PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Umut Bulut

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158

genç61
05.02.2010, 13:10
daha cok bekleriz biz sampiyonluk boyle forvetler boyle topcularımız oldugu muddetce belki öteki diyarda samipiyonluk goruruz

İskender YILMAZ
05.02.2010, 13:14
Fatih Tekke kaç kez penaltı kaçırmış hatırlayanınız varmı gol kralı olduğu yıl kaç penaltı kaçırmış bir araştırın bakalım.

O Fatih Tekke .. :) Ayrıca kimse Fatih Tekke kaçırabilir, Umut kaçıramaz diye birşey demez heralde ..

Murat'
05.02.2010, 13:21
@İlker ToSun

Umut Bulut bu takımın forveti olmaz diyorsun başka da hiçbirşey söylemiyorun, bir çözüm falan sunsana ama ne olur Fatih Tekke'den başka bir isim söyle.Öyle ya da böyle sen ne söylersen söyle Umut bu bu takımın son 4 sene içerisindeki en istikrfaralı ve en iyi oyuncusudur.Gol kaçırıyor mu evet her forvet oyuncusu gibi gol kaçırıyor.Ama ben iddia ediyorum hiçbir forvet oyuncusu da Umut kadar pozisyon bulmaz.Pozisyonların birçoğunu yaratan kişi de Umut'tur.Aynı kadro ile oynayalım bir başka forvet oyuncusu Umut kadar posizyon bulamaz.

Kaan
05.02.2010, 13:28
Pazar günü Umut Manisa'ya gol atar her şey düzelir merak etmeyin. :D

O yüzden burada yazılanlara pek itibar etmiyorum. :)

Forvet dediğinin her maçta 2 golü olacka bazı insanlara göre.

Öyle bir forvet de yeryüzünde olmadığı için bu böyle devam eder.. :cool:

Abdülkadir Kılıç
05.02.2010, 13:32
Hala anlayamıyorsunuz. Bu takım Umut'la da şampiyon olabilir ama sizin gibi taraftarlarla olamaz. Şunu anladığımız ve sabırla sevgiyle takımımızı desteklediğimiz zaman şampiyonluk çok yakın. Örneğin geçen sene taraftar profilimiz değişmeye başlamıştı fakat kötü sonuçların ardından taraftarımız yine eskiye döndü. Ve geçen sene şampiyonluğu kıl payı kaçırdık.

sametaydin
05.02.2010, 13:32
Umut yakaladığı pozisyonların yarısını atsa şu an ibrahimoviçin yerinde olurdu buna emin olun. Ama trabzonsporda. Bu yüzden Trabzonsporda. İstediğiniz gibi bir oyuncu olsa zaten bizde olmazdı. Trabzonspor hepimizin gözünde büyük ama abartmayalım.

Ali Can
05.02.2010, 16:02
Umut bu hafta oynarsa mutlaka gol atar diye düşünüyorum...

Mustafa Hazıroğlu
05.02.2010, 16:05
Pazar günü Umut Manisa'ya gol atar her şey düzelir merak etmeyin. :D

O yüzden burada yazılanlara pek itibar etmiyorum. :)

Forvet dediğinin her maçta 2 golü olacka bazı insanlara göre.

Öyle bir forvet de yeryüzünde olmadığı için bu böyle devam eder.. :cool:
Manager oyunu gibi sanıyorlar herhalde . Her maçta 2-3 gol falan atması gerekli bir forvetin :D

tsburak08
05.02.2010, 16:10
Manager oyunu gibi sanıyorlar herhalde . Her maçta 2-3 gol falan atması gerekli bir forvetin :D
Sen Trabzonspor'u oyun mu sanıyosun burda langırt oynamıyoruz..

Zaten umut'tan her maç 2 gol falan beklemiyoruz,maç başına 5-6 tane pozisyona giriyor öyle bir topa vuruyo ki ''hadi be'' bile demiyoruz,bu kadar bonkör olunmaz bu kadar romantizme futbolda yer yok..

Umut aşırı derecede gol kaçırıyor neyini savunuyosunuz anlamıyorum..

Umut'u soruyoruz SİZLERE iyi niyetli diyosunuz,bizene niyetinden yok birde kötü niyetli olucaktı.

Ayrıca o kadar çok pozisyona giriyor ki Umut her maç 2 gol de atabilir*

Sinan_Ts61
05.02.2010, 16:29
Umut bu hafta oynarsa mutlaka gol atar diye düşünüyorum...

Bende aynen senin gibi düsünüyorum insallah sans da ondan yana olur ;)

tsburak08
05.02.2010, 16:30
Bende aynen senin gibi düsünüyorum insallah sans da ondan yana olur ;)
Umut'a şans değil beceri lazım.

.....
05.02.2010, 16:30
Hala anlayamıyorsunuz. Bu takım Umut'la da şampiyon olabilir ama sizin gibi taraftarlarla olamaz.

:alkış::alkış:

Başka ne söyleyebilirim ki...

Yunus Emre SEYHAN
05.02.2010, 17:12
20 maçta 6 gol.
Savunmaya şekli: İyi niyetli..

Komik......
Herifler Makukula'yı getirsin 15 maçta 15 gol attı... KArektersiz olsa bile sıkıntı yok onlar için yani.

"Hala anlayamıyorsunuz. Bu takım Umut'la da şampiyon olabilir ama sizin gibi taraftarlarla olamaz."

Bir taraftarın kendi takımındaki oyuncuyu eleştirmesi kadar doğal birşey yok.

Bu eleştiri hakaret olmadığı taktirde olumlu ya da olumsuz olabilir

Hangi takımın As forveti bu kadar gol yollarında beceriksizken şampiyon olmuş? Zamanında Ayman ve Hasan Üçüncü'yü savunanlardan pek bir farkınız yok.

Örneğin Tolga Zengin , 2 hafta önce yaptığı açıklama şu şekildeydi.. " Trabzonspor ile para konuşmam , sözleşme imzalarım "

Bana hiç samimi gelmemişti..

Ama yedek kulubesinde gol sevinçlere bakıyorum en fazla sevinen oyuncu kaleci Tolga..

Şimdi Tolga'nın takımda kalması mı lazım? Tolga cok yeteneksiz bir oyuncu.

İstatistiksel veriler çoğu şeyi saklayabilir. Forvet dediğin büyük maçlarda ön plana cıkmak zorunda. Bizim Umut bey'in 3-2'lik Bjk macından sonra bir önemli maçta önplana cıktığını hiç görmedim, Aksine bu vatandaş bulduklarını da kaçırıyor.

Ne derbi maçları, Ne avrupa maçları... Ama bu adam bizim forvetimiz... işte bu yüzden büyük takımda O-L-A-M-A-Z.

Yıllardır izliyoruz.. Rakip biraz dirençli olsun, biraz kapansın Umut kayıplarda..
Çünkü tek özelliği rakip defansın arkasına sarkabilmesi.

Umut'u eleştirenlere bu kadar komik tepkiler vermek vallahi ilginç.

.....
05.02.2010, 17:28
Umut: "Çıkışımızı sürdürmek istiyoruz"

Trabzonspor'da son haftaların formda ismi olan Umut Bulut, ligin ikinci yarısındaki başarılı performanslarını devam ettirmek istediklerini söyledi..

http://www.ajansspor.com/resim/umut_antalya_golsev_10.jpg

Önlerindeki Manisaspor karşılaşmasını kazanmak istediklerini ifade eden Umut, ''İkinci yarıya çok iyi başladık ve bu çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Manisaspor maçını kazanıp, sonraki maçlarımızda da başarılı futbolumuzu devam ettirmeliyiz. Bu maçı Trabzon yerine İstanbul'da oynayacağız ama taraftarımız bizi burada da yalnız bırakmayacaktır'' dedi.

Genç oyuncu Ferhat ise açıklamasında, Orduspor maçı sonrası Hüseyin Avni Aker Stadı zemininde meydana gelen bozulmanın neticesinde İstanbul'da oynamak zorunda kaldıklarını vurgulayarak, galibiyet serilerine devam etmek istediklerine dile getirdi.

hemanyah
05.02.2010, 18:05
Gecen sezon bunla gokhan uyuuznden sampiyon olamadık adam benı futboldan sogttuu abıcım yaa

Salih Edip
05.02.2010, 18:25
umut manisa maçında gol atarsa gelip tebrik edicem tabi ama bu umutun profilini bir anda değiştirmez ki.

Great White
05.02.2010, 18:26
Şu lafın bir gün benim de işime yarayacağı aklıma gelmezdi vallahi..

"Daha iyisi gelene kadar en iyisi bu"

Şimdi hem çatlayın, hemi de patlayın emi..

.....
05.02.2010, 18:49

:alkış:

:) :)

İskender YILMAZ
05.02.2010, 18:53
Atsan atılmaz, satsan satılmaz .. :) Umuuutt çok sövüyorum senin yüzünden be .. :)

.....
05.02.2010, 19:02
Umut bize sabretmeyi öğretip sonra gol bombardımanı yapacak.

eee herşey ha diyince olmuyor :)

Abdülkadir Kılıç
05.02.2010, 19:13
20 maçta 6 gol.
Savunmaya şekli: İyi niyetli..

Komik......
Herifler Makukula'yı getirsin 15 maçta 15 gol attı... KArektersiz olsa bile sıkıntı yok onlar için yani.

"Hala anlayamıyorsunuz. Bu takım Umut'la da şampiyon olabilir ama sizin gibi taraftarlarla olamaz."

Bir taraftarın kendi takımındaki oyuncuyu eleştirmesi kadar doğal birşey yok.

Bu eleştiri hakaret olmadığı taktirde olumlu ya da olumsuz olabilir

Hangi takımın As forveti bu kadar gol yollarında beceriksizken şampiyon olmuş? Zamanında Ayman ve Hasan Üçüncü'yü savunanlardan pek bir farkınız yok.

Örneğin Tolga Zengin , 2 hafta önce yaptığı açıklama şu şekildeydi.. " Trabzonspor ile para konuşmam , sözleşme imzalarım "

Bana hiç samimi gelmemişti..

Ama yedek kulubesinde gol sevinçlere bakıyorum en fazla sevinen oyuncu kaleci Tolga..

Şimdi Tolga'nın takımda kalması mı lazım? Tolga cok yeteneksiz bir oyuncu.

İstatistiksel veriler çoğu şeyi saklayabilir. Forvet dediğin büyük maçlarda ön plana cıkmak zorunda. Bizim Umut bey'in 3-2'lik Bjk macından sonra bir önemli maçta önplana cıktığını hiç görmedim, Aksine bu vatandaş bulduklarını da kaçırıyor.

Ne derbi maçları, Ne avrupa maçları... Ama bu adam bizim forvetimiz... işte bu yüzden büyük takımda O-L-A-M-A-Z.

Yıllardır izliyoruz.. Rakip biraz dirençli olsun, biraz kapansın Umut kayıplarda..
Çünkü tek özelliği rakip defansın arkasına sarkabilmesi.

Umut'u eleştirenlere bu kadar komik tepkiler vermek vallahi ilginç.

Eleştirme kardeşim. Sadece Umut'u değil Selçuk'u Colman'ı onu bunu. Hatta ben de Alanzinho'yu eleştiriyordum ama vazgeçtim. Ben eleştirdim diye o daha iyi mi oynayacak hayır. Ama şu yazıları okursa futbolcularımızdan herhangi biri maalesef morali bozulabilir. Takımla arası kötü olur. Bu böyle uzar gider. Sonunda da başarısızlık gelir.

Geçenlerde biri Umut herkese bağırıyor demiş. Sizce neden? Kesinlikle psikolojisi bozuk. Ben inanıyorum ki futbolcularımız BMN'ye giriyorlar. Ve böyle moral bozucu yazıları okuyorlar. Pek hoşlarına gittiğini sanmıyorum.

Zaten 20 küsur senedir hasretle bekliyoruz şampiyonluğu. Ne olur futbolcularımızı sonuna kadar hiçbir şekilde eleştirmeden desteklesek. Bizim Trabzonsporluluğumuzdan bir şey eksilmez herhalde. Hee onlar bundan sonra başarısız olur o zaman diyecek bir şey yok. Ama futbolcular bu psikolojiyle maalesef hiçbir şey yapamaz.

Sıra geldi Umut'a her zaman başarısız dediğiniz Umut bence başarılı. Yeteneksiz dediğiniz Umut bence yetenekli. Zaten çoğumuz Umut'un son senelerin en çok gol atan oyuncularından biri olduğunu biliyor. Geçen sene FB, Bursa, maçlarında ilk golü atmasına rağmen yenememişiz. İlk golü attığı Kayseri, Kocaeli(2 maç) ve Konya maçlarını kazanmışız. Antalya, Ankaragücü, Kayseri ve Gençlerbirliği maçlarında ise golleri ile bize 10 puan kazandırmış.
4 sezonda bizim için ligde 39 gol atıp gol atıp 15 asist yapmış. Ve nerede ise hiç sakatlanmamış. 1 kırmızı kart görmüş.

Şu büyük maçlarda iyi oynama konusuna gelince... Beşiktaş geçen sene sadece Galatasaray'ı yendi. Fakat şampiyon oldu. Tabi biz Anadolu takımlarını takım saymadığımız için onları yenmek pek önemli değil.

Özetle sadece Umut'a değil tüm oyuncularımıza destek verelim. Bu da taraftar profilini değiştirmekle mümkün. Özellikle takım için en çok ter döken oyuncu için bu ithamlarda bulunmayalım.

Not: Yukarıda ki istatistiklerde yanlış olabilir. Kendim hazırladım. Eğer yanlışlık varsa özür dilerim.

.....
05.02.2010, 22:14
Eleştirme kardeşim. Sadece Umut'u değil Selçuk'u Colman'ı onu bunu. Hatta ben de Alanzinho'yu eleştiriyordum ama vazgeçtim. Ben eleştirdim diye o daha iyi mi oynayacak hayır. Ama şu yazıları okursa futbolcularımızdan herhangi biri maalesef morali bozulabilir. Takımla arası kötü olur. Bu böyle uzar gider. Sonunda da başarısızlık gelir.

Geçenlerde biri Umut herkese bağırıyor demiş. Sizce neden? Kesinlikle psikolojisi bozuk. Ben inanıyorum ki futbolcularımız BMN'ye giriyorlar. Ve böyle moral bozucu yazıları okuyorlar. Pek hoşlarına gittiğini sanmıyorum.

Zaten 20 küsur senedir hasretle bekliyoruz şampiyonluğu. Ne olur futbolcularımızı sonuna kadar hiçbir şekilde eleştirmeden desteklesek. Bizim Trabzonsporluluğumuzdan bir şey eksilmez herhalde. Hee onlar bundan sonra başarısız olur o zaman diyecek bir şey yok. Ama futbolcular bu psikolojiyle maalesef hiçbir şey yapamaz.

Sıra geldi Umut'a her zaman başarısız dediğiniz Umut bence başarılı. Yeteneksiz dediğiniz Umut bence yetenekli. Zaten çoğumuz Umut'un son senelerin en çok gol atan oyuncularından biri olduğunu biliyor. Geçen sene FB, Bursa, maçlarında ilk golü atmasına rağmen yenememişiz. İlk golü attığı Kayseri, Kocaeli(2 maç) ve Konya maçlarını kazanmışız. Antalya, Ankaragücü, Kayseri ve Gençlerbirliği maçlarında ise golleri ile bize 10 puan kazandırmış.
4 sezonda bizim için ligde 39 gol atıp gol atıp 15 asist yapmış. Ve nerede ise hiç sakatlanmamış. 1 kırmızı kart görmüş.

Şu büyük maçlarda iyi oynama konusuna gelince... Beşiktaş geçen sene sadece Galatasaray'ı yendi. Fakat şampiyon oldu. Tabi biz Anadolu takımlarını takım saymadığımız için onları yenmek pek önemli değil.

Özetle sadece Umut'a değil tüm oyuncularımıza destek verelim. Bu da taraftar profilini değiştirmekle mümkün. Özellikle takım için en çok ter döken oyuncu için bu ithamlarda bulunmayalım.

Not: Yukarıda ki istatistiklerde yanlış olabilir. Kendim hazırladım. Eğer yanlışlık varsa özür dilerim.

Teşekkür ederim kardeşim.:alkış:

Senin gibi TARAFTARIMIZ olduğu sürece bu takım Allahın izniyle Şampiyon olacaktır.

Umut u ya da diğer oyuncularımızı eleştirerek bir şey elde edemeyiz ama destek vererek çok şey elde edebiliriz.

Emrah KabuL
05.02.2010, 22:17
Üç ezikler top oynamadan balla kazandıkları maçta takımlarını öve öve bitiremiyorlar.. biz ise 3-1 kazandığımız ve nerdeyse mükemmel oynadığımız bir maçta Umut'un 2 gol attığını bir yere bırakıp 2-3 gol kaçırdığını konuşuyoruz.

İşte arada ki fark.

İlker ToSun
05.02.2010, 22:19
@İlker ToSun

Umut Bulut bu takımın forveti olmaz diyorsun başka da hiçbirşey söylemiyorun, bir çözüm falan sunsana ama ne olur Fatih Tekke'den başka bir isim söyle.Öyle ya da böyle sen ne söylersen söyle Umut bu bu takımın son 4 sene içerisindeki en istikrfaralı ve en iyi oyuncusudur.Gol kaçırıyor mu evet her forvet oyuncusu gibi gol kaçırıyor.Ama ben iddia ediyorum hiçbir forvet oyuncusu da Umut kadar pozisyon bulmaz.Pozisyonların birçoğunu yaratan kişi de Umut'tur.Aynı kadro ile oynayalım bir başka forvet oyuncusu Umut kadar posizyon bulamaz.

yahu benim alternatif sunmak gibi bir zorunluluğum yok ki umutu eleştirirken. daha iyisini bulsunlar bu adamla olmaz bu iş diyorum. şota alınana kadar kaçımız tanıyorduk acaba? veya szymkowiak alınana kadar? veya yattara? illa ismi tanınan alternatifleri konuşmamız gerekmiyorki. konuşmamız gereken bize lazım olan forvet tipi.

şu komediye bakın, tek forvet oynuyoruz ve o tek forvetimizi seven savunan insanlar bile son vuruşlarda eksiği var diyor. dünyanın neresinde tek forvet gol vuruşunda eksikliği olan adam olur.

bu takımın gol yükü sırtlanan adamı umut olmasın ona bir dereceye kadar eyvallah. ama biz gol atsın diye umutun ayaklarına kalıcaksak işimiz iş. yanına gol vuruşu iyi olan adam koysunlar, umut da o dillere destan koşularıyla sadece rakip defansı yorsun, rakip kaleden uzak dursun, ilk 18 e girmesin diğer adam gol pozisyonlarına giren isim olsun belki katlanılabilir bir adam olur. Ama birader bu adamda tek forvette olması gereken özelliklerden hiçbiri yok, iyi bir gol vuruşu yok, top saklaması yok, gelen topları tutup sağa sola dağıtması yok, birebir kabiliyeti çok yüksek değil .. Eee ne anladım ben bu işten.

adamın destansı bir rakibi yoruşu ve presi var ama hep boşa gidiyor. adama da yazık artık. her maç kendisinin yapamayacakları işler ona yüklendiği için onun devamlı kulakları çınlıyor ben devamlı günaha giriyorum.

umutu stoper oynatsak bile daha yararlı olacağı kanısındayım. bu adam tek forveti oynayamıyor, hele de trabzonspor gibi bir takımın tek forvet yükünü çekemiyor. bunu nasıl göremediğinizi bir türlü anlamıyorum.

.....
05.02.2010, 22:21
İlker Tosun

Umut u eleştirince eline ne geçti ?

Sezon sonuna kadar sadece bu kadro ile olacağımız için senin eleştirmen Umuta ne kazandırır ya da ne kaybettirir sorabilir miyim ?

Emrah KabuL
05.02.2010, 22:24
Umut'u tek forvet oynatanlar onu destekleyenler mi ? Oynatmasın o zaman Şenol Hoca..

3,5 senedir silah mı dayıyor bu adam Yönetim ve teknik adamların başına ?

Ben tek forvet oynayacağım, sakın ola başka bir forvet almayın bu takıma.

Isaac, Gökhan Ünal alındı geçen sene ama ikisi de şu an Trabzonspor'da değil..

Bir çok isim tutunamayıp gitmiş, Umut ise hala mücadelesini veriyor..

Ben de her zaman aynı şeyi diyorum Umut tek forvet oynamaz, yanında iyi bir bitirici forvetle gol rekorları kırarlar..

E Napsın şimdi Umut ? Tek forvet oynaması onun suçu mu ?

Erkin Ekşi
05.02.2010, 22:24

yav niye catlayalim patlayalim?
umut kapak yapmaya devam etsin demissin birde yani neyin kapagi bu?

umut attiklarinda bana kapak olacak kacirdiklarinda sana olacak olsa askeri kislanin soyunma odasina donerdin.

pozisyon bulup gol atamamak benim icin pozisyon bulamayip atamamaktan daha kotu...birinde kanser oluyoruz birinde pozisyona girmedigimiz icin golde kacirmamis oluyoruz. gol olmadiktan sonra istersen yirmibin tane pozisyon olsun.

İlker ToSun
05.02.2010, 22:29
İlker Tosun

Umut u eleştirince eline ne geçti ?

Sezon sonuna kadar sadece bu kadro ile olacağımız için senin eleştirmen Umuta ne kazandırır ya da ne kaybettirir sorabilir miyim ?

sen birini eleştirince eline ne geçiyorsa benim de elime o geçti.

ha yok sen hiç kimseyi eleştirmediysen şimdiye kadar kusura bakma ben o duyguyu bilemicem çünkü ben öyle bir eğitim veya kültürden geçmedim.

eleştirmeyip önümüze konan her şeyi yiyenlerden olmamaya özen gösterdik

herkesten böyle olmasını beklemem, ama herkesten kendisi gibi düşünmeyenin de varlığının kabulünü beklerim.

Abdülkadir Kılıç
05.02.2010, 22:31
Teşekkür ederim kardeşim.:alkış:

Senin gibi TARAFTARIMIZ olduğu sürece bu takım Allahın izniyle Şampiyon olacaktır.

Umut u ya da diğer oyuncularımızı eleştirerek bir şey elde edemeyiz ama destek vererek çok şey elde edebiliriz.

Asıl ben teşekkür ederim. Umarım Umut'un değerini bir gün anlarız.

İlker ToSun
05.02.2010, 22:33

sana senin ismine uygun bir şey söylüyorum sadece umutla ilgili

"save all your love"

ama herkesten de aynı şeyi bekleme

.....
05.02.2010, 22:35
sen birini eleştirince eline ne geçiyorsa benim de elime o geçti.

ha yok sen hiç kimseyi eleştirmediysen şimdiye kadar kusura bakma ben o duyguyu bilemicem çünkü ben öyle bir eğitim veya kültürden geçmedim.

eleştirmeyip önümüze konan her şeyi yiyenlerden olmamaya özen gösterdik

herkesten böyle olmasını beklemem, ama herkesten kendisi gibi düşünmeyenin de varlığının kabulünü beklerim.

Kabul ediyoruz zaten. Öyle bir şey söyledim mi ya da cümlelerimden onu mu anladınız ?

Sadece demem o ki ; bu saatten sonra Umuta karşı yapılan yıkıcı eleştiriler Trabzonsporumuza katkı sağlamaz aksine zarar götürebilir.

Ama hepimiz top yekün Umut a destek olsak. O desteği arkasından hissetse düzelme ihtimali var. Ben o yüzden söyledim. Yoksa eleştiri olmadan FORUM olur mu ? :)

Erkin Ekşi
05.02.2010, 22:43
bu saatten sonra umuta yapilan her olumlu elestiri umutun her iyi oynadigi mac ve her attigi gol benim icin takima zarardir...sozlesmesini uzatma ihtimalini arttiriyor cunku getirisi goturusunden fazla olur.

Emrah KabuL
05.02.2010, 22:47
bu saatten sonra umuta yapilan her olumlu elestiri umutun her iyi oynadigi mac ve her attigi gol benim icin takima zarardir...sozlesmesini uzatma ihtimalini arttiriyor cunku getirisi goturusunden fazla olur.

O zaman adam tutun da Fatih'e yapılan gibi arabasını falan kurşunlatın.. gönderin onu bu kentten..

Hay allahım ya mantığa bakarmısın..

Rakiplerle yarışmaya gerek yok ki siz çok güzel bir şekilde yarışıyorsunuz futbolcularımızla.

Acaba Fener, Selçuk Şahin'le sözleşme yenilediğin de bu kadar tepki vermişmidir taraftarları.. Sanmıyorum..

Adamlar cümle alemin dalga geçtiği Guiza'yı bile ölümüne sahipleniyor.. Taraftarlık da burda bitiyor zaten..

Great White
05.02.2010, 22:49
İlker;

Kimse senden Umut' u sevmeni istemiyor. Hatta burada en azından benim gördüğüm kadarıyla hiçkimse Umut' un Tabzonspor' un asıl forveti olduğunu düşünmüyor..

Kendi kafanda bir düşman yaratmışsın, saldırıp duruyorsun boş yere:)

Ekşimik;

Ben orada ironi yapmıştım ama sandala direkt atlamışsın. Umut' un kaçırdıklarından bile posta malzemesi çıkaracaksan işimiz var. O halde Umut' un ilkonbirde oynadığı maçlar sana, yedek kaldığı maçlar da bana gelsin:D

Paksoy
05.02.2010, 22:51
hüseyin cimşir gitmeseydi eleştirileri sünger gibi çekiyodu:D

Erkin Ekşi
05.02.2010, 22:54
umutun arabasini niye kursunlatalim umutun bir sucu yokki?
umut kendisi gidip teknik direktorun kafasina silahi dayayip beni oynatacaksin demiyor mesele onu olmadigi bir sekilde goren insanlarda yoksa ben umutun saha disindaki halini cok severim konusmalarida gayet hosuma gidiyor...saha icindeki gereksiz hirsi bencilligi ve takim arkadaslarina gereksiz laf soyleyip durmasi ne kadar itici gelsede umut duzgun adamdir.

great white eksimik degil Eksi veya Eksioglu.

İlker ToSun
05.02.2010, 22:54
İlker;

Kimse senden Umut' u sevmeni istemiyor. Hatta burada en azından benim gördüğüm kadarıyla hiçkimse Umut' un Tabzonspor' un asıl forveti olduğunu düşünmüyor..

Kendi kafanda bir düşman yaratmışsın, saldırıp duruyorsun boş yere :)

Ekşimik;

Ben orada ironi yapmıştım ama sandala direkt atlamışsın. Umut' un kaçırdıklarından bile posta malzemesi çıkaracaksan işimiz var. O halde Umut' un ilkonbirde oynadığı maçlar sana, yedek kaldığı maçlar da bana gelsin:D

forumda oyuncuyu eleştirenlere "takımın düşmanı" muamelesi yapılması bırakılıp o kişinin karşısında sadece fikirsel düzeyde çıkıldığı gün, ben de senin deyiminle "düşman yaratıp saldırmaktan" vazgeçerim.

.....
05.02.2010, 23:03
Hayır Umutu bu kadar sert eleştirince ne anlıyorsunuz ben bunu anlamıyorum ?

Sezon sonuna kadar o formayı giyecek. Sizcede destek olmak en mantıklısı değil mi ?

Tabi Trabzonsporun menfaatlerini düşünen bir Taraftar isek ?

İlker ToSun
05.02.2010, 23:09
Hayır Umutu bu kadar sert eleştirince ne anlıyorsunuz ben bunu anlamıyorum ?

Sezon sonuna kadar o formayı giyecek. Sizcede destek olmak en mantıklısı değil mi ?

Tabi Trabzonsporun menfaatlerini düşünen bir Taraftar isek ?

trabzonsporun menfaatini düşündüğüm için umut oynamasın diyorum zaten.

illa da tek forvet oynayacaksak teo oynasın.

.....
05.02.2010, 23:11
trabzonsporun menfaatini düşündüğüm için umut oynamasın diyorum zaten.

illa da tek forvet oynayacaksak teo oynasın.

Umutun oynamadığı maçlarıda biliyoruz. Zaten Teo yanlız oynayacak Allah izin verirse onu da izleyeceğiz. O zaman ilk fırsatta Umut Umut diyeceğiz.

Çünkü tarih tekerrürden ibarettir...

hamucera
05.02.2010, 23:18
Umutun oynamadığı maçlarıda biliyoruz. Zaten Teo yanlız oynayacak Allah izin verirse onu da izleyeceğiz. O zaman ilk fırsatta Umut Umut diyeceğiz.

Çünkü tarih tekerrürden ibarettir...

şimdi, ben geldiği günden beri her koşulda Umut'u savundum ama bu kadar kesin konuşamam asla. Umut'un eksik yanları var bunu herkes kabul ediyor, beklemek lazım zaman neyi gösterir bilemeyiz, Ama şu Umut'a destek olayını bir başaramadık. bunu bir başarabilsek.

Cafer Bulur
05.02.2010, 23:24
Bu baslikta umut u sevenleri ezberledim.

Great white,hamucera,ömer sevinc,anil caner,ömer.:)

Oğuzhan
05.02.2010, 23:27
gökhanın başını yaktınız bari umutu rahat bırakın .

Cafer Bulur
05.02.2010, 23:29
Gökhan in basini mi yaktik,yoksa gökhan kendi basini mi yakti?:rolleyes:

hamucera
05.02.2010, 23:30

bunu bilmek zor değil ki. Ama şunu da bilmek gerekir ben Gökhan'ıda çok savundum, diğer oyuncularımızı da, futbolcular başlığında genelde hep savunucu gibi göründüm. benim için önemli olan Trabzonspor oyuncusunu sahiplenmektir. ona kendisinin değerini bildiğimizi onunda bunun değerini bilmesi gerektiğini hisettirebilmektir.

Trabzonspor formasını giydiği sürece her oyuncuyu savunurum, aynı oyuncuları eleştiririm de, ama saygı çerçevesinde.

Colman'ı çok eleştirdim mesela, ama asla hakarete, ve kaba kelimelere girmeden, eleştirme nedenim de hiç yok yere boşu boşuna rakibine yaptığı hareketler, taban girmeler, dirsek atmalar, sonuçta hırsını anlarım ama onlarda senin gibi ekmek parası peşinde.

Cafer Bulur
05.02.2010, 23:34
bunu bilmek zor değil ki. Ama şunu da bilmek gerekir ben Gökhan'ıda çok savundum, diğer oyuncularımızı da, futbolcular başlığında genelde hep savunucu gibi göründüm. benim için önemli olan Trabzonspor oyuncusunu sahiplenmektir. ona kendisinin değerini bildiğimizi onunda bunun değerini bilmesi gerektiğini hisettirebilmektir.

Trabzonspor formasını giydiği sürece her oyuncuyu savunurum, aynı oyuncuları eleştiririm de, ama saygı çerçevesinde.

Colman'ı çok eleştirdim mesela, ama asla hakarete, ve kaba kelimelere girmeden, eleştirme nedenim de hiç yok yere boşu boşuna rakibine yaptığı hareketler, taban girmeler, dirsek atmalar, sonuçta hırsını anlarım ama onlarda senin gibi ekmek parası peşinde.
Dediklerinde haklisin ama umut u genelde sizin savunmaniz dikkatimi cekti.

Yalniz su var,oyuncunun eksiklerini yazmak ve elestirmek dogal karsilanmali.

Tabiiki hakaret etmeden,kirmadan...

.....
05.02.2010, 23:35
şimdi, ben geldiği günden beri her koşulda Umut'u savundum ama bu kadar kesin konuşamam asla. Umut'un eksik yanları var bunu herkes kabul ediyor, beklemek lazım zaman neyi gösterir bilemeyiz, Ama şu Umut'a destek olayını bir başaramadık. bunu bir başarabilsek.

İşte ben o kadar net konuşuyorum. Ama kesin konuşmuyorum.

Sadece bu zamana kadar öyle oldu bundan sonrada öyle olabilir.

Bekleyip görelim...

İlker ToSun
05.02.2010, 23:35

gökhanın başını taraftar yakmadı.

gökhanın başını yakan başkan ve kalmasını istediği oyuncusuna sahip çıkamayan şenol güneştir.

gökhan, 2008-2009 sezonun trabzonspor'un en faydalı oyuncusuydu rakamlarla ortada.

peki ne uğruna elimizden çıkardık ? bonservis parasının yarısından az bir para + "kendisinin yarısı" (başkanımızın deyimiyle) bir futbolcu.

.....
05.02.2010, 23:37
Dediklerinde haklisin ama umut u genelde sizin savunmaniz dikkatimi cekti.

Yalniz su var,oyuncunun eksiklerini yazmak ve elestirmek dogal karsilanmali.

Tabiiki hakaret etmeden,kirmadan...

Cafer abi biz herkesin eleştirisini doğal karşılıyoruz. Forum kurallarına uymayanlar zaten gereken cezayı alıyor. Buna bizlerde dahil.

Ama Çok hakaret var Umuta. Yakışmıyor bize. Trabzonspor taraftarına yakışmıyor...

Murat'
05.02.2010, 23:59
gökhan, 2008-2009 sezonun trabzonspor'un en faydalı oyuncusuydu rakamlarla ortada.

peki ne uğruna elimizden çıkardık ? bonservis parasının yarısından az bir para + "kendisinin yarısı" (başkanımızın deyimiyle) bir futbolcu.

Şu rakamlar Umut için mevzubahis olduğunda hiç oralı olmuyorsunuz nedense.

.....
05.02.2010, 23:59
Umut mevzu ise rakamlar önemli değil asın gitsin...

:)

Tyler Durden
06.02.2010, 00:01
Son iki uc senedir umut hakkinda surekli ayni seyler yaziliyor ciziliyor.
.Takimda bir kere sorun cikardigini kimse hatirlamaz.Kufur yer, hakaretlerin alasi yapilir ama o yine isine bakar.Sakatlik nedir bilmez,kimseye bir kaprisi olmaz.sadece ve sadece isine bakar ve elinden geleni yapar.
Son on senedir fatih tekke disinda bu takima Umut'tan daha iyisi gelmedi.
En kotu oynadigi, sac bas yolduran goller kacirdigi maclarda bile mucadelesi her zaman ayni.Cigeri patlarcasina mucadele ediyor.
Butun bunlarin ustune,butun bu elestirilere,kendisine yapilan hakaretlere ragmen ligde her sene ortalama 15 gol atan futbolcunun bas ustunde tutulmasi lazim.En azindan benim basimin ustunde yeri var.

İlker ToSun
06.02.2010, 00:03
Şu rakamlar Umut için mevzubahis olduğunda hiç oralı olmuyorsunuz nedense.

umut'un da tıpkı gökhan gibi takımın aynı anda hem asist hem de gol kralı olduğu sezonu geride bıraktığı zaman gökhan için dediklerimi umut için de derim gayet rahatlıkla

.....
06.02.2010, 00:05
Son iki uc senedir umut hakkinda surekli ayni seyler yaziliyor ciziliyor.
.Takimda bir kere sorun cikardigini kimse hatirlamaz.Kufur yer, hakaretlerin alasi yapilir ama o yine isine bakar.Sakatlik nedir bilmez,kimseye bir kaprisi olmaz.sadece ve sadece isine bakar ve elinden geleni yapar.
Son on senedir fatih tekke disinda bu takima Umut'tan daha iyisi gelmedi.
En kotu oynadigi, sac bas yolduran goller kacirdigi maclarda bile mucadelesi her zaman ayni.Cigeri patlarcasina mucadele ediyor.
Butun bunlarin ustune,butun bu elestirilere,kendisine yapilan hakaretlere ragmen ligde her sene ortalama 15 gol atan futbolcunun bas ustunde tutulmasi lazim.En azindan benim basimin ustunde yeri var.

Bizim başımızın üstünde de...

Abdülkadir Kılıç
06.02.2010, 00:11
umut'un da tıpkı gökhan gibi takımın aynı anda hem asist hem de gol kralı olduğu sezonu geride bıraktığı zaman gökhan için dediklerimi umut için de derim gayet rahatlıkla

Benim için her sezon ortalama 15 gol daha iyi.

Murat'
06.02.2010, 00:12

İyi de senin söylediğin bu istatistiği tutturan tek bir kişi var o da Gökhan Ünal.O zaman senin mantığınla Şota da iyi bir oyuncu değildi.Bir futbolcunun takımının en golcü ismi olması ve her sezon 15'den fazla gol atması bir ölçü olmuyor mu ? Türkiyede son yıllarda böyle bir oyuncu var mı ?

İlker ToSun
06.02.2010, 00:16
İyi de senin söylediğin bu istatistiği tutturan tek bir kişi var o da Gökhan Ünal.O zaman senin mantığınla Şota da iyi bir oyuncu değildi.Bir futbolcunun takımının en golcü ismi olması ve her sezon 15'den fazla gol atması bir ölçü olmuyor mu ? Türkiyede son yıllarda böyle bir oyuncu var mı ?

hayır ben yararlı olması için illa hem gol kralı hemde asist kralı olması lazım demek istemedim yanlış anlaşılmasın.

en azından bu ikisinden birisi olsun manasında dedim.

Abdülkadir Kılıç
06.02.2010, 00:20
hayır ben yararlı olması için illa hem gol kralı hemde asist kralı olması lazım demek istemedim yanlış anlaşılmasın.

en azından bu ikisinden birisi olsun manasında dedim.

Asisti bilmiyorum ama her sezonun gol kralı ve şampiyonuna bakarsan şampiyon olmak için illa ki gol kralı olmak gerekmediğini göreceksin.;)

İlker ToSun
06.02.2010, 00:24
Asisti bilmiyorum ama her sezonun gol kralı ve şampiyonuna bakarsan şampiyon olmak için illa ki gol kralı olmak gerekmediğini göreceksin.;)

ben takım neden gol kralı çıkartmıyor demiyorum, umut takımın içinde en çok gol atan veya en çok asist yapan olsun diyorum

yoksa zaten biz kaç tane gol kralı çıkartmışız ki umut olamadı diye onu suçlayayım

Emre EFENDİOGLU
06.02.2010, 04:45
Çoğu kişi kendisini bir forvet olarak beğenmesede saha içindeki çabası için benim gözümde çok değerli bir oyuncu. İnşallah son vuruşlarında daha şanslı olur. Sadece top onda iken değil, birazda top onda değilken izleyin, dediklerimi anlayacaksınız.

Mesut
06.02.2010, 10:36
adamım sen penaltı atma boşver :)

Erdem Keser
06.02.2010, 10:56
Son 3 sezonun ilk ikisinde takımın en çok gol atan oyuncusu olmuş kendisi.Çok gol atmasını, takımda en çok gol atan oyuncu olmasını isteyenlere...

2006/2007 sezonunda Lig, Kupa ve Avrupada toplam 20 gol atmış.

2007/2008 sezonunda Lig ve kupada 17 gol,

2008/2009 sezonunda ise 14 gol atmış.
Geldiğinden beri ligde attığı gol ortalaması 14,3.

Ömer TOPAL
06.02.2010, 11:19
şu penaltıyı kaçırmasan atsan acaba burda neler olucaktı....!
O penaltıyı TEo kaçırsaydı acaba neler denilecekti....!
ben yazılanları okuyup birde bu yönden düşünüyorumda, içten içten gülüyorum halimize

Süleyman Eruyar
06.02.2010, 11:28

Abi benide bu listeye ekle..

Onur Civelek61
06.02.2010, 11:28
şu penaltıyı kaçırmasan atsan acaba burda neler olucaktı....!
O penaltıyı TEo kaçırsaydı acaba neler denilecekti....!
ben yazılanları okuyup birde bu yönden düşünüyorumda, içten içten gülüyorum halimize

Abi Umut'un duran toplara nasıl vurduğunu biliyoruz.Topun başında Umut'u görünce gözlerimizi kapamamız herşeyi açıklıyor:) Atsa nolurdu :) atsa yine süper penaltı kullandı harikasın Umut denirdi doğru:)
Penaltıyı atamadı ama asist yaptı bunu da gözardı etmemek lazım tabi.
Umut penaltıyı Teo ya bıraksaydı gol olsun olmasın güzel bie davranış yapmış olcaktı.Teo açısından atsa kral kaçırsa bu mu gol kralı denir :D

ilhan
06.02.2010, 11:35
Umut'un her maç bir tane gol atması gerekiyor. Gol attığı maçlardan sonra sayfa en fazla 1-2 tane ilerliyor. Ama gol atamadığı haftalar sayfayı takip etmek çok güç oluyor. :)

Ömer TOPAL
06.02.2010, 11:36
Abi Umut'un duran toplara nasıl vurduğunu biliyoruz.Topun başında Umut'u görünce gözlerimizi kapamamız herşeyi açıklıyor:) Atsa nolurdu :) atsa yine süper penaltı kullandı harikasın Umut denirdi doğru:)
Umut penaltıyı Teo ya bıraksaydı gol olsun olmasın güzel bie davranış yapmış olcaktı.Teo açısından atsa kral kaçırsa bu mu gol kralı denir :D

ben arkamı bile döndüm bırak göz kapamayı ki umutu hep savunan seven birisi olarak... Anlatmak istedigim o degil saten anlamıssın biraz sende ne demek istedigimi :) yani anlık bir hata seni rezil edebiliyor yada 90+ da cıkıp 1-1 giden maçta kendi adamlarınla birlikte 21 kisinin arasında kafayı vurup takıma galibiyeti taşıyınca aynı kişi kahraman ilan edilmiyormu... Ben buna gülüyorum :)

Armağan Dere
06.02.2010, 12:28

Alakası yok atsa da Kötü atmasa da Kötü..Ayrıca Golde Asisti yapan Umut değil Giray'dı...

.....
06.02.2010, 14:50
Gol atarsan varsın. Atamadığın an hiçsin Umut.

Bu tezi yıkacaz artık...

Selman61
06.02.2010, 15:03
Gol atarsan varsın. Atamadığın an hiçsin Umut.

Bu tezi yıkacaz artık...

inşallah denildiği gibi olur. Eleştiriler gayet doğal saygı çerçevesinde olduğu sürece. Diğer yaklaşımlar oyuncuyu küstürmekten, moralini bozmaktan ve gayet tabii olarak oynunu etkilemesinden ileri gitmiyor. Artık özellikle stadlar da daha bilinçli kültürlü taraftarlara ihtiyaç var. Bütün spor yorumcuları Trabzonda çok fazla baskı olduğunu söylüyor. Haklılar da yenilinen bir maç sonrası karışan hakaretler,küfürlerle dayak yemişten beter olan oyuncularımz var. Bu zihniyetin yıkılması gerek. Başarı istiyorsak takımımızın karşısında değil arkasında durmak gerek.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 16:00
SON 4 SEZONUN TURK GOL KRALI UMUT!!!!!

diyorsunuzya son 4 sezonun en cok gol atan turk futbolcusu diye...ben bu kadar mantiksiz bir istatislik veri gormedim ayrintiya bakmadan bu sekilde yorumlarsaniz tabi umutun elle tutulur bir yani olur ama sunu unutmayin 4 sezon rakiplerimizde kim oynamis sabit forvet olarak her mac?
yada umut bu muhtesem basarilari sonucu hic milli olmusmu?
neden olmamis? sebebini altta verileri koyarak yazayim.

o zaman napiyoruz? umutu her sezon rakiplerin forvetleriye kiyasliyoruz ve oynadiklari mac sayisina dikkat ediyoruz.
ayni zamanda o sezon trabzonsporda umutun forvet rakipleri kimler ve onlar neler yapmis onlarida yazacam.

2006-2007 sezonu

ligde 15 gol atmis umut.-----31 lig macinda

trabzonspor kadrosundaki diger forvetler ersen martin ve omer riza.

Ersen Martin 11 gol-----26 lig macinda

bana kalirsa trabzonsporun her mac oyniyan forveti kim olsa 15 gol atar.

ayni donem bide rakiplere bakalim onlar napmis

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac
gokhan unal 16 gol-24 mac

begenmediginiz gokhan kayserinin kisitli imkanlariyla 24 macta 16 gol sallarken symekli gokdenizli yatarali orta sahada umut bulut 15 gol atabiliyor 31 macta....asistlere deginmiyecem arastirmamda rezillik cikar yoksa.

bu verilere bakarak 2006-2007 sezonu trabzonsporun forveti olan umut bulut icin basarisiz bir sezon oldugu soylenebilir.

gelelim 2007-2008 e
bu sezon 14 gol atmis 33 macta

takimda omer riza ile ergin keles var.

rakiplere bakalim...

alex formunda 14 gol 28 macta ...umutla ayni gibi gozuksede mac sayisi ve asistlere baktigimizda olay kopuyor.

semih senturk 17 gol 27 macta ....umut bulutun toplam oynama suresinin yarisini almisti bu sezon.

holosko 15 gol 16 macta... bu arkadasta umutun yarisi kadar macta gorev alip umuttan fazla gol atmis.

mehmet yildiz 14 gol 33 macta... evet umutun istatislik olarak tipatip aynisi ama farki bu golleri sivassporda atmis olmasi.

bana gore gene basarisiz.

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

takimda gokhan ve isaac var.

milan baros 31 mac-20 gol
taner guleri 33 mac -17 gol yanlis hatirlamiyorsam kume dustu takimi
gokhan unal 32 mac -15 gol arti olarak cogu maca sonradan girdi asistleri umuttan fazla begenmedik adami yolladik umut hala duruyor.
mehmet yildiz 32 mac-14 gol

bu sezonda basarisiz bana gore... zaten maclar cok yakin hatirliyorsunuz kacirdiklarini benim yazmama gerek yok sampiyonluk neden gitti hepimiz bilyoruz.

son olarak 2005-2006 ya donuyorum bana gore umutun en basarili sezonu

umut bulut 33 macta ankaragucu gibi bir takimda 16 gol... hic fena degil

simdi dierlerine bakalim

gokhan unal 32 mac 25 gol kayseride...
fatih tekke 28 mac 22 gol
cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

bu verilerden yola ciakcak olursak

trabzonsporda begenilmeyen gokhanin 2005 den beri umuttan kat be kat iyi bir oyuncu oldugunu goruyoruz.

son 4 sezondur en cok gol atan turk oyuncusu umutu hic bir sezonda ne gol krali oldugunu nede gol kralligi ile uzaktan yakindan alakasi oldugu rakiplerinden 2 kat fazla oynamasina ragmen onlardan daha az gol attigini goruyoruz. asist konusuna fazla deginmiyoruz orda durum daha vahim.

umut bulutun asla ve asla sakatlanmadigini goruyoruz.

Murat'
06.02.2010, 16:03

diyorsunuzya son 4 sezonun en cok gol atan turk futbolcusu diye...ben bu kadar mantiksiz bir istatislik veri gormedim ayrintiya bakmadan bu sekilde yorumlarsaniz tabi umutun elle tutulur bir yani olur ama sunu unutmayin 4 sezon rakiplerimizde kim oynamis sabit forvet olarak her mac?

o zaman napiyoruz? umutu her sezon rakiplerin forvetleriye kiyasliyoruz ve oynadiklari mac sayisina dikkat ediyoruz.
ayni zamanda o sezon trabzonsporda umutun forvet rakipleri kimler ve onlar neler yapmis onlarida yazacam.

2006-2007 sezonu

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac

begenmediginiz gokhan kayserinin kisitli imkanlariyla 24 macta 16 gol sallarken symekli gokdenizli yatarali orta sahada umut bulut 15 gol atabiliyor 31 macta....asistlere deginmiyecem arastirmamda rezillik cikar yoksa.

bu verilere bakarak 2006-2007 sezonu trabzonsporun forveti olan umut bulut icin basarisiz bir sezon oldugu soylenebilir.

gelelim 2007-2008 e

rakiplere bakalim...

alex formunda 14 gol 28 macta ...umutla ayni gibi gozuksede mac sayisi ve asistlere baktigimizda olay kopuyor.

semih senturk 17 gol 27 macta ....umut bulutun toplam oynama suresinin yarisini almisti bu sezon.

holosko 15 gol 16 macta... bu arkadasta umutun yarisi kadar macta gorev alip umuttan fazla gol atmis.

mehmet yildiz 14 gol 33 macta... evet umutun istatislik olarak tipatip aynisi ama farki bu golleri sivassporda atmis olmasi.

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

gokhan unal 32 mac -15 gol arti olarak cogu maca sonradan girdi asistleri umuttan fazla begenmedik adami yolladik umut hala duruyor.

bu sezonda basarisiz bana gore... zaten maclar cok yakin hatirliyorsunuz kacirdiklarini benim yazmama gerek yok sampiyonluk neden gitti hepimiz bilyoruz.

simdi dierlerine bakalim

cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

trabzonsporda begenilmeyen gokhanin 2005 den beri umuttan kat be kat iyi bir oyuncu oldugunu goruyoruz.

son 4 sezondur en cok gol atan turk oyuncusu umutu hic bir sezonda ne gol krali oldugunu nede gol kralligi ile uzaktan yakindan alakasi oldugu rakiplerinden 2 kat fazla oynamasina ragmen onlardan daha az gol attigini goruyoruz. asist konusuna fazla deginmiyoruz orda durum daha vahim.

Başka futbolcuların istatistiklerine bakarak futbolcu eleştirmek de yeni taktiğiniz herhalde.

Alex'le Umut'u da bir tuttun ya helal olsun sana.

Armağan Dere
06.02.2010, 16:05
Erkin Ekşi varol dostum anlattık burda anlamadılar...Umut Bulut Trabzonspor'un As forveti olamaz...Gökhan Ünal'ı çok eleştirdim ancak ruhsuz olduğu için oynamadı Trabzonspor'da kazanabilirmiydik bilmiyorum ancak düzelseydi onun sayfasında özür dileyecektim....Golcünün işi Gol atmaktır bütün enerjisini harcayıp topa bile vuramayacak hale gelmesi değil..Teofilo İnşallah keser Umut'u yoksa devam kelleşmeye

Erkin Ekşi
06.02.2010, 16:07
yazimin amacini anlamamissin sen.

alex ile umutu karsilastirmiyorum bir daha oku.

Selman61
06.02.2010, 16:57
yazimin amacini anlamamissin sen.

alex ile umutu karsilastirmiyorum bir daha oku.

bence gayet başarılı bi istatislik olmuş. İstatikte zaten amaç diğerleriyle karşılaştırılıp en iyisini bulmak değil mi ??

Çakıroğlu İhsan
06.02.2010, 17:01
İstastistiğe gerek bile yok Umut'un nasıl bir futbolcu olduğunu bilmemiz için.
Zaten bizim takımda olduğu sürece takip etme fırsatını bulduk neler yaptığını gördük.

.....
06.02.2010, 17:03

2006-2007 sezonu

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac

gelelim 2007-2008 e

rakiplere bakalim...

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

simdi dierlerine bakalim

cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

Hey gidi ne hallere düştük. Adam 2002 den beri ligde en çok gol atan oyuncu ama şu düştüğü muameleye bak. Yok o az süre almış yok Umut çok oynamış. Kardeşim Umut Bulut istikrarlı adam. Seninde dediğin gibi (Allah vermesin) sakatlanmıyor. O bile suç ama!

Sen kendini kandırıyorsun.Umutu kendi ellerinle yüceltiryorsun haberin yok...

.....
06.02.2010, 17:29
Umut un Ankaragücü karnesi ;

2002/2003 : 1 maç 0 gol.
2003/2004 : 24 maç 10 gol.
2004/2005 : 32 maç 8 gol.
2005/2006 : 35 maç 19 gol.

Trabzonspor karnesi ;

2006/2007 : 39 maç 20 gol
2007/2008 : 37 maç 17 gol
2008/2009 : 36 maç 14 gol
2009/2010 : 25 maç 11 gol(Devam Ediyor)

TOPLAM:229 Maç 99 Gol

Şimdi ; Maç başı gol oranı 0,43

NOT: Maç sayılarını sonradan girdiği maçlarla birlikte aldım.

Aynı yaştaki Semih i ele alıyorum.

Semih in maç başı gol oranı ;

Toplam 177 Maç 62 Gol. Maç başı gol oranı ; 0,35

Az oynamış , çok sakatmış beni ilgilendirmez. Umut sakatlanmıyor (Allah vermesin ) çok oynuyor laflarını geçin. Semih az oynuyor laflarını da geçin.

UMUT BULUT 2002 Yılından BERİ TÜRKİYENİN EN İYİ GOLCÜSÜDÜR.ALIN SİZE İSTATİSTİK!

Süleyman Eruyar
06.02.2010, 17:32
Ömer burdaysa sorun yok!!

Başlık emin ellerde..

Erkin Ekşi
06.02.2010, 17:32
ben sanraforda oynadigi sure- attigi gol oranina onem veririm.

gerisi hikayedir.

umut cok duzgun bir fizige sahip... ust duzey calismalariylada muhtesem bir kondisyonu var ancak gol atamiyor 4 sezonun gol krali dediginiz oyuncu sure-gol orani olarak bakarsak belkide santraforlar arasinda ilk 15 e giremez.

trabzonsporun santraforundan bahsediyoruz bu arada.

umutu yanlis yonlendirdiler top kapma kayma ozelliklerini gelistirseydi turkiyenin en iyi dmfsi olurdu hatta dunyaca unlu olabilirdi.

gattusonun hucum ozellikleri ve top hakimiyeti acisindan bir gimlek ustu olurdu.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 17:34

Trabzonspor karnesi ;

Az oynamış , çok sakatmış beni ilgilendirmez. Umut sakatlanmıyor (Allah vermesin ) çok oynuyor laflarını geçin. Semih az oynuyor laflarını da geçin.

UMUT BULUT 2002 Yılından BERİ TÜRKİYENİN EN İYİ GOLCÜSÜDÜR.ALIN SİZE İSTATİSTİK!

bu nasil bir yalan ya

http://tr.wikipedia.org/wiki/Semih_Şentürk
126 macta 59 golu var semihin.
0.49 eder
bi taraflarimizdan rakam uydurmayalim.

dakika bazina alirsan semih cok daha az sure almistir umuttan orasida ayri.
zaten bu nedenlerle milli takimin vazgecilmez ismi umut.

.....
06.02.2010, 17:35
ben sanraforda oynadigi sure- attigi gol oranina onem veririm.

gerisi hikayedir.

umut cok duzgun bir fizige sahip... ust duzey calismalariylada muhtesem bir kondisyonu var ancak gol atamiyor 4 sezonun gol krali dediginiz oyuncu sure-gol orani olarak bakarsak belkide santraforlar arasinda ilk 15 e giremez.

trabzonsporun santraforundan bahsediyoruz bu arada.

umutu yanlis yonlendirdiler top kapma kayma ozelliklerini gelistirseydi turkiyenin en iyi dmfsi olurdu hatta dunyaca unlu olabilirdi.

gattusonun hucum ozellikleri ve top hakimiyeti acisindan bir gimlek ustu olurdu.

Ben verilerimi sundum. Sen halen daha oynadığı maç attığı gol oranına bakarım diyorsun. O zaman senin futbol anlayışın meydana çıkıyor. Yahu o zaman adam 3 maç oynar 3 gol atar sana göre bu da mı başarılı ?

Attığı gol oynadığı maça bakacaksın. Hadi söyle 2002 yılından beri böyle bir GOLCÜ. Alex i sayma o golcü değil çünkü.

Hadi bekliyorum seni ?

.....
06.02.2010, 17:36
o yuzden milli takimin vazgecilmez ismi umut.

Ne oldu rakamlarla açıklayınca konu değiştirmeye başladın :)

İlker ToSun
06.02.2010, 17:38

Trabzonspor karnesi ;

umut da semihin fenerdeki forvet alternatifleri içindeki sırasında ve semihin fenerbahçede oynadığı kadar umut bizde oynayacaksa problem yok.

kader utansın, trabzonspor taraftarı 2 senedir değişilmez ilk 11 oyuncusunu, fenerbahçenin 6 senedir değişilmez yedek oyuncusuyla kıyaslar ve bundan mutlu olur hale gelmiş. mutluluğunun sebebi de ne, trabzonsporun değişilmez as oyuncusunun, fenerbahçenin müzmin yedeğinden 0,08 ortalamayla önde oluşu.

ben de bazı konulardan kızıp bu takımın büyük takım olmadığını ima ediyordum ama bu kıyaslama çok başka şeylerin kabulü anlamına geldi.

üzüldüm

ha bu arada az oynamış sakatlanmış beni ilgilendirmez lafı çok boş bir laf eğer bir istatistik sunuyorsan tabi, yoksa gayet mantıklı bir düşünce olabilir. ama iki kişi arasında istatistik tutuyorsan birinci ilke iki tarafa da eşit şartlar vereceksin.

sakatlanmak bir oyuncunun kabahati yada sakatlanmamak bir oyuncunun mahareti değil, futbol karakterleri bundan öte şansları bunda bir numaralı etkendir

Mert67
06.02.2010, 17:38

2006-2007 sezonu

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac

gelelim 2007-2008 e

rakiplere bakalim...

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

simdi dierlerine bakalim

cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

Gökhan Ünal'ı zamanında beğendik ve aldık.Zaten Gökhan geldiğinde taraftarın büyük bir çoğunluğunda da heyecan yarattı fakat giderken arkasından ağlayan oldu mu?

Ayrıca Trabzonspor'da oynayan her forvet 15 gol atar demişsiniz.Bu genelde doğru olabilir fakat Umut'un ilk geldiği dönemde takımın başında Nuri Albayrak gibi bir başkan vardı.Yani büyük bir dezavantaj.

Ayrıca yok Umut şu kadar maç oynamış diğer forvetler şu kadar maç oynamış diye kıyaslama yapmakda bana saçma geliyor.Onlarda Umut kadar çalışıp dayanıklı olup her maçda oynasalardı.Beni hiç ilgilendirmez.

Dün tercümanımız Halil'in dediği gibi Umut'un bu kadar senedir sakatlık sorunu yaşamaması saygı duyulacak birşeydir.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 17:41
arkadasim verilerin yalan
nerenden uydurdun semihin gol oranini

benim gol oranimi yazayim

Erkin Eksioglu
220 mac 178 gol

bu verilere bakarsak ben daha iyiyim umuttan.

Murat'
06.02.2010, 17:42
Geçenlerde Pep Guardiola'nın İbrahimoviç için bir açıklamsı oldu.Bildiğiniz gibi İbrahimoviç 2 aydan beri gol atamıyor.Son dokuz maçtada yalnızca 1 tane golü var.Guardiola aynen şöyle diyor İbrahimoviç'in yaptıkları sadece golle ölçülemez.Onun bu takımda daha başka görevleri de var diyor.Umut'un yaptıkları da öyle golle falan ölçülemez bana göre.Sakın çıkıp da İbrahimoviç'le Umut'u nasıl kıyaslarsın demeyin çünkü kıyaslamıyorum sadece örnek veriyorum.Ki Trabzonspor da bildiğiniz gibi Barcelona değil.

.....
06.02.2010, 17:43
umut da semihin fenerdeki forvet alternatifleri içindeki sırasında ve semihin fenerbahçede oynadığı kadar umut bizde oynayacaksa problem yok.

kader utansın, trabzonspor taraftarı 2 senedir değişilmez ilk 11 oyuncusunu, fenerbahçenin 6 senedir değişilmez yedek oyuncusuyla kıyaslar ve bundan mutlu olur hale gelmiş. mutluluğunun sebebi de ne, trabzonsporun değişilmez as oyuncusunun, fenerbahçenin müzmin yedeğinden 0,08 ortalamayla önde oluşu.

ben de bazı konulardan kızıp bu takımın büyük takım olmadığını ima ediyordum ama bu kıyaslama çok başka şeylerin kabulü anlamına geldi.

üzüldüm

ha bu arada az oynamış sakatlanmış beni ilgilendirmez lafı çok boş bir laf eğer bir istatistik sunuyorsan tabi, yoksa gayet mantıklı bir düşünce olabilir. ama iki kişi arasında istatistik tutuyorsan birinci ilke iki tarafa da eşit şartlar vereceksin.

sakatlanmak bir oyuncunun kabahati yada sakatlanmamak bir oyuncunun mahareti değil, futbol karakterleri bundan öte şansları bunda bir numaralı etkendir

İlk olarak fenerbahçenin müzmin yedek oyuncusu diye bahsettiğin semih türkiyedeki en iyi santroforlardan. yedek olması önemli değil bu ülkedeki en iyi gösterilen oyunculardan. ben direk onunla başlayayım dedim. hem Umutla birlikte başladığı için oynamaya. ayrıca fenerbahçede gol atması ile Trabzonsporda gol atmasını kıyaslamadım bile. O kötü dönemlirimizi saymıyorum ben.

Ama siz halen daha anlamamak için dik başlılık yapıyorsunuz. semihle kıyaslamamı açıkladım. hadi siz bana söyleyin oyuncu onu da kıyaslayayım.

ama 3 maç oynayıp 3 gol atan oyuncular değil!!!

Murat'
06.02.2010, 17:45

Erkin Eksioglu
220 mac 178 gol

Sen Umut'tan değil Pele'den de daha iyisin.
Maşaallah diyelim.

.....

Erkin Eksioglu
220 mac 178 gol

Yalan mı ? uyduracak bir şey bulamadın simdi de bunu mu söylüyorsun ?

mackolik sitesine gir bak. bakalım hangi söylediğim yalanmış ? ve maçkoliği gerçekten seviyorum hata yapma oranları çok düşük.

2002 yılından beri Erkin dediğiniz oyuncu bu ligimizde gol atıyor demek ? ben neden bilmiyorum bunu ?

Mert67
Ya Umut neden milli takıma çağrılmıyo diye savunma yapmayın Allah aşkına.
Egemen bile en iyi olduğu dönemde milli takıma çağrılmadı.Türkiye'de ki futbol düzeninin nasıl işlediğini herkez biliyor.

İlker ToSun
06.02.2010, 17:47

2006-2007 sezonu

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac

gelelim 2007-2008 e

rakiplere bakalim...

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

simdi dierlerine bakalim

cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

Ekşioğlu emeğine, eline sağlık ama beyhude çabalar bunlar.

çıkmış bize gollerden bahsediyorsun

sen attığı gol dersin ama onlar yaptığı koşuları önemser
sen iki direğin arasına nişanladığı topları önemsersin onlar iki direk arasında yaptığı koşuları önemserler
sen yaptığı asisti söylersin onlar iyi niyetini önemserler

kervan böyle döner gider, parmaklarını yorduğunla kalırsın

.....
06.02.2010, 17:49
Ekşioğlu emeğine, eline sağlık ama beyhude çabalar bunlar.

çıkmış bize gollerden bahsediyorsun

sen attığı gol dersin ama onlar yaptığı koşuları önemser
sen iki direğin arasına nişanladığı topları önemsersin onlar iki direk arasında yaptığı koşuları önemserler
sen yaptığı asisti söylersin onlar iyi niyetini önemserler

kervan böyle döner gider, parmaklarını yorduğunla kalırsın

Allah aşkına yuhhhhhhhhhhhh diyorum sana yuhhhhhhhhhhhhhhhhh

biz gol değilde karpuz mu diyoz? üstteki yazımı iyi oku. okuduğunu da biliyorum ama çarpıtmak için yazıyorsun. sen yazdıkça bende yazacam. bunu böyle bil...

Erkin Ekşi
06.02.2010, 17:58
Yalan mı ? uyduracak bir şey bulamadın simdi de bunu mu söylüyorsun ?

mackolik sitesine gir bak. bakalım hangi söylediğim yalanmış ? ve maçkoliği gerçekten seviyorum hata yapma oranları çok düşük.

2002 yılından beri Erkin dediğiniz oyuncu bu ligimizde gol atıyor demek ? ben neden bilmiyorum bunu ?

arkadasim ben hayatimda futbol mutbol oynamadim ondan bilmiyor olabilirsin.

http://www.tff.org/default.aspx/Resources/TFF/Flash/FGM/Default.aspx?pageID=399&kisiID=267117

SEMIH SENTURK 126 MAC 59 GOL

YALAN VERILERLE BIR YERE VARAMAZSIN KARSINDA SAF INSANLAR YOK.

Kereşenli
06.02.2010, 17:59
2010 yılında en az 10 tane gol atmıştır ama iki maç gol atamadı diye taraftar yine Umut'a yükleniyor. Madem Umut'un gol kaçırmasına tahammül edemiyorsunuz neden Umut'a kızıyorsunuz, Umut'u beğenip bu takıma kazandıran'a kızın.

İlker ToSun
06.02.2010, 18:00
Allah aşkına yuhhhhhhhhhhhh diyorum sana yuhhhhhhhhhhhhhhhhh

biz gol değilde karpuz mu diyoz? üstteki yazımı iyi oku. okuduğunu da biliyorum ama çarpıtmak için yazıyorsun. sen yazdıkça bende yazacam. bunu böyle bil...

senin ateşin başına vurmuş galiba, bi dur bakalım soluklan önce

ben senin verdiğin verinin doğruluğunu yalanlığını bile araştırmadan o şekliyle olsa bile bunun kabul edilemez bir karşılaştırma olduğunu söyledim ki Wikipedia daki kaynakta da senin verilerinle örtüşen şeyler çıkmıyor.

sen o söylediğin maç sayılarının dağılımlarını bir yaz bakalım önce.

bi de bana ben yazdıkça yazacağını söylemişsin de aman ne olur yazma çok korktum çünkü çok mantıklı konuşuyorsun haksız olduğum ortaya çıkacak. sen yaz yaz, bana da malzeme çıkıyor.

"haftasonu neşesi"

Erkin Ekşi
06.02.2010, 18:04
senin mac koligede baktik omer

hayal urunu cikti gene senin soyledigin.

neyle neyi toplamissin bilmiyoruz sana tavsiyem toplama islemi yaparken hesap makinasi kullanman.

semihin avrupa kupalarinda dahi 0.5 lik gol orani var.

ayni oran turkiye kupasi ve ozel maclardada mevcut.

fenerbahcede oynadigi 6 sene boyuncada 0.49 la oynuyor sinirli sure macta olmasina ragmen.

fenerin yedek oyuncusu semih trabzonsporun as oyuncusu umuttan on kat iyi bir santfarorfur.

Mert Oğuzlu61
06.02.2010, 18:08

renktaş ben umutu severim, istatistik felan yukarda iyi bi analiz yapmışınız siz birbirinize ama şimdi şu son cümlen için sabaha kadar tartışırım senle ... :)

umutu bende eleştiririm, özellikle geçen sezon sabrımızı gökhanla birlikte ölçtü bizi şampiyonluğada onlar oynattı şampiyonluktanda onlar etti, birisi gitti fb ye yaptıkları için teşekkürler ne hali varsa görsün o adamdan bize hayır gelmezdi, diğeri hala takımımızda ve gökhan gitti üzülmedim umut giderse her ne kadar maçlarda saç baş yoldurduğunda en çok kızanlardan biride olsam, o giderse üzüleceğim... yeri geldiğinde eleştireceğiz ama acımasızca eleştiride yapmanın anlamı yok, bu adam kayserili, karadenizli felanda değil ama 4 yıldır şu takımın forvetinde oynuyor, hakkını vererek oynuyor, bizden biri oldu artık umut... 4 yılda bu bitiricilik olayını çözemedi kendisini aşamadı bir türlü ama olsun, böyle oyuncu bulamayız, umutu göndermek büyük hata olur, onu desteklersek en iyi şekilde verim alırız, adamı maç sırasında bi gol kaçırdımı hemen stadda boş ve saçma tezahuratlarla oyundan koparmayın, maç sonuna kadar destekleyin oda takımda elinden geleni yapsın!!!

artık sıktı bu muhabbet, tamam bende isterim daha iyi bir forvet ama yok işte sezon sonuna kadar teo ve umut, fatih tekke de gelmedi, eleştirmeyin şu adamı artık yok satılsın yok gönderilsin !!!

umutu eleştirenlere cevap verirkende komik duruma düşeceğiniz şeyler yazmayın renktaşlar, bu adam senelerdir ligde en çok gol atan yerli-yabancı oyuncuların başında geliyor ama milli takıma 1-2 kez çağrıldı.... burda bir problem var ? :) ama bunuda umut düşünsün artık, oda taraftarın beklentisini biliyor, sahada cevabını vermeli, çok şey istemiyoruz, dün boboyu izlerken uykum geldi ama adam geldi 78 de attı golü film koptu orada, bobo bunu hep yapıyor, ben umutun bobo olmasını istemiyorum, kritik anlarda takımı rahatlatsın istiyorum, maç içinde bulduğu önemli pozisyonları değerlendirsin 1 kaçırırsa hırs yapmasın sakin olsun 2. yi atsın.....!

uzun oldu :D

İlker ToSun
06.02.2010, 18:09
.................

Erkin Ekşi
06.02.2010, 18:12
ilekr kardesim bende o yuzden dedim 220 macta 180 gol attim diye

omerin dediklerine inanan varsa zaten benimkinede inansin benide transfer etsin trabzonspor.

İlker ToSun
Ömer Bunu İyi Oku

İşte iki oyuncunun profesyonel kariyerlerinin kıyaslaması

Semih Şentürk
274 maç, 148 gol, ORTALAMASI : 0,54

Umut Bulut
321 maç, 122 gol, ORTALAMASI : 0,38

biri fenerin yedeği, diğeri bizim 2 yıldır değişmez adamımız.

KAYNAK TFF

öyle bahis sitelerine girip uydurma rakamlarla olmaz bu iş

sen maçkoliğe takılıp sadece bahis oyna, burda bize maval okuma daha çok düşersin bu durumlara

Mert67

http://www.tff.org/default.aspx/Resources/TFF/Flash/FGM/Default.aspx?pageID=399&kisiID=267117

Umut'un da paf da attığı golleri sayarsak aynı istatistiğe ulaşırız.:D O paf maçlarını çıkarıp bir daha hesaplayın isterseniz.;)

Mert67
06.02.2010, 18:17
-Umut Bulut
Turkcell Süper Lig'de 205 maçda 85 gol.

-Semih Şentürk
Turkcell Süper Lig'de 134 maçda 44 gol.

Tff'nin sitesinden baktım.

Kereşenli
06.02.2010, 18:23
Ömer Bunu İyi Oku

Semih Şentürk

Umut Bulut

KAYNAK TFF

sen maçkoliğe takılıp sadece bahis oyna, burda bize maval okuma daha çok düşersin bu durumlara

-Umut Bulut
Turkcell Süper Lig'de 205 maçda 85 gol.

-Semih Şentürk
Turkcell Süper Lig'de 134 maçda 44 gol.

Tff'nin sitesinden baktım.

Kaynağımız TFF diyorsunuz ama rakamlar farklı?

Mert67
06.02.2010, 18:25

Ben sadece süper lig maçlarını aldım .

İlker ToSun
06.02.2010, 18:25

benim verdiğim rakamlar bütün profesyonel kariyer, tüm resmi maçlar

Emrah KabuL
06.02.2010, 18:43
Yahu adamın(Semih) Süper Lig'de 134 maçta 44 golü var dalga mı geçiyorsunuz hala.. Yeter iyice kafayı yediniz..!

Çok boş zamanınız var sanırım. Umut'u istatistikle falan eleştirmeyin,altında kalırsınız.. rakamlar ortada..

Ha yok yetersiz dersiniz o ayrı... Ama yeter da kaç gündür sürekli aynı kişiler uzatıp da uzatıyor..

SDinc
06.02.2010, 19:00
Bizim taraftarın halide bir komik.
Trabzonsporluların en çok nefret ettiği takımın futbolcusunu sırf kendi takımındaki futbolcudan nefret ettiği için üstün göstermeye çalışıyor.
Evet bana görede Semih Umut'tan üstün bir forvettir.(Başınız göğe erdimi ?) Ama Semih en fazla 45 dakika futbolcusudur. Bir çok örneğini gördük ; mesela en son kupada oynanan Bursaspor maçı 2.yarı hiç sahada yoktu.
Umut ise 90 dakika sahada varlığını hissettiren yokluğunda takımın ruhu gitmiş hissiyatı verdirten bir futbolcudur , bununda bir çok örneğini gördük ve takımın ligdeki en golcü takımlar arasında olmasında büyük bir katkısı vardır.

Ayriyetten futbolu sadece hücum olarak düşünmek oldukça bağnaz bir görüş tarzı değilmidir ? Umut bimnemne golünü kaçırdığında herkes tarafından büyük bir tepkiyle karşılanıp maçtaki puan kaybedilişini ona bağlanırken orta saha futbolcusu defansa yardım etmediği için , kademe hatası yapılarak , kaleci hatası yapılarak , beklerin hücuma çıkarak verdiği boşluklarla , takımın direncini düşüren futbolcular ve hatta forvet oyuncusunun hiç pres yapmadığı için vs. yenilen gollerde neden maçın kaybedilişi o kişi veya kişilere bağlanmıyor ? Neden Beşiktaş bizden ve bizim altımızdaki bir çok takımdan az gol atmasına rağmen neden bizden üstte ?
Futbolu komple düşünmek lazım , "Benim kişisel fikrimdir sen bana karışamazsın ulen" edalarıyla forum sayfalarında hakaret edemezsiniz ve bizim takımdan olmayan futbolcuları sırf Umut'u düşürmek için kullanamazsınız.

KUTADGU
06.02.2010, 19:29

2006-2007 sezonu

umit karan 18 gol-28 mac
alex 19 gol-32 mac

gelelim 2007-2008 e

rakiplere bakalim...

geliyoruz 2008-2009 a
umut bulut 33 mac-14 gol

simdi dierlerine bakalim

cenk isler 20 gol
necati 18 gol
nobre 17 gol
umit 17 gol

Kendinizle çelişiyorsunuz işte.

Umut nerdeyse her sezon hep o listenin bir yerlerinde.

Diğerleri bir var bir yok.

Ama Umut her sene belirli bir istatistiği tutturmuş.

Emrah KabuL
06.02.2010, 19:59
Eline sağlık abi..

Dediğin gibi Umut o listede son 4 sezondur var..

Diğerleri bir var bir yok..

Şimdi de Milli Takım a çağrılmamasından dert yanar olmuşlar..

Fatih Tekke en son ne zaman oynamıştır Milli Takım'da ?

Milli Takım'a seçilme kriterlerini bilmiyormuşuz gibi neden bu saçma düşünceyi ortaya atıyoruz ?

Trabzonspor'da her maç oynayan forvet 15 golü geçermiş..

Sayın bakalım son 10 sene'de.. Hami,Şota,Fatih.. peki ya başka ?

umut bulutun asla ve asla sakatlanmadigini goruyoruz. denilmiş..

Nerdeyse bunun için bile eleştireceksiniz.. neden sakatlanmıyorsun diye..

Murat'
06.02.2010, 21:50
Eline sağlık abi..

Dediğin gibi Umut o listede son 4 sezondur var..

Diğerleri bir var bir yok..

Şimdi de Milli Takım a çağrılmamasından dert yanar olmuşlar..

Fatih Tekke en son ne zaman oynamıştır Milli Takım'da ?

Milli Takım'a seçilme kriterlerini bilmiyormuşuz gibi neden bu saçma düşünceyi ortaya atıyoruz ?

Trabzonspor'da her maç oynayan forvet 15 golü geçermiş..

Sayın bakalım son 10 sene'de.. Hami,Şota,Fatih.. peki ya başka ?

umut bulutun asla ve asla sakatlanmadigini goruyoruz. denilmiş..

Nerdeyse bunun için bile eleştireceksiniz.. neden sakatlanmıyorsun diye..

Hay ağzına sağlık Emrah.

Kaan
06.02.2010, 21:54
ççç ççç ççç

Umut'a muhalefet olmak için her yol deneniyor. :D

Murat'
06.02.2010, 21:55
Hayır bazılarınız Umut hiç sakatlanmıyor diye nerdeyse döveceksiniz adamı.

Sakatlanmamak da suç oldu.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:19
umut bulutun tek elle tutulur yani asla sakatlanmamasi ve istikrarini korumasi... koydugum istatislikte ortaya bu cikiyor. ben onu umutu ovmek icin soyledim ve umutun muhtesem bir fizigi oldugu futbol icin yaratilmis oldugunu soylerim ha tabi soyle bir soz var insan karsisindakinin anlayabildigi kadar anlatabilir...bu konuda bazi sikintilar mevcut malesef.

benim yazimin amaci umutu kotulemek onu yerden yere vurmak degil ben umutu severim hirsina konusmalarina saha disindaki her hali ve tavrina saygi duyarim... gel gorki umut trabzonsporun as forveti olamaz nitekim 4 senedir bu durum degismiyor. yonetimlerin cok buyuk sucu var takima adamgibi iki santrafor daha alamadiklari icin.

benim yazimin amaci bu forumda bazi arkadaslar umutu turkiyenin en buyuk en golcu forveti falan saniyorlar ve agizlarindada tek bir laf var...umut 4 senedir en cok gol atan oyuncu.
umutun 4 sene en cok gol atmasinin sebebi 4 senedir trabzonsporun forveti olarak oynanan her macta hemen hemen 90 dakiak gorev yapmasidir.rakipler ise durmadan forvet degistiriyor degistirdikleri forvetler umuttan cok gol atiyor ama genede yolluyorlar... 4 senedir yerinde duran bir alex var oda santrafor degil genede umuttan cok golu ve kat be kat fazla asisti var gel gorki bana gore trabzonsporun forveti 4 buyuklerin forvetleriyle kiyaslanabilir duzeyde olmalidir en azindan... hatta sampiyonluk icin daha iyi olmalidir.

malesef gerek istatistik olarak gerekse maclarda gosterdikleri performans acisindan gozumu kirpmadan umuttan daha golcu 7-8 tane forvet sayabilirim ama normal sartlarda bu rakamin en fazla eeeeeeen fazla 3 olmasi gerekir ki o bile beni tatmin etmez ama anlayisla karsilarim.

ayrica umutu neden semihle karialstiriyorunuzki? umut oynadigi macta gol atamaz semih oynamadigi macta gol atar. yani futbol izliyen bir insan nasil umutla semihi ayni kefeye koyar?

bu seneki rakiplerin forvetlerine bakalim

gs de milan baros gecen senenin gol krali
fb de guiza gokhan unal semih 3ude umuttan iyi
bjk de nobre bobo holosko gene 3 ude iyi

arti olarak makukula sercan

e 8 forveti bugun umut yerine takimima koyarim biraz zorlasak 1-2 tane daha cikar bumu trabzonun buyuklugu?

uyanin artik umut bulut turkiyenin en golcu forveti degildir.
netekim umut forvette degildir.

Great White
06.02.2010, 22:22
Fatih Tekke' den bu yana Trabzonspor' da her sezonu 15 gol ile tamamlayan başka bir forvet ismi yazamadan ve lafının altını dolduramadan sayfa dolusu harf birikintisini buralara dökmenin ne anlamı var be arkadaş..

Sonra "Hezeyan" dediğimde, alınıyorlar:)

"Histeri nöbeti" mi desem acaba bundan sonra:D

KUTADGU
06.02.2010, 22:24
Fatih Tekke' den bu yana Trabzonspor' da her sezonu 15 gol ile tamamlayan başka bir forvet ismi yazamadan ve lafının altını dolduramadan sayfa dolusu harf birikintisini buralara dökmenin ne anlamı var be arkadaş..

"Kaval kemiğinden nefret hareketi" nasıl?

Fatih Özkan
06.02.2010, 22:25
Sırf Umut'u eleştirmek için başka takımların oyuncularını övüyoruz (:
Aynen devam...

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:29
Kendinizle çelişiyorsunuz işte.

Umut nerdeyse her sezon hep o listenin bir yerlerinde.

Diğerleri bir var bir yok.

Ama Umut her sene belirli bir istatistiği tutturmuş.

umut listenin bir yerinde degil ben listeyi umuta kadar uzatiyorum... anlayabilin diye ama bu seferde umut listeye girmis oluyor...egemeni kiyaslicak olsak egemene kadar cikarirdim listeyi oda bi yerinde olurdu listenin ve senin icin buyuk forvet olurdu o vakit.

milan baros bu sene geldiyse gunahi ne adamin?
umit karan takimindan uzakalstirildi diye gol atamadiysa 3 sezon umut buyuk futbolcumu oluyor?
semih her mac 10 dakiak gorev yapiyorsa bu umutun buyuklugumudur yoksa fenerin mi?
rakiplerin elinde 3-5 tane forvet varsa degise degise oynuyorlarsa bizde ise sadece bir tane varsa o da her mac 90 dakika oynuyorsa ve gene rakiplerinden az gol atiyorsa burda bir sorun yokmudur?

bu liste uzar gider...

Fatih Özkan
06.02.2010, 22:30
Kaçırıyor olabilir...
Destek olsanız ölürsünüz değil mi ?
Destek olup, Umut gol atarsa başka takımlara yazılacak sanki...
Çok mu zor ?

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:33

senin anlamadigin nokta burda hala umuta yukleniyoruz sanman halbuki televizyonda ne guzel konusuyorsun anliyorsun anlatabiliyorsun... bilgisayar basian gecince bir sikintimi olusuyor anlamadim bende.

eger fatihten bu yana umuta kaldiysak bu yonetimin sucudur ayibidir umutun degil. umut takima forvet alinicak dendide hayir alamazsinizmi dedi? umut silah zoruylami oynatiyor kendini?

umut 2 forvetli oyun sisteminde altarnatifsiz 4 senedir cunku takimda 3 forvet yok. bu buyuk rezillige son verilmesi icin debeleniyoruz burda siz hala umuta hakaret var umut cok iyi niyetli diey sizlaniyorsunuz.

Great White
06.02.2010, 22:34
"Kaval kemiğinden nefret hareketi" nasıl?

Ne diyeyim Cihan. Uyar valla..

İşin garibi, Umut onca golü rakip kalelere değil de bize atmış olsa bu kadar sinire kesmezlerdi herhalde..

Neyse yahu, şimdi bunlardan bir tanesi çıkıp da "Ama kaçırdıklarını ne yapceeeen" diye sormadan ben gidizleyeyim ufaktan:D

Valla Erkin, burada yazmak orada konuşmaktan daha kolay; o kadarını söyleyebilirim:)

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:35
Sırf Umut'u eleştirmek için başka takımların oyuncularını övüyoruz (:
Aynen devam...

baska takimin oyuncusunu niye ovmiyim oda insan degilmi?
ovguyu hakeden herkesi overim yermeyi gerektiren herkesi yererim.

biz gordugumuzu soyleriz yasam tarzimiz bu sekilde onumuze konani basimizi egip kabul edenelrden degiliz.

Fatih Özkan
06.02.2010, 22:37
baska takimin oyuncusunu niye ovmiyim oda insan degilmi?
ovguyu hakeden herkesi overim yermeyi gerektiren herkesi yererim.

biz gordugumuzu soyleriz yasam tarzimiz bu sekilde onumuze konani basimizi egip kabul edenelrden degiliz.

Umut da insan ama!
O da bir yere kadar dayanabilir bunu da unutmamak lazım!

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:44
dedigim gibi ben umuta hic kizmiyorum cunku elinden geleni yaptigini biliyorum... siz umuta tapanlar gol kacirdiginda yerinizden sicrayip kufur ederken ben hos goruyle karsiliyorum... umutun yetenekleri kisitli ve kisitli yetenegi ile yapabilecegi her seyi fazlasiyla sahaya yansitiyor.

ama bu trabzonsporun as forveti olamayacagi gercegini degistirmiyor mevcut yonetim zannedersem durumun farkinda ama siz hala degilsiniz.

yani umuta turkiyenin en buyuk forveti diyenleriniz bile varya ben daha size ne diyim.

İlker ToSun
06.02.2010, 22:52
ne güzel söylemişler "ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşındakinin anladığıyla sınırlıdır" diye...

çıkıp hala daha neden semihin muhabbeti dönüyor diyor da kimse de merak edip önceki sayfalara bakmıyor acaba konu semihe nerden geldi diye. birisi çıkıyor umutu savunmak için aynı yaş grubundan semihi söylüyor hatta semihle ilgili yalan istatistikler söyleyerek kendini haklı çıkartmaya çalışıyor sonra bizler de doğru istatistikleri söyleyip yalanları ortaya çıkartınca semihi gündeme sokan biz oluyoruz.

en başında semih ile umutun kıyaslanmasının bir felaket olduğunu söyledim. her ne olursa olsun biz 2 senedir banko ilk 11 oyuncumuzu çıkıp da fenerin müzmin yedeğiyle kıyaslayacaksak kulübün kapısına kilit vurup kapatalım bari.

ki işin en berbat yanı bizim ilk 11 in banko oyuncusu fenerin müzmin yedeğinden bile daha kötü durumda.

sonra sen de çıkıp bu takımla mücadele edeceksin ha?

haha gülerim ben buna.

eee tabi ama kolay değil bu işler, vizyon ister.

.....
06.02.2010, 22:52

http://tr.wikipedia.org/wiki/Semih_Şentürk (http://tr.wikipedia.org/wiki/Semih_%C5%9Eent%C3%BCrk)

Ben yalan söylemem. Yanlışlık ayrı bir şey bilerek yalan ayrı. Gir mackolikin sitesine bak. 1 dakika bile olsa o maçta oynadıysa ben semih içinde onları aldım Umut içinde.

Şurda kimseyi yalancılıkla suçlamadım ama yalancılıkla suçlandım. Allah yukarda. ben başka bir şey demiyorum .

.....
06.02.2010, 22:55
senin ateşin başına vurmuş galiba, bi dur bakalım soluklan önce

ben senin verdiğin verinin doğruluğunu yalanlığını bile araştırmadan o şekliyle olsa bile bunun kabul edilemez bir karşılaştırma olduğunu söyledim ki Wikipedia daki kaynakta da senin verilerinle örtüşen şeyler çıkmıyor.

sen o söylediğin maç sayılarının dağılımlarını bir yaz bakalım önce.

bi de bana ben yazdıkça yazacağını söylemişsin de aman ne olur yazma çok korktum çünkü çok mantıklı konuşuyorsun haksız olduğum ortaya çıkacak. sen yaz yaz, bana da malzeme çıkıyor.

"haftasonu neşesi"

Geç dalganı geç. Seni ve senin gibileri ciddiye alıp bir şeyler anlatıyorum ya en suçlu insan benim...

wikioedia ya gelince istersem şu anda ben bile değiştiririm o bilgileri. Herkesin bilgilerini kafasına göre değiştirdiği yere siz nasıl bu kadar güveniyorsunuz şaşıyorum size.

Veriyse veri , rakamsa rakam , hırssa hırs , mücadeleyse mücadele. Daha ne istiyorsunuz ?

.....
06.02.2010, 22:57
senin mac koligede baktik omer

hayal urunu cikti gene senin soyledigin.

neyle neyi toplamissin bilmiyoruz sana tavsiyem toplama islemi yaparken hesap makinasi kullanman.

semihin avrupa kupalarinda dahi 0.5 lik gol orani var.

ayni oran turkiye kupasi ve ozel maclardada mevcut.

fenerbahcede oynadigi 6 sene boyuncada 0.49 la oynuyor sinirli sure macta olmasina ragmen.

fenerin yedek oyuncusu semih trabzonsporun as oyuncusu umuttan on kat iyi bir santfarorfur.

NOT: diye o kadar yazdım. 1 dakika bile oynasa bunu 1 maç olarak aldım. Umutta da aynı şey var onu da yazdım.

Ben hiç girmediği maça girdi diye yazmadım. Bu şekilde hesapla istersen. Ayrıca beni oynamadığı maçlar ilgilendirmez.Oynasaydı Umut kadarda atsaydı.

Hem fenerbahçenin yedek oyuncusu neden Türkiyede en iyi santoforların başında geliyor ? Yerli olarak söylüyorum. Bahane bulmayı iyi biliyorsun. sorduğum sorulara da bu şekilde cevap vermenizi istiyorum...

Kaan
06.02.2010, 22:59
Son 3,5 Sezondaki Gol ve Gol Ortalamaları:

Umut Bulut | 136 maç - 68 gol
Maç başına gol; % 0,5

Alex de Souza | 140 maç - 65 gol
Maç başına gol; % 0,46

Rogerio Bobo | 135 maç - 63 gol
Maç başına gol; % 0,46

Gökhan Ünal | 113 maç - 51 gol
Maç başına gol; % 0,45

Ümit Karan | 124 maç - 49 gol
Maç başına gol; % 0,39

Mehmet Yıldız | 103 maç - 39 gol
Maç başına gol; % 0,37

Filip Holosko | 127 maç - 46 gol
Maç başına gol; % 0,36

Semih Şentürk | 118 maç - 43 gol
Maç başına gol; % 0,36

Mert Nobre | 134 maç - 41 gol
Maç başına gol; % 0,3

:cool:

Erkin Ekşi
06.02.2010, 22:59
tff mackolik wiki bloglar hepsinde semihin gol ortalamsi 0.5 in ustunde

sen neye bakip 0.33 e indirdin bir aciklarsan olayi ogrenmis oluruz.

bana pek iyi niyetli bir hata gibi gelmedi yaptigin sonra attigin mesajlarda cabasi.

Emrah KabuL
06.02.2010, 23:01
Vurun Wiki'ye.. Wikipedia'da kaynak olmuş iyi mi.. :)

.....
06.02.2010, 23:03
renktaş ben umutu severim, istatistik felan yukarda iyi bi analiz yapmışınız siz birbirinize ama şimdi şu son cümlen için sabaha kadar tartışırım senle ... :)

umutu bende eleştiririm, özellikle geçen sezon sabrımızı gökhanla birlikte ölçtü bizi şampiyonluğada onlar oynattı şampiyonluktanda onlar etti, birisi gitti fb ye yaptıkları için teşekkürler ne hali varsa görsün o adamdan bize hayır gelmezdi, diğeri hala takımımızda ve gökhan gitti üzülmedim umut giderse her ne kadar maçlarda saç baş yoldurduğunda en çok kızanlardan biride olsam, o giderse üzüleceğim... yeri geldiğinde eleştireceğiz ama acımasızca eleştiride yapmanın anlamı yok, bu adam kayserili, karadenizli felanda değil ama 4 yıldır şu takımın forvetinde oynuyor, hakkını vererek oynuyor, bizden biri oldu artık umut... 4 yılda bu bitiricilik olayını çözemedi kendisini aşamadı bir türlü ama olsun, böyle oyuncu bulamayız, umutu göndermek büyük hata olur, onu desteklersek en iyi şekilde verim alırız, adamı maç sırasında bi gol kaçırdımı hemen stadda boş ve saçma tezahuratlarla oyundan koparmayın, maç sonuna kadar destekleyin oda takımda elinden geleni yapsın!!!

artık sıktı bu muhabbet, tamam bende isterim daha iyi bir forvet ama yok işte sezon sonuna kadar teo ve umut, fatih tekke de gelmedi, eleştirmeyin şu adamı artık yok satılsın yok gönderilsin !!!

umutu eleştirenlere cevap verirkende komik duruma düşeceğiniz şeyler yazmayın renktaşlar, bu adam senelerdir ligde en çok gol atan yerli-yabancı oyuncuların başında geliyor ama milli takıma 1-2 kez çağrıldı.... burda bir problem var ? :) ama bunuda umut düşünsün artık, oda taraftarın beklentisini biliyor, sahada cevabını vermeli, çok şey istemiyoruz, dün boboyu izlerken uykum geldi ama adam geldi 78 de attı golü film koptu orada, bobo bunu hep yapıyor, ben umutun bobo olmasını istemiyorum, kritik anlarda takımı rahatlatsın istiyorum, maç içinde bulduğu önemli pozisyonları değerlendirsin 1 kaçırırsa hırs yapmasın sakin olsun 2. yi atsın.....!

uzun oldu :D

ilk olarak siyah belirginleştirdiğim yer için ; okuduğum anda kafamda şöyle bir şey belirdi:

Trabzonsporun oyuncusu Kayserili olmaz mı ? ya da Trabzondan başka memleket olamaz mı ? Ben kemdim Trabzonlu değilim ama Trabzonsporluyum. Bu tartışılacak bir konu mu ? Neyse art niyetli olduğun için felan söylemedim. sadece böyle şeylere tenezzül bile etmemeliyiz. lütfen...

Ayrıca Milli Takım mevzusuna gelince ; Egemen Selçuk gibi oyuncularımız en verimli dönemlerinde Milli Takıma çağırılmadı Umut un çağırılacağını hiç zannetmiyorum. Ama yeni teknik direktör geldikten sonra Umutun durumuna göre Milli formayı giyebilir. neden olmasın ki...

Emrah KabuL
06.02.2010, 23:04
Son 3,5 Sezondaki Gol ve Gol Ortalamaları:

Umut Bulut | 136 maç - 68 gol
Maç başına gol; % 0,5

Alex de Souza | 140 maç - 65 gol
Maç başına gol; % 0,46

Rogerio Bobo | 135 maç - 63 gol
Maç başına gol; % 0,46

Gökhan Ünal | 113 maç - 51 gol
Maç başına gol; % 0,45

Ümit Karan | 124 maç - 49 gol
Maç başına gol; % 0,39

Mehmet Yıldız | 103 maç - 39 gol
Maç başına gol; % 0,37

Filip Holosko | 127 maç - 46 gol
Maç başına gol; % 0,36

Semih Şentürk | 118 maç - 43 gol
Maç başına gol; % 0,36

Mert Nobre | 134 maç - 41 gol
Maç başına gol; % 0,3

:cool:

bana pek iyi niyetli bir hata gibi gelmedi yaptigin sonra attigin mesajlarda cabasi.

Kafanı kaldır da bir üste bak.. Artık gına geldi he.. Antucumusun nesin ki anlamadım.

Erkin Ekşi
Vurun Wiki'ye.. Wikipedia'da kaynak olmuş iyi mi.. :)

wikiyi kaynak gostermedik
okumadan etmeden gelip mesaj atmayin suraya.

bir uste golleri koyan arkadasda okumamis pek konuyu

benim 2 sayfalik yazi yazmamin sebebi senin koydugun verilerle umutu gol krali ilan edenlerin yanilmis oldugunu gostermek... sen gene ayni seyi koymussun oraya.

.....
ilekr kardesim bende o yuzden dedim 220 macta 180 gol attim diye

omerin dediklerine inanan varsa zaten benimkinede inansin benide transfer etsin trabzonspor.

Provakatör söylemlerine inat sinirlenmeyeceğim. Adabımı bozmayacağım. İnsan gibi sana cevap vereceğim...

.....
06.02.2010, 23:07
Ömer Bunu İyi Oku

Semih Şentürk

Umut Bulut

KAYNAK TFF

Birincisi ben BAHİS oynamam. 4 yıl önce idda oynamıştım am bıraktım. bir dahada oynamayacağım.

Mackoliki uzun zamandır takip ediyorum maçlar için. yoksa bir alıp vermediğim yok.

Kaynaklara gelince TFF en sağlam kaynaktır haklısın. Ben mackolikten baktıklarımı söyledim. bu benim yalancı olduğumu kanıtlamaz. orda yazılanları buraya aktardım.

1 dakika bile oyuna girdiyse onu 1 maç olarak yazdım. Umut içinde Semih içinde.

Ayrıca birisi fb nin yedeği birisi Trabzonsporun 4 yıldır as oyuncusu zırvalamalarını geçiniz. geçiniz . geçiniz...

Kaan
06.02.2010, 23:09
@ Erkin Ekşi

Semih'in son 4,5 sezonuna baksan bile ortalama yine 0,36.

Bence sen başkalarına laf edeceğine kendi hesaplamalarına bak. Hatta ben sana öğreteyim,

Maç başına gol = Gol sayısı / Maç sayısı

http://www10.mackolik.com/Futbol/Player/Default.aspx?id=107

Bu da link.

:):)

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:12
Kafanı kaldır da bir üste bak.. Artık gına geldi he.. Antucumusun nesin ki anlamadım.

umutun sn 3.5 sezonda 68 golu olduguna inananiiz var mi?

yukarda yazmisim 15-14-14-6

49 ediyor...

acaba antremanlari falandami ekliyoruz ? oyleyse inanirim

Kaan
06.02.2010, 23:14

49 ediyor...

İnanmıyorsan maçlarına, dakikalarına kadar inebilirim. :)

Böyle inanmakla falan olmakla olmuyor. İşte istatistikler önünüzde.

Umut'un istatistiğine inanmayın, Semih'in istatistiğini arttırın. Oh ne güzel.

.....
06.02.2010, 23:16
umut bulutun tek elle tutulur yani asla sakatlanmamasi ve istikrarini korumasi... koydugum istatislikte ortaya bu cikiyor. ben onu umutu ovmek icin soyledim ve umutun muhtesem bir fizigi oldugu futbol icin yaratilmis oldugunu soylerim ha tabi soyle bir soz var insan karsisindakinin anlayabildigi kadar anlatabilir...bu konuda bazi sikintilar mevcut malesef.

benim yazimin amaci umutu kotulemek onu yerden yere vurmak degil ben umutu severim hirsina konusmalarina saha disindaki her hali ve tavrina saygi duyarim... gel gorki umut trabzonsporun as forveti olamaz nitekim 4 senedir bu durum degismiyor. yonetimlerin cok buyuk sucu var takima adamgibi iki santrafor daha alamadiklari icin.

benim yazimin amaci bu forumda bazi arkadaslar umutu turkiyenin en buyuk en golcu forveti falan saniyorlar ve agizlarindada tek bir laf var...umut 4 senedir en cok gol atan oyuncu.
umutun 4 sene en cok gol atmasinin sebebi 4 senedir trabzonsporun forveti olarak oynanan her macta hemen hemen 90 dakiak gorev yapmasidir.rakipler ise durmadan forvet degistiriyor degistirdikleri forvetler umuttan cok gol atiyor ama genede yolluyorlar... 4 senedir yerinde duran bir alex var oda santrafor degil genede umuttan cok golu ve kat be kat fazla asisti var gel gorki bana gore trabzonsporun forveti 4 buyuklerin forvetleriyle kiyaslanabilir duzeyde olmalidir en azindan... hatta sampiyonluk icin daha iyi olmalidir.

malesef gerek istatistik olarak gerekse maclarda gosterdikleri performans acisindan gozumu kirpmadan umuttan daha golcu 7-8 tane forvet sayabilirim ama normal sartlarda bu rakamin en fazla eeeeeeen fazla 3 olmasi gerekir ki o bile beni tatmin etmez ama anlayisla karsilarim.

ayrica umutu neden semihle karialstiriyorunuzki? umut oynadigi macta gol atamaz semih oynamadigi macta gol atar. yani futbol izliyen bir insan nasil umutla semihi ayni kefeye koyar?

bu seneki rakiplerin forvetlerine bakalim

gs de milan baros gecen senenin gol krali
fb de guiza gokhan unal semih 3ude umuttan iyi
bjk de nobre bobo holosko gene 3 ude iyi

arti olarak makukula sercan

e 8 forveti bugun umut yerine takimima koyarim biraz zorlasak 1-2 tane daha cikar bumu trabzonun buyuklugu?

uyanin artik umut bulut turkiyenin en golcu forveti degildir.
netekim umut forvette degildir.

Hayır efendim siz Umutu beğenmiyorsunuz. Aksine takımdan gönderilmesini istiyorsunuz. Bununla yetinmeyip Takımımızın golcüsüne Forvet değil diyorsunuz. Hatta ve Hatta o kadar oranı hiçe sayıp kendi söylediklerinizi yutuyorsunuz.

Biraz mantıklı olun. söyledikleriniz bile kendi içinde çelişiyor. Yok Umut Futbol için yaratılmışta forvet değilmişte, yok efendim diğer takımların golcülerini yolluyorda Umut kalıyorda.

Ya Allah aşkına sizcede saçma değil mi ? İyi forveti kim yollar. Hangi forvet iyiydide Türkiye liginden gitti ?

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:17
@ Erkin Ekşi

Semih'in son 4,5 sezonuna baksan bile ortalama yine 0,36.

Bence sen başkalarına laf edeceğine kendi hesaplamalarına bak. Hatta ben sana öğreteyim,

Maç başına gol = Gol sayısı / Maç sayısı

http://www10.mackolik.com/Futbol/Player/Default.aspx?id=107

Bu da link.

:):)

bak canim senin bana birsey ogretebilmen icin benim bildigim herseyi unutmam gerekir once o vakit belki birseyler ogretirsin oda beni 10 yil daha geri goturur.

sen once konunun semih-umut karsialstirmasi olmadigini anla onu idrak ettikten sonra soyliyecek bir seyin varsa adabini bilerek soyle.

.....
06.02.2010, 23:18
umut listenin bir yerinde degil ben listeyi umuta kadar uzatiyorum... anlayabilin diye ama bu seferde umut listeye girmis oluyor...egemeni kiyaslicak olsak egemene kadar cikarirdim listeyi oda bi yerinde olurdu listenin ve senin icin buyuk forvet olurdu o vakit.

milan baros bu sene geldiyse gunahi ne adamin?
umit karan takimindan uzakalstirildi diye gol atamadiysa 3 sezon umut buyuk futbolcumu oluyor?
semih her mac 10 dakiak gorev yapiyorsa bu umutun buyuklugumudur yoksa fenerin mi?
rakiplerin elinde 3-5 tane forvet varsa degise degise oynuyorlarsa bizde ise sadece bir tane varsa o da her mac 90 dakika oynuyorsa ve gene rakiplerinden az gol atiyorsa burda bir sorun yokmudur?

bu liste uzar gider...

Golcüler listesi yapıyorsun Egemeni karıştırıyorsun.

İstikrar diyorsun ümit karan takımdan gittiyse benim suçum mu diyorsun? kardeşim demekki adamda iş yokmuş ki göndermişler değil mi ?

Rakibim 3 4 forveti var demişsin bu takımında 3 4 forveti varken Umut sahadaydı hatırlatırım...

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:18
İnanmıyorsan maçlarına, dakikalarına kadar inebilirim. :)

Böyle inanmakla falan olmakla olmuyor. İşte istatistikler önünüzde.

Umut'un istatistiğine inanmayın, Semih'in istatistiğini arttırın. Oh ne güzel.

in anlat bakayim neyini anlatacan?

umut meger gecen sezon 25 gol atmis haberimiz yokmus?

yoksa samiyondami olduk gecen sezon?

Emrah KabuL
06.02.2010, 23:20
Şu saatte uğraşmama değmeyecek ama olsun..

http://img297.imageshack.us/img297/4734/semihy.jpg

Adam hayatında bir kere çift haneli rakama ulaşmış..

Erkin Ekşi » Al çıkar şimdi ortalamasını :)

Ha şimdi çıkıp da bu adam müzmin yedekdi falan demeyin.. Beni ilgilendirmez.

Daha da uzatmayalım şu konuyu.. gülünecek halimiz var yahu..

Kendi futbolcumuzu eleştirebilmek için eziklerin müzmin yedeklerini yüceltiyoruz iyi mi..

Umut'u beğenen beğenmez.. bende komple bir forvet olmadığına, fakat yanında bitirici bir forvet olursa çok iyi işler çıkartacağına inanıyorum.. ama bunca olumsuzluğa rağmen son 3,5 sezon da Süper Lig'in en çok gol atan oyuncusu olmakla beraber, gol ortalamalarında da öndeyse artık biraz takdir edin yahu.. Bu kadar beceriksiz bir forvetin son 3,5 sezon da bütün rakiplerimizin golcülerinden daha çok gol atabilmesi de işin en tuhafı.

Son olarak da yarın Umut'un gol kaçırmasını pusuda bekleyenler.. Umut'a değil de maça odaklanmayı deneyin.. diğer 10 futbolcumuza da aynı gözle bakın..

Hadi ben de yatayım artık. .İyi geceler :)

.....
06.02.2010, 23:22
dedigim gibi ben umuta hic kizmiyorum cunku elinden geleni yaptigini biliyorum... siz umuta tapanlar gol kacirdiginda yerinizden sicrayip kufur ederken ben hos goruyle karsiliyorum... umutun yetenekleri kisitli ve kisitli yetenegi ile yapabilecegi her seyi fazlasiyla sahaya yansitiyor.

ama bu trabzonsporun as forveti olamayacagi gercegini degistirmiyor mevcut yonetim zannedersem durumun farkinda ama siz hala degilsiniz.

yani umuta turkiyenin en buyuk forveti diyenleriniz bile varya ben daha size ne diyim.

Ne tapması ya ? ne saçmalıyorsun yine ?

Geçen gün beğenmiyorsun bugün yaptıklarını taktirle karşılıyorsun. Senin ne dedin belli değil bize laf yetiştirmekle uğraşıyorsun.

Önce neyi savunduğunu söyle. sonra onu destekle. Bir öyle bir böyle olmaz yani erkek adama yakışmaz ;)

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:23
Golcüler listesi yapıyorsun Egemeni karıştırıyorsun.

İstikrar diyorsun ümit karan takımdan gittiyse benim suçum mu diyorsun? kardeşim demekki adamda iş yokmuş ki göndermişler değil mi ?

Rakibim 3 4 forveti var demişsin bu takımında 3 4 forveti varken Umut sahadaydı hatırlatırım...

futbol sadece ayakla oynanmaz bu yuzden fizgi ne kadar duzgun olsada gol yollarinda basarisiz bir oyuncu herseyi tek tek anlatmam gerekiyor anlayabilmen icin.

egemeni karistirmamdaki nedenide anlamadin onu anltamiyacam okuyan diger insanalr anliyordur zaten.

takimda 3-4 forvet varken de umut sahada oalcak tabi forvetelr ergin keles omer riza ersen martin oldugu icin... iclerinden en iyi ikisinden biri haliyle umut oluyor.

umutun forvette oynatildigi icin forvet ozelliklerine sahip bir oyuncu olmus olmuyor daha onceki yazimdada yazdim bence ondan cok iyi bir dmf olurdu diye... forvet degil dememdeki sebepte buydu.

neden sana her yazdigimi tekrar alip tek tek tane tane anlatmam gerekiyor hic dusundun mu?

Murat'
06.02.2010, 23:24
ne güzel söylemişler "ne kadar anlatırsan anlat, anlattıkların karşındakinin anladığıyla sınırlıdır" diye...

Bu söylediğin güzel vecize senin için de geçerli olmuyor mu ?

Siz sadece kendinizin fikirlerinin doğruluğuna inanıyorsunuz.

Erkin Ekşi
Ne tapması ya ? ne saçmalıyorsun yine ?

Geçen gün beğenmiyorsun bugün yaptıklarını taktirle karşılıyorsun. Senin ne dedin belli değil bize laf yetiştirmekle uğraşıyorsun.

Önce neyi savunduğunu söyle. sonra onu destekle. Bir öyle bir böyle olmaz yani erkek adama yakışmaz ;)

neyi savundugum belli ama anlayacak kapasiten olmadigindan artik sana cevap atmayacagim.

.....

çıkıp hala daha neden semihin muhabbeti dönüyor diyor da kimse de merak edip önceki sayfalara bakmıyor acaba konu semihe nerden geldi diye. birisi çıkıyor umutu savunmak için aynı yaş grubundan semihi söylüyor hatta semihle ilgili yalan istatistikler söyleyerek kendini haklı çıkartmaya çalışıyor sonra bizler de doğru istatistikleri söyleyip yalanları ortaya çıkartınca semihi gündeme sokan biz oluyoruz.

en başında semih ile umutun kıyaslanmasının bir felaket olduğunu söyledim. her ne olursa olsun biz 2 senedir banko ilk 11 oyuncumuzu çıkıp da fenerin müzmin yedeğiyle kıyaslayacaksak kulübün kapısına kilit vurup kapatalım bari.

ki işin en berbat yanı bizim ilk 11 in banko oyuncusu fenerin müzmin yedeğinden bile daha kötü durumda.

sonra sen de çıkıp bu takımla mücadele edeceksin ha?

haha gülerim ben buna.

eee tabi ama kolay değil bu işler, vizyon ister.

Umuta karşı semihi ilk ben söyledim son sayfalarda. Yalan söylemedim. Orda ne yazılıyorsa söyledim ama anlayana.

Ya kimin yalan söylediğini , kimin inadını Umutu karaladığını herkes biliyor aslında. Benim o yüzden içim rahat. ya senin için rahat mı ?

Emrah KabuL
06.02.2010, 23:25
in anlat bakayim neyini anlatacan?

umut meger gecen sezon 25 gol atmis haberimiz yokmus?

yoksa samiyondami olduk gecen sezon?

Yok..

Biz genelde Fatih'in 30 kusurlu gol attığı sezonlar da şampiyon oluyorduk..

Pehh... :)

.....
06.02.2010, 23:26

Sabrımı sınıyorsunuz ama bizde sabır çok.

Kimseyi iyi niyetle kandıracak kadar vicdansız, şerefsiz , haysiyetsiz değilim.

Maçkoliğe Allah aşkına gir tamam mı ?

Ordan semih şentürkü bul. daha sonra 2002 yılından beri bütün maçları orda var.

oynadığı maçları ve gollerini yaz.
bana ilk 11 ya da sonradan girdiklerini ayrı ayrı yazma.

BÜTÜN MAÇLARINI GOL SAYILARIYLA BİRLİKTE YAZ. BAKALIM kim yalancı ?

.....
06.02.2010, 23:28
wikiyi kaynak gostermedik
okumadan etmeden gelip mesaj atmayin suraya.

bir uste golleri koyan arkadasda okumamis pek konuyu

benim 2 sayfalik yazi yazmamin sebebi senin koydugun verilerle umutu gol krali ilan edenlerin yanilmis oldugunu gostermek... sen gene ayni seyi koymussun oraya.

Ben Umutu filan gol kralı ilan etmedim.

2002 yılından beri TÜRKİYE liginin en çok gol atan FORVET OYUNCUSU DEDİM. Hadi aksini itiraf et ? söyle değil de ?yalan söylüyorsun her zamanki gibi desene ?

.....
06.02.2010, 23:29

49 ediyor...

E yani pes doğrusu. senin dediğin gibi hesaplarsak Semihin gol sayısı yarıya bile inebilir.

BÜTÜN maçlar. kupa maçları , avrupa maçları lig maçları.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:31
Şu saatte uğraşmama değmeyecek ama olsun..

http://img297.imageshack.us/img297/4734/semihy.jpg

Adam hayatında bir kere çift haneli rakama ulaşmış..

Erkin Ekşi » Al çıkar şimdi ortalamasını :)

Ha şimdi çıkıp da bu adam müzmin yedekdi falan demeyin.. Beni ilgilendirmez.

Daha da uzatmayalım şu konuyu.. gülünecek halimiz var yahu..

Kendi futbolcumuzu eleştirebilmek için eziklerin müzmin yedeklerini yüceltiyoruz iyi mi..

Umut'u beğenen beğenmez.. bende komple bir forvet olmadığına, fakat yanında bitirici bir forvet olursa çok iyi işler çıkartacağına inanıyorum.. ama bunca olumsuzluğa rağmen son 3,5 sezon da Süper Lig'in en çok gol atan oyuncusu olmakla beraber, gol ortalamalarında da öndeyse artık biraz takdir edin yahu.. Bu kadar beceriksiz bir forvetin son 3,5 sezon da bütün rakiplerimizin golcülerinden daha çok gol atabilmesi de işin en tuhafı.

Son olarak da yarın Umut'un gol kaçırmasını pusuda bekleyenler.. Umut'a değil de maça odaklanmayı deneyin.. diğer 10 futbolcumuza da aynı gözle bakın..

Hadi ben de yatayım artık. .İyi geceler :)

yahu hala anlamadiniz semihten banane?

ben umutu her sezon rakipleriyle karsilastirdim bana bir sey soylicekseniz o konu uzerinden soyleyin konunun icinden bir parca alip gelmeyin... komik duurma dusuyorsunuz.

bak sana bir daha anlatayim.

3.5 enede rakiplerin golculerindan fazla gol attigini saniyorsun...
3.5 sene rakiplerin golculeri aynimiydi?
ayni ise neden umut hic gol krali olamadi?
yada umut neden ilk 3 e bile giremedi?

cok basit bir sey degilmi eminim simdi anlamissindir.

bakin size bir fikir vereyim
umutu diger firvetlerle karsilastirirken umutun gol attigi maclardan yola cikin.

tabloyu o sekilde olusturun umutun gol attigi maclarda rakip forvetlerin durumu diye eminim umutun ortalamasi daha yuksek cikacatir... hatta size bir tuyo vereyim 1 in dahi ustunde cikar hani bir macta iki gol attigi oluyorya bazen... nasil anladiniz dimi? anlamissinizdir eminim.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:33
Ben Umutu filan gol kralı ilan etmedim.

2002 yılından beri TÜRKİYE liginin en çok gol atan FORVET OYUNCUSU DEDİM. Hadi aksini itiraf et ? söyle değil de ?yalan söylüyorsun her zamanki gibi desene ?

sen soylemedinde soyliyen var burda soylenen her laf sana gelmiyor genelde bir sey anlatilmaya aciklanmaya calisiliyorsa onlari ustune alinabilirsin.

.....
06.02.2010, 23:34
futbol sadece ayakla oynanmaz bu yuzden fizgi ne kadar duzgun olsada gol yollarinda basarisiz bir oyuncu herseyi tek tek anlatmam gerekiyor anlayabilmen icin.

egemeni karistirmamdaki nedenide anlamadin onu anltamiyacam okuyan diger insanalr anliyordur zaten.

takimda 3-4 forvet varken de umut sahada oalcak tabi forvetelr ergin keles omer riza ersen martin oldugu icin... iclerinden en iyi ikisinden biri haliyle umut oluyor.

umutun forvette oynatildigi icin forvet ozelliklerine sahip bir oyuncu olmus olmuyor daha onceki yazimdada yazdim bence ondan cok iyi bir dmf olurdu diye... forvet degil dememdeki sebepte buydu.

neden sana her yazdigimi tekrar alip tek tek tane tane anlatmam gerekiyor hic dusundun mu?

Bak sen beni anlamıyorsun ama.

Gol dedin yazdık , hırs dedin yazdık , bitiricilik dedin yadık.

Eee daha bizden ne istiyorsun. Kaç gündür gına geldi yeminle. Gören bizi Umut yalakası zannedecek. Benim Takımımdaki her oyuncu değerlidir. Hiçbirine hakaret ettirmem. Ben yaparsam zaten gereken cezayı alırım.

Arkasından atıp tutarsam, bazı şeyleri körü körüne desteklersem yukarda Allah var hesabını da benden sorarlar. Aynı sekilde sizde bazı şeyleri görmezseniz sizede elbet sorarlar , er ya da ge ;)

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:34
E yani pes doğrusu. senin dediğin gibi hesaplarsak Semihin gol sayısı yarıya bile inebilir.

BÜTÜN maçlar. kupa maçları , avrupa maçları lig maçları.

tekrar soyluyorum semihin gol sayisi beni ilgilendirmiyor ben butun forvetleri sezon sezon karsilastiriyorum.

Erkin Ekşi
06.02.2010, 23:35
Bak sen beni anlamıyorsun ama.

Gol dedin yazdık , hırs dedin yazdık , bitiricilik dedin yadık.

Eee daha bizden ne istiyorsun. Kaç gündür gına geldi yeminle. Gören bizi Umut yalakası zannedecek. Benim Takımımdaki her oyuncu değerlidir. Hiçbirine hakaret ettirmem. Ben yaparsam zaten gereken cezayı alırım.

Arkasından atıp tutarsam, bazı şeyleri körü körüne desteklersem yukarda Allah var hesabını da benden sorarlar. Aynı sekilde sizde bazı şeyleri görmezseniz sizede elbet sorarlar , er ya da ge ;)

hadi sorsunlar benden hesabi nasil soruyorlar.

.....
06.02.2010, 23:38
hadi sorsunlar benden hesabi nasil soruyorlar.

Ben sana sorarlar demedim. İnsanlara iftira atıyorsanız , olan seyleri olamaz gösteriyorsanız bu dünyada değilse öteki dünyada sorarlar. Hiç merak etmeyin.Aynı şekilde banada soracaklar çünkü.

Murat'
06.02.2010, 23:38
Merak etmeyin Umut'u sevmeyen ve bu takıma istemeyen arkadaşlar zaten Umut bu takımla sözleşme yenilemeyecek.Artık gitmesini istiyorum ben de ama oynadığı futboldan dolayı değil.

Fatih Özkan
06.02.2010, 23:42
Merak etmeyin Umut'u sevmeyen ve bu takıma istemeyen arkadaşlar zaten Umut bu takımla sözleşme yenilemeyecek.Artık gitmesini istiyorum ben de ama oynadığı futboldan dolayı değil.

Hangi sebepten ötürü peki ?

ibrahim_yattara
06.02.2010, 23:46
bencede birdahaki sene çok ciddi şampiyonluk adayı olacağız ve umuttan kesinlikle kurtulmalıyız..

şampiyonluğa oynayacak takım oyuncusu değil kesinlikle..

ayrıca ziya doğan istatistiğinede gerek yok, umut kadar o bölgede barış memiş oynasaydı o kadar maçı 90 dakika, umuttan çok gol atardı..

barışın bile son vuruşları şutları umuta 3 gömlek büyük gelir keşke ona verilseydi bu şans o bölgede hiç değilse güçlenir tecrübe kazanırdı..

ve son olarak umut gerçektende çok koşuyor ama yarısnı boşa koşuyor rakibi heyecanlandırmıyor bile bazı koşuları..

keşke o gereksiz koşulara harcayacağı enerjiyi topa vururken harcasa, golcü dediğin yıllardır şöyle ceza sahası dışından zımba gibi bir şut çıkartır 90 a takamazmı yahu..

.....
06.02.2010, 23:51
bencede birdahaki sene çok ciddi şampiyonluk adayı olacağız ve umuttan kesinlikle kurtulmalıyız..

şampiyonluğa oynayacak takım oyuncusu değil kesinlikle..

ayrıca ziya doğan istatistiğinede gerek yok, umut kadar o bölgede barış memiş oynasaydı hergün umuttan çok gol atardı..

barışın bile son vuruşları şutları umuta 3 gömlek büyük gelir keşke ona verilseydi bu şans o bölgede hiç değilse güçlenir tecrübe kazanırdı..

Gerçekten mi ?

Şu Ziya doğan istatistiklerini sizden de duyalım o zaman. Biz burda o kadar saat boşuna çene çatlattık demek ?

Tüh Umut gibi bir oyuncuya değmezmiş meğer. Hatta şimdi gitsin takımdan zarar veriyor takıma değil mi ?

Le havle..........

Selman61
07.02.2010, 00:03
bu konu başlığına sabah bakmıştım Umut hakkında tartışılıyordu. Gece oldu hala mutakabata varamadınız mı :)

Ömer TOPAL
07.02.2010, 00:05
Yanıtlar=16.170 Görüntülenme 196.677

İstatistik işte....! Burda da başarılısın Umut....!

ibrahim_yattara
07.02.2010, 00:07
Gerçekten mi ?

Şu Ziya doğan istatistiklerini sizden de duyalım o zaman. Biz burda o kadar saat boşuna çene çatlattık demek ?

Tüh Umut gibi bir oyuncuya değmezmiş meğer. Hatta şimdi gitsin takımdan zarar veriyor takıma değil mi ?

Le havle..........

yahu dostum sinir yapmaya gerek yok.. umutu eleştirenlere kızıyorsun ama emin ol umutu savunup iyi golcü olarak lanse ediyorsun diye çıldıranlarda vardır..

umut takımın en iyiniyetle oynayan temiz futbolcusudur belkide..
ama bu kadar kötü son vuruş ve ayağında top tutamaması büyük takıma uygun olmadığını gösteriyor..

şampiyonluğa oynayan diğer kulüplerin hiçbirisi umuta teklif getirmez, kadrosuna katmaya çalışmaz neden acaba..

semih umut karşılaştırması yapılıyor, ben tabiki umutu semihten çok daha fazla severim ama gerçekleri görmezden gelemem semih umuttan iyi golcü, daha değerli daha komple bir futbolcu..

bitik haldeki gökhana bile talip çıkıp kadrosuna katan medet uman istanbul kulüpleri neden umuta selam bile söylemiyorlar, bizlerde oturup şapkayı koyup bunu düşünelim biraz..

Yasin Altuntas
07.02.2010, 00:10
Birsey söylemek istiyorum Umutu severim filan cok kosar yeri gelince gollerinide atar ama Mesela Necatini Galatasaraya attigi Golü Umutta atabilirmiydi ??

Bence Golcü budur böyle goller atacak Golcü Plase Goller atacak Kaleyciyle karsi Karsiya Panik yapmiyacak bence Golcü Gol atacak

.....
07.02.2010, 00:11
yahu dostum sinir yapmaya gerek yok.. umutu eleştirenlere kızıyorsun ama emin ol umutu savunup iyi golcü olarak lanse ediyorsun diye çıldıranlarda vardır..

umut takımın en iyiniyetle oynayan temiz futbolcusudur belkide..
ama bu kadar kötü son vuruş ve ayağında top tutamaması büyük takıma uygun olmadığını gösteriyor..

şampiyonluğa oynayan diğer kulüplerin hiçbirisi umuta teklif getirmez, kadrosuna katmaya çalışmaz neden acaba..

semih umut karşılaştırması yapılıyor, ben tabiki umutu semihten çok daha fazla severim ama gerçekleri görmezden gelemem semih umuttan iyi golcü, daha değerli daha komple bir futbolcu..

bitik haldeki gökhana bile talip çıkıp kadrosuna katan medet uman istanbul kulüpleri neden umuta selam bile söylemiyorlar, bizlerde oturup şapkayı koyup bunu düşünelim biraz..

Ben Umutu savunuyorum diye çıldıranlar zaten kendi durumlarına baksınlar. Benim durumumda bir şey yok Allaha şükür ki KENDİ TAKIMIMIN OYUNCUSUNU DESTEKLİYORUM!

semih UMUT değerlendirmesini burda bitirelim isterseniz. Umut semihten daha iyi bir oyuncu olduğu rakamlarla ortadadır.

Takip meselesine gelince biz yönetimde değiliz ki Umuta kim talip kim değil. Adamın TRABZONSPORDAN başka takımlar işi yok ki transfer haberi çıkmıyor. Ama bazılarımızın TRABZONSPORDAN başka herşeyle işi var nedense...

.....
07.02.2010, 00:12
Birsey söylemek istiyorum Umutu severim filan cok kosar yeri gelince gollerinide atar ama Mesela Necatini Galatasaraya attigi Golü Umutta atabilirmiydi ??

Bence Golcü budur böyle goller atacak Golcü Plase Goller atacak Kaleyciyle karsi Karsiya Panik yapmiyacak bence Golcü Gol atacak

En basitinden bir örnek o zaman.

Umutun aşıttırma ile attığı golleri de necati atabilir mi?

Erdem Keser
07.02.2010, 00:13
Gecenin bu vaktinde kafam karıştı; kim Umut'u savunuyor, kim beğenmiyor bilelim, ona göre safımızı alalım:D

Saat 12'de evden çıktık yeni geldik muhabbet değişmemiş:p

.....
07.02.2010, 00:14
Gecenin bu vaktinde kafam karıştı; kim Umut'u savunuyor, kim beğenmiyor bilelim, ona göre safımızı alalım:D

Saat 12'de evden çıktık yeni geldik muhabbet değişmemiş:p

Abi safları sıklaştırıyoruz acele et dışarda kalırsın :) :)

ibrahim_yattara
07.02.2010, 00:15

en azından o gün gol atamamışsa bile arkadaşlarına her maç bir iki gol pası verebilecek,

sağına soluna 3-5 olumlu top atabilecek

gerektiğinde ayağında topu saklayıp takımını rakip sahaya yerleştirebilecek

çok eksik var çok.. umut çok çırpındığı için ve sürekli koşu yapıp her pası istediği için çok fazla pozisyon buluyor bu güzelde o kadar azını gole çeviriyorki..

yani durum buyken umut şu seneden bu seneye kadar şu kadar gol atmış demek ne kadar geçerli?

.....
07.02.2010, 00:17
Neyse Cümleden Hayırlı geceler.

Herşeyin Hayırlısı neyse o olsun...

Ömer TOPAL
07.02.2010, 00:18
En basitinden bir örnek o zaman.

Umutun aşıttırma ile attığı golleri de necati atabilir mi?

:) harbi iyi bulmussun cevabı....Umutun aşırtma gollerini necatiyi salla atan adam cıkmaz su ligde..o konuda umut aynı ben..boş kaleye atamam ama aşırtmada üstüme yoktur :D he bu arada semih UMUT kıyaslamasınamı girdiniz ayıptırrrrrrr...Semih Umutun U su olamaz....!

Erkin Ekşi
07.02.2010, 00:20
semihinde zaten umutun usu olmak istedigini sanmiyorum.

Muhammed
07.02.2010, 00:32
Geçen sene Gökhan olmasaydı görürdüm Umut'un kaç tane gol atacağını. Sene başındaki maçlardan sonra buralar inliyordu. Ne oldu herkes 2. lig takımına atılan 3 gole mi tav oldu anlamadım ki. Yönetici bile yazı bölümünde "10'un elleri" başlıklı bir yazı yazmıştı Umut'la ilgili. Umut'un mücadelesini azmini her zaman takdir etmişimdir ve halen sözleşme uzatılması gerektiğini düşünüyorum. Tek vurgulamak istediğim Umut'un Trabzonspor'un birinci forveti olamayacağı bu lafımında her zaman arkasında olacağım isterse sene sonuna kadar her maç hat-trick yapsın. Teofilo alındıysa Umut yedek bırakılsın ve Teofilo oynasın.

ibrahim_yattara
07.02.2010, 00:45
semihinde zaten umutun usu olmak istedigini sanmiyorum.

katılıyorum.. yani şimdi burada şu bizansın futbolcusunu övüp kendi futbolcumuzuda yermenin alemi yok ama gerçeklerimi görmezden gelerekte yorum yapamayız..

umut ve semih ikiside aynı para al birini deseler kimi istersin takımına?

sedatalis82
07.02.2010, 01:08
Umutu Şu an biraksak talİbİ olmaz emİnİm.
GÖrdÜĞÜm en becerİksİz forvet.
Hirs bendede var.
İyİ nİyette.
Çok koŞan bİrİnİ ariyorlarsa sÜreyya ayhani alsinlar.atletİzmde yasakli zaten.
GolcÜ atacak arkadaŞ...
Necatİ bu yÜzden kİŞİlİksİz ama attiĞi gol meydanda.
Semİh koŞamaz ama golcÜ.
Ümİt karan golcÜ.
Fatİh tekke bu yÜzden kral.
O zaman hasan ÜÇÜncÜ'nÜn gÜnahi neydİ...bİrİ bana bunu anlatsin.
Tekmeye kafa sokuyordu adam.
Gİdİn yavuz selİme o forma İÇİn sabah akŞam dua eden kardeŞlerİmİzle dolu.
O parayi trabzonlu kardeŞlerİme verseler gam yemem.
TrabzonsporluluĞuma yedİremİyorum arkadaŞ.
Bu adam bİzİm kaptanimiz olamaz.
Bu adam futbolun beŞİĞİ trabzonun tek forvetİ olamaz.
EfendİymİŞ.
HÜseyİnİn ne gÜnahi vardi.
DÜnya beyefendİsİ bİ adamdi.
Utaniyorum arkadaŞ......
GeÇen sene beyaz show'a bİle dalga konusu olan forvet deĞİlmİ bu.
Kİme bu kadar Şans verİldİ.

Gutİerreze gelİnce...
GeÇenlerde yİne burda bİ yazi okudum Çok hoŞuma gİttİ.
Umutun yaninda gutİerrez gÖzÜme henry gÖzÜktÜ dedİ...

Yİne deĞİnmeden edemeyeceĞİm
ah sadrİ ah...
Fatİh İnadin İnŞallah pahaliya malolmaz.
Şu an Şenol hoca gaziyla gİdİyoruz.
Bİraz kafaya oynayinca gÖreceĞİz umutla bu İŞİn olmayacaĞini.

Bİ yÖnetİm dÜŞÜnÜn..
Bİr kulÜbÜ tarİhte gÖrÜlmemİŞ bİr Şekİlde bİrleŞtİrdİĞİ anda,
yİne tarİhte gÖrÜlmemİŞ bİr Şekİlde İkİye bÖlen....
YÖnetİm İstİfa.....
Umutuda ala gİt...mÜmkÜnse

Murat Cömert
07.02.2010, 01:24
katılıyorum.. yani şimdi burada şu bizansın futbolcusunu övüp kendi futbolcumuzuda yermenin alemi yok ama gerçeklerimi görmezden gelerekte yorum yapamayız..

umut ve semih ikiside aynı para al birini deseler kimi istersin takımına?
Bizim yönetim önce indirime gider sonra becerip ikisinide alamaz :D:D:D:D

İlker ToSun
07.02.2010, 01:52
Birincisi ben BAHİS oynamam. 4 yıl önce idda oynamıştım am bıraktım. bir dahada oynamayacağım.

Mackoliki uzun zamandır takip ediyorum maçlar için. yoksa bir alıp vermediğim yok.

Kaynaklara gelince TFF en sağlam kaynaktır haklısın. Ben mackolikten baktıklarımı söyledim. bu benim yalancı olduğumu kanıtlamaz. orda yazılanları buraya aktardım.

1 dakika bile oyuna girdiyse onu 1 maç olarak yazdım. Umut içinde Semih içinde.

Ayrıca birisi fb nin yedeği birisi Trabzonsporun 4 yıldır as oyuncusu zırvalamalarını geçiniz. geçiniz . geçiniz...

başka bir cevap yazmıştım ama aynı kısır döngüye girip bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlamak zorunda kalmayı ve bozuk plak gibi tekrarlardan oluşan mesajları okumaya mahkum olmak istemediğim için sildim yazdığım cevabı.

bi alt mesajda Murat Dinç isimli renkdaştan alıntılı mesajımda yazdığım yazı sana da cevabım sayılır.

selametle

İlker ToSun
07.02.2010, 02:55
Bu söylediğin güzel vecize senin için de geçerli olmuyor mu ?

Siz sadece kendinizin fikirlerinin doğruluğuna inanıyorsunuz.

evet fikirlerimin doğruluğuna inanıyorum çünkü onlar benim fikirlerim. zaten doğruluğuna inanmasaydım onlar benim fikirlerim olmazdı.

benim sizlerden tek farkım kendi fikrimi sizlere de kabul ettirmeye çalışmıyorum. siz illaki umutun iyi veya yararlı bir adam olduğunu kabul ettirmeye çalışıyorsunuz. ben umutun bu takımın formasını dahi giyemeyeceğini savunuyorum ama hiçbirinizden bu cümleyi duymak için bir çaba harcamıyorum çünkü hiçbirinizin bu konudaki yorumu nedir zerre önemsemiyorum. O yüzden de sizden benim gibi düşünmenizi istemiyor ve beklemiyorum. Çünkü sizlerin de sizce doğru olanlara inandığınızı düşünüyorum. Bırakın herkes istediği gibi düşünsün, ben umut hakkında istediğim gibi düşünür düşüncemi de istediğim üslupla dile getiririm.

ha birisi çıkar da benim fikrimi beğenmez, kendi FİKRİNİ söyler fikirler üzerinden tartışmak ister ona her zaman eyvallah. ama bu forumdaki üyelerin yüzde 75 ' i kendi fikrinde olmayanın fikrine hiç bulaşmadan şahsına mutlaka iğneleyici bir laf çakıyor ve konuyu saçma sapan yerlere götürüyor.
şu son 2-3 sayfada dönen muhabbetin komikliğine bir bakın. resmen rezalet.

"umutlu" olanlar şunu anlamak zorundasınız artık biz "umutsuzlar"a fikirlerinizi kabul ettiremezsiniz, kabul ettirmeye veya sizin gibi düşünmemizi sağlamaya çalışmayın bunu da başaramazsınız. çünkü hiçbiriniz benim kriterlerimce hiçbir mantık kırıntısı olmayan şeyleri tekrarlıyorsunuz boyna ben çıkıp sizi düzeltmeye çalışmıyorum ama çıkıp da fikir sahibine yönelik tutum devam ederse artık bu site ne hale gelir bilemiyorum.

siz bildiğinizi okuyun bizler bildiğimizi okuyalım ama artık buradaki muhabbet iyice sabır taşıran ve can sıkan bir hale büründü. kişilere saygı ve üslup yerlere inmiş vaziyette.

herkesin fikri, herkesin düşüncesi kendince doğru ve kıymetli. siz siz olun sakın ha bir insanla aynı fikirde değilsiniz diye o kişiye dönük ithamda bulunmaya kalkmayın. Önce sadece aynı fikirde olmadığınızı söyleyin bir bakalım karşınızdakinin tutumu ne olacak, siz de ona göre hareket edersiniz.
ama çıkıp da sadece farklı fikirlerdesiniz diye kişiyi iğnelemeye başlarsınız işte bu iş çığırından çıkar artık benim ve herkesin bir sabrı var, hepimiz burada tartışmaları fikirsel düzeyde tutmalıyız.

Not : Bu yazdığım mesaj sadece alıntıladığım arkadaşımızı kast ederek yazılmadı. Alıntı yaptığım cümle bu içeriğe en yakın cümle olduğu için bu mesajda yazdım ama buradaki söylediklerim forumun geneline ait.

Erdem Koltuk
07.02.2010, 03:07
Fatih'ten öncesi ve Fatih'ten sonrası diye ayıralım Trabzonspor'u eminim ki kimse forvet için Hami ve Şota dışında kimse sayamaz bana.Vugrinec mi diceksiziz?Löbe mi diceksiniz?Da Silva mı diceksiniz?Zafer Demiray mı diceksiniz?Oktay mı diceksiniz?Ersen mi diceksiniz? Ne diceksiniz? Tamam Fatih ile kıyaslanmaz, Fatih ile bizim için kimse kıyaslanmaz ama Umut gerçekten hakkını vererek bu takımda oynuyor.Haksızlık yapmayalım artık.Yeter.

Emrah KabuL
07.02.2010, 09:20
Rooney, Mutu ve... Umut

İŞTE 2010’UN TOP 5’İ

W.Rooney M.United 8

Umut Bulut Trabzon 7 :)

Adrian Mutu Fiorentina 7

V.Dvalahvili M.Haifa 7

Paulo Barreto Bari 7

Gerçi bu da sizin bakış açınızı değiştirmez..

Fakat dünden beri istatistik, istatistik diye Umut'a saldıranlar şu tabloyu da göz önüne alsın..

Tamam yetersiz falan ama adam 2010'a iyi bir şekilde girmiş.. yerden yere vurmasanız da azcık destek verseniz olmaz mı ?

Misal bugün kü maçda Umut'un gol kaçırmasını pusuda bekleyenler..

SefaÇetinKulak
07.02.2010, 09:28
:/ Hala Umut'a destek vermemek için direnenleri anlamıyorum .

delikoyun
07.02.2010, 10:00
geçen senede bütün spor basını alanzinhoya atıp tuttu trabzon yanlış transfer yaptı diye aylarca her maç öncesi kampanya yapıldı alanzinho hakkında tüm trabzonsporlu eski futbolcu şimdi yazar olanlarda alanzinho ikinci jun vakası dedi açın bakın biz ne yazmışız basının gazına gelip umut a methiye düzmeyin alanzinhoya yapılan operasyon şimdi teo yayapılıyo alanzinho trabzonlu yazarların tuzağa düşmeisi sebebiyle 1 yıl geç takıma girebildi şimdide umut pompalanıyo teo nun takıma geç katılması sağlanacak ve trabzonun yabancılardan faydalanmasına engel olunacak suan geçen sene alanzinhoya yapılan aptalca saldırılar şimdi teo ya basın tarafından eski trabzonlu oyuncular aracılığıyla yapılıyo şimdide umut daha imiş rooney den bile iyimiş istatistikler pompalanıyor aman teo takıma 2011de ancak girsin diye yazık düşmeyin tuzağa umut bu ligde oynayamaz ikinci lig golcüsü hüseyinede burdan neler yazıyorlardı şimdi nerede yedek umut gitsin bakalım kim onu 11de oynatacak zaten diğer takımlar bir maçta 1 pozisyon buluyo umut onuda atamazsa onu takımlarında tutarlar mı kimi kesecek sercanı mı tazemeta yı mı antepin golcülerini mi makukula yı mı cenk işleri mi soruyorum gereksiz umut goygoycuları umut hangi takımda kimi kesecek söyleyin öğrenelim teo ya yapılanoperasyona katılmayın tuzak bu

Murat'
07.02.2010, 10:30
Geçen sene Gökhan olmasaydı görürdüm Umut'un kaç tane gol atacağını. Sene başındaki maçlardan sonra buralar inliyordu. Ne oldu herkes 2. lig takımına atılan 3 gole mi tav oldu anlamadım ki. Yönetici bile yazı bölümünde "10'un elleri" başlıklı bir yazı yazmıştı Umut'la ilgili. Umut'un mücadelesini azmini her zaman takdir etmişimdir ve halen sözleşme uzatılması gerektiğini düşünüyorum. Tek vurgulamak istediğim Umut'un Trabzonspor'un birinci forveti olamayacağı bu lafımında her zaman arkasında olacağım isterse sene sonuna kadar her maç hat-trick yapsın. Teofilo alındıysa Umut yedek bırakılsın ve Teofilo oynasın.
16 gol attığı bir önceki sezon takımda Gökhan Ünal mı vardı ?Yine tek forvet oynuyordu.

Erdem Keser
07.02.2010, 10:36
Şu iki üstteki yazıdan birşey anlayabilen var mı acaba? Noktalama işareti kullanmak, Türkçe'yi düzgün kullanmak bu kadar mı zor.Futbol otoritelerinden ricam, Türkçe'yi adam gibi kullanmak adına çaba sarfedelim.

Emrah KabuL
07.02.2010, 10:37
Hatta o takımın ortasahası Hasan,Huseyın,Ayman dı..

Ben alıntı yapmadım o arkadaşın yazdığına..

Çünkü avatardaki foto onun gözlerini kör etmeye yetmiş :)

Teofilo alındıysa Umut neden yedek bırakılsın ?

Tek forvet olarak yıllarca bu takımın kahrını çekti..

Koyun yanına bitirici bir forvette bu adamın değeri daha çok anlaşılsın..

Tek başına o kadar pozisyona giren adamın yanında oynayacak olan bitirici bir forvet bu ligde kral olur kral..

Ama siz ne yazık ki bu durumu göremiyorsunuz.

Kaldı ki bu adamın bir standartı var.. İlk geldiği yıldan beri hep 14-15 gol ortalamasıyla oynamış..

Son zamanlarda var mı böyle bir forvetimiz ?

İster beğenin ister beğenmeyin..

En azından bazı gerçekleri görün.

Murat'
07.02.2010, 10:41
evet fikirlerimin doğruluğuna inanıyorum çünkü onlar benim fikirlerim. zaten doğruluğuna inanmasaydım onlar benim fikirlerim olmazdı.

benim sizlerden tek farkım kendi fikrimi sizlere de kabul ettirmeye çalışmıyorum. siz illaki umutun iyi veya yararlı bir adam olduğunu kabul ettirmeye çalışıyorsunuz. ben umutun bu takımın formasını dahi giyemeyeceğini savunuyorum ama hiçbirinizden bu cümleyi duymak için bir çaba harcamıyorum çünkü hiçbirinizin bu konudaki yorumu nedir zerre önemsemiyorum. O yüzden de sizden benim gibi düşünmenizi istemiyor ve beklemiyorum. Çünkü sizlerin de sizce doğru olanlara inandığınızı düşünüyorum. Bırakın herkes istediği gibi düşünsün, ben umut hakkında istediğim gibi düşünür düşüncemi de istediğim üslupla dile getiririm.

ha birisi çıkar da benim fikrimi beğenmez, kendi FİKRİNİ söyler fikirler üzerinden tartışmak ister ona her zaman eyvallah. ama bu forumdaki üyelerin yüzde 75 ' i kendi fikrinde olmayanın fikrine hiç bulaşmadan şahsına mutlaka iğneleyici bir laf çakıyor ve konuyu saçma sapan yerlere götürüyor.
şu son 2-3 sayfada dönen muhabbetin komikliğine bir bakın. resmen rezalet.

"umutlu" olanlar şunu anlamak zorundasınız artık biz "umutsuzlar"a fikirlerinizi kabul ettiremezsiniz, kabul ettirmeye veya sizin gibi düşünmemizi sağlamaya çalışmayın bunu da başaramazsınız. çünkü hiçbiriniz benim kriterlerimce hiçbir mantık kırıntısı olmayan şeyleri tekrarlıyorsunuz boyna ben çıkıp sizi düzeltmeye çalışmıyorum ama çıkıp da fikir sahibine yönelik tutum devam ederse artık bu site ne hale gelir bilemiyorum.

siz bildiğinizi okuyun bizler bildiğimizi okuyalım ama artık buradaki muhabbet iyice sabır taşıran ve can sıkan bir hale büründü. kişilere saygı ve üslup yerlere inmiş vaziyette.

herkesin fikri, herkesin düşüncesi kendince doğru ve kıymetli. siz siz olun sakın ha bir insanla aynı fikirde değilsiniz diye o kişiye dönük ithamda bulunmaya kalkmayın. Önce sadece aynı fikirde olmadığınızı söyleyin bir bakalım karşınızdakinin tutumu ne olacak, siz de ona göre hareket edersiniz.
ama çıkıp da sadece farklı fikirlerdesiniz diye kişiyi iğnelemeye başlarsınız işte bu iş çığırından çıkar artık benim ve herkesin bir sabrı var, hepimiz burada tartışmaları fikirsel düzeyde tutmalıyız.

Not : Bu yazdığım mesaj sadece alıntıladığım arkadaşımızı kast ederek yazılmadı. Alıntı yaptığım cümle bu içeriğe en yakın cümle olduğu için bu mesajda yazdım ama buradaki söylediklerim forumun geneline ait.

Demek ki farkın buymuş, gerçekten bravo.Bizim gibilerin de sizin gibilere fikirlerimizi kabul ettirme gibi bir amacımız yok.Ayrıca bende sizden Umut hakkında olumlu şeyler söylemenizi bekliyorum.Üstelik yazdığın şu cümleye bak ''benim sizlerden tek farkım kendi fikrimi sizlere de kabul ettirmeye çalışmıyorum. '' o zaman ne diye mesajlarımızı alıntılayıp cevap verme ihtiyacı duyuyorsun, mesajlarımızı önemsemiyorsan ne diye cevap cevap veriyorsun.

Bu arada ben size ithamda falan da bulunmuş değilim.Sadece söylediğiniz o özlü söz sizler için de geçerli olmuyor mu dedim.

Senin ne anlatmak istediğin belli Umut bu takımın forveti olamaz diyorsun.Bizim de neyi savunduğumuz bellidir.Bu adam 4 seneden beri bu takımın en golcü isimlerinden birisi oldu ve bu süre içerisinde Türkiye'nin en golcü isimlerinden birisidir.Ayrıca Umut'un yaptığı şeylerin ölçüsü de gol değildir.

Her neyse bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok.Senin de söylediğin gibi benden farklı düşünenlerin fikrini zerre kadar önemsemiyorum.

Murat'
07.02.2010, 10:43
Bu arada maruz görün beni.Goygoycu ne demek?

5 üstteki arkadaş yazmış.

Mert67
07.02.2010, 10:48
Bu arada maruz görün beni.Goygoycu ne demek?

5 üstteki arkadaş yazmış.

goygoycu

a. esk. 1. Muharrem ayında kapı kapı dolaşarak ve ilahiler okuyarak dilenen kimse.
2. Boşu boşuna, bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan kimse.
3. Şakşakçı.
4. mec. Dilenci.

TDK

Burak
07.02.2010, 10:55
Aslanım benım yazacak bugun golunu

mkmsas
07.02.2010, 12:32
tartışmaya yeni boyut getirmek gerek..

Hami ve Fatih Tekke'nin kariyer gol ortalamalarıo ile Umut'un gol ortalamasını karşılaştırın bakalım karşınıza ne çıkacak?

Daha önce burada bir yere yazmıştım.. Şimdi çıkmam gerekiyor, bu akşam buraya bu sayıları yazacağım..

Murat'
07.02.2010, 12:33
tartışmaya yeni boyut getirmek gerek..

Hami ve Fatih Tekke'nin kariyer gol ortalamalarıo ile Umut'un gol ortalamasını karşılaştırın bakalım karşınıza ne çıkacak?

Daha önce burada bir yere yazmıştım.. Şimdi çıkmam gerekiyor, bu akşam buraya bu sayıları yazacağım..

Umut'la Fatih Tekke'nin, Hami'nin karşılaştırılması çok ama çok saçma bana göre.

Araya bir de Hakan Şükür'ü falan koyalım olsun bitsin.

Berat
07.02.2010, 12:36
Ben Umut'un yerinde olsam taraftarın bu kadar nankörlüğüne karşı gider başka bir takıma imza atarım. Ne de olsa sözleşmesinin bitmesine 3.5 ay var ve şuan istediği takıma imza atabilir.

Bu taraftara, bu yönetime müstehak olan budur.

yaranozlu
07.02.2010, 12:45
keşke, gitse bayağı bi sevinirim. İyimser olarak söylüyorum, bizim takımda 3. forvet olabilir ancak. Şimdi maça gidicem, inş. ilk 11de Teofilo vardır. Burakı hiç sevmem ama umutu sahada görceğime onu görürüm daha iyi.

.....
07.02.2010, 12:58
başka bir cevap yazmıştım ama aynı kısır döngüye girip bozuk plak gibi aynı şeyleri tekrarlamak zorunda kalmayı ve bozuk plak gibi tekrarlardan oluşan mesajları okumaya mahkum olmak istemediğim için sildim yazdığım cevabı.

bi alt mesajda Murat Dinç isimli renkdaştan alıntılı mesajımda yazdığım yazı sana da cevabım sayılır.

selametle

Burda kısır döngüyü kimin yaptığı belli oluyor. Her seferinde Umut şöyle Umut böyle...

Pshycologist41
07.02.2010, 13:01
Umut bu sezon :

18 Lig maçının 16'sında ilk 11 başladı 1443 dk. sahada kaldı ve Toplam 6 gol attı

5 Türkiye Kupası maçının 4'ünde ilk 11 başladı 405 dk. sahada kaldı ve 5 gol attı.

2 Uefa maçının 1'inde ilk 11 başladı 127 dk. sahada kaldı gol atamadı.

Genel Toplamda bu arkadaş

25 Resmi maçın sadece 4 tanesinde ilk 11 başlamadı ilk 11 başladığı 21 Resmi maçta ve sahada kaldığı 1975 dakikada 11 gol attı.

bahsi geçen arkadaş türkiyenin en köklü kulüplerinden birinde tek forvet olarak oynuyorsa ve benim takımım ligde en çok gol pozisyonuna giren takım ünvanını elinde bulunduruyorken ligde 6. sırada ve liderin 10 puan gerisindeyse herkesin umut'u sorgulamaya hakkı vardır. Sağlığı yerinde olan ve ciğeri sağlam olan herkes(İşçi,memur,öğretmen,doktor vs.) sahaya sürülebilir ve 90 dakika at gibi koşabilir. Buysa şayet umut'un trabzonspora verdiği...

.....
07.02.2010, 13:04
2 Uefa maçının 2'sindede ilk 11 başladı 127 dk. sahada kaldı gol atamadı.

İkisinde de ilk 11de başlamadı. Fransadaki maçta Sonradan oyuna girdi!!!

Neyse o önemli değil. Umut a At gibi konuşuyorsun diyenler neden at gözlüklerini çıkarmıyor onu merak ediyorum ?

Zafer Fidan
07.02.2010, 13:08
Ben Umut'un yerinde olsam taraftarın bu kadar nankörlüğüne karşı gider başka bir takıma imza atarım. Ne de olsa sözleşmesinin bitmesine 3.5 ay var ve şuan istediği takıma imza atabilir.

Bizim takimdan baska hangi büyük külüp ister Umutu?

Pshycologist41
07.02.2010, 13:10
[QUOTE=Ömer;2997540]İkisinde de ilk 11de başlamadı. Fransadaki maçta Sonradan oyuna girdi!!!

düzeltme için teşekkürler

.....
07.02.2010, 13:18
düzeltme için teşekkürler

Düzeltmeyi bırak. Onun altında yazdığımı neden alıntılamadın ?

At gözlükleri hani ?

Pshycologist41
07.02.2010, 13:20
Düzeltmeyi bırak. Onun altında yazdığımı neden alıntılamadın ?

At gözlükleri hani ?

Valla onu takanlara söyleyeceksin ömer. Herneyse kimseye öyle bir tabirde bulunmam fakat sırf koşuyor diyede bir adamı savunmam asla

Tolga_61
07.02.2010, 13:21
Umut hırsı azmi presi açısından Türkiyedeki belki de en iyi ileri uç elemanı .Fakat bu kapasitesi Trabzonsporun en büyük eksiği olan bitiricilik konusunda bi sonuç sağlamıyor.2-3 senedir belkide ligin en çok gol pozisyonuna girip en çokta kaçıran takımıyız. Takımda son vuruşları çok daha verimli bir isim olsaydı Şampiyonluğa en yakın takımdık. Evet Umut un katkısını asla küçümseyemeyiz ancak Hedeflerimizi büyük tutmak istiyorsak ta bize ilerde çok koşan hırslı Umut gibi bir forvetten çok Jardel tarzı koşmayan ama bulduğu fırsatı kaçırmayan bir forvet gerekli diye düşünüyorum...

Emrah KabuL
07.02.2010, 13:23
Neyse maça birşey kalmadı..

Umut gol kaçırsa da eleştirsek diye pusada bekleyenler..

Umarım size ekmek çıkmaz bu maçtan :)

Hala herkes Umut'un bu sezon ki attığı gol sayısına takılıp kalmış..

Yahu Umut kötü de diğer futbolcularımız çok mu iyi ?

32 gol atip 23 tane de yemişiz..

Atılan goller de 4.sıradayız fakat

Yenilen goller de 11.sırada..

Bu da mı Umut'un yüzünden..

Ey gidi Umut ...

.....
07.02.2010, 13:24
Valla onu takanlara söyleyeceksin ömer. Herneyse kimseye öyle bir tabirde bulunmam fakat sırf koşuyor diyede bir adamı savunmam asla

Abicim kendin dedin at gibi koşuyo diye.

En son Pshycologist41 tarafından düzenlendi : Bugün 13:09

Cümlenden at gibi gitmiş. Neyse sen dememişsin özür dilerim ben....

.....
07.02.2010, 13:25
Maçta Umut gol atamazsa , gol kaçırırsa yüklenecekler şimdiden gelsin. Maç sonu çok kalabalık oluyor ya o yüzden!...

Pshycologist41
07.02.2010, 13:31
Abicim kendin dedin at gibi koşuyo diye.

En son Pshycologist41 tarafından düzenlendi : Bugün 13:09

Cümlenden at gibi gitmiş. Neyse sen dememişsin özür dilerim ben....

Ömercim yazıyı dikkatli okumamışsın sevgili kardeşim. Ben dedim ki :

Sağlığı yerinde olan ve ciğeri sağlam olan herkes(İşçi,memur,öğretmen,doktor vs.) sahaya sürülebilir ve 90 dakika at gibi koşabilir. Buysa şayet umut'un trabzonspora verdiği... Yani at gibi koşuyor diye gol atamadığı gerçeğini es geçmeyelim diyorum. Futbol netice oyunudur maç içinde ne olursa olsun skor tabelasında yazana göre puanlar verilir diyorum. At gibi koşmak tabelayı değiştirmiyorsa bir anlamı yok diyorum. Umarım anlatabilmişimdir :)

poetricus
07.02.2010, 13:31
Maçta Umut gol atamazsa , gol kaçırırsa yüklenecekler şimdiden gelsin. Maç sonu çok kalabalık oluyor ya o yüzden!...
Çok güzeldi...

.....
07.02.2010, 13:33
Ömercim yazıyı dikkatli okumamışsın sevgili kardeşim. Ben dedim ki :

Sağlığı yerinde olan ve ciğeri sağlam olan herkes(İşçi,memur,öğretmen,doktor vs.) sahaya sürülebilir ve 90 dakika at gibi koşabilir. Buysa şayet umut'un trabzonspora verdiği... Yani at gibi koşuyor diye gol atamadığı gerçeğini es geçmeyelim diyorum. Futbol netice oyunudur maç içinde ne olursa olsun skor tabelasında yazana göre puanlar verilir diyorum. At gibi koşmak tabelayı değiştirmiyorsa bir anlamı yok diyorum. Umarım anlatabilmişimdir :)

Tamam ben yanlış anladım dedim ya. Uzatmaya gerek yok AT KONUSUNU!

İlker ToSun
07.02.2010, 13:35
Demek ki farkın buymuş, gerçekten bravo.Bizim gibilerin de sizin gibilere fikirlerimizi kabul ettirme gibi bir amacımız yok.Ayrıca bende sizden Umut hakkında olumlu şeyler söylemenizi bekliyorum.Üstelik yazdığın şu cümleye bak ''benim sizlerden tek farkım kendi fikrimi sizlere de kabul ettirmeye çalışmıyorum. '' o zaman ne diye mesajlarımızı alıntılayıp cevap verme ihtiyacı duyuyorsun, mesajlarımızı önemsemiyorsan ne diye cevap cevap veriyorsun.

Bu arada ben size ithamda falan da bulunmuş değilim.Sadece söylediğiniz o özlü söz sizler için de geçerli olmuyor mu dedim.

Senin ne anlatmak istediğin belli Umut bu takımın forveti olamaz diyorsun.Bizim de neyi savunduğumuz bellidir.Bu adam 4 seneden beri bu takımın en golcü isimlerinden birisi oldu ve bu süre içerisinde Türkiye'nin en golcü isimlerinden birisidir.Ayrıca Umut'un yaptığı şeylerin ölçüsü de gol değildir.

Her neyse bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok.Senin de söylediğin gibi benden farklı düşünenlerin fikrini zerre kadar önemsemiyorum.

bundan sonraki tutumunda, en azından bana karşı tutumunda bu sözünü tutmanı umuyorum.

haydi selametle

Oğuz B.
07.02.2010, 13:35
Umut iyi oynarsa

http://www.tmresimler.com/data/media/978/AYI_6.gif

kötü oynarsa

http://arsiv.kazete.com.tr/sayilar/2008/69/img_66/dunya_daragaci_haber.jpg

:) bakalım sonuç ne olacak

Pshycologist41
07.02.2010, 13:43
Tamam ben yanlış anladım dedim ya. Uzatmaya gerek yok AT KONUSUNU!

Tartışmak adına pek fazla birşey bildiğini sanmıyorum. Benım msjlarıma ünlem işaretleriyle cevaplar vermenide yaşına ve toyluğuna veriyorum. Yinede kardeşimsin. Umut gol attıgında yine buraya gelip yürekten tebrik edeceğim. Sonuçta trabzonsporluyum ve umutta trabzonsporun futbolcusudur. Geçmiş msjlarıma bakarsan umutla ilgili iyi msjlarımıda görebilirsin. Umutun kişiliğiyle beyefendiliğiyle karakteriyle ilgili tek kötü söz etmedim kendi adıma ama şampiyonluk hesapları yapan bir kulüpte olması gereken birimidir hemde tek forvet olarak kesinlikle hayır bana göre. Umutu savunanların msjlarında gördüğüm sözler hep klasik. Adam gibi adam, Efendi, hırslı at gibi koşuyor vs. Umutun yetersiz bir forvet olduğunu savunanlarında hiçbirinde karakteriyle ilgili olumsuz bir msj görmedim. Ama sen ve senin gibiler öfkeyle karşılık veriyorsunuz. Hümanistlik sınırlarının dışında bir sahiplenilmişlik var bunu anlayamıyorum.

Hüseyin Hatırlı
07.02.2010, 13:45
Bir takımın azmi o takımın her şeyidir!
Bir takımda bi tane bile azimli futbolcu varsa diğer arkadaşlarını da etkileyebilir ve yokluğunda takım savaşçı kalıbını kaybeder.
Bir takımdaki bi tane bile boşvermiş umursamaz futbolcu varsa arkadaşlarını da etkileyebilir ve varlığında takım bilinçsiz başı boş şeyler yapar..

Örnek 1 : Umut BULUT
Örek 2 : Gökhan ÜNAL
Gökhan varken sorunumuz buydu, bi şeyler yapıyoduk ama bilinçsiz amaçsız çünkü adam negatifti olaya ve trabzona. Şu an yok gökhan ve takımda savaşcı bi hava var. Sadece Şenol Hocadan değil bu azimi veren oyuncular da var ve eksiklikleri çok farkedilebilir bunların...

Cengiz Çubukcu
07.02.2010, 13:47

bazen ben de kızıyorum ediyorum ama onu kaybetme ihtimali üzüyor beni açıkçası...yönetim ivedi olarak sözleşme imzalamalı...

.....
07.02.2010, 13:49
Tartışmak adına pek fazla birşey bildiğini sanmıyorum. Benım msjlarıma ünlem işaretleriyle cevaplar vermenide yaşına ve toyluğuna veriyorum. Yinede kardeşimsin. Umut gol attıgında yine buraya gelip yürekten tebrik edeceğim. Sonuçta trabzonsporluyum ve umutta trabzonsporun futbolcusudur. Geçmiş msjlarıma bakarsan umutla ilgili iyi msjlarımıda görebilirsin. Umutun kişiliğiyle beyefendiliğiyle karakteriyle ilgili tek kötü söz etmedim kendi adıma ama şampiyonluk hesapları yapan bir kulüpte olması gereken birimidir hemde tek forvet olarak kesinlikle hayır bana göre. Umutu savunanların msjlarında gördüğüm sözler hep klasik. Adam gibi adam, Efendi, hırslı at gibi koşuyor vs. Umutun yetersiz bir forvet olduğunu savunanlarında hiçbirinde karakteriyle ilgili olumsuz bir msj görmedim. Ama sen ve senin gibiler öfkeyle karşılık veriyorsunuz. Hümanistlik sınırlarının dışında bir sahiplenilmişlik var bunu anlayamıyorum.

Ünlem işaretini neden koyduğumu siz anladınız ;)

Umuta gelince , Geçen sene Şampiyonluğa oynarken Umut bu takımdamıydı değil miydi ?

Sivas maçını kazansaydık böyle mi olurdu olmaz mıydı ?

Umut Aymanların , Erdinçlerin , Celaleddinlerin takımında 15 gol attı. Ama halen daha bizim sorunumuz bitiricilik. Neyse sizin dediğiniz gibi olsun.

Ama Umut Trabzonspor için önemli bir oyuncudur. Bunu bilsekte bilmesekte...

albatros
07.02.2010, 13:56
Umut'a karşı hislerim hep aynı :)
başarısız bir maçı sonrası (örneğin bir pazar maçı) saç baş yolup Umut'la olmaz bu iş diyorum.
pazartesi: bu adam iyi niyetli ama olmuyor olmuyor olmuyor...
salı: çok hırslı, istekli, azimli ama son vuruş becerisi niye yok ki bu adamın
çarşamba: aslında şanssızlık da var.biraz şansı olsa her şey çok farklı olur.
perşembe: yok abi yok bu adam bu sefer şeytanın bacağını kıracak.hissediyorum.
cuma: umut aslında iyi forvet.maça motive oldu mu rakipler korksun.
cumartesi: koçum benim çok güveniyorum sana.yarın akşam mutlaka golün var!
pazar günü maç öncesi: hatrick geliyor hat trickkk!!!
pazar maç sonrası: Umut'la olmaz bu iş :)

.....
07.02.2010, 13:58
Umut'a karşı hislerim hep aynı :)
başarısız bir maçı sonrası (örneğin bir pazar maçı) saç baş yolup Umut'la olmaz bu iş diyorum.
pazartesi: bu adam iyi niyetli ama olmuyor olmuyor olmuyor...
salı: çok hırslı, istekli, azimli ama son vuruş becerisi niye yok ki bu adamın
çarşamba: aslında şanssızlık da var.biraz şansı olsa her şey çok farklı olur.
perşembe: yok abi yok bu adam bu sefer şeytanın bacağını kıracak.hissediyorum.
cuma: umut aslında iyi forvet.maça motive oldu mu rakipler korksun.
cumartesi: koçum benim çok güveniyorum sana.yarın akşam mutlaka golün var!
pazar günü maç öncesi: hatrick geliyor hat trickkk!!!
pazar maç sonrası: Umut'la olmaz bu iş :)

Pazar günlerini yıkıyoruz. Olacak. İnanıyoruz.

.....
07.02.2010, 14:07
dGRreU6a7f8

.....
07.02.2010, 14:09
Ayağına sağlık.

Armağan Dere
07.02.2010, 14:17
Umut Şaşırt Beni!

ceserdar
07.02.2010, 14:26
Umut ile sözleşme uzatmak için herhangi bir görüşme oldu mu?

yakarcı
07.02.2010, 14:28
aha buraya yazıyorum gene umut bulut gol kaçırma rekoru kıracak bu akşam demedi demeyin

.....
07.02.2010, 14:28
Umut ŞAŞIRTMA BİZİ.

.....
07.02.2010, 14:29
aha buraya yazıyorum gene umut bulut gol kaçırma rekoru kıracak bu akşam demedi demeyin

De get Allah aşkına ya. Dur bi maç başlasın ondan sonra istediğin kadar Umuta at tut tamam mı ?

FANATIK61
07.02.2010, 14:32
Bravo Umut böyle devam:

İŞTE 2010’UN TOP 5’İ Futbolcu Takımı Attığı Gol
Wayne Rooney M.United 8
Umut Bulut Trabzon 7
Adrian Mutu Fiorentina 7
V.Dvalishvili M.Haifa 7
Paulo Barreto Bari 7

yakarcı
07.02.2010, 14:32
arkadaşlar hiç tarılmaya gerek yok umut yine gol kaçırma rekoru kırması bekliyorum umuttan

.....
07.02.2010, 14:35
İşte senin ne kadar düşünceli taraftar olduğun burdan belli oluyor!

Umutun gol kaçırmasını bekleyen TARAFtar!

yakarcı
07.02.2010, 14:37
arkadaşım gerçekler açıdır hiç yalan konuşmaya gerek yok umut oynadıgı sürece bu takımda gol sııkıntısı çekiyoruz bunu anlayın artık

Murat'
07.02.2010, 14:39
Hele şükür çift forvetle oynayacak.Bu sezon bu ilk kez olacak.

Oğuz B.
07.02.2010, 14:42
http://i1002.hizliresim.com/2010/2/7/3123.jpg

.....
07.02.2010, 14:46
arkadaşım gerçekler açıdır hiç yalan konuşmaya gerek yok umut oynadıgı sürece bu takımda gol sııkıntısı çekiyoruz bunu anlayın artık

Allah rızası için bir kere de destek ver. Maç başlıyor.

Emrah KabuL
07.02.2010, 14:50
Yalakacı da geldi ekip tamamlandı :)

Birader maç başlıcak birazdan bırak Umut'u da maça konsantre ol be adam..!

Erkin Ekşi
07.02.2010, 14:59
hadi bakalim umut utandir bizi sasirt bizi yeterki alalim 3 puani.

oguzhann
07.02.2010, 15:24
umut yazdı:D

TSercaN
07.02.2010, 15:25
Aaa Necati gibi gol atamaz bu yaaa :)

.....
07.02.2010, 15:26
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo l

UMUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

BULUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

.....
07.02.2010, 15:42
seviyorum seni seviyoruz seni

seviyoruzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Ahmet Karadeniz
07.02.2010, 15:50
İnadına umut gollere devam! ilhan hocam katılıyorum sana editledim:D

ilhan
07.02.2010, 15:55
Arkadaşlar birbirimize laf atacağız diye uğraşmayalım lütfen. Umut golleri atsın eminim herkes alkışlayacaktır. Mesela şu golü herkese alkışlamak düşer. Herhalde şu gole de bir kulp bulunmaz.

İlker ToSun
07.02.2010, 15:56
çok güzel bir gol attı. beceri isteyen golleri atma sıklığı ve sayısının artması lazım diye düşünüyorum yine de. bu tip golleri daha çok izlemeliyiz.

ömer bu arada sen artık işin cılkını çıkarmaya başladın sen golleri bize kapak yapıyorsan ben de kaçırılanları sana kapak yaparım kapakları alacak yerin kalmaz o yüzden öyle kapak muhabbetine girme desteğini vereceksen ver öbür türlü isim vermeden laf çakmalara kalkma.

.....
07.02.2010, 15:56
Geçen günlerde Umuta en kötü muameleyi yapanların hepsi aklımda.

Maçtan sonra görüşelim lütfen ;)

.....
07.02.2010, 15:57
çok güzel bir gol attı. beceri isteyen golleri atma sıklığı ve sayısının artması lazım diye düşünüyorum yine de. bu tip golleri daha çok izlemeliyiz.

ömer bu arada sen artık işin cılkını çıkarmaya başladın sen golleri bize kapak yapıyorsan ben de kaçırılanları sana kapak yaparım kapakları alacak yerin kalmaz o yüzden öyle kapak muhabbetine girme desteğini vereceksen ver öbür türlü isim vermeden laf çakmalara kalkma.

Tamam özür dilerim. Kapak kelimesini kullanmayacaktım. O kadar sinirlendirdiniz ki yani kendimi tutamadım birden.

Neyse Umut u alkışlayalım.

:alkış:

Erkin Ekşi
07.02.2010, 15:59
cok guzel bir gol... iste bu tip golleri ozledik forvetlerimizden. elestirmesini bildigimiz gibi alkislamasinida biliriz bravo umut.

.....
07.02.2010, 16:00
İlk 45 dakika

Umutun performansı rakamlarla.

1 Gol 1 Asist.

oguzhann
07.02.2010, 16:39
+1 umut bulut

İbrahim CİHAN
07.02.2010, 16:42
maşallah umut maşallah :D

Emrah KabuL
07.02.2010, 16:46
2010 yılı 7 maç - 9 gol..

E yeter artık Umut :)

Rooney'i de geçtin he :)

albatros
07.02.2010, 17:01
Umut'un içine İbrahimoviç kaçmış.aman çıkmasın aman :)

Pshycologist41
07.02.2010, 17:02
tebrikler umut her maç böyle olman dileğiyle