PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Mellih
19.04.2010, 22:29
Umuta kocaman bir:
YUUHHHHH !!!..

Sefa Murat Dokuz
Umut golcü değil deyin, ilerde tek başına oynayamaz deyin ama allahaşkına Teo'yu bitirdi falan demeyin.. komik oluyorsunuz :)

Maça çift forvet çıkmadık mı ? Yani iki oyuncununda gol pozisyonuna girme şansı %50 değil mi ?

Peki kaç pozisyona girdi Teo ? Kaç defa defans arkasına sarkabildi ? Madem Umut ona bilerek pas atmıyor.. (sizin düşüncenizle) o zaman kendi girsin o gol pozisyonlarına.. Hoş, 30 gol atmış bir adamdan bahsediyoruz.. Hani şu Karadenizspor maçlarında estiren..
Emrah kardeş, bu adama o pasları vermiş olsa 2 golü atmış olsa yarın gastelerde yazan başlıkları düşün. Şimdi Teonun elde patladığı söylentileri var çocuğun üstünde baskı var en azından 2.sinde vermiş olsa çünkü çok müsahitti Teo.

fırtına_08
Umut golcü değil deyin, ilerde tek başına oynayamaz deyin ama allahaşkına Teo'yu bitirdi falan demeyin.. komik oluyorsunuz :)

Maça çift forvet çıkmadık mı ? Yani iki oyuncununda gol pozisyonuna girme şansı %50 değil mi ?

Peki kaç pozisyona girdi Teo ? Kaç defa defans arkasına sarkabildi ? Madem Umut ona bilerek pas atmıyor.. (sizin düşüncenizle) o zaman kendi girsin o gol pozisyonlarına.. Hoş, 30 gol atmış bir adamdan bahsediyoruz.. Hani şu Karadenizspor maçlarında estiren..

kardeşim sen futboldan anlamıyosun belli bari yorum yazma...Umutun yanında messi oynasın ronaldo oynasın gol atamaz.Adam pas atmayı bilmiyor.Duvar pasına gelmiyor.Çapraz koşu yapmıyor.Şut çekemiyor.normal forvetlerin 5te 1 i kadar isabetli şutu var.Bu adamı halı saha maçında oynatırsam ben adam değilim...Ha ayağını kırmak için belki oynardım onunla.Ama aynı takımda aslaaaa.

endlessdeath
19.04.2010, 22:30
Bende bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bende size şunu analtayım guiza örneği zaman alışırsa atara umutu tekniğiyle sallar geçer ahanda buraya yazıyorum.

Mustafa Yılmaz.20
19.04.2010, 22:30
Biriside sürekli yazmış bu başlığa; Yok Umut pozisyona girmiş de Teofilo girememişmiş.İkiside forvetmişmiş. Mantığı bak. Yani Teofilo pozisyona girip gol kaçırsa eleştirmeyeceksin. Sana göre forvet pozisyona girsin yeterli yani. Bu kadar mantığını herkes görmezden geliyor, hala niye 40 kere yazıyorsun, anlamıyorum. İlla birisinin cevap yazmasını mı bekliyosun

Kereşenli
19.04.2010, 22:31
Umut Bulut'u yerden yere vuruyorlar Lig TV'de helal olsun. :D

İlker ToSun
şenol'a ne yapıyor da bu kadar imtiyaz görüyor acaba gerçekten merak ediyorum,

ziya&ayman aşkını gölgede bıraktı bu dillere destan aşk

şenol&umut

allah bir yastıkta kocatsın

Sefa Murat Dokuz
Mutlu musun ?

Akşam rahat uyuyabilecek misin ?

Karakterine laf söyletmezdim ama bu akşam tekrardan düşüneceğim.

Teofilo ne yaptı sana ?

Ya Murat Tosun ?

Mutlu musun attığın golden ?

Her attığı golden sonra bu forumda "aha da yazdı yine siz sevinmezsiniz de bu da size kapak olsun nihahahhaa" diye naralar atan arkadaşlar, evet mutlu son.İlk defa bir Umut Bulut golüne sevinmedim.Sahi siz neler hissettiniz ?

Aynen abi, umut gol attımı daha bir sevinirim. Hırsına kişiliğine hastaydım, Trabzonspor ruhunu temsil ediyor düşüncesindeydim, kaçırsanda seni seviyorum be derdim hep .bugün Hislerimden iğrendim. Tanıyamadım.

endlessdeath
19.04.2010, 22:32
kardeşim sen futboldan anlamıyosun belli bari yorum yazma...Umutun yanında mess oynasın gol atamaz.ADam pas atmayı bilmiyor.Duvar pasına gelmiyor.Çapraz koşu yapmıyor.Şut çekemiyor.normal forvetlerin 5te 1 i kadar isabetli şutu var.Bu adamı halı saha maçında oynatırsam ben adam değilim...Ha ayağını kırmak için belki oynardım onunla.Ama aynı akımda aslaaaa.
Kardeş sen iyi çözmüşsün saygılar kendini hep böyle bilgili tut sizin gibi taraftar olmalı futboldan anlayan

hamucera
Bu Konuyu 31 Aktif Üye Görüntülüyor 31 (25 Üye ve 6 Misafir)
‎hamucera, ‎(Yunus emre), ‎Abdülkadir Kılıç, ‎bulikomati, ‎CapoRegime61, ‎cınar#7, ‎eminbayram, ‎endlessdeath, ‎Erkin Ekşi, ‎fırtına_08, ‎Gökhan KAN, ‎Hakan Karadirek, ‎hos_cocuk61, ‎kaka6191, ‎Kereşenli, ‎kurt75, ‎Mellih, ‎mete61bordomavi, ‎Mustafa Yılmaz.20, ‎Oğuzlu_61, ‎PoWeRLoRD, ‎t19s67, ‎unique, ‎İlker ToSun

ilhan
Forvetlerin psikolojisi diğer futbolculardan değişiktir. Hep gol atmak isterler. İçgüdüleri hep gole yöneliktir. Ama her daim gol atan kahraman değildir. Gol attırmak da büyük bir meziyettir. Yakınındaki adam büyük umutlarla alınmış bir adam. Bir gol atması demek hem kendisi açısından büyük bir özgüven hem de onu transfer edenlere, oynatanlara büyük bir güven verecektir.

İlk yarı boyunca 3 defa benzer pozisyonları izledik. Hadi bu 3 pozisyonun hepsini kaleye vurdun diyelim. At ya da atma önemli değil. Sadece "1" pozisyonda Teofilo'ya pas atsan çok mu kötü olurdu?

Her zaman gol atmasan da olur. Bazen bir gol attırsan attığın gollerden daha fazla sevilirsin. Bugün kendimi Teofilo'nun yerine koydum. Neyse...

Bu akşam attığın gol de senin olsun Umut Bulut.

Yunus Kandemir
umut bulut defol git ne olur bu kadar bencil olunmaz bütün taraftar senin sayende senden soğudu

Mustafa Yılmaz.20
19.04.2010, 22:33
bu da güzel bir yorum, yani hiç mi pozisyona giremez bir oyuncu, yok eğer toplar ona değil de Umut'a atılıyorsa bunu da sorgulamak lazım
Yanlış açıdan bakıyorsunuz. Umut pozisyona giriyorsa takım onu pozisyona sokmuştur. Keza Teofilo, Umut'a pozisyona hazırlayan oyunculardan birisiydi. Tıpkı Gökhan Ünal gibi..

Ama Umut her zamanki gibi yanında oynayan oyuncuyu fıtık etmeyi başarıyor. Hiçbir zaman pozisyona sokamıyor. Sürekli yanındaki ve arkasındaki oyuncuların oyununu bozuyor

mete61bordomavi
Kardeşim,BMN'nin en popüler başlığı bu ise bu başlıktaki topçu gol kralı değilse, O ZAMAN DEMEK Kİ BİR SORUN VAR!

Hem Umut'un hem de takımın iyiliği için Umut gönderilmeli ya da yedeğe çekilmelidir!
Anlaşılmıştır ki, Umut Bulut bu takımın golcüsü asla olamaz!

Kereşenli
Keşke maç 1-0 bitseymiş. Umut'un golüne bile sevinemedim.

Ömer SEVİNÇ
19.04.2010, 22:34
Selman abi sen yine sadece sevinmemişsin. Ben resmen üzüldüm Umut attı diye.

Mustafa Yılmaz.20
Forvetlerin psikolojisi diğer futbolculardan değişiktir. Hep gol atmak isterler. İçgüdüleri hep gole yöneliktir. Ama her daim gol atan kahraman değildir. Gol attırmak da büyük bir meziyettir. Yakınındaki adam büyük umutlarla alınmış bir adam. Bir gol atması demek hem kendisi açısından büyük bir özgüven hem de onu transfer edenlere, oynatanlara büyük bir güven verecektir.

İlk yarı boyunca 3 defa benzer pozisyonları izledik. Hadi bu 3 pozisyonun hepsini kaleye vurdun diyelim. At ya da atma önemli değil. Sadece "1" pozisyonda Teofilo'ya pas atsan çok mu kötü olurdu?

Her zaman gol atmasan da olur. Bazen bir gol attırsan attığın gollerden daha fazla sevilirsin. Bugün kendimi Teofilo'nun yerine koydum. Neyse...

:alkış::alkış::alkış:

Özellikle son cümleye aynen katılıyorum

Mellih
hadi umut neyse yapısı böyle artık onu anladıkta; teo çıktı, umut 90dk oynadı.. hocanın yaptığı çok yanlıştı bence!!!

Abdülkadir Kılıç
19.04.2010, 22:35
Herkes haklı. Böyle bencillik olamaz. Ama sorunu Umut yerine kendimizde aramalıyız. Sen adama her maç sonunda yuhlarsan, küfür edersen adam da her topu kaleye atmaya çalışır. Bu adamın psikolojisi bozulmuş. Ayağına geleni kaleye vurmaya çalışıyor. İyi bir tedaviden geçmesi lazım.

hamucera
yok bu akşam Umut'u savunmuyorum gerçekten çok kötüydü, ama sırf bencilliği yüzünden kötüydü,

2 pozisyonda pas verse belki de maçın adamı bile olabilirdi, ama bu kadar güzel oynayan takımda iyi olmasına rağmen maçın en kötüsü oldu, ceza sahasından vuruşu güzeldi

FC-ST-PAULI-61
Umut pozisyona girse artik heyecan diye bisey kalmadi

albatros
Umut'un bitiriciliği zaten dillere destan oldu ama bu akşam bir huyunu daha öğrendim.
aşırı bencillik...
Gökhan zamanında böyle değildi Umut.

Anıl Caner
Mutlu musun ?

Akşam rahat uyuyabilecek misin ?

Karakterine laf söyletmezdim ama bu akşam tekrardan düşüneceğim.

Teofilo ne yaptı sana ?

Ya Murat Tosun ?

Mutlu musun attığın golden ?

Her attığı golden sonra bu forumda "aha da yazdı yine siz sevinmezsiniz de bu da size kapak olsun nihahahhaa" diye naralar atan arkadaşlar, evet mutlu son.İlk defa bir Umut Bulut golüne sevinmedim.Sahi siz neler hissettiniz ?

İnanılmaz politik. :alkış::alkış:

Çok iyi niyetli bir yazı. Tebrik ederim.

Biz çok sevindik topları Teo'ya atmamasına o pozisyonlarda. Son pozisyonda da gol atınca formamızı çıkarıp, sokaklarda turladık.

Umut'a en çok sinirlendiğim, hatta ağzımdan olumsuz bir çok cümlenin birden fazla kez ilk kez çıktığı bir maçtan sonra bile ona sempatiyle bakmamı sağlıyorsunuz vallahi.

Vural Kuyumcu
19.04.2010, 22:36
be adam sen kendinemi sirf müslüman misin sen kendinden baska bisey düsünmesmisin sen trabzonspor icin oyniosun klendin icin degil trabzonspor icin oyniosan vereceksin paslarini arkadas

Mert Oğuzlu61
İNADINA UMUT BULUTT ULAN !!!!!

diyeceğimiiimi sandııınıızz ???? sövmeyin hemen :D:D:D

valla üzüldüm bu gece uyuyabileceğini sanmıyorum, teo değilde umut çıksa yedek kulübesinde guiza gibi ağlardı heralde ama ben olsam atardım en az 2 tane, çok kaçırdın çokta uygun pozisyonlardı teo ile arası zaten iyi değildi şimdi dahada kötü oldular...

umut yine pozisyona giriyor teo onuda yapamadı bakmayın umutun kaçırıp durduğuna teo dada iş yok nedir bizim bu fatih tekke gitti gideli çektiklerimiz ahh yönetim ahhh AHHH ŞENOL HOCAM AHHH istiyorum fatih tekke yi işte o kadar diyecektin aldıracaktın zorla kralımızı, sesini çıkarmadın gittiler aldılar kolombiyadan bi adam kaç ay oldu kaç maç oynadı hala golü yok....

Emrah KabuL
Biriside sürekli yazmış bu başlığa; Yok Umut pozisyona girmiş de Teofilo girememişmiş.İkiside forvetmişmiş. Mantığı bak. Yani Teofilo pozisyona girip gol kaçırsa eleştirmeyeceksin. Sana göre forvet pozisyona girsin yeterli yani. Bu kadar mantığını herkes görmezden geliyor, hala niye 40 kere yazıyorsun, anlamıyorum. İlla birisinin cevap yazmasını mı bekliyosun

Hele bir pozisyona girsinde.. daha sonra yorum yaparız.

Bana göre forvet pozisyona girmeli diye birşey yok.. Bu adamın gol atması için pozisyona girmesi gerekmiyor mu ?

Açık açık söylüyorum, Umut'u beğenmiyorum ama Umut'a giydirip te Teo'yu savunmak futboldan anlamamaktır. Teo şu haliyle mi yıllardır devam eden gol yollarında ki sorunumuza çağre olacak ?

endlessdeath
19.04.2010, 22:37

Aynen katılıyorum ek olarak takımı düşünse bir pas atardı kişilik meselesi bunuda gördük

unique
19.04.2010, 22:37

Bence de; bu akşamki gol Trabzonspor taraftarlığımdaki atıp da sevinemediğim ilk ve tek goldür.

Kereşenli
19.04.2010, 22:38
Hâlâ destek çıkın diyen arkadaşlar var. Ne kadar destek çıkacağız be bu adama? Bıraksın gitsin işte takımı nereye gidecekse.

İlker ToSun
bence bunu adını "bencillik" olarak nitelendirmeyelim

bunun adının ne olduğu belli : karaktersizlik

çünkü umut bugün teo'ya yaptığını başka pozisyonlarda başka futbolculara yapmıyordu bu kadar fazla.

bu maçtaki hareketleriyle amacının ne olduğu ortaya çıktı.

son 5 hafta için de olsa kaptanlığı elinden mutlaka alınmalıdır ve sene sonu mutlaka yollanmalıdır ancak gönderileceğine dair inancım sıfır çünkü umutun bu kulüple sıradan bir futbolcu-kulüp ilişkisini olduğunu düşünmüyorum ortada galiba başka bağlar var

mete61bordomavi
Hâlâ destek çıkın diyen arkadaşlar var. Ne kadar destek çıkacağız be bu adama? Bıraksın gitsin işte takımı nereye gidecekse.

Hiçbir destek sonsuza kadar sürmez!

endlessdeath
19.04.2010, 22:39
Neyse herkese iyi akşamlar

Emrah Akcagöz
19.04.2010, 22:39

Şu yazıyı Umutun gözüne sokmak lazım eline sağlık İlhan..

Mustafa Yılmaz.20
19.04.2010, 22:40
Açık açık söylüyorum, Umut'u beğenmiyorum ama Umut'a giydirip te Teo'yu savunmak futboldan anlamamaktır. Teo şu haliyle mi yıllardır devam eden gol yollarında ki sorunumuza çağre olacak ?
Bende açık açık şunu söylüyorum. Eğer Umut'a Teo'dan iyi diyorsan seninle tartışmaya bile gerek duymuyorum. Umut'un yaptığının çok daha fazlasını yapacak. Eğer Şenol Güneş engel olmazsa...

talsuv61
19.04.2010, 22:40
Umutun yaptığı sadece kendine oynamak,takım yeniliyor olsun son dakkada gol atsın çocuk gibi sevinir umurunda deği ki, Bu maçta da Gökhana yaptığını teoya yapmış anladığım kadarıyla, heralde bunun keyfi yüzünden Fatih alınmadı.
Gol attırdığını hiç görmedim pozisyon hazırlamak yok, pas vermek yok, 10 pozisyondan 9unu kaçırırsın, attığın golleride hep arkadaşlarını hazırlar,
2. golü senin attığını gördüm canım sıkıldı sinirlendim. çünkü o golle şenol hocayı gene kandıracaksın.
Defollll git yeter be.

Maçlara giden taraftarlar umutu neden yuhalamaz. Birilerinin uyanması ancak böyle sağlanır.

Anıl Caner
19.04.2010, 22:41
Başlıktaki mesajları okudum. Sadece ilhan'ın yazdığı mesaj Umut'u çok seven ve beğenen birisi olarak kabul edilebilir ve hak vereceğim bir mesaj olarak yorumluyorum.tam anlamıyla katılıyorum. Başka da bu maçla alakalı "umut'u savunanlar sevenler nerede yihu" tadında mesajlara cevap vermeyeceğim.

ilhan'a artı rep.

Kereşenli
Hiçbir destek sonsuza kadar sürmez!

Aynen katılıyorum, Umut'a destek çıktığımız kadar başka bir futbolcuya destek çıkmış olsaydık şimdi Barcelona'nın vazgeçilmez futbolcusu olurdu. Bıraksın gitsin artık takımımızı, istenilmiyorsun artık. Takım arkadaşların da bugün yaptığın bencilliklerden sonra seni istemeyecekler.

Hüdai Pervaneli
umut sen birak git bizi benimde sinirlerim iyice bozulmasin

fırtına_08
19.04.2010, 22:42
Herkes haklı. Böyle bencillik olamaz. Ama sorunu Umut yerine kendimizde aramalıyız. Sen adama her maç sonunda yuhlarsan, küfür edersen adam da her topu kaleye atmaya çalışır. Bu adamın psikolojisi bozulmuş. Ayağına geleni kaleye vurmaya çalışıyor. İyi bir tedaviden geçmesi lazım.
kardeşim az bile ona yaptıklarımız.Başımda saç kaalbimde huzur kalmadı.Futboldan soğudum.Artık halı saha maçlarında rakip oyuncuları umut bulut sanıp herbirine dalıyorum.Sence biz mi beciliz o mu.O parasını alsın. gelen her kaliteli forveti takımdan etsin.Bizi çıldırtsın.ama Biz bencil olalım.sana da yuh diyorum...
yorum yaparken biraz düşünüp yapın lütfen...

cyhlak
19.04.2010, 22:43
Teofilo'nun tekniğinin asla tartışmam tekniğinin onda biri yok Umut'ta maçı dikkatli izleyen arkadaşlar göreceklerdir adamın 2-3 tane verdigi nefis topuk pası var umut futbol hayatı boyunca böyle bir tane bile pas verdiğini görmedim.Bu maçla beraber Teofilo hakkında kafamda hiç bir şüpheye yer kalmadı.

achil
forvet bencil olur doğruuu...ama zaten girdiğin 5 pozisyondan anca 1 tanesini atabiliyorsun ver teo ya atsın boş kaleye nieee vuruyorsunnn.. adam sters altında geldiğinden beri gol atamıyor onun içinde moral olurrr.
boş kaleye ver murat tosun atsınn adam bir gol atmış olur yok umut efendi kendi atacak :S

ilhan
Tamam bu maçta bireysel olarak Umut'un içinde olduğu her pozisyonu beynime format atarak siliyorum. Sadece bir tanesi hariç. Selçuk savunma arasına giren Alanzinho'ya harika bir top bırakmış. Alan topu tam önüne alacak senin orada ne işin var Umut? Alanzinho bile senin gelişinden ürktü ve topa istediği vuruşu yapamadı. Tamam pozisyon senin için hazırlanmıştır her topa git. Ama adam nereden çıkmış ve top onun önüne atılmış. Senin orada işin ne abi?

Kereşenli
19.04.2010, 22:44
Olur olmaz her yerde var zaten efendi.

Hasan Ayvenli
Bir de attığın gole sevindin ya orda. Sana helal olsun.

ilhan
Arkadaşlar,

Hepimiz aynı kıvamda kızgınız. Lütfen eleştirilerimiz kişisel "husumet" ve "hakaret" olmasın. Elbette daha ağır eleştirilebilir. Ama çirkin ifadeler kullanmak bizlere bir şey kazandırmaz. Forum sayfalarında sevimsiz gösterir.

Lütfen...

Cem Akyüz
19.04.2010, 22:45
Ya aklım mantığım almıyor..Her zaman söyledim yine söylüyorum Umut Bulut bu takımın ne birinci ne ikinci nede üçüncü veya bilmem kaçıncı forveti olamaz neden derseniz burada defalarca yazdım..Adam geçme özelliği yok,hava topu alma özelliği yok,sırtını döndüğünde takımı rahatlatma özelliği yok,son vuruş becerisi yok artı olarak bu akşam bunlara birde bencillik özelliği ekledi..Alanzinho'nun pozisyonunu hatırlayın tam vuracak bir defans oyuncusu gibi topun yanında bitiverdi zaten Teo'ya atmadığı paslar ortada..Allah'ım inşallah mukavelesi uzatılmaz ve takımdan gönderilir iyi niyetini falanda istemiyorum tek istediğim bu takımdan gönderilmesi..4 senedir iyi niyet ayağına kandırılıyoruz resmen..Gökhan Ünal'a ruhsuz denirdi adam ruhsuz olmasına rağmen 15 gol 10 asist yaptı

Emrah Akcagöz
19.04.2010, 22:45
Bu akşam biz sinirli bi şekilde izledik Umutu peki ya tansiyon hastası, kalp hastası taraftarımız nasıl izledi inşallah kupa finalinde böyle olmaz..

fırtına_08
19.04.2010, 22:46
“Boş bir çuvalın(insanın) dik durması zordur. ” benjamin franklin bunu demiş.umut boş bir çuval olsa işe yarar.umutun ne çuvalı olduğunu hekes biliyor.ama emin olun boş çuval değil....

Emrah KabuL
19.04.2010, 22:46
Bende açık açık şunu söylüyorum. Eğer Umut'a Teo'dan iyi diyorsan seninle tartışmaya bile gerek duymuyorum. Umut'un yaptığının çok daha fazlasını yapacak. Eğer Şenol Güneş engel olmazsa...

Bak kendinde yapacak diyorsun..

Yaptığı zaman tartışırız senle.

Ama şu haliyle Umut'un yaptıklarını bile yapamıyor.

Şenol Güneş nesine engel oluyor acaba ?

İnşallah haftaya Umut kesik yer de Teo ilerde tek başına oynar. .o zaman görürüm seni.

Emrah Akcagöz
19.04.2010, 22:47
Ya aklım mantığım almıyor..Her zaman söyledim yine söylüyorum Umut Bulut bu takımın ne birinci ne ikinci nede üçüncü veya bilmem kaçıncı forveti olamaz neden derseniz burada defalarca yazdım..Adam geçme özelliği yok,hava topu alma özelliği yok,sırtını döndüğünde takımı rahatlatma özelliği yok,son vuruş becerisi yok artı olarak bu akşam bunlara birde bencillik özelliği ekledi..Alanzinho'nun pozisyonunu hatırlayın tam vuracak bir defans oyuncusu gibi topun yanında bitiverdi zaten Teo'ya atmadığı paslar ortada..Allah'ım inşallah mukavelesi uzatılmaz ve takımdan gönderilir iyi niyetini falanda istemiyorum tek istediğim bu takımdan gönderilmesi..4 senedir iyi niyet ayağına kandırılıyoruz resmen..Gökhan Ünal'a ruhsuz denirdi adam ruhsuz olmasına rağmen 15 gol 10 asist yaptı
Yahu yazıcam yazıcam ama elim varmadı Gökhan bile o pozisyonlarda bencillik yapmazdı yahu..

Selman
İnanılmaz politik. :alkış::alkış:

Çok iyi niyetli bir yazı. Tebrik ederim.

Biz çok sevindik topları Teo'ya atmamasına o pozisyonlarda. Son pozisyonda da gol atınca formamızı çıkarıp, sokaklarda turladık.

Umut'a en çok sinirlendiğim, hatta ağzımdan olumsuz bir çok cümlenin birden fazla kez ilk kez çıktığı bir maçtan sonra bile ona sempatiyle bakmamı sağlıyorsunuz vallahi.

Şu siyahlaştırdığım yere şaşırmam.Ciddiyim :)

Ama turu erken bitirmişsiniz, hemen foruma gelmişsin Anıl'cım. :)

Basit bir soruydu. Sonunda istediğiniz şey gerçekleşti, acaba siz sevindiniz mi diye merak ettim sadece.

Sizin yaptığınızdan farkı yok yahu.Hani gol atınca kapak ve gülücük dağıtıyorsunuz, nerede Umut'u eleştirenler diyorsunuz ya o hesap işte.

Empati iyidir.

İyi akşamlar.

mete61bordomavi
Ya bir de Umut'un en çok bir hareketine kıl oluyorum!
Dikkat ettiyseniz şayet, kalecimiz Onur degaj kullanacağı zaman iki kolunu havaya kaldırıp,şuraya at gibi mesaj veriyor!
Sen kocaman kaleye gol atamıyorsun, kaleciden adrese teslim degaj istiyorsun :)
Yeminle söylüyorum, Mehmet Yılmaz bile bundan daha iyiydi!
Mehmet Yılmaz'ın suçu neydi peki? Ona neden sabredilmedi?
O da en az Umut kadar yeteneksizdi ama bencil değildi!

Gökhan KAN
Teofilo'ya pas vermedi diyoruz ama verseydi topun hızını mesafesini ayarlayabilecekmiydi bakalım ?

mete61bordomavi
19.04.2010, 22:48
Ha bi de ruhlu olsaydı neler yapardı kimbilir? :):rolleyes::)

Uğurtan
19.04.2010, 22:48
Umut çok açık ve net yazıyorum bugüne dek eleştirsem de savunmuşluğum daha fazladır seni..

Sevdiğim biriydin..

Seni sevme nedenlerimi de bitirdin..

Nereye gidiyorsan defol git..

Çok ciddi yazıyorum defol! ve git!

Adil ÖZGÜR
19.04.2010, 22:49
Sen varya, seni kınıyorum,
Futboluna yapılmazki yorum
Oynayacağın takımsa Çorum,
Formaya ihanetini kınıyorum...
*-*
Bencilliğin sona ermeyecek,
Teoyu kendine rakip belleyecek,
Boşta olsa bile pas etmeyecek,
Formaya ihanetini kınıyorum.
*-*
Çaycı Ahmet servis yapar gibi oynarken,
Ali Kemal fırtınadan örnek verirken,
Cemil Tozer'e kök söktürürken,
*-*
Efsaneler yanı başında maç izliyor,
Bencillik burnunda kıl çektirmiyor,
İkilik yapana taraftar yuh çekiyor,
*-*
Satılsada kurtulsak bir eli havada,
Karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda,
Becerimi, yeteneksiz kramponlarda,
*-*
Artık kuş bile tutsan sana bakmayacağım,
Seni artık daha hiç alkışlamayacağım,
Teoda yetenek arkadaşlığı arayacağım,

Emrah Akcagöz

İnşallah haftaya Umut kesik yer de Teo ilerde tek başına oynar. .o zaman görürüm seni.
Tartışmanızı bölüyorum sormadan edemicem Umut ne yapıyor, Trabzonspor'a ne kattı ve daha ne katacak..?

İlker ToSun
heralde ya kupa finalinde yada 33. hafta denizli maçında stadda dayanamayıp vuracam umutu.

başka türlü kurtulamayız.

kendim için küçük ama trabzonsporun yarınları adına büyük bir adım.

hamit008
19.04.2010, 22:50
teofiloya islik calanlar aslinda umutu islikliyorlardi, umutun neden cikarilmamasini islikladilar ama gerizekali spikerler anlamadi

mete61bordomavi
19.04.2010, 22:51
heralde ya kupa finalinde yada 34. hafta denizli maçında stadda dayanamayıp vuracam umutu.

başka türlü kurtulamayız.

kendim için küçük ama trabzonsporun yarınları adına büyük bir adım.

:D:D:D:D Yahu sinirden gülüyorum resmen...

Mellih
Teofilo'ya pas vermedi diyoruz ama verseydi topun hızını mesafesini ayarlayabilecekmiydi bakalım ?
olsun yinede niyetini belli ederdi..
heralde yönünü ayarlayamazdı :mad: belki orada teoya pas vermiştir ama yamukluğuna kaleye gitmiştir top!!

T.B_1461
Geçen gün bir üyenin imzasındaki "Anti-Umut Bulut" yazısını gördüğümde direk yöneticilere şikayet edip kaldırtmıştım. O arkadaştan şimdi özür diliyorum.

İlker ToSun
*-*
*-*
*-*
*-*
*-*
Teoda yetenek arkadaşlığı arayacağım,

umut hakkında özellikle bu akşam bu kadar kelimeye sahip bir yazıyı küfür kullanmadan yazabilmek için bir 26 seneye ihtiyacım var galiba :)

şiir çok güzel,

gayet seviyeli bir fırça olmuş, elinize sağlık

fırtına_08
19.04.2010, 22:52

umutla sen aynı takımda oynasanız keşke.sen hapise o mezara.hem forum hem takım huzura ererdi.

Mustafa Yılmaz.20
19.04.2010, 22:54

Ya Teofio başlığında ve bu başlıkta ki yazılarını görünce boşa yazdığımı farkettim.Açıkcası seninle hiçbirşeyi tartışacak değilim.

Sen aynen devam et ;)

PoWeRLoRD
19.04.2010, 22:55
maçın spikeri 80. dakika civarı umut'un %100'lük pozisyonu ezip, yanlış pas verdikten sonra :
''Bir Umut Klasiği İzledik'' mi dedi ??

yoksa benmi bulunduğum mekanın gürültü olmasından dolayı öyle anladım.?

Emrah KabuL
19.04.2010, 22:55
Tartışmanızı bölüyorum sormadan edemicem Umut ne yapıyor, Trabzonspor'a ne kattı ve daha ne katacak..?

Anlatamıyorum sanırım..

Umut katkı yapamıyor diye, Teofilo alınmadı mı ?

Devre arasında takıma katıldı ve hala daha istenilen seviye de değil.

Umut'u şu haliyle beğenene söverler sanırım.. ama inanın Teo da yaramıza derman olacak cinsten değil... Benim anlatmak istediğim olay bu.

Hasan Ayvenli
19.04.2010, 22:56
Ya aklım almıyor. Bu adam neden 90 dakika sahadaydı bugün. Şenol Hocam ayıptır ya.

Emrah KabuL
19.04.2010, 22:58
umutla sen aynı takımda oynasanız keşke.sen hapise o mezara.hem forum hem takım huzura ererdi.

Sanırım foruma yeni üye olmuşsunuz.. forumun şovmeni olacağım diye bir görev mi üstlendiniz yoksa :)

fırtına_08
maçın spikeri 80. dakika civarı umut'un %100'lük pozisyonu ezip, yanlış pas verdikten sonra :

aynen abi adam bunu dedi.Sonradan da kıvırdı.yok efendim takıma katkısı çokmuş da falan da filan .adamlarda biliyor bu takımda umut olmasın bu takım şampiyon olur .o yüzden umutu pohpohluyorlar .ama işte böyle anlarda maskeleri düşüyor çok şükür.

Emre GÜRDAL

teo tek başına hücümda oynayacak bir oyuncu tipi degil şenol hoca onu tek oynatmaz bunu ben sana diyim... geçen sezon alanzınho için neler sölendi neler yazıldı ama bu sezon şenol hocadan itibaren ne durumda tüm türkiye görüyo... teoeger iyşi olucaksa bu yanındaki arkadaşlarının ona sahip çıkmasıylan umut ona pas verirse emin ol teo da iyi olacaktır bugun messi dünyada bir numaraysa bunu barcelona ortasahasıan borcludur kusura bakma....

Turko
19.04.2010, 22:59

bende bu sozu hatirliyorum. spiker boyle olur

cınar#7
teofiloya islik calanlar aslinda umutu islikliyorlardi, umutun neden cikarilmamasini islikladilar ama gerizekali spikerler anlamadi
spiker mükemmeldi zaten "umut kosuyor görevini yapıyor" işlerine geliyo tabi,eziklerin spikeri bizim başarılı olmamızı niye istesin.

Emrah KabuL
Ya Teofio başlığında ve bu başlıkta ki yazılarını görünce boşa yazdığımı farkettim.Açıkcası seninle hiçbirşeyi tartışacak değilim.

Sen aynen devam et ;)

Tabi yazacak birşey bulamadıktan sonra bu laf çok moda..

Sen de devam et genç arkadaşım :)

Çakıroğlu İhsan
19.04.2010, 23:00
son 5 hafta için de olsa kaptanlığı elinden mutlaka alınmalıdır ve sene sonu mutlaka yollanmalıdır ancak gönderileceğine dair inancım sıfır çünkü umutun bu kulüple sıradan bir futbolcu-kulüp ilişkisini olduğunu düşünmüyorum ortada galiba başka bağlar var

Ne gibi bağlar var bi açıklasanda bizde öğrensek :D

Onu bunu geçelim de Antalya maçında Engin k.çını zorlayarak direğe çektiği şuttan sonra adamı nişanlamasıyla benim için Umut bitmişti.Bugün yaptıklarına da pek şaşırmadım doğrusu.
Diyorsunuz ki Teo daha iyi de mi o çıkmasın evt 4 seneye karşı 315 dakika ile daha iyi.Bu adama bilmem kaç dk sabrettik de ne oldu hala bu takımda duruyor.
Umut pozisyonlara giriyorsa 2. bir forvet sayesinde giriyor.Yoksa o topları da alacağını zannetmiyorum.

h@msi61
19.04.2010, 23:00
Bu kadar iddiasiz macta bile taraftari karsisina alabilecek kadar kafasiz bir topcu ne yazik ki....

fırtına_08
19.04.2010, 23:01
Sanırım foruma yeni üye olmuşsunuz.. forumun şovmeni olacağım diye bir görev mi üstlendiniz yoksa :)
evet bu akşam artık umutu tekrar seyredince dayanamadım üye oldum.Diğer bütün sitelerde umuta karşı duruşumu burdada sürdürmemin yararlı olacağı kanısındayım.Umuta ve umutun sevenlerine karşı haklı davamda artık burda da şov yapacağım.insanlar bilinçlenmezse trabzon 50 sene daha şampiyon olamaz.Sizin gibi futbol cahillerine karşı tek yolum bu ne yazıkki

Emrah Akcagöz
19.04.2010, 23:03
Anlatamıyorum sanırım..

Umut katkı yapamıyor diye, Teofilo alınmadı mı ?

Devre arasında takıma katıldı ve hala daha istenilen seviye de değil.

Umut'u şu haliyle beğenene söverler sanırım.. ama inanın Teo da yaramıza derman olacak cinsten değil... Benim anlatmak istediğim olay bu.
Ne kadar oynadıki Teo güçsüz ve yavaş olabilir amma vuruşlarına bakılırsa Umuttan 10 kat daha fazla bitirici..

Emrah KabuL
19.04.2010, 23:03
teo tek başına hücümda oynayacak bir oyuncu tipi degil şenol hoca onu tek oynatmaz bunu ben sana diyim... geçen sezon alanzınho için neler sölendi neler yazıldı ama bu sezon şenol hocadan itibaren ne durumda tüm türkiye görüyo... teoeger iyşi olucaksa bu yanındaki arkadaşlarının ona sahip çıkmasıylan umut ona pas verirse emin ol teo da iyi olacaktır bugun messi dünyada bir numaraysa bunu barcelona ortasahasıan borcludur kusura bakma....

Maç boyunca ortasaha oyuncularımız rakip defans arkasına top atmadılar mı ? Bunların kaçına hareketlenebildi Teofilo ? Umut pas atmadı diye eleştiriliyor, bende maç içinde ulan at da adam bir şekilde ilk golünü atsın dedim.. ama bu şekilde yani boş kaleye 1 değil 3 gol atsa nolacak.. Senelerdir Umut'tan dert yanan taraftarlar olarak Teo'nun şu halini beğeniyorsak vay halimize.

Emrah KabuL
19.04.2010, 23:05
evet bu akşam artık umutu tekrar seyredince dayanamadım üye oldum.Diğer bütün sitelerde umuta karşı duruşumu burdada sürdürmemin yararlı olacağı kanısındayım.Umuta ve umutun sevenlerine karşı haklı davamda artık burda da şov yapacağım.insanlar bilinçlenmezse trabzon 50 sene daha şampiyon olamaz.Sizin gibi futbol cahillerine karşı tek yolum bu ne yazıkki

Abi baya bir geç kalmışsın..

Trabzonspor 26 senedir şampiyon olamıyor..

Senin yüzünden olamıyorduk demek ki.. geç kaldın insanları bilinçlendirmek için..

Devam et ustam :)

fırtına_08
19.04.2010, 23:07
Maç boyunca ortasaha oyuncularımız rakip defans arkasına top atmadılar mı ? Bunların kaçına hareketlenebildi Teofilo ? Umut pas atmadı diye eleştiriliyor, bende maç içinde ulan at da adam bir şekilde ilk golünü atsın dedim.. ama bu şekilde yani boş kaleye 1 değil 3 gol atsa nolacak.. Senelerdir Umut'tan dert yanan taraftarlar olarak Teo'nun şu halini beğeniyorsak vay halimize.
Senin umutun bu akşam 3 kere boş kaleye atamadı.TEO atsında boş kaleye atsın.Sen hap falan mı kullanıyosun yoksa basketbol seviyosunda burda kıllığına mı yazı yazıhyosun.Teo nun vurduğu kafayı gördün mü.Senin umutun boş kaleye kafa vurunca 3 tane kuş öldürüyor tek seferde.Ya sen gidip NBA sitelerinde yazsana kardeşim...

Hasan Ayvenli
19.04.2010, 23:07
Bu akşam bu takım en az 4 gol atamamışsa bu Umut Bulut isminin futbola ihanetindendir.

Ahmet Ocak
19.04.2010, 23:08

1967 kez katılıyorum kardeşim şenol hoca lütfen teo yu neden çıkardığını açıklasın..neden bu çocuğa şans vermiyor..umuta tahmmül eden adam bu herifi bi 90 dakka oynat da izleyelim..umut bencilini çıkarmıyor,taraftara söver gibi teo yu çıkarıyor..bu çocuk nasıl kendine güvensin..gözü hep kulübede acaba beni ne zaman alacak diye..yazık ediyor şenol hoca teoya..resmen önyargılı davranıyor

Emre GÜRDAL
19.04.2010, 23:08

peki bu topları umuta mı? attılar teo ya? mı.. bak gene diyorum umut bulutu tanırım ve bu başlıkta umutu en çok ben savunurum ama görünen köy kılavuz istemez emin ol o pozisyonlarda umut vuruş yapacagına teo ya asist yapsa dahada degerli olur unutma asisit yapmak daha degerlidir.... 16 senelik futbolcukluk hayatıma dayanarak sölüyorum..

PoWeRLoRD
19.04.2010, 23:09
aynen abi adam bunu dedi.Sonradan da kıvırdı.yok efendim takıma katkısı çokmuş da falan da filan .adamlarda biliyor bu takımda umut olmasın bu takım şampiyon olur .o yüzden umutu pohpohluyorlar .ama işte böyle anlarda maskeleri düşüyor çok şükür.

sözün bittiği yer aslında
adam resmen canlı yayında bütün trabzonspor'lularla dalga geçti ve biz hala destek peşindeyiz..

vay halimize..

fırtına_08
Abi baya bir geç kalmışsın..

Trabzonspor 26 senedir şampiyon olamıyor..

Senin yüzünden olamıyorduk demek ki.. geç kaldın insanları bilinçlendirmek için..

Devam et ustam :)
kardeş bu sitede yeniyim.başka yerlerde vardım.ayrıca 26 senedir internet mi vardıda ben yazmadım.Bari normal yazdıklarının içini doldurda yaz.Gerçi sen umut taraftarıydın pardon:D sende yetenek beklemekle umuttan beklemek aynı

DNA-TS
bu akşam oyundaki görevi teo yu kahretmekti herhalde :) o kadar pozisyona giriyorsun ya arkadaş gol krallığına mı oynuyorsun forvetler egoist olur ama bu kadardda olmaz adam yanında verde atsın bi şeref sayısı oda rahatlasın, sen zaten öle böle atıyorsun.herşeye rağmen seyircinin umut dışarı tezahüratı çok yanlıştı.

tslover
1 numarasın umut aldırma sen çakmaya devam

Mellih
19.04.2010, 23:10
bari kaptan çıkmasın bundan sonra..

Erdinç Barutçu
19.04.2010, 23:10
peki bu topları umuta mı? attılar teo ya? mı.. bak gene diyorum umut bulutu tanırım ve bu başlıkta umutu en çok ben savunurum ama görünen köy kılavuz istemez emin ol o pozisyonlarda umut vuruş yapacagına teo ya asist yapsa dahada degerli olur unutma asisit yapmak daha degerlidir.... 16 senelik futbolcukluk hayatıma dayanarak sölüyorum..
16 senelik futbolculuk hayatın bir kenara,devre arasında Hami bile dedi.Nazikçe.....Tabi anlayana.Ama Şenol hocada gidip Teo'yu alınca iyice adamı baltaladı.Umut'u adam edecez diye Teo'dan da olacağız iyi mi?

alioglua
19.04.2010, 23:11
umutla ilgili fikirlerimin 10 da birini genelde bir başlık altında yazmış bulunmaktayım...

hamit008
19.04.2010, 23:12
şenol'a ne yapıyor da bu kadar imtiyaz görüyor acaba gerçekten merak ediyorum,

ziya&ayman aşkını gölgede bıraktı bu dillere destan aşk

şenol&umut

allah bir yastıkta kocatsın

öz evladi olsa bu kadar sevmez galiba

bence umutu bugün cikarsa bütün taraftarlar umutu yuhlar diye cikarmadi bugn umutun morali bozulur diye

Emrah KabuL
19.04.2010, 23:13
Senin umutun bu akşam 3 kere boş kaleye atamadı.TEO atsında boş kaleye atsın.Sen hap falan mı kullanıyosun yoksa basketbol seviyosunda burda kıllığına mı yazı yazıhyosun.Teo nun vurduğu kafayı gördün mü.Senin umutun boş kaleye kafa vurunca 3 tane kuş öldürüyor tek seferde.Ya sen gidip NBA sitelerinde yazsana kardeşim...

Yaw git işine abi.. gece gece.. iyice zıvanadan çıktın ama..

Benim Umut'um diye birşey yok.!

no NAME
19.04.2010, 23:16
takım ruhu; ekip anlayışı, arkadaşına jest yapma özelliği 5 para etmeyen rezalet bir oyuncusun. umarım yaptıklarından dolayı yüzün kızarıyordur. 90 dakika sahada kalmanı sağlayan sebep neyse onuda kınıyorum.
aynı zamanda seni tebrikte ediyorum. bana bunları söyletmeyi başaran ilk futbolcusun emin ol.
selam ve hürmetle.

Ömer TOPAL
19.04.2010, 23:16
adamın ensesinden inme...gol gol gol gol..nasıl golcüsün sen..git öl kafan yarılsın gibi gibi...Hem umutu sen bu hale sok...Ondan sonra al yerden yere vur...Tamamen siyasete döndü futbol...Adamı gol diye strese sokan bizleriz..önüne aldımı kaleye vurdumu niye pas vermedin diyen yine bizleriz....Asist yapsaydı yine gol atamayan golcu ünvanı ile gezecekti...He bu ünvan benim yakamdaysa bende aynısını yapardım...Kimse kusura bakmasın...Kimsenin avukatı degilim ama suç umutta degil...Malesef 13. adamda bende....!

Murat SİSMAN
19.04.2010, 23:17
Sayın Umut Bulut Hayranı Renkdaslarım Trabzonspor Formasını Hak Etmıyor.Spikerin Umut Görevini Yaptı Derken Hangi Görevi? Bunamı Aldanıyorsunuz?Kac Pozisyonda Hangi Hangi Görevi Yaptı Bırakın Allah Askına Teofiloyu Harcadı Bu Macta Yazık....Spiker Görevini Yaptı Derken Diger Sözünü Hatırlayan Umut Bulut Hayranı Arkadas Varmı ? Pres Var ama son vuruslarında Umutun Geleneksel Hareketleri Alısmıs Oldugumuz Hareketler.

fırtına_08
19.04.2010, 23:17
Yaw git işine abi.. gece gece.. iyice zıvanadan çıktın ama..

Benim Umut'um diye birşey yok.!
kusura bakma umut insanı zıvanadan çıkarıyor.Sen de bu adamı korumadığın zaman çok iyi görünüyosun gözüme.Senin değil hiç birimizin UMUDU yok bu adamdan:D
Neyse artık umut demediğin için teşekkürler..

Samet Metin
19.04.2010, 23:18
Umut Bulut'u izleme lüksüne sahip olduğumuz için kendimizi şanslı saymalıyız bence. diğer takım taraftarları %100 lük pozisyonlarda bizim yaşadığımız heyecanı yaşayamıyorlar...

mesela alex kaleci ile karşı karşıya kalınca fener taraftarı ne hisseder? acaba hangi köşeye gol olacak diye heyecanlanabilir belki...

ama biz kalecinin kalede olmadığı pozisyonda bile şu konularda heyecanlanıyoruz;
-acaba Umut düşmeden koşabilecek mi?
-acaba Umut topu başarı ile sürebilecek mi?
-acaba Umut topa ayağını isabet ettirebilecek ve şut çekebilecek mi?
-top kaleye mi yoksa tribüne mi gidecek?
-falan filan...?

sana sonsuz teşekkürler Umut Bulut...

futbol yeteneklerinden yoksun bir insan olsanda profosyonel bir futbol takımında oynamayı başardığın için seni ayakta alkışladım bugün:alkış::alkış::alkış:

SDinc
19.04.2010, 23:18
Gol krallığında Makakula'yı geçebilirdi bu maçta. :)
Yinede çok seviyorum kendisini ama Allah rızası için iyi bir forvet alın , bıktım artık Umut'un birinci forvet olarak oynamasından.

Emrah KabuL
19.04.2010, 23:19

Arkadaşım, bu nasıl 16 senelik futbolculuk hayatıymış merak ettim..

Sen Alanzinho ol, önünde 2 tane pas atabileceğin forvet var.. Umut hareketleniyor, Teofilo hareketlenemiyor.. hareketlenmeyen adama mı pas atılır ?

Ayrıca şunu da bir kez daha belirteyim.. Keşke Umut o toplardan birini uygun durumda ki Teo'ya atsaydı da bir şekilde ilk golünü atabilseydi Teofilo.. ama dediğim gibi 1 değil aynı şekilde 3 gol atsa da ilerisi için bana umut vermedi.. + bir özelliği yok.. hızlı desen değil.. pivot desen o da değil.. oldukça da ağır.. böyle bir forvet bizim gol yollarında ki sorunumuzu çözmez.

Nokta.

tslover
19.04.2010, 23:20
Kim ne derse desin kardeşim Umut denilen adam:
-mücadele eder
-pozisyona girer
-istikrar gösterir
-kart görmez
-sakatlanmaz
-her sene ortalama 15 tane atar
-yılmaz
-kendine söven taraftarle bile polemiğe girmez
-son vuruşlarda şanssızdır yada çok iyi değildir (adam napsın tribüne mi vurdu hepsini kaleci aldı bu maçta)
-adam gibi adamdır
-kavga etmez
-90+3 olsa bile 100 m depar atar
-pres yapar

Armağan Dere
19.04.2010, 23:21
Drogba(!),maç izlerken insanı zıvanadan çıkarıyorsun...beceriksiz olduğun gibi bir o kadar da bencilsin... Teofilo'ya bu akşam 2 gol attırabilirdin ama korkuyorsun dimi forma gider diye...ilk yarı net 5 pozisyon kaçırdın...boş kaleye de atamıyorduya işte balına attı...O formayı haketmiyorsun tekrar tekrar söylüyorum FORMAYI HAKETMİYORSUN!!!

Ertan1982
19.04.2010, 23:23
Umut bugün belki o golü attin ve kendini kurtardin. Ama o gollen cok sey kaybettin ama sen bunun farkina vardiginda hersey cok gec olacak.

Ömer TOPAL
19.04.2010, 23:24
Sayın Umut Bulut Hayranı Renkdaslarım Trabzonspor Formasını Hak Etmıyor.Spikerin Umut Görevini Yaptı Derken Hangi Görevi? Bunamı Aldanıyorsunuz?Kac Pozisyonda Hangi Hangi Görevi Yaptı Bırakın Allah Askına Teofiloyu Harcadı Bu Macta Yazık....Spiker Görevini Yaptı Derken Diger Sözünü Hatırlayan Umut Bulut Hayranı Arkadas Varmı ? Pres Var ama son vuruslarında Umutun Geleneksel Hareketleri Alısmıs Oldugumuz Hareketler.

o nasıl bir deyim Teo hayranı arkadasım...umut hayranı renkdaslarım...cok yanlıs...aynı kefede teo olsa onu savunurum...he sen lig tv nin igrenc spikerlerinin yorumcularının lafları ile yorumluyorsan oyuncularını ben senle tartısmam ayakta alkışlarım seni....! Teoyu harcayan ne umut ne alan ne bir baskası tamamen kendisidir....Adam gibi koşssunda girsin pozisyona...dogru yere kaçsın ona atılsın ara pasları....bırakın şu yeni gelene şan yok kumaşı iyi ayaklarını..kumaş dükkanı degil burası futbol sahası...

Salih Edip
ne diyim ki sinirden ağlayacaktım , maçı da tamamlayamadım ilk defa bıraktım izlemeyi. ben bıraktıktan sonra dışardan başka bir mekanın önünden geçerken spiker bir umut bulut klasiği diyordu... o an anladım , arkadaşıma yine kaçırdı dedim.

bu arada sinirden ağlayacak olmamın sebebi çok gol kaçırman değildi ona alışığım , kendimi Teonun yerine koydum da , ben olsaydım profesyonellikmiş futbolculukmuş bir kenara bırakır ağız burun dalardım emin ol... Teoya Allah sabır versin , bu takımda kaptanlığı değil 24 kişilik kadronun 24. kişisi bile olmayı haketmiyosun.

savunulan iki yönün vardı , iyi niyetin... koşman... birincisinin aslında ne kadar zıt olduğunu gösterdin ne kadar art niyetli olduğunu gösterdin bugün.

2.si mi ? koşuyorsun. veli efendide de , neyse...

yazıklar olsun...

h@msi61
Bugun yaninda Teo degil de Tekke olsaydi ve Umut bunlari yapsaydi, neler olurdu tahmin edemiyorum...

Armağan Dere
-mücadele eder
-pozisyona girer
-istikrar gösterir
-kart görmez
-sakatlanmaz
-yılmaz
-son vuruşlarda şanssızdır yada çok iyi değildir (adam napsın tribüne mi vurdu hepsini kaleci aldı bu maçta)
-adam gibi adamdır
-kavga etmez
-pres yapar

900000 euro para sana,bana versinler biz de yaparız!..peki Umut Bulut 900000 euroyu hakediyormu 6 pozisyonda 1 gol attı.. o da kaleci açılmasa onu da atamazdı bu akşam puan kaybetseydik Umut'un sonu olurdu buna emin olun ve olmalıydı da...6'da 1 Umut'un ortalamasına göre iyi bir rakamdır...normalde 11'de 1 atıyor

fırtına_08
19.04.2010, 23:25
-mücadele eder
-pozisyona girer
-istikrar gösterir
-kart görmez
-sakatlanmaz
-yılmaz
-adam gibi adamdır
-kavga etmez
-pres yapar
kardeşim bu umut anca 10-12 tane anca gol atıyor.ama onun yerine oynayacak adamın 30 tane gol atmasına engel olmuş oluyor.12 mi büyük 30 mu?bırakın bu umutun peşini Allah Aşkına...

sem61
umut bulut kötü birşey yazmak istemiyorum ... kendimi tutuyorum kaçırdığın goller için değil yapmadığın asistler için ...

hamit008
spikerler cok komikti ya umut topu kötü istop ediyor, spiker: "umut topu cok iyi istop etti" diyor, yani izleyiciyle dalga mi geciyorlar bilmiyorum..

İlker ToSun
Bugun yaninda Teo degil de Tekke olsaydi ve Umut bunlari yapsaydi, neler olurdu tahmin edemiyorum...

belki de umutun saltanatı gitmesin diye tekkeyi almamışlar bile olabilirler yani inanırım.

ahh ahh keşke fatih olsaydı gerçekten de şunu suratına bir tokadı patlatsaydı sahanın ortasında, hazırlık maçında hakeme attığı gibisinden :)

Emre GÜRDAL
19.04.2010, 23:26
Arkadaşım, bu nasıl 16 senelik futbolculuk hayatıymış merak ettim..

Sen Alanzinho ol, önünde 2 tane pas atabileceğin forvet var.. Umut hareketleniyor, Teofilo hareketlenemiyor.. hareketlenmeyen adama mı pas atılır ?

Ayrıca şunu da bir kez daha belirteyim.. Keşke Umut o toplardan birini uygun durumda ki Teo'ya atsaydı da bir şekilde ilk golünü atabilseydi Teofilo.. ama dediğim gibi 1 değil aynı şekilde 3 gol atsa da ilerisi için bana umut vermedi.. + bir özelliği yok.. hızlı desen değil.. pivot desen o da değil.. oldukça da ağır.. böyle bir forvet bizim gol yollarında ki sorunumuzu çözmez.

Nokta.

bence nokta koymadın virgül oldu bu bak şimdi sana bişe diyim... umut bulut koşan defansı yıpratan 95 dk koşma yetenegine sahip var gücünle mücadele eden bir oyuncumuz benımde sevdigim bir abimdir...ben buna bişe demem bu konuda haklı olabılırsın teo da tam bir santrafor tipi var santrafor ayrıdır forvet oyuncuusu ayrıdır umut forvettir teo santrafordur... santrofor adam koşmaz yüksek top indiri topun rakip sahadayken topun takımda kalmasını saglayan asist özelligi olan kişiye ben santrafor diyorum.. benim gözümde teo bu saydıgım herşey mevcut... noktalar benden bu sefer:D

Emrah KabuL
Bir de şöyle bir entrasan durum var..

Umut'un son dakika da attığı gol için ne dediler burada ?

» Sen ancak boş kaleye gol atarsın..

Peki bu maçta Umut'a neden sinir olundu ?

Teofilo'ya pas vermeyip onun boş kaleye gol atmasına imkan sağlamadığı için..

Neyse.. Umut'u yerden yere vurmamamız için hiçbir engel yok.. ama bu kızgınlıkla Teo'nun şu an ki yetersiz performansını görmemizlikten gelmiyelim..

Bakıyorum yazılanlara Umut, Teo'yu harcadı diyorlar.. neden ? Teo boş kaleye gol atamadı diye..

Bende diyorum ki o pozisyonlara neden Teo giremedi ? Bir kafa şutu bir de ortasaha dan çektiği şut var.. başka birşey yok.. E hal de böyle olunca koskoca üstad Şenol Hoca, her maç da olduğu gibi bu maçta da 2.yarı oyundan aldı Teo'yu.

FC-ST-PAULI-61
Dünyanin en kötü Forveti.Insan istese bu kadar kaciramaz

seyduna_efil
tebrikler umut,zaten bundan başkasını gol atamazdın...

Mustafa Ağaoğlu
Umut bugün büyük bi alkışı haketti 90+1 ' de attığı deparla rakip savunmaya oyunu kurma izni vermedi ve belki de bu presi yiyebileceğimiz bir golü engelledi. Helal be Umut sen de olmasan !

hamit008
-mücadele eder
-pozisyona girer
-istikrar gösterir

:eek: hangi konuda istikrar gösteriyor?

Mustafa ÖZDEMİR
umut yine şanssız bir maç çıkardı .attığı gol moralini biraz düzeltmiştir belki...

Samet Metin
19.04.2010, 23:27
-mücadele eder
-pozisyona girer
-istikrar gösterir
-kart görmez
-sakatlanmaz
-yılmaz
-adam gibi adamdır
-kavga etmez
-pres yapar

Umut'un sakatlanmaması Trabzonspor için iyi birşey midir?

Salih Edip
19.04.2010, 23:29

aynı şey geldi aklıma , dedim bir tekke olsaydı veya yanında oynayan engin baytar olsaydı. ben kendim olsaydım , çıldırırdım ki tv başında bile çıldırıyorsam bir de orda düşünün ...

Samet Yildirim
19.04.2010, 23:30
Atamadigin degil göz göre göre vermedigin paslara küfür ettim. Cileden cikarttin beni. Teofilo yerinde ben olsaydim ne yapardim bilemem ama birseyler yapardim heralde.

Armağan Dere
19.04.2010, 23:31
Hamucera nerde? savunmak için bu sefer de 100 takla bekliyorum ondan...Bakalım bu sefer art niyetli Umut'u savunabilecek mi büyük futbol üstadı...

tslover
19.04.2010, 23:34
:eek: hangi konuda istikrar gösteriyor?
sezon boyunca attığı gol sayısında istikrar
kart görmeme ve daima aynı standartı yakalama konusunda istikrar
sakatlanmama konusunda istikrar

Emre GÜRDAL
Bir de şöyle bir entrasan durum var..

Umut'un son dakika da attığı gol için ne dediler burada ?

» Sen ancak boş kaleye gol atarsın..

Peki bu maçta Umut'a neden sinir olundu ?

Teofilo'ya pas vermeyip onun boş kaleye gol atmasına imkan sağlamadığı için..

Neyse.. Umut'u yerden yere vurmamamız için hiçbir engel yok.. ama bu kızgınlıkla Teo'nun şu an ki yetersiz performansını görmemizlikten gelmiyelim..

Bakıyorum yazılanlara Umut, Teo'yu harcadı diyorlar.. neden ? Teo boş kaleye gol atamadı diye..

Bende diyorum ki o pozisyonlara neden Teo giremedi ? Bir kafa şutu bir de ortasaha dan çektiği şut var.. başka birşey yok.. E hal de böyle olunca koskoca üstad Şenol Hoca, her maç da olduğu gibi bu maçta da 2.yarı oyundan aldı Teo'yu.

arkadaşım burda olay boş kaleye gol atıp atmamak degil orda teo degilde sen olsaydın neden emraha atmadın derdım gene ben çünküğ ben oraya gol izlemeye gelmiişim izlemem icin boş kaleyede top girince gol oluyo.

Bekir
Çok koşuyor,pres yapıyor,Fevkalade iyi niyetli Daha ne istiyorsunuz??

Trabzonspor taraftarı gerçekten futboldan anlamıyor,Bu kadar donanımlı bir fovet nasıl beğenilmez...

hamucera
19.04.2010, 23:36
Hamucera nerde? savunmak için bu sefer de 100 takla bekliyorum ondan...Bakalım bu sefer art niyetli Umut'u savunabilecek mi büyük futbol üstadı...

burdayım armağan,

Umut kötü diyemem açıkçası ama çok bencildi, yani pres yapıp top alması gol atması hiç önemli değil, yaptığı olumlu işlerin tamamını sildi attı kenara bu akşam,

ceza sahasının dıından vurduğu şut güzeldi, birde kalecinin bacaklarının arasından giderken kaleciye çarpan top, (ama orada da pas vermesi gerekirdi,

ne sanıyorsun eleştirmeyecekmiyim, dediğim gibi yaptığı olumlu hareketlerin hiç değeri yoktu bu akşam ezdiği goller karşısında, çok bencil ve çok yanlış oynadı, forvet bencil olmalı bazen ama bu kadar değil, net gol atacak arkadaşın varsa vermelisin,

Erkin Ekşi
siz umutun bencil odugunu ilk defa yaziyorsunuz ama bu benim 3.4 yazisim.

baris memis kaleciyle karsi karsiya kalicakken barisi itip topu alip taca attigini unuttunuzmu gecen sezon?

ayni sekilde bos kaleye giden yada kaleciyle karsi karsiya kalicak adam varken topa girip ofsat yapip golden oldugumuz pozisyonlaridami unuttunuz?

umut bulut tsl tarihinin en bencil forvetidir...ne yeni yabanci transfere ne genc parlak futbolcuya gol sansi verir.

bunun sebebide anormal yeteneksiz olmasi ve maclarda gol atip seyircinin gozunu boyama zorunlulugu oldugunu bilmesidir.

yuz ifadesine hicmi dikkat etmiyorsunuz atmadigi paslardan sonra?

bir sefer pardon kusura bakma gormedim falan dedigini duydunuzmu atmadigi paslardan sonra? orali bile olmaz ayni seyi yapmaya devam eder.

Neyse insanlar yavas yavas anlamaya basladi....demek bu kadar goze sokmasi gerekiyormus umut un anlasilabilmesi icin,

herkese gunaydin,

tans
bugün umut kötü falan oynamadı, resmen terbiyesizlik yaptı. şenol güneş bu futbol cahili insana nasıl hala forma veriyor anlamış değilim. zaten teofilo yu çıkarırken ıslık yedi taraftardan.

eğer gelecek sezona umut la girersek sakın şampiyonluktan falan bahsetmeyin sakın!!

Hasan Ayvenli
Hala geçmedi sinirim hala.

Zafer Fidan
Umutun yüzünden bu hale geldim

http://i415.photobucket.com/albums/pp237/stephanielong09/Expressive_Long_White_Hair_Guy.jpg

Onur Şeref
19.04.2010, 23:38
Lanet olsun seni bu takıma getirene.

fırtına_08
19.04.2010, 23:38

Trabzonspor taraftarı gerçekten futboldan anlamıyor,Bu kadar donanımlı bir fovet nasıl beğenilmez...
sen ozaman süreyya ayhanla beraber elvan'ı al bi takım kur sempatik güzel çok koşan bi takımın olsun...Biz futbol istiyoruz gol istiyoruz.Bak Milan Baros 7 8 hafta sakattı geldi2 haftada 4 gol attı.Egemen 4 gol attı.bursanın kalecisis bile umuttan çok gol attı.Siz harbi bizimle dalga mı geçiyorsunuz.ADAM GOL ATAMIYOR.yemişim iyi niyetini yaaa.Deellendim valla

serdaracıl
19.04.2010, 23:39

iyi niyetli mi? bence kötü niyetli.

İlker ToSun
@ Xavi Fidan

saçları kısalt biraz, gözleri de kahverengi yap.

ben de o haldeyim :)

mimik aynı

Ümit Tekşan
Umut'a fazla yüklenmeyin neticede maçı kazandık. Bunun tadını çıkartalım diğer takımların 17 Milyon dolarlık gol krallarının attığı gol 7 geçmedi bütün sezon boyunca tamam Umut bu gün bencil oynadı belki ama bu kadar gitmeyelim üzerine şu an yapacak bişey yok elimizde olanlar bunlar bunlarla idare edeceğiz.

Peki bu Umut bu kadar pozisyona girmese ne diyecektik. Adam pozisyona giriyor ama dediğim gibi kapasitesi bu kadar başka olmaz. Gene de son dakikada bile 90 metre depar attı ve golünü attı. Yapacak bişey yok desteklemek lazım...

Tirübündeki taraftarında biraz daha sağ duyulu olması lazım, bir ara Umut dışarı diye bağardılar ne olursa olsun 100 tane de gol kaçırsa bu dışarı kelimesinin kullanılmaması lazım, bilmiyorum bu benim görüşüm ben bu şekilde futbolcuların moralinin bozulmasına karşıyım. Neticede Umut bu formayı giyiyor ve terini sonuna kadar akıtıyor. Verim alamasakta bişeyler yapmaya çalışıyor.

Bu sene böyle geçecek ve seneye Şenol hoca gerekli önlemleri mutlaka alacaktır. Belki Umut oynar belki yedek kalır bilemem bu tamamen Şenol hocanın kararına kalır, ancak Umut'un bu takımda kalacağından kimsein şüpesi olmasın, Unutmayalım Bmn radyo proğramında Umut ne demişti ben TRABZONSPOR'a gönülden imza attım ! Bu sözleri yeterli değilmi?

Biliyorum bir çok taraftarımız şu an ben Umut'u destekliyorum diye belki bana çok veryansın edecekler ama Benim görüşümde bu ne kadar saç bai yoldursa da her eve Umut'tan bir tane lazım diye düşünüyorum. Bizim Formamızı giyen her futbolcunun başımızın üzerinde yeri vardır, Heleki sahada basmadık yer bırakmıyorsa bunu hak ediyor demektir.

Ayrıca dediğim gibi Umut'a bu kadar kızmanın hiçbir anlamı yok bu gün maç beraberede bitebilirdi bitseydi ne olurdu? Şampiyonlukmu giderdi yadar 5.sıradan 6-7 inci sıralaramı düşerdik yani birazda burdan bakmak lazım.

Netice olarak takımımıza bu akşamki gösterdikleri olağanüstü gayretlerinden dolayı cani gönülden kutluyorum. Hakikaten tempolu futbol oynuyoruz. Tek isteğin Kupa finalinde Fenerbahçe'yi yenip Kupayı almak, yoksa Umut Ligde gol atmış, pas vermemiş, bencilmiş bunlar bu sene bitti artık. Tek hedef Türkiye Kupası...

Teşekkürler.

Kader KORELİ
19.04.2010, 23:41
Almanya´da bir on onbes kisi beraber maci izledik. Trabzonsporlu olsun olmasin herkes Umut'a tepkiliydi. O kadar sinirliyim ki anlatamam.. böyle bir futbolcunun Trabzonspor'da yeri olmamasi lazim. Kosuyormus, iyi niyetliymis :rolleyes: bugün o iyi niyetini cok iyi gördük. Colman ondan fazla kosuyor, ama bundan bahseden yok, cünkü artik Umut icin klasik bir laf olmus. Öyle kosmakla olmuyor bu isler, hem kosduguda o kadar abartilacak kadar degil. Gercek bir golcümüz olsa ligde cok daha üst siralardaydik simdi, kimse taraftarlari yok efendim Umut mücadeleci diyerek uyutamaz. UMUT BULUT´U ISTEMIYORUZ ARTIK. Yeter! Kulak verin taraftarlara. Bu adam bizi hasta etdi, ama umursadigi yok beyefendinin.

serdaracıl
burdayım armağan,

Umut kötü diyemem açıkçası ama çok bencildi, yani pres yapıp top alması gol atması hiç önemli değil, yaptığı olumlu işlerin tamamını sildi attı kenara bu akşam,

ceza sahasının dıından vurduğu şut güzeldi, birde kalecinin bacaklarının arasından giderken kaleciye çarpan top, (ama orada da pas vermesi gerekirdi,

ne sanıyorsun eleştirmeyecekmiyim, dediğim gibi yaptığı olumlu hareketlerin hiç değeri yoktu bu akşam ezdiği goller karşısında, çok bencil ve çok yanlış oynadı, forvet bencil olmalı bazen ama bu kadar değil, net gol atacak arkadaşın varsa vermelisin,

bencil kelimesi hafif kalır bence. kötü niyetliydi bana göre.

hamit008
kart görmeme ve daima aynı standartı yakalama konusunda istikrar
sakatlanmama konusunda istikrar

sadece koşmak istikrar oluyorsa koyak a2'den bir oyuncu oda umut kadar koşar belki, hatta belki en azindan umut kadar fundamental eksikleri yoktur ve pas verme kabiliyetide olabilir diye umud ederiz

tans
19.04.2010, 23:43
Umut'a fazla yüklenmeyin neticede maçı kazandık. Bunun tadını çıkartalım diğer takımların 17 Milyon dolarlık gol krallarının attığı gol 7 geçmedi bütün sezon boyunca tamam Umut bu gün bencil oynadı belki ama bu kadar gitmeyelim üzerine şu an yapacak bişey yok elimizde olanlar bunlar bunlarla idare edeceğiz.

Peki bu Umut bu kadar pozisyona girmese ne diyecektik. Adam pozisyona giriyor ama dediğim gibi kapasitesi bu kadar başka olmaz. Gene de son dakikada bile 90 metre depar attı ve golünü attı. Yapacak bişey yok desteklemek lazım...

Tirübündeki taraftarında biraz daha sağ duyulu olması lazım, bir ara Umut dışarı diye bağardılar ne olursa olsun 100 tane de gol kaçırsa bu dışarı kelimesinin kullanılmaması lazım, bilmiyorum bu benim görüşüm ben bu şekilde futbolcuların moralinin bozulmasına karşıyım. Neticede Umut bu formayı giyiyor ve terini sonuna kadar akıtıyor. Verim alamasakta bişeyler yapmaya çalışıyor.

Bu sene böyle geçecek ve seneye Şenol hoca gerekli önlemleri mutlaka alacaktır. Belki Umut oynar belki yedek kalır bilemem bu tamamen Şenol hocanın kararına kalır, ancak Umut'un bu takımda kalacağından kimsein şüpesi olmasın, Unutmayalım Bmn radyo proğramında Umut ne demişti ben TRABZONSPOR'a gönülden imza attım ! Bu sözleri yeterli değilmi?

Biliyorum bir çok taraftarımız şu an ben Umut'u destekliyorum diye belki bana çok veryansın edecekler ama Benim görüşümde bu ne kadar saç bai yoldursa da her eve Umut'tan bir tane lazım diye düşünüyorum. Bizim Formamızı giyen her futbolcunun başımızın üzerinde yeri vardır, Heleki sahada basmadık yer bırakmıyorsa bunu hak ediyor demektir.

Ayrıca dediğim gibi Umut'a bu kadar kızmanın hiçbir anlamı yok bu gün maç beraberede bitebilirdi bitseydi ne olurdu? Şampiyonlukmu giderdi yadar 5.sıradan 6-7 inci sıralaramı düşerdik yani birazda burdan bakmak lazım.

Netice olarak takımımıza bu akşamki gösterdikleri olağanüstü gayretlerinden dolayı cani gönülden kutluyorum. Hakikaten tempolu futbol oynuyoruz. Tek isteğin Kupa finalinde Fenerbahçe'yi yenip Kupayı almak, yoksa Umut Ligde gol atmış, pas vermemiş, bencilmiş bunlar bu sene bitti artık. Tek hedef Türkiye Kupası...

Teşekkürler.

arkadaşım bize bu takımı şampiyonluğa taşıyacak adam lazım siz neyden bahsediyorsunuz. isterse kendini prangalarla kulübe bağlasın ne farkeder.

umut şampiyonluğa giden bir takımın forveti olamaz. o takım şampiyon olamaz. her maç 15km koşsa ne olur. faydası yok.

Erkan SUİÇMEZ
19.04.2010, 23:43
umutu bütün kaçırdığı pozisyonlar ve once beceriksizliğine rağmen hiç eleştirmeyen biri olarak.son 2 maçta teo ya vermediği paslar ve bencilliği için kınıyorum.
bütün takımlarda yeni gelen golcülere ilk golünü atması için takım halinde yeni adama çalşırlar.nedense umut teo yu harcamak için elinden geleni yapıyor.

Mustafa Yılmaz.20
19.04.2010, 23:44
sadece koşmak istikrar oluyorsa koyak a2'den bir oyuncu oda umut kadar koşar belki, hatta belki en azindan umut kadar fundamental eksikleri yoktur ve pas verme kabiliyetide olabilir diye umud ederiz
Arkadaş sürekli kötü oynama konusunda istikrarlı demek istedi herhalde

Kereşenli
Lanet olsun senin gibi bir futbolcumuz olduğu için utanıyorum. Trabzonspor'un gelmiş geçmiş en yeteneksiz ve bencil futbolcuların listesini çıkarsak ilk sırada sen yer alırsın. Futbolun bir takım oyunu olduğunu bugün unuttun galiba. Ne sandın? Gol atıp taraftarın gönlünü alırım mı? Sen müsait pozisyondayki arkadaşlarına pas vermeyerek ne mal olduğunu belli ettin zaten.

Takımdan gönderilmeli ama Şenol Güneş'in yüzünden sözleşmesi uzatılır. Trabzonspor'a ben kalpten imza attım diyorsun, buldun böyle bir gelir kaynağı bırakır mısın? Seni bizden başka kim alır ki? :rolleyes:

İlker ToSun
trabzondaki taraftar da taraftar maraftar değil

yaptıkları çifte standart açık açık ortada

geçen sene devamlı "fatih tekke" diye bağırıyorlardı, sonunda ne oldu, takımın en faydalı futbolcusu olan gökhan ünal ın kellesi alındı. ne yani bütün dert gökhanla mıydı?

neden bağırılmıyor yine?

fatih tekke tezahüratı sadece onun alınması için söylenen bir tezahürat değildi, çok daha başka anlamlar taşıyordu tıpkı beşiktaşlıların "pascal nouma" tezahüratı gibi.

ama tabii avni akerdekilerin %90 ı çekirdek çitlemekten başka birşeyden anlamadıkları için

Tolga Kurt
19.04.2010, 23:46
Söylenecek söz yok.

Salih Edip
19.04.2010, 23:46
ne diyim ki sinirden ağlayacaktım , maçı da tamamlayamadım ilk defa bıraktım izlemeyi. ben bıraktıktan sonra dışardan başka bir mekanın önünden geçerken spiker bir umut bulut klasiği diyordu... o an anladım , arkadaşıma yine kaçırdı dedim.

bu arada sinirden ağlayacak olmamın sebebi çok gol kaçırman değildi ona alışığım , kendimi Teonun yerine koydum da , ben olsaydım profesyonellikmiş futbolculukmuş bir kenara bırakır ağız burun dalardım emin ol... Teoya Allah sabır versin , bu takımda kaptanlığı değil 24 kişilik kadronun 24. kişisi bile olmayı haketmiyosun.

savunulan iki yönün vardı , iyi niyetin... koşman... birincisinin aslında ne kadar zıt olduğunu gösterdin ne kadar art niyetli olduğunu gösterdin bugün.

yazıklar olsun...

EveRgLaDe
19.04.2010, 23:47
Artık takımdaki süresini doldurduguna inanıyorum. Bugünkü oyun anlayışıylada sadece kendini düşündüğü ve piyasa yapmaya calıştıgı apacık ortadaydı. Bunu göre göre yönetimin ellerini kollarını bağlayıp oturmasınıda kınıyorum. Şenol güneş maç sonundaki röportajında Teo'nun verdiği tepkiye el kol hareketi yapması şık değil cezası verilir diye yorum yapmış. Acaba kendisinin kalede oynadığı dönemde kendi takım arkadası bile bile gol yemesi için karşı takım forvetine pas verse nasıl hareket ederdi... Takımı adına oynamıyan bir futbolcunun bu takımda yedek klübesinde bile oturmaya hakkı yok. Satılsın ve takımı için oynamak isteyen futbolculara artık şans verilsin. Ligin Son haftaları şampiyonluk şansımız yok ve artık oynamıyan oyuncular gelecek sezon öncesi bu haftalarda değerlendirilmeli.

izzet
19.04.2010, 23:47
Cok asiri Bencildi...

Gol atamadigi dönemlerde cok yapiyor Umut bunu. Kas yapayim derken göz cikariyor. Cok bencildi. Ilk yari maci koparabilirdik. Ikinci yari oynamayi haketmedi.

Ancak aylardir Umutun alternatifi, hatta rakibi olabilecek bir Oyuncuyu hazirlayamayan Teknik ekibe ve Yönetimede Saygilar sunuyorum

Bekir
19.04.2010, 23:49
trabzondaki taraftar da taraftar maraftar değil

yaptıkları çifte standart açık açık ortada

geçen sene devamlı "fatih tekke" diye bağırıyorlardı, sonunda ne oldu, takımın en faydalı futbolcusu olan gökhan ünal ın kellesi alındı. ne yani bütün dert gökhanla mıydı?

neden bağırılmıyor yine?

fatih tekke tezahüratı sadece onun alınması için söylenen bir tezahürat değildi, çok daha başka anlamlar taşıyordu tıpkı beşiktaşlıların "pascal nouma" tezahüratı gibi.

ama tabii avni akerdekilerin %90 ı çekirdek çitlemekten başka birşeyden anlamadıkları için
Aynen..
Gökhan Ünal'ı,Umut ile el ele Yolluyan taraftar şimdi nerede??
Umut 2 depar atıyor Bizim taraftar hemen tav oluyor..

Ben Trabzonspor'u her şeyden üstün tutarım,Hayatım Trabzonspor'un maç sonucuna endeksli,Her maçını iple çeker Büyük zevkle izlerim ki Bütün Trabzonspor taraftarı böyledir..
Valla Trabzonspor'u bu kadar sevmeme rağmen Attığımız gollerde en ufak sevinemedim;
Bu Umut moralimi çökertti,Teofilonun Umut'a yakınırken ki Surat ifadesini görünce İçim yandı,İlk defa maç izlerken bu kadar üzüldüm...

Allah Aşkına git Umut,Yeter artık...

Ertan1982
19.04.2010, 23:51
Batuhan Karadeniz :"Kral Yapmican,Kral olacan" bkz Umut Bulut.

Bülent AKBULUT61
yazıklar olsun umut sana dahale elim ayağım titriyor beni bu hale soktun ya yazıklar olsun senin bir futbolcuya sen değil TRABZONSPORA futbolcu olma seni tesislerde tuvalet bekçiliğine bile koymam ALLAH aşkın git git bu takımdan ALLAHIM bizim sucumuz günahımız ne ya şimdi yanımda olacan sana ağız burun dalardım kişiliksiz herif defol git

ayvaz
umut bulut okadar yetenekli imişki baksanıza bmn yönetimini bile etkileyip eleştiri konusunu kilitletebiliyo. Şenol Hocanın oyundan alamdığı gibi. bu admada şeytan tüyü var herhalde . korkmaya başladım benide yok etmesin şimdi ortalıklardan :)
Tahammülsüzlüğüm beceriksiz olduğu kadar
BENCİL olmasıdır,
Atılan Gole sevinmemesidir,
Attığı gole sevmemesidir.
taşıdığı kaptanlığın hakkını vermemesidir,
Ayıptır günahtır, Aldığı 5 kuruş haftalığın 3 kuruşunu maç için verenlere yazıktır. yazıkki ne yazık bu adamı bize izlettirenlre yazık. bunu topcu diye kral ilan edenlere gol atsın diye kaptan ilan edenlere zaten işi gol atmak olan bi adamın sezon başından beri yatıp sözleşme söylentilerinde gol atmasına yazık. 90 dakika oyunda kalmasına yazık. hak yemesine yazık. o forma ona yazık..
yazık oğlu yazık sinirlenip kırdığım bardaklara sehpaya yazık

KAUNAS
19.04.2010, 23:52
umut bulut gibi futbol bilgisi sıfır,takım arkadaşlığından yoksun,sadece kendisini düşünen, gol kaçırma uzmanı bir ismi TRABZONSPORda artık İS-TE-Mİ-YO-RUZ.

yeter artık. sezon sonu bu takımdan DER-HAL gönderilmeli!!

~UniCef~
Teknik - Yok
Oyun Zekası - Yok
Son Vuruş Becerisi - Yok

Bu adam sırf hırsından ve koşuyor diye forvetimiz ya yazıklar olsun...!

Allah rızası için biri alsın bizden bu adamı....

100de 100 katiliyorum !!

Bekir

yazıklar olsun...
İşte ben de bu duyguları yaşadım maç esnasında Sinirden ağlıcaktım neredeyse,Bir de Teoyu düşünün...
Maçı yarıda bırakıp kalkıp gidiyordum Belki bir şey kaçırırım diye tekrar oturdum,Artık Umut yüzünden Takımı izleyemiyorum...

Ve Seneye Umut 11'de olursa daha maç falan izlemem,yeter artık..

Kereşenli
Takıma fayda sağlamadığı sürece istediği kadar koşabilir. İyi niyetli olduğunu da düşünmüyorum, bugün arkadaşlarına vermediği paslar ile kötü niyetli olduğunu gösterdi. Gol atamadığını biliyoruz ama arkadaşlarına da gol atma şansı tanımıyorsun, hem pas veremiyorsun hem de diğer futbolcularımızın pozisyonlarını bozuyorsun. Sen ne işe yarıyorsun ki? Herkes senin ne kadar yeteneksiz bir futbolcu olduğunu, asla ve asla takımımızın lideri olamayacağını biliyor. Peki Şenol Güneş neden seni hâlâ oynatıyor? Neden seni kaptan olarak seçti? Sorun bizim bakış açımızda mı Şenol Güneş'in bakış açısında mı?

Sen bizim forvetimiz değilsin olamazsın da. Seni bu takımdan göndermek için inan elimden gelen herşeyi yapacağım. Sen bu takımda kaldığın sürece Trabzonspor'un tek bir ürününü almayacağım. Senin yüzünden takımımdan soğudum.

Sana yazıklar olsun, lanet olsun.

Kader KORELİ
19.04.2010, 23:53
Defol git be kardesim, düs artik yakamizdan!

Serdær
19.04.2010, 23:56
Daha önce Trabzonspor'da hiçbir oyuncu için bu tarz yorumlar yapmamıştım.

Fakat Trabzonspor'un golcü oyuncusu diye tabir edilen Umut Bulut için ;

Bir futbolcu bu kadar basiretsiz.

Bir futbolcu bu kadar bencil.

Bir futbolcu bu kadar ben oldum..

Bir futbolcu bu kadar gol kaçırır mı.

Bir futbolcu boş kaleye gol atarken acaba kaçırır dedirttir mi .

Aynı futbolcu kaleciyle karşı karşıya kalıp daha sonra kalesinde %100 gol pozisyonu verdirtir mi.Hemde 90 dk.

Oluyormuş demek ki.

Helal olsun..

Bülent AKBULUT61
Defol git be kardesim, düs artik yakamizdan!
gitmez kardeşim gitmez adamda bir kere o kadar laf söyleniyor o kadar ruhsuz bir insankı hiç üstüne bile alınmıyor.yeterki gitsinde defolmadan gitsin

evrents
Umut yeter artık yeter bu taraftar 3 yıldır sabrediyor.

Fatih Özkan
19.04.2010, 23:57
http://i43.tinypic.com/bgvhhu.jpg

Mantıklı Bir Açıklaman Var Mı Umut ?

Armağan Dere
19.04.2010, 23:57
Gökhan Ünal'ın bir maçını hatırlıyorum bizdeyken Umut'tan daha net pozisyonda atamam şüphesiyle Colman'a vermişti pası yanlış hatırlamıyorsam...

cınar#7
19.04.2010, 23:58
Almanya´da bir on onbes kisi beraber maci izledik. Trabzonsporlu olsun olmasin herkes Umut'a tepkiliydi. O kadar sinirliyim ki anlatamam.. böyle bir futbolcunun Trabzonspor'da yeri olmamasi lazim. Kosuyormus, iyi niyetliymis :rolleyes: bugün o iyi niyetini cok iyi gördük. Colman ondan fazla kosuyor, ama bundan bahseden yok, cünkü artik Umut icin klasik bir laf olmus. Öyle kosmakla olmuyor bu isler, hem kosduguda o kadar abartilacak kadar degil. Gercek bir golcümüz olsa ligde cok daha üst siralardaydik simdi, kimse taraftarlari yok efendim Umut mücadeleci diyerek uyutamaz. UMUT BULUT´U ISTEMIYORUZ ARTIK. Yeter! Kulak verin taraftarlara. Bu adam bizi hasta etdi, ama umursadigi yok beyefendinin.
aynen katılıyorum,istatistiklere bakın genelde umut 4 veya 5. en fazla koşan ama tabi tek savunulucak yanı olduğu için buda abartılıyor.

ayrıca boş koşuyor,1 kere presi işe yarasada top çalsa.Yani standartları bu kadar indirdik..yazık bu taraftara,büyük takıma..

İlker ToSun
burada umuta laf söyleyenlerin hepsinden aynı şekilde şenola da laf söylemelerini beklerim

çünkü aksi ikiyüzlülük olur.

umut zaten bize kararkter bozukluğunu ispat etti

peki buna bu kadar prim veren ve bu akşam bile teo'ya karşı adeta "ben umuttan yanayım" mesajı veren şenol un hiçmi suçu yok

Kereşenli
Sümük gibi yapıştı artık gitmez.

~UniCef~
Formayi kaptirmadan korkuyor , baska birseyden degil.

Salih Edip
19.04.2010, 23:59

ya yeminle şuna bile birşey demicem vermesi gerekiyorda , bir pozisyon varki sıfıra girmişsin sıfıra be sıfıra sıfıra çıldırtıcan mı adamı . ver gol olsun be yazıklar olsun hatırladıkça elim ayağım titriyor...

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 00:00
Sümük gibi yapıştı artık gitmez.
umut her zaman lazım bize.ama yedek olarak...

lazrail8989
20.04.2010, 00:00
senden ne topçu olur ne de kaptan yazıklar olsun be bu kadar bencil bir topçu olamaz bugün ki yaptıklarından sonra umutu hala savunan varsa diyecek birşey bulamıyorum teofilo isterse hiçbir maç gol atmasın bana göre umuttan daha iyi en azından akıllı bir oyuncu.Eski geldi birden aklıma Fatih tekke Thomas juna gol attırmak için neler yapıyordu gol krallığına oynadığı halde fedakarlık yapıyordu ama Umutun sanki gol krallığı birine kendine gösterme çabası var hayret birşey ya ne kadar üzüldüm teo ya anlatamam ona attıracağı 1 gol ikisine de yararı olcaktı demekki umut kesilmek istemediğinden böyle bir şey yaptı.Ayrıca dikkat ettniz mi bilmiyorum Teo sahadayken umut 1 kere bile pres yapmadı ama çıktıktan sonra deli gibi pres yaptı(herhalde amacı nasıl olsa ben BANKO oyuncuyum Teo nun gol atması kendini göstermesi lazım düsüncesi hakimdi) son sözüm şenol hocaya bu durumda bile Umutu cıkarmayı Teo yu cıkardın ya helal olsun sana da

CaMoKaEnEs
20.04.2010, 00:01
deli ettin bugun beni umut deliiii

Emre GÜRDAL
20.04.2010, 00:04
Gökhan Ünal'ın bir maçını hatırlıyorum bizdeyken Umut'tan daha net pozisyonda atamam şüphesiyle Colman'a vermişti pası yanlış hatırlamıyorsam...

dogru hatırlıyosun ankaragücü macıydı

Misina
20.04.2010, 00:05
Her zaman savunduğum Adam.Çıldırttın bizi bu kadar da olmaz ki

zaferyıldız
20.04.2010, 00:06
Umut; eger iyi niyetli ve ahlakli bir takim arkadasi olsa biz onun tum turkiye liglerinin amator dahil En kazma golcusu de olsa onu sevmeye devam edecektik bence ...ama o bunu da haketmedi

Ilahi adalet onun ahlaksiz yuzunu bize gosterdi bugun...

Aslinda o hep oyleydi de gormek istemedik belki...

Bakin teo belki super degil ama fena da degil ama bu umut saplantisiyla onu da kaybeticez

Iyi de biz bu umut la ne b.... Yicez bi dahaki sene ????

Fatih Özkan

Bu zamana kadar savundum ama bir yere kadar...
Şu pozisyondan sonra delirmemek içten bile değil...

Hasan Ayvenli
burada umuta laf söyleyenlerin hepsinden aynı şekilde şenola da laf söylemelerini beklerim

çünkü aksi ikiyüzlülük olur.

umut zaten bize kararkter bozukluğunu ispat etti

peki buna bu kadar prim veren ve bu akşam bile teo'ya karşı adeta "ben umuttan yanayım" mesajı veren şenol un hiçmi suçu yok

Şenol Hoca'yı da anlayamıyorum ki zaten. Şu maça Teo - Murat Tosun ikilisiyle başlasan ne olur? Bu kadar vazgeçilmez kılan ne bu adamı?

Murat'
Attığı golü i,lk defa izleyen birisi ''Ulan ne soğukkanlı adammış'' der.Ama öyle değil işte, bazen neyi yapacağına bir türlü karar veremiyor.Fatih Tekke gibi bir bitirici forvet değil Umut.Hiçbir zaman da olamaz, ama takıma faydalı olur mu bence olur, yanına ona uyum sağlayabilecek kaliteli bir forvet alınırsa faydalı olur.

Zafer Fidan
Golden sonra bunu sende hak ettin Umut
HkETq4UwfCE

r9emre
lütfen artık cazgır umut savunucuları sussun yeter zerre kadar futbol bilginiz olduğundan şüphelendiğimi geçtim resmen 1 değil 2 değil resmen bilinçli bir şekilde takım arkadaşının gol atmasını istemiyor korkuyor ilk 11 oynaması tehlikeye girer diye hem yeteneksiz,hem bencil bu nedir abi? Yeter da yeter ya soğuttun beni soğuttun futboldan soğudum ya bu nedir yemin ederim ağlayacaktım Teo'nun pozisyonunda el insaf et be oda bu işten para kazanıyor amacın şu takımdan gönderilmesi ve kendi paranın derdine düşmen senin bu takımı düşündüğün yok düşünsen zaten defolur gidersin

Levent Ersoy
20.04.2010, 00:07

Salih Edip
20.04.2010, 00:07

benzer poziyonda , taraftarıyla büyük sorun yaşayan , gole çok daha fazla ihtiyacı olan adam GS kaptanı arkadaşına bırakıyor gol attıryor.(manisa maçı)

aynı kaptan takıma yeni gelen arkadaşına , penaltı attırıyor .

bizim kaptan da teo gol atmasın diye elinden geleni yapıyor...

Salih Edip
20.04.2010, 00:09
Attığı golü i,lk defa izleyen birisi ''Ulan ne soğukkanlı adammış'' der.Ama öyle değil işte, bazen neyi yapacağına bir türlü karar veremiyor.Fatih Tekke gibi bir bitirici forvet değil Umut.Hiçbir zaman da olamaz, ama takıma faydalı olur mu bence olur, yanına ona uyum sağlayabilecek kaliteli bir forvet alınırsa faydalı olur.

ya böyle yaparsa nasıl uyum sağlayacak , adam (teo) kavga edecekti umutla , böyle bir forvetle kim uyum sağlayabilir...

Arif Timurcioğlu
20.04.2010, 00:10
Yazacak pek bir şey yok gerçekten yazık seninle biz bir adım ileriye gidebileceğimizi düşünmüyorum.

maxim
20.04.2010, 00:10
Bir soru sormak istiyorum; lütfen Umut'u eleştiren nefret eden veya savunan samimi görüşünü yazsın:

Şenol Güneş neden Teofilo'yu çıkardı da Umut'u 90 dk oyunda tuttu...Sizce neden? Tahmin..Yorum...

Mustafa ÖZDEMİR
20.04.2010, 00:11
bazı pozisyonlarda teoya topu bilerek vermedi.bu umuta yakışmadı...

Hasan Ayvenli
20.04.2010, 00:12

Umut'a uyum sağlayacak forvet? Yanına koy Fatih Tekke'yi bi iki maç oynasınlar. Sonra Fatih'ten korkusuna ben 11'de çıkmak istemiyorum Fatih abiyle der. Kenara çekilir kendi rızasıyla. İlahi adalet. Ama nerde.

Salih Edip
20.04.2010, 00:12
Bir soru sormak istiyorum; lütfen Umut'u eleştiren nefret eden veya savunan samimi görüşünü yazsın:

Şenol Güneş neden Teofilo'yu çıkardı da Umut'u 90 dk oyunda tuttu...Sizce neden? Tahmin..Yorum...

benim tahminim teonun 90 dklık kondisyonunun olmaması. kondisyonu eksik diye düşünüyorum.
teo hazırlık dönemi geçirirse , yani umut yüzünden satılmazsa , görürüm ben umutu...

serkansdkasma
20.04.2010, 00:14
Arkadaşlar onu bunu biLmem stadda oturan çekirdekçi taraftar özellikle trabzon diye bağırmayanlar umut dışarı diye bağırdı bağırtmıyacağız buna izin vermiyeceğiz önce takımını destekliyeceksin sonra futbolcun hakkında eleştiri yapacaksın

Mellih
20.04.2010, 00:15
http://img.fotoambar.com/img/00000/950b460bac5cf7da3444320b002dbef9.bmp

kaynak:fotomac.com.tr

Bülent AKBULUT61
20.04.2010, 00:18
yazıklar olsun umut beni bu hale gedirdiğin için yazıklar olsun seni oynatan zihniyete her zaman kınıyorum

Bekir
20.04.2010, 00:18

Şenol Hoca galiba Umut'u gol atıp kazanabiliceğini düşündü,Umut'a seyirciden gelen tepkilerden Sonra,Umut'u oyundan alması oyuncuyu kaybetmeye neden olur gibi düşünmüştür Fakat Ben Umut'u hiç kazanamadığımızı düşünüyorum...

Teo Neden çıktı:rolleyes::rolleyes:
Bu soruya eminim Şenol Hoca da mantıklı cevap veremez...

Bekir
20.04.2010, 00:20
Arkadaşlar onu bunu biLmem stadda oturan çekirdekçi taraftar özellikle trabzon diye bağırmayanlar umut dışarı diye bağırdı bağırtmıyacağız buna izin vermiyeceğiz önce takımını destekliyeceksin sonra futbolcun hakkında eleştiri yapacaksın
Hadi ya Gökhan Ünal'a her türlü küfürler Edilirken neredeydiniz??

r9emre
20.04.2010, 00:20

2.amatörden bir evladımıza 2 trilyon değil 100 milyar versen en az onun kadar koşarak yapacağı şeyi yaptığı için,yani beygir gibi öteye beriye koştuğu için

Miraç Atalay Çiftçi
20.04.2010, 00:21
84 metre kostun, golu attın, bencillik gösterdin yine hepsine eyvallah!
Peki o gole neden o kadar sevindin?

OZDEN61
20.04.2010, 00:22
umut bu maçta gerçekten kötüydü, uzun zamandır gol atamamamın verdiği psikolojiyle bencillik yaptı, burada yorum yapanların çoğuda, insan psikolojisinden anlayanların çoğuda aynı şeyi yapardım derdi. ama teo nun da daha cok gole ihtiyacı vardı. umutun kabahati teo' nun psikolojisini anlayamaması. şimdi birde şu açıdan bakalım maçın en çok pozisyona giren oyuncusudur, peki pozisyona neden giriyor? teo neden giremiyor? bu maçta umutun hataları yüzünden teo nun eksikliklerini konuşmak istemiyor kimse.

teo bir kere 90 dak macı tamamlayamayacak durumda. ama ligde hedef düşmüşken, kupaya odaklanmışken, özgüven açısından 90 dak ka yinede sahada olmalıydı. sahaya sürenden alanda şenol hoca. adam 4. golcü gelmiş hala gol atamamış. düşünün onun psikolojisini, ben şenol hocanın yerinden olsam 90 dak sahada oynatırım. ayrıca şuda bir gerçek teo kondisyon acısından cok zayıf rakip arasında sürekli ezildi.

umuta defol git diyenler, umut kendiliğinden mi gelmiştir bu takıma, kendiliğindenmi sahaya cıkıyor, 90 dak oynayacam cıkmıyom top benim işte mi demiştir. umut cok pozisyona giriyor yetenek eksikliğinden dolayı son vuruşları kötü, teo pozisyona giremiyor ama vuruşları iyi. işe duygusal acıdan bakmayın umutu, bu haliyle teo kesemez. ama 90 dak oynamalı yukarda saydıgım nedenlerden dolayı.

skor 1-0 olmuşken korkup oyunu garantilemek için teoyu çıkartıyorsan, taraftarın gözünde umutun yıpranmasını göremiyor ve buna katkı sağlıyorsan, hep aynı isimlere görev veriyorsan bunlar senin suçundur şenol hoca... bu taraftar ersuna hep aynı isimleri oynatıyorsun diye kızdı ve gönderdi. istikrar adına arkanda olsamda taraftar homurdanmaya başladı, cesur ol hocam. hala korkaklık var üstünde...

Mellih
20.04.2010, 00:24

Gerçek sebebini yazıyorum, fenerbahçe ile kupa finalinde umut'un hırçın forvet özelliğinden yararlanmaya çalışacak..
çünkü fenerbahçenin sağlam bir defansı var, eğer teo tek başına oynarsa çok sönük kalır. ayrıca alanzinho'ya colman'a serkan'a gereken boşlukları oluşturamaz.
Bu yüzden Umut'lu takımı iyice ısındırmaya çalışıyor. Teo ise skora göre yedek girecek. İnşallah hocanın hesabı tutar :rolleyes:

ThePatriot61
20.04.2010, 00:24
Umut gol atmasi icin kaleci bile kaleden cikmasi lazim...

Adil ÖZGÜR
20.04.2010, 00:26
84 metre kostun, golu attın, bencillik gösterdin yine hepsine eyvallah!
Peki o gole neden o kadar sevindin?

Cevap; O da açık açık biliyor,
Teo onu keseceğini. Başka izahı olan yazsın

r9emre
20.04.2010, 00:28
Gerçek sebebini yazıyorum, fenerbahçe ile kupa finalinde umut'un hırçın forvet özelliğinden yararlanmaya çalışacak..
çünkü fenerbahçenin sağlam bir defansı var, eğer teo tek başına oynarsa çok sönük kalır. ayrıca alanzinho'ya colman'a serkan'a gereken boşlukları oluşturamaz.
Bu yüzden Umut'lu takımı iyice ısındırmaya çalışıyor. Teo ise skora göre yedek girecek. İnşallah hocanın hesabı tutar :rolleyes:

O maçta Umut ilk 11 başlasın %100 kaybedeceğiz,kaçırdığı pozisyonların ve yaptığı bencilliklerin bu maçta cezasını çekmedik ama o maçta çekicez çünkü yenmek istiyorsan o maçları buldun mu atacaksın ki göreceksin Umut ne pozisyonlar kaçıracak ve fb 1 gol atar alır maçı,Umut ilk 11 başlasın o maçı izlemicem çünkü sonuç belli olacak..

Arif Timurcioğlu
20.04.2010, 00:29
Bu maçta umutun bencilliğinin yanında göze batan birşey daha vardı bazı pozisyonlarımızı kesti umut buda futbolu bilmemesinden kaynaklanıyor.

M.S.SOFU
20.04.2010, 00:32
umut iki pas vermedin ne haldesin
bi insana en büyük kötülüğü anca kendisi yapabilir
ayrıca bu yaptığın ayıp

Harun CAN
20.04.2010, 00:34
umutu savunanlar açın gözünüzü de Baros a bakın..! ve eğer daha da merak ediyorsanız italya liginde herhangi bir takımın forvetine bakın..! Umuta umut bağlanmayacağını anlarsınız o zaman. Hele Teoya atmadığı paslar Umuta hiç yakışmadı...tıpkı Umut un da Trabzonspora yakışmadığı gibi.!

r9emre
20.04.2010, 00:36
umutu savunanlar açın gözünüzü de Baros a bakın..! ve eğer daha da merak ediyorsanız italya liginde herhangi bir takımın forvetine bakın..! Umuta umut bağlanmayacağını anlarsınız o zaman. Hele Teoya atmadığı paslar Umuta hiç yakışmadı...tıpkı Umut un da Trabzonspora yakışmadığı gibi.!

Abi kiminle Umut'u karşılaştırıyorsun hakaret resmen Baros bizim forvetimizde olsa şu takım geçen sene şampiyon,bu senede bu hafta itibariyle 8-9 puan önde liderdi..

Reşit
20.04.2010, 00:37
artık benim için laf söylemeye değmeyecek bir insansın.
hep iyi niyetli olduğunu düşünürdüm ama öyle deyilmissin.
hem kötü niyetli hemde kötü bir futbolcusun...

taraftar.61
20.04.2010, 00:38

Önce Umut'la ilgili görüşümü belirteyim. Bugün izlediğim Umut şuana kadar izlediklerimin en kötüsüydü. Konsantrasyonu çok düşüktü ve gol kaçırma işini iyice abarttı. Beni asıl kızdıran çok rahat posizyonlardaki arkadaşlarına 3 pozisyonda pas vermemesi. İlkini tolere ediyorum ceza alanı dışından şut çekti, sert vurdu ama kötü vurdu. Bir forvet oyuncusu olduğu için şut açısı varken vurdu tamam buna eyvallah...

Ancak ondan sonraki bomboş posizyonda Teo'ya pas vermediği posizyonu kabul etmiyorum. Şimdi o posizyonda ya pas vereceksin veya vurup gol yapacaksın! Üçüncü ihtimal yok! Arkasından başka bir posizyonda daha bencillik yaptı sanki işi inada bindirmiş gibi.

Daha önce bencillik yaptı diyebileceğimiz bir maç hatırlamıyorum. Nadiren hatırladığım bir iki pozisyonu saymıyorum o kadarı normal forvet oyuncusu olduğu için, bencil demek abartılı olurdu. Ama bu maçta Umut'u tanıyamadım! Bencilce davrandı kolay maçı zora sokucaktı nerdeyse.

Sorunuza gelirsem Şenol Güneş'in onu oyunda tutmak istemesi ile ilgili tahminim onu kaybedeceğini düşünmüş olmasıdır. Belki tribünler Umut dışarı diye bağırmasa oyundan çıkaracaktı. Hem kaçırdığı goller hem de tribünler onun moralini sıfıra indirdi. Şenol hoca da Umut'un psikolojik olarak bittiğini görmüş onu kaybedeceğini düşünmüş olabilir. Zaten dikkat ettiyseniz ikinci yarıda motivasyon olarak "bitmiş" bir Umut vardı. Bir gol atmaya ihtiyacı olduğunu düşündü ve oyunda tuttu bence. Attı da... İnşallah bir daha bu kadar kötü oynamaz.

Not: İlk yarıda karşı karşıya bir posizyonda da önündeki topu Alanzinho'ya bırakmıştı. Bencillik yaptığı pozisyonları sıraladım bunu da hatırlatalım haksızlık olmasın.

objek
20.04.2010, 00:39
Ortaya cikan bir gercek var umut pozisylara bir sekilde girebiliyor ve cok kaciriyor ama diyerleride pozisyona giremiyorlar)):

Ertan1982
20.04.2010, 00:42
Pozisyona Giriyor.ama o Pozisyona girmese Teo girecek Pozisyono.Hata biraz da bizim diger Futbolcularda Teoyu birtürlü oyuna sokmuyorlar.

Hasan Ayvenli
20.04.2010, 00:43
Vermediği paslar ayrı bir olay da kaçırdıkları beni daha deli ediyor. Bugün yaptıkları tuz biber oldu.

Hele attığı gole sevinmesi yok muydu. Sinirim geçmiyor ya delircem.

maxim
20.04.2010, 00:44
Malesef yine bu başlıkta komik ve üzücü yazılar görüyorum...

-Umut Bulut bir süredir gol atamıyor, üzerinde büyük stres var, nasıl bu başlıkta kaç zamandır yerden yere vuruluyorsa o da bunun bilincinde ve tek düşüncesi gol atmak, kaçırdıkça daha kötüye gidiyor, kaçırdıkça daha bencilleşiyor ben eminim ki o pozisyonlarda aklından geçen "şu golü bir atayım rahatlayım da hele..." düşüncesi. Yani olay psikolojik bu apaçık ortada. Bunu göremeyenlere pek diyecek bişey yok. Teofilo falan umrunda değil Umut'un orda boşta Rigobert Song da olsa kendi vururdu. Yok efendim Teofilo onu kesmesin diye attırmıyormuş da, forma kaybetmekten korkuyormuş da...Komik...Gol atamama baskısından dolayı gözü kimseyi görmüyordu, kaleciyle karşı karşıyamıyım, vurayım gol olsun da kurtulayım diye düşündü hepsi bu. Yanlış mı? Yanlış... Hata mı? Hata...

-Fotoğraf olarak geçtiğimiz sayfalara koyulan pozisyonda Teofilo'nun hemen yanındaki Kasımpaşalı oyuncuyu neden kimse görmüyor. Açıkçası Umut verseydi ben rahatça gol olacağından emin değildim o pozisyonda.

-Alanzinho ile anlaşmazlık yaşadığı pozisyonda bencil olsaydı hiç durmaz gelir vururdu. Topa hareketlenmişti vuracak şekilde. Alanzinho vurdu ve Murat onu da çıkardı. Biraz da kalecinin başarısını görmek lazım.

-Birisi Umut sıkıysa 0-0 iken at golü demiş. Şaka gibi, gören de hiç 0-0 iken gol atmadı sanacak.

-Umut'a sallayanların hepsi aynı derecede Şenol Güneş'e de sallaması lazım eğer dürüstlerse.

-Umut bu maçta çok kötü değildi. Ofsayta düşmeden çok güzel pozisyonlara girdi. Üzerindeki baskı nedeniyle psikolojik olarak bencil tavırlar sergiledi. Tek düşüncesi gol atıp kurtulmaktı. İlk girdiği pozisyon gol olsaydı herşey bambaşka olurdu.

Salih Edip
20.04.2010, 00:52
İlk girdiği pozisyon gol olsaydı herşey bambaşka olurdu.

umutun ilk girdiği pozisyonun gol olduğu maç , 15 -20 belki 25-30 maçta bir olur. insanın kendini bilmesi lazım...

Bekir
20.04.2010, 00:53
Maxim bu kadar kişinin Mesajları aynı yönde, yazan kişiler Göremiyor, komik yazılar yazıyor,Sen tek başına da olsa Her şeyi görüyorsun...
Valla öyleyse Tebrik ederim seni,Bu yeteneğini Futbolcu gözlemciliği yaparak kullanmanı tavsiye ederim..

iboandibo
20.04.2010, 00:59
Yuh artık umut herzaman arkanda durdum ama bugünkü maçta saç baş yoldurdun.sana iyi niyetli derdik ama bugün niyetin mi kötüydü neydin anlamadım.artık seni savunmuyorum bugünkü rezilliklerinle beni bile yıldırdın.Eğer böyle olacaksan bir maç daha forma giyme bu takımda lütfen

Ahmet Kuru
20.04.2010, 01:00
Şimdi bu sayfada Umut'a laf diyenlere kızıyor bazı arkadaşlarımız...
Herkesin kendine göre haklı gerekçeleri vardır elbet.Saygı duyarım...
Lakin,Trabzonspor gibi bir camiada futbol oynayan bir oyuncunun 45 dk lık zaman diliminde 5 tane %100 lük gol pozisyonunu harcamaya hakkı yok...Bu yaptığını hiçbir mantıklı gerekçe ile açıklayamayız...Baskıymış,stresmiş,uzun zamandır gol atamamakmış vs vs bu tip şeyleri geçelim arkadaşlar...
Bugün birkez daha görüldü ki bu klüp Umut ile bir metre dahi yol alamaz...
Hakem veremediği penaltıyı vermiş olsaydı ne olacaktı?
Umut o kaçırdıklarının hesabını nasıl verecekti?
Elbetteki vermeyecekti...
Yine burada anlatılacaktı..
Koşuyor,mücadele ediyor,hırsıyla oynuyor ama gol atamıyor olsun...
Zaten koşana da madalya veriyorlar...
Belkide olimpiyatlara hazırlanıyordur Trabzonspor bünyesinde oda olabilir...
Umut,sözün bittiği yerdesin artık.!

maxim
20.04.2010, 01:01
Maxim bu kadar kişinin Mesajları aynı yönde, yazan kişiler Göremiyor, komik yazılar yazıyor,Sen tek başına da olsa Her şeyi görüyorsun...
Valla öyleyse Tebrik ederim seni,Bu yeteneğini Futbolcu gözlemciliği yaparak kullanmanı tavsiye ederim..

Ben neyin niye komik olduğunu da yazıyorum, sebebini anlatıyorum kendi fikrimce...

Mesela daha önce 0-0 iken gol atmışlığı olan adama sıkıysa 0-0 iken gol at demek dünyanın her yerinde komiktir.

Ahmet Kuru
20.04.2010, 01:03
maxim, Umut bu takımın ilk 11 için biraz s beden kalıyor bunu kabul etmek gerek...

Salih Edip
20.04.2010, 01:03
Ben neyin niye komik olduğunu da yazıyorum, sebebini anlatıyorum kendi fikrimce...

Mesela daha önce 0-0 iken gol atmışlığı olan adama sıkıysa 0-0 iken gol at demek dünyanın her yerinde komiktir.

katılıyorum , çünkü 0-0 ken gol atmışlığı var , olmayan birşeyi söylüyorsan o zaman komiktir. ama olan şeyi söylüyorsan komik değildir gerçektir . mesela örnek veriyorum hemen; ligtv spikeri : yine bir umut bulut klasiği... komik değildi mesela...

Hotaman
20.04.2010, 01:04
Bugün sana verdiğim desteği bir tartmama vesile oldun.
Ben sana takım oyuncusu olduğun için kıymet veriyorum, eğer olamayacaksan Trabzonspor forması sana çokça büyük gelecektir.

maxim
20.04.2010, 01:04
Lakin,Trabzonspor gibi bir camiada futbol oynayan bir oyuncunun 45 dk lık zaman diliminde 5 tane %100 lük gol pozisyonunu harcamaya hakkı yok...Bu yaptığını hiçbir mantıklı gerekçe ile açıklayamayız...Baskıymış,stresmiş,uzun zamandır gol atamamakmış vs vs bu tip şeyleri geçelim arkadaşlar...

O penaltının hesabını Engin Baytar isimli vatandaşa soracaksınız... Hadi Umutunki beceriksizlik. Önde olduğun maçta o hareket nedir?

Ahmet Kuru
20.04.2010, 01:07
O penaltının hesabını Engin Baytar isimli vatandaşa soracaksınız... Hadi Umutunki beceriksizlik. Önde olduğun maçta o hareket nedir?
Ben Engin'i seven bir adam değilim...
Ama burada sorgulanması gereken maçı o duruma getiren adamdır Engin değil...
Toplamda ilk yarıda 7-8 pozisyona giriyorsun ve bunların %100 lük kısmında Umut'un adı yazar iken penaltı pozisyonunda hesabı Engin'e kesiyoruz?
Bu nasıl bir adalet?
Biz iki yıldır koltuğumuza yaslanarak rahat rahat maç izleyemiyorsak bunun iki sebebi var...
Birincisi Umut Bulut
İkincisi devre arasında fb ye giden Gökhan Ünal...
bu kadar açık ve net.!,

kaçan şampiyonluktan bahsetmiyorum bile.!

Gökhan KAN
20.04.2010, 01:09
Abim olsa abilikten reddederim..

Salih Edip

hücumcu oyuncun bir maçlık idarelik bekte oynuyorsa , elinden geleni yapıyorsa bir hatanın hesabını soramazsın,

AMA

golcün olduğunu iddia ettiğin adamın bir çok pozisyonu bencilliğinden beceriksizliğinden harcıyorsa sorarsın...

taraftar.61
Maxim bazıları gibi normalde Umut'u ölçüsüz, ayarsız eleştiren, konuşarak yok etmeye çalışan biri değilimdir. Hatta böyle yapanlarla da tartışırım. İlk söylediğin şeyin bende farkındayım uzun süredir gol atamamasının ve bir kesim taraftarın Umut'a karşı olan tutumunun bunda etkisi çok büyük. Ancak yinede bugünkü Umut'a karşı tepkiliyim. Neden dersen bir değil iki değil üç kez aynı şeyi tekrarladı. Teofilo'da benzer bir baskı hissediyor onu en iyi anlayacak isim Umut aslında. Eğer ona çok rahat bir gol attırsaydı en az gol atmış kadar sempati toplardı bunu hesaba katmalıydı. Huyu olmayan şeyi huy edinmesinden korkuyorum. Bundan sonraki maçlarda destekçisiyim yine. Çünkü eksiklerine rağmen katkı yapan ve bu takımda olması gereken bir oyuncu.

Şenol Güneş'e sallamak demişsin de hocamız öyle sallanacak bir hoca değil gayet sağlam. Ama bu maçta çok mu iyi buldun dersen cevabım hayır. Daha farklı değişiklikler bekliyordum ondan. Rakibi kafasında çok büyütmüş bence. Maç sonrası demeçlerindeki ifadelerde bu dediğimi doğruluyor. Büyük eleştiri yapılacak hatalar yapmadı ama benim bakış açıma göre bazı hataları vardı. Detaya girmiyorum konudan saparız. Ama şunu da belirtiyim yanlış anlama olmasın, Şenol hocaya inanan ve destek olan bir taraftarım. Eleştirim genel değil bu maçtaki bazı hamlelerine yönelik sadece.

maxim
20.04.2010, 01:10
katılıyorum , çünkü 0-0 ken gol atmışlığı var , olmayan birşeyi söylüyorsan o zaman komiktir. ama olan şeyi söylüyorsan komik değildir gerçektir . mesela örnek veriyorum hemen; ligtv spikeri : yine bir umut bulut klasiği... komik değildi mesela...
Spiker tam olarak şunu kastetti; Umut çabasıyla pozisyona giriyor her zamanki gibi, ama net pozisyonu kaçırıyor her zamanki gibi. Klasik olan sadece kaçırma kısmı değil, aynı zamanda çabalayıp pozisyona girmesiydi. Bunu ben demiyorum yani spiker böyle bir mantık kurdu. Ha bana göre biraz saçmaydı ifade orda Umut pek bişey yapmamıştı mesela pozisyona girerken. Ama zaten malum spikerler maç boyu Umut'u övdü :) Çok ciddiye almamak lazım spikerleri. Görev icabı sivri konuşmazlar doğal olarak...Bir negatif şey söylüyorlarsa yanında pozitif şey de söyleyip denge kurarlar.

objek
20.04.2010, 01:10
Kendi sahamizda oynanan maclarda rakip kalecileri kahraman yapmamizin nedeni kose secip gol atma becerimizin az olmasidir bilhassa umut ve diyer oyuncularimiz kafalari yerde kaleye dogru abaniyorlar bu tip vuruslarda kaleciler avantajli oluyor

Serhat ŞAHİN
20.04.2010, 01:11
senin yüzünden kafam karıncalandı bu akşam. sana ne diyeyim.
Umutun varsa, UMUDUN yok...

bizim gibi BÜYÜK bir takımda senin işin olamaz. olmamamlı.
bencil herif. bugün Allah bilir ne kadar kulağın çınlamıştır.

taraftar.61
20.04.2010, 01:12
Bazı mesajlara göz attım yine yazma gereği duydum. Umut'un en kötü maçı bu arkadaşlar buna göre yazalım. Her maç böyle oynamıyor maçın adamı seçtiğimiz maçlar da vardı hatırlatırım.

Ahmet Başkaya
20.04.2010, 01:12
İyi niyetinden zerre şüphem yok!

Ahmet Kuru
20.04.2010, 01:13
bana çabalayan forvet lazım değil...
ne edeyim ben bal yapmayan arıyı?
Forvet dediğin adam gol atar attırır..
bizimkisi gol atmayı bırak yeri geliyor girenlere bile engel oluyor..
Umut Bulut'un kesinlikle ilk 11 den çıkması gerek...
Yada yanına leblebi gibi gol atan biri olacak...
Başka türlü olmaz..
Bir arkadaşın dediği gibi.
Gol futbolun meyvesidir bizim ağaç. kökten kurudur yahu...

KAUNAS
20.04.2010, 01:14
ALINTIDIR
_________

Kınıyorum.
*-*
*-*
*-*
*-*
*-*
Teoda yetenek arkadaşlığı arayacağım

Sadri ŞENER size ve Şenol GÜNEŞ güneş hocama sesleniyorum.

Bu müsvetteyi satın gitsin, yüs paraya satılsın, değeri olmasın.

_________

ALINTIDIR

Bekir
20.04.2010, 01:14

Bu kadar pozisyondan sonra Umut,Teofilo'ya kasıtlı olarak pas atmıyor demek de Bana göre Dünyanın her yerinde komiktir...

Umut da Forvette olan hiçbir özellik olmadığını herkes biliyor,Umut'un savunulucak tek tarafı iyi niyeti,Micadelesi falandı Fakat herkes Ne kadar iyi niyetli olduğunu gördü...

Salih Edip
20.04.2010, 01:15
Bazı mesajlara göz attım yine yazma gereği duydum. Umut'un en kötü maçı bu arkadaşlar buna göre yazalım. Her maç böyle oynamıyor maçın adamı seçtiğimiz maçlar da vardı hatırlatırım.

umut , teofiloyu resmen harcamıştır. burdaki aşırı yorumların çoğu da umutta var olduklarını zannettikleri iyi niyetin hiç mi hiç olmadığını görülmesidir. iyi niyetli bir futbolcu , hele ki takımın kaptanı bir futbolcu böyle davranmaz...

maxim
20.04.2010, 01:15
Evet şu da bir gerçek ki Umut cidden kendi menfaatini düşünse asist yapıp herkesten olumlu puan alırdı. Yani bir tek biz mi biliyoruz Umut'un asist yapıp Teofiloya yardım ettiğinde takdir toplayacağını. O da biliyor. Ama pozisyona girince düşünemiyor işte. Hatalı yani bu konuda.

Hasan Ayvenli
20.04.2010, 01:18
Bu akşam bu takım en az 4 gol atamamışsa bu Umut Bulut isminin futbola ihanetindendir.

KAUNAS
20.04.2010, 01:19
Fazla kasmaya gerek yok,sezon sonu yaparız bir anket umut gitmeli mi kalmalı mı diye o zaman umut gitsin diyenler rekor oyla düşüncesini belirtir zaten.gerçi ortada bir sorun var.o da trabzonspor yöneticileri bildiğiniz gibi umutla sözleşmesini yeniledi.hemde aldığı ücret yetmiyormuş gibi birde 900.000tl zam yaparak.yani durduk yere aldığı parayı arttırdılar.takıma forvet isteyen taraftarla dalga geçen hacısalihoğlu bakalım bu sezon sonu ne yapacak.yine futboldan anlamadığını,işbilmez olduğunu belli edecek veya bu takımda zaten 8 forvetimiz var forvete ihtiyacımız yok diyecek mi merakla bekliyoruz

Salih Edip
20.04.2010, 01:19
Evet şu da bir gerçek ki Umut cidden kendi menfaatini düşünse asist yapıp herkesten olumlu puan alırdı. Yani bir tek biz mi biliyoruz Umut'un asist yapıp Teofiloya yardım ettiğinde takdir toplayacağını. O da biliyor. Ama pozisyona girince düşünemiyor işte. Hatalı yani bu konuda.

arkadaşım oyun mu oynuyoruz kaç tane canımız var yanınca tekrar mı başlayacağız. senin demene göre bunun maçla alakası yok , yanında kim olursa olsun umut vuracaktı , hangi maç olursa olsun umut vuracaktı... umut vuracaktı ama atamayacaktı.

final maçında böyle davrandığını düşün umutun , veya ligde iddiamız olduğunu ve stoperimizin çıkıp gol atamadığını düşün . ne yapacaz o zaman ?

....... değil burası , hüseyin avni aker. futbol bu...

ThePatriot61
20.04.2010, 01:26

Budur arkadas!

maxim
20.04.2010, 01:26
arkadaşım oyun mu oynuyoruz kaç tane canımız var yanınca tekrar mı başlayacağız. senin demene göre bunun maçla alakası yok , yanında kim olursa olsun umut vuracaktı , hangi maç olursa olsun umut vuracaktı... umut vuracaktı ama atamayacaktı.

final maçında böyle davrandığını düşün umutun , veya ligde iddiamız olduğunu ve stoperimizin çıkıp gol atamadığını düşün . ne yapacaz o zaman ?

....... değil burası , hüseyin avni aker. futbol bu...

Dikkat edersen yaptığının hatalı olduğunu söylüyorum :)

Anlatmak istediğim; Umut "ben gol atayım da taraftar beni sevsin, hoca beni oynatsın Teofilo hiç gol atamasın beni kesemesin" diye düşünmüyor. Yok böyle bir şey.

Salih Edip
20.04.2010, 01:29
Dikkat edersen yaptığının hatalı olduğunu söylüyorum :)

Anlatmak istediğim; Umut "ben gol atayım da taraftar beni sevsin, hoca beni oynatsın Teofilo hiç gol atamasın beni kesemesin" diye düşünmüyor. Yok böyle bir şey.

hadi ya , nerden biliyorsun , yoksa umut sen misin ?

umutun koşmasını görüp iyi niyetli olduğunu düşünüyordu çoğu kişi , yani gördüğüne göre konusuyordu , yine gördüğüne göre konusuyor , sen neye göre konsuuyorsun ? nasıl anladın umutun ne düşündüğünü ?

taraftar.61
20.04.2010, 01:30
Umut da Forvette olan hiçbir özellik olmadığını herkes biliyor,Umut'un savunulucak tek tarafı iyi niyeti,Micadelesi falandı Fakat herkes Ne kadar iyi niyetli olduğunu gördü...

Umut'da bir forvette olması gereken önemli özelliklerden birkaçı var. Posizyon alması, koşuları topsuz alandaki forvet için çok önemli özelliklerdendir ve bunları çok iyi yapar. Bu yüzden de bol posizyon buluyor.

Fizik olarak bakarsak hızlı ve güçlü. Kondüsyonu 90 değil 120 dakika yeter. Sert ve etkili vuruşlar çıkartabiliyor.

Şimdi gelelim eksilerine. Teknik olarak yetersiz ve son vuruşları kötü. Kaybettiği nokta bu. Zaten bu yönü de olsa Avrupa'da önemli kulüplerden birine giderdi. Onun dışında kafa vuruşlarında zamanlama hataları yapabiliyor. Ve hızlı karar verip hızlı oynayamıyor bazen. Kısacası teknik yönü zayıf. Eğer forvet oyuncusunu sadece bitiricikle değerlendirirsek evet Umut'ta bir forvette olması gereken hiçbir özellik yok diyebiliriz.

Umut'un artı özellikleri arasında saydığım şeyler önemsiz görülebilir. Ama o özelliklerde Teofilo'da olmadığı için de Teofilo yetersiz görülüyor bu da ayrı bir çelişki.

maxim
20.04.2010, 01:34
hadi ya , nerden biliyorsun , yoksa umut sen misin ?

umutun koşmasını görüp iyi niyetli olduğunu düşünüyordu çoğu kişi , yani gördüğüne göre konusuyordu , yine gördüğüne göre konusuyor , sen neye göre konsuuyorsun ? nasıl anladın umutun ne düşündüğünü ?

ben sanıyorum ki buraya yazılanlar birer yorum, yanlış mı biliyorum yoksa?

sen gördüklerinden bildiklerinden o sonucu çıkarıyorsun , ben de gördüklerimden bildiklerimden bu sonucu çıkarıyorum.

Salih Edip
20.04.2010, 01:36
ben sanıyorum ki buraya yazılanlar birer yorum, yanlış mı biliyorum yoksa?

sen gördüklerinden bildiklerinden o sonucu çıkarıyorsun , ben de gördüklerimden bildiklerimden bu sonucu çıkarıyorum.

işte ne gördün onu öğrenmek istiyorum , ben ve birçok arkadaş diyorki , umut 2-3 kere çok bariz teoya pas atmadı ve golü kaçırdı. o yüzden niyetinde bir bozukluk var . sen ne gördün onu söylesen ?

taraftar.61
20.04.2010, 01:36
umut , teofiloyu resmen harcamıştır. burdaki aşırı yorumların çoğu da umutta var olduklarını zannettikleri iyi niyetin hiç mi hiç olmadığını görülmesidir. iyi niyetli bir futbolcu , hele ki takımın kaptanı bir futbolcu böyle davranmaz...

Bu maçtaki pas vermediği posizyonlara bende tepkiliyim. Kaç senedir oynuyor ilk defa böyle birşey oldu. Bunu her maç yapıyormuş gibi konuşmamak lazım diyorum. Benim dediğim bundan ibaret.

maxim
20.04.2010, 01:40
işte ne gördün onu öğrenmek istiyorum , ben ve birçok arkadaş diyorki , umut 2-3 kere çok bariz teoya pas atmadı ve golü kaçırdı. o yüzden niyetinde bir bozukluk var . sen ne gördün onu söylesen ?

Bir kez daha yazayım.

- Orda Teofilo değil Song da olsaydı kendi vururdu, yani Teofilo'ya karşı özel bir hedefi amacı yok.

- Bir süredir gol atamama baskısını yaşıyor, bir gol atayım artık diye hep kendi denedi.

Bu yaptığı bana göre bir hatadır, ama kötü niyet değildir. Bu kadar basit.

Bekir
20.04.2010, 01:40
Umut'da bir forvette olması gereken önemli özelliklerden birkaçı var. Posizyon alması, koşuları topsuz alandaki forvet için çok önemli özelliklerdendir ve bunları çok iyi yapar. Bu yüzden de bol posizyon buluyor.

Fizik olarak bakarsak hızlı ve güçlü. Kondüsyonu 90 değil 120 dakika yeter. Sert ve etkili vuruşlar çıkartabiliyor.

Şimdi gelelim eksilerine. Teknik olarak yetersiz ve son vuruşları kötü. Kaybettiği nokta bu. Zaten bu yönü de olsa Avrupa'da önemli kulüplerden birine giderdi. Onun dışında kafa vuruşlarında zamanlama hataları yapabiliyor. Ve hızlı karar verip hızlı oynayamıyor bazen. Kısacası teknik yönü zayıf. Eğer forvet oyuncusunu sadece bitiricikle değerlendirirsek evet Umut'ta bir forvette olması gereken hiçbir özellik yok diyebiliriz.

Umut'un artı özellikleri arasında saydığım şeyler önemsiz görülebilir. Ama o özelliklerde Teofilo'da olmadığı için de Teofilo yetersiz görülüyor bu da ayrı bir çelişki.
Umut iyi pozisyon alıyor olabilir,koşular da yapıyor olabilir Ama bu yaptıklarının Bitiricilik olmadan Pas olmadan hiçbir önemi yok...

Teofilo ise Bana göre Umut'tan çok çok iyi pozisyon alıyor,Nerede durucağını çok iyi biliyor Fakat sahada diğer oyunculara biraz uyumsuz duruyor ve Umut varken işi çok zor...

Umut'un Teofilo'dan tek fazlası Hızını iyi kullanabilmesi...
Bunun dışında Teofilo Pas,Pozisyon alma,Teknik,Top indirme,Fiziğini kullanma gibi özelliklerde Umut'dan çok çok iyi gözüküyor..
Daha tam olarak göremesek de Umut'dan çok daha iyi Bitiricilik ve Hava Hakimiyeti olduğuna inanıyorum...

Ayrıca Zihinsel Özellikler olarak Umut'la Teo'yu kıyaslamak hata olur...

Salih Edip
20.04.2010, 01:42
Bu maçtaki pas vermediği posizyonlara bende tepkiliyim. Kaç senedir oynuyor ilk defa böyle birşey oldu. Bunu her maç yapıyormuş gibi konuşmamak lazım diyorum. Benim dediğim bundan ibaret.

benim antalya maçında dikkatimi çekmişti , teo verkaç yapayım dedi verdi kaçtı umut geri atsa kaleciyle karşı karşıya kalacaktı , umut geri atmadı , şut çekti tribüne yolladı.

geçen hafta beşiktaş maçı karşı karşıya vuruyor rüştüden dönüyor , alıyor 1 metre önündeki rüştünün üzerinden aşırtmaya çalışıyor hala , etrafa bir bakıyım rüştü burda belki arkadaşlar kaleye doğru yönelmiştir , orta kesiyim diye düşünmüyor.

son olarak bu maç , 1 değil 2 değil 3 değil kaç ben saymadım...

üstüste koyunca ki aslında üstüste koymaya gerek yok , herhangi birine , futboldan anlamayan takım tutmayan birine bu maçı izlet , bu adam buna niye pas atmıyor yasak mı , ofsayt dediğiniz şey mi ne ondan mı var da atmıyor falan der. sonuç bu...

Salih Edip
20.04.2010, 01:44
Bir kez daha yazayım.

- Orda Teofilo değil Song da olsaydı kendi vururdu, yani Teofilo'ya karşı özel bir hedefi amacı yok.

- Bir süredir gol atamama baskısını yaşıyor, bir gol atayım artık diye hep kendi denedi.

Bu yaptığı bana göre bir hatadır, ama kötü niyet değildir. Bu kadar basit.

hmm sana göre değildir , bana göre +1967 kişiye göre art niyetin art niyetidir. apaçık ortadadır. bu da benim görüşüm...

Berk Akçay
20.04.2010, 01:44
Çok bencilsin çok.... ilk yarıda iki kere teo'ya atman gereken topu atmadın son golde de aynısı yine daha rahat posizyondaki Colman'a topu atmadın...

İleli
20.04.2010, 01:50
biraz kafani kaldirsan iyi edersin umut efendi..

taraftar.61
20.04.2010, 01:57
Umut iyi pozisyon alıyor olabilir,koşular da yapıyor olabilir Ama bu yaptıklarının Bitiricilik olmadan Pas olmadan hiçbir önemi yok...

Teofilo ise Bana göre Umut'tan çok çok iyi pozisyon alıyor,Nerede durucağını çok iyi biliyor Fakat sahada diğer oyunculara biraz uyumsuz duruyor ve Umut varken işi çok zor...

Umut'un Teofilo'dan tek fazlası Hızını iyi kullanabilmesi...
Bunun dışında Teofilo Pas,Pozisyon alma,Teknik,Top indirme,Fiziğini kullanma gibi özelliklerde Umut'dan çok çok iyi gözüküyor..
Daha tam olarak göremesek de Umut'dan çok daha iyi Bitiricilik ve Hava Hakimiyeti olduğuna inanıyorum...

Ayrıca Zihinsel Özellikler olarak Umut'la Teo'yu kıyaslamak hata olur...

Bende Teo-Umut kıyaslaması yapıyım bazı yönlerine katılıyorum ayrıldığım noktalarda var. Topsuz alanda ikiside iyi. Fizik kısmına değinmemişsiniz burası kritik çünkü Teofilo'nun yaşadığı en büyük zorluk burda. Umut fizik olarak ligin en iyi birkaç forvetinden biridir. Teofilo'nun da yeterliliği bile tartışma konusu. Umut'un daha hızlı olması da dediğiniz gibi ona nispeten artısı. Pas konusunda Umut kötü değil ama Teofilo ondan daha iyi.

Teknik konularda da işler tam tersi Teofilo önde. Gol atamamış olsa da vuruşlarının düzgün olduğunu görüyoruz. Top kontrolü harika. Kafa vuruşları hakkında fazla değerlendirme yapıcak kadar izlemedik bence. Ama stoperler arasında ezilecek bir yapısı var. Boş posizyonlarda gol yapabilir sanırım. Oyun zekası yönünden Teofilo'nun pas ve şut tercihleri daha doğru bence. Ama kreatif oyuncu mu dersen değil.

Sonuç olarak Teofilo'yu biraz daha önde görüyorum. Fakat kabul edin veya etmeyin Umut'da şuan ligdeki Türk forvetler içinde en iyi birkaç isimden biridir. Umut'da bize lazım oyuncu ve faydalı oyuncudur.

taraftar.61
20.04.2010, 02:01
benim antalya maçında dikkatimi çekmişti , teo verkaç yapayım dedi verdi kaçtı umut geri atsa kaleciyle karşı karşıya kalacaktı , umut geri atmadı , şut çekti tribüne yolladı.

geçen hafta beşiktaş maçı karşı karşıya vuruyor rüştüden dönüyor , alıyor 1 metre önündeki rüştünün üzerinden aşırtmaya çalışıyor hala , etrafa bir bakıyım rüştü burda belki arkadaşlar kaleye doğru yönelmiştir , orta kesiyim diye düşünmüyor.

son olarak bu maç , 1 değil 2 değil 3 değil kaç ben saymadım...

üstüste koyunca ki aslında üstüste koymaya gerek yok , herhangi birine , futboldan anlamayan takım tutmayan birine bu maçı izlet , bu adam buna niye pas atmıyor yasak mı , ofsayt dediğiniz şey mi ne ondan mı var da atmıyor falan der. sonuç bu...

Kardeş sayıp sayabileceğimiz bundan ibarettir. Bir sezon içinde birkaç kere bencillik yapabilir. Forvet oyuncusunun bu lüksü var benim nazarımda. Şu maça kadar abartılı bir hareketini görmemiştim bu konuda.

Umut'u yıllardır izliyorum, bencil olmadığı kanısına bir maçta varmadım ki bir maçta bencil diyebileyim. Ancak böyle devam ederse, nadiren değilde sık yapmaya başlarsa bende sizin gibi düşünürüm.

Armağan Dere
20.04.2010, 02:02
Sonuç olarak Teofilo'yu biraz daha önde görüyorum. Fakat kabul edin veya etmeyin Umut'da şuan ligdeki Türk forvetler içinde en iyi birkaç isimden biridir. Umut'da bize lazım oyuncu ve faydalı oyuncudur.

Etma eylema,geçen seneki Kadıköy'de yaptığı aşırtmayı hatırlıyormusun? partneri Gökhan'a verse %100 goldü ve geçen yıl Şampiyonluğun en önemli adımıydı o maçı unutamıyorum hala...Umut'un satılan Mehmet Yılmaz'dan ne artısı var bana söylermisiniz o da hızlı koşuyor ve fizikli bir futbolcuydu

Ibrahim Gaygusuz
20.04.2010, 02:07
Bugun attigi 2 pas onu macin adami yapardi :)