PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

Trabzon34
16.02.2010, 10:12
Form düşüklüğü olduğunda alternatifimiz yok.. Ama sonuçta daha iyisi alınana kadar elimizdeki tek alternatif kendisi.. Bu gün kadroda Burak dışında forvet oynayabilecek kimse yoktu.. O da sonradan girdi zaten.. Geçen sene şampiyonluk forvetteki yetersizlik yüzünden kaçtı.. Hala aynı yetersizlik var..

Faik Yılmaz
16.02.2010, 10:25
Bu gidişle Umut kıyamet günü sırat köprüsünün başında gişe kurup bazı arkadaşlardan hayli yüklü tahsilatlar yapacak.

Abi atamadığı goller için bayağı bir alacağımız var bizimde.....

Karşılıklı mahsuplaşırız kendileriyle .....

Eminim borçlu çıkacaktır....:)

Gökhan BAYRAK
16.02.2010, 10:31
Yediğimiz golden önce kaçırdıklarınla sana kızsamda , gol attığın en azından Bursalıları sevinmiş olarak evine göndermediğin için teşekkürler Umut Bulut.....

faik, ne kaçırmış ki "kaçırdıklarınla kızsam da" diyorsun?

ben başka maç mı izledim, anlamıyorum ki!

Faik Yılmaz
16.02.2010, 10:35
faik, ne kaçırmış ki "kaçırdıklarınla kızsam da" diyorsun?

ben başka maç mı izledim, anlamıyorum ki!

1- İlk yarıda köşeden yapılan ortaya dokunamadığı top....

2- Yediğimiz golden hemen önce az farkla dışarı çıkan şut...

Ömer TOPAL
16.02.2010, 10:38

1 dogru ama ikincisini lutfen biraz gözden geçir....!

Faik Yılmaz
16.02.2010, 10:41
1 dogru ama ikincisini lutfen biraz gözden geçir....!

ikisinden birisi gol olsaydı çok büyük ihtimalle maçı kazanacaktık diye düşünüyorum....

2. pozisyon bariz gol şansı değil tabi ama dönen topun kalemizde gol olması önemini çok artırdı diye düşünüyorum....

Zaten maçın genelinde yüzde yüz diyeceğimiz sadece 4 pozisyonumuz var.....

Oruç
16.02.2010, 10:42

Sanırsın ikinci pozisyon kale önünde olmuş. Fesübhanallah.

Adam vurdu girmedi. Bu kadar basit. Umut'u eleştirdiğiniz kadar dün sahada 80 dk. sakız çiğnemekten başka bir şey yapmayan Alanzinho'yu da eleştiriyor musunuz ?

tslover
16.02.2010, 10:48
ikisinden birisi gol olsaydı çok büyük ihtimalle maçı kazanacaktık diye düşünüyorum....

2. pozisyon bariz gol şansı değil tabi ama dönen topun kalemizde gol olması önemini çok artırdı diye düşünüyorum....

Baya azmış burdan baya bi eleştiri malzemesi çıkar:D:D:D

Gökhan BAYRAK
16.02.2010, 10:50

topa dokunamadığı orta pozisyon mu oluyor şimdi?pardon da ne yapacaktı orda?stoper, umut ve kaleci aynı anda birbirine girdi o pozisyonda.ne yapması gerekiyordu o pozisyonda çok merak ettim açıkcası.

ikinci dediğin heralde alanzinhonun ayağından alıp vurduğu pozisyon.o pozisyonda iyi yere vurdu ve şanssız bir şekilde top direği yaladı.genelde futbol oynayanlar bilirler, böyle pozisyonlardan sonra şutu vuran kişi alkışlanır, sen gereğini yaptın ama olmadı gibilerinden teselli verilir.(dediğim gibi futbol oynayanlar bilirler)

verdiğin 2 pozisyonda kayda değer kaçırılmış pozisyonlar değil.kaldı ki öyle bile olsa 3 tane pozisyondan 1 tanesini gol yapmış olur ki bu bile başarıdır.

biraz vicdan diyorum başka birşey demiyorum...

tslover
16.02.2010, 10:55
topa dokunamadığı orta pozisyon mu oluyor şimdi?pardon da ne yapacaktı orda?stoper, umut ve kaleci aynı anda birbirine girdi o pozisyonda.ne yapması gerekiyordu o pozisyonda çok merak ettim açıkcası.

ikinci dediğin heralde alanzinhonun ayağından alıp vurduğu pozisyon.o pozisyonda iyi yere vurdu ve şanssız bir şekilde top direği yaladı.genelde futbol oynayanlar bilirler, böyle pozisyonlardan sonra şutu vuran kişi alkışlanır, sen gereğini yaptın ama olmadı gibilerinden teselli verilir.(dediğim gibi futbol oynayanlar bilirler)

verdiğin 2 pozisyonda kayda değer kaçırılmış pozisyonlar değil.kaldı ki öyle bile olsa 3 tane pozisyondan 1 tanesini gol yapmış olur ki bu bile başarıdır.

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:
Bursa'da Bursaspor gibi bir takım karşısında %100'lük 4 tane pozisyon bulmamızı dahi azımsayanlara ithafen olsun;)

Ayrıca Hocamızın dediği gibi hemen hemen her maçta hem görsel hemde istatisk olarak rakiplerden üstün oynuyoruz.

Bence eleştirirken de geçmişi şöyle ufacık hatırlamakta fayda var:Zİya Doğanlı Hugo Brooslu günleri:)

Faik Yılmaz
16.02.2010, 10:56

Sevgili Arkadaşım 4-5 mesaj yukarıda teşekkür mesajım var.. Yinede ediyorum.... Hem övgü hem yergi aynı satırlarda neden olmasınki...

Övdüğümüz kadar eleştirebilmeliyizde.. Eleştirdiğimiz kadar övebilmeliyizde...

Bursasporluları evlerine gülen gözlerle sevinmiş olarak göndermediğin için teşekkürler Umut....

İstanbul Bb maçında galibiyet golünüde atarsın inşallah.....

Gökhan BAYRAK
16.02.2010, 11:07
Sevgili Arkadaşım 4-5 mesaj yukarıda teşekkür mesajım var.. Yinede ediyorum.... Hem övgü hem yergi aynı satırlarda neden olmasınki...

Övdüğümüz kadar eleştirebilmeliyizde.. Eleştirdiğimiz kadar övebilmeliyizde...

Bursasporluları evlerine gülen gözlerle sevinmiş olarak göndermediğin için teşekkürler Umut....

İstanbul Bb maçında galibiyet golünüde atarsın inşallah.....

onlara amenna faik birşey dediğim yok.

nasıl ki eleştiri hakkı her zaman var, benim de senin güzel temennilerinin yanında yapmış olduğun yorumu eleştirme ya da tartışma hakkım var öyle değil mi?

yürümüş bir düz mantık gidiyor.önceden atamıyordu die eleştirilirken, şimdi de atıyor ama fazlasını kaçırıyor die eleştiriliyor.

fazla kaçırmadan attığı maçlarda da herkes hayal ürünü pozisyonlar üretiyor.

bana soracak olursanız dün umut tek bir tane pozisyona girdi onu da attı.ama futbol olarak ben pek beğenmedim mesela.

anth
16.02.2010, 11:11
Daha 8 dakikada kornerden gelen topu bomboş pozisyonda yumuşak bir vuruşla kaleciye gönderirsen tepki alırsın ne yazık ki...

Umut ne yazık ki gol dışında oyunda yoktu... Belki de yalnız kaldı ama bu duruma bir şekilde çare bulunmalı....

BAHADIR33
16.02.2010, 11:12
Umut Bulut,
gayreti ve hırsından ötürü övgüyü hakediyor.. İlerde çok işimize yarayacak 1 puanı getiren golü attığı için de ayrıca teşekkürler..Ama...
Lütfen dün akşam oynanan maçın tamamını izle ve ne zaman nereye koşu yapmışsın bir bak.
Hızlı atağa çıkıyoruz..Alanzinho'nun 2 metre önünde, sanki defans oyuncusu gibi direkt kaleye doğru koşuyorsun.. Sağa ya da sola kaç ki 2 metre arkandan atağa kalkmış adama bir koridor aç..Her golü sen atacaksın diye bir kural yok..
Tak peşine bir kişiyi , bir koridor açılsın orada..
En az 3 tane pozisyonda aynısını yaptın.
Arkandan hızla gelen adamın topu nereye atmasını bekliyorsun? Atınca kıçına çarpıyor işte..
Varsın o anda pozisyona giren sen olma..Yeter ki defansın başını döndür.
Doğru koşuları yapabilirsen herşey çok daha güzel olacak.
Seni seviyoruz bunu da unutma

tslover
16.02.2010, 11:18
Aklıma ne geldi:D
Umut bu başlıkta bütün yazılanları okusa ve burda yorum yapanların eleştirilerini,şöyle yapmalısın böyle yapmalısınlarını aklında tutsa ve maçlarda onları aynen uygulamaya çalışsa nolur acaba ???Sahada nasıl bir Umut olur fikri olan var mı :D:D

Trabzon34
16.02.2010, 11:21
Umut kendini teknik anlamda geliştirme yaşını çoktan geçti.. O nun en iyi hali şu anki halidir.. Daha iyisi beklenmemlidir.. Takımla ilgili beklentiler de elimizde çok iyi bir santrofor olmadığının bilincine varılarak şekillenmelidir..

Erdem Keser
16.02.2010, 11:23
Aslında bu başlıkta Umut'un tamamen zorlamalı gerekçelerle eleştirilmesinin sebebi, attığı gollerden sonra belli bir kesmi gerivites yapmaya zorlamasından ileri geliyor:D

Her haftada yapılmaz ki yahu:p

Muhtemel yazılacak mesaj örneği [ bkz ]: "Umut ne olur gelecek hafta utandır bizleri":D:D

Faik Yılmaz
16.02.2010, 11:24
onlara amenna faik birşey dediğim yok.

nasıl ki eleştiri hakkı her zaman var, benim de senin güzel temennilerinin yanında yapmış olduğun yorumu eleştirme ya da tartışma hakkım var öyle değil mi?

yürümüş bir düz mantık gidiyor.önceden atamıyordu die eleştirilirken, şimdi de atıyor ama fazlasını kaçırıyor die eleştiriliyor.

fazla kaçırmadan attığı maçlarda da herkes hayal ürünü pozisyonlar üretiyor.

bana soracak olursanız dün umut tek bir tane pozisyona girdi onu da attı.ama futbol olarak ben pek beğenmedim mesela.

Mesela Colman topu önüne almış.. Önünü açacak yana kaçacak yerd erakip oyuncularla önünde duruyor.. Colman ne pas verebildi ne de kaleye vurabildi bir pozisyon heba oldu....

Sonra ileriye atılan bütün topları ayağıunda saklayamaması nedeniyle ilerde çoğalamadık buda bir eksiklik....

söylenecek çok şey aslında....

Dün golü atınca bazı arkadaşalr gördünmü Umut gol attı gibilerinden laflar ettiler ama total olarak , yeterli bir forvet olarak görmüyorum onu ben.....

antagonist
16.02.2010, 11:30
Daha 8 dakikada kornerden gelen topu bomboş pozisyonda yumuşak bir vuruşla kaleciye gönderirsen tepki alırsın ne yazık ki...

Dakika 8 olsa ne, 88 olsa ne... :)

Yahu bu adam, yıllardır Trabzonspor'da -kaba tabirle- gıkını çıkarmadan topunu oynuyor mu? Oynuyor..Hem de her kaybedilen maçtan sonra "Fatih Tekke" tezahüratları altında...

Kendine bakıyor mu? Bakıyor. Kaç yıldır doğru düzgün sakatlandığını gördük mü? Hayır.

Elinden geleni yapıyor mu? Yapıyor.

Daha iyisini aldınız, oynattınız da bu adam zorla kendini sahaya mı çıkarttırdı? Hayır. Al Torres'i oynat, Umut yedek kalsın eyvallah. Fakat elinde alternatifin yok, Umut şöyle, Umut böyle... Geçin efendim...

Bu arada A milli Türk golcüleri hatırlayalım: Semih, Nihat, Mevlüt, Halil Altıntop, Sercan...

Bu arada sözleşmesin koydurduğu maddeye sevindirdim. Yani adam en basitinden, sözleşmesini uzatmaz, istediği takıma bedavaya gidebilirdi. Avrupa'ya giderse bize de para kazandırmış olacak şimdi.

poetricus
16.02.2010, 11:40
Abi atamadığı goller için bayağı bir alacağımız var bizimde.....
Karşılıklı mahsuplaşırız kendileriyle .....
Eminim borçlu çıkacaktır....
Galiba bazı arkadaşların sol omuzundaki melekler ikide bir amel defterlerini formatlıyor.

Bunca küfür, hakaret ve aşağılamadan sonra alacaklı çıkmanın tek yolu bu.

antagonist
16.02.2010, 11:41
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/3661-9O6A8K9M.jpg

Süper Lig’in 21.haftasında Bursaspor'a attığı golle ligdeki gol sayısını 9’a yükselten Umut Bulut, bu sezon Süper Lig'in en golcü yerli oyuncusu konumunda yer alıyor.

Umut Bulut attığı 9 golle gol krallığı sıralamasında ilk 4 golcü arasında kendine yer bulurken, 2010 yılında oynadığı 9 resmi maçta 10 gol attı. 2010 yılı içinde Süper Lig’de oynadığı 4 maçta 5 gol atan Umut Bulut, Ziraat Türkiye Kupası'nda 5 maçta 5 golü imzaladı.
Kaynak: Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

Atılay
16.02.2010, 11:49

Dönen top mu o pozisyondan sonra Bursa kontraya çıkmadı abi oyun kaleci vuruşuyla başladı yani dönen top diye bi olay olmadı yediğimiz golü de Umut'a mı bağlıyon şimdi :)

Faik Yılmaz
16.02.2010, 11:50
Aslında bu başlıkta Umut'un tamamen zorlamalı gerekçelerle eleştirilmesinin sebebi, attığı gollerden sonra belli bir kesmi gerivites yapmaya zorlamasından ileri geliyor:D

Her haftada yapılmaz ki yahu:p

Muhtemel yazılacak mesaj örneği [ bkz ]: "Umut ne olur gelecek hafta utandır bizleri":D:D

O sizin Hüsni zanınız ve de Hüsnü kuruntunuz efendim....

Benim söylediğim tüm eksikliklerine ve teknik yetersizliklerine rağmen ayrıca tek forvet oynayıp bütün takım ona çalışmasına rağmen gol atıyorsa da başımın üstünde yeri var diyorum.....

Yoksa amaç şampiyonluksa Umutla hep önümüzdeki senelere bakmaya devam ederiz....

Armağan Dere
16.02.2010, 11:54
Ben de Umut'u çok elestiren bir adamım ama dünkü maçta fena değildi..gene kaçırdıkları var tabiiki...Hele o bizimkilerin önüne defans oyuncusu durmasına alıstım..dün de yazdım Umut futbol sezgisini biraz gelistirsin çok iyi olacak ama sezisi iyi değil bi de top ayağına çok bulasıyor ne yapacağını bilmiyor çok heyecanlı ama dünkü golde yaptığı kosu çok iyiydi..Haftaya Sasırtmaya devam et Umut

Emrah KabuL
16.02.2010, 12:11

Benim söylediğim tüm eksikliklerine ve teknik yetersizliklerine rağmen ayrıca tek forvet oynayıp bütün takım ona çalışmasına rağmen gol atıyorsa da başımın üstünde yeri var diyorum.....

Yoksa amaç şampiyonluksa Umutla hep önümüzdeki senelere bakmaya devam ederiz....

Şampiyonluk hangi forvetle gelir abi ?

Siz dünkü maçı ele alarak Umut 2 gol kaçırdı diyebiliyorsunuz.. valla ben anlayamadım bunların hangisi %100 net gol pozisyonuydu..

Dün saha da takım olamamazın sebebi Alanzinho değilmiydi ?

Peki Alanzinho gibi bir forvet arkası oynayan elemanla şampiyonluk mümkünmüdür ?

Ayrıca bu tezinize göre demek ki 26 yıldır bu takım forvet göremedi ki şampiyon olamadık.. Ama siz yine de bizi nerdeyse yenecek olan ve maç eksiğiyle büyük bir fırsat yakalayacak olan takımın forvetinde İglesias gibi bir oyuncunun oynadığını bir kez daha düşünün.

KUTADGU
16.02.2010, 12:11
Yahu Umut'un attığı gol % 1500 futbol sezisi ile alakalı bir durum.

Egemen daha topa vurmadan koşuya başlıyor adam.

Buna rağmen attığı gol tesadüf oluyor.

Önceleri kaval kemiğine taktı millet. Şimdi de bunlara.

Yahu adam hem takla atıp, hem age uke tekniğini uygulayıp, alttan osuruk patlatarak mı gol atacak.

Öyle bir gol yapsa, ortalığı kokuttu diye velveleye verirler ortalığı.

:D

Bu çocuk ne yapacak yahu.

Samet Metin
16.02.2010, 12:12
umutun 9 maçta 10 gol atması beni hiç etkilemedi... aslında gol vuruşları biraz düzelir gibi oldu ama yine duracağı yeri, koşacağı yeri bilmez halleri dewam ediyor...

hala ısrarla aynı şeyi söylüyorum trabzonsporun 1. forweti olarak umut oynamamalı...ama oynuyor yapacak bişey yok...

Emrah KabuL
16.02.2010, 12:15
umutun 9 maçta 10 gol atması beni hiç etkilemedi... aslında gol vuruşları biraz düzelir gibi oldu ama yine duracağı yeri, koşacağı yeri bilmez halleri dewam ediyor...

hala ısrarla aynı şeyi söylüyorum trabzonsporun 1. forweti olarak umut oynamamalı...ama oynuyor yapacak bişey yok...

Yahu adam hem takla atıp, hem age uke tekniğini uygulayıp, alttan osuruk patlatarak mı gol atacak.

:alkış::alkış::alkış:

playa
16.02.2010, 12:15

Bu maçta başka yaptığı olumlu bir hareket varmıydı mesala ayağında top tutma gibi kafa topu alma gibi. Maçta yaptığı tek olumlu hareket '' İLK DEFA '' topun nereye gideceğini anlayışıydı.

Emrah KabuL
16.02.2010, 12:17
Umut'un 9 maçta 10 gol atması arkadaşı etkilememiş.. napsın transparan falan mı giyinsin ? dekolte vs.. hay allahım :p

Duracağı yere,koşacağı yeri bilmiyor dediğin adam 88.dakika da attığı gol de Egemen'in kafaya çıkmadan önce koşu yaptığı yere iyi bakın.

Samet Metin
16.02.2010, 12:19

koskoca maçta 1 pozisyonda tahmin edebildi sadece topun nereye gelebileceğini... yetenek mi şimdi bu...

emin ol umutun yerinde sen oynasan (eğer koşabiliyorsan) sen de en az bir kez kaleci ile karşı karşıya kalırdın bu maçta...

Emrah KabuL
16.02.2010, 12:20
Bu maçta başka yaptığı olumlu bir hareket varmıydı mesala ayağında top tutma gibi kafa topu alma gibi. Maçta yaptığı tek olumlu hareket '' İLK DEFA '' topun nereye gideceğini anlayışıydı.

Başka eleştirdiğiniz futbolcu oldu mu burada ? Bu maçta olumlu hareket yapabilen bir oyuncu oldu mu ? Yahu adam 88.dakika da golünü atarak bizi yarışta tutabilmiş.. peki ya arkasında oynayan oyuncular ne yapmış ?

Engin-Colman-Serkan-Alanzinho ?

Ha.. bunlar sürekli Umut'u pozisyona mı soktular da Umut'un beceriksizliği tuttu yine ?

KUTADGU
16.02.2010, 12:20

Bak sayacağım. Bir tane de değil. Ama kaçmak yok.

1- Orta sahadan aldı ve döndü Alanzinho'ya verdi topu, rakibi bir anda eksilttik, Alanzinho çalım atarken top açıldı ve Umut zor pozisyonda yerden iyi bir vuruş yaptı.

2- Serkan ceza sahasına girmeden havadan Umut'a attı ve koşusuna devam etti Umut iyi kontrol neticesinde rakip sol bekin üzerinden aşırtma pas ile Serkan'ı topla buluşturdu. Sonraki pozisyonun etkisi malum.

.....

Nasıl maç izliyonuz anlamak mümkün değil.

KUTADGU
16.02.2010, 12:21
koskoca maçta 1 pozisyonda tahmin edebildi sadece topun nereye gelebileceğini... yetenek mi şimdi bu...

emin ol umutun yerinde sen oynasan (eğer koşabiliyorsan) sen de en az bir kez kaleci ile karşı karşıya kalırdın bu maçta...

Futbol ayakkabılarımı giymeye başladım bile.

Samet Metin
16.02.2010, 12:23
Umut'un 9 maçta 10 gol atması arkadaşı etkilememiş.. napsın transparan falan mı giyinsin ? dekolte vs.. hay allahım :p

Duracağı yere,koşacağı yeri bilmiyor dediğin adam 88.dakika da attığı gol de Egemen'in kafaya çıkmadan önce koşu yaptığı yere iyi bakın.

arkadaş umut gol atınca buraya "süpersin umut" yazacak kadar futboldan yoksun değilim...

umut bana kalsa bırak forweti futbol oynamasını bile yasaklarım...

ayrıca bilinç altındaki transparan fantezilerin buraya dökmen de yanlış git umutla konuş belki bi güzellik yapar...

Samet Yildirim
16.02.2010, 12:26
Ben begendim gol icin tebrikler. 2 iyi pozisyonu atamadi olabilir.

KUTADGU
arkadaş umut gol atınca buraya "süpersin umut" yazacak kadar futboldan yoksun değilim...

ayrıca bilinç altındaki transparan fantezilerin buraya dökmen de yanlış git umutla konuş belki bi güzellik yapar...

Ben neler neler yasaklardım bilemezsin.

Kalınlaştırdığım yerden sonra futbol konusunda ciddi bir paylaşım olmayacağı açık seninle.

Yapacak bir şey yok.

Çok üzüldüm.

Great White'ın dediği gibi "Umut'un sopası yok"

:)

Murat Hızal
Ne siz her hafta çok bir şey biliyormuşsunuz gibi, kurulu cümleler kuırmaktan bıktınız, ne de bu adam her hafta yüzünüzü kara çıkarmaktan bıktı.

Biz bıktık ama,sizin adınıza da üzülüyoruz istiyoruz ki Umut gol attığında siz de bizim kadar sevinin,içinizde burukluk kalmasın.

Umut benim için Trabzonspor'un sembol isimlerinden biri olmuştur.

Umut'a baktığım zaman Şeyhmuz'u Cengiz'i Tolunay'ı Ünal'ı görüyorum.

Varsın on pozisyondan birini atsın.

Her girdiği pozisyonu gole çevirebilecek bir forvetimiz hiç bir zaman olmadığı için,sıkıntı yok.

Emrah KabuL
16.02.2010, 12:30

Sana kalmaz zaten, o yüzden böyle bol keseden atabilirsin :p

Transparan örneğine gelince.. 9 maçta 10 gol atan Umut beni etkilemedi diyorsun.. e napsın daha adam..

Her kaptırdığı toptan sonra, rakibe verdiği paslardan sonra cak cak sakız çiğneyip, pis pis sırıtsın mı ?

Nası memnun etsin sizi bu adam.

Dün ortaya çıkardım son 4 sezonda Umut 52 , Alex 51 golle oynuyor ligde..

En golcü forvet bu ne yazık ki.. İ-na-na-cak-sın uLeyn :p

Faik Yılmaz
16.02.2010, 12:40
Şampiyonluk hangi forvetle gelir abi ?

Siz dünkü maçı ele alarak Umut 2 gol kaçırdı diyebiliyorsunuz.. valla ben anlayamadım bunların hangisi %100 net gol pozisyonuydu..

Dün saha da takım olamamazın sebebi Alanzinho değilmiydi ?

Peki Alanzinho gibi bir forvet arkası oynayan elemanla şampiyonluk mümkünmüdür ?

Ayrıca bu tezinize göre demek ki 26 yıldır bu takım forvet göremedi ki şampiyon olamadık.. Ama siz yine de bizi nerdeyse yenecek olan ve maç eksiğiyle büyük bir fırsat yakalayacak olan takımın forvetinde İglesias gibi bir oyuncunun oynadığını bir kez daha düşünün.

Fatih Tekke tarzında bir forvetle diye tek kelime ile cevaplandırayım istersen sorunu.....

Kaleye sırtı dönükte oynayabilen , kafa topuna hakim.... Gol atmak kadar arkadaşlarınıda pozisyona sokabilen bir forvet lazım.....

Böyle bir forvetle birlikte oynabilir Umut......Yaptığı bazen kendini bile şaşırtan koşuları daha çok işe yarar o zaman.....

balli_kuymak
16.02.2010, 12:40
Umut attığı gollerle değil kaçırdıklarıyla meşhur bir futbulcu...bırakında o kadar gol atsın 10 tane pozisyona giriyorsa 1 tanesi atıyo maalesef...eğer bu takımın taraftarı umut'dan memnunsa böyle 4. 5. liğe razı demektir...

alex orta sahada oynayarak 51 gol atmış hemşerim...umut forvette oynuyor...alex hem attırıyor hemde atıyor...ikisini karşılaştırma bence...

peker61
16.02.2010, 12:45
Bu kadar insafsızlık yapmayın böyle içten oynayan bir futbolcu varmı bu ligde kaçırıyor tamam ama atıncada şans oluyor bu kadarınada pes artık futbolcularımızı yemeyi bırakalım..

Faik Yılmaz
16.02.2010, 12:46
Umut attığı gollerle değil kaçırdıklarıyla meşhur bir futbulcu...bırakında o kadar gol atsın 10 tane pozisyona giriyorsa 1 tanesi atıyo maalesef...eğer bu takımın taraftarı umut'dan memnunsa böyle 4. 5. liğe razı demektir...

alex orta sahada oynayarak 51 gol atmış hemşerim...umut forvette oynuyor...alex hem attırıyor hemde atıyor...ikisini karşılaştırma bence...

Başka oyuncularla karşılaştırmak çok ama çok yanlış....

Helede Alexle Rooneyle filan.......

Rooney 8 gol atmış Umut 9

demekki Umut >Rooney böyle bir mantık olurmu.....

Eren de Leverkusen de 10 gol attı demekki Eren > Umut ve Rooney.....

Mezitlispordan Abdulmuttalipte 25 gool atmış demekki o Messiden ,Ronaldinyodan ,Umuttan ve Erenden büyük oyuncu.....

Yok böyle bir mantık....

Alexxin attığı golleri hesaplayanlar 100 den fazla asistinide yazsınlar bir zahmet.....

Birde Alex 51 golle 2 şampiyonluk kaznadırmış takımına Umut kaç tane kazandırmış çok merak ediyorum.....

Umut ülkemiz şartlarında ortalama bir oyuncudur o kadar...

Başka bir şeydeğil....

Elimizde daha iyisi olmadığı içinde onunla yetinmek zorundayız maalesef gerçekte bu....

a.fındıkoğlu
16.02.2010, 12:47
Umut bu kadar formdayken hala eleştiriyoruz...kötüykende iyiykende umut isterse her mac 3 tane atsın bisey degismez..zihniyet aynı zihniyet

Oruç
16.02.2010, 12:56

Bu yazdığınızın maçı izlemesem doğru olacağına inanacaktım. "Bütün takım ona çalışmış..."

Duy da inanma. Alanzinho, Engin kaç tane orta yaptı acaba ? Yapılan bu ortaların kaç tanesini Umut kaçırdı ? İlk yarıda orta alandan atılan uzun bir topa koştu onu da hakem ofsayt diye kesti. Ki pozisyonun ofsaytla yakından alakası ilgisi yoktu.

Amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Eleştirilerinizde samimiyseniz eğer Alanzinho'nun bütün maç boyunca sahada gezmesine neden değinmiyorsunuz ? Daha önce de yazdım hala cevap alamadım.

Kalkıp her maç sonrası ilk buraya uğramayın lütfen. Az birazda 4.5 milyon verdiğimiz adam ve yapamadıkları için kafa yorun lütfen. O zaman samimiyetinizi anlarım.

Her maç bitiminde iki kişiye saldırıyor bizim taraftar. Biri Umut diğeri Colman.

Biri takımın en çok gol atan futbolcusu diğeri -asli görevi gol atmak olmamasına karşın- Colman.

İnandırıcı ve tutarlı olmak lazım az biraz.

Armağan Dere
16.02.2010, 12:56

Doğru söze Ne hacet...bunu burda aylarca söyledik ama anlayan yok..Ancak dünkü maçı baz alırsak Umut fena değildi...yoksa 4 sezonu baz alırsak methiyeler dizerim buraya

balli_kuymak
16.02.2010, 12:57

Mezitlispordan Abdulmuttalipte 25 gool atmış demekki o Messiden ,Ronaldinyodan ,Umuttan ve Erenden büyük oyuncu.....

Yok böyle bir mantık....

Alexxin attığı golleri hesaplayanlar 100 den fazla asistinide yazsınlar bir zahmet.....

Birde Alex 51 golle 2 şampiyonluk kaznadırmış takımına Umut kaç tane kazandırmış çok merak ediyorum.....

Başka bir şeydeğil....

Elimizde daha iyisi olmadığı içinde onunla yetinmek zorundayız maalesef gerçekte bu....

heralde abi rooney o 8 golü liverpool chelsea arsenale atmış umut diyarbakır manisa sivasa atmış :D karşılaştırmak oldukça yanlış :D ama dediğin gibi elimizdekiyle yetinmek zorundayız...

Murat'
16.02.2010, 12:58
Doğru söze Ne hacet...bunu burda aylarca söyledik ama anlayan yok..Ancak dünkü maçı baz alırsak Umut fena değildi...yoksa 4 sezonu baz alırsak methiyeler dizerim buraya

Şu methiyeleri diz ne olursun.Çok merak ediyorum.

Gökhan BAYRAK
16.02.2010, 12:58
aslında burda umut'a karşı terbiyesizlik yapanlar şunu göremiyorlar.bu terbiyesizliği şenol güneş'e karşı da yapmış oluyorlar.

zaten siz (futbol fakirleri) biliyorsunuz ama bu işten milyondolarlar kazanan şenol güneş bilmiyor, dimi?

Fatih Özkan
16.02.2010, 13:00
Futbol ve gol atmak bizlere çok basit geliyor...
Bazı arkadaşlar Umut'a destek vermemek için kendini kasıyor resmen...
Çok ilginç bahaneler buluyorlar...
Sanki adam başka takımın topçusu...
Adam dün gol attı mı ? Attı...
Bari onun hatrına sadece teşekkür et...

Armağan Dere
16.02.2010, 13:01
Şu methiyeleri diz ne olursun.Çok merak ediyorum.

Bunu Sen de Ben de çok iyi biliyoruz...Umut Bulut'un bi sezonda kaç gol kaçırdığını...Herkes biliyor...Alaycı tavra gerek yok

Murat'
16.02.2010, 13:02
Bunu Sen de Ben de çok iyi biliyoruz...Umut Bulut'un bi sezonda kaç gol kaçırdığını...Herkes biliyor...Alaycı tavra gerek yok

Önce sen methiyenin ne anlama geldiğini öğren.

Sonra da Umut'la ilgili değerlendirmeni yap.

Murat Hızal
16.02.2010, 13:04

Kaç gol kaçırdı?

Fatih Özkan
16.02.2010, 13:05

Methiye: 1. Övgü. 2. ed. Bir kimseyi veya bir şeyi övmek için yazılmış şiir.

Armağan Dere
16.02.2010, 13:06
Önce sen methiyenin ne anlama geldiğini öğren.

Sonra da Umut'la ilgili değerlendirmeni yap.

Valla Murat 2'li diyaloğa giremem seninle sartlamıssın kendini anladığım kadarıyla Umut da Umut onun için bise demem...Umutla geleceğe bakıyoruz!

Murat'
16.02.2010, 13:06

Gol attığı sayı belli.

Siz de 4 seneden beri kaçırdıklarını saymışsınızdır herhalde.

Şuraya yazın da biz de görelim.

Murat'
16.02.2010, 13:07
Valla Murat 2'li diyaloğa giremem seninle sartlamıssın kendini anladığım kadarıyla Umut da Umut onun için bise demem...Umutla geleceğe bakıyoruz!

Umut değil benim sorunum.

Ben sana şu methiyeleri diz de görelim dedim.

Ha bir de methiyenin anlamına bak dedim.

Son zamanlarda fikrini değiştirdin herhalde.

Armağan Dere
16.02.2010, 13:07
Methiye: 1. Övgü. 2. ed. Bir kimseyi veya bir şeyi övmek için yazılmış şiir.

:)..Komiksiniz Benim orda vurgu yapmak istediğim baska biseydi ama sende muratda gerçek anlamıyla baktınız...

Murat'
16.02.2010, 13:09
:)..Komiksiniz Benim orda vurgu yapmak istediğim baska biseydi ama sende muratda gerçek anlamıyla baktınız...

Ha söz sanatı da yapabiliyorsun demek ki.

Ben Umut'u eleştirmekten başka birşey yapabildiğini sanmıyordum.

Her neyse sen şu kaçırdıklarını saymaya başla.

Akşam okuycam ona göre.

Armağan Dere
16.02.2010, 13:09
Diyorum ya ortalama 4 senede 200 gol kaçırıp 52 gol atmıstır...bu da yaklasık 4 pozisyonda 1 eder..dün mesela 3 pozisyonda 1 attı bi daha ki maç 5 pozisyonda 1 atar ortalama 4 pozisyonda 1 dedim...Geçen sezonda ekürisi Gökhan da dahil.

Abd.kalaycı
16.02.2010, 13:14
Umut gol dışında sahada yok gibi bişeydi. İlk defa doğru yere koşu yapıp golu attı

Çok koşup gol atamasa koşmasın gol atsın deniliyor az koşup gol atıncada bu sefer gol dışında sahada yoktu deniliyor bu adam her maç 10000 metreden fazla koşuyor yeter takdir edin bu adamı.

Abd.kalaycı
16.02.2010, 13:23
Umutu dün tam 4 kişi tuttu biz tek forvet oynarken onlar 4 lü defansı hiç çıkaramadılar bu arada Umutun yorduğu defansın arasına Alan,Engin,Colmann girecek tabii gidipte ben girmeyeceğim adam hem pres yapıyor hem gol atıyor dün maçın son dakikalarında Ömer erdoğanın dili bir karış dışarı çıktı Umut gebertir adamı,Umutla oynamak o kadar kolay değil fizik gücü olan Tsl de 3 forvet var Umut,Mehmet Yıldız,Makakula.

Ercan DEMİRCİ
16.02.2010, 13:28

Umut ne yapsa seni etkilerdi?
Yeter artık !. Umut bu takımda en son eleştirilecek oyuncudur.

1. forveti olarak görmüyorum diyorsun.
Murat mı? Teofilo mu? Umut mu?

Bunlardan hangisi tek santfor sisteminde daha faydalı olur?

Umut BULUT tek geçerim... Bu tarz eleştirilerden gına geldi artık. Umut bu takımın herşeyi ve Umuttan daha iyisini de alamayız(yerli olarak). Geçmişi unutup şimdiki Umutu görerek ona göre yorum yaparsak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum...
Saygılar...

Adem Erdoğan
16.02.2010, 13:32
Umut tek forvetken zorlanıyor, bunu kabul edelim, Burak biraz daha erken girseydi yada ilk 11 başlasaydı durum çok daha farklı olurdu. Ayrıca Burak hakkındaki önyargılarımda ilk maçtan değişmeye başladı.

talsuv61
16.02.2010, 13:37
1.sınıf forvet; Fatih tekke,semih, baroş, kewell,nonda,sercan gibi oyunculardır.
Bunun içindir ki, onların takımları zirvede, bizim forvetimiz 2. sınıf olduğu içinde biz 6. sıradayız.
Umutun goldeki sevincine bakan sanar ki, şampiyonluk golü attı.istisnasız tüm maçlarda oynamış. gol sayısı da10 heralde, ya beğenmeyipte gönderdiğimiz ayzekse manisa gibi takımda 6 gol atıyor.

Abd.kalaycı
16.02.2010, 13:40
1.sınıf forvet; Fatih tekke,semih, baroş, kewell,nonda,sercan gibi oyunculardır.
Bunun içindir ki, onların takımları zirvede, bizim forvetimiz 2. sınıf olduğu içinde biz 6. sıradayız.
Umutun goldeki sevincine bakan sanar ki, şampiyonluk golü attı.istisnasız tüm maçlarda oynamış. gol sayısı da10 heralde, ya beğenmeyipte gönderdiğimiz ayzekse manisa gibi takımda 6 gol atıyor.

Peki bu yukarda saydığın adamlar
(Fatih tekke,semih, baroş, kewell,nonda,sercan )
kaç gol atmış Baros geçen yıl bütün hakem,medya desteğine rağmen penaltılar çıkınca Umuttan daha az gol atmış.
Umut varsa Umudum var.

Erdem Keser
16.02.2010, 13:47

Benim kuruntum değil gözlemlediğim, her haftanın sonunda Umut'un attığı gol sonrası aynen bu başlıkta yaşanan realite.:)

Gökhan BAYRAK
16.02.2010, 13:48

tema vakfını arayıp ihbarda bulunacağım valla yaa:D

Kara Mert61
16.02.2010, 13:57
Bırakın şu adamın yakasını artık ayıptır..adam formunun zirvesinde...hala eleştiriliyor..İnsaff yaa..Siz bekleyin biraz daha eleştirmek için.10 maç gol atamazsa o zaman size gün doğacaktır;)

Murat Hızal
16.02.2010, 14:00
Birinci sınıf forvetlere bak Semih,Nonda,Sercan.

Bu lafın üstüne ne desek elimizde kalır.

outlaws61
16.02.2010, 14:01
Samet Metin tarafından yazılan

hala ısrarla aynı şeyi söylüyorum trabzonsporun 1. forweti olarak umut oynamamalı...ama oynuyor yapacak bişey yok..

dediğin gibi koşacağı yeri bilmiyor ilk golde olduğu gibi;);););)

Gökçebey
16.02.2010, 14:07
Umut'a eleştiri her zaman yapılabilir. Övgü de yapılabilir. Kıyas da yapılabilir.

Forumda kimse kimseye hakaret edemez. Ettiği zaman da cezasını çeker. Kaç paraymış. Peh.

Erdem'e bir konuda katılıyorum. Birçok arkadaş her maç sonrası geri vitese takmamak için konuşuyor.

Aldığın her kuruş helal olsun Umut. Sahada bunun hakkını "vermeye" çalışıyorsun. Veremediğin zamanlar olduğuna inandığımda kızıyorum fakat terinin son damlasına kadar sahada mücadele ettiğini "her zaman" gördüğüm için hakkını veriyorum.

Bir de, ne hikmetse Umut'u başka futbolcularla kıyaslamak yanlış ama Fatih Tekke ile kıyaslamak hep doğru.

İnsanları etiketlemeyi bırakın. Trabzonspor bir gemi, batarsak da "hep beraber" çıkarsak da.

Armağan Dere
16.02.2010, 14:20
Buraya yazanlar simdi beni bombalıyacaklar ama dünkü maçta kafaya çıktığında bi de penaltı yaptırdı beyimiz elleri açık kafaya çıkıyor net penaltı bursa lehine hakem bizim ve bursanın net penaltısını yedi gene berabere biterdi 2-2..Neyse daha iyi olman dileğiyle Umut

Gökçebey
16.02.2010, 14:34
Buraya yazanlar simdi beni bombalıyacaklar ama dünkü maçta kafaya çıktığında bi de penaltı yaptırdı beyimiz elleri açık kafaya çıkıyor net penaltı bursa lehine hakem bizim ve bursanın net penaltısını yedi gene berabere biterdi 2-2..Neyse daha iyi olman dileğiyle Umut

Bombalanacak birşey yok. Umut Bulut bir hücum oyuncusu olarak defans yapmaya çalışınca ceza sahası içinde eline koluna hakim olması gerektiğinin tecrübesine sahip olmadığı için hata yaptı. O kafa topuna Song, Egemen veya Giray öyle harmandalı oynar gibi çıkmazdı mesela.

Karşılıklı 2 penaltı verilseydi maç 2-2 olurdu mantığı yanlış. Futbolda topun düz giderken bir çim parçasına çarpıp yön değiştirmesi maçın gidişatını tamamen değiştirir. Futbolda maçın kaderi olmaz. Bir anda yön değiştiren top futbolcunun önünde kalır, ani bir kontra atak, gol. Santra yapan takım oyuncusu kalecinin ileri çıktığını görür, uzaktan vurur, gol. Gibi.

yakarcı
16.02.2010, 15:40
peki şunu diyorum maçın başlarında gol pozisyona giren umut gol atsaydı 1 puana mı razı olacakdık gol atmak için 20 tane pozisyonamı girmemiz lazım bursanın 2 tane gol pozisyonu var adamlar 1 gol attı ayıptır yha yazık günah golcü yok bizde biz söliyoruz ama bazıları umut savunur pozisyonuna geçiyor penaltı kullanamayan forvet umut bulut degilmi daha nasıl savunursunuz bu adamı son vuruş yok onda ama bazıları türkiyenin en iyi forveti yapmışınız onu şuan teo umut kadar şans bulsaydı 15 golü vardı ligde bundan eminim umut her maçda oynuyo gol atsada atmasada umut oynadıldı bu zamana kadar

Ilelioglu
16.02.2010, 15:42
Her macta oldugu gibi bu mactada elinden geleni yapti;

Insallah böyle devam eder...

Umutla Umutluyuz...!!:);)

Keramettin
16.02.2010, 15:44
Yürü be Umut kim tutar seni

yakarcı
16.02.2010, 15:47
bu kadar iyi golcüyse umut neden A milli takıma alınmıyor vede alınsa bile 11 de oynayacak topçu deil umutu savunanlar ancak kendilerini kandırırlar umut atmasaydı 9 golü başka forvet olmucakmıydı en azından umuttan daha kaliteli golcü alırdık

Ilelioglu
16.02.2010, 15:48
bu kadar iyi golcüyse umut neden A milli takıma alınmıyor vede alınsa bile 11 de oynayacak topçu deil umutu savunanlar ancak kendilerini kandırırlar umut atmasaydı 9 golü başka forvet olmucakmıydı en azından umuttan daha kaliteli golcü alırdık

Fatih Tekke ile Gökdeniz Karadeniz neden alinmiyorlar...???

Murat Hızal
16.02.2010, 15:56
peki şunu diyorum maçın başlarında gol pozisyona giren umut gol atsaydı 1 puana mı razı olacakdık gol atmak için 20 tane pozisyonamı girmemiz lazım bursanın 2 tane gol pozisyonu var adamlar 1 gol attı ayıptır yha yazık günah golcü yok bizde biz söliyoruz ama bazıları umut savunur pozisyonuna geçiyor penaltı kullanamayan forvet umut bulut degilmi daha nasıl savunursunuz bu adamı son vuruş yok onda ama bazıları türkiyenin en iyi forveti yapmışınız onu şuan teo umut kadar şans bulsaydı 15 golü vardı ligde bundan eminim umut her maçda oynuyo gol atsada atmasada umut oynadıldı bu zamana kadar

Futbol adına en saçma argümanları kullanıyorsun sonra da cevap bekliyorsun:)

Gökçebey
16.02.2010, 16:02

Tamam biz kendimizi kandırıyoruz. Ne mutlu bize. Bitti.

isimsiz_61
16.02.2010, 16:08
Fatih Tekke ile Gökdeniz Karadeniz neden alinmiyorlar...???
çok güzel bir cevap oldu tebrikler:alkış::alkış::alkış:

aurora
16.02.2010, 16:11
Umut Bulut eleştirisi yapmak vaka-i adiyeden oldu nedense. Eleştir gitsin. Hayatında Trabzonspor için maça gitmeyi bile angarya sayanlar olduguna eminim bu eleştiriyi yapanalar arasında. Umut'u Bursa maçında cezasahamız içinde topa eliyle istemdışı müdahelesiyle penaltıya sebep olduğunu eleştirenler nedense Umut 'un o pozisyonda Forvet mevkiinden defansa yardıma geldiğini görmek istemiyorlar.Teşekkürler Umut Bu eleştirilere rağmen mücadele azminden hiçbirşey kaybetmediğin için. Teşekkürler Umut herşeyi duymamazılıktan gelipte hiç kapris yapmadan rakip sahada akıncılar gibi dalıp pres yaptığın için. Teşekkürler Umut partnerinin saç ektirdiği için kafa toplarına vurmadığı günlerde dahi ondan daha çok eleştirilmene rağmen özverili mücadeleci futbolunu oynadığın için. Teşekkürler Umut Öztrabzonlu olmayan bir futbolcunun bu takım için ne kadar içten oynayabileceğini gösterdiğin için.

aurora
16.02.2010, 16:17
Bu arada Umut'un bu kadar iyise neden milli takıma seçilmediğini söyleyenlere Milli takım kadrosunun ne kadar hakkaniyetli seçildiğini sormak istiyorum. Platinin bile Zenitli o çocuk niye yok kadroda diye sordugu(Fatih Tekke) bir milli takımmsa kıstasınız varsın Umut olmasın o kadroda. Üç İstanbul'un turşusu kurulma zamanı gelmiş futbolcularıyla aynı kadroda yer almak(Nihat Ayhan Gökhan Zan Hakan Balta) Umut u yüceltmez.

sametaydin
16.02.2010, 16:19
Ya tamam 10 tane gol kaçırsa eleştirin. Bu oyuncunun sorunu gol pozisyonuna girmek değil. Dolayısıyla yanlış koşular yapıyor gibi bir eleştiri kabul edilemez yanlış koşular yapsa bu kadar pozisyona giremez.

Bu maçta bol pozisyona giripde gol kaçırmadıki Umut. 3 tane yarım pozisyonu var. 1 gol attı. Normalde gol kaçırıyor tamam ama bu maç için umutu eleştiren bence gerçekten art niyetlidir.

Gol kaçırmayan golcü yoktur. Bunu kimse unutmasın.

Oktay AKKUŞ
16.02.2010, 16:26
Umut , zenci olsaydın değerin en az 5m idi. Ama Türkiye'deki beyazlar dışarıda para etmiyor ki değerin bilinsin:)

Emrah Akcagöz
16.02.2010, 16:38
Umut'unuz varsa umudunuz olmalı..:)

Emrah KabuL
16.02.2010, 16:41
Fatih Tekke tarzında bir forvetle diye tek kelime ile cevaplandırayım istersen sorunu.....

Kaleye sırtı dönükte oynayabilen , kafa topuna hakim.... Gol atmak kadar arkadaşlarınıda pozisyona sokabilen bir forvet lazım.....

Böyle bir forvetle birlikte oynabilir Umut......Yaptığı bazen kendini bile şaşırtan koşuları daha çok işe yarar o zaman.....

Yok böyle bir mantık....

Başka bir şeydeğil....

Sevgili abim..

İlk alıntıladığım mesajınız da Fatih Tekke tarzında bir forvet ile şampiyon olabiliriz diyorsunuz...

İkinci mesajınızda ise Alex 51 golle takımına şampiyonluk kazandırmış diyorsunuz..

Peki ..

Fatih Tekke gitmeden önce son 2 sezon 31+20 yanılmıyorsam .. 50 küsur attığı golle bize şampiyonluk kazandırabildi mi ???????

Sürekli eleştirdiğim nokta bu.. Bende ki Fatih sevgisini bile nefrete dönüştüren olay bu.. Artık anlayın şunu bir tek forvetle şampiyon olunmaz.. örnekleri var işte.. Golcünün kralı da bizdeydi ama yine şampiyon olamadık..

Dün gece bakıyoruz, adamlar İglesias gibi 5.sınıf bir forvetle nerdeyse bizi yeniyorlardı.. peki ya golü atan kim ? Batalla..

İlginç değil mi ??

Size göre demek ki forvet her maç gol atacak, kaleci de kalesini gole kapayacak.. diğer 9 futbolcunun hiçbir önemi yok..

Kendinizle çelişiyorsunuz..

Lütfen.

Uğur Ö.
16.02.2010, 16:52
Bursasporlu bütün arkadaşlar Umut'u övüyor tamam yeterince bitirici değil ama şuanda formunun zirvesinde destek olmak lazım

Abd.kalaycı
16.02.2010, 17:01
Türkiyede Trabzon şehri dışında herkes Umudu çok beğeniyor ama ne hikmetse Trabzonspor taraftarı (bir bölümü diyelim) vur Umuda nasıl olsa efendi adam ya vurun gitsin silahta taşımıyor yanında adamları gazeteleride basmıyor Trabzonluda değil üstelik dövün lafla dövün nede olsa Umut ölümüne koşuyor çabalıyor neredeyse gol kralı olacak ama önemli değil 32 maçda oynuyor her sene.

Ilelioglu
16.02.2010, 17:05
Sevgili abim..

İlk alıntıladığım mesajınız da Fatih Tekke tarzında bir forvet ile şampiyon olabiliriz diyorsunuz...

İkinci mesajınızda ise Alex 51 golle takımına şampiyonluk kazandırmış diyorsunuz..

Peki ..

Fatih Tekke gitmeden önce son 2 sezon 31+20 yanılmıyorsam .. 50 küsur attığı golle bize şampiyonluk kazandırabildi mi ???????

Sürekli eleştirdiğim nokta bu.. Bende ki Fatih sevgisini bile nefrete dönüştüren olay bu.. Artık anlayın şunu bir tek forvetle şampiyon olunmaz.. örnekleri var işte.. Golcünün kralı da bizdeydi ama yine şampiyon olamadık..

Dün gece bakıyoruz, adamlar İglesias gibi 5.sınıf bir forvetle nerdeyse bizi yeniyorlardı.. peki ya golü atan kim ? Batalla..

İlginç değil mi ??

Size göre demek ki forvet her maç gol atacak, kaleci de kalesini gole kapayacak.. diğer 9 futbolcunun hiçbir önemi yok..

Kendinizle çelişiyorsunuz..

Lütfen.

Burda söyle birsey söylemek isterim;

Evet sadece iyi bir Forvet ile Sampiyon olamassiniz ama Tekke'nin oynadigi zamanda elimizden alinan bir Sampiyonluk var bunu sende cok iyi biliyorsun...!

Emrah KabuL
16.02.2010, 17:06
Yok onlar da futbolu bilmiyor :)

Bursaspor'a baktığımız da adamlar takım olmayı becermişler..

5 gollü Turgay
4 gollü Ergic
4 gollü Batalla
4 gollü Volkan Şen
4 gollü Ozan İpek
3 gollü Ömer
3 gollü Zapo

böyle sıralanıyor.. İşte bu da takım olduklarının ispatıdır..

Bizler ise hala kendimizi bu takım da forvet yok diye kandıralım..

Başarıya ulaşabilmenin sadece forvet oyuncusuna bağlı olduğunu yazıp çizelim..

Emrah KabuL
16.02.2010, 17:08
Burda söyle birsey söylemek isterim;

Evet sadece iyi bir Forvet ile Sampiyon olamassiniz ama Tekke'nin oynadigi zamanda elimizden alinan bir Sampiyonluk var bunu sende cok iyi biliyorsun...!

O maçda hakkımızın yendiği doğrudur.. ama diğer derbi maçlarında da örneğin kendi evimizde de Fener'e 1-0 yenildiğimizi hatırlatırım sana.

Yani bu hakemlerin yaptığı şerefsizlikler o zamana özgü bir şey değildi ki.. yıllardır aynı çirkinlikleri yapmıyorlar mı ?

Hatta büyüklerimiz demiyor mu.. Biz zamanında hakemi de yenerdik.. ancak öyle galip gelebilirdik.

Ercan DEMİRCİ
16.02.2010, 17:09
İsaac zaten manisa gibi takımlarda gol atar.
Trabzonspor u kaldıramaz...

mavikan
16.02.2010, 17:22
egemene yaptıkları küfürden dolayı sinir olduğum bursaspor taraftarına ; umut golü atınca "umuuuuuuttt ,alayınıza girsin bu toopp.." diye -avaz avaz- bağırmışım.. demek ki sadece kapak onlara gitmemiş..

öztürk_61
16.02.2010, 17:24
ya umut koşuyo çabalıyo tamam ama bazı pozisyonları çok öldürüyor çok harcıyor attıklarından çok kaçırıyor .............

Mustafa Yüksek
16.02.2010, 17:26
Umut senin sonsuza dek destekçin olacağım...Dün sahada yine en çok çabalayandır...Boş kale 50 tane kaçırsan da biliyorum 51. pozisyon için çabalayacaksın ve onu atacaksın...Helal olsun...

Dursun Kaplan
16.02.2010, 17:32
Asisti annem yaptı demişti maç sonunda. :) Gerçekten Trabzon'da yaşayan insanların futbolla ne kadar içli dışlı olduğunun bir göstergesidir bu. Umut'un ailesi Trabzon'da mı onuda bilmiyorum. :)

Gol için bir kez daha tebrikler Umut.

SDinc
16.02.2010, 18:30
Bu maçta gol atması çok daha büyük bir başarıdır. Ofansa gram yardım etmeyen bir orta saha düzeni içerisinde gol atması çok müthiş bir kapaktır.

Ayriyetten Umut'a her durumda kılıf giydirme çabası içerisinde olan şahıslara ; amacınız ney ?
Yok efendim biz takımımızı düşünüyoruzda Umut bu takımın futbolcusu olamazda her yaptığı hatada gol kaçırıyorda zart zurt.
Osman Baydemir diyorum size böylemi oluyor takımınızı düşünmek böylemi oluyor takımınızı , futbolcunuzu sahiplenmek.. Yazık diyorum size gerçekten.

Ali Tunahan Güllü
16.02.2010, 19:18
Umutluyuz hadi gol krallığına:)

Cafer Bulur
16.02.2010, 19:35
Mücadelesi yine üst düzeyde idi ama bursa defansina karsi cok zorlandi ve etkili olamadi.

Macin ilk yarisinda aleyhimize penalti verilmeyisi umut ve bizim sansimizdi.

Buna ragmen yine cok önemli bir gole imza atarak bizi adeta ipten aldi,tebrikler.

Armağan Dere
16.02.2010, 19:52
Bombalanacak birşey yok. Umut Bulut bir hücum oyuncusu olarak defans yapmaya çalışınca ceza sahası içinde eline koluna hakim olması gerektiğinin tecrübesine sahip olmadığı için hata yaptı. O kafa topuna Song, Egemen veya Giray öyle harmandalı oynar gibi çıkmazdı mesela.

Nasıl anlayamadım?..Umut bizim sahamızdaki toplara harmandalı ile çıkması normal mi?... Ben buna Kafaya çıkmayı bilmiyor derim!...Umut heyecanlandığı için mi demek istiyorsun ya da Umut'un huyu mu bu demek istiyorsun...Yani aynı sekilde kafa topuna forvetteyken çıkmazdı dersen defanstayken de çıkmaması gerekirdi...İste diyorum ya heyecanlanınca ne yapacağını sasırıyor serin kanlılığı öğrenmesi gerek yoksa çok gol kaçırır ve Hani bazı arkadaslar diyor ya defansa da yardıma geldi bunu da mı görmüyorsunuz görüyoruz kör değiliz! ama bu sekilde defansta da davranırsa çok pozisyon veririz...oyuncu her alanda serin kanlı olabilmeli

halukozcelik
16.02.2010, 19:52
Bu çocuk Şenol hocanın gelmesiyle bişeyler yapmaya başladı böyle devam ederse hiç kimse ağzını açamaz.başta bben olmak kaydıyla.

Murat'
16.02.2010, 20:22
Diyorum ya ortalama 4 senede 200 gol kaçırıp 52 gol atmıstır...bu da yaklasık 4 pozisyonda 1 eder..dün mesela 3 pozisyonda 1 attı bi daha ki maç 5 pozisyonda 1 atar ortalama 4 pozisyonda 1 dedim...Geçen sezonda ekürisi Gökhan da dahil.

Peki en iyi forvet oyuncularında bu ortalama kaçtır sence ?

Mesela bulduğu her 2 pozisyondan bir tanesini gole çevirebilen bir forvet var mıdır ?

Lumcera
16.02.2010, 21:18
Umut gol sevincin çok abartılıydı...88.dakka beraberlik golunu atmışsın ve taa saha kenarına kadar gelip birine koşuyorsun....

Trabzonsporda oynuyorsun ve beraberlik golunu attın.O topu alıp santraya götürmen lazım,2.gol arayışı için...

Zeki Akyol
16.02.2010, 21:32
Yürüüüüü umuttttttt kım tutar senı lakın ben Burak ı coook beğendım Teo nun forma şansı oldukca zorlaştı

güneyli
16.02.2010, 21:35
Umut attın golü koştun Tolgaya..Hiç bir gazeteci hikayeni sormadı.Sormasınlar umut..Hikayeden takımların hikayeden yazarları..

hamucera
16.02.2010, 21:59
Bu çocuk Şenol hocanın gelmesiyle bişeyler yapmaya başladı böyle devam ederse hiç kimse ağzını açamaz.başta bben olmak kaydıyla.

al işte tutarsız bir yorum daha,

sen değilmiydin Umut Bursalıları üzecek cümlesine alıntı yaparak benide üzer diyen.

Murat'
16.02.2010, 22:02

Mesela bulduğu her 2 pozisyondan bir tanesini gole çevirebilen bir forvet var mıdır ?

@Armağan Dere

Soruma cevap vermedin hala ?

hamucera
16.02.2010, 22:03

buradan Fatih Tekke'ye değil lazım sizlere,

Umut'u beğenmiyorsunuz Fatih 34 gol attığı sezon şampiyon mu olduk ondan sonraki sezon olduk mu, ondan önceki sezon oldukmu,

Şota hami varken şampiyon oldukta ben mi hatırlamıyorum,

ortaya bir laf atarken destekli atın bari.

rahmits
16.02.2010, 22:12
sizler fatih de fatih diye tutturmasaydınız umut bulut daha neler yapardı admın moralini bozdunuz allahtan fatih gelmedi de rahatladı ve tribünlerdeki fatih tezahüratları stresinden kurtulup oynamaya başladı yürü be umut hep böyle sana güveniyoruz...

playa
16.02.2010, 22:37
Çok koşup gol atamasa koşmasın gol atsın deniliyor az koşup gol atıncada bu sefer gol dışında sahada yoktu deniliyor bu adam her maç 10000 metreden fazla koşuyor yeter takdir edin bu adamı.
''Özveriyle oynuyor'', koşuyor ama boş koşuyor

playa
16.02.2010, 22:42
Umut'un mücadelesine bişey demiyorum ama bi forvet oyuncusu ayağında top tutması lazım oyunu dinlendirmesi lazım koşacağı yeri önceden sezmesi lazım bursa maçındada ilk defa sezip golü attı sevindik.

Great White
16.02.2010, 22:48
''Özveriyle oynuyor'', koşuyor ama boş koşuyor

En azından boş konuşmuyor yahu.

Emin ol, o çok daha feci bir şey..

Murat'
16.02.2010, 22:53
En azından boş konuşmuyor yahu.

Emin ol, o çok daha feci bir şey..

:rolleyes::alkış::):rolleyes::alkış::)

Öztürk Adem
16.02.2010, 23:00
Annesını kuzusu ya :D Sen ne seker bır cocuksun:D

Yuregınle oynadıgın surece senı sevmeye devam edecegız

UMUT: "ANNEM ARKA DİREĞE KOŞ DEDİ, GOLÜ ATTIM"
Bordo - mavili takıma Bursaspor karşısında beraberliği getiren golü atan Umut Bulut ise 2010 yılında, lig ve kupalardaki toplam gol sayısını 10'a çıkarmanın sevincini yaşıyor. Yeşil - beyazlı takıma attığı golle ligdeki toplam gol sayısını da 9'a yükselten Umut, takımının galibiyetine katkı yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Umut, Bursaspor'a karşı attığı golde annesinin payının büyük olduğunu belirterek, "Maçtan önce annemle konuştuğumda bana, 'Oğlum arka direğe koş, top hep oradan gidiyor' dedi. Aslında hocamda bunu istiyordu. Bende bu maç onu yaptım ve golü attım. Yani Egemen'in hakkını yemezsek golün asisti annemden geldi. Daha önce de Sivasspor maçında annem beni bu şekilde uyarmıştı ve golü atmıştım. Bundan sonra da onun sözünü dinlemeye devam edeceğim" şeklinde konuştu

krdnz
16.02.2010, 23:35
Devam et UMUT..

Hiddink seni görecek.

OZDEN61
16.02.2010, 23:36
Kendi futbolcusuna düşman başka taraftar yoktur herhalde. Umutun attığı her gol hem rakibe hemde ona hakaret edenlere...

Murat'
16.02.2010, 23:38
Gol atsa bir sıkıntı atmasa ayrı bir sıkıntı arkadaş.

Gülay Yazıcıoğlu
16.02.2010, 23:49
umut hergeçen gün devleşiyorsun maşallah seni ve gayretini çok seviyruz yüreğni koyuyorsun yaaa

Armağan Dere
16.02.2010, 23:51

Selamu Aleyküm Murat kusura bakma yeni geldim...Cevaplayayım sorunu gerekirse evet! ancak öle bi sart yok bazı maçlarda 5 tane yakalarsın bazı maclarda 2 bunun 1'ini gol yapmak zorundasın %50 ortalamayla hiçbir forvet oynayamaz zaten...öle bi düsüncem yok...

Murat'
16.02.2010, 23:56
Selamu Aleyküm Murat kusura bakma yeni geldim...Cevaplayayım sorunu gerekirse evet! ancak öle bi sart yok bazı maçlarda 5 tane yakalarsın bazı maclarda 2 bunun 1'ini gol yapmak zorundasın %50 ortalamayla hiçbir forvet oynayamaz zaten...öle bi düsüncem yok...

O zaman iyi bir forvet oyuncusunun genel ortalaması ne olmalıdır diye sorayım.

Armağan Dere
17.02.2010, 00:00

Onu ölçemem girdiğin pozisyon sayısına ve sahada kalmana göre değisir...Ancak İnan ki Umut'tan iyi olmalı...Neyse diyorum ya Umut fena gitmiyor 2010'da ancak bu bir kıstas değil...

Berat
17.02.2010, 00:01

Murat kardşeim durumu ben izah edeyim sana;

Burak oyuna girdikten sonra 2-3 pozisyon kaçırınca "Burak çok iş yapar, iyi forvet, pozisyona giriyor" olur.

Umut çok pozisyona girip kaçırınca "kazma forvet" olur..

Yani birinde bardağın boş tarafına bakılır, diğerinde dolu tarafına...

Dünden beri hayretle okuyorum yazılanları..

İlker ToSun
17.02.2010, 00:03
" koyunun olmadığı yerde, keçiye abdurrahman çelebi derler " misali tam bu umut meselesi.

mutlaka daha iyisi bulunmalı ,

ama eldeki malzeme bu ise (ki en azından bu sezon sonuna kadar bu), optimum yararı almalıyız .

bu da ancak onu çift forvetten biri olarak kullanarak olur

Armağan Dere
17.02.2010, 00:04
Burak daha yeni geldi Sanki Umut her maç net 5 pozisyona girebiliyor girse dahi 1 tane ancak atıyor..Burak'ın daha ilk maçı ve olumlu sinyaller verdi kimsenin Umut'a garezi yok burda..herkes Trabzonspor'un basarısı için kafa yorup çene patlatıyor burda

Oruç
17.02.2010, 00:04
Umut Bulut başlığı Ganita'ya döndü artık.

matrix5782
17.02.2010, 00:07
biraz pozisyon bilgisini geliştirse tam kıvamında olacak ama bunada şükür

trab61
17.02.2010, 00:57
yazik su umuta yapilan elestiriler ve kufurler gercekten cok yazik. lutfen brakin su adami artik. fatih tekkede 26 yasinda patlamayi yapti. umutda 26 yasinda ve patlamayi ypti insallah. herkes kendini gelistriyor umutda oyle. mac oynadikca tecrube kazaniyor, bu kadar kufure ragmen bu adam hala bu kadar gol atiyorsa demekki super bir futbolcu.

ugurozturk
17.02.2010, 04:46
umutun calimlarini ve vurus teknigini begeniyorum.. pozisyon bilgisi kotu diyenlere sasiyorum; ligin en cok pozisyona giren forvetinden bahsediyorsunuz. egemenin asistini gol yapacak 3 tane forvet sayamazsiniz bana bu ligde..

umutun 2 sorunu var; hava toplarinda zamanlamasi cok kotu. indirdigi toplar cok isabetsiz; ve top kontrolu konusunda da cok eksik; genelde sert toplar duvara vurmus gibi geri geliyor; bi yumusatma olayi yok.. ama bunlar antremanla asilmayacak seyler degil. nasil antreman yapiyor anlamiyorum. sarkac topuyla insan gunde 1 saat calismaz mi? idmanlardan sonra al paf takimdan 3-4 kisiyi orta kestir surekli; calis.. ekstra calis..

Gökçebey
17.02.2010, 08:46
yazik su umuta yapilan elestiriler ve kufurler gercekten cok yazik. lutfen brakin su adami artik. fatih tekkede 26 yasinda patlamayi yapti. umutda 26 yasinda ve patlamayi ypti insallah. herkes kendini gelistriyor umutda oyle. mac oynadikca tecrube kazaniyor, bu kadar kufure ragmen bu adam hala bu kadar gol atiyorsa demekki super bir futbolcu.

Hangi küfürler? Stad veya kahvehane köşelerinde edilenler mi? Yok burada küfür var diyorsanız, raporlayın icabına bakalım. Titizlikle kontrol etmeye çalışıyoruz ama gözümüzden kaçmış olabilir.

Kendi futbolcumuza demediğimizi bırakmayıp bir de ondan iyi performans bekliyoruz ya, çok daha bekleriz. Eh normal ama, dayak ile terbiye edilen bir milletiz. Umut'a bağırdıkça küfürlerin gol, pozisyon, gayret olarak geri geleceğini düşünüyoruz herhalde.

Cemalettin Taşkın
17.02.2010, 08:53
umut bu sezonda 15 gol ortalamasını bulacak.

Murat'
17.02.2010, 08:57
Umut'un şu an toplam 13 golü var.Böyle devam ederse 20 golü çok rahat aşacağına inanıyorum.

Cemalettin Taşkın
17.02.2010, 09:07
Umut'un şu an toplam 13 golü var.Böyle devam ederse 20 golü çok rahat aşacağına inanıyorum.

ligdeki gol sayısı 9

kupa maçlarını saymıyorum.

playa
17.02.2010, 10:33
[QUOTE=ugurozturk;3024933]umutun calimlarini ve vurus teknigini begeniyorum..QUOTE]
Ben umutun çalım attığını hiç görmedim :rolleyes: Vuruş tekniği ise bence hiç iyi değil iyi olsa girdiği pozisyonları gol yapar:)

güneyli
17.02.2010, 10:56
Bazı taraftarlarımızın umut üzerinden olumsuz eleştiri yeteneklerini geliştirmeleri,umutun oyun anlayışındaki gelişimi kadar güzel bir tekamül.Umut sen tersinden de yarayışlı bir futbolcusun.Bravo sana..

Salih Edip
17.02.2010, 11:46
Asisti annem yaptı!

Trabzonspor'un yıldızı Umut Bulut, Bursaspor karşısında beraberliği getiren golün mimarının annesi olduğunu söyledi.

2010 yılında lig ve kupada oynadığı maçlarda 10 gol atan ve bu periyotta dünyada zirveye çıkan Umut Bulut, son olarak Bursaspor filelerini havalandırmış ve Trabzonspor’a beraberliği getirmişti. 88. dakikada sahne alan başarılı forvet, bu golde annesinin katkısının büyük olduğunu söyledi.

Umut, “Maçtan önce annemle konuştuğumda annem bana, ‘Oğlum arka direğe koş. Top hep oraya gidiyor’ dedi. Aslında teknik heyet de bunu istiyordu. Ben de bu karşılaşmada onu yaptım ve golü attım. Egemen’in hakkını yemezsek, golün asisti annemden geldi. Daha önce de Sivasspor maçında annem beni bu şekilde uyarmıştı ve golü atmıştım. Bundan sonra da onun sözünü dinlemeye devam edeceğim” dedi.

Abd.kalaycı
17.02.2010, 11:56
Umut varsa UMUDUM var

tslover
17.02.2010, 12:06
10 numaralı formasıyla...
Umuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut
Buluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuut

ysfemr
17.02.2010, 12:11
Trabzonspor’un golcü futbolcusu Umut Bulut, takım olarak ilk hedeflerinin kupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Umut, Gökhan Ünal’ın yapı olarak Fenerbahçe’ye daha uygun olduğunu belirterek, ‘’ Gökhan’ın Fenerbahçe’de daha başarılı olacağını inanıyorum; çünkü yapısı ve yaşantısı Fenerbahçe’ye daha uygun, mutlu ve başarılı olacaktır. Umuyorum her şey istediği gibi olur’’ dedi.
İşte Umut Bulut’un Şenol Güneş’ten, Gökhan Ünal’a, kupa mücadelesinden Trabzonspor’daki geleceğine kadar pek çok konuda yaptığı birbirinden samimi açıklamaları.
TAKTİKLERİ ANNEM VERİYOR
Her maçtan sonra annemle kritik yapıyoruz. Neden bu golü kaçırdın, neden bu koşuları yapmadın şeklinde eleştirileri oluyor. Bursaspor maçı öncesi bana devamlı arka direğe koşmamı söyledi, ben de arka direğe koşu yaptım ve gol geldi; yani annem haklı çıktı.
Aslında annemin asisti diyebiliriz.
Bursaspor maçında penaltı itirazlarına neden olan pozisyonda top elime çarptı. Penaltı değildi.
ŞENOL GÜNEŞ SAYESİNDE ÖZGÜVEN KAZANDIK
Şenol Güneş, bizi yaklaşımlarıyla etkiledi. Disiplin aşıladı. Onun sayesinde özgüvenimizi kazandık. Böylece takım ruhunu yakaladık, bunu da sahaya yansıtmayı başardık.
Şenol Güneş’in gelişi beni de olumlu etkiledi. Bizimle birebir yaptığı konuşmalar motivasyonumuzu attırdı. Şenol hocayla bir denge yakaladık. Takım olmamızı sağladı. Şenol Güneş’in gelmesi daha iyi oldu.
HEDEF 20 GOL
Sezon başında 20 gol hedefim vardı. Şu ana kadar 9 golüm var, sezon sonuna kadar atabildiğim kadar atmaya çalışacağım. 20 gole ulaşmayacağı çalışacağım.
F.BAHÇE, GÖKHAN’A DAHA UYGUN ORADA DAHA BAŞARILI OLUR
Gökhan Ünal gittikten sonra golleri atmaya başladım. Aslında çok iyi bir ikili oluşturmuştuk.
Bu sezon şanssızlıklar yaşadı, ama birlikteyken de önemli işler yaptığımıza inanıyorum.
Gökhan’ın Fenerbahçe’de daha başarılı olacağını inanıyorum; çünkü yapısı ve yaşantısı Fenerbahçe’ye daha uygun, mutlu ve başarılı olacaktır. Umuyorum her şey istediği gibi olur.
ÖNCELİKLİ HEDEF KUPA ŞAMPİYONLUĞU
Şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacağız, ama bizim için kupa daha önemli. Birinci amacımız kupa şampiyonluğu… Antalyaspor’u geçtikten sonra finalde kiminle oynayacağımız önemli değil. Kupayı almak istiyoruz.
Ligi de ilk üç sırada, bitirebileceğimiz kadar üstte bitirmek istiyoruz.
İMZAYI GÖNÜLDEN ATTIM
Ben Trabzonsporlu Umut’um… Yeni sözleşmeye imza atıp, atmamam önemli değil. Ben zaten Trabzonsporluyum. Prensipte anlaştık. Transfer döneminin başlamasıyla resmi imzayı atacağız. Aslında protokol ya da resmi imza fark etmez. Ben Trabzonspor’a imzayı gönülden attım. Trabzonsporlu Umut olarak kalmak istiyorum.
HEDEFİM AVRUPA’DA OYNAMAK
Benim hedefim kesinlikle Avrupa’ya gitmek. Kulübümün çıkarları doğrultusunda gelen teklifi değerlendirebilirim. Takip eden Avrupa takımları var. Önümüzdeki günlerde niyetleri netleşir. Ama ben Trabzonspor’la 3 yıllık bir ön protokol yaptım. Eğer Avrupa’ya gideceksem bu Trabzonspor’un kabul etmesine bağlı…
BASKI NEDENİYLE İLK 2 SENE ÇOK ZORLANDIM
Büyük camialarda oynayıp baskı hissetmemek olmaz. Baskıyı kaldırmak kolay değil. Ben ilk 2 sene çok zorlandım. Şimdi aştığımı düşünüyorum, ama yine de zaman zaman strese girdiğim anlar oluyor. Bazen çok zorlanıyorum, ama önceki senelere göre daha çabuk toparlanıyorum.
Şu anda yüzde yüz performansla oynuyorum diyemem, ama ilk yarıya göre daha iyi oynuyorum.
MİLLİ TAKIMA SEÇİLMEYİ BEKLİYORUM
Tabii ki her zaman milli takıma girmek için çalışıyorum Yeni dönemde kadroda olacağıma inanıyorum. Mart’ta yapılacak Honduras maçının kadrosuna çağrılmayı bekliyorum.

Samet Yildirim
17.02.2010, 12:15
Mart ayindaki macta kesinlikle kadroda olmali zaten en iyisi o su an.

tslover
17.02.2010, 12:15
Türkiye'de form durumları itibarıyla ondan daha önce milli takıma çağrılacak bir forvet tanımıyorum.Umut haklı Milli Takıma alınmalı artık

Emirhan Makul
17.02.2010, 12:19
http://www.holigan.com.tr/images/2010_02_17/annem-evde-bana-cok-taktik-verir-2010-02-17_m.jpg

hamucera
17.02.2010, 12:44
Trabzonspor’un golcü futbolcusu Umut Bulut, takım olarak ilk hedeflerinin kupa şampiyonluğu olduğunu söyledi.
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Umut,
İMZAYI GÖNÜLDEN ATTIM
Ben Trabzonsporlu Umut’um… Yeni sözleşmeye imza atıp, atmamam önemli değil. Ben zaten Trabzonsporluyum. Prensipte anlaştık. Transfer döneminin başlamasıyla resmi imzayı atacağız. Aslında protokol ya da resmi imza fark etmez. Ben Trabzonspor’a imzayı gönülden attım. Trabzonsporlu Umut olarak kalmak istiyorum.

benim için en önemli olanı burası. Zaten bildiğim bir şey Umut'ta bizim gibi İstanbul takımlarına gıcık oluyor. birileri bunu oraya gidemeyeceğini bildiğinden diye yorumlayacak ama, olsun be.

Trabzonspor'luyum. İmzayı gönülden attım, protokole gerek yok. Bunlar yeterince açık ve net.

Sinem Yılmaz61
17.02.2010, 13:07
Umarim gelecek macta daha cok gol atarsin, hep böyle kal...

Oruç
17.02.2010, 13:12
Oğuz alır mı Umut'u Milli takıma ? Tabi ki nayır. O gitsin Semih'i, Gökhan Ünal'ı alsın.

Murat'
17.02.2010, 13:18
[QUOTE=ugurozturk;3024933]umutun calimlarini ve vurus teknigini begeniyorum..QUOTE]
Ben umutun çalım attığını hiç görmedim :rolleyes: Vuruş tekniği ise bence hiç iyi değil iyi olsa girdiği pozisyonları gol yapar:)

Şu iyi olsa girdiği posizyonları atar lafını bırakın.

Bana gol kaçırmayan bir forvet gösterebilir misin ?

hamucera
17.02.2010, 13:29
olur mu Murat, Necati var, Makakula var. çokça isimleri geçiyrdu Umut yerine

Murat'
17.02.2010, 13:33
Bence Dünya'nın en iyi golcülerinin bile ortalaması yüzde 35 gibi birşeydir.

Bakın İbrahimoviç'e iki aydan beri gol atamıyor adam.Ama bir forvet oyuncusunun işi sadece gol atmak olmamalı.

İlker ToSun
17.02.2010, 13:42
olumlu eleştiriyi de olumsuz eleştiriye de en yüksek seviyede alması sebebiyle umut da "yerlinin yerlisi" futbolcu kategorisine girdi.

tıpkı yattara gibi

Emrah Akcagöz
17.02.2010, 15:49
olur mu Murat, Necati var, Makakula var. çokça isimleri geçiyrdu Umut yerine
Umutu severim desteklerim her zaman ama abi Makukula başka topçu ya..

peker61
17.02.2010, 15:52
Umut sen işine bak gollerini at mücadeleni yap biz seni seviyoruz..

Halit Akyüz
17.02.2010, 16:47
Yine Nihat'ı almasınlar Milli takıma..:)

Erbay
17.02.2010, 17:32
O roportajda Umut'un karsi karsiya kaldigi pozisyonlar hakkindaki aciklamasina dikkat ettiniz mi?

Tolunay Abdioğlu
17.02.2010, 17:37
Sıdıka Teyze'ye selamlar.:)

Umut aynen böyle devam.

yakarcı
17.02.2010, 19:09
attıgımdan çok kaçırdıgım oldu diyen ben degilim heral

Osman Yavuz
17.02.2010, 19:15
Kreatif oyuncu Kader Keita'nın 1, 10 milyon euroluk santrafor Sercan'ın 2 golü var ligde.Yılda 3.5 milyon euro kazanan Nihat Kahveci'nin 1, 8.5 milyon euroluk Tabata'nın da 3 golü var.Golcü Nobre'nin de 1 golü var hatırlatıyım.;)

Murat Dinç buraya da eklememi istedi.Bilginize.:)

Murat'
17.02.2010, 19:18
attıgımdan çok kaçırdıgım oldu diyen ben degilim heral

Attığından azını kaçıran bir forvet söyle bana yakarcı.

SDinc
17.02.2010, 19:24
Attığından azını kaçıran bir forvet söyle bana yakarcı.

Yahu niye kaale alıyorsun anlamıyorum ki ?
Ona cevap verdin mi kendini möhim birisi zannediyor başlıyor cevaplamaya(!) güzelim sayfa zaten yeterince kirlenmiş dahada kirleniyor boş polemiklerle.
Yapıcı eleştirilere her zaman açık olmamız lazım ancak böyle boş mesajlara "he" deyip geçmek lazım.

Sefa Murat Dokuz
17.02.2010, 19:45
Bravo Umut inşallah futbolu burda bırakırsın.Avrupa olmazsa tabi.
Şu anda baktığımızda Milli takımın mevcut forvet kadrosu. Umut-Mevlüt-Halil-Semih olmalı.
Nihat falan olursa resmen hak yenmiş olur.

Mert Oğuzlu61
17.02.2010, 19:59
bu sezon ligde 20 maçta 9 gol 5 asistle oynuyor, türkiye kupasında 4 maç 4 gol.

24 maç 13 gol 5 asist...

şenol hocadan önce berbattı ama onun gelişiyle birlikte kendisini dosta düşmana göstermeye başladı, teofilo ile birlikte oynasa çok daha etkili olur bence, teofilo ilemi uğraşacak rakip def yoksa umutlamı, adam bursa maçında arkadan doğru düzgün destek alamamasına rağmen o def leri iyi uğraştırdı, yanına teogol de gelirse bu ikili çok tehlikeli olur rakip def ler için.

sametaydin
17.02.2010, 20:09
Diğer takım taraftarları umutu çok beğenirken beğenmeyen sadece bizim taraftarımız sanırım.

Faruk BERBER
17.02.2010, 20:10
Bu arada Umutun Bursa maçında attığı goldeki koşu takipçi değil diyenlere de bi nevi cevap niteliği taşıyor . Egemen kafaya çıkarken daha topun gideceği alana koşu yaptı . . .

İlker ToSun
17.02.2010, 20:13
attığı gol / girdiği net pozisyon oranını maçlarının çoğunluğunda bursa maçındaki gibi tutarsa çok önemli yerlere gelir ve isminden çok bahsettirir.

smyrna
17.02.2010, 20:35
Umut'u herkes seviyor dediğiniz gibi sadece bizden sevmeyenler var :)

isimsiz_61
17.02.2010, 20:39
Diğer takım taraftarları umutu çok beğenirken beğenmeyen sadece bizim taraftarımız sanırım.
yok canım umutu sevmeyen ölsün:D:D:D

atigol
17.02.2010, 22:12
her akşam bu başlığa girip yakarcı isimli kullanıcı umut hakkında ne sallamış diye bakıp sonra kapatıyorum..ama bir gram gelişme göremiyorum:)

pReN@_61
17.02.2010, 22:47
Cumartesi günü de atar inşallah 1 tane :)

seçuk
17.02.2010, 22:48
Umut'un yeri bizde ayrı arkadaşlar. Bence artık kendini kanıtlamıştır artık tartışmanın bir faydası yok. Destek olmalıyız. Gökhan çok yetenekliydi de ne oldu. Umut az yetenekli belki ama daha faydalı. İşte bu kadar maliyet-fayda meselesi yani. VArsa takımda iyisi soyleyin onu oynatsın şenol hoca:D

Mustafa Yüksek
17.02.2010, 22:48
Oğuz alır mı Umut'u Milli takıma ? Tabi ki nayır. O gitsin Semih'i, Gökhan Ünal'ı alsın.

Gökhan Ünal'ı takip etmek lazım...Milli takıma alınırsa malumun ilanı olur...Gerçi kör gözler yine görmez bunu...

Milli takım Umut'un hakkıdır...Hiç değilse kadroda olmalı...

Alihan Ertürk
17.02.2010, 23:16
Belediye'ye 2 tane atmalısın , Rooney geçti seni Umut :)

Gökhan KAN
17.02.2010, 23:21
Umut la ilgili tahminlerim sürekli tutmaya başladı. Bursa maçında maç 1-1 biter golü Umut atar dedim tuttu. Belediye maçında atamayacak bence.

Orhan Kahraman
18.02.2010, 09:22
Seviyorum ya. Anadolu çocuğu. Ne Ibrahimovic isterim ne Henry. Benim UMUDUM bana yeter. Kaçırır ya da atar kime ne bundan. Hocam kime şans verirse ben onu desteklerim zaten desteklemiyorsam gider hocalığa soyunurdum

halukozcelik
18.02.2010, 10:55
al işte tutarsız bir yorum daha,

sen değilmiydin Umut Bursalıları üzecek cümlesine alıntı yaparak benide üzer diyen.
Tutarsız yorum diyene bak.Arkadaşım sen yazıları nasıl okuyorsunki tutarsızlıkla suçluyorsun beni.Fıkra gibi adamsın başkası senin şu hareketlerini takip etse sana uzaylı der.

hamucera
18.02.2010, 10:57
kusura bakma ama senin yazıların bunlar, o zaman yazıları yazarken daha dikkatli yaz.

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 11:03
belediye maçında gol bekliyoruz...

Trabzon34
18.02.2010, 11:49
Eleştiri de olabilir ama şu aralar formda olduğu bir gerçek.. Ancak "şampiyonluk" gibi zor bir hedefe de "tek bir forvet" ile yürümenin de zor oolduğu da başka bir gerçek..Teo nun istenen seviyeye gelmesi zaman alıcak.. Murat bence zaten yanlış transfer.. Burak form tutmaya başladı gibi ama devamını görmek laızm.. Şu anki kadroya baktığında Umut kalmalı ama bir forvet daha alınmalı diye düşünüyorum..

halukozcelik
18.02.2010, 12:39
kusura bakma ama senin yazıların bunlar, o zaman yazıları yazarken daha dikkatli yaz.
Ne kadar Umutsporlu varsa...o kadarda fenevbahçeli vardır.:)

iso_4939
18.02.2010, 13:34
kocum be boyle at ıste eskı partnerın saban gökhanda utansın bıraz....

Hüseyin Çümen
18.02.2010, 13:36
serkan ve umut enerjisi asla bitmeyen bizim görmediğimiz bir motorları varmışçasına oynayacan aldıkları paraları sonuna kadar hakeden 2 isim
bu 2 sine takımdan 2 kişi daha destek verebilse vay rakiplerin halne

Koray
18.02.2010, 14:32
Umut yeni yapılan sözleşmeye '' Avrupa'dan teklif gelirse kolaylık sağlanacak '' maddesi koydurmuş bu doğrumudur, eğer öyleyse saçmalığın daniskası...

Mira_61
18.02.2010, 14:57
Umut yeni yapılan sözleşmeye '' Avrupa'dan teklif gelirse kolaylık sağlanacak '' maddesi koydurmuş bu doğrumudur, eğer öyleyse saçmalığın daniskası...
Kaynak fanatik yanılmıyorsam.Ben inanmıyorum.

TheCrow
18.02.2010, 15:16

"Kolaylık" tan kasıt nedir?.. Öyle sözleşme maddesi olmaz, "şu kadar para getirirse yurt dışına transfer olabilir" gibisinden bir madde olabilir en fazla.

Koray
18.02.2010, 15:22
Ne yaptın Rooney!

2010'a müthiş bir giriş yapan ve bu paralelde Avrupa'da yeni yılın en golcü futbolcuları sıralamasında zirveye adını yazdıran Umut Bulut'un gözü önceki akşam İtalya'daki Şampiyonlar Ligi müsabakasındaydı.
http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm884911.jpg

Çünkü Milan’ın Manchaster United’ı ağırladığı 90 dakikada konuk ekipte forma giyen Rooney, Trabzonspor’un yıldızının bu anlamda en yakın takipçisiydi. Haftayı 1 golle kapatan Umut Bulut’un rakibi İngiliz futbolcu ise Milan filelerini 2 kez havalandırarak sayıyı eşitledi. Bu yüksek performansıyla Avrupa takımlarının da ilgisini çekmesi beklenen Umut Bulut, sözleşmesine son olarak Avrupa’dan gelecek bir teklifte kolaylık sağlanması maddesini koydurmuştu. Umut ligdeki gol sayısını ise 20’ye çıkarmayı hedeflediğini ve bu temponun sürmesi halinde de bu amacına rahatlıkla ulaşabileceğini sözlerine ekledi.

Fanatik

Buraya öyle yazıyor, başka yerde de aynısını görmüştüm benimde aklım karıştı...

Zafer Fidan
18.02.2010, 16:10
İşte Umut'un sırrı!

Trabzonspor Şenol Güneş ile anlaştıktan sonra Umut'a bir haller oldu... Suskun golcü ikinci yarıyla birlikte rakip kalecilerin korkulu rüyası oldu.. Peki, bu işin sırrı ne?.. Şenol Güneş mi Umut'u ateşledi, yoksa sürpriz bir taktik veren mi?...

http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=68226

Anıl Caner
18.02.2010, 16:32
Umut ve Serkan'ın bilhassa televizyona yansıdığını tahmin etmediğim insanüstü mücadeleleri var. İzlerken ağlatır. O derece.

Süleyman Eruyar
18.02.2010, 16:56
Nobre 3 yıl için Beşiktaş'tan 6,7 milyon Euro alıyorsa,

Umut en az 10 milyon Euro almalı..

OZDEN61
18.02.2010, 17:29
Umut'u herkes seviyor dediğiniz gibi sadece bizden sevmeyenler var :)

Katılıyorum. Bununla birlikte bizim en büyük düşmanlarımız kendi içimizde. yalancı yaygaracı yerel medyasıyla, futbol bilgisi play station la ibaret olan ve golcüleri de bi ara çizgi filimde vardı Tasimasu (galiba) gibi vuracak gol olacak zanneden taraftarıyla takımımıza, oyuncularımıza zarar veriyoruz.

Bi insan kendi özvarlığına neden zarar verir, neden oyuncularına hakaret eder, dalga geçer. Bu takım 1 sene İstanbul da oynasın. Bu takımı Trabzon deli gibi özlemeli. Belki takım uzaktayken özlerde biraz dersler cıkartır.

isimsiz_61
18.02.2010, 17:36
umut güneşi gördü:D:D:D

isimsiz_61
18.02.2010, 17:37
annesi çok tatlıya:D:D:D

halukozcelik
18.02.2010, 17:52
Nobre 3 yıl için Beşiktaş'tan 6,7 milyon Euro alıyorsa,

Umut en az 10 milyon Euro almalı..
Ne yaptın sen,dehşete düştüm bir an.

Emirhan Makul
18.02.2010, 18:04
Sayı Eşit mi ben saydım saydım Umutun 2010'da 9 golü çıkıyor Roooney'ide saydım onun 10.???

Serdar Ersoy
18.02.2010, 18:21
@Emirhan

Bugün gazetelerde çıkan haberlere göre sayı eşit.

Emirhan Makul
18.02.2010, 18:24
@Emirhan

Bugün gazetelerde çıkan haberlere göre sayı eşit.

Yanlış bir hesaplama var.

Manu bu hafta Evertonla oynuyor deplasmanda zor maç gol atamaz Rooney , Umut'um geçecek bu hafta onu . :)

SDinc
18.02.2010, 18:25
Den. Bel : 3
Ankaragücü : 1
Orduspor : 1
Sivas : 2
Manisa : 2
Bursa 1

Bende 10 olarak saydım.

Emirhan Makul
18.02.2010, 18:29
Tamam Ordu maçını unutmuşum ben durum 10'a 10.

Rakipler Everton ve İBB.

Haydi haydi haydiii golllllll Umut Bulut Rooneye'de koyyyyyyyy....

Sinem Yılmaz61
18.02.2010, 18:52
Gol zamani yaklasiyor Umut, hazir ol :)

Erbay
18.02.2010, 19:07
İbb'nin stoperlerine üstünlük sağlıyor. Gol atarsa kaç maç üst üste gol atmış olacak? Saymaya üşeniyorum da :D

Erdem Keser
18.02.2010, 19:17
İbb'nin stoperlerine üstünlük sağlıyor. Gol atarsa kaç maç üst üste gol atmış olacak? Saymaya üşeniyorum da :D
İki maç:D İ.B.B'yi boş geçti.Diyarbakır'a atamadı, İ.B.B'ye atamıyor:)

SDinc
18.02.2010, 19:19
Tam tersini düşünüyorum , İ.B.B savunması Umut'u iyi kitliyor. Ben bu maçta gol atacağını düşünmüyorum.

Erbay
18.02.2010, 19:26
İki maç:D İ.B.B'yi boş geçti.Diyarbakır'a atamadı, İ.B.B'ye atamıyor:)

Tüh :D, İbb kupa maçı diye saymadım. Ligde iyi ama bir maç kaçırdı şu ana kadar. 4 maçta 5 gol. Nistelrooy değil tabii 8 maç üst üste gol bekleyelim :eek:

Mustafa ÖZDEMİR
18.02.2010, 19:32
umutun annesi futbolu umuttan iyi blilyor:D...

Fatih Özkan
18.02.2010, 19:56
Hadi Umut...
Bu maçı boş geçme...

pReN@_61
18.02.2010, 19:57
Umut boş geçme yine:)

bestrafer
18.02.2010, 19:59
Rakibin İ.B.B değil Wayne Rooney ona göre! :D

pReN@_61
18.02.2010, 20:00
Rooney öne geçti galiba:) Bastır Umut !

alierhan
18.02.2010, 21:38
lil fb maçının 79. dk sında gülizar bi gol kaçırdıki akıllara zarar. umut kaçırsa demediğimiz kalmazdı ona.

Erdem Keser
19.02.2010, 04:59
"...Dilerim ki Umut bu hafta beni utandırır, bunu yürekten istiyorum..." :p

Utanmam Umut:D

Gökhan BAYRAK
19.02.2010, 09:29
lil fb maçının 79. dk sında gülizar bi gol kaçırdıki akıllara zarar. umut kaçırsa demediğimiz kalmazdı ona.

rıdvan da son yazısında şey dedi zaten;

keşke umut'un annesi ispanyolca öğrense de, guiza'ya da birşeyler söylese :D

Gökçebey
19.02.2010, 09:45
Dün akşam İspanya gol kralı Güiza'yı gördükten sonra halimize bir kez daha şükrettim. Topun üzerine basıp kaçırdığı golden daha çok ilk yarıda kaleciyle karşı karşıya kaldığı pozisyonda Alex'e yolladığı "füze" pas güldürdü beni :D Alex zor yetişti topa çıkmasın diye ççç

Devam et Umut. :)

Trabzon34
19.02.2010, 10:12
rooney son milan maçında 2 gol attı.. (şampiyonlar ligi..) umut kardeşim belediye kupa maçını boş geçince ve bursa ya bir gol atınca berabere olmuşlar rooney ile.. Rooney ile sonucun ne olduğu önemli değil de.. Gol kralı olsa be.. Güzel olur..

Abd.kalaycı
19.02.2010, 11:15
Umut bu hafta atar Umut varsa UMUDUM var.

Murat Erdem
19.02.2010, 11:22
Uğraştığınız şeye bakın. Hiç adam kalmadı gittiniz Rooney ile yarıştırıyorsunuz Umut'u.

Armağan Dere
19.02.2010, 11:33
Umut Sasırt Beni!..Hadi Bakalım

izzet
19.02.2010, 12:47
Umut Golünü at, beni 70-80 inci kez sasirt.

Bunu en cok ben istiyorum.

Sasirtamazsan Desteksiz Sallarim ama ona göre.. Ehu Ehu Ehu

Mollasalihoğlu
19.02.2010, 13:04
Eğer trabzonspor gol ya da goller bulursa, Umut'un %80-90 ihtimalle, bir ya da birçok gol atacaktır..

ahmet aydın
19.02.2010, 13:19
at golünü coştur taraftarı

Kara Mert61
19.02.2010, 13:20
Umut şaşırt beni demek ne demek yaa?? Böyle birşey olabilirmi?? Takımın forveti en çok gol atmış oyunucumuz gol atacak şaşıracaksınız öle mi? Asıl siz bi susun da Umut şaşırsın...

Süleyman Eruyar
19.02.2010, 13:38
Hadi Umut, şaşırt, kudurt, tokatla bizi!!!

Erbay
19.02.2010, 13:42
Eğer trabzonspor gol ya da goller bulursa, Umut'un %80-90 ihtimalle, bir ya da birçok gol atacaktır..

ççç,

Umut gol atınca değil, sırtı dönükken top alıp arkaşına verdiği zaman şaşırıyorum ben. Misal, Manisa maçı-Ceyhun'un golü öncesi.

Aşırt Umut :)

Faik Yılmaz
19.02.2010, 14:00
Umutun Rooneyle birlikte rakipleri.....

Emenike Karabük 12 gol
Mehmet Batdal Buca 10 gol
Yakubu Kartal 10 gol
Yasin Karabük 10 gol

demir
19.02.2010, 14:03
Umut şaşırt beni demek ne demek yaa?? Böyle birşey olabilirmi?? Takımın forveti en çok gol atmış oyunucumuz gol atacak şaşıracaksınız öle mi? Asıl siz bi susun da Umut şaşırsın...

bu baslıkda okudugum en guzel yorum :D sagolasın :D :D bugun ki ilk gülüşüm allah razı olsun :D

Kara Mert61
19.02.2010, 14:04
bu baslıkda okudugum en guzel yorum :D sagolasın :D :D bugun ki ilk gülüşüm allah razı olsun :D

Sende saolasınn :)

Faik Yılmaz
19.02.2010, 14:09
Araştırdıkça çok daha rakipler çıkıyor........

Ahmet Güven Etimesgut Şeker 21 gol
Yaşar Çetin Tokat 14 gol
Doğan Şahin Akhisar Belediye 13 gol
Taylan Eliaaçık Urfaspor 12 gol

demir
19.02.2010, 14:13

Yaşar Çetin Tokat 14 gol

bunu yapmandaki mananın ne oldugunu anlayamadım renkdasım neyi ıspatlamanın pesindesin ? şimdi birileri cıkıp fatih tekkeyi bu sene attıgı goller için alt kumede birisi ile kıyasla verecegin cevap ne olur ?? assaladıgınız kucuk gordugunuz oyuncumuz bizim oyuncumuz ? umut gol attıgında sevınmeyen varmı ? yapmayın artık sunu istesekde ıstemesekde bızım oyuncumuz ;)

Kara Mert61

Yaşar Çetin Tokat 14 gol

Sen yanlış anladın olayı...2010 dan sonra gol sıralamasından bahsediliyor..sezon başından beri değil ;)

Uğurtan
Bu başlıkta çok komik hareketler görmeye başladık.. :))

Tolunay Abdioğlu
19.02.2010, 14:16
2010 yılından itibaren atılan gollerle karşılaştırılıyor.

Ama araştırmak suç değil.Ben de bizim mahalle takımının maçında 1 maçta 8 tane gol attım.

Basın bunu da yazın!...

Oruç
19.02.2010, 14:17
Yahu sorsan Umut'a Taylan Eliaçık kim diye adam nerden tanıyacak, bilecek ?

Sanki Umut'un işi Taylan'ı geçmek.

Daha geçenlerde açıklama yaptı "işim Trabzonspor'a katkı yapmak..." diye.

Yeterince açık konuştuğunu düşünüyorum ben.

Uğurtan
19.02.2010, 14:19

Problem birileriyle yarıştırmak değil ki.. Umut'a vurmak.. Umut'a vur vurmak için yeterince malzemeyi o saflığıyla kendisi veriyor zaten..

Ama komik şekillerde vurmaya çalışmak Umut'u gözümde daha da büyütüyor ve değerli kılıyor.. ;)

En azından bir çoğuna göre adamsın Umut.. Aldığın kuruş helalindir ;)

Faik Yılmaz
19.02.2010, 14:19
bunu yapmandaki mananın ne oldugunu anlayamadım renkdasım neyi ıspatlamanın pesindesin ? şimdi birileri cıkıp fatih tekkeyi bu sene attıgı goller için alt kumede birisi ile kıyasla verecegin cevap ne olur ?? assaladıgınız kucuk gordugunuz oyuncumuz bizim oyuncumuz ? umut gol attıgında sevınmeyen varmı ? yapmayın artık sunu istesekde ıstemesekde bızım oyuncumuz ;)

Rooneyin Milana attığı gollerle Umutun Denizli Belediyeye Orduya attığı golleri bir görüyoruzda Emenikenin attıklarını neden bir göremiyoruz.....

Ben aşağılamıyorum sadece gerçekleri gösteriyorum.....

Herkes yerini bilecek......

Faik Yılmaz
19.02.2010, 14:23

Umutu Avrupada kaç kişi tanıyorsa Taylanıda ülkemizde o kadar kişi tanıyor.....

Gollerine sevinelim kendisini tebrik edelim....

Ama karşılaştıracaksak Rooneyle yapmayalım bunu....

Gerçekten komik oluyor.....

Kara Mert61
19.02.2010, 14:24
Rooneyin Milana attığı gollerle Umutun Denizli Belediyeye Orduya attığı golleri bir görüyoruzda Emenikenin attıklarını neden bir göremiyoruz.....

Ben aşağılamıyorum sadece gerçekleri gösteriyorum.....

Herkes yerini bilecek......

Sen hakkaten bazı şeyleri anlamak istemiyorsun...2010 yılından sonra yapılmış bi istatistik bu..Umut u burdan vuramazsın ..Boşuna uğraşma..Toplam gol ile konuşmuyoruzzz anla artıkkkkk...

Uğurtan
19.02.2010, 14:25
İmzama yazıcam en sonunda Umut Rooney'i döver diye :D

Haha tartışılan mevzuya bak istatistik bilimi dile gelecek yakında.. :D

Oruç
19.02.2010, 14:26
Şahsım hiçbir zaman Umut'u Rooney ile karşılaştırmamıştır. Öyle bir mesaj bulamazsınız bile.

Umut'u değil Rooney ile kimseyle karşılaştırmam ben. Umut, Umut'tur, Rooney, Rooney.

Umut'u Rooney ile karşılaştırmak ne kadar komikse, Umut'u Taylan ile karşılaştırmak da o derecede komiktir.

Faik Yılmaz
19.02.2010, 14:28
Şahsım hiçbir zaman Umut'u Rooney ile karşılaştırmamıştır. Öyle bir mesaj bulamazsınız bile.

Umut'u değil Rooney ile kimseyle karşılaştırmam ben. Umut, Umut'tur, Rooney, Rooney.

Umut'u Rooney ile karşılaştırmak ne kadar komikse, Umut'u Taylan ile karşılaştırmak da o derecede komiktir.

Teşekkür ederim Arkadaşım. Benimde söylemek istediğim tam olarak buydu......

Uğurtan
19.02.2010, 14:28

:alkış:

Saolasın kardeşim..

;)

seçuk
19.02.2010, 14:37
Umut belediyeye atamaz gibi gelio bana. Ama yaratacapı boşluklarla takım gol atacaktır. Atamadımı attırıyo daha ne yapsın adam:D

Murat Hızal
19.02.2010, 14:42
Yahu bu başlıkta hala Umut'un Ronney ile karşılaştırıldığını sanan arkadaşları gördükçe ne diyeceğimi şaşırıyorum.

Umut istatistiki olarak iyi bir çıkış yakalamış, ve İSTATİSTİKİ! olarak ÜST LİGLERDE (piremiyer lig-la liga-dviyjın a vs )Rooney ile birlikte ilk sıralarda.

SefaÇetinKulak
19.02.2010, 14:54

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış: Güzel bi yorum . Umut her zaman arkandayız .

Emrah KabuL
19.02.2010, 14:57

Yaşar Çetin Tokat 14 gol

Abi bence bunu kasıtlı yapıyorsun..

Umut 2010 yılına çok iyi bir şekilde girmiş.. gazetelerin de kıyası bu şekilde.. ama siz bunu bilmenize rağmen gidip 2. 3. lig oyuncularının sezon başından beri attığı golleri buraya yazıyorsunuz.

Ligde Umut'tan daha az gol atan, dün Lille maçında yine saç baş yolduran 16 M Euro'luk Guiza ile Fb neden 8 puan önümüzde ?

Bu sorunun cevabını siz de bilmenize rağmen hala Umut'a inceden inceden yüklenip duruyorsunuz.

Mustafa
19.02.2010, 15:01
Umut belediyeye atamaz gibi gelio bana. Ama yaratacapı boşluklarla takım gol atacaktır. Atamadımı attırıyo daha ne yapsın adam:D

Ağzıyla kuş tutabiliyor mu?

ESER
19.02.2010, 15:10

Yaşar Çetin Tokat 14 gol

ahmet guven 2010 yili itibariyle 21 gol mu atmis,? .. demek ki adam mac basina en az 4- 5 gol atmis... oyle bir durum varsa yakinda kendisini arsenalde bile izleyebiliriz:) bir macta 4 -5 gol atan bir adam ,bunu mahalle macinda bile yapiyorsa kalitelidir:)

umutun rooneyle kiyaslanmasindaki neden sezon boyunca toplam attigi gol degil, 2010 yilinda suana kadar ulastigi attigi gol sayisi,

izzet
19.02.2010, 15:50
Umut Gol at sasirt beni. Sasirmaya ihtiyacim var. Her golünden sonra Soka giriyorum. Mesela Denizli ve Sivas macinda Kalbim durdu.

Baslik Efsanelesiyor...

He bu arada Yillardir Oyun kurucusu olmayan, Defansi Tavuk Sürüsüne benzeyen, En iyi oyuncusunun Tosun gibi Göbegi olan Takim sadece ve sadece senin yüzünden Sampiyon olamiyor.
Son vuruslarin cok yetersiz- Yeterli olsa sende 40 gol atarsin. Zate Futbol sadece Gol atmaktan ibaret....

Sasirt beni Umut, Soke olmak istiyorum.

Anıl Caner
19.02.2010, 16:00
Baya baya komik hal almaya başladı başlık.

Erbay
19.02.2010, 16:15
Bırakın Fatih Tekke'yi, herkesle karşılaştırmayın Umut'u. Diğer mevkideki oyuncuları da karşılaştıralım iyi olan örneklerle. Umut oldu da Rooney oldu. Oldu da hırsını benzettiği Drogba oldu. Golü atacak, santrada yanına geleceği adamlar gerçek Rooney'in takım arkadaşlarının çeyreği yetenekte olmayacak adamlar... Sen at golü, solbekin adama pres yapmaya korksun. Oldu.

Bu arada, Fatih oynayacağını oynamış zaten Rusya'ya gitmeye gerek yok. Rusya'da da bakın o bilmem kaç yılda takımının en çok gol atan iki oyuncusundan biridir.

Erdem Keser
19.02.2010, 18:02
Fatih'le alakalı istatistikleri ve ilgili iletiyi sildim.

Fatih'in istatistiklerinin bu başlıkta yer almasının izahını koyan arkadaşa sormak isterim.Başlık Umut başlığı ama Fatih Tekke ismi öyle bir hazımsızlık yaratmış ki doğal olarakta insanları geriyor zaman zaman.
Fatih'le zerre alakası olmayan bir mevzuda bile konuyu Fatih'e getirme çabaları, Fatih'in başlığı sayesinde yakalanılan popülizmin son demlerine gelindiğinin bir göstergesi heralde.Yeniden hortlamaya başladığına göre durumu buna yoruyorum.

Tolga Kurt
19.02.2010, 18:12
Umut gerçekten çok iyi bi santrafor..

Son vuruşlarındaki beceriksizlik değil şanssızlık olarak görüyorum..

Zor pozisyonları gole çeviren bi oyuncu için beceriksiz denilemez.

Mücadeleci olduğu için birçok Trabzonspor taraftarının beğenisini bu yönüyle baştan kazanıyor.

Murat'
19.02.2010, 18:58
Umut'la Rooney karşılaştırması kadar komik bir olay görmedim bu başlıkta.O da yetmedi 3. ligden birilerini yazmaya başladılar.Bizim mahalleden bir maçta 5 gol atan Hayrettin'i de yazın tam olsun.

Emrah KabuL
19.02.2010, 18:59
Faik Yılmaz , bile bile sırf Umut'u eleştirmek için Tokat,Akhisar Bld,Urfaspor vs bu takımlarda oynayan oyuncuların sezon başından beri attığı gol sayısını buraya yazacak.. inceden inceden ayarı verecek ama bizim mantıklı bir şekilde verdiğimiz cevap silinecek..

Fatih ile zerre alakası olmayan bir mevzu diyorsunuz ama sorun bakalım Umut'u şu formunda bile eleştiren bazı arkadaşların asıl derdi Umut mu yoksa bir başkası mı.

Umut Bulut 2010 yılına iyi bir şekilde girmiş, gollerini sıralıyor ama bazılarının buna bile tahammülü yok.. Fatih örneğini vermem neden yadırganıyor ? 14-15 yaşlarında bir kardeşimiz bile Umut ile kıyaslamıyacağı, hatta konuyla bile alakası olmayan bir istatistiği gelip buraya yazmıyacağı bir ortam da Faik abimiz neden yazıyor ? İşin bu kadar da basitine kaçılmaz..

Ayrıca yanlış mı dedim ? Fatih'e olan sevgimiz neden başka futbolcuların eleştirilmesine gebe oluyor ?

1-2 gazete çıkmış, 2010 yılının en golcü santrforlarını listelemiş.. muhalif olanlar ise vay efendim şunlara bakın Rooney ile Umut'u kıyaslıyorlar diyebilecek kadar basitler.. hatta yetmiyormuş gibi Urfa'lı,Tokat'lı, Akhisar'lı forvetlerin sezon başından beri attıkları gol sayılarını araştırarak gülünç duruma düşüyorlar..

Araştırmaya bu kadar meraklı olanlar,

16 M Euro'luk Guiza'nın, yuvaya yeniden dönen Nihat'ın, değeri 5-10 m olarak gösterilen Bobo,Nobre,Holosko'nun attıklarını araştırsanlar.