PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

_SaMeT_
13.04.2010, 21:09
Şu hırsı kadar bide yeteneği olsa açık ara Gol kralı olurdu..Bizim takıma göre bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum..Artık yetenekli bir santrafora ihtiyacımız var..

Hasan Ayvenli
13.04.2010, 21:14
Kaleci ile aranda yarım metre - 1 metre ara varken üzerinden aşırtamazsın. Kalecinin bir de ellerini kullanma lüksü var. Kolay mı? Hem de Rüştü gibi tecrübeli bir kaleciye karşı. Adam senin vuruş açını kapatmış, göster feykini çek kenara boş kaleye vur bari.

Şu pozisyonu şu şekilde Gökhan Ünal kaçırsa ne etiketler yerdi. Hatta Guiza falan kaçırsa dalga geçerdik. :)

Böyle büyük maçlarda o tip pozisyona anca 2-3 defa ya girersin ya da giremezsin. Girdin mi atacaksın. Atacaksın da değil, at-ma-lı-sın.

Tamam koşuyor, mücadele ediyor, oyundan kopmuyor, ani presleri yerinde falan filan. Ama % 100'lük gol pozisyonu yahu bu. Trabzonspor'da oynuyorsun.

Kendisini çok seviyorum. Ama Kayserispor maçından sonra sadece sevmek yetmiyormuş. Hırslısın, mücadele ediyorsun eyvallah Umut. Ama gözünü seveyim her girdiğini atamıyorsan bile, şöyle pozisyonları affetme bari. Sana her pozisyonu gol yap diyen yok. Ama şöyle komik goller kaçırınca çok sevimli gözükmüyor hırsın, presin vs. vs. En azından bana.

Misal. Baros'un bize 2-2 lik maçta attığı gol. Bizim forvetlerin atacağına hiç inanmadığım cinsten.

Ercan DEMİRCİ
13.04.2010, 22:24
bu sitede bir anket yapılsa umut gitsin mi kalsınmı diye eminim büyük farkla gitsin diyenler bayrağı taşır.

Umut sözleşmeyi imzaladığı gün nedense burada kimse olumsuz şeyler yazmamıştı. Hatta yazılan yorumların çoğunda "Umut gibi topçu her takıma lazım, imzala Umut ...vs" bu tarz şeyler yazılmıştı. Neden? Çünkü Umut sezonun 2. yarısına adeta fırtına gibi girmişti. Şimdi ne oldu 2-3 hafta gol atamadı diye ; "Umut sen topçumusun, defol git vs" olumsuz yorumlar oldu. Umut bu takımın futbolcusudur ve destek olmak biz taraftarlara düşer. Alabiliyorsan git al Avrupa dan kaliteli bir santrfor da Umut ta rahat etsin , Umut u eleştirenler de. Umut ilerde tek başına yapabileceğinin en iyisini yapıyor.

ApoCaN28
13.04.2010, 22:34
Umut İyisin Hoşsun da akıl almaz goller kaçırmasan hele ki büyük maçlarda .

Neyse işte .

yakarcı
13.04.2010, 23:02
umut bulut forvet yerine orta sahada oynarsa çok daha verimli olacakdır diyenler vardır kesinlikle

KAUNAS
13.04.2010, 23:03
Pedro ile Umut kıyaslaması ne kadar adil

Doğru.umut kendisine Drogba diyor,Pedro değil

sefatoyer
13.04.2010, 23:06
Umut sözleşmeyi imzaladığı gün nedense burada kimse olumsuz şeyler yazmamıştı. Hatta yazılan yorumların çoğunda "Umut gibi topçu her takıma lazım, imzala Umut ...vs" bu tarz şeyler yazılmıştı. Neden? Çünkü Umut sezonun 2. yarısına adeta fırtına gibi girmişti. Şimdi ne oldu 2-3 hafta gol atamadı diye ; "Umut sen topçumusun, defol git vs" olumsuz yorumlar oldu. Umut bu takımın futbolcusudur ve destek olmak biz taraftarlara düşer. Alabiliyorsan git al Avrupa dan kaliteli bir santrfor da Umut ta rahat etsin , Umut u eleştirenler de. Umut ilerde tek başına yapabileceğinin en iyisini yapıyor.
kesinlikle katılıyorum,futbolcularımıza destek olalım,yetersiz olabilir ama o iyi niyeti çabası yeter..
her iyi niyetliyi baş tacımı yapalım diye soracak olursanız asla yetersiz olan gider tabiki ama oynamak isteyenle kendini parcalayan adam arasında fark vardır,ve bizde buna göre,adamına göre davranalım.destek olalım..

İlker ToSun
13.04.2010, 23:29
umutu eleştirmekten dilimizde tüy, parmaklarımızda da derman kalmadı. umutun futbolculuğuna yapılan eleştiriler bir noktadan sonra insanlarda bir umut nefretine dönüşüyor. buna ben de dahilim, kendimi ayrı tutmuyorum.

oysa bu olayın en masum figürü umut un ta kendisi. o yüzden burada asıl eleştiriyi hak eden başkan ve şenol hocadır. eminim umutun kendisi de bu takımın forveti ol(a)madığını biliyordur ancak adam işine bakar parasına bakar. kariyerinin ulaşabileceği en büyük kulüp takımında şu an, salak biri de olmadığına göre gidip yönetime "benimle devam etmeyin" diyecek hali yok. o da haklı olarak yarınlarını daha rahat yaşayabilmek adına hayatına trabzonspor futbolcusu olarak devam etmek istiyor.

golleri atamadığı için umut değil, bizi umuta mahkum edenler utansın

Tolga Kurt
13.04.2010, 23:36
Umut iyi forvet ama bizi şampiyon yapmaz.

Hqmi
14.04.2010, 00:28
Gol kaçırdığında da kızamıyorum ki. Alıştım artık. Kapasitesi bu fazla bir şey beklememek gerekir. Pozisyona girdiğinde bile heyecan vermiyor.

gerrard8
14.04.2010, 02:22
umuta iyi niyetli deniliyo umut iyi niyetli olsa antremanlarda çok çalışıp kendini geliştirir di.demekki çalışmaya gerek görmuyo tamam umutta bundan fazlası olmayabilir ama en azından bazı özelliklerini geliştirebilir...misal serkan balcı geldiğinde nasıl dı şimdi nasıl demekki serkan devamlı çalışıyo ve kendini geliştiriyo umuttan bunu beklerdik ama o yapmıyo o zaman iyi niyetli bi futbolcu denmesi ne kadar doğru...

cimlagava
14.04.2010, 03:58
İstanbul'un ezik taraftarının ağzıyla konuşmak Trabzonspor taraftarına ne kadar yakışır bunu sorgulayalım biraz arkadaşlar.
95-96 dan bu yana Avni Aker'de dünya yıldızlarını mı izledik. Bize yakışan bu formayı giyen futbolcuya sahip çıkmaktır.
Yoksa iki maç kaybedince "dünya yıldızı" kaptanına küfreden takımdan ne farkımız kalacak.
Unutmadan deplasman maçlarımızda son dakikalarda rakip takımlar vakit geçirmeye çabalıyorsa bunun sebebi bu adamın
90 dakika pres yapmasıdır. Onun haricinde de çok iyi topçudur satışa çıkarsan kapına kuyruk olurlar. Forvetlerini kovan ezikler özellikle..

hamucera
14.04.2010, 08:53
kesinlikle katılıyorum,futbolcularımıza destek olalım,yetersiz olabilir ama o iyi niyeti çabası yeter..
her iyi niyetliyi baş tacımı yapalım diye soracak olursanız asla yetersiz olan gider tabiki ama oynamak isteyenle kendini parcalayan adam arasında fark vardır,ve bizde buna göre,adamına göre davranalım.destek olalım..

o olumsuz yazıları yazanlar zaten sadece Umut gol atamadığı zaman bu başlığa geliyorlar, onun için çok fazla bir şey fark etmedi

mehmetdoğan
14.04.2010, 09:30
o olumsuz yazıları yazanlar zaten sadece Umut gol atamadığı zaman bu başlığa geliyorlar, onun için çok fazla bir şey fark etmedi
hamucera eskiden foruma çok sık girdiğim zamanlarda hatırlıyorum umuta sölediğin laflardan dolayı forumda birisiyle tartışmıştın bende sana destek çıkmıştım noldu da o günden bugüne ne değişti umut sınıf mı atladı?
ayrıca umut gol atsa da atmasa da ben umuttan cacık olmaz diyorum ve o olduğu müddetçe de bizim takım hiç bişey yapamaz

şimdi napim ben umutun kasımpaşa maçında atacağı 3 tane golü?

tamam umut iyi bir insan ama futbolculuğundan nefret ediyom.selametle

Emrah KabuL
14.04.2010, 11:34
Umut iyi forvet ama bizi şampiyon yapmaz.

Genç arkadaşım, hangi forvet bizi şampiyon yapar ?

Bakıyoruz Bursa, Turgay,Sercan,Igleasis gibi forvetlerle 1.sırada..arkasında Guiza,müzmin yedek Semih ve ruhsuz Gökhan'la 2.sırada..

Mantıklı bir yorum getirebilirmisin bu çelişkili duruma ?

trab61
14.04.2010, 11:45
umut iyi futbolcu vede cok iyi bir trabzonsporludur. umut kalmali ve bize herzaman faydasi olacaktir. buna eminim. basimizda senol hoca var. kimse ondan daha iyi bilecek degildir. senol gunes oynatiyorsa vede takimda gormek istiyorsa ozaman herkes susacak ve takimina destek vermeye devam edecek. umutu elestirmek veya takimda gormek istememek senol guneside istememek demektir.

anth
14.04.2010, 12:56
Umut bu takımda iyi bir yedek olur fikrini savunanlardanım, ama yıllık 1 milyon euro civarı para alan birini yedek olarak takımda tutmak da ne derece doğru bilemiyorum.

Travelair
14.04.2010, 12:58
Şöyle bir anonsumuz olsa, herhalde her maç en az 5 defa dinlerdik:

- Trabzonsporumuzun kaçan golüü... Umuuuutt..

- Buluutt...

hamucera
14.04.2010, 13:04

o röportajda Umut kendini Drogba'ya oyun olarak benzetmedi, sadece hırs olarak Drogba'ya benzetiyorum dedi, değiştirmeden olduğu gib anlayalım lütfen

hamucera eskiden foruma çok sık girdiğim zamanlarda hatırlıyorum umuta sölediğin laflardan dolayı forumda birisiyle tartışmıştın bende sana destek çıkmıştım noldu da o günden bugüne ne değişti umut sınıf mı atladı?
ayrıca umut gol atsa da atmasa da ben umuttan cacık olmaz diyorum ve o olduğu müddetçe de bizim takım hiç bişey yapamaz

şimdi napim ben umutun kasımpaşa maçında atacağı 3 tane golü?

tamam umut iyi bir insan ama futbolculuğundan nefret ediyom.selametle

ben Umut için söylediğim laflardan dolayı çok kişi ile tartıştım ama aşırı eleştiri yapan, eleştirinin dozunu kaçırani hakarete varan kelimeler kullananlar ile tartıştım, onun haricinde Umut için kötü yazdığımı hiç hatırlamıyorum

ugurozturk
14.04.2010, 15:50
İstanbul'un ezik taraftarının ağzıyla konuşmak Trabzonspor taraftarına ne kadar yakışır bunu sorgulayalım biraz arkadaşlar.
95-96 dan bu yana Avni Aker'de dünya yıldızlarını mı izledik. Bize yakışan bu formayı giyen futbolcuya sahip çıkmaktır.
Yoksa iki maç kaybedince "dünya yıldızı" kaptanına küfreden takımdan ne farkımız kalacak.
Unutmadan deplasman maçlarımızda son dakikalarda rakip takımlar vakit geçirmeye çabalıyorsa bunun sebebi bu adamın
90 dakika pres yapmasıdır. Onun haricinde de çok iyi topçudur satışa çıkarsan kapına kuyruk olurlar. Forvetlerini kovan ezikler özellikle..

Fatih Tekkeyi, Gokdenizi, Yattarayi, Symeki izledik.. bence bu adamlar dunya yildiziydi.

biraz basiretli yonetimlere sahip olsaydik; Gokdeniz nou campta o golu Trabzonspor formasiyla atmis olabilirdi.

Alihan Ertürk
14.04.2010, 16:06
Bu akşam oynamamalı.

anth
14.04.2010, 16:45

20 hafta biz buradayız, az mı 30 haftada?

Hasan Ayvenli
14.04.2010, 16:51
Takımdan gönderilsin istemiyorum. Böyle bir adam lazımdır bize hırsı azmi iile. Ama ilk 11'de değil. Ya da takımın tek forveti olacak şekilde değil. Evet bu daha doğru oldu.

Salih Edip
14.04.2010, 16:54
orta sahada daha iyi :cool:

Salih Edip
14.04.2010, 16:58
umut gol attığında kötü oynamış olsa bile çoğu kişi golün hatrına bişey demiyim diyor insanlık yapıyor , bazıları da çıkıp gol attığında kimse birşey demiyor diyor ?

yahu bize insafsız diyorsunuz , kendiniz gol attığında da gelip eleştirin diyorsunuz :)

hamucera
14.04.2010, 17:07
umut gol attığında kötü oynamış olsa bile çoğu kişi golün hatrına bişey demiyim diyor insanlık yapıyor , bazıları da çıkıp gol attığında kimse birşey demiyor diyor ?

yahu bize insafsız diyorsunuz , kendiniz gol attığında da gelip eleştirin diyorsunuz :)

peki herkesin görüşü farklıdır saygı duyuyorum, benim nazarımda iyidir,

Oğuz B.
14.04.2010, 17:17
http://i1004.hizliresim.com/2010/4/14/3165.jpg

Bu fotoğraf çokşey anlatıyor aslında..Ama en kötüsü ise o sol kolundaki kırmızı şeritin bir anlamının kalmaması..Tıpkı geçen seneki gibi..

esirgolge
14.04.2010, 17:22
20 hafta biz buradayız, az mı 30 haftada?
:D ilginc bir cvp

kefkenist
14.04.2010, 18:09
site yönetiminden ricam umut için anket yapılamsıdır,,, tşkler

KAUNAS
14.04.2010, 18:36
yemişim iyi niyetini hangi iyi niyet? adam son 10 maçtır ne eskisi gibi koşuyor nede doğru düzgün bir şey yaptığı var. maç boyu tek mi olumlu hareketi olmaz adamın.
kim ne derse desin umut bulut sezon biter bitmez bu takımdan öncelikle gönderilmesi gereken isimdir.

yetti ARTIK!

İbrahim Gökhun Öztürk
14.04.2010, 18:44
bencede umut önceden şimdikinden kat kat fazla kosuyodu atamıyodu yoruldugu için son vurus yapamıyo deniliyordu...artık eskisi gibi kosmuyo ama halen gol vuruslarında yetersiz ...umutu kesebilecek bi futbolcu bulamıcak mıyız biz umut futbolu bırakana kadar !

SDinc
14.04.2010, 18:44
Ne kadar komiksiniz siz ya ?

KAUNAS
14.04.2010, 18:53
Ne kadar komiksiniz siz ya ?
komik olan trabzonspor gibi bir takımın umut bulut gibi sıradan oyunculara çuvalla para verdiği halde hiçbir verim alamamasıdır.komik olan her maç en az 5 net golü kaçıran bu futbol beceriksizi adama sahip çıkılmasıdır.
komik olan umutun söylediklerini dile getirenler değil,kendisini drogbaya benzeten umuttur

SDinc
14.04.2010, 19:01
komik olan trabzonspor gibi bir takımın umut bulut gibi sıradan oyunculara çuvalla para verdiği halde hiçbir verim alamamasıdır.komik olan her maç en az 5 net golü kaçıran bu futbol beceriksizi adama sahip çıkılmasıdır.
komik olan umutun söylediklerini dile getirenler değil,kendisini drogbaya benzeten umuttur

Kendi fikrindir saygı duyarım ancak bir açıklamayı 3 İstanbul takımlarının taraftarı gibi çarpıtırsan benim açımdan komik duruma düşersin.

hamucera
14.04.2010, 19:16
Kendi fikrindir saygı duyarım ancak bir açıklamayı 3 İstanbul takımlarının taraftarı gibi çarpıtırsan benim açımdan komik duruma düşersin.

evet bende buna takılıyorum,

Umut'un yaptığı açıklama ve açıklamanın çekildiği boyut okuma yazması olan ilkokul çocuğu bile o yazıda ne denildiğini anlar

Mustafa ÖZDEMİR
14.04.2010, 19:45
çıldırt bizi umut çıldırt biziD:...

Kader KORELİ
14.04.2010, 19:46

Aynen katiliyorum. Ben sahada BECEREKLI bir forvet görmek istiyorum artik, becerigi olmayan, tek becerebildigi kosmak olan, gitsin atlet olsun.

Ercan DEMİRCİ
14.04.2010, 19:51
Ya böyle saçma bir taraftar olamaz ya! Bu lafları neden imza atılmadan önce söylemediniz de şimdi söylüyorsunuz o iş geçti tepkinizi o zaman koyacaktınız şimdi böyle davranmak çok gereksiz futbolcuna sahip çık!!!

Nihal Ayvaz
14.04.2010, 20:44
çıldırt bizi umut çıldırt biziD:...

Umut çıldırtmaya devam ediyor...

hamucera
14.04.2010, 20:48
Umut çok durgun, hatta ileri bile gitmek istemiyor sanki, bir ara defans yapmaya başladı, çok ilginç

OZDEN61
14.04.2010, 20:54
sahada becerikli forvet görmek isteyen, şenol hocayı eleştirmeli. kolay maçlarda teo yu hazırlamadı, büyük maça çıkarttı. sahada ki oyuncuyu eleştireceğinize, sahada onu tercih edeni eleştirin.

boniakis
14.04.2010, 21:08
Ya böyle saçma bir taraftar olamaz ya! Bu lafları neden imza atılmadan önce söylemediniz de şimdi söylüyorsunuz o iş geçti tepkinizi o zaman koyacaktınız şimdi böyle davranmak çok gereksiz futbolcuna sahip çık!!!

Umut Bulut için söylemiyorum ama asıl senin söylediklerin saçma. Sığır gibi yönetim ne yaparsa onu mu izleyeceğiz , destekleyeceğiz bu takım onların değil bizim,.

ÖmerFarukYılmaz
14.04.2010, 21:24
Çıldırt bizi Umutum:)

erolizmts
14.04.2010, 21:42
Az önce Alanzihno boş denebilecek bir pozisyonda Umut'a pas vermedi. Daha garanti oynayarak 3 kişinin kapattığı Engin'e pas atmayı tercih etti. Düşünün artık.

Erbay
14.04.2010, 21:57
En önemli yeteneklerinden biri takım atak yapmadığı zaman ortaya çıkıyor. Hiçbir şey yapmıyor!

İlker ToSun
14.04.2010, 21:58
anlaşılan sakatlanmadıkça kurtulamayacağız,

şenol hoca sana da yazıklar olsun beni profesyonel bir sporcunun sakatlanması için dua eder bir hale getirdin

yaranozlu
14.04.2010, 21:59
ya bu adama ne demeli artık, krize sokmaktan başka bir işe yaramıyor, ayağında ne var bunun, taş ayaklı mısın arkadaşım sen!!! savaşıyormuş, neyin savaşını veriyorsun, bir kere hava topu alamaz mı bir adam? niye oynatıldığını da anlamak mümkün değil? Bomboş kaleye, sağ ayağının içiyle hafifçe bırakman greken topu, rasgele bilinçsizce ayağından çıksın amacıyla vuruyorsun. Sana yazıklar olsundan başka bir şey demiyorum!

ugurozturk
14.04.2010, 22:01
Pas yok, sut yok, pozisyon yok, Hava topu alma indirme yok, top kontrol 0, bos kaleye vuramaz, topu sakla biraz diye bos alanda ona verirler, defansin en gerisiine, serkanin arkasina firlatir, serkan son anda taca cikmasini engellerken kestigi top rakipte kalir. Umutun topla bulustufu pozisyonlari ard arda koyun, bu adam ne ise yarar diye sorarsiniz?

sefatoyer
14.04.2010, 22:02
bu takımın forveti nasıl umut olur!

Çakıroğlu İhsan
14.04.2010, 22:04
Sağ ayağının içinle vurup direğe vursan daha az tepki alırdın be.Yine her zaman ki boş oynamaya seyir zevki vermemeye devam ettin.

Ali Tunahan Güllü
14.04.2010, 22:05
Son haftalarda gerçekten çok kötü.Kaçırdıkları maça damgasını vuracak derecede artık.

FC-ST-PAULI-61
14.04.2010, 22:08
tarihimizin en kötü forveti

watergirl
14.04.2010, 22:08
Bu takımda umut,ceyhun,burak gibi yenenek özürlü futbolcular olduğu sürece bu takımın şampiyon olması mümkün sadece rüyalarda mümkün olabilir.Adamlar tonlarca para alıyor ama mahalle takımının amatör topçuları ile aynı zihniyette oynuyor.İnsanda hiç mi top kontrolü,teknik ve beyinle oynama yeteneği olmaz?Şu durumda bu takımın formasını hak etmeyen 6 futbolcu sayabilirim size takımda ilk 11 de oynayan.Ben anlamıyorum nasıl futbolcu olmuş bu insanlar.Eğer bu ülkede futbol bir gram ileri gitmiyorsa sebebi futbol dahil her konuda yeteneklerin değil adam kayırmacılığın konuşmasıdır.Ben teknik direktör olsam şuan ilk 11 de oynayan 6 futbolcuyu bank asya ligte dahi oynatmam.Yazık verilen paralara ve emeğe...

OZDEN61
14.04.2010, 22:09
Pas yok, sut yok, pozisyon yok, Hava topu alma indirme yok, top kontrol 0, bos kaleye vuramaz, topu sakla biraz diye bos alanda ona verirler, defansin en gerisiine, serkanin arkasina firlatir, serkan son anda taca cikmasini engellerken kestigi top rakipte kalir. Umutun topla bulustufu pozisyonlari ard arda koyun, bu adam ne ise yarar diye sorarsiniz?

umutun nesine laf atıyorsunuz. umut " şenol hoca ben sahaya çıkıyorum, geri kalan 10 kişiyi belirle" mi diyor. sizin kadar umut a kızmıyorum. iyi bile yapıyor. şenol hoca bu maçta bile teo yu oynatmayarak niyetini belli etmiştir. alanzinho ne yapmıştır bu maçta, burak dökülmüştür. dolayısıyla umut a da destek veremediler. ha umut hatalı değilmi hatalı tabii, nedir o boş kaleye topu vurması. ama bu maçın en büyük hatalısı şenol hocadır.

hos_cocuk61
14.04.2010, 22:09
Acı bir gerçek. Şenol Güneş; kötüde olsa, berbatta olsa, ayağıda kırılsa Umut'u kesmez.

Benim yorumuma gelicek olur isek. Umut bu Hepde böyle olucak, çok gol kaçıran bir oyuncu.

Bugün yine Umut Bulut gibi oynadı :) değişen bir şey yok.

Acı bir gerçek...

Üzülerek söylüyorumki. Şenol Güneş; Umut'u sakatta olsa, gol kaçırma rekoruda kırsa, ayağıda kırılsa malesef kesmez.

Eski mesajlarım.

Gökhan Bilgin
14.04.2010, 22:15
Umut sana 4 yıldır sabrediyorum her yaptığını yuttum hepsini içime attım..
yeter artık be gerçekten yeter!
bırak git artık hasta oldum senin yüzünden!

mehmetdoğan
14.04.2010, 22:15
umut inşallah hayatın diğer cilvelerinde başarılı olman dileğiyle

ThePatriot61
14.04.2010, 22:17
Umuta kizmaktan biktim artik. Yaw birak futbolu mutbolu. Basketbol da güzel bir spor.

Arif Timurcioğlu
14.04.2010, 22:24
Bütün toplar umuta şişiriliyor sanki umut bir tane hava topu alıyomuş gibi bende bunu anlamıyorum, son dakikalarda ortasahadan gelen topu defanstaki serkana yollamasınada hasta oldum bunu dünyada bir umut düşünürdü heralde.

Özge
14.04.2010, 22:25
Eskiden gol kaçırıyordu artık o pozisyonu bile bulamıyor.

Mustafa Yılmaz.20
14.04.2010, 22:29
Pozisyona girememesini geçtim.İnsan bi arkasından gelen orta saha oyuncularına pozisyon hazırlar.Ne bileyim birkaç adam geçer, şut çeker.Ya da ilerde top tutup, takımı ileriye çıkartır.Kanatlara servis yapıp, cezasahasına koşar vs vs...

Tek forvet oynamasına rağmen, yukarıda saydıklarımın hiçbirini yapamayan bir adam nasıl olurda 90 dakika sahada kalır, aklım almıyor

İlker ToSun
14.04.2010, 22:29
para toplayıp bir defans oyuncusuyla anlaşıp sakatlattıralım şunu ya

Tolga Kurt
14.04.2010, 22:30
Kötüydü.. hatta berbat.

LaZ_KoPaT
bu kadarmi olur ya teofilo kacirsin artik umuta dayanacak gucum kalmadi benim

Hakan Karadirek
Turkiyenin acik ara en kotu forveti (!) Bence ..

OZDEN61
14.04.2010, 22:34
bu kadarmi olur ya teofilo kacirsin artik umuta dayanacak gucum kalmadi benim

şenol hoca öyle düşünmüyo ama... kabahat şenol hocada. teo yu oynat adam takıma ısınsın, gol atsın morali yerine gelsin, hem umutta bir süre taraftarın baskısından kurtulur. şenol hoca boyle yaparak hem umutu hemde teo yu kaybediyor. sanki bundan sonra ligde önemli macımız var. oynatsa ne olur sanki.

ozcan_asanoglu
14.04.2010, 22:38
İnsan bir top alamaz mı, bir pası olumlu değerlendirez mi bu nasıl bir iştir. dilimizde tüy bitti. umut ilk 11 de olduğu müddetçe başarı hayal..

TSercaN
14.04.2010, 22:39

Ya kardesim laflarina dikkat et lutfen. Boyle bir dusunce olur mu hic?

İlker ToSun
14.04.2010, 22:41

profesyonel bir sporcu için denmez bu laf ama

günahı bana değil

ne demişler

"söyleyene değil söyletene bak" ...

benim gibi düşünen tonla taraftar var, bu bir gerçek, ama herkesi bu düşünceye iten de şenol güneş in ta kendisidir.

bu işin günahı onun boynuna

bizi bunları diyecek noktaya getiren şenol hoca utansın

FC-ST-PAULI-61
14.04.2010, 22:42
Turkiyenin acik ara en kotu forveti (!) Bence ..
Bence Dünyanin en kötü Forveti.

Gökhan Bilgin
14.04.2010, 22:44
abi napsın adam okadar isyan ettirdi bizi ayıptır ya kimsede yokmu şu umutun numarası bi arasak da desek abi gözünü yiyim bi haftda oynama be allahını seversen..
git gez alışveriş yap kafanı dağıt bi toparlan...

OZDEN61
14.04.2010, 22:45
ayıp yaw, her türlü hakareti okudum, sakatlanması için beddua edeni gördüm, dalga geçeni gördüm. bir taraftar kendi oyuncusuna bu kadar zulüm edebilir. kimisi bunu okuyunca "oda bize zulmediyor" diyecek. ama onu tartışacağımıza onu tercih eden hocaları tartışsak daha iyi olur, bu adam kendi başınamı sahaya çıkıp "top benim, bende oynayacam " diyor. sahada oynayan umutta 10 üzerinden 4 suç varsa onu oynatan hocada 6 suç vardır.

yaranozlu
14.04.2010, 22:48
ayıp yaw, her türlü hakareti okudum, sakatlanması için beddua edeni gördüm, dalga geçeni gördüm. bir taraftar kendi oyuncusuna bu kadar zulüm edebilir. kimisi bunu okuyunca "oda bize zulmediyor" diyecek. ama onu tartışacağımıza onu tercih eden hocaları tartışsak daha iyi olur. sahada oynayan umutta 10 üzerinden 4 suç varsa onu oynatan hocada 6 suç vardır.

ben çok eleştiriyorum ama kesinlikle haklısın. şenol hocayı da eleştiriyoruz ama bizim yaptığımız kendimize. duyan yok ki! herkes kafasına göre takılıyor, umutlarla yola çıkılmayacağını taaa ne zaman dedik, ne oldu? Sanki her şey iyiymiş gibi devam ettik, durmak yok, yola devam misali!

hamucera
14.04.2010, 22:50
sonuç her ne olursa olsun sahadaki oyuncu rakibin en iyi oyuncusu da olsa, bizi perişan etsede gerek bizde gerek rakipte asla ama asla bir oyuncunun sağlığına müdahale edilmesini istemem,

sen para tut Umut sakatlansın diye, bir gün sizler içinde parar tutanlar çıkar elbet, İnsanların ekmek parası bu, kötüyse eğer takımın başındaki antrenör oynatmaz, ama bu derece kin nefret duyan bir zihniyet ile, desteklediği takımın oyuncusunun sakatlanmasını isteyecek zihniyetle başarı mı gelir, gelmez zaten 25 yıldır da gelmedi, gelmeyecek te,

hos_cocuk61
14.04.2010, 22:51

Aman dikkat! Bordo-mavi.net futbolcu melekleride gelip seni sakatlamaya kalkabilir. Bu yorumundan sonra. ççç

Tolunay Abdioğlu
14.04.2010, 22:52
Olmuyor Umut,yetmiyor.

blackrain61

Bir özelligi var ama yipraticilik. Ama bizim takimi ve bizi yipratiyor. Dk. 62 Ileri ucta sol tarafta ceza sahasinin yakininda topu Umut´a veriyorlar, umut´a topu en geriye orta sahadaki adam veriyim diye, orda bekleyen Antalyali futbolcuya veriyor, az da kontrataktan gol yiyorduk, ramak kaldi yani. Ama suc onda degil yine de, bes senedir gelen bütün yönetim ve teknik direktörler de. Ben artik bu dünyada hersey olabilecegine inaniyorum, ama Umut yedek kalacagina ya da bu takimda birsekilde ayrilacagina inanmiyorum.....

Emirhan Makul
Türk Futbol Tarihi Böyle Bir Forvet Gördüğü için çok şanslı ;

Dünyanın en enteresan haraketini bu maçta yaptı Umut bulut bu gözler o haraketi gördü ya daha iflah olmaz ;

İlk yarıda ceza sahasının önünde kendisine defanstan uzatılan bir topu beklerken , Zaten hiç beceremediği zamananlamada çığır aşan umut bu sefer bir basamak daha atladı , Havadan gelen topa top gelmeden yükseldi yere düştü ve bir daha yükseldi ama o kadar trajı komiktirki 2. yükselmesinde bile top kafasına gelmemişti

İlk yarıyı komple izleyin bu pozisyonu göreceksiniz.

Sana acıyorum Umut Bulut.

unique
14.04.2010, 22:53
Berbat oynadı; ama nedense 90 dakika sahada kaldı. Şenol Hoca, Burak ve Umut'a sabredebildiği kadar Teofilo'ya da dayanmalı ve kazanmaya çalışmalı; yoksa adaletinden şüphe ederim.

SDinc
14.04.2010, 22:58
Türk Futbol Tarihi Böyle Bir Forvet Gördüğü için çok şanslı ;

Dünyanın en enteresan haraketini bu maçta yaptı Umut bulut bu gözler o haraketi gördü ya daha iflah olmaz ;

İlk yarıda ceza sahasının önünde kendisine defanstan uzatılan bir topu beklerken , Zaten hiç beceremediği zamananlamada çığır aşan umut bu sefer bir basamak daha atladı , Havadan gelen topa top gelmeden yükseldi yere düştü ve bir daha yükseldi ama o kadar trajı komiktirki 2. yükselmesinde bile top kafasına gelmemişti

İlk yarıyı komple izleyin bu pozisyonu göreceksiniz.

Sana acıyorum Umut Bulut.

Monitör başında yardırdın beni. :) Müthiş anlattın.

Hasan Ayvenli
14.04.2010, 22:59
Vallahi şüphelenmeye başlıcam artık. Her maçta en az 75 dk oynaması mı lazım bu adamın.

blackrain61
14.04.2010, 22:59
Berbat oynadı; ama nedense 90 dakika sahada kaldı. Şenol Hoca, Burak ve Umut'a sabredebildiği kadar Teofilo'ya da dayanmalı ve kazanmaya çalışmalı; yoksa adaletinden şüphe ederim.

Oyuncu degistirme icin sunu söyleyebilirim. Tam bir Senol Günes klasigi. 96´ da aynisi idi. Ama o zaman son 15 dk oyuncu degistirirdi. Simdi ise 60 dklara indi ya da ilk yari. Birde Milli takim´da Yildiray vardi. Birisi degisecekse, iyi ya da kötü hep yildirayi alirdi. Kisacasi Umut´u oyun almaz. Alinacaklar belli, Teofilo oyunda ise Teo, sonra Burak, Alanzinho. Bu sira bir aksilik cikmadikca. (Bugünkü Ceyhun istisna) Inanmiyorsun gelecek macta bir bakin.

Emirhan Makul
14.04.2010, 23:01
Monitör başında yardırdın beni. :) Müthiş anlattın.

Bizi güldüren Umut bulut ve Ona tahammül edenler.

Bir insan nasıl olurda belini tutarak ve kafası bacaklarının arasına girercesine eğilip kambura yattıktan sonra aleyhine verilen faule "Birşey yok hocam devam edelim" diyebilir.

Ben piskolojik sorunları olduğunu düşünüyorum. Klübe aldığımız piskiyatr ilgilenmeli umut ile yada istanbula sevk edilmeli.

Kaan
14.04.2010, 23:06
Vallahi şüphelenmeye başlıcam artık. Her maçta en az 75 dk oynaması mı lazım bu adamın.

Yerine daha iyi bir adam olmadığı sürece evet ! ;)

Anıl Caner
14.04.2010, 23:06
Şenol Güneş'e gülelim o zaman.

Takımda 6-7 tane gereken mücadeleyi ortaya koyan oyuncum vardı. Ben birisini tanıyorum. Teşekkürler Umut Bulut. 6 gol attığın kupada finaldeyiz.

Kaan
14.04.2010, 23:08
İnsanların dikkatini neden bir Umut'un yaptığı hareketler çekiyor. :)

Bugün yenildik mi ?

Hep Umut yüzünden. (!)

Çok gol kaçırdı, golü de onun yüzünden yedik.

blackrain61
14.04.2010, 23:13

Bugün yenildik mi ?

Hep Umut yüzünden. (!)

Bir atasözümüz var: Zorla güzellik olmaz diye, ama biz zorlamayi seviyoruz. Kisaca Umut´la sampiyonluk olmaz. Hasber kader belki kupayi aliriz. Ama o da Umut´un 5 yil icersinde trabzonla yasadigi tek basari olur.

Mustafa Yılmaz.20
14.04.2010, 23:16
Git gol sevincinin, manisa maçının tekrarını izle. Merak etme Umut kötü oynadığı zaman en başta gelip yazan kişi hep ben olmuşumdur.Savunmak için bir tarafımdan bir şey uydurmaya da niyetim yok.

Sadece artniyetinizi kusuyorsunuz sayfalardır. Komik geliyor bana.
Şu mesajı yeni gördüm. Benim Umut'la ilgili bir tane hakaretimi ya da artniyet olan mesajmı gösterin. "Ben gerizekalı olduğum için böyle şeyler yazıyorum, sen bana bakma" diyeceğim. Söz veriyorum. Ama bulamazsanız aynı mesajı sizden bekliyorum

Anıl Caner
14.04.2010, 23:22
Şu mesajı yeni gördüm. Benim Umut'la ilgili bir tane hakaretimi ya da artniyet olan mesajmı gösterin. "Ben gerizekalı olduğum için böyle şeyler yazıyorum, sen bana bakma" diyeceğim. Söz veriyorum. Ama bulamazsanız aynı mesajı sizden bekliyorum

Güzel kardeşim beklemişsin beklemişsin herkes Umut'a sallarken gelip eski bi mesajı bulmuşsun. Ne diyim ki şimdi. He tamam.

Bekir
En iyi yerli Golcü Umut,yersen...

Hasan Ayvenli

Bugün yenildik mi ?

Hep Umut yüzünden. (!)

Kendi adıma söyleyeyim neden Umut'un yaptığı hareketler dikkatimi çekiyor her maç sonrası. Ben yenilgiye katkıda bulunduğu için Umut'a bişey demedim. Bu adam forvet oynayacak yetenekte ve kapasitede değil ! Hele Hele amacı şampiyonluk olan kulübün 1. forveti olacak bir adam hiç değil.

Ha burada suç onun mu? Hayır. Ben beğenmediğimi yazıyorum. Her maçta beni çileden çıkarıyor. Olay bu.

Mustafa Yılmaz.20
14.04.2010, 23:34
Güzel kardeşim beklemişsin beklemişsin herkes Umut'a sallarken gelip eski bi mesajı bulmuşsun. Ne diyim ki şimdi. He tamam.
Birincisi beklemedim, yeni gördüm
İkincisi resmen iftira atıyorsunuz ve pişkin pişkin "he tamam" deyip geçiştiriyorsunuz
Üçüncüsü "gelip eski bi mesajı bulmuşsun" demek yerine "özür dilerim, ben seni başkasıyla karıştırmış olabilirim" deseydiniz bu konu kapanırdı

Mert Oğuzlu61
14.04.2010, 23:38
ne yazayımki ??? :D:D:D

takım olarak kötüydük, yüklenmeyin umudumuza :))))))

Anıl Caner
14.04.2010, 23:39
Birincisi beklemedim, yeni gördüm
İkincisi resmen iftira atıyorsunuz ve pişkin pişkin "he tamam" deyip geçiştiriyorsunuz
Üçüncüsü "gelip eski bi mesajı bulmuşsun" demek yerine "özür dilerim, ben seni başkasıyla karıştırmış olabilirim" deseydiniz bu konu kapanırdı

Hatırlamadım olayı ama ifadenden çıkardığım kadarıyla karıştırmışım sanırım. Özür dilerim.

Ömer SEVİNÇ
14.04.2010, 23:53
Umut durunca takımın gol atması da durdu. O kadar lazımsın işte bize Umut. Güveniyorum sana.

balli_kuymak
14.04.2010, 23:55
bugün maçı izleyemedim ama kötü oynamışız yorumlardan belli umutta bildiğimiz umut gibi oynamış galiba :mad:

Emre7
14.04.2010, 23:58
almanların bir lafı vardır daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

İsaac Promise, Gökhan Ünal, Teofilo Gutierez, Ergin Keleş....

üsteki adamların neresini beğenilir tartışılır ama biri dünyada diğeride Türkiyede , en gencide Dünyada sayılı golcülerden. Getirdiniz koydunuz oynadı da Umut oynuyorsa istediğinizi diyin. Ama bu adam onlardan daha iyi performans sergiliyor....

Bekir
15.04.2010, 00:04
Umut Bugün acayip iyi niyetli oynadı,Süper mücadele etti...
Bir forvetin yapabiliceği şeyler zaten bunlar...

Harun CAN
15.04.2010, 00:08
djehua ve necatiyi görünce umutun ne olduğunu insan daha iyi anlıyo..! çok koşuyo ama bize atlet lazım değil golcü lazım !

Mehmet Fırat
15.04.2010, 00:14
Umut durunca takımın gol atması da durdu. O kadar lazımsın işte bize Umut. Güveniyorum sana.

Şeye benzedi; Sylva kötü oynayınca çok gol yemeye başladık. İşte bize o kadar lazımsın Sylva. :p

Ömer SEVİNÇ
15.04.2010, 00:16
Yalan mı Mehmet:D

taraftar.61
15.04.2010, 00:17
bugün maçı izleyemedim ama kötü oynamışız yorumlardan belli umutta bildiğimiz umut gibi oynamış galiba :mad:

Celallenmeyin hemen Umut'a doğru düzgün top bile gelmedi. Takım savunma ağırlıklı oynadı, bitse de gitsek der gibi bir halimiz vardı.

murat
15.04.2010, 00:24
Umut birkac mactir ayagina gelen topu kontrol etmekte zorlaniyor. Bence bugun cok kotuydu yaptigi preslerde eskisine gore cok az ve isteksizdi. Takimda sorunmu var diye aklima geliyor bazi futbolculari gorunce..

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 00:28
Umut birkac mactir ayagina gelen topu kontrol etmekte zorlaniyor.

Umut ne zaman ayağına gelen topu doğru dürüst kontrol etti ki.

Kader KORELİ
15.04.2010, 00:37
Forvetde artik radikal bir degisikliye gitme vakti geldi.

Umut Bulut bekleneni veremiyor. Bir nevi mecburiyetden oynatiliyor.

Teofilo desen takima daha uyum saglayamadi. Senol Günes in istegi üzerine degil, Sota`nin tavsiyesi üzerine alindi.

Murat Tosun niye alindi, o hic belli degil.

Forvet böyle kalirsa gelecek sezonda besincilikden iyi bir yerde bitiremeyiz ligi.

Bu takimda oynamis en son iyi forvet Fatih Tekke, onun gidisinden beri dogru dürüst forvet transfer edilemedi, transferinden kazanilan para olmadik futbolcularin transferlerine harcandi.

Mert Oğuzlu61
15.04.2010, 00:51
Komple oyuncu diye bir tabir vardir hani, iste UmutBulut aynen öyle bir forvet,yerden havadan etkili,top tasima ve saklama kabiliyeti de var, Trabzonspor'umuzda üstüne katmasi dilegiyle, Hayirli olsun.

maalesef üstüne katamadı :D

Valla söyleye söyleye en sonunda kavustuk sana sen bizi biz seni istedik umarim çok basarili olacaksin yeni bir GOL KRALIMIZ olacak yakin zamanda.

trabzonspor umutu almakla Türkiyede bu yılın en iyi transferini yapmıştır sonra demedi demeyin..

bu çocuğu hazırlık maçları ile eleştirmek yanlıştır ülkede oynadığı futbol ortada yani bu çoçuk trabzonun 10 yılına imza atacak

:D:D evet imzayı attı.......!

Fatih gittiği için üzerine çok yük binecek. İnşallah çok daha iyi olur.

umut trabzona transfer olduğunda yapılan ilk yorumlara bi göz attımda... :D

İlker ToSun
15.04.2010, 00:55
almanların bir lafı vardır daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

İsaac Promise, Gökhan Ünal, Teofilo Gutierez, Ergin Keleş....

üsteki adamların neresini beğenilir tartışılır ama biri dünyada diğeride Türkiyede , en gencide Dünyada sayılı golcülerden. Getirdiniz koydunuz oynadı da Umut oynuyorsa istediğinizi diyin. Ama bu adam onlardan daha iyi performans sergiliyor....

gökhan ünal ın gol ve asist sayısına bakarsan gökhan ın trabzonsporda sergilediği performansın umut tan çok daha iyi olduğunu görebilirsin.

ama gökhan sahada şuursuzca sağa sola koşturmadığı için nedense takıma yararsız olmuş gibi kanıksatıldı kimi insanlarca.

ancak rakamlarla ortada bir gerçek var.

kaldıki gökhan faydasının dışında futbol melekeleri olarak da umut dan kat be kat üstün.

Emirhan Makul
15.04.2010, 01:09
Artık Futbol Literatürüne giren tabirlerden bir tanesi ;

Umut Faulü ; Umut faulü havadan gelen toplarda rakibin itilmesi , rakibe vurulması veya kambura yatılması sonrasında hakeme depar atıp ben birşey yapmadım ki demek ile gerçekleşir.

Örnek Şekil 1-A ; Sağ Kol.

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62655F61655F636162615163626B62616B62648499A366A7.j pg

www.birinsanbirhatayiherzamanmiyaparevetumuthepyap ar.com (http://www.birinsanbirhatayiherzamanmiyaparevetumuthepyap ar.com)

Salih Edip
15.04.2010, 01:17
bugün gol atamadığı için eleştirmiyorum , sonra gol attığında birşey demiyorsunuz ama diyenler çıkıyor :D

bir maç kötü oynayıp da ki genelde öyle oynuyor zaten , hem kötü oynayıp hem de gol attığında gelip eleştiricem.

bu arada mücadelesi için Allah razı olsun , Rabbim günahlarını affetsin. Amin ...

hamit008
15.04.2010, 02:31
bence bu inat boşuna umuttan iyi bir joker olur, yani son 30-20 dakika oyuna girecek, eskiden gsin arifi kulandigi gibi yada fenerin semihi kulandigi gibi.

gelecek sezon mutlaka gercek golcü lazim,3-5milyon demeden makukula gibi bir oyuncu alinsin yada sercan,batuhan gibi genc forvetler alinsin....

kupaya kazandigimiz zaman 5milyon ek gelir geliyor zaten..

umut 14gol ortalamasini nasil basarmis, bu yetenekleriyle, kimse cevaplayamaz yanliz bir gercek var ki bu sezon düşüşte bu sezon 12 golü bile bulamaz bence

ha bu arada teofiloda yetersiz bence ama en azindan umuttan daha fazla sans hakediyor cünkü umut yeterince kredi verlidi bu sezon

ugurozturk
15.04.2010, 04:44
Yeter artik. Biraz da Teonun kacirisini izleyelim. Mideme kramplar giriyor Umutu izlerken.

Uğur Ö.
15.04.2010, 07:35
Bir insan 90 dk boyunca bir tane olumlu bir şey yapamazmı olumlu yu bıraktım oyunumuzu engelledi. kaç senedir çektiğimiz yeter artık Umut'u görmek istemiyorum

kefkenist
15.04.2010, 08:29
enginin direkten dönen topunu bomboş kaleye yuvarlayamayıp defans oyuncusuna nişanlayan bir adamdan bahsediyorum günlerdir. Ama sesimi duyan yok... (antiumut)

Onur Civelek61
15.04.2010, 08:44
Umut iyi oyuncu.Hırslı,mücadeleci,yürekten oynuyor hepsine katılıyorum ama bu adamla biz şampiyonluk yaşayamayız bu da bi gerçek.Yinede gönderilmeyecek bu adam.Futbolu bizde bırakacak.Bi mucize bekliyoruz...

Faik Yılmaz
15.04.2010, 08:48
enginin direkten dönen topunu bomboş kaleye yuvarlayamayıp defans oyuncusuna nişanlayan bir adamdan bahsediyorum günlerdir. Ama sesimi duyan yok... (antiumut)

Koşuyormuş.......Pres yapıyormuş.......

Akşam Djehuanın basmalarını ve presini azıcık görenler Umutun aslında pres yapmadığını boş boş koştuğunu görebileceklerdir....

En çok gol atan yerli oyuncuymuş.....

Sanki ligimizde yerlli forvet kalmış gibi..... Diyarbakırın ible forveti yabancı ligimizde.......

10 gol atmışmış.....

Milan Baros ligin çoğunda oynamadan yarım gazla 9 attı......

Dün 90 dakika boyunca tek bir pozisyon bulduk...... Eğer yetenekli bir forvet olsaydı ayağında top tutar arkadaşlırına pozisyon hazırlayabilirdi....

Ama aldığı bütün ama topları rakibe teslim etti..... Yaptığı koşular hiç bir işe yaramadı rakibi bunaltmak şöyle dursun azıcık rahatsız bile edemedi.... Yakaladığı % 100 lük tek fırsatıda harcayarak tam 30 dakika ecel terleri döktürdü bizlere....

Ha diceksinizki herkes iyiydide omu kötüydü..... Hayır değil ama herkesin kötü olduğu yerde bir kerede o iyi olsun canım.....

CAFER ÖZER
15.04.2010, 08:49
Umut senin yüzünden Futboldan soğudum Senin Yüzünden Bu sezon Lisanslı ürün almadım,
Gelecek sezonda Senin Yüzünden
KOMBİNE BİLET ALMAYACAĞIM.
LİSANSLI ÜRÜN FORMA ALMAYACAĞIM
DERGİ ABONELEĞİMİİPTAL EDECEĞİM.
Verdiğim paraların senin gibilere Boşa harcanması beni kahrediyor.
Yeter artık Düş Şu takımın yakasından,
Mehmet Yılmazı neden gönderdik acaba senden kat kat daha iyi idi.

hamucera
15.04.2010, 08:59
Artık Futbol Literatürüne giren tabirlerden bir tanesi ;

Umut Faulü ; Umut faulü havadan gelen toplarda rakibin itilmesi , rakibe vurulması veya kambura yatılması sonrasında hakeme depar atıp ben birşey yapmadım ki demek ile gerçekleşir.

Örnek Şekil 1-A ; Sağ Kol.

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62655F61655F636162615163626B62616B62648499A366A7.j pg

www.birinsanbirhatayiherzamanmiyaparevetumuthepyap ar.com (http://www.birinsanbirhatayiherzamanmiyaparevetumuthepyap ar.com)

Emirhan sen iyiden iyiye sevmediğin için hep kötü yanları görme eğilimindesin, bende sevdiğim için iyi yanları görme eğiliminde, Umut faullerden sonra hakeme gitme olayını bende sevmiyorum, yani sen gidip itiraz edince karar mı değişecek sanki

itiraz itiraz, bağırma, çağırma bir sarı kart yedin mi sus pus oluyorsun, bu bütün oyuncular için aynı, Umut burda çok hatalı davranıyor,

Dünkü maçta iyi değildi evet, ama neye göre iyi değildi, 2. yarıdaki golü atmalıydı, belki oyuncular bu tarafa kaleci bu tarafa yatar karşıya vuryım düşüncesine girdi ama yemedi, bilemiyorum, belki beceriksizlikten atamadı,

Dün ilk yarı Umut'a top elince anında karşısında 3 Antalyalı çıktı, zaten ne kadar top geldi ki, 2. yarı biraz daha defansa yakın oynadı sanki, sebebi ileri top gelmiyor top almak için mi geri gelmekti, yoksa savunma ağırlıklı oynamak mı onu da anlamadım, ama 2. yarı defasn yönünen takıma katkısı oldu,

koşmuyor evet, çok koşunca eleştiriliyor, koşma be adam ne koşuyorsun, koşmuyor yine eleştiriliyor, Maç boyu son çizgiye inerek yapılan orta sayısı kaç tanedir veya forvete verilen destek ne kadardır bunları da göz önünde bulundurmak lazım,

dün iyi oynadı demiyorum, kötü olduğunu da söylüyorum ama sanki bütün takım çok iyi Umut kötü sadece, yine günah keçisi Umut seçilmiş

Deniz Telci
15.04.2010, 09:00
umut gol atmıyor ! Atamıyor demiyorum !
Kendisi Atmıyor ! boş bir hucüm oyuncusu :( !

Egemen
15.04.2010, 09:01
kusura bakmayın ama eleştirilerin yeri burası değil yönetim başlığı..

Umut geldiğinden beri ilk 11in değişmezi.. çünkü daha iyisi yok takımda.. alınmadı daha iyisi..

Umut mu aldırmadı acaba yoksa beceriksiz yönetimler mi almadı daha iyisini..

yönetim daha iyisini alana kadar izleyeceksiniz.. :D

Mustafa Yılmaz.20
15.04.2010, 09:29

Umut geldiğinden beri ilk 11in değişmezi.. çünkü daha iyisi yok takımda.. alınmadı daha iyisi..

Ben buna katılmıyorum.Belki Teknik Direktör başlığına girmek mantıklı olabilir.Çünkü Ersen Martin de Gökhan Ünal da Teofilo da Umut'tan daha iyi. Ama sadece antremanlarda çok çalışıyor diye Umut oynuyor.Umut iyi bir forvet oyuncusu olsa ve sadece son vuruşları çok kötü olsa hiçbir şey demiyeceğim.Ama öyle değil.Malesef oynayan forvet oyuncumuzun tek olumlu yanı "defansımıza katkı yapması !"

Alanzinho sezon başından beri sadece 1 gol attıysa, Alan kadar önünde oynayan forvetin de suçu var bunda.Umut'un daha Alan'a bir pozisyon hazırladığı maçı hatırlamıyorum.Hatta Alan'ın bu sezon attığı 3 golün 2 sinde forvette Teofilo vardı.

Bu arada şunu da söyleyeyim.Önümüzdeki sene yönetim gidip Oscar Cardozo'yu alsa forvette yine Umut oynar.Bunun için şimdidden herkesle iddiaya girebilirim.O yüzden yönetime (kızıyorum ama) çok fazla kızamıyorum

Misina
15.04.2010, 09:34
Müthiş bir çıkış ardından müthiş bir düşüş.Hayırlısı

Egemen
15.04.2010, 09:38
gökhan da, ersen de, teofilo da tek forvet oynayacak kapasitede değil.. hepsinin umutun tamamlayıcılığına ihtiyacı var..

2 forvet çıkmayı ise dünya düşünmüyor artık.. o yüzden Tekke özelliklerine sahip birini bulmadıkça Umutu kesmek zor..

Mustafa Yılmaz.20
15.04.2010, 09:43
Gökhan tek forvet oynayamaz ama Ersen ve Teofilo tek forveti Umut'tan iyi yapar.En azından Teofilo yapar çünkü kaleye sırtı dönük oynayabiliyor.Oynayacak tek forveti de arkada tamamlayabilecek Alanzinho var zaten.

Tekke özelliklerinde bir forvet bulsak da alabileceğimizi sanmıyorum.Tekke'yi de yönetimin alacağını zannetmiyorum.Umut'a sabretmek de istemiyorum :)

İstediğim tek şey üst üste 3-4 maç forvette Teofilo oynasın.Eğer Umut'tan daha iyisini yapamazsa önümüzdeki seneyi şimdiden kaybetmiş olmayız.Bunu yapmak o kadar zor olmasa gerek

Mesut
15.04.2010, 09:45
bu aralar feci formsuz.hocam oynatarak umuta iyilik yapmıyosun haberın olsun.ki kasımpaşa maçında yedekde olacaktır

Egemen
15.04.2010, 09:47
kasımpaşa maçıyla teofiloyu izlemeye başlarız diye düşünüyorum.. kupa maçı önemliydi.. riske edemedi Şenol hoca..

Faik Yılmaz
15.04.2010, 10:04
kasımpaşa maçıyla teofiloyu izlemeye başlarız diye düşünüyorum.. kupa maçı önemliydi.. riske edemedi Şenol hoca..

Lig bitiyor.... Artık başlasın yavaş yavaş.....:rolleyes:

Dursun Kaplan
15.04.2010, 10:17
Boş kaleye bile gol atamayan bir forvetimiz var. :)

Hayırlısı.

Kazım Uzunboy
15.04.2010, 10:27
Umut Bulut ile gerilim dolu dakikalar...

Akşam ne yaptın be öyle?

Dursun Kaplan
15.04.2010, 10:34
Akşam ne yaptın be öyle?

Ayıp ettin Kazım. :)

Çok koştu, çok mücadele etti, rakip savunmayı yordu vs vs vs.

Melek
15.04.2010, 10:36
Bu adam forvet felan değil işte kendi halinde koşup duruyor sadece bizi kanser ediyor.........

sametaydin
15.04.2010, 10:41
Ya tamam adam kötü oynuyor da bazı arkadaşlar otomatiğe bağlamış her maçtan umut forumunda yazıyor. Bu maçta gol pozisyonumuz mu var pozisyona mı girdi takım hala umutu suçluyosunuz? Evet iyi oynamıyor ama dünkü oyunda trabzonsporda başta kutlanması gereken bir oyuncuydu. Çünkü takımda kimse onun kadar mücadele etmiyordu. Dünya kadar gol kaçırdıktan sonra eleştiriyorsunuz onu anlıyorum da ortada böyle bir durum yokken yine eleştiriyorsunuz, bunu anlamıyorum. Sanki takımda çok iyi forvetler var ama umut kayırılıyormuş gibi konuşuyosunuz.

Anıl Caner
15.04.2010, 10:42
Ya tamam adam kötü oynuyor da bazı arkadaşlar otomatiğe bağlamış her maçtan umut forumunda yazıyor. Bu maçta gol pozisyonumuz mu var pozisyona mı girdi takım hala umutu suçluyosunuz? Evet iyi oynamıyor ama dünkü oyunda trabzonsporda başta kutlanması gereken bir oyuncuydu. Çünkü takımda kimse onun kadar mücadele etmiyordu. Dünya kadar gol kaçırdıktan sonra eleştiriyorsunuz onu anlıyorum da ortada böyle bir durum yokken yine eleştiriyorsunuz, bunu anlamıyorum. Sanki takımda çok iyi forvetler var ama umut kayırılıyormuş gibi konuşuyosunuz.

Şunu algılayabilecek zihniyette taraftarlarımız da olduğu için çok seviniyorum. Teşekkürler.

anth
15.04.2010, 10:53
Dünkü en önemli sorun bence ilerde top tutamamaktı... Ne Umut, ne Burak ayağına gelen hiçbir topu olumlu kullanamadı. Evet çok koştu pres yaptı da bir getirisini göremedim. Her top ileri gittiği gibi geri geldi. 3-4 maç çok iyi oynadı ki bunlar arasında 2. lig takımı da var... Sonra tekrar başa döndük... Ayrıca Şenol Hoca geleli her maç 90 dakika oynadı sanırım. Oyundan çıktığını da hatırlamıyorum. Bunları hakedecek ne yaptı ki Umut?

talsuv61
15.04.2010, 11:14
Kaçırdığın penaltıda da kale yerine topa bakmıştın.Dün akşamda gene aynısını yaptın kaleye bakacağına topa baktığın için, topu rakipe gönderdin.
İnsan yanlışını görür düzeltir sende hiç bir şey yok geldiğinden beri aynı hataları yapıyorsun.Hiç bir şey yapmasanda daima 90 dakka sahadasın Messi bizde olsa senin yedeğin olacağı kesin :mad:

Samet kardeş sen maçı izlemedin mi? Enginin direkten dönen topundan daha büyük gol pozisyonu mu olur ? Umut bey her zaman olduğu gibi onu da kaçırdı sağlık olsun nasılsa alıştık. Dersen ki 1 golü herkes kaçırır. Bende derim böyle düşünürsek 30 sene daha şampiyon olamayız.

Gs. liderin 4-5 puan gerisinde ama futbolcular yuhlanıyor.Biz napıyoruz 10 puan gerideyken maç kazandık mı futbolcuların kolbastısını alkışlıyoruz.

Lig bitiyor.... Artık başlasın yavaş yavaş.....:rolleyes:

Şenol hocanın eskiden beri sevmediğim huyudur.Sabit fikirlidir oyuncu ne kadar kötü olursa olsun yine de as oyuncu diye onu tercih eder.

erolizmts
15.04.2010, 11:47
Takım artık lige havlu atmış. O yüzden Umut bundan sonra her maç 3 gol atsa da bir faydası yok. Bence Teofilo lig sonuna kadar ilk 11'de oynamalı. Umut biraz dinlensin. O kadar koştu pres yaptı garibim.

Erbay
15.04.2010, 11:51
Takım pozisyona girmesin daha iyi. Umut için daha iyi. Çünkü hayata tutunduğu tek dal o. Takım pozisyona girerse, "Takım pozisyona mı girdi Umut ne yapsın" diyemeyeceğiz. Umut'un kusurları meydana çıkacak. Bırakın takım pozisyona girmesin. Atak başlangıcı olacak topları nasıl yok ettiğini bir ben görüyorum herhalde. Top kontrolü diye bir şey yok. Olacak 50 metre boş alan, beceriksizliğini kotaracak alan ve zaman olacak, Umut anca o zaman oynar. Kapalı oynayan takımlara karşı, dar alanda, sırtı dönükken ligin en kötü forvetlerinden biri. Top ona atıldığı zaman direkt rakibe gidiyor. Bir kontrol et yahu çok şey mi istiyoruz? O topu al git herkesi çalımla gol at demiyorum. O topu kontrol et. Devamından milyon tane ihtimalden sonra olsa bile belki gol olur bir şekilde. O boya rağmen, rakibinin boyu ne kadar olursa olsun, hava toplarını indiremiyor. 1000 tane hava topu olsa 1000'ninde de zamanlama hatası yapar.

O kaçırdığı pozisyona ne diyeyim ki? Pozisyon mu var da atamadı dediğiniz oyuncuya bakın. Geçen sene ve bu sene ligin en çok pozisyona giren takımı Trabzonspor değil herhalde. Ziya Doğan'ın takımında da aynı Umut, ligin en çok pozisyona giren takımında da aynı Umut. Belli bir kapasitesi var diyince itiraz ediliyordu. Kapasite bu. Yani, üç tane Xavi'yi alın. Birini sağına, birini ortasına, birini de soluna koyun. Üçü de Umut'un koşuyoluna doğru pas atsın. Umut ordan bile bir şey yapamaz. Futbol zekası düşük. Atılan pası geç algılıyor. Hayalinizde Umut, Cruyff kadar çabuk, Van Basten kadar şut tekniği olan, Müller kadar fırsatçı biri olabilir ama gerçek farklı.

Mustafa Yılmaz.20
15.04.2010, 12:10
Artık yarısı boş olan kaleye golü atamayınca eleştirilmiyor. " Pozisyon olduda mı kaçırdı?" deniliyor. Yani... Onlarda haklı

balli_kuymak
15.04.2010, 12:13
umutun bu zamana kadarki partnerlerine bir bakın hangisiyle iyi anlaşabilmiş...bi kere partneriyle iyi anlaşabilmesi için topu ayagında tutabilmesi ve partnerini pozisyona sokabilmesi lazım...umuta bakın top ayagına gelince kaç saniye tutabiliyo topu ayagında 5 saniye olmamıştır belkide hiçbir zaman... :) bu adam ne tek oynayabilir nede yanında bir partnerle çünkü bencil,adam onla verkaç'a girse donup kalıyor algılayamıyor arkadaşının ne yapmak istediğini...pas verse ya çok sert veriyor şut gibi yada çok cılız ayağının ayarı yok...bence umutun yanına ikinci forvet olarak kimi alırsak alalım faydalı olamaz bazıları fatih tekkeyle iyi ikili falan olur diyor bence fatih tekkeyle oynasalar tekke umutu pataklar bencil oyunundan dolayı...ikisinin futbol zekası tamamen zıt..takımımız için en hayırlısı umut'un ayrılmasıdır...dört senedir el freni konumundadır umut ve zerre kadar kendini geliştirmemiştir dört sene önce nasılsa şimdide öyle..en iyi yaptıgı şey ise santrada ayaklarını başına kaldırmak :D

OZDEN61
15.04.2010, 12:44
sahada ki top umutun olduğu sürece ve umut " top benim bende oynayacağım" dediği sürece siz daha çok yazarsınız.

şunu hiç anlamıyorum, umutu savunmak içinde söylemiyorum, yazılanların çoğunu umut mu hakediyor, onu tercih eden hocamı.

inşallah umut transfer olurda o zaman şu hakaret edenler utanır.

Ali Tunahan Güllü
15.04.2010, 12:46
Artık ilk 11de başlamaması lazım böyle giderse olanıda kaybedecek..

anth
15.04.2010, 12:49
sahada ki top umutun olduğu sürece ve umut " top benim bende oynayacağım" dediği sürece siz daha çok yazarsınız.

şunu hiç anlamıyorum, umutu savunmak içinde söylemiyorum, yazılanların çoğunu umut mu hakediyor, onu tercih eden hocamı.

inşallah umut transfer olurda o zaman şu hakaret edenler utanır.

Gökhan giderken de gicince göreceksiniz gibi laflar yapılıyordu. Mehmet Yılmaz, Tomas Jun, hatta Hasan Üçüncü için bile bunları diyenler vardı.

Gökhan'ın yine futbol bilgisi var, potansiyeli vardı, birileri istedi ve gitti... Umut'u isteyen de yok ne yazık ki...

Cengiz Çubukcu
15.04.2010, 12:56
Umut Bulut kardeşim inşallah kupa finalinde 2 gol atar ve sana güvenen bizleri bir nebze haklı çıkarırsın....evet arkadaşlar burdan ilan ediyorum kupa finalinde Umut'un 2 golü var :)

karatasof
15.04.2010, 12:56

Biz Yönetimi eleştiremeyiisssssssssssssssss!
Yönetim bizim Efendimiiiiiiiiiiiiiiisssssssssssss!

hamucera
15.04.2010, 13:05
Şenol güneş bir açıklama yapmıştı, iyi olmayan seneye bizimle devam edemez,

Eğer seneye de Umut bizimle kalırsa bu demektir ki takımın hocası tarafından beğeniliyor, O zaman ne yapmak gerekir, sahip çıkmak gerekir, yok eğer sahip çıkmayacaksak o zaman teknik adama da güven yok demektir.

CAFER ÖZER
15.04.2010, 13:11
1-Beşiktaş 0 : 0 Trabzonspor
2-Kayserispor 1 : 0 Trabzonspor
3-Trabzonspor 1 : 0 Galatasaray
Gustavo Colman 30'
4-Gaziantepspor 1 : 1 Trabzonspor
Beto 37'90' Alanzinho
5-Trabzonspor 3 : 1 Gençlerbirliği
Burak Yılmaz 30'
Gabric 89'
Umut Bulut 90'25' Sandro
6-Antalyaspor 1 : 1 Trabzonspor
Necati Ateş16' 5' Burak Yılmaz
7-Trabzonspor 0 : 0 İstanbul BŞB
Geriye dönük Ligde son yedi maç,
Ben Şampiyonluğa Oynuyorum,Kupa yı alacağım,Avrupa Kupalarında başarılı olacağım diyen Bir Klübün Golcüsünün İstatistikleri,Ve Bu golcü 4 DÖRT sezondur Trabzonsporda oynuyor.Hemde Her maçta
7 maç en az 70 posizyon atılan gol 1 tane rakamlar 1 Yazı ile BİR
Daha neyini tartışacağım enyini alkışlayacağım

anth
15.04.2010, 13:12
Şenol güneş bir açıklama yapmıştı, iyi olmayan seneye bizimle devam edemez,

Eğer seneye de Umut bizimle kalırsa bu demektir ki takımın hocası tarafından beğeniliyor, O zaman ne yapmak gerekir, sahip çıkmak gerekir, yok eğer sahip çıkmayacaksak o zaman teknik adama da güven yok demektir.

Umutu takımın 1 numaralı forveti olarak takımda tutarsa o zaman sıkıntı başlar... Yanlışı kim yaparsa o suçludur. Hoca yaparsa o da suçludur. Şenol Hoca'yı seviyoruz diye eleştirmeyeceğiz mi?

crazyman_61
15.04.2010, 13:14
umut tan zorla forvet yapmaya çalışıyoruz sanki bu takım deneme tahtası

hamucera
15.04.2010, 13:25
Umutu takımın 1 numaralı forveti olarak takımda tutarsa o zaman sıkıntı başlar... Yanlışı kim yaparsa o suçludur. Hoca yaparsa o da suçludur. Şenol Hoca'yı seviyoruz diye eleştirmeyeceğiz mi?

benim söylediğim farklı bir şey, takımın teknik patronu eğer yeterli görüyorsa Trabzonspor için ki burada yazı yazanlardan daha tecrübeli olduğu kesin, o zaman saygı göstermeli herkes,

evet takıma ciddi olarak kaliteli bir forvet lazım bunu da inkar eden yok zaten, ayrıca yedek kulübesinde tek forvet olarak Umut yerine Teo oynasın dienlere de yorum yok diyorum, şu an itibari ile Teo Türkiye liginde tek forvet oynayamaz çünkü çok ağır, bizde malum kanatlardan orta yapıp ta gol atamadığımıza göre

hamit008
15.04.2010, 14:06
senol hoca yeterince acimasiz degil bence Umuta kesik vermek istemiyor üzülür diyemi bilimiyorum

Mert Oğuzlu61
15.04.2010, 14:09
benim söylediğim farklı bir şey, takımın teknik patronu eğer yeterli görüyorsa Trabzonspor için ki burada yazı yazanlardan daha tecrübeli olduğu kesin, o zaman saygı göstermeli herkes,

evet takıma ciddi olarak kaliteli bir forvet lazım bunu da inkar eden yok zaten, ayrıca yedek kulübesinde tek forvet olarak Umut yerine Teo oynasın dienlere de yorum yok diyorum, şu an itibari ile Teo Türkiye liginde tek forvet oynayamaz çünkü çok ağır, bizde malum kanatlardan orta yapıp ta gol atamadığımıza göre

makukulada ağır ama adam ilk sezonunda gol kralı olacak...

watergirl
15.04.2010, 14:29
Futbolun gerçekliği gol atan kazanır.Takımda koşuyor,pres yapıyor diye forvet tutulmaz.Forvetin görevi koşmak değildir deli danalar gibi.Gol atmaktır.Adam yetenek özürlü işte,diyecek tek şey yok bu konuda.Bu adamla sözleşme imzalamaya çalışmak bu takıma yapılan en büyük ihanettir.Sırf koşuyor diye bir adama milyon dolar para veriyorsanız gidin safkan arap tayı alın daha ucuza patlar ve o da koşar.

maxim
15.04.2010, 14:59
Umut'u körü körüne eleştirenler hakkaten komik duruma düşüyor :)

Boş kaleye gol kaçırmış, mübarek madem kale boştu da topu kim çıkardı diye sorarlar adama. Tamam çok uygun pozisyondaydı ama boş kaleye kaçırmak diye birşey yok, diğer köşede zaten kaleci de vardı. Olduğu zaman biz de söyleriz, mesela gs maçında resmen boş kaleye kaçırdı denebilir ikinci yarıda kornerden gelen bir pozisyonda. Ama Umut'u kesmesini 4 gözle beklediğiniz Teofilo son maçında ofsayt olduğu pozisyonda boş kaleye topu ne yaptı onu da söyleyin bi zahmet.

Turu geçtiğimiz halde Umut'a sallayanlar, ilk maçta 2-0 yapan golü atarak belki de turu geçmemizi sağlayanın Umut olduğunu da söylesinler bi zahmet. Necati'yi hatta Djhaua denen adamı bile övenlerde Necati bizim takıma gelse yuhalanacak, Djhaua ise Agustine'den farksız olacak bunu tahmin edecek kapasite yok malesef.

Gökhan Ünal denen adamın Umut'tan iyi istatistikleri olduğunu gururla yazanlar bu sene Gökhan'ın istatistiklerini de buraya yazmalı değil mi ?

Umut'un her hava topunda faul yaptığını yazıp, bunu bir tek Umut'un yaptığını sanacak kadar futboldan uzak olanlar, 2-3 sene önce Ersen Martin isimli futbolcu bizde oynarken maçlarımızı seyretmiyordu herhalde :)

Ben de Umut'a çok kızıyorum, ama şu an takımı ben kursam Umut'u hep oynatırım ben de. Son vuruş becerileri kısıtlı ama bana sadece son vuruş lazım değil, Gökdeniz de karşı karşıya her golü kaçırırdı, ama bir ton katkısı olduğu için onu oynatmamak söz konusu bile değildi. Ben olsam yetenekleri sınırlı olduğu halde 15 gol atan Umut'un yanına son vuruşu çok daha kaliteli birini koyardım o da 25 tane atardı. Bunu daha önce de yazdım ama malesef Şenol Güneş benim gibi düşünmüyor ki Teofilo yerine Burak'ı oynatıyor. Ya da Teofilo her maç 90 dakika oynasa dahi 15 golü bulamayacak potansiyelde birisi ki o zaman Teofilo'yu kim niye oynatsın.

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 15:59
Ben buna katılmıyorum.Belki Teknik Direktör başlığına girmek mantıklı olabilir.Çünkü Ersen Martin de Gökhan Ünal da Teofilo da Umut'tan daha iyi. Ama sadece antremanlarda çok çalışıyor diye Umut oynuyor.Umut iyi bir forvet oyuncusu olsa ve sadece son vuruşları çok kötü olsa hiçbir şey demiyeceğim.Ama öyle değil.Malesef oynayan forvet oyuncumuzun tek olumlu yanı "defansımıza katkı yapması !"

Alanzinho sezon başından beri sadece 1 gol attıysa, Alan kadar önünde oynayan forvetin de suçu var bunda.Umut'un daha Alan'a bir pozisyon hazırladığı maçı hatırlamıyorum.Hatta Alan'ın bu sezon attığı 3 golün 2 sinde forvette Teofilo vardı.

Bu arada şunu da söyleyeyim.Önümüzdeki sene yönetim gidip Oscar Cardozo'yu alsa forvette yine Umut oynar.Bunun için şimdidden herkesle iddiaya girebilirim.O yüzden yönetime (kızıyorum ama) çok fazla kızamıyorum

Fatih - Gökdeniz ikilisi. Fatih'in Gökdeniz'e attırdığı goller.
Umut - Alanzinho ikilisi. Umut'un Alanzinho'ya attırdığı gol-ler???

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 16:01
Boş kaleye bile gol atamayan bir forvetimiz var. :)

Hayırlısı.

Kaleye giren topa dokunup ofsayt olduğu için golü engellemişliği de var. Bkz: Manisaspor - Trabzonspor maçı.

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 16:04
Bana birisi mantıklı bir açıklama yapsın. Bu adamda forvet oynayacak yetenek var mı? Varsa benim görmediğim ne?

balli_kuymak
15.04.2010, 16:06
yetenekli olmadığı konusunda herkes hemfikir..ama arkadaşlar çok koşması ve iyi niyetli olmasından dolayı umutu savunuyorlar...

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 16:11
yetenekli olmadığı konusunda herkes hemfikir..ama arkadaşlar çok koşması ve iyi niyetli olmasından dolayı umutu savunuyorlar...

Hasan Üçüncü de çok koşuyordu ve iyi niyetliydi. Tekmeye kafa filan atıyordu hani. Onu da deneseydik bi forvette? Neden denemedik? 3-4 sene oynatsaydık. Belki yırtıcı bir forvet daha kazanırdık.

Anıl Caner
15.04.2010, 16:40
İşin komiği şu ikinci maçta dökülen bu takımın teşekkür etmesi gereken 2 adam var. Birincisi Onur Kıvrak, ikincisi de ilk maçta 2-0ı yakalamamızı sağlayan güzel golüyle Umut Bulut.

O maç Umut atmasaydı da şimdi tüm takımı sıradan geçirseydiniz. Ama ne oldu bütün takımın rezilleri oynadığı bir maçta 1-0 kaybettik. Tüm ihale nasıl oluyorsa atak yapamayan takımda Umut Bulut'a kaldı.

Nefret kusuyorsunuz.Başka bir şey değil.

Mert Oğuzlu61
15.04.2010, 16:58
İşin komiği şu ikinci maçta dökülen bu takımın teşekkür etmesi gereken 2 adam var. Birincisi Onur Kıvrak, ikincisi de ilk maçta 2-0ı yakalamamızı sağlayan güzel golüyle Umut Bulut.

O maç Umut atmasaydı da şimdi tüm takımı sıradan geçirseydiniz. Ama ne oldu bütün takımın rezilleri oynadığı bir maçta 1-0 kaybettik. Tüm ihale nasıl oluyorsa atak yapamayan takımda Umut Bulut'a kaldı.

Nefret kusuyorsunuz.Başka bir şey değil.

umut sadece bu maç yüzünden eleştirilmiyorki.

Anıl Caner
15.04.2010, 17:00
umut sadece bu maç yüzünden eleştirilmiyorki.

Ona şüphe yok canım. Tek başına aldığı maçlarda dahi eleştiriyorsunuz zaten :)

Mert Oğuzlu61
15.04.2010, 17:05

sorunda zaten orda, bu sezon tek başına aldığı tek maç hatırlamıyorum.

ligde en çok süre alan forvet olmasına rağmen 10 golü var, son 7 maçtada yanlış hatırlamıyorsam sadece 1 golü var, övelimmi şimdi bu performansı ???

Salih Edip
15.04.2010, 17:06

tek başına aldığı bir maç ? umutun ? buyrun yazın...

Selman
15.04.2010, 17:13
Takım pozisyona girmesin daha iyi. Umut için daha iyi. Çünkü hayata tutunduğu tek dal o. Takım pozisyona girerse, "Takım pozisyona mı girdi Umut ne yapsın" diyemeyeceğiz. Umut'un kusurları meydana çıkacak. Bırakın takım pozisyona girmesin. Atak başlangıcı olacak topları nasıl yok ettiğini bir ben görüyorum herhalde. Top kontrolü diye bir şey yok. Olacak 50 metre boş alan, beceriksizliğini kotaracak alan ve zaman olacak, Umut anca o zaman oynar. Kapalı oynayan takımlara karşı, dar alanda, sırtı dönükken ligin en kötü forvetlerinden biri. Top ona atıldığı zaman direkt rakibe gidiyor. Bir kontrol et yahu çok şey mi istiyoruz? O topu al git herkesi çalımla gol at demiyorum. O topu kontrol et. Devamından milyon tane ihtimalden sonra olsa bile belki gol olur bir şekilde. O boya rağmen, rakibinin boyu ne kadar olursa olsun, hava toplarını indiremiyor. 1000 tane hava topu olsa 1000'ninde de zamanlama hatası yapar.

O kaçırdığı pozisyona ne diyeyim ki? Pozisyon mu var da atamadı dediğiniz oyuncuya bakın. Geçen sene ve bu sene ligin en çok pozisyona giren takımı Trabzonspor değil herhalde. Ziya Doğan'ın takımında da aynı Umut, ligin en çok pozisyona giren takımında da aynı Umut. Belli bir kapasitesi var diyince itiraz ediliyordu. Kapasite bu. Yani, üç tane Xavi'yi alın. Birini sağına, birini ortasına, birini de soluna koyun. Üçü de Umut'un koşuyoluna doğru pas atsın. Umut ordan bile bir şey yapamaz. Futbol zekası düşük. Atılan pası geç algılıyor. Hayalinizde Umut, Cruyff kadar çabuk, Van Basten kadar şut tekniği olan, Müller kadar fırsatçı biri olabilir ama gerçek farklı.

Arkalarda kalmış, okunması gereken bir yazı olduğu için öne alalım.

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 17:18
Arkalarda kalmış, okunması gereken bir yazı olduğu için öne alalım.

Evet bazıları hayallerinde görmek istediği gibi görüyor heralde Umut'u. Trabzonspor forvetinde oynayan adam böyle özelliklere sahip olmalı. Fasa fiso.. Mücadele ediyormuş. Mücadele edecek çok adam bulursun o mevkiye Trabzon'da. Yetenek lazım, futbol zekası lazım biraz da.

Anıl Caner
15.04.2010, 17:25
Ben çok iyi hatırlıyorum o maçları. Şu an burada mesajlarını okuduğumuz bir çok kişinin daha da Umut başlığına bir şey yazmam diyip, sonrasında bir kaç maç gol atamayınca gene hortladığı maçlar.

Çok değil 1-2 ay öncenin maçlarına bakın, hani şu maçın yıldızı oylamalarına. :)

Yüzde 60 ların Umut'a oy verdiği kalan yüzde 40'ın da Umut'a vermeyeyim de kime verirsem vereyim zihniyetiyle oy attığı başlıklar.

O yanında olmayan şansı final maçında yanında olacak, ben inanıyorum. Ve o zaman tek kelime yazmayacağım ben de başlığa. Güleceğim sizi okudukça.

Anıl Caner
15.04.2010, 17:35
Bir de şunu eklemek istiyorum. Daha basit bir izahı olamaz. Tamam inanılmaz bir futbol bilginiz var, top nasıl kontrol edilir, hangi mevkinin oyuncusu ne gibi özelliklere sahip olmalıdır vs. inanılmaz hakimsiniz bu konulara ama bu takımda nasıl Umut 4 yıldır düzenli oynuyor ya hani, heh işte o 4 yıldır bu takıma yaklaşık 10 hoca geldi geçti. Bu adamların hepsi Umut Bulut'u oynattı orada.

Umut Bulut'tan daha iyisi alınacak, oynatılacaksa başta ben olmak üzere Umut Bulut'u beğenen hiç bir insan buna itiraz etmek şöyle dursun mutlu olur. Aramızdaki fark biraz da bu sizinle.

Trabzonspor'un daha iyi bir hücum oyuncusuna ihtiyaç duyduğu aşikar. Ama bu daha iyi bir sağ bek, oyun kurucu, kanat oyuncusu, stoper ihtiyacından farksız değil.

Hani çok merak ediyorum yahu nasıl yapıyorsunuz bunu. Umut'un 11 başlamadığı bir kaç maç var 2 sezonda. Çok zor değil arşivlerden o maçları bulun ve maç başlıklarını okuyun. :). Ben vallahi hatırlıyorum yahu hepsini.

Bırakın, bilmeyin bu işleri bu kadar. Gelin siz takımınıza destek olun, bir isteğiniz varsa belirtin ama gelip de 10 küsür teknik direktörün değiştiği takımda, on küsür transfer döneminde teknik direktörlerin talepleri farklı mevkilere yönelik olmuşken hep siz karışmayın takımın şurası kötü , o yüzden başarısızız diye.

Takımınızın formasını terletmekten gurur duyan futbolcuların başında gelen bir isme hakaret edeceğinize işleri daha güzel yapmanın peşine düşün.

Sevimsiz oluyorsunuz tam anlamıyla.

Murat'
15.04.2010, 17:42
Bir de şunu eklemek istiyorum. Daha basit bir izahı olamaz. Tamam inanılmaz bir futbol bilginiz var, top nasıl kontrol edilir, hangi mevkinin oyuncusu ne gibi özelliklere sahip olmalıdır vs. inanılmaz hakimsiniz bu konulara ama bu takımda nasıl Umut 4 yıldır düzenli oynuyor ya hani, heh işte o 4 yıldır bu takıma yaklaşık 10 hoca geldi geçti. Bu adamların hepsi Umut Bulut'u oynattı orada.

Umut Bulut'tan daha iyisi alınacak, oynatılacaksa başta ben olmak üzere Umut Bulut'u beğenen hiç bir insan buna itiraz etmek şöyle dursun mutlu olur. Aramızdaki fark biraz da bu sizinle.

Trabzonspor'un daha iyi bir hücum oyuncusuna ihtiyaç duyduğu aşikar. Ama bu daha iyi bir sağ bek, oyun kurucu, kanat oyuncusu, stoper ihtiyacından farksız değil.

Hani çok merak ediyorum yahu nasıl yapıyorsunuz bunu. Umut'un 11 başlamadığı bir kaç maç var 2 sezonda. Çok zor değil arşivlerden o maçları bulun ve maç başlıklarını okuyun. :). Ben vallahi hatırlıyorum yahu hepsini.

Bırakın, bilmeyin bu işleri bu kadar. Gelin siz takımınıza destek olun, bir isteğiniz varsa belirtin ama gelip de 10 küsür teknik direktörün değiştiği takımda, on küsür transfer döneminde teknik direktörlerin talepleri farklı mevkilere yönelik olmuşken hep siz karışmayın takımın şurası kötü , o yüzden başarısızız diye.

Takımınızın formasını terletmekten gurur duyan futbolcuların başında gelen bir isme hakaret edeceğinize işleri daha güzel yapmanın peşine düşün.

Bunun üstüne birşey söylenmez.

Ağzına sağlık.

Kaan
15.04.2010, 17:48
Dünkü en önemli sorun bence ilerde top tutamamaktı... Ne Umut, ne Burak ayağına gelen hiçbir topu olumlu kullanamadı. Evet çok koştu pres yaptı da bir getirisini göremedim. Her top ileri gittiği gibi geri geldi. 3-4 maç çok iyi oynadı ki bunlar arasında 2. lig takımı da var... Sonra tekrar başa döndük... Ayrıca Şenol Hoca geleli her maç 90 dakika oynadı sanırım. Oyundan çıktığını da hatırlamıyorum. Bunları hakedecek ne yaptı ki Umut?

Ayağına top mu gelmiş Umut'un ?

Yoksa şişirme toplardan mı bahsediyorsun ?

:)

Kaan
15.04.2010, 17:49

Ayakta alkışlıyorum. :alkış::alkış:

---

Ha bir de Umut yerine Teofilo kaçırsın diyenler var.

Yahu sizin sorununuz iyi bir golcü alınmaması değil, Umut..

ugurozturk
15.04.2010, 17:57
Umut Bulut kardeşim inşallah kupa finalinde 2 gol atar ve sana güvenen bizleri bir nebze haklı çıkarırsın....evet arkadaşlar burdan ilan ediyorum kupa finalinde Umut'un 2 golü var :)

yuzde yuz 2 pozisyon kacirir da 0 cekerse yine buraya ugrama sakın

Kaan
15.04.2010, 17:58

Başka emriniz var mı efendim ? :rolleyes:

Bekir
15.04.2010, 18:00
Bu hafta Yedek kulubesinde otursan da Keyifli bi maç izlesek...

hamucera
15.04.2010, 18:01
geçen yıl Umut ile beraber Hüseyin vardı, yerine Tjikuzu alınında millet havalara uçmuştu,
kötü olduğu maçtan sonra ısrarla 3 tane uzun top attı diye her mesaja karşılık verilerek savunulmuştu, ben o mesajları da hatırlıyorum ve o mesajları yazanlar şimdi Umut için olumsuz yazılar yazmaktan hiç geri kalmıyor,
takımda Umut'u görmek istemeyip daha iyisini görmek isteyenler de ben Umut var olduğu sürec hiçbir lisanslı ürün almayacağım, kombine almayacağım diyor, o zaman nerde kaldı Trabzonspor sevgisi, sen almazsan, öteki şu var ben almam, diğeri bu var ben almam dedi mi transfer neyle yapılacak
istanbul takımları 1 oyuncunun forma gelirinden 2 oyuncu alıyor, biz ise onu beğenmem bunu istemem, o kötü, şu kalitesiz diye almamak için bin bir bahane,
Umut gol atamadığı maçın hemen sonunda bu başlığa gelip Allah razı olsun beni yanıltmadın diyerek başka bir balıkta en büyük Trabzonspor luluk taslayanları, Umut gol atarsa üzüleceğim diyerek takımın başarılı olması için elinden geleni vermeye hazır olanları çok gördük,
bizde herkes futbolu çok iyi bilir, hele hele klavyeden yazanlar, ama Teknik adamlarımız hiç bilmiyor, hiç bilmiyor ki her gelen oyuncuya karşı Umut'u tercih ediyor, sebebi de idman perdormansıymış, buna kuşlar bile güler, Cale ve Colman da idmanda kötü diye mi Antep maçı kadrosuna alınmadılar, Şenol Güneş kendisi bile söyledi performans düşüklüğpünden dolayı kadroya almadığını,
ama biz şimdi ne desek boş, çünkü savunan tarafız ya, önemli değil, ben güveniyorum, Trabzonspor formasını taşıdığı sürece de savunacağım,

Cengiz Çubukcu
15.04.2010, 18:12

Golü kaçıran ben olmayacağım için uğrarım :) ama iyiyi ve güzeli hayal edelim :)

Oktay AKKUŞ
15.04.2010, 18:18
Sezon sonu teklif gelse de gitsen be TrabzonSpor sana fazla büyük geldi kaldıramıyorsun bu bünyeyi.

Murat'
15.04.2010, 18:19
Bu hafta Yedek kulubesinde otursan da Keyifli bi maç izlesek...

Yahu Umut kenarda oturunca bizim takımın posizyon bile bulacağına inanıyor musun sen.Umut'un olmadığı iki maç hatırlıyorum ikisinde de o oyuna girene kadar posizyon bulamamıştık.

Salih Edip
15.04.2010, 18:22
bir forvette olması gereken özelliklere fazlasıyla sahip.

1. iyi niyetli.

2.çok koşuyor.

Kereşenli
15.04.2010, 18:23
Rusya'dan teklif gelse de gitse.

Bekir
15.04.2010, 18:26
Yahu Umut kenarda oturunca bizim takımın posizyon bile bulacağına inanıyor musun sen.Umut'un olmadığı iki maç hatırlıyorum ikisinde de o oyuna girene kadar posizyon bulamamıştık.
Adam gol kaçırınca pozisyona girmesi yeter deyip eleştirenlere kızıyorsunuz,Pozisyona giremeyince de pozisyona giremedi neden eleştiriyonuz diyorsunuz...

Yok arkadaş Bu Umut'un dokunulmazlığı var...

Sanki bütün takımı Umut pozisyona sokuyor,Ben şimdiye kadar Umut'un pozisyon hazırladığını görmedim...

mashal61
15.04.2010, 18:29
Umut'tan daha iyi bir alternatif yok. Neden anlamak istemiyorsunuz?

Teofilo tek forvet oynasın artık. Bazen körlere yol göstermek lazım.

Murat'
15.04.2010, 18:31
Adam gol kaçırınca pozisyona girmesi yeter deyip eleştirenlere kızıyorsunuz,Pozisyona giremeyince de pozisyona giremedi neden eleştiriyonuz diyorsunuz...

Yok arkadaş Bu Umut'un dokunulmazlığı var...

Sanki bütün takımı Umut pozisyona sokuyor,Ben şimdiye kadar Umut'un pozisyon hazırladığını görmedim...

Benim kızdığım nokta şu sanki takımda ondan daha iyisini yapabilecek birisi var da onun önünü kesiyor havasının estirilmesi.Var mı şu anki kadroda bu işi ondan daha iyi yapabilecek birisi.Sakın bana yeterince şans falan verilmedi demeyin, Şenol Hoca bir hafta boyunca evinde yatıp kadroyu öyle hazırlamıyor herhalde.Adamların performansını ve ne yapacağını en iyi o bilir.

FC-ST-PAULI-61
15.04.2010, 18:35
önce Topu durdurmayi ögrensin.Sonra Sut cekmeyi ögrensin.Antremanda ne yapiyo bu adam ya

Erbay
15.04.2010, 18:37

Hüseyin Çimşir de aynıydı. Her teknik direktör oynatıyordu hatta Milli Takıma bile gidiyordu. Ben bir şey bildiğimi iddia etmedi hiçbir zaman. Sadece Teofilo iyi futbolcu dedim yanlış hatırlamıyorsam, sadece o konuda iddialıyım :). Ben her futbolcu başlığında olduğu gibi futbolcuların eksiklerini, artılarını yazıyorum. Kendi üstüme alındım :) Eleştirince destek olunmuyor yani, anlamadım neyse. He severim Umut'u. Düğünüm olsa çağırırım, ama inanın orda bile oynatmam.

Murat'
15.04.2010, 18:38
önce Topu durdurmayi ögrensin.Sonra Sut cekmeyi ögrensin.Antremanda ne yapiyo bu adam ya

Sen de önce yazmayı bir güzel öğren sonra gel tamam mı ?

FC-ST-PAULI-61
15.04.2010, 18:39
Eleştirince destek olunmuyor yani, anlamadım neyse. He severim Umut'u. Düğünüm olsa çağırırım, ama inanın orda bile oynatmam.[/QUOTE]
hahahaha:D:D:D

FC-ST-PAULI-61
Sen de önce yazmayı bir güzel öğren sonra gel tamam mı ?
Sana mi sorcam?

Bekir
Benim kızdığım nokta şu sanki takımda ondan daha iyisini yapabilecek birisi var da onun önünü kesiyor havasının estirilmesi.Var mı şu anki kadroda bu işi ondan daha iyi yapabilecek birisi.Sakın bana yeterince şans falan verilmedi demeyin, Şenol Hoca bir hafta boyunca evinde yatıp kadroyu öyle hazırlamıyor herhalde.Adamların performansını ve ne yapacağını en iyi o bilir.
Bu saatten sonra Üst sıralara tırmanma imkanımız yok,Başka forvetlere şans verebiliriz...
Teo olur,Murat Tosun olur benim için farketmez...

Hem yönetim Kullanabiliceğ Forvet almıyorsa Bu benim sorunum mu?
Umut'un Trabzonsporun Forveti olamıcağı açık ve net ortada...

Bu Umut'un koşuyor olmasından dolayı bir dokunulmazlığı var,Gökhan Umut'un çok daha üstünde performans sergiledi Ama Gökhan'a tepki verilirken Umut'a verilmedi...

Murat'
15.04.2010, 18:41
Bu saatten sonra Üst sıralara tırmanma imkanımız yok,Başka forvetlere şans verebiliriz...

Bu Umut'un koşuyor olmasından dolayı bir dokunulmazlığı var,Gökhan Umut'un çok daha üstünde performans sergiledi Ama Gökhan'a tepki verilirken Umut'a verilmedi...

Sen öyle diyorsan öyledir.

Kereşenli
15.04.2010, 18:41
Umut Bulut Türkiye liginin en yeteneksiz forvetidir. Bir de kaptanlık pazubandını neden dirseğinde taşıdığını bilen var mı? :o

Murat'
15.04.2010, 18:43
Sana mi sorcam?

Umut'un da sana soracak hali yok.

FC-ST-PAULI-61
15.04.2010, 18:46
Umut Bulut Türkiye liginin en yeteneksiz forvetidir. Bir de kaptanlık pazubandını neden dirseğinde taşıdığını bilen var mı? :o
Dünyanin en yeteneksiz Forveti

mashal61
15.04.2010, 18:46

Umut'a uzun süredir tepki veriliyor. Ama Umut, Gökhan gibi küstüm oynamıyorum demek yerine Trabzonspor'a kalpten imza attım diyor ve sonuna kadar mücadelesini gösteriyor sahada. Trabzonspor'un daha iyi forveti yoksa bu Umut'un sorunu değil. Umut'u eleştireceğinize yönetimi eleştirin.

mashal61
15.04.2010, 18:47
Her şey yetenek olsaydı o bandı verelim Engin'e o zaman.

Kereşenli
15.04.2010, 18:48
Dünyanin en yeteneksiz Forveti

O kadarını bilememem ama ilk on arasına girebilecek derecede olduğunu düşünüyorum.

Arif Timurcioğlu
15.04.2010, 18:48
Yahu Umut kenarda oturunca bizim takımın posizyon bile bulacağına inanıyor musun sen.Umut'un olmadığı iki maç hatırlıyorum ikisinde de o oyuna girene kadar posizyon bulamamıştık. O maçları çok iyi hatırlıyorum ama o zaman Gökhan ruhsuzu vardı şimdi Teofilo var denemekte fayda var.

mashal61
15.04.2010, 18:50
En yeteneksiz forvet öyle mi? :) Hadi bana eyvallah.

Kereşenli
Her şey yetenek olsaydı o bandı verelim Engin'e o zaman.

Umut olmasın da kim olursa olsun.

Bekir
Umut'a uzun süredir tepki veriliyor. Ama Umut, Gökhan gibi küstüm oynamıyorum demek yerine Trabzonspor'a kalpten imza attım diyor ve sonuna kadar mücadelesini gösteriyor sahada. Trabzonspor'un daha iyi forveti yoksa bu Umut'un sorunu değil. Umut'u eleştireceğinize yönetimi eleştirin.
Umut'a hiç ailesi ile Gezerken küfür edildi mi??
Ya da Umut'a niye kötü oynuyorsun diye saldırıldı mı??
Gökhan'a gösterilen tepkinin 10'da 1'i Umut'a gösterilmedi,Bunun nedeni ise mücadele ediyor gibi gözükmesi...

Ben yönetimi de eleştiriyorum sen merak etme...

Kereşenli
En yeteneksiz forvet öyle mi? :) Hadi bana eyvallah.

Görüşmek üzere. :) Daha yeteneksiz kim var Türkiye liginde?

Murat'
15.04.2010, 18:51

Şimdi de buna mı taktınız.:D

Murat'
15.04.2010, 18:52
Görüşmek üzere. :) Daha yeteneksiz kim var Türkiye liginde?

Doğru senden aşağı kalır yanı yok yetenek konusunda.

Kereşenli
15.04.2010, 18:52
Evet, nedenini öğrenmek istiyorum. İsteyemez miyim?

Kereşenli
15.04.2010, 18:53
Doğru senden aşağı kalır yanı yok yetenek konusunda.

Komikmiş, bir kenara yazıyorum haberin olsun. :D

Murat'
15.04.2010, 18:53
Evet, nedenini öğrenmek istiyorum. İsteyemez miyim?

Ben Umut'u izlerken hiç dikkat etmemiştim buna.Bizim taraftar futbolu çok iyi bilir derlerdi demek ki doğruymuş.

Ilelioglu
15.04.2010, 18:54
Umut ile Umutsuzus...:cool:

Kereşenli
15.04.2010, 18:55
Doğrudur doğru. Sen nasıl fark edemedin? İlginç.

Salih Edip
15.04.2010, 19:01
benim anlamadığım da Türkiyenin en iyi yerli forveti diye anlatılan umutun milli takımda hiç şans bulamıyor olması ? acaba genç millilerde falan oynamışlığı var mıdır ?

Kereşenli
15.04.2010, 19:03
Trabzonspor'a çektirdiği çile yetmiyormuş gibi, tövbe tövbe.

Ama transfermarkt.de Umut Bulut'un üç kez milli olduğunu yazıyor.

FC-ST-PAULI-61
15.04.2010, 19:07
Trabzonspor'a çektirdiği çile yetmiyormuş gibi, tövbe tövbe.

Ama transfermarkt.de Umut Bulut'un üç kez milli olduğunu yazıyor.
En son ne Zaman oynamis ?

Salih Edip
15.04.2010, 19:08
ooo baktım şimdi U-21 de oynamış 20 maç falan , 3 golü var :alkış:

brezilya maçını hatırlıyorum zaten A milli takımla çıktığı maçı , çok müsait durumda atamamıştı kafayla. bir de bosna maçında oynamış A milliyle , bilmiyordum ama TFF öyle diyor :)

Arif Timurcioğlu
15.04.2010, 19:08
benim anlamadığım da Türkiyenin en iyi yerli forveti diye anlatılan umutun milli takımda hiç şans bulamıyor olması ? acaba genç millilerde falan oynamışlığı var mıdır ? Ankaragücünde oynarken ümit milli takımın forvetiydi, birazda o yüzden aldık sanırım ama malesef gelişim kaydedemedi. Her takımda böyle istelikli ateşleyici oyuncular olması gerekir ama asla bir kurtarıcı değildir takımın bir parçasıdır.

Kereşenli
15.04.2010, 19:09
ççç 20 maçta 3 gol, istatistikler müthişmiş.

Kereşenli
15.04.2010, 19:09
En son ne Zaman oynamis ?

Bilmiyorum, galiba en son Bosna Hersek maçında oynamış. Ama hiç golü yok.

FC-ST-PAULI-61
15.04.2010, 19:11
Bilmiyorum, galiba en son Bosna Hersek maçında oynamış. Ama hiç golü yok.
Gol atmasi Mucize olur,yeterki ataklarimizi kesmesin

Murat'
15.04.2010, 19:13
34 kez milli takımın formasını giymiş Umut.

Kaan
15.04.2010, 19:16
34 kez milli takımın formasını giymiş Umut.

O zamanki hocalar Milli Takım'a yeteneksizleri almayı seviyorlarmış sanırım. :)

Tolunay Abdioğlu
15.04.2010, 19:17
ççç 20 maçta 3 gol, istatistikler müthişmiş.

Dademin 3 maçtı. :)

Salih Edip
15.04.2010, 19:17
O zamanki hocalar Milli Takım'a yeteneksizleri almayı seviyorlarmış sanırım. :)

baktım da şimdi ergin keleş bu zamana kadar 75 kez giymiş , ergin futbolu şimdi bıraksa umut ona yetişemiyor yani :D

Kereşenli
15.04.2010, 19:20

A milli takım 3 maç 0 gol.
U-21 takım 20 maç 3 gol.

Anladın mı şimdi? Transfermarkt.de'nin yalancısıyım.

Salih Edip
15.04.2010, 19:20

3 maç A milli için diyorduk da o da 2 maçmış baktım siteden.

20 maçta 3 gol istatistiği U-21 deki performansı

playa
15.04.2010, 19:25
Sezon sonu sözleşme felan yenilemesinler bu adam verilen şans kime verildi ya

Mustafa Yılmaz.20
15.04.2010, 22:03
baktım da şimdi ergin keleş bu zamana kadar 75 kez giymiş , ergin futbolu şimdi bıraksa umut ona yetişemiyor yani :D
Salih, Milli Takım mevzusunda noktayı koymuş :)

Anıl Caner
15.04.2010, 22:10
Arif Erdem'in 10da biri giydi neredeyse Tekke formayı. Bu mu yeni ölçüt?

Onur Şeref
15.04.2010, 22:18
Hocam sen harbi fuzulisin...

Yunus Emre SEYHAN
15.04.2010, 22:27
Genel olarak Umut'un bir golcü olmadığı konusunda kimsenin itirazı yok.

Attığı gol sayısı az değil ama kritik noktalarda golcülüğünü konuşturamıyor.

Bknz: Son 14 derbide sadece 2 gol atabildi.

Savunulan yönü _? iyi niyet, mücadele, rakip defansı rahatsız etme, rakip defansın arasına koşular yapmak...

Golcü olmadığına göre yanında bir golcü olması gerektiği savunuluyor .

Ama Umut yanında ki forveti futboldan soğutacak nitelikte.

Her alana dengesizce koşar (Sanane kardeşim Teofilo'nun önündeki stoperden )
Ayağında topu 1.5 saniye tutamaz ( Rekor deneme 1.3 saniye )
Top kaybı konusunda oldukça tecrübeli bir şekilde top kaybı yapar.
Asist yapamamak. (Umut bu konuda tamamıyla yanında ki forveti sömürür, Asist alır ama Asist yapmaz. Teofilo geldiğinden beri 2 asist yaptı. Gökhan geçen yıl 7-8 asist yaptı.
Bencildir. (bir forvet bencil olur ama bu kadar olmaz )
Teknik yok..
Ayağa pas yapmayı birebir engeller.

Umut en fazla bu takımda yedek olur.

Umut iyi ama yanına golcü lazım düşüncesi son derece yanlış.

hamit008
15.04.2010, 22:31
eşini döven adamda zaten birazda karakter bozuklugu var bide bu adama iyi niyetli biri diyorlar

Mustafa
15.04.2010, 22:36
eşini döven adamda zaten birazda karakter bozuklugu var bide bu adama iyi niyetli biri diyorlar

Döverken yanında mıydın ?

Kimsenin eşiyle arasındaki ilişki bizi ilgilendirmez.

hamucera
15.04.2010, 22:45

terbiye ve ahlak sınırlarının aşıldığı mesajdır,

böyle bir olay olmadığını açıkça beyan ettiler, eleştireceksen adam gibi eleştir, bel altı vuruşlar yapmamaya dikkat et lütfen;

Umut'a yapılan her eleştiri olumsuz değil, eleştiri mutlaka olacak önemli olan eleştirinin katkı yapabilmesi, bunu yapan yorumlarda var, sırf inat olsun diye eleştirenler de

Hasan Ayvenli
15.04.2010, 22:48

Futbolunu eleştirmek gerekli eleştirilecekse. Sağda solda çıkan asılsız haberler üzerine kullanılan bu ithamlar çok yanlış.

Umut çok iyi niyetli birisi. Bundan eminim.

OZDEN61
15.04.2010, 22:59
umuta hakaret edenlere trabzonsporlu gözüyle bakmıyorum. biride yazmış yanındakini küstürüyor. zaten teo bu yüzden "hocam ben bununla oynamam beni kadroya alma" diyodur. aynı umutun "hocam top benim, ben oynayacam" demesi gibi.

sahada 11 oyuncuda kendiliğinden sahaya girip oynamıyor. o yüzden sahadaki oyuncuların ismini belirlemede, hatalarından, kaç dakika oynayacağından hoca sorumludur. umutla dalga gececeginize onu sahaya süren, 30 saat ucak yolculundan sonra alınan, gelirken dünyanın en iyi 4. golcüsü olan oyuncuyu kulubede tutan hocaya eleştirinizi yapın. eleştiri yapın, umuta eleştiri yapacam diye hakaret eden kültürsüzlerden olmayın.

Cafer Bulur
15.04.2010, 23:06
Tek forvette oynayinca yine rakip savunmanin arasinda kayboldu.

Bazi oyuncularimizin umut a halen daha yüksek top atmasi inanilir gibi degildi.

Enginin direkten dönen sutunun devaminda da asla bir golcü,firsatci olmadigini bir kez daha gözler önüne serdi.

Cem Akyüz
15.04.2010, 23:43
bir arkadaş eşini dövme falan yazmış böyle saçma sapan yorumlar yazmayın eleştireceksiniz futbolunu eleştirin..Her zaman söyledim yine söylüyorum hava topu alamayan,çalım atma becerisi olmayan,sırtı dönük oynama özelliği olmayan bir oyuncu Trabzonspor'un forveti olması imkansızdır lakin şartlar ortada umut'tan başka takımda forvet yok..Daha doğrusu Hocamız orada ne Murat Tosun'a şans verdi nede Teofilo'ya gerektiği kadar süre verdi

playa
16.04.2010, 00:10
Genel olarak Umut'un bir golcü olmadığı konusunda kimsenin itirazı yok.

Attığı gol sayısı az değil ama kritik noktalarda golcülüğünü konuşturamıyor.

Bknz: Son 14 derbide sadece 2 gol atabildi.

Savunulan yönü _? iyi niyet, mücadele, rakip defansı rahatsız etme, rakip defansın arasına koşular yapmak...

Golcü olmadığına göre yanında bir golcü olması gerektiği savunuluyor .

Ama Umut yanında ki forveti futboldan soğutacak nitelikte.

Her alana dengesizce koşar (Sanane kardeşim Teofilo'nun önündeki stoperden )
Ayağında topu 1.5 saniye tutamaz ( Rekor deneme 1.3 saniye )
Top kaybı konusunda oldukça tecrübeli bir şekilde top kaybı yapar.
Asist yapamamak. (Umut bu konuda tamamıyla yanında ki forveti sömürür, Asist alır ama Asist yapmaz. Teofilo geldiğinden beri 2 asist yaptı. Gökhan geçen yıl 7-8 asist yaptı.
Bencildir. (bir forvet bencil olur ama bu kadar olmaz )
Teknik yok..
Ayağa pas yapmayı birebir engeller.

Umut en fazla bu takımda yedek olur.

Umut iyi ama yanına golcü lazım düşüncesi son derece yanlış.
Aynen katılıyorum :alkış:

gerrard8
16.04.2010, 00:11
bir arkadaş eşini dövme falan yazmış böyle saçma sapan yorumlar yazmayın eleştireceksiniz futbolunu eleştirin..Her zaman söyledim yine söylüyorum hava topu alamayan,çalım atma becerisi olmayan,sırtı dönük oynama özelliği olmayan bir oyuncu Trabzonspor'un forveti olması imkansızdır lakin şartlar ortada umut'tan başka takımda forvet yok..Daha doğrusu Hocamız orada ne Murat Tosun'a şans verdi nede Teofilo'ya gerektiği kadar süre verdi
peki birader bir futbolcu bu eksiklerini gidermek veya geliştirmek adına hiç bi çalışma yapmazmı umut geldiğinden beri kendini hiç geliştirmedi demekki antremanlarda çalışmıyo çalışsaydı en azından son vuruşlarını geliştirirdi...

Egemen
16.04.2010, 00:38
güiza gibi ağlamasını mı bekliyor bu millet acaba :)

çok beklersiniz..

Salih Edip
16.04.2010, 00:46
fiziğini yeterince kullanamıyor , sürekli hücum faul yapıyor. fiziği bu kadar iyi olan bir futbolcu topu ayağında daha çok tutabilmeli , top saklayabilmeli o fiziğinin avantajıyla. ama umut da bunlar yok. sanırım bu yönde bir çabası da yok.

Cem Akyüz
16.04.2010, 01:25
peki birader bir futbolcu bu eksiklerini gidermek veya geliştirmek adına hiç bi çalışma yapmazmı umut geldiğinden beri kendini hiç geliştirmedi demekki antremanlarda çalışmıyo çalışsaydı en azından son vuruşlarını geliştirirdi...

Geldiği günden beri bir gelişme kaydettiğini göremiyorum bundan sonrada bir gelişme göstereceğini sanmıyorum

bangkook_61
16.04.2010, 01:42
26 yaşında bir adam daha ne gelişecek ? Umut iyisiyle kötüsüyle bu. Bence kadroda kalsın ama her maç oynaması hele ki 90 dk oynaması farz değil. Evet kitabı açtım baktım yazmıyor öyle bir şey.

Y-DRMS
16.04.2010, 01:57
umut ellerinden öptüğüm anne ne söyle sana devamlı kupa finalinde gol atacaksın oğlum desin çünkü bir laf 40 defa denirse gerçek olurmuş yoksa işimiz zor :) valla

kudu_61
16.04.2010, 02:07
Top stop edememe, çalım atamama, topla dripling yapamama, kenardan gelen ayak ortalarına vuramama, gol atamama bu saydığım yeteneklerinde her geçen gün gözle görülür ilerleme katederken geri kalan diğer özelliklerinde yerinde sayman beni düşündürürken şenol hocamı hala düşündürmemesi beni düşündürüyor.........

ugurozturk
16.04.2010, 05:16
umut alternatifsiz diyorsaniz, bunu ispatlayabilmek icin bir mac bile olsa umutsuz cikmaliyiz. teoyu tek forvet koysun bir de oyle izleyelim.. zamaninda en cok istedigim sey Onurun kaleye gecmesiydi. slyva yapismisti kaleye, kimseye anlatamiyorduk. ikinci yarida fazladan 4-5 puan topladi bize.

simdi de senol hocam, su umutu bir iki mac kes, kaybedecek bir sey yok. ya Teo bekleneni verir, cok iyi bir kazanırız, ya da herkes der ki, Umutsuz olmuyor, bu sayfanın tansiyonu duser.

diger turlu hem umuta hem teoya hem bize yazik..besiktas macinda umutun rustuye 2 kere caktigi toptan sonra teo ve alanzinin ellerini sinirle sallamasi gozumun onunden gitmiyor.

hamucera
16.04.2010, 08:52
İlginç ben o maçı baştan sona 2 defa izledim ama o pozisyondan sonra Teo ve Alanzinho tepkisini göremedim,

bizde çok istiyoruz bir maça Umut olmadan başlanmasını, ama demek ki Şenol Güneş takımı bu kadar savunmasız görüyor ki vazgeçemiyor,

O pozisyonda pas verseydi diyenler eminim ki pas verse ve y,ne gol olmasa aynı şekilde eleştireceklerdi, senden pas vermeni değil gol atmanı bekliyoruz, vursaydın ya kaleye

Hüseyin Hatırlı
16.04.2010, 09:56
26 yaşında bir adam daha ne gelişecek ? Umut iyisiyle kötüsüyle bu. Bence kadroda kalsın ama her maç oynaması hele ki 90 dk oynaması farz değil. Evet kitabı açtım baktım yazmıyor öyle bir şey.

fatih tekke kaç yaşından beri fatih tekke?

Kereşenli
16.04.2010, 10:32
İlginç ben o maçı baştan sona 2 defa izledim ama o pozisyondan sonra Teo ve Alanzinho tepkisini göremedim,

bizde çok istiyoruz bir maça Umut olmadan başlanmasını, ama demek ki Şenol Güneş takımı bu kadar savunmasız görüyor ki vazgeçemiyor,

O pozisyonda pas verseydi diyenler eminim ki pas verse ve y,ne gol olmasa aynı şekilde eleştireceklerdi, senden pas vermeni değil gol atmanı bekliyoruz, vursaydın ya kaleye

O pozisyonda becerisizlikliğini konuşturdu yine. Rüştü'yü çalım atarak geçebilirdi ama o Rüştü'nün üzerine vurmayı tercih etti her zaman ki gibi. Sonraki pozisonyda da topu ceza alanının dışındayki veya içindeyki arkadaşlarına vereceğine yine kendi şansını denemeye kalktı ve yine Rüştü'nün üzerine nışanladı topu.

Ben de diğer arkadaşlarıma katılıyorum, Umut bizim için yeterli değildir. Bir kaç maç Teofilo'yu izleyelim bakalım ne olacak. Teofilo'yu bırak Murat'ı bile denemedik. :(

hamucera
16.04.2010, 12:46
Umut yerine başka bir forvet denenmesine itirazım yok, Bu Murat olur, Teo olur fark etmez, deneyelim olmazsa oyuncu değişikliği ile Umut yine oyuna girer, ben buna itiraz etmiyorum ama Hocanın tercihi

kefkenist
16.04.2010, 14:34
İçimde hiç heyecan yok sen oynadığında, top ayağına geldiğinde hatta basit takımlara ( ki ancak onlara atabiliyosun ) attığın golde bile sevinemiyorum. Seni tanımam nasıl bir adam olduğun bile umrumda değil, kişiliğinin önemi de yok benim nazarımda sadece benim takımımın bir işçisisin ve yazıkki işini iyi yapamıyorsun, lütfen istifa et, lütfen...(antiumut)

Çağatay Özmen
16.04.2010, 14:44
benim merak ettiğim umut'un kendini seyredip hatalarını düzeltmek için bir şeyler yapıyor olup olmaması. geldiği günden beri kaç yıl geçti ve umut hala kaleciyle karşı karşıya kaldığında sakin olmayı, pozisyon almayı, gol vuruşunu nasıl yapması gerektiğini bilmiyor. bunlar yetenek işi değil, çalışmayla olabilecek şeyler lütfen umut burayı okuyorsan şu dediklerimi göz önüne al. eskiden kaçırdığında çok sinirlenirdim artık normal geliyor.

Canberk
16.04.2010, 21:42
Yeter artık ya gol at yada oynama bune yaa atınca iyisin tabiki ama senin tek işin GOL ATMAK
Maç boyu istediğin kadar koş ne işe yarar sana maçta koşuyorsun diye para vermiyorlar gol at diye veriyorlar yaa :S
Benide yanlış anlayacaklardır ama duygulsallık yapıyorlar adama bak her maçta 90 dakika oynuyor direkten dönen topu boş kaleye atamıyor ...

Armağan Dere
16.04.2010, 23:43
güiza gibi ağlamasını mı bekliyor bu millet acaba :)

çok beklersiniz..

Trabzon'da seyirci hep bir ağızdan yuhlasın ki bunu çok istiyorum ağlayıp,Trabzon'u terk etsin...5 senedir çektirdiği yeter...Düzgün bir forvet alınana kadar yönetime de tepkim devam edecek

Mustafa
16.04.2010, 23:51
Trabzon'da seyirci hep bir ağızdan yuhlasın ki bunu çok istiyorum ağlayıp,Trabzon'u terk etsin...5 senedir çektirdiği yeter...Düzgün bir forvet alınana kadar yönetime de tepkim devam edecek

Bende tüm forumdakilerin seni yuhlamasını istiyorum.Eleştiri ayrı bişey düşmanlık ayrı bişey.