1/9

Mesela rakamsal oranlarına bakarak (girdiği pozisyon ve gol sayısı)Teofilo'nun Trabzonspor'a alenen kakalandığını rahatlıkla söyleyebiliriz..

Yani boş kaleye atacağı,ya da çok klasta olsa atacağı bir kaç gol hiç bir şeyi değiştirmeyecektir..

Teo ile ilgili görüşlerine katılmıyorum...

İHTİLALL
22.04.2010, 18:15

Makukula girmiş istatistikler bunu söylüyor ben değil.

Yanılmıyorsam bu sene Baros'un 10 golü nasıl bir orantı bu ? Umut içinde aynısı geçerli.

Bu özellikle ile oynadığı takımın doğrudan ilgisi yok mu ?

Makakula'nın bu oranı nerede var ki?

Portekiz ligindemi?Bizim ligdemi?

Mantıklı olmak lazım,iki pozisyondan birini gol yapabilmek imkansızdır hemen hemen..

Baros'un rakamı doğrudur ,bu sezonu çoğunu skat geçirdi zaten..

Umut'un oynadığı iki takım var Ankaragücü ve Trazbonspor..

İkisindede yakın performansı var..

Oynadığı bütün takımlara bakılıyor yani..

Bu arada bu konulara ilgi duyuyorsan lig tv deki analiz programlarını takip etmelisin..

Unutmadan, Gökhan Ünal'ın istatistikleri Umut'tan çok daha iyi idi..

Kereşenli
22.04.2010, 18:15
Teofilo'nun Umut'la kıyaslanmasını ben kendisini hakaret olarak değerlendiriyorum.

İHTİLALL
22.04.2010, 18:16
Yani 40 golü attığı yalan mı...fener muhabirini de merak ettim bu arada..iyi de Şota tavsiye etti demişlerdi..
neyse abi..karmaşık bir durum ve karmaşanın neticesi zaten sahada..:)

You trust me..:)

Murat Erdem
22.04.2010, 18:19
Son 3-4 sayfaya baktım da, Trabzonspor taraftarının "Umut Bulut'la imtihanı" son sürat devam ediyor. Ne denir ki "Allah kurtarsın"...

lazkopatfaroz
22.04.2010, 18:20
Makakula'nın bu oranı nerede var ki?

Portekiz ligindemi?Bizim ligdemi?

Mantıklı olmak lazım,iki pozisyondan birini gol yapabilmek imkansızdır hemen hemen..

Baros'un rakamı doğrudur ,bu sezonu çoğunu skat geçirdi zaten..

Umut'un oynadığı iki takım var Ankaragücü ve Trazbonspor..

İkisindede yakın performansı var..

Oynadığı bütün takımlara bakılıyor yani..

Bu arada bu konulara ilgi duyuyorsan lig tv deki analiz programlarını takip etmelisin..

Unutmadan, Gökhan Ünal'ın istatistikleri Umut'tan çok daha iyi idi..

Bizim ligimizde. Ben bizim ligimizden bahsediyorum.

Bir yerde okumuştum o istatistiği şuan bulamadım.

Kayserispor kaç pozisyona girecek ki ? Makukula'nın 19 golü var. Zaten 25 civarı maçta oynamış. 1/4 ortalama ile oynasa 80 e yakın pozisyon yapar. 25 maçta 80 pozisyon size mantıklı geliyor mu ? 25 maçın 2 tanesi bize karşı zaten. Bu adam bize karşı kaç pozisyona girdi ? 23 maç 80 pozisyon :S

magicyattara
22.04.2010, 18:22
you trust me..:)

o.k. :)

Great White
22.04.2010, 18:24
o.k. :)

Baba reklam yapmayalım..

Bir de altına "Her takıma lazım" desen tam olacakmış :D

İHTİLALL
22.04.2010, 18:27
Bizim ligimizde. Ben bizim ligimizden bahsediyorum.

Bir yerde okumuştum o istatistiği şuan bulamadım.

Kayserispor kaç pozisyona girecek ki ? Makukula'nın 19 golü var. Zaten 25 civarı maçta oynamış. 1/4 ortalama ile oynasa 80 e yakın pozisyon yapar. 25 maçta 80 pozisyon size mantıklı geliyor mu ? 25 maçın 2 tanesi bize karşı zaten. Bu adam bize karşı kaç pozisyona girdi ? 23 maç 80 pozisyon :S

Güğzel kardeşim bu adam bize iki gol attı,

Biri Trabzon'da ,biri Kayseri'de..

Aslında kendi yazdığın mesajı dahi okusan olayı çözersin..

Çünkü 80 bölü 25 = 3,2 eder..

Yani maç başına 3,2 pozisyona girmiş oluyorki daha fazladır..

Tamammıdır?

Murat Erdem
22.04.2010, 18:28
Durmak yok, imtihana devam. İngilizce, matematik her branş da Umut Bulut imtihanı itina ile yapılır...

lazkopatfaroz
22.04.2010, 18:30
Güğzel kardeşim bu adam bize iki gol attı,

Biri Trabzon'da ,biri Kayseri'de..

Aslında kendi yazdığın mesajı dahi okusan olayı çözersin..

Çünkü 80 bölü 25 = 3,2 eder..

Yani maç başına 3,2 pozisyona girmiş oluyorki daha fazladır..

Tamammıdır?

80 pozisyona girmiş midir ? :)

İHTİLALL
22.04.2010, 18:32
Durmak yok, imtihana devam. İngilizce, matematik her branş da Umut Bulut imtihanı itina ile yapılır...

Aslında biz Tekke için yırtınırken muhalefet eden arkadaşlara,

"Ne haliniz varsa görün " demek geliyor insanın içinden de,

Demiyorum işte..

Çünkü ben Umut'u dört yıldır bekleye,bekleye ,artık ilaç kullanıyorum..:)

Gökhan KAN
22.04.2010, 18:33
Birbirimizi bu derece birbirine sokan bir adam bizim oyuncumuz olamaz..

munzevil
22.04.2010, 18:34
umut kardeşimize yapılan eleştiriler 4 yıldır içimizde birikenlermi ?
teoya vermediği paslar 4 senenin fitilinimi ateşledi

ThePatriot61
22.04.2010, 18:34
Baba reklam yapmayalım..

hahaha süper :D

İHTİLALL
22.04.2010, 18:35
80 pozisyona girmiş midir ? :)

Kesinlikle fazladır..:)

Pozisyon derken,hepsini boş kalye ya dakarşı karşıya düşünmemek gerekir..

Mesela kaleye çok yakın şutlarda pozisyon sayılıyor.

Show tv de program yapan Dr,Gürkan Kubilay bu işin erbabıdır ,mesela..

Murat Erdem
22.04.2010, 18:36
Umut Bulut'a sabır eden Trabzonspor taraftarının mükafatı açıklandı ! Cennet de manzara garantili yer tapusu...yaşadık erenler !!!

lazkopatfaroz
22.04.2010, 18:41
Kesinlikle fazladır..:)

Pozisyon derken,hepsini boş kalye ya dakarşı karşıya düşünmemek gerekir..

Mesela kaleye çok yakın şutlarda pozisyon sayılıyor.

Show tv de program yapan Dr,Gürkan Kubilay bu işin erbabıdır ,mesela..

Peki öyle olsun bakalım...

Great White
22.04.2010, 18:45
Umut Bulut'a sabır eden Trabzonspor taraftarının mükafatı açıklandı ! Cennet de manzara garantili yer tapusu...yaşadık erenler !!!

Vallahi ona bakarsak Hüseyin' e 10 yıl katlanmış biri olarak cennette manzaralı arsayı bırak, bir çift de kanat takmaları lazım bana :)

Fatih YAZICI
22.04.2010, 18:54
Baba reklam yapmayalım..

Aklıma İngilizlerin Seaman için söylediği o meşhur söz geldi :D
Birisi çıkar da Umut için aynısını söylerse şaşırmam :p

Oğuzhan İnce
22.04.2010, 18:59
Bence sen sağcısın..yok yok solcu..:)
Maşa kim olsun?
Kim olursa olsun,sene de 15 golü geçsin yeterli(:

h@msi61
22.04.2010, 19:03
Resmi sitenin haberine gore Colman'in dogum gunu pastasini Teofilo ile birlikte yemisler. Ne kadarini kimin yedigi belirtilmemis...

:)

Cem Kıran
22.04.2010, 19:55

Bu yönetim onu dahi garanti edemez Murat abi..

M.S.SOFU
22.04.2010, 20:12
Resmi sitenin haberine gore Colman'in dogum gunu pastasini Teofilo ile birlikte yemisler. Ne kadarini kimin yedigi belirtilmemis...

hahaa :D:D....
comanın doğum günü partisi olayıyla alakalı en güzel yorum buydu bence :D...:alkış:

tslover
22.04.2010, 20:16
Arkadaşlar senede 15 gol ortalamasıyla oynayan bir futbolcu mutlaka sahada yada kulübede olmalı.Süper Ligde 15 gol ortalamasıyla oynayacak bir oyuncu bulmak çok çok zor artık bunu kabul edelim.Sonra değil Umut'a 5/6 milyon euroluk adamların 5/6 golle sezonu kapatmalarına katlanmak zorunda kalabiliriz.Hatta bu sefer Umut en azından pozisyona giriyodu heyecanlanıyorduk bunda o da yok diyeceğimiz günler olacak.

maxim
22.04.2010, 20:22
Ya bu son sayfalardaki pozisyon / gol oranları bana pek gerçekçi gelmiyor. Nasıl hesaplanıyor ki bu? Kim sayıyor? Mesela Umut'un son Kasımpaşa maçındaki oranı nedir ??

tslover
22.04.2010, 20:31
Ya bu son sayfalardaki pozisyon / gol oranları bana pek gerçekçi gelmiyor. Nasıl hesaplanıyor ki bu? Kim sayıyor? Mesela Umut'un son Kasımpaşa maçındaki oranı nedir ??
O oranlar moranlar boş futbol geyikleri.Gerçeği ben yazdım bir üstteki mesajda.

Deniz Telci
22.04.2010, 20:33
Umut'a 17 milyon $ (Hatta İbra gibi 280 milyon $) verilse bile iyi değil derim ! bir bakışta, teo oynamalı tek sentrafor oynamalı diye düşünüyorum ! Bu takımdan eğer Umut gönderilirse, Teo Colman'la birlikte fovrette çok iyi iş yapacaklar, ben bundan eminim ! Bence, Colman - Teo fovret'te denenmeli !

Ömer Kibar
22.04.2010, 20:37
Önümüzdeki maçlarda eğer umut ve teo ilk 11 de başlarlarsa umutu hiç göremediğimiz kadar asist yaparken görebiliriz

Kereşenli
22.04.2010, 21:09
Teofilo'nun sezon sonuna kadar ilk onbirde başlayacağını düşünmüyorum. Şenol Güneş Teofilo'nun gözbebeği Umut Bulut'a yaptığı ''el kol hareketlerini'' beğenmemiş ve kendisini cezalandıracakmış. Ben hareket yaptığını görmedim, sadece hareketleri ile bana niye vermedin demeye çalıştı. Başka bir futbolcu olsaydı belki de Umut Bulut'un gözünü morartmıştı bu kadar kolay pozisyon harcadığı için.

Umut Bulut'un kötü performansını görmezden gelen ve Teofilo'yu eleştiren Şenol Güneş ile Umut Bulut'un arasında olan ''arkadaşlığı'' çok merak etmeye başladım.

nesta61
22.04.2010, 21:47
Bu yönetim onu dahi garanti edemez Murat abi..

H.Soglu cikar hepsinin ustune konar bize birakmaz :D:D:D

güneyli
22.04.2010, 22:40
Umut bana gol pozisyonu olunca değil,gol olunca sevinmeyi öğretti.

Ömer TOPAL
22.04.2010, 23:48
Umut bana gol pozisyonu olunca değil,gol olunca sevinmeyi öğretti.

:alkış::alkış::alkış: süper bir tarif :)

Arif Timurcioğlu
23.04.2010, 01:03
Karadenizin drogbası :)

Halit Akyüz
23.04.2010, 01:14
Sakatlanmasını istemem bi futbolcuya yumruk falan atsa şöyle bi 10 maç ceza alsa ne güzel olur. :)

ugurozturk
23.04.2010, 02:08
Hakkaten sari kart cezalisi da mi olmaz bir insan.

İlker ToSun
23.04.2010, 12:59
valla umutun, tayfunun, tolganın hala daha bu takımda olduğunu gördükçe insanın hüseyinden helallik isteyesi geliyor

en azından benim boynumun borcudur galiba :)

oflubektas
23.04.2010, 13:09
Baştan söyleyeyim; Umut tek başına kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman çok rahatım. Yerimden bile kalkmıyorum.

Ancak bu kadro yapısında ve bu taktik anlayışımızda Umutsuz bir Trabzonspor düşünemiyorum. Zaten Umut olmayınca veya oyundan alınınca takım çok aksıyor. Yaptığı koşular stoperler dahil en az 5-6 oyuncuyu meşgul ediyor.

Ancak mesela fenerde mutsuz olan Semih Şentürk bize gelsin, Umut'un yedek kulübesindeki yeri hazırdır.

İlker ToSun
23.04.2010, 13:11
Baştan söyleyeyim; Umut tek başına kaleciyle karşı karşıya kaldığı zaman çok rahatım. Yerimden bile kalkmıyorum.

Ancak bu kadro yapısında ve bu taktik anlayışımızda Umutsuz bir Trabzonspor düşünemiyorum. Zaten Umut olmayınca veya oyundan alınınca takım çok aksıyor. Yaptığı koşular stoperler dahil en az 5-6 oyuncuyu meşgul ediyor.

Ancak mesela fenerde mutsuz olan Semih Şentürk bize gelsin, Umut'un yedek kulübesindeki yeri hazırdır.

hiç zannetmem, hoca onu "istanbuldan ilk defa çıkıyor" diye bi 5-6 ay oynatmaz minimum :)

bugün torres gelse umutu kesemez bu takımda

ugurozturk
23.04.2010, 13:27

en fazla 2-3 mac aksar, sonra yeni forvete gore oynamaya baslariz

iboandibo
23.04.2010, 13:27
hiç zannetmem, hoca onu "istanbuldan ilk defa çıkıyor" diye bi 5-6 ay oynatmaz minimum :)

Espiri çok güzeldi.Ama şenol hoca için düşündüğün eger gerçekten buysa bence yanlış, adam doğru düşünüyor.Yeni gelip direk 11 oynasa elindeki oyuncularında motivasyonu bozulur adamda yeni geldiği bi yerdeki göstereceği kötü performansla ilerisi için sağlıklı olmaycak durumlar yaşayabilir o yüzden uyum sürecini atlatsın bu sene değil seneye uçursun bizi yeter

Emirhan Makul
23.04.2010, 13:38

Bu dünyada Trabzonspor ve Umut bulut ile işkence çeken taraftarların öbür dünyada huzura erip Hurispor'un taraftarı olmalarına hüküm verilmiştir.

ESER
23.04.2010, 13:49

Trabzon a david villa geldi de hoca mi oynatmadi. adam yetersiz bu apacik ortada. bu teoya gosterilen sabir ve sevgi keske yurdumun her kosesine yayilsa. adam taraftar uzerinde resmen yoga etkisi yapti.. gol atamasa da varligi huzur ve enerji verdi insanlara,

gol atamasa da terapi uyguluyor adam resmen . verdigi basit pas bile " bu adam futbolu biliyor arkadas , bak nasilda o pasi verdi " seklinde yorumlanir oldu.. yani teonun en ufak hareketi bizlere yasam sevinci verdi geldiginden beri.. ne gerek var canim abidik gubidik pis pasakli hintli gurulara binlerce dolar kaptirmaya, git stadyuma bir seans teo-terapi al rahatla.. her varligin icindeki iyiyi gormek lazim degil mi ama;)

boyle kinder cikolata suprizi gibi transfer yapilirsa daha cok teolari umutla bekler onu oynatmayan hocaya da sallariz,. nasilsa senol hoca bizden ;) vurun gitsin, bugun gider yarin gelir..dara dusunce cagiririz gene.. o bizden o, tesisler de havaalaninin altinda ayrica;)

teo ya gosterilen bu sabir hosgoru ortaminin diger degerlerimize de sirayet etmesini dilemek duser bize sadece bu ortamda

Kaan
23.04.2010, 14:11
Trabzon a david villa geldi de hoca mi oynatmadi. adam yetersiz bu apacik ortada. bu teoya gosterilen sabir ve sevgi keske yurdumun her kosesine yayilsa. adam taraftar uzerinde resmen yoga etkisi yapti.. gol atamasa da varligi huzur ve enerji verdi insanlara,

gol atamasa da terapi uyguluyor adam resmen . verdigi basit pas bile " bu adam futbolu biliyor arkadas , bak nasilda o pasi verdi " seklinde yorumlanir oldu.. yani teonun en ufak hareketi bizlere yasam sevinci verdi geldiginden beri.. ne gerek var canim abidik gubidik pis pasakli hintli gurulara binlerce dolar kaptirmaya, git stadyuma bir seans teo-terapi al rahatla.. her varligin icindeki iyiyi gormek lazim degil mi ama;)

boyle kinder cikolata suprizi gibi transfer yapilirsa daha cok teolari umutla bekler onu oynatmayan hocaya da sallariz,. nasilsa senol hoca bizden ;) vurun gitsin, bugun gider yarin gelir..dara dusunce cagiririz gene.. o bizden o, tesisler de havaalaninin altinda ayrica;)

teo ya gosterilen bu sabir hosgoru ortaminin diger degerlerimize de sirayet etmesini dilemek duser bize sadece bu ortamda

:alkış::alkış::alkış:

Armağan Dere
23.04.2010, 14:19

Öbür yazdıklarına katılıyorum ancak teoya gösterilen sabır demişsin bence Umut'a gösterilen sabır demeliydin.Artı Umut'un taraftara saygı gösterip Trabzon'u terk etmesi gerekir sezon sonunda gitsin ki yönetim forvet alsın yoksa kalırsa almayacaklar...Teo geleli beri toplam 270 dk oynadı mı? Hayır..Umut en azından 14400 dk oynadı...Yaptıkları artık göze batmaya aşladı anlatabiliyormuyum...Gökhan Ünal'ı da yiyen Umut Bulut'tur ne asist yapar ne gol atar öle bi forvet işte

ESER
23.04.2010, 14:58
Öbür yazdıklarına katılıyorum ancak teoya gösterilen sabır demişsin bence Umut'a gösterilen sabır demeliydin.Artı Umut'un taraftara saygı gösterip Trabzon'u terk etmesi gerekir sezon sonunda gitsin ki yönetim forvet alsın yoksa kalırsa almayacaklar...Teo geleli beri toplam 270 dk oynadı mı? Hayır..Umut en azından 14400 dk oynadı...Yaptıkları artık göze batmaya aşladı anlatabiliyormuyum...Gökhan Ünal'ı da yiyen Umut Bulut'tur ne asist yapar ne gol atar öle bi forvet işte

gokhan unali hep birlikte yedik ve gittiginde de gayet mutluyduk ,simdi kor olur badem gozlu edebiyatlarina , timsah goz yaslarina gerek yok.ayrica hem gokhan umut a hem umut gokhana yeteri kadar asist yapiyorlardi, ikisi de baski altinda olduklari icin dayanisma halindelerdi..

haaa hamasetle taraftara goygoyla gun gecirenler gider baros, bobo, fatih tekke vs capinda umutdan cok daha kaliteli ve cuk oturacak bir adam alinir
o zaman bende umut gitsin kampanyasina katilirim ama umutun halefi umuta anternatif olacak bile capa sahip degilse de umut bu takimda her turlu oynar, kolombiyali saf delikanlinin acikli hikayesinin de etkisiyle romantik bir tavir sergilyoruz teo ya karsi.. geldiginde sevinenlerden biri de bendim ama umudumu kaybettim.

uyum muyum bunlar bos laf,menajer ve tombala ceken yonetici tarzi sozler sadece.. baros malatyali yada konyalimi ? ucaktan iner inmez ciktigi maca cikti ve iste budur dedirtti. colman artvinli mi? geldigi gunden beri belli bir standarti tutturdu, yattara bu teo icin az bulunan dakikalarda harikalar yaratiyordu, 7 senenin 3 senesi bile degildir her mac 11 oynadigi.. kaliteli adam her turlu kendisini belli eder.. ha edemiyorsa da demek ki kaliteli bir adam degildir,,

teo patlama yapana kadar izlandada dag patladi.. seneye de erciyes patlar ama teo patlamaz, bunu beklemek romantik bir hayal sadece,, patlayan patladi zaten , kasetle menajer kazigi yenilen 80 li -90 li yillara geri donduk yine.. nijerya milli futbolcu diye alinan ancak kimselerin tanimadigi shaka, sol kanat diye alinan ancak sol ayagini sadece yurumek icin kullanan polonyali ivan, unlu kaleci petranovic vs tarzi yapilan ici menajer gaziyla doldurulmus bir transfer bu.. umutun oynayamadigi bu ortam bu saf kolombia delikanlisinin oynamasi pek olasi gorunmuyor bence

Great White
23.04.2010, 14:59
..simdi kor olur badem gozlu edebiyatlarina , timsah goz yaslarina gerek yok...

Sadece kör olsa iyiydi gene. Bu hem kör, hem de sağırdı. Bir tek dilsiz değildi. Aksine pabuç gibi de dil vardı elemanda:)

Halit Akyüz
23.04.2010, 15:16
Umut kaleciyle karşı karıya kalmasın diye dua etmeye başladık artık. :)

ESER
23.04.2010, 15:29
Sadece kör olsa iyiydi gene. Bu hem kör, hem de sağırdı. Bir tek dilsiz değildi. Aksine pabuç gibi de dil vardı elemanda:)

aslinda kel de sayilmazdi, malum kafaya sac plantasyonu yaptirdi ve suan tibben kafa vurmasinda bir sakinca yok ve fb deki ilk golunu manisaya kafayla atmisti yanilmiyorsam.. besle keli saci cikinca kafa golu atsin:)

ThePatriot61
23.04.2010, 15:43
Umutun basligina bir bakiyorum en cok yanit o almis 21.359 yanit. (http://forum.bordomavi.net/misc.php?do=whoposted&t=3780)

Simdi bir yabanci kisi buraya gelse ve umutu tanimasa mutlaka derdi yaw bu adam da neymis böyle en cok onu konusuyorlar bide 10 numarayi giyiyor. Ama bilmiyorlar ki burda yazilanin yüzde 90 nin umuta elestiri oldugunu. :D

ESER
23.04.2010, 16:05
Umutun basligina bir bakiyorum en cok yanit o almis 21.359 yanit. (http://forum.bordomavi.net/misc.php?do=whoposted&t=3780)

Simdi bir yabanci kisi buraya gelse ve umutu tanimasa mutlaka derdi yaw bu adam da neymis böyle en cok onu konusuyorlar bide 10 numarayi giyiyor. Ama bilmiyorlar ki burda yazilanin yüzde 90 nin umuta elestiri oldugunu. :D

bakarsin boylelikle bir enayi bulur dunyanin en iyi 5.forveti diye kakalariz:D bu umut muhabbetide son bulur..hem taraftar ,hem de pas vermedigi teo hemde onu oynattigi icin elestirilen senol hoca kurtulur:)

Kaan
23.04.2010, 16:53

Her futbolcu başlığının % 90'ı eleştiri.

Eleştiri yanlış tanımlanıyor. Eleştiri deyince akla olumsuz laf geliyor. Halbuki eleştiri sadece olumsuz olmaz.

Sanırım hakaret diyecektin. :)

bahadır2561
23.04.2010, 17:14
yazacak bsey bulamayanlar bugün ne yazsam diye düşünüp ''hakarete'' sıgınıp verip veriştiriyorlar..

hani,nerde hakaret??

bide %90 ı demişsin..

sallama güzel kardeşim

Cem Akyüz
23.04.2010, 17:20
Kaan bu puanlama tamamen sana ait..Özellikleri bakımından bu puanları verdiğin bir adamı nasıl Trabzonspor'un forvetine yakıştırıyorsun anlamak çok güç

Hava Topu Kazanma: 4
İkili Mücadele Kazanma: 5
Top Saklama: 2
Top Dağıtımı: 3
Gol becerisi: 4
Taktik Bilgisi: 3
Teknik: 5
Çalım: 5
Tek top: 3

Herkes puanlamasını yapmış. Bu da benim puanlamam.

Kaan yapmış olduğun puanlamadan bazı noktalara özellikle dikkat ettim ve sana soru sormuştum cevap bekliyorum:)

Bekir
23.04.2010, 17:26
Umut'un tekniği ve Çalımı 10 üzerinden mi 5:eek::eek:
Yok artık:)
Umut'un çalımı 10 üzerinden en fazla 1'dir...
Tekniğine puan vermeye bile gerek yok Direk 0...

Yukarıdaki özelliklerden Gol Becerisi,Hava topu kazanma ve Taktik bilgisi hariç 1'in üstünde olan özelliği yoktur..

Umut yıllardır Trabzon'da Ben hiç tek top yaptığını görmedim,Aynı şekilde top dağıtabildiğini ve top sakladıgını da görmedim...

ThePatriot61
23.04.2010, 17:30
Olumsuz elestiri diyecektim ama hakaret de olabilir. :D

Ne sallamasi geri sayfalara bir bak.

Tolunay Abdioğlu
23.04.2010, 17:34
Umut'un tekniği ve Çalımı 10 üzerinden mi 5:eek::eek:
Yok artık:)
Umut'un çalımı 10 üzerinden en fazla 1'dir...
Tekniğine puan vermeye bile gerek yok Direk 0...

Yukarıdaki özelliklerden Gol Becerisi,Hava topu kazanma ve Taktik bilgisi hariç 1'in üstünde olan özelliği yoktur..

Umut yıllardır Trabzon'da Ben hiç tek top yaptığını görmedim,Aynı şekilde top dağıtabildiğini ve top sakladıgını da görmedim...

Demek ki Umut'un uzun süredir yapamadığını Teofilo kısa sürede yaptı.

KAUNAS
23.04.2010, 18:03
yazacak bsey bulamayanlar bugün ne yazsam diye düşünüp ''hakarete'' sıgınıp verip veriştiriyorlar..

hani,nerde hakaret??

bide %90 ı demişsin..

sallama güzel kardeşim

doğru diyorsun.buraya yorum yazanların değil yüzde 90'ı,yüzde 99'u istemiyor umutu.geri kalan azınlıksa sırf dikkat çekmek ve farklı olmak için umutu savunmaya çalışan futboldan anlamayan azınlık

FC-ST-PAULI-61
23.04.2010, 18:06
doğru diyorsun.buraya yorum yazanların değil yüzde 90'ı,yüzde 99'u istemiyor umutu.geri kalan azınlıksa sırf dikkat çekmek ve farklı olmak için umutu savunmaya çalışan futboldan anlamayan azınlık
aynen:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

atigol
23.04.2010, 19:01

Siz baya anlıyormuşsunuz futboldan tebrikler:alkış::alkış:

Vkgz
23.04.2010, 19:04
dönüşü olmayan bir yola girdi artık umut. güle güle

Murat SİSMAN
23.04.2010, 19:11
Demek ki Umut'un uzun süredir yapamadığını Teofilo kısa sürede yaptı.

Umut Ne Yaptı ? 1 gol attı 6 tane kacırdı gibisindenmi

bingolts
23.04.2010, 20:21
sen gitsen ne güzel olur bayram olur sevinirim UMut yuhalansın Şenol ağada kendine gelsin ben gelmesinide istememiştim ama geldi. İnşallah başarılı olur ama Şenol hocada laf üretir başka bir icraat yok adamda. Bir tane geç kazandırılamadı bakın diğer takımlara Büyük denen takımlara BJK necip Cimbomda oynatıyor Fenerde bizde yok yoyk yok

ESER
23.04.2010, 20:33

futbolmetre ile olcum yaptin galiba ustadim, oranlar cok carpici:cool:

huseyin den kurtulursak kesin sampiyonuz diyenlerin orani olmasin o rakamlar;)?

Egemen
23.04.2010, 20:44
hee buranın dikkatini çekince altın ayı alıcaz zaten.. sonrası oscar..

Kaan
23.04.2010, 20:47

Abi biz akılsızız ya, ölçüm yapamıyoruz. ;)

Umut'a hakaret edenler yapabiliyor sadece.

hee buranın dikkatini çekince altın ayı alıcaz zaten.. sonrası oscar..

Benim daha büyük hedeflerim var. :cool:

Salih Edip
23.04.2010, 21:46
benim anlamadığım da hakaret hakaret diyenler ? kardeşim raporla mesajları , hem mesaj silinsin , hem de alsın cezasını yazamasın bir daha ? ama yok , hakaret hakaret ...

Emrah Akcagöz
23.04.2010, 22:07
Umutun yapamadıklarını söylemek de hakaret oluyormuş..

İlginç..

Ahmet KESKİN
23.04.2010, 22:12

yüzde 98 diyelim :D

Oktay AKKUŞ
23.04.2010, 22:17

Kaan yapmış olduğun puanlamadan bazı noktalara özellikle dikkat ettim ve sana soru sormuştum cevap bekliyorum:)

Yalnız Umut'un çalım yeteneğini ben göremedim Cem abi o kadar. Burda eleştiri değil saptama yapıyorum. Umut'u hep izledik ve birebir de 100 pozisyondan toplasan 10unda adamları geçmiş olabilir. Fazlası yoktur eksiği vardır.
Ayrıca Umut'un ikili mücadele kazanma yeteneğini de sürekli faul yaparak ekleyebiliriz.

Cem Kıran
23.04.2010, 22:26
Umut'un yapamadığı şeyler:

Yazmak için sabaha kadar bu sayfayı doldurmam lazım herhalde..

Yorulmamak için şimdi uğraşamam...

Umut'un yapabildiği şey(ler):

Koşmak....

Hay seni forvet diye keşfedip futbolcu yapıp bize kakalayan ve alan yönetime ne diyim..

Samet Metin
23.04.2010, 22:52
Umut bu takımın tek problemiymiş gibi eleştiriliyor bu hafta.

Ben Umut'u yaklaşık 3 senedir eleştiriyorum bu forumda ve şundan eminim ki tek problem Umut değil...

Bizim burada;
Umut'u çılgınca savunan,
koşabiliyor olmasını forvet olmak için yeterli kriter olarak gören,
iyi bir Trabzonspor taraftarı olduğunu ve sırf bu yüzden takımda olması gerektiğini iddia eden,
4 sezonda alex den fazla gol attığı için gitmesin diyen,
az para alıyor bu paraya bulamayız bunun gibisini diye düşünen,
çok ahlaklı çocuk kızım olsa veririm bu yüzden takımda olmalı diyen,
bana göre sıradan anadolu takımı taraftarı kafasına sahip taraftarlarımız varken nasıl tek problem Umut Bulut olabilir ki?

Benim futbol izleyicisi olarak naçizane vardığım sonuç şudur;
" Önce taraftar şampiyon olur sonra futbol takımı."

bizim bu taraftar profili ile şampiyon olacak halimiz yok ya...

ugurozturk
23.04.2010, 22:57

100 uzerinden mi?

Asi Çaykaralı61
23.04.2010, 23:18
Umut bence iyi bir futbolcu.Kaliteli bir isim.Hırslı istekli hızlı kondisyonuda iyi maşallahı var.Son vuruşları etkili değil.Son vuruşlarını düzeltse çok iyi olur.

Cem Akyüz
23.04.2010, 23:21
Yalnız Umut'un çalım yeteneğini ben göremedim Cem abi o kadar. Burda eleştiri değil saptama yapıyorum. Umut'u hep izledik ve birebir de 100 pozisyondan toplasan 10unda adamları geçmiş olabilir. Fazlası yoktur eksiği vardır.
Ayrıca Umut'un ikili mücadele kazanma yeteneğini de sürekli faul yaparak ekleyebiliriz.

O puanlamayı ben yapmadım Oktay..Yapan kardeşime sordum ama halen daha bir cevap alamadım kendisinden..Yoksa benim Umut'a en fazla vereceğim puan 2-3 tür fazlasını vermem

isimsiz_61
23.04.2010, 23:54

şampiyonluğu bir futbolcuya bağlamak ne kadan saçma değil mi...

blackrain61
24.04.2010, 00:20
Ey yüce Allahim sen bizlere sabir ver. Artik eski o güzel günlere dönelim. Dayanamiyorum artik. Her maca, acaba defanstan veya orta saha biri gol atip maci 1-0 olsa alir miyiz durumundan kurtar bizi. Nerde o eski goller... Eskiden golleri konusurduk, simdi ise kacirdiklarimizi. Her derbide sunu atsaydik, sunu kacirmasaydik, maci alirdik demekten biktik.

ibrahim
24.04.2010, 02:52

Ben Umut'u yaklaşık 3 senedir eleştiriyorum bu forumda ve şundan eminim ki tek problem Umut değil...

Bizim burada;
Umut'u çılgınca savunan,
iyi bir Trabzonspor taraftarı olduğunu ve sırf bu yüzden takımda olması gerektiğini iddia eden,
bana göre sıradan anadolu takımı taraftarı kafasına sahip taraftarlarımız varken nasıl tek problem Umut Bulut olabilir ki?

helal tam umut ve arkasindakileri anlattin. :alkış:

Egemen
24.04.2010, 05:33

Bizim burada;
Umut'u çılgınca savunan,

kendi bulunduğu topluluk içindeki kişileri bu gibi sıfatlarla aynı yere koyabilen bu zihniyetle şampiyon olacaksak..

kalsın ;)

tslover
24.04.2010, 10:44
Arkadaşlar senede 15 gol ortalamasıyla oynayan bir futbolcu mutlaka sahada yada kulübede olmalı.Süper Ligde 15 gol ortalamasıyla oynayacak bir oyuncu bulmak çok çok zor artık bunu kabul edelim.Sonra değil Umut'a 5/6 milyon euroluk adamların 5/6 golle sezonu kapatmalarına katlanmak zorunda kalabiliriz.Hatta bu sefer Umut en azından pozisyona giriyodu heyecanlanıyorduk bunda o da yok diyeceğimiz günler olacak.

Daha önce yazmıştım bu mesajı ama hatırlatmakta fayda var.Çünkü bu başlıkta kuru sıkı sallayanlar epey fazla.Yok pozisyon/gol oranı yok oyuncu becerilerine puan verme.O puan verenlere sormak lazım hangi verilere göre ve hangi kriterlere göre o puanları takdir ettiniz bunları da yazarsanız sevinirim.Tabi bunu yaparken tarih-maç belirtin ve ayrıcada hangi hareketin kaç puan olduğunuda belirtin.hadi sıkıysa sallamayın bilimsel bişeyler yapın.

Samet Metin
24.04.2010, 10:55
kendi bulunduğu topluluk içindeki kişileri bu gibi sıfatlarla aynı yere koyabilen bu zihniyetle şampiyon olacaksak..

kalsın ;)

ben de tam olarak onu diyorum işte...
ben senden memnun değilim sen benden memnun değilsin ama aynı takımı tutuyoruz ve şampiyon olmasını istiyoruz.

bu taraftar profili ile zaten şampiyon olamayız. senin "kalsın" diyebileceğin bir durum yok ortada...

KAUNAS
24.04.2010, 12:43
böyle zihniyetten taraftarlar olduğu sürece biz çok daha, umut gibi beceriksiz oyuncuları izlemeye mahkum oluruz

Murat Erdem
24.04.2010, 13:03
Trabzonspor taraftarının, Umut Bulut'la imtihanı son sürat devam ediyor.

Tolga Kurt
24.04.2010, 14:33
Umut gidecek sene sonu yazıyorum buraya yada yedek kalacak murat tosuna yzık olacak.

Armağan Dere
25.04.2010, 00:39
Umut şaşırt beni hadi koçum göriyim seni!

FC-ST-PAULI-61
25.04.2010, 00:44
Umut iyi oyuncu diyenler 4 senedir Hangi maclari izliyorlar ?

Emirhan Makul
25.04.2010, 01:10
Trabzonspor taraftarının, Umut Bulut'la imtihanı son sürat devam ediyor.

Umut ile aramızda olan olaylar sır kapısına konu olur.

Umut gol kaçırıyor biz ona sövüyoruz sonra bir geliyoruz ki evimiz yanmış sonra fakir oluyoruz dileniyoruz umut bize rastlıyor hani sen o gün sövmüştün ya diyor ama yinede bize para veriyor sonra umuta araba çarpıyor futboluğu bırakıyor biz onun verdiği para ile sermaye yapıp simit satıyoruz sonra iş büyüyor simit sarayı açıyoruz. Umut fakirleşiyor futbolu bıraktığından geliyor simit sarayımıza simit istiyor sonra biz müessese sahibi olarak ona hani o gün golü kaçırmıştın ya diyip simit vermiyoruz sonra bizim başımıza saksı düşüyor fakirleşiyoruz , Umuta verdiğimiz simitten sayısal loto çıkıyor 6 tutuyor plastik cerraha gidip düzeliyor sonra yeniden futbola başlıyor ama yine kaçırıyor en sonunda da kafamıza tuğla düştüğünden değilde ulan bu kadar kaza mebal atlattık halen daha gol mü kaçırıyorsun diyip yüksek kan basıncından Ebedi dünyaya göç ediyormuşuz.

Bundan çıkaracağımız sonuç Umut Bulut iyi bir forvet oyuncusu değildir.

Y-DRMS
25.04.2010, 01:14
İyi senaryo yazmışsın valla :)

Fatih Yücel
25.04.2010, 01:14
Umut ile aramızda olan olaylar sır kapısına konu olur.

Umut gol kaçırıyor biz ona sövüyoruz sonra bir geliyoruz ki evimiz yanmış sonra fakir oluyoruz dileniyoruz umut bize rastlıyor hani sen o gün sövmüştün ya diyor ama yinede bize para veriyor sonra umuta araba çarpıyor futboluğu bırakıyor biz onun verdiği para ile sermaye yapıp simit satıyoruz sonra iş büyüyor simit sarayı açıyoruz. Umut fakirleşiyor futbolu bıraktığından geliyor simit sarayımıza simit istiyor sonra biz müessese sahibi olarak ona hani o gün golü kaçırmıştın ya diyip simit vermiyoruz sonra bizim başımıza saksı düşüyor fakirleşiyoruz , Umuta verdiğimiz simitten sayısal loto çıkıyor 6 tutuyor plastik cerraha gidip düzeliyor sonra yeniden futbola başlıyor ama yine kaçırıyor en sonunda da kafamıza tuğla düştüğünden değilde ulan bu kadar kaza mebal atlattık halen daha gol mü kaçırıyorsun diyip yüksek kan basıncından Ebedi dünyaya göç ediyormuşuz.

Bundan çıkaracağımız sonuç Umut Bulut iyi bir forvet oyuncusu değildir.

Stv yi çok kaçırmışsın Sultan ççç

Gökhan BAYRAK
25.04.2010, 01:32
böyle zihniyetten taraftarlar olduğu sürece biz çok daha, umut gibi beceriksiz oyuncuları izlemeye mahkum oluruz

nasıl zihniyette olmalı taraftar?

sahadaki futbolcusuna durmadan küfür eden bir zihniyette olmalı dimi?

ne oldu, o zihniyetteki futbol üstadları mehmet yılmaz'a küfür ede ede yolladılar onu burdan ve ondan fazla da farkı olmayan elin çocuğu geldi buraya.

ben o dönem diyordum, umut'un hangi özelliği mehmet'ten iyi diye ama bugün küfür edenler, o günlerde öve öve bitiremiyorlardı.ben ise eleştiriyordum.

şimdi ne oldu biliyor musun?sizler küfür ediyorsunuz ama ben savunuyorum.tıpkı mehmet yılmaz'ı, tayfun'u, yattara'yı, hüseyin'i, hami'yi,..., vs savunduğum gibi.

çünkü benim herşeyden önce insana saygım var, formaya saygım var.eleştirinin de adabı var, ama o adap bizde yok malesef...

Kaan
25.04.2010, 01:36
O puanlamayı ben yapmadım Oktay..Yapan kardeşime sordum ama halen daha bir cevap alamadım kendisinden..Yoksa benim Umut'a en fazla vereceğim puan 2-3 tür fazlasını vermem

Yakıştırıyorum, çünkü benim gözümde Umut golcü değil. Gol atacak bir adam değil. Gol yükünün Umut'a yüklenmesini doğru bulmuyorum yani.

Eminim yanında Tekke gibi bir santrafor olsaydı, durumlar böyle olmayacaktı.

Ama benim gözümde Umut gibi oyuncular her takıma lazım.

Umut olmayınca takımın ileri çıkamadığına şahit oldum.

Cem Akyüz
25.04.2010, 01:43
Yakıştırıyorum, çünkü benim gözümde Umut golcü değil. Gol atacak bir adam değil. Gol yükünün Umut'a yüklenmesini doğru bulmuyorum yani.

Eminim yanında Tekke gibi bir santrafor olsaydı, durumlar böyle olmayacaktı.

Ama benim gözümde Umut gibi oyuncular her takıma lazım.

Umut olmayınca takımın ileri çıkamadığına şahit oldum.

Gol atacak değil..O verdiğin puanlara bakınca umut'un futbol oynamaması gerekiyor..Sırf koştuğu ve mücadele ettiği için bir futbolcuyu takımda tutmak bana göre çok saçma..Neyse kendi görüşümü yazayım umarım sözleşmesi uzatılmaz ve takımdan ayrılır

Armağan Dere
25.04.2010, 01:43

.

Kime yükleyelim canım kardeşim bi akıl ver...Bu adam ne diye alındı bu takıma Hatırlarmısın Mehmet Yılmaz'ı gönderdik de Umut'u aldık?....Gökhan'ı da yedi beyimiz...Bende saç kalmadı stres had safhada...Allah Kolaylık versin bu taraftara

Kaan
25.04.2010, 01:46
Kime yükleyelim canım kardeşim bi akıl ver...Bu adam ne diye alındı bu takıma Hatırlarmısın Mehmet Yılmaz'ı gönderdik de Umut'u aldık?....Gökhan'ı da yedi beyimiz...Bende saç kalmadı stres had safhada...Allah Kolaylık versin bu taraftara

Teofilo'yu ne diye aldık ? :)

Armağan Dere
25.04.2010, 01:48
Teofilo'yu ne diye aldık ? :)

Onu da yiyor görmüyormusun? egoistlik uğruna diye de yutturu veriyor(yok her golcü egoist olurmuş ya)...Formayı kaptırma korkusu oluşmuş durumda onda..Yanarım eğer giderse ki Murat Tosun'a izlemeden gidecek...

Kaan
25.04.2010, 01:53
Onu da yiyor görmüyormusun? egoistlik uğruna diye de yutturu veriyor(yok her golcü egoist olurmuş ya)...Formayı kaptırma korkusu oluşmuş durumda onda..Yanarım eğer giderse ki Murat Tosun'a izlemeden gidecek...

Yahu Umut orada pas verseydi şimdi Teofilo iyi bir forvet mi olmuş olacaktı ?

Altyapıdan bir forvet çıkar, o da atar boş kaleye merak etme. ;)

Armağan Dere
25.04.2010, 01:55

Gol atmak diye bir olgu vardır..Adam belki ilk golünü atsa daha yararlı olacak...Bir de beyimiz el kol hareketi yapıyor sen işine bak gibisinden bir de pasta alıyor kendini affettirmek için ben Teo'nun yerinde olsa yemezdim o pastayı yaptığının ayıp birşey olduğunu kendisine hatırlatırdım bu hafta gene göreceğiz dünyaları kaçıracaktır..Bir de kendi boş pozisyondayken bile Teofilo'ya pas verirse şaşırmam adamı taraftarın önüne atmak için..Neyse uzun lafın kısası Trabzonspor formasını Umut Bulut haketmiyor...

Kaan
25.04.2010, 02:09
Gol atmak diye bir olgu vardır..Adam belki ilk golünü atsa daha yararlı olacak1...Bir de beyimiz el kol hareketi yapıyor2 sen işine bak gibisinden bir de pasta alıyor kendini affettirmek için3 ben Teo'nun yerinde olsa yemezdim o pastayı yaptığının ayıp birşey olduğunu kendisine hatırlatırdım bu hafta gene göreceğiz dünyaları kaçıracaktır..Bir de kendi boş pozisyondayken bile Teofilo'ya pas verirse şaşırmam adamı taraftarın önüne atmak için4..Neyse uzun lafın kısası Trabzonspor formasını Umut Bulut haketmiyor...

1. Umut'a destek verseniz belki daha yararlı olacak ? :)
2. El kol hareketi yapan Teofilo, neden pas vermiyorsun diye..
3. Umut pasta almadı, pasta Colman'ın doğum günü pastasıydı.
4. Bu acaba kimin suçu olur ? Umut'un mu, taraftarın mı ? Bence taraftarın olur. :) Ayrıa Teofilo'yu nasıl taraftarın önüne atacak onu anlamadım. Böyle bir olayda Umut Teofilo'yu taraftarın önüne atmış olmaz. Taraftarın önüne atması için Teofilo pas vermediğinde, Teofilo gibi el kol hareketi yapıp, bağırırsa olur -ki kişiliği düzgün bir adamın bunu yapacağını sanmıyorum. :)

Cem Akyüz
25.04.2010, 02:28
4. Bu acaba kimin suçu olur ? Umut'un mu, taraftarın mı ? Bence taraftarın olur. :) Ayrıa Teofilo'yu nasıl taraftarın önüne atacak onu anlamadım. Böyle bir olayda Umut Teofilo'yu taraftarın önüne atmış olmaz. Taraftarın önüne atması için Teofilo pas vermediğinde, Teofilo gibi el kol hareketi yapıp, bağırırsa olur -ki kişiliği düzgün bir adamın bunu yapacağını sanmıyorum. :)

4.maddeye cevap olarak yazayım..Umut'un bu sene Avni Akerde ki Ankaragücü maçında kendi kaçırdığı golden sonra Gabric'e bağırıp el kol yapması nedir peki:)

TSigalko
25.04.2010, 02:48
Umut gol atamaması dışında mükemmel bir forvet. :D

esved
25.04.2010, 06:53
şu adamı tartıştığımız kadar memleket meselelerini konuşsak bi kaç tanesini kesin çözmüştük, ama bunca insanın umut konusunda çaresiz kalması çok acı. maçlarda dua ediyorum kırmızı kart görsün yada atamadığı pozisyon sonrası dönen top gol olsun da bu adam öyle bir tepki alsın ki şenol hoca bile oynatmayı göze alamasın diye, bu adamın yüzünden trabzonun rakiplerini desteklemeye başladım ufaktan.

Salih Edip
25.04.2010, 08:04
yuh ya gol yükünü umuta mı yüklüyorsunuz ayıptır yahu napsın adam suç selçukla alanzinho gabriç engin vs. de. skora yeteri kadar katkı yapamıyorlar. egemenle giray da çok hatalı bu durumda. 30. hafta gelmiş egemen daha 4 gol atmış biz umuta yükleniyoruz . bir de asist yapmasını bekliyoruz , yok artık...

bakın xavili , iniestalı kayseri orta sahasıyla makukula kaç gol atmış , değiştir makukulayla umutu rahat 25 tane atardı umut . makukuluysa bizim orta sahayla 14 golü geçemezdi .

Uğur Demircioğlu
25.04.2010, 08:49
Umut gol atamaması dışında mükemmel bir forvet. :D

Ne anladım öyle forvetten...:D

Emrah Akcagöz
25.04.2010, 11:09

Adam belki ilk golünü boş kaleye dahi atsa üzerindeki şanssızlığı atacak ama yoook o ulu forvetimiz ne pas verir ne de gol atar ya kaleciye nişanlar ya da dışarı ama sakın ne pas versin ne gol atsın..

Daha neyin desteği 4 senedir hangi desteği görmedi Umut destek görmeyen bi futbolcu takımda banko nasıl oynayabilir Umutu savunmak için bu kadar yırtınmayın. Bi forvet için koşmak pres yapmak yeterli ise forvete savunması iyi olan oyuncuları koyalım onlarda koşarlar pres yaparlar..

Emrah Akcagöz
25.04.2010, 11:11
4.maddeye cevap olarak yazayım..Umut'un bu sene Avni Akerde ki Ankaragücü maçında kendi kaçırdığı golden sonra Gabric'e bağırıp el kol yapması nedir peki:)
O ulu forvetimiz yapacak bunları o yapar başkaları yapamaz.

O kadar..

Oğuz B.
25.04.2010, 11:38
Bu Gökhan'ı nasıl yedi onu bir türlü çözemiyorum arkadaş..
Gökhan'ın ruhunu yemek zor iş olsa gerek..

Murat SİSMAN
25.04.2010, 11:53
Umuta bu Taraftar Kac sezon destek oldu ne yararı 2 lıg takımına 2 gol atmasınımı beklıyorsun? TRABZONSPOR büyük bir takımdır umut gibi forvetlere ihtiyacımız yok bizim Hak Et Mi Yor

4EVERTS UMUTUN cok yakın arkadası yada akrabasısın gibi görünüyor

erkankoc
25.04.2010, 11:57
umut ,arkadasim dün barcelona macini seyrettiysen ibrahimovic bile atabilecegi pozisyonu hanrye bos kaleye atsin diye ,garanti olsun diye pas veriyorken sen neden teknigin cok zayif oldugu halde bu kadar bencillik yapiyorsun..lütfen biraz büyük maclari izle..büyük topcu olmak istiyorsan bencil olmayacaksin...izle messiyi ibrahimovicirtoo yu tevezi...gör farki..mucadelene bisey demiyorum ama dikkatli olman gerek..burasi ankaragucu degil

Süleyman Baykan
25.04.2010, 12:08
Umut bulutun olmadığı bir denzilispor maçını hatırlatırım Trabzonspor 0-2 denizlispor ileride bir kişi rahatsız etmedi denizli savunmasını top bizde olsada etkili olamamıştık bir türlü

SDanışmaz
25.04.2010, 12:18
http://www.youtube.com/watch?v=2r7iGFauoyU

Öğren...

Samet Metin
25.04.2010, 13:03
Umut Teofilo'ya pas vermedi diyor herkes ama bence ortada garip bi durum var; Umut istediği şeyi yapamıyor ki sahada...

yani nerden biliyorsunuz pas vermediğini? sanki Umut istediği yere top atabiliyormuş gibi konuşuyorsunuz...

kaleye atmak istediğinde topları nereye vurduğunu da biliyoruz. bence o pozisyonlarda Umut pas vermek istedi ama olmadı olmadı olmadı :D:D:D

Samet Metin
25.04.2010, 13:10
Umut bulutun olmadığı bir denzilispor maçını hatırlatırım Trabzonspor 0-2 denizlispor ileride bir kişi rahatsız etmedi denizli savunmasını top bizde olsada etkili olamamıştık bir türlü

kardeş ozaman şöyle yapalım; umut oynasın ama bir de forvet oyuncusu oynatalım, gerçek bir forvet oyuncusu gol atabileninden...

sadece rakibi rahatsız edersek rakip rahatsız olur ama maç berabere biter değilmi?:D gol de atmak lazım...

sahaya rakibi rahatsız etmek için değil kazanmak için çıkmalıyız bence...

krdnz
25.04.2010, 13:26
http://www.youtube.com/watch?v=tgodZyjWSNM

Umut Teofilonun yerinde olsa ne yapardı?

Kaan
25.04.2010, 13:59
Daha neyin desteği 4 senedir hangi desteği görmedi Umut destek görmeyen bi futbolcu takımda banko nasıl oynayabilir Umutu savunmak için bu kadar yırtınmayın. Bi forvet için koşmak pres yapmak yeterli ise forvete savunması iyi olan oyuncuları koyalım onlarda koşarlar pres yaparlar..

Umuta bu Taraftar Kac sezon destek oldu ne yararı 2 lıg takımına 2 gol atmasınımı beklıyorsun? TRABZONSPOR büyük bir takımdır umut gibi forvetlere ihtiyacımız yok bizim Hak Et Mi Yor

4EVERTS UMUTUN cok yakın arkadası yada akrabasısın gibi görünüyor

4 senedir destek veriyorsunuz yani Umut'a ? Ben sadece 1 maçta alkışlandığını gördüm, o maçta aklımda değil. Onda da emin değilim yani, alkışlandı mı alkışlanmadı mı..

Eğer destekten kastınız, 90 dakika Umut'a küfür etmeden maç izlemekse amenna..

Siz de Umut'u eleştireyim de ne şekilde olurda olsun diye kendinizi yırtıyorsunuz, kusura bakmayın. ;)

Ayrıca ne Umut'un arkadaşıyım, ne akrabasıyım; bana göre doğru olanları savunuyorum.

Hürgün Aygün
25.04.2010, 14:05
Şu bir gerçek!

Cem Kıran
25.04.2010, 14:07
http://www.youtube.com/watch?v=tgodZyjWSNM

Umut Teofilonun yerinde olsa ne yapardı?

Eminim önüne geçip topu almaya çalışırdı..

Hürgün Aygün
25.04.2010, 14:08
Şu bir gerçek!

Ayrıca biraz daha sabır edelim.:)

BALKAN 06
25.04.2010, 14:14
teo sakatlanmış dedi bi renktaş transfer başlığında,
umut zaten vazgeçilmesimizdi şimdi zorunlu vazgeçilmezimiz oldu.
eskişehir maçı için hiç bir şey beklemiyorum bizim ömür törpüsünden kupa finalinde bu methiyeleri hak etsin yeter.
biri hatırlatsın,çok koşup yorulma lig hikaye kupa da yap numaralarını desin...

Tayfun
25.04.2010, 14:23
Bobo mu Umut mu?
Semih mi Umut mu?
Baros mu Umut mu?

Rakiplerimizin forvetleri bir de bizim forvetimiz
Hepsi Umut'tan daha iyi; daha neyi tartışıyoruz :)

bahadır2561
25.04.2010, 14:31
Bobo mu Umut mu?
Semih mi Umut mu?
Baros mu Umut mu?

birader neyi tartısıyorsun adamlar umut gibi cok koşabiliyo mu,iyi niyetli mi?

değil

ee daha ne fıstık gibi forvetimiz var işte...

Tayfun
25.04.2010, 14:37

değil

Umut Mevlana dergahında yetişti ya iyi niyetinden faydalanıyoruz :D

bahadır2561
25.04.2010, 14:41

hah şöyle bak sende anladın iyi forvet oldugunu :D :D

Kereşenli
25.04.2010, 14:56
Umut koşabiliyor da ne oluyor? Gol atabiliyor mu? Hayır. Ayrıca iyi niyetli olduğunu da hiç düşünmüyorum.

Uğur Demircioğlu
25.04.2010, 14:59
Umut koşabiliyor da ne oluyor? Gol atabiliyor mu? Hayır. Ayrıca iyi niyetli olduğunu da hiç düşünmüyorum.

Aynen katılıyorum bilader.Ayrıca bazı arkadaşlara soruyorum gol atamadıktan sonra hatta kritik maçları kazanamadıktan sonra nasıl şampiyon olacağız.Hüseyin Çimşir de son derece iyi niyetliydi.Ama bazı şeyler için iyi olmak yetmiyor.Biz artık şampiyon olmak istiyoruz.İyi oynadığımız maçtan galip gelmek istiyoruz.Umutun kaçırdığı pozisyonlarla saç baş yolmak istemiyoruz.

Muhammed
25.04.2010, 15:06
Umarım sözleşme yenilenmez.

Kereşenli
25.04.2010, 15:16
Aynen katılıyorum bilader.Ayrıca bazı arkadaşlara soruyorum gol atamadıktan sonra hatta kritik maçları kazanamadıktan sonra nasıl şampiyon olacağız.Hüseyin Çimşir de son derece iyi niyetliydi.Ama bazı şeyler için iyi olmak yetmiyor.Biz artık şampiyon olmak istiyoruz.İyi oynadığımız maçtan galip gelmek istiyoruz.Umutun kaçırdığı pozisyonlarla saç baş yolmak istemiyoruz.

Benim de anlamadığım bu zaten. Umut Bulut'un futbol ile yakından uzaktan hiç bir alakası yok. Yakaladığı pozisyonları bu kadar kolay harcayabilen başka bir forvet oyuncusu var mı ligimizde? Topa vurduğu noktadan gol atmasının imkansız olduğunu bile bile takım arkadaşına pas vermeyen ve o pozisyonu o kadar kolay harcayan başka bir forvet var mı? Doğru düzgün pas veremeyen, arkadaşlarının pozisyonlarını bile bozmayı beceren başka bir forvet var mı?

Ama Umut koşuyor. :alkış: Ve koştuğu için herkesin gözünü boyamayı başarıyor ben iyilik meleğiyim diye. Ama sıra assist vermeye gelince nedense iyilik meleğimiz şeytana dönüşüyor.

oflu engin
25.04.2010, 15:26
eskişehir maçındada umuttan aynı hareketleri izleyeceğiz bir değil iki değil her sene aynı bu adam değişmez.dokuz kaçar bir atar.on hava topuna çıkar dokuz faul yapar.topları kaleciye nişanlar.hafta arasıda açıklamaları ile avunulur geçer gider.biz yine aynı tartışmanın içinde oluruz iyi koşuyor rakip defansı yıpratıyor.rakipler en çok umutta zorlanıyor.diye.umutu en çok övenlere bakınca bu işte bir çapanoğlu var diye düşünmeden edemiyorum.(hakan şükür sergen üründül )vesaire vesaire

hamucera
25.04.2010, 15:31
Umut koşuyor diye tutturmuş gidiyorsunuz, hatta yukarıda arkadaş çıkmış video koymuş Umut Teo yerinde olsa ne yapardı,

Teo orada ne yaptı diye düşündüm, aklıma o maç sonrası yorumlar geldi, Umut'a vuruş açısı ayarladı diyenler oldu, yere yatarak Umut'un önünü açtı diyenler oldu, hiç ilgisi yok, adam geri geri gelirken düştü, bunu görmek neden bu kadar zor geliyor, adam düştü arkadaş düştü, kimseye pozisyon açmadı, önünü açmadı,

Umut çok koşardı dert oldu, koşmayı bıraktı o da dert oldu, hatta Trabzonspor idmanında oyuncu sakatlandı onun sebebi de Umut oldu, Rakip forvetler Trabzonspor forvetinden iyi olmasının suçlusu da Umut oldu, bu kadarda olmaz diyorum,

Umut son maçta büyük hatalar yaptı, çok bencil oynadı, bunu Umut'u sevenlerde kabul ediyor zaten, itiraz eden yok ki,

birisi çıkmış Umut aleyhine yazı yazan köşe yazarının yazısını alıntılarmış, bakın adam biliyor da yazıyor demişti, Oysa ki ben o şahsiyetin gazete köşesinde köşe yazarlığı yapmaktan başka Futbol ile alakalı hiç bir olayını duymadım, aynen Arda ile Messi'yi karşılaştıran hıncal gibi,

Bende Taka gazetesinde Rüzgarın Oğlu dediğimiz Milli takımın da değişmezlerinden Orhan ÇIKRIKÇI'nın yazısını okudum, çok kaçırdı, bencilde davrandı ama kızamadım kendisine, kazanma azmi ile oynadı, herkes bu kadar azimli oynasa çok farklı olur yazısını okudum,

şimdi Milli Takımda ve Trabzonspor'da yıllarca Oynayan Orhan ÇIKRIKÇI, Efsane Kalecimiz, Dünya 3. takımın Teknik Direktörü ve şimdiki Teknik Direktörümüz Şenol GÜNEŞ, bazıları hiç beğenmese de bir önceki yıl kadrosundan kişiyi alıp, tamamen yeni bir kadro ile lig 3.sü olan Ersun YANAL, sürekli defans oynattığı için eleştiren ama Şampiyonluk potasına giren takımın Teknik Patronu Ziya DOĞAN, trt stadyum programında çok defa Umut için övgü dolu sözler söyleyen Hakan ŞÜKÜR, bunlardan hiç birisi bilmiyor ama halı saha da oynayarak büyük futbol üstadı olanlar, köşe yazarlığı yaparak futbolu en iyi bildiğini sananlar ahkam kesmekten geri kalmıyor,

beğenip beğenmemek kişisel görüştür, beğenmek zorunda değildir kimse, ama Trabzonspor forması giyen oyuncuya sezon başından beri hakaret etmek nedir anlamış değilim, iyi oynadığı maç sonrası hafta da 2 tane yazan, onlarda da zaten şans tı, bir daha olmaz cümlesini esirgemeyenler, kötü olduğu maç sonrası her gün gelip her sayfaya 2-3 tane mesaj yazmaktan neden geri kalmazlar anlamış değilim, hatta olayı daha da abartıp Trabzonspor başarısını değil Umut'un başarısızlığını görüp, savunanlara laf yetiştirmek için dua edenlerin olduğunu da yok sayamayız.

herkes düşüncesi ile yazı yazmaya devam edecektir, ben de Trabzonspor formasını giyen oyuncuyu rakip taraftarı bırak kendi taraftarımıza karşı da savunmaktan bıkmayacağım, eleştireceğim de yeri geldiği zaman, bu hafta eleştirdiğim gibi ama kırmadan, dökmeden,

Yunus Emre SEYHAN
25.04.2010, 16:20
Ciddi Hedefin varsa Umut forvetin olmayacak.

Yok ilk 5'e girme gibi bir hedefim var diyorsan fena bir seçim olmaz.

Umut'un normal perfonmansı tartışılıyor. Bir gerçek var.. Kritik noktalarda gol atmalısın .. Son 14 derbide sadece 2 gol atabildi.

1-0 öndeyken ve kale boşken attığın gol geçerli değil. Puan getirecek gol önemli..

Murat Güvenç
25.04.2010, 16:21
Keşke umut futbol değilde atletizm sporunu seçseydi hem biz rahat ederdik hem de kendisi,belki başarılı da olabilirdi maratonda filan.

Fatih
25.04.2010, 16:28
Umut bu sezon kaç gol pozisyonuna girdi acaba?

taraftar.61
25.04.2010, 16:30
Bobo mu Umut mu?
Semih mi Umut mu?
Baros mu Umut mu?

Semih ve Baros dışındakilerden daha iyi. Güiza'sı, Bobo'su, Nobre'si vs... Ha Bobo daha yetenekli oyuncu Umut'tan ona itirazım yok ama verimli olmadıktan sonra ne farkeder. Şunu da ekliyim; gelecek sezon Umut'un ilk 11'de çıkmaması gerektiğini düşünüyorum, özellikle belirtiyorum gereksiz tartışmaların içine çekiliyoruz sonra.

must61
25.04.2010, 16:45
Bende Taka gazetesinde Rüzgarın Oğlu dediğimiz Milli takımın da değişmezlerinden Orhan ÇIKRIKÇI'nın yazısını okudum, çok kaçırdı, bencilde davrandı ama kızamadım kendisine, kazanma azmi ile oynadı, herkes bu kadar azimli oynasa çok farklı olur yazısını okudum,

Farklı olacak olan nedir?
-Top tutamayan ama kazanma azimli bir kaleci
-Top çalamayan ama kazanma azimli defans bloğu
-Pas atamayan ama kazanma azmi ile oynayan ortasaha
-Ve en önemlisi gol atamayan ama kazanma azmi, hırsı hatsafhada olan bir forvet ile çıksaydık sahaya bu maçın çok farklı olacağına eminim bende...
Garip bir bakış açısı tabi saygı duyarım...
Hiçbir futbolcuya futbolu dışında eleştiride bulunmak haddimize değildir hakaret etmek ise elbette terbiyesizliktir bu konuda hem fikiriz bunu da belirtmek isterim...

Samet Metin
25.04.2010, 18:55
Trabzonspor forması giyen oyuncuya sezon başından beri hakaret etmek nedir anlamış değilim

Hakarete hepimiz karşıyız ama ben bu başlıkta pek görmedim. bilmiyorum belki denk gelmemişimdir ama olunca da forum yöneticileri cezasını veriyordur sanırım

"Umut bulut bu takıma layık bir forvet değil" ifadesini hakaret sayıyormuşsunuz gibi bir şey hissediyorum sanki...

Hekimoğlu
25.04.2010, 19:14
İyi niyetli forvet pehh.

Emrah Akcagöz
25.04.2010, 19:22
4 senedir destek veriyorsunuz yani Umut'a ? Ben sadece 1 maçta alkışlandığını gördüm, o maçta aklımda değil. Onda da emin değilim yani, alkışlandı mı alkışlanmadı mı..

Siz de Umut'u eleştireyim de ne şekilde olurda olsun diye kendinizi yırtıyorsunuz, kusura bakmayın. ;)

Ayrıca ne Umut'un arkadaşıyım, ne akrabasıyım; bana göre doğru olanları savunuyorum.
Görünen köy kılavuz istemez Umuta 4 senedir destek verilmese 1 gün dahi kalamazdı o kulüpte Umutu eleştirmek için oramızdan buramızdan laf uydursak eyvallahda herşey alenen ortada..;)

Sana göre doğru olan bir forvet oyuncusunun koşması ise çarşına pazar olsun..:rolleyes:

talsuv61
25.04.2010, 19:37
Öyle şanslısın ki şu takımda senden başka herkes sakatlanır sana bişe olmaz.Bari sakatlansanda senden kurtulsak.

ÖmerFarukYılmaz
25.04.2010, 19:52
Hiç güleceğim yoktu ççç

hamucera
25.04.2010, 19:55
Hakarete hepimiz karşıyız ama ben bu başlıkta pek görmedim. bilmiyorum belki denk gelmemişimdir ama olunca da forum yöneticileri cezasını veriyordur sanırım

"Umut bulut bu takıma layık bir forvet değil" ifadesini hakaret sayıyormuşsunuz gibi bir şey hissediyorum sanki...

yok kesinlikle öyle saymıyorum, bu kişisel düşüncedir hakaret değildir,

hakaret anasına kadar uzanan kelimelerinin , insan dışındaki bazı canlıların isimlerinin yazılıp yakıştırmalar yapılması vs. zaten onlar pek kalmıyor şikayet edilip siliniyor,

endlessdeath
25.04.2010, 19:59

değil

Teofiloya atmadığı pas ile ne kadar iyi niyetli olduğu ortaya çıktı çok bencil

endlessdeath
25.04.2010, 20:04

Umut'un normal perfonmansı tartışılıyor. Bir gerçek var.. Kritik noktalarda gol atmalısın .. Son 14 derbide sadece 2 gol atabildi.

1-0 öndeyken ve kale boşken attığın gol geçerli değil. Puan getirecek gol önemli..

bu lafın kapak olcak nitelikte kardeş güzel beğendim yönetimde anlar umarım

endlessdeath
25.04.2010, 20:11
Murat Erdem tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=3165361#post3165361) Umut Bulut'a sabır eden Trabzonspor taraftarının mükafatı açıklandı ! Cennet de manzara garantili yer tapusu...yaşadık erenler !!!

Bu dünyada Trabzonspor ve Umut bulut ile işkence çeken taraftarların öbür dünyada huzura erip Hurispor'un taraftarı olmalarına hüküm verilmiştir.

Bravo ya fena güldüm zuhahahaha:D

Murat SİSMAN
25.04.2010, 20:51

Ey Taraftar Sen alkısla destek ol ol ol ol karsılık alama cıldır cıldır cıldır umut seni görse menejeri olarak işe atar. Umut nemi yaptı 89 dakıka boyunca kostu kostu kostu kostu boş ! 90da geldi bi top attı kahraman oldu bumu ?
allah için hak ediyor görüsünde isen sana birsey demeye kımsenın hakkı yok
sana degil
FATİH TEKKE diyen taraftara yazık o zaman

Egemen
25.04.2010, 21:57
Öyle şanslısın ki şu takımda senden başka herkes sakatlanır sana bişe olmaz.Bari sakatlansanda senden kurtulsak.

hangi mantıkla, hangi vicadanla yazdınız bu son cümleyi?

bedduaya girmeyin bari, hakaretlere alıştık artık..

Deniz Telci
25.04.2010, 22:09
Liderliği bunun gibi golü düşünen(pardon golü hiç düşünmeyen) sahişlar yüzünden fenere kaptırdık ! boş kaleye attığını hak ettiniz mi ? işte sizin futbolcunuz!

Not: Sizin futbolcunuzun bir ayağı sakatlansa'da gurur duyacağım sevincimden havalara uçacağım ! Sokaklarda, "Goool" diye bağıracağım !

hos_cocuk61
25.04.2010, 22:18
Halbuki o kadar çok sevinmiştimki Ziya Doğan'ın o iğrenç büyük takıma yakışmıyan futbolundan kurtulduğum için.

O kadar çok sevinmiştimki Ayman, Hasan, Ferhat, Celalettin vs... gibi futbol özürlüsü oyunculardan kurtulduğumuz için.

Hatta binlerce kez teşekkür etmiştim Şadri Şener'e bu futbol katillerinden bizi kurtardığı için.

Ama gel görki en büyük futbol katilinden(Umut) hala kurtulamadık yada kurtulmak istemiyoruz.

Evet evet yada kurtulmak istemiyoruz malesef .

Çünkü;

O da biliyorki Trabzonspor'dan başka hiç bir "ahmak kulüp" bana o parayı vermez.

O da biliyorki oynayabileceğim en büyük kulüp Trabzonspor

O da biliyorki Teo gol atsa beni yedek bekletirler.

Eee bu adam bunları biliyor.

Peki Trabzonspor yönetimi bu adamın yetersiz olduğunu neden bilmiyor.

ugurozturk
26.04.2010, 00:35
abi ben umuta en agir elestirileri yapanlardan biriyim... ama az once GS-bursa macindaki Sercana Umutu 5 kere tercih ederim.. Umutun satilmasi taraftari degilim.. Ama butun Trabzonsporun Umut icin oynamasi beni delirtiyor.. Kendini alternatifsiz gormesini; Teonun yakarislarini gormezden gelmesini kabullenemiyorum..

Umut bu kadroda olsun; ama 34 macta ilk 11'de cikacagi mac sayisi 15-20 dir....

Tek forvet oynayacagimiz maclarda daha kaliteli bir forvetimiz olmali. Bu kisi Teo degilse acil transfer yapilmali... Ama Teoya sans verilirse bu boslugu doldurabilecegini dusunuyorum.. Jardel gibi bir futbolcu..

Mustafa
26.04.2010, 00:38
Not: Sizin futbolcunuzun bir ayağı sakatlansa'da gurur duyacağım sevincimden havalara uçacağım ! Sokaklarda, "Goool" diye bağıracağım !

Allah düşmanıma kaza bela sakatlık vermesin.

Armağan Dere
26.04.2010, 01:30
Ama gel görki en büyük futbol katilinden(Umut) hala kurtulamadık yada kurtulmak istemiyoruz.

Evet evet yada kurtulmak istemiyoruz malesef .

Çünkü;

O da biliyorki Trabzonspor'dan başka hiç bir "ahmak kulüp" bana o parayı vermez.

O da biliyorki oynayabileceğim en büyük kulüp Trabzonspor

O da biliyorki Teo gol atsa beni yedek bekletirler.

Eee bu adam bunları biliyor.

Peki Trabzonspor yönetimi bu adamın yetersiz olduğunu neden bilmiyor.

Göya büyük Trabzonsporluymuş,gayretliymiş,iyi niyetliymiş beyimiz Drogbamız,herşeyimiz....şu yazdıklarını kaç defa yazdım burda...burayı yöneticilerden kaç kişi okuyor ''sıfır'' onun için hiçbir şeye yaramıyor sadece havada kalıyor bu futbol katili de Trabzonspor'da devam edecek yanarım yanarım dökülen saçlarıma,giden ömrüme yanarım

Joacivil
26.04.2010, 01:51
Utanıyorum niyemi Kaptanımız umut band takmaktan başka yaptıgı hiç birşey yok nefret ediyorum senden bi git artık

Emrah KabuL
26.04.2010, 10:42
abi ben umuta en agir elestirileri yapanlardan biriyim... ama az once GS-bursa macindaki Sercana Umutu 5 kere tercih ederim.. Umutun satilmasi taraftari degilim.. Ama butun Trabzonsporun Umut icin oynamasi beni delirtiyor.. Kendini alternatifsiz gormesini; Teonun yakarislarini gormezden gelmesini kabullenemiyorum..

Umut bu kadroda olsun; ama 34 macta ilk 11'de cikacagi mac sayisi 15-20 dir....

Tek forvet oynayacagimiz maclarda daha kaliteli bir forvetimiz olmali. Bu kisi Teo degilse acil transfer yapilmali... Ama Teoya sans verilirse bu boslugu doldurabilecegini dusunuyorum.. Jardel gibi bir futbolcu..

Jardel gibi bir futbolcu olduğunu nerden anladınız ? Şu ana kadar akıllarda kalan bir-iki net pozisyonu var..Kayseri maçında direkten dönen topu ve son Kasımpaşa maçında çizgiden çıkartılan kafa şutu.. benim hatırlamayıp da sizin hatırladığınız bir 3. pozisyonu var mı ?

tunganyan
26.04.2010, 11:01
gecen haftaki rezaletten sora umut ilk 11 yazik Teo yedek ben olsam kalmam bu klupte zaten o da istemiyordur,istese de klup forvet ariyo hic umutu gonderirler mi tabi ki teo gitcek!!!!insallah bu macta da gollerrrrr kacirir da hic oolmassa fener macinda oynamazz kupayi rezil etmez!!!!!senol hocam sana da helal olsun bana gore geldiginden beri yaptigin tek kotu hareket gecen haftaki igrenclikten sora umutu oynatip teoyu yedekte oturtman,hic birsey yoksa da etik olarak umutun yaptigi terbiyesizlikti cezalandirmak,hic olmasa dinlendirmek adi altinda kulubeye bir defa oturtmak lazimdi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

bahadır2561
26.04.2010, 11:05
umut milletvekili gibi dokunulmazlığı var...

Emrah KabuL
26.04.2010, 11:06
Yahu siz ne biçim taraftarsınız..

Birileri çıkar inşallah ayağı kırılır, sakatlanır der, diğeri gelir inşallah bu maçta goller kaçırır der.

Allah size akıl fikir versin.

kefkenist
26.04.2010, 11:18
Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi derler (ANTİUMUT)

Dursun Kaplan
26.04.2010, 11:51
Teo sakatlandı yine sana kaldık. Allah sabır versin.

İlker ToSun
26.04.2010, 12:05
eğer gelecek sene de takımımız forveti olacaksa o zaman anlayacağımki Türkiye'de gerçekten sadece 3 büyük var.

Arif Timurcioğlu
26.04.2010, 12:43
Geldiğin günden beri kendini hiç geliştirememenden, ayağında 3 saniye top tutamamandan, hava topu kazanamamandan, yüzde 20 isabetlik berbat kafa vuruşlarından, yanındaki adama pas atamamandan, son haftalarda açığa çıkan bencilliğinden ve en önemliside kaleciyle karşı karşıya kaldığında yüzde 90 topu kaleciye nişanlamandan nefret ediyorum.

Nazlı Ayaz
26.04.2010, 13:14
hangi mantıkla, hangi vicadanla yazdınız bu son cümleyi?

bedduaya girmeyin bari, hakaretlere alıştık artık..

Katılıyorum:alkış::alkış::alkış:

Emrah Akcagöz
26.04.2010, 13:21
Jardel gibi bir futbolcu olduğunu nerden anladınız ? Şu ana kadar akıllarda kalan bir-iki net pozisyonu var..Kayseri maçında direkten dönen topu ve son Kasımpaşa maçında çizgiden çıkartılan kafa şutu.. benim hatırlamayıp da sizin hatırladığınız bir 3. pozisyonu var mı ?
Colmana çarpıp girmeyen top oldu mu 3..;)

a d bacan
26.04.2010, 13:41
foruma eskisi kadar çok girmiyorum
çünki daha önceleri mantıklı şeyler yazılırdı. böyle boş boş şeylet yazılmazdı.

taraftarımızın muhakkak bir gediklisi olacak. atacak tutacak sallayacak.
evet umut yeterli demiyorum ,ama yarın aynı şekilde sövüp sayacağımız adamı alıp ,umut u bir anda atıyoruz.

teofilo yada her kim olursa olsun, çalışmadan uğraşmadan el üstü edilmesine karşıyım.

umut gibi efendi bir futbolcuda zor bulunur.

haaa tabi bize efendiliği lazım değildi doğruya

Ercan DEMİRCİ
26.04.2010, 14:17
Umut koşuyor diye tutturmuş gidiyorsunuz, hatta yukarıda arkadaş çıkmış video koymuş Umut Teo yerinde olsa ne yapardı,

Teo orada ne yaptı diye düşündüm, aklıma o maç sonrası yorumlar geldi, Umut'a vuruş açısı ayarladı diyenler oldu, yere yatarak Umut'un önünü açtı diyenler oldu, hiç ilgisi yok, adam geri geri gelirken düştü, bunu görmek neden bu kadar zor geliyor, adam düştü arkadaş düştü, kimseye pozisyon açmadı, önünü açmadı,

Umut çok koşardı dert oldu, koşmayı bıraktı o da dert oldu, hatta Trabzonspor idmanında oyuncu sakatlandı onun sebebi de Umut oldu, Rakip forvetler Trabzonspor forvetinden iyi olmasının suçlusu da Umut oldu, bu kadarda olmaz diyorum,

Umut son maçta büyük hatalar yaptı, çok bencil oynadı, bunu Umut'u sevenlerde kabul ediyor zaten, itiraz eden yok ki,

birisi çıkmış Umut aleyhine yazı yazan köşe yazarının yazısını alıntılarmış, bakın adam biliyor da yazıyor demişti, Oysa ki ben o şahsiyetin gazete köşesinde köşe yazarlığı yapmaktan başka Futbol ile alakalı hiç bir olayını duymadım, aynen Arda ile Messi'yi karşılaştıran hıncal gibi,

şimdi Milli Takımda ve Trabzonspor'da yıllarca Oynayan Orhan ÇIKRIKÇI, Efsane Kalecimiz, Dünya 3. takımın Teknik Direktörü ve şimdiki Teknik Direktörümüz Şenol GÜNEŞ, bazıları hiç beğenmese de bir önceki yıl kadrosundan kişiyi alıp, tamamen yeni bir kadro ile lig 3.sü olan Ersun YANAL, sürekli defans oynattığı için eleştiren ama Şampiyonluk potasına giren takımın Teknik Patronu Ziya DOĞAN, trt stadyum programında çok defa Umut için övgü dolu sözler söyleyen Hakan ŞÜKÜR, bunlardan hiç birisi bilmiyor ama halı saha da oynayarak büyük futbol üstadı olanlar, köşe yazarlığı yaparak futbolu en iyi bildiğini sananlar ahkam kesmekten geri kalmıyor,

beğenip beğenmemek kişisel görüştür, beğenmek zorunda değildir kimse, ama Trabzonspor forması giyen oyuncuya sezon başından beri hakaret etmek nedir anlamış değilim, iyi oynadığı maç sonrası hafta da 2 tane yazan, onlarda da zaten şans tı, bir daha olmaz cümlesini esirgemeyenler, kötü olduğu maç sonrası her gün gelip her sayfaya 2-3 tane mesaj yazmaktan neden geri kalmazlar anlamış değilim, hatta olayı daha da abartıp Trabzonspor başarısını değil Umut'un başarısızlığını görüp, savunanlara laf yetiştirmek için dua edenlerin olduğunu da yok sayamayız.

herkes düşüncesi ile yazı yazmaya devam edecektir, ben de Trabzonspor formasını giyen oyuncuyu rakip taraftarı bırak kendi taraftarımıza karşı da savunmaktan bıkmayacağım, eleştireceğim de yeri geldiği zaman, bu hafta eleştirdiğim gibi ama kırmadan, dökmeden,
:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:....

Samet Berber
26.04.2010, 15:13
Hala Umut'u savunanları görmek beni oldukça şaşırtıyor :) .

Yanlış maçları mı izliyorum acaba , anlamıyorum ki .

magicyattara
26.04.2010, 15:47
Burda yaratılan negatif enerji,Umut'un en büyük dezavantajı..doğa üstü olaylara inanırım..batıl inancım yoktur ama böylesine negatif bir sinerji çizgiden vurulan topu auta yollar..

İnanmazsan beceremezsin..96 da kaç taraftar Trabzonspor'un şampiyon olacağına inandı zannediyorsunuz..sadece fener maçı için söylemiyorum,tüm sezon için söylüyorum..takım 5 puan öndeyken dahi şampiyonluğa inanmayan bu taraftar,önce Vanspor maçıyla farkı 1'e indirdi sonra da fener maçıyla o şampiyonluğa el sallattı..o zaman da böyle bir negatif enerji toplanmıştı taraftarın bünyesinde..sonucunu gördük..

Söverek adam kazanılmayacağı gibi,bu tür düşüncelerin (yani biz bir daha şampiyon olmayız) barındığı bir ortamda,santraforunuz son maça kadar 50 gol dahi atsa,o final maçında bacakları tutmaz,yine şampiyon olamazsınız..

Kaç kişi feneri yeneceğimize inanıyor..harbi çıksın herkes içinden geleni söylesin..
Biliyorum ki ezici çoğunluk kupayı kaybedeceğimize inanıyor..nasıl olsa bahane hazır;Umut..

61yusuf
26.04.2010, 15:53
maç boyunca sahayı dört döner ama boş koşar
hava toplarının %5ine anca dokunabilir
eee bazende %10da olsa kaleyi tutturur

T.B_1461
26.04.2010, 16:36
Bizde oynadığı toplam 118 resmi maçta 50 gol atmış ama gel gör ki futbolu gram zevk vermiyor, aksine bezdiriyor.

Samet Metin
26.04.2010, 16:38
foruma eskisi kadar çok girmiyorum
çünki daha önceleri mantıklı şeyler yazılırdı. böyle boş boş şeylet yazılmazdı.

taraftarımızın muhakkak bir gediklisi olacak. atacak tutacak sallayacak.
evet umut yeterli demiyorum ,ama yarın aynı şekilde sövüp sayacağımız adamı alıp ,umut u bir anda atıyoruz.

teofilo yada her kim olursa olsun, çalışmadan uğraşmadan el üstü edilmesine karşıyım.

umut gibi efendi bir futbolcuda zor bulunur.

haaa tabi bize efendiliği lazım değildi doğruya

yapma arkadaşım Umut çalışarak mı haketti Trabzonspor'da sürekli tek forvet çıkmayı?

Umut!un en önemli şansı Fatih Tekke'nin satılması üzerine transfer olmasıdır. Transfer edildiğinden beri de ilk 11 de beyimiz... Teo'nun yaşadığı bu dönemi Umut hiç yaşamadı. o yüzden "Teo da çalışsın haketsin" gibi ifadeler Umut ile kıyaslarken gereksiz ve saçma oluyor.

nasıl ki Umut tepeden inme forvetimiz oldu bir anda Teo'da olsun ne var neden zorunuza gidiyo ki?

karatasof
26.04.2010, 16:50
Umut'um!
Forvette tek kaldın yine.
Hadi bakalım kolay gelsin.

Ahmet Ocak
26.04.2010, 16:55
umut bulut her sene 50 atsada gözümde bir değeri yoktur çünkü 50 gol atana kadar 150 tane kaçırır

FC-ST-PAULI-61
26.04.2010, 16:56
umut bulut her sene 50 atsada gözümde bir değeri yoktur çünkü 50 gol atana kadar 150 tane kaçırır
aynen:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Ömer1967
26.04.2010, 16:58
Bu takımda ilk 11 başladığın sürece şampiyonluk zor.Bir de sana pas atılmadıktan sonra ellerini yana açıp oyunculara tafra yapma,atıyorlar sana gol yapamıyorsun,biraz kendini sorgula.

sethfilo
26.04.2010, 17:15
Aslında madem Şenol Güneş sezon bitmeden kendince operasyonlara başladı Umut'tanda bizleri kurtarsa ...

Kereşenli
26.04.2010, 17:16
Umut Bulut gönderilir mi? Şenol Güneş kadroyu düzenlerken ilk Umut'u yazar.

Salih Edip
26.04.2010, 17:42
hadi kaptan hat-trick bekliyorum senden , sevindir bizleri ...

Kereşenli
26.04.2010, 18:15
ççç Kaptanmış, yatsın kalksın Şenol Güneş'e dua etsin çünkü takımda onu ciddiye alan başka kimse yok.

Ali Tunahan Güllü
26.04.2010, 18:19
Nedense sabahtan beri eses maçında 2 gol atacak hissi var hadi hayırlısı:)

mehmetali61_55
26.04.2010, 18:32
umut bakalım bu maçta ne yapacak veya ne yapamıyacak

Cem Kıran
26.04.2010, 18:32
Umut Bulut gönderilir mi? Şenol Güneş kadroyu düzenlerken ilk Umut'u yazar.

Yazarsa tribündeki koltuklarda sahaya inmesi yakındır..

Bu yönetim ve teknik kadro tepki nedir görmedi daha..

Mustafa Ayazoğlu
26.04.2010, 20:29
Nedense sabahtan beri eses maçında 2 gol atacak hissi var hadi hayırlısı:)

2 yi buldun tebrikler :)

sessizkral_1
26.04.2010, 20:31
asla profesyonel olamayacaksın

Gökhan KAN
26.04.2010, 20:33
Hücummmmmmmmmmmm....:)

endlessdeath
26.04.2010, 20:38
bu adama asasli bİr ceza gelmezse artik trabzonsporu birakip takim tutmadan spor sever olacaĞim bu cezasiz kalmamali kİmse trabzondan ÜstÜndeĞİl

Emrah KabuL
26.04.2010, 20:39
Türk futbol tarihinde ki ilk kırmızı kartı gören Umut Bulut'a saldırın......................! :)

Haftaya yok işte daha ne istiyorsunuz.. adam belki de sizler için gördü o kırmızı kartı..

cınar#7
26.04.2010, 20:41
kendi biletini kesti.

zaten 2 maç kaldı,sezon sonu artık yolcu olması kesin gibi..ama yönetim saçmalayıp sözleşme yenilerse o zaman 3 sene daha çekeceğimiz var demektir.

fırtına_08
26.04.2010, 20:42
ahada sizin umutunuz....ben dedim abi bu adamla şampiyon olunmaz.bu adam halı sahada bile oynatılmaz.

fırtına_08
26.04.2010, 20:44
Türk futbol tarihinde ki ilk kırmızı kartı gören Umut Bulut'a saldırın......................! :)

Haftaya yok işte daha ne istiyorsunuz.. adam belki de sizler için gördü o kırmızı kartı..
umut bu arkadaşımıza aldığı paranın kaç lirasını veriyor açıklasın...:D

ugurozturk
26.04.2010, 20:44
İnsan bu kadar mi duser? Taraftari oldugum takimin oyuncusu kirmizi goruyor ve ben uzulemiyorum. Hatta gizli bir memnuniyet hissi icimde. Utaniyorum kendimden

Terzioğlu
26.04.2010, 22:16
Bi aralar seni savundugum icin kendimden utaniyorum. Insallah bu forma altinda oynadigin son mactir bu. Sözlesmen uzatilmaz insallah. Artik Larisa taraftarini mi delirtirsin Keciörengücü taraftarini mi sana kalmis.

Cemal Sağlam
26.04.2010, 22:17
Trabzonda futbol ruhla oynanır adi adam!

bak ONUR'a adam maçın yıldızı bir gol yedi diye hüngür hüngür ağlıyor hırsından!

sen ne yaptın! yeter artık git şu takımdan lanet olsun seni aldığımız güne !

kirletme artık bu formayı defol git!!!!

yakarcı
gel anlat umutçulara bunu kardeşim

bahadır2561
ne yazacagımı bilemedim Allah'ından bul....

yakarcı
26.04.2010, 22:18
Trabzonda futbol ruhla oynanır adi adam!

bak ONUR'a adam maçın yıldızı bir gol yedi diye hüngür hüngür ağlıyor hırsından!

sen ne yaptın! yeter artık git şu takımdan lanet olsun seni aldığımız güne !

kirletme artık bu formayı defol git!!!!
dediklerine harfiyen katılıyorum

Vkgz
26.04.2010, 22:18
sonunda bir maçta olsa kurtulduk.

zafercalikoglu
26.04.2010, 22:19
haftaya belli olur takım umutsu nasıl oynanıyır görecegiz..

Ali Tunahan Güllü
Ne yaptın yani 65 dk takımını yalnız bıraktın bişey demiyorum artık..

yakarcı
umut bulut büyük golcü arkadaşlar herkeslen tartışırım ben bu konuyu koşuyo pres yapıyo daha napsın çocuk

Dursun Kaplan
Sana ruhuyla oynuyor diyenlere, Onur'un gözyaşları bilmem ne olsun.

Sen Onur'un gözyaşı bile olamazsın.