PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Travelair
21.04.2010, 12:24
Arzu kelimesini hırs ve agresiflik kelimesine tercih ettim mesele bu. Tabi eksik yönleri olabilir. Siz de eksik yanlarını önerim tamamlayalım. Bakın bu notlamalarla Umut için algımızı tespit ediyoruz. Belki sağlıklı bir puanlama belki de önyargılarımızı görüyoruz, veya üzerinde daha sağlıklı tartışıyoruz, fena mı?

Cem Kıran
21.04.2010, 12:25
baskanimiz umut buluta veryansin etmis mactan sonra.. sasirmadim.. sahip ciksa daha cok sasirirdim;)

Keşke Şenol hoca da başkanımız gibi gerçekleri görse.Ama Şenol hoca hep farklı pencereden bakıyor (Teo'dan) sanki Umut'un hiç suçu yokmuş gibi..

Şenol hoca bu zihniyetlede bizi şampiyon felan yapamaz.Messi'yi aldırsa bile

Travelair
21.04.2010, 12:26
baskanimiz umut buluta veryansin etmis mactan sonra.. sasirmadim.. sahip ciksa daha cok sasirirdim;)

Ben bunu çok önceleri çeşitli defalar, toz kaldırmadan ifade etmeye, en azından ima etmeye çalıştım. Yönetimin sağı solu belli olmaz ama bana öyle gelioyor ki Umut'la sözleşme yenilenmeyecek. Bence iyi olacak, eğer gerçekten kaliteli transferler yapılırsa. En doğrusunu Allah bilir

maxim
21.04.2010, 12:27
neden diğer oyuncularla karşılaştırma gereği duyuyorsun ki , sana göre taraflıysa sen de kendi düşünüğünü yazabilirsin ? bu arada engin agresif umuttan da daha fazla eğer düzeltmezse gitmesi de şart . ama engin de agresif diye umut bu takımda kalmak zorunda mı ? ne alaka ?

-diğer oyuncularla karşılaştırma gereğini şunun için duyuyorum, bir adam bu notları Umut'a verirken diğer oyuncuya kaç verecek bu ortaya çıksın, mesela Umut'un gol becerisi 0 yazan Burak'a kaç yazacak, hızı 5 yazan Teofilo'nun hızına kaç yazacak.. Çünkü ben burda herkesin taraflı bir şekilde düşük verdiğinden eminim ve benim dediğim gibi her futbolcu oylanırsa bu da kabak gibi ortaya çıkacak.

-Engin konusunda demek istediğim Umut'un 10 üzerinden gereksiz agresifliği 10 olamayacağı. Çünkü o zaman Engin'e not kalmıyor. Mesele takımdan gitme kalma meselesi değil, Umut'a gereksiz agresiflik puanı olarak 9-10 vermenin imkansız olduğu.

Salih Edip
21.04.2010, 12:30
-diğer oyuncularla karşılaştırma gereğini şunun için duyuyorum, bir adam bu notları Umut'a verirken diğer oyuncuya kaç verecek bu ortaya çıksın, mesela Umut'un gol becerisi 0 yazan Burak'a kaç yazacak, hızı 5 yazan Teofilo'nun hızına kaç yazacak.. Çünkü ben burda herkesin taraflı bir şekilde düşük verdiğinden eminim ve benim dediğim gibi her futbolcu oylanırsa bu da kabak gibi ortaya çıkacak.

-Engin konusunda demek istediğim Umut'un 10 üzerinden gereksiz agresifliği 10 olamayacağı. Çünkü o zaman Engin'e not kalmıyor. Mesele takımdan gitme kalma meselesi değil, Umut'a gereksiz agresiflik puanı olarak 9-10 vermenin imkansız olduğu.

teofilo başlığında herkesin teonun ağır olduğu konusunda ortak bir fikir oluşturduğunu görebilirsin.

burak başlığında da hocam artık oynatma gabriçi oynat teoyu oynat barışı oynat diyenler de çok sayıda.

yani her futbolcunun eksikleri var söylüyoruz da zaten , ama bazılarının eksiklikleri çok çok fazlaca...

Hekimoğlu
21.04.2010, 12:34
Asist Becerisi:0
Gol becerisi:0
Taktik Bilgisi:0:D Katılıyorum.

Gökhan KAN
21.04.2010, 12:40
Objektif bir puanlama yapmaya çalışayım bakalım becerebilecekmiyim..

Emre GÜRDAL
21.04.2010, 12:45
Kusura bakmayın ama bu yaptığınız bana göre hem gereksiz, hem de yanlış. Verdiğiniz notların tamamı taraflı. Hatta puanlama istenen özellikler arasında "agresiflik" yok ama "gereksiz agresiflik" var. Ve buna 9-10 verenler var. Umut'un agresifliği 9 -10 ise Engin Baytar'ınki kaç? Veya ilk maçında rakibine bariz fauller yapan, yavaşlığını rakibi iterek örtmeye çalışan Teofilo'nunki kaç?

Ben bu oylamada direk art niyet olduğunu düşünüyorum, ve samimiyseniz sizi tüm oyuncularımız için (oynamayanlar istisna) bu listeyi puanlamaya davet ediyorum. Görelim bakalım bir adamın Umut'a verdiği puanlarla diğer oyuncularımıza verdiği puanlar ne kadar gerçekçi olacak.

tam diyelim biz taraflı düşünüyoruz ama allahkalbimi biliyo kesinlikle taralı degilim ben bu durumu umut bulutun kendıisinede aktarıyorum zaten ama gercek bunlarozman sen tarfasız yapta görelim:):D

KUTADGU
21.04.2010, 12:48
Hız: Kesinlikle 7. Yavaş bir oyuncu değil. Ortalamanın üzerinde bir hızı var.
Hızlanma: 7
Pres: 8'den aşağı vermek kendime ihanet olur.
Arzu: 9'dan aşağı vermemek doğrulara ihanet olur.

Gereksiz Agresiflik: Gereksiz agresifliğine yüksek puan veren arkadaşlar bunu açıklarsa bizde çok memnun oluruz. Temelleri ile beraber ama.

Topsuz Oyun: Topsuz oyuna katılımının yüksek olmadığı nasıl söylenir anlamıyorum. Topsuz koşular yüzünden bu sene Colman'a attırdığı goller. Daha önce Gökdeniz'e attırdığı goller gözümün önünde. Fevkalade değil ama 6'dan aşağıyı haketmiyor. Gerekirse videolu anlatım da yaparız

Pas kalitesi: Kesinlikle çok düşük. Yerden ya da havadan hız ve sertliğini ayarlamadığı paslar çok. En fazla 3
Hava Topu Kazanma: Ortalama denilebilir. Hava toplarına çok hakim değil. En fazla 5
İkili Mücadele Kazanma:Fazla söze gerek yok. Oldukça başarısız. Girdiği mücadelelerin yarısını kazansa çok daha muhteşem olacak. En fazla 3

Kafa Şutu: İyi değil, bazen parlıyor ama bu özelliği. En fazla 5
Ayak Şutu: Bazılarının aksine, fena olmadığını düşünüyorum. Ama çok iyi seviyede değil. En fazla 7

Yardımlaşma: 10'dan aşağı bir not veremem ben

Pozisyon Alma: Çok sıkıntılı. Hem de çok. En fazla 3
Top Saklama: Çok sıkıntılı. Hem de çok. En fazla 4
Top Dağıtımı: Çok sıkıntılı. Hem de çok. En fazla 3
Top Çalma: Bu genellikle orta saha oyuncuları için kullanılar bir teknik tabir. Umut'a ise en fazla 5 veririm.

Uyum: Mental açıdan takımın en uyumlu oyuncusu bence. Taktiksel kurguda da savunmayı en başta başlatması takım adına uyumun göstergesi. 8'den aşağı bir not veremiyorum
Dayanıklılık: Muhteşem fiziksel güç, dinmeyen efor 10
Asist Becerisi: Çok sıkıntılı olduğu bir konu daha. En fazla 4

Gol becerisi: Çok daha iyi olması hepimizi sevindirir ama bahsedildiği kadar kötü olmadığını düşünüyorum. En az 6.
Taktik Bilgisi: Çok objektif bir yorum yapamayacağım için boş bırakıyorum

Cem Kıran
21.04.2010, 12:48
:D Katılıyorum.

Doğruya doğru eywallah:):D

KUTADGU
21.04.2010, 12:50
Arzu kelimesini hırs ve agresiflik kelimesine tercih ettim mesele bu. Tabi eksik yönleri olabilir. Siz de eksik yanlarını önerim tamamlayalım. Bakın bu notlamalarla Umut için algımızı tespit ediyoruz. Belki sağlıklı bir puanlama belki de önyargılarımızı görüyoruz, veya üzerinde daha sağlıklı tartışıyoruz, fena mı?

Sakıncasının olmadığını düşünüyorum.
Katılıyorum, iyi başlangıç için teşekkür ediyorum.

ESER
21.04.2010, 12:51
Ben bunu çok önceleri çeşitli defalar, toz kaldırmadan ifade etmeye, en azından ima etmeye çalıştım. Yönetimin sağı solu belli olmaz ama bana öyle gelioyor ki Umut'la sözleşme yenilenmeyecek. Bence iyi olacak, eğer gerçekten kaliteli transferler yapılırsa. En doğrusunu Allah bilir

tipki daha once defalarca yasananlara bir ornek daha. ben aglayacagima baskasinin anasi aglasin mantigi, taraftara goygoy yap, hedef saptir taktigi. hani kankasi aziz varya su unlu arkadasi hic birgune birgun 30 milyon para verdigi yontulmamis oduna bir kere olsun sallamismi yada herhangi bir furbolcusuna medya araciligiyla? yapmaz cunku adamin taraftarina populizim yapma gibi bir kaygisi yok, bir araba bos laf edecegine az konusuyo oz konusuyo, aliyo alacagi avantayi.. bu yuzden ki herkez kendisiyle kankicilik oynama derdinde..

bizde ise hergun vere goygoy., bir kamyon gereksiz laf salatasi.. su sahtekar, bu yildiz degil , bu paragoz bu bencil..

umut cok gol kacirsada yeri geldiginde bizi cildirtsa da bu takimda kesinlikle tutulmalidir.. gorduk forvet diye alinan adami , umut gitsin diyen kardeslerimiz insallah anlarlar ki yerine gelecek adam milan baros, bobo . fatih tekke vs olmayacak,. uyduruk mechelenden rosalareden futbolcu kovalayan bir zihniyetin alin size forvet deyecegi adami hayal eder gibiyim;)

umut un gitmesinden degil , umutu bile arar olmaktan korkuyorum;)

FC-ST-PAULI-61
21.04.2010, 13:04
Gol kacirma Showu devam edecek diye düsünüyorum

hamucera
21.04.2010, 13:15
Seni anlıyorum...Ancak o bize saygı duyuyor mu sence?...5 yıldır bunu o da görüyor...Bu iş olmuyor deyip gitmesi gerekmez mi Gökhan gibi?....o ne yapıyor 2-3 tane gol atıp göz boyamaya çalışıyor millet desin ne büyük golcümüz varmış....Saygı duyarım ona ama gittiği zaman yoksa Trabzonspor'da oynamayı haketmiyor...Yağlansada Terlesede

Armağan;

Umut gitmiyor diye onu suçlamak yerine Ummut'tan daha iyisini alıp Umut'u alternatif olarak kullanmayanları suçlamak daha mantıklı olur,
son vuruş becerisinin iyi olmadığını açıkça söyleyen bir oyuncu için sürekli aynı kelimeyi kullanmak ne kadar daoğru, Gökhan asist yapmıştı Colman'a, çok iyi hatırlıyorum yorumları, seni asist yap die almadık gol at diye aldık, neden pas veriyorsun vursana topa gol atsana yazmıştı çok kişi,
şimdi Umut pas vermedi diye eleştiriliyor, evet çok haklı bir eleştiri senden daha müsait oyuncu var ise pas vereceksin o atacak. Buna itirazım yok kesinlikle,
bu maçtan sonra hemen yazdın Umut'u savunmak için 100 takla atmanı bekliyorum, neden atayım ki, ortada bir yanlış var ise bunu göre göre savunmanın anlamı yoktur ki
Umut kötü olmadığında savunanlar, kötü olduğunda da eleştirenler (ama kötüyken göz göre göre kötü yanını görmeyenler hariç) neden Trabzonspor düşmanı olarak görülüyor, Umut için iyi olmasını isteyenler onu savunanlar Umut ile bağı yok ki, sadece sırtındaki forması yüzünden destek oluyor ama bunu halen kavrayamayanlar var sanırım.
Umut kötüyken ben kötü diyebiliyorum, destek olan bir çok kişi de kötüydü diyebildi,
Neden iyi olduğu maçlarda iyi emek çok zor geliyor, neden iyi olduğu maçlardan sonra bu başlıkta mesaj sayısı 2-3 ile kısıtlı kalıyor da, kötü olduğu zaman aynı kişiler her sayfa da 3-5 mesaj gönderiyor,
2 günde 40 sayfaya ulaştı bu sayfa, evet çok kötüydü ama kötülüğü sadece bencilliğinden di, bencilliği dışında her zamanki Umut gibi oynadı, hatta biraz daha da istekli oynadı, ama 2 pas vermemesi onu ne hale soktu, yanlıştık kesinlikle savunmam yaptığını, ama iyilikleri de bir anda silip atmamalıyız,
95-96 sezonunda Vanspor maçı neler kaçtı neler, kimler kaçırmadı ki, Lazio maçı aynı şekilde çizgiden dönen toplar, direkten dönen toplar, evet o maçlar da da çok kaçtı ama o maçlarda böylesi tek kişilik oyun anlayışı yoktu, bu maçta en büyük eksikliği yardımlaşmamaktı,
ben samimi olarak şunu yazabilirim, Umut 2 top çıkarsa Teo'ya ve gol atsa maçın en iyisi seçilebilirdi, tabi Teo ilk gollerini attığı için duygusal davranılmazsa, ama olmadı kendi kendini yaktı,

Gökhan KAN
21.04.2010, 13:15
Hız:5 -- 10 puan Shun Wright-Philips olsa 5 Umuta yeter...
Hızlanma:4 -- 10 puan Teo Walcott olsa 4 iyidir..
Pres:7 -- 10 Puan Etoo olsa 7 iyidir.. Birde ne kadar doğru pres yaptığı önemli..
Arzu:7 -- 10 Puan Drogba olsa 7 iyidir..
Gereksiz Agresiflik:5 -- 10 Puan Gascoigne olsa 5 iyidir..
Topsuz Oyun:5 -- 10 Puan Etoo olsa 5 yeter..
Pas kalitesi:1 -- 10 Puan Guti olsa 1 anca..Belkide yarım..
Hava Topu Kazanma:2 -- 10 Puan Fatih olsa 2 yeter..
İkili Mücadele Kazanma:2 -- 10 Puan Rooney olsa 2 fazla bile..
Kafa Şutu:2 -- 10 Puan Fatih olsa 2 fazla sayılabilir..
Ayak Şutu:1 -- 10 Puan Drogba olsa 1 iyi..
Yardımlaşma:4 -- 10 Puan Di Stefano olsa 4..
Pozisyon Alma:3 -- 10 Puan Messi olsa 3 bile fazla..
Top Saklama:1 -- 10 Puan Rooney ise 1 iyidir..
Top Dağıtımı:1 -- 10 Puan Rooney olsa 1 fazla bile..
Top Çalma:3 -- 10 Puan Etoo olsa 3..
Uyum:2 -- 10 Puan Messi olsa 2 iyidir..
Dayanıklılık:7 -- 10 Puan Essien olsa 7 fena değil..
Asist Becerisi:1 -- 10 Puan Maradona olsa 1 Umut için fazla..
Gol becerisi: 1 -- 10 Puan Pele olsa 1 iyidir..
Taktik Bilgisi:2 -- 10 Puan Rooney olsa 2 yeter..

Faik Yılmaz
21.04.2010, 13:26
[QUOTE=Travelair;3162242]

Hız:7 ( kontrolsüzd eolsa hızı fena değil)
Hızlanma:8 ( ivmelenmesi güzel)
Pres:6 ( bazen iyi bazen çok yetersiz)
Arzu:7 ( Arzu güzlede kişisel hırsıyla karıştığında hem kendine hem bize zarar veiryor )
Gereksiz Agresiflik:7 ( maalesef oyunda kendi arkadaşlarınad ayansıtıyor)
Topsuz Oyun:6 ( fena değil)
Pas kalitesi:4 ( çok güzel paslar atamıyor)
Hava Topu Kazanma:4 ( pek iyi değil)
İkili Mücadele Kazanma:4 ( top ondaykende yetersiz değilkende)
Topsuz Oyun:5 ( idare deer)
Kafa Şutu:3 ( zamanlama hataları bizi canımızdan bezdirdi)
Ayak Şutu:6 ( şutları sert ama kalecinin üzerine değilde teknik vuruşlarıda öğrenmeli....)
Yardımlaşma: 2 ( Sadec ekendine pas verilince yardımlaşması var)
Pozisyon Alma: 7 ( genelde iyi topun gidebileceği yeri iyi tahmin ediyor..
Top Saklama: 3 ( en büyük sorunu bu bence)
Top Dağıtımı:2 ( topu saklayamayan dağıtamaz zaten
Top Çalma: 5 ( bazen çalıyor ama gerektiği zaman gerektiği kadar deği...)
Uyum:4 ( hala öğrenemedi takım oyununu öğrenmekte istemedi)
Dayanıklılık: 9 ( 90. dakikada bile koşabiliyor bu konuda haksızlık yapmayalım)
Asist Becerisi: 3 ( çok ama çok az )
Gol becerisi: 5 ( ortalama geçer diyelim ama daha üst düzey olmalıydı....)
Taktik Bilgisi: 6 Şenol Hocanın taktiklerini fena uygulamıyor...

Objektif olmaya çalıştım......

Ortalaması 4.91 çıktı........

BALKAN 06
21.04.2010, 13:26
yav ne destan yazıp durursunuz
umut un ederi 5
gecekonducularda,kayserisipor da olur bizde olmaz
olur diyorsanız zaten diyecek bişi yok...

Alika87
21.04.2010, 13:41
Hız: 9 // uzun deparlarda onun kadar cok az bizim ligde
Hızlanma: 7 // boyuna ragmen iyi hizlaniyor
Pres: 7 // Cok iyi pres yapiyor ama cogu zaman cok gereksiz kosular yapiyor. tek bir oyuncuyla pres olmaz, takim halinde olur, ama yinede iyi, presinden dolay cok top kapti
Arzu: 7 // Arzusuna laf yok, ama abartili arzusu bencillik olarak yansiyor oynuna, ondan 3 puan kestim
Gereksiz Agresiflik: 5 // Abartili agresiflik görmüyorum onda, daha fazla kazanma hirsi, gereksiz agresiflik derken ilk basta engin yada ömer aysan aklima geliyor
Topsuz Oyun:7 // Pres yapiyor, defansa yardim ediyor, ama bunlari forvetten beklemiyorum
Pas kalitesi:3 // fazla söze gerek yok, pas vermeyi pek sevmiyor galiba
Hava Topu Kazanma: 2 // indirdigi toplarin yüzde 95i rakibe gidiyor
İkili Mücadele Kazanma:5 // Defansa yardim ediyor ve top kapiyor, ama forvetten beklentilerim bu degil
Kafa Şutu: 5 // Toplara iyi vuruyor ama zamanlamasi cok kötü, fatih tekke gelseydi en cok umut bundan faydalanirdi
Ayak Şutu: 6 // Sutlari iyi ve sert, ama cektigi sutlar cogu zaman kalecinin üstüne gidiyor, köseleri yoklayabilse cok daha cok gol atabilir
Yardımlaşma: 7 // Bir forvete göre yardimlasmasi üst düzeyde
Pozisyon Alma: 7 // Iyi pozisyon aliyor ve iyi bos alanlara kaciyor, ondan da bu kadar pozisyona giriyor
Top Saklama: 1 // Fizigine ragmen topu hic sakliyamiyor, topu tutabilse defansimiz rahatlar ve orta sahamiz hucüma katilma zamani kazanir, ama sakliyamiyor malesef.
Top Dağıtımı: 2 // bazen topu durdurup ve kanatlara güzel top atiyor, ama bu cok nadir oluyor
Top Çalma: 5 // bir forvet icin iyi, ama forvetten top calmasini beklemiyorum
Uyum: 56// Takim icinde uyumu aslinda cok iyi, sadece yanindaki forvetlerle uyumu sifir, bu da kendi egoistiliginden
Dayanıklılık: 9 // Fizik acidan TSL ondan üstün oyuncu tanimiyorum
Asist Becerisi: 0 // istatiklere bakinca ztn asist becerisi olmadigini görüyoruz
Gol becerisi: 3 // cok ama cok yüzde yüzlük pozisyon kaciriyor
Taktik Bilgisi: buna birsey diyemem

M.S.SOFU
21.04.2010, 13:54
yeni moda bu oldu
hadi bütün oyunculara puan verelim :D

maxim
21.04.2010, 13:56
Böyle bir puanlamanın sadece Umut için yapılmasını, hem de böyle bir zamanlamada yapılmasını doğru bulmuyorum, ve Umut'u yerden yere vuran arkadaşların da tarafsız puan verme ihtimallerinin olmadığını biliyorum.

Ama yine de kendi görüşlerimi de yazmaktan kaçacak değilim, sorulan soruya cevap veririm, tarafsız olarak da puanlama yapacağım kesinlikle.

Hız: Tabi ki ortalamanın üzerinde, yavaş olsaydı attığı gollerin yarısını bile atamazdı. Puan : 7

Hızlanma: Hızıyla benzer şekilde , Puan : 7

Pres: Aslında 10 verilir ama, doğru şekilde aklıyla bastığı pek söylenemez o yüzden, Puan : 7 - 8

Arzu: Tartışmasız 9-10

Gereksiz Agresiflik: Bu da Umut'a övgü yapılabilecek özelliklerden biri, gereksiz agresiflikten benim anladığım (yanlışsa düzeltin) futbol dışı sahada sağa sola saldırmaktır.Umut ise bunu hayatında belki de hiç yapmamış birisi, Puan : 0

Topsuz Oyun: Bu da iyi olduğu bir alan Puan :6 veya 7

Pas kalitesi: Malesef pek olumlu konuşamayız; Puan : 3-4

Hava Topu Kazanma: Defans oyuncusuyla hava topuna çıktığında pek galip geldiğini göremiyoruz ama fiziğiyle rakibi bozduğu oluyor bazen. O şekilde pozisyonun bizde kalmasına sebep olabiliyor ama kastedilen direk mücadele edip topa vurması ise Puan : 3

İkili Mücadele Kazanma: Fiziğini kullanarak kazanırsa kazanıyor. Puan : 4

Kafa Şutu:Zamanlama hatasını çok yapıyor, kimi zaman da mükemmel yükselip golü çakıyor. Puan : 5

Ayak Şutu: Şu son maçında bile ceza sahası dışından gayet güzel bir şut çıkardı. Şutları hız olarak falan gayet iyi ama teknik olarak eksik, teknik de vurabilse zaten 10 numara olur. Puan : 6 - 7

Yardımlaşma: Genelde tek forvet oynuyor yani partneriyle yardımlaşmasını test edemiyoruz, ama koşularıyla arkadaşlarına yardım etmiş olarak düşünülebilir sanırım. Puan : 6

Pozisyon Alma: Sürekli pozisyona girebilmesi ve forvetteki arkadaşlarından daha fazla net fırsatlarla burun buruna gelmesi doğru pozisyon aldığına da bir işaret bana göre; Puan : 6

Top Saklama: Zayıf özelliklerinden; Puan : 2-3

Top Dağıtımı: Top dağıtan forvet azdır benim bildiğim, böyle bir özelliği var diyemeyiz. Puan : 2-3

Top Çalma: Aynı şekilde topları orta saha oyuncuları çalar, forvetin pres yapıp top çalması diyorsanız burda da Umut diğer forvetlerden öne çıkar; Puan : 3-4 (Forvet olup da 7-8 olan oyuncu zaten yoktur herhalde)

Uyum: Burda tam olarak nasıl bişey kastediliyor anlayamadım, yorum yapmıyorum.

Dayanıklılık: Umut'u övmek isteyenin kullanabileceği bir özelliği. Puan : 8-9

Asist Becerisi: Umut'un bilfiil kendisinin asist yapmaya yönelik bir becerisi veya isteği pek yok. Koşularıyla diğerlerine uygun pozisyon hazırlar ama dediğim gibi direk kendisinin asist yapması gayet zayıf. Puan : 2-3

Gol becerisi: Gol demek son vuruş demek değildir. Gol olması için bir çok parametreye ihtiyaç vardır. Hepsini topyekün düşününce Umut gol becerisi ortalamadan üstte olan bir oyuncudur. Puan 6-7

Taktik Bilgisi:Benim burdan anladığım, hocanın taktiğinin gereklerini yerine getirebilmektir. Bu konuda herhangi bir eksiğini ne gördüm ne duydum. Muhtemelen hocalarının ondan yapmasını istediklerini her zaman yapabilmiştir. Ha eğer Alex gibi kendisinin taktik üretmesini düşüneceksek öyle bişey yok Umut'ta evet :D Puan : 7-8

magicyattara
21.04.2010, 14:24
İkili mücadelelerde Umut hep düşük not almış..:)
Siz maçları seyrettiğinizden emin misiniz..?

Erbay
21.04.2010, 14:35
İkili mücadelelerde Umut hep düşük not almış..:)
Siz maçları seyrettiğinizden emin misiniz..?

Bence de düşük not alması gerekiyor :) İkili mücadele, bjk maçında Serkan'ın Yusufla girdiği mücadeledir benim için. Vücudunla alırsın topu. Forvet için de aynı. Umut'un üst bölgesi çok zayıf. 10 stoperden 9'una karşı kaybediyor bu mücadeleleri. Güç ve denge olarak çok zayıf.

magicyattara
21.04.2010, 14:40
Bence de düşük not alması gerekiyor :) İkili mücadele, bjk maçında Serkan'ın Yusufla girdiği mücadeledir benim için. Vücudunla alırsın topu. Forvet için de aynı. Umut'un üst bölgesi çok zayıf. 10 stoperden 9'una karşı kaybediyor bu mücadeleleri. Güç ve denge olarak çok zayıf.

Komik olmayın..Umut bazen topları öyle kazanıyor ki,mücadele ettiği bile anlaşılmıyor..:)

Gökhan KAN
21.04.2010, 14:42
Katılıyorum.. Umut ikili mücadelelerde zayıf..

Emrah Akcagöz
21.04.2010, 14:43
Komik olmayın..Umut bazen topları öyle kazanıyor ki,mücadele ettiği bile anlaşılmıyor..:)
Çok abarttın be abi hani bilmesek Umutu eyvallah dicez de hepsine adamın maç içerisinde yaptığı tek olumlu şey ileride pres yapmak. Bu da çoğu zaman gol atmamıza sebep olmuyor..

Berk
İkili mücadeleden kasıt rakibin formasına sülük gibi yapışıp faul yapıp ardından da hakeme itiraz etmekse Umut'un notu baya yüksek olur..

taraftar.61
Hız: 7
Pres: 5
Arzu: 9 (Motivasyon olarak değerlendirdim)
Gereksiz Agresiflik: 6 (Sezonun ikinci yarısı bu yönü olumlu olarak değişti.Eskiden olsa 7-8 verirdim)
Topsuz Oyun: Bundan birkaç anlam çıkabilir ne kasdediliyor?
Pas kalitesi: 6
Hava Topu Kazanma: 6,5
İkili Mücadele Kazanma: Top saklama olarak 5, adam geçme olarak 3.
Topsuz Oyun: Defansın arasına yaptığı koşuları kasdediyorsanız 7.
Kafa Şutu: İsabet olarak 6, zamanlama olarak 3.
Ayak Şutu: Bitiricilik 3, sertlik 7.
Yardımlaşma: Geriye gidip fazla top almıyor, ama pres yaparak ortasahanın işini kolaylaştırıyor.
Pozisyon Alma: 8
Top Saklama: 5
Top Dağıtımı: 3
Top Çalma: 4
Uyum: 4
Dayanıklılık: 8
Asist Becerisi: 4
Gol becerisi: 5
Taktik Bilgisi: 3

Bunlara 1'den 10'a puan verelim. Bakalım Umut'un taraftar gözünde algısı nasıl. Ne dersiniz?

5-6 puan verdiğim yönleri vasat, 7 puan ve üstünü iyi olarak değerlendirdim. Eklemek istediğim birkaç madde daha var.

Fizik güç: 7,5
Sıçrama: 8
Çabuk karar verme ve çabuk oynama: 3
Orta kalitesi: 6
Taraftarın ona kalan sabrı: 1 :)

Erbay
21.04.2010, 14:44

Pres yapıp topu kazanmaksa iş tamam ama ikili mücadele dersek görüşlerimiz çok farklı.

oflu engin
21.04.2010, 14:45
getirdikleri ile götürdüklerine bakmak lazım.umut bize transfer olduğunda üç eziklerinde listesinde olan bir futbolcu idi.artılarına lafımız yok zaten şuanda trabzonsporun formasını giydiği içinde birşey demiyoruz.ama bırakında eleştirelim.çünkü eleştirilmeyi ve yargılanmayı bana göre hak eden bir futbolcu.
bir takımın başarısızlığını bir insan üzerine yüklemek kimsenin haddine değildir elbet.ama bazı insanlar konumları gereği geminin kaptanı durumundadır.futboldada geminin batması veya batmaması forvetlere bağlıdır. forvetler iyi olursa takımın diğer eksikleride kapatılr.yani gemisini kurtaran kaptan durumundadır.
bizim iki senedir en kötü maçımız antalya maçı haricinde yüzde yüz gol pozisyonu olmayan maçımız yok geçen sene şampiyonluğu verdiğimiz maçlarda bile yüzde yüzlük golleri kaçıran bir adamdan bahsediyoruz.bu sene kim diyebilirki şampiyonlar ligini hak etmedik.kimse diyemez.şuanda biz beşinci isek tek suçlu boş kaleye golü atamayan forvettir.en basiti kayseride gol kaçırma rekoru kırmasak hala ikincilik şansımız devam edecekti.yaptığı bir değilki hangisine katlanalım.geçen sene gazetelerin manşetini hatırlatırım.
!!TRABZONSPORUN LOREL VE HARDİSİ VAR''
KİME SORSAN EN İYİ FUTBOLU TRABZONSPOR OYNUYOR.EEEEEEEEEEEEEsorun ne,sorun umut gibi bir adama bel bağladık gidiyoruz.takımda hiç sorun yok eksiklerde giderilir elbet ama umut sorunu biran evvel halledilmeli yoksa ayakları ile kafası ayrı kutuplarda gezen umut bize çok şeyler kaybettirecek.her haftasonu spikerin beş kere yine umut kaçırdı laflarında bıktım.işin tuhafı alışmaya başladık.

Vkgz
21.04.2010, 14:58
Artık gidiş yoluna girdi dönüşü olmaz bu yolun.
Bugün 1000 kişi bağırdı bu yapısı devam ederseki edecektir yarın 10000 kişi protesto edecek

bahadır2561
21.04.2010, 15:05
umuta puan verip değerini artırmayın..

karatasof
21.04.2010, 15:08
Umut'un hafta içi basına yansıyan bir açıklaması dikkatimi çekmişti.
Henüz Kasımpaşa maçı oynanmadan evvelki hafta içinden bahs ediyorum.
''Gol pozisyonuna girebilmek önemli bir meziyettir.'' şeklinde bir açıklamaydı bu.
Sonrası malum.
Kasımpaşa maçında yaşananlar Umut'un bu açıklamasını teyit kabilinden oldu.
Umut yine bir çok gol pozisyonuna girdi.
Yani meziyetlerini cömertçe sergiledi.
Müsait pozisyondaki takım arkadaşına pas vermek konusunda ki CİMRİLİĞİ ise oyunun en fazla konuşulan kısmı oldu ki bu da işin ayrı bir boyutuydu.

türkiyem61
21.04.2010, 15:29
Hızlanma:6
Pres: 8
Arzu: 8
Gereksiz Agresiflik: 7
Topsuz Oyun: 1
Pas kalitesi: 3
Hava Topu Kazanma: 0
İkili Mücadele Kazanma: 1
Kafa Şutu: 1
Ayak Şutu: 5
Yardımlaşma: 2
Pozisyon Alma: 0
Top Saklama: 1
Top Dağıtımı: 1
Top Çalma: 5
Uyum: 5
Dayanıklılık: 10
Asist Becerisi: 0
Gol becerisi: - 5000

Egemen
21.04.2010, 15:33
çardakta kaç pide yemiş: 3
boztepede peşpeşe kaç demlik bitirmiş: 1
Umut bize yaramaz..
---------------------
zıvanadan çıktı forum..

Osman Yavuz
21.04.2010, 15:37
FM'de karşılaştırmak için mi veriyorsunuz bu puanları.:D

Zahmet olmazsa FM'deki puanlamasını biri koyabilir mi?:)

Travelair
21.04.2010, 15:39
Pres: 7
Arzu: 9
Gereksiz Agresiflik: 7
Pas kalitesi: 4
Hava Topu Kazanma: 2
İkili Mücadele Kazanma: 3
Topsuz Oyun: 6
Kafa Şutu: 3
Ayak Şutu: 5
Yardımlaşma: 6
Pozisyon Alma: 4
Top Saklama: 3
Top Çalma: 3
Uyum: 3
Dayanıklılık: 9
Asist Becerisi: 3
Gol becerisi: 3
Teknik: 3
Çalım: 3
Tek top: 3

Gökhan KAN
21.04.2010, 15:50
Bir bakmışsın bundan sonra boş kaleye bile giderken pas veriyormuş.

taraftar.61
21.04.2010, 16:00
Ben şunu anladım bu maç Umut'un taraftarın gözünde bittiği maç oldu. 4 senenin en kötü maçını oynadı bence. Bunu bilerek değerlendirmek daha mantıklı olurdu ama artık burdan dönüş zor olur sanırım. Maçın adamı seçildiği maçlarda vardı, özellikle ikinci yarının başlarında daha sıklıkla oldu. Olumsuz özellikleri olumlu özelliklerini gölgede bıraktığını düşünüyor birçok kişi. Son maçtaki futbolunu bende çok kötü buldum ama bunun genel futbolunun altında olduğunu ifade etmeye çalıştım. Ama taraftarın kendisine tutumu bu şekildeyken artık ondan verim alabilmemiz çok zor. Bu şartlar altında çalışılmaz. İnşallah yerine gelen kişi onu aratmaz. Çünkü kimi aldıysak Umut'u sollayamadı. Büyük Umut'larla alınan Gökhan bile Umut'dan daha fazla tepki çekiyordu. Hayırlısı olsun inşallah.

peker61
21.04.2010, 16:01
Umut başlığı bu gidişle rekor kıracak sevenleri sayesinde :)

lazkopatfaroz
21.04.2010, 16:29
Arkadaşlar bırakın puan vermeyi. Sene sonunda Şenol hoca Umut'a puanını vermezse bütün puanlarınızı hocaya verirsiniz ;)

KAUNAS
21.04.2010, 17:29
Puanlama:

Gelen hava toplarını rakibe vermede yüksek lisans
Çalım atamamada üstün başarı
Asist yapamamada birinci sınıf beceriksizlik
Takım arkadaşını düşünememe konusunda yüksek egoistlik
Futbol bilgisi konusunda beceri noksanlığı

Hepsinden önemlisi ortalama 80 net gol pozisyonunun sadece 10'unu gole çevirebilme....

Sonuç : Rezalet

Yunus Emre SEYHAN
21.04.2010, 17:39
Oyun Zekası: Oyun zekası olmadığı için otomatikmen puanlama da yok.
Faul Yapma: Profesyonel.
Defansın arkasına sarkma: 7
Forvette olması gereken özellikler : 1

Gökhan KAN
21.04.2010, 17:45
Maç saatinden bu yana çok pis raiting aldı Umut..35 sayfa atlamış..

KUTADGU
21.04.2010, 17:47
Puanlama:

Gelen hava toplarını rakibe vermede yüksek lisans
Çalım atamamada üstün başarı
Asist yapamamada birinci sınıf beceriksizlik
Takım arkadaşını düşünememe konusunda yüksek egoistlik
Futbol bilgisi konusunda beceri noksanlığı

Hepsinden önemlisi ortalama 80 net gol pozisyonunun sadece 10'unu gole çevirebilme....

Sonuç : Rezalet

Açık konuşalım.
Mesajın içeriğine çoğunlukla katılmasam da, çok güzel ifade edilmiş.

Hakkını teslim etmek istedim.

Salih Edip
21.04.2010, 17:51
Maç saatinden bu yana çok pis raiting aldı Umut..35 sayfa atlamış..

eee gol attı adam olsun o kadar :)

must61
21.04.2010, 18:11
Umut için Antalya Spor,Belediye,Kasımpaşa ayarında bir oyuncu denildiğinde karşı çıkanlar oluyor...
Merak ediyorum Belediye'nin forvetlerinden İskender Alın (Özellikleri Umut'a benzerlik gösterdiği için söylüyorum) bu sezon Umut yerinde takımda oynasaydı acaba performansı ne şekilde olurdu?

TheCrow
21.04.2010, 18:11
Umut oturup bir düşünsün, iki pozisyonda topu bomboş pozisyona kaçan ( tesadüfen orda olan değil, Umut'la beraber koşarak, kaleci açısını kapatırsa pas atması için boşa kaçan) arkadaşına pas verse, veya son dakikada golü doğum günü olan arkadaşına attırsa ne olurdu?.. O golleri kaçırmasa bile, hem kendisi hem de takımı için, 3 gol atmasından çok daha iyi olurdu.

Selman
21.04.2010, 18:17
Hangi maçtı unuttum, yine aynı şekilde hangi arkadaşımız yazmıştı onu da unuttum da Umut'un kaleye şut çektiği ama auta çıkan topa Teofilo dokunduğunda Teofilo ofsayt pozisyonundaydı hani.Arkadaşımız Umut'un stilini çok iyi bildiğini kesinlikle Teofilo'ya pas verdiğini söylüyordu.

Yüce futbol bilgisiyle bizleri aydınlatsın.Umut bu maçta da pas vermeyi mi denedi de bunca insan boşuna mı sinir oluyor ? :)

Erol Koç
21.04.2010, 18:37
Teofilo'ya Umut Bulut markajı
Tam patlayacaktı, olmadı. Umut'un egoistliği sadece Kolombiyalı'yı değil, Başkanı da çıldırttı. Sadri Şener, “Eğer Teo'ya pas verseydi 5-6 fark olurdu” diye konuştu...

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm963503.jpg

Bordo-Mavililer, Kasımpaşa’yı 2-0 yenip haftayı 3 puanla kapadı ama 2 fark ne teknik heyeti, ne yönetimi ne de tribünleri tatmin etti. Vasatın çok altında kalan İstanbul temsilcisi karşısında özellikle ilk yarıda sayısız pozisyon bulmasına rağmen hiçbirini değerlendiremeyen Trabzonspor’da fatura hem saha içinde hem de dışında Umut Bulut’a kesildi. Zira oyun anında Teofilo uygun durumda kendisine pas atmayan arkadaşı Umut’a çıkışırken, maçla ilgili değerlendirmelerde de adres belliydi. Teknik direktör Şenol Güneş, çok pozisyona girmelerine bu kadar kısır kalınmasının bir sorun olduğuna vurgu yaparken, Başkan Sadri Şener ise çok daha net konuştu...

Endişelendiriyor...
Umut Bulut’un egoistliğinden dert yanan Şener, “2-0 kazandık. Eğer Umut, Teofilo’ya pas verseydi, 5-6 fark olabilirdi. O da vermedi ve fark olmadı” ifadelerini kullandı. Trabzonspor’un en çok oynayan ve bu sezon yine en çok gol atan futbolcusu olmasına rağmen Umut Bulut’un istikrarsız görüntüsü yeni dönem öncesinde yönetimi ve teknik heyeti endişelendiriyor.

Mahmut Baran
21.04.2010, 18:41
Hız:4
Hızlanma:4
Pres:4
Arzu:4
Gereksiz Agresiflik:4
Topsuz Oyun:0
Pas kalitesi:0
Hava Topu Kazanma:0
İkili Mücadele Kazanma:1
Kafa Şutu:1
Ayak Şutu:1
Yardımlaşma:1
Pozisyon Alma:3
Top Saklama:0
Top Dağıtımı:0
Top Çalma:1
Uyum:0
Dayanıklılık:5
Taktik Bilgisi:0

Emre Çömez
21.04.2010, 18:44
Hız:4
Hızlanma:4
Gereksiz Agresiflik:4
İkili Mücadele Kazanma:1
Kafa Şutu:1
Yardımlaşma:1
Pozisyon Alma:3
Dayanıklılık:5
ne kadar çok 0 var:)

oguzhann
21.04.2010, 18:50
teofilo gutierrez de gol kaçıracak,goller kaçıracak her gelen adama aynı muamele,biraz da hatta çok daha fazla olarak iğneyi kendimize batıralım.umut kaçırıyor,umut çok kaçırıyor ama o pasları art niyetle atmadı demek art niyetin ta kendisidir diye düşünüyorum.ola ki teofilo da saç baş yoldurdu,inşallah o zaman da destek olunur.

batuhan249
21.04.2010, 18:57
Hız:6
Hızlanma:6
Arzu:6
Gereksiz Agresiflik:8
Topsuz Oyun:5
İkili Mücadele Kazanma:2
Topsuz Oyun:5
Kafa Şutu:0
Yardımlaşma:0
Pozisyon Alma:2
Dayanıklılık:7
Gol becerisi:1
Taktik Bilgisi0
sozun ozu buadami daha fazla tartisipta bosubosuna moralimizi bozmayalim bundan ne koy olur nede kasaba gitsin manisada oynasinlar isacc la beraber iyi bir ikili olurlar allahim sen bizi sene sonunda bu umuttan kurtar vallahi adak adadim birtane kurban kesecem yeter ya su dustugumuz hallere bak

Slash
21.04.2010, 18:57
Başkanın futbolcularla ilgili konuşması yanlış.Yanlış anlamayın aynı şeyi yattaraya yaptı politik konuşman gerekiyor senin takım içi durumlarını.Bizim başkanın sevmediğim huyudur bu.Oyuncuyu küstürmemek lazım.Malesef bizim trabzonlu başkanlarımızın yaptığı hata bu.Benzer hataları campell vakasında da Mehmet başkan zamanında yapmıştı.Yani çok boş konuşuyorlar bazen.Kendi futbolcusunun hatalarını basın yoluyla demeçler vererek paylaşmak. Çok yanlış ve etik değil!Ş
enol Güneş bana göre umutun yaptığı hataların yüzde yüz farkında ama basınla konuşurken dikkat ederseniz politik konuşuyor.İkisi de hatalı diyor.

Çünkü kamuoyunla paylaşcağınız bilgiler tek taraflı olursa buda oyuncuyu takımdan küstürür.Burda umutu savunmuyorum burda savunduğum şey klubun patronları veya ileri gelenleri oyuncularla ilgili yorum yaparken ve basına demeç verirken çok dikkat emesi lazım.

Çünkü bu yarın başka futbolcuyada yapılır ve bu takımın yıldız oyuncusu da olabilir.

yakarcı
21.04.2010, 19:13
Arkadaş 2010 da Avrupanın en iyi golcüsü olacak ya onun için çırpınıyor, haberi yok Runny atı aldı üsküdarı geçti... (antiUMUT)
katılıyorum

oguzhann
21.04.2010, 19:16
sözün bittiği yerdeyiz,vurun yerden yere olayına döndü artık.yazık!

M.S.SOFU
21.04.2010, 19:21
yapacak bir şey yok
yere düşeni tekmelerler
bu yüzden yere düşmeyeceksin

Ali Tunahan Güllü
21.04.2010, 19:24
Teo serzenişte haklı gerçekten orda pas atmaması kabullenecek bir durum değil..

oguzhann
21.04.2010, 19:26
yapacak bir şey yok
yere düşeni tekmelerler
bu yüzden yere düşmeyeceksin
adamın yere düştüğü falan yok,taraftarlar her saniye mükemmel olamayan her yerli futbolcuya yaptığı gibi umut'a da geçiriyor.taraftar taraftar olsun sonra sağı solu yargılasın,bu kadar diyorum.buraya gelip şampiyon Trabzon yazmakla olmuyor.(bu arada sözüm şahsınıza değil,geneledir.saygılar.)

M.S.SOFU
21.04.2010, 19:40
adamın yere düştüğü falan yok,taraftarlar her saniye mükemmel olamayan her yerli futbolcuya yaptığı gibi umut'a da geçiriyor.taraftar taraftar olsun sonra sağı solu yargılasın,bu kadar diyorum.buraya gelip şampiyon Trabzon yazmakla olmuyor.(bu arada sözüm şahsınıza değil,geneledir.saygılar.)

ama oğuzhan,bizim kulübümüz böyle
trabzonspora gelirken futbolcular eleştirilmeyi göze alacak
şehirdeki insan yapısı itibariyle çabuk tepki veriyor
maçta ıslıklanacaksın,küfürde yiyeceksin
zaten iyi oynadığı zamanlar alkışlanmayı kabul ediyorsa kötü oynadığı zaman ıslıklanmayıda normal karşılamalı
ama bu konunun temelinde şenol hocanın bir etkisi var gibi.mesela şenol hoca bu kadar tecrübeli bir adam olması ve şehrin içinden gelen bir insan olması itibariyle,umutun tepki alacağını önceden kestirip çıkarabilirdi.amacım suçlamak değil.zamanla yerleşecektir bu olaylar
saygılar

İlker ToSun
21.04.2010, 19:42
başkanın umut hakkındaki açıklamalarını hiç ama hiç doğru bulmadım.

icraat makamının kudretine sahip insanlar konuşmazlar, icraat yaparlar. başkanın konuşmaları çok nazik gibi gözükse de bunun adı resmen ''umut u hedef göstermektir'' ve başkanın bunu yapmaya hakkı yoktur.

umut kafalarına silah dayamıyor bu takımda devamlı ilk 11 çıkmak için ve senelerce oynamak için. bunun yolu çok basittir zaten kontratı bitiyor, yollarsın adamı ve onun yerine bu formayı hakeden birini alırsın.

adam son maçta yaptığı herşeyle karakter düzeyini ortaya koydu. futbol melekelerinin düzeyi de senelerdir malum zaten.

sen de onu kapının önüne koyarsın olur biter ama konuşmazsın, konuşmamalısın ...

şimdi yazacaklarım bunlara ek mahiyetinde olduğu için kendimden alıntı yaptım ...

şu dakikadan itibaren trabzonspor başkanına yakışan umut hakkında onu insanların önüne atan demeçler vermektense umut'un biletini kesmek ve bunu da ilan etmektir.

ama tabii bu "benim trabzonsporuma" yakışan bir harekettir. herkesin tuttuğu takımdan beklentileri ve tuttuğu takımda görmek istedikleri farklıdır.

teknik heyet açısından ne kadar önemli bir oyuncu görülürse görülsün umut sezon sonuna kadar kadro dışı bırakılmalı ve sezon sonunda da gönderilmelidir.

umut bu takımla kontrat yenilediği takdirde sıradan bir taraftar olarak kulübüme vereceğim tek tepki lisanslı ürün alma olayını rafa kaldırmak ve başka şehirde oturuyor olmama rağmen kombine bilet satın alıp, aldırıp trabzondaki tanıdıklarıma hediye etme işini rafa kaldırmak olacaktır. tabii ki bu tepkimle trabzonspor batacak değil ama bunun tepkisini vermenin şart olduğunu düşünüyorum.

yani trabzonspor için küçük ama kendim için büyük bir tepki örneği olacak.

şu an bile hala daha maç anındakiyle aynı derecede sinire sahip olmamın zaten en büyük nedeni de umutun bu terbiyesizliği yapmasından çok umutun yaptığı bu terbiyesizliğin destek görmesi ve teknik direktör (!) tarafından meşrulaştırılmasıdır.

kasımpaşa maçında yaşanan en büyül felaket de budur zaten, trabzonsporda haksız olan savunuldu, haklı olan dışlandı.

oguzhann
21.04.2010, 19:51
yapacağı iş zamora'nın yaptığıdır.bobby zamora fulham'da yetersiz olduğu konusunda yoğun eleştiriler aldı ve ciddi anlamda taraftarla ters düştü.hiç bir şekilde attığı gollerden sonra tepki vermiyor.işimi yaparım paramı alırım mantığında görünüyor.şimdi fulham'ı taşıyan adam ve taraftar müthiş bir dönüşle zamora'yı diline doladı.aynı böyle yapmalı bunu hakettik,gerçekten hakettik.kendine toz kondurmayan bir taraftar kitlemiz var,çuvaldızı kendimize batıralım biraz da.

Murat SİSMAN
21.04.2010, 20:28
yapacağı iş zamora'nın yaptığıdır.bobby zamora fulham'da yetersiz olduğu konusunda yoğun eleştiriler aldı ve ciddi anlamda taraftarla ters düştü.hiç bir şekilde attığı gollerden sonra tepki vermiyor.işimi yaparım paramı alırım mantığında görünüyor.şimdi fulham'ı taşıyan adam ve taraftar müthiş bir dönüşle zamora'yı diline doladı.aynı böyle yapmalı bunu hakettik,gerçekten hakettik.kendine toz kondurmayan bir taraftar kitlemiz var,çuvaldızı kendimize batıralım biraz da.

oguzhan her yerde umutu savunuyorsun teoda bizin futbolcu umut akraban fılanmı

sefatoyer
21.04.2010, 20:33
başkan efendi Fatih i almadıya şimdi kendini işin içinden çekip Umut u ortaya atıyo.
bu adamın kapasiğtesi bu bilmiyor musun?niye almadın Fatihi..
bu adam var ya o kadar zekiki zamanında nasıl Egemen i attıysa karşımıza şimidie Umutu seçti,Egemenin günahı neydi,adamlara parasını verin oynasın dedi,zaten kaptanın görevide bu değilmmidir,
Egemen adam çıktı çalıştı çabaladı bu hafta ayakta alkışlattı.haydi Umut sıra sende...
yada yok yok,sen Egemen in yapmadığını yap,tükür suratına....

Kaan
21.04.2010, 20:58
Hız: 9
Hızlanma: 8
Arzu: 10
Gereksiz Agresiflik: 4
Pas kalitesi: 7
Hava Topu Kazanma: 4
İkili Mücadele Kazanma: 5
Topsuz Oyun: 8
Kafa Şutu: 6
Ayak Şutu: 6
Yardımlaşma: 4
Pozisyon Alma: 7
Top Saklama: 2
Asist Becerisi: 5
Gol becerisi: 4
Teknik: 5
Çalım: 5

Herkes puanlamasını yapmış. Bu da benim puanlamam.

Samet Metin
21.04.2010, 21:00
Umutun bu formu ve futbol becerisi (ya da beceriksizliği) ile sahada olması başlıbaşına bir hatadır...

bu hatayı da Umut yapmıyor teknik heyet ve sözleşmesini uzatan yönetim yapıyor...

kişiliği düzgün, çok hevesli, tam bir trabzonspor taraftarı (olumlu ozellikleri bukadar),topu kapana kadar çok koşan ama top ile birlikte koşamayan,son haftalarda da bencilleşen bir Umut Bulut

senin yönettiğin takımda ilk 11 ise sayın Sadri Şener ve senin çalıştırdığın takımda ilk 11 ise sayın Şenol Güneş
kimse kusura bakmasın en büyük HATALI SİZSİNİZ

uemit
21.04.2010, 21:27
birsey var ki : bu adam son yillarda bu takimda en cok gol atan oyuncumuz ve alexten sonra en cok gol atan oyuncu liglerde 2003 den buyana...

ama yinede fener bjk gs ts gibi takimlarda 4. golcü olur ancak :D

ibrahim
21.04.2010, 21:29
bos kaleye kosan futbolcuya her 100 kisiden 99u atamaz diyosa bana o adami kimse savunamaz. sadece kasimpasa maci degil son 10 mactir böyle bu umut. 85 dakka insana kafasini yediriyo, ortalama her mac 100de 100lük 5 golü atamiyo, sac bas yonduruyo, rakibin daginik aninda bos kaleye bi gol atiyo, cekiliyo kösesine. istatistiklerede baktinmi bisey yapmis gibi görünüyo, sonraki mactada 90 dakka oynuyo. sakatlanmada sakatlanmiyoki biraz rahat nefes alsak.

lazkopatfaroz
21.04.2010, 21:34
Arkadaşlar bırakın puan vermeyi. Sene sonunda Şenol hoca Umut'a puanını vermezse bütün puanlarınızı hocaya verirsiniz ;)

Umutun bu formu ve futbol becerisi (ya da beceriksizliği) ile sahada olması başlıbaşına bir hatadır...

bu hatayı da Umut yapmıyor teknik heyet ve sözleşmesini uzatan yönetim yapıyor...

kişiliği düzgün, çok hevesli, tam bir trabzonspor taraftarı (olumlu ozellikleri bukadar),topu kapana kadar çok koşan ama top ile birlikte koşamayan,son haftalarda da bencilleşen bir Umut Bulut

senin yönettiğin takımda ilk 11 ise sayın Sadri Şener ve senin çalıştırdığın takımda ilk 11 ise sayın Şenol Güneş
kimse kusura bakmasın en büyük HATALI SİZSİNİZ

Benim yazdığım mesajın açıklamalı şekli bu olsa gerek. Tekrardan açıklama yapmam gerek yok teşekkürler :)

playa
21.04.2010, 21:38
Hız:5
Hızlanma:6 ( kalkışı yavaş sonradan hızlanıyor )
Gereksiz Agresiflik:6
İkili Mücadele Kazanma:0
Kafa Şutu:2 (Rakibe )
Pozisyon Alma:2 ( Hiç alamıyor )
Top Çalma:0
Dayanıklılık:4 ( Çok koşuyo deniliyo ama sahanın en az koşanlardından birisi )

Kaan
21.04.2010, 22:03
Hız:5
Hızlanma:6 ( kalkışı yavaş sonradan hızlanıyor )
Gereksiz Agresiflik:6
İkili Mücadele Kazanma:0
Kafa Şutu:2 (Rakibe )
Pozisyon Alma:2 ( Hiç alamıyor )
Top Çalma:0
Dayanıklılık:4 ( Çok koşuyo deniliyo ama sahanın en az koşanlardından birisi )

Yahu siz Umut'u objektif bir şekilde eleştiremiyorsunuz artık.

Baya baya nefret ediyorsunuz. :)

Önceden neden dikkate almışım ki sizi. :rolleyes:

Yunus Emre SEYHAN
21.04.2010, 22:07
Hız: 9
Hızlanma: 8
Arzu: 10
Gereksiz Agresiflik: 4
Pas kalitesi: 7
Topsuz Oyun: 8
Kafa Şutu: 6
Ayak Şutu: 6
Yardımlaşma: 4
Pozisyon Alma: 7
Asist Becerisi: 5

Hızı 10 üzerinden 9 ise Messi'nin hızı kaç :D

Messi gibi oyuncumuz var :D Messi'nin hızı 10 diyelim ama Umut'un ki 9 :D

Hala komik olmaya devam ediyorsun.

Çalım 5 miş.. Hız 9 muş.. Messi 10 desek Alanzinho 7 desek yok yok bir yerde yanlıslık var :D

Biraz objektif..

Oğuz B.
21.04.2010, 22:10
Biraz objektif..

23 kıstastan 13'üne sıfır vermek çok daha objektif olsa gerek.

Murat Hızal
21.04.2010, 22:11
Bu adamla 5 mayıs'ta final maçına çıkacağımızı gözönüne alarak hakaretlerinizi savurun.

magicyattara
21.04.2010, 22:11
Gereksiz agresiflik konusunu anlayamadı oy verenlerin çoğu..:)
Arkadaşlar orda bir ters orantı var..ona göre oy verin..
:D

Kaan
21.04.2010, 22:21
Teofilo ve Umut dostluğu

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4171-3O1S3U0J.jpg

Takımımızın Kasımpaşa’yla oynadığı karşılaşmada pas alışverişlerinde sorun yaşadıkları medyaya yansıyan Umut ve Teofilo antrenmandaki samimi tavırlarıyla dikkat çektiler.

Ekibimizin çalışmasında şakalaşan iki oyuncu Colman’ın doğum günü pastasından da birlikte yediler. Her iki oyuncu da pozisyon gereği yaşanan gelişmelerin dışarıdan farklı yorumlanmaması gerektiğini belirterek, kendilerinin bundan sonra daha dikkatli olacaklarını söylediler.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4171-9V6G8Q9S.jpg

Trabzonspor Resmi Web Sitesi - www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Cem Kıran
21.04.2010, 22:22
Umut Dışarı!
Umut Dışarı!
Umut Dışarı!
Umut Dışarı!

Ne güzel bağırdı taraftar oh dedim durdum TV'de.Umarım gittiğin günleride göreceğiz...

Gitmezsen bu taraftar seni bu takımdan kovmasınıda bilir merak etme..

Cem Kıran
21.04.2010, 22:23
Teofilo ve Umut dostluğu

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4171-3O1S3U0J.jpg

Takımımızın Kasımpaşa’yla oynadığı karşılaşmada pas alışverişlerinde sorun yaşadıkları medyaya yansıyan Umut ve Teofilo antrenmandaki samimi tavırlarıyla dikkat çektiler.

Ekibimizin çalışmasında şakalaşan iki oyuncu Colman’ın doğum günü pastasından da birlikte yediler. Her iki oyuncu da pozisyon gereği yaşanan gelişmelerin dışarıdan farklı yorumlanmaması gerektiğini belirterek, kendilerinin bundan sonra daha dikkatli olacaklarını söylediler.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/4171-9V6G8Q9S.jpg

Trabzonspor Resmi Web Sitesi - www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Geçiniz taraftara şirin gözükmek için Umut'un yaptığı bir oyundur..

Kanma ey taraftar! Umut gibi birinin bu takımda işi yok!!

Huy değişmez aynıdır..

Kaan
21.04.2010, 22:23
Hızı 10 üzerinden 9 ise Messi'nin hızı kaç :D

Messi gibi oyuncumuz var :D Messi'nin hızı 10 diyelim ama Umut'un ki 9 :D

Hala komik olmaya devam ediyorsun.

Çalım 5 miş.. Hız 9 muş.. Messi 10 desek Alanzinho 7 desek yok yok bir yerde yanlıslık var :D

Biraz objektif..

Ne alakası var ?

Sırf eleştirmek için eleştiriyorsun sen de.

Ne yani, Umut yavaş mı ? En az 8 yazılır oraya.

Çalım da normal bana göre. ;)

Oğuz B.
21.04.2010, 22:27
Gitmezsen bu taraftar seni bu takımdan kovmasınıda bilir merak etme..

Bir Tehdit etmediğiniz kalmıştı oda oldu devam devam..

Cem Kıran
21.04.2010, 22:32
Bir Tehdit etmediğiniz kalmıştı oda oldu devam devam..

Gol atmamasını geçtim bunun üzerine

Hem gol atamadı üzerine bencillik ve egoistliği koyan bir oyuncunun burada işi yok

Bu taraftar böyle oyuncuları barındırırsa bu takımdan da bi halt olmaz..

Ama eminim bizim taraftar o kadar sabırlı değildir!

blackrain61
21.04.2010, 22:41

Ben Umut´un 5 yil boyunca mükemmel oynadigi maci hatirlamiyorum. Hatirlayan varsa yazdin lütfen. Yani hangi final maci onun sayesinde kazandik. Ama gol kacirdigi icin kaybettigimiz mac sayisi o kadar cok ki.... Mesela gecen sene FB karsi 0-0 biten mac. O kadar gol kacirdi ki. o maci alabilseydik belki biz sampiyonduk.

Samet Yildirim
21.04.2010, 22:42
Umut Bulut ile Teofilo yine beraber oynamali ancak ozaman görürüz samimi olup olmadigini..

İlker ToSun
21.04.2010, 22:43
halının altında yer vardır umarım, bir şey daha iteledik de çünkü halının altına

ama siz anca misafirleri kandırırsınız, ev ahali halının altında olanları çok iyi biliyor

lazkopatfaroz
21.04.2010, 22:55
Umut şimdi kendini affettirmek adına (!) boş kaleye golü atmaz dolu posizyondaki Teo ya pas atmaya çalışır :)

magicyattara
21.04.2010, 23:07
Bu dediğiniz olur da gol kaçarsa,heralde kendinizde biraz suç bulursunuz..
Hele de kupa finalinde böyle bir şey olursa..

Cafer Bulur
21.04.2010, 23:14
Umut şimdi kendini affettirmek adına (!) boş kaleye golü atmaz dolu posizyondaki Teo ya pas atmaya çalışır :)
Böyle bir ihtimal hic de az degil,mac basligina da yazdim.:)

Halit Akyüz
21.04.2010, 23:39
Bıktım yönetimin Umut'u savumasından artık. Umut'la bu takımın hiçbir .... yiyemeyeceğini öğrenemediler.

TheCrow
21.04.2010, 23:45

Bu durumda bile suç Umut'ta değil de bizde olacaksa vay halimize...

lazkopatfaroz
21.04.2010, 23:47

Umut burada benim yada başka birinin düşüncelerine göre hareket edecekse bavulunu toplasın bence.

TheCrow
21.04.2010, 23:51
Umut burada benim yada başka birinin düşüncelerine göre hareket edecekse bavulunu toplasın bence.

Düşünce doğruysa ona göre hareket etmesinde bir sakınca yok da, tepki aldı diye önünde boş kale varken de pas vermeye çalışırsa bunun suçlusu biz olmamalıyız.

Cem Akyüz
21.04.2010, 23:58

Kaan bu puanlama tamamen sana ait..Özellikleri bakımından bu puanları verdiğin bir adamı nasıl Trabzonspor'un forvetine yakıştırıyorsun anlamak çok güç

lazkopatfaroz
21.04.2010, 23:59
Düşünce doğruysa ona göre hareket etmesinde bir sakınca yok da, tepki aldı diye önünde boş kale varken de pas vermeye çalışırsa bunun suçlusu biz olmamalıyız.

Trabzonspor'da oynayan bir oyuncu kendi kararlarını kendi verebilmeli, doğruyu kendi bulabilmeli. Böyle bir kapasiteye sahip olabilmeli.

Zaten bu kapasiteye sahip olabilseydi Kasımpaşa maçı sonrası böyle konuşmazdık.
Kendi kendine doğruyu bulabilmesi daha iyi olur ancak artık iş işten geçti.

magicyattara
22.04.2010, 00:00
Bu kadar baskıdan sonra,karşı karşıya kaldığında heralde bu tepkiler aklına gelecektir..topu yanındakine verdiğinde,bu tepkiler gelsin herkesin aklına..adamda topu kaleye vuracak hal bırakmadılar..

Senin benim yazdığın değil sadece..tribünlerden bahsediyorum.."dışarı" diye bağıranlar,yarın Urfa'da "Umut gol gol gol" diye bağıracaklar..tepkiler daha yumuşak olmalıydı..insan olan etkilenir o tepkilerden..Umut'un da mutlaka moralini bozmuştur o tezahüratlar ve hakkında yazılanlar..

lazkopatfaroz
22.04.2010, 00:14
Senin benim yazdığın değil sadece..tribünlerden bahsediyorum.."dışarı" diye bağıranlar,yarın Urfa'da "Umut gol gol gol" diye bağıracaklar..tepkiler daha yumuşak olmalıydı..insan olan etkilenir o tepkilerden..Umut'un da mutlaka moralini bozmuştur o tezahüratlar ve hakkında yazılanlar..

Bu durumu yaratan taraftar değil. Taraftar durduk yerde kimseye tepki göstermez. Umut'un yaptığı tepkiyi hak edecek cinstendi. Bu taraftar Umut'u 4 senedir bu şekilde destekledi. Bırakında yaptığı bu hareketlerden sonra tepkiyi göstersin. O darılacak ,bu küsecek, aman morali bozulmasın tepki vermeyin, kızmayın, bağırmayın... Bizi kim düşünüyor, bizim moralimizi kim yerine getirecek ?

Destekte verilse tepkide verilse Umut aynı Umut değişeceğini etkileneceğini sanmıyorum.

taraftar.61
22.04.2010, 00:16

Huy değişmez aynıdır..

Arkadaş anladık sevmiyorsun adamı da bu kadar mantıksız konuşmayın. O pasta olayını Umut organize etti öyle mi ! Yok artık daha neler kusura bakmayın ama böyle bir iddiayı ortaya atarsanız diğer yorumlarınızın da ciddiyeti kalmıyor. Taraftara şirin gözükmek için pasta alıp idmana mı geldi yani Umut. Yok artık yahu buna inanarak yazmış olamazsınız. Birde en sonunda fetva verir gibi eyyyy taraftar hitabı yok mu sanki düşüncesini yazmaya değil miting yapmaya gelmiş gibi...

Armağan Dere
22.04.2010, 00:46
Bir Yaş pasta ile Teofilo tav olmuşsa ona da diyecek birşeyim yok sene sonu gönderilirse o zaman senelik paranı da Umut verir...''Teofilo Gutıerrez''...Belki Umut'tan daha kaliteli bir forvet ama tam manasıyla göremiyeceğiz sanırım Drogba ile yola devam edeceğiz sanırım benim kafada da saç kalmaz heralde...

Emirhan Makul
22.04.2010, 00:52
Kaan bu puanlama tamamen sana ait..Özellikleri bakımından bu puanları verdiğin bir adamı nasıl Trabzonspor'un forvetine yakıştırıyorsun anlamak çok güç

Ülkemizde ergen olmak zor zanaat öyle değil mi ? Ama Sen umuta yan yanki uyan uyan ki taça giden toplarına küfrettiğim forvetim. Ablam oğluna senin adını vermedi zaten verse seslenmeyi bırak her gün döverdim. Unutmadan bu senede Umutla oynuyoruz :D

TSercaN
22.04.2010, 01:03
Kiziyorum ama sende insansin iste.

Ama kendin gol atamiyorsun diye illa da gol atmayi deneme lutfen. Yanindaki arkadasina da pas ver. Tamam eger sen atsaydin birsey olmayacakti.

Herkesin kizdigi nokta su: 2 kez atamadin ama 3uncu de yine pas vermeyip yine atamadin.

Eee milletin sabri tasti cunku gol istiyor. O yuzden paylasimci olsan bazi yerlerde cok guzel olacak hersey.
Her aldigin topu ver diye de bir kural yok. Tabiki kaciracaksin ama yanindakini de goreceksin veyahut soyle diyeyim, kendin icin degil takim icin oynayacaksin.

Vkgz
22.04.2010, 01:06
TRABZONSPOR un forveti olamaz bu adam olamaz. Sinan Engin denen adam bile 4 yıl önce demişti bunu.

Emre7
22.04.2010, 01:11

Huy değişmez aynıdır..

"taraftar" sıfatına girememiş arkadaş.
yunanlı gibi ne saldırıyorsun adama .
kendini komik düşürüyorsun.
oldu olacak dedikodu çıkar.
la havle ne milletiz biz yaaa....

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 01:17

Huy değişmez aynıdır..

Bu zihniyet olduğu sürece Umut değil kralı gelse kar etmez. . .

Armağan Dere
22.04.2010, 01:21
Adam Umut'u istemiyor zorla kabul mu ettireceksiniz...Biraz agresif yazmış o da 5 yılın verdiği stres,sıkıntıdan ileri geliyor yoksa adam Trabzonspor'un başarısızlığını istemiyor...

Egemen
22.04.2010, 01:34
haa Umut başarısız olmamızı istiyor yani :)

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 01:51
Adam Umut'u istemiyor zorla kabul mu ettireceksiniz...Biraz agresif yazmış o da 5 yılın verdiği stres,sıkıntıdan ileri geliyor yoksa adam Trabzonspor'un başarısızlığını istemiyor...

Kimsenin kimseye zorla birşey kabul ettirdiği falan yok.

Trabzonspor un başarısızlığını kimse istemez isteyenin bu forumda işi olmaz zaten . Sadece her seferinde böyle ağır bir dille eleştirmesine tepki gösterdim.

Armağan Dere
22.04.2010, 02:01
haa Umut başarısız olmamızı istiyor yani :)

Egemen olayı tersten anlama...Başarısız olmamızı istemiyorsa bu takımdan gitmesi gerekir diyorum bitti...kaç defa söyledim dilimde tüy bitti Umut mükemmel iyi niyetli olabilir ama olmuyor olmuyor olmuyor arkadaş bunu sende bende bu forumun %80'i biliyor ama biz hala Umut'la sözleşme yenilemeyi düşünüyoruz...

Egemen
22.04.2010, 02:09
kusura bakma ama art niyetle yazılan bir yorumu savunman bana hiç de tersten anladığım izlenimi vermiyor.. ben anlamaya çalışıyorum sizleri..

eleştirilerinizin eleştiri olmadığını,
kinle, nefretle yazılan hiçbir yorumun eleştiri olamayacağını henüz siz anlamadınız..

anlamayacaksınız da..

Armağan Dere
22.04.2010, 02:18
kusura bakma ama art niyetle yazılan bir yorumu savunman bana hiç de tersten anladığım izlenimi vermiyor.. ben anlamaya çalışıyorum sizleri..

eleştirilerinizin eleştiri olmadığını,
kinle, nefretle yazılan hiçbir yorumun eleştiri olamayacağını henüz siz anlamadınız..

anlamayacaksınız da..

Peki beyimizin sırtını sıvazlayıp...''ne zaman bu kadar gol kaçırmayı bırakacağını ve kendini geliştireceğini ve arkadaşlarına pas atmayı vs'' diye eleştiri yapmadık mı sanıyorsun... 27 yaşında olan bir insan ne kadar kendini geliştirebilir bu yaştan sonra olmayacağını o da biliyor ama yönetime kendisinin ben gitmek istiyorum demesi gerekir...ha demezsede taraftar bunu çok iyi yapacaktır emin ol

Egemen
22.04.2010, 02:22
kendini geliştiremeyeceği artık aşikar..

Umutun gitmek istiyorum demesini bekleyemezsin.. iyi kötü adam emek vermiş..

haa senin yöneticilerin Umutun artık faydalı olamayacağını göremez yine sözleşme imzalarsa burda suç Umutun mu?
senin teknik direktörün Umutun kalmasını isterse yine mi Umut suçlu?

iki ucu .. değnek.. ne yana çevirsek olmuyo işte.. sadece hakaret olmasın.. bunu istiyorum. .

Armağan Dere
22.04.2010, 02:29
Ne diyim herkes haklı kendince...Umut'un suçu hiç yok...

atomania
22.04.2010, 02:29
senol günes bunu bir kere daha yapmisti. Mehmet Yilmazi oynatmak icin Thoma Jun u hic görmeden gönderdik, Insallah aynisini Teo ya Umut icin yapmaz, gerce Thomas Jun ile Teo arasinda dünyalar kadar fark var ama insan yinede kuskulaniyor.
Teo bir gol atsa inanin bana leblebli gibi siralayacak golleri, bunuda Umut cok iyi biliyor.

Egemen
22.04.2010, 02:37
Ne diyim herkes haklı kendince...Umut'un suçu hiç yok...

onun da suçu var elbet.. 5 sene ben idman yapsam gol vuruşumu geliştiririm..

adam 5 senedir 11de :) hiç mi gelişmez.. aynısı gökdeniz için de geçerliydi.. çok iyiydi, hastı ama kaleciyle karşı karşıya atamazdı.. ula arkadaş idmanda ne yapıyorsunuz demezler mi adama..

bu oyuncunun suçu olarak gözükebilir.. ama 5 senedir yetersiz bir forvete bizi mahkum edenler esas suçludur.. çaycısından başkanına kadar..

Halit Akyüz
22.04.2010, 02:40
Hala mı tartışıyorsunuz be bırakın yormayın beyninizi.

Armağan Dere
22.04.2010, 02:46
Neyse herkese UMUTLU Geceler:) Kupa finalinde kaçıracakları için kendimi hazırlıyorum..''Sinir yok Sinir yok'' diye...

Y-DRMS
22.04.2010, 02:49
ulan umut sen neymişsin be abi diyesim geliyor (:

Halit Akyüz
22.04.2010, 02:54
Ömrümü yedin ömrümü der ve kapatırım iyi geceler. :)

nesta61
22.04.2010, 04:26
Trabzonspor, golcü futbolcusu Fatih Tekke’nin takımdan ayrılması durumunda hücumda sıkıntı yaşamamak için 10 Haziran 2006'da Umut'la dört yıllık sözleşme imzaladı.[6] Umut yeni takımında daha önce Hami Mandıralı'nın giydiği 10 numaralı formanın yeni sahibi oldu.. umut'un 3sezonda kac gol ve asisti var beni aydinlatacak umutcular varmi acaba??? simdi ben yorum yapsam bombaci? tekke'ye ve penaltisiz KRALA buyuk hakaret etmis olurum anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az

nesta61
22.04.2010, 04:32
kendini geliştiremeyeceği artık aşikar..

Umutun gitmek istiyorum demesini bekleyemezsin.. iyi kötü adam emek vermiş..

haa senin yöneticilerin Umutun artık faydalı olamayacağını göremez yine sözleşme imzalarsa burda suç Umutun mu?
senin teknik direktörün Umutun kalmasını isterse yine mi Umut suçlu?

iki ucu .. değnek.. ne yana çevirsek olmuyo işte.. sadece hakaret olmasın.. bunu istiyorum. .

DEMEDI DEMEYIN ts gondermedikce umut gitmez ve yonetim yollasada ikinci hasan 3cu vakasi cikicak yan sahada tek basina idman yapip durur parasini almak icin :D:D:D

ugurozturk
22.04.2010, 05:15
Umut; Teoya o 2 golu attirsan emin ol Teodan cok sen konusulacaktin; topu nasil getirdigin; bencillik etmeyip Teoya pasi ne kadar sahane biraktigin... Gunun kahramani olacaktin... Bu sene attigin gollerde bile almadigin ovguyu bu 2 asistle alacaktin.. Cunku TS taraftari golden cok; golu hazirlayani; emegini koyani konusur. Diger forumlarda golleri atanlar macin yildizi olurken hep; burda cogu zaman bir kaleci; bir defans adami; bir orta sahanin macin yildizi olusunu izlersin...

Umut cok buyuk bi sansi teptin; aldin basina belayi...

Her maca sirtinda Teo ile cikacaksin bundan sonra...

Uğurtan
22.04.2010, 07:47
Umut; Teoya o 2 golu attirsan emin ol Teodan cok sen konusulacaktin; topu nasil getirdigin; bencillik etmeyip Teoya pasi ne kadar sahane biraktigin... Gunun kahramani olacaktin... Bu sene attigin gollerde bile almadigin ovguyu bu 2 asistle alacaktin.. Cunku TS taraftari golden cok; golu hazirlayani; emegini koyani konusur. Diger forumlarda golleri atanlar macin yildizi olurken hep; burda cogu zaman bir kaleci; bir defans adami; bir orta sahanin macin yildizi olusunu izlersin...

katılıyorum..

Ve herkesten çok kızmamın sebebi de bu.. Çünkü ben Umut'u çok seven biriydim..

Onu savunduğum doneleri yıktı o maçla birlikte.. Geriye birşey kalmadı..

TheCrow
22.04.2010, 08:24
senol günes bunu bir kere daha yapmisti. Mehmet Yilmazi oynatmak icin Thoma Jun u hic görmeden gönderdik, Insallah aynisini Teo ya Umut icin yapmaz, gerce Thomas Jun ile Teo arasinda dünyalar kadar fark var ama insan yinede kuskulaniyor.
Teo bir gol atsa inanin bana leblebli gibi siralayacak golleri, bunuda Umut cok iyi biliyor.

İnşallah durum öyle değildir. Çünkü tarihimizin en büyük kazıklarından olan Jun hala futbolda tutunabilmiş birisi değil. Jun gol atsın diye bir maçta Fatih topu boş kaleye yuvarlamamış Jun'un gelip topa vurmasını beklemişti, o da maşallah vurup dışarı atmıştı topu. O maç boyunca takım işi gücü bırakıp Jun'a gol attırmaya çalışmıştı, tabi nerden bilsinler deveye hendek atlatmaktan zor olduğunu. Umut'un pas vermediği pozisyonlar aklıma geldikçe sinirimden sataşacak adam arıyorum, öyle böyle değil, sinirlerimi öyle bozmuş ki hiç aklımdan çıkmıyor.

TheCrow
22.04.2010, 08:27

Durumun kısa ve net özeti bu : Her maca sirtinda Teo ile cikacaksin bundan sonra. Çok güzel bir tespit. Aklı başında bir insan 4 senedir oynadığı takımın taraftarını hiç mi tanıyamaz? İki değil birinde asist yapsa kahramandı belki de, bunu nasıl oldu da aklı kesmedi anlayamıyorum.

Uğurtan
22.04.2010, 09:00
Öyle şeyleri aklı kesecek kadar tilki futbolcu olsaydı..

Penaltı noktasına hiç gitmezdi..

Televiyon karşısında 1 milyon Trabzonsporlunun emin olduğu "kaçacak" diye beklediği ana kendini sokmazdı..

Atsan nolacak? Penaltıdan attı diyecekler.. Atma tepkileri de üstüne çekme..

Ama bunu düşünecek yapıda biri değil Umut..

En azından değil-di.

Süleyman50
22.04.2010, 09:06
maçın görüntlerini seyredince maçı seyretmediğime gerçekten çok sevindim, bu kadar bencillik olmaz...

Gökhan BAYRAK
22.04.2010, 09:37
umut'a ben de çok kızdım ama kızdığım nokta saha içerisinde teo'yu azarlamasıydı.

bencilliğe gelince;

1-bencil olan futbolcu top önündeyken alanzinho'ya bırakmaz, kendisi vurabilirdi.

2-çaprazdan vurduğu pozisyonda, teo'ya pas atmalıydı, vurmakla hata yaptı.(hırsına yenildi-seyirciden küfür yemişti cevap vermek istedi)

3-kendi kaptığı top ile kaleciyle karşı karşıya kaldı, teo yanındaydı ama geç kalınca araya stoperler girdi, kaleye vurdu.

4-attığı golde topu tek başına sürüp bencillik yaptığı ve colman'a pas atmadığı söyleniyor ki bol keseden sallayan arkadaşlar colman'ın o pozisyonda ofsayt olduğunu göremiyorlar.

henüz teo'ya pas atmama pozisyonları cereyan etmeden önce umut uzaktan çektiği bir pozisyon yüzünden zaten ıslıklanıp, yuhlanmaya başlamıştı.o nedenle gol atıp cevap vermek istedi kanımca.çok acemice bir düşünceye kapılmış, sonuç olarak hata yapmış.olayı çok fazla abartmanın manası yok...

Erdem Keser
22.04.2010, 09:47
Fransa (http://www.milliyet.com.tr/index/Fransa)’nın hocası Domenech, geçenlerde bir basın toplantısında şöyle demiş: “Bir maçı kimin kazanacağını anlamam 5 dakika sürer. Dünya Kupası da aslında uzun bir maç gibidir, onun galibini de size turnuva (http://www.milliyet.com.tr/index/turnuva) başladıktan birkaç gün sonra söyleyebilirim”. Düşündüm de, eğer Domenech bir günlüğüne Türkiye (http://www.milliyet.com.tr/index/Turkiye)’ye gelip, pazartesinin tek futbol müsabakası Trabzon (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzon)-Kasımpaşa (http://www.milliyet.com.tr/index/Kasimpasa)’yı televizyondan izleseydi, yalnızca bir maçı seyrederek bu ülke futbolunun durumunu da anlayabilir miydi? Bana sorarsanız o 90 dakikaya sığmış aşağıdaki 4 resim, Türkiye ligini de, Türk futbolunu da bir biçimde özetliyor.

1) Türk futbolcusu
Birinci resim, maçın 20’nci dakikasından... Trabzonspor (http://www.milliyet.com.tr/index/Trabzonspor) forveti

http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2010/04/22/fft16_mf610819.Jpeg

Umut, kaleciyle çaprazdan karşı karşıya kalıyor, topu bomboş durumdaki Teofilo’ya yuvarlamak yerine Murat Şahin (http://www.milliyet.com.tr/index/Murat%20Sahin)’e nişanlıyor. Aradan 3-4 dakika geçiyor, yine benzer bir pozisyonda yine Umut, yine bomboş Teofilo’ya vermiyor ve yine topu kalecinin üstüne vuruyor!

Teofilo birinci pozisyondan sonra dizlerini dövüyor, isyan ediyor, ama Umut o yöne bakmayarak hadiseyi geçiştiriyor. İkinci pozisyondan sonraysa iki oyuncu yan yana geliyorlar, Teofilo üzüntüsünü Umut’a da anlatmaya çalışıyor ama büyük (!) Türk futbolcusu onu dinlemiyor, hatta yüzüne bile bakmıyor.

Bu kareleri izlerken de zihnim ister istemez bana şu soruyu sorduruyor: Eğer aynı pozisyonda Umut’un pas vermediği adam yerli bir oyuncu olsa olaylar böyle mi gelişirdi? Türkiye’de yabancı futbolcu (http://www.milliyet.com.tr/index/futbolcu) olmak, her şeye müstahak olmak anlamına mı gelmeye başladı?
Aynı sezonda Franco’dan sonra Bobo (http://www.milliyet.com.tr/index/Bobo)’nun da (sadece bir penaltı (http://www.milliyet.com.tr/index/penalti) kaçırdığı için) delilsiz/belgesiz şike ithamıyla karşı karşıya kalması ve bu iki futbolcunun da yabancı olması tesadüf mü?

2) Türk hakemi
İkinci resim, maçın ikinci yarısından... Bir Kasımpaşa atağı... Yerdeki oyuncu Kasımpaşalı Cenk... Fotoğrafta düdük ağzında olan hakem Özgüç Türkalp (http://www.milliyet.com.tr/index/Ozguc%20Turkalp)... Türkalp, pozisyonun sadece 5 metre gerisinde, önü açık, olayları net bir biçimde görüyor, düdüğü ağzına götürüyor. Ama çalmıyor.
Geçenlerde yazmıştım. MHK (http://www.milliyet.com.tr/index/MHK)’nın gözdesi, 40 yaşında FIFA (http://www.milliyet.com.tr/index/FIFA) kokartı takılan (Sadece 5 yıllık hakemlik ömrü kaldığı için gereken basamakları çıkamayacağı da bilinen) Yıldırım, yönettiği son 90 Süper Lig maçında ortalama 30 düdükle ligin en çok faul çalan hakemi olmasına rağmen, toplam 1 penaltıyla ülkenin en az beyaz noktaya giden hakemi konumunda. Yani Yıldırım’ın bu 90 maçta gözlemlediği yaklaşık üç bin faullü hareketten yalnızca 1’i ceza alanının içine denk gelmiş!

Sonra inceledim, bu sezon bu problem hakemlerimizin geneline de sirayet etmiş durumda. 30 hafta sonunda Süper Lig’de çalınan penaltı düdüğü sayısı 42... Oysa geçen sezon aynı sürede 59 penaltı düdüğü var. 2007-08’de sayı yine 59... 2006-07’de ise 64... Yani bu sezon önceki yıllara göre kaba bir hesapla yüzde 30 daha az penaltı düdüğü çalınmış. Her geçen yıl da hakemlerin verdiği penaltı kararı sayısı azalıyor.
Hakemler rahat değil, hakemler tedirgin, hakemler mutsuz... Bu mutsuzlukta hepimizin payı var, ama en çok da üçüncü resimdeki tribünde oturanların...

3) Türk protokol tribünü
Üçüncü fotoğraf maçın sonlarına doğru görüntüye gelmiş, bir protokol tribünü karesi... Karede Trabzonspor ihtilalinin, Anadolu ihtilalinin, hatta Türk futbolu (http://www.milliyet.com.tr/index/Turk%20futbolu) ihtilalinin iki komutanı A.Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer var. Bir ülke futbolunun ezberlerini bozmuş, bir kulübün tarihini yeniden yazmış iki adam. Süper Lig’de üç büyükler hegemonyası dışına çıkabilmiş 6 şampiyonluğun altında da bu iki adamın imzası var.

Şöyle bir kıyas yaparsak herhalde meramımız daha iyi anlaşılır: Manchester United (http://www.milliyet.com.tr/index/Manchester%20United) 2020’de bir lig maçı oynuyor ve (gökten inen!) Matt Busby ile Alex Ferguson (http://www.milliyet.com.tr/index/Alex%20Ferguson) bir arada eski takımlarının maçını izliyor. United protokolünde onlara nasıl iki koltuk tahsis edilebileceğini düşünebiliyor musunuz?
Trabzon protokolündeyse bu iki yaşayan efsane, maçı orta sıralarda, boş bir koltuğun arkasında seyrediyorlar. Özyazıcı ve Sümer’in bir sıra önündeki o boş koltuğa bir kâğıt yapıştırılmış (belli ki o kâğıt sezon boyunca o koltuğun üstünde duruyor) ve üzerinde de aynen şöyle yazıyor: “AK Parti (http://www.milliyet.com.tr/index/Ak%20Parti) il başkanı”...

4) Türkiye ligi
Tabii üçüncü resimdeki o tribünün sakinlerinin Türk futbolunun kaderi üstünde doğrudan söz sahibi olduğunu düşününce insan ne birinci resme, ne de ikincisine şaşırmıyor. Zaten maçın 94’üncü dakikasında yaşanan dördüncü resim de Türk futbolunun mevcut kalitesini bariz bir şekilde ortaya koyuyor:
Maçın son anları... Kasımpaşa bir beraberlik golü bulmak için kaleci Murat dahil rakip ceza alanına gitmiş, topu kazanan Trabzonlular da bomboş rakip filelere doğru hücum ediyorlar. Topu 60-70 metre süren Umut’la birlikte bir arkadaşı (Colman) 60-70 metre boyunca koşuyor ve ondan boş kaleye yuvarlamak üzere pas bekliyor. Ama Arjantinli oyuncu orta sahayı geçtiği andan itibaren sürekli ofsayt pozisyonunda! Kale önünde sadece 1 Kasımpaşalı var, kaleci yok ve Umut topu Colman (http://www.milliyet.com.tr/index/Colman)’a yuvarlarsa yardımcı hakemin bayrağı havaya kalkacak!
İşte bazen 321 milyon dolar edip, bazen 321 kuruş etmeyen ülke futbolumuzun, nâm-ı diğer “Trkcll Spr Lg” in bir karelik özeti de bu...

Uğur Meleke

magicyattara
22.04.2010, 09:57
Ben 3. resme takıldım..diğerleri fani işler..
Biz ne zaman adam olacağız yahu..
!

Erdem Keser
22.04.2010, 10:16
Hiç bi zaman Murat abi:D

Travelair
22.04.2010, 10:31
Uğur Meleke'den yine müthiş tespitler. Fakat tribün kısmını anlamadım. Hakemlerin mutsuzluğunda neden sebep Sümer ile Özyazıcı oluyor? Şunu mu demek istiyor: Herhalde arka sıralarda oturmayı kabul ettikleri için?

Trabzon34
22.04.2010, 10:41
Umut bu maçta kredisini çok azalttı.. Çok ilginç bir oyuncu kendisi.. Bir kamyon gol kaçırmasına rağmen kendisini çok beğenenler var.. Kaleciyle karşı karşıya kaldığında yanındaki bomboş arkadaşına vermediğinde kendisini savunanlar var.. 30 maçta 11 gol atmış ve kendisine "iyi golcü" diyenler var.. Anlamaya çalışıyorum ama anlamıyorum.. Evet şu anda elimizdekinin en iyisi o sayılır.. yani teo nun kumaşı iyi gibi de dursa daha emin olamadık kendisinden.. E başka forvetimiz yok zaten.. Bu durumda beğenenleri biraz anlıyorum ama yani dostlar 2 senedir şampiyonluk, bu sene şampiyonlar ligi iyi bir golcümüz olmadığı için kaçtı.. Onu övenler , beğenenler sadece objektif olarak düşünsün.. süper ligdeki kaç takım kendi forvetiyle umut u birebir değiştirmeyi kabul eder ?

Cem Kıran
22.04.2010, 10:50
Arkadaş anladık sevmiyorsun adamı da bu kadar mantıksız konuşmayın. O pasta olayını Umut organize etti öyle mi ! Yok artık daha neler kusura bakmayın ama böyle bir iddiayı ortaya atarsanız diğer yorumlarınızın da ciddiyeti kalmıyor. Taraftara şirin gözükmek için pasta alıp idmana mı geldi yani Umut. Yok artık yahu buna inanarak yazmış olamazsınız. Birde en sonunda fetva verir gibi eyyyy taraftar hitabı yok mu sanki düşüncesini yazmaya değil miting yapmaya gelmiş gibi...

Colman'ın doğum günüydü zaten pastayı o getirmiştir gibi bir söz yazdığımı göremiyorum..Teo'ya yanaşmasını diyorum..Bundan sonradan Umut'un yapacağı herhangi bir katkı beni ilgilendirmez..O bu klüpten gitmediği sürece çok daha beklersin başarı..Evet bence yaptığı hataları örtbas edip şirin gözükmeye çalışmaktadır.Sen böyle bir oyuncuyu klüpte barınmasını kabulleniyorsan sen bekle bi 25 sene daha ben bekleyemem..Şuan Umut'u %90'ı eleştiriyor %10'u destekliyor.%10'luk dilimdeysen futbol bilgini geliştir biraz..

"taraftar" sıfatına girememiş arkadaş.
yunanlı gibi ne saldırıyorsun adama .
kendini komik düşürüyorsun.
oldu olacak dedikodu çıkar.
la havle ne milletiz biz yaaa....

Senin benim taraftarlığımı sorgulamaya hakkın yok beni ağır konuşturma şimdi.4 yıldır fayda olarak bi halt etmediği bu takımda kendi yapamadığı becerksizlikler kalmadığı gibi, birde kendi yanındaki takım arkadaşını hiçe sayıp pas atmayan futbolcunun birde böyle yaparak Teo'nun ekmeğiyle oynamıştır.O adam buraya nerelerden geldi ne ümitlerle.Dışlamak, hor görmek bir hiçe saymak gibi işler yapan bir insanın bu takımda işi yoktur.Ha sen bu klüpte barınmasını kabul ediyor musun böyle insanların? O zaman sen bir Ts'liğini sorgula..Bende Umut'u desteklediğin için senin Ts'liğinden şüpheliyim..

Bu zihniyet olduğu sürece Umut değil kralı gelse kar etmez. . .

Senin zihniyetin oyuncu izlemeye ve ya beğenmeye gücün yetmiyor demek ki..

Hekimoğlu
22.04.2010, 10:51
Biz bununla sözleşme yeniledik mi prensipte anlaşılmıştı da imza atıldı mı onu hatırlayamıyorum.

İHTİLALL
22.04.2010, 10:52
Uğur Meleke,

Gerçek bir yazar,bir düşünür..

İhtiyaç vardı,böylelerine..

Kazım Kanat,Faik çetiner,Şansal Büyüka,Hıncal mıncal eziyetini otuz yıldır yaşayan biz talihsizler için,

Karların ortasında kardelen gibi..

Yeni nesil için ,iyi bir standart olacağını düşünüyorum..

Yeterince gri hücresi olmayanlar bile,

Bir gün ,Uğur Meleke ile Selçuk Yula'yı mukayese edeceklerdir nasıl olsa..

İHTİLALL
22.04.2010, 10:52
Biz bununla sözleşme yeniledik mi prensipte anlaşılmıştı da imza atıldı mı onu hatırlayamıyorum.

Sözleşme yeniledik..

:D:D:D

Hekimoğlu
22.04.2010, 10:53
Sözleşme yeniledik..

:D:D:DGeçmiş olsun o zaman. :D

Cem Kıran
22.04.2010, 10:56
Geçmiş olsun o zaman. :D

Hayır daha sözleşme yenilemedik.Prensipte anlaşıldı sözde yane..:)

Travelair
22.04.2010, 11:00
"Sözde" bir anlaşma var. Henüz imza atmadık diye biliyorum

Bu arada geçen seneden kalan bir Umut Bulut röportajı

Umut Bulut: "Çift santrfor oynamak avantaj" 03.04.2009

http://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/ed1895aa9317440fa9a71c3689c8e5dd.jpg

Ne kadar gol atarsa atsın, attıklarından çok kaçırdıklarıyla anılıyor. Ama fedakârca mücadelesi, hırsı ve kuvvetiyle bu eksiğini kapatmaya uğraşıyor. Kendisine yöneltilen eleştirilere "haklılar" diyecek kadar saygılı ve kendini bilen bir oyuncu. Gökhan Ünal'ın gelişinin ardından iki santrforlu sistemde daha verimli olduğunu söylüyor ve Trabzonspor'da şampiyonluk yaşadıktan sonra Avrupa'da futbol oynamanın hayalini kuruyor.

Röportaj: Nuri Bekâr /TamSaha

Dış sahada daha rahat oynarken, Avni Aker'de yaptığınız maçlarda zorlandığınız görülüyor. Bunu nasıl açıklarsın? Üstelik geçmiş yıllara oranla taraftarların üzerinizde baskı kurar bir hali yokken…
Deplasmanda daha fazla galibiyet almamızın temel nedeni, takımların kendi sahalarında oynarken bize karşı daha açık bir futbol sergilemeleri. Kendi evimizde oynadığımız maçlarda ise hücum gücümüz daha fazla olduğu için, gelen takımlar katı defans yapıyor. Bu tür maçlarda yakaladığımız fırsatları değerlendiremediğimizden sıkıntılar yaşadık. Bu da içeride puan kayıplarına neden oldu. Taraftarlarımızın geçmiş sezonlara oranla çok daha farklı olduğunu, bizim oyunumuza olumlu yönde katkı yaptıklarını tüm futbolcular hissediyor. Ligin uzun maratonunda kötü dönemlerimiz olabilir, lütfen bize destek vermeyi sürdürsünler.
Sen de Gökhan da attığınızdan kat kat fazla pozisyon harcıyorsunuz. Son vuruşlar esnasında bir telaş ya da heyecan mı oluyor? Yoksa sebep sadece şanssızlık mı?
Heyecanla karışık hafif bir stres yaşıyoruz. O an, forvet kimliğinizle psikolojik olarak gol atma isteğiniz artıyor. Atacağınız o golle takımın öne geçeceğini bilmeniz de tatlı bir stres oluşturuyor. Bu iki faktörün etkisiyle bazen müsait pozisyonları harcadığımız oluyor.
Üç büyük İstanbul takımının hücum hattına baktığımız zaman, hepsinin hücuma dönük orta saha oyuncularının bariz katkılarını görüyoruz. Oysa Trabzonspor, tüm gol umutlarını ileri uç elemanlarına bağlamış görünüyor. Bu görüşe katılıyor musun? Orta sahadan yeterince katkı alabiliyor musunuz bu anlamda?
Takımımızın belirli bir oyun sistemi var. Bu sisteme göre, toplar genellikle bende ya da Gökhan'da toplanıyor. Temel sistem bizim gol aramamız üzerine. Orta saha veya defans elemanlarının gol kaydederek bize maç kazandırdığı maçlar da oldu. Bu maçların sayısının artması bizim de yükümüzü hafifletecek. Arkadaşlarımız bize desteklerini arttırırsa son derece memnun oluruz. Ancak biz de sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu takımın golcüleri bizleriz. Bu yükü omuzlamamız gerekir.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Nisan%202009/Umut-Bulut-3.jpg

Şampiyon olamazsak çok üzüleceğim
Sezonu nerede tamamlarsanız kendinizi başarılı göreceksiniz?
Sezona başlarken "Ligi ilk üç sırada bitirirsek bizim için başarı sayılır" diye düşünüyordum. Ancak şimdi oynadığımız futbola bakıyorum da şampiyonluk bize gerçekten yakışır. Oynadığımız maçlara, başarılarımıza bakıyorum da eğer şampiyon olamazsak, cidden çok üzüleceğim. İşler istediğimiz gibi gitmez ve ikinci olursak da bunu kötü bir sonuç olarak görmem doğru olmaz. Bu da bizim gibi yeni kurulmuş bir takım için başarı sayılabilir.
Ankaragücü'nden Trabzonspor'a geldikten sonra kişisel olarak gelişim gösterdiğini söyleyebilir misin?
Evet, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Öncelikle daha büyük bir camiaya geldiğim için vizyonum genişledi. Büyük bir taraftar kitlesinin önünde baskının, beklentinin büyük olduğu bir ortamda mücadele etme konusunda aşama kaydettim. Topla ilgili beceriler anlamında çok bariz olmasa da olumlu şekilde kendimi geliştirdiğim inancındayım.
Taraftar baskısına alışmak kolay oldu mu?
Trabzonspor'daki ilk iki sezonumda bu konuda ciddi anlamda zorlandığımı söylemeliyim. Ama bu sezon geçmiş dönemlere nazaran daha rahatım. Hâlâ da strese girdiğim zamanlar olur; onu da açık yüreklilikle söyleyeyim.
Ersun Yanal'ın gelişinden sonra senin açından olumlu veya olumsuz ne gibi değişimler yaşandı?
Ersun Hoca geldikten sonra çalışma programımız çok farklılaştı. Ben de çalışmayı çok seven bir oyuncu olduğum için benim için olumlu bir değişim gerçekleşti. Kendisi benim Ankaragücü'nde oynadığım dönemde de teknik direktörümüz olmuştu. Birbirimizi önceden bilmemiz de bir avantaj tabii.
Pres yapman, çok koşman ve istekli oyunun takdir ediliyor ancak pozisyon alma, son vuruşlar ve karar alma konusunda eleştiriliyorsun. Bu eleştirileri haklı buluyor musun?
Tabii ki haklı buluyorum. Zaten eleştiriler olmazsa hatalarımızı bilemeyiz. Hangi konularda kendimi geliştirmemiz lâzım, bunları öğrenemeyiz. En basit şekilde benim amacım belli. Her maç bir öncekinden daha iyisini yapmaya gayret ediyorum. Pozisyon alma konusunda pek yanlış yaptığımı düşünmüyorum ama bariz gol pozisyonlarını harcadığım hususuna katılıyorum. Kaçırılan goller, bir sonraki maç için de baskı unsuru oluyor.http://www.tff.org/Resources/TFF/Images/0002009/TamSaha/Nisan%202009/Umut-Bulut-2.jpg
Kendini geliştirmek için ne gibi çalışmalar yapıyorsun?
Gol vuruşları üzerine çalışmalar yapıyorum. Zamanlama, top saklama ve top hâkimiyeti gibi konularda becerimi yükseltmeye çalışıyorum. İyi olduğum konularda da pratik yapmaya özen gösteriyorum.
Antalyaspor ve Ankaragücü'ne karşı attığın goller takımına galibiyet getirdi. Özellikle eski takımın Ankaragücü'ne karşı böyle belirleyici bir gol atınca neler hissettin?
O an rakibin Ankaragücü, Galatasaray ya da Real Madrid olması benim için önemli değildi. O anda hiçbir şey Trabzonspor'un alacağı üç puandan önemli değildi. O maça da yine içimde büyük bir gol atma isteğiyle başlamıştım. Ancak 90 dakikanın sonuna doğru golü bulmak kısmet oldu. Böyle olunca da golün hazzını daha fazla yaşadım. Eğer 30 ya da 60. dakikalarda bir gol atmış olsaydım, sevincim bu denli büyük olmazdı.
Gökhan Ünal ile uyumun konusunda neler söylersin?
Birbirimize giderek daha fazla alıştığımızı ve iletişimimizi ilerlettiğimizi herkes görüyordur herhalde. Konyaspor'a 1-0 kaybettiğimiz maçta çok güzel paslaşmalarımız olmuştu ama takım halinde kötü oynayınca, ister istemez biz de etkileniyoruz. Ben bilhassa ikinci yarıyla beraber daha iyi bir ikili olduğumuzu hissettirdiğimizi düşünüyorum.
Gökhan'ın gelişinden önce orta saha oyuncuları sana destek veriyordu. Gökdeniz ve Ceyhun'u buna örnek gösterebiliriz. Şimdi de bir forvet oyuncusu ile partnersin. İkisi arasında bir fark var mı?
Kesinlikle fark var. Çünkü santrfor nerede duracağını, nereye koşacağını, topu nasıl saklayacağını biliyor. Bu anlamda, benim için bir forvet oyuncusuyla oynamak önemli bir artı. Orta sahadan destek sağlayan futbolcu ise geriden geldiği için ön direğe mi yoksa arka direğe mi koşu yapacak tam bilemiyorsunuz. Sonuçta onun bulunduğu yerin aksi istikametinde olmalısınız. Bu konularda geçmişte çeşitli sıkıntılarım olmuştu.
Trabzonspor'la bir sezon daha sözleşmen var. Kariyerinin devamıyla ilgili neler planlıyorsun?
Trabzonspor Kulübü'nde çok mutluyum. Burada inşallah şampiyonluk yaşayıp daha büyük hedeflerime ulaşmak istiyorum. Avrupa'ya gitmek bunlardan bir tanesi.
Senin için Trabzon'da "Yerlinin yerlisi" değerlendirmesi yapılmayı başlandı. Bu sözleri nasıl değerlendiriyorsun?
Trabzon halkı ve Trabzonspor taraftarlarınca böyle adlandırılmak benim için gurur verici. Herkes benim maçlarda ne kadar iyi niyetle mücadele ettiğimi ve çaba gösterdiğimi görüyor. Bu da onların bana karşı bir jesti diye düşünüyorum.
Ümit Milli Takım'ın golcüsüydün ama sonrası gelmedi. Bu konuda neler söylersin?
Hedeflerimden bir tanesi A Milli Takım'a gidip orada kalıcı olmaktı. A Milli Takım mücadelemi bırakmış değilim, orada olabilmek için var gücümle çalışıyorum. Bir gün orada olacağıma inanıyorum. O zaman dek çalışmaya devam edeceğim. İnşallah Türkiye, Dünya Kupası'na katılır ve ben de orada yer almayı başarabilirim.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=6678

Emrah Akcagöz
22.04.2010, 11:04
Umut Bulut'a yönetim kalkanı!

Başkan Sadri Şener'in dahi, “Teo'ya pas verse 5-6 atardık” diyerek eleştirdiği golcüye Asbaşkan sahip çıktı. Hacısalihoğlu, özellikle 12. adama anlamlı mesajlar gönderdi.

Son haftalarda gözle görülür bir düşüş yaşayan ve özellikle Kasımpaşa mücadelesinden sonra hedef adam haline gelen Umut Bulut, moral olarak kelimenin tam anlamıyla dibe vurdu. Önce teknik direktörü Şenol Güneş’in, “Bu kadar pozisyona giriyorsak daha fazla gol atmış olmamız lazım” sözleriyle, sonra da başkan Sadri Şener’in, “Umut eğer Teofilo’ya pas verseydi maçı 5-6 golle kazanırdık” ifadeleriyle eleştirdiği golcüye asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu sahip çıktı. Özellikle taraftarların tepkisine değinen Bordo-Mavililer’in idarecisi, “Tepkileri normal karşılamıyoruz. Kasımpaşa maçında iyi performans göstermedi ama kendi futbolcumuzu seyircimiz böyle ıslıklarsa, moralini bozarsa takımın hayrına olmaz. Daha hoşgörülü, sakin olunmalı” dedi.

Arkadaşları moral veriyor
Diğer yandan takım arkadaşları da Umut Bulut’un etrafında birleşti. Golcünün moralini yükseltmek için yoğun çaba harcayan Bordo-Mavili futbolculara Şenol Güneş de katıldı. Deneyimli antrenör Umut ile sık sık birebir görüşmeler yapıyor ve kendisine olan güvenini gözler önüne seriyor. Trabzonspor’da Umut Bulut’un gelecek haftaki Eskişehirspor mücadelesinde de ilk 11’de sahaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Kaynak Fanatik

lazkopatfaroz
22.04.2010, 11:05
Senin benim taraftarlığımı sorgulamaya hakkın yok beni ağır konuşturma şimdi.4 yıldır fayda olarak bi halt etmediği bu takımda kendi yapamadığı becerksizlikler kalmadığı gibi, birde kendi yanındaki takım arkadaşını hiçe sayıp pas atmayan futbolcunun birde böyle yaparak Teo'nun ekmeğiyle oynamıştır.O adam buraya nerelerden geldi ne ümitlerle.Dışlamak, hor görmek bir hiçe saymak gibi işler yapan bir insanın bu takımda işi yoktur.Ha sen bu klüpte barınmasını kabul ediyor musun böyle insanların? O zaman sen bir Ts'liğini sorgula..Bende Umut'u desteklediğin için senin Ts'liğinden şüpheliyim..

.

İşaretlediğim kısım daha kapsamlı olmalıydı sanki.

magicyattara
22.04.2010, 11:35
Uğur Meleke'den yine müthiş tespitler. Fakat tribün kısmını anlamadım. Hakemlerin mutsuzluğunda neden sebep Sümer ile Özyazıcı oluyor? Şunu mu demek istiyor: Herhalde arka sıralarda oturmayı kabul ettikleri için?

Bence problem öndeki boş koltuk..

oguzhann
22.04.2010, 12:14
oguzhan her yerde umutu savunuyorsun teoda bizin futbolcu umut akraban fılanmı
işte anlatmaya çalıştığım bu.ben anti-teofilo değilim.anlatmak istediğim umut'a gereğinden çok çok fazla yükleniyorsunuz.haklı mısınız,kendinize göre ve kuru bir kalabalığa göre evet ama bana göre kesinlikle hayır.

Emre7
22.04.2010, 12:16
şenol güneş bugün söyledi, eleştirilerimizi mantıklı yapmalıyız.
ama unuttuğu bir şey varki trabzon taraftarında mantık yok .
burda kimse umutun yararsızlığından, eleştirilmemesinden bahsedemez.
ancak kimsede işi ileri getiremez.
dün arkaddşın birinin dediği gibi bu adamla kupa finali oynayacağız..

İlker ToSun
22.04.2010, 13:21
pisliği yapan umut, destek gösterilen morali yerine getirilmeye çalışılan yine umut

gel de çıldırma ya, böyle bir kulüp böyle bir yönetim olur mu allah aşkına

umutun canı can da teo nun ki patlıcan mı yada umuttaki ruh da teodaki tuz ruhu mu

bu ne cehalet, sizler hiç mi psikoloji, sosyoloji, insan ilişkileri veya felsefe dersi okumadınız

odunluğun bu kadarına da pes vallahi.

bütün bu imtiyazlardan yüzünden zaten nefret ettim şu adamadan.

sanırım bende en büyük etkiyi yaratan cümleyi de maçı izlerken babam söledi : "yahu ali kemal e bile bu kadar imtiyaz gösterilmedi, nesi var bu adamın anlamadım ki"

Oğuzhan İnce
22.04.2010, 13:24
Bizim ülke gerçekten sosyolojik bir araştırmaya tabii tutulmalı...
80lerde solcular hep sağcıları katil barbar olarak gördü,sağcılar solcuları vatan haini..
sonraları öğrendik ki o dönem herkes odun birkaç adam da maşa olmuş,ısıtmış güzelim ülkemi kendi yakacağıyla...
Ve lakin,o günden bu güne bulaşan bir hastalık var ''nerede bir azınık görürseniz,bilin ki onlar haklıdır çünkü onlar aristokrattır...Çoğunluk her zaman yanlışı destekler...''
Her ne kadar doğru tarafları varsa bile,bizi mahfeden sürekli bir avuca kendini ilah sanma lüksünü veren de bu anlayış..
Geçen yıl Ersun hoca giderken yine bu bir avucun,''elin bucalısı'' anlayışı yüzünden gitti...
Alanzinho ırkçılık düşmanı ağababalarımızla aynı çanaktan yalayan bu abilerimizce ''cüce,palyaço'' olarak nitelendirildi...
Teo için ise daha transfer edilmeden balon olduğu söylendi...
4 yıldır ise Umut'un iyi niyeti,mücadelesi hakkında konuşup duruyoruz...ve bu küçük kesim fahri avukatlık görevinde..
Ne diyeyim siz haklısınız suç sizde değil,hatta ortada bir suç da yok,biz az olana ilah gözüyle bakma alışkanlığımızı tuvalette dışkıyla bir atmadığımız sürece hep haklı kalacaksınız...
Umut'a da bir sözüm yok,lakin güzel anamın bana bir sözü var onu da yazayım
İlkokulda soyadımla çok dalga geçmişlerdi bi gün annem
''boşver olum demek başka dalga geçilecek bir şeyin yok'' demişti...
Eeee..şimdi herkes umut'un mücadelesinden bahsediyor...bir Allah'ın kulu da forvet için gerekli nitelikleri uygundur der mi?
bir diğer yaygın görüşte alternatifinin olmadığı...Forum adminlerinden kimi koyarsanız koyun son 10 yılın en iyi TRabzonspor ortasahasının önünde 10 gol barajını aşar...
İtirazı bulunan?

Kereşenli
22.04.2010, 13:27
Hacisalihoğlu'nun dedikleri umrumda değil. Umut Bulut'un yaptığı Teofilo'ya ve diğer takım arkadaşlarına haksızlık ve saygısızlıktır. Böyle bir futbolcunun Trabzonspor'da da yeri yoktur diye düşünüyorum ben.

Ömer Aysan gibi oyuncuları yolluyoruz ama Umut Bulut'un dokunulmazlığı hâlâ devam ediyor.

Cem Kıran
22.04.2010, 13:31
Hacisalihoğlu'nun dedikleri umrumda değil. Umut Bulut'un yaptığı Teofilo'ya ve diğer takım arkadaşlarına haksızlık ve saygısızlıktır. Böyle bir futbolcunun Trabzonspor'da da yeri yoktur diye düşünüyorum ben.

Ömer Aysan gibi oyuncuları yolluyoruz ama Umut Bulut'un dokunulmazlığı hâlâ devam ediyor.

Zaten bu zihniyet olduğu sürece bunlar bu takımı 1 adım öteye getiremezler..

İlker ToSun
22.04.2010, 13:31

ben artık sıradan bir futbolcu-yönetici ilişkisinin dışında bir ilişkiye sahip olduğuna inanmaya başladım

yada

gerçekten kimselerin bilmemesi gereken çok önemli sırlara vakıf.

aksi takdirde böyle bir adama arka çıkmak, hele hele böyle bir adamla 3 yıl daha kontrat yapmak takıma ihanettir.

bu herifle 3 yıl daha kontrat yenilendiği takdirde bu yönetimin ve teknik heyetin alayı benim gözümde haindir.

Hekimoğlu
22.04.2010, 13:35
Henüz sözleşmesi yenilenmemiş bu güzel haber senelik 2 milyon euro felan istiyordu bu kazmanot öyle hatırlıyorum.Yönetim sözleşme yenileme gibi bir hataya düşmez umarım.

Oğuzhan İnce
22.04.2010, 13:38
Henüz sözleşmesi yenilenmemiş bu güzel haber senelik 2 milyon euro felan istiyordu bu kazmanot öyle hatırlıyorum.Yönetim sözleşme yenileme gibi bir hataya düşmez umarım.
hakediyor o mücadeleci adam,
umut'u istemeyen herkes futboldan bihaber arkadaş..

mustafadinç
22.04.2010, 13:51
Umut iyi futbolcu hata yapmış olabilir,teknik kapasitesi yüksek olmadığından taraftara hoş görünmüyor olabilir,Fatih Tekke alınmadı diye bazı kişiler taraftarı yönetime karşı kışkırtmak için provakasyon malzemesi olarak Umutu kullanıyor olabilir bunlar ayrı şeyler benim 13 gün sonra Fenerbahçe ile final maçım var ve bu maçta takım olarak Umuda ihtiyacım var oynayacak bu adam ölesiye kadar koşacak her yere basacak lazım bu adam bana anlayın artık yahu.Sezon biter hoca ve yönetim oturur konuşur istiyorsa hoca anlaşılır istemiyorsa gider siz sadece destekleyin adamı ve takımı bırakın üzerinize vazife olmayan işleri..

Hekimoğlu
22.04.2010, 13:54
Bazen körlere yol göstermek gerekir. By Hugo Broos

Gordon Freeman
22.04.2010, 14:03

Aynen Katılıyorum....:alkış::alkış::alkış:

r9emre
22.04.2010, 14:03
var ya böyle bir iş yok hala bu adamı destekleyenler var şurada bu takımdan neler alıp götürdüğünü görmeden hala bu adamı destekleyenler var şurada ama bekleyin iki fb maçından sonra gerekli cevabı vereceğim size burada bekleyin ve görün..

Gökhan KAN
22.04.2010, 14:09
Gökhan Ünal eleştiriye baskıya dayanamdı gittii. Umut kaç senedir iyi dayandı..

lazkopatfaroz
22.04.2010, 14:12
Gökhan Ünal eleştiriye baskıya dayanamdı gittii. Umut kaç senedir iyi dayandı..

Gökhan yerden yere vuruldu. İyidi kötüydü tartışmasına girmek istemiyorum. Olmadı yapamayacağım, faydam olmayacak diye düşündü eyvallah dedi gitti. En azından adamda gurur vardı.

mustafadinç
22.04.2010, 14:15

Zaten bu zihniyet olduğu sürece bunlar bu takımı 1 adım öteye getiremezler..

Ömer AYSAN hangi sıfatla ve hangi yetkiyle maç içerisinde kendi takım arkadaşının üzerine yürüyerek küfür ediyor,Umut kaptan olmasına rağmen öyle bir şey yaptığını hiç görmedim Trabzonsporda bunu yapan gider.Bu kararı hoca vermiştir sorumluluk hocaya aittir takım başarılı olduğu sürece sorun yok ki Trabzonspor 2. yarının lideridir bu da Şenol GÜNEŞ,in başarısını gösteriyor.

Cem Kıran
22.04.2010, 14:21
Ömer AYSAN hangi sıfatla ve hangi yetkiyle maç içerisinde kendi takım arkadaşının üzerine yürüyerek küfür ediyor,Umut kaptan olmasına rağmen öyle bir şey yaptığını hiç görmedim Trabzonsporda bunu yapan gider.Bu kararı hoca vermiştir sorumluluk hocaya aittir takım başarılı olduğu sürece sorun yok ki Trabzonspor 2. yarının lideridir bu da Şenol GÜNEŞ,in başarısını gösteriyor.

Peki abi; Ömer ne kadar hata yaptıysa Umut'da o kadar hatalıdır...

Bir maçta yanındaki oyuncuyu hiçe saymak ona küfretmekten öteye gider..

Yani sen buraya gelmişsin banane gelmeseydin der gibi harekette bulunmaktan başka bişey değildir benim gözümde...

Ayrıca Şenol hocanın Umut takıntısı olmasaydı şuan liderle kapışıyorduk..

Faik Yılmaz
22.04.2010, 14:31

Yani sen buraya gelmişsin banane gelmeseydin der gibi harekette bulunmaktan başka bişey değildir benim gözümde...

Futbol bir takım oyunudur.... Sonuça etki etmek için kimi zaman siz gol atarsınız kimi zamanda arkadaşınız..... Önemli olan sonuçtur gol atmak sadece istatisdtiki bir sonuçtur....

- Ancak Umut penaltı pozisyonunda topu arkadaşlarının elinden alır.... ( Antep maçı)

- ver-kaça giren Teoya müsait olmasına rağmen pas vermez vurmayı yeğler...... ( Antalya maçı)

- Son maçta ise tam 3 poisyonda Teoya pas vermeyerek takımın muhtemel gollerden ederse...... ( Kasımpaşa maçı)

Bu hareketi ;

- Hem başta Teo olmak üzere takım arkadaşlarına ,

- Hem kendisine sürekli 11 de yer veren hocasına ,

- Hem mukavelesini uzatmak için elinden geleni yapan yönetime ,

- Hmede milyonlarca Trabzonspor taraftarına yapılmış bir hakarettir....

Ömer Aysan sadece bir hareketi için çizilmişse ve bu yapılırken ilkelerimiz mevzubahis ediliyorsa Umutun yaptığıda hiçte ondan aşağı değildir....

magicyattara
22.04.2010, 14:35
Bizim ülke gerçekten sosyolojik bir araştırmaya tabii tutulmalı...
80lerde solcular hep sağcıları katil barbar olarak gördü,sağcılar solcuları vatan haini..
sonraları öğrendik ki o dönem herkes odun birkaç adam da maşa olmuş,ısıtmış güzelim ülkemi kendi yakacağıyla...
Ve lakin,o günden bu güne bulaşan bir hastalık var ''nerede bir azınık görürseniz,bilin ki onlar haklıdır çünkü onlar aristokrattır...Çoğunluk her zaman yanlışı destekler...''
Her ne kadar doğru tarafları varsa bile,bizi mahfeden sürekli bir avuca kendini ilah sanma lüksünü veren de bu anlayış..
Geçen yıl Ersun hoca giderken yine bu bir avucun,''elin bucalısı'' anlayışı yüzünden gitti...
Alanzinho ırkçılık düşmanı ağababalarımızla aynı çanaktan yalayan bu abilerimizce ''cüce,palyaço'' olarak nitelendirildi...
Teo için ise daha transfer edilmeden balon olduğu söylendi...
4 yıldır ise Umut'un iyi niyeti,mücadelesi hakkında konuşup duruyoruz...ve bu küçük kesim fahri avukatlık görevinde..
Ne diyeyim siz haklısınız suç sizde değil,hatta ortada bir suç da yok,biz az olana ilah gözüyle bakma alışkanlığımızı tuvalette dışkıyla bir atmadığımız sürece hep haklı kalacaksınız...
Umut'a da bir sözüm yok,lakin güzel anamın bana bir sözü var onu da yazayım
İlkokulda soyadımla çok dalga geçmişlerdi bi gün annem
''boşver olum demek başka dalga geçilecek bir şeyin yok'' demişti...
Eeee..şimdi herkes umut'un mücadelesinden bahsediyor...bir Allah'ın kulu da forvet için gerekli nitelikleri uygundur der mi?
bir diğer yaygın görüşte alternatifinin olmadığı...Forum adminlerinden kimi koyarsanız koyun son 10 yılın en iyi TRabzonspor ortasahasının önünde 10 gol barajını aşar...
İtirazı bulunan?

Bence sen sağcısın..yok yok solcu..:)
Maşa kim olsun?

Cem Kıran
22.04.2010, 14:37
Futbol bir takım oyunudur.... Sonuça etki etmek için kimi zaman siz gol atarsınız kimi zamanda arkadaşınız..... Önemli olan sonuçtur gol atmak sadece istatisdtiki bir sonuçtur....

- Ancak Umut penaltı pozisyonunda topu arkadaşlarının elinden alır.... ( Antep maçı)

- ver-kaça giren Teoya müsait olmasına rağmen pas vermez vurmayı yeğler...... ( Antalya maçı)

- Son maçta ise tam 3 poisyonda Teoya pas vermeyerek takımın muhtemel gollerden ederse...... ( Kasımpaşa maçı)

Bu hareketi ;

Ömer Aysan sadece bir hareketi için çizilmişse ve bu yapılırken ilkelerimiz mevzubahis ediliyorsa Umutun yaptığıda hiçte ondan aşağı değildir....

Eline sağlık...

Bi nevi ben de bunu anlatmaya çalışmıştım:)

İlker ToSun
22.04.2010, 14:38

Bu hareketi ;

Elinize sağlık.

Ama durumun vahameti bambaşka

Umutun bu yaptıkları prim yaptığına göre, Umut bunları yaptığı halde takımın en imtiyazlı oyuncusu olduğu için Umut bunları neden yapmaktan vazgeçsin ki.

Umut bu

Böyle bir yapısı var.

Sen teknik adam olarak, başkan olarak futbolcunun bi taraflarını bu kadar kaldırırsan o da böyle davranır tabii

mustafadinç
22.04.2010, 14:41

Bu hareketi ;

Arkadaşlar sizler gibi düşünmüyorum bütün forvetler bencildir bencil olmasa forvet olmaz Fatihi kral yapan Gökdenizdir ancak tarih F.tekke diye yazar gol kralı odur çünkü tribünler Fatih diye bağırır Gökdeniz diye değil.
Burada Önce Gökhan harcandı ardından şimdi Umut harcandı sıra kimde acaba muhtemelen ilk karşı karşıya kaçırışında Teo harcanacak çünkü Tekkeyi isteyenlerin istekleri yerine getirilmedi perde arkasında yine o isimler var.Bir Fatih alınmadı diye bunlar hep.

Cem Kıran
22.04.2010, 14:42
Elinize sağlık.

Ama durumun vahameti bambaşka

Umutun bu yaptıkları prim yaptığına göre, Umut bunları yaptığı halde takımın en imtiyazlı oyuncusu olduğu için Umut bunları neden yapmaktan vazgeçsin ki.

Umut bu

Böyle bir yapısı var.

Sen teknik adam olarak, başkan olarak futbolcunun bi taraflarını bu kadar kaldırırsan o da böyle davranır tabii

Aynen İlker kardeşim..

Yüz verilen astarını ister ya..Umut'ta da bu kafa vardır...

Ama esas suç Hocadadır. Umut'u 1 kere olsun cezalandırmamasıdır...

Ömer Aysan gibi Umut içinde açıklama yapması lazımdı..

Her ikisiyle de yollarımızı ayırdık..Ama o kadar akıl yok demek ki..

Cem Kıran
22.04.2010, 14:43
Arkadaşlar sizler gibi düşünmüyorum bütün forvetler bencildir bencil olmasa forvet olmaz Fatihi kral yapan Gökdenizdir ancak tarih F.tekke diye yazar gol kralı odur çünkü tribünler Fatih diye bağırır Gökdeniz diye değil.
Burada Önce Gökhan harcandı ardından şimdi Umut harcandı sıra kimde acaba muhtemelen ilk karşı karşıya kaçırışında Teo harcanacak çünkü Tekkeyi isteyenlerin istekleri yerine getirilmedi perde arkasında yine o isimler var.Bir Fatih alınmadı diye bunlar hep.

Mustafa abi ;

Ben Umut'u son maç olarak değil 4 yıl olarak değerlendiriyorum..

Ve bu 4 yılda takıma zarar vermekten başka bişey yapmamıştır..

İlker ToSun
22.04.2010, 14:44

Önce Gökhan harcandı şimdi de Teo harcanıyor.

Umut un harcandığını da nerden çıkardınız.

Bana bu kulüpte 1967'den beri Umut kadar şans tanınan, destek olunan (hem de bunu haketmediği halde) bir adam daha gördünüz mü?

Yazık oldu Gökhan'a.

Keşke takımda kalsaydı da Gökhan-Teo beraber oynasalardı.

Ne de güzel olurdu.

Ama bunu yapmak için başkan lazım, teknik adam lazım

mustafadinç
22.04.2010, 14:44
İbrahimoviç ,Messi,Ronaldo gelse yine harcanacak bu kasaba takımı havasından kurtulmalıyız artık Trabzonspor Trabzon il sınırlarını aşmıştır hatta Türkiyeyide aşmıştır ama anlayamıyorsunuz bunu.Takmınızı seviyorsanız ne olur 13 gün susun Allah aşkına sadece 13 gün sonra ne diyecekseniz deyin avazınız çıktığı kadar bağırın ama 13 gün sonra şimdi destek zamanı.

mustafadinç
22.04.2010, 14:47
Mustafa abi ;

Ben Umut'u son maç olarak değil 4 yıl olarak değerlendiriyorum..

Ve bu 4 yılda takıma zarar vermekten başka bişey yapmamıştır..

Ah be güzelim Bjk 2-0 galipken 2 gol atıp 3-2 yapmadımı daha geçen sene A.Gücü maçında dakika 93 kafa ile çivi çakar gibi çakmadımı.Beni Umutun avukatı zannedecekler ama ben sadece takımın iyliğini düşünüyorum

İlker ToSun
22.04.2010, 14:48
Aynen İlker kardeşim..

Yüz verilen astarını ister ya..Umut'ta da bu kafa vardır...

Ama esas suç Hocadadır. Umut'u 1 kere olsun cezalandırmamasıdır...

Ömer Aysan gibi Umut içinde açıklama yapması lazımdı..

Her ikisiyle de yollarımızı ayırdık..Ama o kadar akıl yok demek ki..

Ben şenolda o kadar akıl olduğunu düşünüyorum ama eksiği aklını kullanacak cesaret ve vizyondan uzak oluşu.

"Büyük" teknik adamlar kimi zaman flaş kararlar vermeli ve insanları şaşırtmalıdır. Ezberlenmiş hareketlerle, maçı izlerken sırasıyla bile tahmin edilen oyuncu değişiklikleriyle bu iş olmaz.

Neşteri vurması lazımdı, hem de o anda maç esnasında.

Ama iş işten geçti artık.

Ve bu olay bir içtihat niteliğine büründü artık.

Ben biliyorum ki artık, ben Umut Bulut isem bu takımda istediğimi yaparım kimse de bana birşey diyemez çünkü takımın hocası da benden taraf.

Hekimoğlu
22.04.2010, 14:48
13 gün sonra Umut için kıyamet günüdür zaten.

Samet Metin
22.04.2010, 14:49
Önce taraftar şampiyon olur sonra futbol takımı

bizim bu taraftar profili ile şampiyon olacak halimiz yok ya...

Samet Türkmen
22.04.2010, 14:50
Stadyumda Umut Bulut alkışlanıyor derlerdi de inanmazdım. Kasımpaşa maçında canlı olarak gördüm bunu :D

Olmuyor işte kardeşim. Hem yönetim hem de Umut, uzatmaya gerek yok.

mustafadinç
22.04.2010, 14:57
Dünyada böyle bir kulüp varmıdır acaba diye düşünüyorum"süper bir oyunla iyi bir takımı yenmişiz 13 gün sonra finale çıkacağız yok o pas vermemiş yok bu neden kadro dışı kalmış tartıştığımız şeylere bakın çok yazık oluyor takıma düşünüyormusunuz bu takım acab bu yüzdenmi başarılı olamıyor.

mustafadinç
22.04.2010, 15:00
13 gün sonra Umut için kıyamet günüdür zaten.

Umut bu takımın tek problemiymiş gibi eleştiriliyor bu hafta.

Ben Umut'u yaklaşık 3 senedir eleştiriyorum bu forumda ve şundan eminim ki tek problem Umut değil...

Bizim burada;
Umut'u çılgınca savunan,
koşabiliyor olmasını forvet olmak için yeterli kriter olarak gören,
iyi bir Trabzonspor taraftarı olduğunu ve sırf bu yüzden takımda olması gerektiğini iddia eden,
4 sezonda alex den fazla gol attığı için gitmesin diyen,
az para alıyor bu paraya bulamayız bunun gibisini diye düşünen,
bana göre sıradan anadolu takımı taraftarı kafasına sahip taraftarlarımız varken nasıl tek problem Umut Bulut olabilir ki?

Benim naçizane futbol izleyicisi olarak vardığım sonuç şudur;
" Önce taraftar şampiyon olur sonra futbol takımı."

bizim bu taraftar profili ile şampiyon olacak halimiz yok ya...

Stadyumda Umut Bulut alkışlanıyor derlerdi de inanmazdım. Kasımpaşa maçında canlı olarak gördüm bunu :D

Olmuyor işte kardeşim. Hem yönetim hem de Umut, uzatmaya gerek yok.

Trabzonspor taraftarı bitmiştir.

Samet Türkmen
22.04.2010, 15:01
Eğer bizim eleştirilerimiz takımı bu kadar etkiliyorsa burası takip ediliyor demektir takım tarafından. Acaba şimdi sormak lazım ; sadece olumsuz eleştirileri mi görüyor,okuyor birileri ? Olumlu eleştirileri hiç mi okuyup iştahlanmaz bu takım ? Olumluların yanında olumsuz eleştiriler zerre kalır forumda.

Umut mu illaki bu takımın forveti ? Herkese gönderilsin denilebiliyor ama nedense birşey var Umut Bulut'ta ? ''Kalsın,birgün oynar,iyidir iyi ...'' Taraftarın bittiği asıl nokta işte burasıdır.

Great White
22.04.2010, 15:04
Dünyada böyle bir kulüp varmıdır acaba diye düşünüyorum"süper bir oyunla iyi bir takımı yenmişiz 13 gün sonra finale çıkacağız yok o pas vermemiş yok bu neden kadro dışı kalmış tartıştığımız şeylere bakın çok yazık oluyor takıma düşünüyormusunuz bu takım acab bu yüzdenmi başarılı olamıyor.

Çünkü iflah olmaz dedikodu kültürü ve arabesk edebiyatı resmen kanımıza işlemiş..

Güzel şeyleri sürekli olarak görmezden gelip kendilerine ağıt yaktıracak malzeme bulma konusunda uzmanlaşmışız maalesef. Zaten toplumda da böyle değil midir?

Mesela birinin iyi giden bir evliliği kimseye malzeme olmaz. Kimseler o aileyi konuşmaz. Çünkü keyifsizdir o mevzuu. "Ah, vah, yazık, tüh" gibi göstermelik hüzün içeren laflar orada zikredilemez keyiflice..

Oysa birinin hayatında bir terslik olsun. O kişiyi sabahlara kadar büyük bir hararet ve coşkuyla konuşurlar. Bilen bilmeyen herkese haber ederler. Gündemin ana maddesi odur çünkü. O muhabbetten malzeme çıkararak saatlerce dedikodu yapmak hem kolay hem de eğlencelidir boş beleş tayfa için..

Emrah Akcagöz
22.04.2010, 15:07
Umut'u da baya beğenen varmış..

Umut Bulut'a teşekkürlerimi sunuyorum onun sayesinde forvet oyuncusu ne iş yapar unutur olduk..

Samet Türkmen
22.04.2010, 15:09
O zaman tek birşey söylenebilir Umut için :'' Ha gayret... Rooney açtı arayı ''

Hekimoğlu
22.04.2010, 15:10
Trabzonspor taraftarı bitmiştir.
Trabzonspor taraftarlığının bittiği yerde Umut taraftarlığı başlıyor.Final maçı var aman elleşmeyin deyip duruyorsunuz da zaten beni endişelendiren Umut'un final maçında bizim tek forvetimiz olması ihtimali.

Great White
22.04.2010, 15:14
Hala anlayamıyoruz, bu takımın gol sorununun Umut' dan dolayı değil Umut' un yerine gerçek bir santrfor alınamadığından kaynaklandığını..

Bu gidişle de idrak edilecek gibi değil zaten..

Sanki Umut gidip bulmak zorunda kendisinden daha iyisini..

Hekimoğlu
22.04.2010, 15:19
Ben bu adama mahkum olduğumuzu düşünmüyorum gol kaçırma rekorları kıran adam nasıl vazgeçilmez olur ??

Egemen
22.04.2010, 15:22
Soner abi koyverdim ben artık :)

yazdıklarımıza cidden decoder mi lazım anlaşılabilir olması için..

magicyattara
22.04.2010, 15:25
Canı sıkılan Umut'a iki laf çarptırıp gidiyor..

Egemen
22.04.2010, 15:26
Canı sıkılan Umut'a iki laf çarptırıp gidiyor..

gidene kadar arkasındayım ben abi, darlanmasın kimse :)

İHTİLALL
22.04.2010, 15:28
Vay be..

Ocak ayında kaç başlık vardı forumda,

Umut'a destek vereneler,

Umut'u sevenler,

Umut'un 25 gol atacağına inananlar,

Vs,vs,..

Üç buçuk senenin ,"yaptıkları gözünüze dizinize dursun" santrforu,

Şimdi bir, hint fakiri kılıklı vatandaş yüzünden tu kaka..

Sormazlarmı adama üç buçuık senedir gözleriniz görmüyormuydu?

Sormazlarmı adama,Gökhan Ünal'a kaç asiist yaptıda,Teofilo'ya yapacak?

Sormazlarmı adama Ocak ayında nerelerdeydiniz?

Sormazlarmı vs.vs..

nesta61
22.04.2010, 15:29
gokhan unalin fb formasiyla manisa'da attigi son dakika golu ve alinan 1 puan belkide bu hafta feneri lider yapicak ve gol sayesinde fb sampiyon olucak .. biz 3 yildir umutluyduk ama hit mutlu olamadik .. biz yanlis adami yolladik gokhanin kafasi rahat deyildi ve mantiginla hareket edip bu takimda umut oldukca ben daha cok otururm kenarda diyip TRABZONSPORDA yedek oturcama gider fb otururm dusunmustur diye dusunuyorum...

mustafadinç
22.04.2010, 15:33
gokhan unalin fb formasiyla manisa'da attigi son dakika golu ve alinan 1 puan belkide bu hafta feneri lider yapicak ve gol sayesinde fb sampiyon olucak .. biz 3 yildir umutluyduk ama hit mutlu olamadik .. biz yanlis adami yolladik gokhanin kafasi rahat deyildi ve mantiginla hareket edip bu takimda umut oldukca ben daha cok otururm kenarda diyip TRABZONSPORDA yedek oturcama gider fb otururm dusunmustur diye dusunuyorum...

Gökhan ÜNAL Umut yüzünden değil taraftarın yanlışları yüzünden gitti.

nesta61
22.04.2010, 15:34
Gökhan ÜNAL Umut yüzünden değil taraftarın yanlışları yüzünden gitti.

ozaman bu taraftar umuta nasil 3 yildir tahamul ediyor!???

İHTİLALL
22.04.2010, 15:35

Bir futbolcunun Ferrari'sini,

Aldığı yüksek parayı,

Bırakın tribündeki vatandaşı,

Yöneticilerinin çoğu kıskanıyorsa,

Ceplerinden beş kuruş vermedikleri halde,

O oyuncu hakkında fis kos yapıyorlarsa,

O oyuncu orada "huzurlu " olamaz..

Gökhan Ünal'ın şu anki yüz ifadesindeki rahatlık,bunun bir göstergesi zaten..

Aynı kumpas Ersun hocayada çalıştı ya,giyotin gibi..

O zaman ,bu zihniyetin elinde,talibi olmayan,

Su katılmamış yetenek fukaralarından başka forvetmi kalır?..

Faik Yılmaz
22.04.2010, 15:39

Aldığı yüksek parayı,

Geçen seneki bütün maçlarıızı inceledim....

Gökhan Ünalın direkt attığı gollerle kazandığımız 5 lig maçı var...... 2 de beraberlik....

Kupadada 1 galibiyet.....

Asistleriyle kaznadırdığı 3-4 maç daha varki......Onlarıda sayarsak fena değildi.....

Oysa boş koşuyor yapmıyordu birileri gibi....

Dövdük, sövdük ve kovduk....

Ne mutlu bizlere......

nesta61
22.04.2010, 15:41

Aldığı yüksek parayı,

aynen katiliyorum , trabzonspor'a istanbuldaki trabzonlular talip olup istanbuldan yonetilmeli diye dusunuyorum yoksa H.S gibi adamlar trabzonda yuzlerce basari beklemek cok zor ......

Great White
22.04.2010, 15:41
Gökhan' ı aldıkları güne lanet eden ve beni her gördüklerinde yedikleri kazığı hatırlayarak "Ulan nasıl da çaktınız şu hımbılı bize yaa"şeklinde serzenişte bulunan Fenerli dostlara şuradaki Gökhan yorumlarını okutayım da biraz olsun moral bulsunlar bari elemanlar:D

Onur_Liman
22.04.2010, 15:43
Umut bu bencillikle giderse fener maçında ne yaparız bilmiyorum

nesta61
22.04.2010, 15:43
gokhan unal bizde yaklasik 1 sezon oynadi , gokhanin 1 sezon yaptiklari ortalama umutun 3 yilda yaptiklarina esittir diye dusunuyorum !

Egemen
22.04.2010, 15:44
gökhan gözümde Umutun tırnağı etmez.. :)

formayı sırtına zorla giydirilmiş gibi duran adamdan hayır gelmez, gelmedi de..

nesta61
22.04.2010, 15:45
bu arada gokhan unal istanbuldaki rahatliktan huzur'da saclari cikmis , trabzonda cokmu baski vardida adamin ustunde saclari dokuldu ... en son gordugumde ilk gokhanda fark ettigim saclarini ektirmis kafasini toparlamis sirasini bekliyor :))) :d:d

Berkedogan
22.04.2010, 15:45
Umut gibi golcüyü çok beğenen arkadaşlar bu takımda hamiyi şotayı fatih tekkeyi hatırlamayanlardır her zaman söylüyorum umut Trabzonsporun gol yükünü kaldıramaz ancak yedek olur.

İlker ToSun
22.04.2010, 15:47

peki gökhan bize bir "forvet" oyuncusu olarak verdikleri yani geçen senenin hem gol hem de asist kralı olmasının hiç mi önemi yok.

o kadar moralsiz duran gökhan bile takımın en faydalı oyuncusu olmuşsa geçen sene, acaba kendisine hakettiği destek verilseydi şu an santrfaor problemimiz çözülmüş olmaz mıydı?

"fatih tekke" tezahüratlarının faturası gökhana çıkartıldı, kötü olan alternatif umut ise bu işten sıyırdı

bütün günah gökhanın mıydı?

Cem Kıran
22.04.2010, 15:48

13 yaşındaki bir kardeşimiz bu helal olsun sana...

Bu gencecik kardeşimiz Umut'un şimdiden nasıl bir oyuncu olduğunu anladı..

İHTİLALL
22.04.2010, 15:50
Fenerliler haklıdır ,Gökhan Ünal'a itiraz etseler..

Kezman'ı postalayıp,Guiza ve Semih'i tartışan bir takıma Gökhan Ünal'ı çare olarak sunmak,

Parlak bir fikir değil..

Ama MAY tesislerinde durum içler acısı..

Golcülüğünden illellah edilen adamın,

Asist yetersizliği üzerine isyan var orada..

1960 model bir kafanın histeri krizlerinin üretimi olan bu ucube görüntüyü,

Futbolcu kapasitesi ile açıklama açmazına düşümüş ahali..

O kafa,birinci sınıf oyuncu transfer edemez arkadaşlar..

Boşuna beklersiniz..

İnanamayan ,Ersun hocanın ,birazda zorla aldırdığı Alanzınho'dan sonra yapılan tüm transferleri alt alta yazsın,görsün..

Cem Kıran
22.04.2010, 15:51
peki gökhan bize bir "forvet" oyuncusu olarak verdikleri yani geçen senenin hem gol hem de asist kralı olmasının hiç mi önemi yok.

o kadar moralsiz duran gökhan bile takımın en faydalı oyuncusu olmuşsa geçen sene, acaba kendisine hakettiği destek verilseydi şu an santrfaor problemimiz çözülmüş olmaz mıydı?

"fatih tekke" tezahüratlarının faturası gökhana çıkartıldı, kötü olan alternatif umut ise bu işten sıyırdı

bütün günah gökhanın mıydı?

Katılıyorum İlker kardeşim..

Bu taraftar Gökhan'ın hatalarını gördü ama Umut'un görmedi...

Başının etini yediler adamın..Sinek gibi etrafında dolandılar..

Şimdiye kadar Umut'a laf atılsaydı giderdi...

Ama günah keçisi Gökhan oldu...

Örnek olarak.Gökhan Antalya maçında (3-2 olan)

Sahada maçı almak için çırpınırken Umut saçmalarcasına

Koşmaktan bi halt etmiyordu...Birçok maçlarda da böyle oldu

nesta61
22.04.2010, 15:53
bu arada senol gunesin basin toplantisinda omer aysanla kesin olarak takimdan ayrilmis ,, yazik deyilmi adam gelecegin ogunu goruyorduk kaybetmek en kolayi kazanmak onemli madem yle yapiyorsun kessene umutun'da biletini , size bisey soylimm , ts yonetimi teo yu aldi umutuda yollamaz seneye sac bas yonmaya devam ederiz ilk devre biter puan farki 7 filan olur hala umutlu oldugumuzu sanariz sonra ikinci devre baslar bir iki mac kaybederiz sampiyonluk gider AYNI HAMAM AYNI TAS degisen bisey yine olmicak ... yazik aciyorum valla paf takim daki genclere

Faik Yılmaz
22.04.2010, 15:57
2008-2009 sezonu....

Gökhan Ünal : 15 gol 9 asist...... =Toplam : 24

Umut Bulut : 14 gol 3 asist..... = Toplam : 17

İlk yarıda 5 maç oynayamadı......

Giderken 2 golü vardı Umutunsa 3.......

ama 4 te asisti vardı.. Umutunsa 1......

2 gol 4 asist : 6
3 gol 1 asist :4

Gökhan Ünal Osmanlı İtfaiyecileri gibi koşması dışında Umut Buluttan her açıdan üstün bir oyuncudur.......

Siz sevsenizde sevmesenizde......

Atılay
22.04.2010, 16:00
Neden Gökhan Ünal'ı tartışıyoruz

futbalski60
22.04.2010, 16:00

Gökhan Kasımpaşa maçında oynasaydı o pozisyonlarda mutlaka Teofilo'ya gol attırırdı adamın oyun yapısı bu sağındaki solundaki oyuncuları iyi besliyor. Trabzonspor forması altında da bunu birçok kez gösterdi bize.

mustafadinç
22.04.2010, 16:02
bu arada senol gunesin basin toplantisinda omer aysanla kesin olarak takimdan ayrilmis ,, yazik deyilmi adam gelecegin ogunu goruyorduk kaybetmek en kolayi kazanmak onemli madem yle yapiyorsun kessene umutun'da biletini , size bisey soylimm , ts yonetimi teo yu aldi umutuda yollamaz seneye sac bas yonmaya devam ederiz ilk devre biter puan farki 7 filan olur hala umutlu oldugumuzu sanariz sonra ikinci devre baslar bir iki mac kaybederiz sampiyonluk gider AYNI HAMAM AYNI TAS degisen bisey yine olmicak ... yazik aciyorum valla paf takim daki genclere

Geçen yıl ilk yarı bittiğinde liderdik ne hikmetse sizler buradan taraftar tribünden Gökhana Umuda basıyordu kalayı sizin amacınız üzüm yemek değilki bağcıyı dövmek Ogünü dövenler kimler Fatihin arabasını kurşunlayan kimler fenerlilermi Gs lilermi bjk lilermi.

nesta61
22.04.2010, 16:03
AYNI HAMAM AYNI TAS SENEYE HANS GELSE BILETINI 5 haftada keseriz umuta 1 yil tahamul ederiz bu boyle geldi boyle gider

Cem Kıran
22.04.2010, 16:05
Neden Gökhan Ünal'ı tartışıyoruz

Gökhan'ı tartışmıyoz Atalay kardeş

Umut ile Gökhan arasındaki çelişkiyi tartışıyoruz..

Yani Gökhan kalmalıydı Umut gitmeliydi misali:)

nesta61
22.04.2010, 16:05
Geçen yıl ilk yarı bittiğinde liderdik ne hikmetse sizler buradan taraftar tribünden Gökhana Umuda basıyordu kalayı sizin amacınız üzüm yemek değilki bağcıyı dövmek Ogünü dövenler kimler Fatihin arabasını kurşunlayan kimler fenerlilermi Gs lilermi bjk lilermi.

saha disi olaylar beni ilgilendirmiyor benim icin onemli olan saha icinde olanlar gecen sezon umut o golleri atsaydi acik ara sampiyonduk .. Umut son fener macinda gol atsaydi sampiyonlar ligine gidiyorduk ... kesin artik sunun biletini siz kesemiyorsaniz dedemin hayrina umuta tek gidis kayseri biletini ben kesim..

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 16:07
Allahım ya neler görüyoruz , Umut nefreti bu kadar büyükmüş demek ki. (Gökhanı övecek kadar) . Bunları yazmanızın amacı ne ki. Final arifesinde. Pişmanız yani gökhanı verdiğimize,.

magicyattara
22.04.2010, 16:08
bu arada senol gunesin basin toplantisinda omer aysanla kesin olarak takimdan ayrilmis ,, yazik deyilmi adam gelecegin "ogun"u goruyorduk

Ogün demek istedin heralde..yok daha neler..
Abarttık da kekini kabarttık diye bir reklam var..:)
ne yaptın sen ya..

nesta61
22.04.2010, 16:08
hangi finalden bahsediyon fener bizi cerez yapicak helede sampiyon olurlarsa fb yonetimi oyle bir prim verirki o maca adamlar cifter cifter oynar gorursunuz demedi demeyin kupa hayal hayalci olmayin

bahadır2561
22.04.2010, 16:10
umutla gökhanı karsılastırıp gökhana haksızlık etmeyin şimdi..

Great White
22.04.2010, 16:14
Ogün demek istedin heralde..yok daha neler..
Abarttık da kekini kabarttık diye bir reklam var..:)
ne yaptın sen ya..

Baba şu mesajları da ciddiye alıp bir de cevap yazıyorsun ya, ne diyeyum ben sağa :)

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 16:16
Şimdi böyle oldu tabi "Umutla gökhanı karşılaştırıp gökhana haksızlık etmeyin" e geldi durum. Geçen sene Umut mu gökhan mı sorusuna herkes umut diyordu. Gökhana tepkiliydik ve gitti, bu sezon da Umut mu Teofilo mu sorusuna Teofilo deniyor. Bu sezonda umut gider başkası gelir seneye yine bir soru Teo mu başkası mı. böyle bir döngü halinde gidecek heralde bu.

mourner
22.04.2010, 16:18
Umut'u beğenen arkadaşlar neyi kriter alıyor anlamadım..adam ilerde top tutamıyor,son vuruşları da yok..koşması bir forvetten istenecek özellikler arasında bence çok gerilerde..tüm takım o topu ileri getirmek için elinden geleni yapıyor ama umut hem yeteneksiz hem egoist olduğu için her maçta ecel terleri döküyoruz..umut ilerde o kadar koşmasa da bu takımın defansından çok birşey eksilmez,alanzinho dahil tüm takım top rakipteyken rakibi takip ediyor,defans yapıyor..
Umut Trabzonsporumuzun gölcüsü olamaz..bize sinir kirizleri geçirtmekten başka bir işe yaramaz..

Armağan Dere
22.04.2010, 16:19
Ersun Yanal'ın başını yiyenler göbek atsınlar o olsaydı bu sene en kötü ilk 3'teydik şimdi 5.cilik bile problem...gidin başkana sorun...Gökhan Ünal'da 40 kere pişmanım bu takımda kalmalıydı...Gökhan Ünal kalmalıydı ve Teofilo yerine başka bir forvet alınmalıydı bunu içtenlikle söylüyorum..Devre arasında Umut gönderilmeliydi Gökhan değil...Gökhan Ünal ve sezon sonunda Mustafa Pektemek ve bir yabancı golcü golcü ihtiyacımız kalmazdı...Ama kaldık habu kazmaya

Erbay
22.04.2010, 16:25
Yine başka isimleri tartışıyoruz :) Gökhan Ünal bu takımda görmek istemediğim ender futbolculardandı. İlk defa ceza yemeyi göze alıp küfür etmek istediğim futbolcuydu. İlk defa bu adam formayı kirletiyor oynatmayın dediğim futbolcuydu. Gökhan orada yürürken Umut'un koşusunu görünce Umut'u sırtımda taşımak istiyorum demiştim hala arkasındayım.

Gökhan Ünal sırılsıklam kazmaydı arkadaşlar.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:27
Ersun Yanal'ın başını yiyenler göbek atsınlar o olsaydı bu sene en kötü ilk 3'teydik şimdi 5.cilik bile problem...gidin başkana sorun...Gökhan Ünal'da 40 kere pişmanım bu takımda kalmalıydı...Gökhan Ünal kalmalıydı ve Teofilo yerine başka bir forvet alınmalıydı bunu içtenlikle söylüyorum..Devre arasında Umut gönderilmeliydi Gökhan değil...Gökhan Ünal ve sezon sonunda Mustafa Pektemek ve bir yabancı golcü golcü ihtiyacımız kalmazdı...Ama kaldık habu kazmaya

Katiliyorum. Şunlarıda söylemek gerekli. Bu taraftar Ersun hocayı yerden yere vuruyordu. Umut gibi ne gol atan nede gol attıran bir oyuncu ile bu kadar puan toplamıştı ( Gökhan sayesinde ). Umut seneye bu takımda ilk 11 de oynasın görüp bakalım kaç puan toplayacağız. Üstelik günah keçisi Gökhan olmuştu. Madem Umut haklıyıdı seneye izleyelim kendisini. ( Takıma istedikleri kadar takviye yapsınlar, Umut ilk 11 de oynasın )

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 16:28
5. lik problem olur tabi. Şenol Hoca ne zaman geçti takımın başına? Sezon başında gelseydi böyle mi olurdu.

Ha u kazmaya kaldınız da bunları zamanında söyleseydiniz.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:29
Yine başka isimleri tartışıyoruz :) Gökhan Ünal bu takımda görmek istemediğim ender futbolculardandı. İlk defa ceza yemeyi göze alıp küfür etmek istediğim futbolcuydu. İlk defa bu adam formayı kirletiyor oynatmayın dediğim futbolcuydu. Gökhan orada yürürken Umut'un koşusunu görünce Umut'u sırtımda taşımak istiyorum demiştim hala arkasındayım.

Gökhan Ünal sırılsıklam kazmaydı arkadaşlar.

Bu benzetmeye örnek vermek gerekirse.

Şota demekki bu takımda 16 gol 8-10 asist ile oynasa sırf Şota koşmuyor Umut koşuyor diye Şota kovulurdu ;)

( Şota'nın yerine başka örnekte verilebilir )

Hekimoğlu
22.04.2010, 16:29
Penaltı atışı için topun başına geçtiğinde taraftarın %99'u kesin kaçıracak bu penaltıyı endişesinde olunan bir futbolcudan golleri sıralamasını beklemek hayalcilik olur.Ama 3 metre yanındaki boş adama da mı pas veremiyorsun birader birincide vermedin kızdım bari ikinci de ver o pozisyonda çılgına döndüm tribünler de galeyana geldi normal olarak.Şimdiye kadar hep yetenekleriyle değil özverisiyle mütevaziliğiyle iyi niyetiyle övülen adam aslında nasıl biri olduğunu da göstermiş oldu bu bakımdan mutlu oldum.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:32
5. lik problem olur tabi. Şenol Hoca ne zaman geçti takımın başına? Sezon başında gelseydi böyle mi olurdu.

Şenol hoca sezon başında gelse ne olacaktı ? Umut ilk yarıda girdiği pozisyonları atacakmıydı ? Şenol hoca geldi leblebi gibi gol mü atıyor ? O zamanda gereksiz koşuyordu şimdide...

Gs ve Fb ilk 10 haftadaki performanslarını ligin tamamına yansıtsalardı biz daha çok beklerdik ;)

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:35
Şimdi böyle oldu tabi "Umutla gökhanı karşılaştırıp gökhana haksızlık etmeyin" e geldi durum. Geçen sene Umut mu gökhan mı sorusuna herkes umut diyordu. Gökhana tepkiliydik ve gitti, bu sezon da Umut mu Teofilo mu sorusuna Teofilo deniyor. Bu sezonda umut gider başkası gelir seneye yine bir soru Teo mu başkası mı. böyle bir döngü halinde gidecek heralde bu.

Forvet oyuncusunun en önemli görevi nedir ?

Bu ligde en iyi forvetler hangi özellikleriyle anılıyorlar ?

Mesela Şota, Fatih, Jardel, Baros...

Erbay
22.04.2010, 16:37
Bu benzetmeye örnek vermek gerekirse.

Şota demekki bu takımda 16 gol 8-10 asist ile oynasa sırf Şota koşmuyor Umut koşuyor diye Şota kovulurdu ;)

( Şota'nın yerine başka örnekte verilebilir )

Gökhan ayrı Şota ayrı. Şota kraldı, Gökhan sahte kral. Şota 2 metre önüne atılan topa koşmaktan aciz olsa "Şota" olmazdı. Rakamlara bakarsak, günlerdir eleştirdiğim Umut da başarılı gözükür. Gol kaçırma konusunda Umut ile yarışıyordu.

Neyse, böyle olunca Umut'u savunuyormuşum gibi oldu. Aslında mevzu Gökhan ise, evet Umut'u savunurum. Gökhan hem kötüydü hem de mücadele etmiyordu. Yakışmıyordu bize. fb'de iken ağzından düşmüyor "büyük takım" lafı. Daha bizim büyüklüğümüzü idrak edememişti.

İkisi de yetersiz-di işte, şampiyonluk Konya-Denizli maçlarında gitti.

İlker ToSun
22.04.2010, 16:38
umut bulut'un başlığında geçen isme bak : Şota .

bence umut kariyerinin zirvesine ulaşmış demektir şu an :)

Kaan
22.04.2010, 16:39
Allahım ya neler görüyoruz , Umut nefreti bu kadar büyükmüş demek ki. (Gökhanı övecek kadar) . Bunları yazmanızın amacı ne ki. Final arifesinde. Pişmanız yani gökhanı verdiğimize,.

Yakında Bushi, Augustine, Jun gibi isimlere de övgüler gelecek. :D

Bu taraftardan her şeyi bekliyorum ben. :D

Emrah Akcagöz
22.04.2010, 16:39
Birşey değil Umut yine net pozisyonları harcar kupayı kaybedersek muhtemelen 35-40 kişi bu sayfada olur bunların 30-35'i Umut'a sallar durur geri kalan 5-10 kişi inadına Umut, Umutsporluyuz, mücadelesi yeter, formasını terletmesi yeter falan gibi laflar eder yani güzel kardeşim birbirimizi yiyip dururuz olacak başka birşey yok..

Armağan Dere
22.04.2010, 16:40

Ercan başkan bizi ipliyor mu sence...ya da Ünal...Sven Goran Erıcsson'la görüşüyorsun camia olarak herkes arkanda..red cevabı aldıktan sonra hugo'yu getiriyorsun sonra da Ünal Karaman Hugo'ya artistlik yapıyor alanzinhoyu kadro dışı fln bırakıyor halen daha sportif direktör kalıyor görevde...başkanın ya etki gücü yok ya da göz yumuyor bilmiyorum ama gidip sarı,kırmızı,yeşil çiçekleri almayı biliyor klub'ün içinde nler oluyor görseydiya en basiti Gökhan'ı kazansaydı ya Umut'u kazandı o hep beraber UMUTLA GELECEĞE BAKIYORUZ

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:42
Gökhan ayrı Şota ayrı. Şota kraldı, Gökhan sahte kral. Şota 2 metre önüne atılan topa koşmaktan aciz olsa "Şota" olmazdı. Rakamlara bakarsak, günlerdir eleştirdiğim Umut da başarılı gözükür. Gol kaçırma konusunda Umut ile yarışıyordu.

Neyse, böyle olunca Umut'u savunuyormuşum gibi oldu. Aslında mevzu Gökhan ise, evet Umut'u savunurum. Gökhan hem kötüydü hem de mücadele etmiyordu. Yakışmıyordu bize. fb'de iken ağzından düşmüyor "büyük takım" lafı. Daha bizim büyüklüğümüzü idrak edememişti.

İkisi de yetersiz-di işte, şampiyonluk Konya-Denizli maçlarında gitti.

Şota örnekti. İstatistik Gökhan diyor. Gökhan hem atıyor hem attırıyor diyor. Gökhan takıma puan kazandırıyor diyor.

Umut bu sezon 11 gol atmış. Kaç golü puan kazandırıcı cinsten.
Kötülükten kasıt ne ?

Bu ligin en iyi golcüleri ne kadar mücadele ediyor ?

Gökhan mı? Umut mu? kesinlikle Gökhan.

Bunu kanıtlayıcı çok şey var.

Milli takıma çağırılması, gol kralı olması, bizde başarılı olması, devre arası Fb'nin 3,5 mılyon euro peşin para vermesi. Bunların hiç birini kabul etmezsiniz belki ama içinde gerçek olanlarda var ;)

Bu 11 in içerisinde Kasımpaşa maçıda var.

Cem Kıran
22.04.2010, 16:43

Bence umut kariyerinin zirvesine ulaşmış demektir şu an :)

ççç ççç ççç

futbalski60
22.04.2010, 16:43
Umut'un en büyük özelliği oyun içinde çok aktif olması, resmen defansı hırpalıyor adam pozisyonu sonuna kadar zorluyor bence hiçbir defans oyuncsu da böyle bir oyuncuyla oynamak istemez fakat ayağı esnek bir oyuncu değil her pozisyonda topa iyi vuramaz Umut, böyle olunca topa iyi vurmak için kendine uygun pozisyon yaratmaya çalışıyor defans oyuncuları ve kaleciler de burdan zaman kazanıp hemen hamle yapabiliyorlar bu eksiklik bir forvet için büyük bir handikap ne kadar çalışırsa çalışsın bunu düzeltemez Umut. İyi bir golcü kaleciyle karşı karşıya kaldığında hemen karar verir ve topu istediği yere yollar yani Umut gibi top sürerek uygun bir pozisyon yaratmaya çalışmaz.

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:44

bence umut kariyerinin zirvesine ulaşmış demektir şu an :)

Evet Şota ismi bu sayfada geçiyorsa Umut kendinin ne kadar kötü olduğunu anlar herhalde. Gerçi zor biraz onun anlaması. Kariyerinin zirvesinde zaten ama ne olarak o sen anlarsın zaten ;)

Cem Kıran
22.04.2010, 16:46
Evet Şota ismi bu sayfada geçiyorsa Umut kendinin ne kadar kötü olduğunu anlar herhalde. Gerçi zor biraz onun anlaması. Kariyerinin zirvesinde zaten ama ne olarak o sen anlarsın zaten ;)

Kardeşim ilker onu kastedmek istemedi:)

Şaka maksatlı söyledi bence.Çünkü o da Umut'un gereksiz bir forvet olduğunu biliyor:)

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:47
Kardeşim ilker onu kastedmek istemedi:)

Şaka maksatlı söyledi bence.Çünkü o da Umut'un gereksiz bir forvet olduğunu biliyor:)

Biliyorum. Hala daha Umut mücadele ediyor, savaşıyor gibi cümleler duydukca sinirleniyorum.

Armağan Dere
22.04.2010, 16:49
Umut ile Şota oynasaydı bizde...Şota'yı da eminim hayattan soğuturdu...Hami'yi fln..düşünemiyorum Hami'ye sorsalar Umut'la çift forvet oynamak istermisiniz diye? Ne derdi acaba bir düşünün...Bu takımı bizden fazla o adamlar biliyor...

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 16:50
Forvet oyuncusunun en önemli görevi nedir ?

Bu ligde en iyi forvetler hangi özellikleriyle anılıyorlar ?

Mesela Şota, Fatih, Jardel, Baros...
Benim orada söylemek istediğim şey forvet oyuncusunun görevleriyle alakalı bir durum değildi. Sadece gitmiş bir futbolcu hakkında burda konuşmanın mantıksız olduğunu söyledim.

Gökhan KAN
22.04.2010, 16:51
Umut'un en büyük özelliği oyun içinde çok aktif olması, resmen defansı hırpalıyor adam pozisyonu sonuna kadar zorluyor bence hiçbir defans oyuncsu da böyle bir oyuncuyla oynamak istemez fakat ayağı esnek bir oyuncu değil her pozisyonda topa iyi vuramaz Umut, böyle olunca topa iyi vurmak için kendine uygun pozisyon yaratmaya çalışıyor defans oyuncuları ve kaleciler de burdan zaman kazanıp hemen hamle yapabiliyorlar bu eksiklik bir forvet için büyük bir handikap ne kadar çalışırsa çalışsın bunu düzeltemez Umut. İyi bir golcü kaleciyle karşı karşıya kaldığında hemen karar verir ve topu istediği yere yollar yani Umut gibi top sürerek uygun bir pozisyon yaratmaya çalışmaz.
Lugano'da bu yönde açıklama yapmıştı yanılmıyorsam. En zor forvetler içinde Umutta vardı..

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:52
Benim orada söylemek istediğim şey forvet oyuncusunun görevleriyle alakalı bir durum değildi. Sadece gitmiş bir futbolcu hakkında burda konuşmanın mantıksız olduğunu söyledim.

Tamam ben sana Umut'u seven birisi olarak soruyorum. Sence forvet oyuncularının asıl görevi nedir ?

Erbay
22.04.2010, 16:55
Şota örnekti. İstatistik Gökhan diyor. Gökhan hem atıyor hem attırıyor diyor. Gökhan takıma puan kazandırıyor diyor.

Umut bu sezon 11 gol atmış. Kaç golü puan kazandırıcı cinsten.
Kötülükten kasıt ne ?

Bu ligin en iyi golcüleri ne kadar mücadele ediyor ?

Gökhan mı? Umut mu? kesinlikle Gökhan.

Bunu kanıtlayıcı çok şey var.

Milli takıma çağırılması, gol kralı olması, bizde başarılı olması, devre arası Fb'nin 3,5 mılyon euro peşin para vermesi. Bunların hiç birini kabul etmezsiniz belki ama içinde gerçek olanlarda var ;)

Bu 11 in içerisinde Kasımpaşa maçıda var.

Başlığın konusundan uzaklaşıyoruz ama son kez cevap yazayım :) Umut 11 atmış ama Gökhan ne yapmış? Hangi istatistik? Giderken 2 golü vardı bu sezon. Güiza gibi halkın eğlencesi olan bir adamın yedeği olmuş orada. Kötülükten kasıt, armanın değerini bilmemek, mücadele etmemek. Bizde başarılı olduğunu düşünmüyorum. O da ayağında en fazla 2 saniye top tutuyordu. Umut'tan fazla bir özelliği belki vardır ama, eksikleri aynıydı. 3.5 milyon euro zararın dönüş yoludur.

Umut'un ne kadar yetersiz olduğu birçok kez söyledim, Umut'un yeterli olduğunu düşündüğümü sanmayın sakın :)

İHTİLALL
22.04.2010, 16:55
Tamam ben sana Umut'u seven birisi olarak soruyorum. Sence forvet oyuncularının asıl görevi nedir ?

Teofilo'ya pas vermek..

Emrah Akcagöz
22.04.2010, 16:56
Koşmak, pres yapmak..

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:57
Teofilo'ya pas vermek..

Nerede havuzda voleybol oynarken mi verdi pası :D

lazkopatfaroz
22.04.2010, 16:58
Koşmak, pres yapmak..

Demek ki bizdeki bütün oyuncular forvet oynayabilir :)

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:04

Gol atmak. . .

Emrah Akcagöz
22.04.2010, 17:04
Demek ki bizdeki bütün oyuncular forvet oynayabilir :)
Fatih Tekke gittikten sonra benim forvette gördüğüm bu istikrarlı olarak forvette oynayan oyuncumuzdan beklenen şey koşmak ve pres yapmak. Maç sonu yorumlarda şu şekilde oluyor. "Maşallah bugün çok koştu."..

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:05
Gol atmak. . .

Umut'ta bu ortalama girdiği gol pozisyonuna göre 1/6 gibi bir oran.

Buna göre Umut gol atmış mı sayılıyor ?

lazkopatfaroz
22.04.2010, 17:08
Fatih Tekke gittikten sonra benim forvette gördüğüm bu istikrarlı olarak forvette oynayan oyuncumuzdan beklenen şey koşmak ve pres yapmak. Maç sonu yorumlarda şu şekilde oluyor. "Maşallah bugün çok koştu."..

Türkiye tarihine bakıyorum Türk forvetler bazında en iyi forvetlerin özellikleri gol atmaları. Türkiye'de oynayan yabancı forvetler içinde aynı şey geçerli. Acaba diyorum biz mi futbolu yanlış izliyoruz. Geçmişte oynayanlar bu işi bilmiyor mu ?

Kereşenli
22.04.2010, 17:13
Yok artık, forvetin asıl görevi koşmak mı? :D Serkan'ı da deneyelim o zaman forvet olarak.

Ercan DEMİRCİ
22.04.2010, 17:13
Umut'ta bu ortalama girdiği gol pozisyonuna göre 1/6 gibi bir oran.

Buna göre Umut gol atmış mı sayılıyor ?

Tamam girdiği pozisyon sayısı itibariyle attığı gol sayısı arasında bir dengesizlik olabilir ancak bu adam her maç en az 6-7 gol pozisyonuna giriyor . Bunlardan 1 veya 2 sini gole çevirebiliyor veya hiç atamıyor. Umut kadar pozisyona girebilen bir topçu da yok bu ligde. Girdiği pozisyonların hepsini atsa bizde değil de Barca da falan olurdu zaten.

Kereşenli
22.04.2010, 17:14
Çok pozisyona girip hiç gol atamayan futbolcudan ne olur? Hiç birşey. Çok pozisyona girmesi de kendisinden değil takım arkadaşlarından kaynaklanıyor. Özellikle Alanzinho'nun gönderdiği ince paslar sayesinde pozisyon yakalıyor.