PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Orhan Aydın
20.04.2010, 17:13
Ya anlamak mümkün değil. Adama niye kızıyorsunuz? Gol umutlarımızın fitilini çekip onun üzerine bırakanlara kızsanıza.(hocayı kastetmiyorum)

kefkenist
20.04.2010, 17:14
Arkadaş 2010 da Avrupanın en iyi golcüsü olacak ya onun için çırpınıyor, haberi yok Runny atı aldı üsküdarı geçti... (antiUMUT)

alpozan61
20.04.2010, 17:26
Kızıyoruz ama bizim için oynadığı müddetçe hakaret edemeyiz eleştiride sınırlı olmalı bence..

Eğer bizim için oynuyor olsaydı o 2 pozisyonda pas verirdi bile bile kaleye vurmazdı...

Hami_41
20.04.2010, 17:30
ya bu adam tam bir bencil korkuyor teofilodan

Kaan
20.04.2010, 17:37
İnadına Umut Bulut !

(Bu mesajdan alıntı yapılan mesajlara cevap veremeyeceğim, kimse kusura bakmasın. :) )

Samet Berber
20.04.2010, 17:41
Arkadaşlar bu kadar yüklenmeyin Umut'a .

İyi niyetiyle (!) mücadele ediyor , koşuyor , basıyor , zıplıyor ,atlıyor , defansı yoruyor , pozisyona giriyor (!)

Arkadaşlarını pozisyona sokuyor ! , hatta o kadar iyi niyetli ki maç 0-0 ken 2 kez 2'ye 0 pozisyonda kendi yeteneklerini (!) sergilemeye çalışıyor .

Yetmiyormuş gibi aynı arkadaşa aynı muameleyi haftalardır sürdürüyor .:)

Hami_41
20.04.2010, 17:43
Ben hiç ağır bir şekilde eleştirmedim bu adamı ama az kaldı...
YETER!!!

oguzhann
20.04.2010, 17:46
tekrar yazıyorum,Trabzon'da bulunan arkadaşlar için,Umut'u tesislerde bulabilirsiniz,gidin ne söylüyorsanız yüzüne söyleyin,eliniz değil ağzınız konuşsun.

magicyattara
20.04.2010, 17:46
Acaba diyorum Gökhan'a geçen sene gereğinden fazla mı yüklenildi.

Kesinlikle..zaten fenerin antalya kampına katılırken bunu açık yüreklilikle söylemişti..

Emirhan Makul
20.04.2010, 17:47
Kimsenin yorum yapmasın gerek yok Şenol Güneş'in yorumu yeter ;

Şenol Güneş ;" Boş kaleye bile atamıyordu (k) . "

Teşekkürler Şenol Hoca , Umut'un nasıl bir futbolcu olduğunu seninde anladığını ve yeteri kadar tepki alması için onu taraftarın önüne attıını görmekteyiz.

Umut inşallah kesik yemez , oynamaya devam , o 3 yıllık sözleşme imzalanmayana kadar devam.

Gerçi imzalasada Şenol güneş aklında ki forveti aldıktan sonra hak ettiği yere oturtturacaktır Umut Beyi.

Kardesh TR
20.04.2010, 17:48
Akşam gol atamamasına değil takımı bırakıp kendisi için gol atmamasına çok kızdım.....

Abi kendisi için değil ! Dikkat ettiyseniz tüm paslar Umut'a verildi çoğunluk..Evet hatalıydı yüzde yüzlük gol olacak pasları vermedi..Bunu da bugün Karadeniz gazetesi yazdı..Şenol Güneş : "Umut ve Teo nun arasında bi gerilim var,,ve bu takımda bu iş devam ederse gönderilir.." dedi..

Gerçek bir forvet tam 9 net gol pozisyonundan birisini atardı..... Ancak Umut gerçek bir forvet olmadığı için onu geçiyorum....

Takımın en golcü oyuncusuna bunu demek ne kadar doğru..

Benim kızdığım bu 9 poziyon içinde 3 tanesinin Teoya çıkarılması halinde mutlak gol olacak pozisyonlardı.....

Dediğim gibi Teoyla arasında gerilim var..Teo yaklaşmak istiyor ama o istemiyor o ayrı..Bunu da atlacaklarına eminm..

Umut ne yaptı kaleciye vurdu..... Rakip defansa vurdu... Avuta vurdu ama Teoya pas atmadı....

Öyle bir zaman gelir ki haftanın en güzel golünü Umut atar,,öyle bir zaman gelir ki tüm gazeteler "Trabzon'un Umut'u var" der,öyle bir zaman gelir ki işte aslolan Trabzonsporlu Umut'u tanımaz..Tıpkı zamanında Fatih Tekke'ye küfürlerin edildiği zamanki gibi (!)

Onun için Trabzonsporun gol atması değil Umutun gol atması daha önemliydi çünkü.... Aksi olsaydı pas verirdi.......

Burda haklı olabilirsin..Evet pas verseydi,bol gollü bir maç izlerdik..Hele ilk yarıda 1-0 veya 2-0 olsaydı ikinci yarı daha zevkli bir karşılaşma izlerdik..Ama sonuçta maçı kazandık..Hem ne olcaktıki yenilsek..Şampiyon olacak halimiz yoktu ki olsa idi böyle bi maç olmazdı eminim..

Bir oyuncu düşünün bomboş kaleye giderken bile gol atacağına inanmıyor çoğu kimse....

Bir oyuncu düşünün ; Gerçek bir Trabzonsporlu,gerçek bir Trabzonlu gibi..Kendisini verilen süre içinde adeta yırtan bir oyuncu düşünün...

Ve bu forvetle şampiyonluk bekliyoruz.....

Fatih Tekke varken de bekliyorduk,kaçırdık..Umut la da bekledik KAÇIRDIK..Geçen seneyi hatırla bi..

Kusura bakmayın çok bekleriz.....

26 sene beklemiş bu şehir..Benim yaşım 22 ye giriyor benden önce bile bekleyenler oldu..Ben ki bekliyorum,,herkes bekler..İlla şampiyon olmak için tutmuyoru(M) bu takımı...Babamlar,amcamlar çevremdekiler hep söyler..Öyle zaman olmuşturki sahile gidip ağlardık sabahlara kadar..Cebimizde para olmazdı sabah erkenden yola çıkardık...O zamanlar yollar patika,,Fener'in geleceği gün Ankara'ya kadar yürüyüş yapacaklar arasında babam da vardı..Fanatik bir TrabzonSporlu takımına sonuna kadar güvenir,sahi,p çıkar..

Ama gördüğüm o ki bi karşılaşmadan sonra hakaretler bitmedi..Barcelona benzetmesi yapılan "Kasımpaşa" bu maçta tarihinde bu kadar EZİLMEMİŞTİR !!!

Kaan
20.04.2010, 17:49
Umut mu bencil yoksa, Onun mücadelesini görmeyenler mi?

Doğan Haber Ajansı (DHA) Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel, Kasımpaşa maçı sonrası kaleme aldığı yazıda önemli tespitlerde bulundu.

http://www.medyatrabzon.com/images/news/23542.jpg

Trabzonspor, Kasımpaşa’yı mağlup etmesine etti ama maçtan çok Umut – Teofilo çekişmesi geceye damgasını vurdu. Maç içersinde 4 net gol pozisyonunda Teofilo’ya pas atmak yerine topu kaleciye nişanlamayı tercih eden Umut Bulut, “Gerçekten de forvet oyuncuları bencilliğin ötesinde davranıyor” mırıldanmalarına neden oldu tribünlerde. Bazı taraftarlar ise bunu çekememezlik olarak niteleyip, Umut’u yuhalamayı tercih etti. Hele birde buna Şenol Güneş’in Teofilo’yu dışarı alışı eklenince, bir anda güzel giden ortam gerildi. Sonuç olarak Umut, son dakikada boş kaleye attığı golle hem kendini, hem de Şenol Güneş’i rahatlattı. İyi niyetinden zerre kadar şüphe duymadığım Umut’un o pasları atmayışının ardındaki tek neden, ligde 10 gol atmasına rağmen hala kendisini kabul ettiremeyişinden kaynaklanıyor sanırım. Zira bordo – mavililer, ligdeki en golcü Türk futbolcu olmasına karşın Umut Bulut’u yoğun şekilde eleştiriyor ve hiç gol atamayan Teofilo’ya destek vermeye devam ediyordu. Hatta son 4 maçtır ortalarda gözükmeyen ve Kasımpaşa maçında ise cezası nedeniyle oynamayan Burak Yılmaz bile Umut Bulut’tan daha iyi futbolcuydu taraftarların gözünde.

Böyle bir ortamda Umut Bulut’un içerisinde bulunduğu ruh halini anlamamak çok büyük bencillik değil mi? Asıl bencil Umut Bulut mu, yoksa yaptığı tüm iyi niyetli mücadeleye rağmen, onu bir kez dahi alkışlamayan bizlerde mi? Bunu anlamak için Salı günleri haftanın panoramasında yer alan, ‘Gol krallığı’ bölümüne bakmak yeterli oluyor sanırım. Bunları yazarken Umut Bulut’u hiç eleştirmemek de olmaz sanırım. O kadar pozisyonda bir kez kafanı kaldıracaksın, hem formayı kaptırma korkusundan pas atmıyor, dedikodularının çıkmasını engelleyeceksin, hem de bu takım Teofilo’yu kazanacak.

Sonuç olarak Trabzonspor, adeta gol pozisyonuna girme rekorunu kırdığı maçı 2 – 0 kazanmayı başardı. Kasımpaşa kalecisi Murat yediği iki gole rağmen devleşen isim olurken, Trabzonspor’da sol açıktan mecburi sağbek olan Engin ise takımda sırıtmayanlar arasındaydı. Alanzinho yine çok çalışkan bir görüntü sergilerken, uzun bir aradan sonra 11’de görev yapan Gabric, yavaş yavaş eski günlerine dönüşünün sinyallerini verdi. Oynanan futbol kupa maçı öncesi umut verse de, kaçan goller bu umutların sönmesine neden olabilir. Bu arada yönetime bir önerim var; Maraton tribününde çekirdek satışı yasaklanmalı. Belki o zaman taraftarlar maça biraz daha fazla ilgi gösterebilir.

Maç öncesinde tansiyonu düşmesine rağmen harika bir işe imza atarak ve yönetici arkadaşlarıyla birlikte hatıra ormanı projesini hayata geçiren Başkan Sadri Şener’e de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

YUNUS EMRE SEL

Dün ben de aynı şeyleri yazmıştım ama onca hakaret mesajları arasında kaybolup gitti. Teşekkürler Yunus Emre Sel. :alkış:

mustafadinç
20.04.2010, 17:49
Umut BULUT seni seviyorum sen büyük futbolcusun ama Trabzon için uygun değilsin bunlar bu kadar anlıyor git kardeşim seni anlayan kadir kıymet bilen ellere git Bursada Eskişehirde olacaktın ki futbolcu olduğunun farkına varacaktın vallahi ayaklarını yere değdirmezlerdi sokakta öpmeyi bırak yalarlardı seni ama Trabzon işte ayrı bir dünya hep Barcelonayı izledikleri için 26 yıldada 25 kez şampiyon oldukları için arkadaşlar seni beğenmiyorlar.

Kaan
20.04.2010, 17:51
Umut BULUT seni seviyorum sen büyük futbolcusun ama Trabzon için uygun değilsin bunlar bu kadar anlıyor git kardeşim seni anlayan kadir kıymet bilen ellere git Bursada Eskişehirde olacaktın ki futbolcu olduğunun farkına varacaktın vallahi ayaklarını yere değdirmezlerdi sokakta öpmeyi bırak yalarlardı seni ama Trabzon işte ayrı bir dünya hep Barcelonayı izledikleri için 26 yıldada 25 kez şampiyon oldukları için arkadaşlar seni beğenmiyorlar.

Altına imzamı atarım. :alkış:

Şampiyonluklar Umut yüzünden kaçtı, golleri Umut yüzünden yedik. :cool:

Kaan
20.04.2010, 17:53
tekrar yazıyorum,Trabzon'da bulunan arkadaşlar için,Umut'u tesislerde bulabilirsiniz,gidin ne söylüyorsanız yüzüne söyleyin,eliniz değil ağzınız konuşsun.

Yok abi. Forumdaki taraftarlara futbol alimliği taslamakla meşgul onlar.

Tesislere gidecek zamanları mı var ? :)

mustafadinç
Abi kendisi için değil ! Dikkat ettiyseniz tüm paslar Umut'a verildi çoğunluk..Evet hatalıydı yüzde yüzlük gol olacak pasları vermedi..Bunu da bugün Karadeniz gazetesi yazdı..Şenol Güneş : "Umut ve Teo nun arasında bi gerilim var,,ve bu takımda bu iş devam ederse gönderilir.." dedi..

Takımın en golcü oyuncusuna bunu demek ne kadar doğru..

Dediğim gibi Teoyla arasında gerilim var..Teo yaklaşmak istiyor ama o istemiyor o ayrı..Bunu da atlacaklarına eminm..

Öyle bir zaman gelir ki haftanın en güzel golünü Umut atar,,öyle bir zaman gelir ki tüm gazeteler "Trabzon'un Umut'u var" der,öyle bir zaman gelir ki işte aslolan Trabzonsporlu Umut'u tanımaz..Tıpkı zamanında Fatih Tekke'ye küfürlerin edildiği zamanki gibi (!)

Burda haklı olabilirsin..Evet pas verseydi,bol gollü bir maç izlerdik..Hele ilk yarıda 1-0 veya 2-0 olsaydı ikinci yarı daha zevkli bir karşılaşma izlerdik..Ama sonuçta maçı kazandık..Hem ne olcaktıki yenilsek..Şampiyon olacak halimiz yoktu ki olsa idi böyle bi maç olmazdı eminim..

Bir oyuncu düşünün ; Gerçek bir Trabzonsporlu,gerçek bir Trabzonlu gibi..Kendisini verilen süre içinde adeta yırtan bir oyuncu düşünün...

Fatih Tekke varken de bekliyorduk,kaçırdık..Umut la da bekledik KAÇIRDIK..Geçen seneyi hatırla bi..

26 sene beklemiş bu şehir..Benim yaşım 22 ye giriyor benden önce bile bekleyenler oldu..Ben ki bekliyorum,,herkes bekler..İlla şampiyon olmak için tutmuyoru(M) bu takımı...Babamlar,amcamlar çevremdekiler hep söyler..Öyle zaman olmuşturki sahile gidip ağlardık sabahlara kadar..Cebimizde para olmazdı sabah erkenden yola çıkardık...O zamanlar yollar patika,,Fener'in geleceği gün Ankara'ya kadar yürüyüş yapacaklar arasında babam da vardı..Fanatik bir TrabzonSporlu takımına sonuna kadar güvenir,sahi,p çıkar..

Ama gördüğüm o ki bi karşılaşmadan sonra hakaretler bitmedi..Barcelona benzetmesi yapılan "Kasımpaşa" bu maçta tarihinde bu kadar EZİLMEMİŞTİR !!!

Umut mu bencil yoksa, Onun mücadelesini görmeyenler mi?

Doğan Haber Ajansı (DHA) Trabzonspor Muhabiri Yunus Emre Sel, Kasımpaşa maçı sonrası kaleme aldığı yazıda önemli tespitlerde bulundu.

http://www.medyatrabzon.com/images/news/23542.jpg

Trabzonspor, Kasımpaşa’yı mağlup etmesine etti ama maçtan çok Umut – Teofilo çekişmesi geceye damgasını vurdu. Maç içersinde 4 net gol pozisyonunda Teofilo’ya pas atmak yerine topu kaleciye nişanlamayı tercih eden Umut Bulut, “Gerçekten de forvet oyuncuları bencilliğin ötesinde davranıyor” mırıldanmalarına neden oldu tribünlerde. Bazı taraftarlar ise bunu çekememezlik olarak niteleyip, Umut’u yuhalamayı tercih etti. Hele birde buna Şenol Güneş’in Teofilo’yu dışarı alışı eklenince, bir anda güzel giden ortam gerildi. Sonuç olarak Umut, son dakikada boş kaleye attığı golle hem kendini, hem de Şenol Güneş’i rahatlattı. İyi niyetinden zerre kadar şüphe duymadığım Umut’un o pasları atmayışının ardındaki tek neden, ligde 10 gol atmasına rağmen hala kendisini kabul ettiremeyişinden kaynaklanıyor sanırım. Zira bordo – mavililer, ligdeki en golcü Türk futbolcu olmasına karşın Umut Bulut’u yoğun şekilde eleştiriyor ve hiç gol atamayan Teofilo’ya destek vermeye devam ediyordu. Hatta son 4 maçtır ortalarda gözükmeyen ve Kasımpaşa maçında ise cezası nedeniyle oynamayan Burak Yılmaz bile Umut Bulut’tan daha iyi futbolcuydu taraftarların gözünde.

Böyle bir ortamda Umut Bulut’un içerisinde bulunduğu ruh halini anlamamak çok büyük bencillik değil mi? Asıl bencil Umut Bulut mu, yoksa yaptığı tüm iyi niyetli mücadeleye rağmen, onu bir kez dahi alkışlamayan bizlerde mi? Bunu anlamak için Salı günleri haftanın panoramasında yer alan, ‘Gol krallığı’ bölümüne bakmak yeterli oluyor sanırım. Bunları yazarken Umut Bulut’u hiç eleştirmemek de olmaz sanırım. O kadar pozisyonda bir kez kafanı kaldıracaksın, hem formayı kaptırma korkusundan pas atmıyor, dedikodularının çıkmasını engelleyeceksin, hem de bu takım Teofilo’yu kazanacak.

Sonuç olarak Trabzonspor, adeta gol pozisyonuna girme rekorunu kırdığı maçı 2 – 0 kazanmayı başardı. Kasımpaşa kalecisi Murat yediği iki gole rağmen devleşen isim olurken, Trabzonspor’da sol açıktan mecburi sağbek olan Engin ise takımda sırıtmayanlar arasındaydı. Alanzinho yine çok çalışkan bir görüntü sergilerken, uzun bir aradan sonra 11’de görev yapan Gabric, yavaş yavaş eski günlerine dönüşünün sinyallerini verdi. Oynanan futbol kupa maçı öncesi umut verse de, kaçan goller bu umutların sönmesine neden olabilir. Bu arada yönetime bir önerim var; Maraton tribününde çekirdek satışı yasaklanmalı. Belki o zaman taraftarlar maça biraz daha fazla ilgi gösterebilir.

Maç öncesinde tansiyonu düşmesine rağmen harika bir işe imza atarak ve yönetici arkadaşlarıyla birlikte hatıra ormanı projesini hayata geçiren Başkan Sadri Şener’e de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

YUNUS EMRE SEL

Dün ben de aynı şeyleri yazmıştım ama onca hakaret mesajları arasında kaybolup gitti. Teşekkürler Yunus Emre Sel. :alkış:

Eyvallah eyvallah sağolun arkadaşlar gerçek taraftarlarımızda varmış Allah razı olsun.
İyiki varsın UMUT sen varsan UMUDUM VAR.

Erbay
Vermediği pas ile mücadele etmesi arasında ne alaka ben anlamadım. İki pozisyonda pası vermedi işte. Gökhan Ünal'mış Fatih Tekke imiş boş verin bunları. Burası Umut Bulut başlığı. Burda ne yönetimi eleştiririm ne de Şenol Güneş'i. Savunayım derken, işi çığrından çıkarıyorsunuz. İnadınaymış. Neyin inadı? Anlamadınız mı hala, Umut Bulut'un yeterli olmadığını. O zaman oynatmasınlar demeyin. Çünkü biraz sonra Türkiye'nin en iyi yerli forveti diyip üste çıkıyorsunuz.

Ali Can
20.04.2010, 17:59
şu zamana kadar umut için herşeyi yaptım..
körü körüne savundum ama yeter artık..
benim gibi sabır taşını da çatlattın ya sana helal olsun umut..
benden sana artık iyi yorum çıkmaz umut..
hele ki o dünkü bencilliğinden sonra..

magicyattara
20.04.2010, 18:00

Burda dur bakalım..
Daha geçen hafta,"arkadaşları bile artık Umut'a pas atmıyor" denmiyor muydu burada..
Sakın Teo'ya pas atmıyorlar demeyin şimdi..

Bunu diyeceğinize "Teo neden Umut gibi pozisyona giremiyor"u sorgulayın..

Kaan
20.04.2010, 18:01
Vermediği pas ile mücadele etmesi arasında ne alaka ben anlamadım. İki pozisyonda pası vermedi işte. Gökhan Ünal'mış Fatih Tekke imiş boş verin bunları. Burası Umut Bulut başlığı. Burda ne yönetimi eleştiririm ne de Şenol Güneş'i. Savunayım derken, işi çığrından çıkarıyorsunuz. İnadınaymış. Neyin inadı? Anlamadınız mı hala, Umut Bulut'un yeterli olmadığını. O zaman oynatmasınlar demeyin. Çünkü biraz sonra Türkiye'nin en iyi yerli forveti diyip üste çıkıyorsunuz.

Benden bahsediyorsun sanırım. :)

1. Sadece başlığı okumuşsun mesajın bunu açık açık söylüyor.

2. Doğru düzgün bir santrafor alınana kadar İnadına diyorum. Hatta Teofilo'yla da uyum sorununu aşacaklarına inanıyorum.

Gökhan ve Umut da bir ara böyleydi ama ikinci maçlarında bu kadar tepki gösterilmemişti.

Ama şunu anlıyorum, bizim taraftar kesinlikle ve kesinlikle yabancı aşığı. :cool:

Kardesh TR
Eyvallah eyvallah sağolun arkadaşlar gerçek taraftarlarımızda varmış Allah razı olsun.
İyiki varsın UMUT sen varsan UMUDUM VAR.

Allah hepimizden razı olsun..Bu taraftar da düzelecektir..

Altına imzamı atarım. :alkış:

Şampiyonluklar Umut yüzünden kaçtı, golleri Umut yüzünden yedik. :cool:

Aynen bende altına imzamı atarım..En basitinden Isaac için ne diyorlardı !! Ofsite da düşe düşe küfürler bitmedi..Ne biçim oyuncu denildi..Adam gittiği ilk zamanlar aranır oldu..Adam oldu topçu dediler..Aynı Fatih,,Zenit taraftarı ağlıyor gitmesin diye..Siz sanmayınki Fatih için hep iyi söyledi bu Trabzon Taraftarı..

Zaman gelir küfrederler,zaman gelir avni aker'e koca posteri asılır..

Ahmet Kuru
Biz mi forvet görmedik arkadaş..
Forvet ne eder ne yapar bilmeyecek kadar futbol cahili değiliz...
Mücadele,hırs eyvallah tamam ona dediğim hiçbirşey yok..
Fakat sen bir forvet oyuncusu olarak bu kadar golü nasıl kaçırırsın?
Onuda geçtim takım arkadaşına böyle bir yaklaşımda nasıl bulunabilirsin?
Hani takım oyunu diyorduk vs vs?

dünde söyledim bugünde söylüyorum...
''eğer bu takımın forveti yine Umut olacaksa,şampiyonluk ve başarı bize uzaktır,her sene kaçan şampiyonlara ağlarız,her maçımızı bıçak sırtında izleriz''

Salih Edip
20.04.2010, 18:04
Dünün tek sırıtanı Umut’tu. İlk yarıda tam 4 pozisyonda öylesine bencildi ki, tribünleri bile galeyana getirdi. Oysa 2 ara pası atsa Teofilo golcülüğünü gösterecekti. Yoksa Umut, Teofilo’nun rekabetinden mi çekiniyor?

TAYFUN BAYINDIR-VATAN

Trabzonspor forması altında resmi golü bulunmayan Teofilo Gutierrez dün de bu sevinci yaşayamadı. Ancak devre arasında transfer edilen Kolombiyalı forvetin, Kasımpaşa sınavını boş geçmesinde kendi kadar Umut Bulut’un da katkısı vardı. Maçın 44. dakikasında Umut, rakip ceza alanına girdi. Teofilo uygun durumda pas istedi. Ancak Umut kendi vurmayı tercih etti. Murat’ın ayaklarıyla çıkardığı topun ardından arkadaşına dönen Teo, uzun süre isyan etti.

FANATİK

Turkcell Süper Lig'de Kasımpaşa'yı dün sahasında 2-0 yenen Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadri Şener, ''Eğer, Umut, Teofilo'ya pas verseydi, maçta 5-6 fark olabilirdi'' dedi.

BAŞKAN SADRİ ŞENER

Kolayı varken zoru yapmak. En az 4 net pozisyonda arkadaşlarıyla paylaşmamak... Tamam, herkes söyler golcünün bencil olduğunu ama dünkü Umut'un görüntüsü bencilliğin de ötesindeydi. Pas-şut tercih yanlışlıklarının yanı sıra özellikle Teo'yu kaleciyle karşı karşıya bırakacak 2 pozisyonu var ki, bunları anlayabilmek kolay değil.

İSKENDER GÜNEN-SABAH

BİRİSİ BİRŞEY Mİ DEDİ ?

Salih Edip
20.04.2010, 18:06
Ama şunu anlıyorum, bizim taraftar kesinlikle ve kesinlikle yabancı aşığı. :cool:

tabi canım tabi , Fatih Tekke de zimbabweliydi ondan hayrandık :)

Kaan
DÜNÜN tek sırıtanı Umut’tu. İlk yarıda tam 4 pozisyonda öylesine bencildi ki, tribünleri bile galeyana getirdi. Oysa 2 ara pası atsa Teofilo golcülüğünü gösterecekti. Yoksa Umut, Teofilo’nun rekabetinden mi çekiniyor?

TAYFUN BAYINDIR-VATAN

Trabzonspor forması altında resmi golü bulunmayan Teofilo Gutierrez dün de bu sevinci yaşayamadı. Ancak devre arasında transfer edilen Kolombiyalı forvetin, Kasımpaşa sınavını boş geçmesinde kendi kadar Umut Bulut’un da katkısı vardı. Maçın 44. dakikasında Umut, rakip ceza alanına girdi. Teofilo uygun durumda pas istedi. Ancak Umut kendi vurmayı tercih etti. Murat’ın ayaklarıyla çıkardığı topun ardından arkadaşına dönen Teo, uzun süre isyan etti.

FANATİK

Turkcell Süper Lig'de Kasımpaşa'yı dün sahasında 2-0 yenen Trabzonspor'un kulüp başkanı Sadri Şener, ''Eğer, Umut, Teofilo'ya pas verseydi, maçta 5-6 fark olabilirdi'' dedi.

BAŞKAN SADRİ ŞENER

Kolayı varken zoru yapmak. En az 4 net pozisyonda arkadaşlarıyla paylaşmamak... Tamam, herkes söyler golcünün bencil olduğunu ama dünkü Umut'un görüntüsü bencilliğin de ötesindeydi. Pas-şut tercih yanlışlıklarının yanı sıra özellikle Teo'yu kaleciyle karşı karşıya bırakacak 2 pozisyonu var ki, bunları anlayabilmek kolay değil.

İSKENDER GÜNEN-SABAH

BİRİSİ BİRŞEY Mİ DEDİ ?

Evet dedi.

Bu adamlar futbolu yazan insanlar mı ki bir şey dediklerinde ''haklılar'' deyip susacağız ?

Yahu gittikçe komik olmaya başlıyorsunuz. :D

A.Ali Karanis
Hatta son 4 maçtır ortalarda gözükmeyen ve Kasımpaşa maçında ise cezası nedeniyle oynamayan Burak Yılmaz bile Umut Bulut’tan daha iyi futbolcuydu taraftarların gözünde.

işin can alıcı noktası burası.iyi niyetinden şüphe etmediğimiz bir futbolcu,neden 'bencillik' yapıp bütün golleri ben atayım düşüncesi içine girer? kendini taraftara ıspatlama çabası içine girer 4 yıldır bi klüpte oynamasına rağmen?
dünkü maçta savunulacak 1 tarafı bile olmadığını kabul ediyorum,fakat bir suç varsa bu da umut'u tamamlayıcı özelliklerde-yada umut'u kesecek özelliklerde- bir forvet almayan yöneticilerindir bence.sonuçta bu adam kendini silah zoruyla yazdırmıyor kadroya.

Ali Can
20.04.2010, 18:07
Biz mi forvet görmedik arkadaş..
Forvet ne eder ne yapar bilmeyecek kadar futbol cahili değiliz...
Mücadele,hırs eyvallah tamam ona dediğim hiçbirşey yok..
Fakat sen bir forvet oyuncusu olarak bu kadar golü nasıl kaçırırsın?
Onuda geçtim takım arkadaşına böyle bir yaklaşımda nasıl bulunabilirsin?
Hani takım oyunu diyorduk vs vs?

dünde söyledim bugünde söylüyorum...
''eğer bu takımın forveti yine Umut olacaksa,şampiyonluk ve başarı bize uzaktır,her sene kaçan şampiyonlara ağlarız,her maçımızı bıçak sırtında izleriz''
bi imzadır almış başını gidiyor arkadaş..:D:D
ben de bunun altına imzalayım ççç

Erbay
20.04.2010, 18:09
Benden bahsediyorsun sanırım. :)

1. Sadece başlığı okumuşsun mesajın bunu açık açık söylüyor.

2. Doğru düzgün bir santrafor alınana kadar İnadına diyorum. Hatta Teofilo'yla da uyum sorununu aşacaklarına inanıyorum.

Gökhan ve Umut da bir ara böyleydi ama ikinci maçlarında bu kadar tepki gösterilmemişti.

Evet hepsini okumadım. "Umut'un iyi niyeti" lafını duyunca okumaya bıraktım. İyi niyet olsa pas verirdi orda. İyi niyet kavramı çok geniş, istenilen yere çekiliyor. Doğru düzgün bir forvet alınması ayrı bir konu. Umut'un yaptığı veya yapamadığı basit işlerden bahsediyorum ben. Gökhan ile arasında uyum falan yoktu. Uyum derken birbirlerine attırdıkları goller diyorsanız evet vardı. Uyum demek gözü kapalı arkadaşının nereye koşacağını tahmin etmektir. İkisinin birbirlerinin koşu yollarını kapattıklarını kaç defa izledik. Yabancı aşıklığı değil konu. Sen o pozisyonları atamazsan eleştirilirsin. Teofilo Türk mü? Bak o pozisyonlara giremedi diye eleştiriliyor. Umut Trabzonlu olsa beş dakika duramaz bu takımda.

Kaan
20.04.2010, 18:10

Fatih Tekke için bir aralar neler söylendiğini herkes biliyor. :)

Tekke ne zaman 34 maçta 31 gol attı, ondan sonra taraftarın baş tacı oldu. ;)

Salih Edip
20.04.2010, 18:11
Evet dedi.

Bu adamlar futbolu yazan insanlar mı ki bir şey dediklerinde ''haklılar'' deyip susacağız ?

bu mesajı görüp kendine gülmen daha mantıklıydı :)

Uzunoğlu
20.04.2010, 18:11
ne kadar futbolcu olursun bilemem ama senden adam olmayacağını dünkü maçta yaptıklarınla kendin ispatladın.

bu mesajı raporladım ama uygunsuz bir şey içermediğinden dolayı sanırım yöneticiler işlem yapmadılar

demek bir oyuncu sahada kötü performans sergileyip görevini kötü bir şekilde yaparsa adamlığı tartışmaya açılıyor

Bu sözü sarfeden arkadaşı ve bu söze işlem yapmayan yöneticileri kınıyorum elimden başka bir şey gelmez...

Ahmet Kuru
20.04.2010, 18:12
Evet dedi.

Sevgili kardeşim...
burada bahsettiğimiz amatör kümenin takımı değil...
Eğer sen böyle bir camiada futbol oynuyorsan,45 dk da yakaladığın net 4-5 gol pozisyonundan birini gole çevireceksin...
Ya atacaksın yada attıracaksın...
bunun lamicimi yok.Pres yapıyoru yok,mücadele ediyoru yok,hırsıyla oynuyoru yok...
Eğer Umut kendine forvet diyorsa atacak,yok değilim diyorsa zaten burada konuşmanın tartışmanın anlamı yok...Gideceği ilk yer Olimpiyatlar olmalı,orada koşması epeyi işe yarar!

Samet Berber
20.04.2010, 18:12
işin can alıcı noktası burası.iyi niyetinden şüphe etmediğimiz bir futbolcu,neden 'bencillik' yapıp bütün golleri ben atayım düşüncesi içine girer? kendini taraftara ıspatlama çabası içine girer 4 yıldır bi klüpte oynamasına rağmen?
dünkü maçta savunulacak 1 tarafı bile olmadığını kabul ediyorum,fakat bir suç varsa bu da umut'u tamamlayıcı özelliklerde-yada umut'u kesecek özelliklerde- bir forvet almayan yöneticilerindir bence.sonuçta bu adam kendini silah zoruyla yazdırmıyor kadroya.

Yahu böyle birşey var mı ?

O zaman hiçkimseyi eleştirmeyelim , yönetim daha iyisini alsın deyip geçelim .

Hatta yönetimi de eleştirmeyelim taraftar daha iyisini seçseydi deyip geçelim .

Umut'un yapması gereken çok zor birşey değil , gözleri biraz olsun gören ve aklı yerinde olan bir insan 2 metre yanındaki adama topu ittirebilir .

Bunun için yeteneğe ihtiyaç yoktur .

Kaan
20.04.2010, 18:14
Evet hepsini okumadım. "Umut'un iyi niyeti" lafını duyunca okumaya bıraktım. İyi niyet olsa pas verirdi orda. İyi niyet kavramı çok geniş, istenilen yere çekiliyor. Doğru düzgün bir forvet alınması ayrı bir konu. Umut'un yaptığı veya yapamadığı basit işlerden bahsediyorum ben. Gökhan ile arasında uyum falan yoktu. Uyum derken birbirlerine attırdıkları goller diyorsanız evet vardı. Uyum demek gözü kapalı arkadaşının nereye koşacağını tahmin etmektir. İkisinin birbirlerinin koşu yollarını kapattıklarını kaç defa izledik. Yabancı aşıklığı değil konu. Sen o pozisyonları atamazsan eleştirilirsin. Teofilo Türk mü? Bak o pozisyonlara giremedi diye eleştiriliyor. Umut Trabzonlu olsa beş dakika duramaz bu takımda.

Ben Gökhan ve Umut arasında uyum var demedim zaten, senin demek istediğini yazdım ?

Ayrıca eleştirmek ayrı, hakaret etmek ayrı.

Neyse, Trabzonspor taraftarlarının ne olduğunu ben çok iyi biliyorum; içim rahat. :)

Salih Edip
20.04.2010, 18:14
Fatih Tekke için bir aralar neler söylendiğini herkes biliyor. :)

Tekke ne zaman 34 maçta 31 gol attı, ondan sonra taraftarın baş tacı oldu. ;)

kardeşim , tekkenin yeteneği vardı ama disiplin sorunları olduğu için vs. tam kapasite oynayamıyordu. engin gibi düşün , engin sorunlarından sıyrılabilirse 2 sene sonra efsaneleşir. çünkü yeteneği tartışılmaz geliştirebilir kendini.

ama umut öyle mi ? yahu destek olacaksanız onura giraya ceyhuna ferhata barışa kendini geliştirebilecek adamlara destek olun.

5 senedir yerinde sayan , yetenek yoksunu adamın kendini geliştirmesini beklerseniz daha çok beklersiniz...

hee biz memnunuz diyorsanız , biz de değiliz , biz derken ben bizim grubun ezici çoğunlukta olduğunu da belirteyim :)

Kaan
20.04.2010, 18:16
Ben olaya yüzeysel bakıyorum, siz benden daha yüzeysel bakıyorsunuz. :)

Salih Edip
20.04.2010, 18:17
neyse , bu sezon da geçti artık , kupa finalinden sonra defolup gitmeni isticem. hee eğer göndermezlerse , gelecek sene de sağlığımdan olma riskini göze alıp takımımı desteklicem. yapacak birşey yok...

Erbay
20.04.2010, 18:18
Bak şimdi :) Yine hakaret bahane oldu. Hakaret edilince savunacak bir şeyiniz oluyor sanki. Hakaretten bahsetmiyorum ben. Futboldan niye bu kadar uzaklaşıyoruz ki. İyi niyet, Fatih Tekke, Teofilo, Rooney, Drogba.... Umut'tan bahsederken sadece onun yeteneklerinden bahsetmiyoruz. Sadece Umut'un yaptıklarından yapamadıklarından bahsetmek istiyorum ben. Top geldi de mi Umut bir şey yapamadı bahanesi neyseki yoktu bu maçta.

Trabzonspor taraftarı 4 sene Umut'a sabrettiyse ödül vermek lazım bence.

Kaan
kardeşim , tekkenin yeteneği vardı ama disiplin sorunları olduğu için vs. tam kapasite oynayamıyordu. engin gibi düşün , engin sorunlarından sıyrılabilirse 2 sene sonra efsaneleşir. çünkü yeteneği tartışılmaz geliştirebilir kendini.

ama umut öyle mi ? yahu destek olacaksanız onura giraya ceyhuna ferhata barışa kendini geliştirebilecek adamlara destek olun.

5 senedir yerinde sayan , yetenek yoksunu adamın kendini geliştirmesini beklerseniz daha çok beklersiniz...

hee biz memnunuz diyorsanız , biz de değiliz , biz derken ben bizim grubun ezici çoğunlukta olduğunu da belirteyim :)

1 futbolcuya destek var, ötekine yok yani. :D

Kusura bakma, ben her futbolcuma desteğimi veririm.

Ayrıca o saydığın isimlere destek veriyorum, hiç merak etme.

Bunca hakaret onlara yazılsa, yine aynı cevapları veririm.

Desteğim sadece Umut'a değil yani. Ama sizin kininiz bir tek Umut'a. :)

szymeks
umut maalesef paylaşımcı biri değil kaldıki yeteneklide değil yani ortalama 15 golle oynuyor ama çoğu sezon bitimine yakın önemmsiz maçlarda ha umut çok koşuyor mücadele ediyor dersek umut ne kadar alıyor 1 trilyon 300 milyar peki o zaman biz hüseyini niye gönderdik umuttan daha çok trabzonlu sahada daha çok savaşır koşar kan içinde kalır yine oynar çünkü yetersizdi orta sahada oyunu yavaşlatıyordu umutta aynı öle yetersiz colman alan selçuk gibi bu ligin hatırı sayılır teknik oyuncuları var elimizde ama bitiricimiz çok alt düzeyde bir oyuncu emeklerine teşekkür edip yollanmalı şahsen ben mehmet yıldız necati teo birde yabancı santrforun yeterli oluıcağını düşünüyorum

Salih Edip
20.04.2010, 18:22
Ama sizin kininiz bir tek Umut'a. :)

bu maça kadar kinim falan yoktu ama beğenmiyordum , gol attığında tebrikler diyebiliyordum. ama şu son maçta yaptıklarını bir şekilde telafi etmezse kin de duyarım nefret de.

bu arada ; teofilo , burak , engin , gabriç , alanzinho , yattara , giray , egemen , ömer , colman , selçuk , cale , barış , ceyhun....

bu saydıklarımı amcamın oğlu diye sevmiyorum ...

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:24
Umut'u ( 4 senedir süregelen en son dün patlak veren bugün itibariyle) 3 kişi savunuyor, 500 kişi sinirden kanser olmaya aday. Bizim anlayışımıza göre normal şartlarda 500 kişinin haklı olması gerekiyor ama nedense 3 kişi suyun üzerine çıkmaya çalışıyor.

Bunu Umut'un çok koşmasına mı bağlayalım !

Veli Efendiyi takip edenler bilirler ;)

Ahmet Kuru
20.04.2010, 18:25
Umut Bulut'un bu sezon toplamda girdiği gol pozisyonlarını bulabilecek biri var mı acaba?

Emrah KabuL
20.04.2010, 18:28
Burda dur bakalım..
Daha geçen hafta,"arkadaşları bile artık Umut'a pas atmıyor" denmiyor muydu burada..
Sakın Teo'ya pas atmıyorlar demeyin şimdi..

Bunu diyeceğinize "Teo neden Umut gibi pozisyona giremiyor"u sorgulayın..

Dünden beri bunu sorguluyorum ama kimsenin cevap verdiği yok..

Pozisyona giremeyen forvet nasıl gol atacak ?

Madem Umut'un yanında topu boş kaleye yuvarlayacak oyuncu arıyorduk ne diye o kadar para sayıp Yabancı bir golcü aldık ? Bu işi pekala M.Tosun'da yapabilir sanırım.

Kardesh TR
20.04.2010, 18:29
Dünün tek sırıtanı Umut’tu. İlk yarıda tam 4 pozisyonda öylesine bencildi ki, tribünleri bile galeyana getirdi. Oysa 2 ara pası atsa Teofilo golcülüğünü gösterecekti. Yoksa Umut, Teofilo’nun rekabetinden mi çekiniyor?

TAYFUN BAYINDIR-VATAN

FANATİK

BAŞKAN SADRİ ŞENER

İSKENDER GÜNEN-SABAH

BİRİSİ BİRŞEY Mİ DEDİ ?

Evet Dedi :

Resmi sitemiz : www.trabzonspor.org.tr den alıntı

ŞENOL GÜNEŞ :

İleri ikilide saha içinde yaşananlar yanlıştı. Takımda oynayan herkes görevini yapacak. El kol hareketleri doğru değildi. Umut hep oynadığı için, Teo da az oynadığı için bir takım sıkıntılar yaşıyorlar. İyi niyetli olmalılar. Bunlar düzelebilecek şeyler. Düzelmeyecek kişiler zaten burada olmaz. Teo her geçen gün daha iyi olacak. Umut sahada çok gol atmak isterken atamayınca bir baskı hissetti. Bu sorunu çözeceğiz.

DHA'na göre :

http://www.dha.com.tr/ dan alıntı :

SADRİ ŞENER :

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ise, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada, Umut Bulut'un Teofilo'ya biraz daha fazla pas atması halinde sonucun çok daha farklı olacağını vurguladı.i.

Ve son olarak Kaptanımız Song'a göre :

Resmi sitemiz : www.trabzonspor.org.tr den alıntı

Rigobert Song

Teofilo ile Umut arasında olanlar dramatik hale getirilmemeli. Futbolda olan bir şey. Her golcünün içinde egoizm vardır. Partnerler birbirlerini anlarlarsa bu sorun aşılır ki onların da pozisyondan sonra anladıklarını düşünüyorum. Bu konulara çözüm bulmak birbirini anlamaktan geçiyor.

Eveeett bunlar profesyonel olarak söylenilmiş şeyler..Bunlar olağan durumlar..Haa hala yok bu Umut Öyle böyle diyorsan,,TrabzonSpor alt yapıda adam arıyor,git başvur ön elemeleri geçersen girersin..Sonra da gelirsin A takıma,forvete koyarlar oynarsın seyrederiz bizde !!!

Salih Edip
20.04.2010, 18:30
Dünden beri bunu sorguluyorum ama kimsenin cevap verdiği yok..

Pozisyona giremeyen forvet nasıl gol atacak ?

Madem Umut'un yanında topu boş kaleye yuvarlayacak oyuncu arıyorduk ne diye o kadar para sayıp Yabancı bir golcü aldık ? Bu işi pekala M.Tosun'da yapabilir sanırım.

sana kaç kişi cevap verdi okusaydın , insanların işi gücü yok sana cevap mı verecek . çok merak ediyorsan git arka sayfaları araştır bul. cevap veren yok cevap veren yok diye zırvalama burda...

Orhan Aydın
Yönetimi savunanların bu başlıkta veryansın etmesi de bir hayli ironik.

Ahmet Başkaya
Ahmet'im sen böyle dedikçe Umut gol kaçırmaycak mı zannediyon..:)

Önümüzde kupa var muhabbetinide anlamıyorum. İyi bir oyuncu olursun baskıdan eleştiriden yeteneklerini gösteremezsin bunu anlarım. Ama Umut ta yetenek olmadığı için baskı maskı tırt.. Moral versende Umut köşeye plase atamayacak. Top kontrolü olmayacak. Arkadaşlarını gol pozisyonuna sokamayacak. Neden bahsediyorsunuz siz.

Aga Umut ilk geldiğinde dünkü girdiği pozisyonların çoğunu atıyordu ... Düzelecektir ....

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:31
Arkadaşlar dün Umut bireysel becerisi ile pozisyona girmedi. Karıştırmayın lütfen. Kasımpaşa çok savruk bir futbol oynadı, savunmasını öne çekti ve savunmanın arkasına atılan toplar tehlike yarattı. Dünkü pozisyon zenginliğimiz orta sahamız sayesinde. Umut'un yerine savunmanın arkasına koşu yapabilen herhangi birisi olsa pozisyona girerdi zaten.

Kaan
20.04.2010, 18:31
sana kaç kişi cevap verdi okusaydın , insanların işi gücü yok sana cevap mı verecek . çok merak ediyorsan git arka sayfaları araştır bul. cevap veren yok cevap veren yok diye zırvalama burda...

Değil mi yani..

Sizler kiii

En iyi spor proglarımlarında, en iyi yorumlar yapacak insanlarsınız. :alkış:

Ne işiniz olur 3-5 taraftarla ! :cool:

Kaan
20.04.2010, 18:33
Aga Umut ilk geldiğinde dünkü girdiği pozisyonların çoğunu atıyordu ... Düzelecektir ....

Ankaragücü'nde de, ilk geldiğinde de atıyordu..

Ama bu taraftar düzelmedikçe, Umut'un da düzelmesine pek ihtimal vermiyorum.

Neden böyle olduğunu mantıklı düşünen anlar zaten. :)

Salih Edip
Eveeett bunlar profesyonel olarak söylenilmiş şeyler..Bunlar olağan durumlar..Haa hala yok bu Umut Öyle böyle diyorsan,,TrabzonSpor alt yapıda adam arıyor,git başvur ön elemeleri geçersen girersin..Sonra da gelirsin A takıma,forvete koyarlar oynarsın seyrederiz bizde !!!

saçmalamayalım lütfen , o zaman onu söyleyenler de , song , şenol hoca , sadri başkan , yorumcular vs. çıkıp forvette oynasınlar. peh...

Kaan
Arkadaşlar dün Umut bireysel becerisi ile pozisyona girmedi. Karıştırmayın lütfen. Kasımpaşa çok savruk bir futbol oynadı, savunmasını öne çekti ve savunmanın arkasına atılan toplar tehlike yarattı. Dünkü pozisyon zenginliğimiz orta sahamız sayesinde. Umut'un yerine savunmanın arkasına koşu yapabilen herhangi birisi olsa pozisyona girerdi zaten.

Var mı bizde başka böyle biri ? :)

Salih Edip
20.04.2010, 18:34
Değil mi yani..

Sizler kiii

En iyi spor proglarımlarında, en iyi yorumlar yapacak insanlarsınız. :alkış:

Ne işiniz olur 3-5 taraftarla ! :cool:

hehehe jejejej

Ahmet Kuru
20.04.2010, 18:35
Teofilo'nun pozisyona giremeyip Umut'un leblebi yer gibi pozisyona girdiğini söyleyip,Umut'un Teofilo'dan kat kat üstün bir forvet olduğunu söyleyen arkadaşlar;

Umut bu ligde yıllarca top oynamış bir futbolcu,
Umut bu takımda yanlış hatırlamıyorsam 4.sezonunu geçiren bir futbolcu,
Ve yinedir ki Umut Bulut'a 4 senedir sabır gösteren bir camia....

Olaya Teofilo tarafından bakarsak eğer,

Toplamda ilk 11 de başladığı maç sayısı 3 bilemedin 4,geri kalanlarının çoğunu ikinci yarının sonlarında oyuna girdi...

Teofile bırakın başka bir ülkeyi başka bir coğrafyadan,ekvatorun diğer kısmından gelen bir oyuncu...
Gelir gelmez harikalar beklemek hayalden öteye geçemez...
Teofilo'nun teknik kapasitesinin ne derecede olduğunu az çok gördük.eksik tarafları elbetteki var ama bu eksik yönler Umut'u padişah Teo yu futbol fakiri yapmaz.!

lazkopatfaroz
4 senedir sürekli bu takımda oynayıp hala yeteneği yerinde sayan, hala gol atma becerisi kazanamayan, hala futbol zekası olmayan bir futbolcu nasıl olurda Trabzonspor gibi bir takımda yer bulur inanılır gibi değil.

Emrah Akcagöz
Umut Bulut sayesinde forvet ne iş yapar unutur olduk ille ilerde mücadele eden adam istiyorsak Egemen oynasın forvette..

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:36
Var mı bizde başka böyle biri ? :)

Evet var. Teo ve Burak. Hatta Burak daha iyi yapıyor. Dün yoktu o ayrı.

Emrah KabuL
20.04.2010, 18:37

18 yaşında ki bebe adam olmuşta zırvalama diyor iyi mi.

Sayfa sayfa da araştırma yapamam çünkü her sayfa da birbirinden gereksiz mesajların var.Bırak artık şu adamın yakasını.. Umut'un yetersiz olduğunu herkes görüyor ama adam bir şekilde gol de atabiliyor.. atamayanları savunacağım diye Umut'a giydirerek defol git vs denmesi çaresizliğinizin resmidir :)

Kaan
20.04.2010, 18:38
Teofilo'nun pozisyona giremeyip Umut'un leblebi yer gibi pozisyona girdiğini söyleyip,Umut'un Teofilo'dan kat kat üstün bir forvet olduğunu söyleyen arkadaşlar;

Umut bu ligde yıllarca top oynamış bir futbolcu,
Umut bu takımda yanlış hatırlamıyorsam 4.sezonunu geçiren bir futbolcu,
Ve yinedir ki Umut Bulut'a 4 senedir sabır gösteren bir camia....

Olaya Teofilo tarafından bakarsak eğer,

Toplamda ilk 11 de başladığı maç sayısı 3 bilemedin 4,geri kalanlarının çoğunu ikinci yarının sonlarında oyuna girdi...

Teofile bırakın başka bir ülkeyi başka bir coğrafyadan,ekvatorun diğer kısmından gelen bir oyuncu...
Gelir gelmez harikalar beklemek hayalden öteye geçemez...
Teofilo'nun teknik kapasitesinin ne derecede olduğunu az çok gördük.eksik tarafları elbetteki var ama bu eksik yönler Umut'u padişah Teo yu futbol fakiri yapmaz.!

Yahu bu 4 sene nereden geliyor ?

2006-07 ve 2007-08 sezonlarında Umut'a bu kadar hakaret edildiğini hatırlamıyorum.

Geçen sene de standart bir performans sergiledi dersek,

NEYİN SABRI BU ?

lazkopatfaroz

Sayfa sayfa da araştırma yapamam çünkü her sayfa da birbirinden gereksiz mesajların var.Bırak artık şu adamın yakasını.. Umut'un yetersiz olduğunu herkes görüyor ama adam bir şekilde gol de atabiliyor.. atamayanları savunacağım diye Umut'a giydirerek defol git vs denmesi çaresizliğinizin resmidir :)

Kardeş Umut bir şekilde gol mü atıyor dedin :):)

Salih Edip

konuşmalarına dikkat et demeyeceğim, kendine fazlasıyla yakışır şekilde devam ediyorsun , aferin :alkış:

zırvalamaya devam et, muhatap alınmayacksın

Kaan
20.04.2010, 18:39
Evet var. Teo ve Burak. Hatta Burak daha iyi yapıyor. Dün yoktu o ayrı.

Peki neden defansın arkasına atılan her topa Umut koştu ? :cool:

Hürgün Aygün
20.04.2010, 18:40
Kaan'ı çıldırttınız sonunda.:D

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:40

2006-07 ve 2007-08 sezonlarında Umut'a bu kadar hakaret edildiğini hatırlamıyorum.

NEYİN SABRI BU ?

Sen Umut'un geçen seneki performansına standart mı diyorsun ?

Sahiden biz geçen sene neden şampiyonluğu kaçırdık ?

Neden fatura Gökhan'a kesildi ?

Gökhan'ın performansı Umut'tan kötümüydü ?

Erbay
20.04.2010, 18:41
Ankaragücü'nde de, ilk geldiğinde de atıyordu..

Ama bu taraftar düzelmedikçe, Umut'un da düzelmesine pek ihtimal vermiyorum.

Neden böyle olduğunu mantıklı düşünen anlar zaten. :)

Evet, hep taraftar suçlu. Burada Umut'a methiyeler düzüp, metafizik yollarla onun yeteneklerini arttırmalıydık.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:42
Peki neden defansın arkasına atılan her topa Umut koştu ? :cool:

3 pozisyonda Teo'da koştu farkındaysan. Muhteşem forvetimiz Umut'a çok zahmet olacağında yanındaki adama pas veremedi.

Kaan
20.04.2010, 18:42
Sen Umut'un geçen seneki performansına standart mı diyorsun ?

Sahiden biz geçen sene neden şampiyonluğu kaçırdık ?

Neden fatura Gökhan'a kesildi ?

Gökhan'ın performansı Umut'tan kötümüydü ?

Ben faturayı Gökhan'a kesmedim.

Ama Gökhan'ın performansı Umut'tan kötü müydü diyorsan; evet kötüydü. :)

Şimdi eski konuları da tartışacak değiliz burada.

Kaan
20.04.2010, 18:43
Evet, hep taraftar suçlu. Burada Umut'a methiyeler düzüp, metafizik yollarla onun yeteneklerini arttırmalıydık.

Öyle bir şey tabi ki imkansız ama Burada Umut'a hakaretler edip, yeteneklerini performansını düşüren taraftar. ;)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:44

Forvetin ilk görevi gol atmak sonraki görevi asist yapmak.

Buyur kardeşim dök geçen seneki konuları. Bakalım kim iyi kim kötüymüş.

Bu arada Umut bizden ayrılırsa İstanbul takımları, Avrupa'nın kulüpleri sıraya dizilmiş.

Milli takımada düzgün hoca gelmedi ki 1 sefer olsun şu Umut'u çağırsa !

Kardesh TR
20.04.2010, 18:44
Hala Umut'a hakaretler mi ediliyor :)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:46
Öyle bir şey tabi ki imkansız ama Burada Umut'a hakaretler edip, yeteneklerini performansını düşüren taraftar. ;)

Taraftar 90 dakika destek verse, sürekli tezahurat yapsa Umut, Fatih yada Şota olabilir mi ? 1/7 gol ortalamasını 3/6 ya çıkarabilir mi ?

Salih Edip
20.04.2010, 18:47

renkdaş ; hakaret gördüğün an raporla. he raporladın yaramıyor , bana da göster de ben de o kişiye hakaret edeyim.

Kaan
20.04.2010, 18:48
Forvetin ilk görevi gol atmak sonraki görevi asist yapmak.

Buyur kardeşim dök geçen seneki konuları. Bakalım kim iyi kim kötüymüş.

Bu arada Umut bizden ayrılırsa İstanbul takımları, Avrupa'nın kulüpleri sıraya dizilmiş.

Milli takımada düzgün hoca gelmedi ki 1 sefer olsun şu Umut'u çağırsa !

Şöyle düşününce Umut'tan iyi Türk forvet de gelmiyor aklı insanın aklına.

Ligi düşününce bile akla gelen ilk isimler Makukula, Baros, Bobo, Julio Cesar. :)

Sen yenisin galiba. :D

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:48
Trabzonspor taraftarının gönlü çok kolay alınır. Sahaya forvet diye çık koşar gibi görün ( istatistikler diyor bunu ) başka bir şey yapmana gerek yok.

A.Ali Karanis
20.04.2010, 18:49
Umut'un yapması gereken çok zor birşey değil , gözleri biraz olsun gören ve aklı yerinde olan bir insan 2 metre yanındaki adama topu ittirebilir .

Bunun için yeteneğe ihtiyaç yoktur .

e ne yapalım peki sen söyle.bu herif bizim takımda bulundugundan beri eleştiriliyor.taraftarların büyük çoğunluğu tarafından övüldüğü maçlar 20yi geçmez.180 maçın 170inde ilk 11 çıkmış.nedir bu olay bende bunu anlamıyorum.sen yönetim olarak iyi bir forvet getirmiyorsan orada oynayan gözleri görmeyen,aklı yerinde olmayan,topu 2 metre yanındaki adama ittiremeyen ama bu özelliklere rağmen sezonda 15 gol ortalaması tutturmuş bir insanın suçu ne.elimizde bilgilerinden birçok kişinin şüphe etmediği şenol güneş gibi bir teknik adam var.tepkilere bakıldıktan sonra ben şu sonucu çıkartırım ; şenol güneş maçlardan sonra,önceki maç hakkında benim yaptığım hatalar ne,hangi oyuncu ne hata yapmış vs. vs. diye. analiz etmiyor.analiz etseydi bu adamı her maç banko 11 yazmazdı.elimizde 4 tane forvet var.1.si gözleri görmeyen,aklı yerinde olmayan bir insan,2.si dünyada en fazla gol atan 4. futbolcu,3.sü ise ankaraspordan alınan genç,4. ara transferde eskişehirspordan gelen,taraftarın 2 haftada sevgisini kazanan bir futbolcu.analiz etseydi,1. seçenekte bulunan kişi her maç 11de başlamazdı.ya da bildiği,güvendiği birşeyler var.

Kaan
20.04.2010, 18:49
Taraftar 90 dakika destek verse, sürekli tezahurat yapsa Umut, Fatih yada Şota olabilir mi ? 1/7 gol ortalamasını 3/6 ya çıkarabilir mi ?

Yahu tabi ki yetenekleri yükselmeyecek.

Ama en azından bu kadar kötü olmayacağına da adım gibi eminim. Umut Ankaragücü'ndeyken harika futbol oynuyordu. Hatırlayanlar bilir.

Onu yapan başka biri değildi, yine Umut'tu. :)

Ve yanılmıyorsam dalga geçtiğiniz Umut'u Ankaragücü'ndeyken Fenerbahçe istemişti. :cool:

Yunus Emre SEYHAN
20.04.2010, 18:50

Komik olmayı bırak.

Biraz objektif davranmayı öğren.

Bak bakalım geçen yıl Umut'un attığı gollere..

Büyük bir kısmını Gökhan attırdı.

Ayrıca Umut'un attığı gol sayısı 14 , Gökhan'ın ise 16..

Gökhan'ın 3-4 topunun da direkten döndüğünü söyleyeyim.

Gökhan'ı savunmuyorum ama adamın hakkını yemeyin.

Gökhan'ı bitiren Umut'dur. Gökhan'ın Umut'a yaptığı asistlerin yarısını Umut, Gökhan'a yapsaydı şuan çok farklı şeyler olmuş olacaktı.

Şimdi bana Umut koşuyor, defansa yardım ediyor falan deme.

lazkopatfaroz
Şöyle düşününce Umut'tan iyi Türk forvet de gelmiyor aklı insanın aklına.

Ligi düşününce bile akla gelen ilk isimler Makukula, Baros, Bobo, Julio Cesar. :)

Neye göre iyi Türk forvet ?

Bu sene atılan gole mi bakalım ?

Toplamda atılan gole mi bakalım ?

Geçen sene atılan gole mi bakalım ?

Genç forvetlere mi bakalım ?

Kardesh TR
Sen yenisin galiba. :D

Öyle sayılır da konuda dün geceden beri aktifim :)

renkdaş ; hakaret gördüğün an raporla. he raporladın yaramıyor , bana da göster de ben de o kişiye hakaret edeyim.

Aynen paşam ;) raporlarım..

Bazı eleştiriler hakaret boyutuna geliyor o yüzden..

Salih Edip
20.04.2010, 18:52

Ama en azından bu kadar kötü olmayacağına da adım gibi eminim. Umut Ankaragücü'ndeyken harika futbol oynuyordu. Hatırlayanlar bilir.

ben hatırlamıyorum da aydınlatsana biraz , nasıl oynuyordu , kaç maçını izledin ?

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:52

Onu yapan başka biri değildi, yine Umut'tu. :)

Ve yanılmıyorsam dalga geçtiğiniz Umut'u Ankaragücü'ndeyken Fenerbahçe istemişti. :cool:

Beni nerede nasıl oynadığı ilgilendirmiyor.

5-6 sene önce istemiş olabilir. Şu zamana bakalım. Beğenmediğin forvete devre arasında peşin 3,5 mılyon euro verdiler. Beğendiğin forvetin kapısı 5m eurodan açılır herhalde.

Cem Kıran
20.04.2010, 18:55
Trabzonspor taraftarının gönlü çok kolay alınır. Sahaya forvet diye çık koşar gibi görün ( istatistikler diyor bunu ) başka bir şey yapmana gerek yok.

Aynen kardeşim.Umut nasıl atlet olmadı ona şaşıyorum ben..:)

Bekir
20.04.2010, 18:57
Beyler Umut'u eleştirmeyin Adam mücadele ediyor daha ne istiyorsunuz,İlla gol mü atması lazım...
Ekleme yapıyım bi de çok iyi niyetli...

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:58
Aynen kardeşim.Umut nasıl atlet olmadı ona şaşıyorum ben..:)

Atlet olsaydı koşarken takılır düşerdi yarışı tamamlayamazdı :)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 18:59
Beyler Umut'u eleştirmeyin Adam mücadele ediyor daha ne istiyorsunuz,İlla gol mü atması lazım...
Ekleme yapıyım bi de çok iyi niyetli...

Evet bunlar yeterli Trabzonspor forveti olmak için. Bunlara ilaveten Türkiye'nin en iyi Türk forveti.

Salih Edip
20.04.2010, 18:59
Evet bunlar yeterli Trabzonspor forveti olmak için. Bunlara ilaveten Türkiye'nin en iyi Türk forveti.

+ balkanların da en iyi forveti

lazkopatfaroz
20.04.2010, 19:00
+ balkanların da en iyi forveti

Dünya karmasına çağırılıyor mu ?

Kaan
20.04.2010, 19:06
Neye göre iyi Türk forvet ?

Bu sene atılan gole mi bakalım ?

Toplamda atılan gole mi bakalım ?

Geçen sene atılan gole mi bakalım ?

Genç forvetlere mi bakalım ?

Diğer Türk forvetlerle kıyaslama yaparsan sonuca kendin ulaşırsın zaten. :)

90 dakika yatıp ayağına top geldi mi oynayan Necati mi, Fenerbahçe'de ilk 11 oynayaman Semih mi, Vurduğu top rakip defans oyuncusuna çarpıp sadece tek golü olan Nihat mı ?

Beni nerede nasıl oynadığı ilgilendirmiyor.

5-6 sene önce istemiş olabilir. Şu zamana bakalım. Beğenmediğin forvete devre arasında peşin 3,5 mılyon euro verdiler. Beğendiğin forvetin kapısı 5m eurodan açılır herhalde.

Benim de demek istediğim bu.

Destek verilse yine eski performansını bulur Umut. ;)

Salih Edip
20.04.2010, 19:07
Dünya karmasına çağırılıyor mu ?

yok ya , dünya karmasını yapan adamlar Trabzona antipati besliyorlar ondan ağzıyla kuş tutsa çağırmazlar , yoksa çağrılmaması imkansız.

Salih Edip
20.04.2010, 19:08

ben hatırlamıyorum da aydınlatsana biraz , nasıl oynuyordu , kaç maçını izledin ?

Berk
20.04.2010, 19:09
Bana göre Umut kalan 4 haftada da 90 dakika sahada kalmalı.
Kendi kendini imha edişini izlemek zevkli oluyor.
İlk somut çentiği dün akşam attı ve şu saçma sapan ''iyi niyetli'' tezini kendi kendine çürütmüş oldu bu arkadaşımız.
Elde kaldı dillere destan koşuları ve bitmek tükenmek bilmeyen presleri.
Şans verilirse -ki verilmemesi gibi bir ihtimal yok- bu gereksiz özelliklerini de yitirip hem kendi sonunu hazırlar, hem de kendisi için yanıp tutuşanlara da belki biraz olsun gerçeği gösterebilir.
Yönetim de sezon sonu bu elemanı elden çıkarmazsa tası tarağı toplayıp gitsinler.

Bekir
20.04.2010, 19:09
Önce Umut Ankaragücünde iken yani 4 sene önce Kaç yaşında olduğunu sor bakalım ne cevap alıcaksın:)

Salih Edip
20.04.2010, 19:13
Önce Umut Ankaragücünde iken yani 4 sene önce Kaç yaşında olduğunu sor bakalım ne cevap alıcaksın:)

dur bi soruma cevap gelsin de , onu da sorarım gerek kalırsa :)

Emirhan Makul
20.04.2010, 19:17
Benim önerim birbirinizle atışmamanız , lakin umutu savunanlar , maç izlerken top umutun ayağına geldi mi gözlerini yumanlardan ibarettir.

Ayrıca Umut bulut bu forma için ter akıtoyormuş :)

Yani sanki diğer futbolularımızdan portakal suyu çıkıyor.

Kaan
20.04.2010, 19:20

Aynı soruyu 2 defa yazmışsın.

Kapak niteliğinde bir cevap verdiğini mi sanıyorsun da 2 defa yazma gereği duydun ? :D

Lig TV ne zaman yayınlamış ki Ankaragücü maçını izleyeceğim ?

Özetlerden, gollerden görüyordum Umut'u.

Bu arada sen izlemedin mi hatırlamıyor musun ? :cool:

10 yaşındaydım.

Futbolla ilgilenilmeye illa ki 14-15 yaşlarında mı başlanılacak ? :)

Öğrendin şimdi. Eee, ne oldu yani şimdi ? :)

Salih Edip
20.04.2010, 19:21
Benim önerim birbirinizle atışmamanız , lakin umutu savunanlar , maç izlerken top umutun ayağına geldi mi gözlerini yumanlardan ibarettir.

Ayrıca Umut bulut bu forma için ter akıtoyormuş :)

Yani sanki diğer futbolularımızdan portakal suyu çıkıyor.

renkdaş doğru diyorsun da , birisi kuyuya bir taş atıyor ondan sonra çıkar çıkarabilirsen. iyi oynuyormuş da bize gelmeden önce falan , hakkaten iyi oynamışsa anlat biz de bilelim diyorum ben de

ama cevap alamadım hala :rolleyes:

Salih Edip
20.04.2010, 19:23

Kapak niteliğinde bir cevap verdiğini mi sanıyorsun da 2 defa yazma gereği duydun ? :D

aynı soruyu iki defa yazmamın sebebi , sorumu görmezden gelip cevap vermemendi veya başka bir sebepten dolayı. umutu izlemedim diyorsun iyi oynadı diyorsun , bu kapak yeter sana.

bu arada ben izlemedim evet , hatırlamıyorum. ama iyi ya da kötü oynadığını da iddia etmiyorum bilip bilmeden konuşmuyorum gerçekmiş gibi . sen de öyle yapsan iyi edersin .

Tolga
20.04.2010, 19:23
evet evet öyledir Umutu Barcelonaya verelim bizde harcaniyo

Umut kaçırdıklarının 4te1'ini atabilseydi en azından o kapasitesi olsaydı bu sezon bizde değil Lyon'da Liverpool'da oynar ve Real'le Barça onun için kapışırdı =))

Bekir
20.04.2010, 19:25

10 yaşındaydım.

Futbolla ilgilenilmeye illa ki 14-15 yaşlarında mı başlanılacak ? :)

Öğrendin şimdi. Eee, ne oldu yani şimdi ? :)
Bir şey mi olması lazım??
10 yaşında izlediğin özetlerle Bu yazdıklarını anladıysan Baya yetenekliymişsin,Bu yeteneğini heba etme bence:)

Kaan
20.04.2010, 19:31
aynı soruyu iki defa yazmamın sebebi , sorumu görmezden gelip cevap vermemendi veya başka bir sebepten dolayı. umutu izlemedim diyorsun iyi oynadı diyorsun , bu kapak yeter sana.

bu arada ben izlemedim evet , hatırlamıyorum. ama iyi ya da kötü oynadığını da iddia etmiyorum bilip bilmeden konuşmuyorum gerçekmiş gibi . sen de öyle yapsan iyi edersin .

İzlemedim mi demişim ?

Baksan iyi edersin. :)

Bir şey mi olması lazım??
10 yaşında izlediğin özetlerle Bu yazdıklarını anladıysan Baya yetenekliymişsin,Bu yeteneğini heba etme bence:)

Teşekkürler.

Bu yaş konusunun gündeme getirilmesinden sıkıldım artık.

Akıl yaşı fazla olanda olmuyor maalesef. ;)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 19:33
Diğer Türk forvetlerle kıyaslama yaparsan sonuca kendin ulaşırsın zaten. :)

90 dakika yatıp ayağına top geldi mi oynayan Necati mi, Fenerbahçe'de ilk 11 oynayaman Semih mi, Vurduğu top rakip defans oyuncusuna çarpıp sadece tek golü olan Nihat mı ?

Beğenmediğin Nihat İspanya'da harikalar yarattı. Sen hatırlamazsın büyüklerine sor anlatırlar.

Semih'in oynadığı süre girdiği pozisyon ve attığı gol sayısına bak istersen.

Bu iki oyuncunun milli takıma verdiklerine de tabi ki. ;)

Salih Edip
20.04.2010, 19:34
İzlemedim mi demişim ?

Baksan iyi edersin. :)

özet izleyerek iyi oynadığına karar verdin yani özet izlemeyi yeterli görüyorsun değerlendirme yapmak için.hem de 10 yaşındayken izlediğin özetleri ...

Kaan
20.04.2010, 19:41
Beğenmediğin Nihat İspanya'da harikalar yarattı. Sen hatırlamazsın büyüklerine sor anlatırlar.

Semih'in oynadığı süre girdiği pozisyon ve attığı gol sayısına bak istersen.

Bu iki oyuncunun milli takıma verdiklerine de tabi ki. ;)

Ben de derim ki Umut Ankaragücü'nde harikalar yarattı. Karşı çıkmazsanız o zaman. ;)

Bir de Milli Takım'da sadece 1 forvet mi bulunmalı. Bence en az 3-4 forvet bulunmalı. :rolleyes:

Ve Umut'un milli takıma seçilmeyişini haklı olarak gösterirseniz, bu iş Fatih Terim'i korumaya kadar gider. :)

---

Bugünlük yeter bu kadar sanırım. İyi akşamlar..

Halit Akyüz
20.04.2010, 19:47
İspanya'da harikalar yaratmakla Ankaragücünde harikalar yaratmak :)

yaranozlu
20.04.2010, 19:49
maçtan sonra umutla ilgili yazılanları okudum, gerçekten bu sayfalarda çok komik yazılar var. Beni güldürmeyi sağlayan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yanlış anlama olmasın, hakkaten baya güldüm. insanlar sinirden çok komik şeyler yazmış. Bir de Umutu savunarak güldürenler var, onları ayrı tutuyorum :)

ÖmerFarukYılmaz
20.04.2010, 19:58
Beyler inatla olmaz bu işler...

İnadına da olmaz..Bu sayfada ben dahil onlarca kişinin Umut hakkında yaptığı yorumların zaman zaman değiştiğini görürsünüz.Bu demek değil ki her maça göre yorum yapıyoruz.İlk önce genel görüşümüzden , gün geneline inmemiz daha iyi olur.

Bu arada kendi şahsi fikrim Umut'un artık katlanılacak bir yanı kalmadığıdır..Zira senelerce beklediki,Olmadı olmuyor.

Kaan
20.04.2010, 20:00
İspanya'da harikalar yaratmakla Ankaragücünde harikalar yaratmak :)

Bana göre İspanya'nın köklü klüplerinden birinde harikalar yaratmak, Türkiye'nin sıradan klüplerinden birinde harikalar yaratmak'tan zor değil. :)

Neden işinize geldiğine cevap veriyorsunuz ki ?

Umut Milli Takım'da oynar mı oynayamaz mı ?

Oynar, hem de rahatlıkla oynar. ;)

Kaan
20.04.2010, 20:01
Beyler inatla olmaz bu işler...

İnadına da olmaz..Bu sayfada ben dahil onlarca kişinin Umut hakkında yaptığı yorumların zaman zaman değiştiğini görürsünüz.Bu demek değil ki her maça göre yorum yapıyoruz.İlk önce genel görüşümüzden , gün geneline inmemiz daha iyi olur.

Bu arada kendi şahsi fikrim Umut'un artık katlanılacak bir yanı kalmadığıdır..Zira senelerce beklediki,Olmadı olmuyor.

1-2 sene senin kitabında senelercede midir Ömer abi ?

Salih Edip
20.04.2010, 20:03
4EVERTS kardeş , ankaragücünde nasıl bir harikalar yaratmış ki ?

ESER
20.04.2010, 20:03
Bana göre İspanya'nın köklü klüplerinden birinde harikalar yaratmak, Türkiye'nin sıradan klüplerinden birinde harikalar yaratmak'tan zor değil. :)

umut bu milli takimda oynar ama yerli forvet kisirligi oldugu icin oynar.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:04
Ben de derim ki Umut Ankaragücü'nde harikalar yarattı. Karşı çıkmazsanız o zaman. ;)

Bir de Milli Takım'da sadece 1 forvet mi bulunmalı. Bence en az 3-4 forvet bulunmalı. :rolleyes:

Ve Umut'un milli takıma seçilmeyişini haklı olarak gösterirseniz, bu iş Fatih Terim'i korumaya kadar gider. :)

---

Bugünlük yeter bu kadar sanırım. İyi akşamlar..

Kendi söylediklerine kendin inanabiliyor musun ?

Kaç tane Türk oyuncu İspanya'da harikalar yaratabilmiş ?

Ben sana Ankaragücü gibi sıradan takımlarla başarılı olmuş onlarca futbolcu sayabilirim.

Dikkat edersen İspanya ve Ankaragücü ;)

Niye Fatih Terim'i korumaya kadar gitsin. Fatih'i çağırmıyor diye mi ? Fatih'i çağırdığı zamanda oldu ;)

Umut 28 yaşına kadar kaç sefer milli takıma seçilmiş ?

hamucera
20.04.2010, 20:06
arkadaşlar sakin olalım biraz,

şimdi Umut'u eleştirme vaktidir ne dersem yeridir modunda olanlar da biraz sakin olsun, savunayım da ne olursa olsun diyenler de,

Umut bu maçta iyi oynamış kötü oynamasının bir önemi yok, çünkü yapması gereken takımının galip gelmesini sağlamaktı, ama Umut özllikle bu maçta kendi gol atarak takımın galip gelmesini isteyerek büyük bir bencillik yaptı, savunulacak çok bir yanı yok,

Umut özellikle 2 pozisyonda pas verse Teo'ya atsa Teo golü oynadığı oyunu da eledik mi yanına maçın kahramanı olurdu, ama o bunu yapmayarak yaptığı olumlu hareketlerinde tamamını attı kenara,

Umut kötü işler yaptı, çok kötü işler yaptı, ama bunu fırsata çevirmek te ne kadar mantıklı, hepimiz Trabzonspor başarısı istiyorsak biraz daha sakin olmalıyız, bu maçtan sonra özellikle her sayfada 2-3 mesaj atanlar 2010 yılının ilk zamanlarında neden bu başlıkta iyi yazılarını sadece 2-3 mesajla sınırlı tuttu, bunu da düşünüyorum,

sakin olup sezon sonunu beklemeliyiz, burada ne kadar yazılar yazılsa da Şenol Güneş şu an için en hazır Umut'u görüyor, bende isterim yedek soyunsun maça ama maç sonu da yaptığı açıklamalardan Umut'u tercih edeceği anlaşılıyor,

önümüzde çok önemli bir kupa maçı var, bu maçta da Umut oynayacaktır kesin, 27 yıldır kupa alamayan fenere bu kupayı vermemeyi bizler gibi herkes istiyor, bizim için kimin ne istediği önemli değil ama avrupaya gidecek olmamız garanti olsa da bu kupayı almamız gerektiğini de düşünerek biraz daha sakin olmamızı istemek çok mu adaletsiz olur

yaranozlu
20.04.2010, 20:06

alkollü olduğunu düşünerekten çok ciddiye almıyorum. aksi taktirde bu yazdıklarından dolayı içeri atarlar seni :) milli takım falan, yaşını küçültüp u12de heralde ki o da zor!!!

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:07

Aptal mı bu Avrupa takımları Umut'u kadrolarına katmıyorlar ? Madem bu kadar iyi futbolcu neden almıyorlar ? Alsınlar Umut harikalar yaratsın oralarda. Bizde harikalar yarattı ya birazda Avrupa'da yaratsın.

Görende Umut için herkes sıraya girmiş biz 10m euro istiyoruz sanacak.

Uğur Demircioğlu
20.04.2010, 20:07
Umut 10 sene daha top oynasa da biz de ya da daha büyük bir kulüpte üstüne bir şey katamaz. Yetenek yok ne yazık ki.Çabalıyor diyorduk iyi niyetli diyorduk.Egosu onların da önüne geçti.Bana kalırsa Trabzonsporda da işi kalmadı.Hiç tartışma yaratmadan sezon sonunda gönderilmeli.

Yunus Emre SEYHAN
20.04.2010, 20:08
4EVERTS kardeş , ankaragücünde nasıl bir harikalar yaratmış ki ?
Ankaragücü'nde 2 sezonda ligde toplam 25 gol atmış.. (bir sezon 9 gol diğer sezon 16 gol) Heralde buna harikalar yaratmak diyor :)

Ankaragücü'nden aldığımız Agustine ve Cafer'de bu rakamlara ulaşmıştı.

Böyle vasat takımlarda Okan,Zafer Biryol, Gökhan Ünal,Makakula vs vs.. bunların en az 2 katını yapmış oyuncular :)

ÖmerFarukYılmaz
20.04.2010, 20:09
1-2 sene senin kitabında senelercede midir Ömer abi ?

4 sene oldu,2006 geldi..

Uğur Demircioğlu
20.04.2010, 20:09
Aptal mı bu Avrupa takımları Umut'u kadrolarına katmıyorlar ? Madem bu kadar iyi futbolcu neden almıyorlar ? Alsınlar Umut harikalar yaratsın oralarda. Bizde harikalar yarattı ya birazda Avrupa'da yaratsın.

Görende Umut için herkes sıraya girmiş biz 10m euro istiyoruz sanacak.

Sezon sonunda rusyaya bir kakalasak ne güzel olurdu...

Salih Edip
20.04.2010, 20:10
Ankaragücü'nde 2 sezonda ligde toplam 25 gol atmış.. Heralde buna harikalar yaratmak diyor :)

Ankaragücü'nden aldığımız Agustine ve Cafer'de bu rakamlara ulaşmıştı.

Böyle vasat takımlarda Okan,Zafer Biryol, Gökhan Ünal,Makakula vs vs.. bunların en az 2 katını yapmış oyuncular :)

cidden iyi bir sayıda gole ulaştığını biliyordum da ben 1 sezonda 17-20 gol atmış diye duyduydum sanki veya öyle mi tahmin ediyorum bilmiyorum. ama hakkaten 2 sezonda 25 gol attıysa harikalar yarattı demek çok yanlış bir bilgi olsa gerek.

Kaan

O zaman önce Türk Futbolu'nu sorgulamak lazım.

Mesajımı anlayabilen biri olduğu için mutluyum.

Diğer herkes mesajı başka yerlerden anlama çabasında.. O yüzden cevap verme gereksinimi duymuyorum. :)

lazkopatfaroz
hamucera ;

Sana 1 soru ama tüm samimiyetinle cevap vermeni istiyorum.

Dün hakem Kasımpaşa'nın penaltısını verseydı ve gol olsaydı maç 1-1 bitseydi kim suçlu olurdu ?

Penaltıya sebebiyet veren Engin mi ? 5 tane gol pozisyonu harcayan Umut mu ?

yaranozlu
20.04.2010, 20:11
şenol hoca maçtan sonra şöyle bir konuşma yaptı. spiker son dk enteresan gol oldu falan dedi, şenol hoca da onu bile zor attık dedi. ne demek istediğini ben çok iyi anladım, Umut orda bile hem pas atmadı hem de daha zor tarafa vurdu. kendine göre sol tarafa vursa bomboş, gitti adamın daha çok savunduğu sağ tarafa vurdu. Bariz bir şekilde Umutun futbol zekası yok, belki de sıkıldı, oynamak istemiyor Trabzonda. Yoksa başka izahı yok, bir insan isteyerek bile bu kadar kötü oynayamaz. Umut Trabzonspor tarihine SKANDAL olarak geçecek benim gözümde. (Bu arada ilk iki senesinde ben Umutu beğenirdim, görüşlerim son iki sene içindir.)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:14

Süper ligde sedece Umut kalsa yine onu milli takıma almam.
Bu resmen genç oyunculara haksızlıktır.

1. ligden yetenekli genç oyuncuları alır oynatırım. En azından kendilerini geliştirme fırsatı olur, gelişim gösterirler.

Kaan
20.04.2010, 20:15
Süper ligde sedece Umut kalsa yine onu milli takıma almam.
Bu resmen genç oyunculara haksızlıktır.

1. ligden yetenekli genç oyuncuları alır oynatırım. En azından kendilerini geliştirme fırsatı olur, gelişim gösterirler.

Nihat'ı almak neden genç oyunculara haksızlık olmuyor ? :cool:

hamucera
20.04.2010, 20:16
hamucera ;

Sana 1 soru ama tüm samimiyetinle cevap vermeni istiyorum.

Dün hakem Kasımpaşa'nın penaltısını verseydı ve gol olsaydı maç 1-1 bitseydi kim suçlu olurdu ?

Penaltıya sebebiyet veren Engin mi ? 5 tane gol pozisyonu harcayan Umut mu ?

sana tüm samimiyetimle cevap veriyorum,

dün o pozisyon gol olsaydı kimin suçlu olduğuna bakmıyorum, dün Umut'un savunulacak yanı olmadığını söylüyorum,

bu sayfalarda belki de en çok benim mesajım var, büyük çoğunluğu savunmaya yöneliktir, dünkü maç için savunulacak yönü yoktur,

dün golü Egemen değil, Umut veya Teo atması gerekirdi, hadi Umut kafa toplarında iyi değil, Teo'nun izlediğimiz videolarında harika kafa golleri var, ama yok arkadaş, bize gelene ne oluyorsa onu da anlamış değilim.

maçı kazansak ta Umut suçludur, (asıl sorunun cevabı sanırım bu)

ama artık sakin olup bir birimizi kırmak yerine biraz olsun başka başlıklara yönelsek, kitap kampanyası başlığına, organizasyonlar başlığına,

Umut'u savunanlar da, eleştirenler de biraz daha sakin olup en azından kupa maçına kadar ortamı germeden, her sayfaya 5-6 mesaj yazmadan geçirelim günlerimizi

Halit Akyüz
20.04.2010, 20:16

Umut Milli takımda hayatta oynayamaz.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:17
Nihat'ı almak neden genç oyunculara haksızlık olmuyor ? :cool:

Nihat 1-2 senedir başarılı değil diye kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez.

Onun tecrübesi, kalitesi var. Umut'un neyi var ? Egoistliği var doğru ya unuttum onu.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:19
Umut'un bize verdiği sinir krizi 2 günde geçecek şey değil.

Hakan Karadirek
20.04.2010, 20:21
Umut bu ligin acik ara en kotu forveti arkadas , ne bizde nede milli takimda yeri yok !

miaksoy
20.04.2010, 20:22
Umut acayip bi adam . iddia ediyorum bu ligde onun kadar cok pozisyona girebilen baska bir forvet yok ama son vuruslardaki beceri konusunda da oldukca gerilerde. Trabzonsporun pozisyon zenginligine katkisi inkar edilemez. Ama bu pozisyonlar gole donusmedigi surece bir ise yaramiyor maalesef.

mashal61
20.04.2010, 20:22
Sakin olalım. Umut bu takımın 1. forveti olamaz. Ben yabancı bir forvet alınacağına inanıyorum. Umut da 3. forvet olur. Eğer böyle olmazsa da tepkimizi yönetime gösterelim. Çünkü Umut'un kapasitesi bu kadar.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:23
Umut acayip bi adam . iddia ediyorum bu ligde onun kadar cok pozisyona girebilen baska bir forvet yok ama son vuruslardaki beceri konusunda da oldukca gerilerde. Trabzonsporun pozisyon zenginligine katkisi inkar edilemez. Ama bu pozisyonlar gole donusmedigi surece bir ise yaramiyor maalesef.

Gökhan vardı geçen sene.

Kaan
20.04.2010, 20:27
Nihat 1-2 senedir başarılı değil diye kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez.

Onun tecrübesi, kalitesi var. Umut'un neyi var ? Egoistliği var doğru ya unuttum onu.

Umut farklı mı ? :)

Bu arada egoist konusuna gelirsek, Yunus Emre Sel çok güzel özetlemiş. :)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 20:31
Umut farklı mı ? :)

Bu arada egoist konusuna gelirsek, Yunus Emre Sel çok güzel özetlemiş. :)

Nihat ile Umut'u kıyaslamak inan bana kendine ihanet etmektir.

Umut 1-2 senedir değil 4 senedir başarısız. Ondan öncede sıradan oyuncuydu şuanda sıradan oyuncu.

Nihat 1-2 senedir başarısız. Az önce söylediğim gibi Nihat'ın başarılı olduğu dönemi sen bilmezsin büyüklerinden birine sor anlatsınlar sana.

hamit008
20.04.2010, 20:36
ayrica...

bu saaten sonra umut gol atmiş beni ilgilendirmiyor kayseri ve besiktas maclarinda o golleri atsaydi simdi şampiyonluk potasindaydik, hemde dim dik

ki o besiktas ve kayseri maclarinda tamamen galibiyeti hak etmişdik, sadece forvetlerin beceriksizligi yüzünden kazanamadik

Ahmet Kuru
20.04.2010, 20:44

NEYİN SABRI BU ?

kardeşim,
Umut Bulut bu kapasiteyle ve bu verimlilikle bu takımda 4 senedir top oynuyorsa, camia olarak sabır gösterilmiş demektir...
Sen şimdi hangi mantığa dayanarak körü körüne savunuyorsun bilmiyorum,pek de ilgilenmiyorum...Görünen köye klavuz istemeyuk biz...
Süper ligde yıllarca oynayıp,teknik kapasitesi çok çok sınırlı olan,son vuruşları çok çok sınırlı olan sadece ve sadece azmi ve hırsı ile buralara gelen ve bu iki özelliğin kaymağını yiyen bir oyuncudan bahsediyoruz...

Geçen sezonda böyleydi,ondan önceki sezonda şimdide...
Her zaman en fazla pozisyona giren biziz,nedense en az golü atan yine biziz..
Yanu körü körüne savunduğun adam geçen sezon Ersun Hoca'nın başını yiyenlerin en başında bayrak taşıyanı...
Geçen sezon ve bu sezon girmiş oldukları pozisyonların yarına giren Baros gol kralı oldu...

Bazı gerçekler vardır ki ne kadar savunmaya çalışırsan çalış gizlenmez...

Şuan için de tek gerçek var ki;
''Umut Bulut bu takım için yeterli değildir,istemiyorsa satılmasın iyi bir yedek belki olabilir''....

Çakıroğlu İhsan
20.04.2010, 20:45

Ne kadar çok güldüm anlatamam asjfasd :D:DDd

Ne kadar güzel savunuyorsunuz bravo sizlere.Her halde günün birinde 7. lig şampiyonluğu için çıktığımız lig maçında kaleci ile karşı karşıya gol atamayınca anlayacaksınız sizde bu adamın halini.
Ama gel gör ki o günlerin bile bu adam forvette olduğu sürece gelme ihtimali yok.

Kaan
20.04.2010, 20:45
Nihat ile Umut'u kıyaslamak inan bana kendine ihanet etmektir.

Umut 1-2 senedir değil 4 senedir başarısız. Ondan öncede sıradan oyuncuydu şuanda sıradan oyuncu.

Nihat 1-2 senedir başarısız. Az önce söylediğim gibi Nihat'ın başarılı olduğu dönemi sen bilmezsin büyüklerinden birine sor anlatsınlar sana.

Real Sociedad'dayken çok maçını izledim abi. Villareal'dayken fazla izlemedim.

Beşiktaş'tayken (önceki Beşiktaş dönemi) hiç izlemedim.

Kaan
20.04.2010, 20:46
Ne kadar çok güldüm anlatamam asjfasd :D:DDd

Ne kadar güzel savunuyorsunuz bravo sizlere.Her halde günün birinde 7. lig şampiyonluğu için çıktığımız lig maçında kaleci ile karşı karşıya gol atamayınca anlayacaksınız sizde bu adamın halini.
Ama gel gör ki o günlerin bile bu adam forvette olduğu sürece gelme ihtimali yok.

İyi ki teknik direktör değilsin. :)

Çakıroğlu İhsan
20.04.2010, 20:49
İyi ki teknik direktör değilsin. :)

Merak etme tek pozisyonla değerlendirmiyorum ben bu adamı 5 senedir takip ediyorum.Bize gelmeden önceki sezon dahil anlayacağın.O yüzden sen keyfine bak KUUL takılmalarına devam et.

ts2861
20.04.2010, 20:58
İnşallah fener maçına Umut olmadan çıkarız da o maçın sonunda ben burdakilerle görüşürüm.Bakım Umut'lu mu Umut'suz mu?

OZDEN61
20.04.2010, 21:04
Kardeşim, Tamamen katılıyorum. Bu dediğini anlamayan, ve inadına umut diyen zeka özürlü yaratıklar! İnsan demiyorum! Yaratıklar var bu forumda!
Bir kere de doğruya doğru deyin be!
İnadınaymış, inadı git de babana yap! Belki evlendirir seni!

terbiyesizlik yapma, laflarına dikkat et. aynı şeye gönül verdiğin insanlara hakaret etme. gerçi insanın ettiği laflar kendini de gösterirmiş...

lazkopatfaroz
20.04.2010, 21:06
İnşallah fener maçına Umut olmadan çıkarız da o maçın sonunda ben burdakilerle görüşürüm.Bakım Umut'lu mu Umut'suz mu?

Diyelim ki Umut oynamadı ve kaybettik ne olacak ?

Ben nice maç hatırlıyorum Umut yüzünden kazanamadık.

Mesela Geçen sene 0-0 biten Fb maçı. Fazla uzağa gitmedim ;)

FC-ST-PAULI-61
20.04.2010, 21:13
Umut ve Milli takim? Tamam ozaman bende Milli takim da oynarim

ts2861
20.04.2010, 21:19
Diyelim ki Umut oynamadı ve kaybettik ne olacak ?

Ben nice maç hatırlıyorum Umut yüzünden kazanamadık.

Mesela Geçen sene 0-0 biten Fb maçı. Fazla uzağa gitmedim ;)

Ben maçı kazanıp veya kaybetmek bakımından demedim.İleri hatta yaşayacağımız sıkıntılar açısından söyledim.Yoksa yine savunmadan biri çıkar gol atar alırız maçı.;)

lazkopatfaroz
20.04.2010, 21:25
Ben maçı kazanıp veya kaybetmek bakımından demedim.İleri hatta yaşayacağımız sıkıntılar açısından söyledim.Yoksa yine savunmadan biri çıkar gol atar alırız maçı.;)

Umut olduğunda ileri hatta sıkıntımız yok mu ?

hamit008
20.04.2010, 21:27
ayrica umutun fizik yapisi iyi diyenler var ? cok gülüyorum, yahu tamam boy var ama fizigi güclü dersen, biraz iri yapili birisi sanarsin ama Umut zayif ince birsey, ikili mücadelerde rakip ona dokunsa hemen yere düser

playa
20.04.2010, 21:32
Umut suz bi maça çıksak emin olun en az 3-4 gol ortalamasıyla oynarız . Adam resmen karşı takımdan oynuyor

ts2861
20.04.2010, 21:35
ayrica umutun fizik yapisi iyi diyenler var ? cok gülüyorum, yahu tamam boy var ama fizigi güclü dersen, biraz iri yapili birisi sanarsin ama Umut zayif ince birsey, ikili mücadelerde rakip ona dokunsa hemen yere düser

zayıf ama güçlü.Bir daha Umut'u seyrederken daha dikkatli seyret.;)

ts2861
20.04.2010, 21:38
Umut varken pozisyona girip gol kaçırıyorsun ayrıca rakip takım defanstan rahat top çıkaramıyor.Umut olmadan rakip takımın defansını kim o kadar rahatsız edecek,ileri de basacak,koşacak?

hamucera
20.04.2010, 21:38
Kardeşim, Tamamen katılıyorum. Bu dediğini anlamayan, ve inadına umut diyen zeka özürlü yaratıklar! İnsan demiyorum! Yaratıklar var bu forumda!
Bir kere de doğruya doğru deyin be!
İnadınaymış, inadı git de babana yap! Belki evlendirir seni!

terbiyesiz ahlaksız herif,

sen Umut için eleştir yaparken sana kimse beyin özürlü dedi mi, kalkıp insanların hakkında böyle konuşuyorsun,

doğruya doğru dedikçe insanlar daha bi gaza geliyor, her sayfada aynı kişiler 4-5 tane mesajları var

Umut için iyi şeyler yazan futbol fakiri, Trabzonspor düşmanı oluyor da kendi oyuncusuna ana avrat küfreden, el kol hareketi çeken, hayatında bir defa olsun destek vermeyenler çok büyük Trabzonspor taraftarı oluyor,

ayıp ayıp, şurada bir top yüzünden insanlara denilmeyen kelimeler kalmadı, yazıklar olsun

playa
20.04.2010, 21:44
Umut topçu felan değil kimse kusura bakmasın Umut kadar beceriksiz kabiliyetsiz oyuncu hayatımda görmedim.Umut bu takımda kalıdığı sürece biz şampiyon felan olamayız türkiye kupasınıda kaldıramayız bu kadar bencil gol kaçıran adamın ne işi var trabzonda koşuyo diyolar adam ilk 5 giremiyo nasıl koşma ben koşma felan istemiyorum bulduğunu atsın adam 10 gol pozisyonunda 1 tane atıyo

Kader KORELİ
20.04.2010, 21:46
doğruya doğru dedikçe insanlar daha bi gaza geliyor, her sayfada aynı kişiler 4-5 tane mesajları var

Sen kendin bu baslikda ne kadar yazdiginin farkinda degilsin galiba. Ne zaman bu basliga girsem hep senin yazdigin mesajlar cikiyor karsima, hepde ayni seyleri söyleyip duruyorsun.. :rolleyes:

Emre GÜRDAL
20.04.2010, 21:48
2 günde yazılanlara bakıyorumda umut sen çok büyük insanmısın gercekten baksana herkez seni eleştiriiryo :D

hos_cocuk61
20.04.2010, 21:48
Umut Bulut başlığındaki, Umut Bulut melekleri son zamanlarda çok komik olmaya başladılar. Sırf Umut'u savunmak için Umut'tan kat be kat yetenekkli oyunculara bile saldırıya geçtiler.

Yakında bu başlıkta Umut'u savunmak uğruna Messi'ye bile saldıranları görürsek şaşırmıyalım.

Buradanda anlıyoruzki amaç Umut'un Trabzon için yeterli olup olmadıgını görmek değil; amaç yetersizde olsa Umut'u savunmak.

O amaç uğruna meleklerin gözü öylesine karardıki kimseyi görmez oldular.

Olay bundan ibaret.

Yakın zamanda fıkra, masal tadında... Umut Bulut meleklerinin yorumlarını görüceğiz.

Fatih YAZICI
20.04.2010, 21:49
Umut, bu takımın golcüsü benim arkadaş ben atamıyorsam kimse atmasın dedi. Bu kadar basit.
Yalnız, Şenol Güneş'in onu çıkartmamakla iyi ettiğini düşünüyorum.
Tribünler "Umut,dışarı !" diye bağırdılar, eğer çıkartılsaydı tamamen sıfıra düşecekti. Kötü olacaktı.
Ama Şenol Güneş'in gözünde kredisinin bittiğini hissettim.

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 21:54
umut bütün şanslarını kullandı .artık bencilliğede başladı...

Muhammed
20.04.2010, 21:59
Umarım yönetim sözleşmesini yenilemez ve umarım dünki rezaleti bir daha izlemeyiz.

Kader KORELİ
20.04.2010, 21:59
2 günde yazılanlara bakıyorumda umut sen çok büyük insanmısın gercekten baksana herkez seni eleştiriiryo :D

Büyük olan Trabzonspor ve camiasi, ve gercek suki böyle büyük bir kulüpte Umut Bulut gibi becereksiz adamlarin yeri yok! Tepkiler ve elestiriler bu yüzden. Tabiiki takimina deger verenler anlar bunu, takimini kücük görenler ise bu kadar elestirmez, "ne varki?" derler.

Emre GÜRDAL
20.04.2010, 22:01
Büyük olan Trabzonspor ve camiasi, ve gercek suki böyle büyük bir kulüpte Umut Bulut gibi becereksiz adamlarin yeri yok! Tepkiler ve elestiriler bu yüzden. Tabiiki takimina deger verenler anlar bunu, takimini kücük görenler ise bu kadar elestirmez, "ne varki?" derler.

bende laf olsun diye yazdım zaten merak etmeyin kimin büyük kimin küçük oldugunu ben çok iyi biliorum umut gelip gecici ama bordomavi forma herzman kalıcı...

Cafer KILIÇSOY
20.04.2010, 22:04
2 metre yanında ve bomboş pozisyondaki arkadaşını görmek yerine topu bencilce kaleciye nişanlayan adam varsın nere istiyorsa oraya gitsin !! Akşamki pozisyonu ömrüm boyunca unutmayacağım !!

Bugüne kadar hep Umut'u savundum nedenine bende anlam veremeden. Ama yeter yaa. boğazımıza kadar geldi. Bencillik olur da bu kadarına pes doğrusu.

Umut eğer bu satırları okuyorsan ''Yazıklar olsun sana'' diyorum. Sana verdiğimiz desteğin karşılığı böyle mi olacaktı !!

fırtına_08
20.04.2010, 22:11
lütfen artık umut bulut bu takımdan gitsin...
bencil bi okadar yeteneksiz.futboldan anlamayan.halı saha maçlarında bile oynayamayacak bir kişi.bu adam uganda 4. liginde takım kaptanı olsa normal.Ama anlı şanlı Tabzonumuzu artık kurtarın ya.Ünal nere umut nere hami nere umut nere ya bu adamı bir eski yıldızlarımızla kıyaslayın.ben bu takımda bu kadar yeteneksiz bencil bir kaptan daha görmedim...yeter ya

oguzhann
20.04.2010, 22:44
lütfen artık umut bulut bu takımdan gitsin...
bencil bi okadar yeteneksiz.futboldan anlamayan.halı saha maçlarında bile oynayamayacak bir kişi.bu adam uganda 4. liginde takım kaptanı olsa normal.Ama anlı şanlı Tabzonumuzu artık kurtarın ya.Ünal nere umut nere hami nere umut nere ya bu adamı bir eski yıldızlarımızla kıyaslayın.ben bu takımda bu kadar yeteneksiz bencil bir kaptan daha görmedim...yeter ya
:alkış::alkış::alkış: ayakta alkışlıyorum(!) pes,gerçekten pes.uganda 4. ligiymiş,halısahaymış.eleştiriye eyvallah ama saçmalamak da olmaz.

FC-ST-PAULI-61
20.04.2010, 22:48
Umutu savunanlar ayip oluyor artik. Umut beceriksiz

Emrah KabuL
20.04.2010, 22:54
Umutu savunanlar ayip oluyor artik. Umut beceriksiz

1 Dk önce Teofilo süper forvet dedin, peşine buraya dönüp Umut beceriksiz dedin.. Hadi sadece Umut beceriksiz desen futboldan anlıyorsun diyecem ama Teofilo'ya süper demenle futbol bilgini ortaya koyuyorsun.

FC-ST-PAULI-61
20.04.2010, 22:56
1 Dk önce Teofilo süper forvet dedin, peşine buraya dönüp Umut beceriksiz dedin.. Hadi sadece Umut beceriksiz desen futboldan anlıyorsun diyecem ama Teofilo'ya süper demenle futbol bilgini ortaya koyuyorsun.
Teofilo daha yeni alisiyor Trabzona gelecek sezon en az 15 gol atacak var misin?

magicyattara
20.04.2010, 23:09
Umut varken pozisyona girip gol kaçırıyorsun ayrıca rakip takım defanstan rahat top çıkaramıyor.Umut olmadan rakip takımın defansını kim o kadar rahatsız edecek,ileri de basacak,koşacak?

Teofilo...ileride basar,rahatsız eder,koşar...
Üçü bir arada..çok fonksiyonlu..
:)

ibrahim_yattara
20.04.2010, 23:15
Teofilo daha yeni alisiyor Trabzona gelecek sezon en az 15 gol atacak var misin?

ben varım iddiaya

takımın şu anki dinamik basan besleyen, 3. bölgeye yerleşebilen ortasahasının önünde teofilo

her maçta umut gibi tek forvet olarak başlasın

süper lige 20, uefa + türkiye kupası 10

30 aşağı düşmeyeceğine iddiaya girerim :D 15 te kalırsa sen kazan..

Emrah KabuL
20.04.2010, 23:27

Hahaha..

Süper dediğin forvet seneye 15 gol atacak diye iddaalı bir yorum yapıyorsun da beceriksiz dediğin Umut'da her sezon 15 gol atmıyor mu ?

Umut'un 15 gol attığı yerde, süper Teofilo en az 30 atmalı.

FC-ST-PAULI-61
20.04.2010, 23:29
Hahaha..

Süper dediğin forvet seneye 15 gol atacak diye iddaalı bir yorum yapıyorsun da beceriksiz dediğin Umut'da her sezon 15 gol atmıyor mu ?

Umut 4 senedir 90 dakika oynuyor kocum Hasan Ücüncü bile atar okadar.Teo her Macta 90 dakika oynasin görürsün sen :ok

Cafer Bulur
20.04.2010, 23:35
Yine sac bas yoldurttu,bencillikleri de cabasiydi.

Baskan sadri sener bile umut a veryansin ediyorsa umut un oturup düsünmesi lazim.

Ayrica umut un bu takimin golcüsü olamayacagina bir kez daha shit olduk.

Emrah KabuL
20.04.2010, 23:35
Umut 4 senedir 90 dakika oynuyor kocum Hasan Ücüncü bile atar okadar.Teo her Macta 90 dakika oynasin görürsün sen :ok

Koçum ?

İyice zıvanadan çıktınız.

FC-ST-PAULI-61
20.04.2010, 23:38
ben varım iddiaya

takımın şu anki dinamik basan besleyen, 3. bölgeye yerleşebilen ortasahasının önünde teofilo

her maçta umut gibi tek forvet olarak başlasın

süper lige 20, uefa + türkiye kupası 10

30 aşağı düşmeyeceğine iddiaya girerim :D 15 te kalırsa sen kazan..
hahaha ben yokum ozaman:D

Armağan Dere
20.04.2010, 23:41
Komik olmayı bırak.

Biraz objektif davranmayı öğren.

Bak bakalım geçen yıl Umut'un attığı gollere..

Büyük bir kısmını Gökhan attırdı.

Ayrıca Umut'un attığı gol sayısı 14 , Gökhan'ın ise 16..

Gökhan'ın 3-4 topunun da direkten döndüğünü söyleyeyim.

Gökhan'ı savunmuyorum ama adamın hakkını yemeyin.

Gökhan'ı bitiren Umut'dur. Gökhan'ın Umut'a yaptığı asistlerin yarısını Umut, Gökhan'a yapsaydı şuan çok farklı şeyler olmuş olacaktı.

Şimdi bana Umut koşuyor, defansa yardım ediyor falan deme.

Bunu hiç düşünmemiştim...gerçekten Gökhan Ünal'ı yiyen Umut mudur?....Gökhan koşmuyordu vs ama daha rahat pozisyondaki arkadaşına pas atıyordu atabilme iç güdüsüne sahipti..ya bu maçı kaybetseydik ne yapacaktı Umut efendi merak ediyorum...Artık annesi mi dedi pas verme bencil oyna diye düşünmeye başladım...

Armağan Dere
20.04.2010, 23:42
Baskan sadri sener bile umut a veryansin ediyorsa umut un oturup düsünmesi lazim.

Umut'u sezon sonu gönderebilecek ve yerine adam gibi bir forvet alabilecek delikanlı Başkan arıyorum...Ne iş yapar bu transfer komitesi şimdiden aramaya başlasalarya

Cafer Bulur
20.04.2010, 23:48
Umut'u sezon sonu gönderebilecek ve yerine adam gibi bir forvet alabilecek delikanlı Başkan arıyorum...Ne iş yapar bu transfer komitesi şimdiden aramaya başlasalarya
Ben umut un takimda kalip kalmamasi konusunda ciddi sekilde kararsizim.

Kacirdiklari aklima gelince gitsin diyor,90.dakikada depar attigini hatirladikca kalsin diyorum.

lazkopatfaroz
20.04.2010, 23:56
Hahaha..

Umut'un bu sene attığı gol sayısı 11. Bence attığı golden ziyade takıma puan kazandırıcı kaç gol atmış ? Mesela dünkü attığı gol neye yarar ? Topu taça atsada oyun bitecek biz maçı kazanacaktık. Gençlerbirliği ve Sivas'a da son dakikada attığı goller var. Maç zaten bizim lehimizi Umut gol attı diye eksta puan vermediler.

Bence bu şekilde değerlendirin daha adaletli olur ;)

Armağan Dere
20.04.2010, 23:57
Ben umut un takimda kalip kalmamasi konusunda ciddi sekilde kararsizim.

Kacirdiklari aklima gelince gitsin diyor,90.dakikada depar attigini hatirladikca kalsin diyorum.

Sayın abim her maç öle boş kale ve boş defans yakalayamaz sanki her maçın 90.dk'sında böle oldu lütfen etmeyin bu adam Trabzonspor'u dinamitliyor takımın en hassas bölgelerinden birinde oynuyor (Forvet)...kaçırdıkları yüzünden kalecilerimizin ne hale düştüklerini hatırlayın..forvet dediğin jardel gibi olmalı hiçbişe olmasa bile yattığı yerden gol atacak..zaten iyi basan ortasahaya sahibiz...kaleyi hallettik ve forveti halledersek seneye bu takım tam anlamıyla Şampiyonluğa oynar...tekrar söylüyorum Umut bu takımda kalırsa en iyi 3.oluruz seneye geçen yıl ki gibi...

Egemen
21.04.2010, 00:01
Umut sen neymişsin arkadaş.. erseni, ömer rızayı, gökhanı yemişsin, şimdi de teofiloyu yiyormuşsun..

iyice saçmalamaya başladı millet.. tamam kindar olmanızı da anlarım da komplo teorileri üretmeye ne gerek var..

paranoyanın böylesine pes..

Cafer Bulur
21.04.2010, 00:01
Sayın abim her maç öle boş kale ve boş defans yakalayamaz sanki her maçın 90.dk'sında böle oldu lütfen etmeyin bu adam Trabzonspor'u dinamitliyor takımın en hassas bölgelerinden birinde oynuyor (Forvet)...kaçırdıkları yüzünden kalecilerimizin ne hale düştüklerini hatırlayın..forvet dediğin jardel gibi olmalı hiçbişe olmasa bile yattığı yerden gol atacak..zaten iyi basan ortasahaya sahibiz...kaleyi hallettik ve forveti halledersek seneye bu takım tam anlamıyla Şampiyonluğa oynar...tekrar söylüyorum Umut bu takımda kalırsa en iyi 3.oluruz seneye geçen yıl ki gibi...
Bir de su var,süper ligdeki bütün defans oyunculari kendisine karsi oynamasi zor olan forvetler icinde umut u ilk siralara koyuyorlar.

Buna ne diyecegiz peki?

crazyman_61
21.04.2010, 00:02
yakaladığı pozisyonların 3 de 1 ini atsa dünya gol kralı gibi bişey olurdu:)

İlker ToSun
21.04.2010, 00:04
umut un dün sahada yaptıkları futbolculuk hatalarının yanı sıra insani açıdan bir çok soru işarteine sebep olacak cinsten çirkinlikte hareket ve tutumlardı.

her ne kadar bunlar kabul edilemez şeyler olsa da, futbolcu olduğu için bambaşka psikolojiler yaşayabileceği için onun böyle yanlışlar yapmış olması belki bir derece anlaşılır olabilir

ancak

dün akşam umutun yaptığı hareketlerden çok daha büyük bir felaket daha yaşandı,

umut un bu hareketi adeta destek gördü (teknik adamın yaptıklarıyla bu sonuç ortaya çıktı).

o yüzden yapan kadar yaptırana da bakmak lazım.

dün akşam bir trabzonsporluya yakışmayacak hareketi yapan asıl şenol'dur.

ama tabii umut a laf söylemek biraz daha kolay olduğu için herkes dişini umuta geçiriyor.

gelip bu başlıkta umutun kişiliğine hakaret ediyor ama dönüp öbür tarafta sıra şenol a gelince de "hocam sen daha iyisini bilirsin ama oyuncu değişikliklerine dikkat et" diye neredeyse eleştirdiği için özür diliyor.

ama bu da bizlerin bir alışkanlığıdır, biz hep kiralık katillere söveriz, azmettiricilere hiç laf söyle(ye)meyiz.

FC-ST-PAULI-61
21.04.2010, 00:05
Bir de su var,süper ligdeki bütün defans oyunculari kendisine karsi oynamasi zor olan forvetler icinde umut u ilk siralara koyuyorlar.

Buna ne diyecegiz peki?
Kaleciler tam tersini söyler:D

Armağan Dere
21.04.2010, 00:06

Buna ne diyecegiz peki?

İroni yapıyorlar abi yiyormusunuz bu lafları...Lugano'da en teknik forvet Umut demişti(!)...Ben başka takımda defans olsam en rahat oynayacağım maçlar Trabzonspor maçlarıdır....Umut'u az aklı başında bir defans bitirir...

Cafer Bulur
21.04.2010, 00:08
Kaleciler tam tersini söyler:D
Umut rakip savunmalari yorayim derken kendisi de yoruluyor ve gol vuruslari yetersiz kaliyor.

Ayrica umutun son vurus hazinesi son derece kisitli,cogunda da bu sebepten golü yapamiyor.

Hem kendisini,hem rakip savunmalari hem de kendi taraftarini yoran bir forvet tipi iste.;)

Kardesh TR
21.04.2010, 00:12
İnadına Umut Bulut !!

hamucera
21.04.2010, 00:19

ama her sene 15 atıyor lig de,Türkiye kupası hariç

LaZ_KoPaT
21.04.2010, 00:21
bu kadar bencil bu kadar kendine musluman bu kadar karaktersiz bir insan olamaz ya insan bu kadar mi korkar formasini kaptirmaktan madem bu kadar korkuyorsun o zaman sen iyi bir futbolcu degilsin iyi bir futbolcu olsan gol ile asistin ayni degeri tasidiginin farkina varirdin. sen atinca bize ekstradan puan gelmiyor umut ya kendine gel yada defol git

miaksoy
21.04.2010, 00:30
2 net pozisyonda Teo'ya pas vermemesini ben de kabul edemiyorum. Ama son dakikada 80 metre deparla attigi goldeki tercihi dogruydu, zira Colman ofsayt pozisyonundaydi.

hay1699
21.04.2010, 00:37
umut tam bizim takimin oyuncusu...arefeyi gosterip bayram yaptirmayan bir takimin...

SEDAT
21.04.2010, 01:36
- Kendini İyice ronaldinho zannetmeye başladı...

- Ya etrafımda o kadar İnsan var erkesin tek söylediği şey var....
" Siz Golcüsüz Oynuyorsunuz..Umut forvetse bende Roanldoyum " ..

-Pekte haksız sayılmazlar...

Egemen
21.04.2010, 01:43
- Kendini İyice ronaldinho zannetmeye başladı...

- Ya etrafımda o kadar İnsan var erkesin tek söylediği şey var....
" Siz Golcüsüz Oynuyorsunuz..Umut forvetse bende Roanldoyum " ..

-Pekte haksız sayılmazlar...

hangi takım taraftarı onlar? kendi golcüleri varmıymış?

baros dışında golcüsü olan başka büyük takım var mı bu ligde?

SEDAT
21.04.2010, 01:44
hangi takım taraftarı onlar? kendi golcüleri varmıymış?

baros dışında golcüsü olan başka büyük takım var mı bu ligde?

- Onlar zaten kendi adamlarını övmüyorlar..

- Trabzonspor konuşulduğunda söylenenler bunlar..

Egemen
21.04.2010, 01:47
- Onlar zaten kendi adamlarını övmüyorlar..

- Trabzonspor konuşulduğunda söylenenler bunlar..

doğrudur.. forvet pozisyonunda etkili adamımız yok.. daha doğrusu golcümüz yok.. alınana kadar Umuta mecburuz..

SEDAT
21.04.2010, 01:52
- Öyle mecburuz gibi aslında umutun yırtıclığı hırsına diyecek bişey yokta..

- Golcülük demek son vuruş demek işte sıkıntıda burda zaten..

Egemen
21.04.2010, 01:55
sezon başı alsaydılar tekkeyi inan çok başka şeyler konuşuyor olurduk..

yönetim beceriksiz.. Umut'a hiç suç bulmuyorum..

kasımpaşa maçındaki bencilliği de stresten ibaret..

Barış Bağcıoğlu
21.04.2010, 01:59
sezon başı alsaydılar tekkeyi inan çok başka şeyler konuşuyor olurduk..

yönetim beceriksiz.. Umut'a hiç suç bulmuyorum..

Buna katılabilirim 4 maçtır gol atamadığı için strese girdi
Şunu söyleyeyim eğer ilk pozisyonda pası vermiş olsa ve trabzon öne geçse umut daha fazla gol atma şansına sahip olurdu.

Egemen
21.04.2010, 02:07
Buna katılabilirim 4 maçtır gol atamadığı için strese girdi
Şunu söyleyeyim eğer ilk pozisyonda pası vermiş olsa ve trabzon öne geçse umut daha fazla gol atma şansına sahip olurdu.

Umutun pasör olmadığını biliyoruz zaten.. futbol bilgisinde eksikler vardır..

teknik yönü eksiktir, şut çekmeyi bilmez, kafa golü atamaz falan her şeyi anlayabilirim.. bu eksiklerin Umutu vicdansız biri yaptığını düşünmüyorum..

ama yıllardır her maç yırtınan Umut'u bir kalemde silip, daha ne olduğunu bilmediğimiz bir adamı baş tacı etmek haksızlık gibi geliyor bana..

seneye umut kadroda yer almazsa ak koyun kara koyun çıkar ortaya..

SEDAT
21.04.2010, 02:08
- İşte bu takıma gökedniz fatih tekke şarttı..

- Tekkeyi almamak çok büyük bi hayadı gerçekten...

Armağan Dere
21.04.2010, 02:09

Bu cümleye katılmıyorum neyin stresi 5 sene en az 100 maç o sahada oynadı..formayı kaptırma ve sezon sonu kovulma stresi olabilir haklısın..Ama o kadar basiretsiz yönetim varki bir delikanlı çıkıp da Umut'u kovamıyor bu takımdan

Egemen
21.04.2010, 02:14
Bu cümleye katılmıyorum neyin stresi 5 sene en az 100 maç o sahada oynadı..formayı kaptırma ve sezon sonu kovulma stresi olabilir haklısın..Ama o kadar basiretsiz yönetim varki bir delikanlı çıkıp da Umut'u kovamıyor bu takımdan

Umutun gitmesini ben de çok istiyorum..
ama kovulsun demiyorum..

hak etmiyoruz formasını terleten oyuncuları..

parasını alıp yatanları daha çok seviyoruz ;)

Armağan Dere
21.04.2010, 02:32
Umutun gitmesini ben de çok istiyorum..
ama kovulsun demiyorum..

hak etmiyoruz formasını terleten oyuncuları..

parasını alıp yatanları daha çok seviyoruz ;)

Sanırım Yattara'dan bahsediyorsun...Adam bu yıl doktor kurbanı oldu..geçen sene Umut ile Gökhan'a çarptıra çarptıra sokuyordu topları daha ne yapsın Baroş ve Makakula gibi forvetimiz olsaydı şunu söliym geçen sene şampiyonduk o mal denizli ve konya maçlarını kaybetmezdik ve geçen sene Kadıköyde'de saçma sapan aşırtma yapan bu forveti de hiç özlemez olurduk inan

Egemen
21.04.2010, 02:43
sadece yattara değil.. bugüne kadar gelip hiçbir şey vermeyen bütün isimleri kastettim.. yerli-yabancı fark etmez..

sadece saygı duyulsun verilen emeğe.. budur derdim..

Armağan Dere
21.04.2010, 02:50
sadece yattara değil.. bugüne kadar gelip hiçbir şey vermeyen bütün isimleri kastettim.. yerli-yabancı fark etmez..

sadece saygı duyulsun verilen emeğe.. budur derdim..

Seni anlıyorum...Ancak o bize saygı duyuyor mu sence?...5 yıldır bunu o da görüyor...Bu iş olmuyor deyip gitmesi gerekmez mi Gökhan gibi?....o ne yapıyor 2-3 tane gol atıp göz boyamaya çalışıyor millet desin ne büyük golcümüz varmış....Saygı duyarım ona ama gittiği zaman yoksa Trabzonspor'da oynamayı haketmiyor...Yağlansada Terlesede

Alika87
21.04.2010, 02:57

dünyanin en iyi forvetlerine bak, senin saydiklarini yapan varmi acaba??

Egemen
21.04.2010, 03:02
Seni anlıyorum...Ancak o bize saygı duyuyor mu sence?...5 yıldır bunu o da görüyor...Bu iş olmuyor deyip gitmesi gerekmez mi Gökhan gibi?....o ne yapıyor 2-3 tane gol atıp göz boyamaya çalışıyor millet desin ne büyük golcümüz varmış....Saygı duyarım ona ama gittiği zaman yoksa Trabzonspor'da oynamayı haketmiyor...Yağlansada Terlesede

bu formanın büyüklüğüne saygı duymasa bu kadar yırtar mı kendini biri?

gökhan örneğini vermişsin.. saygı duymadığı için kabullenilmedi burda.. Umutu hala savunanlar varsa Trabzonsporun büyüklüğünü kabullendiği içindir..

Armağan Dere
21.04.2010, 03:08
bu formanın büyüklüğüne saygı duymasa bu kadar yırtar mı kendini biri?

gökhan örneğini vermişsin.. saygı duymadığı için kabullenilmedi burda.. Umutu hala savunanlar varsa Trabzonsporun büyüklüğünü kabullendiği içindir..

Kimse Trabzonspor'dan büyük değildir...Ne futbolcular Ne yönetim...2 trilyon için neler olur biliyormusun Türkiye'de Umut koşmuş çok mu?...Koşsada bi işe yarasa gam yemem Trabzonspor'u dinamitliyor bu adam...en önemli mevkide(kalecilik,forvet) en beceriksiz adam oynuyor...Kalecimiz iyi ona lafım yok...Umut yüzünden neler yaşıyor savunma hattı görüyormusun maçlarda...

Egemen
21.04.2010, 03:23
Umutun yeterli olmadığını ben de biliyorum.. daha iyisini almamız gerektiğini de.. anlaştığımız nokta..

defolsun, adam değil, insan değil, git artık gibi söylemler anlaşamadığımız nokta..

ortak birşeyler arıyorum ama bu tarz yorumlar arama isteğine engel oluyor..

daha uygun yolları varken, Adam gibi eleştirmek varken, kolaya kaçmak gibi geliyor bana bu..

umut yüzünden neler yaşıyor savunma hattımız demişsin.. bu da maçları hangi gözle izlediğinizi gösteriyor..

Berkedogan
21.04.2010, 05:17
umut koşuyor karşı defansı yıpratıyor ama Trabzonspor gibi bir takımda 11 golü zor atıyor koca sezonda. Bu takımda ancak yedek olur ona verlen şans teoya verilse onuda bırakın murat tosuna verilse ondanda vazgeçtim ileri uçta egemene verilse verilse bu takımda daha fazla gol atar.

Slash
21.04.2010, 06:39
Öncelikle herkese selam.Yorumlarınızı uzun uzun okuyorum.Bazılarınız alınmasın ama futbol bilginizden şüphe etmeye başlayın. Dayanamadım o yüzden bende yazmak istiyorum bir şeyler.

Teofilo akıllı,top tekniği son derece yüksek,ne zaman nerde yapıcağını bilen, vurması gerektiği yerde vuran ve pas vermesi gerektiği yerde pasını veren yüksek kalitede bir futbolcudur.Bu saydığım özelliklerin hiç biri umutta yok.

Teofiloya yeterince şans verilmedi bunuda ekliyorum.İkinci devresinde alınmış bir transferdir.Teonun alınması yanlış değildir ama onun yerine ingiltereden campell ayarı topçu alınsa uyum sürecini kolay atlatırdı.Teo gollerini atıcak seneye inşallah. Teofiloyla umutu karşılaştıranlar önce şunu düşünsün: Guiza gibi bir futbolcu bile dünyaları kaçırdı ve fenere koca bir sezon ne verdi? O yüzden teoyu ben içimizde bulunduğumuz şartlar gereğince baş tacı yaparım arkadaş.Adamın hamleleri akıl dolu.

Umutun tek artıları: Güçlü fiziği ve çok koşuyor oluşudur.Trabzonspor yakın ve uzak geçmiş tarihlerindeki kaliteli forvetlere bakarsak bitiricilik ,zeka,p,teknik,çeviklik,hırslık yönünden çok üst seviyede olduklarını biliyoruz.Yani Trabzonsporda gelenekselleşmişti bu güzel transfer anlayışı eskiden.

Standardımızı ,transfer politikamızın kaliteli değil sıradan adamlardan olması bize büyük bir zarar getirmektedir. Trabzonsporun gereksiz ve haksızca Umuta makhum bırakıldığını açıkça görüyoruz.Umut sadece iyi bir yedek olur.İllaki takıma katkıları olmuştur.Yalnız burdaki katkıda ahım şahım bir katkı değil.Zaten lig kalitesi ortada.

Bakınız Türkiye liginin kalitesi düşmüştür.Bu düşen kalitede Trabzonsporun eskisi gibi olmayan genel transfer politikası neticesinde ve forvet hattının hala umuta özellikle emanet edilmesi bizi yıkıma götürür.Düşen lig kalitesinde bile umutun yetersiz olduğu ortadadır. Özellikle İstanbul takımlarındaki düşüşden yararlanabilicek ve fırsatı değerlendirebilicek bir kadro yapımız yok.Bu dahada üzücü.İstanbul takımları her zaman bu durumda olmazlar.Bunu değerlendirmeliydik.

.Alanzinhodan tam verim almamız için onunla aynı veya o mantıkla hareket edebilicek bir zeka ve yeteneğe sahip oyuncular bulundurmamız lazım.Yani takımda oyuncuların arasında uçurumlar var oyun zekası bakımından.

Şenol hocaya kızmıcam.İşini bilir o.Ona verilen kadroda onun kadrosu değil zaten.Malum apar topar devre arası geldi kendisi.Sneye yeni takım kurucak zaten.Umuta da gereken uyarıyı yapar.Burda önemli olan bu sezon yapacağımız forvet,defans ve orta saha takviyelerinin iyi seçilmiş ve nokta atışı transferlerinden olması gerektiğidir.

Umutsuzluk özlemi dilerim.Takımdan gitsin demiyorum ama ilk onbirde görmeyelim onu artık seneye.Yedek kalsın.

Birde son olarak istanbul takımlarında olsalardı hangi futbolcularımız banko oynardı sizce?

Bana göre:
Şuanki durum ve performansa göre konuşursak:
Serkan,Alanzinho,Colman(yedek de kalabilir) ,Onur
Hesabınızı siz yapın artık arkadaşlar.Zorlarsak 3 oyuncu kesin banko oynar

kefkenist
21.04.2010, 08:58
Hüseyin Bold; Umut ile partner olmak benim için büyük onurdur. (antiUMUT)

magicyattara
21.04.2010, 09:03
Umut sen neymişsin arkadaş.. erseni, ömer rızayı, gökhanı yemişsin, şimdi de teofiloyu yiyormuşsun..

iyice saçmalamaya başladı millet.. tamam kindar olmanızı da anlarım da komplo teorileri üretmeye ne gerek var..

paranoyanın böylesine pes..

Tekke'yi de o yedi..Gökdeniz'i..Mehmet Yılmaz'ı hatta..

Faik Yılmaz
21.04.2010, 09:04
Tekke'yi de o yedi..Gökdeniz'i..Mehmet Yılmaz'ı hatta..

Valla abi kim kimi yedi bilmiyorum ama son maçlarda onun sayesinde bütün tırnaklarımı yedim........ :)

Travelair
21.04.2010, 09:04
Kendisine teşekkür edilip yolların ayrılması şart

magicyattara
21.04.2010, 09:21
Valla abi kim kimi yedi bilmiyorum ama son maçlarda onun sayesinde bütün tırnaklarımı yedim........ :)

Yemeseydin..Umut'u bekleseydin..:)

pazarkapılı
21.04.2010, 09:25
alanzinhoyla mac alıyorsan umutla da verirsin...bu bukadar basit bir olaydır....takım tek bir futbolcuyla mac kazanabilecegini kabul ediyorsak kaybedebilirde....yadırganmamalı,saldırgan olunmamalı bence....

Cemalettin Taşkın
21.04.2010, 09:35
taraftar neyse de başkan bile tepki göstermiş umuta.

mustafa08
21.04.2010, 09:39
Umut cok pozisyona giriyor, o yönü cok iyi, hemde cok. Ama girdigi pozisyonlarin yüzde 20 sini atmasi cok kötü. Ben Umut u sevmeme ragmen gecen sene Umut ve Gökhanin yüzünden Sampiyonlugu kaybettigimiz düsünüyorum.

Herneyse, tamam Forvet bencil olacak ama bu kadar olmaz. Hadi atmadin toplari ama en azindan bi pardon de, birsey de, buz gibi hala Teo ya bakiyor. Tamam belki abartilmiyacak bir olay ama yinede.. Bu bir takim oyunu. O Pozisyonu gole cevireksin, eger cevirmessen, sana sorarlar, neden pas atmadin diye..

Faik Yılmaz
21.04.2010, 09:39
Valla maçı iyiki stadyumda izlememişim diyorum...... Evde dayanamadım stadyumda kafayı yerdim heralde....

Yanında bom boş adam ve pas vermiyorsun......

Geçen maçlardada olmuştu heyecanına bağlamıştık ama öğrendikkki heyecan filan değil...

Müthiş bir kıskançlık ve egoistlik varmış damarlarında......Öyle bir egoistlikki skor mkor hiç bir şey umurunda değil takımının gol atmasıda .... Sadece herkes ona çalışacak o gol atacak herkes izleyecek....

Yok öyle yağma burası kimsenin babasının çiftliği değil.....

KAUNAS
21.04.2010, 10:17
egoist olacak tabi.adam sözleşmesini 900.000 euro zam ekleterek uzatırken Trabzonspor yöneticileri hadi ordan demek yerine kendisiyle sözleşme imzalayıp ve takımda tutarsa, o da işte böyle havaya girer.

şenolkılınç
21.04.2010, 10:21
umut bulut topçu falan değil kimse kendini kandırmasın çok koşmakla topçu heleki forvet olunmuyor ama umuta artık kızmamak lazım elbet onuru vardır az çok çeker gider asıl ilk kızılacak ona o lisansı çıkartanlar ya körlerdi ya futboldan analamıyorlar yada umutun dayısı flandı

maxim
21.04.2010, 11:01
Yahu arkadaş neden hiç kimse şunu diyemiyor:

-Umut ve Teofilo birlikte oynamalılar ama Umut Kasımpaşa maçındaki 2 pozisyonda yaptığı bencil davranışı sürekli devam ettirmemeli.

Bu yazdığım gerçekleşirse problem ne???

Ama yok Umut bundan sonraki maçlarda Teofilo'ya pas verip gol attırsa bile olmaz değil mi? Umut'un illa ki kellesi alınacak değil mi?

lazkopatfaroz
21.04.2010, 11:20
Yahu arkadaş neden hiç kimse şunu diyemiyor:

-Umut ve Teofilo birlikte oynamalılar ama Umut Kasımpaşa maçındaki 2 pozisyonda yaptığı bencil davranışı sürekli devam ettirmemeli.

Bu yazdığım gerçekleşirse problem ne???

Ama yok Umut bundan sonraki maçlarda Teofilo'ya pas verip gol attırsa bile olmaz değil mi? Umut'un illa ki kellesi alınacak değil mi?

Umut'a güvenemiyorum sadece pas atmadı diye değil.

Biz her zaman Kasımpaşa gibi açık oynayan, defansı öne çeken, savruk bir takım bulamayız. Dolayısıyla yürüye yürüye bu kadar pozisyona giremeyiz. Bulduğumuz 3-4 pozisyon Umut'a denk gelirse ( büyük olasılık ) Umut yine gol yollarındaki beceriksizliğini gösterecektir.

oflu engin
21.04.2010, 11:22
burda biri birşey deyince muhalefet olmanın manası nedir anlamış değilim.yok umut boyle yok umut şöyle diye diye buralara geldik.
umut sadece bu maçta yapmadıki bu hareketleri her zaman yaptığı iş.elli hava topunda kırkbeş tanesinde faul yapar doksan dakikada girdiği on pozisyondan ancak birini atar attıklarıda nadirdir kritik gol olsun.kasımpaşa maçında attığı golün hiç bir ehemniyeti yoktur.yapması gereken kaptan olarak daha ilk dakikalarda boşta olan arkadaşına pası verip hem kendi hemde taraftarı rahat ve zevkli bir maç seyrettirmektir.ama bunu yapacak kapasite malesef umutta yok.
biz normal bir takımdan bahsetmiyoruz.her maç ortalama beş pozisyondan bahsediyoruz.bakın bakalım diğer takımın forvetlerine kaç pozisyon buluyorlar en basiti kayserinin forveti umut kadar zenginmi pozisyon konusunda.kaçırmasına lafımız yok.atamamasına lafımız.bir insan yaptığı bir işte kendini hiç mi geliştiremez.umut olursa geliştiremez.ve sonundada böyle egoist bir adam kalır elinde patlar demek daha doğru olur.benim korkum bu egoistliğini final maçındada yapıp bizi dumur etmesi

İlker ToSun
21.04.2010, 11:31
başkanın umut hakkındaki açıklamalarını hiç ama hiç doğru bulmadım.

icraat makamının kudretine sahip insanlar konuşmazlar, icraat yaparlar. başkanın konuşmaları çok nazik gibi gözükse de bunun adı resmen ''umut u hedef göstermektir'' ve başkanın bunu yapmaya hakkı yoktur.

umut kafalarına silah dayamıyor bu takımda devamlı ilk 11 çıkmak için ve senelerce oynamak için. bunun yolu çok basittir zaten kontratı bitiyor, yollarsın adamı ve onun yerine bu formayı hakeden birini alırsın.

adam son maçta yaptığı herşeyle karakter düzeyini ortaya koydu. futbol melekelerinin düzeyi de senelerdir malum zaten.

sen de onu kapının önüne koyarsın olur biter ama konuşmazsın, konuşmamalısın ...

Travelair
21.04.2010, 11:34
Hız:
Hızlanma:
Pres:
Arzu:
Gereksiz Agresiflik:
Topsuz Oyun:
Pas kalitesi:
Hava Topu Kazanma:
İkili Mücadele Kazanma:
Topsuz Oyun:
Kafa Şutu:
Ayak Şutu:
Yardımlaşma:
Pozisyon Alma:
Top Saklama:
Top Dağıtımı:
Top Çalma:
Uyum:
Dayanıklılık:
Asist Becerisi:
Gol becerisi:
Taktik Bilgisi:

Bunlara 1'den 10'a puan verelim. Bakalım Umut'un taraftar gözünde algısı nasıl. Ne dersiniz?

Armağan Dere
21.04.2010, 11:36
Hız:
Hızlanma:
Pres:
Arzu:
Gereksiz Agresiflik:
Topsuz Oyun:
Pas kalitesi:
Hava Topu Kazanma:
İkili Mücadele Kazanma:
Topsuz Oyun:
Kafa Şutu:
Ayak Şutu:
Yardımlaşma:
Pozisyon Alma:
Top Saklama:
Top Dağıtımı:
Top Çalma:
Uyum:
Dayanıklılık:
Asist Becerisi:
Gol becerisi:
Taktik Bilgisi:

Bunlara 1'den 10'a puan verelim. Bakalım Umut'un taraftar gözünde algısı nasıl. Ne dersiniz?

Hızlanma:6
Pres:5
Arzu:5
Gereksiz Agresiflik:3
Topsuz Oyun:2
Pas kalitesi:1
Hava Topu Kazanma:0
İkili Mücadele Kazanma:2
Kafa Şutu:0
Ayak Şutu:0
Yardımlaşma:0
Pozisyon Alma:1
Top Saklama:2
Top Dağıtımı:1
Top Çalma:0
Uyum:1
Dayanıklılık:7
Asist Becerisi:0
Gol becerisi:0
Taktik Bilgisi:0

Ama kitlerler genel'deki konuyu kitlediler...

İlker ToSun
21.04.2010, 11:37
Hız: 7
Hızlanma: 7
Pres: 7
Arzu: 1
Gereksiz Agresiflik: 10
Topsuz Oyun: 1
Pas kalitesi: 1
Hava Topu Kazanma: 2
İkili Mücadele Kazanma: 2
Kafa Şutu: 4
Ayak Şutu: 5
Yardımlaşma: 1
Pozisyon Alma: 1
Top Saklama: 1
Top Dağıtımı: 1
Top Çalma: 4
Uyum: 3
Dayanıklılık: 10
Asist Becerisi: 1
Gol becerisi: 2
Taktik Bilgisi: 1

bunlar benim puanlarım ...

Gökhan KAN
21.04.2010, 11:40
- Verebiliyoz mu..

maxim
21.04.2010, 11:46
Hız:
Hızlanma:
Pres:
Arzu:
Gereksiz Agresiflik:
Topsuz Oyun:
Pas kalitesi:
Hava Topu Kazanma:
İkili Mücadele Kazanma:
Topsuz Oyun:
Kafa Şutu:
Ayak Şutu:
Yardımlaşma:
Pozisyon Alma:
Top Saklama:
Top Dağıtımı:
Top Çalma:
Uyum:
Dayanıklılık:
Asist Becerisi:
Gol becerisi:
Taktik Bilgisi:

Abicim yapma Umut'tan nefret edenlerin objektif olarak yazacaklarına ihtimal veriyor musun???

Armağan Dere
21.04.2010, 11:48
Abicim yapma Umut'tan nefret edenlerin objektif olarak yazacaklarına ihtimal veriyor musun???

Çok sevenlerde 10 versinler hepsine....Ben kendime göre verdim zaten oyu verenin düşüncesi bunlar objektif fln olacağını düşünmüyorum..Taraftar tarafından genel ortalama alınıp klube postalanması gerekir:)....

Miraç Atalay Çiftçi
21.04.2010, 11:48
Hız: 5
Hızlanma:5
Arzu: 7
Gereksiz Agresiflik: 9
Topsuz Oyun: 3
Pas kalitesi: 2
Hava Topu Kazanma: 3
İkili Mücadele Kazanma: 3
Yardımlaşma: 2
Pozisyon Alma: 2
Top Saklama: 2
Top Çalma: 2
Dayanıklılık: 7
Asist Becerisi: 3
Gol becerisi: 3
Taktik Bilgisi: 4

FC-ST-PAULI-61
21.04.2010, 11:50
Hızlanma: 5
Arzu: 1
Gereksiz Agresiflik: 10
Topsuz Oyun: 1
Pas kalitesi: 0
Hava Topu Kazanma: 2
İkili Mücadele Kazanma: 2
Kafa Şutu: 2
Ayak Şutu: 1
Pozisyon Alma: 4
Top Saklama: 0
Top Çalma: 4
Asist Becerisi: -10
Gol becerisi: 0
Taktik Bilgisi: 1

oguzhann
21.04.2010, 11:52
Hız:6
Hızlanma:8
Pres:8
Arzu:10
Gereksiz Agresiflik:7
Topsuz Oyun:4
Pas kalitesi:3
Hava Topu Kazanma:4
İkili Mücadele Kazanma:5
Kafa Şutu:5
Ayak Şutu:5
Yardımlaşma:3
Pozisyon Alma:4
Top Saklama:3
Top Dağıtımı:3
Top Çalma:3
Uyum:3
Dayanıklılık:8
Asist Becerisi:2
Gol becerisi:3
Taktik Bilgisi:3

İlker ToSun
21.04.2010, 11:52
Pres:5
Arzu:5
Gereksiz Agresiflik:3
Topsuz Oyun:1
Pas kalitesi:1
Hava Topu Kazanma:0
İkili Mücadele Kazanma:2
Topsuz Oyun:4
Pozisyon Alma:1
Top Saklama:2
Top Dağıtımı:1
Top Çalma:0
Uyum:1
Dayanıklılık:7

Ama kitlerler genel'deki konuyu kitlediler...

Armağan, topsuz oyun konusundaki nihai kararın nedir ? :)

Great White
21.04.2010, 11:57
Her şeyi anlarım anlamasına da, şu ligde gol atabilmek adına tartışmasız en iştahlı oyuncusu hakkında "Arzu:1" yazan ruh halini anlayamam herhalde. Bunun tek bir açıklaması var, o da nefret..

Ya da oradaki Arzu, bazıları için hatırlanmaması gereken bir hatun ismini falan çağrıştırıyor olsa gerek :)

Emre GÜRDAL
21.04.2010, 11:57
Hızlanma:5
Arzu: 7
Hava Topu Kazanma: 3
Yardımlaşma: 2
Top Saklama: 2
Top Çalma: 2
Asist Becerisi: 3
Gol becerisi: 3
Taktik Bilgisi: 4

Hızlanma:7
Arzu: 9
Topsuz Oyun: 0
Pas kalitesi: 3
Hava Topu Kazanma: 0
İkili Mücadele Kazanma: 4
Kafa Şutu: 5
Top Dağıtımı: 2
Top Çalma: 1
Uyum: 2
Asist Becerisi:2
Gol becerisi: 2

İlker ToSun
21.04.2010, 12:00
Her şeyi anlarım anlamasına da, şu ligde gol atabilmek adına tartışmasız en iştahlı oyuncusu hakkında "Arzu:1" yazan ruh halini anlayamam herhalde. Bunun tek bir açıklaması var, o da nefret..

Ya da oradaki Arzu, bazıları için hatırlanmaması gereken bir hatun ismini falan çağrıştırıyor olsa gerek :)

ona 1 yazan benim, hayatımda bir Arzu maceram da olmadı :)

nedeni de şu :

belki kasımpaşa maçından önce bu soru sorulsa 1 demezdim ancak kasımpaşa maçında gördümki umutun sahip olduğu duygu ''arzu'' değilmiş. çünkü arzu pozitif bir duygudur.

umutun sahip olduğu şey ''kişisel kompleks''miş.

ben bunu gördüm kasımpaşa maçında

Armağan Dere
21.04.2010, 12:01
Armağan, topsuz oyun konusundaki nihai kararın nedir ? :)

topun oyunda olup hala daha aktif olarak oyuna katılmayan oyuncuların yapmış olduğu taktiksel yer değiştirme ve alan tutma tekniğidir....

Sence Umut'un koşuları,Alan tutma ve taktiksel yer değiştirmeleri ne kadar akılcı?...Pardon onu değiştiriyorum 2 yapıyorum....o kadar düşük vermiyim diye bi kaç şeyi sonra buralarda yanlı yorum yapıyorsunuz demesinler

İlker ToSun
21.04.2010, 12:02
topun oyunda olup hala daha aktif olarak oyuna katılmayan oyuncuların yapmış olduğu taktiksel yer değiştirme ve alan tutma tekniğidir....

Sence Umut'un koşuları,Alan tutma ve taktiksel yer değiştirmeleri ne kadar akılcı?...

ondan demedim,

verdiğin notlarda önce 1 vermişsin sonra 4 vermişsin ondan dedim :)

2,5 tan 3 mesajımı yani :)

Armağan Dere
21.04.2010, 12:05
2 iyi İlker...O da çok koşması hatrına...Akılcı koşması değil:)....

maxim
21.04.2010, 12:06
Kusura bakmayın ama bu yaptığınız bana göre hem gereksiz, hem de yanlış. Verdiğiniz notların tamamı taraflı. Hatta puanlama istenen özellikler arasında "agresiflik" yok ama "gereksiz agresiflik" var. Ve buna 9-10 verenler var. Umut'un agresifliği 9 -10 ise Engin Baytar'ınki kaç? Veya ilk maçında rakibine bariz fauller yapan, yavaşlığını rakibi iterek örtmeye çalışan Teofilo'nunki kaç?

Ben bu oylamada direk art niyet olduğunu düşünüyorum, ve samimiyseniz sizi tüm oyuncularımız için (oynamayanlar istisna) bu listeyi puanlamaya davet ediyorum. Görelim bakalım bir adamın Umut'a verdiği puanlarla diğer oyuncularımıza verdiği puanlar ne kadar gerçekçi olacak.

Cem Kıran
21.04.2010, 12:08
Hız:5
Hızlanma:4
Pres:8
Arzu:7
Gereksiz Agresiflik:7
Pas kalitesi:0
Hava Topu Kazanma:1
İkili Mücadele Kazanma:3
Topsuz Oyun:0
Kafa Şutu:4
Pozisyon Alma:6
Top Saklama:0
Top Dağıtımı:0
Top Çalma:5
Uyum:4
Dayanıklılık:8

Gökhan KAN
21.04.2010, 12:09
Hiç tartışmayalım..Kısa keselim bence.. Antalya, Belediye ayarında takımların topçusu..

Salih Edip
21.04.2010, 12:14
Kusura bakmayın ama bu yaptığınız bana göre hem gereksiz, hem de yanlış. Verdiğiniz notların tamamı taraflı. Hatta puanlama istenen özellikler arasında "agresiflik" yok ama "gereksiz agresiflik" var. Ve buna 9-10 verenler var. Umut'un agresifliği 9 -10 ise Engin Baytar'ınki kaç? Veya ilk maçında rakibine bariz fauller yapan, yavaşlığını rakibi iterek örtmeye çalışan Teofilo'nunki kaç?

Ben bu oylamada direk art niyet olduğunu düşünüyorum, ve samimiyseniz sizi tüm oyuncularımız için (oynamayanlar istisna) bu listeyi puanlamaya davet ediyorum. Görelim bakalım bir adamın Umut'a verdiği puanlarla diğer oyuncularımıza verdiği puanlar ne kadar gerçekçi olacak.

neden diğer oyuncularla karşılaştırma gereği duyuyorsun ki , sana göre taraflıysa sen de kendi düşünüğünü yazabilirsin ? bu arada engin agresif umuttan da daha fazla eğer düzeltmezse gitmesi de şart . ama engin de agresif diye umut bu takımda kalmak zorunda mı ? ne alaka ?

Erbay
21.04.2010, 12:15
Benim de canım çekti not vereyim :D

Hız: 8
Pres: 9
Arzu: 9
Gereksiz Agresiflik: 6
Kafa Şutu: 3
Ayak Şutu: 6
Yardımlaşma: 5
Pozisyon Alma: 0
Top Saklama: 1
Top Çalma: 7
Uyum: 5
Asist Becerisi: 2
Gol becerisi: 4
Taktik Bilgisi: bunu bilmemiz imkansız

Cem Kıran
21.04.2010, 12:19
Benim de canım çekti not vereyim :D

Taktik Bilgisi: bunu bilmemiz imkansız

Taktik bilgisi:

Oyundaki bir oyuncunun takım içindeki sahaya dağılımını görmesi, yardımlaşacağı oyuncunun nereye koşacağını ezbere bilmek, yanındaki oyuncuyla rakip savunmayı dağıtmak için yapılan çapraz koşular, ofsait tuzağını delme tecrübesi, ortasahayı toparlamak için alınan topları kanatlara açmak v.s diye gider..

Bana sorsan bunlar Umut'ta var mı? bence hiç yok...

magicyattara
21.04.2010, 12:20
Hız: 0
Hızlanma:0
Pres: 0
Arzu:0
Gereksiz Agresiflik: 0
Topsuz Oyun: 0
Pas kalitesi: 0
İkili Mücadele Kazanma: 0
Ayak Şutu: 0
Yardımlaşma: 0
Pozisyon Alma: 0
Top Dağıtımı: 0
Top Çalma: 0
Uyum: 0
Dayanıklılık: 0
Asist Becerisi: 0
Gol becerisi: 0

Sanırım arzu edilen tablo bu..kasmaya gerek yok..:)

ESER
21.04.2010, 12:23
baskanimiz umut buluta veryansin etmis mactan sonra.. sasirmadim.. sahip ciksa daha cok sasirirdim;)